Банкті, Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің филиалын ашуға рұқсат беру қағидаларын, Банктерге, Қазақстан Республикасының бейрезидент банктерінің филиалдарына банк лицензиясын беру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2026 жылғы 3 сәуірдегі № 41 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 6 сәуірде № 38337 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 5-тармақтан қараңыз.
"Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 7-тармағының бірінші бөлігіне, 16-бабының 5-тармағына, 19-бабы 1-тармағының бірінші бөлігіне, "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1) тармақшасына, "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 12-бабының 2-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берілетін мына:
1) Банкті, Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің филиалын ашуға рұқсат беру қағидалары (бұдан әрі – Банкті ашуға рұқсат беру қағидалары);
2) Банктерге, Қазақстан Республикасының бейрезидент банктерінің филиалдарына банк лицензиясын беру қағидалары (бұдан әрі – Банк лицензиясын беру қағидалары) бекітілсін.
2. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес тізбе бойынша Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының кейбір қаулыларының, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының кейбір қаулыларының құрылымдық элементтерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Банктерді реттеу департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Заң департаментімен бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Заң департаментіне осы тармақтың 2) тармақшасында көзделген іс-шараның орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Төрағасының жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.

Об утверждении Правил выдачи разрешения на открытие банка, филиала банка – нерезидента Республики Казахстан, Правил выдачи банковской лицензии банкам, филиалам банков – нерезидентов Республики Казахстан
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 3 апреля 2026 года № 41. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 апреля 2026 года № 38337
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п. 5.
В соответствии с частью первой пункта 7 статьи 10, пунктом 5 статьи 16, частью второй пункта 1 статьи 19 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", подпунктом 1) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций", подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах", пунктом 2 статьи 12 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) Правила выдачи разрешения на открытие банка, филиала банка – нерезидента Республики Казахстан (далее – Правила выдачи разрешения на открытие банка);
2) Правила выдачи банковской лицензии банкам, филиалам банков – нерезидентов Республики Казахстан (далее – Правила выдачи банковской лицензии).
2. Признать утратившими силу некоторые постановления Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка, а также структурные элементы некоторых постановлений Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка по перечню согласно приложению к настоящему постановлению.
3. Департаменту банковского регулирования в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) совместно с Юридическим департаментом государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего постановления представление в Юридический департамент сведений об исполнении мероприятия, предусмотренного подпунктом 2) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка.

5. Осы қаулы, 2026 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізілетін Банк лицензиясын беру қағидаларының 8-тармағы бесінші бөлігінің 2) тармақшасын, алтыншы бөлігінің 2) тармақшасын, 2-қосымшаның 8-тармағы бесінші бөлігінің 2) тармақшасын, алтыншы бөлігінің 2) тармақшасын, жетінші бөлігінің 2) тармақшасын, сегізінші бөлігінің 2) тармақшасын, тоғызыншы бөлігінің 2) тармақшасын, оныншы бөлігінің 2) тармақшасын, 7-қосымшаның он төртінші абзацын, 8-қосымшаның он бесінші абзацын, 14-қосымшаның он бесінші абзацын қоспағанда, алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
2026 жылғы 12 шілдеге дейін мыналардың:
тоқтата тұру кезеңінде бұл бөлік мынадай редакцияда қолданылатынын белгілей отырып, Банкті ашуға рұқсат беру қағидаларының 1-тармағы екінші бөлігінің:
"Қағидаларға енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпарат уәкілетті органның ресми интернет-ресурсында орналастырылады, тиісті нормативтік құқықтық акт бекітілген немесе өзгертілген күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторына және Бірыңғай байланыс орталығына жіберіледі.";
тоқтата тұру кезеңінде бұл тармақ мынадай редакцияда қолданылатынын белгілей отырып, Банкті ашуға рұқсат беру қағидаларының 2-тармағының:
"2. Қағидаларда Банктер туралы заңда, Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы заңда, Рұқсаттар және хабарламалар туралы заңда, "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" және "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңдарында көрсетілген мағынада қолданылатын ұғымдар пайдаланылады.";
тоқтата тұру кезеңінде бұл тармақ мынадай редакцияда қолданылатынын белгілей отырып, Банкті ашуға рұқсат беру қағидаларының 3-тармағының:
"3. Банкті ашуға рұқсат алу үшін жеке немесе заңды тұлға (бұдан әрі - өтініш беруші, көрсетілетін қызметті алушы) уәкілетті органға "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы электрондық түрде Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша банкті ашуға рұқсат беру туралы өтінішті (бұдан әрі – өтініш) қазақ немесе орыс тілдерінде ұсынады.";
тоқтата тұру кезеңінде бұл бөлік мынадай редакцияда қолданылатынын белгілей отырып, Банкті ашуға рұқсат беру қағидаларының 7-тармағы екінші бөлігінің:
"Уәкілетті орган мемлекеттік қызметтер көрсету үшін пайдаланылатын ақпараттық жүйелерден немесе цифрлық құжаттар сервисінен мынадай құжаттарда:
Қазақстан Республикасы резидент жеке тұлғасының жеке басын куәландыратын;
Қазақстан Республикасы резидент жеке тұлғасында алынбаған немесе өтелмеген соттылықтың жоқ екенін растайтын;
Қазақстан Республикасы резидент заңды тұлғасын мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы құжаттарда көрсетілген мәліметтерді алады.";
тоқтата тұру кезеңінде бұл тармақ мынадай редакцияда қолданылатынын белгілей отырып, Банкті ашуға рұқсат беру қағидаларының 9-тармағының:

5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, за исключением подпункта 2) части пятой, подпункта 2) части шестой пункта 8 приложения 1, подпункта 2) части пятой, подпункта 2) части шестой, подпункта 2) части седьмой, подпункта 2) части восьмой, подпункта 2) части девятой, подпункта 2) части десятой пункта 8 приложения 2, абзаца четырнадцатого приложения 7, абзаца пятнадцатого приложения 8, абзаца пятнадцатого приложения 14 к Правилам выдачи банковской лицензии, которые вводятся в действие с 1 июля 2026 года.
Приостановить до 12 июля 2026 года действие:
части второй пункта 1 Правил выдачи разрешения на открытие банка, установив, что в период приостановления данная часть действует в следующей редакции:
"Информация о внесенных изменениях и (или) дополнениях в Правила размещается на официальном интернет-ресурсе уполномоченного органа, направляется оператору информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства" и Единому контакт-центру в течение 3 (трех) рабочих дней с даты утверждения или изменения соответствующего нормативного правового акта.";
пункта 2 Правил выдачи разрешения на открытие банка, установив, что в период приостановления данный пункт действует в следующей редакции:
"2. В Правилах используются понятия, применяемые в значениях, указанных в Законе о банках, Законе о государственных и социально ответственных услугах, Законе о разрешениях и уведомлениях, законах Республики Казахстан "Об электронном документе и электронной цифровой подписи" и "Об информатизации".";
пункта 3 Правил выдачи разрешения на открытие банка, установив, что в период приостановления данный пункт действует в следующей редакции:
"3. Для получения разрешения на открытие банка физическое или юридическое лицо (далее – заявитель, услугополучатель) представляет в уполномоченный орган в электронном виде через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал) заявление о выдаче разрешения на открытие банка на казахском или русском языках по форме согласно приложению 1 к Правилам (далее – заявление).";
части второй пункта 7 Правил выдачи разрешения на открытие банка, установив, что в период приостановления данная часть действует в следующей редакции:
"Уполномоченный орган получает из информационных систем, используемых для оказания государственных услуг, или сервиса цифровых документов сведения, указанные в документах:
удостоверяющих личность физического лица – резидента Республики Казахстан;
подтверждающих отсутствие у физического лица – резидента Республики Казахстан неснятой или непогашенной судимости;
о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица – резидента Республики Казахстан.";
пункта 9 Правил выдачи разрешения на открытие банка, установив, что в период приостановления данный пункт действует в следующей редакции:

"9. Мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы ақпарат мемлекеттік қызметтердің көрсетілуін мониторингтеудің ақпараттық жүйесінде автоматты режимде жаңартылып отырады.";
тоқтата тұру кезеңінде бұл абзац мынадай редакцияда қолданылатынын белгілей отырып, Банкті ашуға рұқсат беру қағидаларына 1-қосымшаның он екінші абзацының:
"Құрылтайшы (құрылтайшылар) дербес деректерін жинау мен өңдеуге және ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметті пайдалануға келісім береді.";
тоқтата тұру кезеңінде бұл абзац мынадай редакцияда қолданылатынын белгілей отырып, Банкті ашуға рұқсат беру қағидаларына 2-қосымшаның қырық үшінші абзацының:
"Дербес деректерді жинауға және өңдеуге және ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім беремін.";
тоқтата тұру кезеңінде бұл тармақ мынадай редакцияда қолданылатынын белгілей отырып, Банкті ашуға рұқсат беру қағидаларына 3-қосымшаның (бұдан әрі – Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі) 2-тармағының:
"
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің барлық кіші түрлері бойынша "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі портал).
";
тоқтата тұру кезеңінде бұл бөлік мынадай редакцияда қолданылатынын белгілей отырып, Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесіне 1-қосымшаның 16-тармағы үшінші бөлігінің:
"Мемлекеттік қызмет көрсетуге қажетті дербес деректерді жинау мен өңдеуге және ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісімімді беремін.";
тоқтата тұру кезеңінде бұл бөлік мынадай редакцияда қолданылатынын белгілей отырып, Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесіне 2-қосымшаның 12-тармағы бесінші бөлігінің:
"Мемлекеттік қызмет көрсетуге қажетті дербес деректерді жинауға және өңдеуге және ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісімімді беремін.";
тоқтата тұру кезеңінде бұл бөлік мынадай редакцияда қолданылатынын белгілей отырып, Банк лицензиясын беру қағидаларының 1-тармағының екінші бөлігінің:
"Қағидаларға енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпарат уәкілетті органның ресми интернет-ресурсында орналастырылады, "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылым операторына және Бірыңғай байланыс орталығына тиісті нормативтік құқықтық акті бекітілген немесе өзгертілген күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде жіберіледі.";

"9. Информация о стадии оказания государственной услуги обновляется в автоматическом режиме в информационной системе мониторинга оказания государственных услуг.";
абзаца двенадцатого приложения 1 к Правилам выдачи разрешения на открытие банка, установив, что в период приостановления данный абзац действует в следующей редакции:
"Учредитель (учредители) представляет (представляют) согласие на сбор и обработку персональных данных и на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.";
абзаца сорок третьего приложения 2 к Правилам выдачи разрешения на открытие банка, установив, что в период приостановления данный абзац действует в следующей редакции:
"Предоставляю согласие на сбор и обработку персональных данных и на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.";
пункта 2 приложения 3 к Правилам выдачи разрешения на открытие банка (далее - Перечень основных требований к оказанию государственной услуги), установив, что в период приостановления данный пункт действует в следующей редакции:
"
2
Способы предоставления государственной услуги
По всем подвидам государственной услуги веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
";
части третьей пункта 16 приложения 1 к Перечню основных требований к оказанию государственной услуги, установив, что в период приостановления данный абзац действует в следующей редакции:
"Предоставляю согласие на сбор и обработку персональных данных, необходимых для оказания государственной услуги и на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.";
части пятой пункта 12 приложения 2 к Перечню основных требований к оказанию государственной услуги, установив, что в период приостановления данный абзац действует в следующей редакции:
"Предоставляю согласие на сбор и обработку персональных данных, необходимых для оказания государственной услуги и на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.";
части второй пункта 1 Правил выдачи банковской лицензии, установив, что в период приостановления данная часть действует в следующей редакции:
"Информация о внесенных изменениях и (или) дополнениях в Правила размещается на официальном интернет-ресурсе уполномоченного органа, направляется оператору информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства" и Единому контакт-центру в течение 3 (трех) рабочих дней с даты утверждения или изменения соответствующего нормативного правового акта.";

тоқтата тұру кезеңінде бұл тармақтар мынадай редакцияда қолданылатынын белгілей отырып, Банк лицензиясын беру қағидаларының 2- және 3-тармақтарының:
"2. Қағидаларда Банктер туралы заңда, Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы заңда, Рұқсаттар және хабарламалар туралы заңда, "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" және "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңдарында көрсетілген мәндерде қолданылатын ұғымдар пайдаланылады.
3. Құжаттар қағаз жеткізгіште не "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы электрондық түрде ұсынылады.
"Банктерге, Қазақстан Республикасының бейрезидент банктерінің филиалдарына банк операцияларын және өзге де операцияларды жүзеге асыруға арналған лицензияны (базалық, әмбебап) беру" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі Қағидаларға 1-қосымшада келтірілген.
"Исламдық банк операцияларын және өзге де операцияларды жүзеге асыруға арналған лицензияны беру" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі Қағидаларға 2-қосымшада келтірілген.
Көрсетілетін қызметті алушы өтінішті портал арқылы жіберген кезде "жеке кабинетте" нәтижені алу күні мен уақыты көрсетіле отырып, мемлекеттік қызмет көрсетуге сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе автоматты түрде көрсетіледі.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету сатысы туралы ақпарат мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесінде автоматты режимде жаңартылады.";
тоқтата тұру кезеңінде бұл тармақ мынадай редакцияда қолданылатынын белгілей отырып, Банк лицензиясын беру қағидаларының 5 және 6-тармақтарының:
"5. Уәкілетті орган мемлекеттік қызметтер көрсету үшін пайдаланылатын ақпараттық жүйелерден немесе цифрлық құжаттар сервисінен Қазақстан Республикасының резидент заңды тұлғасын мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы құжаттарда көрсетілген мәліметтерді алады.
6. Лицензиялық алымды төлеуді көрсетілетін қызметті алушы екінші деңгейдегі банктер, Қазақстан Республикасының аумағында ашылған Қазақстан Республикасының бейрезидент банктерінің филиалдары немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы қолма-қол немесе қолма-қол ақшасыз нысанда, сондай-ақ "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы қолма-қол ақшасыз нысанда жүзеге асырады.";
тоқтата тұру кезеңінде бұл тармақ мынадай редакцияда қолданылатынын белгілей отырып, Банк лицензиясын беру қағидаларына 1-қосымшаның 2-тармағының:
"
2.
Мемлекеттік қызметті көрсету тәсілдері
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің барлық кіші түрлері бойынша: "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал); көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі.
";

пунктов 2 и 3 Правил выдачи банковской лицензии, установив, что в период приостановления данные пункты действуют в следующей редакции:
"2. В Правилах используются понятия, применяемые в значениях, указанных в Законе о банках, Законе о государственных и социально ответственных услугах, Законе о разрешениях и уведомлениях, законах Республики Казахстан "Об электронном документе и электронной цифровой подписи" и "Об информатизации".
3. Документы предоставляются на бумажном носителе либо в электронном виде через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача лицензии (базовой, универсальной) банкам, филиалам банков – нерезидентов Республики Казахстан на осуществление банковских и иных операций" приведен в приложении 1 к Правилам.
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление исламских банковских и иных операций" приведен в приложении 2 к Правилам.
При направлении услугополучателем заявления через портал в "личном кабинете" автоматически отображается статус о принятии запроса на оказание государственной услуги с указанием даты и времени получения результата.
Информация о стадии оказания государственных услуг обновляется в автоматическом режиме в информационной системе мониторинга оказания государственных услуг.";
пунктов 5 и 6 Правил выдачи банковской лицензии, установив, что в период приостановления данный пункт действует в следующей редакции:
"5. Уполномоченный орган получает из информационных систем, используемых для оказания государственных услуг, или сервиса цифровых документов сведения, указанные в документах о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица – резидента Республики Казахстан.
6. Оплата лицензионного сбора осуществляется услугополучателем в наличной или безналичной форме через банки второго уровня, филиалы банков-нерезидентов Республики Казахстан, открытые на территории Республики Казахстан, или организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, а также в безналичной форме через платежный шлюз "электронного правительства".";
пункта 2 приложения 1 к Правилам выдачи банковской лицензии, установив, что в период приостановления данный пункт действует в следующей редакции:
"
2.
Способы предоставления государственной услуги
По всем подвидам государственной услуги:
веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал);
канцелярия услугодателя.
";

тоқтата тұру кезеңінде бұл тармақ мынадай редакцияда қолданылатынын белгілей отырып, Банк лицензиясын беру қағидаларына 1-қосымшаның 6-тармағының:
"
6.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын ақы мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
1) банк лицензиясын бергені үшін лицензиялық алым 800 (сегіз жүз) айлық есептік көрсеткішті құрайды (әрбір банк операциясы үшін жеке);
2) банк лицензиясын қайта ресімдеу үшін лицензиялық алым осы тармақтың 1) тармақшасында белгіленген мөлшерлеменің 10 (он) пайызын құрайды (әрбір банк операциясы үшін жеке);
3) банк лицензиясының телнұсқасын бергені үшін лицензиялық алым осы тармақтың 1) тармақшасында белгіленген мөлшерлеменің 10 (он) пайызын құрайды.
Лицензиялық алым төлемі екінші деңгейдегі банктер, Қазақстан Республикасының аумағында ашылған Қазақстан Республикасы бейрезидент банктерінің филиалдары немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы қолма-қол ақшамен немесе қолма-қол ақшасыз нысанда, сондай-ақ "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы қолма-қол ақшасыз нысанда жүзеге асырылады.
";
тоқтата тұру кезеңінде бұл тармақша мынадай редакцияда қолданылатынын белгілей отырып, Банк лицензиясын беру қағидаларына 1-қосымшаның 8-тармағы бірінші бөлігінің 3) тармақшасының:
"3) "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы көрсетілген алым төленген жағдайларды қоспағанда, жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;";
тоқтата тұру кезеңінде бұл тармақша мынадай редакцияда қолданылатынын белгілей отырып, Банк лицензиясын беру қағидаларына 1-қосымшаның 8-тармағы екінші бөлігінің 3) тармақшасының:
"3) "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы көрсетілген алымды төлеу жағдайларын қоспағанда, қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжат;";
тоқтата тұру кезеңінде бұл тармақша мынадай редакцияда қолданылатынын белгілей отырып, Банк лицензиясын беру қағидаларына 1-қосымшаның 8-тармағы бесінші бөлігінің 3) тармақшасының:
"3) "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы көрсетілген алымды төлеу жағдайларын қоспағанда, жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжат.";
тоқтата тұру кезеңінде бұл тармақша мынадай редакцияда қолданылатынын белгілей отырып, Банк лицензиясын беру қағидаларына 1-қосымшаның 8-тармағы алтыншы бөлігінің 3) тармақшасының:

пункта 6 приложения 1 к Правилам выдачи банковской лицензии, установив, что в период приостановления данный пункт действует в следующей редакции:
"
6.
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
1) лицензионный сбор за выдачу банковской лицензии составляет 800 (восемьсот) месячных расчетных показателей (за каждую банковскую операцию отдельно);
2) лицензионный сбор за переоформление банковской лицензии составляет 10 (десять) процентов от ставки, установленной в подпункте 1) настоящего пункта (за каждую банковскую операцию отдельно);
3) лицензионный сбор за выдачу дубликата банковской лицензии составляет 10 (десять) процентов от ставки, установленной в подпункте 1) настоящего пункта.
Оплата лицензионного сбора осуществляется в наличной или безналичной форме через банки второго уровня, филиалы банков-нерезидентов Республики Казахстан, открытые на территории Республики Казахстан, или организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, а также в безналичной форме через платежный шлюз "электронного правительства".
";
подпункта 3) части первой пункта 8 приложения 1 к Правилам выдачи банковской лицензии, установив, что в период приостановления данный подпункт действует в следующей редакции:
"3) электронная копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора на право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев уплаты указанного сбора через платежный шлюз "электронного правительства";";
подпункта 3) части второй пункта 8 приложения 1 к Правилам выдачи банковской лицензии, установив, что в период приостановления данный подпункт действует в следующей редакции:
"3) документ, подтверждающий уплату в бюджет лицензионного сбора на право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев уплаты указанного сбора через платежный шлюз "электронного правительства";";
подпункта 3) части пятой пункта 8 приложения 1 к Правилам выдачи банковской лицензии, установив, что в период приостановления данный подпункт действует в следующей редакции:
"3) документ, подтверждающий уплату в бюджет лицензионного сбора на право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев уплаты указанного сбора через платежный шлюз "электронного правительства".";
подпункта 3) части шестой пункта 8 приложения 1 к Правилам выдачи банковской лицензии, установив, что в период приостановления данный подпункт действует в следующей редакции:

"3) "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы көрсетілген алымды төлеу жағдайларын қоспағанда, жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжат.";
тоқтата тұру кезеңінде бұл тармақша мынадай редакцияда қолданылатынын белгілей отырып, Банк лицензиясын беру қағидаларына 1-қосымшаның 8-тармағы жетінші бөлігінің 2) тармақшасының:
"2. "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы көрсетілген төлеу жағдайларын қоспағанда, лицензияның телнұсқасын берген кезде жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі.";
тоқтата тұру кезеңінде бұл тармақша мынадай редакцияда қолданылатынын белгілей отырып, Банк лицензиясын беру қағидаларына 1-қосымшаның 8-тармағы сегізінші бөлігінің 2) тармақшасының:
"2. "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы көрсетілген алымды төлеу жағдайларын қоспағанда, жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжат.";
тоқтата тұру кезеңінде бұл тармақшалар мынадай редакцияда қолданылатынын белгілей отырып, Банк лицензиясын беру қағидаларына 1-қосымшаның 8-тармағы тоғызыншы бөлігінің 2), 3) тармақшаларының:
"2) "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы төлеу жағдайларын қоспағанда, банк лицензиясын қайта ресімдеу кезінде жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
3) мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған құжаттарды қоспағанда, банк лицензиясын қайта ресімдеуге негіз болған өзгерістер туралы ақпаратты қамтитын құжаттардың электрондық көшірмелері;";
тоқтата тұру кезеңінде бұл тармақшалар мынадай редакцияда қолданылатынын белгілей отырып, Банк лицензиясын беру қағидаларына 1-қосымшаның 8-тармағы оныншы бөлігінің 3), 4) тармақшаларының:
"3) "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы төлеу жағдайларын қоспағанда, банк лицензиясын қайта ресімдеу кезінде жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі;
4) мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған құжаттарды қоспағанда, банк лицензиясын қайта ресімдеуге негіз болған өзгерістер туралы ақпаратты қамтитын құжаттардың көшірмелері.";
тоқтата тұру кезеңінде бұл тармақша мынадай редакцияда қолданылатынын белгілей отырып, Банк лицензиясын беру қағидаларына 1-қосымшаның 8-тармағы он бірінші бөлігінің 2) тармақшасының:
"2) "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы төлеу жағдайларын қоспағанда, банк лицензиясын қайта ресімдеу кезінде жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі;";

"3) документ, подтверждающий уплату в бюджет лицензионного сбора на право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев уплаты указанного сбора через платежный шлюз "электронного правительства".";
подпункта 2) части седьмой пункта 8 приложения 1 к Правилам выдачи банковской лицензии, установив, что в период приостановления данный подпункт действует в следующей редакции:
"2) копия документа, подтверждающего оплату лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности при выдаче дубликата лицензии, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз "электронного правительства".";
подпункта 2) части восьмой пункта 8 приложения 1 к Правилам выдачи банковской лицензии, установив, что в период приостановления данный подпункт действует в следующей редакции:
"2) копия документа, подтверждающего оплату лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности при выдаче дубликата лицензии, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз "электронного правительства".";
подпунктов 2), 3) части девятой пункта 8 приложения 1 к Правилам выдачи банковской лицензии, установив, что в период приостановления данные подпункты действуют в следующей редакции:
"2) электронная копия документа, подтверждающего оплату лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности при переоформлении банковской лицензии, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз "электронного правительства";
3) электронные копии документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления банковской лицензии, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных информационных системах;";
подпунктов 3), 4) части десятой пункта 8 приложения 1 к Правилам выдачи банковской лицензии, установив, что в период приостановления данные подпункты действуют в следующей редакции:
"3) копия документа, подтверждающего оплату лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности при переоформлении банковской лицензии, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз "электронного правительства";
4) копии документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления банковской лицензии, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных информационных системах.";
подпункта 2) части одиннадцатой пункта 8 приложения 1 к Правилам выдачи банковской лицензии, установив, что в период приостановления данный подпункт действует в следующей редакции:
"2) электронная копия документа, подтверждающего оплату лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности при переоформлении банковской лицензии, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз "электронного правительства";";

тоқтата тұру кезеңінде бұл тармақша мынадай редакцияда қолданылатынын белгілей отырып, Банк лицензиясын беру қағидаларына 1-қосымшаның 8-тармағы он екінші бөлігінің 3) тармақшасының:
"3. "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы төлеу жағдайларын қоспағанда, банк лицензиясын қайта ресімдеу кезінде жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі.";
тоқтата тұру кезеңінде бұл тармақ мынадай редакцияда қолданылатынын белгілей отырып, Банк лицензиясын беру қағидаларына 2-қосымшаның 2-тармағының:
"
2.
Мемлекеттік қызметті көрсету тәсілдері
Мемлекеттік қызметтің барлық кіші түрлері бойынша:
"электрондық үкіметтің" веб-порталы www.egov.kz (бұдан әрі - портал);
көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі.
";
тоқтата тұру кезеңінде бұл тармақ мынадай редакцияда қолданылатынын белгілей отырып, Банк лицензиясын беру қағидаларына 2-қосымшаның 6-тармағының:
"
6.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын ақы мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
1) лицензияны бергені үшін лицензиялық алым 800 (сегіз жүз) айлық есептік көрсеткішті құрайды (әрбір банктік операциясы үшін жеке);
2) лицензияны қайта ресімдеу үшін лицензиялық алым осы тармақтың 1) тармақшасында белгіленген мөлшерлеменің 10 (он) пайызын құрайды;
3) лицензияның телнұсқасын бергені үшін лицензиялық алым осы тармақтың 1) тармақшасында белгіленген мөлшерлеменің 10 (он) пайызын құрайды. Лицензиялық алымды төлеу екінші деңгейдегі банктер, Қазақстан Республикасының аумағында ашылған Қазақстан Республикасы бейрезидент банктерінің филиалдары немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы қолма-қол ақшамен немесе қолма-қол ақшасыз нысанда, сондай-ақ "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы қолма-қол ақшасыз нысанда жүзеге асырылады.
";
тоқтата тұру кезеңінде бұл тармақша мынадай редакцияда қолданылатынын белгілей отырып, Банк лицензиясын беру қағидаларына 2-қосымшаның 8-тармағы бірінші бөлігінің 3) тармақшасының:
"3) көрсетілген алымды "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы төлеу жағдайларын қоспағанда, жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;";
тоқтата тұру кезеңінде бұл тармақша мынадай редакцияда қолданылатынын белгілей отырып, Банк лицензиясын беру қағидаларына 2-қосымшаның 8-тармағы екінші бөлігінің 3) тармақшасының:
"3) көрсетілген алымды "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы төлеу жағдайларын қоспағанда, жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжат;";
тоқтата тұру кезеңінде бұл тармақша мынадай редакцияда қолданылатынын белгілей отырып, Банк лицензиясын беру қағидаларына 2-қосымшаның 8-тармағы бесінші бөлігінің 3) тармақшасының:

подпункта 3) части двенадцатой пункта 8 приложения 1 к Правилам выдачи банковской лицензии, установив, что в период приостановления данный подпункт действует в следующей редакции:
"3) копия документа, подтверждающего оплату лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности при переоформлении банковской лицензии, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз "электронного правительства".";
пункта 2 приложения 2 к Правилам выдачи банковской лицензии, установив, что в период приостановления данный пункт действует в следующей редакции:
"
2.
Способы предоставления государственной услуги
По всем подвидам государственной услуги:
веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал);
канцелярия услугодателя.
";
пункта 6 приложения 2 к Правилам выдачи банковской лицензии, установив, что в период приостановления данный пункт действует в следующей редакции:
"
6.
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
1) лицензионный сбор за выдачу лицензии составляет 800 (восемьсот) месячных расчетных показателей (за каждую банковскую операцию отдельно);
2) лицензионный сбор за переоформление лицензии составляет 10 (десять) процентов от ставки, установленной в подпункте 1) настоящего пункта;
3) лицензионный сбор за выдачу дубликата лицензии составляет 10 (десять) процентов от ставки, установленной в подпункте 1) настоящего пункта.
Оплата лицензионного сбора осуществляется в наличной или безналичной форме через банки второго уровня, филиалы банков-нерезидентов Республики Казахстан, открытые на территории Республики Казахстан, или организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, а также в безналичной форме через платежный шлюз "электронного правительства".
";
подпункта 3) части первой пункта 8 приложения 2 к Правилам выдачи банковской лицензии, установив, что в период приостановления данный подпункт действует в следующей редакции:
"3) электронная копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора на право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев уплаты указанного сбора через платежный шлюз "электронного правительства";";
подпункта 3) части второй пункта 8 приложения 2 к Правилам выдачи банковской лицензии, установив, что в период приостановления данный подпункт действует в следующей редакции:
"3) документ, подтверждающий уплату в бюджет лицензионного сбора на право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев уплаты указанного сбора через платежный шлюз "электронного правительства";";
подпункта 3) части пятой пункта 8 приложения 2 к Правилам выдачи банковской лицензии, установив, что в период приостановления данный подпункт действует в следующей редакции:

"3) "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы көрсетілген алымды төлеу жағдайларын қоспағанда, жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжат;"
тоқтата тұру кезеңінде бұл тармақша мынадай редакцияда қолданылатынын белгілей отырып, Банк лицензиясын беру қағидаларына 2-қосымшаның 8-тармағы алтыншы бөлігінің 3) тармақшасының:
"3) "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы көрсетілген алымды төлеу жағдайларын қоспағанда, жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжат;";
тоқтата тұру кезеңінде бұл тармақша мынадай редакцияда қолданылатынын белгілей отырып, Банк лицензиясын беру қағидаларына 2-қосымшаның 8-тармағы жетінші бөлігінің 3) тармақшасының:
"3) "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы көрсетілген алымды төлеу жағдайларын қоспағанда, жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжат;";
тоқтата тұру кезеңінде бұл тармақша мынадай редакцияда қолданылатынын белгілей отырып, Банк лицензиясын беру қағидаларына 2-қосымшаның 8-тармағы сегізінші бөлігінің 3) тармақшасының:
"3) "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы көрсетілген алымды төлеу жағдайларын қоспағанда, жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжат;";
тоқтата тұру кезеңінде бұл тармақша мынадай редакцияда қолданылатынын белгілей отырып, Банк лицензиясын беру қағидаларына 2-қосымшаның 8-тармағы тоғызыншы бөлігінің 3) тармақшасының:
"3) "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы көрсетілген алымды төлеу жағдайларын қоспағанда, жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжат;";
тоқтата тұру кезеңінде бұл тармақша мынадай редакцияда қолданылатынын белгілей отырып, Банк лицензиясын беру қағидаларына 2-қосымшаның 8-тармағы оныншы бөлігінің 3) тармақшасының:
"3) "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы көрсетілген алымды төлеу жағдайларын қоспағанда, жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжат;";
тоқтата тұру кезеңінде бұл тармақша мынадай редакцияда қолданылатынын белгілей отырып, Банк лицензиясын беру қағидаларына 2-қосымшаның 8-тармағы он үшінші бөлігінің 2) тармақшасының:
"2) "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы төлеу жағдайларын қоспағанда, лицензияның телнұсқасын беру кезінде жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі.";
тоқтата тұру кезеңінде бұл тармақша мынадай редакцияда қолданылатынын белгілей отырып, Банк лицензиясын беру қағидаларына 2-қосымшаның 8-тармағы он төртінші бөлігінің 2) тармақшасының:

"3) документ, подтверждающий уплату в бюджет лицензионного сбора на право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев уплаты указанного сбора через платежный шлюз "электронного правительства";";
подпункта 3) части шестой пункта 8 приложения 2 к Правилам выдачи банковской лицензии, установив, что в период приостановления данный подпункт действует в следующей редакции:
"3) документ, подтверждающий уплату в бюджет лицензионного сбора на право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев уплаты указанного сбора через платежный шлюз "электронного правительства";";
подпункта 3) части седьмой пункта 8 приложения 2 к Правилам выдачи банковской лицензии, установив, что в период приостановления данный подпункт действует в следующей редакции:
"3) документ, подтверждающий уплату в бюджет лицензионного сбора на право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев уплаты указанного сбора через платежный шлюз "электронного правительства";";
подпункта 3) части восьмой пункта 8 приложения 2 к Правилам выдачи банковской лицензии, установив, что в период приостановления данный подпункт действует в следующей редакции:
"3) документ, подтверждающий уплату в бюджет лицензионного сбора на право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев уплаты указанного сбора через платежный шлюз "электронного правительства";";
подпункта 3) части девятой пункта 8 приложения 2 к Правилам выдачи банковской лицензии, установив, что в период приостановления данный подпункт действует в следующей редакции:
"3) документ, подтверждающий уплату в бюджет лицензионного сбора на право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев уплаты указанного сбора через платежный шлюз "электронного правительства".";
подпункта 3) части десятой пункта 8 приложения 2 к Правилам выдачи банковской лицензии, установив, что в период приостановления данный подпункт действует в следующей редакции:
"3) документ, подтверждающий уплату в бюджет лицензионного сбора на право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев уплаты указанного сбора через платежный шлюз "электронного правительства".";
подпункта 2) части тринадцатой пункта 8 приложения 2 к Правилам выдачи банковской лицензии, установив, что в период приостановления данный подпункт действует в следующей редакции:
"2) копия документа, подтверждающего оплату лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности при выдаче дубликата лицензии, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз "электронного правительства".";
подпункта 2) части четырнадцатой пункта 8 приложения 2 к Правилам выдачи банковской лицензии, установив, что в период приостановления данный подпункт действует в следующей редакции:

"2) "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы төлеу жағдайларын қоспағанда, лицензияның телнұсқасын беру кезінде жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі.";
тоқтата тұру кезеңінде бұл тармақшалар мынадай редакцияда қолданылатынын белгілей отырып, Банк лицензиясын беру қағидаларына 2-қосымшаның 8-тармағы он бесінші бөлігінің 2), 3) тармақшаларының:
"2) "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы төлеу жағдайларын қоспағанда, лицензияны қайта ресімдеу кезінде қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
3) мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған құжаттарды қоспағанда, лицензияны қайта ресімдеуге негіз болған өзгерістер туралы ақпаратты қамтитын құжаттардың электрондық көшірмелері;";
тоқтата тұру кезеңінде бұл тармақшалар мынадай редакцияда қолданылатынын белгілей отырып, Банк лицензиясын беру қағидаларына 2-қосымшаның 8-тармағы он алтыншы бөлігінің 3), 4) тармақшаларының:
"3) "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы төлеу жағдайларын қоспағанда, лицензияны қайта ресімдеу кезінде қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі;
4) олардағы ақпарат мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған құжаттарды қоспағанда, лицензияны қайта ресімдеуге негіз болған өзгерістер туралы ақпаратты қамтитын құжаттардың көшірмелері.";
тоқтата тұру кезеңінде бұл тармақшалар мынадай редакцияда қолданылатынын белгілей отырып, Банк лицензиясын беру қағидаларына 2-қосымшаның 8-тармағы он жетінші бөлігінің 2), 3) тармақшаларының:
"2) "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы төлеу жағдайларын қоспағанда, банк лицензиясын қайта ресімдеу кезінде жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
3) олардағы ақпарат мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған құжаттарды қоспағанда, банк лицензиясын қайта ресімдеуге негіз болған өзгерістер туралы ақпаратты қамтитын құжаттардың электрондық көшірмелері;";
тоқтата тұру кезеңінде бұл тармақшалар мынадай редакцияда қолданылатынын белгілей отырып, Банк лицензиясын беру қағидаларына 2-қосымшаның 8-тармағы он сегізінші бөлігінің 3), 4) тармақшаларының:
"3) "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы төлеу жағдайларын қоспағанда, банк лицензиясын қайта ресімдеу кезінде жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі;

"2) копия документа, подтверждающего оплату лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности при выдаче дубликата лицензии, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз "электронного правительства".";
подпунктов 2), 3) части пятнадцатой пункта 8 приложения 2 к Правилам выдачи банковской лицензии, установив, что в период приостановления данные подпункты действуют в следующей редакции:
"2) электронная копия документа, подтверждающего оплату лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности при переоформлении лицензии, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз "электронного правительства";
3) электронные копии документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления лицензии, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных информационных системах;";
подпунктов 3), 4) части шестнадцатой пункта 8 приложения 2 к Правилам выдачи банковской лицензии, установив, что в период приостановления данные подпункты действуют в следующей редакции:
"3) копия документа, подтверждающего оплату лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности при переоформлении лицензии, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз "электронного правительства";
4) копии документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления лицензии, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных информационных системах.";
подпунктов 2), 3) части семнадцатой пункта 8 приложения 2 к Правилам выдачи банковской лицензии, установив, что в период приостановления данные подпункты действуют в следующей редакции:
"2) электронная копия документа, подтверждающего оплату лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности при переоформлении банковской лицензии, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз "электронного правительства";
3) электронные копии документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления банковской лицензии, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных информационных системах;";
подпунктов 3), 4) части восемнадцатой пункта 8 приложения 2 к Правилам выдачи банковской лицензии, установив, что в период приостановления данные подпункты действуют в следующей редакции:
"3) копия документа, подтверждающего оплату лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности при переоформлении банковской лицензии, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз "электронного правительства";

4) олардағы ақпарат мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған құжаттарды қоспағанда, банк лицензиясын қайта ресімдеуге негіз болған өзгерістер туралы ақпаратты қамтитын құжаттардың электрондық көшірмелері.";
тоқтата тұру кезеңінде бұл абзац мынадай редакцияда қолданылатынын белгілей отырып, Банк лицензиясын беру қағидаларына 3-қосымшаның он төртінші абзацының:
"Банк ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім береді.";
тоқтата тұру кезеңінде бұл абзац мынадай редакцияда қолданылатынын белгілей отырып, Банк лицензиясын беру қағидаларына 4-қосымшаның он төртінші абзацының:
"Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің филиалы ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім береді.";
тоқтата тұру кезеңінде бұл абзац мынадай редакцияда қолданылатынын белгілей отырып, Банк лицензиясын беру қағидаларына 5-қосымшаның он сегізінші абзацының:
"Ислам банкі/Қазақстан Республикасының бейрезидент ислам банкінің филиалы ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім береді.";
тоқтата тұру кезеңінде бұл абзац мынадай редакцияда қолданылатынын белгілей отырып, Банк лицензиясын беру қағидаларына 6-қосымшаның он тоғызыншы абзацының:
"Банк/Қазақстан Республикасы бейрезидент банкінің филиалы ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпиядан тұратын мәліметтерді пайдалануға келісімін береді.".
тоқтата тұру кезеңінде бұл абзац мынадай редакцияда қолданылатынын белгілей отырып, Банк лицензиясын беру қағидаларына 7-қосымшаның он алтыншы абзацының:
"Банк/Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің филиалы ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпиядан тұратын мәліметтерді пайдалануға келісімін береді.";
тоқтата тұру кезеңінде бұл абзац мынадай редакцияда қолданылатынын белгілей отырып, Банк лицензиясын беру қағидаларына 8-қосымшаның он жетінші абзацының:
"Ислам банкі/ Қазақстан Республикасының бейрезидент ислам банкінің филиалы ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпиядан тұратын мәліметтерді пайдалануға келісімін береді.";
тоқтата тұру кезеңінде бұл абзац мынадай редакцияда қолданылатынын белгілей отырып, Банк лицензиясын беру қағидаларына 12-қосымшаның 3-тармағының үшінші бөлігінің:
"Банк/Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің филиалы ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпиядан тұратын мәліметтерді пайдалануға келісімін береді.";

4) копии документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления банковской лицензии, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных информационных системах.";
абзаца четырнадцатого приложения 3 к Правилам выдачи банковской лицензии, установив, что в период приостановления данный абзац действует в следующей редакции:
"Банк предоставляет согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.";
абзаца четырнадцатого приложения 4 к Правилам выдачи банковской лицензии, установив, что в период приостановления данный абзац действует в следующей редакции:
"Филиал банка – нерезидента Республики Казахстан предоставляет согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.";
абзаца восемнадцатого приложения 5 к Правилам выдачи банковской лицензии, установив, что в период приостановления данный абзац действует в следующей редакции:
"Исламский банк/филиал исламского банка-нерезидента Республики Казахстан предоставляет согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.";
абзаца девятнадцатого приложения 6 к Правилам выдачи банковской лицензии, установив, что в период приостановления данный абзац действует в следующей редакции:
"Банк/филиал банка – нерезидента Республики Казахстан предоставляет согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.";
абзаца шестнадцатого приложения 7 к Правилам выдачи банковской лицензии, установив, что в период приостановления данный абзац действует в следующей редакции:
"Банк/филиал банка – нерезидента Республики Казахстан предоставляет согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.";
абзаца семнадцатого приложения 8 к Правилам выдачи банковской лицензии, установив, что в период приостановления данный абзац действует в следующей редакции:
"Исламский банк/филиал исламского банка – нерезидента Республики Казахстан предоставляет согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.";
части третьей пункта 3 приложения 12 к Правилам выдачи банковской лицензии, установив, что в период приостановления данный абзац действует в следующей редакции:
"Банк/филиал банка-нерезидента Республики Казахстан предоставляет согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.";

тоқтата тұру кезеңінде бұл абзац мынадай редакцияда қолданылатынын белгілей отырып, Банк лицензиясын беру қағидаларына 13-қосымшаның 3-тармағының үшінші бөлігінің:
"Банк/Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің филиалы ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпиядан тұратын мәліметтерді пайдалануға келісімін береді.";
тоқтата тұру кезеңінде бұл абзац мынадай редакцияда қолданылатынын белгілей отырып, Банк лицензиясын беру қағидаларына 14-қосымшаның 3-тармағының бесінші бөлігінің:
"Банк ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпиядан тұратын мәліметтерді пайдалануға келісімін береді.";
тоқтата тұру кезеңінде бұл абзац мынадай редакцияда қолданылатынын белгілей отырып, Банк лицензиясын беру қағидаларына 15-қосымшаның 3-тармағының үшінші бөлігінің:
"Ислам банкі/Қазақстан Республикасының бейрезидент ислам банкінің филиалы ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпиядан тұратын мәліметтерді пайдалануға келісімін береді.";
тоқтата тұру кезеңінде бұл абзац мынадай редакцияда қолданылатынын белгілей отырып, Банк лицензиясын беру қағидаларына 16-қосымшаның он үшінші абзацының:
"Банк/Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің филиалы ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпиядан тұратын мәліметтерді пайдалануға келісімін береді." қолданысы тоқтатыла тұрсын.
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және дамыту
Агенттігінің Төрағасы
М. Абылкасымова
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Жасанды интеллект және
цифрлық даму министрлігі
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын
реттеу және дамыту
Агенттігінің Басқармасының
2026 жылғы 3 сәуірдегі
№ 41 қаулысымен бекітілген
Банкті, Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің филиалын ашуға рұқсат беру қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Банкті, Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің филиалын ашуға рұқсат беру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Банктер туралы заң) 10-бабы 7-тармағының бірінші бөлігіне, 16-бабының 5-тармағына, "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы заң) 10-бабының 1) тармақшасына, "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі – Рұқсаттар және хабарламалар туралы заң) 12-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді және қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органның (бұдан әрі – уәкілетті орган, көрсетілетін қызметті беруші) банкті, Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің филиалын ашуға рұқсат беру (бұдан әрі – рұқсат, мемлекеттік көрсетілетін қызмет) тәртібін айқындайды.
Қағидаларға енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпарат уәкілетті органның ресми интернет-ресурсында орналастырылады, тиісті нормативтік құқықтық акт бекітілген немесе өзгертілген күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде "цифрлық үкіметтің" цифрлық инфрақұрылымының операторына және Бірыңғай байланыс орталығына жіберіледі.

части третьей пункта 3 приложения 13 к Правилам выдачи банковской лицензии, установив, что в период приостановления данный абзац действует в следующей редакции:
"Банк/филиал банка-нерезидента Республики Казахстан предоставляет согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.";
части пятой пункта 3 приложения 14 к Правилам выдачи банковской лицензии, установив, что в период приостановления данный абзац действует в следующей редакции:
"Банк предоставляет согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.";
части третьей пункта 3 приложения 15 к Правилам выдачи банковской лицензии, установив, что в период приостановления данный абзац действует в следующей редакции:
"Исламский банк/филиал исламского банка-нерезидента Республики Казахстан предоставляют согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.";
абзаца тринадцатого приложения 16 к Правилам выдачи банковской лицензии, установив, что в период приостановления данный абзац действует в следующей редакции:
"Банк/филиал банка-нерезидента Республики Казахстан предоставляет согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.".
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
М. Абылкасымова
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство искусственного интеллекта
и цифрового развития
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 3 апреля 2026 года № 41
Правила выдачи разрешения на открытие банка, филиала банка – нерезидента Республики Казахстан
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила выдачи разрешения на открытие банка, филиала банка – нерезидента Республики Казахстан (далее – Правила) разработаны в соответствии с частью первой пункта 7 статьи 10, пунктом 5 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" (далее – Закон о банках), подпунктом 1) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций", подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон о государственных и социально ответственных услугах), пунктом 2 статьи 12 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" (далее – Закон о разрешениях и уведомлениях) и определяют порядок выдачи уполномоченным органом по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее – уполномоченный орган, услугодатель) разрешения на открытие банка, филиала банка – нерезидента Республики Казахстан (далее – разрешение, государственная услуга).
Информация о внесенных изменениях и (или) дополнениях в Правила размещается на официальном интернет-ресурсе уполномоченного органа, направляется оператору цифровой инфраструктуры "цифрового правительства" и Единому контакт-центру в течение 3 (трех) рабочих дней с даты утверждения или изменения соответствующего нормативного правового акта.

2. Қағидаларда Банктер туралы заңда, Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы заңда, Рұқсаттар және хабарламалар туралы заңда, "Киберқауіпсіздік туралы" Қазақстан Республикасының Заңында көрсетілген мағынада қолданылатын ұғымдар пайдаланылады.
2-тарау. Банкті, Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің филиалын ашуға рұқсат беру тәртібі
3. Банкті ашуға рұқсат алу үшін жеке немесе заңды тұлға (бұдан әрі - өтініш беруші, көрсетілетін қызметті алушы) уәкілетті органға "цифрлық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы электрондық түрде Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша банкті ашуға рұқсат беру туралы өтінішті (бұдан әрі – өтініш) қазақ немесе орыс тілдерінде ұсынады.
4. Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің филиалын ашуға рұқсат алу үшін Қазақстан Республикасының бейрезидент банкі (ол да бұдан әрі – өтініш беруші, көрсетілетін қызметті алушы) уәкілетті органға портал арқылы электрондық түрде Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің филиалын ашуға рұқсат беру туралы өтінішті (ол да бұдан әрі – өтініш) қазақ немесе орыс тілдерінде ұсынады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі Қағидаларға 3-қосымшада келтірілген.
Көрсетілетін қызметті алушыға Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінде көрсетілген мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрлерін жүзеге асыруға келісім беру Қағидаларға сәйкес жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті алушы өтінішті портал арқылы "жеке кабинетке" жолдаған кезде нәтижені алу күні мен уақыты көрсетіле отырып, мемлекеттік қызметті көрсетуге сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе автоматты түрде көрсетіледі.
6. Көрсетілетін қызметті берушінің хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті қызметкері өтінішті келіп түскен күні қабылдайды, тіркейді және мемлекеттік қызметті көрсетуге жауапты бөлімшеге (бұдан әрі – жауапты бөлімше) орындауға жібереді. Көрсетілетін қызметті алушының өтініші жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес демалыс және мереке күндері келіп түскен жағдайда, өтініштерді қабылдау келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
7. Жауапты бөлімшенің қызметкері өтініш тіркелген күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Уәкілетті орган мемлекеттік қызметтер көрсету үшін пайдаланылатын цифрлық жүйелерден немесе цифрлық құжаттар сервисінен мынадай құжаттарда:
Қазақстан Республикасы резидент жеке тұлғасының жеке басын куәландыратын;
Қазақстан Республикасы резидент жеке тұлғасында алынбаған немесе өтелмеген соттылықтың жоқ екенін растайтын;
Қазақстан Республикасы резидент заңды тұлғасын мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы құжаттарда көрсетілген мәліметтерді алады.
Ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі және (немесе) құжаттардың қолданыс мерзімі өткені белгіленген жағдайда жауапты бөлімше көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын алған сәттен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды дайындайды және көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" портал арқылы жібереді.

2. В Правилах используются понятия, применяемые в значениях, указанных в Законе о банках, Законе о государственных и социально ответственных услугах, Законе о разрешениях и уведомлениях, Законе Республики Казахстан "О кибербезопасности".
Глава 2. Порядок выдачи разрешения на открытие банка, филиала банка-нерезидента Республики Казахстан
3. Для получения разрешения на открытие банка физическое или юридическое лицо (далее – заявитель, услугополучатель) представляет в уполномоченный орган в электронном виде через веб-портал "цифрового правительства" www.egov.kz (далее – портал) заявление о выдаче разрешения на открытие банка на казахском или русском языках по форме согласно приложению 1 к Правилам (далее – заявление).
4. Для получения разрешения на открытие филиала банка – нерезидента Республики Казахстан банк – нерезидент Республики Казахстан (далее также – заявитель, услугополучатель) представляет в уполномоченный орган в электронном виде через портал заявление о выдаче разрешения на открытие филиала банка – нерезидента Республики Казахстан на казахском или русском языках по форме согласно приложению 2 к Правилам (далее также – заявление).
5. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги приведен в приложении 3 к Правилам.
Выдача услугополучателю согласия на осуществление подвидов государственной услуги, указанных в Перечне основных требований к оказанию государственной услуги, осуществляется в соответствии с Правилами.
При направлении услугополучателем заявления через портал в "личный кабинет" автоматически отображается статус о принятии запроса на оказание государственной услуги с указанием даты и времени получения результата.
6. Работник услугодателя, уполномоченный на прием и регистрацию корреспонденции, в день поступления заявления осуществляет его прием, регистрацию и направление на исполнение в подразделение, ответственное за оказание государственной услуги (далее - ответственное подразделение). При поступлении заявления услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан и Закону Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан" прием заявлений осуществляется следующим рабочим днем.
7. Работник ответственного подразделения в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня регистрации заявления проверяет полноту представленных документов.
Уполномоченный орган получает из цифровых систем, используемых для оказания государственных услуг, или сервиса цифровых документов сведения, указанные в документах:
удостоверяющих личность физического лица – резидента Республики Казахстан;
подтверждающих отсутствие у физического лица – резидента Республики Казахстан неснятой или непогашенной судимости;
о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица – резидента Республики Казахстан.
В случае установления факта неполноты представленных документов и (или) документов с истекшим сроком действия ответственное подразделение в течение 10 (десяти) рабочих дней с момента получения документов услугополучателя готовит и направляет мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления через портал в "личный кабинет" услугополучателя.

8. Ұсынылған құжаттардың толық болу фактісі белгіленгеннен кейін жауапты бөлімше 50 (елу) жұмыс күні ішінде құжаттарды Қазақстан Республикасы банк заңнамасының талаптарына сәйкес келуі тұрғысынан қарайды.
Уәкілетті орган кез келген келесі жағдайларда өтінішті қарау мерзімін тоқтата тұруға құқылы:
ұсынылған құжаттарда және (немесе) мәліметтерде қамтылған өтініш беруші және (немесе) оның құрылтайшылары туралы дәйексіз деректерді (мәліметтерді) анықтау;
ұсынылған құжаттардың және (немесе) мәліметтердің мазмұнының Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкес келмеуі;
ұсынылған құжаттар мен мәліметтердегі деректердің (мәліметтердің) дәйектілігін тексеруді жүзеге асыру қажеттілігі.
Өтініш берушінің ұсынылған құжаттарға және (немесе) мәліметтерге уәкілетті органның ескертулерін жою мерзімі он жұмыс күнінен аспайды.
Өтінішті қарау мерзімі өтініш беруші ұсынылған құжаттарға және (немесе) мәліметтерге уәкілетті органның ескертулерін жойғаннан және уәкілетті орган көрсетілген құжаттардағы және (немесе) мәліметтердегі деректердің (мәліметтердің) дәйектілігін тексеруді аяқтағаннан кейін немесе өтініш беруші осы тармақтың төртінші бөлігінде белгіленген мерзім ішінде түзетілген (нақтыланған) құжаттарды ұсынбаған жағдайда қайта басталады.
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту негіздері анықталған кезде уәкілетті орган көрсетілетін қызмет алушыға мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім туралы, сондай-ақ көрсетілетін қызмет алушыға алдын ала шешім бойынша өз пікірін білдіруі үшін тыңдаудың өтетін уақыты мен орны (әдісі) туралы хабарлайды.
Тыңдау туралы хабарлама өтініш берушіге мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы шешім қабылданғанға дейін кемінде 3 (үш) жұмыс күні бұрын жіберіледі. Тыңдау көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім туралы хабарламаны алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды қарау, тыңдау нәтижелері бойынша жауапты бөлімше Банкті, Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің филиалын ашуға рұқсат беру не беруден бас тарту туралы қаулысының жобасын дайындайды және көрсетілетін қызметті беруші Басқармасының қарауына шығарады. Көрсетілетін қызметті берушінің Басқармасы Қағидаларға 3-қосымшаның 9-тармағында көзделген негіздер бойынша банкті, Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің филиалын ашуға рұқсат беру не банкті, Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің филиалын ашуға рұқсат беруден бас тарту туралы шешім қабылдайды.
Жауапты бөлімшенің қызметкері көрсетілетін қызметті беруші Басқармасының қаулысын жауапты бөлімше алған күннен кейінгі келесі 4 (төрт) жұмыс күні ішінде (мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі шегінде) көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" портал арқылы банкті, Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің филиалын ашуға рұқсаттың электрондық көшірмесін қоса бере отырып көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылған электрондық құжат нысанында банкті, Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің филиалын ашуға рұқсат беру туралы хабарлама не мемлекеттік қызметті көрсетуден уәжді бас тартуды жібереді.

8. После установления факта полноты представленных документов ответственное подразделение в течение 50 (пятидесяти) рабочих дней рассматривает документы на предмет их соответствия требованиям банковского законодательства Республики Казахстан.
Уполномоченный орган вправе приостановить срок рассмотрения заявления в любом из следующих случаев:
выявление недостоверных данных (сведений) о заявителе и (или) его учредителях, содержащихся в представленных документах и (или) сведениях;
несоответствие содержания представленных документов и (или) сведений требованиям законодательства Республики Казахстан;
необходимость осуществления проверки достоверности данных (сведений) в представленных документах и сведений.
Срок устранения заявителем замечаний уполномоченного органа к представленным документам и (или) сведениям составляет не более десяти рабочих дней.
Срок рассмотрения заявления возобновляется после устранения заявителем замечаний уполномоченного органа к представленным документам и (или) сведениям и завершения уполномоченным органом проверки достоверности данных (сведений) в указанных документах и (или) сведениях, или в случае непредставления заявителем исправленных (уточненных) документов и (или) сведений в течение срока, установленного частью третьей настоящего пункта.
При выявлении оснований для отказа в оказании государственной услуги уполномоченный орган уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для предоставления услугополучателю возможности выразить позицию по предварительному решению.
Уведомление о заслушивании направляется заявителю не менее чем за 3 (три) рабочих дня до принятия решения об отказе в оказании государственной услуги. Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня получения услугополучателем уведомления о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги.
По результатам рассмотрения документов, представленных услугополучателем, заслушивания ответственное подразделение готовит и направляет на рассмотрение Правления услугодателя проект постановления Правления услугодателя о выдаче либо об отказе в выдаче разрешения на открытие банка, филиала банка – нерезидента Республики Казахстан. Правление услугодателя принимает решение о выдаче разрешения на открытие банка, филиала банка – нерезидента Республики Казахстан либо об отказе в выдаче разрешения на открытие банка, филиала банка – нерезидента Республики Казахстан по основаниям, предусмотренным пунктом 9 приложения 3 к Правилам.
Работник ответственного подразделения в течение 4 (четырех) рабочих дней, следующих за днем получения ответственным подразделением постановления Правления услугодателя (в пределах срока оказания государственной услуги), направляет в "личный кабинет" услугополучателя через портал уведомление о выдаче разрешения на открытие банка, филиала банка – нерезидента Республики Казахстан в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя с приложением электронной копии разрешения на открытие банка, филиала банка – нерезидента Республики Казахстан либо мотивированный отказ в предоставлении государственной услуги.

Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға негіздер болған кезде өтінішті қарау мерзімі көрсетілетін қызметті беруші басшысының дәлелді шешімімен өтінішті дұрыс қарау үшін маңызы бар деректі мән-жайларды белгілеу қажеттілігіне орай ақылға қонымды, бірақ осындай шешім қабылданған күннен бастап 2 (екі) айдан аспайтын мерзімге ұзартылуы мүмкін, ол туралы көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексі 76-бабының 3-бөлігіне сәйкес мерзім ұзартылған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде хабардар болады.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы ақпарат мемлекеттік қызметтердің көрсетілуін мониторингтеудің цифрлық жүйесінде автоматты режимде жаңартылып отырады.
10. Ұсынылған құжаттар Банктер туралы заңның 11 және 17-баптарында көзделген банкті, Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің филиалын ашуға рұқсат беруден бас тарту негіздерін қоспағанда, Банктер туралы заңның және (немесе) Қағидалардың талаптарына сәйкес келмейтін жағдайда, уәкілетті орган Банктер туралы заңның 10-бабы 8-тармағының бірінші бөлігінде және 16-бабы 6-тармағының бірінші бөлігінде көрсетілген оларды қарау мерзімі ішінде өтініш берушіге оларды жою және Қазақстан Республикасы банк заңнамасының талаптарына сәйкес келетін, пысықталған (түзетілген) құжаттарды ұсыну үшін ескертулермен хат жібереді.
Уәкілетті орган Қағидаларда көзделген, тазартулары, қосып жазылған не сызылған сөздері бар құжаттардың электрондық көшірмелерін қарауға қабылдамайды.
11. Банкті, Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің филиалын ашуға рұқсат Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша беріледі.
12. Шет мемлекеттердің қаржылық қадағалау органы, құзыретті органдары немесе лауазымды тұлғалары берген құжаттар (Қазақстан Республикасы бейрезидент жеке тұлғасының жеке басын куәландыратын құжаттарды қоспағанда) Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына немесе Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарға сәйкес заңдастырылуға немесе апостильдендірілуге тиіс.
Шет тілінде ұсынылатын құжаттар көрсетілген құжаттар қазақ тіліне және қажет болған кезде орыс тілдеріне аударылады және Қазақстан Республикасының нотариат туралы заңнамасына сәйкес нотариат куәландыруға тиіс.
3-тарау. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды тұлғаларының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) шағымдану тәртібі
13. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды тұлғаларының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне шағымдану жазбаша түрде жүргізіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шағымды қарауды көрсетілетін қызметті берушінің жоғары тұрған лауазымды адамы, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган жүргізеді.
Шағымды қабылдаған адамның аты-жөні, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орны көрсетіле отырып көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі мен күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады.

При наличии оснований для отказа в оказании государственной услуги, срок рассмотрения заявления может быть продлен мотивированным решением руководителя услугодателя или его заместителя на разумный срок, но не более чем до 2 (двух) месяцев со дня принятия такого решения, ввиду необходимости установления фактических обстоятельств, имеющих значение для правильного рассмотрения заявления, о чем извещается услугополучатель в течение 3 (трех) рабочих дней со дня продления срока, в соответствии с частью 3 статьи 76 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан.
9. Информация о стадии оказания государственной услуги обновляется в автоматическом режиме в цифровой системе мониторинга оказания государственных услуг.
10. В случае несоответствия представленных документов требованиям Закона о банках и (или) Правил, за исключением оснований отказа в выдаче разрешения на открытие банка, филиала банка – нерезидента Республики Казахстан, предусмотренных статьями 11 и 17 Закона о банках, уполномоченный орган в течение срока их рассмотрения, указанного в части первой пункта 8 статьи 10 и части первой пункта 6 статьи 16 Закона о банках, направляет заявителю письмо с замечаниями для их устранения и представления доработанных (исправленных) документов, соответствующих требованиям банковского законодательства Республики Казахстан.
Уполномоченный орган не принимает к рассмотрению электронные копии документов, предусмотренные Правилами, имеющие подчистки, приписки либо зачеркнутые слова.
11. Разрешение на открытие банка, филиала банка – нерезидента Республики Казахстан выдается по форме согласно приложению 4 к Правилам.
12. Документы, выданные органом финансового надзора, компетентными органами или должностными лицами иностранных государств, подлежат легализации либо апостилированию в соответствии с требованиями законодательства Республики Казахстан или международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан (за исключением документов, удостоверяющих личность физического лица – нерезидента Республики Казахстан).
Документы, представляемые на иностранном языке, переводятся на казахский язык и, при необходимости, на русский язык и подлежат нотариальному засвидетельствованию в соответствии с законодательством Республики Казахстан о нотариате.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
13. Обжалование решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг производится в письменном виде.
Рассмотрение жалобы по вопросам оказания государственных услуг производится вышестоящим должностным лицом услугодателя, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.

Бұл мерзім "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі – Банктер туралы заң) 10-бабының 8-тармағында, 16-бабының 6-тармағында көзделген жағдайларда тоқтатыла тұрады.
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің барлық кіші түрлері бойынша электрондық (ішінара автоматтандырылған).
5
Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі
Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша банкті, Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің филиалын ашуға рұқсатты қоса бере отырып, банкті, Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің филиалын ашуға рұқсат беру туралы хабарлама не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан өндіріп алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны өндіріп алу тәсілдері
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің барлық кіші түрлері бойынша тегін
7
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпараттандыру объектілерінің жұмыс кестесі

Данный срок приостанавливается в случаях, предусмотренных пунктом 8 статьи 10, пунктом 6 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан".
4
Форма оказания государственной услуги
По всем подвидам государственной услуги электронная (частично автоматизированная).
5
Результат оказания государственной услуги
Уведомление о выдаче разрешения на открытие банка, филиала банка – нерезидента Республики Казахстан с приложением разрешения на открытие банка, филиала банка – нерезидента Республики Казахстан по форме согласно приложению 4 к Правилам либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
По всем подвидам государственной услуги бесплатно
7
График работы услугодателя и объектов информации

1) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Мерекелер туралы заң) сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа күндері сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен дүйсенбі - жұма аралығында сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
2) порталдың – жөндеу жұмыстарының жүргізілуіне байланысты болатын техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері өтініш жасаған кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және Мерекелер туралы заңға сәйкес өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін жіберу келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Көрсетілетін қызметті алушы банк ашуға рұқсат алу үшін жүгінген кезде:
1) Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш берушінің электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат түріндегі банк ашуға рұқсат беру туралы өтініш (өтініш берушінің осы өтінішті беруге өкілеттіктерін растайтын құжаттардың электрондық көшірмелерін және оған қоса берілетін құжаттарды қоса ұсыну арқылы);
2) құрылтай жиналысының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен ресімделген жиналысы хаттасының (жалғыз құрылтайшысының шешімінің) электрондық көшірмесі;
3) осы Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесіне (бұдан әрі – Тізбе) 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша банктің жарғылық капиталындағы үлесі 10 (он) пайыздан аз құрылтайшы-жеке тұлға туралы мәліметтердің электрондық көшірмелері;
4) Тізбеге 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша банктің жарғылық капиталындағы үлесі 10 (он) пайыздан аз құрылтайшы-заңды тұлға туралы мәліметтердің электрондық көшірмелері, оның ішінде құрылтайшы-заңды тұлғаның аудиторлық есептермен расталған соңғы екі қаржы жылындағы жылдық қаржылық есептілігінің (құрылтайшы-заңды тұлғада еншілес ұйымдар болған жағдайда шоғырландырылған қаржылық есептіліктің) көшірмелері, сондай-ақ өтініш беру күнінің алдындағы соңғы аяқталған тоқсандағы құрылтайшы-заңды тұлғаның қаржылық есептілігінің көшірмесі.
Ағымдағы жылғы 1 қаңтардан бастап 1 маусым аралығындағы кезеңде соңғы аяқталған қаржы жылындағы қаржылық есептілікті растайтын аудиторлық есеп болмаған жағдайда, құрылтайшы-заңды тұлға өтініш беру күнінің алдындағы соңғы аяқталған қаржы жылындағы және соңғы аяқталған тоқсандағы қаржылық есептіліктің (құрылтайшы-заңды тұлғада еншілес ұйымдар болған жағдайда шоғырландырылған қаржылық есептіліктің) көшірмелерін, сондай-ақ соңғы аяқталған қаржы жылының алдындағы аудиторлық есептермен расталған екі жылдағы жылдық қаржылық есептіліктің (құрылтайшы-заңды тұлғада еншілес ұйымдар болған жағдайда шоғырландырылған қаржылық есептіліктің) көшірмелерін ұсынады.
Осы тармақшада көрсетілген қаржылық есептілік мынадай жағдайларда ұсынылмайды:
Осы қаржылық есептілік қаржылық есептілік депозитарийінің интернет-ресурсында болған кезде;
құрылтайшы-заңды тұлға Қазақстан Республикасының бейрезидент қаржы ұйымы болып табылса және осы қаржылық есептілік Қазақстан Республикасының бейрезидент қаржы ұйымының немесе шетелдік қор биржасының интернет-ресурсында қазақ, орыс немесе ағылшын тілінде орналастырылса және қолжетімді болса;

1) услугодателя – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан и Законом Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан" (далее – Закон о праздниках);
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан и Закону о праздниках, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
При обращении услугополучателя для получения разрешения на открытие банка:
1) заявление о выдаче разрешения на открытие банка на казахском или русском языках по форме согласно приложению 1 к Правилам в виде электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) заявителя, (с приложением электронных копий документов, подтверждающих полномочия заявителя на подачу данного заявления и прилагаемых к нему документов);
2) электронная копия протокола учредительного собрания (решения единственного учредителя), оформленного в установленном законодательством Республики Казахстан порядке;
3) электронные копии сведений об учредителе – физическом лице с долей участия в уставном капитале банка менее 10 (десяти) процентов по форме согласно приложению 1 к настоящему Перечню основных требований к оказанию государственной услуги (далее – Перечень);
4) электронные копии сведений об учредителе – юридическом лице с долей участия в уставном капитале банка менее 10 (десяти) процентов по форме согласно приложению 2 к Перечню, в том числе копии годовой финансовой отчетности учредителя – юридического лица (консолидированной финансовой отчетности в случае наличия у учредителя – юридического лица дочерних организаций) за два последних финансовых года, подтвержденной аудиторскими отчетами, а также копия финансовой отчетности учредителя – юридического лица за последний завершенный квартал перед подачей заявления.
В случае отсутствия в период с 1 января по 1 июня текущего года аудиторского отчета, подтверждающего финансовую отчетность за последний завершенный финансовый год, учредитель – юридическое лицо представляет копии финансовой отчетности (консолидированной финансовой отчетности в случае наличия у учредителя – юридического лица дочерних организаций) за последний завершенный финансовый год и последний завершенный квартал перед подачей заявления, а также копии годовой финансовой отчетности (консолидированной финансовой отчетности в случае наличия у учредителя – юридического лица дочерних организаций), подтвержденной аудиторскими отчетами за два года, предшествующих последнему завершенному финансовому году.
Финансовая отчетность, указанная в настоящем подпункте, не представляется в следующих случаях:
при наличии данной финансовой отчетности на интернет-ресурсе депозитария финансовой отчетности;
когда учредитель – юридическое лицо является финансовой организацией – нерезидентом Республики Казахстан и данная финансовая отчетность размещена и доступна на казахском, русском или английском языке на интернет-ресурсе данной финансовой организации – нерезидента Республики Казахстан или иностранной фондовой биржи;

5) "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Мемлекеттік реттеу туралы заң) 9-6-бабына сәйкес банк еншілес банк құруға немесе басқа банктің капиталына елеулі қатысуға рұқсат алған жағдайда, еншілес ұйым құруға, иеленуге немесе ұйымның капиталына елеулі қатысуға рұқсат алуға арналған өтініш;
6) Мемлекеттік реттеу туралы заңның 9-5-бабы 8-тармағының 1) тармақшасында, 10-тармағының 1) тармақшасында және 14-тармағында көзделген құжаттар мен мәліметтерді қоспағанда, өтініш беруші банктің ірі қатысушысы немесе банк холдингі мәртебесін алған жағдайда Мемлекеттік реттеу туралы заңның 9-5-бабында айқындалған тәртіптен құжаттар мен мәліметтердің электрондық көшірмелері;
7) құрылатын банктің акцияларын иелену (жарғылық капиталын төлеу) үшін жеке тұлға пайдаланатын қаражат көздерін (шығу тегін) растайтын құжаттардың электрондық көшірмелері.
Жеке тұлға құрылатын банктің акцияларын иелену (жарғылық капиталын төлеу) үшін пайдалануы мүмкін қаражат көздері Мемлекеттік реттеу туралы заңның 9-5-бабының 7-тармағында айқындалған;
8) резиденті көрсетілетін қызметті алушы болып табылатын мемлекеттің қаржылық қадағалау органы берген Қазақстан Республикасының аумағында өз қызметін жүзеге асыратын банктің акцияларын иеленуге келісімнің (рұқсаттың) электрондық көшірмесі не резиденті көрсетілетін қызметті алушы болып табылатын мемлекеттің қаржылық қадағалау органынан мұндай келісімнің (рұқсаттың) талап етілмейтіні туралы растаманың көшірмесі (Қазақстан Республикасының бейрезидент заңды тұлғалары үшін);
9) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен ресімделген құрылтай шартының электрондық көшірмесі (салыстырып тексеру үшін түпнұсқа ұсынылған жағдайда нотариат куәландырған).
Көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің филиалын ашуға рұқсат алу үшін жүгінген кезде:
1) өтініш берушінің ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат түріндегі Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша (өтініш берушінің осы өтінішті беруге өкілеттігін растайтын құжаттардың және оған қоса берілетін құжаттардың электрондық көшірмелерін қоса бере отырып) Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің филиалын ашуға рұқсат беру туралы қазақ немесе орыс тілдеріндегі өтініш;
2) көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының аумағында филиал ашу туралы шешімінің электрондық көшірмесі, ол сондай-ақ мынадай мәселелер бойынша шешімдерді қамтиды:
- Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің Қазақстан Республикасының аумағында оның филиалының қызметін жүзеге асыру процесінде туындайтын міндеттемелер бойынша жауапкершілікті қабылдауы туралы және осындай міндеттемелерді Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің балансында есепке алу туралы;

5) заявление на получение разрешения на создание, приобретение дочерней организации или значительное участие в капитале организации, в случае получения банком разрешения на создание дочернего банка или значительное участие в капитале другого банка в соответствии со статьей 9-6 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций" (далее – Закон о государственном регулировании);
6) электронные копии документов и сведений в порядке, определенном статьей 9-5 Закона о государственном регулировании, в случае получения заявителем статуса крупного участника банка или банковского холдинга, за исключением документов и сведений, предусмотренных подпунктом 1) пункта 8, подпунктом 1) пункта 10 и пунктом 14 статьи 9-5 Закона о государственном регулировании;
7) электронные копии документов, подтверждающих источники (происхождение) средств, используемых физическим лицом для приобретения акций (оплаты уставного капитала) создаваемого банка.
Источники средств, которые могут быть использованы физическим лицом для приобретения акций (оплаты уставного капитала) создаваемого банка, определены пунктом 7 статьи 9-5 Закона о государственном регулировании;
8) электронная копия согласия (разрешения) на владение акциями банка, осуществляющего свою деятельность на территории Республики Казахстан, выданного органом финансового надзора государства, резидентом которого является услугополучатель, либо копию подтверждения от органа финансового надзора государства, резидентом которого является услугополучатель, о том, что такое согласие (разрешение) не требуется (для юридических лиц-нерезидентов Республики Казахстан);
9) электронная копия учредительного договора, оформленного в установленном законодательством Республики Казахстан порядке (нотариально засвидетельствованная в случае непредставления оригинала для сверки).
При обращении услугополучателя для получения разрешения на открытие филиала банка – нерезидента Республики Казахстан:
1) заявление о выдаче разрешения на открытие филиала банка – нерезидента Республики Казахстан на казахском или русском языках по форме согласно приложению 2 к Правилам в виде электронного документа, удостоверенного ЭЦП заявителя (с приложением электронных копий документов, подтверждающих полномочия заявителя на подачу данного заявления и прилагаемых к нему документов);
2) электронная копия решения услугополучателя об открытии филиала на территории Республики Казахстан, которое содержит в том числе решения по следующим вопросам:
- о принятии банком – нерезидентом Республики Казахстан ответственности по обязательствам, возникающим в процессе осуществления деятельности его филиала на территории Республики Казахстан, и об учете таких обязательств на балансе банка – нерезидента Республики Казахстан;

- Банктер туралы заңның 72-бабының 4-тармағына сәйкес резерв ретінде қабылданатын Қазақстан Республикасының бейрезидент банкі филиалының активтерінің мөлшерін бекіту туралы;
3) Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің құрылтай құжаттарының нотариат куәландырған көшірмелерінің электрондық көшірмелері;
4) резиденті Қазақстан Республикасының бейрезидент банкі болып табылатын мемлекеттің қаржылық қадағалау органы берген Қазақстан Республикасының аумағында Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің филиалын ашуға келісімнің (рұқсаттың) электрондық көшірмесі не резиденті Қазақстан Республикасының бейрезидент банкі болып табылатын мемлекеттің қаржылық қадағалау органынан осындай келісімнің (рұқсаттың) талап етілмейтіні туралы растаманың көшірмесі;
5) резиденті Қазақстан Республикасының бейрезидент банкі болып табылатын мемлекеттің қаржылық қадағалау органы берген, лицензия (рұқсат) шеңберінде рұқсат етілген банк операцияларының және өзге де операциялардың тізбесін көрсете отырып, Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің банк қызметін жүзеге асыруға арналған қолданыстағы лицензиясының (қолданыстағы рұқсатының) электрондық көшірмесі;
6) аудиторлық есептермен расталған соңғы екі қаржы жылындағы Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің жылдық қаржылық есептілігінің (Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінде еншілес ұйымдар болған жағдайда шоғырландырылған қаржылық есептіліктің) электрондық көшірмелері, сондай-ақ өтініш беру алдындағы соңғы аяқталған тоқсандағы Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің қаржылық есептілігінің электрондық көшірмесі.
Ағымдағы жылғы 1 қаңтардан 1 маусымға дейінгі кезеңде соңғы аяқталған қаржы жылындағы қаржылық есептілікті растайтын аудиторлық есеп болмаған жағдайда, Қазақстан Республикасының бейрезидент банкі соңғы аяқталған қаржы жылындағы және өтініш беру алдындағы соңғы аяқталған тоқсандағы қаржылық есептіліктің (Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінде еншілес ұйымдар болған жағдайда шоғырландырылған қаржылық есептіліктің) көшірмелерін, сондай-ақ соңғы аяқталған қаржы жылының алдындағы екі жылдағы аудиторлық есептермен расталған жылдық қаржылық есептіліктің (Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінде еншілес ұйымдар болған жағдайда шоғырландырылған қаржылық есептіліктің) көшірмелерін ұсынады.
Осы тармақшада көрсетілген қаржылық есептілік осы қаржылық есептілік Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің немесе шетелдік қор биржасының интернет-ресурсында қазақ, орыс немесе ағылшын тілінде орналастырылған және қолжетімді болған жағдайларда ұсынылмайды;

- об утверждении размера активов филиала банка – нерезидента Республики Казахстан, принимаемых в качестве резерва, в соответствии с пунктом 4 статьи 72 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" (далее – Закон о банках);
3) электронные копии нотариально засвидетельствованных копий учредительных документов банка – нерезидента Республики Казахстан;
4) электронная копия согласия (разрешения) на открытие филиала банка – нерезидента Республики Казахстан на территории Республики Казахстан, выданного органом финансового надзора государства, резидентом которого является банк – нерезидент Республики Казахстан, либо копия подтверждения от органа финансового надзора государства, резидентом которого является банк – нерезидент Республики Казахстан, о том, что такое согласие (разрешение) не требуется;
5) электронная копия действующей лицензии (действующего разрешения) банка – нерезидента Республики Казахстан на осуществление банковской деятельности, выданной (выданного) органом финансового надзора государства, резидентом которого является банк – нерезидент Республики Казахстан, с указанием перечня разрешенных в рамках лицензии (разрешения) банковских и иных операций;
6) электронные копии годовой финансовой отчетности банка – нерезидента Республики Казахстан (консолидированной финансовой отчетности в случае наличия у банка – нерезидента Республики Казахстан дочерних организаций) за два последних финансовых года, подтвержденной аудиторскими отчетами, а также электронная копия финансовой отчетности банка-нерезидента Республики Казахстан за последний завершенный квартал перед подачей заявления.
В случае отсутствия в период с 1 января по 1 июня текущего года аудиторского отчета, подтверждающего финансовую отчетность за последний завершенный финансовый год, банк – нерезидент Республики Казахстан представляет копии финансовой отчетности (консолидированной финансовой отчетности в случае наличия у банка – нерезидента Республики Казахстан дочерних организаций) за последний завершенный финансовый год и последний завершенный квартал перед подачей заявления, а также копии годовой финансовой отчетности (консолидированной финансовой отчетности в случае наличия у банка – нерезидента Республики Казахстан дочерних организаций), подтвержденной аудиторскими отчетами, за два года, предшествующих последнему завершенному финансовому году.
Финансовая отчетность, указанная в настоящем подпункте, не представляется в случаях, когда данная финансовая отчетность размещена и доступна на казахском, русском или английском языке на интернет-ресурсе банка-нерезидента Республики Казахстан или иностранной фондовой биржи;

7) Қазақстан Республикасының бейрезидент банкі акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) он немесе одан да көп пайызын тікелей немесе жанама иеленетін тұлғалар және Қазақстан Республикасының бейрезидент банкіне қатысты бақылауды жүзеге асыратын тұлғалар туралы мәліметтер, сондай-ақ осы мәліметтерді растайтын құжаттардың электрондық көшірмелері.
Қазақстан Республикасының бейрезидент банкі акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) он немесе одан да көп пайызын тікелей немесе жанама иеленетін тұлғалар және Қазақстан Республикасының бейрезидент банкіне қатысты бақылауды жүзеге асыратын тұлғалар туралы мәліметтер мынадай ақпаратты қамтуға тиіс:
заңды тұлғалар үшін:
заңды тұлғаның атауы және орналасқан жері;
мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы деректер, заңды тұлға қызметінің жарғылық түрлері (қызметтің негізгі түрлерін атап көрсету);
жарғылық капиталға қатысу сомасы (сатып алынған акциялардың құны (мың теңгемен);
акциялар санының дауыс беретін акциялардың жалпы санына арақатынасы немесе жарғылық капиталға қатысу үлесі (пайызбен): жеке (тікелей немесе жанама) немесе бірлескен иелену (пайыз, заңды тұлғаның атауы (тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса);
жеке тұлғалар үшін:
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса), тіркелген және тұратын мекенжайы;
жеке сәйкестендіру нөмірі немесе резиденті жеке тұлға болып табылатын мемлекетте жеке тұлға үшін қалыптастырылатын өзге де бірегей нөмір (болған кезде);
жарғылық капиталға қатысу сомасы (сатып алынған акциялардың құны (мың теңгемен);
акциялар санының дауыс беретін акциялардың жалпы санына қатынасы немесе жарғылық капиталға қатысу үлесі (пайызбен):
жеке (тікелей немесе жанама) немесе бірлескен иелену (пайыз, заңды тұлғаның атауы (тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса);
8) Тізбеге 3-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің басшы қызметкерлері туралы қысқаша деректер.
Осы тармақшаның мақсаттары үшін Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің басшы қызметкерлері деп басқару органының басшысы, оның орынбасары және басқару органының мүшелері, атқарушы органның басшысы, оның орынбасары және атқарушы органның мүшелері, бас бухгалтер танылады.
Осы тармақтың екінші бөлігінің 7) тармақшасында көрсетілген мәліметтерді растайтын құжаттарды, сондай-ақ осы тармақтың екінші бөлігінің 8) тармақшасында көзделген құжаттарды ұсыну туралы талаптар тізбесін Банктер туралы заңның 16-бабының 3-тармағына сәйкес уәкілетті орган белгілейтін рейтингтік агенттіктердің бірінің "А-"-тен төмен емес кредиттік рейтингі болған кезде Қазақстан Республикасының бейрезидент банкіне қолданылмайды.
Уәкілетті орган банкті, Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің филиалын ашуға рұқсат беру туралы шешім қабылдау үшін қажетті қосымша ақпарат немесе құжаттарды сұратуға құқылы.
9
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту негіздері
Банк ашуға рұқсат беру кезінде:

7) сведения о лицах, владеющих прямо или косвенно десятью или более процентами акций (долей участия в уставном капитале) банка – нерезидента Республики Казахстан, и лицах, осуществляющих контроль в отношении банка – нерезидента Республики Казахстан, а также электронные копии документов, подтверждающих данные сведения.
Сведения о лицах, владеющих прямо или косвенно десятью, или более процентами акций (долей участия в уставном капитале) банка – нерезидента Республики Казахстан, и лицах, осуществляющих контроль в отношении банка- нерезидента Республики Казахстан должны содержать следующую информацию:
для юридических лиц:
наименование и место нахождения юридического лица;
данные о государственной регистрации (перерегистрации), уставные виды деятельности юридического лица (перечислить основные виды деятельности);
сумма участия в уставном капитале (стоимость приобретенных акций (в тысячах тенге);
соотношение количества акций к общему количеству голосующих акций или доля участия в уставном капитале (в процентах): индивидуальное (прямо или косвенно) или совместное владение (процент, наименование юридического лица (фамилия, имя, отчество (при его наличии);
для физических лиц:
фамилия, имя, отчество (при его наличии), адрес прописки и проживания;
индивидуальный идентификационный номер или иной уникальный номер, формируемый для физического лица в государстве, резидентом которого является физическое лицо (при наличии);
сумма участия в уставном капитале (стоимость приобретенных акций (в тысячах тенге);
соотношение количества акций к общему количеству голосующих акций или доля участия в уставном капитале (в процентах):
индивидуальное (прямо или косвенно) или совместное владение (процент, наименование юридического лица (фамилия, имя, отчество (при его наличии);
8) краткие данные о руководящих работниках банка – нерезидента Республики Казахстан согласно приложению 3 к Перечню.
Для целей настоящего подпункта руководящими работниками банка – нерезидента Республики Казахстан признаются руководитель органа управления, его заместитель и члены органа управления, руководитель исполнительного органа, его заместитель и члены исполнительного органа, главный бухгалтер.
Требования о представлении документов, подтверждающих сведения, указанные в подпункте 7) части второй настоящего пункта, а также документов, предусмотренных подпунктом 8) части второй настоящего пункта, не распространяются на банк – нерезидент Республики Казахстан, при наличии у него кредитного рейтинга не ниже "А-" одного из рейтинговых агентств, перечень которых устанавливается уполномоченным органом в соответствии с пунктом 3 статьи 16 Закона о банках.
Уполномоченный орган вправе запросить дополнительную информацию или документы, необходимые для принятия решения о выдаче разрешения на открытие банка, филиала банка – нерезидента Республики Казахстан.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
При выдаче разрешения на открытие банка:

1) банк атауының Банктер туралы заңның 7-бабы 3-тармағының талаптарына сәйкес келмеуі;
2) банк құрылтайшысының қаржылық жағдайының орнықсыздығы.
Қаржылық жағдайдың орнықсыздығы деп Банктер туралы заңның 11-бабы 1-тармағының 2) тармақшасында белгіленген белгілердің болуы түсініледі;
3) банк құрылтайшысы – жеке тұлға не құрылтайшы – заңды тұлғаның атқарушы органының және (немесе) басқару органының бірінші басшысының (атқарушы органның функцияларын жеке дара жүзеге асыратын адам):
заңда белгіленген тәртіппен өтелмеген немесе алынбаған соттылығы бар болған жағдайларда;
уәкілетті орган немесе резиденті Қазақстан Республикасының бейрезидент қаржы ұйымы болып табылатын мемлекеттің қаржылық қадағалау органы оларды таратуға және (немесе) қаржы нарығындағы қызметті жүзеге асыруды тоқтатуға не қаржы ұйымын, оның ішінде Қазақстан Республикасының бейрезидент қаржы ұйымын мәжбүрлеп тарату туралы сот шешімінің заңды күшіне енуіне немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында немесе резиденті Қазақстан Республикасының бейрезидент қаржы ұйымы болып табылатын мемлекеттің заңнамасында белгіленген тәртіппен төлемге қабілетсіз (банкрот) деп тануға әкеп соққан банкке реттеу режимін қолдану, қаржы ұйымын, оның ішінде Қазақстан Республикасының бейрезидент қаржы ұйымын лицензиясынан айыру туралы шешім қабылдағанға дейін бір жылдан аспайтын кезеңде қаржы ұйымының, оның ішінде Қазақстан Республикасының бейрезидент қаржы ұйымының басқару органының бірінші басшысы, атқарушы органның бірінші басшысы немесе оның орынбасары, бас бухгалтері, бас бухгалтердің орынбасары қызметінде болған жағдайларда.
Осы тармақшаның үшінші абзацында көзделген банкті ашуға рұқсат беруден бас тарту үшін негіз Қазақстан Республикасының бейрезидент қаржы ұйымы резиденті болып табылатын мемлекеттің уәкілетті органы немесе қаржылық қадағалау органы тиісті шешім қабылдағаннан кейін немесе тиісті сот актісі заңды күшіне енгеннен кейін он жыл ішінде қолданылады.
Осы тармақшаның мақсаттары үшін қаржы ұйымы деп сондай-ақ Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің филиалы, Қазақстан Республикасының бейрезидент сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалы, Қазақстан Республикасының бейрезидент сақтандыру брокерінің филиалы түсініледі.
4) Банктер туралы заңның 9-бабының талаптарын сақтамау;
5) Банктер туралы заңның 10-бабында және Мемлекеттік реттеу туралы заңның 9-5-бабында белгіленген талаптарды сақтамау;

1) несоответствие наименования банка требованиям пункта 3 статьи 7 Закона о банках;
2) неустойчивое финансовое положение учредителя банка.
Под неустойчивым финансовым положением понимается наличие признаков, установленных в подпункте 2) пункта 1 статьи 11 Закона о банках;
3) в случаях, когда учредитель банка – физическое лицо либо первый руководитель исполнительного органа (лицо, единолично осуществляющее функции исполнительного органа) и (или) органа управления учредителя – юридического лица:
имеет непогашенную или неснятую в установленном законом порядке судимость;
занимал должность первого руководителя органа управления, первого руководителя исполнительного органа или его заместителя, главного бухгалтера, заместителя главного бухгалтера финансовой организации, в том числе финансовой организации – нерезидента Республики Казахстан, в период не более чем за один год до принятия уполномоченным органом или органом финансового надзора государства, резидентом которого является финансовая организация – нерезидент Республики Казахстан, решения о применении режима урегулирования, решения о лишении лицензии финансовой организации, в том числе финансовой организации – нерезидента Республики Казахстан, повлекших их ликвидацию и (или) прекращение осуществления деятельности на финансовом рынке, либо вступления в законную силу судебного акта о принудительной ликвидации финансовой организации, в том числе финансовой организации – нерезидента Республики Казахстан, или признании ее неплатежеспособной (банкротом) в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан или законодательством государства, резидентом которого является финансовая организация –нерезидент Республики Казахстан.
Основание для отказа в выдаче разрешения на открытие банка, предусмотренное абзацем третьим настоящего подпункта, применяется в течение десяти лет после принятия соответствующего решения уполномоченным органом или органом финансового надзора государства, резидентом которого является финансовая организация – нерезидент Республики Казахстан, или вступления в законную силу соответствующего судебного акта.
Для целей настоящего подпункта под финансовой организацией также понимаются филиал банка – нерезидента Республики Казахстан, филиал страховой (перестраховочной) организации – нерезидента Республики Казахстан, филиал страхового брокера – нерезидента Республики Казахстан.
4) несоблюдение ограничений, установленных статьей 9 Закона о банках;
5) несоблюдение требований, установленных статьей 10 Закона о банках и статьей 9-5 Закона о государственном регулировании;

6) уәкілетті органның банктің (банк холдингінің) ірі қатысушысы мәртебесін алуға келісім беруден бас тартуы;
7) уәкілетті органның еншілес банкті құруға немесе басқа банктің капиталына қомақты қатысуға рұқсат беруден бас тартуы;
8) Банктер туралы заңның 10-бабы 8-тармағының үшінші бөлігінде көзделген мерзімде ұсынылған құжаттар және (немесе) мәліметтер бойынша уәкілетті органның ескертулерін жоймау;
9) көрсетілетін қызметті алушы рұқсат алу үшін ұсынған құжаттардағы және (немесе) мәліметтердегі деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігі;
10) "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Дербес деректер туралы заң) 8-бабына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге ұсынылатын көрсетілетін қызметті алушының келісімінің болмауы;
Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің филиалын ашуға рұқсат беру кезінде:
1) Қазақстан Республикасының бейрезидент банкі филиалы атауының Банктер туралы заңның 14-бабының 2-тармағында белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
2) Қазақстан Республикасының аумағында филиал ашатын Қазақстан Республикасы бейрезидент банкінің басшы қызметкерінде мінсіз іскерлік беделдің болмауы;
3) Банктер туралы заңның 15-бабында белгіленген талаптарды сақтамау;
4) Банктер туралы заңның 16-бабы 6-тармағының үшінші бөлігінде көзделген мерзімде ұсынылған құжаттар және (немесе) мәліметтер бойынша уәкілетті органның ескертулерін жоймау;
5) рұқсат алу үшін ұсынылған құжаттардағы және (немесе) мәліметтердегі деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігі;
6) Дербес деректер туралы заңның 8-бабына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге ұсынылатын көрсетілетін қызметті алушының келісімінің болмауы;
10
Мемлекеттік қызмет көрсетудің ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
Мемлекеттік қызметтер көрсету орындарының мекенжайы көрсетілетін қызметті берушінің ресми интернет-ресурсында орналастырылған.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдың "жеке кабинеті" арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде, сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі Бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары көрсетілетін қызметті берушінің ресми интернет-ресурсында орналастырылған. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі Бірыңғай байланыс орталығы: 8-800-080-7777, 1414.
Мемлекеттік қызмет көрсетуге
қойылатын негізгі талаптар тізбесіне
1-қосымша
Нысан
"Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту агенттігі"
республикалық мемлекеттік
мекемесі
(БСН 191240019852)
Банктің жарғылық капиталына қатысу үлесі 10 (он) пайыздан аз құрылтайшы – жеке тұлға туралы мәліметтер
_____________________________________________________________________
(банктің атауы) 20___ жылғы "___" _____________________

6) отказ уполномоченного органа в выдаче согласия на приобретение статуса крупного участника банка (банковского холдинга);
7) отказ уполномоченного органа в выдаче разрешения на создание дочернего банка или значительное участие в капитале другого банка;
8) неустранение замечаний уполномоченного органа по представленным документам и (или) сведениям в срок, предусмотренный частью третьей пункта 8 статьи 10 Закона о банках;
9) недостоверность данных (сведений) в документах и (или) сведениях, представленных услугополучателем для получения разрешения;
10) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите" (далее – Закон о персональных данных), на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
При выдаче разрешения на открытие филиала банка – нерезидента Республики Казахстан:
1) несоответствие наименования филиала банка – нерезидента Республики Казахстан требованиям, установленным пунктом 2 статьи 14 Закона о банках;
2) отсутствие безупречной деловой репутации у руководящего работника банка – нерезидента Республики Казахстан, открывающего филиал на территории Республики Казахстан;
3) несоблюдение требований, установленных статьей 15 Закона о банках;
4) неустранение замечаний уполномоченного органа по представленным документам и (или) сведениям в срок, предусмотренный частью третьей пункта 6 статьи 16 Закона о банках;
5) недостоверность данных (сведений) в документах и (или) сведениях, представленных для получения разрешения;
6) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона о персональных данных, на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
Адрес места оказания государственной услуги размещен на официальном интернет-ресурсе услугодателя. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа через "личный кабинет" портала, а также Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги размещены на официальном интернет-ресурсе услугодателя. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 8-800-080-7777, 1414.
Приложение 1
к Перечню основных
требований к оказанию
государственной услуги
Форма
Республиканское
государственное учреждение
"Агентство
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка"
(БИН 191240019852)
Сведения об учредителе – физическом лице с долей участия в уставном капитале банка менее 10 (десяти) процентов
_______________________________________________________________
(наименование банка)
на "___" _____________________ 20___ года

1. Құрылтайшы
____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
2. Туған күні ____________________________________________________
3. Туған жері ____________________________________________________
____________________________________________________________________
4. Азаматтығы __________________________________________________
5. Жеке басын куәландыратын құжаттың деректері ____________________
____________________________________________________________________

1. Учредитель ___________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
2. Дата рождения ________________________________________________
3. Место рождения ______________________________________________
_______________________________________________________________
4. Гражданство __________________________________________________
5. Данные документа, удостоверяющего личность ____________________
_______________________________________________________________

6. Жеке сәйкестендіру нөмірі немесе резиденті жеке тұлға болып табылатын мемлекетте жеке тұлға үшін қалыптастырылатын өзге де бірегей нөмір (болған кезде) ____________________________
____________________________________________________________________
7. Тұрғылықты жері және заңды мекенжайы
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
8. Телефон нөмірі (қаланың коды, жұмыс және үй) ___________________
____________________________________________________________________

6. Индивидуальный идентификационный номер или иной уникальный номер,
формируемый для физического лица в государстве, резидентом которого является
физическое лицо (при наличии)
_______________________________________________________________
7. Место жительства и юридический адрес __________________________
_______________________________________________________________
8. Номер телефона (код города, рабочий и домашний) _________________
_______________________________________________________________

9. Жұбайы (зайыбы), жақын туыстары (ата-анасы, аға-інісі, әпке-сіңлісі (қарындасы), балалары) және жекжаттары (жұбайының (зайыбының) ата-анасы, аға-інісі, әпке-сіңлісі (қарындасы), балалары) туралы мәліметтер
Тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
Туған жылы
Туыстық қатынастар
Жұмыс орны мен лауазымы
1
2
3
4
5
10. Еңбек қызметі туралы мәліметтер
Бұл тармақта құрылтайшы – жеке тұлғаның еңбек қызметі, сондай-ақ ұйымның басқару органына мүше болуы туралы, оның ішінде жоғарғы оқу орнын аяқтаған кезден бастап, сондай-ақ құрылтайшы - жеке тұлға еңбек қызметін жүзеге асырмаған кезең туралы мәліметтер көрсетіледі.
Жұмыс істеген кезеңі (күні, айы, жылы)
Жұмыс орны (ұйымы Қазақстан Республикасының бейрезиденті болған жағдайда, ұйымының тіркелген елі көрсетіледі)
Лауазымы
Тәртіптік жаза қолданудың болуы
Жұмыстан шығу, лауазымнан босату себептері
1
2
3
4
5
6

9. Сведения о супруге, близких родственниках (родители, брат, сестра, дети)
и свойственниках (родители, брат, сестра, дети супруга (супруги)
Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
Год рождения
Родственные отношения
Место работы и должность
1
2
3
4
5
10. Сведения о трудовой деятельности
В данном пункте указываются сведения о трудовой деятельности учредителя – физического лица, а также членстве в органе управления организации, в том числе с даты окончания высшего учебного заведения, а также период, в течение которого учредителем – физическим лицом трудовая деятельность не осуществлялась.
Период работы (дата, месяц, год)
Место работы (с указанием страны регистрации организации, в случае если организация является нерезидентом Республики Казахстан)
Должность
Наличие дисциплинарных взысканий
Причины увольнения, освобождения от должности
1
2
3
4
5
6

11. Оларға қатысты құрылтайшы – жеке тұлға ірі акционер болып табылатын не мүліктегі тиісті үлеске құқығы бар заңды тұлғалар туралы мәліметтер
Заңды тұлғаның атауы және орналасқан жері
(бар болса заңды тұлғаның БСН)
Мемлекеттік тіркелуі (қайта тіркелуі) туралы деректер, заңды тұлға қызметінің жарғылық түрлері (негізгі қызмет түрлерін көрсету)
Жарғылық капиталға қатысу үлесі немесе құрылтайшы жеке тұлғаға тиесілі акциялар санының заңды тұлғаның орналастырылған акцияларының жалпы санына (артықшылық берілген және сатып алынғандарын шегергенде) арақатынасы (пайызбен)
1
2
3
4
Ескертпе: 4-бағанда құрылтайшы – жеке тұлғаның сенімгерлік басқаруындағы үлесті, сондай-ақ иелену нәтижесінде құрылтайшы – жеке тұлға өзге тұлғалармен бірлесіп ірі қатысушы болып табылатын акциялар (үлестер) санын есептегендегі үлесті көрсету қажет.

11. Сведения о юридических лицах, по отношению к которым учредитель - физическое лицо является крупным акционером либо имеет право на соответствующую долю в имуществе
Наименование и место нахождения юридического лица
(БИН юридического лица при его наличии)
Данные о государственной регистрации (перерегистрации), уставные виды деятельности юридического лица (перечислить основные виды деятельности)
Доля участия в уставном капитале или соотношение количества акций, принадлежащих учредителю - физическому лицу, к общему количеству размещенных (за вычетом привилегированных и выкупленных) акций юридического лица (в процентах)
1
2
3
4
Примечание: в графе 4 необходимо указывать долю с учетом доли, находящейся в доверительном управлении учредителя - физического лица, а также количества акций (долей), в результате владения которыми учредитель - физическое лицо в совокупности с иными лицами является крупным участником.

12. Құрылтайшы-жеке тұлғаның уәкілетті орган немесе резиденті Қазақстан Республикасының бейрезидент қаржы ұйымы болып табылатын мемлекеттің қаржылық қадағалау органы оларды таратуға және (немесе) қаржы нарығындағы қызметті жүзеге асыруды тоқтатуға не қаржы ұйымын, оның ішінде Қазақстан Республикасының бейрезидент қаржы ұйымын мәжбүрлеп тарату туралы сот шешімінің заңды күшіне енуіне немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында немесе резиденті Қазақстан Республикасының бейрезидент қаржы ұйымы болып табылатын мемлекеттің заңнамасында белгіленген тәртіппен оны төлемге қабілетсіз (банкрот) деп тануға әкеп соққан қаржы ұйымына, оның ішінде Қазақстан Республикасының бейрезидент қаржы ұйымына реттеу режимін қолдану туралы, лицензиядан айыру туралы шешім қабылдағанға дейін бір жылдан аспайтын кезеңде қаржы ұйымының, оның ішінде Қазақстан Республикасының бейрезидент қаржы ұйымының басқару органының бірінші басшысы, атқарушы органының бірінші басшысы немесе оның орынбасары, бас бухгалтері, бас бухгалтердің орынбасары қызметінде болғаны туралы мәліметтер.
Осы тармақшаның мақсаттары үшін қаржы ұйымы деп Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің филиалы, Қазақстан Республикасының бейрезидент сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалы, Қазақстан Республикасының бейрезидент сақтандыру брокерінің филиалы да түсініледі.
____________________________________________________________________
(иә (жоқ), ұйымның
____________________________________________________________________
атауы, лауазымы, жұмыс істеу кезеңі көрсетілсін)
13. Төмендегі мән-жайлардың бірі болған кезде:
қатарынан төрт және одан да көп кезең ішінде шығарылған эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша купондық сыйақы төлемеу;
дефолтқа жол берілген шығарылған эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша купондық сыйақы төлеу бойынша берешек сомасының купондық сыйақының төрт еселенген және (немесе) одан да көп мөлшерін құрауы;
шығарылған эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша негізгі борышты төлеу бойынша дефолт мөлшерінің республикалық бюджет туралы заңда төлеу күніне белгіленген айлық есептік көрсеткіштен он мың есе асып түсетін соманы құрауы жағдайында құрылтайшы-жеке тұлғаның бұрын қаржы ұйымының басқару органының басшысы, мүшесі, атқарушы органының басшысы, мүшесі, бас бухгалтері, шығарылған эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша купондық сыйақы төлеу бойынша дефолтқа жол берген заңды тұлға – эмитенттің ірі қатысушысының (ірі акционерінің) жеке тұлға – ірі қатысушысы (ірі акционері), басқару органының басшысы, мүшесі, атқарушы органының басшысы, мүшесі, бас бухгалтері болғаны туралы мәліметтер
____________________________________________________________________
(иә (жоқ), ұйымның
____________________________________________________________________
атауы, лауазымы, жұмыс істеу кезеңі көрсетілсін)

12. Сведения о том, занимал ли учредитель – физическое лицо должность первого руководителя органа управления, первого руководителя исполнительного органа или его заместителя, главного бухгалтера, заместителя главного бухгалтера финансовой организации, в том числе финансовой организации – нерезидента Республики Казахстан, в период не более чем за один год до принятия уполномоченным органом или органом финансового надзора государства, резидентом которого является финансовая организация – нерезидент Республики Казахстан, решения о применении режима урегулирования, решения о лишении лицензии финансовой организации, в том числе финансовой организации –нерезидента Республики Казахстан, повлекших их ликвидацию и (или) прекращение осуществления деятельности на финансовом рынке, либо вступления в законную силу судебного акта о принудительной ликвидации финансовой организации, в том числе финансовой организации – нерезидента Республики Казахстан, или признании ее неплатежеспособной (банкротом) в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан или законодательством государства, резидентом которого является финансовая организация-нерезидент Республики Казахстан.
Для целей настоящего подпункта под финансовой организацией также понимаются филиал банка – нерезидента Республики Казахстан, филиал страховой (перестраховочной) организации – нерезидента Республики Казахстан, филиал страхового брокера – нерезидента Республики Казахстан.
____________________________________________________________________
(да (нет), указать
____________________________________________________________________
наименование организации, должность, период работы)
13. Сведения о том, являлся ли учредитель – физическое лицо ранее руководителем, членом органа управления, руководителем, членом исполнительного органа, главным бухгалтером финансовой организации, крупным участником (крупным акционером) – физическим лицом, руководителем, членом органа управления, руководителем, членом исполнительного органа, главным бухгалтером крупного участника (крупного акционера) – юридического лица – эмитента, допустившего дефолт по выплате купонного вознаграждения по выпущенным эмиссионным ценным бумагам при наличии одного из следующих обстоятельств:
невыплата купонного вознаграждения по выпущенным эмиссионным ценным бумагам длилась в течение четырех и более последовательных периодов;
сумма задолженности по выплате купонного вознаграждения по выпущенным эмиссионным ценным бумагам, по которым был допущен дефолт, составляет четырехкратный и (или) более размер купонного вознаграждения;
размер дефолта по выплате основного долга по выпущенным эмиссионным ценным бумагам составляет сумму, в десять тысяч раз превышающую месячный расчетный показатель, установленный законом о республиканском бюджете на дату выплаты
____________________________________________________________________
(да (нет), указать
____________________________________________________________________
наименование организации, должность, период работы)

14. Көрсетілетін қызметті алушы банкті ашуға өтініш берген күнге дейін құрылтайшы – жеке тұлға сыбайлас жемқорлық қылмыс жасағаны үшін жауаптылыққа тартылды ма не тағайындау (сайлау), оны келісу үшін құжаттарды беру күніне дейін үш жыл ішінде сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық жасағаны үшін әкімшілік жазаға тартылды ма (Қордың басшы қызметкері лауазымына үміткер толтырмайды)
____________________________________________________________________
(иә (жоқ), құқық бұзушылықтың, қылмыстың қысқаша сипаттамасы, жаза қолдану туралы актінің немесе сот шешімінің деректемелері, жауапкершілікке тарту негіздерін көрсете отырып)
15. Құрылтайшы – жеке тұлғаға қатысты белгілі бір мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін қызметке немесе жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) немесе оның негізінде көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға байланысты арнайы құқығынан айырылған сот шешімі бар ма.
16. Мәліметтерге:
құрылтайшы – жеке тұлғаның жеке басын растайтын құжаттың көшірмесі (азаматтығы жоқ шетелдіктер үшін);
құрылтайшы – жеке тұлғада азаматтығы бар елде (шетелдіктер үшін) немесе тұрғылықты тұратын елде (азаматтығы жоқ адамдар үшін) қылмыстары үшін алынбаған немесе өтелмеген соттылығының жоқ екендігі туралы мәліметтерді растайтын, олардың азаматтығы бар елдің (олар тұрғылықты тұратын елдің – азаматтығы жоқ адамдар үшін) мемлекеттік органы берген құжат қоса беріледі. Егер құрылтайшы-жеке тұлға соңғы 10 (он) жыл ішінде азаматтығы бар елден тыс жерде тұрақты тұрған жағдайда, сондай-ақ құрылтайшы-жеке тұлға соңғы 10 (он) жыл тұрақты тұрған елде қылмыстары үшін алынбаған немесе өтелмеген соттылығының жоқ екендігі туралы құжаттың электрондық көшірмесі ұсынылады. Көрсетілген құжатты беру күні өтініш берілген күннің алдындағы 6 (алты) айдан аспайды (ұсынылған құжатта оның қолданылуының өзге мерзімі көрсетілген жағдайларды қоспағанда). Егер мемлекеттік органы қылмыстар үшін алынбаған немесе өтелмеген соттылығының жоқ екені туралы мәліметтерді растауға уәкілетті елдің заңнамасында олар туралы көрсетілген мәліметтер сұратылатын тұлғаларға растайтын құжаттар беру көзделмесе, онда тиісті растау азаматтығы бар елдің (шетелдіктер үшін) немесе тұрғылықты тұратын елдің (азаматтығы жоқ адамдар үшін) уәкілетті органының хатымен уәкілетті органның атына жіберіледі.
Осы ақпаратты өзім тексергенімді және оның дәйекті және толық болып табылатынын растаймын, сондай-ақ банк құрылтайшыларына қойылатын талаптарға сәйкестігін растаймын.
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қажетті дербес деректерді жинау мен өңдеуге және цифрлық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісімімді беремін.
Тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
____________________________________________________________________
(құрылтайшы – жеке тұлға өз қолымен баспа әріптерімен толтырады)
Қолы ________________________
Күні _________________________
Мемлекеттік қызмет көрсетуге
қойылатын негізгі талаптар тізбесіне
2-қосымша
Нысан
"Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту агенттігі"
республикалық мемлекеттік
мекемесі
(БСН 191240019852)
Банктің жарғылық капиталына қатысу үлесі 10 (он) пайыздан аз құрылтайшы – заңды тұлға туралы мәліметтер
_______________________________________________________________
(банктің атауы) 20___ жылғы "___" ___________________

14. Привлекался ли учредитель – физическое лицо к ответственности за совершение коррупционного преступления либо подвергался административному взысканию за совершение коррупционного правонарушения в течение трех лет до даты подачи услугополучателем заявления на открытие банка
____________________________________________________________________
(да (нет), краткое описание правонарушения, преступления, реквизиты акта о наложении взыскания или судебного акта, с указанием оснований привлечения к ответственности)
15. Имеется ли в отношении учредителя – физического лица вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги или решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
16. К сведениям прилагаются:
копия документа, удостоверяющего личность учредителя – физического лица (для иностранцев, лиц без гражданства);
документ, подтверждающий сведения об отсутствии у учредителя – физического лица неснятой или непогашенной судимости за преступления в стране гражданства (для иностранцев) или в стране постоянного проживания (для лиц без гражданства), выданного государственным органом страны их гражданства (страны их постоянного проживания – для лиц без гражданства). В случае, если учредитель – физическое лицо в течение последних 10 (десяти) лет постоянно проживал за пределами страны гражданства, также представляется электронная копия документа об отсутствии неснятой или непогашенной судимости за преступления в стране, где учредитель - физическое лицо постоянно проживал последние 10 (десять) лет. Дата выдачи указанного документа не превышает 6 (шести) месяцев, предшествующих дате подачи заявления (за исключением случаев, когда в представляемом документе указан иной срок его действия). Если законодательством страны, государственный орган которой уполномочен подтверждать сведения об отсутствии неснятой или непогашенной судимости за преступления, не предусмотрена выдача подтверждающих документов лицам, в отношении которых запрашиваются указанные сведения, то соответствующее подтверждение направляется письмом государственного органа страны гражданства (для иностранцев) или страны постоянного проживания (для лиц без гражданства) в адрес уполномоченного органа.
Подтверждаю, что настоящая информация была проверена мною и является достоверной и полной, а также подтверждаю соответствие требованиям, предъявляемым к учредителям банка.
Предоставляю согласие на сбор и обработку персональных данных, необходимых для оказания государственной услуги и на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
____________________________________________________________________
(заполняется учредителем – физическим лицом собственноручно печатными буквами)
Подпись ______________________
Дата _________________________
Приложение 2
к Перечню основных
требований к оказанию
государственной услуги
Форма
Республиканское
государственное учреждение
"Агентство
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка"
(БИН 191240019852)
Сведения об учредителе – юридическом лице с долей участия в уставном капитале банка менее 10 (десяти) процентов
_______________________________________________________________
(наименование банка)
на "___" ___________________ 20___ года

1. Құрылтайшы
_____________________________________________________________________
(атауы)
2. Орналасқан жері және нақты мекенжайы ___________________________
_____________________________________________________________________
(пошта индексі, облыс, қала, көше, телефон нөмірі)
3. Мемлекеттік тіркелуі (қайта тіркелуі) туралы мәліметтер _____________
_____________________________________________________________________
(құжаттың атауы, берілген күні мен нөмірі, кім берді)
4. Бизнес сәйкестендіру нөмірі немесе резиденті Қазақстан Республикасының бейрезидент заңды тұлғасы болып табылатын мемлекетте заңды тұлға үшін қалыптастырылатын өзге де бірегей нөмір (болған кезде)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
5. Қызмет түрі ___________________________________________________
_____________________________________________________________________
(қызметтің негізгі түрлері көрсетіледі)
6. Қазақстан Республикасының резиденті немесе бейрезиденті
_____________________________________________________________________
7. Оларға қатысты құрылтайшы – заңды тұлға ірі акционер болып табылатын не мүліктегі тиісті үлеске құқығы бар заңды тұлғалар туралы мәліметтер
Заңды тұлғаның атауы және орналасқан жері
ар болса заңды тұлғаның БСН)
Мемлекеттік тіркелуі (қайта тіркелуі) туралы деректер, заңды тұлға қызметінің жарғылық түрлері (негізгі қызмет түрлерін көрсету)
Жарғылық капиталға қатысу үлесі немесе құрылтайшы заңды тұлғаға тиесілі акциялар санының заңды тұлғаның орналастырылған акцияларының жалпы санына (артықшылық берілген және сатып алынғандарын шегергенде) арақатынасы (пайызбен)
1
2
3
4
Ескертпе: 4-бағанда құрылтайшы – заңды тұлғаның сенімгерлік басқаруындағы үлесті, сондай-ақ иелену нәтижесінде құрылтайшы – заңды тұлға өзге тұлғалармен бірлесіп ірі қатысушы болып табылатын акциялар (үлестер) санын есептегендегі үлесті көрсету қажет.
8. Соңғы күнтізбелік 3 (үш) жылда құрылтайшы - заңды тұлғада ірі қаржылық проблемалар, оның ішінде банкроттық, консервация рәсімдерін қолдану, заңды тұлғаға қатысты санация болды ма
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(олардың туындау себептері, осы проблемаларды шешу нәтижелері)
9. Атқарушы органның бірінші басшысы (атқарушы органның функцияларын жеке дара жүзеге асыратын тұлға)
_______________________
_____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
Туған күні ______________________________________________________
Туған жері ______________________________________________________
Азаматтығы _____________________________________________________
Жеке басын куәландыратын құжаттың деректері ______________________
_____________________________________________________________________
Жеке сәйкестендіру нөмірі немесе резиденті жеке тұлға болып табылатын мемлекетте жеке тұлға үшін қалыптастырылатын өзге де бірегей нөмір (болған кезде)
_____________________________________________________________________
Тұрғылықты жері және заңды мекенжайы
_____________________________
_____________________________________________________________________
Білімі
Оқу орнының атауы
Қабылданған жылы аяқтаған жылы
Мамандығы
Білім туралы дипломның деректемелері (күні және нөмірі бар болса)
1
2
3
4
5
Жұбайы (зайыбы), жақын туыстары (ата-анасы, аға-інісі, әпке-сіңлісі (қарындасы), балалары) және құрылтайшы – заңды тұлғаның атқарушы органының бірінші басшысының (атқарушы органның функцияларын жеке-дара жүзеге асыратын тұлғаның) жекжаттары (жұбайының (зайыбының) ата-анасы, аға-інісі, әпке-сіңлісі (қарындасы), балалары) туралы мәліметтер
Тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
Туған жылы
Туыстық қатынастар
Жұмыс орны мен лауазымы
1
2
3
4
5
Еңбек қызметі туралы мәліметтер
Осы абзацта құрылтайшы – заңды тұлғаның атқарушы органының бірінші басшысының (атқарушы органның функцияларын жеке-дара жүзеге асыратын тұлғаның) бүкіл еңбек қызметі (сондай-ақ басқару ұйымның органына мүше болуы), оның ішінде жоғарғы оқу орнын аяқтаған кезден бастап еңбек қызметі туралы мәліметтер, сондай-ақ еңбек қызметін жүзеге асырмаған кезең көрсетіледі.
Жұмыс істеген кезеңі (күні, айы, жылы)
Жұмыс орны (қаржы ұйымы Қазақстан Республикасының бейрезиденті болып табылатын болса, қаржы ұйымының тіркелген елі көрсетіледі)
Лауазымы
Тәртіптік жаза қолданудың болуы
Жұмыстан шығу, лауазымнан босату себептері
1
2
3
4
5
6
Оларға қатысты құрылтайшы – заңды тұлғаның атқарушы органының бірінші басшысы (атқарушы органның функцияларын жеке-дара жүзеге асыратын тұлға) ірі акционер болып табылатын не мүліктегі тиісті үлеске құқығы бар заңды тұлғалар туралы мәліметтер
Заңды тұлғаның атауы және орналасқан жері (бар болса, заңды тұлғаның БСН)
Мемлекеттік тіркелуі (қайта тіркелуі) туралы деректер, заңды тұлға қызметінің жарғылық түрлері (негізгі қызмет түрлерін көрсету)
Жарғылық капиталға қатысу үлесі немесе тиесілі акциялар санының заңды тұлғаның дауыс беретін акцияларының жалпы санына арақатынасы (пайызбен)
1
2
3
4
Құрылтайшы – заңды тұлғаның атқарушы органының және (немесе) басқару органының бірінші басшысының уәкілетті орган немесе резиденті Қазақстан Республикасының бейрезидент қаржы ұйымы болып табылатын мемлекеттің қаржылық қадағалау органы оларды таратуға және (немесе) қаржы нарығындағы қызметті жүзеге асыруды тоқтатуға не қаржы ұйымын, оның ішінде Қазақстан Республикасының бейрезидент қаржы ұйымын мәжбүрлеп тарату туралы сот шешімінің заңды күшіне енуіне немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында немесе резиденті Қазақстан Республикасының бейрезидент қаржы ұйымы болып табылатын мемлекеттің заңнамасында белгіленген тәртіппен оны төлемге қабілетсіз (банкрот) деп тануға әкеп соққан қаржы ұйымына, оның ішінде Қазақстан Республикасының бейрезидент қаржы ұйымына реттеу режимін қолдану туралы, лицензиядан айыру туралы шешім қабылдағанға дейін бір жылдан аспайтын кезеңде қаржы ұйымының, оның ішінде Қазақстан Республикасының бейрезидент қаржы ұйымының басқару органының бірінші басшысы, атқарушы органының бірінші басшысы немесе оның орынбасары, бас бухгалтері, бас бухгалтердің орынбасары қызметін атқарғаны туралы мәліметтер.
Осы тармақшаның мақсаттары үшін қаржы ұйымы деп сондай-ақ Қазақстан Республикасы бейрезидент банкінің филиалы, Қазақстан Республикасының бейрезидент сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалы, Қазақстан Республикасының бейрезидент сақтандыру брокерінің филиалы түсініледі.
____________________________________________________________
(иә (жоқ), ұйымның атауын лауазымын, жұмыс істеген кезеңін көрсету)
Төмендегі мән-жайлардың бірі:
қатарынан төрт және одан да көп кезең ішінде шығарылған эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша купондық сыйақы төлемеу;
дефолтқа жол берілген шығарылған эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша купондық сыйақы төлеу бойынша берешек сомасының купондық сыйақының төрт еселенген және (немесе) одан да көп мөлшерін құрауы;
шығарылған эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша негізгі борышты төлеу бойынша дефолт мөлшерінің республикалық бюджет туралы заңда төлеу күніне белгіленген айлық есептік көрсеткіштен он мың есе асып түсетін соманы құрауы жағдайы болған кезде құрылтайшы – заңды тұлғаның атқарушы органының бірінші басшысының (атқарушы органның функцияларын жеке-дара жүзеге асыратын тұлғаның) бұрын қаржы ұйымының басқару органының басшысы, мүшесі, атқарушы органының басшысы, мүшесі, бас бухгалтері, шығарылған эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша купондық сыйақы төлеу бойынша дефолтқа жол берген заңды тұлға – эмитенттің ірі қатысушысының (ірі акционерінің) жеке тұлға – ірі қатысушысы (ірі акционері), басқару органының басшысы, мүшесі, атқарушы органының басшысы, мүшесі, бас бухгалтері болғаны туралы мәліметтер
____________________________________________________________________
(иә (жоқ), ұйымның атауын,
____________________________________________________________________
лауазымын, жұмыс істеген кезеңін көрсету)
Құрылтайшы – заңды тұлғаның атқарушы органының бірінші басшысы (атқарушы органның функцияларын жеке-дара жүзеге асыратын тұлға) сот талқылауларына жауапкер ретінде тартылды ма _______________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(иә (жоқ), күнін, ұйымының атауын, сот талқылауындағы жауапкердің
____________________________________________________________________
атын, қаралатын мәселені және сот актісін көрсету керек)
Құрылтайшы – заңды тұлғаның атқарушы органының бірінші басшысы (атқарушы органның функцияларын жеке-дара жүзеге асыратын тұлға) өтініш берген күнге дейін үш жыл ішінде сыбайлас жемқорлық қылмыс жасағаны үшін жауапкершілікке не сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық жасағаны үшін әкімшілік жазаға тартылды ма
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(иә (жоқ), құқық бұзушылықтың қысқаша сипаттамасы, жауапкершілікке тарту негіздерін көрсете отырып, тәртіптік жаза қолдану туралы актінің деректемелері)

1. Учредитель ___________________________________________________
(наименование)
2. Место нахождения и фактический адрес ___________________________
________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, улица, номер телефона)
3. Сведения о государственной регистрации (перерегистрации) _________
________________________________________________________________
(наименование документа, номер и дата выдачи, кем выдан)
4. Бизнес-идентификационный номер или иной уникальный номер,
формируемый для юридического лица в государстве, резидентом которого
является юридическое лицо – нерезидент Республики Казахстан (при наличии)
________________________________________________________________
________________________________________________________________
5. Вид деятельности ______________________________________________
________________________________________________________________
(указать основные виды деятельности)
6. Резидент или нерезидент Республики Казахстан ____________________
7. Сведения о юридических лицах, по отношению к которым учредитель – юридическое лицо является крупным акционером либо имеет право на соответствующую долю в имуществе
Наименование и место нахождения юридического лица
(БИН юридического лица при его наличии)
Данные о государственной регистрации (перерегистрации), уставные виды деятельности юридического лица (перечислить основные виды деятельности)
Доля участия в уставном капитале или соотношение количества акций, принадлежащих учредителю - юридическому лицу, к общему количеству голосующих акций юридического лица (в процентах)
1
2
3
4
Примечание: в графе 4 необходимо указывать долю с учетом доли, находящейся в доверительном управлении учредителя - юридического лица, а также количества акций (долей), в результате владения которыми учредитель - юридическое лицо в совокупности с иными лицами является крупным участником.
8. Возникали ли в течение последних 3 (трех) календарных лет у учредителя – юридического лица крупные финансовые проблемы, в том числе применение процедур банкротства, консервации, санация юридического лица
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(причины их возникновения, результаты решения этих проблем)
9. Первый руководитель исполнительного органа
(лицо, единолично осуществляющее функции исполнительного органа)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата рождения __________________________________________________
Место рождения _________________________________________________
Гражданство ____________________________________________________
Данные документа, удостоверяющего личность ______________________
____________________________________________________________________
Индивидуальный идентификационный номер или иной уникальный номер,
формируемый для физического лица в государстве, резидентом которого является
физическое лицо (при наличии)
____________________________________________________________________
Место жительства и юридический адрес _________________________________
____________________________________________________________________
Образование
Наименование учебного заведения
Год поступления - год окончания
Специальность
Реквизиты диплома об образовании (дата и номер при наличии)
1
2
3
4
5
Сведения о супруге, близких родственниках (родители, брат, сестра, дети) и свойственниках (родители, брат, сестра, дети супруга (супруги) первого руководителя исполнительного органа (лицо, единолично осуществляющее функции исполнительного органа) учредителя - юридического лица
Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
Год рождения
Родственные отношения
Место работы и должность
1
2
3
4
5
Сведения о трудовой деятельности
В данном абзаце указываются сведения о всей трудовой деятельности первого руководителя исполнительного органа (лица, единолично осуществляющего функции исполнительного органа) учредителя – юридического лица (также членстве в органе управления организации), в том числе с момента окончания высшего учебного заведения, а также период, в течение которого трудовая деятельность не осуществлялась.
Период работы (дата, месяц, год)
Место работы (с указанием страны регистрации организации, в случае если организация, является нерезидентом Республики Казахстан)
Должность
Наличие дисциплинарных взысканий
Причины увольнения, освобождения от должности
1
2
3
4
5
6
Сведения о юридических лицах, по отношению к которым первый руководитель исполнительного органа (лицо, единолично осуществляющее функции исполнительного органа) учредителя - юридического лица является крупным акционером либо имеет право на соответствующую долю в имуществе
Наименование и место нахождения юридического лица
(БИН юридического лица при его наличии)
Данные о государственной регистрации (перерегистрации), уставные виды деятельности юридического лица (перечислить основные виды деятельности)
Доля участия в уставном капитале или соотношение количества принадлежащих акций к общему количеству голосующих акций юридического лица
(в процентах)
1
2
3
4
Сведения о том, занимал ли первый руководитель исполнительного органа и (или) органа управления учредителя – юридического лица должность первого руководителя органа управления, первого руководителя исполнительного органа или его заместителя, главного бухгалтера, заместителя главного бухгалтера финансовой организации, в том числе финансовой организации – нерезидента Республики Казахстан, в период не более чем за один год до принятия уполномоченным органом или органом финансового надзора государства, резидентом которого является финансовая организация – нерезидент Республики Казахстан, решения о применении режима урегулирования, решения о лишении лицензии финансовой организации, в том числе финансовой организации –нерезидента Республики Казахстан, повлекших их ликвидацию и (или) прекращение осуществления деятельности на финансовом рынке, либо вступления в законную силу судебного акта о принудительной ликвидации финансовой организации, в том числе финансовой организации – нерезидента Республики Казахстан, или признании ее неплатежеспособной (банкротом) в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан или законодательством государства, резидентом которого является финансовая организация-нерезидент Республики Казахстан.
Для целей настоящего подпункта под финансовой организацией также понимаются филиал банка – нерезидента Республики Казахстан, филиал страховой (перестраховочной) организации – нерезидента Республики Казахстан, филиал страхового брокера – нерезидента Республики Казахстан.
____________________________________________________________________
(да (нет), указать наименование организации, должность, период работы)
Сведения о том, являлся ли первый руководитель исполнительного органа (лицо, единолично осуществляющее функции исполнительного органа) учредителя - юридического лица ранее руководителем, членом органа управления, руководителем, членом исполнительного органа, главным бухгалтером финансовой организации, крупным участником (крупным акционером) – физическим лицом, руководителем, членом органа управления, руководителем, членом исполнительного органа, главным бухгалтером крупного участника (крупного акционера) – юридического лица – эмитента, допустившего дефолт по выплате купонного вознаграждения по выпущенным эмиссионным ценным бумагам при наличии одного из следующих обстоятельств:
невыплата купонного вознаграждения по выпущенным эмиссионным ценным бумагам длилась в течение четырех и более последовательных периодов;
сумма задолженности по выплате купонного вознаграждения по выпущенным эмиссионным ценным бумагам, по которым был допущен дефолт, составляет четырехкратный и (или) более размер купонного вознаграждения;
размер дефолта по выплате основного долга по выпущенным эмиссионным ценным бумагам составляет сумму, в десять тысяч раз превышающую месячный расчетный показатель, установленный законом о республиканском бюджете на дату выплаты
____________________________________________________________________
(да (нет), указать наименование
____________________________________________________________________
организации, должность, период работы)
Привлекался ли первый руководитель исполнительного органа (лицо, единолично осуществляющее функции исполнительного органа) учредителя – юридического лица в качестве ответчика в судебных разбирательствах
____________________________________________________________________
(да (нет), указать дату, наименование организации, ответчика в судебном
____________________________________________________________________
разбирательстве, рассматриваемый вопрос и судебный акт)
Привлекался ли первый руководитель исполнительного органа (лицо, единолично осуществляющее функции исполнительного органа) учредителя – юридического лица к ответственности за совершение коррупционного преступления либо подвергался административному взысканию за совершение коррупционного правонарушения в течение трех лет до даты подачи заявления
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(да (нет), краткое описание правонарушения, реквизиты акта о наложении
дисциплинарного взыскания с указанием оснований привлечения к ответственности)

10. Басқару органының (ол құрылған жағдайда) бірінші басшысы
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
Туған күні
____________________________________________________________________
Туған жері
____________________________________________________________________
Азаматтығы
____________________________________________________________________
Жеке басын куәландыратын құжаттың деректері
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Жеке сәйкестендіру нөмірі немесе жеке тұлға резиденті болып табылатын мемлекетте жеке тұлға үшін қалыптастырылатын өзге де бірегей нөмір (болған кезде)___________
Тұрғылықты жері және заңды мекенжайы ___________________________
____________________________________________________________________
Білімі
Оқу орнының атауы
Түскен жылы аяқтаған жылы
Мамандығы
Білімі туралы дипломның деректемелері (бар болса, күні және нөмірі)
1
2
3
4
5
Құрылтайшы – заңды тұлғаның басқарушы органының (ол құрылған жағдайда) бірінші басшысының жұбайы (зайыбы), жақын туыстары (ата-анасы, аға-інісі, әпке-сіңлісі (қарындасы), балалары) және жекжаттары (жұбайының (зайыбының) ата-анасы, аға-інісі, әпке-сіңлісі (қарындасы), балалары) туралы мәліметтер
Тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
Туған жылы
Туыстық қатынастар
Жұмыс орны мен лауазымы
1
2
3
4
5
Еңбек қызметі туралы мәліметтер
Осы абзацта құрылтайшы – заңды тұлғаның басқарушы органының (ол құрылған жағдайда) бірінші басшысының бүкіл еңбек қызметі (сондай-ақ басқару органындағы мүшелігі), оның ішінде жоғарғы оқу орнын аяқтаған кезден бастап еңбек қызметі туралы мәліметтер, сондай-ақ еңбек қызметін жүзеге асырмаған кезең көрсетіледі.
Жұмыс істеген кезеңі (күні, айы, жылы)
Жұмыс орны (егер ұйым Қазақстан Республикасының бейрезиденті болып табылатын болса, ұйымның тіркелген елі көрсетіледі)
Лауазымы
Тәртіптік жазалардың болуы
Жұмыстан шығу, лауазымнан босату себептері
1
2
3
4
5
6
Оларға қатысты құрылтайшы – заңды тұлғаның басқарушы органының (ол құрылған жағдайда) бірінші басшысы ірі акционер болып табылатын не мүліктегі тиісті үлеске құқығы бар заңды тұлғалар туралы мәліметтер
Заңды тұлғаның атауы және орналасқан жері (бар болса, заңды тұлғаның БСН)
Мемлекеттік тіркелуі (қайта тіркелуі) туралы деректер, заңды тұлға қызметінің жарғылық түрлері (негізгі қызмет түрлерін көрсету)
Жарғылық капиталға қатысу үлесі немесе тиесілі заңды тұлғаның акциялары санының дауыс беретін акцияларының жалпы санына арақатынасы (пайызбен)
1
2
3
4
Құрылтайшы – жеке тұлғаның уәкілетті орган немесе резиденті Қазақстан Республикасының бейрезидент қаржы ұйымы болып табылатын мемлекеттің қаржылық қадағалау органы оларды таратуға және (немесе) қаржы нарығындағы қызметті жүзеге асыруды тоқтатуға не қаржы ұйымын, оның ішінде Қазақстан Республикасының бейрезидент қаржы ұйымын мәжбүрлеп тарату туралы сот шешімінің заңды күшіне енуіне немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында немесе резиденті Қазақстан Республикасының бейрезидент қаржы ұйымы болып табылатын мемлекеттің заңнамасында белгіленген тәртіппен оны төлемге қабілетсіз (банкрот) деп тануға әкеп соққан қаржы ұйымына, оның ішінде Қазақстан Республикасының бейрезидент қаржы ұйымына реттеу режимін қолдану туралы, лицензиядан айыру туралы шешім қабылдағанға дейін бір жылдан аспайтын кезеңде қаржы ұйымының, оның ішінде Қазақстан Республикасының бейрезидент қаржы ұйымының басқару органының бірінші басшысы, атқарушы органының бірінші басшысы немесе оның орынбасары, бас бухгалтері, бас бухгалтердің орынбасары қызметін атқарғаны туралы мәліметтер.
Осы тармақшаның мақсаттары үшін қаржы ұйымы деп сондай-ақ Қазақстан Республикасы бейрезидент банкінің филиалы, Қазақстан Республикасының бейрезидент сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалы, Қазақстан Республикасының бейрезидент сақтандыру брокерінің филиалы түсініледі.
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(иә (жоқ), ұйымның атауын, лауазымын, жұмыс істеген кезеңін көрсету)
Төмендегі мән-жайлардың бірі:
қатарынан төрт және одан да көп кезең ішінде шығарылған эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша купондық сыйақы төлемеу;
дефолтқа жол берілген шығарылған эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша купондық сыйақы төлеу бойынша берешек сомасының купондық сыйақының төрт еселенген және (немесе) одан да көп мөлшерін құрауы;
шығарылған эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша негізгі борышты төлеу бойынша дефолт мөлшерінің республикалық бюджет туралы заңда төлеу күніне белгіленген айлық есептік көрсеткіштен он мың есе асып түсетін соманы құрауы жағдайы болған кезде құрылтайшы – заңды тұлғаның атқарушы органының бірінші басшысының (атқарушы органның функцияларын жеке-дара жүзеге асыратын тұлғаның) бұрын қаржы ұйымының басқару органының басшысы, мүшесі, атқарушы органының басшысы, мүшесі, бас бухгалтері, шығарылған эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша купондық сыйақы төлеу бойынша дефолтқа жол берген заңды тұлға – эмитенттің ірі қатысушысының (ірі акционерінің) жеке тұлға – ірі қатысушысы (ірі акционері), басқару органының басшысы, мүшесі, атқарушы органының басшысы, мүшесі, бас бухгалтері болғаны туралы мәліметтер
____________________________________________________________________
(иә (жоқ), ұйымның атауын, лауазымын, жұмыс істеген кезеңін көрсету)
Құрылтайшы – заңды тұлғаның басқару органының (ол құрылған жағдайда) бірінші басшысы сот талқылауларына жауапкер ретінде тартылды ма
____________________________________________________________________
(иә (жоқ), күнін, ұйымының атауын, сот талқылауындағы жауапкердің атын, қаралатын мәселені және сот актісін көрсету керек)
Құрылтайшы – заңды тұлға басқару органының (ол құрылған жағдайда) бірінші басшысы өтініш берген күнге дейін 3 (үш) жыл ішінде сыбайлас жемқорлық қылмыс жасағаны үшін жауапкершілікке не сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық жасағаны үшін әкімшілік жазаға тартылды ма ____________
____________________________________________________________________
(иә (жоқ), құқық бұзушылықтың қысқаша сипаттамасы жауапкершілікке тартылу негіздерін көрсете отырып, тәртіптік жаза қолдану туралы актінің деректемелері)

10. Первый руководитель органа управления (в случае его создания)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата рождения
____________________________________________________________________
Место рождения
____________________________________________________________________
Гражданство
____________________________________________________________________
Данные документа, удостоверяющего личность
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Индивидуальный идентификационный номер или иной уникальный номер, формируемый для физического лица в государстве, резидентом которого оно является (при наличии) ________________________________________________
Место жительства и юридический адрес ____________________________
____________________________________________________________________
Образование
Наименование учебного заведения
Год поступления - год окончания
Специальность
Реквизиты диплома об образовании (дата и номер при наличии)
1
2
3
4
5
Сведения о супруге, близких родственниках (родители, брат, сестра, дети) и свойственниках (родители, брат, сестра, дети супруга (супруги) первого руководителя органа управления (в случае его создания) учредителя - юридического лица
Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
Год рождения
Родственные отношения
Место работы и должность
1
2
3
4
5
Сведения о трудовой деятельности
В данном абзаце указываются сведения о всей трудовой деятельности первого руководителя органа управления (в случае его создания) учредителя - юридического лица (также членстве в органе управления), в том числе с момента окончания высшего учебного заведения, а также период, в течение которого трудовая деятельность не осуществлялась.
Период работы (дата, месяц, год)
Место работы (с указанием страны регистрации организации, в случае если организация, является нерезидентом Республики Казахстан)
Должность
Наличие дисциплинарных взысканий
Причины увольнения, освобождения от должности
1
2
3
4
5
6
Сведения о юридических лицах, по отношению к которым первый руководитель органа управления (в случае его создания) учредителя - юридического лица является крупным акционером либо имеет право на соответствующую долю в имуществе
Наименование и место нахождения юридического лица
(БИН юридического лица при его наличии)
Данные о государственной регистрации (перерегистрации), уставные виды деятельности юридического лица (перечислить основные виды деятельности)
Доля участия в уставном капитале или соотношение количества принадлежащих акций к общему количеству голосующих акций юридического лица
(в процентах)
1
2
3
4
Сведения о том, занимал ли учредитель – физическое лицо должность первого руководителя органа управления, первого руководителя исполнительного органа или его заместителя, главного бухгалтера, заместителя главного бухгалтера финансовой организации, в том числе финансовой организации – нерезидента Республики Казахстан, в период не более чем за один год до принятия уполномоченным органом или органом финансового надзора государства, резидентом которого является финансовая организация – нерезидент Республики Казахстан, решения о применении режима урегулирования, решения о лишении лицензии финансовой организации, в том числе финансовой организации –нерезидента Республики Казахстан, повлекших их ликвидацию и (или) прекращение осуществления деятельности на финансовом рынке, либо вступления в законную силу судебного акта о принудительной ликвидации финансовой организации, в том числе финансовой организации – нерезидента Республики Казахстан, или признании ее неплатежеспособной (банкротом) в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан или законодательством государства, резидентом которого является финансовая организация-нерезидент Республики Казахстан.
Для целей настоящего подпункта под финансовой организацией также понимаются филиал банка – нерезидента Республики Казахстан, филиал страховой (перестраховочной) организации – нерезидента Республики Казахстан, филиал страхового брокера – нерезидента Республики Казахстан.
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(да (нет), указать наименование организации, должность, период работы)
Сведения о том, являлся ли первый руководитель органа управления (в случае его создания) учредителя - юридического лица ранее руководителем, членом органа управления, руководителем, членом исполнительного органа, главным бухгалтером финансовой организации, крупным участником (крупным акционером) – физическим лицом, руководителем, членом органа управления, руководителем, членом исполнительного органа, главным бухгалтером крупного участника (крупного акционера) – юридического лица – эмитента, допустившего дефолт по выплате купонного вознаграждения по выпущенным эмиссионным ценным бумагам при наличии одного из следующих обстоятельств:
невыплата купонного вознаграждения по выпущенным эмиссионным ценным бумагам длилась в течение четырех и более последовательных периодов;
сумма задолженности по выплате купонного вознаграждения по выпущенным эмиссионным ценным бумагам, по которым был допущен дефолт, составляет четырехкратный и (или) более размер купонного вознаграждения;
размер дефолта по выплате основного долга по выпущенным эмиссионным ценным бумагам составляет сумму, в десять тысяч раз превышающую месячный расчетный показатель, установленный законом о республиканском бюджете на дату выплаты
____________________________________________________________________
(да (нет), указать наименование организации, должность, период работы)
Привлекался ли первый руководитель органа управления (в случае его создания) учредителя - юридического лица в качестве ответчика в судебных разбирательствах _____________________________________________________
____________________________________________________________________
(да (нет), указать дату, наименование организации, ответчика в судебном разбирательстве, рассматриваемый вопрос и судебный акт)
Привлекался ли первый руководитель органа управления (в случае его создания) учредителя - юридического лица к ответственности за совершение коррупционного преступления либо подвергался административному взысканию за совершение коррупционного правонарушения в течение 3 (трех) лет до даты подачи заявления __________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(да (нет), краткое описание правонарушения реквизиты акта о наложении дисциплинарного взыскания с указанием оснований привлечения к ответственности)

11. Құрылтайшы – заңды тұлғаға қатысты белгілі бір мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін қызметке немесе жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) немесе оның негізінде көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға байланысты арнайы құқығынан айырылған сот шешімі бар ма.
12. Мәліметтерге:
қаржылық есептілік депозитарийінің интернет-ресурсында болмаған немесе оларды көрсетілетін қызметті берушінің порталы арқылы алуға мүмкіндік болмаған жағдайда, құрылтайшы – заңды тұлғаның құрылтай құжаттарының көшірмелері;
құрылтайшы-заңды тұлғаның соңғы екі қаржы жылы үшін аудиторлық есептермен расталған жылдық қаржылық есептілігінің (құрылтайшы-заңды тұлғада еншілес ұйымдар болған жағдайда шоғырландырылған қаржылық есептіліктің) көшірмелері, сондай-ақ өтініш берудің алдында соңғы аяқталған тоқсан үшін құрылтайшы-заңды тұлғаның қаржылық есептілігінің көшірмесі қоса беріледі.
Ағымдағы жылғы 1 қаңтар мен 1 маусым аралығында соңғы аяқталған қаржы жылы үшін қаржылық есептілікті растайтын аудиторлық есеп болмайтын жағдайда, құрылтайшы-заңды тұлға соңғы аяқталған қаржы жылы үшін және өтініш берудің алдындағы соңғы аяқталған тоқсан үшін қаржылық есептіліктің (құрылтайшы-заңды тұлғада еншілес ұйымдар болған жағдайда шоғырландырылған қаржылық есептіліктің) көшірмелерін, сондай-ақ соңғы аяқталған қаржы жылының алдындағы екі жыл үшін аудиторлық есептермен расталған жылдық қаржылық есептіліктің (құрылтайшы-заңды тұлғада еншілес ұйымдар болған жағдайда шоғырландырылған қаржылық есептіліктің) көшірмелерін ұсынады.
Қаржылық есептілік мынадай жағдайларда:
осы қаржылық есептілік қаржылық есептілік депозитарийінің интернет-ресурсында болған кезде;
құрылтайшы-заңды тұлға Қазақстан Республикасының бейрезидент қаржы ұйымы болатын уақытта және аталған қаржылық есептілік осы Қазақстан Республикасының бейрезидент қаржы ұйымының немесе шетелдік қор биржасының интернет-ресурсында орналастырылған және қазақ, орыс немесе ағылшын тілдерінде қолжетімді болған жағдайда ұсынылмайды.
құрылтайшы – заңды тұлғаның (шетелдіктер, азаматтығы жоқ адамдар үшін) атқарушы органының (атқарушы органның функцияларын жеке-дара жүзеге асыратын тұлғаның) және басқару органының (ол құрылған жағдайда) бірінші басшыларының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
атқарушы органның (атқарушы органның функцияларын жеке-дара жүзеге асыратын тұлғаның) және басқару органының (ол құрылған жағдайда) бірінші басшысының азаматтығы бар елде (шетелдіктер үшін) немесе тұрғылықты тұратын елде (азаматтығы жоқ адамдар үшін) қылмыстары үшін алынбаған немесе өтелмеген соттылығының жоқ екендігі туралы мәліметтерді растайтын, олардың азаматтығы бар елдің (олар тұрғылықты тұратын елдің – азаматтығы жоқ адамдар үшін) мемлекеттік органы берген құжат қоса беріледі. Егер көрсетілген тұлғалар соңғы 10 (он) жыл ішінде азаматтығы бар елден тыс жерде тұрақты тұрған жағдайда, олар соңғы 10 (он) жыл тұрақты тұрған елдегі қылмыстары үшін алынбаған немесе өтелмеген соттылығының жоқ екендігі туралы құжаттың электрондық көшірмесі де ұсынылады. Көрсетілген құжатты беру күні өтініш берілген күннің алдындағы 6 (алты) айдан аспайды (ұсынылған құжатта оның қолданылуының өзге мерзімі көрсетілген жағдайларды қоспағанда). Егер мемлекеттік органы қылмыстар үшін алынбаған немесе өтелмеген соттылығының жоқ екені туралы мәліметтерді растауға уәкілетті елдің заңнамасында олар туралы көрсетілген мәліметтер сұратылатын тұлғаларға растайтын құжаттар беру көзделмесе, онда тиісті растау азаматтығы бар елдің (шетелдіктер үшін) немесе тұрғылықты тұратын елдің (азаматтығы жоқ адамдар үшін) уәкілетті органының хатымен уәкілетті органның атына жіберіледі.
Осы ақпаратты құрылтайшы – заңды тұлға тексергенін және оның дәйекті және толық болып табылатынын растаймын, сондай-ақ банк құрылтайшыларына қойылатын талаптарға сәйкестігін растаймын.
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қажетті дербес деректерді жинауға және өңдеуге және цифрлық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісімімді беремін.
20___ жылғы "___" _____________
Құрылтайшы – заңды тұлғаның атқарушы органының бірінші басшысының (атқарушы органның функцияларын жеке-дара жүзеге асыратын тұлғаның) қолы
____________________________________________
Құрылтайшы – заңды тұлғаның басқару органының (ол құрылған жағдайда) бірінші басшысының қолы
____________________________________________
Мемлекеттік қызмет көрсетуге
қойылатын негізгі талаптар тізбесіне
3-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы бейрезидент банкінің басшы қызметкерлері туралы қысқаша деректер
Қазақстан Республикасы бейрезидент банкінің толық атауы
____________________________________________________________________
Тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
Қазақстан Республикасының бейрезидент банкі басшы қызметкерінің лауазымы
Жеке сәйкестендіру нөмірі немесе резиденті жеке тұлға болып табылатын мемлекетте жеке тұлға үшін қалыптастырылатын өзге де бірегей нөмір (болған кезде)
Азаматтығы
Жеке басын куәландыратын құжаттың деректері (шетелдіктер, азаматтығы жоқ адамдар үшін)
1
2
3
4
5
6
Қазақстан Республикасының бейрезидент банкі
____________________________________________________________________
(өтініш берушінің атауы)

11. Имеется ли в отношении учредителя - юридического лица вступившее в законную силу решение суда (приговор) о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги или решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
12. К сведениям прилагаются:
копия учредительных документов учредителя – юридического лица, в случае отсутствия их на интернет-ресурсе депозитария финансовой отчетности или возможности получения их услугодателем через портал;
копии годовой финансовой отчетности учредителя – юридического лица (консолидированной финансовой отчетности в случае наличия у учредителя - юридического лица дочерних организаций) за два последних финансовых года, подтвержденной аудиторскими отчетами, а также копия финансовой отчетности учредителя – юридического лица за последний завершенный квартал перед подачей заявления.
В случае отсутствия в период с 1 января по 1 июня текущего года аудиторского отчета, подтверждающего финансовую отчетность за последний завершенный финансовый год, учредитель – юридическое лицо представляет копии финансовой отчетности (консолидированной финансовой отчетности в случае наличия у учредителя - юридического лица дочерних организаций) за последний завершенный финансовый год и последний завершенный квартал перед подачей заявления, а также копии годовой финансовой отчетности (консолидированной финансовой отчетности в случае наличия у учредителя - юридического лица дочерних организаций), подтвержденной аудиторскими отчетами за два года, предшествующих последнему завершенному финансовому году.
Финансовая отчетность не представляется в следующих случаях:
при наличии данной финансовой отчетности на интернет-ресурсе депозитария финансовой отчетности;
когда учредитель – юридическое лицо является финансовой организацией – нерезидентом Республики Казахстан и данная финансовая отчетность размещена и доступна на казахском, русском или английском языке на интернет-ресурсе данной финансовой организации - нерезидента Республики Казахстан или иностранной фондовой биржи;
копия документа, удостоверяющего личность первых руководителей исполнительного органа (лица, единолично осуществляющего функции исполнительного органа) и органа управления учредителя – юридического лица (для иностранцев, лиц без гражданства);
документ, подтверждающий сведения об отсутствии у первого руководителя исполнительного органа (лица, единолично осуществляющего функции исполнительного органа) и органа управления (в случае его создания) неснятой или непогашенной судимости за преступления в стране гражданства (для иностранцев) или в стране постоянного проживания (для лиц без гражданства), выданного государственным органом страны их гражданства (страны их постоянного проживания - для лиц без гражданства). В случае, если указанные лица в течение последних 10 (десяти) лет постоянно проживали за пределами страны гражданства, также представляется электронная копия документа об отсутствии неснятой или непогашенной судимости за преступления в стране, где они постоянно проживали последние 10 (десять) лет. Дата выдачи указанного документа не превышает 6 (шести) месяцев, предшествующих дате подачи заявления (за исключением случаев, когда в представляемом документе указан иной срок его действия). Если законодательством страны, государственный орган которой уполномочен подтверждать сведения об отсутствии неснятой или непогашенной судимости за преступления, не предусмотрена выдача подтверждающих документов лицам, в отношении которых запрашиваются указанные сведения, то соответствующее подтверждение направляется письмом государственного органа страны гражданства (для иностранцев) или страны постоянного проживания (для лиц без гражданства) в адрес уполномоченного органа.
Подтверждаю, что настоящая информация была проверена учредителем - юридическим лицом и является достоверной и полной, а также подтверждаю соответствие требованиям, предъявляемым к учредителям банка.
Предоставляю согласие на сбор и обработку персональных данных, необходимых для оказания государственной услуги и на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах.
"___" _____________ 20___ года
Подпись первого руководителя исполнительного органа
(лица, единолично осуществляющего функции исполнительного органа)
учредителя - юридического лица
____________________________________________
Подпись первого руководителя органа управления
(в случае его создания) учредителя - юридического лица
____________________________________________
Приложение 3
к перечню основных
требований к оказанию
государственной услуги
Форма
Краткие данные о руководящих работниках банка – нерезидента Республики Казахстан
Полное наименование банка – нерезидента Республики Казахстан
______________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Должность руководящего работника банка – нерезидента Республики Казахстан
Индивидуальный идентификационный номер или иной уникальный номер, формируемый для физического лица в государстве, резидентом которого оно является
(при наличии)
Гражданство
Данные документа, удостоверяющего личность (для иностранцев, лиц без гражданства)
1
2
3
4
5
6
Банк – нерезидент Республики Казахстан
____________________________________________________________________
(наименование заявителя)

Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің көрсетілген басшы қызметкерінің (қызметкерлерінің) "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 9-4-бабы 2-тармағының 1), 4), 5), 6) және 7) тармақшаларында белгіленген талаптарға сәйкестігін растайды.
Азаматтығы бар елде (шетелдіктер үшін) немесе тұрғылықты тұратын елде (азаматтығы жоқ адамдар үшін), сондай-ақ осы басшы қызметкер (қызметкерлер) соңғы 10 (он) жыл ішінде тұрақты түрде тұрған елде алынбаған немесе өтелмеген соттылығының жоқтығын Қазақстан Республикасының бейрезидент банкі тексерді
____________________________________________________________________
(өтініш берушінің атауы)
Қазақстан Республикасының бейрезидент банкі тексерді және ол дәйекті әрі толық болып табылады.
Атқарушы органның басшысы (атқарушы органның қызметтерін жеке-дара жүзеге асыратын тұлға) немесе оның міндетін атқарушы тұлға.
____________________________
(қолы)
Банкті, Қазақстан Республикасының
бейрезидент банкінің филиалын
ашуға рұқсат беру қағидаларына
4-қосымша
Нысан
(Қазақстан Республикасының мемлекеттік елтаңбасы бейнеленген қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органның бланкінде басылады)
Банкті, Қазақстан Республикасы бейрезидент банкінің филиалын ашуға рұқсат (дұрысын таңдау)
__ жылғы "___" ____________ № ______
Осы рұқсат
____________________________________________________________________
(рұқсат берілетін банктің, Қазақстан Республикасы бейрезидент банкі филиалының атауы) ашуға берілді.
____________________________________________________________________
(банктің, Қазақстан Республикасы бейрезидент банкі филиалының атауы) ашуға берілген рұқсаттың қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті орган
____________________________________________________________________
(банктің, Қазақстан Республикасы бейрезидент банкі филиалының атауы)
банк операцияларын жүргізуге арналған лицензия беру туралы шешім қабылдағанға дейін немесе "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабының 2 немесе 3-тармақтарында, 18-бабының 2 және 3-тармақтарында көзделген жағдайлардың бірі басталғанға дейін заңды күші бар.
Төраға (Төрағаның орынбасары)
________________________________________ __________________
(қолы немесе электрондық цифрлық қолтаңбасы) (тегі, аты-жөні)
Мөр орны (қағаздағы нысан үшін)
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын
реттеу және дамыту
Агенттігінің Басқармасының
2026 жылғы 3 сәуірдегі
№ 41 қаулысымен бекітілген
Банктерге, Қазақстан Республикасының бейрезидент банктерінің филиалдарына банк лицензиясын беру қағидалары

подтверждает соответствие указанного (указанных) руководящего (руководящих) работника (работников) банка – нерезидента Республики Казахстан, требованиям, установленным подпунктами 1), 4), 5), 6) и 7) пункта 2 статьи 9-4 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
Отсутствие неснятой или не погашенной судимости в стране гражданства (для иностранцев) или в стране постоянного проживания (для лиц без гражданства), а также в стране, где данный (данные) руководящий (руководящие) работник (работники) постоянно проживал (проживали) последние 10 (десять) лет проверено банком – нерезидентом Республики Казахстан
____________________________________________________________________
(наименование заявителя)
Настоящая информация проверена банком – нерезидентом Республики Казахстан и является достоверной и полной.
Руководитель исполнительного органа (лицо, единолично осуществляющее
функции исполнительного органа) или лицо, исполняющее его обязанности.
____________________________
(подпись)
Приложение 4
к Правилам выдачи разрешения
на открытие банка, филиала
банка-нерезидента
Республики Казахстан
Форма
(печатается на бланке уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций с изображением государственного герба Республики Казахстан)
Разрешение на открытие банка, филиала банка – нерезидента Республики Казахстан (выбрать нужное)
№ ______ от "___" ____________ __ года
Настоящее разрешение выдано на открытие
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(наименование банка, филиала банка – нерезидента Республики Казахстан,
которому выдается разрешение)
Разрешение на открытие
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(наименование банка, филиала банка – нерезидента Республики Казахстан)
имеет юридическую силу до принятия уполномоченным органом по
регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых
организаций решения о выдаче
____________________________________________________________________
(наименование банка, филиала банка-нерезидента Республики Казахстан)
банку, филиалу банка-нерезидента Республики Казахстан банковской
лицензии либо до наступления одного из случаев, предусмотренных пунктами 2
и 3 статьи 12, пунктами 2 и 3 статьи 18 Закона Республики Казахстан "О банках
и банковской деятельности в Республике Казахстан".
Председатель (заместитель Председателя)
________________________________________ __________________
(подпись или электронная цифровая подпись) (фамилия, инициалы)
Место печати (для бумажной формы)
Утверждены
постановлением
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 3 апреля 2026 года № 41
Правила выдачи банковской лицензии банкам, филиалам банков – нерезидентов Республики Казахстан

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Банктерге, Қазақстан Республикасының бейрезидент банктерінің филиалдарына банк лицензиясын беру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Банктер туралы заң) 19-бабы 1-тармағының екінші бөлігіне, "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы заң) 10-бабының 1) тармақшасына, "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі – Рұқсаттар және хабарламалар туралы заң) 12-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді және қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органның (бұдан әрі – уәкілетті орган, көрсетілетін қызметті беруші) банктерге, Қазақстан Республикасының бейрезидент банктерінің филиалдарына, ислам банктеріне, Қазақстан Республикасының бейрезидент ислам банктерінің филиалдарына (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы, өтініш беруші) әмбебап банк лицензиясын, базалық банк лицензиясын, исламдық банк операцияларын және өзге де операцияларды жүзеге асыруға арналған лицензияны беру тәртібін айқындайды.
Қағидаларға енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпарат уәкілетті органның ресми интернет-ресурсында орналастырылады, "цифрлық үкіметтің" цифрлық инфрақұрылым операторына және Бірыңғай байланыс орталығына тиісті нормативтік құқықтық акті бекітілген немесе өзгертілген күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде жіберіледі.
2. Қағидаларда Банктер туралы заңда, Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы заңда, Рұқсаттар және хабарламалар туралы заңда, "Киберқауіпсіздік туралы" Қазақстан Республикасының Заңында көрсетілген мәндерде қолданылатын ұғымдар пайдаланылады.
3. Құжаттар қағаз жеткізгіште не "цифрлық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы электрондық түрде ұсынылады.
"Банктерге, Қазақстан Республикасының бейрезидент банктерінің филиалдарына банк операцияларын және өзге де операцияларды жүзеге асыруға арналған лицензияны (базалық, әмбебап) беру" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі Қағидаларға 1-қосымшада келтірілген.
"Исламдық банк операцияларын және өзге де операцияларды жүзеге асыруға арналған лицензияны беру" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі Қағидаларға 2-қосымшада келтірілген.
Көрсетілетін қызметті алушы өтінішті портал арқылы жіберген кезде "жеке кабинетте" нәтижені алу күні мен уақыты көрсетіле отырып, мемлекеттік қызмет көрсетуге сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе автоматты түрде көрсетіледі.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету сатысы туралы ақпарат мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің цифрлық жүйесінде автоматты режимде жаңартылады.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила выдачи банковской лицензии банкам, филиалам банков – нерезидентов Республики Казахстан (далее – Правила) разработаны в соответствии с частью второй пункта 1 статьи 19 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" (далее – Закон о банках), подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон о государственных и социально ответственных услугах), пунктом 2 статьи 12 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" (далее – Закон о разрешениях и уведомлениях) и определяют порядок выдачи уполномоченным органом по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее – уполномоченный орган, услугодатель) банкам, филиалам банков – нерезидентов Республики Казахстан, исламским банкам, филиалам исламских банков – нерезидентов Республики Казахстан (далее – услугополучатель, заявитель) универсальной банковской лицензии, базовой банковской лицензии, лицензии на осуществление исламских банковских и иных операций.
Информация о внесенных изменениях и (или) дополнениях в Правила размещается на официальном интернет-ресурсе уполномоченного органа, направляется оператору цифровой инфраструктуры "цифрового правительства" и Единому контакт-центру в течение 3 (трех) рабочих дней с даты утверждения или изменения соответствующего нормативного правового акта.
2. В Правилах используются понятия, применяемые в значениях, указанных в Законе о банках, Законе о государственных и социально ответственных услугах, Законе о разрешениях и уведомлениях, Законе Республики Казахстан "О кибербезопасности".
3. Документы предоставляются на бумажном носителе либо в электронном виде через веб-портал "цифрового правительства" www.egov.kz (далее – портал).
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача лицензии (базовой, универсальной) банкам, филиалам банков – нерезидентов Республики Казахстан на осуществление банковских и иных операций" приведен в приложении 1 к Правилам.
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление исламских банковских и иных операций" приведен в приложении 2 к Правилам.
При направлении услугополучателем заявления через портал в "личном кабинете" автоматически отображается статус о принятии запроса на оказание государственной услуги с указанием даты и времени получения результата.
Информация о стадии оказания государственных услуг обновляется в автоматическом режиме в цифровой системе мониторинга оказания государственных услуг.

4. Бірнеше парақтан тұратын қағаз жеткізгіште ұсынылатын құжаттар соңғы парақтың артында тігілген жіптің түйініне жапсырылған жапсырмада тігілген парақ саны көрсетіле отырып, нөмірленген және тігілген күйде ұсынылады.
Құжаттардың көшірмелері банктің атқарушы органы басшысының, Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің филиалы басшысының не оның міндеттерін атқаратын адамның (міндеттерді атқаруды жүктеу туралы растайтын құжаттың көшірмесін ұсына отырып) қолымен, көшірменің дұрыстығын көрсете отырып, тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) және ұсынылатын құжаттар көшірмелерінің дұрыстығы көрсетіле отырып куәландырылады.
Шет мемлекеттердің құзыретті органдары немесе лауазымды адамдары берген құжаттар Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына немесе Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарға (Қазақстан Республикасының бейрезидент жеке тұлғасының жеке басын куәландыратын құжаттарды қоспағанда) сәйкес заңдастырылуға не апостильденуге тиіс.
Шет тілінде ұсынылатын құжаттар қазақ тіліне және қажет болған жағдайда орыс тіліне аударылады және Қазақстан Республикасының нотариат туралы заңнамасына сәйкес нотариаттық түрде куәландырылуға жатады.
5. Уәкілетті орган мемлекеттік қызметтер көрсету үшін пайдаланылатын цифрлық жүйелерден немесе цифрлық құжаттар сервисінен Қазақстан Республикасының резидент заңды тұлғасын мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы құжаттарда көрсетілген мәліметтерді алады.
6. Лицензиялық алымды төлеуді көрсетілетін қызметті алушы екінші деңгейдегі банктер, Қазақстан Республикасының аумағында ашылған Қазақстан Республикасының бейрезидент банктерінің филиалдары немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы қолма-қол немесе қолма-қол ақшасыз нысанда, сондай-ақ "цифрлық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы қолма-қол ақшасыз нысанда жүзеге асырады.
2-тарау. Банктерге, Қазақстан Республикасының бейрезидент банктерінің филиалдарына банк операцияларын және өзге де операцияларды, исламдық банк операцияларын және өзге де операцияларды жүзеге асыруға арналған банк лицензиясын беру тәртібі
7. Банк туралы заңның 19-бабы 3-тармағының талаптарын орындаған кезде өтініш беруші банк алғаш рет әмбебап банк лицензиясын немесе базалық банк лицензиясын алу үшін уәкілетті органға Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қағаз жеткізгіште не портал арқылы электрондық түрде әмбебап банк лицензиясын немесе базалық банк лицензиясын алуға өтініш (банк үшін) береді.
Банктер туралы заңның 19-бабы 3-тармағының талаптарын орындаған кезде өтініш беруші Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің филиалы алғаш рет әмбебап банк лицензиясын алу үшін уәкілетті органға Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қағаз жеткізгіште не портал арқылы электрондық түрде әмбебап банк лицензиясын алуға өтініш (Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің филиалы үшін) береді.

4. Документы, предоставляемые на бумажном носителе, состоящие из нескольких листов, предоставляются пронумерованными и прошитыми с указанием количества прошитых листов на ярлыке, наклеенном на обороте последнего листа на узел прошивки.
Копии документов заверяются подписью руководителя исполнительного органа банка, руководителя филиала банка – нерезидента Республики Казахстан либо лица, исполняющего его обязанности (с представлением копии подтверждающего документа о возложении исполнения обязанностей), с указанием фамилии, имени, отчества (при его наличии) и верности предоставляемых копий документов.
Документы, выданные компетентными органами или должностными лицами иностранных государств, подлежат легализации либо апостилированию в соответствии с требованиями законодательства Республики Казахстан или международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан (за исключением документов, удостоверяющих личность физического лица – нерезидента Республики Казахстан).
Документы, представляемые на иностранном языке, переводятся на казахский и, при необходимости, на русский язык и подлежат нотариальному засвидетельствованию в соответствии с законодательством Республики Казахстан о нотариате.
5. Уполномоченный орган получает из цифровых систем, используемых для оказания государственных услуг, или сервиса цифровых документов сведения, указанные в документах о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица – резидента Республики Казахстан.
6. Оплата лицензионного сбора осуществляется услугополучателем в наличной или безналичной форме через банки второго уровня, филиалы банков-нерезидентов Республики Казахстан, открытые на территории Республики Казахстан, или организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, а также в безналичной форме через платежный шлюз "цифрового правительства".
Глава 2. Порядок выдачи банковской лицензии банкам, филиалам банков – нерезидентов Республики Казахстан на осуществление банковских и иных операций, исламских банковских и иных операций
7. Для получения впервые универсальной банковской лицензии или базовой банковской лицензии заявитель - банк, при выполнении требований пункта 3 статьи 19 Закона о банках, подает в уполномоченный орган на бумажном носителе либо в электронном виде через портал заявление на получение универсальной банковской лицензии или базовой банковской лицензии (для банка) по форме согласно приложению 3 к Правилам.
Для получения впервые универсальной банковской лицензии заявитель - филиал банка-нерезидента Республики Казахстан при выполнении требований пункта 3 статьи 19 Закона о банках подает в уполномоченный орган на бумажном носителе либо в электронном виде через портал заявление на получение универсальной банковской лицензии (для филиала банка-нерезидента Республики Казахстан) по форме согласно приложению 4 к Правилам.

Банктер туралы заңның 19-бабы 4-тармағының талаптарын орындаған кезде өтініш беруші ислам банкі, Қазақстан Республикасының бейрезидент ислам банкінің филиалы исламдық банк операцияларын және өзге де операцияларды жүзеге асыруға арналған лицензияны алу үшін, сондай-ақ банкті ислам банкіне айналдыру нысанында ерікті түрде қайта ұйымдастыру кезінде уәкілетті органға Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қағаз жеткізгіште не портал арқылы электрондық исламдық банк операцияларын және өзге де операцияларды жүзеге асыруға арналған лицензияны алуға өтініш береді.
Исламдық банк операцияларын жүзеге асыруға қосымша лицензия алу үшін әмбебап банк лицензиясы бар банк, Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің филиалы Банктер туралы заңның 19-бабы 15-тармағының талаптарын орындаған кезде уәкілетті органға Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қағаз жеткізгіште не портал арқылы электрондық түрде исламдық банк операцияларын жүзеге асыруға арналған қосымша лицензияны алуға өтініш береді.
Банктер туралы заңның 19-бабы 5-тармағының талаптарын орындаған кезде өтініш беруші банк бір мезгілде әмбебап банк лицензиясын және исламдық банк операцияларын жүзеге асыруға арналған лицензияны алғаш рет алу үшін уәкілетті органға Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қағаз жеткізгіште не электрондық түрде портал арқылы бір мезгілде әмбебап банк лицензиясын немесе базалық банк лицензиясын (банк үшін) алуға өтінішті және Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша исламдық банк операцияларын жүзеге асыруға арналған қосымша лицензияны алуға өтінішті жеке-жеке береді.
Банктер туралы заңның 19-бабы 5-тармағының талаптарын орындаған кезде Қазақстан Республикасы бейрезидент банкінің филиалы алғаш рет бір мезгілде әмбебап банк лицензиясын және исламдық банк операцияларын жүзеге асыруға арналған лицензияны алу үшін уәкілетті органға Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қағаз жеткізгіште не электрондық түрде портал арқылы бір мезгілде әмбебап банк лицензиясын алуға өтінішті (Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің филиалы үшін) және Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша исламдық банк операцияларын жүзеге асыруға арналған қосымша лицензияны алуға өтініш береді.
Банктер туралы заңның 19-бабы 13-тармағының талаптарын орындаған кезде операциялардың қосымша түрлерін жүзеге асыруға банк лицензиясын алу үшін жұмыс істеп тұрған банк, Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің жұмыс істеп тұрған филиалы уәкілетті органға Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қағаз жеткізгіште не портал арқылы электрондық түрде операциялардың қосымша түрлерін жүзеге асыруға арналған банк лицензиясы алуға өтініш береді.

Для получения впервые лицензии на осуществление исламских банковских и иных операций заявитель - исламский банк, филиал исламского банка – нерезидента Республики Казахстан, а также при добровольной реорганизации банка в форме конвертации в исламский банк, при выполнении требований пункта 4 статьи 19 Закона о банках, подают в уполномоченный орган на бумажном носителе либо в электронном виде через портал заявление на получение лицензии на осуществление исламских банковских и иных операций по форме согласно приложению 5 к Правилам.
Для получения дополнительной лицензии на осуществление исламских банковских операций банк, филиал банка – нерезидента Республики Казахстан, имеющие универсальную банковскую лицензию, при выполнении требований пункта 15 статьи 19 Закона о банках, подают в уполномоченный орган на бумажном носителе либо в электронном виде через портал заявление на получение дополнительной лицензии на осуществление исламских банковских операций по форме согласно приложению 6 к Правилам.
Для получения впервые одновременно универсальной банковской лицензии и лицензии на осуществление исламских банковских операций, заявитель – банк, при выполнении требований пункта 5 статьи 19 Закона о банках, подает в уполномоченный орган на бумажном носителе либо в электронном виде через портал одновременно по отдельности заявление на получение универсальной банковской лицензии или базовой банковской лицензии (для банка) по форме согласно приложению 3 к Правилам и заявление на получение дополнительной лицензии на осуществление исламских банковских операций по форме согласно приложению 6 к Правилам.
Для получения впервые одновременно универсальной банковской лицензии и лицензии на осуществление исламских банковских операций филиал банка – нерезидента Республики Казахстан, при выполнении требований пункта 5 статьи 19 Закона о банках, подает в уполномоченный орган на бумажном носителе либо в электронном виде через портал одновременно по отдельности заявление на получение универсальной банковской лицензии (для филиала банка-нерезидента Республики Казахстан) по форме согласно приложению 4 к Правилам и заявление на получение дополнительной лицензии на осуществление исламских банковских операций по форме согласно приложению 6 к Правилам.
Для получения банковской лицензии на осуществление дополнительных видов операций действующий банк, действующий филиал банка – нерезидента Республики Казахстан, при выполнении требований пункта 13 статьи 19 Закона о банках, подают в уполномоченный орган на бумажном носителе либо в электронном виде через портал заявление на получение банковской лицензии на осуществление дополнительных видов операций по форме согласно приложению 7 к Правилам.

Банктер туралы заңның 19-бабы 13-тармағының талаптарын орындаған кезде операциялардың қосымша түрлерін жүзеге асыруға арналған банк лицензиясын алу үшін жұмыс істеп тұрған ислам банкі, Қазақстан Республикасының бейрезидент ислам банкінің филиалы уәкілетті органға Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қағаз жеткізгіште не портал арқылы электрондық түрде операциялардың қосымша түрлерін жүзеге асыруға арналған банк лицензиясын алуға өтініш (ислам банкі, Қазақстан Республикасының бейрезидент ислам банкінің филиалы үшін) береді.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті қызметкері банк лицензиясын алуға өтініш келіп түскен күні оны қабылдауды, тіркеуді және мемлекеттік қызметті көрсетуге жауапты бөлімшеге (бұдан әрі – жауапты бөлімше) орындауға жіберуді жүзеге асырады. Көрсетілетін қызметті алушының банк лицензиясын алуға өтініші Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Мерекелер туралы заң) сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері келіп түскен кезде өтініштерді қабылдау келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Жауапты бөлімшенің қызметкері банк лицензиясын алуға өтініш тіркелген күннен кейінгі 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттар анықталған жағдайда жауапты бөлімше көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын алған күннен кейінгі 2 (екі) жұмыс күні ішінде банк лицензиясын алуға өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды дайындайды және жібереді.
9. Ұсынылған құжаттардың толық болу фактісі анықталғаннан кейін жауапты бөлімше мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі ішінде құжаттарды Қазақстан Республикасы банк заңнамасының талаптарына сәйкестігі тұрғысынан қарайды.
Банк лицензиясын беруден (қайта ресімдеуден) бас тарту үшін негіздер анықталған кезде уәкілетті орган көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала шешім бойынша ұстанымын білдіруге мүмкіндік беру үшін мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім туралы, сондай-ақ тыңдауды өткізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабарлайды.
Тыңдау туралы хабарлама мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы шешім қабылданғанға дейін кемінде 3 (үш) жұмыс күні бұрын жіберіледі. Тыңдау көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім туралы хабарламаны алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.

Для получения банковской лицензии на осуществление дополнительных видов операций действующий исламский банк, филиал исламского банка – нерезидента Республики Казахстан, при выполнении требований пункта 13 статьи 19 Закона о банках, подают в уполномоченный орган на бумажном носителе либо в электронном виде через портал заявление на получение банковской лицензии на осуществление дополнительных видов операций (для исламского банка, филиала исламского банка – нерезидента Республики Казахстан) по форме согласно приложению 8 к Правилам.
8. Работник услугодателя, уполномоченный на прием и регистрацию корреспонденции, в день поступления заявления на получение банковской лицензии осуществляет его прием, регистрацию и направление на исполнение в подразделение, ответственное за оказание государственной услуги (далее – ответственное подразделение). При поступлении заявления на получение банковской лицензии услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан и Закону Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан" (далее – Закон о праздниках), прием заявлений осуществляется следующим рабочим днем.
Работник ответственного подразделения в течение 2 (двух) рабочих дней, следующих за днем регистрации заявления на получение банковской лицензии, проверяет полноту представленных документов.
В случае установления факта неполноты представленных документов и (или) документов с истекшим сроком действия ответственное подразделение в течение 2 (двух) рабочих дней, следующих за днем получения документов услугополучателя, готовит и направляет мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления на получение банковской лицензии.
9. После установления факта полноты представленных документов ответственное подразделение в течение срока оказания государственной услуги рассматривает документы на предмет их соответствия требованиям банковского законодательства Республики Казахстан.
При выявлении оснований для отказа в выдаче (переоформлении) банковской лицензии уполномоченный орган уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для предоставления услугополучателю возможности выразить позицию по предварительному решению.
Уведомление о заслушивании направляется не менее чем за 3 (три) рабочих дня до принятия решения об отказе в оказании государственной услуги. Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня получения услугополучателем уведомления о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги.

Көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды қарау, тыңдау нәтижелері бойынша жауапты бөлімше банк лицензиясын беру (қайта ресімдеу) туралы не банк лицензиясын беруден дәлелді бас тарту туралы бұйрықтың жобасын дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының қарауына жібереді. Көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасы Қағидаларға 1-қосымшаның 9-тармағында және Қағидаларға 2-қосымшаның 9-тармағында көзделген негіздер бойынша банк лицензиясын беру (қайта ресімдеу) туралы бұйрықтың жобасына не банк лицензиясын беруден (қайта ресімдеуден) дәлелді бас тартуға қол қояды.
Жауапты бөлімшенің қызметкері көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасы тиісті шешім қабылдаған күннен кейінгі 3 (үш) жұмыс күні ішінде (мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі шегінде) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы көрсетілетін қызметті алушыға банк лицензиясын қоса бере отырып, банк лицензиясын беру туралы хабарлама немесе банк лицензиясын беруден дәлелді бас тарту жібереді.
Порталда банк лицензиясын беру туралы хабарлама банк лицензиясының электрондық көшірмесін не банк лицензиясын беруден дәлелді бас тарту қоса бере отырып, көрсетілетін қызметті алушыға көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында "жеке кабинетке" жіберіледі.
Банк лицензиясын беруден бас тарту үшін негіздер болған кезде өтінішті қарау мерзімі көрсетілетін қызметті беруші басшысының немесе оның орынбасарының дәлелді шешімімен ақылға қонымды мерзімге, бірақ өтінішті дұрыс қарау үшін маңызы бар нақты мән-жайларды белгілеу қажеттілігіне байланысты осындай шешім қабылданған күннен бастап 2 (екі) айдан аспайтын мерзімге ұзартылуы мүмкін, Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексі 76-бабының 3-бөлігіне сәйкес көрсетілетін қызметті алушы мерзім ұзартылған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде ол туралы хабардар етіледі.
Уәкілетті орган мынадай жағдайлардың кез келгені болған жағдайда, Банктер туралы заңның 19-бабы 17-тармағының бірінші, екінші, үшінші және төртінші бөліктерінде көзделген өтінішті қарау мерзімін тоқтата тұруға құқылы:
ұсынылған құжаттарда және (немесе) мәліметтерде қамтылған өтініш беруші және (немесе) оның құрылтайшылары туралы дәйексіз деректердің анықталуы;
ұсынылған құжаттар және (немесе) мәліметтер мазмұнының Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкес келмеуі;
ұсынылған құжаттар мен мәліметтердегі деректердің дұрыстығын тексеруді жүзеге асыру қажеттілігі.
Өтініш берушінің ұсынылған құжаттарға және (немесе) мәліметтерге уәкілетті органның ескертулерін жою мерзімі он жұмыс күнінен аспайды.
Өтінішті қарау мерзімі өтініш беруші ұсынылған құжаттарға және (немесе) мәліметтерге уәкілетті органның ескертулерін жойғаннан және уәкілетті орган көрсетілген құжаттардағы және (немесе) мәліметтердегі деректердің дұрыстығын тексеруді аяқтағаннан кейін немесе өтініш беруші түзетілген (нақтыланған) құжаттарды және (немесе) мәліметтерді осы тармақтың тоғызыншы бөлігінде белгіленген мерзім ішінде ұсынбаған жағдайда қайта басталады.

По результатам рассмотрения документов, представленных услугополучателем, заслушивания ответственное подразделение готовит и направляет на рассмотрение уполномоченного лица услугодателя проект приказа о выдаче (переоформлении) банковской лицензии, либо мотивированного отказа в выдаче банковской лицензии. Уполномоченное лицо услугодателя подписывает проект приказа о выдаче (переоформлении) банковской лицензии, либо мотивированный отказ в выдаче (переоформлении) банковской лицензии по основаниям, предусмотренным пунктом 9 приложения 1 к Правилам и пунктом 9 приложения 2 к Правилам.
Работник ответственного подразделения в течение 3 (трех) рабочих дней, следующих за днем принятия уполномоченным лицом услугодателя соответствующего решения (в пределах срока оказания государственной услуги), через канцелярию услугодателя направляет услугополучателю уведомление о выдаче банковской лицензии с приложением банковской лицензии, либо мотивированный отказ в выдаче банковской лицензии.
На портале уведомление о выдаче банковской лицензии с приложением электронной копии банковской лицензии либо мотивированный отказ в выдаче банковской лицензии направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
При наличии оснований для отказа в выдаче банковской лицензии, срок рассмотрения заявления может быть продлен мотивированным решением руководителя услугодателя или его заместителя на разумный срок, но не более чем до 2 (двух) месяцев со дня принятия такого решения, ввиду необходимости установления фактических обстоятельств, имеющих значение для правильного рассмотрения заявления, о чем извещается услугополучатель в течение 3 (трех) рабочих дней со дня продления срока, в соответствии с частью 3 статьи 76 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан.
Уполномоченный орган вправе приостановить срок рассмотрения заявления, предусмотренного частями первой, второй, третьей и четвертой пункта 17 статьи 19 Закона о банках, в любом из следующих случаев:
выявление недостоверных данных о заявителе и (или) его учредителях, содержащихся в представленных документах и (или) сведениях;
несоответствие содержания представленных документов и (или) сведений требованиям законодательства Республики Казахстан;
необходимость осуществления проверки достоверности данных в представленных документах и сведений.
Срок устранения заявителем замечаний уполномоченного органа к представленным документам и (или) сведениям составляет не более 10 (десяти) рабочих дней.
Срок рассмотрения заявления возобновляется после устранения заявителем замечаний уполномоченного органа к представленным документам и (или) сведениям и завершения уполномоченным органом проверки достоверности данных в указанных документах и (или) сведениях, или в случае непредставления заявителем исправленных (уточненных) документов и (или) сведений в течение срока, установленного частью девятой настоящего пункта.

10. Көрсетілетін қызметті алушы банк лицензиясын алу үшін ұсынған құжаттар Банктер туралы заңның 20-бабында көзделген банк операцияларын және өзге де операцияларды, исламдық банк операцияларын және өзге де операцияларды жүзеге асыруға арналған банк лицензиясын беруден бас тарту негіздерін қоспағанда, Банктер туралы заңның және Қағидалардың талаптарына сәйкес келмеген жағдайда, уәкілетті орган Банктер туралы заңның 19-бабы 17-тармағының бірінші, екінші, үшінші бөліктерінде көрсетілген оларды қарау мерзімі ішінде көрсетілетін қызметті алушыға оларды жою және Қазақстан Республикасы банк заңнамасының талаптарына сәйкес пысықталған (түзетілген) құжаттарды ұсыну үшін ескертулері бар хат жолдайды.
11. Уәкілетті орган Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша банкке банк операцияларын және өзге де операцияларды жүзеге асыруға арналған лицензияны (базалық банк лицензиясын/әмбебап банк лицензиясын) және Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің филиалына банк операцияларын және өзге де операцияларды жүзеге асыруға арналған лицензияны (әмбебап банк лицензиясын) береді.
12. Уәкілетті орган Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ислам банкіне, Қазақстан Республикасының бейрезидент ислам банкінің филиалына ислам банктері, Қазақстан Республикасының бейрезидент ислам банктерінің филиалдары жүзеге асыратын исламдық банк операцияларын және өзге де операцияларды жүзеге асыруға арналған банк лицензиясын береді.
13. Уәкілетті орган Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша әмбебап банк лицензиясы бар банкке, Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің филиалына, әмбебап банк лицензиясы бар банктің/Қазақстан Республикасының бейрезидент банкі филиалының исламдық банк операцияларын жүзеге асыруға арналған лицензияны береді.
14. Уәкілетті орган банкке, Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің филиалына банк операцияларының және өзге де операциялардың, исламдық банк операцияларының қосымша түрлерін жүзеге асыруға арналған банк лицензиясын беру туралы шешім қабылдаған жағдайда, банкке, Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің филиалына банк операцияларының және өзге де операциялардың, исламдық банк операцияларының қосымша түрлерін қоса отырып, жаңа банк лицензиясы беріледі. Банктің, Қазақстан Республикасының бейрезидент банкі филиалының бұрын берілген банк лицензиялары олар жаңа банк лицензиясын алған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде уәкілетті органға қайтарылуға тиіс.
3-тарау. Банк лицензиясын қайта ресімдеу, телнұсқасын беру, оның қолданылуын тоқтата тұру не тоқтату тәртібі

10. В случае несоответствия документов, представленных услугополучателем для получения банковской лицензии требованиям Закона о банках и Правил, за исключением оснований отказа в выдаче банковской лицензии на осуществление банковских или иных операций, исламских банковских и иных операций, предусмотренных статьей 20 Закона о банках, уполномоченный орган в течение срока их рассмотрения, указанного в частях первой, второй, третьей пункта 17 статьи 19 Закона о банках, направляет услугополучателю письмо с замечаниями для их устранения и представления доработанных (исправленных) документов, соответствующих требованиям банковского законодательства Республики Казахстан.
11. Уполномоченный орган выдает банку лицензию (базовую банковскую лицензию/универсальную банковскую лицензию) на осуществление банковских и иных операций, и филиалу банка-нерезидента Республики Казахстан лицензию (универсальную банковскую лицензию) на осуществление банковских и иных операций по форме согласно приложению 9 к Правилам.
12. Уполномоченный орган выдает исламскому банку, филиалу исламского банка – нерезидента Республики Казахстан лицензию на осуществление исламских банковских и иных операций по форме согласно приложению 10 к Правилам.
13. Уполномоченный орган выдает банку, филиалу банка - нерезидента Республики Казахстан, имеющим универсальную банковскую лицензию, лицензию на осуществление исламских банковских операций банка/филиала банка-нерезидента Республики Казахстан, имеющего универсальную банковскую лицензию, по форме согласно приложению 11 к Правилам.
14. В случае принятия уполномоченным органом решения о выдаче банку, филиалу банка – нерезидента Республики Казахстан банковской лицензии на осуществление дополнительных видов банковских и иных операций, исламских банковских операций банку, филиалу банка-нерезидента Республики Казахстан выдается новая банковская лицензия с включением в нее дополнительных видов банковских и иных операций, исламских банковских операций. Ранее выданные банковские лицензии банка, филиала банка-нерезидента Республики Казахстан подлежат возврату в уполномоченный орган в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня получения ими новой банковской лицензии.
Глава 3. Порядок переоформления, выдачи дубликата, приостановления либо прекращения действия банковской лицензии

15. Банк лицензиясын қайта ресімдеу Рұқсаттар және хабарламалар туралы заңда белгіленген негіздер бойынша және тәртіппен, оның ішінде:
1) көрсетілетін қызметті алушы ресімдеу Рұқсаттар және хабарламалар туралы заңның 34-бабында айқындалған тәртіппен қайта ұйымдастырылған;
2) көрсетілетін қызметті алушының атауы өзгерген;
3) Банктер туралы заңның 21-бабының 2-тармағында көзделген жағдайда;
4) Қазақстан Республикасының заңдарында қайта ресімдеу туралы талаптар болған жағдайда жүргізіледі.
16. Қағидалардың 15-тармағының 3) тармақшасында көзделген жағдайды қоспағанда, әмбебап банк лицензиясын, базалық банк лицензиясын қайта ресімдеу кезінде банк, Қазақстан Республикасы бейрезидент банкінің филиалы уәкілетті органға Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша әмбебап банк лицензиясын, базалық банк лицензиясын қайта ресімдеу туралы өтінішпен көрсетілетін қызмет берушінің кеңсесі арқылы қағаз жеткізгіште не портал арқылы электрондық түрде жүгінеді.
Исламдық банк операцияларын жүзеге асыруға арналған қосымша лицензияны қайта ресімдеу кезінде әмбебап банк лицензиясы бар банк, Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің филиалы уәкілетті органға Қағидаларға 13-қосымшаға сәйкес нысан бойынша исламдық банк операцияларын жүзеге асыруға арналған қосымша лицензияны қайта ресімдеу туралы өтінішпен көрсетілетін қызмет берушінің кеңсесі арқылы қағаз жеткізгіште не портал арқылы электрондық түрде жүгінеді.
Банк туралы заңның 19-бабының 13-тармағының талаптарын орындау кезінде базалық банк лицензиясын әмбебап банк лицензиясына қайта ресімдеу үшін базалық банк лицензиясы бар банк, оның ішінде бір мезгілде операциялардың қосымша түрлерін жүзеге асыруға банк лицензиясын алу қажет болған кезде уәкілетті органға қағаз жеткізгіште жеке-жеке не портал арқылы электрондық түрде Қағидаларға 14-қосымшаға сәйкес нысан бойынша базалық банк лицензиясын әмбебап банк лицензиясына қайта ресімдеу туралы өтініш және Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша операциялардың қосымша түрлерін жүзеге асыруға арналған банк лицензиясын алуға өтініш береді.
Исламдық банк операцияларын және өзге де операцияларды жүзеге асыруға арналған лицензияны қайта ресімдеу кезінде ислам банкі, Қазақстан Республикасының бейрезидент ислам банкінің филиалы уәкілетті органға исламдық банк операцияларын және өзге де операцияларды жүзеге асыруға арналған лицензияны қайта ресімдеу туралы өтінішпен Қағидаларға 15-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы қағаз жеткізгіште не портал арқылы электрондық түрде жүгінеді.

15. Переоформление банковской лицензии осуществляется по основаниям и в порядке, установленным Законом о разрешениях и уведомлениях, в том числе в случаях:
1) реорганизации услугополучателя в соответствии с порядком, определенным статьей 34 Закона о разрешениях и уведомлениях;
2) изменения наименования услугополучателя;
3) в случае, предусмотренном пунктом 2 статьи 21 Закона о банках;
4) наличия требования о переоформлении в законах Республики Казахстан.
16. При переоформлении универсальной банковской лицензии, базовой банковской лицензии, за исключением случая, предусмотренного подпунктом 3) пункта 15 Правил, банк, филиал банка – нерезидента Республики Казахстан обращаются в уполномоченный орган с заявлением о переоформлении универсальной банковской лицензии, базовой банковской лицензии по форме согласно приложению 12 к Правилам на бумажном носителе через канцелярию услугодателя либо в электронном виде через портал.
При переоформлении дополнительной лицензии на осуществление исламских банковских операций банк, филиал банка – нерезидента Республики Казахстан, имеющие универсальную банковскую лицензию, обращаются в уполномоченный орган с заявлением о переоформлении дополнительной лицензии на осуществление исламских банковских операций по форме согласно приложению 13 к Правилам на бумажном носителе через канцелярию услугодателя либо в электронном виде через портал.
Для переоформления базовой банковской лицензии в универсальную банковскую лицензию, банк с базовой банковской лицензией, в том числе при одновременной необходимости получения банковской лицензии на осуществление дополнительных видов операций, при выполнении требований пункта 13 статьи 19 Закона о банках, подает по отдельности в уполномоченный орган на бумажном носителе либо в электронном виде через портал заявление о переоформлении базовой банковской лицензии в универсальную банковскую лицензию по форме согласно приложению 14 к Правилам и заявление на получение банковской лицензии на осуществление дополнительных видов операций по форме согласно приложению 7 к Правилам.
При переоформлении лицензии на осуществление исламских банковских и иных операций исламский банк, филиал исламского банка – нерезидента Республики Казахстан обращаются в уполномоченный орган с заявлением о переоформлении лицензии на осуществление исламских банковских и иных операций по форме согласно приложению 15 к Правилам на бумажном носителе через канцелярию услугодателя либо в электронном виде через портал.

17. Көрсетілетін қызметті берушінің хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті қызметкері банк лицензиясын қайта ресімдеу туралы өтініш келіп түскен күні оны қабылдауды, тіркеуді және жауапты бөлімшеге орындау үшін жіберуді жүзеге асырады. Көрсетілетін қызметті алушының өтініші жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және Мерекелер туралы заңға сәйкес демалыс және мереке күндері келіп түскен жағдайда өтініштерді қабылдау келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Жауапты бөлімшенің қызметкері банк лицензиясын қайта ресімдеу туралы өтініш тіркелген күннен кейінгі 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толық болуын тексереді.
Ұсынылған құжаттардың толық болмау және (немесе) қолданыс мерзімі өткен құжаттар фактісі анықталған жағдайда жауапты бөлімше көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын алған күннен кейінгі 2 (екі) жұмыс күні ішінде банк лицензиясын қайта ресімдеу туралы өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды дайындайды және жібереді.
18. Ұсынылған құжаттардың толық болу және (немесе) қолданыс мерзімі өткен құжаттар фактісі анықталғаннан кейін жауапты бөлімше мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі ішінде құжаттарды Қазақстан Республикасының банк заңнамасының талаптарына сәйкестігі тұрғысынан қарайды.
Банк лицензиясын қайта ресімдеуден бас тарту үшін негіздер анықталған кезде уәкілетті орган көрсетілетін қызметті алушыға банк лицензиясын қайта ресімдеуден бас тарту туралы алдын ала қабылданған шешім туралы, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала шешім бойынша позициясын білдіру мүмкіндігін беру үшін тыңдауды өткізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабардар етеді.
Тыңдау туралы хабарлама көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы шешім қабылданғанға дейін кемінде 3 (үш) күн бұрын жіберіледі. Тыңдау көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім туралы хабарлама алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірмей өткізіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды қарау және (немесе) тыңдау жүргізу нәтижелері бойынша жауапты бөлімше банк лицензиясын қайта ресімдеу туралы бұйрықтың жобасын немесе банк лицензиясын қайта ресімдеуден дәлелді бас тартуды дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының қарауына жібереді. Көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамы банк лицензиясын қайта ресімдеу туралы бұйрықтың жобасына немесе банк лицензиясын қайта ресімдеуден дәлелді бас тартуға қол қояды.
Жауапты бөлімшенің қызметкері көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамы тиісті шешім қабылдаған күннен кейінгі 3 (үш) жұмыс күні ішінде (мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі шегінде) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы көрсетілетін қызметті алушыға қайта ресімделген банк лицензиясын қоса бере отырып, банк лицензиясын қайта ресімдеу туралы хабарламаны не Қағидаларға 1-қосымшаның 9-тармағында және Қағидаларға 2-қосымшаның 9-тармағында көзделген негіздер бойынша банк лицензиясын қайта ресімдеуден дәлелді бас тартуды жібереді.
Порталда қайта ресімделген банк лицензиясының электрондық көшірмесін қоса бере отырып, банк лицензиясын қайта ресімдеу туралы хабарлама немесе банк лицензиясын қайта ресімдеуден дәлелді бас тарту көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
Банк лицензиясын қайта ресімдеуден бас тартуға негіздер болған кезде банк лицензиясын қайта ресімдеу туралы өтінішті қарау мерзімі көрсетілетін қызметті беруші басшысының немесе оның орынбасарының дәлелді шешімімен ақылға қонымды мерзімге, бірақ банк лицензиясын қайта ресімдеу туралы өтінішті дұрыс қарау үшін маңызы бар нақты мән-жайларды анықтау қажеттілігіне байланысты осындай шешім қабылданған күннен бастап 2 (екі) айдан аспайтын мерзімге ұзартылады, бұл туралы Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 76-бабының 3-бөлігіне сәйкес көрсетілетін қызметті алушыға мерзімі ұзартылған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде хабардар етіледі.

17. Работник услугодателя, уполномоченный на прием и регистрацию корреспонденции, в день поступления заявления о переоформлении банковской лицензии осуществляет его прием, регистрацию и направление на исполнение в ответственное подразделение. При поступлении заявления услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан и Закону о праздниках прием заявлений осуществляется следующим рабочим днем.
Работник ответственного подразделения в течение 2 (двух) рабочих дней, следующих за днем регистрации заявления о переоформлении банковской лицензии, проверяет полноту представленных документов.
В случае установления факта неполноты представленных документов и (или) документов с истекшим сроком действия ответственное подразделение в течение 2 (двух) рабочих дней, следующих за днем получения документов услугополучателя, готовит и направляет мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления о переоформлении банковской лицензии.
18. После установления факта полноты представленных документов и (или) документов с истекшим сроком действия ответственное подразделение в течение срока оказания государственной услуги рассматривает документы на предмет их соответствия требованиям банковского законодательства Республики Казахстан.
При выявлении оснований для отказа в переоформлении банковской лицензии уполномоченный орган уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в переоформлении банковской лицензии, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для предоставления услугополучателю возможности выразить позицию по предварительному решению.
Уведомление о заслушивании направляется услугополучателю не менее чем за 3 (три) рабочих дня до принятия решения об отказе в оказании государственной услуги. Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня получения услугополучателем уведомления о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги.
По результатам рассмотрения документов, представленных услугополучателем, и (или) проведения заслушивания ответственное подразделение готовит и направляет на рассмотрение уполномоченного лица услугодателя проект приказа о переоформлении банковской лицензии либо мотивированного отказа в переоформлении банковской лицензии. Уполномоченное лицо услугодателя подписывает проект приказа о переоформлении банковской лицензии либо мотивированный отказ в переоформлении банковской лицензии.
Работник ответственного подразделения в течение 3 (трех) рабочих дней, следующих за днем принятия уполномоченным лицом услугодателя соответствующего решения (в пределах срока оказания государственной услуги), через канцелярию услугодателя направляет услугополучателю уведомление о переоформлении банковской лицензии с приложением переоформленной банковской лицензии либо мотивированный отказ в переоформлении банковской лицензии по основаниям, предусмотренным пунктом 9 приложения 1 к Правилам и пунктом 9 приложения 2 к Правилам.
На портале уведомление о переоформлении банковской лицензии, с приложением электронной копии переоформленной банковской лицензии, либо мотивированный отказ в переоформлении банковской лицензии направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
При наличии оснований для отказа в переоформлении банковской лицензии, срок рассмотрения заявления о переоформлении банковской лицензии продлевается мотивированным решением руководителя услугодателя или его заместителя на разумный срок, но не более чем до 2 (двух) месяцев со дня принятия такого решения, ввиду необходимости установления фактических обстоятельств, имеющих значение для правильного рассмотрения заявления о переоформлении лицензии, о чем извещается услугополучатель в течение 3 (трех) рабочих дней со дня продления срока, в соответствии с частью третьей статьи 76 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан.

19. Банк лицензиясының телнұсқасын беруге арналған өтініш келіп түскен кезде (егер бұрын берілген банк лицензиясы қағаз нысанда ресімделген болса) көрсетілетін қызметті берушінің хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті қызметкері банк лицензиясының телнұсқасын беру туралы өтініш келіп түскен күні оны қабылдауды, тіркеуді және жауапты бөлімшеге орындау үшін жіберуді жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті алушының өтініші жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері келіп түскен кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және Мерекелер туралы заңға сәйкес өтініштерді қабылдау келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Жауапты бөлімше 2 (екі) жұмыс күні ішінде (мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі шегінде) ұсынылған құжаттарды олардың Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкестігі тұрғысынан қарайды, банк лицензиясы телнұсқасының жобасын не банк лицензиясының телнұсқасын беруден уәжді бас тартудың жобасын дайындайды, көрсетілетін қызметті берушінің басшысында банк лицензиясының телнұсқасына немесе бас тартуға қол қояды, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы өтініш берушіге банк лицензиясының телнұсқасын қоса бере отырып, банк лицензиясының телнұсқасын беру туралы хабарлама не уәжді бас тарту жібереді.
Порталда көрсетілетін қызметті алушыға банк лицензиясының телнұсқасын беру туралы хабарлама немесе банк лицензиясының телнұсқасын беруден бас тарту көрсетілетін қызметті алушының уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі.
20. Банк уәкілетті органға барлық немесе жекелеген банк операцияларының және (немесе) өзге де операциялардың, исламдық банк операцияларының барлық немесе жекелеген түрлерін жүзеге асыруға арналған банк лицензиясының қолданылуын тоқтату туралы ерікті түрде өтініш жасаған кезде банк операцияларының барлық немесе жекелеген түрлері және (немесе) өзге де операциялар, исламдық банк операциялары бойынша барлық міндеттемелерді орындағаннан кейін күнтізбелік 30 (отыз) күн ішінде банк акционерлерінің жалпы жиналысының шешімі негізінде банк Қағидаларға 16-қосымшаға сәйкес нысан бойынша уәкілетті органға барлық және (немесе) жекелеген банк операцияларын және (немесе) өзге де операцияларды, исламдық банк операцияларын жүзеге асыруға арналған банк лицензиясының қолданылуын тоқтату туралы өтінішпен (бұдан әрі – лицензияның қолданылуын тоқтату туралы өтініш) өтініш береді.
Қазақстан Республикасы бейрезидент банкінің филиалы жекелеген банк операцияларын және (немесе) өзге де операцияларды, исламдық банк операцияларын жүзеге асыруға арналған банк лицензиясының қолданылуын тоқтату туралы уәкілетті органға ерікті түрде өтініш жасаған кезде Қазақстан Республикасы бейрезидент банкінің филиалы Қазақстан Республикасы бейрезидент банкінің шешімі негізінде осы банк операциялары және (немесе) өзге де операциялар, исламдық банк операциялары және (немесе) өзге де операциялар бойынша барлық міндеттемелер орындалғаннан кейін күнтізбелік 30 (отыз) күн ішінде Қағидаларға 16-қосымшаға сәйкес нысан бойынша банк лицензиясының қолданылуын тоқтату туралы өтінішпен уәкілетті органға жүгінеді.

19. При поступлении заявления на выдачу дубликата банковской лицензии (если ранее выданная банковская лицензия была оформлена в бумажной форме), работник услугодателя, уполномоченный на прием и регистрацию корреспонденции, в день поступления заявления на выдачу дубликата банковской лицензии осуществляет его прием, регистрацию и направление на исполнение в ответственное подразделение.
При поступлении заявления услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан и Закону о праздниках прием заявлений осуществляется следующим рабочим днем.
Ответственное подразделение в течение 2 (двух) рабочих дней (в пределах срока оказания государственной услуги) рассматривает представленные документы на предмет их соответствия требованиям законодательства Республики Казахстан, готовит проект дубликата банковской лицензии либо проект мотивированного отказа в выдаче дубликата банковской лицензии, подписывает дубликат банковской лицензии либо отказ у руководителя услугодателя, направляет уведомление о выдаче дубликата банковской лицензии с приложением дубликата банковской лицензии либо мотивированный отказ заявителю через канцелярию услугодателя.
На портале уведомление о выдаче дубликата банковской лицензии с приложением электронной копии дубликата банковской лицензии либо отказ в выдаче дубликата банковской лицензии услугополучателю направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
20. При добровольном обращении банка в уполномоченный орган о прекращении действия банковской лицензии на осуществление всех или отдельных видов банковских и (или) иных операций, исламских банковских операций банк на основании решения общего собрания акционеров банка в течение 30 (тридцати) календарных дней после исполнения всех обязательств по всем или отдельным банковским и (или) иным операциям, исламским банковским операциям обращается в уполномоченный орган с заявлением о прекращении действия банковской лицензии на осуществление всех или отдельных видов банковских и (или) иных операций, исламских банковских операций по форме согласно приложению 16 к Правилам (далее – заявление о прекращении действия лицензии).
При добровольном обращении филиала банка – нерезидента Республики Казахстан в уполномоченный орган о прекращении действия банковской лицензии на осуществление отдельных видов банковских и (или) иных операций, исламских банковских операций, филиал банка – нерезидента Республики Казахстан на основании решения банка – нерезидента Республики Казахстан в течение 30 (тридцати) календарных дней после исполнения всех обязательств по данным банковским и (или) иным операциям, исламским банковским и (или) иным операциям, обращается в уполномоченный орган с заявлением о прекращении действия банковской лицензии по форме согласно приложению 16 к Правилам.

21. Банк операцияларының және (немесе) өзге де операциялардың, исламдық және өзге де операциялардың түрлерінің атауын, мүдделі тұлғалардың өз талаптарын реттеу үшін банкке, Қазақстан Республикасы бейрезидент банкінің филиалына жүгіну тәртібі мен мерзімдері туралы мәліметтерді қоса алғанда, банктің уәкілетті органға банк операцияларының барлық немесе жекелеген түрлерін және (немесе) өзге де операцияларды, исламдық банк операцияларын жүзеге асыруға арналған лицензияның қолданылуын тоқтату туралы уәкілетті органға ерікті түрде жүгінуі туралы, сондай-ақ Қазақстан Республикасы бейрезидент банкі филиалының банк операцияларының жекелеген түрлерін және (немесе) өзге де операцияларды, исламдық банк операцияларын жүзеге асыруға арналған банк лицензиясының қолданылуын тоқтату туралы ерікті түрде өтініш жасағаны туралы ақпаратты банк, Қазақстан Республикасы бейрезидент банкінің филиалы өздерінің интернет-ресурстарында, Қазақстан Республикасының барлық аумағында таратылатын мерзімді баспа басылымдарында қазақ және орыс тілдерінде уәкілетті органға өтініш берген күнге дейін күнтізбелік 60 (алпыс) күннен кешіктірмей жариялайды.
22. Банк, Қазақстан Республикасы бейрезидент банкінің филиалы уәкілетті органға Қағидалардың 20-тармағында көзделген жағдайда банк операцияларының барлық немесе жекелеген түрлерін және (немесе) өзге де операцияларды, исламдық банк операцияларын жүзеге асыруға арналған банк лицензиясының қолданылуын тоқтату туралы ерікті түрде өтініш жасаған кезде банк, Қазақстан Республикасы бейрезидент банкінің филиалы банктің, Қазақстан Республикасы бейрезидент банкі филиалының атқарушы органының басшысы не олардың міндеттерін атқарушы адам (міндеттерді орындауды жүктеу туралы растаушы құжаттың көшірмесін ұсынумен) қол қойған банк операцияларының барлық немесе жекелеген түрлерін және (немесе) өзге де операцияларды, исламдық банк операцияларын жүзеге асыруға арналған банк лицензиясының қолданылуын тоқтату туралы өтінішті ұсынады. Көрсетілген өтінішке көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы қағаз жеткізгіште не портал арқылы электрондық түрде мынадай құжаттар қоса беріледі:
1) банк операцияларының барлық немесе жекелеген түрлерін және (немесе) өзге де операцияларды, исламдық банк операцияларын жүзеге асыруға арналған банк лицензиясының қолданылуын тоқтату туралы ерікті өтініші туралы банк акционерлері жалпы жиналысының шешімі не Қазақстан Республикасы бейрезидент банкі филиалының шешімі;
2) банктің, Қазақстан Республикасы бейрезидент банкі филиалының банк операциялары барлық немесе жекелеген түрлерін және (немесе) өзге де операциялар, исламдық банк операциялары бойынша міндеттемелер мен қолданыстағы шарттардың болмауы туралы кепілдік хаты;

21. Информация о добровольном обращении банка в уполномоченный орган о прекращении действия банковской лицензии на осуществление всех или отдельных видов банковских и (или) иных операций, исламских банковских операций, а также о добровольном обращении филиала банка-нерезидента Республики Казахстан в уполномоченный орган о прекращении действия банковской лицензии на осуществление отдельных видов банковских и (или) иных операций, исламских банковских операций, включая наименование видов банковских и (или) иных операций, исламских и иных операций, сведения о порядке и сроках обращения заинтересованных лиц в банк, филиал банка-нерезидента Республики Казахстан для урегулирования их требований, публикуется банком, филиалом банка – нерезидента Республики Казахстан на казахском и русском языках на их интернет-ресурсе и в периодических печатных изданиях, распространяемых на всей территории Республики Казахстан, не позднее 60 (шестидесяти) календарных дней до даты подачи заявления в уполномоченный орган.
22. При добровольном обращении банка, филиала банка – нерезидента Республики Казахстан в уполномоченный орган о прекращении действия банковской лицензии на осуществление всех или отдельных видов банковских и (или) иных операций, исламских банковских операций в случае, предусмотренном в пункте 20 Правил, банк, филиал банка – нерезидента Республики Казахстан представляют подписанное руководителем исполнительного органа банка, руководителем филиала банка – нерезидента либо лицом, исполняющим их обязанности (с представлением копии подтверждающего документа о возложении исполнения обязанностей) заявление о прекращении действия банковской лицензии на осуществление всех или отдельных видов банковских и (или) иных операций, исламских банковских операций. К указанному заявлению прилагаются на бумажном носителе через канцелярию услугодателя либо в электронном виде через портал следующие документы:
1) решение общего собрания акционеров банка, решение банка – нерезидента Республики Казахстан о добровольном обращении в уполномоченный орган о прекращении действия банковской лицензии на осуществление всех или отдельных видов банковских и (или) иных операций, исламских банковских операций;
2) письмо – гарантия банка, филиала банка – нерезидента Республики Казахстан об отсутствии обязательств и действующих договоров по всем или отдельным видам банковских и (или) иных операций, исламских банковских операций;

3) банк лицензиясының қолданылуын тоқтату туралы өтініш жіберу күнінің алдындағы соңғы жұмыс күнгі жағдай бойынша жасалған бухгалтерлік баланс (банк үшін), активтер мен міндеттемелер туралы есеп (Қазақстан Республикасы бейрезидент банкінің филиалы үшін) және оған түсіндірме жазба. Түсіндірме жазбада кредиторлық берешек сомасы мен оның пайда болу негіздерін көрсетумен банктің, Қазақстан Республикасы бейрезидент банкі филиалының кредиторлары туралы (олар бар болса) ақпарат жария етіледі;
4) "Бағалы қағаздар орталық депозитарийі" акционерлік қоғамының орталық депозитарийдің есепке алу жүйесіндегі жеке шотты және банктің, Қазақстан Республикасы бейрезидент банкі филиалының жеке шотындағы барлық қосалқы шоттарды жабу туралы хаты немесе "Бағалы қағаздар орталық депозитарийі" акционерлік қоғамынан банктің, Қазақстан Республикасы бейрезидент банкі филиалының атына ашылған жеке шотқа "жоғалтылған клиент" мәртебесін беру туралы ақпарат (уәкілетті органға операциялардың барлық түрін жүзеге асыруға банк лицензиясының қолданылуын тоқтату туралы ерікті түрде өтініш жасаған кезде);
5) "Бағалы қағаздар орталық депозитарийі" акционерлік қоғамының депозитарлық қызмет көрсету шартын, ағымдағы шот шартын және факсимильдік хабарламалар түрінде операциялық құжаттарды қабылдау және беру туралы шартты (операциялардың барлық түрін жүзеге асыруға арналған банк лицензиясының қолданылуын тоқтату туралы уәкілетті органға ерікті түрде өтініш жасаған жағдайда) бұзу туралы хаты;
6) "Қазақстан қор биржасы" акционерлік қоғамының алдында банк операцияларының барлық немесе жекелеген түрлері және (немесе) өзге де операциялар бойынша өтініш берушіде берешектің болмауы туралы "Қазақстан қор биржасы" акционерлік қоғамының хаты;
7) өтініш берушінің Қағидалардың 20-тармағының талаптарын орындалуы туралы ақпарат;
8) депозиттерге міндетті кепілдік беруді жүзеге асыратын ұйымның жарналарды төлеу бойынша өтініш берушіде орындалмаған міндеттемелерінің жоқ екені туралы хаты (депозиттерді қабылдауға, жеке тұлғалардың банктік шоттарын ашуға және жүргізуге арналған банк лицензиясы тоқтатылған кезде).
23. Банктің, Қазақстан Республикасының бейрезидент банкі филиалының уәкілетті органға ерікті түрде өтініш жасауына байланысты операциялардың барлық түрін жүзеге асыруға арналған банк лицензиясының қолданылуы тоқтатылған жағдайда банк лицензиясының қолданылуын тоқтату туралы өтінішті уәкілетті орган Қағидалардың 22-тармағында көрсетілген, Қазақстан Республикасының банк заңнамасының талаптарына сәйкес келетін құжаттарды алған күннен бастап 3 (үш) ай ішінде қарайды.

3) бухгалтерский баланс (для банка), отчет об активах и обязательствах (для филиала банка – нерезидента Республики Казахстан) и пояснительная записка к ним, составленные по состоянию на последний рабочий день, предшествующий дню направления заявления о прекращении действия банковской лицензии. В пояснительной записке раскрывается информация о кредиторах банка, филиала банка – нерезидента Республики Казахстан (при их наличии) с указанием сумм кредиторской задолженности и оснований ее возникновения;
4) письмо акционерного общества "Центральный депозитарий ценных бумаг" о закрытии в системе учета центрального депозитария лицевого счета и всех субсчетов на лицевом счете банка, филиала банка – нерезидента Республики Казахстан или информацию от акционерного общества "Центральный депозитарий ценных бумаг" о присвоении лицевому счету, открытому на имя банка, филиала банка – нерезидента Республики Казахстан статуса "потерянный клиент" (при добровольном обращении в уполномоченный орган о прекращении действия банковской лицензии на осуществление всех видов операций);
5) письмо акционерного общества "Центральный депозитарий ценных бумаг" о расторжении договора депозитарного обслуживания, договора текущего счета и договора о приеме и выдаче операционных документов в виде факсимильных сообщений (при добровольном обращении в уполномоченный орган о прекращении действия банковской лицензии на осуществление всех видов операций);
6) письмо акционерного общества "Казахстанская фондовая биржа" об отсутствии у заявителя задолженности перед акционерным обществом "Казахстанская фондовая биржа" по всем или отдельным банковским и (или) иным операциям;
7) информацию о выполнении заявителем требований пункта 20 Правил;
8) письмо организации, осуществляющей обязательное гарантирование депозитов, об отсутствии у заявителя неисполненных обязательств по оплате взносов (при прекращении банковской лицензии на прием депозитов, открытие и ведение банковских счетов физических лиц).
23. При прекращении действия банковской лицензии на осуществление всех видов операций в связи с добровольным обращением банка, филиала банка – нерезидента Республики Казахстан в уполномоченный орган, заявление о прекращении действия банковской лицензии рассматривается уполномоченным органом в течение 3 (трех) месяцев с даты получения документов, указанных в пункте 22 Правил, соответствующих требованиям банковского законодательства Республики Казахстан.

Банктің, Қазақстан Республикасы бейрезидент банкі филиалының уәкілетті органға ерікті түрде өтініш жасауына байланысты банк операцияларының жекелеген түрлерін және (немесе) өзге де операцияларды, исламдық банк операцияларын жүзеге асыруға арналған банк лицензиясының қолданылуы тоқтатылған кезде банк лицензиясының қолданылуын тоқтату туралы өтінішті уәкілетті орган Қағидалардың 22-тармағында көрсетілген, Қазақстан Республикасы банк заңнамасының талаптарына сәйкес келетін құжаттарды алған күннен бастап 30 (отыз) жұмыс күні ішінде қарайды.
24. Төмендегі талаптар орындалған кезде банк, Қазақстан Республикасы бейрезидент банкінің филиалы уәкілетті органға Қағидалардың 20-тармағында көзделген банк лицензиясының қолданылуын тоқтату туралы өтінішпен ерікті түрде жүгіне алады:
1) Қағидалардың 22-тармағында көрсетілген құжаттардың толық топтамасын ұсыну;
2) банк операцияларының барлық немесе жекелеген түрлері және (немесе) өзге де операциялар, исламдық банк операциялары бойынша міндеттемелердің және қолданыстағы шарттардың болмауы.
25. Банк, Қазақстан Республикасы бейрезидент банкінің филиалы Қағидалардың 24-тармағында көзделген талаптарды орындамаған жағдайда, уәкілетті орган банк операцияларының барлық немесе жекелеген түрлерін және (немесе) өзге де операцияларды, исламдық банк операцияларын жүргізуге арналған банк лицензиясының қолданылуын тоқтатудан бас тартады. Банк, Қазақстан Республикасы бейрезидент банкінің филиалы банк лицензиясының қолданылуын тоқтату туралы өтінішті қайта берген жағдайда уәкілетті орган оны қарау мерзімін өтінішті қайта берген күннен бастап есептейді.
Ұсынылған құжаттардың ресімделуі бойынша ескертулер болған кезде және (немесе) арифметикалық қателер болған кезде уәкілетті орган Қағидалардың 23-тармағында көрсетілген құжаттарды қарау мерзімінде банкке, Қазақстан Республикасы бейрезидент банкінің филиалына оларды жою және Қазақстан Республикасының банк заңнамасының талаптарына сәйкес келетін пысықталған (түзетілген) құжаттарды ұсыну үшін ескертулері бар хатты жібереді.
26. Уәкілетті органның банк операцияларының барлық немесе жекелеген түрлерін және (немесе) өзге де операцияларды, исламдық банк операцияларын жүзеге асыруға арналған банк лицензиясының қолданылуын тоқтату мүмкіндігі туралы хатын алған күннен бастап 10 (он) жұмыс күнінен кешіктірмей банк, Қазақстан Республикасы бейрезидент банкінің филиалы уәкілетті органға қағаз жеткізгіште берілген банк лицензиясының түпнұсқасын қайтарады.
Банк уәкілетті органның операциялардың барлық түрін жүзеге асыруға арналған банк лицензиясының қолданылуын тоқтату мүмкіндігі туралы хатын алған күннен бастап 30 (отыз) жұмыс күнінен кешіктірмей уәкілетті органды банктің атауынан "банк" деген сөзді алып тастау бөлігінде мемлекеттік қайта тіркеу туралы хабардар етеді.

При прекращении действия лицензии на осуществление отдельных видов банковских и (или) иных операций, исламских банковских операций в связи с добровольным обращением банка, филиала банка – нерезидента Республики Казахстан в уполномоченный орган, заявление о прекращении действия банковской лицензии рассматривается уполномоченным органом в течение 30 (тридцати) рабочих дней с даты получения документов, указанных в пункте 22 Правил, соответствующих требованиям банковского законодательства Республики Казахстан.
24. Банк, филиал банка – нерезидента Республики Казахстан вправе добровольно обратиться в уполномоченный орган с заявлением о прекращении действия банковской лицензии, предусмотренным пунктом 20 Правил, при выполнении следующих условий:
1) представление полного пакета документов, указанных в пункте 22 Правил;
2) отсутствие обязательств и действующих договоров по всем или отдельным видам банковских и (или) иных операций, исламских банковских операций.
25. В случае невыполнения банком, филиалом банка – нерезидента Республики Казахстан условий, предусмотренных пунктом 24 Правил, уполномоченный орган отказывает в прекращении действия банковской лицензии на осуществление всех или отдельных видов банковских и (или) иных операций, исламских банковских операций. При повторном представлении банком, филиалом банка – нерезидента Республики Казахстан заявления о прекращении действия банковской лицензии исчисление срока его рассмотрения уполномоченным органом начинается с даты его повторного представления.
При наличии замечаний по представленным документам в части оформления и (или) при наличии арифметических ошибок уполномоченный орган в течение сроков рассмотрения, указанных в пункте 23 Правил, направляет банку, филиалу банка – нерезидента Республики Казахстан письмо с замечаниями для их устранения и представления доработанных (исправленных) документов, соответствующих требованиям банковского законодательства Республики Казахстан.
26. Не позднее 10 (десяти) рабочих дней с даты получения письма уполномоченного органа о возможности прекращения действия банковской лицензии на осуществление всех или отдельных видов банковских и (или) иных операций, исламских банковских операций, банк, филиал банка – нерезидента Республики Казахстан возвращают оригинал банковской лицензии, выданной на бумажном носителе, в уполномоченный орган.
Не позднее 30 (тридцати) рабочих дней с даты получения письма уполномоченного органа о возможности прекращения действия банковской лицензии на осуществление всех видов операций банк уведомляет уполномоченный орган о государственной перерегистрации в части исключения из наименования банка слова "банк".

27. Операциялардың барлық түрін жүзеге асыруға арналған банк лицензиясының қолданылуын Қазақстан Республикасының бейрезидент банкі филиалының уәкілетті органға ерікті түрде өтініш жасауына байланысты тоқтату Қазақстан Республикасының бейрезидент банкі филиалының Қазақстан Республикасының аумағында қызметі ерікті түрде тоқтатылған жағдайда жүзеге асырылады.
Уәкілетті органның қызметті ерікті түрде тоқтатуға рұқсатын алған кезде Қазақстан Республикасы бейрезидент банкінің филиалы уәкілетті органның осы шешімі күшіне енген күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде (егер бұрын берілген банк лицензиясы қағаз нысанда берілген болса) бұрын берілген банк лицензиясының түпнұсқасын қайтарады.
4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды тұлғаларының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
28. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды тұлғаларының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану жазбаша түрде жасалады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шағымды көрсетілетін қызметті берушінің жоғары тұрған лауазымды адамы, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган қарайды.
Шағымды қабылдаған адамның тегі, аты-жөні, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орнын көрсетумен көрсетілетін қызмет берушінің кеңсесінде шағымды тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) шағымның қабылдануын растау болып табылады.
Портал арқылы өтініш берген жағдайда шағымдану тәртібі туралы ақпарат Бірыңғай байланыс орталығының 8-800-080-7777 немесе 1414 телефоны арқылы ұсынылады.
Шағым портал арқылы жіберілген жағдайда көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинеттен" шағым туралы ақпарат қолжетімді болады, ол көрсетілетін қызметті берушінің шағымды өңдеу (жеткізу, тіркеу, орындалуы туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) барысында жаңартылып отырады.
Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті алушының шағымы оны тіркеген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оны тіркеген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралады.
29. Шағымда:
1) көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), пошталық мекенжайы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі;

27. Прекращение действия банковской лицензии на осуществление всех видов операций в связи с добровольным обращением филиала банка – нерезидента Республики Казахстан в уполномоченный орган осуществляется при условии добровольного прекращения деятельности филиала банка – нерезидента Республики Казахстан на территории Республики Казахстан.
При получении разрешения уполномоченного органа на добровольное прекращение деятельности филиал банка – нерезидента Республики Казахстан возвращает ранее выданный оригинал банковской лицензии в течение 10 (десяти) рабочих дней с даты вступления в силу данного решения уполномоченного органа (если ранее выданная банковская лицензия была выдана в бумажной форме).
Глава 4. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
28. Обжалование решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг производится в письменном виде.
Рассмотрение жалобы по вопросам оказания государственных услуг производится вышестоящим должностным лицом услугодателя, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
При обращении через портал информация о порядке обжалования предоставляется по телефону Единого контакт-центра: 8-800-080-7777 или 1414.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
Жалоба услугополучателя по вопросам оказания государственных услуг, поступившая в адрес услугодателя, рассматривается в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
29. В жалобе указываются:
1) полное наименование, почтовый адрес, бизнес-идентификационный номер услугополучателя;

2) көрсетілетін қызметті берушінің атауы және (немесе) шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса);
3) шағым беруші адам өзінің талаптары мен дәлелдемелерін негіздейтін мән-жайлар;
4) шағымның шығыс нөмірі және берілген күні;
5) шағымға қоса берілетін құжаттардың тізбесі көрсетіледі.
Шағымға көрсетілетін қызметті алушы не оның өкілі болып табылатын адам қол қояды.
30. Егер заңда өзгеше көзделмесе, сотқа жүгінуге сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін жол беріледі.
Банктерге, Қазақстан Республикасының
бейрезидент банктерінің филиалдарына
банк лицензиясын беру қағидаларына
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
Банктерге, Қазақстан Республикасының бейрезидент банктерінің филиалдарына банк операцияларын және өзге де операцияларды жүзеге асыруға арналған лицензияны (базалық, әмбебап) беру
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрлерінің атауы
Көрсетілетін қызметті алушы – Қазақстан Республикасының резиденті
базалық банк лицензиясын немесе әмбебап банк лицензиясын алу үшін алғаш рет жүгінген кезде;
Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің филиалы әмбебеп банк лицензиясын алу үшін алғаш рет жүгінген кезде;
Көрсетілетін қызметті алушы операциялардың қосымша түрлерін жүзеге асыруға арналған банк лицензиясын алу үшін жүгінген кезде;
Көрсетілетін қызметті алушы банк лицензиясының телнұсқасын алу үшін жүгінген кезде;
Көрсетілетін қызметті алушы банк лицензиясын қайта ресімдеу үшін жүгінген кезде.
1.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі (бұдан әрі – уәкiлеттi орган)
2.
Мемлекеттік қызметті көрсету тәсілдері
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің барлық кіші түрлері бойынша: "цифрлық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал); көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі.
3.
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
Құжаттар топтамасын көрсетілетін қызметті берушіге тапсырған күннен, сондай-ақ порталға өтініш берген күннен бастап:
1) банк лицензиясын беру кезінде – 30 (отыз) жұмыс күні ішінде;
микроқаржы ұйымын банкке айналдыру нысанында ерікті түрде қайта ұйымдастыру шеңберінде – 10 (он) жұмыс күні ішінде;
2) банк лицензиясын қайта ресімдеген кезде, оның ішінде базалық банк лицензиясын әмбебап банк лицензиясына қайта ресімдеген кезде:
- 15 (он бес) жұмыс күні ішінде;
- базалық банк лицензиясын әмбебап банк лицензиясына қайта ресімдеу кезінде өтініш берушінің операциялардың қосымша түрлерін жүргізуге арналған банк лицензиясын алуы бір мезгілде қажет болған кезде – 30 (отыз) жұмыс күнінен кешіктірмей;
көрсетілетін қызметті алушы бөліну немесе бөлініп шығу нысанында қайта ұйымдастырылған жағдайда лицензияны қайта ресімдеу кезінде - 30 (отыз) жұмыс күнінен кешіктірмей;

2) наименование услугодателя и (или) фамилия, имя, отчество (при его наличии) должностного лица решение, действие (бездействие) которого (которых) обжалуется (обжалуются);
3) обстоятельства, на которых лицо, подающее жалобу, основывает свои требования и доказательства;
4) исходящий номер и дата подачи жалобы;
5) перечень прилагаемых к жалобе документов.
Жалоба подписывается услугополучателем либо лицом, являющимся его представителем.
30. Если иное не предусмотрено законом, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке.
Приложение 1
к Правилам выдачи
банковской лицензии банкам,
филиалам банков-нерезидентов
Республики Казахстан
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
Наименование государственной услуги
Выдача лицензии (базовой, универсальной) банкам, филиалам банков-нерезидентов Республики Казахстан на осуществление банковских и иных операций
Наименование подвидов государственной услуги
При обращении услугополучателя – резидента Республики Казахстан для получения базовой банковской лицензии или универсальной банковской лицензии, впервые;
При обращении филиала банка – нерезидента Республики Казахстан для получения универсальной банковской лицензии, впервые;
При обращении услугополучателя для получения банковской лицензии на осуществление дополнительных видов операций;
При обращении услугополучателя для получения дубликата банковской лицензии;
При обращении услугополучателя для переоформления банковской лицензии.
1.
Наименование услугодателя
Агентство Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка (далее – уполномоченный орган)
2.
Способы предоставления государственной услуги
По всем подвидам государственной услуги: веб-портал "цифрового правительства" www.egov.kz (далее – портал); канцелярия услугодателя.
3.
Срок оказания государственной услуги
Со дня сдачи пакета документов услугодателю, а также со дня обращения на портал:
1) при выдаче банковской лицензии: – в течение 30 (тридцати) рабочих дней;
в рамках добровольной реорганизации микрофинансовой организации в форме конвертации в банк - в течение 10 (десяти) рабочих дней;
2) при переоформлении банковской лицензии, в том числе, при переоформлении базовой банковской лицензии в универсальную банковскую лицензию:
– в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней;
– при переоформлении базовой банковской лицензии в универсальную банковскую лицензию при одновременной необходимости получения заявителем банковской лицензии на осуществление дополнительных видов операций - не позднее 30 (тридцати) рабочих дней;
при переоформлении лицензии в случае реорганизации услугополучателя в форме выделения или разделения - не позднее 30 (тридцати) рабочих дней;

3) банк лицензиясының телнұсқасын беру кезінде – 2 (екі) жұмыс күні ішінде.
Осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көрсетілген мерзімдер "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Банктер туралы заң) 19-бабы 17-тармағының бесінші бөлігінде көзделген жағдайда тоқтатыла тұрады.
4.
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің барлық кіші түрлері бойынша көрсетілетін электрондық (ішінара автоматтандырылған) /қағаз түрінде.
5.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі
Банк лицензиясын беру, банк лицензиясын қайта ресімдеу, банк лицензиясын қоса бере отырып, банк лицензиясының телнұсқасын беру туралы хабарлама не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы уәжді жауап.
6.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын ақы мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері

3) при выдаче дубликатов банковской лицензии – в течение 2 (двух) рабочих дней.
Сроки, указанные в подпунктах 1) и 2) настоящего пункта, приостанавливаются в случае, предусмотренном частью пятой пункта 17 статьи 19 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" (далее – Закон о банках).
4.
Форма оказания государственной услуги
По всем подвидам государственной услуги электронная (частично автоматизированная)/бумажная.
5.
Результат оказания государственной услуги
Уведомление о выдаче банковской лицензии, переоформлении банковской лицензии, выдаче дубликата банковской лицензии с приложением банковской лицензии либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
6.
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан

1) банк лицензиясын бергені үшін лицензиялық алым 800 (сегіз жүз) айлық есептік көрсеткішті құрайды (әрбір банк операциясы үшін жеке);
2) банк лицензиясын қайта ресімдеу үшін лицензиялық алым осы тармақтың 1) тармақшасында белгіленген мөлшерлеменің 10 (он) пайызын құрайды (әрбір банк операциясы үшін жеке);
3) банк лицензиясының телнұсқасын бергені үшін лицензиялық алым осы тармақтың 1) тармақшасында белгіленген мөлшерлеменің 10 (он) пайызын құрайды.
Лицензиялық алым төлемі екінші деңгейдегі банктер, Қазақстан Республикасының аумағында ашылған Қазақстан Республикасы бейрезидент банктерінің филиалдары немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы қолма-қол ақшамен немесе қолма-қол ақшасыз нысанда, сондай-ақ "цифрлық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы қолма-қол ақшасыз нысанда жүзеге асырылады.
7.
Көрсетілетін қызмет берушінің және ақпарат нысандарының жұмыс кестесі
1) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Мерекелер туралы заң) сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа күндері сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен дүйсенбі - жұма аралығында сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
2) порталдың – жөндеу жұмыстарының жүргізілуіне байланысты болатын техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері өтініш жасаған кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және Мерекелер туралы заңға сәйкес өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін жіберу келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8.
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтер тізбесі
Көрсетілетін қызметті алушы – Қазақстан Республикасының резиденті базалық банк лицензиясын немесе әмбебап банк лицензиясын алу үшін порталға алғаш рет жүгінген кезде:
1) көрсетілетін қызметті алушының бірінші басшысының не өтініш беруге уәкілетті адамның электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі - ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат түріндегі Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша әмбебап банк лицензиясын немесе базалық банк лицензиясын (банк үшін) алуға өтініш (тұлғаның өтініш беруге өкілеттігін растайтын құжаттардың және оған қоса берілетін құжаттар мен мәліметтердің көшірмелерін қоса бере отырып);
2) көрсетілетін қызметті алушы жарғысының нотариат куәландырған көшірмесінің электрондық көшірмесі;
3) "цифрлық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы көрсетілген алым төленген жағдайларды қоспағанда, жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;

1) лицензионный сбор за выдачу банковской лицензии составляет 800 (восемьсот) месячных расчетных показателей (за каждую банковскую операцию отдельно);
2) лицензионный сбор за переоформление банковской лицензии составляет 10 (десять) процентов от ставки, установленной в подпункте 1) настоящего пункта (за каждую банковскую операцию отдельно);
3) лицензионный сбор за выдачу дубликата банковской лицензии составляет 10 (десять) процентов от ставки, установленной в подпункте 1) настоящего пункта.
Оплата лицензионного сбора осуществляется в наличной или безналичной форме через банки второго уровня, филиалы банков-нерезидентов Республики Казахстан, открытые на территории Республики Казахстан, или организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, а также в безналичной форме через платежный шлюз "цифрового правительства".
7.
График работы услугодателя и объектов информации
1) услугодателя - с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан и Законом Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан" (далее – Закон о праздниках);
2) портала - круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан и Закону о праздниках, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
При обращении услугополучателя – резидента Республики Казахстан для получения базовой банковской лицензии или универсальной банковской лицензии, впервые на портал:
1) заявление на получение универсальной банковской лицензии или базовой банковской лицензии (для банка) по форме согласно приложению 3 к Правилам в виде электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) первого руководителя услугополучателя либо лица, уполномоченного на подачу заявления (с приложением копий документов, подтверждающих полномочия лица на подачу заявления и прилагаемых к нему документов и сведений);
2) электронная копия нотариально засвидетельствованной копии устава услугополучателя;
3) электронная копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора на право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев уплаты указанного сбора через платежный шлюз "цифрового правительства";

4) Банктер туралы заңның 45-бабында және "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Мемлекеттік реттеу туралы заң) 9-4-бабында белгіленген талаптарға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының басшы қызметкерлері лауазымдарына ұсынылатын адамдарды келісу үшін көзделген құжаттардың электрондық көшірмелері;
5) уәкілетті органның тәуекелдерді басқару және ішкі бақылау жүйесіне қойылатын талаптарына сәйкес келетін көрсетілетін қызметті алушының таяудағы үш жылға арналған даму стратегиясының электрондық көшірмесі.
Көрсетілетін қызметті алушының даму стратегиясына көрсетілетін қызметті алушының ұйымдық құрылымы, көрсетілетін қызметті алушының өтініш берілетін қаржы жылындағы бюджеті туралы ақпарат, оның ішінде көрсетілетін қызметті алушының пруденциялық нормативтерді орындауы туралы болжамды деректер, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушының бас ұйымының банк холдингі мәртебесін иеленуі банк конгломератын құруға алып келетін жағдайда, құрамына көрсетілетін қызметті алушы кіретін банк конгломераты пруденциялық нормативтерінің болжамды есебі енгізіледі;
6) қызметкерлердің тегі, аты және әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса) көрсетілген көрсетілетін қызметті алушының штат кестесінің электрондық көшірмесі;
7) ең төмен мөлшері Банктер туралы заңның 8-бабының 2-тармағына сәйкес белгіленген банктің жарғылық капиталының төлегенін растайтын құжаттардың электрондық көшірмелері.
Қазақстан Республикасының резиденті – көрсетілетін қызметті алушы базалық банк лицензиясын немесе әмбебап банк лицензиясын алу үшін көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне алғаш рет жүгінген кезде:
1) Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша әмбебап банк лицензиясын немесе базалық банк лицензиясын алуға өтініш (тұлғаның өтініш беруге өкілеттігін растайтын құжаттардың көшірмелерін және оған қоса беретін құжаттар мен мәліметтерді қоса бере отырып);
2) көрсетілетін қызметті алушы жарғысының нотариат куәландырған көшірмесі;
3) "цифрлық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы көрсетілген алымды төлеу жағдайларын қоспағанда, қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжат;
4) Банктер туралы заңның 45-бабында және Мемлекеттік реттеу туралы заңның 9-4-бабында белгіленген талаптарға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының басшы қызметкерлері лауазымына ұсынылатын тұлғаларды келісу үшін көзделген құжаттар;
5) уәкілетті органның тәуекелдерді басқару және ішкі бақылау жүйесіне қоятын талаптарына сәйкес келетін көрсетілетін қызметті алушының алдағы үш жылға арналған даму стратегиясының көшірмесі.
Көрсетілетін қызметті алушының даму стратегиясына көрсетілетін қызметті алушының ұйымдық құрылымы, көрсетілетін қызметті алушының өтініш берілетін қаржы жылындағы бюджеті туралы ақпарат, оның ішінде көрсетілетін қызметті алушының пруденциялық нормативтерді орындауы туралы болжамды деректер, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушының бас ұйымының банк холдингі мәртебесін иеленуі банк конгломератын құруға алып келетін жағдайда, құрамына көрсетілетін қызметті алушы кіретін банк конгломераты пруденциялық нормативтерінің болжамды есебі енгізіледі;

4) электронные копии документов, предусмотренных для согласования лиц, предлагаемых на должности руководящих работников услугополучателя, в соответствии с требованиями, установленными статьей 45 Закона о банках и статьей 9-4 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций" (далее – Закон о государственном регулировании);
5) электронная копия стратегии развития услугополучателя на ближайшие три года, соответствующей требованиям уполномоченного органа к системе управления рисками и внутреннего контроля.
В стратегию развития услугополучателя включаются информация об организационной структуре услугополучателя, бюджете услугополучателя на финансовый год, в котором подается заявление, в том числе прогнозные данные о выполнении услугополучателем пруденциальных нормативов, а также предполагаемый расчет пруденциальных нормативов банковского конгломерата, в состав которого войдет услугополучатель, в случае, если приобретение статуса банковского холдинга родительской организацией услугополучателя приводит к созданию банковского конгломерата;
6) электронная копия штатного расписания услугополучателя с указанием фамилий, имен и при наличии отчеств (если они указаны в документе, удостоверяющем личность) сотрудников;
7) электронные копии документов, подтверждающих оплату уставного капитала банка, минимальный размер которого установлен в соответствии с пунктом 2 статьи 8 Закона о банках.
При обращении услугополучателя - резидента Республики Казахстан для получения базовой банковской лицензии или универсальной банковской лицензии, впервые в канцелярию услугодателя:
1) заявление на получение универсальной банковской лицензии или базовой банковской лицензии (для банка) по форме согласно приложению 3 к Правилам (с приложением копий документов, подтверждающих полномочия лица на подачу заявления и прилагаемых к нему документов и сведений);
2) нотариально засвидетельствованная копия устава услугополучателя;
3) документ, подтверждающий уплату в бюджет лицензионного сбора на право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев уплаты указанного сбора через платежный шлюз "цифрового правительства";
4) документы, предусмотренные для согласования лиц, предлагаемых на должности руководящих работников услугополучателя, в соответствии с требованиями, установленными статьей 45 Закона о банках и статьей 9-4 Закона о государственном регулировании;
5) копия стратегии развития услугополучателя на ближайшие три года, соответствующей требованиям уполномоченного органа к системе управления рисками и внутреннего контроля.
В стратегию развития услугополучателя включаются информация об организационной структуре услугополучателя, бюджете услугополучателя на финансовый год, в котором подается заявление, в том числе прогнозные данные о выполнении услугополучателем пруденциальных нормативов, а также предполагаемый расчет пруденциальных нормативов банковского конгломерата, в состав которого войдет услугополучатель, в случае, если приобретение статуса банковского холдинга родительской организацией услугополучателя приводит к созданию банковского конгломерата;

6) қызметкерлердің тегі, аты және әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса) көрсетілген көрсетілетін қызметті алушының штат кестесі;
7) ең төмен мөлшері Банктер туралы заңның 8-бабының 2-тармағына сәйкес белгіленген банктің жарғылық капиталының төленгенін растайтын құжаттардың көшірмелері.
Қазақстан Республикасы бейрезидент банкінің филиалы әмбебап банк лицензиясын алу үшін алғаш рет порталға жүгінген кезде:
1) әмбебап банк лицензиясын алуға өтініш, Қағидаларға 4-қосымшағасәйкес нысан бойынша, көрсетілетін қызметті алушының бірінші басшысының не өтініш беруге уәкілетті тұлғаның ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат түрінде (тұлғаның өтініш беруге өкілеттігін растайтын құжаттардың және оған қоса берілетін құжаттар мен мәліметтердің көшірмесін қоса бере отырып);
2) осы тармақтың бірінші бөлігі 3), 4), 5) және 6) тармақшаларында көзделген құжаттар;
3) Қазақстан Республикасы бейрезидент банкінің басқару органы бекіткен филиал туралы ереженің нотариат куәландырған көшірмесінің электрондық көшірмесі;
4) Қазақстан Республикасы бейрезидент банкінің Қазақстан Республикасының аумағында оның филиалының қызметін жүзеге асыру процесінде туындайтын міндеттемелер бойынша жауапкершілікті қабылдау туралы және осындай міндеттемелерді Қазақстан Республикасы бейрезидент банкінің балансында есепке алу туралы жазбаша міндеттемесінің (растамасының) электрондық көшірмесі;
5) рұқсат етілген операциялар түрлерінің тізбесін көрсете отырып, Қазақстан Республикасының бейрезидент банкі резиденті болып табылатын мемлекеттің қаржылық қадағалау органы берген Қазақстан Республикасы бейрезидент банкінің қолданыстағы лицензиясының (қолданыстағы рұқсаттың) электрондық көшірмесі.
Көрсетілген лицензия (рұқсат), егер Банктер туралы заңның 16-бабының 1-тармағында көзделген Қазақстан Республикасы бейрезидент банкінің филиалын ашуға рұқсат беру туралы өтініш берілгеннен кейін Қазақстан Республикасының бейрезидент банкі жүзеге асыруға құқылы операциялар түрлерінің тізбесі өзгертілген не Қазақстан Республикасының бейрезидент банкі жаңа лицензия (жаңа рұқсат) алған жағдайда ұсынылады.
Қазақстан Республикасының бейрезидент банк филиалы әмбебап банк лицензиясын алу үшін алғаш рет көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне жүгінген кезде:
1) тұлғаның өтініш беруге өкілеттігін растайтын құжаттардың және оған қоса берілетін құжаттар мен мәліметтердің көшірмелерін қоса бере отырып, Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша әмбебап банк лицензиясын алуға өтініш (Қазақстан Республикасының бейрезиденті банк филиалы үшін);

6) штатное расписание услугополучателя с указанием фамилий, имен и при наличии отчеств (если они указаны в документе, удостоверяющем личность) сотрудников;
7) копии документов, подтверждающих оплату уставного капитала банка, минимальный размер которого установлен в соответствии с пунктом 2 статьи 8 Закона о банках.
При обращении филиала банка - нерезидента Республики Казахстан для получения универсальной банковской лицензии, впервые на портал:
1)заявление на получение универсальной банковской лицензии (для филиала банка – нерезидента Республики Казахстан) по форме согласно приложению 4 к Правилам в виде электронного документа, удостоверенного ЭЦП первого руководителя услугополучателя либо лица, уполномоченного на подачу заявления (с приложением копий документов, подтверждающих полномочия лица на подачу заявления и прилагаемых к нему документов и сведений);
2)документы, предусмотренные подпунктами 3), 4), 5) и 6) части первой настоящего пункта;
3) электронная копия нотариально засвидетельствованной копии положения о филиале, утвержденного органом управления банка – нерезидента Республики Казахстан;
4) электронная копия письменного обязательства (подтверждения) банка – нерезидента Республики Казахстан о принятии ответственности по обязательствам, возникающим в процессе осуществления деятельности его филиала на территории Республики Казахстан, и об учете таких обязательств на балансе банка – нерезидента Республики Казахстан;
5) электронная копия действующей лицензии (действующего разрешения) банка – нерезидента Республики Казахстан, выданной (выданного) органом финансового надзора государства, резидентом которого является банк – нерезидент Республики Казахстан, с указанием перечня разрешенных видов операций. Указанная лицензия (разрешение) представляется в случае, если после подачи заявления о выдаче разрешения на открытие филиала банка – нерезидента Республики Казахстан, предусмотренного пунктом 1 статьи 16 Закона о банках, был изменен перечень видов операций, которые банк –нерезидент Республики Казахстан вправе осуществлять, либо банк – нерезидент Республики Казахстан получил новую лицензию (новое разрешение).
При обращении филиала банка - нерезидента Республики Казахстан для получения универсальной банковской лицензии, впервые в канцелярию услугодателя:
1)заявление на получение универсальной банковской лицензии (для филиала банка – нерезидента Республики Казахстан) по форме согласно приложению 4 к Правилам (с приложением копий документов, подтверждающих полномочия лица на подачу заявления и прилагаемых к нему документов и сведений);

2) осы тармақтың екінші бөлігінің 3), 4), 5) және 6) тармақшаларында көзделген құжаттар;
3) Қазақстан Республикасы бейрезидент банкінің басқару органы бекіткен филиал туралы ереженің нотариат куәландырған көшірмесі;
4) Қазақстан Республикасы бейрезидент банкінің Қазақстан Республикасының аумағында оның филиалының қызметін жүзеге асыру процесінде туындайтын міндеттемелер бойынша жауапкершілікті қабылдау туралы және осындай міндеттемелерді Қазақстан Республикасы бейрезидент банкінің балансында есепке алу туралы жазбаша міндеттемесі (растауы);
5) рұқсат етілген операциялар түрлерінің тізбесін көрсете отырып, Қазақстан Республикасының бейрезидент банкі резиденті болып табылатын мемлекеттің қаржылық қадағалау органы берген Қазақстан Республикасы бейрезидент банкінің қолданыстағы лицензиясының (қолданыстағы рұқсаттың) көшірмесі.
Көрсетілген лицензия (рұқсат), егер осы Заңның 16-бабының 1-тармағында көзделген Қазақстан Республикасы бейрезидент банкінің филиалын ашуға рұқсат беру туралы өтініш берілгеннен кейін Қазақстан Республикасының бейрезидент банкі жүзеге асыруға құқылы операциялар түрлерінің тізбесі өзгертілген не Қазақстан Республикасының бейрезидент банкі жаңа лицензия (жаңа рұқсат) алған жағдайда ұсынылады.
Көрсетілетін қызметті алушы операциялардың қосымша түрлерін жүзеге асыруға арналған банк лицензиясын алу үшін портал арқылы жүгінген кезде:
1) көрсетілетін қызметті алушының бірінші басшысының не өтініш беруге уәкілетті адамның ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат түріндегі Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша (тұлғаның өтініш беруге өкілеттігін растайтын құжаттардың және оған қоса берілетін құжаттар мен мәліметтердің көшірмесін қоса бере отырып) операциялардың қосымша түрлерін жүзеге асыруға банк лицензиясын алуға өтініш;
2) Банктер туралы заңның 88-бабында көзделген қаржылық орнықтылықты қалпына келтірудің жаңартылған жоспарының электрондық көшірмесі;
3) "цифрлық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы көрсетілген алымды төлеу жағдайларын қоспағанда, жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжат.
Көрсетілетін қызметті алушы операциялардың қосымша түрлерін жүзеге асыруға арналған банк лицензиясын алу үшін көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе арқылы жүгінген кезде:
1) Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша операциялардың қосымша түрлерін жүзеге асыруға банк лицензиясын алуға өтініш (тұлғаның өтініш беруге өкілеттігін растайтын құжаттардың және оған қоса берілетін құжаттар мен мәліметтердің көшірмелерін қоса бере отырып);

2)документы, предусмотренные подпунктами 3), 4), 5) и 6) части второй настоящего пункта;
3) нотариально засвидетельствованная копия положения о филиале, утвержденного органом управления банка – нерезидента Республики Казахстан;
4) письменное обязательство (подтверждение) банка – нерезидента Республики Казахстан о принятии ответственности по обязательствам, возникающим в процессе осуществления деятельности его филиала на территории Республики Казахстан, и об учете таких обязательств на балансе банка – нерезидента Республики Казахстан;
5) копия действующей лицензии (действующего разрешения) банка – нерезидента Республики Казахстан, выданной (выданного) органом финансового надзора государства, резидентом которого является банк – нерезидент Республики Казахстан, с указанием перечня разрешенных видов операций. Указанная лицензия (разрешение) представляется в случае, если, после подачи заявления о выдаче разрешения на открытие филиала банка – нерезидента Республики Казахстан, предусмотренного пунктом 1 статьи 16 Закона о банках, был изменен перечень видов операций, которые банк – нерезидент Республики Казахстан вправе осуществлять, либо банк – нерезидент Республики Казахстан получил новую лицензию (новое разрешение).
При обращении услугополучателя для получения банковской лицензии на осуществление дополнительных видов операций через портал:
1) заявление на получение банковской лицензии на осуществление дополнительных видов операций по форме согласно приложению 7 к Правилам в виде электронного документа, удостоверенного ЭЦП первого руководителя услугополучателя либо лица, уполномоченного на подачу заявления (с приложением копий документов, подтверждающих полномочия лица на подачу заявления и прилагаемых к нему документов и сведений);
2) электронная копия актуализированного плана восстановления финансовой устойчивости, предусмотренного статьей 88 Закона о банках;
3) документ, подтверждающий уплату в бюджет лицензионного сбора на право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев уплаты указанного сбора через платежный шлюз "цифрового правительства".
При обращении услугополучателя для получения банковской лицензии на осуществление дополнительных видов операций через канцелярию услугодателя:
1) заявление на получение банковской лицензии на осуществление дополнительных видов операций по форме согласно приложению 7 к Правилам (с приложением копий документов, подтверждающих полномочия лица на подачу заявления и прилагаемых к нему документов и сведений);

2) Банктер туралы заңның 88-бабында көзделген қаржылық орнықтылықты қалпына келтірудің жаңартылған жоспарының көшірмесі;
3) "цифрлық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы көрсетілген алымды төлеу жағдайларын қоспағанда, жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжат.
Көрсетілетін қызметті алушы банк лицензиясының телнұсқасын алу үшін (егер бұрын берілген банк лицензиясы қағаз нысанда ресімделген болса) портал арқылы жүгінген кезде:
1) көрсетілетін қызметті алушының бірінші басшысының не өтініш беруге уәкілетті тұлғаның ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш (тұлғаның өтініш беруге өкілеттігін растайтын құжаттардың және оған қоса берілетін құжаттар мен мәліметтердің көшірмелерін қоса бере отырып);
2) "цифрлық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы көрсетілген төлеу жағдайларын қоспағанда, лицензияның телнұсқасын берген кезде жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі.
Көрсетілетін қызметті алушы банк лицензиясының телнұсқасын алу үшін (егер бұрын берілген банк лицензиясы қағаз нысанда ресімделген болса) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе арқылы жүгінген кезде:
1) көрсетілетін қызметті алушының бірінші басшысы не өтініш беруге уәкілетті тұлға қол қойған еркін нысандағы өтініш (тұлғаның өтініш беруге өкілеттігін растайтын құжаттардың және оған қоса берілетін құжаттар мен мәліметтердің көшірмелерін қоса бере отырып);
2) "цифрлық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы көрсетілген алымды төлеу жағдайларын қоспағанда, жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжат.
Көрсетілетін қызметті алушы банк лицензиясын қайта ресімдеу үшін портал арқылы жүгінген кезде:
1) көрсетілетін қызметті алушының бірінші басшысының не өтініш беруге уәкілетті адамның ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат түріндегі Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша әмбебап банк лицензиясын, базалық банк лицензиясын қайта ресімдеу туралы өтініш (тұлғаның өтініш беруге өкілеттігін растайтын құжаттардың және оған қоса берілетін құжаттар мен мәліметтердің көшірмелерін қоса бере отырып);
2) "цифрлық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы төлеу жағдайларын қоспағанда, банк лицензиясын қайта ресімдеу кезінде жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
3) мемлекеттік цифрлық жүйелерде қамтылған құжаттарды қоспағанда, банк лицензиясын қайта ресімдеуге негіз болған өзгерістер туралы ақпаратты қамтитын құжаттардың электрондық көшірмелері;

2) копия актуализированного плана восстановления финансовой устойчивости, предусмотренного статьей 88 Закона о банках;
3) документ, подтверждающий уплату в бюджет лицензионного сбора на право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев уплаты указанного сбора через платежный шлюз "цифрового правительства".
При обращении услугополучателя для получения дубликата банковской лицензии (если ранее выданная банковская лицензия была оформлена в бумажной форме) через портал:
1) запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП первого руководителя услугополучателя либо лица, уполномоченного на подачу заявления (с приложением копий документов, подтверждающих полномочия лица на подачу заявления и прилагаемых к нему документов и сведений);
2) копия документа, подтверждающего оплату лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности при выдаче дубликата лицензии, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз "цифрового правительства".
При обращении услугополучателя для получения дубликата банковской лицензии (если ранее выданная банковская лицензия была оформлена в бумажной форме) через канцелярию услугодателя:
1) заявление в произвольной форме, подписанное первым руководителем услугополучателя либо лицом, уполномоченным на подачу заявления (с приложением копий документов, подтверждающих полномочия лица на подачу заявления и прилагаемых к нему документов и сведений);
2) копия документа, подтверждающего оплату лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности при выдаче дубликата лицензии, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз "цифрового правительства".
При обращении услугополучателя для переоформления банковской лицензии через портал:
1) заявление о переоформлении универсальной банковской лицензии, базовой банковской лицензии по форме согласно приложению 12 к Правилам в виде электронного документа, удостоверенного ЭЦП первого руководителя услугополучателя либо лица, уполномоченного на подачу заявления (с приложением копий документов, подтверждающих полномочия лица на подачу заявления и прилагаемых к нему документов и сведений);
2) электронная копия документа, подтверждающего оплату лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности при переоформлении банковской лицензии, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз "цифрового правительства";
3) электронные копии документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления банковской лицензии, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных цифровых системах;

4) лицензияланатын қызмет түрінен бір немесе одан да көп банктік және (немесе) өзге де операциялар алып тасталған жағдайда банк лицензиясының түпнұсқасы (егер бұрын берілген банк лицензиясы қағаз нысанда ресімделген болса) көрсетілетін қызметті алушының кеңсесіне жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы банк лицензиясын қайта ресімдеу үшін көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүгінген кезде:
1) Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша әмбебап банк лицензиясын, базалық банк лицензиясын қайта ресімдеу туралы өтініш (тұлғаның өтініш беруге өкілеттігін растайтын құжаттардың және оған қоса берілетін құжаттар мен мәліметтердің көшірмелерін қоса бере отырып);
2) лицензияланатын қызмет түрінен бір немесе одан да көп банк операцияларын және (немесе) өзге де операциялар алып тасталған жағдайда банк лицензиясының түпнұсқасы (егер бұрын берілген банк лицензиясы қағаз нысанда ресімделген болса);
3) "цифрлық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы төлеу жағдайларын қоспағанда, банк лицензиясын қайта ресімдеу кезінде жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі;
4) мемлекеттік цифрлық жүйелерде қамтылған құжаттарды қоспағанда, банк лицензиясын қайта ресімдеуге негіз болған өзгерістер туралы ақпаратты қамтитын құжаттардың көшірмелері.
Көрсетілетін қызметті алушы базалық банк лицензиясын әмбебап банк лицензиясына қайта ресімдеу үшін портал арқылы жүгінген кезде:
1) көрсетілетін қызметті алушының бірінші басшысының не өтініш беруге уәкілетті адамның ЭЦҚ-мен куәландырылған, Қағидаларға 14-қосымшаға сәйкес нысан бойынша базалық банк лицензиясын әмбебап банк лицензиясына қайта ресімдеу туралы өтініш (тұлғаның өтініш беруге өкілеттігін растайтын құжаттардың және оған қоса берілетін құжаттар мен мәліметтердің көшірмелерін қоса бере отырып);
2) "цифрлық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы төлеу жағдайларын қоспағанда, банк лицензиясын қайта ресімдеу кезінде жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі;
3) банк лицензиясының түпнұсқасы (егер бұрын берілген банк лицензиясы қағаз нысанда ресімделген болса) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы базалық банк лицензиясын әмбебап банк лицензиясына қайта ресімдеу үшін көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүгінген кезде:
1) Қағидаларға 14-қосымшаға сәйкес нысан бойынша базалық банк лицензиясын әмбебап банк лицензиясына қайта ресімдеу туралы өтініш (тұлғаның өтініш беруге өкілеттігін растайтын құжаттардың және оған қоса берілетін құжаттар мен мәліметтердің көшірмелерін қоса бере отырып);

4) оригинал банковской лицензии, в случае исключения из лицензируемого вида деятельности одной или более банковских и (или) иных операций (если ранее выданная банковская лицензия была оформлена в бумажной форме), направляется в канцелярию услугополучателя.
При обращении услугополучателя для переоформления банковской лицензии через канцелярию услугодателя:
1) заявление о переоформлении универсальной банковской лицензии, базовой банковской лицензии по форме согласно приложению 12 к Правилам (с приложением копий документов, подтверждающих полномочия лица на подачу заявления и прилагаемых к нему документов и сведений);
2) оригинал банковской лицензии, в случае исключения из лицензируемого вида деятельности одной или более банковских и (или) иных операций (если ранее выданная банковская лицензия была оформлена в бумажной форме);
3) копия документа, подтверждающего оплату лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности при переоформлении банковской лицензии, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз "цифрового правительства";
4) копии документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления банковской лицензии, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных цифровых системах.
При обращении услугополучателя для переоформления базовой банковской лицензии в универсальную банковскую лицензию через портал:
1) заявление о переоформлении базовой банковской лицензии в универсальную банковскую лицензию по форме согласно приложению 14 к Правилам в виде электронного документа, удостоверенного ЭЦП первого руководителя услугополучателя либо лица, уполномоченного на подачу заявления (с приложением копий документов, подтверждающих полномочия лица на подачу заявления и прилагаемых к нему документов и сведений);
2) электронная копия документа, подтверждающего оплату лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности при переоформлении банковской лицензии, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз "цифрового правительства";
3) оригинал банковской лицензии (если ранее выданная банковская лицензия была оформлена в бумажной форме) направляется в канцелярию услугодателя.
При обращении услугополучателя для переоформления базовой банковской лицензии в универсальную банковскую лицензию через канцелярию услугодателя:
1) заявление о переоформлении базовой банковской лицензии в универсальную банковскую лицензию по форме согласно приложению 14 к Правилам (с приложением копий документов, подтверждающих полномочия лица на подачу заявления и прилагаемых к нему документов и сведений);

2) банк лицензиясының түпнұсқасы (егер бұрын берілген банк лицензиясы қағаз нысанда ресімделген болса);
3) "цифрлық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы төлеу жағдайларын қоспағанда, банк лицензиясын қайта ресімдеу кезінде жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі.
9
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту негіздері
1) көрсетілетін қызметті алушының Банктер туралы заңның 19-бабында және 112-бабының 5-тармағында белгіленген талаптардың кез келгенін сақтамауы;
2) банк құрамына кіретін банк конгломератының өтініш бергенге дейінгі алты ай кезеңде пруденциялық нормативтер мен лимиттерді сақтамауы;
3) Банктер туралы заңның 72-бабының 4-тармағында белгіленген резерв ретінде қабылданатын Қазақстан Республикасының бейрезидент банкі филиалының активтерін қалыптастыру бойынша талапты орындамау;
4) Банктің жарғылық капиталының Банктер туралы заңның 8-бабының талаптарына сәйкес келмеуі;
5) Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінде резиденті Қазақстан Республикасының бейрезидент банкі болып табылатын мемлекеттің қаржылық қадағалау органы берген Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің филиалы Қазақстан Республикасының аумағында жүзеге асыруды жоспарлап отырған операциялардың түрлеріне ұқсас банк қызметін жүзеге асыруға қолданыстағы лицензияның (қолданыстағы рұқсаттың) болмауы;
6) көрсетілетін қызметті алушыға Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің филиалын ашуға бұрын берілген рұқсаттың күшін жою;
7) көрсетілетін қызметті алушының даму стратегиясының және (немесе) өзге де ұсынылған құжаттардың уәкілетті органның тәуекелдерді басқару және ішкі бақылау жүйесіне қойылатын талаптарына сәйкес келмеуі және (немесе):
алғашқы үш қаржылық (операциялық) жыл өткеннен кейін көрсетілетін қызмет алушының қызметі рентабельді болатыны;
құрамына көрсетілетін қызметті алушы кіретін көрсетілетін қызметті алушы және (немесе) банк конгломераты пруденциялық нормативтер мен лимиттерді орындайтын болады;
көрсетілетін қызметті алушыда оның даму стратегиясына сәйкес ұйымдық құрылымы бар;
8) тағайындауға (сайлауға) ұсынылатын кандидаттар санынан көрсетілетін қызметті алушының басшы қызметкерінің келісілмеуі (банк лицензиясын алғаш рет алуға өтініш білдірген көрсетілетін қызметті алушы үшін);
9) Банктер туралы заңның 45-бабы 4-тармағының екінші бөлігінде белгіленген Қазақстан Республикасының бейрезидент банкі филиалының басшы қызметкерлерінің қатарында Қазақстан Республикасының резиденттері – екі басшы қызметкерден кем болмауы жөніндегі талапты сақтамау;

2) оригинал банковской лицензии (если ранее выданная банковская лицензия была оформлена в бумажной форме);
3) копия документа, подтверждающего оплату лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности при переоформлении банковской лицензии, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз "цифрового правительства".
9.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) несоблюдение услугополучателем любого из требований, установленных статьей 19 и пунктом 5 статьи 112 Закона о банках;
2) несоблюдение банковским конгломератом, в состав которого входит банк, пруденциальных нормативов и лимитов в период за шесть месяцев до подачи заявления;
3) невыполнение требования по формированию активов филиала банка – нерезидента Республики Казахстан, принимаемых в качестве резерва, установленного пунктом 4 статьи 72 Закона о банках;
4) несоответствие уставного капитала банка требованиям статьи 8 Закона о банках;
5) отсутствие у банка – нерезидента Республики Казахстан действующей лицензии (действующего разрешения) на осуществление банковской деятельности, выданной (выданного) органом финансового надзора государства, резидентом которого является банк – нерезидент Республики Казахстан, аналогичной по существу видам операций, которые филиал банка – нерезидента Республики Казахстан планирует осуществлять на территории Республики Казахстан;
6) отмена ранее выданного услугополучателю разрешения на открытие банка, филиала банка – нерезидента Республики Казахстан;
7) несоответствие стратегии развития услугополучателя и (или) иных представленных документов требованиям уполномоченного органа к системе управления рисками и внутреннего контроля и (или) непредоставление сведений, подтверждающих, что:
по истечении первых трех финансовых (операционных) лет деятельность услугополучателя будет рентабельной;
услугополучатель и (или) банковский конгломерат, в состав которого войдет услугополучатель, будут выполнять пруденциальные нормативы и лимиты;
услугополучатель обладает организационной структурой, соответствующей стратегии его развития;
8) несогласование руководящего работника услугополучателя из числа кандидатов, предлагаемых к назначению (избранию) (для услугополучателя, обращающегося за получением банковской лицензии впервые);
9) несоблюдение требования, установленного частью второй пункта 4 статьи 45 Закона о банках, по наличию в числе руководящих работников филиала банка – нерезидента Республики Казахстан не менее двух руководящих работников – резидентов Республики Казахстан;

10) көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) мәліметтердің Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкес келмеуі;
11) банк лицензиясын алу үшін ұсынылған құжаттардағы және (немесе) мәліметтердегі деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігі;
12) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты лицензиялауға жататын қызметке немесе жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) бар;
13) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты көрсетілетін қызметті алушы оның негізінде мемлекеттік қызметті алуға байланысты арнайы құқығынан айырылатын заңды күшіне енген сот шешімінің болуы;
14) көрсетілетін қызметті алушының "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге ұсынылатын келісімінің болмауы.
10
Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметтердің ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де талаптар
Мемлекеттік қызмет көрсету орнының мекенжайы көрсетілетін қызметті берушінің ресми интернет-ресурсында орналастырылған.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі Бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары көрсетілетін қызметті берушінің ресми интернет-ресурсында орналастырылған. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша Бірыңғай байланыс орталығы: 8-800-080-7777, 1414.
Банктерге, Қазақстан Республикасының
бейрезидент банктерінің филиалдарына
банк лицензиясын беру қағидаларына
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
Исламдық банк операцияларын және өзге де операцияларды жүзеге асыруға арналған лицензия беру
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрлерінің атауы
Көрсетілетін қызметті алушы – Қазақстан Республикасының резиденті исламдық банк операцияларын және өзге де операцияларды жүзеге асыруға лицензия алу үшін алғаш рет жүгінген кезде;
Қазақстан Республикасының бейрезидент ислам банкінің филиалы исламдық банк операцияларын және өзге де операцияларды жүзеге асыруға лицензия алу үшін алғаш рет жүгінген кезде;
Әмбебап банк лицензиясы бар көрсетілетін қызметті алушы исламдық банк операцияларын жүзеге асыруға арналған қосымша лицензия алу үшін алғаш рет жүгінген кезде;
Көрсетілетін қызметті алушы операциялардың қосымша түрлерін жүзеге асыруға арналған банк лицензиясын алу үшін жүгінген кезде;
Көрсетілетін қызметті алушы банкті ислам банкіне айналдыру нысанында ерікті түрде қайта ұйымдастыру кезінде лицензия алу үшін жүгінген кезде;
Көрсетілетін қызметті алушы лицензияның телнұсқасын алу үшін жүгінген кезде;
Көрсетілетін қызметті алушы лицензияны қайта ресімдеу үшін жүгінген кезде.
1.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі (бұдан әрі-уәкілетті орган).
2.
Мемлекеттік қызметті көрсету тәсілдері
Мемлекеттік қызметтің барлық кіші түрлері бойынша:
"цифрлық үкіметтің" веб-порталы www.egov.kz (бұдан әрі - портал);
көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі.
3.
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
Құжаттар топтамасын көрсетілетін қызметті берушіге тапсырған күннен, сондай-ақ порталға өтініш берген күннен бастап:

10) несоответствие представленных услугополучателем документов и (или) сведений требованиям законодательства Республики Казахстан;
11) недостоверность данных (сведений) в документах и (или) сведениях, представленных для получения банковской лицензии;
12) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, подлежащих лицензированию;
13) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги;
14) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Адрес места оказания государственной услуги размещен на официальном интернет-ресурсе услугодателя.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги размещены на официальном интернет-ресурсе услугодателя. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 8-800-080-7777, 1414.
Приложение 2
к Правилам выдачи
банковской лицензии банкам,
филиалам банков-нерезидентов
Республики Казахстан
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
Наименование государственной услуги
Выдача лицензии на осуществление исламских банковских и иных операций
Наименование подвидов государственной услуги
При обращении услугополучателя – резидента Республики Казахстан для получения лицензии на осуществление исламских банковских и иных операций, впервые;
При обращении филиала исламского банка – нерезидента Республики Казахстан для получения лицензии на осуществление исламских банковских и иных операций, впервые;
При обращении услугополучателя, имеющего универсальную банковскую лицензию, для получения дополнительной лицензии на осуществление исламских банковских операций, впервые;
При обращении услугополучателя для получения банковской лицензии на осуществление дополнительных видов операций;
При обращении услугополучателя для получения лицензии при добровольной реорганизации банка в форме конвертации в исламский банк;
При обращении услугополучателя для получения дубликата лицензии;
При обращении услугополучателя для переоформления лицензии.
1.
Наименование услугодателя
Агентство Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка (далее – уполномоченный орган).
2.
Способы предоставления государственной услуги
По всем подвидам государственной услуги:
веб-портал "цифрового правительства" www.egov.kz (далее – портал);
канцелярия услугодателя.
3.
Срок оказания государственной услуги
Со дня сдачи пакета документов услугодателю, а также со дня обращения на портал:

1) исламдық банк операцияларын және өзге де операцияларды жүзеге асыруға арналған лицензия, банк/әмбебап банк лицензиясы бар Қазақстан Республикасы бейрезидент банкі филиалының исламдық банк операцияларын жүзеге асыруға арналған лицензиясын (бұдан әрі – лицензия) беру кезінде:
30 (отыз) жұмыс күні ішінде;
2) лицензияны қайта ресімдеу кезінде:
15 (он бес) жұмыс күні ішінде;
көрсетілетін қызметті алушы бөліну немесе бөлініп шығу нысанында қайта ұйымдастырылған жағдайда лицензияны қайта ресімдеу кезінде – 30 (отыз) жұмыс күнінен кешіктірмей;
3) лицензияның телнұсқасын беру кезінде – 2 (екі) жұмыс күні ішінде.
Осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көрсетілген мерзімдер "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Банктер туралы заң) 19-бабы 17-тармағының бесінші бөлігінде көзделген жағдайда тоқтатыла тұрады.
4.
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің барлық кіші түрлері бойынша көрсетілетін электрондық (ішінара автоматтандырылған) /қағаз түрінде.
5.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі
Лицензия беру, лицензияны қайта ресімдеу, лицензияны қоса бере отырып, лицензияның телнұсқасын беру туралы хабарлама не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы уәжді жауап.
6.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын ақы мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
1) лицензияны бергені үшін лицензиялық алым 800 (сегіз жүз) айлық есептік көрсеткішті құрайды (әрбір банктік операциясы үшін жеке);
2) лицензияны қайта ресімдеу үшін лицензиялық алым осы тармақтың 1) тармақшасында белгіленген мөлшерлеменің 10 (он) пайызын құрайды;
3) лицензияның телнұсқасын бергені үшін лицензиялық алым осы тармақтың 1) тармақшасында белгіленген мөлшерлеменің 10 (он) пайызын құрайды. Лицензиялық алымды төлеу екінші деңгейдегі банктер, Қазақстан Республикасының аумағында ашылған Қазақстан Республикасы бейрезидент банктерінің филиалдары немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы қолма-қол ақшамен немесе қолма-қол ақшасыз нысанда, сондай-ақ "цифрлық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы қолма-қол ақшасыз нысанда жүзеге асырылады.
7.
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпараттандыру объектілерінің жұмыс кестесі
1) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Мерекелер туралы заң) сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа күндері сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен дүйсенбі - жұма аралығында сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;

1) при выдаче лицензии на осуществление исламских банковских и иных операций, лицензии банка/филиала банка-нерезидента Республики Казахстан, имеющего универсальную банковскую лицензию, на осуществление исламских банковских операций (далее – лицензия):
в течение 30 (тридцати) рабочих дней;
2) при переоформлении лицензии:
в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней;
при переоформлении лицензии в случае реорганизации услугополучателя в форме выделения или разделения - не позднее 30 (тридцати) рабочих дней;
3) при выдаче дубликата лицензии - в течение 2 (двух) рабочих дней.
Сроки, указанные в подпунктах 1) и 2) настоящего пункта, приостанавливаются в случае, предусмотренном частью пятой пункта 17 статьи 19 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" (далее – Закон о банках).
4.
Форма оказания государственной услуги
По всем подвидам государственной услуги электронная (частично автоматизированная)/бумажная.
5.
Результат оказания государственной услуги
Уведомление о выдаче лицензии, переоформлении лицензии, выдаче дубликата лицензии с приложением лицензии либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
6.
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
1) лицензионный сбор за выдачу лицензии составляет 800 (восемьсот) месячных расчетных показателей (за каждую банковскую операцию отдельно);
2) лицензионный сбор за переоформление лицензии составляет 10 (десять) процентов от ставки, установленной в подпункте 1) настоящего пункта;
3) лицензионный сбор за выдачу дубликата лицензии составляет 10 (десять) процентов от ставки, установленной в подпункте 1) настоящего пункта.
Оплата лицензионного сбора осуществляется в наличной или безналичной форме через банки второго уровня, филиалы банков-нерезидентов Республики Казахстан, открытые на территории Республики Казахстан, или организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, а также в безналичной форме через платежный шлюз "цифрового правительства".
7.
График работы услугодателя и объектов информации
1) услугодателя - с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан и Законом Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан" (далее – Закон о праздниках);

2) порталдың – жөндеу жұмыстарының жүргізілуіне байланысты болатын техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері өтініш жасаған кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және Мерекелер туралы заңға сәйкес өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін жіберу келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8.
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Қазақстан Республикасының резиденті - көрсетілетін қызметті алушы исламдық банк операцияларын және өзге де операцияларды жүзеге асыруға арналған лицензия алу үшін алғаш рет порталға жүгінген кезде:
1) көрсетілетін қызметті алушының бірінші басшысының не өтініш беруге уәкілетті адамның электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат түріндегі Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасының бейрезидент ислам банктері, ислам банктерінің филиалдары жүзеге асыратын исламдық банк операцияларын және өзге де операцияларды жүзеге асыруға лицензия алуға өтініш (тұлғаның өтініш беруге өкілеттігін растайтын құжаттардың және оған қоса берілетін құжаттар мен мәліметтердің көшірмелерін қоса бере отырып);
2) көрсетілетін қызметті алушы жарғысы көшірмесінің нотариат куәландырған электрондық көшірмесі;
3) көрсетілген алымды "цифрлық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы төлеу жағдайларын қоспағанда, жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
4) Банктер туралы заңның 45-бабында және "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі-Мемлекеттік реттеу туралы заң) 9-4-бабында белгіленген талаптарға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының басшы қызметкерлері лауазымдарына ұсынылатын адамдарды келісу үшін көзделген құжаттардың электрондық көшірмелері;
5) уәкілетті органның тәуекелдерді басқару және ішкі бақылау жүйесіне қойылатын талаптарына сәйкес келетін көрсетілетін қызметті алушының таяудағы үш жылға арналған даму стратегиясының электрондық көшірмесі;
Көрсетілетін қызметті алушының даму стратегиясына көрсетілетін қызметті алушының ұйымдық құрылымы, көрсетілетін қызметті алушының өтініш берілетін қаржы жылына арналған бюджеті туралы ақпарат, оның ішінде көрсетілетін қызметті алушының пруденциялық нормативтерді орындағаны туралы болжамды деректер, сондай-ақ егер көрсетілетін қызметті алушының бас ұйымы банк холдингі мәртебесін иеленуі банк конгломератын құруға әкелген жағдайда, оның құрамына көрсетілетін қызметті алушы кіретін банк конгломератының пруденциялық нормативтерінің болжамды есебі енгізіледі.

2) портала - круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан и Закону о праздниках, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
При обращении услугополучателя – резидента Республики Казахстан для получения лицензии на осуществление исламских банковских и иных операций, впервые на портал:
1) заявление на получение лицензии на осуществление исламских банковских и иных операций по форме согласно приложению 5 к Правилам в виде электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) первого руководителя услугополучателя либо лица, уполномоченного на подачу заявления (с приложением копий документов, подтверждающих полномочия лица на подачу заявления и прилагаемых к нему документов и сведений);
2) электронная копия нотариально засвидетельствованной копии устава услугополучателя;
3) электронная копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора на право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев уплаты указанного сбора через платежный шлюз "цифрового правительства";
4) электронные копии документов, предусмотренных для согласования лиц, предлагаемых на должности руководящих работников услугополучателя, в соответствии с требованиями, установленными статьей 45 Закона о банках и статьей 9-4 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций" (далее - Закон о государственном регулировании);
5) электронная копия стратегии развития услугополучателя на ближайшие три года, соответствующей требованиям уполномоченного органа к системе управления рисками и внутреннего контроля.
В стратегию развития услугополучателя включаются информация об организационной структуре услугополучателя, бюджете услугополучателя на финансовый год, в котором подается заявление, в том числе прогнозные данные о выполнении услугополучателем пруденциальных нормативов, а также предполагаемый расчет пруденциальных нормативов банковского конгломерата, в состав которого войдет услугополучатель, в случае, если приобретение статуса банковского холдинга родительской организацией услугополучателя приводит к созданию банковского конгломерата;

6) қызметкерлердің тегі, аты және әкесінің аты (егер олар жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса) көрсетілген көрсетілетін қызметті алушының штат кестесінің электрондық көшірмесі;
7) ең төмен мөлшері Банктер туралы заңның 8-бабы 2-тармағына сәйкес белгіленген банктің жарғылық капиталына төленгенін растайтын құжаттардың электрондық көшірмелері;
8) исламдық қаржыландыру қағидаттары жөніндегі кеңес туралы ереженің электрондық көшірмесі;
9) Банктер туралы заңның 36-бабының 2 және 3-тармақтарында белгіленген талаптарға сәйкестігін растайтын исламдық қаржыландыру қағидаттары жөніндегі кеңестің басшысы мен мүшелерінің лауазымдарына тағайындалған адамдар туралы мәліметтердің электрондық көшірмелері.
Қазақстан Республикасының резиденті - көрсетілетін қызметті алушы исламдық банк операцияларын және өзге де операцияларды жүзеге асыруға арналған лицензия алу үшін алғаш рет көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне жүгінген кезде:
1) Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша исламдық банк операцияларын және өзге де операцияларды жүзеге асыруға арналған лицензия алуға өтініш (адамның өтініш беруге өкілеттігін растайтын құжаттардың және оған қоса берілетін құжаттар мен мәліметтердің көшірмелерін қоса бере отырып);
2) көрсетілетін қызметті алушы жарғысының нотариат куәландырған көшірмесі;
3) көрсетілген алымды "цифрлық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы төлеу жағдайларын қоспағанда, жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжат;
4) көрсетілетін қызметті алушының басшы қызметкерлері лауазымына ұсынылатын тұлғаларды Банктер туралы заңның 45-бабында және Мемлекеттік реттеу туралы заңның 9-4-бабында белгіленген талаптарға сәйкес келісу үшін көзделген құжаттар;
5) уәкілетті органның тәуекелдерді басқару және ішкі бақылау жүйесіне қойылатын талаптарына сәйкес келетін көрсетілетін қызметті алушының алдағы үш жылға арналған даму стратегиясының көшірмесі;
Көрсетілетін қызметті алушының даму стратегиясына көрсетілетін қызметті алушының ұйымдық құрылымы, көрсетілетін қызметті алушының өтініш берілетін қаржы жылына арналған бюджеті туралы ақпарат, оның ішінде көрсетілетін қызметті алушының пруденциялық нормативтерді орындағаны туралы болжамды деректер, сондай-ақ егер көрсетілетін қызметті алушының бас ұйымы банк холдингі мәртебесін иеленуі банк конгломератын құруға әкелген жағдайда, оның құрамына көрсетілетін қызметті алушы кіретін банк конгломератының пруденциялық нормативтерінің болжамды есебі енгізіледі.
6) қызметкерлердің тегі, аты және әкесінің аты (егер олар жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе) көрсетілген көрсетілетін қызметті алушының штат кестесі;

6) электронная копия штатного расписания услугополучателя с указанием фамилий, имен и при наличии отчеств (если они указаны в документе, удостоверяющем личность) сотрудников;
7) электронные копии документов, подтверждающих оплату уставного капитала банка, минимальный размер которого установлен в соответствии с пунктом 2 статьи 8 Закона о банках;
8) электронная копия положения о совете по принципам исламского финансирования;
9) электронные копии сведений о лицах, назначенных на должности руководителя и членов совета по принципам исламского финансирования, подтверждающие их соответствие требованиям, установленным пунктами 2 и 3 статьи 36 Закона о банках.
При обращении услугополучателя - резидента Республики Казахстан для получения лицензии на осуществление исламских банковских и иных операций, впервые в канцелярию услугодателя:
1) заявление на получение лицензии на осуществление исламских банковских и иных операций по форме согласно приложению 5 к Правилам (с приложением копий документов, подтверждающих полномочия лица на подачу заявления и прилагаемых к нему документов и сведений);
2) нотариально засвидетельствованная копия устава услугополучателя;
3) документ, подтверждающий уплату в бюджет лицензионного сбора на право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев уплаты указанного сбора через платежный шлюз "цифрового правительства";
4) документы, предусмотренные для согласования лиц, предлагаемых на должности руководящих работников уcлугополучателя, в соответствии с требованиями, установленными статьей 45 Закона о банках и статьей 9-4 Закона о государственном регулировании;
5) копия стратегии развития услугополучателя на ближайшие три года, соответствующей требованиям уполномоченного органа к системе управления рисками и внутреннего контроля.
В стратегию развития услугополучателя включаются информация об организационной структуре услугополучателя, бюджете услугополучателя на финансовый год, в котором подается заявление, в том числе прогнозные данные о выполнении услугополучателем пруденциальных нормативов, а также предполагаемый расчет пруденциальных нормативов банковского конгломерата, в состав которого войдет услугополучатель, в случае, если приобретение статуса банковского холдинга родительской организацией услугополучателя приводит к созданию банковского конгломерата;
6) штатное расписание услугополучателя с указанием фамилий, имен и при наличии отчеств (если они указаны в документе, удостоверяющем личность) сотрудников;

7) Ең төмен мөлшері Банктер туралы заңның 8-бабы 2-тармағына сәйкес белгіленген банктің жарғылық капиталына төленгенін растайтын құжаттардың электрондық көшірмелері;
8) исламдық қаржыландыру қағидаттары жөніндегі кеңес туралы ереженің көшірмесі;
9) Банктер туралы заңның 36-бабының 2 және 3-тармақтарында белгіленген талаптарға сәйкестігін растайтын исламдық қаржыландыру қағидаттары жөніндегі кеңес басшысы мен мүшелерінің лауазымдарына тағайындалған адамдар туралы мәліметтер.
Қазақстан Республикасының бейрезидент ислам банкінің филиалы исламдық банк операцияларын және өзге де операцияларды жүзеге асыруға арналған лицензия алу үшін алғаш рет порталға жүгінген кезде:
1) көрсетілетін қызметті алушының бірінші басшысының не өтініш беруге уәкілеттік берілген адамның ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат түріндегі Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасының бейрезидент ислам банктері, ислам банктерінің филиалдары жүзеге асыратын исламдық банк операцияларын және өзге де операцияларды жүзеге асыруға арналған лицензия алуға өтініш (өтініш беруге адамның өкілеттігін растайтын құжаттардың көшірмелерін қоса бере отырып және оған қоса берілетін құжаттар мен мәліметтер);
2) осы тармақтың бірінші бөлігінің 3), 4), 5) және 6) тармақшаларында көзделген құжаттар;
3) Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің басқару органы бекіткен филиал туралы ереженің нотариат куәландырған көшірмесінің электрондық көшірмесі;
4) Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің Қазақстан Республикасының аумағында оның филиалының қызметін жүзеге асыру процесінде туындайтын міндеттемелер бойынша жауапкершілікті қабылдау туралы және осындай міндеттемелерді Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің балансында есепке алу туралы жазбаша міндеттемесінің (растауы) электрондық көшірмесі;
5) рұқсат етілген операциялар түрлерінің тізбесін көрсете отырып, резиденті Қазақстан Республикасының бейрезидент банкі болып табылатын мемлекеттің қаржылық қадағалау органы берген (берген) Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің қолданыстағы лицензиясының (қолданыстағы рұқсатының) электрондық көшірмесі.
Көрсетілген лицензия (рұқсат), егер Банктер туралы заңның 16-бабы 1-тармағында көзделген Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің филиалын ашуға рұқсат беру туралы өтініш берілгеннен кейін Қазақстан Республикасының бейрезидент банкі жүзеге асыруға құқылы не Қазақстан Республикасының бейрезидент банкі жаңа лицензия алған операциялар түрлерінің тізбесі өзгертілген жағдайда ұсынылады (жаңа рұқсат);

7) копии документов, подтверждающих оплату уставного капитала банка, минимальный размер которого установлен в соответствии с пунктом 2 статьи 8 Закона о банках;
8) копия положения о совете по принципам исламского финансирования;
9) сведения о лицах, назначенных на должности руководителя и членов совета по принципам исламского финансирования, подтверждающие их соответствие требованиям, установленным пунктами 2 и 3 статьи 36 Закона о банках.
При обращении филиала исламского банка - нерезидента Республики Казахстан для получения лицензии на осуществление исламских банковских и иных операций, впервые на портал:
1) заявление на получение лицензии на осуществление исламских банковских и иных операций по форме согласно приложению 5 к Правилам в виде электронного документа, удостоверенного ЭЦП первого руководителя услугополучателя либо лица, уполномоченного на подачу заявления (с приложением копий документов, подтверждающих полномочия лица на подачу заявления и прилагаемых к нему документов и сведений);
2) документы, предусмотренные подпунктами 3), 4), 5) и 6) части первой настоящего пункта;
3) электронная копия нотариально засвидетельствованной копии положения о филиале, утвержденного органом управления банка – нерезидента Республики Казахстан;
4) электронная копия письменного обязательства (подтверждения) банка – нерезидента Республики Казахстан о принятии ответственности по обязательствам, возникающим в процессе осуществления деятельности его филиала на территории Республики Казахстан, и об учете таких обязательств на балансе банка – нерезидента Республики Казахстан;
5) электронная копия действующей лицензии (действующего разрешения) банка – нерезидента Республики Казахстан, выданной (выданного) органом финансового надзора государства, резидентом которого является банк – нерезидент Республики Казахстан, с указанием перечня разрешенных видов операций. Указанная лицензия (разрешение) представляется в случае, если после подачи заявления о выдаче разрешения на открытие филиала банка – нерезидента Республики Казахстан, предусмотренного пунктом 1 статьи 16 Закона о банках, был изменен перечень видов операций, которые банк – нерезидент Республики Казахстан вправе осуществлять, либо банк – нерезидент Республики Казахстан получил новую лицензию (новое разрешение);

6) исламдық қаржыландыру қағидаттары жөніндегі кеңес не Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінде тұрақты жұмыс істейтін өзге де осыған ұқсас орган туралы ереженің (басшылықтың) электрондық көшірмесі;
7) исламдық қаржыландыру қағидаттары жөніндегі кеңестің не Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінде тұрақты жұмыс істейтін өзге де ұқсас органның басшысы мен мүшелерінің лауазымдарына тағайындалған адамдар туралы мәліметтердің электрондық көшірмелері.
Қазақстан Республикасының бейрезидент ислам банкінің филиалы исламдық банк операцияларын және өзге де операцияларды жүзеге асыруға арналған лицензия алу үшін алғаш рет көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне жүгінген кезде:
1) Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ислам банктері, Қазақстан Республикасының бейрезидент ислам банктерінің филиалдары жүзеге асыратын исламдық банк операцияларын және өзге де операцияларды жүзеге асыруға арналған лицензия алуға өтініш (адамның өтініш беруге өкілеттігін растайтын құжаттардың және оған қоса берілетін құжаттар мен мәліметтердің көшірмелерін қоса бере отырып);
2) осы тармақтың екінші бөлігінің 3), 4), 5) және 6) тармақшаларда көзделген құжаттар;
3) Қазақстан Республикасының бейрезидент банктің басқару органы бекіткен филиал туралы ереженің нотариат куәландырған көшірмесі;
4) Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің Қазақстан Республикасының аумағында оның филиалының қызметін жүзеге асыру процесінде туындайтын міндеттемелер бойынша жауапкершілікті қабылдау туралы және осындай міндеттемелерді Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің балансында есепке алу туралы жазбаша міндеттемесі (растауы);
5) рұқсат етілген операциялар түрлерінің тізбесін көрсете отырып, резиденті Қазақстан Республикасының бейрезидент банкі болып табылатын мемлекеттің қаржылық қадағалау органы берген (берген) Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің қолданыстағы лицензиясының (қолданыстағы рұқсатының) көшірмесі.
Көрсетілген лицензия (рұқсат), егер Банктер туралы заңның 16-бабының 1-тармағында көзделген Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің филиалын ашуға рұқсат беру туралы өтініш берілгеннен кейін Қазақстан Республикасының бейрезидент банкі жүзеге асыруға құқылы не Қазақстан Республикасының бейрезидент банкі жаңа лицензия алған операциялар түрлерінің тізбесі өзгертілген жағдайда ұсынылады (жаңа рұқсат);
6) исламдық қаржыландыру қағидаттары жөніндегі кеңес не Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінде тұрақты жұмыс істейтін өзге де осыған ұқсас орган туралы ереженің (басшылықтың) көшірмесі;

6) электронная копия положения (руководства) о совете по принципам исламского финансирования либо иного аналогичного органа, постоянно действующего в банке – нерезиденте Республики Казахстан;
7) электронные копии сведений о лицах, назначенных на должности руководителя и членов совета по принципам исламского финансирования либо иного аналогичного органа, постоянно действующего в банке – нерезиденте Республики Казахстан.
При обращении филиала исламского банка – нерезидента Республики Казахстан для получения лицензии на осуществление исламских банковских и иных операций, впервые в канцелярию услугодателя:
1)заявление на получение лицензии на осуществление исламских банковских и иных операций по форме согласно приложению 5 к Правилам (с приложением копий документов, подтверждающих полномочия лица на подачу заявления и прилагаемых к нему документов и сведений);
2)документы, предусмотренные подпунктами 3), 4), 5) и 6) части второй настоящего пункта;
3) нотариально засвидетельствованная копия положения о филиале, утвержденного органом управления банка – нерезидента Республики Казахстан;
4) письменное обязательство (подтверждение) банка – нерезидента Республики Казахстан о принятии ответственности по обязательствам, возникающим в процессе осуществления деятельности его филиала на территории Республики Казахстан, и об учете таких обязательств на балансе банка –нерезидента Республики Казахстан;
5) копия действующей лицензии (действующего разрешения) банка – нерезидента Республики Казахстан, выданной (выданного) органом финансового надзора государства, резидентом которого является банк -нерезидент Республики Казахстан, с указанием перечня разрешенных видов операций. Указанная лицензия (разрешение) представляется в случае, если после подачи заявления о выдаче разрешения на открытие филиала банка-нерезидента Республики Казахстан, предусмотренного пунктом 1 статьи 16 Закона о банках, был изменен перечень видов операций, которые банк – нерезидент Республики Казахстан вправе осуществлять, либо банк – нерезидент Республики Казахстан получил новую лицензию (новое разрешение);
6) копия положения (руководства) о совете по принципам исламского финансирования либо иного аналогичного органа, постоянно действующего в банке – нерезиденте Республики Казахстан;

7) исламдық қаржыландыру қағидаттары жөніндегі кеңестің не Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінде тұрақты жұмыс істейтін өзге де осыған ұқсас органның басшысы мен мүшелерінің лауазымдарына тағайындалған адамдар туралы мәліметтер.
Көрсетілетін қызметті алушы - әмбебап банк лицензиясы бар банк исламдық банк операцияларын жүзеге асыруға қосымша лицензия алу үшін алғаш рет порталға жүгінген кезде:
1) исламдық банк операцияларын жүзеге асыруға қосымша лицензия алуға өтініш, Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының бірінші басшысының не өтініш беруге уәкілетті тұлғаның ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат түрінде (тұлғаның өтініш беруге өкілеттігін растайтын құжаттардың және оған қоса берілетін құжаттар мен мәліметтердің көшірмелерін қоса бере отырып);
2) Банктер туралы заңның 88-бабында көзделген жаңартылған қаржылық орнықтылықты қалпына келтіру жоспарының электрондық көшірмесі;
3) "цифрлық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы көрсетілген алымды төлеу жағдайларын қоспағанда, жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжат;
4) исламдық банк операцияларын жүзеге асыруға лицензия алу ниеті туралы банк акционерлерінің жалпы жиналысы шешімінің электрондық көшірмесі;
5) Банктер туралы заңның 19-бабының 15-тармағы 3) тармақшасында көзделген талаптарды есепке ала отырып, жарғы көшірмесінің нотариат куәландырған электрондық көшірмесі;
6) исламдық қаржыландыру қағидаттары жөніндегі кеңес туралы ереженің электрондық көшірмесі, сондай-ақ исламдық қаржыландыру қағидаттары жөніндегі кеңестің басшысы мен мүшелерінің лауазымдарына тағайындалған адамдар туралы Банктер туралы заңның 36-бабының 2 және 3-тармақтарында белгіленген талаптарға сәйкес келетінін растайтын мәліметтер;
7) уәкілетті органның тәуекелдерді басқару және ішкі бақылау жүйесіне қойылатын талаптарына сәйкес келетін таяудағы үш жылға арналған исламдық банк операцияларын дамыту стратегиясының электрондық көшірмесі;
8) ең төмен мөлшерін уәкілетті орган белгілеген, исламдық банк операциялары үшін бөлінген активтердің қалыптасуын растайтын құжаттардың электрондық көшірмелері.
Көрсетілетін қызметті алушы - әмбебап банк лицензиясы бар банк исламдық банк операцияларын жүзеге асыруға қосымша лицензия алу үшін алғаш рет көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне жүгінген кезде:
1) Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша исламдық банк операцияларын жүзеге асыруға қосымша лицензия алуға өтініш (тұлғаның өтініш беруге өкілеттігін растайтын құжаттардың және оған қоса берілетін құжаттар мен мәліметтердің көшірмелерін қоса бере отырып);

7) сведения о лицах, назначенных на должности руководителя и членов совета по принципам исламского финансирования либо иного аналогичного органа, постоянно действующего в банке – нерезиденте Республики Казахстан.
При обращении услугополучателя –
банка, имеющего универсальную банковскую лицензию, для получения дополнительной лицензии на осуществление исламских банковских операций, впервые на портал:
1)заявление на получение дополнительной лицензии на осуществление исламских банковских операций по форме согласно приложению 6 к Правилам в виде электронного документа, удостоверенного ЭЦП первого руководителя услугополучателя либо лица, уполномоченного на подачу заявления (с приложением копий документов, подтверждающих полномочия лица на подачу заявления и прилагаемых к нему документов и сведений);
2)электронная копия актуализированного плана восстановления финансовой устойчивости, предусмотренного статьей 88 Закона о банках;
3)документ, подтверждающий уплату в бюджет лицензионного сбора на право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев уплаты указанного сбора через платежный шлюз "цифрового правительства";
4) электронная копия решения общего собрания акционеров банка о намерении получить лицензию на осуществление исламских банковских и иных операций;
5) электронная копия нотариально засвидетельствованной копии устава с учетом требований, предусмотренных подпунктом 3) пункта 15 статьи 19 Закона о банках;
6) электронная копия положения о совете по принципам исламского финансирования, а также сведения о лицах, назначенных на должности руководителя и членов совета по принципам исламского финансирования, подтверждающие их соответствие требованиям, установленным пунктами 2 и 3 статьи 36 Закона о банках;
7) электронная копия стратегии развития исламских банковских операций на ближайшие три года, соответствующей требованиям уполномоченного органа к системе управления рисками и внутреннего контроля;
8) электронные копии документов, подтверждающих формирование выделенных активов для исламских банковских операций, минимальный размер которых установлен уполномоченным органом.
При обращении услугополучателя –
банка, имеющего универсальную банковскую лицензию, для получения дополнительной лицензии на осуществление исламских банковских и иных операций через канцелярию услугодателя:
1)заявление на получение дополнительной лицензии на осуществление исламских банковских операций по форме согласно приложению 6 к Правилам (с приложением копий документов, подтверждающих полномочия лица на подачу заявления и прилагаемых к нему документов и сведений);

2) Банктер туралы заңның 88-бабында көзделген қаржылық орнықтылықты қалпына келтірудің жаңартылған жоспарының электрондық көшірмесі;
3) "цифрлық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы көрсетілген алымды төлеу жағдайларын қоспағанда, жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжат;
4) исламдық банк операцияларын және өзге де операцияларды жүзеге асыруға лицензия алу ниеті туралы банк акционерлерінің жалпы жиналысы шешімінің электрондық көшірмесі;
5) Банктер туралы заңның 19-бабы 15-тармағының 3) тармақшасында көзделген талаптарды ескере отырып, жарғының нотариат куәландырған көшірмесі;
6) исламдық қаржыландыру қағидаттары жөніндегі кеңес туралы ереженің көшірмесі, сондай-ақ Банктер туралы заңның 36-бабының 2 және 3-тармақтарында белгіленген талаптарға сәйкестігін растайтын исламдық қаржыландыру қағидаттары жөніндегі кеңестің басшысы мен мүшелерінің лауазымдарына тағайындалған адамдар туралы мәліметтер;
7) уәкілетті органның тәуекелдерді басқару және ішкі бақылау жүйесіне қойылатын талаптарына сәйкес келетін алдағы үш жылға арналған исламдық банк операцияларын дамыту стратегиясының көшірмесі;
8) ең аз мөлшерін уәкілетті орган белгілеген, исламдық банк операциялары үшін бөлінген активтердің қалыптасуын растайтын құжаттар.
Көрсетілетін қызметті алушы - әмбебап банк лицензиясы бар Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің филиалы исламдық банк операцияларын жүзеге асыруға қосымша лицензия алу үшін алғаш рет порталға жүгінген кезде:
1) көрсетілетін қызметті алушының бірінші басшысының не өтініш беруге уәкілетті адамның ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат түріндегі Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша исламдық банк операцияларын жүзеге асыруға қосымша лицензия алуға өтініш (тұлғаның өтініш беруге өкілеттігін растайтын құжаттардың және оған қоса берілетін құжаттар мен мәліметтердің көшірмелерін қоса бере отырып);
2) Банктер туралы заңның 88-бабында көзделген қаржылық орнықтылықты қалпына келтірудің жаңартылған жоспарының электрондық көшірмесі;
3) "цифрлық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы көрсетілген алымды төлеу жағдайларын қоспағанда, жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжат;
4) исламдық банк операцияларын және өзге де операцияларды жүзеге асыруға лицензия алу ниеті туралы Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің басқару органы шешімінің электрондық көшірмесі;
5) Банктер туралы заңның 19-бабы 15-тармағының 3) тармақшасында көзделген талаптарды ескере отырып, Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің филиалы туралы ереженің нотариат куәландырған көшірмесінің электрондық көшірмесі;

2)копия актуализированного плана восстановления финансовой устойчивости, предусмотренного статьей 88 Закона о банках;
3)документ, подтверждающий уплату в бюджет лицензионного сбора на право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев уплаты указанного сбора через платежный шлюз "цифрового правительства";
4) копия решения общего собрания акционеров банка о намерении получить лицензию на осуществление исламских банковских и иных операций;
5) нотариально засвидетельствованная копия устава с учетом требований, предусмотренных подпунктом 3) пункта 15 статьи 19 Закона о банках;
6) копия положения о совете по принципам исламского финансирования, а также сведения о лицах, назначенных на должности руководителя и членов совета по принципам исламского финансирования, подтверждающие их соответствие требованиям, установленным пунктами 2 и 3 статьи 36 Закона о банках;
7) копия стратегии развития исламских банковских операций на ближайшие три года, соответствующей требованиям уполномоченного органа к системе управления рисками и внутреннего контроля;
8) документы, подтверждающие формирование выделенных активов для исламских банковских операций, минимальный размер которых установлен уполномоченным органом.
При обращении услугополучателя –
филиала банка-нерезидента Республики Казахстан, имеющего универсальную банковскую лицензию, для получения дополнительной лицензии на осуществление исламских банковских операций, впервые на портал:
1)заявление на получение дополнительной лицензии на осуществление исламских банковских операций по форме согласно приложению 6 к Правилам в виде электронного документа, удостоверенного ЭЦП первого руководителя услугополучателя либо лица, уполномоченного на подачу заявления (с приложением копий документов, подтверждающих полномочия лица на подачу заявления и прилагаемых к нему документов и сведений);
2)электронная копия актуализированного плана восстановления финансовой устойчивости, предусмотренного статьей 88 Закона о банках;
3)документ, подтверждающий уплату в бюджет лицензионного сбора на право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев уплаты указанного сбора через платежный шлюз "цифрового правительства";
4) электронная копия решения органа управления банка – нерезидента Республики Казахстан о намерении получить лицензию на осуществление исламских банковских и иных операций;
5) электронная копия нотариально засвидетельствованной копии положения о филиале банка – нерезидента Республики Казахстан с учетом требований, предусмотренных подпунктом 3) пункта 15 статьи 19 Закона о банках;

6) исламдық қаржыландыру қағидаттары жөніндегі кеңес не Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінде тұрақты жұмыс істейтін өзге де осыған ұқсас орган туралы ереженің (нұсқаудың) электрондық көшірмесі, сондай-ақ исламдық қаржыландыру қағидаттары жөніндегі кеңестің басшысы мен мүшелерінің лауазымдарына тағайындалған адамдар не Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінде тұрақты жұмыс істейтін өзге де осыған ұқсас орган туралы мәліметтер;
7) уәкілетті органның тәуекелдерді басқару және ішкі бақылау жүйесіне қойылатын талаптарына сәйкес келетін алдағы үш жылға арналған исламдық банк операцияларын дамыту стратегиясының көшірмесі;
8) ең аз мөлшерін уәкілетті орган белгілеген, исламдық банк операциялары үшін бөлінген активтердің қалыптасуын растайтын құжаттар.
Көрсетілетін қызметті алушы – әмбебап банк лицензиясы бар Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің филиалы исламдық банк операцияларын жүзеге асыруға қосымша лицензия алу үшін алғаш рет көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне жүгінген кезде:
1) Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша исламдық банк операцияларын жүзеге асыруға қосымша лицензия алуға өтініш (тұлғаның өтініш беруге өкілеттігін растайтын құжаттардың және оған қоса берілетін құжаттар мен мәліметтердің көшірмелерін қоса бере отырып);
2) Банктер туралы заңның 88-бабында көзделген қаржылық орнықтылықты қалпына келтірудің жаңартылған жоспарының көшірмесі;
3) "цифрлық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы көрсетілген алымды төлеу жағдайларын қоспағанда, жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжат;
4) исламдық банк операцияларын және өзге де операцияларды жүзеге асыруға лицензия алу ниеті туралы Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің басқару органы шешімінің көшірмесі;
5) Банктер туралы заңның 19-бабы 15-тармағының 3) тармақшасында көзделген талаптарды ескере отырып, Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің филиалы туралы ереженің нотариат куәландырған көшірмесі;
6) исламдық қаржыландыру қағидаттары жөніндегі кеңес не Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінде тұрақты жұмыс істейтін өзге де осыған ұқсас орган туралы ереженің (нұсқаудың) көшірмесі, сондай-ақ исламдық қаржыландыру қағидаттары жөніндегі кеңестің басшысы мен мүшелерінің лауазымдарына тағайындалған адамдар не Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінде тұрақты жұмыс істейтін өзге де осыған ұқсас орган туралы мәліметтер;
7) уәкілетті органның тәуекелдерді басқару және ішкі бақылау жүйесіне қойылатын талаптарына сәйкес келетін алдағы үш жылға арналған исламдық банк операцияларын дамыту стратегиясының көшірмесі;

6) электронная копия положения (руководства) о совете по принципам исламского финансирования либо иного аналогичного органа, постоянно действующего в банке – нерезиденте Республики Казахстан, а также сведения о лицах, назначенных на должности руководителя и членов совета по принципам исламского финансирования либо иного аналогичного органа, постоянно действующего в банке – нерезиденте Республики Казахстан;
7) копия стратегии развития исламских банковских операций на ближайшие три года, соответствующей требованиям уполномоченного органа к системе управления рисками и внутреннего контроля;
8) документы, подтверждающие формирование выделенных активов для исламских банковских операций, минимальный размер которых установлен уполномоченным органом.
При обращении услугополучателя –
филиала банка – нерезидента Республики Казахстан, имеющего универсальную банковскую лицензию, для получения дополнительной лицензии на осуществление исламских банковских операций, впервые в канцелярию услугодателя:
1)заявление на получение дополнительной лицензии на осуществление исламских банковских операций по форме согласно приложению 6 к Правилам (с приложением копий документов, подтверждающих полномочия лица на подачу заявления и прилагаемых к нему документов и сведений);
2)копия актуализированного плана восстановления финансовой устойчивости, предусмотренного статьей 88 Закона о банках;
3)документ, подтверждающий уплату в бюджет лицензионного сбора на право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев уплаты указанного сбора через платежный шлюз "цифрового правительства";
4) копия решения органа управления банка – нерезидента Республики Казахстан о намерении получить лицензию на осуществление исламских банковских и иных операций;
5) нотариально засвидетельствованная копия положения о филиале банка – нерезидента Республики Казахстан с учетом требований, предусмотренных подпунктом 3) пункта 15 статьи 19 Закона о банках;
6) копия положения (руководства) о совете по принципам исламского финансирования либо иного аналогичного органа, постоянно действующего в банке – нерезиденте Республики Казахстан, а также сведения о лицах, назначенных на должности руководителя и членов совета по принципам исламского финансирования либо иного аналогичного органа, постоянно действующего в банке – нерезиденте Республики Казахстан;
7) копия стратегии развития исламских банковских операций на ближайшие три года, соответствующей требованиям уполномоченного органа к системе управления рисками и внутреннего контроля;

8) ең аз мөлшерін уәкілетті орган белгілеген, исламдық банк операциялары үшін бөлінген активтердің қалыптасуын растайтын құжаттар.
Көрсетілетін қызметті алушы операциялардың қосымша түрлерін жүзеге асыруға арналған банк лицензиясын алу үшін портал арқылы жүгінген кезде:
1) көрсетілетін қызметті алушының бірінші басшысының не өтініш беруге уәкілетті тұлғаның ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат түріндегі Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша операциялардың қосымша түрлерін жүзеге асыруға арналған банк лицензиясын алуға өтініш (тұлғаның өтініш беруге өкілеттігін растайтын құжаттардың және оған қоса берілетін құжаттар мен мәліметтердің көшірмелерін қоса бере отырып) (ислам банкі, Қазақстан Республикасының бейрезидент ислам банкінің филиалы үшін);
2) Банктер туралы заңның 88-бабында көзделген қаржылық тұрақтылықты қалпына келтірудің өзекті жоспарының электрондық көшірмесі;
3) көрсетілген алымды "цифрлық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы төлеу жағдайларын қоспағанда, жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжат.
Көрсетілетін қызметті алушы операциялардың қосымша түрлерін жүзеге асыруға банк лицензиясын алу үшін көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүгінген кезде:
1) Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша операциялардың қосымша түрлерін жүзеге асыруға арналған банк лицензиясын алуға өтініш (ислам банкі, Қазақстан Республикасының бейрезидент ислам банкі филиалы үшін) (адамның өтініш беруге өкілеттігін растайтын құжаттардың және оған қоса берілетін құжаттар мен мәліметтердің көшірмелерін қоса бере отырып);
2) Банктер туралы заңның 88-бабында көзделген қаржылық тұрақтылықты қалпына келтірудің өзекті жоспарының көшірмесі;
3) көрсетілген алымды "цифрлық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы төлеу жағдайларын қоспағанда, жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжат.
Көрсетілетін қызметті алушы банкті ислам банкіне айналдыру нысанында ерікті түрде қайта ұйымдастыру кезінде исламдық банк операцияларын және өзге де оперцияларды жүзеге асыруға лицензия алу үшін портал арқылы жүгінген кезде:
1) көрсетілетін қызметті алушының бірінші басшысының не өтініш беруге уәкілетті адамның электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі - ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат түріндегі Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасының бейрезидент ислам банктері, ислам банктерінің филиалдары жүзеге асыратын исламдық банк операцияларын және өзге де операцияларды жүзеге асыруға арналған лицензия алуға өтініш (тұлғаның өтініш беруге өкілеттіктерін растайтын құжаттардың және оған қоса берілетін құжаттар мен мәліметтердің көшірмелерін қоса бере отырып);

8) документы, подтверждающие формирование выделенных активов для исламских банковских операций, минимальный размер которых установлен уполномоченным органом.
При обращении услугополучателя для получения банковской лицензии на осуществление дополнительных видов операций через портал:
1) заявление на получение банковской лицензии на осуществление дополнительных видов операций (для исламского банка, филиала исламского банка – нерезидента Республики Казахстан) по форме согласно приложению 8 к Правилам в виде электронного документа, удостоверенного ЭЦП первого руководителя услугополучателя либо лица, уполномоченного на подачу заявления (с приложением копий документов, подтверждающих полномочия лица на подачу заявления и прилагаемых к нему документов и сведений);
2) электронная копия актуализированного плана восстановления финансовой устойчивости, предусмотренного статьей 88 Закона о банках;
3) документ, подтверждающий уплату в бюджет лицензионного сбора на право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев уплаты указанного сбора через платежный шлюз "цифрового правительства".
При обращении услугополучателя для получения банковской лицензии на осуществление дополнительных видов операций через канцелярию услугодателя:
1) заявление на получение банковской лицензии на осуществление дополнительных видов операций (для исламского банка, филиала исламского банка-нерезидента Республики Казахстан) по форме согласно приложению 8 к Правилам (с приложением копий документов, подтверждающих полномочия лица на подачу заявления и прилагаемых к нему документов и сведений);
2) копия актуализированного плана восстановления финансовой устойчивости, предусмотренного статьей 88 Закона о банках;
3) документ, подтверждающий уплату в бюджет лицензионного сбора на право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев уплаты указанного сбора через платежный шлюз "цифрового правительства".
При обращении услугополучателя для получения лицензии на осуществление исламских банковских и иных операций при добровольной реорганизации банка в форме конвертации в исламский банк через портал:
1) заявление на получение лицензии на осуществление исламских банковских и иных операций по форме согласно приложению 5 к Правилам в виде электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП) первого руководителя услугополучателя либо лица, уполномоченного на подачу заявления (с приложением копии документов, подтверждающих полномочия лица на подачу заявления и прилагаемых к нему документов и сведений);

2) ислам банкі жарғысының нотариат куәландырған көшірмесінің электрондық көшірмесі;
3) жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығына арналған лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжат;
4) исламдық қаржыландыру қағидаттары жөніндегі кеңес туралы ереженің электрондық көшірмесі;
5) Банктер туралы заңның 36-бабында белгіленген талаптарға сәйкестігін растайтын исламдық қаржыландыру қағидаттары жөніндегі кеңестің басшысы мен мүшелерінің лауазымдарына тағайындалған адамдар туралы мәліметтер;
6) исламдық банк операцияларын және өзге де операцияларды жүзеге асырудың жалпы шарттары туралы қағидалардың электрондық көшірмесі;
7) ислам банкінің ішкі кредит саясаты туралы ережелердің электрондық көшірмесі.
Көрсетілетін қызметті алушы банкті ислам банкіне айналдыру нысанында ерікті түрде қайта ұйымдастыру кезінде исламдық банк операцияларын және өзге де операцияларды жүзеге асыруға лицензия алу үшін көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүгінген кезде:
1) Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша исламдық банк операцияларын және өзге де операцияларды жүзеге асыруға арналған лицензия алуға өтініш (тұлғаның өтініш беруге өкілеттігін растайтын құжаттардың және оған қоса берілетін құжаттар мен мәліметтердің көшірмелерін қоса бере отырып);
2) ислам банкі жарғысының нотариат куәландырған көшірмесі;
3) жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығына арналған лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжат;
4) исламдық қаржыландыру қағидаттары жөніндегі кеңес туралы ереже;
5) Банктер туралы заңның 36-бабында белгіленген талаптарға сәйкестігін растайтын исламдық қаржыландыру қағидаттары бойынша кеңес басшысы мен мүшелерінің лауазымдарына тағайындалған адамдар туралы мәліметтер;
6) исламдық банк операцияларын және өзге де операцияларды жүзеге асырудың жалпы шарттары туралы ереже;
7) ислам банкінің ішкі кредит саясаты туралы қағидалар.
Көрсетілетін қызметті алушы лицензияның телнұсқасын алу үшін портал арқылы жүгінген кезде (егер бұрын берілген лицензия қағаз нысанда ресімделген болса):
1) көрсетілетін қызметті алушының бірінші басшысы не өтініш беруге уәкілетті тұлға қол қойған еркін нысандағы өтініш (тұлғаның өтініш беруге өкілеттігін растайтын құжаттардың және оған қоса берілетін құжаттар мен мәліметтердің көшірмелерін қоса бере отырып);
2) "цифрлық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы төлеу жағдайларын қоспағанда, лицензияның телнұсқасын беру кезінде жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі.
Көрсетілетін қызметті алушы лицензияның телнұсқасын алу үшін көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүгінген кезде (егер бұрын берілген лицензия қағаз нысанда ресімделген болса):

2) электронная копия нотариально засвидетельствованной копии устава исламского банка;
3) документ, подтверждающий уплату в бюджет лицензионного сбора на право занятия отдельными видами деятельности;
4) электронная копия положения о совете по принципам исламского финансирования;
5) сведения о лицах, назначенных на должности руководителя и членов совета по принципам исламского финансирования, подтверждающих их соответствие требованиям, установленным статьей 36 Закона о банках;
6) электронная копия правил об общих условиях осуществления исламских банковских и иных операций;
7) электронная копия правил о внутренней кредитной политике исламского банка.
При обращении услугополучателя для получения лицензии на осуществление исламских банковских и иных операций при добровольной реорганизации банка в форме конвертации в исламский банк через канцелярию услугодателя:
1) заявление на получение лицензии на осуществление исламских банковских и иных операций по форме согласно приложению 5 к Правилам (с приложением копии документов, подтверждающих полномочия лица на подачу заявления и прилагаемых к нему документов и сведений);
2) нотариально засвидетельствованная копия устава исламского банка;
3) документ, подтверждающий уплату в бюджет лицензионного сбора на право занятия отдельными видами деятельности;
4) положение о совете по принципам исламского финансирования;
5) сведения о лицах, назначенных на должности руководителя и членов совета по принципам исламского финансирования, подтверждающих их соответствие требованиям, установленным статьей 36 Закона о банках;
6) правила об общих условиях осуществления исламских банковских и иных операций;
7) правила о внутренней кредитной политике исламского банка.
При обращении услугополучателя для получения дубликата лицензии (если ранее выданная лицензия была оформлена в бумажной форме) через портал:
1) заявление в произвольной форме, подписанное первым руководителем услугополучателя либо лицом, уполномоченным на подачу заявления (с приложением копий документов, подтверждающих полномочия лица на подачу заявления и прилагаемых к нему документов и сведений);
2) копия документа, подтверждающего оплату лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности при выдаче дубликата лицензии, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз "цифрового правительства".
При обращении услугополучателя для получения дубликата лицензии (если ранее выданная лицензия была оформлена в бумажной форме) через канцелярию услугодателя:

1) көрсетілетін қызметті алушының бірінші басшысы не өтініш беруге уәкілетті тұлға қол қойған еркін нысандағы өтініш (тұлғаның өтініш беруге өкілеттігін растайтын құжаттардың және оған қоса берілетін құжаттар мен мәліметтердің көшірмелерін қоса бере отырып);
2) "цифрлық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы төлеу жағдайларын қоспағанда, лицензияның телнұсқасын беру кезінде жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі.
Көрсетілетін қызметті алушы лицензияны қайта ресімдеу үшін портал арқылы жүгінген кезде:
1) көрсетілетін қызметті алушының бірінші басшысының не өтініш беруге уәкілетті адамның ЭЦҚ-мен куәландырылған Қағидаларға 15-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ислам банктері, Қазақстан Республикасының бейрезидент ислам банктерінің филиалдары жүзеге асыратын исламдық банк операцияларын және өзге де операцияларды жүзеге асыруға арналған лицензияны қайта ресімдеу туралы өтініш (тұлғаның өтініш беруге өкілеттігін растайтын құжаттардың және оған қоса берілетін құжаттар мен мәліметтердің көшірмелерін қоса бере отырып);
2) "цифрлық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы төлеу жағдайларын қоспағанда, лицензияны қайта ресімдеу кезінде қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
3) мемлекеттік цифрлық жүйелерде қамтылған құжаттарды қоспағанда, лицензияны қайта ресімдеуге негіз болған өзгерістер туралы ақпаратты қамтитын құжаттардың электрондық көшірмелері;
4) лицензияланатын қызмет түрінен бір немесе одан да көп банктік және өзге де операциялар шығарылған жағдайда лицензияның түпнұсқасы (егер бұрын берілген лицензия қағаз нысанда ресімделген болса) көрсетілетін қызметті алушының кеңсесіне жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы лицензияны қайта ресімдеу үшін көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүгінген кезде:
1) Қағидаларға 15-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ислам банктері, Қазақстан Республикасының бейрезидент ислам банктерінің филиалдары жүзеге асыратын исламдық банк операцияларын және өзге де операцияларды жүзеге асыруға лицензияны қайта ресімдеу туралы өтініш (адамның өтініш беруге өкілеттігін растайтын құжаттардың және оған қоса берілетін құжаттар мен мәліметтердің көшірмелерін қоса бере отырып);
2) лицензияланатын қызмет түрінен бір немесе одан да көп банк операцияларын және өзге де операциялар шығарылған жағдайда лицензияның түпнұсқасы (егер бұрын берілген лицензия қағаз нысанда ресімделген болса);
3) "цифрлық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы төлеу жағдайларын қоспағанда, лицензияны қайта ресімдеу кезінде қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі;

1) заявление в произвольной форме, подписанное первым руководителем услугополучателя либо лицом, уполномоченным на подачу заявления (с приложением копий документов, подтверждающих полномочия лица на подачу заявления и прилагаемых к нему документов и сведений);
2) копия документа, подтверждающего оплату лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности при выдаче дубликата лицензии, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз "цифрового правительства".
При обращении услугополучателя для переоформления лицензии через портал:
1) заявление о переоформлении лицензии на осуществление исламских банковских и иных операций по форме согласно приложению 15 к Правилам, удостоверенного ЭЦП первого руководителя услугополучателя либо лица, уполномоченного на подачу заявления (с приложением копий документов, подтверждающих полномочия лица на подачу заявления и прилагаемых к нему документов и сведений);
2) электронная копия документа, подтверждающего оплату лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности при переоформлении лицензии, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз "цифрового правительства";
3) электронные копии документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления лицензии, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных цифровых системах;
4) оригинал лицензии, в случае исключения из лицензируемого вида деятельности одной или более банковских и иных операций (если ранее выданная лицензия была оформлена в бумажной форме), направляется в канцелярию услугополучателя.
При обращении услугополучателя для переоформления лицензии через канцелярию услугодателя:
1) заявление о переоформлении лицензии на осуществление исламских банковских и иных операций по форме согласно приложению 15 к Правилам (с приложением копии документов, подтверждающих полномочия лица на подачу заявления и прилагаемых к нему документов и сведений);
2) оригинал лицензии, в случае исключения из лицензируемого вида деятельности одной или более банковских и иных операций (если ранее выданная лицензия была оформлена в бумажной форме);
3) копия документа, подтверждающего оплату лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности при переоформлении лицензии, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз "цифрового правительства";

4) олардағы ақпарат мемлекеттік цифрлық жүйелерде қамтылған құжаттарды қоспағанда, лицензияны қайта ресімдеуге негіз болған өзгерістер туралы ақпаратты қамтитын құжаттардың көшірмелері.
Көрсетілетін қызметті алушы исламдық банк операцияларын жүзеге асыруға арналған қосымша лицензияны қайта ресімдеу үшін портал арқылы жүгінген кезде:
1) көрсетілетін қызметті алушының бірінші басшысының не өтініш беруге уәкілетті адамның ЭЦҚ-мен куәландырылған, Қағидаларға 13-қосымшаға сәйкес нысан бойынша исламдық банк операцияларын жүзеге асыруға қосымша лицензияны қайта ресімдеу туралы өтініш (адамның өтініш беруге өкілеттігін растайтын құжаттардың және оған қоса берілетін құжаттар мен мәліметтердің көшірмелерін қоса бере отырып);
2) "цифрлық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы төлеу жағдайларын қоспағанда, банк лицензиясын қайта ресімдеу кезінде жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
3) олардағы ақпарат мемлекеттік цифрлық жүйелерде қамтылған құжаттарды қоспағанда, банк лицензиясын қайта ресімдеуге негіз болған өзгерістер туралы ақпаратты қамтитын құжаттардың электрондық көшірмелері;
4) лицензияланатын қызмет түрінен бір немесе одан да көп исламдық банк операциялары алып тасталған жағдайда банк лицензиясының түпнұсқасы (егер бұрын берілген банк лицензиясы қағаз нысанда ресімделген болса) көрсетілетін қызметті алушының кеңсесіне жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы исламдық банк операцияларын жүзеге асыруға арналған лицензияны қайта ресімдеу үшін көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүгінген кезде:
1) Қағидаларға 13-қосымшаға сәйкес нысан бойынша исламдық банк операцияларын жүзеге асыруға қосымша лицензияны қайта ресімдеу туралы өтініш (тұлғаның өтініш беруге өкілеттігін растайтын құжаттардың және оған қоса берілетін құжаттар мен мәліметтердің көшірмелерін қоса бере отырып);
2) лицензияланатын қызмет түрінен бір немесе одан да көп исламдық банк операциялары алып тасталған жағдайда банк лицензиясының түпнұсқасы (егер бұрын берілген банк лицензиясы қағаз нысанда ресімделген болса);
3) "цифрлық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы төлеу жағдайларын қоспағанда, банк лицензиясын қайта ресімдеу кезінде жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі;
4) олардағы ақпарат мемлекеттік цифрлық жүйелерде қамтылған құжаттарды қоспағанда, банк лицензиясын қайта ресімдеуге негіз болған өзгерістер туралы ақпаратты қамтитын құжаттардың электрондық көшірмелері.
9.
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту негіздері

4) копии документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления лицензии, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных цифровых системах.
При обращении услугополучателя для переоформления дополнительной лицензии на осуществление исламских банковских операций через портал:
1) заявление о переоформлении дополнительной лицензии на осуществление исламских банковских операций по форме согласно приложению 13 к Правилам, удостоверенного ЭЦП первого руководителя услугополучателя либо лица, уполномоченного на подачу заявления (с приложением копий документов, подтверждающих полномочия лица на подачу заявления и прилагаемых к нему документов и сведений);
2) электронная копия документа, подтверждающего оплату лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности при переоформлении банковской лицензии, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз "цифрового правительства";
3) электронные копии документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления банковской лицензии, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных цифровых системах;
4) оригинал банковской лицензии, в случае исключения из лицензируемого вида деятельности одной или более исламских банковских операций (если ранее выданная банковская лицензия была оформлена в бумажной форме), направляется в канцелярию услугополучателя.
При обращении услугополучателя для переоформления лицензии на осуществление исламских банковских операций через канцелярию услугодателя:
1) заявление о переоформлении дополнительной лицензии на осуществление исламских банковских операций по форме согласно приложению 13 к Правилам (с приложением копий документов, подтверждающих полномочия лица на подачу заявления и прилагаемых к нему документов и сведений);
2) оригинал банковской лицензии, в случае исключения из лицензируемого вида деятельности одной или более исламских банковских операций (если ранее выданная банковская лицензия была оформлена в бумажной форме);
3) копия документа, подтверждающего оплату лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности при переоформлении банковской лицензии, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз "цифрового правительства";
4) копии документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления банковской лицензии, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных цифровых системах.
9.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан

1) көрсетілетін қызметті алушының Банктер туралы заңның 19-бабында және 112-бабының 5-тармағында белгіленген талаптардың кез келгенін сақтамауы;
2) банк құрамына кіретін банк конгломератының өтініш бергенге дейінгі алты ай кезеңдегі пруденциялық нормативтер мен лимиттерді сақтамауы;
3) Банктер туралы заңның 72-бабының 4-тармағында белгіленген резерв ретінде қабылданатын Қазақстан Республикасының бейрезидент банкі филиалының активтерін қалыптастыру жөніндегі талапты орындамау;
4) Банктің жарғылық капиталының Банктер туралы заңның 8-бабының талаптарына сәйкес келмеуі;
5) Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің Қазақстан Республикасының бейрезидент банкі болып табылатын мемлекеттің қаржылық қадағалау органы берген (берген) Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің филиалы Қазақстан Республикасының аумағында жүзеге асыруды жоспарлап отырған операциялардың түрлеріне ұқсас банк қызметін жүзеге асыруға қолданыстағы лицензияның (қолданыстағы рұқсаттың) болмауы;
6) көрсетілетін қызметті алушыға Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің филиалын ашуға бұрын берілген рұқсаттың күшін жою;
7) көрсетілетін қызметті алушының даму стратегиясының және (немесе) өзге де ұсынылған құжаттардың уәкілетті органның тәуекелдерді басқару және ішкі бақылау жүйесіне қойылатын талаптарына сәйкес келмеуі және (немесе):
алғашқы қаржылық (операциялық) үш жыл өткеннен кейін қызмет алушы рентабельді болатындығын;
құрамына көрсетілетін қызметті алушы кіретін көрсетілетін қызметті алушы және (немесе) банк конгломераты пруденциялық нормативтер мен лимиттерді орындайтын болатындығын;
көрсетілетін қызметті алушының оны дамыту стратегиясына сәйкес келетін ұйымдық құрылымы болатындығын растайтын мәліметтерді ұсынбау;
8) тағайындауға (сайлауға) ұсынылатын кандидаттар арасынан көрсетілетін қызметті алушының басшы қызметкерін келіспеу (банк лицензиясын алғаш рет алуға өтініш білдірген көрсетілетін қызметті алушы үшін);
9) Банктер туралы заңның 45-бабы 4-тармағының екінші бөлігінде белгіленген Қазақстан Республикасының бейрезидент банкі филиалының басшы қызметкерлерінің қатарында Қазақстан Республикасының резиденті екі басшы қызметкерден кем болмауы жөніндегі талапты сақтамау;
10) көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) мәліметтердің Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкес келмеуі;
11) банк лицензиясын алу үшін ұсынылған құжаттардағы және (немесе) мәліметтердегі деректердің (мәліметтердің) анық еместігі;
12) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты лицензиялауға жататын қызметке немесе қызметтің жекелеген түрлеріне тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) бар;

1) несоблюдение услугополучателем любого из требований, установленных статьей 19 и пунктом 5 статьи 112 Закона о банках;
2) несоблюдение банковским конгломератом, в состав которого входит банк, пруденциальных нормативов и лимитов в период за шесть месяцев до подачи заявления;
3) невыполнение требования по формированию активов филиала банка – нерезидента Республики Казахстан, принимаемых в качестве резерва, установленного пунктом 4 статьи 72 Закона о банках;
4) несоответствие уставного капитала банка требованиям статьи 8 Закона о банках;
5) отсутствие у банка – нерезидента Республики Казахстан действующей лицензии (действующего разрешения) на осуществление банковской деятельности, выданной (выданного) органом финансового надзора государства, резидентом которого является банк – нерезидент Республики Казахстан, аналогичной по существу видам операций, которые филиал банка – нерезидента Республики Казахстан планирует осуществлять на территории Республики Казахстан;
6) отмена ранее выданного услугополучателю разрешения на открытие банка, филиала банка – нерезидента Республики Казахстан;
7) несоответствие стратегии развития услугополучателя и (или) иных представленных документов требованиям уполномоченного органа к системе управления рисками и внутреннего контроля и (или) непредоставление сведений, подтверждающих, что:
по истечении первых трех финансовых (операционных) лет деятельность услугополучателя будет рентабельной;
услугополучатель и (или) банковский конгломерат, в состав которого войдет услугополучатель, будут выполнять пруденциальные нормативы и лимиты;
услугополучатель обладает организационной структурой, соответствующей стратегии его развития;
8) несогласование руководящего работника услугополучателя из числа кандидатов, предлагаемых к назначению (избранию) (для услугополучателя, обращающегося за получением банковской лицензии впервые);
9) несоблюдение требования, установленного частью второй пункта 4 статьи 45 Закона о банках, по наличию в числе руководящих работников филиала банка – нерезидента Республики Казахстан не менее двух руководящих работников – резидентов Республики Казахстан;
10) несоответствие представленных услугополучателем документов и (или) сведений требованиям законодательства Республики Казахстан;
11) недостоверность данных (сведений) в документах и (или) сведениях, представленных для получения банковской лицензии;
12) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, подлежащих лицензированию;

13) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген шешімі бар, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алуға байланысты арнайы құқығынан айырылады;
14) "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" 8-бабына сәйкес ұсынылатын көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімінің болмауы.
Көрсетілетін қызметті беруші осы мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінің 8-тармағының он бірінші және он екінші бөліктерінде көрсетілген құжаттар тиісінше ресімделмеген жағдайда, банк лицензиясын қайта ресімдеуден бас тартады.
10.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің, оның ішінде электрондық нысанда қызмет көрсетудің ерекшеліктерін ескерілген, өзге де талаптар
Мемлекеттік қызметтер көрсету орындарының мекенжайы көрсетілетін қызметті берушінің ресми интернет-ресурсында орналастырылған.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдың "жеке кабинеті" арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде, сондай-ақ Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары көрсетілетін қызметті берушінің ресми интернет-ресурсында орналастырылған. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі Бірыңғай байланыс орталығы: 8-800-080-7777, 1414
Банктерге, Қазақстан Республикасының
бейрезидент банктерінінің филиалдарына
банк лицензиясын беру қағидаларына
3-қосымша
Нысан
"Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын
реттеу және дамыту агенттігі"
республикалық мемлекеттік мекемесіне
(БСН 191240019852)
___________________________
(банктің атауы)
Әмбебап банк лицензиясын немесе базалық банк лицензиясын (банк үшін) алуға өтініш
Мыналарды:
банк операцияларын:
______________________________________________________
өзге де операцияларды:
______________________________________________________
жүзеге асыруға базалық банк лицензиясын немесе әмбебап банк лицензиясын немесе (қажетін таңдау) беруді сұраймын (валютаның түрін көрсету - ұлттық және (немесе) шетелдік):
Банк туралы мәлімет:
1. Атауы, орналасқан жері және нақты мекенжайы ______________________________________________________
(индекс, облыс, қала, аудан, көше, үй, кеңсе нөмірі, телефон нөмірі, факс нөмірі, электрондық пошта мекенжайы, интернет-ресурс)
2. Жіберілетін құжаттардың тізбесі, олардың әрқайсысы бойынша парақтар саны:
______________________________________________________
Банк банк қызметін және өзге де қызметті жүзеге асырудың жоспарланып отырған басталуына байланысты талаптардың және ұйымдастыру-техникалық іс-шаралардың орындалуын, оның ішінде:
қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органның (бұдан әрі - уәкілетті орган) және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің нормативтік құқықтық актілерінің талаптарына сәйкес келетін бухгалтерлік есепке алуды және бас бухгалтерлік кітапты жүргізуді автоматтандыру бойынша үй-жайды, жабдықты және бағдарламалық қамтамасыз етуді дайындағанын;
банк операцияларын және өзге операцияларды жүзеге асырудың жалпы шарттары туралы ережені бекіткенін;
уәкілетті органның тәуекелдерді басқару және ішкі бақылау жүйесіне қойылатын талаптарына сәйкес келетін алдағы үш жылға арналған даму стратегиясын бекіткенін;
уәкілетті органның нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес банк қызметін жүзеге асыруға байланысты, оның ішінде тәуекелдерді басқару және ішкі бақылау жүйесін қалыптастыру үшін қажетті өзге де ішкі құжаттарды бекіткенін растайды.
Банк өтінішке қоса берілетін құжаттардың (ақпараттың) дәйекті екендігін, сондай-ақ уәкілетті органға өтінішті қарауға байланысты сұратылатын қосымша ақпарат пен құжаттардың уақтылы ұсынылуын растайды.
Банк цифрлық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім береді.
Банктің атқарушы органы басшысының не өтініш беруге уәкілетті тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) (растайтын құжаттармен бірге)
_____________________________________________
(қолы)             (күні)
Банктерге, Қазақстан Республикасының
бейрезидент банктерінінің филиалдарына
банк лицензиясын беру қағидаларына
4-қосымша
Нысан
"Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын
реттеу және дамыту агенттігі"
республикалық мемлекеттік мекемесіне
(БСН 191240019852)
___________________________
(Қазақстан Республикасының
бейрезидент банкі филиалының атауы)
Әмбебап банк лицензиясын
(Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің филиалы үшін) алуға өтініш
Мыналарды:
банк операцияларын:
______________________________________________________
өзге де операцияларды:
______________________________________________________
жүзеге асыруға әмбебап банк лицензиясын беруді сұраймын (валютаның түрін көрсету - ұлттық және (немесе) шетелдік):
Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің филиалы туралы мәлімет:

13) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги;
14) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
10.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Адрес места оказания государственной услуги размещен на официальном интернет-ресурсе услугодателя.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги размещены на официальном интернет-ресурсе услугодателя. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 8-800-080-7777, 1414.
Приложение 3
к Правилам выдачи
банковской лицензии банкам,
филиалам банков-нерезидентов
Республики Казахстан
Форма
В Республиканское
государственное учреждение
"Агентство
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка"
(БИН 191240019852)
от ______________________
(наименование банка)
Заявление на получение универсальной банковской лицензии или базовой банковской лицензии (для банка)
Прошу выдать базовую банковскую лицензию или универсальную банковскую
лицензию (нужное выбрать) на осуществление (указать вид валюты - в национальной
и (или) иностранной):
банковских операций:
______________________________________________________
иных операций:
______________________________________________________
Сведения о банке:
1. Наименование, место нахождения и фактический адрес
______________________________________________________
(индекс, область, город, район, улица, номер дома, офиса, номер телефона, номер
факса, адрес электронной почты, интернет-ресурс)
2. Перечень направляемых документов, количество листов по каждому из них:
______________________________________________________
Банк подтверждает выполнение требований и организационно-технических
мероприятий, связанных с планируемым началом осуществления банковской и иной
деятельности, в том числе, что:
подготовил помещение, оборудование и программное обеспечение по автоматизации
ведения бухгалтерского учета и главной бухгалтерской книги, соответствующие
требованиям нормативных правовых актов уполномоченного органа по
регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
(далее - уполномоченный орган) и Национального Банка Республики Казахстан;
утвердил правила об общих условиях осуществления банковских и иных операций;
утвердил стратегию развития на ближайшие три года, соответствующую требованиям
уполномоченного органа к системе управления рисками и внутреннего контроля;
утвердил иные внутренние документы, связанные с осуществлением банковской
деятельности, в том числе необходимые для формирования системы управления
рисками и внутреннего контроля, согласно требованиям, установленным
нормативными правовыми актами уполномоченного органа.
Банк подтверждает достоверность прилагаемых к заявлению документов
(информации), а также своевременное представление уполномоченному органу
дополнительной информации и документов, запрашиваемых в связи с рассмотрением
заявления.
Банк предоставляет согласие на использование сведений, составляющих охраняемую
законом тайну, содержащихся в цифровых системах.
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя исполнительного органа
банка либо лица, уполномоченного на подачу заявления
(с приложением подтверждающих документов)
_____________________________________________ (подпись) (дата)
Приложение 4
к Правилам выдачи
банковской лицензии банкам,
филиалам банков-нерезидентов
Республики Казахстан
Форма
В Республиканское
государственное учреждение
"Агентство
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка"
(БИН 191240019852)
от ________________________
(наименование филиала
банка-нерезидента
Республики Казахстан)
Заявление на получение универсальной банковской лицензии (для филиала банка – нерезидента Республики Казахстан)
Прошу выдать универсальную банковскую лицензию на осуществление
(указать вид валюты - в национальной и (или) иностранной):
банковских операций:
______________________________________________________
иных операций:
______________________________________________________
Сведения о филиале банка – нерезидента Республики Казахстан:

1. Атауы, орналасқан жері және нақты мекенжайы ______________________________________________________
(индекс, облыс, қала, аудан, көше, үй, кеңсе нөмірі, телефон нөмірі, факс нөмірі, электрондық пошта мекенжайы, интернет-ресурс)
2. Жіберілетін құжаттардың тізбесі, олардың әрқайсысы бойынша парақтар саны:
______________________________________________________
Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің филиалы банк қызметін және өзге де қызметті жүзеге асырудың жоспарланып отырған басталуына байланысты талаптардың және ұйымдастыру-техникалық іс-шаралардың орындалуын, оның ішінде:
қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органның (бұдан әрі - уәкілетті орган) және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің нормативтік құқықтық актілерінің талаптарына сәйкес келетін бухгалтерлік есепке алуды және бас бухгалтерлік кітапты жүргізуді автоматтандыру бойынша үй-жайды, жабдықты және бағдарламалық қамтамасыз етуді дайындағанын;
банк операцияларын және өзге операцияларды жүзеге асырудың жалпы шарттары туралы ережені бекіткенін;
уәкілетті органның тәуекелдерді басқару және ішкі бақылау жүйесіне қойылатын талаптарына сәйкес келетін алдағы үш жылға арналған даму стратегиясын бекіткенін;
уәкілетті органның нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес банк қызметін жүзеге асыруға байланысты, оның ішінде тәуекелдерді басқару және ішкі бақылау жүйесін қалыптастыру үшін қажетті өзге де ішкі құжаттарды бекіткенін растайды.
Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің филиалы өтінішке қоса берілетін құжаттардың (ақпараттың) дәйекті екендігін, сондай-ақ уәкілетті органға өтінішті қарауға байланысты сұратылатын қосымша ақпарат пен құжаттардың уақтылы ұсынылуын растайды.
Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің филиалы цифрлық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім береді.
Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің филиалы басшысының не өтініш беруге уәкілетті тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) (растайтын құжаттармен бірге)
_____________________________________________
(қолы)             (күні)
Банктерге, Қазақстан Республикасының
бейрезидент банктерінінің филиалдарына
банк лицензиясын беру қағидаларына
5-қосымша
Нысан
"Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын
реттеу және дамыту агенттігі"
республикалық мемлекеттік мекемесіне
(БСН 191240019852)
___________________________
(Ислам банкінің, Қазақстан Республикасының
бейрезидент ислам банкі филиалының атауы)
Исламдық банк операцияларын және өзге де операцияларды жүзеге асыруға арналған лицензия алуға өтініш
Мыналарды:

1. Наименование, место нахождения и фактический адрес
______________________________________________________
(индекс, область, город, район, улица, номер дома, офиса, номер телефона,
номер факса, адрес электронной почты, интернет-ресурс)
2. Перечень направляемых документов, количество листов по каждому из них:
______________________________________________________
Филиал банка – нерезидента Республики Казахстан подтверждает выполнение
требований и организационно-технических мероприятий, связанных с планируемым
началом осуществления банковской и иной деятельности, в том числе, что:
подготовил помещение, оборудование и программное обеспечение по автоматизации
ведения бухгалтерского учета и главной бухгалтерской книги, соответствующие
требованиям нормативных правовых актов уполномоченного органа по
регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
(далее – уполномоченный орган) и Национального Банка Республики Казахстан;
утвердил правила об общих условиях осуществления банковских и иных операций;
утвердил стратегию развития на ближайшие три года, соответствующую требованиям
уполномоченного органа к системе управления рисками и внутреннего контроля;
утвердил иные внутренние документы, связанные с осуществлением банковской
деятельности, в том числе необходимые для формирования системы управления
рисками и внутреннего контроля, согласно требованиям, установленным
нормативными правовыми актами уполномоченного органа.
Филиал банка – нерезидента Республики Казахстан подтверждает достоверность
прилагаемых к заявлению документов (информации), а также своевременное
представление уполномоченному органу дополнительной информации и документов,
запрашиваемых в связи с рассмотрением заявления.
Филиал банка – нерезидента Республики Казахстан предоставляет согласие на
использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся
в цифровых системах.
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя филиала банка – нерезидента
Республики Казахстан либо лица, уполномоченного на подачу заявления (с приложением подтверждающих документов)
_____________________________________________ (подпись) (дата)
Приложение 5
к Правилам выдачи
банковской лицензии банкам,
филиалам банков-нерезидентов
Республики Казахстан
Форма
В Республиканское
государственное учреждение
"Агентство
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка"
(БИН 191240019852)
от _________________________
(наименование исламского
банка, филиала исламского
банка – нерезидента
Республики Казахстан)
Заявление на получение лицензии на осуществление исламских банковских и иных операций
Прошу выдать лицензию на осуществление (указать вид валюты - в национальной и (или) иностранной):

1) "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 22-бабы 4-тармағының бірінші бөлігіне сәйкес ислам банкінің исламдық банк операцияларын, "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 22-бабы 6-тармағының екінші бөлігінің 1) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының бейрезидент ислам банкі филиалының исламдық банк операцияларын:
___________________________________________________________________
2) "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 4-тармағының екінші бөлігіне және 22-бабы 6-тармағының екінші бөлігінің 2) тармақшасына сәйкес банк операцияларын және өзге де операцияларды:
банк операцияларын:
___________________________________________________________________
өзге де операцияларды:
___________________________________________________________________
жүзеге асыруға лицензия беруіңізді сұраймын (валютаның түрін көрсету - ұлттық және (немесе) шетелдік)
Ислам банкі/Қазақстан Республикасының бейрезидент ислам банкінің филиалы туралы мәліметтер:
1. Атауы, орналасқан жері және нақты мекенжайы:
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(индекс, облыс, қала, аудан, көше, үй, кеңсе нөмірі, телефон нөмірі, факс нөмірі, электрондық пошта мекенжайы, интернет-ресурс)
2. Жіберілетін құжаттардың тізбесі, олардың әрқайсысы бойынша парақтар саны:
______________________________________________________
Ислам банкі/Қазақстан Республикасының бейрезидент ислам банкінің филиалы банк қызметін жүзеге асырудың жоспарланып отырған басталуына байланысты талаптардың және ұйымдастыру-техникалық іс-шаралардың орындалуын, оның ішінде:
қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органның (бұдан әрі - уәкілетті орган) және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің нормативтік құқықтық актілерінің талаптарына сәйкес келетін бухгалтерлік есепке алуды және бас бухгалтерлік кітапты жүргізуді автоматтандыру бойынша үй-жайды, жабдықты және бағдарламалық қамтамасыз етуді дайындағанын;
исламдық қаржыландыру қағидаттары жөніндегі кеңес туралы ережені бекіткенін;
исламдық банк операцияларын және өзге де операцияларды жүзеге асырудың жалпы шарттары туралы ережені бекіткенін;
уәкілетті органның тәуекелдерді басқару және ішкі бақылау жүйесіне қойылатын талаптарына сәйкес келетін алдағы үш жылға арналған даму стратегиясын бекіткенін;
уәкілетті органның нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес исламдық банк операцияларын және өзге де оперцияларды жүзеге асыруға байланысты, оның ішінде тәуекелдерді басқару және ішкі бақылау жүйесін қалыптастыру үшін қажетті өзге де ішкі құжаттарды бекіткенін растайды.
Ислам банкі/Қазақстан Республикасының бейрезидент ислам банкінің филиалы өтінішке қоса берілетін құжаттардың (ақпараттың) дәйекті екендігін, сондай-ақ уәкілетті органға өтінішті қарауға байланысты сұратылатын қосымша ақпарат пен құжаттардың уақтылы ұсынылуын растайды.
Ислам банкі/Қазақстан Республикасының бейрезидент ислам банкінің филиалы цифрлық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім береді.
Ислам банкі/Қазақстан Республикасының бейрезидент ислам банкінің филиалы басшысының не өтініш беруге уәкілетті тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) (растайтын құжаттармен бірге)
_____________________________________________
(қолы)             (күні)
Банктерге, Қазақстан Республикасының
бейрезидент банктерінің филиалдарына
банк лицензиясын беру қағидаларына
6-қосымша
Нысан
"Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту агенттігі"
Республикалық мемлекеттік
мекемеcіне
(БСН 191240019852)
________________________
(банктің, Қазақстан Республикасы
бейрезидент банкі филиалының атауы)
Исламдық банк операцияларын жүзеге асыруға арналған қосымша лицензия алуға өтініш

1) исламских банковских операций исламского банка в соответствии с частью первой пункта 4 статьи 22 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", исламских банковских операций филиала исламского банка – нерезидента Республики Казахстан в соответствии с подпунктом 1) части второй пункта 6 статьи 22 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан":
___________________________________________________________________
2) банковских и иных операций в соответствии с частью второй пункта 4 и с подпунктом 2) части второй пункта 6 статьи 22 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан":
банковских операций:
___________________________________________________________________
иных операций:
___________________________________________________________________
Сведения об исламском банке/филиале исламского банка-нерезидента Республики Казахстан:
1. Наименование/место нахождения и фактический адрес:
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(индекс, область, город, район, улица, номер дома, офиса, номер телефона, номер факса, адрес электронной почты, интернет-ресурс)
2. Перечень направляемых документов, количество листов по каждому из них:
___________________________________________________________________
Исламский банк/филиал исламского банка – нерезидента Республики Казахстан подтверждает выполнение требований и организационно-технических мероприятий, связанных с планируемым началом осуществления банковской деятельности, в том числе, что:
подготовил помещение, оборудование и программное обеспечение по автоматизации ведения бухгалтерского учета и главной бухгалтерской книги, соответствующие требованиям нормативных правовых актов уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее – уполномоченный орган) и Национального Банка Республики Казахстан;
утвердил положение о совете по принципам исламского финансирования;
назначил руководителя и членов совета по принципам исламского финансирования;
утвердил правила об общих условиях осуществления исламских банковских и иных операций;
утвердил стратегию развития заявителя на ближайшие три года, соответствующую требованиям уполномоченного органа к системе управления рисками и внутреннего контроля;
утвердил иные внутренние документы, связанные с осуществлением исламских банковских и иных операций, в том числе необходимые для формирования системы управления рисками и внутреннего контроля, согласно требованиям, установленным нормативными правовыми актами уполномоченного органа.
Исламский банк/филиал исламского банка-нерезидента Республики Казахстан подтверждает достоверность прилагаемых к заявлению документов (информации), а также своевременное представление уполномоченному органу дополнительной информации и документов, запрашиваемых в связи с рассмотрением заявления.
Исламский банк/филиал исламского банка-нерезидента Республики Казахстан предоставляет согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах.
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя исполнительного органа исламского банка/руководителя филиала исламского банка-нерезидента Республики Казахстан либо лица, уполномоченного на подачу заявления
(с приложением подтверждающих документов).
___________________________________________ ______________ (подпись) (дата)
Приложение 6
к Правилам выдачи
банковской лицензии банкам,
филиалам банков-нерезидентов
Республики Казахстан
Форма
В Республиканское
государственное учреждение
"Агентство
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка"
(БИН 191240019852)
от ________________________
(наименование банка, филиала
банка – нерезидента
Республики Казахстан)
Заявление на получение дополнительной лицензии на осуществление исламских банковских операций
Прошу выдать лицензию на осуществление
(указать вид валюты - в национальной и (или) иностранной):

"Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 22-бабының 4-тармағының бірінші бөлігіне сәйкес
(валюта түрін көрсету – ұлттық және (немесе) шетелдік)
исламдық банк операцияларын:
_______________________________________________________
жүзеге асыруға арналған лицензия беруді сұраймын.
Банк/Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің филиалы туралы мәліметтер:
1. Атауы, орналасқан жері және нақты мекенжайы:
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(индекс, облыс, қала, аудан, көше, үй, офис нөмірі, телефон нөмірі, факс нөмірі, электрондық пошта мекенжайы, интернет-ресурс)
2. Алғаш рет алынған банк лицензиясы туралы деректер:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(нөмірі, күні, лицензия берген мемлекеттік органның атауы)
3. Жіберілетін құжаттардың тізбесі, олардың әрқайсысы бойынша парақтар саны:
_____________________________________________________________
Банк/Қазақстан Республикасы бейрезидент банкінің филиалы жоспарланып отырған исламдық банк операцияларын жүзеге асыруды бастауға байланысты барлық ұйымдастыру-техникалық іс-шараларды орындағанын, оның ішінде:
исламдық қаржыландыру қағидаттары жөніндегі кеңес туралы ережені бекіткенін;
исламдық қаржыландыру қағидаттары жөніндегі кеңестің басшысы мен мүшелерін тағайындағанын;
исламдық банк операцияларын және өзге де операцияларды жүзеге асырудың жалпы талаптары туралы қағидаларды бекіткенін;
уәкілетті органның тәуекелдерді басқару және ішкі бақылау жүйесіне қойылатын талаптарына сәйкес келетін өтініш берушінің алдағы үш жылға арналған даму стратегиясын бекіткенін;
уәкілетті органның тәуекелдерді басқару және ішкі бақылау жүйесіне қойылатын талаптарына сәйкес исламдық банк операцияларын жүзеге асыруға байланысты өзге де ішкі құжаттарды, оның ішінде тәуекелдерді басқару және ішкі бақылау жүйесін қалыптастыру үшін қажетті құжаттарды бекіткенін;
ең төмен мөлшерін уәкілетті орган белгілеген исламдық банк операцияларын жүзеге асыру үшін бөлінген активтерді қалыптастырғанын;
банктің/Қазақстан Республикасының бейрезидент банкі филиалының өзге де активтері мен міндеттемелерінен исламдық банк операцияларына қатысты активтер мен міндеттемелерді бөлек есепке алуды қамтамасыз еткенін растайды.
Банк/Қазақстан Республикасы бейрезидент банкінің филиалы өтінішке қоса берілетін құжаттардың (ақпараттың) дәйектілігін сондай-ақ уәкілетті органға өтінішті қарауға байланысты сұратылатын қосымша ақпарат пен құжаттарды уәкілетті органға уақтылы ұсынатынын растайды.
Банк/Қазақстан Республикасы бейрезидент банкінің филиалы цифрлық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпиядан тұратын мәліметтерді пайдалануға келісімін береді.
Банктің атқарушы органы басшысының/Қазақстан Республикасы бейрезидент банкінің филиалы басшысының не өтініш беруге уәкілетті адамның тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) (растау құжаттарын қоса берумен).
___________________________________________ ______________
(қолы)                   (күні)
Банктерге, Қазақстан Республикасының
бейрезидент банктерінің филиалдарына
банк лицензиясын беру қағидаларына
7-қосымша
Нысан
"Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту агенттігі"
Республикалық мемлекеттік
мекемеcіне
(БСН 191240019852)
________________________
(банктің, Қазақстан Республикасының
бейрезидент банкі филиалының атауы)
Операциялардың қосымша түрлерін жүзеге асыруға арналған банк лицензиясын алуға арналған өтініш
Мына операцияларды: (валюта түрін көрсету – ұлттық және (немесе) шетелдік)
банк операцияларын:
_______________________________________________________
өзге де операцияларды:
_______________________________________________________
жүзеге асыруға арналған лицензия беруді сұраймын.
Банк/Қазақстан Республикасы бейрезидент банкінің филиалы туралы мәліметтер:

исламских банковских операций в соответствии с частью первой пункта 4 статьи 22 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан":
___________________________________________________________________
Сведения о банке/филиале банка – нерезидента Республики Казахстан:
1. Наименование, место нахождения и фактический адрес:
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(индекс, область, город, район, улица, номер дома, офиса, номер телефона, номер факса, адрес электронной почты, интернет-ресурс)
2. Данные о банковской лицензии, полученной впервые:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(номер, дата, наименование государственного органа, выдавшего лицензию)
3. Перечень направляемых документов, количество листов по каждому из них:
___________________________________________________________________
Банк/филиал банка-нерезидента Республики Казахстан подтверждает выполнение требований и организационно-технических мероприятий, связанных с планируемым началом осуществления исламских банковских операций, в том числе, что:
утвердил положение о совете по принципам исламского финансирования;
назначил руководителя и членов совета по принципам исламского финансирования;
утвердил правила об общих условиях осуществления исламских банковских и иных операций;
утвердил стратегию развития заявителя на ближайшие три года, соответствующую требованиям уполномоченного органа к системе управления рисками и внутреннего контроля;
утвердил иные внутренние документы, связанные с осуществлением исламских банковских операций, в том числе необходимые для формирования системы управления рисками и внутреннего контроля, согласно требованиям, установленным нормативными правовыми актами уполномоченного органа;
сформировал выделенные активы для осуществления исламских банковских операций, минимальный размер которых установлен уполномоченным органом;
обеспечил раздельный учет активов и обязательств, относящихся к исламским банковским операциям, от иных активов и обязательств банка/филиала банка - нерезидента Республики Казахстан.
Банк/филиал банка – нерезидента Республики Казахстан подтверждает достоверность прилагаемых к заявлению документов (информации), а также своевременное представление уполномоченному органу дополнительной информации и документов, запрашиваемых в связи с рассмотрением заявления.
Банк/филиал банка – нерезидента Республики Казахстан предоставляет согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах.
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя исполнительного органа банка/руководителя филиала банка – нерезидента Республики Казахстан либо лица, уполномоченного на подачу заявления
(с приложением подтверждающих документов).
___________________________________________ ______________ (подпись) (дата)
Приложение 7
к Правилам выдачи
банковской лицензии банкам,
филиалам банков-нерезидентов
Республики Казахстан
Форма
В Республиканское
государственное учреждение
"Агентство
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка"
(БИН 191240019852)
от ________________________
(наименование банка, филиала
банка-нерезидента
Республики Казахстан)
Заявление на получение банковской лицензии на осуществление дополнительных видов операций
Прошу выдать лицензию на осуществление
(указать вид валюты - в национальной и (или) иностранной):
банковских операций:
____________________________________________________________________
иных операций:
____________________________________________________________________
Сведения о банке/филиале банка – нерезидента Республики Казахстан:

1. Атауы, орналасқан жері және нақты мекенжайы ____________________________________________________________________
(индекс, облыс, қала, аудан, көше, үй, офис нөмірі, телефон нөмірі, факс нөмірі, электрондық пошта мекенжайы, интернет-ресурс)
2. Алғаш рет алынған банк лицензиясы туралы деректер:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(нөмірі, күні, лицензия берген мемлекеттік органның атауы)
3. Жіберілетін құжаттардың тізбесі, олардың әрқайсысы бойынша парақтар саны:
______________________________________________________
Банк/ Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің филиалы:
операциялардың қосымша түрлерін жүзеге асыруға банк лицензиясын алуға өтініш білдіргенге дейінгі қатарынан үш ай ішінде қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті орган белгілеген пруденциялық нормативтер мен лимиттердің, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі белгілеген макропруденциялық нормативтер мен лимиттердің орындалуын қамтамасыз еткенін;
операциялардың қосымша түрлерін жүзеге асырудың жалпы талаптары туралы қағидаларды бекіткенін;
"Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 88-бабында көзделген жаңартылған қаржылық орнықтылықты қалпына келтіру жоспарын бекіткенін растайды.
Банк/Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің филиалы өтінішке қоса берілетін құжаттардың (ақпараттың) дәйектілігін, сондай-ақ уәкілетті органға өтінішті қарауға байланысты сұратылатын қосымша ақпарат пен құжаттарды уәкілетті органға уақтылы ұсынатынын растайды.
Банк/Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің филиалы цифрлық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпиядан тұратын мәліметтерді пайдалануға келісімін береді.
Банктің атқарушы органы басшысының/Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің филиалы басшысының не өтініш беруге уәкілетті адамның тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) (растау құжаттарын қоса берумен).
_____________________________________________
(қолы)             (күні)
Банктерге, Қазақстан Республикасының
бейрезидент банктерінің филиалдарына
банк лицензиясын беру қағидаларына
8-қосымша
Нысан
"Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту агенттігі"
Республикалық мемлекеттік
мекемеcіне
(БСН 191240019852)
________________________
(ислам банкінің, Қазақстан Республикасының
бейрезидент ислам банкі филиалының атауы)
Операциялардың қосымша түрлерін жүзеге асыруға арналған банк лицензиясын алу үшін өтініш
(ислам банкі, Қазақстан Республикасының бейрезидент ислам банкі филиалының атауы)
Мына операцияларды:
(валюта түрін көрсету – ұлттық және (немесе) шетелдік)
банк операцияларын:
_______________________________________________________
өзге де операцияларды:
_______________________________________________________
исламдық банк операцияларын:
_______________________________________________________
жүзеге асыруға арналған лицензия беруді сұраймын.
Ислам банкі/Қазақстан Республикасының бейрезидент ислам банкінің филиалы туралы мәліметтер:

1. Наименование, место нахождения и фактический адрес
____________________________________________________________________
(индекс, область, город, район, улица, номер дома, офиса, номер телефона, номер факса, адрес электронной почты, интернет-ресурс)
2. Данные о банковской лицензии, полученной впервые:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(номер, дата, наименование государственного органа, выдавшего лицензию)
3. Перечень направляемых документов, количество листов по каждому из них:
______________________________________________________
Банк/филиал банка – нерезидента Республики Казахстан подтверждает, что:
обеспечил в течение трех последовательных месяцев, предшествовавших обращению за получением банковской лицензии на осуществление дополнительных видов операций, выполнение пруденциальных нормативов и лимитов, установленных уполномоченным органом по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций, а также макропруденциальных нормативов и лимитов, установленных Национальным Банком Республики Казахстан;
утвердил правила об общих условиях осуществления дополнительных видов операций;
утвердил актуализированный план восстановления финансовой устойчивости, предусмотренный статьей 88 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан".
Банк/филиал банка – нерезидента Республики Казахстан подтверждает достоверность прилагаемых к заявлению документов (информации), а также своевременное представление уполномоченному органу дополнительной информации и документов, запрашиваемых в связи с рассмотрением заявления.
Банк/филиал банка – нерезидента Республики Казахстан предоставляет согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах.
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя исполнительного органа банка/руководителя филиала банка – нерезидента Республики Казахстан либо лица, уполномоченного на подачу заявления (с приложением подтверждающих документов)
_____________________________________________ (подпись) (дата)
Приложение 8
к Правилам выдачи
банковской лицензии банкам,
филиалам банков-нерезидентов
Республики Казахстан
Форма
В Республиканское
государственное учреждение
"Агентство
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка"
(БИН 191240019852)
от ________________________
(наименование исламского
банка, филиала исламского
банка-нерезидента
Республики Казахстан)
Заявление на получение банковской лицензии на осуществление дополнительных видов операций (для исламского банка, филиала исламского банка – нерезидента Республики Казахстан)
Прошу выдать лицензию на осуществление
(указать вид валюты - в национальной и (или) иностранной):
банковских операций:
____________________________________________________________________
иных операций:
____________________________________________________________________
исламских банковских операций:
____________________________________________________________________
Сведения об исламском банке/филиале исламского банка – нерезидента Республики Казахстан:

1. Атауы, орналасқан жері және нақты мекенжайы
____________________________________________________________________
(индекс, облыс, қала, аудан, көше, үй, офис нөмірі, телефон нөмірі, факс нөмірі, электрондық пошта мекенжайы, интернет-ресурс)
2. Алғаш рет алынған банк лицензиясы туралы деректер:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(нөмірі, күні, лицензия берген мемлекеттік органның атауы)
3. Жіберілетін құжаттардың тізбесі, олардың әрқайсысы бойынша парақтар саны:
______________________________________________________
Ислам банкі/Қазақстан Республикасының бейрезидент ислам банкінің филиалы:
операциялардың қосымша түрлерін жүзеге асыруға арналған банк лицензиясын алуға өтініш білдіргенге дейінгі қатарынан үш ай ішінде қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) белгілеген пруденциялық нормативтер мен лимиттердің, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі белгілеген макропруденциялық нормативтер мен лимиттердің орындалуын қамтамасыз еткенін;
операциялардың қосымша түрлерін жүзеге асырудың жалпы талаптары туралы қағидаларды бекіткенін;
"Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 88-бабында көзделген жаңартылған қаржылық орнықтылықты қалпына келтіру жоспарын бекіткенін растайды.
Ислам банкі/Қазақстан Республикасының бейрезидент ислам банкінің филиалы өтінішке қоса берілетін құжаттардың (ақпараттың) дәйектілігін, сондай-ақ уәкілетті органға өтінішті қарауға байланысты сұратылатын қосымша ақпарат пен құжаттарды уәкілетті органға уақтылы ұсынатынын растайды.
Ислам банкі/ Қазақстан Республикасының бейрезидент ислам банкінің филиалы цифрлық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпиядан тұратын мәліметтерді пайдалануға келісімін береді.
Ислам банкінің атқарушы органы басшысының/Қазақстан Республикасының бейрезидент ислам банкінің филиалы басшысының не өтініш беруге уәкілетті адамның тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) (растау құжаттарын қоса берумен).
_____________________________________________
(қолы)                   (күні)
Банктерге, Қазақстан Республикасының
бейрезидент банктерінің филиалдарына
банк лицензиясын беру қағидаларына
9-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының Елтаңбасы
Уәкілетті органның толық атауы
Банк операцияларын және өзге де операцияларды жүзеге асыруға арналған лицензия
(Базалық банк лицензиясы/Әмбебап банк лицензиясы) (қажетін таңдау)
Лицензия нөмірі
Берілген күні ____ жылғы "___" ________
____________________________________________________________________
(банктің, Қазақстан Республикасының бейрезидент банкі филиалының атауы)
Осы ___________________________________________
(базалық банк лицензиясы/әмбебап банк лицензиясы)
операциялардың мына түрлерін:
(ұлттық және (немесе) шетел валютасында)
банк операцияларын:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
өзге де операцияларды:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
жүзеге асыруға құқық береді.
____________________________________________________________________
Бірінші рет алынған лицензия туралы деректер:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(лицензия берген мемлекеттік органның нөмірі, күні, атауы)
Төраға
(Төрағаның орынбасары) _________________ ___________________
(қолы немесе электрондық цифрлық қолтаңба)
(тегі және инициалдары)
Мөр орны (қағаздағы нысан үшін)
Алматы қаласы
Банктерге, Қазақстан Республикасының
бейрезидент банктерінің филиалдарына
банк лицензиясын беру қағидаларына
10-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының Елтаңбасы
Уәкілетті органның толық атауы
Исламдық банк операцияларын және өзге де операцияларды жүзеге асыруға арналған лицензия
Лицензия нөмірі_____
Берілген күні _________ жылғы "___" ______
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(ислам банкінің, Қазақстан Республикасының бейрезидент ислам банкі филиалының атауы)
Осы лицензия (ұлттық және (немесе) шетел валютасында) мынадай:

1. Наименование, место нахождения и фактический адрес ____________________________________________________________________
(индекс, область, город, район, улица, номер дома, офиса, номер телефона, номер факса, адрес электронной почты, интернет-ресурс)
2. Данные о банковской лицензии, полученной впервые:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(номер, дата, наименование государственного органа, выдавшего лицензию)
3. Перечень направляемых документов, количество листов по каждому из них:
______________________________________________________
Исламский банк/филиал исламского банка-нерезидента Республики Казахстан подтверждает, что:
обеспечил в течение трех последовательных месяцев, предшествовавших обращению за получением банковской лицензии на осуществление дополнительных видов операций, выполнение пруденциальных нормативов и лимитов, установленных уполномоченным органом по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее – уполномоченный орган), а также макропруденциальных нормативов и лимитов, установленных Национальным Банком Республики Казахстан;
утвердил правила об общих условиях осуществления дополнительных видов операций;
утвердил актуализированный план восстановления финансовой устойчивости, предусмотренный статьей 88 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан".
Исламский банк/филиал исламского банка – нерезидента Республики Казахстан подтверждает достоверность прилагаемых к заявлению документов (информации), а также своевременное представление уполномоченному органу дополнительной информации и документов, запрашиваемых в связи с рассмотрением заявления.
Исламский банк/филиал исламского банка – нерезидента Республики Казахстан предоставляют согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах.
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя исполнительного органа исламского банка, руководителя филиала исламского банка – нерезидента Республики Казахстан либо лица, уполномоченного на подачу заявления (с приложением подтверждающих документов)
_____________________________________________ (подпись) (дата)
Приложение 9
к Правилам выдачи
банковской лицензии банкам,
филиалам банков-нерезидентов
Республики Казахстан
Форма
Герб Республики Казахстан
Полное наименование уполномоченного органа
Лицензия (Базовая банковская лицензия/Универсальная банковская лицензия)
на осуществление банковских и иных операций (выбрать нужное)
Номер лицензии
Дата выдачи "___" ________ ____ года
____________________________________________________________________
(наименование банка, филиала банка-нерезидента Республики Казахстан)
Настоящая _____________________________________________________
(базовая банковская лицензия/универсальная банковская лицензия)
дает право на осуществление следующих видов операций
(в национальной и (или) иностранной валюте):
банковских операций:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
иных операций:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Данные о лицензии, полученной впервые:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(номер, дата, наименование государственного органа, выдавшего лицензию)
Председатель
(заместитель Председателя) _________________ ___________________
(подпись или электронная цифровая подпись)
(фамилия и инициалы)
Место печати (для бумажной формы)
город Алматы
Приложение 10
к Правилам выдачи
банковской лицензии банкам,
филиалам банков-нерезидентов
Республики Казахстан
Форма
Герб Республики Казахстан
Полное наименование уполномоченного органа
Лицензия на осуществление исламских банковских и иных операций
Номер лицензии _____
Дата выдачи "___" _________ года
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(наименование исламского банка, филиала исламского банка-нерезидента
Республики Казахстан)
Настоящая лицензия дает право на осуществление следующих видов операций (в национальной и (или) иностранной валюте):

1) "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 22-бабы 4-тармағының бірінші бөлігіне сәйкес исламдық банк операцияларын:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________;
2) "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 22-бабының 2, 3-тармақтарына сәйкес банк операцияларын және өзге де операцияларды:
банк операцияларын:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________;
өзге де операцияларды:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
жүзеге асыруға құқық береді.
Алғаш рет алынған лицензия туралы деректер:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(күні, нөмірі, лицензия берген мемлекеттік органның атауы)
Төраға
(Төрағаның орынбасары) _______________________ ________________
(қолы немесе электрондық цифрлық қолтаңбасы) (тегі және инициалдары)
Мөр орны (қағаздағы нысан үшін)
Алматы қаласы
Банктерге, Қазақстан Республикасының
бейрезидент банктерінің филиалдарына
банк лицензиясын беру қағидаларына
11-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының Елтаңбасы Уәкілетті органның толық атауы
Әмбебап банк лицензиясы бар банктің/Қазақстан Республикасының бейрезидент банкі филиалының исламдық банк операцияларын жүзеге асыруға арналған лицензиясы (қажетін таңдау)
Лицензия нөмірі
Берілген күні ____жылғы "___" ________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(банктің, Қазақстан Республикасының бейрезидент банкі филиалының атауы)
Осы лицензия "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 22-бабы 4-тармағының бірінші бөлігіне сәйкес исламдық банк операцияларының (ұлттық және (немесе) шетел валютасында) мына түрлерін:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
жүзеге асыруға құқық береді.
Алғаш рет алынған банк лицензиясы туралы деректер:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(нөмірі, күні, лицензия берген мемлекеттік органның атауы)
Төраға
(Төрағаның орынбасары) _______________________ ________________
(қолы немесе электрондық цифрлық қолтаңбасы) (инициалдары, тегі)
Мөр орны (қағаздағы нысан үшін)
Алматы қаласы
Банктерге, Қазақстан Республикасының
бейрезидент банктерінің филиалдарына
банк лицензиясын беру қағидаларына
12-қосымша
Нысан
_____________________________
(уәкілетті органның атауы)
___________________________
(банктің, Қазақстан Республикасының
бейрезидент банкі филиалының атауы)
Әмбебап банк лицензиясын, базалық банк лицензиясын қайта ресімдеу туралы өтініш
____________________________________________________________________
байланысты
____________________________________________________________________
(лицензияны қайта ресімдеу себебін көрсету)
____________________________________________________________________
(лицензияның атауын, валюта түрін көрсету – ұлттық және (немесе) шетел)
банк лицензиясын қайта ресімдеуді сұраймын.
Банк, Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің филиалы туралы мәліметтер
____________________________________________________________________

1) исламских банковских операций в соответствии с частью первой пункта 4 статьи 22 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан":
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________;
2) банковских и иных операций в соответствии с пунктами 2, 3 статьи 22 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан":
банковских операций:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________;
иных операций:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________.
Данные о лицензии, полученной впервые:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(номер, дата, наименование государственного органа, выдавшего лицензию)
Председатель
(заместитель Председателя) _________________ ___________________
(подпись или электронная цифровая подпись) (фамилия и инициалы)
Место печати (для бумажной формы)
город Алматы
Приложение 11
к Правилам выдачи
банковской лицензии банкам,
филиалам банков-нерезидентов
Республики Казахстан
Форма
Герб Республики Казахстан
Полное наименование уполномоченного органа
Лицензия на осуществление исламских банковских операций банка/филиала банка-нерезидента Республики Казахстан, имеющего универсальную банковскую лицензию (выбрать нужное)
Номер лицензии _____
Дата выдачи "___" ________ ____ года
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(наименование банка, филиала банка-нерезидента Республики Казахстан)
Настоящая лицензия дает право на осуществление следующих видов (в национальной и (или) иностранной валюте) исламских банковских операций в соответствии с частью первой пункта 4 статьи 22 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан":
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Данные о банковской лицензии, полученной впервые:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(номер, дата, наименование государственного органа, выдавшего лицензию)
Председатель
(заместитель Председателя) _________________ ___________________
(подпись или электронная цифровая подпись) (фамилия и инициалы)
Место печати (для бумажной формы)
город Алматы
Приложение 12
к Правилам выдачи
банковской лицензии банкам,
филиалам банков-нерезидентов
Республики Казахстан
Форма
В _________________________
(полное наименование
уполномоченного органа)
от ________________________
(наименование банка,
филиала банка-нерезидента
Республики Казахстан)
Заявление о переоформлении универсальной банковской лицензии, базовой банковской лицензии
Прошу переоформить банковскую лицензию
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(указать наименование лицензии, вид валюты - национальная и (или) иностранная)
в связи с
____________________________________________________________________
(указать причину переоформления лицензии)
Сведения о банке/филиале банка-нерезидента Республики Казахстан
____________________________________________________________________

1. Атауы, орналасқан жері ________________________________________
____________________________________________________________________
(индекс, облыс, қала, аудан, көше, үй, офис нөмірі
____________________________________________________________________
телефон нөмірі, факс нөмірі, электрондық пошта мекенжайы, интернет-ресурс)
2. Банк операцияларын және өзге де операцияларды жүзеге асыруға арналған лицензия туралы деректер
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(нөмірі, күні, лицензия берген мемлекеттік органның атауы)
3. Жіберілетін құжаттардың тізбесі, олардың әрқайсысы бойынша парақтар саны:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Банк/Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің филиалы өтінішке қоса берілетін құжаттардың және мәліметтердің дәйектілігін растайды.
Банк/Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің филиалы цифрлық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпиядан тұратын мәліметтерді пайдалануға келісімін береді.
Банктің атқарушы органы басшысының/Қазақстан Республикасы бейрезидент банкінің филиалы басшысының не өтініш беруге уәкілетті адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (растау құжаттарын қоса берумен).
_____________________________________________ ________________
(қолы)                        (күні)
Банктерге, Қазақстан Республикасының
бейрезидент банктерінің филиалдарына
банк лицензиясын беру қағидаларына
13-қосымша
Нысан
_____________________________
(уәкілетті органның атауы)
___________________________
(банктің, Қазақстан Республикасының
бейрезидент банкі филиалының атауы)
Исламдық банк операцияларын жүзеге асыруға арналған қосымша лицензияны қайта ресімдеу туралы өтініш
____________________________________________________________________
байланысты
____________________________________________________________________
(лицензияны қайта ресімдеу себебін көрсету)
____________________________________________________________________
(лицензияның атауын, валюта түрін көрсету – ұлттық және (немесе) шетел)
исламдық банк операцияларын жүзеге асыруға арналған қосымша лицензияны қайта ресімдеуді сұраймын.
Банк, Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің филиалы туралы мәліметтер
____________________________________________________________________

1. Наименование, место нахождения _______________________________
____________________________________________________________________
(индекс, область, город, район, улица, номер дома, офиса
____________________________________________________________________
номер телефона, номер факса, адрес электронной почты, интернет-ресурс)
2. Данные о лицензии на осуществление банковских и иных операций
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(номер, дата, наименование государственного органа, выдавшего лицензию)
3. Перечень направляемых документов, количество листов по каждому из них:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Банк/филиал банка-нерезидента Республики Казахстан подтверждает достоверность прилагаемых к заявлению документов и сведений.
Банк/филиал банка-нерезидента Республики Казахстан предоставляет согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах.
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя исполнительного органа банка/руководителя филиала банка-нерезидента Республики Казахстан либо лица, уполномоченного на подачу заявления
(с приложением подтверждающих документов).
_____________________________________________ ________________ (подпись) (дата)
Приложение 13
к Правилам выдачи
банковской лицензии банкам,
филиалам банков-нерезидентов
Республики Казахстан
Форма
В _________________________
(полное наименование
уполномоченного органа)
от ________________________
(наименование банка,
филиала банка-нерезидента
Республики Казахстан)
Заявление о переоформлении дополнительной лицензии на осуществление исламских банковских операций
Прошу переоформить дополнительную лицензию на осуществление исламских банковских операций
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(указать наименование лицензии, вид валюты - национальная и (или) иностранная)
в связи с
____________________________________________________________________
(указать причину переоформления дополнительной лицензии)
Сведения о банке/филиале банка-нерезидента Республики Казахстан
____________________________________________________________________

1. Атауы, орналасқан жері ________________________________________
____________________________________________________________________
(индекс, облыс, қала, аудан, көше, үй, офис нөмірі
____________________________________________________________________
телефон нөмірі, факс нөмірі, электрондық пошта мекенжайы, интернет-ресурс)
2. Банк операцияларын және өзге де операцияларды жүзеге асыруға арналған базалық банк лицензиясы туралы деректер
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(нөмірі, күні, лицензия берген мемлекеттік органның атауы)
3. Жіберілетін құжаттардың тізбесі, олардың әрқайсысы бойынша парақтар саны:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Банк өз активтерінің жиынтық көлемі қатарынан тоғыз ай бойы қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органның (бұдан әрі – уәкілетті орган) нормативтік құқықтық актісінде белгіленген шекті мәннен асатынын растайды.
Банк:
операциялардың қосымша түрлерін жүзеге асыруға банк лицензиясын алуға өтініш білдіргенге дейінгі қатарынан үш ай ішінде уәкілетті орган белгілеген пруденциялық нормативтер мен лимиттердің, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі белгілеген макропруденциялық нормативтер мен лимиттердің орындалуын қамтамасыз еткенін;
операциялардың қосымша түрлерін жүзеге асырудың жалпы талаптары туралы қағидаларды бекіткенін;
"Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 88-бабында көзделген жаңартылған қаржылық орнықтылықты қалпына келтіру жоспарын бекіткенін растайды.
Банк өтінішке қоса берілетін құжаттардың және мәліметтердің дәйектілігін растайды.
Банк цифрлық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпиядан тұратын мәліметтерді пайдалануға келісімін береді.
Банктің атқарушы органы басшысының не өтініш беруге уәкілетті адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (растайтын құжаттарды қоса бере отырып).
_____________________________________________ ________________
(қолы)                        (күні)
Банктерге, Қазақстан Республикасының
бейрезидент банктерінің филиалдарына
банк лицензиясын беру қағидаларына
15-қосымша
Нысан
_____________________________
(уәкілетті органның толық атауы)
___________________________
(ислам банкінің, Қазақстан Республикасының
бейрезидент ислам банкі филиалының атауы)
Исламдық банк операцияларын және өзге де операцияларды жүзеге асыруға арналған лицензияны қайта ресімдеу туралы өтініш
Лицензияны
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(банк лицензиясының атауын, валюта түрін көрсету – ұлттық және (немесе) шетелдік)
(лицензияны қайта ресімдеу себебін көрсету)
байланысты қайта ресімдеуді сұраймын.
Ислам банкі, Қазақстан Республикасының бейрезидент ислам банкінің филиалы туралы мәліметтер
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________

1. Наименование, место нахождения _______________________________
____________________________________________________________________
(индекс, область, город, район, улица, номер дома, офиса
____________________________________________________________________
номер телефона, номер факса, адрес электронной почты, интернет-ресурс)
2. Данные о базовой банковской лицензии на осуществление банковских и иных операций
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(номер, дата, наименование государственного органа, выдавшего лицензию)
3. Перечень направляемых документов, количество листов по каждому из них:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Банк подтверждает, что совокупный объем его активов на протяжении девяти последовательных месяцев превышает предельное значение, установленное нормативным правовым актом уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее – уполномоченный орган).
Банк подтверждает, что:
обеспечил в течение трех последовательных месяцев, предшествовавших обращению за получением банковской лицензии на осуществление дополнительных видов операций, выполнение пруденциальных нормативов и лимитов, установленных уполномоченным органом, а также макропруденциальных нормативов и лимитов, установленных Национальным Банком Республики Казахстан;
утвердил правила об общих условиях осуществления дополнительных видов операций;
утвердил актуализированный план восстановления финансовой устойчивости, предусмотренный статьей 88 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан".
Банк подтверждает достоверность прилагаемых к заявлению документов и сведений.
Банк предоставляет согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах.
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя исполнительного органа банка либо лица, уполномоченного на подачу заявления
(с приложением подтверждающих документов).
_____________________________________________ ________________
(подпись) (дата)
Приложение 15
к Правилам выдачи
банковской лицензии банкам,
филиалам банков-нерезидентов
Республики Казахстан
Форма
В _________________________
(полное наименование
уполномоченного органа)
от ________________________
(наименование исламского
банка, филиала исламского
банка-нерезидента
Республики Казахстан)
Заявление о переоформлении лицензии на осуществление исламских банковских и иных операций
Прошу переоформить лицензию
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(указать наименование банковской лицензии, вид валюты - национальная и (или) иностранная)
в связи с_____________________________________________________________
(указать причину переоформления лицензии)
Сведения об исламском банке/филиале исламского банка-нерезидента Республики Казахстан
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________

1. Атауы, орналасқан жері
____________________________________
____________________________________________________________________
(индекс, облыс, қала, аудан, көше, үй, офис нөмірі, телефон нөмірі,
____________________________________________________________________
факс нөмірі, электрондық пошта мекенжайы, интернет-ресурс)
2. Исламдық банк операцияларын және өзге де операцияларды жүзеге асыруға алғаш рет берілген лицензия туралы деректер
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(нөмірі, күні, лицензия берген мемлекеттік органның атауы)
3. Жіберілетін құжаттардың тізбесі, даналар саны және олардың әрқайсысы бойынша парақтар саны:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Ислам банкі/Қазақстан Республикасының бейрезидент ислам банкінің филиалы өтінішке қоса берілетін құжаттардың (ақпараттың) дәйектілігін растайды.
Ислам банкі/Қазақстан Республикасының бейрезидент ислам банкінің филиалы цифрлық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпиядан тұратын мәліметтерді пайдалануға келісімін береді.
Ислам банкінің атқарушы органы басшысының/Қазақстан Республикасының бейрезидент ислам банкі филиалының басшысының не өтініш беруге уәкілетті адамның тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) (растайтын құжаттарды қоса бере отырып).
_____________________________________________ ________________
(қолы)                               (күні)
Банктерге, Қазақстан Республикасының
бейрезидент банктерінің филиалдарына
банк лицензиясын беру қағидаларына
16-қосымша
Нысан
_____________________________
(уәкілетті органның толық атауы)
___________________________
(банктің, Қазақстан
Республикасының бейрезидент
банкі филиалының атауы)
Банк операцияларының барлық немесе жекелеген түрлерін және (немесе) өзге де операцияларды, исламдық банк операцияларын жүзеге асыруға арналған банк лицензиясының қолданысын тоқтату туралы өтініш
____________________________________________________________________
(банктің, Қазақстан Республикасының бейрезидент банкі филиалының атауы)
_______ жылғы "____" __________ банк акционерлерінің жалпы жиналысының/
Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің _____________________
№____ шешіміне сәйкес _______________________________________________
____________________________________________________________________
(өткізу орны) мыналарды (қажетін таңдау):
20______ "____"___________ № ______________ __________________________
(банктер үшін)
____________________________________________________________________
(банк лицензиясының атауы)
барлық банктік және өзге де операцияларды жүзеге асыруға арналған лицензияның/исламдық банк операцияларын және өзге де операцияларды жүзеге асыруға арналған лицензияның
20____ "____"___________№_________
(банктер, Қазақстан Республикасының бейрезидент банктерінің филиалдары үшін)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(операцияның және (немесе) қызметтің шағын түрінің атауы)
жекелеген банк операцияларын және (немесе) өзге де операцияларды жүзеге асыруға арналған лицензияның/исламдық банк операцияларын және (немесе) өзге де операцияларды жүзеге асыруға арналған лицензияның қолданысын тоқтатуды сұрайды.
Банк/Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің филиалы өтінішке қоса берілетін құжаттардың (ақпараттың) дұрыстығын, сондай-ақ қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға өтінішті қарауға байланысты сұратылатын қосымша ақпарат пен құжаттардың уақтылы ұсынылуын растайды.
Қоса берілген құжаттар (жіберілетін құжаттардың атауы көрсетілген тізбесі олардың әрқайсысы бойынша парақтар санын көрсету):
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Банк/Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің филиалы цифрлық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпиядан тұратын мәліметтерді пайдалануға келісімін береді.
Банктің атқарушы органы басшысының/Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкінің филиалы басшысының не өтініш беруге уәкілетті адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (растайтын құжаттарды қоса бере отырып).
_____________________________________________ ________________
(қолы)                         (күні)
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын
реттеу және дамыту
Агенттігінің Басқармасының
2026 жылғы 3 сәуірдегі
№ 41 қаулысына қосымша
Күші жойылды деп танылатын Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының кейбір қаулыларының, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының кейбір қаулыларының құрылымдық элементтерінің тізбесі

1. Наименование, место нахождения _______________________________
____________________________________________________________________
(индекс, область, город, район, улица, номер дома, офиса, номер телефона,
____________________________________________________________________
номер факса, адрес электронной почты, интернет-ресурс)
2. Данные о лицензии на осуществление исламских банковских и иных
операций, полученной впервые
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(номер, дата, наименование государственного органа, выдавшего лицензию)
3. Перечень направляемых документов, количество листов
по каждому из них:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Исламский банк/филиал исламского банка-нерезидента Республики Казахстан подтверждает достоверность прилагаемых к заявлению документов (информации).
Исламский банк/филиал исламского банка-нерезидента Республики Казахстан предоставляют согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах.
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя исполнительного органа исламского банка/ руководителя филиала исламского банка-нерезидента Республики Казахстан либо лица, уполномоченного на подачу заявления (с приложением подтверждающих документов)
_____________________________________________ ________________
(подпись) (дата)
Приложение 16
к Правилам выдачи
банковской лицензии банкам,
филиалам банков-нерезидентов
Республики Казахстан
Форма
В _________________________
(полное наименование
уполномоченного органа)
от ________________________
(наименование банка,
филиала банка-нерезидента
Республики Казахстан)
Заявление о прекращении действия банковской лицензии на осуществление всех или отдельных видов банковских и (или) иных операций, исламских банковских операций
____________________________________________________________________
(наименование банка, филиала банка-нерезидента Республики Казахстан)
просит в соответствии с решением общего собрания акционеров банка/решением банка-нерезидента Республики Казахстан_________________________ № _____
от "____" _____________ _____________ года, ____________________________
____________________________________________________________________
(место проведения)
осуществить (нужное выбрать):
прекращение действия лицензии на осуществление всех банковских и иных операций/лицензии на осуществление исламских банковских и иных операций
от "____" _______________________ 20_________года №__________
(для банков)
____________________________________________________________________
(наименование банковской лицензии)
прекращение действия лицензии на осуществление отдельных банковских и (или) иных операций/лицензии на осуществление исламских банковских и (или) иных операций
от "____" ____________ 20___ года № _______________
(для банков, филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(наименование операции и (или) подвида деятельности)
Банк/филиал банка-нерезидента Республики Казахстан подтверждает достоверность прилагаемых к заявлению документов (информации), а также своевременное представление уполномоченному органу по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций дополнительной информации и документов, запрашиваемых в связи с рассмотрением заявления.
Прилагаемые документы (указать поименный перечень направляемых документов, количество листов по каждому из них):
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Банк/филиал банка-нерезидента Республики Казахстан предоставляет согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах.
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя исполнительного органа банка/руководителя филиала банка-нерезидента Республики Казахстан либо лица, уполномоченного на подачу заявления (с приложением подтверждающих документов и сведений).
_____________________________________________ ________________
(подпись) (дата)
Приложение
к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 3 апреля 2026 года № 41
Перечень признаваемых утратившими силу некоторых постановлений Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка, а также структурных элементов некоторых постановлений Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка

1. "Банкті, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің филиалын ашуға рұқсат беру қағидаларын, Банктерді, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктерінің филиалдарын банк операцияларын және Қазақстан Республикасының банк заңнамасында көзделген өзге де операцияларды жүргізуге лицензиялау, ислам банктері, Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары жүзеге асыратын банк операцияларын және өзге де операцияларды жүргізуді лицензиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2020 жылғы 30 наурыздағы № 36 қаулысы (Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2020 жылғы 31 наурызда № 20228 болып тіркелген).
2. "Банк ашуға рұқсат беру қағидалары мен оған рұқсат беруден бас тарту негіздерін, Банк операцияларын, сондай-ақ банктердің жүзеге асыратын өзге де операцияларын және бағалы қағаздар нарығындағы қызметті лицензиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2020 жылғы 30 наурыздағы № 36 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2021 жылғы 25 қаңтардағы № 4 қаулысы (Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22133 болып тіркелген).
3. "Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау саласында мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2022 жылғы 14 ақпандағы № 3 қаулысымен (Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26888 болып тіркелген) бекітілген Қазақстан Республикасының қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау саласында мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша өзгерістер енгізілетін нормативтік құқықтық актілері тізбесінің 6-тармағы.
4. "Банкті, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің филиалын ашуға рұқсат беру қағидаларын, Банктерді, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктерінің филиалдарын банк операцияларын және Қазақстан Республикасының банк заңнамасында көзделген өзге де операцияларды жүргізуге лицензиялау, ислам банктері, Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары жүзеге асыратын банк операцияларын және өзге де операцияларды жүргізуді лицензиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2020 жылғы 30 наурыздағы № 36 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2022 жылғы 23 қарашадағы № 107 қаулысы (Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 30765 болып тіркелген).

1. Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 30 марта 2020 года №36 "Об утверждении Правил выдачи разрешения на открытие банка, филиала банка-нерезидента Республики Казахстан, Правил лицензирования банков, филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан на проведение банковских и иных операций, предусмотренных банковским законодательством Республики Казахстан, лицензирования на проведение банковских и иных операций, осуществляемых исламскими банками, филиалами исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 20228).
2. Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 25 января 2021 года № 4 "О внесении изменений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 30 марта 2020 года № 36 "Об утверждении Правил выдачи и оснований отказа в выдаче разрешения на открытие банка, Правил лицензирования банковских операций, а также иных операций и деятельности на рынке ценных бумаг, осуществляемых банками" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 22133).
3. Пункт 6 Перечня нормативных правовых актов Республики Казахстан по вопросам оказания государственных услуг в сфере государственного регулирования, контроля и надзора финансового рынка и финансовых организаций, в которые вносятся изменения, утвержденного постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 14 февраля 2022 года № 3 "О внесении изменений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам оказания государственных услуг в сфере государственного регулирования, контроля и надзора финансового рынка и финансовых организаций" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 26888).
4. Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 23 ноября 2022 года № 107 "О внесении изменений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 30 марта 2020 года № 36 "Об утверждении Правил выдачи разрешения на открытие банка, филиала банка-нерезидента Республики Казахстан и оснований отказа в выдаче разрешения на открытие банка, Правил лицензирования банков, филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан на проведение банковских и иных операций, предусмотренных банковским законодательством Республики Казахстан, лицензирования на проведение банковских и иных операций, осуществляемых исламскими банками, филиалами исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 30765).

5. "Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне лицензиялау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2023 жылғы 26 маусымдағы № 61 қаулысының (Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32995 болып тіркелген) 1-тармағы.
6. "Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы қаржы ұйымдарының қызметін реттеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу және кейбір нормативтік құқықтық актілердің күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2025 жылғы 28 тамыздағы № 42 қаулысымен (Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 36726 болып тіркелген) бекітілген Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы қаржы ұйымдарының қызметін реттеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін нормативтік құқықтық актілері тізбесінің 3-тармағы.

5. Пункт 1 постановления Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 26 июня 2023 года № 61 "О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам лицензирования" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан № 32995).
6. Пункт 3 Перечня нормативных правовых актов Республики Казахстан по вопросам регулирования деятельности финансовых организаций в сфере оказания государственных услуг, в которые вносятся изменения и дополнения, утвержденного постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 28 августа 2025 года № 42 "О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам регулирования деятельности финансовых организаций в сфере оказания государственных услуг и признании утратившими силу некоторых нормативных правовых актов" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан № 36726).