Об утверждении положений о территориальных и приравненных к ним органах Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан"
Приказ председателя Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан от 4 июля 2023 года № 92 о/д.
Руководствуясь подпунктом 7) пункта 19 Положения о Комитете по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 28 марта 2003 года № 1050, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) положение о Департаменте Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан по городу Астане согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) положение о Департаменте Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан по городу Алматы согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) положение о Департаменте Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан по городу Шымкенту согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) положение о Департаменте Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан по области Абай согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) положение о Департаменте Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан по Акмолинской области согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) положение о Департаменте Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан по Актюбинской области согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) положение о Департаменте Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан по Алматинской области согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) положение о Департаменте Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан по Атырауской области согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) положение о Департаменте Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан по Западно-Казахстанской области согласно приложению 9 к настоящему приказу;
10) положение о Департаменте Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан по Жамбылской области согласно приложению 10 к настоящему приказу;

"Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің аумақтық және оларға теңестірілген органдары туралы ережелерді бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті төрағасының 2023 жылғы 4 шiлдедегi № 92 н/қ бұйрығы.
Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 28 наурыздағы № 1050 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөнiндегi комитетi туралы Ережесінің 19-тармағының 7) тармақшасын басшылыққа ала отырып, БҰЙЫРАМЫН:
1. Бекітілсін:
1) Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөнiндегi комитетiнің Астана қаласы бойынша департаменті туралы ереже осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес;
2) Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөнiндегi комитетiнің Алматы қаласы бойынша департаменті туралы ереже осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес;
3) Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөнiндегi комитетiнің Шымкент қаласы бойынша департаменті туралы ереже осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес;
4) Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөнiндегi комитетiнің Абай облысы бойынша департаменті туралы ереже осы бұйрықтың 4-қосымшасына сәйкес;
5) Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөнiндегi комитетiнің Ақмола облысы бойынша департаменті туралы ереже осы бұйрықтың 5-қосымшасына сәйкес;
6) Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөнiндегi комитетiнің Ақтөбе облысы бойынша департаменті туралы ереже осы бұйрықтың 6-қосымшасына сәйкес;
7) Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөнiндегi комитетiнің Алматы облысы бойынша департаменті туралы ереже осы бұйрықтың 7-қосымшасына сәйкес;
8) Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөнiндегi комитетiнің Атырау облысы бойынша департаменті туралы ереже осы бұйрықтың 8-қосымшасына сәйкес;
9) Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөнiндегi комитетiнің Батыс Қазақстан облысы бойынша департаменті туралы ереже осы бұйрықтың 9-қосымшасына сәйкес;
10) Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөнiндегi комитетiнің Жамбыл облысы бойынша департаменті туралы ереже осы бұйрықтың 10-қосымшасына сәйкес;

11) положение о Департаменте Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан по области Жетісу согласно приложению 11 к настоящему приказу;
12) положение о Департаменте Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан по Карагандинской области согласно приложению 12 к настоящему приказу;
13) положение о Департаменте Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан по Костанайской области согласно приложению 13 к настоящему приказу;
14) положение о Департаменте Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан по Кызылординской области согласно приложению 14 к настоящему приказу;
15) положение о Департаменте Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан по Мангистауской области согласно приложению 15 к настоящему приказу;
16) положение о Департаменте Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан по Павлодарской области согласно приложению 16 к настоящему приказу;
17) положение о Департаменте Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан по Северо-Казахстанской области согласно приложению 17 к настоящему приказу;
18) положение о Департаменте Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан по Туркестанской области согласно приложению 18 к настоящему приказу;
19) положение о Департаменте Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан по области Ұлытау согласно приложению 19 к настоящему приказу;
20) положение о Департаменте Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан по Восточно-Казахстанской области согласно приложению 20 к настоящему приказу;
21) положение о Военном департаменте Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан согласно приложению 21 к настоящему приказу;
22) положение о Департаменте Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан на транспорте согласно приложению 22 к настоящему приказу.
2. Отменить некоторые приказы председателя Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее – Комитет) согласно приложению 23 к настоящему приказу.

11) Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөнiндегi комитетiнің Жетісу облысы бойынша департаменті туралы ереже осы бұйрықтың 11-қосымшасына сәйкес;
12) Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөнiндегi комитетiнің Қарағанды облысы бойынша департаменті туралы ереже осы бұйрықтың 12-қосымшасына сәйкес;
13) Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөнiндегi комитетiнің Қостанай облысы бойынша департаменті туралы ереже осы бұйрықтың 13-қосымшасына сәйкес;
14) Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөнiндегi комитетiнің Қызылорда облысы бойынша департаменті туралы ереже осы бұйрықтың 14-қосымшасына сәйкес;
15) Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөнiндегi комитетiнің Маңғыстау облысы бойынша департаменті туралы ереже осы бұйрықтың 15-қосымшасына сәйкес;
16) Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөнiндегi комитетiнің Павлодар облысы бойынша департаменті туралы ереже осы бұйрықтың 16-қосымшасына сәйкес;
17) Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөнiндегi комитетiнің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша департаменті туралы ереже осы бұйрықтың 17-қосымшасына сәйкес;
18) Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөнiндегi комитетiнің Түркістан облысы бойынша департаменті туралы ереже осы бұйрықтың 18-қосымшасына сәйкес;
19) Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөнiндегi комитетiнің Ұлытау облысы бойынша департаменті туралы ереже осы бұйрықтың 19-қосымшасына сәйкес;
20) Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөнiндегi комитетiнің Шығыс Қазақстан облысы бойынша департаменті туралы ереже осы бұйрықтың 20-қосымшасына сәйкес;
21) Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөнiндегi комитетiнің Әскери департаменті туралы ереже осы бұйрықтың 21-қосымшасына сәйкес;
22) Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөнiндегi комитетiнің көліктегі департаменті туралы ереже осы бұйрықтың 22-қосымшасына сәйкес.
2. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөнiндегi комитетi (бұдан әрі – Комитет) төрағасының кейбір бұйрықтарының күші жойылсын осы бұйрықтың 23-қосымшасына сәйкес.

3. Управлению организационно-кадровой работы Комитета обеспечить:
1) направление копии настоящего приказа на казахском и русском языках на официальное опубликование в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Комитета;
3) направление копии настоящего приказа на казахском и русском языках в территориальные и приравненные к ним органы Комитета для принятия необходимых мер, вытекающих из настоящего приказа.
4. Начальникам территориальных и приравненных к ним органов Комитета в установленном законодательном порядке обеспечить:
1) принятие мер, предусмотренных Законом Республики Казахстан "О государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств";
2) в месячный срок приведение своих актов в соответствие с настоящим приказом.
5. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на управление организационно-кадровой работы Комитета.
6. Настоящий приказ вступает в силу со дня его подписания.
Председатель Комитета С. Нурлыбай
ПРИЛОЖЕНИЕ 1
к приказу председателя
Комитета по правовой статистике
и специальным учетам
Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан
от 4 июля 2023 года № 92 о/д
ПОЛОЖЕНИЕ
о Департаменте Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан по городу Астане
Глава 1. Общие положения
1. Департамент Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан по городу Астане (далее - Департамент) является территориальным органом Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - Комитет), осуществляющим в пределах предоставленных полномочий функции по формированию государственной правовой статистики и ведению специальных учетов на территории города Астаны.
2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией Республики Казахстан, Конституционным законом Республики Казахстан "О прокуратуре" (далее – Конституционный закон), международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан, законами, иными нормативными правовыми актами, Положением о Комитете, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 28 марта 2003 года № 1050, а также настоящим Положением.

3. Комитеттің Ұйымдастыру-кадр жұмысы басқармасы:
1) осы бұйрықтың көшірмелерін қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкісінде ресми жариялау үшін электронды түрде жолдауды;
2) осы бұйрықты Комитеттің ресми интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықтың көшірмелерін қазақ және орыс тілдерінде Комитеттің аумақтық және оларға теңестірілген органдарына осы бұйрықтан туындайтын қажетті шараларды қабылдау үшін жолдауды қамтамасыз етсін.
4. Комитеттің аумақтық және оларға теңестірілген органдарының бастықтары заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) Қазақстан Республикасының "Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу туралы" Заңымен қарастырылған шаралар қабылдауды;
2) бір айлық мерзімде өз актілерін осы бұйрыққа сәйкестендіруді қамтамасыз етсін.
5. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Комитеттің ұйымдастыру-кадр жұмысы басқармасына жүктелсін.
6. Осы бұйрық қол қойылған күннен бастап күшіне енеді.
Комитет төрағасы С. Нұрлыбай
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасының
Құқықтық статистика және
арнайы есепке алу жөніндегі
комитеті төрағасының
2023 жылғы 4 шілдедегі
№ 92 н/қ бұйрығына
1-ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің Астана қаласы бойынша департаменті туралы
ЕРЕЖЕСІ
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің Астана қаласы бойынша департаменті (бұдан әрі – Департамент) берілген өкілеттіктер шегінде Астана қаласының аумағында мемлекеттік құқықтық статистиканы қалыптастыру және арнайы есепке алуды жүргізу жөніндегі функцияларды, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық органы болып табылады.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті Төрағасының м.а. 21.05.2026 № 33 н/қ бұйрығымен.
2. Департамент өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына, "Прокуратура туралы" Қазақстан Республикасының Конституциялық заңына (бұдан әрі - Конституциялық Заң), Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарға, заңдарға, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 28 наурыздағы № 1050 Жарлығымен бекітілген Комитет туралы Ережеге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.

3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на казахском и других языках, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Департамент имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если он уполномочен на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. Департамент по вопросам своей компетенции в установленном законодательством Республики Казахстан порядке принимает решения, оформленные приказами начальника Департамента и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и лимит штатной численности Департамента утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 7 - в редакции приказа Председателя Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры РК от 24.01.2024 № 19 о/д.
8. Местонахождение юридического лица: Республика Казахстан, 010000, город Астана, район "Байқоныр", улица Ж. Омарова, 60.
9. Полное наименование Департамента - государственное учреждение "Департамент Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан по городу Астане".
10. Настоящее Положение является учредительным документом Департамента.
11. Финансирование деятельности Департамента осуществляется из республиканского бюджета.
Сноска. Пункт 11 - в редакции приказа Председателя Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры РК от 24.01.2024 № 19 о/д.
12. Департаменту запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся полномочиями Департамента.
Сноска. Пункт 12 - в редакции приказа Председателя Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры РК от 24.01.2024 № 19 о/д.
Глава 2. Задачи, права и обязанности Департамента
13. Задачи:
1) эффективное и достаточное информационное обеспечение государственных органов, физических и юридических лиц о состоянии законности и правопорядка в городе Астане на основе единых статистических принципов и стандартов;
2) совершенствование и развитие государственной правовой информационной статистической системы.

3. Департамент мемлекеттiк мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, оның қазақ және басқа тілдерде өз атауы бар мөрлерi және мөртабандары, белгiленген үлгiдегi бланкiлерi, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. Департамент азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. Егер Департаментке Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес уәкілеттік берілген болса, оның мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
6. Департамент өз құзыретінің мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен Департамент бастығының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделген шешімдер қабылдайды.
7. Департаменттің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті төрағасының 21.01.2024 № 19 н/қ бұйрығымен.
8. Заңды тұлғаның орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, 010000, Астана қаласы, "Байқоңыр" ауданы, Ж. Омаров көшесі, 60.
9. Департаменттің толық атауы - "Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің Астана қаласы бойынша департаменті" мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже Департаменттің құрылтай құжаты болып табылады.
11. Департаменттің қызметін қаржыландыру республикалық бюджеттен жүзеге асырылады.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті төрағасының 21.01.2024 № 19 н/қ бұйрығымен.
12. Департаменттің өкілеттіктері болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысынан Комитеттің кәсіпкерлік субъектілерімен шарттық қатынастарға түсуiне тыйым салынады.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті төрағасының 21.01.2024 № 19 н/қ бұйрығымен.
2-тарау. Департаменттің міндеттері, құқықтары мен міндеттіліктері
13. Міндеттері:
1) қоғамның, мемлекеттің және халықаралық қоғамдастықтың ресми құқықтық статистикалық ақпаратқа қажеттілігін қанағаттандыру;
2) мемлекеттік құқықтық цифрлық статистикалық жүйені жетілдіру және дамыту.
3) Қазақстан Республикасының заңдарында және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерінде айқындалатын өзге де міндеттер.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті Төрағасының м.а. 21.05.2026 № 33 н/қ бұйрығымен.

14. Полномочия:
1) права:
получать безвозмездно от субъектов правовой статистики и специальных учетов правовую статистическую информацию по вопросам государственной правовой статистики и ведения специальных учетов, ведомственную отчетность, документы и формы первичного учета, а также другую информацию для производства статистической информации и ведения специальных учетов;
требовать от субъектов правовой статистики и специальных учетов полноты и достоверности актов первичного учета и отчетности, представления их в сроки, определенные нормативными правовыми актами Генерального Прокурора Республики Казахстан (далее – Генеральный Прокурор), председателя Комитета;
осуществлять надзор за целостностью, объективностью, достоверностью и достаточностью правовой статистической информации, предоставляемой субъектами правовой статистики и специальных учетов, в том числе учетно-регистрационной и отчетной дисциплин, без вмешательства в их деятельность, не связанную с формированием государственной правовой статистики и ведением специальных учетов;
проводить проверку соблюдения законности, анализ состояния законности, оценку актов, вступивших в силу, в сфере государственной правовой статистики и специальных учетов;
вносить в порядке, определяемом Конституционным законом и иными законами Республики Казахстан, а также Генеральным Прокурором, акты прокуратуры;
вносить предложения и рекомендации государственным органам по результатам информационно-аналитической деятельности;
предоставлять доступ к правовой статистической информации, способами, не запрещенными законодательством Республики Казахстан;
организовывать издание статистических сборников и использовать иным образом правовую статистическую информацию для практических и научно-исследовательских целей;
отказывать в регистрации актов о назначении проверок, профилактического контроля с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора и других форм государственного контроля, а также надзора, предусмотренных законами Республики Казахстан, подлежащих регистрации в Департаменте, в случаях выявления нарушений законодательства Республики Казахстан при их назначении;
осуществлять иные права, предусмотренные законами Республики Казахстан;
2) обязанности:
осуществлять сбор, обработку, накопление, свод и актуализацию информации в сфере государственной правовой статистики и ведения специальных учетов;
обеспечивать на безвозмездной основе правовой статистической информацией, сведениями специальных учетов субъектов правовой статистики и специальных учетов в пределах, объемах и в сроки, которые установлены нормативными правовыми актами Республики Казахстан;
обеспечивать правовой статистической информацией государственные органы;
осуществлять информационно-справочное обслуживание физических и юридических лиц в пределах, объемах и в сроки, которые установлены нормативными правовыми актами Республики Казахстан, за счет их средств, поступающих в республиканский бюджет в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
обеспечивать сохранность получаемых сведений, составляющих государственные секреты, персональные данные и иную охраняемую законом тайну;
обеспечивать защиту информационных систем от неправомерного доступа, порчи или уничтожения данных об объектах правовой статистики и специальных учетов;
соблюдать права и законные интересы человека и гражданина, юридических лиц и государства при формировании государственной правовой статистики и ведении специальных учетов;
обеспечивать достоверность сведений и своевременность их поступления (ввод) в информационные системы по формированию государственной правовой статистики и ведению специальных учетов на местах;
своевременно предоставлять в Комитет достоверные и достаточные сведения о состоянии преступности, борьбы с ней, деятельности прокуроров по осуществлению надзора, судов по отправлению правосудия, исполнения судебных актов и иной информации, для формирования государственной правовой статистики и ведения специальных учетов;
планировать свою деятельность, исходя из текущих и перспективных задач, состояния законности в деятельности субъектов правовой статистики и специальных учетов, преступности в регионе, вносить предложения в планы работ Комитета;
рассматривать на оперативных совещаниях Департамента результаты деятельности структурных подразделений с определением проблемных участков и путей их разрешения, а также с приглашением представителей субъектов правовой статистики и специальных учетов;
выполнять иные обязанности, предусмотренные законами Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 14 с изменением, внесенным приказом Председателя Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры РК от 24.01.2024 № 19 о/д.

14. Өкілеттіктері:
1) құқықтары:
құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектiлерiнен мемлекеттiк құқықтық статистика және арнайы есепке алуды жүргiзу мәселелерi бойынша құқықтық статистикалық ақпаратты, ведомстволық есептілікті, бастапқы есепке алу құжаттары мен нысандарын, сондай-ақ статистикалық ақпаратты жасау және арнайы есепке алуды жүргізу үшін басқа да ақпаратты өтеусіз алу;
құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілерінен бастапқы есепке алу және есептілік актілерінің толық және анық болуын, оларды Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының (бұдан әрі – Бас Прокурор), Комитет төрағасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген мерзімдерде ұсынуды талап ету;
құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектiлерiнің мемлекеттік құқықтық статистиканы қалыптастыруға және арнайы есепке алуды жүргізуге байланысты емес қызметіне араласпастан, олар беретiн құқықтық статистикалық ақпараттың, оның ішінде есепке алу-тіркеу және есеп беру тәртіптерінің тұтастығына, объективтiлiгiне, анықтығына және жеткiлiктілігiне қадағалауды жүзеге асыру;
мемлекеттік құқықтық статистика және арнайы есепке алу саласында заңдылықтың сақталуына тексеру, заңдылықтың жай-күйіне талдау, күшіне енген актілерге бағалау жүргізу;
Конституциялық заңда және Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында белгіленетін, сондай-ақ Бас Прокурор белгілейтін тәртіппен прокуратура актілерін енгізу;
ақпараттық-талдау қызметінің нәтижелері бойынша мемлекеттік органдарға ұсыныстар мен ұсынымдар енгізу;
Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған тәсілдермен құқықтық статистикалық ақпаратқа қолжетімділікті беру;
статистикалық жинақтарды шығаруды ұйымдастыру және құқықтық статистикалық ақпаратты практикалық және ғылыми-зерттеу мақсаттары үшін өзгеше түрде пайдалану;
Департаментте тіркелуге жататын тексерулерді, бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылауды және Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген мемлекеттік бақылаудың, сондай-ақ қадағалаудың басқа да нысандарын тағайындау кезiнде Қазақстан Республикасы заңнамасын бұзушылықтар анықталған жағдайларда, оларды тағайындау туралы актілерді тіркеуден бас тарту;
Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген өзге де құқықтарды жүзеге асыру;
2) міндеттіліктері:
мемлекеттiк құқықтық cтaтистика және арнайы есепке алуды жүргізу саласында ақпаратты жинауды, өңдеудi, жинақтауды, жиынтықтауды және жаңартып отыруды жүзеге асыру;
Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген шекте, көлемде және мерзімдерде құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілерін құқықтық статистикалық ақпаратпен, арнайы есепке алу мәліметтерімен өтеусіз негізде қамтамасыз ету;
мемлекеттік органдарды құқықтық статистикалық ақпаратпен қамтамасыз ету;
жеке және заңды тұлғаларға олардың Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес республикалық бюджетке түсетiн қаражаттары есебiнен, Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiнде белгiленген шекте, көлемде және мерзiмдерде ақпараттық-анықтамалық қызмет көрсетудi жүзеге асыру;
алынған, мемлекеттiк құпияларды, дербес деректерді және заңмен қорғалатын өзге де құпияны құрайтын мәлiметтердiң сақталуын қамтамасыз ету;
цифрлық жүйелерді құқыққа сыйымсыз қол сұғудан, құқықтық статистика және арнайы есепке алу объектiлерi туралы деректердi бүлiнуден немесе жойылудан қорғауды қамтамасыз ету;
мемлекеттік құқықтық статистиканы қалыптастыру және арнайы есепке алуды жүргізу кезінде адам мен азаматтың, заңды тұлғалар мен мемлекеттiң құқықтары мен заңды мүдделерiн сақтау;
жергілікті жерлерде мемлекеттік құқықтық статистиканы қалыптастыру және арнайы есепке алуды жүргізу бойынша цифрлық жүйелерге келіп түсетін (енгізілетін) мәліметтердің уақтылығы мен дұрыстығын қамтамасыз ету;
мемлекеттік құқықтық статистиканы қалыптастыру және арнайы есепке алуды жүргізу үшін Комитетке қылмыстың жай-күйі, оған қарсы күрес, прокурорлардың қадағалауды жүзеге асыру бойынша, соттардың сот төрелігін іске асыру бойынша қызметі, сот актілерін орындау туралы және өзге де ақпаратты дұрыс және жеткілікті мәліметтерді уақтылы ұсыну;
өз қызметін ағымдағы және перспективалық міндеттерді, құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілерінің қызметіндегі заңдылықтың жай-күйін, аймақтағы қылмыстылық жағдайын негізге ала отырып жоспарлау, Комитеттің жұмыс жоспарына ұсыныстар енгізу;
Департаменттің жедел кеңестерінде проблемалық учаскелер мен оларды шешу жолдарын айқындай отырып, сондай-ақ құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілерінің өкілдерін шақыра отырып, құрылымдық бөлімшелер қызметінің нәтижелерін қарау;
Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген өзге де міндеттерді орындау.
Ескерту. 14-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті төрағасының 21.01.2024 № 19 н/қ; 21.05.2026 № 33 н/қ бұйрықтарымен.

15. Функции:
1) формирование государственной правовой статистики;
2) ведение специальных учетов, за исключением оперативных, ведомственных учетов и учета лиц, сотрудничающих на конфиденциальной основе с органами, осуществляющими оперативно-розыскную, контрразведывательную деятельность;
3) осуществление надзора за целостностью, объективностью, достоверностью, достаточностью сведений государственной правовой статистики и специальных учетов, предоставляемых субъектами правовой статистики и специальных учетов;
4) осуществление информационно-аналитической деятельности в сфере правовой статистики и специальных учетов;
5) проведение мониторинга и сверки правовой статистической информации;
6) анализ обращений, сообщений, запросов, откликов и предложений физических и юридических лиц, поступающих в государственные органы;
7) координация регистрации и учета форм государственного контроля, а также надзора, предусмотренных законами Республики Казахстан;
8) обеспечение защиты прав проверяемых субъектов, в том числе субъектов частного предпринимательства, от незаконных проверок, профилактического контроля с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора и других форм государственного контроля, а также надзора, предусмотренных законами Республики Казахстан, в ходе осуществления их регистрации в Департаменте;
9) осуществление регистрации и (или) ведения учета форм государственного контроля, а также надзора, предусмотренных законами Республики Казахстан;
10) внесение предложений по совершенствованию порядка проведения государственного контроля и надзора в регулирующие государственные органы;
11) обеспечение защиты прав и законных интересов физических и юридических лиц на стадиях приема, регистрации, рассмотрения их обращений, сообщений, запросов, откликов, предложений в пределах компетенции;
12) рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции;
13) оказание государственных услуг физическим и юридическим лицам;
14) проведение правовых статистических наблюдений;
15) осуществление функции оператора информационных систем по формированию государственной правовой статистики и ведению специальных учетов, системы информационного обмена правоохранительных, специальных государственных и иных органов по:
обеспечению соблюдения единых требований в области информационно-коммуникационных технологий и обеспечения информационной безопасности;
осуществлению эксплуатации, сопровождения, развития, мониторинга;
обеспечению бесперебойного и надлежащего функционирования, а также защиты;
обеспечению безопасности хранения электронных информационных ресурсов;
обеспечению оперативного реагирования на выявленные недостатки и принятию мер по их устранению;

15. Функциялары:
1) мемлекеттік құқықтық статистиканы қалыптастыру;
2) жедел, ведомстволық есепке алуды және жедел-іздестіру, қарсы барлау қызметін жүзеге асыратын органдармен құпия негізде ынтымақтасатын адамдарды есепке алуды қоспағанда, арнайы есепке алуды жүргiзу;
3) құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектiлерi беретiн мемлекеттiк құқықтық статистика және арнайы есепке алу мәлiметтерiнiң тұтастығына, объективтiлiгiне, анықтығына, жеткiлiктiлiгiне қадағалауды жүзеге асыру;
4) құқықтық статистика және арнайы есепке алу саласында ақпараттық-талдау қызметін жүзеге асыру;
5) құқықтық статистикалық ақпаратқа мониторинг пен салыстырып тексеруді жүргізу;
6) мемлекеттік органдарға келіп түсетін жеке және заңды тұлғалардың жолданымдарын, хабарларын, сұрау салуларын, үн қосуларын, ұсыныстарын талдау;
7) Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген мемлекеттік бақылау, сондай-ақ қадағалау нысандарын тіркеуді және есепке алуды үйлестіру;
8) тексерілетін субъектілердің, оның ішінде жеке кәсіпкерлік субъектілердің құқықтарын заңсыз тексерулерден, бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылаудан және Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген мемлекеттік бақылаудың, сондай-ақ қадағалаудың басқа да нысандарынан оларды Департаментте тіркеуді жүзеге асыру барысында қорғау;
9) Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген мемлекеттік бақылауды, сондай-ақ қадағалау нысандарын тіркеуді және (немесе) есепке алынуын жүргізуді жүзеге асыру;
10) реттеуші мемлекеттік органдарға мемлекеттік бақылауды және қадағалауды жүргізу тәртібін жетілдіру жөнінде ұсыныстар енгізу;
11) құзыреті шегінде жеке және заңды тұлғалардың жолданымдарын, хабарларын, сұрау салуларын, үн қосуларын, ұсыныстарын қабылдау, тіркеу, қарау сатысында олардың құқықтары мен заңды мүдделерінің қорғалуын қамтамасыз ету;
12) жеке және заңды тұлғалардың жолданымдарын құзыреті шегінде қарау;
13) жеке және заңды тұлғаларға мемлекеттік қызметтерді көрсету;
14) құқықтық статистикалық байқауларды жүргізу;
15) мемлекеттік құқықтық статистиканы қалыптастыру және арнайы есепке алуды жүргізу жөніндегі цифрлық жүйелер, құқық қорғау органдарының, арнаулы мемлекеттік және өзге де органдардың ақпарат алмасу жүйесі операторының:
цифрландыру және киберқауіпсіздікті қамтамасыз ету саласындағы бірыңғай талаптардың сақталуын қамтамасыз ету;
пайдалануды, қолдап отыруды, дамытуды, мониторингті жүзеге асыру;
іркіліссіз және тиісінше жұмыс істеуді, сондай-ақ қорғауды қамтамасыз ету;
электрондық ақпараттық ресурстарды сақтау қауіпсіздігін қамтамасыз ету;
анықталған кемшіліктерге жедел ден қоюды және оларды жою бойынша шаралар қабылдауды қамтамасыз ету жөніндегі функцияларын жүзеге асыру;

16) определение должностных лиц, ответственных за функционирование, администрирование, использование информационных систем по формированию государственной правовой статистики и ведению специальных учетов, системы информационного обмена правоохранительных, специальных государственных и иных органов;
17) обеспечение функционирования географических информационных карт государственной правовой информационной статистической системы;
18) осуществление приема, выдачи, хранения, уничтожения прекращенных уголовных дел и ознакомления с ними;
19) взаимодействие с субъектами правовой статистики и специальных учетов в рамках реализации задач Департамента;
20) исключен приказом Председателя Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры РК от 24.01.2024 № 19 о/д;
21) иные функции, возложенные на него законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 15 с изменением, внесенным приказом Председателя Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры РК от 24.01.2024 № 19 о/д.
Глава 3. Статус и полномочия начальника Департамента
16. Руководство Департаментом осуществляется начальником, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Департамент задач и осуществление им своих полномочий.
17. Начальник Департамента назначается на должность и освобождается от должности Генеральным Прокурором в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 17 - в редакции приказа председателя Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры РК от 16.08.2024 № 62 о/д (вступает в силу со дня его первого официального опубликования).
18. Начальник Департамента имеет заместителей, которые назначаются на должность и освобождаются от должности председателем Комитета по представлению начальника Департамента.
19. Полномочия начальника Департамента:
1) организует работу Департамента и руководит им, осуществляет контроль за его деятельностью;
2) определяет полномочия структурных подразделений Департамента;
3) в соответствии с законодательством Республики Казахстан назначает на должности и освобождает от должностей прокуроров, иных работников и работников по трудовому договору Департамента;
4) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке решает вопросы поощрения прокуроров, иных работников, работников по трудовому договору Департамента и оказания им материальной помощи;

16) мемлекеттік құқықтық статистиканы қалыптастыру және арнайы есепке алуды жүргізу жөніндегі цифрлық жүйелердің, құқық қорғау органдарының, арнаулы мемлекеттік және өзге де органдардың ақпарат алмасу жүйесінің жұмыс істеуіне, оған әкімшілік етуге, пайдалануға жауапты лауазымды адамдарды айқындау;
17) мемлекеттік құқықтық цифрлық статистикалық жүйенің географиялық ақпараттық карталарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету;
18) тоқтатылған қылмыстық істерді қабылдауды, беруді, сақтауды, жоюды жүзеге асыру және олармен танысуды жүзеге асыру;
19) Департаменттің міндеттерін іске асыру шеңберінде құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілерімен өзара іс-қимыл жасау;
20) алып тасталды - ҚР Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті төрағасының 21.01.2024 № 19 н/қ бұйрығымен.
21) өзіне Қазақстан Республикасының заңдарында және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерінде жүктелген өзге де функциялар.
Ескерту. 15-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті төрағасының 21.01.2024 № 19 н/қ; 21.05.2026 № 33 н/қ бұйрықтарымен.
3-тарау. Департамент бастығының мәртебесі мен өкілеттіктері
16. Департаментке басшылықты бастық жүзеге асырады, ол Департаментке жүктелген міндеттердің орындалуына және оның өз өкілеттіктерін жүзеге асыруына дербес жауапты болады.
17. Департамент бастығын Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Бас Прокурор лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады.
Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті төрағасының 16.08.2024 № 62 о/д (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күшіне енеді) бұйрығымен.
18. Департамент бастығының орынбасарлары болады, оларды Департамент бастығының ұсынысы бойынша Комитет төрағасы лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады.
19. Департамент бастығының өкілеттіктері:
1) Департаменттің жұмысын ұйымдастырады және оған басшылық етеді, оның қызметіне бақылауды жүзеге асырады;
2) Департаменттің құрылымдық бөлімшелерінің өкілеттіктерін айқындайды;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Департаменттің прокурорларын, өзге де жұмыскерлерін және еңбек шарты бойынша жұмыскерлерін лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;
4) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен Департаменттің прокурорларын, өзге де жұмыскерлерін және еңбек шарты бойынша жұмыскерлерін көтермелеу және оларға материалдық көмек көрсету мәселелерін шешеді;

5) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке решает вопросы наложения дисциплинарных взысканий на прокуроров, иных работников, работников по трудовому договору Департамента, а также снятия с них дисциплинарных взысканий, за исключением заместителей начальника Департамента;
6) предоставляет все виды отпусков прокурорам, иным работникам и работникам по трудовому договору Департамента, за исключением заместителей начальника Департамента;
7) представляет Департамент в государственных органах, иных организациях;
8) информирует председателя Комитета о деятельности Департамента;
9) утверждает штатное расписание в пределах, утвержденной структуры и численности;
10) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий начальника Департамента в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим, в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 19 с изменением, внесенным приказом Председателя Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры РК от 24.01.2024 № 19 о/д.
20. Начальник Департамента определяет полномочия своих заместителей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Глава 4. Имущество Департамента
21. Департамент может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
Имущество Департамента формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности, и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
22. Имущество, закрепленное за Департаментом, относится к республиканской собственности.
23. Департамент не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
Глава 5. Реорганизация и ликвидация Департамента
24. Реорганизация и ликвидация Департамента осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Глава 6. Организация деятельности представителей Департамента
Сноска. Глава 6 исключена приказом Председателя Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры РК от 24.01.2024 № 19 о/д.
ПРИЛОЖЕНИЕ 2
к приказу председателя
Комитета по правовой статистике
и специальным учетам
Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан
от 4 июля 2023 года № 92 о/д
ПОЛОЖЕНИЕ
о Департаменте Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан по городу Алматы

5) Департамент бастығының орынбасарларын қоспағанда, Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен Департаменттің прокурорларына, өзге де жұмыскерлеріне және еңбек шарты бойынша жұмыскерлеріне тәртіптік жаза қолдану, сондай-ақ олардан тәртіптік жазаны алып тастау мәселелерін шешеді;
6) Департамент бастығының орынбасарларын қоспағанда, Департаменттің прокурорларына, өзге де жұмыскерлеріне және еңбек шарты бойынша жұмыскерлеріне демалыстың барлық түрлерін береді;
7) мемлекеттік органдарда, өзге де ұйымдарда Департаменттің атынан өкілдік етеді;
8) Комитет төрағасын Департаменттің қызметі туралы хабардар етеді;
9) бекітілген құрылым мен сан шегінде штат кестесін бекітеді;
10) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Департамент бастығы болмаған кезде оның өкілеттіктерін орындауды Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес оны алмастыратын адам жүзеге асырады.
Ескерту. 19-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті төрағасының 21.01.2024 № 19 н/қ бұйрығымен.
20. Департамент бастығы өз орынбасарларының өкілеттіктерін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айқындайды.
4-тарау. Департаменттің мүлкі
21. Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда Департаменттің жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
Департаменттің мүлкі оған меншік иесі берген мүліктің, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүліктің (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздердің есебінен қалыптастырылады.
22. Департаментке бекітіп берілген мүлік республикалық меншікке жатады.
23. Егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе, Департамент өзіне бекітіліп берілген, қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзге тәсілмен билік етуге құқылы емес.
5-тарау. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
24. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
6-тарау. Департамент өкілдерінің қызметін ұйымдастыру
Ескерту. 6-тарау алып тасталды - ҚР Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті төрағасының 21.01.2024 № 19 н/қ бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасының
Құқықтық статистика және
арнайы есепке алу жөніндегі
комитеті төрағасының
2023 жылғы __ мамырдағы
№ н/қ бұйрығына
2-ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің Алматы қаласы бойынша департаменті туралы
ЕРЕЖЕСІ

Глава 1. Общие положения
1. Департамент Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан по городу Алматы (далее - Департамент) является территориальным органом Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - Комитет), осуществляющим в пределах предоставленных полномочий функции по формированию государственной правовой статистики и ведению специальных учетов на территории города Алматы.
2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией Республики Казахстан, Конституционным законом Республики Казахстан "О прокуратуре" (далее – Конституционный закон), международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан, законами, иными нормативными правовыми актами, Положением о Комитете, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 28 марта 2003 года № 1050, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на казахском и других языках, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан
счета в органах казначейства.
4. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Департамент имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если он уполномочен на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. Департамент по вопросам своей компетенции в установленном законодательством Республики Казахстан порядке принимает решения, оформленные приказами начальника Департамента и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и лимит штатной численности Департамента утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 7 - в редакции приказа Председателя Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры РК от 24.01.2024 № 19 о/д.
8. Местонахождение юридического лица: Республика Казахстан, 050012, город Алматы, Алмалинский район, улица Бөгенбай батыра, 145.
9. Полное наименование Департамента - государственное учреждение "Департамент Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан по городу Алматы".

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің Алматы қаласы бойынша департаменті (бұдан әрі – Департамент) берілген өкілеттіктер шегінде Алматы қаласының аумағында мемлекеттік құқықтық статистиканы қалыптастыру және арнайы есепке алуды жүргізу жөніндегі функцияларды, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық органы болып табылады.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті Төрағасының м.а. 21.05.2026 № 33 н/қ бұйрығымен.
2. Департамент өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына, "Прокуратура туралы" Қазақстан Республикасының Конституциялық заңына (бұдан әрі - Конституциялық Заң), Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарға, заңдарға, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 28 наурыздағы № 1050 Жарлығымен бекітілген Комитет туралы Ережеге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент мемлекеттiк мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, оның қазақ және басқа тілдерде өз атауы бар мөрлерi және мөртабандары, белгiленген үлгiдегi бланкiлерi, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. Департамент азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. Егер Департаментке Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес уәкілеттік берілген болса, оның мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
6. Департамент өз құзыретінің мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен Департамент бастығының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделген шешімдер қабылдайды.
7. Департаменттің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті төрағасының 21.01.2024 № 19 н/қ бұйрығымен.
8. Заңды тұлғаның орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, 050012, Алматы қаласы, Алмалы ауданы, Бөгенбай батыр көшесі, 145.
9. Департаменттің толық атауы - "Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің Алматы қаласы бойынша департаменті" мемлекеттік мекемесі.

1. Департамент Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан по городу Шымкенту (далее - Департамент) является территориальным органом Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - Комитет), осуществляющим в пределах предоставленных полномочий функции по формированию государственной правовой статистики и ведению специальных учетов на территории города Шымкент.
2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией Республики Казахстан, Конституционным законом Республики Казахстан "О прокуратуре" (далее – Конституционный закон), международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан, законами, иными нормативными правовыми актами, Положением о Комитете, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 28 марта 2003 года № 1050, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на казахском и других языках, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Департамент имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если он уполномочен на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. Департамент по вопросам своей компетенции в установленном законодательством Республики Казахстан порядке принимает решения, оформленные приказами начальника Департамента и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и лимит штатной численности Департамента утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 7 - в редакции приказа Председателя Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры РК от 24.01.2024 № 19 о/д.
8. Местонахождение юридического лица: Республика Казахстан, 160050, город Шымкент, Аль-Фарабийский район, улица Ж. Тыныбаева, дом 40.
9. Полное наименование Департамента - государственное учреждение "Департамент Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан по городу Шымкенту".

1. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің Шымкент қаласы бойынша департаменті (бұдан әрі – Департамент) берілген өкілеттіктер шегінде Шымкент қаласының аумағында мемлекеттік құқықтық статистиканы қалыптастыру және арнайы есепке алуды жүргізу жөніндегі функцияларды, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық органы болып табылады.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті Төрағасының м.а. 21.05.2026 № 33 н/қ бұйрығымен.
2. Департамент өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына, "Прокуратура туралы" Қазақстан Республикасының Конституциялық заңына (бұдан әрі - Конституциялық Заң), Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарға, заңдарға, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 28 наурыздағы № 1050 Жарлығымен бекітілген Комитет туралы Ережеге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент мемлекеттiк мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, оның қазақ және басқа тілдерде өз атауы бар мөрлерi және мөртабандары, белгiленген үлгiдегi бланкiлерi, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. Департамент азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. Егер Департаментке Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес уәкілеттік берілген болса, оның мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
6. Департамент өз құзыретінің мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен Департамент бастығының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделген шешімдер қабылдайды.
7. Департаменттің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті төрағасының 21.01.2024 № 19 н/қ бұйрығымен.
8. Заңды тұлғаның орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, 160050, Шымкент қаласы, Әл-Фараби ауданы, Ж. Тыныбаев көшесі, 40 үй.
9. Департаменттің толық атауы - "Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің Шымкент қаласы бойынша департаменті" мемлекеттік мекемесі.

Глава 1. Общие положения
1. Департамент Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан по Акмолинской области (далее - Департамент) является территориальным органом Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - Комитет), осуществляющим в пределах предоставленных полномочий функции по формированию государственной правовой статистики и ведению специальных учетов на территории Акмолинской области.
2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией Республики Казахстан, Конституционным законом Республики Казахстан "О прокуратуре" (далее – Конституционный закон), международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан, законами, иными нормативными правовыми актами, Положением о Комитете, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 28 марта 2003 года № 1050, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на казахском и других языках, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Департамент имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если он уполномочен на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. Департамент по вопросам своей компетенции в установленном законодательством Республики Казахстан порядке принимает решения, оформленные приказами начальника Департамента и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и лимит штатной численности Департамента утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 7 - в редакции приказа Председателя Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры РК от 24.01.2024 № 19 о/д.
8. Местонахождение юридического лица: Республика Казахстан, 020000, Акмолинская область, город Кокшетау, улица Академика В.И. Вернадского, строение 5/3.
9. Полное наименование Департамента - государственное учреждение "Департамент Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан по Акмолинской области".

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің Ақмола облысы бойынша департаменті (бұдан әрі – Департамент) берілген өкілеттіктер шегінде Ақмола облысының аумағында мемлекеттік құқықтық статистиканы қалыптастыру және арнайы есепке алуды жүргізу жөніндегі функцияларды, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық органы болып табылады.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті Төрағасының м.а. 21.05.2026 № 33 н/қ бұйрығымен.
2. Департамент өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына, "Прокуратура туралы" Қазақстан Республикасының Конституциялық заңына (бұдан әрі - Конституциялық Заң), Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарға, заңдарға, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 28 наурыздағы № 1050 Жарлығымен бекітілген Комитет туралы Ережеге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент мемлекеттiк мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, оның қазақ және басқа тілдерде өз атауы бар мөрлерi және мөртабандары, белгiленген үлгiдегi бланкiлерi, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. Департамент азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. Егер Департаментке Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес уәкілеттік берілген болса, оның мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
6. Департамент өз құзыретінің мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен Департамент бастығының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделген шешімдер қабылдайды.
7. Департаменттің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті төрағасының 21.01.2024 № 19 н/қ бұйрығымен.
8. Заңды тұлғаның орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, 020000, Ақмола облысы, Көкшетау қаласы, Академик В.И. Вернадский көшесі, 5/3 құрылысы.
9. Департаменттің толық атауы - "Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің Ақмола облысы бойынша департаменті" мемлекеттік мекемесі.

Глава 1. Общие положения
1. Департамент Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан по Актюбинской области (далее - Департамент) является территориальным органом Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - Комитет), осуществляющим в пределах предоставленных полномочий функции по формированию государственной правовой статистики и ведению специальных учетов на территории Актюбинской области.
2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией Республики Казахстан, Конституционным законом Республики Казахстан "О прокуратуре" (далее – Конституционный закон), международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан, законами, иными нормативными правовыми актами, Положением о Комитете, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 28 марта 2003 года № 1050, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на казахском и других языках, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Департамент имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если он уполномочен на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. Департамент по вопросам своей компетенции в установленном законодательством Республики Казахстан порядке принимает решения, оформленные приказами начальника Департамента и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и лимит штатной численности Департамента утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 7 - в редакции приказа Председателя Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры РК от 24.01.2024 № 19 о/д.
8. Местонахождение юридического лица: Республика Казахстан, 030006, Актюбинская область, город Актобе, район Алматы, улица И.Алтынсарина, здание 45.
9. Полное наименование Департамента - государственное учреждение "Департамент Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан по Актюбинской области".

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің Ақтөбе облысы бойынша департаменті (бұдан әрі – Департамент) берілген өкілеттіктер шегінде Ақтөбе облысының аумағында мемлекеттік құқықтық статистиканы қалыптастыру және арнайы есепке алуды жүргізу жөніндегі функцияларды, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық органы болып табылады.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті Төрағасының м.а. 21.05.2026 № 33 н/қ бұйрығымен.
2. Департамент өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына, "Прокуратура туралы" Қазақстан Республикасының Конституциялық заңына (бұдан әрі - Конституциялық Заң), Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарға, заңдарға, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 28 наурыздағы № 1050 Жарлығымен бекітілген Комитет туралы Ережеге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент мемлекеттiк мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, оның қазақ және басқа тілдерде өз атауы бар мөрлерi және мөртабандары, белгiленген үлгiдегi бланкiлерi, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. Департамент азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. Егер Департаментке Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес уәкілеттік берілген болса, оның мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
6. Департамент өз құзыретінің мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен Департамент бастығының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделген шешімдер қабылдайды.
7. Департаменттің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті төрағасының 21.01.2024 № 19 н/қ бұйрығымен.
8. Заңды тұлғаның орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, 030006, Ақтөбе облысы, Ақтөбе қаласы, Алматы ауданы, Ы.Алтынсарин көшесі, 45 ғимараты.
9. Департаменттің толық атауы - "Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің Ақтөбе облысы бойынша департаменті" мемлекеттік мекемесі.

Глава 1. Общие положения
1. Департамент Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан по Алматинской области (далее - Департамент) является территориальным органом Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - Комитет), осуществляющим в пределах предоставленных полномочий функции по формированию государственной правовой статистики и ведению специальных учетов на территории Алматинской области.
2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией Республики Казахстан, Конституционным законом Республики Казахстан "О прокуратуре" (далее – Конституционный закон), международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан, законами, иными нормативными правовыми актами, Положением о Комитете, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 28 марта 2003 года № 1050, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на казахском и других языках, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Департамент имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если он уполномочен на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. Департамент по вопросам своей компетенции в установленном законодательством Республики Казахстан порядке принимает решения, оформленные приказами начальника Департамента и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и лимит штатной численности Департамента утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 7 - в редакции приказа Председателя Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры РК от 24.01.2024 № 19 о/д.
8. Местонахождение юридического лица: Республика Казахстан, 040800, Алматинская область, город Қонаев, улица Степная, 6.
9. Полное наименование Департамента - государственное учреждение "Департамент Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан по Алматинской области".

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің Алматы облысы бойынша департаменті (бұдан әрі – Департамент) берілген өкілеттіктер шегінде Алматы облысының аумағында мемлекеттік құқықтық статистиканы қалыптастыру және арнайы есепке алуды жүргізу жөніндегі функцияларды, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық органы болып табылады.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті Төрағасының м.а. 21.05.2026 № 33 н/қ бұйрығымен.
2. Департамент өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына, "Прокуратура туралы" Қазақстан Республикасының Конституциялық заңына (бұдан әрі - Конституциялық Заң), Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарға, заңдарға, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 28 наурыздағы № 1050 Жарлығымен бекітілген Комитет туралы Ережеге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. мемлекеттiк мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, оның қазақ және басқа тілдерде өз атауы бар мөрлерi және мөртабандары, белгiленген үлгiдегi бланкiлерi, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. Департамент азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. Егер Департаментке Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес уәкілеттік берілген болса, оның мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
6. Департамент өз құзыретінің мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен Департамент бастығының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделген шешімдер қабылдайды.
7. Департаменттің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті төрағасының 21.01.2024 № 19 н/қ бұйрығымен.
8. Заңды тұлғаның орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, 040800, Алматы облысы, Қонаев қаласы, Степная көшесі, 6.
9. Департаменттің толық атауы - "Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің Алматы облысы бойынша департаменті" мемлекеттік мекемесі.

Глава 1. Общие положения
1. Департамент Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан по Атырауской области (далее - Департамент) является территориальным органом Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - Комитет), осуществляющим в пределах предоставленных полномочий функции по формированию государственной правовой статистики и ведению специальных учетов на территории Атырауской области.
2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией Республики Казахстан, Конституционным законом Республики Казахстан "О прокуратуре" (далее – Конституционный закон), международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан, законами, иными нормативными правовыми актами, Положением о Комитете, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 28 марта 2003 года № 1050, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на казахском и других языках, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Департамент имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если он уполномочен на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. Департамент по вопросам своей компетенции в установленном законодательством Республики Казахстан порядке принимает решения, оформленные приказами начальника Департамента и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и лимит штатной численности Департамента утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 7 - в редакции приказа Председателя Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры РК от 24.01.2024 № 19 о/д.
8. Местонахождение юридического лица: Республика Казахстан, 060011, Атырауская область, город Атырау, улица Кулманова, 48.
9. Полное наименование Департамента - государственное учреждение "Департамент Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан по Атырауской области".

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің Атырау облысы бойынша департаменті (бұдан әрі – Департамент) берілген өкілеттіктер шегінде Атырау облысының аумағында мемлекеттік құқықтық статистиканы қалыптастыру және арнайы есепке алуды жүргізу жөніндегі функцияларды, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық органы болып табылады.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті Төрағасының м.а. 21.05.2026 № 33 н/қ бұйрығымен.
2. Департамент өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына, "Прокуратура туралы" Қазақстан Республикасының Конституциялық заңына (бұдан әрі - Конституциялық Заң), Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарға, заңдарға, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 28 наурыздағы № 1050 Жарлығымен бекітілген Комитет туралы Ережеге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент мемлекеттiк мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, оның қазақ және басқа тілдерде өз атауы бар мөрлерi және мөртабандары, белгiленген үлгiдегi бланкiлерi, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. Департамент азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. Егер Департаментке Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес уәкілеттік берілген болса, оның мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
6. Департамент өз құзыретінің мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен Департамент бастығының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделген шешімдер қабылдайды.
7. Департаменттің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті төрағасының 21.01.2024 № 19 н/қ бұйрығымен.
8. Заңды тұлғаның орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, 060011, Атырау облысы, Атырау қаласы, Құлманов көшесі, 48.
9. Департаменттің толық атауы - "Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің Атырау облысы бойынша департаменті" мемлекеттік мекемесі.

Глава 1. Общие положения
1. Департамент Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан по Западно-Казахстанской области (далее - Департамент) является территориальным органом Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - Комитет), осуществляющим в пределах предоставленных полномочий функции по формированию государственной правовой статистики и ведению специальных учетов на территории Западно-Казахстанской области.
2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией Республики Казахстан, Конституционным законом Республики Казахстан "О прокуратуре" (далее – Конституционный закон), международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан, законами, иными нормативными правовыми актами, Положением о Комитете, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 28 марта 2003 года № 1050, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на казахском и других языках, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Департамент имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если он уполномочен на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. Департамент по вопросам своей компетенции в установленном законодательством Республики Казахстан порядке принимает решения, оформленные приказами начальника Департамента и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и лимит штатной численности Департамента утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 7 - в редакции приказа Председателя Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры РК от 24.01.2024 № 19 о/д.
8. Местонахождение юридического лица: Республика Казахстан, 090000, Западно-Казахстанская область, город Уральск, проспект Нұрсұлтан Назарбаев, 197.
9. Полное наименование Департамента - государственное учреждение "Департамент Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан по Западно-Казахстанской области".

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің Батыс Қазақстан облысы бойынша департаменті (бұдан әрі – Департамент) берілген өкілеттіктер шегінде Батыс Қазақстан облысының аумағында мемлекеттік құқықтық статистиканы қалыптастыру және арнайы есепке алуды жүргізу жөніндегі функцияларды, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық органы болып табылады.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті Төрағасының м.а. 21.05.2026 № 33 н/қ бұйрығымен.
2. Департамент өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына, "Прокуратура туралы" Қазақстан Республикасының Конституциялық заңына (бұдан әрі - Конституциялық Заң), Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарға, заңдарға, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 28 наурыздағы № 1050 Жарлығымен бекітілген Комитет туралы Ережеге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент мемлекеттiк мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, оның қазақ және басқа тілдерде өз атауы бар мөрлерi және мөртабандары, белгiленген үлгiдегi бланкiлерi, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. Департамент азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. Егер Департаментке Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес уәкілеттік берілген болса, оның мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
6. Департамент өз құзыретінің мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен Департамент бастығының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделген шешімдер қабылдайды.
7. Департаменттің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті төрағасының 21.01.2024 № 19 н/қ бұйрығымен.
8. Заңды тұлғаның орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, 090000, Батыс Қазақстан облысы, Орал қаласы, Нұрсұлтан Назарбаев даңғылы, 197.
9. Департаменттің толық атауы - "Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің Батыс Қазақстан облысы бойынша департаменті" мемлекеттік мекемесі.

Глава 1. Общие положения
1. Департамент Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан по Жамбылской области (далее - Департамент) является территориальным органом Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - Комитет), осуществляющим в пределах предоставленных полномочий функции по формированию государственной правовой статистики и ведению специальных учетов на территории Жамбылской области.
2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией Республики Казахстан, Конституционным законом Республики Казахстан "О прокуратуре" (далее – Конституционный закон), международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан, законами, иными нормативными правовыми актами, Положением о Комитете, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 28 марта 2003 года № 1050, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на казахском и других языках, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Департамент имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если он уполномочен на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. Департамент по вопросам своей компетенции в установленном законодательством Республики Казахстан порядке принимает решения, оформленные приказами начальника Департамента и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и лимит штатной численности Департамента утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 7 - в редакции приказа Председателя Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры РК от 24.01.2024 № 19 о/д.
8. Местонахождение юридического лица: Республика Казахстан, 080009, Жамбылская область, город Тараз, микрорайон "Карасу", здание 15 А.
9. Полное наименование Департамента - государственное учреждение "Департамент Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан по Жамбылской области".

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің Жамбыл облысы бойынша департаменті (бұдан әрі – Департамент) берілген өкілеттіктер шегінде Жамбыл облысының аумағында мемлекеттік құқықтық статистиканы қалыптастыру және арнайы есепке алуды жүргізу жөніндегі функцияларды, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық органы болып табылады.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті Төрағасының м.а. 21.05.2026 № 33 н/қ бұйрығымен.
2. Департамент өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына, "Прокуратура туралы" Қазақстан Республикасының Конституциялық заңына (бұдан әрі - Конституциялық Заң), Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарға, заңдарға, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 28 наурыздағы № 1050 Жарлығымен бекітілген Комитет туралы Ережеге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент мемлекеттiк мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, оның қазақ және басқа тілдерде өз атауы бар мөрлерi және мөртабандары, белгiленген үлгiдегi бланкiлерi, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. Департамент азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. Егер Департаментке Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес уәкілеттік берілген болса, оның мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
6. Департамент өз құзыретінің мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен Департамент бастығының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделген шешімдер қабылдайды.
7. Департаменттің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті төрағасының 21.01.2024 № 19 н/қ бұйрығымен.
8. Заңды тұлғаның орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, 080009, Жамбыл облысы, Тараз қаласы, "Қарасу" шағын ауданы, 15 А ғимараты.
9. Департаменттің толық атауы - "Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің Жамбыл облысы бойынша департаменті" мемлекеттік мекемесі.

Глава 1. Общие положения
1. Департамент Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан по области Жетісу (далее - Департамент) является территориальным органом Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - Комитет), осуществляющим в пределах предоставленных полномочий функции по формированию государственной правовой статистики и ведению специальных учетов на территории области Жетісу.
2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией Республики Казахстан, Конституционным законом Республики Казахстан "О прокуратуре" (далее – Конституционный закон), международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан, законами, иными нормативными правовыми актами, Положением о Комитете, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 28 марта 2003 года № 1050, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на казахском и других языках, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Департамент имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если он уполномочен на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. Департамент по вопросам своей компетенции в установленном законодательством Республики Казахстан порядке принимает решения, оформленные приказами начальника Департамента и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и лимит штатной численности Департамента утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 7 - в редакции приказа Председателя Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры РК от 24.01.2024 № 19 о/д.
8. Местонахождение юридического лица: Республика Казахстан, 040000, область Жетісу, город Талдыкорган, улица Абылайхана, строение 160.
9. Полное наименование Департамента - государственное учреждение "Департамент Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан по области Жетісу".

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің Жетісу облысы бойынша департаменті (бұдан әрі – Департамент) берілген өкілеттіктер шегінде Жетісу облысының аумағында мемлекеттік құқықтық статистиканы қалыптастыру және арнайы есепке алуды жүргізу жөніндегі функцияларды, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық органы болып табылады.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті Төрағасының м.а. 21.05.2026 № 33 н/қ бұйрығымен.
2. Департамент өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына, "Прокуратура туралы" Қазақстан Республикасының Конституциялық заңына (бұдан әрі - Конституциялық Заң), Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарға, заңдарға, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 28 наурыздағы № 1050 Жарлығымен бекітілген Комитет туралы Ережеге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент мемлекеттiк мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, оның қазақ және басқа тілдерде өз атауы бар мөрлерi және мөртабандары, белгiленген үлгiдегi бланкiлерi, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. Департамент азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. Егер Департаментке Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес уәкілеттік берілген болса, оның мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
6. Департамент өз құзыретінің мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен Департамент бастығының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделген шешімдер қабылдайды.
7. Департаменттің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті төрағасының 21.01.2024 № 19 н/қ бұйрығымен.
8. Заңды тұлғаның орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, 040000, Жетісу облысы, Талдықорған қаласы, Абылайхан көшесі, құрылыс 160.
9. Департаменттің толық атауы - "Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің Жетісу облысы бойынша департаменті" мемлекеттік мекемесі.

Глава 1. Общие положения
1. Департамент Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан по Карагандинской области (далее - Департамент) является территориальным органом Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - Комитет), осуществляющим в пределах предоставленных полномочий функции по формированию государственной правовой статистики и ведению специальных учетов на территории Карагандинской области.
2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией Республики Казахстан, Конституционным законом Республики Казахстан "О прокуратуре" (далее – Конституционный закон), международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан, законами, иными нормативными правовыми актами, Положением о Комитете, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 28 марта 2003 года № 1050, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на казахском и других языках, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Департамент имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если он уполномочен на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. Департамент по вопросам своей компетенции в установленном законодательством Республики Казахстан порядке принимает решения, оформленные приказами начальника Департамента и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и лимит штатной численности Департамента утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 7 - в редакции приказа Председателя Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры РК от 24.01.2024 № 19 о/д.
8. Местонахождение юридического лица: Республика Казахстан, 100012, Карагандинская область, город Караганда, район имени Казыбек би, улица Жамбыла, 97.
9. Полное наименование Департамента - государственное учреждение "Департамент Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан по Карагандинской области".

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің Қарағанды облысы бойынша департаменті (бұдан әрі – Департамент) берілген өкілеттіктер шегінде Қарағанды облысының аумағында мемлекеттік құқықтық статистиканы қалыптастыру және арнайы есепке алуды жүргізу жөніндегі функцияларды, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық органы болып табылады.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті Төрағасының м.а. 21.05.2026 № 33 н/қ бұйрығымен.
2. Департамент өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына, "Прокуратура туралы" Қазақстан Республикасының Конституциялық заңына (бұдан әрі - Конституциялық Заң), Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарға, заңдарға, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 28 наурыздағы № 1050 Жарлығымен бекітілген Комитет туралы Ережеге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент мемлекеттiк мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, оның қазақ және басқа тілдерде өз атауы бар мөрлерi және мөртабандары, белгiленген үлгiдегi бланкiлерi, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. Департамент азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. Егер Департаментке Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес уәкілеттік берілген болса, оның мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
6. Департамент өз құзыретінің мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен Департамент бастығының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделген шешімдер қабылдайды.
7. Департаменттің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті төрағасының 21.01.2024 № 19 н/қ бұйрығымен.
8. Заңды тұлғаның орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, 100012, Қарағанды облысы, Қарағанды қаласы, Қазыбек би атындағы аудан, Жамбыл көшесі, 97.
9. Департаменттің толық атауы - "Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің Қарағанды облысы бойынша департаменті" мемлекеттік мекемесі.

Глава 1. Общие положения
1. Департамент Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан по Костанайской области (далее - Департамент) является территориальным органом Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - Комитет), осуществляющим в пределах предоставленных полномочий функции по формированию государственной правовой статистики и ведению специальных учетов на территории Костанайской области.
2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией Республики Казахстан, Конституционным законом Республики Казахстан "О прокуратуре" (далее – Конституционный закон), международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан, законами, иными нормативными правовыми актами, Положением о Комитете, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 28 марта 2003 года № 1050, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на казахском и других языках, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Департамент имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если он уполномочен на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. Департамент по вопросам своей компетенции в установленном законодательством Республики Казахстан порядке принимает решения, оформленные приказами начальника Департамента и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и лимит штатной численности Департамента утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 7 - в редакции приказа Председателя Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры РК от 24.01.2024 № 19 о/д.
8. Местонахождение юридического лица: Республика Казахстан, 110003, Костанайская область, город Костанай, улица Темирбаева, 13.
9. Полное наименование Департамента - государственное учреждение "Департамент Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан по Костанайской области".

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің Қостанай облысы бойынша департаменті (бұдан әрі – Департамент) берілген өкілеттіктер шегінде Қостанай облысының аумағында мемлекеттік құқықтық статистиканы қалыптастыру және арнайы есепке алуды жүргізу жөніндегі функцияларды, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық органы болып табылады.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті Төрағасының м.а. 21.05.2026 № 33 н/қ бұйрығымен.
2. Департамент өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына, "Прокуратура туралы" Қазақстан Республикасының Конституциялық заңына (бұдан әрі - Конституциялық Заң), Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарға, заңдарға, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 28 наурыздағы № 1050 Жарлығымен бекітілген Комитет туралы Ережеге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент мемлекеттiк мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, оның қазақ және басқа тілдерде өз атауы бар мөрлерi және мөртабандары, белгiленген үлгiдегi бланкiлерi, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. Департамент азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. Егер Департаментке Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес уәкілеттік берілген болса, оның мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
6. Департамент өз құзыретінің мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен Департамент бастығының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделген шешімдер қабылдайды.
7. Департаменттің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті төрағасының 21.01.2024 № 19 н/қ бұйрығымен.
8. Заңды тұлғаның орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, 110003, Қостанай облысы, Қостанай қаласы, Темірбаев көшесі, 13.
9. Департаменттің толық атауы - "Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің Қостанай облысы бойынша департаменті" мемлекеттік мекемесі.

Глава 1. Общие положения
1. Департамент Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан Кызылординской области (далее - Департамент) является территориальным органом Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - Комитет), осуществляющим в пределах предоставленных полномочий функции по формированию государственной правовой статистики и ведению специальных учетов на территории Кызылординской области.
2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией Республики Казахстан, Конституционным законом Республики Казахстан "О прокуратуре" (далее – Конституционный закон), международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан, законами, иными нормативными правовыми актами, Положением о Комитете, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 28 марта 2003 года № 1050, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на казахском и других языках, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Департамент имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если он уполномочен на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. Департамент по вопросам своей компетенции в установленном законодательством Республики Казахстан порядке принимает решения, оформленные приказами начальника Департамента и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и лимит штатной численности Департамента утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 7 - в редакции приказа Председателя Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры РК от 24.01.2024 № 19 о/д.
8. Местонахождение юридического лица: Республика Казахстан, 120015, Кызылординская область, город Кызылорда, улица К. Байсеитовой, 104 "А".
9. Полное наименование Департамента - государственное учреждение "Департамент Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан Кызылординской области".

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің Қызылорда облысы бойынша департаменті (бұдан әрі – Департамент) берілген өкілеттіктер шегінде Қызылорда облысының аумағында мемлекеттік құқықтық статистиканы қалыптастыру және арнайы есепке алуды жүргізу жөніндегі функцияларды, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық органы болып табылады.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті Төрағасының м.а. 21.05.2026 № 33 н/қ бұйрығымен.
2. Департамент өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына, "Прокуратура туралы" Қазақстан Республикасының Конституциялық заңына (бұдан әрі - Конституциялық Заң), Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарға, заңдарға, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 28 наурыздағы № 1050 Жарлығымен бекітілген Комитет туралы Ережеге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент мемлекеттiк мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, оның қазақ және басқа тілдерде өз атауы бар мөрлерi және мөртабандары, белгiленген үлгiдегi бланкiлерi, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. Департамент азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. Егер Департаментке Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес уәкілеттік берілген болса, оның мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
6. Департамент өз құзыретінің мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен Департамент бастығының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделген шешімдер қабылдайды.
7. Департаменттің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті төрағасының 21.01.2024 № 19 н/қ бұйрығымен.
8. Заңды тұлғаның орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, 120015, Қызылорда облысы, Қызылорда қаласы, К. Байсейітова көшесі, 104 "А".
9. Департаменттің толық атауы - "Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің Қызылорда облысы бойынша департаменті" мемлекеттік мекемесі.

Глава 1. Общие положения
1. Департамент Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан по Мангистауской области (далее - Департамент) является территориальным органом Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - Комитет), осуществляющим в пределах предоставленных полномочий функции по формированию государственной правовой статистики и ведению специальных учетов на территории Мангистауской области.
2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией Республики Казахстан, Конституционным законом Республики Казахстан "О прокуратуре" (далее – Конституционный закон), международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан, законами, иными нормативными правовыми актами, Положением о Комитете, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 28 марта 2003 года № 1050, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на казахском и других языках, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Департамент имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если он уполномочен на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. Департамент по вопросам своей компетенции в установленном законодательством Республики Казахстан порядке принимает решения, оформленные приказами начальника Департамента и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и лимит штатной численности Департамента утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 7 - в редакции приказа Председателя Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры РК от 24.01.2024 № 19 о/д.
8. Местонахождение юридического лица: Республика Казахстан, 130000, Мангистауская область, город Актау, 9 микрорайон, здание 23/2.
9. Полное наименование Департамента - государственное учреждение "Департамент Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан по Мангистауской области".
10. Настоящее Положение является учредительным документом Департамента.
11. Финансирование деятельности Департамента осуществляется из республиканского бюджета.
Сноска. Пункт 11 - в редакции приказа Председателя Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры РК от 24.01.2024 № 19 о/д.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің Маңғыстау облысы бойынша департаменті (бұдан әрі – Департамент) берілген өкілеттіктер шегінде Маңғыстау облысының аумағында мемлекеттік құқықтық статистиканы қалыптастыру және арнайы есепке алуды жүргізу жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің (бұдан әрі - Комитет) аумақтық органы болып табылады.
2. Департамент өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына, "Прокуратура туралы" Қазақстан Республикасының Конституциялық заңына (бұдан әрі - Конституциялық Заң), Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарға, заңдарға, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 28 наурыздағы № 1050 Жарлығымен бекітілген Комитет туралы Ережеге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент мемлекеттiк мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, оның қазақ және басқа тілдерде өз атауы бар мөрлерi және мөртабандары, белгiленген үлгiдегi бланкiлерi, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. Департамент азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. Егер Департаментке Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес уәкілеттік берілген болса, оның мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
6. Департамент өз құзыретінің мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен Департамент бастығының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделген шешімдер қабылдайды.
7. Департаменттің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті төрағасының 21.01.2024 № 19 н/қ бұйрығымен.
8. Заңды тұлғаның орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, 130000, Маңғыстау облысы, Ақтау қаласы, 9 шағын ауданы, 23/2 ғимараты.
9. Департаменттің толық атауы - "Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің Маңғыстау облысы бойынша департаменті" мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже Департаменттің құрылтай құжаты болып табылады.
11. Департаменттің қызметін қаржыландыру республикалық бюджеттен жүзеге асырылады.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті төрағасының 21.01.2024 № 19 н/қ бұйрығымен.

Глава 1. Общие положения
1. Департамент Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан по Северо-Казахстанской области (далее - Департамент) является территориальным органом Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - Комитет), осуществляющим в пределах предоставленных полномочий функции по формированию государственной правовой статистики и ведению специальных учетов на территории Северо-Казахстанской области.
2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией Республики Казахстан, Конституционным законом Республики Казахстан "О прокуратуре" (далее – Конституционный закон), международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан, законами, иными нормативными правовыми актами, Положением о Комитете, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 28 марта 2003 года № 1050, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на казахском и других языках, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Департамент имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если он уполномочен на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. Департамент по вопросам своей компетенции в установленном законодательством Республики Казахстан порядке принимает решения, оформленные приказами начальника Департамента и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и лимит штатной численности Департамента утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 7 - в редакции приказа Председателя Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры РК от 24.01.2024 № 19 о/д.
8. Местонахождение юридического лица: Республика Казахстан, 150008, Северо-Казахстанская область, город Петропавловск, улица Конституции Казахстана, 38.
9. Полное наименование Департамента - государственное учреждение "Департамент Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан по Северо-Казахстанской области".

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша департаменті (бұдан әрі – Департамент) берілген өкілеттіктер шегінде Солтүстік Қазақстан облысының аумағында мемлекеттік құқықтық статистиканы қалыптастыру және арнайы есепке алуды жүргізу жөніндегі функцияларды, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық органы болып табылады.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті Төрағасының м.а. 21.05.2026 № 33 н/қ бұйрығымен.
2. Департамент өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына, "Прокуратура туралы" Қазақстан Республикасының Конституциялық заңына (бұдан әрі - Конституциялық Заң), Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарға, заңдарға, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 28 наурыздағы № 1050 Жарлығымен бекітілген Комитет туралы Ережеге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент мемлекеттiк мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, оның қазақ және басқа тілдерде өз атауы бар мөрлерi және мөртабандары, белгiленген үлгiдегi бланкiлерi, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. Департамент азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. Егер Департаментке Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес уәкілеттік берілген болса, оның мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
6. Департамент өз құзыретінің мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен Департамент бастығының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделген шешімдер қабылдайды.
7. Департаменттің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті төрағасының 21.01.2024 № 19 н/қ бұйрығымен.
8. Заңды тұлғаның орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, 150008, Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавловск қаласы, Қазақстан Конституциясы көшесі, 38.
9. Департаменттің толық атауы - "Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша департаменті" мемлекеттік мекемесі.

Глава 1. Общие положения
1. Департамент Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан по Туркестанской области (далее - Департамент) является территориальным органом Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - Комитет), осуществляющим в пределах предоставленных полномочий функции по формированию государственной правовой статистики и ведению специальных учетов на территории Туркестанской области.
2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией Республики Казахстан, Конституционным законом Республики Казахстан "О прокуратуре" (далее – Конституционный закон), международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан, законами, иными нормативными правовыми актами, Положением о Комитете, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 28 марта 2003 года № 1050, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на казахском и других языках, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Департамент имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если он уполномочен на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. Департамент по вопросам своей компетенции в установленном законодательством Республики Казахстан порядке принимает решения, оформленные приказами начальника Департамента и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и лимит штатной численности Департамента утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 7 - в редакции приказа Председателя Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры РК от 24.01.2024 № 19 о/д.
8. Местонахождение юридического лица: Республика Казахстан, 161200, Туркестанская область, город Туркестан, микрорайон Жаңа қала, улица 32, здание 16.
9. Полное наименование Департамента - государственное учреждение "Департамент Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан по Туркестанской области".

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің Түркістан облысы бойынша департаменті (бұдан әрі – Департамент) берілген өкілеттіктер шегінде Түркістан облысының аумағында мемлекеттік құқықтық статистиканы қалыптастыру және арнайы есепке алуды жүргізу жөніндегі функцияларды, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық органы болып табылады.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті Төрағасының м.а. 21.05.2026 № 33 н/қ бұйрығымен.
2. Департамент өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына, "Прокуратура туралы" Қазақстан Республикасының Конституциялық заңына (бұдан әрі - Конституциялық Заң), Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарға, заңдарға, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 28 наурыздағы № 1050 Жарлығымен бекітілген Комитет туралы Ережеге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент мемлекеттiк мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, оның қазақ және басқа тілдерде өз атауы бар мөрлерi және мөртабандары, белгiленген үлгiдегi бланкiлерi, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. Департамент азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. Егер Департаментке Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес уәкілеттік берілген болса, оның мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
6. Департамент өз құзыретінің мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен Департамент бастығының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделген шешімдер қабылдайды.
7. Департаменттің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті төрағасының 21.01.2024 № 19 н/қ бұйрығымен.
8. Заңды тұлғаның орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, 161200, Түркістан облысы, Түркістан қаласы, Жаңа қала шағын ауданы, 32 көшесі, ғимарат 16.
9. Департаменттің толық атауы - "Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің Түркістан облысы бойынша департаменті" мемлекеттік мекемесі.

Глава 1. Общие положения
1. Департамент Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан по области Ұлытау (далее - Департамент) является территориальным органом Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - Комитет), осуществляющим в пределах предоставленных полномочий функции по формированию государственной правовой статистики и ведению специальных учетов на территории области Ұлытау.
2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией Республики Казахстан, Конституционным законом Республики Казахстан "О прокуратуре" (далее – Конституционный закон), международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан, законами, иными нормативными правовыми актами, Положением о Комитете, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 28 марта 2003 года № 1050, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на казахском и других языках, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Департамент имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если он уполномочен на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. Департамент по вопросам своей компетенции в установленном законодательством Республики Казахстан порядке принимает решения, оформленные приказами начальника Департамента и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и лимит штатной численности Департамента утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 7 - в редакции приказа Председателя Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры РК от 24.01.2024 № 19 о/д.
8. Местонахождение юридического лица: Республика Казахстан, 100600, область Ұлытау, город Жезказган, улица Гагарина, 44.
9. Полное наименование Департамента - государственное учреждение "Департамент Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан по области Ұлытау".

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің Ұлытау облысы бойынша департаменті (бұдан әрі – Департамент) берілген өкілеттіктер шегінде Ұлытау облысының аумағында мемлекеттік құқықтық статистиканы қалыптастыру және арнайы есепке алуды жүргізу жөніндегі функцияларды, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық органы болып табылады.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті Төрағасының м.а. 21.05.2026 № 33 н/қ бұйрығымен.
2. Департамент өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына, "Прокуратура туралы" Қазақстан Республикасының Конституциялық заңына (бұдан әрі - Конституциялық Заң), Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарға, заңдарға, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 28 наурыздағы № 1050 Жарлығымен бекітілген Комитет туралы Ережеге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент мемлекеттiк мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, оның қазақ және басқа тілдерде өз атауы бар мөрлерi және мөртабандары, белгiленген үлгiдегi бланкiлерi, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. Департамент азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. Егер Департаментке Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес уәкілеттік берілген болса, оның мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
6. Департамент өз құзыретінің мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен Департамент бастығының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделген шешімдер қабылдайды.
7. Департаменттің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті төрағасының 21.01.2024 № 19 н/қ бұйрығымен.
8. Заңды тұлғаның орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, 100600, Ұлытау облысы, Жезказған қаласы, Гагарин көшесі, 44.
9. Департаменттің толық атауы - "Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің Ұлытау облысы бойынша департаменті" мемлекеттік мекемесі.

Глава 1. Общие положения
1. Департамент Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан по Восточно-Казахстанской области (далее - Департамент) является территориальным органом Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - Комитет), осуществляющим в пределах предоставленных полномочий функции по формированию государственной правовой статистики и ведению специальных учетов на территории Восточно-Казахстанской области.
2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией Республики Казахстан, Конституционным законом Республики Казахстан "О прокуратуре" (далее – Конституционный закон), международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан, законами, иными нормативными правовыми актами, Положением о Комитете, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 28 марта 2003 года № 1050, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на казахском и других языках, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Департамент имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если он уполномочен на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. Департамент по вопросам своей компетенции в установленном законодательством Республики Казахстан порядке принимает решения, оформленные приказами начальника Департамента и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и лимит штатной численности Департамента утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 7 - в редакции приказа Председателя Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры РК от 24.01.2024 № 19 о/д.
8. Местонахождение юридического лица: Республика Казахстан, 070016, Восточно-Казахстанская область, город Усть-Каменогорск, улица им. Ю.Увалиева, 4.
9. Полное наименование Департамента - государственное учреждение "Департамент Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан по Восточно-Казахстанской области".

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің Шығыс Қазақстан облысы бойынша департаменті (бұдан әрі – Департамент) берілген өкілеттіктер шегінде Шығыс Қазақстан облысының аумағында мемлекеттік құқықтық статистиканы қалыптастыру және арнайы есепке алуды жүргізу жөніндегі функцияларды, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық органы болып табылады.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті Төрағасының м.а. 21.05.2026 № 33 н/қ бұйрығымен.
2. Департамент өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына, "Прокуратура туралы" Қазақстан Республикасының Конституциялық заңына (бұдан әрі - Конституциялық Заң), Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарға, заңдарға, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 28 наурыздағы № 1050 Жарлығымен бекітілген Комитет туралы Ережеге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент мемлекеттiк мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, оның қазақ және басқа тілдерде өз атауы бар мөрлерi және мөртабандары, белгiленген үлгiдегi бланкiлерi, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. Департамент азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. Егер Департаментке Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес уәкілеттік берілген болса, оның мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
6. Департамент өз құзыретінің мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен Департамент бастығының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделген шешімдер қабылдайды.
7. Департаменттің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті төрағасының 21.01.2024 № 19 н/қ бұйрығымен.
8. Заңды тұлғаның орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, 070016, Шығыс Қазақстан облысы, Өскемен қаласы, Ю.Уәлиев атындағы көшесі, 4.
9. Департаменттің толық атауы - "Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің Шығыс Қазақстан облысы бойынша департаменті" мемлекеттік мекемесі.

Глава 1. Общие положения
1. Военный департамент Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - Департамент) является приравненным к территориальным органам Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - Комитет), осуществляющим в пределах предоставленных полномочий функции по формированию государственной правовой статистики и ведению специальных учетов в военных органах уголовного преследования, военного суда и военной прокуратуры, воинских частях Вооруженных Сил Республики Казахстан, других войск и воинских формирований, иных государственных органов, учреждений и организаций в сфере обороны и военной безопасности государства.
2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией Республики Казахстан, Конституционным законом Республики Казахстан "О прокуратуре" (далее – Конституционный закон), международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан, законами, иными нормативными правовыми актами, Положением о Комитете, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 28 марта 2003 года № 1050, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на казахском и других языках, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Департамент имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если он уполномочен на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. Департамент по вопросам своей компетенции в установленном законодательством Республики Казахстан порядке принимает решения, оформленные приказами начальника Департамента и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и лимит штатной численности Департамента утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 7 - в редакции приказа Председателя Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры РК от 24.01.2024 № 19 о/д.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің Әскери департаменті (бұдан әрі – Департамент) берілген өкілеттіктер шегінде қылмыстық қудалаудың әскери органдарында, әскери сотта және әскери прокуратурада, Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің әскери бөлімдерінде, басқа да әскерлер мен әскери құралымдарда, мемлекеттің қорғаныс және әскери қауіпсіздігі саласындағы өзге де мемлекеттік органдарда, мекемелер мен ұйымдарда мемлекеттік құқықтық статистиканы қалыптастыру және арнайы есепке алуды жүргізу жөніндегі функцияларды, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің (бұдан әрі - Комитет) аумақтық органы болып табылады.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті Төрағасының м.а. 21.05.2026 № 33 н/қ бұйрығымен.
2. Департамент өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына, "Прокуратура туралы" Қазақстан Республикасының Конституциялық заңына (бұдан әрі - Конституциялық Заң), Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарға, заңдарға, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 28 наурыздағы № 1050 Жарлығымен бекітілген Комитет туралы Ережеге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент мемлекеттiк мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, оның қазақ және басқа тілдерде өз атауы бар мөрлерi және мөртабандары, белгiленген үлгiдегi бланкiлерi, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. Департамент азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. Егер Департаментке Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес уәкілеттік берілген болса, оның мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
6. Департамент өз құзыретінің мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен Департамент бастығының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделген шешімдер қабылдайды.
7. Департаменттің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті төрағасының 21.01.2024 № 19 н/қ бұйрығымен.

1. Приказ председателя Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан от 18 апреля 2019 года № 63 о/д "Об утверждении положений о территориальных органах Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан";
2. Приказ председателя Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан от 26 июля 2019 года № 96 о/д "О внесении изменения в приказ председателя Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан от 18 апреля 2019 года № 63 о/д "Об утверждении положений о территориальных органах Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан";
3. Приказ председателя Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан от 3 августа 2022 года № 79 о/д "О внесении изменений и дополнений в приказ председателя Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан от 18 апреля 2019 года № 63 о/д "Об утверждении положений о территориальных органах Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан";
4. Приказ председателя Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан от 19 сентября 2022 года № 93 о/д "О внесении изменений в приказ председателя Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан от 18 апреля 2019 года № 63 о/д "Об утверждении положений о территориальных органах Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан".

1. "Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің аумақтық органдары туралы ережелерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті төрағасының 2019 жылғы 18 сәуірдегі № 63 н/қ бұйрығы;
2. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті төрағасының "Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің аумақтық органдары туралы ережелерді бекіту туралы" 2019 жылғы 18 сәуірдегі № 63 н/қ бұйрығына -өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті төрағасының 2019 жылғы 18 шілдедегі № 96 н/қ бұйрығы;
3. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті төрағасының "Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің аумақтық органдары туралы ережелерді бекіту туралы" 2019 жылғы 18 сәуірдегі № 63 н/қ бұйрығына өзгерістер пен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті төрағасының 2022 жылғы 3 тамыздағы № 79 н/қ бұйрығы;
4. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті төрағасының "Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің аумақтық органдары туралы ережелерді бекіту туралы" 2019 жылғы 18 сәуірдегі № 63 н/қ бұйрығына -өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті төрағасының 2022 жылғы 19 қыркүйектегі № 93 н/қ бұйрығы.