Құрылыс объектісін пайдалануға қабылдап алу актісінің нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2026 жылғы 9 маусымдағы № 291 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 11 маусымда № 38940 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.07.2026 ж. бастап қолданысқа енгізіледі
Қазақстан Республикасының Құрылыс Кодексінің 24-бабының 73) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған құрылыс объектісін пайдалануға қабылдап алу актісінің нысаны бекітілсін.
2. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес кейбір бұйрықтардың күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жасау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық 2026 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және құрылыс министрі
Е. Нагаспаев
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және
құрылыс министрінің
2026 жылғы 9 маусымдағы
№ 291 бұйрығымен
бекітілген
нысан
БЕКІТЕМІН
Тапсырыс беруші ______________
_____________________________
(басшының тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған жағдайда), қолы, күні)
Мөрдің орны (болған жағдайда)
Құрылыс объектісін пайдалануға қабылдап алу актісі
20__ жыл "____" ________
Тапсырыс беруші ________________________________________________
____________________________________________________________________
((жеке тұлға үшін - тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) ЖСН, телефон,
заңды тұлға үшін - ұйымның атауы, БСН, телефон, пошталық индексі, облысы, қаласы,
ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
Сәйкестік туралы декларация (қоса беріледі) _________________________
____________________________________________________________________,
(декларацияға қол қойылған күні, мердігер (бас мердігер) ұйымның атауы,
басшының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), заңды мекенжайы,
БСН, телефоны)
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының сапасы туралы қорытынды (қоса беріледі)
____________________________________________________________________,
(қорытындыға қол қойылған күні, ұйымның атауы, техникалық қадағалау
сарапшыларының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), №, алған күні,
БСН, телефоны)
Орындалған жұмыстардың жобаға сәйкестігі туралы қорытынды (қоса беріледі)
____________________________________________________________ негізінде
(қорытындыға қол қойылған күні, ұйымның атауы, авторлық қадағалау
сарапшыларының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), сертификаттар
№, алған күні, БСН, телефоны)
Құрылыс объектісінің өрт қауіпсіздігі талаптарына сәйкестігі туралы
қорытынды (қоса беріледі) (болған жағдайда)
_____________________________________________________________________
(адамдар көп болатын салынған объектіні және биіктігі жиырма сегіз метрден асатын
ғимараттарды пайдалануға қабылдап алар алдында олардың өрт қауіпсіздігі талаптарына
сәйкестігі туралы азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті органның аумақтық органы
беретін құжат)
Мердігердің (бас мердігердің) құрылыс объектісін пайдалануға қабылдап
алуға ұсынған: ______________________________________________________
________________________________________________ мекенжайы бойынша
(облыс, аудан, елді мекен, шағын аудан, орам, көше, үйдің (корпустың) нөмірі)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(құрылыс объектінің атауы, құрылыстың түрі (жаңадан салу, кеңейту, жаңғырту,
техникалық қайта жарақтандыру, реконструкциялау, реставрациялау, күрделі жөндеу),
ғимараттың энергия тиімділігі класы, объектінің жауапкершілік деңгейі, техникалық және
технологиялық күрделігі)
объектінінің атқарушылық техникалық құжаттамасының жиынтығын, оның ішінде
атқарушылық техникалық құжаттамасын электрондық модуль арқылы "___" _______
тексеріп, дайындығына тексеру жүргізе отырып және танысқан күні мыналарды:

Об утверждении формы акта приемки строительного объекта в эксплуатацию
Приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 9 июня 2026 года № 291. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 июня 2026 года № 38940
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.07.2026
В соответствии с подпунктом 73) статьи 24 Строительного Кодекса Республики Казахстан, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемую форму акта приемки строительного объекта в эксплуатацию.
2. Признать утратившим силу некоторых приказов, согласно приложению к настоящему приказу.
3. Комитету по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан после его официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра промышленности и строительства Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие с 1 июля 2026 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр промышленности
и строительства
Республики Казахстан
Е. Нагаспаев
Утвержден
приказом
Министра промышленности
и строительства
Республики Казахстан
от 9 июня 2026 года № 291
форма
УТВЕРЖДАЮ
Заказчик ___________________
___________________________
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии), подпись
руководителя, дата)
Место печати (при наличии)
Акт приемки строительного объекта в эксплуатацию
"____" _________ 20__ года
Заказчик ____________________________________________________________
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) ИИН, телефон – для физических лиц,
наименование организации – для юридических лиц, БИН, телефон, почтовый индекс,
область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания
(стационарного помещения))
на основании:
Декларации о соответствии (прилагается) ________________________________
____________________________________________________________________,
(дата подписания декларации, наименование подрядной (генподрядной) организации,
фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя, юридический адрес, БИН,
телефон)
Заключения о качестве строительно-монтажных работ (прилагается) _________
____________________________________________________________________,
(дата подписания заключения, наименование организации, фамилия, имя, отчество
(при его наличии) экспертов технического надзора, № и дата получения сертификата,
БИН, телефон)
Заключения о соответствии выполненных работ проекту (прилагается) _______
____________________________________________________________________,
(дата подписания заключения, наименование организации, фамилия, имя, отчество
(при его наличии) экспертов авторское сопровождение, № и дата получения
сертификата, БИН, телефон)
Заключения о соответствии объекта требованиям пожарной безопасности
(прилагается) (при наличии) ____________________________________________,
(документ, выдаваемый территориальным органом уполномоченного органа в сфере
гражданской защиты, о соответствии построенного объекта с массовым пребыванием
людей и зданий высотой более двадцати восьми метров требованиям пожарной
безопасности перед приемкой их в эксплуатацию)
произведя осмотр готовности предъявленного подрядчиком (генеральным
подрядчиком) к приемке строительного объекта в эксплуатацию:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(наименование строительного объекта, вид строительства (новое, расширение,
модернизация, техническое перевооружение, реконструкция, реставрация
капитальный ремонт, уровень ответственности, техническая и технологическая
сложность объекта по адресу
____________________________________________________________________
(область, район, населенный пункт, микрорайон, квартал, улица, номер дома (корпуса))
проверив комплектность исполнительной технической документации, в том числе
посредством электронного модуля исполнительной технической документации
"__"________20__ года, дата ознакомления подтверждает, что:

1. Құрылыс объектісінің құрылысы:
1) 20___жылғы "___"____________№_____________________________
жер учаскесіне құқықтар туындайтын, өзгертілетін немесе тоқтатылатын заңдық фактілердің
(заңдық құрамдарының) басталғанын растайтын құжат, оның ішінде шарттар, соттардың
шешімдері, атқарушы органдардың құқықтық актілері, мұрагерлікке құқық туралы куәлік,
меншік құқығымен жер учаскесіне иеленген немесе уақытша өтеулі жер пайдалану (жалдау)
құқығын сатып алған мемлекеттік емес заңды тұлғаларды қайта ұйымдастыру кезіндегі
табыстау актісі немесе бөлу балансы жер учаскесіне құқық белгілейтін құжат немесе
қолданыстағы ғимараттардың үй-жайларын (жеке бөліктерін) реконструкциялау
(қайта жоспарлау, қайта жабдықтау) туралы
_________________________________________________________20___жылғы
"___" ___________ № ____________________________________ шешімі;
(шешім шығарған органның атауы)
2) құрылыс-монтаждау жұмыстарының басталғаны туралы хабарламаны
қабылдау туралы
___________________________________________________________________
______________________________________________________________талоны;
(хабарлама қабылдаған ұйымның атауы, талон берген күні және қабылдау №)
3) ____________________________________________________ бекітілген
(жобаның нөмірі және күні, жобаны бекіткен (қайта бекіткен) ұйымның атауы және
бекітілген күні)
___________________________________________________________________
(жобалаушы ұйымның атауы, жобаның нөмірі жоба (жобалау-сметалық құжаттамасы)
негізінде жүзеге асырылған.
2. Құрылыс-монтаждау жұмыстары мынадай мерзімде жүзеге асырылған:
жұмыстардың басталуы 20___ жылғы "____" ___________;
жұмыстардың аяқталуы 20___ жылғы "____" ___________;
құрылыстың ұзақтығы, ай:
құрылысты ұйымдастыру нормасы бойынша немесе жобасы бойынша _____ ай;
нақты ___________________________________________________________ ай;
3. Құрылыс объектісінің (кешеннің) мынадай негізгі техникалық-экономикалық
көрсеткіштері бар (қуаттылық, өнімділік, өндірістік алаң, ұзындық, сыйымдылық, көлем,
өткізу қабілеттілігі, тасымалдау қабілеттілігі, жұмыс орындарының саны және сол сияқты)
барлық объектілер (тұрғын үйлерден басқа) бойынша (нысаналы өнтұрғын немесе
көрсетілетін қызметтердің негізгі түрлеріне сәйкес өлшем бірліктерімен толтырылады):
Қуаттылық, өнімділік және т.б.
Өлшем бірлігі
Жоба бойынша
Нақты
жалпы (бұрын қабылданған-дарды ескере отырып)
оның ішінде іске қосу кешені немесе кезегі
жалпы (бұрын қабылданған-дарды ескере отырып)
оның ішінде іске қосу кешені немесе кезегі
Бастапқы кезеңде жобалық қуаттылықтарды игеру нормаларына сәйкес
жобада көзделген көлемде өнім шығару (қызметтер көрсету)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(көлемін көрсете отырып, өнімдерді шығарудың нақты басталуы)
Тұрғын үйдің мынадай көрсеткіштері бар:
Көрсеткіштер
Өлшем бірлігі
Жоба бойынша
Нақты
Жалпы алаңы
шаршы метр (бұдан әрі – м2)
Қабаттар саны
қабат
Құрылыстың жалпы көлемі
текше метр (бұдан әрі – м3)
Оның ішінде жерасты бөлігі
м3
Жапсарлас салынған, жапсарлас-жанастыра салынған және жанастыра салынған үй-жайлар алаңы
м2
Көрсеткіштер
Жоба бойынша
Нақты
пәтерсаны
пәтер алаңы, м2
пәтер саны
пәтер алаңы, м2
жалпы
тұрғын
жалпы
тұрғын
Барлық пәтер, оның ішінде: бір бөлмелі
екі бөлмелі
үш бөлмелі
төрт бөлмелі және одан көп

1. Строительство строительного объекта осуществлено на основании:
1) правоустанавливающего документа на земельный участок
от "___" _______________20_____года
№ _________________________________________________________________;
(документ, подтверждающий наступление юридических фактов (юридических
составов), на основании которых возникают, изменяются или прекращаются права
на земельный участок, в том числе договоры, решения судов, правовые акты
исполнительных органов, свидетельство о праве на наследство, передаточный акт
или разделительный баланс при реорганизации негосударственных юридических лиц,
владеющих земельным участком на праве собственности или выкупивших право
временного возмездного землепользования (аренды))
либо решения о реконструкции (перепланировке, переоборудовании) помещений
(отдельных частей) существующих зданий от "___"_______20___год
№ _________________________________________;
____________________________________________________________________
(наименование органа, вынесшего решение)
2) талона о приеме уведомления о начале строительно-монтажных работ
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(наименование органа, принявшего уведомление, дата и № принятия талона)
3) проекта (проектно-сметной документации) ____________________________
____________________________________________________________________
(наименование проектной организации, номер проекта утвержденного(й))
____________________________________________________________________
___________________________________________________________________;
(дата и номер проекта, наименование организации, утвердившей (переутвердившей)
проект и дата утверждения)
2. Строительно-монтажные работы осуществлены в сроки: начало работ
"___" __________ 20___ года; окончание работ "___" __________ 20___ года;
при продолжительности строительства, месяц: по норме или по проекту
организации строительства, месяц: _____________________________________;
фактически, месяц: __________________________________________________;
3. Строительный объект (комплекс) имеет следующие основные технико-
экономические показатели (мощность, производительность, производственная
площадь, протяженность, вместимость, объем, пропускная способность, провозная
способность, число рабочих мест и тому подобное, заполняется по всем объектам
(кроме жилых домов) в единицах измерения соответственно целевой продукции
или основным видам услуг):
Мощность, производительность и так далее
Единица измерения
По проекту
Фактически
общая (с учетом ранее принятых)
в том числе пускового комплекса или очереди
общая (с учетом ранее принятых)
в том числе пускового комплекса или очереди
Выпуск продукции (оказания услуг), предусмотренной проектом в объеме,
соответствующем нормам освоения проектных мощностей в начальный период
___________________________________________________________________;
факт начала выпуска продукции с указанием объема
Жилой дом имеет следующие показатели:
Показатели
Единица измерения
По проекту
Фактически
Общая площадь
метр в квадрате (далее – м2)
Число этажей
этаж
Общий строительный объем
метр в кубе (далее – м3)
В том числе подземной части
м3
Площадь встроенных, встроенно - пристроенных и пристроенных помещений
м2
Показатели
По проекту
Фактически
число квартир
площадь квартир, м2
число квартир
площадь квартир, м2
общая
жилая
общая
жилая
Всего квартир, в том числе: однокомнатных двухкомнатных трехкомнатных четырехкомнатных и более

4. Құрылыс объектісі бойынша технологиялық және сәулет-құрылыс шешімдері
мынадай деректермен сипатталады: __________________________
____________________________________________________________________;
негізгі материалдар мен конструкциялар, инженерлік және технологиялық жабдықтар
бойынша оны орналастыру ерекшеліктері бойынша қысқаша техникалық сипаттамалар
5. Құрылыс объектісінде жобада көзделген, жеке сынақтан және кешенді байқаудан
кейін оны қабылдау туралы актілерге сәйкес мөлшерде жабдық орнатылған;
6. Сыртқы инженерлік коммуникациялар (суық су және ыстық сумен жабдықтау,
кәріз, жылумен жабдықтау, газбен жабдықтау, электрмен жабдықтау және байланыс)
объектінің (ғимараттардың, құрылыстардың, үй-жайлардың) қалыпты пайдаланылуын
қамтамасыз етеді және оларды қалалық пайдалану ұйымдары қабылдаған;
7. Бекітілген жоба (жобалау-сметалық құжаттама) бойынша сметалық құны: барлығы
_______ мың теңге, оның ішінде құрылыс-монтаждау жұмыстары ________ мың теңге,
жабдықтар, мүкәммалдар мен құрал-саймандар ________ мың теңге;
8. Пайдалануға қабылданатын негізгі қорлардың сметалық құны ______ мың теңге,
оның ішінде:
құрылыс-монтаждау жұмыстары ______ мың теңге; жабдықтар, мүкәммалдар мен
құрал-саймандар ____ мың теңге;
9. Жергілікті қамту үлесі жобалау-сметалық құжаттамада________ % көзделеді және
іс жүзінде _______% қолданылды (мемлекеттік инвестициялар және квазимемлекеттік
сектор қаражаты есебінен қаржыландырылатын объектілерде);
10. Ғимараттың энергия тиімділігі класы _________;
11. Құрылыс объектісі бекітілген жобаға (жобалау-сметалық құжаттамаға)
және сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы мемлекеттік
нормативтік құжаттардың талаптарына сәйкес салынған.
________________________________________________________________
Құрылыс объектісінің (кешеннің) атауы ______________________________
құрылыс объектісін пайдалануға қабылдап алуды ШЕШТІ.
Тапсырыс беруші ______________________________________________
(басшының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, күні)
Мөрдің орны (болған жағдайда)
Техникалық қадағалау:
1) сертификатталған сарапшы(-лар) ________________________________
___________________________________________________________________.
(сарапшының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), сертификат
мамандығы, қолы, күні)
Мөрдің орны (болған жағдайда)
2) аккредиттелген ұйым:
___________________________________________________________________,
(өз құрамында сертификатталған сарапшысы(-лары) бар ұйымның атауы,
басшының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, күні)
Мөрдің орны (болған жағдайда)
___________________________________________________________________.
(сарапшының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), сертификат
мамандығы, қолы, күні)
Мөрдің орны (болған жағдайда)
Авторлық сүйемелдеу:

4. Технологические и архитектурно-строительные решения по строительному объекту
характеризуются следующими данными: ________________________________
____________________________________________________________________;
(краткие технические характеристики по особенностям его размещения, по основным
материалам и конструкциям, инженерному и технологическому оборудованию)
5. На строительном объекте установлено предусмотренное проектом оборудование
в количестве согласно актам о его приемке после индивидуального испытания
и комплексного опробования;
6. Наружные инженерные коммуникации (холодное и горячее водоснабжение,
канализация, теплоснабжение, газоснабжение, электроснабжение и связь)
обеспечивают нормальную эксплуатацию объекта (здания, сооружения, помещения)
и приняты городскими эксплуатационными организациями;
7. Сметная стоимость по утвержденному проекту (проектной-сметной документации):
всего _______тысяч тенге, в том числе строительно-монтажных работ______ тысяч
тенге, оборудования, инструмента и инвентаря ___________тысяч тенге;
8. Сметная стоимость основных фондов, принимаемых в эксплуатацию _____тысяч
тенге, в том числе: стоимость строительно-монтажных работ_______ тысяч тенге;
стоимость оборудования, инструмента и инвентаря _______ тысяч тенге;
9. Доля местного содержания предусмотрена в проектно-сметной документации
_______% и фактически применено _______% (на объектах, финансируемых за счет
государственных инвестиций и средств квазигосударственного сектора);
10. Класс энергоэффективности здания ________;
11. Строительный объект построен в соответствии с утвержденным проектом
(проектно-сметной документацией) и требованиями государственных нормативных
документов в области архитектуры, градостроительства и строительства.
РЕШИЛ: ____________________________________________________________
(наименование строительного объекта (комплекса))
______________________________________________ принять в эксплуатацию.
Заказчик ____________________________________________________________.
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись руководителя, дата)
Место печати (при наличии)
Технический надзор:
1) сертифицированный (-ые) эксперт (-ы) ________________________________.
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) эксперта, специализация сертификата,
подпись, дата)
Место печати (при наличии)
2) аккредитованная организация ________________________________________,
(наименование организации)
имеющей в своем составе сертифицированного (-ых) эксперта (-ов), фамилия, имя,
отчество (при его наличии) руководителя, подпись, дата)
Место печати (при наличии)
_____________________________________________________________________.
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) эксперта, специализация сертификата,
подпись, дата)
Место печати (при наличии)
Авторское сопровождение:

1) металл
дана
2) ағаш тіреуі бар ағаш
дана
3) темірбетон тіреуі бар ағаш
дана
4) темірбетон
дана
5) сымарқанды аспалар
дана
7
Сымдар:
1) мыс
км
2) алюминий
км
3) құрыш алюминий
км
8
Шырақтар үшін кронштейндер:
1) темірбетон
дана
2) металл
дана
9
Көше жарығы арматурасы:
1) қызудыру шамы бар шырағданы
дана
2) сынап шамды шырағданы
дана
3) люминесцентті шамдары бар шырағданы
дана
10
Кабельдер:
1) ...кернеулі маркілер...
км
2) ...кернеулі маркілер...
км
11
Біріктіретін жалғастырғыштар
дана
12
Соңғы жалғастырғыштар
дана
13
Жерге қосу схемасы
дана
14
Найзағайдан қорғау құрылғысы
дана
15
Кабель желілерінің жол жабыны:
1) асфальтбетон
м 2
2) жұмыртас
м 2
3) жаяужолдар
м 2
Тапсырыс беруші ______________________________________________
(басшының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, күні)
Мөрдің орны (болған жағдайда)
Авторлық сүйемелдеу____________________________________________
(сарапшының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, күні)
Мөрдің орны (болған жағдайда)
Құрылыс объектісін пайдалануға
қабылдап алу актісіне
4-қосымша
нысан
Құрылыс объектісінің техникалық сипаттамасы (темір жол желілері)
Р/с
Құрастырмалы элементтердің атауы
Өлшем бірлігі
Саны, ұзақтығы
Ескертпе
1
2
3
4
5
1
Т/ж жолдары (жалпы ұзақтығы):
1) қабылдау-жөнелту
км
2) сұрыптау
км
3) тартпа
км
4) жүк арту-жүк түсіру
км
5) жүріс
км
6) арнайы кіреберістік жолдар
км
2
Шпалдар:
1) ағаш
дана
2) темірбетон
дана
3
Бұрмалық бағыттамалар:
1) рельстің типі
2) рельсастылық негіз
3) білеулер
дана
4) шпалдар
дана
5) балласт түрі
6) қалыңдығы
сантиметр (бұдан әрі – см)
4
Рельс типі:
1) Р 38
км
2) Р 43
км
3) Р 50
км
4) Р 65
км
5) Р 75
км
5
Балласт түрі (қабаттың қалыңдығы):
1) қиыршықтас
см
2) малтатас
см
3) асбест
см
4) ұлу тасты
см
5) құмды
см
6
Айдап кетуге қарсы:
1) серіппелі
дана
2) өздігінен сыналанатын
дана
7
Жолдарды мамандандыру:
1) №____бағыттан №____бағытқа дейін
2) №____бағыттан №____бағытқа дейін
8
Пикетажды бағаналар
дана
9
Қашық бағаналары
дана
10
Дамбылды белгілер
дана
11
Кабель желілері СЦБ
км
12
Байланыс желілері
км
Тапсырыс беруші ________________________________________________
(басшының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, күні)
Мөрдің орны (болған жағдайда)
Авторлық сүйемелдеу ____________________________________________
(сарапшының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, күні)
Мөрдің орны (болған жағдайда)
Құрылыс объектісін пайдалануға
қабылдап алу актісіне
5-қосымша
нысан
Құрылыс объектісінің техникалық сипаттамасы (теміржол платформалары)
Р/с
Құрастырмалы элементтердің атауы
Өлшем бірлігі
Саны
Құрастырмалы элементтердің сипаттамасы
Ескертпе
1
2
3
4
5
6
1
Негіздеме
2
Жабыны
3
Платформаның ұзындығы
метр (бұдан әрі – м)
4
Платформаның ені
м
5
Платформаның биіктігі
м
6
Рельстің басынан бастап платформаның биіктігі
м
7
Баспалдақ маршы
8
Сыртқы әрлеу
9
Ішкі әрлеу
10
Инженерлік коммуникациялар:
1) су құбыры

1) металлические
штук (далее – шт)
2) деревянные с деревянными приставками
шт
3) деревянные с железобетонными приставками
шт
4) железобетонные
шт
5) тросовые подвесы
шт
7
Провода:
1) медные
км
2) алюминиевые
км
3) сталеалюминиевые
км
8
Кронштейны для светильников:
1) железобетонные
шт
2) металлические
шт
9
Арматура уличного освещения:
1) светильники с лампами накаливания
шт
2) светильники с ртутными лампами
шт
3) светильники с люминесцетными лампами
шт
10
Кабели:
1) марки... напряжением...
км
2) марки... напряжением...
км
11
Муфты соединительные...
шт
12
Муфты концевые
шт
13
Контуры заземления
шт
14
Устройства грозозащиты
шт
15
Дорожные покрытия кабельных сетей:
1) асфальтобетонные
м2
2) булыжные
м2
3) тротуары
м2
Заказчик
_______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись руководителя, дата)
Место печати (при наличии)
Авторское сопровождение _______________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись эксперта, дата)
Место печати (при наличии)
Приложение 4
к акту приемки строительного
объекта в эксплуатацию
форма
Технические характеристики строительного объекта (железнодорожные пути)
№ п.п.
Наименование конструктивных элементов
Единицы измерения
Количество, протяженность
Примечание
1
2
3
4
5
1
Ж/д пути (общая протяженность):
1) приемочно-отправочные
км
2) сортировочные
км
3) вытяжные
км
4) погрузочно-разгрузочные
км
5) ходовые
км
6) специальные подъездные
км
2
Шпалы:
1) деревянные
шт
2) железобетонные
шт
3
Переводные стрелки:
1) тип рельса
2) подрельсовое основание
3) брусья
шт
4) шпалы
шт
5) род балласта
6) толщина
сантиметр (далее – см)
4
Тип рельса:
1) Р 38
км
2) Р 43
км
3) Р 50
км
4) Р 65
км
Р 75
км
5
Род балласта (толщина слоя):
1) щебеночный
см
2) гравийный
см
3) асбестовый
см
4) ракушечный
см
5) песчаный
см
6
Противоугоны:
1) пружинные
шт
2) самозаклинивающие
шт
7
Специализация путей:
от стрелки № ______до стрелки № ______
2) от стрелки № ______ до стрелки № ______
8
Пикетажные столбики
шт
9
Километровые столбики
шт
10
Сигнальные знаки
шт
11
Кабельные линии СЦБ
км
12
Линии связи
км
Заказчик
______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись руководителя, дата)
Место печати (при наличии)
Авторское сопровождение _______________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись эксперта, дата)
Место печати (при наличии)
Приложение 5
к акту приемки строительного
объекта в эксплуатацию
форма
Технические характеристики строительного объекта (железнодорожные платформы)
№ п.п.
Наименование конструктивных элементов
Единицы измерения
Количество
Описание конструктивных элементов
Примечание
1
2
3
4
5
6
1
Основание
2
Покрытие
3
Длина платформы
метр (далее – м)
4
Ширина платформы
м
5
Высота платформы
м
6
Высота платформы от головки рельса
м
7
Лестничные марши
8
Наружная отделка
9
Внутренняя отделка
10
Инженерные коммуникации:
1) водопровод

2) кәріз
3) электрмен жарықтандыру
4) желдету
5) ыстық сумен жабдықтау
6) әлсіз тоқты құрылғылар
Тапсырыс беруші ______________________________________________
(басшының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, күні)
Мөрдің орны (болған жағдайда)
Авторлық сүйемелдеу ___________________________________________
(сарапшының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, күні)
Мөрдің орны (болған жағдайда)
Объектіні пайдалануға
қабылдау актісіне
6-қосымша
нысан
Құрылыс объектісінің техникалық сипаттамасы (көпірлер)
Р/с
Құрастырмалы элементтердің атауы
Өлшем бірлігі
Саны
Құрастырмалы элементтердің сипаттамасы
Ескертпе
1
2
3
4
5
6
1
Тірек өсі арасындағы жеке аралықтардың ұзындығы
м
2
Таяныштар арасындағы ені
м
3
Жаяужолдардың ені
м
4
Көпірдің биіктігі
м
5
Аралық құрылыс биіктігі
м
6
Аралық құрылыс ұзындығы
м
7
Аралық құрылыс ені
м
8
Аралық құрылыс қимасы
9
Ферма өстерінің арасындағы қашықтық
м
10
Электрмен жарықтандыру
Тапсырыс беруші ________________________________________________
(басшының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, күні)
Мөрдің орны (болған жағдайда)
Авторлық сүйемелдеу ___________________________________________
(сарапшының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, күні)
Мөрдің орны (болған жағдайда)
Құрылыс объектісін пайдалануға
қабылдап алу актісіне
7-қосымша
нысан
Құрылыс объектісінің техникалық сипаттамасы (тоннельдер)
Р/с
Құрастырмалы элементтердің атауы
Өлшем бірлігі
Саны
Құрастырмалы элементтердің сипаттамасы
Ескертпе
1
2
3
4
5
6
1
Ұзындығы
м
2
Жүргіші бөліктің ені
м
3
Жаяужолдың ені
м
4
Таяныштар арасындағы ені
м
5
Сыртқы арқалықтар өстерінің арасындағы ені
м
6
Аралықтарының саны
дана
7
Аралықтардың ұзындығы
м
8
Жүргінші бөліктің бетінен жабынның жоғарғысына дейінгі биіктігі
м
9
Электрмен жарықтандыру
Тапсырыс беруші ________________________________________________
(басшының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, күні)
Мөрдің орны (болған жағдайда)
Авторлық сүйемелдеу ____________________________________________
(сарапшының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, күні)
Мөрдің орны (болған жағдайда)
Құрылыс объектісін пайдалануға
қабылдап алу актісіне
8-қосымша
нысан
Құрылыс объектісінің техникалық сипаттамасы (жол құбырлары)
Р/с
Құрастырмалы элементтердің атауы
Өлшем бірлігі
Саны
Құрастырмалы элементтердің сипаттамасы
Ескертпе
1
2
3
4
5
6
1
Жол құбырының ұзақтығы
м
2
Төсем тереңдігі
м
3
Ені
м
4
Биіктігі
м
5
Құбырдың диаметрі
м
6
Құбырдың материалы
7
Труба басының өлшемі, материалы
м
8
Науаның материалы
9
Науаның ұзындығы
м
10
Үйінді биіктігі
м
11
Жүргіші бөліктің деңгейінен құбырдың сыртқы қабырғасының деңгейіне дейінгі арақашықтық
м
12
Құбырлардың саны
дана
Тапсырыс беруші ________________________________________________
(басшының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, күні)
Мөрдің орны (болған жағдайда)
Авторлық сүйемелдеу ___________________________________________
(сарапшының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, күні)
Мөрдің орны (болған жағдайда)
Құрылыс объектісін пайдалануға
қабылдап алу актісіне
9-қосымша
нысан
Құрылыс объектісінің техникалық сипаттамасы (қалалық электр көліктері)
Р/с
Атауы
Өлшем бірлігі
Саны
1
2
3
4
1
Тіреулер
дана
1) темірбетон
дана

2) канализация
3) электроосвещение
4) вентиляция
5) горячее водоснабжение
6) слаботочные устройства
Заказчик
______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись руководителя, дата)
Место печати (при наличии)
Авторское сопровождение _______________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись эксперта, дата)
Место печати (при наличии)
Приложение 6
к акту приемки строительного
объекта в эксплуатацию
форма
Технические характеристики строительного объекта (мосты)
№ п.п.
Наименование конструктивных элементов
Единицы измерения
Количество
Описание конструктивных элементов
Примечание
1
2
3
4
5
6
1
Длина отдельных пролетов между осями опор
м
2
Ширина между перилами
м
3
Ширина тротуаров
м
4
Высота моста
м
5
Высота пролетного строения
м
6
Длина пролетного строения
м
7
Ширина пролетного строения
м
8
Сечение пролетного строения
9
Расстояние между осями ферм
м
10
Электроосвещение
Заказчик
______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись руководителя, дата)
Место печати (при наличии)
Авторское сопровождение _______________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись эксперта, дата)
Место печати (при наличии)
Приложение 7
к акту приемки строительного
объекта в эксплуатацию
форма
Технические характеристики строительного объекта (тоннели)
№ п.п.
Наименование конструктивных элементов
Единицы измерения
Количество
Описание конструктивных элементов
Примечание
1
2
3
4
5
6
1
Длина
м
2
Ширина проезжей части
м
3
Ширина тротуаров
м
4
Ширина между перилами
м
5
Ширина между осями наружных балок
м
6
Количество пролетов
шт
7
Длина пролетов
м
8
Высота от поверхности проезжей части до верха перекрытия
м
9
Электроосвещение
Заказчик
______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись руководителя, дата)
Место печати (при наличии)
Авторское сопровождение ______________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись эксперта, дата)
Место печати (при наличии)
Приложение 8
к акту приемки строительного
объекта в эксплуатацию
форма
Технические характеристики строительного объекта (путепроводы)
№ п.п.
Наименование конструктивных элементов
Единицы измерения
Количество
Описание конструктивных элементов
Примечание
1
2
3
4
5
6
1
Протяженность путепровода
м
2
Глубина заложения
м
3
Ширина
м
4
Высота
м
5
Диаметр трубы
м
6
Материал трубы
7
Размеры оголовка трубы, материал
м
8
Материал лотка
9
Длина лотка
м
10
Высота насыпи
м
11
Расстояние от уровня проезжей части до уровня внешней стенки трубы
м
12
Количество труб
шт
Заказчик
_______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись руководителя, дата)
Место печати (при наличии)
Авторское сопровождение ________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись эксперта, дата)
Место печати (при наличии)
Приложение 9
к акту приемки строительного
объекта в эксплуатацию
форма
Технические характеристики строительного объекта (городской электротранспорт)
№ п.п.
Наименование
Единицы измерения
Количество
1
2
3
4
1
Опоры
шт
1) железобетонная
шт

2) металл тор
дана
3) -//- құбырлы (тұтас)
дана
4) -//- құбырлы (телескопты)
дана
2
Ілме жүйесі:
1) қатты (қарапайым)
м
2) эластик көлденең-шынжырлы
м
3) тік-шынжырлы
м
4) полигонды
м
5)
6)
7)
3
Қатты ілмелер
жиынтық
4
Сырғанақ ілмелер
жиынтық
5
Қабырғалық ілгектер
дана
6
Қосарлы ілгектер
дана
7
Жылжымалы сымарқандар жүйесі:
1) құрыш сымарқан d=
м
2) - // - d =
м
3) - // - d =
м
4) - // - d =
м
5) - // - d =
м
8
Байланыс желісі:
1) мыс сым
м
2) қола
м
3) биметалл
м
9
Троллейбустың бағыттамасы

2) металлические решетчатые
шт
3) - // - трубчатые (цельные)
шт
4) - // - трубчатые (телескопические)
шт
2
Система подвески:
1) жесткая (простая)
м
2) эластичная поперечно-цепная
м
3) продольно-цепная
м
4) полигонная
м
5)
6)
7)
3
Жесткие подвесы
комплект
4
Скользящие подвесы
комплект
5
Стенные крюки
шт
6
Сдвоенные крюки
шт
7
Система несущих тросов:
1) стальные тросы d =
м
2) - // - d =
м
3) - // - d =
м
4) - // - d =
м
5) - // - d =
м
8
Контактная сеть:
1) медные провода
м
2) бронзовые
м
3) биметаллические
м
9
Стрелки троллейбуса

1) болат құбырынан
м
2) шойын құбырынан
м
3) асбестоцемент құбырынан
м
4) темірбетон құбырынан
м
5)
м
2
Таратқыш желі (жалпы ұзындығы)
м
1) болат құбырынан
м
2) шойын құбырынан
м
3) асбестоцемент құбырынан
м
4) полиэтилен құбырынан
м
5)
м
3
Өзге құрылғылар
Байқау құдығы
дана
Ысырма d-
дана
" d-
дана
" d-
дана
Бұрандалар d-
дана
" d-
дана
" d-
дана
Кран d-
дана
" d-
дана
" d-
дана
Гидрант
дана
Су құбыры шүмегі
дана
Су тарататын баған
Болат футляр
Ішетін су бүргіш
дана
Кәріз
1
Коллекторлар (жалпы ұзындығы)
м
1) керамика құбырларынан
м
2) болат құбырларынан
м
3) бетон құбырларынан
м
4) асбестоцемент құбырларынан
м
5) темірбетон құбырынан
м
6)
м
7)
м
2
Кәріз желісі (жалпы ұзындығы)
м
1) керамика құбырларынан
м
2) болат құбырларынан
м
3) бетон құбырларынан
м
4) асбестоцемент құбырларынан
м
5) темірбетон құбырларынан
м
6)
м
3
Өзге құрылғылар
Байқау құдығы
дана
Жеңсырық
дана
Құдықтың көлденең кескіні Масштабы ______
Құдықтың тік кескіні Масштабы______
Ерекшелігі
Р/с
Атауы
Маркасы
Материалы
Диаметрі (өлшемі), мм
Саны
Ескерту
Құдықты тұрақты бағдар-нүктесіне бекіту схемасы
Тапсырыс беруші _______________________________________________
(басшының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, күні)
Мөрдің орны (болған жағдайда)
Авторлық сүйемелдеу___________________________________________
(сарапшының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, күні)
Мөрдің орны (болған жағдайда)
Құрылыс объектісін пайдалануға
қабылдап алу актісіне
14-қосымша
нысан
Құрылыс объектісінің техникалық сипаттамасы (жылу трассасы)
Р/с
Атауы
Өлшем бірліктері
Саны, ұзақтығы
Ескертпе
1
Жылу трассасының ұзындығы
м
Ауа төсемінің ұзындығы:
м
1) эстакадаларда
м
2) тіреуіштерде
м
Тіреуіштер саны
дана
Жерасты төсемінің ұзындығы:
м
1) өткізу арналарында
м
2) жартылай өткізу арналарында
м
3) арнасыз өткізу
м
2
Құдықтар саны (камер)
дана
3
Компенсаторлар саны
дана
4
Кіріктірулер саны
дана
5
Ысырмалар саны
дана
Құдықтың көлденең кескіні Масштабы ______
Құдықтың тік кескіні Масштабы______
Ерекшелігі
Р/с
Атауы
Маркасы
Материалы
Диаметрі (өлшемі), мм
Саны
Ескерту
Құдықты (камераны) тұрақты бағдар-нүктесіне бекіту схемасы
Тапсырыс беруші ________________________________________________
(басшының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, күні)
Мөрдің орны (болған жағдайда)
Авторлық сүйемелдеу __________________________________________
(сарапшының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, күні)
Мөрдің орны (болған жағдайда)
Құрылыс объектісін пайдалануға қабылдап алу актісіне
15-қосымша
нысан
Құрылыс объектісінің техникалық сипаттамасы (газ құбыры, мұнай құбыры)
Р/с
Атауы
Өлшем бірлігі
Саны, ұзақтығы
Ескертпе
1
Құбырдың ұзындығы
м
Ауа төсемінің ұзындығы:
м

1) из стальных труб
м
2) из чугунных труб
м
3) из асбестоцементных труб
м
4) из железобетонных труб
м
5)
м
2
Распределительная сеть (общая протяженность)
м
1) из стальных труб
м
2) из чугунных труб
м
3) из асбестоцементных труб
м
4) из полиэтиленовых труб
м
5)
м
3
Прочие устройства
Смотровой колодец
шт
Задвижка d-
шт
" d-
шт
" d-
шт
Вентили d-
шт
" d-
шт
" d-
шт
Кран d-
шт
" d-
шт
" d-
шт
Гидрант
шт
Водопроводный ввод
шт
Водоразборная колонка
шт
Стальной футляр
шт
Питьевой фонтанчик
шт
Канализация
1
Коллекторы (общая протяженность)
м
1) из керамических труб
м
2) из чугунных труб
м
3) из бетонных труб
м
4) из асбестоцементных труб
м
5) из железобетонных труб
м
6)
м
7)
м
2
Канализационная сеть (общая протяженность)
м
1) из керамических труб
м
2) из чугунных труб
м
3) из бетонных труб
м
4) из асбестоцементных труб
м
5) из железобетонных труб
м
6)
м
3
Прочие устройства
Смотровой колодец
шт
Выпуск
шт
Горизонтальный разрез колодца
Вертикальный разрез колодца
Масштаб ______
Масштаб ______
Спецификация
№ п/п
Наименование
Марка
Материал
Диаметр (мм) (размеры)
Количество
Примечание
Схема привязки колодца к постоянным точкам-ориентирам
Заказчик
______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись руководителя, дата)
Место печати (при наличии)
Авторское сопровождение _______________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись эксперта, дата)
Место печати (при наличии)
Приложение 14
к акту приемки строительного
объекта в эксплуатацию
форма
Технические характеристики строительного объекта (тепловая трасса)
№ п/п
Наименование
Единицы измерения
Количество, протяженность
Примечание
1
Протяженность тепловой трассы
м
Протяженность воздушной прокладки:
м
1) на эстакадах
м
2) на опорах
м
Количество опор
шт
Протяженность подземной прокладки:
м
1) в проходных каналах
м
2) в полупроходных каналах
м
3) бесканальная прокладка
м
2
Количество колодцев (камер)
шт
3
Количество компенсаторов
шт
4
Количество вводов
шт
5
Количество задвижек
шт
Горизонтальный разрез колодца (камеры)
Вертикальный разрез колодца (камеры)
Масштаб ______
Масштаб ______
Спецификация
№ п/п
Наименование
Марка
Материал
Диаметр (мм) (размеры)
Количество
Примечание
Схема привязки колодца (камеры) к постоянным точкам-ориентирам
Заказчик
______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись руководителя, дата)
Место печати (при наличии)
Авторское сопровождение _______________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись эксперта, дата)
Место печати (при наличии)
Приложение 15
к акту приемки строительного
объекта в эксплуатацию
форма
Технические характеристики строительного объекта (газопровод, нефтепровод)
№ п/п
Наименование
Единицы измерения
Количество, протяженность
Примечание
1
Протяженность трубопровода
м
Протяженность воздушной прокладки:
м

1) эстакадаларда
м
2) тіреуіштерде
м
3) тіреуішсіз төсем
м
Тіректер саны
дана
Жер асты төсемінің ұзындығы:
м
1) өткізу арналарында
м
2) жартылай өткізу арналарында
м
3) арнасыз өткізу
м
2
Құдықтар (камералар) саны
дана
3
Компенсаторлар саны
дана
4
Кіріктірулер саны
дана
5
Ысырмалар саны d =
дана
d =
дана
6
Бұрандалар (клапан) d =
дана
d =
дана
7
Өткізу краны d =
дана
d =
дана
8
Сифондар (гидроқақпақтар)
дана
9
Жалғастырғыш тетіктер
дана
10
Бұрылмалы бекітпелер
дана
11
Қысымды реттегіштер
дана
12
Ұңғымалар
дана
13
Тербелме станоктар (типі _____ , маркасы ____ )
дана
- // - (типі _____ , маркасы ____ )
дана
- // - (типі _____ , маркасы ____ )
дана
Ұңғыманың (құдықтың) көлденең кескіні Масштабы ______
Ұңғыманың (құдықтың) тік кескіні Масштабы______
Ерекшелігі
Р/с
Атауы
Маркасы
Материалы
Диаметрі (өлшемі), мм
Саны
Ескертпе
Ұңғыманы (құдықты) тұрақты бағдар-нүктесіне бекіту схемасы
Тапсырыс беруші ________________________________________________
(басшының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, күні)
Мөрдің орны (болған жағдайда)
Авторлық сүйемелдеу ___________________________________________
(сарапшының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, күні)
Мөрдің орны (болған жағдайда)
Құрылыс объектісін пайдалануға
қабылдап алу актісіне
16-қосымша
нысан
Құрылыс объектісінің техникалық сипаттамасы (байланыс желісі)
Р/с
Атауы
Өлшем бірлігі
Саны, ұзақтығы
1
2
3
4
1
Әуе байланыс желісі, оның ішінде:
км
1) маркасы
км
2) маркасы
км
3) маркасы
км
2
Кабельді байланыс желісі, оның ішінде:
км
1) маркасы
км
2) маркасы
км
3) маркасы
км
3
Тіректер, оның ішінде:
дана
1) метал
дана
2) ағаш
дана
3) анкер
дана
4) темірбетон
дана
5) сымарқанды ілмелер
дана
4
Желілі құдықтар, оның ішінде:
дана
1) ТКС 1
дана
2) ТКС 2
дана
3) ТКС 3
дана
4) ТКС 4
дана
5) ТКС 5
дана
5
Жалғау муфталары
дана
6
Коммуникациялық коллекторлар, оның ішінде:
1) керамикалық
км
2) бетон
км
3) асбестцементті
км
4) пластмасса
км
7
ҚКО (қызмет көрсетілмейтін күшейткіш орындар)
дана
8
Өзге де құрылғылар
Құдықтың көлденең кескіні Масштабы ______
Құдықтың тік кескіні Масштабы ______
Ерекшелігі
Р/с
Атауы
Маркасы
Материалы
Диаметрі (өлшемі) (мм)
Саны
Ескертпе
ҚКО көлденең кескіні Масштабы ______
ҚКО тік кескіні Масштабы ______
Ерекшелігі
Р/с
Атауы
Маркасы
Материалы
Диаметрі (өлшемі) (мм)
Саны
Ескерту
Байланыс кабель желілерінің құдықтары мен ҚКО-ы тұрақты бағдар-нүктесіне бекіту схемасы
Тапсырыс беруші ___________________________________________
(басшының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, күні)
Мөрдің орны (болған жағдайда)
Авторлық сүйемелдеу ___________________________________________
(сарапшының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, күні)
Мөрдің орны (болған жағдайда)
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және
құрылыс министрінің
2026 жылғы 9 маусымдағы
№ 291 бұйрығына
қосымша
Күші жойылған кейбір бұйрықтардың тізбесі

1) на эстакадах
м
2) на опорах
м
3) безопорная прокладка
м
Количество опор
шт
Протяженность подземной прокладки:
м
1) в проходных каналах
м
2) в полупроходных каналах
м
3) бесканальная прокладка
м
2
Количество колодцев (камер)
шт
3
Количество компенсаторов
шт
4
Количество вводов
шт
5
Количество задвижек d =
шт
d =
шт
6
Вентили (клапан) d =
шт
d =
шт
7
Кран проходной d =
шт
d =
шт
8
Сифоны (гидрозатворы)
шт
9
Переходники
шт
10
Затворы поворотные
шт
11
Регуляторы давления
шт
12
Скважины
шт
13
Станки - качалки (тип ______ , марка ____ )
шт
-//- (тип____, марка ____)
шт
-//- (тип____, марка ____)
шт
Горизонтальный разрез скважины (колодца)
Вертикальный разрез скважины (колодца)
Масштаб ______
Масштаб ______
Спецификация
№ п/п
Наименование
Марка
Материал
Диаметр (мм) (размеры)
Количество
Примечание
Схема привязки скважины (колодца) к постоянным точкам-ориентирам
Заказчик
______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись руководителя, дата)
Место печати (при наличии)
Авторское сопровождение _______________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись эксперта, дата)
Место печати (при наличии)
Приложение 16
к акту приемки строительного
объекта в эксплуатацию
форма
Технические характеристики строительного объекта (линии связи)
№ п/п
Наименование
Единицы измерения
Количество, протяженность
1
2
3
4
1
Воздушные линии связи, в том числе:
км
1) марка
км
2) марка
км
3) марка
км
2
Кабельные линии связи, в том числе:
км
1) марка
км
2) марка
км
3) марка
км
3
Опоры, в том числе:
шт
1) металлические
шт
2) деревянные
шт
3) анкерные
шт
4) железобетонные
шт
5) тросовые подвесы
шт
4
Колодцы сетевые, в том числе:
шт
1) ККС 1
шт
2) ККС 2
шт
3) ККС 3
шт
4) ККС 4
шт
5) ККС 5
шт
5
Муфты соединительные
шт
6
Коллекторы коммуникационные, в том числе:
1) керамические
км
2) бетонные
км
3) асбесто-цементные
км
4) пластмассовые
км
7
НУП (необслуживаемые усилительные пункты)
шт
8
Прочие устройства
Горизонтальный разрез колодца
Вертикальный разрез колодца
Масштаб ______
Масштаб ______
Спецификация
№ п/п
Наименование
Марка
Материал
Диаметр (мм) (размеры)
Количество
Примечание
Горизонтальный разрез НУП
Вертикальный разрез НУП
Масштаб ______
Масштаб ______
Спецификация
№ п/п
Наименование
Марка
Единицы измерения
Материал
Количество (размеры)
Примечание
Схема привязки колодцев кабельной линии связи и НУП к постоянным точкам-ориентирам
Заказчик
_______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись руководителя, дата)
Место печати (при наличии)
Авторское сопровождение ________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись эксперта, дата)
Место печати (при наличии)
Приложение к приказу
Министра промышленности
и строительства
Республики Казахстан
от 9 июня 2026 года № 291
Перечень утративших силу некоторых приказов

1. "Объектіні пайдалануға қабылдау актісінің нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 24 сәуірдегі № 234 бұйрығы (нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15141 болып тіркелген).
2. "Объектіні пайдалануға қабылдау актісінің нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 24 сәуірдегі № 234 және "Құрылыс-монтаждау жұмыстарының сапасы және орындалған жұмыстардың жобаға сәйкестігі туралы қорытындылардың, сәйкестік туралы декларацияның нысандарын бекіту туралы" 2017 жылғы 24 сәуірдегі № 235 бұйрықтарына өзгерiстер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 9 тамыздағы № 632 бұйрығының 1 - тармағы (нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19229 болып тіркелген).
3. "Құрылыс қызметі саласындағы кейбір бұйрықтарға өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2021 жылғы 8 ақпандағы № 53 бұйрығының Құрылыс қызметі саласындағы өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтардың тізбесінің 2 - тармағы (нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22203 болып тіркелген).

1. Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 апреля 2017 года № 234 "Об утверждении формы акта приемки объекта в эксплуатацию" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 15141).
2. Пункт 1 приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 9 августа 2019 года № 632 "О внесении изменений в приказы Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 апреля 2017 года № 234 "Об утверждении формы акта приемки объекта в эксплуатацию" и от 24 апреля 2017 года № 235 "Об утверждении форм заключений о качестве строительно-монтажных работ и соответствии выполненных работ проекту, декларации о соответствии" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 19229).
3. Пункт 2 Перечня некоторых приказов в сфере строительной деятельности, в которые вносятся изменения и дополнения приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 8 февраля 2021 года № 53 "О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы в сфере строительной деятельности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 22203).