Об утверждении квалификационных требований к административным государственным должностям корпуса "Б" заместителей Председателя Комитета контроля качества и безопасности товаров и услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан, руководителей территориальных подразделений и их заместителей
Приказ и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 5 августа 2019 года № 429. Утратил силу приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 11 июня 2025 года № 380.
Сноска. Утратил силу приказом Министра здравоохранения РК от 11.06.2025 № 380 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 4 статьи 17 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 10 апреля 2019 года № 177 "О некоторых вопросах Министерства здравоохранения Республики Казахстан", Типовыми квалификационными требованиями к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденными приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85 и приказом ответственного секретаря Министерства здравоохранения Республики Казахстан от 8 мая 2019 года № 195 "Об утверждении структуры и штатной численности Комитета контроля качества и безопасности товаров и услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан и его территориальных подразделений", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые квалификационные требования к административным государственным должностям корпуса "Б" заместителей Председателя Комитета контроля качества и безопасности товаров и услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан, руководителей территориальных подразделений и их заместителей.
2. Признать утратившими силу некоторые приказы Министерства здравоохранения Республики Казахстан согласно приложению к настоящему приказу.
3. Комитету контроля качества и безопасности товаров и услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить в течение десяти календарных дней после дня принятия настоящего приказа:
1) направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің сапасы мен қауіпсіздігін бақылау комитеті төрағасы орынбасарларының, аумақтық бөлімшелердің басшылары мен олардың орынбасарларының "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2019 жылғы 5 тамыздағы № 429 бұйрығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2025 жылғы 11 маусымдағы № 380 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 11.06.2025 № 380 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 17-бабының 4-тармағына, "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 10 сәуірдегі № 177 қаулысына, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына және "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің сапасы мен қауіпсіздігін бақылау комитетінің және оның аумақтық бөлімшелерінің құрылымы мен штат санын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі Жауапты хатшысының 2019 жылғы 8 мамырдағы № 195 бұйрығына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің сапасы мен қауіпсіздігін бақылау комитеті төрағасы орынбасарларының, аумақтық бөлімшелердің басшылары мен олардың орынбасарларының "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптары бекітілсін.
2. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің сапасы мен қауіпсіздігін бақылау комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрық қабылданған күнінен бастап күнтізбелік он күннің ішінде қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі оның көшірмесін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде ресми жариялау және қосу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;

2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на ответственного секретаря Министерства здравоохранения Республики Казахстан Токежанова Б.Т.
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
О. Абишев
Утверждены приказом
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 5 августа 2019 года № 429
Квалификационные требования к административным государственным должностям корпуса "Б" заместителей Председателя Комитета контроля качества и безопасности товаров и услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан, руководителей территориальных подразделений и их заместителей
Сноска. Квалификационные требования с изменениями, внесенными приказом Министра здравоохранения РК от 04.05.2020 № 273.
1. Заместитель Председателя Комитета контроля качества и безопасности товаров и услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан, категория С-1 (2 единицы), № 21-02, 21-04
Критерии
Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: здравоохранение и социальное обеспечение (медицина) (общественное здравоохранение и/или медико-профилактическое дело и/или общая медицина и/или санитария, гигиена, эпидемиология)
Профессиональная компетентность
стрессоустойчивость, инициативность, ответственность, ориентация на потребителя услуг и его информирование, добропорядочность, сотрудничество и взаимодействие, управление деятельностью, принятие решений, лидерство, стратегическое мышление, управление изменениями; обязательное наличие не менее одного года стажа работы на административных государственных должностях корпуса "Б" категорий А, В, C-O, C-R, D, D-O, E, E-R или E-G, либо на административных государственных должностях корпуса "А", политических государственных должностях, определенных Реестром, либо в территориальных подразделениях правоохранительных или специальных государственных органов, либо в государственных организациях, не являющихся государственными органами, негосударственных организациях, в том числе в их филиалах, представительствах либо иных обособленных структурных подразделениях на должностях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории 1.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Функциональные обязанности
Координация деятельности центрального аппарата Комитета и территориальных подразделений по вопросам охраны общественного здоровья, санитарно-эпидемиологического благополучия населения, контроля и надзора за соблюдением требований, установленных техническими регламентами и нормативными документами, а также в области безопасности пищевой продукции. Оказание, координация, мониторинг государственных услуг в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения, выдача разрешительных документов, приостановление их действия, а также лишение (отзыв) в соответствии с законодательством Республики Казахстан. Осуществление государственного контроля в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения. Осуществление контроля за соблюдением требований, установленных техническими регламентами и нормативными документами по продукции и услугам, реализуемым потребителям. Рассмотрение дел об административных правонарушениях и наложение административных взысканий в порядке, установленном Кодексом Республики Казахстан об административных правонарушениях. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции и принятие по ним необходимых мер. Выполнение иных обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

2) осы бұйрық қабылданған күнінен бастап күнтізбелік он күннің ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің жауапты хатшысы Б.Т. Төкежановқа жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
міндетін атқарушы
О. Әбішев
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрінің
2019 жылғы 5 тамыздағы
№ 429 бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің сапасы мен қауіпсіздігін бақылау комитеті төрағасы орынбасарларының, аумақтық бөлімшелердің басшылары мен олардың орынбасарларының "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптары
Ескерту. Біліктілік талаптарына өзгерістер енгізілді - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 04.05.2020 № 273 (Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің сапасы мен қауіпсіздігін бақылау комитеті төрағасының орынбасары, С-1 санаты (2 бірлік), № 21-02, 21-04
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Жоғары білім, жоғары оқу орнынан кейінгі білім: денсаулық сақтау және әлеуметтік қамсыздандыру (медицина) (қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе медициналық-профилактикалық іс және/немесе жалпы медицина және/немесе санитария, гигиена, эпидемиология)
Кәсіптік құзыреттілігі
стресске орнықтылық, бастамашылдық, жауапкершілік, қызметті тұтынушыға және оны хабарландыруға бағдарлану, адалдық, ынтымақтастық және әрекеттестік, қызметті басқару, шешім қабылдау, көшбасшылық, стратегиялық ойлану, өзгерістерді басқару; міндетті түрде "Б" корпусының А, В, C-O, C-R, D, D-O, E, E-R және E-G санаттарындағы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарда немесе Тізіліммен айқындалған "А" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарында, саяси мемлекеттік лауазымдарда, немесе құқық қорғау немесе арнайы мемлекеттік органдардың аумақтық бөлімшелерінде немесе мемлекеттік орган болып табылмайтын мемлекеттік мекемелерде, мемлекеттік емес мекемелерде, оның ішінде олардың филиалдарында, өкілдіктерінде немесе өзге жекелеген құрылымдық бөлімшелерінде, осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес келетін лауазымдарда жұмыс өтілі бір жылдан кем емес 1.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімішілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Комитеттің орталық аппаратының және аумақтық бөлімшелерінің қоғамдық денсаулық сақтау, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы, техникалық регламенттерде және нормативтік құжаттарда белгіленген, сондай-ақ тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі саласындағы талаптардың сақталуын бақылау және қадағалау бойынша қызметін үйлестіру. Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік қызметті көрсету, үйлестіру және мориторингілеу, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес рұқсат ету құжаттарын беру, олардың қолданысын тоқтата тұру, сондай-ақ олардан айыру (қайтарып алу). Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру. Тұтынушыларға өткізілетін өнімдер мен көрсетілетін қызметтер бойынша техникалық регламенттерде және нормативтік құжаттарда белгіленген талаптардың сақталуын бақылауды жүзеге асыру. Әкімшілік құқық бұзушылық туралы Қазақстан Республикасының Кодексінде белгіленген тәртіппен әкімшілік құқық бұзушылық және әкімшілік жаза қолдану туралы істерді қарау. Құзыретінің шегінде жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау және олар бойынша қажетті шараларды қабылдау. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де міндеттерді орындау.

2. Заместитель Председателя Комитета контроля качества и безопасности товаров и услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан, категория С-1 (1 единица), № 21-03
Критерии
Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: здравоохранение и социальное обеспечение (медицина) (стоматология и/или общественное здравоохранение и/или общая медицина и/или педиатрия и/или лечебное дело)
Профессиональная компетентность
стрессоустойчивость, инициативность, ответственность, ориентация на потребителя услуг и его информирование, добропорядочность, сотрудничество и взаимодействие, управление деятельностью, принятие решений, лидерство, стратегическое мышление, управление изменениями; обязательное наличие не менее одного года стажа работы на административных государственных должностях корпуса "Б" категорий А, В, C-O, C-R, D, D-O, E, E-R или E-G, либо на административных государственных должностях корпуса "А", политических государственных должностях, определенных Реестром, либо в территориальных подразделениях правоохранительных или специальных государственных органов, либо в государственных организациях, не являющихся государственными органами, негосударственных организациях, в том числе в их филиалах, представительствах либо иных обособленных структурных подразделениях на должностях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории 1.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Функциональные обязанности
Координация деятельности центрального аппарата Комитета и территориальных подразделений по вопросам качества оказываемых медицинских услуг. Реализация государственной политики в сфере качества оказания медицинских услуг. Осуществление государственного контроля в сфере оказания медицинских услуг. Оказание, координация, мониторинг государственных услуг в сфере медицинской деятельности, выдача разрешительных документов, приостановление их действия, а также лишение (отзыв) в соответствии с законодательством Республики Казахстан. Осуществление внешней экспертизы качества медицинских услуг. Рассмотрение дел об административных правонарушениях и наложение административных взысканий в порядке, установленном Кодексом Республики Казахстан об административных правонарушениях. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции и принятие по ним необходимых мер. Выполнение иных обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің сапасы мен қауіпсіздігін бақылау комитеті төрағасының орынбасары, С-1 санаты (1 бірлік), № 21-03
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Жоғары білім, жоғары оқу орнынан кейінгі білім: денсаулық сақтау және әлеуметтік қамсыздандыру (медицина) (тіс емдеу және/немесе қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе жалпы медицина және/немесе педиатрия және/немесе дәрігерлік емдеу ісі)
Кәсіптік құзыреттілігі
стресске орнықтылық, бастамашылдық, жауапкершілік, қызметті тұтынушыға және оны хабарландыруға бағдарлану, адалдық, ынтымақтастық және әрекеттестік, қызметті басқару, шешім қабылдау, көшбасшылық, стратегиялық ойлану, өзгерістерді басқару; міндетті түрде "Б" корпусының А, В, C-O, C-R, D, D-O, E, E-R және E-G санаттарындағы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарда немесе Тізіліммен айқындалған "А" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарында, саяси мемлекеттік лауазымдарда, немесе құқық қорғау немесе арнайы мемлекеттік органдардың аумақтық бөлімшелерінде немесе мемлекеттік орган болып табылмайтын мемлекеттік мекемелерде, мемлекеттік емес мекемелерде, оның ішінде олардың филиалдарында, өкілдіктерінде немесе өзге жекелеген құрылымдық бөлімшелерінде, осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес келетін лауазымдарда жұмыс өтілі бір жылдан кем емес 1.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімішілік лауазымдарын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Комитеттің орталық аппаратының және аумақтық бөлімшелерінің көрсетілетін медициналық қызметтердің сапасы бойынша қызметін үйлестіру. Медициналық қызметтер көрсету сапасы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру. Медициналық қызмет көрсету саласындағы мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру. Медициналық қызмет саласындағы мемлекеттік қызмет көрсету, үйлестіру және мориторингілеу, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес рұқсат ету құжаттарын беру, олардың қолданысын тоқтата тұру, сондай-ақ олардан айыру (қайтарып алу). Медициналық көрсетілетін қызметтердің сапасын сырттай сараптауды жүзеге асыру. Әкімшілік құқық бұзушылық туралы Қазақстан Республикасының Кодексінде белгіленген тәртіппен әкімшілік құқық бұзушылық және әкімшілік жаза қолдану туралы істерді қарау. Құзыретінің шегінде жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау және олар бойынша қажетті шараларды қабылдау. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де міндеттерді орындау.

3. Заместитель Председателя Комитета контроля качества и безопасности товаров и услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан, категория С-1 (1 единица), № 21-05
Критерии
Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: здравоохранение и социальное обеспечение (медицина) (фармация), технические науки и технологии (биотехнология и/или химическая технология органических веществ и/или технология фармацевтического производства); право (юриспруденция).
Профессиональная компетентность
стрессоустойчивость, инициативность, ответственность, ориентация на потребителя услуг и его информирование, добропорядочность, сотрудничество и взаимодействие, управление деятельностью, принятие решений, лидерство, стратегическое мышление, управление изменениями;
обязательное наличие не менее одного года стажа работы на административных государственных должностях корпуса "Б" категорий А, В, C-O, C-R, D, D-O, E, E-R или E-G, либо на административных государственных должностях корпуса "А", политических государственных должностях, определенных Реестром, либо в территориальных подразделениях правоохранительных или специальных государственных органов, либо в государственных организациях, не являющихся государственными органами, негосударственных организациях, в том числе в их филиалах, представительствах либо иных обособленных структурных подразделениях на должностях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории 1.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Функциональные обязанности
Координация деятельности центрального аппарата Комитета и территориальных подразделений по вопросам обращения лекарственных средств и медицинских изделий. Реализация государственной политики в сфере обращения лекарственных средств и медицинских изделий. Осуществление государственного контроля в сфере обращения лекарственных средств и медицинских изделий, а также за оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в области здравоохранения. Осуществление государственного регулирования цен на лекарственные средства и медицинские изделия в соответствии с законодательством. Оказание, координация, мониторинг государственных услуг в сфере фармацевтической деятельности, выдача разрешительных документов, приостановление их действия, а также лишение (отзыв) в соответствии с законодательством Республики Казахстан. Осуществление координации и государственного управления в области организации обеспечения населения и организаций здравоохранения безопасными, эффективными и качественными лекарственными средствами и медицинскими изделиями. Осуществление фармацевтических инспекций. Обеспечение безопасности пищевой продукции. Общее руководство по разработке проектов нормативных правовых актов в сфере обращения лекарственных средств и медицинских изделий. Рассмотрение дел об административных правонарушениях и наложение административных взысканий в порядке, установленном Кодексом Республики Казахстан об административных правонарушениях. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции и принятие по ним необходимых мер. Выполнение иных обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің сапасы мен қауіпсіздігін бақылау комитеті төрағасының орынбасары, С-1 санаты (1 бірлік), № 21-05
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары білім, жоғары оқу орнынан кейінгі білім: техникалық ғылымдары мен технологиялар (биотехнология және/немесе органикалық заттардың химиялық технологиясы және/немесе фармацевтикалық өндіріс технологиясы); денсаулық сақтау және әлеуметтік қамсыздандыру (медицина) (фармация); құқық (құқықтану);
Кәсіптік
құзыреттілігі
стресске орнықтылық, бастамашылдық, жауапкершілік, қызметті тұтынушыға және оны хабарландыруға бағдарлану, адалдық, ынтымақтастық және әрекеттестік, қызметті басқару, шешім қабылдау, көшбасшылық, стратегиялық ойлану, өзгерістерді басқару; міндетті түрде "Б" корпусының А, В, C-O, C-R, D, D-O, E, E-R және E-G санаттарындағы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарда немесе Тізіліммен айқындалған "А" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарында, саяси мемлекеттік лауазымдарда, немесе құқық қорғау немесе арнайы мемлекеттік органдардың аумақтық бөлімшелерінде немесе мемлекеттік орган болып табылмайтын мемлекеттік мекемелерде, мемлекеттік емес мекемелерде, оның ішінде олардың филиалдарында, өкілдіктерінде немесе өзге жекелеген құрылымдық бөлімшелерінде, осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес келетін лауазымдарда жұмыс өтілі бір жылдан кем емес 1.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Комитеттің орталық аппаратының және аумақтық бөлімшелерінің дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы мәселелері бойынша қызметін үйлестіру. Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы саласындағы, сондай-ақ денсаулық сақтау саласындағы есірткі заттардың, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымын мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру. Заңнамаға сәйкес дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарға арналған бағаларды мемлекеттік реттеуді жүзеге асыру. Фармацевтикалық қызмет саласындағы мемлекеттік қызметті көрсету, үйлестіру және мониторингілеу, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес рұқсат ету құжаттарын беру, олардың қолданысын тоқтата тұру, сондай-ақ олардан айыру (қайтарып алу). Халықты және денсаулық сақтау ұйымдарын қауіпсіз, тиімді және сапалы дәрілік заттармен және медициналық бұйымдармен қамтамасыз етуді ұйымдастыру саласындағы үйлестіруді және мемлекеттік басқаруды жүзеге асыру. Фармацевтикалық инспекцияны жүзеге асыру. Тамақ өнімдерінің қауіпсіздігін қамтамасыз ету. Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы саласындағы нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу бойынша жалпы басшылық. Әкімшілік құқық бұзушылық туралы Қазақстан Республикасының Кодексінде белгіленген тәртіппен әкімшілік құқық бұзушылық және әкімшілік жаза қолдану туралы істерді қарау. Құзыретінің шегінде жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау және олар бойынша қажетті шараларды қабылдау. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де міндеттерді орындау.

4. Руководитель территориального подразделения Комитета контроля качества и безопасности товаров и услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан, категория С-О-1 (17 единиц), №№ 21-23-1, 21-24-1, 21-25-1, 21-26-1, 21-27-1, 21-28-1, 21-29-1, 21-30-1, 21-31-1, 21-32-1, 21-33-1, 21-34-1, 21-35-1, 21-36-1, 21-37-1, 21-38-1, 21-39-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: здравоохранение и социальное обеспечение (медицина) (стоматология и/или общественное здравоохранение и/или фармация и/или медико-профилактическое дело и/или общая медицина и/или санитария, гигиена, эпидемиология и/или лечебное дело)
Профессиональная компетентность
стрессоустойчивость, инициативность, ответственность, ориентация на потребителя услуг и его информирование, добропорядочность, сотрудничество и взаимодействие, управление деятельностью, принятие решений, лидерство, стратегическое мышление, управление изменениями
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Функциональные обязанности
Общее руководство, координация, планирование, реализация работы и эффективное взаимодействие всех структурных подразделений Департамента. Реализация государственной политики в сферах охраны общественного здоровья, санитарно-эпидемиологического благополучия населения, качества оказываемых медицинских услуг, обращения лекарственных средств и медицинских изделий, контроля и надзора за соблюдением требований, установленных техническими регламентами и нормативными документами, а также в области безопасности пищевой продукции. Осуществление государственного контроля в сфере обращения лекарственных средств и медицинских изделий, санитарно-эпидемиологического благополучия населения, оказания медицинских услуг, а также за оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в области здравоохранения. Оказание, координация, мониторинг государственных услуг в регулируемой сфере, выдача разрешительных документов, приостановление их действия, а также лишение (отзыв) в соответствии с законодательством Республики Казахстан. Обеспечение Департамента квалифицированными кадрами, рациональное использование и развитие их профессиональных знаний и опыта, соблюдения исполнительской и трудовой дисциплины, качества работы по управлению документацией. Обеспечение исполнения сотрудниками Департамента законодательства Республики Казахстан о государственной службе, в том числе антикоррупционного законодательства. Рассмотрение дел об административных правонарушениях и наложение административных взысканий в соответствии с законодательством Республики Казахстан. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции и принятие по ним необходимых мер. Выполнение иных обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

4. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің сапасы мен қауіпсіздігін бақылау комитетінің аумақтық бөлімшесінің басшысы, С-О-1 санаты (17 бірлік), №№ 21-23-1, 21-24-1, 21-25-1, 21-26-1, 21-27-1, 21-28-1, 21-29-1, 21-30-1, 21-31-1, 21-32-1, 21-33-1, 21-34-1, 21-35-1, 21-36-1, 21-37-1, 21-38-1, 21-39-1
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Жоғары білім, жоғары оқу орнынан кейінгі білім: денсаулық сақтау және әлеуметтік қамсыздандыру (медицина) (тіс емдеу және/немесе қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе фармация және/немесе медициналық-профилактикалық іс және/немесе жалпы медицина және/немесе санитария, гигиена, эпидемиология); және/немесе дәрігерлік емдеу ісі)
Кәсіптік құзыреттілігі
стресске орнықтылық, бастамашылдық, жауапкершілік, қызметті тұтынушыға және оны хабарландыруға бағдарлану, адалдық, ынтымақтастық және әрекеттестік, қызметті басқару, шешім қабылдау, көшбасшылық, стратегиялық ойлану, өзгерістерді басқару
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімішілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Департаменттің барлық құрылымдық бөлімшелерінің жұмысына жалпы басшылық ету, үйлестіру, жоспарлау және тиімді өзара іс-қимыл жасау. Қоғамдық денсаулық сақтау, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы, көрсетілетін медициналық қызметтердің сапасы, дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы салаларындағы мемлекеттік бақылауды, техникалық регламенттерде және нормативтік құжаттарда белгіленген, сондай-ақ тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі саласындағы талаптардың сақталуын бақылауды және қадағалауды іске асыру. Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы саласында, денсаулық сақтау саласындағы есірткі заттардың, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналысын мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру. Реттелетін саладағы мемлекеттік қызметті көрсету, үйлестіру және мориторингілеу, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес рұқсат ету құжаттарын беру, олардың қолданысын тоқтата тұру, сондай-ақ олардан айыру (қайтарып алу). Департаментті білікті кадрлармен қамтамасыз ету, оларды ұтымды пайдалану және олардың кәсіптік білімдері мен тәжірибесін дамыту, құжаттарды басқару бойынша жұмыстың сапасы, атқарушылық және еңбек тәртібін сақтау. Департамент қызметкерлерінің мемлекеттік қызмет туралы заңнаманы, оның ішінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес заңнамаларын орындауын қамтамасыз ету. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әкімшілік құқық бұзушылық және әкімшілік жаза қолдану туралы істерді қарау. Құзыретінің шегінде жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау және олар бойынша қажетті шараларды қабылдау. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де міндеттерді орындау.

5. Заместитель руководителя территориального подразделения Комитета контроля качества и безопасности товаров и услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан, категория С-О-2 (31 единица), №№ 21-23-2, 21-24-2, 21-25-2, 21-26-2, 21-27-2, 21-28-2, 21-29-2, 21-30-2, 21-31-2, 21-32-2, 21-33-2, 21-34-2, 21-35-2, 21-36-2, 21-37-2, 21-38-2, 21-39-2, 21-23-3, 21-24-3, 21-25-3, 21-26-3, 21-27-3, 21-28-3, 21-30-3, 21-31-3, 21-32-3, 21-33-3, 21-34-3, 21-35-3, 21-37-3, 21-39-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: здравоохранение и социальное обеспечение (медицина) (общественное здравоохранение и/или медико-профилактическое дело и/или общая медицина и/или санитария, гигиена, эпидемиология и/или лечебное дело)
Профессиональная компетентность
стрессоустойчивость, инициативность, ответственность, ориентация на потребителя услуг и его информирование, добропорядочность, сотрудничество и взаимодействие, управление деятельностью, принятие решений, лидерство, стратегическое мышление, управление изменениями.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Функциональные обязанности
Координация деятельности структурных и территориальных подразделений Департамента по вопросам охраны общественного здоровья, санитарно-эпидемиологического благополучия населения, контроля и надзора за соблюдением требований, установленных техническими регламентами и нормативными документами, а также в области безопасности пищевой продукции. Оказание, координация, мониторинг государственных услуг в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения, выдача разрешительных документов, приостановление их действия, а также лишение (отзыв) в соответствии с законодательством Республики Казахстан. Осуществление государственного контроля в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения. Осуществление эпидемиологического контроля за инфекционными и паразитарными заболеваниями. Осуществление контроля за соблюдением требований, установленных техническими регламентами и нормативными документами по продукции и услугам, реализуемым потребителям. Внесение предложений о поощрении и наложении дисциплинарных взысканий на сотрудников. Обеспечение соблюдения сотрудниками Департамента исполнительской и трудовой дисциплины, качественной организации работы по управлению документацией, кроме того исполнения законодательства Республики Казахстан о государственной службе, в том числе антикоррупционного законодательства. Рассмотрение дел об административных правонарушениях и наложению административных взысканий в соответствии с законодательством Республики Казахстан. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции и принятие по ним необходимых мер. Выполнение иных обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

5. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің сапасы мен қауіпсіздігін бақылау комитетінің аумақтық бөлімшесі басшысының орынбасары, С-О-2 санаты (31 бірлік), №№ 21-23-2, 21-24-2, 21-25-2, 21-26-2, 21-27-2, 21-28-2, 21-29-2, 21-30-2, 21-31-2, 21-32-2, 21-33-2, 21-34-2, 21-35-2, 21-36-2, 21-37-2, 21-38-2, 21-39-2, 21-23-3, 21-24-3, 21-25-3, 21-26-3, 21-27-3, 21-28-3, 21-30-3, 21-31-3, 21-32-3, 21-33-3, 21-34-3, 21-35-3, 21-37-3, 21-39-3
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Жоғары білім, жоғары оқу орнынан кейінгі білім: денсаулық сақтау және әлеуметтік қамсыздандыру (медицина) (қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе медициналық-профилактикалық іс және/немесе жалпы медицина және/немесе санитария, гигиена, эпидемиология); және/немесе дәрігерлік емдеу ісі)
Кәсіптік құзыреттілігі
стресске орнықтылық, бастамашылдық, жауапкершілік, қызметті тұтынушыға және оны хабарландыруға бағдарлану, адалдық, ынтымақтастық және әрекеттестік, қызметті басқару, шешім қабылдау, көшбасшылық, стратегиялық ойлану, өзгерістерді басқару
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімішілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Департаменттің құрылымдық және аумақтық бөлімшелерінің қоғамдық денсаулық сақтау, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы, техникалық регламенттерде және нормативтік құжаттарда белгіленген, сондай-ақ тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі саласындағы талаптардың сақталуын бақылау және қадағалау бойынша қызметін үйлестіру. Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік қызметті көрсету, үйлестіру және мориторингілеу, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес рұқсат ету құжаттарын беру, олардың қолданысын тоқтата тұру, сондай-ақ олардан айыру (қайтарып алу). Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемекеттік бақылауды жүзеге асыру. Инфекциялық және паразиттік ауруларды эпидемиологиялық бақылауды жүзеге асыру. Тұтынушыларға өткізілетін өнімдер мен көрсетілетін қызметтер бойынша техникалық регламенттерде және нормативтік құжаттарда белгіленген талаптардың сақталуын бақылауды жүзеге асыру. Қызметкерлерді көтермелеу және оларға тәртіптік жаза қолдану туралы ұсыныстар енгізу. Департамент қызметкерлерінің атқарушылық және еңбек тәртібін сақтауын, құжаттаманы басқару бойынша сапалы ұйымдастыруын, бұдан басқа Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет туралы заңнамасын, оның ішінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес заңнамаларын орындауын қамтамасыз ету. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әкімшілік құқық бұзушылық және әкімшілік жаза қолдану туралы істерді қарау. Құзыретінің шегінде жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау және олар бойынша қажетті шараларды қабылдау. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де міндеттерді орындау.

6. Заместитель руководителя территориального подразделения Комитета контроля качества и безопасности товаров и услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан, категория С-О-2 (17 единиц), №№ 21-23-4, 21-24-4, 21-25-4, 21-26-4, 21-27-4, 21-28-4, 21-29-4, 21-30-4, 21-31-4, 21-32-4, 21-33-4, 21-34-4, 21-35-4, 21-36-4, 21-37-4, 21-38-4, 21-39-4
Критерии
Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: здравоохранение и социальное обеспечение (медицина) (стоматология и/или общественное здравоохранение и/или общая медицина и/или педиатрия и/или лечебное дело)
Профессиональная компетентность
стрессоустойчивость, инициативность, ответственность, ориентация на потребителя услуг и его информирование, добропорядочность, сотрудничество и взаимодействие, управление деятельностью, принятие решений, лидерство, стратегическое мышление, управление изменениями.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Функциональные обязанности
Координация деятельности структурных и территориальных подразделений Департамента по вопросам качества оказываемых медицинских услуг. Реализация государственной политики в сфере качества оказания медицинских услуг. Осуществление государственного контроля в сфере оказания медицинских услуг. Оказание, координация, мониторинг государственных услуг в сфере медицинской деятельности, выдача разрешительных документов, приостановление их действия, а также лишение (отзыв) в соответствии с законодательством Республики Казахстан. Осуществление внешней экспертизы качества медицинских услуг. Внесение предложений о поощрении и наложении дисциплинарных взысканий на сотрудников. Обеспечение соблюдения исполнительской и трудовой дисциплины, качественной организации работы сотрудниками Департамента, кроме того исполнения законодательства Республики Казахстан о государственной службе, в том числе антикоррупционного законодательства. Рассмотрение дел об административных правонарушениях и наложению административных взысканий в соответствии с законодательством Республики Казахстан. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции и принятие по ним необходимых мер. Выполнение иных обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
7. Заместитель руководителя территориального подразделения Комитета контроля качества и безопасности товаров и услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан, категория С-О-2 (17 единиц), №№ 21-23-5, 21-24-5, 21-25-5, 21-26-5, 21-27-5, 21-28-5, 21-30-5, 21-31-5, 21-32-5, 21-33-5, 21-34-5, 21-35-5, 21-37-5, 21-39-5, 21-29-3, 21-36-3, 21-38-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее, послевузовское образование: технические науки и технологии (биотехнология и/или химическая технология органических веществ и/или технология фармацевтического производства); здравоохранение и социальное обеспечение (медицина) (фармация)
Профессиональная компетентность
стрессоустойчивость, инициативность, ответственность, ориентация на потребителя услуг и его информирование, добропорядочность, сотрудничество и взаимодействие, управление деятельностью, принятие решений, лидерство, стратегическое мышление, управление изменениями.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Функциональные обязанности
Координация деятельности структурных и территориальных подразделений Департамента по вопросам обращения лекарственных средств и медицинских изделий. Реализация государственной политики в сфере обращения лекарственных средств и медицинских изделий. Осуществление государственного контроля в сфере обращения лекарственных средств и медицинских изделий, а также за оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в области здравоохранения. Осуществление государственного регулирования цен на лекарственные средства и медицинские изделия в соответствии с законодательством. Оказание, координация, мониторинг государственных услуг в сфере обращения лекарственных средств и медицинских изделий, а также за оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в области здравоохранения, выдача разрешительных документов, приостановление их действия, а также лишение (отзыв) в соответствии с законодательством Республики Казахстан. Участие в осуществлении фармацевтических инспекций. Обеспечение безопасности пищевой продукции. Внесение предложений о поощрении и наложении дисциплинарных взысканий на сотрудников. Обеспечение соблюдения исполнительской и трудовой дисциплины, качественной организации работы сотрудниками Департамента, кроме того исполнения законодательства Республики Казахстан о государственной службе, в том числе антикоррупционного законодательства. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции и принятие по ним необходимых мер. Рассмотрение дел об административных правонарушениях и наложению административных взысканий в соответствии с законодательством Республики Казахстан. Выполнение иных обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

6. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің сапасы мен қауіпсіздігін бақылау комитетінің аумақтық бөлімшесі басшысының орынбасары, С-О-2 санаты (17 бірлік), №№ 21-23-4, 21-24-4, 21-25-4, 21-26-4, 21-27-4, 21-28-4, 21-29-4, 21-30-4, 21-31-4, 21-32-4, 21-33-4, 21-34-4, 21-35-4, 21-36-4, 21-37-4, 21-38-4, 21-39-4
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Жоғары білім, жоғары оқу орнынан кейінгі білім: денсаулық сақтау және әлеуметтік қамсыздандыру (медицина) (тіс емдеу және/немесе қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе жалпы медицина және/немесе педиатрия және/немесе дәрігерлік емдеу ісі)
Кәсіптік құзыреттілігі
стресске орнықтылық, бастамашылдық, жауапкершілік, қызметті тұтынушыға және оны хабарландыруға бағдарлану, адалдық, ынтымақтастық және әрекеттестік, қызметті басқару, шешім қабылдау, көшбасшылық, стратегиялық ойлану, өзгерістерді басқару;
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімішілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Департаменттің құрылымдық және аумақтық бөлімшелерінің көрсетілетін медициналық қызметтердің сапасы мәселелері бойынша қызметін үйлестіру. Медициналық қызмет көрсету сапасы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру. Медициналық қызмет көрсету саласындағы мемлекеттік қызметті көрсету, үйлестіру және мориторингілеу, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес рұқсат ету құжаттарын беру, олардың қолданысын тоқтата тұру, сондай-ақ олардан айыру (қайтарып алу). Медициналық көрсетілетін қызметтердің сапасын сырттай сараптауды жүзеге асыру. Қызметкерлерді көтермелеу және оларға тәртіптік жаза қолдану туралы ұсыныстар енгізу. Департамент қызметкерлерінің атқарушылық және еңбек тәртібін сақтауын, қызметті сапалы ұйымдастыруын, бұдан басқа Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет туралы заңнамасын, оның ішінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес заңнамаларын орындауын қамтамасыз ету. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әкімшілік құқық бұзушылық және әкімшілік жаза қолдану туралы істерді қарау. Құзыретінің шегінде жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау және олар бойынша қажетті шараларды қабылдау. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де міндеттерді орындау.
7. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің сапасы мен қауіпсіздігін бақылау комитетінің аумақтық бөлімшесі басшысының орынбасары, С-О-2 санаты (17 бірлік), №№ 21-23-5, 21-24-5, 21-25-5, 21-26-5, 21-27-5, 21-28-5, 21-30-5, 21-31-5, 21-32-5, 21-33-5, 21-34-5, 21-35-5, 21-37-5, 21-39-5, 21-29-3, 21-36-3, 21-38-3
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Жоғары білім, жоғары оқу орнынан кейінгі білім: техникалық ғылымдары мен технологиялар (биотехнология және/немесе органикалық заттардың химиялық технологиясы және/немесе фармацевтикалық өндіріс технологиясы); денсаулық сақтау және әлеуметтік қамсыздандыру (медицина) (фармация)
Кәсіптік құзыреттілігі
стресске орнықтылық, бастамашылдық, жауапкершілік, қызметті тұтынушыға және оны хабарландыруға бағдарлану, адалдық, ынтымақтастық және әрекеттестік, қызметті басқару, шешім қабылдау, көшбасшылық, стратегиялық ойлану, өзгерістерді басқару;
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімішілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Департаменттің құрылымдық және аумақтық бөлімшелерінің дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы бойынша қызметін үйлестіру. Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру. Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы саласында, денсаулық сақтау саласындағы есірткі заттардың, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналысын мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру. Заңнамаға сәйкес дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарға арналған бағаларды мемлекеттік реттеуді жүзеге асыру. Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдар айналысы саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету, сондай-ақ денсаулық сақтау саласындағы есірткі заттардың, психотроптық заттардың және прекурсорлардың айналысын үйлестіру және мориторингілеу, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес рұқсат ету құжаттарын беру, олардың қолданысын тоқтата тұру, сондай-ақ олардан айыру (қайтарып алу). Фармацевтикалық инспекцияны жүзеге асыру. Тамақ өнімдерінің қауіпсіздігін қамтамасыз ету. Қызметкерлерді көтермелеу және оларға тәртіптік жаза қолдану туралы ұсыныстар енгізу. Департамент қызметкерлерінің атқарушылық және еңбек тәртібін сақтауын, қызметті сапалы ұйымдастыруын, бұдан басқа Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет туралы заңнамасын, оның ішінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес заңнамаларын орындауын қамтамасыз ету. Құзыретінің шегінде жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау және олар бойынша қажетті шараларды қабылдау. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әкімшілік құқық бұзушылық және әкімшілік жаза қолдану туралы істерді қарау. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де міндеттерді орындау.

8. Руководитель Департамента контроля качества и безопасности товаров и услуг на транспорте Комитета контроля качества и безопасности товаров и услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан, категория С-О-1 (1 единица), № 21-40-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: здравоохранение и социальное обеспечение (медицина) (общественное здравоохранение и/или медико-профилактическое дело и/или общая медицина и/или санитария, гигиена, эпидемиология)
Профессиональная компетентность
стрессоустойчивость, инициативность, ответственность, ориентация на потребителя услуг и его информирование, добропорядочность, сотрудничество и взаимодействие, управление деятельностью, принятие решений, лидерство, стратегическое мышление, управление изменениями
знесПрактический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Функциональные обязанности
Общее руководство, координация, планирование, реализация работы и эффективное взаимодействие всех структурных подразделений Департамента. Реализация государственной политики в регулируемей сфере в пределах своей компетенции. Осуществление государственного санитарно-эпидемиологического контроля и надзора на транспорте. Оказание государственных услуг в регулируемой сфере, выдача разрешительных документов, приостановление их действия, а также лишение (отзыв) в соответствии с законодательством Республики Казахстан. Кординация и контроль деятельности отделенческих управлений Департамента на транспорте. Обеспечение Департамента квалифицированными кадрами, рациональное использование и развитие их профессиональных знаний и опыта, соблюдения исполнительской и трудовой дисциплины, качества работы по управлению документацией. Обеспечение исполнения сотрудниками Департамента законодательства Республики Казахстан о государственной службе, в том числе антикоррупционного законодательства. Рассмотрение дел об административных правонарушениях и наложение административных взысканий в соответствии с законодательством Республики Казахстан. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции и принятие по ним необходимых мер. Выполнение иных обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
9. Заместитель руководителя Департамента контроля качества и безопасности товаров и услуг на транспорте Комитета контроля качества и безопасности товаров и услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан, категория С-О-2 (3 единицы), № 21-40-4, 21-40-2, 21-40-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: здравоохранение и социальное обеспечение (медицина) (общественное здравоохранение и/или медико-профилактическое дело и/или общая медицина и/или санитария, гигиена, эпидемиология); право (юриспруденция); социальные науки, экономика и бизнес (менеджмент и/или экономика)
Профессиональная компетентность
стрессоустойчивость, инициативность, ответственность, ориентация на потребителя услуг и его информирование, добропорядочность, сотрудничество и взаимодействие, управление деятельностью, принятие решений, лидерство, стратегическое мышление, управление изменениями;
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Функциональные обязанности
Координация деятельности структурных и территориальных подразделений Департамента по вопросам охраны общественного здоровья, санитарно-эпидемиологического благополучия населения, контроля и надзора за соблюдением требований, установленных техническими регламентами и нормативными документами, а также в области безопасности пищевой продукции. Осуществление государственного санитарно-эпидемиологического контроля и надзора на транспорте. Оказание государственных услуг в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения, выдача разрешительных документов, приостановление их действия, а также лишение (отзыв) в соответствии с законодательством Республики Казахстан. Кординация и контроль деятельности отделенческих управлений Департамента на транспорте. Внесение предложений о поощрении и наложении дисциплинарных взысканий на сотрудников. Обеспечение соблюдения исполнительской и трудовой дисциплины, качественной организации работы сотрудниками Департамента, кроме того исполнения законодательства Республики Казахстан о государственной службе, в том числе антикоррупционного законодательства. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции и принятие по ним необходимых мер. Рассмотрение дел об административных правонарушениях и наложению административных взысканий в соответствии с законодательством Республики Казахстан. Выполнение иных обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 5 августа 2019 года № 429
Перечень приказов Министерства здравоохранения Республики Казахстан утративших силу

8. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің сапасы мен қауіпсіздігін бақылау комитетінің Көліктегі тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің сапасы мен қауіпсіздігін бақылау департаментінің басшысы, С-О-1 санаты (1 бірлік), № 21-40-1
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Жоғары білім, жоғары оқу орнынан кейінгі білім: денсаулық сақтау және әлеуметтік қамсыздандыру (медицина) (қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе медициналық-профилактикалық іс және/немесе жалпы медицина және/немесе санитария, гигиена, эпидемиология)
Кәсіптік құзыреттілігі
стресске орнықтылық, бастамашылдық, жауапкершілік, қызметті тұтынушыға және оны хабарландыруға бағдарлану, адалдық, ынтымақтастық және әрекеттестік, қызметті басқару, шешім қабылдау, көшбасшылық, стратегиялық ойлану, өзгерістерді басқару
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімішілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Департаменттің барлық құрылымдық бөлімшелерінің жұмысына жалпы басшылық ету, үйлестіру, жоспарлау және тиімді өзара іс-қимыл жасау. Өз құзыретінің шегінде рететелетін салада мемлекеттік саясатты іске асыру. Көліктегі мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық бақылау және қадағалауды жүзеге асыру. Реттелетін салада мемлекеттік қызметтер көрсету, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес рұқсат ету құжаттарын беру, олардың қолданысын тоқтата тұру, сондай-ақ олардан айыру (қайтарып алу). Көліктегі департаменттің бөлімшелік басқармаларының қызметін үйлестіру және бақылау. Департаментті білікті кадрлармен қамтамасыз ету, оларды ұтымды пайдалану және олардың кәсіптік білімдері мен тәжірибесін дамыту, құжаттарды басқару бойынша жұмыстың сапасы, атқарушылық және еңбек тәртібін сақтау. Департамент қызметкерлерінің Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет туралы заңнаманы, оның ішінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес заңнамаларын орындауын қамтамасыз ету. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әкімшілік құқық бұзушылық және әкімшілік жаза қолдану туралы істерді қарау. Құзыретінің шегінде жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау және олар бойынша қажетті шараларды қабылдау. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де міндеттерді орындау.
9. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің сапасы мен қауіпсіздігін бақылау комитетінің Көліктегі тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің сапасы мен қауіпсіздігін бақылау департаментінің басшысының орынбасары, С-О-2 санаты (3 бірлік), № 21-40-4, 21-40-2, 21-40-3
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Жоғары білім, жоғары оқу орнынан кейінгі білім: денсаулық сақтау және әлеуметтік қамсыздандыру (медицина) (қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе медициналық-профилактикалық іс және/немесе жалпы медицина және/немесе санитария, гигиена, эпидемиология);); құқық (құқықтану); әлеуметтік ғылымдары, экономика және бизнес (менеджмент және/немесе экономика)
Кәсіптік құзыреттілігі
стресске орнықтылық, бастамашылдық, жауапкершілік, қызметті тұтынушыға және оны хабарландыруға бағдарлану, адалдық, ынтымақтастық және әрекеттестік, қызметті басқару, шешім қабылдау, көшбасшылық, стратегиялық ойлану, өзгерістерді басқару
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімішілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Департаменттің құрылымдық және аумақтық бөлімшелерінің қоғамдық денсаулық сақтау, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы, техникалық регламенттерде және нормативтік құжаттарда белгіленген, сондай-ақ тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі саласындағы талаптардың сақталуын бақылау және қадағалау бойынша қызметін үйлестіру. Көліктегі мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық бақылауды және қадағалауды жүзеге асыру. Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес рұқсат ету құжаттарын беру, олардың қолданысын тоқтата тұру, сондай-ақ олардан айыру (қайтарып алу). Көліктегі департаменттің бөлімшелік басқармаларының қызметін үйлестіру және бақылау. Қызметкерлерді көтермелеу және оларға тәртіптік жаза қолдану туралы ұсыныстар енгізу. Департамент қызметкерлерінің атқарушылық және еңбек тәртібін сақтауын, құжаттаманы басқару бойынша сапалы ұйымдастыруын, бұдан басқа Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет туралы заңнамасын, оның ішінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес заңнамаларын орындауын қамтамасыз ету. Құзыретінің шегінде жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау және олар бойынша қажетті шараларды қабылдау. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әкімшілік құқық бұзушылық және әкімшілік жаза қолдану туралы істерді қарау. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де міндеттерді орындау.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2019 жылғы 5 тамыздағы
№ 429 бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің күші жойылған бұйрықтарының тізімі

1. Приказ исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 12 июня 2018 года № 358 "Об утверждении квалификационных требований к административным государственным должностям корпуса "Б" заместителей председателя Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан, руководителей территориальных подразделений и их заместителей".
2. Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 21 ноября 2018 года № 637 "О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 12 июня 2018 года № 358 "Об утверждении квалификационных требований к административным государственным должностям корпуса "Б" заместителей председателя Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан, руководителей территориальных подразделений и их заместителей";
3. Приказ ответственного секретаря Министерства здравоохранения Республики Казахстан от 24 мая 2017 года № 328 "Об утверждении квалификационных требований к административным государственным должностям корпуса "Б" заместителей председателя Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан, руководителей территориальных подразделений и их заместителей".

1. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Фармация комитеті төрағасы орынбасарларының, аумақтық бөлімше басшылары мен олардың орынбасарларының "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрі міндетін атқарушысының 2018 жылғы 12 маусымдағы № 358 бұйрығы.
2. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Фармация комитеті төрағасы орынбасарларының, аумақтық бөлімшелердің басшылары мен олардың орынбасарларының "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының министрінің міндетін атқарушысының 2018 жылғы 12 маусымдағы № 358 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2018 жылғы 21 қарашадағы № 637 бұйрығы.
3. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті төрағасы орынбасарларының, аумақтық бөлімшелері басшылары мен олардың орынбасарларының "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі жауапты хатшысының 2017 жылғы 24 мамырдағы № 328 бұйрығы.