"Тарифтерді қалыптастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2019 жылғы 19 қарашадағы № 90 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрінің 2026 жылғы 28 сәуірдегі № 38 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 29 сәуірде № 38580 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Тарифтерді қалыптастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2019 жылғы 19 қарашадағы № 90 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19617 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Тарифтерді қалыптастыру қағидаларында:
10-тармақтыің 10) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"10) электр энергиясын беру, сумен жабдықтау және (немесе) су бұру, жылу энергиясын өндіру, беру, бөлу және (немесе) өткізу, Қазақстан Республикасының аумағы арқылы транзиттеу және Қазақстан Республикасының шегінен тыс жерге экспорттау мақсатында мұнайды және (немесе) мұнай өнімдерін тасымалдауды қоспағанда, оларды магистральдық құбыржолдар арқылы тасымалдау салаларында реттеліп көрсетілетін қызметтер көрсететін субъектілер үшін Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге экспорттау, магистральдық темір жол желілері, Қазақстан Республикасының аумағы арқылы жүктерді контейнерлерде тасымалдау, бос контейнерлерді тасымалдау және жүктерді транзиттік тасымалдау кезінде магистральдық теміржол желісінің реттелетін қызметтерін қоспағанда тарифтік реттеудің ынталандырушы әдісі бойынша тарифті айқындау ерекшеліктерін көздейді.
Электр энергиясын беру, сумен жабдықтау және (немесе) су бұру, жылу энергиясын өндіру, беру, бөлу және (немесе) өткізу, Қазақстан Республикасының аумағы арқылы транзиттеу және Қазақстан Республикасының шегінен тыс жерге экспорттау мақсатында мұнайды және (немесе) мұнай өнімдерін тасымалдауды қоспағанда, оларды магистральдық құбыржолдар арқылы тасымалдау салаларында реттеліп көрсетілетін қызметтерді көрсететін субъектілерді тарифтік реттеудің ынталандырушы әдісін қолдана отырып тарифтерді қалыптастыру және бекіту Қазақстан Республикасының аумағын және Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге экспортты, магистральдық темір жол желілерін, жүктерді контейнерлерде тасымалдау, бос контейнерлерді тасымалдау және жүктерді Қазақстан Республикасының аумағы арқылы транзиттік тасымалдау кезінде магистральдық теміржол желісінің реттеліп көрсетілетін қызметтерін қоспағанда, осы Қағидалардың 2-тарауының 3-1-параграфына сәйкес жүзеге асырылады.";
48-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 19 ноября 2019 года № 90 "Об утверждении Правил формирования тарифов"
Приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики Республики Казахстан от 28 апреля 2026 года № 38. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 апреля 2026 года № 38580
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 19 ноября 2019 года № 90 "Об утверждении Правил формирования тарифов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 19617) следующие изменения:
в Правилах формирования тарифов, утвержденных указанным приказом:
подпункт 10) пункта 10 изложить в следующей редакции:
"10) особенности определения тарифа по стимулирующему методу тарифного регулирования для субъектов, оказывающих регулируемые услуги в сферах передачи электрической энергии, водоснабжения и (или) водоотведения, производства, передачи, распределения и (или) снабжения тепловой энергии, транспортировке нефти и (или) нефтепродуктов по магистральным трубопроводам, за исключением их транспортировки в целях транзита через территорию Республики Казахстан и экспорта за пределы Республики Казахстан, магистральных железнодорожных сетей, за исключением регулируемых услуг магистральной железнодорожной сети при перевозке грузов в контейнерах, перевозке порожних контейнеров и транзитных перевозках грузов через территорию Республики Казахстан.
Формирование и утверждение тарифов с применением стимулирующего метода тарифного регулирования субъектов, оказывающих регулируемые услуги в сферах передачи электрической энергии, водоснабжения и (или) водоотведения, производства, передачи, распределения и (или) снабжения тепловой энергии, транспортировке нефти и (или) нефтепродуктов по магистральным трубопроводам, за исключением их транспортировки в целях транзита через территорию Республики Казахстан и экспорта за пределы Республики Казахстан, магистральных железнодорожных сетей, за исключением регулируемых услуг магистральной железнодорожной сети при перевозке грузов в контейнерах, перевозке порожних контейнеров и транзитных перевозках грузов через территорию Республики Казахстан осуществляется в соответствии с Параграфом 3-1 Главы 2 настоящих Правил.";
пункт 48 изложить в следующей редакции:

"48. Осы Табиғи монополиялар салаларының тарифтік реттеу әдістері ескерілген тарифті есептеу тетігі:
табиғи монополиялар салаларының тарифтік реттеудің шығындық әдісі ескерілген тарифті есептеуді;
табиғи монополиялар салаларының тарифтік реттеудің ынталандырушы әдісі ескерілген тарифті есептеуді;
ынталандырушы тарифтік реттеу әдісін ескере отырып, электр энергиясын беру, сумен жабдықтау және (немесе) су бұру, жылу энергиясын өндіру, беру, бөлу және (немесе) өткізу, магистральдық құбыржолдар арқылы мұнайды және (немесе) мұнай өнімдерін тасымалдау салаларындағы реттеліп көрсетілетін қызметтерге тарифті есептеу, Қазақстан Республикасының аумағы арқылы транзит мақсатында және Қазақстан Республикасының шегінен тыс жерлерге экспорттау үшін тасымалдауды қоспағанда, сондай-ақ магистральдық теміржол желілері бойынша реттеліп көрсетілетін қызметтерді қоспағанда, жүк контейнерлерінде тасымалдау, бос контейнерлерді тасымалдау және Қазақстан Республикасының аумағы арқылы жүк транзиттік тасымалдары;
индекстеу әдісін қолдану ескерілген тарифті есептеуді;
жасалған мемлекеттік-жекешелік әріптестік шарты, оның ішінде концессия шарты негізінде тарифті айқындау әдісін қолдану ескерілген тарифті есептеуді айқындайды.";
3-1-Параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-1-Параграф. Қазақстан Республикасының аумағы арқылы транзит мақсатында тасымалдауды қоспағанда, электр энергиясын беру, сумен жабдықтау және (немесе) су бұру, жылу энергиясын өндіру, беру, бөлу және (немесе) жабдықтау, мұнайды және (немесе) мұнай өнімдерін магистральдық құбырлар арқылы тасымалдау салаларындағы реттеліп көрсетілетін қызметтерге және Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге экспорттау және магистральдық темір жол желілері, Қазақстан Республикасының аумағы арқылы жүктерді контейнерлерде тасымалдау, бос контейнерлерді тасымалдау және жүктерді транзиттік тасымалдау кезінде магистральдық теміржол желісінің реттеліп көрсетілетін қызметтерін қоспағанда тарифтік реттеудің ынталандырушы әдісін ескере отырып, тарифті есептеу";
3-1-Параграфтың 1-бөлімнің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-бөлім. Республика аумағы арқылы транзит мақсатында тасымалдауды қоспағанда, электр энергиясын беру, сумен жабдықтау және (немесе) су бұру, жылу энергиясын өндіру, беру, бөлу және (немесе) жабдықтау, мұнайды және (немесе) мұнай өнімдерін магистральдық құбырлар арқылы тасымалдау салаларындағы реттеліп көрсетілетін қызметтерге Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге экспорттау және магистральдық теміржол желілері, Қазақстан Республикасының аумағы арқылы жүктерді контейнерлерде тасымалдау, бос контейнерлерді тасымалдау және жүктерді транзиттік тасымалдау кезінде магистральдық теміржол желісінің реттеліп көрсетілетін қызметтерін қоспағанда тарифтік реттеудің ынталандырушы әдісін ескере отырып, тарифті есептеудің ерекшеліктері";

"48. Настоящий Механизм расчета тарифа с учетом методов тарифного регулирования сфер естественных монополий определяет:
расчет тарифа с учетом затратного метода тарифного регулирования сфер естественных монополий;
расчет тарифа с учетом стимулирующего метода тарифного регулирования сфер естественных монополий;
расчет тарифа с учетом стимулирующего метода тарифного регулирования на регулируемые услуги в сферах по передаче электрической энергии, водоснабжению и (или) водоотведению, производству, передаче, распределению и (или) реализации тепловой энергии, транспортировке нефти и (или) нефтепродуктов по магистральным трубопроводам, за исключением их транспортировки в целях транзита через территорию Республики Казахстан и экспорта за пределы Республики Казахстан и магистральных железнодорожных сетей, за исключением регулируемых услуг магистральной железнодорожной сети при перевозке грузов в контейнерах, перевозке порожних контейнеров и транзитных перевозках грузов через территорию Республики Казахстан;
расчет тарифа с учетом применения метода индексации;
расчет тарифа с учетом применения метода определении тарифа на основании заключенного договора государственно-частного партнерства.";
заголовок параграфа 3-1 изложить в следующей редакции:
"Параграф 3-1. Расчет тарифа с учетом стимулирующего метода тарифного регулирования на регулируемые услуги в сферах по передаче электрической энергии, водоснабжению и (или) водоотведению, производству, передаче, распределению и (или) снабжению тепловой энергией, транспортировке нефти и (или) нефтепродуктов по магистральным трубопроводам, за исключением их транспортировки в целях транзита через территорию Республики Казахстан и экспорта за пределы Республики Казахстан и магистральных железнодорожных сетей, за исключением регулируемых услуг магистральной железнодорожной сети при перевозке грузов в контейнерах, перевозке порожних контейнеров и транзитных перевозках грузов через территорию Республики Казахстан";
заголовок раздела 1 параграфа 3-1 изложить в следующей редакции:
"Раздел 1. Особенности расчета тарифа с учетом стимулирующего метода тарифного регулирования на регулируемые услуги в сферах по передаче электрической энергии, водоснабжению и (или) водоотведению, производству, передаче, распределению и (или) снабжению тепловой энергией, транспортировке нефти и (или) нефтепродуктов по магистральным трубопроводам, за исключением их транспортировки в целях транзита через территорию Республики Казахстан и экспорта за пределы Республики Казахстан и магистральных железнодорожных сетей, за исключением регулируемых услуг магистральной железнодорожной сети при перевозке грузов в контейнерах, перевозке порожних контейнеров и транзитных перевозках грузов через территорию Республики Казахстан";

208-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"208-1. Осы ынталандыру әдісі электр энергиясын беру, сумен жабдықтау және (немесе) су бұру, мұнайды және (немесе) мұнай өнімдерін магистральдық құбыржолдар арқылы тасымалдау, оларды Қазақстан Республикасының аумағы арқылы транзит және Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге экспорт мақсатында тасымалдауды қоспағанда, реттеліп көрсетілетін қызметтерді, магистральдық темір жол желілерін қоспағанда, реттеліп көрсетілетін қызметтерді көрсететін субъектілерге қолданылады контейнерлерде жүктерді тасымалдау кезінде магистральдық теміржол желісінің қызметтерін көрсету, топырақтың, жер асты суларының, өзендердің, су айдындарының, өнеркәсіптік кәсіпорындар мен электр станцияларының, кәріз-тазарту құрылыстарының жылуын пайдалана отырып өндірілген жылу энергиясын қоспағанда, бос контейнерлерді тасымалдау және жүктерді Қазақстан Республикасының аумағы арқылы транзиттік тасымалдау, сондай-ақ жылу энергиясын өндіру, беру, бөлу және (немесе) жабдықтау жөніндегі қызметтер.";
208-126-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"208-126. Реттеу кезеңінің әрбір жылында өнімділік пен тиімділікті ынталандыру тетігі қолданылады, оның мақсаты субъектіні сапа мен сенімділік көрсеткіштеріне, оның ішінде инновациялық шешімдерді ескере отырып, қол жеткізуге ынталандыру болып табылады.
Уәкілетті органның ведомствосы тиісті салаларда басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік органмен және (немесе) жергілікті атқарушы органмен бірлесіп осы Қағидалардың 208-131, 208-132, 208-133 және 208-135-тармақтарында көзделген реттеліп көрсетілетін қызметтердің сапасы, сенімділігі және субъекттер қызметінің тиімділігі көрсеткіштерін белгілеуге қатысады.";
208-130-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"208-130. Уәкілетті органның ведомствосы барлық реттеу кезеңінің ішінде тиімділік пен өнімділікті өлшеу үшін осы Қағидалардың 208-131, 208-132, 208-133, 208-134 және 208-135-тармақтарында айқындалған сапа және сенімділік көрсеткіштеріне салмақ коэффициенттерін белгілейді.";
208-135, 208-136, 208-137, 208-138, және 208-139-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"208-135. Уәкілетті органның ведомствосы субъект үшін Қазақстан Республикасының аумағы арқылы жүк транзиттік тасымалдарын, жүк контейнерлерінде тасымалдауды және бос контейнерлерді тасымалдау кезінде көрсетілетін реттелетін қызметтерді қоспағанда, магистральдық теміржол желілері саласындағы реттелетін қызметтерді көрсететін субъектілер үшін реттеу кезеңіне мынадай сапа мен сенімділік көрсеткіштері бойынша салмақтық коэффициенттер белгіленеді:

пункт 208-1 изложить в следующей редакции:
"208-1. Настоящий стимулирующий метод распространяется на субъектов, оказывающих регулируемые услуги в сферах по передаче электрической энергии, водоснабжению и (или) водоотведению, транспортировке нефти и (или) нефтепродуктов по магистральным трубопроводам, за исключением их транспортировки в целях транзита через территорию Республики Казахстан и экспорта за пределы Республики Казахстан, магистральных железнодорожных сетей, за исключением регулируемых услуг магистральной железнодорожной сети при перевозке грузов в контейнерах, перевозке порожних контейнеров и транзитных перевозках грузов через территорию Республики Казахстан, а также по производству, передаче, распределению и (или) снабжению тепловой энергией, за исключением тепловой энергии, выработанной с использованием тепла грунта, грунтовых вод, рек, водоемов, сбросной воды промышленных предприятий и электростанций, канализационно-очистных сооружений.";
пункт 208-126 изложить в следующей редакции:
"208-126. В каждом году регуляторного периода применяется механизм стимулирования производительности и эффективности, целью которого является стимулирование субъекта к достижению показателей качества и надежности, в том числе, с учетом инновационных решений.
Ведомство уполномоченного органа совместно с государственным органом, осуществляющим руководство в соответствующих отраслях, и (или) местным исполнительным органом участвуют в установлении показателей качества, надежности регулируемых услуг и эффективности деятельности субъектов, предусмотренных пунктами 208-131, 208-132, 208-133, 208-134 и 208-135 настоящих Правил.";
пункт 208-130 изложить в следующей редакции:
"208-130. Ведомство уполномоченного органа устанавливает весовые коэффициенты к показателям качества и надежности, определенным в пунктах 208-131, 208-132, 208-133, 208-134 и 208-135 настоящих Правил для измерения эффективности и производительности в течение всего регуляторного периода.";
пункты 208-135, 208-136, 208-137, 208-138 и 208-139 изложить в следующей редакции:
"208-135. Ведомство уполномоченного органа для субъектов, оказывающих на регулируемую услугу в сфере магистральных железнодорожных сетей, за исключением регулируемых услуг при перевозке грузов в контейнерах, перевозке порожних контейнеров и транзитных перевозках грузов через территорию Республики Казахстан, за регуляторный период, устанавливает весовые коэффициенты для следующих показателей качества и надежности:

1) борыштық жүктеменің төмендеуі;
2) өткізу қабілетінің ұлғаюы;
3) негізгі құралдардың тозуының төмендеуі;
4) табиғи монополиялар саласындағы заңнаманы бұзу саны, бірлік;
5) инвестициялық бағдарламада көзделген іс-шаралардың уақтылы орындалуы;
6) қозғалыс қауіпсіздігі деңгейін қадағалау
7) Ltir еңбекке жарамсыздығы (есепке алынған) жазатайым оқиғалардың коэффициенті;
8) тұтынушы осындай өтінімді берген сәттен бастап тұтынушының магистральдық теміржол желісінің қызметтеріне қол жеткізуге арналған өтінімін субъектінің қарау мерзімдерін сақтауы;
9) Жүк қозғалысында бір жыл ішінде көрсетілген реттеліп көрсетілетін қызмет көлемін орындау;
10) күрделі жөндеу жоспарын орындау.
208-136. Уәкілетті органның ведомствосы субъект үшін сапа мен сенімділік көрсеткіштерінің салмақ коэффиценттерін айқындау кезінде мынадай басымдықтарды:
1) Қазақстан Республикасының Президенті, Қазақстан Республикасының Үкіметі, уәкілетті органның ведомствосы және (немесе) Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжатында белгілеген тиісті сектор (сала) үшін мақсаттарды;
2) сапа және сенімділіктің тиісті көрсеткіші бойынша қызмет нәтижелерін бағалау үшін қажетті деректерді алу үшін қажетті деректердің немесе процестердің болуын;
3) субъектінің инвестицияларын;
4) әрбір реттеу кезеңінде субъект үшін таңдалған сапа және сенімділік көрсеткіштерінің өзгерістерін барынша азайту арқылы бір реттеу кезеңінен артық әрекет ететін өнімділік және ынталандыру әдістерін қолдауды;
5) кәсіпорындарда реттеліп көрсетілетін қызмет бойынша инновациялық шешімдерді енгізуді пайдаланады.
208-137. Уәкілетті органның ведомствосы субъектінің сыйлықақыларын есептеу мақсаттары үшін сапа мен сенімділіктің әрбір көрсеткішіне салмақ коэффициенттерін белгілейді.
Сапа және сенімділік көрсеткіштерін бекіту кезінде уәкілетті органның ведомствосы Субъектінің реттеліп көрсетілетін қызметін жақсарту үшін тиісті теріс көрсеткіштерді айқындайды.
208-138. Осы Қағидалардың 208-131, 208-132, 208-133 және 208-134-тармақтарында көрсетілген сапа мен сенімділіктің барлық көрсеткіштері бойынша салмақ коэффициенттерінің сомасы субъекті үшін 100%-ға тең.
Егер Cубъект сапа және сенімділік көрсеткіштерінің толық тізімін ұсынбаса, Субъект уәкілетті органның ведомствосына олардың салмақтық үлестерін бекітілген сапа мен сенімділік көрсеткіштеріне қосу үшін есепке алынбаған көрсеткіштер туралы талдау және (немесе) есептеулер ұсынады.
Есепке алынбаған көрсеткіштер туралы талдау және/немесе есептеулер болмаған кезде уәкілетті органның ведомствосы есепке алынбаған әрбір сапа мен сенімділік көрсеткішінің үлесін барлық салмақ коэффициенттерінен 10% мөлшерінде алып тастайды.
Салмақ коэффициентін айқындау кезінде уәкілетті органның ведомствосы сапа мен сенімділік көрсеткішін мынадай басымдық бойынша есептейді:

1) выполнение объема оказанной за год регулируемой услуги в грузовом движении;
2) снижение износа основных средств;
3) увеличение длины бесстыкового пути;
4) количество нарушений законодательства в сфере естественных монополий, единиц;
5) своевременное выполнение мероприятий, предусмотренных инвестиционной программой;
6) выполнение плана капитального ремонта пути;
7) соблюдение сроков рассмотрения субъектом заявки потребителя на получение доступа к услугам магистральной железнодорожной сети с момента предоставления такой заявки потребителем;
8) соблюдение сроков заключения договора с перевозчиками на оказание услуг магистральной железнодорожной сети;
9) коэффициент несчастных случаев с потерей трудоспособности (взятых на учет) LTIR;
10) соблюдение уровня безопасности движения;
11) уровень социальной стабильности согласно рейтингу ESG.";
208-136. Ведомство уполномоченного органа при определении для субъекта весовых коэффициентов показателей качества и надежности учитывает следующие приоритеты:
1) цели для соответствующего сектора (отрасли), установленные Президентом Республики Казахстан, Правительством Республики Казахстан, ведомством уполномоченного органа и (или) документом Системы государственного планирования;
2) наличие данных или процессов, необходимых для получения данных, необходимых для оценки результатов деятельности по соответствующему показателю качества и надежности;
3) инвестиции субъекта;
4) поддержку методов производительности и стимулирования, которые действуют более одного регуляторного периода, путем минимизации изменений показателей качества и надежности, выбранных для субъекта в каждом регуляторном периоде;
5) внедрение инновационных решений в предприятиях по регулируемой услуге.
208-137. Ведомство уполномоченного органа устанавливает весовые коэффициенты к каждому показателю качества и надежности для целей расчета штрафов субъекта.
При утверждении показателей качества и надежности ведомство уполномоченного органа определяет отрицательные показатели, соответствующие для улучшения оказания регулируемой услуги Субъекта.
208-138. Сумма весовых коэффициентов по всем показателям качества и надежности, указанных в пунктах 208-131, 208-132, 208-133 и 208-134 настоящих Правил для субъекта равна 100 %.
Если Субъектом представлен не полный список показателей качества и надежности Субъект предоставляет в ведомство уполномоченного органа анализ и/или расчеты о не учтенных показателях для включения их весовых долей на утвержденные показатели качества и надежности.
При отсутствии анализа и/или расчетов о не учтенных показателях ведомство уполномоченного органа исключает долю каждого не учтенного показателя качества и надежности от всех весовых коэффициентов в размере 10 %.
При определении весового коэффициента ведомство уполномоченного органа рассчитывает показатель качества и надежности по следующей приоритетности:

1) X-ке теңестірілген басымдығы төмен көрсеткіш, бұл ретте көрсеткіштің шамасы кемінде 1%, бірақ 2%-дан аспайды;
2) басымдығы төмен көрсеткіштен кейінгі келесі көрсеткіш Х+У-ке тең, бұл ретте У көрсеткішінің шамасы кемінде 1%, бірақ 2%-дан аспайды;
3) ең басым екі көрсеткіш (Х+У)*К, мұндағы К шамасы сапа мен сенімділік көрсеткіштерінің санына тең.
Сапа мен сенімділіктің қалған көрсеткіштері бойынша салмақ коэффициенті ең басым екі көрсеткіштен аспайтын қалдық қағидаты бойынша біркелкі бөлінеді.";
208-139. Субъект үшін сапа және сенімділік көрсеткіштерінің салмақтық коэффициенттерін белгілеу кезінде уәкілетті органның ведомствосы осы Қағидалардың 208-136-тармағына сәйкес сапа және сенімділік көрсеткішінің салыстырмалы маңыздылығын ескереді.
Уәкілетті органның ведомствосы субъектілердегі сапа және сенімділік және ресурстардың болуы көрсеткішін жинау, мониторингтеу және тексеру рәсімдерін әзірлеу қажеттілігін негізге ала отырып, белгілі бір реттеу кезеңі шегінде сапаның және сенімділіктің жекелеген көрсеткіштеріне қолданылатын салмақтық коэффициенттерді өзгертеді.
Сапа және сенімділік көрсеткіштерінің салмақтық коэффициенттерін белгіленген реттеуші кезеңге өзгерту кезінде уәкілетті органның ведомствосы субъектілер үшін ортақ тәсілдерге негізделген.".
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Табиғи монополияларды реттеу комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және оны Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Ұлттық экономика министрі
С. Жумангарин
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Көлік министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және құрылыс
министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Су ресурстары және ирригация
министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрлігі

1) менее приоритетный показатель, приравненный Х, при этом величина показателя составляет не менее 1 %, но не более 2 %;
2) следующий показатель за менее приоритетным показателем равно Х+У, при этом величина показателя У составляет не менее 1 %, но не более 2 %;
3) наиболее приоритетных два показателя (Х+У)*К, где величина К равна количеству показателям качества и надежности.
По оставшимся показателям качества и надежности весовой коэффициент распределяется равномерно по остаточному принципу, который не превышает наиболее приоритетные два показателя.";
пункт 208-139 изложить в следующей редакции:
"208-139. При установлении весовых коэффициентов показателей качества и надежности для субъекта ведомство уполномоченного органа учитывает относительную важность показателя качества и надежности, в соответствии с пунктом 208-136 настоящих Правил.
Ведомство уполномоченного органа меняет весовые коэффициенты, применяемые к отдельным показателям качества и надежности в пределах определенного регуляторного периода, исходя из необходимости разработки процедур сбора, мониторинга и проверки показателя качества и надежности, и наличия ресурсов в субъектах.
При изменении весовых коэффициентов показателя качества и надежности на определенный регуляторный период ведомство уполномоченного органа основывается на общих для субъектов подходах.".
2. Комитету по регулированию естественных монополий Министерства национальной экономики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его размещение на интернет - ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан после дня его первого официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра –
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
С. Жумангарин
"СОГЛАСОВАН"
Министерство транспорта
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство промышленности
и строительства Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство водных ресурсов
и ирригации Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство энергетики
Республики Казахстан