Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 30 маусымдағы № 281 "Арнаулы әлеуметтік қызметтерге тарифтерді қалыптастырудың ережесі мен әдістемесін бекіту туралы" бұйрығына және Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2024 жылғы 28 желтоқсандағы № 504 "Арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтерге ақы төлеу қағидаларын бекіту туралы" бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2026 жылғы 3 шiлдедегi № 288 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 7 шiлдеде № 39231 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Арнаулы әлеуметтік қызметтерге тарифтерді қалыптастырудың қағидалары мен әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 30 маусымдағы № 281 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32987 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтерге тарифтерді қалыптастыру әдістемесі осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтерге ақы төлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2024 жылғы 28 желтоқсандағы № 504 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 35569 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Халықты әлеуметтік қорғау саласында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге ақы төлеу қағидаларында:
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтердің құнын төлеу әлеуметтік қызметтер порталында жасалатын арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету туралы шарт негізінде, арнаулы әлеуметтік қызметтерге арналған тарифтер шегінде жүзеге асырылады, олар Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 30 маусымдағы № 281 бұйрығымен бекітілген Арнаулы әлеуметтік қызметтерге тарифтерді қалыптастыру қағидалары мен әдістемесіне сәйкес жергілікті атқарушы органдармен бекітіледі (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2023 жылғы 30 маусымда № 32987 болып тіркелген).".
3. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Арнаулы әлеуметтік қызметтер департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:

О внесении изменений в приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 30 июня 2023 года № 281 "Об утверждении правил и методики формирования тарифов на специальные социальные услуги" и в приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 28 декабря 2024 года № 504 "Об утверждении Правил оплаты специальных социальных услуг в области социальной защиты населения"
Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 3 июля 2026 года № 288. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 7 июля 2026 года № 39231
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 30 июня 2023 года № 281 "Об утверждении правил и методики формирования тарифов на специальные социальные услуги" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 32987) следующее изменение:
Методику формирования тарифов на специальные социальные услуги, утвержденную указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Внести в приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 28 декабря 2024 года № 504 "Об утверждении Правил оплаты специальных социальных услуг в области социальной защиты населения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 35569) следующее изменение:
в Правилах оплаты специальных социальных услуг в области социальной защиты населения, утвержденных указанным приказом:
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"Оплата стоимости специальных социальных услуг осуществляется на основании договора оказания специальных социальных услуг, заключаемого на Портале социальных услуг в пределах тарифов на предоставление специальных социальных услуг, утверждаемых местными исполнительными органами в соответствии с Правилами и Методикой формирования тарифов на специальные социальные услуги, утвержденной приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 30 июня 2023 года № 281 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 32987).".
3. Департаменту специальных социальных услуг Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:

1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықтың 2-тармағының 1) және 2) тармақшалары орындалғаннан кейін үш жұмыс күні ішінде ақпаратты Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрі
А. Ертаев
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігі
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрі
2026 жылғы 3 шілдедегі
№ 288 Бұйрыққа
қосымша
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары -
Еңбек және халықты
әлеуметтік
қорғау министрінің
2023 жылғы 30 маусымдағы
№ 281 бұйрығына
2-қосымша
Арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтерге тарифтерді қалыптастыру әдістемесі
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтерге тарифтерді қалыптастыру әдістемесі (бұдан әрі – Әдістеме) Кодекстің 12-бабы 5) тармақшасының отыз бірінші абзацына сәйкес әзірленген және арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтерге тарифтерді қалыптастыру әдістемесін айқындайды.
2. Осы Әдістемеде мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтер – адамның тыныс-тіршілігін объективті түрде бұзатын негіздерді еңсеру үшін адамға (отбасына) жағдай жасауды қамтамасыз ететін және оның қоғам өміріне басқа азаматтармен тең қатысу мүмкіндіктерін жасауға бағытталған көрсетілетін қызметтер кешені;
2) арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтерді ұсынатын субъектілер – арнаулы әлеуметтік қызметтерді ұсынуға лицензия негізінде арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтерді ұсыну жөніндегі мемлекеттік және мемлекеттік емес секторларда жұмыс істейтін жеке және (немесе) заңды тұлғалар;
3) айлық есептік көрсеткіш – республикалық бюджет туралы заңда белгіленген және тиісті қаржы жылының 1-қаңтарында қолданыста болатын көрсеткіш (бұдан әрі – АЕК);
4) коммуналдық қызметтерді тұтыну – жылу, электр энергиясы, ыстық және суық су, канализация, байланыс қызметтеріне шығындар;

1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) представление информации в Департамент юридической службы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан в течение трех рабочих дней после исполнения подпунктов 1) и 2) пункта 2 настоящего приказа.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
А. Ертаев
СОГЛАСОВАН
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
СОГЛАСОВАН
Министерство финансов
Республики Казахстан
СОГЛАСОВАН
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Приложение
к приказу Министр труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 3 июля 2026 года № 288
Приложение 2 к приказу
Заместителя Премьер-Министра
– Министра труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 30 июня 2023 года № 281
Методика формирования тарифов на специальные социальные услуги
Глава 1. Общие положения
1. Настоящая Методика формирования тарифов на специальные социальные услуги (далее – Методика) разработана в соответствии с абзацем тридцать первым подпункта 5) статьи 12 Кодекса и определяет методику формирования тарифов на специальные социальные услуги.
2. В настоящей Методике используются следующие понятия:
1) специальные социальные услуги – комплекс услуг, обеспечивающих лицу (семье) условия для преодоления оснований, объективно нарушающих жизнедеятельность человека и направленных на создание равных с другими гражданами возможностей участия в жизни общества;
2) субъекты, предоставляющие специальные социальные услуги – физические и (или) юридические лица, занятые в государственном и негосударственном секторах по предоставлению специальных социальных услуг на основании лицензии на предоставление специальных социальных услуг;
3) месячный расчетный показатель – показатель, установленный законом о республиканском бюджете и действующий на 1 января соответствующего финансового года (далее – МРП);
4) расход коммунальных услуг – расходы на отопление, электроэнергию, горячую и холодную воду, канализационные стоки, услуги связи;

5) тариф – Әдістеме бойынша есептелген арнаулы әлеуметтік қызметтердің кепілдік берілген көлемі бірлігінің құны.
2-тарау. Арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтерге тарифтерді қалыптастыру әдістемесі
3. Тарифтер мынадай формула бойынша есептеледі:
T = Tнег + Tүст,
мұнда:
T – тариф;
Tнег – негізгі компонент – айына көрсетілген арнаулы әлеуметтік қызметтердің құны;
Tүст – үстеме компонент – айына арнаулы әлеуметтік қызметтерді көрсетуге жағдай жасау және ұсыну құны.
4. Негізгі компонент мынадай формула бойынша есептеледі:
Tнег = Qi *ku+ Mi,
мұндағы:
Qi – қызметтерді тікелей көрсететін мамандардың еңбегіне ақы төлеуге арналған ай сайынғы шығыстар сомасы;
ku – тыныс-тіршілігінің шектелу және бөгде адамның күтіміне мұқтаж дәрежесінің коэффициенті:
ku1 – тыныс-тіршілігінің шектеулігі және бөгде адамның күтіміне мұқтаждығы орташа және айқын дәрежедегі 18 жастан асқан психоневрологиялық аурулары бар адамдар, егде жастағы адамдар және 1 және 2-топтағы мүгедектігі бар адамдар, тірек-қимыл аппараты бұзылған мүгедектігі бар балалар, психоневрологиялық ауруларымен мүгедектігі бар балалар үшін 1,0;
ku2 – тыныс-тіршілігінің шектеулігі ауыр дәрежедегі және бөгде адамның күтіміне мұқтаж егде жастағы және 1 және 2-топтағы мүгедектігі бар адамдар үшін 1,01;
ku3 – тыныс-тіршілігінің шектеулігі абсолютті дәрежедегі және бөгде адамның күтіміне мұқтаж егде жастағы және 1 және 2-топтағы мүгедектігі бар адамдар үшін 1,02;
ku4 – 1,03 18 жастан асқан психоневрологиялық аурулары бар адамдар, тыныс-тіршілігінің шектеулігі ауыр дәрежедегі және бөгде адамның күтіміне мұқтаж тірек-қимыл аппараты бұзылған мүгедектігі бар балалар үшін;
ku5 – 1,04 тыныс-тіршілігінің шектеулігі ауыр дәрежедегі және бөгде адамның күтіміне мұқтаж психоневрологиялық ауруларымен мүгедектігі бар балалар үшін;
ku6 – 1,05 психоневрологиялық аурулары бар 18 жастан асқан адамдар, тыныс-тіршілігінің шектеулігі абсолютті дәрежедегі және бөгде адамның күтіміне мұқтаж тірек-қимыл аппараты бұзылған мүгедектігі бар балалар үшін;
ku7 – 1,06 психоневрологиялық аурулары бар тыныс-тіршілігінің шектеулігі абсолютті дәрежедегі және бөгде адамның күтіміне мұқтаж мүгедектігі бар балалар үшін;
ku8 – 1,0 уақытша болу ұйымдарының қызмет алушылары үшін.
Mi – қызметті көрсету үшін қажетті тауарлар мен материалдарға жұмсалатын шығыстардың сомасы.
5. Қызмет көрсетуге әрбір маман жұмсайтын уақытты және қалыпты жұмыс уақытының ұзақтығын (аптасына 40 сағаттан аспайтын) ескере отырып, мамандардың бір айдағы еңбекақы төлеуге арналған шығыстары Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1193 қаулысымен (бұдан әрі - № 1193 ҚРҮҚ) бекітілген мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдардың азаматтық қызметшілеріне, жұмыскерлеріне және қазыналық кәсіпорындардың жұмыскерлеріне еңбекақы төлеу жүйесіне сәйкес орташа коэффициенттердің мәндерін қолдану арқылы мынадай формула бойынша есептеледі:

5) тариф – стоимость единицы гарантированного объема специальных социальных услуг, рассчитанная по Методике.
Глава 2. Методика формирования тарифов на специальные социальные услуги
3. Тарифы рассчитываются по следующей формуле:
T = Tосн + Tнакл,
где:
T – тариф;
Tосн – основной компонент – стоимость оказанных специальных социальных услуг в месяц;
Tнакл – накладной компонент – стоимость создания и предоставления условий для оказания специальных социальных услуг в месяц.
4. Основной компонент рассчитывается по формуле:
Tосн = Qi *ku+ Mi,
где:
Qi – сумма расходов на оплату труда специалистов, непосредственно оказывающих услуги, в месяц;
ku – коэффициент степени ограничений жизнедеятельности и нуждаемости в постороннем уходе:
ku1 – 1,0 для лиц с психоневрологическими заболеваниями старше 18 лет, лиц преклонного возраста и лиц с инвалидностью 1 и 2 групп, детей с инвалидностью с нарушениями опорно-двигательного аппарата, детей с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями с умеренной и выраженной степенью ограничений жизнедеятельности и нуждаемости в постороннем уходе;
ku2 – 1,01 для лиц преклонного возраста и лиц с инвалидностью 1 и 2 групп с тяжелой степенью ограничений жизнедеятельности и нуждаемости в постороннем уходе;
ku3 – 1,02 для лиц преклонного возраста и лиц с инвалидностью 1 и 2 групп с абсолютной степенью ограничений жизнедеятельности и нуждаемости в постороннем уходе;
ku4 – 1,03 для лиц с психоневрологическими заболеваниями старше 18 лет, детей с инвалидностью с нарушениями опорно-двигательного аппарата с тяжелой степенью ограничений жизнедеятельности и нуждаемости в постороннем уходе;
ku5 – 1,04 для детей с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями с тяжелой степенью ограничений жизнедеятельности и нуждаемости в постороннем уходе;
ku6 – 1,05 для лиц с психоневрологическими заболеваниями старше 18 лет, детей с инвалидностью с нарушениями опорно-двигательного аппарата с абсолютной степенью ограничений жизнедеятельности и нуждаемости в постороннем уходе;
ku7 – 1,06 для детей с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями с абсолютной степенью ограничений жизнедеятельности и нуждаемости в постороннем уходе.
ku8 – 1,0 для услугополучателей организаций временного пребывания.
Mi – сумма расходов на товары и материалы, необходимые для оказания услуги.
5. Расходы на оплату труда специалистов в месяц с учетом времени, затрачиваемого каждым из специалистов на оказание услуг в рамках нормальной продолжительности рабочего времени (не более 40 часов в неделю), рассчитываются в соответствии с системой оплаты труда гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1193 (далее – ППРК № 1193) по формуле с применением средних значений коэффициентов:

Qi= (ДОнег *ks* ke1 + R+ БДО * (Доу1 + Доу2+ Доу3 + Доу4) + ДОнег *(Доу5 + Доу6+Доу7) + Нol + N) * sno * mp + (ДОнег 1 немесе ДОнег 2)/12,
мұндағы:
ДОнег – арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсететін жұмыскерлердің лауазымдық жалақыларының сомасы/g;
Есептеулер белгілер қолданылатын формулаларға сәйкес жасалады:
ДО мынадай формула бойынша есептеледі: ДО = БДО*ki*kp,
мұндағы:
БДО – базалық лауазымдық айлықақы, БДО = 17 697 теңге;
ki – функционалдық блоктар бойынша азаматтық қызметшілердің, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің (жұмысшыларды қоспағанда) лауазымдық айлықақыларын есептеуге арналған коэффициенттер;
kp – ДО мөлшеріне белгіленген түзету коэффициенті:
2023 жылғы 1 қаңтардан бастап стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсететін ұйымдардың, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдарының басқарушы, негізгі персоналының жұмыскерлері үшін 2,0 мөлшерінде;
2023 жылғы 1 қыркүйектен бастап медицина және фармацевтика жұмыскерлері – біліктілігі жоғары деңгейдегі мамандар үшін 3,42 мөлшерінде (А блогының басқарушы персоналы, В1, В2 блоктарының негізгі персоналы);
2023 жылғы 1 қыркүйектен бастап медицина және фармацевтика жұмыскерлері – біліктілігі жоғары және орта деңгейдегі мамандар үшін 2,34 мөлшерінде (В3, В4 блоктарының негізгі персоналы).
ki және kp коэффициенттерінің орташа мәндері мына формула бойынша есептеледі:
ki*kp = ∑ДО/ g/БДО,
мұндағы:
∑ДО – лауазымдық айлықақылар сомасы;
g – жергілікті атқарушы органмен қызметтер көрсету туралы шартқа сәйкес арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсететін ұйымның есептік қуаты.
Денсаулық сақтау ұйымдарымен шарт бойынша тікелей қызмет көрсететін мамандардың еңбегіне ақы төлеуге арналған шығыстар тарифке енгізілмейді.
ks – ауылдық жерде жұмыс істегені үшін мамандарға қосымша ақы төлеу коэффициенті:
арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсететін қалалық ұйымдар үшін – 1,0;
ауылдық ұйымдар үшін – 1,25 құрайды;
ke1 – "Арал өңіріндегі экологиялық қасірет салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес (бұдан әрі – Арал өңірі туралы заң) арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсететін ұйымдардың жұмыскерлеріне экологиялық қасірет аумағында тұрғаны үшін қосымша ақы коэффициенті:
экологиялық апат аймағында тұратын жұмыскерлер үшін 50%;
экологиялық дағдарыс аймағында тұратын жұмыскерлер үшін 30%;
дағдарыс алдындағы экологиялық аймақта тұратын қызметкерлер үшін 20%.
Егер бұл қосымша ақы Арал өңірі туралы Заңда көзделмеген жағдайда, ke1=1,0;
R – "Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Ядролық полигонда зардап шеккендерді қорғау туралы заң) сәйкес радиациялық тәуекел аймағында тұрғаны үшін қосымша ақы:

Qi= (ДООСН *ks* ke1 + R+ БДО * (Доу1 + Доу2+ Доу3 + Доу4) + ДООСН*(Доу5 + Доу6+Доу7) + Нol + N)* sno* mp +(ДООСН1 или ДООСН2)/12,
где:
ДООСН – сумма должностных окладов работников, предоставляющих специальные социальные услуги в месяц/ g;
РасчҰты производятся согласно формулам, где используются обозначения:
ДО исчисляется по формуле: ДО = БДО*ki*kp,
где:
БДО – базовый должностной оклад. БДО = 17 697 теңге;
ki – коэффициенты для исчисления должностных окладов гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий (за исключением рабочих) по функциональным блокам;
kp – поправочный коэффициент к установленным размерам ДО:
с 1 января 2023 года в размере 2,0 для работников управленческого, основного персоналов организаций, предоставляющих специальные социальные услуги стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания;
с 1 сентября 2023 года в размере 3,42 для медицинских и фармацевтических работников – специалистов высшего уровня квалификации (управленческий персонал блока А, основной персонал блоков В1, В2);
с 1 сентября 2023 года в размере 2,34 для медицинских и фармацевтических работников – специалисты высшего и среднего уровня квалификации (основной персонал блоков В3, В4).
Средние значения коэффициентов ki и kp рассчитываются по формуле:
ki*kp = ∑ДО/ g/БДО,
где:
∑ДО – сумма должностных окладов;
g – расчетная мощность организации, предоставляющей специальные социальные услуги, согласно договору, об оказании услуг с местным исполнительным органом.
Расходы на оплату труда специалистов, непосредственно оказывающих услугу по договору с организациями здравоохранения, не включаются в тариф.
ks – коэффициент доплаты специалистам за работу в сельской местности, составляет:
для городских организаций, предоставляющих специальные социальные услуги – 1,0;
для сельских – 1,25;
ke1 – коэффициент доплаты за проживание в зоне экологического бедствия в соответствии с Законом Республики Казахстан "О социальной защите граждан, пострадавших вследствие экологического бедствия в Приаралье" (далее – Закон о Приаралье) работникам организаций, предоставляющим специальные социальные услуги, составляет:
50% для работников, проживающих в зоне экологической катастрофы;
30% для работников, проживающих в зоне экологического кризиса;
20% для работников, проживающих в зоне экологического предкризисного состояния.
В случае, если данная доплата не предусмотрена Законом о Приаралье, ke1= 1,0;
R – доплата за проживание в зоне радиационного риска в соответствии с Законом Республики Казахстан "О социальной защите граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядеpном полигоне" (далее – Закон о защите пострадавших на ядерном полигоне) составляет:

R1 – төтенше радиациялық тәуекел аймағында тұратын жұмыскерлер үшін 2,0 АЕК;
R2 – ең жоғары радиациялық тәуекел аймағында тұратын жұмыскерлер үшін 1,75 АЕК;
R3 – жоғары радиациялық тәуекел аймағында тұратын жұмыскерлер үшін 1,5 АЕК;
R4 – ең төмен радиациялық тәуекел аймағында тұратын жұмыскерлер үшін 1,25 АЕК;
R5 – жеңілдікті әлеуметтік-экономикалық мәртебесі бар аймақта тұратын жұмыскерлер үшін 1,0 АЕК құрайды.
Егер бұл қосымша ақы Ядролық полигонда зардап шеккендерді қорғау туралы Заңда көзделмесе, R = 0;
Доу1 – № 1193 ҚРҮҚ 6 – қосымшасының 1 – тармағының 1) тармақшасына сәйкес әкімшілік-шаруашылық қызмет көрсетумен айналысатын қызметкерлерден басқа, стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі ұйымдарда, үйде қызмет көрсету ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсететін жұмыскерлерге ерекше еңбек жағдайлары үшін қосымша ақы:
қарттармен жұмыс істегені үшін БДО-дан 30%;
мүгедектігі бар адамдармен, оның ішінде тірек-қимыл аппараты бұзылған мүгедектігі бар балалармен жұмыс істегені үшін БДО-дан 40 %;
мүгедектігі бар балалармен және психоневрологиялық аурулары бар он сегіз жастан асқан мүгедектігі бар адамдармен БДО-дан 50 % құрайды;
уақытша болу ұйымдарында № 1193 ҚРҮҚ 6 – қосымшасының 2) тармақшасына реттік нөмірі 1 – жолына сәйкес:
белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдармен (әлеуметтік бейімдеу орталықтарында), бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған және қылмыстық-атқару инспекциясының пробация қызметінің есебінде тұрған адамдармен жұмыс істегені үшін БДО-дан 60 %;
қатыгез қарым-қатынасқа ұшыраған адамдармен жұмыс істегені үшін БДО-ның 40%;
Доу2 – № 1193 ҚРҮҚ 6 – қосымшасының реттік нөмірі 2 – жолына сәйкес еңбек жағдайлары зиянды (ерекше зиянды) қол еңбегі жұмыстарында және қауіпті (ерекше қауіпті) еңбек жағдайлары бар жұмыстардағы жұмыскерлерге үстемеақы:
паллиативтік көмек бөлімшелерінде (палаталарында) жұмыс істегені үшін БДО-дан 40 %;
туберкулезбен ауыратын науқастарға арналған бөлімшелерде жұмыс істегені үшін БДО 60%;
Доу3 – № 1193 ҚРҮҚ 18-қосымшасының 13-тармағына сәйкес персонал жұмысын ұйымдастырғаны үшін қосымша ақы БДО-ның 25% құрайды;
Доу4 – ауыр (аса ауыр) физикалық жұмыстармен және еңбек жағдайлары зиянды (аса зиянды) және қауіпті (аса қауіпті) жұмыстармен айналысатын қызметшілері мен жұмысшыларына № 1193 ҚРҮҚ 18-қосымшасы 9-тармағының 1) тармақшасына сәйкес қосымша ақы БДО-ның 30% құрайды;
Доу5 – № 1193 ҚРҮҚ 6-қосымшасы 3-тармағының 1) тармақшасына сәйкес психоэмоционалды және дене белсенділігі үшін қосымша ақы:
стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі ұйымдарда (паллиативтік көмек бөлімшелерін (палаталарын) қоспағанда):
басқарушы персонал үшін ДО-ның 30%;
негізгі персонал қызметкерлері үшін ДО-дан 35% (әлеуметтік қызметкерді қоспағанда);
әлеуметтік қызметкерлер, санитарлар үшін ДО-ның 40%;
паллиативтік көмек бөлімшелерінде (палаталарында):
барлық мамандықтағы тәрбиешілер, медбикелер, санитарлар үшін ДО-ның 60%;
үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдарында:
басқарушы персоналдың ДО-ның 15%;
әлеуметтік қызметкерлердің ДО-ның 35%;
негізгі персонал қызметкерлерінің (әлеуметтік қызметкерді қоспағанда), санитарлардың ДО-ның 20%;

R1 – 2,0 МРП для работников, проживающих в зоне чрезвычайного радиационного риска;
R2 – 1,75 МРП для работников, проживающих в зоне максимального радиационного риска;
R3 – 1,5 МРП для работников, проживающих в зоне повышенного радиационного риска;
R4 – 1,25 МРП для работников, проживающих в зоне минимального радиационного риска;
R5 – 1,0 МРП для работников, проживающих в зоне с льготным социально-экономическим статусом.
В случае, если данная доплата не предусмотрена Законом о защите пострадавших на ядерном полигоне, R = 0;
Доу1 – доплата за особые условия труда работникам, предоставляющим специальные социальные услуги в организациях стационарного и полустационарного типов, организациях надомного обслуживания, кроме работников занятых административно-хозяйственным обслуживанием, согласно подпункту 1) пункта 1 приложения 6 ППРК № 1193, составляет:
30% от БДО за работу с престарелыми;
40% от БДО за работу с лицами с инвалидностью, в том числе детьми с инвалидностью с нарушением опорно-двигательного аппарата;
50% от БДО с детьми с инвалидностью и лицами с инвалидностью старше восемнадцати лет с психоневрологическими заболеваниями;
в организациях временного пребывания согласно подпункту 2) пункта 1 приложения 6 ППРК № 1193, составляет:
60 % от БДО за работу с лицами, не имеющими определенного места жительства (в центрах социальной адаптации), лицами, освобожденными из мест лишения свободы и находящимися на учете службы пробации уголовно-исполнительной инспекции;
40 % от БДО, за работу с лицами, подвергшимися жестокому обращению;
Доу2 – доплата работникам, занятым на тяжелых (особо тяжелых) физических работах и работах с вредными (особо вредными) и опасными (особо опасными) условиями труда согласно пункту 2 приложения 6 ППРК № 1193, составляет:
40 % от БДО за работу в отделениях (палатах) паллиативной помощи;
60 % от БДО за работу в отделениях для больных туберкулезом;
Доу3 – доплата за организацию работы персонала согласно пункту 13 приложения 18 ППРК № 1193 составляет 25 % от БДО;
Доу4 – доплата служащим и рабочим, занятым на тяжелых (особо тяжелых) физических работах и работах с вредными (особо вредными) и опасными (особо опасными) условиями труда согласно подпункту 1) пункта 9 приложения 18 ППРК № 1193 составляет 30 % от БДО;
Доу5 – доплата за психоэмоциональные и физические нагрузки согласно подпункту 1) пункта 3 приложения 6 ППРК № 1193, составляет:
в организациях стационарного и полустационарного типов (за исключением отделений (палат) паллиативной помощи):
30% от ДО для управленческого персонала;
35% от ДО для работников основного персонала (за исключением социального работника);
40% от ДО для социальных работников, санитаров;
в отделениях (палатах) паллиативной помощи:
60% от ДО для воспитателей, медицинских сестер всех специальностей, санитаров;
в организациях надомного обслуживания, временного пребывания:
15% от ДО управленческому персоналу;
35% от ДО социальным работникам;
20% от ДО работникам основного персонала (за исключением социального работника), санитарам;

Доу6 – № 1193 ҚРҮҚ 18-қосымшасының 15-тармағына сәйкес ерекше еңбек жағдайлары үшін қосымша ақы ДО-ның 10% құрайды;
Доу7 – № 1193 ҚРҮҚ 6-қосымшасы 1-тармағының 4) тармақшасына сәйкес әкімшілік, қосалқы персонал қызметкерлеріне, жұмысшыларға стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі ұйымдарда, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдарында жұмыс істегені үшін ерекше еңбек жағдайлары үшін қосымша ақы ДО-ның 40% құрайды;
Доу8 – № 1193 ҚРҮҚ 18-қосымшасының реттік нөмірі 10 – жолына сәйкес сыныптық біліктілігі бар жүк және жеңіл автомобильдер, автобустар жүргізушілеріне сыныптық біліктілігі үшін үстемеақы:
БДО-дан 35% - "1-сыныпты жүргізуші" (В, С, Д, Е санаттары болған кезде);
БДО - дан 20% - "2-сыныпты жүргізуші" (В, С, Е немесе В, С, Д немесе Д (Д және Е) санаттары болған кезде.
Hol – ҚРҮҚ № 1193 18-қосымшасының 3-тармағына сәйкес мереке және демалыс күндеріндегі жұмысы үшін сағаттық мөлшерлеменің 50%-ы көлеміндегі қосымша ақы;
Hol = ДО/қысқартылған жұмыс аптасындағы жұмыс уақытының орташа айлық балансы *26*0,5/демалыс және мереке күндері жұмыс істейтін жұмыскерлердің саны
Анықтама (айына мерекелік сағаттардың орташа саны): 26 = 13 (жылдағы мереке күндерінің саны) * 24 сағат = 312/12 (ай);
N – 50% сағаттық мөлшерлемеден № 1193 ҚРҮҚ 18-қосымшаның 2 – тармағына сәйкес түнгі уақытта жұмыс істегені үшін қосымша ақы.
N = ДО/қысқартылған жұмыс кезінде жұмыс уақытынң орташа айлық балансы*48*0,5*түнгі уақытта жұмыс істейтін қызметкерлердің саны.
Анықтама (түнде жұмыс істеген айына орташа сағат саны): 48 = 6 аусым орташа айына * 8 сағат;
ДО1 - азаматтық қызметшілердің жыл сайынғы ақылы еңбек демалысына арналған сауықтыру жәрдемақысы бір ДО (тарифтік мөлшерлеменің) мөлшерін құрайды;
ДО2 – Арал өңірі туралы заңға сәйкес экологиялық апат аймағында тұратын азаматтық қызметшілердің жыл сайынғы ақылы еңбек демалысына сауықтыруға арналған жәрдемақысы ДО1×2 құрайды;
sno – әлеуметтік салық және әлеуметтік аударымдар коэффициенті:
2026 жылға және бұдан әрі – 1,0968;
mp – міндетті зейнетақы жарналары мен жұмыс берушінің міндетті медициналық сақтандыру қорына аударымдарының коэффициенті:
2025 жылға – 1,055; 2026 жылға– 1,065; 2027 жылға – 1,075; 2028 жылға және бұдан әрі – 1,08.
Mi – қосылуда:
М1 – әлеуметтік-тұрмыстық қызмет көрсету кезінде қажетті азық-түлік өнімдеріне арналған шығыстар өңірдегі ең өзекті ресми орташа статистикалық бағаларды ескере отырып, заттай тамақтану нормаларына сәйкес есептеледі және айына тамақ беру күндерінің санына көбейтіледі;
Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсететін ұйымда қызмет алушының бір ай ішінде болған (барған) күндерінің саны:

Доу6 – надбавка за особые условия труда согласно пункту 15 приложения 18 ППРК № 1193 составляет 10 % от ДО;
Доу7 – доплата за особые условия труда работникам административного, вспомогательного персоналов, рабочим за работу в организациях стационарного и полустационарного типов, организациях надомного обслуживания, временного пребывания согласно подпункта 4) пункта 1 приложения 6 ППРК № 1193 составляет 40% от ДО;
Доу8 – надбавка за классную квалификацию водителям грузовых и легковых автомобилей, автобусов, имеющим классную квалификацию согласно строке, порядковый номер 10, приложения 18 ППРК № 1193 составляет:
35 % от БДО – "водитель 1 класса" (при наличии категорий В, С, Д, Е);
20 % от БДО – "водитель 2 класса" (при наличии категорий В, С, Е или В, С, Д или Д (Д и Е).
Hol – доплата за работу в выходные и праздничные дни согласно пункту 3 приложения 18 ППРК № 1193 от часовой ставки 50%.
Hol = ДО/Среднемесячный баланс рабочего времени при сокращенной рабочей неделе*26*0,5/численность работников работающих в выходные и праздничные дни
Справочно (среднее количество праздничных часов в месяц): 26 = 13 (количество праздничных дней в году) *24 часов =312/12 (месяцев);
N – доплата за работу в ночное время согласно пункту 2 приложения 18 ППРК № 1193 от часовой ставки 50 %.
N = ДО/ Среднемесячный баланс рабочего времени при сокращенной работе*48*0,5*численность работников, работающих в ночное время
Справочно (среднее количество часов в месяц, отработанных в ночное время): 48 = 6 смен в среднем в месяц * 8 часов;
ДО1 – пособие на оздоровление к ежегодному оплачиваемому трудовому отпуску гражданским служащим составляет размер одного ДО (тарифной ставки);
ДО2 – пособие на оздоровление к ежегодному оплачиваемому трудовому отпуску гражданским служащим, проживающим в зоне экологического бедствия в соответствии с Законом о Приаралье, составляет ДО1×2;
sno – коэффициент социального налога и социальных отчислений:
на 2026 год и далее – 1,0968;
mp – коэффициент обязательных пенсионных взносов и отчислений работодателя в фонд обязательного медицинского страхования:
на 2025 год – 1,055; на 2026 год – 1,065; на 2027 год – 1,075; на 2028 год и далее – 1,08.
Mi –включают:
М1 – расходы на продукты питания, необходимые при оказании социально-бытовых услуг, рассчитываются согласно натуральным нормам питания с учетом наиболее актуальных официальных среднестатистических цен в регионе в день и умножаются на количество дней предоставления питания в месяц;
Количество дней пребывания (посещения) получателя услуг в организации, предоставляющей специальные социальные услуги, в течение месяца составляет:

стационар жағдайында – 365 күн (кібісе жылдарда – 366 күн);
жартылай стационар жағдайында – жұмыс күндері;
уақытша болу жағдайында - бір жылдан аспайды.
Стационар жағдайында тамақтану жыл бойы күн сайын мына мөлшерлерде беріледі:
егде жасына байланысты өзіне-өзі күтім жасай алмайтын адамдар және 1 және 2-топтағы мүгедектігі бар адамдар үшін 0,8 АЕК;
психоневрологиялық ауруларымен бар он сегіз жастан асқан мүгедектігі бар адамдар үшін 0,9 АЕК;
үш жастан он жасқа дейінгі психоневрологиялық патологиясымен мүгедектігі бар балалар және үш жастан он жасқа дейінгі тірек-қимыл аппараты бұзылған мүгедектігі бар балалар үшін 0,7 АЕК;
он жастан он сегіз жасқа дейінгі психоневрологиялық патологиясымен мүгедектігі бар балалар және он жастан он сегіз жасқа дейінгі тірек-қимыл аппараты бұзылған мүгедектігі бар балалар үшін 0,9 АЕК.
Жартылай стационар жағдайында тамақтану күн сайын айдың жұмыс күндері мына мөлшерде беріледі:
он сегіз жастан асқан психоневрологиялық ауруларымен мүгедектігі бар адамдар, егде жасына байланысты өзіне-өзі күтім жасай алмайтын адамдар және 1 және 2-топтағы мүгедектігі бар адамдар үшін 0,7 АЕК;
бір жарым жастан он жасқа дейінгі психоневрологиялық патологиясымен мүгедектігі бар балалар және бір жарым жастан он жасқа дейінгі тірек-қимыл аппараты бұзылған мүгедектігі бар балалар үшін 0,4 АЕК;
психоневрологиялық патологиясы бар мүгедектігі бар балалар және тірек-қимыл аппараты бұзылған он жастан он сегіз жасқа дейінгі мүгедектігі бар балалар үшін 0,5 АЕК.
Уақытша болу жағдайында тамақтану күн сайын, бірақ ұзақтығы 1 жылдан аспайтын кезеңге 0,5 АЕК мөлшерінде беріледі;
Көрсетілген тамақтану шығыстарының мөлшері шығыстардың ең төменгі деңгейін айқындайды. Жергілікті атқарушы органдар өңірлік, климаттық, маусымдық факторларды ескере отырып, жергілікті бюджет қаражаты есебінен қосымша шығыстарды көздеуге құқылы.
М2 – дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарға арналған шығыстар айына бір қызмет алушыға есептегенде 0,1 АЕК құрайды;
М3 – әлеуметтік-педагогикалық қызметтерге байланысты шығыстар айына бір қызмет алушыға есептегенде 0,3 АЕК құрайды;
М4 – айына әлеуметтік-еңбек қызметтерін көрсету кезінде қажетті тауарлар мен материалдарға арналған шығыстар айына 0,1 АЕК құрайды.
6. Стационар, жартылай стационар, үйде қызмет көрсету және уақытша болу жағдайында көрсетілетін қызметтердің құнын есептеу қызметтерді көрсететін мамандардың еңбегіне ақы төлеуге жұмсалатын шығыстар негізінде, сондай-ақ оларды көрсету ұзақтығы мен кезеңділігі ескеріле отырып жүзеге асырылады.

в условиях стационара – 365 дней (в високосных годах – 366 дней);
в условиях полустационара – рабочие дни;
в условиях временного пребывания – не более года.
Питание в условиях стационара предоставляется ежедневно в течение года в размерах:
для лиц не способных к самостоятельному обслуживанию в связи с преклонным возрастом и лиц с инвалидностью 1 и 2 групп 0,8 МРП;
для лиц с инвалидностью старше восемнадцати лет с психоневрологическими заболеваниями 0,9 МРП;
для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями от трех до десяти лет и детей с инвалидностью с нарушениями опорно-двигательного аппарата от трех до десяти лет 0,7 МРП;
для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями от десяти до восемнадцати лет и детей с инвалидностью с нарушениями опорно-двигательного аппарата от десяти до восемнадцати лет 0,9 МРП.
Питание в условиях полустационара предоставляется ежедневно рабочие дни месяца в размерах:
для лиц с инвалидностью старше восемнадцати лет с психоневрологическими заболеваниями, лиц не способных к самостоятельному обслуживанию в связи с преклонным возрастом и лиц с инвалидностью 1 и 2 групп 0,7 МРП;
для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями от полутора до десяти лет и детей с инвалидностью с нарушениями опорно-двигательного аппарата от полутора до десяти лет 0,4 МРП;
для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями и детей с инвалидностью с нарушениями опорно-двигательного аппарата от десяти до восемнадцати лет 0,5 МРП.
Питание в условиях временного пребывания предоставляется ежедневно, но продолжительностью не более 1 года в размере 0,5 МРП;
Указанные размеры на питание определяют минимальный уровень расходов. Местные исполнительные органы вправе предусматривать дополнительные расходы за счет средств местного бюджета с учетом региональных, климатических, сезонных факторов.
М2 – расходы на лекарственные средства и медицинские изделия в расчете на одного получателя услуг в месяц составляют 0,1 МРП;
М3 – расходы, связанные с социально-педагогическими услугами, в расчете на одного получателя услуг в месяц составляют 0,3 МРП;
М4 – расходы на товары и материалы, необходимые при оказании социально-трудовых услуг в месяц, составляют 0,1 МРП.
6. Расчет стоимости оказываемых услуг, предоставляемых в условиях стационара, полустационара, на дому и временного пребывания осуществляется на основе расходов на оплату труда специалистов, оказывающих специальные социальные услуги, с учетом продолжительности и периодичности их предоставления.

Бұл ретте көрсетілетін қызметтердің құнын есептеу формулалары осы Әдістемеге 1, 2, 3 және 4 – қосымшаларда айқындалған.
7. Үстеме компонент формула бойынша есептеледі:
Tүст = Fәбп+ Fшққп + Sқ + H + Z+W+ Sж,
мұндағы:
Fәбп – әкімшілік-басқару персоналының еңбегіне ақы төлеу қоры бекітілген ең төменгі штат нормативтеріне сәйкес формула бойынша есептеледі:
Fәбп = (ДОәбп * ks * ke1+ R+ БДО*Доу4 + ДОәбп *(Доу5 + Доу6 + Доу7))* sno* mp + (ДОәбп1 немесе ДОәбп2)/12,
мұндағы:
ДОәбп – әкімшілік-басқару персоналының айына лауазымдық жалақысының сомасы/g;
Fшққп – бекітілген ең төменгі штат нормативтеріне сәйкес шаруашылық-қызмет көрсетуші персоналдың еңбегіне ақы төлеу қоры мына формула бойынша есептеледі:
Fшққп = (ДОшққп * ke1 + R+ БДО*(Доу4 + Доу8) + ДОшққп * (Доу6 + Доу7) + Нol + N) *sno*mp +(ДОшққп1 немесе ДОшққп 2)/12,
мұндағы:
ДОшққп – шаруашылық-қызмет көрсету персоналы жұмыскерлерінің айына лауазымдық жалақыларының сомасы/g;
Sтв – өңірдегі неғұрлым өзекті ресми орташа статистикалық бағаларды ескере отырып, қатты мүкәммалға арналған шығыстар бір қызмет алушыға айына 0,4 АЕК құрайды;
Н – бір ұйымға дезинфекциялау құралдарын тұтыну нормаларына сәйкес дезинфекциялық құралдарға арналған шығыстар.
Бір қызмет алушыға кеткен шығыс ұйымға шаққандағы дезинфекциялау құралдарының нормасының g қатынасымен есептеледі.
Дезинфекциялау құралдарын тұтыну нормасы:
стационарлық үлгідегі ұйымдар үшін айына 5 АЕК;
жартылай стационарлық үлгідегі ұйымдар үшін айына 4 АЕК құрайды;
Z-қамтамасыз ететін цифрлық жүйелерді сүйемелдеу бойынша шығыстар арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету процестерін автоматтандыру. Шығындар штаттық нормативтерде көзделген негізде есептеледі есеп жүргізу талап етілетін ұйым қызметкерлерінің саны жазбалар, әр қызметкерге айына 0,67 АЕК құрайды. Бір қызмет алушыға g арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету процесстерін автоматтандыруды қамтамасыз ететін цифрлық жүйелерді сүйемелдеге арналған шығандардың жалпы сомасының арақатынасы есептеледі.
W – өңірдегі неғұрлым өзекті ресми орташа статистикалық бағаларды ескере отырып, жанар-жағармай материалдарын тұтыну нормативтері бойынша жанар-жағармай материалдарына және 1 көлік құралына шығыстар 42 АЕК-тен аспайды. Бір қызмет алушы үшін тұтыну 1 көлік құралына жанар-жағармайдың жалпы құнының g қатынасымен есептеледі;
Sм – өңірдегі неғұрлым өзекті ресми орташа статистикалық бағаларды ескере отырып, бір қызмет алушыға арналған жұмсақ мүкәммалға арналған шығыстар:
стационарлық үлгідегі ұйымдарда:

При этом формулы расчета стоимости оказываемых услуг определены приложениями 1, 2, 3 и 4 к настоящей Методике.
7. Накладной компонент рассчитывается по формуле:
Tнакл = FАУП+ FХОП + Sтв + H + Z+W+ Sм,
где:
FАУП – фонд оплаты труда административно-управленческого персонала, согласно утвержденным минимальным штатным нормативам, рассчитывается по формуле:
FАУП = (ДОАУП * ks * ke1+ R+ БДО*Доу4 + ДОАУП *(Доу5 + Доу6 + Доу7)) * sno* mp + (ДОАУП1 или ДОАУП2)/12,
где:
ДОАУП – сумма должностных окладов административно-управленческого персонала в месяц/ g;
FХОП – фонд оплаты труда хозяйственно-обслуживающего персонала, согласно утвержденным минимальным штатным нормативам, исчисляется по формуле:
FХОП = (ДОХОП * ke1 + R+ БДО*(Доу4 + Доу8) + ДОХОП * (Доу6 + Доу7) + Нol + N) *sno*mp +(ДОХОП1 или ДОХОП2)/12,
где:
ДОХОП – сумма должностных окладов работников хозяйственно-обслуживающего персонала в месяц/ g;
Sтв – расходы на твердый инвентарь с учетом наиболее актуальных официальных среднестатистических цен в регионе и составляют 0,4 МРП в месяц на одного получателя услуг;
H – расходы на дезинфицирующие средства, согласно нормам расхода дезинфицирующих средств, на одну организацию.
Расход на одного получателя услуг рассчитывается соотношением нормы дезинфицирующих средств на организацию на g.
Норма расхода дезинфицирующих средств составляет:
5 МРП в месяц на организацию стационарного типа;
4 МРП в месяц на организацию полустационарного типа;
Z – расходы по сопровождению цифровых систем, обеспечивающих автоматизацию процессов оказания специальных социальных услуг. Расходы рассчитываются на основе предусмотренного штатными нормативами количества работников организации, для которых требуется ведение учетных записей, и составляют 0,67 МРП в месяц на каждого работника. На одного получателя услуг рассчитывается соотношением общей суммы затрат на сопровождение цифровых систем, обеспечивающих автоматизацию процессов оказания специальных социальных услуг на g;
W – расходы на горюче-смазочные материалы согласно нормам расходов горюче-смазочных материалов с учетом наиболее актуальных официальных среднестатистических цен в регионе и составляют не более 42 МРП на 1 автотранспортное средство. На одного получателя услуг расход рассчитывается соотношением общей суммы затрат на горюче-смазочные материалы 1 автотранспортного средства на g;
Sм – расходы на мягкий инвентарь на одного получателя услуг с учетом наиболее актуальных официальных среднестатистических цен в регионе и составляют:
в организациях стационарного типа:

егде жасына байланысты өзіне-өзі күтім жасай алмайтын адамдар және 1 және 2-топтағы мүгедектігі бар адамдар, психоневрологиялық аурулары бар он сегіз жастан асқан мүгедектігі бар адамдар үшін 0,7 АЕК;
үш жастан он сегіз жасқа дейінгі психоневрологиялық патологиясы бар мүгедектігі бар балалар және тірек-қимыл аппараты бұзылған үш жастан он сегіз жасқа дейінгі мүгедектігі бар балалар үшін 0,7 АЕК;
жартылай стационарлық үлгідегі ұйымдарда:
егде жасына байланысты өзіне-өзі күтім жасай алмайтын адамдар және 1 және 2-топтағы мүгедектігі бар адамдар, психоневрологиялық аурулары бар он сегіз жастан асқан мүгедектігі бар адамдар үшін 0,3 АЕК;
үш жастан он сегіз жасқа дейінгі психоневрологиялық патологиясы бар мүгедектігі бар балалар және тірек-қимыл аппараты бұзылған үш жастан он сегіз жасқа дейінгі мүгедектігі бар балалар үшін 0,3 АЕК;
уақытша болу ұйымдарына 1,2 АЕК.
8. Мемлекеттік емес сектор субъектілері үшін тарифтерді есептеу өңірдегі неғұрлым өзекті ресми орташа статистикалық бағаларды ескере отырып, арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету стандарттарымен және коммуналдық қызметтерді тұтыну нормативтерімен айқындалатын көлемдер мен шектерде ғимаратты (үй-жайды) және коммуналдық қызметтерді жалға алуға арналған шығыстарды да қамтиды.
9. Жергілікті атқарушы органдардың шешімі бойынша құрылған субъектілер үшін тарифке енгізілмеген ғимарат пен жабдықты күтіп-ұстау, коммуналдық қызметтер, қосымша штаттар бойынша шығыстар жергілікті бюджет қаражаты есебінен қаржыландырылуға жатады.
10. Коммуналдық қызметтер шығындары:
стационар, уақытша болу жағдайында:
Ақмола, Қарағанды, Қостанай, Солтүстік Қазақстан, Шығыс Қазақстан, Павлодар, Абай облыстары және Астана қаласы үшін 3,6 АЕК;
Алматы, Жетісу, Қызылорда, Жамбыл, Түркістан облыстары, Алматы және Шымкент қалалары үшін 3,1 АЕК;
Маңғыстау, Ақтөбе, Атырау, Ұлытау, Батыс Қазақстан облыстары үшін 3,4 АЕК;
жартылай стационар, үйде қызмет көрсету бөлімшелері жағдайында:
Ақмола, Қарағанды, Қостанай, Солтүстік Қазақстан, Шығыс Қазақстан, Павлодар, Абай облыстары және Астана қаласы үшін 0,67 АЕК;
Алматы, Жетісу, Қызылорда, Жамбыл, Түркістан облыстары, Алматы және Шымкент қалалары үшін 0,6 АЕК;
Маңғыстау, Ақтөбе, Атырау, Ұлытау, Батыс Қазақстан облыстары үшін 0,6 АЕК.
Коммуналдық қызметтерге арналған көрсетілген мөлшерлер шығыстардың ең төменгі деңгейін айқындайды. Жергілікті атқарушы органдар өңірлік, климаттық, маусымдық факторларды ескере отырып, жергілікті бюджет қаражаты есебінен қосымша шығыстарды көздеуге құқылы.

для лиц не способных к самостоятельному обслуживанию в связи с преклонным возрастом и лиц с инвалидностью 1 и 2 групп, лиц с инвалидностью старше восемнадцати лет с психоневрологическими заболеваниями 0,7 МРП;
для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями от трех до восемнадцати лет и детей с инвалидностью с нарушениями опорно-двигательного аппарата от трех до восемнадцати лет 0,7 МРП;
в организациях полустационарного типа:
для лиц не способных к самостоятельному обслуживанию в связи с преклонным возрастом и лиц с инвалидностью 1 и 2 групп, лиц с инвалидностью старше восемнадцати лет с психоневрологическими заболеваниями 0,3 МРП;
для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями от трех до восемнадцати лет и детей с инвалидностью с нарушениями опорно-двигательного аппарата от трех до восемнадцати лет 0,3 МРП;
в организациях временного пребывания 1,2 МРП.
8. Расчет тарифов для субъектов негосударственного сектора также включает расходы на аренду здания (помещения) и коммунальные услуги в объемах и пределах, определяемых стандартами оказания специальных социальных услуг и нормативами потребления коммунальных услуг, с учетом наиболее актуальных официальных среднестатистических цен в регионе.
9. Расходы по содержанию здания и оборудования, коммунальным услугам, дополнительным штатам, не включенным в тариф для субъектов, созданных по решению местных исполнительных органов, подлежат финансированию за счет средств местного бюджета.
10. Расходы на коммунальные услуги составляют:
в условиях стационара, временного пребывания:
для областей Акмолинской, Карагандинской, Костанайской, Северо-Казахстанской, Восточно-Казахстанской, Павлодарской, Абай и города Астана 3,6 МРП;
для областей Алматинская, Жетісу, Кызылординская, Жамбылская, Туркестанская, городов Алматы и Шымкент 3,1 МРП;
для областей Мангыстауская, Актюбинская, Атырауская, Ұлытау, Западно-Казахстанская 3,4 МРП;
в условиях полустационара, отделений обслуживания на дому:
для областей Акмолинской, Карагандинской, Костанайской, Северо-Казахстанской, Восточно-Казахстанской, Павлодарской, Абай и города Астана 0,67 МРП;
для областей Алматинская, Жетісу, Кызылординская, Жамбылская, Туркестанская, городов Алматы и Шымкент 0,6 МРП;
для областей Мангыстауская, Актюбинская, Атырауская, Ұлытау, Западно-Казахстанская 0,6 МРП.
Указанные размеры на коммунальные услуги определяют минимальный уровень расходов. Местные исполнительные органы вправе предусматривать дополнительные расходы за счет средств местного бюджета с учетом региональных, климатических, сезонных факторов.

11. Ғимаратты (үй-жайды) жалға алу шығындары мыналарды құрайды:
Республикалық маңызы бар қалалар үшін бір шаршы метр үшін кемінде 1,2 АЕК;
облыстық маңызы бар қалалар үшін бір шаршы метр үшін 0,7 АЕК;
аудан орталықтары үшін шаршы метріне 0,6 АЕК.
Ғимаратты (үй-жайды) жалға алуға арналған көрсетілген мөлшерлер шығыстардың ең төменгі деңгейін айқындайды. Жергілікті атқарушы органдар өңірлік, климаттық, маусымдық факторларды ескере отырып, жергілікті бюджет қаражаты есебінен қосымша шығыстарды көздеуге құқылы.
Арнаулы әлеуметтік
қызметтерге тарифтерді
қалыптастыру Әдістемесіне
1-қосымша
Стационар жағдайында көрсетілетін қызметтердің құнын есептеу формулалары
Қызметтер (стационар)
Мамандар
Мамандарды мыналарға жатқызу "Fқызметкер" және "Тқызметкер"
жылына іс-шаралар саны (K)
ұзақтығы (P), минуттан аспайды
еңбек минутының құны (1MT)
бір жылдағы құны (G)
бір күннің құны (1ДТ)
1
тырнақтарды алу
Палатадағы санитар
Fқызметкер
1 ДТ* жылдағы жұмыс күндерінің саны
1ДТ = (ДО*ks* ke1 + R + БДО *( Доу1+Доу4 ) + ДО*(Доу5 + Доу6+Доу7) + Нol + N)* sno* mp)*12 /жылдағы жұмыс күндерінің саны
Ваннашы-санитар
Тқызметкер
аптасына 1 реттен артық емес
15
1MT = (ДО *ks* ke1 + R + БДО *( Доу1+Доу4 ) + ДО*(Доу5 + Доу6+Доу7) + Нol + N)* sno* mp*12/жылдағы жұмыс күндерінің саны/жұмыс күніндегі минуттар саны
K*P*1MT
G/365
2
сақал мен мұртты қыру (еркектерге)
Палатадағы санитар
Fқызметкер
1 ДТ* жылдағы жұмыс күндерінің саны
1ДТ = (ДО*ks* ke1 + R + БДО *( Доу1+Доу4 ) + ДО*(Доу5 + Доу6+Доу7) + Нol + N)* sno* mp)*12 /жылдағы жұмыс күндерінің саны
Шаштараз
Тқызметкер
аптасына 1 реттен артық емес
15
1MT = (ДО *ks* ke1 + R + (БДО * Доу1 ) + ДО*(Доу5 + Доу6+Доу7) + Нol + N)* sno* mp*12 /жылдағы жұмыс күндерінің саны/жұмыс күніндегі минуттар саны
K*P*1MT
G/365
3
шаштараз қызметтерін көрсету (кәдімгі шаштаразда қызмет көрсету қиын немесе мүмкін емес қызмет алушылар үшін)
Шаштараз
Тқызметкер
айына 2 реттен артық емес
90
1MT = (ДО *ks* ke1 + R + БДО * (Доу1 ) + ДО*(Доу5 + Доу6+Доу7) + Нol + N)* sno* mp*12/жылдағы жұмыс күндерінің саны/жұмыс күніндегі минуттар саны
K*P*1MT
G/365
4
санитариялық-гигиеналық талаптарға сәйкес өмір сүру жағдайларын сақтау
Палатадағы санитар
Fқызметкер
1 ДТ* жылдағы жұмыс күндерінің саны
1ДТ = (ДО *ks* ke1 + R + БДО *(Доу1+Доу4 ) + ДО*(Доу5 + Доу6+Доу7) + Нol + N)* sno* mp)*12 /жылдағы жұмыс күндерінің саны
Санитар (-тазалаушы)
Fқызметкер
1 ДТ* жылдағы жұмыс күндерінің саны
1ДТ = (ДО*ks* ke1 + R + БДО *( Доу1+Доу4 ) + ДО*(Доу5 + Доу6+Доу7) + Нol + N)* sno* mp)*12 /жылдағы жұмыс күндерінің саны
Ваннашы-санитар
Тқызметкер
күніне 1 реттен артық емес
3
1MT = (ДО*ks* ke1 + R + БДО*( Доу1+Доу4 ) + ДО*(Доу5 + Доу6+Доу7) + Нol + N)* sno* mp*12/жылдағы жұмыс күндерінің саны/жұмыс күніндегі минуттар саны
K*P*1MT
G/365
Күтім жөніндегі санитар (полиативті көмек палаталарында)
Fқызметкер
1 ДТ* жылдағы жұмыс күндерінің саны
1ДТ = (ДО*ks* ke1 + R + БДО *( Доу1+Доу4 ) + ДО*(Доу5 + Доу6+Доу7) + Нol + N)* sno* mp)*12 /жылдағы жұмыс күндерінің саны
5
тағамдарды дайындау, оның ішінде диеталық
Диеталық тамақ жөніндегі мейіргер
Fқызметкер
1 ДТ*
жылдағы жұмыс күндерінің саны
1ДТ = (ДО*ks* ke1 + R + БДО*( Доу1+Доу4 ) + ДО*(Доу5 + Доу6+Доу7) + Нol + N)* sno* mp)*12 /жылдағы жұмыс күндерінің саны
бас аспазшы
Fқызметкер
1 ДТ* жылдағы жұмыс күндерінің саны
1ДТ = (ДО*ks* ke1 + R + БДО*( Доу1+Доу4 ) + ДО*(Доу5 + Доу6+Доу7) + Нol + N)* sno* mp)*12 /жылдағы жұмыс күндерінің саны
аспазшы
Fқызметкер
1 ДТ* жылдағы жұмыс күндерінің саны
1ДТ = (ДО*ks* ke1 + R + БДО *( Доу1+Доу4 ) + ДО*(Доу5 + Доу6+Доу7) + Нol + N)* sno* mp)*12 /жылдағы жұмыс күндерінің саны
ыдыс-аяқ жуушы
Fқызметкер
1 ДТ* жылдағы жұмыс күндерінің саны
1ДТ = (ДО*ks* ke1 + R + БДО*( Доу1+Доу4 ) + ДО*(Доу5 + Доу6+Доу7) + Нol + N)* sno* mp)*12 /жылдағы жұмыс күндерінің саны
Жеміс-көкөніс және картоп тазалаушы
Fқызметкер
1 ДТ* жылдағы жұмыс күндерінің саны
1ДТ = (ДО*ks* ke1 + R + БДО*( Доу1+Доу4 ) + ДО*(Доу5 + Доу6+Доу7) + Нol + N)* sno* mp)*12 /жылдағы жұмыс күндерінің саны
нан кесуші, асхана жұмысшысы
Fқызметкер
1 ДТ* жылдағы жұмыс күндерінің саны
1ДТ = (ДО*ks* ke1 + R + БДО*( Доу1+Доу4 ) + ДО*(Доу5 + Доу6+Доу7) + Нol + N)* sno* mp)*12 /жылдағы жұмыс күндерінің саны
буфетші
Fқызметкер
1 ДТ* жылдағы жұмыс күндерінің саны
1ДТ = (ДО*ks* ke1 + R + БДО *( Доу1+Доу4 ) + ДО*(Доу5 + Доу6+Доу7) + Нol + N)* sno* mp)*12 /жылдағы жұмыс күндерінің саны
6
киім, аяқ киім, төсек-орын жабдықтарын, жеке гигиена заттарын беру
Палатадағы санитар
Fқызметкер
1 ДТ* жылдағы жұмыс күндерінің саны
1ДТ = (ДО*ks* ke1 + R + БДО*( Доу1+Доу4 ) + ДО*(Доу5 + Доу6+Доу7) + Нol + N)* sno* mp)*12 /жылдағы жұмыс күндерінің саны
Шаруашылық бикесі
Fқызметкер
1 ДТ* жылдағы жұмыс күндерінің саны
1ДT = (ДО*ks* ke1 + R + ДО*(Доу6+ Доу7) + Нol + N)* sno* mp)*12/жылдағы жұмыс күндерінің саны
Күтім жөніндегі санитар (полиативті көмек палаталарында)
Fқызметкер
1 ДТ* жылдағы жұмыс күндерінің саны
1ДТ = (ДО*ks* ke1 + R + БДО*( Доу1+Доу4 ) + ДО*(Доу5 + Доу6+Доу7) + Нol + N)* sno* mp)*12 /жылдағы жұмыс күндерінің саны
7
қатты мүкәммалды және техникалық қосалқы (орнын толтырушы) құралдар мен арнаулы жүріп-тұру құралдарын беру
Палатадағы санитар
Fқызметкер
1 ДТ* жылдағы жұмыс күндерінің саны
1ДТ = (ДО*ks* ke1 + R + БДО*( Доу1+Доу4 ) + ДО*(Доу5 + Доу6+Доу7) + Нol + N)* sno* mp)*12 /жылдағы жұмыс күндерінің саны
Шаруашылық бикесі
Fқызметкер
1 ДТ* жылдағы жұмыс күндерінің саны
1ДT = (ДО*ks* ke1 + R + ДО*(Доу6+ Доу7) + Нol + N)* sno* mp)*12/жылдағы жұмыс күндерінің саны
8
гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету (сабын, жуғыш заттар және басқа гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету)
Шаруашылық бикесі
Fқызметкер
1 ДТ* жылдағы жұмыс күндерінің саны
1ДT = (ДО*ks* ke1 + R + ДО*(Доу6+ Доу7) + Нol + N)* sno* mp)*12/жылдағы жұмыс күндерінің саны
9
тұрмыстық қызмет көрсетумен (іш киімді, киімді, төсек-орын жабдықтарын жуу, кептіру, үтіктеу, зарарсыздандыру) қамтамасыз ету
Шаруашылық бикесі
Fқызметкер
1 ДТ* жылдағы жұмыс күндерінің саны
1ДT = (ДО*ks* ke1 + R + ДО*(Доу6+ Доу7) + Нol + N)* sno* mp)*12/жылдағы жұмыс күндерінің саны
Киім мен іш киімді жуу жөніндегі машинист
Fқызметкер
1 ДТ* жылдағы жұмыс күндерінің саны
1ДT = (ДО *ks* ke1 + R + (БДО * Доу4) + ДО*(Доу6+Доу7) + Нol + N)* sno* mp)*12 /жылдағы жұмыс күндерінің саны
Палатадағы санитар
Fқызметкер
1 ДТ* жылдағы жұмыс күндерінің саны
1ДТ = (ДО*ks* ke1 + R + БДО *(Доу1+Доу4 ) + ДО*(Доу5 + Доу6+Доу7) + Нol + N)* sno* mp)*12 /жылдағы жұмыс күндерінің саны
Күту жөніндегі санитар (паллиативтік көмек палаталарында)
Fқызметкер
1 ДТ* жылдағы жұмыс күндерінің саны
1ДТ = (ДО*ks* ke1 + R + БДО *( Доу1+Доу4 ) + ДО*(Доу5 + Доу6+Доу7) + Нol + N)* sno* mp)*12 /жылдағы жұмыс күндерінің саны
10
қалалық телефон байланысы қызметтерін ұсыну
Әлеуметтік жұмыс жөніндегі маман
Тқызметкер
аптасына 1 реттен артық емес
5
1MT = (ДО*ks* ke1 + R + (БДО* Доу1 ) + ДО*(Доу5 + Доу6) + Нol + N)* sno* mp*12 /жылдағы жұмыс күндерінің саны/жұмыс күніндегі минуттар саны
K*P*1MT
G/365
11
көрсетілетін қызметтерді алушылар үшін азық-түлік өнімдерін, азық-түлік және көтерме емес тауарларды сатып алу және жеткізу
Әлеуметтік жұмыс жөніндегі маман
Тқызметкер
аптасына 1 реттен артық емес
10
1MT = (ДО*ks* ke1 + R + (БДО* Доу1 ) + ДО*(Доу5 + Доу6) + Нol + N)* sno* mp*12 /жылдағы жұмыс күндерінің саны/жұмыс күніндегі минуттар саны
K*P*1MT
G/365
12
хаттарды жазуға және оқуға көмек көрсету
Әлеуметтік жұмыс жөніндегі маман
Тқызметкер
жылына 2 реттен артық емес
15
1MT = (ДО*ks* ke1 + R + (БДО* Доу1 ) + ДО*(Доу5 + Доу6) + Нol + N)* sno* mp*12 /жылдағы жұмыс күндерінің саны/жұмыс күніндегі минуттар саны
K*P*1MT
G/365
13
көрсетілетін қызметтерді алушыларды емдеу, оңалту, оқыту, көрсетілетін қызметтерді алушылардың мәдени және бос уақытты өткізу іс-шараларына қатысуы үшін тасымалдау бойынша көлік қызметтерін ұсыну
Жүргізуші (сыныпқа байланысты)
Fқызметкер
1 ДТ* жылдағы жұмыс күндерінің саны

11. Расходы на аренду здания (помещения) составляют:
для городов республиканского значения не менее 1,2 МРП за квадратный метр;
для городов областного значения 0,7 МРП за квадратный метр;
для районных центров 0,6 МРП за квадратный метр.
Указанные размеры на аренду здания (помещения) определяют минимальный уровень расходов. Местные исполнительные органы вправе предусматривать дополнительные расходы за счет средств местного бюджета с учетом региональных, климатических, сезонных факторов.
Приложение 1
к Методике формирования
тарифов на специальные
социальные услуги
Формулы расчета стоимости оказываемых услуг в условиях стационара
Услуги (стационар)
Специалисты
Отнесение специалистов к "Fсотрудник" и "Tсотрудник"
кол-во мероприятий в год (K)
продолжительность (P), не более (мин)
стоимость минуты труда (1MT)
стоимость в год (G)
стоимость в день (1ДТ)
1
стричь ногти
Санитарка палатная
Fсотрудник
1ДT*количество рабочих дней в году
1ДT = (ДО *ks* ke1 + R + БДО *(Доу1+Доу4) + ДО*(Доу5 + Доу6+Доу7) + Нol + N)* sno* mp)*12 /количество рабочих дней в году
Санитарка-ваннщица
Tсотрудник
не более 1 раза в неделю
15
1MT = (ДО *ks* ke1 + R + БДО *(Доу1+Доу4 ) + ДО*(Доу5 + Доу6+Доу7) + Нol + N)* sno* mp*12/количество рабочих дней в году/количество минут за рабочий день
K*P*1MT
G/365
2
брить бороду и усы (мужчинам)
Санитарка палатная
Fсотрудник
1ДT*количество рабочих дней в году
1ДT = (ДО *ks* ke1 + R + БДО *( Доу1+Доу4 ) + ДО*(Доу5 + Доу6+Доу7) + Нol + N)* sno* mp)*12 /количество рабочих дней в году
Парикмахер
Tсотрудник
не более 1 раза в неделю
15
1MT = (ДО *ks* ke1 + R + (БДО * Доу1 ) + ДО*(Доу5 + Доу6+Доу7) + Нol + N)* sno* mp*12 /количество рабочих дней в году/количество минут за рабочий день
K*P*1MT
G/365
3
оказание парикмахерских услуг (для получателей услуг, обслуживание которых в обычных парикмахерских затруднено или невозможно)
Парикмахер
Tсотрудник
не более 2 раза в месяц
90
1MT = (ДО *ks* ke1 + R + БДО * (Доу1 ) + ДО*(Доу5 + Доу6+Доу7) + Нol + N)* sno* mp*12/количество рабочих дней в году/количество минут за рабочий день
K*P*1MT
G/365
4
поддержание условий проживания в соответствии с санитарно-гигиеническими требованиями
Санитарка палатная
Fсотрудник
1ДT*количество рабочих дней в году
1ДT = (ДО *ks* ke1 + R + БДО *( Доу1+Доу4 ) + ДО*(Доу5 + Доу6+Доу7) + Нol + N)* sno* mp)*12 /количество рабочих дней в году
Санитарка(-уборщица)
Fсотрудник
1ДT*количество рабочих дней в году
1ДT = (ДО *ks* ke1 + R + БДО *( Доу1+Доу4 ) + ДО*(Доу5 + Доу6+Доу7) + Нol + N)* sno* mp)*12 /количество рабочих дней в году
Санитарка-ваннщица
Tсотрудник
не более 1 раза в день
3
1MT = (ДО *ks* ke1 + R + БДО *( Доу1+Доу4 ) + ДО*(Доу5 + Доу6+Доу7) + Нol + N)* sno* mp*12/количество рабочих дней в году/количество минут за рабочий день
K*P*1MT
G/365
Санитарка по уходу (в палатах паллиативной помощи)
Fсотрудник
1ДT*количество рабочих дней в году
1ДT = (ДО *ks* ke1 + R + БДО *( Доу1+Доу4 ) + ДО*(Доу5 + Доу6+Доу7) + Нol + N)* sno* mp)*12 /количество рабочих дней в году
5
приготовление питания, включая диетическое
Медицинская сестра по диетическому питанию
Fсотрудник
1ДT*количество рабочих дней в году
1ДT = (ДО *ks* ke1 + R + БДО *( Доу1+Доу4 ) + ДО*(Доу5 + Доу6+Доу7) + Нol + N)* sno* mp)*12 /количество рабочих дней в году
шеф-повар
Fсотрудник
1ДT*количество рабочих дней в году
1ДT = (ДО *ks* ke1 + R + БДО *( Доу1+Доу4 ) + ДО*(Доу5 + Доу6+Доу7) + Нol + N)* sno* mp)*12 /количество рабочих дней в году
повар
Fсотрудник
1ДT*количество рабочих дней в году
1ДT = (ДО *ks* ke1 + R + БДО *( Доу1+Доу4 ) + ДО*(Доу5 + Доу6+Доу7) + Нol + N)* sno* mp)*12 /количество рабочих дней в году
мойщик посуды
Fсотрудник
1ДT*количество рабочих дней в году
1ДT = (ДО *ks* ke1 + R + БДО *( Доу1+Доу4 ) + ДО*(Доу5 + Доу6+Доу7) + Нol + N)* sno* mp)*12 /количество рабочих дней в году
чистильщик плодоовощей и картофеля
Fсотрудник
1ДT*количество рабочих дней в году
1ДT = (ДО *ks* ke1 + R + БДО *( Доу1+Доу4 ) + ДО*(Доу5 + Доу6+Доу7) + Нol + N)* sno* mp)*12 /количество рабочих дней в году
резчик хлеба, рабочий кухни
Fсотрудник
1ДT*количество рабочих дней в году
1ДT = (ДО *ks* ke1 + R + БДО *( Доу1+Доу4 ) + ДО*(Доу5 + Доу6+Доу7) + Нol + N)* sno* mp)*12 /количество рабочих дней в году
буфетчица
Fсотрудник
1ДT*количество рабочих дней в году
1ДT = (ДО *ks* ke1 + R + БДО *( Доу1+Доу4 ) + ДО*(Доу5 + Доу6+Доу7) + Нol + N)* sno* mp)*12 /количество рабочих дней в году
6
предоставление одежды, обуви, постельного белья, предметов личной гигиены
Санитарка палатная
Fсотрудник
1ДT*количество рабочих дней в году
1ДT = (ДО *ks* ke1 + R + БДО *( Доу1+Доу4 ) + ДО*(Доу5 + Доу6+Доу7) + Нol + N)* sno* mp)*12 /количество рабочих дней в году
Сестра-хозяйка
Fсотрудник
1ДT*количество рабочих дней в году
1ДT = (ДО *ks* ke1 + R + ДО*(Доу6 + Доу7) + Нol + N)* sno* mp)*12 /количество рабочих дней в году
Санитарка по уходу (в палатах паллиативной помощи)
Fсотрудник
1ДT*количество рабочих дней в году
1ДT = (ДО *ks* ke1 + R + БДО *( Доу1+Доу4 ) + ДО*(Доу5 + Доу6+Доу7) + Нol + N)* sno* mp)*12 /количество рабочих дней в году
7
предоставление твердого инвентаря и технических вспомогательных (компенсаторных) средств и специальных средств передвижения
Санитарка палатная
Fсотрудник
1ДT*количество рабочих дней в году
1ДT = (ДО *ks* ke1 + R + БДО *( Доу1+Доу4 ) + ДО*(Доу5 + Доу6+Доу7) + Нol + N)* sno* mp)*12 /количество рабочих дней в году
Сестра-хозяйка
Fсотрудник
1ДT*количество рабочих дней в году
1ДT = (ДО *ks* ke1 + R + ДО*(Доу6 + Доу7) + Нol + N)* sno* mp)*12 /количество рабочих дней в году
8
обеспечение средствами гигиены (предоставление мыла, моющих средств и иных гигиенических принадлежностей)
Сестра-хозяйка
Fсотрудник
1ДT*количество рабочих дней в году
1ДT = (ДО *ks* ke1 + R + ДО*(Доу6 + Доу7) + Нol + N)* sno* mp)*12 /количество рабочих дней в году
9
обеспечение бытовым обслуживанием (стирка, сушка, глаженье, дезинфекция нательного белья, одежды, постельных принадлежностей)
Сестра-хозяйка
Fсотрудник
1ДT*количество рабочих дней в году
1ДT = (ДО *ks* ke1 + R + ДО*(Доу6 + Доу7) + Нol + N)* sno* mp)*12 /количество рабочих дней в году
Машинист по стирке одежды и белья
Fсотрудник
1ДT*количество рабочих дней в году
1ДT = (ДО *ks* ke1 + R + ДО*(Доу6 + Доу7) + Нol + N)* sno* mp)*12 /количество рабочих дней в году
Санитарка палатная
Fсотрудник
1ДT*количество рабочих дней в году
1ДT = (ДО *ks* ke1 + R + БДО *( Доу1+Доу4 ) + ДО*(Доу5 + Доу6+Доу7) + Нol + N)* sno* mp)*12 /количество рабочих дней в году
Санитарка по уходу (в палатах паллиативной помощи)
Fсотрудник
1ДT*количество рабочих дней в году
1ДT = (ДО *ks* ke1 + R + БДО *( Доу1+Доу4 ) + ДО*(Доу5 + Доу6+Доу7) + Нol + N)* sno* mp)*12 /количество рабочих дней в году
10
предоставление услуг городской телефонной связи
Специалист по социальной работе
Tсотрудник
не более 1 раза в неделю
5
1MT = (ДО *ks* ke1 + R + (БДО * Доу1 ) + ДО*(Доу5 + Доу6) + Нol + N)* sno* mp*12 /количество рабочих дней в году/количество минут за рабочий день
K*P*1MT
G/365
11
покупка и доставка продуктов питания, продовольственных и непродольственных товаров для получателей услуг
Специалист по социальной работе
Tсотрудник
не более 1 раза в неделю
10
1MT = (ДО *ks* ke1 + R + (БДО * Доу1 ) + ДО*(Доу5 + Доу6) + Нol + N)* sno* mp*12 /количество рабочих дней в году/количество минут за рабочий день
K*P*1MT
G/365
12
оказание помощи в написании и прочтении писем
Специалист по социальной работе
Tсотрудник
не более 2 раз в год
15
1MT = (ДО *ks* ke1 + R + (БДО * Доу1 ) + ДО*(Доу5 + Доу6) + Нol + N)* sno* mp*12 /количество рабочих дней в году/количество минут за рабочий день
K*P*1MT
G/365
13
предоставление транспортных услуг по перевозке получателей услуг для лечения, реабилитации, обучения, участия получателей услуг в культурных и досуговых мероприятиях
Водитель (в зависимости от класса)
Fсотрудник
1ДT*количество рабочих дней в году

100
жеке дене шынықтыру-сауықтыру кешенін таңдау және дамыту
Емдік дене шынықтыру нұсқаушысы
Тқызметкер
жылына 1 реттен артық емес
15
1MT = (ДО *ks* ke1 + R + (БДО * Доу1 ) + ДО *(Доу5 + Доу6) + Нol + N)* sno* mp*12 /жылдағы жұмыс күндерінің саны/жұмыс күніндегі минуттар саны
K*P*1MT
G/365
101
емдік дене шынықтыру нұсқаушысының консультациясы
Емдік дене шынықтыру нұсқаушысы
Тқызметкер
айына 1 реттен артық емес
15
1MT = (ДО *ks* ke1 + R + (БДО * Доу1 ) + ДО *(Доу5 + Доу6) + Нol + N)* sno* mp*12 /жылдағы жұмыс күндерінің саны/жұмыс күніндегі минуттар саны
K*P*1MT
G/365
емдік дене шынықтыру бойынша топтық жаттығу (топ құру)
Емдік дене шынықтыру нұсқаушысы
Тқызметкер
аптасына 5 реттен артық емес
5
1MT = (ДО *ks* ke1 + R + (БДО * Доу1 ) + ДО *(Доу5 + Доу6) + Нol + N)* sno* mp*12 /жылдағы жұмыс күндерінің саны/жұмыс күніндегі минуттар саны
K*P*1MT
G/365
102
емдік дене шынықтыру бойынша топтық жаттығу
Емдік дене шынықтыру нұсқаушысы
Тқызметкер
аптасына 5 реттен артық емес
5
1MT = (ДО *ks* ke1 + R + (БДО * Доу1 ) + ДО *(Доу5 + Доу6) + Нol + N)* sno* mp*12 /жылдағы жұмыс күндерінің саны/жұмыс күніндегі минуттар саны
K*P*1MT
G/365
103
электрофорез әдісімен дәрілік заттарды енгізу
Медбике
Тқызметкер
жылына 40 реттен артық емес
10
1MT = (ДО *ks* ke1 + R + БДО * (Доу1 + Доу2 +Доу3+ Доу4) + ДО *(Доу5 + Доу6+Доу7) + Нol + N)* sno* mp*12 /жылдағы жұмыс күндерінің саны/жұмыс күніндегі минуттар саны
K*P*1MT
G/365
104
массаж
Массаж бойынша мейіргер
Тқызметкер
айына 10 реттен артық емес
24
1MT = (ДО *ks* ke1 + R + (БДО * Доу1) + ДО *(Доу5 + Доу6) + Нol + N)* sno* mp*12 /жылдағы жұмыс күндерінің саны/жұмыс күніндегі минуттар саны
K*P*1MT
G/365
105
емдік атпен жүруді (райттерапия/иппотерапия) пайдалана отырып, физикалық оңалту және бейімдеу қызметтері
Иппотерапия бойынша нұсқаушы
Тқызметкер
аптасына 2 реттен артық емес
60
1MT = (ДО *ks* ke1 + R + (БДО * Доу1) + ДО *(Доу5 + Доу6) + Нol + N)* sno* mp*12 /жылдағы жұмыс күндерінің саны/жұмыс күніндегі минуттар саны
K*P*1MT
G/365
106
судағы емдік жаттығуларды (жүзу/гидрокинезотерапия) пайдалана отырып, дене шынықтыру-сауықтыру және қозғалыс функцияларын қалпына келтіру қызметтері
Гидрокинезотерапия бойынша нұсқаушы
Тқызметкер
аптасына 3 реттен артық емес
30
1MT = (ДО *ks* ke1 + R + (БДО * Доу1) + ДО *(Доу5 + Доу6) + Нol + N)* sno* mp*12 /жылдағы жұмыс күндерінің саны/жұмыс күніндегі минуттар саны
K*P*1MT
G/365
107
рефлексотерапия (инемен емдеу) қызметтері
Дәрігер-педиатр
Тқызметкер
аптасына 1 реттен артық емес
2
1MT = (ДО *ks* ke1 + R + БДО * (Доу1 + Доу2 +Доу3+ Доу4) + ДО *(Доу5 + Доу6+Доу7) + Нol + N)* sno* mp*12 /жылдағы жұмыс күндерінің саны/жұмыс күніндегі минуттар саны
K*P*1MT
G/365
Дәрігер-терапевт
Тқызметкер
аптасына 1 реттен артық емес
2
1MT = (ДО *ks* ke1 + R + БДО * (Доу1 + Доу2 +Доу3+ Доу4) + ДО *(Доу5 + Доу6+Доу7) + Нol + N)* sno* mp*12 /жылдағы жұмыс күндерінің саны/жұмыс күніндегі минуттар саны
K*P*1MT
G/365
Медбике
Тқызметкер
аптасына 1 реттен артық емес
5
1MT = (ДО *ks* ke1 + R + БДО * (Доу1 + Доу2 +Доу3+ Доу4) + ДО *(Доу5 + Доу6+Доу7) + Нol + N)* sno* mp*12 /жылдағы жұмыс күндерінің саны/жұмыс күніндегі минуттар саны
K*P*1MT
G/365

100
подбор и разработка индивидуального физкультурно-оздоровительного комплекса
Инструктор лечебной физической культуры
Tсотрудник
не более 1 раза в год
15
1MT = (ДО *ks* ke1 + R + (БДО * Доу1 ) + ДО*(Доу5 + Доу6) + Нol + N)* sno* mp*12 /количество рабочих дней в году/количество минут за рабочий день
K*P*1MT
G/365
101
консультация инструктора лечебно-физический культуры
Инструктор лечебной физической культуры
Tсотрудник
не более 1 раза в месяц
15
1MT = (ДО *ks* ke1 + R + (БДО * Доу1 ) + ДО*(Доу5 + Доу6) + Нol + N)* sno* mp*12 /количество рабочих дней в году/количество минут за рабочий день
K*P*1MT
G/365
групповое занятие лечебно-физический культуры (создание группы)
Инструктор лечебной физической культуры
Tсотрудник
не более 5 раз в неделю
5
1MT = (ДО *ks* ke1 + R + (БДО * Доу1 ) + ДО*(Доу5 + Доу6) + Нol + N)* sno* mp*12 /количество рабочих дней в году/количество минут за рабочий день
K*P*1MT
G/365
102
групповое занятие лечебно-физический культуры
Инструктор лечебной физической культуры
Tсотрудник
не более 5 раз в неделю
5
1MT = (ДО *ks* ke1 + R + (БДО * Доу1 ) + ДО*(Доу5 + Доу6) + Нol + N)* sno* mp*12 /количество рабочих дней в году/количество минут за рабочий день
K*P*1MT
G/365
103
введение лекарств методом электрофореза
Медицинская сестра
Tсотрудник
не более 40 раз в год
10
1MT = (ДО *ks* ke1 + R + БДО * (Доу1 + Доу2 +Доу3+ Доу4) + ДО*(Доу5 + Доу6+Доу7) + Нol + N)* sno* mp*12 /количество рабочих дней в году/количество минут за рабочий день
K*P*1MT
G/365
104
массаж
Медицинская сестра по массажу
Tсотрудник
не более 10 раз в месяц
24
1MT = (ДО *ks* ke1 + R + (БДО * Доу1) + ДО*(Доу5 + Доу6) + Нol + N)* sno* mp*12 /количество рабочих дней в году/количество минут за рабочий день
K*P*1MT
G/365
105
услуги по физической реабилитации и адаптации с использованием лечебной верховой езды (райттерапии/иппотерапии)
Инструктор по иппотерапии
Tсотрудник
не более 2 раз в неделю
60
1MT = (ДО *ks* ke1 + R + (БДО * Доу1) + ДО*(Доу5 + Доу6) + Нol + N)* sno* mp*12 /количество рабочих дней в году/количество минут за рабочий день
K*P*1MT
G/365
106
услуги по физической реабилитации и восстановлению двигательных функций с использованием лечебных упражнений в воде (плавание/гидрокинезотерапия)
Инструктор по гидрокинезотерапии
Tсотрудник
не более 3 раз в неделю
30
1MT = (ДО *ks* ke1 + R + (БДО * Доу1) + ДО*(Доу5 + Доу6) + Нol + N)* sno* mp*12 /количество рабочих дней в году/количество минут за рабочий день
K*P*1MT
G/365
107
услуги рефлексотерапии (иглотерапии)
Врач-педиатр
Tсотрудник
не более 1 раза в неделю
2
1MT = (ДО *ks* ke1 + R + БДО * (Доу1 + Доу2 +Доу3+ Доу4) + ДО*(Доу5 + Доу6+Доу7) + Нol + N)* sno* mp*12 /количество рабочих дней в году/количество минут за рабочий день
K*P*1MT
G/365
Врач-терапевт
Tсотрудник
не более 1 раза в неделю
2
1MT = (ДО *ks* ke1 + R + БДО * (Доу1 + Доу2 +Доу3+ Доу4) + ДО*(Доу5 + Доу6+Доу7) + Нol + N)* sno* mp*12 /количество рабочих дней в году/количество минут за рабочий день
K*P*1MT
G/365
Медицинская сестра
Tсотрудник
не более 1 раза в неделю
5
1MT = (ДО *ks* ke1 + R + БДО * (Доу1 + Доу2 +Доу3+ Доу4) + ДО*(Доу5 + Доу6+Доу7) + Нol + N)* sno* mp*12 /количество рабочих дней в году/количество минут за рабочий день
K*P*1MT
G/365

121
есту қабілеті бұзылған балалар мен мүгедектердің, сондай-ақ олардың ата-аналарының және басқа да мүдделі тұлғалардың ымдау тілін меңгеруіне жәрдемдесу
Мұғалім-дефектолог
Тқызметкер
аптасына 5 реттен артық емес
10
1MT = (ДО *ks* ke1 + R + (БДО * Доу1 ) + ДО *(Доу5 + Доу6) + Нol + N)* sno* mp*12 /жылдағы жұмыс күндерінің саны/жұмыс күніндегі минуттар саны
K*P*1MT
G/365
122
ымдау тілін аудару бойынша қызмет
Мұғалім-дефектолог
Тқызметкер
аптасына 5 реттен артық емес
10
1MT = (ДО *ks* ke1 + R + (БДО * Доу1 ) + ДО *(Доу5 + Доу6) + Нol + N)* sno* mp*12 /жылдағы жұмыс күндерінің саны/жұмыс күніндегі минуттар саны
K*P*1MT
G/365
123
тұрмыстық бағдарлау және қол шеберлігі негіздеріне, тұрмыстағы және қоғамдық орындардағы мінез-құлыққа, өзін-өзі бақылауға, қарым-қатынас дағдыларына және әлеуметтік дағдылардың деңгейі өте төмен басқа да тіршілік формаларына үйрету
Тәрбиеші
Тқызметкер
аптасына 5 реттен артық емес
38
1MT = (ДО *ks* ke1 + R + БДО *( Доу1+Доу4) + ДО *(Доу5 + Доу6+Доу7) + Нol + N)* sno* mp*12 /жылдағы жұмыс күндерінің саны/жұмыс күніндегі минуттар саны
K*P*1MT
G/365
Еңбек терапиясы бойынша нұсқаушы (Еңбекке баулу мұғалімі)
Тқызметкер
аптасына 3 реттен артық емес
15
1MT = (ДО *ks* ke1 + R + (БДО * Доу1 ) + ДО *(Доу5 + Доу6) + Нol + N)* sno* mp*12 /жылдағы жұмыс күндерінің саны/жұмыс күніндегі минуттар саны
K*P*1MT
G/365
124
тұрмыстық бағдарлау және қол шеберлігі негіздеріне, тұрмыстағы және қоғамдық орындардағы мінез-құлыққа, өзін-өзі бақылауға, қарым-қатынас дағдыларына және әлеуметтік дағдылардың деңгейі төмен басқа да тіршілік формаларына үйрету
Тәрбиеші
Тқызметкер
аптасына 5 реттен артық емес
45
1MT = (ДО *ks* ke1 + R + БДО *( Доу1+Доу4) + ДО *(Доу5 + Доу6+Доу7) + Нol + N)* sno* mp*12 /жылдағы жұмыс күндерінің саны/жұмыс күніндегі минуттар саны
K*P*1MT
G/365
Еңбек терапиясы бойынша нұсқаушы (Еңбекке баулу мұғалімі)
Тқызметкер
аптасына 3 реттен артық емес
20
1MT = (ДО *ks* ke1 + R + (БДО * Доу1 ) + ДО *(Доу5 + Доу6) + Нol + N)* sno* mp*12 /жылдағы жұмыс күндерінің саны/жұмыс күніндегі минуттар саны
K*P*1MT
G/365
125
балаларды және 18 жастан асқан адамдарды тұрмыстық бағдарлау және қол шеберлігі, тұрмыстағы және қоғамдық орындардағы мінез-құлық, өзін-өзі бақылау, қарым-қатынас дағдылары және әлеуметтік дағдылардың қалыпты деңгейімен өмірдің басқа да нысандары негіздеріне үйрету
Тәрбиеші
Тқызметкер
аптасына 5 реттен артық емес
50
1MT = (ДО *ks* ke1 + R + БДО *( Доу1+Доу4) + ДО *(Доу5 + Доу6+Доу7) + Нol + N)* sno* mp*12 /жылдағы жұмыс күндерінің саны/жұмыс күніндегі минуттар саны
K*P*1MT
G/365
Еңбек терапиясы бойынша нұсқаушы (Еңбекке баулу мұғалімі)
Тқызметкер
аптасына 2 реттен артық емес
20

121
содействие в освоении детьми и лицами с инвалидностью с нарушениями слуха, а также их родителями и другими заинтересованными лицами языка жестов
Учитель-дефектолог
Tсотрудник
не более 5 раз в неделю
10
1MT = (ДО *ks* ke1 + R + (БДО * Доу1 ) + ДО*(Доу5 + Доу6) + Нol + N)* sno* mp*12 /количество рабочих дней в году/количество минут за рабочий день
K*P*1MT
G/365
122
услуги по переводу на язык жестов
Учитель-дефектолог
Tсотрудник
не более 5 раз в неделю
10
1MT = (ДО *ks* ke1 + R + (БДО * Доу1 ) + ДО*(Доу5 + Доу6) + Нol + N)* sno* mp*12 /количество рабочих дней в году/количество минут за рабочий день
K*P*1MT
G/365
123
обучение основам бытовой ориентации и ручной умелости, поведения в быту и общественных местах, самоконтролю, навыкам общения и другим формам жизнедеятельности при крайне низком уровне социальных навыков
Воспитатель
Tсотрудник
не более 5 раз в неделю
38
1MT = (ДО *ks* ke1 + R + БДО *( Доу1+Доу4) + ДО*(Доу5 + Доу6+Доу7) + Нol + N)* sno* mp*12 /количество рабочих дней в году/количество минут за рабочий день
K*P*1MT
G/365
Инструктор по трудотерапии (Учитель по трудовому обучению)
Tсотрудник
не более 3 раз в неделю
15
1MT = (ДО *ks* ke1 + R + (БДО * Доу1 ) + ДО*(Доу5 + Доу6) + Нol + N)* sno* mp*12 /количество рабочих дней в году/количество минут за рабочий день
K*P*1MT
G/365
124
обучение основам бытовой ориентации и ручной умелости, поведения в быту и общественных местах, самоконтролю, навыкам общения и другим формам жизнедеятельности при низком уровне социальных навыков
Воспитатель
Tсотрудник
не более 5 раз в неделю
45
1MT = (ДО *ks* ke1 + R + БДО *( Доу1+Доу4) + ДО*(Доу5 + Доу6+Доу7) + Нol + N)* sno* mp*12 /количество рабочих дней в году/количество минут за рабочий день
K*P*1MT
G/365
Инструктор по трудотерапии (Учитель по трудовому обучению)
Tсотрудник
не более 3 раз в неделю
20
1MT = (ДО *ks* ke1 + R + (БДО * Доу1 ) + ДО*(Доу5 + Доу6) + Нol + N)* sno* mp*12 /количество рабочих дней в году/количество минут за рабочий день
K*P*1MT
G/365
125
обучение детей и лиц старше 18 лет основам бытовой ориентации и ручной умелости, поведения в быту и общественных местах, самоконтролю, навыкам общения и другим формам жизнедеятельности при умеренном уровне социальных навыков
Воспитатель
Tсотрудник
не более 5 раз в неделю
50
1MT = (ДО *ks* ke1 + R + БДО *( Доу1+Доу4) + ДО*(Доу5 + Доу6+Доу7) + Нol + N)* sno* mp*12 /количество рабочих дней в году/количество минут за рабочий день
K*P*1MT
G/365
Инструктор по трудотерапии (Учитель по трудовому обучению)
Tсотрудник
не более 2 раз в неделю
20

138
психологиялық диагностика және тұлғаны тексеру
Психолог
Тқызметкер
айына 1 реттен артық емес
30
1MT = (ДО *ks* ke1 + R + (БДО * Доу1 ) + ДО *(Доу5 + Доу6) + Нol + N)* sno* mp*12 /жылдағы жұмыс күндерінің саны/жұмыс күніндегі минуттар саны
K*P*1MT
G/365
139
психоневрологиялық аурулары бар балаларды әлеуметтік-психологиялық патронаж (жүйелі бақылау)
Психолог
Тқызметкер
аптасына 6 күннен артық емес
10
1MT = (ДО *ks* ke1 + R + (БДО * Доу1 ) + ДО *(Доу5 + Доу6) + Нol + N)* sno* mp*12 /жылдағы жұмыс күндерінің саны/жұмыс күніндегі минуттар саны
K*P*1MT
G/365
140
тірек-қимыл аппараты бұзылған балаларды әлеуметтік-психологиялық патронаж (жүйелі бақылау)
Психолог
Тқызметкер
аптасына 6 реттен артық емес
10
1MT = (ДО *ks* ke1 + R + (БДО * Доу1 ) + ДО *(Доу5 + Доу6) + Нol + N)* sno* mp*12 /жылдағы жұмыс күндерінің саны/жұмыс күніндегі минуттар саны
K*P*1MT
G/365
141
психоневрологиялық аурулары бар ересектерге әлеуметтік-психологиялық патронаж (жүйелі бақылау)
Психолог
Тқызметкер
аптасына 6 реттен артық емес
10
1MT = (ДО *ks* ke1 + R + (БДО * Доу1 ) + ДО *(Доу5 + Доу6) + Нol + N)* sno* mp*12 /жылдағы жұмыс күндерінің саны/жұмыс күніндегі минуттар саны
K*P*1MT
G/365
142
мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік-психологиялық патронаж (жүйелі қадағалау)
Психолог
Тқызметкер
аптасына 6 реттен артық емес
5
1MT = (ДО *ks* ke1 + R + (БДО * Доу1 ) + ДО *(Доу5 + Доу6) + Нol + N)* sno* mp*12 /жылдағы жұмыс күндерінің саны/жұмыс күніндегі минуттар саны
K*P*1MT
G/365
143
егде жастағы адамдардың әлеуметтік-психологиялық қамқорлығы (жүйелі бақылау)
Психолог
Тқызметкер
аптасына 6 реттен артық емес
5
1MT = (ДО *ks* ke1 + R + (БДО * Доу1 ) + ДО *(Доу5 + Доу6) + Нol + N)* sno* mp*12 /жылдағы жұмыс күндерінің саны/жұмыс күніндегі минуттар саны
K*P*1MT
G/365
144
психопрофилактикалық жұмыс
Психолог
Тқызметкер
айына 1 реттен артық емес
5
1MT = (ДО *ks* ke1 + R + (БДО * Доу1 ) + ДО *(Доу5 + Доу6) + Нol + N)* sno* mp*12 /жылдағы жұмыс күндерінің саны/жұмыс күніндегі минуттар саны
K*P*1MT
G/365
145
психологиялық кеңес беру
Психолог
Тқызметкер
жылына 4 реттен артық емес
50
1MT = (ДО *ks* ke1 + R + (БДО * Доу1 ) + ДО *(Доу5 + Доу6) + Нol + N)* sno* mp*12 /жылдағы жұмыс күндерінің саны/жұмыс күніндегі минуттар саны
K*P*1MT
G/365
146
шұғыл психологиялық (оның ішінде телефон арқылы) көмек
Психолог
Тқызметкер
айына 1 реттен артық емес
30
1MT = (ДО *ks* ke1 + R + (БДО * Доу1 ) + ДО *(Доу5 + Доу6) + Нol + N)* sno* mp*12 /жылдағы жұмыс күндерінің саны/жұмыс күніндегі минуттар саны
K*P*1MT
G/365
147
қызмет алушыларға психологиялық көмек көрсету, оның ішінде әңгімелесу, қарым-қатынас жасау, тыңдау, жігерлендіру, белсенділікке ынталандыру
Психолог
Тқызметкер
аптасына 5 реттен артық емес
10

138
психологическая диагностика и обследование личности
Психолог
Tсотрудник
не более 1 раза в месяц
30
1MT = (ДО *ks* ke1 + R + (БДО * Доу1 ) + ДО*(Доу5 + Доу6) + Нol + N)* sno* mp*12 /количество рабочих дней в году/количество минут за рабочий день
K*P*1MT
G/365
139
социально-психологический патронаж (систематическое наблюдение) детей с психоневрологическими заболеваниями
Психолог
Tсотрудник
не более 6 дней в неделю
10
1MT = (ДО *ks* ke1 + R + (БДО * Доу1 ) + ДО*(Доу5 + Доу6) + Нol + N)* sno* mp*12 /количество рабочих дней в году/количество минут за рабочий день
K*P*1MT
G/365
140
социально-психологический патронаж (систематическое наблюдение) детей с нарушениями опорно-двигательного аппарата
Психолог
Tсотрудник
не более 6 раз в неделю
10
1MT = (ДО *ks* ke1 + R + (БДО * Доу1 ) + ДО*(Доу5 + Доу6) + Нol + N)* sno* mp*12 /количество рабочих дней в году/количество минут за рабочий день
K*P*1MT
G/365
141
социально-психологический патронаж (систематическое наблюдение) взрослых с психоневрологическими заболеваниями
Психолог
Tсотрудник
не более 6 раз в неделю
10
1MT = (ДО *ks* ke1 + R + (БДО * Доу1 ) + ДО*(Доу5 + Доу6) + Нol + N)* sno* mp*12 /количество рабочих дней в году/количество минут за рабочий день
K*P*1MT
G/365
142
социально-психологический патронаж (систематическое наблюдение) лиц с инвалидностью
Психолог
Tсотрудник
не более 6 раз в неделю
5
1MT = (ДО *ks* ke1 + R + (БДО * Доу1 ) + ДО*(Доу5 + Доу6) + Нol + N)* sno* mp*12 /количество рабочих дней в году/количество минут за рабочий день
K*P*1MT
G/365
143
социально-психологический патронаж (систематическое наблюдение) лиц преклонного возраста
Психолог
Tсотрудник
не более 6 раз в неделю
5
1MT = (ДО *ks* ke1 + R + (БДО * Доу1 ) + ДО*(Доу5 + Доу6) + Нol + N)* sno* mp*12 /количество рабочих дней в году/количество минут за рабочий день
K*P*1MT
G/365
144
психопрофилактическая работа
Психолог
Tсотрудник
не более 1 раза в месяц
5
1MT = (ДО *ks* ke1 + R + (БДО * Доу1 ) + ДО*(Доу5 + Доу6) + Нol + N)* sno* mp*12 /количество рабочих дней в году/количество минут за рабочий день
K*P*1MT
G/365
145
психологическое консультирование
Психолог
Tсотрудник
не более 4 раза в год
50
1MT = (ДО *ks* ke1 + R + (БДО * Доу1 ) + ДО*(Доу5 + Доу6) + Нol + N)* sno* mp*12 /количество рабочих дней в году/количество минут за рабочий день
K*P*1MT
G/365
146
экстренная психологическая (в том числе по телефону) помощь
Психолог
Tсотрудник
не более 1 раза в месяц
30
1MT = (ДО *ks* ke1 + R + (БДО * Доу1 ) + ДО*(Доу5 + Доу6) + Нol + N)* sno* mp*12 /количество рабочих дней в году/количество минут за рабочий день
K*P*1MT
G/365
147
оказание психологической помощи получателям услуг, в том числе беседы, общение, выслушивание, подбадривание, мотивация к активности
Психолог
Tсотрудник
не более 5 раз в неделю
10

100
дене шынықтыру мен гимнастика жүргізу
Дене шынықтыру мұғалімі
Tжүмыскер
аптасына 5 реттен артық емес
10
1MT = (ДО *ks* ke1 + R + (БДО * Доу1 ) + ДО*(Доу5 + Доу6) + Нol + N)* sno* mp)*12 /жылдағы жұмыс күндерінің саны/жұмыс күніндегі минуттар саны)
K*P*1MT
G/365
101
дене шынықтыру-сауықтыру шараларын ұйымдастыру (спорттық ойындар, эстафеталар, жарыстар және әлеуметтендіруге бағытталған басқа да іс-шаралар)
Дене шынықтыру мұғалімі
Tжүмыскер
аптасына 1 реттен артық емес
10
1MT = (ДО *ks* ke1 + R + (БДО * Доу1 ) + ДО*(Доу5 + Доу6) + Нol + N)* sno* mp)*12 /жылдағы жұмыс күндерінің саны/жұмыс күніндегі минуттар саны)
K*P*1MT
G/365
Емдік дене шынықтыру инструкторы
Tжүмыскер
аптасына 1 реттен артық емес
5
1MT = (ДО *ks* ke1 + R + (БДО * Доу1 ) + ДО*(Доу5 + Доу6) + Нol + N)* sno* mp)*12 /жылдағы жұмыс күндерінің саны/жұмыс күніндегі минуттар саны)
K*P*1MT
G/365
Әлеуметтiк жұмыс жөнiндегi маман
Tжүмыскер
аптасына 1 реттен артық емес
5
1MT = (ДО *ks* ke1 + R + (БДО * Доу1 ) + ДО*(Доу5 + Доу6) + Нol + N)* sno* mp)*12 /жылдағы жұмыс күндерінің саны/жұмыс күніндегі минуттар саны)
K*P*1MT
G/365
102
жалпы білім беретін мектептерде, техникалық және кәсіптік ұйымдарда тірек-қимыл аппараты бұзылған балалардың білім алуына жәрдемдесу
Әдіскер
Tжүмыскер
жылына 4 реттен артық емес
30
1MT = (ДО *ks* ke1 + R + (БДО * Доу1 ) + ДО*(Доу5 + Доу6) + Нol + N)* sno* mp)*12 /жылдағы жұмыс күндерінің саны/жұмыс күніндегі минуттар саны)
K*P*1MT
G/365
Еңбек терапиясы жөніндегі инструктор (еңбекке оқыту мұғалімі)
Tжүмыскер
жылына 1 реттен артық емес
30
1MT = (ДО *ks* ke1 + R + (БДО * Доу1 ) + ДО*(Доу5 + Доу6) + Нol + N)* sno* mp)*12 /жылдағы жұмыс күндерінің саны/жұмыс күніндегі минуттар саны)
K*P*1MT
G/365
103
ересектерге кәсіптік білім алуға жәрдемдесу
Әлеуметтiк жұмыс жөнiндегi маман
Tжүмыскер
жылына 1 реттен артық емес
30
1MT = (ДО *ks* ke1 + R + (БДО * Доу1 ) + ДО*(Доу5 + Доу6) + Нol + N)* sno* mp)*12 /жылдағы жұмыс күндерінің саны/жұмыс күніндегі минуттар саны)
K*P*1MT
G/365
104
балаларды, оның ішінде тірек-қимыл аппараты бұзылған балаларды педагогикалық түзету
Логопед
Tжүмыскер
аптасына 5 реттен артық емес
20
1MT = (ДО *ks* ke1 + R + (БДО * Доу1 ) + ДО*(Доу5 + Доу6) + Нol + N)* sno* mp)*12 /жылдағы жұмыс күндерінің саны/жұмыс күніндегі минуттар саны)
K*P*1MT
G/365
Дефектолог мұғалім
Tжүмыскер
аптасына 5 реттен артық емес
10
1MT = (ДО *ks* ke1 + R + (БДО * Доу1 ) + ДО*(Доу5 + Доу6) + Нol + N)* sno* mp)*12 /жылдағы жұмыс күндерінің саны/жұмыс күніндегі минуттар саны)
K*P*1MT
G/365
105
есту қабілеті бұзылған балалар мен мүгедектігі бар адамдардың, сондай-ақ олардың ата-аналары мен басқа да мүдделі адамдардың ымдау тілін меңгеруіне жәрдемдесу
Дефектолог мұғалім
Tжүмыскер
аптасына 5 реттен артық емес
10

100
проведение физических упражнений и гимнастики
Учитель физкультуры
Tсотрудник
не более 5 раз в неделю
10
1MT = (ДО *ks* ke1 + R + (БДО * Доу1 ) + ДО*(Доу5 + Доу6) + Нol + N)* sno* mp)*12 /количество рабочих дней в году/количество минут за рабочий день)
K*P*1MT
G/365
101
организация физкультурно-оздоровительных мероприятий (проведение спортивных игр, эстафет, соревнований и других активностей, направленных на социализацию)
Учитель физкультуры
Tсотрудник
не более 1 раза в неделю
10
1MT = (ДО *ks* ke1 + R + (БДО * Доу1 ) + ДО*(Доу5 + Доу6) + Нol + N)* sno* mp)*12 /количество рабочих дней в году/количество минут за рабочий день)
K*P*1MT
G/365
Инструктор лечебной физической культуры
Tсотрудник
не более 1 раза в неделю
5
1MT = (ДО *ks* ke1 + R + (БДО * Доу1 ) + ДО*(Доу5 + Доу6) + Нol + N)* sno* mp)*12 /количество рабочих дней в году/количество минут за рабочий день)
K*P*1MT
G/365
Специалист по социальной работе
Tсотрудник
не более 1 раза в неделю
5
1MT = (ДО *ks* ke1 + R + (БДО * Доу1 ) + ДО*(Доу5 + Доу6) + Нol + N)* sno* mp)*12 /количество рабочих дней в году/количество минут за рабочий день)
K*P*1MT
G/365
102
содействие в получении образования детьми с нарушениями опорно-двигательного аппарата в общеобразовательных школах, технических и профессиональных организациях
Методист
Tсотрудник
не более 4 раз в год
30
1MT = (ДО *ks* ke1 + R + (БДО * Доу1 ) + ДО*(Доу5 + Доу6) + Нol + N)* sno* mp)*12 /количество рабочих дней в году/количество минут за рабочий день)
K*P*1MT
G/365
Инструктор по трудотерапии (Учитель по трудовому обучению)
Tсотрудник
не более 1 раза в год
30
1MT = (ДО *ks* ke1 + R + (БДО * Доу1 ) + ДО*(Доу5 + Доу6) + Нol + N)* sno* mp)*12 /количество рабочих дней в году/количество минут за рабочий день)
K*P*1MT
G/365
103
содействие в получении взрослыми профессионального образования
Специалист по социальной работе
Tсотрудник
не более 1 раза в год
30
1MT = (ДО *ks* ke1 + R + (БДО * Доу1 ) + ДО*(Доу5 + Доу6) + Нol + N)* sno* mp)*12 /количество рабочих дней в году/количество минут за рабочий день)
K*P*1MT
G/365
104
педагогическая коррекция детей, в том числе с нарушениями опорно-двигательного аппарата
Логопед
Tсотрудник
не более 5 раз в неделю
20
1MT = (ДО *ks* ke1 + R + (БДО * Доу1 ) + ДО*(Доу5 + Доу6) + Нol + N)* sno* mp)*12 /количество рабочих дней в году/количество минут за рабочий день)
K*P*1MT
G/365
Учитель-дефектолог
Tсотрудник
не более 5 раз в неделю
10
1MT = (ДО *ks* ke1 + R + (БДО * Доу1 ) + ДО*(Доу5 + Доу6) + Нol + N)* sno* mp)*12 /количество рабочих дней в году/количество минут за рабочий день)
K*P*1MT
G/365
105
содействие в освоении детьми и лицами с инвалидностью с нарушениями слуха, а также их родителями и другими заинтересованными лицами языка жестов
Учитель-дефектолог
Tсотрудник
не более 5 раз в неделю
10

1ДT = (ДО *ks* ke1 + R + (БДО * Доу4 ) + ДО*(Доу6+Доу7) + Нol + N)* sno* mp)*12/жылдағы жұмыс күндерінің саны
6
тұрмыстық қызмет көрсету (іш киімді, киімді, төсек жабдықтарын жуу, кептіру, үтіктеу, дезинфекциялау)
Санитар (тазалаушы)
F Қызметкері
+
+
+
+
1 ДТ* жылдағы жұмыс күндерінің саны
1ДT = (ДО *ks* ke1 + R + (БДО * Доу1 ) + ДО*(Доу5 + Доу6+Доу7) + Нol + N)* sno* mp)*12 /жылдағы жұмыс күндерінің саны)
7
хаттарды жазуға және оқуға көмек көрсету
Әлеуметтік жұмыс жөніндегі маман
T Қызметкері
+
айына 1 реттен артық емес
30
1MT = (ДО *ks* ke1 + R + (БДО * Доу1 ) + ДО*(Доу5 + Доу6) + Нol + N)* sno* mp)*12/ жылдағы жұмыс күндерінің саны / жұмыс күніндегі минуттар саны)
K*P*1MT
G/365
8
қызметтерді алушыларды емдеуге, оңалтуға, оқытуға, қызметтерді алушыларды мәдени-демалыс іс-шараларына қатысуға тасымалдау бойынша көлік қызметтерін көрсету
Жүргізуші
F Қызметкері
+
+
+
1 ДТ* жылдағы жұмыс күндерінің саны
1ДT = (ДО *ks* ke1 + R + (БДО * Доу1 ) + ДО*(Доу5 + Доу6+Доу7) + Нol + N)* sno* mp)*12 /жылдағы жұмыс күндерінің саны)
9
жол жүру құжаттарын сатып алу және жол жүру уақытында азық-түлікпен қамтамасыз ету арқылы бұрынғы тұрғылықты жеріне жіберуге жәрдемдесу
Әлеуметтік жұмыс жөніндегі маман
T Қызметкері
+
+
жылына 1 реттен артық емес
30
1MT = (ДО *ks* ke1 + R + (БДО * Доу1 ) + ДО*(Доу5 + Доу6) + Нol + N)* sno* mp)*12/ жылдағы жұмыс күндерінің саны / жұмыс күніндегі минуттар саны)
K*P*1MT
G/365
10
қызметтерді алушыларды қабылдау және уақытша орналастыру
Әлеуметтік жұмыс жөніндегі маман
T Қызметкері
+
+
+
келген кезде бір рет
30
1MT = (ДО *ks* ke1 + R + (БДО * Доу1 ) + ДО*(Доу5 + Доу6) + Нol + N)* sno* mp)*12 / жылдағы жұмыс күндерінің саны / жұмыс күніндегі минуттар саны)
K*P*1MT
G/365
11
күнделікті аралау және қызметтерді алушылардың жағдайын мониторингтеу
Әлеуметтік жұмыс жөніндегі маман
T Қызметкері
+
+
+
аптасына 5 реттен артық емес
5
1MT = (ДО *ks* ke1 + R + (БДО * Доу1 ) + ДО*(Доу5 + Доу6) + Нol + N)* sno* mp)*12 / жылдағы жұмыс күндерінің саны / жұмыс күніндегі минуттар саны)
K*P*1MT
G/365
12
жеке жұмыс жоспарларының орындалуын бақылау (мамандардың жұмысын үйлестіру, жеке жоспарға сәйкес қызмет көрсетуді бақылау)
Әлеуметтік жұмыс жөніндегі маман
T Қызметкері
+
+
+
аптасына 5 реттен артық емес
5
1MT = (ДО *ks* ke1 + R + (БДО * Доу1 ) + ДО*(Доу5 + Доу6) + Нol + N)* sno* mp)*12 / жылдағы жұмыс күндерінің саны / жұмыс күніндегі минуттар саны)
K*P*1MT
G/365
13
қызметтерді алушылардың туыстарымен байланысын ұйымдастыру және қолдау
Әлеуметтік жұмыс жөніндегі маман
T Қызметкері
+
+
айына 1 реттен артық емес
10
1MT = (ДО *ks* ke1 + R + (БДО * Доу1 ) + ДО*(Доу5 + Доу6) + Нol + N)* sno* mp)*12 / жылдағы жұмыс күндерінің саны / жұмыс күніндегі минуттар саны)
K*P*1MT
G/365
14
қызметтерді алушылардың саны бойынша есепке алуды, статистиканы және есептілікті жүргізу, әлеуметтік-экономикалық мәселелер бойынша мемлекеттік және үкіметтік емес ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау
Әлеуметтік жұмыс жөніндегі маман
T Қызметкері
+
+
+
аптасына 5 реттен артық емес
5
1MT = (ДО *ks* ke1 + R + (БДО * Доу1 ) + ДО*(Доу5 + Доу6) + Нol + N)* sno* mp)*12 / жылдағы жұмыс күндерінің саны / жұмыс күніндегі минуттар саны)
K*P*1MT
G/365
15

1ДT = (ДО *ks* ke1 + R + (БДО * Доу4 ) + ДО*(Доу6+Доу7) + Нol + N)* sno* mp)*12 /количество рабочих дней в году
6
обеспечение бытовым обслуживанием (стирка, сушка, глаженье, дезинфекция нательного белья, одежды, постельных принадлежностей)
Санитарка(-уборщица)
Fсотрудник
+
+
+
+
1ДT*количество рабочих дней в году
1ДT = (ДО *ks* ke1 + R + (БДО * Доу1 ) + ДО*(Доу5 + Доу6+Доу7) + Нol + N)* sno* mp)*12 /количество рабочих дней в году
7
оказание помощи в написании и прочтении писем
Специалист по социальной работе
Tсотрудник
+
не более 1 раза в месяц
30
1MT = (ДО *ks* ke1 + R + (БДО * Доу1 ) + ДО*(Доу5 + Доу6) + Нol + N)* sno* mp)*12 /количество рабочих дней в году/количество минут за рабочий день)
K*P*1MT
G/365
8
предоставление транспортных услуг по перевозке получателей услуг для лечения, реабилитации, обучения, участия получателей услуг в культурных и досуговых мероприятиях
Водитель
Fсотрудник
+
+
+
1ДT*количество рабочих дней в году
1ДT = (ДО *ks* ke1 + R + (БДО * Доу1 ) + ДО*(Доу5 + Доу6+Доу7) + Нol + N)* sno* mp)*12 /количество рабочих дней в году
9
содействие в отправке к прежнему месту жительства путем приобретения проездных документов и обеспечения продуктами питания на время пути следования
Специалист по социальной работе
Tсотрудник
+
+
не более 1 раза в год
30
1MT = (ДО *ks* ke1 + R + (БДО * Доу1 ) + ДО*(Доу5 + Доу6) + Нol + N)* sno* mp)*12 /количество рабочих дней в году/количество минут за рабочий день)
K*P*1MT
G/365
10
прием и временное размещение получателей услуг
Специалист по социальной работе
Tсотрудник
+
+
+
один раз при прибытии
30
1MT = (ДО *ks* ke1 + R + (БДО * Доу1 ) + ДО*(Доу5 + Доу6) + Нol + N)* sno* mp)*12 /количество рабочих дней в году/количество минут за рабочий день)
K*P*1MT
G/365
11
ежедневный обход и мониторинг состояния получателей услуг
Специалист по социальной работе
Tсотрудник
+
+
+
не более 5 раз в неделю
5
1MT = (ДО *ks* ke1 + R + (БДО * Доу1 ) + ДО*(Доу5 + Доу6) + Нol + N)* sno* mp)*12 /количество рабочих дней в году/количество минут за рабочий день)
K*P*1MT
G/365
12
контроль за исполнением индивидуальных планов работ (координация работы специалистов, мониторинг оказания услуг в соответствии с индивидуальным планом)
Специалист по социальной работе
Tсотрудник
+
+
+
не более 5 раз в неделю
5
1MT = (ДО *ks* ke1 + R + (БДО * Доу1 ) + ДО*(Доу5 + Доу6) + Нol + N)* sno* mp)*12 /количество рабочих дней в году/количество минут за рабочий день)
K*P*1MT
G/365
13
организация и поддержание связи с родственниками получателей услуг
Специалист по социальной работе
Tсотрудник
+
+
не более 1 раза в месяц
10
1MT = (ДО *ks* ke1 + R + (БДО * Доу1 ) + ДО*(Доу5 + Доу6) + Нol + N)* sno* mp)*12 /количество рабочих дней в году/количество минут за рабочий день)
K*P*1MT
G/365
14
ведение учета, статистики и отчетности по количеству получателей услуг, взаимодействие с государственными и негосударственными организациями по соиально-экономическим вопросам
Специалист по социальной работе
Tсотрудник
+
+
+
не более 5 раз в неделю
5
1MT = (ДО *ks* ke1 + R + (БДО * Доу1 ) + ДО*(Доу5 + Доу6) + Нol + N)* sno* mp)*12 /количество рабочих дней в году/количество минут за рабочий день)
K*P*1MT
G/365
15