Кейбір бұйрықтарға өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрінің 2026 жылғы 26 мамырдағы № 100 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 28 мамырда № 38802 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 12.7.2025 ж. бастап қолданысқа енгізіледі
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтардың тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2026 жылғы 12 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Экология және табиғи ресурстар министрі
Е. Нысанбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Жасанды интеллект және
цифрлық даму министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
Қазақстан Республикасының
Экология және табиғи
ресурстар министрі
2026 жылғы 26 мамырдағы
№ 100 бұйрығына қосымша
Өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтардың тізбесі
1. "Орман орналастыруды жүргізу нұсқаулығын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2012 жылғы 9 қарашадағы № 17-02/566 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8181 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Орман орналастыруды жүргізу нұсқаулығында:
3-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) мемлекеттік орман кадастрын, орман қорының мемлекеттік есебін, орман бақылауын жүргізуді қамтамасыз ететін орман қоры мен орман ресурстарының мәліметтер цифрлық базасын жасау және жүйелі түрде жаңарту;";
6-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Облыстағы барлық орман иеленушілер үшін орман орналастыру жобаларының негізінде облыс бойынша жиынтық орман орналастыру жобасы және облыс ормандарының картасы, орман мониторингінің цифрлық базасы жасалады.";
41-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в некоторые приказы
Приказ Министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 26 мая 2026 года № 100. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 мая 2026 года № 38802
Вводится в действие с 12 июля 2026 года.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов, в которые вносятся изменения.
2. Комитету лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра Экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 12 июля 2026 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр экологии и природных ресурсов
Республики Казахстан
Е. Нысанбаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство
искусственного интеллекта
и цифрового развития
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство
национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министр экологии и
природных ресурсов
Республики Казахстан
от 26 мая 2026 года № 100
Перечень некоторых приказов, в которые вносятся изменения
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 9 ноября 2012 года № 17-02/566 "Об утверждении Инструкции проведения лесоустройства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8181) следующие изменение:
в Инструкции проведения лесоустройства, утвержденных указанным приказом:
подпункт 2) пункт 3 изложить в следующей редакции:
"2) создание и систематическое обновление цифровой базы данных по лесному фонду и лесным ресурсам, обеспечивающей ведение государственного лесного кадастра, государственного учета лесного фонда, осуществление лесного мониторинга;";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. На базе лесоустроительных проектов, разработанных для всех лесовладельцев области, составляется сводный лесоустроительный проект в целом по области, составляется карта лесов области, создается цифровая база лесного мониторинга.";
пункт 41 изложить в следующей редакции:

"41. Электронды компьютерлік технологияны қолданумен фотосуреттерді топографиялық негізбен сәйкестікке келтіру үшін ортогональды проекцияға түсіріледі және оның негізінде ортофотопландар жасалынады. Сандық суреттердің түсірілімі және ортофотопландардың жасалуы сандық фотограмметриялық жүйемен цифрлық жүйеден жеке жасалады.";
Орман орналастыруды жүргізу нұсқаулығына 11-қосымшаның 1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Фотоабристерді құрастырудың алғашқы операциясы орналастырылатын объектінің шекарасын салу болып табылады. Орман дачаларының шекаралары шекара нүктелерінің координаттары бойынша немесе округтік шекараның геодеректері (румбалар, сызық шамалары) бойынша цифрлық технологиясын пайдалана отырып салынады. Шоқ орманды орман қорының аумағы табиғи шекаралар бойынша (жолдар, су тосқауылдары, су айрықтары) түсіріледі.";
Орман орналастыруды жүргізу нұсқаулығына 29-қосымшаның 2-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Осы әдістеме орман қорын есепке алу және үздіксіз орман орналастыру жұмыстарын жүргізу технологиясы мен ұйымдастырудың мақсатын, жүргізу барысындағы кіріс – шығыс құжаттарының жүйесін айқындайды, өңдеу мен керекті мәліметтерді алу процесін сипаттайды.
Үздіксіз орман орналастыру барысында алынған мәліметтер орман мекемесіндегі орман пайдалануды, орман қоры мен орман шаруашылық бағыты бойынша цифрлық базасын құруды, мәліметтер банкін жіктеуді қамтамасыз етеді.".
2. "Ағаш кесу билеті мен орман билетінің нысандарын, оларды есепке алу, сақтау, толтыру және беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 26 қаңтардағы № 18-02/40 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10676 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ағаш кесу билеті мен орман билетін есепке алу, сақтау, толтыру және беру қағидаларында:
13-1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"13-1. "Ағаш кесу және орман билетін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) алу үшін жеке және заңды тұлғалар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушылар) мемлекеттік орман иеленушілерге (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша орман билетін алу үшін көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне не www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – веб-портал) және ағаш кесу билетін алу үшін "Табиғи ресурстардың интерактивті картасы tabigat.gov.kz" ақпараттық жүйесі" веб-порталы (бұдан әрі – tabigat порталы) арқылы өтініш береді.
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 5-қосымшада келтірілген.
Өтініш көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы берілген кезде оның көшірмесінде күні мен көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі қызметкерінің тегін көрсете отырып қабылданғаны туралы белгі қойылады.
Портал және tabigat порталы арқылы жүгінген жағдайда көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" нәтижені беру күні мен уақытын көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе жіберіледі.
Жеке басын куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, жеке кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу туралы не жеке кәсіпкер ретінде қызметтің басталғаны туралы, бюджетке орман пайдалану үшін төленгені туралы мәліметтерді, көрсетілетін қызметті беруші тиісті цифрлық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
Көрсетілетін қызметті алушы сағат 17.00-ден кейін немесе Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабына сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінішті қабылдау келесі жұмыс күнімен жүргізіледі.
Порталда және tabigat порталында өтінішті қарау нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылып, электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі.";

"41. Для приведения в соответствие с топографической основой фотоснимки (с применением электронных компьютерных технологий) трансформируются в ортогональную проекцию и на их основе изготавливаются ортофотопланы. Трансформация цифровых снимков и изготовление ортофотопланов выполняется цифровыми фотограмметрическими системами автономно от цифровых систем.";
пункт 2 Приложение 29 к Инструкции проведения лесоустройства изложить в следующей редакции:
"2. Информация, получаемая в процессе непрерывного лесоустройства, обеспечивает поддержку цифровых баз и функционирование банка данных по лесному фонду, лесопользованию и лесохозяйственной деятельности лесных учреждений, а также решение комплекса задач по перспективному и текущему планированию лесного хозяйства и лесопользования, учету лесного фонда, анализу и оценке его состояния, контролю за эффективностью хозяйственной деятельности, предупреждению нежелательных тенденций в динамике лесного фонда в ближайшей и отдаленной перспективе.".
2. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 26 января 2015 года № 18-02/40 "Об утверждении форм лесорубочного билета и лесного билета, правил их учета, хранения, заполнения и выдачи" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10676) следующие изменения:
в Правилах учета, хранения, заполнения и выдачи лесорубочного билета и лесного билета, утвержденных указанным приказом:
пункт 13-1 изложить в следующей редакции:
"13-1. Для получения государственной услуги "Выдача лесорубочного и лесного билета" (далее – государственная услуга) физические и юридические лица (далее – услугополучатели) подают государственным лесовладельцам (далее – услугодатель) заявление по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам в канцелярию услугодателя или через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги приведен в стандарте государственной услуги согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
При подаче заявления через канцелярию услугодателя на его копии ставится отметка о принятии с указанием даты и фамилии сотрудника канцелярии услугодателя.
При обращении через портал в "личный кабинет" услугополучателя направляется статус о принятии запроса на оказание государственной услуги, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата оказания государственной услуги.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о государственной регистрации в качестве индивидуального предпринимателя, либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, оплаты в бюджет за лесные пользования, услугодатель получает из соответствующих цифровых систем через шлюз "электронного правительства".
При обращении услугополучателя после 17.00 часов или в выходные и праздничные дни, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан от 23 декабря 2017 года и статьей 5 Закона Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан", прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
В случае обращения услугополучателя за результатом оказания государственной услуги в канцелярию услугадателя, результат оказания государственной услуги оформляется в электронной форме, распечатывается и заверяется печатью и подписью уполномоченного лица услугодателя.
На портале результат рассмотрения заявления направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.";

13-3-тармақтың 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты заңды күшіне енген сот шешімі бар, соның негізінде көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға байланысты арнайы құқықтан айырылған жағдайда өтінішті одан әрі қараудан бас тартады.
Көрсетілетін қызметті беруші Заңның 5-бабының 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен енгізуді қамтамасыз етеді.".
3. "Тез өсетін ағаш және бұта тұқымдыларды плантацияларға отырғызуға және оларды өсіруге, жекеше орман питомниктерін құруға және дамытуға жұмсалатын шығыстарды өтеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 ақпандағы № 18-02/169 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11633 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Тез өсетін ағаш және бұта тұқымдыларды плантацияларға отырғызуға және оларды өсіруге, жекеше орман питомниктерін құруға және дамытуға жұмсалатын шығыстарды өтеу қағидаларында:
2-тармақтың 6) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"6) "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – веб-портал) – электрондық нысанда көрсетілетін, нормативтік-құқықтық базаны қоса алғанда, бүкіл шоғырланған үкіметтік ақпаратқа және мемлекеттік қызметтерге, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға арналған техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерге және мемлекеттік сыңайлы сектор субъектілерінің көрсетілетін қызметтеріне қол жеткізудің бірыңғай терезесі болатын цифрлық жүйе болып табылады;";
11-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Плантацияларды отырғызуға және өсіруге, жеке орман питомниктерін құруға және дамытуға арналған шығыстарды өтеу үшін Қолдау субъектісі ағымдағы жылдың 30 қыркүйегінен кешіктірмей веб-портал арқылы осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің (бұдан әрі – талап) 8-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
Жеке басты куәландыратын құжаттар және заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу), жер учаскелері туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден алады.";
17-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"17. Көрсетілетін қызметті беруші "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету сатысы туралы деректер енгізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің міндетін атқарушының 2013 жылғы 14 маусымдағы № 452 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8555 болып тіркелген) белгіленген тәртіппен мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету сатысы туралы деректерді енгізуді қамтамасыз етеді.

подпункт 4) пункт 13-3 изложить в следующей редакции:
"4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
Услугодатель обеспечивает внесение данных в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона.".
3. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 18-02/169 "Об утверждении Правил возмещения расходов на закладку и выращивание плантаций быстрорастущих древесных и кустарниковых пород, создание и развитие частных лесных питомников" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11633) следующие изменения:
в Правилах возмещения расходов на закладку и выращивание плантаций быстрорастущих древесных и кустарниковых пород, создание и развитие частных лесных питомников, утвержденных указанным приказом:
подпункт 6) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"6) веб-портал "электронного правительства" (далее – веб-портал) – цифровая система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным услугам, услугам по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услугам субъектов квазигосударственного сектора, оказываемым в электронной форме;";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Для возмещения расходов на закладку и выращивание плантаций, создание и развитие частных лесных питомников субъект поддержки не позднее 30 сентября текущего года посредством веб-портала представляет документы, указанные в пункте 8 перечня основных требований к оказанию государственной услуги (далее – требование), согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
Сведения о документах, удостоверяющих личность и государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, земельных участках услугодатель получают из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "электронного правительства".";
пункт 17 изложить в следующей редакции:
"17. Услугодатель обеспечивает внесение данных в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги в соответствии с приказом исполняющего обязанности Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 14 июня 2013 года № 452 "Об утверждении Правил внесения данных в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8555).

"Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 23-бабының 2-тармағына сәйкес орталық мемлекеттік орган және көрсетілетін қызметті берушілер мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық акт бекітілген немесе өзгертілген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде оны көрсету тәртібі туралы ақпаратты жаңартады және Бірыңғай байланыс-орталығына жібереді.".
4. "Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде орман ресурстарын ұзақ мерзімді орман пайдалануға беру жөнінде тендерлер өткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 7 қазандағы № 18-02/896 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12247 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде орман ресурстарын ұзақ мерзімді орман пайдалануға беру жөнінде тендерлер өткізу қағидаларында:
қосымша осы Тізбеге 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
5. "Орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы мемлекеттік көрсетілетін кызмет қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2020 жылғы 15 маусымдағы № 143 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20864 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы мемлекеттік көрсетілетін кызмет қағидаларында:
6-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Көрсетілетін қызметті беруші Заңның 5-бабының 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен енгізуді қамтамасыз етеді.";
1 және 2-қосымшалары осы Тізбеге 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
6. "Орман, балық және аңшылық шаруашылығы саласындағы азаматтық қызметшілерге, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлеріне, қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне еңбек жағдайлары үшін қосымша ақылар мен үстемеақылар белгілеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің міндетін атқарушының 2022 жылғы 24 ақпандағы № 58 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26934 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Орман, балық және аңшылық шаруашылығы саласындағы азаматтық қызметшілерге, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлеріне, қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне еңбек жағдайлары үшін қосымша ақылар мен үстемеақылар белгілеу қағидаларында:
қосымша осы Тізбеге 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

В соответствии с пунктом 2 статьи 23 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" центральный государственный орган и услугодатели в течение трех рабочих дней с даты утверждения или изменения подзаконного нормативного правового акта, определяющего порядок оказания государственной услуги, актуализируют информацию о порядке ее оказания и направляют в Единый контакт-центр.".
4. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 7 октября 2015 года № 18-02/896 "Об утверждении Правил проведения тендеров по предоставлению лесных ресурсов на участках государственного лесного фонда в долгосрочное лесопользование" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12247) следующие изменение:
в Правилах проведения тендеров по предоставлению лесных ресурсов на участках государственного лесного фонда в долгосрочное лесопользование, утвержденных указанным приказом:
приложение изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему Перечню.
5. Внести в приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 15 июня 2020 года № 143 "Об утверждении правил оказании государственных услуг в области лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 20864) следующие изменения:
в Правилах оказании государственных услуг в области лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий, утвержденных указанным приказом:
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Услугодатель обеспечивает внесение данных в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона.";
приложение 1 и 2 изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему Перечню.
6. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 24 февраля 2022 года № 58 "Об утверждении Правил по установлению доплат и надбавок за условия труда гражданским служащим, работникам организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работникам казенных предприятий в сфере лесного, рыбного и охотничьего хозяйства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 26934) следующие изменения:
в Правилах по установлению доплат и надбавок за условия труда гражданским служащим, работникам организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работникам казенных предприятий в сфере лесного, рыбного и охотничьего хозяйства, утвержденных указанным приказом:
приложение изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему Перечню.

7. "Елді мекендердің жасыл екпелерін жасау, күтіп-баптау және қорғаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрінің 2023 жылғы 23 ақпандағы № 62 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 31996 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Елді мекендердің жасыл екпелерін жасау, күтіп-баптау және қорғаудың үлгілік қағидаларында:
19-тармақтың 5) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"5) жалпыға ортақ пайдаланылатын орындарда жасыл екпелерді тиімді басқару үшін бірыңғай цифрлық база құру, оның ішінде жасыл екпелер санының қолданыстағы құрылыс және санитариялық нормаларға сәйкестігін белгілеу;";
58-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"58. Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 31 қазандағы № 1034 қаулысымен бекітілген Өсімдіктер мен жануарлардың сирек кездесетін және құрып кету қаупі төнген түрлерінің тізбесіне енгізілген жасыл екпелер заңсыз жойылған (кесілген) не олардың құрып кетуіне алып келген бүлінген жағдайда – бір жүз еселенген мөлшерде жүзеге асырылады.".
Қазақстан Республикасының
Экология және табиғи
ресурстар министрі
2026 жылғы 26 мамырдағы
№ 100 тізбесіне 1-қосымша
Мемлекеттік орман қоры
учаскелерінде орман
ресурстарын ұзақ мерзімді
орман пайдалануға беру жөнінде
тендерлер өткізу қағидаларына
қосымша
Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде орман ресурстарын
ұзақ мерзімді орман пайдалануға беру жөнінде тендерге қатысуға өтінім
1. Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде орман ресурстарын ұзақ мерзімді
орман пайдалануға беру жөнінде тендер өткізу туралы жарияланған хабарламаны
қарап:
___________________________________________________________________
(орманды ұзақ мерзімді пайдалану атауы)
___________________________________________________________________
(облыс, аудан, алқаптың сәйкестендіру нөмірі)
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 7
қазандағы № 18-02/896 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді
мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12247 болып тіркелген,) Мемлекеттік орман
қоры учаскелерінде орман ресурстарын ұзақ мерзімді орман пайдалануға беру
жөніндегі тендерлерді өткізу қағидаларымен (бұдан әрі - Қағидалар) танысқаннан
кейін, төменде қол қойған мен
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) не заңды тұлғаның атауы)
тендерге қатысуға өтінім қабылдауды және Интернет желісінде орналасқан мемлекеттік
мүлік тізілімінің веб-порталында www.gosreestr.kz 20__ ж. "____" _________ өтетін
тендерге қатысушы ретінде тіркеуді сұраймын.

7. Внести в приказ Министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 23 февраля 2023 года № 62 "Об утверждении Типовых правил создания, содержания и защиты зеленых насаждений населенных пунктов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 31996) следующие изменения:
в Типовых правил создания, содержания и защиты зеленых насаждений населенных пунктов, утвержденных указанным приказом:
подпункт 5) пункт 19 изложить в следующей редакции:
"5) создание единой цифровой базы для эффективного управления зелеными насаждениями в местах общего пользования, в том числе установление соответствия количества зеленых насаждений действующим строительным и санитарным нормам;";
пункт 58 изложить в следующей редакции:
"58. В случае незаконного удаления (вырубки) зеленых насаждений, включенных в Перечень редких и находящихся под угрозой исчезновения видов растений и животных, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 октября 2006 года № 1034, либо их повреждения, приведшем к их гибели, – в стократном размере.".
Приложение 1 к перечню
Министр экологии и
природных ресурсов
Республики Казахстан
от 26 мая 2026 года № 100
Приложение
к Правилам проведения
тендеров по предоставлению
лесных ресурсов на участках
государственного лесного фонда
в долгосрочное лесопользование
Заявка на участие в тендере по предоставлению лесных ресурсов на участках государственного лесного фонда в долгосрочное лесопользование
1. Рассмотрев опубликованное извещение о проведении тендера по предоставлению
лесных ресурсов на участках государственного лесного фонда в долгосрочное лесопользование:
______________________________________________________________________
(наименование долгосрочного лесопользования)
______________________________________________________________________
(идентификационный номер угодья, район, область)
и ознакомившись с Правилами проведения тендеров по предоставлению лесных
ресурсов на участках государственного лесного фонда в долгосрочное лесопользование
утвержденными Приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
от 7 октября 2015 года № 18-02/896 (зарегистрирован в Реестре государственной
регистрации нормативных правовых актов под № 12247,) (далее - Правила), я,
нижеподписавшийся _________________________________________________________
___________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) либо наименование юридического лица)
прошу принять заявку на участие в тендере и зарегистрировать в качестве участника
тендера, который состоится "____" _____20__ г. на веб-портале реестра государственного
имущества, размещенного в сети Интернет по адресу www.gosreestr.kz.

2. Мен (біз) тендерге қатысу үшін кепілдік жарна енгіздім, ол тендер
нәтижелерін анықтағанға дейін тізілім веб-порталында бұғатталады:
___________________________________________________________________
(сомасы теңгемен, оның ішінде жазбаша түрде көрсетіледі)
хабарламада көрсетілген мемлекеттік мүлікті есепке алу саласындағы бірыңғай
оператордың шотына: _______________________________________________
___________________________________________________________________
(жеке сәйкестендіру коды, банктік сәйкестендіру коды, төлем мақсатының
коды, бенефициар коды)
___________________________________________________________________
(төлем құжатының № және күні)
3. Біздің (менің) қатысушыға қойылатын Қағидалардағы талаптарға сәйкес
келмейтіндігіміз және (немесе) осы өтінімде мәлімделетін ақпараттың анық еместігі
анықталған жағдайда, біз (мен) тендерге қатысу құқығынан айырылатынымызға, біз (мен)
тендерде жеңіске жеткен жағдайда, біз (мен) қол қойған тендер нәтижелері туралы хаттама
мен ұзақ мерзімді орман пайдалануға арналған шарт (бұдан әрі – шарт) жарамсыз деп
танылатынына келісемін, кепілдік жарна қайтарылмайды.
4. Егер біз (мен) тендердің жеңімпазы болған жағдайда, өзімізге тендерді өткізу күні
тендердің нәтижелері туралы хаттамаға қол қою және хабарламада көрсетілген және Біз
(мен) ұсынған тендер шарттарында тендер нәтижелері туралы хаттамаға қол қойылған
күннен бастап он жұмыс күнінен кешіктірмей шарт жасасу міндеттемесін аламыз.
5. Мені (бізді) жеңімпаз деп анықтап, мен (біз) тендер нәтижелері туралы хаттамаға
қол қоюдан не шарт жасасудан бас тартқан жағдайларда енгізген кепілдік жарнаның сомасы
қайтарылмайтындығымен және мемлекеттік орман иеленушіде қалатындығымен келісемін.
6. Қағидалардың 34-тармағындағы мемлекеттік орман қоры учаскелерінде ұзақ
мерзімді орман пайдалану жөніндегі тендерге қатысушыларға қойылатын біліктілік
талаптарымен таныстым.
7. Менде (бізде) өткен жылдардағы шарт бойынша (қолданыстағы шарттар бойынша)
берешегім жоқ екенін мәлімдеймін.
8. Менде (бізде) салық төлеушінің салық берешегінің, міндетті зейнетақы жарналары
мен әлеуметтік аударымдар бойынша берешегінің жоқ екені туралы мәлімдеймін.
9. Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер
ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы
хабардармын.
10. Мәліметтерді пайдалануға келісемін, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын,
цифрлық жүйелерде қамтылған.
11. Өзім (өзіміз) туралы мәлімет ұсынылады:
Заңды тұлға үшін:
Атауы ______________________________________________________________
БСН _________________________________________________________________
Басшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
_____________________________________________________________________
Мекенжай____________________________________________________________
Телефон нөмірі (факс): ________________________________________________
Кепілдік жарнаны қайтару үшін банктік деректемелер:
Жеке сәйкестендіру коды ______________________________________________
Банк сәйкестендіру коды ______________________________________________
Банк атауы __________________________________________________________
Бенефициар коды _____________________________________________________
Кепілдік жарнаны төлеген тұлғаның ЖСН/БСН ___________________________
Жеке тұлға үшін:
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) _________________________________
ЖСН ________________________________________________________________
Төлқұжат деректері ____________________________________________________
Мекенжай: ___________________________________________________________
Телефон нөмірі (факс): _________________________________________________|
Кепілдік жарнаны қайтару үшін банктік деректемелер:
Жеке сәйкестендіру коды _______________________________________________
Банк сәйкестендіру коды _______________________________________________
Банк атауы __________________________________________________________
Бенефициар коды ______________________________________________________
Кепілдік жарнаны төлеген тұлғаның ЖСН/БСН ____________________________
Өтініш беруші 20__ жылғы "__" _____ сағат __:__-де қол қойды және жіберді
ЭЦҚ - дан алынған деректер
ЭЦҚ қол қою күні мен уақыты
Өтінімді қабылдау туралы хабарлама:
Ұйымдастырушы 20__ жылғы "__" _____ сағат __:__-де қабылдады
ЭЦҚ - дан алынған деректер
ЭЦҚ қол қою күні мен уақыты
тізбесіне 2-қосымша/
"Мемлекеттік орман қорында
орман шаруашылығын жүргізуге
байланысты емес жұмыстарды
жүргізуге келісу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
____________________________________________________________________
(мемлекеттік органның толық атауы)
____________________________________________________________________
(жеке немесе заңды тұлғаның толық атауы)
Өтініш берушінің мекенжайы __________________________________________
(индексі, қала, аудан, облыс, көше, үй, №, телефон)
Өтініш берушінің деректемелері ________________________________________
жеке тұлғалар үшін – ЖСН, заңды тұлғалар үшін – БСН
Өтініш
_____________________________________________________________________,
(өтініштің мақсаты)
_____________________________________________________________________
(құрылыс объектісінің атауы)
_____________________________________________________________________
(объект салынатын учаскенің атауы)
_______________________________________________________ үшін сұраймын.
Мемлекеттік экологиялық сараптаманың қорытындысы:
_____________________________________________________________________
(номер экспертизы, дата выдачи экспертизы)
Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық сараптаманың
қорытындысы: ________________________________________________________
(сараптама нөмірі, сараптама берілген күн)
1. Учаске _____________________________________________________________
(орман мекемесінің атауы)
орманшылығының ________________________________ орамында орналасқан.
2. Учаскенің ауданы _____________ гектар, оның ішінде:
орман, орман көмкерген _________ гектар, орман,
орман көмкермеген _______ гектар,
оның ішінде орман екпелері ________ гектар,
алқаптар гектар,
шабындықтар ___________ гектар,
жайсыз жерлер (батпақтар және басқалар) ______ гектар,
жайылымдар гектар,
жолдар ___________ гектар,
басқа жерлер ______ гектар.
3. Орман көмкерген алқап мыналардан тұрады:
Жер атауы
Орам нөмірі
Телім
Учаске алаңы
Құрамы
Жас сыныбы
Жуандығы
Сүрек қоры
кәделік
отын
4. Орман қорының санаты _______________________________________________
5. Учаскенің орман шаруашылығы ерекшеліктері ___________________________
_____________________________________________________________________
6. Геологиялық-жер сипаттамасы: ________________________________________
_____________________________________________________________________
7. Әкімшілік ауданның ормандануы ______________________________________
8. Сұралып отырған алқапты беру шарттары:
а) беру мерзімі ________________________________________________________
б) рұқсат етілетін тазарту және жерді томарлардан тегістеу мөлшері
_____________________________________________________________________
в) учаскені алушының міндеттемесі_______________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Өтінішке қоса тіркелді: ________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Цифрлық жүйелерде болатын заңмен қорғалатын құпияны құрайтын
мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Берілген ақпараттың дұрыстығын растаймын және теріс мәліметтер беру
үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауаптылық жайында
хабардармын.
Қолы ________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
"Мемлекеттік орман қорында
орман шаруашылығын
жүргізуге байланысты емес
жұмыстарды жүргізуге келісу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
қағидаларына
2-қосымша
"Мемлекеттік орман қорында орман шаруашылығын жүргізуге байланысты емес жұмыстарды жүргізуге келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші)
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері
www.egov.kz (бұдан әрі – портал) "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы жүзеге асырылады.
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
Құжаттар тіркелген уақыттан бастап – 1 (бір) жұмыс күні.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
электрондық (толық автоматтандырылған)
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Орманның жай-күйі мен молықтырылуына әсер ететін объектілерді салу орындарын келісу немесе өтінішті қараудан дәлелді бас тарту.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету нысаны – электрондық.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін
7
Жұмыс кестесі

2. Мною (нами) внесен гарантийный взнос для участия в тендере, который
блокируется веб-порталом реестра до определения результатов тендера в сумме:
______________________________________________________________________
(указывается сумма в тенге, в том числе прописью)
на счет единого оператора в сфере учета государственного имущества, указанный
в извещении: ________________________________________________________________
____________________________________________________________________________
(индивидуальный идентификационный код, банковский идентификационный код,
код назначения платежа, код бенефициара)
______________________________________________________________________
(№ и дата платежного документа)
3. Согласен (ы) с тем, что в случае обнаружения нашего (моего) несоответствия требованиям Правил, предъявляемым участнику и (или) недостоверности заявляемой в настоящей заявке информации мы (я) лишаемся права участия в тендере, в случае нашей (моей) победы на тендере подписанные нами (мною) Протокол о результатах тендера и договор на долгосрочное лесопользование (далее – договор) будут признаны недействительными, гарантийный взнос не возвращается.
4. В случае, если мы (я) становимся Победителями тендера, принимаем на себя обязательства подписать Протокол о результатах тендера в день проведения тендера и заключить договор на условиях тендера, указанных в извещении и предложенных нами (мною), не позднее десяти рабочих дней со дня подписания протокола о результатах тендера.
5. Согласен (ы) с тем, что, при отказе в подписании протокола по результатам проведенного тендера либо заключения договора определяя меня (нас) победителем, сумма внесенного мной (нами) гарантийного взноса не возвращается и остается у государственного лесовладельца.
6. Ознакомлен с требованиями пункта 34 Правил, предъявляемым к участникам тендера по долгосрочному лесопользованию на участках государственного лесного фонда.
7. Заявляю об отсутствии у меня (нас) задолженности по договору за предыдущие годы (по действующим договорам).
8. Заявляю об отсутствии у меня (нас) налоговой задолженности налогоплательщика, задолженности по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям.
9. Подтверждаю достоверность представленной информации.
10. Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах.
11. Представляю (-ем) сведения о себе:
Для юридического лица:
Наименование_____________________________________________________
БИН _____________________________________________________________
Фамилия имя отчество (при его наличии) руководителя
__________________________________________________________________
Адрес: ____________________________________________________________
Номер телефона (факса): ____________________________________________
Банковские реквизиты для возврата гарантийного взноса:
Индивидуальный идентификационный код _____________________________
Банковский идентификационный код __________________________________
Наименование банка ________________________________________________
Код бенефициара __________________________________________________
ИИН/БИН лица, оплатившего гарантийный взнос _______________________
Для физического лица:
Фамилия имя отечество (при его наличии) _____________________________
ИИН _____________________________________________________________
Паспортные данные _________________________________________________
Адрес: ____________________________________________________________
Номер телефона (факса): _____________________________________________
Банковские реквизиты для возврата гарантийного взноса:
Индивидуальный идентификационный код ______________________________
Банковский идентификационный код __________________________________
Наименование банка_________________________________________________
Код бенефициара____________________________________________________
ИИН/БИН лица, оплатившего гарантийный взнос ________________________
Подписано и отправлено заявителем в __:__ часов "__" _______ 20__ года:
Данные из ЭЦП Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Принято организатором в __:__ часов "__" ______ 20__ года:
Данные из ЭЦП Дата и время подписания ЭЦП
Приложение 2 к перечню /
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Согласование мест
строительства объектов,
влияющих на состояние и
воспроизводство лесов"
форма
В__________________________________________________________________
(полное наименование государственного органа)
от _________________________________________________________________
(полное наименование физического или юридического лица)
Адрес заявителя _____________________________________________________
(индекс, город, район, область, улица, № дома, телефон)
Реквизиты заявителя _________________________________________________
(для физических лиц – ИИН, для юридических лиц – БИН)
Сведения о лицензии на проектную деятельность ________________________
(номер, дата выдачи)
Заявление
Прошу _____________________________________________________________,
(цель заявления)
____________________________________________________________________
(наименование объекта строительства)
____________________________________________________________________
(наименование участка под строительство объекта)
с целью _____________________________________________________________
Заключение государственной экологической экспертизы:___________________
_____________________________________________________________________
(номер экспертизы, дата выдачи экспертизы)
Заключение государственной санитарно-эпидемиологической экспертизы:
____________________________________________________________________
(номер экспертизы, дата выдачи экспертизы)
Сведения о согласовании Областной территориальной инспекцией лесного хозяйства
и животного мира по месту строительства объекта от "__" ________ 20__ года № ________________
К заявлению прилагаются:
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с законами Республики Казахстан.
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Согласование мест
строительства объектов,
влияющих на состояние и
воспроизводство лесов"
Стандарт государственной услуги "Согласование мест строительства объектов, влияющих на состояние и воспроизводство леса"
1
Наименование услугодателя
Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
2
Способы предоставления государственной услуги
Веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
3
Форма оказания оказания государственной услуги
С момента регистрации документов – 1 (один) рабочий день.
4
Результат оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная).
5
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Согласование на проведение в государственном лесном фонде работ, не связанных с ведением лесного хозяйства, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
6
Бесплатно.
7
График работы

Көрсетілетін қызметті беруші – 2017 жылғы 23 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Портал - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Кодекске және Заңға сәйкес сағат 17.00-ден кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде, өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары порталда орналастырылған.
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
Өтініш берушінің ЭЦҚ-мен куәландырылған осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысанындағы өтініш
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер

Услугодатель – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан от 23 декабря 2017 года (далее – Кодекс) и статьей 5 Закона Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан" (далее – Закон).
Портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после 17.00 часов, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу и Закону, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на портале.
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
Заявление, удостоверенное ЭЦП заявителя, по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан

1) мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігінің анықталуы;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің Кодекстің 54-бабында белгіленген мемлекеттiк орман қорында орман шаруашылығын жүргiзуге және орман пайдалануға байланысты емес жұмыстарды жүргiзу талаптарына сәйкес келмеуі;

1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям по проведению в государственном лесном фонде работ, не связанных с ведением лесного хозяйства и лесопользованием, установленным статьей 54 Лесного кодекса Республики Казахстан от 8 июля 2003 года;

Көрсетілетін қызметті берушінің Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында орналастырылған және мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777
тізбесіне 3-қосымша/
Қазақстан Республикасы
Экология және табиғи
ресурстар министрінің
бұйрығымен бекітілген
Орман, балық және аңшылық шаруашылығы саласындағы азаматтық қызметшілерге, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлеріне, қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне ерекше еңбек жағдайлары үшін үстемеақылар төлеу шарттары
Ұйымдардың (бөлімшелердің) тізбесі
Қызметкерлер лауазымда-рының тізбесі
Ерекше шарттар
Көрсеткіштер: базалық лауазымдық айлықтан көрсеткіштермен үстемеақылар төлеу шарттары
30 %
40 %
50 %
1
2
3
4
5
6
7
Орман шаруашылығы саласында
1
Табиғат қорғау ұйымдары, орман шаруашылығы мекемелері
Мекемені дамытуға бағытталған жұмыс үшін
Лауазым мен мамандық атауына қарамастан барлық қызметкерлер
Ормандарды молықтыруды жүргізу кезінде жаңа технологияларды енгізу және пайдалану
Орман дақылдарының жерсінуін 5%-ға арттыруға қол жеткізу

Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, справочных служб услугодателя, а также Единого контакт-центра: 1414, 8-800-080-7777.
Приложение 3 к перечню /
Приложение
к Правилам и условиям выплаты
надбавок за особые условия
труда гражданским служащим,
работникам организаций,
содержащихся за счет средств
государственного бюджета,
работникам казенных
предприятий в сфере лесного,
рыбного и охотничьего хозяйства
Условия выплаты надбавок за особые условия труда гражданским служащим, работникам организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работникам казенных предприятий в сфере лесного, рыбного и охотничьего хозяйства
Перечень организаций (подразделений)
Перечень должностей работников
Особые условия
Показатели от базового должностного оклада и условия начисления надбавок
30 %
40 %
50 %
1
2
3
4
5
6
7
В области лесного хозяйства
1. Природоохранные организации, учреждения лесного хозяйства
За работу, направленную на развитие учреждения
Все работники не зависимо от наименования должности и специальности
Работники, непосредственно проводящие мониторинг за состоянием растений и животных
Внедрение и использование новых технологий при проведении воспроизводства леса
Достижение повышения приживаемости лесных культур на 5 %

Орман дақылдарының жерсінуін 6-10%-ға арттыруға қол жеткізу
Орман дақылдарының жерсінуін
11-20%-ға арттыруға қол жеткізу
Орман тұқымдарының шығымдылығын бағалау және оларды қайта өңдеу кезінде жаңа технологияларды енгізу және пайдалану
Барлық дайындалған партиялардың 25% тұқым сапасының жоғары (1-2) сыныптарына ие
Барлық дайындалған партиялардың 26-30% тұқым сапасының жоғары (1-2) сыныптарына ие
Барлық дайындалған партиялардың 31-40% тұқым сапасының жоғары (1-2) сыныптарына ие
Ормандарды орман зиянкестері мен ауруларынан қорғауды жүргізу кезінде жаңа технологияларды енгізу және пайдалану (фитосанитариялық мониторингті цифрландыру –технологияның географиялық цифрлық жүйесін пайдалану)
Жұмыс жоспарын жалпы көлемнен 16-20% тыс орындау
Жұмыс жоспарын жалпы көлемнен 20-25% тыс орындау
Жұмыс жоспарын жалпы көлемнен 26-30% тыс орындау
Өртке қарсы іс-шаралар өткізу кезінде жаңа технологиялар енгізу және пайдалану (ормандардағы өрттерді уақтылы анықтау және өрт қауіпсіздігі қағидаларының бұзылуын болдырмау)
Өрттердің жалпы санының 60%
Өрттердің жалпы санының 61-75%
Өрттердің жалпы санының 76-90%
Далалық ғылыми-мониторингтік жұмыстар жүргізу (бекітілген аумақта өсімдіктердің, жануарлардың, орман аурулары мен зиянкестерінің жаңа түрлерін анықтау, орман өрттерімен, орман ауруларымен және зиянкестерімен күрес жөнінде ғылыми негізделген ұсынымдар әзірлеу)
Жыл сайын өсімдіктің немесе жануардың, немесе орман ауруының немесе орман зиянкесінің бір және одан да көп түрін анықтау, орман өрттерімен күрес немесе орман ауруларымен және зиянкестерімен күрес жөнінде бір ғылыми мақала түрінде негізделген ұсыным әзірлеу
Озық әдістерді практикада қолданғаны үшін
Лауазым мен мамандық атауына қарамастан барлық қызметкерлер
Орман өрттерін байқау және сөндіру, орман патологиялық зерттеуін жүргізу, орман зиянкестері мен аурулары ошақтарының алдын алу және жою үшін ұшқышсыз ұшу аппараттарын пайдалану
қолжетімділігі қиын жерлердің жалпы ауданының 3% ұшқышсыз ұшу аппарат-тарымен тексеру
қолжетімділігі қиын жерлердің жалпы ауданының 5% ұшқышсыз ұшу аппарат-тарымен тексеру
Тұқым қуалаушылық қасиеттері жақсартылған көшеттік материал өсіру үшін озық әдістерді қолдану
Өсірілетін көшеттік материалдың жалпы көлемінің 20%
Өсірілетін көшеттік материалдың жалпы көлемінің 21-30%
Өсірілетін көшеттік материалдың жалпы көлемінің 31-40%-дан астамы
Тамыр жүйесі жабық көшеттік материалын өсірудің озық әдістерін қолдану
Өсірілетін көшеттік материалдың жалпы көлемінің 15-20%
Өсірілетін көшеттік материалдың жалпы көлемінің 21-25%
Өсірілетін көшеттік материалдың жалпы көлемінің 25%-дан астамы
Орманның санитариялық жағдайын жақсарту үшін ғылыми-зерттеу жұмыстарының озық шетелдік әдістемелерін қолдану
Орман зиянкестері мен аурулары ошақтарының ауданын 15% азайту

Достижение повышения приживаемости лесных культур на 6-10 %
Достижение повышения приживаемости лесных культур на 11-20 %
Внедрение и использование новых технологий при оценке урожайности лесных семян и их переработки
Высокие (1-2) классы качества семян имеют 25% из всех заготовленных партий
Высокие (1-2) классы качества семян имеют 26-30% из всех заготовленных партий
Высокие (1-2) классы качества семян имеют 31-40% из всех заготовленных партий
Внедрение и использование новых технологий при проведении защиты лесов от вредителей и болезней леса (цифровизация фитосанитарного мониторинга – использование географической информационной системы)
Выполнение сверх плана работы от общего объема на 16-20%
Выполнение сверх плана работы от общего объема на 20-25%
Выполнение сверх плана работы от общего объема на 26-30%
Внедрение и использование новых технологий при проведении противопожарных мероприятий (своевременное обнаружение пожаров и пресечение нарушений правил пожарной безопасности в лесах)
60% от общего количества пожаров
61-75% от общего количества пожаров
76-90% от общего количества пожаров
Ежегодное выявление одного и более вида растения или животного или болезни леса или вредителя леса, разработка одной обоснованной рекомендации по борьбе с лесными пожарами или борьбе с болезнями и вредителями леса в виде научной статьи
За применение в практике передовых методов
Все работники не зависимо от наименования должности и специальности осуществляющие охрану и защиту природных комплексов, работы по воспроизводству леса, мониторинг за состоянием природных комплексов
Использование беспилотных летательных аппаратов для обнаружения и тушения лесных пожаров, проведения лесопатологического обследования, профилактики и ликвидации очагов вредителей и болезней леса.
Обследование беспилотными летательными аппаратами 3 % от общей площади трудно доступных мест
обследование беспилотными летательными аппаратами 5 % от общей площади трудно доступных мест
Применение передовых методов для выращивания посадочного материала с улучшенными наследственными качествами
20% от общего объема выращиваемого посадочного материала
21-30% от общего объема выращиваемого посадочного материала
Более 31-40% от общего объема выращиваемого посадочного материала
Применение передовых методов для выращивания посадочного материала с закрытой корневой системой
15-20% от общего объема выращиваемого посадочного материала
21-25% от общего объема выращиваемого посадочного материала
Более 25% от общего объема выращиваемого посадочного материала
Применение передовых зарубежных методик научно-исследовательских работ для улучшения санитарного состояния леса
15% уменьшение площади очагов вредителей и болезней леса

Орман зиянкестері мен аурулары ошақтарының ауданын 16-20% азайту
Орман зиянкестері мен аурулары ошақтарының ауданын 21-30% азайту
Жұмыстағы жоғары жетістіктері үшін
Лауазымменмамандықатауынақарамастанбарлыққызметкерлер
Экологиялық оқу-ағартуға және мектеп орманшылықтарын дамытуға белсенді қатысу
Ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды абаттандыру бойынша жұмыстар жүргізуде өтеусіз көмек көрсету жөнінде экологиялық десанттар мен сенбіліктер ұйымдастыру, құстардың ұяларын орналастыру, экологиялық соқпақтар мен туристік тұрақтарды жайластыру, ағаштар мен бұталар отырғызу, питомниктерде жұмыс істеу, қоқыс тастайтын жерлерді жинау, бұлақтарды абаттандыру, бекітілген аумақта орманды қалпына келтіру жұмыстары
Питомниктерді дамыту
Питомниктер алқаптарын, ағаш-бұта тұқымдылардың аборигендік түрлерінің ассортиментін ұлғайту, тұқымқуалаушылық қасиеттері жақсартылған көшеттік материал өсіру
Ағаштыңзаңсыз кесілуін болдырмау
Ағашты заңсыз кесудің 1 фактісін анықтау
Ағашты заңсыз кесудің 2 және одан да көп фактілерін анықтау
Әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттамалар толтыру
Әкімшілік құқық бұзушылық туралы 1 хаттама
Әкімшілік құқық бұзушылық туралы 1-5 хаттама
Әкімшілік құқық бұзушылық туралы 6 және одан да көп хаттама
Қылмыстық құқық бұзушылықтарды анықтау және оларды құқық қорғау және сот органдарында қарау
Қылмыстық жазаланатын құқық бұзушылықтың 1 фактісі анықталды
Қылмыстық жазаланатын құқық бұзушылықтың 2 және одан да көп фактісі анықталды
Аса маңызды немесе шұғыл жұмыстарды орындағаны үшін
Лауазымменмамандықатауынақарамастанбарлыққызметкерлер
Орталық және жергілікті атқарушы органдардың шұғыл тапсырмаларын орындау.
Орталық және жергілікті атқарушы органдардың шұғыл тапсырмаларын сапалы және уақтылы орындау
Ағаштың заңсыз кесілуін, заңсыз аң аулау мен балық аулауды болдырмау бойынша арнайы рейдтік іс-шаралар жүргізу .
Жоғары тұрған органдардың тапсырмасы бойынша ағаштың заңсыз кесілуін, заңсыз аң аулау мен балық аулауды болдырмау бойынша арнайы рейдтік іс-шаралар жүргізу
Зиянкестер мен аурулардың жаппай таралу қаупі төнген кезде орманды қорғау бойынша шұғыл жұмыстар жүргізу.
Зиянкестер мен аурулардың жаппай таралу қаупі төнген кезде орманды қорғау бойынша шұғыл жұмыстар жүргізу.
Еңбектегі қиындық пен қауырттылық үшін
Лауазым мен мамандық атауына қарамастан барлық қызметкерлер
Орман патологиялық зерттеу жүргізу, орман зиянкестері мен ауруларыошақтарының алдын алу және жою кезіндегі нормаланбаған жұмыс күні
Қолайсыз ауа-райы жағдай-ларында (жоғары ауа температура-сы, шаңды дауылдар, жаңбыр) тексеру, қозғалудың қиындауы (егістіктер, қамыстар, батпақты жерлер), зерттеу жұмыстары кезеңінде жүргізілген химиялық өңдеулерден кейін химиялық заттардың қалдықтары-мен улану қаупі, тау жағ-дайларында жұмыс істеу.
орман өрттерін сөндіру және жою кезіндегі нормаланбаған жұмыс күні
Рейдтік іс-шаралар өткізу кезіндегі нормаланбаған жұмыс күні.
Орман өрттерін сөндіруге қатысқаны, оның ішінде арнайы жабдықтарды қолдана отырып қатысқаны үшін
Лауазымменмамандықатауынақарамастанбарлыққызметкерлер
Орман өрттерін сөндіруге қатысу
Жұмыстың әр сағаты үшін сағаттық мөлшерлеменің 100 %
Орман зиянкестерімен және ауруларымен күрес жөніндегі жұмыс үшін
Лауазымменмамандықатауынақарамастанбарлыққызметкерлер
Орман зиянкестерімен және ауруларымен күрес жөніндегі жұмыс
Жұмыстың әр сағаты үшін сағаттық мөлшерлеменің 100 %
2
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі
Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің "Қазақ ормандарды
авиациялық қорғау және орман шаруашылығына қызмет көрсету базасы"
республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны
Кәсіпорынды дамытуға бағытталған жұмыс үшін.
Өндірістік-ұшу қызметі
Авиациялық жұмыстар жүргізу
Айына 0-10 сағат
Айына 11-15 сағат
Айына 16-20 сағат және одан астам
Практикада озық әдістерді қолданғаны үшін.
Өндірістік-ұшу қызметі
Өрттерді анықтау және оларды сөндіруге қызмет көрсету үшін электрондық карталар мен GPS жүйелерін қолдану
Шыққан өрттер санының 50%-на дейін
Шыққан өрттер санының 51%-нан 75%-на дейін
Шыққан өрттер санының 76%-нан 100%-на дейін
Өрт сөндіру-десант қызметі
Орман өрттерін сөндіру кезінде шағын механикаландыру құралдарын және химиялық құрамдарды (антиперендерді) пайдалану
Шыққан өрттер санының 50%-на дейін
Шыққан өрттер санының 51%-нан 75%-на дейін
Шыққан өрттер санының 76%-нан 100%-на дейін
Еңбектегі қиындық пен қауырттылық үшін
Өндірістік-ұшу қызметі
Теңіз деңгейінен асып түсетін таулы жерлерде орман-авиациялық жұмыстарды жүзеге асыру

16-20% уменьшение площади очагов вредителей и болезней леса
21-30% уменьшение площади очагов вредителей и болезней леса
За высокие достижения в работе
Все работники не зависимо от наименования должности и специальности
Активное участие в экопросвещении и развитии школьных лесничеств
Организация экологических десантов и субботников по безвозмездной помощь в проведении работ по благоустройству особо охраняемых природных территорий, устройство гнездовий птиц, обустройство экологических троп и туристских стоянок, посадка деревьев и кустарников, работа в питомниках, уборка свалок, благоустройство родников, лесовосстановительные работы на закрепленной территории
Развитие питомников
Увеличение площадей питомников, ассортимента аборигенных видов древестно-кустарниковых пород, выращивание посадочного материала с улучшенными наследственными качествами
Пресечение незаконной рубки леса
Выявление 1 факта незаконной порубки
Выявление 2 и более фактов незаконной порубки
Составление протоколов об административных правонарушениях
1 протокол об административном правонарушении
2-5 протоколов об административном правонарушении
6 и более протоколов об административном правонарушении
Выявление уголовных правонарушений и сопровождение их в правоохранительных и судебных органах.
Выявлен 1 факт уголовно-наказуемого правонарушения
Выявлено 2 и более фактов уголовно-наказуемого правонарушения
За выполнение особо важных или срочных работ
Инженерно-технический состав, работники бухгалтерского учета, кадровой службы
Выполнение срочных поручений центральных и местных исполнительных органов.
Качественное и своевременное выполнение срочных поручений центральных и местных исполнительных органов.
Проведение специальных (по поручению уполномоченного органа, совместных рейдов с правоохранительными органами) рейдовых мероприятий по предотвращению незаконных порубок леса, незаконной охоты и рыбалки.
Проведение специальных рейдовых мероприятий по предотвращению незаконных порубок леса, незаконной охоты и рыбалки по поручению вышестоящих органов.
За сложность и напряженность в труде
Все работники не зависимо от наименования должности и специальности
Лесопатологического обследования, профилактики и ликвидации очагов вредителей и болезней леса при неблагоприятных природных условиях
Обследование при неблагоприятных погодных условиях (высокая температура воздуха, пыльные бури, дожди), затрудненное передвижение (пашня, камыши, болотистые места), опасность отравления остатками химических веществ после проведенных химических обработок в период обследовательских работ, работа в горных условиях.
Тушение и ликвидации лесных пожаров при неблагоприятных природных условиях
Проведение рейдовых мероприятий при неблагоприятных природных условиях
2
Республиканское государственное казенное предприятие "Казахская база авиационной охраны лесов и обслуживания лесного хозяйства" Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан
За применение в практике передовых методов.
Летно-производственная служба
Применение электронных карт и системы GPS для обнаружения пожаров и обслуживания их тушения.
До 50% от числа возникших пожаров
От 51% До 75% от числа возникших пожаров
От 76% До 100% от числа возникших пожаров
Десантно-пожарная служба
Использование средств малой механизации и химических составов (антиперены) при тушении лесных пожаров
До 50% от числа возникших пожаров
От 51% До 75% от числа возникших пожаров
От 76% До 100% от числа возникших пожаров
За сложность и напряженность в труде.
Летно-производственная служба
Осуществление лесоавиационных работ в горной местности с превышением над уровнем моря

500 м-ден 1000 м-ге дейін
1000 м-ден 1500 м-ге дейін
1500 м және одан жоғары
Өндірістік-ұшу қызметі/ өндірістік- авиация қызметі
Өрттерді авиациялық әдістермен сөндіру (сыртқы аспадағы СҚҚ, П-1-00 қолданып, түсіру құрылғыларын пайдалана отырып)
2 жағдайға дейін
3-4 жағдайға дейін
5 және одан көп жағдайлар үшін
Аса маңызды немесе шұғыл жұмыстарды орындағаны үшін.
Өндірістік-ұшу қызметі/ өндірістік- авиация қызметі
Есепті кезеңде шыққан орман өрттері санында авиацияның анықтау пайызы
75%
76-80%
81-85%
Шыққан орман өрттері санында авиа-өрт сөндіру қызметінің қатысу пайызы
80%
81-85%
85-90%
Лауазым мен мамандық атауына қарамастан барлық қызметкерлер
Уәкілетті органның шұғыл тапсырмалары мен тапсырмаларын сапалы орындау
Уәкілетті органның шұғыл тапсырмалары мен тапсырмаларын сапалы орындау
Орман өрттерін сөндіруге қатысқаны, оның ішінде арнайы жабдықтарды қолдана отырып қатысқаны үшін
Лауазымменмамандықатауынақарамастанбарлыққызметкерлер
Орман өрттерін сөндіруге, оның ішінде арнайы жарақты және тікұшақ техникасынан десант түсіруді қолдана отырып қатысу
Жұмыстың әр сағаты үшін сағаттық мөлшерлеменің 100 %
Орман зиянкестерімен және ауруларымен күрес жөніндегі жұмыс үшін
Лауазым мен мамандық атауына қарамастан барлық қызметкерлер
Орман зиянкестерімен және ауруларымен күрес жөніндегі жұмысқа қатысу
Жұмыстың әр сағаты үшін сағаттық мөлшерлеменің 100 %
3
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі
Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің "Қазақорман орналастыру
кәсіпорны" республикалықмемлекеттік қазыналық кәсіпорны
Мекемені дамытуға бағытталған жұмыс үшін
Лауазым мен мамандық атауына қарамастан барлық қызметкерлер
орман орналастыру өндірісіне және орман шаруашылығы мекемелеріне жаңа географиялық цифрлық жүйелерді және озық технологияларды енгізу
Орман орналастыру жұмыстардың жасалған түрлерінен 50% астам
Орман орналастыру жұмыстардың жасалған түрлерінен 60% астам
Орман орналастыру жұмыстардың жасалған түрлерінен 60% астам
Практикада озық әдістерді қолданғаны үшін
Лауазым мен мамандық атауына қарамастан барлық қызметкерлер
Орман орналастыру жұмыстарын жүргізу кезінде жаңа технологияларды қолдану есебінен еңбек өнімділігін арттыру
Көлемдік көрсеткіштерді 11-15%-ға асыра орындау
Көлемдік көрсеткіштерді 16-20%-ға асыра орындау
Көлемдік көрсеткіштерді 21-25%-ға асыра орындау
Жұмыстағы жоғары жетістіктері үшін
Лауазым мен мамандық атауына қарамастан барлық қызметкерлер
Далалық және камералдық кезеңде орман орналастыру жұмыстарының жоспарын асыра орындау
Көлемдік көрсеткіштерді 16-20%-ға асыра орындау
Көлемдік көрсеткіштерді 21-25%-ға асыра орындау

от 500 м до 1000 м
от 1000 м до 1500 м
от 1500 м и выше
Летно-производственная служба / Авиационно-производственная служба
Тушение пожаров авиационными методами (с применением ВСУ, П-1-00 на внешней подвеске, с использованием спусковых устройств)
до 2 случаев
от 3 до 4 случаев
от 5 и более случаев
За выполнение особо важных или срочных работ.
Летно-производственная служба / Авиационно-производственная служба
Процент обнаружения авиацией лесных пожаров от числа возникших за отчетный период
75%
76-80%
81-85%
Процент участия авиа-пожарной службы в тушении лесных пожаров от числа возникших
80%
81-85%
85-90%
Все работники не зависимо от наименования должности и специальности
Качественное выполнение срочных поручений и заданий уполномоченного органа
Качественное выполнение срочных поручений и заданий уполномоченного органа
3
Республиканское государственное казенное предприятие "Казахское лесоустроительное предприятие" Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан
За работу, направленную на развитие учреждения
Все работники не зависимо от наименования должности и специальности
Внедрение передовых цифровых технологий и географических информационных систем в лесоустроительное производство и учреждения лесного хозяйства
Свыше 50% выполняемых видов лесоустроительных работ
Свыше 60% выполняемых видов лесоустроительных работ
Свыше 75% выполняемых видов лесоустроительных работ
За применение в практике передовых методов
Все работники не зависимо от наименования должности и специальности
Увеличение производительности труда за счет применения новых технологий при проведении лесоустроительных работ
Перевыполнение объемных показателей на 11-15%
Перевыполнение объемных показателей на 16-20%
Перевыполнение объемных показателей на 21-25%
За высокие достижения в работе
Все работники не зависимо от наименования должности и специальности
Перевыполнение плана лесоустроительных работ в полевой и камеральный период
Перевыполнение объемных показателей на 16-20%
Перевыполнение объемных показателей на 21-25%

Көлемдік көрсеткіштерді 26-30%-ға асыра орындау
Аса маңызды немесе шұғыл жұмыстарды орындағаны үшін
Лауазым мен мамандық атауына қарамастан барлық қызметкерлер
Орман заңнамасының бұзылуын тексерумен байланысты, орман қоры мен ЕҚТА жерлеріне қатысты жер қойнауын пайдаланушылардың учаскелерін айқындау жөніндегі жұмыстар, нормативтік актілерді, қағидаларды, нұсқаулықтарды әзірлеуге қатысу, орман шаруашылығы қызметкерлерімен оқу семинарларын өткізу
Оқиғалар саны 1
Оқиғалар саны 2
Оқиғалар саны 3 және одан көп
Еңбектегі қиындық пен қауырттылық үшін
Лауазым мен мамандық атауына қарамастан барлық қызметкерлер
ГИС технологиялар- Mapinfo, Apgiz, Fotomod пайдаланып күрделілігі мен мазмұны әртүрлі орман карталарын жасау
1 шаршы дециметрге
20 белгі
1 шаршы дециметрге
40 белгі
1 шаршы дециметрге 60 белгі
Лауазым мен мамандық атауына қарамастан барлық қызметкерлер
Жазық жерлерде орман орналастыру жұмыстарын жүргізу
Таксациялық телімнің орташа көлемі 50 га
Таксациялық телімнің орташа көлемі 30 га
Таксациялық телімнің орташа көлемі 20 га
Лауазым мен мамандық атауына қарамастан барлық қызметкерлер
Таулы аудандарда орман орналастыру жұмыстарын жүргізу
Тау бөктеріндегі жазықтар 5 градусқа дейін
Жоталы жер бедері 6-15 градус
Биік жоталы жер бедері 16-25 градус
Лауазым мен мамандық атауына қарамастан барлық қызметкерлер
Шөлді аудандарда орман орналастыру жұмыстарын жүргізу
Ауыз су көздерінен қашықтығы 20км
Ауыз су көздерінен қашықтығы 40 км
Ауыз су көздерінен қашықтығы 60 км
4
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі
Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің "Республикалық орман
селекциялық-тұқым шаруашылығы орталығы" республикалық мемлекеттiк қазыналық
кәсiпорны.
Мекемені дамытуға бағытталған жұмыс үшін
Бейіндік бөлім басшылары, инженерлер
Селекциялық-тұқым шаруашылы-ғы және селекциялық-генети-калық мақсаттағы объектілердің есебі мен мониторингін жүргізу кезінде жаңа технологияларды енгізу және пайдалану (есепке алу мен мониторингті цифрландыру – технологияның географиялық ақпараттық жүйесін пайдалану)
Объектілердің жай-күйін айқындау тиімділігін арттыруға қол жеткізу
Орман тұқымдарының шығымдылығын бағалау, оларды дайындау, қайта өңдеу және сақтау кезінде жаңа технологияларды енгізу және пайдалану.
Барлық дайындалған партиялардың 50% тұқым сапасының жоғары (1-2) сыныптарына ие
Барлық дайындалған партиялардың 70% тұқым сапасының жоғары (1-2) сыныптарына ие
Барлық дайындалған партиялар тұқым сапасының жоғары (1-2) сыныптарына ие
30% қамти отырып, табиғат қорғау кәсіпорындары мен орман шаруашылығы мекемелерінде ағаш тұқымдарын дайындау, сақтау, өңдеу және орман тұқымдары бойынша өзге де нормативтік техникалық актілердің талаптарын және орман тұқымы шаруашылығы жөніндегі өзге де нормативтік техникалық актілерді ескере отырып, олардың дұрыс пайдаланылуын бақылау, сондай-ақ стандарттар талаптарына сәйкес орман тұқымдарының сапасын айқындау және орман тұқымдары сапасының куәліктерін беру.

Перевыполнение объемных показателей на 26-30%
За выполнение особо важных или срочных работ
Все работники не зависимо от наименования должности и специальности
Работы, связанные с проверками нарушений лесного законодательства, по определению участков недропользователей по отношению к землям лесного фонда и ООПТ, участие в разработке нормативных актов, правил, инструкций, проведение обучающих семинаров с работниками лесного хозяйства
Количество случаев 1
Количество случаев 2
Количество случаев 3 и более
За сложность и напряженность в труде
Составление лесных карт различной сложности и содержания в цифровом формате с применением ГИС технологий –Mapinfo, Apgiz, Fotomod
20 знаков на 1 квадратный дециметр
40 знаков на 1 квадратный дециметр
60 знаков на 1 квадратный дециметр
Все работники не зависимо от наименования должности и специальности
Проведение лесоустроительных работ в равнинных районах
Средняя величина таксационного выдела 50га
Средняя величина таксационного выдела 30га
Средняя величина таксационного выдела 20га
Все работники не зависимо от наименования должности и специальности
Проведение лесоустроительных работ в горных районах
Предгорные равнины до 5 градусов
Всхолмленный рельеф 6-15 градусов
Сильно холмистый рельеф 16-25 градусов
Все работники не зависимо от наименования должности и специальности
проведение лесоустроительных работ в пустынных районах
Удаленность от источников питьевой воды 20 км
Удаленность от источников питьевой воды 40 км
Удаленность от источников питьевой воды 60 км
4
Республиканское государственное казенное предприятие "Республиканский лесной селекционно-семеноводческий центр" Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан
За работу, направленную на развитие учреждения
Руководители профильных отделов, инженера
Внедрение и использование новых технологий при проведении:
Достижение повышения эффективности определения состояния объектов
учета и мониторинга объектов селекционно-семеноводческого и селекционно-генетического назначения; (цифровизация учета и мониторинга – использование географической информационной системы)
Внедрение и использование новых технологий при оценке урожайности лесных семян, их заготовки, переработки и хранения.
Высокие (1-2) классы качества семян имеют 50% из всех заготовленных партий
Высокие (1-2) классы качества семян имеют 70% из всех заготовленных партий
Все заготовленные партии семян имеют (1-2) высокий класс качества
Контроль за правильностью заготовки, хранения, обработки древесных семян и их использованием с учетом требований лесосеменного районирования и иных нормативных технических актов по лесному семеноводству в природоохранных предприятиях и учреждениях лесного хозяйства с охватом 30%, а так же определение качеств лесных семян в соответствии с требованиями стандартов и выдача удостоверений качества лесных семян.

Барлық дайындалған партиялардың 50% тұқым сапасының жоғары (1-2) сыныптарына ие
Барлық дайындалған партиялардың 51-70% тұқым сапасының жоғары (1-2) сыныптарына ие
Барлық дайындалған партиялардың 71% және одан астамының тұқым сапасының жоғары (1-2) сыныптарына ие
Орман патологиялық мониторингін жүргізу кезінде жаңа технологияларды енгізу және пайдалану (модельдік ағашты кеспей сүрекдіңдердің санитариялық жай-күйін анық-тайтын заманауи аспаптарды пайдалану - (резистограф).
Орман зиянкестері мен аурулары ошақтарының өршуі және пайда болуы кезінде сынақ алаңдарын алғанда навигация GPS пайдалану. Ор-ман зиянкестері мен ауруларының ошақтарын есепке алуды жақсы бақылау үшін аралық (жартыжылдық) есеп жасау. Орманның негізгі зиянкестері мен ауруларының карталарын, схемаларын жасау. .
қолжетімділігі қиын жерлердің жалпы ауданының 3% ұшқышсыз ұшу аппарат-тарымен тексеру .
қолжетімділігі қиын жерлердің жалпы ауданының 5% ұшқышсыз ұшу аппарат-тарымен тексеру
Практикада озық әдістерді қолданғаны үшін
Лауазым мен мамандық атауына қарамастан барлық қызметкерлер
- селекциялық-тұқым шаруашы-лығы және селекциялық-генети-калық мақсаттағы объектілерді аттестаттау;
- орман патологиялық зерттеуін жүргізу;
- тұрақты орман тұқымы базасының объектілерін анықтау кезінде ұшқышсыз ұшу аппараттарын пайдалану
қолжетімділігі қиын жерлердің жалпы ауданының 3% ұшқышсыз ұшу аппараттары-мен тексеру
қолжетімділігі қиын жерлер-дің жалпы ауданының 5% ұшқышсыз ұшу аппараттары-мен тексеру
Тұқым қуалаушылық қасиеттері жақсартылған көшеттік материал өсіру үшін озық әдістерді қолдану
Өсірілетін көшеттік материалдың жалпы көлемінің 50%
Өсірілетін көшеттік материалдың жалпы көлемінің 51-60%
Өсірілетін көшеттік материалдың жалпы көлемінің 61%-нан астамы
Көшеттік материалдың микро-клональдық көбеюі
Өсірілетін көшеттік материалдың жалпы көлемінің 8-10%
Өсірілетін көшеттік материалдың жалпы көлемінің
11-13%
Өсірілетін көшеттік материалдың жалпы көлемінің 14%-нан астамы
Жұмыстағы жоғары жетістіктері үшін
Лауазым мен мамандық атауына қарамастан барлық қызметкерлер
Тұрақты орман тұқымы базасының объектілерін анықтау.
Жұмыс жоспарын жалпы көлемнен 16-20% тыс орындау
Жұмыс жоспарын жалпы көлемнен 20-25% тыс орындау
Жұмыс жоспарын жалпы көлемнен 26-30% тыс орындау
Табиғат қорғау кәсіпорындары мен орман шаруашылығы мекемелерінде орман өсіру жұмыстарын жүргізу үшін көшеттік материал өсіру. .
Жұмыс жоспарын жалпы көлемнен 16-20% тыс орындау
Жалпы көлемнен 20-25% жұмыс жоспарынан тыс орындау
Жұмыс жоспарын жалпы көлемнен 26-30% тыс орындау
Тұқым қуалаушылық қасиеттері жақсартылған көшеттік материал өсіру үшін озық әдістерді қолдану
Өсірілетін көшеттік материалдың жалпы көлемінің 50%
Өсірілетін көшеттік материалдың жалпы көлемінің
51-60%
Өсірілетін көшеттік материалдың жалпы көлемінің 61% -дан астамы
Тамыр жүйесі жабық көшеттік материал өсірудің озық әдістерін қолдану

Высокие (1-2) классы качества семян имеют 50% из всех заготовленных партий
Высокие (1-2) классы качества семян имеют 51-70% из всех заготовленных партий
71 и более % заготовленные партии семян имеют (1-2) высокий класс качества
Внедрение и использование новых технологий при проведении лесопатологического мониторинга (использование современных приборов определяющих санитарное состояние древостоев без спиливания модельного дерева – (резистограф).
Использование GPS навигации при закладке пробных площадей при вспышке и появлении новых очагов вредителей и болезней леса. Составление промежуточного (полугодового) отчета для лучшего контроля за учетом очагов вредителей и болезней леса. Составление карт, схем основных вредителей и болезней леса.
Обследование беспилотными летательными аппаратами 3 % от общей площади трудно доступных мест.
Обследование беспилотными летательными аппаратами 5 % от общей площади трудно доступных мест
За применение в практике передовых методов
Все работники не зависимо от наименования должности и специальности
Использование беспилотных летательных аппаратов для проведения:
- аттестации объектов селекционно-семеноводческого и селекционно-генетического назначениия;
- проведения лесопатологического обследования;
- выявление объектов постоянной лесосеменной базы.
Обследование беспилотными летательными аппаратами 3 % от общей площади трудно доступных мест
Обследование беспилотными летательными аппаратами 5 % от общей площади трудно доступных мест
Применение передовых методов для выращивания посадочного материала с улучшенными наследственными качествами
50% от общего объема выращиваемого посадочного материала
51-60% от общего объема выращиваемого посадочного материала
Более 61% от общего объема выращиваемого посадочного материала
Микроклональное размножение посадочного материала
8-10% от общего объема выращиваемого посадочного материала
11-13% от общего объема выращиваемого посадочного материала
Более 14% от общего объема выращиваемого посадочного материала
За высокие достижения в работе
Все работники не зависимо от наименования должности и специальности
Выявление объектов постоянной лесосеменной базы.
Выполнение сверх плана работы от общего объема на 16-20%
Выполнение сверх плана работы от общего объема на 20-25%
Выполнение сверх плана работы от общего объема на 26-30%
Выращивание посадочного материала для проведения лесокультурных работ в природоохранных предприятиях и учреждениях лесного хозяйства.
Выполнение работ сверх плана от общего объема на 16-20%
Выполнение сверх работ плана от общего объема на 20-25%
Выполнение сверх плана работы от общего объема на 26-30%
Применение передовых методов для выращивания посадочного материала с улучшенными наследственными качествами
50% от общего объема выращиваемого посадочного материала
51-60% от общего объема выращиваемого посадочного материала
Более 61% от общего объема выращиваемого посадочного материала
Применение передовых методов для выращивания посадочного материала с закрытой корневой системой

Өсірілетін көшеттік материалдың жалпы көлемінің 15-20%
Өсірілетін көшеттік материалдың жалпы көлемінің 21-25%
Өсірілетін көшеттік материалдың жалпы көлемінің 25% -дан астамы
Орман тұқымы учаскелерінен орман тұқымдарын дайындау.
Барлық дайындалған партиялардың 50% тұқым сапасының жоғары (1-2) сыныптарына ие
Барлық дайындалған партиялардың 70% тұқым сапасының жоғары (1-2) сыныптарына ие
Барлық дайындалған партиялар тұқым сапасының жоғары (1-2) сыныптарына ие
Питомниктерде көшеттік материал өсіру кезінде озық шетелдік әдістемелерді, ғылыми-зерттеу жұмыстарын қолдану.
Өсірілетін көшеттік материалдың жалпы көлемінің 50%
Өсірілетін көшеттік материалдың жалпы көлемінің 61-60%
Өсірілетін көшеттік материалдың жалпы көлемінің 61%-нан астамы
Көшеттік материалдың микроклональдық көбеюі
Өсірілетін көшеттік материалдың жалпы көлемінің 8-10%
Өсірілетін көшеттік материалдың жалпы көлемінің
11-13%
Өсірілетін көшеттік материалдың жалпы көлемінің 14% -дан астамы
Клондар гендерінің банкін, орман тұқымдарын сақтау банкін құру кезінде озық шетелдік әдістемелерді, ғылыми-зерттеу жұмыстарын қолдану.
Ағаш-бұта тұқымдылар-дың аборигендік түрлері тұқымдарының ассортиментін ұлғайту.
Өсімдіктердің сирек кездесетін және жойылып бара жатқан түрлерін анықтау мен іріктеу кезінде озық шетелдік әдістемелерді, ғылыми-зерттеу жұмыстарын қолдану (тәжірибелік жолмен)
1 әдістемені қолдану
2 әдістемені қолдану
3 жән одан бастап әдістемені қолдану
Аса маңызды немесе шұғыл жұмыстарды орындағаны үшін
Лауазым мен мамандық атауына қарамастан барлық қызметкерлер
Орталық және жергілікті атқарушы органдардың шұғыл тапсырмаларын сапалы орындау.
Тапсырмалар-ды жоғары сапалы орындағаны үшін
Ағаштың заңсыз кесілуінің алдын алу бойынша арнайы рейдтік іс-шаралар жүргізу.
Жоғары тұрған органдардың тапсыруы бойынша ағаштың заңсыз кесілуінің алдын алу жөнінде рейдтік іс-шаралар жүргізу
Орман зиянкестері мен ауруларының жаппай таралу қаупі төнген кезде орман патологиялық зерттеулерін жүргізу.
Орман зиянкестері мен ауруларының жаппай таралу қаупі төнген кезде орманды қорғау жөнінде шұғыл жұмыстар жүргізу
Еңбектегі қиындық пен қауырттылық үшін
Орман патологиялық зерттеуін жүргізу, орман зиянкестері мен аурулары ошақтарының алдын алу және анықтау кезіндегі нормаланбаған жұмыс күні
Қолайсыз ауа-райы жағдай-ларында (жоғары ауа температура-сы, шаңды дауылдар, жаңбыр) тексеру, қозғалудың қиындауы (егістіктер, қамыстар, батпақты жерлер), зерттеу жұмыстары кезеңінде жүргізілген жұмыс істеу
Селекциялық-тұқым шаруашылығы және селекциялық-генетикалық мақсаттағы объектілерді анықтау, аттестаттау, есепке алу және мониторинг кезіндегі нормаланбаған жұмыс күні
Қолайсыз ауа-райы жағдай-ларында (жоғары ауа температура-сы, шаңды дауылдар, жаңбыр) тексеру, қозғалудың қиындауы (егістіктер, қамыстар, батпақты жерлер), зерттеу жұмыстары кезеңінде жүргізілген жұмыс істеу
Балық шаруашылығы саласында
Мемлекеттік балық өсіру кәсіпорындары
Мекемені дамытуға бағытталған жұмысы үшін
Лауазым мен мамандық атауына қарамастан барлық қызметкерлер
Құнды, сирек және құрып кету қаупі төнген балық түрлерін тауарлы өсіру
1 түр
2 түр
3 және оданда көп түр
Практикада озық әдістерді қолданғаны үшін
Бас инженер, инженер-гидротехник, химик, балық өсіруші (гидробиолог), зертханашы
Құнды балық түрлерін өсіру кезінде жаңа технологияларды енгізу және қолдану
Балықтардың бағалы түрлерінің шабақтарын өсіру көлемін 20%-ға ұлғайту
Жұмыстағы жоғары жетістіктері үшін
Бас инженер, бас балық өсіруші, инженер-гидротехник, химик, балық өсіруші (гидробиолог), зертханашы
Ғылыми ұйымдармен бірлесіп құнды балық түрлерінің шабақтарын өсіру бойынша жаңа әдістер мен технологияларды өндірістік сынақтан өткізуге қатысу
1 өндірістік сынақ
2 өндірістік сынақ
3 және одан да көп өндірістік сынақтар
Аса маңызды немесе шұғыл жұмыстарды орындағаны үшін
Балық өсірушілер, балықшылар
Өндірушілерден жыныстық өнімдер (уылдырық, шоғал) алу бойынша жұмыстар жүргізу кезіндегі нормаланбаған жұмыс күні производителей и их инкубация
Құнды балық түрлерінің шабақтарының өсіру көлемін 100% орындау
Еңбектегі қиындық пен қауырттылық үшін
Балық өсірушілер, балықшылар
Балық шаруашылығы су айдындарында өндірушілер дайындау
Құнды балық түрлерінің шабақтарының өсіру көлемін 100% орындау
Күрделі ауа райы-климаттық жағдайларда уылдырықты ұрықтандыру
Жанурлар дүниесі саласында
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі
Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің "Охотзоопром" ӨБ"
республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны. .
Мекемені дамытуға бағытталған жұмыс үшін
Ұйымның бірінші басшысы және оның орынбасарлары, бөлімдердің, филиалдардың басшылары және олардың орынбасарлары
Күзет іс-шараларын жүргізу кезінде жаңа технологияларды енгізу және пайдалану
Сирек кездесетін және жойылып баратын жануарлар түрлерінің саны 5% жоғарлау
Есепке алу жұмыстарын жүргізу кезінде жаңа технологиялар енгізу және пайдалану
Есепке алу жұмыстарыныңдәлдігін 5% және одан да көп мөлшерге ұлғайту
Практикада озық әдістерді қолданғаны үшін
Лауазым мен мамандық атауына қарамастан барлық қызметкерлер
Табиғат қорғау іс-шараларын жүргізу кезінде жаңа технологияларды енгізу және пайдалану

15-20% от общего объема выращиваемого посадочного материала
21-25% от общего объема выращиваемого посадочного материала
Более 25% от общего объема выращиваемого посадочного материала
Заготовка лесных семян с лесосеменных участков.
Высокие (1-2) классы качества семян имеют 50% из всех заготовленных партий
Высокие (1-2) классы качества семян имеют 70% из всех заготовленных партий
Все заготовленные партии семян имеют (1-2) высокий класс качества
Применение передовых зарубежных методик, научно-исследовательских работ при выращивании посадочного материала в питомниках.
50% от общего объема выращиваемого посадочного материала
51-60% от общего объема выращиваемого посадочного материала
Более 61% от общего объема выращиваемого посадочного материала
Микроклональное размножение посадочного материала
8-10% от общего объема выращиваемого посадочного материала
11-13% от общего объема выращиваемого посадочного материала
Более 14% от общего объема выращиваемого посадочного материала
Применение передовых зарубежных методик, научно-исследовательских работ при создании банка генов клонов, банка хранения лесных семян.
Увеличение ассортимента семян аборигенных видов древестно-кустарниковых пород.
Применение передовых зарубежных методик, научно-исследовательских работ при выявлении и отборе редких и исчезающих видов растений (опытным путем)
Применение 1 методики
Применение 2 методик
Применение от 3 и более методик
За выполнение особо важных или срочных работ
Все работники не зависимо от наименования должности и специальности
Качественное выполнение срочных поручений центральных и местных исполнительных органов.
За высокое и качественное исполнение поручений
Проведение специальных рейдовых мероприятий по предотвращению незаконных порубок леса.
Проведение специальных рейдовых мероприятий по предотвращению незаконных порубок леса, по поручению вышестоящих органов
Проведение лесопатологических обследований при угрозе массового распространения вредителей и болезней.
Проведение срочных работ по защите леса при угрозе массового распространения вредителей и болезней.
За сложность и напряженность в труде
Проведение лесопатологического обследования, профилактики и выявления очагов вредителей и болезней леса при неблагоприятных природных условиях
Обследование при неблагоприятных погодных условиях (высокая температура воздуха, пыльные бури, дожди), затрудненное передвижение (пашня, камыши, болотистые места), работа в горных условиях.
Проведение выявления, аттестации, учета и мониторинга объектов селекционно-семеноводческого и селекционно-генетического назначения при неблагоприятных природных условиях
обследование при неблагоприятных погодных условиях (высокая температура воздуха, пыльные бури, дожди)
В области рыбного хозяйства
Государственные рыбоводные предприятия
За работу, направленную на развитие учреждения
Все работники, независимо от наименования должности и специальности
Товарное выращивание ценных, редких и находящихся под угрозой
1 вид
2 вида
3 и более вида
исчезновения видов рыб
За применение в практике передовых методов
Главный инженер, инженер-гидротехник, химик, рыбовод (гидробиолог), лаборант
Внедрение и использование новых технологий при выращивании ценных видов рыб
Увеличение объема выращивания молоди ценных видов рыб на 20%
За высокие достижения в работе
Главный инженер, главный рыбовод, инженер-гидротехник, химик, рыбовод (гидробиолог), лаборант
Участие в проведении совместно с научными организациями производственных испытаний новых методов и технологий выращивания молоди ценных видов рыб
1 производственное испытание
2 производственных испытания
3 и более производственных испытаний
За выполнение особо важных или срочных работ
Рыбоводы,
рыбаки
Ненормированный рабочий день при проведении работ по получению половых продуктов (икры, молоки) у производителей и их инкубация
выполнение объема выращивания молоди ценных видов рыб на 100 %
За сложность и напряженность в труде
Рыбоводы, рыбаки
Заготовка производителей в рыбохозяйственных водоемах
выполнение объема выращивания молоди ценных видов рыб на 100 %
Оплодотворение икры в сложных природно-климатических условиях
В области животного мира
Республиканское государственное казенное предприятие "ПО "Охотзоопром" Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
За работу, направленную на развитие учреждения
Первый руководитель организации и его заместители, руководители отделов, филиалов и их заместители
Внедрение и использование новых технологий при проведении охранных мероприятий
Увеличение численности редких и находящихся под угрозой исчезновения видов животных на 5 % и более.
Внедрение и использование новых технологий при проведении учетных работ
Увеличение точности учетных работ на 5% и более
За применение в практике передовых методов
Все работники не зависимо от наименования должности и специальности
Внедрение и использование новых технологий при проведении природоохранных мероприятий

Жануарлар санының өсуін стратегиялық көрсеткіштен 4-5% ұлғайту
Жануарлар санының өсуін стратегиялық көрсеткіштен 5-7% ұлғайту
Жануарлар санының өсуін стратегиялық көрсеткіштен 8-10% ұлғайту
Бейінді бөлімдердің басшылары мен қызметкерлері
Табиғат қорғау іс-шараларын жүргізу кезінде жаңа технологиялар енгізу және пайдалану (есептілікті және іс-шараларды жоспарлауды цифрландыру)
Есептілікті және іс-шараларды жоспарлауды цифрландыру
Бейінді бөлімдердің басшылары мен қызметкерлері,
филиалдардың басшылары және олардың орынбасарлары, инспекторлар
Құқық бұзушылықтарды анықтау үшін ұшқышсыз ұшу аппараттарын пайдалану
Мониторингтік бақылаулар үшін ұшқышсыз ұшу аппараттарын пайдалану
Қолжетімділігі қиын жерлер жалпы ауданының 3% ұшқышсыз ұшу аппарат-тарымен тексеру
Қолжетімділігі қиын жерлер жалпы ауданының 5% ұшқышсыз ұшу аппарат-тарымен тексеру
Жұмыстағы жоғары жетістіктері үшін
Бейінді бөлімдердің басшылары мен қызметкерлері
Тұяқты жануарлардың сирек кездесетін және жойылып бара жатқан түрлері мен киіктердің санын Министрліктің стратегиялық жоспарында белгіленген көрсеткіштен жоғары пайыздарға арттыру (орта есеппен барлық түрлер бойынша)
стратегиялық көрсеткіштен 4-5% ұлғайту
Өсуді стратегиялық көрсеткіштен 6-7% ұлғайту
Өсуді стратегиялық көрсеткіштен 8-10% ұлғайту
Инспекторлар, қорықшылар
Сирек кездесетін және құрып кету қаупі төнген түрлерді және (немесе) олардың бөліктері мен дериваттарын, сондай-ақ бір ай ішінде алып қоюға тыйым салынған жануарларды заңсыз олжалаумен, пайдаланумен байланысты қылмыстық әрекеттің жолын кескені үшін
Қылмыстық жазаланатын құқық бұзушылықтың 1 фактісі анықталды
Инспекторлар, қорықшылар
бір ай ішінде жануарлар дүниесін қорғау және өсімін молайту саласындағы әкімшілік құқық бұзушылықты анықтағаны үшін
1 әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттама
2 әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттама
3 әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттама
Бейінді бөлімдердің басшылары мен қызметкерлері, филиалдардың басшылары мен олардың орынбасарлары, инспекторлар
Экологиялық оқу-ағартуға белсене қатысу
Ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды абаттандыру бойынша жұмыстар жүргізуде өтеусіз көмек көрсету бойынша экологиялық десанттар мен сенбіліктер ұйымдастыру, құстардың ұяларын орналастыру, экологиялық соқпақтар мен туристік тұрақтарды жайластыру, тұрмыстық қоқыс тастайтын жерлерді жинау
Табиғат қорғау тақырыбына БАҚ-та материалдар жариялауға белсене қатысу
2 жарияланым
4 жарияла-ным, радио-арналар бойынша сөз сөйлеу
6 жарияла-ным, радио-арналар бойынша сөз сөйлеу
Қызыл кітапқа енгізілген жануарлар мен киіктер мекендейтін аймақта табиғат қорғау және табиғатқа ұқыпты қарау тақырыбына халықпен жұмыс істеуге белсене қатысу
2 әңгіме
5 әңгіме
8 әңгіме
Аса маңызды немесе шұғыл жұмыстарды орындағаны үшін
Бейінді бөлімдердің басшылары мен қызметкерлері, инспекторлар, қорықшылар
Бақылаушы ретінде авиациялық жұмыстарға қатысу (айына)

Увеличение роста численности животных на 4-5 % от стратегического показателя
Увеличение численности животных на 5-7% от стратегического показателя
Увеличение численности животных на– 8-10 % от стратегического показателя
Руководители и сотрудники профильных отделов
Внедрение и использование новых технологий при проведении природоохранных мероприятий (цифровизация отчетности и планирования мероприятий)
Цифровизация отчетности и планирования мероприятий
Руководители и сотрудники профильных отделов, руководители филиалов и их заместители, инспектора
Использование беспилотных летательных аппаратов для обнаружения правонарушений Использование беспилотных летательных аппаратов для мониторинговых наблюдений
Обследование беспилотными летательными аппаратами 3 % от общей площади трудно доступных мест
Обследование беспилотными летательными аппаратами 5 % от общей площади трудно доступных мест
За высокие достижения в работе
Руководители и сотрудники профильных отделов
Рост численности редких и исчезающих видов копытных животных и сайгаков, на проценты сверх установленного показателя стратегическим планом Министерства (в среднем по всем видам)
Увеличение роста на– 4-5 % от стратегического показателя
Увеличение роста на–6 -7% от стратегического показателя
Увеличение роста на– 8-10 % от стратегического показателя
Инспектора, егеря
За пресечение уголовного преступления связанного с незаконной добычей, обращением с редкими и находящимися под угрозой исчезновения видами и (или) их частями и дериватами, а также животными изъятие которых запрещено в течении месяца
выявлен 1 факт уголовно-наказуемого правонарушения
Инспектора, егеря
- за выявление административного правонарушения в области охраны и воспроизводства животного мира в течении месяца;
1 протокола об административном правонарушении
2 протокола об административном правонарушении
3 протоколов об административном правонарушении
Руководители и сотрудники профильных отделов, руководители филиалов и их заместители, инспектора
Активное участие в экопросвещении
Организация экологических десантов и субботников по безвозмездной помощи в проведении работ по благоустройству особо охраняемых природных территорий, устройство гнездовий птиц, обустройство экологических троп и туристских стоянок, уборка бытовых свалок
Активное участие в освещении материалов в СМИ на природоохранную тематику
2 публикаций
4 публикаций, выступление по радиоканалу
6 публикаций, выступление по телеканалу
Активное участие в работе с населением в ареале обитания краснокнижных животных и сайгаков на природоохранную тематику и бережного отношения к природе
2 беседы
5 бесед
8 бесед
За выполнение особо важных или срочных работ
Руководители и сотрудники профильных отделов, инспектора, егеря
Участие в авиационных работах в качестве наблюдателя (в месяц)