"Атаулы әлеуметтік көмек саласындағы есептілік құжаттама нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 24 мамырдағы № 168 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2026 жылғы 23 маусымдағы № 265 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 24 маусымда № 39060 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Атаулы әлеуметтік көмек саласындағы есептілік құжаттама нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 24 мамырдағы № 168 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32567 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-қосымшада:
"Б" бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"Астананың немесе облыстың, республикалық маңызы бар қаланың атауы";
1-бағандағы орыс тіліндегі мәтініне өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтіні өзгермейді;
4-бағандағы орыс тіліндегі мәтініне өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтіні өзгермейді;
5-бағандағы орыс тіліндегі мәтініне өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтіні өзгермейді;
8-бағандағы орыс тіліндегі мәтініне өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтіні өзгермейді;
9-бағандағы орыс тіліндегі мәтініне өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтіні өзгермейді;
"Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу туралы ай сайынғы есеп" есептік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірмеде (1-МАӘК, ай сайын):
5 және 6-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"5. "А" бағаны астана, облыстар және республикалық маңызы бар қалалар бөлінісінде жолдардың нөмірленуін қамтиды.
6. "Б" бағаны әкімшілік-аумақтық объектілердің сыныптауышы (ӘАОС) бойынша қалалық және ауылдық жерлер бөлінісінде астананың, облыстардың және республикалық маңызы бар қалалардың атауы бойынша деректерді қамтиды.";
7-тармақтағы орыс тіліндегі мәтініне өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтіні өзгермейді;
10-тармақтағы орыс тіліндегі мәтініне өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтіні өзгермейді;
14 және 15-тармақтардағы орыс тіліндегі мәтіндеріне өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтіндері өзгермейді;
2-қосымшада:
"Б" бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"Астананың немесе облыстың, республикалық маңызы бар қаланың атауы";
1-бағандағы орыс тіліндегі мәтініне өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтіні өзгермейді;
4-бағандағы орыс тіліндегі мәтініне өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтіні өзгермейді;
5-бағандағы орыс тіліндегі мәтініне өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтіні өзгермейді;
8-бағандағы орыс тіліндегі мәтініне өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтіні өзгермейді;
9-бағандағы орыс тіліндегі мәтініне өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтіні өзгермейді;
"Шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу туралы ай сайынғы есеп" есептік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірмеде (1-ШсАКМАӘК, ай сайын):
5 және 6-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 24 мая 2023 года № 168 "Об утверждении форм отчетной документации в области адресной социальной помощи"
Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 23 июня 2026 года № 265. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 июня 2026 года № 39060
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 24 мая 2023 года № 168 "Об утверждении форм отчетной документации в области адресной социальной помощи" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 32567) следующие изменения:
в приложении 1:
графу "Б" изложить в следующей редакции:
"Наименование столицы или области, города республиканского значения";
графу 1 изложить в следующей редакции:
"Невыплаченная сумма на начало отчетного периода тысяч теңге";
графу 4 изложить в следующей редакции:
"сумма, тысяч теңге";
графу 5 изложить в следующей редакции:
"средний размер, теңге";
графу 8 изложить в следующей редакции:
"сумма, тысяч теңге";
графу 9 изложить в следующей редакции:
"средний размер, теңге";
в Пояснении по заполнению формы отчетных данных: "Ежемесячный отчет о назначении и выплате государственной адресной социальной помощи" (1-ГАСП, ежемесячно):
пункты 5, 6 и 7 изложить в следующей редакции:
"5. Графа "А" содержит нумерацию строк в разрезе столицы, областей и городов республиканского значения.
6. В графе "Б" указывается наименование столицы, областей и городов республиканского значения в разрезе городской и сельской местности по классификатору административно-территориальных объектов (КАТО).
7. Графа 1 содержит данные по невыплаченным суммам государственной адресной социальной помощи в тысячах теңге на начало отчетного периода.";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Графа 4 содержит данные по назначенной сумме государственной адресной социальной помощи в тысячах теңге в отчетном периоде.";
пункты 14 и 15 изложить в следующей редакции:
"14. Графа 8 содержит данные по выплаченной сумме государственной адресной социальной помощи в тысячах теңге в отчетном периоде.
15. Графа 9 содержит данные по среднему размеру выплаченной государственной адресной социальной помощи на одного человека в теңге в отчетном периоде.";
в приложении 2:
графу "Б" изложить в следующей редакции:
"Наименование столицы или области, города республиканского значения";
графу 1 изложить в следующей редакции:
"Невыплаченная сумма на начало отчетного периода тысяч теңге";
графу 4 изложить в следующей редакции:
"сумма, тысяч теңге";
графу 5 изложить в следующей редакции:
"средний размер, теңге";
графу 8 изложить в следующей редакции:
"сумма, тысяч теңге";
графу 9 изложить в следующей редакции:
"средний размер, теңге";
в Пояснении по заполнению формы отчетных данных: "Ежемесячный отчет о назначении и выплате государственной адресной социальной помощи в виде безусловной денежной помощи" (1-ГАСПБДП, ежемесячно):
пункты 5, 6 и 7 изложить в следующей редакции:

"5. "А" бағаны астана, облыстар және республикалық маңызы бар қалалар бөлінісінде жолдардың нөмірленуін қамтиды.
6. "Б" бағаны әкімшілік-аумақтық объектілердің сыныптауышы (ӘАОС) бойынша қалалық және ауылдық жерлер бөлінісінде астананың, облыстардың және республикалық маңызы бар қалалардың атауы бойынша деректерді қамтиды.";
7-тармақтағы орыс тіліндегі мәтініне өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтіні өзгермейді;
10-тармақтағы орыс тіліндегі мәтініне өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтіні өзгермейді;
14 және 15-тармақтардағы орыс тіліндегі мәтіндеріне өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтіндері өзгермейді;
3-қосымшада:
"Б" бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"Астананың немесе облыстың, республикалық маңызы бар қаланың атауы";
1-бағандағы орыс тіліндегі мәтініне өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтіні өзгермейді;
4-бағандағы орыс тіліндегі мәтініне өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтіні өзгермейді;
5-бағандағы орыс тіліндегі мәтініне өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтіні өзгермейді;
8-бағандағы орыс тіліндегі мәтініне өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтіні өзгермейді;
9-бағандағы орыс тіліндегі мәтініне өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтіні өзгермейді;
"Шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу туралы ай сайынғы есеп" есептік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірмеде (1-ШАКМАӘК, ай сайын):
5 және 6-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"5. "А" бағаны астана, облыстар және республикалық маңызы бар қалалар бөлінісінде жолдардың нөмірленуін қамтиды.
6. "Б" бағаны әкімшілік-аумақтық объектілердің сыныптауышы (ӘАОС) бойынша қалалық және ауылдық жерлер бөлінісінде астананың, облыстардың және республикалық маңызы бар қалалардың атауы бойынша деректерді қамтиды.";
7-тармақтағы орыс тіліндегі мәтініне өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтіні өзгермейді;
10-тармақтағы орыс тіліндегі мәтініне өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтіні өзгермейді;
14-тармақтағы орыс тіліндегі мәтініне өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтіні өзгермейді;
4-қосымшада:
"Б" бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"Астананың немесе облыстың, республикалық маңызы бар қаланың атауы";
3-бағандағы орыс тіліндегі мәтініне өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтіні өзгермейді;
4-бағандағы орыс тіліндегі мәтініне өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтіні өзгермейді;
7-бағандағы орыс тіліндегі мәтініне өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтіні өзгермейді;
8-бағандағы орыс тіліндегі мәтініне өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтіні өзгермейді;
"Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу туралы тоқсан сайынғы есеп" есептік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірмеде (1-ТМАӘК, тоқсан сайын):
5 және 6-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:

"5. Графа "А" содержит нумерацию строк в разрезе столицы, областей и городов республиканского значения.
6. В графе "Б" указывается наименование столицы, областей и городов республиканского значения в разрезе городской и сельской местности по классификатору административно-территориальных объектов (КАТО).
7. Графа 1 содержит данные по невыплаченным суммам государственной адресной социальной помощи в виде безусловной денежной помощи на начало отчетного периода в тысячах теңге.";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Графа 4 содержит данные по назначенной сумме государственной адресной социальной помощи в виде безусловной денежной помощи в тысячах теңге в отчетном периоде.";
пункты 14 и 15 изложить в следующей редакции:
"14. Графа 8 содержит данные по выплаченной сумме государственной адресной социальной помощи в виде безусловной денежной помощи в тысячах теңге в отчетном периоде.
15. Графа 9 содержит данные по среднему размеру выплаченной государственной адресной социальной помощи в виде безусловной денежной помощи на одного человека в теңге в отчетном периоде.";
в приложении 3:
графу "Б" изложить в следующей редакции:
"Наименование столицы или области, города республиканского значения";
графу 1 изложить в следующей редакции:
"Невыплаченная сумма на начало отчетного периода тысяч теңге";
графу 4 изложить в следующей редакции:
"сумма, тысяч теңге";
графу 5 изложить в следующей редакции:
"средний размер, теңге";
графу 8 изложить в следующей редакции:
"сумма, тысяч теңге";
графу 9 изложить в следующей редакции:
"средний размер, теңге";
в Пояснении по заполнению формы отчетных данных: "Ежемесячный отчет о назначении и выплате государственной адресной социальной помощи в виде обусловленной денежной помощи" (1-ГАСПОДП, ежемесячно):
пункты 5, 6 и 7 изложить в следующей редакции:
"5. Графа "А" содержит нумерацию строк в разрезе столицы, областей и городов республиканского значения.
6. В графе "Б" указывается наименование столицы, областей и городов республиканского значения в разрезе городской и сельской местности по классификатору административно-территориальных объектов (КАТО).
7. Графа 1 содержит данные по невыплаченным суммам государственной адресной социальной помощи в виде обусловленной денежной помощи на начало отчетного периода в тысячах теңге.";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Графа 4 содержит данные по назначенной сумме государственной адресной социальной помощи в виде обусловленной денежной помощи в тысячах теңге в отчетном периоде.";
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. Графа 8 содержит данные по выплаченной сумме государственной адресной социальной помощи в виде обусловленной денежной помощи в тысячах теңге в отчетном периоде.";
в приложении 4:
графу "Б" изложить в следующей редакции:
"Наименование столицы или области, города республиканского значения";
графу 3 изложить в следующей редакции:
"сумма, тысяч теңге";
графу 4 изложить в следующей редакции:
"средний размер, теңге";
графу 7 изложить в следующей редакции:
"сумма, тысяч теңге";
графу 8 изложить в следующей редакции:
"средний размер, теңге";
в Пояснении по заполнению формы отчетных данных "Ежеквартальный отчет о назначении и выплате государственной адресной социальной помощи" (1-КГАСП, ежеквартально):
пункты 5 и 6 изложить в следующей редакции:

"5. "А" бағаны астана, облыстар және республикалық маңызы бар қалалар бөлінісінде жолдардың нөмірленуін қамтиды.
6. "Б" бағаны әкімшілік-аумақтық объектілердің сыныптауышы (ӘАОС) бойынша қалалық және ауылдық жерлер бөлінісінде астананың, облыстардың және республикалық маңызы бар қалалардың атауы бойынша деректерді қамтиды.";
9-тармақтағы орыс тіліндегі мәтініне өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтіні өзгермейді;
13-тармақтағы орыс тіліндегі мәтініне өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтіні өзгермейді;
5-қосымшада:
"Б" бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"Астананың немесе облыстың, республикалық маңызы бар қаланың атауы";
3-бағандағы орыс тіліндегі мәтініне өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтіні өзгермейді;
4-бағандағы орыс тіліндегі мәтініне өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтіні өзгермейді;
7-бағандағы орыс тіліндегі мәтініне өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтіні өзгермейді;
8-бағандағы орыс тіліндегі мәтініне өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтіні өзгермейді;
"Шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті тағайындау және төлеу туралы тоқсан сайынғы есеп" есептік деректердің нысанын толтыру бойынша түсіндірмеде (1-ТШсАКМАӘК, тоқсан сайын):
5 және 6-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"5. "А" бағаны астана, облыстар және республикалық маңызы бар қалалар бөлінісінде жолдардың нөмірленуін қамтиды.
6. "Б" бағаны әкімшілік-аумақтық объектілердің сыныптауышы (ӘАОС) бойынша қалалық және ауылдық жерлер бөлінісінде астананың, облыстардың және республикалық маңызы бар қалалардың атауы бойынша деректерді қамтиды.";
6-қосымшада:
"Б" бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"Астананың немесе облыстың, республикалық маңызы бар қаланың атауы";
3-бағандағы орыс тіліндегі мәтініне өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтіні өзгермейді;
4-бағандағы орыс тіліндегі мәтініне өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтіні өзгермейді;
7-бағандағы орыс тіліндегі мәтініне өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтіні өзгермейді;
8-бағандағы орыс тіліндегі мәтініне өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтіні өзгермейді;
"Шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу туралы тоқсан сайынғы есеп" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірмеде (1-ТШАКМАӘК, тоқсан сайын):
5 және 6-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"5. "А" бағаны астана, облыстар және республикалық маңызы бар қалалар бөлінісінде жолдардың нөмірленуін қамтиды.
6. "Б" бағаны әкімшілік-аумақтық объектілердің сыныптауышы (ӘАОС) бойынша қалалық және ауылдық жерлер бөлінісінде астананың, облыстардың және республикалық маңызы бар қалалардың атауы бойынша деректерді қамтиды.";
7-қосымшада:
"Б" бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"Астананың немесе облыстың, республикалық маңызы бар қаланың атауы";
18-бағаны мынадай редакцияда жазылсын;
"Жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына тартылғандар";
"Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған алушылар туралы ай сайынғы есеп" есептік деректер нысанды толтыру бойынша түсіндірмеде (1-МАӘКАТЕ, ай сайын):
5 және 6-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:

"5. Графа "А" содержит нумерацию строк в разрезе столицы, областей и городов республиканского значения.
6. В графе "Б" указывается наименование столицы, областей и городов республиканского значения в разрезе городской и сельской местности по классификатору административно-территориальных объектов (КАТО).";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Графа 3 содержит данные по назначенной сумме государственной адресной социальной помощи в тысячах теңге в отчетном квартале.";
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. Графа 7 содержит данные по выплаченной сумме государственной адресной социальной помощи в тысячах теңге в отчетном квартале.";
в приложении 5:
графу "Б" изложить в следующей редакции:
"Наименование столицы или области, города республиканского значения";
графу 3 изложить в следующей редакции:
"сумма, тысяч теңге";
графу 4 изложить в следующей редакции:
"средний размер, теңге";
графу 7 изложить в следующей редакции:
"сумма, тысяч теңге";
графу 8 изложить в следующей редакции:
"средний размер, теңге";
в Пояснении по заполнению формы отчетных данных: "Ежеквартальный отчет о назначении и выплате государственной адресной социальной помощи в виде безусловной денежной помощи" (1-КГАСПБДП, ежеквартально):
пункты 5 и 6 изложить в следующей редакции:
"5. Графа "А" содержит нумерацию строк в разрезе столицы, областей и городов республиканского значения.
6. В графе "Б" указывается наименование столицы, областей и городов республиканского значения в разрезе городской и сельской местности по классификатору административно-территориальных объектов (КАТО).";
в приложении 6:
графу "Б" изложить в следующей редакции:
"Наименование столицы или области, города республиканского значения";
графу 3 изложить в следующей редакции:
"сумма, тысяч теңге";
графу 4 изложить в следующей редакции:
"средний размер, теңге";
графу 7 изложить в следующей редакции:
"сумма, тысяч теңге";
графу 8 изложить в следующей редакции:
"средний размер, теңге";
в Пояснении по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Ежеквартальный отчет о назначении и выплате государственной адресной социальной помощи в виде обусловленной денежной помощи" (1-КГАСПОДП, ежеквартально):
пункты 5 и 6 изложить в следующей редакции:
"5. Графа "А" содержит нумерацию строк в разрезе столицы, областей и городов республиканского значения.
6. В графе "Б" указывается наименование столицы, областей и городов республиканского значения в разрезе городской и сельской местности по классификатору административно-территориальных объектов (КАТО).";
в приложении 7:
графу "Б" изложить в следующей редакции:
"Наименование столицы или области, города республиканского значения";
графу 18 изложить в следующей редакции:
"Привлеченные на активные меры содействия занятости";
в Пояснении по заполнению формы отчетных данных: "Ежемесячный отчет о получателях назначенной государственной адресной социальной помощи" (1-ОПГАСП, ежемесячно):
пункты 5 и 6 изложить в следующей редакции:

"5. "А" бағаны астана, облыстар және республикалық маңызы бар қалалар бөлінісінде жолдардың нөмірленуін қамтиды.
6. "Б" бағаны әкімшілік-аумақтық объектілердің сыныптауышы (ӘАОС) бойынша қалалық және ауылдық жерлер бөлінісінде астананың, облыстардың және республикалық маңызы бар қалалардың атауы бойынша деректерді қамтиды.";
12-қосымшада:
"Б" бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"Астананың немесе облыстың, республикалық маңызы бар қаланың атауы";
18-бағаны мынадай редакцияда жазылсын;
"Жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына тартылғандар";
"Шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған алушылар туралы тоқсан сайынғы есеп" есептік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірмеде (1-ТШАКМАӘКАТЕ, тоқсан сайын):
3-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Осы бұйрыққа 12-қосымшада бекітілген нысан бойынша шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті алушылар туралы тоқсан сайынғы есеп Қазақстан Республикасы бойынша тұтастай және астананың, облыстардың және республикалық маңызы бар қалалардың бөлінісінде басқармалар ұсынған деректер негізінде "Еңбек ресурстарын дамыту орталығы" акционерлік қоғамымен автоматтандырылған түрде қалыптастырылады және есепті тоқсаннан кейінгі айдың 10-күніне дейін тоқсан сайын Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне ұсынылады.";
5 және 6-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"5. "А" бағаны астана, облыстар және республикалық маңызы бар қалалар бөлінісінде жолдардың нөмірленуін қамтиды.
6. "Б" бағаны әкімшілік-аумақтық объектілердің сыныптауышы (ӘАОС) бойынша қалалық және ауылдық жерлер бөлінісінде астананың, облыстардың және республикалық маңызы бар қалалардың атауы бойынша деректерді қамтиды.";
14-қосымшада:
"Б" бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"Астананың немесе облыстың, республикалық маңызы бар қаланың атауы";
3-бағандағы орыс тіліндегі мәтініне өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтіні өзгермейді;
"Шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алушылардың жан басына шаққандағы табыстары туралы есеп" есептік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірмеде (1-ШАКМАӘКАЖБШТЕ, ай сайын):
5 және 6-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"5. "А" бағаны астана, облыстар және республикалық маңызы бар қалалар бөлінісінде жолдардың нөмірленуін қамтиды.
6. "Б" бағаны әкімшілік-аумақтық объектілердің сыныптауышы (ӘАОС) бойынша қалалық және ауылдық жерлер бөлінісінде астананың, облыстардың және республикалық маңызы бар қалалардың атауы бойынша деректерді қамтиды.";
9-тармақтағы орыс тіліндегі мәтініне өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтіні өзгермейді;
15-қосымшада:
"Б" бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"Астананың немесе облыстың, республикалық маңызы бар қаланың атауы";
"Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлемін тоқтату немесе тағайындаудан бас тарту жөніндегі есеп" есептік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірмеде (1-МАӘКТБТЕ, ай сайын):
5 және 6-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:

"5. Графа "А" содержит нумерацию строк в разрезе столицы, областей и городов республиканского значения.
6. В графе "Б" указывается наименование столицы, областей и городов республиканского значения в разрезе городской и сельской местности по классификатору административно-территориальных объектов (КАТО).";
в приложении 12:
графу "Б" изложить в следующей редакции:
"Наименование столицы или области, города республиканского значения";
графу 18 изложить в следующей редакции:
"Привлеченные на активные меры содействия занятости";
в Пояснении по заполнению формы отчетных данных: "Ежеквартальный отчет о получателях назначенной государственной адресной социальной помощи в виде обусловленной денежной помощи" (1-КОПГАСПОДП, ежеквартально):
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Ежеквартальный отчет о получателях государственной адресной социальной помощи в виде обусловленной денежной помощи по форме утвержденной приложением 12 к настоящему приказу формируется автоматизировано акционерным обществом "Центр развития трудовых ресурсов", на основании данных представленных Управлениями в целом по Республике Казахстан и в разрезе столицы, областей и городов республиканского значения и представляется в Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан ежеквартально к 10 числу месяца, следующего за отчетным кварталом.";
пункты 5 и 6 изложить в следующей редакции:
"5. Графа "А" содержит нумерацию строк в разрезе столицы, областей и городов республиканского значения.
6. В графе "Б" указывается наименование столицы, областей и городов республиканского значения в разрезе городской и сельской местности по классификатору административно-территориальных объектов (КАТО).";
в приложении 14:
графу "Б" изложить в следующей редакции:
"Наименование столицы или области, города республиканского значения";
графу 3 изложить в следующей редакции:
"Среднедушевой доход до заключения социального контракта, теңге";
в Пояснении по заполнению формы отчетных данных: "Отчет по среднедушевым доходам из числа назначенной государственной адресной социальной помощи в виде обусловленной денежной помощи" (1-ОСДГАСПОДП, ежемесячно):
пункты 5 и 6 изложить в следующей редакции:
"5. Графа "А" содержит нумерацию строк в разрезе столицы, областей и городов республиканского значения.
6. В графе "Б" указывается наименование столицы, областей и городов республиканского значения в разрезе городской и сельской местности по классификатору административно-территориальных объектов (КАТО).";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Графа 3 содержит данные по размеру среднедушевого дохода до заключения социального контракта в теңге, из числа лиц, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде обусловленной денежной помощи в отчетном периоде. Данная графа включает в себя графы 4, 5, 6, 7, 8.";
в приложении 15:
графу "Б" изложить в следующей редакции:
"Наименование столицы или области, города республиканского значения";
в Пояснении по заполнению формы отчетных данных: "Отчет по прекращению выплаты или отказу в назначении государственной адресной социальной помощи" (1-ОПВГАСП, ежемесячно):
пункты 5 и 6 изложить в следующей редакции:

"5. "А" бағаны астана, облыстар және республикалық маңызы бар қалалар бөлінісінде жолдардың нөмірленуін қамтиды.
6. "Б" бағаны әкімшілік-аумақтық объектілердің сыныптауышы (ӘАОС) бойынша қалалық және ауылдық жерлер бөлінісінде астананың, облыстардың және республикалық маңызы бар қалалардың атауы бойынша деректерді қамтиды.";
16-қосымшада:
"Б" бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"Астананың немесе облыстың, республикалық маңызы бар қаланың атауы";
"Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау үшін өткізілген консультациялар бойынша есеп" есептік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірмеде (1-МАӘКТҮӨКЕ, ай сайын):
5 және 6-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"5. "А" бағаны астана, облыстар және республикалық маңызы бар қалалар бөлінісінде жолдардың нөмірленуін қамтиды.
6. "Б" бағаны әкімшілік-аумақтық объектілердің сыныптауышы (ӘАОС) бойынша қалалық және ауылдық жерлер бөлінісінде астананың, облыстардың және республикалық маңызы бар қалалардың атауы бойынша деректерді қамтиды.";
17-қосымшада:
"Б" бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"Астананың немесе облыстың, республикалық маңызы бар қаланың атауы";
4-бағандағы орыс тіліндегі мәтініне өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтіні өзгермейді;
5-бағандағы орыс тіліндегі мәтініне өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтіні өзгермейді;
9-бағандағы орыс тіліндегі мәтініне өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтіні өзгермейді;
10-бағандағы орыс тіліндегі мәтініне өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтіні өзгермейді;
"Бір жастан алты жасты қоса алғанға дейінгі әрбір балаға ай сайынғы қосымша төлемді тағайындау және төлеу туралы ай сайынғы есеп" есептік деректер нысанын толтыру бойынша түсініктемесінде (1-МАӘКҚТ, ай сайын):
5 және 6-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"5. "А" бағаны астана, облыстар және республикалық маңызы бар қалалар бөлінісінде жолдардың нөмірленуін қамтиды.
6. "Б" бағаны әкімшілік-аумақтық объектілердің сыныптауышы (ӘАОС) бойынша қалалық және ауылдық жерлер бөлінісінде астананың, облыстардың және республикалық маңызы бар қалалардың атауы бойынша деректерді көрсетеді.";
10 және 11-тармақтардағы орыс тіліндегі мәтіндеріне өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтіндері өзгермейді;
15 және 16-тармақтардағы орыс тіліндегі мәтіндеріне өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтіндері өзгермейді;
18-қосымшада:
"Б" бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"Астананың немесе облыстың, республикалық маңызы бар қаланың атауы";
4-бағандағы орыс тіліндегі мәтініне өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтіні өзгермейді;
5-бағандағы орыс тіліндегі мәтініне өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтіні өзгермейді;
9-бағандағы орыс тіліндегі мәтініне өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтіні өзгермейді;
10-бағандағы орыс тіліндегі мәтініне өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтіні өзгермейді;
"Бір жастан алты жасты қоса алғанға дейінгі әрбір балаға ай сайынғы қосымша төлемді тағайындау және төлеу туралы тоқсан сайынғы есеп" есептік деректер нысанын толтыру бойынша түсініктемесінде (1-ТМАӘКҚТ, тоқсан сайын):

"5. Графа "А" содержит нумерацию строк в разрезе столицы, областей и городов республиканского значения.
6. В графе "Б" указывается наименование столицы, областей и городов республиканского значения в разрезе городской и сельской местности по классификатору административно-территориальных объектов (КАТО).";
в приложении 16:
графу "Б" изложить в следующей редакции:
"Наименование столицы или области, города республиканского значения";
в Пояснении по заполнению формы отчетных данных: "Отчет по проведенным консультациям для назначения государственной адресной социальной помощи" (1-ОКНГАСП, ежемесячно):
пункты 5 и 6 изложить в следующей редакции:
"5. Графа "А" содержит нумерацию строк в разрезе столицы, областей и городов республиканского значения.
6. В графе "Б" указывается наименование столицы, областей и городов республиканского значения в разрезе городской и сельской местности по классификатору административно-территориальных объектов (КАТО).";
в приложении 17:
графу "Б" изложить в следующей редакции:
"Наименование столицы или области, города республиканского значения";
графу 4 изложить в следующей редакции:
"сумма, тысяч теңге";
графу 5 изложить в следующей редакции:
"средний размер, теңге";
графу 9 изложить в следующей редакции:
"сумма, тысяч теңге";
графу 10 изложить в следующей редакции:
"средний размер, теңге";
в Пояснении по заполнению формы отчетных данных: "Ежемесячный отчет о назначении и выплате ежемесячной дополнительной выплаты на каждого ребенка в возрасте от одного года до шести лет включительно" (1-ДВГАСП, ежемесячно):
пункты 5 и 6 изложить в следующей редакции:
"5. Графа "А" содержит нумерацию строк в разрезе столицы, областей и городов республиканского значения.
6. В графе "Б" указывается наименование столицы, областей и городов республиканского значения городской и сельской местности по классификатору административно-территориальных объектов (КАТО).";
пункты 10 и 11 изложить в следующей редакции:
"10. Графа 4 содержит данные по назначенной сумме в тысячах теңге ежемесячной дополнительной выплаты на каждого ребенка в возрасте от одного года до шести лет включительно в отчетном периоде.
11. Графа 5 содержит данные по назначенному среднему размеру в теңге ежемесячной дополнительной выплаты на каждого ребенка в возрасте от одного года до шести лет включительно в отчетном периоде.";
пункты 15 и 16 изложить в следующей редакции:
"15. Графа 9 содержит данные по выплаченной сумме в тысячах теңге ежемесячной дополнительной выплаты на каждого ребенка в возрасте от одного года до шести лет включительно в отчетном периоде.
16. Графа 10 содержит данные по выплаченному среднему размеру в теңге ежемесячной дополнительной выплаты на каждого ребенка в возрасте от одного года до шести лет включительно в отчетном периоде.";
в приложении 18:
графу "Б" изложить в следующей редакции:
"Наименование столицы или области, города республиканского значения";
графу 4 изложить в следующей редакции:
"сумма, тысяч теңге";
графу 5 изложить в следующей редакции:
"средний размер, теңге";
графу 9 изложить в следующей редакции:
"сумма, тысяч теңге";
графу 10 изложить в следующей редакции:
"средний размер, теңге";
в Пояснении по заполнению формы отчетных данных: "Ежеквартальный отчет о назначении и выплате ежемесячной дополнительной выплаты на каждого ребенка в возрасте от одного года до шести лет включительно" (1-КДВГАСП, ежеквартально):

5 және 6-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"5. "А" бағаны астана, облыстар және республикалық маңызы бар қалалар бөлінісінде жолдардың нөмірленуін қамтиды.
6. "Б" бағаны әкімшілік-аумақтық объектілердің сыныптауышы (ӘАОС) бойынша қалалық және ауылдық жерлер бөлінісінде астананың, облыстардың және республикалық маңызы бар қалалардың атауы бойынша деректерді қамтиды.";
10-тармақтағы орыс тіліндегі мәтініне өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтіні өзгермейді;
15-тармақтағы орыс тіліндегі мәтініне өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтіні өзгермейді;
19-қосымшада:
1-кестенің 5-бағанындағы орыс тіліндегі мәтініне өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтіні өзгермейді;
"Ассистенттің әлеуметтік келісімшартты сүйемелдеу туралы ай сайынғы есеп" есептік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірмеде (1-ААЕ, ай сайын):
10-тармақтағы орыс тіліндегі мәтініне өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтіні өзгермейді;
20-қосымшада:
"Б" бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"Аудандардың, астананың және облыстың, республикалық маңызы бар қалалардың атауы";
"Әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттың әлеуметтік келісімшартты сүйемелдеу туралы ай сайынғы есебі" есептік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірмеде (1-ӘЖКАЕ, ай сайын):
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Есеп нысанын әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультант ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күніне дейінгі мерзімде автоматты түрде қалыптастырады және астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қалалардың, жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармаларына (бұдан әрі – Басқарма) ұсынады.";
5 және 6-тармақтары мынадай редакцияда жазылсын:
"5. "А" бағаны астана, облыстар және республикалық маңызы бар қалалар бөлінісінде жолдардың нөмірленуін қамтиды.
6. "Б" бағаны әкімшілік-аумақтық объектілердің сыныптауышы (ӘАОС) бойынша қалалық және ауылдық жерлер бөлінісінде астананың, облыстардың және республикалық маңызы бар қалалардың атауы бойынша деректерді қамтиды.".
2. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Әлеуметтік көмек департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;

пункты 5 и 6 изложить в следующей редакции:
"5. Графа "А" содержит нумерацию строк в разрезе столицы, областей и городов республиканского значения.
6. В графе "Б" указывается наименование столицы, областей и городов республиканского значения в разрезе городской и сельской местности по классификатору административно-территориальных объектов (КАТО).";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Графа 4 содержит данные по назначенной сумме в тысячах теңге ежемесячной дополнительной выплаты на каждого ребенка в возрасте от одного года до шести лет включительно в отчетном квартале.";
пункт 15 изложить в следующей редакции:
"15. Графа 9 содержит данные по выплаченной сумме в тысячах теңге ежемесячной дополнительной выплаты на каждого ребенка в возрасте от одного года до шести лет включительно в отчетном квартале.";
в приложении 19:
графу 5 таблицы 1 изложить в следующей редакций:
"Сумма ежемесячной выплаты на семью, в теңге";
в Пояснении по заполнению формы отчетных данных: "Ежемесячный отчет ассистента о сопровождении социального контракта" (1-ЕОА, ежемесячно):
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Графа 5 содержит сумму единовременной/ежемесячной выплаты государственной адресной социальной помощи на семьи, в теңге."
в приложении 20:
графу "Б" изложить в следующей редакции:
"Наименование районов, столицы и городов области, республиканского значения";
в Пояснении по заполнению формы отчетных данных: "Ежемесячный отчет консультанта по социальной работе о сопровождении социального контракта" (1-ЕОКСР, ежемесячно):
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Форма отчета формируется автоматизировано консультантом по социальной работе ежемесячно в срок до 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом, и представляется управлениям координации занятости и социальных программ (далее – Управление) столицы, областей и городов республиканского значения.";
пункты 5 и 6 изложить в следующей редакции:
"5. Графа "А" содержит нумерацию по порядку в разрезе районов, столицы, областей и городов республиканского значения.
6. В графе "Б" указывается наименование столицы, областей и городов республиканского значения в разрезе городской и сельской местности по классификатору административно-территориальных объектов (КАТО).".
2. Департаменту социальной помощи Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан после его официальной публикации;

3) осы бұйрықтың 2-тармағының 1) және 2) тармақшалары орындалғаннан кейін үш жұмыс күні ішінде ақпаратты Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әеуметтік қорғау министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі
А. Ертаев

3) в течении трех рабочих дней после исполнения подпунктов 1) и 2) настоящего пункта предоставление в Департамент юридической службы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан информацию об их исполнении.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
А. Ертаев