"Бірыңғай индустрияландыру картасының өнеркәсіптік-инновациялық жобаларын мониторингтеу әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2022 жылғы 12 мамырдағы № 265 бұйрығына және "Өнеркәсіптік-инновациялық жобаларды бірыңғай индустрияландыру картасына енгізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2023 жылғы 22 тамыздағы № 592 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2026 жылғы 19 тамыздағы № 413 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 20 тамызда № 39648 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Бірыңғай индустрияландыру картасының өнеркәсіптік-инновациялық жобаларын мониторингтеу әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2022 жылғы 12 мамырдағы № 265 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 28102 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Бірыңғай индустрияландыру картасының өнеркәсіптік-инновациялық жобаларын мониторингтеу әдістемесінде:
2-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) жергілікті атқарушы орган – астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) әкімі басқаратын, өз құзыреті шегінде тиісті аумақта жергілікті мемлекеттік басқаруды және өзін-өзі басқаруды жүзеге асыратын алқалы атқарушы орган;";
көрсетілген Әдістемеге 1-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Өнеркәсіптік-инновациялық жобаларды бірыңғай индустрияландыру картасына енгізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2023 жылғы 22 тамыздағы № 592 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33321 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Өнеркәсіптік-инновациялық жобаларды бірыңғай индустрияландыру картасына енгізу қағидаларында:
4-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) бірінші кезең – астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органы (бұдан әрі – жергілікті атқарушы орган) осы Қағидаларға 1-қосымшада көрсетілген жобаның негізгі көрсеткіштерін қамтитын жобалар тізбесін қалыптастырады;";
көрсетілген Қағидаларға 1-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 4-қосымшаға орыс тілінде өзгерістер енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді.

О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 12 мая 2022 года № 265 "Об утверждении Методики мониторинга промышленно-инновационных проектов единой карты индустриализации" и в приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 22 августа 2023 года № 592 "Об утверждении Правил включения промышленно-инновационных проектов в единую карту индустриализации"
Приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 19 августа 2026 года № 413. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 августа 2026 года № 39648
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 12 мая 2022 года № 265 "Об утверждении Методики мониторинга промышленно-инновационных проектов единой карты индустриализации" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 28102) следующие изменения:
в Методике мониторинга промышленно-инновационных проектов единой карты индустриализации, утвержденной указанным приказом:
подпункт 3) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"3) местный исполнительный орган – коллегиальный исполнительный орган, возглавляемый акимом столицы, области, города республиканского значения, района (города областного значения), осуществляющий в пределах своей компетенции местное государственное управление и самоуправление на соответствующей территории;";
приложение 1 к указанной Методике изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу.
2. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 22 августа 2023 года № 592 "Об утверждении Правил включения промышленно-инновационных проектов в единую карту индустриализации" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 33321) следующие изменения:
в Правилах включения промышленно-инновационных проектов в единую карту индустриализации, утвержденных указанным приказом:
подпункт 1) пункта 4 изложить в следующей редакции:
"1) первый этап – формирование местным исполнительным органом столицы, области, города республиканского значения (далее – местный исполнительный орган) перечня проектов с основными показателями проекта, указанными в приложении 1 к настоящим Правилам;";
приложение 1 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
приложение 4 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу.

3. Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің Өнеркәсіп комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және құрылыс министрі
Е. Нагаспаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрлігі
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және
құрылыс министрі
2026 жылғы 19 тамыздағы
№ 413 Бұйрыққа
1-қосымша
Бірыңғай индустрияландыру
картасының өнеркәсіптік-
инновациялық жобаларын
мониторингтеу әдістемесіне
1-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: www.gov.kz/memleket/entities/comprom.
Әкімшілік дереккөздер нысанының атауы: Бірыңғай индустрияландыру картасының жобалары бойынша ақпарат.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): БИКЖА-1.
Кезеңділік: тоқсан сайын.
Есепті кезең: 20 ____ жылғы __________.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: қызметі өнеркәсіппен байланысты жауапты шаруашылық субъектілері (бұдан әрі – шаруашылық субъектілері), аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдары (әкімдіктері), астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, жергілікті атқарушы органдары (әкімдіктері), орталық мемлекеттік органдар.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: шаруашылық жүргізуші субъектілер аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына (әкімдіктеріне) тоқсан сайын есепті тоқсаннан кейінгі айдың 10-күніне дейін;
аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары (әкімдіктері) астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдарына (әкімдіктеріне) тоқсан сайын есепті тоқсаннан кейінгі айдың 15-күніне дейін;
астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары (әкімдіктері) және орталық мемлекеттік органдар Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігіне тоқсан сайын есепті тоқсаннан кейінгі айдың 20-күніне дейін.
ЖСН/БСН:
(деректерді жеке тұлғалар ұсынған жағдайда, сондай-ақ агрегатталған түрде толтырылмайды)
Жинау әдісі (қағаз тасығышта, электронды түрде, телефон арқылы сауал салудың компьютерлендірілген жүйесі, қағаз тасығышта пайдалана отырып, интервьюердің жеке сауал салуы кезінде, дербес есептеу құрылғысын пайдалана отырып, интервьюердің жеке салуы кезінде): электронды түрде.
Жобаның атауы
Жобаның өтініш берушісі
БСН/ЖСН
Құрылтайшы, ел, үлес
Қызметі өнеркәсіп-пен байланысты жауапты шаруашы-лық жүргізуші субъектілер (бұдан әрі-шаруашылық жүргізуші субъекті-лер),аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдары (әкімдік-тері), астанананың, облыстардың, респу-бликалық маңызы бар қалал-ардың, жергілікті атқарушы органдары (әкімдік-тері), орталық мемле-кеттік органдар
Жобаның мақсаты
ЭҚЖЖ
Экономикалық қызмет түрлері бөлімі
Облысы, қаласы, ауданы
Әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші бойынша Код
Көрсетілген мемлекеттік ынталандыру шаралары
Жұмыс орындарының саны
шара түрінің атауы
құндық көрінісіндегі өлшемі, миллион теңге
құрылыс кезеңінде
пайдалану кезеңіне
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
нысанның жалғасы
Жобаға жоспарланған инвестиция көлемі, миллион теңге
Жобаға нақты инвестиция көлемі, миллион теңге
Жобаны қаржыландыру көздері, миллион теңге
Шығарылатын өнімнің атауы
Жалпы көлемі
жылдар бойынша
Жалпы көлемі
жылдар бойынша
меншікті қаражат, миллион теңге
қарыз қаражаты, миллион теңге
бюджет қаражаты, миллион теңге
қаржыландыруға қосымша қажеттілік, миллион теңге
16
17
18
19
20
21
22
23
24
нысанның жалғасы
Жобалық қуаты
Күні
Жылдар бойынша өндірілген өнім көлемі
Шешу жолдарын пысықтай отырып, инвесторлардың проблемалық мәселелері
Басқа мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерімен салыстыру арқылы жобаларды іске асыру көрсеткіштерін өңдеуге жауапты орган
Ағымдағы жағдайы
Өтініш берушінің байланыс деректері (Т.А.Ә., телефон)
заттай көріністе
құндық мәнде, миллион теңге
құрылыстың басталуы (СС.АА.ЖЖ.)
пайдалануға беру (СС.АА.ЖЖ.)
заттай көріністе
құндық мәнде, миллион теңге
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
Ескертпе: Нысанды толтыру бойынша түсініктеме осы нысанға қосымшаға келтірілген.
Атауы Мекенжайы
Наименование Адрес
__________________________ ______________________
__________________________ ______________________
Телефоны
Телефон ____________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы/Адрес электронной почты
____________________________________________________________
Орындаушы
Исполнитель __________________________ _______________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы, телефоны
фамилия, имя и отчество подпись, телефон
(при его наличии)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам_____________
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности қолы
Подпись
____________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
"Бірыңғай индустрияландыру
картасының жобалары бойынша
ақпарат" әкімшілік деректерді
өтеусіз негізде жинауға арналған
нысанға қосымша
"Бірыңғай индустрияландыру картасының жобалары бойынша ақпарат" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме

3. Комитету промышленности Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан после его официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра промышленности и строительства Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр промышленности и строительства
Республики Казахстан
Е. Нагаспаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство       сельского       хозяйства
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство       здравоохранения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство       финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство       национальной       экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство       энергетики
Республики Казахстан
Приложение 1
к приказу Министр
промышленности
и строительства
Республики Казахстан
от 19 августа 2026 года
№ 413
Приложение 1
к Методике мониторинга
промышленно-инновационных
проектов единой карты
индустриализации
Форма, предназначенная
для сбора административных
данных
Представляется: Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет–ресурсе: www.gov.kz/memleket/entities/comprom.
Наименование административной формы: Информация по проектам единой карты индустриализации.
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): ИПЕКИ-1.
Периодичность: ежеквартально.
Отчетный период: __________ 20 ____ год.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: ответственные хозяйствующие субъекты, деятельность которых связана с обрабатывающей промышленностью (далее – хозяйствующие субъекты), местные исполнительные органы (акиматы) районов (городов областного значения), местные исполнительные органы (акиматы) столицы, областей, городов республиканского значения, центральные государственные органы.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: хозяйствующими субъектами в местные исполнительные органы (акиматы) районов (городов областного значения) ежеквартально до 10 числа месяца, следующего за отчетным кварталом;
местными исполнительными органами (акиматами) районов, городов областного значения в местные исполнительные органы (акиматы) столицы, областей, городов республиканского значения ежеквартально до 15 числа месяца, следующего за отчетным кварталом;
местными исполнительными органами (акиматами) столицы, областей, городов республиканского значения и центральными государственными органами в Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан ежеквартально до 20 числа месяца, следующего за отчетным кварталом.
ИИН/БИН:
(не заполняется в случае представления данных физическими лицами, а также в агрегированном виде)
Метод сбора (на бумажном носителе, в электронном виде, посредством компьютеризированной системы телефонного опроса, при личном опросе интервьюером с использованием бумажного носителя, при личном опросе интервьюером с использованием персонального вычислительного устройства): в электронном виде.
Наименование проекта
Заявитель проекта
БИН/ИИН
Учредитель, страна, доля
Ответственные хозяйствующие субъекты, деятельность которых связана с промышленностью (далее – хозяйствующие субъекты), местные исполнительные органы (акиматы) районов (городов областного значения), местные исполнительные органы (акиматы) столицы, областей, городов республиканского значения, центральные государственные органы
Цель проекта
ОКЭД
Раздел вида экономической деятельности
Область, город, район
Код по Классификатору административно-территориальных объектов
Оказанные меры государственного стимулирования
Количество рабочих мест
наименование вида меры
мера в стоимостном выражении, миллион теңге
на период строительства
на период эксплуатации
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
продолжение формы
Планируемый объем инвестиций в проект, миллион теңге
Фактический объем инвестиций в проект, миллион теңге
Источники финансирования проекта, миллион теңге
Наименование выпускаемой продукции
Общий объем
по годам
Общий объем
по годам
собственные средства, миллион теңге
заемные средства, миллион теңге
бюджетные средства, миллион теңге
дополнительная потребность в финансировании, миллион теңге
16
17
18
19
20
21
22
23
24
продолжение формы
Проектная мощность
Дата
Объем произведенной продукции по годам
Проблемные вопросы инвесторов, с проработкой путей их разрешения
Орган, ответственный за обработку показателей реализации проектов посредством сверки с информационными системами других государственных органов
Текущее состояние
Контакты заявителя (ФИО, телефон)
в натуральном выражении
в стоимостном выражении, миллион теңге
начала строительства (ЧЧ.ММ.ГГ)
ввода в эксплуатацию (ЧЧ.ММ.ГГ)
в натуральном выражении
в стоимостном выражении, миллион теңге
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
Примечание: Пояснение по заполнению формы приведено в приложение приложении к настоящей форме.
Атауы                                           Атауы
Наименование                              Наименование
___________________________________________________________________________
Телефоны
Телефон
__________________________________________________________________________
Электрондық почта мекенжайы
Адрес электронной почты
__________________________________________________________________________
Орындаушы
Исполнитель
_____________________________________________ _________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)            қолы, телефон
фамилия, имя и отчество (при его наличии)                   подпись, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам _________________________
қолы
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
подпись___________________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Информация по проектам
единой карты
индустриализации"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Информация по проектам единой карты индустриализации"

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Бірыңғай индустрияландыру картасының жобалары бойынша ақпарат" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру жөніндегі бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды қызметі өнеркәсіппен байланысты жауапты шаруашылық жүргізуші субъектілер (бұдан әрі – шаруашылық жүргізуші субъектілер), аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдары (әкімдіктері), астананың. облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары (әкімдіктері), орталық мемлекеттік органдар толтырады.
3. Нысанға орындаушы мен басшы немесе оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
4. Нысанды Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігіне:
шаруашылық жүргізуші субъектілер аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына (әкімдіктеріне) тоқсан сайын есепті тоқсаннан кейінгі айдың 10-күніне дейін;
аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары (әкімдіктері) астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдарына (әкімдіктеріне) тоқсан сайын есепті тоқсаннан кейінгі айдың 15-күніне дейін;
астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары (әкімдіктері) және орталық мемлекеттік органдар Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігіне тоқсан сайын есепті тоқсаннан кейінгі айдың 20-күніне дейін ұсынады.
5. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. Нысанның 1-бағанында жобаның реттік нөмірі көрсетіледі.
7. Нысанның 2-бағанында жобаның атауы көрсетіледі.
8. Нысанның 3-бағанында жобаның өтініш берушісі көрсетіледі.
9. Нысанның 4-бағанында жоба өтініш берушінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі/жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
10. Нысанның 5-бағанында Жарғыға сәйкес елі және жобаға қатысу үлесі көрсетілген жобаның құрылтайшысы (құрылтайшылары) көрсетіледі.
11. Нысанның 6-бағанында қызметі өнеркәсіппен байланысты жауапты шаруашылық жүргізуші субъектілер (бұдан әрі – шаруашылық жүргізуші субъектілер), аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдары (әкімдіктері), астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары (әкімдіктері), орталық мемлекеттік органдар көрсетіледі.
12. Нысанның 7-бағанында жобаның мақсаты – жаңа өндіріс немесе қолданыстағы өндірісті кеңейту және/немесе жаңғырту көрсетіледі.
13. Нысанның 8-бағанында Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші (ЭҚЖЖ) көрсетіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Информация по проектам единой карты индустриализации" (далее – Форма).
2. Форма заполняется ответственными хозяйствующими субъектами, деятельность которых связана с промышленностью (далее – хозяйствующие субъекты), местными исполнительными органами (акиматы) районов (городов областного значения), местными исполнительными органами (акиматы) столицы, областей, городов республиканского значения, центральными государственными органами.
3. Форма подписывается исполнителем и руководителем, или лицом, исполняющим его обязанности.
4. Форма представляется в Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан:
хозяйствующими субъектами в местные исполнительные органы (акиматы) районов (городов областного значения) ежеквартально до 10 числа месяца, следующего за отчетным кварталом;
местными исполнительными органами (акиматами) районов, городов областного значения в местные исполнительные органы (акиматы) столицы, областей, городов республиканского значения ежеквартально до 15 числа месяца, следующего за отчетным кварталом;
местными исполнительными органами (акиматами) столицы, областей, городов республиканского значения и центральными государственными органами в Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан
ежеквартально до 20 числа месяца, следующего за отчетным кварталом.
5. Форма заполняется на казахском и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе 1 Формы указывается порядковый номер проекта.
7. В графе 2 Формы указывается наименование проекта.
8. В графе 3 Формы указывается заявитель проекта.
9. В графе 4 Формы указывается бизнес-идентификационный номер/ индивидуальный идентификационный номер заявителя проекта.
10. В графе 5 Формы указывается учредитель (-и) проекта с указанием страны и доли участия в проекте согласно уставу.
11. В графе 6 Формы указывается ответственные хозяйствующие субъекты, деятельность которых связана с промышленностью (далее – хозяйствующие субъекты), местные исполнительные органы (акиматы) районов (городов областного значения), местные исполнительные органы (акиматы) столицы, областей, городов республиканского значения, центральные государственные органы.
12. В графе 7 Формы указывается цель проекта – новое производство или расширение и/или модернизация существующего производства.
13. В графе 8 Формы указывается Общий классификатор видов экономической деятельности (ОКЭД).

14. Нысанның 9-бағанында жобаның экономикалық қызмет түрлері бөлімі көрсетіледі.
15. Нысанның 10-бағанында әкімшілік-аумақтық объектілер сыныптауышына сәйкес жоба іске асырылатын облыс, қала, аудан көрсетіледі.
16. Нысанның 11-бағанында әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші бойынша код көрсетіледі.
17. Нысанның 12-бағанында көрсетілген мемлекеттік ынталандыру шарасы түрінің атауы көрсетіледі.
18. Нысанның 13-бағанында көрсетілген мемлекеттік ынталандыру шаралары құндық мәнде миллион теңгемен көрсетіледі.
19. Нысанның 14-бағанында жобаны салу кезеңіне құрылған не жоспарланатын жұмыс орындарының саны көрсетіледі.
20. Нысанның 15-бағанында жобалау құжаттамасына немесе жоба паспортына сәйкес пайдалану кезеңінде құрылған не жоспарланатын жұмыс орындарының саны көрсетіледі.
21. Нысанның 16-бағанында жобаға инвестициялардың жалпы жоспарланған көлемі миллион теңгемен көрсетіледі.
22. Нысанның 17-бағанында жобаға жылдар бойынша жоспарланған инвестициялар көлемі миллион теңгемен көрсетіледі.
23. Нысанның 18-бағанында жобаға инвестициялардың жалпы нақты көлемі миллион теңгемен көрсетіледі.
24. Нысанның 19-бағанында жобаға салынған инвестициялардың нақты көлемі жылдар бойынша миллион теңгемен көрсетіледі.
25. Нысанның 20-бағанында жобаға өз қаражаты миллион теңгемен көрсетіледі.
26. Нысанның 21-бағанында Екінші деңгейдегі банктердің қарыз қаражаты миллион теңгемен көрсетіледі.
27. Нысанның 22-бағанында мемлекеттік ынталандыру шаралары операторларының және ұлттық компаниялардың бюджет қаражаты миллион теңгемен көрсетіледі.
28. Нысанның 23-бағанында жоба бойынша қаржыландыруға қосымша қажеттілік миллион теңгемен көрсетіледі.
29. Нысанның 24-бағанында жоба шеңберінде шығарылатын өнімнің атауы көрсетіледі.
30. Нысанның 25-бағанында өлшем бірліктерін көрсете отырып, жобалық құжаттамаға немесе жобаның паспортына сәйкес заттай мәнде жобаның қуаты көрсетіледі.
31. Нысанның 26-бағанында жобаның қуаты жобалық құжаттамаға немесе жобаның паспортына сәйкес құндық мәнде миллион теңгемен көрсетіледі.
32. Нысанның 27-бағанында жоба құрылысының басталу күні көрсетіледі.
33. Нысанның 28-бағанында пайдалануға беру актісіне немесе жабдықты қабылдау актісіне сәйкес жобаны пайдалануға беру күні көрсетіледі.
34. Нысанның 29-бағанында жыл бойынша өлшем бірліктерін көрсете отырып, өндірілген өнімнің көлемі заттай түрде көрсетіледі.
35. Нысанның 30-бағанында өндірілген өнімнің көлемі жылдар бойынша құндық мәнде миллион теңгемен көрсетіледі.
36. Нысанның 31-бағанында шешу жолдарын пысықтай отырып, инвесторлардың проблемалық мәселелері көрсетіледі.

14. В графе 9 Формы указывается раздел вида экономической деятельности проекта.
15. В графе 10 Формы указывается область, город, район, где реализуется проект согласно Классификатору административно-территориальных объектов.
16. В графе 11 Формы указывается код по Классификатору административно-территориальных объектов.
17. В графе 12 Формы указывается наименование вида оказанной меры государственного стимулирования.
18. В графе 13 Формы указывается оказанные меры государственного стимулирования в стоимостном выражении в миллионах теңге.
19. В графе 14 Формы указывается количество созданных либо планируемых рабочих мест на период строительства проекта.
20. В графе 15 Формы указывается количество созданных либо планируемых рабочих мест на период эксплуатации в соответствии с проектной документацией или паспортом проекта.
21. В графе 16 Формы указывается общий планируемый объем инвестиций в проект в миллионах теңге.
22. В графе 17 Формы указывается планируемый объем инвестиций в проект по годам в миллионах теңге.
23. В графе 18 Формы указывается общий фактический объем инвестиций в проект в миллионах теңге.
24. В графе 19 Формы указывается фактический объем инвестиций в проект по годам в миллионах теңге.
25. В графе 20 Формы указывается собственные средства в проект в миллионах теңге.
26. В графе 21 Формы указывается заемные средства банков второго уровня в миллионах теңге.
27. В графе 22 Формы указывается бюджетные средства операторов мер государственной стимулирования и национальных компаний в миллионах теңге.
28. В графе 23 Формы указывается дополнительная потребность в финансировании по проекту в миллионах теңге.
29. В графе 24 Формы указывается наименования выпускаемой продукции в рамках проекта.
30. В графе 25 Формы указывается мощность проекта в натуральном выражении в соответствии с проектной документацией или паспортом проекта, с указанием единиц измерения.
31. В графе 26 Формы указывается мощность проекта в стоимостном выражении в соответствии с проектной документацией или паспортом проекта в миллионах теңге.
32. В графе 27 Формы указывается дата начала строительства проекта.
33. В графе 28 Формы указывается дата ввода в эксплуатацию проекта согласно акту ввода в эксплуатацию или акту приемки оборудования.
34. В графе 29 Формы указывается объем произведенной продукции в натуральном выражении с указанием единиц измерения по годам.
35. В графе 30 Формы указывается объем произведенной продукции в стоимостном выражении по годам в миллионах теңге.
36. В графе 31 Формы указывается проблемные вопросы инвесторов, с проработкой путей их разрешения.

37. Нысанның 32-бағанында басқа мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерімен салыстыру арқылы жобаларды іске асыру көрсеткіштерін өңдеуге жауапты орган көрсетіледі.
38. Нысанның 33-бағанында орындалған құрылыс жұмыстарының (қызметтерінің) көлемі, жабдықты жеткізу және монтаждау және жүргізілген немесе жоспарланған жұмыстар, инвестицияларды игеру және/ немесе жобалық қуаттарды игеру бойынша ақпаратты қамтитын жобаның ағымдағы жай-күйі көрсетіледі.
39. Нысанның 34-бағанында жоба өтініш берушінің байланыстары (аты-жөні, телефоны) көрсетіледі.
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
1) БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі.
2) ЖСН-жеке сәйкестендіру нөмірі.
3) Т.А.Ә. – тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда).
4) ЭҚЖЖ – Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және құрылыс
министрі 2026 жылғы
19 тамыздағы
№ 413 Бұйрыққа
2-қосымша
Өнеркәсіптік-инновациялық
жобаларды бірыңғай
индустрияландыру
картасына
енгізу қағидаларына
1-қосымша
Бірыңғай индустрияландыру картасына енгізу үшін негізгі көрсеткіштері бар өнеркәсіптік-инновациялық жобалардың тізбесі
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігіне
Әкімшілік деректер нысаны интернет-ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz/memleket/entities/mps?lang=kk
Әкімшілік деректер нысанының атауы: өнеркәсіптік-инновациялық жобалардың тізбесі
Әкімшілік деректер нысанының индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): 1- ППИП
Жиілік: бір реттік
Есепті кезең: __ күні __ айы ___ жыл
Ақпарат беретін тұлғалар тобы: астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: бірыңғай индустрияландыру картасына өнеркәсіптік-инновациялық жобалардың тізбесін қалыптастыруға қарай
р/с №
Жобаның атауы
Өтінім беруші
Бизнес сәйкестендіру нөмірі / жеке сәйкестендіру нөмірі (12 белгіде)
Құрылтайшы
Құрылтайшының атауы
ел
үлес, %
1
2
3
4
5
кестенің жалғасы
Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуіш коды
Жоспарланған мемлекеттік ынталандыру шаралары
Жұмыс орнының саны
Шара түрінің атауы
Шараның құндық мәні, миллион теңге
Құрылыс кезеңінде
Пайдалану кезеңінде
6
7
8
кестенің жалғасы
Жоба бойынша негізгі капиталға инвестицияның жоспарланған көлемі,
миллион теңге
Жобаны қаржыландыру көздері
Меншіктік қаражат, миллион теңге
Қарыз қаражат, миллион теңге
Бюджет қаражаты, миллион теңге
Қосымша қаржыландыру қажеттігі, миллион теңге
9
10
кестенің жалғасы
Шығарылатын тауар/көрсетілетін қызмет атауы
Жобаның қуаттылығы
Шығарылатын тауар/көрсетілетін қызмет атауы

37. В графе 32 Формы указывается орган, ответственный за обработку показателей реализации проектов посредством сверки с информационными системами других государственных органов.
38. В графе 33 Формы указывается текущее состояние проекта, включающее информацию по объемам выполненных строительных работ (услуг), поставке и монтажу оборудования и проведенным или планируемым работам, по освоению инвестиций и/ или освоение проектных мощностей.
39. В графе 34 Формы указывается контакты заявителя проекта (ФИО, телефон).
Расшифровка аббревиатур:
1) БИН – бизнес-идентификационный номер.
2) ИИН-индивидуальный идентификационный номер.
3) ФИО – фамилия, имя, отчество (при его наличии).
4) ОКЭД – Общий классификатор видов экономической деятельности.
Приложение 2
к приказу Министр
промышленности
и строительства
Республики Казахстан
от 19 августа 2026 года
№ 413
Приложение 1
к Правилам включения
промышленно-инновационных
проектов в единую
карту индустриализации
Перечень промышленно-инновационных проектов с основными показателями для включения в единую карту индустриализации
Представляется: в Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: https://www.gov.kz/memleket/entities/mps?lang=kk
Наименование формы административных данных: Перечень промышленно-инновационных проектов
Индекс формы административных данных (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 1-ППИП
Периодичность: единовременная
Отчетный период: __число__месяц____год
Круг лиц, представляющих информацию: местные исполнительные органы столицы, области, городов республиканского значения
Срок представления формы административных данных: по мере формирования перечня промышленно-инновационных проектов в единую карту индустриализации
№ п/п
Наименование проекта
Заявитель
Бизнес-идентификационный номер/Индивидуальный идентификационный номер (на 12 знаках)
Учредитель
Наименование учредителя
страна
доля, %
1
2
3
4
5
продолжение таблицы
Код классификатора административно-территориальных объектов
Планируемые меры государственного стимулирования
Кол-во рабочих мест
Наименование вида меры
Мера в стоимостном выражении, миллион теңге
На период строительства
На период эксплуатации
6
7
8
продолжение таблицы
Планируемый объем инвестиций в основной капитал по проекту, миллион теңге
Источники финансирования проекта
Собственные средства, миллион теңге
Заемные средства, миллион теңге
Бюджетные средства, миллион теңге
Дополнительная потребность в финансировании, миллион теңге
9
10
продолжение таблицы
Наименование выпускаемой продукции
Проектная мощность
Наименование выпускаемой продукции

Сыртқы экономикалық қызметтің тауарлар номенклатурасы коды (6-10 белгіде)
заттай мәнде (өлшем бірлігімен)
құндық мәнде, миллион теңге
11
12
кестенің жалғасы
Пайдалануға беру мерзімі (жыл)
Ағымдағы жағдайы
Байланыс деректері
Ұялы телефон
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
13
14
15
Жергілікті атқарушы органның жауапты қызметкері:
____________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Телефоны: __________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы:________________________
Басшы немесе қол қоюға уәкілетті тұлға__________________
____________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
қолы ___________
(мөр үшін орын),
толтыру күні "__" _______ 20__ жыл
Ескерту: "Бірыңғай индустрияландыру картасына енгізу үшін негізгі көрсеткіштері бар өнеркәсіптік-инновациялық жобалардың тізбесінің" нысанын толтыру бойынша түсініктеме:
1. Нысанның 1-бағанында жобаның реттік нөмірі көрсетіледі;
2. Нысанның 2-бағанында жобаның атауы көрсетіледі;
3. Нысанның 3-бағанында жобаның өтініш берушісі көрсетіледі;
4. Нысанның 4-бағанында жоба өтініш берушінің 12 белгіде Бизнес сәйкестендіру нөмірі / жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
5. Нысанның 5-бағанында жоба бойынша Құрылтайшы, оның ішінде құрылтайшы(-лар) атауына, еліне және үлесіне қатысты ақпарат көрсетіледі (егер екі және одан да көп құрылтайшы көрсетілсе, ел және үлес бойынша ақпаратты әрбір құрылтайшы бойынша бөлек көрсету қажет);
6. Нысанның 6-бағанында жобаның іске асырылу орны бойынша Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуіш коды көрсетіледі (облыс, қала/аудан, аудан/ауылдық округ/ауыл);
7. Нысанның 7-бағанында мемлекеттік ынталандырудың жоспарланатын шаралары, оның ішінде шараның атауы (қысқаша сипаттамасы) және шараның құндық мәні (бар болған жағдайда) көрсетіледі;
8. Нысанның 8-бағанында құрылыс кезеңіне және пайдалану кезеңіне арналған жұмыс орындарының саны көр- сетіледі;
9. Нысанның 9-бағанында жобаны пайдалауға бергенге дейінгі негізгі капиталға инвестициялар көлемі көрсетіледі;
10. Нысанның 10-бағанында жобаны пайдалауға бергенге дейінгі негізгі капиталға инвестициялар көлеміне сәйкес жобаны қаржыландыру көздері көрсетіледі;
11. Нысанның 11-бағанында шығарылатын тауар / көрсетілетін қызмет атауы мен әр тауар бойынша сыртқы экономикалық қызметтің тауарлар номенклатурасы коды 6-10 белгіде көрсетіледі;
12. Нысанның 12-бағанында заттай және құндық мәндегі жобаның қуаттылығы көрсетіледі (егер 11-бағанда 2 не одан да көп тауар/қызмет көрсетілген жағдайда, заттай және құндық мәндегі жобалық қуатты әр тауар бойынша жеке көрсету қажет; егер жоба қазіргі өндірісті жаңғыртуға бағытталса, онда заттай мәндегі жобалық қуатты қолда бар өндіріс көлемін еспеке алмағанда (шегергенде) мәнді көрсету қажет);

код Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности (на 6–10 знаках)
В натуральном выражении
В стоимостном выражении, миллион теңге
11
12
продолжение таблицы
Срок ввода в эксплуатацию (год)
Текущее состояние
Контакты
Мобильный телефон
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
13
14
15
Телефоны: _______________________________________________________________
Адрес электронной почты: _________________________________________________
Ответственное лицо _______________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
подпись ___________
Руководитель или лицо, уполномоченное на подписание: ______________________
_________________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
подпись __________
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
дата заполнения "__" _______20__ года
Примечание: пояснение по заполнению "Формы перечня промышленно- инновационных проектов с основными показателями для включения в единую карту индустриализации":
1. В графе 1 формы указывается порядковый номер проекта;
2. В графе 2 формы указывается наименование проекта;
3. В графе 3 формы указывается заявитель;
4. В графе 4 формы указывается бизнес-идентификационный номер/ индивидуальный идентификационный номер заявителя проекта на 12 знаках;
5. В графе 5 формы указывается Учредитель по проекту, в том числе информация касательно наименования учредителя(-ей), страны и доли (если указывается два и более учредителя, информацию по стране и доле необходимо указать по каждому учредителю раздельно);
6. В графе 6 формы указывается код Классификатора административно-территориальных объектов места реализации проекта (область, город/район, район/сельский округ/село);
7. В графе 7 формы указывается планируемые меры государственного стимулирования, в том числе наименование меры (краткое описание) и значение меры в стоимостном выражении (при наличии);
8. В графе 8 формы указывается количество рабочих мест на период строительства и на период эксплуатации;
9. В графе 9 формы указывается объем инвестиций в основной капитал;
10. В графе 10 формы указываются источники финансирования проекта согласно объему инвестиций в основной капитал;
11. В графе 11 формы указывается наименование выпускаемой продукции и код Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности по каждой продукции отдельно на 6–10 знаках;
12. В графе 12 указывается проектная мощность в натуральном и стоимостном выражениях (в случаях если указывается два и более продукции в графе 11, необходимо указать мощность в натуральном и стоимостном выражениях отдельно по каждой продукции; в случаях если проект направлен на модернизацию имеющегося производства, проектную мощность в натуральном выражении необходимо указать значения без учета (за вычетом) имеющегося объема производства);

13. 13-бағанда жобаны пайдалануға беру мерзімі (жылы) көрсетіледі;
14. 14-бағанда жобаның ағымдағы жағдайы көрсетіледі (жүргізілген жұмыстардың толық сипаттамасы);
15. 15-бағанда жобаны іске асыруға жауапты тұлғаның байланыс деректері көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және
құрылыс министрі
2026 жылғы 19 тамыздағы
№ 413 Бұйрыққа
3-қосымша
Өнеркәсіптік-инновациялық
жобаларды бірыңғай
индустрияландыру
картасына
енгізу қағидаларына
4-қосымша
Деректерді таратуға арналған өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектісінің келісімі
(өтініш берушінің бланкісінде ол болған кезде толтырылады)
_____________________________________________________________________
(өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектісінің толық атауы)
(бұдан әрі – Субъект) жобасы бойынша ___________________________________
(бұдан әрі – Жоба)
(жоба атауы)
уәкілетті орган, жауапты орган және өнеркәсіпті дамыту саласындағы ұлттық даму
институтына келесідей деректерді ашуға және пайдалануға келісім береді:
______________________________________________________________
(органдардың атауы)
– жобаның атауы;
– жобаға өтінім беруші;
– өңір;
– заттай мәндегі қуаты;
– іске қосу (жыл);
– жауапты мемлекеттік орган, холдинг;
– инвестиция көлемі (миллион теңге);
– іске қосу кезеңіндегі жұмыс орындар саны (адам);
– мемлекеттік ынталандыру шаралары (атауы).
Бірінші басшы:________________________________________________
Қолы:___________________
(мөр орны бар болған жағдайда),
толтырылған күні "___" ___________20__ жыл

13. В графе 13 указывается срок ввода в эксплуатацию проекта (год);
14. В графе 14 указывается текущее состояние проекта (подробное описание проведенных работ);
15. В графе 15 указывается контакты ответственного лица за реализацию проекта.
Приложение 3
к приказу Министр
промышленности
и строительства
Республики Казахстан
от 19 августа 2026 года
№ 413
Приложение 4
к Правилам включения
промышленно-инновационных
проектов в единую карту
индустриализации
от 22 августа 2023 года № 592
Согласие субъекта промышленно-инновационной деятельности на распространение данных
(заполняется на бланке заявителя, при его наличии)
__________________________________________________________________
(полное наименование субъекта промышленно-инновационной деятельности)
(далее – Субъект) по проекту _________________________________________
(далее – Проект)
(наименование проекта)
дает уполномоченному органу, ответственному органу и национальному институту
развития в области развития промышленности согласие на раскрытие и использование
следующих данных:
__________________________________________________________________
(наименование органов)
- наименование проекта;
- заявитель;
- регион;
- мощность в натуральном выражении;
- ввод в эксплуатацию (год);
- ответственный государственный орган, холдинг;
- объем инвестиций (миллион теңге);
- рабочие места в период эксплуатации (человек);
- меры государственного стимулирования (наименование).
Первый руководитель:
______________________________________________________
Подпись: ______________________
(место печати при наличии),
Дата заполнения "__" ______ 20__ года _____________