Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2026 жылғы 29 мамырдағы № 209 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 29 мамырда № 38833 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз.
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі (бұдан – әрі Тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізілетін Тізбенің 1-тармағының екінші, бесінші және жиырмасыншы абзацтарын, Тізбенің 2-тармағының екінші, төртінші және алтыншы абзацтарын, Тізбенің 3-тармағының екінші, төртінші, алтыншы және он төртінші абзацтарын, Тізбенің 4-тармағының екінші абзацын, Тізбенің 5-тармағының екінші және бесінші абзацтарын қоспағанда, 2026 жылғы 12 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
А. Сапаров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Жасанды интеллект және
цифрлық даму министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2026 жылғы 29 мамырдағы
№ 209 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрiнiң өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. "Тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің экспортына, импортына және транзитіне рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 9 желтоқсандағы № 16-04/647 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10254 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
""Ветеринария туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабының 30) тармақшасына, "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 1) тармақшасына және "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің экспортына, импортына және транзитіне рұқсат беру қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в некоторые приказы Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 29 мая 2026 года № 209. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 мая 2026 года № 38833
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п. 4.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов Министра сельского хозяйства Республики Казахстан, в которые вносятся изменения (далее – Перечень).
2. Комитету ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 12 июля 2026 года и подлежит официальному опубликованию, за исключением абзацев второго, пятого и двадцатого пункта 1 Перечня, абзацев второго, четвертого и шестого пункта 2 Перечня, абзацев второго, четвертого, шестого и четырнадцатого пункта 3 Перечня, абзаца второго пункта 4 Перечня, абзацев второго и пятого пункта 5 Перечня, которые вводятся в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Сапаров
"СОГЛАСОВАН"
Министерство искусственного интеллекта
и цифрового развития
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство торговли и интеграции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Утвержден приказом
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 29 мая 2026 года № 209
Перечень некоторых приказов Министра сельского хозяйства Республики Казахстан, в которые вносятся изменения
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 9 декабря 2014 года № 16-04/647 "Об утверждении Правил выдачи разрешения на экспорт, импорт и транзит перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10254) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 30) статьи 8 Закона Республики Казахстан "О ветеринарии", подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" и подпунктом 4) пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах выдачи разрешения на экспорт, импорт и транзит перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:

"1. Осы Тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің экспортына, импортына және транзитіне рұқсат беру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Ветеринария туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 8-бабы 30) тармақшасына, "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заң) 10-бабы 1) тармақшасына, "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Рұқсаттар және хабарламалар туралы заң) 12-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына, "Еуразиялық экономикалық одақта ветеринариялық-санитариялық шараларды қолдану туралы" Еуразиялық экономикалық одақ комиссиясының 2010 жылғы 18 маусымдағы № 317 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасында және Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында ветеринариялық бақылауды (қадағалауды) жүзеге асырудың бірыңғай тәртібі туралы ережеге (бұдан әрі – Ереже) және Ветеринариялық бақылауға (қадағалауға) жататын тауарларға қойылатын бірыңғай ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) талаптарға (бұдан әрі − Бірыңғай ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) талаптар) сәйкес әзірленді және тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің экспортына, импортына және транзитіне рұқсат беру тәртібін айқындайды.";
2-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) "цифрлық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, мемлекеттік көрсетілетін қызметтер ұсынуға қатысатын мемлекеттік органдар мен өзге де субъектілер орналастыратын шоғырландырылған ақпаратқа, сондай-ақ электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік және өзге де көрсетілетін қызметтерге қол жеткізудің "бірыңғай терезесін" білдіретін цифрлық объект.";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Жеке және заңды тұлғалар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушылар) тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің экспортына, импортына рұқсат алу үшін болжамды орын ауыстыру басталғанға дейін портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш ұсынады.
Өтініш жануарларды өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, қайта өндеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектісінің, соңдай-ақ орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің экспорты (импорты) жоспарланатын, ветеринариялық препараттарды, азықты және азықтық қоспаларды өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдардың орналасқан жері бойынша беріледі.
Заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама, жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы, дара кәсіпкерді тіркеу туралы не дара кәсіпкер ретінде қызметінің басталғаны туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметтерді көрсету үшін пайдаланылатын тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден не цифрлық құжаттар сервисінен алады.
Портал мен цифрлық жүйелердің ақпараттық өзара іс-қимылы цифрлық заңнамаға сәйкес жүзеге асырылады.
Өтініш берілгеннен кейін порталда көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұранымның қабылданғаны туралы мәртебе, сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетілген хабарлама көрсетіледі.";

"1. Настоящие Правила выдачи разрешения на экспорт, импорт и транзит перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 30) статьи 8 Закона Республики Казахстан "О ветеринарии" (далее – Закон), подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон о государственных услугах), подпунктом 4) пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" (далее – Закон о разрешениях и уведомлениях), Положением о едином порядке осуществления ветеринарного контроля (надзора) на таможенной границе Евразийского экономического союза и на таможенной территории Евразийского экономического союза (далее – Положение) и Едиными ветеринарными (ветеринарно-санитарными) требованиями, предъявляемыми к товарам, подлежащим ветеринарному контролю (надзору) (далее – Единые ветеринарные (ветеринарно-санитарные) требования), утвержденными решением Комиссии Евразийского экономического союза от 18 июня 2010 года № 317 "О применении ветеринарно-санитарных мер в Евразийском экономическом союзе", и определяют порядок выдачи разрешения на экспорт, импорт и транзит перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории.";
подпункт 3) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"3) веб-портал "цифрового правительства" (далее – портал) – цифровой объект, представляющий собой "единое окно" доступа к консолидированной информации, размещаемой государственными органами и иными субъектами, участвующими в предоставлении государственных услуг, включая нормативную правовую базу, а также к государственным и иным услугам, оказываемым в электронной форме.";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Физические и юридические лица (далее – услугополучатели) для получения разрешения на экспорт, импорт перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории до предполагаемого начала перемещения представляют через портал заявление по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя.
Заявление предоставляется по месту нахождения объекта производства, осуществляющего выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организации по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок, с которого (на который) планируется экспорт (импорт) перемещаемых (перевозимых) объектов.
Справка о регистрации (перерегистрации) юридического лица, сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица, о регистрации индивидуального предпринимателя, либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, услугодатель получает из государственных цифровых систем, используемых для оказания государственной услуги, либо из сервиса цифровых документов.
Информационное взаимодействие портала и цифровых систем осуществляется в соответствии с цифровым законодательством Республики Казахстан.
После подачи заявления в "личном кабинете" услугополучателя на портале отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.";

9 және 10-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Ведомствоның аумақтық бөлімшесінің жауапты орындаушысы өтінішті алған сәттен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде өтініштегі деректердің (мәліметтердің) толықтығын және дұрыстығын тексереді және ұсынылған деректердің (мәліметтердің) толық және дұрыс болмау фактісі анықталған жағдайда, осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден уәжді бас тарту үшін негіз дайындап, "Е-Аgriculture" агроөнеркәсіптік кешен салаларын басқарудың бірыңғай автоматтандырылған жүйесі" цифрлық жүйесі (бұдан әрі - цифрлық жүйе) арқылы ведомствоға жібереді.
Көрсетілетін қызметті алушы толық және дұрыс деректерді (мәліметтерді) ұсынған жағдайда, ведомствоның аумақтық бөлімшесінің жауапты орындаушысы өтініш келіп түскен сәттен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде өтініштен алынған деректерді (мәліметтерді) цифрлық жүйеге енгізеді және цифрлық жүйе арқылы ведомствоға жолдайды.
10. Ведомствоның жауапты жұмыскері 1 (бір) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушының өтінішінен алынған деректерді (мәліметтерді) цифрлық жүйеде қарайды және олардың осы Қағидалардың 13-тармағының талаптарына сәйкестігін тексереді.
Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектіні транзиттік алып өтуге басқа мемлекеттердің қызметтерімен транзиттік келісу кезінде ведомствоның жауапты жұмыскері 1 (бір) жұмыс күні ішінде орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектіні транзиттік алып өтуге сұраным дайындап, басқа мемлекеттердің қызметтеріне жібереді.";
12-1-тармақ алып тасталсын;
18-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"18. Көрсетілетін қызметті беруші Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету сатысы туралы деректердің енгізілуін қамтамасыз етеді.
Рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік цифрлық жүйесі арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректер мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне автоматты режимде келіп түседі.";
көрсетілген Қағидаларға 2 және 3-қосымшалар осы Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесіне (бұдан әрі – Тізбесі) 1 және 2-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Сараптама актісін (сынақ хаттамасын) беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 16 қаңтардағы № 7-1/19 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10410 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:

пункты 9 и 10 изложить в следующей редакции:
"9. Ответственный исполнитель территориального подразделения ведомства в течение 1 (одного) рабочего дня с момента поступления заявления проверяет полноту и достоверность представленных данных (сведений) в заявлении и, в случае установления факта неполноты и недостоверности представленных данных (сведений), подготавливает и направляет в ведомство посредством цифровой системы "Единая автоматизированная система управления отраслями агропромышленного комплекса "е-Аgriculture" (далее – цифровая система) основания для мотивированного отказа в оказании государственной услуги по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
В случае представления услугополучателем полных и достоверных данных (сведений), ответственный исполнитель территориального подразделения ведомства в течение 1 (одного) рабочего дня с момента поступления заявления вносит данные (сведения) из заявления в цифровую систему, и направляет в ведомство посредством цифровой системы.
10. Ответственный работник ведомства в течение 1 (одного) рабочего дня рассматривает в цифровой системе данные (сведения) из заявления услугополучателя, и проверяет их на соответствие требованиям пункту 13 настоящих Правил.
При транзитном согласовании со службами других государств на транзитный провоз перемещаемого (перевозимого) объекта, ответственный работник ведомства в течение 1 (одного) рабочего дня подготавливает и направляет письмо службам других государств на транзитный провоз перемещаемого (перевозимого) объекта.";
пункт 12-1 исключить;
пункт 18 изложить в следующей редакции:
"18. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг согласно подпункту 11) пункта 2 статьи 5 Закона о государственных услугах.
При оказании государственной услуги посредством государственной цифровой системы разрешений и уведомлений данные о стадии оказания государственной услуги поступают в автоматическом режиме в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг.";
приложения 2 и 3 к указанным Правилам, изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему Перечню некоторых приказов Министра сельского хозяйства Республики Казахстан, в которые вносятся изменения (далее – Перечень).
2. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 16 января 2015 года № 7-1/19 "Об утверждении Правил выдачи акта экспертизы (протокола испытаний)" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10410) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:

""Ветеринария туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабы 46-13) тармақшасына және "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
2-тармақтың 2) тармақшасы алып тасталсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Сараптама актісін (сынақ хаттамасын) беру қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Сараптама актісін (сынақ хаттамасын) беру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Ветеринария туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі − Заң) 8-бабы 46-13) тармақшасына, "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі − Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заң) 10-бабы 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және сараптама актісін (сынақ хаттамасын) беру тәртібін, сондай-ақ "Ветеринариялық зертханалар беретін сараптама актілерін (сынау хаттамаларын) беру" мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) көрсету тәртібін айқындайды.";
2-тармақта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"1) "Е-Аgriculture" агроөнеркәсіптік кешен салаларын басқарудың бірыңғай автоматтандырылған жүйесі" цифрлық жүйесі (бұдан әрі – цифрлық жүйе) – сараптама актілері (сынақ хаттамалары) туралы мәліметтердің орталықтандырылған есепке алынуын қамтамасыз етуге арналған ақпараттық-коммуникациялық технологиялардың, қызмет көрсететін персоналдың және техникалық құжаттаманың ұйымдастырылып реттелген жиынтығы;";
7) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"7) "цифрлық үкіметтің" веб-порталы – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, мемлекеттік көрсетілетін қызметтер ұсынуға қатысатын мемлекеттік органдар мен өзге де субъектілер орналастыратын шоғырландырылған ақпаратқа, сондай-ақ электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік және өзге де көрсетілетін қызметтерге қол жеткізудің "бірыңғай терезесін" білдіретін цифрлық объект.";
4-тармақтың 5) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"5) цифрлық жүйені пайдалана отырып, диагностикалық зерттеулер нәтижелері бойынша сараптама актісін (сынақ хаттамасын) ресімдеуді және беруді қамтиды.";
5-тармақтың 5) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"5) цифрлық жүйені пайдалана отырып, ветеринариялық-санитариялық сараптама нәтижелері бойынша сараптама актісін (сынақ хаттамасын) ресімдеуді және беруді қамтиды.";
6-тармақтың 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"4) цифрлық жүйені пайдалана отырып ветеринариялық-санитариялық сараптама нәтижелері бойынша сараптама актісін (сынақ хаттамасын) ресімдеуді және беруді қамтиды.";
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"В соответствии с подпунктом 46-13) статьи 8 Закона Республики Казахстан "О ветеринарии" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:";
подпункт 2) пункта 2 исключить;
в Правилах выдачи акта экспертизы (протокола испытаний), утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила выдачи акта экспертизы (протокола испытаний) (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 46-13) статьи 8 Закона Республики Казахстан "О ветеринарии" (далее – Закон), подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон о государственных услугах) и определяют порядок выдачи акта экспертизы (протокола испытаний), а также порядок оказания государственной услуги "Выдача акта экспертизы (протокола испытаний), выдаваемой ветеринарными лабораториями" (далее – государственная услуга).";
в пункте 2:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) "Единая автоматизированная система управления отраслями агропромышленного комплекса "Е-Agriculture" цифровая система (далее – цифровая система) – организационно-упорядоченная совокупность цифровых технологий, обслуживающего персонала и технической документации, предназначенных для обеспечения централизованного учета сведений об актах экспертизы (протоколах испытаний);";
подпункт 7) изложить в следующей редакции:
"7) веб-портал "цифрового правительства" – цифровой объект, представляющий собой "единое окно" доступа к консолидированной информации, размещаемой государственными органами и иными субъектами, участвующими в предоставлении государственных услуг, включая нормативную правовую базу, а также к государственным и иным услугам, оказываемым в электронной форме;";
подпункт 5) пункта 4 изложить в следующей редакции:
"5) оформление и выдача акта экспертизы (протокола испытаний) по результатам диагностических исследований с использованием цифровой системы.";
подпункт 5) пункта 5 изложить в следующей редакции:
"5) оформление и выдача акта экспертизы (протокола испытаний) по результатам ветеринарно-санитарной экспертизы с использованием цифровой системы.";
подпункт 4) пункта 6 изложить в следующей редакции:
"4) оформление и выдача акта экспертизы (протокола испытаний) по результатам ветеринарно-санитарной экспертизы с использованием цифровой системы.";
пункт 13 изложить в следующей редакции:

"13. Жеке немесе заңды тұлға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің орнын ауыстыру (тасу) (импорт/экспорт) кезінде, сондай-ақ Заңның 35-бабы 2-тармағының 3), 5), 6-1), 6-3) және 7) тармақшаларында көзделген іс-шараларды жүргізу кезінде аумақтық бөлімшенің кеңсесі арқылы не облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының (бұдан әрі – ЖАО) кеңсесі арқылы немесе портал арқылы осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш береді.
Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің орнын ауыстыру (тасу) (импорт/экспорт) кезінде, сондай-ақ Заңның 35-бабы 2-тармағының 3), 6-3) және 7) тармақшаларында көзделген іс-шараларды жүргізу кезінде мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау және қадағалау объектілерін диагностикалау немесе ветеринариялық-санитариялық сараптау үшін олардан сынамалар алуды тиісті әкімшілік аумақтық бірліктердің мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторлары жүргізеді.
Заңның 35-бабы 2-тармағының 5), 6-1) тармақшаларында көзделген іс-шараларды жүргізу кезінде диагностикалауға арналған биологиялық материалдың сынамаларын алуды тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктердің мемлекеттік ветеринариялық ұйымдарының ветеринария саласындағы мамандары жүргізеді.
Заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама, жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы, дара кәсіпкерді тіркеу туралы не дара кәсіпкер ретінде қызметінің басталғаны туралы мәліметтерді аумақтық бөлімшенің/ЖАО-ның қызметкерлері "цифрлық үкіметтің" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік цифрлық жүйесі арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректер мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне автоматты режимде келіп түседі.
Портал мен цифрлық жүйелердің ақпараттық өзара іс-қимылы Қазақстан Республикасының цифрлық заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.";
18-тармақтың үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Диагностикалық зерттеулер және ветеринариялық-санитариялық сараптама нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері 1 (бір) жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін – осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сараптама актісін (сынақ хаттамасын) не цифрлық жүйені пайдалана отырып осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тартуды ресімдейді.";
20-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"13. Физическое или юридическое лицо (далее – услугополучатель) для получения акта экспертизы (протокола испытаний) при перемещении (перевозке) перемещаемых (перевозимых) объектов (импорт/экспорт), а также при проведении мероприятий, предусмотренных в подпунктах 3), 5), 6-1), 6-3) и 7) пункта 2 статьи 35 Закона, подает через канцелярию территориального подразделения, либо через канцелярию местного исполнительного органа области, города республиканского значения, столицы (далее – МИО), либо посредством портала, заявление по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
При перемещении (перевозке) перемещаемых (перевозимых) объектов (импорт/экспорт), а также при проведении мероприятий, предусмотренных в подпунктах 3), 6-3) и 7) пункта 2 статьи 35 Закона, отбор проб объектов государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора для их диагностики или ветеринарно-санитарной экспертизы проводится государственными ветеринарно-санитарными инспекторами соответствующих административных территориальных единиц.
При проведении мероприятий, предусмотренных в подпунктах 5), 6-1) пункта 2 статьи 35 Закона, отбор проб биологического материала для диагностики проводится специалистами в области ветеринарии государственных ветеринарных организаций соответствующих административно-территориальных единиц.
Справка о регистрации (перерегистрации) юридического лица, сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица, о регистрации индивидуального предпринимателя, либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, сотрудники территориального подразделения/МИО получают из государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
При оказании государственной услуги посредством государственной цифровой системы разрешений и уведомлений данные о стадии оказания государственной услуги поступают в автоматическом режиме в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг.
Информационное взаимодействие портала и цифровых систем осуществляется в соответствии с цифровым законодательством Республики Казахстан.";
абзац третий пункта 18 изложить в следующей редакции:
"По результатам диагностических исследований и ветеринарно-санитарной экспертизы сотрудник услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня оформляет результат оказания государственной услуги – акт экспертизы (протокол испытаний) по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам с использованием цифровой системы.";
пункт 20 изложить в следующей редакции:

"20. Көрсетілетін қызметті беруші Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректердің енгізілуін қамтамасыз етеді.
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі және көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидалар бекітілген немесе өзгертілген күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпаратты өзектендіреді және Бірыңғай байланыс орталығына жібереді.";
көрсетілген Қағидаларға 3-қосымша осы Тізбеге 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. "Жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнім мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға есептік нөмірлер беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 23 қаңтардағы № 7-1/37 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10466 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
""Ветеринария туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабы 32) тармақшасына, "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 1) тармақшасына және "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
2) тармақшасы 2) тармақшасы алып тасталсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнім мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға есептік нөмірлер беру қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнім мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға есептік нөмірлер беру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Ветеринария туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабы 32) тармақшасына, "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заң) 10-бабы 1) тармақшасына және "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына сәйкес әзірленді.";
3-тармақта:
4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"4) геоақпараттық сервис – пайдаланушының цифрлық картада өндіріс объектісінің координаттарын (ендік пен бойлық) қалыптастыру үшін бұрылыс нүктелерін таңдауына арналған цифрлық жүйенің сервисі;";
7) және 8) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:

"20. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг согласно подпункту 11) пункта 2 статьи 5 Закона о государственных услугах.
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан и услугодатель в течение 3 (трех) рабочих дней с даты утверждения или изменения настоящих Правил, актуализируют информацию о порядке оказания государственной услуги и направляют в Единый контакт-центр.";
приложение 3 к указанным Правилам, изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему Перечню.
3. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 23 января 2015 года № 7-1/37 "Об утверждении Правил присвоения учетных номеров объектам производства, осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10466) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 32) статьи 8 Закона Республики Казахстан "О ветеринарии", подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" и подпунктом 4) пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" ПРИКАЗЫВАЮ:";
подпункт 2) пункта 2 исключить;
в Правилах присвоения учетных номеров объектам производства, осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила присвоения учетных номеров объектам производства, осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 32) статьи 8 Закона Республики Казахстан "О ветеринарии", подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон о государственных услугах) и подпунктом 4) пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях".";
в пункте 3:
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
"4) геоинформационный сервис – сервис цифровой системы, предназначенный для выбора пользователем на цифровой карте для формирования координат поворотных точек объекта производства (широты и долготы);";
подпункты 7) и 8) изложить в следующей редакции:

"7) өндіріс объектілерінің есепке алу нөмірлерінің цифрлық тізілімі – өтініштер, өндіріс объектілері туралы мәліметтердің, сондай-ақ берілген есепке алу нөмірлері туралы мәліметтердің жиынтығы;
8) "цифрлық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, мемлекеттік көрсетілетін қызметтер ұсынуға қатысатын мемлекеттік органдар мен өзге де субъектілер орналастыратын шоғырландырылған ақпаратқа, сондай-ақ электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік және өзге де көрсетілетін қызметтерге қол жеткізудің "бірыңғай терезесін" білдіретін цифрлық объект.";
8-1) тармақша алып тасталсын;
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттік қызметті алу үшін жеке және заңды тұлғалар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетілетін қызметті берушіге портал арқылы осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен қол қойылған электрондық құжат нысанында өндіріс объектісіне есепке алу нөмірін беруге арналған өтінішті жолдайды.
Заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманы, жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы, дара кәсіпкерді тіркеу туралы не дара кәсіпкер ретінде қызметінің басталғаны туралы, өндіріс объектісіне бұрын берілген есепке алу нөмірі туралы, өндіріс объектісіне ветеринариялық-санитариялық қорытындының бар-жоғы туралы, меншік құқығында немесе өзге де заңды негізде (бір жылдан астам мерзімге жалға беру/өтеусіз пайдалану) өндірістік үй-жайлардың бар-жоғы туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметтерді көрсету үшін пайдаланылатын мемлекеттік цифрлық жүйелерден не цифрлық құжаттар сервисінен алады.
Рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік цифрлық жүйесі арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректер мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне автоматты режимде келіп түседі.
Портал мен цифрлық жүйелердің ақпараттық өзара іс-қимылы Қазақстан Республикасының цифрлық заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұранымның қабылданғаны туралы жеке кабинеттегі тиісті мәртебе порталда өтініштің қабылданғанын растау болып табылады.";
10 және 11-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі өзгерген, дара кәсіпкерді қайта тіркеу және (немесе) оның атауы өзгерген, заңды тұлғаның атауы өзгерген және (немесе) заңды тұлға бірігу, қайта құру, заңды тұлғаның басқа заңды тұлғаға қосылуы, бөліп шығару және бөліну нысанында қайта ұйымдастырылған, өндірістік үй-жайларға меншік құқығы өзгерген немесе өндірістік үй-жайларды жалға беру шарты (өтеусіз пайдалану шарты) өзгерген, бұзылған, тоқтатылған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы өзгерістер туындаған сәттен бастап 1 (бір) ай ішінде көрсетілетін қызметті берушіге ақпараты мемлекеттік цифрлық жүйелерде қамтылған құжаттарды қоспағанда, өзгерістер туралы ақпаратты растайтын тиісті құжаттарды қоса бере отырып, осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өндіріс объектісіне есепке алу нөмірін беруге өтініш береді.
Егер осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген өзгерістер өндіріс объектісінің жүзеге асырылатын қызмет түрінің өзгеруіне әкеп соқпаса, онда көрсетілетін қызметті беруші өтініш тіркелген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде өндіріс объектісіне есепке алу нөмірінің берілгені туралы растауды қайта ресімдейді.
Қызмет түрі өзгерген жағдайда, өндіріс объектісі осы Қағидаларға сәйкес есепке алу нөмірін беру рәсімінен қайта өтеді.
Жылжымалы (мобильді) объектілері бар өндіріс объектілері оларды қолданыстағы есепке алу нөміріне байланыстырады.

"7) цифровой реестр учетных номеров объектов производства – совокупность сведений о заявлениях, объектах производства, а также сведений о присвоенных учетных номерах;
8) веб-портал "цифрового правительства" (далее – портал) – цифровой объект, представляющий собой "единое окно" доступа к консолидированной информации, размещаемой государственными органами и иными субъектами, участвующими в предоставлении государственных услуг, включая нормативную правовую базу, а также к государственным и иным услугам, оказываемым в электронной форме;";
подпункт 8-1) исключить;
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Для получения государственной услуги физические и юридические лица (далее – услугополучатель) направляет услугодателю посредством портала заявление на присвоение учетного номера объекту производства по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам в форме электронного документа, подписанного ЭЦП услугополучателя.
Справка о регистрации (перерегистрации) юридического лица, сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица, о регистрации индивидуального предпринимателя, либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, о ранее присвоенном учетном номере объекту производства, о наличии ветеринарно-санитарного заключения на объект производства, о наличии производственных помещений на праве собственности или ином законном основании (аренда/безвозмездное пользование на срок более одного года), услугодатель получает из государственных цифровых систем, используемых для оказания государственной услуги, либо из сервиса цифровых документов.
При оказании государственной услуги посредством государственной цифровой системы разрешений и уведомлений данные о стадии оказания государственной услуги поступают в автоматическом режиме в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг.
Информационное взаимодействие портала и цифровых систем осуществляется в соответствии с цифровым законодательством Республики Казахстан.
Подтверждением принятия заявления на портале является соответствующий статус в личном кабинете о принятии запроса для оказания государственной услуги.";
пункты 10 и 11 изложить в следующей редакции:
"10. В случае изменения фамилии, имени, отчества (при его наличии) физического лица, перерегистрации индивидуального предпринимателя и (или) изменения его наименования, изменения наименования юридического лица и (или) реорганизации юридического лица в формах слияния, преобразования, присоединения юридического лица к другому юридическому лицу, выделения и разделения, изменения прав собственности на производственные помещения или изменения, расторжения, прекращения договора аренды (договора безвозмездного пользования) производственных помещений, услугополучатель в течение 1 (одного) месяца с момента возникновения изменений подает услугодателю заявление на присвоение учетного номера объекту производства по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам, с приложением соответствующих документов, подтверждающих информацию об изменениях, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных цифровых системах.
В случае, если изменения, указанные в части первой настоящего пункта, не повлекли изменения вида осуществляемой деятельности объекта производства, то услугодатель в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации заявления переоформляет подтверждение о присвоении учетного номера объекту производства.
В случае изменения вида деятельности, объект производства проходит повторную процедуру присвоения учетного номера в соответствии с настоящими Правилами.
Объекты производства, имеющие передвижные (мобильные) объекты, осуществляют их привязку к действующему учетному номеру.

11. Өндіріс объектісіндегі қызмет тоқтатылған (уақытша тоқтатылған) кезде көрсетілетін қызметті алушы өндіріс объектісін есептен шығаруға бастамашылық жасайды және өндіріс объектісіндегі қызмет тоқтатылған (уақытша тоқтатылған) сәттен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өндіріс объектісіндегі қызметті тоқтату (уақытша тоқтату) туралы өтініш береді.
Өндіріс объектісіндегі қызметті тоқтату (уақытша тоқтату) туралы өтінішті көрсетілетін қызметті беруші өтініш тіркелген сәттен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде қарайды және "e-Agriculture" агроөнеркәсіптік кешен салаларын басқарудың бірыңғай автоматтандырылған жүйесі" цифрлық жүйесінде (бұдан әрі – цифрлық жүйе) өндіріс объектісінің мәртебесін өзгертуді жүзеге асырады.";
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"15. Елдің ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) талаптарына сәйкес келген кезде экспортты/импортты жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өндіріс объектілерін есепке алу нөмірлерінің цифрлық тізілімінде "Экспорт/Импорт" беріледі және есепке алу нөміріне осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес "Е" (экспорттаушылар үшін), "I" (импорттаушылар үшін) символы қосымша енгізіледі.";
18 және 19-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"18. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті мәліметтерді қамтитын ақпараттық жүйе істен шыққан жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші бұл туралы техникалық істен шығу пайда болған сәттен бастап дереу "цифрлық үкіметтің" операторын (бұдан әрі – оператор) хабардар етеді.
Бұл ретте, туындаған істен шығуды жою бойынша жұмыстар жүргізілгеннен кейін оператор 1 (бір) жұмыс күні ішінде техникалық проблема туралы еркін нысанда хаттама жасайды және оған көрсетілетін қызметті беруші қол қояды.
19. Көрсетілетін қызметті беруші Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректердің енгізілуін қамтамасыз етеді.
Мемлекеттік қызметті рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік цифрлық жүйесі арқылы көрсету кезінде мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректер мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне автоматты режимде келіп түседі.
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі және көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидалар бекітілген немесе өзгертілген күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде мемлекетік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты өзектендіреді және Бірыңғай байланыс орталығына жібереді.";

11. При прекращении (приостановлении) деятельности на объекте производства, услугополучатель инициирует снятие объекта производства с учета и, в течение 5 (пяти) рабочих дней с момента прекращения (приостановления) деятельности на объекте производства, подает заявление о прекращении (приостановлении) деятельности на объекте производства по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
Заявление о прекращении (приостановлении) деятельности на объекте производства рассматривается услугодателем в течение 1 (одного) рабочего дня с момента регистрации заявления и осуществляется изменение статуса объекта производства в цифровой системе "Единая автоматизированная система управления отраслями агропромышленного комплекса "e-Agriculture" (далее –цифровая система).";
пункт 15 изложить в следующей редакции:
"15. Объектам производства, осуществляющим экспорт/импорт, при соответствии ветеринарным (ветеринарно-санитарным) требованиям страны, присваивается "Экспорт/Импорт" в цифровом реестре учетных номеров объектов производства по форме согласно приложению 8 к настоящим Правилам, и в учетный номер дополнительно вносится символ "Е" (для экспортеров), "I" (для импортеров), согласно приложению 7 к настоящим Правилам.";
пункты 18 и 19 изложить в следующей редакции:
"18. В случае сбоя цифровой системы, содержащей необходимые сведения для оказания государственной услуги, услугодатель незамедлительно с момента обнаружения возникновения технического сбоя уведомляет об этом оператора "цифрового правительства" (далее – оператор).
При этом, после проведения работ по устранению возникшего сбоя оператор в течение 1 (одного) рабочего дня составляет в произвольной форме протокол о технической проблеме и подписывает его с услугодателем.
19. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг согласно подпункту 11) пункта 2 статьи 5 Закона о государственных услугах.
При оказании государственной услуги посредством государственной цифровой системы разрешений и уведомлений данные о стадии оказания государственной услуги поступают в автоматическом режиме в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг.
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан и услугодатель в течение 3 (трех) рабочих дней с даты утверждения или изменения настоящих Правил, актуализируют информацию о порядке оказания государственной услуги и направляют в Единый контакт-центр.";

көрсетілген Қағидаларға 2, 3 және 8-қосымшалар осы Тізбеге 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
4. "Ветеринария саласындағы қызметке қойылатын біліктілік талаптары мен олардың сәйкестіктігін растайтын құжаттардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 7-1/69 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10898 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
2-тармақтың 2) тармақшасы алып тасталсын;
көрсетілген бұйрыққа 1 және 2-қосымшалар осы Тізбеге 7 және 8-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
5. "Ветеринария саласындағы қызметпен айналысуға арналған лицензия беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 2 қазандағы № 302 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21364 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
""Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 1) тармақшасына және "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ветеринария саласындағы қызметпен айналысуға арналған лицензия беру қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Ветеринария саласындағы қызметпен айналысуға арналған лицензия беру қағидалары "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заң) 10-бабы 1) тармақшасына және "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Рұқсаттар және хабарламалар туралы заң) 12-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына сәйкес әзірленді және ветеринария саласындағы қызметпен айналысуға лицензия беру тәртібін айқындайды.";
2-тармақта:
5), 6) және 7) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"5) "цифрлық үкіметтің" веб-порталы – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, мемлекеттік көрсетілетін қызметтер ұсынуға қатысатын мемлекеттік органдар мен өзге де субъектілер орналастыратын шоғырландырылған ақпаратқа, сондай-ақ электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік және өзге де көрсетілетін қызметтерге қол жеткізудің "бірыңғай терезесін" білдіретін цифрлық объект;
6) "цифрлық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЦҮТШ) – өтеулі қызметтер көрсету шеңберінде төлемдер жүргізу туралы ақпаратты беру процестерін автоматтандыратын цифрлық объект;

приложения 2, 3 и 8 к указанным Правилам, изложить в новой редакции согласно приложениям 4, 5 и 6 к настоящему Перечню.
4. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 7-1/69 "Об утверждении квалификационных требований, предъявляемых к деятельности в области ветеринарии, и перечня документов, подтверждающих соответствие им" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10898) следующие изменения:
подпункт 2) пункта 2 исключить;
приложения 1 и 2 к указанному приказу изложить в новой редакции согласно приложениям 7 и 8 к настоящему Перечню.
5. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 2 октября 2020 года № 302 "Об утверждении Правил выдачи лицензии для занятия деятельностью в сфере ветеринарии" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21364) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" и подпунктом 4) пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах выдачи лицензии для занятия деятельностью в сфере ветеринарии, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила выдачи лицензии для занятия деятельностью в сфере ветеринарии разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон о государственных услугах), подпунктом 4) пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" (далее – Закон о разрешениях и уведомлениях) и определяют порядок выдачи лицензии для занятия деятельностью в сфере ветеринарии.";
в пункте 2:
подпункты 5), 6) и 7) изложить в следующей редакции:
"5) веб-портал "цифрового правительства" – цифровой объект, представляющий собой "единое окно" доступа к консолидированной информации, размещаемой государственными органами и иными субъектами, участвующими в предоставлении государственных услуг, включая нормативную правовую базу, а также к государственным и иным услугам, оказываемым в электронной форме;
6) платежный шлюз "цифрового правительства" (далее – ПШЭП) – цифровой объект, автоматизирующий процессы передачи информации о проведении платежей в рамках оказания возмездных услуг.

7) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңбаның жабық кілті мен электрондық цифрлық қолтаңба құралдарын пайдалана отырып жасалған, электрондық құжаттың анықтығын, оның тиесілілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын цифрлық жазба (цифрлық деректер жиынтығы).";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. "Ветеринария саласындағы қызметпен айналысуға арналған лицензия беру" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі (бұдан әрі – Тізбе) осы Қағидаларға 1-қосымшада көрсетілген.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін жеке немесе заңды тұлға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) портал арқылы көрсетілетін қызметті берушіге Тізбенің 8-тармағында көрсетілген құжаттарды жолдайды.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық құжаттарды портал арқылы тапсырған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұранымның қабылданғаны туралы мәртебе, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетілген хабарлама көрсетіледі.
Заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманы, жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы, дара кәсіпкерді тіркеу туралы не дара кәсіпкер ретінде қызметінің басталғаны туралы, ветеринариялық-санитариялық қорытынды туралы, лицензия туралы, бюджетке лицензиялық алымның төленгені (ЭҮТШ арқылы төленген жағдайда) туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "цифрлық үкіметтің" шлюзі арқылы мемлекеттік қызмет көрсету үшін пайдаланылатын мемлекеттік цифрлық жүйелерден не цифрлық құжаттар сервисінен алады.
Портал мен цифрлық жүйелердің ақпараттық өзара іс-қимылы Қазақстан Республикасының цифрлық заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.";
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Көрсетілетін қызметті беруші Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректердің енгізілуін қамтамасыз етеді.
Рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік ақпараттық жүйесі арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректер мемлекеттік қызмет көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне автоматты режимде келіп түседі.";
13-тармақтың алтыншы абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Егер дара кәсіпкер-лицензиаттың заңды мекенжайы, заңды тұлға–лицензиаттың орналасқан жерінің мекенжайы "Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының талаптарына сәйкес елді мекендер атауының, көшелер атауының өзгеруіне байланысты өзгерсе, онда осы Қағидалардың осы тармағы бірінші бөлігінің 2) және 4) тармақшаларында көрсетілген жағдайларда лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу жүзеге асырылмайды. Лицензиаттардың мекенжайларына мұндай өзгерістер мемлекеттік цифрлық жүйелерді біріктіру арқылы жүзеге асырылады.";

7) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – цифровая запись (набор цифровых данных), созданная с использованием закрытого ключа электронной цифровой подписи и средств электронной цифровой подписи, подтверждающая достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача лицензии для занятия деятельностью в сфере ветеринарии" указан в приложении 1 к настоящим Правилам (далее – Перечень).
Для получения государственной услуги физическое или юридическое лицо (далее – услугополучатель) направляет услугодателю посредством портала документы, указанные в пункте 8 Перечня.
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов через портал – в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.
Справка о регистрации (перерегистрации) юридического лица, сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица, о регистрации индивидуального предпринимателя, либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, о ветеринарно-санитарном заключении, о лицензии, об оплате в бюджет лицензионного сбора (в случае оплаты через ПШЭП), услугодатель получает из государственных цифровых систем используемых для оказания государственной услуги, либо из сервиса цифровых документов.
Информационное взаимодействие портала и цифровых систем осуществляется в соответствии цифровым законодательством Республики Казахстан.";
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг согласно подпункту 11) пункта 2 статьи 5 Закона о государственных услугах.
При оказании государственной услуги посредством государственной цифровой системы разрешений и уведомлений данные о стадии оказания государственной услуги поступают в автоматическом режиме в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг.";
абзац шестой пункта 13 изложить в следующей редакции:
"Переоформление лицензии и (или) приложения к лицензии не осуществляется в случаях, указанных в подпунктах 2) и 4) части первой настоящего пункта настоящих Правил, если изменения юридического адреса индивидуального предпринимателя-лицензиата, адреса места нахождения юридического лица-лицензиата произошли в связи с изменением наименования населенных пунктов, названия улиц в соответствии с требованиями Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан". Такие изменения адреса лицензиатов осуществляются посредством интеграции государственных цифровых систем.";

көрсетілген бұйрыққа 1-қосымша осы Тізбеге 9-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
1-қосымша
Тиісті аумақтағы эпизоотиялық
жағдайды бағалауды ескере
отырып, орны ауыстырылатын
(тасымалданатын) обьектілердің
экспортына, импортына және
транзитіне рұқсат беру
қағидаларына
2-қосымша
"Тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) обьектілердің экспортына және импортына рұқсат беру" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы: Тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) обьектілердің экспортына және импортына рұқсат беру
1.
Көрсетілетін қызметтіті берушінің атауы
Қазақстан Республикасының Бас Мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторы немесе оның орынбасарлары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
2.
Мемлекеттік қызметті ұсынуу тәсілдері
"Цифрлық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал).
3.
Мемлекеттік қызметті
көрсету мерзімі
Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің экспортына және импортына арналған рұқсат – 2 (екі) жұмыс күні.
Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің транзитіне басқа мемлекеттердің қызметтерімен транзиттік келісуді қажет ететін рұқсаттар – 30 (отыз) жұмыс күні.
4.
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (ішінара цифрландырылған).
5.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің экспортына және импортына рұқсат немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тарту.
6.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін.
7.
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі
1) порталдың – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес сағат 17-00-ден кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда, өтінішті қабылдау келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
2) көрсетілетін қызметті берушінің –Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.00-ге дейін.

приложение 1 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 9 к настоящему Перечню.
Приложение 1
к Перечню некоторых приказов
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 2
к Правилам выдачи разрешения
на экспорт, импорт и транзит
перемещаемых (перевозимых)
объектов с учетом оценки
эпизоотической ситуации
на соответствующей территории
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача разрешения на экспорт и импорт перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории"
Наименование государственной услуги: Выдача разрешения на экспорт и импорт перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории
1.
Наименование услугодателя
Главный государственный ветеринарно-санитарный инспектор Республики Казахстан или его заместители (далее – услугодатель).
2.
Способы предоставления государственной услуги
Веб-портал "цифрового правительства" www.egov.kz (далее – портал).
3.
Срок оказания государственной услуги
Разрешение на экспорт и импорт перемещаемых (перевозимых) объектов – 2 (два) рабочих дня.
Разрешение, требующее транзитного согласования со службами других государств на транзитный провоз перемещаемого (перевозимого) объекта – 30 (тридцать) рабочих дней.
4.
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично цифровизированная).
5.
Результат оказания государственной услуги
Разрешение на экспорт и импорт перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
6.
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно.
7.
График работы услугодателя и объектов информации
1) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после 17.00 часов, в выходные и праздничные дни в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан, прием заявления осуществляются следующим рабочим днем).
2) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 по 17.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 по 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан.

Өтініш демалыс (сенбі және жексенбі) және мереке күндерінен басқа сағат 17.00-ден кейін келіп түскен жағдайда, мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
8.
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтер тізбесі
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 9 желтоқсандағы № 16-04/647 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10254 болып тіркелген) бекітілген Тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) обьектілердің экспортына, импортына және транзитке рұқсат беру қағидаларына (бұдан әрі – Қағидалар) 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш.
Заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманы, жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы, дара кәсіпкерді тіркеу туралы не дара кәсіпкер ретінде қызметінің басталғаны туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметтерді көрсету үшін пайдаланылатын мемлекеттік ақпараттық жүйелерден не цифрлық құжаттар сервисінен алады.
Көрсетілетін қызметті алушылардан ақпараттық жүйелерден алынуы мүмкін құжаттарды талап етуге жол берілмейді.
9.
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін
ұсынған құжаттарының және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы;
2) орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің, көлік құралының, мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті деректер мен мәліметтердің Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
4) "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес мемлекеттік қызметті көрсету үшін талап етілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге көрсетілетін қызметті алушының келісімнің болмауы.
10
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу
режимінде порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.

В случае поступления заявления после 17.00 часов, кроме выходных (суббота и воскресенье) и праздничных дней, государственная услуга оказывается следующим рабочим днем.
8.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Заявление по форме согласно приложению 3 к Правилам выдачи разрешения на экспорт, импорт и транзит перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории, утвержденным приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 9 декабря 2014 года № 16-04/647 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10254) (далее – Правила) в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя.
Справка о регистрации (перерегистрации) юридического лица, сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица, о регистрации индивидуального предпринимателя, либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, услугодатель получает из государственных цифровых систем, используемых для оказания государственной услуги, либо из сервиса цифровых документов.
Истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из цифровых систем, не допускается.
9.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным Правилами;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения государственной услуги;
4) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
10.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.

Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары Министрліктің www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
2-қосымша
Тиісті аумақтағы эпизоотиялық
жағдайды бағалауды
ескере отырып, орны ауыстырылатын
(тасымалданатын) обьектілердің
экспортына, импортына және
транзитіне рұқсат беру
қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Кімге: __________________________
(көрсетілетін қызметті беруші)
кімнен: __________________________
(заңды тұлғалар үшін: толық атауы,
бизнес- сәйкестендіру нөмірі, орны
ауыстырылатын (тасымалданатын)
объектілерді тасымалдауды
(орнын ауыстыруды) жүзеге асыратын
жеке тұлғалар үшін: аты, әкесінің
аты (бар болса), тегі, жеке
сәйкестендіру нөмірі, абонеттік
телефонның нөмірі)
Өтініш
Сізден _________________________________ рұқсат беруіңізді сұраймын. (экспортқа/импортқа керегін көрсету қажет)
1.
Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің атауы.
2.
Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің саны, оның өлшем бірліктері.
3.
Еуразиялық экономикалық одақтың бақылаудағы тауардың сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасының коды (алғашқы төрт сан).
Үшінші мемлекеттер тауарының коды (Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерден тыс) (алғашқы төрт сан).
4.
Өндіруші кәсіпорын (кәсіпорынның есепке алу нөмірі*, кәсіпорынның атауы, аттестатталған қызмет түрі).
5.
Жүк жөнелтуші (кәсіпорынның атауы), (есепке алу нөмірі*).
6.
Жүк жөнелтушінің мекенжайы (ел, аймақ, аудан, мекенжайы).
7.
Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің нақты орналасқан жері, мекенжайы.
8.
Экспорттаушы ел (импорттаушы ел).
9.
Жүк алушы (импорттау кезіндегі есепке алу нөмірі *), (кәсіпорынның атауы**).
10.
Жүк алушының мекенжайы (ел, өңір, аудан, мекенжайы).
11.
Транзит (иә/жоқ, елді көрсету)
12.
Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің экспорты, импорты кезінде пайдаланылуы болжанатын көлік түрі (бірізді орын ауыстыру тәртібімен).
13.
Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектіні алып өту көзделетін мемлекеттік шекарадағы өткізу пункттерін көрсете отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің жол жүру бағдары.
14.
Экспорттың, импорттың мақсаттары (мақсаттар цифрлық жүйеде айқындалған).
15.
Жойылып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның (бұдан әрі – СИТЕС) ықпалына түсетін жануарлар түрлерін Қазақстан Республикасы аумағына әкелуге немесе жойылып кету қаупі төнген және СИТЕС ықпалына түсетін тірі жануарларды, аңшылық олжаларын немесе олардың оңай танылатын бөліктерін немесе туындысын (дериватын), оның ішінде құжаттары, орама жапсырмалары немесе басқа белгілері бойынша жануарлардың бөліктері немесе туындылары (дериваттары) болатындарды немесе бола алатындарды әкеткен жағдайда, Қазақстан Республикасы аумағынан әкетуге арналған рұқсаттардың берілген күндері және нөмірлері.
16.
Ветеринариялық препараттардың немесе азықтық қоспалардың шыққан елін және тіркеу куәлігінің нөмірін (тіркелген, қайта тіркелген күні) көрсете отырып, өндіруші ұйымдардың ветеринариялық препараттардың, азықтық қоспалардың экспорты кезінде.
Ветеринариялық препараттардың немесе азықтық қоспалардың шыққан елін және тіркеу куәлігінің нөмірін (тіркеу, қайта тіркеу күні)/Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекетте тіркелгенін растайтын құжатты (тіркеу, қайта тіркеу күні, Еуразиялық экономикалық одаққа *** мүше мемлекеттің атауы) көрсете отырып өндіруші ұйымдардың ветеринариялық препараттардың, азықтық қоспалардың импорты кезінде.
17.
Асыл тұқымды малдың және асыл тұқымды өнімнің (материалдың) импорты кезінде асыл тұқымды малдың, асыл тұқымды өнімнің (материалдың) импорты туралы мәліметтерді көрсету.
18.
Малдың тұқымы және жыныстық-жас тобы.
19.
Ұйымның, елдің, өңірдің, ауданның, қаланың атауы көрсетілген жануарларды карантиндеу орны. Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектіні карантиндеу, өндіру, сақтау шарттары.
20.
Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің сипаттамасы (рефрижератор − VIN коды, дезинфекция туралы анықтаманың нөмірі және берілген күні).

Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства: www.gov.kz. Единый контакт-центр: 1414, 8-800-080-7777.
Приложение 2
к Перечню некоторых приказов
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 3
к Правилам выдачи разрешения
на экспорт, импорт и транзит
перемещаемых (перевозимых)
объектов с учетом оценки
эпизоотической ситуации
на соответствующей территории
Форма
в ________________________
(услугодатель)
от ________________________
(для юридических лиц: полное
наименование,
бизнес-идентификационный
номер, для физических лиц,
осуществляющих
транспортировку (перемещение)
перемещаемых (перевозимых)
объектов: фамилия, имя,
отчество (при его наличии),
индивидуальный
идентификационный номер,
абонентский номер телефона)
Заявление
Прошу Вас выдать разрешение на __________________________________
(экспорт/импорт нужное указать)
1.
Наименование перемещаемого (перевозимого) объекта.
2.
Количество перемещаемого (перевозимого) объекта, единицы его измерения.
3.
Код Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза подконтрольного товара (первые четыре цифры).
Код товара третьих государств (за пределами государств-членов Евразийского экономического союза) (первые четыре цифры).
4.
Предприятие-производитель (учетный номер* предприятия, название предприятия, вид аттестованной деятельности).
5.
Грузоотправитель (название предприятия), (учетный номер*).
6.
Адрес грузоотправителя (страна, регион, район, адрес).
7.
Фактическое местонахождение перемещаемого (перевозимого) объекта (страна, регион, район, адрес).
8.
Страна-экспортер (страна-импортер).
9.
Грузополучатель (учетный номер* при импорте), название предприятия**).
10.
Адрес грузополучателя (страна, регион, район, адрес).
11.
Транзит (да/нет, с указанием страны).
12.
Вид транспорта, предполагаемого к использованию при экспорте, импорте перемещаемого (перевозимого) объекта (в порядке последовательного перемещения).
13.
Маршрут следования перемещаемого (перевозимого) объекта, с указанием пунктов пропуска на государственной границе, через которые предполагается осуществлять провоз перемещаемого (перевозимого) объекта.
14.
Цели экспорта, импорта (цели определены в цифровой системе).
15.
Даты и номера разрешения на ввоз на территорию Республики Казахстан или вывоз с территории Республики Казахстан видов животных, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения (далее – СИТЕС), в случае вывоза живых животных, охотничьих трофеев или легко узнаваемой от них части, или производного (деривата), в том числе тех, которые по документам, упаковочному ярлыку или маркировке, или по иным признакам являются или могут являться частями или производными (дериватами) животных, находящихся под угрозой исчезновения и подпадающих под действие СИТЕС.
16.
При экспорте ветеринарных препаратов, кормовых добавок организаций-производителей с указанием страны происхождения и номер регистрационного удостоверения ветеринарных препаратов или кормовых добавок (дата регистрации, перерегистрации).
При импорте ветеринарных препаратов, кормовых добавок организаций-производителей с указанием страны происхождения и номер регистрационного удостоверения ветеринарных препаратов или кормовых добавок (дата регистрации, перерегистрации)/документа подтверждающего регистрацию в государстве-члене Евразийского экономического союза (дата регистрации, перерегистрации, наименование государства-члена Евразийского экономического союза) ***.
17.
При импорте племенных животных и племенной продукции (материала) отразить сведения об импорте племенного животного, племенной продукции (материала).
18.
Порода животного и половозрастная группа.
19.
Место карантинирования животных с указанием наименования организации, страны, региона, района, города. Условия карантинирования, производства, хранения перемещаемого (перевозимого) объекта.
20.
Описание перемещаемого (перевозимого) объекта (рефрижератор – VIN код, номер и дата справки о дезинфекции).

"Еуразиялық экономикалық одақта ветеринариялық-санитариялық шараларды қолдану туралы" Еуразиялық экономикалық одақ комиссиясының 2010 жылғы 18 маусымдағы № 317 шешімімен бекітілген Ветеринариялық бақылауға (қадағалауға) жатқызылған тауарларға қойылатын бірыңғай ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) талаптардан ерекшеленетін талаптар бойынша Қазақстан Республикасына үшінші елдерден (Еуразиялық экономикалық одаққа мүше болып табылмайтын мемлекеттер) әкелінген орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерге әкетілуіне жол бермеу туралы келісімді растаймын.
_____________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
(өтініш беру күні) (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, телефоны) (электрондық цифрлық қолтаңбасы)
Ескертпе: * Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 23 қаңтардағы № 7-1/37 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10466 болып тіркелген) бұйрығымен бекітілген Жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнім мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға есептік нөмірлер беру қағидаларына сәйкес берілген есепке алу нөмірі көрсетіледі;
** Еуразиялық экономикалық одақтың бақылаудағы тауардың сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасының коды бар 1001 19 000 0, 1001 99 000 0, 1002 90 000 0, 1003 90 000 0, 1004 90 000 0, 1005 90 000 0, 1201 90 000 0, 2309 (жемдік астық) тауарлар үшін экспорттау кезінде импорттаушы ел туралы мәліметтерден басқа, жүк алушыны көрсету қажет етілмейді;
*** Қазақстан Республикасында және Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерде тіркелмеген ветеринариялық препаратты, азықтық қоспаларды мемлекеттік тіркеу үшін ветеринариялық препараттарды, азықтық қоспаларды байқаудан өткізу, тіркеу сынақтарын жүргізу үшін қажетті мөлшерде және көлемде ветеринариялық препараттардың немесе азықтық қоспалардың тіркеу куәлігінің нөмірін (тіркеу, қайта тіркеу күні)/Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекетте тіркелгенін растайтын құжатты (тіркеу, қайта тіркеу күні, Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің атауы) көрсетпей әкелуге жол беріледі.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
3-қосымша
Сараптама актісін (сынақ
хаттамасын) беру қағидаларына
1-қосымша
"Ветеринариялық зертханалар беретін cараптама актісін (сынақ хаттамасын) беру" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы: Ветеринариялық зертханалар беретін cараптама актісін (сынақ хаттамасын) беру
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетінің "Республикалық ветеринариялық зертхана" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны және оның филиалдары және Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетінің "Ветеринария бойынша ұлттық референттік орталық" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны және оның филиалы (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:

Подтверждаю согласие о недопущении вывоза в государства-члены Евразийского экономического союза перемещаемого (перевозимого) объекта, ввезенного в Республику Казахстан из третьих стран (государства, не являющиеся членами Евразийского экономического союза) по требованиям, отличающихся от Единых ветеринарных (ветеринарно-санитарных) требований, предъявляемых к товарам, подлежащих ветеринарному контролю (надзору), утвержденных Решением Комиссии Евразийского экономического союза от 18 июня 2010 года № 317 "О применении ветеринарно-санитарных мер в Евразийском экономическом союзе" и произведенной от них продукции ________________________________
____________________________________________________________________ (дата подачи заявления) (фамилия, имя, отчество (при его наличии), телефон) (электронная цифровая подпись)
Примечание: * указывается учетный номер, присвоенный в соответствии с Правилами присвоения учетных номеров объектам производства, осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок, утвержденными приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 23 января 2015 года № 7-1/37 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10466);
** для товаров с Кодом Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза подконтрольного товара из 1001 19 000 0, из 1001 99 000 0, из 1002 90 000 0, из 1003 90 000 0, из 1004 90 000 0, из 1005 90 000 0, из 1201 90 000 0, 2309 (фуражное зерно) при экспорте не требуется указание грузополучателя, кроме сведений о стране-импортере;
*** для проведения государственной регистрации ветеринарного препарата, кормовой добавки, не зарегистрированных в Республике Казахстан и в государствах-членах Евразийского экономического союза, допускается ввоз ветеринарных препаратов, кормовых добавок в количестве и объеме, необходимом для проведения их апробации, регистрационных испытаний без указания номера регистрационного удостоверения ветеринарных препаратов или кормовых добавок (дата регистрации, перерегистрации)/документа, подтверждающего регистрацию в государстве-члене Евразийского экономического союза (дата регистрации, перерегистрации, наименование государства-члена Евразийского экономического союза).
Приложение 3
к Перечню некоторых приказов
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 1
к Правилам выдачи
акта экспертизы
(протокола испытаний)
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Выдача акта экспертизы (протокола испытаний), выдаваемый ветеринарными лабораториями"
Наименование государственной услуги: Выдача акта экспертизы (протокола испытаний), выдаваемый ветеринарными лабораториями
1
Наименование услугодателя
Государственная услуга оказывается республиканским государственным предприятием на праве хозяйственного ведения "Республиканская ветеринарная лаборатория" Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан и его филиалами, республиканским государственным предприятием на праве хозяйственного ведения "Национальный референтный центр по ветеринарии" Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан и его филиалом (далее – услугодатель).
2
Способы предоставления государственной услуги
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:

1) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетінің аумақтық инспекциялары/ облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – аумақтық бөлімшелер/ЖАО);
2) "цифрлық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
Диагностикалық зерттеулер немесе ветеринариялық-санитариялық сараптама аяқталғаннан кейін 1 (бір) жұмыс күні ішінде. Диагностикалық зерттеулер немесе ветеринариялық-санитариялық сараптама мынадай мерзімдерде жүргізіледі:
серологиялық зерттеулер бойынша:
классикалық – 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
иммундық-ферменттік талдау (ИФТ) – 20 (жиырма) жұмыс күні ішінде (сынамалардың жиналуына қарай);
вирусологиялық зерттеулер – 25 (жиырма бес) жұмыс күні ішінде (зерттеулер жөніндегі әдістемелерге байланысты);
молекулярлық-генетикалық зерттеулер (МГЗ) – 20 (жиырма) жұмыс күні ішінде (сынамалардың жиналуына қарай);
бактериялогиялық зерттеулер бойынша:
микроскопия – 2 (екі) жұмыс күні ішінде;
биологиялық сынама – 70 (жетпіс) жұмыс күні ішінде (зерттеулер жөніндегі әдістемелерге байланысты);
паразитологиялық зерттеулер бойынша – 3 (үш) жұмыс күні ішінде;
тамақ өнімдерінің, азық және азықтық қоспалардың қауіпсіздігі көрсеткіштерін анықтау бойынша – 8 (сегіз) жұмыс күні ішінде;
тамақ өнімдерін міндетті және қосымша зерттеулер бойынша – 1 (бір) жұмыс күні ішінде.
Сынамаларды алу және оларды зертханаға зерттеуге жолдау – 3 (үш) жұмыс күні ішінде.
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық (ішінара цифрландырылған)/ қағаз түрінде.
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Сараптама актісі (сынақ хаттамасы) не мемлекеттік қызметті көрсетуден уәжді бас тарту.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушылар) ақылы негізде көрсетіледі.
Мемлекеттік қызметі көрсету құнын көрсетілетін қызметі беруші Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 116-бабы 1-тармағына және "Ветеринария туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 35-бабы 2-тармағының 3), 5), 6-1), 6-3) және 7) тармақшаларына сәйкес белгілейді және интернет-ресурста және үй-жайларда орналастырады.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметке қолма-қол және қолма-қол ақшасыз нысанда екінші деңгейдегі банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы аудару жолымен не зертханалардың кассаларына қолма-қол ақшамен немесе шарттық міндеттемелер шеңберінде ақы төлейді.
Мемлекеттік ветеринариялық бақылау және қадағалау объектілерінен диагностика немесе ветеринариялық-санитариялық сараптама үшін сынамалар алу тегін жүзеге асырылады.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі

1) территориальные инспекции Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан/местные исполнительные органы областей, городов Астаны, Алматы и Шымкента (далее – территориальные подразделения/МИО);
2) веб-портал "цифрового правительства" www.egov.kz (далее – портал).
3
Срок оказания государственной услуги
В течение 1 (одного) рабочего дня после завершения диагностических исследований или ветеринарно-санитарной экспертизы. Диагностические исследования или ветеринарно-санитарная экспертиза проводится в следующие сроки:
по серологическим исследованиям:
классические – в течение 5 (пяти) рабочих дней;
иммуноферментный анализ (ИФА) – в течение 20 (двадцати) рабочих дней (по мере накопления проб);
вирусологические исследования – в течение 25 (двадцати пяти) рабочих дней (в зависимости от методик по исследованиям);
молекулярно-генетические (ПЦР) исследования – в течение 20 (двадцати) рабочих дней (по мере накопления проб);
по бактериологическим исследованиям:
микроскопия – в течение 2 (двух) рабочих дней;
биологическая проба – в течение 70 (семидесяти) рабочих дней (в зависимости от методик по исследованиям);
по паразитологическим исследованиям – в течение 3 (трех) рабочих дней;
по определению показателей безопасности пищевой продукции, кормов и кормовых добавок – в течение 8 (восьми) рабочих дней;
по обязательным и дополнительным исследованиям пищевой продукции – в течение 1 (одного) рабочего дня.
Взятие проб и их направление в лабораторию на исследование – в течение 3 (трех) рабочих дней.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично цифровизированная)/бумажная.
5
Результат оказания государственной услуги
Акт экспертизы (протокол испытаний), либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
6
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается юридическим и физическим лицам (далее – услугополучатель) на платной основе.
Стоимость оказания государственной услуги устанавливается услугодателем в соответствии с пунктом 1 статьи 116 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан и подпунктами 3), 5), 6-1), 6-3) и 7) пункта 2 статьи 35 Закона Республики Казахстан "О ветеринарии" и размещается на интернет-ресурсе и в помещениях услугодателя.
Услугополучатель оплачивает государственную услугу в наличной и безналичной форме путем перечисления через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, либо в наличной форме в кассы лабораторий или в рамках договорных обязательств.
Отбор проб от объектов государственного ветеринарного контроля и надзора для диагностики или ветеринарно-санитарной экспертизы осуществляется бесплатно.
7
График работы услугодателя и объектов информации

1) көрсетілетін қызметті берушінің –Қазақстан Республикасының Еңбек Кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.00-ге дейін;
2) порталдың – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Кодекске сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде, өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Жұмыс уақытының белгіленген ұзақтығынан тыс уақытта өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беруді көрсетілетін қызметті беруші жұмыс уақытының кестесіне сәйкес белгілейді.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары Министрліктің www. gov. kz интернет-ресурсында орналастырылған.
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтер тізбесі
Аумақтық бөлімшелер/ЖАО арқылы көрсетілетін қызметті берушіге:
1) нысан бойынша өтініш;
2) жеке басын куәландыратын құжат және өкілдің өкілеттігін растайтын құжат не цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат (сәйкестендіру үшін); порталда:
көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш.
Заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманы, жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы, дара кәсіпкерді тіркеу туралы не дара кәсіпкер ретінде қызметінің басталғаны туралы мәліметтерді аумақтық бөлімшелердің/ЖАО-ның қызметкерлері "цифрлық үкіметтің" шлюзі арқылы мемлекеттік цифрлық жүйелерден алады.
Цифрлық жүйелерден алуға болатын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушылардан талап етуге жол берілмейді.
Көрсетілетін қызметті беруші цифрлық құжаттарды порталда тіркелген пайдаланушының ұялы байланысының абоненттік нөмірі арқылы ұсынылған құжат иесінің келісімі болған жағдайда, іске асырылған интеграция арқылы цифрлық құжаттар сервисінен бір реттік құпиясөзді беру арқылы немесе порталдың хабарламасына жауап ретінде қысқа мәтіндік хабарлама жіберу арқылы алады.
9
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушының сараптама актісін (сынақ хаттамасын) алу үшін ұсынған құжаттарының және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы;

1) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 17.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней в соответствии с Трудовым кодексом Республики Казахстан (далее – Кодекс);
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни в соответствии Кодексом, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются следующим рабочим днем).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги за пределами установленной продолжительности рабочего времени устанавливается услугодателем согласно графику рабочего времени.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан: www.gov.kz.
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Услугодателю через территориальные подразделения/МИО:
1) заявление по форме;
2) документ, удостоверяющий личность, либо цифровой документ из сервиса цифровых документов и документ, подтверждающий полномочия представителя (для идентификации);
на портале:
заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя.
Справка о регистрации (перерегистрации) юридического лица, сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица, о регистрации индивидуального предпринимателя, либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, сотрудники территориальных подразделений/МИО получают из государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
Истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из цифровых систем, не допускается.
Услугодатель получает цифровые документы из сервиса цифровых документов через реализованную интеграцию при условии согласия владельца документа, предоставленного посредством зарегистрированного на портале абонентского номера сотовой связи пользователя путем передачи одноразового пароля или путем отправления короткого текстового сообщения в качестве ответа на уведомление портала.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения акта экспертизы (протокола испытаний), и (или) данных (сведений), содержащихся в них;

2) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты сараптама актісін (сынақ хаттамасын) алуды талап ететін қызметке немесе жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімінің (үкімінің) болуы.
10
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болған жағдайда, мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары порталда орналастырылған. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
Цифрлық құжаттар сервисі мобильді қосымшада және цифрлық жүйелерде авторландырылған пайдаланушылар үшін қолжетімді.
Цифрлық құжатты пайдалану үшін ақпарат пайдаланушылар мобильді қосымшада және цифрлық жүйелерде қолжетімді әдістермен авторландырудан өтуі тиіс, одан әрі "Цифрлық құжаттар" бөліміне әрі қарай пайдалану үшін құжатты қарайды.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
4-қосымша
Жануарлар өсіруді, жануарларды,
жануарлардан алынатын өнім мен
шикізатты дайындауды (союды),
сақтауды, өңдеуді және өткізуді
жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне,
сондай-ақ ветеринариялық
препараттарды, жемшөп пен
жемшөп қоспаларын
өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі
ұйымдарға есептік
нөмірлер беру қағидаларына
2-қосымша
"Жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнім мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға есептік нөмірлер беру" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы: Жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнім мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға есептік нөмірлер беру
1.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетінің облыстардағы, Астана, Алматы және Шымкент қалаларындағы аумақтық инспекциялары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
2.
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері
Жеке және заңды тұлғалардың (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) өтініштерін қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру "цифрлық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
3.
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
2 (екі) жұмыс күні.
"Бір өтініш" қағидаты бойынша мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі – 6 (алты) жұмыс күні, оның ішінде:
мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау объектілеріне ветеринариялық-санитариялық қорытынды беру – 4 (төрт) жұмыс күні;
өндіріс объектілеріне есепке алу нөмірін беру – 2 (екі) жұмыс күні.
4.
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (ішінара цифрландырылған)/ "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілген).
5.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Өндіріс объектісіне есепке алу нөмірін беру туралы растау не мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тарту.
"Бір өтініш" қағидаты бойынша мемлекеттік қызметті көрсеткен кезде – мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау объектілеріне ветеринариялық-санитариялық қорытынды беру және жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнім мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, азық және азықтық қоспаларды өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға есепке алу нөмірлерін беру.
6.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін.
7.
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі

2) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения акта экспертизы (протокола испытаний).
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги размещены на портале. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
Сервис цифровых документов доступен для пользователей, авторизованных в мобильном приложении и цифровых системах.
Для использования цифрового документа необходимо пройти авторизацию методами доступными в мобильном приложении и цифровых системах пользователями, далее в разделе "Цифровые документы" просматривают документ для дальнейшего использования.
Приложение 4
к Перечню некоторых приказов
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 2
к Правилам присвоения учетных
номеров объектам производства,
осуществляющим выращивание
животных, заготовку (убой),
хранение, переработку
и реализацию животных,
продукции и сырья животного
происхождения, а также
организациям по производству,
хранению и реализации
ветеринарных препаратов,
кормов и кормовых добавок
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Присвоение учетных номеров объектам производства, осуществляющим
выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию
животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организациям
по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов
и кормовых добавок"
Наименование государственной услуги: Присвоение учетных номеров объектам производства, осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок
1.
Наименование услугодателя
Территориальные инспекции областей, городов Астаны, Алматы и Шымкента Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – услугодатель).
2.
Способы предоставления государственной услуги
Прием заявлений физических и юридических лиц (далее – услугополучатель) и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через веб-портал "цифрового правительства" www.egov.kz (далее – портал).
3.
Срок оказания государственной услуги
2 (два) рабочих дня.
При оказании государственной услуги по принципу "одного заявления" – 6 (шесть) рабочих дней, из них:
выдача ветеринарно-санитарного заключения на объекты государственного ветеринарно-санитарного контроля – 4 (четыре) рабочих дня;
присвоение учетного номера объектам производства – 2 (два) рабочих дня.
4.
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично цифровизированная/ оказываемая по принципу "одного заявления").
5.
Результат оказания государственной услуги
Подтверждение о присвоении учетного номера объекту производства, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
При оказании государственной услуги по принципу "одного заявления" – выдача ветеринарно-санитарного заключения на объекты государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора и присвоение учетных номеров объектам производства, осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок.
6.
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно.
7.
График работы услугодателя и объектов информации

1) порталдың – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде, құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
2) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.00-ге дейін.
Жұмыс уақытының белгіленген ұзақтығынан тыс өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беруді көрсетілетін қызметті беруші жұмыс уақытының графигіне сәйкес белгілейді.
8.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтер тізбесі
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы алу үшін:
1) көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтінішті;
2) жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және оның техникалық сипаттамалары туралы мәліметтер ("цифрлық үкіметтің" шлюзінде мәліметтер болмаған жағдайда);
3) жалға беру, өтеусіз пайдалану шарты негізінде өндірістік үй-жайларда қызметін жүзеге асыратын өндіріс объектілері үшін: өндірістік үй-жайды жалға беру шартының (өндірістік үй-жайды өтеусіз пайдалану шартының) электрондық көшірмесін ұсынады.
"Бір өтініш" қағидаты бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы:
1) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы ветеринариялық-санитариялық қорытындыны және "бір өтініш" қағидаты бойынша есепке алу нөмірін беруге арналған өтінішті;
2) жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және оның техникалық сипаттамалары туралы мәліметтерді ("электрондық үкімет" шлюзінде мәліметтер болмаған жағдайда);
3) жалға беру, өтеусіз пайдалану шарты негізінде өндірістік үй-жайларда қызметін жүзеге асыратын өндіріс объектілері үшін: өндірістік үй-жайды жалдау шартының (өндірістік үй-жайды өтеусіз пайдалану шартының) электрондық көшірмесін ұсынады.
Заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы аңықтама, жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтер, дара кәсіпкерді тіркеу туралы не дара кәсіпкер ретінде қызметінің басталғаны туралы, өндіріс объектісіне бұрын берілген есепке алу нөмірі туралы, өндіріс объектісіне ветеринариялық-санитариялық қорытындының бар-жоғы туралы, меншік құқығында немесе өзге де заңды негізде (бір жылдан астам мерзімге жалға беру/өтеусіз пайдалану) өндірістік үй-жайлардың болуы туралы, меншік құқығындағы тиісті үй-жайлардың бар-жоғы туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметтерді көрсету үшін пайдаланылатын мемлекеттік цифрлық жүйелерден не цифрлық құжаттар сервисінен алады.
9.
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер

1) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются следующим рабочим днем);
2) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 по 17.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 по 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги за пределами установленной продолжительности рабочего времени устанавливается услугодателем согласно графику рабочего времени.
8.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Услугополучатель для получения государственной услуги посредством портала представляет:
1) заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя;
2) сведения о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристиках (в случае отсутствия сведений в шлюзе "цифрового правительства");
3) для объектов производства, осуществляющих деятельность на производственных помещениях на основании договора аренды или безвозмездного пользования: электронную копию договора аренды производственного помещения (договора безвозмездного пользования производственным помещением).
Для получения государственной услуги по принципу "одного заявления" услугополучатель посредством портала представляет:
1) заявление на выдачу ветеринарно-санитарного заключения и присвоение учетного номера по принципу "одного заявления" в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
2) сведения о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристиках (в случае отсутствия сведений в шлюзе "электронного правительства");
3) для объектов производства, осуществляющих деятельность на производственных помещениях на основании договора аренды, безвозмездного пользования: электронную копию договора аренды производственного помещения (договора безвозмездного пользования производственным помещением).
Справка о регистрации (перерегистрации) юридического лица, сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица, о регистрации индивидуального предпринимателя, либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, о ранее присвоенном учетном номере объекту производства, о наличии ветеринарно-санитарного заключения на объект производства о наличии производственных помещений на праве собственности или ином законном основании (аренда/безвозмездное пользование на срок более одного года) услугодатель получает из государственных цифровых систем, используемых для оказания государственной услуги, либо из сервиса цифровых документов.
9.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан

1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттарының және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) есепке алу нөмірін алу үшін қажетті ұсынылған құжаттардың, объектілердің және (немесе) деректер мен мәліметтердің Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 23 қаңтардағы № 7-1/37 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10466 болып тіркелген) бекітілген Жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнім мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға есептік нөмірлер беру қағидаларында белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес мемлекеттік қызметті көрсету үшін талап етілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге көрсетілетін қызметті алушының келісімнің болмауы.
10.
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті ЭЦҚ-сы болған жағдайда портал арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар және "жеке кабинет" арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызметті көрсету мәртебесі туралы ақпаратты алу мүмкіндігі бар. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет "Мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау және қадағалау объектілеріне ветеринариялық-санитариялық қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметімен бірге "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілуі мүмкін.
Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары порталда және Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы 1414, 8 800 080 7777.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
5-қосымша
Жануарлар өсіруді, жануарларды,
жануарлардан алынатын өнім
мен шикізатты дайындауды (союды),
сақтауды, өңдеуді және өткізуді
жүзеге асыратын өндіріс
объектілеріне, сондай-ақ
ветеринариялық препараттарды,
жемшөп пен жемшөп қоспаларын
өндіру, сақтау және өткізу
жөніндегі ұйымдарға есептік
нөмірлер беру қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Өндіріс объектісіне есепке алу нөмірін беру туралы растау
Осы растау __________________________________________________________
____________________________________________________________________
(жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі
_____________________________________________________________________
заңды тұлғаның атауы)
_____________________________________________________________________
(өндіріс объектісінің қызмет түрі көрсетіледі)
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 23
қаңтардағы № 7-1/37 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу
тізілімінде № 10466 болып тіркелген) бекітілген Жануарлар өсіруді, жануарларды,
жануарлардан алынатын өнім мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, қайта өңдеуді
және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне, сондай-ақ ветеринариялық
препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі
ұйымдарға есептік нөмірлер беру қағидаларына сәйкес өндіріс объектісіне 20 ___ жылғы
"___" _______ есепке алу нөмірі берілгені туралы берілді.

1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных документов, объектов, данных и сведений, необходимых для присвоения учетного номера, требованиям, установленным Правилами присвоения учетных номеров объектам производства, осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок, утвержденными приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 23 января 2015 года № 7-1/37 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10466);
3) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
10.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП и имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета".
Государственная услуга может оказываться по принципу "одного заявления" в совокупности с государственной услугой "Выдача ветеринарно-санитарного заключения на объекты государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора".
Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги размещены на портале и интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан: www.gov.kz. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 5
к Перечню некоторых приказов
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 3
к Правилам присвоения
учетных номеров объектам
производства, осуществляющим
выращивание животных,
заготовку (убой), хранение,
переработку и реализацию
животных, продукции
и сырья животного
происхождения, а также
организациям по производству,
хранению и реализации
ветеринарных препаратов,
кормов и кормовых добавок
Подтверждение о присвоении учетного номера объекту производства
Настоящее подтверждение выдано ______________________________________
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица,
____________________________________________________________________
наименование юридического лица)
____________________________________________________________________
(указать вид деятельности объекта производства)
в том, что в соответствии с Правилами присвоения учетных номеров объектам
производства, осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение,
переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения,
а также организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных
препаратов, кормов и кормовых добавок, утвержденными приказом Министра
сельского хозяйства Республики Казахстан от 23 января 2015 года № 7-1/37
(зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых
актов под № 10466), объекту производства присвоен учетный номер ______
от "___" _______ 20__ года.

Есепке алу нөмірінің қолданылу мерзімі 20 __ жылғы "___" ______ бастап 20 __жылғы
"___" _____ дейін:
(кемінде 3 (үш) жыл мерзімге жалдау немесе өтеусіз пайдалану шарты негізінде қызметін
жүзеге асыратын өндіріс объектілерін қоспағанда, өндіріс объектілеріне есепке алу
нөмірлері 3 (үш) жыл мерзімге беріледі).
Ветеринария саласындағы уәкілетті орган ведомствосы аумақтық бөлімшесінің
басшысы____________________________________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)             (электрондық цифрлық қолтаңбасы)
20 __ жылғы "___" ______
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
6-қосымша
Жануарлар өсіруді, жануарларды,
жануарлардан алынатын өнім мен
шикізатты дайындауды (союды), сақтауды,
өңдеуді және өткізуді жүзеге
асыратын өндіріс объектілеріне,
сондай-ақ ветеринариялық
препараттарды, жемшөп пен
жемшөп қоспаларын өндіру,
сақтау және өткізу жөніндегі
ұйымдарға есептік
нөмірлер беру қағидаларына
8-қосымша
Нысан
Өндіріс объектілерін есепке алу нөмірлерінің цифрлық тізілімі
Р/с№
Өндіріс объектісін есепке алу нөмірі
Өндіріс объектісі иесінің жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Қызмет түрі
Өндіріс объектісінің санаты (стационарлық/мобильді)
Өндірістің мобильді объектісін мемлекеттік тіркеудің нөмірлік белгісі
Өндіріс объектісі орналасқан аумақтың бұрылыс нүктелерінің координаттары
(геоақпараттық сервис арқылы)*
бойлық
ендік
1
2
3
4
5
6
7
8
Кестенің жалғасы
Өндіріс объектісін есепке алу нөмірін беру күні
Өндіріс объектісін есепке алу нөмірін кім берді
( аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, лауазымы, ұйым)
Өндіріс объектісін есептен шығару күні
Өндіріс объектісін есепке алуды кім алып тастады
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, лауазымы, ұйым)
Мәртебесі (Белсенді)
/Белсенді емес)
Экспорт/Импорт
9
10
11
12
13
14
Ескертпе:
* Өндіріс объектісі орналасқан аумақтың бұрылыс нүктелерінің координаттары (бойлық және ендік) техникалық мүмкіндік болса, геоақпараттық сервис арқылы анықталады.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
7-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2015 жылғы 30 қаңтардағы
№ 7-1/69 бұйрығына
1-қосымша
Ветеринариялық мақсаттағы препараттарды өндіру бойынша ветеринария саласындағы қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесі
Р/с №
Біліктілік талаптары
Құжаттар
Ескертпе
1
2
3
4
1.
Жануарлар ауруларын емдеу және олардың профилактикасы бойынша препараттар шығару үшін мыналардың болуы:

Срок действия учетного номера от ____20 __ года до ____20 __ года:
(учетные номера объектам производства выдаются сроком на 3 (три) года,
за исключением объектов производства, осуществляющих деятельность
на производственных помещениях на основании договора аренды или безвозмездного
пользования со сроком менее 3 (трех) лет, а также убойных площадок).
Руководитель территориального подразделения ведомства уполномоченного органа
в области ветеринарии
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество руководителя) (электронная цифровая подпись)
"___" _______ 20____ года
Приложение 6
к Перечню некоторых приказов
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 8
к Правилам присвоения
учетных номеров объектам
производства, осуществляющим
выращивание животных,
заготовку (убой), хранение,
переработку и реализацию
животных, продукции
и сырья животного
происхождения, а также
организациям по производству,
хранению и реализации
ветеринарных препаратов,
кормов и кормовых добавок
Форма
Цифровой реестр учетных номеров объектов производства
№ п/п
Учетный номер объекта производства
Индивидуальный идентификационный номер / бизнес-идентификационный номер владельца объекта производства
Вид деятельности
Категория объекта производства (стационарный/мобильный)
Государственный регистрационный номерной знак мобильного объекта производства
Координаты поворотных точек территории, занятой под объект производства
(посредством геоинформационного сервиса)*
широта
долгота
1
2
3
4
5
6
7
8
Продолжение таблицы
Дата присвоения учетного номера объекту производства
Кем присвоен учетный номер объекту производства (фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность, организация)
Дата снятия с учета объекта производства
Кем снят учет объекта производства (фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность, организация)
Статус (Активный/ Неактивный)
Экспорт/
Импорт
9
10
11
12
13
14
Примечание:
*Координаты поворотных точек территории (широты и долготы), занятой под объект производства, определяется посредством геоинформационного сервиса при наличии технической возможности.
Приложение 7
к Перечню некоторых приказов
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 1 к приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 30 января 2015 года № 7-1/69
Квалификационные требования и перечень документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления деятельности в области ветеринарии по производству препаратов ветеринарного назначения
№ п/п
Квалификационные требования
Документы
Примечание
1
2
3
4
1.
Наличие для производства препаратов по лечению и профилактике заболеваний животных:

1) қосалқы материалдарды, химиялық ерітінділерді, қоректік орталарды, жасушалардың өсірінділерін дайындайтын үй-жайлардың;
2) өндірістік үй-жайлардың (цехтың, бөлімнің);
3) виварияның;
4) изоляторлардың;
5) өндірушінің өндірістік бақылау бөлімшелерінің;
6) температураны және ылғалдылықты (қажет болған жағдайда) тіркейтін датчиктермен жабдықталған термостаттық бөлменің;
7) зертханалық ыдыстарды, қоректік орталарды, құралдарды стерильдеуге және микробтық өсірінділерді, залалданған материалды және басқа да биологиялық қалдықтарды залалсыздандыруға (зарарсыздандыруға) арналған автоклавтың;
8) ыдыстарды жуу және дайындау үшін жуу бөлмесінің;
9) буып-түюге арналған үй-жайдың;
10) ветеринариялық препараттарды сақтауға арналған қойма үй-жайының;
11) стационарлық коммуникациялардың – өндірістің жұмыс істеуін қамтамасыз ететін ыстық және суық сумен жабдықтаудың, электрмен жабдықтаудың және кәріздің;
12) өндіріс қалдықтарын және сарқынды суларды залалсыздандыру жүйесінің болуы.
Өндірістік үй-жайларға құқық белгілейтін құжаттар немесе осы шарттар бір жылдан кем мерзімге жасалған жағдайда жалға алу немесе өтеусіз пайдалану немесе сенімгерлік басқару шартының көшірмелері; "Ветеринариялық құжаттарды беру қағидаларын және олардың бланкілеріне қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 21 мамырдағы № 7-1/453 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11898 болып тіркелген) (бұдан әрі - Бұйрық) сәйкес берілетін ветеринариялық-санитариялық қорытынды.
Меншік құқығында немесе өзге де заңды негізде (бір жылдан астам мерзімге жалға алу/өтеусіз пайдалану/сенімгерлік басқару) өндірістік үй-жайлар бар болған жағдайда, ақпарат жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастры цифрлық жүйесінен алынады.
Ветеринариялық-санитариялық қорытынды туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "Е-лицензиялау" цифрлық жүйесінен алады.
2.
Жануарлар ауруларын диагностикалау бойынша препараттар шығару үшін:
1) қосалқы материалдарды, химиялық ерітінділерді, қоректік орталарды, жасушалардың өсірінділерін дайындайтын үй-жайлардың;
2) өндіріс бойынша үй-жайлардың (цехтың, бөлімнің);
3) өндірушінің өндірістік бақылау бөлімшелерінің;
4) ыдыстарды жуу және дайындау үшін жуу бөлмесінің;
5) буып-түюге арналған үй-жайдың;
6) ветеринариялық препараттарды сақтауға арналған қойма үй-жайының;
7) стационарлық коммуникациялардың – өндірістің жұмыс істеуін қамтамасыз ететін ыстық және суық сумен жабдықтаудың, электрмен жабдықтаудың және кәріздің;

1) помещения для подготовки вспомогательных материалов, химических растворов, питательных сред, культур клеток;
2) помещения (цеха, отдела) по производству;
3) вивария;
4) изоляторов;
5) подразделений производственного контроля производителя;
6) термостатной комнаты, снабженной регистрирующими температуру и влажность (при необходимости) датчиками;
7) автоклав для стерилизации лабораторной посуды, питательных сред, инструментов и обеззараживания (обезвреживания) микробных культур, инфицированного материала и других биологических отходов;
8) моечной − для мойки и заготовки посуды;
9) помещения для упаковки;
10) складского помещения для хранения ветеринарных препаратов;
11) стационарных коммуникаций – горячего и холодного водоснабжения, электроснабжения и канализации, обеспечивающих функционирование производства;
12) системы обеззараживания отходов производства и сточных вод.
Правоустанавливающие документы на производственные помещения или копии договора аренды или безвозмездного пользования или доверительного управления в случае заключения данных договоров на срок менее одного года;
ветеринарно-санитарное заключение, выдаваемое в соответствии с приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 21 мая 2015 года № 7-1/453 "Об утверждении Правил выдачи ветеринарных документов и требований к их бланкам" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11898) (далее – Приказ).
В случае наличия производственных помещений на праве собственности или ином законном основании (аренда/безвозмездное пользование/доверительное управление на срок более одного года), информация получается из цифровой системы единого государственного кадастра недвижимости.
Сведения о ветеринарно-санитарном заключении услугодатель получает из цифровой системы "Е-лицензирование".
2.
Наличие для производства препаратов по диагностике болезней животных:
1) помещения для подготовки вспомогательных материалов, химических растворов, питательных сред, культур клеток;
2) помещения (цеха, отдела) по производству;
3) подразделений производственного контроля производителя;
4) моечной − для мойки и заготовки посуды;
5) помещений для упаковки;
6) складского помещения для хранения ветеринарных препаратов;
7) стационарных коммуникаций – горячего и холодного водоснабжения, электроснабжения и канализации, обеспечивающих функционирование производства;

8) өндіріс қалдықтарын және сарқынды суларды залалсыздандыру жүйесінің болуы.
Өндірістік үй-жайларға құқық белгілейтін құжаттар немесе осы шарттар бір жылдан кем мерзімге жасалған жағдайда жалға алу немесе өтеусіз пайдалану немесе сенімгерлік басқару шартының көшірмелері; Бұйрыққа сәйкес берілетін ветеринариялық-санитариялық қорытынды.
Меншік құқығында немесе өзге де заңды негізде (бір жылдан астам мерзімге жалға алу/өтеусіз пайдалану/сенімгерлік басқару) өндірістік үй-жайлар бар болған жағдайда, ақпарат
жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастры цифрлық жүйесінен алынады.
Ветеринариялық-санитариялық қорытынды туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "Е-лицензиялау" цифрлық жүйесінен алады.
3.
Фармакологиялық белсенділігі бар препараттар шығару үшін:
1) ветеринариялық препаратты өндіретін үй-жайлардың (цехтың, бөлімнің);
2) өндірушінің өндірістік бақылау бөлімшелерінің;
3) ыдыстарды жуу және дайындау үшін жуу бөлмесінің;
4) буып-түюге арналған үй-жайдың;
5) ветеринариялық препараттарды сақтауға арналған қойма үй-жайының;
6) стационарлық коммуникациялардың – өндірістің жұмыс істеуін қамтамасыз ететін ыстық және суық сумен жабдықтаудың, электрмен жабдықтаудың және кәріздің;
7) өндіріс қалдықтарын және сарқынды суларды залалсыздандыру жүйесінің болуы.
Өндірістік үй-жайларға құқық белгілейтін құжаттар немесе осы шарттар бір жылдан кем мерзімге жасалған жағдайда жалға алу немесе өтеусіз пайдалану немесе сенімгерлік басқару шартының көшірмелері; Бұйрыққа сәйкес берілетін ветеринариялық-санитариялық қорытынды.
Меншік құқығында немесе өзге де заңды негізде (бір жылдан астам мерзімге жалға алу/өтеусіз пайдалану/сенімгерлік басқару) өндірістік үй-жайлар бар болған жағдайда, ақпарат
жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастры цифрлық жүйесінен алынады.
Ветеринариялық-санитариялық қорытынды туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "Е-лицензиялау" цифрлық жүйесінен алады.
4.
Жануарлардың өнімділігін арттыруға арналған препараттар шығару үшін:
1) ветеринариялық препаратты өндіретін үй-жайлардың (цехтың, бөлімнің);
2) өндірушінің өндірістік бақылау бөлімшелерінің;
3) ыдыстарды жуу және дайындау үшін жуу бөлмесінің;
4) буып-түюге арналған үй-жайдың;
5) ветеринариялық препараттарды сақтауға арналған қойма үй-жайының;
6) стационарлық коммуникациялардың – өндірістің жұмыс істеуін қамтамасыз ететін ыстық және суық сумен жабдықтаудың, электрмен жабдықтаудың және кәріздің;
7) өндіріс қалдықтарын және сарқынды суларды залалсыздандыру жүйесінің болуы.
Өндірістік үй-жайларға құқық белгілейтін құжаттар немесе осы шарттар бір жылдан кем мерзімге жасалған жағдайда жалға алу немесе өтеусіз пайдалану немесе сенімгерлік басқару шартының көшірмелері; Бұйрыққа сәйкес берілетін ветеринариялық-санитариялық қорытынды.
Меншік құқығында немесе өзге де заңды негізде (бір жылдан астам мерзімге жалға алу/өтеусіз пайдалану/сенімгерлік басқару) өндірістік үй-жайлар бар болған жағдайда, ақпарат
жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастры цифрлық жүйесінен алынады.
Ветеринариялық-санитариялық қорытынды туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "Е-лицензиялау" цифрлық жүйесінен алады.
5.
Дезинфекциялауға, дератизациялауға, дезинсекциялауға арналған препараттар шығару үшін:

8) системы обеззараживания отходов производства и сточных вод.
Правоустанавливающие документы на производственные помещения или копии договора аренды или безвозмездного пользования или доверительного управления в случае заключения данных договоров на срок менее одного года;
ветеринарно-санитарное заключение, выдаваемое в соответствии с Приказом.
В случае наличия производственных помещений на праве собственности или ином законном основании (аренда/безвозмездное пользование/доверительное управление на срок более одного года), информация получается из цифровой системы единого государственного кадастра недвижимости.
Сведения о ветеринарно-санитарном заключении услугодатель получает из цифровой системы "Е-лицензирование".
3.
Наличие для производства препаратов, обладающих фармакологической активностью:
1) помещения (цеха, отдела) по производству ветеринарного препарата;
2) подразделений производственного контроля производителя;
3) моечной − для мойки и заготовки посуды;
4) помещений для упаковки;
5) складского помещения для хранения ветеринарных препаратов;
6) стационарных коммуникаций – горячего и холодного водоснабжения, электроснабжения и канализации, обеспечивающих функционирование производства;
7) системы обеззараживания отходов производства и сточных вод.
Правоустанавливающие документы на производственные помещения или копии договора аренды или безвозмездного пользования или доверительного управления в случае заключения данных договоров на срок менее одного года;
ветеринарно-санитарное заключение, выдаваемое в соответствии с Приказом.
В случае наличия производственных помещений на праве собственности или ином законном основании (аренда/безвозмездное пользование/доверительное управление на срок более одного года), информация получается из цифровой системы единого государственного кадастра недвижимости. Сведения о ветеринарно-санитарном заключении услугодатель получает из цифровой системы "Е-лицензирование".
4.
Наличие для производства препаратов, предназначенных для повышения продуктивности животных:
1) помещения (цеха, отдела) по производству ветеринарного препарата;
2) подразделений производственного контроля производителя;
3) моечной − для мойки и заготовки посуды;
4) помещений для упаковки;
5) складского помещения для хранения ветеринарных препаратов;
6) стационарных коммуникаций – горячего и холодного водоснабжения, электроснабжения и канализации, обеспечивающих функционирование производства;
7) системы обеззараживания отходов производства и сточных вод.
Правоустанавливающие документы на производственные помещения или копии договора аренды или безвозмездного пользования или доверительного управления в случае заключения данных договоров на срок менее одного года;
ветеринарно-санитарное заключение, выдаваемое в соответствии с Приказом.
В случае наличия производственных помещений на праве собственности или ином законном основании (аренда/безвозмездное пользование/доверительное управление на срок более одного года), информация получается из цифровой системы единого государственного кадастра недвижимости.
Сведения о ветеринарно-санитарном заключении услугодатель получает из цифровой системы "Е-лицензирование".
5.
Наличие для производства препаратов для дезинфекции, дератизации, дезинсекции:

1) ветеринариялық препаратты өндіретін үй-жайлардың (цехтың, бөлімнің);
2) өндірушінің өндірістік бақылау бөлімшелерінің;
3) ыдыстарды жуу және дайындау үшін жуу бөлмесінің;
4) буып-түюге арналған үй-жайдың;
5) ветеринариялық препараттарды сақтауға арналған қойма үй-жайының;
6) стационарлық коммуникациялардың – өндірістің жұмыс істеуін қамтамасыз ететін ыстық және суық сумен жабдықтаудың, электрмен жабдықтаудың және кәріздің;
7) өндіріс қалдықтарын және сарқынды суларды залалсыздандыру жүйесінің болуы.
Өндірістік үй-жайларға құқық белгілейтін құжаттар немесе осы шарттар бір жылдан кем мерзімге жасалған жағдайда жалға алу немесе өтеусіз пайдалану немесе сенімгерлік басқару шартының көшірмелері; Бұйрыққа сәйкес берілетін ветеринариялық-санитариялық қорытынды.
Меншік құқығында немесе өзге де заңды негізде (бір жылдан астам мерзімге жалға алу/өтеусіз пайдалану/сенімгерлік басқару) өндірістік үй-жайлар бар болған жағдайда, ақпарат
жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастры цифрлық жүйесінен алынады.
Ветеринариялық-санитариялық қорытынды туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "Е-лицензиялау" цифрлық жүйесінен алады.
6.
Өндірілетін ветеринариялық препараттың техникалық шарттарына сәйкес ветеринариялық мақсаттағы препараттарды өндіруге арналған технологиялық, өлшеу және сынау жабдықтарының болуы, өндiрiлетiн ветеринариялық препараттардың сапасын бақылауды жүзеге асыру үшiн аспаптармен және жабдықтармен (өлшеу құралдарының типін бекіту немесе метрологиялық аттестаттау мақсатында сынақтардың нәтижелері бойынша Қазақстан Республикасының өлшем бірлігін қамтамасыз етудің мемлекеттік жүйесінің тізіліміне енгізілген өлшеу құралдары, көрсетілетін қызметті алушының қолымен расталған бақылау аспаптары, қосалқы материалдар мен жабдық, "Өлшем бірлігін қамтамасыз ету туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес өлшеу құралдарындағы салыстырып тексеру туралы сертификаттар және (немесе) салыстырып тексеру таңбасының бедерлері және/немесе өлшем құралдарын калибрлеу туралы сертификаттар, сондай-ақ сынақ зертханасын аккредиттеу аттестаты не аккредиттелген сынақ зертханамен жасалған шарт) жабдықталған аккредиттелген сынақ зертханасының не көрсетілген зертханалары бар ұйымдармен сынақ жұмыстарын (көрсетілетін қызметтерді) орындау туралы шарттың болуы
Осы біліктілік талаптарына қосымшаға сәйкес ветеринариялық мақсаттағы препараттарды өндіру бойынша ветеринария саласындағы қызметті жүзеге асыруға арналған ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны.
7.
Заңды тұлғалар үшін: басшылар мен мамандардың білікті құрамының: ветеринариялық препараттар өндірумен және өндірістік бақылаумен тікелей айналысатын бөлімшелерде "ветеринариялық медицина", "ветеринариялық санитария" мамандықтары бойынша жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейiнгi білімі және (немесе) "ветеринария" мамандығы бойынша техникалық және кәсiптік (колледж) білімі бар мамандардың (кемінде бір ветеринариялық дәрігер немесе фельдшер); ветеринариялық препараттар өндірумен және өндірістік бақылаумен тікелей айналысатын бөлімшелерде биотехнологиялық, химиялық немесе биологиялық жоғары немесе орташа білімі бар мамандардың; ветеринариялық препараттар өндірумен тікелей айналысатын бөлімшелер басшыларының және/немесе өндірістік бақылау бөлімшесі жұмыскерінің мамандық бойынша кемінде екі жыл жұмыс өтілінің, соңғы 5 жылда мамандануы немесе біліктілігін жетілдіру және біліктілігін арттырудың басқа да түрлерінің болуы.
Жеке тұлғалар үшін: "ветеринариялық медицина", "ветеринариялық санитария" мамандықтары бойынша жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейiнгi білімнің және (немесе) "ветеринария" мамандығы бойынша техникалық және кәсiптік (колледж) білімнің, мамандығы бойынша кемінде екі жыл жұмыс өтілінің, соңғы 5 жылда мамандануы немесе жетілдіруі және біліктілігін арттырудың басқа да түрлерінің болуы.
Осы біліктілік талаптарына қосымшаға сәйкес ветеринариялық мақсаттағы препараттарды өндіру бойынша ветеринария саласындағы қызметті жүзеге асыруға арналған ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны.
Ветеринариялық мақсаттағы
препараттарды өндіру бойынша
ветеринария саласындағы қызметті
жүзеге асыру үшін қойылатын
біліктілік талаптары мен оларға
сәйкестікті растайтын
құжаттар тізбесіне
қосымша
Ветеринариялық мақсаттағы препараттарды өндіру бойынша ветеринария саласындағы қызметті жүзеге асыруға арналған ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны

1) помещения (цеха, отдела) по производству ветеринарного препарата;
2) подразделений производственного контроля производителя;
3) моечной – для мойки и заготовки посуды;
4) помещений для упаковки;
5) складского помещения для хранения ветеринарных препаратов;
6) стационарных коммуникаций − горячего и холодного водоснабжения, электроснабжения и канализации, обеспечивающих функционирование производства;
7) системы обеззараживания отходов производства и сточных вод.
Правоустанавливающие документы на производственные помещения или копии договора аренды или безвозмездного пользования или доверительного управления в случае заключения данных договоров на срок менее одного года;
ветеринарно-санитарное заключение, выдаваемое в соответствии с Приказом.
В случае наличия производственных помещений на праве собственности или ином законном основании (аренда/безвозмездное пользование/доверительное управление на срок более одного года), информация получается из цифровой системы единого государственного кадастра недвижимости.
Сведения о ветеринарно-санитарном заключении услугодатель получает из цифровой системы "Е-лицензирование".
6.
Наличие технологического, измерительного и испытательного оборудования для производства препаратов ветеринарного назначения в соответствии с техническими условиями на производимый ветеринарный препарат, наличие аккредитованной испытательной лаборатории, оснащенной приборами и оборудованием, либо договора о выполнении испытательных работ (услуг) с организациями, имеющими указанные лаборатории, для осуществления контроля качества производимых ветеринарных препаратов (средства измерений, внесенные в реестр государственной системы обеспечения единства измерений Республики Казахстан по результатам испытаний с целью утверждения типа или метрологической аттестации средств измерений, приборы контроля, вспомогательные материалы и оборудование, заверенные подписью услугополучателя, сертификаты о поверке и (или) оттиски поверительного клейма на средствах измерений и/или сертификаты о калибровке средств измерений в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об обеспечении единства измерений", а также аттестат аккредитации испытательной лаборатории, либо договор с аккредитованной испытательной лабораторией).
Форма сведений, содержащих информацию для осуществления деятельности в области ветеринарии по производству препаратов ветеринарного назначения согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям.
7.
Для юридических лиц:
наличие квалифицированного состава руководителей и специалистов:
в подразделениях непосредственно занятых производством ветеринарных препаратов и производственного контроля специалистов (не менее одного ветеринарного врача или фельдшера), имеющих высшее и (или) послевузовское образование по специальностям "ветеринарная медицина", "ветеринарная санитария" и (или) техническое и профессиональное образование (колледж) по специальности "ветеринария";
специалистов с высшим или средним биотехнологическим, химическим или биологическим образованием в подразделениях непосредственно занятых производством ветеринарных препаратов и производственного контроля; стажа работы по специальности не менее двух лет у руководителей подразделений непосредственно занятых на производстве ветеринарных препаратов и/или у работника подразделения производственного контроля, специализации или усовершенствования и других видов повышения, квалификации за последние 5 лет.
Для физических лиц:
наличие высшего и (или) послевузовского образования по специальностям "ветеринарная медицина", "ветеринарная санитария" и (или) технического и профессионального образования (колледж) по специальности "ветеринария", стажа работы по специальности не менее двух лет, специализации или усовершенствования и других видов повышения квалификации за последние 5 лет.
Форма сведений, содержащих информацию для осуществления деятельности в области ветеринарии по производству препаратов ветеринарного назначения согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям.
Приложение
к квалификационным
требованиям и перечню
документов, подтверждающих
соответствие им,
для осуществления
деятельности в области
ветеринарии по производству
препаратов ветеринарного
назначения
Форма сведений, содержащих информацию для осуществления деятельности в области ветеринарии по производству препаратов ветеринарного назначения

1. Тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторы берген ветеринариялық-санитариялық қорытынды туралы мәліметтер:
ветеринариялық-санитариялық қорытындының нөмірі және берілген күні
____________________________________________________________________
сәйкестендіру нөмірі _________________________________________________
2. Өндірілетін ветеринариялық препараттың техникалық шарттарына сәйкес ветеринариялық мақсаттағы препараттарды өндіруге арналған технологиялық, өлшеу және сынау жабдықтарының болуы, өндiрiлетiн ветеринариялық препараттардың сапасын бақылауды жүзеге асыру үшiн аспаптармен және жабдықтармен (өлшеу құралдарының типін бекіту немесе метрологиялық аттестаттау мақсатында сынақтардың нәтижелері бойынша Қазақстан Республикасының өлшем бірлігін қамтамасыз етудің мемлекеттік жүйесінің тізіліміне енгізілген өлшеу құралдары, көрсетілетін қызметті алушының қолымен расталған бақылау аспаптары, қосалқы материалдар мен жабдық, "Өлшем бірлігін қамтамасыз ету туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес өлшеу құралдарындағы салыстырып тексеру туралы сертификаттар және (немесе) салыстырып тексеру таңбасының бедерлері және/немесе өлшем құралдарын калибрлеу туралы сертификаттар, сондай-ақ сынақ зертханасын аккредиттеу аттестаты не аккредиттелген сынақ зертханамен жасалған шарт) жабдықталған аккредиттелген сынақ зертханасының не көрсетілген зертханалары бар ұйымдармен сынақ жұмыстарын (көрсетілетін қызметтерді) орындау туралы шарттың болуы:
1) Өлшеу құралдарының типін бекіту немесе метрологиялық аттестаттау мақсатында сынақтардың нәтижелері бойынша Қазақстан Республикасының өлшем бірлігін қамтамасыз етудің мемлекеттік жүйесінің тізіліміне енгізілген өлшеу құралдары:
меншік құқығын растайтын құжат немесе заңды құқықтарды растайтын құжат ____________________________________________
өлшеу құралдарының атауы және қысқаша сипаттамасы________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
__________________________________________________________________
____________________________________________________________________
өлшеу құралдарының мақсаты_____________________________________
____________________________________________________________________
шығарылған жылы және өндіруші ел _______________________________
_______________________________________________________________
зауыттық нөмірі және түгендеу күні ______________________________
техникалық паспорт нөмірі ________________________________________

1. Сведения о ветеринарно-санитарном заключении, выданном государственным
ветеринарно-санитарным инспектором соответствующей
административно-территориальной единицы:
номер и дата выдачи ветеринарно-санитарного заключения
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
идентификационный номер _____________________________________________
2. Наличие технологического, измерительного и испытательного оборудования
для производства препаратов ветеринарного назначения в соответствии
с техническими условиями на производимый ветеринарный препарат, наличие
аккредитованной испытательной лаборатории, оснащенной приборами
и оборудованием, либо договора о выполнении испытательных работ (услуг)
с организациями, имеющими указанные лаборатории, для осуществления контроля
качества производимых ветеринарных препаратов (средства измерений, внесенные
в реестр государственной системы обеспечения единства измерений Республики
Казахстан по результатам испытаний с целью утверждения типа или метрологической
аттестации средств измерений, приборы контроля, вспомогательные материалы
и оборудование, заверенные подписью услугополучателя, сертификаты о поверке
и (или) оттиски поверительного клейма на средствах измерений и/или сертификаты
о калибровке средств измерений в соответствии с Законом Республики Казахстан
"Об обеспечении единства измерений", а также аттестат аккредитации испытательной
лаборатории, либо договор с аккредитованной испытательной лабораторией):
1) средства измерений, внесенные в реестр государственной системы обеспечения
единства измерений Республики Казахстан по результатам испытаний с целью
утверждения типа или метрологической аттестации средств измерений:
документ, подтверждающий право собственности или документ, подтверждающий
законные права ________________________________________________________
______________________________________________________________________
наименование и краткая характеристика средств измерений
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
назначение средств измерений ___________________________________________
______________________________________________________________________
год выпуска и страна-производитель ______________________________________
заводской номер и дата инвентаризации ___________________________________
______________________________________________________________________
номер технического паспорта ____________________________________________

2) көрсетілетін қызметті алушының қолымен расталған бақылау аспаптарына, қосалқы материалдарға, жабдыққа дайындаушы зауыттардың пайдалану паспорттарынан алынған мәліметтер:
бақылау аспаптарының, қосалқы материалдар мен жабдықтың атауы және
қысқаша сипаттамасы _________________________________________________
____________________________________________________________________
паспорттың нөмірі ______________________________________________
паспорттың берілген күні_________________________________________
паспортты берген орган _______________________________
жабдықтың мақсаты_________________________________
3) өлшеу құралдарындағы салыстырып тексеру туралы сертификаттар және (немесе) салыстырып тексеру таңбасының бедерлері және/немесе өлшем құралдарын калибрлеу туралы сертификаттар:
сертификаттар нөмірлері_________________________________________
берілген күні __________________________________________________
сертификаттарды берген орган ___________________________________
сертификаттардың қолданылу мерзімі ___________бастап _______дейін
4) сынақ зертханасын аккредиттеу аттестаты не аккредиттелген сынақ зертханамен жасалған шарттар туралы мәліметтер:
сынақ зертханасын аккредиттеу аттестатының нөмірі _________________
_______________________________________________________________
берілген күні___________________________________________________
аккредиттеу аттестатын берген орган _______________________________
құжаттың қолданылу мерзімі ____________ бастап ______________дейін
аккредиттелген сынақ зертханамен жасалған шарттың нөмірі __________
____________________________________________________________________
шарттың жасалған күні______________________
шарттың қолданылу мерзімі _________ бастап _________ дейін
3. Заңды тұлғалар үшін: басшылар мен мамандардың білікті құрамының: ветеринариялық препараттар өндірумен және өндірістік бақылаумен тікелей айналысатын бөлімшелерде "ветеринариялық медицина", "ветеринариялық санитария" мамандықтары бойынша жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейiнгi білімі және (немесе) "ветеринария" мамандығы бойынша техникалық және кәсiптік (колледж) білімі бар мамандардың (кемінде бір ветеринариялық дәрігер немесе фельдшер); ветеринариялық препараттар өндірумен және өндірістік бақылаумен тікелей айналысатын бөлімшелерде биотехнологиялық, химиялық немесе биологиялық жоғары немесе орташа білімі бар мамандардың; ветеринариялық препараттар өндірумен тікелей айналысатын бөлімшелер басшыларының және/немесе өндірістік бақылау бөлімшесі жұмыскерінің мамандық бойынша кемінде екі жыл жұмыс өтілінің, соңғы 5 жылда мамандануы немесе біліктілігін жетілдіру және біліктілігін арттырудың басқа да түрлерінің болуы.
Жеке тұлғалар үшін: "ветеринариялық медицина", "ветеринариялық санитария" мамандықтары бойынша жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейiнгi білімнің және (немесе) "ветеринария" мамандығы бойынша техникалық және кәсiптік (колледж) білімнің, мамандығы бойынша кемінде екі жыл жұмыс өтілінің, соңғы 5 жылда мамандануы немесе жетілдіруі және біліктілігін арттырудың басқа да түрлерінің болуы.

2) сведения из эксплуатационных паспортов заводов-изготовителей на приборы
контроля, вспомогательные материалы, оборудование, заверенные подписью
услугополучателя:
наименование и краткая характеристика приборов контроля, вспомогательных
материалов и оборудования _____________________________________________
_____________________________________________________________________
номер паспорта _______________________________________________________
дата выдачи паспорта __________________________________________________
орган, выдавший паспорт _______________________________________________
назначение оборудования _______________________________________________
3) сертификаты о поверке и (или) оттиски поверительного клейма на средствах
измерений и/или сертификаты о калибровке средств измерений:
номера сертификатов __________________________________________________
дата выдачи _________________________________________________________
орган, выдавший сертификаты _________________________________________
срок действия сертификатов с ______________ до _________________________
4) аттестат аккредитации испытательной лаборатории, либо сведения о заключенных
договорах с аккредитованной лабораторией:
номер аттестата аккредитации испытательной лаборатории _________________
____________________________________________________________________
дата выдачи _________________________________________________________
орган, выдавший аттестат аккредитации _________________________________
срок действия документа с _______________________ до ___________________
номер договора с аккредитованной лабораторией __________________________
дата заключения договора ______________________________________________
срок действия договора с ___________________ до _________________________
3. Для юридических лиц: наличие квалифицированного состава руководителей
и специалистов: в подразделениях непосредственно занятых производством
ветеринарных препаратов и производственного контроля специалистов (не менее
одного ветеринарного врача или фельдшера), имеющих высшее и (или)
послевузовское образование по специальностям "ветеринарная медицина",
"ветеринарная санитария" и(или) техническое и профессиональное образование
(колледж) по специальности "ветеринария"; специалистов с высшим или средним
биотехнологическим, химическим или биологическим образованием
в подразделениях непосредственно занятых производством ветеринарных препаратов
и производственного контроля; стажа работы по специальности не менее двух лет
у руководителей подразделений непосредственно занятых на производстве
ветеринарных препаратов и/или у работника подразделения производственного
контроля, специализации или усовершенствования и других видов повышения,
квалификации за последние 5 лет.
Для физических лиц: наличие высшего и (или) послевузовского образования
по специальностям "ветеринарная медицина", "ветеринарная санитария" и (или)
технического и профессионального образования (колледж) по специальности
"ветеринария", стажа работы по специальности не менее двух лет, специализации или
усовершенствования и других видов повышения квалификации за последние 5 лет:

1) техникалық басшылар мен мамандардың білікті құрамы туралы мәліметтер:
жоғарғы оқу орнының атауы______________________________________
мамандық және біліктілік ________________________________________
лицензияланатын қызмет түрінің бейіні бойынша жоғары/орта білімі туралы
дипломның нөмірі _____________________________________________
дипломның берілген күні _________________________________________
2) маманданудан/біліктілікті арттырудан өткені туралы мәліметтер:
маманданудан/біліктілікті арттырудан өткен мекеменің атауы __________
_______________________________________________________________
пән____________________________________________________________
сертификаттың нөмірі ____________________________
сертификаттың берілген күні_____________________________
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
8-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2015 жылғы 30 қаңтардағы
№ 7-1/69 бұйрығына
2-қосымша
Жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатқа ветеринариялық-санитариялық сараптама жүргізу бойынша ветеринария саласындағы қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесі
Р/с №
Біліктілік талаптары
Құжаттар
Ескертпе
1
2
3
4
1.
Меншік құқығында немесе өзге де заңды негізде өндірістік-техникалық базаның бар болуы.
Өндірістік-техникалық базаға құқық белгілейтін құжаттар немесе осы шарттар бір жылдан кем мерзімге жасалған жағдайда жалға алу немесе өтеусіз пайдалану немесе сенімгерлік басқару шартының көшірмелері; "Ветеринариялық құжаттарды беру қағидаларын және олардың бланкілеріне қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 21 мамырдағы № 7-1/453 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11898 болып тіркелген) (бұдан әрі ̶ Бұйрық) сәйкес берілетін ветеринариялық-санитариялық қорытынды.
Меншік құқығында немесе өзге де заңды негізде (бір жылдан астам мерзімге жалға алу/өтеусіз пайдалану/сенімгерлік басқару) өндірістік-техникалық база болған жағдайда, ақпарат
жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастры цифрлық жүйесінен алынады.
Ветеринариялық-санитариялық қорытынды туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "Е-лицензиялау" цифрлық жүйесінен алады.
2.
Стандарттау жөніндегі құжаттардың (ұлттық және өңірлік стандарттар, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатқа ветеринариялық-санитариялық сараптама жүргізу үшін өлшемдерді орындау әдістемелері) бар болуы. Өлшеу құралдарының типін бекіту немесе метрологиялық аттестаттау мақсатында сынақтардың нәтижелері бойынша Қазақстан Республикасының өлшем бірлігін қамтамасыз етудің мемлекеттік жүйесінің тізіліміне енгізілген өлшеу құралдарының бар болуы, "Өлшем бірлігін қамтамасыз ету туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес өлшеу құралдарындағы салыстырып тексеру туралы сертификаттардың және (немесе) салыстырып тексеру таңбасының бедерлерінің және/немесе өлшем құралдарын калибрлеу туралы сертификаттардың бар болуы, ветеринариялық-санитариялық сараптама жүргізу үшін стандартты тестілердің бар болуы.
Осы біліктілік талаптарына қосымшаға сәйкес жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатқа ветеринариялық-санитариялық сараптама жүргізу бойынша ветеринария саласындағы қызметті жүзеге асыруға арналған ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны.
3.
Заңды тұлға басшысының "ветеринариялық медицина", "ветеринариялық санитария" мамандықтары бойынша жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейiнгi білімінің, мамандығы бойынша кемінде үш жыл жұмыс өтілінің болуы.
Заңды тұлғаның немесе заңды тұлғаның мамандандырылған бөлімшесінің штатында: ветеринариялық-санитариялық сараптама зертханасында "ветеринариялық медицина", "ветеринариялық санитария" мамандықтары бойынша жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейiнгi білімі және (немесе) "ветеринария" мамандығы бойынша техникалық және кәсiптік (колледж) білімі, соңғы 5 жылда мамандануы немесе біліктілігін жетілдіру және біліктілікті арттырудың басқа да түрлері бар мамандардың (кемінде бір ветеринариялық дәрігер немесе фельдшер) болуы*.
Осы біліктілік талаптарына қосымшаға сәйкес жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатқа ветеринариялық-санитариялық сараптама жүргізу бойынша ветеринария саласындағы қызметті жүзеге асыруға арналған ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны.
4.
Жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатқа ветеринариялық-санитариялық сараптама жүргізу бойынша ветеринария саласындағы қызметті жүзеге асыруға арналған қажетті жабдықтардың ең аз жиынтығының болуы
Осы біліктілік талаптарына қосымшаға сәйкес жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатқа ветеринариялық-санитариялық сараптама жүргізу бойынша ветеринария саласындағы қызметті жүзеге асыруға арналған ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны.
Еспертпе:
*заңды тұлғаның басшысы бір мезгілде ветеринариялық-санитариялық сараптама зертханасында маман (ветеринариялық дәрігер немесе фельдшер) функцияларын орындаған жағдайда, талап осы тұлға біліктілік талаптарына сәйкес келген жағдайда қолданылмайды.
Жануарлардан алынатын өнімдер
мен шикізатқа ветеринариялық-
санитариялық сараптама жүргізу
бойынша ветеринария саласындағы
қызметті жүзеге асыру үшін
қойылатын біліктілік талаптары
мен оларға сәйкестікті растайтын
құжаттар тізбесіне
қосымша
Жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатқа ветеринариялық-санитариялық сараптама жүргізу бойынша ветеринария саласындағы қызметті жүзеге асыруға арналған ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны

1) сведения о квалифицированном составе технических руководителей
и специалистов:
наименование высшего учебного заведения _________________________
специальность и квалификация ___________________________________
номер диплома о высшем/среднем образовании по профилю лицензируемого вида
деятельности _____________________________________
дата выдачи диплома ____________________________________________
2) сведения о прохождении специализации/повышения квалификации:
наименование учреждения, где проводилась специализации/повышение
квалификации __________________________________________________
дисциплина ____________________________________________________
номер сертификата ______________________________________________
дата выдачи сертификата _________________________________________
Приложение 8
к Перечню некоторых приказов
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 2 к приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 30 января 2015 года № 7-1/69
Квалификационные требования и перечень документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления деятельности в области ветеринарии по проведению ветеринарно-санитарной экспертизы продукции и сырья животного происхождения
№ п/п
Квалификационные требования
Документы
Примечание
1
2
3
4
1.
Наличие производственно-технической базы на праве собственности или ином законном основании.
Правоустанавливающие документы на производственно-техническую базу или копии договора аренды или безвозмездного пользования или доверительного управления в случае заключения данных договоров на срок менее одного года;
ветеринарно-санитарное заключение, выдаваемое в соответствии с приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 21 мая 2015 года № 7-1/453 "Об утверждении Правил выдачи ветеринарных документов и требований к их бланкам" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11898) (далее – Приказ).
В случае наличия производственно-технической базы на праве собственности или ином законном основании (аренда/безвозмездное пользование/доверительное управление на срок более одного года), информация получается из цифровой системы единого государственного кадастра недвижимости.
Сведения о ветеринарно-санитарном заключении услугодатель получает из цифровой системы
"Е-лицензирование".
2.
Наличие документов по стандартизации (национальные и региональные стандарты, методики выполнения измерений для проведения ветеринарно-санитарной экспертизы продукции и сырья животного происхождения).
Наличие средств измерений, внесенных в реестр государственной системы обеспечения единства измерений Республики Казахстан по результатам испытаний с целью утверждения типа средств измерений или метрологической аттестации средств измерений, наличие сертификатов о поверке и (или) оттисков поверительного клейма на средствах измерений и/или сертификатов о калибровке средств измерений в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об обеспечении единства измерений", наличие стандартных тестов для проведения ветеринарно-санитарной экспертизы.
Форма сведений, содержащих информацию для осуществления деятельности в области ветеринарии по проведению ветеринарно-санитарной экспертизы продукции и сырья животного происхождения согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям.
3.
Наличие у руководителя юридического лица высшего и (или) послевузовского образования по специальностям "ветеринарная медицина", "ветеринарная санитария", со стажем работы по специальности не менее трех лет.
Наличие в штате юридического лица или специализированного подразделения юридического лица: в лаборатории ветеринарно-санитарной экспертизы специалистов (не менее одного ветеринарного врача или фельдшера), имеющих высшее и (или) послевузовское образование по специальностям "ветеринарная медицина", "ветеринарная санитария" и (или) техническое и профессиональное образование (колледж) по специальности "ветеринария", специализации или усовершенствования и других видов повышения квалификации за последние 5 лет*.
Форма сведений, содержащих информацию для осуществления деятельности в области ветеринарии по проведению ветеринарно-санитарной экспертизы продукции и сырья животного происхождения согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям.
4.
Наличие минимального набора оборудования, необходимого для осуществления деятельности в области ветеринарии по проведению
ветеринарно-санитарной экспертизы продукции и сырья животного происхождения.
Форма сведений, содержащих информацию для осуществления деятельности в области ветеринарии по проведению ветеринарно-санитарной экспертизы продукции и сырья животного происхождения согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям.
Примечание:
*в случае, если руководитель юридического лица одновременно выполняет функции специалиста (ветеринарного врача или фельдшера) в лаборатории ветеринарно-санитарной экспертизы, требование не применяется при условии соответствия данного лица квалификационным требованиям.
Приложение
к квалификационным
требованиям и перечню
документов, подтверждающих
соответствие им,
для осуществления деятельности
в области ветеринарии
по проведению
ветеринарно-санитарной
экспертизы продукции
и сырья животного
происхождения
Форма сведений, содержащих информацию для осуществления деятельности в области ветеринарии по проведению ветеринарно-санитарной экспертизы продукции и сырья животного происхождения

1. Тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторы берген ветеринариялық-санитариялық қорытынды туралы мәліметтер:
ветеринариялық-санитариялық қорытындының нөмірі және берілген күні ____________________________________________________________________
сәйкестендіру нөмірі ____________________________________________
2. Стандарттау жөніндегі құжаттардың (ұлттық және өңірлік стандарттар, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатқа ветеринариялық-санитариялық сараптама жүргізу үшін өлшемдерді орындау әдістемелері) бар болуы. Өлшеу құралдарының типін бекіту немесе метрологиялық аттестаттау мақсатында сынақтардың нәтижелері бойынша Қазақстан Республикасының өлшем бірлігін қамтамасыз етудің мемлекеттік жүйесінің тізіліміне енгізілген өлшеу құралдарының бар болуы, "Өлшем бірлігін қамтамасыз ету туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес өлшеу құралдарындағы салыстырып тексеру туралы сертификаттардың және (немесе) салыстырып тексеру таңбасының бедерлерінің және/немесе өлшем құралдарын калибрлеу туралы сертификаттардың бар болуы, ветеринариялық-санитариялық сараптама жүргізу үшін стандартты тестілердің бар болуы:
1) стандарттау жөніндегі құжаттар (ұлттық және өңірлік стандарттар, жануарлардан алынатын өнім мен шикізатқа ветеринариялық-санитариялық сараптама жүргізу үшін өлшемдерді орындау әдістемелері) иә/жоқ (құжаттың атауын көрсету керек) _________________________________________________
_______________________________________________________________;
2) өлшеу құралдарының типін бекіту немесе метрологиялық аттестаттау мақсатында сынақтардың нәтижелері бойынша Қазақстан Республикасының өлшем бірлігін қамтамасыз етудің мемлекеттік жүйесінің тізіліміне енгізілген өлшеу құралдары:
меншік құқығын растайтын құжат немесе заңды құқықтарды растайтын құжат
_________________________________________________________________
____________________________________________________
өлшеу құралдарының атауы және қысқаша сипаттамасы ______________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
өлшеу құралдарының мақсаты___________________________________
__________________________________________________________________
шығарылған жылы және өндіруші-ел _____________________________
________________________________________________________________
зауыттық нөмірі және түгендеу күні ______________________________
__________________________________________________________________
техникалық паспорт нөмірі ______________________________________
________________________________________________________________;

1. Сведения о ветеринарно-санитарном заключении, выданном государственным
ветеринарно-санитарным инспектором соответствующей
административно-территориальной единицы:
номер и дата выдачи ветеринарно-санитарного заключения ________________
____________________________________________________________________
идентификационный номер ____________________________________________
2. Наличие документов по стандартизации (национальные и региональные стандарты,
методики выполнения измерений для проведения ветеринарно-санитарной экспертизы
продукции и сырья животного происхождения).
Наличие средств измерений, внесенных в реестр государственной системы
обеспечения единства измерений Республики Казахстан по результатам испытаний
с целью утверждения типа или метрологической аттестации средств измерений,
наличие приборов контроля, вспомогательных материалов и оборудования,
заверенных подписью услугополучателя, наличие сертификатов о поверке и (или)
оттисков поверительного клейма на средствах измерений и/или сертификатов
о калибровке средств измерений в соответствии с Законом Республики Казахстан
"Об обеспечении единства измерений", наличие стандартных тестов для проведения
ветеринарно-санитарной экспертизы:
1) документы по стандартизации (национальные и региональные стандарты, методики
выполнения измерений для проведения ветеринарно-санитарной экспертизы
продукции и сырья животного происхождения) да/нет (указать наименование
документа): __________________________________________________________
____________________________________________________________________;
2) средства измерений, внесенные в реестр государственной системы обеспечения
единства измерений Республики Казахстан по результатам испытаний с целью
утверждения типа или метрологической аттестации средств измерений:
документ, подтверждающий право собственности или документ, подтверждающий
законные права ______________________________________________________
____________________________________________________________________
наименование и краткая характеристика средств измерений ________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
назначение средств измерений _________________________________________
____________________________________________________________________
год выпуска и страна-производитель ____________________________________
заводской номер и дата инвентаризации _________________________________
номер технического паспорта __________________________________________;

3) көрсетілетін қызметті алушының қолымен расталған бақылау аспаптарына, қосалқы материалдарға, жабдыққа дайындаушы зауыттардың пайдалану паспорттарынан алынған мәліметтер:
бақылау аспаптарының, қосалқы материалдар мен жабдықтың атауы және
қысқаша сипаттамасы _____________________________________________
_________________________________________________________________
паспорт нөмірі________________________________________________
паспорттың берілген күні________________________________________
паспортты берген орган _____________________________________
жабдықтың мақсаты_________________________________;
4) өлшеу құралдарындағы салыстырып тексеру туралы сертификаттар және (немесе) салыстырып тексеру таңбасының бедерлері және/немесе өлшем құралдарын калибрлеу туралы сертификаттар:
сертификаттар нөмірлері__________________________________________
берілген күні _________________________________
сертификаттарды берген орган __________________________
сертификаттардың қолданылу мерзімі ________бастап _______дейін;
5) базарларда ветеринариялық-санитариялық сараптама жүргізуге арналған стандарттық тесттердің бар-жоғы туралы мәліметтер______________.
3. Заңды тұлға басшысының "ветеринариялық медицина", "ветеринариялық санитария" мамандықтары бойынша жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейiнгi білімінің, мамандығы бойынша кемінде үш жыл жұмыс өтілінің болуы.
Заңды тұлғаның немесе заңды тұлғаның мамандандырылған бөлімшесінің штатында: ветеринариялық-санитариялық сараптама зертханасында "ветеринариялық медицина", "ветеринариялық санитария" мамандықтары бойынша жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейiнгi білімі және (немесе) "ветеринария" мамандығы бойынша техникалық және кәсiптік (колледж) білімі, соңғы 5 жылда мамандануы немесе біліктілігін жетілдіру және біліктілікті арттырудың басқа да түрлері бар мамандардың (кемінде бір ветеринариялық дәрігер немесе фельдшер) болуы*:
1) техникалық басшылар мен мамандардың білікті құрамы туралы мәліметтер:
мамандық және біліктілік ________________________________________
лицензияланатын қызмет түрінің бейіні бойынша жоғары/орта білімі туралы
дипломның нөмірі ____________________________________________
дипломның берілген күні ________________________________________
жоғарғы оқу орнының атауы_______________________________________
_________________________________________________________
2) маманданудан/біліктілікті арттырудан өткені туралы мәліметтер:
маманданудан/біліктілікті арттырудан өткен мекеменің атауы
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
пән _________________________________________________________
сертификаттың нөмірі ____________________________________________
сертификаттың берілген күні______________________________________
Ескертпе: *заңды тұлғаның басшысы бір мезгілде ветеринариялық-санитариялық сараптама зертханасында маман (ветеринариялық дәрігер немесе фельдшер) функцияларын орындаған жағдайда, талап осы тұлға біліктілік талаптарына сәйкес келген жағдайда қолданылмайды.

3) сведения из эксплуатационных паспортов заводов-изготовителей на приборы
контроля, вспомогательные материалы, оборудование, заверенные подписью
услугополучателя:
наименование и краткая характеристика приборов контроля, вспомогательных
материалов и оборудования ___________________________________________
___________________________________________________________________
номер паспорта _____________________________________________________
дата выдачи паспорта ________________________________________________
орган, выдавший паспорт _____________________________________________
назначение оборудования _____________________________________________;
4) сертификаты о поверке и (или) оттиски поверительного клейма на средствах
измерений и/или сертификаты о калибровке средств измерений:
номера сертификатов _________________________________________________
дата выдачи _________________________________________________________
орган, выдавший сертификаты _________________________________________
срок действия сертификатов с_________ до ____________________;
5) сведения о наличии стандартных тестов для проведения ветеринарно-санитарной
экспертизы на рынках _________________________________________________.
3. Наличие у руководителя юридического лица высшего и (или) послевузовского
образования по специальностям "ветеринарная медицина", "ветеринарная
санитария", стажа работы по специальности не менее 3 (трех) лет.
Наличие в штате юридического лица или специализированного подразделения
юридического лица: в лаборатории ветеринарно-санитарной экспертизы специалистов
(не менее одного ветеринарного врача или фельдшера), имеющих высшее и (или)
послевузовское образование по специальностям "ветеринарная медицина",
"ветеринарная санитария" и (или) техническое и профессиональное образование
(колледж) по специальности "ветеринария", специализации или усовершенствования
и других видов повышения квалификации за последние 5 (пять) лет*:
1) сведения о квалифицированном составе технических руководителей и специалистов:
специальность и квалификация __________________________________________
номер диплома о высшем/среднем образовании по профилю лицензируемого вида
деятельности _________________________________________________________
дата выдачи диплома __________________________________________________
наименование учебного заведения _______________________________________
2) сведения о прохождении специализации/повышения квалификации:
наименование организации, где проводилась специализация/повышение квалификации ________________________________________________________
дисциплина __________________________________________________________
номер сертификата ____________________________________________________
дата выдачи сертификата _______________________________________________
Примечание: *в случае, если руководитель юридического лица одновременно
выполняет функции специалиста (ветеринарного врача или фельдшера) в лаборатории
ветеринарно-санитарной экспертизы, требование не применяется при условии
соответствия данного лица квалификационным требованиям.

1) ветеринариялық мақсаттағы препараттарды өндіру жөніндегі қызметпен айналысуға арналған лицензия беру – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші);
2) жануарлардан алынатын өнім мен шикізатқа ветеринариялық-санитариялық сараптама жүргізу жөніндегі қызметпен айналысуға арналған лицензия беру – облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
2
Мемлекеттік қызметті беру тәсілдері
"цифрлық үкіметтің" www. egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал).
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
1) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде, оның ішінде заңды тұлға-лицензиат бөлініп шығу және бөліну нысандарында қайта ұйымдастырылған жағдайда, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде – 5 (бес) жұмыс күні;
2) заңды тұлға-лицензиат бөлініп шығу және бөліну нысандарында қайта ұйымдастырылған жағдайда, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуді қоспағанда, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде – 3 (үш) жұмыс күні ішінде.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (ішінара цифрландырылған) түрінде.
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Мемлекеттік лицензияны және (немесе) мемлекеттік лицензияға қосымшаны беру, мемлекеттік лицензияны және (немесе) мемлекеттік лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу не уәжді бас тарту.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) ақылы негізде көрсетіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушының орналасқан жері бойынша бюджетке ветеринария саласындағы қызметпен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым төленеді, ол "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" Қазақстан Республикасы Кодексінің 554-бабына сәйкес:
1) лицензия беру үшін -6 (алты) айлық есептік көрсеткішті;
2) лицензияны қайта ресімдеу үшін - лицензия бергені үшін төленетін алым мөлшерлемесінің 10 (он) пайызын құрайды.
Лицензиялық алымды төлеу қолма-қол нысанда және екінші деңгейдегі банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы, сондай-ақ "цифрлық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы қолма-қол емес нысанда жүзеге асырылады.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі

1) выдача лицензии на занятие деятельностью по производству препаратов ветеринарного назначения – Комитетом ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – услугодатель);
2) выдача лицензии на занятие деятельностью по проведению ветеринарно-санитарной экспертизы продукции и сырья животного происхождения – местными исполнительными органами областей, городов Астаны, Алматы и Шымкента (далее – услугодатель).
2
Способы предоставления государственной услуги
Веб-портал "цифрового правительства" www.egov.kz (далее – портал).
3
Срок оказания государственной услуги
1) при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии, в том числе при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии в случае реорганизации юридического лица-лицензиата в формах выделения и разделения – 5 (пять) рабочих дней;
2) при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии, за исключением переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии в случае реорганизации юридического лица-лицензиата в формах выделения и разделения – в течение 3 (трех) рабочих дней.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично цифровизированная).
5
Результат оказания государственной услуги
Выдача государственной лицензии и (или) приложения к государственной лицензии, переоформление государственной лицензии и (или) приложения к государственной лицензии, либо мотивированный отказ.
6
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель) на платной основе.
При оказании государственной услуги в бюджет по месту нахождения услугополучателя уплачивается лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности в области ветеринарии, который в соответствии с пунктом 4 статьи 616 Налогового кодекса Республики Казахстан составляет:
1) за выдачу лицензии – 6 (шесть) месячных расчетных показателей;
2) за переоформление лицензии – 10 (десять) процентов от ставки сбора за выдачу лицензии.
Оплата лицензионного сбора осуществляется в наличной и безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, а также в безналичной форме через платежный шлюз "цифрового правительства" (далее – ПШЭП).
7
График работы услугодателя и объектов информации

1) көрсетілетін қызметті берушінің ̶ Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен, сағат 9.00-ден 17.00-ге дейін.
Өтініш демалыс (сенбі, жексенбі) және мереке күндерін қоспағанда кешкі сағат 17-00-ден кейін келіп түскен жағдайда, мемлекеттік қызмет келесі жұмыс күні көрсетіледі.
2) порталдың – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс (сенбі және жексенбі) және мереке күндері сағат 17-00-ден кейін келіп түскен жағдайда, өтінішті қабылдау келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтер тізбесі
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алу үшін:
1) көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған, электрондық құжат нысанындағы осы Тізбеге 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жеке тұлғаның лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алуға арналған өтініші;
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы қойылған электрондық құжат нысанындағы осы Тізбеге 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша заңды тұлғаның лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алуға арналған өтініші;
2) ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, ветеринария саласындағы қызметпен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
3) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 7-1/69 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10898 болып тіркелген) (бұдан әрі - Бұйрық) бекітілген Ветеринариялық мақсаттағы препараттарды өндіру бойынша ветеринария саласындағы қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесіне қосымшаға сәйкес ветеринариялық мақсаттағы препараттарды өндіру бойынша ветеринария саласындағы қызметті жүзеге асыруға арналған ақпаратты қамтитын мәліметтердің электрондық нысаны;
Бұйрықпен бекітілген жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттарға ветеринариялық-санитариялық сараптама жүргізу жөніндегі ветеринария саласындағы қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптарына және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесіне қосымшаға сәйкес жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатқа ветеринариялық-санитариялық сараптама жүргізу бойынша ветеринария саласындағы қызметті жүзеге асыруға арналған ақпаратты қамтитын мәліметтердің электрондық нысаны.
Заңды тұлға-лицензиатты бөліп шығару және бөлу нысандарында қайта ұйымдастыру жағдайларын қоспағанда, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін:

1) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно с 9:00 часов до 17:00 часов, с перерывом на обед с 13:00 часов до 14:30 часов, за исключением выходных и праздничных дней в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан.
В случае поступления заявления после 17.00 часов, кроме выходных (суббота и воскресенье) и праздничных дней, государственная услуга оказывается следующим рабочим днем;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после 17:00 часов, в выходные и праздничные дни в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан, прием заявления осуществляются следующим рабочим днем).
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Для получения лицензии и (или) приложения к лицензии:
1) заявление физического лица для получения лицензии и (или) приложения к лицензии по форме согласно приложению 1 к настоящему Перечню в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя;
заявление юридического лица для получения лицензии и (или) приложения к лицензии по форме согласно приложению 2 к настоящему Перечню в форме электронного документа, подписанного ЭЦП услугополучателя;
2) электронная копия документа, подтверждающего оплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия деятельностью в области ветеринарии, за исключением случаев оплаты через ПШЭП;
3) электронная форма сведений, содержащих информацию для осуществления деятельности в области ветеринарии по производству препаратов ветеринарного назначения, согласно приложению к квалификационным требованиям и перечню документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления деятельности в области ветеринарии по производству препаратов ветеринарного назначения, утвержденным приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 7-1/69 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10898) (далее – Приказ);
электронная форма сведений, содержащих информацию для осуществления деятельности в области ветеринарии по проведению ветеринарно-санитарной экспертизы продукции и сырья животного происхождения, согласно приложению к квалификационным требованиям и перечню документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления деятельности в области ветеринарии по проведению ветеринарно-санитарной экспертизы продукции и сырья животного происхождения, утвержденным Приказом.
Для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии, кроме случаев реорганизации юридического лица-лицензиата в формах выделения и разделения:

1) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы қойылған, электрондық құжат нысанындағы осы Тізбеге 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жеке тұлғаның лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуге арналған өтініші;
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы қойылған, электрондық құжат нысанындағы осы Тізбеге 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша заңды тұлғаның лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуге арналған өтініші;
2) ЭҮТШ арқылы төлеуді қоспағанда, лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі (лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде талап етілмейді);
3) ақпараты мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған құжаттарды қоспағанда, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін негіз болған өзгерістер туралы ақпаратты қамтитын құжаттардың электрондық көшірмелері.
Заңды тұлға-лицензиат бөлініп шығу және бөліну нысандарында қайта ұйымдастырылған кезде, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін:
1) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы қойылған электрондық құжат нысанындағы осы Тізбеге 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жеке тұлғаның лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуге арналған өтініші;
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы қойылған электрондық құжат нысанындағы осы Тізбеге 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша заңды тұлғаның лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуге арналған өтініші;
2) ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі (лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде талап етілмейді);
3) ақпараты мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған құжаттарды қоспағанда, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін негіз болған өзгерістер туралы ақпаратты қамтитын құжаттардың электрондық көшірмелері;
4) заңды тұлға-лицензиатты бөліп шығару нысанында қайта ұйымдастыру кезінде бөлініп шыққан заңды тұлғаға лицензияны қайта ресімдеу жүргізілген заңды тұлғаның келісімі туралы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен ресімделген шешімнің электрондық көшірмесі;
5) Бұйрықпен бекітілген ветеринариялық мақсаттағы препараттарды өндіру бойынша ветеринария саласындағы қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесіне қосымшаға сәйкес ветеринариялық мақсаттағы препараттарды өндіру бойынша ветеринария саласындағы қызметті жүзеге асыруға арналған ақпаратты қамтитын мәліметтердің электрондық нысаны;
Бұйрықпен бекітілген жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттарға ветеринариялық-санитариялық сараптама жүргізу жөніндегі ветеринария саласындағы қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптарына және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесіне қосымшаға сәйкес жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатқа ветеринариялық-санитариялық сараптама жүргізу бойынша ветеринария саласындағы қызметті жүзеге асыруға арналған ақпаратты қамтитын мәліметтердің электрондық нысаны.
Заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманы, жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы, дара кәсіпкер ретінде тіркеу туралы не дара кәсіпкер ретінде қызметінің басталғаны туралы, ветеринариялық-санитариялық қорытынды туралы, лицензия туралы, бюджетке лицензиялық алымды төлеу туралы (ЭҮТШ арқылы төленген жағдайда) мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші ЭҮТШ арқылы тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден не цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат алады.
Цифрлық жүйелерден алынуы мүмкін құжаттарды көрсетілетін қызметті алушылардан талап етуге жол берілмейді.
9
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік көрсетілетін қызметінен бас тарту үшін мыналар негіздер болып табылады

1) заявление физического лица для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии по форме согласно приложению 3 к настоящему Перечню в форме электронного документа, подписанного ЭЦП услугополучателя;
заявление юридического лица для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии по форме согласно приложению 4 к настоящему Перечню в форме электронного документа, подписанного ЭЦП услугополучателя;
2) электронная копия документа, подтверждающего уплату лицензионного сбора, за исключением оплаты через ПШЭП (не требуется при переоформлении приложения к лицензии);
3) электронные копии документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных цифровых системах.
Для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии при реорганизации юридического лица-лицензиата в формах выделения и разделения:
1) заявление физического лица для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии по форме согласно приложению 3 к настоящему Перечню в форме электронного документа, подписанного ЭЦП услугополучателя;
заявление юридического лица для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии по форме согласно приложению 4 к настоящему Перечню в форме электронного документа, подписанного ЭЦП услугополучателя;
2) электронная копия документа, подтверждающего оплату в бюджет лицензионного сбора, за исключением случаев оплаты через ПШЭП (не требуется при переоформлении приложения к лицензии);
3) электронные копии документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных цифровых системах;
4) электронная копия оформленного в установленном законодательством Республики Казахстан порядке решения о согласии юридического лица, из которого произведено выделение на переоформление лицензии на выделенное юридическое лицо при реорганизации юридического лица-лицензиата в форме выделения;
5) электронная форма сведений, содержащих информацию для осуществления деятельности в области ветеринарии по производству препаратов ветеринарного назначения, согласно приложению к квалификационным требованиям и перечню документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления деятельности в области ветеринарии по производству препаратов ветеринарного назначения, утвержденным Приказом;
электронная форма сведений, содержащих информацию для осуществления деятельности в области ветеринарии по проведению ветеринарно-санитарной экспертизы продукции и сырья животного происхождения, согласно приложению к квалификационным требованиям и перечню документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления деятельности в области ветеринарии по проведению ветеринарно-санитарной экспертизы продукции и сырья животного происхождения, утвержденным Приказом.
Справка о регистрации (перерегистрации) юридического лица, сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица, о регистрации в качестве индивидуального предпринимателя, либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, о ветеринарно-санитарном заключении, о лицензии, об оплате в бюджет лицензионного сбора (в случае оплаты через ПШЭП), услугодатель получает из государственных цифровых систем через ПШЭП либо цифровой документ из сервиса цифровых документов.
Не допускается истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из цифровых систем.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан

1) жеке немесе заңды тұлғалардың бұл санаттары үшін Қазақстан Республикасының заңдарында қызмет түрімен айналысуға тыйым салынуы;
2) лицензиялық алымның енгізілмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушының Бұйрықпен бекітілген ветеринария саласындағы қызметке қойылатын біліктілік талаптарына және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесіне сәйкес келмеуі;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты лицензиялауға жататын қызметті немесе қызметтің жекелеген түрлерін тоқтата тұру немесе оған тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімінің (үкімінің) болуы;
5) сот орындаушысының ұсынымы негізінде көрсетілетін қызметті алушыға − борышкерге соттың лицензия беруге уақытша тыйым салуы;
6) мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы. Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде құжаттардың ұсынылмауы немесе дұрыс ресімделмеуі мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартуға негіз болып табылады.
Заңды тұлға-лицензиатты бөліп шығару және бөлу нысандарында қайта ұйымдастыру жағдайында мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартуға мыналар негіз болып табылады:
1) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуге қажетті құжаттардың ұсынылмауы немесе дұрыс ресімделмеуі;
2) көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарына сәйкес келмеуі;
3) егер лицензия және (немесе) лицензияға қосымша бұрын заңды тұлғалар-лицензиаттардың бөліну нәтижесінде жаңадан пайда болғандар қатарынан басқа заңды тұлғаға қайта ресімделсе.
10
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті", сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар: 1414, 8 (7172) 701 998.
Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
"Ветеринария саласындағы
қызметпен айналысуға арналған
лицензия беру" мемлекеттік
қызметін көрсетуге қойылатын
негізгі талаптардың тізбесіне
1-қосымша
Нысан
Жеке тұлғаның лицензияны және (немесе)
лицензияға қосымшаны алуға арналған
өтініші
Кімге__________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
кімнен__________________________________________________________
(жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, жеке сәйкестендіру нөмірі)
________________________________________________________________
________________________________________________________________
(қызмет түрінің және (немесе) қызметтің кіші түрінің (лерінің) толық атауын көрсету керек)
___________________________________________________ жүзеге асыруға лицензияны
және (немесе) лицензияға қосымшаны беруіңізді сұраймын.
Жеке тұлғаның тұрғылықты жерінің мекенжайы
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(почталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат нөмірі)
Электрондық почтасы ____________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Факсы _________________________________________________________
Банктік шоты____________________________________________________
(шот нөмірі, банктің атауы және орналасқан жері)
Қызметті немесе іс-қимылдарды (операцияларды) жүзеге асыратын объектінің
мекенжайы _________________________________________________
________________________________________________________________
(почталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат
(стационарлық үй-жай) нөмірі)
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және
оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту
мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
көрсетілетін қызметті алушыға қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе)
кіші түрімен айналысуға соттың тыйым салмағандығы;
қоса беріліп отырған құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды
болып табылатындығы;
көрсетілетін қызметті алушының лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны
беру кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын
қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісетіндігі расталады.
Жеке тұлға __________ _____________________ ______________________________
(электрондық цифрлық қолтаңбасы)             (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Толтырылған күні: 20___ жылғы "__" _______
"Ветеринария саласындағы
қызметпен айналысуға арналған
лицензия беру" мемлекеттік
қызметін көрсетуге қойылатын
негізгі талаптардың тізбесіне
2-қосымша
Нысан
Заңды тұлғаның лицензияны және (немесе)
лицензияға қосымшаны алуға арналған
өтініші
Кімге___________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
кімнен____________________________________________________________
(заңды тұлғаның (оның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы, орналасқан жері,
бизнес-сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның бизнес- сәйкестендіру нөмірі болмаған
жағдайда – шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру
нөмірі)
________________________________________________________________
_______________________________________________________________
(қызмет түрінің және (немесе) қызметтің кіші түрінің (лерінің) толық атауын
көрсету керек) __________________________________________________
жүзеге асыруға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беруіңізді
сұраймын.
Заңды тұлғаның мекенжайы _______________________________________
(почталық индексі, елі (шетелдік заңды тұлға үшін), облысы, қаласы, ауданы, елді
мекені, көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жай) нөмірі)
Филиалдың немесе шетелдік заңды тұлғаның мекенжайы
____________________________________________________________________
(почталық индексі, елі (шетелдік заңды тұлға үшін), облысы, қаласы, ауданы, елді мекені,
көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жай) нөмірі)
Электрондық почтасы ____________________________________________
Телефондары ___________________________________________________
Факсы _________________________________________________________
Банктік шоты ___________________________________________________
(шот нөмірі, бактің атауы және орналасқан жері)
Қызметті немесе іс-қимылдарды (операцияларды) жүзеге асыратын объектінің
мекенжайы _______________________________________________________________
_________________________________________________________________________
(почталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат
(стационарлық үй-жай) нөмірі)
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы
және оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту
мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
көрсетілетін қызметті алушыға қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе)
кіші түрімен айналысуға соттың тыйым салмағандығы;
қоса беріліп отырған құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды
болып табылатындығы;
көрсетілетін қызметті алушының лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны
беру кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын
қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісетіндігі расталады.
Басшы
________________________________                   _______________________________
(электрондық цифрлық қолтаңбасы)                   (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Толтырылған күні: 20__ жылғы "__" ________________
"Ветеринария саласындағы
қызметпен айналысуға арналған
лицензия беру" мемлекеттік
қызметін көрсетуге қойылатын
негізгі талаптардың тізбесіне
3-қосымша
Нысан
Жеке тұлғаның лицензияны және (немесе)
лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуге арналған
өтініші
Кімге__________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
кімнен_______________________________________________________________
(жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, жеке сәйкестендіру нөмірі)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(қызмет түрінің және (немесе) кіші түрі(лері)нің толық атауы)
_____________________________________________________________________
___________________________________________________________________
жүзеге асыруға 20___ жылғы "___" _________ №__________ берілген
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның (лардың) нөмірі (лері), берілген күні,
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны (ларды) берген
лицензиардың атауы) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны (ларды)
(керегінің астын сызу) ________________________________________________
____________________________________________________________________
мынадай негіздер бойынша:

1) занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории физических или юридических лиц;
2) не внесен лицензионный сбор;
3) услугополучатель не соответствует квалификационным требованиям, предъявляемым к деятельности в области ветеринарии, и перечню документов, подтверждающих соответствие им, утвержденным Приказом;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о приостановлении или запрещении деятельности, или отдельных видов деятельности, подлежащих лицензированию;
5) судом на основании представления судебного исполнителя временно запрещено выдавать услугополучателю – должнику лицензию;
6) установлена недостоверность документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них.
Основанием для отказа в оказании государственной услуги при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии является непредставление или ненадлежащее оформление документов.
В случае реорганизации юридического лица-лицензиата в формах выделения и разделения основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) непредставление или ненадлежащее оформление документов, необходимых для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии;
2) несоответствие услугополучателя квалификационным требованиям;
3) если ранее лицензия и (или) приложение к лицензии были переоформлены на другое юридическое лицо из числа вновь возникших в результате разделения юридических лиц-лицензиатов.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель имеет возможность получения информации о стадии исполнения государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также Единного контакт-центра: 1414, 8 (7172) 701 998.
Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан: www.gov.kz.
Приложение 1
к Перечню основных
требований к оказанию
государственной услуги
"Выдача лицензии для занятия
деятельностью в сфере
ветеринарии"
Форма
Заявление физического лица для получения лицензии и (или) приложения к лицензии
В ______________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от _____________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица,
индивидуальный идентификационный номер)
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на осуществление
________________________________________________________________
________________________________________________________________
(указать полное наименование вида деятельности и (или) подвида(ов) деятельности)
Адрес местожительства физического лица ___________________________
________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование
улицы, номер дома/здания)
Электронная почта _______________________________________________
Телефоны_______________________________________________________
Факс ___________________________________________________________
Банковский счет _________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
________________________________________________________________
________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование
улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть
направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии
и (или) приложения к лицензии;
услугополучателю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или)
подвидом деятельности;
прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными;
услугополучатель согласен на использование персональных данных ограниченного
доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых
системах, при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии.
Физическое лицо _________________________________________________
________________________________________________________________
(электронная цифровая подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Дата заполнения: "___" _________ 20__ года
Приложение 2
к Перечню основных
требований к оказанию
государственной услуги
"Выдача лицензии для занятия
деятельностью в сфере
ветеринарии"
Форма
Заявление юридического лица для получения лицензии и (или) приложения к лицензии
В _________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от _________________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер
юридического лица (в том числе иностранного юридического лица),
бизнес-идентификационный номер филиала или представительства иностранного
юридического лица – в случае отсутствия бизнес-идентификационного номера
у юридического лица)
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на осуществление
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(указать полное наименование вида деятельности и (или) подвида(ов) деятельности)
Адрес юридического лица _____________________________________________
____________________________________________________________________
(почтовый индекс, страна (для иностранного юридического лица), область, город,
район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания (стационарного
помещения)
Адрес филиала или представительства иностранного юридического лица
____________________________________________________________________
(почтовый индекс, страна (для иностранного юридического лица), область, город,
район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания (стационарного
помещения)
Электронная почта ___________________________________________________
Телефоны ___________________________________________________________
Факс _______________________________________________________________
Банковский счет _____________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
____________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания (стационарного помещения)
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть
направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии
и (или) приложения к лицензии;
услугополучателю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или)
подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными;
услугополучатель согласен на использование персональных данных ограниченного
доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых
системах, при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии.
Руководитель _____________________________________________________
_________________________________________________________________
(электронная цифровая подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Дата заполнения: "__" __________ 20__ года
Приложение 3
к Перечню основных
требований к оказанию
государственной услуги
"Выдача лицензии
для занятия деятельностью
в сфере ветеринарии"
Форма
Заявление физического лица для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии
В _____________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от _____________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица,
индивидуальный идентификационный номер)
Прошу переоформить лицензию и (или) приложение к лицензии _______
_______________________________________________________________
(нужное подчеркнуть) №____________ от _________ 20___ года,
выданную(ое) (ых) _______________________________________________
________________________________________________________________
(номер(а) лицензии и (или) приложения(й) к лицензии, дата выдачи,
наименование лицензиара, выдавшего лицензию и (или) приложение(я)
к лицензии) на осуществление _____________________________________
________________________________________________________________
(полное наименование вида деятельности и (или) подвида(ов) деятельности)
по следующему(им) основанию(ям) (укажите в соответствующей ячейке Х):

1) жеке тұлға-лицензиаттың атының, әкесінің атының (бар болса), тегінің өзгеруі
____________________________________________________________
2) дара кәсіпкер-лицензиаттың қайта тіркелуі, атауының өзгеруі
___________________________________________________________________
3) дара кәсіпкер-лицензиаттың қайта тіркелуі, заңды мекенжайының өзгеруі
______________________________________________________________
4) қызмет түрі атауының өзгеруі ___________________________________
____________________________________________________________________
5) қызметтің кіші түрі атауының өзгеруі _____________________________
____________________________________________________________________
(тиісті тор көзде Х көрсетіңіз) қайта ресімдеуді сұраймын.
Жеке тұлғаның тұрғылықты жерінің мекенжайы
________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
(почталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат нөмірі)
Электрондық почтасы ____________________________________________
Телефондары ___________________________________________________
Факсы _________________________________________________________
Банктік шоты ___________________________________________________
(шот нөмірі, банктің атауы және орналасқан жері)
Қызметті немесе іс-қимылдарды (операцияларды) жүзеге асыратын объектінің
мекенжайы _________________________________________________
(почталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат
(стационарлық үй-жай) нөмірі)
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және оларға
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту
мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
көрсетілетін қызметті алушыға қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе)
кіші түрімен айналысуға соттың тыйым салмағандығы;
қоса беріліп отырған құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды
болып табылатындығы;
көрсетілетін қызметті алушының лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны
беру кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын
қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісетіндігі расталады.
Жеке тұлға
_______________________________       _______________________________________
(электрондық цифрлық қолтаңбасы )       (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Толтырылған күні: 20__ жылғы "___" ________
"Ветеринария саласындағы
қызметпен айналысуға арналған
лицензия беру" мемлекеттік
қызметін көрсетуге қойылатын
негізгі талаптардың тізбесіне
4-қосымша
Нысан
Заңды тұлғаның лицензияны және (немесе)
лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуге арналған
өтініші
Кімге__________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
кімнен___________________________________________________________
(заңды тұлғаның (оның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы, орналасқан жері,
бизнес-сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі болмаған
жағдайда – шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру
нөмірі) __________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(қызмет түрінің және (немесе) кіші түрі(лері)нің толық атауы)
жүзеге асыруға 20___ жылғы "___" _________ №__________ берілген
_________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
(лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның (лардың) нөмірі (лері), берілген күні,
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны (ларды) берген лицензиардың атауы)
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны (ларды) (керегінің астын сызу)
мынадай негіздер бойынша:

1) изменения фамилии, имени, отчества (при его наличии) физического
лица-лицензиата _________________________________________________
2) перерегистрация индивидуального предпринимателя-лицензиата,
изменение его наименования_______________________________________
3) перерегистрация индивидуального предпринимателя-лицензиата,
изменение его юридического адреса ________________________________
4) изменение наименования вида деятельности_______________________
_______________________________________________________________
5) изменение наименования подвида деятельности ____________________
Адрес местожительства физического лица
________________________________________________________________
________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания)
Электронная почта _______________________________________________
Телефоны _______________________________________________________
Факс ___________________________________________________________
Банковский счет _________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
____ ___________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование
улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть
направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии
и (или) приложения к лицензии;
услугополучателю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или)
подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными;
услугополучатель согласен на использование персональных данных ограниченного
доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся
в информационных системах, при выдаче лицензии и или) приложения к лицензии.
Физическое лицо __________________________________________________
_________________________________________________________________
(электронная цифровая подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Дата заполнения: "__" _________ 20__ года
Приложение 4
к Перечню основных
требований к оказанию
государственной услуги
"Выдача лицензии для занятия
деятельностью в сфере
ветеринарии"
Форма
Заявление юридического лица для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии
В _____________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от _____________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер
юридического лица (в том числе иностранного юридического лица),
бизнес-идентификационный номер филиала или представительства иностранного
юридического лица – в случае отсутствия бизнес-идентификационного номера
у юридического лица)
Прошу переоформить лицензию и (или) приложение(я) к лицензии (нужное
подчеркнуть) №__________ от "___" _________ 20___ года, выданную(ое)(ых)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(номер(а) лицензии и (или) приложения(й) к лицензии, дата выдачи, наименование
лицензиара, выдавшего лицензию и (или) приложение(я) к лицензии)
на осуществление ___________________________________________________
(полное наименование вида деятельности и (или) подвида(ов) деятельности)
по следующему(им) основанию(ям) (укажите в соответствующей ячейке Х):

1) заңды тұлға-лицензиаттың "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан
Республикасы Заңының 34-бабында айқындалған тәртіпке сәйкес бірігу
__________________________________________________________
қайта құру ______________________________________________________
қосылу _________________________________________________________
бөліп шығару __________________________________________________
бөліну жолымен қайта ұйымдастырылуы____________________________;
2) заңды тұлға-лицензиат атауының өзгеруі __________________________
_______________________________________________________________
3) заңды тұлға-лицензиаттың орналасқан жерінің өзгеруі _______________
_______________________________________________________________
4) қызмет түрі атауының өзгеруі ____________________________________
____________________________________________________________________
5) қызметтің кіші түрі атауының өзгеруі _____________________________
____________________________________________________________________
(тиісті тор көзде Х қою қажет) қайта ресімдеуді сұраймын.
Заңды тұлғаның мекенжайы _______________________________________
____________________________________________________________________
(почталық индексі, елі (шетелдік заңды тұлға үшін), облысы, қаласы, ауданы, елді
мекені, көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жай) нөмірі)
Филиалдың немесе шетелдік заңды тұлғаның мекенжайы
____________________________________________________________________
(почталық индексі, елі (шетелдік заңды тұлға үшін), облысы, қаласы, ауданы, елді
мекені, көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жай) нөмірі)
Электрондық почтасы ____________________________________________
Телефондары ___________________________________________________
Факсы _________________________________________________________
Банктік шоты ___________________________________________________
(шот нөмірі, банктің атауы және орналасқан жері)
Қызметті немесе іс-қимылдарды (операцияларды) жүзеге асыратын объектінің
мекенжайы ________________________________________________
___________________________________________________________________
(почталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат
(стационарлық үй-жай) нөмірі)
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы
және оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден
бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
көрсетілетін қызметті алушыға қызметтің лицензияланатын түрімен және
(немесе) кіші түрімен айналысуға соттың тыйым салмағандығы;
қоса беріліп отырған құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және
жарамды болып табылатындығы;
көрсетілетін қызметті алушының лицензияны және (немесе) лицензияға
қосымшаны беру кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын
құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға
келісетіндігі расталады.
Басшы
_______________________________ ________________________________________
(электрондық цифрлық қолтаңбасы)       (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Толтырылған күні: 20__ жылғы "__" ______________________

1) реорганизация юридического лица-лицензиата в соответствии с порядком,
определенным статьей 34 Закона Республики Казахстан "О разрешениях
и уведомлениях" путем (укажите в соответствующей ячейке Х):
слияния ________________________________________________________
преобразования _________________________________________________
присоединения __________________________________________________
выделения ______________________________________________________
разделения _____________________________________________________
2) изменение наименования юридического лица-лицензиата ____________
_______________________________________________________________
3) изменение места нахождения юридического лица-лицензиата ________
_______________________________________________________________
4) изменение наименования вида деятельности_______________________
_______________________________________________________________
5) изменение наименования подвида деятельности____________________
_______________________________________________________________
Адрес юридического лица ________________________________________
_______________________________________________________________
почтовый индекс, страна (для иностранного юридического лица), область, город,
район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/
здания (стационарного помещения)
Адрес филиала или представительства иностранного юридического лица
________________________________________________________________
(почтовый индекс, страна (для иностранного юридического лица), область, город,
район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/
здания (стационарного помещения)
Электронная почта _____________________________________________
Телефоны _____________________________________________________
Факс __________________________________________________________
Банковский счет ________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
_______________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания (стационарного помещения)
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть
направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии
и (или) приложения к лицензии;
услугополучатель не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или)
подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными;
услугополучатель согласен на использование персональных данных ограниченного
доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся
в информационных системах, при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии.
Руководитель ____________________________________________________
_________________________________________________________________
(электронная цифровая подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Дата заполнения: "__" _________ 20__ года