Абай аудандық мәслихатының 2024 жылғы 12 қыркүйектегі № 23/216 "Абай ауданында тұрғын үй көмегін көрсету мөлшері мен тәртібін айқындау туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қарағанды облысы Абай аудандық мәслихатының 2026 жылғы 7 сәуірдегі № 50/465 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 8 сәуірде № 38365 болып тіркелді
Абай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Абай аудандық мәслихатының 2024 жылғы 12 қыркүйектегі № 23/216 "Абай ауданында тұрғын үй көмегін көрсету мөлшері мен тәртібін айқындау туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6653-09 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
жоғарыда көрсетілген шешімнің тақырыбы мынадай мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:
"Абай ауданында тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері мен қағидаларын айқындау туралы";
жоғарыда көрсетілген шешімнің 1-тармағы мынадай мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес Абай ауданында тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері мен қағидалары айқындалсын.";
көрсетілген шешімге 1-қосымшада:
тақырып мынадай мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:
"Абай ауданында тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері мен қағидалары";
4-тармақ мынадай мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:
"4. Тұрғын үй көмегі кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға, оның ішінде кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күрделі жөндеуге жұмсалатын шығыстарды, коммуналдық қызметтерді және телекоммуникация желісіне қосылған телефон үшін абоненттік төлемақының өсуі бөлігінде байланыс қызметтерін тұтынуға, мемлекеттік тұрғын үй қорынан берілген тұрғынжайды және жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғынжайды пайдаланғаны үшін шығыстарды төлеу сомасы мен көрсетілетін қызметті алушылардың осы мақсаттарға жұмсайтын шығыстарының шекті жол берілетін деңгейінің арасындағы айырма ретінде айқындалды.
Көрсетілетін қызметті алушының жиынтық кірісіне шығыстарының шекті жол берілетін деңгейі бес (5) пайыз мөлшерінде айқындалды.";
6-тармақ мынадай мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:
"6. Көрсетілетін қызметті алушы (немесе оның сенiмхатқа, заңдарға, сот шешiмiне не әкiмшiлiк құжатқа негiзделген өкiлi) тұрғын үй көмегін тағайындау үшін тоқсанына бір рет тұрғын үй көмегін беру қағидаларына сәйкес құжаттарды ұсына отырып, "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясына (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) немесе "электрондық үкімет" веб-порталына жүгінеді.
Құжаттарды қарау және тұрғын үй көмегін көрсету туралы шешім қабылдау немесе көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру мерзімі Мемлекеттік корпорациядан немесе "электрондық үкімет" веб-порталынан құжаттардың толық топтамасын алған күннен бастап 6 (алты) жұмыс күнін құрайды.";

О внесении изменений и дополнения в решение Абайского районного маслихата от 12 сентября 2024 года № 23/216 "Об определении размера и порядка оказания жилищной помощи в Абайском районе"
Решение Абайского районного маслихата Карагандинской области от 7 апреля 2026 года № 50/465. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 апреля 2026 года № 38365
Абайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Абайского районного маслихата от от 12 сентября 2024 года № 23/216 "Об определении размера и порядка оказания жилищной помощи в Абайском районе" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6653-09), следующие изменения и дополнение:
заголовок вышеуказанного решения изложить в новой редакции следующего содержания:
"Об определении размера и Правил оказания жилищной помощи в Абайском районе";
пункт 1 вышеуказанного решения изложить в новой редакции следующего содержания:
"1. Определить размер и Правила оказания жилищной помощи в Абайском районе согласно приложению 1 к настоящему решению.";
в приложении 1 к указанному решению:
заголовок изложить в новой редакции следующего содержания:
"Размер и Правила оказания жилищной помощи в Абайском районе";
пункт 4 изложить в новой редакции следующего содержания:
"4. Жилищная помощь определяется как разница между суммой оплаты расходов на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума, в том числе капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума, потребление коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, пользование жилищем из государственного жилищного фонда и жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, и предельно допустимым уровнем расходов услугополучателя на эти цели.
Предельно допустимый уровень расходов к совокупному доходу услугополучателя установлен в размере пяти (5) процентов.";
пункт 6 изложить в новой редакции следующего содержания:
"6. Услугополучатель (либо его представитель в силу полномочия, основанного на доверенности, законодательстве, решении суда либо административном акте) обращается за назначением жилищной помощи один раз в квартал в Государственную корпорацию "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) или веб-портал "электронного правительства" с предоставлением документов согласно Правилам.
Срок рассмотрения документов и принятия решения о предоставлении жилищной помощи либо мотивированный ответ об отказе со дня принятия полного комплекта документов от Государственной корпорации, либо через веб-портал "электронного правительства" составляет 6 (шесть) рабочих дней.";

7-1-тармақпен мынадай мазмұнда толықтырылсын:
"7-1. Тұрғын үй көмегінің мөлшерін көрсетілетін қызметті беруші Қағидалардың 4-1-тармағында көрсетілген нормалар шегінде есептейді.".
2. "Абай аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы шешімнің "Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі" мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы шешімді ресми жарияланғаннан кейін Абай аудандық мәслихатының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім оның алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Абай аудандық мәслихатының төрағасы Д. Сакенов

дополнить пунктом 7-1 следующего содержания:
"7-1. Размер жилищной помощи рассчитывается услугодателем, в пределах норм указанных в пункте 4-1 Правил.".
2. Государственному учреждению "Аппарат Абайского районного маслихата" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в государственном учреждении "Министерство юстиции Республики Казахстан";
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Абайского районного маслихата после его официального опубликования.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Абайского районного маслихата Д. Сакенов