О бюджетах города Тобыл, сельских округов Костанайского района на 2024-2026 годы
Решение маслихата Костанайского района Костанайской области от 27 декабря 2023 года № 126. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Костанайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Тобыл на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы - 1291406,8 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 547088,9 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 7154,8 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 68651,3 тысяча тенге;
поступлениям трансфертов - 668511,8 тысяч тенге;
2) затраты - 1342273,1 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -50866,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 50866,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 13.12.2024 № 231 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Утвердить бюджет Айсаринского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы - 350368,2 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 27124,2 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям - 62,0 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 329,8 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 322852,2 тысячи тенге;
2) затраты - 358442,1 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -8073,9 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 8073,9 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 2 – в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 13.12.2024 № 231 (вводится в действие с 01.01.2024).
3. Учесть, что в бюджете Айсаринского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2024 год в сумме 19697,0 тысяч тенге.
4. Утвердить бюджет Александровского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:

Қостанай ауданы Тобыл қаласының, ауылдық округтерінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеттері туралы
Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 126 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес, Қостанай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Тобыл қаласының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 1291406,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 547088,9 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 7154,8 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 68651,3 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 668511,8 мың теңге;
2) шығындар - 1342273,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -50866,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 50866,3 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 13.12.2024 № 231 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Айсары ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 350368,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 27124,2 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 62,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 329,8 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 322852,2 мың теңге;
2) шығындар - 358442,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -8073,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 8073,9 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 13.12.2024 № 231 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. Айсары ауылдық округінің бюджетінде 2024 жылға арналған аудандық бюджеттен берілетін субвенциялардың көлемі 19697,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
4. Александров ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:

13. Учесть, что в бюджете Ждановского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2024 год в сумме 23301,0 тысяча тенге.
14. Утвердить бюджет Заречного сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 22, 23 и 24 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы - 621908,6 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 164436,6 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 278,6 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 2182,5 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов - 455010,9 тысяч тенге;
2) затраты - 657538,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -35629,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 35629,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 14 – в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 13.12.2024 № 231 (вводится в действие с 01.01.2024).
15. Утвердить бюджет Майкольского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 25, 26 и 27 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы - 132432,0 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 21940,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 209,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 110283,0 тысячи тенге;
2) затраты - 138072,8 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -5640,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 5640,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 15 – в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 13.12.2024 № 231 (вводится в действие с 01.01.2024).
16. Учесть, что в бюджете Майкольского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2024 год в сумме 22732,0 тысячи тенге.
17. Утвердить бюджет Московского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 28, 29 и 30 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы - 181657,9 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 17103,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям - 0,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 0,0 тысяч тенге;

13. Жданов ауылдық округінің бюджетінде 2024 жылға арналған аудандық бюджеттен берілетін субвенциялардың көлемі 23301,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
14. Заречный ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 22, 23 және 24-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 621908,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 164436,6 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 278,6 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 2182,5 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 455010,9 мың теңге;
2) шығындар - 657538,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -35629,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 35629,9 мың теңге.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 13.12.2024 № 231 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
15. Майкөл ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 25, 26 және 27-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 132432,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 21940,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 209,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 110283,0 мың теңге;
2) шығындар - 138072,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -5640,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 5640,8 мың теңге.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 13.12.2024 № 231 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
16. Майкөл ауылдық округінің бюджетінде 2024 жылға арналған аудандық бюджеттен берілетін субвенциялардың көлемі 22732,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
17. Мәскеу ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 28, 29 және 30-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 181657,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 17103,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 0,0 мың теңге;

21. Учесть, что в бюджете Надеждинского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2024 год в сумме 23383,0 тысячи тенге.
22. Утвердить бюджет Озерного сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 37, 38 и 39 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы - 58432,1 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 12376,9 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 182,4 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 4264,8 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов - 41608,0 тысяч тенге;
2) затраты - 66001,2 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -7569,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 7569,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 22 – в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 13.12.2024 № 231 (вводится в действие с 01.01.2024).
23. Учесть, что в бюджете Озерного сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2024 год в сумме 21196,0 тысяч тенге.
24. Утвердить бюджет Октябрьского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 40, 41 и 42 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы - 152913,5 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 52206,1 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 0,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 959,9 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 99747,5 тысяч тенге;
2) затраты - 163289,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -10375,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 10375,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 24 – в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 13.12.2024 № 231 (вводится в действие с 01.01.2024).
25. Учесть, что в бюджете Октябрьского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2024 год в сумме 1287,0 тысяч тенге.
26. Утвердить бюджет Садчиковского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 43, 44 и 45 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:

21. Надеждин ауылдық округінің бюджетінде 2024 жылға арналған аудандық бюджеттен берілетін субвенциялардың көлемі 23383,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
22. Озерный ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 37, 38 және 39-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 58432,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 12376,9 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 182,4 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 4264,8 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 41608,0 мың теңге;
2) шығындар - 66001,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -7569,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 7569,1 мың теңге.
Ескерту. 22-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 13.12.2024 № 231 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
23. Озерный ауылдық округінің бюджетінде 2024 жылға арналған аудандық бюджеттен берілетін субвенциялардың көлемі 21196,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
24. Октябрь ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 40, 41 және 42-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 152913,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 52206,1 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 959,9 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 99747,5 мың теңге;
2) шығындар - 163289,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -10375,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 10375,5 мың теңге.
Ескерту. 24-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 13.12.2024 № 231 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
25. Октябрь ауылдық округінің бюджетінде 2024 жылға арналған аудандық бюджеттен берілетін субвенциялардың көлемі 1287,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
26. Садчиков ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 43, 44 және 45-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:

5) дефицит (профицит) бюджета - -236,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 236,7 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 28 – в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 13.12.2024 № 231 (вводится в действие с 01.01.2024).
29. Учесть, что в бюджете Ульяновского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2024 год в сумме 28033,0 тысяч тенге.

5) бюджет тапшылығы (профициті) - -236,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 236,7 мың теңге.
Ескерту. 28-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 13.12.2024 № 231 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
29. Ульянов ауылдық округінің бюджетінде 2024 жылға арналған аудандық бюджеттен берілетін субвенциялардың көлемі 28033,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.