"Ұялы байланыстың виртуалды операторына рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің міндетін атқарушының 2024 жылғы 22 қазандағы № 665/НҚ бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің м.а. 2026 жылғы 24 маусымдағы № 350/НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 25 маусымда № 39076 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескетрпесі!
Осы бұйрық 12.07.2026 ж. бастап қолданысқа енгізіледі.
1. "Ұялы байланыстың виртуалды операторына рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің міндетін атқарушының 2024 жылғы 22 қазандағы № 665/НҚ бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 35294 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2025 жылғы 9 қазандағы № 846 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігі туралы Ереженің 15-тармағының 7) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Ұялы байланыстың виртуалды операторына рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасының Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігінің Телекоммуникациялар комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасының Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасының Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтер ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Жасанды интеллект және цифрлық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2026 жылғы 12 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Қазақстан Республикасының
Жасанды интеллект және цифрлық
даму министрінің міндетін атқарушы
Д. Мусалиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасының
Жасанды интеллект және
цифрлық даму министрінің
міндетін атқарушы
2026 жылғы 24 маусымдағы
№ 350/НҚ
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрінің міндет атқарушы
2024 жылғы 22 қазандағы
№ 665/НҚ бұйрыққа
қосымша
"Ұялы байланыстың виртуалды операторына рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары
1 тарау. Жалпы ережелер

О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 22 октября 2024 года № 665/НҚ "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача разрешения виртуальному оператору сотовой связи"
Приказ и.о. Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан от 24 июня 2026 года № 350/НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 июня 2026 года № 39076
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 22 октября 2024 года № 665/НҚ "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача разрешения виртуальному оператору сотовой связи" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 35294) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах", подпунктом 7) пункта 15 Положения о Министерстве искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 9 октября 2025 года № 846, ПРИКАЗЫВАЮ:";
Правила оказания государственной услуги "Выдача разрешения виртуальному оператору сотовой связи", утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету телекоммуникаций Министерства искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 12 июля 2026 года и подлежит официальному опубликованию.
Исполняющий обязанности министра
искусственного интеллекта и
цифрового развития
Республики Казахстан
Д. Мусалиев
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Исполняющий
обязанности министра
искусственного интеллекта
и цифрового развития
Республики Казахстан
от 24 июня 2026 года № 350/НҚ
Приложение к приказу
исполняющего обязанности
Министра цифрового
развития, инноваций и
аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
от 22 октября 2024 года № 665/НҚ
Правила оказания государственной услуги "Выдача разрешения виртуальному оператору сотовой связи"
Глава 1. Общие положения

1. Осы "Ұялы байланыстың виртуалды операторына рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармағына (бұдан әрі – Заң), Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2025 жылғы 9 қазандағы № 846 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігі туралы Ереженің 15-тармағының 7) тармақшасына сәйкес әзірленді және "Ұялы байланыстың виртуалды операторына рұқсат беру" мемлекеттік қызмет (бұдан әрі – Мемлекеттік қызмет) көрсету тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) базалық оператор – виртуалды оператор байланыс желісінің инфрақұрылымын пайдалану туралы шарт жасасатын ұялы байланыс операторының қызметін жүзеге асыруға лицензиясы бар байланыс операторы;
2) байланыс операторы – Қазақстан Республикасының аумағында тіркелген, байланыс қызметтерін көрсететін және (немесе) байланыс желілерін пайдаланатын жеке немесе заңды тұлға;
3) виртуалды оператор – ұялы байланыс қызметтерін ұсыну үшін бір немесе бірнеше ұялы байланыс операторларының инфрақұрылымын пайдаланатын байланыс операторы;
4) көрсетілетін қызметті алушы – мемлекеттік немесе әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметті алуға өтініш беруге құқығы және (немесе) ниеті бар немесе мемлекеттік немесе әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметті алатын не өз құқықтарын, бостандықтары мен заңды мүдделерін іске асыру үшін оларға тиісті материалдық немесе материалдық емес игіліктер бере отырып, мемлекеттік немесе әлеуметтік жауапкершілігі бар қызмет көрсету нәтижесін алған жеке және заңды тұлғалар, заңды тұлғалардың филиалдары мен өкілдіктері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы).
2 тарау. Ұялы байланыстың виртуалды операторына рұқсат беру тәртібі
3. Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі (бұдан әрі – Тізбе) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес баяндалған.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – Мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігінің Телекоммуникациялар комитетімен (бұдан әрі – Көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
5. Мемлекеттік қызметті алу үшін қызметті алушы www.egov.kz, www.elicense.kz "цифрлық үкімет" веб-порталы арқылы (бұдан әрі - Портал) осы Қағидалардың 2 немесе 3-қосымшасына сәйкес Көрсетілетін қызметті берушіге өтініш жолдайды.
6. Көрсетілетін қызметті алушының кеңсесі құжаттар келіп түскен күні оларды қабылдауды, тіркеуді жүзеге асырады және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесіне (бұдан әрі – Көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері) орындауға береді.
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасы еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері құжаттарды тіркеген сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Жеке басын куәландыратын құжаттар, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы алады.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық емес топтамасын және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынған кезде көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері осы тармақтың үшінші бөлігінде көрсетілген мерзімдерде көрсетілетін қызметті беруші басшысының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі - ЭЦҚ) қол қойылған электрондық құжат нысанындағы өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды дайындайды және көрсетілетін қызметті алушыға порталдың жеке кабинетіне жолдайды.

1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача разрешения виртуальному оператору сотовой связи" (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон), подпунктом 7) пункта 15 Положения о Министерстве искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 9 октября 2025 года № 846, и определяют порядок оказания государственной услуги "Выдача разрешения виртуальному оператору сотовой связи" (далее – Государственная услуга).
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) базовый оператор – оператор связи, имеющий лицензию на осуществление деятельности сотового оператора связи, с которым виртуальный оператор заключает договор об использовании инфраструктуры сети связи;
2) оператор связи – физическое или юридическое лицо, зарегистрированное на территории Республики Казахстан, оказывающее услуги связи и (или) эксплуатирующее сети связи;
3) виртуальный оператор – оператор связи, использующий инфраструктуру одного либо нескольких операторов сотовой связи для предоставления услуг сотовой связи;
4) услугополучатель – физические и юридические лица, филиалы и представительства юридических лиц, имеющие право и (или) намерение подать заявление на получение государственной или социально ответственной услуги или получающие государственную или социально ответственную услугу либо получившие результат оказания государственной или социально ответственной услуги для реализации своих прав, свобод и законных интересов с предоставлением им соответствующих материальных или нематериальных благ (далее – услугополучатель).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
3. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, изложен согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – Перечень).
4. Государственная услуга оказывается Комитетом телекоммуникаций Министерства искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан (далее – Услугодатель).
5. Для получения государственной услуги услугополучатель направляют посредством веб-портала "цифрового правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – Портал) услугодателю заявление согласно приложению 2 или 3 настоящих Правил.
6. Канцелярия услугодателя в день поступления документов осуществляет их прием, регистрацию и передает на исполнение ответственному структурному подразделению услугодателя (далее – работник услугодателя).
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
Работник услугодателя в течение двух рабочих дней с момента регистрации документов, проверяет полноту представленных документов.
Сведения о документах, удостоверяющие личность, государственной регистрации (перерегистрации) услугополучателя услугодатель получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
При представлении услугополучателем неполного пакета документов, и (или) документов с истекшим сроком действия работник услугодателя в сроки, указанные в части третьей настоящего пункта, готовит мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления в форме электронного документа подписанный электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП) руководителя услугодателя и направляет услугополучателю в личный кабинет портала.

7. Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың және (немесе) мәліметтердің толық топтамасын ұсынған кезде көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері 3 (үш) жұмыс күні ішінде олардың біліктілік талаптарына және олардың сәйкестігін растайтын осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес құжаттар тізбесіне сәйкестігін тексеруді жүзеге асырады. Көрсетілетін қызметті алушы біліктілік талаптарына сәйкес келген және бас тарту үшін негіздер болмаған жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес рұқсат қалыптастырады. Біліктілік талаптарына сәйкес келмеген жағдайда және мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбенің 10-тармағында көзделген негіздер бойынша көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім туралы, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала шешім бойынша ұстанымын білдіру мүмкіндігі үшін тыңдауды өткізу уақыты, күні және орны (тәсілі) туралы хабарлайды.
Тыңдау туралы хабарлама әкімшілік акт қабылданғанға дейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірілмей жіберіледі. Тыңдау хабарлама жасалған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті алушыға көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында оң нәтиже не мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту жіберіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті беруші басшысының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында қалыптастырылады және көрсетілетін қызметті алушыға порталдағы жеке кабинетке жіберіледі.
8. Көрсетілетін қызметті беруші Мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
Рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік цифрлық жүйесі арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде оны көрсету сатысы туралы деректер мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне автоматты режимде келіп түседі.
9. Берілген рұқсаттарды тіркеу және есепке алу Рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік цифрлық жүйесінде автоматты режимде жүргізіледі.
3-тарау. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
10. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шағымды қарауды жоғары тұрған әкімшілік орган, лауазымды адам, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – Шағымды қарайтын орган) жүргізеді.
Шағым көрсетілетін қызметті берушіге және (немесе) шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалатын лауазымды адамға беріледі.
Көрсетілетін қызметті беруші, шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалатын лауазымды адам шағым түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей оны және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жібереді.
Бұл ретте көрсетілетін қызметті беруші, шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалатын лауазымды адам, егер ол 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын шешім не өзге де әкімшілік іс-әрекет қабылдаса, шағымды қарайтын органға шағым жібермейді.

7. При предоставлении услугополучателем полного пакета документов и (или) сведений работник услугодателя в течении 3 (трех) рабочих дней осуществляет проверку на соответствие их Квалификационным требованиям и перечню документов согласно приложению 4 к настоящим Правилам, подтверждающих соответствие им. В случае соответствия услугополучателя квалификационным требованиям и отсутствии оснований для отказа работник услугодателя формирует разрешение согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
В случае несоответствия квалификационным требованиям и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги уведомляет услугополучателя, о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени, дате и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.
Уведомление о заслушивании направляется не позднее чем за 3 (три) рабочих дня до принятия административного акта. Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня уведомления.
По результатам заслушивания услугополучателю в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя, направляется положительный результат либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
Результат оказания государственной услуги формируется в форме электронного документа, подписанного ЭЦП руководителем услугодателя, и направляется услугополучателю в личный кабинет на портале.
8. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг.
При оказании государственной услуги посредством государственной цифровой системы разрешений и уведомлений, данные о стадии ее оказания поступают в автоматическом режиме в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг.
9. Регистрация и учет выданных разрешений ведется в автоматическом режиме в государственной цифровой системе разрешений и уведомлений.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц, по вопросам оказания государственных услуг
10. Рассмотрение жалобы по вопросам оказания государственных услуг производится вышестоящим административным органом, должностным лицом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг (далее – орган, рассматривающий жалобу).
Жалоба подается услугодателю и (или) должностному лицу, чье решение, действие (бездействие) обжалуются.
Услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня поступления жалобы направляют ее и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
При этом услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не направляет жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение 3 (трех) рабочих дней примет решение либо иное административное действие, полностью удовлетворяющие требованиям, указанным в жалобе.

Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 91-бабының 5-тармағына сәйкес сотқа дейінгі тәртіппен шағымданғаннан кейін сотқа жүгінуге жол беріледі.
Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
"Ұялы байланыстың виртуалды
операторына рұқсат беру"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына
1-қосымша
"Ұялы байланыстың виртуалды операторына рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1.
Мемлекеттік қызметтің атауы
Ұялы байланыстың виртуалды операторына рұқсат беру.
2.
Көрсетілетін қызметті
берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігінің Телекоммуникациялар комитеті.
3.
Мемлекеттік қызмет көрсету тәсілдері
Өтініштерді қабылдау және Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру портал арқылы жүзеге асырылады.
4.
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
Виртуалды ұялы байланыс операторына рұқсатты ресімдеу - 7 (жеті) жұмыс күні.
5.
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық (ішінара цифрландырылған).
6.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Ұялы байланыстың виртуалды операторына рұқсат беріледі немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
7.
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемнің мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
8.
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі
1) портал – техникалық жұмыстарды жүргізуге байланысты үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау келесі жұмыс күні жүзеге асырылады);
2) көрсетілетін қызметті беруші -Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден жұмаға дейін сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 8.00-ден 17.30-ға дейін.
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:

Если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке, согласно пункту 5 статьи 91 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона, подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача разрешения
виртуальному оператору
сотовой связи"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача разрешения виртуальному оператору сотовой связи"
1.
Наименование государственной услуги
Выдача разрешения виртуальному оператору сотовой связи.
2.
Наименование услугодателя
Комитет телекоммуникаций Министерства искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан.
3.
Способы предоставления государственной услуги
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется посредством Портала.
4.
Срок оказания государственной услуги
Оформление разрешения виртуальному оператору сотовой связи - 7 (семь) рабочих дней.
5.
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично цифровизированная).
6.
Результат оказания государственной услуги
Выдается разрешение виртуальному оператору сотовой связи, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
7.
Размер платы взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается на бесплатной основе.
8.
График работы услугодателя и объектов информации
1) портал – круглосуточно, за исключением перерывов, связанных с проведением технических работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений осуществляется следующим рабочим днем);
2) услугодатель – с понедельника по пятницу с 8.00 до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан и статьи 5 Закона Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан".
Адреса мест оказания государственной услуги размещены:

1) Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігінің интернет-ресурсында: www.gov.egov.kz/memleket/entities/mdai. "Мемлекеттік қызметтер" бөлімінде;
2) порталда орналастырылған.
9.
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Виртуалды ұялы байланыс операторына рұқсат алу үшін:
осы Қағидалардың 2 немесе 3-қосымшаларына сәйкес өтініш; көрсетілетін қызметті алушының осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес біліктілік талаптарына сәйкестігін растайтын құжаттар.
10.
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік немесе әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік немесе әлеуметтік жауапкершілігі бар қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) уәкілетті мемлекеттік органның мемлекеттік немесе әлеуметтік жауапкершілігі бар қызмет көрсету үшін қажетті келісімі туралы сұрау салуға берілген теріс жауап, сондай-ақ сараптаманың, зерттеудің не тексерудің теріс қорытындысы;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік немесе әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
5) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік немесе әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы бойынша;
6) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік немесе әлеуметтік жауапкершілігі бар қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімі болмауы бойынша мемлекеттік немесе әлеуметтік жауапкершілігі бар қызметтерді көрсетуден бас тартады.
11.
Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін өзге де талаптар.
1. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда портал арқылы электрондық нысанда мемлекеттік қызметті алу мүмкіндігі бар.

1) интернет-ресурс Министерства искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан: www.gov.egov.kz/memleket/entities/mdai, в разделе "Государственные услуги";
2) портал.
9.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Для получения разрешения виртуальному оператору сотовой связи:
заявление согласно приложениям 2 или 3 настоящих Правил;
документы, подтверждающие соответствие услугополучателя квалификационным требованиям согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
10.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной или социально ответственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной или социально ответственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан;
3) отрицательный ответ уполномоченного государственного органа на запрос о согласовании, который требуется для оказания государственной или социально ответственной услуги, а также отрицательное заключение экспертизы, исследования либо проверки;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной или социально ответственной услуги;
5) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной или социально ответственной услуги.
6) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной или социально ответственной услуги.
11.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме.
1. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.

2. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары www.gov.egov.kz/memleket/entities/mdai. интернет-ресурста "Мемлекеттік қызметтер" бөлімінде көрсетілген.
Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы 1414, 8 800 080 7777.
Рұқсаттың қолданылу мерзімі 10 жыл.
"Ұялы байланыстың виртуалды
операторына рұқсат беру"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Рұқсат алу үшін жеке тұлғаның өтініші виртуалды ұялы байланыс операторы
_________________________________________________________________________
(Көрсетілетін қызметті берушінің толық атауы)
_________________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), жеке сәйкестендіру нөмірі)
Виртуалды оператор қызметтерін ұсынуға рұқсат беруіңізді сұраймын
_______________________________________________________________________
Жеке тұлғаның тұрғылықты мекенжайы
_______________________________________________________________________
(пошта индексі, облыс, қала, аудан, елді мекен, көше атауы, үй/ғимарат нөмірі)
Электрондық пошта _____________________________________________________
Телефондар ____________________________________________________________
Банктік шот ____________________________________________________________
(шот нөмірі, банктің атауы және орналасқан жері)
Қызметті немесе әрекеттерді (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің мекенжайы
_______________________________________________________________________
(пошта индексі, облыс, қала, аудан, елді мекен, көше атауы, үйдің/ғимараттың
(стационарлық үй-жайдың) нөмірі
Қоса беріледі _____ парақта.
Осымен расталады:
көрсетілген барлық деректер ресми байланыстар болып табылады және оларға рұқсат беру
немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпарат жіберілуі мүмкін;
барлық қоса берілген құжаттар шындыққа сәйкес келеді және жарамды болып табылады;
Өтініш беруші Қазақстан Республикасының дербес деректер туралы заңнамасына сәйкес
дербес деректерді жинауға және өңдеуге және рұқсат беру кезінде оларды қорғауға келіседі;
Жеке тұлға _____________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Толтыру күні: 20__ жылғы "__" _________
"Ұялы байланыстың виртуалды
операторына рұқсат беру"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Рұқсат алу үшін заңды тұлғаның өтініші виртуалды ұялы байланыс операторы
_______________________________________________________________________
(Көрсетілетін қызметті берушінің толық атауы)
________________________________________________________________________
(заңды тұлғаның (оның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы, орналасқан жері,
бизнес-сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғада бизнес-сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда
– шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
Қызмет көрсетуге рұқсат беруіңізді сұраймын виртуалды оператор
_______________________________________________________________________
Заңды тұлғаның мекенжайы
_______________________________________________________________________
(пошта индексі, ел (шетелдік заңды тұлға үшін), облыс, қала, аудан, елді мекен, көше атауы, үйдің/ғимараттың нөмірі (стационарлық үй-жай)
Электрондық пошта ___________________________________________________
Телефондар __________________________________________________________
Банктік шот __________________________________________________________
(шот нөмірі, банктің атауы және орналасқан жері)
Қызметті немесе әрекеттерді (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің мекенжайы
_____________________________________________________________________
(пошта индексі, облыс, қала, аудан, елді мекен, көше атауы, үйдің/ғимараттың (стационарлық үй-жайдың) нөмірі
Қоса беріледі _____ парақта.
Осымен расталады:
көрсетілген барлық деректер ресми байланыстар болып табылады және оларға рұқсат беру
немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпарат жіберілуі мүмкін;
барлық қоса берілген құжаттар шындыққа сәйкес келеді және жарамды болып табылады;
Өтініш беруші Қазақстан Республикасының Дербес деректер туралы заңнамасына сәйкес
дербес деректерді жинауға және өңдеуге және рұқсат беру кезінде оларды қорғауға келіседі;
Басшы ____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Толтыру күні: 20__ жылғы "__" __________
"Ұялы байланыстың виртуалды
операторына рұқсат беру"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына
4-қосымша
"Ұялы байланыстың виртуалды операторына рұқсат беру" мемлекеттік қызметін алуға өтініш берушінің сәйкестігін растайтын біліктілік талаптары мен құжаттар тізбесі
№ р\с
Біліктілік талаптарына мыналар кіреді:
Өтініш берушінің біліктілік талаптарына сәйкестігін растайтын құжаттар
Ескерту
1
2
3
4
1
Ұялы байланыс операторымен (операторларымен) мынадай ақпаратты қамтитын шарт:

2. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
3. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны в интернет-ресурсе www.gov.egov.kz/memleket/entities/mdai, раздел "Государственные услуги". Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг 1414, 8 800 080 7777.
Срок действия разрешения составляет 10 лет.
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача разрешения
виртуальному оператору
сотовой связи"
Форма
Заявление физического лица для получения разрешения виртуального оператора сотовой связи
в ___________________________________________________________________
(полное наименование Услугодателя)
от __________________________________________________________________
(фамилия имя отчество (при его наличии) физического лица, индивидуальный
идентификационный номер)
Прошу выдать разрешение на предоставление услуг виртуального оператора
____________________________________________________________________\
Адрес местожительства физического лиц
____________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование
улицы, номер дома/здания)
Электронная почта ___________________________________________________
Телефоны ___________________________________________________________
Банковский счет ______________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
_____________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование
улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается _____ листов.
Настоящим подтверждается, что: все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче разрешения; все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными;
Заявитель согласен на сбор и обработку персональных данных в соответствии с законодательством Республики Казахстан о персональных данных и их защите при выдаче разрешения;
Физическое лицо _____________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата заполнения: "___" _________ 20__ года
Приложение 3
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача разрешения
виртуальному оператору
сотовой связи"
Форма
Заявление юридического лица для получения разрешения виртуального оператора сотовой связи
в __________________________________________________________________
(полное наименование Услугодателя)
от _________________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер
юридического лица (в том числе иностранного юридического лица), бизнес- идентификационный номер филиала или представительства иностранного юридического лица – в случае отсутствия бизнес- идентификационного номера у юридического лица)
Прошу выдать разрешение на предоставление услуг виртуального оператора
Адрес юридического лица _____________________________________________
(почтовый индекс, страна (для иностранного юридического лица), область,
город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания
(стационарного помещения)
Электронная почта ___________________________________________________
Телефоны __________________________________________________________
Банковский счет _____________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
____________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование
улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается ______ листов.
Настоящим подтверждается, что: все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче разрешения; все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными; Заявитель согласен на сбор и обработку персональных данных в соответствии с законодательством Республики Казахстан о персональных данных и их защите при выдаче разрешения;
Руководитель _______________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата заполнения: "__" __________ 20__ года
Приложение 4
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача разрешения
виртуальному оператору
сотовой связи"
Квалификационные требования и перечень документов, подтверждающих соответствие заявителя на получение государственной услуги "Выдача разрешения виртуальному оператору сотовой связи"
№ п\п
Квалификационные требования включают наличие:
Документы, подтверждающие соответствие заявителя квалификационным требованиям
Примечание
1
2
3
4
1.
Договор с оператором сотовой связи, содержащий следующую информацию:

1. Байланыс желілерінің инфрақұрылымын пайдалану туралы келісім;
2. Жедел-іздестіру, қарсы барлау іс-шараларын жүргізуді қамтамасыз ету үшін аппараттық-бағдарламалық және техникалық құралдарды (меншік құқығында не өзге де заңды негіздерде) пайдалану, Қазақстан Республикасы цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2023 жылғы 30 маусымдағы № 220/НҚ бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33007 болып тіркелген) бекітілген байланыс операторларының байланыс абоненттері және (немесе) байланыс қызметтерін пайдаланушылар туралы қызметтік ақпаратты жинауды және сақтауды жүзеге асыру қағидаларына сәйкес барлық байланыс желілерінің абоненттері туралы қызметтік ақпаратты екі жыл бойы жинау және сақтау;
3. Қазақстан Республикасының өлшем бірлігін қамтамасыз етудің мемлекеттік жүйесінің тізіліміне енгізілген қосылыстардың ұзақтығын өлшеу жүйесі және байланыс операторының деректерді беруді өлшеу жүйесі бар трафикті есепке алу жүйелері, тексеру туралы қолданыстағы сертификат;
4. Виртуалды оператор мен негізгі оператор арасындағы өзара әрекеттесу схемасы.
Шарт Мәліметтер нысаны
Құжаттың электрондық көшірмесі ұсынылады
Ескерту:
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2023 жылғы 25 тамыздағы № 236 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33339 болып тіркелген) бекітілген мемлекеттік және мемлекеттік емес ұйымдарда құжаттау, құжаттаманы басқару және электрондық құжат айналымы жүйелерін пайдалану қағидаларында айқындалған тәртіппен құрылған және ЭЦҚ-мен куәландырылған.
"Ұялы байланыстың виртуалды
операторына рұқсат беру"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Рұқсат Қазақстан Республикасының виртуалды ұялы байланыс операторы № ______
Берілген (заңды немесе жеке тұлғаның атауы)
БСН (ЖСН)
Ұйым үшін: (радиобайланыс түрі)
Рұқсаттың қолданылу мерзімі: 10 жыл
Берілген күні: 20___жылғы "____"__________________
Басшы _________ тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда).
Өтініштің бірегей сәйкестендіру нөмірі
Негізі
Қосымша ақпарат
Рұқсаттың қолданылу шарттары:
1) Виртуалды оператор біліктілік талаптарына сәйкес келмейтін ұялы байланыс операторымен (операторларымен) шарттың қолданылуы тоқтатылған жағдайда, ұялы байланыстың виртуалды операторының қызметтерін ұсынуға рұқсат тоқтатылады.
2) Виртуалды оператордың біліктілік талаптарына сәйкестігі расталған жағдайда, рұқсат ұялы байланыстың базалық операторымен шартты ұзартқан кезде ұзартылады.
3) Рұқсат тараптардың өзара бастамасы бойынша немесе тараптардың бірінің бастамасы бойынша базалық және виртуалды операторлар арасындағы шартты мерзімінен бұрын бұзған кезде тоқтатылады.

1. Соглашение об использовании инфраструктуры сетей связи;
2. Использование (на праве собственности, либо иных законных основаниях) аппаратно-программных и технических средств для обеспечения проведения оперативно-розыскных, контрразведывательных мероприятий, сбор и хранения в течение двух лет служебной информации об абонентах всех сетей связи в соответствии с Правилами осуществления операторами связи сбора и хранения служебной информации об абонентах и (или) пользователях услуг связи, утвержденные приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 30 июня 2023 года № 220/НҚ (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 33007);
3. Cистемы учета трафика, имеющие систему измерения длительности соединений и систему измерения передачи данных оператора связи, внесенную в реестр государственной системы обеспечения единства измерений Республики Казахстан, действующий сертификат о поверки;
4. Схему взаимодействия между виртуальным оператором и базовым оператором.
Договор
Форма сведений
Предоставляется электронная копия документа
Примечание:
Созданные и удостоверенные ЭЦП в порядке, определенном Правилами документирования, управления документацией и использования систем электронного документооборота в государственных и негосударственных организациях, утвержденные приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 25 августа 2023 года № 236 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 33339).
Приложение к
Квалификационным
требованиям и перечню
документов, подтверждающих
соответствие заявителя на
получение государственной
услуги "Выдача разрешения
виртуальному оператору
сотовой связи"
Форма сведений, содержащих информацию необходимую для осуществления деятельности по предоставлению услуг виртуального оператора
1. Системы учета трафика, имеющие систему измерения длительности соединений и систему измерения передачи данных оператора связи:
номер и дата выдачи сертификата о поверки ________________________;
2. Аппаратно-программные и технические средства для обеспечения проведения оперативно-розыскных, контрразведывательных мероприятий на всех сетях связи, а также сбора и хранения в течение двух лет служебной информации об абонентах всех сетей связи в соответствии с Правилами осуществления операторами связи сбора и хранения служебной информации об абонентах и (или) пользователях услуг связи, утвержденные приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 30 июня 2023 года № 220/НҚ (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 33007):
номер и дата выдачи сертификата соответствия ______________________;
номер и дата выдачи акта ввода в эксплуатацию телекоммуникационного оборудования с функциями проведения оперативно-розыскных, контрразведывательных мероприятий ___________________________________.
Приложение 5
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача разрешения
виртуальному оператору
сотовой связи"
Форма
Разрешение Виртуальный оператор сотовой связи Республики Казахстан № ______
Выдано (наименование юридического или физического лица)
БИН (ИИН)
Для организации: (вид радиосвязи)
Срок действия разрешения: 10 лет
Дата выдачи: "___" _______________ 20___года
Руководитель _________фамилия, имя, отчество (при его наличии).
Уникальный идентификационный номер заявления
Основание
Дополнительная информация
Условия действия разрешения:
1) Разрешение на предоставление услуг виртуального оператора сотовой связи прекращается, в случае прекращения действия договора с оператором (и) сотовой связи, при котором виртуальный оператор не соответствует квалификационным требованиям.
2) Разрешение продлевается при продлении договора с базовым оператором сотовой связи, при условии подтверждения соответствия виртуального оператора квалификационным требованиям.
3) Разрешение прекращается при досрочном расторжении договора между базовым и виртуальным операторами по обоюдной инициативе сторон или по инициативе одной из сторон.