"Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің жер қойнауын пайдалану саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2020 жылғы 29 мамырдағы № 214 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2026 жылғы 15 сәуірдегі № 154-н/қ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 15 сәуірде № 38441 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 12.07.2026 ж. бастап қолданысқа енгізіледі
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің жер қойнауын пайдалану саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2020 жылғы 29 мамырдағы № 214 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20776 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе жаңа редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
Бұйрықтың 1-тармағының 2) және 3) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің "Көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттарды жасасу (қол қою)" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидалары;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің "Көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттарға қосымша келісімдерді жасасу (қол қою)" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидалары бекітілсін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің "Жер қойнауын пайдалану құқығының және (немесе) жер қойнауын пайдалану құқығымен байланысты объектілердің ауысуы" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидаларында:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Осы "Жер қойнауын пайдалану құқығының және (немесе) жер қойнауын пайдалану құқығымен байланысты объектілердің ауысуы" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің "Жер қойнауын пайдалану құқығының және (немесе) жер қойнауын пайдалану құқығымен байланысты объектілердің ауысуы" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) тәртібін айқындайды.";
2-тармақтың 4) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 214 "Об утверждении правил оказания государственных услуг Министерства энергетики Республики Казахстан в сфере недропользования"
Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 15 апреля 2026 года № 154-н/қ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 апреля 2026 года № 38441
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 12.07.2026
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 214 "Об утверждении правил оказания государственных услуг Министерства энергетики Республики Казахстан в сфере недропользования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20776) следующие изменения:
преамбулу изложить в новой редакции:
"В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:";
подпункты 2) и 3) пункта 1 Приказа изложить в новой редакции:
"2) правила оказания государственной услуги Министерства энергетики Республики Казахстан "Заключение (подписание) контрактов на недропользование по углеводородам" согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) правила оказания государственной услуги Министерства энергетики Республики Казахстан "Заключение (подписание) дополнительных соглашений к контрактам на недропользование по углеводородам" согласно приложению 3 к настоящему приказу.";
в Правилах оказания государственной услуги Министерства энергетики Республики Казахстан "Переход права недропользования и (или) объектов, связанных с правом недропользования", утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Настоящие Правила оказания государственной услуги Министерства энергетики Республики Казахстан "Переход права недропользования и (или) объектов, связанных с правом недропользования" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах и социально ответственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок оказания государственной услуги Министерства энергетики Республики Казахстан "Переход права недропользования и (или) объектов, связанных с правом недропользования" (далее – государственная услуга).";
подпункт 4) пункта 2 изложить в новой редакции:

"4) "цифрлық үкіметтің" веб-порталы – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, мемлекеттік қызметтер көрсетуге қатысатын мемлекеттік органдар мен өзге де субъектілер орналастыратын шоғырландырылған ақпаратқа, сондай-ақ электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік және өзге де көрсетілетін қызметтерге қол жеткізудің "бірыңғай терезесін" білдіретін цифрлық объект.";
2-1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2-1. Көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидаларға енгізген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс орталығына, және "цифрлық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторына олар қолданысқа енгізілген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде жіберуді қамтамасыз етеді.";
4-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға негіздерді, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де мәліметтерді қамтитын "цифрлық үкіметтің" веб-порталы арқылы мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын негізгі талаптар осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес "Жер қойнауын пайдалану құқығының және (немесе) жер қойнауын пайдалану құқығымен байланысты объектілердің ауысуы" мемлекеттік көрсетілетін қызметке қойылатын негізгі талаптар тізбесінде (бұдан әрі – Тізбе) жазылған.
Жер қойнауын пайдалану құқығының (жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлестің) және (немесе) жер қойнауын пайдалану құқығымен байланысты объектілердің ауысуына мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге "цифрлық үкіметтің" веб-порталы арқылы Тізбенің 8-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды қоса бере отырып, осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес өтініш жібереді.
Жер қойнауын пайдалану құқығымен байланысты объектілер болып табылатын акциялар мен басқа да бағалы қағаздарды ұйымдастырылған бағалы қағаздар нарығында айналымға шығаруға рұқсат беруге арналған өтініш Тізбенің 8-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды қоса бере отырып, осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес толтырылады.
Жер қойнауын пайдалану құқығымен байланысты объектілер болып табылатын акцияларды немесе басқа да бағалы қағаздарды қосымша эмиссия (шығарылым) шеңберінде орналастырған жағдайда ұйымдастырылған бағалы қағаздар нарығында айналымға шығаруға рұқсат беруге арналған өтінішті эмитент осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес береді.
Ұйымдастырылған бағалы қағаздар нарығында айналымға шығаруды осы акциялардың немесе басқа да бағалы қағаздардың ұстаушысы жүргізгенде – өтінішті осындай ұстаушы береді.";
7-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

"4) веб-портал "цифрового правительства" – цифровой объект, представляющий собой "единое окно" доступа к консолидированной информации, размещаемой государственными органами и иными субъектами, участвующими в предоставлении государственных услуг, включая нормативную правовую базу, а также к государственным и иным услугам, оказываемым в электронной форме.";
пункт 2-1 изложить в новой редакции:
"2-1. Услугодатель обеспечивает направление информации о внесенных услугодателем изменениях и (или) дополнениях в настоящие Правила в Единый контакт-центр, а также в адрес оператора информационно-коммуникационной инфраструктуры "цифрового правительства" в течение трех рабочих дней со дня их введения в действие.";
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Основные требования к оказанию государственной услуги через веб-портал "цифрового правительства", включающие характеристику процесса, форму, содержание и результат оказания, основания для отказа в оказании государственной услуги, а также иные сведения с учетом особенностей оказания государственной услуги изложены в Перечне основных требований к оказанию государственной услуги "Переход права недропользования и (или) объектов, связанных с правом недропользования" (далее – Перечень) согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Для получения государственной услуги на переход права недропользования (доли в праве недропользования) и (или) объектов, связанных с правом недропользования услугополучатель направляет услугодателю через веб-портал "цифрового правительства", заявление согласно приложению 2 к настоящим Правилам с приложением необходимых документов указанных в пункте 8 Перечня.
Заявление на выдачу разрешения на выпуск акций и других ценных бумаг, являющихся объектами, связанными с правом недропользования, в обращение на организованном рынке ценных бумаг заполняется согласно приложению 3 к настоящим Правилам с приложением необходимых документов указанных в пункте 8 Перечня.
Заявление о выдаче разрешения на выпуск акций или других ценных бумаг, являющихся объектами, связанными с правом недропользования, в обращение на организованном рынке ценных бумаг в случае размещения их в рамках дополнительной эмиссии (выпуска) подается эмитентом согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
В случаях, когда выпуск в обращение на организованном рынке ценных бумаг производится держателем данных акций или других ценных бумаг, заявление подается таким держателем.";
пункт 7 изложить в новой редакции:

"7. "Цифрлық үкіметтің" веб-порталында өтінішті нөмірлеу және өтінішті беру кезінде көрсетілетін қызметті алушы көрсеткен электрондық поштасының мекенжайына жіберілетін өтініштің қабылданғаны туралы хабарлама құжаттар топтамасының қабылданғанын растау болып табылады.
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.";
10-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"10. Сараптама комиссиясы Тізбенің 8-тармағында көрсетілген құжаттарды 15 (он бес) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде, ал ірі кен орындары мен стратегиялық жер қойнауы учаскелері бойынша 45 (қырық бес) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде қарайды.
Кодекстің 45-бабының 6-тармағына сәйкес өтінішті жан-жақты және толық қарау мақсатында көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыдан ұсынымдар әзірлеу үшін қажетті қосымша мәліметтерді және (немесе) құжаттарды сұратуға құқылы.
Қосымша мәліметтер және (немесе) құжаттар сұратылған жағдайда, тиісті өтінішті қарау мерзімдері осындай мәліметтер және (немесе) құжаттар ұсынылғанға дейінгі кезеңге тоқтатыла тұрады.";
"Жер қойнауын пайдалану құқығының және (немесе) жер қойнауын пайдалану құқығымен байланысты объектілердің ауысуы" мемлекеттік көрсетілетін қызметке қойылатын негізгі талаптар тізбесінде:
реттік нөмірі 2-жол жаңа редакцияда жазылсын:
"
2.
Мемлекеттік қызметті көрсету тәсілдері (қолжетімділік арналары)
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жоғарыда көрсетілген барлық кіші түрлерімен бірге:
"цифрлық үкіметтің" веб-порталы www.egov.kz;
көрсетілетін қызмет берушінің кеңсесі арқылы көрсетіледі.
";
реттік нөмірі 7-жол жаңа редакцияда жазылсын:
"
7.
Жұмыс графигі
1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 8.00-ден 17.30-ға дейін.
Өтінішті қабылдау және көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижесін беру сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 8.00-ден 17.30-ға дейін жүзеге асырылады.
2) "цифрлық үкіметтің" веб-порталы – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушының өтініші Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс күні аяқталғаннан соң демалыс және мереке күндеріне сәйкес келсе, өтінішті қабылдау және көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижесін беру келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады).
";
реттік нөмірі 8-жол жаңа редакцияда жазылсын:
"
8.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы өтініште көрсетілген мәліметтерді растайтын құжаттардың нотариус куәландырған электрондық көшірмелерін қоса бере отырып, "цифрлық үкіметтің" веб-порталында өтінішті толтырады:
Жер қойнауын пайдалану құқығының (жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлестің) және (немесе) жер қойнауын пайдалану құқығымен байланысты объектілердің ауысуына рұқсат беруге арналған өтініш осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес толтырылады.
Өтінішке мынадай мәліметтер мен құжаттар қоса беріледі:

"7. Подтверждением принятия пакета документов является присуждение номера заявления в веб-портале "цифрового правительства" и уведомление о приеме заявления, отправляемое на адрес электронной почты услугополучателя, указанной при подаче заявления.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.";
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Экспертная комиссия рассматривает документы, указанные в пункте 8 Перечня, в срок не более 15 (пятнадцати) рабочих дней, а по крупным месторождениям и стратегическим участкам недр – не более 45 (сорока) пяти рабочих дней.
В соответствии с пунктом 6 статьи 45 Кодекса, в целях всестороннего и полного рассмотрения заявления услугодатель вправе запросить у услугополучателя дополнительные сведения и (или) документы, необходимые для выработки рекомендаций.
В случае запроса дополнительных сведений и (или) документов сроки рассмотрения соответствующего заявления приостанавливаются на период до представления таких сведений и (или) документов.";
в Перечне основных требований к оказанию государственной услуги "Переход права недропользования и (или) объектов, связанных с правом недропользования":
строку, порядковый номер 2 изложить в новой редакции:
"
2.
Способы предоставления государственной услуги (каналы доступа)
Государственная услуга со всеми вышеуказанными подвидами осуществляется через:
веб-портал "цифрового правительства" www.egov.kz;
канцелярию услугодателя.
";
строку, порядковый номер 7 изложить в новой редакции:
"
7.
График работы
1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 8.00 до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан;
График приема заявлений и выдачи результатов оказания государственной услуги – с 8.00 до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
2) веб-портала "цифрового правительства" – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
";
строку, порядковый номер 8 изложить в новой редакции:
"
8.
Перечень документов и сведений, необходимых для оказания государственной услуги
Для получения государственной услуги услугополучатель заполняет заявление в веб-портале "цифрового правительства" с приложением электронных копий нотариально засвидетельствованных документов, подтверждающих указанные в заявлении сведения:
Заявление на выдачу разрешения на переход права недропользования (доли в праве недропользования) и (или) объектов, связанных с правом недропользования заполняется согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
К заявлению прилагаются следующие сведения и документы:

1) жер қойнауын пайдалану құқығын (жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлесті) және (немесе) жер қойнауын пайдалану құқығымен байланысты объектілерді сатып алу ниеті бар тұлға (ұйым) туралы мәліметтер:
жеке тұлғалар үшін – сатып алушының тегін, атын және әкесінің атын (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе), тұрғылықты жерін, азаматтығын, жеке басын куәландыратын құжаттары туралы мәліметтерді;
заңды тұлғалар үшін – сатып алушының атауын, оның орналасқан жерін, оның мемлекеттік тиесілігін көрсетуді, заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтерді, басшылары және олардың өкілеттіктері туралы мәліметтерді, өтініш иесі қабылдайтын шешімдерді тікелей немесе жанама түрде айқындауға мүмкіндігі бар тұлғалар, ұйымдар және мемлекеттер туралы мәліметтерді;
2) сатып алынатын жер қойнауын пайдалану құқығын (жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлесін) және (немесе) жер қойнауын пайдалану құқығымен байланысты объектілерді көрсету;
3) жер қойнауын пайдалану құқығының (жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлестің) және (немесе) жер қойнауын пайдалану құқығымен байланысты объектілердің ауысу негіздемесі;
4) көмірсутектерді барлау және (немесе) өндіру бойынша операцияларды жүргізу үшін жер қойнауын пайдалану құқығын (жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлес) сатып алуға ниеті бар тұлғаның қаржылық және техникалық мүмкіндіктері туралы мәліметтер;
мұндай жер қойнауын пайдалану құқығын беру кезінде ұсынылатын "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) талаптарына оның сәйкестігін растайтын құжаттар (жер қойнауын пайдалану құқығымен байланысты объектілер ауысқан жағдайда талап етілмейді);
5) өтініш берушінің өтініште және оған қоса берілетін құжаттарда көрсетілген ол туралы барлық мәліметтердің дұрыс болып табылатындығы туралы растауы;
6) өтінішке қол қойған тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе), жеке басын куәландыратын құжаты туралы мәліметтер.
Мемлекеттің басым құқығы туралы Кодекстің ережелері қолданылған жағдайда, 1) – 6) тармақшаларда көзделген мәліметтерден басқа, рұқсат беру туралы өтініште жер қойнауын пайдалану құқығының (жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлестің) және (немесе) жер қойнауын пайдалану құқығымен байланысты объектілердің ауысуы жөніндегі мәміленің бағасы туралы және оны төлеу тәртібі туралы мәліметтер қосымша қамтылуға тиіс.
Жер қойнауын пайдалану құқығымен байланысты объектілер болып табылатын акциялар мен басқа да бағалы қағаздарды ұйымдастырылған бағалы қағаздар нарығында айналымға шығаруға рұқсат беруге өтініш осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес толтырылады, онда:

1) сведения о лице (организации), имеющем (имеющей) намерение приобрести право недропользования (долю в праве недропользования) и (или) объекты, связанные с правом недропользования:
для физических лиц – фамилию, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) приобретателя, место жительства, гражданство, сведения о документах, удостоверяющих личность);
для юридических лиц – наименование приобретателя, его место нахождения, указание на его государственную принадлежность, сведения о государственной регистрации в качестве юридического лица, сведения о руководителях и их полномочиях, сведения о лицах, организациях и государствах, имеющих возможность прямо или косвенно определять решения, принимаемые заявителем;
2) указание на приобретаемое право недропользования (долю в праве недропользования) и (или) объекты, связанные с правом недропользования;
3) основание перехода права недропользования (доли в праве недропользования) и (или) объектов, связанных с правом недропользования;
4) сведения о финансовых и технических возможностях лица, имеющего намерение приобрести право недропользования (долю в праве недропользования), для проведения операций по разведке и (или) добыче углеводородов, добыче урана, подтверждающие его соответствие требованиям Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании" (далее – Кодекс), предъявляемым при предоставлении такого права недропользования (не требуются в случае перехода объектов, связанных с правом недропользования);
5) подтверждение заявителя о том, что все сведения о нем, указанные в заявлении и прилагаемых к нему документах, являются достоверными;
6) фамилию, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) лица, подписавшего заявление от имени заявителя, сведения о документе, удостоверяющем его личность.
В случае применения положений статьи 43 Кодекса о приоритетном праве государства помимо сведений, предусмотренных в подпунктах 1) – 6) заявление о выдаче разрешения должно дополнительно содержать сведения о цене сделки по переходу права недропользования (доли в праве недропользования) и (или) объектов, связанных с правом недропользования и о порядке ее уплаты.
Заявление на выдачу разрешения на выпуск акций и других ценных бумаг, являющихся объектами, связанными с правом недропользования, в обращение на организованном рынке ценных бумаг заполняется согласно приложению 3 к настоящим Правилам:

1) жер қойнауын пайдалану құқығымен байланысты объектілер болып табылатын акциялары немесе басқа да бағалы қағаздары ұйымдастырылған бағалы қағаздар нарығында айналымға шығаруға жататын эмитент-ұйымның толық атауы;
2) ұйымдастырылған бағалы қағаздар нарығында айналымға шығаруға жататын, өзімен байланысты акциялардың немесе басқа да бағалы қағаздардың соған қатысы бар жер қойнауы учаскесі көрсетіледі;
3) жер қойнауын пайдалану құқығымен байланысты объектілер болып табылатын акциялары немесе басқа да бағалы қағаздары ұйымдастырылған бағалы қағаздар нарығында айналымға шығаруға жататын эмитент-ұйымның жарғылық капиталының мөлшері туралы мәліметтер;
4) жер қойнауын пайдалану құқығымен байланысты объектілер болып табылатын және ұйымдастырылған бағалы қағаздар нарығында шығаруға жататын бағалы қағаздар, оның ішінде ұйымның туынды бағалы қағаздары, олардың базалық активтері немесе үлестік қатысудың басқа да нысандары туралы мәліметтер (түрі мен жалпы саны);
5) андеррайтер туралы мәліметтер (болған жағдайда);
6) листинг жүзеге асырылатын ұйымдастырылған бағалы қағаздар нарығы туралы мәліметтер;
7) жер қойнауын пайдалану құқығымен байланысты объектілер болып табылатын және ұйымдастырылған бағалы қағаздар нарығында айналымға шығаруға жататын акциялардың немесе басқа да бағалы қағаздардың саны туралы мәліметтер;
8) өтініш иесінің өтініште және оған қоса берілетін құжаттарда өзі туралы көрсетілген барлық мәліметтердің анық екендігі туралы жазбаша растауы;
9) өтініш берушінің атынан өтінішке қол қойған тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе), жеке басын куәландыратын құжаты туралы мәліметтер қоса беріледі.
Жер қойнауын пайдалану құқығымен байланысты объектілер болып табылатын акцияларды немесе басқа да бағалы қағаздарды ұйымдастырылған бағалы қағаздар нарығында айналымға шығаруға рұқсат беру туралы өтінішті олар қосымша эмиссия (шығару) шеңберінде орналастырылған жағдайда эмитент береді.
Ал ұйымдастырылған бағалы қағаздар нарығында айналымға шығаруды осы акциялардың немесе басқа да бағалы қағаздардың ұстаушысы жүргізгенде өтінішті осындай ұстаушы береді.
";
реттік нөмірі 10-жол жаңа редакцияда жазылсын:
"
10.
Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілген мемлекеттік қызмет ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті "цифрлық үкіметтің" веб-порталы арқылы электрондық нысанда алу мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының анықтама қызметінен алуға мүмкіндігі бар: 1414.
";

1) полное наименование организации-эмитента, чьи акции или другие ценные бумаги, являющиеся объектами, связанными с правом недропользования, подлежат выпуску в обращение на организованном рынке ценных бумаг;
2) указание на участок недр, к которому относятся связанные с ним акции или другие ценные бумаги, подлежащие выпуску в обращение на организованном рынке ценных бумаг;
3) сведения о размере уставного капитала организации-эмитента, чьи акции или другие ценные бумаги, являющиеся объектами, связанными с правом недропользования, подлежат выпуску в обращение на организованном рынке ценных бумаг;
4) сведения (вид и общее количество) о ценных бумагах, в том числе производных ценных бумагах организации, их базовых активах или других формах долевого участия, которые являются объектами, связанными с правом недропользования, и подлежат выпуску в обращение на организованном рынке ценных бумаг;
5) сведения об андеррайтере (при его наличии);
6) сведения об организованном рынке ценных бумаг, на котором будет осуществляться листинг;
7) сведения о количестве акций или других ценных бумаг, являющихся объектами, связанными с правом недропользования, и подлежащих выпуску в обращение на организованном рынке ценных бумаг;
8) письменное подтверждение заявителя о том, что все сведения о нем, указанные в заявлении и прилагаемых к нему документах, являются достоверными;
9) фамилия, имя, отчество (при наличии), дата, сведения о документе удостоверяющем личность лица, подписавшего заявление.
Заявление о выдаче разрешения на выпуск акций или других ценных бумаг, являющихся объектами, связанными с правом недропользования, в обращение на организованном рынке ценных бумаг в случае размещения их в рамках дополнительной эмиссии (выпуска) подается эмитентом.
В случаях, когда выпуск в обращение на организованном рынке ценных бумаг производится держателем данных акций или других ценных бумаг, заявление подается таким держателем.
";
строку, порядковый номер 10 изложить в новой редакции:
"
10.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через веб-портала "цифрового правительства" при условии наличия ЭЦП.
Информацию о порядке оказания государственной услуги услугополучатель имеет возможность получить в справочной службе Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
";

2-қосымшаның 4-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"4. Көмірсутектерді барлау және (немесе) өндіру бойынша операцияларды жүргізу үшін жер қойнауын пайдалану құқығын (жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлесті) сатып алуға ниеті бар тұлғаның қаржылық және техникалық мүмкіндіктері туралы мәліметтер мұндай жер қойнауын пайдалану құқығын беру кезінде ұсынылатын Кодекстің талаптарына оның сәйкестігін растайтын құжаттар (жер қойнауын пайдалану құқығымен байланысты объектілер ауысқан жағдайда талап етілмейді): ___________;
Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 66-бабының 4-тармағына сәйкес анық емес мәліметтер бергені үшін жауапкершілік туралы хабардармын.
Өтініште және өтінішке қоса берілетін құжаттарда көрсетілген мәліметтердің дұрыс екенін растаймын.
Өтініш беруші ______________ (өтініш иесінің атынан өтінішке қол қойған тұлғаның тегін, атын және әкесінің атын (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе), жеке басын куәландыратын құжаты туралы мәліметтер)
Ескертпе: өтініш және оған қоса берілетін құжаттар мемлекеттік және орыс тілдерінде жасалады.
Өтінішке қоса берілетін барлық құжаттар мемлекеттік және орыс тілдерінде жасалуға тиіс. Егер өтінішті шетелдік немесе шетелдік заңды тұлға берсе, оған қоса берілетін құжаттар "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 45-бабының 5-тармағына сәйкес әрбір құжатқа дұрыстығын нотариус куәландырған мемлекеттік және орыс тілдеріндегі аудармасы міндетті түрде қоса беріле отырып, өзге тілде жасалуы мүмкін.".
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Энергетика министрлiгiнiң "Көмірсутектер мен уранды өндіру бойынша жер қойнауын пайдалануға келісімшарттар жасасу (қол қою)" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет қағидалары осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Энергетика министрлiгiнiң "Көмірсутектер мен уранды өндіру бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттарға қосымша келісімдерді жасасу (қол қою)" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидалары осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Жер қойнауын пайдалану департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты ресми жариялағаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;

пункт 4 Приложения 2 изложить в новой редакции:
"4. Сведения о финансовых и технических возможностях лица, имеющего намерение приобрести право недропользования (долю в праве недропользования), для проведения операций по разведке и (или) добыче углеводородов, подтверждающие его соответствие требованиям Кодекса, предъявляемым при предоставлении такого права недропользования (не требуются в случае перехода объектов, связанных с правом недропользования): ________________________;
В соответствии с пунктом 4 статьи 66 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан об ответственности за предоставление недостоверных сведений осведомлен.
Подтверждаю достоверность указанных сведений в заявлении и прилагаемых к заявлению документов.
Заявитель (лицо, подписавшее заявление от имени заявителя): ____________________ (фамилию, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) лица, подписавшего заявление от имени заявителя, сведения о документе, удостоверяющем его личность).
Примечание: заявление и прилагаемые к нему документы составляются на государственном и русском языках. Все документы, прилагаемые к заявлению, должны быть составлены на государственном и русском языках. В случае если заявление подается иностранцем или иностранным юридическим лицом, такие документы могут быть также составлены на ином языке с обязательным приложением к каждому документу электронной копии перевода на государственный и русский языки, верность которого засвидетельствована нотариусом в соответствии с пунктом 5 статьи 45 Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании".".
Правила оказания государственной услуги Министерства энергетики Республики Казахстан "Заключение (подписание) контрактов на недропользование по углеводородам и добыче урана", утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу.
Правила оказания государственной услуги Министерства энергетики Республики Казахстан "Заключение (подписание) дополнительных соглашений к контрактам на недропользование по углеводородам и добыче урана", утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Департаменту недропользования Министерства энергетики Республики Казахстан обеспечить в установленном законодательством Республики Казахстан порядке:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан после его официального опубликования;

3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының энергетика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2026 жылғы 12 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
Е. Аккенженов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Атом энергиясы жөніндегі агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Жасанды интеллект және
цифрлық даму министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және құрылыс
министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
2026 жылғы 15 сәуірдегі
№ 154-н/қ Бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2020 жылғы 29 мамырдағы
№ 214 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің "Көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттарды жасасу (қол қою)" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің "Көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттарды жасасу (қол қою)" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы заң) 10-бабы 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің "Көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттарды жасасу (қол қою)" мемлекеттік қызметін көрсету (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) жеке кабинет – әртүрлі мемлекеттік деректер базасынан жиналған пайдаланушы туралы дербес ақпараты бар "цифрлық үкіметтің" веб-порталының бөлімі;
2) көрсетілетін қызметті алушы – орталық мемлекеттік органдарды, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемелерін, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдарын, қаладағы аудандардың, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің әкімдерін қоспағанда, жеке және заңды тұлғалар;

3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 12 июля 2026 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр энергетики
Республики Казахстан
Е. Аккенженов
"СОГЛАСОВАН"
Агентство Республики Казахстан
по атомной энергии
"СОГЛАСОВАН"
Министерство искусственного интеллекта
и цифрового развития
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство промышленности
и строительства
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Комитет национальной безопасности
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министр энергетики
Республики Казахстан
от 15 апреля 2026 года
№ 154-н/қ
Приложение 2 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 29 мая 2020 года № 214
Правила оказания государственной услуги Министерства энергетики Республики Казахстан "Заключение (подписание) контрактов на недропользование по углеводородам"
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги Министерства энергетики Республики Казахстан "Заключение (подписание) контрактов на недропользование по углеводородам" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон о государственных и социально ответственных услугах) и определяют порядок оказания государственной услуги Министерства энергетики Республики Казахстан "Заключение (подписание) контрактов на недропользование по углеводородам" (далее – государственная услуга).
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) личный кабинет – раздел веб-портала "цифрового правительства", в котором содержится персональная информация о пользователе, собранная из различных государственных баз данных;
2) услугополучатель – физические и юридические лица, за исключением центральных государственных органов, загранучреждений Республики Казахстан, местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения, акимов районов в городе, городов районного значения, поселков, сел, сельских округов;

3) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік немесе әлеуметтік жауапкершілігі бар қызметтер көрсететін орталық мемлекеттік органдар, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемелері, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары, қаладағы аудандардың, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің әкімдері, сондай-ақ жеке және заңды тұлғалар;
4) мемлекеттік көрсетілетін қызмет – көрсетілетін қызметті алушылардың өтініш жасауы бойынша немесе өтініш жасауынсыз жүзеге асырылатын және олардың құқықтарын, бостандықтары мен заңды мүдделерін іске асыруға, оларға тиісті материалдық немесе материалдық емес игіліктер беруге бағытталған жекелеген мемлекеттік функцияларды іске асыру нысандарының бірі немесе олардың жиынтығы;
5) "цифрлық үкіметтің" веб-порталы – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, мемлекеттік қызметтер көрсетуге қатысатын мемлекеттік органдар мен өзге де субъектілер орналастыратын шоғырландырылған ақпаратқа, сондай-ақ электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік және өзге де көрсетілетін қызметтерге қол жеткізудің "бірыңғай терезесін" білдіретін цифрлық объект.
3. Көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидаларға енгізген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс орталығына, және "цифрлық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторына олар қолданысқа енгізілген күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде жіберуді қамтамасыз етеді.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) қағаз немесе электрондық түрде көрсетеді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы "Цифрлық үкіметтің" веб-порталының ақпараттық жүйесі немесе көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес "Көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттарды жасасу (қол қою)" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің (бұдан әрі – Тізбе) 8-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды береді.
5. Көрсетілетін қызмет процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға негіздерді, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де мәліметтерді қамтитын "цифрлық үкіметтің" веб-порталы немесе көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі Тізбеде жазылған.

3) услугодатель – центральные государственные органы, загранучреждения Республики Казахстан, местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения, акимы районов в городе, городов районного значения, поселков, сел, сельских округов, а также физические и юридические лица, оказывающие государственные или социально ответственные услуги в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
4) государственная услуга – одна из форм реализации отдельных государственных функций или их совокупности, осуществляемых по обращению или без обращения услугополучателей и направленных на реализацию их прав, свобод и законных интересов, предоставление им соответствующих материальных или нематериальных благ;
5) веб-портал "цифрового правительства" – цифровой объект, представляющий собой "единое окно" доступа к консолидированной информации, размещаемой государственными органами и иными субъектами, участвующими в предоставлении государственных услуг, включая нормативную правовую базу, а также к государственным и иным услугам, оказываемым в электронной форме.
3. Услугодатель обеспечивает направление информации о внесенных услугодателем изменениях и (или) дополнениях в настоящие Правила в Единый контакт-центр, а также в адрес оператора информационно-коммуникационной инфраструктуры "цифрового правительства" в течение 3 (трех) рабочих дней со дня их введения в действие.
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Государственная услуга оказывается Министерством энергетики Республики Казахстан (далее – услугодатель) бумажно или электронно.
Для получения государственной услуги услугополучатель подает через информационную систему веб-портала "цифрового правительства" или канцелярию услугодателя необходимые документы, указанные в пункте 8 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги "Заключение (подписание) контрактов на недропользование по углеводородам" (далее – Перечень) согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
5. Основные требования к оказанию государственной услуги через веб-портал "цифрового правительства" или канцелярию услугодателя, включающие характеристику процесса, форму, содержание и результат оказания, основания для отказа в оказании государственной услуги, а также иные сведения с учетом особенностей оказания государственной услуги изложены в Перечне.

6. Тізбенің 8-тармағында көрсетілген көрсетілетін қызметті алушының құжаттары "цифрлық үкіметтің" веб-порталы арқылы келіп түскен күні оларды автоматты түрде қабылдау және көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс графигіне сәйкес тіркеу жүзеге асырылады.
Тізбенің 8-тармағында көрсетілген көрсетілетін қызметті алушының құжаттары көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы келіп түскен күні жұмыс графигіне сәйкес қабылдау және тіркеу жүзеге асырылады. Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде өтінішті қоса берілген құжаттармен бірге қабылдаған адамның тегін, атын, әкесінің атын (болған жағдайда) көрсете отырып, тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) қосымшаларымен бірге өтініштің қабылданғанын растау болып табылады.
7. Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы өтініш тіркелген сәттен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген мерзім ішінде осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті одан әрі қараудан уәжді бас тартуды жібереді.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген мерзім ішінде оларды "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) талаптарына сәйкестігін қарайды және қорытынды беру үшін сұрау салуды көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелеріне жібереді.
8. Құрылымдық бөлімшелер сұрауды ұсынғаннан кейін 6 (алты) жұмыс күні ішінде қорытынды дайындайды және оларды көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына ұсынады.
9. Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы 9 (тоғыз) жұмыс күні ішінде құрылымдық бөлімшелердің қорытындысын қарап, көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартты көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға дайындайды немесе Тізбенің 9-тармағында көрсетілген негіздер бойынша осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім дайындайды.
10. Мемлекеттік қызметті алушы "цифрлық үкіметтің" веб-порталы арқылы берген көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт жобасының редакциясына түзетулер енгізу қажеттілігі туындаған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы осы Қағидалардың 8 және 9-тармақтарында көрсетілген мерзімдердің бірінде көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт жобасын көрсетілетін қызметті алушыға келісімшарт редакциясын пысықтау үшін "цифрлық үкіметтің" веб-порталы арқылы қайтара алады.
Мұндай пысықтау осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген мерзімнің шеңберінде жүзеге асырылады.

6. При поступлении документов услугополучателя, указанных в пункте 8 Перечня через веб-портал "цифрового правительства" в день их поступления осуществляется их автоматический прием и регистрация в соответствии с графиком работы услугодателя.
При поступлении документов услугополучателя, указанных в пункте 8 Перечня, через канцелярию услугодателя в день их поступления осуществляет прием и регистрация в соответствии с графиком работы. Подтверждением принятия заявления с приложениями является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, с указанием фамилии, имени, отчества (при его наличии) лица, принявшего заявления с прилагаемыми документами.
7. Ответственный исполнитель услугодателя проверяет полноту представленных документов в течение 5 (пяти) рабочих дней с момента регистрации заявления.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов ответственный исполнитель услугодателя в течение срока, указанного в части первой настоящего пункта, направляет мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
В случае представления услугополучателем полного пакета документов ответственный исполнитель услугодателя в течение срока, указанного в части первой настоящего пункта, рассматривает их на соответствие требованиям Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании" (далее – Кодекс) и для дачи заключения направляет запрос в структурные подразделения услугодателя.
8. Структурные подразделения после представления запроса в течение 6 (шести) рабочих дней готовят заключения и представляют их ответственному исполнителю услугодателя.
9. Ответственный исполнитель услугодателя в течение 9 (девяти) рабочих дней рассматривает заключение структурных подразделений, готовит контракт на недропользование по углеводородам" на подписание руководителю услугодателя или готовит предварительное решение об отказе в оказании государственной услуги согласно приложению 2 к настоящим Правилам по основаниям, указанным в пункте 9 Перечня.
10. В случае возникновения необходимости внесения корректировок в редакцию проекта контракта на недропользование по углеводородам, поданного услугополучателем через веб-портал "цифрового правительства", ответственный исполнитель услугодателя в течение одного из сроков, указанных в пунктах 8 и 9 настоящих Правил может вернуть проект контракта на недропользование по углеводородам услугополучателю через веб-портал "цифрового правительства" для доработки редакции контракта.
Такая доработка осуществляется в рамках сроков, указанных в первой части настоящего пункта.

11. Тізбенің 9-тармағында көрсетілген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің (бұдан әрі – Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексі) 73-бабына сәйкес мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі аяқталғанға дейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім, сондай-ақ тыңдаудың өткізілетін уақыты мен орны туралы хабарламаны көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала шешім бойынша ұстанымын білдіру мүмкіндігі үшін жібереді.
Тыңдау рәсімі Әкімшілік рәсімдік-процестік Кодексінің 73-бабына сәйкес жүргізіледі.
Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің басшысы мынадай шешімдердің бірін қабылдайды:
1) көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа қол қою;
2) көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа қол қоюдан бас тарту.
12. Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы осы Қағидалардың 9-тармағында көрсетілген мерзім ішінде көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа қол қояды, одан кейін көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы оны көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне "цифрлық үкіметтің" веб-порталы арқылы немесе көрсетілетін қызметті алушы құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы берген жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жібереді.
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселесі бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) шағымдану тәртібі
13. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) шағымдану үшін шағым көрсетілетін қызметті алушының әкімшілік актіні қабылдағаны немесе әрекеттерді (әрекетсіздіктерді) жасағаны туралы көрсетілетін қызметті алушыға белгілі болған күннен бастап 3 (үш) айдан кешіктірмей:
шағымды қарайтын органға (жоғары тұрған әкімшілік органға және (немесе) лауазымды адамға);
мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға;
мемлекеттік қызметті тікелей көрсететін көрсетілетін қызметті беруші басшылығының атына беріледі.
Көрсетілетін қызметті алушының шағымы Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес:
мемлекеттік қызметті тікелей көрсететін көрсетілетін қызметті беруші оны тіркеген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган оны тіркеген күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Заңның 25-бабының 4-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті берушінің, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның шағымды қарау мерзімі:

11. В случае выявления оснований для отказа в оказании государственной услуги по основаниям, указанным в пункте 9 Перечня, услугодатель не позднее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги согласно статьи 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – Административный процедурно-процессуальный кодекс) направляет услугополучателю уведомление о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.
Процедура заслушивания проводится в соответствие со статьей 73 Административного процедурно-процессуального кодекса.
По результатам заслушивания руководитель Услугодателя принимает одно из следующих решений:
1) подписать Контракт на недропользование по углеводородам;
2) отказать в подписании Контракта на недропользование по углеводородам.
12. Руководитель услугодателя в течение срока, указанного в пункте 9 настоящих Правил, подписывает контракт на недропользование по углеводородам, после чего ответственный исполнитель услугодателя направляет его в "личный кабинет" услугополучателя посредством веб-портала "цифрового правительства" или канцелярию услугодателя в случае подачи услугополучателем документов через канцелярию услугодателя.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросу оказания государственной услуги
13. Для обжалования решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг жалоба подается не позднее 3 (трех) месяцев со дня, когда услугополучателю стало известно о принятии административного акта или совершении действий (бездействий) услугодателем:
в орган, рассматривающий жалобу (вышестоящий административный орган и (или) должностное лицо);
в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг;
на имя руководства услугодателя, непосредственно оказывающего государственную услугу.
Жалоба услугополучателя в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона подлежит рассмотрению:
услугодателем, непосредственно оказывающим государственную услугу в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации;
уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
Срок рассмотрения жалобы услугодателем, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с пунктом 4 статьи 25 Закона продлевается не более чем на 10 (десять) рабочих дней в случаях необходимости:

1) шағым бойынша қосымша зерделеу немесе тексеру не жергілікті жерге барып тексеру жүргізу;
2) қосымша ақпарат алу қажет болған жағдайларда 10 (он) жұмыс күнінен аспайтын мерзімге ұзартылады.
Шағымды қарау мерзімі ұзартылған жағдайда, шағымдарды қарау бойынша өкілеттіктер берілген лауазымды тұлға шағымды қарау мерзімі ұзартылған кезден бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағым берген өтініш иесіне ұзарту себептерін көрсете отырып, шағымды қарау мерзімінің ұзартылғаны туралы жазбаша нысанда (шағым қағаз жеткізгіште берілген кезде) немесе электрондық нысанда (шағым электрондық түрде берілген кезде) хабарлайды.
Шағым Әкімшілік рәсімдік-процестік Кодексінің 91-бабының 4-тармағына сәйкес келіп түскен жағдайда көрсетілетін қызметті беруші шағымды қарайтын органға ол келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде жібереді. Көрсетілетін қызметті беруші қолайлы акт қабылданған, шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын әкімшілік іс-әрекет жасалған жағдайда, шағымды қарайтын органға шағымды жібермейді.
Шағымды қарайтын органның шағымды қарау мерзімі шағым түскен күннен бастап 20 (жиырма) жұмыс күнін құрайды.
14. Шағымды қарайтын органның шешімімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы шағымды қарайтын басқа органға немесе Әкімшілік рәсімдік-процестік Кодексінің 100-бабының 6-тармағына сәйкес сотқа жүгінеді.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрлігінің
"Көмірсутектер бойынша жер
қойнауын пайдалануға арналған
келісімшарттарды жасасу
(қол қою)" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
қағидаларына 1-қосымша
Нысан
"Көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдалануға келісімшарттар жасасу (қол қою)" мемлекеттік көрсетілетін қызметке қойылатын негізгі талаптар тізбесі
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауы: "Көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдалануға келісімшарттар жасасу (қол қою)".
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрлерінің атауы:
1) Жер қойнауын пайдалануға арналған аукционның қорытындылары бойынша көмірсутектерді барлау мен өндіру үшін келісімшарт, күрделі жоба бойынша көмірсутектерді барлау және өндіру үшін келісімшарт немесе аз зерттелген аумақтар шегінде орналасқан жер қойнауы учаскесінде көмірсутектерді барлау және өндіру үшін келісімшарт алу;
2) Жер қойнауын пайдалануға арналған аукцион қорытындылары бойынша көмірсутектерді өндіру үшін келісімшарт немесе күрделі жоба бойынша көмірсутектерді өндіру үшін келісімшарт алу;
3) Тікелей келіссөздер хаттамасының қорытындылар бойынша көмірсутектерді барлау және өндіру үшін келісімшарт, күрделі жоба бойынша көмірсутектерді барлау және өндіру үшін келісімшарт немесе аз зерттелген аумақтар шегінде орналасқан жер қойнауы учаскесінде көмірсутектерді барлау және өндіру үшін келісімшарт алу;

1) проведения дополнительного изучения или проверки по жалобе либо проверки с выездом на место;
2) получения дополнительной информации.
В случае продления срока рассмотрения жалобы должностное лицо, наделенное полномочиями по рассмотрению жалоб, в течение 3 (трех) рабочих дней с момента продления срока рассмотрения жалобы сообщает в письменной форме (при подаче жалобы на бумажном носителе) или электронной форме (при подаче жалобы в электронном виде) заявителю, подавшему жалобу, о продлении срока рассмотрения жалобы с указанием причин продления.
В случае поступления жалобы в соответствии с пунктом 4 статьи 91 Административного процедурно-процессуального кодекса услугодателем направляется в орган, рассматривающий жалобу в течение 3 (трех) рабочих дней со дня ее поступления. Жалоба услугодателем не направляется в орган, рассматривающий жалобу в случае принятия благоприятного акта, совершения административного действия, полностью удовлетворяющие требования, указанные в жалобе.
Срок рассмотрения жалобы органом, рассматривающим жалобу, составляет 20 (двадцать) рабочих дней со дня поступления жалобы.
14. В случае несогласия с решением органа, рассматривающего жалобу, услугополучатель обращается в другой орган, рассматривающий жалобу или в суд в соответствии с пунктом 6 статьи 100 Административного процедурно-процессуального кодекса.
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
Министерства энергетики
Республики Казахстан
"Заключение (подписание)
контрактов на недропользование
по углеводородам"
Форма
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Заключение (подписание) контрактов на недропользование по углеводородам"
"Наименование государственной услуги "Заключение (подписание) контрактов на недропользование по углеводородам".
Наименование подвидов государственной услуги:
1) получение контракта для разведки и добычи углеводородов, контракта для разведки и добычи углеводородов по сложному проекту или контракта для разведки и добычи углеводородов на участке недр, расположенных в пределах малоизученных территорий по итогам аукциона на недропользование;
2) получение контракта для добычи углеводородов или контракта для добычи углеводородов по сложному проекту по итогам аукциона на недропользование;
3) получение контракта для разведки и добычи углеводородов, контракта для разведки и добычи углеводородов по сложному проекту или контракта для разведки и добычи углеводородов на участке недр, расположенных в пределах малоизученных территорий по итогам протокола прямых переговоров;

4) Тікелей келіссөздер хаттамасының қорытындылар бойынша көмірсутектерді өндіру үшін келісімшарт немесе күрделі жоба бойынша көмірсутектерді өндіру үшін келісімшарт алу;
5) Көмірсутектерді өндіруге арналған үлгілік келісімшартқа ауысу шартымен Кодекс қолданысқа енгізілгенге дейін жасалған жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт (бастапқы келісімшарт) бойынша көмірсутектерді барлау жөніндегі қызметті жүзеге асыратын не жүзеге асырған жер қойнауын пайдаланушылардың көмірсутектерді өндіруге арналған келісімшарт алуы;
6) Көмірсутектерді өндіруге арналған үлгілік келісімшарттарға ауысу шартымен Кодекс қолданысқа енгізілгенге дейін жасалған өндіруге арналған келісімшарттар (қолданыстағы келісімшарт) бойынша жер қойнауын пайдаланушылардың көмірсутектерді өндіруге арналған келісімшарт алуы;
7) Халықаралық шарттарға сәйкес көмірсутектерді барлау үшін келісімшарт алу;
8) жер қойнауын геологиялық зерттеуге жер қойнауын пайдалану құқығын иеленушілер аз зерттеген аумақтар шегінде орналасқан жер қойнауы учаскесінде көмірсутектерді барлауға және өндіруге арналған келісімшарт алу.
1.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі.
2.
Мемлекеттік қызметті көрсету тәсілдері (қолжетімділік арналары)
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жоғарыда көрсетілген барлық кіші түрлерімен бірге:
"цифрлық үкіметтің" веб-порталы www.egov.kz;
көрсетілетін қызмет берушінің кеңсесі арқылы көрсетіледі.
3.
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
көрсетілетін қызметті беруші өтінішті тіркеген сәттен бастап – 20 (жиырма) жұмыс күні.
4.
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған).
5.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетуден уәжді бас тарту.
6.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет көрсетілетін қызметті алушыға тегін көрсетіледі.
7.
Жұмыс графигі
1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 8.00-ден 17.30-ға дейін.
Өтінішті қабылдау және көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижесін беру сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 8.00-ден 17.30-ға дейін жүзеге асырылады.
2) "цифрлық үкіметтің" веб-порталы – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушының өтініші Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс күні аяқталғаннан соң демалыс және мереке күндеріне сәйкес келсе, өтінішті қабылдау және көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижесін беру келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады).
8.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар мен мәліметтердің тізбесі

4) получение контракта для добычи углеводородов или контракта для добычи углеводородов по сложному проекту по итогам протокола прямых переговоров;
5) получение контракта на добычу углеводородов недропользователями, осуществляющих либо осуществлявших деятельность по разведке углеводородов по контрактам на недропользование, заключенным до введения в действие Кодекса (первоначальный контракт) при условии перехода на типовой контракт на добычу углеводородов;
6) получение контракта на добычу углеводородов, недропользователями по контрактам на добычу, заключенным до введения в действие Кодекса (действующий контракт) при условии перехода на типовые контракты на добычу углеводородов;
7) получение контракта для разведки углеводородов в соответствии с международными договорами;
8) получение контракта на разведку и добычу углеводородов на участке недр, расположенных в пределах малоизученных территорий обладателями права недропользования на геологическое изучение недр.
1.
Наименование услугодателя
Министерство энергетики Республики Казахстан.
2.
Способы предоставления государственной услуги (каналы доступа)
Государственная услуга со всеми вышеуказанными подвидами осуществляется через:
веб-портал "цифрового правительства" www.egov.kz;
канцелярию услугодателя.
3.
Срок оказания государственной услуги
с момента регистрации заявления услугодателем – 20 (двадцать) рабочих дней.
4.
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная).
5.
Результат оказания государственной услуги
контракт на недропользование либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги отсылка на типовой.
6.
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается услугополучателю бесплатно.
7.
График работы
1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 8.00 до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан;
График приема заявлений и выдачи результатов оказания государственной услуги – с 8.00 до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
2) веб-портала "цифрового правительства" – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8.
Перечень документов и сведений, необходимых для оказания государственной услуги

1) жер қойнауын пайдалануға арналған аукцион қорытындылары бойынша көмірсутектерді барлау және өндіру үшін келісімшартты, күрделі жоба бойынша көмірсутектерді барлау және өндіру үшін келісімшартты немесе аз зерттелген аумақтар шегінде орналасқан жер қойнауы учаскесінде көмірсутектерді барлау және өндіру үшін келісімшартты алу үшін:
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша аукцион қорытындылары бойынша көмірсутектерді барлау және өндіру үшін келісімшарт, күрделі жоба жөніндегі көмірсутектерді барлау және өндіру үшін келісімшарт немесе аз зерттелген аумақтар шегінде орналасқан жер қойнауы учаскесінде көмірсутектерді барлау және өндіру үшін келісімшартты жасасуға (қол қоюға) өтініш;
3 (үш) данада өз тарапынан қол қойылған, Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 11 маусымдағы № 233 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17140 болып тіркелген) бекітілген көмірсутектерді барлауға және өндіруге арналған үлгілік келісімшартқа, күрделі жоба бойынша көмірсутектерді барлауға және өндіруге арналған үлгілік келісімшартқа немесе аз зерттелген аумақтар шегінде орналасқан жер қойнауы учаскесінде көмірсутектерді барлауға және өндіруге арналған келісімшартқа сәйкес әзірленген көмірсутектерді барлауға және өндіруге арналған үлгілік келісімшарт, күрделі жоба бойынша көмірсутектерді барлауға және өндіруге арналған келісімшарт немесе аз зерттелген аумақтар шегінде орналасқан жер қойнауы учаскесінде көмірсутектерді барлауға және өндіруге арналған келісімшарт;
барлау кезеңінде жұмыстардың көлемін, сипаттамасын және орындау мерзімдерін қамтитын және барлау кезеңінде жер қойнауы учаскесіндегі жұмыстардың көлемі мен түрлері бойынша ең төменгі талаптарға сәйкес келетін, көмірсутектерді барлау және өндіру үшін жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың ажырамас бөлігі болып табылатын жұмыстар бағдарламасы;
көрсетілетін қызметті алушы көмірсутектерді барлау және (немесе) өндіру жөніндегі операцияларды жүргізуге құқылы жер қойнауы учаскесін Кодексінің 110-бабына сәйкес белгілейтін, оның ажырамас бөлігі болып табылатын жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа қосымша ("цифрлық үкіметтің" веб-порталы арқылы берген жағдайда электрондық көшірме);
салыстырып тексеру үшін қол қойылатын бонустың төленгенін растайтын төлем тапсырмасының көшірмесі және түпнұсқасы;
2) жер қойнауын пайдалануға арналған аукцион қорытындылары бойынша көмірсутектерді өндіруге арналған келісімшартты немесе күрделі жоба бойынша көмірсутектерді өндіруге арналған келісімшартты алу үшін:
осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша аукцион қорытындылары бойынша көмірсутектерді өндіру үшін жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт немесе күрделі жоба бойынша көмірсутектерді өндіру үшін келісімшарт жасасуға (қол қоюға) өтініш;

1) для получения контракта для разведки и добычи углеводородов, контракта для разведки и добычи углеводородов по сложному проекту или контракта для разведки и добычи углеводородов на участке недр, расположенных в пределах малоизученных территорий по итогам аукциона на недропользование:
заявление на заключение (подписание) контракта для разведки и добычи углеводородов, контракта для разведки и добычи углеводородов по сложному проекту или контракта для разведки и добычу углеводородов на участке недр, расположенных в пределах малоизученных территорий по итогам аукциона по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
подписанный со своей стороны контракт на разведку и добычу углеводородов, контракт на разведку и добычу углеводородов по сложному проекту или контракт на разведку и добычу углеводородов на участке недр, расположенных в пределах малоизученных территорий в 3 (трех) экземплярах, разработанный в соответствии с типовым контрактом на разведку и добычу углеводородов, типовым контрактом на разведку и добычу углеводородов по сложному проекту или контрактом на разведку и добычу углеводородов на участке недр, расположенных в пределах малоизученных территорий, утвержденным приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 11 июня 2018 года № 233 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17140);
программа работ, содержащая объемы, описание и сроки выполнения работ в период разведки и соответствующая минимальным требованиям по объемам и видам работ на участке недр в период разведки, являющаяся неотъемлемой частью контракта на недропользование для разведки и добычи углеводородов;
приложение к контракту на недропользование, являющееся его неотъемлемой частью, устанавливающее в соответствии со статьей 110 Кодекса участок недр, на котором услугополучатель вправе проводить операции по разведке и (или) добыче углеводородов (электронная копия в случае подачи через веб-портала "цифрового правительства");
копия и оригинал платежного поручения, подтверждающего оплату подписного бонуса для сверки;
2) для получения контракта для добычи углеводородов или контракта для добычи углеводородов по сложному проекту по итогам аукциона на недропользование:
заявление на заключение (подписание) контракта на недропользование для добычи углеводородов или контракта для добычи углеводородов по сложному проекту по итогам аукциона по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам;

3 (үш) данада өз тарапынан қол қойылған, Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 11 маусымдағы № 233 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17140 болып тіркелген) бекітілген көмірсутектерді өндіруге арналған үлгілік келісімшартқа немесе күрделі жоба бойынша көмірсутектерді өндіруге арналған үлгілік келісімшартқа сәйкес әзірленген көмірсутектерді өндіруге арналған келісімшарт немесе күрделі жоба бойынша көмірсутектерді өндіруге арналған келісімшарт;
көрсетілетін қызметті алушы көмірсутектерді өндіру жөніндегі операцияларды жүргізуге құқылы жер қойнауы учаскесін Кодекстің 110-бабына сәйкес белгілейтін, оның ажырамас бөлігі болып табылатын жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа қосымша ("цифрлық үкіметтің" веб-порталы арқылы берген жағдайда электрондық көшірме);
салыстырып тексеру үшін қол қойылатын бонустың төленгенін растайтын төлем тапсырмасының көшірмесі және түпнұсқасы;
3) тікелей келіссөздер хаттамасының қорытындылары бойынша көмірсутектерді барлау және өндіру үшін келісімшарт, күрделі жоба бойынша көмірсутектерді барлау және өндіру үшін келісімшарт немесе аз зерттелген аумақтар шегінде орналасқан жер қойнауы учаскесінде көмірсутектерді барлау және өндіру үшін келісімшартты алу үшін:
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша аукцион қорытындылары бойынша көмірсутектерді барлау және өндіру үшін жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт, күрделі жоба бойынша көмірсутектерді барлау және өндіру үшін келісімшарт немесе аз зерттелген аумақтар шегінде орналасқан жер қойнауы учаскесінде көмірсутектерді барлау және өндіру үшін келісімшарт жасасуға (қол қоюға) өтініш;
3 (үш) данада өз тарапынан қол қойылған, Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 11 маусымдағы № 233 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17140 болып тіркелген) бекітілген көмірсутектерді барлауға және өндіруге арналған үлгілік келісімшартқа, күрделі жоба бойынша көмірсутектерді барлауға және өндіруге арналған үлгілік келісімшартқа немесе аз зерттелген аумақтар шегінде орналасқан жер қойнауы учаскесінде көмірсутектерді барлау және өндіру үшін келісімшартқа сәйкес әзірленген көмірсутектерді барлауға және өндіруге арналған келісімшарт, күрделі жоба бойынша көмірсутектерді барлауға және өндіруге арналған келісімшарт немесе аз зерттелген аумақтар шегінде орналасқан жер қойнауы учаскесінде көмірсутектерді барлау және өндіру үшін келісімшарт;
барлау кезеңінде жұмыстардың көлемін, сипаттамасын және орындау мерзімдерін қамтитын және барлау кезеңінде жер қойнауы учаскесіндегі жұмыстардың көлемі мен түрлері бойынша ең төменгі талаптарға сәйкес келетін, көмірсутектерді барлау және өндіру үшін жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың ажырамас бөлігі болып табылатын жұмыс бағдарламасы;
көрсетілетін қызметті алушы көмірсутектерді барлау және (немесе) өндіру жөніндегі операцияларды жүргізуге құқылы жер қойнауы учаскесін Кодекстің 110-бабына сәйкес белгілейтін, оның ажырамас бөлігі болып табылатын жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа қосымша ("цифрлық үкіметтің" веб-порталы арқылы берген жағдайда электрондық көшірме);
салыстырып тексеру үшін қол қойылатын бонустың төленгенін растайтын төлем тапсырмасының көшірмесі және түпнұсқасы;

подписанный со своей стороны контракт на добычу углеводородов или контракт на добычу углеводородов по сложному проекту в 3 (трех) экземплярах, разработанный в соответствии с типовым контрактом на добычу углеводородов или типовым контрактом для добычи углеводородов по сложному проекту, утвержденным приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 11 июня 2018 года № 233 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17140);
приложение к контракту на недропользование, являющееся его неотъемлемой частью, устанавливающее в соответствии со статьей 110 Кодекса участок недр, на котором услугополучатель вправе проводить операции добыче углеводородов (электронная копия в случае подачи через веб-портала "цифрового правительства");
копия и оригинал платежного поручения, подтверждающего оплату подписного бонуса для сверки;
3) для получения контракта для разведки и добычи углеводородов, контракта для разведки и добычи углеводородов по сложному проекту или контракта для разведки и добычи углеводородов на участке недр, расположенных в пределах малоизученных территорий по итогам протокола прямых переговоров:
заявление на заключение (подписание) контракта на недропользование для разведки и добычи углеводородов, контракта для разведки и добычи углеводородов по сложному проекту или контракта для разведки и добычи углеводородов на участке недр, расположенных в пределах малоизученных территорий по итогам аукциона по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
подписанный со своей стороны контракт на разведку и добычу углеводородов, контракт на разведку и добычу углеводородов по сложному проекту или контракта для разведки и добычи углеводородов на участке недр, расположенных в пределах малоизученных территорий в 3 (трех) экземплярах, разработанный в соответствии с типовым контрактом на разведку и добычу углеводородов, типовым контрактом на разведку и добычу углеводородов по сложному проекту или контракта для разведки и добычи углеводородов на участке недр, расположенных в пределах малоизученных территорий, утвержденным приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 11 июня 2018 года № 233 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17140);
программа работ, содержащая объемы, описание и сроки выполнения работ в период разведки и соответствующая минимальным требованиям по объемам и видам работ на участке недр в период разведки, являющаяся неотъемлемой частью контракта на недропользование для разведки и добычи углеводородов;
приложение к контракту на недропользование, являющееся его неотъемлемой частью, устанавливающее в соответствии со статьей 110 Кодекса участок недр, на котором услугополучатель вправе проводить операции по разведке и (или) добыче углеводородов (электронная копия в случае подачи через веб-портала "цифрового правительства");
копия и оригинал платежного поручения, подтверждающего оплату подписного бонуса для сверки;

4) тікелей келіссөздер хаттамасының қорытындылары бойынша көмірсутектерді өндіру үшін келісімшартты немесе күрделі жоба бойынша көмірсутектерді өндіру үшін келісімшартты алу үшін:
осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша аукцион қорытындылары бойынша көмірсутектерді өндіру үшін жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт немесе күрделі жоба бойынша көмірсутектерді өндіру үшін келісімшарт жасасуға (қол қоюға) өтініш;
3 (үш) данада өз тарапынан қол қойылған, Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 11 маусымдағы № 233 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17140 болып тіркелген) бекітілген көмірсутектерді өндіруге арналған үлгілік келісімшартқа немесе күрделі жоба бойынша көмірсутектерді өндіруге арналған үлгілік келісімшартқа сәйкес әзірленген көмірсутектерді өндіруге арналған келісімшарт немесе күрделі жоба бойынша көмірсутектерді өндіруге арналған келісімшарт;
көрсетілетін қызметті алушы көмірсутектерді өндіру жөніндегі операцияларды жүргізуге құқылы жер қойнауы учаскесін Кодекстің 110-бабына сәйкес белгілейтін, оның ажырамас бөлігі болып табылатын жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа қосымша ("цифрлық үкіметтің" веб-порталы арқылы берген жағдайда электрондық көшірме);
салыстырып тексеру үшін қол қойылатын бонустың төленгенін растайтын төлем тапсырмасының көшірмесі және түпнұсқасы;
5) Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 11 маусымдағы № 233 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17140 болып тіркелген) бекітілген көмірсутектерді өндіруге арналған үлгілік келісімшартқа ауысу шартымен Кодекс қолданысқа енгізілгенге дейін жасалған жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт (бастапқы келісімшарт) бойынша көмірсутектерді барлау жөніндегі қызметті жүзеге асыратын немесе жүзеге асырған жер қойнауын пайдаланушылардың көмірсутектерді өндіруге арналған келісімшарт алуы үшін:
осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес көмірсутектерді өндіруге арналған келісімшартты алу үшін өтініш;
3 (үш) данада өз тарапынан қол қойылған, Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 11 маусымдағы № 233 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17140 болып тіркелген) бекітілген көмірсутектерді өндіруге арналған үлгілік келісімшартқа сәйкес әзірленген көмірсутектерді өндіру үшін жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт;
жер қойнауын пайдаланушы бекіткен және жер қойнауы мемлекеттік сараптамасының оң қорытындысын алған қорларды есептеу жөніндегі есеп;

4) для получения контракта для добычи углеводородов или контракта для добычи углеводородов по сложному проекту по итогам протокола прямых переговоров:
заявление на заключение (подписание) контракта на недропользование для добычи углеводородов или контракта для добычи углеводородов по сложному проекту по итогам аукциона по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
подписанный со своей стороны контракт на добычу углеводородов или контракт на добычу углеводородов по сложному проекту в 3 (трех) экземплярах, разработанный в соответствии с типовым контрактом на добычу углеводородов или типовым контрактом на добычу углеводородов по сложному проекту, утвержденным приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 11 июня 2018 года № 233 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17140);
приложение к контракту на недропользование, являющееся его неотъемлемой частью, устанавливающее в соответствии со статьей 110 Кодекса участок недр, на котором услугополучатель вправе проводить операции добыче углеводородов (электронная копия в случае подачи через веб-портала "цифрового правительства");
копия и оригинал платежного поручения, подтверждающего оплату подписного бонуса для сверки;
5) для получения контракта на добычу углеводородов недропользователями, осуществляющих либо осуществлявших деятельность по разведке углеводородов по контрактам на недропользование, заключенным до введения в действие Кодекса (первоначальный контракт) при условии перехода на типовой контракт на добычу углеводородов, утвержденные приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 11 июня 2018 года № 233 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17140):
заявление для получения контракта на добычу углеводородов согласно приложению 5 к настоящим Правилам;
подписанный со своей стороны контракт на недропользование для добычи углеводородов в 3 (трех) экземплярах, разработанный в соответствии с типовым контрактом на добычу углеводородов, утвержденным приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 11 июня 2018 года № 233 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17140);
утвержденный недропользователем и получивший положительное заключение государственной экспертизы недр отчет по подсчету запасов;

6) Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 11 маусымдағы № 233 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17140 болып тіркелген) бекітілген көмірсутектерді өндіруге арналған үлгілік келісімшарттарға ауысу шартымен Кодекс қолданысқа енгізілгенге дейін жасалған өндіруге арналған келісімшарттар (қолданыстағы келісімшарт) бойынша жер қойнауын пайдаланушылардың көмірсутектерді өндіруге арналған келісімшарт алуы үшін:
осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес көмірсутектерді өндіруге арналған келісімшартты алу үшін өтініш;
3 (үш) данада өз тарапынан қол қойылған, Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 11 маусымдағы № 233 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17140 болып тіркелген) бекітілген көмірсутектерді өндіруге арналған үлгілік келісімшартқа сәйкес әзірленген көмірсутектерді өндіру үшін жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт;
жер қойнауын пайдаланушы бекіткен және Кодексте және Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында көзделген оң қорытындыларды алған кен орнын игеру жобасы;
7) халықаралық шарттарға сәйкес көмірсутектерді барлау үшін келісімшартты алу үшін:
осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көмірсутектерді барлау үшін келісімшартты алу үшін өтініш;
3 (үш) данада өз тарапынан қол қойылған көмірсутектерді барлауға арналған келісімшарт;
көмірсутектерді барлауға арналған келісімшартқа оның ажырамас бөлігі ретінде қоса берілетін, тікелей келіссөздер нәтижелері бойынша айқындалған барлау кезеңінде жұмыстардың көлемін, сипаттамасын және орындалу мерзімдерін қамтитын жұмыс бағдарламасы;
салыстырып тексеру үшін қол қойылатын бонустың төленгенін растайтын төлем тапсырмасының көшірмесі және түпнұсқасы.
"цифрлық үкіметтің" веб-порталы арқылы жүгінген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырылған құжаттардың электронды көшірмелерін береді.
Жеке басты куәландыратын құжаттар, заңды тұлғаны, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы "цифрлық үкіметтің" веб-порталы арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады;
салыстырып тексеру үшін қол қойылатын бонустың төленгенін растайтын төлем тапсырмасының көшірмесі және түпнұсқасы;
8) жер қойнауын геологиялық зерттеуге жер қойнауын пайдалану құқығын иеленушілер аз зерттеген аумақтар шегінде орналасқан жер қойнауы учаскесінде көмірсутектерді барлау және өндіру үшін келісімшарт алу үшін:
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес жер қойнауын геологиялық зерттеуге жер қойнауын пайдалану құқығының иелері аз зерттеген аумақтар шегінде орналасқан жер қойнауы учаскесінде көмірсутектерді барлау және өндіру үшін келісімшарт жасасуға (қол қоюға) өтініш;

6) для получения контракта на добычу углеводородов, недропользователями по контрактам на добычу, заключенным до введения в действие Кодекса (действующий контракт) при условии перехода на типовые контракты на добычу углеводородов, утвержденные приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 11 июня 2018 года № 233 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17140):
заявление для получения контракта на добычу углеводородов согласно приложению 6 к настоящим Правилам;
подписанный со своей стороны контракт на недропользование для добычи углеводородов в 3 (трех) экземплярах, разработанный в соответствии с типовым контрактом на добычу углеводородов, утвержденным приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 11 июня 2018 года № 233 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17140);
утвержденный недропользователем и получивший положительные заключения предусмотренных Кодексом и иными законами Республики Казахстан экспертиз проект разработки месторождения;
7) для получения контракта для разведки углеводородов в соответствии с международными договорами:
заявление для получения контракта для разведки углеводородов по форме, согласно приложению 7 к настоящим Правилам;
подписанный со своей стороны контракт на разведку углеводородов в 3 (трех) экземплярах;
программа работ, содержащая объемы, описание и сроки выполнения работ в период разведки, определенных по результатам прямых переговоров, прилагаемую к контракту на разведку углеводородов в качестве его неотъемлемой части;
копия и оригинал платежного поручения, подтверждающего оплату подписного бонуса для сверки;
В случае обращения через веб-портал "цифрового правительства" услугополучатель подает электронные копии документов, удостоверенные посредством электронной цифровой подписи;
Сведения о документах, удостоверяющих личность, государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, индивидуального предпринимателя, исполнитель услугодателя получает из соответствующих государственных информационных систем через веб-портал "цифрового правительства";
копия и оригинал платежного поручения, подтверждающего оплату подписного бонуса для сверки;
8) для получения контракта для разведки и добычи углеводородов на участке недр, расположенных в пределах малоизученных территорий обладателями права недропользования на геологическое изучение недр:
заявление на заключение (подписание) контракта для разведки и добычи углеводородов на участке недр, расположенных в пределах малоизученных территорий обладателями права недропользования на геологическое изучение недр, согласно приложению 3 к настоящим Правилам;

3 (үш) данада өз тарапынан қол қойылған, Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 11 маусымдағы № 233 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17140 болып тіркелген) бекітілген жер қойнауын геологиялық зерттеуге жер қойнауын пайдалану құқығын иеленушілердің аз зерттелген аумақтар шегінде орналасқан жер қойнауы учаскесінде көмірсутектерді барлауға және өндіруге арналған үлгілік келісімшартқа сәйкес әзірленген жер қойнауын геологиялық зерттеуге жер қойнауын пайдалану құқығын иеленушілер аз зерттеген аумақтар шегінде орналасқан жер қойнауы учаскесінде көмірсутектерді барлауға және өндіруге келісімшарт;
барлау кезеңінде жұмыстардың көлемін, сипаттамасын және орындау мерзімдерін қамтитын және барлау кезеңінде жер қойнауы учаскесіндегі жұмыстардың көлемі мен түрлері бойынша ең төменгі талаптарға сәйкес келетін, көмірсутектерді барлау және өндіру үшін жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың ажырамас бөлігі болып табылатын жұмыс бағдарламасы;
көрсетілетін қызметті алушы көмірсутектерді барлау және (немесе) өндіру жөніндегі операцияларды жүргізуге құқылы жер қойнауы учаскесін Кодекстің 110-бабына сәйкес белгілейтін, оның ажырамас бөлігі болып табылатын жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа қосымша ("цифрлық үкіметтің" веб-порталы арқылы берген жағдайда электрондық көшірме);
салыстырып тексеру үшін қол қойылатын бонустың төленгенін растайтын төлем тапсырмасының көшірмесі және түпнұсқасы.
9.
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы Заңының 19-1-бабы 2-тармағына сәйкес, көрсетілетін қызметті беруші мынадай жағдайларда:
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету үшін қажетті көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің Кодексте белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты осы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін қызметке немесе жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) болған жағдайда;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсетуден бас тартады.
10.
Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін мемлекеттік қызмет ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар

подписанный со своей стороны контракт на разведку и добычу углеводородов на участке недр, расположенных в пределах малоизученных территорий обладателями права недропользования на геологическое изучение недр в 3 (трех) экземплярах, разработанный в соответствии с типовым контрактом на разведку и добычу углеводородов на участке недр, расположенных в пределах малоизученных территорий обладателями права недропользования на геологическое изучение недр, утвержденным приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 11 июня 2018 года № 233 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17140);
программа работ, содержащая объемы, описание и сроки выполнения работ в период разведки и соответствующая минимальным требованиям по объемам и видам работ на участке недр в период разведки, являющаяся неотъемлемой частью контракта на недропользование для разведки и добычи углеводородов;
приложение к контракту на недропользование, являющееся его неотъемлемой частью, устанавливающее в соответствии со статьей 110 Кодекса участок недр, на котором услугополучатель вправе проводить операции по разведке и (или) добыче углеводородов (электронная копия в случае подачи через веб-портала "цифрового правительства");
копия и оригинал платежного поручения, подтверждающего оплату подписного бонуса для сверки.
9.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
В соответствии с пунктом 2 статьи 19-1 Закона о государственных и социально ответственных услугах, услугодатель отказывает в оказании государственных услуг по следующим основаниям:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным Кодексом;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения данной государственной услуги;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
10.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию

1) көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы болған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті "цифрлық үкіметтің" веб-порталы арқылы электрондық нысанда алу мүмкіндігі бар;
2) мемлекеттік қызмет көрсету орнының мекенжайы: 010000, Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы, 19, "А" блогы, телефон: 8 (7172) 78-68-01;
3) мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары www.gov.kz интернет-ресурсының "Энергетика министрлігі" деген бөлімдегі "Көрсетілетін қызметтер" деген кіші бөлімде көрсетілген. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы 1414, 8 800 080 7777.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрлігінің
"Көмірсутектер бойынша жер
қойнауын пайдалануға арналған
келісімшарттарды жасасу
(қол қою)" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
қағидаларына 2-қосымша
Нысан
[УО-ның мемлекеттік тілдегі атауы)]
УО деректемелері мемлекеттік тілде
[УО-ның орыс тілдегі атауы)] УО деректемелері орыс тілде
Мемлекеттік қызмет көрсетуге арналған өтінішті одан әрі қараудан уәжді бас тарту
Нөмірі: [Нөмірі]
Берілген күні: [Берілген күні]
[Өтініш берушінің атауы]
[УО атауы], Сіздің [Өтінім күні] жылғы № [Өтінім нөмірі] өтінішіңізді қарастырып ______ [бас тарту себебі].
[Қол қоюшының лауазымы]
[Қол қоюшының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)]
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрлігінің
"Көмірсутектер бойынша жер
қойнауын пайдалануға арналған
келісімшарттарды жасасу
(қол қою)" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
қағидаларына 3-қосымша
Нысан
Аукцион/тікелей келіссөздер хаттамасының қорытындылары бойынша көмірсутектерді барлау және өндіру үшін келісімшарт, күрделі жоба бойынша барлау және өндіру үшін келісімшарт, аз зерттелген аумақтар шегінде орналасқан жер қойнауы учаскесінде көмірсутектерді барлау және өндіру үшін келісімшарт немесе жер қойнауын геологиялық зерттеуге жер қойнауын пайдалану құқығын иеленушілер аз зерттеген аумақтар шегінде орналасқан жер қойнауы учаскесінде көмірсутектерді барлау және өндіру үшін келісімшарт жасасуға (қол қоюға) өтініш
_________________________
(көрсетілетін қызметті
берушінің атауы)
Осы өтінішпен, ______________ (жеке тұлғаның тегін, атын, әкесінің атын (болған жағдайда)/заңды тұлғаның атауын, ұялы байланыстың абоненттік нөмірін, электрондық пошта мекенжайын) көмірсутектерді барлау және өндіру бойынша келісімшарт жасасуды сұрайды.
Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексі 66-бабының 4-тармағына сәйкес анық емес мәліметтер бергені үшін жауапкершілік туралы хабардармын.
Ұсынылған деректердің дұрыс екенін растаймын.
Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы Заңының 5-бабы 2-тармағының 12) тармақшасына сәйкес ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Өтінішке қосымша қоса беріледі:
_______________________________________________________________
___________________________________________ __________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы)
20__ жылғы "___" ___________
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрлігінің
"Көмірсутектер бойынша жер
қойнауын пайдалануға арналған
келісімшарттарды жасасу
(қол қою)" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
қағидаларына 4-қосымша
Нысан
Аукцион/тікелей келіссөздер қорытындылары бойынша көмірсутектерді өндіру үшін жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт немесе күрделі жоба бойынша көмірсутектерді өндіру үшін келісімшарт жасасуға (қол қоюға) өтініш
_________________________
(көрсетілетін қызметті
берушінің атауы)
Осы өтінішпен, ______________ (жеке тұлғаның тегін, атын, әкесінің атын (болған жағдайда)/заңды тұлғаның атауын, ұялы байланыстың абоненттік нөмірін, электрондық пошта мекенжайын) көмірсутектерді өндіру бойынша келісімшарт жасасуды сұрайды.
Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексі 66-бабының 4-тармағына сәйкес анық емес мәліметтер бергені үшін жауапкершілік туралы хабардармын.
Ұсынылған деректердің дұрыс екенін растаймын.
Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы Заңының 5-бабы 2-тармағының 12) тармақшасына сәйкес ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Өтінішке қосымша қоса беріледі:
_______________________________________________________________
___________________________________________ __________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы)
20__ жылғы "___" ___________
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрлігінің
"Көмірсутектер бойынша жер
қойнауын пайдалануға арналған
келісімшарттарды жасасу
(қол қою)" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
қағидаларына 5-қосымша
Нысан
Көмірсутектерді өндіру үшін жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт (бастапқы келісімшарт) жасасуға (қол қоюға) өтініш
_________________________
(көрсетілетін қызметті
берушінің атауы)
Осы өтінішпен көмірсутектерді __________ арналған _____ жылғы __ ____ №____
келісімшарт бойынша жер қойнауын пайдалану құқығына ие ___________________
(жеке тұлғаның тегін, атын, әкесінің атын (болған жағдайда)/заңды тұлғаның атауын)
өндіру кезеңіне ауыстыруды сұрайды.
Өндіру учаскесі ____________________________________.
Дайындық кезеңінің (үш жылдан аспайтын) ұзақтығы _______.
Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексі 66-бабының 4-тармағына сәйкес анық емес
мәліметтер бергені үшін жауапкершілік туралы хабардармын.
Ұсынылған деректердің дұрыс екенін растаймын.
Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы
Заңының 5-бабы 2-тармағының 12) тармақшасына сәйкес ақпараттық жүйелерде
қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Өтінішке қосымша қоса беріледі:
_______________________________________________________________
___________________________________________ __________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы)
20__ жылғы "___" ___________
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрлігінің
"Көмірсутектер бойынша жер
қойнауын пайдалануға арналған
келісімшарттарды жасасу
(қол қою)" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
қағидаларына 6-қосымша
Нысан
Көмірсутектерді өндіру үшін жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт (қолданыстағы келісімшарт) жасасуға (қол қоюға) өтініш
_________________________
(көрсетілетін қызметті
берушінің атауы)
Осы өтінішпен көмірсутектерді __________ арналған _____ жылғы __ ____ №____
келісімшарт бойынша жер қойнауын пайдалану құқығына ие
________________ (жеке тұлғаның тегін, атын, әкесінің атын (болған жағдайда)/
заңды тұлғаның атауын) көмірсутектерді өндіруге арналған үлгілік келісімшартқа
сәйкес әзірленген жаңа редакциядағы көмірсутектерді өндіруге арналған келісімшарт
жасасуды сұрайды.
Өндіру учаскесі ____________________________________.
Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексі 66-бабының 4-тармағына сәйкес анық емес
мәліметтер бергені үшін жауапкершілік туралы хабардармын.
Ұсынылған деректердің дұрыс екенін растаймын.
Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы
Заңының 5-бабы 2-тармағының 12) тармақшасына сәйкес ақпараттық жүйелерде
қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Өтінішке қосымша қоса беріледі:
_______________________________________________________________
___________________________________________ __________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы)
20__ жылғы "___" ___________
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрлігінің
"Көмірсутектер бойынша жер
қойнауын пайдалануға арналған
келісімшарттарды жасасу
(қол қою)" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
қағидаларына 7-қосымша
Нысан
Көмірсутектерді барлау үшін жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт жасасуға (қол қоюға) өтініш
_________________________
(көрсетілетін қызметті
берушінің атауы)
_________________________________ (өтініш берушінің атауы, орналасқан жері, заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркелуі туралы мәліметтер (сауда тізілімінен үзінді-көшірме немесе өтініш беруші шетел мемлекетінің заңнамасы бойынша заңды тұлға болып табылатынын куәландыратын басқа да заңдастырылған құжат), өтініш берушіні тікелей немесе жанама бақылайтын басшылар, заңды тұлғалар, жеке тұлғалар, мемлекеттер мен халықаралық ұйымдар туралы мәліметтер, ұялы байланыстың абоненттік нөмірі,
электрондық пошта мекенжайы) ________________________________________
(ол соңғы үш жылда қызметін жүзеге асырған мемлекеттер тізімін қоса алғанда, өтініш берушінің бұған дейінгі қызметі туралы мәліметтер)
_________________ (өтініш беруші талаптанған жер қойнауы учаскесінің аумағы)
Көмірсутектерді барлауға арналған келісімшарт жасасуды сұрайды.
Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексі 66-бабының 4-тармағына сәйкес анық емес мәліметтер бергені үшін жауапкершілік туралы хабардармын.
Ұсынылған деректердің дұрыс екенін растаймын.
Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы Заңының 5-бабы 2-тармағының 12) тармақшасына сәйкес ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Өтінішке қосымша қоса беріледі:
_______________________________________________________________
___________________________________________ __________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы)
20__ жылғы "___" ___________
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі

1) Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через веб-портал "цифрового правительства" при условии наличии электронной цифровой подписи;
2) адрес места оказания государственной услуги: 010000, город Астана, проспект Кабанбай батыра, 19, блок "А", телефон: 8 (7172) 78-68-01;
3) контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе www.gov.kz, в разделе "Министерство энергетики" в подразделе "Услуги". Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
Министерства энергетики
Республики Казахстан
"Заключение (подписание)
контрактов на недропользование
по углеводородам"
Форма
[Наименование УО
(на государственном языке)]
реквизиты УО на государственном языке
[Наименование УО
(на русском языке)]
реквизиты УО на русском языке
Мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления/ в оказании государственной услуги
Номер: [Номер]
Дата выдачи: [Дата выдачи]
[Наименование заявителя]
[Наименование УО], рассмотрев Ваше заявление от [Дата заявки] года № [Номер заявки], сообщает _________________________________________. [Причина отказа].
[Должность подписывающего]
[Фамилия, Имя, Отчество
(в случае наличия) подписывающего]
Приложение 3
к Правилам оказания
государственной услуги
Министерства энергетики
Республики Казахстан
"Заключение (подписание)
контрактов на недропользование
по углеводородам"
Форма
Заявление на заключение (подписание) контракта для разведки и добычи
углеводородов, контракта для разведки и добычи углеводородов по сложному проекту,
контракта для разведки и добычи углеводородов на участке недр, расположенных
в пределах малоизученных территорий по итогам аукциона/прямых переговоров
или контракта для разведки и добычи углеводородов на участке недр, расположенных
в пределах малоизученных территорий обладателями права недропользования
на геологическое изучение недр
_________________________
(наименование услугодателя)
Настоящим _________________________________________________________
(указать фамилию, имя, отчество (при наличии) физического лица/
наименование юридического лица)
просит заключить Контракт на разведку и добычу углеводородов.
В соответствии с пунктом 4 статьи 66 Административного
процедурно-процессуального кодекса об ответственности за предоставление
недостоверных сведений осведомлен.
Подтверждаю достоверность представленных данных.
Согласно подпункту 12 пункта 2 статьи 5 Закона о государственных и социально
ответственных услугах согласен на использование сведений, составляющих
охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
К заявлению дополнительно прилагаются:
_______________________________________________________________
___________________________________________ ____________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)) (подпись)
"__" ____________ 20__ года
Приложение 4
к Правилам оказания
государственной услуги
Министерства энергетики
Республики Казахстан
"Заключение (подписание)
контрактов на недропользование
по углеводородам"
Форма
Заявление на заключение (подписание) контракта на недропользование
для добычи углеводородов или контракта для добычи углеводородов
по сложному проекту по итогам аукциона/прямых переговоров
_________________________
(наименование услугодателя)
Настоящим _____________________________________________________
(указать фамилию, имя, отчество (при наличии) физического лица/
наименование юридического лица)
просит заключить Контракт на добычу углеводородов.
В соответствии с пунктом 4 статьи 66 Административного
процедурно-процессуального кодекса об ответственности за предоставление
недостоверных сведений осведомлен.
Подтверждаю достоверность представленных данных.
Согласно подпункту 12 пункта 2 статьи 5 Закона о государственных и социально
ответственных услугах согласен на использование сведений, составляющих
охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
К заявлению дополнительно прилагаются:
_______________________________________________________________
___________________________________________ ____________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии))
(подпись) "__" ____________ 20__ года
Приложение 5
к Правилам оказания
государственной услуги
Министерства энергетики
Республики Казахстан
"Заключение (подписание)
контрактов на недропользование
по углеводородам"
Форма
Заявление на заключение (подписание) контракта на недропользование
для добычи углеводородов (первоначальный контракт)
_________________________
(наименование услугодателя)
Настоящим_____________________________________________________
(указать фамилию, имя, отчество (при наличии) физического лица/
наименование юридического лица, электронный адрес абонентский номер
сотовой связи)
обладающий правом недропользования по Контракту №____ от __. __. ____ года
на __________ углеводородов просит переход на этап добычи.
Участок добычи _________________________________________________.
Продолжительность подготовительного периода (не превышающую три года)
________.
В соответствии с пунктом 4 статьи 66 Административного
процедурно-процессуального кодекса об ответственности за предоставление
недостоверных сведений осведомлен.
Подтверждаю достоверность представленных данных.
Согласно подпункту 12 пункта 2 статьи 5 Закона о государственных и социально
ответственных услугах согласен на использование сведений, составляющих
охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
К заявлению дополнительно прилагаются:
_______________________________________________________________
___________________________________________ ____________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии))
(подпись) "__" ____________ 20__ года
Приложение 6
к Правилам оказания
государственной услуги
Министерства энергетики
Республики Казахстан
"Заключение (подписание)
контрактов на недропользование
по углеводородам"
Форма
Заявление на заключение (подписание) контракта на недропользование
для добычи углеводородов (действующий контракт)
_________________________
(наименование услугодателя)
Настоящим ___________________________________________________________
(указать фамилию, имя, отчество (при наличии) физического лица/наименование
юридического лица, электронный адрес абонентский номер сотовой связи)
обладающий правом недропользования по Контракту №____ от __. __. ____ года
на __________ углеводородов просит заключить контракт на добычу углеводородов
в новой редакции, разработанный в соответствии с типовым контрактом на добычу
углеводородов.
Участок добычи _______________________________________________________.
В соответствии с пунктом 4 статьи 66 Административного
процедурно-процессуального кодекса об ответственности за предоставление
недостоверных сведений осведомлен.
Подтверждаю достоверность представленных данных.
Согласно подпункту 12 пункта 2 статьи 5 Закона о государственных и социально
ответственных услугах согласен на использование сведений, составляющих
охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
К заявлению дополнительно прилагаются:
_______________________________________________________________
___________________________________________ ____________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)) (подпись)
"__" ____________ 20__ года
Приложение 7
к Правилам оказания
государственной услуги
Министерства энергетики
Республики Казахстан
"Заключение (подписание)
контрактов на недропользование
по углеводородам"
Форма
Заявление на заключение (подписание) контракта на недропользование для разведки углеводородов
_________________________
(наименование услугодателя)
___________________________________________________________________
(наименования заявителя, его места нахождения, сведений о государственной
регистрации в качестве юридического лица (выписка из торгового реестра или
другой легализованный документ, удостоверяющий, что заявитель является
юридическим лицом по законодательству иностранного государства), сведений
о руководителе, о физических, юридических лицах, государствах и международных
организациях, прямо или косвенно контролирующих заявителя, абонентский номер
сотовой связи, электронный адрес) _____________________________________
(сведений о предыдущей деятельности заявителя, включая список государств,
в которых он осуществлял свою деятельность за последние три года)
___________________________________________________________________
(территории участка недр, на который претендует заявитель) просит заключить
Контракт на разведку углеводородов.
Об ответственности за предоставление недостоверных сведений осведомлен.
В соответствии с пунктом 4 статьи 66 Административного
процедурно-процессуального кодекса об ответственности за предоставление
недостоверных сведений осведомлен.
Согласно подпункту 12 пункта 2 статьи 5 Закона о государственных и социально
ответственных услугах согласен на использование сведений, составляющих
охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
К заявлению дополнительно прилагаются:
_______________________________________________________________
___________________________________________ ____________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)) (подпись)
"__" ____________ 20__ года
Приложение 2 к приказу
Министр энергетики
Республики Казахстан

2026 жылғы 15 сәуірдегі
№ 154-н/қ Бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2020 жылғы 29 мамырдағы
№ 214 бұйрығына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің "Көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттарға қосымша келісімдерді жасасу (қол қою)" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің "Көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттарға қосымша келісімдерді жасасу (қол қою)" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы заң) 10-бабы 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің "Көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттарға қосымша келісімдерді жасасу (қол қою)" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) жеке кабинет – әртүрлі мемлекеттік деректер базасынан жиналған пайдаланушы туралы дербес ақпараты бар "цифрлық үкіметтің" веб-порталының бөлімі;
2) көрсетілетін қызметті алушы – орталық мемлекеттік органдарды, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемелерін, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдарын, қаладағы аудандардың, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің әкімдерін қоспағанда, жеке және заңды тұлғалар;
3) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік немесе әлеуметтік жауапкершілігі бар қызметтер көрсететін орталық мемлекеттік органдар, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемелері, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары, қаладағы аудандардың, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің әкімдері, сондай-ақ жеке және заңды тұлғалар;
4) мемлекеттік көрсетілетін қызмет – көрсетілетін қызметті алушылардың өтініш жасауы бойынша немесе өтініш жасауынсыз жүзеге асырылатын және олардың құқықтарын, бостандықтары мен заңды мүдделерін іске асыруға, оларға тиісті материалдық немесе материалдық емес игіліктер беруге бағытталған жекелеген мемлекеттік функцияларды іске асыру нысандарының бірі немесе олардың жиынтығы;

от 15 апреля 2026 года
№ 154-н/қ
Приложение 3 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 29 мая 2020 года № 214
Правила оказания государственной услуги Министерства энергетики Республики Казахстан
"Заключение (подписание) дополнительных соглашений к контрактам на недропользование по углеводородам"
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги Министерства энергетики Республики Казахстан "Заключение (подписание) дополнительных соглашений к контрактам на недропользование по углеводородам" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон о государственных и социально ответственных услугах) и определяют порядок оказания государственной услуги Министерства энергетики Республики Казахстан "Заключение (подписание) дополнительных соглашений к контрактам на недропользование по углеводородам" (далее – государственная услуга).
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) личный кабинет – раздел веб-портала "цифрового правительства", в котором содержится персональная информация о пользователе, собранная из различных государственных баз данных;
2) услугополучатель – физические и юридические лица, за исключением центральных государственных органов, загранучреждений Республики Казахстан, местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения, акимов районов в городе, городов районного значения, поселков, сел, сельских округов;
3) услугодатель – центральные государственные органы, загранучреждения Республики Казахстан, местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения, акимы районов в городе, городов районного значения, поселков, сел, сельских округов, а также физические и юридические лица, оказывающие государственные или социально ответственные услуги в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
4) государственная услуга – одна из форм реализации отдельных государственных функций или их совокупности, осуществляемых по обращению или без обращения услугополучателей и направленных на реализацию их прав, свобод и законных интересов, предоставление им соответствующих материальных или нематериальных благ;

5) "цифрлық үкіметтің" веб-порталы – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, мемлекеттік қызметтер көрсетуге қатысатын мемлекеттік органдар мен өзге де субъектілер орналастыратын шоғырландырылған ақпаратқа, сондай-ақ электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік және өзге де көрсетілетін қызметтерге қол жеткізудің "бірыңғай терезесін" білдіретін цифрлық объект.
3. Көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидаларға енгізген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс орталығына, және "цифрлық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторына олар қолданысқа енгізілген күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде жіберуді қамтамасыз етеді.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) қағаз немесе электрондық түрде көрсетеді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы "цифрлық үкіметтің" веб-порталының ақпараттық жүйесі немесе көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес "Көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттарға қосымша келісімдер жасасу (қол қою)" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің (бұдан әрі – Тізбе) 8-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды береді.
5. Көрсетілетін қызмет процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға негіздерді, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де мәліметтерді қамтитын "цифрлық үкіметтің" веб-порталы немесе көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар Тізбеде жазылған.
6. Тізбенің 8-тармағының 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8), 9), 10), 11) және 12) тармақшаларында көзделген жағдайларда келісімшартқа қосымша келісімге қол қойылған кезде көрсетілетін қызметті алушы Тізбенің 8-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды "цифрлық үкіметтің" веб-порталы немесе көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы береді.
Тізбенің 8-тармағында көрсетілген көрсетілетін қызметті алушының құжаттары "цифрлық үкіметтің" веб-порталы арқылы келіп түскен күні оларды автоматты түрде қабылдау және көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс графигіне сәйкес тіркеу жүзеге асырылады.
Тізбенің 8-тармағында көрсетілген көрсетілетін қызметті алушының құжаттары көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы келіп түскен жағдайда олар келіп түскен күні жұмыс графигіне сәйкес қабылдау және тіркеу жүзеге асырылады. Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде өтінішті қоса берілген құжаттармен бірге қабылдаған адамның тегін, атын, әкесінің атын (бар болса) көрсете отырып, тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) қосымшаларымен бірге өтініштің қабылданғанын растау болып табылады.
Құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеген сәттен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде құрылымдық бөлімшенің басшысы көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысын айқындайды.

5) веб-портал "цифрового правительства" – цифровой объект, представляющий собой "единое окно" доступа к консолидированной информации, размещаемой государственными органами и иными субъектами, участвующими в предоставлении государственных услуг, включая нормативную правовую базу, а также к государственным и иным услугам, оказываемым в электронной форме.
3. Услугодатель обеспечивает направление информации о внесенных услугодателем изменениях и (или) дополнениях в настоящие Правила в Единый контакт-центр, а также в адрес оператора информационно-коммуникационной инфраструктуры "цифрового правительства" в течение 3 (трех) рабочих дней со дня их введения в действие.
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Государственная услуга оказывается Министерством энергетики Республики Казахстан (далее – услугодатель) бумажно или электронно.
Для получения государственной услуги услугополучатель подает через информационную систему веб-портала "цифрового правительства" или канцелярию услугодателя необходимые документы, указанные в пункте 8 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги "Заключение (подписание) дополнительных соглашений к контрактам на недропользование по углеводородам" (далее – Перечень) согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
5. Основные требования к оказанию государственной услуги через веб-портал "цифрового правительства" или канцелярию услугодателя, включающие характеристику процесса, форму, содержание и результат оказания, основания для отказа в оказании государственной услуги, а также иные сведения с учетом особенностей оказания государственной услуги изложены в Перечне.
6. При подписании дополнительного соглашения к контракту в случаях, предусмотренных подпунктами 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8), 9), 10), 11) и 12) пункта 8 Перечня услугополучатель подает через веб-портал "цифрового правительства" или канцелярию услугодателя необходимые документы, указанные в пункте 8 Перечня.
При поступлении документов услугополучателя, указанных в пункте 8 Перечня через веб-портал "цифрового правительства" в день их поступления осуществляется их автоматический прием и регистрация в соответствии с графиком работы услугодателя.
При поступлении документов услугополучателя, указанных в пункте 8 Перечня, через канцелярию услугодателя в день их поступления осуществляет прием и регистрация в соответствии с графиком работы. Подтверждением принятия заявления с приложениями является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, с указанием фамилии, имени, отчества (при его наличии) лица, принявшего заявления с прилагаемыми документами.
В течение 1 (одного) рабочего дня с момента регистрации документов в канцелярии услугодателя руководителем структурного подразделения определяется ответственный исполнитель услугодателя.

7. Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы өтініш тіркелген сәттен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген мерзім ішінде осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті одан әрі қараудан уәжді бас тартуды жібереді.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген мерзім ішінде оларды "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) талаптарына сәйкестігін қарайды және қорытынды беру үшін сұрау салуды көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелеріне жібереді.
8. Құрылымдық бөлімшелер сұрау салуды ұсынғаннан кейін 5 (бес) жұмыс күні ішінде қорытынды дайындайды және оларды көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына ұсынады.
9. Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы 10 (он) жұмыс күні ішінде құрылымдық бөлімшелердің қорытындысын қарайды, көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа қосымша дайындайды немесе Тізбенің 9-тармағында көрсетілген негіздер бойынша осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім дайындайды.
10. Тізбенің 9-тармағында көрсетілген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер анықталған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің (бұдан әрі – Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексі) 73-бабына сәйкес мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі аяқталғанға дейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім, сондай-ақ тыңдаудың өткізілетін уақыты мен орны туралы хабарламаны көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала шешім бойынша ұстанымын білдіру мүмкіндігі үшін жібереді.
Тыңдау рәсімі Әкімшілік рәсімдік-процестік Кодексінің 73-бабына сәйкес жүргізіледі.
Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің басшысы мынадай шешімдердің бірін қабылдайды:
1) көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа қосымша келісімге қол қою;
2) көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа қосымша келісімге қол қоюдан бас тарту.

7. Ответственный исполнитель услугодателя проверяет полноту представленных документов в течение 5 (пяти) рабочих дней с момента регистрации заявления.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов ответственный исполнитель услугодателя в течение срока, указанного в части первой настоящего пункта, направляет мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
В случае представления услугополучателем полного пакета документов ответственный исполнитель услугодателя в течение срока, указанного в части первой настоящего пункта, рассматривает их на соответствие требованиям Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании" (далее – Кодекс) и для дачи заключения направляет запрос в структурные подразделения услугодателя.
8. Структурные подразделения после представления запроса в течение 5 (пяти) рабочих дней готовят заключения и представляют их ответственному исполнителю услугодателя.
9. Ответственный исполнитель услугодателя в течение 10 (десяти) рабочих дней рассматривает заключение структурных подразделений, готовит дополнение к контракту на недропользование по углеводородам на подписание руководителю услугодателя или готовит предварительное решение об отказе в оказании государственной услуги согласно приложению 2 к настоящим Правилам по основаниям, указанным в пункте 9 Перечня.
10. В случае выявления основании для отказа в оказании государственной услуги по основаниям, указанным в пункте 9 Перечня, услугодатель не позднее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги согласно статьи 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – Административный процедурно-процессуальный кодекс) направляет услугополучателю уведомление о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.
Процедура заслушивания проводится в соответствие со статьей 73 Административного процедурно-процессуального кодекса.
По результатам заслушивания руководитель Услугодателя принимает одно из следующих решений:
1) подписать дополнительное соглашение к контракту на недропользование по углеводородам;
2) отказать в подписании дополнительного соглашения к контракту на недропользование по углеводородам.

11. Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы осы Қағидалардың 9-тармағында көрсетілген мерзім ішінде көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа қосымшаға қол қояды, одан кейін көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы оны өтініш берушіге "цифрлық үкіметтің" веб-порталы арқылы немесе көрсетілетін қызметті алушы құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы берген жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жібереді.
12. Жер қойнауын пайдалану құқығы мен жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлестің ауысуы кезінде келісімшартқа қосымша келісімге қол қою кезінде Тізбенің 8-тармағында көрсетілген құжаттар тіркелген кезден бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысын айқындайды.
Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы осы Қағидалардың осы тармағының бірінші бөлігінде көрсетілген құжаттар орындауға келіп түскен күннен кейінгі 5 (бес) жұмыс күні ішінде олардың толық болуын тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы осы тармақтың екінші бөлігінде көрсетілген мерзім ішінде осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті одан әрі қараудан уәжді бас тартуды жібереді.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы осы тармақтың екінші бөлігінде көрсетілген мерзім ішінде оларды Кодекс талаптарына сәйкестігін қарайды және қорытынды беру үшін сұрау салуды көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелеріне жібереді.
13. Құрылымдық бөлімшелер сұрау салуды ұсынғаннан кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде қорытынды дайындайды және оларды көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына ұсынады.
14. Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы 8 (сегіз) жұмыс күні ішінде құрылымдық бөлімшелердің қорытындысын қарайды, көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа қосымша дайындайды немесе Тізбенің 9-тармағында көрсетілген негіздер бойынша осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім дайындайды.
15. Тізбенің 9-тармағында көрсетілген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіз анықталған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі аяқталғанға дейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 73-бабына сәйкес көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім туралы, сондай-ақ тыңдау өткізілетін уақыт пен орын туралы хабарламаны көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала шешім бойынша ұстанымын білдіру үшін жібереді.
Тыңдау рәсімі Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 73-бабына сәйкес жүргізіледі.
Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің басшысы мынадай шешімдердің бірін қабылдайды:

11. Руководитель услугодателя в течение срока, указанного в пункте 9 настоящих Правил, подписывает дополнительное соглашение к контракту на недропользование по углеводородам, после чего ответственный исполнитель услугодателя направляет его заявителю через веб-портал "цифрового правительства" или канцелярию услугодателя в случае подачи услугополучателем документов через канцелярию услугодателя.
12. При подписании дополнительного соглашения к контракту при переходе права недропользования и доли в праве недропользования в течение 1 (одного) рабочего дня с момента регистрации документов, указанных в пункте 8 Перечня, услугодателем определяется ответственный исполнитель услугодателя.
Ответственный исполнитель услугодателя в течение 5 (пяти) рабочих дней следующих за поступлением на исполнение документов, указанных в части первой данного пункта настоящих Правил, проверяет их полноту.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов ответственный исполнитель услугодателя в течение срока, указанного в части второй настоящего пункта, направляет мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
В случае представления услугополучателем полного пакета документов ответственный исполнитель услугодателя в течение срока, указанного в части второй настоящего пункта, рассматривает их на соответствие требованиям Кодекса и для дачи заключения направляет запрос в структурные подразделения услугодателя.
13. Структурные подразделения после представления запроса в течение 3 (трех) рабочих дней готовят заключения и представляют их ответственному исполнителю услугодателя.
14. Ответственный исполнитель услугодателя в течение 8 (восьми) рабочих дней рассматривает заключение структурных подразделений, готовит дополнение к контракту на недропользование по углеводородам на подписание руководителю услугодателя или готовит предварительное решение об отказе в оказании государственной услуги согласно приложению 2 к настоящим Правилам по основаниям, указанным в пункте 9 Перечня.
15. В случае выявления основании для отказа в оказании государственной услуги по основаниям, указанным в пункте 9 Перечня, услугодатель не позднее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги согласно статьи 73 Административного процедурно-процессуального кодекса направляет услугополучателю уведомление о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.
Процедура заслушивания проводится в соответствие со статьей 73 Административного процедурно-процессуального кодекса.
По результатам заслушивания руководитель Услугодателя принимает одно из следующих решений:

1) көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа қосымша келісімге қол қою;
2) көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа қосымша келісімге қол қоюдан бас тарту.
16. Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы осы Қағидалардың 14-тармағында көрсетілген мерзім ішінде көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа қосымшаға қол қояды, одан кейін көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы құжаттарды "цифрлық үкіметтің" веб-порталы арқылы көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" немесе көрсетілетін қызметті алушы құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы берген жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жібереді.
17. Жер қойнауы учаскесін бөлу кезінде келісімшартқа қосымша келісімге қол қою кезінде Тізбенің 8-тармағында көрсетілген құжаттар тіркелген сәттен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысын айқындайды.
Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы осы Қағидалардың осы тармағының бірінші бөлігінде көрсетілген құжаттардың орындалуына келіп түскеннен кейінгі 5 (бес) жұмыс күні ішінде олардың толықтығын тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы осы тармақтың екінші бөлігінде көрсетілген мерзім ішінде осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті одан әрі қараудан уәжді бас тартуды жібереді.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы осы тармақтың екінші бөлігінде көрсетілген мерзім ішінде оларды Кодекс талаптарына сәйкестігін қарайды және қорытынды беру үшін сұрау салуды көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелеріне жібереді.
18. Құрылымдық бөлімшелер көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысынан сұрау салуды ұсынғаннан кейін 2 (екі) жұмыс күні ішінде қорытынды дайындайды және оларды көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына ұсынады.
19. Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы 5 (бес) жұмыс күні ішінде құрылымдық бөлімшелердің қорытындысын қарайды, көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа қосымша келісім дайындайды немесе Тізбенің 9-тармағында көрсетілген негіздер бойынша осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім дайындайды.

1) подписать дополнительное соглашение к контракту на недропользование по углеводородам;
2) отказать в подписании дополнительного соглашения к контракту на недропользование по углеводородам.
16. Руководитель услугодателя в течение срока, указанного в пункте 14 настоящих Правил, подписывает дополнение к контракту на недропользование по углеводородам и после чего ответственный исполнитель услугодателя направляет его услугополучателю в "личный кабинет" через веб-портал "цифрового правительства" или через канцелярию услугодателя в случае подачи услугополучателем документов через канцелярию услугодателя.
17. При подписании дополнительного соглашения к контракту при выделении участка недр в течение 1 (одного) рабочего дня с момента регистрации документов, указанных в пункте 8 Перечня, услугодателем определяется ответственный исполнитель услугодателя.
Ответственный исполнитель услугодателя в течение 5 (пяти) рабочих дней следующего за поступлением на исполнение документов, указанных в части первой данного пункта настоящих Правил, проверяет их полноту.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов ответственный исполнитель услугодателя в течение срока, указанного в части второй настоящего пункта, направляет мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
В случае представления услугополучателем полного пакета документов ответственный исполнитель услугодателя в течение срока, указанного в части второй настоящего пункта, рассматривает их на соответствие требованиям Кодекса и для дачи заключения направляет запрос в структурные подразделения услугодателя.
18. Структурные подразделения после представления запроса от ответственного исполнителя услугодателя в течение 2 (двух) рабочих дней готовят заключения и представляют их ответственному исполнителю услугодателя.
19. Ответственный исполнитель услугодателя в течение 5 (пяти) рабочих дней рассматривает заключение структурных подразделений, готовит дополнительное соглашение к контракту на недропользование по углеводородам на подписание руководителю услугодателя или готовит предварительное решение об отказе в оказании государственной услуги согласно приложению 2 к настоящим Правилам по основаниям, указанным в пункте 9 Перечня.

20. Тізбенің 9-тармағында көрсетілген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 73-бабына сәйкес мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі аяқталғанға дейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім, сондай-ақ тыңдаудың өткізілетін уақыты мен орны туралы хабарламаны көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала шешім бойынша ұстанымын білдіру мүмкіндігі үшін жібереді.
Тыңдау рәсімі Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 73-бабына сәйкес жүргізіледі.
Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің басшысы мынадай шешімдердің бірін қабылдайды:
1) көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа қосымша келісімге қол қою;
2) көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа қосымша келісімге қол қоюдан бас тарту.
21. Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы осы Қағидалардың 19-тармағында көрсетілген мерзім ішінде көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа қосымшаға қол қояды, одан кейін көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы оны "цифрлық үкіметтің" веб-порталы арқылы көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" немесе көрсетілетін қызметті алушы құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы берген жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жібереді.
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселесі бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздіктеріне) шағымдану тәртібі
22. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) шағымдану үшін шағым көрсетілетін қызметті алушының әкімшілік актіні қабылдағаны немесе әрекеттерді (әрекетсіздіктерді) жасағаны туралы белгілі болған күннен бастап 3 (үш) айдан кешіктірмей:
шағымды қарайтын органға (жоғары тұрған әкімшілік органға және (немесе) лауазымды адамға);
мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға;
мемлекеттік қызметті тікелей көрсететін көрсетілетін қызметті беруші басшылығының атына береді.
Көрсетілетін қызметті алушының шағымы Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес:
мемлекеттік қызметті тікелей көрсететін көрсетілетін қызметті беруші оны тіркеген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган оны тіркеген күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Заңның 25-бабының 4-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті берушінің, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның шағымды қарау мерзімі:

20. В случае выявления оснований для отказа в оказании государственной услуги по основаниям, указанным в пункте 9 Перечня, услугодатель не позднее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги согласно статьи 73 Административного процедурно-процессуального кодекса направляет услугополучателю уведомление о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.
Процедура заслушивания проводится в соответствие со статьей 73 Административного процедурно-процессуального кодекса.
По результатам заслушивания руководитель Услугодателя принимает одно из следующих решений:
1) подписать дополнительное соглашение к контракту на недропользование по углеводородам;
2) отказать в подписании дополнительного соглашения к контракту на недропользование по углеводородам.
21. Руководитель услугодателя в течение срока, указанного в пункте 19 настоящих Правил, подписывает дополнение к контракту на недропользование по углеводородам после чего ответственный исполнитель услугодателя направляет его услугополучателю в "личный кабинет" через информационную систему веб-портала "цифрового правительства" или через канцелярию услугодателя в случае подачи услугополучателем документов через канцелярию услугодателя.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросу оказания государственной услуги
22. Для обжалования решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг жалоба подается не позднее 3 (трех) месяцев со дня, когда услугополучателю стало известно о принятии административного акта или совершении действий (бездействий) услугодателем:
в орган, рассматривающий жалобу (вышестоящий административный орган и (или) должностное лицо);
в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг;
на имя руководства услугодателя, непосредственно оказывающего государственную услугу.
Жалоба услугополучателя в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона подлежит рассмотрению:
услугодателем, непосредственно оказывающим государственную услугу в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации;
уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
Срок рассмотрения жалобы услугодателем, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с пунктом 4 статьи 25 Закона продлевается не более чем на 10 (десять) рабочих дней в случаях необходимости:

1) шағым бойынша қосымша зерделеу немесе тексеру не жергілікті жерге барып тексеру жүргізу;
2) қосымша ақпарат алу қажет болған жағдайларда 10 (он) жұмыс күнінен аспайтын мерзімге ұзартылады.
Шағымды қарау мерзімі ұзартылған жағдайда, шағымдарды қарау бойынша өкілеттіктер берілген лауазымды адам шағымды қарау мерзімі ұзартылған сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағым берген өтініш иесіне ұзарту себептерін көрсете отырып, шағымды қарау мерзімінің ұзартылғаны туралы жазбаша нысанда (шағым қағаз жеткізгіште берілген кезде) немесе электрондық нысанда (шағым электрондық түрде берілген кезде) хабарлайды.
Шағым Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 91-бабының 4-тармағына сәйкес келіп түскен жағдайда көрсетілетін қызметті беруші шағымды қарайтын органға ол келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде жібереді. Көрсетілетін қызметті беруші қолайлы акт қабылданған, шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын әкімшілік іс-әрекет жасалған жағдайда, шағымды қарайтын органға шағымды жібермейді.
Шағымды қарайтын органның шағымды қарау мерзімі шағым түскен күннен бастап 20 (жиырма) жұмыс күнін құрайды.
23. Шағымды қарайтын органның шешімімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы шағымды қарайтын басқа органға немесе Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 100-бабының 6-тармағына сәйкес сотқа жүгінеді.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрлігінің
"Көмірсутектер бойынша
жер қойнауын пайдалануға
арналған келісімшарттарға
қосымша келісімдерді жасасу
(қол қою)" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
қағидаларына 1-қосымша
Нысан
"Көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттарға қосымша келісімдерді жасасу (қол қою)" мемлекеттік көрсетілетін қызметке қойылатын негізгі талаптар тізбесі
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауы: "Көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттарға қосымша келісімдер жасасу (қол қою)".
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрлерінің атауы:
1) Жер қойнауын пайдалану құқығы мен жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлес ауысқан кезде келісімшартқа қосымша келісім жасасу;
2) Көрсетілетін қызметті алушы немесе құзыретті орган туралы мәліметтер өзгерген кезде келісімшартқа қосымша келісім жасасу;
3) Өндіру учаскесін (учаскелерін) және дайындық кезеңін (дайындық кезеңдерін) бекіту кезінде келісімшартқа қосымша келісім жасасу;
4) Өндіру учаскесін (учаскелерін) және кезеңін (кезеңдерін) немесе өндіру кезеңін (кезеңдерін) бекіту кезінде келісімшартқа қосымша келісім жасасу;
5) Барлау немесе өндіру кезеңін (кезеңдерін) ұзарту кезінде келісімшартқа қосымша келісім жасасу;

1) проведения дополнительного изучения или проверки по жалобе либо проверки с выездом на место;
2) получения дополнительной информации.
В случае продления срока рассмотрения жалобы должностное лицо, наделенное полномочиями по рассмотрению жалоб, в течение 3 (трех) рабочих дней с момента продления срока рассмотрения жалобы сообщает в письменной форме (при подаче жалобы на бумажном носителе) или электронной форме (при подаче жалобы в электронном виде) заявителю, подавшему жалобу, о продлении срока рассмотрения жалобы с указанием причин продления.
В случае поступления жалобы в соответствии с пунктом 4 статьи 91 Административного процедурно-процессуального кодекса услугодателем направляется в орган, рассматривающий жалобу в течение 3 (трех) рабочих дней со дня ее поступления. Жалоба услугодателем не направляется в орган, рассматривающий жалобу в случае принятия благоприятного акта, совершения административного действия, полностью удовлетворяющие требования, указанные в жалобе.
Срок рассмотрения жалобы органом, рассматривающим жалобу, составляет 20 (двадцать) рабочих дней со дня поступления жалобы.
23. В случае несогласия с решением органа, рассматривающего жалобу, услугополучатель обращается в другой орган, рассматривающий жалобу или в суд в соответствии с пунктом 6 статьи 100 Административного процедурно-процессуального кодекса.
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
Министерства энергетики
Республики Казахстан
"Заключение (подписание)
дополнительных соглашений
к контрактам на недропользование
по углеводородам"
Форма
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Заключение (подписание) дополнительных соглашений к контрактам на недропользование по углеводородам"
"Наименование государственной услуги "Заключение (подписание) дополнительных соглашений к контрактам на недропользование по углеводородам".
Наименование подвидов государственной услуги:
1) Заключение дополнительного соглашения к контракту при переходе права недропользования и доли в праве недропользования;
2) Заключение дополнительного соглашения к контракту при изменении сведений о услугополучателе или компетентном органе;
3) Заключение дополнительного соглашения к контракту при закреплении участка (участков) добычи и подготовительного периода (подготовительных периодов;
4) Заключение дополнительного соглашения к контракту при закреплении участка (участков) и периода (периодов) добычи или периода (периодов) добычи;
5) Заключение дополнительного соглашения к контракту при продлении периода (периодов) разведки или добычи;

6) Бағалау кезеңіне өту кезінде күрделі жоба бойынша барлау және өндіру келісімшарттарына қосымша келісім жасасу;
7) Сынақ пайдалану кезеңіне өту кезінде күрделі жоба бойынша барлау және өндіру келісімшартына қосымша келісім жасасу;
8) Өндіру кезеңіне өту кезінде күрделі жоба бойынша барлау және өндіру келісімшартына қосымша келісім жасасу;
9) Кодекстің 116-бабының 7-тармағында және 278-бабының 40-тармағында көзделген жағдайларда күрделі жоба бойынша барлауға және өндіруге арналған үлгілік келісімшарт талаптарына көшуге байланысты барлауға және өндіруге арналған келісімшартқа қосымша келісім жасасу;
10) Жер қойнауы учаскесін (учаскелерін) ұлғайту немесе азайту кезінде келісімшартқа қосымша келісім жасасу;
11) Сарқылатын кен орындары бойынша инвестициялық міндеттемелерді қосуға байланысты көмірсутектерді барлауға және өндіруге немесе өндіруге арналған келісімшартқа қосымша келісімдер жасасу;
12) Жер қойнауы учаскесін (учаскелерін) бөлу кезінде келісімшартқа қосымша келісім жасасу.
1.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі.
2.
Мемлекеттік қызметті көрсету тәсілдері (қолжетімділік арналары)
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жоғарыда көрсетілген барлық кіші түрлерімен бірге:
"цифрлық үкіметтің" веб-порталы www.egov.kz;
көрсетілетін қызмет берушінің кеңсесі арқылы көрсетіледі.
3.
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
Көрсетілетін қызметті беруші өтінішті тіркеген сәттен бастап:
Көрсетілетін қызметті алушы немесе құзыретті орган туралы мәліметтер өзгерген кезде, өндіру учаскесін (учаскелерін) және дайындық кезеңін (дайындық кезеңдерін) бекіту кезінде, өндіру учаскесін (учаскелерін) және кезеңін (кезеңдерін) немесе өндіру кезеңін (кезеңдерін) бекіту кезінде, барлау немесе өндіру кезеңін (кезеңдерін) ұзарту кезінде, өндіру кезеңіне өту кезінде күрделі жоба бойынша барлау және өндіру келісімшартына қосымша келісім жасасу, Кодекстің 116-бабының 7-тармағында және 278-бабының 40-тармағында көзделген жағдайларда күрделі жоба бойынша барлауға және өндіруге арналған үлгілік келісімшарт талаптарына көшуге байланысты барлауға және өндіруге арналған, Жер қойнауы учаскесін (учаскелерін) ұлғайту немесе азайту кезінде, сарқылатын кен орындары бойынша инвестициялық міндеттемелерді қосуға байланысты көмірсутектерді барлауға және өндіруге немесе өндіруге арналған келісімшартқа қосымша келісім жасасу – 20 (жиырма) жұмыс күні.
жер қойнауын пайдалану құқығы және жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлес ауысқан кезде келісімшартқа қосымша келісімге қол қою кезінде, жер қойнауын пайдалану құқығы мен жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлес ауысқан кезде келісімшартқа қосымша келісім жасасу – 15 (он бес) жұмыс күні.
жер қойнауы учаскесін (учаскелерін) бөлу кезінде күрделі жоба бойынша бағалау кезеңіне ауысу кезінде, күрделі жоба бойынша сынақ пайдалану кезеңіне ауысу кезінде келісімшартқа қосымша келісім жасасу – 10 (он) жұмыс күні.
4.
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған).
5.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа қосымша келісім не мемлекеттік қызметті көрсетуден уәжді бас тарту.
6.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет көрсетілетін қызметті алушыға тегін көрсетіледі.
7.
Жұмыс графигі

6) Заключение дополнительного соглашения к контракту на разведку и добычу по сложному проекту при переходе к этапу оценки;
7) Заключение дополнительного соглашения к контракту на разведку и добычу по сложному проекту при переходе к этапу пробной эксплуатации;
8) Заключение дополнительного соглашения к контракту на разведку и добычу по сложному проекту при переходе к периоду добычи;
9) Заключение дополнительного соглашения к контракту на разведку и добычу в связи с переходом на условия типового контракта на разведку и добычу по сложному проекту в случаях, предусмотренных пунктом 7 статьи 116 и пунктом 40 статьи 278 Кодекса;
10) Заключение дополнительного соглашения к контракту при увеличении или уменьшении участка (участков) недр;
11) Заключение дополнительных соглашений к контракту на разведку и добычу или добычу углеводородов в связи с включением инвестиционных обязательств по истощаемым месторождениям;
12) Заключение дополнительного соглашения к контракту при выделении участка (участков) недр.
1.
Наименование услугодателя
Министерство энергетики Республики Казахстан.
2.
Способы предоставления государственной услуги (каналы доступа)
Государственная услуга со всеми вышеуказанными подвидами осуществляется через:
веб-портал "цифрового правительства" www.egov.kz;
канцелярию услугодателя.
3.
Срок оказания государственной услуги
При подписании дополнительного соглашения к контракту при изменении сведений о услугополучателе или компетентном органе, при подписании дополнительного соглашения к контракту при закреплении участка (участков) и периода (периодов) добычи или периода (периодов) добычи, при подписании дополнительного соглашения к контракту при продлении периода (периодов) разведки или добычи, при подписании дополнительного соглашения к контракту на разведку и добычу по сложному проекту при переходе к периоду добычи, при подписании дополнительного соглашения к контракту на разведку и добычу в связи с переходом на условия типового контракта на разведку и добычу по сложному проекту в случаях, предусмотренных пунктом 7 статьи 116 и пунктом 40 статьи 278 Кодекса, при подписании дополнительного соглашения к контракту при увеличении или уменьшении участка (участков) недр, при подписании дополнительных соглашений к контракту на разведку и добычу или добычу углеводородов в связи с включением инвестиционных обязательств по истощаемым месторождениям – 20 (двадцать) рабочих дней.
при подписании дополнительного соглашения к контракту при переходе права недропользования и доли в праве недропользования – 15 (пятнадцать) рабочих дней.
при подписании дополнительного соглашения к контракту при выделении участка (участков) недр, при подписании дополнительного соглашения к контракту на разведку и добычу по сложному проекту при переходе к этапу оценки – 10 (десять) рабочих дней.
4.
Форма оказания государственной услуги
Электронно (частично автоматизированно).
5.
Результат оказания государственной услуги
Дополнительное соглашение к контракту на недропользование либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
6.
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается услугополучателю бесплатно.
7.
График работы

1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 8.00-ден 17.30-ға дейін.
Өтінішті қабылдау және көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижесін беру сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 8.00-ден 17.30-ға дейін жүзеге асырылады.
2) "цифрлық үкіметтің" веб-порталы – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушының өтініші Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс күні аяқталғаннан соң демалыс және мереке күндеріне сәйкес келсе, өтінішті қабылдау және көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижесін беру келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады).
8.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін "цифрлық үкіметтің" веб-порталы немесе көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы мынадай құжаттарды ұсынады:
1) жер қойнауын пайдалану құқығы мен жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлес ауысқан кезде келісімшартқа қосымша келісім алу үшін:
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жер қойнауын пайдалану құқығының (жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлестің) ауысуы туралы өтініш;
көрсетілетін қызметті алушы қол қойған жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа толықтыру 3 (үш) дана;
салыстырып тексеру үшін жер қойнауын пайдалану құқығын сатып алған кезде негіздеме болатын құжаттың көшірмесі және түпнұсқасы;
салыстырып тексеру үшін жер қойнауын пайдалану құқығын (жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлесті) сатып алушы туралы мәліметтерді растайтын құжаттардың көшірмелері және түпнұсқалары;
сатып алушының Кодекстің талаптарына сәйкес келуін растайтын құжаттар;
егер жер қойнауын пайдалану құқығына (жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлесіне) кепілмен ауыртпалық салынса, кепіл ұстаушының жазбаша келісімі;
жер қойнауын пайдалану құқығының барлық бірлескен иеленушілерінің жазбаша келісімі;
Кодекстің 45-бабының және 277-бабы 14-тармағының талаптары негізінде қолданылатын өтініштерді қарау кезінде ұсынымдар әзірлеу мақсатында көрсетілетін қызметті берушінің жанындағы консультативтік-кеңесші орган болып табылатын жер қойнауын пайдалану мәселелері жөніндегі сараптама комиссиясының (бұдан әрі – сараптама комиссия) ұсынымдары негізінде берілген көрсетілетін қызметті берушінің оң шешімі;
2) көрсетілетін қызметті алушы немесе құзыретті орган туралы мәліметтер өзгерген кезде келісімшартқа қосымша келісім алу үшін:
осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушы туралы мәліметтерді өзгертуге арналған өтініш;
көрсетілетін қызметті алушы туралы мәліметтерге өзгерістер енгізу қажеттілігін растайтын құжаттар;
көрсетілетін қызметті алушы туралы мәліметтерге өзгерістер енгізуді көздейтін көрсетілетін қызметті алушы қол қойған келісімшартқа толықтыру 3 (үш) данада;
салыстырып тексеру үшін көрсетілетін қызметті алушының өтінішке қол қою өкілеттігін куәландыратын құжаттардың көшірмелері және түпнұсқалары;

1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 8.00 до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан;
График приема заявлений и выдачи результатов оказания государственной услуги – с 8.00 до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
2) веб-портала "цифрового правительства" – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8.
Перечень документов и сведений, необходимых для оказания государственной услуги
Для получения государственной услуги услугополучатель подает через веб-портала "цифрового правительства" или канцелярию услугодателя следующие документы:
1) для получения дополнительного соглашения к контракту при переходе права недропользования и доли в праве недропользования:
заявление о переходе права недропользования (доли в праве недропользования) по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
подписанное услугополучателем дополнение к контракту на недропользование в 3 (трех) экземплярах;
копия и оригинал документа, на основании которого приобретается право недропользования для сверки;
копия и оригинал документов, подтверждающих сведения о приобретателе права недропользования (доли в праве недропользования) для сверки:
документы, подтверждающие соответствие приобретателя требованиям Кодекса;
письменное согласие залогодержателя, если право недропользования (доля в праве недропользования) обременено (обременена) залогом;
письменное согласие всех совместных обладателей права недропользования;
положительное решение услугодателя, выданного на основании рекомендаций экспертной комиссии по вопросам недропользования, являющаяся консультативно-совещательным органом при услугодателе в целях выработки рекомендаций при рассмотрении заявлений, действующей на основании требований статьи 45 и пункта 14 статьи 277 Кодекса (далее – экспертная комиссия);
2) для получения дополнительного соглашения к контракту при изменении сведений о услугополучателе или компетентном органе:
заявление на изменение сведений об услугополучателе по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
документы, подтверждающих необходимость внесения изменений в сведения о услугополучателе;
подписанное услугополучателем дополнение к контракту в 3 (трех) экземплярах, предусматривающее внесение изменений в сведения о услугополучателе;
копии и оригиналы документов, удостоверяющие полномочия услугополучателя на подписание заявления для сверки;

3) өндіру учаскесін (учаскелерін) және дайындық кезеңін (дайындық кезеңдерін) бекітіп беру кезінде келісімшартқа қосымша келісім алу үшін:
осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өндіру учаскесін (учаскелерін) және дайындық кезеңін (дайындық кезеңдерін) бекітіп беру туралы өтініш;
дайындық кезеңін (дайындық кезеңдерін) бекітіп беруді көздейтін және Кодекстің 110-бабына сәйкес өндіру учаскесін (учаскелерін) белгілейтін келісімшартқа қосымшаны қамтитын, көрсетілетін қызметті алушы қол қойған келісімшартқа толықтыру 3 (үш) данада;
көрсетілетін қызметті алушы бекіткен және жер қойнауы мемлекеттік сараптамасының оң қорытындысын алған геологиялық қорларды есептеу жөніндегі есеп;
сараптама комиссиясының ұсынымдары негізінде берілген көрсетілетін қызметті берушінің оң шешімінің көшірмесі;
4) учаскені (учаскелерді) және өндіру кезеңін (кезеңдерін) немесе өндіру кезеңін (кезеңдерін) бекіту кезінде келісімшартқа қосымша келісім алу үшін:
осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өндіру учаскесін (учаскелерін) және кезеңін (кезеңдерін) немесе өндіру кезеңін (кезеңдерін) бекітіп беру туралы өтініш;
Кодекстің 119-бабының 7-тармағында көзделген жағдайларды қоспағанда, өндіру учаскесін (учаскелерін) және кезеңін (кезеңдерін) немесе өндіру кезеңін (кезеңдерін) бекітіп беруді көздейтін келісімшартқа көрсетілетін қызметті алушы қол қойған толықтыру. Бұл ретте өндіру учаскесін (учаскелерін) бекітіп беру мақсатында келісімшартқа толықтыру Кодекстің 110-бабына сәйкес өндіру учаскесін (учаскелерін) белгілейтін келісімшартқа толықтыруды 3 (үш) данада қамтуға тиіс;
көрсетілетін қызметті алушы бекіткен және жер қойнауы мемлекеттік сараптамасының оң қорытындысын алған геологиялық қорларды есептеу жөніндегі есеп;
көрсетілетін қызметті алушы бекіткен және Кодексте және Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында көзделген сараптамалардың оң қорытындыларын алған кен орнын игеру жобасы;
сараптама комиссиясының ұсынымдары негізінде берілген көрсетілетін қызметті берушінің оң шешімінің көшірмесі;
5) барлау кезеңін (кезеңдерін) ұзарту кезінде келісімшартқа қосымша келісім алу үшін:
осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша барлау кезеңін (кезеңдерін) ұзартуға байланысты жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа өзгерістер енгізуге өтініш;
көрсетілетін қызметті алушы бекіткен және барлау кезеңі ұзартылған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы тиісті жер қойнауы учаскесінде орындауға міндеттенетін қосымша жұмыстардың көлемі, сипаттамасы және орындау мерзімдері қамтылған қосымша жұмыстардың қол қойылған бағдарламасы;
көрсетілетін қызметті алушы қол қойған келісімшартқа толықтыру 3 (үш) данада, онда мыналар қамтылады:

3) для получения дополнительного соглашения к контракту при закреплении участка (участков) добычи и подготовительного периода (подготовительных периодов):
заявление о закреплении участка (участков) добычи и подготовительного периода (подготовительных периодов) по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам;
подписанное услугополучателем дополнение к контракту, предусматривающее закрепление участка (участков) добычи и подготовительного периода (подготовительных периодов) и содержащее приложение к контракту, устанавливающее в соответствии со статьей 110 Кодекса участок (участки) добычи в 3 (трех) экземплярах;
утвержденный услугополучателем и получивший положительное заключение государственной экспертизы недр отчет по подсчету геологических запасов;
копию положительного решения услугодателя, выданного на основании рекомендаций экспертной комиссии;
4) для получения дополнительного соглашения к контракту при закреплении участка (участков) и периода (периодов) добычи или периода (периодов) добычи:
заявление о закреплении участка (участков) и периода (периодов) добычи или периода (периодов) добычи по форме, согласно приложению 6 к настоящим Правилам;
подписанное услугополучателем дополнение к контракту, предусматривающее закрепление участка (участков) и периода (периодов) добычи или периода (периодов) добычи, за исключением случаев, предусмотренных пунктом 7 статьи 119 Кодекса. При этом в целях закрепления участка (участков) добычи дополнение к контракту должно содержать приложение к контракту, устанавливающее в соответствии со статьей 110 Кодекса участок (участки) добычи в 3 (трех) экземплярах;
утвержденный услугополучателем и получивший положительное заключение государственной экспертизы недр отчет по подсчету геологических запасов;
утвержденный услугополучателем и получивший положительные заключения предусмотренных Кодексом и иными законами Республики Казахстан экспертиз проект разработки месторождения;
копию положительного решения услугодателя, выданного на основании рекомендаций экспертной комиссии;
5) для получения дополнительного соглашения к контракту при продлении периода (периодов) разведки:
заявление на внесение изменений в контракт на недропользование в связи с продлением периода (периодов) разведки по форме, согласно приложению 7 к настоящим Правилам;
подписанную программу дополнительных работ, утвержденную услугополучателем и содержащая объемы, описание и сроки выполнения дополнительных работ, которые услугополучатель обязуется выполнить на соответствующем участке недр в случае продления периода разведки;
подписанное услугополучателем дополнение к контракту в 3 (трех) экземплярах, предусматривающее:

Кодекстің 117-бабының 2 және 3-тармақтарында көзделген жағдайларда – барлау учаскесінің (учаскелерінің) шекараларын тереңдігі бойынша белгілеуді қоса алғанда, шеңберінде табылған кенжатынның (кенжатындар жиынтығының) болжанатын контурлары жатқан блоктардан тұратын барлау учаскесін (учаскелерін) осы Кодекстің 110-бабына сәйкес белгілейтін келісімшартқа қосымша;
кодекстің 117 – бабының 3-2-тармағында көзделген жағдайда-кодекстің 117-бабының 3-2-тармағына сәйкес барлау кезеңі ұзартылған жағдайда, қосымша жұмыстар бағдарламасында көзделмеген мақсаттарға пайдаланылған сомаларды Қазақстан Республикасының пайдасына төлеу жөніндегі міндеттеме;
осы тармақшаның үшінші абзацында көрсетілген және келісімшартқа оның ажырамас бөлігі ретінде қоса берілетін қосымша жұмыстар бағдарламасын орындау жөніндегі көрсетілетін қызметті алушының міндеті;
Кодекстің 117-бабының 2-тармағында көзделген жағдайда – табылған кенжатынды (кенжатындар жиынтығын) бағалау бойынша жұмыстарды көздейтін, жер қойнауын пайдаланушы бекіткен және Кодексте және Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында көзделген сараптамалардың оң қорытындыларын алған барлау жұмыстарының жобасына толықтыру;
Кодекстің 117-бабының 3-тармағында көзделген жағдайда – көрсетілетін қызметті алушы бекіткен және Кодексте және Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында көзделген сараптамалардың оң қорытындыларын алған сынап пайдалану жобасы;
кодекстің 117 - бабының 3-2-тармағында көзделген жағдайда-жер қойнауын пайдаланушы бекіткен және осы Кодексте және Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында көзделген сараптамалардың оң қорытындыларын алған жағдайда барлау жұмыстарының жобасына толықтыру, жер қойнауын пайдаланушының банктік шотында тиісті ақша қаражатының болуы туралы екінші деңгейдегі банктен үзінді;
сараптама комиссиясының ұсынымдары негізінде берілген көрсетілетін қызметті берушінің оң шешімінің көшірмесі;
6) бағалау кезеңіне ауысу кезінде күрделі жоба бойынша барлауға және өндіруге арналған келісімшартқа қосымша келісім алу үшін:
осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бағалау кезеңіне ауысуға байланысты күрделі жоба бойынша көмірсутектерді барлауға және өндіруге арналған келісімшартқа өзгерістер енгізуге өтініш;
тереңдігі бойынша барлау учаскесінің (учаскелерінің) шекараларын белгілеуді қоса алғанда, шегінде табылған кенжатынның (кенжатын жиынтығының) болжамды контурлары орналастырылатын блоктардан тұратын барлау учаскесінің (учаскелерінің) шекараларын белгілеуді көздейтін, сондай-ақ жер қойнауын пайдаланушы бекіткен және жылдар бойынша жер қойнауын пайдаланушы бағалау кезеңінде тиісті жер қойнауы учаскесінде орындауға міндеттенетін қосымша жұмыстардың көлемі, сипаттамасы және орындалу мерзімдері қамтылған қосымша жұмыстар бағдарламасын қамтитын күрделі жоба бойынша барлауға және өндіруге арналған келісімшартқа көрсетілетін қызметті алушы қол қойған толықтыру 3 (үш) данада;

в случаях, предусмотренных пунктами 2 и 3 статьи 117 Кодекса, – приложение к контракту, устанавливающее в соответствии со статьей 110 Кодекса участок (участки) разведки, состоящий (состоящие) из блоков, в пределах которых располагаются предполагаемые контуры обнаруженной залежи (совокупности залежей), включая установление границ участка (участков) разведки по глубине;
обязанность услугополучателя по выполнению программы дополнительных работ, указанной в третьем абзаце настоящего подпункта и прилагаемой к контракту в качестве его неотъемлемой части;
обязательства по выплате в пользу Республики Казахстан сумм, использованных на цели, не предусмотренные программой дополнительных работ, в случае продления периода разведки в соответствии пунктом 3-2 статьи 117 Кодекса;
в случае, предусмотренном пунктом 2 статьи 117 Кодекса, утвержденное услугополучателем и получившее положительные заключения предусмотренных Кодексом и иными законами Республики Казахстан экспертиз дополнение к проекту разведочных работ, предусматривающее работы по оценке обнаруженной залежи (совокупности залежей);
в случае, предусмотренном пунктом 3 статьи 117 Кодекса, – утвержденный услугополучателем и получивший положительные заключения предусмотренных Кодексом и иными законами Республики Казахстан экспертиз проект пробной эксплуатации;
в случае, предусмотренном пунктом 3-2 статьи 117 Кодекса, - утвержденное недропользователем и получившее положительные заключения предусмотренных настоящим Кодексом и иными законами Республики Казахстан экспертиз дополнение к проекту разведочных работ, выписка из банка второго уровня о наличии соответствующих денежных средств на банковском счете недропользователя;
копию положительного решения услугодателя, выданного на основании рекомендаций экспертной комиссии;
6) для получения дополнительного соглашения к контракту на разведку и добычу по сложному проекту при переходе к этапу оценки:
заявление на внесение изменений в контракт на разведку и добычу углеводородов по сложному проекту в связи с переходом к этапу оценки по форме, согласно приложению 11 к настоящим Правилам;
подписанное услугополучателем дополнение к контракту на разведку и добычу по сложному проекту, предусматривающее установление границ участка (участков) разведки, состоящего (состоящих) из блоков, в пределах которых располагаются предполагаемые контуры обнаруженной залежи (совокупности залежей), включая установление границ участка (участков) разведки по глубине, а также содержащее программу дополнительных работ, утвержденная недропользователем и содержащая объемы, описание и сроки выполнения дополнительных работ по годам, которые недропользователь обязуется выполнить на соответствующем участке недр на этапе оценки в 3 (трех) экземплярах;

Кодекстің 121-бабының 3-тармағына сәйкес берілген, жер қойнауын зерттеу жөніндегі уәкілетті органның жер қойнауы учаскесінің шегінде көмірсутектердің кенжатын (кенжатын жиынтығын) табу туралы қорытындысы, онда бағалау жүргізу жоспарланатын кенжатынның (кенжатын жиынтығының) болжамды контурларын көрсете отырып;
сараптама комиссиясының ұсынымдары негізінде берілген көрсетілетін қызметті берушінің оң шешімінің көшірмесі;
7) сынап пайдалану кезеңіне ауысу кезінде күрделі жоба бойынша барлауға және өндіруге арналған келісімшартқа қосымша келісім алу үшін:
осы Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сынап пайдалану кезеңіне ауысуға байланысты күрделі жоба бойынша көмірсутектерді барлауға және өндіруге арналған келісімшартқа өзгерістер енгізуге өтініш;
жер қойнауын пайдаланушы бекіткен қосымша жұмыстар бағдарламасын қамтитын және жер қойнауын пайдаланушы сынап пайдалану кезеңінде тиісті жер қойнауы учаскесінде орындауға міндеттенетін жылдар бойынша қосымша жұмыстардың көлемі, сипаттамасы мен орындалу мерзімдерін қамтитын 3 (үш) данада күрделі жоба бойынша барлауға және өндіруге арналған келісімшартқа көрсетілетін қызметті алушы қол қойған толықтыру;
жер қойнауын пайдаланушы бекіткен және жер қойнауы мемлекеттік сараптамасының оң қорытындысын алған геологиялық қорларды жедел есептеу жөніндегі есеп;
сараптама комиссиясының ұсынымдары негізінде берілген көрсетілетін қызметті берушінің оң шешімінің көшірмесі;
8) өндіру кезеңіне ауысу кезінде күрделі жоба бойынша барлауға және өндіруге арналған келісімшартқа қосымша келісім алу үшін:
осы Қағидаларға 13-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өндіру кезеңіне ауысуға байланысты күрделі жоба бойынша көмірсутектерді барлауға және өндіруге арналған келісімшартқа өзгерістер енгізуге өтініш;
3 (үш) данада өндіру учаскесінің шекарасын белгілейтін күрделі жоба бойынша барлауға және өндіруге арналған келісімшартқа көрсетілетін қызметті алушы қол қойған толықтыру. Егер кен орны ірі кен орындары санатына жатпаса, келісімшартқа толықтыруда жиырма бес жылға созылатын өндіру кезеңін белгілеу де көзделуге тиіс. Кодекстің 119-бабының 18-2-тармағында көзделген жағдайларда, егер жер қойнауы учаскесіне қатысты оның күрделі жобаның қандай да бір өлшемшарттарына сәйкестігі туралы растау алынбаса, келісімшартқа толықтыруда оны жаңа редакцияда баяндау көздеулге тиіс;
жер қойнауын пайдаланушы бекіткен және жер қойнауы мемлекеттік сараптамасының оң қорытындысын алған өндіру учаскесіндегі геологиялық қорларды есептеу жөніндегі есептің көшірмесі;
сараптама комиссиясының ұсынымдары негізінде берілген көрсетілетін қызметті берушінің оң шешімінің көшірмесі;

заключение уполномоченного органа по изучению недр об обнаружении в пределах участка недр залежи (совокупности залежей) углеводородов, выданное в соответствии с пунктом 3 статьи 121 Кодекса, с указанием предполагаемых контуров залежи (совокупности залежей), на которой планируется проведение оценки;
копию положительного решения услугодателя, выданного на основании рекомендаций экспертной комиссии;
7) для получения дополнительного соглашения к контракту на разведку и добычу по сложному проекту при переходе к этапу пробной эксплуатации:
заявление на внесение изменений в контракт на разведку и добычу углеводородов по сложному проекту в связи с переходом к этапу пробной эксплуатации по форме, согласно приложению 12 к настоящим Правилам;
подписанное услугополучателем дополнение к контракту на разведку и добычу по сложному проекту в 3 (трех) экземплярах, содержащее программу дополнительных работ, утвержденную недропользователем и содержащую объемы, описание и сроки выполнения дополнительных работ по годам, которые недропользователь обязуется выполнить на соответствующем участке недр на этапе пробной эксплуатации;
утвержденный недропользователем и получивший положительное заключение государственной экспертизы недр отчет по оперативному подсчету геологических запасов;
копию положительного решения услугодателя, выданного на основании рекомендаций экспертной комиссии;
8) для получения дополнительного соглашения к контракту на разведку и добычу по сложному проекту при переходе к периоду добычи:
заявление на внесение изменений в контракт на разведку и добычу углеводородов по сложному проекту в связи с переходом к периоду добычи по форме, согласно приложению 13 к настоящим Правилам;
подписанное услугополучателем дополнение к контракту на разведку и добычу по сложному проекту, устанавливающее границы участка добычи в 3 (трех) экземплярах. Если месторождение не относится к категории крупных месторождений, дополнение к контракту также должно предусматривать установление периода добычи продолжительностью в двадцать пять лет. В случаях, предусмотренных пунктом 18-2 статьи 119 Кодекса, дополнение к контракту должно предусматривать изложение его в новой редакции, если в отношении участка недр не было получено подтверждение о его соответствии какому-либо из критериев сложного проекта;
копия утвержденного недропользователем и получившего положительное заключение государственной экспертизы недр отчета по подсчету геологических запасов на участке добычи;
копию положительного решения услугодателя, выданного на основании рекомендаций экспертной комиссии;

9) Кодекстің 116-бабының 7-тармағында және 278-бабының 40-тармағында көзделген жағдайларда күрделі жоба бойынша барлауға және өндіруге арналған үлгілік келісімшарттың талаптарына ауысуға байланысты барлауға және өндіруге арналған келісімшартқа қосымша келісім алу үшін:
осы Қағидаларға 14-қосымшаға сәйкес нысан бойынша күрделі жоба бойынша көмірсутектерді барлауға және өндіруге арналған үлгілік келісімшарттың талаптарына ауысуға байланысты жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа өзгерістер енгізуге өтініш;
көрсетілетін қызметті алушы қол қойған күрделі жоба бойынша көмірсутектерді барлауға және өндіруге арналған үлгілік келісімшарттың талаптарына сәйкес жаңа редакциядағы келісімшартты 3 (үш) данада баяндауды көздейтін келісімшартқа толықтыру;
Кодекстің 36-бабының 1-3-тармағында көрсетілген, жер қойнауы учаскесінде Кодекстің 36-бабының 1-2-тармағында көзделген өлшемшарттардың кемінде біреуінің болуын растайтын құжаттардың бірі;
сараптама комиссиясының ұсынымдары негізінде берілген көрсетілетін қызметті берушінің оң шешімінің көшірмесі;
10) өндіру кезеңін (кезеңдерін) ұзарту кезінде келісімшартқа қосымша келісім алу үшін:
осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өндіру кезеңін (кезеңдерін) ұзартуға байланысты жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа өзгерістер енгізуге өтініш;
3 (үш) данада өндіру кезеңін (кезеңдерін) ұзартуды көздейтін келісімшартқа көрсетілетін қызметті алушы қол қойған толықтыру, онда мыналар көзделеді:
өндіру кезеңін ұзартудың сұратылатын мерзімі ішінде кен орнын игеруді көздейтін, сараптамалардың оң қорытындыларын алған кен орнын игеру жобасы;
сараптама комиссиясының ұсынымдары негізінде берілген көрсетілетін қызметті берушінің оң шешімінің көшірмесі;
11) жер қойнауы учаскесінің (учаскелерінің) ұлғаюына байланысты келісімшартқа қосымша келісім алу үшін:
осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жер қойнауы учаскесінің (учаскелерінің) ұлғаюына немесе азаюына байланысты жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа өзгерістер енгізуге өтініш;
Кодекстің 110-бабына сәйкес ұлғайтылған жер қойнауын учаскесін (учаскелерін) немесе көрсетілетін қызметті алушының 113-баптың 3-тармағында көрсетілген және келісімшартқа оның ажырамас бөлігі ретінде қоса берілетін қосымша жұмыстар бағдарламасын орындау жөніндегі міндетін белгілейтін, келісімшартқа қосымшасы бар көрсетілетін қызметті алушы қол қойған келісімшартқа толықтыру 3 (үш) данада;
жер қойнауы учаскесі (учаскелері) ұлғайған кезде көрсетілетін қызметті алушы бекіткен және көрсетілетін қызметті алушы сұратылатын жер қойнауы учаскесінде (учаскелерінде) орындауға міндеттенетін, көрсетілетін қызметті алушы жер қойнауын пайдалану құқығын алған кезде белгіленген барлау кезеңінде жер қойнауы учаскесіндегі (учаскелеріндегі) жұмыстардың көлемі мен түрлері бойынша ең төменгі талаптарға барабар сәйкес келетін жұмыстардың көлемін, сипаттамасы мен мерзімдерін қамтитын қосымша жұмыстар бағдарламасын;
сараптама комиссиясының ұсынымдары негізінде берілген көрсетілетін қызметті берушінің оң шешімінің көшірмесі;
көрсетілетін қызметті алушының өтінішке қол қоюға өкілеттігін куәландыратын құжаттардың түпнұсқалары не нотариат куәландырған көшірмелері;

9) для получения дополнительного соглашения к контракту на разведку и добычу в связи с переходом на условия типового контракта на разведку и добычу по сложному проекту в случаях, предусмотренных пунктом 7 статьи 116 и пунктом 40 статьи 278 Кодекса:
заявление на внесение изменений в контракт на недропользование в связи с переходом на условия типового контракта на разведку и добычу углеводородов по сложному проекту по форме, согласно приложению 14 к настоящим Правилам;
подписанное услугополучателем дополнение к контракту предусматривающее изложение контракта в новой редакции в соответствии с условиями типового контракта на разведку и добычу углеводородов по сложному проекту в 3 (трех) экземплярах;
один из документов, указанных в пункте 1-3 статьи 36 Кодекса, подтверждающий наличие на участке недр, не менее чем одного из критериев, предусмотренных пунктом 1-2 статьи 36 Кодекса;
копию положительного решения услугодателя, выданного на основании рекомендаций экспертной комиссии;
10) для получения дополнительного соглашения к контракту при продлении периода (периодов) добычи:
заявление на внесение изменений в контракт на недропользование в связи с продлением периода (периодов) добычи по форме, согласно приложению 8 к настоящим Правилам;
подписанное услугополучателем дополнение к контракту, предусматривающее продление периода (периодов) добычи в 3 (трех) экземплярах, содержащее:
утвержденный услугополучателем и получивший положительные заключения предусмотренных Кодексом и иными законами Республики Казахстан экспертиз проект разработки месторождения, предусматривающий разработку месторождения в течение запрашиваемого срока продления периода (периодов) добычи;
копию положительного решения услугодателя, выданного на основании рекомендаций экспертной комиссии;
11) для получения дополнительного соглашения к контракту в связи с увеличением участка (участков) недр:
заявление на внесение изменений в контракт на недропользование в связи с увеличением или уменьшением участка (участков) недр по форме, согласно приложению 9 к настоящим Правилам;
подписанное услугополучателем дополнение к контракту в 3 (трех) экземплярах, содержащее приложение к контракту, устанавливающее в соответствии со статьей 110 Кодекса увеличенный участок (участки) недр или обязанность услугополучателя по выполнению программы дополнительных работ, указанной в пункте 3 статьи 113 и прилагаемой к контракту в качестве его неотъемлемой части;
при увеличении участка (участков) недр программу дополнительных работ, утвержденная услугополучателем и содержащей объемы, описание и сроки выполнения работ, которые услугополучатель обязуется выполнить на запрашиваемом участке (участках) недр, пропорционально соответствующая минимальным требованиям по объемам и видам работ на участке (участках) недр в период разведки, которые были установлены при получении услугополучателем права недропользования;
копию положительного решения услугодателя, выданного на основании рекомендаций экспертной комиссии;
оригиналы либо нотариально засвидетельствованные копии документов, удостоверяющие полномочия услугополучателя на подписание заявления;

12) жер қойнауы учаскесінің (учаскелерінің) азаюына байланысты келісімшартқа қосымша келісім алу үшін:
осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жер қойнауы учаскесінің (учаскелерінің) азаюына байланысты жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа өзгерістер енгізуге өтініш;
Кодекстің 110-бабына сәйкес жер қойнауының азайтылған учаскесін (учаскелерін) белгілейтін келісімшартқа қосымшасы бар және Кодекстің 114-бабында көрсетілген оның ажырамас бөлігі ретінде келісімшартқа қоса берілетін 3 (үш) данада көрсетілетін қызметті алушы қол қойған келісімшартқа толықтыру;
қайтарылатын жер қойнауы учаскесінде (учаскелерінде) жер қойнауын пайдалану салдарын жою актісінің көшірмесі;
Кодекстің 45-бабының және 277-бабының 14-тармағының талаптары негізінде берілген көрсетілетін қызметті берушінің оң шешімінің көшірмесі;
сараптама комиссиясының ұсынымдары негізінде берілген көрсетілетін қызметті берушінің оң шешімінің көшірмесі;
көрсетілетін қызметті алушының өтінішке қол қоюға өкілеттігін куәландыратын құжаттардың түпнұсқалары не нотариат куәландырған көшірмелері;
13) сарқылып жатқан кен орындары бойынша инвестициялық міндеттемелерді қосуға байланысты көмірсутектерді барлауға және өндіруге немесе өндіруге арналған келісімшартқа қосымша келісім алу үшін:
осы Қағидаларға 15-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сарқылап жатқан кен орындары бойынша инвестициялық міндеттемелерді қосуға байланысты жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа өзгерістер енгізуге өтініш;
көрсетілетін қызметті алушы бекіткен және Кодексте және Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында көзделген сараптамалардың оң қорытындыларын алған кен орнының Кодекстің 153-1-бабының 2-тармағында көзделген өлшемдерге сәйкестігін растайтын әзірлеу жобасы немесе әзірлеу талдауы;
жер қойнауын пайдаланушы Кодекстің 153-1-бабының 3-тармағында көзделген сарқылатын кен орындары бойынша инвестициялық міндеттемелерді көздейтін келісімшартқа қол қойған толықтыру, егер сарқылатын кен орны жеке келісімшартқа бөлінбесе, 3 (үш) данада;
жер қойнауын пайдаланушы қол қойған сарқылып жатқан кен орнын қамтитын жер қойнауы учаскесін бөлуді көздейтін келісімшартқа толықтыру;
сарқылып жатқан кен орнын қамтитын бөлінген жер қойнауы учаскесіне қатысты және Кодекстің 153-1-бабының 3-тармағында көзделген сарқылып жатқан кен орындары бойынша инвестициялық міндеттемелерді көздейтін жер қойнауын пайдаланушы қол қойған көмірсутектерді өндіруге арналған келісімшарт, 3 (үш) данада, егер сарқылып жатқан кен орны Кодекстің 115-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес жеке келісімшартқа бөлінсе;
сараптама комиссиясының ұсынымдары негізінде берілген көрсетілетін қызметті берушінің оң шешімінің көшірмесі;
көрсетілетін қызметті алушының өтінішке қол қоюға өкілеттігін куәландыратын құжаттардың түпнұсқалары не нотариат куәландырған көшірмелері;

12) для получения дополнительного соглашения к контракту в связи с уменьшением участка (участков) недр:
заявление на внесение изменений в контракт на недропользование в связи с уменьшением участка (участков) недр по форме, согласно приложению 9 к настоящим Правилам;
подписанное услугополучателем дополнение к контракту в 3 (трех) экземплярах, содержащее приложение к контракту, устанавливающее в соответствии со статьей 110 Кодекса уменьшенный участок (участки) недр, и прилагаемой к контракту в качестве его неотъемлемой части, указанной в статье 114 Кодекса;
копию акта ликвидации последствий недропользования на возвращаемом участке (участках) недр;
копию положительного решения услугодателя, выданного основании требований статьи 45 и пункта 14 статьи 277 Кодекса;
копию положительного решения услугодателя, выданного на основании рекомендаций экспертной комиссии;
оригиналы либо нотариально засвидетельствованные копии документов, удостоверяющие полномочия услугополучателя на подписание заявления;
13) для получения дополнительного соглашения к контракту на разведку и добычу или добычу углеводородов в связи с включением инвестиционных обязательств по истощающимся месторождениям:
заявление на внесение изменений в контракт на недропользование в связи с включением инвестиционных обязательств по истощающимся месторождениям по форме, согласно приложению 15 к настоящим Правилам;
утвержденный услугополучателем и получивший положительные заключения предусмотренных Кодексом и иными законами Республики Казахстан экспертиз проект разработки или анализ разработки, подтверждающий соответствие месторождения критериям, предусмотренным пунктом 2 статьи 153-1 Кодекса;
подписанное недропользователем дополнение к контракту, предусматривающее инвестиционные обязательства по истощающимся месторождениям, предусмотренным пунктом 3 статьи 153-1 Кодекса, в 3 (трех) экземплярах если истощающееся месторождение не выделяется в отдельный контракт;
подписанное недропользователем дополнение к контракту, предусматривающее выделение участка недр, включающего истощающееся месторождение, подписанный недропользователем контракт на добычу углеводородов в отношении выделенного участка недр, включающего истощающееся месторождение, и предусматривающий инвестиционные обязательства по истощающимся месторождениям, предусмотренным пунктом 3 статьи 153-1 Кодекса, в 3 (трех) экземплярах если истощающееся месторождение выделяется в отдельный контракт в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 115 Кодекса;
копию положительного решения услугодателя, выданного на основании рекомендаций экспертной комиссии;
оригиналы либо нотариально засвидетельствованные копии документов, удостоверяющие полномочия услугополучателя на подписание заявления;

14) жер қойнауы учаскесін (учаскелерін) бөлу кезінде келісімшартқа қосымша келісім алу үшін:
осы Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өндіру учаскесін (учаскелерін) және кезеңін (кезеңдерін) немесе өндіру кезеңін (кезеңдерін) бөлуге байланысты келісімшартқа өзгерістер енгізу өтініш;
көрсетілетін қызметті алушы қол қойған келісімшартқа Кодекстің 110-бабына сәйкес жер қойнауының азайтылған негізгі учаскесін, сондай-ақ Кодекстің 115-бабында көрсетілген мәліметтерді белгілейтін келісімшартқа қосымшасы бар 3 (үш) данада толықтыру;
көрсетілетін қызметті алушы қол қойған Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 11 маусымдағы № 233 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17140 болып тіркелген) бекітілген үлгілік келісімшартқа сәйкес 3 (үш) данада әзірленген көмірсутектерді барлауға және өндіруге немесе өндіруге арналған келісімшарт;
сараптама комиссиясының ұсынымдары негізінде берілген көрсетілетін қызметті берушінің оң шешімінің көшірмесі;
көрсетілетін қызметті алушының өтінішке қол қоюға өкілеттігін куәландыратын құжаттардың түпнұсқалары не нотариат куәландырған көшірмелері.
"Цифрлық үкіметтің" веб-порталы арқылы жүгінген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырылған қажетті құжаттардың электронды көшірмелерін береді.
Жеке басты куәландыратын құжаттар, заңды тұлғаны, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы "цифрлық үкіметтің" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
9.
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) жер қойнауын пайдалану құқығы мен жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлес ауысқан кезде келісімшартқа қосымша келісім үшін:
өтініштің Кодекстің 40-бабы 3-тармағының талаптарына сәйкес келмеуі;
егер мұндай ауысу осындай рұқсатқа сәйкес жүзеге асырылса, жер қойнауын пайдалану құқығының ауысу шарттарының берілген рұқсатқа сәйкес келмеуі;
мұндай рұқсат Кодекске сәйкес талап етілген кезде жер қойнауын пайдалану құқығының ауысуына рұқсаттың болмауы;
егер жер қойнауын пайдалану құқығының (жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлестің) ауысуы көрсетілетін қызметті алушыға қолданылған әкімшілік жазаға сәйкес жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды немесе жекелеген жұмыс түрлерін жүргізуге тыйым салынған жер қойнауы учаскесі бойынша жүзеге асырылса;
егер жер қойнауын пайдалану құқығының (жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлестің) ауысуына Кодекспен тыйым салынса;
егер жер қойнауын пайдалану құқығының (жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлестің) ауысуы Қазақстан Республикасы жасасқан халықаралық шарттардың ережелерін бұзуға әкеп соқса;

14) для получения дополнительного соглашения к контракту при выделении участка (участков) недр:
заявление на внесение изменений в контракт на недропользование в связи с выделением участка (участков) и периода (периодов) добычи или периода (периодов) добычи по форме, согласно приложению 10 к настоящим Правилам;
подписанное услугополучателем дополнение к контракту в 3 (трех) экземплярах, содержащее приложение к контракту, устанавливающее в соответствии со статьей 110 Кодекса уменьшенный основной участок недр, а также сведения, указанные в статье 115 Кодекса;
подписанный услугополучателем контракт на разведку и добычу или добычу углеводородов, разработанный в соответствии с типовым контрактом, утвержденным приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 11 июня 2018 года № 233 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17140) в 3 (трех) экземплярах;
копию положительного решения услугодателя, выданного на основании рекомендаций экспертной комиссии;
оригиналы либо нотариально засвидетельствованные копии документов, удостоверяющие полномочия услугополучателя на подписание заявления.
В случае обращения через веб-портал "цифрового правительства" услугополучатель подает электронные копии документов, удостоверенные посредством электронной цифровой подписи.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, индивидуального предпринимателя, исполнитель услугодателя получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "цифрового правительства".
9.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) для дополнительного соглашения к контракту при переходе права недропользования и доли в праве недропользования: несоответствие заявления требованиям пункта 3 статьи 40 Кодекса; несоответствия условий перехода права недропользования выданному разрешению, если такой переход осуществляется в соответствии с таким разрешением; отсутствия разрешения на переход права недропользования, когда такое разрешение требовалось в соответствии с Кодексом; если переход права недропользования (доли в праве недропользования) осуществляется по участку недр, на котором услугополучателю запрещено проводить операции по недропользованию или отдельные виды работ в соответствии с наложенным административным взысканием; если переход права недропользования (доли в праве недропользования) запрещен Кодексом; если переход права недропользования (доли в праве недропользования) повлечет нарушение положений международных договоров, заключенных Республикой Казахстан;

2) көрсетілетін қызметті алушы туралы мәліметтер өзгерген кезде келісімшартқа қосымша келісім алу үшін:
егер өтініш Кодексте белгіленген талаптарға сәйкес келмесе;
3) өндіру учаскесін (учаскелерін) және дайындық кезеңін (дайындық кезеңдерін) бекітіп беру кезінде келісімшартқа қосымша келісім үшін):
көрсетілетін қызметті берушінің хабарламасында көрсетілген жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт бойынша көрсетілетін қызметті алушы жоймаған міндеттемелерді бұзушылықтарының болуы;
егер өтініш Кодекстің 118-бабында белгіленген талаптарға сәйкес келмесе;
4) өндіру учаскесін (учаскелерін) және өндіру кезеңін (кезеңдерін) бекітіп беру кезінде келісімшартқа қосымша келісім үшін:
көрсетілетін қызметті берушінің хабарламасында көрсетілген жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт бойынша көрсетілетін қызметті алушы жоймаған міндеттемелерді бұзушылықтарының болуы;
егер өтініш Кодекстің 119-бабында белгіленген талаптарға сәйкес келмесе;
5) барлау кезеңін (кезеңдерін) ұзарту кезінде келісімшартқа қосымша келісім үшін:
Кодекстің 117-бабының 1, 2, 2-1, 3, 3-1 және 3-2-тармақтарында көзделген барлау кезеңін ұзарту үшін негіздердің болмауы;
көрсетілетін қызметті берушінің хабарламасында көрсетілген жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт бойынша көрсетілетін қызметті алушы жоймаған міндеттемелерді бұзушылықтарының болуы;
егер барлау кезеңін ұзарту кодекстің 117-бабының 3-2-тармағына сәйкес сұралса, барлау кезеңі бұрын кодекстің 117-бабының 3-2-тармағына сәйкес ұзартылды;
егер өтініш Кодексте белгіленген талаптарға сәйкес келмесе;
6) бағалау кезеңіне ауысу кезінде күрделі жоба бойынша барлауға және өндіруге арналған келісімшартқа қосымша келісім алу үшін:
егер өтініш Кодекстің 116-бабының 2-тармағында белгіленген мерзімнен кейін берілсе;
Кодекстің 116-бабының 3-тармағында көзделген құжаттар ұсынылмаған;
7) сынап пайдалану кезеңіне ауысу кезінде күрделі жоба бойынша барлауға және өндіруге арналған келісімшартқа қосымша келісім алу үшін:
егер өтініш Кодекстің 116-бабының 2-тармағында белгіленген мерзімнен кейін берілсе;
Кодекстің 116-бабының 4-тармағында көзделген құжаттар ұсынылмаса;
8) өндіру кезеңіне ауысу кезінде күрделі жоба бойынша барлауға және өндіруге арналған келісімшартқа қосымша келісім алу үшін:
егер өтініш Кодекстің 119-бабының 18-1-тармағында белгіленген мерзімнен кейін берілсе;
өтініш Кодекстің 118-бабында белгіленген талаптарға сәйкес келмеген жағдайда;
9) Кодекстің 116-бабының 7-тармағында және 278-бабының 40-тармағында көзделген жағдайларда күрделі жобалар бойынша барлауға және өндіруге арналған үлгілік келісімшарт талаптарына ауысуға байланысты барлауға және өндіруге арналған келісімшартқа қосымша келісім алу үшін:

2) для получения дополнительного соглашения к контракту при изменении сведений о услугополучателе:
если заявление не соответствует требованиям установленным Кодексом;
3) для дополнительного соглашения к контракту при закреплении участка (участков) добычи и подготовительного периода (подготовительных периодов):
наличие не устраненных услугополучателем нарушений обязательств по контракту на недропользование, указанных в уведомлении услугодателя;
если заявление не соответствует требованиям, установленным статьей 118 Кодекса;
4) для дополнительного соглашения к контракту при закреплении участка (участков) добычи и периода (периодов) добычи:
наличие не устраненных услугополучателем нарушений обязательств по контракту на недропользование, указанных в уведомлении услугодателя;
если заявление не соответствует требованиям, установленным статьей 119 Кодекса;
5) для дополнительного соглашения к контракту при продлении периода (периодов) разведки:
отсутствие оснований для продления периода разведки, предусмотренных пунктами 1, 2, 2-1, 3, 3-1 и 3-2 статьи 117 Кодекса;
наличие не устраненных услугополучателем нарушений обязательств по контракту на недропользование, указанных в уведомлении услугодателя;
период разведки ранее продлевался в соответствии с пунктом 3-2 статьи 117 Кодекса, если продление периода разведки запрашивается в соответствии с пунктом 3-2 статьи 117 Кодекса;
если заявление не соответствует требованиям, установленным Кодексом;
6) для получения дополнительного соглашения к контракту на разведку и добычу по сложному проекту при переходе к этапу оценки:
если заявление подано позже срока, установленного пунктом 2 статьи 116 Кодекса;
не представлены документы, предусмотренные пунктом 3 статьи 116 Кодекса;
7) для получения дополнительного соглашения к контракту на разведку и добычу по сложному проекту при переходе к этапу пробной эксплуатации:
если заявление подано позже срока, установленного пунктом 2 статьи 116 Кодекса;
не представлены документы, предусмотренные пунктом 4 статьи 116 Кодекса;
8) для получения дополнительного соглашения к контракту на разведку и добычу по сложному проекту при переходе к периоду добычи:
если заявление подано позже срока, установленного пунктом 18-1 статьи 119 Кодекса;
в случае несоответствия заявления требованиям, установленным статьей 118 Кодекса;
9) для получения дополнительного соглашения к контракту на разведку и добычу в связи с переходом на условия типового контракта на разведку и добычу по сложным проектам в случаях, предусмотренных пунктом 7 статьи 116 и пунктом 40 статьи 278 Кодекса:

Кодекстің 116-бабының 7-тармағында көзделген негіз бойынша келісімшартқа толықтыру жасалған жағдайда, өтініш Кодекстің 116-бабының талаптарына сәйкес келмесе;
өтініш Кодекстің 278-бабы 40-тармағының талаптарына сәйкес келмесе немесе егер өтініш Кодекстің 278-бабының көрсетілген тармағына сәйкес берілсе, өтініш Кодекстің 278-бабы 40-тармағының жетінші бөлігіне сәйкес жіберілген құзыретті органның ескертулерін өтініш беруші жоймаса немесе өтініш беруші оны жоюдан бас тартса;
10) өндіру кезеңін ұзарту кезінде келісімшартқа қосымша келісім алу үшін:
егер өтініш Кодекстің 120-бабының 2-тармағында белгіленген мерзімнен кейін берілсе;
егер кен орнын игеру жобасы өндіру мерзімін ұзарту үшін өтінімде сұралғаннан аз игеру мерзімін көздесе;
көрсетілетін қызметті берушінің өндіру кезеңін ұзарту ниеті болмаған кезде, оның ішінде Кодекстің 119-бабының 7-тармағында көзделгендерді қоса алғанда, қосылған құны жоғары (неғұрлым жоғары қайта бөлу және қайта өңдеу) өнім өндіруді көздейтін индустриялық-инновациялық жобаны іске асыру жөніндегі міндеттемені не өзге де инвестициялық міндеттемелерді қабылдау бойынша көрсетілетін қызметті алушымен келісімге қол жеткізілмеген жағдайда;
егер өтініш Кодексте белгіленген талаптарға сәйкес келмесе;
11) жер қойнауы учаскесін (учаскелерін) ұлғайту кезінде келісімшартқа қосымша келісім үшін:
Кодекстің 113-бабының 1-тармағында белгіленген шарттарды сақтамау;
егер өтініш Кодексте белгіленген талаптарға сәйкес келмесе;
12) жер қойнауы учаскесі азайған кезде келісімшартқа қосымша келісім алу үшін:
егер өтініш Кодексте белгіленген талаптарға сәйкес келмесе;
Кодекстің 114-бабының 1-тармағында белгіленген шарттарды сақтамау;
13) сарқылып жатқан кен орындары бойынша инвестициялық міндеттемелерді қосуға байланысты көмірсутектерді барлауға және өндіруге немесе өндіруге арналған келісімшартқа қосымша келісім алу үшін:
кен орны Кодекстің 153-1-бабының 2-тармағында көзделген сарқылатын кен орындарының өлшеміне сәйкес келмейді;
14) жер қойнауы учаскесін бөлу кезінде келісімшартқа қосымша келісім алу үшін:
Кодекстің 115-бабында белгіленген шарттар сақталмаса;
егер өтініш Кодексте белгіленген талаптарға сәйкес келмесе.
10.
Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін мемлекеттік қызмет ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
1) көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы болған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті "цифрлық үкіметтің" веб-порталы арқылы электрондық нысанда алу мүмкіндігі бар;

несоответствия заявления требованиям статьи 116 Кодекса в случае заключения дополнения к контракту по основанию, предусмотренному пунктом 7 статьи 116;
несоответствия заявления требованиям пункта 40 статьи 278 Кодекса или не устранения заявителем или отказа заявителя от устранения замечаний компетентного органа, направленных в соответствии с частью седьмой пункта 40 статьи 278 Кодекса, если заявление подается согласно указанному пункту статьи 278 Кодекса;
10) для получения дополнительного соглашения к контракту при продлении периода добычи:
если заявление подано позже срока, установленного пунктом 2 статьи 120 Кодекса;
если проект разработки месторождения предусматривает срок разработки меньше запрашиваемого в заявлении для продления периода добычи;
при отсутствии намерения услугодателя продлевать период добычи, в том числе в случае не достижения соглашения с услугополучателем по принятию им обязательства по реализации индустриально-инновационного проекта, предусматривающего производство продукции с высокой добавленной стоимостью (более высоких переделов и переработки), либо иных инвестиционных обязательств, включая предусмотренные пунктом 7 статьи 119 Кодекса;
если заявление не соответствует требованиям установленным Кодексом;
11) для дополнительного соглашения к контракту при увеличении участка (участков) недр:
несоблюдение условий, установленных в пункте 1 статьи 113 Кодекса;
если заявление не соответствует требованиям, установленным Кодексом;
12) для получения дополнительного соглашения к контракту при уменьшении участка недр:
если заявление не соответствует требованиям, установленным Кодексом;
несоблюдения условий, установленных в пункте 1 статьи 114 Кодекса;
13) для получения дополнительного соглашения к контракту на разведку и добычу или добычу углеводородов в связи с включением инвестиционных обязательств по истощающимся месторождениям:
месторождение не соответствует критерию истощающихся месторождений, предусмотренным пунктом 2 статьи 153-1 Кодекса;
14) для получения дополнительного соглашения к контракту при выделении участка недр:
не соблюдены условия, установленные в статье 115 Кодекса;
если заявление не соответствует требованиям, установленным Кодексом.
10.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
1) Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через веб-портал "цифрового правительства" при условии наличии электронной цифровой подписи;

Осы өтінішпен _________ (жеке тұлғаның тегін, атын, әкесінің атын (бар болса)/заңды тұлғаның атауын көрсету) ___________ келісімшарт бойынша (күрделі жоба бойынша көмірсутектерді барлауға және өндіруге арналған келісімшарттың нөмірі мен тіркелген күні) жер қойнауын пайдалану құқығының иегері ______________ учаскесі (бағалауды жүргізу жоспарланатын кенжатын (кенжатын жиынтығының) болжамды контурлары көрсете отырып, Кодекстің 121-бабының 3-тармағына сәйкес берілген, жер қойнауын зерттеу жөніндегі уәкілетті органның көмірсутектер кен орнының (кен орындары жиынтығының) анықталғанын растайтын қорытындысына сәйкес бағалау кезеңіне ауысу жүзеге асырылатын жер қойнауы учаскесін (учаскелерін) көрсету) бойынша бағалау кезеңіне ауысу туралы мәлімдейді.
Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексі 66-бабының 4-тармағына сәйкес анық емес мәліметтер бергені үшін жауапкершілік туралы хабардармын.
Ұсынылған деректердің дұрыс екенін растаймын.
Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы Заңының 5-бабы 2-тармағының 12) тармақшасына сәйкес ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Өтінішке қосымша қоса беріледі:
_______________________________________________________________
___________________________________________ __________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы)
20__ жылғы "___" ___________
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрлігінің
"Көмірсутектер бойынша
жер қойнауын пайдалануға
арналған келісімшарттарға
қосымша келісімдерді жасасу
(қол қою)" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
қағидаларына 12-қосымша
Нысан
Cынап пайдалану кезеңіне ауысуға байланысты күрделі жоба бойынша көмірсутектерді барлауға және өндіруге арналған келісімшартқа өзгерістер енгізуге өтініш
_________________________
(көрсетілетін қызметті
берушінің атауы)
Осы өтінішпен _________ (жеке тұлғаның тегін, атын, әкесінің атын (бар болса)/заңды тұлғаның атауын көрсету) ___________ келісімшарт бойынша (күрделі жоба бойынша көмірсутектерді барлауға және өндіруге арналған келісімшарттың нөмірі мен тіркелген күні) жер қойнауын пайдалану құқығының иегері ______________ учаске бойынша (жер қойнауын пайдаланушы бекіткен және жер қойнауы мемлекеттік сараптамасының оң қорытындысын алған геологиялық қорларды жедел есептеу жөніндегі есепке сәйкес сынамалап пайдалану кезеңіне ауысу жүзеге асырылатын жер қойнауы учаскесін (учаскелерін) көрсету) сынамалап пайдалану кезеңіне ауысуы туралы мәлімдейді.
Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексі 66-бабының 4-тармағына сәйкес анық емес мәліметтер бергені үшін жауапкершілік туралы хабардармын.
Ұсынылған деректердің дұрыс екенін растаймын.
Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы Заңының 5-бабы 2-тармағының 12) тармақшасына сәйкес ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Өтінішке қосымша қоса беріледі:
_______________________________________________________________
___________________________________________ __________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы)
20__ жылғы "___" ___________
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрлігінің
"Көмірсутектер бойынша
жер қойнауын пайдалануға
арналған келісімшарттарға
қосымша келісімдерді жасасу
(қол қою)" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
қағидаларына 13-қосымша
Нысан
Өндіру кезеңіне ауысуға байланысты күрделі жоба бойынша көмірсутектерді барлауға және өндіруге арналған келісімшартқа өзгерістер енгізуге өтініш
_________________________
(көрсетілетін қызметті
берушінің атауы)
Осы өтінішпен _________(жеке тұлғаның тегін, атын, әкесінің атын (бар болса)/заңды тұлғаның атауын көрсету) ___________ келісімшарт бойынша (күрделі жоба бойынша көмірсутектерді барлауға және өндіруге арналған келісімшарттың нөмірі мен тіркелген күні) жер қойнауын пайдалану құқығының иегері ______________ учаске бойынша (жер қойнауын пайдаланушы бекіткен және жер қойнауы мемлекеттік сараптамасының оң қорытындысын алған геологиялық қорларды жедел есептеу жөніндегі есепке сәйкес өндіру кезеңіне ауысу жүзеге асырылатын жер қойнауы учаскесін (учаскелерін) көрсету) өндіру кезеңіне ауысу туралы мәлімдейді.
Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексі 66-бабының 4-тармағына сәйкес анық емес мәліметтер бергені үшін жауапкершілік туралы хабардармын.
Ұсынылған деректердің дұрыс екенін растаймын.
Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы Заңының 5-бабы 2-тармағының 12) тармақшасына сәйкес ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Өтінішке қосымша қоса беріледі:
_______________________________________________________________
___________________________________________ __________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы)
20__ жылғы "___" ___________
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрлігінің
"Көмірсутектер бойынша
жер қойнауын пайдалануға
арналған келісімшарттарға
қосымша келісімдерді жасасу
(қол қою)" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
қағидаларына 14-қосымша
Нысан
Күрделі жоба бойынша көмірсутектерді барлауға және өндіруге арналған үлгілік келісімшарттың талаптарына ауысуға байланысты жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа өзгерістер енгізуге өтініш
_________________________
(көрсетілетін қызметті
берушінің атауы)

выданное в соответствии с пунктом 3 статьи 121 Кодекса, с указанием
предполагаемых контуров залежи (совокупности залежей), на которой планируется
проведение оценки).
В соответствии с пунктом 4 статьи 66 Административного
процедурно-процессуального кодекса об ответственности за предоставление
недостоверных сведений осведомлен.
Достоверность представленных данных подтверждаю.
Согласно подпункту 12 пункта 2 статьи 5 Закона о государственных и социально
ответственных услугах согласен на использование сведений, составляющих
охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
К заявлению дополнительно прилагаются:
_______________________________________________________________
___________________________________________ ____________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)) (подпись)
"__" ____________ 20__ года
Приложение 12
к Правилам оказания
государственной услуги
Министерства энергетики
Республики Казахстан
"Заключение (подписание)
дополнительных соглашений
к контрактам на недропользование
по углеводородам"
Форма
Заявление на внесение изменений в контракт на разведку и добычу углеводородов по сложному проекту в связи с переходом к этапу пробной эксплуатации
_________________________
(наименование услугодателя)
Настоящим ___________________________________________________________,
(указать фамилию, имя, отчество (при наличии) физического лица/наименование
юридического лица) обладатель права недропользования по контракту _________
(номер и дата регистрации контракта на разведку и добычу углеводородов
по сложному проекту) заявляет о переходе к этапу пробной эксплуатации по участку
______________________________________________________________________
(указание на участок (участки) недр, по которому (которым) осуществляется переход
к этапу пробной эксплуатации в соответствии с утвержденным недропользователем
и получившим положительное заключение государственной экспертизы недр отчетом
по оперативному подсчету геологических запасов).
В соответствии с пунктом 4 статьи 66 Административного
процедурно-процессуального кодекса об ответственности за предоставление
недостоверных сведений осведомлен.
Достоверность представленных данных подтверждаю.
Согласно подпункту 12 пункта 2 статьи 5 Закона о государственных и социально
ответственных услугах согласен на использование сведений, составляющих
охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
К заявлению дополнительно прилагаются:
_______________________________________________________________
___________________________________________ ____________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)) (подпись)
"__" ____________ 20__ года
Приложение 13
к Правилам оказания
государственной услуги
Министерства энергетики
Республики Казахстан
"Заключение (подписание)
дополнительных соглашений
к контрактам на недропользование
по углеводородам"
Форма
Заявление на внесение изменений в контракт на разведку и добычу углеводородов
по сложному проекту в связи с переходом к периоду добычи
_________________________
(наименование услугодателя)
Настоящим ___________________________________________________________,
(указать фамилию, имя, отчество (при наличии) физического лица/наименование
юридического лица) обладатель права недропользования по контракту
______________________________________________________________________
(номер и дата регистрации контракта на разведку и добычу углеводородов
по сложному проекту) заявляет о переходе к периоду добычи по участку ________
(указание на участок (участки) недр, по которому (которым) осуществляется переход
к периоду добычи в соответствии с утвержденным недропользователем и получившим
положительное заключение государственной экспертизы недр отчетом по подсчету
геологических запасов).
В соответствии с пунктом 4 статьи 66 Административного процедурно-
процессуального кодекса об ответственности за предоставление недостоверных
сведений осведомлен.
Достоверность представленных данных подтверждаю.
Согласно подпункту 12 пункта 2 статьи 5 Закона о государственных и социально
ответственных услугах согласен на использование сведений, составляющих
охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
К заявлению дополнительно прилагаются:
_______________________________________________________________
___________________________________________ ____________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии))
(подпись) "__" ____________ 20__ года
Приложение 14
к Правилам оказания
государственной услуги
Министерства энергетики
Республики Казахстан
"Заключение (подписание)
дополнительных соглашений
к контрактам на недропользование
по углеводородам"
Форма
Заявление на внесение изменений в контракт на недропользование в связи
с переходом на условия типового контракта на разведку и добычу углеводородов
по сложному проекту
_________________________
(наименование услугодателя)
Настоящим ___________________________________________________________,
(указать фамилию, имя, отчество (при наличии) физического лица/наименование
юридического лица) обладатель права недропользования по контракту
______________________________________________________________________
(номер и дата регистрации контракта на разведку и добычу углеводородов)
заявляет о переходе на условия типового контракта на разведку и добычу
по сложному проекту по участку __________________________________________
(указание на участок (участки) недр, по которому (которым) осуществляется переход
на условия типового контракта на разведку и добычу или типового контракта
на добычу в связи подтверждением на таком участке недр, не менее чем одного

Осы өтінішпен _________ (жеке тұлғаның тегін, атын, әкесінің атын (бар болса)/заңды тұлғаның атауын көрсету) ___________ келісімшарт бойынша (көмірсутектерді барлауға және өндіруге арналған келісімшарттың нөмірі мен тіркелген күні) жер қойнауын пайдалану құқығының иегері ______________ учаске бойынша (осы жер қойнауы учаскесінде Кодекстің 36-бабының 1-2-тармағында көзделген өлшемшарттардың кемінде біреуінің болуы расталғанына байланысты барлауға және өндіруге арналған үлгілік келісімшарттың талаптарына ауысу жүзеге асырылатын жер қойнауы учаскесін (учаскелерін) көрсету) күрделі жоба бойынша барлауға және өндіруге арналған үлгілік келісімшарттың талаптарына ауысу туралы мәлімдейді.
Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексі 66-бабының 4-тармағына сәйкес анық емес мәліметтер бергені үшін жауапкершілік туралы хабардармын.
Ұсынылған деректердің дұрыс екенін растаймын.
Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы Заңының 5-бабы 2-тармағының 12) тармақшасына сәйкес ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Өтінішке қосымша қоса беріледі:
_______________________________________________________________
___________________________________________ __________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы)
20__ жылғы "___" ___________
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрлігінің
"Көмірсутектер бойынша
жер қойнауын пайдалануға
арналған келісімшарттарға
қосымша келісімдерді жасасу
(қол қою)" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
қағидаларына 15-қосымша
Нысан
Сарқылып жатқан кен орындары бойынша инвестициялық міндеттемелерді қосуға байланысты жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа өзгерістер енгізуге көмірсутектерді барлауға және өндіруге немесе өндіруге арналған келісімшартқа өзгерістер енгізуге өтініш
_________________________
(көрсетілетін қызметті
берушінің атауы)
Осы өтінішпен _________, (жеке тұлғаның тегін, атын, әкесінің атын (бар болса)/заңды тұлғаның атауын көрсету) ___________ келісімшарт бойынша (көмірсутектерді барлауға және өндіруге немесе өндіруге арналған келісімшарттың нөмірі мен тіркелген күні) жер қойнауын пайдалану құқығының иегері ___________ кен орны бойынша (таусылатын кен орындарының өлшемшарттарына сәйкес келетін (сәйкес келетін) кен орнының (кен орындарының) атауын көрсету, Кодекстің 157-1-бабының 2-тармағында көзделген жер қойнауы және (учаскелері) сарқылап жатқан кен орындары бойынша инвестициялық міндеттемелерді қосуға байланысты жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа өзгерістер енгізу туралы мәлімдейді.

из критериев, предусмотренных пунктом 1-2 статьи 36 Кодекса).
В соответствии с пунктом 4 статьи 66 Административного
процедурно-процессуального кодекса об ответственности за предоставление
недостоверных сведений осведомлен.
Достоверность представленных данных подтверждаю.
Согласно подпункту 12 пункта 2 статьи 5 Закона о государственных и социально
ответственных услугах согласен на использование сведений, составляющих
охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
К заявлению дополнительно прилагаются:
_______________________________________________________________
___________________________________________ ____________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)) (подпись)
"__" ____________ 20__ года
Приложение 15
к Правилам оказания
государственной услуги
Министерства энергетики
Республики Казахстан
"Заключение (подписание)
дополнительных соглашений
к контрактам на недропользование
по углеводородам"
Форма
Заявление на внесение изменений в контракт на разведку и добычу или добычу
углеводородов на внесение изменений в контракт на недропользование в связи
с включением инвестиционных обязательств по истощающимся месторождениям
_________________________
(наименование услугодателя)
Настоящим ___________________________________________________________,
(указать фамилию, имя, отчество (при наличии) физического лица/наименование
юридического лица) обладатель права недропользования по контракту
_____________________________________________________________________
(номер и дата регистрации контракта на разведку и добычу или добычу
углеводородов) заявляет внесение изменений в контракт на недропользование в связи
с включением инвестиционных обязательств по истощающимся месторождениям
по месторождению _____________________________________________________
(указание наименование месторождения (месторождений), соответствующее
(соответствующих) критериям истощающихся месторождений, предусмотренным
пунктом 2 статьи 157-1 Кодекса и (участки) недр).