"Хабарламалар нысандарын және Мемлекеттік органдардың хабарламаларды қабылдау қағидаларын бекіту туралы, сондай-ақ хабарламаларды қабылдауды жүзеге асыратын мемлекеттік органдарды айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 6 қаңтардағы № 4 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрінің 2026 жылғы 4 мамырдағы № 44 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 5 мамырда № 38659 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Хабарламалар нысандарын және Мемлекеттік органдардың хабарламаларды қабылдау қағидаларын бекіту туралы, сондай-ақ хабарламаларды қабылдауды жүзеге асыратын мемлекеттік органдарды айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 6 қаңтардағы № 4 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10194 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ мынадай мазмұндағы 2-1) тармақшамен толықтырылсын:
"2-1) осы бұйрыққа 2-1-қосымшаға сәйкес цифрлық деректер өнімдерімен алмасу және айналымы платформасы қызметінің басталуы немесе тоқтатылуы туралы хабарламаның нысаны;"
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік органдардың хабарламаларды қабылдау қағидалары осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес 2-1-қосымшамен толықтырылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген құрылыс-монтаждау жұмыстарының басталуы туралы хабарлама нысаны осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген жекелеген қызмет түрлері - ойын бизнесін жүзеге асыратын салық төлеуші ретінде қызметінің басталуы немесе тоқтатылуы туралы хабарлама нысаны осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген радиоәуесқойлық қызметке арналған радиоэлектрондық құралдарды пайдалануды бастауы немесе тоқтатуы туралы хабарлама нысаны осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Кәсіпкерлікті дамыту саясаты департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін оны Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 6 января 2015 года № 4 "Об утверждении форм уведомлений и Правил приема уведомлений государственными органами, а также об определении государственных органов, осуществляющих прием уведомлений"
Приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики Республики Казахстан от 4 мая 2026 года № 44. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 мая 2026 года № 38659
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 12.07.2026
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 6 января 2015 года № 4 "Об утверждении форм уведомлений и Правил приема уведомлений государственными органами, а также об определении государственных органов, осуществляющих прием уведомлений" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10194) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 дополнить подпунктом 2-1) следующего содержания:
"2-1) форму уведомления о начале или прекращении деятельности платформы обмена и оборота продуктов цифровых данных согласно приложению 2-1 к настоящему приказу;";
Правила приема уведомлений государственными органами, утвержденным указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
дополнить приложением 2-1 согласно приложению 2 к настоящему приказу;
форму уведомления о начале строительно-монтажных работ, утвержденную указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу;
форму уведомления о начале или прекращении деятельности в качестве налогоплательщика, осуществляющего отдельные виды деятельности – игорный бизнес, утверженную указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему приказу;
форму уведомления о начале или прекращении эксплуатации радиоэлектронных средств для радиолюбительских служб, утвержденную указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению 5 к настоящему приказу.
2. Департаменту политики развития предпринимательства Министерства национальной экономики Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его размещение на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан после дня его первого официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.

4. Осы бұйрық 2026 жылғы 12 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Ұлттық экономика министрі
С. Жумангарин
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Жасанды интеллект және
цифрлық даму министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Ұлттық экономика министрі
2026 жылғы 4 мамырдағы
№ 44 Бұйрыққа
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 6 қаңтардағы
№ 4 бұйрығына
1-қосымша
Мемлекеттік органдардың хабарламаларды қабылдау қағидалары
Осы Қағидалар "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 11-бабының 4) тармақшасына сәйкес әзірленді және мемлекеттік органдардың хабарламаларды қабылдау тәртібін айқындайды.
1. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) қабылдайтын ұйым – хабарламалар қабылдауды жүзеге асыратын мемлекеттік орган;
2) соңғы қабылдаушы – қызметті немесе іс-қимылды жүзеге асырудың басталуы немесе тоқтатылуы туралы хабарлаған субъектілердің мемлекеттік цифрлық тізілімін жүргізетін мемлекеттік орган.
2. Қабылдайтын ұйым өтініш берушілерге толтыру үшін хабарлама нысандарын тегін беруді қамтамасыз етеді.
3. Хабарлама қағаз тасығышта берілген кезде:
хабарлама тікелей қабылдайтын ұйымның лауазымды тұлғасына беріледі;
Заңның 46-бабының 5-тармағында белгіленген жағдайларда хабарламаға қажетті құжаттар қоса беріледі;
қабылдайтын ұйымның лауазымды тұлғасы Заңға сәйкес хабарламаны толтырудың толықтығын және қажетті құжаттардың болуын тексереді;
қабылдайтын ұйымның лауазымды тұлғасы тұлғаның хабарлама беруге өкілеттігін тексереді (сенімхаттың болуы);
қабылдайтын ұйымның лауазымды тұлғасы хабарламаны тексереді және өтініш беруші хабарлама берген сәтте және тікелей сол орында оны қабылдау немесе қабылдамау туралы шешімді қабылдайды.
Хабарлама электрондық нысанда жіберілген кезде:
хабарлама рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік цифрлық жүйесі арқылы хабарламаларды қабылдауды жүзеге асыратын мемлекеттік органға жіберіледі;
Заңның 46-бабының 5-тармағында белгіленген жағдайларда хабарламаға қажетті құжаттар қоса беріледі.
Заңның 46-бабының 5-тармағына сәйкес хабарламада және (немесе) хабарламаға қоса берілетін құжаттарда қамтылған мәліметтердің анықтығы үшін жауапкершілік өтініш берушіге жүктеледі.
Заңның 46-бабының 4-тармағына сәйкес, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше белгіленбесе, өтініш беруші бірден тиісті хабарлама жібергеннен кейін қызметті немесе белгілі бір іс-қимылды жүзеге асыруды бастай алады немесе тоқтата алады.

4. Настоящий приказ вводится в действие с 12 июля 2026 года и подлежит официальному опубликованию.
Заместитель Премьер-Министра
– Министр национальной экономики
Республики Казахстан
С. Жумангарин
"СОГЛАСОВАН"
Министерство искусственного интеллекта
и цифрового развития
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Заместитель Премьер-Министра
– Министр национальной экономики
Республики Казахстан
от 4 мая 2026 года № 44
Приложение 1
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 6 января 2015 года № 4
Правила приема уведомлений государственными органами
Настоящие Правила разработаны в соответствии с подпунктом 4) статьи 11 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" (далее – Закон) и определяют порядок приема уведомлений государственными органами.
1. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) принимающая организация – государственный орган, осуществляющий прием уведомлений;
2) конечный получатель – государственный орган, ведущий государственный цифровой реестр субъектов, уведомивших о начале или прекращении осуществления деятельности или действия.
2. Принимающая организация обеспечивает бесплатное предоставление заявителям форм уведомлений для их заполнения.
3. При подаче уведомления на бумажном носителе:
уведомление, подается непосредственно должностному лицу принимающей организации;
в случаях, установленных пунктом 5 статьи 46 Закона к уведомлению прилагаются необходимые документы;
должностное лицо принимающей организации проверяет полноту заполнения уведомления и наличие необходимых документов, в соответствии с Законом;
должностное лицо принимающей организации проверяет полномочия лица на подачу уведомления (наличие доверенности);
должностное лицо принимающей организации проверяет уведомление и принимает решение о его принятии или непринятии непосредственно на месте и в момент подачи уведомления заявителем.
При направлении уведомления в электронной форме:
уведомление направляется в государственный орган, осуществляющий прием уведомлений посредством государственной цифровой системы разрешений и уведомлений;
в случаях, установленных пунктом 5 статьи 46 Закона к уведомлению прилагаются необходимые документы.
В соответствии с пунктом 5 статьи 46 Закона ответственность за достоверность сведений, содержащихся в уведомлении и (или) прилагаемых к уведомлению документах, несет заявитель.
В соответствии с пунктом 4 статьи 46 Закона заявитель может начать или прекратить осуществление деятельности или определенных действий сразу после направления соответствующего уведомления, если иное не установлено законами Республики Казахстан.

4. Осы Қағидалардың 3-тармағына сәйкес хабарлама толық толтырылмаса, қажетті құжаттар ұсынылмаса, хабарлама қабылданбайды.
5. Өтініш беруші хабарламаның қабылданбауымен келіспеген жағдайда, хабарламаны беру күні мен сол орнында осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш беруші мен қабылдайтын ұйымның лауазымды тұлғасының арасындағы келіспеушіліктер актісі (бұдан әрі - акт) жасалады. Акт хабарламаның көшірмесімен қоса екі данада жасалады және оған өтініш беруші мен қабылдайтын ұйымның лауазымды тұлғасы қол қояды.
Хабарламаның көшірмесімен қоса актінің бір данасы қабылдайтын ұйымда сақтауға қабылданады, ал актінің екінші данасы өтініш берушіде қалады және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіппен хабарламаның қабылданбауына шағымдану үшін негіз болып табылады.
6. Жеке тұлғаның заңды мекенжайы, заңды тұлғаның орналасқан жері, хабарламада көрсетілген қызметті немесе іс-қимылды жүзеге асыру мекенжайы, сондай-ақ хабарламада толтыру үшін міндетті ақпарат болып табылатын тіркеу деректері өзгергені туралы хабарлама осы Қағидалардың 3-тармағында көрсетілген тәртіппен өзгеріс болған күннен бастап он жұмыс күні ішінде беріледі.
7. Хабарлама электрондық немесе қағаз нысанда жіберіледі.
8. Егер қабылдайтын ұйымның лауазымды тұлғасы хабарламаны қағаз тасығышта қабылдаған жағдайда, өтініш берушіге осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша хабарламаны қабылдау туралы талон беріледі.
9. Қабылдайтын ұйым қабылдаған хабарламалар өтініш беруші хабарламаны берген күні соңғы қабылдаушыға жіберіледі.
10. Өтініш берушілердің өтініштері бойынша хабарламаны қабылдауды жүзеге асыратын мемлекеттік органдар өтініш берілген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде өтініш берушілерге рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік цифрлық тізілімінен өтініш берушілердің жіберген хабарламалары туралы үзінді көшірмелер береді.
Мемлекеттік органдардың
хабарламаларды қабылдау
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Өтініш беруші мен қабылдайтын ұйымның лауазымды тұлғасының арасындағы келіспеушіліктер актісі
Осы акт 20__ жылғы " " " " сағ. "___" мин. (күні мен уақыты)
_________________________________________________________
(өтініш берушінің немесе сенім білдірген тұлғаның тегі, аты,
әкесінің аты (болған жағдайда)
мен ________________________________________________________
(қабылдайтын ұйымның лауазымды тұлғасының тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда)
арасында жасалды.
Осы акт 20__ жылғы " " ________ "__" сағ. "__" мин.
(хабарламаны беру күні мен уақыты)
__________________________________________________________
___________________________________________________________
(заңды тұлғаның (соның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы,
орналасқан жері, бизнес-сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның
бизнес-сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда – шетелдік заңды тұлға
филиалының немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі)/жеке
тұлғаның толық тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), жеке
сәйкестендіру нөмірі)
____________________________________________________________
(қызметтің/іс-қимылдың атауы)
______________________ басталуы (тоқтатылуы) туралы берілген
хабарламаға жасалды.
Қабылдайтын ұйымның лауазымды тұлғасы мынадай ескертпелер берді*:

4. При неполном заполнении уведомления, непредставления необходимых документов, в соответствии с пунктом 3 настоящих Правил, уведомление не принимается.
5. При наличии несогласия заявителя, касательно непринятия уведомления, составляется акт разногласий между заявителем и должностным лицом принимающей организации (далее – акт) по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам, на месте и в день подачи уведомления. Акт с приложением к нему копии уведомления составляется в двух экземплярах и подписывается заявителем и должностным лицом принимающей организации.
Один экземпляр акта с копией уведомления принимается на хранение в принимающей организации, а второй экземпляр акта остается у заявителя и является основанием для обжалования непринятия уведомления в порядке установленном законодательством Республики Казахстан.
6. Уведомление об изменении юридического адреса физического лица, места нахождения юридического лица, адреса осуществления деятельности или действий, указанных в уведомлении, а также регистрационных данных, информация о которых является обязательной для заполнения в уведомлении, подается в течение десяти рабочих дней со дня изменения в порядке, указанном в пункте 3 настоящих Правил.
7. Уведомление направляется в электронной или бумажной форме.
8. Заявителю выдается талон о приеме уведомления, по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам, если уведомление принимается должностным лицом принимающей организации на бумажном носителе.
9. Уведомления, принятые принимающей организацией, направляются конечному получателю в день подачи уведомления заявителем.
10. По обращениям заявителей государственные органы, осуществляющие прием уведомления, в течение трех рабочих дней со дня обращения выдают заявителям выписки из цифрового реестра разрешений и уведомлений о направленных заявителями уведомлениях.
Приложение 1
к Правилам приема
уведомлений
государственными органами
Форма
Акт разногласий между заявителем и должностным лицом принимающей организации
Настоящий акт составлен "___" _________ 20__ года "___" час.
"__" мин. (дата и время)
между ____________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия) заявителя или доверенного лица)
и _________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия) должностного лица принимающей
организации)
Настоящий акт составлен к уведомлению поданному "___" __________ 20__ года
"___" час. "__" мин. (дата и время подачи уведомления)
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер
юридического лица (в том числе иностранного юридического лица),
бизнес-идентификационный номер филиала или представительства иностранного
юридического лица – в случае отсутствия бизнес-идентификационного номера
у юридического лица/полностью фамилия, имя, отчество (в случае наличия),
индивидуальный идентификационный номер физического лица)
о начале (прекращении) _____________________________________________
(наименование деятельности/действия)
Должностным лицом принимающей организации даны следующие замечания*:

1. Хабарлама толық толтырылмаған (нақты ескертпелермен бірге
толтырылмаған жолдардың нөмірлері көрсетіледі)
___________________________________________________________
___________________________________________________________
_____________________________________________________________
2. Талап етілетін құжаттардың барлығы ұсынылмаған (ұсынылмаған
құжаттар көрсетіледі):
___________________________________________________________
___________________________________________________________
___________________________________________________________
___________________________________________________________
* ескертпелер бар жолдар ғана толтырылады, қалғандары сызылып тасталады.
Өтініш берушінің келіспеушіліктері:
Мына мәселелер бойынша:
1._________________________________________________________
__________________________________________________________
__________________________________________________________
2.__________________________________________________________
___________________________________________________________
____________________________________________________________
Қосымша: хабарламаның көшірмесі ____ парақта.
Тараптардың әрқайсысы үшін бір-бірден екі данада жасалды.
Тараптардың қолтаңбалары: _____________ _________________
Мемлекеттік органдардың
хабарламаларды қабылдау
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Хабарламаны қабылдау туралы талон
Осымен, ______________________________________________________________
(заңды тұлғаның (соның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы, орналасқан жері, бизнес-сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда – шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі)/ жеке тұлғаның толық тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), жеке сәйкестендіру нөмірі)
___________________________________________________________
(қызметтің немесе іс-қимылдың атауы)
___________________________бойынша қызметті жүзеге асыру бойынша
_____________________бойынша іс-қимылды жүзеге асыруды бастауы
____________________ бойынша қызметті жүзеге асыруды тоқтатуы,
жеке тұлғаның заңды мекенжайының _____________________________
заңды тұлғаның орналасқан жері _________________________________
қызметті немесе іс-қимылды жүзеге асыру мекенжайының ___________
хабарламада көрсетілген деректердің _____________________________
өзгергені туралы хабарлайды.
(тиісті жолда Х белгісі қойылады)
Соңғы қабылдаушының атауы ___________________________________
Қабылдайтын ұйымның атауы __________________________________
Хабарламаны қабылдаған лауазымды тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда), қолтаңбасы _______________________________
20___ жылғы " " ____________
(хабарламаны қабылдаған күні және уақыты)
Мөр орны
(қағаз тасығыштағы талон үшін)
Хабарламаның тіркелген кіріс нөмірі __________________
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Ұлттық экономика министрі
2026 жылғы 4 мамырдағы
№ 44 Бұйрыққа
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 6 қаңтардағы
№ 4 бұйрығына

1. Неполное заполнение уведомления (указываются номера незаполненных полей
с конкретными замечаниями)
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
2. Не представлены все требуемые документы
(указываются непредставленные документы)
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
_________________________________________________________________ *
Заполняются только поля, по которым имеются замечания, остальное вычеркивается.
Возражения заявителя:
По вопросам 1. ____________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
2. _______________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
Приложение: копия уведомления на ____ листах.
Составлено в двух экземплярах по одному для каждой из сторон
Подписи сторон: _____________________ ____________________________
Приложение 2
к Правилам приема
уведомлений
государственными органами
Форма
Талон о приеме уведомления
Настоящим, _________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер
юридического лица (в том числе иностранного юридического лица),
бизнес-идентификационный номер филиала или представительства иностранного
юридического лица – в случае отсутствия бизнес-идентификационного номера
у юридического лица/полностью фамилия, имя, отчество (в случае наличия),
индивидуальный идентификационный номер физического лица) уведомляет о:
начале осуществления деятельности по _________________________________
начале осуществления действия по _____________________________________
прекращении осуществления деятельности по ____________________________
____________________________________________________________________
(указывается наименование деятельности или действия) изменении:
юридического адреса физического лица _________________________________
места нахождения юридического лица __________________________________
адреса осуществления деятельности или действий ________________________
(в соответствующем поле ставится знак Х) данных, указанных в уведомлении
___________________________________________________________________
Наименование конечного получателя ___________________________________
Наименование принимающей организации ______________________________
Фамилия, имя, отчество (в случае наличия), подпись должностного лица,
принявшего уведомление "___" ___________ 20___ года
(дата и время приема уведомления)
Место печати (для талона на бумажном носителе)
Входящий регистрационный номер уведомления: ________________________
Приложение 2 к приказу
Заместитель Премьер-Министра
– Министр национальной экономики
Республики Казахстан
от 4 мая 2026 года № 44

2-1-қосымша
Нысан
Цифрлық деректер өнімдерімен алмасу және олардың айналымы платформасы қызметінің басталуы немесе тоқтатылуы туралы хабарлама
1. _____________________________________________________________
(деректер экономикасын дамыту жөніндегі уәкілетті органның толық атауы)
2. Осымен ______________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі/жеке тұлғаның толық тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), жеке сәйкестендіру нөмірі) цифрлық деректер өнімдерімен алмасу және олардың айналымы платформасы қызметін жүзеге асырудың басталуы_____________________________ цифрлық деректер өнімдерімен алмасу және олардың айналымы платформасы қызметін жүзеге асырудың тоқтатылуы туралы хабарлайды.
3. Заңды тұлғаның орналасқан жерінің мекенжайы/жеке тұлғаның
заңдымекенжайы _____________________________________________________
(пошта индексі, облыс, қала, аудан, елді мекен, көше атауы, үй/ғимарат нөмірі)
4. Электрондық пошта ____________________________________________
5. Телефон(дар) _________________________________________________
6. Факс ____________________________________________________
7. Цифрлық деректер өнімдерімен алмасу және олардың айналымы платформасы
қызметін жүзеге асыру мекенжайы(лары) (сайт URL)
_______________________________________________
8. Цифрлық деректер өнімдерімен алмасу және олардың айналымы платформасы қызметін жүзеге асыру_______________________басталады. (басталу күні)
9. Цифрлық деректер өнімдерімен алмасу және олардың айналымы платформасы қызметін жүзеге асыру _______________________________тоқтатылады.
(қолданылатын болса, тоқтату күні)
Осы хабарламаны бере отырып, өтініш беруші мыналарды растайды:
көрсетілген барлық деректер ресми және анық болып табылады;
өтініш берушіге мәлімделген қызметтің түрімен айналысуға сот тыйым салмайды;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келеді;
өтініш беруші цифрлық деректер өнімдерімен алмасу және олардың айналымы платформасы қызметін жүзеге асыру кезінде орындалуы міндетті Қазақстан Республикасының заңнамасы талаптарының сақталуын қамтамасыз етеді.
10. Өтініш беруші ___________________ (қолтаңбасы)
________________________________________________
(уәкілетті адамның ТАӘ (болған жағдайда)
Мөр орны (болған жағдайда)
Берілген күні және уақыты: 20__жылғы "___" "___" сағат "___" минут.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Ұлттық экономика министрі
2026 жылғы 4 мамырдағы
№ 44 Бұйрыққа
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 6 қаңтардағы
№ 4 бұйрығына
3-қосымша
Нысан
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының басталуы туралы хабарлама
Жаңа объектінің құрылысы бойынша: Бас мемлекеттiк құрылыс инспекторына
(облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың)
________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Тапсырыс берушi (құрылыс салушы)
____________________________________________________________________
(жеке тұлға үшін – тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), заңды тұлға үшін ұйымның
атауы, пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат
(стационарлық үй-жайлар) нөмірі және телефон нөмірі)
Осымен __________________________________________________________________
(объектiнiң атауы және орналасқан жері) объектісінде құрылыс-монтаждау
жұмыстарының басталуы туралы хабарлаймын.
Құрылыстың басталуы 20__ жылғы "__" _____________
Пайдалануға беру мерзiмi 20__ жылғы "__"___________
Қаржыландыру көзі _______________________________
Бұл ретте мынаны хабарлаймын:

Приложение 2-1
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 6 января 2015 года № 4
Форма
Уведомление о начале или прекращении деятельности платформы обмена и оборота продуктов цифровых данных
1. В _________________________________________________________________
(полное наименование уполномоченного органа по развитию экономики данных)
2. Настоящим _________________________________________________________
(полное наименование, бизнес-идентификационный номер юридического
лица/полностью фамилия, имя, отчество (в случае наличия), индивидуальный
идентификационный номер физического лица)
уведомляет о:
o начале осуществления деятельности платформы обмена и оборота продуктов
цифровых данных _____________________________________________________
o прекращении осуществления деятельности платформы обмена и оборота продуктов
цифровых данных _____________________________________________________
3. Адрес места нахождения юридического лица/юридический адрес физического лица
_____________________________________________________________________
почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания)
4. Электронная почта __________________________________________________
5. Телефон(ы) ________________________________________________________
6. Факс ______________________________________________________________
7. Адрес(а) осуществления деятельности платформы обмена и оборота продуктов
цифровых данных (URL сайта) __________________________________________
8. Осуществление деятельности платформы обмена и оборота продуктов цифровых
данных будет начато ___________________________________________________
(дата начала)
9. Осуществление деятельности платформы обмена и оборота продуктов цифровых
данных будет прекращено ______________________________________________
(дата прекращения, если применимо)
Подавая данное уведомление, заявитель подтверждает следующее:
все указанные данные являются официальными и достоверными;
заявителю не запрещено судом заниматься заявленным видом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности;
заявитель обеспечивает соблюдение требований законодательства Республики
Казахстан, обязательных для исполнения при осуществлении деятельности
платформы обмена и оборота продуктов цифровых данных.
10. Заявитель: ________________ (подпись)
_________________________________________________
(ФИО (в случае наличия) уполномоченного лица)
Место печати (в случае наличия)
Дата и время подачи: "___" _________20__ года "__" час "__" минут.
Приложение 3 к приказу
Заместитель Премьер-Министра
– Министр национальной экономики
Республики Казахстан
от 4 мая 2026 года № 44
Приложение 3
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 6 января 2015 года № 4
Форма
Уведомление о начале строительно-монтажных работ
По строительству нового объекта:
Главному государственному строительному инспектору
(области, города республиканского значения, столицы)
________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
От заказчика (застройщика)________________________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия) – для физических лиц, наименование
организации – для юридических лиц, почтовый индекс, область, город, район,
населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания (стационарного
помещения) и номер телефона)
Настоящим уведомляю о начале производства строительно-монтажных работ
на объекте _______________________________________________________
(наименование и месторасположение объекта)
Начало строительства "__" ___________ 20___ года.
Срок ввода в эксплуатацию "___" _________ 20___ года.
Источник финансирования ______________________.
При этом сообщаю:

1. Жерге тиісті құқық беру туралы ____________________________________________
(жергілікті атқарушы органның атауы)
20__ жылғы " " ___________ № ______шешімі.
2. Объектіні салуға арналған жобалық (жобалық-сметалық) құжаттаманы
_______________________________________________________________
(жобалау ұйымының атауы, лицензияның №, алынған күні және санаты, жобалаудың
сатылығы)әзірледі және______________________________________________ бекітті.
(ұйымның атауы, бұйрықтың № және күні)
3. Сараптаманың оң қорытындысын (сараптама жүргізу міндетті болған жағдайда)
____________________________________________________________________
(сараптама түрі, сарапшының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), телефоны,
сарапшы аттестатының №, алған күні және мамандануы)
20__ жылғы "__" _____________№ ____ берді.
4. Объект _______________________________________________________
(бірінші – жоғары, екінші – қалыпты немесе үшінші – төмен) жауапкершілік деңгейіне
жатады.
5. Жобалық (жобалық-сметалық) құжаттаманың құрамында бекітілген құрылыстың
нормативтік ұзақтығының мерзімі ______ ай.
6. Жұмыстарды мердігерлік тәсілмен__________________________________________
(құрылысты жүзеге асыратын ұйымның атауы, мекенжайы, телефоны, лицензия №,
алған күні және санаты) 20__ "__"____________ №____ мердігерлік шарттың негізінде
жүргізіледі.
7. Сараптамалық сүйемелдеу режимінде (егер құрылысты кезең-кезеңмен жүргізу
қарастырылған болса) құрылыстың тиісті кезеңдеріне арналған 20__ "__"____________
№____ шешім берілді.
8. Тапсырыс берушінің атынан жауапты тұлға ретінде _______________ оқу орнының
атауы, бітірген жылы, мамандығы)
_______________________________________________________
білімі бар (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), лауазымы)
20__ "__"____________ №____ бұйрыққа сәйкес тағайындалды.
9. Бас мердігердің атынан құрылыс бойынша жауапты тұлға ретінде
_______________________________________________________________
(оқу орнының атауы, бітірген жылы, мамандығы)
__________________________________________________________білімі бар
_______________________________________________________________
(инженерлік-техникалық жұмыскердің аттестаты, аттестаттың мамандануы, № мен
күні, телефон нөмірі, пошталық мекенжайы, аттестат берген аттестаттау орталығы
ұйымының атауы - БСН) және құрылыста ________ жыл еңбек өтілі бар, "Сейсмикаға
төзiмдi құрылыс" (сейсмикалық аудандарда құрылыс жүргізілген жағдайда) курсы
бойынша ________________________________________________ жарамды куәлiгi бар
(куәлік нөмірі, кім берген немесе ұзартқан)
____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), лауазымы, ұйымның атауы)
20__ "__"____________ №____ бұйрыққа сәйкес тағайындалды.

1. Решение о предоставлении соответствующего права на землю выдано
__________________________________________________________________
(наименование местного исполнительного органа) от "___" ____ 20 ___ года № ____.
2. Проектная (проектно-сметная) документация на строительство объекта разработана
__________________________________________________________________
(наименование проектной организации, №, дата получения и категория лицензии,
стадийность проектирования) и утверждена
__________________________________________________________________
(наименование организации, № и дата приказа)
3. Положительное заключение экспертизы (в случае обязательности проведения
экспертизы) выдано от "__" ______ № _______
__________________________________________________________________
(вид экспертизы, фамилия, имя, отчество (в случае наличия), телефон, №, дата
получения и специализация аттестата эксперта)
4. Объект относится к ______________________________________________
(первый – повышенный, второй – нормальный или третий – пониженный)
уровню ответственности
5. Срок нормативной продолжительности строительства, утвержденной в составе
проектной (проектно-сметной) документации ______ месяца (-ев).
6. Работы будут производиться подрядным способом
__________________________________________________________________
(наименование организации, осуществляющей строительство, адрес, телефон, №, дата
получения и категория лицензии) на основании договора подряда
от "__" ____ 20 __ года № _____.
7. Решение на соответствующие этапы строительства в режиме экспертного
сопровождения (в случае, если предусмотрено поэтапное строительство) выдано
от "___" ____________ 20 ___ года № __________.
8. Ответственным лицом от заказчика приказом № _____ от "___" ______ 20___ года
назначен ____________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия), должность)
имеющий образование ________________________________________________
____________________________________________________________________.
(наименование учебного заведения, год окончания, специальность)
9. Ответственным лицом по строительству от генерального подрядчика приказом
№______ от "__" ____________ 20___ года
назначен _______________________________ _____________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия), должность, наименование организации)
имеющий образование _________________________________________________
_____________________________________________________________________
(наименование учебного заведения, год окончания, специальность)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(аттестат инженерно-технического работника, специализация, № и дата аттестата,
номер телефона, почтовый адрес, наименование организации аттестационного центра,
выдавшего аттестат - БИН) и стаж работы в строительстве ___________ лет,
прошедший обучение и имеющий действующее удостоверение по курсу
"Сейсмостойкое строительство" (в случае строительства в сейсмических районах)
____________________________________________________________________.
(номер удостоверения, кем выдано или продлено)

10. Авторлық қадағалауды (қажетті тармақшаларды толтыру қажет) мыналар жүзеге асырады:
1) 20__ "__"____________ №____ бұйрыққа сәйкес жобаны әзірлеушінің атынан
____________________________________________________________________
(ұйымның атауы, лицензияның №, алған күні және санаты, мекенжайы және телефоны)
_______________________________________________________________;_____
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), лауазымы)
2) 20__ "__"__________ №____ шартқа сәйкес өз құрамында аттестатталған
сарапшысы(-лары) бар
________________________________________________________ ______
(сарапшының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), аттестатының №, алған күні
және мамандануы) ұйым;
_______________________________________________________________
(ұйымның атауы, мекенжайы және телефоны)
3) 20__ "__"__________ №____ шартқа сәйкес сарапшы
________________________________________________________________________
(сарапшының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), аттестатының №, алған күні
және мамандануы, мекенжайы және телефоны)
11. Техникалық қадағалауды (қажетті тармақшаларды толтыру қажет) мыналар жүзеге асырады:
1) өз штатында 20__ "__"__________ №___ бұйрықпен тағайындалған аттестатталған
сарапшысы(-лары) бар______________________________________________________
(сарапшының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), аттестатының №, алған күні
және мамандануы, аккредиттеу туралы куәліктің № және алған күні) (аккредиттеу
туралы куәлік болған жағдайда) тапсырыс берушінің өзі;
2) 20____"__"___________№____ шартқа сәйкес өз құрамында аттестатталған
сарапшысы(-лары) бар_______________________________________________________
(сарапшының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), аккредиттеу туралы куәліктің
№, берілген күні) (аккредиттеу туралы куәлік болған жағдайда) ұйым
_______________________________________________________________;
(ұйымның атауы, мекенжайы, телефоны)
3) 20__ "__"__________ №____ шартқа сәйкес сарапшы
____________________________________________________________________.
(сарапшының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), аттестатының №, алған күні
және мамандануы, мекенжайы және телефоны
12. Осы хабарламада келтірілген мәліметтерге байланысты барлық өзгерістер туралы
мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау және қадағалау органдарына уақтылы хабарлауға
міндеттенемін.

10. Авторский надзор будет осуществляться (необходимые подпункты заполнить):
1) разработчиком проекта ________________________________________ ________
(наименование организации, №, дата получения и категория лицензии, адрес и
телефон) в лице _______________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия), должность) в соответствии с приказом
от "__" ______ 20 ___ года № ______;
2) организацией ______________________________________ ________,
(наименование организации, адрес и телефон) имеющей в своем составе
аттестованного (-ых) эксперта (-ов) _______________________________________
______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия) эксперта, №, дата получения
и специализация аттестата) в соответствии с договором
от "___" _____________ 20 ___ года №_____;
3) экспертом ___________________________________________________________
______________________________________________________________________,
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия) эксперта, №, дата получения
и специализация аттестата, адрес и телефон) в соответствии с договором
от "__" _____________ 20 ___ года №_____.
11. Технический надзор будет осуществляться (необходимые подпункты заполнить):
1) заказчиком самостоятельно, имеющим в своем штате аттестованного (-ых) эксперта
(-ов __________________________________________________________________
______________________________________________________________________,
я, отчество (в случае наличия) эксперта, №, дата получения и специализация
аттестата, № и дата получении свидетельства об аккредитации (в случае наличия
свидетельства об аккредитации) назначенного (-ых) приказом
от "___" _____________ 20 ___ года № ___,
2) организацией ________________________________________________________,
(наименование организации, адрес и телефон, № и дата получении свидетельства
об аккредитации (в случае наличия свидетельства об аккредитации) имеющей в своем
составе аттестованного (-ых) эксперта (-ов)
___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия) эксперта, №, дата получения
и специализация аттестата) в соответствии с договором
от "__" _____________ 20 ___ года №___,
3) экспертом _________________________________________ ______________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия) эксперта, №, дата получения
и специализация аттестата, адрес и телефон) в соответствии с договором
от "__" ___________ 20 ___ года № _____.
12. Обо всех изменениях, связанных с приведенными в настоящем уведомлении
сведениями, обязуюсь своевременно сообщать в органы государственного
архитектурно-строительного контроля и надзора.

13. Осы хабарламаны бере отырып, мыналарды растаймын:
1) көрсетілген барлық деректер ресми деректер болып табылады және оларға қызметті
немесе жекелеген іс-қимылды жүзеге асыру мәселелері бойынша кез келген ақпарат
жолдануы мүмкін;
2) қоса берілген құжаттар шындыққа сәйкес келеді және жарамды болып табылады;
3) құрылыс-монтаждау жұмыстарын жүзеге асыру басталғанға дейін орындалуы
міндетті Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптары сақталады;
4) хабарламада көрсетілген мәліметтер бойынша цифрлық жүйелерден құжаттар алуға
өз келісімімді беремін.
14. Құрылыс-монтаждау жұмыстарын жүзеге асыру кезінде құрылыс нормаларын және
сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы заңнаманың талаптарын және
бекітілген жобаны бұзғаны үшін Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық
бұзушылық туралы кодексіне сәйкес жауаптылықта болатынымыз туралы
хабардармыз.
Тапсырыс беруші (құрылыс салушы)
Бас мердігер________________________________ ___________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), лауазымы)
жағдайда), лауазымы)
ЖСН/БСН_________________ ЖСН/БСН________________________
(жеке және заңды тұлғалар үшін) (жеке және заңды тұлғалар үшін)
______________________________ _______________________________
(қолтаңбасы, күні) (қолтаңбасы, күні)
Мөр орны (болған жағдайда) Мөр орны (болған жағдайда)
Тұлға хабарламаны сенімхат бойынша берген жағдайда: сенім білдірілген
тұлға________________ __________________________
(қолтаңбасы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Берілген күні: 20__ "__"_____________
Қолданыстағы ғимараттардың үй-жайларын (жеке бөліктерін) реконструкциялау
(қайта жоспарлау, қайта жабдықтау) бойынша: Бас мемлекеттiк құрылыс инспекторына
(облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың)
____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Тапсырыс берушi (құрылыс салушы)
________________________________________________________________
(жеке тұлға үшін – тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), заңды тұлға үшін –
ұйымның атауы, пошталық мекенжайы және телефоны)
Осымен___________________________________________________________________
(объектiнiң атауы және орналасқан жері) қолданыстағы ғимараттардың үй-жайларын
(жеке бөліктерін) реконструкциялау (қайта жоспарлау, қайта жабдықтау) бойынша
құрылыс-монтаждау жұмыстарының басталуы туралы хабарлаймын.
Құрылыстың басталуы 20__ "__"___________________________
Пайдалануға беру мерзiмi 20__ "__"_____________
Бұл ретте мынаны хабарлаймын:
1. Сәулет және қала құрылысы саласында функцияларды жүзеге асыратын тиісті
жергілікті атқарушы органның қолданыстағы ғимараттардың үй-жайларын (жеке
бөліктерін) реконструкциялау (қайта жоспарлау, қайта жабдықтау) туралы
______________________________________________________________
(жергілікті атқарушы органның атауы)
20__ "__"__________ №____шешімі.

13. Подавая данное уведомление, подтверждаю:
1) все указанные данные являются официальными, и на них может быть направлена
любая информация по вопросам осуществления деятельности или отдельных действий;
2) прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными;
3) соблюдение требований законодательства Республики Казахстан, обязательных
для исполнения до начала осуществления строительно-монтажных работ;
4) даю свое согласие на получение документов из цифровых систем по сведениям,
указанным в уведомлении.
14. Осведомлены, что за нарушение строительных норм и требований
законодательства в сфере архитектуры, градостроительства и строительства
и утвержденного проекта при осуществлении строительно-монтажных работ будем
нести ответственность в соответствии с Кодексом Республики Казахстан
"Об административных правонарушениях".
Заказчик (застройщик)
Генеральный подрядчик ______________________ __________________________
(фамилия, имя, отчество (фамилия, имя, отчество (в случае наличия), должность)
(в случае наличия), должность)
ИИН/ БИН ИИН/ БИН _____________________________ _____________________
(для физических или юридических лиц) (для физических и/или юридических лиц)
________________ (подпись, дата) ____________ (подпись, дата)
Место печати (в случае наличия) Место печати (в случае наличия)
В случае подачи уведомления лицом по доверенности:
доверенное лицо: _____________________________________________________
фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Дата подачи: "___" __________ 20___ года.
По реконструкции (перепланировке, переоборудованию) помещений (отдельных
частей) существующих зданий:
Главному государственному строительному инспектору (области, города
республиканского значения, столицы)
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
От заказчика (застройщика)
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия) - для физических лиц, наименование
организации - для юридических лиц, почтовый адрес и телефон.)
Настоящим уведомляю о начале производства строительно-монтажных работ
по реконструкции (перепланировке, переоборудованию) помещений (отдельных
частей) существующих зданий
_____________________________________________________________________
(наименование и месторасположение объекта)
Начало строительства "____" _________ 20___ года.
Срок ввода в эксплуатацию "____" _________ 20___ года.
При этом сообщаю:
1. Решение соответствующего местного исполнительного органа, осуществляющего
функции в сфере архитектуры и градостроительства о реконструкции
(перепланировке, переоборудовании) помещений (отдельных частей) существующих
зданий _______________________________________________________________
(наименование местного исполнительного органа)
от "__" _______ 20 _ года № ____

2. Өзгертілетін үй-жайға (ғимараттың бір бөлігіне) ___________________
____________________________________________________________________
(құжаттардың атауы, құжаттарды берген органның атауы)
20__ "__"__________ №____меншік құқығын растайтын құжаттарды берді, не
____________________________________________________________________
(нотариат конторасының мекенжайы, растаған адамның тегі, аты, әкесінің аты (болған
жағдайда) үй-жайдың немесе ғимараттың бір бөлігінің меншік иесінің (меншік
иелерінің) оларды өзгертуге нотариат куәландырған жазбаша келісімі бар.
3. Жерге тиісті құқық беру туралы 20__ "__"__________ №____шешімді (егер
жоспарланып отырған өзгеріс қосымша жер учаскесін бөлуді (кесіп беруді) көздесе)
____________________________________________________________ берді.
(жергілікті атқарушы органның атауы)
4. Қолданыстағы ғимараттардың үй-жайларын (жеке бөліктерін) реконструкциялау
(қайта жоспарлау, қайта жабдықтау) бойынша жобалық (жобалау-сметалық) құжаттама
____________________________________________________________
(жергілікті атқарушы органның атауы)
берген 20__ "__"__________ №___ сәулет-жоспарлау тапсырмасына сәйкес,
___________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(жобалау ұйымының атауы, лицензияның №, алған күні және санаты, жобалаудың
сатылылығы) әзірленді және ________________________________________ бекітілді.
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) және (немесе) бұйрықтың № және күні)
5. Сараптаманың 20__ "__"__________ №___ оң қорытындысын (сараптама жүргізу
міндетті болған жағдайда)____________________________________________________
сараптаманың түрі, сарапшының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), телефоны,
аттестатының №, алған күні және мамандануы) берді.
6. Өзгертілетін үй-жайлармен (үйдің бөліктерімен) іргелес басқа үй-жайлар (тұрғын үй
бөліктері) иелерінің (егер үй-жайлардың (тұрғын үй бөліктерінің) жоспарланып
отырған реконструкциясы (қайта жоспарлануы, қайта жабдықталуы) немесе
үй-жайлардың шекараларын көшіруі олардың мүдделерін қозғаса)
____________________________________________________________________
(нотариат конторасының мекенжайы, растаған адамның тегі, аты, әкесінің аты (болған
жағдайда) нотариат куәландырған 20__ "__"__________ №___ жазбаша келісімі бар.

2. Документы, удостоверяющие право собственности на изменяемое помещение
(часть здания), выданы __________________________________________________
______________________________________________________________________
(наименование документов, наименование органа, выдавшего документы)
от "___" __________ 20 ___ года № ____, либо нотариально засвидетельствованное
письменное согласие собственника (собственников) помещений или частей здания
на их изменение заверенное имеется.
______________________________________________________________________
(адрес нотариальной конторы, фамилия, имя, отчество (в случае наличия) заверяющего)
3. Решение о предоставлении соответствующего права на землю выдано (в случае,
если планируемое изменение предусматривает отвод (прирезку) дополнительного
земельного участка) ______________________________________________________
(наименование местного исполнительного органа)
от "___" __________ 20 ___ года № ____.
4. Проектная (проектно-сметная) документация по реконструкции (перепланировке,
переоборудованию) помещений (отдельных частей) существующих зданий разработана
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
(наименование проектной организации, №, дата получения и категория лицензии,
стадийность проектирования) в соответствии с архитектурно-планировочным
заданием от "__" ________ 20__ года № ____, выданного
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________,
(наименование местного исполнительного органа) и утверждена
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия) и (или) № и дата приказа)
5. Положительное заключение экспертизы (в случае обязательности проведения
экспертизы) выдано от "__" ______ № ________
_________________________________________________________________________
(вид экспертизы, фамилия, имя, отчество (в случае наличия), телефон, №, дата
получения и специализация аттестата эксперта)
6. Нотариально засвидетельствованное письменное согласие собственников других
помещений (частей дома), смежных с изменяемыми помещениями (частями дома)
(в случаях, если планируемая реконструкция (перепланировка, переоборудование)
помещений (частей жилого дома) или перенос границ помещений затрагивают их
интересы) от " " __________ 20__ года заверенное
_________________________________________________________________________
имеется. (адрес нотариальной конторы, фамилия, имя, отчество (в случае наличия) заверяющего)

7. Жұмыстар 20__ "__"__________ №___ мердігерлік шарттың негізінде
____________________________________________________________________
(құрылысты жүзеге асыратын ұйымның атауы, мекенжайы, телефоны, лицензияның
№, алған күні және санаты) мердігерлік тәсілмен (мердігерлік ұйымды тартқан
жағдайда) жүргізілетін болады.
8. Тапсырыс берушінің атынан жауапты тұлға ретінде
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(оқу орнының атауы, бітірген жылы, мамандығы) білімі бар
____________________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), лауазымы)
20__ "__"__________ №___ бұйрықпен тағайындалды.
9. Бас мердігердің атынан құрылыс бойынша жауапты тұлға ретінде
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(оқу орнының атауы, бітірген жылы, мамандығы) білімі бар
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(инженерлік-техникалық жұмыскердің аттестаты, аттестаттың мамандануы,
№ мен күні, телефон нөмірі, пошталық мекенжайы, аттестат берген аттестаттау
орталығы ұйымының атауы - БСН) және құрылыста ________ жыл еңбек өтілі бар,
"Сейсмикаға төзiмдi құрылыс" (сейсмикалық аудандарда құрылыс жүргізілген
жағдайда) курсы бойынша
__________________________________________________________________
(куәлік нөмірі, кім берген немесе ұзартқан)
_______________________________________________________ жарамды куәлiгi бар
____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), лауазымы, ұйымның атауы)
20__ "__"__________№___ бұйрықпен тағайындалды.
10. Авторлық қадағалауды (қажетті тармақшаларды толтыру қажет) мыналар жүзеге асырады:
1) 20__ "__"__________ №___ бұйрыққа сәйкес жобаны әзірлеушінің атынан
____________________________________________________________________
(ұйымның атауы, лицензияның №, алған күні және санаты, мекенжайы және телефоны)
____________________________________________________________________;
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), лауазымы)

7. Работы будут производиться подрядным способом (в случае привлечения
подрядной организации) ___________________________________________________
(наименование организации, осуществляющей строительство, адрес, телефон, №, дата
получения и категория лицензии) на основании договора подряда от "___" ____ 20
___ года № ___.
8. Ответственным лицом от заказчика приказом № _____ от "___" ______ 20___ года
назначен (в случае назначения) (фамилия, имя, отчество (в случае наличия),
должность) имеющий образование __________________________________________
________________________________________________________________________.
(наименование учебного заведения, год окончания, специальность)
9. Ответственным лицом за реконструкцию (перепланировку, переоборудование)
от генерального подрядчика приказом № ______ от "___" _____________ 20___ года
назначен (в случае привлечения подрядной организации)
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия), должность, наименование организации)
имеющий образование ____________________________________________________
________________________________________________________________________
(наименование учебного заведения, год окончания, специальность)
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
(аттестат инженерно-технического работника, специализация, № и дата аттестата,
номер телефона, почтовый адрес, наименование организации аттестационного центра
выдавший аттестат - БИН) и стаж работы в строительстве _____ лет, прошедший
обучение и имеющий действующее удостоверение по курсу "Сейсмостойкое
строительство" (в случае строительства в сейсмических районах)
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
(номер удостоверения, кем выдано или продлено)
10. Авторский надзор будет осуществляться (необходимые подпункты заполнить):
1) разработчиком проекта ________________________________________________
_______________________________________________________________________
(наименование организации, №, дата получения и категория лицензии, адрес
и телефон)
в лице __________________________________________________________________
________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия), должность) в соответствии с приказом
от "__" _____________ 20 ___ года № ____;

2) 20__ "__"__________ №___ шартқа сәйкес өз құрамында аттестатталған
сарапшысы(-лары) бар ______________________________________________________
(сарапшының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), аттестатының №, алған күні
және мамандануы) ұйым_____________________________________________________
(ұйымның атауы, мекенжайы және телефоны)
3) 20__ "__"__________ №___ шартқа сәйкес сарапшы
____________________________________________________________________
(сарапшының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), аттестатының №, алған күні
және мамандануы, мекенжайы және телефоны)
11. Техникалық қадағалауды (қажетті тармақшаларды толтыру қажет) мыналар жүзеге
асырады:
1) өз штатында 20__ "__"__________ №___ бұйрықпен тағайындалған аттестатталған
сарапшысы(-лары) бар
____________________________________________________________________
(сарапшының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), аттестатының №, алған күні
және мамандануы, аккредиттеу туралы куәліктің № және алған күні) (аккредиттеу
туралы куәлік болған жағдайда) тапсырыс берушінің өзі;
2) 20__ "__"__________ №___ шартқа сәйкес өз құрамында аттестатталған
сарапшысы(-лары) бар
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(сарапшының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), аккредиттеу туралы куәліктің
№, берілген күні) (аккредиттеу туралы куәлік болған жағдайда) ұйым
_______________________________________________________________;
(ұйымның атауы, мекенжайы, телефоны)
3) 20__ "__"__________ №___ шартқа сәйкес сарапшы
__________________________________________________________________.
(сарапшының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), аттестатының №, алған күні
және мамандануы, мекенжайы және телефоны)
12. Осы хабарламада келтірілген мәліметтерге байланысты барлық өзгерістер туралы
мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау және қадағалау органдарына уақтылы хабарлауға
міндеттенемін.

2) организацией __________________________________________________________
________________________________________________________________________,
(наименование организации, адрес и телефон)
имеющей в своем составе аттестованного (-ых) эксперта (-ов) __________________
________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия) эксперта, №, дата получения
и специализация аттестата) в соответствии с договором
от "___" _____________ 20 ___ года №_____;
3) экспертом _____________________________________________________________
________________________________________________________________________,
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия) эксперта, №, дата получения
и специализация аттестата, адрес и телефон) в соответствии с договором
от "__" _____________ 20 ___ года №_____.
11. Технический надзор будет осуществляться (необходимые подпункты заполнить):
1) заказчиком самостоятельно, имеющим в своем штате аттестованного (-ых) эксперта
(-ов) ____________________________________________________________________
________________________________________________________________________,
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия) эксперта, №, дата получения и
специализация аттестата, № и дата получении свидетельства об аккредитации
(в случае наличия свидетельства об аккредитации) назначенного (-ых) приказом
от "___" _____________ 20 ___ года № ___,
2) организацией __________________________________________________________
________________________________________________________________________,
(наименование организации, адрес и телефон, № и дата получении свидетельства
об аккредитации (в случае наличия свидетельства об аккредитации) имеющей в своем
составе аттестованного (-ых) эксперта (-ов)
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия) эксперта, №, дата получения
и специализация аттестата) в соответствии с договором
от "___" _____________ 20 ___ года № _____,
3) экспертом _____________________________________________________________
________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия) эксперта, №, дата получения
и специализация аттестата, адрес и телефон) в соответствии с договором
от "___" _____________ 20 ___ года №_____.
12. Обо всех изменениях, связанных с приведенными в настоящем уведомлении
сведениями, обязуюсь своевременно сообщать в органы государственного
архитектурно-строительного контроля и надзора.

13. Осы хабарламаны бере отырып, мыналарды растаймын:
1) көрсетілген барлық деректер ресми деректер болып табылады және оларға қызметті
немесе жекелеген іс-қимылды жүзеге асыру мәселелері бойынша кез келген ақпарат
жолдануы мүмкін;
2) қоса берілген құжаттар шындыққа сәйкес келеді және жарамды болып табылады;
3) құрылыс-монтаждау жұмыстарын жүзеге асыру басталғанға дейін орындалуы
міндетті Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптары сақталады;
4) хабарламада көрсетілген мәліметтер бойынша цифрлық жүйелерден құжаттар алуға
өз келісімімді беремін.
14. Құрылыс-монтаждау жұмыстарын жүзеге асыру кезінде құрылыс нормаларын және
сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы заңнаманың талаптарын және
бекітілген жобаны бұзғаны үшін Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық
бұзушылық туралы кодексіне сәйкес жауаптылықта болатынымыз туралы
хабардармыз.
Тапсырыс беруші
(құрылыс салушы)
___________________________
тегі, аты, әкесінің аты,
(болған жағдайда), лауазымы
ЖСН/БСН __________________
(жеке және заңды тұлғалар үшін)
_____________________________
(қолтаңбасы, күні)
Мөр орны (болған жағдайда)
Бас мердігер (мердігерлік ұйымды тартқан жағдайда)
___________________________
тегі, аты, әкесінің аты,
(болған жағдайда), лауазымы
ЖСН/БСН __________________
(жеке және заңды тұлғалар үшін)
_____________________________
(қолтаңбасы, күні)
Мөр орны (болған жағдайда)
___________________________ ______________________
Тұлға хабарламаны сенімхат бойынша берген жағдайда:
Сенім білдірілген тұлға _____________ (қолтаңбасы)
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Берілген күні: 20__ жылғы "__" _______
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Ұлттық экономика министрі
2026 жылғы 4 мамырдағы
№ 44 Бұйрыққа
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 6 қаңтардағы
№ 4 бұйрығына
3-8-қосымша
Нысан
Жекелеген қызмет түрлері - ойын бизнесін жүзеге асыратын салық төлеуші ретінде қызметінің басталуы немесе тоқтатылуы туралы хабарлама
1._____________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер мекемесінің атауы)
2. Осымен _________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе) немесе
салық төлеушінің (салық агентінің) атауы сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН)
жүзеге асыратын салық төлеуші ретінде қызметінің басталуы
хабарламада көрсетiлген объектiлер туралы мәлiметтердің өзгеруі
барлық салық салу объектілерінің есептен шығарылуы
жүзеге асыратын салық төлеуші ретінде қызметінің тоқтатылуы туралы хабарлайды.

13. Подавая данное уведомление, подтверждаю:
1) все указанные данные являются официальными, и на них может быть направлена
любая информация по вопросам осуществления деятельности или отдельных действий;
2) прилагаемые документы соответствуют действительности являются действительными;
3) соблюдение требований законодательства Республики Казахстан, обязательных для
исполнения до начала осуществления строительно-монтажных работ;
4) даю свое согласие на получение документов из цифровых систем по сведениям,
указанным в уведомлении
14. Осведомлены, что за нарушение строительных норм и требований
законодательства в сфере архитектуры, градостроительства и строительства и
утвержденного проекта при осуществлении строительно-монтажных работ будем
нести ответственность в соответствии с Кодексом Республики Казахстан
"Об административных правонарушениях".
Заказчик (застройщик)
Генеральный подрядчик (в случае привлечения подрядной организации)
_________________________ _____________________________________
(фамилия, имя, отчество (фамилия, имя, отчество (в случае наличия), должность)
(в случае наличия), должность)
ИИН/ БИН ИИН/ БИН ________________________ ___________________
(для физических и/или (для физических или юридических лиц) юридических лиц)
(подпись, дата) (подпись, дата)
________________________ ________________________________
Место печати (в случае наличия) Место печати (в случае наличия)
В случае подачи уведомления лицом по доверенности:
Доверенное лицо: _________________________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Дата подачи: "__" __________ 20___ года.
Приложение 4 к приказу
Заместитель Премьер-Министра
– Министр национальной экономики
Республики Казахстан
от 4 мая 2026 года № 44
Приложение 3-8
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 6 января 2015 года № 4
Форма
Уведомление о начале или прекращении деятельности в качестве налогоплательщика, осуществляющего отдельные виды деятельности – бизнес
1. В ________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов)
2. Настоящим _______________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
или наименование налогоплательщика (налогового агента) идентификационный
номер (ИИН/БИН)
уведомляет о:
□ начале осуществления деятельности в качестве налогоплательщика
□изменение сведений об объектах, указанных в уведомлении
□снятии с учета всех объектов налогообложения
□прекращении осуществления деятельности в качестве налогоплательщика,

3. Объектілерді енгізу (шығару) күні: ___________ дан
Жекелеген қызмет түрлері - ойын бизнесін жүзеге асыратын салық төлеуші ретінде қызметінің басталуы немесе тоқтатылуы туралы хабарламаға қосымша
4. Салық төлеуші туралы мәліметтер:
1. сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН)
2. Ойын мекемесінің атауы__________________________________________________
3. Ойын мекемесінің орналасқан орны (стационарлық орны) ______________________
А. ____________________________________ облысы
В. _________________________________________ қаласы немесе ауданы
С. ____________________________________ көшесі
D. үйдің номері ___ пәтер (офис) ___
4. Ойын бизнесі саласындағы қызметке берілген лицензия туралы мәліметтер (электронды түрде тапсырылған кезде лицензия бойынша мәліметтер "Е-лицензиялау" мемлекеттік деректер базасы цифрлық жүйесінен автоматты түрде алынады):
сериясы, нөмірі, берілген күні, мерзімінің өту күні
А. казино ___ ___ __________ _________________
В. ойын автоматтары залы ___ ___ __________ _______________
С. тотализатор ___ ___ __________ _________________
D. букмекерлік кеңсе ___ ___ __________ _________________
5. Лицензиардың атауы:
____________________________________________________
Салық салу объектілері туралы мәліметтер:
5. Салық салу объектісі / Салық салу объектілерінің жалпы саны
А. ойын үстелі_________________________________________
В. ойын автоматы_______________________________________
С. тотализатор кассасы____________________________________
D. тотализатордың электронды кассасы _____________________
E. букмекерлік кеңсенің кассасы
_____________________________________
F. букмекерлік кеңсенің электрондық кассасы ___________________
Жер пайдалану құқығын куәландыратын құжаттар туралы мәліметтер:
6. Жер учаскесіне меншік құқығы (жерді тұрақты пайдалану құқығы) актісінде көрсетілген мәліметтер:
А. актінің берілген күні _______________________________________
В. актінің нөмірі _____________________________________
С. ойын мекемесі орналасқан жер учаскесінің ауданы, шаршы м____
D. жер учаскесінің кадастрлық нөмірі _____________________________
7. Жер учаскесін уақытша пайдалану туралы шартта көрсетілген мәліметтер:
А. жер пайдалану түрі өтелетін
өтеусіз
В. шартты жасасу күні ______________________________
С. шарттың қолданылу мерзімі ______________ ден__________ дейін
D. шарттың нөмірі ___________________________________
E. ойын мекемесі орналасқан жер учаскесінің ауданы, шаршы м ________
F. жер учаскесінің кадастрлық нөмірі _________________________
G. жалға берушінің ЖСН/БСН: ___________________________
H. жалға берушінің (тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе) немесе атауы:_______________________
Жылжымайтын мүлікке құқықты куәландыратын құжаттар туралы мәліметтер

3. Дата ввода (выбытия) объектов с:* ___
Приложение к уведомлению о начале или прекращении деятельности в качестве
налогоплательщика, осуществляющего отдельные виды деятельности – игорный бизнес
4. Сведения о налогоплательщике:
1. идентификационный номер (ИИН/БИН)
2. Наименование игорного заведения ____________________________________
3. Местонахождение игорного заведения (стационарного места)
_____________________________________________________________________
А. область ___________________________________________________________
В. город или район ____________________________________________________
С. улица _____________________________________________________________
D. номер дома ___ кв (офис) ____________________________________________
4. Сведения о лицензии, выданной на деятельность в сфере игорного бизнеса
(при электронной подаче в автоматическом режиме сведения по лицензиям
подтягиваются с Цифровой системы Государственной базы данных
"Е-лицензирование"):
серия номер дата выдачи дата истечения срока
А. казино ___ ___ ____________________________________________________
В. зал игровых автоматов ___ ___ _______________________________________
С. тотализатор ___ ___ _________________________________________________
D. букмекерская контора ___ ___ ________________________________________
5. Наименование лицензиара: ___________________________________________
Сведения об объектах налогообложения:
5. Объект обложения Общее количество объектов обложения
А. игровой стол _______________________________________________________
В. игровой автомат ____________________________________________________
С. касса тотализатора __________________________________________________
D. электронная касса тотализатора _______________________________________
E. касса букмекерской конторы __________________________________________
F. электронная касса букмекерской конторы________________________________
Сведения о документах, удостоверяющих право землепользования:
6. Сведения, указанные в акте на право собственности на земельный участок
(на право постоянного землепользования):
А. дата выдачи акта ____________________________________________________
В. номер акта _________________________________________________________
С. площадь земельного участка, занятого игорным заведением, кв.м.___________
D. кадастровый номер земельного участка ____________________
7. Сведения указанные в договоре о временном землепользовании:
А. вид землепользования возмездное
безвозмездное
В. дата заключения договора ______________________________________________
С. срок действия договора с ______________по___________________
D. номер договора _______________________________________________________
E. площадь земельного участка, занятого игорным заведением, кв.м. ____________
F. кадастровый номер земельного участка ___________________________________
G. ИИН/БИН арендодателя: _______________________________________________
H. Фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
или наименование арендодателя:_______________________________
Сведения о документах, удостоверяющих право не недвижимое имущество

8. Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы куәлікте көрсетілген мәліметтер:
А. куәліктің берілген күні _________________________
В. куәліктің нөмірі ______________________________
С. жылжымайтын мүліктің ауданы, шаршы м _____________
9. Жылжымайтын мүлікті жалға алу шартында көрсетілген мәліметтер
А. жалға алу шартының жасалған күні ________________________
В. жалға алу шартының қолданылу мерзімі __________ ден_________ дейін
С. шарттың нөмірі _______________________________
D. жалға алу ауданы, шаршы м____________________
E. жалға берушінің ЖСН/БСН ____________________________
F. жалға берушінің тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе) немесе атауы: __________________________
10. Осы хабарламаны бере отырып, өтініш беруші:
хабарламада көрсетілген деректер ресми болып табылатындығын және оларға қызметті немесе іс-қимылды жүзеге асыру мәселелері бойынша кез-келген ақпарат жолдануы мүмкіндігін растайды;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіндігін және жарамды болып табылатындығын растайды;
осы хабарламада берілген дербес деректерді жинауға және өңдеуге келісімін береді;
Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес осы хабарламада көрсетілген мәліметтердің анықтығы мен толықтығы үшін жауап береді.
11. Өтініш беруші_________________________ _________
тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе (қолтаңбасы))
Мөр орны (болған жағдайда)
Берілген күні және уақыты: 20__ жылғы "___" _______ "__" сағ "__" мин
12. Пошта штемпелінің күні: 20__ жылғы "__" ___________
(хабарлама пошта арқылы тапсырылған жағдайда толтырылады)
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Ұлттық экономика министрі
2026 жылғы 4 мамырдағы
№ 44 Бұйрыққа
5-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 6 қаңтардағы
№ 4 бұйрығына
3-13-қосымша
Нысан
Нысан
Радиоәуесқойлық қызметке арналған радиоэлектрондық құралдарды пайдалануды бастауы немесе тоқтатуы туралы хабарлама
1._____________________________________________________________
(радиожиілік спектрін пайдалану орны бойынша аумақтық
________________________________________________________________
мемлекеттік органның толық атауы)
2. Осымен________________________________________________________
(радиожиілік спектрін пайдаланушының толық атауы, заңды тұлғаның
________________________________________________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бар болған жағдайда) (оның ішінде шетелдік заңды
тұлғаның филиалы немесе өкілдігі), жеке тұлғаның жеке сәйкестендіру нөмірі)
______________________________________________________________
______________________________бойынша қызметті жүзеге асырудың басталуы
______________________________________________________________
Бойынша қызметті жүзеге асырудың тоқтатылуы туралы,
(қызметтің атауы көрсетіледі)
мыналардың өзгеруі:
жеке тұлғаның заңды мекенжайы______________________________
заңды тұлғаның орналасқан орны __________________________
қызметті немесе іс-әрекетті жүзеге асыру орны_____________
(тиісті жолға X белгісі қойылады)
хабарламада көрсетілген деректердің*__________________________
өзгергені туралы хабардар етеді.

8. Сведения, указанные в свидетельстве о государственной регистрации прав
на недвижимое имущество:
А. дата выдачи свидетельства ______________________________________________
В. номер свидетельства ___________________________________________________
С. площадь недвижимого имущества. кв.м. __________________________________
9. Сведения, указанные в договоре аренды недвижимого имущества:
А. дата заключения договора аренды __________________
В. срок действия договора аренды с _______________ по _____________________
С. номер договора ______________________________________________________
D. арендуемая площадь, кв.м. _____________________________________________
E. ИИН/БИН арендодателя ________________________________________________
F. Фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
или наименование арендодателя___________________________________________
10. Подавая данное уведомление, заявитель:
подтверждает, что указанные в уведомлении данные являются официальными и на
них может быть направлена любая информация по вопросам осуществления
деятельности или действия;
подтверждает, что все прилагаемые документы соответствуют действительности
и являются действительными;
дает согласие на сбор и обработку персональных данных, представленных
в настоящем уведомлении;
несет ответственность в соответствии с законами Республики Казахстан
за достоверность и полноту сведений, указанных в настоящем уведомлении.
11. Заявитель _____________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, (подпись) удостоверяющем
личность) Место печати (в случае наличия)
Дата и время подачи: "___" ____________20__ года "_" час "__" мин
12. Дата почтового штемпеля "___" ____________20__ года
(заполняется в случае подачи уведомления по почте)
Приложение 5 к приказу
Заместитель Премьер-Министра
– Министр национальной экономики
Республики Казахстан
от 4 мая 2026 года № 44
Приложение 3-13
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 6 января 2015 года № 4
Форма
Уведомление о начале или прекращении эксплуатации радиоэлектронных средств для радиолюбительских служб
1. В ________________________________________________________________
(полное наименование территориального государственного органа
____________________________________________________________________
по месту использования радиочастотного спектра)
2. Настоящим ________________________________________________________
(полное наименование пользователя радиочастотного спектра,
____________________________________________________________________
бизнес-идентификационный номер юридического лица (при наличии) (в том числе
филиала или представительства иностранного юридического лица), индивидуальный
идентификационный номер физического лица)
Уведомляет о:
начале осуществления деятельности по __________________________________
прекращении осуществления деятельности по
____________________________________________________________________
(указывается наименование деятельности) изменении:
юридического адреса физического лица__________________________________
места нахождения юридического лица ___________________________________
адреса осуществления деятельности или действий _________________________
(в соответствующем поле ставится знак Х)
данных, указанных в уведомлении*______________________________________

3. Заңды тұлғаның орналасқан орнының мекенжайы/жеке тұлғаның
заңды мекенжайы ________________________________________________________
(пошталық индекс, облыс, қала, аудан, елді мекен, көше атауы, үй, ғимарат
(стационарлы үй-жай) нөмірі
4. Электрондық пошта _______________________________
5. Телефон _______________________________________
6. Факс ______________________________________
7. Қызметті жүзеге асыру мекенжайы_____________________________
_____________________________________________________________
(пошталық индексі, облыс, қала, аудан, елді мекен, көше атауы, үй, ғимарат
(стационарлы үй-жай) нөмірі
8. Шақыру белгісі:______________________________________________
(уәкілетті орган немесе цифрлық жүйелер арқылы берілген
__________________________________________________________шақыру белгісі)
РЭҚ ЖЖҚ иесі**:
9. Резиденттер үшін:____________________________
(радиожиілік спектрін пайдаланушының толық
______________________________________________________________
атауы, заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бар болған жағдайда)
______________________________________________________________
(оның ішінде шетелдік заңды тұлғаның филиалы немесе өкілдігі), жеке тұлғаның жеке
сәйкестендіру нөмірі)
10. Резидент емес тұлғалар үшін***:
1) Аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Name (Нэйм) _____________________________________________________________
2) Тегі
Surname (СҰнэйм) __________________________________________________________
3)Туған күні және жері
Date and place of Birth (Дэйт энд плэйс оф БҰрз)_________________________________
4) Азаматтығы
Citizenship (Ситизиншип) ____________________________________________________
5) Тұрғылықты орны
Permanent homе address (ПҰрманент хоум эдрес) ________________________________
6) Төлқұжат нөмірі
Passport number (Паспот намбэр) ______________________________________________
7) Әрекет ету мерзімі: _____________________________ дейін
11. Осы арқылы мына техникалық параметрлермен төмендегі мекенжай бойынша
РЭҚ жұмысының басталуы туралы хабарлаймын:
1)
Облыс
2)
Аудан
3)
Елді мекен
4)
Орнату орны (көше, үй)
5)
Географиялық координаттары
6)
Сынып
7)
РЭҚ типі
8)
Зауыттық нөмірі
9)
РЭҚ атауы (өндіруші және моделі)
10)
Радиостанциялардың санаты
11)
Шақыру белгісі
12)
Қуаты, Вт
12. Осы хабарламаны ұсыну арқылы мыналарды:
1) көрсетілген барлық деректер ресми болып табылатынын және көрсетілген мекенжайларға қызметті немесе жекелеген іс-қимылдарды жүзеге асыру мәселелері бойынша кез-келген ақпарат жіберілуі мүмкін екендігін;

3. Адрес места нахождения юридического лица/юридический адрес физического лица
_____________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование
_____________________________________________________________________
улицы, номер дома, здания (стационарного помещения)
4. Электронная почта __________________________________________________
5. Телефоны__________________________________________________________
6. Факс ______________________________________________________________
7. Адрес (а) осуществления деятельности _________________________________
(почтовый индекс, область, город,
_____________________________________________________________________
район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома, здания
(стационарного помещения)
_____________________________________________________________________
(№, дата подписания)
8. Позывной сигнал: ___________________________________________________
(позывной сигнал, присвоенный уполномоченным органом или посредством
цифровых систем) Владелец РЭС ВЧУ**:
9. Для резидентов: _____________________________________________________
(полное наименование пользователя радиочастотного спектра,
бизнес-идентификационный номер
_____________________________________________________________________
юридического лица (при наличии) (в том числе филиала или представительства
иностранного юридического лица), индивидуальный идентификационный номер
физического лица)
10. Для нерезидентов ***:
1) Имя, отчество (при его наличии)
Name (Нэйм)
______________________________________________________________________
2) Фамилия
Surname (СҰнэйм)
______________________________________________________________________
3) Дата и место рождения
Date and place of Birth (Дэйт энд плэйс оф БҰрз)
______________________________________________________________________
4) Гражданство
Citizenship (Ситизиншип)
______________________________________________________________________
5) Место жительства
Permanent homе address (ПҰрманент хоум эдрес)
______________________________________________________________________
6) Номер паспорта
Passport number (Паспот намбэр)
______________________________________________________________________
7) Срок действия: до ____________________________________________________
11. Настоящим уведомляю о начале эксплуатации РЭС по нижеуказанному адресу
со следующими техническими параметрами:
12. Подавая данное уведомление, подтверждаю:
1) все указанные данные являются официальными, и на указанные адреса может быть
направлена любая информация по вопросам осуществления деятельности или
отдельных действий;

2) техникалық параметрлер өзгерген жағдайда байланыс саласындағы уәкілетті органның аумақтық бөлімшесін уақтылы хабардар етуге міндетті екенімді;
3) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 23 шілдедегі № 787 бұйрығымен бекітілген Радиоәуесқойлық қызметтердің радиоэлектрондық құралдарын пайдалану қағидаларына сәйкес, 16 жасқа толмаған тұлғалар үшін үміткердің ата-анасының (қамқоршысының) РЭҚ-ты пайдалануға қарсы еместігі және талаптарды сақтауда өзіне жауапкершілік алатыны туралы келісімінің болуын;
4) ұжымдық радиостанцияның ашылуы кезінде үй-жай иесі келісімінің болуын;
5) РЭҚ-тың барлық параметрлері Қазақстан Республикасының белгіленген нормалары мен стандартарына сәйкес келетінін;
6) РЭҚ пайдалану басталғанға дейін Қазақстан Республикасы заңнамасының орындалуы міндетті талаптарының сақталатынын растаймын.
13. РЭҚ пайдалануға беру кезінде байланыс саласындағы заңнаманың талаптарын бұзғанымыз үшін Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексіне сәйкес жауапты болатынымыз туралы хабардармыз.
14. Өтініш беруші ________________________________________________ _
(жеке тұлғалар үшін - тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
__________________________________________________________________
заңды тұлғалар үшін – ұйымның басшысы, қолтаңбасы)
15. Мөр орны (бар болған жағдайда) ****
Ұсынылған күні мен уақыты 20__ жылғы "___"____ "_ " сағат "__" минут
Ескерту:
* – хабарламада көрсетілген тіркеу деректері өзгерген кезде толтырылады. Бұл жолда радиожиілік спектрін пайдаланушының бұрынғы толық атауы, заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бар болған жағдайда) (оның ішінде шетелдік заңды тұлғаның филиалы немесе өкілдігі), жеке тұлғаның жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
** – осы құралдар мен құрылғылар меншігінде, шаруашылық жүргізу құқығында немесе жедел басқару құқығында не өзге де заңды негізде (жалдау, тегін пайдалану) тұрған жеке немесе заңды тұлға;
*** – резидент емес тұлғаның деректері толтырылады;
**** – өтінішті электронды түрде ұсынған кезде аталған тармақ толтырылмайды.
Хабарламада көрсетілген негізгі қысқартулар:
Вт – ватт;
МГц – мегагерц;
Жұмыс кестесі – позиция деректері тек жақшада көрсетілген байланыс түрлеріне ғана толтырылады;
РЭҚ – радиоэлектрондық құрал.

2) в случае изменения территории эксплуатации РЭС, обязуюсь своевременно
уведомлять территориальное подразделение уполномоченного органа в области связи;
3) о наличии согласия родителей (попечителя) претендента для лиц, не достигших
16 летнего возраста, что не возражает эксплуатировать РЭС и принимает на себя
ответственность за соблюдение требований в соответствии с Правилами эксплуатации
радиоэлектронных средств радиолюбительских служб, утвержденных приказом
исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики
Казахстан от 23 июля 2015 года № 787;
4) о наличии согласия собственника помещения при открытии коллективной радиостанции;
5) все параметры РЭС будут соответствовать установленным нормам и стандартам
Республики Казахстан;
6) соблюдение требований законодательства Республики Казахстан, обязательных
для исполнения до начала осуществления эксплуатации РЭС.
13. Осведомлены, что за нарушение при вводе эксплуатации РЭС и требований
законодательства в области связи будем нести ответственность в соответствии
с Кодексом Республики Казахстан "Об административных правонарушениях".
14. Заявитель ____________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) – для физических лиц,
________________________________________________________________________
для юридических лиц – руководитель организации, подпись)
15. Место печати (в случае наличия) ****
Дата и время подачи: "___" ________20__ года "__" часов "__" минут.
Примечание:
* – заполняется при изменении регистрационных данных, указанных в уведомлении.
В данной строке указываются прежнее полное наименование пользователя
радиочастотного спектра, бизнес-идентификационный номер юридического лица
(при наличии) (в том числе филиала или представительства иностранного
юридического лица), индивидуальный идентификационный номер физического лица);
** – физическое или юридическое лицо, у которого эти средства или устройства
находятся в собственности, на праве хозяйственного ведения или на праве
оперативного управления, либо ином законном основании (аренда, безвозмездное пользование);
*** – заполняются данные нерезидента;
**** – при подаче заявления в электронном виде данный пункт не заполняется.
Основные сокращения, указанные в уведомлении:
Вт – ватт;
МГц – мегагерц;
Расписание работы – данные позиции заполняются только для указанных в скобках
видов связи;
РЭС – радиоэлектронное средство.