"Спорттық іс-шараларды өткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2014 жылғы 4 қарашадағы № 74 бұйрығына өзгеріс пен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің 2026 жылғы 24 шілдедегі № 139 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 27 шілдеде № 39406 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Спорттық іс-шараларды өткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2014 жылғы 4 қарашадағы № 74 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9930 болып тіркелген) мынадай өзгеріс пен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Спорттық іс-шараларды өткізу қағидаларында:
23-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"23. Спорттық-бұқаралық іс-шаралардың бірыңғай республикалық және өңірлік күнтізбесі негізінде дене шынықтыру-спорт ұйымдары спорттық-бұқаралық іс-шаралар күнтізбесін жасайды.
Дене шынықтыру-спорт ұйымдарының спорттық-бұқаралық іс-шаралар күнтізбесі негізінде олар осы Қағидалардың қосымшасына сәйкес ағымдағы жылға арналған спорттық іс-шаралардың қаржылық күнтізбесін әзірлейді.";
осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес қосымшамен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің Спорт және дене шынықтыру істері комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықтың 2-тармағының 1) және 2)тармақшалары орындалғаннан кейін үш жұмыс күн ішінде Қазақстан Республикасының Туризм және спорт министрлігінің Заң қызметі департаментіне орындалуы туралы ақпараттық ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Туризм және спорт министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
туризм және спорт министрі
Е. Мырзабосынов
Қазақстан Республикасы
туризм және спорт министрі
2026 жылғы 24 шілдедегі
№ 139 бұйрыққа
қосымша
Спорттық іс-шараларды өткізу
қағидаларына қосымша
Нысан
_______ жылға арналған Спорттық іс-шаралардың қаржылық күнтізбесі
Спорттық іс шаралардың атауы
Өткізу мерзімдері
Өткізу орны
Қаржыландыру көзі
Күндер саны
Спортшылардың саны
Жаттықтырушылар және басқа қатысушылардың саны
Ел ішіндегі іссапарлар шығыстары
Тұру шығыстары
Спортшылардың тамақтану шығыстары
1 адамға шаққандағы сома, теңге
Сома, теңге
1 тәулікке шаққандағы сома, теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
кестенің жалғасы
Ел ішіндегі іссапарлар шығыстары
Ел ішіндегі барлық шығыстар, теңге
Елден тыс іссапарлар шығыстары
Спортшылардың тамақтану шығыстары
Тәуліктік
Жол жүру бойынша шығыстар
Басқа шығыстар*
Тұру шығыстары
Спортшылардың тамақтану шығыстары
Сома, теңге
1 тәулікке шаққандағы сома, теңге
Сома, теңге
Екі бағытта
Сома, теңге
Сома, теңге
1 адамға шаққандағы сома, теңге
Сома, теңге
1 тәулікке шаққандағы сома, теңге
Сома, теңге
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
кестенің жалғасы
Елден тыс іссапарлар шығыстары
Елден тыс барлық шығыстар, теңге
Барлығы, теңге
Тәуліктік
Сақтандыру шығыстары
Жол жүру бойынша шығыстар
Визаны рәсімдеу және визалық қолдау
Багажды тасымалдау
Басқа шығыстар*
1 тәулікке шаққандағы сома, теңге
Сома, теңге
Күніне1 адамға шаққандағы сома, теңге
Сома, теңге
Екі бағытта
Сома , теңге
Сома , теңге
Сома , теңге
Сома , теңге
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
кестенің жалғасы
Ескертпе:

О внесении изменения и дополнения в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 4 ноября 2014 года № 74 "Об утверждении Правил проведения спортивных мероприятий"
Приказ Министра туризма и спорта Республики Казахстан от 24 июля 2026 года № 139. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 июля 2026 года № 39406
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 4 ноября 2014 года № 74 "Об утверждении Правил проведения спортивных мероприятий" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9930) следующие изменение и дополнение:
в Правилах проведения спортивных мероприятий, утвержденных указанным приказом:
пункт 23 изложить в следующей редакции:
"23. На основании Единого республиканского и регионального календаря спортивно-массовых мероприятий физкультурно-спортивные организации составляют календарь спортивно-массовых мероприятий.
На основании календаря спортивно-массовых мероприятий физкультурно-спортивных организаций ими разрабатывается финансовый календарь спортивных мероприятий на текущий год по форме согласно приложению к настоящим Правилам.";
дополнить приложением согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету по делам спорта и физической культуры Министерства туризма и спорта Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства туризма и спорта Республики Казахстан;
3) в течение трех рабочих дней после исполнения подпунктов 1) и 2) настоящего пункта, предоставление информации об исполнении в Департамент юридической службы Министерства туризма и спорта Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Министра туризма и спорта Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр туризма и спорта
Республики Казахстан
Е. Мырзабосынов
Приложение к приказу
Министр туризма и спорта
Республики Казахстан
от 24 июля 2026 года № 139
Приложение к Правилам
проведения спортивных
мероприятий
Форма
Финансовый календарь спортивных мероприятий на _____ год
Наименование спортивных мероприятий
Сроки проведения
Место проведения
Источник финансирования
Количество дней
Количество спортсменов
Количество тренеров и других участников
Расходы на командировки внутри страны
Расходы на проживание
Расходы на питание спортсменов
Сумма на 1 человека, теңге
Сумма, теңге
Сумма на 1 сутки, теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
продолжение таблицы
Расходы на командировки внутри страны
Всего расходов ынутри страны, теңге
Расходы на командировки за пределами страны
Расходы на питание спортсменов
Суточные
Расходы по проезду
Прочие расходы*
Расходы на проживание
Расходы на питание спортсменов
Сумма, теңге
Сумма на 1 сутки, теңге
Сумма, теңге
В двух направлениях
Сумма, теңге
Сумма, теңге
Сумма на 1 человек, теңге
Сумма, теңге
Сумма на 1 сутки, теңге
Сумма, теңге
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
продолжение таблицы
Расходы на командировки за пределами страны
Всего расходов за пределами страны, теңге
Итого, теңге
Суточные
Расходы на страхование
Расходы по проезду
Оформление визы и визовая поддержка
Провоз багажа
Прочие расходы*
Сумма на 1 сутки, теңге
Сумма, теңге
Сумма на 1 человека в день, теңге
Сумма, теңге
В двух направлениях
Сумма, теңге
Сумма, теңге
Сумма, теңге
Сумма, теңге
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
продолжение таблицы
Примечание:

*Өзге шығыстарға "Республикалық және жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын спорттық іс-шараларға, оның ішінде дене шынықтыру-спорт ұйымдары үшін оқу-жаттығу жиындарына бөлінетін ақша жұмсау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2020 жылғы 24 сәуірдегі № 100 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20488 болып тіркелген) көзделген шығыстар жатады.

*К прочим расходам относятся расходы, предусмотренные приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 24 апреля 2020 года № 100 "Об утверждении Правил расходования денег, выделяемых на спортивные мероприятия, в том числе на учебно-тренировочные сборы для физкультурно-спортивных организаций, финансируемых из республиканского и местного бюджетов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20488).