Ерейментау аудандық мәслихаттың "Ерейментау ауданында тұрғын үй көмегін көрсету мөлшері мен тәртібін айқындау туралы" 2024 жылғы 27 қыркүйектегі № 8С-26/2-24 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 2026 жылғы 30 наурыздағы № 8С-52/6-26 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 3 сәуірде № 38299 болып тіркелді
Ерейментау аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ерейментау аудандық мәслихатының "Ерейментау ауданында тұрғын үй көмегін көрсету мөлшері мен тәртібін айқындау туралы" 2024 жылғы 27 қыркүйектегі № 8С-26/2-24 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8835-03 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің тақырыбы келесі редакцияда жазылсын:
"Ерейментау ауданында тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері мен Қағидаларын бекіту туралы";
көрсетілген шешімнің 1-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"1. Ерейментау ауданында тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері мен Қағидалары осы шешімнің қосымшасына сәйкес бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің қосымшасындағы тақырып келесі редакцияда жазылсын:
"Ерейментау ауданында тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері мен Қағидалары.";
көрсетілген шешімнің қосымшасындағы 4-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"4. Тұрғын үй көмегі кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға, оның ішінде кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күрделі жөндеуге жұмсалатын шығыстарды, коммуналдық қызметтерді және телекоммуникация желісіне қосылған телефон үшін абоненттік төлемақының өсуі бөлігінде байланыс қызметтерін тұтынуға, мемлекеттік тұрғын үй қорынан берілген тұрғынжайды және жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғынжайды пайдаланғаны үшін шығыстарды төлеу сомасы мен көрсетілетін қызметті алушылардың осы мақсаттарға жұмсайтын шығыстарының шекті жол берілетін деңгейінің арасындағы айырма ретінде айқындалады.
Көрсетілетін қызметті алушының жиынтық кірісіне шығыстарының шекті жол берілетін деңгейі 5 (бес) процент мөлшерінде айқындалды.
Тұрғын үй көмегінің мөлшерін көрсетілетін қызметті беруші Қағидалардың 4-1-тармағына сәйкес есептейді.".
2. "Ерейментау аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы шешімнің "Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі" мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы шешімді ресми жарияланғаннан кейін Ерейментау аудандық мәслихатының интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ерейментау аудандық мәслихатының төрағасы М. Абжиков

О внесении изменений в решение Ерейментауского районного маслихата от 27 сентября 2024 года № 8С-26/2-24 "Об определении размера и порядка оказания жилищной помощи в Ерейментауском районе"
Решение Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 30 марта 2026 года № 8С-52/6-26. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 апреля 2026 года № 38299
Ерейментауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Ерейментауского районного маслихата от 27 сентября 2024 года № 8С-26/2-24 "Об определении размера и порядка оказания жилищной помощи в Ерейментауском районе" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8835-03) следующие изменения:
Заголовок указанного решения изложить в следующей редакции:
"Об утверждении размера и Правил оказания жилищной помощи в Ерейментауском районе";
пункт 1 указанного решения изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить размер и Правила оказания жилищной помощи в Ерейментауском районе, согласно приложению к настоящему решению.";
заголовок в приложении к указанному решению изложить в следующей редакции:
"Размер и Правила оказания жилищной помощи в Ерейментауском районе";
в приложении к указанному решению пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Жилищная помощь определяется как разница между суммой оплаты расходов на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума, в том числе капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума, потребление коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, пользование жилищем из государственного жилищного фонда и жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, и предельно допустимым уровнем расходов услугополучателя на эти цели.
Предельно допустимый уровень расходов к совокупному доходу услугополучателя установлен в размере 5 (пяти) процентов.
Размер жилищной помощи рассчитывается услугодателем, в соответствии с пунктом 4-1 Правил.".
2. Государственному учреждению "Аппарат Ерейментауского районного маслихата" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в государственном учреждении "Министерство юстиции Республики Казахстан";
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Ерейментауского районного маслихата после его официального опубликования.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Ерейментауского районного маслихата М. Абжиков