О внесении изменений в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 22 ноября 2018 года № 752 "Об утверждении цен на товары (работы, услуги) военных учебных заведений Министерства обороны Республики Казахстан, предоставляемые на платной основе"
Приказ Министра обороны Республики Казахстан от 4 января 2024 года № 3. Отменен приказом Министра обороны Республики Казахстан от 13 августа 2025 года № 1031.
Сноска. Отменен приказом Министра обороны РК от 13.08.2025 № 1031.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 22 ноября 2018 года № 752 "Об утверждении цен на товары (работы, услуги) военных учебных заведений Министерства обороны Республики Казахстан, предоставляемые на платной основе" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17771) следующие изменения:
преамбулу приказа изложить в следующей редакции:
"В соответствии с пунктом 4 статьи 63 Закона Республики Казахстан "Об образовании", ПРИКАЗЫВАЮ:";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Министра обороны Республики Казахстан по воспитательной и идеологической работе.";
цены на товары (работы, услуги) военных учебных заведений Министерства обороны Республики Казахстан, предоставляемые на платной основе, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту военного образования и науки Министерства обороны Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) направление настоящего приказа в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан в электронном виде в течение пяти рабочих дней со дня его подписания на казахском и русском языках в соответствии с требованиями пункта 10 Правил ведения Государственного реестра нормативных правовых актов Республики Казахстан, Эталонного контрольного банка нормативных правовых актов Республики Казахстан, утвержденных приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 11 июля 2023 года № 472 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 33059);
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан после его первого официального опубликования;
3) направление сведений в Юридический департамент Министерства обороны Республики Казахстан об исполнении подпунктов 1) и 2) настоящего пункта в течение десяти календарных дней после дня первого официального опубликования настоящего приказа.

"Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі әскери оқу орындарының ақылы негізде берілетін тауарларына (жұмысына, көрсетілетін қызметтеріне) бағаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2018 жылғы 22 қарашадағы № 752 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2024 жылғы 4 қаңтардағы № 3 бұйрығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2025 жылғы 13 тамыздағы № 1031 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қорғаныс министрінің 13.08.2025 № 1031 бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі әскери оқу орындарының ақылы негізде берілетін тауарларына (жұмысына, көрсетілетін қызметтеріне) бағаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2018 жылғы 22 қарашадағы № 752 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17771 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
бұйрықтың кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Білім туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 63-бабының 4-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің тәрбие және идеологиялық жұмыс жөніндегі орынбасарына жүктелсін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі әскери оқу орындарының ақылы негізде берілетін тауарларына (жұмысына, көрсетілетін қызметтеріне) бағалар осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Әскери білім және ғылым департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2023 жылғы 11 шiлдедегi № 472 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасы нормативтiк құқықтық актілерiнiң мемлекеттiк тiзiлiмiн, Қазақстан Республикасы нормативтiк құқықтық актілерiнiң эталондық бақылау банкiн жүргiзу қағидалары 10-тармағының талаптарына сәйкес (Нормативтiк құқықтық актілердi мемлекеттiк тіркеу тiзiлiмiнде № 33059 болып тіркелген) осы бұйрықты қол қойылған күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде электрондық түрде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
2) осы бұйрықты алғашқы ресми жарияланғанынан кейін Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы бұйрықты алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларының орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Заң департаментіне жолдауды қамтамасыз етсін.

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Министра обороны Республики Казахстан по воспитательной и идеологической работе.
4. Настоящий приказ довести до заинтересованных должностных лиц и структурных подразделений.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр обороны
Республики Казахстан генерал-полковник
Р. Жаксылыков
Приложение
к приказу Министра обороны
Республики Казахстан
от 4 января 2024 года № 3
Утверждены
приказом Министра обороны
Республики Казахстан
от 22 ноября 2018 года № 752
Цены на товары (работы, услуги) военных учебных заведений Министерства обороны Республики Казахстан, предоставляемые на платной основе
Глава 1. Проведение научных и оборонных исследований
№ п/п
Наименование товаров (работ, услуг)
Единица измерения
Цена за единицу измерения
(в тенге)
1.
Научно-исследовательские и (или) опытно-конструкторские работы в рамках грантового финансирования
работа
В соответствии с решением ННС*
2.
Научно-исследовательские и (или) опытно-конструкторские работы в рамках программно-целевого финансирования
работа
В соответствии с решением ННС* и ВНТК**
3.
Оборонные исследования
услуга
В соответствии с решением СОИ***
4.

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің тәрбие және идеологиялық жұмыс жөніндегі орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық мүдделі лауазымды адамдарға және құрылымдық бөлімшелерге жеткізілсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрі генерал-полковник
Р. Жақсылықов
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2024 жылғы "___" ________
№ _______ бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2018 жылғы 22 қарашадағы
№ 752 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі әскери оқу орындарының ақылы негізде берілетін тауарына (жұмысына, көрсетілетін қызметіне) баға
1-тарау. Ғылыми және қорғаныстық зерттеу
Р/с
Тауар (жұмыс, көрсетілетін қызмет) атауы Өлшем бірлігі Өлшем бірлігінің бағасы (теңгемен)
1.
Гранттық қаржыландыру шеңберіндегі ғылыми-зерттеу және (немесе) тәжірибелік-конструкторлық жұмыс
жұмыс
ҰҒК* шешіміне сәйкес
2.
Бағдарламалық-нысаналы қаржыландыру шеңберіндегі ғылыми-зерттеу және (немесе) тәжірибелік-конструкторлық жұмыс
жұмыс
ҰҒК және ЖҒТК** шешіміне сәйкес
3.
Қорғаныстық зерттеу
қызмет көрсету
ҚЗК*** шешіміне сәйкес
4.

Оказание услуг по проведению научно-исследовательских и (или) опытно-конструкторских работ для сторонних организаций при участии научно-исследовательской группы в количестве от 3 до 5 человек
услуга
не менее
6 000 000
5.
Оказание услуг по проведению научно-исследовательских и (или) опытно-конструкторских работ для сторонних организаций при участии научно-исследовательской группы в количестве от 6 до 9 человек
услуга
не менее
9 000 000
6.
Оказание услуг по проведению научно-исследовательских и (или) опытно-конструкторских работ для сторонних организаций при участии научно-исследовательской группы в количестве от 10 до 15 человек
услуга
не менее
15 000 000
Глава 2. Услуги по разработке 3D моделей и изготовлению деталей на 3D принтерах
№ п/п
Наименование товаров (работ, услуг)
Единица измерения
Цена за единицу измерения
(в тенге)
7.

Саны 3 – 5 адамға дейін ғылыми-зерттеу тобының қатысуымен басқа ұйым үшін ғылыми-зерттеу және (немесе) тәжірибелік-конструкторлық жұмыс бойынша қызмет көрсету
қызмет көрсету
кемінде
6 000 000
5.
Саны 6 – 9 адамға дейін ғылыми-зерттеу тобының қатысуымен басқа ұйым үшін ғылыми-зерттеу және (немесе) тәжірибелік-конструкторлық жұмыс бойынша қызмет көрсету
қызмет көрсету
кемінде
9 000 000
6.
Саны 10 – 15 адамға дейін ғылыми-зерттеу тобының қатысуымен басқа ұйым үшін ғылыми-зерттеу және (немесе) тәжірибелік-конструкторлық жұмыс бойынша қызмет көрсету
қызмет көрсету
кемінде
15 000 000
2-тарау. 3D моделін жасау және 3D принтерде бөлшектер дайындау бойынша көрсетілетін қызмет
Р/с
Тауар (жұмыс, көрсетілетін қызмет) атауы Өлшем бірлігі Өлшем бірлігінің бағасы (теңгемен)
7.

350 000
164.
Использование юридическими и физическими лицами специализированного класса/аудитории с программным обеспечением "Специальная геоинформационная платформа"
час
3 000
165.
Использование юридическими и физическими лицами специализированного класса/аудитории с программным обеспечением интеллектуальной реинжиниринговой базы информационных систем "Ирбис"
час
3 000
166.
Использование юридическими и физическими лицами специализированного класса/аудитории с программным обеспечением интеллектуальной реинжиниринговой базы информационных систем "Ирбис" сроком на 1 месяц
абонемент
250 000
167.
Использование юридическими и физическими лицами специализированного класса/аудитории с программным обеспечением интеллектуальной реинжиниринговой базы информационных систем "Ирбис" сроком на 12 месяцев
абонемент
2 500 000
Глава 11. Опубликование научных статей в рецензируемых научных изданиях и изготовлению сборников конференций
№ п/п
Наименование товаров (работ, услуг)
Единица измерения
Цена за единицу измерения
(в тенге)
168.
Опубликование одной статьи в научно-образовательном журнале "Вестник"
услуга
2 500

350 000
164.
Заңды және жеке тұлғалардың "Арнайы геоақпараттық платформа" бағдарламалық қамтамасыз етуі бар мамандандырылған сыныпты/дәрісхананы пайдалануы
сағат
3 000
165.
Заңды және жеке тұлғалардың "Ирбис" ақпараттық жүйесі зияткерлік реинжиниринг базасының бағдарламалық қамтамасыз етуі бар мамандандырылған сыныпты/дәрісхананы пайдалануы
сағат
3 000
166.
Заңды және жеке тұлғалардың "Ирбис" ақпараттық жүйесі зияткерлік реинжиниринг базасының бағдарламалық қамтамасыз етуі бар мамандандырылған сыныпты/дәрісхананы 1 ай мерзімге пайдалануы
абонемент
250 000
167.
Заңды және жеке тұлғалардың "Ирбис" ақпараттық жүйесі зияткерлік реинжиниринг базасының бағдарламалық қамтамасыз етуі бар мамандандырылған сыныпты/дәрісхананы 12 ай мерзімге пайдалануы
абонемент
2 500 000
11-тарау. Ғылыми мақаланы рецензияланатын ғылыми басылымда жариялау және конференция жинағын дайындау
Р/с
Тауар (жұмыс, көрсетілетін қызмет) атауы Өлшем бірлігі Өлшем бірлігінің бағасы (теңгемен)
168.
Бір мақаланы "Хабаршы" ғылыми-білім беру журналында жариялау
қызмет
көрсету
2 500

2 500
Примечание:
1. ННС* – Национальный научный совет, в соответствии с пунктом 5 статьи 19 Закона Республики Казахстан "О науке" ННС принимает решение о грантовом и программно-целевом финансировании.
2. ВНТК** – Высшая научно-техническая комиссия при Правительстве Республики Казахстан, в соответствии с пунктом 3 статьи 18 и пунктом 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан "О науке" ВНТК принимает решение о программно-целевом финансировании (в том числе вне конкурсных процедур).
3. СОИ*** – Совет по оборонным исследованиям, коллегиальный консультативно-совещательный орган Министерства обороны Республики Казахстан в соответствии с Правилами финансирования оборонных исследований, утвержденных приказом Министра обороны Республики Казахстан от 1 августа 2017 года № 403 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15602) принимает решение по финансированию оборонных исследований.
4. Услуги по посещению плавательного бассейна, аренды футбольных полей военных учебных заведений Министерства обороны Республики Казахстан**** – не допускается предоставление услуг во время учебного процесса обучаемых военных учебных заведений Министерства обороны Республики Казахстан, а также мероприятий, проводимых в рамках Вооруженных Сил Республики Казахстан.
5. Товары (работы, услуги), указанные в главах 7, 8 и 9 изготавливаются и выполняются на стандартных листах, плотностью 80 грамм на м2 форматом А4 и А3.

2 500
Ескертпе:
1. ҰҒК* – Ұлттық ғылыми кеңес, "Ғылым туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 19-бабының 5-тармағына сәйкес ҰҒК гранттық және бағдарламалық-нысаналы қаржыландыру туралы шешім қабылдайды.
2. ЖҒТК** – Қазақстан Республикасының Үкіметі жанындағы Жоғары ғылыми-техникалық комиссия, "Ғылым туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 18-бабының 3-тармағына және 27-бабының 1-тармағына сәйкес ЖҒТК бағдарламалық-нысаналы (оның ішінде конкурстан тыс рәсімді) қаржыландыру туралы шешім қабылдайды.
3. ҚЗК*** – Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің алқалы консультативтік-кеңесші органы Қорғаныстық зерттеу кеңесіҚазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2017 жылғы 1 тамыздағы № 403 бұйрығымен бекітілген Қорғаныстық зерттеуді қаржыландыру қағидаларына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15602 болып тіркелген) қорғаныстық зерттеуді қаржыландыру бойынша шешім қабылдайды.
4. Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі әскери оқу орнының жүзу бассейніне бару, футбол алаңын жалға алу бойынша көрсетілетін қызметтер**** – Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі әскери оқу орны білім алушысының оқу процесі, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері шеңберінде жүргізілетін іс-шаралар уақытында көрсетілетін қызметті ұсынуға жол берілмейді.
5. 7, 8 және 9-тарауларда көрсетілген тауар (жұмыс, көрсетілетін қызмет) м2 А4 және А3 форматында тығыздығы 80 грамм стандартты парақта жасалып орындалады.