"Саны реттеуге жататын балық және басқа да су жануарларын алып қоюға рұқсат беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2026 жылғы 15 сәуірдегі № 138 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 17 сәуірде № 38471 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 12.07.2026 ж. қолданысқа енгізіледі.
"Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 1) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған "Саны реттеуге жататын балық түрлерін және басқа су жануарларын алып қоюға рұқсат беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Балық шаруашылығы комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2026 жылғы 12 шілдеде қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
А. Сапаров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Жасанды интеллект және цифрлық
даму министрлігі
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2026 жылғы 15 сәуірдегі № 138
бұйрығына қосымша
"Саны реттеуге жататын балық және басқа да су жануарларын алып қоюға рұқсат беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Саны реттеуге жататын балық және басқа да су жануарларын алып қоюға рұқсат беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және "Саны реттеуге жататын балық және басқа да су жануарларын алып қоюға рұқсат беру" мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) көрсету тәртібін айқындайды.
2. Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) балық шаруашылығы саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) – балық ресурстары мен басқа да су жануарларын қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласында басшылықты, сондай-ақ өз құзыреті шегінде салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;

Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача разрешения на изъятие рыб и других водных животных, численность которых подлежит регулированию"
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 апреля 2026 года № 138. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 апреля 2026 года № 38471
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 12.07.2026.
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые правила оказания государственной услуги "Выдача разрешения на изъятие рыб и других водных животных, численность которых подлежит регулированию" согласно приложению, к настоящему приказу.
2. Комитету рыбного хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие 12 июля 2026 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр сельского
хозяйства Республики Казахстан
А. Сапаров
"СОГЛАСОВАН"
Министерство искусственного
интеллекта и цифрового развития
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 15 апреля 2026 года № 138
Правила
оказания государственной услуги "Выдача разрешения на изъятие рыб и других водных животных, численность которых подлежит регулированию"
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача разрешения на изъятие рыб и других водных животных, численность которых подлежит регулированию" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок оказания государственной услуги "Выдача разрешения на изъятие рыб и других водных животных, численность которых подлежит регулированию" (далее – государственная услуга).
2. В Правилах используются следующие основные понятия:
1) уполномоченный орган в области рыбного хозяйства (далее – уполномоченный орган) – центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство в области охраны, воспроизводства и использования рыбных ресурсов и других водных животных, а также в пределах своих полномочий межотраслевую координацию;

2) "цифрлық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, мемлекеттік қызметтер көрсетуге қатысатын мемлекеттік органдар мен өзге де субъектілер орналастыратын шоғырландырылған ақпаратқа, сондай-ақ электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік және өзге де көрсетілетін қызметтерге қол жеткізудің "бірыңғай терезесін" білдіретін цифрлық объект;
3) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық символдар жиынтығы.
2-тарау. "Саны реттеуге жататын балық және басқа да су жануарларын алып қоюға рұқсат беру" мемлекеттік қызметін көрсету тәртібі
1-параграф. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
3. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекциясы (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) жеке және заңды тұлғаларға көрсетеді.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге портал арқылы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша саны реттеуге жататын балық және басқа да су жануарларын алып қоюға рұқсат алуға арналған өтініш береді.
Бас тарту негіздерін және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі (бұдан әрі – Тізбе) Қағидаларға 2-қосымшада жазылған.
Көрсетілетін қызметті алушы өтінішті портал арқылы жолдаған кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызмет көрсету үшін өтініштің қабылданғаны туралы мәртебе, сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетілген хабарлама көрсетіледі.
Заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманы, дара кәсіпкерді тіркеу туралы не дара кәсіпкер ретінде қызметінің басталғаны туралы мәліметтерді, сондай-ақ жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "цифрлық үкіметтің" шлюзі арқылы мемлекеттік цифрлық жүйелерден алады.
Портал мен цифрлық жүйелердің ақпараттық өзара іс-қимылы Қазақстан Республикасы Цифрлық кодексінің 83-бабына сәйкес жүзеге асырылады.
Өтініш берген кезде көрсетілетін қызметті алушы егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызметті көрсету кезінде цифрлық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім береді.

2) веб-портал "цифрового правительства" (далее – портал) – цифровой объект, представляющий собой "единое окно" доступа к консолидированной информации, размещаемой государственными органами и иными субъектами, участвующими в предоставлении государственных услуг, включая нормативную правовую базу, а также к государственным и иным услугам, оказываемым в электронной форме;
3) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги "Выдача разрешения на изъятие рыб и других водных животных, численность которых подлежит регулированию"
Параграф 1. Порядок оказания государственной услуги
3. Государственная услуга оказывается межобластной бассейновой инспекцией рыбного хозяйства Комитета рыбного хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – услугодатель) физическим и юридическим лицам.
4. Для получения государственной услуги услугополучатель подает услугодателю заявление для получения разрешения на изъятие рыб и других водных животных, численность которых подлежит регулированию по форме согласно приложению 1 к Правилам посредством портала.
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий основания для отказа и результат оказания государственной услуги, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги, изложен в приложении 2 к Правилам (далее - Перечень).
При направлении услугополучателем заявления через портал, в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии заявления для оказания государственной услуги, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.
Справка о регистрации (перерегистрации) юридического лица, сведения о регистрации индивидуального предпринимателя, либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, о документе, удостоверяющем личность физического лица услугодатель получает из государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
Информационное взаимодействие портала и цифровых систем осуществляется согласно статье 83 Цифрового кодекса Республики Казахстан.
При подаче заявления услугополучатель дает согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.

5. Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі саны реттеуге жататын балық және басқа да су жануарларын алып қоюға рұқсат алуға арналған өтініш (бұдан әрі – өтініш) келіп түскен күні оны қабылдауды, "Е-лицензиялау" мемлекеттік дерекқоры" цифрлық жүйесінде (бұдан әрі – "Е-лицензиялау" МДҚ) тіркеуді жүзеге асырады және көрсетілетін қызметті берушіге қарауға жібереді.
Көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде құжаттарды қабылдау келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
6. Тізбенің 10-тармағында көзделген бас тарту негіздері анықталған кезде, көрсетілетін қызметті беруші Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден уәжді бас тартуды ресімдейді және оны көрсетілетін қызметті беруші басшысының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанында портал арқылы "Е-лицензиялау" МДҚ-дағы көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне жібереді.
7. Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынған кезде жауапты құрылымдық бөлімшенің жұмыскері 1 (бір) жұмыс күні ішінде оларды Қағидалардың талаптарына сәйкестігі мәніне қарайды және Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша саны реттеуге жататын балық түрлері мен басқа да су жануарларын алып қоюға арналған рұқсатты (бұдан әрі – рұқсат) ресімдейді.
8. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі портал арқылы көрсетілетін қызметті берушінің басшысының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанында "Е-лицензиялаудағы" көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі.
9. Көрсетілетін қызметті беруші "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету сатысы туралы деректер енгізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрінің міндетін атқарушының 2013 жылғы 14 маусымдағы № 452 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8555 болып тіркелген) белгіленген тәртіппен мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректердің енгізілуін қамтамасыз етеді.
Уәкілетті орган 3 (үш) жұмыс күні ішінде Қағидаларға енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты "цифрлық үкіметтің" цифрлық инфрақұрылымы операторына, сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығына жібереді.
2-параграф. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) шағымдану тәртібі

5. Канцелярия услугодателя в день поступления заявления для получения разрешения на изъятие рыб и других водных животных, численность которых подлежит регулированию (далее – заявление), осуществляет прием, регистрацию в цифровой системе "Государственная база данных "Е-лицензирование" (далее – ГБД "Е-лицензирование") и направляет на рассмотрение услугодателю.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан, прием документов осуществляется следующим рабочим днем.
6. При выявлении оснований для отказа, предусмотренных пунктом 10 Перечня, услугодатель оформляет мотивированный отказ в оказании государственной услуги по форме согласно приложению 4 к Правилам и направляет его посредством портала в "личный кабинет" услугополучателя ГБД "Е-лицензирование" в форме электронного документа, подписанного ЭЦП руководителя услугодателя.
7. При предоставлении услугополучателем полного пакета документов, работник ответственного подразделения в течение 1 (одного) рабочего дня рассматривает их на предмет соответствия требованиям Правил и оформляет разрешение на изъятие рыб и других водных животных, численность которых подлежит регулированию (далее – разрешение) по форме согласно приложению 3 к Правилам.
8. Результат оказания государственной услуги направляется посредством портала в "личный кабинет" услугополучателя в "Е-лицензирование" в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП руководителя услугодателя.
9. Услугодатель обеспечивает внесение данных в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги в порядке, установленном приказом исполняющего обязанности Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 14 июня 2013 года № 452 "Об утверждении Правил внесения данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8555).
Уполномоченный орган в течение 3 (трех) рабочих дней направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях в Правила оператору цифровой инфраструктуры "цифрового правительства", а также в Единый контакт-центр.
Параграф 2. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственной услуги

10. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым көрсетілетін қызметті берушінің басшысының атына не мемлекеттік қызметті көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға беріледі.
Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік–процестік кодексінің (бұдан әрі – ҚР ӘРПК) 91-бабында белгіленген тәртіппен шағым келіп түскен жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші оны келіп түскен күнінен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағымды қарайтын уәкілетті органға жібереді. Шағымда көрсетілген талаптар толық қанағаттандырылған, қолайлы әкімшілік акт қабылданған жағдайда, шағым шағымды қарайтын органға жіберілмейді.
11. Көрсетілетін қызметті алушының шағымын Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес:
көрсетілетін қызметті беруші, уәкілетті органның ведомствосы, уәкілетті орган – тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
мемлекеттік қызметті көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган – тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қарауға тиіс.
12. Заңның 25-бабының 4-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті берушінің, уәкілетті орган ведомствосының, уәкілетті органның, мемлекеттік қызметті көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның шағымды қарау мерзімі:
1) шағым бойынша қосымша зерделеу немесе тексеру не барып тексеру;
2) қосымша ақпарат алу қажет болған жағдайда, 10 (он) жұмыс күнінен аспайтын мерзімге ұзартылады.
Шағымды қарау мерзімі ұзартылған жағдайда, шағымды қарауға уәкілеттік берілген лауазымды адам шағымды қарау мерзімі ұзартылған сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушыға шағымды қарау мерзімінің ұзартылғаны және оның себептері туралы жазбаша түрде (шағым қағаз түрінде берілген кезде) немесе электрондық түрде (шағым электрондық түрде берілген кезде) хабарлайды.
13. Егер заңда өзгеше көзделмесе, ҚР ӘРПК 91-бабының 5-тармағына сәйкес сотқа дейінгі тәртіппен шағымданғаннан кейін сотқа жүгінуге жол беріледі.
"Саны реттеуге жататын балық
және басқа да су жануарларын
алып қоюға рұқсат беру"
мемлекеттік қызметін көрсету
қағидаларына 1-қосымша
Нысан
Кімге_____________________
__________________________
(көрсетілетін қызметті
берушінің толық атауы)
кімнен ____________________
___________________________
(көрсетілетін қызмет алушының
толық атауы)
мекенжайы _______________
_________________________
(индекс, облыс, қала, аудан,
көше, үй, пәтер №)
көрсетілетін қызметті
алушының дерекнамалары____
__________________________
(бизнес-сәйкестендіру нөмірі,
жеке сәйкестендіру нөмірі)
Саны реттеуге жататын балық және басқа да су жануарларын алып қоюға рұқсат беруге арналған өтініш
Саны реттеуге жататын балық және басқа да су жануарларын алып қоюға рұқсат беруді сұраймын.
Балық және басқа да су жануарлары санын реттеу мақсаты мен негіздері
Алып қою тәсілдері (аулау)
Заңды тұлғаның толық атауы немесе жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
(бизнессәйкестендіру нөмірі, жеке сәйкестендіру нөмірі)
Балық аулау объектілері болып табылмайтын, алып қойылатын балық және басқа да су жануарларының атауы мен көлемі
(жыланбас – бір рұқсат бойынша 30 килограммнан аспайды)
Саны реттеуге жататын балық және басқа да су жануарларын алып қою учаскесі (ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды қоспағанда, акватория шегінде шекаралары сипаттаумен)
Саны реттеуге жататын балық және басқа да су жануарларын алып қою мерзімі
Жыныстық-жастық құрамы (қажет болған жағдайда)
Ұсынылған мәліметтердің дұрыстығын растаймын және "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ дербес деректерді жинауға, өңдеуге, сақтауға, жүктеп алуға және пайдалануға келісім беремін.
Цифрлық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Өтініштің берілген күні 20 ___ жылғы "___" ______________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, ЭЦҚ)
"Саны реттеуге жататын балық
және басқа да су жануарларын
алып қоюға рұқсат беру"
мемлекеттік қызметін көрсету
қағидаларына 2-қосымша
"Саны реттеуге жататын балық және басқа да су жануарларын алып қоюға рұқсат беру" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Мемлекеттік қызметтің атауы
Саны реттеуге жататын балық және басқа да су жануарларын алып қоюға рұқсат беру
2
Мемлекеттік қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекциясы
3
Мемлекеттік қызметті көрсету тәсілдері
"Цифрлық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал)
4
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
1 (бір) жұмыс күні
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Цифрлық (ішінара цифрландырылған)
6
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Саны реттеуге жататын балық және басқа да су жануарларын алып қоюға рұқсат немесе уәжді бас тарту
7
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін
8
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі
Портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы.
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда, өтінішті қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызметті көрсететін орындардың мекенжайлары көрсетілетін қызметті берушінің ресми интернет-ресурсында орналастырылған.
9
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттардың тізбесі
Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша саны реттеуге жататын балық және басқа да су жануарларын алып қоюға рұқсат беруге арналған, көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық нысандағы өтініш
10
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздер

10. Жалоба на решение, действие (бездействие) услугодателя по вопросам оказания государственной услуги подается на имя руководителя услугодателя либо в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
В случае поступления жалобы в порядке, установленном статьей 91 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – АППК РК), услугодатель направляет ее в орган, рассматривающий жалобу, в течение 3 (трех) рабочих дней со дня поступления. Жалоба не направляется в орган, рассматривающий жалобу, в случае принятия благоприятного акта, совершения административного действия, полностью удовлетворяющих требования, указанные в жалобе.
11. Жалоба услугополучателя в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона подлежит рассмотрению:
услугодателем, ведомством уполномоченного органа, уполномоченным органом – в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации;
уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг – в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
12. Срок рассмотрения жалобы услугодателем, ведомством уполномоченного органа, уполномоченным органом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с пунктом 4 статьи 25 Закона продлевается не более чем на 10 (десять) рабочих дней в случаях необходимости:
1) проведения дополнительного изучения или проверки по жалобе либо проверки с выездом на место;
2) для получения дополнительной информации.
В случае продления срока рассмотрения жалобы должностное лицо, наделенное полномочиями по рассмотрению жалоб, в течение 3 (трех) рабочих дней с момента продления срока рассмотрения жалобы сообщает в письменной форме (при подаче жалобы на бумажном носителе) или электронной форме (при подаче жалобы в электронном виде) услугополучателю, подавшему жалобу, о продлении срока рассмотрения жалобы с указанием причин продления.
13. Если иное не предусмотрено законом, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке в соответствии с пунктом 5 статьи 91 АППК РК.
Приложение 1 к Правилам
оказания государственной услуги
"Выдача разрешения на изъятие
рыб и других водных животных,
численность которых подлежит
регулированию"
Форма
в __________________________
(полное наименование
услугодателя)
от _________________________
(полное наименование
услугополучателя)
адрес _______________________
(индекс, область, город, район,
улица, № дома, № квартиры
(при его наличии), телефон)
реквизиты услугополучателя
___________________________
(бизнес-идентификационный
номер, индивидуальный
идентификационный номер)
Заявление
на выдачу разрешения на изъятие рыб и других водных животных, численность которых подлежит регулированию
Прошу выдать разрешение на изъятие рыб и других водных животных, численность которых подлежит регулированию
Цель и основания регулирования численности рыб и других водных животных
Способы изъятия (лов)
Полное наименование юридического или физического лица (фамилия, имя, отчество (при его наличии) услугополучателя)
(бизнес-идентификационный номер, индивидуальный идентификационный номер)
Наименование и объем изъятия рыб и других водных животных, не являющихся объектами рыболовства
(змееголова - не более 30 килограммов на одно разрешение)
Участок изъятия рыб и других водных животных, численность которых подлежит регулированию (акватории с описанием границ, за исключением особо охраняемых природных территорий)
Срок изъятия рыб и других водных животных, численность которых подлежит регулированию
Половозрастной состав (в случае необходимости)
Подтверждаю достоверность представленной информации и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую тайну, а также на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование персональных данных в соответствии с Законом Республики Казахстан "О персональных данных и их защите".
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах.
Дата подачи заявления "___" ______________ 20 ___ года.
__________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), ЭЦП)
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача разрешения на изъятие
рыб и других водных животных,
численность которых подлежит
регулированию"
Перечень
основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача разрешения на изъятие рыб и других водных животных, численность которых подлежит регулированию"
1
Наименование государственной услуги
Выдача разрешения на изъятие рыб и других водных животных, численность которых подлежит регулированию
2
Наименование услугодателя
Межобластная бассейновая инспекция рыбного хозяйства Комитета рыбного хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
3
Способы предоставления государственной услуги
Веб-портал "цифрового правительства" (далее – портал)
4
Срок оказания государственной услуги
1 (один) рабочий день
5
Форма оказания государственной услуги
Цифровая (частично цифровизированная)
6
Результат оказания государственной услуги
Разрешение на изъятие рыб и других водных животных, численность которых подлежит регулированию либо мотивированный отказ
7
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно
8
График работы услугодателя и объектов информации
Портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни прием заявления и выдача результата оказания государственных услуг осуществляются следующим рабочим днем.
Адреса мест оказания государственных услуг размещены на официальном интернет – ресурсе услугодателя
9
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Заявление на выдачу разрешения на изъятие рыб и других водных животных, численность которых подлежит регулированию, по форме согласно приложению 1 к Правилам, в электронной форме, удостоверенное ЭЦП услугополучателя
10
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан

1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті мәліметтерді толық ұсынбауы және (немесе) дұрыс емес мәліметтерді ұсынуы;
2) берілген өтініштің Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысанға сәйкес келмеуі;
3) "Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 29-бабының 1-тармағына сәйкес балық және басқа да су жануарларын алып қою лимитінің болмауы;
4) "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының дербес деректерді өңдеуге келісімінің болмауы;
5) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген балық және басқа да су жануарларын алып қоюға шектеулердің және (немесе) тыйым салулардың болуы.
11
Мемлекеттік қызметті көрсету, оның ішінде электрондық нысанда көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен оның мәртебесі туралы ақпаратты "цифрлық үкіметтің" веб-порталдағы "жеке кабинет" арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде, сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша бірыңғай байланыс орталығы арқылы 1414 және 8 800 080 7777 нөмірлері бойынша ала алады.
"Саны реттеуге жататын балық
және басқа да су жануарларын
алып қоюға рұқсат беру" мемлекеттік
қызметін көрсету қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Саны реттеуге жататын балық және басқа да су жануарлары түрлерін алып қоюға арналған № _________ рұқсат
Заңды тұлғаның толық атауы немесе жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
(бизнес сәйкестендіру нөмірі, жеке сәйкестендіру нөмірі)
Балық және басқа да су жануарларының санын реттеудің мақсаты мен негіздері
Балық және басқа да су жануарлары саны реттелетін акватория ауданы және учаскенің шекаралары (ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды қоспағанда, балық шаруашылығы субъектісімен келісу бойынша балық шаруашылығы аумақтарында)
Алып қою тәсілдері (аулау)
Балық және басқа да су жануарларының түрлері, сондай-ақ олардың жыныстық-жастық құрамы (қажет болған жағдайда)
Балық және басқа да су жануарларын алып қою мерзімі
Рұқсатты пайдалану туралы есепті аумақтық бөлімшеге ұсыну мерзімі (рұқсаттың қолданылу мерзімі аяқталғаннан кейін 10 күнтізбелік күн ішінде)
Берілген күні 20 ___ жылғы "____" __________.
"Саны реттеуге жататын балық
және басқа да су жануарларын
алып қоюға рұқсат беру"
мемлекеттік қызметін көрсету
қағидаларына 4-қосымша
Нысан
[Уәкілетті органның атауы]
[Уәкілетті органның атауы]
Мемлекеттік қызметті көрсетуден уәжді бас тарту
Берілген күні: [Берілген күні]
[Көрсетілетін қызметті алушының атауы]
Тіркеу орны: Облыс:
[Облыс] Аудан: [Аудан]
Қала / елді мекен: [Қала/елді мекен]
[жеке сәйкестендіру нөмірі/ бизнес сәйкестендіру нөмірі] [БСН / ЖСН]
Мемлекеттік тіркеу күні [күні]
Бас тарту себебі:
[Бас тарту себебі] [Қол қоюшының лауазымы]
[Қол қоюшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі]
__________ ____________________________________ ________
(лауазымы) (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі) (ЭЦҚ)
20 ___ жылғы "___" ______________

1) представление услугополучателем неполных и (или) недостоверных сведений, необходимых для оказания государственной услуги;
2) несоответствие поданного заявления форме, согласно приложению 1 к Правилам;
3) отсутствие лимита изъятия рыб и других водных животных, в соответствии с пунктом 1 статьи 29 Закона Республики Казахстан "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира";
4) отсутствие согласия услугополучателя на обработку персональных данных в соответствии с Законом Республики Казахстан "О персональных данных и их защите";
5) наличие ограничений и (или) запретов на изъятие рыб и других водных животных, установленных законодательством Республики Казахстан.
11
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" веб-портала "цифрового правительства", а также через единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777
Приложение 3 к Правилам
оказания государственной
услуги "Выдача разрешения
на изъятие рыб и других водных
животных, численность которых
подлежит регулированию"
Форма
Разрешение № _________
на изъятие видов рыб и других водных животных, численность которых подлежит регулированию
Полное наименование юридического или физического лица (фамилия, имя, отчество (при его наличии) услугополучателя)
(бизнес-идентификационный номер, индивидуальный идентификационный номер)
Цель и основания регулирования численности рыб и других водных животных
Район акватории и границы участка регулирования численности рыб и других водных животных (за исключением особо охраняемых природных территорий, на территории рыбных хозяйств по согласованию с субъектом рыбного хозяйства)
Способы изъятия (лов)
Виды рыб и других водных животных, а также половозрастной состав (в случае необходимости)
Срок изъятия рыб и других водных животных
Срок представления отчета в территориальное подразделение об использовании разрешения (в течение 10 календарных дней после окончания срока действия разрешения)
Дата выдачи "____" _____________ 20 ___ года.
Приложение 4 к Правилам
оказания государственной
услуги "Выдача разрешения
на изъятие рыб и других водных
животных, численность
которых подлежит регулированию"
Форма
[Уәкілетті органның атауы]
[Наименование
уполномоченного органа]
Мотивированный отказ в оказании государственной услуги
Дата выдачи: [Дата выдачи]
[Наименование услугополучателя]
Место регистрации: Область:
[Область] Район: [Район]
Город/населенный пункт: [Город/населенный пункт]
[индивидуальный идентификационный номер/ бизнес идентификационный номер] [БИН/ИИН]
Дата государственной регистрации от [Дата]
Причина отказа:
[Причина отказа] [Должность подписывающего]
[Фамилия, имя, отчество (при его наличии) подписывающего]
______________ _________________________________________ ____________
(должность) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)) (ЭЦП)
"____" _______ 20___ года