Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрінің, Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің, Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының, Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің және Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің 2026 жылғы 17 шілдедегі № 184 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 17 шілдеде № 39338 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз.
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрінің, Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің, Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының, Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің және Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Көлік вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Көлік министрі
Н. Сауранбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Бәсекелестікті қорғау және
дамыту агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ғылым және жоғары
білім министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрлігі
КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Жасанды интеллект және
цифрлық даму министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Оқу-ағарту министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Сыртқы істер министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрлігі
Қазақстан Республикасының
Көлік министрі
2026 жылғы 17 шілдедегі
№ 184
бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрінің, Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің, Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының, Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы тізбесі

О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан, Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан, исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан, Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан и исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
Приказ Министра транспорта Республики Казахстан от 17 июля 2026 года № 184. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 июля 2026 года № 39338
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п.4.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан, Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан, исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан, Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан и исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения.
2. Комитету автомобильного транспорта и транспортного контроля Министерства транспорта Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства транспорта Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра транспорта Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр транспорта
Республики Казахстан
Н. Сауранбаев
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Агенство по защите и
развитию конкуренции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство науки и
высшего образования
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство труда и
социальной защиты
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство искусственного
интеллекта и цифрового развития
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство просвещения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство торговли и интеграции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство внутренних дел
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Комитет национальной безопасности
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство внутренних дел
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство энергетики
Республики Казахстан
Утвержден приказом
Министр транспорта
Республики Казахстан
от 17 июля 2026 года № 184
Перечень некоторых приказов Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан, Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан, исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан и исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения

1. "Қазақстан Республикасының аумағында жүк көлігі құралдарын өлшеудің халықаралық сертификатын қолдану қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2011 жылғы 23 ақпандағы № 87 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6817 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Автомобиль көлігі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабының 11) тармақшасына және "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының аумағында жүк көлігі құралдарын өлшеудің және "Жүк көлік құралдарын өлшеудің халықаралық сертификатын беру" мемлекеттік қызметтер көрсетудің халықаралық сертификатын қолдану қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Қазақстан Республикасының аумағында жүк көлігі құралдарын өлшеудің халықаралық сертификатын қолдану және "Жүк көлік құралдарын өлшеудің халықаралық сертификатын беру" мемлекеттік қызметті көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Автомобиль көлігі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабының 11) тармақшасына (бұдан әрі – Заң), "Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығына қатысушы мемлекеттердің аумақтарында жүк көлік құралдарын өлшеудің халықаралық сертификатын енгізу туралы келісімді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің № 436 қаулысына (бұдан әрі – Келісім) және "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" (бұдан әрі – Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы) Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасының аумағында жүк көлігі құралдарын өлшеудің халықаралық сертификатын қолдану тәртібін айқындайды.";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Көрсетілетін қызметті алушы сертификат алу үшін көрсетілетін қызметті берушіге немесе "цифрлық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы немесе "Е-лицензиялау "мемлекеттік деректер қоры" цифрлық жүйесі арқылы (бұдан әрі – ЕЛ МДҚ) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес өтініш жібереді.
Мемлекеттік қызметті портал арқылы алған кезде электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған (қол қойылған) немесе бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш құжаттарды қабылдаған күні "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы ЕЛ МДҚ-ға жіберіледі.
Өтінішті өңдеуді көрсетілетін қызметті беруші ЕЛ МДҚ-ға өтініш келіп түскен кезден бастап жүзеге асырады.
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 3-қосымшада көрсетілген.
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі көлік құралын өлшеуге ұсынған сәттен бастап –1 сағат.";

1. Внести в приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 23 февраля 2011 года № 87 "Об утверждении Правил применения на территории Республики Казахстан международного сертификата взвешивания грузовых транспортных средств" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6817) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 11) статьи 13 Закона Республики Казахстан "Об автомобильном транспорте" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах", ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах применения на территории Республики Казахстан международного сертификата взвешивания грузовых транспортных средств и оказания государственных услуг "Выдача международного сертификата взвешивания грузовых транспортных средств", утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила применения на территории Республики Казахстан международного сертификата взвешивания грузовых транспортных средств и оказания государственных услуг "Выдача международного сертификата взвешивания грузовых транспортных средств" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 11) статьи 13 Закона Республики Казахстан "Об автомобильном транспорте" (далее – Закон), подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закона о государственных услугах) и постановлением Правительства Республики Казахстан "Об утверждении Соглашения о введении международного сертификата взвешивания грузовых транспортных средств на территориях государств-участников Содружества Независимых Государств" (далее - Соглашение) и определяют порядок применения на территории Республики Казахстан международного сертификата взвешивания грузовых транспортных средств и порядок оказания государственный услуги "Выдача международного сертификата взвешивания грузовых транспортных средств".";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Услугополучатель направляет услугодателю или через веб-портал "цифрового правительства" www.egov.kz (далее – портал) либо через цифровую систему "Государственная база данных "Е-лицензирование" (далее – ГБД ЕЛ) заявление для получения сертификата (далее – заявления) согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
При получении государственной услуги через портал, заявление в форме электронного документа, удостоверенного (подписанного) электронной цифровой подписью или удостоверенное одноразовым паролем, направляется через шлюз "цифрового правительства" в ГБД ЕЛ в день приема документов.
Обработка заявления осуществляется услугодателем с момента поступления заявления в ГБД ЕЛ.
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги указан в приложении 3 к настоящим Правилам.
Срок оказания государственной услуги с момента предоставления транспортного средства на взвешивание - 1 час.";

15 және 16-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"15. Жеке басты куәландыратын құжат туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушылардан цифрлық жүйелерден алуға болатын құжаттарды талап етуге жол берілмейді.
Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
Рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік цифрлық жүйесі арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде оны көрсету сатысы туралы деректер автоматты режимде мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне түседі.
Көлік саласындағы уәкiлеттi орган мемлекеттік қызметті көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актіні бекіткен және өзгерткен күннен бастап үш жұмыс күні ішінде қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты өзектендіреді және Бірыңғай байланыс-орталығына жібереді.
16. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шағымды қарауды жоғары тұрған әкімшілік орган, лауазымды адам, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – шағымды қарайтын орган) жүргізеді.
Шағым көрсетілетін қызметті берушіге және (немесе) шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды адамға беріледі.
Шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған көрсетілетін қызметті беруші, лауазымды адам шағым келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей оны және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жібереді.
Бұл ретте шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған көрсетілетін қызметті беруші, лауазымды адам, егер ол 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын шешім не өзге де әкімшілік әрекет қабылдаса, шағымды қарайтын органға шағымды жібермейді.
Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, сотқа жүгінуге Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 91-бабының 5-тармағына сәйкес сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін жол беріледі.";

пункты 15 и 16 изложить в следующей редакции:
"15. Сведения документов, удостоверяющих личность, услугодатель получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
Истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из цифровых систем, не допускается.
Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг.
При оказании государственной услуги посредством государственной цифровую систему разрешений и уведомлений, данные о стадии ее оказания поступают в автоматическом режиме в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг.
Уполномоченный орган в области транспорта в течение трех рабочих дней с даты утверждения или изменения подзаконного нормативного правового акта, определяющего порядок оказания государственной услуги, актуализируют информацию о порядке ее оказания и направляют в Единый контакт-центр.
16. Рассмотрение жалобы по вопросам оказания государственных услуг производится вышестоящим административным органом, должностным лицом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг (далее – орган, рассматривающий жалобу).
Жалоба подается услугодателю и (или) должностному лицу, чье решение, действие (бездействие) обжалуются.
Услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня поступления жалобы направляют ее и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
При этом услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не направляет жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение 3 (трех) рабочих дней примет решение либо иное административное действие, полностью удовлетворяющие требованиям, указанным в жалобе.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона о государственных услугах подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
Если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке, согласно пункту 5 статьи 91 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан.";

2-қосымша осы тізбеге 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
3-қосымша осы тізбеге 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Халықаралық автомобильмен жүк тасымалдауды жүзеге асыруға автомобильмен тасымалдаушыларға рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрінің 2011 жылғы 24 тамыздағы № 523 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7204 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Автомобиль көлігі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабының 10) тармақшасына және "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Халықаралық автомобильмен жүк тасымалдауды жүзеге асыруға автомобильмен тасымалдаушыларға рұқсат беру қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Халықаралық автомобильмен жүк тасымалдауды жүзеге асыруға автомобильмен тасымалдаушыларға рұқсат беру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Автомобиль көлігі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабының 10) тармақшасына (бұдан әрі – Заң) және "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы Заң) 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасының автомобиль тасымалдаушыларына мынадай автокөлік құралдарының иелері үшін міндетті халықаралық автомобиль тасымалдарын жүзеге асыруға рұқсат беру куәлігін және рұқсат беру карточкасын беру тәртібін айқындайды.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, қызметті көрсету процесінің сипаттамаларын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес "Халықаралық автомобиль тасымалдарын жүзеге асыруға рұқсат беру туралы куәлік және автокөлік құралдарына рұқсат беру карточкасын беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінде (бұдан әрі – негізгі талаптар тізбесі) жазылған.
Жеке және заңды тұлғалар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушылар) шетелдік рұқсатты қолданбай Рұқсат және шетелдік рұқсатты қолданбай рұқсат карточкасын алу үшін көрсетілетін қызметті берушіге "цифрлық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы:

приложение 2 изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему перечню;
приложение 3 изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему перечню.
2. Внести в приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 24 августа 2011 года № 523 "Об утверждении Правил допуска автомобильных перевозчиков к осуществлению международных автомобильных перевозок грузов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7204) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 10) статьи 13 Закона Республики Казахстан "Об автомобильном транспорте" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах", ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах допуска автомобильных перевозчиков к осуществлению международных автомобильных перевозок грузов, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила допуска автомобильных перевозчиков к осуществлению международных автомобильных перевозок грузов (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 10) статьи 13 Закона Республики Казахстан "Об автомобильном транспорте" (далее – Закон) и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее - Закона о государственных услугах) и определяют порядок выдачи автомобильным перевозчикам Республики Казахстан удостоверения допуска к осуществлению международных автомобильных перевозок и карточки допуска.";
подпункт 5) пункта 3 изложить в следующей редакции:
"5) веб-портал "цифрового правительства" (далее – портал) – цифровая система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным услугам, услугам по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услугам субъектов квазигосударственного сектора, оказываемым в электронной форме.
Иные понятия, используемые в настоящих Правилах, применяются в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги изложены в перечне основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача удостоверения о допуске к осуществлению международных автомобильных перевозок и карточки допуска на автотранспортные средства" (далее – перечень основных требований) согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Услугополучатели для получения Допуска без применения иностранного разрешения и карточки допуска без применения иностранного разрешения направляют услугодателю через Портал:

1) алынатын мемлекеттік көрсетілетін қызметке байланысты осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) қол қойылған электрондық құжат нысанындағы өтінішті;
2) автокөлік құралын жалдау шартының түрлі-түсті электрондық көшірмесін (автокөлік құралын жалға алған жағдайда);
3) жартылай тіркемені (тіркемені) қоспағанда, тахографты мерзімді тексеру (инспекциялау) туралы куәліктің түрлі-түсті электрондық көшірмесін;
4) жартылай тіркемені (тіркемені) қоспағанда, тахографты тексеру туралы сертификаттың түрлі-түсті электрондық көшірмесін жібереді.
Көрсетілетін қызметті алушы өтініште және ұсынылатын құжаттарда (мемлекеттік тіркеу белгісі, көлік құралының типі, маркасы, моделі, шығарылған күні, автокөлік құралдарын жалдау шарты туралы мәліметтер (бар болса) және тахографты мерзімді тексеру (инспекция) туралы куәліктің көшірмелері) мәліметтердің толықтығы мен дұрыстығын қамтамасыз етеді.
Мемлекеттік қызметті портал арқылы алу кезінде электрондық цифрлық қолтаңбамен немесе бір реттік құпиясөзбен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш құжаттар қабылданған күні "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы КДҚ АТЖ-ға жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті беруші өтінішті өңдеуді өтініш КДҚ АТЖ-ға келіп түскен сәттен бастап жүзеге асырады.";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алатын күні мен мекенжайын көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті алушылардан цифрлық жүйелерден алынуы мүмкін құжаттарды талап етуге жол берілмейді.
Баж сомасының бюджетке төленгенін растайтын құжат (ЭҮТШ арқылы төленген жағдайда), автокөлік құралының мемлекеттік немесе міндетті техникалық байқаудан өткені туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден "цифрлық үкіметтің" шлюзі арқылы алады.";
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"15. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректерді цифрландыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
Рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік цифрлық жүйесі арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректер автоматты режимде мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне түседі.
Көлік саласындағы уәкiлеттi орган мемлекеттік қызметті көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актіні мемлекеттік тіркегеннен кейін 3 (үш) жұмыс күн ішінде осы Қағидаларға енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты көрсетілетін қызметті берушіге, "цифрлық үкiметтiң" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторына жібереді.";
17-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

1) заявление в форме электронного документа, подписанное электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя, по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам в зависимости от получаемой государственной услуги;
2) цветную электронную копию договора аренды автотранспортного средства (в случае аренды автотранспортного средства);
3) цветную электронную копию свидетельства о периодической проверке (инспекции) тахографа, за исключением на полуприцеп (прицеп);
4) цветную электронную копию сертификата о поверке тахографа, за исключением на полуприцеп (прицеп).
Услугополучатель обеспечивает полноту и достоверность сведений в заявлении и предоставляемых документах (государственный регистрационный знак, тип, марка, модель транспортного средства, дата его выпуска, сведения о договоре аренды автотранспортных средств (при наличии) и копии свидетельства о периодической проверке (инспекции) тахографа).
При получении государственной услуги через портал, заявление в форме электронного документа, удостоверенного (подписанного) электронной цифровой подписью или удостоверенное одноразовым паролем, направляется через шлюз "цифрового правительства" в ИАС ТБД в день приема документов.
Обработка заявления осуществляется услугодателем с момента поступления заявления в ИАС ТБД.";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. При обращении услугополучателя в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием адреса и даты получения результата государственной услуги.
Истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из цифровых систем, не допускается.
Сведения о документах, подтверждающем оплату в бюджет суммы пошлины (в случае оплаты через ПШЭП) о прохождении автотранспортным средством государственного или обязательного технического осмотра, услугодатель получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".";
пункт 15 изложить в следующей редакции:
"15. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере цифровизации.
При оказании государственной услуги посредством государственной цифровой системы разрешений и уведомлений, данные о стадии оказания государственной услуги поступают в автоматическом режиме в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг.
Уполномоченный орган в области транспорта в течение 3 (трех) рабочих дней после государственной регистрации подзаконного нормативного правового акта, направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях в настоящие Правила, определяющие порядок оказания государственной услуги, услугодателю, оператору информационно-коммуникационной инфраструктуры "цифрового правительства".";
пункт 17 изложить в следующей редакции:

"17. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шағымды қарауды жоғары тұрған әкімшілік орган, лауазымды адам, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – шағымды қарайтын орган) жүргізеді.
Шағым көрсетілетін шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған қызметті берушіге және (немесе) лауазымды адамға беріледі.
Шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған көрсетілетін қызметті беруші, лауазымды адам шағым келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей оны және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жібереді.
Бұл ретте шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған көрсетілетін қызметті беруші, лауазымды адам, егер ол 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын шешім не өзге де әкімшілік әрекет қабылдаса, шағымды қарайтын органға шағым жібермейді.
Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, сотқа жүгінуге Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 91-бабының 5-тармағына сәйкес сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін жол беріледі.";
1-қосымша осы тізбеге 3-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2-қосымша осы тізбеге 4-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3-қосымша осы тізбеге 5-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
8-қосымша осы тізбеге 6-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
9-қосымша осы тізбеге 7-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. "Қалалық рельстік көліктің көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 23 қаңтардағы № 49 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10407 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қалалық рельсті көліктің көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Қалалық рельстік көліктің көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу (бұдан әрі – Қағидалар) "Қазақстан Республикасындағы көлік туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-1-бабына, "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес (бұдан әрі - Заң) әзірленген және қалалық рельстік көліктің көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу және қалалық рельстік көліктің көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін айқындайды.";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"17. Рассмотрение жалобы по вопросам оказания государственных услуг производится вышестоящим административным органом, должностным лицом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг (далее – орган, рассматривающий жалобу).
Жалоба подается услугодателю и (или) должностному лицу, чье решение, действие (бездействие) обжалуются.
Услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня поступления жалобы направляют ее и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
При этом услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не направляет жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение 3 (трех) рабочих дней примет решение либо иное административное действие, полностью удовлетворяющие требованиям, указанным в жалобе.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона о государственных услугах подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
Если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке, согласно пункту 5 статьи 91 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан.";
приложение 1 изложить в редакции согласно приложению 3 к настоящему перечню;
приложение 2 изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему перечню;
приложение 3 изложить в новой редакции согласно приложению 5 к настоящему перечню;
приложение 8 изложить в новой редакции согласно приложению 6 к настоящему перечню;
приложение 9 изложить в новой редакции согласно приложению 7 к настоящему перечню.
3. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 23 января 2015 года № 49 "Об утверждении Правил государственной регистрации транспортных средств городского рельсового транспорта" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10407) следующие изменения:
в Правилах государственной регистрации транспортных средств городского рельсового транспорта, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила государственной регистрации транспортных средств городского рельсового транспорта (далее - Правила) разработаны в соответствии со статьей 15-1 Закона Республики Казахстан "О транспорте в Республике Казахстан" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее - Закон) и определяют порядок государственной регистрации транспортных средств городского рельсового транспорта и оказания государственной услуги государственная регистрация транспортных средств городского рельсового транспорта.";
пункт 6 изложить в следующей редакции:

"6. Қалалық рельстік көліктің көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) болып табылады, оны алу үшін жеке және заңды тұлғалар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетілетін қызметті берушіге осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша "цифрлық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы өтініш береді.
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 2-қосымшада жазылған.
Мемлекеттік қызметті портал арқылы алу кезінде электрондық цифрлық қолтаңбамен немесе бір реттік құпиясөзбен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш құжаттар қабылданған күні "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы www.elicense.kz "Е-лицензиялау" мемлекеттік деректер қорының цифрлық жүйесіне (бұдан әрі – ЕЛ МДҚ) жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті беруші өтінішті өңдеуді өтініш ЕЛ МДҚ-ға келіп түскен сәттен бастап жүзеге асырады.
Порталда көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күнін көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі құжаттар келіп түскен күні оларды қабылдауды, тіркеуді жүзеге асырады және жауапты құрылымдық бөлімшеге орындауға береді. Көрсетілетін қызметті алушы еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Құжаттарды қараудың жалпы мерзімі және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру 2 (екі) жұмыс күні.
Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері құжаттарды тіркеген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Жеке басты куәландыратын құжат туралы мәліметтерді, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы, тіркеу алымының төленгенін растайтын қалалық рельсті көліктің көлік құралдарын тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтамаларды "цифрлық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы төлеген жағдайда көрсетілетін қызметті беруші тиісті цифрлық жүйелерден "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы алады.";
14 және 15-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Көрсетілетін қызмет беруші Мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді цифрландыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
Көлік саласындағы уәкiлеттi орган мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актіні мемлекеттік тіркегеннен кейін үш жұмыс күн ішінде осы Қағидаларға енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты көрсетілетін қызметті берушіге, "цифрлық үкiметтiң" цифрлық инфрақұрылымының операторына және Бірыңғай байланыс-орталығына жібереді.

"6. Государственная регистрация транспортных средств городского рельсового транспорта является государственной услугой (далее – государственная услуга) для получения которой физическое или юридическое лицо (далее – услугополучатель) подает услугодателю заявление по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам через веб-портал "цифрового правительства" (далее – портал).
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги изложены в приложении 2 к настоящим Правилам.
При получении государственной услуги через портал, заявление в форме электронного документа, удостоверенного (подписанного) электронной цифровой подписью или удостоверенное одноразовым паролем, направляется через шлюз "цифрового правительства" цифровую систему "Государственная база данных "Е-лицензирование" (далее – ГБД ЕЛ) в день приема документов.
Обработка заявления осуществляется услугодателем с момента поступления заявления в ГБД ЕЛ.
На портале в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
Канцелярия услугодателя в день поступления документов осуществляет их прием, регистрацию и передает на исполнение ответственному структурному подразделению. При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
Общий срок рассмотрения документов и выдача результата оказания государственной услуги 2 (два) рабочих дня.
Сотрудник ответственного структурного подразделения услугодателя в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации документов, проверяет полноту представленных документов.
Сведения о документе, удостоверяющего личность, справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о государственной регистрации индивидуального предпринимателя, о регистрации (перерегистрации) транспортных средств городского рельсового транспорта, подтверждающий уплату регистрационного сбора, в случае оплаты через платежный шлюз "цифрового правительства", услугодатель получает из соответствующих цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".";
пункты 14 и 15 изложить в следующей редакции:
"14. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере цифровизации.
Уполномоченный орган в области транспорта в течение трех рабочих дней после государственной регистрации подзаконного нормативного правового акта, направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях в настоящие Правила, определяющие порядок оказания государственной услуги, услугодателю, оператору цифровой инфраструктуры "цифрового правительства" и в Единый контакт-центр.

15. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шағымды қарауды жоғары тұрған әкімшілік орган, лауазымды адам, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – шағымды қарайтын орган) жүргізеді.
Шағым көрсетілетін қызметті берушіге және (немесе) шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды адамға беріледі.
Көрсетілетін қызметті беруші, шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды адам шағым келіп түскен күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей оны және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жібереді.
Бұл ретте көрсетілетін қызметті беруші, лауазымды адам, шешімге, әрекетке (әрекетсіздікке) шағым жасайды, егер ол үш жұмыс күні ішінде шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын шешім не өзге де әкімшілік әрекет қабылдаса, шағымды қарайтын органға шағым жібермеуге құқылы.
Заңның 25-бабы 2) тармағына сәйкес мемлекеттік қызметті тікелей көрсететін көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Егер Қазақстан Республикасы заңдарында өзгеше көзделмесе, Қазақстан Республикасының әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 91-бабының 5-тармағына сәйкес сотқа жүгінуге сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін жол беріледі.";
1-қосымша осы тізбеге 8-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2-қосымша осы тізбеге 9-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
4. Кемені, оның ішінде шағын көлемді кемені және оған құқықтарды мемлекеттік тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 23 қаңтардағы № 51 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10400 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Ішкі су көлігі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 26-7) тармақшасына, "Сауда мақсатында теңізде жүзу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабы 3-тармағының 55-2) тармақшасына және "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Кемені, оның ішінде шағын көлемді кемені және оған құқықтарды мемлекеттік тіркеу қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

15. Рассмотрение жалобы по вопросам оказания государственных услуг производится вышестоящим административным органом, должностным лицом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг (далее – орган, рассматривающий жалобу).
Жалоба подается услугодателю и (или) должностному лицу, чье решение, действие (бездействие) обжалуются.
Услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не позднее трех рабочих дней со дня поступления жалобы направляют ее и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
При этом услугодатель, должностное лицо, решение, действие (бездействие) обжалуются, вправе не направлять жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение трех рабочих дней примет решение либо иное административное действие, полностью удовлетворяющие требованиям, указанным в жалобе.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя непосредственно оказывающего государственную услугу, в соответствии с пунктом 2) статьи 25 Закона подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
Если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке, согласно пункту 5 статьи 91 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан.";
приложение 1 изложить в новой редакции согласно приложению 8 к настоящему перечню;
приложение 2 изложить в новой редакции согласно приложению 9 к настоящему перечню.
4. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 23 января 2015 года № 51 "Об утверждении Правил государственной регистрации судна, в том числе маломерного судна, и прав на него" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10400) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 26-7) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан "О внутреннем водном транспорте", подпунктом 55-2) пункта 3 статьи 4 Закона Республики Казахстан "О торговом мореплавании" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах государственной регистрации судна, в том числе маломерного судна, и прав на него, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:

"1. Осы Кемені, оның ішінде шағын көлемді кемені және оған құқықтарды мемлекеттік тіркеу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Iшкі су көлігі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Ішкі су көлігі туралы Заң) 9-бабы 1-тармағының 26-7) тармақшасына, "Сауда мақсатында теңізде жүзу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабы 3-тармағының 55-2) тармақшасына және "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы) 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және ішкі суда жүзетін кемені және "өзен – теңіз" суларында жүзетін кемені және оларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу, "Мемлекеттік кеме тізілімінде ішкі суда жүзетін кемелерді, "өзен-теңіз" суларында жүзетін кемелерді және оларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу", "Жалға алынған ішкі суда жүзетін кемелерді және "өзен-теңіз" суларында жүзетін кемелерді жалға алынған шетелдік кемелер тізілімінде мемлекеттік тіркеу", "Шағын көлемді кемелерді және оларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу", "Кеменің, шағын көлемді кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу", мемлекеттік қызметтерді көрсету тәртібін айқындайды".
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
Рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік цифрлық жүйесі арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректер мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне автоматты режимде келіп түседі.
Уәкілетті орган мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық акт бекітілген немесе өзгертілген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде оны көрсету тәртібі туралы ақпаратты жаңартады және бірыңғай байланыс орталығына жібереді.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Меншік иесінің жеке басын куәландыратын құжаттар туралы (жеке тұлғаларға қатысты) не меншік иесі заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы (заңды тұлғаларға қатысты) мәліметтер "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден алынады.";
18-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"18. Кемені Мемлекеттік кеме тізілімінде тіркеу үшін өтініш беруші көрсетілетін қызметті берушіге "цифрлық үкімет" порталы (бұдан әрі – портал) арқылы осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті (бұдан әрі – 1-өтініш) "Ішкі суда жүзетін кемелерді және "өзен-теңіз" суларында жүзетін кемелерді мемлекеттік кеме тізілімінде мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметке қойылатын негізгі талаптардың тізбесінің 9-тармағына сәйкес құжаттарды қоса бере отырып жібереді осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес (бұдан әрі – "Ішкі суда жүзетін кемелерді және "өзен-теңіз" суларында жүзетін кемелерді мемлекеттік кеме тізілімінде мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі).
Мемлекеттік қызметті портал арқылы алған кезде электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған (қол қойылған) немесе бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы "Е-лицензиялау "мемлекеттік деректер қоры" цифрлық жүйесіне (бұдан әрі – ЕЛ МДҚ) жіберіледі, одан кейін құжаттарды қабылдаған күні көліктік деректер қорының ақпараттық талдамалық жүйесінде және тасымалдау қауіпсіздігі динамикасының мониторингінде (бұдан әрі – КДҚ АТЖ) өңдеу процесі өтеді.
47-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"1. Настоящие Правила государственной регистрации судна, в том числе маломерного судна и прав на него (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 26-7) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан "О внутреннем водном транспорте" (далее – Закон о внутреннем водном транспорте), подпунктом 55-2) пункта 3 статьи 4 Закона Республики Казахстан "О торговом мореплавании" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон о государственных услугах) и определяют порядок государственной регистрации судна внутреннего водного плавания и судна плавания "река – море", а также маломерного судна и прав на него и оказания государственных услуг "Государственная регистрация судов внутреннего водного плавания, судов плавания "река-море" и прав на них в Государственном судовом реестре", "Государственная регистрация арендованных судов внутреннего водного плавания и судов плавания "река-море" в реестре арендованных иностранных судов", "Государственная регистрация маломерных судов и прав на них", "Государственная регистрация ипотеки судна, маломерного судна".
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственных услуг в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг.
При оказании государственных услуг посредством государственной цифровой системы разрешений и уведомлений, данные о стадии оказания государственной услуги поступают в автоматическом режиме в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг.
Уполномоченный орган в течение трех рабочих дней с даты утверждения или изменения подзаконного нормативного правового акта, определяющего порядок оказания государственной услуги, актуализируют информацию о порядке ее оказания и направляют в Единый контакт-центр.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Сведения о документах, удостоверяющих личность собственника (в отношении физических лиц) либо о государственной регистрации юридического лица-собственника (в отношении юридических лиц) получают из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".";
пункт 18 изложить в следующей редакции:
"18. Для регистрации судна в Государственном судовом реестре заявитель направляет услугодателю посредством портала "цифрового правительства" (далее – портал) заявление по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам (далее – заявление 1), с приложением документов в соответствии с пунктом 9 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги "Государственная регистрация судов внутреннего водного плавания, судов плавания "река-море" и прав на них в Государственном судовом реестре" согласно приложению 3 к настоящим Правилам (далее – Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Государственная регистрация судов внутреннего водного плавания, судов плавания "река-море" и прав на них в Государственном судовом реестре")
При получении государственной услуги через портал, заявление в форме электронного документа, удостоверенного (подписанного) электронной цифровой подписью или удостоверенное одноразовым паролем, направляется через шлюз "цифрового правительства" в цифровую систему "Государственная база данных "Е-лицензирование" (далее – ГБД ЕЛ), после чего проходит процесс обработки в информационной аналитической системе транспортной базы данных и мониторинга динамики безопасности перевозок (далее – ИАС ТБД) в день приема документов.";
пункт 47 изложить в следующей редакции:

47. Кемені жалға алынған шетел кемелерінің тізілімінде тіркеу үшін өтініш беруші осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес "Жалға алынған ішкі суда жүзетін кемелерді және "өзен-теңіз" суларында жүзетін кемелерді жалға алынған шетел кемелерінің тізілімінде кемелерді мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметке қойылатын негізгі талаптардың тізбесінің 9-тармағына сәйкес құжаттарды қоса бере отырып, портал арқылы 1-өтінішке сәйкес нысан бойынша өтініш жібереді (бұдан әрі – "Жалға алынған ішкі суда жүзетін кемелерді және "өзен-теңіз" суларында жүзетін кемелерді жалға алынған шетел кемелерінің тізілімінде мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі).
Мемлекеттік қызметті портал арқылы алған кезде электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған (қол қойылған) немесе бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы ЕЛ МДҚ жіберіледі, одан кейін құжаттарды қабылдаған күні КДҚ АТЖ өңдеу процесі өтеді.";
69-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"69. Шағын көлемді кемелерді және оларға құқықтарды тіркеу үшін өтініш беруші осы Қағидаларға 13-қосымшаға сәйкес "Шағын көлемді кемелерді және оларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінің 9-тармағына сәйкес құжаттарды қоса бере отырып, 3-өтінішке сәйкес нысан бойынша портал арқылы өтініш жібереді (бұдан әрі – Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі "Шағын көлемді кемелерді және оларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу").
Мемлекеттік қызметті портал арқылы алған кезде электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған (қол қойылған) немесе бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш құжаттарды қабылдау күні "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы КДҚ АТЖ жіберіледі.
Өтінішті өңдеуді көрсетілетін қызметті беруші КДҚ АТЖ-ға өтініш келіп түскен сәттен бастап жүзеге асырады.";
79-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"79. Кеме билеті жоғалған, бүлінген, иесінің мекенжайы өзгерген немесе көшелердің, елді мекендердің атауы өзгертілген кезде және атауы өзгертілуіне байланысты басқа жағдайларда, осы Қағидаларға 16-қосымшаға сәйкес иесінің өтініші (бұдан әрі - 4-өтініш) негізінде және Қазақстан Республикасының салық кодексіне сәйкес бюджетке белгіленген алым төленгеннен кейін өтініш берушіге кеме билетінің телнұсқасы беріледі.";
6-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Кеменің, шағын кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу және "Кеменiң, шағын көлемді кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік қызмет мемлекеттік қызметін көрсету тәртібі";
83-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"47. Для регистрации судна в Реестре арендованных иностранных судов заявитель направляет заявление по форме, согласно заявлению 1 посредством портала с приложением документов в соответствии с пунктом 9 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги "Государственная регистрация арендованных судов внутреннего водного плавания и судов плавания "река-море" в Реестре арендованных иностранных судов" согласно приложению 8 к настоящим Правилам (далее – Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Государственная регистрация арендованных судов внутреннего водного плавания и судов плавания "река-море" в Реестре арендованных иностранных судов").
При получении государственной услуги через портал, заявление в форме электронного документа, удостоверенного (подписанного) электронной цифровой подписью или удостоверенное одноразовым паролем, направляется через шлюз "цифрового правительства" в цифровую систему ГБД ЕЛ, после чего проходит процесс обработки в ИАС ТБД в день приема документов.";
пункт 69 изложить в следующей редакции:
"69. Для регистрации маломерных судов и прав на них заявитель направляет заявление, по форме согласно заявлению 3, посредством портала с приложением документов в соответствии с пунктом 9 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги "Государственная регистрация маломерных судов и прав на них" согласно приложению 13 к настоящим Правилам (далее – Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Государственная регистрация маломерных судов и прав на них").
При получении государственной услуги через портал, заявление в форме электронного документа, удостоверенного (подписанного) электронной цифровой подписью или удостоверенное одноразовым паролем, направляется через шлюз "цифрового правительства" в ИАС ТБД в день приема документов.
Обработка заявления осуществляется услугодателем с момента поступления заявления в ИАС ТБД.";
пункт 79 изложить в следующей редакции:
"79. При утере, порче, изменении адреса владельца, или в связи с переименованием улиц, населенных пунктов, и в других случаях, связанных с переименованием, на основании заявления владельца, согласно приложению 16 к настоящим Правилам (далее – заявление 4) и оплаты в бюджет, установленного Налоговым кодексом Республики Казахстан сбора заявителю выдается дубликат Судового билета.";
наименование главы 6 изложить в следующей редакции:
"Порядок государственной регистрации ипотеки судна, маломерного судна и оказания государственной услуги "Государственная регистрация ипотеки судна, маломерного судна";
пункт 83 изложить в следующей редакции:

"83. Кеменің, шағын көлемді кеменің ипотекасын аумақтық бөлімше кеме тіркелген тізілімде тіркейді.";
86-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"86. Кеменің, шағын көлемді кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу үшін өтініш беруші осы Қағидаларға 17-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті (бұдан әрі – 5-өтініш) осы Қағидаларға 18-қосымшаға сәйкес "Кеменің, шағын көлемді кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінің 9-тармағына сәйкес құжаттарды қоса бере отырып, портал арқылы жібереді (бұдан әрі – "Кеменің, шағын көлемді кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі).
Мемлекеттік қызметті портал арқылы алған кезде электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған (қол қойылған) немесе бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш құжаттарды қабылдау күні "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы КДҚ АТЖ жіберіледі.
Өтінішті өңдеуді көрсетілетін қызметті беруші КДҚ АТЖ-ға өтініш келіп түскен сәттен бастап жүзеге асырады.";
88-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"88. Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының құжаттары тіркелген сәттен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде олардың толықтығын және Қағидалардың талаптарына сәйкестігін тексереді және нәтижелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтің мынадай нәтижелерін береді:
1) көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік, немесе шағын көлемді кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік (бұдан әрі – Ипотека туралы куәлік), немесе кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің телнұсқасы не осы Қағидаларға 19 және 20-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша шағын көлемді кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің телнұсқасы;
кеме ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікке қосымша парақ не осы Қағидаларға 22 және 23-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша шағын көлемді кеме ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікке қосымша парақ (бұдан әрі – Қосымша парақтар);
кеменің ипотекасын тоқтату туралы ақпарат не осы Қағидаларға 25-қосымшаға сәйкес нысандар бойынша шағын көлемді кеменің ипотекасын тоқтату туралы ақпарат (бұдан әрі – Ипотеканы тоқтату туралы ақпарат);
2) "Кеменің, шағын көлемді кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінің 10-тармағында көзделген бас тарту үшін негіздер анықталған жағдайда, осы Қағидаларға 3-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша дәлелді бас тартуды береді және оны портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне электрондық құжат нысанында жолдайды.";

"83. Ипотека судна, маломерного судна регистрируется территориальным подразделением в том же реестре, в котором зарегистрировано судно.";
пункт 86 изложить в следующей редакции:
"86. Для государственной регистрации ипотеки судна, маломерного судна заявитель направляет заявление по форме, согласно приложению 17 к настоящим Правилам (далее – заявление 5), посредством портала с приложением документов в соответствии с пунктом 9 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги "Государственная регистрация ипотеки судна, маломерного судна" согласно приложению 18 к настоящим Правилам (далее – Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Государственная регистрация ипотеки судна, маломерного судна").
При получении государственной услуги через портал, заявление в форме электронного документа, удостоверенного (подписанного) электронной цифровой подписью или удостоверенное одноразовым паролем, направляется через шлюз "цифрового правительства" в ИАС ТБД в день приема документов.
Обработка заявления осуществляется услугодателем с момента поступления заявления в ИАС ТБД.";
пункт 88 изложить в следующей редакции:
"88. Услугодатель в течение 1 (одного) рабочего дня с момента регистрации документов услугополучателя проверяет их полноту и на соответствие требованиям Правил и по результатам выдает следующие результаты государственной услуги:
1) в случае представления услугополучателем полного пакета документов выдает свидетельство о государственной регистрации ипотеки судна, либо свидетельство о государственной регистрации ипотеки маломерного судна (далее – Свидетельство об ипотеке), либо дубликат свидетельства о государственной регистрации ипотеки судна, либо дубликат свидетельства о государственной регистрации ипотеки маломерного судна по форме согласно приложениям 19 и 20 к настоящим Правилам;
дополнительный лист к свидетельству о государственной регистрации ипотеки судна, либо дополнительный лист к свидетельству о государственной регистрации ипотеки маломерного судна по форме согласно приложениям 22 и 23 к настоящим Правилам (далее – Дополнительные листы);
информацию о прекращении ипотеки судна, информацию о прекращении ипотеки маломерного судна по формам согласно приложению 25 к настоящим Правилам (далее – Информация о прекращении ипотеки);
2) в случае установления оснований для отказа предусмотренных в пункте 10 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги "Государственная регистрация ипотеки судна, маломерного судна", дает мотивированный отказ по форме согласно приложению 3-1 к настоящим Правилам и направляет его через портал в форме электронного документа в личный кабинет услугополучателя.";

90, 91 және 92-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"90. Кеменің, шағын көлемді кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікке өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу осы куәлікке қосымша парақтарды қосымша парақтар нысаны бойынша, кеменің ипотекасы туралы шартқа өзгеріс және (немесе) толықтырулар енгізілгеннен кейін жүзеге асырылады.
91. Кеменің кепіл берушісі Кеменiң, шағын көлемді кеменің мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті жоғалтқан жағдайда көрсетілетін қызметті беруші 5-өтініштің нысаны бойынша кепіл берушінің өтініші негізінде портал арқылы тиісті кеменің Ипотекасы туралы куәліктің телнұсқасын береді.
92. Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасында көзделген негіздер бойынша Кеменiң, шағын көлемді кеменің ипотекасы тоқтатылған кезде көрсетілетін қызметті беруші 5-өтініштің нысаны бойынша кепіл берушінің өтініші негізінде портал арқылы кеме ипотекасының тоқтатылуы туралы ақпарат береді. Ақпаратта кеменiң, шағын көлемді кеменің тоқтатылуы туралы мәліметтер көрсетіледі. Көрсетілетін қызметті беруші тиісті тізілімге кеменiң, шағын көлемді кеменің ипотекасының тоқтатылуы туралы жазба енгізеді.";
2 және 3-қосымшалар осы тізбеге 10 және 11-қосымшаларға сәйкес редакцияда жазылсын;
8-қосымша осы тізбеге 12-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
11-қосымша осы тізбеге 13-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
13-қосымша осы тізбеге 14-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
16, 17 және 18-қосымшалар осы тізбеге 15, 16 және 17-қосымшаларға сәйкес редакцияда жазылсын;
21-қосымша алып тасталсын;
24-қосымша алып тасталсын;
25-қосымша осы тізбеге 18-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
5. "Қазақстан Республикасының аумағында ірі габаритті және ауыр салмақты жүктерді тасымалдауды ұйымдастыру және оның жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 27 ақпандағы № 206 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11395 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Автомобиль көлігі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабының 23–14) тармақшасына және "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңы 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының аумағында ірі габаритті және ауыр салмақты жүктерді тасымалдауды ұйымдастыру және оны жүзеге асыру қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Қазақстан Республикасының аумағында ірі габаритті және ауыр салмақты жүктердi тасымалдауды ұйымдастыру және оны жүзеге асыру қағидалары (бұдан әрi – Қағидалар) "Автомобиль көлігі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 13-бабының 23-14) тармақшасына және "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы Заң) 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және көлік құралының габаритін, салмағын және (немесе) біліктік жүктемелерін ескере отырып, жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдары арқылы және елді мекендердің көшелері арқылы жүріп өту үшін Қазақстан Республикасының аумағында белгіленген автокөлік құралдарының жол берілетін габариттік және салмақтық параметрлерінен асатын, автокөлік құралдарымен тасымалданатын бөлінбейтін жүктерді немесе мамандандырылған автомобиль-цистерналарда тасымалданатын сұйық жүктерді тасымалдауды жүзеге асыру тәртібін, сондай-ақ ауыр салмақты және (немесе) ірі габаритті автокөлік құралдарының жүріп өтуіне арнайы рұқсат беру тәртібін анықтайды.";
28-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

пункты 90, 91 и 92 изложить в следующей редакции:
"90. Внесение изменений и (или) дополнений в Свидетельство о государственной регистрации ипотеки судна, маломерного судна осуществляется путем приложения дополнительных листов к данному свидетельству, по форме Дополнительных листов, после внесения изменения и (или) дополнений в договор об ипотеке судна.
91. В случае утраты залогодателем судна, маломерного судна свидетельства о государственной регистрации ипотеки судна, маломерного судна услугодатель посредством портала по заявлению залогодателя, по форме согласно заявлению 5 выдает дубликат Свидетельства об ипотеке соответствующего судна.
92. При прекращении ипотеки судна, маломерного судна по основаниям, предусмотренным гражданским законодательством Республики Казахстан услугодатель посредством портала по заявлению залогодателя, по форме согласно заявлению 5 выдает Информацию о прекращении ипотеки соответствующего судна. В информации указываются сведения о прекращении ипотеки судна. Услугодатель вносит в соответствующий реестр запись о прекращении ипотеки судна и выдает Информацию о прекращении ипотеки судна.";
приложения 2 и 3 изложить в редакции согласно приложениям 10 и 11 к настоящему перечню;
приложение 8 изложить в редакции согласно приложению 12 к настоящему перечню;
приложение 11 изложить в редакции согласно приложению 13 к настоящему перечню;
приложение 13 изложить в редакции согласно приложению 14 к настоящему перечню;
приложения 16, 17 и 18 изложить в редакции согласно приложениям 15, 16 и 17 к настоящему перечню;
приложение 21 исключить;
приложение 24 исключить;
приложение 25 изложить в редакции согласно приложению 18 к настоящему перечню.
5. Внести в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 206 "Об утверждении Правил организации и осуществления перевозок крупногабаритных и тяжеловесных грузов на территории Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11395) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 23–14) статьи 13 Закона Республики Казахстан "Об автомобильном транспорте" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах", ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах организации и осуществления перевозок крупногабаритных и тяжеловесных грузов на территории Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила организации и осуществления перевозок крупногабаритных и тяжеловесных грузов на территории Республики Казахстан (далее – Правила), разработаны в соответствии с подпунктом 23-14) статьи 13 Закона Республики Казахстан "Об автомобильном транспорте" (далее - Закон) и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон о государственных и услугах) и определяют порядок осуществления перевозок неделимых грузов автомобильным транспортом либо жидких грузов, перевозимых в специализированных автомобилях - цистернах, которые с учетом габаритов, массы и (или) осевых нагрузок автотранспортного средства превышают допустимые габаритные и весовые параметры, установленные на территории Республики Казахстан для проезда по автомобильным дорогам общего пользования и улицам населенных пунктов, а также выдачи специального разрешения на проезд тяжеловесных и (или) крупногабаритных автотранспортных средств.";
пункт 28 изложить в следующей редакции:

"28. "Ауыр салмақты және (немесе) ірі габаритті автокөлік құралдарының жүріп өтуіне арнайы рұқсатты беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызметті) осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініштерді (бұдан әрі – өтініш) тасымалдаушылардың (бұдан әрі – көрсетілетін қызмет алушы) беруі арқылы Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Көлiк комитетiнiң аумақтық органдары және Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасымен тұспа-тұс келетін Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы автокөлік құралдарын өткізу пункттерінде, сондай-ақ тауарларды Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы өткізудің өзге де орындарындағы мемлекеттік кіріс органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) "цифрлық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді.
Мемлекеттік қызметті портал арқылы алу кезінде электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған (қол қойылған) немесе бір реттік құпиясөзбен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы "Е-лицензиялау" мемлекеттік деректер базасы" цифрлық жүйесіне (бұдан әрі – ЕЛ МДҚ) жіберіледі, содан кейін құжаттарды қабылдаған күні көлiктiк деректер қоры және тасымалдау қауiпсiздiгi серпiнiнiң мониторингi ақпараттық талдау жүйесінде (бұдан әрi – КДҚ АТЖ) өңдеу процесінен өтеді.";
31 және 32-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"31. Жеке басты куәландыратын құжат мәліметтерін көрсетілетін қызметті беруші "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден алады.
32-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
32. Көрсетілетін қызметті алушы егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде цифрлық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісімін береді.";
45-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"45. Егер тасымалдаушы ұсынған бағыт бойынша iрi габаритті және (немесе) ауыр салмақты автокөлік құралын өткізудің теріс көрсеткіштері болмаса, онда келісуші ұйым отандық тасымалдаушының өтiнiшінде портал арқылы, ал шетелдік тасымалдаушының өтiнiшінде мөрмен куәландыра отырып, жазбаша түрде өз шешiмiн растайды.";
52-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"52. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
Рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік цифрлық жүйесі арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректер автоматты режимде мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне түседі.
Көлік саласындағы уәкiлеттi орган мемлекеттік қызметті көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актіні бекіткен және өзгерткен күннен бастап үш жұмыс күні ішінде қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты өзектендіреді және Бірыңғай байланыс-орталығына жібереді.";
54-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"28. Государственная услуга "Выдача специального разрешения на проезд тяжеловесных и (или) крупногабаритных автотранспортных средств" (далее - государственная услуга) оказывается территориальными подразделениями Комитета транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан и органами государственных доходов в пунктах пропуска автотранспортных средств через Государственную границу Республики Казахстан, совпадающую с таможенной границей Евразийского экономического союза, а также в иных местах перемещения товаров через таможенную границу Евразийского экономического союза (далее – услугодатель) перевозчикам (далее – услугополучатель) посредством направления услугополучателем заявления по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам (далее – заявление) услугодателю через веб-портал "цифрового правительства" (далее – портал).
При получении государственной услуги через портал, заявление в форме электронного документа, удостоверенного (подписанного) электронной цифровой подписью или удостоверенное одноразовым паролем, направляется через шлюз "цифрового правительства" в цифровуюсистему "Государственная база данных "Е-лицензирование" (далее – ГБД ЕЛ), после чего проходит процесс обработки в информационной аналитической системе транспортной базы данных и мониторинга динамики безопасности перевозок (далее – ИАС ТБД) в день приема документов.";
пункты 31 и 32 изложить в следующей редакции:
"31. Сведения документов, удостоверяющих личность, услугодатель получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
пункт 32 изложить в следующей редакции:
32. Услугополучатель дает согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.";
пункт 45 изложить в следующей редакции:
"45. Если пропуск крупногабаритного и (или) тяжеловесного автотранспортного средства по предложенному перевозчиком маршруту не имеет противопоказаний, то согласовывающая организация посредством цифровых систем подтверждает свое решение.";
пункт 52 изложить в следующей редакции:
"52. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг.
При оказании государственной услуги посредством государственной цифровой системы разрешений и уведомлений, данные о стадии ее оказания поступают в автоматическом режиме в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг.
Уполномоченный орган в области транспорта в течение трех рабочих дней с даты утверждения или изменения подзаконного нормативного правового акта, определяющего порядок оказания государственной услуги, актуализируют информацию о порядке ее оказания и направляют в Единый контакт-центр.";
пункт 54 изложить в следующей редакции:

54. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шағымды қарауды жоғары тұрған әкімшілік орган, лауазымды адам, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – шағымды қарайтын орган) жүргізеді.
Шағым шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған көрсетілетін қызметті берушіге және (немесе) лауазымды адамға беріледі.
Шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған көрсетілетін қызметті беруші, лауазымды адам шағым келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей оны және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жібереді.
Бұл ретте шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған көрсетілетін қызметті беруші, лауазымды адам, егер ол 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын шешім не өзге де әкімшілік әрекет қабылдаса, шағымды қарайтын органға шағымды жібермейді.
Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, сотқа жүгінуге Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 91-бабының 5-тармағына сәйкес сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін жол беріледі.";
3-қосымша осы тізбеге 19-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
4-қосымша осы тізбеге 20-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
6. "Жылжымалы құрамды және оның кепілін мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу), сондай-ақ Мемлекеттік жылжымалы құрам тізілімінен алып тастау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 26 наурыздағы № 333 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11119 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жылжымалы құрамды және оның кепілін мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу), сондай-ақ Мемлекеттік жылжымалы құрам тізілімінен алып тастау қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. "Жылжымалы құрамды және оның кепілін мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу), сондай-ақ Мемлекеттік жылжымалы құрам тізілімінен алып тастау және "Жылжымалы құрамды және оның кепілін мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу), сондай-ақ Мемлекеттік жылжымалы құрам тізілімінен алып тастау" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Темір жол көлігі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 9-бабына, "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы Заң) 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленген және Жылжымалы құрамды және оның кепілін мемлекеттік тіркеу, қайта тіркеу, сондай-ақ Мемлекеттік жылжымалы құрам тізілімінен алып тастау тәртібін және жылжымалы құрамды және оның кепілін мемлекеттік тіркеу, қайта тіркеу, сондай-ақ Мемлекеттік жылжымалы құрам тізілімінен алып тастау мемлекеттік қызмет көрсетуді айқындайды.";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"54. Рассмотрение жалобы по вопросам оказания государственных услуг производится вышестоящим административным органом, должностным лицом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг (далее – орган, рассматривающий жалобу).
Жалоба подается услугодателю и (или) должностному лицу, чье решение, действие (бездействие) обжалуются.
Услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня поступления жалобы направляют ее и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
При этом услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не направляет жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение 3 (трех) рабочих дней примет решение либо иное административное действие, полностью удовлетворяющие требованиям, указанным в жалобе.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона о государственных услугах подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
Если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке, согласно пункту 5 статьи 91 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан.";
приложение 3 изложить в новой редакции согласно приложению 19 к настоящему приказу;
приложение 4 изложить в редакции согласно приложению 20 к настоящему перечню.
6. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 марта 2015 года № 333 "Об утверждении Правил государственной регистрации (перерегистрации) подвижного состава и его залога, а также исключения из Государственного реестра подвижного состава" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11119) следующие изменения и дополнения:
в Правилах государственной регистрации (перерегистрации) подвижного состава и его залога, а также исключения из Государственного реестра подвижного состава, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Правила государственной регистрации (перерегистрации) подвижного состава и его залога, а также исключения из Государственного реестра подвижного состава и оказания государственной услуги "Государственная регистрация (перерегистрация) подвижного состава и его залога, а также исключения из Государственного реестра подвижного состава" (далее - Правила) разработаны в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан "О железнодорожном транспорте" (далее - Закон) и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон о государственных услугах) и определяют порядок государственной регистрации, перерегистрации подвижного состава и его залога, а также исключения из Государственного реестра подвижного состава и оказания государственной услуги государственной регистрации, перерегистрации подвижного состава и его залога, а также исключения из Государственного реестра подвижного состава.";
пункт 10 изложить в следующей редакции:

"10. Жылжымалы құрамды мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) болып табылады, оны алу үшін көрсетілетін қызметті алушы "цифрлық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы береді тіркеуші органға осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш (бұдан әрі – өтініш) және осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік тіркеуге, қайта тіркеуге жататын жылжымалы құрам паркінің тізбесін толтырады.
Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктер ескеріле отырып, қызмет көрсету процесінің сипаттамаларын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ, өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінде жазылған.
Порталда көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күнін көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
Мемлекеттік қызметті портал арқылы алған кезде электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған (қол қойылған) немесе бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш құжаттарды қабылдау күні "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы көліктік деректер қорының ақпараттық талдамалық және тасымалдау қауіпсіздігі динамикасының мониторингілеу жүйесіне (бұдан әрі – КДҚ АТЖ) жіберіледі.
Өтінішті өңдеуді көрсетілетін қызметті беруші КДҚ АТЖ-ға өтініш келіп түскен сәттен бастап жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті алушы еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Тіркеуші орган құжаттарды алған сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Жеке басын куәландыратын құжаттардың мәліметтерін, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу туралы, жылжымалы құрамды мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтамаларды, "цифрлық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы төленген жағдайда лицензиялық алымның бюджетін төлегенін Растауды көрсетілетін қызметті беруші "цифрлық үкіметтің" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден алады".";
18-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"10. Государственная регистрация (перерегистрация) подвижного состава является государственной услугой (далее – государственная услуга) для получения которой услугополучатель подает через веб-портал "цифрового правительства" (далее – портал) регистрирующему органу заявление по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам (далее – заявление) и заполняет перечень парка подвижного состава, подлежащего государственной регистрации, перерегистрации, по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги изложены в перечне основных требований к оказанию государственной услуги по форме согласном приложению 4 к настоящим Правилам.
На портале в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
При получении государственной услуги через портал, заявление в форме электронного документа, удостоверенного (подписанного) электронной цифровой подписью или удостоверенное одноразовым паролем, направляется через шлюз "цифрового правительства" в цифровую систему в информационной аналитической системе транспортной базы данных и мониторинга динамики безопасности перевозок (далее – ИАС ТБД) в день приема документов.
Обработка заявления осуществляется услугодателем с момента поступления заявления в ИАС ТБД.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
Общий срок рассмотрения документов и выдача результата оказания государственной услуги 2 (два) рабочих дня.
Регистрирующий орган в течение 2 (двух) рабочих дней с момента получения документов проверяет полноту представленных документов.
Сведения документов, удостоверяющих личность, справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о государственной регистрации в качестве индивидуального предпринимателя, о государственной регистрации (перерегистрации) подвижного состава, подтверждения оплаты бюджет лицензионного сбора в случае оплаты через платежный шлюз "цифрового правительства" услугодатель получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".";
пункт 18 изложить в следующей редакции:

"18. Рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік цифрлық жүйесі арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде оны көрсету сатысы туралы деректер автоматты режимде мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне түседі.
Көлік саласындағы уәкiлеттi орган мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актіні мемлекеттік тіркегеннен кейін үш жұмыс күн ішінде осы Қағидаларға енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты көрсетілетін қызметті берушіге, "цифрлық үкiметтiң" цифрлық инфрақұрылымының операторына және Бірыңғай байланыс-орталығына жібереді.";
21-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"21. Жылжымалы құрам кепілін мемлекеттік тіркеу мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік кепіл қызметі) болып табылады, оны алу үшін көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге "цифрлық үкімет" порталы (бұдан әрі – портал) арқылы не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш береді.
Кепілдің мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, қызмет көрсету процесінің нәтижесін, сондай-ақ кепілдің өзге де мәліметтерді қамтитын кепілдің мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кепілдің мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінде жазылған.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды портал арқылы берген кезде көрсетілетін қызмет алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күнін көрсете отырып, кепілдің мемлекеттік қызметін көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
Мемлекеттік қызметті портал арқылы алған кезде электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған (қол қойылған) немесе бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш құжаттарды қабылдау күні "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы көліктік деректер қорының ақпараттық талдамалық және тасымалдау қауіпсіздігі динамикасының мониторингілеу жүйесіне (бұдан әрі – КДҚ АТЖ) жіберіледі.
Өтінішті өңдеуді көрсетілетін қызметті беруші КДҚ АТЖ-ға өтініш келіп түскен сәттен бастап жүзеге асырады.
Жеке басты куәландыратын құжат туралы мәліметтерді, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы Мемлекеттік цифрлық жүйелердегі анықтамаларды тіркеуші органның қызметкері "цифрлық үкімет"шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушы еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және кепілдің мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.

"18. При оказании государственной услуги посредством государственной цифровой системы разрешений и уведомлений, данные о стадии ее оказания поступают в автоматическом режиме в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг.
Уполномоченный орган в области транспорта в течение трех рабочих дней после государственной регистрации подзаконного нормативного правового акта, направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях в настоящие Правила, определяющие порядок оказания государственной услуги, услугодателю, оператору цифровой инфраструктуры "цифрового правительства" и в Единый контакт-центр.";
пункт 21 изложить в следующей редакции:
"21. Государственная регистрация залога подвижного состава является государственной услугой (далее – государственная услуга залога) для получения которой услугополучатель подает услугодателю посредством портала "цифрового правительства" (далее – портал) либо через канцелярию услугодателя заявление по форме, согласно приложению 7 к настоящим Правилам.
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги залога, включающий результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги залога изложены в перечне основных требований к оказанию государственной услуги залога по форме согласно приложению 8 к настоящим Правилам.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов через портал в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги залога с указанием даты получения результата государственной услуги залога.
При получении государственной услуги через портал, заявление в форме электронного документа, удостоверенного (подписанного) электронной цифровой подписью или удостоверенное одноразовым паролем, направляется через шлюз "цифрового правительства" в цифровую систему ИАС ТБД.
Обработка заявления осуществляется услугодателем с момента поступления заявления в ИАС ТБД.
Сведения о документе, удостоверяющего личность, справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о государственной регистрации индивидуального предпринимателя, содержащиеся в государственных цифровых системах, работник регистрирующего органа получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги залога осуществляется следующим рабочим днем.

Өтініш демалыс (сенбі және жексенбі) және мереке күндерінен басқа сағат 16:00-ден кейін келіп түскен жағдайда "Жылжымалы құрам кепілін мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет келесі жұмыс күнінде көрсетіледі.
Тіркеуші органның жауапты құрылымдық бөлімшесі құжаттарды алған сәттен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.";
23-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"23. Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда, тіркеуші орган ұсынылған құжаттардың дұрыстығын және көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) ұсынылған құжаттар мен мәліметтердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкестігін тексереді, портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету 1 (бір) жұмыс күнін құрайды, көрсетілетін қызметті беруші құжаттар топтамасын қабылдаған және тіркеген күннен бастап көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы берген кезде құжаттарды қараудың және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін берудің жалпы мерзімі 2 (екі) жұмыс күнін құрайды және осы Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Жылжымалы құрам кепілін мемлекеттік тіркеу туралы куәлік (бұдан әрі – куәлік) не кепілдің мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап не осы Қағидаларға 10-1-қосымшаға сәйкес жылжымалы құрам кепілін мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің телнұсқасы ресімделеді.
Өтініш пен құжаттарды кеңседе қабылдау күні мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін бар болса көрсету мерзіміне кірмейді.";
26-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"26. Рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік цифрлық жүйесі арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде оны көрсету сатысы туралы деректер автоматты режимде мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне түседі.
Көлік саласындағы уәкiлеттi орган мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актіні мемлекеттік тіркегеннен кейін үш жұмыс күн ішінде осы Қағидаларға енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты көрсетілетін қызметті берушіге, "цифрлық үкiметтiң" цифрлық инфрақұрылымының операторына және Бірыңғай байланыс-орталығына жібереді.";
30-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"30. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шағымды қарауды жоғары тұрған әкімшілік орган, лауазымды адам, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – шағымды қарайтын орган) жүргізеді.
Шағым көрсетілетін қызметті берушіге және (немесе) шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды адамға беріледі.
Көрсетілетін қызметті беруші, шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды адам шағым келіп түскен күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей оны және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жібереді.
Бұл ретте көрсетілетін қызметті беруші, лауазымды адам, шешімге, әрекетке (әрекетсіздікке) шағым жасайды, егер ол үш жұмыс күні ішінде шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын шешім не өзге де әкімшілік әрекет қабылдаса, шағымды қарайтын органға шағым жібермеуге құқылы.

При поступлении заявления после 16:00 часов кроме выходных (суббота и воскресенье) и праздничных дней, государственная услуга "Государственная регистрация залога подвижного состава" оказывается следующим рабочим днем.
Ответственное структурное подразделение регистрирующего органа в течение 1 (одного) рабочего дня с момента получения документов проверяет полноту представленных документов.";
пункт 23 изложить в следующей редакции:
"23. В случае представления услугополучателем полного пакета документов, регистрирующим органом проверяется достоверность представленных документов и соответствие услугополучателя и (или) представленных документов и сведений требованиям, установленными настоящими Правилами, оказание государственной услуги через портал составляет 1 (один) рабочий день, при подаче через канцелярию со дня приема и регистрации пакета документов услугодателем общий срок рассмотрения документов и выдачи результата государственной услуги составляет 2 (два) рабочих дня и оформляется свидетельство о государственной регистрации залога подвижного состава по форме согласно приложению 10 к настоящим Правилам (далее – свидетельство), либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги залога, либо дубликат свидетельства о государственной регистрации залога подвижного состава в соответствии с приложением 10-1 к настоящим Правилам.
День приема заявления и документов в канцелярию не входит в Срок оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии).";
пункт 26 изложить в следующей редакции:
"26. При оказании государственной услуги посредством государственной цифровой системы разрешений и уведомлений, данные о стадии ее оказания поступают в автоматическом режиме в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг.
Уполномоченный орган в области транспорта в течение трех рабочих дней после государственной регистрации подзаконного нормативного правового акта, направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях в настоящие Правила, определяющие порядок оказания государственной услуги, услугодателю, оператору цифровой инфраструктуры "цифрового правительства" и в Единый контакт-центр.";
пункт 30 изложить в следующей редакции:
"30. Рассмотрение жалобы по вопросам оказания государственных услуг производится вышестоящим административным органом, должностным лицом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг (далее – орган, рассматривающий жалобу).
Жалоба подается услугодателю и (или) должностному лицу, чье решение, действие (бездействие) обжалуются.
Услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не позднее трех рабочих дней со дня поступления жалобы направляют ее и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
При этом услугодатель, должностное лицо, решение, действие (бездействие) обжалуются, вправе не направлять жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение трех рабочих дней примет решение либо иное административное действие, полностью удовлетворяющие требованиям, указанным в жалобе.

Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы Заңның 25-бабы 2) тармағына сәйкес мемлекеттік қызметті тікелей көрсететін көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Егер Қазақстан Республикасы заңдарында өзгеше көзделмесе, Қазақстан Республикасының әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 91-бабының 5-тармағына сәйкес сотқа жүгінуге сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін жол беріледі.";
2-қосымша осы тізбеге 21-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
4-қосымша осы тізбеге 22-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
8-қосымша осы тізбеге 23-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
10-1-қосымша осы тізбеге 24-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
7. "Ішкi су жолдарымен кеме қатынасын жүзеге асыратын кемелер үшін кеме құжаттарын беру және жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 27 наурыздағы № 357 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11093 болып тіркелген):
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Ішкі су көлігі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 23-бабының 1-тармағына және "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ішкi су жолдарымен кеме қатынасын жүзеге асыратын кемелер үшін кеме құжаттарын беру және жүргізу қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Ішкі су жолдарымен кеме қатынасын жүзеге асыратын кемелер үшін кеме құжаттарын беру және жүргізу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Ішкі су көлігі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 23-бабының 1-тармағына және "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленген, ішкi су жолдарымен кеме қатынасын жүзеге асыратын кемелер үшін кеме құжаттарын беру және жүргізу және "Кеме экипажының ең аз құрамы туралы куәлікті беру" мемлекеттік қызметті көрсету тәртібін айқындайды.";
83 және 84-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"83. Санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық бақылау және қадағалау объектілері халқының санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге сәйкестігін куәландыратын құжат.

Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя непосредственно оказывающего государственную услугу, в соответствии с пунктом 2) статьи 25 Закона о государственных услугах подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
Если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке, согласно пункту 5 статьи 91 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан.";
приложение 2 изложить в редакции согласно приложению 21 к настоящему перечню;
приложение 4 изложить в редакции согласно приложению 22 к настоящему перечню;
приложение 8 изложить в редакции согласно приложению 23 к настоящему перечню;
приложение 10–1 изложить в редакции согласно приложению 24 к настоящему перечню.
7. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 357 "Об утверждении Правил выдачи и ведения судовых документов для судов, осуществляющих судоходство по внутренним водным путям (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11093) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с пунктом 1 статьи 23 Закона Республики Казахстан "О внутреннем водном транспорте" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах выдачи и ведения судовых документов для судов, осуществляющих судоходство по внутренним водным путям, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила выдачи и ведения судовых документов для судов, осуществляющих судоходство по внутренним водным путям (далее - Правила) разработаны в соответствии с пунктом 1 статьи 23 Закона Республики Казахстан "О внутреннем водном транспорте" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах", определяют порядок выдачи и ведения судовых документов для судов, осуществляющих судоходство по внутренним водным путям и оказания государственной услуги "Выдача свидетельства о минимальном составе экипажа судна".";
пункты 83 и 84 изложить в следующей редакции:
"83. Санитарно-эпидемиологическое заключение документ, удостоверяющий соответствие нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения объектов государственного санитарно-эпидемиологического контроля и надзора.

84. Санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны кеме иесіне Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 30 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-336/2020 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22004 болып тіркелген) бұйрығымен бекітілген санитариялық-эпидемиологиялық қорытындылар беру жөніндегі мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларында көзделген тәртіппен халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік орган береді.";
86-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"86. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет Қазақстан Республикасы Көлік министрлігі Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитетінің аумақтық органдарымен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін жеке немесе заңды тұлғалар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетілетін қызметті берушіге "цифрлық үкіметінің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы "Кеме экипажының ең аз құрамы туралы куәлікті беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметке қойылатын негізгі талаптардың тізбесінің 9-тармағына (бұдан әрі – "Кеме экипажының ең аз құрамы туралы куәлікті беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі) сәйкес құжаттарды қоса бере отырып, осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті жібереді.
Мемлекеттік қызметті портал арқылы алған кезде электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған (қол қойылған) немесе бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш құжаттарды қабылдаған күні "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы КДҚ АТЖ-ға жіберіледі.
Өтінішті өңдеуді көрсетілетін қызметті беруші КДҚ АТЖ-ға өтініш келіп түскен кезден бастап жүзеге асырады.
Құжаттар портал арқылы жіберілген жағдайда, олар көрсетілетін қызмет алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі "Кеме экипажының ең аз құрамы туралы куәлікті беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінде жазылған.";
89-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"89. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
Рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік цифрлық жүйесі арқылы мемлекеттік қызметтерді көрсету кезінде мемлекеттік қызметті көрсету сатысындағы деректер мемлекеттік қызметті көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне автоматты режимде келіп түседі.
Уәкілетті орган мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық акт бекітілген немесе өзгертілген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде оны көрсету тәртібі туралы ақпаратты жаңартады және бірыңғай байланыс орталығына жібереді.";

84. Санитарно-эпидемиологическое заключение выдается судовладельцу государственным органом в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения в порядке, предусмотренном Правилами оказания государственной услуги по выдаче санитарно-эпидемиологических заключений, утвержденными приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-336/2020 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22004).";
пункт 86 изложить в следующей редакции:
"86. Государственная услуга оказывается территориальными органами Комитета автомобильного транспорта и транспортного контроля Министерства транспорта Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Для получения государственной услуги физические или юридические лица (далее – услугополучатель) направляют услугодателю через веб-портал "цифрового правительства" (далее – портал) заявление по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам, с приложением документов в соответствии с пунктом 9 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача свидетельства о минимальном составе экипажа судна (далее – Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача свидетельства о минимальном составе экипажа судна").
При получении государственной услуги через портал, заявление в форме электронного документа, удостоверенного (подписанного) электронной цифровой подписью или удостоверенное одноразовым паролем, направляется через шлюз "цифрового правительства" в цифровую систему "Государственная база данных "Е-лицензирование" (далее – ГБД ЕЛ) в день приема документов.
Обработка заявления осуществляется услугодателем с момента поступления заявления в ГБД ЕЛ.
При направлении документов посредством портала они удостоверяются электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя.
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги изложены в Перечне основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача свидетельства о минимальном составе экипажа судна".";
пункт 89 изложить в следующей редакции:
"89. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг.
При оказании государственной услуги посредством государственной цифровой системы разрешений и уведомлений, данные о стадии оказания государственной услуги поступают в автоматическом режиме в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг.
Уполномоченный орган в течение трех рабочих дней с даты утверждения или изменения подзаконного нормативного правового акта, определяющего порядок оказания государственной услуги, актуализируют информацию о порядке ее оказания и направляют в Единый контакт-центр.";

1 және 2-қосымшалар осы тізбеге 25 және 26-қосымшаларға сәйкес редакцияда жазылсын.
8. "Қазақстан Республикасында автомобиль тасымалдарының рұқсат беру жүйесін халықаралық қатынаста қолдану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 353 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11704 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Автомобиль көлігі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабының 23-11) тармақшасына және "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңы 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасында автомобиль тасымалдарының рұқсат беру жүйесін халықаралық қатынаста қолдану қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Қазақстан Республикасының халықаралық қатынастағы автомобильмен тасымалдауларында рұқсат беру жүйесін қолдану қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Автомобиль көлігі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 13-бабының 23-11) тармақшасына және "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы Заң) 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасының халықаралық қатынастағы автомобильмен тасымалдауларында рұқсат беру жүйесін қолдану тәртібін айқындайды.";
3-тармақтың 13) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"13) уәкілетті органның цифрлық жүйесі (бұдан әрі – АЖ) – "Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарға сәйкес Қазақстан Республикасының тасымалдаушыларына шет мемлекет аумағы арқылы жүріп өтуге рұқсат беру" және "Халықаралық қатынаста жолаушылар мен багажды автомобильмен тұрақты тасымалдауды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының тасымалдаушыларына шет мемлекеттің аумағына (аумағынан) кіруге (кетуге) рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін автоматты өңдеуді және қалыптастыруды қамтамасыз ететін цифрлық жүйе;";
3-тармақтың 17) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"17) "цифрлық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – Портал) – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, бүкіл шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметтерге, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерге және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтеріне қол жеткізудің бірыңғай терезесі болатын цифрлық жүйе;";
16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

приложения 1 и 2 изложить в редакции согласно приложениям 25 и 26 к настоящему перечню.
8. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 353 "Об утверждении Правил применения разрешительной системы автомобильных перевозок в Республике Казахстан в международном сообщении" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11704) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 23-11) статьи 13 Закона Республики Казахстан "Об автомобильном транспорте" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах", ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах применения разрешительной системы автомобильных перевозок в Республике Казахстан в международном сообщении, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
1. Настоящие Правила применения разрешительной системы автомобильных перевозок в Республике Казахстан в международном сообщении (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 23-11) статьи 13 Закона Республики Казахстан "Об автомобильном транспорте" (далее – Закон) и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закона о государственных услугах) и определяют порядок применения разрешительной системы автомобильных перевозок в Республике Казахстан в международном сообщении.";
подпункт 13) пункта 3 изложить в следующей редакции:
"13) цифровая система уполномоченного органа (далее – ИС) –цифровая система, обеспечивающая автоматическую обработку сведений для формирования результатов оказания государственных услуг "Выдача разрешения на въезд (выезд) на территорию (с территории) иностранного государства перевозчикам Республики Казахстан, осуществляющим регулярные автомобильные перевозки пассажиров и багажа в международном сообщении" и "Выдача разрешения на проезд по территории иностранного государства перевозчикам Республики Казахстан в соответствии с международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан";";
подпункт 17) пункта 3 изложить в следующей редакции:
"17) веб-портал "цифровое правительства" (далее – Портал) – цифровая система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным услугам, услугам по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услугам субъектов квазигосударственного сектора, оказываемым в электронной форме;";
пункт 16 изложить в следующей редакции:

"16. Көрсетілетін қызметті алушы "Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарға сәйкес Қазақстан Республикасының тасымалдаушыларына шет мемлекеттің аумағы бойынша жол жүруге рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін алу үшін Портал арқылы осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жолаушылар мен багажды тұрақты емес тасымалдауға, жүктерді тасымалдауға шетелдік рұқсат алуға сұрау салуды (бұдан әрі – сұрау салу) толтырады.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің сипаттамаларын, мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауын, көрсетілетін қызметті берушінің атауын, мемлекеттік қызмет көрсету тәсілдерін, мемлекеттік қызмет көрсету мерзімін, мемлекеттік қызмет көрсету нысанын, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін, мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшерін және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдерін, көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс кестесін, мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесін, мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарға сәйкес Қазақстан Республикасының тасымалдаушыларына шет мемлекеттің аумағы бойынша жол жүруге рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінде баяндалған.
Портал арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ қол қойылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу толтырылады.
Мемлекеттік қызметті портал арқылы алған кезде электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған (қол қойылған) немесе бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы "Е-лицензиялау "мемлекеттік деректер қоры" цифрлық жүйесіне (бұдан әрі – ЕЛ МДҚ) жіберіледі, одан кейін құжаттарды қабылдаған күні көліктік деректер қорының ақпараттық талдамалық жүйесінде және тасымалдау қауіпсіздігі динамикасының мониторингінде (бұдан әрі – КДҚ АТЖ) өңдеу процесі өтеді.
Көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік корпорацияда оның нәтижесін алған мекенжайы мен күнін көрсете отырып, Мемлекеттік қызмет көрсету туралы не оны қабылдаудан бас тарту туралы мәртебе көрсетіледі.
Отандық тасымалдаушы сұрау салуда ұсынылатын мәліметтердің толықтығы мен дұрыстығын қамтамасыз етеді.
Сұрау салу әрбір автокөлік құралына жеке беріледі.";
17-тармақтың 10) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:

"16. Услугополучатель для получения государственной услуги "Выдача разрешения на проезд по территории иностранного государства перевозчикам Республики Казахстан в соответствии с международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан" заполняет через Портал запрос на получение иностранного разрешения на нерегулярную перевозку пассажиров и багажа, на перевозку грузов (далее – запрос) по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий наименование государственной услуги, наименование услугодателя, способы предоставления государственной услуги, срок оказания государственной услуги, форму оказания государственной услуги, результат оказания государственной услуги, размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, график работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации, перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги, основания для отказа в оказании государственной услуги "Выдача разрешения на проезд по территории иностранного государства перевозчикам Республики Казахстан в соответствии с международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан" согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
При обращении через портал направляется запрос в форме электронного документа, подписанный ЭЦП услугополучателя.
При получении государственной услуги через портал, заявление в форме электронного документа, удостоверенного (подписанного) электронной цифровой подписью или удостоверенное одноразовым паролем, направляется через шлюз "цифрового правительства" в цифровуюсистему "Государственная база данных "Е-лицензирование" (далее – ГБД ЕЛ), после чего проходит процесс обработки в информационной аналитической системе транспортной базы данных и мониторинга динамики безопасности перевозок (далее – ИАС ТБД) в день приема документов.
В "личном кабинете" услугополучателя отображается статус об оказании государственной услуги с указанием адреса и даты получения ее результата в Государственной корпорации, либо об отказе в ее приеме.
Отечественный перевозчик обеспечивает полноту и достоверность предоставляемых сведений в запросе.
Запрос подается отдельно на каждое автотранспортное средство.";
подпункт 10) пункта 17 изложить в следующей редакции:

"10) көрсетілетін қызметті алушының соңғы жиырма төрт айда осы Қағидалардың 27-тармағы бірінші абзацының талаптарын сақтамау фактілері болмаған кезде.
Осы тармақтың 3)-5) тармақшаларының талаптары жолаушылар мен багажды тұрақты емес тасымалдауға шетелдік рұқсат алуға қолданылмайды.
Электрондық түрдегі шетелдік рұқсаттар куәлік және рұқсат карточкасы түріне қарамастан беріледі.
АЖ-да автокөлік құралдарын есепке алу олардың сәйкестендіру нөмірі (VIN) бойынша жүргізіледі.
Жеке басын куәландыратын құжаттар, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама, жылжымалы мүлікке құқық белгілейтін құжаттар, рұқсат куәлігі, рұқсат карточкалары, жолаушыларды қалааралық облысаралық, ауданаралық (облысішілік қалааралық) және халықаралық қатынастарда автобустармен, шағын автобустармен тұрақты емес тасымалдау жөніндегі қызметпен айналысу құқығына лицензия туралы мәліметтерді сұратуды берген кезде халықаралық жолаушылар мен багажды тұрақты емес тасымалдауды жүзеге асыру кезінде), "цифрлық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы кеткені үшін алым сомасының бюджетке төленгенін растайтын құжатта "цифрлық үкімет"шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден алынады.
Көрсетілетін қызметті алушылардан цифрлық жүйелерде бар құжаттарды талап етуге жол берілмейді.";
25 және 26-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"25. Көрсетілетін қызметті беруші "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес цифрландыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік қызметтерді ұсыну сатысындағы деректердің мемлекеттік қызмет көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне енгізілуін қамтамасыз етеді.
Рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік цифрлық жүйесі арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректер автоматты режимде мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне түседі.
Уәкiлеттi орган мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актіні мемлекеттік тіркегеннен кейін 3 (үш) жұмыс күн ішінде осы Қағидаларға енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты көрсетілетін қызметті берушіге, "цифрлық үкiметтiң" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторына, Мемлекеттік корпорация және Бірыңғай байланыс-орталығына жібереді.
26. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шағымды қарауды жоғары тұрған әкімшілік орган, лауазымды адам, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – шағымды қарайтын орган) жүргізеді.
Шағым көрсетілетін қызметті берушіге және (немесе) шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды адамға беріледі.
Көрсетілетін қызметті беруші, шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды адам шағым келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей оны және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жібереді.
Бұл ретте шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған көрсетілетін қызметті беруші, лауазымды адам, егер ол 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын шешім не өзге де әкімшілік әрекет қабылдаса, шағымды қарайтын органға шағым жібермейді.

"10) при отсутствии фактов несоблюдения услугополучателем требований абзаца первого пункта 27 настоящих Правил за последние двадцать четыре месяцев.
Требования подпунктов 3) -5) настоящего пункта не распространяются на получение иностранных разрешений на нерегулярную перевозку пассажиров и багажа.
Иностранные разрешения в электронном виде выдаются вне зависимости от вида удостоверения и карточки допуска.
В ИС учет автотранспортных средств, ведется по их идентификационному номеру (VIN).
При подаче запроса сведения о документах, удостоверяющих личность, справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, правоустанавливающих документах на движимое имущество, удостоверении допуске, карточках допуска, лицензии на право занятия деятельностью по нерегулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в междугородном межобластном, межрайонном (междугородном внутриобластном) и международном сообщениях, микроавтобусами в международном сообщении (при осуществлении нерегулярных перевозок пассажиров и багажа), документе подтверждающем оплату в бюджет суммы сбора за выезд через платежный шлюз "цифрового правительства" (далее – ПШЭП)), получаются из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
Истребование от услугополучателей документов, имеющихся в цифровых системах, не допускается.";
пункты 25 и 26 изложить в следующей редакции:
"25. Услугодатель обеспечивает внесение данных в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере цифровизации в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах".
При оказании государственной услуги посредством государственной цифровой системы разрешений и уведомлений, данные о стадии оказания государственной услуги поступают в автоматическом режиме в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг.
Уполномоченный орган в течение 3 (трех) рабочих дней после государственной регистрации подзаконного нормативного правового акта, направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях в настоящие Правила, определяющие порядок оказания государственной услуги, услугодателю, оператору информационно-коммуникационной инфраструктуры "цифрового правительства", в Государственную корпорацию и Единый контакт-центр.
26. Рассмотрение жалобы по вопросам оказания государственных услуг производится вышестоящим административным органом, должностным лицом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг (далее – орган, рассматривающий жалобу).
Жалоба подается услугодателю и (или) должностному лицу, чье решение, действие (бездействие) обжалуются.
Услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня поступления жалобы направляют ее и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
При этом услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не направляет жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение 3 (трех) рабочих дней примет решение либо иное административное действие, полностью удовлетворяющие требованиям, указанным в жалобе.

Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес ол тіркелген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, сотқа жүгінуге Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 91-бабының 5-тармағына сәйкес сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін жол беріледі.";
29-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"29. Көрсетілетін қызметті алушы жолаушылар мен багажды тұрақты емес тасымалдауға және жүктерді тасымалдауға арналған, пайдаланылған шетелдік рұқсаттарды, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасында орналасқан автокөлік құралының автомобиль өткізу пункттері арқылы Қазақстан Республикасының аумағына кірген кезден бастап күнтізбелік 60 (алпыс) күннен кешіктірмей физикалық түрде ресімдеу орны бойынша көрсетілетін қызметті берушіге қайтаруы тиіс.
Осы Қағидалардың 28 және 29-тармақтарда көзделген талаптар электрондық түрде берілген шетелдік рұқсаттарға қолданылмайды.
Автокөлік құралдарының Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасында орналасқан автомобиль өткізу пункттері арқылы Қазақстан Республикасының аумағына кіру және шығу фактілерін тіркеу АЖ-да Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің "Бүркіт" бірыңғай цифрлық жүйесінен сұрау салу жолымен жүзеге асырылады.";
33-тармақтың үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Аумақтық орган жалпы кіріс хат-хабарларды тіркеудің цифрлық жүйесінде шетелдік рұқсаттарды қайтару туралы ілеспе хатты тіркеген сәттен бастап бір жұмыс күні ішінде АЖ-ға қайтарылған шетелдік рұқсаттар туралы мәліметтерді енгізеді.";
35-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
2) "Цифрлық үкіметтің" вэб-порталы;
37-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"37. Көрсетілетін қызметті алушы "Халықаралық қатынаста жолаушылар мен багажды автомобильмен тұрақты тасымалдауды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының тасымалдаушыларына шет мемлекеттің аумағына (аумағынан) кіруге (кетуге) рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін алу үшін портал арқылы осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бір күнтізбелік жылға жарамды мерзімге жолаушылар мен багажды тұрақты тасымалдауға шетелдік рұқсат алуға сұрау салуды (бұдан әрі – шетелдік рұқсат алу туралы өтініш) толтырады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауын, көрсетілетін қызметті берушінің атауын, мемлекеттік қызметті көрсету тәсілдерін, мемлекеттік қызметті көрсету мерзімін, мемлекеттік қызметті көрсету нысанын, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін, мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшерін және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдерін қамтитын мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі, кесте көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыстары, құжаттар мен мәліметтер тізбесі, осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес "Халықаралық қатынаста жолаушылар мен багажды автомобильмен тұрақты тасымалдауды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының тасымалдаушыларына шет мемлекеттің аумағына (аумағынан) кіруге (кетуге) рұқсат беру" мемлекеттік қызметін көрсетуден бас тарту үшін негіздер.
Портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында шетелдік рұқсат алуға сұрау салу толтырылады.
Мемлекеттік қызметті портал арқылы алған кезде электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған (қол қойылған) немесе бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы "Е-лицензиялау "мемлекеттік деректер қоры" цифрлық жүйесіне (бұдан әрі – ЕЛ МДҚ) жіберіледі, одан кейін құжаттарды қабылдаған күні көліктік деректер қорының ақпараттық талдамалық жүйесінде және тасымалдау қауіпсіздігі динамикасының мониторингінде (бұдан әрі – КДҚ АТЖ) өңдеу процесі өтеді.
Мемлекеттік қызмет көрсету туралы хабарламаға автоматты түрде қол қойылады және аумақтық орган басшысының не оны алмастыратын адамның ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне жіберіледі.
Шетелдік рұқсат алуға сұрау салу әрбір автокөлік құралына жеке беріледі.";
37-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона о государственных услугах подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
Если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке, согласно пункту 5 статьи 91 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан.";
пункт 29 изложить в следующей редакции:
"29. Услугополучателем использованные иностранные разрешения на нерегулярную перевозку пассажиров, багажа и грузов подлежат возврату услугодателю по месту их выдачи в физическом виде не позднее 60 (шестидесяти) календарных дней с момента въезда автотранспортного средства, на которое оформлены иностранные разрешения на территорию Республики Казахстан через автомобильные пункты пропуска расположенных на Государственной границе Республики Казахстан.
Требования, пунктов 28 и 29 настоящих Правил, не распространяются на иностранные разрешения, выданные в электронном виде.
Фиксация фактов въезда и выезда автотранспортных средств на территорию Республики Казахстан через автомобильные пункты пропуска расположенных на Государственной границе Республики Казахстан осуществляется Единой цифровой системой "Беркут" Комитета национальной безопасности Республики Казахстан с передачей сведений согласно запросу ИС.";
абзац три пункта 33 изложить в следующей редакции:
"Территориальный орган вносит сведения о возвращенных иностранных разрешениях в ИС в течение одного рабочего дня с момента регистрации сопроводительного письма о возврате иностранных разрешений в цифровой системе регистрации общей входящей корреспонденции.";
подпункт 2) пункта 35 изложить в следующей редакции:
2) Веб-портал "цифрового правительства";
пункт 37 изложить в следующей редакции:
"37. Услугополучатель для получения государственной услуги "Выдача разрешения на въезд (выезд) на территорию (с территории) иностранного государства перевозчикам Республики Казахстан, осуществляющим регулярные автомобильные перевозки пассажиров и багажа в международном сообщении" заполняет через Портал запрос на получение иностранного разрешения на регулярные перевозки пассажиров и багажа сроком действия на один календарный год (далее – запрос на получение иностранного разрешения), по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий наименование государственной услуги, наименование услугодателя, способы предоставления государственной услуги, срок оказания государственной услуги, форму оказания государственной услуги, результат оказания государственной услуги, размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, график работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации, перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги, основания для отказа в оказании государственной услуги "Выдача разрешения на въезд (выезд) на территорию (с территории) иностранного государства перевозчикам Республики Казахстан, осуществляющим регулярные автомобильные перевозки пассажиров и багажа в международном сообщении" согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
Через портал заполняется запрос на получение иностранного разрешения в форме электронного документа, подписанный ЭЦП услугополучателя.
При получении государственной услуги через портал, заявление в форме электронного документа, удостоверенного (подписанного) электронной цифровой подписью или удостоверенное одноразовым паролем, направляется через шлюз "цифрового правительства" в цифровуюсистему "Государственная база данных "Е-лицензирование" (далее – ГБД ЕЛ), после чего проходит процесс обработки в информационной аналитической системе транспортной базы данных и мониторинга динамики безопасности перевозок (далее – ИАС ТБД) в день приема документов.
Уведомление об оказании государственной услуги подписывается автоматический и направляется в личный кабинет услугополучателя в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП руководителя территориального органа либо лица его замещающего.
Запрос на получение иностранного разрешения подается отдельно на каждое автотранспортное средство.";
пункт 38 изложить в следующей редакции:

"38. Күнтiзбелiк бiр жылға қолдану мерзiмiмен жолаушылар мен багажды тұрақты тасымалдауға арналған шетелдiк рұқсатты алуға сұрау салуды қарастыруды АЖ және порталда мәліметтер болған кезде жүзеге асырылады:
1) шетелдік тасымалдаушымен бірлескен қызмет туралы шарты;
2) сұрау салынатын түрдегі шетелдік рұқсаттар;
3) жолаушыларды облысаралық қалааралық, ауданаралық (облысішiлiк қалааралық) және халықаралық қатынастарда автобустармен, шағын автобустармен тұрақты емес тасымалдау, сондай-ақ жолаушыларды халықаралық қатынаста автобустармен, шағын автобустармен тұрақты тасымалдау жөніндегі қызметпен айналысу құқығына лицензиясы;
4) алым сомасы төленген.
Көрсетілетін қызметті беруші жолаушылар мен багажды тұрақты тасымалдауға арналған шетелдік рұқсаттарды қолданылу мерзімі күнтізбелік бір жылға ресімдейді және АЖ-ға мемлекеттік қызмет көрсету туралы хабарлама келіп түскен сәттен бастап бір жұмыс күні ішінде Мемлекеттік корпорацияға жібереді.
Сұрау салу кезігде жеке басын куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, жылжымалы мүлікке құқық белгілейтін құжаттар, сондай-ақ жолаушыларды халықаралық қатынаста автобустармен, шағын автобустармен тұрақты тасымалдау жөніндегі қызметпен айналысу құқығына лицензияны, жолаушылар мен багажды халықаралық қатынаста ЭҮТШ арқылы тұрақты тасымалдауды жүзеге асыратын отандық автокөлік құралдарының Қазақстан Республикасының аумағынан шығуы үшін алым сомасының бюджетке төленгенін растайтын құжат туралы мәліметті тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден " цифрлық үкіметтің" шлюзі арқылы алады.
Көрсетілетін қызметті алушылардан цифрлық жүйелерде бар құжаттарды талап етуге жол берілмейді.";
41 және 42-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"41. Көрсетілетін қызметті беруші "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес цифрландыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік қызметтерді ұсыну сатысындағы деректердің мемлекеттік қызмет көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне енгізілуін қамтамасыз етеді.
Рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік цифрлық жүйесі арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректер автоматты режимде мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне түседі.
Уәкiлеттi орган мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актіні мемлекеттік тіркегеннен кейін 3 (үш) жұмыс күн ішінде осы Қағидаларға енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты көрсетілетін қызметті берушіге, "цифрлық үкiметтiң" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторына, Мемлекеттік корпорация және Бірыңғай байланыс-орталығына жібереді.

"38. Одобрение на получение иностранного разрешения на регулярные перевозки пассажиров и багажа сроком действия на один календарный год осуществляется при наличии сведений в ИС и портале:
1) договора о совместной деятельности с иностранным перевозчиком;
2) иностранное разрешения запрашиваемого вида;
3) лицензии на право занятия деятельностью по нерегулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в междугородном межобластном, межрайонном (междугородном, внутриобластном) и международном сообщениях, а также регулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в международном сообщении (при осуществлении регулярных перевозок пассажиров и багажа в международном сообщении);
4) уплате суммы сбора.
Услугодателем иностранные разрешения на регулярные перевозки пассажиров и багажа сроком действия на один календарный год оформляются и направляются в Государственную корпорацию в течение одного рабочего дня, с момента поступления в ИС уведомления об оказании государственной услуги.
При подаче запроса сведения о документах, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, правоустанавливающих документах на движимое имущество, лицензии на право занятия деятельностью по регулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в международном сообщении, документе, подтверждающем оплату в бюджет суммы сбора за выезд через ПШЭП, получаются из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
Истребование от услугополучателей документов, имеющихся в цифровых системах, не допускается.";
пункты 41 и 42 изложить в следующей редакции:
"41. Услугодатель обеспечивает внесение данных в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере цифровизации в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах".
При оказании государственной услуги посредством государственной цифровой системы разрешений и уведомлений, данные о стадии оказания государственной услуги поступают в автоматическом режиме в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг.
Уполномоченный орган в течение 3 (трех) рабочих дней после государственной регистрации подзаконного нормативного правового акта, направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях в настоящие Правила, определяющие порядок оказания государственной услуги, услугодателю, оператору информационно-коммуникационной инфраструктуры "цифрового правительства", в Государственную корпорацию и Единый контакт-центр.

42. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шағымды қарауды жоғары тұрған әкімшілік орган, лауазымды адам, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – шағымды қарайтын орган) жүргізеді.
Шағым көрсетілетін қызметті берушіге және (немесе) шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды адамға беріледі.
Көрсетілетін қызметті беруші, шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды адам шағым келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей оны және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жібереді.
Бұл ретте көрсетілетін қызметті беруші, шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды адам, егер ол 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын шешім не өзге де әкімшілік әрекет қабылдаса, шағымды қарайтын органға шағым жібермейді.
Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, сотқа жүгінуге Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 91-бабының 5-тармағына сәйкес сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін жол беріледі."; 46-тармақтың 2-тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
2) "Цифрлық үкіметтің" вэб-порталы; 52-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"52. Шетелдік автокөлік құралының тіркелу елінің аумағындағы заңнамаға сәйкес құрылған және тіркелген, үшінші елдердің кәсіпорындары мен филиалдарында өндірілетін жүктердің тасымалын жүзеге асыру кезінде, үшінші елдерден/елдерге отандық рұқсаттар осы тасымалдардың мынадай ілеспе құжаттарымен расталған жағдайларда талап етілмейді: халықаралық көліктік жүкқұжаты (CMR); тауардың шығарылуы туралы сертификаты; жүк жөнелтушінің немесе жүк алушының шетелдік тасымалдаушыға жүк тасымалына тапсырысы; шот-фактура (инвойс); ветеринариялық сертификат, фитосанитариялық сертификат, өнімдердің (қажет болған жағдайда) мемлекеттік тіркеу туралы куәлігі. Бұл ретте, осы тасымал Қазақстан Республикасының аумағына кіруге отандық рұқсат негізінде жүзеге асырылады."; 1-қосымша осы тізбеге 27-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын; 2-қосымша осы тізбеге 28-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын; 3-қосымша осы тізбеге 29-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын; 4-қосымша осы тізбеге 30-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын; 5-қосымша осы тізбеге 31-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын; 6-қосымша осы тізбеге 32-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын. 9. "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кеме тізілімінде мемлекеттік тіркеуге жататын кемелердің командалық құрамының адамдарына диплом беру және оларды аттестаттау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 355 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11234 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:

42. Рассмотрение жалобы по вопросам оказания государственных услуг производится вышестоящим административным органом, должностным лицом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг (далее – орган, рассматривающий жалобу).
Жалоба подается услугодателю и (или) должностному лицу, чье решение, действие (бездействие) обжалуются.
Услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня поступления жалобы направляют ее и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
При этом услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не направляет жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение 3 (трех) рабочих дней примет решение либо иное административное действие, полностью удовлетворяющие требованиям, указанным в жалобе.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона о государственных услугах подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
Если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке, согласно пунктом 2 статьи 91 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан.";
подпункт 2) пункта 46 изложить в следующей редакции:
2) Веб-портал "цифрового правительства"; пункт 52 изложить в следующей редакции: "52. При осуществлении перевозок грузов, производимых в предприятиях и филиалах третьих стран, созданных и зарегистрированных в соответствии с законодательством на территории страны регистрации иностранного автотранспортного средства, отечественные разрешения в/из третьих стран не требуются в случаях подтверждения указанной перевозки сопроводительными документами:
международная транспортная накладная (CMR);
сертификат происхождения товара;
поручение грузоотправителя или грузополучателя иностранному перевозчику на перевозку груза;
счет-фактура (инвойс);
ветеринарный сертификат, фитосанитарный сертификат, свидетельство о государственной регистрации продукции (в случае необходимости).
При этом данная перевозка осуществляется на основе отечественного разрешения на въезд на территорию Республики Казахстан.";
приложение 1 изложить в редакции согласно приложению 27 к настоящему перечню;
приложение 2 изложить в редакции согласно приложению 28 к настоящему перечню;
приложение 3 изложить в редакции согласно приложению 29 к настоящему перечню;
приложение 4 изложить в редакции согласно приложению 30 к настоящему перечню;
приложение 5 изложить в редакции согласно приложению 31 к настоящему перечню.
приложение 6 изложить в редакции согласно приложению 32 к настоящему перечню.
9. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 355 "Об утверждении Правил дипломирования и аттестации лиц командного состава судов, подлежащих государственной регистрации в Государственном судовом реестре Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11234) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:

"Ішкі су көлігі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 26-11) тармақшасына және "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кеме тізілімінде мемлекеттік тіркеуге жататын кемелердің командалық құрамының адамдарына диплом беру және оларды аттестаттау қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кеме тізілімінде мемлекеттік тіркеуге жататын кемелердің командалық құрамының адамдарына диплом беру және оларды аттестаттау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Ішкі су көлігі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 9-бабы 1-тармағының 26-11) тармақшасына және "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңы (бұдан әрі – Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы Заң) 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленген және ішкі су жолдарында пайдаланылатын Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кеме тізілімінде мемлекеттік тіркеуге жататын кемелердің командалық құрамының адамдарына диплом беру және оларды аттестаттау және "Кемелердiң командалық құрамының адамдарына диплом беру", "Кемелердің командалық құрамының адамдарын аттестаттау" мемлекеттік қызметтерді көрсету тәртібін айқындайды.";
мынадай редакцияда жазылсын:
8. Кәсіптік дипломды немесе кәсіптік дипломның телнұсқасын алу үшін жеке тұлға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетілетін қызметті берушіге "цифрлық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы "Кемелердің командалық құрамының адамдарына диплом беру" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінде көзделген құжаттарды жолдайды.
"Кемелердің командалық құрамының адамдарына диплом беру" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінде 1-мемлекеттік қызмет көрсету процесінің сипаттамаларын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де мәліметтерді қамтитын 1-мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар баяндалған.
Мемлекеттік қызметті портал арқылы алған кезде электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған (қол қойылған) немесе бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш құжаттарды қабылдау күні "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы "Е-лицензиялау "мемлекеттік деректер қоры" цифрлық жүйесіне (бұдан әрі – ЕЛ МДҚ) жіберіледі.
Өтінішті өңдеуді көрсетілетін қызметті беруші ЕЛ МДҚ-ға өтініш келіп түскен кезден бастап жүзеге асырады.
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"В соответствии с подпунктом 26–11) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан "О внутреннем водном транспорте" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах дипломирования и аттестации лиц командного состава судов, подлежащих государственной регистрации в Государственном судовом реестре Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила дипломирования и аттестации лиц командного состава судов, подлежащих государственной регистрации в Государственном судовом реестре Республики Казахстан (далее – Правила), разработаны в соответствии с подпунктом 26-11) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан "О внутреннем водном транспорте" (далее – Закон) и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон о государственных услугах) и определяют порядок дипломирования и аттестации лиц командного состава судов, подлежащих государственной регистрации в Государственном судовом реестре Республики Казахстан, эксплуатируемых на внутренних водных путях, и оказания государственных услуг "Дипломирование лиц командного состава судов", "Аттестация лиц командного состава судов".";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Для получения профессионального диплома или дубликата профессионального диплома физическое лицо (далее – услугополучатель) направляет услугодателю через веб-портал "цифрового правительства" (далее – портал) документы, предусмотренные в Перечне основных требований к оказанию государственной услуги "Дипломирование лиц командного состава судов".
В Перечне основных требований к оказанию государственной услуги "Дипломирование лиц командного состава судов" изложены основные требования к оказанию государственной услуги 1, включающие характеристики процесса, формы, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги 1.
При получении государственной услуги через портал, заявление в форме электронного документа, удостоверенного (подписанного) электронной цифровой подписью или удостоверенное одноразовым паролем, направляется через шлюз "цифрового правительства" в цифровую систему "Государственная база данных "Е-лицензирование" (далее – ГБД ЕЛ) в день приема документов.
Обработка заявления осуществляется услугодателем с момента поступления заявления в ГБД ЕЛ.";
пункт 13 изложить в следующей редакции:

"13. Көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы мына:
жеке басын куәландыратын;
медициналық комиссияның кемедегі жұмысқа жарамдылығы туралы қорытындысы ("Денсаулық сақтау саласындағы есепке алу құжаттамасының нысандарын, сондай-ақ оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 30 қазандағы № ҚР ДСМ-175/2020 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21579 болып тіркелген) 073/е нысаны бойынша медициналық анықтама);
жүзу өтілін растайтын;
жоғары немесе орта білімнен кейінгі білім туралы (диплом) құжаттар туралы мәліметтерді алады.";
26-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"26. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет 1 көрсету сатысы туралы деректерді цифрландыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
Рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік цифрлық жүйесі арқылы 1-мемлекеттік қызметті көрсету кезінде мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректер мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне автоматты режимде түседі.
Уәкілетті орган мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық акт бекітілген немесе өзгертілген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде оны көрсету тәртібі туралы ақпаратты жаңартады және бірыңғай байланыс орталығына жібереді.";
30-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"30. Кемелердің командалық құрамы адамдарының аттестаттаудан өткендігі туралы анықтаманы немесе кемелердің командалық құрамы адамдарының аттестаттаудан өткендігі туралы анықтаманың телнұсқасын алу үшін жеке тұлға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетілетін қызметті берушіге "цифрлық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы "Кемелердің командалық құрамының адамдарын аттестаттау" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінде көзделген құжаттарды жолдайды.
"Кемелердің командалық құрамының адамдарын аттестаттау" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінде 2-мемлекеттік қызмет көрсету процесінің сипаттамаларын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де мәліметтерді қамтитын 2-мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар баяндалған.
Мемлекеттік қызметті портал арқылы алған кезде электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған (қол қойылған) немесе бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш құжаттарды қабылдау күні "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы ЕЛ МДҚ жіберіледі.
Өтінішті өңдеуді көрсетілетін қызметті беруші ЕЛ МДҚ-ға өтініш келіп түскен кезден бастап жүзеге асырады.";
35-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"13. Услугодатель получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства" сведения о документах:
удостоверяющих личность;
заключение медицинской комиссии о пригодности к работе на судне (медицинская справка по форме 073/у, утвержденной приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-175/2020 "Об утверждении форм учетной документации в области здравоохранения, а также инструкций по их заполнению" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21579);
подтверждающих стаж плавания;
о высшем или послесреднем образовании (диплом).";
пункт 26 изложить в следующей редакции:
"26. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги 1 в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере цифровизации.
При оказании государственной услуги 1 посредством государственной цифровой системы разрешений и уведомлений данные о стадии оказания государственной услуги поступают в автоматическом режиме в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг.
Уполномоченный орган в течение трех рабочих дней с даты утверждения или изменения подзаконного нормативного правового акта, определяющего порядок оказания государственной услуги, актуализируют информацию о порядке ее оказания и направляют в Единый контакт-центр.";
пункт 30 изложить в следующей редакции:
"30. Для получения справки о прохождении аттестации для лиц командного состава судов или дубликата справки о прохождении аттестации для лиц командного состава судов физическое лицо (далее – услугополучатель) направляет услугодателю через веб-портал "цифрового правительства" (далее – портал) документы, предусмотренные в Перечне основных требований к оказанию государственной услуги "Аттестация лиц командного состава судов".
В Перечне основных требований к оказанию государственной услуги "Аттестация лиц командного состава судов" изложены основные требования к оказанию государственной услуги 2, включающие характеристики процесса, формы, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги 2.
При получении государственной услуги через портал, заявление в форме электронного документа, удостоверенного (подписанного) электронной цифровой подписью или удостоверенное одноразовым паролем, направляется через шлюз "цифрового правительства" в цифровую систему ГБД ЕЛ в день приема документов.
Обработка заявления осуществляется услугодателем с момента поступления заявления в ГБД ЕЛ.";
пункт 35 изложить в следующей редакции:

"35. Көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы мына:
жеке басын куәландыратын құжаттар;
медициналық комиссияның кемедегі жұмысқа жарамдылығы туралы қорытындысы ("Денсаулық сақтау саласындағы есепке алу құжаттамасының нысандарын, сондай-ақ оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 30 қазандағы № ҚР ДСМ-175/2020 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №21579 болып тіркелген) 073/е нысаны бойынша медициналық анықтама).";
46-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"46. Көрсетілетін қызметті беруші 2-мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректерді цифрландыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
Рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік цифрлық жүйесі арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректер 2-мемлекеттік қызметті көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне автоматты режимде түседі.
Уәкілетті орган мемлекеттік қызметті көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық акт бекітілген немесе өзгертілген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде оны көрсету тәртібі туралы ақпаратты жаңартады және бірыңғай байланыс орталығына жібереді.";
1, 2, 3, 4, 5 және 6-қосымшалар осы тізбеге 33, 34, 35, 36, 37 және 38-қосымшаларға сәйкес редакцияда жазылсын.
10. "Автомобиль көлігімен қауіпті жүктерді тасымалдау қағидаларын және Қазақстан Республикасының аумағында автокөлік құралдарымен тасымалдауға жол берілетін қауіпті жүктердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 17 сәуірдегі № 460 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11779 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Автомобиль көлігімен қауіпті жүктерді тасымалдау қағидаларын бекіту туралы";
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Автомобиль көлігі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабының 23-7) тармақшасына, "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңы 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықтың 1-тармағының 2) тармақшасы алып тасталсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Автомобиль көлігімен қауіпті жүктерді тасымалдау қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"35. Услугодатель получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства" сведения о документах:
удостоверяющих личность;
заключение медицинской комиссии о пригодности к работе на судне (медицинская справка по форме 073/у, утвержденная приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-175/2020 "Об утверждении форм учетной документации в области здравоохранения, а также инструкций по их заполнению" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21579).";
пункт 46 изложить в следующей редакции:
"46. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги 2 в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере цифровизации.
При оказании государственной услуги 2 посредством государственной цифровой системы разрешений и уведомлений данные о стадии оказания государственной услуги поступают в автоматическом режиме в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг.
Уполномоченный орган в течение трех рабочих дней с даты утверждения или изменения подзаконного нормативного правового акта, определяющего порядок оказания государственной услуги, актуализируют информацию о порядке ее оказания и направляют в Единый контакт-центр.";
приложения 1, 2, 3, 4, 5 и 6 изложить в редакции согласно приложениям 33, 34, 35, 36, 37 и 38 к настоящему перечню.
10. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 17 апреля 2015 года № 460 "Об утверждении Правил перевозки опасных грузов автомобильным транспортом и перечня опасных грузов, допускаемых к перевозке автотранспортными средствами на территории Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11779) следующие изменения:
заголовок указанного приказа изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Правил перевозки опасных грузов автомобильным транспортом";
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 23-7) статьи 13 Закона Республики Казахстан "Об автомобильном транспорте", подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах", ПРИКАЗЫВАЮ:";
подпункт 2) пункта 1 указанного приказа исключить;
в Правилах перевозки опасных грузов автомобильным транспортом, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:

"1. Осы "Автомобиль көлігі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабының 23-7) тармақшасы, "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы Заң) 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және автомобиль көлігімен қауіпті жүктерді тасымалдау, 1, 6 және 7-кластағы қауіпті жүкті тасымалдауға арнайы рұқсат, көлік құралын халықаралық қатынаста қауіпті жүктерді тасымалдауға жіберу туралы куәлікті беру тәртібін анықтайды, сондай-ақ "1, 6 және 7-кластағы қауіпті жүкті тасымалдауға арнайы рұқсат беру" және "Көлік құралына халықаралық қатынаста қауіпті жүктерді тасымалдауға рұқсат беру туралы куәлік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тәртібін анықтайды.";
31-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
31. "1,6,7 класты қауіпті жүкті тасымалдауға арнайы рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті Қазақстан Республикасы Көлік министрлігі Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитетінің аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) жеке немесе заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш жолдау арқылы көрсетеді. көрсетілетін қызметті берушіге "цифрлық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы қауіпті жүктерді тасымалдайтын көлік құралының жүргізушісін даярлау туралы куәлік (жүргізушіні автокөлік құралдарымен қауіпті жүктерді тасымалдауға жіберу туралы куәлік) қоса беріледі.
Мемлекеттік қызметті портал арқылы алған кезде электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған (қол қойылған) немесе бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы "Е-лицензиялау "мемлекеттік деректер қоры" цифрлық жүйесіне (бұдан әрі – ЕЛ МДҚ) жіберіледі, одан кейін құжаттарды қабылдаған күні көліктік деректер қорының ақпараттық талдамалық жүйесінде және тасымалдау қауіпсіздігі динамикасының мониторингінде (бұдан әрі – КДҚ АТЖ) өңдеу процесі өтеді.";
33-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"33. Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде цифрлық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім береді.";
35-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"35. Жеке басын куәландыратын құжаттардың мәліметтерін, дара кәсіпкерді немесе заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтамаларды, көлік құралын тіркеу туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден алады.";
39-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"1. Настоящие Правила перевозки опасных грузов автомобильным транспортом (далее – Правила), разработаны в соответствии с подпунктом 23-7) статьи 13 Закона Республики Казахстан "Об автомобильном транспорте" (далее – Закон) и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон о государственных услугах) и определяют порядок перевозки опасных грузов автомобильным транспортом, выдачи специального разрешения на перевозку опасного груза классов 1, 6 и 7 и свидетельства о допущении транспортного средства к перевозке опасных грузов в международном сообщении, а также порядок оказания государственных услуг "Выдача специального разрешения на перевозку опасного груза классов 1, 6 и 7" и "Выдача свидетельства о допущении транспортного средства к перевозке опасных грузов в международном сообщении.";
пункт 31 изложить в следующей редакции:
"31. Государственная услуга "Выдача специального разрешения на перевозку опасного груза классов 1, 6, 7" оказывается территориальными подраделениями Комитета автомобильного транспорта и транспортного контроля Министерства транспорта Республики Казахстан (далее – услугодатель) физическим или юридическим лицам (далее – услугополучатель) посредством направления заявления по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам услугодателю через веб-портал "цифрового правительства (далее – портал) с приложением свидетельства о подготовке водителя транспортного средства, перевозящего опасные грузы (свидетельство о допуске водителя к перевозке опасных грузов автотранспортными средствами).
При получении государственной услуги через портал, заявление в форме электронного документа, удостоверенного (подписанного) электронной цифровой подписью или удостоверенное одноразовым паролем, направляется через шлюз "цифрового правительства" в цифровую систему "Государственная база данных "Е-лицензирование" (далее – ГБД ЕЛ), после чего проходит процесс обработки в информационной аналитической системе транспортной базы данных и мониторинга динамики безопасности перевозок (далее – ИАС ТБД) в день приема документов.";
пункт 33 изложить в следующей редакции:
"33. Услугополучатель дает согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.";
пункт 35 изложить в следующей редакции:
"35. Сведения документов, удостоверяющих личность, справки о государственной регистрации (перерегистрации) индивидуального предпринимателя или юридического лица, сведения о регистрации транспортного средства услугодатель получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".";
пункт 39 изложить в следующей редакции:

5-қосымша осы тізбеге 39-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
6-қосымша осы тізбеге 40-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
7-қосымша осы тізбеге 41-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
8-қосымша осы тізбеге 42-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
11. "Кеме жүргізушілерін шағын көлемді кемені басқару құқығына аттестаттау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 17 сәуірдегі № 457 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11528 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Сауда мақсатында теңізде жүзу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабы 3-тармағының 55-18) тармақшасына, "Ішкі су көлігі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 26-21) тармақшасына және "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Кеме жүргізушілерін шағын көлемді кемені басқару құқығына аттестаттау қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Кеме жүргізушілерін шағын көлемді кемені басқару құқығына аттестаттау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Сауда мақсатында теңізде жүзу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабы 3-тармағының 55-18) тармақшасына, "Ішкі су көлігі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 26-21) тармақшасына сәйкес және "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" (бұдан әрі – Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы Заң) Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленген және шағын көлемді кемені басқару құқығына аттестаттау және "Өздігінен жүретін шағын көлемді кемені жүргізу құқығына куәлікті беру" мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін айқындайды.";
7 және 8-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш беруші жергілікті атқарушы органға Мемлекеттік корпорация немесе "цифрлық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы осы Қағидаларға 1-1-қосымшаның 9-тармағында көрсетілген құжаттармен бірге осы Қағидаларға 1 қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті (бұдан әрі – 1-өтініш) жібереді.
Құжаттарды портал арқылы жіберілген жағдайда, олар көрсетілген қызмет алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырады.
Мемлекеттік қызметті портал арқылы алған кезде электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған (қол қойылған) немесе бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш мемлекеттік органның (бұдан әрі – МО АЖО) құжаттарды қабылдау күніне автоматтандырылған жұмыс орнына жіберіледі.
Өтінішті өңдеуді көрсетілетін қызметті беруші МО АЖО-ға өтініш келіп түскен сәттен бастап жүзеге асырады.
Процестің сипаттамаларын, көрсетілетін қызметтің нысанын, мазмұны мен нәтижесін қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсетудің ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де мәліметтер "Өздігінен жүретін шағын көлемді кемені басқару құқығына куәлік беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінде (бұдан әрі – "Өздігінен жүретін шағын көлемді кемені басқару құқығына куәлік беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі) баяндалған.

приложение 5 изложить в новой редакции согласно приложению 39 к настоящему перечню;
приложение 6 изложить в новой редакции согласно приложению 40 к настоящему перечню;
приложение 7 изложить в редакции согласно приложению 41 к настоящему перечню;
приложение 8 изложить в редакции согласно приложению 42 к настоящему перечню.
11. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 17 апреля 2015 года № 457 "Об утверждении Правил аттестации судоводителей на право управления маломерным судном" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11528) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 55-18) пункта 3 статьи 4 Закона Республики Казахстан "О торговом мореплавании", подпунктом 26-21) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан "О внутреннем водном транспорте" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах аттестации судоводителей на право управления маломерным судном, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила аттестации судоводителей на право управления маломерным судном (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 55-18) пункта 3 статьи 4 Закона Республики Казахстан "О торговом мореплавании", подпунктом 26-21) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан "О внутреннем водном транспорте" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон о государственных услугах) и определяют порядок проведения аттестации и оказания государственной услуги "Выдача удостоверения на право управления самоходным маломерным судном".";
пункты 7 и 8 изложить в следующей редакции:
"7. Для получения государственной услуги заявитель направляет в местный исполнительный орган через Государственную корпорацию или веб-портал "цифрового правительства" (далее – портал), заявление по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – заявление 1), с предусмотренными документами, указанными в пункте 9 приложения 1-1 к настоящим Правилам.
При направлении документов посредством портала они удостоверяются электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) заявителя.
При получении государственной услуги через портал, заявление в форме электронного документа, удостоверенного (подписанного) электронной цифровой подписью или удостоверенное одноразовым паролем, направляется в автоматизированное рабочее место государственного органа (далее – АРМ ГО) день приема документов.
Обработка заявления осуществляется услугодателем с момента поступления заявления в АРМ ГО.
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги изложены в Перечне основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача удостоверения на право управления самоходным маломерным судном" (далее – Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача удостоверения на право управления самоходным маломерным судном").

8. Өтініш беруші Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде құжаттар түпнұсқада ұсынылады. Құжаттардың түпнұсқалары көшірмелерімен салыстырып тексерілгеннен кейін өтініш берушіге қайтарылады. Құжаттардың түпнұсқалары ұсынылмаған жағдайда нотариалды куәландырған көшірмелері ұсынылады.
Өтініш берушінің жеке басын куәландыратын құжаттардың мәліметтерін Мемлекеттік корпорация қызметкері тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы алады.
Құжаттарды Мемлекеттік корпорация арқылы ұсынғаннан кейін өтініш берушіге "Өздігінен жүретін шағын көлемді кемені басқару құқығына куәлік беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінің 9-тармағында көрсетілген құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
Өтініш беруші "Өздігінен жүретін шағын көлемді кемені басқару құқығына куәлік беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің 8-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған жағдайда, Мемлекеттік корпорация қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және осы Қағидаларға 2-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
Құжаттарды Мемлекеттік корпорация арқылы берген кезде Мемлекеттік корпорация қызметкері өтініш берушінің "Өздігінен жүретін шағын көлемді кемені басқару құқығына куәлік беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінің 8-тармағында көрсетілген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсыну мәніне тексергеннен кейін, оны өтініш беруші үшін жұмыс орнымен жабдықталған Мемлекеттік корпорацияның үй-жайына (емтихан сыныбына) емтихан тапсыруға осы Қағидалардың 3-тарауында белгіленген тәртіппен жібереді. Өтініш берушіні емтиханға жіберу мерзімі Мемлекеттік корпорацияда өтініш қабылданған сәттен бастап 1 (бір) сағатты құрайды.
Құжаттарды портал арқылы ұсынған кезде өтініш берушінің "жеке кабинетіне" мемлекеттік көрсетілетін қызметке сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебесі, сондай-ақ емтихан өткізілетін орны мен уақыты және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін алу туралы хабарлама жіберіледі.
Портал арқылы құжаттарды толық ұсынбау және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсыну фактісі анықталған жағдайларда, жергілікті атқарушы орган 1 (бір) жұмыс күні ішінде өтінішті одан әрі қарастырудан дәлелді бас тарту береді.
Жергілікті атқарушы органның басшысының қолы қойылған өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауап Мемлекеттік корпорация немесе портал арқылы басшының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған қағаз немесе цифрлық құжат нысанында жіберіледі.";
29-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

8. При обращениях заявителя в Государственную корпорацию документы представляются в подлинниках. Подлинники документов после сверки с копиями возвращаются заявителю. При непредставлении подлинников документов предоставляются нотариально засвидетельствованные копии.
Сведения о документах, удостоверяющих личность заявителя, работник Государственной корпорации получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
После предоставления документов через Государственную корпорацию, заявителю выдается расписка о приеме документов указанных в пункте 8 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача удостоверения на право управления самоходным маломерным судном".
При предоставлении заявителем неполного пакета документов согласно Перечню, предусмотренному пунктом 9 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача удостоверения на право управления самоходным маломерным судном", сотрудник Государственной корпорации отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 2-1 к настоящим Правилам.
При подаче документов через Государственную корпорацию, работник Государственной корпорации после проверки заявителя на предмет представления полного пакета документов согласно Перечню, предусмотренному пунктом 8 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача удостоверения на право управления самоходным маломерным судном" направляет его на экзамен в помещение (экзаменационный классе) Государственной корпорации, оборудованный рабочим местом для заявителя в порядке, предусмотренным главой 3 настоящих Правил. Срок направления заявителя на экзамен составляет 1 (один) час с момента приема заявления в Государственной корпорации.
При направлении документов через портал заявителю в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса на государственную услугу, а также уведомление с указанием места и времени проведения экзамена, и получения результата государственной услуги.
При установлении факта неполноты представленных документов при обращении через портал и (или) документов с истекшим сроком действия местный исполнительный орган в течение 1 (одного) рабочего дня дает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
Мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления, подписанный руководителем местного исполнительного органа, направляется через Государственную корпорацию или портал в форме бумажного или электронного документа заверенного электронной цифровой подписью руководителя.";
пункт 29 изложить в следующей редакции:

"29. Жергілікті атқарушы орган мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингі цифрлық жүйесіне енгізілуін қамтамасыз етеді.
Уәкілетті орган мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық акт бекітілген немесе өзгертілген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде оны көрсету тәртібі туралы ақпаратты жаңартады және бірыңғай байланыс орталығына жібереді.";
47-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"47. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шағымды қарауды жоғары тұрған әкімшілік орган, лауазымды адам, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – шағымды қарайтын орган) жүргізеді.
Шағым шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған, көрсетілетін қызметті берушіге және (немесе) лауазымды адамға беріледі.
Шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған, көрсетілетін қызметті беруші, лауазымды адам шағым түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей оны және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жібереді.
Бұл ретте, шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалған көрсетілетін қызметті беруші, лауазымды адам, егер ол 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын шешім қабылдаса не әрекет жасаса, ол шағымды қарайтын органға шағымды жібермейді.
Мемлекеттік корпорация арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде Мемлекеттік корпорация қызметкерлерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым Мемлекеттік корпорация басшысының атына не цифрландыру саласындағы уәкілетті органға беріледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, сотқа жүгінуге Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 91-бабының 5-тармағына сәйкес сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін жол беріледі.";
1 және 1-1 қосымшалар осы тізбеге 43 және 44-қосымшаларға сәйкес редакцияда жазылсын;
6-қосымша осы тізбеге 45-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
12. "Автомобиль көлігімен жүктерді тасымалдау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 546 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12463 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:

"29. Местный исполнительный орган обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг.
Уполномоченный орган в течение трех рабочих дней с даты утверждения или изменения подзаконного нормативного правового акта, определяющего порядок оказания государственной услуги, актуализируют информацию о порядке ее оказания и направляют в Единый контакт-центр.";
пункт 47 изложить в следующей редакции:
"47. Рассмотрение жалобы по вопросам оказания государственных услуг производится вышестоящим административным органом, должностным лицом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг (далее – орган, рассматривающий жалобу).
Жалоба подается услугодателю и (или) должностному лицу, чье решение, действие (бездействие) обжалуются.
Услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня поступления жалобы направляют ее и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
При этом услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не направляет жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение 3 (трех) рабочих дней примет благоприятное решение, совершит действие, полностью удовлетворяющее требованиям, указанным в жалобе.
Жалоба на действие (бездействия) работников Государственной корпорации при оказании государственной услуги через Государственную корпорацию подается на имя руководителя Государственной корпорации, либо в уполномоченный орган в сфере цифровизации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона о государственных услугах подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
Если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке согласно пункту 5 статьи 91 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан.";
приложения 1 и 1–1 изложить в редакции согласно приложениям 43 и 44 к настоящему перечню;
приложение 6 изложить в редакции согласно приложению 45 к настоящему перечню.
12. Внести в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 546 "Об утверждении Правил перевозок грузов автомобильным транспортом" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 12463) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:

"Автомобиль көлiгi туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабының 23-9) тармақшасына сәйкес және "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Автомобиль көлігімен жүктерді тасымалдау қағидаларында:
1-тармақ мынадай мәтінде жазылсын:
"1. Осы Автомобиль көлігімен жүктерді тасымалдау және "Тез бұзылатын тамақ өнімдерін халықаралық тасымалдау және осы тасымалдарға арналған арнайы көлік құралдары туралы келісімге сәйкес берілген куәлік" мемлекеттік қызметті көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Автомобиль көлігі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 13-бабының 23-9) тармақшасына және "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы Заң) 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленген, автомобиль көлігімен жүктерді тасымалдау тәртібін айқындайды, ол мыналарды:
1) жүктi жеткiзу мерзiмiн;
2) жүктi автомобильмен тасымалдауды ұйымдастыру және жүзеге асыру тәртiбiн;
3) тауар-көлік жүкқұжатын және жолдама парағын қолдану тәртібін;
4) жүк тиеу және түсiру пункттерiне қойылатын талаптарды;
5) жүктердi автомобильмен тасымалдауға қабылдау, сондай-ақ жүктi межелi пунктiнде өңдеу, сақтау және беру тәртiбiн;
6) тез бүлiнетiн жүктi өткiзу тәртiбiн;
7) құндылығы жарияланған жүктерді тасымалдау тәртiбiн;
8) жүктi таңбалау тәртiбiн;
9) жүктi пломбалау тәртiбiн;
10) актiлер жасау тәртiбiн;
11) жүктi тасымалдау шарттарын өзгерту және бұзу тәртiбiн;
12) жүктi ұстап қалу тәртiбiн;
13) жүктiң жекелеген түрлерiн тасымалдау тәртібін;
14) халықаралық қатынаста тез бұзылатын жүктерді тасымалдайтын автокөлік құралдарын куәландыру тәртібін;
15) тез бұзылатын жүктерді тасымалдайтын автокөлік құралдарына қойылатын талаптарды қамтиды.";
4-тармақ мынадай мәтінде жазылсын:
"4. Жүктерді, оның ішінде экспресс-жүктерді автомобильмен тасымалдау Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексінің (бұдан әрі – ҚР АК), "Қазақстан Республикасындағы көлік туралы" Қазақстан Республикасы Заңының, Заңның, "Тұтынушылардың құқықтарын қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Тұтынушылардың құқықтарын қорғау туралы заң), осы Қағидалар мен шарттардың талаптарын сақтай отырып жүзеге асырылады.
Жүктерді, оның ішінде экспресс-жүктерді халықаралық тасымалдау халықаралық шарттардың, "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің, Тұтынушылардың құқықтарын қорғау туралы заңның, Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 17 сәуірдегі № 460 бұйрығымен (Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде № 11779 болып тіркелген) бекітілген Автомобиль көлігімен қауіпті жүктерді тасымалдау қағидаларының, Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 353 бұйрығымен (Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде № 11704 болып тіркелген) бекітілген Қазақстан Республикасының халықаралық қатынастағы автомобильмен тасымалдарында рұқсат беру жүйесін қолдану қағидаларының талаптарын сақтай отырып жүзеге асырылады.";

"В соответствии с подпунктом 23–9) статьи 13 Закона Республики Казахстан "Об автомобильном транспорте" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах перевозок грузов автомобильным транспортом, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила перевозок грузов автомобильным транспортом (далее – Правила), разработанные в соответствии с подпунктом 23-9) статьи 13 Закона Республики Казахстан "Об автомобильном транспорте" (далее – Закон) и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон о государственных услугах), определяют порядок перевозок грузов автомобильным транспортом и оказания государственной услуги "Свидетельство, выданное в соответствии с Соглашением о международных перевозках скоропортящихся пищевых продуктов и о специальных транспортных средствах, предназначенных для этих перевозок", которые включают в себя:
1) срок доставки грузов;
2) порядок организации и осуществления автомобильных перевозок грузов;
3) порядок применения товарно-транспортной накладной и путевого листа;
4) требования к пунктам погрузки и разгрузки грузов;
5) порядок приема грузов к автомобильной перевозке, а также обработки, хранения и выдачи грузов в пункте назначения;
6) порядок реализации скоропортящихся грузов;
7) порядок перевозки грузов с объявленной ценностью;
8) порядок маркировки грузов;
9) порядок пломбирования грузов;
10) порядок составления актов;
11) порядок изменения и расторжения договоров перевозки грузов;
12) порядок удержания грузов;
13) порядок перевозки отдельных видов грузов;
14) порядок освидетельствования автотранспортных средств, перевозящих скоропортящиеся грузы в международном сообщении;
15) требования к автотранспортным средствам, перевозящим скоропортящиеся грузы.";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Автомобильные перевозки грузов, в том числе экспресс-грузов осуществляются с соблюдением требований Гражданского кодекса Республики Казахстан (далее – ГК РК), Закона Республики Казахстан "О транспорте в Республике Казахстан", Закона, Закона Республики Казахстан "О защите прав потребителей" (далее – Закон о защите прав потребителей), настоящих Правил и договоров.
Международные перевозки грузов, в том числе экспресс-грузов осуществляются с соблюдением требований международных договоров, Кодекса Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан", Закона о защите прав потребителей, Правил перевозки опасных грузов автомобильным транспортом, утвержденных приказом исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 17 апреля 2015 года № 460 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11779), Правил применения разрешительной системы автомобильных перевозок в Республике Казахстан в международном сообщении, утвержденных приказом исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 353 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11704) и настоящих Правил.";

27-тармақтың 5) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"5) тәуліктің кешкі және түнгі уақытында жарықтандыру Қазақстан Республикасының Құрылыс кодексінің 40-бабына сәйкес бекітілген сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы мемлекеттік нормативтерге сәйкес келуі және тиеу-түсіру жұмыстарын орындау кезінде қауіпсіздік талаптарына сай келуі тиіс;";
385, 386, 387 және 387-1-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"385. Тез бұзылатын тамақ өнімдерін халықаралық тасымалдау туралы және осы тасымалдарға арналған арнайы көлік құралдары туралы келісімге сәйкес берілген куәлікті (бұдан әрі – куәлік) уәкілетті орган (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) ресімдейді және сынақ станциялары немесе сараптама ұйымдары (сарапшылары) беретін сынақ хаттамаларының оң деректері негізінде беріледі.
Куәлікті алу үшін жеке немесе заңды тұлғалар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) уәкілетті органның кеңсесіне ұсынады немесе "цифрлық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы мынадай құжаттарды жібереді:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне:
осы Қағидаларға 16-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінім;
сынақ хаттамасының түпнұсқасы немесе сараптамалық тексеру хаттамасының түпнұсқасы;
2) "Е-лицензиялау "мемлекеттік деректер қоры" цифрлық жүйесі порталға (бұдан әрі – ЕЛ МДҚ):
көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) қол қойылған осы Қағидаларға 16-қосымшаға сәйкес электрондық құжат нысанындағы өтінім. Өтінім "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы ЕЛ МДК цифрлық жүйесіне жіберіледі;
сынақ хаттамасының электрондық көшірмесі немесе сараптамалық тексеру хаттамасының электрондық көшірмесін жіберіледі.
Өтінішті өңдеуді көрсетілетін қызметті беруші ЕЛ МДҚ-ға өтініш келіп түскен кезден бастап жүзеге асырады.
Шет елдердің құзыретті органдары берген куәлікті Қазақстан Республикасының куәлігіне ауыстырған кезде көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге осы Қағидаларға 16-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінімді және оның негізінде Қазақстан Республикасының куәлігі толтырылатын ауыстырылатын куәлікті ұсынуы қажет.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің сипаттамалары, нысаны, мазмұны мен нәтижесі, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсетудің ерекшеліктерін ескере отырып өзге де мәліметтер қамтылған мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі осы Қағидалардың 1-1-қосымшасында көзделген "Тез бұзылатын азық-түлік өнімдерін халықаралық тасымалдау және осындай тасымалдауға арналған арнайы көлік құралдары туралы келісімге сәйкес берілетін куәлік" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінде (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі) баяндалған.
Көрсетілетін қызметті алушы осы тармақта жоғарыда аталған құжаттардың барлық электрондық көшірмелерін портал арқылы тапсырған кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні мен уақытын көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе жіберіледі.

подпункт 5) пункта 27 изложить в следующей редакции:
"5) освещение в вечернее и ночное время суток должно соответствовать государственным нормативам в области архитектуры, градостроительства и строительства, утвержденным в соответствии со статьей 40 Строительного кодекса Республики Казахстан и отвечать требованиям безопасности при выполнении погрузочно-разгрузочных работ;";
пункты 385, 386, 387, 387–1 изложить в следующей редакции:
"385. Свидетельство, выданное в соответствии с Соглашением о международных перевозках скоропортящихся пищевых продуктов и о специальных транспортных средствах, предназначенных для этих перевозок (далее – Свидетельство) оформляется уполномоченным органом (далее – услугодатель) и выдается на основании положительных данных протоколов испытаний, выдаваемых испытательными станциями или экспертными организациями (экспертами).
Для получения Свидетельства, физические или юридические лица (далее – услугополучатель) представляют в канцелярию уполномоченного органа или направляют посредством веб-портала "цифрового правительства" (далее - портал) следующие документы:
1) в канцелярию услугодателя:
заявка по форме согласно приложению 16 к настоящим Правилам;
оригинал протокола испытания или оригинал протокола экспертной проверки;
2) на портал "Государственная база данных "Е-лицензирование" (далее – ГБД ЕЛ):
заявка в форме электронного документа согласно приложению 16 к настоящим Правилам, подписанное электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя. Заявка направляется через шлюз "цифрового правительства" в цифровую систему ГБД ЕЛ;
электронная копия протокола испытания или электронная копия протокола экспертной проверки.
Обработка заявления осуществляется услугодателем с момента поступления заявления в ГБД ЕЛ.
При замене Свидетельства, выданного компетентными органами зарубежных стран на Свидетельство Республики Казахстан услугополучателю необходимо предоставить услугодателю заявку по форме, согласно приложению 16 к настоящим Правилам и заменяемое Свидетельство, на основании которого заполняется Свидетельство Республики Казахстан.
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги изложены в Перечне основных требований к оказанию государственной услуги "Свидетельство, выданное в соответствии с Соглашением о международных перевозках скоропортящихся пищевых продуктов и о специальных транспортных средствах, предназначенных для этих перевозок", предусмотренном в приложении 1-1 к настоящим Правилам (далее – Перечень основных требований к оказанию государственной услуги).
При сдаче услугополучателем всех вышеперечисленных в настоящем пункте электронных копии документов посредством портала, в "личный кабинет" услугополучателя направляется статус о принятии запроса для оказания государственной услуги, с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.

386. Көрсетілетін қызметті алушыдан Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінің 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес өтініш пен құжаттар келіп түскен кезде көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе орындаушысы осы өтінішті және құжаттар топтамасын қарау үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына не оның міндетін атқаратын адамға жібереді, ол көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысын басшының жетекшілік ететін орынбасары және (немесе) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің басшысы арқылы айқындайды.
Құжаттарды қарау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін берудің жалпы мерзімі 5 (бес) жұмыс күнін құрайды.
Көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы құжаттарды тіркеген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінің 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес ұсынылған құжаттар топтамасының толықтығын тексереді.
Көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінің 8-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші өтінішті қабылдаудан бас тартады.
Өтініш беруші Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінің 9-тармағында көзделген құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған және (немесе) көрсетілетін қызметті берушінің қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған жағдайда, көрсетілген мерзімдерде көрсетілетін қызметті алушының порталдағы "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті беруші басшысының не оның міндетін атқарушы тұлғаның ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанындағы өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды жібереді.
Жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтамаларды, көлік құралын тіркеу туралы куәлік туралы мәліметті көрсетілетін қызметті беруші "цифрлық үкіметтің" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
387. Көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінің 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы 3 (үш) жұмыс күні ішінде осы құжаттар топтамасының осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігін қарайды.
Ұсынылған құжаттар топтамасы Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінің 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес осы Қағидалардың талаптарына сәйкес келген кезде көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы Куәлікті ресімдейді.
Көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасын көрсетілетін қызметті берушінің басшысына немесе оның міндетін атқарушыға басшының жетекшілік ететін орынбасарының және (немесе) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесі басшысының келісімі бойынша жолдайды.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы немесе көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті беруші басшысының не оның міндетін атқарушының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
387-1. Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінің 10-тармағында көзделген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер болған кезде көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім туралы, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала шешім бойынша позициясын білдіру мүмкіндігі үшін тыңдауды өткізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабарлайды.

386. При поступлении от услугополучателя заявления и документов, согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги, исполнитель канцелярии услугодателя направляет данное заявление и пакет документов для рассмотрения руководителю услугодателя либо лицу, исполняющему его обязанности, который определяет исполнителя услугодателя через курирующего заместителя руководителя и (или) руководителя структурного подразделения услугодателя.
Общий срок рассмотрения документов и выдачи результата государственной услуги составляет 5 (пять) рабочих дней.
Исполнитель услугодателя в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации документов, проверяет полноту представленного пакета документов, согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги.
При обращении к услугодателю, в случае представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги, и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель отказывает в приеме заявления.
При представлении заявителем неполного пакета документов предусмотренных пунктом 9 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги, и (или) документов с истекшим сроком действия услугодател в указанные сроки направляет в "личный кабинет" услугополучателя на портале мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления в форме электронного документа, подписанного ЭЦП руководителя услугодателя, либо лица, исполняющего его обязанности.
Сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица, справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, свидетельства о регистрации транспортного средства услугодатель получает из соответствующих государственных систем через шлюз "цифрового правительства"
387. При предоставлении услугополучателем полного пакета документов, согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги, исполнитель услугодателя в течение 3 (трех) рабочих дней рассматривает данный пакет документов на соответствие требованиям настоящих Правил.
При соответствии представленного пакета документов, согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги, требованиям настоящих Правил, исполнитель услугодателя оформляет Свидетельство.
Исполнитель услугодателя направляет проект результата оказания государственной услуги руководителю услугодателя либо исполняющему его обязанности по согласованию с курирующим заместителем руководителя и (или) руководителем структурного подразделения услугодателя.
Результат оказания государственной услуги направляется через канцелярию услугодателя или в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП руководителя услугодателя либо исполняющим его обязанности.
387–1. При наличии оснований, для отказа в оказании государственной услуги предусмотренных в пункте 10 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги, исполнитель услугодателя уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.

Тыңдау туралы хабарлама мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін кемінде 3 (үш) жұмыс күні бұрын жіберіледі. Тыңдау хабардар етілген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы куәлікті немесе Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінің 10-тармағында көрсетілген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдейді.
Көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасын көрсетілетін қызметті берушінің басшысына немесе оның міндетін атқарушыға басшының жетекшілік ететін орынбасарының және (немесе) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесі басшысының келісімі бойынша жолдайды.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы беріледі немесе көрсетілетін қызметті берушінің басшысының немесе оның міндетін атқарушының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі.";
388 - тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
Белгіленген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер болып:
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы бойынша;
5) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімі болмауы бойынша мемлекеттік немесе әлеуметтік жауапкершілігі бар қызметтерді көрсетуден бас тартады.
Куәлік алған өтініш берушілер көлік құралының ТБТҚ талаптарына сәйкестігі туралы тақтайша-куәлікті көлік құралына орната алады. Тақтайша-куәліктің нысаны, жазылуы және орналасқан орны ТБТҚ талаптарына сәйкес болуы тиіс.
ТБТҚ Уағдаласушы тараптар болып табылатын шет елдердің құзыретті органдары берген куәліктер уақытша болып табылады және Қазақстан Республикасында көлік құралын мемлекеттік тіркегеннен кейін үш айдың ішінде уәкілетті орган берген Куәлікпен ауыстырылуы тиіс.
Куәлікті ауыстыру кезінде қажетті құжаттар тізбесі осы Қағидалардың 385-тармағында белгіленген.
Тез бүлінетін жүктердің халықаралық автомобиль тасымалдарында пайдаланылатын және ТБТҚ талаптарына сәйкес келетін, уәкілетті орган берген Куәлікті алған көлік құралдарына ТБТҚ талаптарына сәйкес танудың әріптік белгілері мен жазулары түсіріледі.

Уведомление о заслушивании направляется не менее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня уведомления.
По результатам заслушивания исполнитель услугодателя оформляет Свидетельство, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, указанным в пункте 10 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги.
Исполнитель услугодателя направляет проект результата оказания государственной услуги руководителю услугодателя либо исполняющему его обязанности по согласованию с курирующим заместителем руководителя и (или) руководителем структурного подразделения услугодателя.
Результат оказания государственной услуги выдается через канцелярию услугодателя или направляется через в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП руководителя услугодателя либо исполняющим его обязанности.";
пункт 388 изложить в следующей редакции:
Основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги;
5) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
Заявители, получившие Свидетельство, могут устанавливать на транспортном средстве табличку-свидетельство о соответствии транспортного средства требованиям СПС. Форма, описание и место расположения таблички-свидетельства, должны соответствовать требованиям СПС.
Свидетельства, выданные компетентными органами зарубежных стран, являющихся Договаривающимися сторонами СПС, являются временными и в течение трех месяцев после государственной регистрации транспортного средства в Республике Казахстан должны быть заменены на Свидетельство, выданное уполномоченным органом.
Перечень необходимых документов при замене Свидетельства установлен в пункте 385 настоящих Правил.
На транспортных средствах, используемых в международных автомобильных перевозках скоропортящихся грузов и соответствующих требованиям СПС, получивших Свидетельство, выданное уполномоченным органом, наносятся опознавательные буквенные обозначения и надписи в соответствии с требованиями СПС.

389 және 389-1-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
389. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметті көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
Рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік цифрлық жүйесі арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректер автоматты режимде мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне түседі.
Уәкілетті орган бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін үш жұмыс күні ішінде "цифрлық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылым операторына мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін айқындайтын осы Қағидаларға енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты жібереді.
389-1. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шағымды қарауды жоғары тұрған әкімшілік орган, лауазымды адам, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – шағымды қарайтын орган) жүргізеді.
Шағым көрсетілетін қызметті берушіге және (немесе) шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды адамға беріледі.
Көрсетілетін қызметті беруші, шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды адам шағым келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей оны және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жібереді.
Бұл ретте шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған көрсетілетін қызметті беруші, лауазымды адам, егер ол 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын шешім не өзге де әкімшілік әрекет қабылдаса, шағымды қарайтын органға шағым жібермеуге құқылы.
Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, сотқа жүгінуге Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 91-бабының 5-тармағына сәйкес сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін жол беріледі.";
1-1-қосымша осы тізбеге 46-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
13. "Республикалық маңызы бар қалаларды, Астананы және олардың агломерацияларын қоспағанда, жолаушыларды әлеуметтік маңызы бар тасымалдауды жүзеге асыруға байланысты тасымалдаушылардың шығындарын бюджет қаражаты есебінен субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 25 тамыздағы № 883 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген) № 12353) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықтың 18 тармағы мынадай редакцияда жазылсын:

пункты 389 и 389–1 изложить в следующей редакции:
"389. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг.
При оказании государственной услуги посредством государственной цифровой системы разрешений и уведомлений данные о стадии оказания государственной услуги поступают в автоматическом режиме в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг.
Уполномоченный орган в течение трех рабочих дней после государственной регистрации приказа, направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях в настоящие Правила, определяющие порядок оказания государственной услуги, оператору информационно –коммуникационной инфраструктуры "цифрового правительства".
389–1. Рассмотрение жалобы по вопросам оказания государственных услуг производится вышестоящим административным органом, должностным лицом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг (далее – орган, рассматривающий жалобу).
Жалоба подается услугодателю и (или) должностному лицу, чье решение, действие (бездействие) обжалуются.
Услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня поступления жалобы направляют ее и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
При этом услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, вправе не направлять жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение 3 (трех) рабочих дней примет решение либо иное административное действие, полностью удовлетворяющие требованиям, указанным в жалобе.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона о государственных услугах, подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
Если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке согласно пункту 5 статьи 91 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан.";
приложение 1–1 изложить в редакции согласно приложению 46 к настоящему перечню.
13. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 25 августа 2015 года № 883 "Об утверждении Правил субсидирования за счет бюджетных средств убытков перевозчиков, связанных с осуществлением социально значимых перевозок пассажиров, за исключением городов республиканского значения, столицы и их агломераций" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 12353) следующие изменения:
пункт 18 указанного приказа изложить в следующей редакции:

"18. Тасымалдаушы (жеке немесе заңды тұлға) (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті берушіге "цифрлық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылған электрондық құжат нысанындағы ауданаралық (қалааралық облысішілік), ауданішілік, қалалық (ауылдық) және қала маңындағы әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша автомобильдік жолаушылар тасымалын жүзеге асырумен байланысты тасымалдаушылардың залалдарын субсидиялауға арналған өтінішті (бұдан әрі –өтініш) және осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес "Ауданаралық (қалааралық облысішілік), ауданішілік, қалалық (ауылдық) және қала маңындағы қатынастарда әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша автомобильдік жолаушылар тасымалын жүзеге асырумен байланысты тасымалдаушылардың залалдарын субсидиялау" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің (бұдан әрі – Тізбе) 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар пакетін жолдайды.
Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, қызметті көрсету процесінің сипаттамаларын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі Тізбеде жазылған.
Порталда көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күнін көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін өтініштің қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
Мемлекеттік қызметті портал арқылы алған кезде электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған (қол қойылған) немесе бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы құжаттарды қабылдаған күні "Е-лицензиялау "мемлекеттік деректер базасы" цифрлық жүйесіне (бұдан әрі – ЕЛ МДБ) жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі құжаттарды түскен күні ЕЛ МДБ арқылы тіркеуді жүзеге асырады.
Өтінішті өңдеуді көрсетілетін қызметті беруші өтініш ЕЛ МДБ келіп түскен сәттен бастап жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтініштерді қабылдау келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады.
Жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтамаларды, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден "цифрлық үкіметтің" шлюзі арқылы алады.";

"18. Перевозчик (физическое или юридическое лицо) (далее - услугополучатель) для получения государственной услуги направляет услугодателю через веб-портал "цифрового правительства" (далее – портал) заявление на субсидирование убытков перевозчика, связанных с осуществлением автомобильных пассажирских перевозок по социально значимым сообщениям в межрайонном (междугородном внутриобластном), внутрирайонном, городском (сельском) и пригородном сообщениях в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя по форме, согласно приложению 8 к настоящим Правилам (далее – заявление) и пакет документов по перечню, предусмотренному пунктом 9 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги "Субсидирование убытков перевозчика, связанных с осуществлением автомобильных пассажирских перевозок по социально значимым сообщениям в межрайонном (междугородном внутриобластном), внутрирайонном, городском (сельском) и пригородном сообщениях" согласно приложению 9 к настоящим Правилам (далее – Перечень).
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги изложены в Перечне.
На портале в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии заявления для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
При получении государственной услуги через портал, заявление в форме электронного документа, удостоверенного (подписанного) электронной цифровой подписью или удостоверенное одноразовым паролем, направляется через шлюз "цифрового правительства" в цифровую систему "Государственная база данных "Е-лицензирование" (далее – ГБД ЕЛ) в день приема документов.
Канцелярия услугодателя осуществляет регистрацию документов через ГБД ЕЛ в день их поступления.
Обработка заявления осуществляется услугодателем с момента поступления заявления в ГБД ЕЛ.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений осуществляется следующим рабочим днем.
Сведения документов, удостоверяющих личность, справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о государственной регистрации индивидуального предпринимателя, услугодатель получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".

14. "Жүргізушілердің еңбегі мен тынығуын ұйымдастыру, сондай-ақ тахографтарды қолдану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1288 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14095 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Жүргізушілердің еңбегі мен тынығуын ұйымдастыру, сондай-ақ тахографтарды қолдану" қағидаларында:
132-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"132. Карточкалар беруді карточкаларды дайындаушы жүзеге асырады.
Карточкаларды дайындаушы заңды тұлғаны немесе дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтамаларды цифрлық жүйелер арқылы дербес алады.".
15. "Теміржол көлігі саласында жүктерді тасымалдауға лицензия беру" мемлекеттік қызметті көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 12 наурыздағы № 130 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20140 болып тіркелген) енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Теміржол көлігі саласында жүктерді тасымалдауға лицензия беру" мемлекеттік қызметті көрсету қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы "Теміржол көлігі саласында жүктерді тасымалдауға лицензия беру" мемлекеттік қызметті көрсету қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы Заң) 10-бабы 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және "Теміржол көлігі саласында жүктерді тасымалдауға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету тәртібін айқындайды.";
4, 5 және 6-тармақтар жаңа редакцияда жазылсын:
"4. Жеке және заңды тұлға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) лицензия алу және (немесе) қайта ресімдеу үшін "цифрлық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы:
1) мынадай өтініштердің біреуін жолдайды:
осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес заңды тұлғаның лицензияны алу үшін өтініші (бұдан әрі – лицензия алу үшін ЗТ өтініші);
осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес жеке тұлғаның лицензияны алу үшін өтініші (бұдан әрі – лицензия алу үшін ЖТ өтініші);
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес лицензияны қайта ресімдеу үшін заңды тұлғаның өтініші (бұдан әрі – лицензияны қайта ресімдеу үшін ЗТ өтініші);
осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес лицензияны қайта ресімдеу үшін жеке тұлғаның өтініші (бұдан әрі – лицензияны қайта ресімдеу үшін ЖТ өтініші);

14. Внести в приказ и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1288 "Об утверждении Правил организации труда и отдыха водителей, а также применения тахографов". (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14095) следующие изменения:
в Правилах организации труда и отдыха водителей, а также применения тахографов, утвержденных указанным приказом:
пункт 132 изложить в следующей редакции:
"132. Выдача карточек осуществляется изготовителем карточек.
Изготовитель карточек самостоятельно получает справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица или индивидуального предпринимателя посредством цифровых систем.".
15. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 12 марта 2020 года № 130 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на перевозку грузов в сфере железнодорожного транспорта" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 20140):
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах оказания государственной услуги "Выдача лицензии на перевозку грузов в сфере железнодорожного транспорта", утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на перевозку грузов в сфере железнодорожного транспорта" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее - Закон о государственных услугах) и определяют порядок оказания государственной услуги "Выдача лицензии на перевозку грузов в сфере железнодорожного транспорта".";
пункты 4, 5 и 6 изложить в новой редакции:
"4. Физическое или юридическое лицо (далее – услугополучатель) для получения и (или) переоформления лицензии направляет услугодателю через веб-портал "цифрового правительства" (далее - портал):
1) одно из следующих заявлений:
заявление юридического лица для получения лицензии согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – заявление ЮЛ для получения лицензии);
заявление физического лица для получения лицензии согласно приложению 2 к настоящим Правилам (далее – заявление ФЛ для получения лицензии);
заявление юридического лица для переоформления лицензии согласно приложению 3 к настоящим Правилам (далее – заявление ЮЛ для переоформления лицензии);
заявление физического лица для переоформления лицензии согласно приложению 4 к настоящим Правилам (далее – заявление ФЛ для переоформления лицензии);

2) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 23 қаңтардағы № 47 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10409 болып тіркелген) теміржол көлігімен жүктерді тасымалдау қызметіне қойылатын бiлiктiлiк талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне қосымшаға сәйкес теміржол көлігімен жүктерді тасымалдау қызметіне қойылатын бiлiктiлiк талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне мәліметтер нысаны бойынша мәліметтерді толтырады (бұдан әрі – біліктілік талаптар).
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 5-қосымшада жазылған.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды портал арқылы берген кезде – көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күнін көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
Лицензияны қайта ресімдеу лицензияны қайта ресімдеу үшін ЗТ өтініші және (немесе) лицензияны қайта ресімдеу үшін ЖТ өтінішінде көрсетілетін жағдайларда жүзеге асырылады.
5. Мемлекеттік қызметті портал арқылы алу кезінде электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған (қол қойылған) немесе бір реттік құпиясөзбен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш құжаттар қабылданған күні "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы "Е-лицензиялау" мемлекеттік деректер қоры" цифрлық жүйесіне (бұдан әрі – ЕЛ МДҚ) жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті беруші құжаттар мен мәліметтерді олар келіп түскен күні тіркеуді жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті беруші өтінішті өңдеуді өтініш ЕЛ МДҚ-ға келіп түскен сәттен бастап жүзеге асырады.
Өтініш беруші жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жүгінген жағдайда өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
6. Жеке басты куәландыратын құжаттар, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, жеке кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу туралы, лицензия туралы анықтамаларды, "цифрлық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы төленген жағдайда лицензиялық алымның бюджетке төленгені туралы растауды көрсетілетін қызметті беруші "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпарат жүйелерінен алады.";
9, 10 және 11 -тармақтар жаңа редакцияда жазылсын:
"9. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызмет көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
Рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік цифрлық жүйесі арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректер автоматты режимде мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне түседі.
Көлік саласындағы уәкiлеттi орган мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актіні мемлекеттік тіркегеннен кейін үш жұмыс күн ішінде осы Қағидаларға енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты көрсетілетін қызметті берушіге, "цифрлық үкiметтiң" цифрлық инфрақұрылымының операторына және Бірыңғай байланыс-орталығына жібереді.

2) заполняет сведения по форме сведений к квалификационным требованиям, предъявляемым к деятельности по перевозке грузов железнодорожным транспортом, и перечню документов, подтверждающих соответствие им согласно приложения к квалификационным требованиям, предъявляемым к деятельности по перевозке грузов железнодорожным транспортом, и перечню документов, подтверждающих соответствие им, утвержденных приказом исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 23 января 2015 года № 47 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10409) (далее – квалификационные требования).
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги изложены в приложении 5 к настоящим Правилам.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов через портал – в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
Переоформление лицензии осуществляется в случаях, указанных в заявлении ЮЛ для переоформления лицензии и (или) заявлении ФЛ для переоформления лицензии.
5. При получении государственной услуги через портал, заявление в форме электронного документа, удостоверенного (подписанного) электронной цифровой подписью или удостоверенное одноразовым паролем, направляется через шлюз "цифрового правительства" в цифровую систему "Государственная база данных "Е-лицензирование" (далее – ГБД ЕЛ) в день приема документов.
Услугодатель осуществляет регистрацию документов и сведений, в день их поступления.
Обработка заявления осуществляется услугодателем с момента поступления заявления в ГБД ЕЛ.
В случае обращения заявителя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
6. Справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о государственной регистрации в качестве индивидуального предпринимателя, о лицензии, подтверждения оплаты в бюджет лицензионного сбора в случае оплаты через платежный шлюз "цифрового правительства" (далее – ПШЭП) услугодатель получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".";
пункты 9, 10 и 11 изложить в новой редакции:
"9. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг.
При оказании государственной услуги посредством государственной цифровой системы разрешений и уведомлений, данные о стадии оказания государственной услуги поступают в автоматическом режиме в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг.
Уполномоченный орган в области транспорта в течение трех рабочих дней после государственной регистрации подзаконного нормативного правового акта, направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях в настоящие Правила, определяющие порядок оказания государственной услуги, услугодателю, оператору цифровой инфраструктуры "цифрового правительства" и в Единый контакт-центр.

10. Мемлекеттік қызметтерді көрсету үшін қажетті мәліметті қамтитын цифрлық жүйесі істен шыққан жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші 1 (бір) жұмыс күні ішінде "цифрлық үкіметтің" цифрлық инфрақұрылымының операторын мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы, өтінішке берілген әкімшілік құжаттың нөмірі және коды немесе өтініштің бірегей сәйкестендіру нөмірі, әкімшілік құжаттың нөмірі мен коды, немесе рұқсат беру құжатының бірегей сәйкестендіру нөмірі, қателіктің нақты атауын көрсете отырып, қателіктің туындау сәтіне дейін авторландыру сәтінен бастап қадамдық скриншоттарды қоса бере отырып, көрсетілетін қызметті алушының жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі бойынша ақпаратты міндетті ұсынумен sd@nitec.kz электрондық пошта бойынша бірыңғай қолдау қызметіне сұрау салуды жіберу арқылы хабардар етеді.
11. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шағымды қарауды жоғары тұрған әкімшілік орган, лауазымды адам, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – шағымды қарайтын орган) жүргізеді.
Шағым көрсетілетін қызметті берушіге және (немесе) шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды адамға беріледі.
Көрсетілетін қызметті беруші, шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды адам шағым келіп түскен күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей оны және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жібереді.
Бұл ретте көрсетілетін қызметті беруші, лауазымды адам, шешімге, әрекетке (әрекетсіздікке) шағым жасайды, егер ол үш жұмыс күні ішінде шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын шешім не өзге де әкімшілік әрекет қабылдаса, шағымды қарайтын органға шағым жібермеуге құқылы.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы Заңның 25-бабы 2) тармағына сәйкес мемлекеттік қызметті тікелей көрсететін көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.";
1-қосымша осы тізбеге 47-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
2-қосымша осы тізбеге 48-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
3-қосымша осы тізбеге 49-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
4-қосымша осы тізбеге 49-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
5-қосымша осы тізбеге 51-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;

10. В случае сбоя цифровой системы, содержащей необходимые сведения для оказания государственной услуги, услугодатель в течение 1 (одного) рабочего дня уведомляет оператора цифровой инфраструктуры "цифрового правительства" посредством направления запроса в единую службу поддержки по электронной почте sd@nitec.kz с обязательным предоставлением информации по наименованию государственной услуги, номера и кода административного документа заявления или уникальный идентификационный номер заявления, номера и кода административного документа, или уникальный идентификационный номер разрешительного документа, индивидуальный идентификационный номер/бизнес идентификационный номер услугополучателя, с приложением пошаговых скриншотов с момента авторизации до момента возникновения ошибки с указанием точного времени ошибки.
11. Рассмотрение жалобы по вопросам оказания государственных услуг производится вышестоящим административным органом, должностным лицом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг (далее – орган, рассматривающий жалобу).
Жалоба подается услугодателю и (или) должностному лицу, чье решение, действие (бездействие) обжалуются.
Услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не позднее трех рабочих дней со дня поступления жалобы направляют ее и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
При этом услугодатель, должностное лицо, решение, действие (бездействие) обжалуются, вправе не направлять жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение трех рабочих дней примет решение либо иное административное действие, полностью удовлетворяющие требованиям, указанным в жалобе.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя непосредственно оказывающего государственную услугу, в соответствии с пунктом 2) статьи 25 Закона о государственных услугах подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.";
приложение 1 изложить в редакции согласно приложению 47 к настоящему перечню;
приложение 2 изложить в редакции согласно приложению 48 к настоящему перечню;
приложение 3 изложить в редакции согласно приложению 49 к настоящему перечню;
приложение 4 изложить в редакции согласно приложению 50 к настоящему перечню;
приложение 5 изложить в редакции согласно приложению 51 к настоящему перечню.

16. "Жолаушылар мен багажды тұрақты автомобильмен қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік тұрақты тасымалдау маршруттарын және қозғалыс кестелерін бекіту" "Мемлекеттік қызметті көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 29 сәуірдегі № 251 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20587 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықтың 5 тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Жеке және заңды тұлғалар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті берушіге "цифрлық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанындағы жолаушылар мен багажды автомобильмен қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік тұрақты тасымалдау маршруттарын және қозғалыс кестелерін бекітуге арналған өтінішті (бұдан әрі – өтініш) және осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес "Жолаушылар мен багажды автомобильмен қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік тұрақты тасымалдау маршруттарын және қозғалыс кестелерiн бекiту" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің (бұдан әрі – Тізбе) 9-тармағында көзделген тізбе бойынша құжаттар топтамасын жолдайды.
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес жазылған.
Мемлекеттік қызметті портал арқылы алған кезде электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған (қол қойылған) немесе бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы "Е-лицензиялау "мемлекеттік деректер базасы" цифрлық жүйесіне жіберіледі www.elicense.kz (бұдан әрі – ЕЛ МДБ) құжаттарды қабылдау күні.
Порталда көрсетілетін қызметті алушының ЕЛ МДБ "жеке кабинетінде" мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күнін көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін өтініштің қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
Өтінішті өңдеуді көрсетілетін қызметті беруші өтініш ЕЛ МДБ келіп түскен сәттен бастап жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады.
Жеке басты куәландыратын құжаттардың мәліметтерін, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы анықтамаларды көрсетілетін қызметті беруші "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден алады.";

16. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 29 апреля 2020 года № 251 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Утверждение маршрутов и расписания движений регулярных городских (сельских), пригородных и внутрирайонных автомобильных перевозок пассажиров и багажа" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20587) следующие изменения:
пункт 5 указанного приказа изложить в следующей редакции:
"5. Физические или юридические лица (далее – услугополучатель) для получения государственной услуги направляют услугодателю через веб-портал "цифрового правительства" (далее – портал) заявление на утверждение маршрутов и расписания движений регулярных городских (сельских), пригородных и внутрирайонных автомобильных перевозок пассажиров и багажа в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – заявление) и пакет документов по перечню, предусмотренному пунктом 9 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги "Утверждение маршрутов и расписания движений регулярных городских (сельских), пригородных и внутрирайонных автомобильных перевозок пассажиров и багажа" согласно приложению 2 к настоящим Правилам (далее – Перечень).
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги изложены согласно Приложению 2 к настоящим Правилам.
При получении государственной услуги через портал, заявление в форме электронного документа, удостоверенного (подписанного) электронной цифровой подписью или удостоверенное одноразовым паролем, направляется через шлюз "цифрового правительства" в цифровую систему "Государственная база данных "Е-лицензирование" www.elicense.kz (далее – ГБД ЕЛ) в день приема документов.
На портале в "личном кабинете" ГБД ЕЛ услугополучателя отображается статус о принятии заявления для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
Обработка заявления осуществляется услугодателем с момента поступления заявления в ГБД ЕЛ.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
Сведения документов, удостоверяющих личность, справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о государственной регистрации индивидуального предпринимателя, услугодатель получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".";

17. Жолаушыларды облысаралық, ауданаралық (облысішілік қалааралық) және халықаралық қатынастарда автобустармен, шағын автобустармен тұрақты емес тасымалдау, сондай-ақ жолаушыларды автобустармен, шағын автобустармен тұрақты тасымалдау жөніндегі қызметпен айналысу құқығына лицензия беру "Мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 28 мамырдағы № 318 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20791 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Мемлекеттік қызметті портал арқылы алған кезде электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған (қол қойылған) немесе бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы "Е-лицензиялау "мемлекеттік деректер базасы" цифрлық жүйесіне жіберіледі www.elicense.kz (бұдан әрі – ЕЛ МДБ) құжаттарды қабылдау күні.
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі құжаттарды олар келіп түскен күні ЕЛ МДБ тіркеуді жүзеге асырады.
Өтінішті өңдеуді көрсетілетін қызметті беруші өтініш ЕЛ МДБ келіп түскен сәттен бастап жүзеге асырады.".
Қазақстан Республикасы Көлік
және коммуникациялар
министрінің, Қазақстан
Республикасы Инвестициялар
және даму министрінің,
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының, Қазақстан
Республикасы Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрінің міндетін
атқарушының өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
1-қосымша
Қазақстан Республикасының
аумағында жүк көлігі
құралдарын өлшеудің
халықаралық сертификатын
қолдану және "Жүк көлік
құралдарын өлшеудің
халықаралық сертификатын
беру" мемлекеттік қызметті
көрсету қағидаларына 2-
қосымша
Нысан
Жүк көлік құралдарын өлшеудің халықаралық сертификатын алу үшін өтініш
1. Көлiк операторының атауы (ұйымның атауы мен мекенжайы, елiн қоса алғанда)
Тел. №
Факс №
Электрондық пошта
2. Тасымалдау шартының №1
CARNET TIR № (егер қолданылса)2
3. Жүк автокөлік құралы туралы ақпарат
3.1. Тіркеу нөмірі
Сүйрегіш/жүк автокөлігінің
Жартылай тіркеменің/тіркеменің
3.2. Аспа жүйесі
Сүйрегіш/жүк автокөлігінің
☐ әуедегі
☐ механикалық
☐ басқаша
Жартылай тіркеменің/тіркеменің
☐ әуедегі
☐ механикалық
☐ басқаша
1мысалы: жүкқұжат CMR №
21975 жылғы TIR Конвенциясына сәйкес
Өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (болса)
______________________________________________________
(қысқартусыз көрсету)
Менің дербес деректерімді Қазақстан Республикасының Көлік министрлігі Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитетінің аумақтық органына ______________________________________
(Бизнес сәйкестендіру нөмірі _______________) жинауға және өңдеуге, оның ішінде үшінші тұлғаларға беруге цифрлық жүйелерде қамтылған мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді беруге келісім беремін.
Цифрлық жүйеде бар, заңмен қорғалған құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Қолы____________________ 20 ____ жылғы "____" _____________
Қазақстан Республикасы Көлік
және коммуникациялар
министрінің, Қазақстан
Республикасы Инвестициялар
және даму министрінің,
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының, Қазақстан
Республикасы Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрінің міндетін
атқарушының өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
2-қосымша
Қазақстан Республикасының
аумағында жүк көлігі
құралдарын өлшеудің
халықаралық сертификатын
қолдану және
"Жүк көлік құралдарын
өлшеудің халықаралық
сертификатын беру"
мемлекеттік қызметті
көрсету қағидаларына
3-қосымша
"Жүк көлік құралдарын өлшеудің халықаралық сертификатын беру" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
Жүк көлік құралдарын өлшеудің халықаралық сертификатын беру
2.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің (бар болса) атауы
Жоқ
3.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) ұсыну тәсілдері
Көрсетілетін қызметті беруші;
"цифрлық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі және оның кіші түрлерін (бар болса) беру көрсетілетін қызметті берушімен жүзеге асырылады.
4.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету мерзімі
Бір жұмыс күні
5.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нысаны
Электрондық (ішінара цифрландырылған) / қағаз түрінде.
6.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса)
көрсету нәтижесі
Жүк көлік құралдарын өлшеудің халықаралық сертификаты немесе осы мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптары тізбесінің 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны және оның кіші түрлерін (бар болса): қағаз түрінде.
7.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін
8.
Көрсетілген қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі

17. Внести в приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 28 мая 2020 года № 318 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на право занятия деятельностью по нерегулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в междугородном межобластном, межрайонном (междугородном внутриобластном) и международном сообщениях, а также регулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в международном сообщении" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20791) следующие изменения:
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. При получении государственной услуги через портал, заявление в форме электронного документа, удостоверенного (подписанного) электронной цифровой подписью или удостоверенное одноразовым паролем, направляется через шлюз "цифрового правительства" в цифровую систему "Государственная база данных "Е-лицензирование" www.elicense.kz (далее – ГБД ЕЛ) в день приема документов.
Канцелярия услугодателя осуществляет регистрацию документов через ГБД ЕЛ в день их поступления.
Обработка заявления осуществляется услугодателем с момента поступления заявления в ГБД ЕЛ.".
Приложение 1
к перечню некоторых приказов
Министра транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан, Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан, исполняющего
обязанности Министра по инвестициям
и развитию Республики
Казахстан, Министра индустрии
и инфраструктурного
развития Республики Казахстан,
исполняющего обязанности
Министра индустрии и
инфраструктурного
развития Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 2 к Правилам
применения на территории
Республики Казахстан
международного сертификата
взвешивания грузовых
транспортных средств и
оказания государственных услуг
"Выдача международного
сертификата взвешивания
грузовых транспортных
средств"
Форма
Заявление для получения международного сертификата взвешивания грузовых транспортных средств
1. Транспортный оператор (название и адрес организации, включая страну)
Тел. №
Факс №
Электронная почта
2. Договор перевозки №1
CARNET TIR № (если применимо)2
3. Сведения о грузовом транспортном средстве
3.1. Регистрационный номер
Тягача/грузового автомобиля
Полуприцепа/прицепа
3.2. Система подвески
Тягача/грузового автомобиля
☐ воздушная
☐ механическая
☐ иная
Полуприцепа/прицепа
☐ воздушная
☐ механическая
☐ иная
Скачать
1например: Накладная CMR №
2в соответствии с Конвенцией TIR 1975 года
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) заявителя
____________________________________________________________
(указать без сокращений)
Даю согласие на сбор и обработку, в том числе и на передачу третьим
лицам моих персональных данных территориальному органу
____________________________________________________________
Комитета автомобильного транспорта и транспортного контроля
Министерства транспорта Республики Казахстан
(Бизнес идентификационный номер _____________________________),
и сведений составляющих охраняемую законом тайну, необходимых
для оказания государственной услуги, содержащихся
в цифровых системах.
Подпись ___________________
"_____" _____________ 20___года.
Приложение 2
к перечню некоторых приказов
Министра транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан, Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан, исполняющего
обязанности Министра по инвестициям
и развитию Республики Казахстан,
Министра индустрии и инфраструктурного
развития Республики Казахстан,
исполняющего обязанности
Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 3
к Правилам применения на
территории Республики
Казахстан международного
сертификата взвешивания
грузовых транспортных средств
и оказания государственных
услуг "Выдача международного
сертификата взвешивания
грузовых транспортных
средств"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача международного сертификата взвешивания грузовых транспортных средств"
1.
Наименование услугодателя
Выдача международного сертификата взвешивания грузовых транспортных средств
2.
Наименование подвида (при наличии) государственной услуги
Отсутствует
3.
Способы предоставления государственной услуги ее подвидов (при наличии)
Услугодатель; веб-портал "цифрового правительства" (далее – портал). Выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через услугодателя.
4.
Срок оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии) и ее подвидов (при наличии)
Один рабочий день.
5.
Форма оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии) и ее подвидов (при наличии)
Электронная (частично цифровизированная)/ бумажная.
6.
Результат оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии) и ее подвидов (при наличии)
Международный сертификат взвешивания грузовых транспортных средств либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренных пунктом 10 настоящего перечня основных требований к оказанию государственной услуги. Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
7.
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно.
8.
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации

1) көрсетілетін қызметті берушінің – еңбек заңнамасына сәйкес демалыссыз және мереке күндерінсіз, тәулік бойы;
2) порталда – тәулік бойы, жөндеу жұмыстарының жүргізілуіне байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда тәулік бойы жүзеге асырылады (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсетуге өтінішті мен Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсетун беру келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады)
9.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
1) көрсетілетін қызметті берушіге – өтініш;
2) порталда:
порталда көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанындағы өтініш.
Жеке басты куәландыратын құжат мәліметтерін көрсетілетін қызметті беруші "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден алады.
10.
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы бойынша;
5) "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімінің болмауы.
11
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда және қойылатын өзге де талаптар
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайы Министрліктің интернет-ресурсында www. gov. kz, Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитетінің бөлімі, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" деген кіші бөлімінде Министрліктің мекенжайы: 010000, Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы 32/1, электрондық пошта мекенжайы: kense.kattk@ transport.gov. kz, (8-7172) 98-37-53 телефоны немесе Қазақстан Республикасы Көлік министрінің блогына "Қазақстан Республикасы Көлік министрінің блогы" парағы) орналасқан.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдағы "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.

1) услугодателя - круглосуточно, без выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству;
2) портала - круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
9.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
1) услугодателю - заявление;
2) на портал: заявление в форме электронного документа, подписанный электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП) услугополучателя. Сведения документов, удостоверяющих личность, услугодатель получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
10.
Основания для отказа в оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
5) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
11.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства – www.gov.kz, раздел Комитета автомобильного транспорта и транспортного контроля, подраздел "Государственные услуги" Адрес Министерства: 010000, город Астана, проспект Кабанбай батыра 32/1, адрес электронной почты: kense.kattk@transport.gov.kz, телефон (8-7172) 98-37-53 либо на блог Министра транспорта Республики Казахстан (страница "Блог Министра транспорта Республики Казахстан".

Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
Қазақстан Республикасы Көлік
және коммуникациялар
министрінің, Қазақстан
Республикасы Инвестициялар
және даму министрінің,
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының, Қазақстан
Республикасы Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрінің міндетін
атқарушының өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
3-қосымша
Автомобиль
тасымалдаушыларын жүктерді
халықаралық автомобиль
тасымалдарын жүзеге асыруға
жіберу қағидаларына
1-қосымша
"Халықаралық автомобильмен тасымалдауды жүзеге асыруға рұқсат беру туралы куәлік және автокөлік құралына рұқсат беру карточкасын беру" мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Көлік министрлігі Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитетінің аумақтық бөлімшелері.
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің (бар болса) атауы
1) Шетелдік рұқсатты қолдана отырып, халықаралық автомобиль тасымалдарын жүзеге асыруға рұқсат беру куәлігі;
2) Шетелдік рұқсатты қолданбай халықаралық автомобиль тасымалдарын жүзеге асыруға рұқсат беру куәлігін беру;
3) Шетелдік рұқсатты қолдана отырып, автокөлік құралына рұқсат беру карточкасын беру;
4) Шетелдік рұқсатты қолданбай автокөлік құралына рұқсат беру карточкасын беру.
3
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) ұсыну тәсілдері
Барлық кіші түрлері "цифрлық үкіметтің" веб-порталы арқылы.
4
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету мерзімі
Барлық кіші түрлері 2 (екі) жұмыс күні.
5
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нысаны
Барлық кіші түрлері электрондық (ішінара цифрландырылған).
6
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нәтижесі
1) шетелдік рұқсатты қолдана отырып, халықаралық автомобильмен жүк тасымалдауға рұқсат беру куәлігі;
2) шетелдік рұқсатты қолданбай халықаралық автомобильмен жүк тасымалдауға рұқсат беру куәлігі;
3) шетелдік рұқсатты қолдана отырып автокөлік құралына рұқсат беру карточкасы;
4) шетелдік рұқсатты қолданбай автокөлік құралына рұқсат беру карточкасы.
7
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін.
8
Көрсетілген қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі

Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг Телефон единого контакт центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 3
к перечню некоторых приказов
Министра транспорта и
коммуникаций Республики
Казахстан, Министра по
инвестициям и развитию
Республики Казахстан,
исполняющего обязанности
Министра по инвестициям и
развитию Республики Казахстан,
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан,
исполняющего обязанности
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан, в
которые вносятся изменения и
дополнения
Приложение 1 к Правилам
допуска автомобильных
перевозчиков к осуществлению
международных автомобильных
перевозок грузов
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача удостоверения о допуске к осуществлению международных автомобильных перевозок и карточки допуска на автотранспортные средства"
1.
Наименование услугодателя
Территориальные органы Комитета автомобильного транспорта и транспортного контроля Министерства транспорта Республики Казахстан
2.
Наименование подвида (при наличии) государственной услуги
1) Выдача удостоверения допуска к осуществлению международных автомобильных перевозок с применением иностранного разрешения;
2) Выдача удостоверения допуска к осуществлению международных автомобильных перевозок без применения иностранного разрешения;
3) Выдача карточки допуска на автотранспортное средство с применением иностранного разрешения;
4) Выдача карточки допуска на автотранспортное средство без применения иностранного разрешения.
3.
Способы предоставления государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
По всем подвидам через веб-портал "цифрового правительства"
4.
Срок оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
По всем подвидам 2 (два) рабочих дня.
5.
Форма оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
По всем подвидам электронная (частично цифровизированная).
6.
Результат оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
1) Удостоверение допуска к осуществлению международных автомобильных перевозок с применением иностранного разрешения;
2) Удостоверения допуска к осуществлению международных автомобильных перевозок без применения иностранного разрешения;
3) Карточка допуска на автотранспортное средство с применением иностранного разрешения;
4) Карточка допуска на автотранспортное средство без применения иностранного разрешения.
7.
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии) и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно.
8.
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации

1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 12.00-ден 13.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 8.00-ден 17.30-ға дейін.
Құжаттарды қабылдау және Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсетун беру сағат 12.00-ден 13.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 8.00-ден 16.30-ға дейін жүзеге асырылады.
Ақмола, Батыс Қазақстан, Жамбыл, Солтүстік Қазақстан облыстары және Шымкент қаласы бойынша көліктік бақылау инспекциялары үшін жұмыс режимі Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
Құжаттарды қабылдау және Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі және оның кіші түрлерін (бар болса) беру сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін жүзеге асырылады.
2) порталда - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы.
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтініштерді қабылдау және Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
9
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Шетелдік рұқсатты қолданбай Рұқсатты алу үшін және шетелдік рұқсатты қолданбай рұқсат карточкасын алу үшін көрсетілетін қызметті берушіге мыналарды:
1) алынатын мемлекеттік көрсетілетін қызметке байланысты осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) қол қойылған электрондық құжат нысанындағы өтінішті;
2) автокөлік құралын жалдау шартының түрлі-түсті электрондық көшірмесін (автокөлік құралын жалға алған жағдайда);
3) жартылай тіркемені (тіркемені) қоспағанда, тахографты мерзімді тексеру (инспекциялау) туралы куәліктің түрлі-түсті электрондық көшірмесін;
4) жартылай тіркемені (тіркемені) қоспағанда, тахографты тексеру туралы сертификаттың түрлі-түсті электрондық көшірмесі. Көрсетілетін қызметті алушы өтініштегі және ұсынылатын құжаттардағы мәліметтердің (мемлекеттік тіркеу белгісі, көлік құралының типі, маркасы, моделі, 8 мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі және оның кіші түрлері (бар болса) шығарылған күні, автокөлік құралдарын жалдау шарты туралы мәліметтер (бар болса) және көшірмелері тахографты мерзімді тексеру (инспекция) туралы куәлік). Шетелдік рұқсатты қолдана отырып рұқсат алу үшін және шетелдік рұқсатты қолдана отырып рұқсат карточкасын көрсетілетін қызметті алушыға портал арқылы жібереді:

1) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно, с 8.00 до 17.30 часов с перерывом на обед с 12.00 часов до 13.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется с 8.00 до 16.30 с перерывом на обед с 12.00 до 13.30 часов.
Для инспекций транспортного контроля по городу Шымкент, Жамбылской, Северо-Казахстанской, Западно-Казахстанской, Акмолинской областям режим работы:
с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется с 9.00 до 17.30 с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
9.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Для получения Допуска без применения иностранного разрешения и карточки допуска на автотранспортное средство без применения иностранного разрешения направляют услугодателю через портал:
1) заявление в форме электронного документа, подписанный электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя, по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам в зависимости от получаемой государственной услуги;
2) цветную электронную копию договора аренды автотранспортного средства (в случае аренды автотранспортного средства);
3) цветную электронную копию свидетельства о периодической проверке (инспекции) тахографа, за исключением на полуприцеп (прицеп);
4) цветную электронную копию сертификата о поверке тахографа, за исключением на полуприцеп (прицеп). Услугополучатель обеспечивает полноту и достоверность сведений в заявлении и предоставляемых документах (государственный регистрационный знак, тип, марка, модель транспортного средства, 8 Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии) дата его выпуска, сведения о договоре аренды автотранспортных средств (при наличии) и копии свидетельства о периодической проверке (инспекции) тахографа). Для получения Допуска с применением иностранного разрешения и карточки допуска с применением иностранного разрешения направляют услугополучателю через портал:

1) көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) қол қойылған электрондық құжат нысанындағы өтінішті осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін мемлекеттік қызметке байланысты;
2) Осы Қағидалардың 8-тармағында көзделген құжаттар;
3)автокөлік құралын жалдау шартының түрлі-түсті электрондық көшірмесі (автокөлік құралын жалға алған жағдайда);
4)жартылай тіркемені (тіркемені) қоспағанда, тахографты мерзімді тексеру (инспекциялау) туралы куәліктің түрлі-түсті электрондық көшірмесі;
5) жартылай тіркемені (тіркемені) қоспағанда, тахографты тексеру туралы сертификаттың түрлі-түсті электрондық көшірмесі. Көрсетілетін қызметті алушы өтініште және ұсынылатын құжаттарда (мемлекеттік тіркеу белгісі, көлік құралының типі, маркасы, моделі, шығарылған күні, автокөлік құралдарын жалдау шарты туралы мәліметтер (бар болса) және тахографты мерзімді тексеру (инспекция) туралы куәліктің көшірмелері)мәліметтердің толықтығы мен дұрыстығын қамтамасыз етеді.
10
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы бойынша;
5) "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімінің болмауы.
11
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда және қойылатын өзге де талаптар
Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары интернет-ресурстарда орналастырылған:
1) Министрліктің – www.transport.gov.kz "Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитеті" бөлімінің "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімі; www.еgov.kz порталы.

1) заявления в форме электронного документа, подписанный электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя, по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам в зависимости от получаемой государственной услуги;
2) документы, предусмотренные пунктом 8 настоящих Правил;
3) цветную электронную копию договора аренды автотранспортного средства (в случае аренды автотранспортного средства);
4) цветную электронную копию свидетельства о периодической проверке (инспекции) тахографа, за исключением на полуприцеп (прицеп);
5) цветную электронную копию сертификата о поверке тахографа, за исключением на полуприцеп (прицеп). Услугополучатель обеспечивает полноту и достоверность сведений в заявлении и предоставляемых документах (государственный регистрационный знак, тип, марка, модель транспортного средства, дата его выпуска, сведения о договоре аренды автотранспортных средств (при наличии) и копии свидетельства о периодической проверке (инспекции) тахографа)
10.
Основания для отказа в оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
5) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
11.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
1) Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах: Министерства – www.transport.gov.kz, раздел "Государственные услуги" раздел "Комитет автомобильного транспорта и транспортного контроля"; Портал www.еgov.kz.

2) Көрсетілетін қызметті алушының Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі Бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібі және мәртебесі туралы ақпаратты алуға мүмкіндігі бар.
3) Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі Бірыңғай байланыс орталығының телефоны: 1414, 8 800 080 7777.
4) Көрсетілетін қызметті алушы ЭЦҚ болған жағдайда Мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алады.
Қазақстан Республикасы Көлік
және коммуникациялар
министрінің, Қазақстан
Республикасы Инвестициялар
және даму министрінің,
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының, Қазақстан
Республикасы Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрінің міндетін
атқарушының өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
4-қосымша
Халықаралық автомобильмен
жүк тасымалдауды жүзеге
асыруға автомобильмен
тасымалдаушыға рұқсат беру
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
________________________________________________________________________________________(көліктік бақылау органының атауы)
Өтініш
Шетелдік рұқсатты қолданбай, халықаралық автомобильмен жүк тасымалдауды жүзеге асыруға рұқсат беру куәлігін және (немесе) Шетелдік рұқсатты қолданбай автокөлік құралына рұқсат беру карточкасын алуға арналған
________________________________________________________________________
(жеке кәсіпкердің ТАӘ (бар болған жағдайда) немесе заңды тұлғаның атауы)
Мына автокөлік құралдарына шетелдік рұқсатты қолданбай, халықаралық автомобильмен жүк тасымалдауды жүзеге асыруға рұқсат беру куәлігін және (немесе) шетелдік рұқсатты қолданбай автокөлік құралына рұқсат беру карточкасын беруді сұраймын:
Р/с №
Автокөлік құралының маркасы
Мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгісі
АКҚ сәйкестендіру нөмірі (VIN)
Теңгерімдегі АКҚ/ жалға алу құқығындағы АКҚ
АКҚ жалға алған жағдайда, АКҚ жалға алу шартының қолданылу мерзімі
Жүргізушінің ТАӘ (бар болған жағдайда), ЖСН
ЖСН/БСН ____________________________________________
Мекенжайы _________________________________________
(индекс, қала, аудан, облыс, көше, үйдің№, телефон, факс)
Қоса берілетін құжаттар:
_______________________________________________________________
Цифрлық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін
_________________________________________________________________________
ТАӘ (бар болған жағдайда) (қолы)
Мөр орны (болған жағдайда)
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
АКҚ – Автокөлік құралы;
ЖСН – Жеке сәйкестендіру нөмірі;
БСН – Бизнес сәйкестендіру нөмірі;
ТАӘ – тегі, аты, әкесінің аты.
Қазақстан Республикасы Көлік
және коммуникациялар
министрінің, Қазақстан
Республикасы Инвестициялар
және даму министрінің,
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының, Қазақстан
Республикасы Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрінің міндетін
атқарушының өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
5-қосымша
Халықаралық автомобильмен
жүк тасымалдауды жүзеге
асыруға автомобильмен
тасымалдаушыға рұқсат беру
қағидаларына
3-қосымша
Форма
Нысан
______________________________________________________
(көліктік бақылау органының атауы)
Өтініш
Шетелдік рұқсатты қолданбай, халықаралық автомобильмен жүк тасымалдауды жүзеге асыруға рұқсат беру куәлігін және (немесе) Шетелдік рұқсатты қолданбай автокөлік құралына рұқсат беру карточкасын алуға арналған
________________________________________________________________________
(жеке кәсіпкердің ТАӘ (бар болған жағдайда) немесе заңды тұлғаның атауы)
Мына автокөлік құралдарына шетелдік рұқсатты қолдана отырып, халықаралық автомобильмен жүк тасымалдауды жүзеге асыруға рұқсат беру куәлігін және (немесе) шетелдік рұқсатты қолдана отырып автокөлік құралына рұқсат беру карточкасын беруді сұраймын:
Р/с№
Автокөлік құралының маркасы
Мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгісі
АКҚ сәйкестендіру нөмірі (VIN)
Теңгерімдегі АКҚ/ Жжалға алу құқығындағы АКҚ
АКҚ жалға алған жағдайда, АКҚ жалға алу шартының қолданылу мерзімі
Жүргізушінің ТАӘ (бар болған жағдайда) ЖСН
(ЖСН)/(БСН) ___________________________________________
Мекенжайы _________________________________________
(индекс, қала, аудан, облыс, көше, үйдің №, телефон, факс)
Қоса берілетін құжаттар:________________________________________
Цифрлық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін
_________________________________________________________________________ТАӘ (бар болған жағдайда) (қолы)
Мөр орны (болған жағдайда)
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
АКҚ – Автокөлік құралы;
ЖСН – Жеке сәйкестендіру нөмірі;
БСН – Бизнес сәйкестендіру нөмірі;
ТАӘ – тегі, аты, әкесінің аты.
Қазақстан Республикасы Көлік
және коммуникациялар
министрінің, Қазақстан
Республикасы Инвестициялар
және даму министрінің,
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының, Қазақстан
Республикасы Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрінің міндетін
атқарушының өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
6-қосымша
Халықаралық автомобильмен
жүк тасымалдауды жүзеге
асыруға автомобильмен
тасымалдаушыға рұқсат беру
қағидаларына
8-қосымша
Форма
Нысан
__________________________________________________________________________(көліктік бақылау органының атауы)
Өтініш
Жаңа шетелдік рұқсатты қолданбай, халықаралық автомобильмен жүк тасымалдауды жүзеге асыруға рұқсат беру куәлігін және (немесе) шетелдік рұқсатты қолданбай автокөлік құралына рұқсат беру карточкасын алуға
__________________________________________________________________________
(жеке кәсіпкердің ТАӘ (бар болған жағдайда) заңды тұлғаның атауы)
Мынадай автокөлік құралдарына:
1) жеке кәсіпкердің ТАӘ (бар болған жағдайда), атауымен, орналасқан жерінің өзгеруіне;
2) заңды тұлғаның атауының, орналасқан жерінің өзгеруіне және қайта ұйымдастырылуына;

2) Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
3) Телефон Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
4) Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
Приложение 4
к перечню некоторых приказов
Министра транспорта и
коммуникаций Республики
Казахстан, Министра по
инвестициям и развитию
Республики Казахстан,
исполняющего обязанности
Министра по инвестициям и
развитию Республики Казахстан,
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан,
исполняющего обязанности
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан, в
которые вносятся изменения и
дополнения
Приложение 2 к Правилам
допуска автомобильных
перевозчиков к осуществлению
международных автомобильных
перевозок грузов
Форма
______________________________________________________
(наименование органа транспортного контроля)
Заявление на получение Удостоверения допуска к осуществлению международных автомобильных перевозок грузов без применения иностранного разрешения и (или) карточки допуска на автотранспортное средство без применения иностранного разрешения _________________________________________________________________
(ФИО (при его наличии) индивидуального предпринимателя или наименование юридического лица)
Прошу выдать удостоверение допуска без применения иностранного разрешения и (или) карточки допуска без применения иностранного разрешения на следующие автотранспортные средства:
№ п/п
Марка автотран
спортного средства
Государственный регистрационный номерной знак
Идентифи
кационный номер (VIN) АТС
АТС на балансе/ АТС на праве аренды
В случае аренды АТС срок действия договора аренды АТС
ФИО (при его наличии) водителя, ИИН
Скачать
ИИН/БИН ____________________________________________
Адрес ________________________________________________
(индекс, город, район, область, улица, № дома, телефон, факс)
Прилагаемые документы: ______________________________________________________
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую
законом тайну, содержащихся в цифровых системах
_____________________________________________________
ФИО (при его наличии) (подпись)
Место печати (в случае наличия)
Расшифровка аббревиатур:
АТС – Автотранспортное средство;
ИИН – Индивидуальный идентификационный номер;
БИН – Бизнес-идентификационный номер;
ФИО – фамилия, имя, отчество.
Приложение 5
к перечню некоторых приказов
Министра транспорта и
коммуникаций Республики
Казахстан, Министра по
инвестициям и развитию
Республики Казахстан,
исполняющего обязанности
Министра по инвестициям и
развитию Республики Казахстан,
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан,
исполняющего обязанности
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан, в
которые вносятся изменения и
дополнения
Приложение 3 к Правилам
допуска автомобильных
перевозчиков к осуществлению
международных автомобильных
перевозок грузов
Форма
______________________________________________________
(наименование органа транспортного контроля)
Заявление на получение Удостоверения допуска к осуществлению международных автомобильных перевозок грузов с применением иностранного разрешения и (или) карточки допуска на автотранспортное средство с применением иностранного разрешения ___________________________________________________________
(ФИО (при его наличии)
индивидуального предпринимателя или наименование юридического лица)
Прошу выдать удостоверение допуска с применением иностранного разрешения и (или) карточки допуска с применением иностранного разрешения на следующие автотранспортные средства:
№ п/п
Марка автотранс
портного средства
Государственный регистрационный номерной знак
Идентифи
кационный номер (VIN) АТС
АТС на балансе/ АТС на праве аренды
В случае аренды АТС, срок действия договора аренды АТС
ФИО (при его наличии) водителя, ИИН
Скачать
ИИН/БИН _______________________________________________
Адрес ___________________________________________________
(индекс, город, район, область, улица, № дома, телефон, факс)
Прилагаемые документы: __________________________________
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую
законом тайну, содержащихся в цифровых системах
________________________________________________________
ФИО (при его наличии) (подпись)
Место печати (в случае наличия)
Расшифровка аббревиатур:
АТС – Автотранспортное средство;
ИИН – Индивидуальный идентификационный номер;
БИН – Бизнес-идентификационный номер;
ФИО – фамилия, имя, отчество.
Приложение 6
к перечню некоторых приказов
Министра транспорта и
коммуникаций Республики
Казахстан, Министра по
инвестициям и развитию
Республики Казахстан,
исполняющего обязанности
Министра по инвестициям и
развитию Республики Казахстан,
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан,
исполняющего обязанности
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан, в
которые вносятся изменения и
дополнения
Приложение 8 к Правилам
допуска автомобильных
перевозчиков к осуществлению
международных автомобильных
перевозок грузов
Форма
_______________________________________________________________
(наименование органа транспортного контроля)
Заявление
на получение нового Удостоверения допуска к осуществлению международных автомобильных перевозок грузов без применения иностранного разрешения и (или) карточки допуска на автотранспортное средство без применения иностранного разрешения __________________________________________________________________________
(ФИО (при его наличии)
индивидуального предпринимателя или наименование юридического лица)
Прошу выдать новое удостоверение допуска без применения иностранного разрешения и (или) карточки допуска без применения иностранного разрешения на следующие автотранспортные средства в связи с:
1) изменения ФИО, наименования, местонахождения индивидуального предпринимателя;
2) изменения наименования, местонахождения, перерегистрации и(или) реорганизации юридического лица;

3) автокөлік құралының мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгісінің ауысуына байланысты Халықаралық автомобильмен жүк тасымалдауды жүзеге асыруға жаңа рұқсат беру куәлігін және (немесе) рұқсат беру карточкасын беруіңізді сұраймын.
(керегінің астын сызу)
Р/с №
Автокөлік құралының маркасы
Мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгісі
АКҚ сәйкестендіру нөмірі (VIN)
Теңгерімдегі АКҚ/ Жалға алу құқығындағы АКҚ
АКҚ жалға алған жағдайда, АКҚ жалға алу шартының қолданылу мерзімі
Жүргізушінің ТАӘ (бар болған жағдайда) ЖСН
ЖСН/БСН_______________________________________________
Мекенжайы______________________________________________________________
(индекс, қала, аудан, облыс, көше, үйдің №, телефон, факс)
Қоса берілетін құжаттар:
_______________________________________________________________
Цифрлық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді
пайдалануға келісемін_____________________________
ТАӘ (бар болған жағдайда) (қолы)
Мөр орны (болған жағдайда)
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
АКҚ – Автокөлік құралы;
ЖСН – Жеке сәйкестендіру нөмірі;
БСН – Бизнес сәйкестендіру нөмірі;
ТАӘ – тегі, аты, әкесінің аты.
Қазақстан Республикасы Көлік
және коммуникациялар
министрінің, Қазақстан
Республикасы Инвестициялар
және даму министрінің,
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының, Қазақстан
Республикасы Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрінің міндетін
атқарушының өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
7-қосымша
Халықаралық автомобильмен
жүк тасымалдауды жүзеге
асыруға автомобильмен
тасымалдаушыға рұқсат беру
қағидаларына
9-қосымша
Нысан
__________________________________________________________________________
(көліктік бақылау органының атауы)
Өтініш
Жаңа шетелдік рұқсатты қолданбай, халықаралық автомобильмен жүк тасымалдауды жүзеге асыруға рұқсат беру куәлігін және (немесе) шетелдік рұқсатты қолдана отырып, автокөлік құралына рұқсат беру карточкасын алуға
_______________________________________________
(жеке кәсіпкердің ТАӘ (бар болған жағдайда) заңды тұлғаның атауы)
Мынадай автокөлік құралдарына:
1) жеке кәсіпкердің ТАӘ (бар болған жағдайда), атауымен, орналасқан жерінің өзгеруіне;
2) заңды тұлға атауының, орналасқан жерінің өзгеруіне және қайта ұйымдастырылуына;
3) автокөлік құралының мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгісінің ауысуына байланысты Халықаралық автомобильмен жүк тасымалдауды жүзеге асыруға жаңа рұқсат беру куәлігін және (немесе) рұқсат беру карточкасын беруіңізді сұраймын.
(керегінің астын сызу)
Р/с№
Автокөлік құралының маркасы
Мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгісі
АКҚ сәйкестендіру нөмірі (VIN)
Теңгерімдегі АКҚ/ Жалға алу құқығындағы АКҚ
АКҚ жалға алған жағдайда, АКҚ жалға алу шартының қолданылу мерзімі
Жүргізушінің ТАӘ (бар болған жағдайда) ЖСН
ЖСН/БСН_______________________________________________
Мекенжайы___________________________________________________________(индекс, қала, аудан, облыс, көше, үйдің №, телефон, факс)
Қоса берілетін құжаттар:
__________________________________________________________________________
Цифрлық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін _______
ТАӘ (бар болған жағдайда) (қолы)________________________________________
Мөр орны (болған жағдайда)_____________________________________________
Аббревиатуралардың толық жазылуы:_____________________________________
АКҚ – Автокөлік құралы;________________________________________________
ЖСН – Жеке сәйкестендіру нөмірі;________________________________________
БСН – Бизнес сәйкестендіру нөмірі;_______________________________________
ТАӘ – тегі, аты, әкесінің аты._____________________________________________
Қазақстан Республикасы Көлік
және коммуникациялар
министрінің, Қазақстан
Республикасы Инвестициялар
және даму министрінің,
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының, Қазақстан
Республикасы Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрінің міндетін
атқарушының өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
8-қосымша
Қалалық рельстік көліктің
көлік құралдарын мемлекеттік
тіркеу қағидаларына
1-қосымша
_____________________________________________________________________ (көрсетілетін қызметті беруші атауы) _____________________________________________________________________ (ұйым атауы, заңды тұлғаның атауы не жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) туған күні, үй мекенжайы, телефоны) (қызмет алушы туралы ақпарат "Жеке тұлға" мемлекеттік деректер қоры немесе "Заңды тұлға" мемлекеттік деректер қоры арқылы автоматты түрде тартылады)
Өтініш
______________________________________________________________(меншік, мүліктік жалдау, жалға алу немесе лизинг)
құқығында тиесілі қалалық рельстік көліктің көлік құралдарын тіркеуді сұраймын.
Мекенжайы:__________________қаласы, ____________________________көшесі
жеке сәйкестендіру нөмірі/ бизнес сәйкестендіру нөмірі:
_____________________________________________________________________
байланыс телефондары (факс)___________________________________________
Тізбе ________________________________________ парақта қоса беріледі.
Цифрлық жүйелерде қамтылатын Заңмен қорғалатын құпияны құрайтын
мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Қазақстан Республикасы Көлік
және коммуникациялар
министрінің, Қазақстан
Республикасы Инвестициялар
және даму министрінің,
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының, Қазақстан
Республикасы Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрінің міндетін
атқарушының өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
9-қосымша
Қалалық рельсті көліктің
көлік құралдарын
мемлекеттік тіркеу
қағидаларына
2-қосымша
"Қалалық рельстік көліктің көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Астана, Алматы, Павлодар, Өскемен және Теміртау қалаларының жергілікті атқарушы органдары
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің (бар болса) атауы
1) Қалалық рельсті көліктің көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу; 2) қалалық рельсті көліктің көлік құралдарын қалалық рельсті көліктің көлік құралдарының тізілімінен алып тастау.
3
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) ұсыну тәсілдері
"Цифрлық үкіметтің" веб-порталы
4
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету мерзімі
2 (екі) жұмыс күні
5
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нысаны
Электрондық (ішінара цифрландырылған)
6
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нәтижесі
Қалалық рельсті көліктің көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу кезінде осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қалалық рельсті көліктің көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік ресімделеді; қалалық рельсті көліктің көлік құралдарын қалалық рельсті көліктің көлік құралдарының тізілімінен алып тастаған кезде қалалық рельсті көліктің көлік құралдарының тізілімінен қалалық рельсті көліктің көлік құралдарын алып тастау туралы хабарлама ресімделеді; немесе Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсетукөрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны және оның кіші түрлерін (бар болса): электрондық.
7
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
1. Қалалық рельстік көліктің көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу жеке және заңды тұлғаларға ақылы негізде көрсетіледі.

3) замены государственного регистрационного номерного знака автотранспортного средства. (нужное подчеркнуть)
№ п/п
Марка автотранс
портного средства
Государственный регистрационный номерной знак
Идентификационный номер (VIN) АТС
АТС на балансе/ АТС на праве аренды
В случае аренды АТС, срок действия договора аренды АТС
ФИО (при его наличии) водителя, ИИН
Скачать
ИИН/БИН _______________________________________________
Адрес ___________________________________________________
(индекс, город, район, область, улица, № дома, телефон, факс)
Прилагаемые документы:
_________________________________________________________
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую
законом тайну, содержащихся в цифровых системах
_________________________________________________________
ФИО (при его наличии) (подпись)
Место печати (в случае наличия)
Расшифровка аббревиатур:
АТС – Автотранспортное средство;
ИИН – Индивидуальный идентификационный номер;
БИН – Бизнес-идентификационный номер;
ФИО – фамилия, имя, отчество.
Приложение 7 к перечню
некоторых приказов Министра
транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан, Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан,
исполняющего
обязанности Министра по инвестициям
и развитию Республики Казахстан,
Министра индустрии и инфраструктурного
развития Республики Казахстан,
исполняющего обязанности
Министра индустрии и инфраструктурного
развития Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
и дополнения
Приложение 9
к Правилам допуска
автомобильных перевозчиков
к осуществлению международных
автомобильных перевозок
грузов
Форма
_________________________________________________________
(наименование органа транспортного контроля)
Заявление
на получение нового Удостоверения допуска к осуществлению международных
автомобильных перевозок грузов с применением иностранного разрешения
и (или) карточки допуска на автотранспортное средство с применением иностранного разрешения
_____________________________________________________
(ФИО (при его наличии)
индивидуального предпринимателя или наименование юридического лица)
Прошу выдать новое удостоверение допуска с применением иностранного разрешения и (или) карточки допуска с применением иностранного разрешения на следующие автотранспортные средства в связи с:
1) изменения ФИО, наименования, местонахождения индивидуального предпринимателя;
2) изменения наименования, местонахождения, перерегистрации и(или) реорганизации юридического лица;
3) замены государственного регистрационного номерного знака автотранспортного средства. (нужное подчеркнуть)
№ п/п
Марка автотран
спортного средства
Государственный регистрационный номерной знак
Идентифи
кационный номер (VIN) АТС
АТС на балансе/ АТС на праве аренды
В случае аренды АТС, срок действия договора аренды АТС
ФИО (при его наличии) водителя, ИИН
Скачать
ИИН/БИН _________________________________________________
Адрес_____________________________________________________
(индекс, город, район, область, улица, № дома, телефон, факс)
Прилагаемые документы:
___________________________________________________________
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую
законом тайну, содержащихся в цифровых системах
_____________________________ __________
ФИО (при его наличии) (подпись)
Место печати (в случае наличия)
Расшифровка аббревиатур:
АТС – Автотранспортное средство;
ИИН – Индивидуальный идентификационный номер;
БИН – Бизнес-идентификационный номер;
ФИО – фамилия, имя, отчество.
Приложение 8
к перечню некоторых приказов
Министра транспорта и
коммуникаций Республики
Казахстан, Министра по
инвестициям и развитию
Республики Казахстан,
исполняющего обязанности
Министра по инвестициям и
развитию Республики Казахстан,
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан,
исполняющего обязанности
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан, в
которые вносятся изменения и
дополнения
Приложение 1
к Правилам государственной
регистрации транспортных средств
городского рельсового транспорта
____________________________________________________________________
(наименование услугодателя)
от ____________________________________________________________________
(наименование организации, юридический адрес или фамилия, имя, отчество (при его
наличии) физического лица, дата рождения, домашний адрес, телефон) (сведения об
услугополучателе автоматически подтягиваются через государственную базу данных
"Физические лица" или государственную базу данных "Юридические лица")
Заявление
Прошу зарегистрировать транспортные средства городского рельсового транспорта,
принадлежащие на праве ________________________,
(собственности, имущественного найма, аренды или лизинга)
в количестве ___ единиц.
Адрес:
город _______________________, улица ____________________________
индивидуальный идентификационный номер, бизнес идентификационный
номер: ________________________________________________________
контактные телефоны (факс), ____________________________________
Перечень прилагается на ___ листах.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую Законом тайну, содержащихся в цифровых системах.
Приложение 9
к перечню некоторых приказов
Министра транспорта и
коммуникаций Республики
Казахстан, Министра по
инвестициям и развитию
Республики Казахстан,
исполняющего обязанности
Министра по инвестициям и
развитию Республики Казахстан,
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан,
исполняющего обязанности
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан, в
которые вносятся изменения и
дополнения
Приложение 2 к Правилам
государственной регистрации
транспортных средств
городского рельсового
транспорта
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Государственная регистрация транспортных средств городского рельсового транспорта"
1
Наименование услугодателя
Местные исполнительные органы городов Астана, Алматы, Павлодар, Усть-Каменогорск и Темиртау
2
Наименование подвида (при наличии) государственной услуги
1) Государственная регистрация транспортных средств городского рельсового транспорта;
2) Исключение транспортных средств городского рельсового транспорта из реестра транспортных средств городского рельсового транспорта.
3
Способы предоставления государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Веб-портал "цифрового правительства"
4
Срок оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
2 (два) рабочих дня
5
Форма оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Электронная (частично цифровизированными)
6
Результат оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
При государственной регистрации транспортных средств городского рельсового транспорта оформляется свидетельство о государственной регистрации транспортных средств городского рельсового транспорта по форме, согласно приложению 3 к настоящим правилам; при исключении транспортных средств городского рельсового транспорта из реестра транспортных средств городского рельсового транспорта оформляется извещения об исключении транспортных средств городского рельсового транспорта из реестра транспортных средств городского рельсового транспорта; либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Результат оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии) направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя.
Форма предоставления государственной услуги: электронная.
7
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
1) Государственная регистрация транспортных средств городского рельсового транспорта оказывается на платной основе физическим и юридическим лицам.

Қалалық рельстік көліктің көлік құралдарының куәлігін мемлекеттік тіркеу үшін алым Қазақстан Республикасының салық кодексінде белгіленген тәртіппен және мөлшерде алынады және алым төленген күні қолданыстағы 0,25 айлық есептік көрсеткішті құрайды.
Бюджетке тіркеу алымының сомасын төлеу қолма-қол және қолма-қол емес нысанда екінші деңгейдегі банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы немесе "цифрлық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылады.
2. Қалалық рельстік көліктің көлік құралдарын қалалық рельстік көліктің көлік құралдарының тізілімінен шығару тегін жүзеге асырылады.
8
Көрсетілген қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі
1) Портал арқылы – тәулігіне 24 сағат, жөндеу жұмыстарымен байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда (қызмет алушы жұмыс уақытынан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда, өтінішті қабылдау және Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсетун беру Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады).
2) Қызмет көрсетуші арқылы – дүйсенбіден жұмаға дейін, сағат 09:00-ден 18:30-ға дейін, түскі үзіліс 13:00-ден 14:30-ға дейін, демалыс және мереке күндерін қоспағанда, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес.
Жергілікті атқарушы органдардың жұмыс кестесі:
Астана қаласы – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда дүйсенбіден жұмаға дейін, сағат 07:30-ден 17:00-ге дейін, түскі үзіліс 12:00-ден 13:30-ға дейін;
Алматы қаласы – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда дүйсенбіден жұмаға дейін, сағат 08:30-ден 18:00-ге дейін, түскі үзіліс 12:30-ден 14:00-ге дейін;
Шығыс Қазақстан облысы – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда дүйсенбіден жұмаға дейін, сағат 08:00-ден 17:30-ға дейін, түскі үзіліс 12:00-ден 13:30-ға дейін.
9
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Қалалық рельстік көліктің көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу үшін:
1) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ қойылған немесе бір реттік парольмен куәландырылған өтініш;
2) меншік құқығын растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
3) дайындаушы зауыттың қалалық рельстік көліктің көлік құралының әрбір бірлігіне арналған техникалық паспорттың электрондық көшірмесі (формуляр). Қалалық рельстік көліктің көлік құралдарын алып тастау үшін:

Сбор за государственную регистрацию свидетельства транспортных средств городского рельсового транспорта взимается в порядке и размере, установленных Налоговым кодексом Республики Казахстан и составляет 0,25 месячного расчетного показателя, действующего на дату оплаты сбора.
Оплата суммы регистрационного сбора в бюджет осуществляется в наличной и безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций или через платежный шлюз "цифрового правительства".
2) Исключение транспортных средств городского рельсового транспорта из реестра транспортных средств городского рельсового транспорта осуществляется на бесплатной основе.
8
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации
1) портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
2) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно, с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан;
График работы для местных исполнительных органов:
города Астана - с понедельника по пятницу включительно, с 7.30 до 17.00 часов с перерывом на обед с 12.00 до 13.30 часов;
города Алматы - с понедельника по пятницу включительно, с 8.30 до 18.00 часов с перерывом на обед с 12.30 до 14.00 часов;
Восточно-Казахстанской области - с понедельника по пятницу включительно, с 8.00 до 17.30 часов с перерывом на обед с 12.00 до 13.30 часов.
9
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Для государственной регистрации транспортных средств городского рельсового транспорта:
1) заявление подписанное ЭЦП услугополучателя или удостоверенное одноразовым паролем;
2) электронная копия документа, подтверждающая право собственности;
3) электронная копия технического паспорта (формуляр) завода-изготовителя на каждую единицу транспортного средства городского рельсового транспорта.
Для исключения транспортных средств городского рельсового транспорта:

1) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ қойылған немесе бір реттік парольмен куәландырылған өтініш;
2) кейіннен Қазақстан Республикасынан тысқары жерлерде пайдалану үшін әкете отырып, Қалалық рельстік көліктің көлік құралдарын есептен шығару туралы акті не зақымдау, иеліктен шығару туралы құжат.
Жеке басты куәландыратын құжат туралы мәліметтерді, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы, тіркеу алымының төленгенін растайтын қалалық рельсті көліктің көлік құралдарын тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтамаларды "цифрлық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы төлеген жағдайда көрсетілетін қызметті беруші тиісті цифрлық жүйелерден "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы алады.
10
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы бойынша;
5) "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімінің болмауы.
11
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда және қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы болған жағдайда мемлекеттік қызметті портал арқылы электрондық нысанда алу мүмкіндігі бар. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының анықтама қызметінен: 1414 не көрсетілетін қызметті берушінің www. gov. kz. интернет-ресурсында алуға мүмкіндігі бар.
Қазақстан Республикасы Көлік
және коммуникациялар
министрінің, Қазақстан
Республикасы Инвестициялар
және даму министрінің,
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының, Қазақстан
Республикасы Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрінің міндетін
атқарушының өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
10-қосымша
Кемені, оның ішінде шағын
көлемді кемені және оған
құқықтарды мемлекеттік
тіркеу қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы Көлік министрлігі Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитетінің аумақтық органына ___________________________________________________
Территориальному органу Комитета автомобильного транспорта и транспортного контроля Министерства транспорта Республики Казахстан ______________________________
_______________________________________________________________________________
Кеме иесінің толық және қысқартылған атауы, оның заңды мекенжайы, телефоны, факсы, тіркелген жері ___________________________________________________________
Полное и сокращенное наименование судовладельца, его юридический адрес, телефон, факс, место регистрации ___________________________________________________________
Кемені мемлекеттік тіркеуге (қайта тіркеуге) және кеме куәлiгiнің телнұсқасын беруге өтінім Заявление на государственную регистрацию (перерегистрацию) судна и выдачу дубликата судового свидетельства
____________________________ тиесілі, мынадай айырма белгілері бар кемені тіркеуге, қайта тіркеуге алуыңызды, кеме куәлiгiнің телнұсқасын беруіңізді сұраймын (керегін сызу)
/ Прошу выдать дубликат судового свидетельства, принять к регистрации, перерегистрации (необходимое подчеркнуть) судно, принадлежащее __________________________________, имеющее следующие отличительные признаки:

1) заявление подписанное ЭЦП услугополучателя или удостоверенное одноразовым паролем;
2) акт о списании либо документа о повреждении, отчуждения транспортных средств городского рельсового транспорта с последующим вывозом для использования за пределами Республики Казахстан.
Сведения о документе, удостоверяющего личность, справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о государственной регистрации индивидуального предпринимателя, о регистрации (перерегистрации) транспортных средств городского рельсового транспорта, подтверждающий уплату регистрационного сбора, в случае оплаты через платежный шлюз "цифрового правительства", услугодатель получает из соответствующих цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
10
Основания для отказа в оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным настоящими Правилами; 3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен Основания для отказа в оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), установленные законами Республики Казахстан специального права, связанного с получением государственной услуги;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги;
5) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
11
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия электронной цифровой подписи. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
Информацию о порядке оказания государственной услуги услугополучатель имеет возможность получить в справочной службе Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414, либо на интернет-ресурсе услугодателя - www. gov. kz.
Приложение 10
к перечню некоторых приказов
Министра транспорта и
коммуникаций Республики
Казахстан, Министра по
инвестициям и развитию
Республики Казахстан,
исполняющего обязанности
Министра по инвестициям и
развитию Республики Казахстан,
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан,
исполняющего обязанности
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан, в
которые вносятся изменения и
дополнения
Приложение 2 к Правилам
государственной регистрации
судна, в том числе маломерного
судна и прав на него
Форма
Қазақстан Республикасы Көлік министрлігі Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитетінің аумақтық органына ___________________________________________________
Территориальному органу Комитета автомобильного транспорта и транспортного контроля Министерства транспорта
Республики Казахстан ______________________________
_______________________________________________________________________________
Кеме иесінің толық және қысқартылған атауы, оның заңды мекенжайы, телефоны, факсы,
тіркелген жері ___________________________________________________________
Полное и сокращенное наименование судовладельца, его юридический адрес, телефон, факс,
место регистрации ___________________________________________________________
Кемені мемлекеттік тіркеуге (қайта тіркеуге) және кеме куәлiгiнің телнұсқасын беруге өтінім Заявление на государственную регистрацию (перерегистрацию) судна и выдачу дубликата судового свидетельства
____________________________ тиесілі, мынадай айырма белгілері бар кемені тіркеуге, қайта тіркеуге алуыңызды, кеме куәлiгiнің телнұсқасын беруіңізді сұраймын (керегін сызу)
/ Прошу выдать дубликат судового свидетельства, принять к регистрации, перерегистрации (необходимое подчеркнуть) судно, принадлежащее __________________________________, имеющее следующие отличительные признаки:

17. Өрт сөндіргіш жүйесі (үлгісі, өнімділігі) __________________________________________/
Пожарная система (тип, производительность) _______________________________________
18. Тіркеу үшін қоса берілген құжаттар _____________________________________________/
Прилагаемые для регистрации документы: __________________________________________
19. Кеменің меншік иесінің немесе уәкілетті тұлғаның қолы /Подпись собственника судна
или уполномоченного лица ______________________________________________________ (өтінімге
кім және қандай лауазымында қол қояды, __________________________________
____________________________________________ өтінімге қол қоюшы тұлғаның өкілеттік
негіздемесі, Т.А.Ә., паспорттық деректері / кто и в каком качестве подписывает заявление, основание полномочий лица, подписывающего заявление, Ф.И.О., (паспортные данные)
Согласен на использования сведений, составляющих охряняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах _______________________________________
"___" ____ 20 ___ года ___________ (подпись)
Күні (заңды тұлға үшін)/
Дата _________________
(для юридического лица)
Қазақстан Республикасы Көлік
және коммуникациялар
министрінің, Қазақстан
Республикасы Инвестициялар
және даму министрінің,
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының, Қазақстан
Республикасы Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрінің міндетін
атқарушының өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
11-қосымша
Кемені, оның ішінде шағын
көлемді кемені және оған
құқықтарды мемлекеттік тіркеу
қағидаларына
3-қосымша
"Ішкі суда жүзу кемелерін "өзен-теңіз" жүзу кемелерін және оларға құқықтарды мемлекеттік кеме тізілімінде мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Көлік министрлігі Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитетінің аумақтық органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді
2.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің (бар болса) атауы
1) тіркеу
2) қайта тіркеу
3) кеме куәлігінің телнұсқасы
4) кемені Мемлекеттік кеме тізілімінен шығару туралы анықтама
3.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) ұсыну тәсілдері
"Цифрлық үкіметтің" веб-порталы арқылы (бұдан әрі – портал).
4.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету мерзімі
Екі жұмыс күні
5.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нысаны
Барлық кіші түрлері бойынша: электрондық (ішінара цифрландырылған).
6.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нәтижесі
1.Кеме куәлігі немесе бас тарту туралы дәлелді жауап;
2.Кеме куәлігінің телнұсқасы немесе бас тарту туралы дәлелді жауап;

17. Өрт сөндіргіш жүйесі (үлгісі, өнімділігі) __________________________________________/
Пожарная система (тип, производительность) _______________________________________
18. Тіркеу үшін қоса берілген құжаттар _____________________________________________/
Прилагаемые для регистрации документы: __________________________________________
19. Кеменің меншік иесінің немесе уәкілетті тұлғаның қолы /Подпись собственника судна или
уполномоченного лица ______________________________________________________ (өтінімге кім
және қандай лауазымында қол қояды, __________________________________
____________________________________________ өтінімге қол қоюшы тұлғаның өкілеттік
негіздемесі, Т.А.Ә., паспорттық деректері / кто и в каком качестве подписывает заявление, основание
полномочий лица, подписывающего заявление, Ф.И.О., (паспортные данные)
Согласен на использования сведений, составляющих охряняемую законом тайну, содержащихся в
цифровых системах _______________________________________
"___" ____ 20 ___ года ___________ (подпись)
Күні (заңды тұлға үшін)/
Дата _________________
(для юридического лица)
Приложение 11
к перечню некоторых приказов
Министра транспорта и
коммуникаций Республики
Казахстан, Министра по
инвестициям и развитию
Республики Казахстан,
исполняющего обязанности
Министра по инвестициям и
развитию Республики Казахстан,
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан,
исполняющего обязанности
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан, в
которые вносятся изменения и
дополнения
Приложение 3 к Правилам
государственной регистрации
судна, в том числе
маломерного судна
и прав на него
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Государственная регистрация судов внутреннего водного плавания, судов плавания "река-море" и прав на них в Государственном судовом реестре"
1.
Наименование услугодателя
Государственная услуга оказывается территориальными органами Комитета автомобильного транспорта и транспортного контроля Министерства транспорта Республики Казахстан (далее – услугодатель)
2.
Наименование подвида (при наличии) государственной услуги
1) регистрация
2) перерегистрация
3) дубликат судового свидетельства
4) справка об исключении судна из Государственного судового реестра
3.
Способы предоставления государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
По всем подвидам через:
веб-портал "цифрового правительства" (далее – портал).
4.
Срок оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Два рабочих дня
5.
Форма оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
По всем подвидам: электронная (частично цифровизированная).
6.
Результат оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
1.Судовое свидетельство или мотивированный ответ об отказе;
2.Дубликат судового свидетельства или мотивированный ответ об отказе;

3.Осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кемені Мемлекеттік кеме тізілімінен шығару туралы анықтама немесе бас тарту туралы дәлелді жауап.
7.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Ақылы:
Өзен кемелерін мемлекеттік тіркегені, қайта тіркегені және мемлекеттік тіркеуді куәландыратын құжаттың телнұсқасын бергені үшін алым тіркеуді жүзеге асыратын жер бойынша жергілікті бюджетке төленеді. Алым мөлшерлемелері Қазақстан Республикасының салық кодексінде белгіленген:
1) мемлекеттік тіркегені үшін – алым төленген күнге 15 айлық есептік көрсеткіш (бұдан әрі – АЕК);
2) қайта тіркегені үшін – алым төленген күнге 7,5 АЕК;
3) мемлекеттік тіркеуді куәландыратын құжаттың телнұсқасын бергені үшін – алым төленген күнге 3,75 АЕК- құрайды.
Алым сомасын төлеу екінші деңгейдегі банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы немесе "цифрлық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы қолма-қол және қолма-қол ақшасыз нысанда жүзеге асырылады.
Заңнамаға сәйкес төлемнен босату шарты (бар болса).
Тегін:
Кемені Мемлекеттік кеме тізілімінен шығару туралы анықтама тегін негізде көрсетіледі.
8.
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі
1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес дүйсенбіден жұмаға дейін сағат 12.00-ден 13.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 8.00-ден 17.30-ға дейін.
Шымкент қаласы, Жамбыл, Солтүстік Қазақстан, Батыс Қазақстан, Ақмола облыстары бойынша көліктік бақылау инспекциялары үшін жұмыс режимі Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
2) "Цифрлық үкімет" веб-порталы – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде кодекске сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі өтінішті тіркеу келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызметті көрсету мекенжайы көрсетілетін қызметті берушінің www.gov.kz интернет-ресурсында, Көлік министрлігі Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитетінің бөлімі, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" кіші бөлімінде орналастырылған.
9.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Өтінім берілген кезде меншік иесінің жеке басын куәландыратын құжаттары туралы мәліметтер (жеке тұлғаларға қатысты) не меншік иесі заңды тұлғаның мемлекеттік тіркеуі туралы анықтама (заңды тұлғаларға қатысты) "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден алынады.

3.Справка об исключении судна из Государственного судового реестра, по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам или мотивированный ответ об отказе.
7.
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии) и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Платно:
Сбор за государственную регистрацию, перерегистрацию речных судов и выдачу дубликата документа, удостоверяющего государственную регистрацию, оплачивается в местный бюджет по месту осуществления регистрации. Ставки сбора установлены Налоговым кодексом Республики Казахстан и составляют:
1) за государственную регистрацию – 15 месячных расчетных показателей (далее – МРП), на день оплаты сбора;
2) за перерегистрацию – 7,5 МРП, на день оплаты сбора;
3) за выдачу дубликата документа, удостоверяющего государственную регистрацию – 3,75 МРП, на день оплаты сбора.
Оплата суммы сбора осуществляется в наличной и безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, или через платежный шлюз "цифрового правительства" (далее – ПШЭП).
Условие освобождения от уплаты в соответствии с законодательством (при наличии).
Бесплатно:
Справка об исключении судна из Государственного судового реестра оказывается на бесплатной основе.
8.
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации
1) Услугодателя – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 8.00 до 17.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Кодекс) с перерывом на обед с 12.00 до 13.30 часов.
Для инспекций транспортного контроля по городу Шымкент, Жамбылской, Северо-Казахстанской, Западно-Казахстанской, Акмолинской областям режим работы: с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
2) Веб-портала "цифрового правительства" – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, регистрация заявления по оказанию государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
интернет-ресурсе Министерства транспорта – www.gov.kz, раздел Комитет автомобильного транспорта и транспортного контроля, подраздел "Государственные услуги";
веб-портал "цифрового правительства".
9.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
При подаче заявки, сведения о документах, удостоверяющих личность собственника (в отношении физических лиц) либо справки о государственной регистрации юридического лица-собственника (в отношении юридических лиц), получают из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".

1) тіркеу және қайта тіркеу:
ішкі суда жүзетін кемелерді және "өзен-теңіз" жүзетін кемелерді тіркеу және қайта тіркеу кезінде Кеме куәлігін алу үшін осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша электрондық цифрлық қолтаңбамен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
кемені мемлекеттік тіркеуге негіз болып табылатын мынадай құқық белгілейтін құжаттардың бірінің электрондық көшірмесі:
мемлекеттік органдар өз құзыреті шегінде шығарған актілер;
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жасалған кемеге қатысты шарттар және басқа да мәмілелер;
заңды күшіне енген мұрагерлік құқығы туралы куәлік сот шешімі;
кемеге меншік құқығын растайтын өзге де құжаттар.
жіктеу куәлігінің электрондық көшірмесі;
ЭҮТШ арқылы төлеу жағдайларын қоспағанда, көлік құралдарын мемлекеттік тіркегені үшін алым сомасының бюджетке төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
"Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-1-бабы 2-тармағының 1) тармақшасында, 61-4-бабында көзделген операцияны жүргізу кезінде кемені және оған құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы өтінішке мамандандырылған ұйымның активтер мен міндеттемелерді бір мезгілде беру туралы шарттың, сатып алуды көздейтін шарттың нотариат куәландырған көшірмелерінің электрондық көшірмесі, екінші деңгейдегі банктердің кредиттік портфельдерінің, активтерінің және талап ету құқықтарының сапасын жақсартуда (беру актісін немесе одан үзінді көшірмені қоса бере отырып), құқықты (талаптарды)басқаға беру туралы талапты қамтитын шарт қоса беріледі;
жеке тұлға кемені қайта тіркеген кезде 1) тармақшада көрсетілген құжаттарға Қазақстан Республикасының салық заңнамасында белгіленген тәртіппен ағымдағы күнтізбелік жыл үшін көлік құралына салық төленгенін растайтын құжаттың немесе оны төлеуден босату құқығын растайтын құжаттың электрондық көшірмесі қосымша қоса беріледі;
2) кеме куәлігінің телнұсқасы кеме куәлігінің телнұсқасын алу үшін:
осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша электрондық – цифрлық қолтаңбамен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
3) кемені Мемлекеттік кеме тізілімінен алып тастау үшін:
кемені Мемлекеттік кеме тізілімінен алып тастау, қайта құру немесе басқа да өзгерістер нәтижесінде қаза тапқан немесе хабар-ошарсыз кеткен, конструктивті қаза тапқан, кеме сапасын жоғалтқан, Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен тіркелген Қазақстан Республикасы мемлекетінің, азаматтарының және мемлекеттік емес заңды тұлғаларының меншігінде болғандығы туралы анықтама:
осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша электрондық – цифрлық қолтаңбамен (бұдан әрі-ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініште баяндалған фактілерді растайтын құжаттардың электрондық көшірмелері.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, жеке кәсіпкер ретінде тіркеу туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші төлемді растайтын анықтамаларды тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы алады.
10.
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсетуден бас тарту үшін негіздер

1) регистрация и перерегистрация:
для получения судового свидетельства при регистрации и перерегистрации судов внутреннего водного плавания и судов плавания "река-море":
заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронно-цифровой подписью (далее – ЭЦП), по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
электронная копия одного из следующих правоустанавливающих документов, являющихся основанием государственной регистрации судна:
акты, изданные государственными органами в пределах их компетенции;
договоры и другие сделки в отношении судна, совершенные в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
свидетельство о праве на наследство, вступившее в законную силу решение суда;
иные документы, подтверждающие право собственности на судно.
электронная копия классификационного свидетельства;
электронная копия документа, подтверждающий уплату в бюджет суммы сбора за государственную регистрацию транспортных средств, за исключением случаев оплаты через ПШЭП;
При проведении операции, предусмотренной подпунктом 1) пункта 2 статьи 5-1, статьей 61-4 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", к заявлению о государственной регистрации судна и прав на него прилагается электронная копия нотариально засвидетельствованных копии договора об одновременной передаче активов и обязательств, договора, предусматривающего приобретение организацией, специализирующейся на улучшении качества кредитных портфелей банков второго уровня, активов и прав требований (с приложением передаточного акта или выписки из него), договора, содержащего условие об уступке права (требования);
при перерегистрации судна физическим лицом к документам указанных в подпункте 1) дополнительно прилагается электронная копия документа, подтверждающий уплату налога на транспортное средство за текущий календарный год в порядке, установленном налоговым законодательством Республики Казахстан, или документа, подтверждающий право на освобождение от его уплаты;
2) дубликат судового свидетельства:
для получения дубликата судового свидетельства:
заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронно-цифровой подписью (далее – ЭЦП), по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
3) справка об исключении судна из Государственного судового реестра:
для исключения судна из Государственного судового реестра, погибших или пропавших без вести, конструктивно погибших, утративших качество судна в результате перестройки или других изменений, переставшего находится в собственности государства, граждан и негосударственных юридических лиц Республики Казахстан, зарегистрированных в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан:
заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронно-цифровой подписью (далее – ЭЦП), по форме, согласно приложению 6 к настоящим Правилам;
электронные копии документов, подтверждающие факты, изложенные в заявлении по форме, согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
10.
Основания для отказа в оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), установленные законами Республики Казахстан

1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы бойынша;
5) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімі болмауы бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсетуден бас тартады.
11.
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда және қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда портал арқылы электрондық нысанда мемлекеттік қызметті алу мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдың "жеке кабинеті", көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері, сондай-ақ "1414", 8-800-080-7777 бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.
Қазақстан Республикасы Көлік
және коммуникациялар
министрінің, Қазақстан
Республикасы Инвестициялар
және даму министрінің,
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының, Қазақстан
Республикасы Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрінің міндетін
атқарушының өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
12-қосымша
Кемені, оның ішінде шағын
көлемді кемені және оған
құқықтарды мемлекеттік тіркеу
қағидаларына
8-қосымша
"Жалға алынған ішкі суда жүзетін кемелерді және "өзен-теңіз" суларында жүзетін кемелерді жалға алынған шетел кемелерінің тізілімінде кемелерді мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің аумақтық көліктік бақылауы (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді
2.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің (бар болса) атауы
Жоқ
3.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) ұсыну тәсілдері
"Цифрлық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы
4.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету мерзімі
Екі жұмыс күні
5.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нысаны
Электрондық (ішінара цифрландырылған)
6.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса)
көрсету нәтижесі
Шетелдік кемеге Қазақстан Республикасының туын көтеріп жүзу құқығын уақытша беру туралы куәлік немесе бас тарту туралы дәлелді жауап
7.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Ақылы:
"Өзен-теңіз" жалға алынған ішкі суда жүзетін кемелер мен жүзетін кемелерді мемлекеттік тіркегені үшін алым тіркеу жүзеге асырылатын жер бойынша жергілікті бюджетке төленеді, алым мөлшерлемесі Қазақстан Республикасының салық кодексінде белгіленген және алым төленген күні қолданылып жүрген он бес еселенген айлық есептік көрсеткішті құрайды.
Алым сомасын төлеу екінші деңгейдегі банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы немесе "цифрлық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы қолма-қол және қолма-қол ақшасыз нысанда жүзеге асырылады.
8.
Көрсетілген қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі

1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги;
5) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
11.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, справочных служб услугодателя, а также Единого контакт-центра "1414", 8-800-080-7777.
Приложение 12
к перечню некоторых приказов
Министра транспорта и
коммуникаций Республики
Казахстан, Министра по
инвестициям и развитию
Республики Казахстан,
исполняющего обязанности
Министра по инвестициям и
развитию Республики Казахстан,
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан,
исполняющего обязанности
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан, в
которые вносятся изменения и
дополнения
Приложение 8 к Правилам
государственной регистрации
судна, в том числе маломерного
судна и прав на него
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Государственная регистрация арендованных судов внутреннего водного плавания и судов плавания "река-море" в реестре арендованных иностранных судов"
1.
Наименование услугодателя
Государственная услуга оказывается территориальными органами Комитета автомобильного транспорта и транспортного контроля Министерства транспорта Республики Казахстан (далее – услугодатель)
2.
Наименование подвида (при наличии) государственной услуги
Отсутствует
3.
Способы предоставления государственной услуги
Через веб-портал "цифрового правительства" (далее - портал)
4.
Срок оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Два рабочих дня
5.
Форма оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Электронная (частично цифровизированная)
6.
Результат оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Свидетельство о временном предоставлении права плавания под флагом Республики Казахстан иностранному судну или мотивированный ответ об отказе
7.
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии) и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Платно:
Сбор за государственную регистрацию арендованных судов внутреннего водного плавания и судов плавания "река-море" оплачивается в местный бюджет по месту осуществления регистрации, ставка сбора установлена Налоговым кодексом Республики Казахстан и составляет пятнадцатикратный месячный расчетный показатель, действующий на день оплаты сбора.
Оплата суммы сбора осуществляется в наличной и безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, или через платежный шлюз "цифрового правительства" (далее – ПШЭП).
8.
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации

1) Көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес дүйсенбіден жұмаға дейін сағат 12.00-ден 13.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 8.00-ден 17.30-ға дейін.
Шымкент қаласы, Жамбыл, Солтүстік Қазақстан, Батыс Қазақстан, Ақмола облыстары бойынша көліктік бақылау инспекциялары үшін жұмыс режимі Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
2) "Цифрлық үкімет" веб-порталы – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде кодекске сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі өтінішті тіркеу келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызметті көрсету мекенжайы көрсетілетін қызметті берушінің www.gov.kz интернет-ресурсында, Көлік министрлігі Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитетінің бөлімі, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" кіші бөлімінде орналастырылған.
9.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Өтінім берген кезде меншік иесінің жеке басын куәландыратын (жеке тұлғаларға қатысты) не меншік иесі заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы (заңды тұлғаларға қатысты) құжаттар туралы мәліметтерді "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден алады.
Кемені жалға алынған шетелдік кемелер тізілімінде мемлекеттік тіркеу үшін:
1) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы 1-өтініш;
2) кемені мемлекеттік тіркеуге негіз болып табылатын мынадай құқық белгілейтін құжаттардың бірінің электрондық көшірмесі:
мемлекеттік органдар өз құзыреті шегінде шығарған актілер;
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жасалған кемеге қатысты шарттар және басқа да мәмілелер;
мұраға құқық туралы куәлік;
соттың заңды күшіне енген шешімі;
кемеге меншік құқығын растайтын өзге де құжаттар;
3) сыныптау куәлігінің электрондық көшірмесі;
4) кемені жалға алу шартының электрондық көшірмесі;
5) кеменің меншік иесі мен кеменің тіркелген ипотекасын кепіл ұстаушының жазбаша рұқсатының немесе кемені Қазақстан Республикасының Мемлекеттік туын көтеріп жүзуге ауыстыруға оған ауыртпалықтың электрондық көшірмесі;

1) Услугодателя – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 8.00 до 17.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Кодекс) с перерывом на обед с 12.00 часов до 13.30 часов.
Для инспекций транспортного контроля по городу Шымкент, Жамбылской, Северо-Казахстанской, Западно-Казахстанской, Акмолинской областям режим работы: с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
2) Веб-портала "цифрового правительства" – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, регистрация заявления по оказанию государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
интернет-ресурсе услугодателя Министерства транспорта Республики Казахстан – www.gov.kz, раздел Комитет автомобильного транспорта и транспортного контроля, подраздел "Государственные услуги";
веб-портал "цифрового правительства".
9.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
При подаче заявки, сведения о документах, удостоверяющих личность собственника (в отношении физических лиц) либо справки о государственной регистрации юридического лица-собственника (в отношении юридических лиц), получают из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
Для государственной регистрации судна в Реестре иностранных арендованных судов:
1) заявление 1 в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
2) электронная копия одного из следующих правоустанавливающих документов, являющихся основанием государственной регистрации судна: акты, изданные государственными органами в пределах их компетенции;
договоры и другие сделки в отношении судна, совершенные в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
свидетельство о праве на наследство;
вступившее в законную силу решение суда;
иные документы, подтверждающие право собственности на судно;
3) электронная копия классификационного свидетельства;
4) электронная копия договора аренды судна;
5) электронная копия письменного разрешения собственника судна и залогодержателя зарегистрированной ипотеки судна или обременения на него на перевод судна под Государственный флаг Республики Казахстан;

6) кеме жалауды ауыстырғанға дейін тікелей тіркелген және осындай мемлекеттің туын көтеріп жүзу құқығы кемеге Қазақстан Республикасының Мемлекеттік туын көтеріп жүзу құқығын беру мерзіміне тоқтатыла тұрғанын растайтын шет мемлекеттің құзыретті билік орындары берген құжаттың электрондық көшірмесі қоса беріледі;
7) ЭҮТШ арқылы төлем жасалған жағдайды қоспағанда, көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу үшін алым сомасын бюджетке төлемін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
"Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының(бұдан әрі – Банктер және банк қызметі туралы заң) 61-4-бабында көзделген операцияны жүргізу кезінде кемені және оған құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы өтінішке активтер мен міндеттемелерді бір мезгілде беру туралы шарттың нотариат куәландырған көшірмесі (өткізу актісін немесе одан үзінді көшірмені қоса бере отырып) қоса беріледі.
Банктер және банк қызметі туралы заңның 5-1-бабы 2-тармағының 11) тармақшасында, 61-4-бабында көзделген операцияны жүргізу кезінде кемені және оған құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы өтінішке активтер мен міндеттемелерді бір мезгілде беру туралы шарт, екінші деңгейдегі банктердің кредиттік портфельдерінің сапасын жақсартуға маманданатын ұйымның активтерді және талап ету құқықтарын (өткізу актісін немесе одан үзінді көшірмені қоса бере отырып) сатып алуын көздейтін шарт, құқықты (талап етуді) басқаға беру.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтамаларды, жеке кәсіпкер ретінде тіркеу туралы мәліметтерді, төлемді растайтын құжатты көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы алады.
10.
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау; 2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;

6) электронная копия документа, выданного компетентными властями иностранного государства, в котором судно зарегистрировано непосредственно до смены флага, и подтверждающий, что право плавания под флагом такого государства приостановлено на срок предоставления судну права плавания под Государственным флагом Республики Казахстан;
7) электронная копия документа, подтверждающий уплату в бюджет суммы сбора за государственную регистрацию транспортных средств, за исключением случаев оплаты через ПШЭП;
При проведении операции, предусмотренной статьей 61-4 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" (далее – Закон о банках и банковской деятельности), к заявлению о государственной регистрации судна и прав на него прилагается нотариально засвидетельствованная копия договора об одновременной передаче активов и обязательств (с приложением передаточного акта или выписки из него). При проведении операции, предусмотренной подпунктом 8) пункта 2 статьи 5-1, статьей 61-4 Закона о банках и банковской деятельности, к заявлению о государственной регистрации судна и прав на него прилагается договор об одновременной передаче активов и обязательств, договора, предусматривающего приобретение организацией, специализирующейся на улучшении качества кредитных портфелей банков второго уровня, активов и прав требований (с приложением передаточного акта или выписки из него), договора, содержащего условие об уступке права (требования).
10.
Основания для отказа в оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;

4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы бойынша;
5) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімі болмауы бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсетуден бас тартады.
11.
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда және қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда портал арқылы электрондық нысанда мемлекеттік қызметті алу мүмкіндігі бар. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдың "жеке кабинеті", көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері, сондай-ақ "1414", 8-800-080-7777 бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.
Қазақстан Республикасы Көлік
және коммуникациялар
министрінің, Қазақстан
Республикасы Инвестициялар
және даму министрінің,
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының, Қазақстан
Республикасы Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрінің міндетін
атқарушының өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
13-қосымша
Кемені, оның ішінде шағын
көлемді кемені және оған
құқықтарды мемлекеттік
тіркеу қағидаларына
11-қосымша
Нысан
Руководителю________________________________________________________________________________(уәкілетті органның атауы)/(наименование уполномоченного органа) басшысы __________________________________________________________(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)/ фамилия, имя, отчество (при его наличии) кімнен/от____________________________________________________________________________________________________________________________(заңды тұлғаның атауы, орналасқан жері, телефоны немесе жеке тұлғаның тегі,аты, әкесінің аты (болған жағдайда), туған жылы,тіркелген орны, телефоны / наименование юридического лица, место нахождения, телефон или фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица, дата рождения, место регистрации, телефон)
Шағын өлшемді кемені мемлекеттік тіркеуге (қайта тіркеуге) өтініш
Заявление на государственную регистрацию (перерегистрацию) маломерного судна и прав на него__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Тиесілі шағын өлшемді кемені тіркеуге (қайта тіркеу) қабылдауды сұраймын/ Прошу принять к регистрации (перерегистрации) маломерное судно и прав на него, принадлежащее_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________Алғашқы мемлекеттік тіркеу кезінде жеке жасалған кемелер туралы мәліметтер/ Сведения для судов индивидуальной постройки при первичной государственной регистрации_____________________________________________________________________
___________________________________________________________________________Заңды тұлғаның атауы, орналасқан жері, телефоны немесе жеке Т.А.Ә. (болған жағдайда), туған жылы, тіркелген орны, телефоны/Наименование юридического лица, место нахождения, телефон или Ф.И.О. (при его наличии) физического лица, год рождения, место регистрации,телефон_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________Жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес-сәйкестендіру өмірі/Индивидуальный идентификационный номер или бизнес-идентификационный номер
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Кеменің типі/Тип судна ________________________________________________________
Кеменің № Судна ______________________________________________________________
Корпус материалы/Материал корпуса _____________________________________________
Ұзындығы/Длина, метр ________________ Ені/Ширина, метр ________________________________
Борт биіктігі/Высота борта, метр ______________________________________________________
Шөгуі/Осадка: бос/порожнем _________________________________ толық жүкте/в полном грузу
________________________________________________________________________
Жасалған жылы мен орны/Год и место постройки _____________________________________
Кеме массасы/Масса судна (килограмм) ___________________________________________________
Жолаушылар сыйымдылығы (адам)/Пассажировместимость (человек) ______________________
Жүк көтерімділігі/Грузоподъемность ______________________________ (жүксіз)/(без груза)
Құтқару құралдары/Спасательные средства _________________________________________
Су итергіш құралдары/Водоотливные средства _____________________________________
Сигналды құралдары/Сигнальные средства _________________________________________
Зәкірлік құрылғы/Якорное устройство _____________________________________________
Өртке қарсы инвентарь/Противопожарный инвентарь ________________________________
Қозғалтқыш маркасы/Марка двигателя ____________________________________________
Қуаты/Мощность ____________________№ _________________________________________
Жасалған жылы және орны/Год и место постройки ___________________________________
Қозғаушы/Движитель: род _________________________________ Саны ________________
Жүзу ауданы/Район плавания ____________________________________________________
Кеменің тұрақ орны/Место стоянки судна __________________________________________
Цифрлық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім беремін /Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах.
"____"_________20____ жыл/год.
Қазақстан Республикасы Көлік
және коммуникациялар
министрінің, Қазақстан
Республикасы Инвестициялар
және даму министрінің,
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының, Қазақстан
Республикасы Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрінің міндетін
атқарушының өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
14-қосымша
Кемені, оның ішінде шағын
көлемді кемені және оған
құқықтарды мемлекеттік тіркеу
қағидаларына 13-қосымша
"Шағын көлемді кемелерді және оларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Көлік министрлігі Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитетінің аумақтық органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді
2.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің (бар болса) атауы

4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги;
5) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
11.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, справочных служб услугодателя, а также Единого контакт-центра "1414", 8-800-080-7777.
\\\
Приложение 13
к перечню некоторых приказов
Министра транспорта и
коммуникаций Республики
Казахстан, Министра по
инвестициям и развитию
Республики Казахстан,
исполняющего обязанности
Министра по инвестициям и
развитию Республики Казахстан,
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан,
исполняющего обязанности
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан, в
которые вносятся изменения и
дополнения
Приложение 11
к Правилам государственной
регистрации судна,
в том числе маломерного судна
и прав на него
Форма
Руководителю________________________________________________________________________
_________________(уәкілетті органның атауы)/(наименование уполномоченного органа)
________________________________________________________басшысы
___________________________________________________________ (тегі, аты, әкесінің аты (болған
жағдайда)/ фамилия, имя, отчество (при его наличии) кімнен/от
__________________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________________
____________________________________________________________ (заңды тұлғаның атауы, орналасқан жері, телефоны немесе жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), туған жылы,тіркелген орны, телефоны / наименование юридического лица, место нахождения, телефон или фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица, дата рождения, место регистрации, телефон)
Шағын өлшемді кемені мемлекеттік тіркеуге (қайта тіркеуге) өтініш
Заявление на государственную регистрацию (перерегистрацию) маломерного судна и прав на него
_______________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________________
Тиесілі шағын өлшемді кемені тіркеуге (қайта тіркеу) қабылдауды сұраймын/ Прошу принять
к регистрации (перерегистрации) маломерное судно и прав на него, принадлежащее _______________________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________________
_____________________________
Алғашқы мемлекеттік тіркеу кезінде жеке жасалған кемелер туралы мәліметтер/ Сведения для судов
индивидуальной постройки при первичной государственной
регистрации__________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
Заңды тұлғаның атауы, орналасқан жері, телефоны немесе жеке Т.А.Ә. (болған жағдайда), туған жылы,
тіркелген орны, телефоны/Наименование юридического лица, место нахождения, телефон или Ф.И.О.
(при его наличии) физического лица, год рождения, место регистрации, телефон ______________________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________________
Жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес-сәйкестендіру өмірі/Индивидуальный идентификационный
номер или бизнес-идентификационный номер
_______________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Кеменің типі/Тип судна ________________________________________________________
Кеменің № Судна ______________________________________________________________
Корпус материалы/Материал корпуса _____________________________________________
Ұзындығы/Длина, метр ________________ Ені/Ширина, метр ________________________________
Борт биіктігі/Высота борта, метр ______________________________________________________
Шөгуі/Осадка: бос/порожнем _________________________________ толық жүкте/в полном грузу
________________________________________________________________________
Жасалған жылы мен орны/Год и место постройки _____________________________________
Кеме массасы/Масса судна (килограмм) ___________________________________________________
Жолаушылар сыйымдылығы (адам)/Пассажировместимость (человек) ______________________
Жүк көтерімділігі/Грузоподъемность ______________________________ (жүксіз)/(без груза)
Құтқару құралдары/Спасательные средства _________________________________________
Су итергіш құралдары/Водоотливные средства _____________________________________
Сигналды құралдары/Сигнальные средства _________________________________________
Зәкірлік құрылғы/Якорное устройство _____________________________________________
Өртке қарсы инвентарь/Противопожарный инвентарь ________________________________
Қозғалтқыш маркасы/Марка двигателя ____________________________________________
Қуаты/Мощность ____________________№ _________________________________________
Жасалған жылы және орны/Год и место постройки ___________________________________
Қозғаушы/Движитель: род _________________________________ Саны ________________
Жүзу ауданы/Район плавания ____________________________________________________
Кеменің тұрақ орны/Место стоянки судна __________________________________________
Ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім
беремін /Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в цифровых системах.
"____"__________20____ жыл/год.
Приложение 14
к перечню некоторых приказов
Министра транспорта и
коммуникаций Республики
Казахстан, Министра по
инвестициям и развитию
Республики Казахстан,
исполняющего обязанности
Министра по инвестициям и
развитию Республики Казахстан,
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан,
исполняющего обязанности
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан, в
которые вносятся изменения и
дополнения
Приложение 13
к Правилам государственной
регистрации судна,
в том числе маломерного судна
и прав на него
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Государственная регистрация маломерных судов и прав на них"
1.
Наименование услугодателя
Государственная услуга оказывается территориальными органами Комитета автомобильного транспорта и транспортного контроля Министерства транспорта Республики Казахстан (далее – услугодатель)
2.
Наименование подвида (при наличии) государственной услуги:

1) тіркеу
2) қайта тіркеу
3) кеме билетінің телнұсқасы
4) Кемені кеме кітабынан шығару туралы анықтама
3.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) ұсыну тәсілдері
"Цифрлық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі-портал) арқылы.
4.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету мерзімі
Екі жұмыс күні
5.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нысаны
Барлық кіші түрлері бойынша: электрондық (ішінара цифрландырылған).
6.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нәтижесі
Осы Қағидаларға 14-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кеме билеті, кеме билетінің телнұсқасы, осы Қағидаларға 15-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Кемені кеме кітабынан шығару туралы анықтама не бас тарту туралы дәлелді жауап. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсетун ұсыну нысаны: электрондық. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсетукөрсетілетін қызметті берушінің электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" порталда жіберіледі және сақталады.
7.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Ақылы: шағын көлемді кемелерді мемлекеттік тіркегені, қайта тіркегені және мемлекеттік тіркеуді куәландыратын құжаттың телнұсқасын бергені үшін алым тіркеуді жүзеге асыратын жер бойынша жергілікті бюджетке төленеді. Алым ставкалары Қазақстан Республикасының салық кодексінде белгіленген және мыналарды құрайды:
1)мемлекеттік тіркеу үшін:
қуаты 50 ат күшінен (37 кВт) жоғары өздігінен жүретін шағын көлемді кемелер - 3 айлық есептік көрсеткіш (бұдан әрі – АЕК); қуаты 50 ат күшіне (37 кВт) дейінгі өздігінен жүретін шағын көлемді кемелер - 2 АЕК; өздігінен жүрмейтін шағын көлемді кемелер – 1,5 АЕК;
2)қайта тіркеу үшін:
қуаты 50 ат күшінен (37 кВт) жоғары өздігінен жүретін шағын көлемді кемелер-1,5 АЕК; қуаты 50 ат күшіне (37 кВт) дейінгі өздігінен жүретін шағын көлемді кемелер -
1 АЕК; өздігінен жүрмейтін шағын көлемді кемелер – 0,75 АЕК;
3) мемлекеттік тіркеуді куәландыратын құжаттың телнұсқасын бергені үшін: қуаты 50 ат күшінен (37 кВт) жоғары өздігінен жүретін шағын көлемді кемелер – 0,75 АЕК; қуаты 50 ат күшіне (37 кВт) дейінгі өздігінен жүретін шағын көлемді кемелер – 0,5 АЕК; өздігінен жүрмейтін шағын көлемді кемелер – 0,38 АЕК. Алым сомасын төлеу екінші деңгейдегі банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы немесе "цифрлық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы қолма-қол және қолма-қол ақшасыз нысанда жүзеге асырылады. Тегін: Кемені кеме кітабынан шығару туралы анықтама тегін негізде көрсетіледі.
8.
Көрсетілген қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі

1) регистрация
2) перерегистрация
3) дубликат судового билета
4) справка об исключении судна из Судовой книги
3.
Способы предоставления государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Через веб-портал "цифрового правительства" (далее – портал).
4.
Срок оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Два рабочих дня
5.
Форма оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
По всем подвидам: электронная (частично цифровизированная).
6.
Результат оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Судовой билет, по форме, согласно приложению 14 к настоящим правилам, дубликат судового билета, справка об исключении судна из Судовой книги, по форме, согласно приложению 15 к настоящим Правилам, либо мотивированный ответ об отказе. Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная. Результат оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии) направляется и хранится на портале в "личном кабинете" услугополучателя, удостоверенного электронной цифровой подписью услугодателя.
7.
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии) и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Платно:
Сбор за государственную регистрацию, перерегистрацию маломерных судов и выдачу дубликата документа, удостоверяющего государственную регистрацию, оплачивается в местный бюджет по месту осуществления регистрации. Ставки сбора установлены Налоговым кодексом Республики Казахстан и составляют:
1) за государственную регистрацию:
самоходных маломерных судов мощностью свыше 50 лошадиных сил (37 кВт) – 3 месячных расчетных показателя (далее – МРП);
самоходных маломерных судов мощностью до 50 лошадиных сил (37 кВт) – 2 МРП;
несамоходных маломерных судов – 1,5 МРП;
2) за перерегистрацию:
самоходных маломерных судов мощностью свыше 50 лошадиных сил (37 кВт) – 1,5 МРП;
самоходных маломерных судов мощностью до 50 лошадиных сил (37 кВт) – 1 МРП;
несамоходных маломерных судов – 0,75 МРП;
3) за выдачу дубликата документа, удостоверяющего государственную регистрацию:
самоходных маломерных судов мощностью свыше 50 лошадиных сил (37 кВт) – 0,75 МРП;
самоходных маломерных судов мощностью до 50 лошадиных сил (37 кВт) – 0,5 МРП;
несамоходных маломерных судов – 0,38 МРП.
Оплата суммы сбора осуществляется в наличной и безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, или через платежный шлюз "цифрового правительства" (далее – ПШЭП).
Бесплатно: Справка об исключении судна из Судовой книги оказывается на бесплатной основе.
8.
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации

1) Көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі-Кодекс) сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес дүйсенбіден жұмаға дейін сағат 12.00-ден 13.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 8.00-ден 17.30-ға дейін.
Шымкент қаласы, Жамбыл, Солтүстік Қазақстан, Батыс Қазақстан, Ақмола облыстары бойынша көліктік бақылау инспекциялары үшін жұмыс режимі Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
2) Цифрлық үкімет" веб-порталы – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде кодекске сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі өтінішті тіркеу келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызметті көрсету мекенжайы көрсетілетін қызметті берушінің www.gov.kz интернет-ресурсында, Көлік министрлігі Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитеті бөлімі, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" кіші бөлімінде орналастырылған.
9.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Өтінім берілген кезде меншік иесінің жеке басын куәландыратын құжаттары туралы мәліметтер (жеке тұлғаларға қатысты) не меншік иесі заңды тұлғаның мемлекеттік тіркеуі туралы анықтама (заңды тұлғаларға қатысты) "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден алынады.
Порталда:
1) тіркеу:
осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша электрондық – цифрлық қолтаңбамен (бұдан әрі-ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтінішті;
шағын көлемді кемені және оған құқықтарды мемлекеттік тіркеуге негіз болып табылатын құқық белгілейтін құжаттың электрондық көшірмесі;
егер ол бұрын мемлекеттік тіркеу органдарында тіркелген болса, кеме билетінің немесе кемені есептен шығару туралы белгісі бар басқа құжаттың электрондық көшірмесі; егер кеме бұрын шет мемлекеттің кеме тізілімінде тіркелген болса, шет мемлекеттердің кеме тізілімдерінен (кітаптарынан) шығару туралы куәландыратын құжаттың электрондық көшірмесі;
ЭҮТШ арқылы төлеу жағдайларын қоспағанда, көлік құралдарын мемлекеттік тіркегені үшін алым сомасының бюджетке төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
"Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-1-бабы 2-тармағының 11) тармақшасында, 61-4-бабында көзделген операцияны жүргізу кезінде шағын көлемді кемені және оған құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы өтінішке мынадай құжаттар қоса берілуге тиіс: Екінші деңгейдегі банктердің кредиттік портфельдерінің, активтер мен талап ету құқықтарының сапасын жақсартуға мамандандырылған ұйымның (беру актісін немесе одан үзінді көшірмені қоса бере отырып), құқықты (талапты) басқаға беру туралы талапты қамтитын Шарттың активтер мен міндеттемелерді бір мезгілде беру туралы шарттың, сатып алуды көздейтін шарттың нотариат куәландырған көшірмелерінің электрондық көшірмесі;

1)Услугодателя – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 8.00 до 17.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Кодекс) с перерывом на обед с 12.00 часов до 13.30 часов.
Для инспекций транспортного контроля по городу Шымкент, Жамбылской, Северо-Казахстанской, Западно-Казахстанской, Акмолинской областям режим работы: с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
2) Веб-портала "цифрового правительства" – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, регистрация заявления по оказанию государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
интернет-ресурсе услугодателя Министерства транспорта – www.gov.kz, раздел Комитет автомобильного транспорта и транспортного контроля, подраздел "Государственные услуги";
веб-портал "цифрового правительства".
9.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
При подаче заявки, сведения о документах, удостоверяющих личность собственника (в отношении физических лиц) либо справки о государственной регистрации юридического лица-собственника (в отношении юридических лиц), получают из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
Портал:
1) регистрация:
заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронно-цифровой подписью (далее – ЭЦП), по форме, согласно приложению 11 к настоящим Правилам;
электронная копия правоустанавливающего документа, являющегося основанием государственной регистрации маломерного судна и прав на него;
электронная копия судового билета или другого документа с отметкой о снятии судна с учета, если оно было ранее зарегистрировано в органах государственной регистрации;
электронная копия документа, свидетельствующего об исключении из судовых реестров (книг) иностранных государств, в случае если судно ранее было зарегистрировано в судовом реестре иностранного государства;
электронная копия документа, подтверждающий уплату в бюджет суммы сбора за государственную регистрацию транспортных средств, за исключением случаев оплаты через ПШЭП;
При проведении операции, предусмотренной подпунктом 11) пункта 2 статьи 5–1, статьей 61-4 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", к заявлению о государственной регистрации маломерного судна и прав на него должны быть приложены следующие документы:
электронная копия нотариально засвидетельствованных копии договора об одновременной передаче активов и обязательств, договора, предусматривающего приобретение организацией, специализирующейся на улучшении качества кредитных портфелей банков второго уровня, активов и прав требований (с приложением передаточного акта или выписки из него), договора, содержащего условие об уступке права (требования);

2) Қайта тіркеу:
осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша электрондық – цифрлық қолтаңбамен (бұдан әрі-ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
билетінің электрондық көшірмесі;
егер оқиға нәтижесінде немесе басқа себеппен шағын көлемді кеме бұрын кеме кітабына енгізілген мәліметтерге сәйкес келуін тоқтатқан жағдайда шағын көлемді кемені қайта тіркеу үшін негіздемені растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
ЭҮТШ арқылы алымды төлеу жағдайларын қоспағанда, шағын көлемді кемені қайта тіркегені үшін алым сомасының бюджетке төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
3) кеме билетінің телнұсқасы:
осы Қағидаларға 16-қосымшаға сәйкес нысан бойынша электрондық – цифрлық қолтаңбамен (бұдан әрі-ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
4) Кемені кеме кітабынан шығару туралы анықтама:
осы Қағидаларға 16-қосымшаға сәйкес нысан бойынша электрондық – цифрлық қолтаңбамен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш; 2018 жылға дейін қағаз нысанда берілген кеме билетінің электрондық көшірмесі*;
* кеме билетін жоғалтқан кезде осы Қағидаларға 16-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініште кеме билетін жоғалту мән-жайлары көрсетіледі. Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, жеке кәсіпкер ретінде тіркеу туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші төлемді растайтын құжатты тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы алады.
10.
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы бойынша;

2) перерегистрация:
заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронно-цифровой подписью (далее – ЭЦП), по форме, согласно приложению 11 к настоящим Правилам;
электронная копия судового билета; электронная копия документа, подтверждающего основания для перерегистрации маломерного судна в случае, если в результате происшествия или по другой причине маломерное судно перестает соответствовать сведениям, ранее внесенным в судовую книгу; электронная копия документа, подтверждающего оплату в бюджет суммы сбора за перерегистрацию маломерного судна, за исключением случаев оплаты сбора через ПШЭП;
3) дубликат судового билета:
заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронно-цифровой подписью (далее – ЭЦП), по форме, согласно приложению 16 к настоящим Правилам;
4) справка об исключении судна из Судовой книги:
заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронно-цифровой подписью (далее – ЭЦП), по форме, согласно приложению 16 к настоящим Правилам;
электронная копия судового билета раннее выданные в бумажной форме до 2018 года *;
* при утере судового билета в заявлении по форме согласно приложению 16 к настоящим Правилам указываются обстоятельства утери судового билета.
10.
Основания для отказа в оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги;

5) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімі болмауы бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсетуден бас тартады.
11.
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда және қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда портал арқылы электрондық нысанда мемлекеттік қызметті алу мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдың "жеке кабинеті", көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері, сондай-ақ "1414", 8-800-080-7777 бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.
Қазақстан Республикасы Көлік
және коммуникациялар
министрінің, Қазақстан
Республикасы Инвестициялар
және даму министрінің,
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының, Қазақстан
Республикасы Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрінің міндетін
атқарушының өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
15-қосымша
Кемені, оның ішінде шағын
көлемді кемені және оған
құқықтарды мемлекеттік
тіркеу қағидаларына
16-қосымша
Қазақстан Республикасы Көлік
министрлігі Автомобиль көлігі
және көліктік бақылау
комитетінің
_________________ облысы
(қаласы) бойынша аумақтық
органының басшысына
_________
(Т.А.Ә.) атынан
_________________________
(ұйымның атауы, заңды
мекенжайы
немесе жеке тұлғаның
Т.А.Ә., туған күні, үй
мекенжайы,
тел.)
Өтініш
Тиесілі шағын көлемді кемені мемлекеттік тіркеуден шығаруды/шағын көлемді кемеге кеме
билетінің телнұсқасын беруді сұраймын _____________________________________________
________________________________________________________________________________
мынадай себептер бойынша ________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
(шағын көлемді кемені мемлекеттік тіркеуден шығаруға немесе кеме билетінің телнұсқасын беруге
жүгінуге себеп болған негізді жазу қажет).
Цифрлық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім
беремін. ЖСН/БСН _________________________
"____"__________20_____ года ______________
Қазақстан Республикасы Көлік
және коммуникациялар
министрінің, Қазақстан
Республикасы Инвестициялар
және даму министрінің,
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының, Қазақстан
Республикасы Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрінің міндетін
атқарушының өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
16-қосымша
Кемені, оның ішінде шағын көлемді кемені және оған құқықтарды мемлекеттік тіркеу қағидаларына
17-қосымша
1-нысан
Қазақстан Республикасы Көлік
министрлігі Автомобиль көлігі
және
көліктік бақылау комитетінің
__________ облысы (қаласы)
бойынша аумақтық органының
басшысына
_________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар
болған кезде) (бұдан әрі -
Т.А.Ә.))
атынан
__________________________
(көрсетілетін қызметті алушы
туралы мәліметтер жеке
тұлғалардың
мемлекеттік дерек қорынан
(бұдан әрі – ЖТ МДҚ)/Заңды
тұлғалардың мемлекеттік дерек
қорынан (бұдан әрі - ЗТ МДҚ)
автоматты түрде таратылады))
Өтініш
Сізден __________________________________________________ тиесілі кеменің ипотекасын
мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті/кеменiң ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің
телнұсқасын/кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікке қосымша парақ/кеме
ипотекасы тоқтатылған кезде туралы ақпарат беруді (қажетін белгілеу) сұраймын.
Кемені сәйкестендіретін деректер (кеменің атауы, тіркеу нөмірі, тіркеу орны, тіркелу нөмірі,
кеменің үлгісі мен класы, тоннажы) ____________________________________
Ипотеканың кепіл берушісінің аты мен мекенжайы________________________
Ипотеканың кепіл ұстаушысының аты мен мекенжайын немесе оның ұсынушыға белгiленгенi
туралы мәліметтер _______________________________________________
Екі немесе одан да көп кемеге ипотека белгілеген кезде ипотекамен қамтамасыз етілген мiндеттемелердiң ең жоғары мөлшері; тараптардың бұл туралы келiсiмi болған кезде, міндеттемемен жеке-жеке әрбір кеме қамтамасыз етілетін мөлшер
_____________________________________________________________________
Кеме ипотекасының аяқталу күні ________________________________________
Цифрлық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
20__ жылғы "__" _____________
2-нысан
Қазақстан Республикасы
Көлік министрлігі Автомобиль
көлігі және көліктік
бақылау комитетінің
__________________________
облысы (қаласы) бойынша
аумақтық органының басшысы
__________________________
(Т.А.Ә.)
____________________________(көрсетілетін қызметті алушы
туралы
мәліметтер ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ-
дан
автоматты түрде тартылады)
Өтініш
Сізден ______________________________________________________________
тиесілі шағын көлемді кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті/шағын көлемді
кеменiң ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің телнұсқасын/шағын көлемді кеменің
ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікке қосымша парақ/ шағын көлемді кеме ипотекасы
тоқтатылған кезде туралы ақпарат беруді (қажетін белгілеу) сұраймын.
Шағын көлемді кемені сәйкестендіретін деректер (тіркеу нөмірі, кеменің үлгісі)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Ипотеканың кепіл берушісінің аты мен мекенжайы_________________________
_____________________________________________________________________
Ипотеканың кепіл ұстаушысының аты мен мекенжайын немесе оның ұсынушыға белгiленгенi
туралы мәліметтер
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Екі немесе одан да көп шағын көлемді кемеге ипотека белгілеген кезде ипотекамен қамтамасыз
етілген мiндеттемелердiң ең жоғары өлшері; тараптардың бұл туралы келiсiмi болған кезде,
міндеттемемен жеке-жеке әрбір кеме қамтамасыз етілетін мөлшер
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
Шағын көлемді кеме ипотекасының аяқталу күні ____________________________
Цифрлық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін. 20__ жылғы "__" _____________
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрінің, Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің, Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының, Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесіне
17-қосымша
Кемені, оның ішінде шағын
көлемді кемені және оған
құқықтарды мемлекеттік
тіркеу қағидаларына
18-қосымша
"Кеменің, шағын көлемді кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Көлік министрлігі Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитетінің аумақтық органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді
2.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің (бар болса) атауы

5) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
11.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, справочных служб услугодателя, а также Единого контакт-центра "1414", 8-800-080-7777.
Приложение 15
к перечню некоторых приказов
Министра транспорта и
коммуникаций Республики
Казахстан, Министра по
инвестициям и развитию
Республики Казахстан,
исполняющего обязанности
Министра по инвестициям и
развитию Республики Казахстан,
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан,
исполняющего обязанности
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан, в
которые вносятся изменения и
дополнения
Приложение 16
к Правилам государственной
регистрации судна,
в том числе маломерного судна
и прав на него
Руководителю территориального
органа Комитета автомобильного
транспорта и транспортного
контроля Министерства транспорта
Республики Казахстан
по _____________________ области
(городу)
_______________________________
(Ф.И.О.)
от _____________________________
(наименование организации,
юридический адрес или
Ф.И.О. физического лица, дата
рождения, домашний
адрес, тел.)
Заявление
Прошу снять с государственной регистрации маломерное судно/ выдать дубликат
судового билета на маломерное судно, принадлежащее ________________________________
по причине ____________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(изложить основания, послужившие для обращения о снятии с государственной регистрации
маломерного судна или выдачи дубликата судового билета)
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в цифровых системах.
ИИН/БИН _________________________
"____"__________20_____ года ______________
Приложение 16
к перечню некоторых приказов
Министра транспорта и
коммуникаций Республики
Казахстан, Министра по
инвестициям и развитию
Республики Казахстан,
исполняющего обязанности
Министра по инвестициям и
развитию Республики Казахстан,
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан,
исполняющего обязанности
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан, в
которые вносятся изменения и
дополнения
Приложение 17
к Правилам государственной
регистрации судна,
в том числе маломерного судна
и прав на него
Форма 1
Руководителю территориального
органа Комитета автомобильного
транспорта и транспортного контроля
Министерства транспорта
Республики Казахстан
по ______________области (городу)
______________________________
(Фамилия имя отчество (при его наличии) (далее –
Ф.И.О.))
от ______________________________
(сведения об услугополучателе
автоматически подтягиваются с
государственной базы данных
физических лиц (далее –
ГБД ФЛ)/ государственная база
данных юридических лиц
(далее - ГБД ЮЛ))
Заявление
Прошу Вас выдать свидетельство о государственной регистрации ипотеки судна/
дубликат свидетельства о государственной регистрации ипотеки судна/ дополнительный
лист к свидетельству о государственной регистрации ипотеки судна/ информацию о
прекращении ипотеки судна (отметить нужное), принадлежащего
______________________________________________________________ Данные,
идентифицирующие судно (название судна, регистрационный номер, место регистрации,
регистровый номер, тип и класс, тоннаж судна)
__________________________________________________________
Имя и адрес залогодателя ипотеки
_________________________________________________________
Имя и адрес залогодержателя ипотеки или сведения о том, что она установлена на
предъявителя
__________________________________________________________________________
Максимальный размер обязательства, обеспеченного ипотекой, при установлении ипотеки
на два или более судов; размер, в котором обязательство обеспечивается каждым судном в
отдельности при наличии соглашения сторон об этом
____________________________________________________________________
Дата окончания ипотеки судна ______________________________________________
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в цифровых системах.
"__" ___________ 20 ____ года.
Форма 2
Руководителю территориального органа
Комитета автомобильного транспорта
и транспортного контроля
Министерства транспорта
Республики Казахстан
по ______________ области (городу)
_______________________________
(Ф.И.О.)
от _____________________________
(сведения об услугополучателе
автоматически подтягиваются
с ГБД ФЛ /ГБД ЮЛ)
Заявление
Прошу Вас выдать свидетельство о государственной регистрации ипотеки
маломерного судна/дубликат свидетельства о государственной регистрации ипотеки
маломерного судна/ дополнительный лист к свидетельству о государственной регистрации
ипотеки маломерного судна/ информацию о прекращении ипотеки маломерного судна
(отметить нужное), принадлежащего
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
Данные, идентифицирующие маломерного судно (регистрационный номер, тип судна)
________________________________________________________________________________
Имя и адрес залогодателя ипотеки __________________________________________________
_______________________________________________________________________________
Имя и адрес залогодержателя ипотеки или сведения о том, что она установлена на предъявителя
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Максимальный размер обязательства, обеспеченного ипотекой, при установлении ипотеки на
два или более маломерных судна; размер, в котором обязательство обеспечивается каждым
маломерным судном в отдельности при наличии соглашения сторон об этом
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Дата окончания ипотеки маломерного судна _____________________________________
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в цифровых системах.
"__" ___________ 20 ____ года.
Приложение 17 к перечню
некоторых приказов Министра
транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан,
Министра по инвестициям и
развитию Республики Казахстан,
исполняющего обязанности
Министра по инвестициям и
развитию Республики Казахстан,
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан,
исполняющего обязанности
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан, в
которые вносятся изменения и
дополнения
Приложение 18
к Правилам государственной
регистрации судна,
в том числе маломерного судна
и прав на него
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Государственная регистрация ипотеки судна, маломерного судна"
1.
Наименование услугодателя
Государственная услуга оказывается территориальными органами Комитета автомобильного транспорта и транспортного контроля Министерства транспорта Республики Казахстан (далее – услугодатель)
2.
Наименование подвида (при наличии) государственной услуги

1) мемлекеттік тіркеу туралы куәлік беру
2) куәліктің телнұсқасын беру
3) қосымша парақ беру
4) кеменің ипотекасын тоқтату туралы ақпарат беру
3.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) ұсыну тәсілдері
"Цифрлық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы.
4.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету мерзімі
Бір жұмыс күні
5.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нысаны
Барлық кіші түрлері бойынша:
электрондық (ішінара цифрландырылған).
6.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нәтижесі
1. Кеме ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік немесе бас тарту туралы дәлелді жауап;
2. Кеме ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің телнұсқасы немесе бас тарту туралы дәлелді жауап;
3. Кеме ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікке қосымша парақ немесе бас тарту туралы дәлелді жауап;
4. Кеменің ипотекасын тоқтату туралы ақпарат беру немесе бас тарту туралы дәлелді жауап беру;
5. Шағын көлемді кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік немесе бас тарту туралы дәлелді жауап;
6. Шағын көлемді кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің телнұсқасы немесе бас тарту туралы дәлелді жауап;
7. Шағын көлемді кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікке қосымша парақ немесе бас тарту туралы дәлелді жауап;
8. Шағын көлемді кеменің ипотекасын тоқтату туралы ақпарат беру немесе бас тарту туралы дәлелді жауап беру.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсетун ұсыну нысаны: электрондық.
Порталда Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсетукөрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" жіберіледі және сақталады.
7.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін.
8.
Көрсетілген қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі
1) Көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес дүйсенбіден жұмаға дейін сағат 12.00-ден 13.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 8.00-ден 17.30-ға дейін.
Шымкент қаласы, Жамбыл, Солтүстік Қазақстан, Батыс Қазақстан, Ақмола облыстары бойынша көліктік бақылау инспекциялары үшін жұмыс режимі Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.

1) выдача свидетельства о государственной регистрации
2) выдача дубликата свидетельства
3) выдача дополнительного листа
4) выдача информации о прекращении ипотеки судна
3.
Способы предоставления государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Через веб-портал "цифрового правительства" (далее – портал).
4.
Срок оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Один рабочий день
5.
Форма оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
По всем подвидам:
электронная (частично цифровизированная).
6.
Результат оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
1. Свидетельство о государственной регистрации ипотеки судна или мотивированный ответ об отказе;
2. Дубликат свидетельства о государственной регистрации ипотеки судна или мотивированный ответ об отказе;
3. Дополнительный лист к свидетельству о государственной регистрации ипотеки судна или мотивированный ответ об отказе;
4. Выдача информации о прекращении ипотеки судна или мотивированный ответ об отказе;
5. Свидетельство о государственной регистрации ипотеки маломерного судна или мотивированный ответ об отказе;
6.Дубликат свидетельства о государственной регистрации ипотеки маломерного судна или мотивированный ответ об отказе;
7. Дополнительный лист к свидетельству о государственной регистрации ипотеки маломерного судна или мотивированный ответ об отказе;
8. Выдача информации о прекращении ипотеки маломерного судна или мотивированный ответ об отказе;
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
На портале Результат оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии) направляется и хранится в "личном кабинете" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя.
7.
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии) и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается на бесплатной основе физическим и юридическим лицам
8.
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации
1) Услугодателя – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 8.00 до 17.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Кодекс) с перерывом на обед с 12.00 часов до 13.30 часов.
Для инспекций транспортного контроля по городу Шымкент, Жамбылской, Северо-Казахстанской, Западно-Казахстанской, Акмолинской областям режим работы: с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.

2)"Цифрлық үкімет" веб-порталы – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде кодекске сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі өтінішті тіркеу келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары: www.gov.kz Көлік министрлігінің интернет-ресурсында, Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитеті бөлімі, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" кіші бөлімі; "цифрлық үкіметтің" веб-порталы.
9.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Өтінім берген кезде меншік иесінің жеке басын куәландыратын құжаттар (жеке тұлғаларға қатысты) не меншік иесі заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтер (заңды тұлғаларға қатысты) "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден алынады):
Портал:
1) мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті беру және куәліктің телнұсқасын беру
кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті не кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің телнұсқасын не шағын көлемді кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті не шағын көлемді кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің телнұсқасын не кеме ипотекасын (жасалып жатқан кеменің) мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті не кеме ипотекасын (жасалып жатқан кеменің) мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің телнұсқасын алу үшін:
электрондық цифрлық қолтаңбамен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған осы Қағидаларға 17-қосымшаға сәйкес электрондық құжат нысанындағы өтініш (көрсетілетін қызметті алушы үшін қажетті мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қарай);
осы шартта көрсетілген құжаттардың көшірмелері бар кеменің, шағын көлемді кеменің, жасалып жатқан кеменің ипотекасы туралы шарттың электрондық көшірмесі;
ЭҮТШ арқылы төлем жасалған жағдайды қоспағанда, көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу үшін алым сомасын бюджетке төлемін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
2) қосымша парақты беру
кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікке қосымша парақты немесе шағын көлемді кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікке қосымша парақты немесе кеменің ипотекасын (жасалып жатқан кеменің) мемлекеттік тіркеу туралы куәлікке қосымша парақты алу үшін:
электрондық цифрлық қолтаңбамен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған осы Қағидаларға 17-қосымшаға сәйкес нысандағы өтініш (көрсетілетін қызметті алушы үшін қажетті мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қарай);
кеменің, шағын көлемді кеменің, жасалып жатқан кеменің ипотекасы туралы шартқа осындай қосымша келісімде көрсетілген құжаттармен қосымша келісімнің электрондық көшірмесі;
ЭҮТШ арқылы төлем жасалған жағдайды қоспағанда, көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу үшін алым сомасын бюджетке төлемін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;

2) Веб-портала "цифрового правительства" – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, регистрация заявления по оказанию государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
интернет-ресурсе Министерства транспорта – www.gov.kz, раздел Комитет автомобильного транспорта и транспортного контроля, подраздел "Государственные услуги";
веб-портал "цифрового правительства".
9.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
При подаче заявки, сведения о документах, удостоверяющих личность собственника (в отношении физических лиц) либо справки о государственной регистрации юридического лица-собственника (в отношении юридических лиц), получают из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
Портал:
1) выдача свидетельства о государственной регистрации и дубликата свидетельства:
для получения свидетельства о государственной регистрации ипотеки судно, либо дубликата свидетельства о государственной регистрации ипотеки судна, либо свидетельства о государственной регистрации ипотеки маломерного судна, либо дубликата свидетельства о государственной регистрации ипотеки маломерного судна:
заявление в форме (в зависимости от необходимого для услугополучателя результата оказания государственной услуги) электронного документа, удостоверенного электронно-цифровой подписью (далее – ЭЦП), по форме, согласно приложению 17 к настоящим Правилам;
электронная копия договора об ипотеке судна, маломерного судна с указанными в таком договоре копиями документов;
электронная копия документа, подтверждающий уплату в бюджет суммы сбора за государственную регистрацию ипотеки судна, за исключением случаев оплаты через ПШЭП;
2) выдача дополнительного листа:
для получения дополнительного листа к свидетельству о государственной регистрации ипотеки судна, либо дополнительного листа к свидетельству о государственной регистрации ипотеки маломерного судна:
заявление в форме (в зависимости от необходимого для услугополучателя результата оказания государственной услуги) электронного документа, удостоверенного электронно-цифровой подписью (далее – ЭЦП), по форме, согласно приложению 17 к настоящим Правилам;
электронная копия дополнительного соглашения к договору об ипотеке судна, маломерного судна с указанными в таком дополнительном соглашении документами;

3) кеменің ипотекасын аяқтау туралы ақпаратты беру
кеменің ипотекасын тоқтату туралы ақпаратты не шағын көлемді кеменің ипотекасын тоқтату туралы ақпаратты алу үшін:
электрондық цифрлық қолтаңбамен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған осы Қағидаларға 17-қосымшаға сәйкес электрондық құжат нысанындағы өтініш (көрсетілетін қызметті алушы үшін қажетті мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қарай);
кеменің, шағын көлемді кеменің, жасалып жатқан кеменің ипотекасын өтеу туралы анықтаманың электрондық көшірмесі.
"Қазақстан Республикасының Банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 61-4-бабында көзделген тәртіппен операция жүргізген жағдайда, өтінішке активтер мен міндеттемелерді бір мезгілде беру туралы шарттың, екінші деңгейдегі банктердің кредиттік портфельдерінің сапасын жақсартуға маманданатын ұйымның активтер мен талап ету құқықтарын иеленуін көздейтін шарттың, (тапсыру актісін немесе одан үзінді-көшірме қоса беріле отырып), талап ету құқығын басқаға беру туралы талапты қамтитын шарттың нотариат куәландырған көшірмесі қоса беріледі.
10.
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау; 2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы бойынша;
5) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімі болмауы бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсетуден бас тартады.
11.
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда және қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда портал арқылы электрондық нысанда мемлекеттік қызметті алу мүмкіндігі бар.

3) выдача информации о прекращении ипотеки судна: для получения информации о прекращении ипотеки судна, либо информации о прекращении ипотеки маломерного судна:
заявление в форме (в зависимости от необходимого для услугополучателя результата оказания государственной услуги) электронного документа, удостоверенного электронно-цифровой подписью (далее – ЭЦП), по форме, согласно приложению 17 к настоящим Правилам;
электронная копия справки о погашении ипотеки судна, маломерного судна.
В случае проведении операции, предусмотренной статьей 61-4 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", к заявлению прилагаются нотариально засвидетельствованные копии договора об одновременной передаче активов и обязательств, договора, предусматривающего приобретение организацией, специализирующейся на улучшении качества кредитных портфелей банков второго уровня, активов и прав требований (с приложением передаточного акта или выписки из него), договора, содержащего условие об уступке права требования.
10.
Основания для отказа в оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги;
5) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
11.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.

Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдың "жеке кабинеті", көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері, сондай-ақ "1414", 8-800-080-7777 бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.
Қазақстан Республикасы Көлік
және коммуникациялар
министрінің, Қазақстан
Республикасы Инвестициялар
және даму министрінің,
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының, Қазақстан
Республикасы Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрінің міндетін
атқарушының өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
18-қосымша
Кемені, оның ішінде шағын
көлемді кемені және оған
құқықтарды мемлекеттік
тіркеу қағидаларына
25-қосымша
1-нысан
Қазақстан Республикасы Көлік министрлігі Автомобиль көлігі және көліктік бақылау
комитетінің аумақтық органы _____________________________________________________
Территориальный орган Комитета автомобильного транспорта и транспортного контроля
Министерства транспорта Республики Казахстан _____________________________________
Кеме ипотекасын тоқтату туралы ақпарат
Кеме ипотекасы:
1. Кеменің атауы ______________________________________________________________
2. Кеменің тіркеу нөмірі ________________________________________________________
3. Кеме ипотекасының тіркеу нөмірі______________________________________________
4. Кемені тіркеу орны__________________________________________________________
5. Тіркеу нөмірі ______________________________________________________________
6. Кеме түрі _________________________________________________________________
7. Кеме сыныбы______________________________________________________________
8. Кеме тоннажы_____________________________________________________________
тоқтатылған.
Уәкілетті тұлғаның Т. А. Ә. _____________
2-нысан
Қазақстан Республикасы Көлік министрлігі Автомобиль көлігі және көліктік бақылау
комитетінің аумақтық органы _____________________________________________________
Территориальный орган Комитета автомобильного транспорта и транспортного контроля
Министерства транспорта Республики Казахстан _____________________________________
Информация о прекращении ипотеки маломерного судна
Шағын көлемді кеменің ипотекасын тоқтату туралы ақпарат
Шағын көлемді кеменің ипотекасы:
1. Кеменің тіркеу нөмірі __________________________________________________________
2. Шағын көлемді кеме ипотекасының тіркеу нөмірі __________________________________
3. Тіркеу орны __________________________________________________________________

Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, справочных служб услугодателя, а также Единого контакт-центра "1414", 8-800-080-7777.
Приложение 18
к перечню некоторых приказов
Министра транспорта и
коммуникаций Республики
Казахстан, Министра по
инвестициям и развитию
Республики Казахстан,
исполняющего обязанности
Министра по инвестициям и
развитию Республики Казахстан,
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан,
исполняющего обязанности
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан, в
которые вносятся изменения и
дополнения
Приложение 25
к Правилам государственной
регистрации судна,
в том числе маломерного судна
и прав на него
Форма 1
Қазақстан Республикасы Көлік министрлігі Автомобиль көлігі және көліктік бақылау
комитетінің аумақтық органы ___________________________________________________
Территориальный орган Комитета автомобильного транспорта и транспортного контроля
Министерства транспорта Республики Казахстан __________________________________
Информация о прекращении ипотеки судна
Ипотека судна:
1. Название судна _________________________________________________________
2. Регистрационный номер судна __________________________________________________
3. Регистрационный номер ипотеки судна___________________________________________
4. Место регистрации судна_______________________________________________________
5. Регистровый номер ____________________________________________________________
6. Тип судна ____________________________________________________________________
7. Класс судна __________________________________________________________________
8. Тоннаж судна ________________________________________________________________
прекращена.
Ф.И.О / подпись уполномоченного лица ______________________________________
Форма 2
Қазақстан Республикасы Көлік министрлігі Автомобиль көлігі және көліктік бақылау
комитетінің аумақтық органы _____________________________________________________
Территориальный орган Комитета автомобильного транспорта и транспортного контроля
Министерства транспорта Республики Казахстан _____________________________________
Информация о прекращении ипотеки маломерного судна
Ипотека маломерного судна:
1. Регистрационный номер судна __________________________________________________
2. Регистрационный номер ипотеки маломерного судна _______________________________
3. Место регистрации ____________________________________________________________

4. Кеме түрі ____________________________________________________________________
тоқтатылған.
Уәкілетті тұлғаның Т. А. Ә. __________________
Қазақстан Республикасы Көлік
және коммуникациялар
министрінің, Қазақстан
Республикасы Инвестициялар
және даму министрінің,
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының, Қазақстан
Республикасы Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрінің міндетін
атқарушының өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
19-қосымша
Қазақстан Республикасының
аумағында ірі габаритті және
ауыр салмақты жүктерді
тасымалдауды ұйымдастыру
және оны жүзеге асыру
қағидаларына
3-қосымша
Ауыр салмақты және (немесе) ірі габаритті автокөлік құралының жүріп өтуіне арнайы рұқсатты алу (ұзарту) үшін өтініш
Тасымалдаушының атауы
Жеке сәйкестендiру нөмiрi (ЖСН) / бизнес-сәйкестендiру нөмiрi (БСН)
Мекенжайы, телефоны
Жүктің атауы
Жүктің салмағы (тоннамен)
Автокөлік маркасы:
мемлекеттік нөмірi:
Тіркеменің (жартылай тіркеменің) маркасы:
мемлекеттік нөмірi:
Көлік құралының түрі
Жүк көтергіштігі (тоннамен)
Изотермиялық шанақтың болуы
Әуе немесе оған балама аспаның болуы:
Жүру бағыты
Бағыттың жалпы ұзақтығы (километрмен):
оның ішінде қалалардың аумағы бойынша (километрмен):
Рейстердің (жол жүру) саны:
Жүргізушінің тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде):
Ілесіп жүру түрi:
мемлекеттік нөмірi:
Жүру күні мен уақыты:
Арнайы рұқсатты ұзарту немесе көлік құралын ауыстыру жағдайларында толтырылады (қажеті сызылсын)
Бұрын берілген арнайы рұқсаттың нөмірі мен күні:
Ауыстырылатын автокөлік маркасы:
мемлекеттік нөмірi:
Ауыстырылатын тіркеме (жартылай тіркеме) маркасы:
мемлекеттік нөмірi:
Автокөлік құралының жүгін қоса есептегендегі нақты салмақтық және габариттік параметрлері
Параметрлерi
Нақты
Рұқсат етілген
Асқаны
Жол бетінен биіктігі, метрмен
Ені, метрмен
Ұзындығы, метрмен
Көлік құралының артқы сыртқы нүктесінен жүктің тысқары шығуы, метрмен
Толық салмағы, тоннамен
Тіркеменің толық салмағы, тоннамен
Доңғалақ формуласы (еңістігі)
1-осьі
2-осьі
3-осьі
4-осьі
5-осьі
6-осьі
7-осьі
8-осьі
9-осьі
Осьтерінің арақашықтығы (метрмен)
Оське нақты жүктеме (тоннамен)
Автокөлiк құралы табиғи немесе техногендiк сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшiн
тартылған (Х)____________________________________________________________________
Қосымша деректер _______________________________________________________________
Қоса берілетін құжаттар: __________________________________________________________
Цифрлық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді
пайдалануға келісемін
______________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде) (қолы)
* Ескертпе: толық емес және (немесе) анық емес ақпарат өтінішті қабылдаудан бас тартуға негіз болып табылады.
Қазақстан Республикасы Көлік
және коммуникациялар
министрінің, Қазақстан
Республикасы Инвестициялар
және даму министрінің,
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының, Қазақстан
Республикасы Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрінің міндетін
атқарушының өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
20-қосымша
Қазақстан Республикасының
аумағында ірі габаритті және
ауыр салмақты жүктерді
тасымалдауды жүзеге асыруды
ұйымдастыру қағидаларына
4-қосымша
"Ауыр салмақты және (немесе) ірі габаритті автокөлік құралдарының жүріп өтуіне арнайы рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Көлік министрлігі Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитетiнiң аумақтық органдары және Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасымен тұспа-тұс келетін Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы автокөлік құралдарын өткізу пункттерінде, сондай-ақ тауарларды Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы өткізудің өзге де орындарындағы Қазақстан Республикасының мемлекеттік кіріс органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші)
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің (бар болса) атауы

4. Тип судна ____________________________________________________________________
прекращена.
Ф.И.О/подпись уполномоченного лица _______________________________________
Приложение 19
к перечню некоторых приказов
Министра транспорта и
коммуникаций Республики
Казахстан, Министра по
инвестициям и развитию
Республики Казахстан,
исполняющего обязанности
Министра по инвестициям и
развитию Республики Казахстан,
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан,
исполняющего обязанности
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан, в
которые вносятся изменения и
дополнения
Приложение 3 к Правилам
организации и осуществления
перевозок крупногабаритных
и тяжеловесных грузов на
территории Республики
Казахстан
Форма
Заявление для получения (продления) специального разрешения на проезд тяжеловесных и (или) крупногабаритных автотранспортных средств
Наименование перевозчика
Индивидуальный идентификационный номер (ИИН)/бизнес-идентификационный номер (БИН)
Адрес, телефон
Наименование груза
Вес груза (в тоннах)
Марка автомобиля:
государственный номер:
Марка прицепа (полуприцепа):
государственный номер:
Тип транспортного средства
Грузоподъемность (в тоннах)
Наличие изотермического кузова
Наличие воздушной или эквивалентной ей подвески:
Маршрут движения
Общая протяженность маршрута (в километрах):
в том числе по территории городов (в километрах):
Количество рейсов (поездок):
Фамилия, имя, отчество (при наличии) водителя:
Вид сопровождения:
государственный номер:
Дата и время проезда:
Заполняется в случаях продления специального разрешения или замены транспортного средства (нужное подчеркнуть)
Номер, дата ранее выданного специального разрешения:
Марка заменяемого автомобиля:
государственный номер:
Марка заменяемого прицепа (полуприцепа):
государственный номер:
Скачать
Фактические весовые и габаритные параметры транспортного средства с учетом груза
Параметры
Фактические
Допустимые
Превышение
Высота от поверхности дороги, в метрах
Ширина, в метрах
Длина, в метрах
Выступ груза за заднюю внешнюю точку транспортного средства, в метрах
Полная масса, в тоннах
Полная масса прицепа, в тоннах
Колесная формула (скатность)
1 ось
2 ось
3 ось
4 ось
5 ось
6 ось
7 ось
8 ось
9 ось
Расстояние между осями (в метрах)
Фактическая нагрузка на ось (в тоннах)
Скачать
Автотранспортное средство привлекается для ликвидации чрезвычайных ситуаций
природного или техногенного характера (Х)______________________
Дополнительные данные _______________________________________________
Прилагаемые документы: ______________________________________________
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах _____________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
*Примечание: неполнота и (или) недостоверная информация является основанием для отказа в приеме заявления.
Приложение 20
к перечню некоторых приказов
Министра транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан, Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан, исполняющего
обязанности Министра по
инвестициям и развитию
Республики Казахстан,
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан,
исполняющего обязанности
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан, в которые
вносятся изменения и
дополнения
Приложение 4 к Правилам
организации осуществления
перевозок крупногабаритных
и тяжеловесных грузов
на территории Республики
Казахстан
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача специального разрешения на проезд тяжеловесных и (или) крупногабаритных автотранспортных средств"
1.
Наименование услугодателя
Государственная услуга оказывается территориальными органами Комитета автомобильного транспорта и транспортного контроля Министерства транспорта и органами государственных доходов в пунктах пропуска автотранспортных средств через Государственную границу Республики Казахстан, совпадающую с таможенной границей Евразийского экономического союза, а также в иных местах перемещения товаров через таможенную границу Евразийского экономического союза (далее – услугодатель).
2.
Наименование подвида (при наличии) государственной услуги

1) Арнайы рұқсат беру;
2) Бұрын берілген арнайы рұқсат бойынша көлік құралын ауыстыру;
3) Арнайы рұқсаттың қолданылу мерзімін ұзарту.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) ұсыну тәсілдері
Барлық кіші түрлері "цифрлық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету мерзімі
1) Арнайы рұқсат беру – құжаттарды қарастыру нәтижелері туралы хабарламаны беру: тасымалдау маршрутын келісу қажет болған жағдайда – 2 (екі) жұмыс күні тасымалдау маршрутын келісу қажет болмаған жағдайда – 1 (бір) жұмыс күні; автокөлiк құралы табиғи немесе техногендiк сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшiн жұмысқа тартылған жағдайда – 1 (бір) жұмыс күні; Қазақстан Республикасының аумағы арқылы ауыр салмақты және (немесе) iрi көлемді көлiк құралдарының жүрiп өтуіне арнайы рұқсат (бұдан әрі – арнайы рұқсат) (бес жұмыс күні ішінде алымды төлегенін растайтын құжатты көрсетілетін қызметті берушіге келіп түскен сәттен бастап) не бас тарту туралы дәлелдi жауап – 1 (бір) жұмыс күні;
2) Бұрын берілген арнайы рұқсат бойынша көлік құралын ауыстыру – 1 (бір) жұмыс күні;
3) Арнайы рұқсаттың қолданылу мерзімін ұзарту – 1 (бір) жұмыс күні.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нысаны
Барлық кіші түрлері электрондық (ішінара цифрландырылған).
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нәтижесі
Барлық кіші түрлері бойынша:
1) осы Қағидалардың 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша арнайы рұқсат;
2) құжаттарды одан әрі қараудан дәлелді бас тарту;
3) мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап;
4) бұдан бұрын берілген арнайы рұқсат бойынша көлік құралын ауыстыру;
5) арнайы рұқсаттың қолдану мерзімін ұзарту. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі және оның кіші түрлерінің (бар болса) түпнұсқалығын порталда тексеруге болады.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нәтижесі пайдаланушы кабинетіне көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамымен куәландырылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
1) Арнайы рұқсат беру: Мемлекеттік көрсетілетін қызмет ақылы негізде көрсетіледі.
Ірi көлемді және (немесе) ауыр салмақты отандық және шетелдiк автокөлiк құралдарының Қазақстан Республикасының аумағы арқылы жүрiп өтуі үшін алым (бұдан әрі – алым) Қазақстан Республикасының салық кодексінде белгіленген алым мөлшерлемелері бойынша республикалық бюджетке төленеді.

1) Выдача специального разрешения;
2) Замена транспортного средства по ранее выданному специальному разрешению;
3) Продление срока действия специального разрешения
3.
Способы предоставления государственной услуги
по всем подвидам через веб-портал "цифрового правительства".
4.
Срок оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
1) Выдача специального разрешения – выдача уведомления о результате рассмотрения документов:
в случаях, когда требуется согласование маршрута перевозки – 2 (два) рабочих дня;
в случаях, когда не требуется согласование маршрута перевозки – 1 (один) рабочий день;
в случаях привлечения автотранспортных средств для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного или техногенного характера – 1 (один) рабочий день;
выдача специального разрешения на проезд тяжеловесных и (или) крупногабаритных автотранспортных средств по территории Республики Казахстан (далее – специальное разрешение) (с момента поступления услугодателю в течение пяти рабочих дней платежного документа, подтверждающего оплату суммы сбора в республиканский бюджет) либо мотивированный ответ об отказе – 1 (один) рабочий день.
2) Замена транспортного средства по ранее выданному специальному разрешению - 1 (один) рабочий день.
3) Продление срока действия специального разрешения - 1 (один) рабочий день.
5.
Форма оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
По всем подвидам электронная (частично цифровизированная);
6.
Результат оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
По всем подвидам:
1) специальное разрешение по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении документов;
3) мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги;
4) замена транспортного средства по ранее выданному специальному разрешению;
5) продление срока действия специального разрешения. Результат оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии) направляется услугополучателю в кабинет пользователя в форме электронного документа, подписанного уполномоченного лица услугодателя. Проверить подлинность результата оказания государственной услуги можно на портале. В кабинете пользователя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием адреса и даты получения результата государственной услуги.
7.
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии) и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
1) Выдача специального разрешения – государственная услуга оказывается на платной основе. Сбор за проезд отечественных и иностранных крупногабаритных и (или) тяжеловесных автотранспортных средств по территории Республики Казахстан оплачивается в республиканский бюджет по ставке сбора, установленной Налоговым Кодексом Республики Казахстан.

2) Бұрын берілген арнайы рұқсат бойынша көлік құралын ауыстыру – тегін түрде.
3) Арнайы рұқсаттың қолданылу мерзімін ұзарту – тегін түрде.
Көрсетілген қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі
1) көрсетілетін қызметті беруші Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 12.00-ден 13.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 8.00-ден 17.30-ға дейін.
Өтінішті қабылдау және Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі және оның кіші түрлерін (бар болса) беру сағат 12.00-ден 13.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 8.00-ден 16.30-ға дейін жүзеге асырылады. Өтініш демалыс (сенбі және жексенбі) және мереке күндерінен басқа сағат 15.00-ден кейін келіп түскен жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызмет келесі жұмыс күнінде көрсетіледі.
Батыс Қазақстан, Жамбыл, Солтүстік Қазақстан, Ақмола облыстары және Шымкент қаласы бойынша көліктік бақылау инспекцияларыүшін жұмыс режимі Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Құжаттарды қабылдау және Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі және оның кіші түрлерін (бар болса) беру сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін жүзеге асырылады.
Өтініш демалыс (сенбі және жексенбі) және мереке күндерінен басқа сағат 16.00-ден кейін келіп түскен жағдайда мемлекеттік қызмет келесі жұмыс күні көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен көрсетіледі;
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен көрсетіледі;
2) портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда тәулік бойы. Көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Порталда көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен қол қойылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салуы.
Жеке басты куәландыратын құжаттар туралы мәліметтер, дара кәсіпкерді немесе заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтамалар, жылжымалы мүлікке құқық белгілейтін құжаттар, Қазақстан Республикасының аумағы бойынша отандық және шетелдік ірі көлемді және (немесе) ауыр салмақты автокөлік құралдарының өтуі үшін алым сомасының бюджетке төленгенін растайтын құжаттар (ЭҮТШ арқылы төленген жағдайда), көрсетілетін қызметті беруші "цифрлық үкімет"шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден алады.
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсетуден бас тарту үшін негіздер

2) Замена транспортного средства по ранее выданному специальному разрешению – бесплатно;
3) Продление срока действия специального разрешения – бесплатно.
8.
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации
1)услугодателя – с понедельника по пятницу включительно, с 8.00 до 17.30 часов с перерывом на обед с 12.00 часов до 13.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется с 8.00 до 16.30 с перерывом на обед с 12.00 до 13.30 часов.
В случае поступления заявления после 15.00 часов кроме выходных (суббота и воскресенье) и праздничных дней, государственная услуга оказывается следующим рабочим днем.
Для инспекций транспортного контроля по городу Шымкент, Жамбылской, Северо-Казахстанской, Западно-Казахстанской, Акмолинской областям режим работы: с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется с 9.00 до 17.30 с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
В случае поступления заявления после 16.00 часов кроме выходных (суббота и воскресенье) и праздничных дней, государственная услуга оказывается следующим рабочим днем.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди без ускоренного обслуживания;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ. При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
9.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Запрос на портале в форме электронного документа, подписанный электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя. Сведения о документах, удостоверяющих личность, справки о государственной регистрации (перерегистрации) индивидуального предпринимателя или юридического лица, правоустанавливающих документах на движимое имущество, документе подтверждающем оплату в бюджет суммы сбора за проезд отечественных и иностранных крупногабаритных и (или) тяжеловесных автотранспортных средств по территории Республики Казахстан (в случае оплаты через ПШЭП), услугодатель из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
10.
Основания для отказа в оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), установленные законами Республики Казахстан

1) порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінішті қабылдау және Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсетун беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады);
2) көрсетілетін қызметті берушіде – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 12:00-ден 13:30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 8:00-ден 17:30-ға дейін.
Өтінішті қабылдау және Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі және оның кіші түрлерін (бар болса) беру сағат 12.00-ден 13.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 8.00-ден 16.30-ға дейін жүзеге асырылады.
Өтініш демалыс (сенбі және жексенбі) және мереке күндерінен басқа сағат 15.00-ден кейін келіп түскен жағдайда, мемлекеттік қызмет келесі жұмыс күні көрсетіледі.
Батыс Қазақстан, Жамбыл, Солтүстік Қазақстан, Ақмола облыстары және Шымкент қаласы бойынша көліктік бақылау инспекциялары үшін жұмыс режимі Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Құжаттарды қабылдау және Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі және оның кіші түрлерін (бар болса) беру сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін жүзеге асырылады.
Өтініш демалыс (сенбі және жексенбі) және мереке күндерінен басқа сағат 16.00-ден кейін келіп түскен жағдайда мемлекеттік қызмет келесі жұмыс күні көрсетіледі.
9
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Жылжымалы құрамды мемлекеттік тіркеу үшін:
1) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
2) порталда электрондық толтырылып және ЭЦҚ-мен куәландырылған мемлекеттік тіркеуге жататын жылжымалы құрам паркінің тізбесі;
3) меншік құқығын растайтын құжаттың электрондық көшірмесі (оның ішінде егер ол бұрын мемлекеттік тіркеу органдарында тіркелген болса, жылжымалы құрамның мемлекеттік тізілімінен шығару туралы хабарламаның болуы);
4) жылжымалы құрамның әрбір бірлігіне дайындаушы зауыттың техникалық паспортының (формулярының) электрондық көшірмесі. Жылжымалы құрамды мемлекеттік қайта тіркеу үшін:
1) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;

1) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем);
2) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно, с 8.00 до 17.30 часов с перерывом на обед с 12.00 часов до 13.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется с 8.00 до 16.30 с перерывом на обед с 12.00 до 13.30 часов.
В случае поступления заявления после 15.00 часов кроме выходных (суббота и воскресенье) и праздничных дней, государственная услуга оказывается следующим рабочим днем.
Для инспекций транспортного контроля по городу Шымкент, Жамбылской, Северо-Казахстанской, Западно-Казахстанской, Акмолинской областям режим работы: с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется с 9.00 до 17.30 с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
В случае поступления заявления после 16.00 часов кроме выходных (суббота и воскресенье) и праздничных дней, государственная услуга оказывается следующим рабочим днем.
9
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Для государственной регистрации подвижного состава:
1) заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
2) перечень парка подвижного состава, подлежащего государственной регистрации, заполняемый в электронной форме на портале и удостоверенного ЭЦП;
3) электронная копия документа, подтверждающий право собственности (в том числе наличие уведомления об исключении из Государственного реестра подвижного состава, если он был ранее зарегистрирован в органах государственной регистрации);
4) электронная копия технического паспорта (формуляра) завода-изготовителя на каждую единицу подвижного состава. Для государственной перерегистрации подвижного состава:
1) заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;

2) порталда электрондық толтырылып және ЭЦҚ-мен куәландырылған мемлекеттік тіркеуге жататын жылжымалы құрам паркінің тізбесі;
3) жылжымалы құрамды қайта тіркеу үшін негіздемені растайтын құжаттың электрондық көшірмесі. Жылжымалы құрамды Мемлекеттік тізілімнен шығару үшін:
1) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
2) еркін нысандағы жылжымалы құрамды есептен шығару туралы акт не жылжымалы құрамның зақымданғаны және/немесе жоғалғаны туралы құжат не мүліктік жалдау (жалға алу), лизинг шарты не меншік құқығының тоқтатылғанын растайтын құжат (сатып алу-сату, сыйға тарту, мұрагерлік шарты).
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметтерді, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкер ретінде тіркеу туралы анықтамаларды, төлемді растайтын құжатты көрсетілетін қызметті беруші "цифрлық үкімет"шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден алады.
10
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсетуүшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы бойынша;
5) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімі болмауы бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсетуден бас тартады.
11
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда және қойылатын өзге де талаптар
Мемлекеттік қызмет көрсетілетін қызметті алушыда электрондық цифрлық қолтаңбасы болған жағдайда портал арқылы көрсетіледі. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефоны арқылы да алуға болады.
Қазақстан Республикасы Көлік
және коммуникациялар
министрінің, Қазақстан
Республикасы Инвестициялар
және даму министрінің,
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының, Қазақстан
Республикасы Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрінің міндетін
атқарушының өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
23-қосымша
Жылжымалы құрамды және
оның кепілін мемлекеттік тіркеу
(қайта тіркеу), сондай-ақ
жылжымалы құрамның
мемлекеттік тізілімінен шығару
қағидаларына
8-қосымша
"Жылжымалы құрам кепілін мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Көлік министрлігі Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитетінің аумақтық органдары
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің атаулары

2) перечень парка подвижного состава, подлежащего государственной перерегистрации, заполняемый в электронной форме на портале и удостоверенного ЭЦП;
3) электронная копия документа, подтверждающий основания для перерегистрации подвижного состава. Для исключения подвижного состава из Государственного реестра:
1) заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
2) акт о списании произвольной форме подвижного состава, либо документ о повреждении и/или пропаже подвижного состава, либо договор имущественного найма (аренды), лизинга, либо документ, подтверждающий прекращение права собственности (договор купли-продажи, дарения, наследования).
Сведения о документах, удостоверяющих личность услугополучателя, справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о регистрации в качестве индивидуального предпринимателя, документ, подтверждающий оплату услугодатель получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
10
Основания для отказа в оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги;
5) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
11
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия электронной цифровой подписи. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг. Информацию о порядке оказания государственной услуги услугополучатель имеет возможность получить в справочной службе Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
\
Приложение 23
к перечню некоторых приказов
Министра транспорта и
коммуникаций Республики
Казахстан, Министра по
инвестициям и развитию
Республики Казахстан,
исполняющего обязанности
Министра по инвестициям и
развитию Республики Казахстан,
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан,
исполняющего обязанности
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан, в
которые вносятся изменения и
дополнения
Приложение 8
к Правилам государственной
регистрации (перерегистрации)
подвижного состава и его залога,
а также исключения из
Государственного реестра
подвижного состава
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Государственная регистрация залога подвижного состава"
1
Наименование услугодателя
Территориальные органы Комитета автомобильного транспорта и транспортного контроля Министерства транспорта Республики Казахстан
2
Наименование подвида (при наличии) государственной услуги

1) Жылжымалы құрам кепілін мемлекеттік тіркеу;
2) Жылжымалы құрам кепілін өзгерту, толықтыруды мемлекеттік тіркеу;
3) Жылжымалы құрамның тіркелген кепілін тоқтату;
4) Жылжымалы құрам кепілін мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің телнұсқасын беру.
3
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) ұсыну тәсілдері
"Цифрлық үкіметтің" веб-порталы/Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі
4
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету мерзімі
1. Цифрлық үкіметтің" веб-порталы арқылы - 1 (бір) жұмыс күні
2. Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы 2 (екі) жұмыс күні
5
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нысаны
Электрондық (ішінара цифрландырылған)/ қағаз нысанда
6
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нәтижесі
Мемлекеттік тіркеу, өзгерістер, толықтырулар кезінде-жылжымалы құрам кепілін мемлекеттік тіркеу туралы куәлік немесе дәлелді бас тарту; тіркелген кепіл тоқтатылған кезде – кепілді тіркеуден шығару туралы хабарлама немесе дәлелді бас тарту; жылжымалы құрам кепілін мемлекеттік тіркеу туралы телнұсқа беру кезінде-жылжымалы құрам кепілін мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің телнұсқасы немесе дәлелді бас тарту.
7
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін.
8
Көрсетілген қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі
1) порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, құжаттарды қабылдау тәулік бойы жүзеге асырылады (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады);
2) көрсетілетін қызметті берушіде – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 12:00-ден 13:30-ға дейінгі түскі үзіліс пен сағат 8:00-ден 17:30-ға дейін. Ақмола, Батыс Қазақстан, Жамбыл, Солтүстік Қазақстан облыстары және Шымкент қаласы бойынша көліктік бақылау инспекциялары үшін жұмыс режимі Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Өтініш демалыс (сенбі және жексенбі) және мереке күндерінен басқа сағат 16:00-ден кейін келіп түскен кезде "Жылжымалы құрам кепілін мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік қызметі келесі жұмыс күнінде көрсетіледі.
9
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі

1) Государственная регистрация залога подвижного состава; 2) Государственная регистрация изменений, дополнений зарегистрированного залога; 3) Прекращение зарегистрированного залога;
4) Выдача дубликата свидетельства о государственной регистрации залога подвижного состава.
3
Способы предоставления государственной услуги
Веб-портал "цифрового правительства"/ канцелярия услугодателя
4
Срок оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
1. Через веб-портал "цифрового правительства" – 1 (один) рабочий день;
2. Через канцелярию услугодателя – 2 (два) рабочих дня.
5
Форма оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Электронная (частично цифровизированными)/ бумажная
6
Результат оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
При государственной регистрации, изменений, дополнений - Свидетельство о государственной регистрации залога подвижного состава или мотивированный отказ; При прекращении зарегистрированного залога - уведомление о снятии с регистрации залога или мотивированный отказ;
При выдаче дубликата о государственной регистрации залога подвижного состава - дубликат свидетельства о государственной регистрации залога подвижного состава или мотивированный отказ.
7
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно.
8
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации
1) портала – прием документов осуществляется круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем); 2) услугодателя – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 8:00 до 17:30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан с перерывом на обед с 12:00 часов до 13:30 часов;
Для инспекций транспортного контроля по городу Шымкент, Жамбылской, Северо-Казахстанской, Западно-Казахстанской, Акмолинской областям режим работы: с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
При поступлении заявления после 16:00 часов кроме выходных (суббота и воскресенье) и праздничных дней, государственная услуга "Государственная регистрация залога подвижного состава" оказывается следующим рабочим днем.
9
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)

1. Жылжымалы құрам кепілін мемлекеттік тіркеу үшін:
- осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес ЭЦҚ-мен куәландырылған кепілді тіркеу туралы өтініш;
2. Өзгерістерді, толықтыруларды мемлекеттік тіркеу және тіркелген кепілдің тоқтатылуы үшін:
- ЭЦҚ-мен куәландырылған осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы өтініш;
3. Жылжымалы құрам кепілін мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің телнұсқасын беру үшін:
- ЭЦҚ-мен куәландырылған осы Қағидаларға 10-1-қосымшаға сәйкес телнұсқа беру туралы өтініш.
Өтініш портал арқылы жіберілген кезде жылжымалы құрам кепілін мемлекеттік тіркегені үшін алымды бюджетке төлеу, жылжымалы құрам кепілін мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің телнұсқасын беру және жылжымалы мүлікті тоқтату "цифрлық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылады.
Жеке басты куәландыратын құжат туралы мәліметтерді, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы Мемлекеттік цифрлық жүйелердегі анықтамаларды тіркеуші органның қызметкері "цифрлық үкімет"шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден алады.
1. Жылжымалы құрам кепілін мемлекеттік тіркеу үшін:
- осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес ЭЦҚ-мен куәландырылған кепілді тіркеу туралы өтініш;
2. Өзгерістерді, толықтыруларды мемлекеттік тіркеу және тіркелген кепілдің тоқтатылуы үшін:
- ЭЦҚ-мен куәландырылған осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы өтініш;
3. Жылжымалы құрам кепілін мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің телнұсқасын беру үшін:
- ЭЦҚ-мен куәландырылған осы Қағидаларға 10-1-қосымшаға сәйкес телнұсқа беру туралы өтініш.
Өтініш портал арқылы жіберілген кезде жылжымалы құрам кепілін мемлекеттік тіркегені үшін алымды бюджетке төлеу, жылжымалы құрам кепілін мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің телнұсқасын беру және жылжымалы мүлікті тоқтату "цифрлық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылады.
Жеке басты куәландыратын құжат туралы мәліметтерді, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы Мемлекеттік цифрлық жүйелердегі анықтамаларды тіркеуші органның қызметкері "цифрлық үкімет"шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден алады.

1. Для государственной регистрации залога подвижного состава:
- заявление о регистрации залога согласно приложению 7 к настоящим Правилам, удостоверенного ЭЦП;
2. Для государственной регистрации изменений, дополнений и прекращения зарегистрированного залога:
- заявление о внесении, изменений и дополнений по форме, согласно приложению 11 к настоящим Правилам, удостоверенного ЭЦП;
3. Для выдачи дубликата свидетельства о государственной регистрации залога подвижного состава:
- заявление о выдаче дубликата согласно приложению 10–1 к настоящим Правилам, удостоверенного ЭЦП.
При направлении заявления посредством портала оплата в бюджет сбора за государственную регистрацию залога подвижного состава, изменения, дополнения, выдача дубликата свидетельства о государственной регистрации залога подвижного состава и прекращение движимого имущества осуществляется через платежный шлюз "цифрового правительства".
Сведения о документе, удостоверяющего личность, справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о государственной регистрации индивидуального предпринимателя, содержащиеся в государственных цифровых системах, работник регистрирующего органа получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
1. Для государственной регистрации залога подвижного состава:
- заявление о регистрации залога согласно приложению 7 к настоящим Правилам, удостоверенного ЭЦП;
2. Для государственной регистрации изменений, дополнений и прекращения зарегистрированного залога:
- заявление о внесении, изменений и дополнений по форме, согласно приложению 11 к настоящим Правилам, удостоверенного ЭЦП;
3. Для выдачи дубликата свидетельства о государственной регистрации залога подвижного состава:
- заявление о выдаче дубликата согласно приложению 10-1 к настоящим Правилам, удостоверенного ЭЦП.
При направлении заявления посредством портала оплата в бюджет сбора за государственную регистрацию залога подвижного состава, изменения, дополнения, выдача дубликата свидетельства о государственной регистрации залога подвижного состава и прекращение движимого имущества осуществляется через платежный шлюз "цифрового правительства".
Сведения о документе, удостоверяющего личность, справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о государственной регистрации индивидуального предпринимателя, содержащиеся в государственных цифровых системах, работник регистрирующего органа получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".

Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы өтініш берген кезде осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес кепілді тіркеу туралы өтініш, осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы өтініш, кепіл шарты туралы мәліметтерді көрсете отырып, мәміле тараптары қол қойған осы Қағидаларға 10-1-қосымшаға сәйкес телнұсқа беру туралы өтініш, сондай-ақ кепіл шарты туралы мәліметтерді жеке басын куәландыратын, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы, сондай-ақ тұлғаның өкілі - оның өкілеттігін растайтын құжат, сондай-ақ тұлға өкілінің жеке басын куәландыратын құжат.
10
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсетуден бас тарту үшін негіздер

При подаче заявлений через канцелярию услугодателя предоставляется заявление заявление о регистрации залога согласно приложению 7 к настоящим Правилам, заявление о внесении, изменений и дополнений по форме, согласно приложению 11 к настоящим Правилам, заявление о выдаче дубликата согласно приложению 10-1 к настоящим Правилам подписанное сторонами сделки, с указанием сведений об условии залога, а также документ, удостоверяющий личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о государственной регистрации индивидуального предпринимателя, а также представитель лица - документ, подтверждающий его полномочия, а также документ, удостоверяющий личность представителя лица.
10
Основания для отказа в оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), установленные законами Республики Казахстан

1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы бойынша;
5) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімі болмауы бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсетуден бас тартады.
11
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда және қойылатын өзге де талаптар
Мемлекеттік қызмет көрсетілетін қызметті алушыда электрондық цифрлық қолтаңбасы болған жағдайда портал арқылы көрсетіледі. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алу мүмкіндігі бар. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефоны арқылы да алуға болады.
Қазақстан Республикасы Көлік
және коммуникациялар
министрінің, Қазақстан
Республикасы Инвестициялар
және даму министрінің,
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының, Қазақстан
Республикасы Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрінің міндетін
атқарушының өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
24-қосымша
Жылжымалы құрамды және
оның кепілін мемлекеттік тіркеу
(қайта тіркеу), сондай-ақ
Мемлекеттік жылжымалы құрам
тізілімінен алып тастау
қағидаларына
10-1-қосымша
Нысан
Тегі аты әкесінің аты
_____________________________________________________________________________
(бар болса) (бұдан әрі – Т. А. Ә.) немесе көрсетілетін қызметті алушының ұйымның атауы
______________________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының мекенжайы)
Жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы куәліктің телнұсқасын алу туралы өтініш
Мен,________________________________________________________________
(Т.А.Ә. (ол болған кезде)
__________________________________________________________________________(жеке тұлғаның паспорт деректері (жеке куәлігінің деректері) және тұратын
жері)______________________________________ тұратын мекенжайы бойынша
____________________________________________________________ негізінде (өкілеттіктерді куәландыратын құжаттың деректемелері)__________________________________________________ атынан әрекет ететін (заңды тұлғаның атауы мен деректемелері)____________________________________________________________________________________________________________________________________________________                        (уәкілетті өкіл толтырады)
____________________________________________________________________
Жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы куәліктің телнұсқасын беруді сұраймын.
№ ____________куәлік, "___" ___________ 20___жыл.
Телнұсқаның берілу себебі:
________________________________________________________________
______________________________________________________________
Өтінішке қоса беремін:
_________________________________________________________
__________________________________________________________
Цифрлық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім беремін.
20____жылғы "___" ___________ _______ (ЭЦҚ)
Қазақстан Республикасы Көлік
және коммуникациялар
министрінің, Қазақстан
Республикасы Инвестициялар
және даму министрінің,
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының, Қазақстан
Республикасы Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрінің міндетін
атқарушының өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
25 - қосымша
Ішкі су жолдары бойынша кеме
қатынасын жүзеге асыратын
кемелер үшін кеме құжаттарын
беру және жүргізу қағидаларына
1-қосымша
Нысан
___________________________
___________________________
(УО қазақша атауы) басшысына
Өтініш
Нөмір:_______________(Өтініш нөмірі)
Сізден ___________________________________(Кеме атауы) кеме экипажының ең аз
құрамы туралы куәлікті беру бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуді сұраймын, кеме
тіркелген орын: _______________________ (Порттың атауы) __________________
(Порттың мекен жайы) ______________________________________________________
20__ жылғы "__" _________
Цифрлық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді қолдануға
келісемін
20__ жылғы "__" _________ (қолы)
Қазақстан Республикасы Көлік
және коммуникациялар
министрінің, Қазақстан
Республикасы Инвестициялар
және даму министрінің,
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының, Қазақстан
Республикасы Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрінің міндетін
атқарушының өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
26-қосымша
Ішкі су жолдары бойынша
кеме қатынасын жүзеге
асыратын
кемелер үшін кеме құжаттарын
беру және жүргізу қағидаларына
2-қосымша
"Кеме экипажының ең аз құрамы туралы куәлік беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Көлік министрлігі Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитетінің аумақтық органдары көрсетеді.
2.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің (бар болса) атауы
Жоқ
3.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) ұсыну тәсілдері
"Цифрлық үкіметтің" веб-порталы арқылы.
4.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету мерзімі
Екі жұмыс күні
5.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нысаны
Электрондық (ішінара цифрландырылған)
6.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса)
көрсету нәтижесі
Кеме экипажының ең аз құрамы туралы куәлік; бас тарту туралы дәлелді жауап.
7.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға тегін көрсетіледі.
8.
Көрсетілген қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі
1) Көрсетілетін қызметті берушінің-Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес дүйсенбіден жұмаға дейін сағат 12:00-ден 13:30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 8:00-ден 17:30-ға дейін;
Шымкент қаласы, Жамбыл, Солтүстік Қазақстан, Батыс Қазақстан, Ақмола облыстары бойынша көліктік бақылау инспекциялары үшін жұмыс режимі Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.

1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги;
5) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
11
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Государственная услуга оказывается через портал при условии наличия у услугополучателя электронной цифровой подписи. Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг. Информацию о порядке оказания государственной услуги также можно получить по телефону единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 24
к перечню некоторых приказов
Министра транспорта и
коммуникаций Республики
Казахстан, Министра по
инвестициям и развитию
Республики Казахстан,
исполняющего обязанности
Министра по инвестициям и
развитию Республики Казахстан,
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан,
исполняющего обязанности
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан, в
которые вносятся изменения и
дополнения
Приложение 10-1
к Правилам государственной
регистрации (перерегистрации)
подвижного состава и его
залога, а также исключения
из Государственного реестра
подвижного состава
Форма
Фамилия имя отчество ____________________________
(при его наличии), (далее – Ф.И.О.)
либо наименование организации услугополучателя
____________________________
(адрес услугополучателя)
Заявление о выдаче дубликата свидетельства о государственной
регистрации залога подвижного состава
Я, _______________________________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии)
_________________________________________________________________
(паспортные данные (данные удостоверения личности) и место жительства
физического лица) проживающий (ая) по адресу
_________________________________________________________________
(наименование и реквизиты юридического лица)
Действующий от имени _______________________________________________________
(заполняется уполномоченным представителем)
Прошу выдать дубликат свидетельства о государственной регистрации залога
подвижного состава.
№ __________ свидетельства от "__" _____ 20__года.
Причина выдачи дубликата: ____________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
К заявлению прилагаю:
_________________________________________________________________
________________________________________________________________
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в цифровых системах.
"____" _____________ 20___года _____ (ЭЦП)
Приложение 25
к перечню некоторых приказов
Министра транспорта и
коммуникаций Республики
Казахстан, Министра по
инвестициям и развитию
Республики Казахстан,
исполняющего обязанности
Министра по инвестициям и
развитию Республики Казахстан,
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан,
исполняющего обязанности
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан, в
которые вносятся изменения и
дополнения
Приложение 1
к Правилам выдачи и ведения
судовых документов для судов,
осуществляющих судоходство
по внутренним водным путям
Форма
Руководителю
________________________________
________________________________
(Наименование УО)
Заявление
Номер: _______(Номер заявления)
Прошу Вас оказать государственную услугу по выдачи свидетельства о минимальном
составе экипажа судна _________________
(Название судна),_____________________
место регистрации судна:
_________________________
(Наименование порта)_____________________________________________________
(Адрес порта) _____ ______________________________________________________
"____" __________ 20 __ года
Согласен(а) на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в цифровых системах
__________ "__" ____ 20 __ года (подпись)
Приложение 26
к перечню некоторых приказов
Министра транспорта и
коммуникаций Республики
Казахстан, Министра по
инвестициям и развитию
Республики Казахстан,
исполняющего обязанности
Министра по инвестициям и
развитию Республики Казахстан,
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан,
исполняющего обязанности
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан, в
которые вносятся изменения и
дополнения
Приложение 2
к Правилам выдачи и ведения
судовых документов для судов,
осуществляющих судоходство
по внутренним водным путям
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача свидетельства о минимальном составе экипажа судна"
1.
Наименование услугодателя
Государственная услуга оказывается территориальными органами Комитета автомобильного транспорта и транспортного контроля Министерства транспорта Республики Казахстан.
2.
Наименование подвида (при наличии) государственной услуги
Отсутствует
3.
Способы предоставления государственной услуги и ее подвидов (при наличии) (каналы доступа)
Через веб-портал "цифрового правительства".
4.
Срок оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Два рабочих дня
5.
Форма оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Электронная (частично цифровизированная)
6.
Результат оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Свидетельство о минимальном составе экипажа судна или мотивированный ответ об отказе.
7.
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии) и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается на бесплатной основе физическим и юридическим лицам.
8.
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации
1) Услугодателя – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 8:00 до 17:30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан с перерывом на обед с 12:00 часов до 13:30 часов;
Для инспекций транспортного контроля по городу Шымкент, Жамбылской, Северо-Казахстанской, Западно-Казахстанской, Акмолинской областям режим работы: с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.

2) "Цифрлық үкімет" веб-порталы – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде кодекске сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі өтінішті тіркеу келесі жұмыс күні жүзеге асырылады). Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары: www.gov.kz Көлік министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылған, Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитеті бөлімі, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" кіші бөлімі; "цифрлық үкіметтің" веб-порталы.
9.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Өтінім берілген кезде меншік иесінің жеке басын куәландыратын құжаттары туралы мәліметтер (жеке тұлғаларға қатысты) не меншік иесі заңды тұлғаның мемлекеттік тіркеуі туралы анықтама (заңды тұлғаларға қатысты) "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден алынады.
Порталға:
осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш; Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 18 ақпандағы № 134 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10788 болып тіркелген) бекітілген кеме экипаждарының ең төменгі құрамына қойылатын белгіленген талаптарға сәйкес келетін экипаждың бекітілген штат кестесінің электрондық көшірмесі. Құжаттарды портал арқылы жіберген кезде олар көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылады.
10.
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы бойынша;

2) Веб-портала "цифрового правительства" – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, регистрация заявления по оказанию государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на: интернет-ресурсе Министерства транспорта – www.gov.kz, раздел Комитет автомобильного транспорта и транспортного контроля, подраздел "Государственные услуги"; веб-портал "цифрового правительства".
9.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
При подаче заявки, сведения о документах, удостоверяющих личность собственника (в отношении физических лиц) либо справки о государственной регистрации юридического лица-собственника (в отношении юридических лиц), получают из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
На портал:
заявление по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
электронная копия утвержденного штатного расписания экипажа, соответствующего установленным требованиям к минимальному составу экипажей судов, утвержденным приказом исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 18 февраля 2015 года № 134 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10788). При направлении документов посредством портала они удостоверяются электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя.
10.
Основания для отказа в оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги;

5) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімі болмауы бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсетуден бас тартады.
11.
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда және қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушы ЭЦҚ болған жағдайда мемлекеттік қызметті портал арқылы электрондық нысанда алады. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдың "жеке кабинеті" сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алады. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: "1414".
Қазақстан Республикасы Көлік
және коммуникациялар
министрінің, Қазақстан
Республикасы Инвестициялар
және даму министрінің,
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының, Қазақстан
Республикасы Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрінің міндетін
атқарушының өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
27-қосымша
Қазақстан Республикасының
халықаралық қатынастағы
автомобильмен
тасымалдауларында
рұқсат беру жүйесін
қолдану қағидаларына
1-қосымша
Нысаны_____________________________________________________________
(көліктік бақылау органының атауы)
Жолаушылар мен багажды тұрақты емес тасымалдауға, жүктерді тасымалдауға
шетелдік рұқсатты алуға сұрау салу
___________________________________________________________________
(дара кәсіпкердің Т.А.Ә. немесе заңды тұлғаның атауы)
ЖСН/БСН________________________________________________________
Жолаушыларды облысаралық, ауданаралық (облысішілік, қалааралық) және
халықаралық қатынастарда автобустармен, шағын автобустармен тұрақты емес
тасымалдау, сондай-ақ жолаушыларды халықаралық қатынаста автобустармен, шағын
автобустармен тұрақты тасымалдау жөніндегі қызметпен айналысу құқығына
лицензияның болуы: лицензия №________, берілген күні ___________
РКу №__________ қолданылу мерзімі __________
РК №__________ қолданылу мерзімі __________
Жолаушылар мен багажды тұрақты емес тасымалдауға және жүктерді тасымалдауға мынадай шетелдік рұқсаттар беруіңізді сұраймын:
Р/c №
Ел
Рұқсат түрі
Рұқсат жылы
Рұқсат саны
Мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгісі
(VIN) КҚ сәйкестендіру нөмірі
______________________________________________________________
(индекс, қала, аудан, облыс, көше, үйдің №, телефон, факс)
Менің дербес деректерімді жинауға және өңдеуге, оның ішінде Көлік министрлігі
Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитетінің _______________ аумақтық органға
(БСН____________) беруге үшінші тұлғаларға келісім беремін, және жолаушылар мен
багажды тұрақты емес тасымалдауға, цифрлық жүйелердегі жүктерді тасымалдауға шетелдік
рұқсаттарды алу үшін қажетті заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтер.
Дербес деректердің трансшекаралық берілуінің жоқтығы, сондай-ақ жалпыға қолжетімді
өздерде дербес деректердің таралуының жоқтығы туралы хабарлаймыз.
Жиналатын деректердің тізбесі: Т.А.Ә., ЖСН/БСН, телефон нөмірі, тіркеу мекенжайы
__________________________________________________________________________ Т.А.Ә. (қолы)
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
Т.А.Ә. (ол болған кезде) – тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде);
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
РКу– жүктерді халықаралық автомобильмен тасымалдауды жүзеге асыруға рұқсатты куәландыру (жүктерді тасымалдау үшін);
РК – ұсынылған автокөлік құралына рұқсат карточкасы (жүктерді тасымалдау үшін);
VIN – Ккөлік құралының сәйкестендіру нөмірі.
Қазақстан Республикасы Көлік
және коммуникациялар
министрінің, Қазақстан
Республикасы Инвестициялар
және даму министрінің,
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының, Қазақстан
Республикасы Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрінің міндетін
атқарушының өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
28-қосымша
Қазақстан Республикасында
автомобиль тасымалдарының
рұқсат
беру жүйесін халықаралық
қатынаста қолдану
қағидаларына
2-қосымша
"Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарға сәйкес Қазақстан Республикасының тасымалдаушыларына шет мемлекеттің аумағы бойынша жүріп өтуіне рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Көлік министрлігі Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитетінің аумақтық органдары
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің (бар болса) атауы
1) "Жолаушылар мен багажды тұрақты емес тасымалдауға" бланкілер беру;

5) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
11.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП. Услугополучатель получает информацию о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: "1414".
Приложение 27
к перечню некоторых приказов
Министра транспорта и
коммуникаций Республики
Казахстан, Министра по
инвестициям и развитию
Республики Казахстан,
исполняющего обязанности
Министра по инвестициям и
развитию Республики Казахстан,
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан,
исполняющего обязанности
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан, в
которые вносятся изменения и
дополнения
Приложение 1 к Правилам
применения разрешительной
системы автомобильных
перевозок в Республике Казахстан
в международном сообщении
Форма ____________________________________________________________
(наименование органа транспортного контроля) Запрос на получение иностранного разрешения на нерегулярную перевозку пассажиров и багажа, на перевозку грузов
от __________________________________________________________________
(Ф.И.О. индивидуального предпринимателя или наименование юридического лица)
(ИИН)/ (БИН) _______________________________________________________
Лицензия на право занятия деятельностью по регулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в междугородном межобластном, межрайонном (междугородном, внутриобластном) и международном сообщениях, а также регулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в международном сообщении: №____ лицензии, дата выдачи
_____ № УД __________ срок действия __________
№ КД __________ срок действия __________
Прошу выдать следующие иностранные разрешения на нерегулярную перевозку
пассажиров и багажа и на перевозку грузов:
№ п/п
Страна
Вид разрешения
Год разрешения
Количество разрешений
Государст
венный регистрац
ионный номерной знак
Идентифик
ационный номер ТС (VIN)
Скачать
Адрес _______________________________________________________________
(индекс, город, район, область, улица, № дома, телефон, факс)
Даю согласие на сбор и обработку, в том числе и на передачу третьим лицам моих
персональных данных территориальному органу __________________________
Комитета автомобильного транспорта и транспортного контроля Министерства
транспорта (БИН _______________), и сведений составляющих охраняемую законом тайну,
необходимых для получения иностранных разрешении на нерегулярную перевозку пассажиров и багажа, на перевозку грузов, содержащихся в цифровых системах. Сообщаем об отсутствии трансграничной передачи персональных данных, а также об отсутствии распространения персональных данных в общедоступных источниках. Перечень собираемых данных: Ф.И.О., ИИН/БИН, номер телефона, адрес регистрации. ___________________________________________________________________
Ф.И.О. (подпись)
Расшифровка аббревиатур:
Ф.И.О. – фамилия, имя, отчество (при его наличии);
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
УД – удостоверение допуска к осуществлению международных автомобильных перевозок грузов;
КД – карточка допуска на представленное автотранспортное средство (для перевозки грузов);
VIN - идентификационный номер транспортного средства.
Приложение 28
к перечню некоторых приказов
Министра транспорта и
коммуникаций Республики
Казахстан, Министра по
инвестициям и развитию
Республики Казахстан,
исполняющего обязанности
Министра по инвестициям и
развитию Республики Казахстан,
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан,
исполняющего обязанности
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан, в
которые вносятся изменения и
дополнения
Приложение 2 к Правилам
применения разрешительной
системы автомобильных
перевозок в Республике
Казахстан в международном
сообщении
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача разрешения на проезд по территории иностранного государства перевозчикам Республики Казахстан в соответствии с международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан"
1.
Наименование услугодателя
Территориальные органы Комитета автомобильного транспорта и транспортного контроля Министерства транспорта Республики Казахстан (далее - услугодатель).
2.
Наименование подвида (при наличии) государственной услуги
1) "Выдача бланков на "Нерегулярные перевозки пассажиров и багажа";

2) "Жүк тасымалдарына" бланкілер беру
3
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) ұсыну тәсілдері
Барлық кіші түрлері бойынша "цифрлық үкімет" порталы арқылы (бұдан әрі-портал)
Барлық кіші түрлері бойынша "Азаматтарға арналған үкімет" комерциалық емес акционерлік қоғам (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) арқылы беру.
4
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету мерзімі
Порталда Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсетун алу орны туралы хабарлама – 20–40 минут ішінде; шетелдік рұқсатты ресімдеу және Мемлекеттік корпорацияға беру – 1 (бір) жұмыс күні ішінде.
5
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нысаны
Барлық кіші түрлері бойынша: электрондық (ішінара цифрландырылған) / қағаз нысанда
6
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нәтижесі
Жолаушылар мен багажды тұрақты емес тасымалдауға немесе жүктерді қағаз нысанда тасымалдауға шетелдік рұқсат не мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту.
7
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Қызмет ақылы негізде көрсетіледі. Жолаушылар мен жүктерді халықаралық қатынаста тасымалдауды жүзеге асыратын отандық автокөлік құралдарының Қазақстан Республикасының аумағынан шығуы үшін алым Қазақстан Республикасының салық кодексінде белгіленген алым мөлшерлемесі бойынша бюджетке төленеді және – 1 еселенген Алым сомасын төлеу "цифрлық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы жүзеге асырылады.
8
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі
11) Көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 12.00-ден 13.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 8.00-ден 17.30-ға дейін.
Батыс Қазақстан, Жамбыл, Солтүстік Қазақстан, Ақмола облыстары және Шымкент қаласы бойынша көліктік бақылау инспекцияларыүшін жұмыс режимі Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
2) Мемлекеттік корпорация-дүйсенбіден жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін үзіліссіз, Мемлекеттік корпорацияның халыққа қызмет көрсету бөлімдерінің кезекшілері дүйсенбіден жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін және сенбі күні сағат 9.00-ден 13.00-ге дейін Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес мереке және демалыс күндерінен басқа.
3) порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы. Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
9
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Жеке басын куәландыратын құжаттар, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтамалар, жылжымалы мүлікке құқық белгілейтін құжаттар, жүктерді халықаралық автомобильмен тасымалдауды жүзеге асыруға рұқсат туралы куәлік, автокөлік құралдарына рұқсат карточкалары, жолаушыларды облысаралық, ауданаралық (облысішілік қалааралық) қалааралық автобустармен, шағын автобустармен тұрақты емес тасымалдау жөніндегі қызметпен айналысу құқығына лицензиялар туралы мәліметтер және халықаралық қатынастарда, сондай-ақ жолаушыларды автобустармен тұрақты тасымалдауда, халықаралық қатынастағы шағын автобустармен (жолаушылар мен багажды тұрақты емес тасымалдауды жүзеге асыру кезінде), жолаушылар мен багажды тұрақты емес тасымалдауды жүзеге асыратын отандық автокөлік құралдарының Қазақстан Республикасының аумағынан кеткені үшін алым сомасының бюджетке төленгенін растайтын құжатта (ЭҮТШ арқылы төленген жағдайда) көрсетілетін қызметті беруші немесе Мемлекеттік корпорация қызметкері тиісті мемлекеттік "цифрлық үкімет"шлюзі арқылы цифрлық жүйелер.
Осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес сұрау салу.
Автокөлік құралы ауыстырылған жағдайда бұрын берілген шетелдік рұқсатқа осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес мәліметтер талап етіледі.
Жүктерді тасымалдауға қосымша шетелдік рұқсат қажет болған жағдайда бұрын берілген шетелдік рұқсатқа осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес мәліметтер талап етіледі.
Жеке басын куәландыратын құжаттар, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, жылжымалы мүлікке құқық белгілейтін құжаттар, жүктерді халықаралық автомобильмен тасымалдауды жүзеге асыруға рұқсат беру туралы куәлік, автокөлік құралдарына рұқсат беру карточкалары, халықаралық қатынаста автобустармен, шағын автобустармен жолаушыларды тұрақты емес тасымалдау жөніндегі қызметпен айналысу құқығына лицензия туралы мәліметтерді сұрау салу берілген кезде, ЭҮТШ арқылы және "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден кеткені үшін алым сомасының бюджетке төленгенін растайтын құжат .
Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін өзге де талаптар.
10
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;

2) Выдача бланков на "Грузовые перевозки".
3.
Способы предоставления государственной услуги
По всем подвидам прием через портал "цифрового правительства" (далее-портал). Выдача по всем подвидам через Некоммерческое акционерное общество "Правительство для граждан" (далее – Государственную корпорацию).
4.
Срок оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
На портале уведомление о месте получения результата оказания государственной услуги – в течение 20-40 минут; Оформление и передача иностранного разрешения в Государственную корпорацию - в течение 1 (одного) рабочего дня.
5.
Форма оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
По всем подвидам: электронная (частично цифровизированная) / бумажная.
6.
Результат оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Иностранное разрешение на нерегулярную перевозку пассажиров и багажа или на перевозку грузов в бумажном виде либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
7.
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии) и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Услуга оказывается на платной основе. Сбор за выезд с территории Республики Казахстан отечественных автотранспортных средств, осуществляющих перевозку пассажиров и грузов в международном сообщении уплачивается в бюджет по ставке сбора, установленной Налоговым кодексом Республики Казахстан и составляет – 1-кратный размер месячный расчетный показатель (далее-МРП); Оплата суммы сбора через платежный шлюз "цифрового правительства" (далее – ПШЭП).
8.
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации
1) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно, с 8.00 до 17.30 часов с перерывом на обед с 12.00 часов до 13.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Для инспекций транспортного контроля по городу Шымкент, Жамбылской, Северо-Казахстанской, Западно-Казахстанской, Акмолинской областям режим работы: с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
2) Государственной корпорации – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов без перерыва, дежурные отделы обслуживания населения Государственной корпорации с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 20.00 часов и в субботу с 9.00 до 13.00 часов кроме праздничных и выходных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
3) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ. При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
9.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Сведения о документах, удостоверяющих личность, справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, правоустанавливающих документах на движимое имущество, удостоверении о допуске к осуществлению международных автомобильных перевозок грузов, карточках допуска на автотранспортные средства, лицензии на право занятия деятельностью по нерегулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в междугородном межобластном, межрайонном (междугородном внутриобластном) и международном сообщениях, а также регулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в международном сообщении (при осуществлении нерегулярных перевозок пассажиров и багажа), документе подтверждающем оплату в бюджет суммы сбора за выезд с территории Республики Казахстан отечественных автотранспортных средств, осуществляющих нерегулярные перевозки пассажиров и багажа, перевозки грузов в международном сообщении (в случае оплаты через ПШЭП), услугодатель или работник Государственной корпорации получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
Запрос согласно Приложению 1 к настоящим Правилам. В случае замены автотранспортного средства к ранее выданному иностранному разрешению истребуются сведения согласно Приложению 3 к настоящим Правилам. В случае потребности дополнительного иностранного разрешения на перевозку грузов к ранее выданному иностранному разрешению истребуются сведения согласно Приложению 4 к настоящим Правилам. При подаче запроса сведения о документах, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, правоустанавливающих документах на движимое имущество, удостоверении о допуске к осуществлению международных автомобильных перевозок грузов, карточках допуска на автотранспортные средства, лицензии на право занятия деятельностью по нерегулярным перевозкам пассажиров автобусами, микроавтобусами в международном сообщении, документе подтверждающем оплату в бюджет суммы сбора за выезд через ПШЭП и из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства" . Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию.
10.
Основания для отказа в оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;

2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы бойынша;
5) "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімінің болмауы.
Қазақстан Республикасы Көлік
және коммуникациялар
министрінің, Қазақстан
Республикасы Инвестициялар
және даму министрінің,
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының, Қазақстан
Республикасы Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрінің міндетін
атқарушының өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
29-қосымша
Қазақстан Республикасының
халықаралық қатынастағы
автомобильмен
тасымалдауларында
рұқсат беру жүйесін
қолдану қағидаларына
3-қосымша
Нысаны___________________________________________________________________
(көліктік бақылау органының атауы)
Бұрын берілген шетелдік рұқсатқа автокөлік құралын ауыстыруға сұрау салу
__________________________________________________________________________
(дара кәсіпкердің Т.А.Ә.немесе заңды тұлғаның атауы)
ЖСН/БСН________________________________________________________
Бұрын алынған шетелдік рұқсатты сұрау салудың №_____________________
Ұсынылған автокөлік құралына РК№______ қолданылу мерзімі _______
Автокөлік құралын ауыстыруды сұраймын МТНБ -*_________ арналған
МТНБ________ с VIN _______:
Р/с №
Ел
Рұқсат түрі*
Рұқсат жылы*
Рұқсат саны*
Мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгісі*
(VIN)* КҚ сәйкестендіру нөмірі
* Мәліметтер бұрын мақұлданған сұраудан алынады
Мекенжайы _______________________________________________________________
(индекс, қала, аудан, облыс, көше, үйдің №, телефон, факс)
Менің дербес деректерімді жинауға және өңдеуге, оның ішінде Көлік министрлігі Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитетінің _______________ аумақтық органға (БСН____________) беруге үшінші тұлғаларға келісім беремін, және жолаушылар мен багажды тұрақты емес тасымалдауға, цифрлық жүйелердегі жүктерді тасымалдауға шетелдік рұқсаттарды алу үшін қажетті заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтер.
Дербес деректердің трансшекаралық берілуінің жоқтығы, сондай-ақ жалпыға қолжетімді көздерде дербес деректердің таралуының жоқтығы туралы хабарлаймыз.
Жиналатын деректердің тізбесі: Т.А.Ә., ЖСН/БСН, телефон нөмірі, тіркеу мекенжайы
____________________________________________________________________________________Т.А.Ә. (қолы)
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
Т.А.Ә. (ол болған кезде) – тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде);
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
РКу – жүктерді халықаралық автомобильмен тасымалдауды жүзеге асыруға рұқсатты
куәландыру (жүктерді тасымалдау үшін);
РК – ұсынылған автокөлік құралына рұқсат карточкасы (жүктерді тасымалдау үшін);
МТНБ – мемлекеттік тіркеу нөмерлік белгісі;
VIN –көлік құралының сәйкестендіру нөмірі.
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрінің, Қазақстан Республикасы Инвестициялар
және даму министрінің,
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының, Қазақстан
Республикасы Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрінің міндетін
атқарушының өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
30-қосымша
Қазақстан Республикасының
халықаралық қатынастағы
автомобильмен
тасымалдауларында рұқсат беру
жүйесін қолдану қағидаларына
4-қосымша
Нысаны ______________________________________________________________
(көліктік бақылау органының атауы)
Жүктерді тасымалдауға қосымша шетелдік рұқсат алу туралы сұрау салу
________________________________________________
(дара кәсіпкердің Т.А.Ә. немесе заңды тұлғаның атауы)
ЖСН/БСН_______________________________________
Бұрын алынған шетелдік рұқсатты сұрау салудың №_____________________
Жүк автокөлік құралына жүктерді тасымалдауға келесі шетелдік рұқсаттарды қосымша
беруіңізді сұраймын МТНБ ___________ VIN* _________:
Р/с №
Ел
Рұқсат түрі
Рұқсат жылы
(Рұқсаттар саны (төрттен көп емес)
* Мәліметтер бұрын мақұлданған сұраудан алынады
Мекенжайы _____________________________________________________
(индекс, қала, аудан, облыс, көше, үйдің №, телефон, факс)
Менің дербес деректерімді жинауға және өңдеуге, оның ішінде Көлік министрлігі
Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитетінің _______________ аумақтық
органға (БСН____________) беруге үшінші тұлғаларға келісім беремін, және жолаушылар мен багажды тұрақты емес тасымалдауға, цифрлық жүйелердегі жүктерді тасымалдауға шетелдік рұқсаттарды алу үшін қажетті заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтер. Дербес деректердің трансшекаралық берілуінің жоқтығы, сондай-ақ жалпыға қолжетімді көздерде дербес деректердің таралуының жоқтығы туралы хабарлаймыз.
Жиналатын деректердің тізбесі: Т.А.Ә., ЖСН/БСН, телефон нөмірі, тіркеу мекенжайы
_______________________________________________________________
Т.А.Ә. (қолы)
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
Т.А.Ә. (ол болған кезде) – тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде);
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
РК – рұқсат куәліктері;
РК – рұқсат карточкасы
МТНБ – мемлекеттік тіркеу нөмерлік белгісі;
VIN – көлік құралының сәйкестендіру нөмірі.
Қазақстан Республикасы Көлік
және коммуникациялар
министрінің, Қазақстан
Республикасы Инвестициялар
және даму министрінің,
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының, Қазақстан
Республикасы Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрінің міндетін
атқарушының өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
31-қосымша
Қазақстан Республикасының
халықаралық қатынастағы
автомобильмен
тасымалдауларында
рұқсат беру жүйесін
қолдану қағидаларына
5-қосымша
Нысаны _____________________________________________________________ (көліктік бақылау органының атауы)
Күнтiзбелiк бiр жылға қолдану мерзiмiмен жолаушылар мен багажды тұрақты
тасымалдауға арналған шетелдік рұқсатты алуға сұрау салу
__________________________________________________________________________
(дара кәсіпкердің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) немесе заңды тұлғаның атауы)
ЖСН/БСН__________________________________________________________
Шетелдік тасымалдаушымен бірлескен қызмет туралы шарт: шарттың
№________ және жасалған күні ____________
Жолаушыларды облысаралық, ауданаралық (облысішілік, қалааралық) және халықаралық қатынастарда автобустармен, шағын автобустармен тұрақты емес тасымалдау, сондай-ақ жолаушыларды халықаралық қатынаста автобустармен, шағын автобустармен тұрақты тасымалдау жөніндегі қызметпен айналысу құқығына лицензияның болуы: лицензия №________, берілген күні ___________
Жолаушылар мен багажды тұрақты емес тасымалдауға және жүктерді тасымалдауға мынадай шетелдік рұқсаттар беруіңізді сұраймын:
Р/с №
Маршрут
Көлік құралының түрі/(класс)
Көлік құралының мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгісі
Мекенжайы__________________________________________________________
(индекс, қала, аудан, облыс, көше, үйдің №, телефон, факс)
Менің дербес деректерімді жинауға және өңдеуге, оның ішінде Көлік министрлігі Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитетінің _______________ аумақтық органға (БСН____________) беруге үшінші тұлғаларға келісім беремін және күнтiзбелiк бiр жылға қолдану мерзiмiмен жолаушылар мен багажды тұрақты тасымалдауға арналған шетелдік рұқсат алу үшін қажетті заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтер.
Дербес деректердің трансшекаралық берілуінің жоқтығы, сондай-ақ жалпыға қолжетімді көздерде дербес деректердің таралуының жоқтығы туралы хабарлаймыз.
Жиналатын деректердің тізбесі: Т.А.Ә., ЖСН/БСН, телефон нөмірі, тіркеу мекенжайы
_________________________________________________________________________Т.А.Ә. (қолы)
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
Т.А.Ә. (ол болған кезде) – тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде);
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН - жеке сәйкестендіру нөмірі.
Қазақстан Республикасы Көлік
және коммуникациялар
министрінің, Қазақстан
Республикасы Инвестициялар
және даму министрінің,
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының, Қазақстан
Республикасы Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрінің міндетін
атқарушының өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
32-қосымша
Қазақстан Республикасында
автомобиль тасымалдарының
рұқсат беру жүйесін
халықаралық қатынаста қолдану
қағидаларына
6-қосымша
"Халықаралық қатынаста жолаушыларды және багажды автомобильмен тасымалдауды тұрақты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының тасымалдаушыларына шет мемлекеттің аумағына (аумағынан) кіруге (кетуге) рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Көлік министрлігі Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитетінің аумақтық органдары (бұдан әрі –көрсетілетін қызметті беруші).
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің (бар болса) атауы
Жоқ
3
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) ұсыну тәсілдері
"Цифрлық үкімет" порталы (бұдан әрі – портал) арқылы қабылдау. "Азаматтарға арналған үкімет" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) арқылы беру.
4
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету мерзімі
Порталда Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсетун алу орны туралы ақпарат – 20–40 минут ішінде; шетелдік рұқсатты ресімдеу және Мемлекеттік корпорацияға беру – 1 (бір) жұмыс күні ішінде.
5
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нысаны
Электрондық (ішінара цифрландырылған) / қағаз нысанда
6
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса)
көрсету нәтижесі
Бір күнтізбелік жылға қолданылу мерзімінде жолаушылар мен багажды тұрақты тасымалдауға қағаз нысанда шетелдік рұқсат не мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту.
7
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Қызмет ақылы негізде көрсетіледі. Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарына сәйкес бір күнтізбелік жылға шетелдік рұқсат ала отырып, жолаушылар мен багажды халықаралық қатынаста тұрақты негізде тасымалдауды жүзеге асыратын отандық автокөлік құралдарының Қазақстан Республикасының аумағынан шығуы үшін алым Қазақстан Республикасының салық кодексінде белгіленген алым мөлшерлемесі бойынша бюджетке төленеді және – айлық есептік көрсеткіштің 10 еселенген мөлшерін (бұдан әрі – АЕК)құрайды; Алым сомасын төлеу "цифрлық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы жүзеге асырылады.
8
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі
11) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 12.00-ден 13.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 8.00-ден 17.30-ға дейін.
Батыс Қазақстан, Жамбыл, Солтүстік Қазақстан, Ақмола облыстары және Шымкент қаласы бойынша көліктік бақылау инспекцияларыүшін жұмыс режимі Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.

2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
5) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.для оказания государственной услуги.
Приложение 29
к перечню некоторых приказов
Министра транспорта и
коммуникаций Республики
Казахстан, Министра по
инвестициям и развитию
Республики Казахстан,
исполняющего обязанности
Министра по инвестициям и
развитию Республики Казахстан,
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан,
исполняющего обязанности
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан, в
которые вносятся изменения и
дополнения
Приложение 3 к Правилам
применения разрешительной
системы автомобильных перевозок
в Республике Казахстан в
международном
сообщении
Форма
________________________________________________________
(наименование органа транспортного контроля)
Запрос на замену автотранспортного средства к ранее выданному иностранному разрешению
от__________________________________________________________________
(Ф.И.О. индивидуального предпринимателя или наименование юридического лица)
ИИН/БИН___________________________________________________________
*№________________ запроса ранее полученного иностранного разрешения
№ КД_____ срок действия ______ на представленное автотранспортное средство;
Прошу заменить автотранспортное средство с ГРНЗ*_________ на ГРНЗ________ с VIN _______:
№ п/п
Страна*
Вид разреш
ения*
Год разре
шения*
Количество разрешений*
Государственный регистр
ационный номерной знак *
Идентифи
кационный номер ТС (VIN) *
Скачать
*Сведения получаются из ранее одобренного запроса
Адрес _______________________________________________________________
(индекс, город, район, область, улица, № дома, телефон, факс)
Даю согласие на сбор и обработку, в том числе и на передачу третьим лицам моих
персональных данных территориальному органу ___________________________
Комитета автомобильного транспорта и транспортного контроля Министерства
транспорта (БИН _______________), и сведений составляющих охраняемую законом
тайну, необходимых для получения иностранных разрешении на нерегулярную
перевозку пассажиров и багажа, на перевозку грузов, содержащихся
в цифровых системах.
Сообщаем об отсутствии трансграничной передачи персональных данных, а также
об отсутствии распространения персональных данных в общедоступных источниках.
Перечень собираемых данных: Ф.И.О., ИИН/БИН, номер телефона, адрес регистрации. ______________________________________________________________________
Ф.И.О. (подпись)
Расшифровка аббревиатур:
Ф.И.О. – фамилия, имя, отчество (при его наличии);
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
УД – удостоверения допуска;
КД – карточка допуска;
ГРНЗ – государственный регистрационный номерной знак;
VIN - идентификационный номер транспортного средства.
Приложение 30
к перечню некоторых приказов
Министра транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан,
Министра по инвестициям и
развитию Республики Казахстан,
исполняющего обязанности
Министра по инвестициям и
развитию Республики Казахстан,
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан,
исполняющего обязанности
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан, в
которые вносятся изменения и
дополнения
Приложение 4 к Правилам
применения разрешительной
системы автомобильных
перевозок в Республике Казахстан
в международном
сообщении
Форма
____________________________________________________________________
(наименование органа транспортного контроля)
Запрос на получение дополнительного иностранного разрешения на перевозку грузов от
_________________________________________________________________________
(Ф.И.О. индивидуального предпринимателя или наименование юридического лица)
ИИН/БИН ___________________________________
№ _____________________ запроса ранее полученного иностранного разрешения.
Прошу выдать дополнительно следующие иностранные разрешения на перевозку грузов на грузовое автотранспортное средство ГРНЗ*_____________ VIN* ______________________:
№ п/п
Страна
Вид разрешения
Год разрешения
Количество разрешений (не более четырех)
Скачать
*Сведения получаются из ранее одобренного запроса
Адрес ______________________________________________________________
индекс, город, район, область, улица, № дома, телефон, факс)
Даю согласие на сбор и обработку, в том числе и на передачу третьим лицам моих персональных данных территориальному органу __________________________ Комитета автомобильного транспорта и транспортного контроля Министерства транспорта (БИН _______________), и сведений составляющих охраняемую законом тайну, необходимых для получения иностранных разрешении на нерегулярную перевозку пассажиров и багажа, на перевозку грузов, содержащихся в цифровых системах. Сообщаем об отсутствии трансграничной передачи персональных данных, а также об отсутствии распространения персональных данных в общедоступных источниках. Перечень собираемых данных:
Ф.И.О., ИИН/БИН, номер телефона, адрес регистрации.
____________________________________________________________________
Ф.И.О. (подпись)
Расшифровка аббревиатур:
Ф.И.О. – фамилия, имя, отчество (при его наличии);
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
УД – удостоверения допуска;
КД – карточка допуска;
ГРНЗ – государственный регистрационный номерной знак;
VIN - идентификационный номер транспортного средства.
Приложение 31
к перечню некоторых приказов
Министра транспорта и
коммуникаций Республики
Казахстан, Министра по
инвестициям и развитию
Республики Казахстан,
исполняющего обязанности
Министра по инвестициям и
развитию Республики Казахстан,
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан,
исполняющего обязанности
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан, в
которые вносятся изменения и
дополнения
Приложение 5 к Правилам
применения разрешительной
системы автомобильных перевозок
в Республике Казахстан
в международном
сообщении
Форма ____________________________________________________________________
(наименование органа транспортного контроля) Запрос на получение иностранного
разрешения на регулярные перевозки пассажиров и багажа сроком действия на один календарный год
от __________________________________________________________________
(Ф.И.О. индивидуального предпринимателя или наименование юридического лица)
ИИН/БИН__________________________________________________________
Договор о совместной деятельности с иностранным перевозчиком:
№ договора _____ и дата составления ______
Лицензия на право занятия деятельностью по регулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в междугородном межобластном, межрайонном (междугородном, внутриобластном) и международном сообщениях, а также регулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в международном сообщении: №____ лицензии, дата выдачи_____
Прошу выдать иностранное разрешение на регулярные перевозки пассажиров и багажа сроком действия на один календарный год на следующие транспортные средства:
№ п/п
Маршрут
Тип/ (класс) транспортного средства
Государственный регистрационный номерной знак транспортного средства
Скачать
Адрес ______________________________________________________________
(индекс, город, район, область, улица, № дома, телефон)
Даю согласие на сбор и обработку, в том числе и на передачу третьим лицам моих персональных данных территориальному органу __________________________ Комитета автомобильного транспорта и транспортного контроля Министерства транспорта (БИН _______________), и сведений составляющих охраняемую законом тайну, необходимых для получения иностранных разрешении на нерегулярную перевозку пассажиров и багажа, на перевозку грузов, содержащихся в цифровых системах.
Сообщаем об отсутствии трансграничной передачи персональных данных, а также об отсутствии распространения персональных данных в общедоступных источниках.
Перечень собираемых данных: Ф.И.О., ИИН/БИН, номер телефона, адрес регистрации.
___________________________________________________ Ф.И.О. (подпись)
Расшифровка аббревиатур:
Ф.И.О. – фамилия, имя, отчество (при его наличии);
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер.
Приложение 32
к перечню некоторых приказов
Министра транспорта и
коммуникаций Республики
Казахстан, Министра по
инвестициям и развитию
Республики Казахстан,
исполняющего обязанности
Министра по инвестициям и
развитию Республики Казахстан,
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан,
исполняющего обязанности
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан, в
которые вносятся изменения и
дополнения
Приложение 6 к Правилам
применения разрешительной системы
автомобильных перевозок
в Республике Казахстан в
международном
сообщении
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача разрешения на въезд (выезд) на территорию (с территории) иностранного государства перевозчикам Республики Казахстан, осуществляющим регулярные автомобильные перевозки пассажиров и багажа в международном сообщении".
1.
Наименование услугодателя
Территориальные органы Комитета автомобильного транспорта и транспортного контроля Министерства транспорта Республики Казахстан (далее - услугодатель).
2.
Наименование подвида (при наличии) государственной услуги
Отсутствует
3.
Способы предоставления государственной услуги
Прием через портал "цифрового правительства" (далее-портал). Выдача через Некоммерческое акционерное общество "Правительство для граждан" (далее – Государственную корпорацию).
4.
Срок оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
На портале информацию о месте получения результата оказания государственной услуги – в течение 20–40 минут; Оформление и передача иностранного разрешения в Государственную корпорацию - в течение 1 (один) рабочего дня.
5.
Форма оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Электронная (частично цифровизированная)/ бумажная.
6.
Результат оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Иностранное разрешение на регулярные перевозки пассажиров и багажа сроком действия на один календарный год в бумажном виде либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
7.
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии) и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Услуга оказывается на платной основе. Сбор за выезд с территории Республики Казахстан отечественных автотранспортных средств, осуществляющих перевозку пассажиров и багажа в международном сообщении на регулярной основе, с получением согласно международным договорам Республики Казахстан иностранного разрешения на один календарный год уплачивается в бюджет по ставке сбора, установленной Налоговым кодексом Республики Казахстан, и составляет – 10-кратный размер месячный расчетный показатель (далее - МРП); Оплата суммы сбора через платежный шлюз "цифрового правительства" (далее – ПШЭП).
8.
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации
1) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно, с 8.00 до 17.30 часов с перерывом на обед с 12.00 часов до 13.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Для инспекций транспортного контроля по городу Шымкент, Жамбылской, Северо-Казахстанской, Западно-Казахстанской, Акмолинской областям режим работы: с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;

2) Мемлекеттік корпорация – дүйсенбіден жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін үзіліссіз, Мемлекеттік корпорацияның халыққа қызмет көрсету бөлімдерінің кезекшілері дүйсенбіден жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін және сенбі күні сағат 9.00-ден 13.00-ге дейін Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес мереке және демалыс күндерінен басқа.
3) порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы.
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
9
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес сұрау салу. Жеке басын куәландыратын құжаттар, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама, жылжымалы мүлікке құқық белгілейтін құжаттар, жолаушыларды халықаралық қатынаста автобустармен, шағын автобустармен тұрақты тасымалдау жөніндегі қызметпен айналысу құқығына лицензия, ЭҮТШ арқылы және тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден кеткені үшін алым сомасының бюджетке төленгенін растайтын құжат туралы мәліметтерді сұратуды берген кезде "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы.
10
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы бойынша;
5) "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімінің болмауы.
Қазақстан Республикасы Көлік
және коммуникациялар
министрінің, Қазақстан
Республикасы Инвестициялар
және даму министрінің,
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының, Қазақстан
Республикасы Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрінің міндетін
атқарушының өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
33-қосымша
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік кеме тізілімінде
мемлекеттік тіркеуге жататын
кемелердің командалық
құрамының адамдарын диплом
беру және аттестаттау
қағидаларына 1-қосымша
Нысан
Өтініш

2) Государственной корпорации – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов без перерыва, дежурные отделы обслуживания населения Государственной корпорации с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 20.00 часов и в субботу с 9.00 до 13.00 часов кроме праздничных и выходных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
1)портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ. При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
9.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Запрос согласно Приложению 5 к настоящим Правилам. При подаче запроса сведения о документах, удостоверяющих личность, справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, правоустанавливающих документах на движимое имущество, лицензии на право занятия деятельностью по регулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в международном сообщении, документе, подтверждающем оплату в бюджет суммы сбора за выезд через ПШЭП и из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
10.
Основания для отказа в оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
5) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
Приложение 33
к перечню некоторых приказов
Министра транспорта и
коммуникаций Республики
Казахстан, Министра по
инвестициям и развитию
Республики Казахстан,
исполняющего обязанности
Министра по инвестициям и
развитию Республики Казахстан,
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан,
исполняющего обязанности
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан, в
которые вносятся изменения и
дополнения
Приложение 1
к Правилам дипломирования и
аттестации лиц командного
состава судов, подлежащих
государственной регистрации
в Государственном судовом
реестре
Республики Казахстан
Форма
Заявление

1. Өтініш берушінің ЖСН:_____________________________________________;
2. Тегі:______________________________________________________________;
3. Аты: _____________________________________________________________;
4. Әкесінің аты: ______________________________________________________;
5. Жеке басын куәландыратын құжат түрі: _______________________________;
6. Нөмірі: ____________________________________________________________;
7. Серия (бар болса): _________________________________________________;
8. Берілген күні: _____________________________________________________;
9. Аяқталу күні: _____________________________________________________;
10. Беру органы: _____________________________________________________;
11. Пошта индексі: ___________________________________________________;
12. Ел / облыс / аудан / елді-мекен: _____________________________________;
13. Көше атауы: _____________________________________________________;
14. Үй/ғимарат нөмірі: _______________________________________________;
15. Үй индексі (бар болса): ___________________________________________;
16. Пәтер/кеңсе нөмірі: ______________________________________________;
17. Білімі: [Жоғары/ Орта], оқу орны:___________________________________,
диплом нөмірі: _________________, берілген күні: _______________________;
18. Емтихан тапсырылатын лауазым: [лауазым];
19. Кемелер тобы: [топ];
20. 073/у нысанындағы медициналық анықтаманы беру күні:______________;
21. Ескерту: _______________________________________________________;
22. Телефон нөмірі: ________________________________________________.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде цифрлық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
20___жылғы "____" _____________.
_______________________________(ЭЦҚ).
Қазақстан Республикасы Көлік
және коммуникациялар
министрінің, Қазақстан
Республикасы Инвестициялар
және даму министрінің,
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының, Қазақстан
Республикасы Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрінің міндетін
атқарушының өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
34-қосымша
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік кеме тізілімінде
мемлекеттік тіркеуге жататын
кемелердің командалық
құрамының адамдарын диплом
беру және аттестаттау
қағидаларына 2-қосымша
Нысан
Өтініш

1. ИИН заявителя: _______________________________________________________________;
2. Фамилия: ____________________________________________________________________;
3. Имя: ________________________________________________________________________;
4. Отчество: ____________________________________________________________________;
5. Тип документа удостоверяющего личность: _______________________________________;
6. Номер: _______________________________________________________________________;
7. Серия (при наличии): __________________________________________________________;
8. Дата выдачи: _________________________________________________________________;
9. Дата окончания: ______________________________________________________________;
10. Орган выдачи: _______________________________________________________________;
11. Почтовый индекс: ___________________________________________________________;
12. Страна / Область / Район / Населенный пункт: ____________________________________;
13. Название улицы: _____________________________________________________________;
14. Номер дома / здания: _________________________________________________________;
15. Индекс дома (при наличии): ___________________________________________________;
16. Номер квартиры / офиса: _____________________________________________________;
17. Образование: [Высшее/ Среднее], учебное заведение:__________________, номер
диплома:
_________________, дата выдачи: ________________________________________;
18. Должность, на которую сдается экзамен: [Должность];
19. Группа судов: [Группа];
20. Дата выдачи медицинской справки формы 073/у:________________________________;
21. Примечание: ______________________________________________________________;
22. Номер телефона: ___________________________________________________________.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в цифровых системах, при оказании государственных услуг, если иное не
предусмотрено законами Республики Казахстан.
"____" _____________ 20___года.
_______________________________ (ЭЦП).
Приложение 34
к перечню некоторых приказов
Министра транспорта и
коммуникаций Республики
Казахстан, Министра по
инвестициям и развитию
Республики Казахстан,
исполняющего обязанности
Министра по инвестициям и
развитию Республики Казахстан,
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан,
исполняющего обязанности
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан, в
которые вносятся изменения и
дополнения
Приложение 2
к Правилам дипломирования и
аттестации лиц командного
состава судов, подлежащих
государственной регистрации
в Государственном судовом реестре
Республики Казахстан
Форма
Заявление

1. Өтініш берушінің ЖСН:__________________________________________________;
2. Тегі:___________________________________________________________________;
3. Аты: __________________________________________________________________;
4. Әкесінің аты: ___________________________________________________________;
5. Жеке басын куәландыратын құжат түрі: ____________________________________;
6. Нөмірі: ________________________________________________________________;
7. Серия (бар болса): _______________________________________________________;
8. Берілген күні: ___________________________________________________________;
9. Аяқталу күні: ___________________________________________________________;
10. Беру органы: ___________________________________________________________;
11. Пошта индексі: _________________________________________________________;
12. Ел / Облыс / Аудан / Елді-мекен: __________________________________________;
13. Көше атауы: ___________________________________________________________;
14. Үй/ғимарат нөмірі: _____________________________________________________;
15. Үй индексі (бар болса): _________________________________________________;
16. Пәтер / кеңсе нөмірі: ____________________________________________________;
17. Лауазымы:____________________________________________________________;
18. Кемелер тобы: ________________________________________________________;
19. Кәсіби диплом нөмірі: __________________________________________________;
20. Кәсіби дипломды кім берді:______________________________________________;
21. Кәсіби диплом берілген күні: ____________________________________________;
22. Телнұсқаны сұраудың себебі: ____________________________________________;
23. Ескерту: ______________________________________________________________;
24. Телефон нөмірі: ________________________________________________________.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде цифрлық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
20___жылғы "____" _____________
_______________________________(ЭЦҚ).
Қазақстан Республикасы Көлік
және коммуникациялар
министрінің, Қазақстан
Республикасы Инвестициялар
және даму министрінің,
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының, Қазақстан
Республикасы Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрінің міндетін
атқарушының өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
35-қосымша
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік кеме тізілімінде
мемлекеттік тіркеуге жататын
кемелердің командалық
құрамының адамдарын диплом
беру және аттестаттау
қағидаларына 3-қосымша
"Кемелердің командалық құрамының тұлғаларын диплом беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Көлік министрлігі Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитетінің аумақтық органдары көрсетеді.
2.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің (бар болса) атауы

1. ИИН заявителя: ______________________________________________________________;
2. Фамилия: ___________________________________________________________________;
3. Имя: _______________________________________________________________________;
4. Отчество: ___________________________________________________________________;
5. Тип документа удостоверяющего личность: ______________________________________;
6. Номер: _____________________________________________________________________;
7. Серия (при наличии): _________________________________________________________;
8. Дата выдачи: ________________________________________________________________;
9. Дата окончания: _____________________________________________________________;
10. Орган выдачи: _____________________________________________________________;
11. Почтовый индекс: __________________________________________________________;
12. Страна / Область / Район / Населенный пункт: __________________________________;
13. Название улицы: ___________________________________________________________;
14. Номер дома / здания: _______________________________________________________;
15. Индекс дома (при наличии): _________________________________________________;
16. Номер квартиры / офиса: ____________________________________________________;
17. Должность: _______________________________________________________________;
18. Группа судов: _____________________________________________________________;
19. Номер профессионального диплома: __________________________________________;
20. Кем выдан профессиональный диплом: ________________________________________;
21. Дата выдачи профессионального диплома: _____________________________________;
22. Причина запроса дубликата: _________________________________________________;
23. Примечание: ______________________________________________________________;
24. Номер телефона: __________________________________________________________.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в цифровых системах, при оказании государственных услуг, если иное не
предусмотрено законами Республики Казахстан.
"____" _____________ 20___года.
_______________________________ (ЭЦП).
Приложение 35
к перечню некоторых приказов
Министра транспорта и
коммуникаций Республики
Казахстан, Министра по
инвестициям и развитию
Республики Казахстан,
исполняющего обязанности
Министра по инвестициям и
развитию Республики Казахстан,
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан,
исполняющего обязанности
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан, в
которые вносятся изменения и
дополнения
Приложение 3
к Правилам дипломирования и
аттестации лиц командного
состава судов, подлежащих
государственной регистрации в
Государственном судовом реестре
Республики Казахстан
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Дипломирование лиц командного состава судов"
1.
Наименование услугодателя
Государственная услуга оказывается территориальными органами Комитета автомобильного транспорта и транспортного контроля Министерства транспорта Республики Казахстан
2.
Наименование подвида (при наличии) государственной услуги

1) кәсіби диплом;
2) кәсіби дипломның телнұсқасы.
3.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) ұсыну тәсілдері
"Цифрлық үкіметтің" веб-порталы арқылы.
4.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету мерзімі
1) Кәсіби дипломды беру мерзімі – 5 (бес) жұмыс күнінен кешіктірмей.
2) Кәсіби дипломның телнұсқасын беру мерзімі - 2 (екі) жұмыс күні.
5.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нысаны
Барлық кіші түрлері бойынша:
Электрондық (ішінара цифрландырылған).
6.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса)
көрсету нәтижесі
1. Кәсіби диплом немесе дәлелді бас тарту туралы жауап;
2. Кәсіби дипломның телнұсқасы немесе бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсетун ұсыну нысаны: электрондық.
"Цифрлық үкіметтің" веб-порталында Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" жіберіледі және сақталады.
7.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға тегін көрсетіледі.
8.
Көрсетілген қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі
1) Көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес дүйсенбіден жұмаға дейін сағат 12.00-ден 13.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 8.00-ден 17.30-ға дейін.
Өтініш сағат 15.00-ден кейін келіп түскен жағдайда демалыс (сенбі және жексенбі) және мереке күндерінен басқа, мемлекеттік қызмет келесі жұмыс күні көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсетілетін қызметті алушының орналасқан жері бойынша көрсетіледі.
Шымкент қаласы, Жамбыл, Солтүстік Қазақстан, Батыс Қазақстан, Ақмола облыстары бойынша көліктік бақылау инспекциялары үшін жұмыс режимі Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
Құжаттарды қабылдау және Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі және оның кіші түрлерін (бар болса) беру сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін жүзеге асырылады.

1) Профессиональный диплом;
2) Дубликат профессионального диплома.
3.
Способы предоставления государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Через веб-портал "цифрового правительства"
4.
Срок оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
1) Срок выдачи профессионального диплома – не позднее 5 (пяти) рабочих дней.
2) Срок выдачи дубликата профессионального диплома – 2 (два) рабочих дня.
5.
Форма оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
По всем подвидам:
Электронная (частично цифровизированная)
6.
Результат оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
1. Профессиональный диплом или мотивированный ответ об отказе;
2. Дубликат профессионального диплома или мотивированный ответ об отказе.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
На веб-портале "цифрового правительства" Результат оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии) направляется и хранится в "личном кабинете" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя.
7.
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии) и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается на бесплатной основе физическим лицам.
8.
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации
1) Услугодателя – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 8.00 до 17.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Кодекс) с перерывом на обед с 12.00 часов до 13.30 часов.
В случае поступления заявления после 15.00 часов кроме выходных (суббота и воскресенье) и праздничных дней, государственная услуга оказывается следующим рабочим днем.
Государственная услуга оказывается по месту нахождения услугополучателя.
Для инспекций транспортного контроля по городу Шымкент, Жамбылской, Северо-Казахстанской, Западно-Казахстанской, Акмолинской областям режим работы: с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.

Өтініш сағат 16.00-ден кейін келіп түскен жағдайда демалыс (сенбі және жексенбі) және мереке күндерінен басқа, мемлекеттік қызмет келесі жұмыс күні көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсетілетін қызметті алушының орналасқан жері бойынша көрсетіледі.
2) "Цифрлық үкімет" веб-порталы – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде кодекске сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі өтінішті тіркеу келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
Көлік министрлігінің www.gov.kz интернет-ресурсында, Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитеті бөлімі, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" кіші бөлімі; "цифрлық үкіметтің" веб-порталы.
9.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Өтінім берген кезде: жеке басын куәландыратын; медициналық комиссияның кемедегі жұмысқа жарамдылығы туралы; жүзу өтілін растайтын; көрсетілетін қызметті алушының жоғары немесе орта білімнен кейінгі білімі (дипломы) туралы құжаттары туралы мәліметтерді "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден алады.
"Цифрлық үкімет" веб-порталына:
1) кәсіби диплом:
осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша электрондық – цифрлық қолтаңбамен (бұдан әрі-ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
жоғары немесе орта білімнен кейінгі білімі туралы құжаттың (дипломның) электрондық көшірмесі (егер құжат 2019 жылға дейін берілген болса);
жүзу өтілін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі (Қазақстан Республикасында тіркелмеген ұйымдарда жұмыс істеген жағдайда және бірыңғай есепке алу жүйесінде еңбек шарттары болмаған жағдайда ұсынылады);
медициналық комиссияның кемедегі жұмысқа жарамдылығы туралы қорытындысының электрондық көшірмесі ("Денсаулық сақтау саласындағы есепке алу құжаттамасының нысандарын, сондай-ақ оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 30 қазандағы № ҚР ДСМ-175/2020 бұйрығымен бекітілген 073/у нысаны бойынша Медициналық анықтама) (мемлекеттік № 21579 нормативтік құқықтық актілерді тіркеу) (цифрлық жүйеде амбулаториялық-емханалық көмек болмаған жағдайда ұсынылады);
2) кәсіби дипломның телнұсқасы:
осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш.
10
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсетуден бас тарту үшін негіздер

В случае поступления заявления после 16.00 часов кроме выходных (суббота и воскресенье) и праздничных дней, государственная услуга оказывается следующим рабочим днем.
Государственная услуга оказывается по месту нахождения услугополучателя.
2) Веб-портала "цифрового правительства" – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, регистрация заявления по оказанию государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
интернет-ресурсе Министерства транспорта – www.gov.kz, раздел Комитет автомобильного транспорта и транспортного контроля, подраздел "Государственные услуги"; веб-портал "цифрового правительства".
9.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
При подаче заявки, сведения о документах:
удостоверяющих личность; заключение медицинской комиссии о пригодности к работе на судне; подтверждающих стаж плавания;
о высшем или послесреднем образовании (диплом) услугополучателя получают из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
На веб-портал "цифрового правительства":
1) профессиональный диплом:
заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронно-цифровой подписью (далее – ЭЦП), по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
электронная копия документа о высшем или послесреднем образовании (диплома) (предоставляется если документ выдан до 2019 года);
электронная копия документа, подтверждающего стаж плавания (предоставляется в случае работы в организациях, не зарегистрированных в Республике Казахстан и в случае отсутствия в Единой системе учета трудовых договоров);
электронная копия заключения медицинской комиссии о пригодности к работе на судне (медицинская справка по форме 073/у, утвержденной приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-175/2020 "Об утверждении форм учетной документации в области здравоохранения, а также инструкций по их заполнению" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21579) (предоставляется в случае отсутствия в Цифровой системе амбулаторно-поликлинической помощи);
2) дубликат профессионального диплома:
заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
10.
Основания для отказа в оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), установленные законами Республики Казахстан

4. Әкесінің аты: ___________________________________________________________;
5. Жеке басын куәландыратын құжат түрі: ____________________________________;
6. Нөмірі: ________________________________________________________________;
7. Серия (бар болса): ______________________________________________________;
8. Берілген күні: __________________________________________________________;
9. Аяқталу күні: __________________________________________________________;
10. Беру органы: __________________________________________________________;
11. Пошта индексі: ________________________________________________________;
12. Ел / облыс / аудан / елді мекен: ___________________________________________;
13. Көше атауы: ___________________________________________________________;
14. Үй / ғимарат нөмірі: ____________________________________________________;
15. Үй индексі (бар болса): __________________________________________________;
16. Пәтер / кеңсе нөмірі: ____________________________________________________;
17. Кәсіби диплом нөмірі____________________________________________________;
18. Кәсіби диплом берілген күні: _____________________________________________;
19. Кәсіби дипломды кім берді:______________________________________________;
20.Лауазымы:_____________________________________________________________;21. Кемелер тобы:__________________________________________________________;
22. 073/у нысанындағы медициналық анықтаманы беру күні:_________________;
3. Ескерту: ____________________________________________________________;
24. Телефон нөмірі: ______________________________________________________.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде цифрлық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
20___жылғы "____" ____________
_______________________________(ЭЦҚ).
Қазақстан Республикасы Көлік
және коммуникациялар
министрінің, Қазақстан
Республикасы Инвестициялар
және даму министрінің,
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының, Қазақстан
Республикасы Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрінің міндетін
атқарушының өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
37 қосымша
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік кеме тізілімінде
мемлекеттік тіркеуге жататын
кемелердің командалық
құрамының адамдарын диплом
беру және аттестаттау
қағидаларына 5-қосымша
Нысан
Өтініш

4. Отчество: ___________________________________________________________________;
5. Тип документа удостоверяющего личность: ______________________________________;
6. Номер: _____________________________________________________________________;
7. Серия (при наличии): _________________________________________________________;
8. Дата выдачи: ________________________________________________________________;
9. Дата окончания: _____________________________________________________________;
10. Орган выдачи: ______________________________________________________________;
11. Почтовый индекс: ___________________________________________________________;
12. Страна / Область / Район / Населенный пункт: ___________________________________;
13. Название улицы: ____________________________________________________________;
14. Номер дома / здания: ________________________________________________________;
15. Индекс дома (при наличии): __________________________________________________;
16. Номер квартиры / офиса: _____________________________________________________;
17. Номер профессионального диплома:____________________________________________;
18. Дата выдачи профессионального диплома: ______________________________________;
19. Кем выдан профессиональный диплом: _________________________________________;
20. Должность: _________________________________________________________________;
21. Группа судов: _______________________________________________________________;
22. Дата выдачи медицинской справки формы 073/у:_________________________________;
23. Примечание: ________________________________________________________________;
24. Номер телефона: ____________________________________________________________.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в цифровых системах, при оказании государственных услуг, если иное не
предусмотрено законами Республики Казахстан.
"____" _____________ 20___года.
_______________________________ (ЭЦП).
Приложение 37
к перечню некоторых приказов
Министра транспорта и
коммуникаций Республики
Казахстан, Министра по
инвестициям и развитию
Республики Казахстан,
исполняющего обязанности
Министра по инвестициям и
развитию Республики Казахстан,
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан,
исполняющего обязанности
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан, в
которые вносятся изменения и
дополнения
Приложение 5
к Правилам дипломирования и
аттестации лиц командного
состава
судов, подлежащих
государственной
регистрации в Государственном
судовом реестре Республики
Казахстан
Форма
Заявление

1. Өтініш берушінің ЖСН:__________________________________________________;
2. Тегі:___________________________________________________________________;
3. Аты: ___________________________________________________________________;
4. Әкесінің аты: ___________________________________________________________;
5. Жеке басын куәландыратын құжат түрі: _____________________________________;
6. Нөмірі: _________________________________________________________________
7. Серия (бар болса): _______________________________________________________;
8. Берілген күні: ___________________________________________________________;
9. Аяқталу күні: ___________________________________________________________;
10. Беру органы: ___________________________________________________________;
11. Пошта индексі: _________________________________________________________;
12. Ел / облыс / аудан / елді мекен:____________________________________________;
13. Көше атауы:______________________________________________________;
14. Үй / ғимарат нөмірі: _____________________________________________________;
15. Үй индексі (бар болса): ___________________________________________________;
16. Пәтер / кеңсе нөмірі:
_________________________________________________________________________;
17.Лауазымы:_______________________________________________________________________________________________________________________________________
18. Кемелер      тобы:___________________________________________________________;
19. Аттестаттаудан өткені туралы анықтама нөмері:_______________________________;
20. Аттестаттаудан өткені туралы анықтама берілген күн:__________________________;
21. Аттестаттаудан өткені туралы анықтаманы кім берді:___________________________;
22. Телнұсқаны сұраудың себебі: _____________________________________________;
23. Ескерту: _______________________________________________________________;
24. Телефон нөмірі: _________________________________________________________
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде цифрлық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
20___жылғы "____" _____________
_______________________________(ЭЦҚ).
Қазақстан Республикасы Көлік
және коммуникациялар
министрінің, Қазақстан
Республикасы Инвестициялар
және даму министрінің,
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының, Қазақстан
Республикасы Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрінің міндетін
атқарушының өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
38-қосымша
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік кеме тізілімінде
мемлекеттік тіркеуге жататын
кемелердің командалық
құрамының адамдарын диплом
беру және аттестаттау
қағидаларына
6-қосымша
"Кемелердің командалық құрамының адамдарын аттестаттау" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Көлік министрлігі Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитетінің аумақтық органдары көрсетеді
2.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің (бар болса) атауы

1. ИИН заявителя: ______________________________________________________________;
2. Фамилия: ___________________________________________________________________;
3. Имя: _______________________________________________________________________;
4. Отчество: ___________________________________________________________________;
5. Тип документа удостоверяющего личность: ______________________________________;
6. Номер: _____________________________________________________________________;
7. Серия (при наличии): _________________________________________________________;
8. Дата выдачи: ________________________________________________________________;
9. Дата окончания: _____________________________________________________________;
10. Орган выдачи: ______________________________________________________________;
11. Почтовый индекс: ___________________________________________________________;
12. Страна / Область / Район / Населенный пункт: ___________________________________;
13. Название улицы: ____________________________________________________________;
14. Номер дома / здания: ________________________________________________________;
15. Индекс дома (при наличии): __________________________________________________;
16. Номер квартиры / офиса: _____________________________________________________;
17. Должность: ________________________________________________________________;
18. Группа судов: ______________________________________________________________;
19. Номер справки о прохождении аттестации: _____________________________________;
20. Дата выдачи справки о прохождении аттестации: ________________________________;
21. Кем выдана справка о прохождении аттестации: _________________________________;
22. Причина запроса дубликата: __________________________________________________;
23. Примечание: _______________________________________________________________;
24. Номер телефона: ____________________________________________________________.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
одержащихся в цифровых системах, при оказании государственных услуг, если иное не
редусмотрено законами Республики Казахстан.
"____" _____________ 20___года.
_______________________________ (ЭЦП).
Приложение 38
к перечню некоторых приказов
Министра транспорта и
коммуникаций Республики
Казахстан, Министра по
инвестициям и развитию
Республики Казахстан,
исполняющего обязанности
Министра по инвестициям и
развитию Республики Казахстан,
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан,
исполняющего обязанности
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан, в
которые вносятся изменения и
дополнения
Приложение 6
к Правилам дипломирования и
аттестации лиц командного
состава судов, подлежащих
государственной регистрации
в Государственном судовом
реестре
Республики Казахстан
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Аттестация лиц командного состава судов"
1.
Наименование услугодателя
Государственная услуга оказывается территориальными органами Комитета автомобильного транспорта и транспортного контроля Министерства транспорта Республики Казахстан
2.
Наименование подвида (при наличии) государственной услуги

1) Аттестаттаудан өткені туралы анықтама;
2) Аттестаттаудан өткені туралы анықтаманың телнұсқасы.
3.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) ұсыну тәсілдері
"Цифрлық үкіметтің" веб-порталы арқылы.
4.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету мерзімі
1) Көрсету кемелерінің командалық құрамының адамдарын аттестаттаудан өткені туралы анықтаманы беру мерзімі 5 (бес) жұмыс күнінен кешіктірілмейді.
2) Көрсету кемелерінің командалық құрамының адамдарын аттестаттаудан өткені туралы анықтаманың телнұсқасын беру мерзімі – 2 (екі) жұмыс күні.
5.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нысаны
Барлық кіші түрлері бойынша: электрондық (ішінара цифрландырылған).
6.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса)
көрсету нәтижесі
1. Кемелердің командалық құрамының адамдары үшін аттестаттаудан өткені туралы анықтама немесе бас тарту туралы дәлелді жауап;
2. Кемелердің командалық құрамының адамдары үшін аттестаттаудан өткені туралы анықтаманың телнұсқасы немесе бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсетун ұсыну нысаны: электрондық.
"Цифрлық үкіметтің" веб-порталында Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) қол қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" жіберіледі және сақталады.
7.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін.
8.
Көрсетілген қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі
1) Көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі-Кодекс) сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес дүйсенбіден жұмаға дейін сағат 12.00-ден 13.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 8.00-ден 17.30-ға дейін.
Өтініш сағат 15.00-ден кейін келіп түскен жағдайда демалыс (сенбі және жексенбі) және мереке күндерінен басқа, мемлекеттік қызмет келесі жұмыс күні көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсетілетін қызметті алушының орналасқан жері бойынша көрсетіледі.
Шымкент қаласы, Жамбыл, Солтүстік Қазақстан, Батыс Қазақстан, Ақмола облыстары бойынша көліктік бақылау инспекциялары үшін жұмыс режимі Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
Құжаттарды қабылдау және Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі және оның кіші түрлерін (бар болса) беру сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін жүзеге асырылады.

1) Справка о прохождении аттестации;
2) Дубликат справки о прохождении аттестации.
3.
Способы предоставления государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Через веб-портал "цифрового правительства".
4.
Срок оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
1) Срок выдачи справки о прохождении аттестации лиц командного состава судов оказания – не позднее 5 (пяти) рабочих дней.
2) Срок выдачи дубликата справки о прохождении аттестации лиц командного состава судов оказания – 2 (два) рабочих дня.
5.
Форма оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
По всем подвидам: электронная (частично цифровизированная).
6.
Результат оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
1. Справка о прохождении аттестации для лиц командного состава судов или мотивированный ответ об отказе;
2. Дубликат справки о прохождении аттестации для лиц командного состава судов или мотивированный ответ об отказе.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
На веб-портале "цифрового правительства" Результат оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии) направляется и хранится в "личном кабинете" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
7.
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии) и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно.
8.
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации
1) Услугодателя – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 8.00 до 17.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Кодекс) с перерывом на обед с 12.00 часов до 13.30 часов.
В случае поступления заявления после 15.00 часов кроме выходных (суббота и воскресенье) и праздничных дней, государственная услуга оказывается следующим рабочим днем.
Государственная услуга оказывается по месту нахождения услугополучателя.
Для инспекций транспортного контроля по городу Шымкент, Жамбылской, Северо-Казахстанской, Западно-Казахстанской, Акмолинской областям режим работы: с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.

Өтініш сағат 16.00-ден кейін келіп түскен жағдайда демалыс (сенбі және жексенбі) және мереке күндерінен басқа, мемлекеттік қызмет келесі жұмыс күні көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсетілетін қызметті алушының орналасқан жері бойынша көрсетіледі.
2) "Цифрлық үкімет" веб-порталы – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде кодекске сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі өтінішті тіркеу келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары: www.gov.kz Көлік министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылған, Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитеті бөлімі, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" кіші бөлімі; "цифрлық үкіметтің" веб-порталы.
9.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Өтінім берген кезде жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметтер және көрсетілетін қызметті алушының кемедегі жұмысқа жарамдылығы туралы медициналық комиссияның қорытындысы "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден алынады.
"Цифрлық үкімет" веб-порталы:
1) аттестаттаудан өткендігі туралы анықтама:
кеме командалық құрамындағы тұлғаларға аттестаттаудан өткендігі туралы анықтама алу үшін: осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша электрондық цифрлық қолтаңбамен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат түріндегі өтініш; кәсіби дипломның электрондық көшірмесі;
кемеде жұмыс істеуге жарамдылығы туралы медициналық комиссияның қорытындысының электрондық көшірмесі (Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау вице-министрінің 2020 жылғы 30 қазандағы № ҚР ДСМ-175/2020 "Денсаулық сақтау саласындағы есепке алу құжаттамасының нысандарын, сондай-ақ оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы" бұйрығымен бекітілген 073/у нысаны бойынша медициналық анықтама) (Амбулаториялық-емханалық көмек цифрлық жүйесінде болмаған жағдайда ұсынылады);
2) аттестаттаудан өткені туралы анықтаманың телнұсқасы:
кемелердің командалық құрамының адамдары үшін аттестаттаудан өткені туралы анықтаманың телнұсқасын алу үшін: осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы, жоғалту немесе бүліну жағдайлары мен себептері баяндалған өтініш.
10.
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсетуден бас тарту үшін негіздер

В случае поступления заявления после 16.00 часов кроме выходных (суббота и воскресенье) и праздничных дней, государственная услуга оказывается следующим рабочим днем.
Государственная услуга оказывается по месту нахождения услугополучателя.
2) Веб-портала "цифрового правительства" – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, регистрация заявления по оказанию государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на: интернет-ресурсе Министерства транспорта – www.gov.kz, раздел Комитет автомобильного транспорта и транспортного контроля, подраздел "Государственные услуги"; веб-портал "цифрового правительства".
9.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
При подаче заявки, сведения о документах, удостоверяющих личность и заключение медицинской комиссии о пригодности к работе на судне услугополучателя получают из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
Веб-портал "цифрового правительства":
1) справка о прохождении аттестации:
для получения справки о прохождении аттестации для лиц командного состава судов:
заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронно-цифровой подписью (далее – ЭЦП), по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
электронная копия профессионального диплома; электронная копия заключения медицинской комиссии о пригодности к работе на судне (медицинская справка по форме 073/у, утвержденной приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-175/2020 "Об утверждении форм учетной документации в области здравоохранения, а также инструкций по их заполнению" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21579) (предоставляется в случае отсутствия в Цифровой системе амбулаторно-поликлинической помощи);
2) дубликат справки о прохождении аттестации:
для получения дубликата справки о прохождении аттестации для лиц командного состава судов: заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП, по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам, с изложением обстоятельств и причин утери или порчи.
10.
Основания для отказа в оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), установленные законами Республики Казахстан

1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау; 2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы бойынша;
5) өтініш берушінің теориялық білімін тексерудің теріс нәтижесі;
6) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімі болмауы бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсетуден бас тартады.
11.
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда және қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда "цифрлық үкімет" веб-порталы арқылы электрондық нысанда мемлекеттік қызметті алу мүмкіндігі бар. Көрсетілетін қызметті алушының "цифрлық үкімет" веб-порталының "жеке кабинеті", көрсетілетін қызметті берушінің цифрлық қызметтері, сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8-800-080-7777 арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпарат алу мүмкіндігі бар.
Қазақстан Республикасы Көлік
және коммуникациялар
министрінің, Қазақстан
Республикасы Инвестициялар
және даму министрінің,
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының, Қазақстан
Республикасы Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрінің міндетін
атқарушының өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
39-қосымша
Автомобиль көлігімен қауіпті
жүктерді тасымалдау
қағидаларына 5-қосымша
Тіркеу нөмірі және күні___________________________________________
Аумақтық бөлімше ресімдейді)
________________________________________________________________________________                  (аумақтық бөлімшенің атауы)
Өтініш
__________________________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы немесе жеке кәсіпкердің және жеке адамның тегі, аты,
әкесінің аты (ол болған жағдайда), төлқұжат деректері) қауіпті жүкті
тасымалдауға арнайы рұқсатты ресімдеуді (қайта ресімдеуді) сұрайды
________________________________________________________________________________
(тасымалдаушы тасымалдауды жүзеге асыратын қауіпті жүктің классы, БҰҰ
нөмірі, атауы және сипаттамасын көрсету)
Тасымалдау ______________ көлік құралымен жүзеге асырылады________________________
(көлік құралының түрін, маркасын, автомобильдің, тіркеменің және ашық
тіркеменің мемлекеттік тіркеу нөмірлерін көрсету)
________________________________________________________________________________
(тасымалдау маршрутын, қауіпті жүкті тасымалдау күнін және мерзімін,
тиеу және түсіру орнын көрсету)
Қосымша хабарлаймын:___________________________________________________________
(қауіпті жүкті жөнелтушінің және жүк алушының атауы, нақты пошталық мекенжайы, телефон нөмірі, факс немесе электрондық поштаның мекенжайы)
Қажетті құжаттар өтінішке қоса беріледі. Ұсынылған құжаттардың тұпнұсқалылығын және дұрыстығын растаймын.
Арнайы рұқсаттың қолдану мерзімін _____ бастап______дейін ____________ жол жүруге белгілеуді сұраймын.
Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде, цифрлық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді
пайдалануға келісім беремін.
20___жылғы "_____" __________
Қазақстан Республикасы Көлік
және коммуникациялар
министрінің, Қазақстан
Республикасы Инвестициялар
және даму министрінің,
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының, Қазақстан
Республикасы Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрінің міндетін
атқарушының өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
40-қосымша
Автомобиль көлігімен
қауіпті жүктерді тасымалдау
қағидаларына
6-қосымша
"1, 6 және 7-сыныптағы қауіпті жүктерді тасымалдауға арнайы рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Көлік министрлігі Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитетінің аумақтық органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
2.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің (бар болса) атауы
Жоқ
3.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) ұсыну тәсілдері
"Цифрлық үкіметтің" веб-порталы арқылы
4.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету мерзімі
Екі жұмыс күн.
5.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нысаны
Электрондық (ішінара цифрландырылған).
6.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса)
көрсету нәтижесі
1, 6 және 7-кластағы қауіпті жүктерді тасымалдауға арнайы рұқсат немесе осы мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсетукөрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" көрсетілетін берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанында жолданады және сақталады Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны және оның кіші түрлерін (бар болса): электрондық.
7.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін.
8.
Көрсетілген қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі

1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги;
5) отрицательный результат проверки теоретических знаний заявителя;
6) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
11.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через веб-портал "цифрового правительства" при условии наличия ЭЦП. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" веб-портала "цифрового правительства", справочных служб услугодателя, а также Единого контакт-центра: 1414, 8-800-080-7777.
Приложение 39
к перечню некоторых приказов
Министра транспорта и
коммуникаций Республики
Казахстан, Министра по
инвестициям и развитию
Республики Казахстан,
исполняющего обязанности
Министра по инвестициям и
развитию Республики Казахстан,
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан,
исполняющего обязанности
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан, в
которые вносятся изменения и
дополнения
Приложение 5 к Правилам
перевозки опасных грузов
автомобильным
транспортом
Регистрационный номер и дата _______________________________________________
(Оформляется территориальным подразделением)
В_________________________________________________________________________
(наименование территориального подразделения)
Заявление _______________________________________________________________________
(Наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество (при его наличии)
индивидуального предпринимателя и физического лица и паспортные данные) просит
оформить (переоформить) специальное разрешение на перевозку опасного груза
________________________________________________________________________________
(указать класс, номер ООН, наименование и описание опасного груза, перевозку которого
перевозчик намерен осуществить)
Перевозка будет осуществляться на транспортном средстве
________________________________________________________________________________
(указать вид и марку транспортного средства, регистрационные номера автомобиля, серия и
регистрационный номер свидетельства регистрации транспортного средства, прицепа и
полуприцепа).
________________________________________________________________________________
(указать маршрут перевозки, дату и сроки осуществления перевозки опасного груза, место
погрузки и разгрузки).
Дополнительно сообщаю: ________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
(наименование, точный почтовый адрес, номер телефона, факс или адрес электронной почты
грузоотправителя и грузополучателя опасного груза).
Необходимые документы к заявлению прилагаются.
Подтверждаю подлинность и достоверность представленных документов.
Срок действия специального разрешения прошу установить с ___________________
по___________ на ____________ поездок.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в цифровых системах, при оказании государственных услуг, если иное не
предусмотрено законами Республики Казахстан. "____" ________________ 20__года.
Приложение 40
к перечню некоторых приказов
Министра транспорта и
коммуникаций Республики
Казахстан, Министра по
инвестициям и развитию
Республики Казахстан,
исполняющего обязанности
Министра по инвестициям и
развитию Республики Казахстан,
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан,
исполняющего обязанности
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан, в
которые вносятся изменения и
дополнения
Приложение 6 к
Правилам перевозки опасных
грузов автомобильным
транспортом
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача специального разрешения на перевозку опасного груза классов 1, 6 и 7"
1.
Наименование услугодателя
Выдача специального разрешения на перевозку опасного груза классов 1, 6 и 7
2.
Наименование подвида (при наличии) государственной услуги
Отсутствует
3.
Способы предоставления государственной услуги
Веб-портал "цифрового правительства" (далее-портал).
4.
Срок оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Два рабочих дня.
5.
Форма оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Электронная (частично цифровизированная).
6.
Результат оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Специальное разрешение на перевозку опасного груза классов 1, 6 и 7 либо мотивированный ответ об отказе. Результат оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии) направляется и хранится в "личном кабинете" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
7.
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии) и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно.
8.
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации

1) Көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 12.00-ден 13.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 08.00-ден 17.30-ға дейін.
Батыс Қазақстан, Жамбыл, Солтүстік Қазақстан, Ақмола облыстары және Шымкент қаласы бойынша көліктік бақылау инспекцияларыүшін жұмыс режимі Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
2) Портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері, жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін көрсетілетін қызметті алушының өтініші кезінде, өтінішті қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары Министрліктің көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында – www.transport.gov.kz, Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитеті бөлімі, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" деген кіші бөлімінде орналасқан.
9.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Жеке басын куәландыратын құжаттардың мәліметтерін, дара кәсіпкерді немесе заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтамаларды, көлік құралын тіркеу туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "цифрлық үкімет"шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады. осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша электрондық - цифрлық қолтаңбамен (бұдан әрі-ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш; қауіпті жүктерді тасымалдайтын көлік құралының жүргізушісін даярлау туралы куәлік (жүргізушіні автокөлік құралдарымен қауіпті жүктерді тасымалдауға жіберу туралы куәлік).
10.
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;

1) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно, с 8.00 до 17.30 часов с перерывом на обед с 12.00 часов до 13.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Для инспекций транспортного контроля по городу Шымкент, Жамбылской, Северо-Казахстанской, Западно-Казахстанской, Акмолинской областям режим работы: с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе услугодателя Министерства – www.transport.gov.kz, раздел Комитет транспорта, подраздел "Государственные услуги".
9.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Сведения документов, удостоверяющих личность, справки о государственной регистрации (перерегистрации) индивидуального предпринимателя или юридического лица, сведения о регистрации транспортного средства услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "цифрового правительства". заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронно-цифровой подписью (далее - ЭЦП), по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам; свидетельство о подготовке водителя транспортного средства, перевозящего опасные грузы (свидетельство о допуске водителя к перевозке опасных грузов автотранспортными средствами).
10.
Основания для отказа в оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан;

3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы бойынша;
5) "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімінің болмауы.
11.
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда және қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдың "жеке кабинеті", көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері, сондай-ақ бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8-800-080-7777 арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникациялар
министрінің,
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің, Қазақстан
Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының, Қазақстан
Республикасы Индустрия
және инфрақұрылымдық даму
министрінің міндетін
атқарушының өзгерістер мен
толықтырулар
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
41-қосымша
Автомобиль көлігімен
қауіпті жүктерді
тасымалдау қағидаларына
7-қосымша
________________________________________________________________________________                              (аумақтық бөлімшенің атауы)
Өтініш ________________________________________________________________________________
(тасымалдаушының атауы, халықаралық автомобильмен жүк тасымалдауды жүзеге асыруға рұқсат беру куәлігінің нөмірі) ________________________________________________________________________________
тасымалдаушы тасымалдауды жүзеге асыратын қауіпті жүктің сыныбы, Біріккен Ұлттар Ұйымының нөмірі, атауы және сипаттамасын көрсету) көлік құралына кейбір қауіпті жүктерді тасымалдауға рұқсат беру туралы куәлікті ресімдеуді сұрайды.
Тасымалдау_____________________________________________________________________
көлік құралымен жүзеге асырылады. (көлік құралының түрін, маркасын, автомобильдің, тіркеменің және жартылай тіркеменің мемлекеттік тіркеу нөмірлері, міндетті техникалық қарап тексеруден өту күні, автокөлік құралына рұқсат беру карточкасының нөмірі)
Қосымша хабарлаймын:___________________________________________________________ (қауіпті жүкті жөнелтушінің және жүк алушының атауы, нақты пошталық мекенжайы, телефон нөмірі, факс немесе электрондық поштасының мекенжайы) Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде, цифрлық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім беремін.
20___жылғы "_____" ___________
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникациялар
министрінің,
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің, Қазақстан
Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының, Қазақстан
Республикасы Индустрия
және инфрақұрылымдық даму
министрінің міндетін
атқарушының өзгерістер мен
толықтырулар
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
42-қосымша
Автомобиль көлігімен қауіпті
жүктерді тасымалдау
қағидаларына
8-қосымша
"Көлік құралын халықаралық қатынаста қауіпті жүктерді тасымалдауға жіберу туралы куәлік беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Көлік министрлігі Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитетінің аумақтық органдары (бұдан әрі -көрсетілетін қызметті беруші).
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің (бар болса) атауы
Жоқ
3
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) ұсыну тәсілдері
Мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініштерді қабылдау Е-лицензиялау "Мемлекеттік деректер қоры" цифрлық жүйесі порталы арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі және оның кіші түрлерін (бар болса) беру Мемлекеттік корпорациясы арқылы жүзеге асырылады.
4
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету мерзімі
Екі жұмыс күні.
5
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нысаны
Электрондық (ішінара цифрландырылған)/қағаз нысанда
6
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нәтижесі
Көлік құралын халықаралық қатынаста қауіпті жүктерді тасымалдауға жіберу туралы куәлік не бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсетун ұсыну нысаны: қағаз нысанда.
Дайын құжаттарды беру жеке басын куәландыратын құжатты (не нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша оның өкілін) не цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжатты ұсынған кезде жүзеге асырылады. Мемлекеттік корпорация құжаттардың сақталуын бір ай бойы қамтамасыз етеді, содан кейін оларды көрсетілетін қызметті берушіге одан әрі сақтау үшін береді. Көрсетілетін қызметті алушы бір ай өткеннен кейін жүгінген кезде, Мемлекеттік корпорацияның сұрау салуы бойынша көрсетілетін қызметті беруші бір жұмыс күні ішінде дайын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін Мемлекеттік корпорацияға жібереді.
7
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін.
8
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі
Көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 12.00-ден 13.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 08.00-ден 17.30-ға дейін.

3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
5) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
11.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, справочных служб услугодателя, а также Единого контакт-центра: 1414, 8-800-080-7777.
Приложение 41
к перечню некоторых приказов
Министра транспорта и
коммуникаций Республики
Казахстан, Министра по
инвестициям и развитию
Республики Казахстан,
исполняющего обязанности
Министра по инвестициям и
развитию Республики Казахстан,
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан,
исполняющего обязанности
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан, в
которые вносятся изменения и
дополнения
Приложение 7 к Правилам
перевозки опасных грузов
автомобильным транспортом
В ______________________________________________________________________
(наименование территориального подразделения
Заявление _____________________________________________________________________
(наименование перевозчика, номер удостоверения допуска к осуществлению
международных автомобильных перевозок)
просит оформить свидетельство о допущении транспортных средств к перевозке некоторых
опасных грузов __________________________________________________________________
(указать класс, номер Организации объединенных наций, наименование и описание
опасного груза, перевозку которого перевозчик намерен осуществить)
Перевозка будет осуществляться на транспортном средстве
_______________________________________________________________________________
(указать вид и марку транспортного средства, регистрационные номера автомобиля, прицепа
и полуприцепа, дата прохождения обязательного технического осмотра, номер карточки
допуска на автотранспортное средство)
Дополнительно сообщаю:__________________________________________________________
(наименование, точный почтовый адрес, номер телефона, факс или адрес электронной почты
грузоотправителя и грузополучателя опасного груза).
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся
в цифровых системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами
Республики Казахстан. "____" ________________ 20___ года.
Приложение 42
к перечню некоторых приказов
Министра транспорта и
коммуникаций Республики
Казахстан, Министра по
инвестициям и развитию
Республики Казахстан,
исполняющего обязанности
Министра по инвестициям и
развитию Республики Казахстан,
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан,
исполняющего обязанности
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан, в
которые вносятся изменения и
дополнения
Приложение 8 к Правилам
перевозки опасных грузов
автомобильным транспортом
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача свидетельства о допущении транспортного средства к перевозке опасных грузов в международном сообщении"
1.
Наименование услугодателя
Территориальные органы Комитета автомобильного транспорта и транспортного контроля Министерства транспорта Республики Казахстан (далее – услугодатель).
2.
Наименование подвида (при наличии) государственной услуги
Отсутствует
3.
Способы предоставления государственной услуги
Прием заявлений на оказание государственной услуги осуществляется через портал "Государственная база данных "Е-лицензирование" (далее – портал).
Выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через Государственную корпорацию.
4.
Срок оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Два рабочих дня.
5.
Форма оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Электронная (частично цифровизированная)/бумажная.
6.
Результат оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Свидетельство о допущении транспортного средства к перевозке опасных грузов в международном сообщении либо мотивированный ответ об отказе. Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная. Государственной корпорации выдача готовых документов осуществляется при предъявлении документа, удостоверяющего личность (либо его представителя по нотариально заверенной доверенности) либо электронного документа из сервиса цифровых документов. Государственная корпорация обеспечивает хранение документов, в течение одного месяца, после чего передает их услугодателю для дальнейшего хранения. При обращении услугополучателя по истечении одного месяца, по запросу Государственной корпорации услугодатель в течение одного рабочего дня направляет готовые документы в Государственную корпорацию для выдачи услугополучателю.
7.
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии) и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно.
8.
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации
Услугодатель – с понедельника по пятницу включительно, с 8.00 до 17.30 часов с перерывом на обед с 12.00 часов до 13.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Для инспекций транспортного контроля по городу Шымкент, Жамбылской, Северо-Казахстанской, Западно-Казахстанской, Акмолинской областям режим работы:

Батыс Қазақстан, Жамбыл, Солтүстік Қазақстан, Ақмола облыстары және Шымкент қаласы бойынша көліктік бақылау инспекцияларыүшін жұмыс режимі Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Мемлекеттік корпорация – өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің дайын нәтижелерін беру Мемлекеттік корпорация арқылы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мерекелік күндерден басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда үзіліссіз сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, Мемлекеттік корпорацияның халыққа қызмет көрсететін кезекші бөлімдері дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін және сенбі күні сағат 9.00-ден 13.00-ге дейін жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
Министрліктің көрсетілетін қызметті берушінің www.transport.gov.kz - интернет-ресурсында, Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитеті бөлімі, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" деген кіші бөлімінде;
Мемлекеттік корпорацияның www. gov4c. kz интернет-ресурсында орналасқан.
9
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанындағы өтініш.
Жеке басын куәландыратын құжаттардың мәліметтерін, дара кәсіпкерді немесе заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтамаларды, көлік құралын тіркеу туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден, механикалық көлік құралдары мен олардың тіркемелерін міндетті техникалық байқаудың бірыңғай цифрлық жүйесінен диагностикалық карта туралы мәліметтерді алады.
10
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;

с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Государственной корпорации – прием заявлений и выдача готовых результатов государственных услуг осуществляется через Государственную корпорацию с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов без перерыва, дежурные отделы обслуживания населения Государственной корпорации с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 20.00 часов и в субботу с 9.00 до 13.00 часов кроме праздничных и выходных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан.
Портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем). Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
интернет-ресурсе услугодателя Министерства – www.transport.gov.kz, раздел Комитета автомобильного транспорта и транспортного контроля, подраздел "Государственные услуги";
интернет-ресурсе Государственной корпорации www.gov4c.kz.
9.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Заявление, согласно приложению 7 к настоящим Правилам в форме электронного документа, подписанный ЭЦП услугополучателя.
Сведения документов, удостоверяющих личность, справки о государственной регистрации (перерегистрации) индивидуального предпринимателя или юридического лица, сведения о регистрации транспортного средства, услугодатель получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства", сведения о диагностической карте из единой цифровой системы обязательного технического осмотра механических транспортных средств и прицепов к ним.
10.
Основания для отказа в оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;

4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы бойынша;
5) "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімінің болмауы.
11
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда және қойылатын өзге де талаптар
Цифрлық құжаттар сервисі мобильдік қосымшада және пайдаланушылардың цифрлық жүйелерінде авторизацияланған субъектілер үшін қолжетімді.
Субъект мобильдік қосымшада және пайдаланушылардың цифрлық жүйелерінде қолжетімді әдістермен авторландырудан өтеді, бұдан әрі "Цифрлық құжаттар" бөлімінде одан әрі пайдалану үшін қажетті құжатты қарайды.
Көрсетілетін қызметті алушы ЭЦҚ болған жағдайда портал арқылы электрондық нысанда мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдағы "жеке кабинеті", көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығы 1414, 8-800-080-7777 арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникациялар
министрінің, Қазақстан
Республикасы Инвестициялар
және даму министрінің,
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының,
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің
міндетін атқарушының
згерістер мен толықтырулар
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
43-қосымша
Кеме жүргізушілерді
шағын көлемді кемені
басқару құқығына
аттестаттау
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Фотосуретке арналған орын
Жергілікті атқарушы органның
басшысына
____________________________
____________________________
(Т.А.Ә.)
____________________________
____________________________
Т.А.Ә., туған күні, ЖСН)
Шағын көлемді кемелерді басқару құқығына куәлікті беруге арналған өтініш
Маған _________________________________________________ауданында
(жүзу ауданын (аудандарын): ТЖ, ІСЖ, ІСЖӨ және ІСЖК, ТЖ және ІСЖ көрсету керек)
_____________________________________________________________________
(шағын көлемді кеменің үлгісін көрсету керек: гидроцикл, желкенді қайық, механикалық қондырғысы бар шағын көлемді кеме)
басқару құқығына куәлік беруді сұраймын.
Мынадай құжаттарды ұсынамын:
1.____________________________________
2___________________________________
3.____________________________________
4.____________________________________
Мекенжайы, байланыс телефондары (факс) ________________________
_____________________________________________________________________
Цифрлық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім беремін.
20 ____ жылғы "__" ___________ _____________________________
(өтініш берушінің жеке қолы)
Емтихандар нәтижелері
Пәндердің және жүзу аудандарының атауы
Білімді бағалау (сынақтан өтті, сынақтан өткен жоқ)
Емтихан қабылдау күні
Ескертпе
1
2
3
4
ТЖ – теңіздердің аумақтық және ішкі сулары
ІСЖ – кеме жүретін ішкі су жолдары
ІСЖӨ және ІСЖК – Қазақстан Республикасының кеме қатынасы үшін ашылған ішкі су жолдарының тізбесіне енгізілмеген ішкі су айдындары
ТЖ және ІСЖ – теңіздердің аумақтық ішкі сулары және кеме жүретін ішкі су жолдары
_____________________________________________________________________
(кеме жүргізушінің тегі, аты, әкесінің аты, туған күні)
Басқару құқығына емтихан нәтижесі (сынақтан өтті/сынақтан өткен жоқ)
_____________________________________________________________________
(кеме-(лер) санаты (үлгісі))
Жүзу ауданында (аудандарында) _______________________________
20__жылғы "__" _____________
М.О.
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникациялар
министрінің, Қазақстан
Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің, Қазақстан
Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының,
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің
міндетін атқарушының
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
44-қосымша
Кеме жүргізушілерді
шағын көлемді кемені
басқару құқығына
аттестаттау
қағидаларына

4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
5) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
11.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Сервис цифровых документов доступен для субъектов, авторизованных в мобильном приложении и цифровых системах пользователей. Для использования цифрового документа субъект проходит авторизацию методами доступными в мобильном приложении и цифровых системах пользователей, далее в разделе "Цифровые документы" просматривает необходимый документ для дальнейшего использования. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, справочных служб услугодателя, а также Единого контакт-центра: 1414, 8-800-080-7777.
Приложение 43
к перечню некоторых приказов
Министра транспорта и
коммуникаций Республики
Казахстан, Министра по
инвестициям и развитию
Республики Казахстан,
исполняющего обязанности
Министра по инвестициям и
развитию Республики Казахстан,
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан,
исполняющего обязанности
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан, в
которые вносятся изменения и
дополнения
Приложение 1
к Правилам аттестации
судоводителей
на право управления маломерным
судном
Форма
Место для фото
Руководителю местного
исполнительного органа
____________________________
(Ф.И.О.)
от _________________________
____________________________
(Ф.И.О., дата рождения, ИИН)
Заявление на выдачу удостоверения на право управления маломерным судном
Прошу выдать удостоверение на право управления ______________________________
_______________________________________________________________________________
(указать тип маломерного судна: гидроцикл, парусное судно, маломерное судно с
механической установкой)
в районе_______________________________________________________________________
(указать район (районы) плавания: МП, ВВП, ВВПР и ВВПО, МП и ВВП)
Представляю следующие документы:
1. _____________________________________
2. _____________________________________
3.______________________________________
4....
Адрес, контактные телефоны (факс) _______________________________________________
______________________________________________________________________________
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в цифровых системах.
"____" _____________ 20___года. _______________________________
(личная подпись заявителя)
Результаты экзаменов
Наименование дисциплины и районов плавания
Оценка знаний (зачет, не зачет)
Дата приема экзаменов
Примечание
1
2
3
4
МП – территориальные и внутренние воды морей
ВВП – судоходные внутренние водные пути
ВВПР и ВВПО – внутренние водоемы, не включенные в перечень внутренних водных путей открытых для судоходства Республики Казахстан
МП и ВВП – территориальные внутренние воды морей и судоходные внутренние водные пути
__________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество, дата рождения заявителя)
Результат экзамена на право управления (зачет / не зачет)_____________________________
______________________________________________________________________________
(категория (тип) судна-(ов))
В районе (районах) плавания ____________________________________________________
"____" ___________ 20____года.
М.П.
Приложение 44
к перечню некоторых приказов
Министра транспорта и
коммуникаций Республики
Казахстан, Министра по
инвестициям и развитию
Республики Казахстан,
исполняющего обязанности
Министра по инвестициям и
развитию Республики Казахстан,
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан,
исполняющего обязанности
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан, в
которые вносятся изменения и
дополнения

1-1-қосымша
"Өздігінен жүретін шағын көлемді кемені басқару құқығына куәлік беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары
2.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің (бар болса) атауы
1) Өздігінен жүретін шағын көлемді кемені басқару құқығына куәлік беру;
2) Өздігінен жүретін шағын көлемді кемені басқару құқығына куәліктің телнұсқасын беру;
3) Бұрын берілген куәліктің қолданылу мерзімі өткен жағдайда өздігінен жүретін шағын көлемді кемені басқару құқығына куәлік беру;
4) Жүзу ауданының және (немесе) кеме үлгісінің өзгеруіне байланысты өздігінен жүретін шағын көлемді кемені басқару құқығына куәлік беру.
3.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) ұсыну тәсілдері
Барлық кіші түрлері бойынша:
1. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
2. "Цифрлық үкіметтің" веб-порталы.
4.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету мерзімі
Барлық кіші түрлері бойынша – 2 (екі) жұмыс күні.
Құжаттар топтамасын Мемлекеттік корпорацияға тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты –15 минут.
Көрсетілетін қызметті алушыға Мемлекеттік корпорацияға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 минут.
5.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нысаны
Барлық кіші түрлері бойынша:
электрондық (ішінара цифрландырылған) және (немесе) қағаз нысанда.
6.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нәтижесі
1. Өздігінен жүретін шағын көлемді кемені басқару құқығына куәлік немесе бас тарту туралы дәлелді жауап;
2. Осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес өздігінен жүретін шағын көлемді кемені басқару құқығына куәліктің телнұсқасы немесе бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсетун ұсыну нысаны: қағаз нысанда.
Ескертпе:Мемлекеттік қызмет нәтижесін қағаз нысанда беру мемлекеттік корпорацияның таңдалған бөлімі арқылы жүзеге асырылады.
Құжаттарды "цифрлық үкіметтің" веб-порталы арқылы берген кезде дәлелді бас тарту түріндегі мемлекеттік қызмет нәтижесі өтініш берушінің жеке кабинетіне жіберіледі.
Мемлекеттік корпорация нәтижені бір ай бойы сақтауды қамтамасыз етеді, содан кейін оларды одан әрі сақтау үшін көрсетілетін қызметті берушіге береді. Көрсетілетін қызметті алушы бір ай өткеннен кейін жүгінген кезде, Мемлекеттік корпорацияның сұрау салуы бойынша көрсетілетін қызметті беруші бір жұмыс күні ішінде дайын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін Мемлекеттік корпорацияға жібереді.
7.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін.
8.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі

Приложение 1-1
к Правилам аттестации
судоводителей
на право управления
маломерным судном
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача удостоверения на право управления самоходным маломерным судном"
1.
Наименование услугодателя
Местные исполнительные органы областей, городов Астана, Алматы и Шымкента
2.
Наименование подвида (при наличии) государственной услуги
1) Выдача удостоверения на право управления самоходным маломерным судном;
2) Выдача дубликата удостоверения на право управления самоходным маломерным судном;
3) Выдача удостоверения на право управления самоходным маломерным судном в случае истечения срока действия ранее выданного удостоверения;
4) Выдача удостоверения на право управления самоходным маломерным судном в связи с изменением района плавания и (или) типа судна.
3.
Способы предоставления государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
По всем подвидам:
1. Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2. Веб-портал "цифрового правительства".
4.
Срок оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
По всем подвидам – 2 (два) рабочих дня.
Максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов в Государственную корпорацию – 15 минут.
Максимально допустимое время обслуживания услугополучателя в Государственную корпорацию – 20 минут.
5.
Форма оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
По всем подвидам:
электронная (частично цифровизированная) и (или) бумажная.
6.
Результат оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
1. Удостоверение на право управления самоходным маломерным судном или мотивированный ответ об отказе;
2. Дубликат удостоверения на право управления самоходным маломерным судном, согласно приложению 3, к настоящим правилам или мотивированный ответ об отказе.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
Примечание:
Выдача результата государственной услуги в бумажном виде осуществляется через выбранный отдел государственной корпорации.
При подаче документов через веб-портал "цифрового правительства" результат государственной услуги в виде мотивированного отказа направляется в личный кабинет заявителя.
Государственная корпорация обеспечивает хранение результата в течение одного месяца, после чего передает их услугодателю для дальнейшего хранения. При обращении услугополучателя по истечении одного месяца, по запросу Государственной корпорации услугодатель в течение одного рабочего дня направляет готовые документы в Государственную корпорацию для выдачи услугополучателю.
7.
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии) и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно.
8.
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации

1) Көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес дүйсенбіден жұмаға дейін сағат 12.00-ден 13.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 8.00-ден 17.30-ға дейін.
2) Мемлекеттік корпорация-өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметтердің дайын нәтижелерін беру Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес мереке және демалыс күндерінен басқа, дүйсенбі-жұма аралығында сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, дүйсенбі-жұма аралығында сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін және сенбі күні сағат 9.00-ден 13.00-ге дейін Мемлекеттік корпорация арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет жеделдетілген қызмет көрсетусіз "электрондық" кезек тәртібімен көрсетіледі, электрондық кезекті "цифрлық үкімет" веб-порталы арқылы брондауға болады.
3) "Цифрлық үкімет" веб-порталы – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде кодекске сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі өтінішті тіркеу келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
www.gov.kz Көлік министрлігінің интернет-ресурсында, Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитеті бөлімі, "мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" кіші бөлімі;
www.gov4c.kz Мемлекеттік корпорацияның интернет-ресурсында;
"цифрлық үкіметтің" веб-порталы.
9.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Өтінім берген кезде көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметтер тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы алынады.
Мемлекеттік корпорацияға:
1) өздігінен жүретін шағын көлемді кемені басқару құқығына куәлік беру:
осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
кеме жүргізушісі мамандығы бойынша оқу орнын бітіргені туралы диплом не жергілікті атқарушы органдарда есепте тұрған шағын көлемді кемелердің кеме жүргізушілерін даярлау курстарын бітіргені туралы куәлік (анықтама) немесе "Қазақстан Республикасының мемлекеттік басқару деңгейлері арасындағы өкілеттіктердің аражігін ажырату мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңы қолданысқа енгізілгенге дейін уәкілетті органның аумақтық бөлімшелерінде есепте тұрған кемелерге қатысты, осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша;

1) Услугодателя – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 8.00 до 17.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Кодекс) с перерывом на обед с 12.00 часов до 13.30 часов.
2) Государственной корпорации – прием заявлений и выдача готовых результатов государственных услуг осуществляется через Государственную корпорацию с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов без перерыва, дежурные отделы обслуживания населения Государственной корпорации с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 20.00 часов и в субботу с 9.00 до 13.00 часов кроме праздничных и выходных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается в порядке "электронной" очереди, без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством веб-портала "цифрового правительства".
3) Веб-портала "цифрового правительства" – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, регистрация заявления по оказанию государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
интернет-ресурсе Министерства транспорта – www.gov.kz, раздел Комитет автомобильного транспорта и транспортного контроля, подраздел "Государственные услуги";
интернет-ресурсе Государственной корпорации www.gov4c.kz;
веб-портал "цифрового правительства".
9.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
При подаче заявки, сведения о документах, удостоверяющих личность услугополучателя получают из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
В Государственную корпорацию:
1) выдача удостоверения на право управления самоходным маломерным судном:
заявление по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
диплом об окончании учебного заведения по судоводительской специальности либо свидетельство (справка) об окончании курсов по подготовке судоводителей маломерных судов, состоящих на учете в местных исполнитpельных органах, или состоящих на учете в территориальных подразделениях уполномоченного органа до введения в действие Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления", по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам;

Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 30 қазандағы № ҚР ДСМ-175/2020 "Денсаулық сақтау саласындағы есепке алу құжаттамасының нысандарын, сондай-ақ оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы" бұйрығымен бекітілген 073/у нысанындағы медициналық анықтама (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21579 болып тіркелген) (бұдан әрі – 073/у нысанындағы медициналық анықтама);
2,5x3,5 сантиметрлік екі фотосурет;
жеке басты куәландыратын құжат немесе цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат (сәйкестендіру үшін);
2) өздігінен жүретін шағын көлемді кемені басқару құқығына куәліктің телнұсқасын беру:
осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2,5x3, 5 сантиметрлік бір фотосурет;
жеке басты куәландыратын құжат немесе цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат (сәйкестендіру үшін);
3) бұрын берілген куәліктің қолданылу мерзімі өткен жағдайда өздігінен жүретін шағын көлемді кемені басқару құқығына куәлік беру және жүзу ауданының және (немесе) кеме үлгісінің өзгеруіне байланысты өздігінен жүретін шағын көлемді кемені басқару құқығына куәлік беру:
1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
бұрын өздігінен жүретін шағын көлемді кемелерді басқару құқығына берілген куәлік;
№ 073/е нысан бойынша медициналық анықтаманың көшірмесі;
2,5x3,5 сантиметрлік екі фотосурет;
жеке басты куәландыратын құжат немесе цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат (сәйкестендіру үшін);
4) "жүзу ауданының және (немесе) кеме түрінің өзгеруіне байланысты өздігінен жүретін шағын көлемді кемені басқару құқығына куәлік беру":
1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
бұрын өздігінен жүретін шағын көлемді кемелерді басқару құқығына берілген куәлік;
№ 073/е нысан бойынша медициналық анықтаманың көшірмесі;
2,5x3,5 сантиметрлік екі фотосурет;
жеке басын куәландыратын құжат немесе цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат (сәйкестендіру үшін).
"Цифрлық үкімет" веб-порталы арқылы:
1) өздігінен жүретін шағын көлемді кемені басқару құқығына куәлік беру:
осы Қағидаларға 1-қосымшаға немесе бір реттік парольге сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының электрондық – цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш ұялы байланыс операторы ұсынған көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірін тіркеген және "цифрлық үкімет" веб-порталының есептік жазбасына қосқан жағдайда;
кеме жүргізуші мамандығы бойынша оқу орнын бітіргені туралы дипломның не шағын көлемді кемелердің кеме жүргізушілерін даярлау жөніндегі курстарды аяқтағаны туралы куәліктің (анықтаманың) электрондық көшірмесі;
№ 073/е нысан бойынша медициналық анықтаманың электрондық көшірмесі;
көлемі 2,5x3,5 сантиметр болатын екі фотосурет (емтиханды сәтті тапсырған кезде Мемлекеттік корпорацияға ұсынылады);
2) өздігінен жүретін шағын көлемді кемені басқару құқығына куәліктің телнұсқасын беру:
осы Қағидаларға 6-қосымшаға немесе бір реттік парольге сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының электрондық – цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш, ұялы байланыс операторы ұсынған көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірін тіркеген және "цифрлық үкімет" веб-порталының есептік жазбасына қосқан жағдайда;
көлемі 2,5x3,5 сантиметр болатын бір фотосурет (Мемлекеттік корпорацияға "цифрлық үкімет" веб-порталына құжаттар тапсырылған күні ұсынылады);

медицинскую справку по форме 073/у, утвержденную приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-175/2020 "Об утверждении форм учетной документации в области здравоохранения, а также инструкций по их заполнению" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21579) (далее – медицинская справка по форме 073/у);
две фотографии размером 2,5x3,5 сантиметров;
документ, удостоверяющий личность либо электронный документ из сервиса цифровых документов (для идентификации);
2) выдача дубликата удостоверения на право управления самоходным маломерным судном:
заявление по форме, согласно приложению 6 к настоящим Правилам;
одна фотография размером 2,5x3,5 сантиметров;
документ, удостоверяющий личность либо электронный документ из сервиса цифровых документов (для идентификации);
3) выдача удостоверения на право управления самоходным маломерным судном в случае истечения срока действия ранее выданного удостоверения и выдача удостоверения на право управления самоходным маломерным судном в связи с изменением района плавания и (или) типа судна:
заявление по форме, согласно приложению 1;
ранее выданное удостоверение на право управления самоходными маломерными судами;
копия медицинской справки по форме № 073/у;
две фотографии размером 2,5x3,5 сантиметров;
документ, удостоверяющий личность либо электронный документ из сервиса цифровых документов (для идентификации);
4) "выдача удостоверения на право управления самоходным маломерным судном в связи с изменением района плавания и (или) типа судна":
заявление по форме, согласно приложению 1;
ранее выданное удостоверение на право управления самоходными маломерными судами;
копия медицинской справки по форме № 073/у;
две фотографии размером 2,5x3,5 сантиметров;
документ, удостоверяющий личность либо электронный документ из сервиса цифровых документов (для идентификации).
Через Веб-портал "цифрового правительства":
1) выдача удостоверения на право управления самоходным маломерным судном:
заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронно-цифровой подписью услугополучателя (далее – ЭЦП), по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам или одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи веб-портала "цифрового правительства";
электронная копия диплома об окончании учебного заведения по судоводительской специальности либо свидетельства (справки) об окончании курсов по подготовке судоводителей маломерных судов;
электронная копия медицинской справки по форме № 073/у;
две фотографии размером 2,5x3,5 сантиметров (предоставляются в Государственную корпорацию при успешной сдаче экзамена);
2) выдача дубликата удостоверения на право управления самоходным маломерным судном:
заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронно-цифровой подписью услугополучателя (далее – ЭЦП), по форме, согласно приложению 6 к настоящим Правилам или одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи веб-портала "цифрового правительства";
одна фотографии размером 2,5x3,5 сантиметров (предоставляются в Государственную корпорацию в день подачи документов на веб-портал "цифрового правительства");

3) бұрын берілген куәліктің қолданылу мерзімі өткен жағдайда өздігінен жүретін шағын көлемді кемені басқару құқығына куәлік беру және жүзу ауданының және (немесе) кеме үлгісінің өзгеруіне байланысты өздігінен жүретін шағын көлемді кемені басқару құқығына куәлік беру:
осы Қағидаларға 1-қосымшаға немесе бір реттік парольге сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының электрондық – цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш ұялы байланыс операторы ұсынған көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірін тіркеген және "цифрлық үкімет" веб-порталының есептік жазбасына қосқан жағдайда;
өздігінен жүретін шағын көлемді кемелерді басқару құқығына бұрын берілген куәліктің электрондық көшірмесі (түпнұсқасы мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру кезінде Мемлекеттік корпорацияға ұсынылады);
№ 073/е нысан бойынша медициналық анықтаманың электрондық көшірмесі;
көлемі 2,5x3,5 сантиметр болатын екі түсті фотосурет (Мемлекеттік корпорацияға "цифрлық үкіметтің" веб-порталына құжаттар тапсырылған күні ұсынылады).
4) "жүзу ауданының және (немесе) кеме түрінің өзгеруіне байланысты өздігінен жүретін шағын көлемді кемені басқару құқығына куәлік беру":
осы Қағидаларға 1-қосымшаға немесе бір реттік парольге сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының электрондық – цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш ұялы байланыс операторы ұсынған көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірін тіркеген және "цифрлық үкімет" веб-порталының есептік жазбасына қосқан жағдайда;
өздігінен жүретін шағын көлемді кемелерді басқару құқығына бұрын берілген куәліктің электрондық көшірмесі (түпнұсқасы мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру кезінде Мемлекеттік корпорацияға ұсынылады);
№ 073/е нысан бойынша медициналық анықтаманың электрондық көшірмесі;
көлемі 2, 5x3, 5 сантиметр болатын екі түсті фотосурет (Мемлекеттік корпорацияға "цифрлық үкіметтің" веб-порталына құжаттар тапсырылған күні ұсынылады).
Көрсетілетін қызметті берушілер цифрлық құжаттарды "цифрлық үкімет" веб-порталында тіркелген пайдаланушының ұялы байланысының абоненттік нөмірі арқылы бір реттік парольді беру арқылы немесе "цифрлық үкімет" веб-порталының хабарламасына жауап ретінде қысқа мәтіндік хабарлама жіберу арқылы ұсынылған құжат иесінің келісімі болған жағдайда іске асырылған интеграция арқылы цифрлық құжаттар сервисінен алады.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкер ретінде тіркеу туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші төлемді растайтын құжатты тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы алады.
10.
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсетуден бас тарту үшін негіздер

3) выдача удостоверения на право управления самоходным маломерным судном в случае истечения срока действия ранее выданного удостоверения и выдача удостоверения на право управления самоходным маломерным судном в связи с изменением района плавания и (или) типа судна:
заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронно-цифровой подписью услугополучателя (далее – ЭЦП), по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам или одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи веб-портала "цифрового правительства";
электронная копия ранее выданного удостоверения на право управления самоходными маломерными судами (оригинал представляется в Государственную корпорацию при выдаче результата государственной услуги);
электронная копия медицинской справки по форме № 073/у;
две цветные фотографии размером 2,5x3,5 сантиметров (предоставляются в Государственную корпорацию в день подачи документов на веб-портал "цифрового правительства").
4) "выдача удостоверения на право управления самоходным маломерным судном в связи с изменением района плавания и (или) типа судна":
заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронно-цифровой подписью услугополучателя (далее – ЭЦП), по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам или одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи веб-портала "цифрового правительства";
электронная копия ранее выданного удостоверения на право управления самоходными маломерными судами (оригинал представляется в Государственную корпорацию при выдаче результата государственной услуги);
электронная копия медицинской справки по форме № 073/у;
две цветные фотографии размером 2,5x3,5 сантиметров (предоставляются в Государственную корпорацию в день подачи документов на веб-портал "цифрового правительства").
Услугодатели получают цифровые документы из сервиса цифровых документов через реализованную интеграцию при условии согласия владельца документа, предоставленного посредством зарегистрированного на веб-портале "цифрового правительства" абонентского номера сотовой связи пользователя путем передачи одноразового пароля или путем отправления короткого текстового сообщения в качестве ответа на уведомление веб-портала "цифрового правительства".
10.
Основания для отказа в оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), установленные законами Республики Казахстан

1-1-қосымша
"Тез бұзылатын тамақ өнімдерін халықаралық тасымалдау және осы тасымалдарға арналған арнайы көлік құралдары туралы келісімге сәйкес берілген куәлік" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитеті
2
Мемлекеттік көрсетілетің қызметтің кіші түрінің (бар болса) атауы
Жоқ
3
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) ұсыну тәсілдері

Приложение 1–1 к Правилам
перевозок грузов
автомобильным транспортом
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Свидетельство, выданное в соответствии с Соглашением о международных перевозках скоропортящихся пищевых продуктов и о специальных транспортных средствах, предназначенных для этих перевозок"
1
Наименование услугодателя
Комитет автомобильного транспорта и транспортного контроля Министерства транспорта Республики Казахстан
2
Наименование подвида (при наличии) государственной услуги
Отсутствует
3
Способы предоставления государственной услуги

1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі,
2) "Е-лицензиялау "Мемлекеттік деректер қоры" цифрлық жүйесі порталы арқылы
4
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету мерзімі
5 жұмыс күні
5
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нысаны
Электрондық (ішінара цифрландырылған) / қағаз
6
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса)
көрсету нәтижесі
Тез бұзылатын тамақ өнімдерін халықаралық тасымалдау туралы және осы тасымалдарға арналған арнайы көлік құралдары туралы келісімге сәйкес берілген куәлік не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті алу үшін портал арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында нәтижені алу орны мен күні көрсетілген хабарлама жіберіледі.
7
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін.
8
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі
1) көрсетілетін қызметті берушінің -Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден жұманы қоса алғанда, сағат 12.00-ден 13.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 8.00-ден 17.30-ға дейін.
Өтінішті қабылдау және Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі және оның кіші түрлерін (бар болса) беру сағат 12.00-ден 13.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 8.00-ден 17.00-ге дейін жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен көрсетіледі;
2) порталдың – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары transport@transport.gov.kz Министрліктің интернет-ресурсында орналастырылған "Мемлекеттік қызметтер" бөлімі.
9
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
1) көрсетілетін қызметті берушіге:
осы Қағидаларға 16-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінім;
Сынақ хаттамасының түпнұсқасы немесе сараптамалық тексеру хаттамасының түпнұсқасы;

1) канцелярия услугодателя,
2) через портал "Государственная база данных "Е-лицензирование".
4
Срок оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
5 рабочих дней.
5
Форма оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Электронная (частично цифровизированная)/бумажная
6
Результат оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Свидетельство, выданное в соответствии с Соглашением о международных перевозках скоропортящихся пищевых продуктов и о специальных транспортных средствах, предназначенных для этих перевозок, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
При обращении за получением государственной услуги через портал направляется уведомление с указанием места и дата получения результата в "личный кабинет" в форме цифрового документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
7
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии) и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно.
8
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации
1) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно, с 8.00 до 17.30 часов с перерывом на обед с 12.00 часов до 13.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется с 8.00 до 17.00 с перерывом на обед с 12.00 до 13.30 часов.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства – transport@transport.gov.kz, раздел "Государственные услуги".
9
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
1) к услугодателю:
заявка по форме согласно приложению 16 к настоящим Правилам;
оригинал протокола испытания или оригинал протокола экспертной проверки;

2) "Е-лицензиялау "Мемлекеттік деректер қоры" порталға (бұдан әрі-ЕЛ МДҚ):
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ қойылған осы Қағидаларға 16-қосымшаға сәйкес электрондық құжат нысанындағы өтінім. Өтінім "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы ЕЛ МДҚ-ға жіберіледі;
Сынақ хаттамасының электрондық көшірмесі немесе сараптамалық тексеру хаттамасының электрондық көшірмесі.
Өтінішті өңдеуді көрсетілетін қызметті беруші ЕЛ МДҚ-ға өтініш келіп түскен кезден бастап жүзеге асырады
Жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтерді, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманы, көлік құралын тіркеу туралы куәлікті көрсетілетін қызметті беруші "цифрлық үкімет"шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік жүйелерден алады.
10
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы бойынша;
5) "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімінің болмауы.
11
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда және қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда портал арқылы электрондық нысанда мемлекеттік қызметті алу мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушының порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде Мемлекеттік қызмет көрсету мәртебесі туралы ақпарат алу мүмкіндігі бар.
www.egov.kz. Порталда Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсетунің түпнұсқалығын тексеруге болады

2) на портал "Государственная база данных "Е-лицензирование" (далее – ГБД ЕЛ):
заявка в форме электронного документа согласно приложению 16 к настоящим Правилам, подписанное ЭЦП услугополучателя. Заявка направляется через шлюз "цифрового правительства" в цифровую систему ГБД ЕЛ;
электронная копия протокола испытания или электронная копия протокола экспертной проверки.
Обработка заявления осуществляется услугодателем с момента поступления заявления в ГБД ЕЛ.
Сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица, справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, свидетельства о регистрации транспортного средства услугодатель получает из соответствующих государственных систем через шлюз "цифрового правительства".
10
Основания для отказа в оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
5) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
11
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также Единого контакт-центра.
Проверить подлинность результата оказания государственной услуги можно на портале www.egov.kz.

2) лицензияны қайта ресімдеу үшін – лицензия беру кезінде алым мөлшерлемесінің 10%-ы. Бюджетке тіркеу алымының сомасын төлеу қолма – қолма-қол емес нысанда ЭҮТШ арқылы жүзеге асырылады.
8
Көрсетілген қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі
1) көрсетілетін қызметті берушіде – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі-жұма аралығында, сағат 12.00-ден 13.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 8.00-ден 17.30-ға дейін;
Батыс Қазақстан, Жамбыл, Солтүстік Қазақстан, Ақмола облыстары және Шымкент қаласы бойынша көліктік бақылау инспекцияларыүшін жұмыс режимі Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
2) порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Кодекске сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
9
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Лицензия алу үшін:
1) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ қойылған немесе бір реттік парольмен куәландырылған лицензия алу үшін ЗТ өтініші немесе лицензия алу үшін ЖТ өтініші;
2) біліктілік талаптарына сәйкес мәліметтер. Лицензияны қайта ресімдеу үшін: көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ қойылған немесе бір реттік парольмен куәландырылған лицензияны қайта ресімдеу үшін ЗТ өтініші немесе лицензияны қайта ресімдеу үшін ЖТ өтініші.
Көрсетілетін қызметті беруші заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу туралы, лицензия туралы анықтамаларды, "цифрлық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы төленген жағдайда лицензиялық алымның бюджетке төленгенін Растауды "цифрлық үкімет"шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден алады.
10
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) Қазақстан Республикасының заңдарында субъектілердің (жеке немесе заңды тұлғалардың) осы санаты үшін қызмет түрімен айналысуға тыйым салынуы;
2) лицензиялық алым енгізілмеген;
3) көрсетілетін қызметті алушы біліктілік талаптарына сәйкес келмесе;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты теміржол көлігі саласында жүк тасымалдау жөніндегі қызметпен айналысуға тыйым салатын заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) болғанда;

2) за переоформление лицензии – 10 % от ставки сбора при выдаче лицензии.
Оплата суммы регистрационного сбора в бюджет осуществляется в наличной и безналичной форме через ПШЭП.
8
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации
1) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно, с 8.00 до 17.30 часов с перерывом на обед с 12.00 часов до 13.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется с 8.00 до 16.30 с перерывом на обед с 12.00 до 13.30 часов.
Для инспекций транспортного контроля по городу Шымкент, Жамбылской, Северо-Казахстанской, Западно-Казахстанской, Акмолинской областям режим работы: с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
9
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Для получения лицензии:
1) заявление ЮЛ для получения лицензии либо заявление ФЛ для получения лицензии подписанное ЭЦП услугополучателя или удостоверенное одноразовым паролем;
2) сведения в соответствии с квалификационными требованиями.
Для переоформления лицензии:
заявление ЮЛ для переоформления лицензии либо заявление ФЛ для переоформления лицензии подписанное ЭЦП услугополучателя или удостоверенное одноразовым паролем.
Справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о государственной регистрации в качестве индивидуального предпринимателя, о лицензии, подтверждения оплаты в бюджет лицензионного сбора в случае оплаты через платежный шлюз "цифрового правительства" (далее – ПШЭП) услугодатель получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
10
Основания для отказа в оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), установленные законами Республики Казахстан
1) занятие видом деятельности, запрещено законами Республики Казахстан для данной категории субъектов (физических или юридических лиц);
2) не внесен лицензионный сбор;
3) услугополучатель не соответствует квалификационным требованиям;
4) имеется вступивший в законную силу решение (приговор) суда в отношении услугополучателя, запрещающий ему заниматься деятельностью по перевозке грузов в сфере железнодорожного транспорта;

5) сот орындаушысының ұсынымы негізінде сот көрсетілетін қызметті алушыға лицензия алуға уақытша тыйым салған жағдайларда, лицензия беруден бас тартады;
6) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімі болмауы бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсетуден бас тартады.
11
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, қойылатын өзге де талаптар
Мемлекеттік қызметті көрсету мекенжайы көрсетілетін қызметті берушінің www.gov. kz алу мүмкіндігі бар интернет-ресурсында "Мемлекеттік қызметтер" деген кіші бөлімде Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитеті деген бөлімінде орналастырылған. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алу мүмкіндігі бар. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алу мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі Бірыңғай байланыс орталығының анықтама қызметінен 1414 немесе көрсетілетін қызметті берушінің www. gov. kz алу мүмкіндігі бар интернет-ресурсынан "Мемлекеттік қызметтер" деген кіші бөлімде Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитеті деген бөлімде.

5) судом на основании представления судебного исполнителя временно запрещено услугополучателю получать лицензию;
6) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
11
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Адрес оказания государственной услуги размещен на интернет-ресурсе услугодателя - www.gov.kz, в подразделе "Государственные услуги" раздел Комитет автомобильного транспорта и транспортного контроля.
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
Информацию о порядке оказания государственной услуги услугополучатель имеет возможность получить в справочной службе Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414, либо на интернет-ресурсе услугодателя - www.gov.kz, в подразделе "Государственные услуги" раздел Комитет автомобильного транспорта и транспортного контроля.