"Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы субъектілерге қатысты тексеру жүргізу кезіндегі сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын және тексеру парақтарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 19 қарашадағы № 807 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2018 жылғы 26 қарашадағы № 81 бірлескен бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2026 жылғы 30 маусымдағы № 342 және Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрінің 2026 жылғы 30 маусымдағы № 96 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 1 шiлдеде № 39179 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескетрпесі!
Осы бұйрық 01.07.2026 ж. бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 141 және 143-баптарына және Қазақстан Республикасы Құрылыс кодексінің 24-бабының 32) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫЗ:
1. "Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы субъектілерге қатысты тексеру жүргізу кезіндегі сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын және тексеру парақтарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 19 қарашадағы № 807 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2018 жылғы 26 қарашадағы № 81 бірлескен бұйрығына (бұдан әрі – Бірлескен бұйрық) (Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17818 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 141 және 143-баптарына және Қазақстан Республикасы Құрылыс кодексінің 24-бабының 32) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫЗ:";
1-тармақ мынадай мазмұндағы 3-1) тармақшасымен толықтырылсын:
"3-1) осы бірлескен бұйрыққа 3-1-қосымшаға сәйкес құрылыс үшін инженерлік-геологиялық іздестірулерді жүзеге асыратын тұлғаларға қатысты сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы тексеру парағы";
1-тармақтың 7) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"осы бірлескен бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігін және орнықтылығын техникалық зерттеп-қарау бойынша сараптама жұмыстарын жүзеге асыратын ұйымдарға қатысты сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы тексеру парағы;";
1-тармақ мынадай мазмұндағы 8-1) тармақшасымен толықтырылсын:
"осы бірлескен бұйрыққа 8-1-қосымшаға сәйкес сәулет және қала құрылысы органдарына қатысты сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы тексеру парағы;";

О внесении изменений и дополнений в совместный приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 19 ноября 2018 года № 807 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 26 ноября 2018 года № 81 "Об утверждении критериев оценки степени риска и проверочных листов в области архитектуры, градостроительства и строительства за деятельностью субъектов архитектурной, градостроительной и строительной деятельности"
Совместный приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 30 июня 2026 года № 342 и Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 июня 2026 года № 96. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 июля 2026 года № 39179
В соответствии со статьями 141 и 143 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан и подпунктом 32) статьи 24 Строительного Кодекса Республики Казахстан, ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Внести в совместный приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 19 ноября 2018 года № 807 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 26 ноября 2018 года № 81 "Об утверждении критериев оценки степени риска и проверочных листов в области архитектуры, градостроительства и строительства за деятельностью субъектов архитектурной, градостроительной и строительной деятельности" (далее - Совместный приказ) (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 17818) следующие изменения и дополнения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии со статьями 141 и 143 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан и подпунктом 32) статьи 24 Строительного Кодекса Республики Казахстан, ПРИКАЗЫВАЕМ:";
пункт 1 дополнить подпунктом 3-1) следующего содержания:
"3-1) проверочный лист в области архитектуры, градостроительства и строительства в отношении лиц осуществляющих инженерно-геологические изыскания для строительства, согласно приложению 3-1 к настоящему совместному приказу;";
подпункт 7) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"7) проверочный лист в области архитектуры, градостроительства и строительства в отношении организации осуществляющих экспертные работы по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений, согласно приложению 7 к настоящему совместному приказу;";
пункт 1 дополнить подпунктом 8-1) следующего содержания:
"8-1) проверочный лист в области архитектуры, градостроительства и строительства в отношении органов архитектуры и градостроительства, согласно приложению 8-1 к настоящему совместному приказу;";

1-тармақтың 14) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"осы бірлескен бұйрыққа 17-қосымшаға сәйкес ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігін және орнықтылығын талаптарға сәйкестігіне техникалық зерттеп-қарау бойынша сараптамалық жұмыстарды жүзеге асыратын ұйымдарға қатысты сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы тексеру парағы;";
1-тармақ мынадай мазмұндағы 18-1) тармақшасымен толықтырылсын:
"осы бірлескен бұйрыққа 21-1-қосымшаға сәйкес сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы Сәулет және қала құрылысы органдарына қатысты талаптарға сәйкестігін тексеру парағы;";
Көрсетілген бірлескен бұйрықпен бекітілген сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы субъектілерге қатысты тексеру жүргізу кезіндегі сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау және тәуекелдерді басқару өлшемшарттарында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы субъектілерге қатысты тексеру жүргізу кезіндегі сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттары (бұдан әрі –Өлшемшарттар) Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 141 және 143-баптарына (бұдан әрі - Кодекс), "Тексеру парағының нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушысының 2018 жылғы 31 шілдедегі № 3 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17371 болып тіркелген) және "Реттеуші мемлекеттік органдардың тәуекелдерді бағалау және басқару жүйесін қалыптастыру қағидаларын бекіту және "Мемлекеттік органдардың тәуекелдерді бағалау жүйесін қалыптастыру қағидаларын және тексеру парақтарының нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2022 жылғы 23 маусымдағы № 48 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 28577 болып тіркелген) сәйкес әзірленген.";
2-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) бақылау және қадағалау субъектілері (объектілері) – авторлық сүйемелдеуді жүзеге асыратын тұлғалар; жобалау және құрылыс салу процесіне қатысушы инженер-техник жұмыскерлерді аттестаттау бойынша мемлекеттік емес аттестаттау орталықтары; жобалау ұйымы (бас жобалаушы); ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігін және орнықтылығын техникалық зерттеп-қарау бойынша сараптама жұмыстарын жүзеге асыратын ұйымдар; лицензиаттар; мердігер (бас мердігер); құрылыс жобаларына ведомстводан тыс кешенді сараптама жүргізетін заңды тұлғалары; құрылыс объектілерінің жобаларын басқару бойынша инжинирингтік қызметтер көрсететін ұйымдар; тапсырыс беруші (құрылыс салушы); техникалық қадағалауды жүзеге асыратын заңды және жеке тұлғалар; сәулет және қала құрылысы органдары; құрылыс үшін инженерлік-геологиялық іздестірулерді жүзеге асыратын тұлғалар;";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылау жүргізу үшін субъективті өлшемшарттар бойынша тәуекелдер дәрежесін бағалауға мынадай ақпарат көздері:

подпункт 14) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"14) проверочный лист в области архитектуры, градостроительства и строительства в отношении организации, осуществляющих экспертные работы по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений на соответствие требованиям, согласно приложению 17 к настоящему совместному приказу;";
пункт 1 дополнить подпунктом 18-1) следующего содержания:
"проверочный лист в области архитектуры, градостроительства и строительства в отношении органов архитектуры и градостроительства на соответствие требованиям, согласно приложению 21-1 к настоящему совместному приказу;";
в Критерии оценки степени риска и управления рисками в области архитектуры, градостроительства и строительства при проведении проверок в отношении субъектов архитектурной, градостроительной и строительной деятельности утвержденный указанным совместным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие критерии оценки степени риска в области архитектуры, градостроительства и строительства при проведении проверок в отношении субъектов архитектурной, градостроительной и строительной деятельности (далее – Критерии) разработаны в соответствии со статьями 141 и 143 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан (далее - Кодекс), приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 31 июля 2018 года № 3 "Об утверждении формы проверочного листа" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 17371) и приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 23 июня 2022 года № 48 "Об утверждении Правил формирования регулирующими государственными органами системы оценки и управления рисками и о внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 31 июля 2018 года № 3 "Об утверждении Правил формирования государственными органами системы оценки рисков и формы проверочных листов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 28577).";
подпункт 3) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"3) субъекты (объекты) контроля и надзора – лица осуществляющие авторское сопровождение; негосударственные аттестационные центры по аттестации инженерно-технических работников, участвующих в процессе проектирования и строительства; проектная организация (генеральный проектировщик); организации осуществляющие экспертные работы по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений; лицензиаты; подрядчик (генеральный подрядчик); юридические лица проводящие комплексную вневедомственную экспертизу проектов строительства; организации оказывающие инжиниринговые услуги по управлению проектом строительства объектов; заказчик (застройщик); юридические и физические лица осуществляющие технический надзор; органы архитектуры и градостроительства; лица осуществляющие инженерно-геологические изыскания для строительства;";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6.Для оценки степени рисков по субъективным критериям для проведения профилактического контроля и надзора с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора используются следующие источники информации:

1) бақылау және қадағалау субъектісі ұсынатын есептілік пен мәліметтер мониторингінің нәтижелері
2) бақылау және қадағалау субъектілеріне (объектілеріне) алдыңғы тексерулер мен бару арқылы профилактикалық бақылаудың нәтижелері;
3) расталған шағымдар мен өтініштердің болуы және саны;
Талаптарға сәйкестігіне тексеру жүргізу үшін субъективті өлшемшарттар бойынша тәуекелдер дәрежесін бағалауға мынадай ақпарат көздері:
1) расталған шағымдар мен өтініштердің болуы және саны;
2) бақылау және қадағалау субъектісі ұсынатын есептілік пен мәліметтер мониторингінің нәтижелері
3) бақылау және қадағалау субъектілеріне (объектілеріне) алдыңғы тексерулер мен бару арқылы профилактикалық бақылаудың нәтижелері.";
осы бірлескен бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы субъектілерге қатысты тексеру жүргізу кезіндегі сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарының 1-қосымшасы жаңа редакцияда жазылсын;
осы бірлескен бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы субъектілерге қатысты тексеру жүргізу кезіндегі сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарының 2-қосымшасы жаңа редакцияда жазылсын;
осы бірлескен бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы субъектілерге қатысты тексеру жүргізу кезіндегі сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарының 3-қосымшасы жаңа редакцияда жазылсын;
осы бірлескен бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы субъектілерге қатысты тексеру жүргізу кезіндегі сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарының 4-қосымшасы жаңа редакцияда жазылсын;
осы бірлескен бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес Бірлескен бұйрықтың 2-қосымшасы жаңа редакцияда жазылсын;
осы Бірлескен бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес Бірлескен бұйрық 3-1-қосымшасымен толықтырылсын;
осы бірлескен бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес Бірлескен бұйрықтың 4-қосымшасы жаңа редакцияда жазылсын;
осы Бірлескен бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес Бірлескен бұйрықтың 5- қосымшасы жаңа редакцияда жазылсын;
осы Бірлескен бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес Бірлескен бұйрықтың 7- қосымшасы жаңа редакцияда жазылсын;
осы Бірлескен бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес Бірлескен бұйрық 8-1-қосымшасымен толықтырылсын;

1) результаты мониторинга отчетности и сведений, представляемых субъектом контроля и надзора;
2) результаты предыдущих проверок и профилактического контроля с посещением субъектов (объектов) контроля и надзора;
3) наличие и количество подтвержденных жалоб и обращений;
Для оценки степени рисков по субъективным критериям для проведения проверки на соответствие требованиям используются следующие источники информации:
1) наличие и количество подтвержденных жалоб и обращений;
2) результаты мониторинга сведений, представляемых субъектом контроля и надзора;
3) результаты предыдущих проверок и профилактического контроля с посещением субъектов (объектов) контроля и надзора.";
приложение 1 к Критериям оценки степени риска и управления рисками в области архитектуры, градостроительства и строительства при проведении проверок в отношении субъектов архитектурной, градостроительной и строительной деятельности изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложение 2 к Критериям оценки степени риска и управления рисками в области архитектуры, градостроительства и строительства при проведении проверок в отношении субъектов архитектурной, градостроительной и строительной деятельности изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
приложение 3 к Критериям оценки степени риска и управления рисками в области архитектуры, градостроительства и строительства при проведении проверок в отношении субъектов архитектурной, градостроительной и строительной деятельности изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу;
приложение 4 к Критериям оценки степени риска и управления рисками в области архитектуры, градостроительства и строительства при проведении проверок в отношении субъектов архитектурной, градостроительной и строительной деятельности изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему приказу;
приложение 2 к Совместному приказу изложить в новой редакции согласно приложению 5 к настоящему приказу;
Совместный приказ дополнить приложением 3-1, согласно приложению 6 к настоящему совместному приказу;
приложение 4 к Совместному приказу изложить в новой редакции согласно приложению 7 к настоящему приказу;
приложение 5 к Совместному приказу изложить в новой редакции согласно приложению 8 к настоящему приказу;
приложение 7 к Совместному приказу изложить в новой редакции согласно приложению 9 к настоящему приказу;
приложение 4 к Совместному приказу изложить в новой редакции согласно приложению 7 к настоящему приказу;
Совместный приказ дополнить приложением 8-1, согласно приложению 10 к настоящему совместному приказу;

1) лицензияланатын қызмет түрінің мәлімделген жұмыс түрлерін, кіші түрін орындауға қажетті әкімшілік-өндірістік ғимараттармен немесе үй-жайлармен жарақтандырылған. Бұл ретте, жұмысты жүргізген кезде еңбекті қорғау жүйесі мен қауіпсіздік техникасының талаптарына қайшы болмаса, өндірістік базаның әкімшілік, өндірістік және өзге де ғимараттары немесе үй-жайлары біріктірілуі мүмкін;
2) жұмыс орындарымен жарақтандырылған өндірістік базаның болуы
өрескел
3
Іздестіру қызметімен айналысу үшін талаптар: меншік (шаруашылық жүргізу немесе жедел басқару) және/немесе жалға алу құқығында:

1) административно-производственными зданиями или помещениями, необходимыми для выполнения заявленных видов работ, подвида лицензируемого вида деятельности. При этом административные, производственные и иные здания или помещения производственной базы могут быть совмещены, если это не противоречит требованиям системы охраны труда и техники безопасности при проведении работ;
2) рабочими местами, организованными в соответствии с условиями труда
грубое
3
Требования для занятия изыскательской деятельностью: наличие минимальной материально-технической оснащенности на праве собственности (хозяйственного ведения или оперативного управления) и (или) аренды:

1) лицензияланатын қызмет түрлерінің өтініш жасалған кіші түрін орындау үшін қажетті техникалық талаптарға байланысты пайдаланылатын бақылау-өлшеу құралдарымен, аспаптарымен, тетіктерімен және құрылғыларымен;
2) инженерлік-геодезикалық жұмыстарды жүзеге асырған кезде есеп айырысуларды орындауға, графикалық және өзге материалдарды жасау мен ресімдеуге қажетті орнатылған бағдарламалық қамтамасыз етуі бар дербес компьютермен ең аз материалдық-техникалық жарақтандырылуының болуы
өрескел
4
Іздестіру қызметімен айналысу үшін талаптар: жұмыстардың тиісінше орындалуын және сапаның қамтамасыз етілуін регламенттейтін сапаны бақылау (норманы бақылау, жұмыс жүргізу сапасын бақылау) жүйесі бойынша өтініш беруші (лицензиат) бекіткен нұсқаулықтың болуы
өрескел
5
Іздестіру қызметімен айналысу үшін талаптар: жауапты инженер-техник жұмыскердің оқудан өткенін растайтын құжаттарды қоса берумен, еңбекті қорғау және қауіпсіздік техникасы жүйесі бойынша өтініш беруші (лицензиат) бекіткен қағидалардың және нұсқаулықтардың болуы
өрескел
6
Жобалау қызметінің ІІІ санаттағы лицензиаттарына қойылатын талаптар: штатында лицензияланатын қызмет түрінің өтініш жасалған кіші түрінің құрамына кіретін жұмыстардың бейіні бойынша тиісті сертификаты бар және келесі бір мамандану бойынша өтініш берушіде тұрақты негізде жұмыс істейтін кемінде бір сертификатталған инженер-техник жұмыскердің болуы: жобаның бас инженері, жобаның бас сәулетшісі, аға конструтор, жобалаушы жетекші инженер. Шетелдіктер немесе шетелдік заңды тұлғалар үшін штатында лицензияланатын қызмет түрінің өтініш жасалған кіші түрінің құрамына кіретін жұмыстардың бейіні бойынша өтініш берушіде тұрақты негізде жұмыс істейтін Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымына қатысушы мемлекеттің заңнамасында көзделген тәртіппен берілген тиісті рұқсат құжаты бар кемінде бір инженер-техник жұмыскердің болуы
өрескел
7
Жобалау қызметінің ІІІ санаттағы лицензиаттарына қойылатын талаптар: меншік (шаруашылық жүргізу немесе жедел басқару) және (немесе) кемінде бір жыл мерзімге жалға алу (құқықтық кадастрда мемлекеттік тіркей отырып) құқығында, еңбек жағдайларына сәйкес ұйымдастырылған жұмыс орындарымен жарақтандырылған әкімшілік-тұрмыстық үй-жайлардың болуы
өрескел
8
Жобалау қызметінің ІІІ санаттағы лицензиаттарына қойылатын талаптар: меншік (шаруашылық жүргізу немесе жедел басқару) және/немесе жалға алу құқығында лицензияланатын қызмет түрінің мәлімделген кіші түрін орындау үшін қажетті есеп айырысуларды орындауды, графикалық және өзге де материалдарды жасау мен ресімдеуді жүзеге асыруға мүмкіндік беретін орнатылған бағдарламалық жасақтамасы бар дербес компьютерлерді қамтитын ең аз материалдық-техникалық жарақтандырылуы
өрескел
9
Жобалау қызметінің ІІ санаттағы лицензиаттарына қойылатын талаптар: штатында лицензияланатын қызмет түрінің өтініш жасалған кіші түрінің құрамына кіретін жұмыстардың бейіні бойынша тиісті сертификаты бар және келесі бір мамандану бойынша өтініш берушіде тұрақты негізде жұмыс істейтін кемінде бір сертификатталған инженер-техник жұмыскердің болуы: жобаның бас инженері, жобаның бас сәулетшісі, аға конструктор, жобалаушы жетекші инженер. Шетелдіктер немесе шетелдік заңды тұлғалар үшін штатында лицензияланатын қызмет түрінің өтініш жасалған кіші түрінің құрамына кіретін жұмыстардың бейіні бойынша өтініш берушіде тұрақты негізде жұмыс істейтін Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымына қатысушы мемлекеттің заңнамасында көзделген тәртіппен берілген тиісті рұқсат құжаты бар кемінде бір инженер-техник жұмыскердің болуы
өрескел
10
Жобалау қызметінің ІІ санаттағы лицензиаттарына қойылатын талаптар: меншік (шаруашылық жүргізу немесе жедел басқару) және (немесе) кемінде бір жыл мерзімге жалға алу (құқықтық кадастрда мемлекеттік тіркей отырып) құқығында, еңбек жағдайларына сәйкес ұйымдастырылған жұмыс орындарымен жарақтандырылған әкімшілік-тұрмыстық үй-жайлардың болуы
өрескел
11
Жобалау қызметінің ІІ санаттағы лицензиаттарына қойылатын талаптар: лицензияланатын қызмет түрінің мәлімделген кіші түрін орындау үшін қажетті есеп айырысуларды орындауды, графикалық және өзге де материалдарды жасау мен ресімдеуді жүзеге асыруға мүмкіндік беретін бағдарламалық қамтамасыз етудің болуы
өрескел
12
Жобалау қызметінің ІІ санаттағы лицензиаттарына қойылатын талаптар: лицензиаттың кемінде бес жыл жұмыс тәжірибесі, бұл ретте жұмыс тәжірибесі жобалау қызметін (жобалау бөлігінде жобалау-іздестіру қызметін) жүзеге асыруға шетелдік тұлғалар үшін лицензия немесе өзге де тең келетін рұқсат беру құжатын алған күнінен бастап есептеледі не ІІІ санаттағы лицензиат ретінде кемінде бес жыл жұмыс тәжірибесі. Бұл ретте, лицензияның қолданылуы тоқтатылған жағдайда жұмыс тәжірибесі жойылады
өрескел
13
Жобалау қызметінің ІІ санаттағы лицензиаттарына қойылатын талаптар: бас мердігер ретінде, құжаттамалық растауды (объектіні пайдалануға беру туралы қол қойылған актілердің көшірмелерін) ұсына отырып, техникалық жағынан күрделі емес екінші және/немесе үшінші жауапкершілік деңгейінде кемінде бес іске асырылған құрылыс объектілерінің болуы не лицензиат қосалқы мердігерлік шарттар бойынша жұмыстар орындаған, құжаттамалық растауды (орындалған жұмыстардың қол қойылған актілерінің көшірмелерін) ұсына отырып, бірінші және/немесе екінші жауапкершілік деңгейіндегі кемінде он объектінің болуы
өрескел
14
Жобалау қызметінің І санаттағы лицензиаттарына қойылатын талаптар: штатында лицензияланатын қызмет түрінің өтініш жасалған кіші түрінің құрамына кіретін жұмыстардың бейіні бойынша тиісті сертификаты бар және келесі бір мамандану бойынша өтініш берушіде тұрақты негізде жұмыс істейтін кемінде бір сертификатталған инженер-техник жұмыскердің болуы: жобаның бас инженері, жобаның бас сәулетшісі, аға конструктор, жобалаушы жетекші инженер. Шетелдіктер немесе шетелдік заңды тұлғалар үшін штатында лицензияланатын қызмет түрінің өтініш жасалған кіші түрінің құрамына кіретін жұмыстардың бейіні бойынша өтініш берушіде тұрақты негізде жұмыс істейтін Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымына қатысушы мемлекеттің заңнамасында көзделген тәртіппен берілген тиісті рұқсат құжаты бар кемінде бір инженер-техник жұмыскердің болуы
өрескел
15
Жобалау қызметінің І санаттағы лицензиаттарына қойылатын талаптар: меншік (шаруашылық жүргізу немесе жедел басқару) және (немесе) кемінде бір жыл мерзімге жалға алу (құқықтық кадастрда мемлекеттік тіркей отырып) құқығында, еңбек жағдайларына сәйкес ұйымдастырылған жұмыс орындарымен жарақтандырылған әкімшілік-тұрмыстық үй-жайлардың болуы
өрескел
16
Жобалау қызметінің І санаттағы лицензиаттарына қойылатын талаптар: лицензияланатын қызмет түрінің мәлімделген кіші түрін орындау үшін қажетті есеп айырысуларды орындауды, графикалық және өзге де материалдарды жасау мен ресімдеуді жүзеге асыруға мүмкіндік беретін бағдарламалық қамтамасыз етудің болуы
өрескел
17
Жобалау қызметінің І санаттағы лицензиаттарына қойылатын талаптар: лицензиаттың кемiнде он жыл не Қазақстан Республикасының аумағында теңіз мұнай-газ жобалары үшін жобалау қызметiн (жобалау бөлiгiнде жобалау-iздестiру қызметiн) жүзеге асырған тұлғалар үшін кемінде жеті жыл жұмыс тәжiрибесi не II санаттағы лицензиат ретiнде кемiнде бес жыл жұмыс тәжiрибесi.
Жұмыс тәжiрибесi лицензияны алған күннен бастап есептеледі. Бұл ретте, лицензияның қолданылуы тоқтатылған жағдайда жұмыс тәжірибесі жойылады. Шетелдiк тұлғалар үшiн жұмыс тәжiрибесi ретінде жобалау қызметiн (жобалау бөлiгiнде жобалау-iздестiру қызметiн) жүзеге асыруға тең келетiн рұқсат беру құжаты есепке алынады. Құрылтайшыларының кемінде біреуінің жобалау саласында кемінде отыз жыл халықаралық тәжірибесі бар және бірінші жауапкершілік деңгейіндегі объектілерді жобалауды орындаған заңды тұлғалар үшін алты жыл жұмыс тәжiрибесi. Құрылтайшылары Қазақстан Республикасының резиденті бір немесе бірнеше заңды тұлғасы және шетелдік бір немесе бірнеше заңды тұлғасы болып табылатын және ондағы Қазақстан Республикасының заңды тұлғасының жарғылық капиталына қатысу үлесінің (акцияларының) жиынтығы 40 немесе одан астамы тиесілі және жобалау қызметімен айналысуға І санаттағы лицензиясы бар заңды тұлға (акционер) үшін осы талаптар қолданылмайды
өрескел
18
Жобалау қызметінің І санаттағы лицензиаттарына қойылатын талаптар: құжаттамалық растауды (объектіні пайдалануға беру туралы қол қойылған актілердің көшірмелерін) ұсына отырып, бас мердігер ретінде бірінші және/немесе екінші жауапкершілік деңгейінде кемінде он іске асырылған құрылыс объектілерінің болуы не лицензиат қосалқы мердігерлік шарттар бойынша жұмыстар орындаған, құжаттамалық растауды (орындалған жұмыстардың қол қойылған актілерінің көшірмелерін) ұсына отырып, бірінші және/немесе екінші жауапкершілік деңгейіндегі кемінде жиырма объектінің болуы. Құрылтайшылары жобалау қызметімен айналысатын Құрылтайшыларының кемінде біреуінің жобалау саласында кемінде отыз жыл халықаралық тәжірибесі бар және бірінші жауапкершілік деңгейіндегі объектілерді жобалауды орындаған заңды тұлғалар үшін алты жыл жұмыс тәжiрибесi. Құрылтайшылары Қазақстан Республикасының резиденті бір немесе бірнеше заңды тұлғасы және шетелдік бір немесе бірнеше заңды тұлғасы болып табылатын және ондағы Қазақстан Республикасының заңды тұлғасының жарғылық капиталына қатысу үлесінің (акцияларының) жиынтығы 40 немесе одан астамы тиесілі және жобалау қызметімен айналысуға І санаттағы лицензиясы бар заңды тұлға (акционер) үшін осы талаптар қолданылмайды
өрескел
19
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының ІІІ санаттағы лицензиаттарына қойылатын біліктілік талаптары: штатында лицензияланатын қызмет түрінің өтініш жасалған кіші түрінің құрамына кіретін жұмыстардың бейіні бойынша тиісті сертификаты бар және келесі бір мамандану бойынша өтініш берушіде тұрақты негізде жұмыс істейтін кемінде бір сертификатталған инженер-техник жұмыскердің болуы:
жобаның бас инженері, өндірістік-техникалық бөлімнің бастығы, учаске бастығы, жұмыс жүргізуші, мастер. Шетелдіктер немесе шетелдік заңды тұлғалар үшін штатында лицензияланатын қызмет түрінің өтініш жасалған кіші түрінің құрамына кіретін жұмыстардың бейіні бойынша өтініш берушіде тұрақты негізде жұмыс істейтін Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымына қатысушы мемлекеттің заңнамасында көзделген тәртіппен берілген тиісті рұқсат құжаты бар кемінде бір инженер-техник жұмыскердің болуы
өрескел
20
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының ІІІ санаттағы лицензиаттарына қойылатын біліктілік талаптары: меншік (шаруашылық жүргізу немесе жедел басқару) және (немесе) кемінде бір жыл мерзімге жалға алу (құқықтық кадастрда мемлекеттік тіркей отырып) құқығындағы мыналармен:

1) контрольно-измерительных приборов, механизмов, приспособлений, которые используются в зависимости от технических требований, необходимых для выполнения заявленных работ подвида; лицензируемого вида деятельности;
2) персонального компьютера с установленным программным обеспечением, необходимым для выполнения расчетов, составления и оформления графических и иных материалов при осуществлении инженерно-геодезических работ
грубое
4
Требования для занятия изыскательской деятельностью: наличие утвержденной заявителем (лицензиатом) инструкции по системе контроля качества, регламентирующей надлежащее выполнение работ и обеспечение качества (нормоконтроль, контроль качества производства работ)
грубое
5
Требования для занятия изыскательской деятельностью: наличие утвержденных заявителем (лицензиатом) правил и инструкций по системе охраны труда и техники безопасности с приложением документов, подтверждающих обучение ответственного инженерно-технического работника
грубое
6
Требования к лицензиатам ІІІ категории проектной деятельности: наличие в штате не менее одного сертифицированного инженерно-технического работника, имеющего соответствующий сертификат по профилю работ входящих в состав запрашиваемого подвида лицензируемого вида деятельности и работающего на постоянной основе у заявителя по одной из следующих специализаций: главный инженер проекта, главный архитектор проекта, главный конструктор, ведущий инженер проектировщик. В случае, наличия не менее одного инженерно-технического работника, работающего на постоянной основе у иностранцев или иностранных юридических лиц соответствующего разрешительного документа по профилю работ, входящих в состав запрашиваемого подвида лицензируемого вида деятельности, выданный в порядке, предусмотренном законодательством государства-участника Организации экономического сотрудничества и развития, данные требования не распространяются
грубое
7
Требования к лицензиатам ІІІ категории проектной деятельности: наличие административных-бытовых помещений на праве собственности (хозяйственного ведения или оперативного управления) и (или) аренды на срок не менее одного года (с государственной регистрацией в правовом кадастре), оснащенных рабочими местами, организованными в соответствии с условиями труда
грубое
8
Требования к лицензиатам ІІІ категории проектной деятельности: наличие программного обеспечения, позволяющего осуществлять выполнение расчетов, составление и оформление графических и иных материалов, необходимых для заявленного подвида лицензируемого вида деятельности
грубое
9
Требования к лицензиатам ІІ категории проектной деятельности: наличие в штате не менее одного аттестованного инженерно-технического работника, имеющего соответствующий сертификат по профилю работ входящих в состав запрашиваемого подвида лицензируемого вида деятельности и работающего на постоянной основе у заявителя по одной из следующих специализаций: главный инженер проекта, главный архитектор проекта, главный конструктор, ведущий инженер проектировщик. В случае, наличия не менее одного инженерно-технического работника, работающего на постоянной основе у иностранцев или иностранных юридических лиц соответствующего разрешительного документа по профилю работ, входящих в состав запрашиваемого подвида лицензируемого вида деятельности, выданный в порядке, предусмотренном законодательством государства-участника Организации экономического сотрудничества и развития, данные требования не распространяются
грубое
10
Требования к лицензиатам ІІ категории проектной деятельности: наличие административных-бытовых помещений на праве собственности (хозяйственного ведения или оперативного управления) и (или) аренды на срок не менее одного года (с государственной регистрацией в правовом кадастре), оснащенных рабочими местами, организованными в соответствии с условиями труда
грубое
11
Требования к лицензиатам ІІ категории проектной деятельности: наличие программного обеспечения, позволяющего осуществлять выполнение расчетов, составление и оформление графических и иных материалов, необходимых для заявленного подвида лицензируемого вида деятельности
грубое
12
Требования к лицензиатам ІІ категории проектной деятельности: наличие опыта работы лицензиата не менее пяти лет, при этом опыт работы исчисляется со дня получения лицензии или иного равнозначного разрешительного документа для иностранных лиц на осуществление проектной деятельности (проектно-изыскательской деятельности в части проектирования), либо опыт работы не менее пяти лет в качестве лицензиата ІІІ категории, при этом в случае прекращения действия лицензии опыт работы аннулируется
грубое
13
Требования к лицензиатам ІІ категории проектной деятельности: наличие не менее пяти реализованных объектов строительства второго технически несложного и (или) третьего уровня ответственности в качестве генерального подрядчика с представлением документального подтверждения (копии подписанных актов ввода объекта в эксплуатацию) либо не менее десяти объектов первого и (или) второго уровней ответственности, на которых лицензиат выполнял работы по договорам субподряда, с представлением документального подтверждения (копии подписанных актов выполненных работ). Для иностранных лиц в качестве представления документального подтверждения учитывается равнозначный документ
грубое
14
Требования к лицензиатам І категории проектной деятельности: наличие в штате не менее одного аттестованного инженерно-технического работника, имеющего соответствующий сертификат по профилю работ входящих в состав запрашиваемого подвида лицензируемого вида деятельности и работающего на постоянной основе у заявителя по одной из следующих специализаций: главный инженер проекта, главный архитектор проекта, главный конструктор, ведущий инженер проектировщик. В случае, наличия не менее одного инженерно-технического работника, работающего на постоянной основе у иностранцев или иностранных юридических лиц соответствующего разрешительного документа по профилю работ, входящих в состав запрашиваемого подвида лицензируемого вида деятельности, выданный в порядке, предусмотренном законодательством государства-участника Организации экономического сотрудничества и развития, данные требования не распространяются
грубое
15
Требования к лицензиатам І категории проектной деятельности: наличие административных-бытовых помещений на праве собственности (хозяйственного ведения или оперативного управления) и (или) аренды на срок не менее одного года (с государственной регистрацией в правовом кадастре), оснащенных рабочими местами, организованными в соответствии с условиями труда
грубое
16
Требования к лицензиатам І категории проектной деятельности: наличие программного обеспечения, позволяющего осуществлять выполнение расчетов, составление и оформление графических и иных материалов, необходимых для заявленного подвида лицензируемого вида деятельности
грубое
17
Требования к лицензиатам І категории проектной деятельности: наличие опыта работы лицензиата не менее десяти лет, либо не менее семи лет для лица, осуществлявшего проектную деятельность (проектно-изыскательскую деятельности в части проектирования) для морских нефтегазовых проектов на территории Республики Казахстан, либо опыт работы не менее пяти лет в качестве лицензиата ІІ категории.
Опыт работы исчисляется со дня получения лицензии, при этом в случае прекращения действия лицензии опыт работы аннулируется. Для иностранных лиц в качестве опыта работы учитывается равнозначный разрешительный документ на осуществление проектной деятельности (проектно-изыскательской деятельности в части проектирования).
Для юридического лица, не менее одного из учредителей которого имеет международный опыт в области проектирования не менее тридцати лет и выполнявшего проектирование объектов первого уровня ответственности, опыт работы не менее шести лет. Для юридического лица, участниками (акционерами) которого являются один или несколько юридических лиц-резидентов Республики Казахстан и один или несколько иностранных юридических лиц и в котором участникам (акционеру) - юридическим лицам- резидентам Республики Казахстан в совокупности принадлежит 40 или более долей участия в уставном капитале (акций) и имеющему лицензию І категории на занятие проектной деятельностью участником (акционером), данное требование не распространяется
грубое
18
Требования к лицензиатам І категории проектной деятельности: наличие не менее десяти реализованных объектов строительства первого и (или) второго уровня ответственности в качестве генерального подрядчика с представлением документального подтверждения (копии подписанных актов ввода объекта в эксплуатацию), либо наличие не менее двадцати объектов первого и (или) второго уровней ответственности, на которых лицензиат выполнял работы по договорам субподряда, с представлением документального подтверждения (копии подписанных актов выполненных работ). Для иностранных лиц в качестве представления документального подтверждения учитывается равнозначный документ. Для юридического лица, участниками (акционерами) которого являются один или несколько юридических лиц-резидентов Республики Казахстан и один или несколько иностранных юридических лиц и в котором участникам (акционеру) - юридическим лицам- резидентам Республики Казахстан в совокупности принадлежит 40 или более долей участия в уставном капитале (акций) и имеющему лицензию І категории на занятие проектной деятельностью участником (акционером), данное требование не распространяется
грубое
19
Требования к лицензиатам строительно-монтажных работ ІІІ категории: наличие в штате не менее одного сертифицированного инженерно-технического работника, имеющего соответствующий сертификат по профилю работ входящих в состав запрашиваемого подвида лицензируемого вида деятельности и работающего на постоянной основе у заявителя по одной из следующих специализаций: главный инженер, начальник производственно-технического отдела, начальник участка, производитель работ, мастер. В случае, наличия не менее одного инженерно-технического работника, работающего на постоянной основе у иностранцев или иностранных юридических лиц соответствующего разрешительного документа по профилю работ, входящих в состав запрашиваемого подвида лицензируемого вида деятельности, выданный в порядке, предусмотренном законодательством государства-участника Организации экономического сотрудничества и развития, данные требования не распространяются
грубое
20
Требования к лицензиатам строительно-монтажных работ ІІІ категории:
наличие производственной базы на праве собственности (хозяйственного ведения или оперативного управления) и (или) аренды на срок не менее одного года (с государственной регистрацией в правовом кадастре), оснащенной:

1) лицензияланатын қызмет түрінің мәлімделген жұмыс түрлерін, кіші түрін орындауға қажетті әкімшілік-өндірістік ғимараттармен немесе үй-жайлармен жарақтандырылған.
Бұл ретте, жұмысты жүргізген кезде еңбекті қорғау жүйесі мен қауіпсіздік техникасының талаптарына қайшы болмаса, сондай-ақ әкімшілік, техникалық және өндірістік қызметкерлердің еңбек жағдайларын бұзбаса, өндірістік базаның әкімшілік, өндірістік және өзге де ғимараттары немесе үй-жайлары біріктірілуі мүмкін;
2) жұмыс орындарымен жарақтандырылған өндірістік базаның болуы
өрескел
21
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының ІІІ санаттағы лицензиаттарына қойылатын біліктілік талаптары: меншік (шаруашылық жүргізу немесе жедел басқару) және/немесе жалға алу құқығында лицензияланатын қызмет түрі кіші түрінің мәлімделген жұмыстарына қойылатын техникалық талаптарға байланысты құрылыс-монтаждау жұмыстарын орындауға қойылатын техникалық талаптарға сәйкес белгіленген жабдықтардың ең аз жиынтығын, бақылау-өлшеу құралдарын, машиналар мен механизмдерді қамтитын ең аз материалдық-техникалық жарақтандырылуы
өрескел
22
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының ІІ санаттағы лицензиаттарына қойылатын біліктілік талаптары: штатында лицензияланатын қызмет түрінің өтініш жасалған кіші түрінің құрамына кіретін жұмыстардың бейіні бойынша тиісті сертификаты бар және келесі бір мамандану бойынша өтініш берушіде тұрақты негізде жұмыс істейтін кемінде бір сертификатталған инженер-техник жұмыскердің болуы: жобаның бас инженері, өндірістік-техникалық бөлімнің бастығы, учаске бастығы, жұмыс жүргізуші, мастер. Шетелдіктер немесе шетелдік заңды тұлғалар үшін штатында лицензияланатын қызмет түрінің өтініш жасалған кіші түрінің құрамына кіретін жұмыстардың бейіні бойынша өтініш берушіде тұрақты негізде жұмыс істейтін Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымына қатысушы мемлекеттің заңнамасында көзделген тәртіппен берілген тиісті рұқсат құжаты бар кемінде бір инженер-техник жұмыскердің болуы
өрескел
23
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының ІІ санаттағы лицензиаттарына қойылатын біліктілік талаптары: меншік (шаруашылық жүргізу немесе жедел басқару) және (немесе) кемінде бір жыл мерзімге жалға алу (құқықтық кадастрда мемлекеттік тіркей отырып) құқығындағы мыналармен:
1) лицензияланатын қызмет түрінің мәлімделген жұмыс түрлерін, кіші түрін орындауға қажетті әкімшілік-өндірістік ғимараттармен немесе үй-жайлармен жарақтандырылған. Бұл ретте, жұмысты жүргізген кезде еңбекті қорғау жүйесі мен қауіпсіздік техникасының талаптарына қайшы болмаса, өндірістік базаның әкімшілік, өндірістік және өзге де ғимараттары немесе үй-жайлары біріктірілуі мүмкін;

1) административно-производственными зданиями или помещениями, необходимыми для выполнения заявленных видов работ, подвида лицензируемого вида деятельности. При этом административные, производственные и иные здания или помещения производственной базы могут быть совмещены, если это не противоречит требованиям системы охраны труда и техники безопасности при проведении работ, а также не нарушает условия труда административных, технических и производственных работников.
2) рабочими местами, организованными в соответствии с условиями труда
грубое
21
Требования к лицензиатам строительно-монтажных работ ІІІ категории: наличие минимальной материально-технической оснащенности на праве собственности (хозяйственного ведения или оперативного управления) и (или)аренды, включающей минимальный комплект оборудования, контрольно-измерительные приборы, машины и механизмы, которые устанавливаются в соответствии с техническими требованиями к выполнению строительно-монтажных работ в зависимости от технических требований к заявленным работам подвида лицензируемого вида деятельности
грубое
22
Требования к лицензиатам строительно-монтажных работ ІІ категории: наличие в штате не менее одного сертифицированного инженерно-технического работника, имеющего соответствующий сертификат по профилю работ входящих в состав запрашиваемого подвида лицензируемого вида деятельности и работающего на постоянной основе у заявителя по одной из следующих специализаций: главный инженер, начальник производственно-технического отдела, начальник участка, производитель работ, мастер. В случае, наличия не менее одного инженерно-технического работника, работающего на постоянной основе у иностранцев или иностранных юридических лиц соответствующего разрешительного документа по профилю работ, входящих в состав запрашиваемого подвида лицензируемого вида деятельности, выданный в порядке, предусмотренном законодательством государства-участника Организации экономического сотрудничества и развития, данные требования не распространяются
грубое
23
Требования к лицензиатам строительно-монтажных работ ІІ категории: наличие производственной базы на праве собственности (хозяйственного ведения или оперативного управления) и (или) аренды на срок не менее одного года (с государственной регистрацией в правовом кадастре), оснащенной:
1) административно-производственными зданиями или помещениями, необходимыми для выполнения заявленных видов работ, подвида лицензируемого вида деятельности. При этом административные, производственные и иные здания или помещения производственной базы могут быть совмещены, если это не противоречит требованиям системы охраны труда и техники безопасности при проведении работ, а также не нарушает условия труда административных, технических и производственных работников.

2) жұмыс орындарымен жарақтандырылған өндірістік базаның болуы
өрескел
24
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының ІІ санаттағы лицензиаттарына қойылатын біліктілік талаптары: меншік (шаруашылық жүргізу немесе жедел басқару) және/немесе жалға алу құқығында лицензияланатын қызмет түрі кіші түрінің мәлімделген жұмыстарына қойылатын техникалық талаптарға байланысты құрылыс-монтаждау жұмыстарын орындауға қойылатын техникалық талаптарға сәйкес белгіленген жабдықтардың ең аз жиынтығын, бақылау-өлшеу құралдарын, машиналар мен механизмдерді қамтитын ең аз материалдық-техникалық жарақтандырылуы
өрескел
25
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының ІІ санаттағы лицензиаттарына қойылатын біліктілік талаптары: лицензиаттың кемінде бес жыл жұмыс тәжірибесі, бұл ретте жұмыс тәжірибесі құрылыс-монтаждау жұмыстарын жүзеге асыруға лицензия немесе шетелдік тұлғалар үшін өзге де тең келетін рұқсат беру құжатын алған күнінен бастап есептеледі не ІІІ санаттағы лицензиат ретінде кемінде бес жыл жұмыс тәжірибесі. Бұл ретте, лицензияның қолданылуы тоқтатылған жағдайда жұмыс тәжірибесі жойылады
өрескел
26
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының ІІ санаттағы лицензиаттарына қойылатын біліктілік талаптары: бас мердігер ретінде, құжаттамалық растауды (объектіні пайдалануға беру туралы қол қойылған актілердің көшірмелерін) ұсына отырып, техникалық жағынан күрделі емес екінші және/немесе үшінші жауапкершілік деңгейінде кемінде бес іске асырылған құрылыс объектілерінің болуы не лицензиат қосалқы мердігерлік шарттар бойынша жұмыстар орындаған, құжаттамалық растауды (орындалған жұмыстардың қол қойылған актілерінің көшірмелерін) ұсына отырып, бірінші және/немесе екінші жауапкершілік деңгейіндегі кемінде он объектінің болуы
өрескел
27
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының І санаттағы лицензиаттарына қойылатын біліктілік талаптары: штатында лицензияланатын қызмет түрінің өтініш жасалған кіші түрінің құрамына кіретін жұмыстардың бейіні бойынша тиісті сертификаты бар және келесі бір мамандану бойынша өтініш берушіде тұрақты негізде жұмыс істейтін кемінде бір сертификатталған инженер-техник жұмыскердің болуы: жобаның бас инженері,өндірістік-техникалық бөлімнің бастығы, учаске бастығы, жұмыс жүргізуші, мастер. Шетелдіктер немесе шетелдік заңды тұлғалар үшін штатында лицензияланатын қызмет түрінің өтініш жасалған кіші түрінің құрамына кіретін жұмыстардың бейіні бойынша өтініш берушіде тұрақты негізде жұмыс істейтін Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымына қатысушы мемлекеттің заңнамасында көзделген тәртіппен берілген тиісті рұқсат құжаты бар кемінде бір инженер-техник жұмыскердің болуы
өрескел
28
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының І санаттағы лицензиаттарына қойылатын біліктілік талаптары: меншік (шаруашылық жүргізу немесе жедел басқару) құқығындағы мыналармен:

2) рабочими местами, организованными в соответствии с условиями труда
грубое
24
Требования к лицензиатам строительно-монтажных работ ІІ категории: наличие минимальной материально-технической оснащенности на праве собственности (хозяйственного ведения или оперативного управления) и (или) аренды, включающей минимальный комплект оборудования, контрольно-измерительные приборы, машины и механизмы, которые устанавливаются в соответствии с техническими требованиями к выполнению строительно-монтажных работ в зависимости от технических требований к заявленным работам подвида лицензируемого вида деятельности
грубое
25
Требования к лицензиатам строительно-монтажных работ ІІ категории: наличие опыта работы лицензиата не менее пяти лет, при этом опыт работы исчисляется со дня получения лицензии или иного равнозначного разрешительного документа для иностранных лиц на осуществление строительно-монтажных работ, либо опыт работы не менее пяти лет в качестве лицензиата ІІІ категории, при этом в случае прекращения действия лицензии опыт работы аннулируется
грубое
26
Требования к лицензиатам строительно-монтажных работ ІІ категории: наличие не менее пяти реализованных объектов строительства второго технически несложного и (или) третьего уровня ответственности в качестве генерального подрядчика с представлением документального подтверждения (копии подписанных актов ввода объекта в эксплуатацию), либо наличие не менее десяти объектов первого и (или) второго уровней ответственности, на которых лицензиат реализовал работы по договорам субподряда, с представлением документального подтверждения (копии подписанных актов выполненных работ). Для иностранных лиц в качестве представления документального подтверждения учитывается равнозначный документ
грубое
27
Требования к лицензиатам строительно-монтажных работ І категории: наличие в штате не менее одного сертифицированного инженерно-технического работника, имеющего соответствующий сертификат по профилю работ входящих в состав запрашиваемого подвида лицензируемого вида деятельности и работающего на постоянной основе у заявителя по одной из следующих специализаций: главный инженер, начальник производственно-технического отдела, начальник участка, производитель работ, мастер. В случае, наличия не менее одного инженерно-технического работника, работающего на постоянной основе у иностранцев или иностранных юридических лиц соответствующего разрешительного документа по профилю работ, входящих в состав запрашиваемого подвида лицензируемого вида деятельности, выданный в порядке, предусмотренном законодательством государства-участника Организации экономического сотрудничества и развития, данные требования не распространяются
грубое
28
Требования к лицензиатам строительно-монтажных работ І категории: наличие производственной базы на праве собственности (хозяйственного ведения или оперативного управления), оснащенной:

1) лицензияланатын қызмет түрінің мәлімделген жұмыс түрлерін, кіші түрін орындауға қажетті әкімшілік-өндірістік ғимараттармен немесе үй-жайлармен жарақтандырылған. Бұл ретте, жұмысты жүргізген кезде еңбекті қорғау жүйесі мен қауіпсіздік техникасының талаптарына қайшы болмаса, өндірістік базаның әкімшілік, өндірістік және өзге де ғимараттары немесе үй-жайлары біріктірілуі мүмкін;
2) жұмыс орындарымен жарақтандырылған өндірістік базаның болуы. Құрылтайшыларының кемінде біреуінің жобалау саласында кемінде отыз жыл халықаралық тәжірибесі бар және бірінші жауапкершілік деңгейіндегі объектілерді жобалауды орындаған заңды тұлғалар үшін алты жыл жұмыс тәжiрибесi. Құрылтайшылары Қазақстан Республикасының резиденті бір немесе бірнеше заңды тұлғасы және шетелдік бір немесе бірнеше заңды тұлғасы болып табылатын және ондағы Қазақстан Республикасының заңды тұлғасының жарғылық капиталына қатысу үлесінің (акцияларының) жиынтығы 40 немесе одан астамы тиесілі және жобалау қызметімен айналысуға І санаттағы лицензиясы бар заңды тұлға (акционер) үшін осы талаптар қолданылмайды
өрескел
29
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының І санаттағы лицензиаттарына қойылатын біліктілік талаптары: меншік (шаруашылық жүргізу немесе жедел басқару) және/немесе жалға алу құқығында лицензияланатын қызмет түрі кіші түрінің мәлімделген жұмыстарына қойылатын техникалық талаптарға байланысты құрылыс-монтаждау жұмыстарын орындауға қойылатын техникалық талаптарға сәйкес белгіленген жабдықтардың ең аз жиынтығын, бақылау-өлшеу құралдарын, машиналар мен механизмдерді қамтитын ең аз материалдық-техникалық жарақтандырылуы
өрескел
30
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының І санаттағы лицензиаттарына қойылатын біліктілік талаптары: лицензиаттың кемінде он жыл не Қазақстан Республикасының аумағында теңіз мұнай-газ жобалары үшін құрылыс-монтаждау жұмыстарын жүзеге асыратын тұлғалар үшін кемінде жеті жыл жұмыс тәжірибесі не ІІ санаттағы лицензиат ретінде кемінде бес жыл жұмыс тәжірибесі. Жұмыс тәжірибесі лицензия алған күннен бастап есептеледі. Бұл ретте, лицензияның қолданылуы тоқтатылған жағдайда жұмыс тәжірибесі жойылады. Шетелдік тұлғалар үшін жұмыс тәжірибесі ретінде құрылыс-монтаждау жұмыстарын жүзеге асыруға тең келетін рұқсат беру құжаты есепке алынады. Құрылтайшыларының кемінде біреуінің жобалау саласында кемінде отыз жыл халықаралық тәжірибесі бар және бірінші жауапкершілік деңгейіндегі объектілерді жобалауды орындаған заңды тұлғалар үшін алты жыл жұмыс тәжiрибесi. Құрылтайшылары Қазақстан Республикасының резиденті бір немесе бірнеше заңды тұлғасы және шетелдік бір немесе бірнеше заңды тұлғасы болып табылатын және ондағы Қазақстан Республикасының заңды тұлғасының жарғылық капиталына қатысу үлесінің (акцияларының) жиынтығы 40 немесе одан астамы тиесілі және жобалау қызметімен айналысуға І санаттағы лицензиясы бар заңды тұлға (акционер) үшін осы талаптар қолданылмайды
өрескел
31
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының І санаттағы лицензиаттарына қойылатын біліктілік талаптары: бас мердігер ретінде, құжаттамалық растауды (объектіні пайдалануға беру туралы қол қойылған актілердің көшірмелерін) ұсына отырып, бірінші және/немесе екінші жауапкершілік деңгейінде кемінде он іске асырылған құрылыс объектілерінің болуы не лицензиат қосалқы мердігерлік шарттар бойынша жұмыстар орындаған, құжаттамалық растауды (орындалған жұмыстардың қол қойылған актілерінің көшірмелерін) ұсына отырып, бірінші және/немесе екінші жауапкершілік деңгейіндегі кемінде жиырма объектінің болуы.
Құрылтайшыларының кемінде біреуінің жобалау саласында кемінде отыз жыл халықаралық тәжірибесі бар және бірінші жауапкершілік деңгейіндегі объектілерді жобалауды орындаған заңды тұлғалар үшін алты жыл жұмыс тәжiрибесi. Құрылтайшылары Қазақстан Республикасының резиденті бір немесе бірнеше заңды тұлғасы және шетелдік бір немесе бірнеше заңды тұлғасы болып табылатын және ондағы Қазақстан Республикасының заңды тұлғасының жарғылық капиталына қатысу үлесінің (акцияларының) жиынтығы 40 немесе одан астамы тиесілі және жобалау қызметімен айналысуға І санаттағы лицензиясы бар заңды тұлға (акционер) үшін осы талаптар қолданылмайды
өрескел
32
Жеке немесе заңды тұлғаның расталған шағымы немесе өтінішінің болуы
елеулі
33
Бақылау және қадағалау субъектісі ұсынатын есептілік пен мәліметтер мониторингінің нәтижелері
елеулі
Жобалау және құрылыс салу процесіне қатысушы инженер-техник жұмыскерлерді аттестаттау жөніндегі мемлекеттік емес аттестаттау орталықтары
1
Аккредиттеу туралы куәлігінің бар болуы
өрескел
2
Біліктілікті арттыруға жауапты оқытушылық құрамның бар-жоғы
өрескел
3
Аттестаттау жүргізуге жауапты техникалық құрамның бар-жоғы
өрескел
4

1) административно-производственными зданиями или помещениями, необходимыми для выполнения заявленных видов работ, подвида лицензируемого вида деятельности. При этом административные, производственные и иные здания или помещения производственной базы могут быть совмещены, если это не противоречит требованиям системы охраны труда и техники безопасности при проведении работ.
2) рабочими местами. Юридическому лицу, участниками (акционерами) которого являются один или несколько юридических лиц-резидентов Республики Казахстан и один или несколько иностранных юридических лиц, где доли участия юридических лиц-резидентов Республики Казахстан в уставном капитале (акций) составляет в совокупности 40 или более процентов допускается наличие производственной базы на праве аренды (хозяйственного ведения или оперативного управления). При этом, резиденту Республики Казахстан необходимо иметь лицензию І категории на занятие строительно-монтажными работами
грубое
29
Требования к лицензиатам строительно-монтажных работ І категории: наличие минимальной материально-технической оснащенности на праве собственности (хозяйственного ведения или оперативного управления) и (или)аренды, включающей минимальный комплект оборудования, контрольно-измерительные приборы, машины и механизмы, которые устанавливаются в соответствии с техническими требованиями к выполнению строительно-монтажных работ в зависимости от технических требований к заявленным работам подвида лицензируемого вида деятельности
грубое
30
Требования к лицензиатам строительно-монтажных работ І категории: наличие опыта работы лицензиата не менее десяти лет, либо не менее семи лет для лица осуществлявшего строительно-монтажные работы для морских нефтегазовых проектов на территории Республики Казахстан, либо опыт работы не менее пяти лет в качестве лицензиата ІІ категории. Опыт работы исчисляется со дня получения лицензии, при этом в случае прекращения действия лицензии опыт работы аннулируется. Для иностранных лиц в качестве опыта работы учитывается равнозначный разрешительный документ на осуществление строительно-монтажных работ. Для юридического лица, участниками (акционерами) которого являются один или несколько юридических лиц-резидентов Республики Казахстан и один или несколько иностранных юридических лиц и в котором участникам (акционеру) - юридическим лицам- резидентам Республики Казахстан в совокупности принадлежит 40 или более долей участия в уставном капитале (акций) и имеющему лицензию І категории на занятие строительно-монтажных работ участником (акционером), данное требование не распространяется
грубое
31
Требования к лицензиатам строительно-монтажных работ І категории: наличие не менее десяти реализованных объектов строительства первого и (или) второго уровней ответственности в качестве генерального подрядчика с представлением документального подтверждения (копии подписанных актов ввода объекта в эксплуатацию), либо не менее двадцати объектов первого и (или)второго уровней ответственности, на которых лицензиат реализовал работы по договорам субподряда, с представлением документального подтверждения (копии подписанных актов выполненных работ). Для иностранных лиц в качестве представления документального подтверждения учитывается равнозначный документ. Для юридического лица, участниками (акционерами) которого являются один или несколько юридических лиц-резидентов Республики Казахстан и один или несколько иностранных юридических лиц и в котором участникам (акционеру) - юридическим лицам- резидентам Республики Казахстан в совокупности принадлежит 40 или более долей участия в уставном капитале (акций) и имеющему лицензию І категории на занятие строительно-монтажных работ участником (акционером), данное требование не распространяется
грубое
32
Наличие подтвержденной жалобы или обращения физического либо юридического лица
значительное
33
Результаты мониторинга сведений, представляемых субъектом контроля и надзора
значительное
Негосударственные аттестационные центры по аттестации инженерно-технических работников, участвующих в процессе проектирования и строительства
1
Наличие свидетельства об аккредитации
грубое
2
Наличие преподавательского состава, ответственного за проведение повышения квалификации
грубое
3
Наличие технического состава, ответственного за проведение аттестации
грубое
4

Оқыту және аттестаттау жүргізу үшін меншік құқығында немесе өзге де заңды негізде, алаңы бір жұмыскерге 6 м2, кресло-арбаларды пайдаланып жұмыс істейтін мүгедектер үшін 7,65 м2 деген есеп бойынша талаптарды қанағаттандыратын әкімшілік-тұрмыстық үй-жайлардың бар-жоғы, алаңы кемінде 100 (жүз) шаршы метр әкімшілік-тұрмыстық үй-жайлардың болуы, бұл ретте тестілеу және оқыту өткізуге арналған үй-жайлар кемінде 45 (қырық бес) шаршы метр болуы қажет. Бұл ретте тестілеу және оқыту өткізуге арналған үй-жайлар біріктірілуі мүмкін
өрескел
5

Наличие административно-бытовых помещений на праве собственности или ином законном основании, удовлетворяющих требованиям площади помещения из расчета 6 м2 на одного работника, для работающих инвалидов, пользующихся креслами-колясками 7,65 м2 для проведения обучения и аттестации, площадью не менее 100 (ста) квадратных метров, при этом помещения для проведения тестирования и обучения составляли не менее 45 (сорока пяти) квадратных метров. При этом, помещения для проведения тестирования и обучения могут быть совмещены
грубое
5

1) лицензияланатын қызмет түрінің мәлімделген жұмыс түрлерін, кіші түрін орындауға қажетті әкімшілік-өндірістік ғимараттармен немесе үй-жайлармен жарақтандырылған. Бұл ретте, жұмысты жүргізген кезде еңбекті қорғау жүйесі мен қауіпсіздік техникасының талаптарына қайшы болмаса, өндірістік базаның әкімшілік, өндірістік және өзге де ғимараттары немесе үй-жайлары біріктірілуі мүмкін;
2) жұмыс орындарымен жарақтандырылған өндірістік базаның болуы
бақылау және қадағалау субъектісі ұсынатын есептілік пен мәліметтер мониторингінің нәтижелері
50
0
1+
0%
50%
11
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының І санаттағы лицензиаттарына қойылатын біліктілік талаптары: штатында лицензияланатын қызмет түрінің өтініш жасалған кіші түрінің құрамына кіретін жұмыстардың бейіні бойынша тиісті сертификаты бар және келесі бір мамандану бойынша өтініш берушіде тұрақты негізде жұмыс істейтін кемінде бір сертфикатталған инженер-техник жұмыскердің болуы: жобаның бас инженері,өндірістік-техникалық бөлімнің бастығы, учаске бастығы, жұмыс жүргізуші, мастер. Шетелдіктер немесе шетелдік заңды тұлғалар үшін штатында лицензияланатын қызмет түрінің өтініш жасалған кіші түрінің құрамына кіретін жұмыстардың бейіні бойынша өтініш берушіде тұрақты негізде жұмыс істейтін Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымына қатысушы мемлекеттің заңнамасында көзделген тәртіппен берілген тиісті рұқсат құжаты бар кемінде бір инженер-техник жұмыскердің болуы
бақылау және қадағалау субъектісі ұсынатын есептілік пен мәліметтер мониторингінің нәтижелері
50
0
1+
0%
50%
12
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының І санаттағы лицензиаттарына қойылатын біліктілік талаптары: меншік (шаруашылық жүргізу немесе жедел басқару) құқығындағы мыналармен:
1) лицензияланатын қызмет түрінің мәлімделген жұмыс түрлерін, кіші түрін орындауға қажетті әкімшілік-өндірістік ғимараттармен немесе үй-жайлармен жарақтандырылған. Бұл ретте, жұмысты жүргізген кезде еңбекті қорғау жүйесі мен қауіпсіздік техникасының талаптарына қайшы болмаса, өндірістік базаның әкімшілік, өндірістік және өзге де ғимараттары немесе үй-жайлары біріктірілуі мүмкін;
2) жұмыс орындарымен жарақтандырылған өндірістік базаның болуы. Құрылтайшыларының кемінде біреуінің жобалау саласында кемінде отыз жыл халықаралық тәжірибесі бар және бірінші жауапкершілік деңгейіндегі объектілерді жобалауды орындаған заңды тұлғалар үшін алты жыл жұмыс тәжiрибесi. Құрылтайшылары Қазақстан Республикасының резиденті бір немесе бірнеше заңды тұлғасы және шетелдік бір немесе бірнеше заңды тұлғасы болып табылатын және ондағы Қазақстан Республикасының заңды тұлғасының жарғылық капиталына қатысу үлесінің (акцияларының) жиынтығы 40 немесе одан астамы тиесілі және жобалау қызметімен айналысуға І санаттағы лицензиясы бар заңды тұлға (акционер) үшін осы талаптар қолданылмайды
бақылау және қадағалау субъектісі ұсынатын есептілік пен мәліметтер мониторингінің нәтижелері
50
0
1+
0%
50%
Жобалау және құрылыс салу процесіне қатысушы инженер-техник жұмыскерлерді аттестаттау жөніндегі мемлекеттік емес аттестаттау орталықтарыға қатысты
1
Аккредиттеу туралы тиісті куәліктің бар-жоғы
бақылау және қадағалау субъектісі ұсынатын есептілік пен мәліметтер мониторингінің нәтижелері
50
0
1+
0%
50%
2
Біліктілікті арттыруға жауапты оқытушылық құрамның бар-жоғы
бақылау және қадағалау субъектісі ұсынатын есептілік пен мәліметтер мониторингінің нәтижелері
50
0
1+
0%
50%
3
Аттестаттау жүргізуге жауапты техникалық құрамның бар-жоғы
бақылау және қадағалау субъектісі ұсынатын есептілік пен мәліметтер мониторингінің нәтижелері
50
0
1+
0%
50%
Объектілер құрылысының жобаларына ведомстводан тыс кешенді сараптама жүргізетін заңды тұлғаларына қатысты
1
Аккредиттеу туралы тиісті куәліктің бар-жоғы
бақылау және қадағалау субъектісі ұсынатын есептілік пен мәліметтер мониторингінің нәтижелері
50
0
1+
0%
50%
2
Жобаның негізгі бөлімдеріне сәйкес мамандандырулар бойынша сертификатталған кемінде бес маманының бар-жоғы
бақылау және қадағалау субъектісі ұсынатын есептілік пен мәліметтер мониторингінің нәтижелері
50
0
1+
0%
50%
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Ұлттық экономика министрі
2026 жылғы 30 маусымдағы
№ 96 мен
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және құрылыс
министрі
2026 жылғы 30 маусымдағы
№ 342 бірлескен бұйрығына
5-қосымша
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2018 жылғы 19 қарашадағы
№ 807 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2018 жылғы 26 қарашадағы
№ 81 бірлескен бұйрығына
2-қосымша

1) административно-производственными зданиями или помещениями, необходимыми для выполнения заявленных видов работ, подвида лицензируемого вида деятельности. При этом административные, производственные и иные здания или помещения производственной базы могут быть совмещены, если это не противоречит требованиям системы охраны труда и техники безопасности при проведении работ, а также не нарушает условия труда административных, технических и производственных работников.
2) рабочими местами, организованными в соответствии с условиями труда
результаты мониторинга сведений, представляемых субъектом контроля и надзора
50
0
1+
0%
50%
11
Требования к лицензиатам строительно-монтажных работ І категории: наличие в штате не менее одного аттестованного инженерно-технического работника, имеющего соответствующий сертификат по профилю работ входящих в состав запрашиваемого подвида лицензируемого вида деятельности и работающего на постоянной основе у заявителя по одной из следующих специализаций: главный инженер, начальник производственно-технического отдела, начальник участка, производитель работ, мастер. В случае, наличия не менее одного инженерно-технического работника, работающего на постоянной основе у иностранцев или иностранных юридических лиц соответствующего разрешительного документа по профилю работ, входящих в состав запрашиваемого подвида лицензируемого вида деятельности, выданный в порядке, предусмотренном законодательством государства-участника Организации экономического сотрудничества и развития, данные требования не распространяются
результаты мониторинга сведений, представляемых субъектом контроля и надзора
50
0
1+
0%
50%
12
Требования к лицензиатам строительно-монтажных работ І категории: наличие производственной базы на праве собственности (хозяйственного ведения или оперативного управления), оснащенной:
1) административно-производственными зданиями или помещениями, необходимыми для выполнения заявленных видов работ, подвида лицензируемого вида деятельности. При этом административные, производственные и иные здания или помещения производственной базы могут быть совмещены, если это не противоречит требованиям системы охраны труда и техники безопасности при проведении работ.
2) рабочими местами. Юридическому лицу, участниками (акционерами) которого являются один или несколько юридических лиц-резидентов Республики Казахстан и один или несколько иностранных юридических лиц, где доли участия юридических лиц-резидентов Республики Казахстан в уставном капитале (акций) составляет в совокупности 40 или более процентов допускается наличие производственной базы на праве аренды (хозяйственного ведения или оперативного управления). При этом, резиденту Республики Казахстан необходимо иметь лицензию І категории на занятие строительно-монтажными работами
результаты мониторинга сведений, представляемых субъектом контроля и надзора
50
0
1+
0%
50%
В отношении негосударственных аттестационных центров по аттестации инженерно-технических работников, участвующих в процессе проектирования и строительства
1
Наличие свидетельства об аккредитации
результаты мониторинга сведений, представляемых субъектом контроля и надзора
50
0
1+
0%
50%
2
Наличие преподавательского состава, ответственного за проведение повышения квалификации
результаты мониторинга сведений, представляемых субъектом контроля и надзора
50
0
1+
0%
50%
3
Наличие технического состава, ответственного за проведение аттестации
результаты мониторинга сведений, представляемых субъектом контроля и надзора
50
0
1+
0%
50%
В отношении юридических лиц, проводящих комплексную вневедомственную экспертизу проектов строительства объектов
1
Наличие свидетельства об аккредитации
результаты мониторинга сведений, представляемых субъектом контроля и надзора
50
0
1+
0%
50%
2
Наличие не менее пяти экспертов, сертифицированных по специализациям, соответствующим основным разделам проекта
результаты мониторинга сведений, представляемых субъектом контроля и надзора
50
0
1+
0%
50%
Приложение 5
к совместному приказу
Заместитель Премьер-Министра –
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
от 30 июня 2026 года № 96 и
Министр промышленности и строительства
Республики Казахстан
от 30 июня 2026 года № 342
Приложение 2
к совместному приказу
Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 19 ноября 2018 года № 807 и
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 26 ноября 2018 года № 81

Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 138 және 139-баптарына сәйкес Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы Тапсырыс берушіге (құрылыс салушыға) қатысты тексеру парағы
Тексеруді тағайындаған мемлекеттік орган _______________________________
____________________________________________________________________
Бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы тексеруді/
профилактикалық бақылауды тағайындаған мемлекеттік орган ______________
____________________________________________________________________
Бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы тексеруді/
профилактикалық бақылауды тағайындау туралы акт ______________________
____________________________________________________________________
(№, күні)
Бақылау және қадағалау субъектісінің (объектісінің) атауы __________________
____________________________________________________________________
Бақылау және қадағалау субъектісінің (объектісінің) (жеке сәйкестендіру нөмірі),
бизнес-сәйкестендіру нөмірі____________________________________________
Орналасқан жерінің мекенжайы ________________________________________
____________________________________________________________________
Р/с
Талаптар тізбесі
Талаптарға сәйкес келеді
Талаптарға сәйкес келмейді
1
2
3
4
1
Жер учаскесін бекітілген жобалау құжаттамасына сәйкес және аумақтың нысаналы мақсатын немесе сервитутын, аймақтарға бөлінуін, құрылыс салуды реттеудің қызыл сызығын және сары сызығын сақтай отырып, құрылыс салу үшін (коммуникациялар төсеуді, аумақты инженерлiк жағынан дайындауды, абаттандыруды, көгалдандыруды және учаскенi жайғастырудың басқа да түрлерiн қоса алғанда) пайдалану
2
Орындалған (орындалып жатқан) құрылыс-монтаждау жұмыстарының, қолданылатын құрылыс материалдарының (бұйымдарының, конструкцияларының) және жабдықтардың бекiтiлген жобалық шешiмдерге және мемлекеттiк (мемлекетаралық) нормативтерге, оның iшiнде тiреу және қоршау конструкцияларының берiктiгін, орнықтылығын, сенiмдiлiгiн және үйлердің (ғимараттардың) пайдалану сапасын қамтамасыз ету жөнiндегi нормативтерге сәйкестiгi
3
Электр берудің желілері әуе және байланыс желілері аймағында, темір жолға бөлінген белдеуде, құрылыс алаңында орналасқан тау-кен жұмыстарының жер учаскелерін өңдеу аймақтарында жұмыстар жүргізуге тиісті ұйымның рұқсатының бар-жоғы
4
Байланыс желілері мен құрылыстарын пайдаланатын тиісті ұйымның жазбаша келісімінің бар-жоғы және өкілінің қатысуы
5
Құрылыс пен жөндеу аяқталғаннан кейін қазылған жерлердi, құрылыс алаңдарын ретке келтiру, сондай-ақ аулаларды, көшелер мен алаңдарды құрылыс материалдарымен қоршау бойынша шаралар қабылдамау
6
Бекітілген жобалау-сметалық құжаттаманың бар-жоғы
7
Жобалар сараптамасының оң қорытындысының, оның ішінде түзетілген кезде жобалар сараптамасының қайта қорытындысының бар-жоғы
8
Тапсырыс беруші (жоба немесе бағдарлама инвесторы) мен өзі таңдаған мердігер (бас мердігер) арасында жасалған шарттың бар-жоғы
9
Мердігер ұйымда санаттар бойынша лицензияланатын сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметінің тиісті түрлерін жүзеге асыру құқығына мемлекеттік лицензиясының бар-жоғы
10
Техникалық қадағалау бойынша инжинирингтік қызметтерді жүзеге асыратын аккредиттелген заңды тұлғалармен шарттың бар-жоғы
11
Жобалау (жобалау-сметалық) құжаттаманы әзірлеген тұлғамен (жобаны әзірлеушімен немесе сертификатталған маманымен) авторлық сүйемелдеуді жүзеге асыруға шарттың бар-жоғы
12
Жобаларды басқару жөнінде инжинирингтік қызмет көрсетуге аккредиттелген ұйыммен шарттың бар-жоғы
13
Тапсырыс берушінің (меншік иесінің) объект құрылысын техникалық қадағалаумен және авторлық сүйемелдеумен қамтамасыз етуі
14
Бірінші және екінші жауапкершілік деңгейіндегі техникалық және технологиялық жағынан күрделі объектілерде жұмыс істетін аккредиттелген заңды тұлғаларда техникалық қадағалауды жүзеге асыру үшін тиісті мамандар санының бар-жоғы (техникалық қадағалауды орындауға сертификаты бар кемінде 3 маман)
15
Құрылысы тоқтатылған, аяқталмаған объектіні консервациялау (консервациядан шығару) үшін әзірленген жобалау (жобалау-сметалық) құжаттаманың бар-жоғы
16
Ғимараттар мен құрылыстарды бөлшектеу және бұзу (кәдеге жаратудан кейін) кезінде жобалау (жобалық-сметалық) құжаттаманың бар-жоғы
17
Объект бірінші және екінші жауапкершілік деңгейіндегі техникалық және технологиялық күрделі объектілерге жатқызылған жағдайда, ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігін және орнықтылығын техникалық зерттеп-қарауды жүзеге асыратын аккредиттелген заңды тұлғамен шарттың бар-жоғы
18
Үшінші жауапкершілік деңгейіндегі объектілерде ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігін және орнықтылығын техникалық зерттеп-қарау қызметін жеке жүзеге асыратын маманның сертификаты бар жеке тұлғамен шарттың бар-жоғы
19
Техникалық зерттеп-қарау жүргізу үшін шынайы бастапқы деректерді, мұрағат материалдарын маманға (мамандарға) ұсынуды қамтамасыз ету
20
Техникалық зерттеп-қарау нәтижелері бойынша тұжырымдар мен нұсқаулардың орындалуын қамтамасыз ету
21
Жұмыс жобалау (жобалау-сметалық) құжаттамадан және нормативтік талаптардан ауытқумен жүзеге асырылған жағдайда оларды тоқтата тұруды қамтамасыз ету
22
Бекітілген жобалау-сметалық құжаттамадан ауытқыған кезде келісудің және растайтын құжаттардың бар-жоғы
23
Мүгедектердің және халықтың жүріп-тұруы шектеулі топтары үшін объектінің қолжетімділігін қамтамасыз ету бойынша талаптарды сақтау
24
Мердігерден (бас мердігерден) объектiнiң дайындығы туралы жазбаша хабарламаның бар-жоғы
25
Сәйкестік туралы декларацияның бар-жоғы
26
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының сапасы туралы қорытындының бар-жоғы
27
Орындалған жұмыстардың бекітілген жобаға сәйкестiгi туралы қорытындының бар-жоғы
28
Құрылыс объектісінің өрт қауіпсіздігі талаптарына сәйкестігі туралы қорытындының бар-жоғы
29
Жергілікті атқарушы органымен құрылыс-монтаждау жұмыстарының сапасы туралы қорытындыны келісуінің бар-жоғы
30
Автомобиль жолдарын салу, реконструкциялау және күрделі жөндеу объектісі үшін Ұлттық жол активтері сапасы орталығы беретін жұмыстар мен материалдар сапасына сараптаманың қорытынды есебінің бар-жоғы
31
Салынған объектiнi пайдалануға қабылдау туралы бекітілген актінің бар-жоғы
32
Кепілдік мерзім кезеңінде анықталған ақауларды жою бойынша мердігермен шаралар қабылдауын қамтамасыз ету
33
Тапсырысшы мен мердігер (бас мердігер) арасындағы ғимараттардың тіреу конструкцияларына, жабыны мен сыртқы қабырғаларына (қасбеттеріне) берілетін он жылдан кем емес кепілдік мерзімін қоспағанда, құрылыс шартында (объект пайдалануға қабылданған күнінен бастап кемінде бес жыл болған) салынған объектіні пайдалануға берудің нормативтік мерзіміне байланысты кепілді мерзімінің бар-жоғы
34
Келісілген эскиздік жобаның бар-жоғы
Лауазымды адам (адамдар)
______________________________ ____________
лауазымы қолы
___________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Бақылау және қадағалау субъектісінің басшысы
_______________ ______________
лауазымы қолы
___________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Ұлттық экономика министрі
2026 жылғы 30 маусымдағы
№ 96 мен
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және құрылыс
министрі
2026 жылғы 30 маусымдағы
№ 342 бірлескен бұйрығына
6-қосымша
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2018 жылғы 19 қарашадағы
№ 807 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2018 жылғы 26 қарашадағы
№ 81 бірлескен бұйрығына

Проверочный лист в области архитектуры, градостроительства и строительства в соответствии со статьями 138 и 139 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан в отношении Заказчика (застройщика)
наименование однородной группы субъектов (объектов) контроля _________________
Государственный орган, назначивший проверку/профилактического контроля с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора ___________________________________
__________________________________________________________________________
Акт о назначении проверки/профилактического контроля с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора ______________________________________________________
____________________________________________________________ №, дата
Наименование субъекта (объекта) контроля и надзора ___________________________
__________________________________________________________________________
(Индивидуальный идентификационный номер), бизнес-идентификационный номер субъекта
(объекта) контроля и надзора ________________________________________________
Адрес места нахождения ____________________________________________________
__________________________________________________________________________
Перечень требований
Соответствует требованиям
Не соответствует требованиям
1
2
3
4
1
Использование земельного участка для застройки (включая прокладку коммуникаций, инженерную подготовку территории, благоустройство, озеленение и другие виды обустройства участка) в соответствии с утвержденной проектной документацией и соблюдением целевого назначения или сервитута, зонирования территории, красных линий и линий регулирования застройки
2
Соответствие выполненных (выполняемых) строительно-монтажных работ, применяемых строительных материалов (изделий, конструкций) и оборудования утвержденным проектным решениям и государственным (межгосударственным) нормативам, в том числе по обеспечению прочности, устойчивости, надежности несущих и ограждающих конструкций и эксплуатационных качеств зданий (сооружений)
3
Наличие разрешения соответствующих организаций на производство работ в зоне воздушных линий электропередач и линий связи, в полосе отвода железных дорог, в зонах подработки земельных участков горными работами, расположенных на строительной площадке
4
Наличие письменного согласия и присутствия представителя соответствующей организации, эксплуатирующей линии и сооружения связи
5
Непринятие мер к приведению в порядок мест раскопок, а также строительных площадок после окончания строительства и ремонта также загромождение дворов, улиц и площадей строительными материалами
6
Наличие утвержденной проектно-сметной документации
7
Наличие положительного заключения экспертизы проектов, в том числе повторного заключения экспертизы проектов при корректировке
8
Наличие договора заключенного между заказчиком (инвестором проекта или программы) и избранным им подрядчиком (генеральным подрядчиком)
9
Наличие у подрядной организации государственной лицензии на право осуществления лицензируемых архитектурных, градостроительных и строительных видов деятельности по категории
10
Наличие договора с аккредитованными юридическими лицами, осуществляющими инжиниринговые услуги по техническому надзору
11
Наличие договора на осуществление авторского сопровождения с лицом, разработавшим проектную (проектно-сметную) документацию (разработчиком проекта или сертифицированным специалистом)
12
Наличие договора с аккредитованной организацией на оказание инжиниринговых услуг по управлению проектом
13
Обеспечение заказчиком (собственником) строительства объекта с сопровождением технического надзора и авторского сопровождения
14
Наличие соответствующего количества специалистов для осуществления технического надзора производящимися аккредитованными юридическими лицами (не менее 3 специалистов имеющих сертификат на выполнение технического надзора)
15
Наличие разработанной проектной (проектно-сметной) документации для консервации (расконсервации) незавершенного объекта, строительство которого было приостановлено
16
Наличие проектной (проектно-сметной) документации при осуществлении демонтажа и сноса (постутилизации) зданий и сооружений
17
Наличие договора с аккредитованным юридическим лицом, осуществляющим техническое обследование надежности и устойчивости зданий и сооружений
18
Наличие договора с физическим лицом, имеющим сертификат специалиста на техническое обследование надежности и устойчивости зданий и сооружений, и индивидуально осуществляющего деятельность на объектах третьего уровня ответственности
19
Обеспечение предоставления достоверных исходных данных, архивных материалов, представленных специалисту (специалистам), для проведения технического обследования
20
Обеспечение исполнения выводов и указаний по результатам технического обследования
21
Обеспечение приостановления производства работ при осуществлении их с отступлением от проектной (проектно-сметной) документации и нормативных требований
22
Наличие согласования и подтверждающих документов при отклонении от утвержденной проектно-сметной документации
23
Соблюдение требования по обеспечению доступности объектов для инвалидов и других маломобильных групп населения
24
Наличие письменного извещения от подрядчика (генерального подрядчика) о готовности объекта
25
Наличие декларации о соответствии
26
Наличие заключения о качестве строительно-монтажных работ
27
Наличие заключения о соответствии выполненных работ утвержденному проекту
28
Наличие заключения о соответствии строительного объекта требованиям пожарной безопасности
29
Наличие согласования с местным исполнительным органом заключения о качестве строительно-монтажных работ
30
Наличие заключительного отчета экспертизы качества работ и материалов, выдаваемого Национальным центром качества дорожных активов для объекта строительства, реконструкции и капитального ремонта автомобильных дорог
31
Наличие утвержденного акта приемки построенного объекта в эксплуатацию
32
Обеспечение принятия мер подрядчиком по устранению выявленных дефектов в период гарантированного срока
33
Наличие в договоре между заказчиком и подрядчиком (генеральным подрядчиком) на строительство (состоявшегося не менее пяти лет, за исключением гарантийного срока на несущие конструкции, кровлю и наружные стены (фасады) зданий – не менее десяти лет, со дня приемки объекта в эксплуатацию) соответствующего гарантийного срока установленного в зависимости от нормативного срока эксплуатации построенного объекта
34
Наличие согласованного эскизного проекта
Должностное (ые) лицо (а) ______________________________ _____________
должность подпись
___________________________________________
фамилия, имя, отчество (при наличии)
Руководитель субъекта контроля и надзора
______________________________ ____________
должность подпись
___________________________________________
фамилия, имя, отчество (при наличии)
Приложение 6
к совместному приказу
Заместитель Премьер-Министра –
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
от 30 июня 2026 года № 96 и
Министр промышленности и строительства
Республики Казахстан
от 30 июня 2026 года № 342

3-1-қосымша
Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 138 және 139-баптарына сәйкес Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы Құрылыс үшін инженерлік-геологиялық іздестірулерді орындайтын тұлғаларға қатысты тексеру парағы
Тексеруді тағайындаған мемлекеттік орган _____________________________________
__________________________________________________________________________
Бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы тексеруді/ профилактикалық
бақылауды тағайындаған мемлекеттік орган ____________________________________
__________________________________________________________________________
Бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы тексеруді/ профилактикалық
бақылауды тағайындау туралы акт ____________________________________________
__________________________________________________________________________
(№, күні)
Бақылау және қадағалау субъектісінің (объектісінің) атауы _______________________
__________________________________________________________________________
Бақылау және қадағалау субъектісінің (объектісінің) (жеке сәйкестендіру нөмірі), бизнес-
сәйкестендіру нөмірі ________________________________________________________
Орналасқан жерінің мекенжайы ______________________________________________
__________________________________________________________________________
Р/с
Талаптар тізбесі
Талаптарға сәйкес келеді
Талаптарға сәйкес келмейді
1
2
3
4
1
Инженерлік-геологиялық іздеулердің техникалық есепті (қорытындыны) беру
Лауазымды адам (адамдар)
______________________________ ____________
лауазымы қолы
___________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Бақылау және қадағалау субъектісінің басшысы
_______________ _____________
лауазымы қолы
__________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Ұлттық экономика министрі
2026 жылғы 30 маусымдағы
№ 96 мен
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және құрылыс министрі
2026 жылғы 30 маусымдағы
№ 342 бірлескен бұйрығына
7-қосымша
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму министрінің
2018 жылғы 19 қарашадағы
№ 807 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2018 жылғы 26 қарашадағы
№ 81 бірлескен бұйрығына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 138 және 139-баптарына сәйкес Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы мердігерге (бас мердігерге) қатысты тексеру парағы
Тексеруді тағайындаған мемлекеттік орган _______________________________
____________________________________________________________________
Бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы тексеруді/
профилактикалық бақылауды тағайындаған мемлекеттік орган ______________
____________________________________________________________________
Бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы тексеруді/
профилактикалық бақылауды тағайындау туралы акт ______________________
____________________________________________________________________
(№, күні)
Бақылау және қадағалау субъектісінің (объектісінің) атауы __________________
_____________________________________________________________________
Бақылау және қадағалау субъектісінің (объектісінің) (жеке сәйкестендіру нөмірі),
бизнес-сәйкестендіру нөмірі____________________________________________
Орналасқан жерінің мекенжайы ________________________________________
____________________________________________________________________
Р/с
Талаптар тізбесі
Талаптарға сәйкес келеді
Талаптарға сәйкес келмейді
1
2
3
4
1
Бекітілген (қайта бекітілген) жобалау-сметалық құжаттаманың бар-жоғы
2
Мердiгердiң (бас мердiгердiң) құрылыс сапасын өзiндiк өндiрiстiк бақылаудың барлық (кiру, операциялық, қабылдау, зертханалық, геодезиялық) түрлерi мен нысандарын жүзеге асыру бойынша міндеттемелерін сақтауы
3
Орындалған (орындалып жатқан) құрылыс-монтаждау жұмыстарының, қолданылатын құрылыс материалдарының (бұйымдарының, конструкцияларының) және жабдықтардың бекiтiлген жобалық шешiмдерге және мемлекеттiк (мемлекетаралық) нормативтерге, оның iшiнде тiреу және қоршау конструкцияларының берiктiгін, орнықтылығын, сенiмдiлiгiн және үйлердің (ғимараттардың) пайдалану сапасын қамтамасыз ету жөнiндегi нормативтерге сәйкестiгi
4
Атқарушылық техникалық құжаттаманың тиісті және уақтылы жүргізілуін қамтамасыз ету
5
Жер учаскесінің шекарасын белгілеу туралы құжаттың бар-жоғы
6
Ғимаратты, құрылысты тұрғызу актісінің бар-жоғы
7
Ғимараттар мен құрылыстардың негізгі осінің геодезиялық бөлінуін тексеру актісінің бар-жоғы
8
Репердің белгісін ауыстыру актісінің бар-жоғы
9
"Сейсмикаға төзiмдi құрылыс" курсы бойынша (сейсмикалық аудандарда құрылыс жүргізілген жағдайда) қолданыстағы куәліктің бар-жоғы
10.
Жұмыс жүргізудің жалпы журналының бар-жоғы
11
Қадалар қағу, қадаларды зерттеп-қарау журналының бар-жоғы
12
Құрылыс конструкцияларын монтаждау жұмыстары журналының бар-жоғы
13
Дәнекерлеу жұмыстары журналының бар-жоғы
14
Дәнекерленген қосылыстарды коррозиядан қорғау журналының бар-жоғы
15
Монтаждалған жіктер мен тораптарды тұтас бекіту журналының бар-жоғы
16
Бақыланып тартылатын болттарға монтаждалатын қосылыстарды орындау журналының бар-жоғы
17
Авторлық сүйемелдеу журналының бар-жоғы
18
Техникалық қадағалау журналының бар-жоғы
19
Материалдарды, бұйымдарды, конструкцияларды, инженерлік жүйелер, және жабдықтарды сынау актілерінің (хаттамалары) бар-жоғы
20
Материалдардың, бұйымдардың, конструкциялар мен жабдықтардың сапасы туралы құжаттардың (паспорттар мен сертификаттардың) бар-жоғы
21
Атқарушылық геодезиялық схемалардың бар-жоғы
22
Техникалық қадағалау және авторлық сүйемелдеу журналына енгізілген нұсқаулардың орындалуын қамтамасыз ету
23
Мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау және қадағалау органдары нұсқамаларының талаптарын орындау
24
Бекітілген жобалау құжаттамасынан ауытқыған кезде келісудің бар-жоғы
25
Енгізілген өзгерістер ескерілген жобалау-сметалық құжаттама бойынша сараптама қорытындысының бар-жоғы
26
Құрылыс пен жөндеу аяқталғаннан кейін қазылған жерлердi, құрылыс алаңдарын ретке келтiру, сондай-ақ аулаларды, көшелер мен алаңдарды құрылыс материалдарымен қоршау бойынша шаралар қабылдамау
27
Тапсырыс берушіде объектінің пайдалануға қабылдауға толық дайындығы туралы жазбаша хабарламаның бар-жоғы
28
Салынған объектінің сәйкестігі туралы декларацияның бар-жоғы
29
Кепілдік мерзімі кезеңінде анықталған ақауларды жою
Лауазымды адам (адамдар)
______________________________ ____________
лауазымы қолы
___________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Бақылау және қадағалау субъектісінің басшысы
_______________ ____________
лауазымы қолы
__________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Ұлттық экономика министрі
2026 жылғы 30 маусымдағы
№ 96 мен
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және құрылыс министрі
2026 жылғы 30 маусымдағы
№ 342 бірлескен бұйрығына
8-қосымша
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму министрінің
2018 жылғы 19 қарашадағы
№ 807 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2018 жылғы 26 қарашадағы
№ 81 бірлескен бұйрығына
5-қосымша
Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 138 және 139-баптарына сәйкес Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы авторлық сүйемелдеуді жүзеге асыратын заңды және жеке тұлғаларға қатысты тексеру парағы
Бақылау субъектілерінің (объектілерінің) біртекті тобының атауы_________________
Тексеруді тағайындаған мемлекеттік орган ___________________________________
________________________________________________________________________
Тексеруді тағайындау туралы акт __________________________________________
______________________________________________________________________
(№, күні) Бақылау және қадағалау субъектісінің (объектісінің) атауы___________
_____________________________________________________________________
Бақылау және қадағалау субъектісінің (объектісінің) (жеке сәйкестендіру нөмірі),
бизнес-сәйкестендіру нөмірі____________________________________________
Орналасқан жерінің мекенжайы ________________________________________
____________________________________________________________________
Р/с
Талаптар тізбесі
Талаптарға сәйкес келеді
Талаптарға сәйкес келмейді
1
2
3
4
1
Тапсырыс беруші мен автор (жобаны әзірлеуші) не авторлық сүйемелдеуді жүргізуге құқығы бар сертификатталған маман арасында жасалған шарттың бар-жоғы
2
Қол қойылған жасырын жұмыстарды куәландыру және жауапты конструкцияларды аралық қабылдау актілерінің бар-жоғы
3
Тапсырыс берушіге және мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау және қадағалау органдарының бөлімшесіне мердігердің авторлық сүйемелдеудің нұсқауларын орындамағаны немесе тиісінше орындамағаны туралы ақпарат беру
4
Орындалған (орындалып жатқан) құрылыс-монтаждау жұмыстарының, қолданылатын құрылыс материалдарының (бұйымдарының, конструкцияларының) және жабдықтардың бекiтiлген жобалық шешiмдерге және мемлекеттiк (мемлекетаралық) нормативтерге, оның iшiнде тiреу және қоршау конструкцияларының берiктiгін, орнықтылығын, сенiмдiлiгiн және үйлердің (ғимараттардың) пайдалану сапасын қамтамасыз ету жөнiндегi нормативтерге сәйкестiгi
5
Журналға белгі қойған кезде автор және (немесе) жобаны әзірлеуші немесе авторлық сүйемелдеуді жүзеге асыратын сарапшы орындалған жұмыстардың сәйкессіздігін анықтаған сәттен бастап күнтізбелік бес күннің ішінде тапсырыс берушіге, мердігерге және мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы мен қадағалауы органдарына ол туралы жазбаша нысанда ескерту, ақпарат беру
6
Авторлық сүйемелдеу журналының бар-жоғы
7
Орындалған жұмыстардың жобаға сәйкестігі туралы қорытындының бар-жоғы
Лауазымды адам (адамдар) ______________________________ ____________
лауазымы қолы
___________________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Бақылау және қадағалау субъектісінің басшысы _______________ __________
лауазымы қолы
____________________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Ұлттық экономика министрі
2026 жылғы 30 маусымдағы
№ 96 мен
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және құрылыс
министрі
2026 жылғы 30 маусымдағы
№ 342 бірлескен бұйрығына
9-қосымша
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2018 жылғы 19 қарашадағы
№ 807 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2018 жылғы 26 қарашадағы
№ 81 бірлескен бұйрығына
7-қосымша
Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 138 және 139-баптарына сәйкес техникалық және технологиялық күрделі объектілердегі ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігін және орнықтылығын техникалық зерттеп-қарау бойынша сараптама жұмыстарын жүзеге асыратын ұйымдарға қатысты Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы тексеру парағы
Тексеруді тағайындаған мемлекеттік орган _______________________________
____________________________________________________________________
Бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы тексеруді/
профилактикалық бақылауды тағайындаған мемлекеттік орган ______________
____________________________________________________________________
Бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы тексеруді/
профилактикалық бақылауды тағайындау туралы акт ______________________
____________________________________________________________________
(№, күні)
Бақылау және қадағалау субъектісінің (объектісінің) атауы __________________
____________________________________________________________________
Бақылау және қадағалау субъектісінің (объектісінің) (жеке сәйкестендіру нөмірі),
бизнес-сәйкестендіру нөмірі____________________________________________
Орналасқан жерінің мекенжайы ________________________________________
____________________________________________________________________
Р/с
Талаптар тізбесі
Талаптарға сәйкес келеді
Талаптарға сәйкес келмейді
1
2
3
4
1
Техникалық тексеру жүргізген барлық сертификатталған мамандар қолының бар-жоғы, сондай-ақ мамандардың дербес мөртабандарын ұсыну және ұйым беретін ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігі мен тұрақтылығын техникалық тексеру жөніндегі сараптама қорытындысын ұйымның бірінші басшысының бекітуі
2
Маман орындайтын ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігі мен тұрақтылығын техникалық тексеру жөніндегі сараптама қорытындысында қол қою және дербес мөртабанның бар-жоғы
3
Ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігін және орнықтылығын техникалық зерттеп-қарау бойынша бекітілген құрылыс нормаларының талаптарын бұза отырып орындалған және ғимараттардың, құрылыстардың, олардың бөліктерінің немесе жекелеген конструкциялық элементтерінің пайдалану сапасын нашарлатуға, олардың беріктігін, орнықтылығын төмендетуге әкеп соғуы мүмкін дұрыс емес деректерді қамтитын қорытынды беру
Лауазымды адам (адамдар)
______________________________ ____________
лауазымы қолы
___________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Бақылау және қадағалау субъектісінің басшысы
_______________ _______________
лауазымы қолы
___________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Ұлттық экономика министрі
2026 жылғы 30 маусымдағы
№ 96 мен
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және құрылыс
министрі
2026 жылғы 30 маусымдағы
№ 342 бірлескен бұйрығына
10-қосымша
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2018 жылғы 19 қарашадағы
№ 807 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2018 жылғы 26 қарашадағы
№ 81 бірлескен бұйрығына

Приложение 3-1
к совместному приказу
Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 19 ноября 2018 года № 807 и
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 26 ноября 2018 года № 81
Проверочный лист в области архитектуры, градостроительства и строительства в соответствии со статьями 138 и 139 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан в отношении лиц осуществляющих инженерно-геологические изыскания для строительства
наименование однородной группы субъектов (объектов) контроля _________________
Государственный орган, назначивший проверку/профилактического контроля с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора ___________________________________
__________________________________________________________________________
Акт о назначении проверки/профилактического контроля с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора ______________________________________________________
__________________________________________________________________ №, дата
Наименование субъекта (объекта) контроля и надзора ___________________________
__________________________________________________________________________
(Индивидуальный идентификационный номер), бизнес-идентификационный номер субъекта (объекта) контроля и надзора ______________________________________________
Адрес места нахождения ____________________________________________________
__________________________________________________________________________
Перечень требований
Соответствует требованиям
Не соответствует требованиям
1
2
3
4
1
Выдача технического отчета (заключения) инженерно-геологических изысканий
Должностное (ые) лицо (а) ______________________________ ____________________
должность                   подпись
__________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при наличии)
Руководитель субъекта контроля и надзора ________________________ ____________
должность             подпись
______________________________________
фамилия, имя, отчество (при наличии)
Приложение 7
к совместному приказу
Заместитель Премьер-Министра –
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
от 30 июня 2026 года № 96 и
Министр промышленности и строительства
Республики Казахстан
от 30 июня 2026 года № 342
Приложение 4
к совместному приказу
Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 19 ноября 2018 года № 807 и
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 26 ноября 2018 года № 81
Проверочный лист в области архитектуры, градостроительства и строительства в соответствии со статьями 138 и 139 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан в отношении подрядчика (генерального подрядчика)
наименование однородной группы субъектов (объектов) контроля _________________
Государственный орган, назначивший проверку/профилактического контроля с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора ___________________________________
__________________________________________________________________________
Акт о назначении проверки/профилактического контроля с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора ______________________________________________________
____________________________________________________________ №, дата
Наименование субъекта (объекта) контроля и надзора ___________________________
__________________________________________________________________________
(Индивидуальный идентификационный номер), бизнес-идентификационный номер субъекта (объекта) контроля и надзора ______________________________________________
Адрес места нахождения ____________________________________________________
__________________________________________________________________________
Перечень требований
Соответствует требованиям
Не соответствует требованиям
1
2
3
4
1
Наличие утвержденной (переутвержденной) проектной (проектно-сметной) документации
2
Соблюдение подрядчиком (генподрядчиком) обязанностей по осуществлению всех видов и форм собственного производственного контроля качества строительства (входного, операционного, приемочного, лабораторного, геодезического)
3
Соответствие выполненных (выполняемых) строительно-монтажных работ, применяемых строительных материалов (изделий, конструкций) и оборудования утвержденным проектным решениям и государственным (межгосударственным) нормативам, в том числе по обеспечению прочности, устойчивости, надежности несущих и ограждающих конструкций и эксплуатационных качеств зданий (сооружений)
4
Обеспечение надлежащего и своевременного ведения исполнительной технической документации
5
Наличие документа об установлении границ земельного участка
6
Наличие акта посадки здания и сооружения
7
Наличие акта проверки геодезической разбивки основных осей здания и сооружения
8
Наличие акта переноски отметки репера
9
Наличие действующего удостоверения по курсу "Сейсмостойкое строительство" (в случае строительства в сейсмических районах)
10
Наличие общего журнала производства работ
11
Наличие журнала забивки свай, обследование свай
12
Наличие журнала работ по монтажу строительных конструкций
13
Наличие журнала сварочных работ
14
Наличие журнала антикоррозионной защиты сварных соединений
15
Наличие журнала замоноличивания монтажных стыков и узлов
16
Наличие журнала выполнения монтажных соединений на болтах с контролируемым натяжением
17
Наличие журнала авторского надзора
18
Наличие журнала технического надзора
19
Наличие актов (протоколы) испытаний материалов, изделий, конструкций, инженерных систем и оборудования
20
Наличие документов о качестве (паспорта и сертификаты) материала, изделия, конструкции и оборудования
21
Наличие исполнительных геодезических схем
22
Обеспечение исполнения указаний внесенных в журнал авторского надзора и технического надзоров
23
Исполнение требований предписания органов государственного архитектурно-строительного контроля и надзора
24
Наличие согласований при отклонении от утвержденной проектной документации
25
Наличие заключения экспертизы проектно-сметной документации с учетом внесенных изменений
26
Непринятие мер к приведению в порядок мест раскопок, а также строительных площадок после окончания строительства и ремонта также загромождение дворов, улиц и площадей строительными материалами
27
Наличие письменного извещения заказчика о полной готовности объекта к приемке в эксплуатацию
28
Наличие декларации о соответствии построенного объекта
29
Устранение выявленных дефектов в период гарантированного срока
Должностное (ые) лицо (а) ______________________________ ____________________
должность                   подпись
__________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при наличии)
Руководитель субъекта контроля и надзора ________________________ ____________
должность                   подпись
___________________________________________
фамилия, имя, отчество (при наличии)
Приложение 8
к совместному приказу
Заместитель Премьер-Министра –
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
от 30 июня 2026 года № 96 и
Министр промышленности и строительства
Республики Казахстан
от 30 июня 2026 года № 342
Приложение 5
к совместному приказу
Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 19 ноября 2018 года № 807 и
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 26 ноября 2018 года № 81
Проверочный лист в области архитектуры, градостроительства и строительства в соответствии со статьями 138 и 139 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан в отношении лиц, осуществляющих авторское сопровождение
Наименование однородной группы субъектов (объектов) контроля ________________
Государственный орган, назначивший проверку ________________________________
__________________________________________________________________________
Акт о назначении проверки __________________________________________________
___________________________________________________________________ №, дата
Наименование субъекта (объекта) контроля и надзора ___________________________
__________________________________________________________________________
(Индивидуальный идентификационный номер), бизнес-идентификационный номер субъекта (объекта) контроля и надзора ______________________________________________
Адрес места нахождения ____________________________________________________
__________________________________________________________________________
Перечень требований
Соответствует требованиям
Не соответствует требованиям
1
2
3
4
1
Наличие договора заключенного между заказчиком и автором (разработчиком проекта) либо сертифицированным специалистом, имеющим право на ведение авторского сопровождение
2
Наличие подписанного акта освидетельствования скрытых работ и промежуточной приемки ответственных конструкций
3
Предоставление информации заказчику и в подразделение органов государственного архитектурно-строительного контроля и надзора о неисполнении или ненадлежащем исполнении подрядчиком указаний авторского сопровождения
4
Соответствие выполненных (выполняемых) строительно-монтажных работ, применяемых строительных материалов (изделий, конструкций) и оборудования утвержденным проектным решениям и государственным (межгосударственным) нормативам, в том числе по обеспечению прочности, устойчивости, надежности несущих и ограждающих конструкций и эксплуатационных качеств зданий (сооружений)
5
Предоставление в письменной форме заказчику, подрядчику и в государственному архитектурно-строительному контролю и надзору в течение пяти календарных дней с момента выявления замечаний, информации о выявленных несоответствии выполненных работ, автором и (или) разработчиком проекта или экспертом, осуществляющие авторский сопровождение, при отметке в журнале
6
Наличие журнала авторского сопровождение
7
Наличие заключения о соответствии выполненных работ по проекту
Должностное (ые) лицо (а) ______________________________ ____________
должность                   подпись
___________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при наличии)
Руководитель субъекта контроля и надзора _________________ ____________
должность             подпись
____________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при наличии)
Приложение 9
к совместному приказу
Заместитель Премьер-Министра –
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
от 30 июня 2026 года № 96 и
Министр промышленности и
строительства
Республики Казахстан
от 30 июня 2026 года № 342
Приложение 7
к совместному приказу
Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 19 ноября 2018 года № 807 и
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 26 ноября 2018 года № 81
Проверочный лист в области архитектуры, градостроительства и строительства в соответствии со статьями 138 и 139 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан в отношении организации осуществляющих экспертные работы по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений
наименование однородной группы субъектов (объектов) контроля _________________
Государственный орган, назначивший проверку/профилактического контроля с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора ___________________________________
__________________________________________________________________________
Акт о назначении проверки/профилактического контроля с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора ______________________________________________________
__________________________________________________________________ №, дата
Наименование субъекта (объекта) контроля и надзора ___________________________
__________________________________________________________________________
(Индивидуальный идентификационный номер), бизнес-идентификационный номер субъекта (объекта) контроля и надзора ______________________________________________
Адрес места нахождения ____________________________________________________
__________________________________________________________________________
Перечень требований
Соответствует требованиям
Не соответствует требованиям
1
2
3
4
1
Наличие подписи всех сертфицированных специалистов, проводившими техническое обследование, а также проставление персональных штампов специалиста и утверждение первым руководителем организации экспертного заключения по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений, выдаваемого организацией
2
Наличие подписи и персонального штампа на экспертном заключении по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений выполняемого специалистом
3
Выдача заключения по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений, выполненного с нарушением требований утвержденных строительных норм и содержащих недостоверные данные, которые могут повлечь за собой ухудшение эксплуатационных качеств, снижение прочности, устойчивости зданий, строений, их частей или отдельных конструктивных элементов
Должностное (ые) лицо (а) ______________________________ ___________________
должность                   подпись
_________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при наличии)
Руководитель субъекта контроля и надзора _______________________ ____________
должность             подпись
___________________________________________
фамилия, имя, отчество (при наличии)
Приложение 10
к совместному приказу
Заместитель Премьер-Министра –
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
от 30 июня 2026 года № 96 и
Министр промышленности и строительства
Республики Казахстан
от 30 июня 2026 года № 342

Оқыту және аттестаттау жүргізу үшін алаңы бір жұмыскерге 6 м2, кресло-арбаларды пайдаланып жұмыс істейтін мүгедектер үшін 7,65 м2 деген есеп бойынша талаптарды қанағаттандыратын материалдық-техникалық жарақтандырудың, оның ішінде кемінде 10 (он) орынның бар-жоғы
6
Инженерлік-техникалық жұмыскерлерді аттестаттау үшін бағдарламалық қамтамасыз етудің болуы
7
Нормативтік-техникалық және әдіснамалық әдебиеттердің бар-жоғы
8
Оқыту және аттестаттау өткізу үшін бекітілген тест сұрақтарының, бекітілген ішкі қағидалар мен регламенттердің бар-жоғы
9
Жобаның бас инженеріне: Құрылыс саласында жоғары білім; Тиісті салада маман және (немесе) басшы лауазымында объектілерді жобалау бойынша бес жылдан кем емес жұмыс тәжірибесі
10
Жобаның бас сәулетшісі: Сәулет саласында жоғары білім; Тиісті салада маман және (немесе) басшы лауазымында объектілерді жобалау бойынша бес жылдан кем емес жұмыс тәжірибесі
11
Бас конструктор:
тiрек және қоршау конструкциялары бойынша:
гидротехник;
құрылыс жобалау.
инженерлiк желiлер мен құрылыстар бойынша:
желдету және жылу газбен жабдықтау;
сумен жабдықтау және кәріз/сумен жабдықтау және су бұру;
байланыс инженері;
инженер-электрик;
мұнай және газ инженері.
көлік құрылысы бойынша:
автомобиль жолдары және әуеайлақтар инженері;
көпірлер мен тоннельдер инженері;
темір жолдар инженері.
технологиялық жабдықтар бойынша:
Құрылыс саласында мамандығы бойынша, жұмыс бағытына байланысты жоғары білім;
Тиісті салада маман және (немесе) басшы лауазымында объектілерді жобалау бойынша бес жылдан кем емес жұмыс тәжірибесі
12
Сәулет бойынша жетекші инженер жобалаушы:
тiрек және қоршау конструкциялары бойынша:
гидротехник;
құрылыс жобалау.
инженерлiк желiлер мен құрылыстары бойынша:
желдету және жылу газбен жабдықтау;
сумен жабдықтау және кәріз/сумен жабдықтау және су бұру;
байланыс инженері;
инженер-электрик;
мұнай және газ инженері.
көлік құрылысы бойынша:
автомобиль жолдары және әуеайлақтар инженері;
көпірлер мен тоннельдер инженері;
теміржолдар инженері.
технологиялық жабдықтар бойынша:
Құрылыс саласында мамандығы бойынша, жұмыс бағытына байланысты жоғары білім және тиісті салада маман лауазымында объектілерді жобалау бойынша үш жылдан кем емес жұмыс тәжірибесі
Құрылыс саласында мамандығы бойынша, жұмыс бағытына байланысты орта білім және Тиісті салада маман лауазымында объектілерді жобалау бойынша бес жылдан кем емес жұмыс тәжірибесі
13
Бас инженер:
Құрылыс саласында мамандығы бойынша, жұмыс бағытына байланысты жоғары білім;
Техникалық қадағалауды жүзеге асыру бойынша және (немесе) құрылыс ұйымдарында басшылық лауазымында кемінде бес жыл, оның ішінде бас инженер немесе бас инженердің орынбасары лауазымында кемінде бір жыл жұмыс тәжірибесі
14
Өндірістік-техникалық бөлімнің бастығы:
Құрылыс саласында мамандығы бойынша, жұмыс бағытына байланысты жоғары білім;
Құрылыс саласында маман және (немесе) басшы лауазымында кемінде бес жыл, оның ішінде өндірістік-техникалық бөлім бастығы немесе бастығының орынбасары лауазымында кемінде бір жыл жұмыс тәжірибесі
15
Учаскенің бастығы:
тiрек және қоршау конструкциялары бойынша:
гидротехник;
құрылыс жобалау.
инженерлiк желiлер мен құрылыстары бойынша:
желдету және жылу газбен қамту;
сумен жабдықтау және кәріз/сумен жабдықтау және су бұру;
байланыс инженері;
инженер-электрик;
мұнай және газ инженері.
көлік құрылысы бойынша:
автомобиль жолдары және әуеайлақтар инженері;
көпірлер мен тоннельдер инженері;
теміржолдар инженері. технологиялық жабдықтар бойынша:
Құрылыс саласында мамандығы бойынша, жұмыс бағытына байланысты жоғары білім және мастер немесе құрылыс учаскесінде/объектісінде жұмыс жүргізуші, техникалық қадағалау лауазымында кемінде үш жыл жұмыс тәжірибесі. Не құрылыс учаскесінде басқа да лауазымдарда кемінде бес жыл.
Құрылыс саласында мамандығы бойынша, жұмыс бағытына байланысты орта білім және Мастер немесе құрылыс учаскесінде/объектісінде жұмыс жүргізуші, техникалық қадағалау лауазымында кемінде бес жыл жұмыс тәжірибесі. Не құрылыс учаскесінде басқа да лауазымдарда кемінде жеті жыл
16
Жұмыс жүргізуші:
тiрек және қоршау конструкциялары бойынша:
гидротехник;
құрылыс жобалау.
инженерлiк желiлер мен құрылыстары бойынша:
желдету және жылу газбен жабдықтау;
сумен жабдықтау және кәріз/сумен жабдықтау және су бұру;
байланыс инженері;
инженер-электрик;
мұнай және газ инженері.
көлік құрылысы бойынша:
автомобиль жолдары және әуеайлақтар инженері;
көпірлер мен тоннельдер инженері;
теміржолдар инженері.
технологиялық жабдықтар бойынша:
Құрылыс саласында мамандығы бойынша, жұмыс бағытына байланысты жоғары білім және Мастер немесе құрылыс учаскесінде/объектісінде жұмыс жүргізуші, техникалық қадағалау лауазымында кемінде үш жыл жұмыс тәжірибесі. Не құрылыс учаскесінде басқа да лауазымдарда кемінде бес жыл.
Құрылыс саласында мамандығы бойынша, жұмыс бағытына байланысты орта білім және мастер немесе құрылыс учаскесінде/объектісінде жұмыс жүргізуші, техникалық қадағалау лауазымында кемінде бес жыл жұмыс тәжірибесі. Не құрылыс учаскесінде басқа да лауазымдарда кемінде жеті жыл
17
Мастер:
тiрек және қоршау конструкциялары бойынша: гидротехник;
құрылыс жобалау.
инженерлiк желiлер мен құрылыстары бойынша:
желдету және жылу газбен жабдықтау;
сумен жабдықтау және кәріз/сумен жабдықтау және су бұру;
байланыс инженері;
инженер-электрик;
мұнай және газ инженері.
көлік құрылысы бойынша:
автомобиль жолдары және әуеайлақтар инженері;
көпірлер мен тоннельдер инженері;
темір жолдар инженері.
технологиялық жабдықтар бойынша:
Құрылыс саласында мамандығы бойынша, жұмыс бағытына байланысты жоғары білім және Мастер немесе техникалық қадағалау лауазымында кемінде бір жыл жұмыс тәжірибесі. Не құрылыс учаскесінде басқа да лауазымдарда кемінде бес жыл.
Құрылыс саласында мамандығы бойынша, жұмыс бағытына байланысты орта білім және Мастер немесе техникалық қадағалау лауазымында кемінде үш жыл жұмыс тәдірибесі. Не құрылыс учаскесінде басқа да лауазымдарда кемінде бес жыл.
Лауазымды адам (адамдар) ______________________________ ____________
лауазымы қолы
___________________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Бақылау және қадағалау субъектісінің басшысы _______________ __________
лауазымы қолы
____________________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Ұлттық экономика министрі
2026 жылғы 30 маусымдағы
№ 96 мен
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және құрылыс министрі
2026 жылғы 30 маусымдағы
№ 342 бірлескен бұйрығына
17-қосымша
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму министрінің
2018 жылғы 19 қарашадағы
№ 807 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2018 жылғы 26 қарашадағы
№ 81 бірлескен бұйрығына
21-Қосымша

Наличие материально-технической оснащенности, удовлетворяющих требованиям площади помещения из расчета 6 м2 на одного работника, для работающих инвалидов, пользующихся креслами-колясками 7,65 м2 для проведения обучения и аттестации, в том числе в количестве не менее 10 (десяти) мест
6
Наличие программного обеспечения для аттестации инженерно-технических работников
7
Наличие нормативно-технической и методологической литературы
8
Наличие утвержденных уполномоченным органом тестовых вопросов, утвержденных внутренних правил и регламентов для проведения обучения и аттестации
9
Наличие разрешительных требований к образованию и опыту работы инженерно-технических работников по проектной деятельности: главному инженеру проекта: Высшее образование, в сфере строительства; Опыт работы не менее пяти лет по проектированию объектов в должности специалиста и (или) руководителя в соответствующей области
10
Наличие разрешительных требований к образованию и опыту работы инженерно-технических работников по проектной деятельности: Главному архитектору проекта: Высшее образование, в сфере архитектуры; Опыт работы не менее пяти лет по проектированию объектов в должности специалиста и (или) руководителя в соответствующей области
11
Наличие разрешительных требований к образованию и опыту работы инженерно-технических работников по проектной деятельности:
Главному конструктору по несущим и ограждающим конструкциям:
гидротехник;
строительное проектирование;
по инженерным сетям и сооружениям:
теплогазоснабжение и вентиляция;
водоснабжение и канализация/водоснабжение и водоотведение;
инженер связи;
инженер-электрик;
инженер нефти и газа.
по транспортному строительству:
инженер автомобильных дорог и аэродромов;
инженер мостов и тоннелей;
инженер железнодорожных путей.
по технологическому оборудованию:
Высшее образование, в сфере строительства по специальности в зависимости от направления работы; Опыт работы не менее пяти лет по проектированию объектов в должности специалиста и (или) руководителя в соответствующей области
12
Наличие разрешительных требований к образованию и опыту работы инженерно-технических работников по проектной деятельности:
Ведущему инженеру проектировщику по архитектуре: по несущим и ограждающим конструкциям: гидротехник;
строительное проектирование.
по инженерным сетям и сооружениям:
теплогазоснабжение и вентиляция;
водоснабжение и канализация/водоснабжение и водоотведение;
инженер связи;
инженер-электрик;
инженер нефти и газа.
по транспортному строительству:
инженер автомобильных дорог и аэродромов;
инженер мостов и тоннелей;
инженер железнодорожных путей.
по технологическому оборудованию:
Высшее образование, в сфере строительства по специальности, в зависимости от направления работы и опыт работы не менее трех лет по проектированию объектов в должности специалиста соответствующей области;
Среднее образование, в сфере строительства по специальности, в зависимости от направления работы и опыт работы не менее пяти лет по проектированию объектов в должности специалиста соответствующей области
13
Наличие разрешительных требований к образованию и опыту работы инженерно-технических работников по строительно-монтажным работам: Главному инженеру: Высшее образование, в сфере строительства по специальности, в зависимости от направления работы; Опыт работы не менее пяти лет по осуществлению технического надзора и (или) на руководящих должностях в строительных организациях, в том числе не менее одного года в должности главного инженера или заместителя главного инженера
14
Наличие разрешительных требований к образованию и опыту работы инженерно-технических работников по строительно-монтажным работам: Начальнику производственно-технического отдела: Высшее образование, в сфере строительства по специальности, в зависимости от направления работы; Опыт работы не менее пяти лет в должности специалиста и (или) руководителей в строительных организациях, в том числе не менее одного года в должности начальника или заместителя начальника производственно-технического отдела
15
Наличие разрешительных требований к образованию и опыту работы инженерно-технических работников по строительно-монтажным работам: Начальник участка: по несущим и ограждающим конструкциям:
гидротехник;
строительное проектирование.
по инженерным сетям и сооружениям:
теплогазоснабжение и вентиляция;
водоснабжение и канализация/водоснабжение и водоотведение;
инженер связи;
инженер-электрик;
инженер нефти и газа.
по транспортному строительству:
инженер автомобильных дорог и аэродромов;
инженер мостов и тоннелей;
инженер железнодорожных путей.
по технологическому оборудованию:
Высшее образование, в сфере строительства по специальности, в зависимости от направления работы и опыт работы не менее трех лет в должности мастера либо производителя работ строительного участка/объекта, технического надзора. Либо не менее пяти лет в других должностях на строительном участке;
Среднее образование, в сфере строительства по специальности, в зависимости от направления работы и опыт работы не менее пяти лет в должности мастера либо производителя работ строительного участка/объекта, технического надзора. Либо не менее семи лет в других должностях на строительном участке
16
Наличие разрешительных требований к образованию и опыту работы инженерно-технических работников по строительно-монтажным работам:
Производителю работ:
по несущим и ограждающим конструкциям: гидротехник; строительное проектирование.
по инженерным сетям и сооружениям:
теплогазоснабжение и вентиляция;
водоснабжение и канализация/водоснабжение и водоотведение;
инженер связи;
инженер-электрик;
инженер нефти и газа.
по транспортному строительству:
инженер автомобильных дорог и аэродромов;
инженер мостов и тоннелей;
инженер железнодорожных путей.
по технологическому оборудованию:
Высшее образование, в сфере строительства по специальности, в зависимости от направления работы и опыт работы не менее трех лет в должности мастера либо производителя работ строительного участка/объекта, технического надзора. Либо не менее пяти лет в других должностях на строительном участке;
Среднее образование в сфере строительства, по специальности, в зависимости от направления работы и опыт работы не менее пяти лет в должности мастера либо производителя работ строительного участка/объекта, технического надзора. Либо не менее семи лет в других должностях на строительном участке
17
Наличие разрешительных требований к образованию и опыту работы инженерно-технических работников по строительно-монтажным работам: Мастер:
по несущим и ограждающим конструкциям:
гидротехник;
строительное проектирование.
по инженерным сетям и сооружениям:
теплогазоснабжение и вентиляция;
водоснабжение и канализация/водоснабжение и водоотведение; инженер связи;
инженер-электрик;
инженер нефти и газа.
по транспортному строительству:
инженер автомобильных дорог и аэродромов;
инженер мостов и тоннелей;
инженер железнодорожных путей.
по технологическому оборудованию:
Высшее образование, в сфере строительства по специальности, в зависимости от направления работы и опыт работы не менее одного года в должности мастера либо технического надзора. Либо не менее пяти лет в других должностях на строительном участке;
Среднее, в сфере строительства по специальности, в зависимости от направления работы и опыт работы не менее трех лет в должности мастера либо технического надзора. Либо не менее пяти лет в других должностях на строительном участке
Должностное (ые) лицо (а) ______________________________ ___________________
должность                         подпись
_________________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при наличии)
Руководитель субъекта контроля и надзора _________________ __________________
должность             подпись
_________________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при наличии)
Приложение 17
к совместному приказу
Заместитель Премьер-Министра –
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
от 30 июня 2026 года № 96 и
Министр промышленности и строительства
Республики Казахстан
от 30 июня 2026 года № 342
Приложение 21
к совместному приказу
Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 19 ноября 2018 года № 807 и
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 26 ноября 2018 года № 81