Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің м.а. 2026 жылғы 15 шiлдедегi № 479 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 15 шiлдеде № 39305 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі (бұдан әрі – Тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік сатып алу және квазимемлекеттік сектордың сатып алуы заңнамасы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықтың алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің міндетін атқарушы
Е. Биржанов
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушы
2026 жылғы 15 шілдедегі
№ 479
бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. "Ұлттық әл-ауқат қорының сатып алуын бақылау жөніндегі орталықтандырылған қызметті қоспағанда, сатып алуды бақылау жөніндегі орталықтандырылған қызмет жүзеге асыратын бақылауды жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2021 жылғы 30 қарашадағы № 1252 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 25489 болып тіркелді) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ұлттық әл-ауқат қорының сатып алуын бақылау жөніндегі орталықтандырылған қызметті қоспағанда, сатып алуды бақылау жөніндегі орталықтандырылған қызмет жүзеге асыратын бақылауды жүргізу қағидаларында:
көрсетілген Қағидаларға 1-2-қосымшада орыс тілінде өзгеріс енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді.
2. "Ұлттық әл-ауқат қоры мен Ұлттық әл-ауқат қорының ұйымдарын қоспағанда, квазимемлекеттік сектордың жекелеген субъектілерінің сатып алуын жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2021 жылғы 30 қарашадағы № 1253 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 25488 болып тіркелді) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ұлттық әл-ауқат қоры мен Ұлттық әл-ауқат қорының ұйымдарын қоспағанда, квазимемлекеттік сектордың жекелеген субъектілерінің сатып алуын жүзеге асыру қағидаларында:
10-тармақтың алтыншы абзацында орыс тілінде өзгерістер енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
121-тармаққа орыс тілінде өзгерістер енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;

О внесении изменений в некоторые приказы Министра финансов Республики Казахстан
Приказ и.о. Министра финансов Республики Казахстан от 15 июля 2026 года № 479. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 июля 2026 года № 39305
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов Министра финансов Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения (далее – Перечень).
2. Департаменту законодательства государственных закупок и закупок квазигосударственного сектора Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан после дня его первого официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
министра финансов
Республики Казахстан
Е. Биржанов
Утвержден приказом
Исполняющий обязанности
министра финансов
Республики Казахстан
от 15 июля 2026 года № 479
Перечень некоторых приказов Министра финансов Республики Казахстан, в которые вносятся изменения
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 ноября 2021 года № 1252 "Об утверждении Правил проведения контроля, осуществляемого централизованной службой по контролю за закупками, за исключением централизованной службы по контролю за закупками Фонда национального благосостояния" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 25489) следующее изменение:
в Правилах проведения контроля, осуществляемого централизованной службой по контролю за закупками, за исключением централизованной службы по контролю за закупками Фонда национального благосостояния, утвержденных указанным приказом:
приложение 1-2 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему Перечню.
2. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан 30 ноября 2021 года № 1253 "Об утверждении Правил осуществления закупок отдельными субъектами квазигосударственного сектора, за исключением Фонда национального благосостояния и организаций Фонда национального благосостояния" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 25488) следующие изменения:
в Правилах осуществления закупок отдельными субъектами квазигосударственного сектора, за исключением Фонда национального благосостояния и организаций Фонда национального благосостояния, утвержденных указанным приказом:
абзац шестой пункта 10 изложить в следующей редакции:
"за счет возникновения курсовой разницы теңге к иностранной валюте;";
пункт 121 изложить в следующей редакции:
"121. Сумма обеспечения заявки на участие в тендере, исчисленная в тиынах округляется. При этом сумма менее пятидесяти тиын округляется до нуля, а сумма, равная пятидесяти тиынам и выше, округляется до одного теңге.";

126-тармақтың 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"4) әлеуетті өнім берушінің жұмыстарды орындау орны бойынша астананың, облыстың және республикалық маңызы бар қалалардың шекараларындағы тиісті әкімшілік-аумақтық бірлікте болуы;";
140-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"140-1. Әлеуетті өнім берушінің жұмыстарды орындау орны бойынша астананың, облыстың және республикалық маңызы бар қалалардың шекараларындағы тиісті әкімшілік-аумақтық бірлікте болуы түріндегі тендерлік баға ұсынысына әсер ететін өлшемшарт осы Қағидаларға 7-1-қосымшаға сәйкес әлеуетті өнім берушінің жұмыстарды орындау орны бойынша астананың, облыстың және республикалық маңызы бар қалалардың шекараларындағы тиісті әкімшілік-аумақтық бірлікте болуы түріндегі оның тендерлік баға ұсынысына әсер ететін өлшемшарт қолданылатын сатып алуды жүзеге асыру кезіндегі жұмыстардың тізбесі бойынша жұмыстарды сатып алуға қатысатын әлеуетті өнім берушілерге қолданылады (бұдан әрі – Тізбесі).
Егер осы Қағидаларға 7-1-қосымшаға сәйкес тізбесі бойынша сатып алуды жүзеге асыру үшін бөлінген сома тиісті қаржы жылына белгіленген айлық есептік көрсеткіштің бір жарым миллион еселенген мөлшерінен аспайтын және әлеуетті өнім берушінің жұмыстарды орындау орны бойынша астананың, облыстың және республикалық маңызы бар қалалардың шекараларындағы тиісті әкімшілік-аумақтық бірлікте болған жағдайда, мұндай әлеуетті өнім берушіге екі пайыз (2%) мөлшерінде шартты жеңілдік беріледі.
Әлеуетті өнім берушінің астана мен республикалық маңызы бар қала шекараларында болуы оның тиісті әкімшілік-аумақтық бірлікте облыс шекараларында болуымен бірдей болып табылады.
Бұл ретте, әлеуетті өнім берушінің астана немесе республикалық маңызы бар қала орналасқан облыстың шекараларында тиісті әкімшілік-аумақтық бірлікте болуы оның астана мен республикалық маңызы бар қала шекараларында болуымен бірдей болып табылады.
Әлеуетті өнім берушінің астананың, облыстың және республикалық маңызы бар қалалардың шекараларында тиісті әкімшілік-аумақтық бірлікте болуы, онда тапсырыс беруші жұмыстарды орындауды, қызметтер көрсетуді не бекітілген сатып алу жоспарына сәйкес тауарларды жеткізуді жоспарлайды, веб-порталмен үш жылдық соңғы есептелген жыл үшін бастапқы/кезекті салық есептілігін тапсырған орны бойынша мемлекеттік кірістер органдарының мәліметтері негізінде автоматты түрде айқындалады 1 қазаннан кешіктірмей ұсынылған кезең, әлеуетті өнім берушінің қаржылық тұрақтылығын айқындау мақсаттары үшін осы мәліметтерді қолданудың алдыңғы жылы.
Мемлекеттік кіріс органдарының мәліметтері әлеуетті өнім берушінің қаржылық тұрақтылығын айқындау мақсаттары үшін осы мәліметтер қолданылатын жылдың алдындағы жылдың 1 қазанынан кешіктірмей күнтізбелік жыл ішінде веб-порталда бір рет жаңартылады.
Қағидалардың осы тармағының ережелері жаңарту күніне дейін салық есептілігін ұсынбаған әлеуетті өнім берушілерге қатысты қолданылмайды.";

подпункт 4) пункта 126 изложить в следующей редакции:
"4) нахождение потенциального поставщика в соответствующей административно-территориальной единице в границах столицы, области и городов республиканского значения по месту выполнения работ;";
пункт 140-1 изложить в следующей редакции:
"140-1. Критерий, влияющий на тендерное ценовое предложение в виде нахождения потенциального поставщика в соответствующей административно-территориальной единице в границах столицы, области и городов республиканского значения по месту выполнения работ, применяется к потенциальным поставщикам, участвующим в закупках работ по перечню закупок работ, при осуществлении которых применяется критерий, влияющий на тендерное ценовое предложение потенциального поставщика в виде нахождения его в соответствующей административно-территориальной единице в границах столицы, области и городов республиканского значения по месту выполнения работ, согласно приложению 7-1 к настоящим Правилам (далее – Перечень).
Если сумма, выделенная для осуществления закупок по перечню, согласно приложению 7-1 к настоящим Правилам, не превышает полутора миллионократный размер месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год, и нахождения потенциального поставщика в соответствующей административно-территориальной единице в границах столицы, области и городов республиканского значения по месту выполнения работ, такому потенциальному поставщику присваивается условная скидка в размере 2 (двух) процентов.
Нахождение потенциального поставщика в границах столицы и города республиканского значения является равнозначным нахождению его в соответствующей административно-территориальной единице в границах области.
При этом нахождение потенциального поставщика в соответствующей административно-территориальной единице в границах области, на которой находится столица или город республиканского значения является равнозначным с нахождением его в границах столицы и города республиканского значения.
Нахождение потенциального поставщика в соответствующей административно-территориальной единице в границах столицы, области и городов республиканского значения, в которой заказчиком планируется выполнение работ, оказание услуг либо поставка товаров согласно утвержденного плана закупок, определяется веб-порталом автоматически на основе сведений органов государственных доходов по месту сдачи первоначальной/очередной налоговой отчетности за последний рассчитываемый год трехлетнего периода, представленных не позднее 1 октября, предшествующего году применения данных сведений для целей определения финансовой устойчивости потенциального поставщика.
Сведения органов государственных доходов обновляются на веб-портале один раз в течение календарного года не позднее 1 октября, предшествующего году применения данных сведений для целей определения финансовой устойчивости потенциального поставщика.
Положения настоящего пункта Правил не применяются в отношении потенциальных поставщиков, не представивших налоговые отчетности до даты обновления.";

155-18-тармақтың 4) тармақшасында орыс тілінде өзгерістер енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
155-24-тармақтың 2) тармақшасында орыс тілінде өзгерістер енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
433-тармақтың 3) тармақшасының екінші бөлігінде орыс тілінде өзгерістер енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
көрсетілген Қағидаларға 1-қосымшада орыс тілінде өзгерістер енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
көрсетілген Қағидаларға 3-қосымшада:
Тендерлік құжаттамада:
2-тармақтың 7) тармақшасында орыс тілінде өзгерістер енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
25-тармаққа орыс тілінде өзгерістер енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
40-тармақтың 3) тармақшасының үшінші бөлігінде орыс тілінде өзгерістер енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
1-қосымшада орыс тілінде өзгерістер енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
18-қосымшада орыс тілінде өзгерістер енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
көрсетілген Қағидаларға 5-қосымшада орыс тілінде өзгерістер енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
осы Тізбеге 1-қосымшаға сәйкес көрсетілген Қағидаларға 7-қосымша жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 7-1-қосымшаның тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Әлеуетті өнім берушінің жұмыстарды орындау орны бойынша астананың, облыстың және республикалық маңызы бар қалалардың шекараларындағы тиісті әкімшілік-аумақтық бірлікте болуы түріндегі оның конкурстық баға ұсынысына әсер ететін өлшемшарт қолданылатын сатып алуды жүзеге асыру кезіндегі жұмыстардың тізбесі";
көрсетілген Қағидаларға 7-5 және 7-6-қосымшаларда орыс тілінде өзгерістер енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
көрсетілген Қағидаларға 9-қосымшада:
Аукциондық құжаттамада:
3-тармаққа орыс тілінде өзгерістер енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
25-тармаққа орыс тілінде өзгерістер енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
1-қосымшада орыс тілінде өзгерістер енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
көрсетілген Қағидаларға 11, 12 және 13-қосымшаларда орыс тілінде өзгерістер енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
көрсетілген Қағидаларға 15-қосымшада орыс тілінде өзгерістер енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
көрсетілген Қағидаларға 16-2 және 17-қосымшаларда орыс тілінде өзгерістер енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
көрсетілген Қағидаларға 20-қосымшада орыс тілінде өзгерістер енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
көрсетілген Қағидаларға 21-1 және 21-2-қосымшаларда орыс тілінде өзгерістер енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
көрсетілген Қағидаларға 22-қосымшада:
Тауарларды сатып алу туралы үлгілік шартта:
2.1-тармаққа орыс тілінде өзгерістер енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
3.1-тармақтың 2) тармақшасының бірінші абзацында орыс тілінде өзгерістер енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
9.1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9.1. Шартқа сәйкес бір тарап екінші тарапқа жіберетін кез келген хабарлама төленген тапсырыс хатпен немесе телеграмма, телекс, факс, телефакс, электрондық пошта арқылы не веб-портал арқылы жіберіледі.";
көрсетілген Қағидаларға 23-қосымшада:
Құрылыс саласындағы жұмыстарды сатып алу туралы үлгілік шартта:
3.1-тармаққа орыс тілінде өзгерістер енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;

подпункт 4) пункта 155-18 изложить в следующей редакции:
"4) копия отчета об оценке объекта недвижимости (жилища), проведенной в соответствии с законодательством Республики Казахстан об оценочной деятельности, включая фотоснимки текущего состояния жилища;";
подпункт 2) пункта 155-24 изложить в следующей редакции:
"2) ценовое предложение потенциального поставщика превышает стоимость, определенную в отчете об оценке объекта недвижимости (жилища).";
часть вторую подпункта 3) пункта 433 изложить в следующей редакции:
"Сумма обеспечения заявки на участие в тендере, исчисленная в тиынах, округляется. При этом сумма менее пятидесяти тиын округляется до нуля, а сумма, равная пятидесяти тиынам и выше, округляется до одного теңге.";
приложение 1 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему перечню;
в приложении 3 к указанным Правилам:
в Тендерной документации:
подпункт 7) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"7) сумма, выделенная для данного тендера по закупкам товара (работ, услуг), составляет ____ теңге. Сумма, выделенная для данного тендера, в разрезе лотов составляет:
№ лота
Наименование товара (работы, услуги)
Сумма, выделенная по лоту (теңге)
(№ лота)
(наименование товара ____ работы _ услуги)
(сумма, __ выделенная __ по лоту)
";
пункт 25 изложить в следующей редакции:
"25. Тендерное ценовое предложение потенциального поставщика должно быть выражено в теңге.";
часть третью подпункта 3) пункта 40 изложить в следующей редакции:
"Сумма обеспечения заявки на участие в тендере, исчисленная в тиынах округляется. При этом, сумма менее пятидесяти тиын округляется до нуля, а сумма, равная пятидесяти тиынам и выше, округляется до одного теңге.";
приложение 1 изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему перечню;
приложение 18 изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему перечню;
приложение 5 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 5 к настоящему перечню;
приложение 7 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 6 к настоящему перечню;
заголовок приложения 7-1 к указанным Правилам изложить в следующей редакции:
"Перечень закупок работ, при осуществлении которых применяется критерий, влияющий на тендерное ценовое предложение потенциального поставщика в виде нахождения его в соответствующей административно-территориальной единице в границах столицы, области и городов республиканского значения по месту выполнения работ";
приложения 7-5 и 7-6 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 7 и 8 к настоящему перечню;
в приложении 9 к указанным Правилам:
в Аукционной документации:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Сумма, выделенная для данного аукциона, составляет __ "теңге".";
пункт 25 изложить в следующей редакции:
"25. Стартовая цена потенциального поставщика должно быть выражено в "теңге".";
приложение 1 изложить в новой редакции согласно приложению 9 к настоящему перечню;
приложения 11, 12 и 13 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 10, 11 и 12 к настоящему перечню;
приложение 15 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 13 к настоящему перечню;
приложения 16-2 и 17 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 14 и 15 к настоящему перечню;
приложение 20 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 16 к настоящему перечню;
приложения 21-1 и 21-2 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 17 и 18 к настоящему перечню;
в приложении 22 к указанным Правилам:
в Типовом договоре о закупках товаров:
пункт 2.1 изложить в следующей редакции:
"2.1. Общая сумма Договора определяется Приложением № 1 к Договору и составляет <сумма договора> (<сумма прописью>) "теңге" и включает все расходы, связанные с поставкой Товаров, а также все налоги и сборы, предусмотренные законодательством Республики Казахстан, <в том числе НДС <сумма НДС> "теңге">/без НДС> (далее – сумма Договора).";
абзац первый подпункта 2) пункта 3.1 изложить в следующей редакции:
"2) в течение десяти рабочих дней со дня заключения Договора, внести сумму обеспечения исполнения Договора в размере 3 (трех) процентов от общей суммы Договора равную <сумма> "теңге" и размеров аванса, предусмотренных по предметам Договора согласно Приложению 1 к Договору равную <сумма> "теңге", что в общем составляет <сумма обеспечения> (<сумма обеспечения прописью>) "теңге" в виде:";
пункт 9.1 изложить в следующей редакции:
"9.1. Любое уведомление, которое одна сторона направляет другой стороне в соответствии с Договором, высылается оплаченным заказным письмом или по телексу, факсу, телефаксу, электронной почте либо посредством веб-портала.";
в приложении 23 к указанным Правилам:
в Типовом договоре о закупках работ в сфере строительства:
пункт 3.1 изложить в следующей редакции:
"3.1. Общая сумма Договора определяется Приложением № 1 к Договору и составляет <сумма договора> (<сумма прописью>) "теңге" и включает все расходы, связанные с выполнением Работ(ы), а также все налоги и сборы, предусмотренные законодательством Республики Казахстан, <в том числе НДС <сумма НДС> "теңге"> /без НДС> (далее – сумма Договора).";

4.1-тармақтың 2) тармақшасының бірінші абзацында орыс тілінде өзгерістер енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
10.1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10.1. Бір тарап екінші тарапқа жолдайтын кез келген хабарлама Шартқа сәйкес төленген тапсырыс хатымен немесе телекс, факс, телефакс, электрондық пошта бойынша не веб-портал арқылы жіберіледі.";
11.1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11.1. Егер дүлей апат, әскери іс-қимылдар, эпидемия, ірі ауқымды ереуілдер, тікелей немесе жанама түрде тыйым салатын, сондай-ақ осы Шарт бойынша тараптардың міндеттемелерін орындауға кедергі болатын заңдардың және үкіметтік актілердің күшіне енуі жататын форс-мажорлық жағдаяттар туындаған жағдайда, өзіне алған міндеттемелерді орындау үшін жауапкершіліктен босатылады. Бұл ретте, тарап форс-мажор басталғаны туралы жазбаша түрде дереу хабарлауға тиіс. Олай болмаған жағдайда бұл жағдаятқа сілтеме жасауға құқығы жоқ.";
көрсетілген Қағидаларға 23-1-қосымшада:
"Толық бітіріп берілетін құрылыс" бойынша сатып алу туралы үлгілік шартта:
3.1 және 3.2-тармақтарға орыс тілінде өзгерістер енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
4.1-тармақтың 2) тармақшасының бірінші абзацында орыс тілінде өзгерістер енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
6.3-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"6.3. Жобалау (жобалау-сметалық) құжаттамасын әзірлеу жөніндегі жұмыстарды қабылдау Тапсырыс беруші бекіткен жобалау тапсырмасына, жер учаскесін (алаңды, трассаны) таңдау және бөлу (пайдалануға рұқсат беру) жөніндегі материалдарға, объектіні инженерлік және коммуналдық қамтамасыз етудің техникалық шарттарына, инженерлік іздестіру нәтижелеріне, жобалау алдындағы нәтижелерді қоса алғанда, өзге де бастапқы деректерге толық сәйкес келген кезде жүзеге асырылады Тапсырыс берушінің қызметі, сондай-ақ астананың, республикалық маңызы бар қалалардың, аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарының сәулет-жоспарлау тапсырмасымен.";
10.1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10.1. Шартқа сәйкес бір тарап екінші тарапқа жіберетін кез келген хабарлама төленген тапсырыс хатпен немесе телекс, факс, телефакс не веб-портал арқылы жіберіледі.";
11.1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11.1. Егер дүлей апат, әскери іс-қимылдар, эпидемия, ірі ауқымды ереуілдер, тікелей немесе жанама түрде тыйым салатын, сондай-ақ осы Шарт бойынша тараптардың міндеттемелерін орындауға кедергі болатын заңдардың және үкіметтік актілердің күшіне енуі жататын форс-мажорлық жағдаяттар туындаған жағдайда, өзіне алған міндеттемелерді орындамау үшін жауапкершіліктен босатылады. Бұл ретте, тарап форс-мажор басталғаны туралы жазбаша түрде дереу хабарлауға тиіс. Олай болмаған жағдайда бұл жағдаятқа сілтеме жасауға құқығы жоқ.";
көрсетілген Қағидаларға 24-қосымшада:
Жобалау-сметалық құжаттаманы (техникалық-экономикалық негіздеме) әзірлеу бойынша жұмыстарды сатып алу туралы үлгілік шартта:
3.1-тармаққа орыс тілінде өзгерістер енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
4.1-тармақтың 2) тармақшасының бірінші абзацында орыс тілінде өзгерістер енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;

абзац первый подпункта 2) пункта 4.1 изложить в следующей редакции:
"2) в течение десяти рабочих дней со дня заключения Договора, внести сумму обеспечения исполнения Договора в размере трех процентов от общей суммы Договора равную <сумма> "теңге" и размеров аванса, предусмотренных по предметам Договора согласно Приложению 1 к Договору равную <сумма> "теңге", <а также сумму в соответствии с антидемпинговыми мерами равную <сумма> "теңге">, что в общем составляет <сумма обеспечения> (<сумма обеспечения прописью>) "теңге" в виде:";
пункт 10.1 изложить в следующей редакции:
"10.1. Любое уведомление, которое одна сторона направляет другой стороне в соответствии с Договором, высылается оплаченным заказным письмом или по телексу, факсу, телефаксу, электронной почте либо посредством веб-портала.";
пункт 11.1 изложить в следующей редакции:
"11.1. В случае возникновения форс-мажорных обстоятельств, к которым относятся стихийные бедствия, военные действия, эпидемии, крупномасштабные забастовки, вступление в силу законов и правительственных актов, прямо или косвенно запрещающих, а также препятствующих исполнению сторонами обязательств по настоящему Договору, они освобождаются от ответственности за неисполнение взятых на себя обязательств. При этом сторона должна незамедлительно письменно уведомить о наступлении форс-мажора. В противном случае сторона не вправе ссылаться на данное обстоятельство.";
в приложении 23-1 к указанным Правилам:
в Типовом договоре о закупках по строительству "под ключ":
пункты 3.1 и 3.2 изложить в следующей редакции:
"3.1. Общая сумма Договора определяется приложением 1 к Договору и составляет <сумма договора> (<сумма прописью>) "теңге" и включает все расходы, связанные с выполнением Работ(ы), а также все налоги и сборы, предусмотренные законодательством Республики Казахстан, <в том числе НДС <сумма НДС> "теңге"> /без НДС> (далее – сумма Договора).
3.2. В территориальном органе государственного казначейства Договор подлежит регистрации на <____> год по бюджетной программе, подпрограмме, специфике - () "теңге", "теңге"1.";
абзац первый подпункта 2) пункта 4.1 изложить в следующей редакции:
"2) в течение десяти рабочих дней со дня вступления в силу Договора, внести сумму обеспечения исполнения Договора в размере трех процентов от общей суммы Договора равную "теңге" и размеров аванса, предусмотренных по предметам Договора согласно приложению 1 к Договору равную "теңге"4, "теңге"5, что в общем составляет () "теңге" в виде:";
часть первую пункта 6.3. изложить в следующей редакции:
"6.3. Приемка работ по разработке проектной (проектно-сметной) документации осуществляется при полном соответствии с заданием на проектирование, утвержденного заказчиком, материалов по выбору и отводу (разрешению на использование) земельного участка (площадки, трассы), технических условий инженерного и коммунального обеспечения объекта, результатов инженерных изысканий, иных исходных данных, включая результаты предпроектной деятельности заказчика, а также с архитектурно-планировочным заданием местных исполнительных органов столицы, городов республиканского значения, районов (городов областного значения).";
пункт 10.1 изложить в следующей редакции:
"10.1. Любое уведомление, которое одна сторона направляет другой стороне в соответствии с Договором, высылается оплаченным заказным письмом или по телексу, факсу, телефаксу либо посредством веб-портала.";
пункт 11.1 изложить в следующей редакции:
"11.1. В случае возникновения форс-мажорных обстоятельств, к которым относятся стихийные бедствия, военные действия, эпидемии, крупномасштабные забастовки, вступление в силу законов и правительственных актов, прямо или косвенно запрещающих, а также препятствующих исполнению сторонами обязательств по настоящему Договору, они освобождаются от ответственности за неисполнение взятых на себя обязательств. При этом сторона должна незамедлительно письменно уведомить о наступлении форс-мажора. В противном случае сторона не вправе ссылаться на данное обстоятельство.";
в приложении 24 к указанным Правилам:
в Типовом договоре о закупках работ по разработке проектно-сметной документации (технико-экономического обоснования):
пункт 3.1 изложить в следующей редакции:
"3.1. Общая сумма Договора определяется Приложением № 1 к Договору и составляет <сумма договора> (<сумма прописью>) "теңге" и включает все расходы, связанные с выполнением Работ(ы), а также все налоги и сборы, предусмотренные законодательством Республики Казахстан, <в том числе НДС <сумма НДС> "теңге"> /без НДС> (далее – сумма Договора).";
абзац первый подпункта 2) пункта 4.1 изложить в следующей редакции:
"2) в течение десяти рабочих дней со дня заключения Договора, внести сумму обеспечения исполнения Договора в размере трех процентов от общей суммы Договора равную <сумма> "теңге" и размеров аванса, предусмотренных по предметам Договора согласно Приложению 1 к Договору равную <сумма> "теңге", <а также сумму в соответствии с антидемпинговыми мерами равную <сумма> "теңге">, что в общем составляет <сумма обеспечения> (<сумма обеспечения прописью>) "теңге" в виде:";

36-тармақтың 3) тармақшасында орыс тілінде өзгерістер енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
41-тармаққа орыс тілінде өзгерістер енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
1-қосымшада орыс тілінде өзгерістер енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
Үлгілік тендерлік құжаттамаға 7-қосымшада:
Біліктілігі туралы мәліметтерде (әлеуетті өнім беруші жұмыстарды сатып алу кезінде толтырады):
2-тармаққа орыс тілінде өзгерістер енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
Үлгілік тендерлік құжаттамаға 8-қосымшада:
Біліктілік туралы мәліметтерде (әлеуетті өнім беруші көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде толтырады):
2-тармаққа орыс тілінде өзгерістер енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
Үлгілік тендерлік құжаттамаға 9-қосымшада:
Біліктілік туралы мәліметтерде (тауарларды сатып алу кезінде әлеуетті өнім беруші (бірлесіп орындаушы) толтырады):
2-тармаққа орыс тілінде өзгерістер енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
11-қосымшада орыс тілінде өзгерістер енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
көрсетілген Қағидаларға 36-қосымшада орыс тілінде өзгерістер енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
көрсетілген Қағидаларға 41-қосымшада:
Сатып алу бойынша тендер тәсілімен сатып алу қорытындылары туралы хаттамада _____________________________:
2-тармаққа орыс тілінде өзгерістер енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
көрсетілген Қағидаларға 42-қосымшада:
Қорытындылар туралы хаттамада бір көзден алу тәсілімен сатып алу_____________________________________________(сатып алу атауы):
2-тармаққа орыс тілінде өзгерістер енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
көрсетілген Қағидаларға 43-қосымшада:
Тауарларды сатып алу туралы үлгілік шартта:
22-тармаққа орыс тілінде өзгерістер енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
көрсетілген Қағидаларға 46-қосымшада орыс тілінде өзгерістер енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді.
3. "Орталықтандырылған мемлекеттік сатып алуды бірыңғай мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушылар жүзеге асыратын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің тізбелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2024 жылғы 28 тамыздағы № 589 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 35003 болып тіркелді) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Орталықтандырылған мемлекеттік сатып алуды бірыңғай мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушылар жүзеге асыратын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің тізбелерінде:
1-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес орталықтандырылған мемлекеттік сатып алуды астана мен республикалық маңызы бар қалалардың бірыңғай мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушысы жүзеге асыратын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің тізбесі;";
бұйрыққа 3-қосымша осы Тізбеге 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
4. "Мемлекеттік сатып алынуы кезінде әлеуетті өнім берушілерге және өнім берушілерге қосымша талаптар белгіленуі мүмкін жекелеген тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2024 жылғы 10 қыркүйектегі № 613 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 35054 болып тіркелді) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік сатып алынуы кезінде әлеуетті өнім берушілерге және өнім берушілерге қосымша талаптар белгіленуі мүмкін жекелеген тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің тізбесінде:
бұйрыққа 1-қосымша осы Тізбеге 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

подпункт 3) пункта 36 изложить в следующей редакции:
"3) тендерные ценовые предложения казахстанских производителей должны быть выражены в теңге.";
пункт 41 изложить в следующей редакции:
"41. Для облегчения процедуры оценки и сопоставления тендерных ценовых предложений тендерная комиссия переводит все цены тендерных ценовых предложений, выраженные в различных валютах, в валюту Республики Казахстан – "теңге" по официальному курсу, установленному Национальным Банком Республики Казахстан на дату заседания тендерной комиссии по оценке и сопоставлению тендерных ценовых предложений (участников тендера).";
приложение 1 изложить в новой редакции согласно приложению 20 к настоящему перечню;
в приложении 7 к Типовой тендерной документации:
в Сведениях о квалификации (заполняется потенциальным поставщиком при закупках работ):
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Объем выполненных потенциальным поставщиком работ в течение последних пятнадцати лет, аналогичных (схожих) закупаемым на тендере, с приложением копий подтверждающих документов* (заполняется в случае наличия).
Наименование работы
Место выполнения работы (местонахождение объекта)
Наименование заказчика
Год, месяц завершения работ
Наименование, дата и номер подтверждающего документа
Стоимость договора, теңге
";
в приложении 8 к Типовой тендерной документации:
в Сведениях о квалификации (заполняется потенциальным поставщиком при закупках услуг):
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Объем оказанных потенциальным поставщиком услуг в течение последних десяти лет, аналогичных (схожих) закупаемым на тендере, с приложением копий подтверждающих документов (заполняется в случае наличия).
Наименование услуги
Место оказания услуги
Наименование заказчика
Год и месяц оказания услуги (с __ по __)
Наименование, дата и номер подтверждающего документа
Стоимость договора, теңге
";
в приложении 9 к Типовой тендерной документации:
в Сведениях о квалификации (заполняется потенциальным поставщиком при закупках товаров):
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Объем товаров, поставленных (произведенных) потенциальным поставщиком в течение последних десяти лет, аналогичных (схожих) закупаемым на тендере, с приложением копий подтверждающих документов (заполняется в случае наличия).
Наименование товара
Наименование получателя
Место поставки товара
Дата поставки товара
Наименование, дата и номер подтверждающего документа
Стоимость договора, теңге
Достоверность всех сведений о квалификации подтверждаю
";
приложение 11 изложить в новой редакции согласно приложению 21 к настоящему перечню;
приложение 36 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 22 к настоящему перечню;
в приложении 41 к указанным Правилам:
в Протоколе об итогах закупок способом тендера по закупке ______________________
(название тендера):
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Сумма, выделенная для закупки, (указать сумму) в "теңге" по каждому лоту отдельно: _______________________________________________________________________.
(указать сумму)";
в приложении 42 к указанным Правилам:
в Протоколе об итогах закупок способом из одного источника ____________________
(название закупки):
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Сумма, выделенная для закупки, (указать сумму) "теңге".";
в приложении 43 к указанным Правилам:
в Типовом договоре о закупках товаров:
пункт 22 изложить в следующей редакции:
"22. Товары, поставляемые в соответствии с договором, должны быть полностью застрахованы в "теңге" (или в свободно конвертируемой валюте) от порчи или повреждений, связанных с их изготовлением, приобретением, транспортировкой, хранением и доставкой (указать необходимый вид страхования). В страховом полисе Заказчик называется вместе с Поставщиком как сторона, получающая компенсацию от страховой компании.";
приложение 46 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 23 к настоящему перечню.
3. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 28 августа 2024 года № 589 "Об утверждении перечней товаров, работ, услуг, по которым централизованные государственные закупки осуществляются едиными организаторами государственных закупок" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 35003) следующие изменения:
в Перечне товаров, работ, услуг, по которым централизованные государственные закупки осуществляются едиными организаторами государственных закупок, утвержденных указанным приказом:
подпункт 3) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"3) перечень товаров, работ, услуг, по которым централизованные государственные закупки осуществляются единым организатором государственных закупок столицы и города республиканского значения согласно приложению 3 к настоящему приказу;";
приложение 3 к приказу изложить в новой редакции согласно приложению 24 к настоящему перечню.
4. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 10 сентября 2024 года № 613 "Об утверждении перечня отдельных товаров, работ, услуг, при государственных закупках которых к потенциальным поставщикам и поставщикам могут быть установлены дополнительные требования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 35054) следующее изменение:
в Перечне отдельных товаров, работ, услуг, при государственных закупках которых к потенциальным поставщикам и поставщикам могут быть установлены дополнительные требования, утвержденных указанным приказом:
приложение 1 к приказу изложить в новой редакции согласно приложению 25 к настоящему перечню.

5. "Мемлекеттік сатып алу саласында тізілімдерді қалыптастырудың және жүргізудің қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2024 жылғы 26 қыркүйектегі № 646 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 35143 болып тіркелді) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік сатып алу саласында тізілімдерді қалыптастырудың және жүргізудің қағидаларында:
көрсетілген Қағидаларға 3-қосымшасында орыс тілінде өзгерістер енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді.
6. "Ерекше тәртіп қолданылатын, мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2024 жылғы 7 қазандағы № 671 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 35220 болып тіркелді) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ерекше тәртіп қолданылатын, мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидаларында:
20-тармақтың 6) тармақшасында орыс тілінде өзгерістер енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
20-тармақтың 7) тармақшасының бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"7) сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің жеткізу орны (Қазақстан Республикасының астанасы, облысы және республикалық маңызы бар қалалары).";
87-тармақтың екінші бөлігінде орыс тілінде өзгерістер енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
88-тармақтың 2) тармақшасының он бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік органдарының, Қарулы күштерінің, басқа да әскерлері мен әскери құрылымдарының жеке құрамын тамақтандыруды ұйымдастыру жөніндегі қызметтерді мемлекеттік сатып алуда осындай талап белгіленген кезде астананың, тиісті облыстың, республикалық маңызы бар қаланың аумағында, қызмет көрсету орны бойынша аумақтық әділет органында тіркеудің болмауы;";
89-тармақтың 2) тармақшасының оныншы абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік органдарының, Қарулы күштерінің, басқа да әскерлері мен әскери құрылымдарының жеке құрамын тамақтандыруды ұйымдастыру жөніндегі қызметтерді мемлекеттік сатып алуда осындай талап белгіленген кезде астананың, тиісті облыстың, республикалық маңызы бар қаланың аумағында, қызмет көрсету орны бойынша аумақтық әділет органында тіркеудің болмауы;";
97-тармақтың екінші бөлігінде орыс тілінде өзгерістер енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
152-тармақтың төртінші бөлігінде орыс тілінде өзгерістер енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
көрсетілген Қағидаларға 1-қосымшада орыс тілінде өзгерістер енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
көрсетілген Қағидаларға 5-қосымшада:
Мемлекеттік сатып алу бойынша үлгілік конкурстық құжаттамада:
2-тармаққа орыс тілінде өзгерістер енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;

5. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 26 сентября 2024 года № 646 "Об утверждении Правил формирования и ведения реестров в сфере государственных закупок" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 35143) следующее изменение:
в Правилах формирования и ведения реестров в сфере государственных закупок, утвержденных указанным приказом:
приложение 3 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 26 к настоящему перечню.
6. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 7 октября 2024 года № 671 "Об утверждении Правил осуществления государственных закупок с применением особого порядка" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 35220) следующие изменения:
в Правилах осуществления государственных закупок с применением особого порядка, утвержденных указанным приказом:
подпункт 6) пункта 20 изложить в следующей редакции:
"6) приблизительную сумму конкурса (лота) по сопоставлению к предельной сумме до одного миллиона теңге, до десяти миллионов теңге, до ста миллионов теңге, до одного миллиарда теңге, свыше одного миллиарда теңге;";
часть первую подпункта 7) пункта 20 изложить в следующей редакции:
"7) место поставки приобретаемых товаров, работ, услуг (столица, область и город республиканского значения Республики Казахстан).";
часть вторую пункта 87 изложить в следующей редакции:
"Сумма обеспечения заявки на участие в конкурсе, исчисленная в тиынах, округляется. При этом сумма менее 50 (пятидесяти) тиын округляется до нуля, а сумма, равная 50 (пятидесяти) тиынам и выше, округляется до одного теңге.";
абзац одиннадцатый подпункта 2) пункта 88 изложить в следующей редакции:
"отсутствие регистрации в территориальном органе юстиции на территории столицы, соответствующей области, города республиканского значения, по месту оказания услуг при установлении такого требования в государственных закупках услуг по организации питания личного состава органов национальной безопасности, Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан;";
абзац десятый подпункта 2) пункта 89 изложить в следующей редакции:
"отсутствие регистрации в территориальном органе юстиции на территории столицы, соответствующей области, города республиканского значения, по месту оказания услуг при установлении такого требования в государственных закупках услуг по организации питания личного состава органов национальной безопасности, Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан;";
часть вторую пункта 97 изложить в следующей редакции:
"Конкурсное ценовое предложение потенциального поставщика выражается в теңге. В случае отражения суммы с использованием тиынов конкурсное ценовое предложение указывается дробным числом с десятыми или сотыми долями, но не более двух знаков после запятой.";
часть четвертую пункта 152 изложить в следующей редакции:
"Сумма обеспечения исполнения договора, обеспечение аванса (в случае, если договором предусмотрен аванс), сумма в размере равной сниженной сумме от минимальной допустимой цены, не признаваемой демпинговой (при наличии), исчисленная в тиынах округляется. При этом сумма менее пятидесяти тиын округляется до нуля, а сумма, равная пятидесяти тиынам и выше, округляется до одного теңге.";
приложение 1 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 27 к настоящему перечню;
в приложении 5 к указанным Правилам:
в Типовой конкурсной документации по государственным закупкам:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Сумма, выделенная для данного конкурса (лота) по государственным закупкам товара (работ, услуг), составляет _______ теңге.";

"9.1. Шартқа сәйкес бір тарап екінші тарапқа жіберетін кез келген хабарлама төленген тапсырыс хатпен немесе телекс, факс, телефакс арқылы жіберіледі.";
көрсетілген Қағидаларға 21-қосымшада орыс тілінде өзгерістер енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
көрсетілген Қағидаларға 22-қосымшада:
Өнім берушінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандырудың үлгілік шартта:
4.1 және 4.2-тармақтарға орыс тілінде өзгерістер енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
10.1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10.1. Тараптар Қазақстан Республикасының заңдарына және осы Шартқа сәйкес Шарттың талаптарын орындамағаны немесе тиісінше орындамағаны үшін жауапкершілікте болады.";
көрсетілген Қағидаларға 23-қосымшада орыс тілінде өзгерістер енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді.
7. "Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2024 жылғы 9 қазандағы № 687 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 35238 болып тіркелді) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидаларында:
74-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"74. Заңның 11-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына сәйкес жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алуда тапсырыс беруші әлеуетті өнім берушіден жұмыстарды орындау, көрсетілетін қызметтер орны бойынша астананың, облыстың және республикалық маңызы бар қалалардың шекараларында тиісті әкімшілік-аумақтық бірлікте тіркелген шарт бойынша міндеттемелерді орындау үшін жеткілікті материалдық ресурстарының болуын талап ету қажеттілігі туралы шешім қабылдайды.";
106-тармаққа орыс тілінде өзгерістер енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
217-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) әлеуетті өнім берушінің жұмыстарды орындау орны бойынша астананың, облыстың және республикалық маңызы бар қалалардың шекараларындағы тиісті әкімшілік-аумақтық бірлікте болуы;";
20-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Конкурстық баға ұсынысына әсер ететін өлшем ретінде жұмыстарды орындау, қызметтер көрсету орны бойынша астананың, облыстың және республикалық маңызы бар қалалардың шекараларында тиісті әкімшілік-аумақтық бірлікте әлеуетті өнім берушінің болуын есептеу тәртібі";
261-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"261. Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру, сондай-ақ шағын және орта кәсіпкерлік субъектілерін қолдау мақсаттары үшін жұмыстарды орындау, қызметтер көрсету орны бойынша астананың, облыстың және республикалық маңызы бар қалалардың шекараларында тиісті әкімшілік-аумақтық бірлікте әлеуетті өнім берушінің болуы түріндегі конкурстық баға ұсынысына әсер ететін өлшемшарт осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес қолданылады.

"9.1. Любое уведомление, которое одна сторона направляет другой стороне в соответствии с Договором, высылается оплаченным заказным письмом или по телексу, факсу, телефаксу.";
приложение 21 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 37 к настоящему перечню;
в приложении 22 к указанным Правилам:
в Типовом договоре страхования гражданско-правовой ответственности поставщика:
пункты 4.1 и 4.2 изложить в следующей редакции:
"4.1. Страховая сумма по настоящему Договору установлена в размере _________ (__________________________) (сумма прописью) "теңге" (не менее трех процентов от общей суммы договора о государственных закупках товаров (работ, услуг)/сумма обеспечение аванса в размере, равном авансу (в случае, если договором о государственных закупках предусмотрен аванс).
4.2. Страховая премия по настоящему Договору составляет _________ (__________________________) (сумма прописью) "теңге" и подлежит уплате Страховщику единовременным платежом в полном объеме в срок до "___" ______ 20__ года.";
пункт 10.1 изложить в следующей редакции:
"10.1. Стороны несут ответственность за неисполнение или ненадлежащее исполнение условий договора в соответствии с настоящим Договором и законами Республики Казахстан.";
приложение 23 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 38 к настоящему перечню.
7. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 9 октября 2024 года № 687 "Об утверждении Правил осуществления государственных закупок" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 35238) следующие изменения:
в Правилах осуществления государственных закупок, утвержденных указанным приказом:
часть первую пункт 74 изложить в следующей редакции:
"74. В соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 11 Закона, в государственных закупках работ, услуг заказчик принимает решение о необходимости требования от потенциального поставщика наличия материальных ресурсов, достаточных для исполнения обязательств по договору, зарегистрированных в соответствующей административно-территориальной единице в границах столицы, области и городов республиканского значения по месту выполнения работ, оказания услуг.";
пункт 106 изложить в следующей редакции:
"106. Сумма обеспечения заявки на участие в конкурсе, аукционе, запросе ценовых предложений исчисленная в тиынах округляется. При этом сумма менее пятидесяти тиын округляется до нуля, а сумма, равная пятидесяти тиынам и выше, округляется до одного теңге.";
подпункт 3) пункта 217 изложить в следующей редакции:
"3) нахождение потенциального поставщика в соответствующей административно-территориальной единице в границах столицы, области и городов республиканского значения по месту выполнения работ, оказания услуг;";
заголовок Параграфа 20 изложить в следующей редакции:
"Порядок расчета нахождения потенциального поставщика в соответствующей административно-территориальной единице в границах столицы, области и городов республиканского значения по месту выполнения работ, оказания услуг в качестве критерия, влияющего на конкурсное ценовое предложение";
пункт 261 изложить в следующей редакции:
"261. Для целей осуществления государственных закупок, а также поддержки субъектов малого и среднего предпринимательства применятся критерий, влияющий на конкурсное ценовое предложение в виде нахождения потенциального поставщика в соответствующей административно-территориальной единице в границах столицы и области и городов республиканского значения по месту выполнения работ, оказания услуг, в соответствии с приложением 8 к настоящим Правилам.

Егер жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру үшін бөлінген сома осы Қағидалардың 8-қосымшасында көзделген мемлекеттік сатып алу сомасының шегінен аспаған және әлеуетті өнім беруші астананың, облыстың және республикалық маңызы бар қалалардың шекараларында жұмыстарды орындау, көрсетілетін қызметтер орны бойынша тиісті әкімшілік-аумақтық бірлікте болған жағдайда, онда мұндай әлеуетті өнім берушіге екі пайыздық шартты жеңілдік (2 %) тағайындалады.";
262-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"262. Әлеуетті өнім берушінің тиісті әкімшілік-аумақтық бірлікте жұмыстарды орындау, қызметтер көрсету орны бойынша астананың, облыстың және республикалық маңызы бар қалалардың шекараларында болуын әлеуетті өнім берушінің қаржылық орнықтылығын айқындау мақсаттары үшін осы мәліметтерді қолдану жылының алдындағы 1 қазаннан кешіктірмей ұсынылған үш жылдық кезеңнің соңғы есептелген жылы үшін бастапқы/кезекті салық есептілігін тапсыру орны бойынша мемлекеттік кіріс органдарының мәліметтері негізінде конкурсқа қатысуға өтінім беру сәтінде веб-портал деректерді автоматты түрде айқындайды.";
481-тармақтың 4) тармақшасында орыс тілінде өзгерістер енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
487-тармақтың 2) тармақшасында орыс тілінде өзгерістер енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
549-тармаққа орыс тілінде өзгерістер енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
осы Тізбеге 6-қосымшаға сәйкес көрсетілген Қағидаларға 1-қосымша жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 4-қосымшада:
Конкурстық құжаттамада:
3-тармаққа орыс тілінде өзгерістер енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
26-тармаққа орыс тілінде өзгерістер енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
40-тармақтың 3) тармақшасының екінші абзацында орыс тілінде өзгерістер енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
1-қосымшада орыс тілінде өзгерістер енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
20-қосымшада орыс тілінде өзгерістер енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
көрсетілген Қағидаларға 6-қосымшада орыс тілінде өзгерістер енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
осы Тізбеге 7-қосымшаға сәйкес көрсетілген Қағидаларға 7-қосымша жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 7-1-қосымшада орыс тілінде өзгерістер енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді
көрсетілген Қағидаларға 8-қосымшаның тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Әлеуетті өнім берушінің жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету орны бойынша астананың, облыстың және республикалық маңызы бар қалалардың шекараларындағы тиісті әкімшілік-аумақтық бірлікте болуы түріндегі конкурстық баға ұсынысына әсер ететін өлшемшарт қолданылатын жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру кезіндегі тізбесі";
осы Тізбеге 8-қосымшаға сәйкес көрсетілген Қағидаларға 17-қосымша жаңа редакцияда жазылсын.
көрсетілген Қағидаларға 18-қосымшада:
Аукциондық құжаттамада:
3-тармаққа орыс тілінде өзгерістер енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
25-тармаққа орыс тілінде өзгерістер енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;

В случае, если сумма, выделенная для осуществления государственной закупки работ, услуг не превышает порог суммы государственный закупки, предусмотренный приложением 8 настоящих Правил, и нахождения потенциального поставщика в соответствующей административно-территориальной единице в границах столицы, области и городов республиканского значения по месту выполнения работ, оказания услуг, то такому потенциальному поставщику присваивается условная скидка в размере двух процентов (2 %).";
часть первую пункта 262 изложить в следующей редакции:
"262. Нахождение потенциального поставщика в соответствующей административно-территориальной единице в границах столицы, области и городов республиканского значения по месту выполнения работ, оказания услуг определяется веб-порталом автоматически на момент подачи заявки на участие в конкурсе, на основе сведений органов государственных доходов по месту сдачи первоначальной/очередной налоговой отчетности за последний рассчитываемый год трехлетнего периода представленных не позднее 1 октября, предшествующего году применения данных сведений для целей определения финансовой устойчивости потенциального поставщика.";
подпункт 4) пункта 481 изложить в следующей редакции:
"4) копия отчета об оценке объекта недвижимости (жилища), проведенной в соответствии с законодательством Республики Казахстан об оценочной деятельности, включая фотоснимки текущего состояния жилища;";
подпункт 2) пункта 487 изложить в следующей редакции:
"2) ценовое предложение потенциального поставщика превышает стоимость, определенную в отчете об оценке объекта недвижимости (жилища).";
пункт 549 изложить в следующей редакции:
"549. Сумма обеспечения исполнения договора, обеспечения аванса (при наличии), антидемпинговая сумма (при наличии), исчисленная в тиынах округляется. При этом сумма менее пятидесяти тиын округляется до нуля, а сумма, равная пятидесяти тиынам и выше, округляется до одного теңге.";
приложение 1 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 39 к настоящему перечню;
в приложении 4 к указанным Правилам:
в Конкурсной документации:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Сумма, выделенная для данного конкурса по государственным закупкам товара (работ, услуг), составляет ____ теңге. Сумма, выделенная для данного конкурса, в разрезе лотов составляет:
№ лота
Наименование товара (работы, услуги)
Сумма, выделенная по лоту (теңге)
(№ лота)
(наименование товара ____ работы _ услуги)
(сумма, __ выделенная __ по лоту)
";
пункт 26 изложить в следующей редакции:
"26. Конкурсное ценовое предложение потенциального поставщика выражается в теңге.";
абзац второй подпункта 3) пункта 40 изложить в следующей редакции:
"Сумма обеспечения заявки на участие в конкурсе, исчисленная в тиынах округляется. При этом, сумма менее пятидесяти тиын округляется до нуля, а сумма, равная пятидесяти тиынам и выше, округляется до одного теңге.";
приложение 1 изложить в новой редакции согласно приложению 40 к настоящему перечню;
приложение 20 изложить в новой редакции согласно приложению 41 к настоящему перечню;
приложения 6, 7 и 7-1 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 42, 43 и 44 к настоящему перечню;
заголовок приложения 8 к указанным Правилам изложить в следующей редакции:
"Перечень государственных закупок работ и услуг, при осуществлении которых применяется критерий, влияющий на конкурсное ценовое предложение потенциального поставщика в виде нахождения его в соответствующей административно-территориальной единице в границах столицы, области и городов республиканского значения по месту выполнения работ, оказания услуг";
приложение 17 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 45 к настоящему перечню;
в приложении 18 к указанным Правилам:
в Аукционной документации:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Сумма, выделенная для данного аукциона, составляет __ теңге.";
пункт 25 изложить в следующей редакции:
"25. Стартовая цена потенциального поставщика выражается в теңге.";

республикалық бюджет туралы заңда тиісті қаржы жылына белгіленген айлық есептік көрсеткіштің жиырма мың еселенген мөлшерінен конкурс өткізуге бөлінген лот сомасы асқан кездегі жұмыстар (2.2-тармақта көзделген жұмыстарды қоспағанда)
2.2
жылдық көлемі құндық шамада республикалық бюджет туралы заңда тиісті қаржы жылына белгіленген айлық есептік көрсеткіштің он мың еселенген мөлшерінен конкурс өткізуге бөлінген лот сомасы асқан кездегі жобалау-сметалық құжаттаманы және (немесе) техникалық-экономикалық негіздемені әзірлеу
3
Көрсетілетін қызметтер
3.1

работы (за исключением работ, предусмотренных в пункте 2.2), при превышении суммы лота, выделенной на проведение конкурса двадцатитысячекратного размера месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете
2.2
разработка проектно-сметной документации и (или) технико-экономического обоснования, при превышении суммы лота, выделенной на проведение конкурса десятитысячекратного размера месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете
3
Услуги
3.1

республикалық бюджет туралы заңда тиісті қаржы жылына белгіленген айлық есептік көрсеткіштің жиырма мың еселенген мөлшерінен конкурс өткізуге бөлінген лот сомасы асқан кездегі көрсетілетін қызметтер (3.2-тармақта көзделген көрсетілетін қызметтерді қоспағанда)
3.2
республикалық бюджет туралы заңда тиісті қаржы жылына белгіленген айлық есептік көрсеткіштің екі мың еселенген мөлшерінен конкурс өткізуге бөлінген лот сомасы асатын инжинирингтік қызметтер (техникалық қадағалау және жобаларды басқару жөніндегі қызметтер)
Ескертпе: * Осы Тізбеде көрсетілген тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алуды ұйымдастыруды және өткізуді астана мен республикалық маңызы бар қаланың тиісті әкімдігіне ведомстволық бағынысты тапсырыс берушілер үшін мемлекеттік сатып алуды бірыңғай ұйымдастырушылар жүзеге асырады (оның ішінде коммуналдық заңды тұлғалар, сондай-ақ дауыс беретін акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу және одан да көп пайызы мемлекетке тиесілі заңды тұлғалар және олармен үлестес заңды тұлғалар).
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
3-қосымша
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрінің
2024 жылғы 10 қыркүйектегі
№ 613 бұйрығына
1-қосымша
Мемлекеттік сатып алынуы кезінде әлеуетті өнім берушілерге және өнім берушілерге қосымша талаптар белгіленуі мүмкін жекелеген тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің тізбесі
Атауы
Қосымша талап
1.
Көрсетілетін қызметтер:
1.1.
Медициналық қарап тексеру жөніндегі қызметтер
Медициналық қарап тексеру жөніндегі қызметтерді көрсететін әлеуетті өнім берушілер және өнім берушілер көрсетілген қызметтерді сатып алу жоспарланатын тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің (астананың, облыстың және республикалық маңызы бар қаланың) аумағында болуға тиіс
1.2.
Тамақтануды ұйымдастыру жөніндегі қызметтер
Тамақтануды ұйымдастыру жөніндегі қызметтерді көрсететін әлеуетті өнім берушілер және өнім берушілер көрсетілген қызметтерді сатып алу жоспарланатын тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің (астананың, облыстың және республикалық маңызы бар қаланың) аумағында болуға тиіс
1.3.
Медициналық қалдықтарды кәдеге жарату жөніндегі қызметтер
Медициналық қалдықтарды кәдеге жарату жөніндегі қызметтерді көрсететін әлеуетті өнім берушілер мен өнім берушілер көрсетілген қызметтерді сатып алу жоспарланып отырған тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің (астананың, облыстың және республикалық маңызы бар қаланың) аумағында болуға тиіс
1.4.
Корпоративтік басқаруға тәуелсіз бағалау жүргізу жөніндегі қызметтер
Корпоративтік басқаруға тәуелсіз бағалау жүргізу жөніндегі қызметтерді көрсететін әлеуетті өнім берушілер мен өнім берушілер корпоративтік басқару жүйелерін бағалау бойынша кемінде бес жыл немесе Қазақстан Республикасында да, сондай-ақ Қазақстан Республикасынан тыс жерлерде де он ірі компанияда тәжірибенің болуы тиіс
1.5.
Гүлдерді отырғызу және оларды күтіп ұстау бойынша қызметтер
Гүлдерді отырғызу және оларды күтіп ұстау бойынша қызметтерді көрсететін әлеуетті өнім берушілер мен өнім берушілер қызметтерді сатып алу жоспарланған тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің (астананың, облыстың және республикалық маңызы бар қаланың) аумағында орналасуы тиіс
2.
Жұмыстар:
2.1.
Автомобиль жолдарын күтіп ұстау жөніндегі жұмыстар
Елді мекендердің автомобиль жолдары мен көшелерін күтіп ұстау жөніндегі жұмыстарды орындайтын әлеуетті өнім берушілер мен өнім берушілер көрсетілген жұмыстарды сатып алу жоспарланып отырған тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің (астананың, облыстың және республикалық маңызы бар қаланың) аумағында болуға тиіс
Ескерту:

услуги (за исключением услуг, предусмотренных в пункте 3.2), при превышении суммы лота, выделенной на проведение конкурса двадцатитысячекратного размера месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете
3.2
инжиниринговые услуги (услуги по техническому надзору и управлению проектами), при превышении суммы лота, выделенной на проведение конкурса двухтысячекратного размера месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете
Примечание:
* Организация и проведение государственных закупок товаров, работ и услуг, указанных в настоящем Перечне, осуществляются едиными организаторами государственных закупок для заказчиков, подведомственных соответствующему акимату столицы и города республиканского значения (в том числе коммунальные юридические лица, а также юридические лица, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежит государству, и аффилированные с ними юридические лица).
Приложение 25 к перечню
некоторых приказов
Министра финансов
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 1 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 сентября 2024 года № 613
Перечень отдельных товаров, работ, услуг, при государственных закупках которых к потенциальным поставщикам и поставщикам могут быть установлены дополнительные требования
Наименование
Дополнительное требование
1.
Услуги:
1.1.
Услуги по медицинскому осмотру
Потенциальные поставщики и поставщики, оказывающие услуги по медицинскому осмотру должны находиться на территории соответствующей административно-территориальной единицы (столицы, области и города республиканского значения), на которой планируется приобретение указанных услуг
1.2.
Услуги по организации питания
Потенциальные поставщики и поставщики, оказывающие услуги по организации питания должны находиться на территории соответствующей административно-территориальной единицы (столицы, области и города республиканского значения), на которой планируется приобретение указанных услуг
1.3.
Услуги по утилизации медицинских отходов
Потенциальные поставщики и поставщики, оказывающие услуги по утилизации медицинских отходов должны находиться на территории соответствующей административно-территориальной единицы (столицы, области и города республиканского значения), на которой планируется приобретение указанных услуг
1.4.
Услуги по независимой оценке корпоративного управления
Потенциальные поставщики и поставщики, оказывающие услуги по независимой оценке корпоративного управления должны иметь опыт по оценке систем корпоративного управления не менее пяти лет или в десяти крупных компаниях, как в Республике Казахстан, так и за пределами Республики Казахстан
1.5.
Услуги по посадке цветов и их содержанию
Потенциальные поставщики и поставщики, оказывающие услуги по посадке цветов и их содержанию должны находиться на территории соответствующей административно-территориальной единицы (столицы, области и города республиканского значения), на которой планируется приобретение указанных услуг
2.
Работы:
2.1.
Работы по содержанию автомобильных дорог
Потенциальные поставщики и поставщики, выполняющие работы по содержанию автомобильных дорог и улиц населенных пунктов должны находиться на территории соответствующей административно-территориальной единицы (столицы, области и города республиканского значения), на которой планируется приобретение указанных работ
Примечание:

Ет тағамдарын (1 санаттағы сиыр еті, 1 санаттағы құс еті (тауық, күркетауық), жоғары сортты жартылай ысталған шұжық) сериялық өндіру
жоқ (0 балл)
- бір өнім - 1 балл - өнімнің екі түрі - 2 балл - өнімнің үш түрі - 3 балл
Негізгі нормада қолданылатын тауарларды (өнімдерді) сериялық өндіруге берілген Қазақстандық тауар өндірушілер тізілімінен қолданыстағы үзіндік көшірме.
Ет тағамдарын (1 санаттағы сиыр еті, 1 санаттағы құс еті (тауық, күркетауық), жоғары сортты жартылай ысталған шұжық) партиясын өндіру
жоқ (0 балл)
- бір өнім - 0,5 балл. - өнімнің екі түрі - 1 балл - өнімнің үш түрі - 1,5 балл
Негізгі нормада қолданылатын тауарларды (өнімдерді) партияға берілген Қазақстандық тауар өндірушілер тізілімінен қолданыстағы үзіндік көшірме.
2
Сүт өнімдерін сериялық өндіру (сиыр сүті, майлылығы 2,5% - дан кем емес, айран, майлылығы 2,5% - дан кем емес, қаймақ, майлылығы 15% - дан кем емес, сүзбе, майлылығы 9% - дан кем емес, сарыша ірімшігі, сиыр майы, жануарлар майының үлесі 72,5% - дан кем емес)
жоқ (0 балл)
- бір өнім - 0,5 балл. - өнімнің екі түрі - 1 балл - өнімнің үш түрі - 1,5 балл - өнімнің төрт түрі - 2 балл - өнімнің бес түрі - 2,5 балл - өнімнің алты түрі - 3 балл
Негізгі нормада қолданылатын тауарларды (өнімдерді) сериялық өндіруге берілген Қазақстандық тауар өндірушілер тізілімінен қолданыстағы үзіндік көшірме.
Сүт өнімдерін партиясын өндіру (сиыр сүті, майлылығы 2,5% - дан кем емес, айран, майлылығы 2,5% - дан кем емес, қаймақ, майлылығы 15% - дан кем емес, сүзбе, майлылығы 9% - дан кем емес, сарыша ірімшігі, сиыр майы, жануарлар майының үлесі 72,5% - дан кем емес)
жоқ (0 балл)
- бір өнім - 0,25 балл - өнімнің екі түрі - 0,5 балл - өнімнің үш түрі - 0,75 балл - өнімнің төрт түрі - 1 балл - өнімнің бес түрі - 1,25 балл - өнімнің алты түрі - 1,5 балл
Негізгі нормада қолданылатын тауарларды (өнімдерді) партияға берілген Қазақстандық тауар өндірушілер тізілімінен қолданыстағы үзіндік көшірме.
3
Нан-тоқаш өнімдерін сериялық өндіру (2-сұрыпты ұннан бидай наны, 1-сұрыпты байытылған ұннан бидай наны)
жоқ (0 балл)
- бір өнім - 1 балл - өнімнің екі түрі - 2 балл
Негізгі нормада қолданылатын тауарларды (өнімдерді) сериялық өндіруге берілген Қазақстандық тауар өндірушілер тізілімінен қолданыстағы үзіндік көшірме.
Нан-тоқаш өнімдерін партиясын өндіру (2-сұрыпты ұннан бидай наны, 1-сұрыпты байытылған ұннан бидай наны)
жоқ (0 балл)

Серийное производство мясных продуктов питания (мясо говядины 1 категории, мясо птицы 1 категории (курица, индейка), колбаса полукопченая высшего сорта)
отсутствует (0 баллов)
- один продукт - 1 балл - два вида продукта - 2 балла - три вида продукта - 3 балла
Действующая Выписка из реестра казахстанских товаропроизводителей, выданная на серийное производство товара (продуктов), применяемых в основной норме
Производство партии мясных продуктов питания (мясо говядины 1 категории, мясо птицы 1 категории (курица, индейка), колбаса полукопченая высшего сорта)
отсутствует (0 баллов)
-один продукт - 0,5 балла - два вида продукта - 1 балл - три вида продукта - 1,5 балла
Действующая Выписка из реестра казахстанских товаропроизводителей, выданная на партию товара (продуктов), применяемых в основной норме
2
Серийное производство молочных продуктов питания (молоко коровье, жирность не менее 2,5 %, кефир, жирность не менее 2,5 %, сметана, жирность не менее 15 %, творог, жирность не менее 9 %, сыр сычужный твердый, масло коровье, доля животного жира не менее 72,5 %)
отсутствует (0 баллов)
- один продукт - 0,5 балла - два вида продукта - 1 балл - три вида продукта - 1,5 балла -четыре вида продукта - 2 балла - пять видов продукта - 2,5 балла - шесть видов продукта - 3 балла
Действующая Выписка из реестра казахстанских товаропроизводителей, выданная на серийное производство товара (продуктов), применяемых в основной норме
Производство партии молочных продуктов питания (молоко коровье, жирность не менее 2,5 %, кефир, жирность не менее 2,5 %, сметана, жирность не менее 15 %, творог, жирность не менее 9 %, сыр сычужный твердый, масло коровье, доля животного жира не менее 72,5 %)
отсутствует (0 баллов)
-один продукт - 0,25 балла - два вида продукта - 0,5 балла - три вида продукта - 0,75 балла - четыре вида продукта - 1 балл - пять видов продукта - 1,25 балла - шесть видов продукта - 1,5 балла
Действующая Выписка из реестра казахстанских товаропроизводителей, выданная на партию товара (продуктов), применяемых в основной норме
3
Серийное производство хлебобулочных изделий (хлеб пшеничный из муки 2 сорта, хлеб пшеничный из обогащенной муки 1 сорта)
отсутствует (0 баллов)
- один продукт - 1 балл - два вида продукта - 2 балла
Действующая Выписка из реестра казахстанских товаропроизводителей, выданная на серийное производство товара (продуктов), применяемых в основной норме
Производство партии хлебобулочных изделий (хлеб пшеничный из муки 2 сорта, хлеб пшеничный из обогащенной муки 1 сорта)
отсутствует (0 баллов)

1) "Тапсырыс берушінің БСН" деген жолақта – заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлікте көрсетілген ұйымның бизнес сәйкестендіру нөмірі (он екі мәндегі код);
2) "ММ коды" деген жолақта – бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган беретін мемлекеттік мекеменің коды (жеті мәндегі код) көрсетіледі;
3) "Бюджеттің түрі" деген жолақта – оның қаражаты есебінен мемлекеттік мекеме ұсталатын бюджеттің түрін білдіретін мән көрсетіледі (республикалық бюджет; астана бюджеті, облыстық бюджет, республикалық маңызы бар қала, аудандық бюджет, облыстық маңызы бар қала бюджеті);
4) "Тапсырыс берушінің атауы" деген жолақта – ұйымның толық атауы көрсетіледі;
5) "Қаржы жылы" деген жолақта – мемлекеттік сатып алу жоспары жасалатын қаржы жылы.
Мемлекеттік сатып алу жоспары:
1) "№" деген жолақта – веб-портал айқындайтын мемлекеттік сатып алудың сәйкестендіру коды;
2) "Жоспар тармағының түрі" деген жолақта – жоспар тармағы түрлерінің мынадай мәндерінің бірі көрсетіледі:
Қаржы жылынан асып кетпейтін сатып алу;
Қаржы жылынан асып кететін сатып алу;
Шартты үнемдеу есебінен сатып алу;
3) "Әкімшінің коды" деген жолақта – бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган беретін Бюджеттік бағдарлама әкімшісінің коды көрсетіледі;
4) "Бағдарлама" деген жолақта – оның шеңберінде мемлекеттік сатып алу жүзеге асырылатын шығыстарды функционалдық жіктеудің бюджеттік бағдарламасының коды;
5) "Кіші бағдарлама" деген жолақта – оның шеңберінде мемлекеттік сатып алу жүзеге асырылатын шығыстарды функционалдық жіктеудің бюджеттік кіші бағдарламасының коды;
6) "Ерекшелік" деген жолақта – оның шеңберінде мемлекеттік сатып алу жүзеге асырылатын шығыстарды экономикалық жіктеудің ерекшелігі коды;
7) "Қаржыландыру көзі" деген жолақта – түскен тізімнен мемлекеттік сатып алуды қаржыландыру көзін көрсету қажет:
үкіметтік сыртқы қарыздар немесе байланысты гранттар бойынша бірлесіп қаржыландыру қаражатын қоспағанда, бюджет қаражаты есебінен;
үкіметтік сыртқы қарыздар немесе байланысты гранттар бойынша бірлесіп қаржыландыру қаражаты есебінен;
мемлекеттік мекемелердің иелігінде қалған тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуінен түскен ақша есебінен;
демеушілік және қайырымдылық көмек қаражаты есебінен;
жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер есебінен;
8) "Сатып алу мәнінің түрі" деген жолақта – мемлекеттік сатып алу мәнінің түрі көрсетіледі (тауар, жұмыс, көрсетілетін қызмет);
9) "Тауардың, жұмыстың, көрсетілетін қызметтің коды" деген жолақта – тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің анықтамалығына сәйкес тауардың, жұмыстың, көрсетілетін қызметтің коды көрсетіледі;

1) Поле "БИН заказчика" – бизнес идентификационный номер (двенадцатизначный код) организации, указанный в свидетельстве о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица;
2) поле "Код ГУ" – указывается код государственного учреждения (семизначный код), присваиваемый центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета;
3) поле "Вид бюджета" – указывается значение, обозначающее вид бюджета, за счет средств которого содержится государственное учреждение (республиканский бюджет; бюджет столицы, областной бюджет, бюджет города республиканского значения; районный бюджет, города областного значения);
4) поле "Наименование заказчика" – указывается полное наименование организации;
5) поле "Финансовый год" – указывается финансовый год, на который составляется план государственных закупок.
План государственных закупок:
1) Поле "№" – идентификационный код государственной закупки, определяемый веб-порталом;
2) поле "Тип пункта плана" – указывается одно из следующих значений типов пункта плана:
Закупки, не превышающие финансовый год;
Закупки, превышающие финансовый год;
Закупки в счет условной экономии;
3) поле "Код Администратора" – указывается код Администратора бюджетной программы, присваиваемый центральным уполномоченным органом по бюджетному планированию;
4) поле "Программа" – указывается код бюджетной программы функциональной классификации расходов, в рамках которой будет осуществляться государственная закупка;
5) поле "Подпрограмма" – указывается код бюджетной подпрограммы функциональной классификации расходов, в рамках которой будет осуществляться государственная закупка;
6) поле "Специфика" – указывается код специфики экономической классификации расходов, в рамках которой будет осуществляться государственная закупка;
7) поле "Источник финансирования" – необходимо из выпадающего списка указать источник финансирования государственных закупок:
за счет бюджетных средств, за исключением средств софинансирования по правительственным внешним займам или связанным грантам;
за счет средств софинансирования по правительственным внешним займам или связанным грантам;
за счет денег от реализации государственными учреждениями товаров (работ, услуг), остающихся в их распоряжении;
за счет средств спонсорской и благотворительной помощи;
за счет трансфертов органам местного самоуправления;
8) поле "Вид предмета закупок" – указывается вид предмета государственных закупок (товар, работа, услуга);
9) поле "Код товара, работы, услуги" – указывается код товара, работы, услуги в соответствии со справочником товаров, работ, услуг;

10) "Сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің атауы" деген жолақта – "Тауардың, жұмыстың, көрсетілетін қызметтің коды" деген жолаққа енгізілген мәнге сәйкес сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің атауы көрсетіледі;
11) "Тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің қысқаша сипаттамасы (сипаттауы)" деген жолақта – "Тауардың, жұмыстың, көрсетілетін қызметтің коды" деген жолаққа енгізілген мәнге сәйкес тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің қысқаша сипаттамасы (сипаттауы) көрсетіледі;
12) "Қосымша сипаттамасы (қазақ тілінде)" деген жолақта – сатып алу мәнінің қазақ тіліндегі қосымша сипаттамасы көрсетіледі (міндетті емес жол);
13) "Қосымша сипаттамасы (орыс тілінде)" деген жолақта – сатып алу мәнінің орыс тіліндегі қосымша сипаттамасы көрсетіледі (міндетті емес жол);
14) "Сатып алу тәсілі" деген жолақта – мемлекеттік сатып алу өткізу тәсілі көрсетіледі;
15) "Өлшем бірлігі" деген жолақта – "Тауардың, жұмыстың, көрсетілетін қызметтің коды" деген жолаққа енгізілген мәнге сәйкес мемлекеттік сатып алу мәнінің өлшем бірлігі көрсетіледі;
16) "Саны, көлемі" деген жолақта – сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың немесе көрсетілетін қызметтердің саны немесе көлемі көрсетіледі;
17) "Бір бірлігі үшін баға, теңге" деген жолақта – теңгеде мемлекеттік сатып алу мәнінің бірлігі үшін баға көрсетіледі;
18) "Сатып алу үшін бекітілген жалпы сома, теңге" деген жолақта – "Саны, көлемі" деген жолақты "Бір бірлігі үшін баға, теңге" деген жолаққа көбейту арқылы есептеледі және сатып алуды жүргізу жоспарланатын соманы білдіреді;
19) "Үш жылдық кезеңнің бірінші жылына бекітілген сома, теңге" деген жолақта – теңгеде үш жылдық кезеңнің бірінші жылына жоспарланған сома көрсетіледі;
20) "Үш жылдық кезеңнің екінші жылына арналған болжамды сома, теңге" деген жолақта – теңгеде үш жылдық кезеңнің екінші жылына арналған болжамды сома көрсетіледі;
21) "Үш жылдық кезеңнің үшінші жылына арналған болжамды сома, теңге" деген жолақта – теңгеде үш жылдық кезеңнің үшінші жылына арналған болжамды сома көрсетіледі;
22) "Сатып алуды хабарлаудың жоспарланған мерзімі (ай)" деген жолақта – мемлекеттік сатып алуды жүргізу жоспарланған ай көрсетіледі;
23) "Тауарды жеткізу, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету мерзімі (қазақ тілінде)" деген жолақта – қазақ тілінде тауарды жеткізу, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету мерзімі көрсетіледі;
24) "Тауарды жеткізу, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету мерзімі (орыс тілінде)" деген жолақта – орыс тілінде тауарды жеткізу, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету мерзімі көрсетіледі;

10) поле "Наименование закупаемых товаров, работ, услуг" – указывается наименование закупаемых товаров, работ, услуг в соответствии с введенным значением в поле "Код товара, работы, услуги";
11) поле "Краткая характеристика (описание) товаров, работ, услуг" – указывается краткая характеристика (описание) закупаемых товаров, работ, услуг в соответствии с введенным значением в поле "Код товара, работы, услуги";
12) поле "Дополнительная характеристика (на казахском языке)" – указывается дополнительная характеристика предмета закупок на казахском языке (необязательное поле);
13) поле "Дополнительная характеристика (на русском языке)" – указывается дополнительная характеристика предмета закупок на русском языке (необязательное поле);
14) поле "Способ закупок" – указывается способ проведения государственных закупок;
15) поле "Единица измерения" – указывается единица измерения предмета государственных закупок в соответствии с введенным значением в поле "Код товара, работы, услуги";
16) поле "Количество, объем" – указывается количество или объем закупаемых товаров, работ или услуг;
17) поле "Цена за единицу, теңге" – указывается цена за единицу предмета государственных закупок в теңге;
18) поле "Сумма, утвержденная для закупки, теңге" – рассчитывается путем умножения значения поля "Количество, объем" на значение поля "Цена за единицу, теңге" и обозначает сумму, на которую планируется произвести закупку;
19) поле "Утвержденная сумма на первый год трехлетнего периода" – указывается сумма, запланированная на первый год трехлетнего периода, в теңге;
20) поле "Прогнозная сумма на второй год трехлетнего периода, теңге" – указывается прогнозная сумма на второй год трехлетнего периода, в теңге;
21) поле "Прогнозная сумма на третий год трехлетнего периода, теңге" – указывается прогнозная сумма на третий год трехлетнего периода, в теңге;
22) поле "Планируемый срок объявления закупки (месяц)" – указывается месяц, в котором планируется проведение государственных закупок;
23) поле "Срок поставки товара, выполнения работ, оказания услуг (на казахском языке)" – указывается срок поставки товара, выполнения работ, оказания услуг на казахском языке;
24) поле "Срок поставки товара, выполнения работ, оказания услуг (на русском языке)" – указывается срок поставки товара, выполнения работ, оказания услуг на русском языке;