"Жер қойнауын пайдалануға арналған және жер қойнауы учаскесін өзгертуге арналған лицензияларды беруге (қайта ресімдеуге, ұзартуға) өтініштер нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 24 мамырдағы № 384 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2026 жылғы 15 сәуірдегі № 179 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 17 сәуірде № 38462 тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Жер қойнауын пайдалануға арналған және жер қойнауы учаскесін өзгертуге арналған лицензияларды беруге (қайта ресімдеуге, ұзартуға) өтініштер нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 24 мамырдағы № 384 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17022 болып тіркелген) (бұдан әрі – бұйрық) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жер қойнауын пайдалануға арналған және жер қойнауы учаскесін өзгертуге арналған лицензияларды беруге (қайта ресімдеуге, ұзартуға) өтініштер нысандарында:
Осы бұйрыққа 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 және 11-қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 және 11-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің Жер қойнауын пайдалану департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және құрылыс министрі
Е. Нагаспаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Жасанды интеллект
және цифрлық даму
министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика
министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрлігі
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және
құрылыс министрінің
2026 жылғы 15 сәуірдегі
№ 179 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2018 жылғы 24 мамырдағы
№ 384 бұйрығына
1-қосымша
Нысан
__________________________
(мемлекеттік органның атауы)
Жер қойнауын геологиялық зерттеуге арналған лицензияны беруге өтініш
Жер қойнауын геологиялық зерттеуге арналған лицензияны беруді сұраймын.
Геологиялық зерттеу аумағын құрайтын блок (блоктар): _______________________________
Өтініш иесі туралы мәлімет:
Заңды тұлға үшін:
Атауы: ________________________________________
Орналасқан жері: _____________________________________
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі: ______________________
Сауда тізілімінен үзінді көшірме немесе өтініш иесінің шет мемлекеттің заңнамасы бойынша заңды тұлға болып табылатынын куәландыратын басқа да заңдастырылған құжат (тіркеу нөмірі, берілген күні, құжатты берген органның атауы):_______________________
Басшылар туралы мәліметтер: ________________________________
Байланыс телефоны: __________________________________
Электрондық пошта: _________________________________________
Жеке тұлға үшін:
Тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда):____________________
Тұрғылықты жері:__________________________________________
Азаматтығы:____________________________________________________
Жеке сәйкестендіру нөмірі: __________________
Жеке басын куәландыратын құжат (тіркеу нөмірі, берілген күні, құжатты берген органның атауы):_____________________
Байланыс телефоны: ________________________________
Электрондық пошта: ____________________________________________
Қоса берілетін құжаттардың тізімі:

О внесении изменений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 мая 2018 года № 384 "Об утверждении форм заявлений на выдачу (переоформление, продление) лицензий на недропользование и на преобразование участка недр"
Приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 15 апреля 2026 года № 179. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 апреля 2026 года № 38462
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего приказа см. п. 4.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 мая 2018 года № 384 "Об утверждении форм заявлений на выдачу (переоформление, продление) лицензий на недропользование и на преобразование участка недр" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17022) (далее – приказ) следующие изменения:
в Формах заявлений на выдачу (переоформление, продление) лицензий на недропользование и на преобразование участка недр", утвержденных указанным приказом:
приложения 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 и 11 к приказу изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 и 11 к настоящему приказу.
2. Департаменту недропользования Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра промышленности и строительства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр промышленности и
строительства Республики Казахстан
Е. Нагаспаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство
искусственного интеллекта
и цифрового развития
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство
национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство
Энергетики
Республики Казахстан
Приложение 1
К приказу Министра
промышленности
и строительства
Республики Казахстан
от 15 апреля 2026 года № 179
Приложение 1
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 24 мая 2018 года № 384
Форма
___________________________
___________________________
(наименование
государственного органа)
Заявление о выдаче лицензии на геологическое изучение недр
Прошу выдать лицензию на геологическое изучение недр.
Блок (блоки), составляющий (составляющие) территорию геологического изучения: ________________
Сведения о заявителе:
Для юридического лица:
Наименование: ________________________________________
Место нахождения: _____________________________________
Бизнес-идентификационный номер: ______________________
Выписка из торгового реестра или другого легализованного документа, удостоверяющего, что заявитель является юридическим лицом по законодательству иностранного государства) (регистрационный номер, дата выдачи, наименование органа, выдавшего документ):_______________________
Сведения о руководителях: ________________________________
Контактный телефон: __________________________________
E-mail: _________________________________________
Для физического лица:
Фамилия, имя и отчество (при наличии):____________________
Место жительства:__________________________________________
Гражданство:____________________________________________________
Индивидуальный идентификационный номер: __________________
Документ, удостоверяющий личность (регистрационный номер, дата выдачи, наименование органа, выдавшего документ):_____________________
Контактный телефон: ________________________________
E-mail: ___________________________________________________
Перечень прилагаемых документов:

1) __________________________________;
2) __________________________________;
3) __________________________________.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Өтініш берушінің ЭЦҚ деректері.
ЭЦҚ арқылы қол қойылған күні мен уақыты:
"___" _____ 20 _ жыл _____ сағат ____ минут.
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және құрылыс
министрінің
2026 жылғы "___" ___________
№____ бұйрығына
2-қосымша__
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2018 жылғы 24 мамырдағы
№ 384 бұйрығына
2-қосымша
Нысан
_________________________
(мемлекеттік органның атауы)
Пайдалы қатты қазбаларды барлауға арналған лицензияны беруге өтініш
Пайдалы қатты қазбаларды барлауға арналған лицензияны беруді сұраймыз.
Барлау аумағын құрайтын және өтініш иесі пайдалануға беруді сұрайтын жер қойнауы учаскесін айқындайтын блок (блоктар): ______________________
Өтініш иесі туралы мәлімет:
Заңды тұлға үшін:
Атауы: ________________________________________
Орналасқан жері: _____________________________________
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі: ______________________
Сауда тізілімінен үзінді көшірме немесе өтініш иесінің шет мемлекеттің заңнамасы бойынша заңды тұлға болып табылатынын куәландыратын басқа да заңдастырылған құжат (тіркеу нөмірі, берілген күні, құжатты берген органның атауы):_______________________
Басшылар туралы, өтініш иесін тікелей немесе жанама түрде бақылайтын заңды және жеке тұлғалар, мемлекеттер және халықаралық ұйымдар туралы мәліметтер: ________________________________
Байланыс телефоны: __________________________________
Электрондық пошта: _________________________________________
Жеке тұлға үшін:
Тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда):____________________
Тұрғылықты жері:__________________________________________
Азаматтығы:__________________________________________________
Жеке сәйкестендіру нөмірі: __________________
Жеке басын куәландыратын құжат (тіркеу нөмірі, берілген күні, құжатты берген органның атауы):_____________________
Байланыс телефоны: ________________________________
Электрондық пошта: __________________________________________
Қоса берілетін құжаттардың тізімі:
1) __________________________________;
2) __________________________________;
3) __________________________________.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Өтініш берушінің ЭЦҚ деректері.
ЭЦҚ арқылы қол қойылған күні мен уақыты:
"___" _____ 20 _ жыл _____ сағат ____ минут.
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және құрылыс
министрінің
2026 жылғы "___" ___________
№____ бұйрығына
3-қосымша__
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2018 жылғы 24 мамырдағы
№ 384 бұйрығына
3-қосымша
Нысан
_________________________
(мемлекеттік органның атауы)
Пайдалы қатты қазбаларды өндіруге арналған лицензияны беруге өтініш
Пайдалы қатты қазбаларды өндіруге арналған лицензияны беруді сұраймыз.
Жер қойнауы учаскесінің (кен орнының) атауы және орналасқан жері (облысы, ауданы көрсетіле отырып): _______________________
Қатарынан жиырма бес жылдан аспайтын сұралатын жер қойнауы учаскесін пайдаланудың мерзімі: _________________
Сұралатын учаскенің ауданы: ________________
Бұрыштық нүктелердің географиялық координаттары:
Бұрыштық нүктелердің №
Солтүстік ендік
Шығыс бойлық
градус
минут
секунд
градус
минут
секунд
1
2
3
Өтініш иесі туралы мәлімет:
Заңды тұлға үшін:
Атауы: ________________________________________
Орналасқан жері: _____________________________________
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі: ______________________
Сауда тізілімінен үзінді көшірме немесе өтініш иесінің шет мемлекеттің заңнамасы бойынша заңды тұлға болып табылатынын куәландыратын басқа да заңдастырылған құжат (тіркеу нөмірі, берілген күні, құжатты берген органның атауы):_______________________
Басшылар туралы, өтініш иесін тікелей немесе жанама түрде бақылайтын заңды және жеке тұлғалар, мемлекеттер және халықаралық ұйымдар туралы мәліметтер: ________________________________
Байланыс телефоны: __________________________________
Электрондық пошта: _________________________________________
Жеке тұлға үшін:
Тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда):____________________
Тұрғылықты жері:__________________________________________
Азаматтығы:__________________________________________________
Жеке сәйкестендiру нөмiрі: __________________
Жеке басын куәландыратын құжат (тіркеу нөмірі, берілген күні, құжатты берген органның атауы):_____________________
Байланыс телефоны: ________________________________
Электрондық пошта: __________________________________________
Қоса берілетін құжаттардың тізімі:

1) __________________________________;
2) __________________________________;
3) __________________________________.
Согласен(а) на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Данные ЭЦП заявителя.
Дата и время подписания ЭЦП:
"___" _____ 20 _ года _____ часов ____ минут.
Приложение 2
к приказу Министра
промышленности строительства
Республики Казахстан
от 15 апреля 2026 года № 179
Приложение 2
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 24 мая 2018 года № 384
Форма
____________________________
____________________________
(наименование
государственного органа)
Заявление о выдаче лицензии на разведку твердых полезных ископаемых
Прошу выдать лицензию на разведку твердых полезных ископаемых.
Блок (блоки), составляющий (составляющие) территорию разведки и определяющий (определяющие) участок недр, который заявитель просит предоставить в пользование: _____________________________
Сведения о заявителе:
Для юридического лица:
Наименование: ________________________________________
Место нахождения: _____________________________________
Бизнес-идентификационный номер: ______________________
Выписка из торгового реестра или другого легализованного документа, удостоверяющего, что заявитель является юридическим лицом по законодательству иностранного государства) (регистрационный номер, дата выдачи, наименование органа, выдавшего документ):_______________________
Сведения о руководителях, юридических и физических лицах, государствах и международных организациях, прямо или косвенно контролирующих заявителя: ________________________________
Контактный телефон: __________________________________
E-mail: _________________________________________
Для физического лица:
Фамилия, имя и отчество (при наличии):____________________
Место жительства:__________________________________________
Гражданство:____________________________________________________
Индивидуальный идентификационный номер: __________________
Документ, удостоверяющий личность (регистрационный номер, дата выдачи, наименование органа, выдавшего документ):_____________________
Контактный телефон: ________________________________
E-mail: ___________________________________________________
Перечень прилагаемых документов:
1) __________________________________;
2) __________________________________;
3) __________________________________.
Согласен(а) на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Данные ЭЦП заявителя.
Дата и время подписания ЭЦП:
"___" _____ 20 _ года _____ часов ____ минут.
Приложение 3
к приказу Министра
промышленности строительства
Республики Казахстан
от 15 апреля 2026 года № 179
Приложение 3
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 24 мая 2018 года № 384
Форма
____________________________
____________________________
(наименование
государственного органа)
Заявление о выдаче лицензии на добычу твердых полезных ископаемых
Прошу выдать лицензию на добычу твердых полезных ископаемых.
Наименование и местонахождение участка недр (месторождения) с указанием области и района: _______________________
Срок пользования запрашиваемым участком недр, не превышающий двадцать пять последовательных лет: _________________
Площадь запрашиваемого участка: ________________
Географические координаты угловых точек:
№ угловых точек
Северная широта
Восточная долгота
градусы
минуты
секунды
градусы
минуты
секунды
1
2
3
Сведения о заявителе:
Для юридического лица:
Наименование: ________________________________________
Место нахождения: _____________________________________
Бизнес-идентификационный номер: ______________________
Выписка из торгового реестра или другого легализованного документа, удостоверяющего, что заявитель является юридическим лицом по законодательству иностранного государства) (регистрационный номер, дата выдачи, наименование органа, выдавшего документ):__________________
Сведения о руководителях, юридических и физических лицах, государствах и международных организациях, прямо или косвенно контролирующих заявителя: ________________________________
Контактный телефон: __________________________________
E-mail: _________________________________________
Для физического лица:
Фамилия, имя и отчество (при наличии):____________________
Место жительства:__________________________________________
Гражданство:____________________________________________________
Индивидуальный идентификационный номер: __________________
Документ, удостоверяющий личность (регистрационный номер, дата выдачи, наименование органа, выдавшего документ):_____________________
Контактный телефон: ________________________________
E-mail: ___________________________________________________
Перечень прилагаемых документов:

1) __________________________________;
2) __________________________________;
3) __________________________________.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісеміз.
Жер қойнауын пайдалануға құқық иесінің ЭЦҚ деректері.
ЭЦҚ арқылы қол қойылған күні мен уақыты:
"___" ______ 20 жыл __ сағат __ минут.
Жер қойнауын пайдалануға құқық алушының ЭЦҚ деректері.
ЭЦҚ арқылы қол қойылған күні мен уақыты:
"___" ______ 20 жыл __ сағат __ минут.
* Жолдар кен іздеушілікке арналған лицензияларынан басқа, жер қойнауын пайдалану құқығын (жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлесті) ауыстыруға (иеліктен шығаруға) байланысты лицензияны қайта ресімдеген жағдайда толтырылады
***Жер қойнауын пайдалану құқығы (жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлес) мұрагерлік немесе өндіріп алуды кепіл затына айналдыру тәртібімен ауысқан жағдайда өтінішке жер қойнауын пайдалану құқығын (жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлес) сатып алушы ғана қол қояды.
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және
құрылыс министрінің
2026 жылғы "___" ___________
№____ бұйрығына
8-қосымша__
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және
даму министрінің
2018 жылғы 24 мамырдағы
№ 384 бұйрығына
8-қосымша
Нысан
___________________________
(мемлекеттік органның атауы)
Пайдалы қатты қазбаларды өндіруге арналған лицензияны ұзартуға өтініш
Пайдалы қатты қазбаларды өндіруге арналған лицензияның мерзімін ұзартуды сұраймын__________________________________________________.
("Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне сәйкес ұзарту мерзімін көрсету)
Лицензия нөмірі, берілген күні, лицензияны берген орган: ____________
Жер қойнауын пайдалануға лицензияның түрі: ___________________
Лицензияны ұзарту мерзімінің негіздері мен себептері: ________________
Өтініш иесі туралы мәлімет:
Заңды тұлға үшін:
Атауы: ________________________________________
Орналасқан жері: _____________________________________
Байланыс телефоны: __________________________________
Электрондық пошта: _________________________________________
Жеке тұлға үшін:
Тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда):____________________
Тұрғылықты жері:__________________________________________
Байланыс телефоны: ________________________________
Электрондық пошта: __________________________________________
Қоса берілетін құжаттардың тізімі:
1) __________________________________;
2) __________________________________;
3) __________________________________.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Өтініш берушінің ЭЦҚ деректері.
ЭЦҚ арқылы қол қойылған күні мен уақыты:
"___" _____ 20 _ жыл _____ сағат ____ минут.
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және
құрылыс министрінің
2026 жылғы "___" ___________
№____ бұйрығына
9-қосымша__
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және
даму министрінің
2018 жылғы 24 мамырдағы
№ 384 бұйрығына
9-қосымша
Нысан
___________________________
(мемлекеттік органның атауы)
Пайдалы қатты қазбаларды барлауға арналған лицензияны ұзартуға өтініш
Пайдалы қатты қазбаларды барлауға арналған лицензияның мерзімін ұзартуды сұраймын _______________.
("Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне сәйкес ұзарту мерзімін көрсету)
Лицензия нөмірі, берілген күні, лицензияны берген орган: ____________
Жер қойнауын пайдалануға лицензияның түрі: ___________________
Лицензияны ұзарту мерзімінің негіздері мен себептері: ________________
Өтініш иесі туралы мәлімет:
Заңды тұлға үшін:
Атауы: ________________________________________
Орналасқан жері: _____________________________________
Байланыс телефоны: __________________________________
Электрондық пошта: _________________________________________
Жеке тұлға үшін:
Тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда):____________________
Тұрғылықты жері:__________________________________________
Байланыс телефоны: ________________________________
Электрондық пошта: __________________________________________
Қоса берілетін құжаттардың тізімі:

1) __________________________________;
2) __________________________________;
3) __________________________________.
Согласны на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Данные ЭЦП обладателя права недропользования.
Дата и время подписания ЭЦП:
"__" _____ 20 _ года __ часов __ минут.
Данные ЭЦП приобретателя права недропользования.
Дата и время подписания ЭЦП:
"__" _____ 20 _ года __ часов __ минут.
* Строки заполняются в случае переоформления лицензии в связи с переходом (отчуждением) права недропользования (доли в праве недропользования), кроме лицензий на старательство
** В случае перехода права недропользования (доли в праве недропользования) в порядке наследования или обращения взыскания на предмет залога заявление подписывается только приобретателем права недропользования (доли в праве недропользования).
Приложение 8
к приказу Министра
промышленности строительства
Республики Казахстан
от 15 апреля 2026 года № 179
Приложение 8
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 24 мая 2018 года № 384
Форма
____________________________
____________________________
(наименование
государственного органа)
Заявление о продлении лицензии на добычу твердых полезных ископаемых
Прошу продлить срок лицензии на добычу твердых полезных ископаемых
________________________________________________________________________.
(указать срок продления в соответствии с Кодексом Республики Казахстан
от 27 декабря 2017 года "О недрах и недропользовании")
Номер лицензии, дата выдачи, орган, выдавший лицензию: ____________
Вид лицензии на недропользование: ___________________
Основания или причины продления срока лицензии: ________________
Сведения о заявителе:
Для юридического лица:
Наименование: ________________________________________
Место нахождения: _____________________________________
Контактный телефон: __________________________________
E-mail: _________________________________________
Для физического лица:
Фамилия, имя и отчество (при наличии):____________________
Место жительства:__________________________________________
Контактный телефон: ________________________________
E-mail: ___________________________________________________
Перечень прилагаемых документов:
1) __________________________________;
2) __________________________________;
3) __________________________________.
Согласен(а) на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Данные ЭЦП заявителя.
Дата и время подписания ЭЦП:
"___" _____ 20 _ года _____ часов ____ минут.
Приложение 9
к приказу Министра
промышленности строительства
Республики Казахстан
от 15 апреля 2026 года № 179
Приложение 9
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 24 мая 2018 года № 384
Форма
____________________________
____________________________
(наименование
государственного органа)
Заявление о продлении лицензии на разведку твердых полезных ископаемых
Прошу продлить срок лицензии на разведку твердых полезных ископаемых
_____________________________________________________________________.
(указать срок продления в соответствии с Кодексом Республики Казахстан
от 27 декабря 2017 года "О недрах и недропользовании").
Номер лицензии, дата выдачи, орган, выдавший лицензию: ____________
Вид лицензии на недропользование: ___________________
Основания или причины продления срока лицензии: ________________
Сведения о заявителе:
Для юридического лица:
Наименование: ________________________________________
Место нахождения: _____________________________________
Контактный телефон: __________________________________
E-mail: _________________________________________
Для физического лица:
Фамилия, имя и отчество (при наличии):____________________
Место жительства:__________________________________________
Контактный телефон: ________________________________
E-mail: ___________________________________________________
Перечень прилагаемых документов:

1) __________________________________;
2) __________________________________;
3) __________________________________.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Өтініш берушінің ЭЦҚ деректері.
ЭЦҚ арқылы қол қойылған күні мен уақыты:
"___" _____ 20 _ жыл _____ сағат ____ минут.
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және
құрылыс министрінің
2026 жылғы "___" ___________
№____ бұйрығына
10-қосымша__
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және
даму министрінің
2018 жылғы 24 мамырдағы
№ 384 бұйрығына
10-қосымша
Нысан
___________________________
(мемлекеттік органның атауы)
Жер қойнау учаскелерін қайта құруға арналған өтініш
_________________________ жолымен жер қойнауы учаскесінің аумақтық шекараларын өзгертуді сұраймын.
(қайта құру тәсілін көрсету)
Өндіру учаскесін қосуға:
Негізгі жер қойнау учаскесінің пайдалы қатты қазбаларды өндіруге арналған лицензияның нөмірі мен беру күні: ______________
Лицензиардың толық атауы: _________________
Негізгі өндіру учаскесінің алаңы: ______________.
Негізгі өндіру учаскесінің бұрыштық нүктелердің географиялық координаттары:
Бұрыштық нүктелердің №
Солтүстік ендік
Шығыс бойлық
градус
минут
секунд
градус
минут
секунд
1
2
3
Жер қойнау учаскесін қосатын пайдалы қатты қазбаларды өндіруге арналған лицензияның нөмірі мен беру күні: ________________
Лицензиардың толық атауы: _______________
Қосатын өндіру учаскесінің алаңы: ______________
Қосатын өндіру учаскесінің бұрыштық нүктелердің географиялық координаттары:
Бұрыштық нүктелердің №
Солтүстік ендік
Шығыс бойлық
градус
минут
секунд
градус
минут
секунд
1
2
3
Жер қойнауы учаскесін бөлуге:
Лицензияның нөмірі мен беру күні: ______________
Лицензиардың толық атауы: _________________
Бөлуге жататын блок (блоктар) атауы:__________, немесе аудан көлемі: _______ және бөлуге жататын жер қойнауы учаскенің бұрыштық нүктелердің географиялық координаттары:
Бұрыштық нүктелердің географиялық координаттары:
Бұрыштық нүктелердің №
Солтүстік ендік
Шығыс бойлық
градус
минут
секунд
градус
минут
секунд
1
2
3
Өтініш иесі туралы мәлімет:
Заңды тұлға үшін:
Атауы: ________________________________________
Орналасқан жері: _____________________________________
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі: ______________________
Сауда тізілімінен үзінді көшірме немесе өтініш иесінің шет мемлекеттің заңнамасы бойынша заңды тұлға болып табылатынын куәландыратын басқа да заңдастырылған құжат (тіркеу нөмірі, берілген күні, құжатты берген органның атауы):_______________________
Басшылар туралы мәліметтер: ________________________________
Байланыс телефоны: __________________________________
Электрондық пошта: _________________________________________
Жеке тұлға үшін:
Тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда):____________________
Тұрғылықты жері:__________________________________________
Азаматтығы:__________________________________________________
Жеке сәйкестендiру нөмiрі: __________________
Жеке басын куәландыратын құжат (тіркеу нөмірі, берілген күні, құжатты берген органның атауы):_____________________
Байланыс телефоны: ________________________________
Электрондық пошта: __________________________________________
Қоса берілетін құжаттардың тізімі:

1) __________________________________;
2) __________________________________;
3) __________________________________.
Согласен(а) на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Данные ЭЦП заявителя.
Дата и время подписания ЭЦП:
"___" _____ 20 _ года _____ часов ____ минут.
Приложение 10
к приказу Министра
промышленности строительства
Республики Казахстан
от 15 апреля 2026 года № 179
Приложение 10
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 24 мая 2018 года № 384
Форма
____________________________
____________________________
(наименование
государственного органа)
Заявление о преобразовании участка недр
Прошу изменить территориальные границы участка недр путем
_____________________________________________________.
(указать способ преобразования)
На присоединение участка добычи:
Номер и дата выдачи лицензии на добычу твердых полезных ископаемых основного участка недр: ______________
Полное наименование лицензиара: _________________
Площадь территории основного участка недр: ______________.
Географические координаты угловых точек основного участка добычи:
№ угловых точек
Северная широта
Восточная долгота
градусы
минуты
секунды
градусы
минуты
секунды
1
2
3
Номер, дата выдачи лицензии на добычу твердых полезных ископаемых присоединяемого участка недр: ________________
Полное наименование лицензиара: _______________
Площадь территории присоединяемого участка недр: ______________
Географические координаты угловых точек присоединяемого участка добычи:
№ угловых точек
Северная широта
Восточная долгота
градусы
минуты
секунды
градусы
минуты
секунды
1
2
3
На выделение участка недр:
Номер и дата выдачи лицензии: ______________
Полное наименование лицензиара: _________________
Наименование блока (блоков), подлежащих выделению:__________, либо площадь территории: _______ и географические координаты угловых точек участка недр, подлежащего выделению:
Географические координаты угловых точек:
№ угловых точек
Северная широта
Восточная долгота
градусы
минуты
секунды
градусы
минуты
секунды
1
2
3
Сведения о заявителе:
Для юридического лица:
Наименование: ________________________________________
Место нахождения: _____________________________________
Бизнес-идентификационный номер: ______________________
Выписка из торгового реестра или другого легализованного документа, удостоверяющего, что заявитель является юридическим лицом по законодательству иностранного государства) (регистрационный номер, дата выдачи, наименование органа, выдавшего документ):_______________________
Сведения о руководителях: ________________________________
Контактный телефон: __________________________________
E-mail: _________________________________________
Для физического лица:
Фамилия, имя и отчество (при наличии):____________________
Место жительства:__________________________________________
Гражданство:____________________________________________________
Индивидуальный идентификационный номер: __________________
Документ, удостоверяющий личность (регистрационный номер, дата выдачи, наименование органа, выдавшего документ):_____________________
Контактный телефон: ________________________________
E-mail: ___________________________________________________
Перечень прилагаемых документов: