"Марқакөл мемлекеттік табиғи қорығының корғау аймағында тұратын жергілікті халықтың мұқтажы үшін рұқсат етілетін әуесқойлық (спорттық) балық аулауды жүргізуге жолдама беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2021 жылғы 20 қазандағы № 413 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрінің 2026 жылғы 9 маусымдағы № 109 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 11 маусымда № 38938 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 12.07.2026 ж. бастап қолданысқа енгізіледі.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Марқакөл мемлекеттік табиғи қорығының қорғау аймағында тұратын жергілікті халықтың мұқтажы үшін рұқсат етілетін әуесқойлық (спорттық) балық аулауды жүргізуге жолдама беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2021 жылғы 20 қазандағы № 413 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 24835 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
бұйрықтың кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Марқакөл мемлекеттік табиғи қорығының күзет аймағында тұратын жергілікті халықтың мұқтажы үшін рұқсат етілетін әуесқойлық (спорттық) балық аулауды жүргізуге жолдама беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларында:
1 – тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Осы "Марқакөл мемлекеттік табиғи қорығының қорғау аймағында тұратын жергілікті халықтың мұқтажы үшін рұқсат етілетін әуесқойлық (спорттық) балық аулауды жүргізуге жолдама беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және Марқакөл мемлекеттік табиғи қорығының қорғау аймағында тұратын жергілікті халықтың мұқтажы үшін рұқсат етілетін әуесқойлық (спорттық) балық аулауды жүргізуге (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет) жолдама беру тәртібін айқындайды.";
3-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. Электрондық цифрлық қолтаңбамен (бұдан әрі - ЭЦҚ) қол қойылған Марқакөл мемлекеттік табиғи қорығының қорғау аймағында тұратын жергілікті халықтың мұқтажы үшін рұқсат етілетін әуесқойлық (спорттық) балық аулауды жүргізуге жолдама беруге арналған өтінім (бұдан әрі - өтінім) көрсетілетін қызметті берушіге осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша электрондық түрде "цифрлық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі - Портал) арқылы жіберіледі.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметке негізгі талаптар осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес "Марқакөл мемлекеттік табиғи қорығының қорғау аймағында тұратын жергілікті халықтың мұқтажы үшін рұқсат етілетін әуесқойлық (спорттық) балық аулауды жүргізуге жолдама беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінде баяндалған.
Жеке басты куәландыратын құжаттар туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы тиісті цифрлық жүйелерден алады.

О внесении изменений в приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 20 октября 2021 года № 413 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача путевки на проведение любительского (спортивного) рыболовства, разрешаемого для нужд местного населения, проживающего в охранной зоне Маркакольского государственного природного заповедника"
Приказ Министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 9 июня 2026 года № 109. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 июня 2026 года № 38938
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 12.07.2026
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 20 октября 2021 года № 413 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача путевки на проведение любительского (спортивного) рыболовства, разрешаемого для нужд местного населения, проживающего в охранной зоне Маркакольского государственного природного заповедника" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 24835) следующие изменения:
преамбулу приказа изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах оказания государственной услуги "Выдача путевки на проведение любительского (спортивного) рыболовства, разрешаемого для нужд местного населения, проживающего в охранной зоне Маркакольского государственного природного заповедника", утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача путевки на проведение любительского (спортивного) рыболовства, разрешаемого для нужд местного населения, проживающего в охранной зоне Маркакольского государственного природного заповедника" (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее - Закон) и определяют порядок выдачи путевки на проведение любительского (спортивного) рыболовства, разрешаемого для нужд местного населения, проживающего в охранной зоне Маркакольского государственного природного заповедника (далее - государственная услуга).";
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Заявка на выдачу путевки на проведение любительского (спортивного) рыболовства, разрешаемого для нужд местного населения, проживающего в охранной зоне Маркакольского государственного природного заповедника (далее - заявка), подписанная электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП), направляется посредством веб-портала "цифрового правительства" www.egov.kz (далее - Портал) в электронном виде по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам к услугодателю.
Основные требования к оказанию государственной услуги, изложены в перечне основных требований государственной услуги "Выдача путевки на проведение любительского (спортивного) рыболовства, разрешаемого для нужд местного населения, проживающего в охранной зоне Маркакольского государственного природного заповедника" согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, услугодатель получает из соответствующих цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".

Көрсетілетін қызметті алушы өтінім берген кезде "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабы 1-тармағына сәйкес, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде цифрлық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім береді.
Көрсетілетін қызметті алушы Портал арқылы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе жіберіледі.";
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. Заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес көрсетілетін қызметті беруші "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету сатысы туралы деректер енгізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің міндетін атқарушының 2013 жылғы 14 маусымдағы № 452 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8555 болып тіркелген) белгіленген тәртіппен мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне деректерді енгізуді қамтамасыз етеді.";
1-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жана редакцияда жазылсын;
2-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жана редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2026 жылғы 12 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Қазақстан Республикасының
Экология және табиғи ресурстар министрі
Е. Нысанбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Жасанды интеллект және
цифрлық даму министрлігі
Қазақстан Республикасының
Экология және табиғи
ресурстар министрі
2026 жылғы 9 маусымдағы
№ 109 бұйрығына
1-қосымша
"Марқакөл мемлекеттік табиғи
қорығы мекемесінің қорғау
аймағында тұратын жергілікті
халықтың мұқтажы үшін рұқсат
етілетін әуесқойлық (спорттық)
балық аулауды жүргізуге
жолдама беру" мемлекеттік
қызмет көрсету Қағидасына
1-қосымша
Нысан
____________________________
(көрсетілетін қызмет берушінің
толық атауы)
____________________________
(көрсетілетін қызмет алушының
толық атауы) мекенжайы
___________________________
(ауыл, көше, № үй, № пәтер
(егер бар болса), телефон)
қызмет алушының
деректемелері
Өтінім Марқакөл мемлекеттік табиғи қорығының қорғау аймағында тұратын жергілікті халықтың мұқтажы үшін рұқсат етілетін әуесқойлық (спорттық) балық аулауға жолдама беруді сұраймын
Өтінім бойынша деректер
Өтініш нөмірі
Құрылған күні
Адамның негізгі ақпараты
Жеке сәйкестендіру нөмірі
Тегі
Аты
Әкесінің аты (бар болса)
Жеке басты куәландыратын құжат туралы мәліметтер
Жеке басын куәландыратын құжаттың түрі
Номеры
Сериясы
Берілген күні
Аяқталу күні
Берген орган
Мекенжайы
Пошта индексі
Ел/Облыс/Аудан / Елді мекен
Көше атауы
Үй/ғимарат нөмірі
Үй индексі
Пәтер/кеңсе нөмірі
Телефон нөмірлері
Факс нөмірлері
Енгізілген деректерді тексеру
Елді мекен
Жоспарланған аулау
Балық түрі
Саны (қорытынды, килограммда)
Бағасы (тенге)
Балық аулау түрі
Транспорт түрі
Транспорт маркасы
Мемлекеттік нөмірлік белгі
Өтініш түрі коды
Қолданылу мерзімі дейін
Лицензиялық алымды төлеу
Мемлекеттік баж сомасы, айлық есептік көрсеткіші
Мемлекеттік баж сомасы, тенге
Төлем түрі
Төлем мәртебесі
Төленген сома
Құжат нөмірі
Құжаттың күні
Төлем Банкі
Салық органы
Бюджеттік сыныптама коды)
Төлем мақсатының коды
Жеке сәйкестендіру коды
Төлем тапсырмасының сканерленген көшірмесі
Цифрлық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін
____________________________________________________________________
Өтінім берілген күн "___" ______________ 20 ___ жыл.
___________________________________________________________________________
(Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болса), ЭЦҚ)
Қазақстан Республикасының
Экология және табиғи
ресурстар министрі
2026 жылғы 9 маусымдағы
№ 109 бұйрығына
2-қосымша
"Марқакөл мемлекеттік табиғи
қорығының қорғау аймағында
тұратын жергілікті халықтың
мұқтажы үшін рұқсат етілетін
әуесқойлық (спорттық) балық
аулауды жүргізуге жолдама
беру" мемлекеттік қызмет
көрсету қағидаларына
2-қосымша
"Марқакөл мемлекеттік табиғи қорығының қорғау аймағында жергілікті тұрғындардың мұқтажы үшін рұқсат етілетін әуесқойлық (спорттық) балық аулауға жолдама беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті "Марқакөл мемлекеттік табиғи қорығы" Республикалық мемлекеттік мекемесі
2
Мемлекеттік қызмет көрсету кіші түрінің атауы (бар болғанда)
Талап етілмейді
3
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету тәсілдері
"цифрлық үкіметтің" www. egov. kz, (бұдан әрі - Портал)
4
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
2 (екі) жұмыс күні
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
(Цифрлық (ішінара цифрландырылған)
6
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Марқакөл мемлекеттік табиғи қорығының күзет аймағында тұратын жергілікті халықтың мұқтажы үшін рұқсат етілген әуесқойлық (спорттық) балық аулауды жүргізуге арналған жолдамалар немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік көрсету қызмет нәтижесін ұсыну нысаны: цифрлық.
7
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсету қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Ақылы
8
Жұмыс кестесі

При подаче заявки услугополучатель согласно пункта 1 статьи 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите" дает согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено Законами Республики Казахстан.
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов через Портал услугополучателю в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса для оказания государственной услуги.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. В соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона услугодатель обеспечивает внесение данных в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги в порядке, установленном приказом исполняющего обязанности Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 14 июня 2013 года № 452 "Об утверждении Правил внесения данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8555).";
Приложение 1 изложить в новой редакции, согласно приложению 1 к настоящему приказу.
Приложение 2 изложить в новой редакции, согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Комитету лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 12 июля 2026 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр экологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
Е. Нысанбаев
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство искусственного интеллекта
и цифрового развития
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министр экологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
от 9 июня 2026 года № 109
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача путевки на проведение
любительского (спортивного)
рыболовства, разрешаемого
для нужд местного населения,
проживающего в охранной зоне
Маркакольского
государственного природного
заповедника"
Форма
в _________________________
(полное наименование
услугодателя)
от ________________________
(полное наименование
услугополучателя) адрес
___________________________
(село, улица, № дома,
№ квартиры
(при его наличии), телефон)
реквизиты услугополучателя
Заявка Прошу выдать путевку на проведение любительского (спортивного)
рыболовства, разрешаемого для нужд местного населения, проживающего
в охранной зоне Маркакольского государственного природного заповедника
Данные по заявке
Номер заявления
Дата создания
Основные сведения персоны
Индивидуальный идентификационный номер
Фамилия
Имя
Отчество (при его наличии)
Сведения о документе, удостоверяющем личность
Тип документа удостоверяющего личность
Номер
Серия
Дата выдачи
Дата окончания
Орган выдачи
Адрес
Почтовый индекс
Страна/Область/Район/Населенный пункт
Название улицы
Номер дома/здания
Индекс дома
Номер квартиры/офиса
Номера телефонов
Номера факсов
Проверка введенных данных
Населенный пункт
Планируемый улов
Вид рыбы
Количество (итого, в килограммах)
Стоимость (теңге)
Вид рыбалки
Вид транспорта
Марка транспорта
Государственный номерной знак
Тип заявления Код
Срок действия до
Оплата лицензионного сбора
Сумма государственной пошлины, месячный расчетный показатель
Сумма государственной пошлины, тенге
Вид платежа
Статус платежа
Оплаченная сумма
Номер документа
Дата документа
Банк оплаты
Налоговый орган
Код бюджетной классификации
Код назначения платежа
Индивидуальный идентификационный код
Сканированная копия платежного поручения
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в цифровых системах
____________________________________________________________________
Дата подачи заявки "___" ______________ 20 ___ года.
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), ЭЦП)
Приложение 2 к приказу
Министр экологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
от 9 июня 2026 года № 109
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача путевки на проведение
любительского (спортивного)
рыболовства, разрешаемого
для нужд местного населения,
проживающего в охранной зоне
Маркакольского
государственного природного
заповедника"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Выдача путевки на проведение любительского (спортивного) рыболовства,
разрешаемого для нужд местного населения, проживающего в охранной зоне
Маркакольского государственного природного заповедника"
1
Наименование услугодателя
Республиканское государственное учреждение "Маркакольский государственный природный заповедник" Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан
2
Наименование подвида (при наличии) государственной услуги
Не требуется
3
Способы предоставления государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Веб-портал "цифрового правительства" www.egov.kz (далее - Портал)
4
Срок оказания государственной услуги
2 (два) рабочих дня
5
Форма оказания государственной услуги
(Цифровая (частично цифровизированная)
6
Результат оказания государственной услуги
путевки на проведение любительского (спортивного) рыболовства, разрешаемого для нужд местного населения, проживающего в охранной зоне Маркакольского государственного природного заповедника, либо мотивированный отказ.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: цифровая.
7
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Платная
8
График работы

1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі-Заң) 5-бабына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 12.00-ден 13.00-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 8.00-ден 17.00-ға дейін.
2) Портал-жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері Кодекске және Заңның 5-бабына сәйкес жүгінген кезде өтінішті қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет орындарының мекенжайлары Порталда орналастырылған
9
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсету қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Осы Қағидалардың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының цифрлық құжат нысанындағы өтінім. Жеке басты куәландыратын құжаттар туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті цифрлық жүйелерден "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы алады.
10
Мемлекеттік қызмет көрсету көрсетуден бас тарту Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген
1) мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған мәліметтердің дәйексіздігі анықталған;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) ұсынылған мәліметтердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы бойынша;
5) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімі болмауы бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсетуден бас тартады.
11
Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушы ЭЦҚ болған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті Портал арқылы электрондық нысанда алады. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсету қызмет тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қолжеткізу режимінде Порталдағы "жеке кабинеті", көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері, сондай-ақ "1414", 8-800-080-7777 бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.

1) услугодатель – с понедельника по пятницу с 8.00 до 17.00 часов, с перерывом на обед с 12.00 до 13.00, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Кодекс) и статьей 5 Закона Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан" (далее – Закон);
2) Портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, согласно Кодексу и статьи 5 Закона, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на Портале.
9
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Заявка в форме цифрового документа, по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, услугодатель получает из соответствующих цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
10
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверных сведений, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги требованиям заявки, установленными настоящими Правилами;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги;
5) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
11
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через Портал при условии наличия ЭЦП. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" Портала, справочных служб услугодателя, а также Единого контакт-центра "1414", 8-800-080-7777.