Дене шынықтыру мен спорттың цифрлық платформасын қалыптастыру және жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің м.а. 2026 жылғы 9 шiлдедегi № 119 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 14 шiлдеде № 39296 болып тіркелді
"Дене шынықтыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабы 65-29) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған дене шынықтыру мен спорттың цифрлық платформасын қалыптастыру және жүргізу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) бекітілсін.
2. Цифрлық трансформация және мемлекеттік қызметтерді дамыту департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің интернет-ресурсында қолданысқа енгеннен кейін үш жұмыс күні ішінде орналастыруды;
3) осы тармақтың 1) және 2) тармақшалары орындалғаннан кейін үш жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің Заң қызметі департаментіне олардың орындалуы туралы ақпаратты ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Туризм және спорт министрінің орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Туризм және спорт министрінің
міндетін атқарушы
С. Жарасбаев
Қазақстан Республикасы
Туризм және спорт министрінің
міндетін атқарушы
2026 жылғы 9 шілдедегі
№ 119 Бұйрықпен
бекітілген
Дене шынықтыру мен спорттың цифрлық платформасын қалыптастыру және жүргізу қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Дене шынықтыру және спорттың цифрлық платформасын қалыптастыру және жүргізу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Дене шынықтыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 7-бабы 65-29) тармақшасына сәйкес әзірленді және Дене шынықтыру мен спорттың цифрлық платформасын (бұдан әрі – Платформа) қалыптастыру мен жүргізу тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) дене шынықтыру мен спорт саласындағы уәкiлеттi орган – дене шынықтыру мен спорт саласындағы басшылықты және салааралық үйлестiрудi жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;
2) дене шынықтыру мен спорттың цифрлық платформасы – дене шынықтыру және спорт саласындағы әкімшілік және өзге де деректерді жинауға, өңдеуге және талдауға, сондай-ақ басқа да цифрландыру объектілерімен ақпараттық өзара іс-қимылды қамтамасыз етуге арналған цифрландыру объектісі;

Об утверждении Правил формирования и ведения цифровой платформы физической культуры и спорта
Приказ и.о. Министра туризма и спорта Республики Казахстан от 9 июля 2026 года № 119. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 июля 2026 года № 39296
В соответствии с подпунктом 65-29) статьи 7 Закона Республики Казахстан "О физической культуре и спорте" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила формирования и ведения цифровой платформы физической культуры и спорта (далее – Правила).
2. Департаменту цифровой трансформации и развития государственных услуг в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение трех рабочих дней после введения в действие настоящего приказа размещение его на интернет-ресурсе Министерства туризма и спорта Республики Казахстан;
3) в течении трех рабочих дней после исполнения подпунктов 1) и 2) настоящего пункта предоставление в Департамент юридической службы Министерства туризма и спорта Республики Казахстан информации об их исполнении.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя министра туризма и спорта Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
министра туризма и спорта
Республики Казахстан
С. Жарасбаев
Утверждены приказом
Исполняющий обязанности
министра туризма и спорта
Республики Казахстан
от 9 июля 2026 года № 119
Правила формирования и ведения цифровой платформы физической культуры и спорта
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила формирования и ведения цифровой платформы физической культуры и спорта (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 65-29) статьи 7 Закона Республики Казахстан "О физической культуре и спорте" (далее – Закон) и определяют порядок формирования и ведения Цифровой платформы физической культуры и спорта (далее – Платформа).
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) уполномоченный орган в области физической культуры и спорта – центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство и межотраслевую координацию в области физической культуры и спорта;
2) цифровая платформа физической культуры и спорта – объект цифровизации, предназначенный для сбора, обработки и анализа административных и иных данных в области физической культуры и спорта, а также обеспечения информационного взаимодействия с другими объектами цифровизации;

3) дербес деректер – дербес деректердің бір немесе бірнеше сәйкестендіргішімен толықтырылған, дербес деректер субъектісі туралы мәліметтер немесе мәліметтер жиынтығы;
4) цифрлық жүйе – цифрлық деректерді құруды, жинауды, өңдеуді, сақтауды және таратуды қамтамасыз ету мақсатында цифрлық инфрақұрылым объектілерін пайдаланатын, сондай-ақ цифрлық орта субъектілерінің өзара іс-қимылын автоматтандыратын және (немесе) цифрлық ортада қызметтер көрсетуді қамтамасыз ететін функционалдық байланысты цифрлық ресурстар кешені;
5) цифрлық объект – цифрлық технологиялар арқылы құрылған, пайдаланылатын немесе берілетін, бірегей цифрлық сипаттамаларға ие және цифрлық орта субъектілеріне Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген көлемде иелену, пайдалану не билік ету құқықтарын жүзеге асыруға мүмкіндік беретін цифрлық ортаның ерекшеленген элементі;
6) цифрлық объектілерді интеграциялау – деректерді берудің стандартты хаттамаларын пайдалана отырып, интеграциялық сервистер арқылы цифрлық объектілер арасындағы өзара іс-қимылды ұйымдастыру және қамтамасыз ету жөніндегі іс-шаралар;
7) цифрлық объектілерді пайдаланушылар – Қазақстан Республикасы Цифрлық кодексінің 39-бабының 2-тармағына сәйкес цифрлық объектілерді заңды негіздерде пайдаланатын жеке немесе заңды тұлғалар;
8) электрондық цифрлық қолтаңба – электрондық цифрлық қолтаңбаның жабық кілті мен электрондық цифрлық қолтаңба құралдарын пайдалана отырып жасалған, электрондық құжаттың анықтығын, оның тиесілілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын цифрлық жазба (цифрлық деректер жиынтығы).
3. Платформа дене шынықтыру және спорт саласындағы әкімшілік және өзге де деректерді жинауға, өңдеуге және талдауға, сондай-ақ басқа да цифрландыру объектілерімен ақпараттық өзара іс-қимылды қамтамасыз етуге арналған.
4. Платформаны қалыптастыруды және жүргізуді дене шынықтыру мен спорт саласындағы уәкiлеттi орган (бұдан әрі – Уәкiлеттi орган) жүзеге асырады.
2-тарау. Платформаны қалыптастыру тәртібі
5. Платформаны қалыптастыру жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылмайтын, Заңның 10-бабы 1-тармағының 1), 2), 4) және 5) тармақшаларында көрсетілген дене шынықтыру және спорт субъектілерінің (бұдан әрі – Дене шынықтыру және спорт субъектілері) мәліметтерді енгізуі арқылы жүзеге асырылады
6. Платформада мәліметтерді енгізуді және өзектендіруді осы Қағидалардың 5-тармағында көрсетілген дене шынықтыру және спорт субъектілері белгіленген көлемде, мерзімде және нысанда мынадай модульдерде жүзеге асырады:
1) "Спортшының, жаттықтырушының, судьяның және әдіскердің паспорты" – мәліметтер осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасының Дербес деректер және оларды қорғау туралы заңнамасында белгіленген талаптар ескеріле отырып, олар пайда болған кезден бастап екі жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде енгізіледі;

3) персональные данные – сведения или совокупность сведений о субъекте персональных данных, дополненные одним или несколькими идентификаторами персональных данных;
4) цифровая система – функционально связанный комплекс цифровых ресурсов, использующий объекты цифровой инфраструктуры с целью обеспечения создания, сбора, обработки, хранения и распространения цифровых данных, а также автоматизирующий взаимодействие субъектов цифровой среды и (или) обеспечивающий оказание услуг в цифровой среде; 5) цифровой объект – обособленный элемент цифровой среды, созданный, используемый или передаваемый посредством цифровых технологий, обладающий уникальными цифровыми характеристиками и позволяющий субъектам цифровой среды осуществлять правомочия владения, пользования либо распоряжения в объеме, установленном законодательством Республики Казахстан;
6) интеграция цифровых объектов – мероприятия по организации и обеспечению взаимодействия между цифровыми объектами посредством интеграционных сервисов с использованием стандартных протоколов передачи данных;
7) пользователи цифровых объектов – физические или юридические лица, которые на законных основаниях используют цифровые объекты в соответствии с пунктом 2 статьи 39 Цифрового кодекса Республики Казахстан;
8) электронная цифровая подпись – цифровая запись (набор цифровых данных), созданная с использованием закрытого ключа электронной цифровой подписи и средств электронной цифровой подписи, подтверждающая достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.
3. Платформа предназначена для сбора, обработки и анализа административных и иных данных в области физической культуры и спорта, а также обеспечения информационного взаимодействия с другими объектами цифровизации.
4. Формирование и ведение Платформы осуществляется уполномоченным органом в области физической культуры и спорта (далее – Уполномоченный орган).
Глава 2. Порядок формирования Платформы
5. Формирование Платформы осуществляется посредством внесения сведений субъектами физической культуры и спорта, указанными в подпунктах 1), 2), 4) и 5) пункта 1 статьи 10 Закона, не являющимися субъектами частного предпринимательства (далее – Субъекты физической культуры и спорта).
6. Внесение и актуализация сведений на Платформе осуществляется субъектами физической культуры и спорта, указанными в пункте 5 настоящих Правил, в установленном объеме, сроке и форме, в следующих модулях:
1) "Паспорт спортсмена, тренера, судьи и методиста" – сведения вносятся в сроки не позднее двух рабочих дней с момента их возникновения с учетом требований, установленных законодательством Республики Казахстан о персональных данных и их защите по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;

2) "Спорттық-бұқаралық іс-шаралардың бірыңғай күнтізбесі" – мәліметтер Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі Төрағасының 2014 жылғы 28 шілдедегі № 294 бұйрығымен бекітілген Спорттық-бұқаралық іс-шаралардың бірыңғай күнтізбесін қалыптастыру қағидаларына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9674 болып тіркелген) сәйкес енгізіледі;
3) "Жарыс хаттамалары" – мәліметтер осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасының Дербес деректер және оларды қорғау туралы заңнамасында белгіленген талаптар ескеріле отырып, спорттық іс-шара өткізілген сәттен бастап екі жұмыс күнінен кешіктірілмей енгізіледі;
4) "Спорттық инфрақұрылымды басқару" – мәліметтер осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өзгерістердің туындау фактісі бойынша тұрақты негізде, бірақ олар пайда болған сәттен бастап екі жұмыс күнінен кешіктірілмей енгізіледі;
5) "Статистика және талдау" – мәліметтер "Ведомстволық статистикалық байқауларды жүргізу үшін статистикалық нысанды және оны толтыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2022 жылғы 11 қазандағы № 297 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 30119 болып тіркелген) сәйкес енгізіледі;
6) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" – мәліметтерді көрсетілетін қызметті берушілер өзгерістердің туындау фактісі бойынша тұрақты негізде, бірақ олар пайда болған кезден бастап екі жұмыс күнінен кешіктірілмей "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 31 қаңтардағы № 39/НҚ бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19982 болып тіркелген) сәйкес енгізіледі.
7. Осы Қағидалардың 5-тармағында көрсетілген дене шынықтыру және спорт субъектілерінің басшылары деректердің уақтылы жаңартылуын бақылауды жүзеге асырады және Платформада толтырылатын деректердің дұрыстығын электрондық цифрлық қолтаңбамен растайды.
8. Платформада деректерді енгізу және өзектендіру кезінде архивтік деректердің сақталуы қамтамасыз етіледі.
Архивтік деректер бұрын Платформаға енгізілген және олар өзгергеннен немесе өзектендірілгеннен кейін сақталған мәліметтер болып табылады.
9. Уәкiлеттi орган Платформада пайдаланушылардың жұмысы үшін есептік жазбаларды құруды және белсендіруді жүзеге асырады.
10. Уәкiлеттi орган осы Қағидалардың 5-тармағында көрсетілген дене шынықтыру және спорт субъектілері енгізетін Платформадағы деректерді енгізуді және өзектендіруді үйлестіреді.

2) "Единый календарь спортивно-массовых мероприятий" – сведения вносятся в соответствии с Правилами формирования единого календаря спортивно-массовых мероприятий, утвержденными Приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры от 28 июля 2014 года № 294 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9674);
3) "Протоколы соревнований" – сведения вносятся не позднее двух рабочих дней с момента проведения спортивного мероприятия, с учетом требований, установленных законодательством Республики Казахстан о персональных данных и их защите по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
4) "Управление спортивной инфраструктурой" – сведения вносятся на постоянной основе, по факту возникновения изменений, но не позднее двух рабочих дней с момента их возникновения по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
5) "Статистика и аналитика" – сведения вносятся в соответствии с Приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 11 октября 2022 года № 297 "Об утверждении статистической формы для проведения ведомственных статистических наблюдений и инструкции по ее заполнению" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 30119);
6) "Государственные услуги" – сведения вносятся услугодателями на постоянной основе, по факту возникновения изменений, но не позднее двух рабочих дней с момента их возникновения в соответствии с Приказом исполняющего обязанности Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 31 января 2020 года № 39/НҚ "Об утверждении реестра государственных услуг" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 19982).
7. Руководители субъектов физической культуры и спорта, указанных в пункте 5 настоящих Правил, осуществляют контроль за своевременной актуализацией данных и подтверждают достоверность заполняемых данных на Платформе электронной цифровой подписью.
8. При вводе и актуализации данных на Платформе обеспечивается сохранность архивных данных.
Архивные данные представляют собой сведения, ранее внесенные в Платформу и сохраненные после их изменения или актуализации.
9. Уполномоченный орган осуществляет создание и активацию учетных записей для работы пользователей на Платформе.
10. Уполномоченный орган координирует ввод и актуализацию данных на Платформе, вносимых субъектами физической культуры и спорта, указанные в пункте 5 настоящих Правил.

11. Платформада дербес деректерді жинау, өңдеу және қорғау Қазақстан Республикасының дербес деректер және оларды қорғау туралы заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
3-тарау. Платформаны жүргізу тәртібі
12. Платформаны жүргізу шеңберінде Уәкiлеттi орган:
1) Платформада көрсеткіштерді қосуды және өзгертуді қамтамасыз етеді;
2) форматты-логикалық бақылау әдіснамасын құруды және өзектендіруді қамтамасыз етеді;
3) деректердегі статистикалық және логикалық ауытқуларды анықтауды қамтамасыз етеді;
4) цифрландыру және киберқауіпсіздікті қамтамасыз ету салаларындағы бірыңғай талаптардың сақталуын қамтамасыз етеді;
5) Платформамен жұмыс бойынша нұсқаулық материалдар мен оқыту бейнероликтерін дайындауды қамтамасыз етеді;
6) деректер нысандарын қалыптастыруды және модификациялауды қамтамасыз етеді;
7) пайдаланушыларға Платформамен жұмыс істеу бойынша консультациялық көмек көрсетеді;
8) пайдаланушыларды Платформамен жұмыс істеу бойынша оқытуды ұйымдастырады;

11. Сбор, обработка и защита персональных данных на Платформе осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан о персональных данных и их защите.
Глава 3. Порядок ведения Платформы
12. В рамках ведения Платформы Уполномоченный орган:
1) обеспечивает добавление и изменение показателей на Платформе;
2) обеспечивает создание и актуализацию методологии форматно-логического контроля;
3) обеспечивает выявление статистических и логических отклонений в данных;
4) обеспечивает соблюдение единых требований в сферах цифровизации и обеспечения кибербезопасности;
5) обеспечивает подготовку инструктивных материалов и обучающих видеороликов по работе с Платформой;
6) обеспечивает формирование и модификацию форм данных;
7) оказывает консультационную помощь пользователям по работе с Платформой;
8) организует обучение пользователей по работе с Платформой;

9) Платформада мәтіндік және бейне форматтағы нұсқаулықтарды, жиі қойылатын сұрақтар мен оларға жауаптарды орналастырады;
10) Платформада алдағы техникалық немесе профилактикалық жұмыстар туралы ақпаратты кемінде 1 (бір) жұмыс күні бұрын орналастырады.
13. Уәкiлеттi орган кері байланыс арқылы Платформада ақпаратты іздеу және орналастыру бойынша техникалық мәселелер бойынша өтініштер қабылдайды.
Өріс
Кіріс көзі
1.
Профиль суреті
Файл (JPG/PNG)
2.
Тегі
Қолмен толтырылады
3.
Аты
Қолмен толтырылады
4.
Әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Қолмен толтырылады
5.
ЖСН
Қолмен толтырылады
6.
Туған күні
Қолмен толтырылады
7.
Жыныс
"Жыныс" анықтамалығы
8.
Ұлты
"Ұлттар" анықтамалығы
9.
Азаматтық
"Елдер" анықтамалығы
10.
Облыс
"ҚР өңірлері" анықтамалығы
11.
Ұйымдар/Федерациялар
"Ұйымдар/Федерациялар" анықтамалығы
12.
Негізгі спорт түрі
"Спорт түрлері" анықтамалығы
13.
Қосымша спорт түрлері
"Спорт түрлері" анықтамалығы
14.
Мансаптың басталуы
Қолмен толтырылады
15.
Тексеру мәртебесі
Автоматты түрде
16.
Байланыс ақпараты
Қолмен толтырылады
17.
Білім туралы ақпарат
Қолмен толтырылады/файл
18.
Біліктілік санаты
Қолмен толтырылады/файл
19.
Спортшылар (ақпараттық)
Автоматты түрде
20.
Біліктілікті арттыру курстары
Қолмен толтырылады/файл
Модуль: "Судьяның паспорты"
Өріс
Кіріс көзі
1.
Профиль суреті
Файл (JPG/PNG)
2.
Тегі
Қолмен толтырылады
3.
Аты
Қолмен толтырылады
4.
Әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Қолмен толтырылады
5.
ЖСН
Қолмен толтырылады
6.
Туған күні
Қолмен толтырылады
7.
Жыныс
"Жыныс" анықтамалығы
8.
Ұлты
"Ұлттар" анықтамалығы
9.
Азаматтық
"Елдер" анықтамалығы
10.
Облыс
"ҚР өңірлері" анықтамалығы
11.
Ұйымдар/Федерациялар
"Ұйымдар/Федерациялар" анықтамалығы
12.
Негізгі спорт түрі
"Спорт түрлері" анықтамалығы
13.
Қосымша спорт түрлері
"Спорт түрлері" анықтамалығы
14.
Мансаптың басталуы
Қолмен толтырылады
15.
Тексеру мәртебесі
Автоматты түрде
16.
Байланыс ақпараты
Қолмен толтырылады
17.
Білім туралы ақпарат
Қолмен толтырылады/файл
18.
Біліктілік санаты
Қолмен толтырылады/файл
19.
Біліктілікті арттыру курстары
Қолмен толтырылады/файл
14. Платформаны басқа "цифрлық үкіметтің" цифрлық объектілермен интеграциялау Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің міндетін атқарушының 2018 жылғы 29 наурыздағы №123 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16777 болып тіркелген) бекітілген "электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілерін интеграциялау қағидаларында белгіленген тәртіппен жүргізіледі.
Дене шынықтыру мен
спорттың цифрлық
платформасын
қалыптастыру және
жүргізу қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Модуль: "Спортшының паспорты"
Өріс
Кіріс көзі
1.
Профиль суреті
Файл (JPG/PNG)
2.
Тегі
Қолмен толтырылады
3.
Аты
Қолмен толтырылады
4.
Әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Қолмен толтырылады
5.
ЖСН
Қолмен толтырылады
6.
Туған күні
Қолмен толтырылады
7.
Жыныс
"Жыныс" анықтамалығы
8.
Ұлты
"Ұлттар" анықтамалығы
9.
Резидент/ҚР резиденті емес
Қосқыш
10.
Азаматтық
"Елдер" анықтамалығы
11.
Облыс
"ҚР өңірлері" анықтамалығы
12.
Ұйымдар/Федерациялар
"Ұйымдар/Федерациялар" анықтамалығы
13.
Негізгі спорт түрі
"Спорт түрлері" анықтамалығы
14.
Қосымша спорт түрлері
"Спорт түрлері" анықтамалығы
15.
Мансаптың басталуы
Қолмен толтырылады
16.
Тексеру мәртебесі
Автоматты түрде
17.
Байланыс ақпараты
Қолмен толтырылады
18.
Білім туралы ақпарат
Қолмен толтырылады/файл
19.
Атақтар/Разрядтар
Қолмен толтырылады/файл
20.
Антропометриялық деректер
Қолмен толтырылады
21.
Жарақат
Қолмен толтырылады
22.
Допинг
Қолмен толтырылады
23.
Жаттықтырушы
Қолмен толтырылады
24.
Дисквалификация туралы мәліметтер
Қолмен толтырылады/файл
Модуль: "Жаттықтырушының паспорты"
Модуль: "Әдіскердің паспорты"
Өріс
Кіріс көзі
1.
Профиль суреті
Файл (JPG/PNG)
2.
Тегі
Қолмен толтырылады
3.
Аты
Қолмен толтырылады
4.
Әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Қолмен толтырылады
5.
ЖСН
Қолмен толтырылады
6.
Туған күні
Қолмен толтырылады
7.
Жыныс
"Жыныс" анықтамалығы
8.
Ұлты
"Ұлттар" анықтамалығы
9.
Азаматтық
"Елдер" анықтамалығы
10.
Облыс
"ҚР өңірлері" анықтамалығы
11.
Ұйымдар/Федерациялар
"Ұйымдар/Федерациялар" анықтамалығы
12.
Негізгі спорт түрі
"Спорт түрлері" анықтамалығы
13.
Қосымша спорт түрлері
"Спорт түрлері" анықтамалығы
14.
Мансаптың басталуы
Қолмен толтырылады
15.
Тексеру мәртебесі
Автоматты түрде
16.
Байланыс ақпараты
Қолмен толтырылады
17.
Білім туралы ақпарат
Қолмен толтырылады/файл
18.
Біліктілік санаты
Қолмен толтырылады/файл
19.
Біліктілікті арттыру курстары
Қолмен толтырылады/файл
Дене шынықтыру мен
спорттың цифрлық
платформасын
қалыптастыру және
жүргізу қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Модуль: "Жарыс хаттамалары"
Өріс
Кіріс көзі
1.
Іс-шараның атауы
Қолмен толтырылады
2.
Өткізу орны
Қолмен толтырылады
3.
Өткізу күні
Қолмен толтырылады
4.
Спорт түрі
"Спорт түрлері" анықтамалығы
5.
Қатысушының ТАӘ (ол болған жағдайда)
Қолмен толтырылады
6.
Орын (жарыс хаттамасы)
Қолмен толтырылады/файл
Дене шынықтыру мен
спорттың цифрлық
платформасын
қалыптастыру және
жүргізу қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Модуль: "Спорттық инфрақұрылымды басқару"
Өріс
Кіріс көзі
1.
Спорт ғимаратының атауы
Қолмен толтырылады
2.
Облыс
"ҚР Өңірлері" анықтамалығы
3.
Жалпы ауданы ш/м
Қолмен толтырылады
4.
Өткізу қабілеті, адам
Қолмен толтырылады

9) размещает на Платформе инструкции в текстовом и видео форматах, часто задаваемые вопросы и ответы на них;
10) размещает на Платформе информацию о предстоящих технических либо профилактических работах не менее чем за 1 (один) рабочий день.
13. Уполномоченный орган принимает обращения по техническим вопросам по поиску и размещению информации на Платформе посредством обратной связи.
14. Интеграция Платформы с другими цифровыми объектами "цифрового правительства" проводится в порядке, установленном Правилами интеграции объектов информатизации "электронного правительства", утвержденными приказом исполняющего обязанности Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 29 марта 2018 года №123 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16777).
Приложение 1
к Правилам формирования
и ведения цифровой
платформы физической
культуры и спорта
Форма
Модуль: "Паспорт спортсмена"
Поле
Источник ввода
1.
Фото профиля
Файл (JPG/PNG)
2.
Фамилия
Заполняется вручную
3.
Имя
Заполняется вручную
4.
Отчество (при его наличии)
Заполняется вручную
5.
ИИН
Заполняется вручную
6.
Дата рождения
Заполняется вручную
7.
Пол
Справочник "Пол"
8.
Национальность
Справочник "Национальности"
9.
Резидент/нерезидент РК
Переключатель
10.
Гражданство
Справочник "Страны"
11.
Область
Справочник "Регионы РК"
12.
Организации/Федерации
Справочник "Организации/Федерации"
13.
Основной вид спорта
Справочник "Виды спорта"
14.
Дополнительные виды спорта
Справочник "Виды спорта"
15.
Начало карьеры
Заполняется вручную
16.
Статус верификации
Автоматически
17.
Контактная информация
Заполняется вручную
18.
Информация об образовании
Заполняется вручную/файл
19.
Звания/Разряды
Заполняется вручную/файл
20.
Антропометрические данные
Заполняется вручную
21.
Травмы
Заполняется вручную
22.
Дoпинг
Заполняется вручную
23.
Тренер
Заполняется вручную
24.
Сведения о дисквалификации
Заполняется вручную/файл
Модуль: "Паспорт тренера"
Поле
Источник ввода
1.
Фото профиля
Файл (JPG/PNG)
2.
Фамилия
Заполняется вручную
3.
Имя
Заполняется вручную
4.
Отчество (при его наличии)
Заполняется вручную
5.
ИИН
Заполняется вручную
6.
Дата рождения
Заполняется вручную
7.
Пол
Справочник "Пол"
8.
Национальность
Справочник "Национальности"
9.
Гражданство
Справочник "Страны"
10.
Область
Справочник "Регионы РК"
11.
Организации/Федерации
Справочник "Организации/Федерации"
12.
Основной вид спорта
Справочник "Виды спорта"
13.
Дополнительные виды спорта
Справочник "Виды спорта"
14.
Начало карьеры
Заполняется вручную
15.
Статус верификации
Автоматически
16.
Контактная информация
Заполняется вручную
17.
Информация об образовании
Заполняется вручную/файл
18.
Квалификационная категория
Заполняется вручную/файл
19.
Спортсмены (информативная)
Автоматически
20.
Курсы повышения квалификации
Заполняется вручную/файл
Модуль: "Паспорт судьи"
Поле
Источник ввода
1.
Фото профиля
Файл (JPG/PNG)
2.
Фамилия
Заполняется вручную
3.
Имя
Заполняется вручную
4.
Отчество (при его наличии)
Заполняется вручную
5.
ИИН
Заполняется вручную
6.
Дата рождения
Заполняется вручную
7.
Пол
Справочник "Пол"
8.
Национальность
Справочник "Национальности"
9.
Гражданство
Справочник "Страны"
10.
Область
Справочник "Регионы РК"
11.
Организации/Федерации
Справочник "Организации/Федерации"
12.
Основной вид спорта
Справочник "Виды спорта"
13.
Дополнительные виды спорта
Справочник "Виды спорта"
14.
Начало карьеры
Заполняется вручную
15.
Статус верификации
Автоматически
16.
Контактная информация
Заполняется вручную
17.
Информация об образовании
Заполняется вручную/файл
18.
Квалификационная категория
Заполняется вручную/файл
19.
Курсы повышения квалификации
Заполняется вручную/файл
Модуль: "Паспорт методиста"
Поле
Источник ввода
1.
Фото профиля
Файл (JPG/PNG)
2.
Фамилия
Заполняется вручную
3.
Имя
Заполняется вручную
4.
Отчество (при его наличии)
Заполняется вручную
5.
ИИН
Заполняется вручную
6.
Дата рождения
Заполняется вручную
7.
Пол
Справочник "Пол"
8.
Национальность
Справочник "Национальности"
9.
Гражданство
Справочник "Страны"
10.
Область
Справочник "Регионы РК"
11.
Организации/Федерации
Справочник "Организации/Федерации"
12.
Основной вид спорта
Справочник "Виды спорта"
13.
Дополнительные виды спорта
Справочник "Виды спорта"
14.
Начало карьеры
Заполняется вручную
15.
Статус верификации
Автоматически
16.
Контактная информация
Заполняется вручную
17.
Информация об образовании
Заполняется вручную/файл
18.
Квалификационная категория
Заполняется вручную/файл
19.
Курсы повышения квалификации
Заполняется вручную/файл
Приложение 2
к Правилам формирования
и ведения цифровой платформы
физической культуры и спорта
Форма
Модуль: "Протоколы соревнований"
Поле
Источник ввода
1.
Наименование мероприятия
Заполняется вручную
2.
Место проведения
Заполняется вручную
3.
Дата проведения
Заполняется вручную
4.
Вид спорта
Справочник "Виды спорта"
5.
ФИО (при его наличии) участника
Заполняется вручную
6.
Место (протокол соревнований)
Заполняется вручную/файл
Приложение 3
к Правилам формирования
и ведения цифровой платформы
физической культуры и спорта
Форма
Модуль: "Управление спортивной инфраструктурой"
Поле
Источник ввода
1.
Наименование спортивного сооружения
Заполняется вручную
2.
Область
Справочник "Регионы РК"
3.
Общая площадь кв/м
Заполняется вручную
4.
Пропускная способность, человек
Заполняется вручную