О внесении изменений и дополнения в постановление акимата Туркестанской области от 12 июня 2023 года № 114 "Об утверждении регламента личного приема физических лиц и представителей юридических лиц должностными лицами аппарата акима Туркестанской области"
Постановление акимата Туркестанской области от 21 сентября 2023 года № 210. Утратило силу постановлением акимата Туркестанской области от 25 августа 2026 года № 158
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Туркестанской области от 25.08.2026 № 158 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Акимат Туркестанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Туркестанской области от 12 июня 2023 года № 114 "Об утверждении регламента личного приема физических лиц и представителей юридических лиц должностными лицами аппарата акима Туркестанской области" следующие изменения и дополнение:
в приложении "Регламент личного приема физических лиц и представителей юридических лиц должностными лицами аппарата акима Туркестанской области" к указанному постановлению:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Личный прием физических лиц и представителей юридических лиц (далее – прием) осуществляется в общественной приемной аппарата акима Туркестанской области (далее – общественная приемная), а также в центре приема граждан следующими должностными лицами:
1) акимом области и его заместителями;
2) руководителем аппарата акима области и его заместителями;
3) руководителями структурных подразделений аппарата акима области;
4) иными работниками аппарата акима области, уполномоченными на осуществление приема";
дополнить пунктом 2-1 следующего содержания:
"2-1. В центре приема граждан осуществляется прием физических лиц и представителей юридических лиц по вопросам, входящим в компетенцию акимата Туркестанской области, в порядке, установленном настоящим регламентом";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Порядок приема физических лиц и представителей юридических лиц в аппарате акима области, а также в центре приема граждан";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Запись на прием ведут работники, ответственные за организацию приема, ежедневно в рабочие дни в рабочее время с перерывом на обед, на основании электронного документа с веб-портала "электронное правительство" либо информационной аналитической системы "Электронные обращения", обращений в бумажном формате, в том числе поступающих нарочно либо в устной форме, изложенной работнику общественной приемной или центра приема граждан, а также заявок, поступивших в сall-центры общественной приемной.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:

Түркістан облысы әкімдігінің 2023 жылғы 12 маусымдағы № 114 "Түркістан облысы әкімі аппараты лауазымды адамдарының жеке және заңды тұлғалардың өкілдерін жеке қабылдауының регламентін бекіту туралы" қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Түркістан облысы әкiмдiгiнiң 2023 жылғы 21 қыркүйектегі № 210 қаулысы. Күші жойылды - Түркістан облысы әкiмдiгiнiң 2026 жылғы 25 тамыздағы № 158 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Түркістан облысы әкiмдiгiнiң 25.08.2026 № 158 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Түркістан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Түркістан облыс әкімдігінің 2023 жылғы 12 маусымдағы № 114 "Түркістан облысы әкімі аппараты лауазымды адамдарының жеке және заңды тұлғалардың өкілдерін жеке қабылдауының регламентін бекіту туралы" қаулысына келесідей өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген "Түркістан облысы әкімі аппараты лауазымды адамдарының жеке және заңды тұлғалардың өкілдерін жеке қабылдауының регламенті" қосымшасындағы:
2-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"2. Жеке тұлғаларды және заңды тұлғалардың өкілдерін жеке қабылдауды (бұдан әрі – қабылдау) Түркістан облысы әкімі аппараты әкімі аппаратының қоғамдық қабылдау бөлмесінде (бұдан әрі – қоғамдық қабылдау бөлмесі), сондай-ақ азаматтарды қабылдау орталығында мына лауазымды адамдар жүзеге асырады:
1) облыс әкімі және оның орынбасарларымен;
2) облыс әкімі аппаратының басшысы және оның орынбасарларымен;
3) облыс әкімі аппараттарының құрылымдық бөлімшелерінің басшыларымен;
4) облыс әкімі аппаратының алдын ала жазылу бойынша қабылдауды жүзеге асыруға уәкілетті өзге де қызметкерлерімен.";
келесі мазмұндағы 2-1 тармақпен толықтырылсын:
"2-1. Азаматтарды қабылдау орталықтарында осы регламентте белгіленген тәртіппен Түркістан облысы әкімдігінің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша жеке және заңды тұлғалардың өкілдерін қабылдау жүзеге асырылады.";
2-тараудың тақырыбы келесі редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Облыс әкімі аппаратында, сондай-ақ азаматтарды қабылдау орталықтарында жеке тұлғаларды және заңды тұлғалардың өкілдерін қабылдау тәртібі";
4-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"4. Қабылдауды ұйымдастыруға жауапты қызметкерлер күн сайын жұмыс күндері, түскі үзілісі бар жұмыс уақытында "электрондық үкімет" веб-порталындағы немесе "Электрондық жолданымдар" ақпараттық-талдау жүйесiндегі электрондық құжат, қағаз форматтағы, оның ішінде қолма-қол келіп түсетін не қоғамдық қабылдау бөлмесінің немесе азаматтарды қабылдау орталығының қызметкеріне ауызша нысанда айтылған жолданымдар, сондай-ақ қоғамдық қабылдау бөлмелерінің сall-орталықтарына келіп түскен өтінімдер негізінде қабылдауға жазылуды жүргізеді.";
7-тармақ келесі редакцияда жазылсын:

"7. Прием в общественной приемной и центре приема граждан лицами, указанными в пункте 2 настоящего регламента, проводится не реже одного раза в месяц согласно утвержденному акимом Туркестанской области графику по форме согласно приложению к регламенту.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Графики приема с указанием фамилии, имени и отчества (при его наличии) должностного лица, дней приема вывешиваются в помещениях общественных приемных, в центре приема граждан на государственном и русском языках, в доступных для общего обозрения местах, а также размещаются на официальном сайте акимата Туркестанской области.";
часть первую пункта 11 изложить в следующей редакции:
"11. Прием иностранцев и лиц без гражданства проводится в соответствии с требованиями по обеспечению режима секретности в Республике Казахстан и иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, регулирующими отношения в области защиты государственных секретов.";
пункты 17 и 18 изложить в следующей редакции:
"17. В день приема в общественной приемной и центре приема граждан могут привлекаться юридические консультанты, психологи и социальные работники (возможно привлечение волонтеров только на дни приема), помогающие оформить (в случае необходимости) дополнительные заявления и другие сопутствующие документы.
18. При проведении приема соответствующими сотрудниками Аппарата акима области и центра приема граждан, обеспечивается участие представителей других заинтересованных органов, если поднимаемый вопрос касается их компетенции.";
пункты 25 и 26 изложить в следующей редакции:
"25. Все поступившие обращения о записи на прием регистрируются работниками общественной приемной и центра приема граждан в электронной системе документооборота либо информационной аналитической системе "Электронные обращения" в день их поступления и направляются на предварительное рассмотрение ответственному работнику, осуществляющему контроль за рассмотрением обращений (далее – ответственный работник).
26. Ответственный работник с участием аппарата акима области и центра приема граждан за 5 (пять) рабочих дней до начала приема, после сбора и анализа материалов готовит справочную информацию на имя акима области с предложением о назначении даты приема или отказе.";
пункты 28 и 29 изложить в следующей редакции:
"28. Ответственный работник общественной приемной и центра приема граждан распределяет списки в утвержденный график приема в порядке очередности.

"7. Осы Регламенттің 2-тармағында көрсетілген тұлғалардың қоғамдық қабылдау бөлмесінде және азаматтарды қабылдау орталығында қабылдауы Регламентке қосымшаға сәйкес нысан бойынша Түркістан облысының әкімі бекіткен кестеге сәйкес айына бір реттен сиретпей жүргізіледі.";
8-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"8. Лауазымды адамның тегі, аты және әкесінің аты (бар болса), қабылдау күндері көрсетілген қабылдау кестелері мемлекеттік және орыс тілдерінде қоғамдық қабылдау бөлмелерінің, азаматтарды қабылдау орталығының үй-жайларында көпшілікке көрінетін жерлерге ілінеді, сондай-ақ Түркістан облысы әкімдігінің ресми сайтында орналастырылады.";
11-тармақтың бірінші бөлігі келесі редакцияда жазылсын:
"11. Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарды қабылдау Қазақстан Республикасында құпиялылық режимін қамтамасыз ету жөніндегі талаптарға және Қазақстан Республикасының мемлекеттік құпияларды қорғау саласындағы қатынастарды реттейтін өзге де нормативтік құқықтық актілеріне сәйкес жүргізіледі.";
17 және 18-тармақтар келесі редакцияда жазылсын:
"17. Қоғамдық қабылдау бөлмелерінде және азаматтарды қабылдау орталығында қабылдау күні қосымша жолданымдар мен басқа да ілеспе құжаттарды ресімдеуге (қажет болған жағдайда) көмектесетін заң консультанттары, психологтар және әлеуметтік қызметкерлер (волонтерлерді қабылдау күндері ғана тартуға болады) тартылуы мүмкін.
18. Облыс әкімі аппаратының және азаматтарды қабылдау орталығының тиісті қызметкерлері қабылдау өткізген кезде басқа да мүдделі органдар өкілдерінің қатысуы, егер көтерілетін мәселе олардың құзыретіне қатысты болса, қамтамасыз етіледі.";
25 және 26-тармақтар келесі редакцияда жазылсын:
"25. Қабылдауға жазылу туралы келіп түскен барлық жолданымдарды қоғамдық қабылдау бөлмесінің және азаматтарды қабылдау орталығының қызметкерлері электрондық құжат айналымы жүйесінде не "Электрондық жолданымдар" ақпараттық-талдау жүйесінде олар келіп түскен күні тіркейді және жолданымдардың қаралуына бақылауды жүзеге асыратын жауапты қызметкерге (бұдан әрі – жауапты қызметкер) алдын ала қарау үшін жібереді.
26. Жауапты қызметкер облыс әкімі аппаратының және азаматтарды қабылдау орталығының қатысуымен материалдарды жинап, талдағаннан кейін облыс әкімінің атына қабылдау күнін белгілеу немесе бас тарту туралы ұсыныспен анықтамалық ақпаратты қабылдау басталғанға дейін 5 (бес) жұмыс күні бұрын дайындайды.";
28 және 29-тармақтар келесі редакцияда жазылсын:
"28. Қоғамдық қабылдау бөлмесінің және азаматтарды қабылдау орталығының жауапты қызметкері бекітілген қабылдау кестесіне тізімдерді кезектілік тәртібімен бөледі.

29. В срок не позднее 15 (пятнадцать) рабочих дней с момента регистрации обращения ответственный работник общественной приемной и центра приема граждан направляет ответ заявителю с указанием даты и времени приема.";
пункт 31 изложить в следующей редакции:
"31. Требования уполномоченных работников общественной приемной и центра приема граждан о предоставлении материалов, необходимых для организации приема должностными лицами и их заместителями, анализа и обобщения практики проведения приема, являются обязательными для исполнения структурными подразделениями аппарата акима области, аппарата акима районов и городов областного значения, исполнительных органов, финансируемых из областного бюджета.";
пункт 38 изложить в следующей редакции:
"38. Сотрудники общественной приемной и центра приема граждан на регулярной основе должны осуществлять мониторинг уровня удовлетворенности заявителей, проводить посредством телефонной связи выборочный опрос заявителей, получивших консультации и отказавшихся от записи на личный прием.";
подпункт 4) пункта 39 изложить в следующей редакции:
"4) бесперебойную работу сall-центров, работающих в рамках общественных приемных, центра приема граждан, в том числе в случае принятия ограничительных мер, связанных с введением режимов чрезвычайного положения, чрезвычайной ситуации, карантинных мер эпидемиологического характера, техногенных аварий и иных катастроф, несущих угрозу жизни и здоровью населения.";
часть первую пункта 40 изложить в следующей редакции:
"40. О результатах работы общественных приемных и центра приема граждан необходимо на регулярной основе (не реже одного раза в квартал) информировать Аппарат Правительства Республики Казахстан.".
2. Государственному учреждению "Аппарат акима Туркестанской области" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего постановления направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в филиал республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан по Туркестанской области для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Туркестанской области после его официального опубликования.

29. Қоғамдық қабылдау бөлмесінің және азаматтарды қабылдау орталығының жауапты қызметкері жолданым тіркелген кезден бастап 15 (он бес) жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде арыз иесіне қабылдау уақыты мен күні көрсетілген жауапты жолдайды.";
31-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"31. Қоғамдық қабылдау бөлмесі және азаматтарды қабылдау орталығы облыс әкімінің және оның орынбасарларының қабылдауын ұйымдастыруы үшін қажетті материалдарды ұсыну, қабылдауды өткізу практикасын талдау және жинақтап қорыту туралы талаптары облыс әкімі аппаратының құрылымдық бөлімшелері, облыстық маңызы бар аудан және қала әкімі аппараты, жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын жергілікті атқарушы органдар орындауы үшін міндетті болып табылады.";
38-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"38. Қоғамдық қабылдау бөлмесінің және азаматтарды қабылдау орталығының қызметкерлері тұрақты негізде арыз иелерінің қанағаттану деңгейіне мониторинг жүргізіп, консультация алған және жеке қабылдауға жазылудан бас тартқан арыз иелеріне телефон байланысы арқылы іріктеп сауалнама жүргізуі тиіс.";
39-тармақтың 4) тармақшасы келесі редакцияда жазылсын:
"4) қоғамдық қабылдау бөлмелерінің, азаматтарды қабылдау орталығының шеңберінде жұмыс істейтін сall-орталықтардың, оның ішінде төтенше жағдай, төтенше ахуал режимдерін, эпидемиологиялық сипаттағы карантиндік шараларды енгізумен, техногендік авариялармен және халықтың өмірі мен денсаулығына қауіп төндіретін өзге де апаттармен байланысты шектеу шаралары қабылданған жағдайда үздіксіз жұмыс істеуін қамтамасыз етеді.";
40-тармақтың бірінші бөлігі келесі редакцияда жазылсын:
"40. Қоғамдық қабылдау бөлмелері және азаматтарды қабылдау орталығы жұмысының нәтижелері туралы тұрақты негізде (тоқсанына бір реттен сиретпей) Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппаратын хабардар ету қажет.".
2. "Түркістан облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулыға қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі электрондық түрдегі көшірмесін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Түркістан облысы бойынша филиалына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жіберілуін;
2) осы қаулының ресми жарияланғанынан кейін оның Түркістан облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.

3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на руководителя аппарата акима области.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области Д. Сатыбалды
Приложение
к постановлению
акимата Туркестанской области
от 21 сентября 2023 года
№ 210
Приложение к регламенту
личного приема физических
лиц и представителей
юридических лиц
должностными лицами
акимата Туркестанкой
области
Утверждаю
_________________
Аким Туркестанской области
Д. Сатыбалды
График приема граждан руководством акимата Туркестанской области
Наименование государственного органа
Ф.И.О лица, проводящего прием граждан
Должность лица, проводящего прием граждан
Дата и время приема граждан
Местонахождение государственного органа, организации
Контактный телефон, электронный адрес

3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімі аппаратының басшысына жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі Д. Сатыбалды
Түркістан облысы әкімдігінің
2023 жылғы 21 қыркүйектегі
№ 210 қаулысына қосымша
Түркістан облысы әкімі аппараты
лауазымды адамдарының жеке және
заңды тұлғалардың өкілдерін жеке
қабылдауының регламентіне
қосымша
БЕКІТЕМІН
______________________
Түркістан облысының әкімі
Д. Сатыбалды
Түркістан облысы әкімдігі басшылығының азаматтарды қабылдау кестесі
Мемлекеттік органның атауы
Азаматтарды қабылдауды жүргізетін тұлғаның Т.А.Ә.
Азаматтарды қабылдауды жүргізетін тұлғаның лауазымы
Азаматтарды қабылдау күні мен уақыты
Мемлекеттік органның, ұйымның орналасқан жері
Байланыс телефоны, электрондық мекенжайы