О бюджете района Аққулы на 2023 – 2025 годы
Решение маслихата района Аққулы Павлодарской области от 21 декабря 2022 года № 123/24. Прекращено действие в связи с истечением срока
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2023 в соответствии с пунктом 8 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат района Аққулы РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет района Аққулы на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 7325655 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 895497 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 46189 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 32 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6383937 тысяч тенге;
2) затраты – 7648271 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 6655 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 36453 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 43108 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 315961 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 315961 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата района Аққулы Павлодарской области от 30.11.2023 № 54/12 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Учесть в бюджете района Аққулы на 2023 год объем субвенции, передаваемой из областного бюджета 1163410 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в бюджете района на 2023 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме 393 276 тысяч тенге, в том числе:
Сельский округ Аққулы – 48 861 тысяч тенге;
Баймульдинский сельский округ – 35 051 тысяч тенге;
Жамбылский сельский округ – 35 138 тысяч тенге;
Кызылагашский сельский округ – 36 025 тысяч тенге;
Сельский округ Қарақала – 42 731 тысяч тенге;
Майкарагайский сельский округ – 30 143 тысяч тенге;
Малыбайский сельский округ – 37 834 тысяч тенге;
Шакинский сельский округ – 30 668 тысяч тенге;
Шарбактинский сельский округ – 36 843 тысяч тенге;
Ямышевский сельский округ – 59 982 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в бюджете района на 2024 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме 386 299 тысяч тенге, в том числе:
Сельский округ Аққулы – 51 776 тысяч тенге;
Баймульдинский сельский округ – 35 718 тысяч тенге;
Жамбылский сельский округ – 31 914 тысяч тенге;
Кызылагашский сельский округ – 36 874 тысяч тенге;

2023 – 2025 жылдарға арналған Аққулы аудандық бюджеті туралы
Павлодар облысы Аққулы аудандық мәслихатының 2022 жылғы 21 желтоқсандағы № 123/24 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Ескерту. 01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 8-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Аққулы аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған Аққулы аудандық бюджеті тиісінше 1, 2, 3 - қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7325655 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 895497 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 46189 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 32 мың теңге;
трансферттер түсімі – 6383937 мың теңге;
2) шығындар – 7648271 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – - 6655 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 36453 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 43108 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 315961 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 315961 мың теңге.
.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Аққулы аудандық мәслихатының 30.11.2023 № 54/12 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2023 жылға арналған аудандық бюджетінде облыстық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 1163410 мың теңге ескерілсін.
3. Аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемдері 2023 жылға арналған аудан бюджетінде жалпы сомасы 393 276 мың теңге көзделсін, соның ішінде:
Аққулы ауылдық округі – 48 861 мың теңге;
Баймолдин ауылдық округі – 35 051 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округі – 35 138 мың теңге;
Қызылағаш ауылдық округі – 36 025 мың теңге;
Қарақала ауылдық округі – 42 731 мың теңге;
Майқарағай ауылдық округі – 30 143 мың теңге;
Малыбай ауылдық округі – 37 834 мың теңге;
Шақа ауылдық округі – 30 668 мың теңге;
Шарбақты ауылдық округі – 36 843 мың теңге;
Ямышев ауылдық округі – 59 982 мың теңге.
4. Аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемдері 2024 жылға арналған аудан бюджетінде жалпы сомасы 386 299 мың теңге көзделсін, соның ішінде:
Аққулы ауылдық округі – 51 776 мың теңге;
Баймолдин ауылдық округі – 35 718 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округі – 31 914 мың теңге;
Қызылағаш ауылдық округі – 36 874 мың теңге;

Сельский округ Қарақала – 43 570 тысяч тенге;
Майкарагайский сельский округ – 30 072 тысяч тенге;
Малыбайский сельский округ – 39 064 тысяч тенге;
Шакинский сельский округ – 31 361 тысяч тенге;
Шарбактинский сельский округ – 32 242 тысяч тенге;
Ямышевский сельский округ – 53 708 тысяч тенге.
5. Предусмотреть в бюджете района на 2025 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме 392 759 тысяч тенге, в том числе:
Сельский округ Аққулы – 51 246 тысяч тенге;
Баймульдинский сельский округ – 36 137 тысяч тенге;
Жамбылский сельский округ – 32 538 тысяч тенге;
Кызылагашский сельский округ – 37 664 тысяч тенге;
Сельский округ Қарақала – 43 976 тысяч тенге;
Майкарагайский сельский округ – 31 247 тысяч тенге;
Малыбайский сельский округ – 39 388 тысяч тенге;
Шакинский сельский округ – 31 463 тысяч тенге;
Шарбактинский сельский округ – 33 385 тысяч тенге;
Ямышевский сельский округ – 55 715 тысяч тенге.
6. Утвердить на 2023 год резерв местного исполнительного органа в сумме 17387 тысяч тенге.
7. Учесть в районном бюджете целевые текущие трансферты на 2023 год бюджетам сельских округов в следующих объемах:
2172 тысяч тенге – на выплату налогов по двум должностным окладам в год для премирования по результатам оценки деятельности административных государственных служащих сельских округов;
769 тысяч тенге – на ремонт служебного автотранспорта Жамбылского сельского округа;
1497 тысяч тенге – текущий ремонт кровли здания Баймульдинского сельского округа;
277 тысяч тенге – на государственную символику;
732 тысяч тенге – на ремонт служебного автотранспорта Шакинского сельского округа;
655 тысяч тенге – на установку энергосберегающей системы отопления Коузи;
150 тысяч тенге – на приобретение угля;
54780 тысяч тенге – на модернизацию уличного освещения сельских округов;
360 тысяч тенге – на содержание уличного освещения Ямышевского сельского округа;
909 тысяч тенге – на замену ламп сельским округам;
5723 тысяч тенге – на буртовку свалки сельских округов;
49238 тысяч тенге – на обустройство детских площадок сельских округов;
2679 тысяч тенге – на текущий ремонт обелиска Баймульдинского сельского округа;
499 тысяч тенге – на установку камер в селе Аққулы (1 въезд) дороги;
2157 тысяч тенге – на приобретение и установку новогодней искусственной каркасной елки с украшениями и транспортировкой в сельском округе Аққулы;
2775 тысяч тенге – на приобретение иллюминации сельском округе Аққулы;
4500 тысяч тенге – на зимние горки для детей сельском округе Аққулы;
600 тысяч тенге – на услуги корректировки действуйщих проектно-сметных документаций на средний ремонт внутрипоселковых дорог улиц села Аққулы;
249285 тысяч тенге – на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в Жамбылском сельском округе в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
343 тысяч тенге – ямочный ремонт дорог Ямышевского сельского округа;

Қарақала ауылдық округі – 43 570 мың теңге;
Майқарағай ауылдық округі – 30 072 мың теңге;
Малыбай ауылдық округі – 39 064 мың теңге;
Шақа ауылдық округі – 31 361 мың теңге;
Шарбақты ауылдық округі – 32 242 мың теңге;
Ямышев ауылдық округі – 53 708 мың теңге.
5. Аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемдері 2025 жылға арналған аудан бюджетінде жалпы сомасы 392 759 мың теңге көзделсін, соның ішінде:
Аққулы ауылдық округі – 51 246 мың теңге;
Баймолдин ауылдық округі – 36 137 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округі – 32 538 мың теңге;
Қызылағаш ауылдық округі – 37 664 мың теңге;
Қарақала ауылдық округі – 43 976 мың теңге;
Майқарағай ауылдық округі – 31 247 мың теңге;
Малыбай ауылдық округі – 39 388 мың теңге;
Шақа ауылдық округі – 31 463 мың теңге;
Шарбақты ауылдық округі – 33 385 мың теңге;
Ямышев ауылдық округі – 55 715 мың теңге.
6. 2023 жылға арналған жергілікті атқарушы органның резерві 17387 мың теңге сомасында бекітілсін.
7. 2023 жылға арналған аудандық бюджеттінде ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер келесі көлемдерінде ескерілсін:
2172 мың теңге – ауылдық округтердің мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің қызметін бағалау нәтижелері бойынша сыйақы беру үшін жылына екі лауазымдық айлық бойынша салық төлеуге;
769 мың теңге – Жамбыл ауылдық округінің қызметтік автокөлігін жөндеуге;
1497 мың теңге – Баймолдин ауылдық округі ғимаратының шатырын ағымдағы жөндеу;
277 мың теңге – мемлекеттік рәміздерге;
732 мың теңге – Шақа ауылдық округінің қызметтік автокөлігін жөндеуге;
655 мың теңге – Коузидің энергия үнемдейтін жылыту жүйесін орнатуға;
150 мың теңге – көмір сатып алуға;
54780 мың теңге – ауылдық округтердің көше жарығын жаңғыртуға;
360 мың теңге – Ямышев ауылдық округінің көше жарығын күтіп ұстауға;
909 мың теңге – ауылдық округтерде шамдарды ауыстыруға;
5723 мың теңге – ауылдық округтердің қоқыс үйіндісіне;
49238 мың теңге – ауылдық округтердің балалар алаңдарын орналастыруға;
2679 мың теңге – Баймолдин ауылдық округінің обелискін ағымдағы жөндеуге;
499 мың теңге – Аққулы ауылында камералар орнатуға (1 кірме) жолы;
2157 мың теңге – Аққулы ауылдық округінде жаңа жылдық жасанды қаңқалы шырша мен безендіруге арналған ойыншықтарын сатып алуға, орнатуға және тасымалдауға;
2775 мың теңге – Аққулы ауылдық округіне иллюминация сатып алуға;
4500 мың теңге – Аққулы ауылдық округінде балаларға арналған қысқы сырғанақтарға;
600 мың теңге – Аққулы ауылы көшелерінің кентішілік жолдарын орташа жөндеуге қолданыстағы жобалық-сметалық құжаттаманы түзету қызметтеріне;
249285 мың теңге – "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде Жамбыл ауылдық округінде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға;
343 мың теңге – Ямышев ауылдық округінің шұңқырлы жолдарын жөндеуге;

16107 тысяч тенге – на средний ремонт внутрипоселковой дороги села Тлектес 0,3 км;
37632 тысяч тенге – на средний ремонт въездной дороги села Тлектес 0,8 км;
43290 тысяч тенге – на средний ремонт внутрипоселковых дорог села Шака;
4096 тысяч тенге – на разработку проектно-сметной документации на средний ремонт въездных дорог сельских округов и ведомственной экпертизы;
580 тысяч тенге – на дорожные знаки Ямышевского сельского округа;
4162 тысяч тенге – на оформление и проведение экспертизы качества дорог;
30 тысяч тенге – приобретение контейнеров;
1035 тысяч тенге – содержание дорог.

16107 мың теңге – Тілектес ауылының кентішілік жолының 0,3 км орташа жөндеуге;
37632 мың теңге – Тілектес ауылының 0,8 км кіреберіс жолын орташа жөндеуге;
43290 мың теңге – Шақа ауылының кентішілік жолдарын орташа жөндеуге;
4096 мың теңге – Ауылдық округтердің кірме жолдарын орташа жөндеуге жобалық-сметалық құжаттаманы әзірлеуге және ведомстволық сараптамаға;
580 мың теңге – Ямышев ауылдық округінің жол белгілеріне;
4162 мың теңге – жолдардың сапасына сараптама жасауға және рәсімдеуге;
30 мың теңге – контейнерлер сатып алу;
1035 мың теңге – жолдарды күтіп ұстау.

810
Отдел реального сектора экономики района (города областного значения)
2 900
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
2 900
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
492 677
1
Социальное обеспечение
47 977
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
47 977
005
Государственная адресная социальная помощь
47 977
2
Социальная помощь
306 731
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
306 731
002
Программа занятости
95 448
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
19 625
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
44 329
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 002
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
60 050
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
34 825
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
51 452
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
137 969
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
137 969
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
52 730
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
166
021
Капитальные расходы государственного органа
1 734
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
23 275
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
22 064
061
Cодействие добровольному переселению лиц для повышения мобильности рабочей силы
38 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
3 366 353
1
Жилищное хозяйство
177 500
810
Отдел реального сектора экономики района (города областного значения)
177 500

810
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономиканың нақты секторы бөлімі
2 900
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
2 900
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
492 677
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
47 977
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
47 977
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
47 977
2
Әлеуметтiк көмек
306 731
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
306 731
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
95 448
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
19 625
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
44 329
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 002
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
60 050
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
34 825
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
51 452
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
137 969
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
137 969
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
52 730
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
166
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 734
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
23 275
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
22 064
061
Жұмыс күшінің ұтқырлығын арттыру үшін адамдардың ерікті түрде қоныс аударуына жәрдемдесу
38 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3 366 353
1
Тұрғын үй шаруашылығы
177 500
810
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономиканың нақты секторы бөлімі
177 500