Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметінде инжинирингтік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің м.а. 2026 жылғы 22 маусымдағы № 321 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 23 маусымда № 39051 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескетрпесі!
Осы бұйрық 01.07.2026 ж. бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Құрылыс кодексі 53-бабының 2-тармағына және 54-бабының 1-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметінде инжинирингтік қызметтер көрсету қағидалары;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес күші жойылған кейбір бұйрықтардың тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2026 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және құрылыс
министрінің міндетін атқарушы
Р. Исакулов
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттiгiнің
Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және құрылыс
министрінің міндетін атқарушы
2026 жылғы 22 маусымдағы
№ 321 бұйрығына
1-қосымша
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметінде инжинирингтік қызметтер көрсету қағидалары
1-Тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметінде инжинирингтік қызметтер көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасының Құрылыс кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) сәйкес әзірленді және құрылысқа дайындықты және оның жүзеге асырылуын қамтамасыз ететiн қызметтер кешенiн көрсету тәртiбiн регламенттейдi.
2. Осы Қағидаларда Кодексте айқындалған ұғымдар, сондай-ақ мынадай ұғым қолданылады:
1) авторлық сүйемелдеу – құрылыс жобасы авторының (авторларының) құрылыс сатысын сүйемелдеуді жүзеге асыруы, оның ішінде оған өзгерістер енгізу жөніндегі сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметіндегі инжинирингтік көрсетілетін қызмет;

Об утверждении Правил оказания инжиниринговых услуг в архитектурной, градостроительной и строительной деятельности
Приказ и.о. Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 22 июня 2026 года № 321. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 июня 2026 года № 39051
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.07.2026 г.
В соответствии с пунктом 2 статьи 53 и пунктом 1 статьи 54 Строительного Кодекса Республики Казахстан и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) Правила оказания инжиниринговых услуг в архитектурной, градостроительной и строительной деятельности согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Перечень утративших силу некоторых приказов, согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Комитету по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра промышленности и строительства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 июля 2026 года и подлежит официальному опубликованию.
Исполняющий обязанности министра
промышленности и строительства
Республики Казахстан
Р. Исакулов
СОГЛАСОВАНО
Министерство национальной
экономики Республики Казахстан
СОГЛАСОВАНО
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Исполняющий обязанности
министра промышленности
и строительства
Республики Казахстан
от 22 июня 2026 года № 321
Правила оказания инжиниринговых услуг в архитектурной, градостроительной и строительной деятельности
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания инжиниринговых услуг в архитектурной, градостроительной и строительной деятельности (далее - Правила) разработаны в соответствии со Строительным кодексом Республики Казахстан (далее - Кодекс) и регламентируют порядок оказания комплекса услуг, обеспечивающих подготовку и осуществление строительства.
2. В настоящих Правилах используются понятия, определенные Кодексом, а также следующие понятия:
1) авторское сопровождение – инжиниринговая услуга в архитектурной, градостроительной и строительной деятельности по осуществлению сопровождения стадии строительства автором (авторами) проекта строительства, в том числе по внесению в него изменений;

2) жобалау құжаттамасы – жобалау барысында жасалатын мәтіндік және графикалық құжаттар жиынтығы, ол мыналарды қамтиды:
абаттандыру және көгалдандыру жобалары. Абаттандыру және көгалдандыру жобалары құрылыс жобасының құрамында болуы мүмкін;
қала құрылысы жобалары – аумақтар мен елді мекендерді немесе олардың бөліктерін ұйымдастыруды, дамытуды және оларда құрылыс салуды кешенді қала құрылысына жоспарлау шешімдерін қамтитын жобалар (Қазақстан Республикасының аумағын ұйымдастырудың бас схемасы, аумақты дамытудың өңіраралық схемалары, аумақтарды қала құрылысына жоспарлаудың кешенді схемалары, елді мекендердің бас жоспарлары (елді мекендерді дамыту және оларда құрылыс салу схемалары), егжей-тегжейлі жоспарлау жобалары);
құрылыс жобасы – осы Кодекстің тиісті талаптарын, сондай-ақ құрылысты ұйымдастыру және жүргізу, аумақты инженерлік жағынан дайындау, абаттандыру үшін сметалық есеп-қисаптарды қамтитын жобалау-сметалық құжаттама. Құрылыс жобаларына құрылыс объектілерін консервациялау және кейіннен кәдеге жарату жобалары да жатады;
сәулет жобасы – жобалауына сәулетшінің қатысуы қажет болатын құрылыс объектісін (монументті) тұрғызу жобасы;
3) қазынашылық сүйемелдеу - қазынашылық органындағы шоттар арқылы жүргізілген төлемдердің барлық кезеңдерінде құрылыс объектілерімен байланысты бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға бөлінген қаражаттың мақсатты пайдалануын, жобаның барлық қатысушыларымен - мердігерлермен, қосалқы мердігерлермен салықтарды толығымен төлеуді қамтамасыз етуін бақылау;
4) техникалық қадағалау – орындалған жұмыстардың сапасын, құнын, қабылдап алынуын және құрылыс объектілерінің пайдалануға берілуін қоса алғанда, құрылыс жобасын іске асырудың барлық сатысында құрылысты қадағалау жөніндегі инжинирингтік көрсетілетін қызмет;
5) сәулет, қала құрылысы және құрылыс істері жөніндегі уәкілетті орган – сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметін мемлекеттік басқару саласында басшылықты, сондай-ақ өз құзыреті шегінде салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын орталық атқарушы орган.
3. Тапсырыс беруші сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласында инжинирингтік қызметтерді жүзеге асыру құқығына арналған тиісті сертификаты бар маманды (жұмыскерді) (бұдан әрі – маманды) не өзінің құрамында сертификатталған мамандары бар ұйымды (бұдан әрі – ұйым) тартқан кезде осы Қағидаларды, Қазақстан Республикасының басқа да нормативтік құқықтық актілерін және инжинирингтік қызметтер көрсету туралы шарттың талаптарын басшылыққа алады.

2) проектная документация – совокупность текстовых и графических документов, создаваемых в ходе проектирования, которая включает:
проекты благоустройства и озеленения. Проекты благоустройства и озеленения могут быть в составе проекта строительства;
градостроительные проекты – проекты, содержащие решения комплексного градостроительного планирования организации, развития и застройки территорий и населенных пунктов или их частей (генеральная схема организации территории Республики Казахстан, межрегиональные схемы территориального развития, комплексные схемы градостроительного планирования территорий, генеральные планы населенных пунктов (схемы развития и застройки населенных пунктов), проекты детальной планировки);
проект строительства – проектно-сметная документация, содержащая соответствующие требования настоящего Кодекса, а также сметные расчеты для организации и ведения строительства, инженерной подготовки территории, благоустройства. К проектам строительства также относятся проекты консервации и постутилизации строительных объектов;
архитектурный проект – проект возведения строительного объекта (монумента), в проектировании которого необходимо участие архитектора;
3) казначейское сопровождение – контроль за целевым использованием средств, выделенных на реализацию бюджетных инвестиционных проектов, связанных со строительством, обеспечением полноты уплаты налогов всеми участниками проекта – генеральным подрядчиком и субподрядчиком на всех этапах проведения платежей через счета в органах казначейства по объектам строительства;
4) технический надзор – инжиниринговая услуга по надзору за строительством на всех стадиях реализации проекта строительства, включая качество, стоимость, приемку выполненных работ и ввод строительных объектов в эксплуатацию;
5) уполномоченный орган по делам архитектуры, градостроительства и строительства – центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство, а также в пределах своей компетенции межотраслевую координацию в сфере государственного управления архитектурной, градостроительной и строительной деятельностью.
3. Заказчик при привлечении специалиста (работника) имеющего соответствующий сертификат на право осуществления инжиниринговых услуг в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности (далее - специалист), либо организации, имеющей в своем составе сертифицированных специалистов (работников) (далее - организации), руководствуется настоящими Правилами, другими нормативными правовыми актами Республики Казахстан и условиями договора об оказании инжиниринговых услуг.

4. Тұрғын үй құрылысына үлестік қатысу саласындағы техникалық қадағалауды "Тұрғын үй құрылысына үлестік қатысу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес тұрғын үй құрылысына үлестік қатысу саласындағы инжинирингтік компаниялар жүзеге асырады.
Тұрғын үй құрылысына үлестік қатысу саласындағы инжинирингтік компания құрылыс барысына және үлескерлер ақшасының мақсатына қарай пайдалануына мониторингті, жобалау құны шеңберінде орындалған жұмыс көлемін тексеруді жүзеге асырады.
Тұрғын үй құрылысына үлестік қатысу саласындағы инжинирингтік компанияның басшылары, сертификатталған мамандар және ақшаның нысаналы пайдаланылуын бақылауды жүзеге асыратын мамандар құрылыс жобасы бойынша инжинирингтік қызметтер көрсету үшін Бірыңғай оператордың, құрылыс салушының, уәкілетті компанияның, осы құрылыс жобасы мердігерінің (бас мердігерінің) басшыларына қатысты үлестес болмауға тиіс.
Тұрғын үй құрылысына үлестік қатысу саласындағы инжинирингтік компания мынадай талаптарға сәйкес келеді:
1) тапсырыс берушілердің көрсетілген инжинирингтік қызметтер туралы кемінде үш пікірін ұсына отырып, Қазақстан Республикасының аумағында пайдалануға берілген құрылыс объектілері бойынша инжинирингтік қызметтер көрсету тәжірибесінің болуы;
2) өз құрамында сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласында инжинирингтік қызметтер көрсетуді жүзеге асыруға құқығы бар кемінде үш сертификатталған мамандардың болуы;
3) штатында ақшаның мақсатты пайдаланылуына бақылауды жүзеге асыру үшін маманның (мамандардың) болуы.
5. Ұйым инжинирингтік қызметтер көрсеткен жағдайда, ұйым шартқа қол қойылғаннан кейін техникалық қадағалау, авторлық сүйемелдеу және жобаны басқару үшін өзі құрған ұйымдық құрылымды, сондай-ақ ұйымның атынан жобаны басқаратын кандидатураны тапсырыс берушіге келісуге ұсынады.
6. Ұйым тапсырыс берушіге тікелей инжинирингтік қызметтер көрсететін мамандардың тізімін, олардың-міндеттері мен өкілеттіктерін жазбаша түрде ұсынады.
7. Мемлекеттік инвестициялар және квазимемлекеттік сектор қаражаты есебінен қаржыландырылатын жобалар бойынша жобаны техникалық қадағалауды, авторлық сүйемелдеуді және басқаруды жүзеге асыратын тұлғалар Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 11 қыркүйектегі № 465 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21224 болып тіркелген) "Бір терезе" қағидаты бойынша құрылыс жүргізуді ұйымдастыру үшін портал мен ақпараттық жүйелерді жүргізу тәртібін айқындайтын қағидаларына сәйкес "бір терезе" қағидаты бойынша құрылыс жүргізуді ұйымдастыру үшін цифрлық жүйелерде тіркеледі және атқарушылық құжаттаманы жүргізеді.

4. Технический надзор в сфере долевого участия в жилищном строительстве осуществляется инжиниринговыми компаниями в сфере долевого участия в жилищном строительстве в соответствии с Законом Республики Казахстан "О долевом участии в жилищном строительстве".
Инжиниринговая компания в сфере долевого участия в жилищном строительстве осуществляет мониторинг за ходом строительства, целевым использованием денег дольщиков, проверку объемов выполненных работ в пределах проектной стоимости.
Руководители инжиниринговой компании в сфере долевого участия в жилищном строительстве, сертифицированные специалисты, осуществляющие контроль за целевым использованием денег для оказания инжиниринговых услуг по проекту строительства не должны быть аффилированными по отношению к руководству Единого оператора, застройщика, уполномоченной компании, подрядчика (генерального подрядчика) данного строительного проекта.
Инжиниринговая компания в сфере долевого участия в жилищном строительстве соответствует следующим требованиям:
1) иметь опыт оказания инжиниринговых услуг по введенным в эксплуатацию объектам строительства на территории Республики Казахстан с предоставлением не менее трех отзывов от заказчиков об оказанных инжиниринговых услугах;
2) иметь в своем составе не менее трех сертифицированных специалистов на право осуществления инжиниринговых услуг в области архитектурной, градостроительной и строительной деятельности;
3) иметь в штате специалиста (специалистов) для осуществления контроля за целевым использованием денег.
5. В случае оказания инжиниринговых услуг организацией после подписания договора организация представляет на согласование заказчику организационную структуру, создаваемую ею для технического надзора и авторского сопровождение и управления проектом, а также кандидатуру управляющего проектом от организации.
6. Организация письменно представляет заказчику список специалистов, непосредственно оказывающих инжиниринговые услуги, их обязанности и полномочия.
7. Лица, осуществляющие технический надзор, авторское сопровождение и управление проектом по проектам, финансируемым за счет государственных инвестиций и средств квазигосударственного сектора, регистрируются и ведут исполнительную документацию в цифровой системе для организации проведения строительства по принципу "одного окна" согласно установленном Правилам, определяющим порядок ведения портала и информационных систем для организации проведения строительства по принципу "одного окна", утвержденным приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 11 сентября 2020 года № 465 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 21224).

2-Тарау. Инжинирингтік қызметті ұйымдастыру
1-Параграф. Техникалық қадағалауды жүзеге асыру бойынша инжинирингтік қызметтер көрсету
8. Мыналар:
1) жүйелі бақылауды және құрылыс-монтаждау жұмыстарының аяқталған кезеңдерін пайдалануға қабылдау мақсатында өндірістік және өндірістік емес мақсаттағы ғимараттар мен құрылыстарды салу үшін;
2) ғимараттар мен құрылыстардың жобалау шешімдеріне, сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы мемлекеттік нормативтерге сәйкестігі үшін;
3) қолданылатын материалдардың, бұйымдар мен конструкциялардың сапасы үшін;
4) белгіленген тәртіппен және шартта (келісімшартта) айқындалған мерзімдерде объектілерді салуды жүзеге асыруға және пайдалануға беру үшін техникалық қадағалау жүзеге асырылады.
9. Инжинирингтік қызметтер көрсету жөніндегі мамандарды (ұйымдарды) тарта отырып, техникалық қадағалауды жүзеге асырған кезде тапсырыс беруші "Жұмыс жүргізуге" деген сызбадағы белгісі бар жобалау-сметалық құжаттаманың толық жинағының бір данасын техникалық қадағалауға береді.
10. Техникалық қадағалауды жүзеге асырған кезде жалпы техникалық қадағалаудың басшысы тапсырыс берушіге, ал техникалық қадағалау маманы жұмыстардың арнайы түрлері бойынша – жалпы техникалық қадағалау басшысына есеп береді.
11. Техникалық қадағалау авторлық сүйемелдеу мамандарымен, мердігерлік қызметтің құрылыстың сапасын өндірістік бақылау жұмыскерлерімен, сондай-ақ мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау және қадағалау мамандарымен бірге жүзеге асырылады.
12. Техникалық қадағалау жөніндегі маманы:
1) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 281 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10483 болып тіркелген) Қазақстан Республикасындағы телекоммуникация желілерін күзету қағидаларына, Көлік және коммуникациялар министрінің 2004 жылғы 23 шілдедегі № 284-І бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2989 болып тіркелген) Қорғалатын аймақ жерлерін пайдаланудың өлшемін, режимін белгілеу және жерлерді бөлінген алқаптағы темір жол көлігінің мұқтаждықтары үшін пайдалану жөніндегі ережеге сәйкес байланыс және электр беру желілерінің күзетілетін аймақтарда, темір жолға және автомобиль жоларына бөлінген белдеулерде жұмыс жүргізуге жазбаша рұқсатының болуын тексереді;
2) құрылыстың күнтізбелік жоспарын сақтауға және объектілерді пайдалануға берудің нормативтік мерзімдерінің немесе мердігерлік шартта белгіленген мерзімдердің сақталуына бақылауды жүзеге асырады;
3) салынып жатқан объектілерде мемлекеттік нормативтердің және атқарушылық құжаттардың, салыстырып өлшеу құралдарының болуын тексереді;

Глава 2. Организация инжиниринговых услуг
Параграф 1. Оказание инжиниринговых услуг по осуществлению технического надзора
8. Технический надзор осуществляется:
1) за строительством зданий и сооружений производственного и непроизводственного назначения с целью обеспечения систематической проверки и приемки завершенных этапов строительно-монтажных работ;
2) за соответствием зданий и сооружений проектным решениям, государственным нормативам в области архитектуры, градостроительства и строительства;
3) за качеством применяемых материалов, изделий и конструкций;
4) за осуществлением строительства и вводом в эксплуатацию объектов в установленном порядке и в сроки, определенные договором (контрактом).
9. При осуществлении технического надзора с привлечением специалистов (организаций) по оказанию инжиниринговых услуг заказчик передает техническому надзору в одном экземпляре полный комплект проектно-сметной документации с отметкой в чертежах "К производству работ".
10. При осуществлении технического надзора руководитель общего технического надзора подотчетен заказчику, а специалист технического надзора по специальным видам работ – руководителю общего технического надзора.
11. Технический надзор осуществляется в контакте с специалистами авторского сопровождения, работниками производственного контроля качества строительства служб подрядчика, а также со специалистами государственного архитектурно-строительного контроля и надзора.
12. Специалист по техническому надзору:
1) проверяет наличие письменных разрешений на производство работ в охранных зонах линий связи и электропередачи, в полосах отвода железных и автомобильных дорог согласно Правил охраны сетей телекоммуникаций в Республике Казахстан, утвержденных приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 декабря 2014 года № 281 (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10483), Правил по определению размера, режима пользования землями охранных зон и использования земель для нужд железнодорожного транспорта в полосе отвода, утвержденных приказом Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 23 июля 2004 года № 284-I (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2989);
2) осуществляет контроль за соблюдением календарного плана строительства и вводом объектов в эксплуатацию в нормативные сроки или сроки, определенные договором подряда;
3) проверяет наличие на строящихся объектах государственных нормативов и исполнительной документации, поверенных средств измерений;

4) геодезиялық бөлу негізін қабылдауға және мердігерге беруге қатысады, сондай-ақ құрылыс аяқталғанға дейін олардың сақталуын қамтамасыз етуді жобаның автормен бірге бақылайды;
5) жобалау-сметалық құжаттаманың сәйкессіздігі анықталған кезде және жобалау шешімдерін өзгеру, материалдарды, бұйымдарды, конструкциялар мен жабдықтарды ауыстыру қажет болған кезде тапсырыс беруші осы мәселелерді шешуі үшін ұсыныстар енгізеді;
6) мердігердің жөнделген жабдықтар мен инженерлік желілерге жеке сынақ жүргізуін және олардың нәтижелерін тиісті ресімдеуді бақылайды;
7) сынақтан кейін жабдықтарды қабылдауға қатысады;
8) күнделікті (үздіксіз) негізде, нысанның жұмыс жүргізу кестесімен жәнеқұрылыс-монтаждау жұмыстарының әрбір кезеңін орындаумен өзара үйлестірілген, әсіресе жұмысты жасыру актілеріне қол қоюды талап ететін нысанға бару кестесі негізінде, құрылыс-монтаждау жұмыстарының, қолданылатын материалдардың, бұйымдардың, конструкциялар мен жабдықтардың сапасын, олардың жобалау құжаттамасына, инженерлік-техникалық қамтамасыз ету желілеріне қосылуға арналған техникалық шарттарға, техникалық регламенттердің талаптарына, инженерлік ізденістердің нәтижелеріне сәйкестігін, олардың сапасын куәландыратын құжаттардың (техникалық паспорт, сертификат, зертханалық сынау және басқалар) болуын және дұрыс ресімделуін, сондай-ақ кірме бақылаудың құжатталған нәтижелерін тексереді, ақаулар мен бұзушылықтарды уақытында анықтайды, олар туралы тапсырыс беруші мен мердігерге хабарлайды;
9) технологиялық операциялардың құрамы мен орындау сапасының сәйкестігіне бақылау, оның ішінде мемлекеттік нормативтердің талаптарына сәйкес операциялық бақылау жүргізеді;
10) қабылдау бақылауын жүзеге асырады, мердігер орындаған құрылыс-монтаждау жұмыстарының көлемдерін уақытында тексереді, белгіленген нысандағы актілерді ресімдей отырып, жасырын жұмыстарды куәландыру және жауапты конструкцияларды аралық қабылдау жүргізеді;
11) техникалық қадағалау жөніндегі журналға (Қағидалардың 1-қосымшасы) анықталған ақаулар мен бұзушылықтарды жою бойынша ескертулер мен нұсқауларды енгізеді және олардың орындалуын бақылайды;
12) авторлық сүйемелдеу, сәулет-құрылыс бақылау және қадағалау органы жүзеге асыратын тексерулерге қатысады, тиісті журналдарға белгілер қоя отырып, тексерулер кезінде мердігерлердің алған нұсқауларының орындалуын бақылайды;
13) егер құрылыс бақылауын жүргізу процесінде басқа құрылыс конструкцияларын және инженерлік-техникалық қамтамасыз ету желілерінің учаскелерін бұзбай немесе зақымдамай анықталған кемшіліктерді жою мүмкін болмаса, объектінің қауіпсіздігіне әсер ететін, жұмыстардың орындалуын бақылау басқа жұмыстар орындалғаннан кейін жүргізілуі мүмкін жұмыстардың орындалуына, сондай-ақ құрылыс конструкцияларының және инженерлік-техникалық қамтамасыз ету желілерінің учаскелерінің қауіпсіздігіне бақылау жүргізуді қамтамасыз етеді;

4) совместно с автором проекта участвует в приемке и передаче подрядчику геодезической разбивочной основы, а также контролирует обеспечение ее сохранности подрядчиком до завершения строительства;
5) при выявлении несоответствий в проектно-сметной документации или при необходимости изменения проектных решений, замены материалов, изделий, конструкций, оборудования вносит предложения для решения указанных вопросов заказчиком;
6) контролирует проведение подрядчиком индивидуальных испытаний смонтированного оборудования и инженерных сетей и надлежащее оформление их результатов;
7) участвует в приемке оборудования после испытаний;
8) на ежедневной (непрерывной) основе на основании графика посещения объекта, взаимоувязанного с графиком производства работ объекта и выполнением каждого этапа строительно-монтажных работ, в особенности требующих подписания актов на скрытые работы, проверяет качество строительно-монтажных работ, применяемых материалов, изделий, конструкций и оборудования, соответствие их проектной документации, техническим условиям присоединения к сетям инженерно-технического обеспечения, требованиям технических регламентов, результатам инженерных изысканий, наличие и правильность оформления документов, подтверждающих их качество (паспортов, сертификатов, результатов испытаний), а также документированных результатов входного контроля, своевременно выявляет дефекты и нарушения, информирует о них заказчика и подрядчика;
9) проводит контроль соответствия состава и качества выполнения технологических операций, в том числе операционного контроля требованиям государственных нормативов;
10) осуществляет приемочный контроль, своевременно проверяет объемы выполненных подрядчиком строительно-монтажных работ и осуществляет их приемку, производит освидетельствование скрытых работ и промежуточную приемку ответственных конструкций с оформлением актов в установленной форме;
11) вносит в журнал по техническому надзору согласно приложения 1 Правил замечания и указания по устранению выявленных дефектов и нарушений и контролирует их выполнение;
12) участвует в проверках, осуществляемых авторским сопровождением, органом архитектурно-строительного контроля и надзора, контролирует выполнение подрядчиком указаний, полученных при проверках, с отметкой в соответствующих журналах;
13) обеспечивает проведение контроля за выполнением работ, которые оказывают влияние на безопасность объекта, контроль за выполнением которых не может быть проведен после выполнения других работ, а также за безопасностью строительных конструкций и участков сетей инженерно-технического обеспечения, если устранение выявленных в процессе проведения строительного контроля недостатков невозможно без разборки или повреждения других строительных конструкций и участков сетей инженерно-технического обеспечения;

14) өзінің қызметімен тапсырыс берушінің қаражатын нысаналы және ұтымды пайдалануға ықпал етеді, жинақтау ведомосінде орындалған және ақы төленген жұмыстардың толық және дәл есебін жүргізеді;
15) мердігерден құрылыс алаңында материалдарды, бұйымдарды, конструкциялар мен жабдықтарды сақтаудың тиісті шарттарының сақталуды, сондай-ақ орындалған жұмыстардың, тұрғызылған ғимараттар мен құрылыстарды тапсырыс берушіге тапсырғанға дейін олардың сақталуын қамтамасыз етуді талап етеді;
16) құрылыстың жобалау-сметалық құжаттамамен қамтамасыз ету және оның сапасы мәселелері бойынша, сондай-ақ сапаны бақылау және жұмыстарды қабылдау мәселелері бойынша мердігердің талаптарын қарайды, осындай талаптар бойынша шешім шығарады және тапсырыс беруші шешім қабылдауы үшін өзінің ұсыныстарын енгізеді;
17) құрылыс кезеңінде мердігермен бірлесіп жауапты ғимараттар мен құрылыстардың шөгуіне жобада көзделген бақылауды белгілейді және бақылаудың нәтижелерін тиісті құжаттамалармен ресімдейді;
18) құрылыстың мердігерлік шарты бойынша жұмыстарды қабылдау кезінде, сондай-ақ объектіні пайдалануға қабылдауға дайындау кезінде жұмыстардың әрбір түрінің, конструкциялардың, жабдықтардың және тұтастай объектінің нақты дайындығын тексереді, атқарушылық құжаттаманың тиісті ресімделуін, қабылдау актілерінің тізбесіне енгізілген жөнделген және орнатылған жабдықтардың пайдалануға берілген объектіде нақты болуын салыстырып тексереді;
19) объектінің пайдалануға беруге дайындығын растайды, "Құрылыс-монтаждау жұмыстарының сапасы және орындалған жұмыстардың жобаға сәйкестігі туралы қорытындылардың, сәйкестік туралы декларацияның нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 24 сәуірдегі № 235 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15150 болып тіркелген) бекітілген нысан бойынша құрылыс-монтаждау жұмыстарының сапасы туралы қорытынды береді;
20) консервациялауға жататын объектілерді куәландыруға, құрылысты консервациялауға немесе уақытша тоқтатуға арналған құжаттамаларды ресімдеуге, сондай-ақ құрылысты консервациялаудан немесе уақытша тоқтатудан кейін жұмысты жалғастыру үшін құрылыс ұйымдарына беру кезінде объектілердің техникалық жай-күйін бағалауға қатысады;
21) тапсырыс берушіге жобалау-сметалық құжаттамасын және мемлекеттік нормативтерді бұзушылықпен орындалған құрылыс-монтаждау жұмыстарын тоқтату туралы ұсыныс енгізеді;
22) конструкциялардың деформациялау және қирау қаупі болған, адам өмiрi мен денсаулығына және қоршаған ортаға қауiп төнген, сондай-ақ техникалық қадағалаудың ақаулар мен бұзушылықтарды жою жөніндегі нұсқаулары орындалмаған жағдайларда жұмыс жүргізуді тоқтатады (міндетті түрде тапсырыс беруші мен мердігерге жазбаша хабарлама жібереді);

14) способствует своей деятельностью целевому и рациональному использованию средств заказчика, ведет полный и точный учет выполненных и оплаченных работ в накопительной ведомости;
15) требует от подрядчика соблюдения надлежащих условий хранения материалов, изделий, конструкций и оборудования на строительной площадке, а также обеспечения сохранности выполненных работ, возведенных зданий и сооружений до их сдачи заказчику;
16) рассматривает претензии подрядчика по вопросам обеспеченности строительства проектно-сметной документацией и ее качества, а также по вопросам контроля качества и приемки работ, принимает по этим претензиям решения или вносит свои предложения для принятия решения заказчиком;
17) в период строительства устанавливает совместно с подрядчиком предусмотренные проектом наблюдения за посадками ответственных зданий и сооружений и оформляет результаты наблюдений соответствующей документацией;
18) при приемке выполненных по договору строительного подряда работ, а также при подготовке к приемке в эксплуатацию объекта проверяет действительную готовность каждого вида работ, конструкций, оборудования и объекта в целом, наличие надлежаще оформленной исполнительной документации, сверяет наличие смонтированного и установленного оборудования, внесенного в перечни к актам приемки, с фактическим наличием на сдаваемом объекте;
19) подтверждает готовность объекта к сдаче в эксплуатацию, выдает заключение о качестве строительно-монтажных работ, по форме, утвержденной приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 апреля 2017 года № 235 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15150) "Об утверждении форм заключений о качестве строительно-монтажных работ и соответствии выполненных работ проекту, декларации о соответствии".
20) участвует в освидетельствовании объектов, подлежащих консервации, в оформлении документации на консервацию или временное прекращение строительства, а также в оценке технического состояния объектов при передаче строительным организациям для продолжения работ после расконсервации или временного прекращения строительства;
21) вносит предложения заказчику о приостановке строительно-монтажных работ, выполняемых с нарушением проектно-сметной документации и государственных нормативов;
22) приостанавливает производство работ (с обязательным последующим письменным уведомлением заказчика и подрядчика) в случаях угрозы деформаций и обрушения конструкций, опасности для жизни и здоровья людей и окружающей среды, а также невыполнения указаний технического надзора по устранению дефектов и нарушений;

23) мердігерге, қажет болған жағдайларда тапсырыс берушіге жобалау-сметалық құжаттамасының және мемлекеттік нормативтердің талаптарын бұзған және техникалық қадағалаудың нұсқауларын орындамайтын тұлғаларды жауапкершілікке тарту туралы ұсыныс енгізеді;
24) "бір терезе" қағидаты бойынша құрылыс жүргізуді ұйымдастыру үшін порталында мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау органдарына ай сайынғы негізде құрылыс-монтаждау жұмыстарын жүргізу басталғаны туралы берген айдан кейінгі айдың 5-күніне осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құрылыстың барысы туралы және орындалған жұмыстардың сапасы туралы (фотоесептерді қоса бере отырып) ұдайы есептер ұсынады;
25) құрылыс алаңдарына кiре алады;
26) жер учаскесіне тиісті құқықтың, бекiтiлген жобалау (жобалау-сметалық) құжаттаманың, жобалар сараптамасының оң қорытындысының болуын бақылауды, сондай-ақ мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауын және қадағалауын жүзеге асыратын органдарды құрылыс-монтаждау жұмыстарын жүргізудің басталғаны туралы хабардар етуді, лицензияланатын сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметiнiң тиiстi түрлерiн жүзеге асыру құқығына лицензияның болуын, орындалған (орындалатын) құрылыс-монтаждау жұмыстарының, қолданылатын құрылыс материалдарының, бұйымдарының, конструкцияларының және жабдықтардың бекiтiлген жобалық шешiмдерге және мемлекеттiк (мемлекетаралық) нормативтерге, оның iшiнде тiреу және қоршау конструкцияларының берiктiгін, орнықтылығын, сенiмдiлiгiн және үйлердің (ғимараттардың) пайдалану сапасын қамтамасыз ету жөнiндегi нормативтерге сәйкестiгiне, мердiгердiң (бас мердiгердiң) өзiнің өндiрiстiк бақылауы мен құрылыс сапасын қадағалаудың барлық (кiру, операциялық, қабылдау, зертханалық, геодезиялық және басқа да) түрлерi мен нысандарын ұйымдастыруы мен жүзеге асыруын, атқарушылық құжаттаманың уақтылы және дұрыс ресiмдеуiн бақылауды жүзеге асырады;
27) тапсырыс беруші бекітетін нысан бойынша жобаны іске асыру барысы туралы тапсырыс берушіге ай сайын есеп береді;
Мемлекеттік инвестициялар және квазимемлекеттік сектор қаражаты есебінен қаржыландырылатын объектілерді салу кезінде де жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес тапсырыс берушіге қазақстандық тауарөндірушілер материалдарының, жабдықтарының, бұйымдары мен конструкцияларының қолданылуын бақылау бойынша ай сайын есеп береді.
28) мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы мен қадағалауын жүзеге асыратын тиісті жергілікті атқарушы органға құрылыс жобасын, сондай-ақ тиісті құрылыс жобаларының сараптама қорытындыларын танысу үшін ұсынады.

23) вносит предложения подрядчику, а в необходимых случаях заказчику, о привлечении к ответственности лиц, нарушающих требования проектно-сметной документации и государственных нормативов и не выполняющих указания технического надзора;
24) на портале для организации проведения строительства по принципу "одного окна" предоставляет регулярные отчеты на ежемесячной основе к 5 числу следующего месяца после подачи уведомления о начале строительно-монтажных работ в органы государственного архитектурно-строительного контроля о ходе строительства и качестве выполняемых работ по форме, согласно приложению 4 к настоящим правилам (с приложением фотоотчета);
25) имеет постоянный доступ к строительной площадке;
26) осуществляет контроль за наличием соответствующего права на земельный участок, утвержденной проектной (проектно-сметной) документации, положительного заключения экспертизы проектов, а также уведомлением органов, осуществляющих государственный архитектурно-строительный контроль и надзор, о начале производства строительно-монтажных работ, наличием лицензии на право осуществления соответствующих видов лицензируемой архитектурной, градостроительной и строительной деятельности, соответствием выполненных (выполняемых) строительно-монтажных работ, применяемых строительных материалов, изделий, конструкций и оборудования утвержденным проектным решениям и государственным (межгосударственным) нормативам, в том числе по обеспечению прочности, устойчивости, надежности несущих и ограждающих конструкций и эксплуатационных качеств зданий (сооружений), организацией и осуществлением подрядчиком (генподрядчиком) всех видов и форм собственного производственного контроля и надзора качества строительства (входного, операционного, приемочного, лабораторного, геодезического и других), своевременностью и правильностью оформления исполнительной документации;
27) представляет ежемесячный отчет заказчику о ходе реализации проектов по форме, утверждаемой заказчиком.
При строительстве объектов финансируемых за счет государственных инвестиций и средств квазигосударственного сектора также представляет ежемесячный отчет заказчику по контролю использования материалов, оборудований, изделий и конструкций казахстанских товаропроизводителей согласно проектно-сметной документации.
28) представляет в соответствующий местный исполнительный орган, осуществляющий государственный архитектурно-строительный контроль и надзор, для ознакомления проект строительства, а также заключения экспертизы соответствующих проектов строительства.

13. Техникалық қадағалаудың өкілі жасырын жұмыстарды куәландыру, жауапты конструкцияларды аралық қабылдау және оларға ақы төлеу үшін жұмыстарға қабылдау жүргізеді. Жұмыстарды куәландыру және қабылдау мердігер өкілдерінің, қажет болған жағдайларда қосалқы мердігерлік ұйымдар (олар орындаған жұмыстарды куәландыру және қабылдау кезінде) және авторлық қадағалауды жүзеге асыратын жобалау ұйымдары өкілдерінің қатысумен жүзеге асырылады.
14. Мердігер куәландыру және жұмыстарды қабылдау басталғанға дейін бір тәуліктен кешіктірмей техникалық қадағалау маманының алдағы куәландыруы немесе жұмыстарды қабылдауы туралы хабарлайды. Егер техникалық қадағалаудың өкілі жасырын жұмыстарды куәландыруға мердігердің сұрауында көрсетілген мерзімде келмесе, ал куәландыру кейінгі жұмыстарды тоқтатуға алып келсе, онда мердігер біржақты тәртіппен жасырын жұмыстарды куәландыру актісін жасайды. Осындай жағдайда, техникалық қадағалау өкілі орындалған жұмыстың дұрыстығын растау үшін конструкцияларды ашуды талап еткен кезде ашу тапсырыс берушінің қаражаты есебінен, ал сапа бойынша талаптардың бұзылғаны анықталған кезде – мердігердің қаражаты есебінен жүзеге асырылады. Жасырын жұмыстарды куәландыру нәтижелері бойынша нормативтік-техникалық құжатта белгіленген нысанда акті жасалады.
15. Жасырын жұмыстарды куәландыру кейінгі жұмыстар басталғанға дейін жүргізіледі. Егер кейінгі жұмыстарды ұзақ үзілістен (алты айдан аса) немесе ауа-райы күрт өзгергеннен (жаңбыр, үсік және т.б.) кейін орындау қажет болса, онда жасырын жұмыстарды куәландыру қайта жүргізіледі. Қайта куәландыру куәландырылатын жұмыстар мен конструкциялар зақымданған жағдайда зақымдану жойылғаннан кейін жүргізіледі.
16. Орындалған жұмыстарға ақы төлеу үшін оларды қабылдауды техникалық қадағалаудың өкілі құрылыстың мердігерлік шартында белгіленген тәртіппен жүргізеді. Есепті кезең деп объектіні салу немесе құрылыс жұмыстарын орындау үшін қажет ай не уақыт кезеңі қабылдануы мүмкін. Қабылдаудың нәтижелері бойынша Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 19 наурыздағы № 229 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10795 болып тіркелген) бекітілген Тапсырыс берушінің (құрылыс салушының) қызметін ұйымдастырудың және функцияларын жүзеге асырудың қағидаларына 3-қосымшада белгіленген нысан бойынша техникалық қадағалаудың өкілі үш жұмыс күн ішінде қол қоятын орындалған құрылыс жұмыстарының актісі ресімделеді не осы Қағидалардың 3-тарауының талаптарын бұзушылықтар болған кезді дәлелді бас тарту беріледі.

13. Представитель технического надзора производит освидетельствование скрытых работ, промежуточную приемку ответственных конструкций и приемку работ для их оплаты. Освидетельствование и приемка работ осуществляется с участием представителя подрядчика, а в необходимых случаях представителей субподрядных строительных организаций (при освидетельствовании и приемке выполненных ими работ) и проектной организации, осуществляющей авторское сопровождение.
14. Подрядчик извещает о предстоящем освидетельствовании или приемке работ специалиста технического надзора не позднее, чем за сутки до начала освидетельствования и приемки работ. Если представитель технического надзора не прибыл для освидетельствования скрытых работ к сроку, указанному в запросе подрядчика, а задержка в освидетельствовании приведет к остановке последующих работ, то подрядчик составляет акт освидетельствования скрытых работ в одностороннем порядке. В этом случае, при требовании представителя технического надзора вскрыть конструкции для подтверждения правильности выполнения работ, вскрытие производится за счет средств заказчика, а при выявлении нарушений требований по качеству за счет средств подрядчика. По результатам освидетельствования скрытых работ составляется акт в установленной нормативными техническими документами форме.
15. Освидетельствование скрытых работ производится до начала выполнения последующих работ. Если последующие работы предстоит выполнять после длительного перерыва (более шести месяцев) или резкого изменения погоды (дождей, заморозков и т.п.), то освидетельствование скрытых работ производится повторно. Повторное освидетельствование производится также в случае повреждения освидетельствованных работ и конструкций после устранения повреждений.
16. Приемка выполненных работ для их оплаты производится представителем технического надзора в порядке, установленном договором строительного подряда. За расчетный период может быть принят месяц, либо период времени, необходимый для строительства объекта или выполнения строительных работ. По результатам приемки оформляется акт приемки выполненных строительных работ, который в течение трех рабочих дней визируется представителем технического надзора по форме, установленной в приложении 3 к Правилам организации деятельности и осуществления функций заказчика, утвержденным приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 19 марта 2015 года № 229 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10795), либо выдается мотивированный отказ при наличии нарушений требований главы 3 настоящих Правил.

17. Техникалық қадағалау жөніндегі маманы жасырын жұмыстарды куәландыру, жауапты конструкцияларды аралық қабылдау, сондай-ақ орындалған жұмыстарға ақы төлеу үшін оларды қабылдау кезінде мердігерден мынадай құжаттамаларды талап етуі тиіс:
1) "Елді мекен шегінде объектілер салу үшін жер учаскелерін беру кезіндегі құжаттардың нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 5 қарашадағы № 67 бұйрығына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9952 болып тіркелген) жер учаскесінің шекарасын анықтау туралы құжат;
2) ғимаратты, құрылысы тұрғызу актісі;
3) ғимараттар мен құрылыстардың негізгі осінің геодезиялық бөлінуін тексеру актісі;
4) репердің белгісін ауыстыру актісі;
5) жұмыс жүргізудің жалпы журналы;
6) қадағалар қағу, қадағаларды зерттеп-қарау журналы, құрылыс конструкцияларын монтаждау жөніндегі жұмыстың журналы;
7) дәнекерлеу жұмыстарының журналы;
8) дәнекерленген қосылыстарды коррозияға қарсы қорғау журналы;
9) мемлекеттік нормативтерде белгіленген нысан бойынша монтаждалған жіктер мен тораптарды тұтас бекіту журналы;
10) бақыланып тартылатын болттардағы монтаждалатын қосылыстарды орындау журналы;
11) авторлық сүйемелдеу журналы;
12) материалдарды, бұйымдарды, конструкцияларды, инженерлік жүйелер мен жабдықтарды сынау актісі (хаттамасы);
13) материалдардың, бұйымдардың, конструкциялар мен жабдықтардың сапасы туралы құжаттар (паспорттар мен сертификаттар);
14) атқарушылық геодезиялық схемалар.
18. Дайындығына қарай жекеленген жауапты конструкциялар мемлекеттік нормативтермен белгіленген нысан бойынша акті рәсімдей отырып, техникалық қадағалау өкілдерінің аралық қабылдауына жатады.
19. Жұмыстарды куәландыру және қабылдау, жауапты конструкцияларды аралық қабылдау кезінде техникалық қадағалау өкілі қолданылатын материалдардың, бұйымдардың, конструкциялар мен жабдықтардың жобалау және нормативтік-техникалық құжаттамаға сәйкестігін, орындалған жұмыстың құрамы мен көлемінің жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкестігін, жұмыс пен авторлық қадағалау журналдарында белгіленген ақаулар мен бұзушылықтардың жойылуын тексереді.
20. Жобалау-сметалық құжаттамаға толық сәйкес орындалған жұмыстар қабылдауға жатады. Тапсырыс беруші жобалау-сметалық құжаттамадан барлық ауытқуларды жобалау ұйымымен келісуі тиіс. Мұндай келісім болмаған жағдайда жұмыстар ауытқулар жойылғаннан кейін ғана қабылданады.
21. Құрылыс-монтаждау жұмыстары аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте техникалық қадағалаушы мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы мен қадағалауын жүзеге асыратын тиісті жергілікті атқарушы органына құрылыс-монтаждау жұмыстарының сапасы туралы қорытындыларды келісу үшін ұсынады.

17. При освидетельствовании скрытых работ, промежуточной приемке ответственных конструкций, а также приемке выполненных работ для их оплаты, специалист по техническому надзору требует от подрядчика следующую документацию:
1) документ об установлении границ земельного участка в соответствии с приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 5 ноября 2014 года № 67 "Об утверждении форм документов при предоставлении земельных участков для строительства объектов в черте населенного пункта" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9952);
2) акт посадки здания, сооружения;
3) акт проверки геодезической разбивки основных осей здания и сооружения;
4) акт переноски отметки репера;
5) общий журнал производства работ;
6) журнал забивки свай, обследования свай, журнал работ по монтажу строительных конструкций;
7) журнал сварочных работ;
8) журнал антикоррозионной защиты сварных соединений;
9) журнал замоноличивания монтажных стыков и узлов;
10) журнал выполнения монтажных соединений на болтах с контролируемым натяжением;
11) журнал авторского сопровождения;
12) акты (протоколы) испытаний материалов, изделий, конструкций, инженерных систем и оборудования;
13) документы о качестве (паспорта и сертификаты) материала, изделия, конструкции и оборудования;
14) исполнительные геодезические схемы.
18. Отдельные ответственные конструкции по мере их готовности подлежат промежуточной приемке представителями технического надзора с оформлением акта по форме, установленной государственными нормативами.
19. При освидетельствовании и приемке работ, промежуточной приемке ответственных конструкций представитель технического надзора проверяет соответствие применяемых материалов, изделий, конструкций и оборудования требованиям проектной и нормативно-технической документации; соответствие состава и объема выполненных работ проектно-сметной документации; устранение дефектов и нарушений, отмеченных в журналах работ и авторского сопровождения.
20. Приемке подлежат работы, выполненные в полном соответствии с проектно-сметной документацией. Все отступления от проектно-сметной документации согласовываются заказчиком с проектной организацией. В случае отсутствия таких согласований работы принимаются только после устранения отступлений.
21. По завершению строительно-монтажных работ, технический надзор представляет на согласование заключения о качестве строительно-монтажных работ в соответствующий местный исполнительный орган, осуществляющий государственный архитектурно-строительный контроль и надзор, в порядке, определенном определенном законодательством Республики Казахстан.

2-Параграф. Авторлық сүйемелдеу бойынша инжинирингтік қызметтерді ұйымдастыру
21. Авторлық сүйемелдеу сәулет және қала құрылысы туындысының авторы (авторлары) жүзеге асыратын құрылыс жобасының (құрылыс құжаттамасының) әзiрленуiне; сәулет немесе қала құрылысы туындысының авторын (авторларын) қоса алғанда, әзiрлеушiлер жүзеге асыратын құрылыс жобасының iске асырылуына бақылау мақсатында жүзеге асырылады.
22. Авторлық сүйемелдеуді жобалау (жобалау-сметалық) құжаттамасын әзірлеушілер, Кодекстің 132-бабының 1-тармағында көрсетілгендерді қоспағанда, барлық құрылыс объектілерінде жүзеге асырады.
23. Жобаны авторлық сүйемелдеу жүргізуге құқығы бар тапсырыс беруші мен жобаның авторы және (немесе) әзірлеушінің не маманның (жұмыскердің) арасында жасалған шарт негізінде жүзеге асырылады.
24. Жобаның авторы және (немесе) әзірлеушісі шарттың жобасын алғаннан кейін бір ай ішінде мынадай шешімдердің бірін қабылдайды:
1) шарттың жобасына қол қояды және оны тапсырыс берушіге жібереді;
2) тиісті аттестаты бар авторлық сүйемелдеуді жүргізу жөніндегі инжинирингтік қызмет көрсетушіні дербес таңдау үшін тапсырыс берушіге объект құрылысына авторлық сүйемелдеу жүргізу (жүзеге асыру) құқығын береді, ол туралы тапсырыс берушіге жазбаша хабарлайды;
3) сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласында инжинирингтік қызметті жүзеге асыру құқығына арналған сертификаты бар және тегі, аты, әкесінің аты, лауазымы, аттестатың нөмірі және оның берілген күні көрсетілген мөрі бар маманға (жұмыскерге) объект құрылысына авторлық сүйемелдеу жүргізу (жүзеге асыру) құқығын береді, ол туралы тапсырыс берушіге жазбаша хабарлайды.
Осындай жағдайда авторлық сүйемелдеу жүргізуге арналған шарт тапсырыс беруші мен маман (жұмыскер) арасында жасалады.
25. Жобаның авторы және (немесе) әзірлеушісі, сондай-ақ авторлық сүйемелдеуді жүргізуге құқық берілген мамандар (жұмыскерлер) авторлық сүйемелдеуді құрылыстың барлық кезеңінде құрылыс объектісіне бару бойынша әзірленген жоспар-кестеге сәйкес объектіге бару осы Қағидаларға 1 және 2-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша авторлық сүйемелдеу журналын жүргізу арқылы жүзеге асырады.
26. Әрбір бару және оның қорытындылары авторлық сүйемелдеу журналында тіркеледі және авторлық сүйемелдеуді жүзеге асыратын тұлғаның жеке мөрімен куәландырылады.
27. Автор немесе жобаны әзірлеуші, авторлық сүйемелдеу жөніндегі маман (жұмыскер):

Параграф 2. Оказание инжиниринговых услуг по осуществлению авторского сопровождение
21. Авторское сопровождение осуществляется в целях контроля за разработкой проекта строительства (строительной документации), осуществляемого автором (авторами) архитектурного и градостроительного произведения и реализацией проекта строительства, осуществляемого его разработчиками, включая автора (авторов) архитектурного или градостроительного произведения.
22. Авторское сопровождение осуществляется разработчиками проектной (проектно-сметной) документации на всех объектах строительства, за исключением указанных в пункте 1 статьи 133 настоящего Кодекса.
23. Авторское сопровождение осуществляется на основании договора, заключенного между заказчиком и автором и (или) разработчиком проекта, либо специалистом (работником), имеющим право на ведение авторского сопровождение.
24. Автор и (или) разработчик проекта после получения проекта договора в течение месяца принимает одно из следующих решений:
1) подписывает проект договора и направляет его заказчику;
2) делегирует проведение (осуществление) авторское сопровождение за строительством объекта заказчику для самостоятельного выбора поставщика инжиниринговых услуг по ведению авторского сопровождения, имеющего соответствующий сертификат, о чем уведомляет заказчика письменно;
3) делегирует проведение (осуществление) авторского сопровождения за строительством объекта специалисту (работнику), имеющему сертификат на право осуществления инжиниринговых услуг в архитектурной, градостроительной и строительной деятельности, и имеющему печать с указанием фамилии, имени, отчества, должности, номера сертификата и даты его выдачи, о чем уведомляет заказчика письменно.
В этом случае договор на проведение авторского сопровождения заключается между заказчиком и специалистом (работником).
25. Автор и (или) разработчик проекта, а также специалисты (работники), которым делегировано право проведения авторского сопровождения, осуществляют авторское сопровождение на соответствие с проектным решением посредством посещения объекта в соответствии с разработанным планом-графиком посещений объекта строительства на весь период строительства и ведением журнала авторского сопровождения в соответствии по формам, согласно приложениям 1 и 2 к настоящим Правилам.
26. Каждое посещение и его результаты фиксируются в журнале авторского сопровождения и заверяется личной печатью лица, осуществляющего авторского сопровождения.
27. Автор или разработчик проекта, а также специалист (работник) по авторскому сопровождению:

1) жұмыс құрамының және өндіріс технологиясының жобалық шешімдерге сәйкестігін тексереді;
2) құрылыс барысында жобалау-сметалық құжаттама бойынша туындаған мәселелерді уақытында шешеді, қолданыстағы мемлекеттік нормативтерде белгіленген тәртіппен жобалау-сметалық құжаттамаға өзгерістер мен толықтырулар енгізеді;
3) жекелеген жауапты конструкцияларды және мемлекеттік нормативтердің талаптарына сәйкес жасырын жұмыстардың негізгі түрлерін қабылдауға қатысады (тапсырыс берушінің техникалық қадағалаушысымен бірге);
4) конструкцияларға, бөлшектерге, құрылыс материалдары мен жабдықтарына арналған сертификаттардың (паспорттардың) және басқа да техникалық құжаттамалардың мемлекеттік стандарттарға, техникалық шарттарға және жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкестігін тексереді;
5) ұлттық стандарттарға, техникалық регламенттерге және жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес келмейтін конструкцияларды, бөлшектерді, бұйымдарды, құрылыс материалдары мен жабдықтарды қолдануға жол бермейді;
6) тапсырыс берушінің және мердігердің өкілдеріне жобалау-сметалық құжаттаманың және нормативтік құжаттардың талаптарын бұзып орындалатын жұмыстарды тоқтату туралы нұсқау береді.
28. Автор немесе жобаны әзірлеуші, сондай-ақ авторлық сүйемелдеу жөніндегі маман (жұмыскер):
1) функцияларды сапалы және уақытылы орындауға;
2) объектінің құрылысын авторлық сүйемелдеу журналын сапалы және уақытында жүргізуге;
3) авторлық сүйемелдеуді жүргізу жоспар-кестесін уақытында орындауға және қатаң сақтауға;
4) салынып жатқан объектінің жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкестігін қамтамасыз етуге жауапты.
29. Автор және (немесе) жобаны әзірлеуші, авторлық сүйемелдеу жөніндегі маман (жұмыскер) құрылыс объектісіне алғаш барған кезде мемлекеттік нормативтерге сәйкес авторлық сүйемелдеу жүргізу кезінде пайдаланылатын құжаттардың сәйкестігін белгілейді.
30. Орындалған жұмыстарға ақы төлеу үшін оларды қабылдауды авторлық қадағалаудың өкілі құрылыстың мердігерлік шартында белгіленген тәртіппен жүргізеді. Есепті кезең деп объектіні салу немесе құрылыс жұмыстарын орындау үшін қажет ай не уақыт кезеңі қабылдануы мүмкін. Қабылдаудың нәтижелері бойынша Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 19 наурыздағы № 229 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10795 болып тіркелген) бекітілген Тапсырыс берушінің (құрылыс салушының) қызметін ұйымдастырудың және функцияларын жүзеге асырудың қағидаларына 3-қосымшада белгіленген нысан бойынша авторлық қадағалаудың өкілі 3 (үш) жұмыс күн ішінде қол қоятын орындалған жұмыстар актісі ресімделеді не осы Қағидалардың 4-тарауының талаптарын бұзушылықтар болған кезді дәлелді бас тарту беріледі.

1) проверяет соответствие состава работ и технологии производства проектным решениям;
2) своевременно решает возникающие в процессе строительства вопросы по проектно-сметной документации, вносит в установленном действующими государственными нормативами порядке дополнения и изменения в проектно-сметную документацию;
3) участвует (совместно с техническим надзором заказчика) в приемке отдельных ответственных конструкций и основных видов скрытых работ в соответствии требованиями государственных нормативов;
4) проверяет соответствие сертификатов (паспортов) и другой технической документации на конструкции, детали, строительные материалы и оборудование государственным стандартам, техническим условиям и проектно-сметной документации;
5) не допускает применение конструкций, деталей, изделий, строительных материалов и оборудования, не соответствующих национальным стандартам, техническим регламентам и проектно-сметной документации;
6) дает указания представителям заказчика и подрядчика о прекращении производства работ, выполняемых с нарушением требований проектно-сметной документации и нормативных документов.
28. Автор или разработчик проекта, а также специалист (работник) по авторскому сопровождению является ответственным за:
1) качественное и своевременное выполнение функций;
2) качественное и своевременное ведение журнала авторского сопровождения за строительством объекта;
3) своевременное выполнение и строгое соблюдение плана-графика ведения авторского сопровождения;
4) обеспечение соответствие строящегося объекта проектно-сметной документации.
29. При первичном посещении объекта строительства автор и (или) разработчик проекта или специалист (работник), осуществляющие авторское сопровождение, устанавливают соответствие документов, используемых при ведении авторского сопровождения в соответствии с государственными нормативами.
30. Приемка выполненных работ для их оплаты производится представителем авторского сопровождения в порядке, установленном договором строительного подряда. За расчетный период может быть принят месяц, либо период времени, необходимый для строительства объекта или выполнения строительных работ. По результатам приемки оформляется акт выполненных работ, который в течение 3 (трех) рабочих дней визируется представителем авторского сопровождения по форме, установленной в приложении 3 к Правилам организации деятельности и осуществления функций заказчика (застройщика), утвержденным приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 19 марта 2015 года № 229 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10795), либо выдается мотивированный отказ при наличии нарушений требований главы 4 настоящих Правил.

31. Автор және (немесе) жобаны әзірлеуші, авторлық сүйемелдеу жөніндегі маман (жұмыскер) құрылыс объектісіне барған кезде орындалатын құрылыс-монтаждау жұмыстарының бекітілген құрылыс жобасына сәйкестігін белгілейді.
32. Автор және (немесе) жобаны әзірлеуші, авторлық сүйемелдеу жөніндегі маман (жұмыскер) орындалған жұмыстардың сәйкессіздігін анықтаған кезде журналға белгі қояды және ескертулер анықталған сәттен бастап күнтізбелік бес күннің ішінде ол туралы тапсырыс берушіге, мердігерге және мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы мен қадағалауы органына жазбаша нысанда хабарлайды.
33. Құрылыс объектісі аяқталған кезде авторлық сүйемелдеуді жүзеге асыратын тұлға тапсырыс берушіге (құрылыс салушыға) бекітілген нормативтік құқықтық актінің белгіленген нысанына сәйкес орындалған жұмыстың жобаға сәйкестігі туралы қорытынды не теріс қорытынды береді.
3-Тарау. Жобаны басқару бойынша инжинирингтік қызметтер көрсету
34. Құрылыс объектілерін, оның ішінде бірегей құрылыс объектілерін және ірі инвестициялық жобаларды салу үшін және мемлекеттік сатып алуды қазынашылық сүйемелдеуді ендіру шеңберінде іске асырылатын "пилоттық" жобалар үшін құрылыс жобасының (бағдарламасының) тапсырыс берушісі жобаны басқару бойынша инжинирингтік көрсетілетін қызметтерді жүзеге асыратын аккредиттелген заңды тұлғаларды тарта алады.
35. Тапсырыс берушімен немесе салымшымен бүкіл инвестициялық мезгіліне, жобалау алдындағы кезеңінді және жобалау кезеңінді қоса алғанда, жобаның іске асырылуы кез келкен кезеңінде объектінің немесе бірнеше объектілердің құрылысына және пайдалануға енгізуіне, жобаны басқару бойынша инжинирингтік қызметтер көрсететін, аккредиттелген ұйым (одан әрі – ұйым) қатыстырады.
36. Жобаны іске асыру барысында, мемлекеттік инвестициялар есебінен салынып жатқан, осы жобаның жобаны басқару бойынша және мердігерлік жұмыстарын (жобалау алды, жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеу және (немесе) құрылыс-монтаждау жұмыстары) функцияларын бірлестіру рұқсат етілмейді.
37. Жобаны басқару бойынша ұйым инжинирингтік қызмет көрсеткен кезде, мынадай функцияларды іске асырады:
1) ойдағыдай жобаны жүзеге асыру және мердігерлік келісімді атқару үшін керек болған, тапсырыс берушінің келісімде ескерткен кызметерді көрсетеді.
2) техникалық шарттарды және атқарылатын түсірілімдерді дұрыс және уақыттылы рәсімдеуін қамтамасыз ету.
3) мердігерлік конкурстардың (тендерлердің) қатысушылардың мамандығын анықтайды және олардың ұсыныстарын бағалайды.
4) тапсырыс берушi мен мердiгер арасындағы мердiгерлiк шартты дайындау процесiне қатысу;

31. При последующих посещениях объекта строительства, автор и (или) разработчик проекта или специалист (работник), осуществляющий авторское сопровождение, устанавливает соответствие выполняемых строительно-монтажных работ утвержденному проекту строительства.
32. При выявлении несоответствия выполненных работ автор и (или) разработчик проекта или специалист (работник), осуществляющие авторское сопровождение, делают отметки в журнале и сообщают об этом в письменной форме заказчику, подрядчику и в государственную архитектурно-строительную инспекцию в течение пяти календарных дней с момента выявления замечаний.
33. При завершении строительства объекта лицо, осуществляющее авторское сопровождение, выдает заказчику (застройщику) заключение о соответствии выполненных работ проекту, либо отрицательное заключение в соответствии с установленной формой утвержденного нормативного правового акта.
Глава 3. Оказание инжиниринговых услуг по управлению проектом
34. Для строительства строительных объектов, в том числе уникальных строительных объектов и крупных инвестиционных проектов, и для "пилотных" проектов, реализуемых в рамках внедрения казначейского сопровождения государственных закупок, заказчиком проекта строительства (программы) могут привлекаться аккредитованные юридические лица, осуществляющие инжиниринговые услуги по управлению проектом.
35. Заказчиком либо инвестором на весь инвестиционный период, включая предпроектную стадию и стадии проектирования, строительства и ввода в эксплуатацию объекта или нескольких объектов на любой стадии реализации проекта, привлекается аккредитованная организация, осуществляющая инжиниринговые услуги по управлению проектом (далее – организация).
36. При реализации проекта, строящегося за счет государственных инвестиций, не допускается совмещать в данном проекте функции по управлению проектом и подрядные работы (разработка предпроектной, проектно-сметной документации и (или) строительно-монтажные работы).
37. Организация при оказании инжиниринговых услуг по управлению проектом осуществляет следующие функции:
1) оказывает услуги, оговоренные в договоре с заказчиком, необходимые для успешной реализации проектов и выполнения договоров подряда.
2) обеспечивает своевременное и правильное оформление технических условий и исполнительных съемок;
3) организовывает подрядных конкурсов (тендеров), разрабатывает технические задания, определяет квалификацию участников и оценивает их предложения;
4) участвует в процессе подготовки договора между заказчиком и подрядчиком;

5) тапсырыс берушiге мердiгерлiк шартты iске асыруға және ұсыным беруге қатысты туындаған проблемалар туралы хабарлау
6) жобаны әзірлеу кезінде:
қабылданған жобалау шешімдердің тиімділігін тексереді;
жобаланған объектінің техникалық көрсеткіштерін жақсылау туралы ұсыныстарды енгізеді;
жаңа құрылыс материалдарды және өндірістік жұмыс технологияларын қолдану бойынша кепілдемелерді береді;
7) жоба сапасыз әзірлеген немесе жобаға ведомствадан тыс кешенді сараптаманың теріс қорытындысы болған кезде, жобалау ұйымының жұмыстан шеттету туралы ұсынысты енгізеді;
8) тапсырыс берушімен және жобаны әзірлеушімен келісуімен бекітілген жобалық шешімдерге өзгерістер енгізу туралы шешім қабылдайды.
9) жобаның іске асыру барысы, мердігердің (әзірлеушінің) қызметті, жұмыс сапасы (фотоесеб қосымшамен бірге), бөлінген бюджет қаражатының игерілуі туралы тапсырыс берішуге ай сайын есеп береді.
10) құрылыс-монтаждау жұмыстары кезде:
келісімдер жасалған объектілердің құрылыс алаңдарына кіре алады;
тапсырыс берушінің техникалық өкілі ретінде құрылыс объектілерінде тапсырыс берушінің мүддесін білдіреді және қорғайды;
мердігер жүргізетін құрылыс-монтаждау жұмыстарының жобалау сметалық құжаттамасына толық сәйкес келуін қамтамасыз етеді;
мердігердің құрылыс алаңдарында техникалық қауіпсіздік, еңбекті қорғау және қоршаған ортаны қорғау ережелерін сақтауын қамтамасыз етеді;
объектілерде қолданылатын құрылыс материалдарының, конструкциялар мен бұйымдардың сапасын бақылау, оларды стандарттарға және Қазақстан Республикасында қолданыстағы басқа да нормативтік-техникалық құжаттарға сәйкес зертханалық сынауды ұйымдастыру және сапаны растайтын құжаттардың болуын (техникалық паспорт, сертификат, зертханалық сынау және басқалар) тексереді;
мердігер дайындаған жұмыстардың күнтізбелік жоспарларын қарайды және тапсырыс берушіге бекітуге ұсыну;
жұмыстардың өндіріс қарқынының бекітілген кестеге сәйкестігін объектілердің материалдық ресурстармен және техникалық құралдармен жиынтықталу барысын, білікті жұмыс күшімен қамтамасыз етілуін бағалайды;
объектілерде жұмыс істейтін машиналар мен механизмдерді есепке алуды жүргізу, олардың техникалық жарамдылығын және мердігердің конкурсты тапсырысында көрсетілген тізбеге сәйкестігін бағалайды;
жұмыстарды орындау мерзімдерінің ұзартылуына, қосымша немесе күтпеген жұмыстарды, шығындарды өтеуге қатысты мердігердің шағымдарын тексереді және тапсырыс берушіге ұсынымдар береді;
бекітілген жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес орындалған жұмыстардың көлемі мен олардың құнын тексереді және аралық ақы төлегенді және мердігермен толық есеп айырысу кезінде орындалған құрылыс-монтаждау жұмыстарын қабылдау актілерін растайды;

5) информирует заказчика о проблемах, которые возникли или могут возникнуть в отношении реализации договора подряда и выдает рекомендации;
6) при разработке проекта:
проверяет эффективность принятых проектных решений;
вносит предложения по улучшению технических показателей проектируемого объекта;
выдает рекомендации по применению новых строительных материалов и технологий производства работ;
7) в случае некачественной разработки проекта или отрицательного заключения комплексной вневедомственной экспертизы на проект, вносит предложение заказчику об отстранении от работ проектной организации;
8) по согласованию с заказчиком и разработчиком проекта принимает решения по внесению изменений в утвержденные проектные решения;
9) представляет ежемесячный отчет заказчику о ходе реализации проектов, деятельности подрядчика (проектировщика), качестве работ (с приложением фотоотчета), об освоении выделенных бюджетных средств;
10) при производстве строительно-монтажных работ:
имеет доступ к строительным площадкам объектов, по которым были заключены договора;
представляет и защищает интересы заказчика на объектах строительства в качестве технического представителя заказчика;
обеспечивает полное соответствие проектно-сметной документации производимых подрядчиком строительно-монтажных работ;
обеспечивает соблюдение подрядчиком на строительных площадках правил техники безопасности, охраны труда и защиты окружающей среды;
проверяет качество применяемых на объектах строительных материалов, конструкций и изделий, наличие документов, удостоверяющих качество (технические паспорта, сертификаты, результаты лабораторных испытаний и другие), организовывает лабораторные испытания в соответствии со стандартами и другими государственными нормативами в области архитектуры, градостроительства и строительства, действующими в Республике Казахстан;
рассматривает и представляет на утверждение заказчику подготовленные подрядчиком календарные планы работ, проект производства работ;
оценивает соответствие темпов производства работ утвержденному графику, ход комплектации объектов материальными ресурсами и техническими средствами, обеспеченность квалифицированной рабочей силой;
ведет учет машин и механизмов, работающих на объектах, оценивает их техническую пригодность и соответствие перечню, указанному в конкурсной заявке подрядчика;
проверяет претензии подрядчика в отношении продления сроков выполнения работ, компенсации дополнительных или непредвиденных работ, затрат и выдает рекомендации заказчику;
проверяет объемы выполненных работ и их стоимости в соответствии с утвержденной проектно-сметной документацией и заверяет акты приемки выполненных строительно-монтажных работ при промежуточной оплате и при окончательном расчете с подрядчиком;

құрылыс бойынша мемлекеттік сатып алуға қазынашылық сүйемелдеу енгізу шеңберінде іске асырылатын "пилоттық" жобалар үшін үш жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің "Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесін бекіту туралы" 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 540 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9934 болып тіркелген) нысанға сәйкес төлем үшін қаржылық есептесуді растайтын төлем сертификатын орындалған құрылыс-монтаждау жұмыстарын қабылдау актілерін беру жолымен растайды;
жабық жұмыстардың куәләндіруін, жауапты құрастырылымның аралық қабылдауды және жұмыстарды төлеу үшін олардың қабылдауды жүргізеді;
техникалық есептер мен ақпарларды дайындауды және бекітуді, жұмыстардың жүргізілу барысын уақтылы құжаттауды қамтамасыз етеді;
орындалған жұмыстардың көлеміне мерзімді және түпкілікті өлшеуді жүргізеді және олардың мердігердің есептеріне сәйкестігі туралы қорытындылар береді;
барлық материалдар мен конструкцияларға арналған барлық кепілдік құжаттамаларыды және сертификаттарды қабылдау мен сақтауды қамтамасыз ету және құрылыс аяқталғаннан кейін оларды тапсырыс берушіге беру;
сәулет, қала құрылыс және құрылыс саласындағы жобалық шешімдер, құрылыс мерзімі және мемлекеттік нормативтік талаптарды сақтау бойынша бақылауды іске асыру;
құрылыс-монтаждау жұмыстарды орындауға бағытталған қаражаттардың нысаналы және тиімді пайдалануды бақылайды;
мердігерден және қосалқы мердігерлерден объект бойынша қажетті атқарушы құжаттаманы сұратады;
технологияның бұзылуы, жобадан ауытқу, сапасыз құрылыс материалдарының пайдаланылуы анықталған жағдайда, ақаулар мен бұзушылықтар жойылғанға дейін жұмыстарды жүргізуді тоқтата тұрады;
жобадан жүйелі түрде ауытқуларға жол берген, жұмыс өндірісі ережелерін және нормативтік-техникалық құжаттардың талаптарын бұзған мердігерді жұмыстан босату туралы тапсырыс берушіге ұсыныс енгізеді;
төлемге берілген құжаттарды түзету немесе нормативтік талаптарға және жобалау құжаттамасына сәйкес келмейтін жұмыстар көлемінің құнын төлеуге берілген, орындалған жұмыстарды қабылдау актілерін алып тастау жөнінде тапсырыс берушіге ұсыныс енгізеді;
мердігердің лауазымды тұлғаларына ақауларды және олардың туындау себептерін жою туралы ұсыныстар жасайды;
хат-хабарларды, зерттеу және сынау деректерін, мәжілістердің хаттамаларын, қаржы жазбаларын, құрылыс алаңының күнделігін қоса алғанда құжаттарды есепке алу, пайдалану және сақтау жүйесін құрады;
мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы мен қадағалауын жүзеге асыратын жергілікті атқарушы органдарға ай сайынғы негізде жобалық тәуекелдер, құрылыстың аяқталу жоспарлары мен барысы туралы есеп береді;
мердігер (бас мердігер) міндеттемелерін орындамаған немесе тиісінше орындамаған жағдайда, тапсырыс берушінің назарына жеткізу, сондай-ақ бұл туралы мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы мен қадағалауын жүзеге асыратын тиісті жергілікті атқарушы органды хабардар етеді.

для проектов, реализуемых в рамках внедрения казначейского сопровождения государственных закупок по строительству, в течение трех рабочих дней заверяет акты приемки выполненных строительно-монтажных работ путем выдачи платежного сертификата, подтверждающего финансовые расчеты для оплаты согласно форме, утвержденной приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 540 "Об утверждении Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9934);
производит освидетельствование скрытых работ, промежуточную приемку ответственных конструкций и приемку работ для их оплаты;
обеспечивает подготовку и утверждение технических отчетов и сводок, своевременное документирование хода производства работ;
проводит периодические и окончательные измерения выполненных объемов работ и выдает заключения об их соответствии отчетам подрядчика;
обеспечивает приемку и сохранность всех гарантийных документов и сертификатов на все материалы, конструкции, оборудование и передает их заказчику по окончанию строительства объекта;
осуществляет контроль за соблюдением проектных решений, сроков строительства и требований государственных нормативов в области архитектуры, градостроительства и строительства;
контролирует целевое и эффективное использование средств, направленных на выполнение строительно-монтажных работ;
проводит осмотр, обследования и, при необходимости, испытания законченных строительством объектах, предъявляет замечания, обеспечивает их полное устранение подрядчиком и в установленном порядке представляет рекомендации заказчику о приемке объектов в эксплуатацию;
запрашивает у подрядчика и субподрядчиков необходимую исполнительную документацию по объекту;
приостанавливает производство работ в случае обнаружения нарушений технологии, отклонений от проекта, применения некачественных строительных материалов до устранения выявленных дефектов и нарушений;
вносит предложения заказчику об отстранении от работ подрядчика, систематически допускающего отклонения от проектной (проектно-сметной) документации, нарушающего технологию производства работ и требования государственных нормативов в области архитектуры, градостроительства и строительства;
вносит предложения заказчику по корректировке предъявленных для оплаты документов или исключению из актов приемки выполненных работ, предъявленных к оплате, стоимости объемов работ, которые не соответствуют государственным нормативам и проектной документации;
направляет предложения должностным лицам подрядчика об устранении дефектов и причин их возникновения;
создает систему учета, использования и хранения документов, включая корреспонденцию, данные исследований и испытаний, протоколов заседаний, финансовые записи, дневник строительной площадки;
представляет на ежемесячной основе в местные исполнительные органы, осуществляющие государственный архитектурно-строительный контроль и надзор, отчет о проектных рисках, планах завершения и ходе строительства;
доводит до сведения заказчика в случае неисполнения или ненадлежащего исполнения подрядчиком (генеральным подрядчиком) обязательств, а также информирует об этом соответствующий местный исполнительный орган, осуществляющий государственный архитектурно-строительный контроль и надзор.

38. Ұйым Қазақстан Республикасының заңнамасына және шарттардың талаптарына сәйкес:
1) тапсырыс берушiнiң тапсырмасы бойынша объектілердiң құрылысы және оларды қайта жаңарту мәселелерi бойынша жергiлікті атқарушы органдармен, жер учаскелерiнiң және коммуникациялардың иелерiмен, басқа да ұйымдармен және жұртшылықпен қарым-қатынасында оның мүддесiн бiлдiредi;
2) тапсырыс берушімен келісім бойынша объектінің құрылысына бөлінген ақшалай және материалдық қаражаттармен иелік етеді және Қазақстан Республикасының заңнамасы және шарттардың талаптарымен көзделген жауапкершілік тартады.
39. Құрылыс аяқталғаннан кейін, жобаны басқару бойынша қызмет көрсететін ұйым және осы ұйымның штатында тұратын техникалық қадағалауды және авторлық сүйемелдеуді жүзеге асыратын тұлғалар "Құрылыс-монтаждау жұмыстарының сапасы және орындалған жұмыстардың жобаға сәйкестігі туралы қорытындылардың, сәйкестік туралы декларацияның нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 24 сәуірдегі № 235 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15150 болып тіркелген) бекітілген нысан бойынша құрылыс-монтаждау жұмыстарының сапасы туралы және орындалған жұмыстардың құрылыс жобасына сәйкестігі туралы қорытындыларын береді.
Бұл ретте, Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте құрылыс-монтаждау жұмыстарының сапасы туралы қорытынды мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы мен қадағалауын жүзеге асыратын облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органымен келісілуі тиіс.
Сәулет, қала құрылысы
және құрылыс қызметінде
инжинирингтік қызметтер
көрсету қағидаларына
1-қосымша
Техникалық қадағалау журналы
1-нысан. Техникалық қадағалау журналының титул беті
Техникалық қадағалау № ____ журналы
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Объектінің мекенжайы ________________________________________________
Объект құрылысының толық сметалық құны _____________________________
Тапсырыс беруші ____________________________________________________
(мекеменің атауы, пошталық мекенжайы)
Бас жобалаушы (жобалаушы) __________________________________________
(мекеменің атауы, пошталық мекенжайы)
Техникалық қадағалау ________________________________________________
(мекеменің атауы, пошталық мекенжайы)
Журнал басталды ____________________________________________________
(күні, айы, жылы)
Журнал аяқталды ____________________________________________________
(күні, айы, жылы)
Бас жобалаушының (жобалаушының) басшысы ______________ ____________
(Т.А.Ә.) МО (қолы)
Тапсырыс берушінің басшысы _____________________________ ____________
(Т.А.Ә.) МО (қолы)
Техникалық қадағалау
ұйымының басшысы ____________________________ _____________________
(Т.А.Ә.) МО (қолы)
Тапсырыс берушінің басшысы ____________________________ _____________
(Т.А.Ә.) МО (қолы)
2-нысан. Техникалық қадағалау журналының бірінші беті
Бас мердігер (мердігер) ____________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
(мекеменің атауы, пошталық мекенжайы)
Қосалқы мердігер (жеке жұмыс түрлерін орындаушылар):

38. Организация в соответствии с законодательством Республики Казахстан и условиями договоров:
1) представляет, по поручению заказчика, его интересы в отношениях с местными исполнительными органами, с владельцами земельных участков и коммуникаций, с другими организациями и общественностью по вопросам строительства и реконструкции объектов;
2) по согласованию с заказчиком распоряжается выделенными для строительства объекта денежными и материальными средствами и несет предусмотренную законодательством Республики Казахстан и договором ответственность.
39. При завершении строительства, организация оказывающая услуги по управлению проектом и лицами, осуществляющие технический надзор и авторское сопровождение состоящий в штате данной организации, осуществляющие технический надзор и авторское сопровождение, выдает заключений о качестве строительно-монтажных работ и соответствии выполненных работ проекту строительства, по форме, утвержденной приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 апреля 2017 года № 235 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15150) "Об утверждении форм заключений о качестве строительно-монтажных работ и соответствии выполненных работ проекту, декларации о соответствии".
При этом заключение о качестве строительно-монтажных работ должен быть согласован с местным исполнительным органом столицы, областей, городов республиканского значения, осуществляющим государственный архитектурно-строительный контроль и надзор в порядке, определенном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Правилам оказания
инжиниринговых услуг в
архитектурной, градостроительной
и строительной деятельности
Форма
Журнал технического надзора
Форма 1. Титульный лист журнала технического надзора
Журнал № ________ технического надзора
Наименование объекта строительства _________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Адрес объекта
____________________________________________________________________
Полная сметная стоимость строительства объекта
____________________________________________________________________
Заказчик _________________________________________________________
____________________________________________________________________
(наименование организации, почтовый адрес)
Генеральный проектировщик (проектировщик)_______________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(наименование организации, почтовый адрес)
Генеральный подрядчик (подрядчик) ________________________________
_________________________________________________________________
(наименование организации, почтовый адрес)
Технический надзор ____________________________________________
_________________________________________________________________
(наименование организации, почтовый адрес)
Журнал начат _________________________ (число, месяц, год)
Журнал окончен _______________________ (число, месяц, год)
Руководитель организации технического надзора ________________________ _____________________
(Ф.И.О. при его наличии) МП (подпись)
Руководитель заказчика ______________________ ______________________
(Ф.И.О. при его наличии) МП (подпись)
Форма 2. Первый лист журнала технического надзора
Генеральный подрядчик (подрядчик) _________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
(наименование организации, почтовый адрес)
Субподрядчики (исполнители отдельных видов работ):

1) _____________________________________________________________
(мекеменің атауы, пошталық мекенжайы, орындалған жұмыстың атауы)
2) ____________________________________________________________
3) ____________________________________________________________
4) ____________________________________________________________
3-нысан. Техникалық қадағалау журналының екінші беті Техникалық
қадағалау тобының құрамы
Т.А.Ә.
Лауазымы
Техникалық қадағалау жүргізетін жұмыс
Техникалық қадағалау тобының құрамына енгізілгені туралы бұйрықтың нөмірі және күні
4-нысан. Техникалық қадағалау журналының үшінші беті Техникалық қадағалау тобы мүшелерінің объектіге баруын тіркеу парағы
Т.А.Ә.
Лауазымы
Телефон нөмірі
Күні
келу
кету
5-нысан. Техникалық қадағалау журналының есепке алу парағы
Есепке алу парағы № ____
ККүні
Бекітілген жобалау-сметалық құжаттамада көзделмеген құрылыс материалдарын, бұйымдарын, конструкцияларын және жабдықтардың ауыстыру фактілерін, оларды жоюдың талап етілетін мерзімдерін, оларды жою туралы көрсете отырып құрылыс саласында мемлекеттік нормативтердің талаптары мен қағидаларын бұзғаны, және жобадан ауытқудың анықталуы
Жазбаны енгізген, техникалық қадағалау өкілдерінің тегі, аты-жөні, жазбаны енгізу күні
Жазбамен танысқан лауазымды тұлғалардың тегі, аты-жөні, танысқан күні
Нұсқауды орындағаны туралы белгі (тегі, аты- жөні, лауазымы, күні)
Мердігердің (қосалқы мердігердің) өкілі
Тапсырыс берушінің өкілі
Мердігердің (қосалқы мердігердің) өкілі
Тапсырыс берушінің өкілі
Техникалық қадағалау өкілі
1
2
3
4
5
6
7
8
Сәулет, қала құрылысы
және құрылыс қызметінде
инжинирингтік қызметтер
көрсету қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Авторлық сүйемелдеу бойынша жоспар-кесте
Авторлық сүйемелдеу шарты бойынша жұмыс кезеңдерінің атауы
Орындау мерзімі (басталуы және аяқталуы)
Авторлық сүйемелдеудің бару күні
Жұмыс кезеңдерінің бағасы, мың теңге
1
2
3
4
Авторлық сүйемелдеудің тобының басшысы
_________________________
_________________________
(лауазымы, Т.А.Ә., қолы)
Тапсырыс берушінің өкілі
____________________
____________________
(лауазымы, Т.А.Ә., қолы)
Сәулет, қала құрылысы
және құрылыс қызметінде
инжинирингтік қызметтер
көрсету қағидаларына
3-қосымша
Авторлық сүйемелдеу журналы 1-нысан.
Авторлық сүйемелдеу журналының титул беті
Авторлық сүйемелдеу № ____ журналы
Құрылыс объектісінің атауы ____________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Объектінің мекенжайы _________________________________________________
Объект құрылысының толық сметалық құны ______________________________
Тапсырыс беруші _____________________________________________________
(мекеменің атауы, пошталық мекенжайы)
Бас жобалаушы (жобалаушы) __________________________________________
(мекеменің атауы, пошталық мекенжайы)
Журнал басталды _________________________ (күні, айы, жылы)
Журнал аяқталды _________________________ (күні, айы, жылы)
Бас жобалаушының (жобалаушының) басшысы _____________ _____________
(Т.А.Ә.) МО (қолы)
Тапсырыс берушінің бастығы ______________________ ______________
(Т.А.Ә.) МО (қолы)
2-нысан. Авторлық сүйемелдеу журналдың бірінші парағы
Бас мердігер (мердігер)_______________________________________________
(ұйымның атауы, пошталық мекенжайы)
Қосымша мердігер (жұмыстың бөлек түрлерін орындаушылар):

1) _____________________________________________________________
_________________________________________________________________
(наименование организации, почтовый адрес, наименование выполняемых работ)
2) _______________________________________________________________
_________________________________________________________________
3) __________________________________________________________________
_________________________________________________________________
4) __________________________________________________________________
_________________________________________________________________
Форма 3. Второй лист журнала технического надзора
Состав группы технического надзора
Ф.И.О.
(при его наличии)
Должность
Работа, по которой осуществляется технический надзор
Дата и номер приказа о включении в состав группы технического надзора
Форма 4. Третий лист журнала технического надзора
Регистрационный лист посещения объекта
представителями технического надзора
Ф.И.О.
(при его наличии)
Должность
Номер телефона
Дата
прибытия
убытия
Форма 5. Учетный лист журнала технического надзора
Учетный лист № ____
Дата
Выявленные отступления от проекта, технологии производства (качества) работ и нарушения требований и правил государственных нормативов в области строительства, с указанием об их устранении, требуемые сроки их устранения, факты замены строительных материалов, изделии, конструкции, оборудовании, не предусмотренных в утвержденной проектно-сметной документации
Фамилия, инициалы представителя технического надзора, внесшего запись, дата внесения записи
Фамилия, инициалы (при его наличии) и должность лица ознакомившегося с записью, дата ознакомления
Отметки о выполнении указаний (фамилия инициалы, должность, дата)
Представитель подрядчика (субподрядчика)
Представитель заказчика
Представитель подрядчика (субподрядчика)
Представитель заказчика
Представитель технического надзора
1
2
3
4
5
6
7
8
Приложение 2
к Правилам оказания
инжиниринговых услуг в
архитектурной, градостроительной
и строительной деятельности
Форма
План-график работ авторского сопровождения
Наименование этапов работ авторского сопровождения
Сроки выполнения работ (начало и окончание)
Дата посещения объекта членами группы авторского сопровождения
Стоимость этапа работ, тыс. теңге
1
2
3
4
Руководитель группы авторского сопровождения
__________________________________________________
(должность, Ф.И.О. при его наличии, подпись)
Представитель заказчика _____________________________________________
(должность, Ф.И.О. при его наличии, подпись)
Приложение 3
к Правилам оказания
инжиниринговых услуг в
архитектурной, градостроительной
и строительной деятельности
Форма
Журнала авторского сопровождения
Форма 1. Титульный лист журнала авторского сопровождения
Журнал № ________ авторского сопровождеения
Наименование объекта строительства
________________________________________________________________
________________________________________________________________
_________________________________________________________________
Адрес объекта ___________________________________________________
Полная сметная стоимость строительства объекта
_________________________________________________________________
Заказчик _________________________________________________________
_________________________________________________________________
(наименование организации, почтовый адрес)
Генеральный проектировщик (проектировщик) ________________________
_________________________________________________________________
(наименование организации, почтовый адрес)
Журнал начат _________________________ (число, месяц, год)
Журнал окончен _______________________ (число, месяц, год)
Руководитель генерального
проектировщика (проектировщика) _______________________ __________
(Ф.И.О. при его наличии) МП (подпись)
Руководитель заказчика ________________________________ ____________
(Ф.И.О. при его наличии) МП (подпись)
Форма 2. Первый лист журнала авторского сопровождения
Генеральный подрядчик (подрядчик) ________________________________
_________________________________________________________________
________________________________________________________________
(наименование организации, почтовый адрес)
Субподрядчики (исполнители отдельных видов работ):

1)_________________________________________________________________
(ұйымның атауы, пошталық мекенжайы, орындалатын жұмыстың атауы)
2)_________________________________________________________________
__________________________________________________________________
3)________________________________________________________________
__________________________________________________________________
4)________________________________________________________________
3-нысан. Авторлық сүйемелдеу журналдың екінші парағы
Авторлық сүйемелдеу тобының құрамы
Т.А.Ә.
Лауазымы, жұмыс орны
Авторлық сүйемелдеу жүргізетін жұмыс
Авторлық сүйемелдеу тобының құрамына енгізілгені туралы бұйрықтың нөмірі мен күні
4-нысан. Авторлық сүйемелдеу журналдың үшінші парағы
Авторлық сүйемелдеу тобы мүшелерінің объектіге баруын тіркеу парағы
Т.А.Ә.
Жұмыс орны
Атқаратын лауазымы
Телефонның нөмері
Күні
келу
кету
5-нысан. Авторлық сүйемелдеу журналының есепке алу парағы
Есепке алу парағы № ____
Күні
Құрылыс саласында мемлекеттік нормативтердің талаптары мен қағидаттарын бұзғаны және жобадан ауытқудың анықталуы
Ауытқуды және (немесе) бұзушылықты түзету туралы нұсқау және талап етілетін орындалу мерзімі
Жобаны әзірлеушінің, авторлық сүйемелдеу тобы мүшелерінің тегі, аты, әкесінің аты, жазба жазылған күн
Жазбамен танысқан лауазымды тұлғалардың тегі, аты, әкесінің аты, танысқан күні
Нұсқауды орындағаны туралы белгі (тегі аты, жөні, лауазымы, күні)
Мердігердің (қосалқы мердігердің) өкілі
Тапсырыс берушінің өкілі
Мердігердің (қосалқы мердігердің) өкілі
Тапсырысберушінің өкілі
Авторлық сүйемелдеу тобының мүшесі
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Сәулет, қала құрылысы және
құрылыс қызметінде
инжинирингтік қызметтер
көрсету қағидаларына
4-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Әкімшілік деректер нысаны www.mps.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған:
Құрылыстың барысы және орындалған жұмыстардың сапасы туралы есеп
Есепті кезең 20___ жылғы ____
Индекс: 1-ОЖБЖ
Кезеңділігі: ай сайын
Ақпаратты ұсынатын адамдар аясы: Техникалық қадағалау қызметін жүргізетін жеке және заңды тұлғалар.
Нысан қайда ұсынылады: Мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау органдары.
Ұсыну мерзімі: айына бір рет, есепті кезеңнен кейінгі 5-күннен кешіктірмей.
Есепті қарау мерзімін мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау органдары құрылыс барысы және орындалатын жұмыстардың сапасы туралы есеп келіп түскен күннен бастап 15 жұмыс күні ішінде жүзеге асырады.
Нысан
Р/с №
Атауы
Мәліметтер
1
Есептің нөмірі, есепті тапсыру уақыты және күні
2
Есепті орган (мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау органының атауы)
3
Есепті кезең (айы, жылы)
4
Объектінің атауы (объектінің толық атауы)
5
Объектінің орналасқан жері (объектінің мекенжайы)
6
Құрылыс-монтаждау жұмыстарын (бұдан әрі - ҚМЖ) жүргізуді бастағаны туралы хабарлама-талоны (талон қабылдаған № және күні)
7
Объектінің жауапкершілік деңгейі:
(І – жоғары, ІІ – қалыпты, ІІ – қалыпты техникалық күрделі емес, ІІІ – төмендетілген)
8
Тапсырыс беруші (заңды тұлға үшін ұйым атауы - бизнес сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - БСН)/жеке тұлғалар үшін тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) – жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - ЖСН)
9
Бас мердігер (ұйымның атауы – БСН)
10
Қосалқы мердігерлік ұйымдар (ұйым атауы – БСН)
11
Бас жобалаушы (ұйымның атауы – БСН)
12
Авторлық сүйемелдеу (заңды тұлға үшін ұйым атауы - БСН)/жеке тұлғалар үшін тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) - ЖСН)
13
Техникалық қадағалау (заңды тұлға үшін ұйым атауы - БСН)/жеке тұлғалар үшін тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)-ЖСН)
14
Техникалық қадағалау мамандары (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)-ЖСН)
15
Объектінің дайындығы

1) ______________________________________________________________
_________________________________________________________________
(наименование организации, почтовый адрес, наименование
выполняемых работ)
2) _______________________________________________________________
_________________________________________________________________
3) _______________________________________________________________
_________________________________________________________________
4) _______________________________________________________________
________________________________________________________________
Форма 3. Второй лист журнала авторского сопровождения
Состав группы авторского сопрововждения
Ф.И.О. (при его наличии)
Должность, место работы
Работа, по которой осуществляется авторский сопровождения
Дата и номер приказа о включении в состав группы авторского сопровождения
Форма 4. Третий лист журнала авторского сопровождения
Регистрационный лист посещения объекта членами группы
авторского сопровождения
Ф.И.О. (при его наличии)
Место работы
Занимаемая должность
Номер телефона
Дата
прибытия
убытия
Форма 5. Учетный лист журнала авторского сопровождения
Учетный лист № ____
Дата
Выявленные отступления от проекта и нарушения требований и правил государственных нормативов в области строительства
Указания об устранении выявленных отступлений и (или) нарушений и требуемые сроки их выполнения
Фамилия, инициалы (при его наличии) члена группы авторского сопровождения, внесшего запись, дата внесения записи
Фамилия, инициалы (при его наличии) и должность лица ознакомившегося с записью, дата ознакомления
Отметки о выполнении указаний (фамилия, инициалы, должность, дата)
Представитель подрядчика (субподрядчика)
Представитель заказчика
Представитель подрядчика (субподрядчика)
Представитель заказчика
Член группы авторского сопврождения
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Приложение 4
к Правилам осуществления
инжиниринговых услуг
в архитектурной, градостроительной
и строительной деятельности
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Форма административных данных размещена на интернет ресурсе: www.mps.gov.kz
Отчет о ходе строительства и качестве выполняемых работ
Отчетный период ______20__года
Индекс: СКВР-1
Периодичность: ежемесячная
Круг лиц, представляющих информацию: Физические и юридические лица, осуществляющие услуги технического надзора
Куда представляется форма: Органы государственного архитектурно-строительного контроля
Срок представления: один раз в месяц, не позднее 5 числа месяца, следующего за отчетным периодом
Срок рассмотрения отчета осуществляется органами государственного архитектурно-строительного контроля в течении 15 рабочих дней со дня поступления отчета о ходе строительства и качестве выполняемых работ.
Форма
п/п №
Наименование
Сведения
1
Номер отчета, время и дата сдачи отчета
2
Отчетный орган (наименование органа государственного архитектурно-строительного контроля)
3
Отчетный период (месяц, год)
4
Название объекта (полное наименование объекта)
5
Месторасположение объекта (адрес объекта)
6
Талон-уведомление о начале деятельности производства строительно-монтажных работ (далее-СМР) (дата и № принятия талона)
7
Уровень ответственности объекта: (I – повышенный, II – нормальный, II – нормальный технически не сложный, III – пониженный)
8
Заказчик (для юридических лиц наименование организации – бизнес идентификационный номер (далее - БИН) /для физических лиц фамилия, имя, отчество (при его наличии) – индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН)
9
Генеральный подрядчик (наименование организации – БИН)
10
Субподрядные организации (наименование организации – БИН)
11
Генеральный проектировщик (наименование организации – БИН)
12
Авторское сопровождение (для юридических лиц наименование организации – БИН, для физических лиц фамилия, имя, отчество (при его наличии) - ИИН)
13
Технический надзор (для юридических лиц наименование организации - БИН, для физических лиц фамилия, имя, отчество (при его наличии) - ИИН)
14
Специалисты технического надзора (фамилия, имя, отчество (при его наличии) - ИИН)
15
Готовность объекта

1) жалпы дайындығы: %
2) іргетас: %
3) қаңқа: %
4) шатыр: %
5) инженерлік желілер: %
6) әрлеу жұмыстары: %
7) әлсіз ток жүйелері: %
8) абаттандыру: %
9) ұзындығы: %
10) - // - %
11) - // - %
16
Жергілікті қамту үлесі (мемлекеттік инвестициялар және квазимемлекеттік сектор қаражаты есебінен қаржыландырылатын объектілерде)
Пайдаланылған материалдардың жалпы көлемі, млн. теңге
Оның ішінде қазақстандық тауар өндірушілердің материалдары пайдаланылды, млн. теңге (%)
17
Орындалған ҚМЖ жұмыстарды жүргізудің күнтізбелік кестесіне сәйкестігі (ия/жоқ)
18
Атқарушылық-техникалық құжаттаманың жай-күйі ("Құрылыс өндірісі. Кәсіпорындарды, ғимараттарды және құрылыстарды салуды ұйымдастыру" ҚР ҚН 1.03-00-2022 сәйкес толық көлемде жүргізілуде/ жүргізілмейді)
19
Құрылыс алаңын күтіп ұстау және ҚМЖ өндіру кезінде нормативтік техникалық құжаттар (бұдан әрі – НТҚ) талаптарын сақтау
1) объектінің паспорты: ("Құрылыс өндірісі. Кәсіпорындарды, ғимараттарды және құрылыстарды салуды ұйымдастыру Құрылыс өндірісі" ҚР ҚН 1.03-00-2022 сәйкес келеді/сәйкес келмейді)
2) қоршау: (МЕМСТ 23407-78 "Құрылыс алаңдары мен құрылыс монтаждау жұмыстарын жүргізу учаскелерінің мүкәммалдық қоршаулары. Техникалық шарттар", ҚР ҚЖ 3.02-142-2014 "Кәсіпорын, ғимарат және имарат алаңдары мен телімдерінің қоршауларын жобалау" сәйкес келеді/сәйкес келмейді)
3) дөңгелектердіс/сәйкес кел(қажет болған жағдайда) бар/жоқ
4) қоқыс жинауға арналған құрылғы немесе бункер (қажет болған жағдайда) бар/жоқ
5) алаң ішіндегі жолдардың қатты жабындары бар/жоқ
6) ҚМЖ жүргізу кезінде қоршаған ортаны қорғау, қоршаған аумақ пен халық үшін құрылыс жұмыстарының қауіпсіздігі жөніндегі талаптар сақталады/сақталмайды
20
Тартылған инженерлік-техникалық қызметкерлердің (бұдан әрі – ИТҚ ) құрамы (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) – ЖСН, мамандануы, аттестат № және күні, аттестатталған орталық – БСН, ұйым атауы)
21
Қайта сараптамадан өтуді талап етпейтін жобадағы өзгерістер (өзгертудің мәні, өзгерту үшін негіздеме, авторлық сүйемелдеумен өзгертуді келісу күні, келісу нәтижесі)
22
Есепті кезеңде берілген ескертулер (ескерту, ескерту берілген күн, ескерту жойылған күн, қажетті шаралар)
23
Объектіге фото бекіту (тек gіf, jpg, jpeg, png файлдары 5 мегабайттан аспайтын)
24
Ескертпе
Осы есепте келтірілген мәліметтерге байланысты барлық өзгерістер туралы мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау және қадағалау органдарына уақтылы хабарлауға міндеттенемін. Есепте және (немесе) есепке қоса берілетін құжаттарда қамтылған мәліметтер анық.
Маманның электрондық-цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі - ЭЦҚ) _______ (_____)
Ұйым басшысының ЭЦҚ ___ (____)
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме "Құрылыстың барысы және орындалған жұмыстардың сапасы туралы есеп" (Индекс: 1-ОЖБЖ, кезеңділігі ай сайын)

1) общая готовность: %
2) фундамент: %
3) каркас: %
4) кровля: %
5) инженерные сети: %
6) отделочные работы: %
7) слаботочные системы: %
8) благоустройство: %
9) протяженность: %
10) - // - %
11) - // - %
16
Доля местного содержания (для объектов финансируемых за счет государственных инвестиций и средств квазигосударственного сектора)
Общий объем использованных материалов млн.тг
Из них использованы материалы казахстанских товаропроизводителей млн. тг (%)
17
Соответствие выполненных СМР календарному графику производства работ (да/нет)
18
Состояние исполнительно-технической документации (ведется/не ведется в полном объеме согласно СН РК 1.03-00-2022 "Строительное производство. Организация строительства предприятий, зданий и сооружений")
19
Содержание строительной площадки и соблюдение требований нормативно-технических документов (далее-НТД) при производстве СМР
1) паспорт объекта: (соответствует / не соответствует СН РК 1.03-00-2022 "Строительное производство. Организация строительства предприятий, зданий и сооружений")
2) ограждение: (соответствует / не соответствует ГОСТ 23407-78, СП РК 3.02-142-2014 "Проектирование ограждений площадок и участков предприятий, зданий и сооружений")
3) имеется / отсутствует пункт мойки колес (при необходимости)
4) имеется / отсутствует устройство или бункер для сбора мусора (при необходимости)
5) имеются / отсутствуют твердые покрытия внутриплощадочных проездов
6) соблюдаются / не соблюдаются требования по охране окружающей среды, безопасности строительных работ для окружающей территории и населения при производстве СМР
20
Состав задействованных инженерно-технических работников (далее-ИТР) (фамилия, имя, отчество (при его наличии) - ИИН, специализация, № и дата сертификата, центр сертификации - БИН, наименование организации)
21
Изменения в проекте не требующих прохождения повторной экспертизы (суть изменения, основание для изменения, дата согласования изменения авторским сопровождением, результат согласования)
22
Выданные замечания за отчетный период (замечание, дата выдачи замечания, дата устранения замечания, необходимые меры, статус, фотофиксация)
23
Фотофиксация на объекте (только файлы gif, jpg, jpeg, png размером не более 5 мегабайт)
24
Примечание
Обо всех изменениях, связанных с приведенными в настоящем отчете сведениями, обязуюсь своевременно сообщать в органы государственного архитектурно-строительного контроля и надзора. Сведения, содержащиеся в отчете и (или) прилагаемых к отчету документах достоверны.
Электронная цифровая подпись (далее - ЭЦП) специалиста_____(_________) ЭЦП руководителя организации _____(_____)
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Отчет о ходе строительства и качестве выполняемых работ" (Индекс: СКВР-1, периодичность: ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Құрылыстың барысы және орындалған жұмыстардың сапасы туралы есеп бойынша әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру жөніндегі түсіндірме оны толтыру тәртібін нақтылайды.
2. Нысанды техникалық қадағалау қызметін жүргізетін жеке және заңды тұлғалар толтырылады.
3. Нысан техникалық қадағалаушының жауапты маманының және аккредиттелген заңды тұлғаның басшысының электрондық-цифрлық қолтаңбасын пайдаланумен қол қойылады.
4. Нысан айына бір рет, есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-күнінен кешіктірмей ұсынылады.
5. Нысан мемлекеттік және орыс тілінде толтырылады.
6. Есеп нысанын мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау органдары құрылыс барысы және орындалатын жұмыстардың сапасы туралы есеп келіп түскен күннен бастап 15 жұмыс күні ішінде қарайды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
1-бағанда есепті тапсыру кезінде ақпараттық "бір терезе" қағидаты бойынша құрылыс жүргізуді ұйымдастыру үшін порталы автоматты түрде жұмыс істейді.
2-бағанда есепті қабылдайтын мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау органының атауы көрсетіледі.
3-бағанда есеп берілетін құрылыс кезеңі көрсетіледі.
4-бағанда сараптама қорытындысына сәйкес объектінің толық атауы көрсетіледі.
5-бағанда құрылыс объектісінің орналасқан жері (мекенжайы) көрсетіледі.
6-бағанда ҚМЖ жүргізу бастағаны туралы хабарлама-талонының қабылдаған № және күні көрсетіледі.
7-бағанда сараптама қорытындысына сәйкес салынып жатқан объектінің жауапкершілік деңгейі көрсетіледі.
8-бағанда құрылысқа тапсырыс берушінің деректемелері көрсетіледі.
9-бағанда құрылыстың бас мердігерінің деректемелері көрсетіледі.
10-бағанда тартылған қосалқы мердігерлік ұйымдардың деректемелері көрсетіледі.
11-бағанда бас жобалаушының деректемелері көрсетіледі.
12- бағанда авторлық сүйемелдеудің деректемелері көрсетіледі.
13- бағанда техникалық қадағалаудың деректемелері көрсетіледі.
14-бағанда объектіде тартылған техникалық қадағалау мамандарының деректемелері көрсетіледі.
15-бағанда мынадай жекелеген конструктивтік бөліктер бойынша объектінің дайындығы туралы деректер (пайызбен) көрсетіледі:
1) жалпы дайындығы (пайызбен);
2) іргетас (пайызбен);
3) қаңқа (пайызбен);
4) шатыр (пайызбен);
5) инженерлік желілер (пайызбен);
6) әрлеу жұмыстары (пайызбен);
7) әлсіз тоқ жүйелері (пайызбен);
8) абаттандыру (пайызбен);
9) ұзындығы (пайызбен);
10), 11) осы бағанда жоқ объектінің өзге де конструктивтік бөліктері болған жағдайда толтырылады.
16-бағанда құрылыс кезінде пайдаланылған материалдардың жергілікті қамту үлесі бойынша деректер (млн. теңге, пайызбен) көрсетіледі (тек мемлекеттік инвестициялар және квазимемлекеттік сектор қаражаты есебінен қаржыландырылатын объектілер үшін).
17-бағанда орындалған ҚМЖ жұмыстарды жүргізудің күнтізбелік кестесіне сәйкестігі немесе сәйкестік еместігі көрсетіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных по отчету о ходе строительства и качестве выполняемых работ (далее – Форма) детализирует порядок ее заполнения.
2. Форма заполняется физическими и юридическими лицами, осуществляющими услуги технического надзора.
3. Форма подписывается электронной цифровой подписью ответственного специалиста технического надзора и руководителя аккредитованного юридического лица, либо лица, уполномоченного на право подписи таких документов.
4. Форма предоставляется ежемесячно не позднее пятого числа месяца, следующего за отчетным.
5. Форма заполняется на государственном и русском языках.
6. Форма отчета рассматривается органами государственного архитектурно-строительного контроля в течении 15 рабочих дней со дня поступления отчета о ходе строительства и качестве выполняемых работ.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
Графа 1 составляется автоматически информационным порталом для организации проведения строительства по принципу "одного окна" при сдаче отчета.
В графе 2 указывается наименование органа государственного архитектурно-строительного контроля принимающий отчет.
В графе 3 указывается период строительства за который подается отчет.
В графе 4 указывается полное наименование объекта согласно заключению экспертизы.
В графе 5 указывается месторасположение (адрес) объекта строительства.
В графе 6 указывается номер и дата талона уведомления о начале СМР.
В графе 7 указывается уровень ответственности строящегося объекта согласно заключению экспертизы.
В графе 8 указываются реквизиты заказчика строительства.
В графе 9 указываются реквизиты генерального подрядчика строительства.
В графе 10 указываются реквизиты задействованных субподрядных организаций.
В графе 11 указываются реквизиты генерального проектировщика.
В графе 12 указываются реквизиты авторского сопровождения.
В графе 13 указываются реквизиты технического надзора.
В графе 14 указываются данные задействованных на объекте специалистов технического надзора.
В графе 15 указываются данные (в процентах) о готовности объекта по отдельным конструктивным частям:
1) общая готовность (в процентах);
2) фундамент (в процентах);
3) каркас (в процентах);
4) кровля (в процентах);
5) инженерные сети (в процентах);
6) отделочные работы (в процентах);
7) слаботочные системы (в процентах);
8) благоустройство (в процентах);
9) протяженность (в процентах);
10), 11) заполняется при наличии у объекта иных конструктивных частей, отсутствующих в данной графе;
В графе 16 указываются данные (в млн.теңге и процентах) по доле местного содержания в использованных при строительстве материалов (для объектов финансируемых за счет государственных инвестиций и средств квазигосударственного сектора).
В графе 17 указывается соответствие или несоответствие выполненных СМР календарному графику производства работ.

18-бағанда "Құрылыс өндірісі. Кәсіпорындарды, ғимараттарды және құрылыстарды салуды ұйымдастыру" ҚР ҚН 1.03-00-2022 сәйкес құрылыс құжаттамасының жүргізу ақпараты көрсетіледі.
19-бағанда құрылыс алаңын күтіп-ұстау және ҚМЖ жүргізу кезінде НТҚ талаптарын сақтау туралы мынадай мәліметтер:
1) объектінің паспорты "Құрылыс өндірісі. Кәсіпорындарды, ғимараттарды және құрылыстарды салуды ұйымдастыру" ҚР ҚН 1.03-00-2022 сәйкестігі толтырылады;
2) қоршау "Құрылыс алаңдары мен құрылыс монтаждау жұмыстарын жүргізу учаскелерінің мүкәммалдық қоршаулары. Техникалық шарттар" МЕМСТ 23407-78, "Кәсіпорын, ғимарат және имарат алаңдары мен телімдерінің қоршауларын жобалау" ҚР ҚЖ 3.02-142-2014 сәйкестігі толтырылады;
3) дөңгелектерді жуу пункті (қажет болған жағдайда) бар немесе жоқ екендігі туралы ақпарат толтырылады;
4) қоқыс жинауға арналған құрылғы немесе бункер (қажет болған жағдайда) бар немесе жоқ екендігі туралы ақпарат толтырылады;
5) алаң ішіндегі жолдардың қатты жабындары бар немесе жоқ екендігі туралы ақпарат толтырылады;
6) ҚМЖ жүргізу кезінде қоршаған ортаны қорғау, қоршаған аумақ пен халық үшін құрылыс жұмыстарының қауіпсіздігі жөніндегі талаптардың сақталатыны туралы ақпарат толтырылады ("Құрылыстағы еңбекті қорғау және қауіпсіздік техникасы" ҚР ҚН 1.03-05-2011).
20-бағанда мердігерлік ұйымның объектіге тартылған ИТҚ құрамы туралы мәліметтер көрсетіледі.
21-бағанда қайта сараптама жүргізуді талап етпейтін жобадағы өзгерістер туралы мәліметтер көрсетіледі.
22-бағанда есепті кезеңде берілген ескертулер туралы мәліметтер көрсетіледі (ескерту, ескерту берілген күн, ескерту жойылған күн, қажетті шаралар, мәртебесі, фото бақылау).
23-бағанда объектінің gіf, jpg, jpeg, png форматта 5 мегабайттан аспайтын фотоматериалдары қоса беріледі.
24-бағанда объект бойынша ескертпе көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және құрылыс
министрінің міндетін атқарушы
2026 жылғы 22 маусымдағы
№ 321 бұйрығына
2-қосымша
Күші жойылған кейбір бұйрықтардың тізбесі
1. "Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласында инжинирингтік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 3 ақпандағы № 71 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10401 болып тіркелген);
2. "Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 2 желтоқсандағы № 751 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесінің 5-тармағы (Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12694 болып тіркелген);

В графе 18 указывается информация по ведению строительной документации согласно СН РК 1.03-00-2022 "Строительное производство. Организация строительства предприятий, зданий и сооружений".
В графе 19 указываются сведения о содержании строительной площадки и соблюдении требований НТД при производстве СМР:
1) заполняется соответствие паспорта объекта на СН РК 1.03-00-2022 "Строительное производство. Организация строительства предприятий, зданий и сооружений";
2) заполняется соответствие ограждения на ГОСТ 23407-78 "Ограждения инвентарные строительных площадок и участков производства строительно-монтажных работ. Технические условия", СП РК 3.02-142-2014 "Проектирование ограждений площадок и участков предприятий, зданий и сооружений";
3) заполняется информация о наличии или отсутствии пункта мойки колес (при необходимости);
4) заполняется информация о наличии или отсутствии бункера для сбора мусора (при необходимости);
5) заполняется информация о наличии или отсутствии твердых покрытий внутриплощадочных проездов;
6) заполняется информация о соблюдении требований по охране окружающей среды, безопасности строительных работ для окружающей территории и населения при производстве СМР (СН РК 1.03-05-2011 "Охрана труда и техника безопасности в строительстве").
В графе 20 указываются сведения о составе ИТР подрядной организации задействованные на объекте.
В графе 21 указываются сведения об изменениях в проекте не требующих прохождения повторной экспертизы.
В графе 22 указываются сведения выданных замечаний за отчетный период (замечание, дата выдачи замечания, дата устранения замечания, необходимые меры, статус, фотофиксация).
В графе 23 прилагаются фотоматериалы объекта в форматах gif, jpg, jpeg, png размером не более 5 мегабайт.
В графе 24 указывается примечание по объекту.
Приложение 2 к приказу
Исполняющий обязанности
министра промышленности
и строительства
Республики Казахстан
от 22 июня 2026 года № 321
Перечень утративших силу некоторых приказов
1. Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 3 февраля 2015 года № 71 "Об утверждении Правил оказания инжиниринговых услуг в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10401);
2. Пункт 5 Перечня некоторых приказов Министра национальной экономики Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения утвержденного приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 2 декабря 2015 года № 751 "О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра национальной экономики Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12694);

3. "Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласында инжинирингтік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 3 ақпандағы № 71 бұйрығына толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2016 жылғы 30 маусымдағы № 296 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13997 болып тіркелген)
4. "Қазақстан Респуликасы Ұлттық экономика министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2017 жылғы 16 наурыздағы № 153 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрінің өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесінің 1-тармағы (Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15054 болып тіркелген);
5. "Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 29 сәуірдегі № 255 бұйрығы 1-тармағының 1) тармақшасы (Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15196 болып тіркелген);
6. "Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласында инжинирингтік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 3 ақпандағы № 71 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 16 қазандағы № 781 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19497 болып тіркелген);
7. "Құрылыс қызметі саласындағы кейбір бұйрықтарға өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2021 жылғы 8 ақпандағы № 53 бұйрығымен бекітілген өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін құрылыс қызметі саласындағы кейбір бұйрықтардың тізбесінің 1-тармағы (Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22203 болып тіркелген);
8. "Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2021 жылғы 5 тамыздағы № 420 бұйрығының 1-тармағы (Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 23902 болып тіркелген);
9. "Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласында инжинирингтік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 3 ақпандағы № 71 бұйрығына толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2022 жылғы 4 мамырдағы № 252 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 28048 болып тіркелген);

3. Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 июня 2016 года № 296 "О внесении дополнения в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 3 февраля 2015 года № 71 "Об утверждении Правил оказания инжиниринговых услуг в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13997);
4. Пункт 1 Перечня некоторых приказов Министра национальной экономики Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения утвержденного приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 16 марта 2017 года № 153 "О внесении изменений и дополнения в некоторые приказы Министра национальной экономики Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15054);
5. Подпункт 1) пункта 1 Приказа Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 29 апреля 2017 года № 255 "О внесении изменений в некоторые приказы Министра национальной экономики Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15196);
6. Приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 16 октября 2019 года № 781 "О внесении изменений и дополнения в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 3 февраля 2015 года № 71 "Об утверждении правил оказания инжиниринговых услуг в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 19497);
7. Пункт 1 Перечня некоторых приказов в сфере строительной деятельности, в которые вносятся изменения и дополнения утвержденного приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 8 февраля 2021 года № 53 "О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы в сфере строительной деятельности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 22203);
8. Пункт 1 Приказа и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 5 августа 2021 года № 420 "О внесении изменений в некоторые приказы Министра национальной экономики Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 23902);
9. Приказ и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 4 мая 2022 года № 252 "О внесении дополнения в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 3 февраля 2015 года № 71 "Об утверждении Правил оказания инжиниринговых услуг в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 28048);

10. "Кейбір бұйрықтарға өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2022 жылғы 30 желтоқсандағы № 762 бұйрығымен бекітілген өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтардың тізбесінің 1-тармағы (Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 31542 болып тіркелген);
11. "Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы кейбір бұйрықтарға өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2023 жылғы 28 наурыздағы № 183 бұйрығымен бекітілген өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы кейбір бұйрықтардың тізбесінің 1-тармағы (Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32157 болып тіркелген);
12. "Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласында инжинирингтік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 3 ақпандағы № 71 бұйрығына және "Тапсырыс берушінің (құрылыс салушының) қызметін ұйымдастырудың және функцияларын жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 19 наурыздағы № 229 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің м.а. 2024 жылғы 19 шілдедегі № 269 бұйрығының 1-тармағы (Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 34775 болып тіркелген);
13. "Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2025 жылғы 2 қыркүйектегі № 341 бұйрығымен бекітілген өзгерістер енгізілетін Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің кейбір бұйрықтары тізбесінің 1-тармағы (Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 36808 болып тіркелген);
14. "Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласында инжинирингтік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 3 ақпандағы № 71 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің м.а. 2025 жылғы 30 қыркүйектегі № 410 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 37012 болып тіркелген).

10. Пункт 1 Перечня некоторых приказов, в которые вносятся изменения и дополнения утвержденного приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 30 декабря 2022 года № 762 "О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 31542);
11. Пункт 1 Перечня некоторых приказов в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности, в которые вносятся изменения и дополнения утвержденного приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 28 марта 2023 года № 183 "О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 32157);
12. Пункт 1 Приказа и.о. Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 19 июля 2024 года № 269 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 3 февраля 2015 года № 71 "Об утверждении Правил оказания инжиниринговых услуг в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности" и приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 19 марта 2015 года № 229 "Об утверждении Правил организации деятельности и осуществления функций заказчика (застройщика)" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 34775);
13. Пункт 1 Перечня некоторых приказов Министра национальной экономики Республики Казахстан, в которые вносятся изменения утвержденного приказом Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 2 сентября 2025 года № 341 "О внесении изменений в некоторые приказы Министра национальной экономики Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 36808);
14. Приказ и.о. Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 30 сентября 2025 года № 410 "О внесении изменения в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 3 февраля 2015 года № 71 "Об утверждении Правил оказания инжиниринговых услуг в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 37012);