"Қазақстан Республикасының автомобиль жолдарын орташа жөндеуге арналған техникалық құжаттаманы ведомстволық сараптаманың қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2005 жылғы 31 қазандағы № 337-I бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің м.а. 2026 жылғы 7 сәуірдегі № 85 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 9 сәуірде № 38379 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының автомобиль жолдарын орташа жөндеуге арналған техникалық құжаттаманы ведомстволық сараптаманың қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2005 жылғы 31 қазандағы № 337-I бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3929 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының автомобиль жолдарын орташа жөндеуге арналған техникалық құжаттаманы ведомстволық сараптаманың қағидаларында:
4-тармақта:
екінші бөлік мынадай мазмұндағы 3) тармақшамен толықтырылсын:
"3) қолданыстағы нормативтік-құқықтық және техникалық құжаттарға сәйкес оларды жою үшін тапсырыс берушіге жобаның техникалық шешімдері бойынша ескертулер мен ұсыныстар жібереді.";
үшінші бөлігінің 2) және 3) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
"2) сұрау салуды алған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде сұрау салынған құжаттарды ұсынбау;
3) сараптама тобының берілген ескертулерін жазбаша ескерту берілген күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде жоймау.";
6, 7 және 8-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Техникалық құжаттамаға ведомстволық сараптама жүргізу ұзақтығы күнтізбелік 36 (отыз алты) күнінен аспауға тиіс.
7. Жобаны іске асыру барысында бекітілген техникалық құжаттамаға жобалық шешімдерге, қолданылатын жол-құрылыс материалдарына және жол жамылғысының құрылымына қатысты өзгерістер енгізуге жол берілмейді.
8. Бұрын бекітілген техникалық құжаттама егер оң қорытынды берілген күннен бастап бір жыл ішінде жөндеу жұмыстары басталмаса, мердігерлік ұйыммен шарт жасалмаса немесе бұзылған болса, осы Қағидаларға сәйкес қайта сараптама жүргізуге және қайта бекітуге жатады.";
мынадай мазмұндағы 8-1-тармақпен толықтырылсын:
"8-1. Жөндеу жұмыстары басталмаған және мердігер анықталмаған нысандар бойынша бағалар мен жобалық шешімдерді өзектендіру кезінде бұрын берілген қорытындының күшін жоя отырып, бұрын берілген техникалық құжаттаманы қайта бекітуге рұқсат беріледі.";
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 31 октября 2005 года № 337-I "Об утверждении Правил ведомственной экспертизы технической документации для среднего ремонта автомобильных дорог Республики Казахстан"
Приказ Министра транспорта Республики Казахстан от 7 апреля 2026 года № 85. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 апреля 2026 года № 38379
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 31 октября 2005 года № 337-I "Об утверждении Правил ведомственной экспертизы технической документации для среднего ремонта автомобильных дорог Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3929) следующие изменения и дополнения:
в Правилах ведомственной экспертизы технической документации для среднего ремонта автомобильных дорог Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
в пункте 4:
часть вторую дополнить подпунктом 3) следующего содержания:
"3) направляет заказчику замечания и предложения по техническим решениям проекта для их устранения в соответствии с действующими нормативно-правовыми и техническими документами.";
подпункты 2) и 3) части третьей изложить в следующей редакции:
"2) непредоставлении запрашиваемых документов в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня получения запроса;
3) не устранении выданных замечаний экспертной группы в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня выдачи письменного замечания;";
пункты 6, 7 и 8 изложить в следующей редакции:
"6. Продолжительность проведения ведомственной экспертизы технической документации не должно превышать 36 (тридцати шести) календарных дней.
7. В ходе реализации проекта не допускается внесение изменений в утвержденную техническую документацию в части проектных решений, применяемых дорожно-строительных материалов и конструкции дорожной одежды.
8. Ранее утверждҰнная техническая документация подлежит повторной экспертизе и переутверждению в соответствии с настоящими Правилами, если в течение одного года с даты выдачи положительного заключения не были начаты ремонтные работы, не заключался либо был расторгнут договор с подрядной организацией.";
дополнить пунктом 8-1 следующего содержания:
"8-1. При актуализации цен и проектных решений по объектам, по которым ремонтные работы не начаты, и подрядчик не определен допускается переутверждение ранее утвержденной технической документации с аннулированием ранее выданного заключения.";
пункт 12 изложить в следующей редакции:

"12. Сараптама тобының шешімімен келіспеген жағдайда тапсырыс беруші оған Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің нормаларына сәйкес шағымдануға құқылы.".
2. Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің Автомобиль жолдары комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Көлік вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Көлік министрінің міндетін атқарушы
М. Калиакпаров

"12. В случае несогласия с решением экспертной группы заказчик вправе обжаловать его в соответствии с нормами Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан.".
2. Комитету автомобильных дорог Министерства транспорта Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства транспорта Республики Казахстан после дня его первого официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра транспорта Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
исполняющий обязанности
Министра транспорта
Республики Казахстан
М. Калиакпаров