О внесении изменения в совместный приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 25 декабря 2019 года № 1416 и Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 26 декабря 2019 года № 700 "Об утверждении Правил представления органами государственных доходов Министерству труда и социальной защиты населения Республики Казахстан сведений о налогоплательщике (налоговом агенте), составляющих налоговую тайну без получения письменного разрешения налогоплательщика (налогового агента) и перечня представляемых сведений"
Совместный приказ Министра финансов Республики Казахстан от 28 апреля 2021 года № 410 и Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 21 апреля 2021 года № 134.
Примечание ИЗПИ!
Совместный приказ утрачивает силу cовместным приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 02.06.2026 № 228 и Министра финансов РК от 03.06.2026 № 358 (вводится в действие с 12 июля 2026).
ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Внести в совместный приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 25 декабря 2019 года № 1416 и Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 26 декабря 2019 года № 700 "Об утверждении Правил представления органами государственных доходов Министерству труда и социальной защиты населения Республики Казахстан сведений о налогоплательщике (налоговом агенте), составляющих налоговую тайну без получения письменного разрешения налогоплательщика (налогового агента) и перечня представляемых сведений" следующее изменение:
приложение 2 к указанному совместному приказу изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему совместному приказу.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (Султангазиев М.Е.) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить направление копии о внесении изменения в настоящий совместный приказ на государственном и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан.

"Мемлекеттік кірістер органдарының Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлігіне салықтық құпияны құрайтын салық төлеушінің (салық агентінің) жазбаша рұқсатын алмастан салық төлеуші (салық агенті) туралы мәліметтерді беру қағидаларын және ұсынатын мәліметтердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 1416 және Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2019 жылғы 26 желтоқсандағы № 700 бірлескен бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2021 жылғы 28 сәуірдегі № 410 және Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2021 жылғы 21 сәуірдегі № 134 бірлескен бұйрығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2026 жылғы 2 маусымдағы № 228 және Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2026 жылғы 3 маусымдағы № 358 бірлескен бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 02.06.2026 № 228 және Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2026 жылғы 3 маусымдағы № 358 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 1416 және Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2019 жылғы 26 желтоқсандағы № 700 "Мемлекеттік кірістер органдарының Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне салық төлеушінің (салық агентінің) жазбаша рұқсатын және ұсынылатын мәліметтердің тізбесін алмай салық құпиясын құрайтын салық төлеуші (салық агенті) туралы мәліметтерді ұсыну қағидаларын бекіту туралы" бірлескен бұйрығына мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бірлескен бұйрыққа 2-қосымша осы бірлескен бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті (М.Е. Сұлтанғазиев) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен осы бірлескен бұйрыққа мемлекеттік және орыс тілдерінде өзгерістер енгізу туралы көшірмені Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді қамтамасыз етсін.

3. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан и Департаменту цифровизации Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан в порядке, установленном законодательством, обеспечить размещение настоящего совместного приказа на интернет-ресурсах Министерства финансов Республики Казахстан и Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего совместного приказа возложить на курирующих вице-министров труда и социальной защиты населения и финансов Республики Казахстан.
5. Настоящий совместный приказ вступает в силу со дня его подписания последним из руководителей государственного органа.
Министр труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан _____________ Шапкенов С.
Министр финансов
Республики Казахстан _____________ Жамаубаев Е.
Приложение
к совместному приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 28 апреля 2021 года № 410
и Министра труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 23 апреля 2021 года № 134
Приложение 2
к совместному приказу
Первого заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан – Министра
финансов Республики Казахстан
от 25 декабря 2019 года № 1416 и
Министра труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
от 26 декабря 2019 года № 700
Перечень представляемых органами государственных доходов Министерству труда и социальной защиты населения Республики Казахстан сведений о налогоплательщике (налоговом агенте), составляющих налоговую тайну, без получения письменного разрешения налогоплательщика (налогового агента)
№ п/п Наименование сведений, составляющих налоговую тайну
1.
Состояние расчетов с бюджетом, а также по социальным платежам (выписка из лицевого счета налогоплательщика)
2.
Сумма индивидуального подоходного налога, перечисленного налоговым агентом, и численности работников по периодам (полугодие, год)
3.
Совокупный годовой доход/доходы (с учетом корректировок) индивидуальных предпринимателей и лиц, занимающихся частной практикой, полученных за налоговый период
4.
Сумма доходов, начисленных налоговым агентом физическому лицу по периодам (квартал, полугодие, год)
5.
Сумма индивидуального подоходного налога, исчисленного налоговым агентом за физическое лицо по периодам (квартал, полугодие, год)
6.
Сумма обязательного пенсионного взноса, исчисленного налоговым агентом физическому лицу по периодам (квартал, полугодие, год)
7.
Сумма социальных отчислений, исчисленных налоговым агентом за физическое лицо по периодам (квартал, полугодие, год)
8.
Сумма отчислений на обязательное социальное медицинское страхование, исчисленных налоговым агентом за физическое лицо по периодам (квартал, полугодие, год)

3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті және Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлігінің Цифрландыру департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен осы бірлескен бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің және Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлігінің интернет-ресурстарында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы бірлескен бұйрықтың орындалуын бақылауды жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау мен қаржы вице-министрлеріне жүктелсін.
5. Осы бірлескен бұйрық мемлекеттік органдары басшыларының соңғысы қол қойған күннен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік Қаржы министрі
қорғау министрі _____________Е. Жамаубаев
______________С. Шәпкенов
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2021 жылғы 28 сәуірдегі № 410
және Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2021 жылғы 23 сәуірдегі
№ 134 бірлескен бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің Бірінші
орынбасары – Қазақстан
Республикасы
Қаржы министрінің
2019 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 1416 және
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2019 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 700 бірлескен бұйрығына
2-қосымша
Мемлекеттік кірістер органдарының Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлігіне салықтық құпияны құрайтын салық төлеушінің (салық агентінің) жазбаша рұқсатын алмастан ұсынатын салық төлеуші (салық агенті) туралы мәліметтер тізбесі
Салықтық құпияны құрайтын мәліметтер атауы
1.
Бюджетпен есеп айырысулар, сондай-ақ әлеуметтік төлемдер бойынша (салық төлеу шінің дербес шотынан көшірме үзінді) жағдайы
2.
Салық агенті аударған жеке табыс салығының сомасы және кезеңдер бойынша жұмыскерлер саны (жартыжылдық, жыл)
3.
Дара кәсіпкерлер және жеке практикамен айналысатын адамдардың салық кезең ішіндегі жылдық жиынтық кірісі/(түзетулерді ескере отырып) кірістер сомасы
4.
Салық агенті жеке тұлғаға кезеңдер (тоқсан, жартыжылдық, жыл) бойынша есептеген табыстардың сомасы
5.
Кезеңдер (тоқсан, жартыжылдық, жыл) бойынша жеке тұлғаға салық агенті есептеген жеке табыс салығының сомасы
6.
Салық агенті жеке тұлғаға кезеңдер (тоқсан, жартыжылдық, жыл) бойынша есептеген міндетті зейнетақы жарнасының сомасы
7.
Салық агенті жеке тұлғаға кезеңдер (тоқсан, жартыжылдық, жыл) бойынша есептеген әлеуметтік аударымдар сомасы
8.
Салық агенті жеке тұлғаға кезеңдер (тоқсан, жартыжылдық, жыл) бойынша есептеген міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдар сомасы