"Ауыл шаруашылығы саласында табиғи сипаттағы төтенше жағдайлар нәтижесінде жеке және заңды тұлғаларға келтірілген залалды өтеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2024 жылғы 17 мамырдағы № 167 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2026 жылғы 20 наурыздағы № 94 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 30 наурызда № 38234 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Ауыл шаруашылығы саласында табиғи сипаттағы төтенше жағдайлар нәтижесінде жеке және заңды тұлғаларға келтірілген залалды өтеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2024 жылғы 17 мамырдағы № 167 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 34383 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
""Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына және "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінiң кейбiр мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 6 сәуірдегі № 310 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі туралы ереженің 15-тармағы 508-122) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Ауыл шаруашылығы саласындағы табиғи сипаттағы төтенше жағдай нәтижесінде жеке және заңды тұлғаларға келтірілген залалды өтеу тәртібі
1-параграф. Өсімдік шаруашылығы саласындағы табиғи сипаттағы төтенше жағдай нәтижесінде жеке және заңды тұлғаларға келтірілген залалды өтеу тәртібі";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Өтінімдерді қабылдау табиғи сипаттағы төтенше жағдай туындаған күннен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күн ішінде жүзеге асырылады.
Хабарландыру мынадай мәліметтерді қамтиды:
1) орналасқан жері, почталық мекенжайы, телефон нөмірлері, электрондық почта мекенжайы көрсетілген облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың, ауданның, облыстық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органының атауы;
2) құжаттарды қабылдаудың басталған және аяқталған күні мен уақыты;
3) осы Қағидалардың 8-тармағында көрсетілген қажетті құжаттардың тізбесі;
4) өсімдік шаруашылығы саласындағы комиссия отырысының өткізілген күні, уақыты және орны.";
16 және 17-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"16. Ауыл шаруашылығы дақылдары егістіктері мен тұқым қоймаларын зерттеп-қарау қорытындылары бойынша өсімдік шаруашылығы саласындағы комиссия осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан бойынша табиғи сипаттағы төтенше жағдайдан зардап шеккен және өсімдік шаруашылығы саласында залал келтірілген жеке және заңды тұлғалардың тізбесін қалыптастырады және жұмыс органына жібереді.
Комиссия өтеу туралы шешім қабылдағаннан кейін 2 (екі) жұмыс күні ішінде табиғи сипаттағы төтенше жағдайдан зардап шеккен және өсімдік шаруашылығы саласында залал келтірілген жеке немесе заңды тұлғалардың тізбесі облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың, ауданның жергілікті атқарушы органының ресми интернет-ресурсында орналастырылады.

О внесении изменений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 17 мая 2024 года № 167 "Об утверждении Правил возмещения ущерба, причиненного физическим и юридическим лицам в результате чрезвычайной ситуации природного характера, в сфере сельского хозяйства"
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 20 марта 2026 года № 94. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 марта 2026 года № 38234
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 17 мая 2024 года № 167 "Об утверждении Правил возмещения ущерба, причиненного физическим и юридическим лицам в результате чрезвычайной ситуации природного характера, в сфере сельского хозяйства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 34383) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и подпунктом 508-122) пункта 15 Положения о Министерстве сельского хозяйства Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 6 апреля 2005 года № 310 "Некоторые вопросы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан", ПРИКАЗЫВАЮ:";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Порядок возмещения ущерба, причиненного физическим и юридическим лицам в результате чрезвычайной ситуации природного характера, в сфере сельского хозяйства
Параграф 1. Порядок возмещения ущерба, причиненного физическим и юридическим лицам в результате чрезвычайной ситуации природного характера, в сфере растениеводства";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Прием заявок осуществляется в течение 30 (тридцати) календарных дней со дня возникновения чрезвычайной ситуации природного характера.
Объявление включает следующие сведения:
1) наименование местного исполнительного органа области, города республиканского значения, столицы, района, города областного значения, с указанием его местонахождения, почтового адреса, номеров телефонов, адреса электронной почты;
2) дата и время начала и завершения приема документов;
3) перечень необходимых документов, указанных в пункте 8 настоящих Правил;
4) дата, время и место проведения заседания комиссии в сфере растениеводства.";
пункты 16 и 17 изложить в следующей редакции:
"16. По итогам обследования посевов сельскохозяйственных культур и семенохранилищ комиссия в сфере растениеводства формирует перечень физических и юридических лиц, пострадавших от чрезвычайной ситуации природного характера и которым причинен ущерб в сфере растениеводства, по форме, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе согласно приложению 3 к настоящим Правилам и направляет рабочему органу.
В течение 2 (двух) рабочих дней после принятия решения комиссии о возмещении перечень физических или юридических лиц, пострадавших от чрезвычайной ситуации природного характера и которым причинен ущерб в сфере растениеводства, размещается на официальном интернет-ресурсе местного исполнительного органа области, города республиканского значения, столицы, района.

17. Жұмыс органы осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан бойынша табиғи сипаттағы төтенше жағдайдан зардап шеккен және өсімдік шаруашылығы саласында залал келтірілген жеке және заңды тұлғалардың жиынтық тізбесін (бұдан әрі – өсімдік шаруашылығы саласындағы жиынтық тізбе) облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың, ауданның жергілікті атқарушы органының бірінші басшысының қолын қойдырып, қалыптастырады.";
3-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-параграф. Мал шаруашылығы саласындағы табиғи сипаттағы төтенше жағдай нәтижесінде жеке және заңды тұлғаларға келтірілген залалды өтеу тәртібі";
23-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"23. Өлген ауыл шаруашылығы жануарлары үшін, сондай-ақ бүлінген инкубациялық жұмыртқалар үшін келтірілген залалды өтеу туралы өтінімдерді қабылдау табиғи сипаттағы төтенше жағдай туындаған күннен бастап күнтізбелік 60 (алпыс) күн ішінде жүргізіледі.";
32 және 33-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"32. Жұмыс органы осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан бойынша табиғи сипаттағы төтенше жағдайдан зардап шеккен және мал шаруашылығы саласында залал келтірілген жеке немесе заңды тұлғалардың жиынтық тізбесін (бұдан әрі – мал шаруашылығы саласындағы жиынтық тізбе) облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың, ауданның, облыстық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органының бірінші басшысының қолын қойдырып, қалыптастырады.
33. Жұмыс органы бекітілген мал шаруашылығы саласындағы жиынтық тізбені қаражат бөлу туралы шешім қабылдау үшін облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың, жергілікті атқарушы органына жолдайды.";
көрсетілген бұйрыққа 1, 2, 3, 4 және 5-қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2, 3, 4 және 5-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Егіншілік және Мал шаруашылығы департаменттері заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
А. Сапаров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау
және реформалар агенттiгiнің
Ұлттық статистика бюросы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Су ресурстары және
ирригация министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Экология және табиғи
ресурстар министрлігі
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2026 жылғы 20 наурыздағы
№ 94 бұйрығына
1-қосымша
Ауыл шаруашылығы саласында
табиғи сипаттағы төтенше
жағдайлар нәтижесінде жеке
және заңды тұлғаларға
келтірілген залалды өтеу
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
__________________________
(облыстың, республикалық
маңызы бар қаланың, астананың,
ауданның, облыстық маңызы
бар қаланың жергілікті
атқарушы органының толық
атауы)
_____________________ атынан
(жеке тұлғаның не заңды тұлға
басшысының не өкілеттігін
растайтын тиісті құжаттың
негізінде уәкілетті адамның аты,
әкесінің аты (бар болса), тегі))
Өсімдік шаруашылығындағы табиғи сипаттағы төтенше жағдайдың нәтижесінде жеке және заңды тұлғаларға келтірілген залалды өтеуге арналған өтінім
Маған өсімдік шаруашылығы саласындағы табиғи сипаттағы төтенше жағдай салдарынан келтірілген шығынды өтеп беруіңізді сұраймын.

17. Рабочий орган формирует сводный перечень физических и юридических лиц, пострадавших от чрезвычайной ситуации природного характера и которым причинен ущерб в сфере растениеводства, по форме, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе согласно приложению 3 к настоящим Правилам (далее – сводный перечень в сфере растениеводства), за подписью первого руководителя местного исполнительного органа области, города республиканского значения, столицы, района, города областного значения.";
заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
"Параграф 2. Порядок возмещения ущерба, причиненного физическим и юридическим лицам в результате чрезвычайной ситуации природного характера, в сфере животноводства";
пункт 23 изложить в следующей редакции:
"23. Прием заявок о возмещении ущерба за павших сельскохозяйственных животных, а также за потерю инкубационных яиц осуществляется в течение 60 (шестидесяти) календарных дней со дня возникновения чрезвычайной ситуации природного характера.";
пункты 32 и 33 изложить в следующей редакции:
"32. Рабочий орган формирует сводный перечень физических и юридических лиц, пострадавших от чрезвычайной ситуации природного характера и которым причинен ущерб в сфере животноводства, по форме, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе согласно приложению 5 к Правилам (далее – сводный перечень в сфере животноводства), за подписью первого руководителя местного исполнительного органа области, города республиканского значения, столицы, района, города областного значения.
33. Рабочий орган направляет утвержденный сводный перечень в сфере животноводства в местный исполнительный орган области, города республиканского значения, столицы для принятия решения о выделении средств.";
приложение 1, 2, 3, 4 и 5 к указанному приказу изложить в новой редакции согласно приложению 1, 2, 3, 4 и 5 к настоящему приказу.
2. Департаментам земледелия и животноводства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующих вице-министров сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Сапаров
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство водных
ресурсов и ирригации
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство внутренних дел
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство экологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 20 марта 2026 года № 94
Приложение 1
к Правилам возмещения ущерба,
причиненного физическим
или юридическим лицам
в результате чрезвычайной
ситуации природного характера,
в сфере сельского хозяйства
Форма
В _________________________
(полное наименование местного
исполнительного органа
области, города
республиканского значения,
столицы, района, города
областного значения)
в лице ______________________
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии) физического
лица, либо руководителя
юридического лица, либо
уполномоченного лица
на основании соответствующего
документа, подтверждающего
полномочия)
Заявка на возмещение ущерба, причиненного физическим и юридическим лицам
в результате чрезвычайной ситуации природного характера в растениеводстве
Прошу возместить мне причиненный ущерб в результате чрезвычайной
ситуации природного характера в сфере растениеводства.

1. Өтініш беруші туралы мәліметтер:
заңды тұлға үшін:
атауы ________________________________________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН) ______________________
басшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі ________________________
мекенжайы: ____________________________________________________
телефон нөмері, электрондық почтасы: _____________________________
жеке тұлға үшін:
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі __________________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) _______________________
жеке басын куәландыратын құжат:
нөмірі _________________________________________________________
берген орган ____________________________________________________
берілген күні __________________________________________________
мекенжайы: ____________________________________________________
телефон нөмірі, электрондық почтасы: ______________________________
Дара кәсіпкер ретінде қызметінің басталғаны туралы хабарлама – жеке тұлға үшін:
орналасқан жері _________________________________________________
хабарлама берілген күн ___________________________________________

1. Сведения о заявителе: для юридического лица:
наименование ____________________________________________________
бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) ______________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя ________________
_________________________________________________________________
адрес: ___________________________________________________________
номер телефона, электронная почта: _________________________________
для физического лица: фамилия, имя, отчество (при его наличии) ________
________________________________________________________________
индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) _____________
документ, удостоверяющий личность:
номер ___________________________________________________________
кем выдано ______________________________________________________
дата выдачи _____________________________________________________
адрес: ___________________________________________________________
номер телефона, электронная почта: _________________________________
Уведомление о начале деятельности в качестве индивидуального
предпринимателя – для физического лица:
Местонахождение ________________________________________________
дата уведомления _________________________________________________

3. Құжаттар туралы мәліметтер:
тұқымның сорттық және егістік сапасын растайтын құжат:
құжаттың атауы ________________________________________________
құжат нөмірі ___________________________________________________
берілген күні ___________________________________________________
кім берген _____________________________________________________
тұқым сапасын сараптау жөніндегі аккредиттелген зертхана берген кондициялылығы туралы куәлік (түйнекті талдау актісі, тұқымдық талдау нәтижесі):
құжат нөмірі ___________________________________________________
берілген күні __________________________________________________
кім берген ______________________________________________________
Қазақстанда өндірілген тұқымдар бойынша егістерді сынақтан өткізу актілері:
құжат нөмірі ___________________________________________________
берілген күні _________________________________________________
кім берген ______________________________________________________
4. Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің екінші деңгейдегі банктегі ағымдағы шоты туралы мәліметтер:
ЖСН/БСН ______________________________________________________
банктің деректемелері: ___________________________________________
банктің атауы: ________________________________________________
банктік сәйкестендіру коды _______________________________________
жеке сәйкестендіру коды _________________________________________
БСН ___________________________________________________________
бенефициар коды _______________________________________________
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, дербес деректерді жинауға, өңдеуге, сондай-ақ деректерді бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға беруге келісім беремін.
Басшы ____________________ __________________________________
(қолы) (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Күні: 20__ жылғы "____" __________
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2026 жылғы 20 наурыздағы
№ 94 бұйрығына
2-қосымша
Ауыл шаруашылығы саласында
табиғи сипаттағы төтенше
жағдай нәтижесінде жеке және
заңды тұлғаларға келтірілген
залалды өтеу қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Табиғи сипаттағы төтенше жағдай нәтижесінде зардап шеккен ауыл шаруашылығы дақылдарының егістерін және тұқым сақау орындарын зерттеп-қарау актісі
_____________________________________________________________
Облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың, ауданның, облыстық маңызы бар қаланың) атауы
Заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның (дара кәсіпкердің) аты, әкесінің аты (бар болса), тегі: _________________________________________
__________________________________________________________________
Тәлімі/суармалы жер учаскесінің орналасқан жері: _________________
__________________________________________________________________
20__ жылғы №___________, ____________________ негізінде құрылған мынадай құрамдағы комиссия:
1._________________________________
2._________________________________
табиғи сипаттағы төтенше жағдай салдарынан зардап шеккен ауыл шаруашылығы дақылдарының егістерін және тұқым сақтау орындарын зерттеп-қарау негізінде мыналарды анықтады: ___________________________
__________________________________________________________________
Табиғи сипаттағы төтенше жағдай нәтижесінде мынадай ауыл шаруашылығы дақылдары жойылды:
Ауыл шаруашылығы дақылының атауы
Шаруашылықтағы ауыл шаруашылығы дақылының алаңы
Табиғи сипаттағы төтенше жағдайдың түрі
Жойылған алаң
Кадастрлық нөмірі
1
2
3
4
5
Табиғи сипаттағы төтенше жағдай нәтижесінде мынадай ауыл шаруашылығы дақылдарының тұқымдары бүлінді:
Тұқым сақтау орнының нөмірі
Ауыл шаруашылығы дақылының түрі
Репродукция
Табиғи сипаттағы төтенше жағдайдың түрі
Көлемі, тонна
1
2
3
4
5
Комиссия мүшелері:
___________________________________
_____________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
(қолы)
__________________________________
_____________
(ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің немесе
оның өкілінің аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
(қолы)
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2026 жылғы 20 наурыздағы
№ 94 бұйрығына
3-қосымша
Ауыл шаруашылығы саласында
табиғи сипаттағы төтенше
жағдай нәтижесінде жеке және
заңды тұлғаларға келтірілген
залалды өтеу қағидаларына
3-қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған нысан
Ұсынылады: облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың, ауданның, облыстық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органдарына
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Табиғи сипаттағы төтенше жағдайдан зардап шеккен және өсімдік шаруашылығы саласында залал келтірілген жеке және заңды тұлғалардың тізбесі
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: № 1-ӨТЖ нысаны
Кезеңділігі: қажет болған кезде
Есепті кезең: 20___ жылғы __ _______
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың, ауданның, облыстық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органдарының, ішкі істер органдарының (келісу бойынша) қоғамдық ұйымдардың және Қазақстан Республикасы "Атамекен" Ұлттық кәсіпкерлер палатасының өңірлік кәсіпкерлер палатасы өкілдерінің қатарынан құрылған комиссия
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: ауыл шаруашылығы дақылдары егістіктері мен тұқым сақтау орындарын зерттеп-қарау қорытындылары бойынша
Жеке сәйкестендіру нөмірі/
Бизнес сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі: қағаз тасығышта және электрондық түрде

3. Сведения о документах: документ, подтверждающий сортовые и посевные качества семян:
наименование документа ______________________________________________
номер документа ____________________________________________________
дата выдачи ________________________________________________________
кем выдан __________________________________________________________
удостоверение о кондиционности (акт клубневого анализа, результат анализа
семян), выданное аккредитованной лабораторией по экспертизе качества семян:
номер документа _____________________________________________________
дата выдачи _________________________________________________________
кем выдан ___________________________________________________________
акты апробации посевов по семенам, произведенным в Казахстане:
номер документа _____________________________________________________
дата выдачи _________________________________________________________
кем выдан ___________________________________________________________
4. Сведения о текущем счете сельскохозяйственного товаропроизводителя
в банке второго уровня:
ИИН/БИН ___________________________________________________________
реквизиты банка: _____________________________________________________
наименование банка: __________________________________________________
банковский идентификационный код _____________________________________
индивидуальный идентификационный код _______________________________
БИН ________________________________________________________________
код бенефициара _____________________________________________________
Подтверждаю достоверность представленной информации и даю согласие
на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, на сбор,
обработку персональных данных, а также на передачу данных в уполномоченный
орган по исполнению бюджета.
Руководитель __________ ________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Дата: "____" __________ 20__ года
Приложение 2 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 20 марта 2026 года № 94
Приложение 2
к Правилам возмещения ущерба,
причиненного физическим
и юридическим лицам
в результате чрезвычайной
ситуации природного характера
в сфере сельского хозяйства
Форма
Акт обследования посевов сельскохозяйственных культур и семенохранилищ,
пострадавших в результате чрезвычайной ситуации природного характера
_________________________________________________________________
Наименование области (города республиканского значения, столицы, района,
города областного значения)
Полное наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
физического лица (индивидуального предпринимателя): ________________
_________________________________________________________________
Месторасположение богарного/орошаемого земельного участка: _________
_________________________________________________________________
Комиссией, созданной на основании __________________ от ____ 20__ года
№___________, в составе:
1._______________________________________________________________
2._______________________________________________________________
на основании обследования посевов сельскохозяйственных культур и
семенохранилищ, пострадавших в результате чрезвычайной ситуации
природного характера установлено следующее:
________________________________________________________________
________________________________________________________________
В результате чрезвычайной ситуации природного характера погибли
сельскохозяйственные культуры:
Наименование сельскохозяйственной культуры
Площадь сельскохозяйственной культуры в хозяйстве
Вид чрезвычайной ситуации природного характера
Площадь гибели
Кадастровый номер
1
2
3
4
5
В результате чрезвычайной ситуации природного характера испортились семена сельскохозяйственных культур:
Номер семенохранилища
Вид сельскохозяйственной культуры
Репродукция
Вид чрезвычайной ситуации природного характера
Объем, тонн
1
2
3
4
5
Члены комиссии:
__________________________________________
_____________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
(подпись)
__________________________________________
_____________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) сельскохозяйственного
товаропроизводителя либо его представителя)
(подпись)
Приложение 3 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 20 марта 2026 года № 94
Приложение 3
к Правилам возмещения ущерба,
причиненного физическим
и юридическим лицам
в результате чрезвычайной
ситуации природного характера,
в сфере сельского хозяйства
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
Представляется: в местные исполнительные органы области, города республиканского значения, столицы, района, города областного значения
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: Перечень физических и юридических лиц, пострадавших от чрезвычайной ситуации природного характера и которым причинен ущерб в сфере растениеводства
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: форма № 1-ЧСР
Периодичность: при необходимости
Отчетный период: __ _______ 20___ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: комиссия из числа представителей местных исполнительных органов области, города республиканского значения, столицы, района, города областного значения, органов внутренних дел (по согласованию), общественных организаций и региональной палаты предпринимателей Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен"
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: по итогам обследования посевов сельскохозяйственных культур и семенохранилищ
Индивидуальный идентификационный
номер/ Бизнес-идентификационный
номер
Метод сбора: на бумажном носителе и в электронном виде

1. Ауыл шаруашылығы қызметін жүзеге асыратын аумақты көрсетіңіз
Облыс ________________________________________________________
Әкімшілік-аумақтық бірлестіктер сыныптауышы бойынша коды ________
1-кесте. Ауыл шаруашылығы дақылдарының егістері
Р/с №
Жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі немесе заңды тұлғаның атауы
Ауыл шаруашылығы дақылының атауы
Табиғи сипаттағы төтенше жағдайдың түрі
Залал келтірілген алаң, гектар
1 гектарға жұмсалған шығындар, теңге
Қаражат көлемі, теңге
1
2
3
4
5
6
7
2-кесте. Ауыл шаруашылығы дақылдарының тұқымдары
Р/с №
Жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі немесе заңды тұлғаның атауы
Ауыл шаруашылығы дақылының атауы
Табиғи сипаттағы төтенше жағдайдың түрі
Бүлінген тұқымдардың көлемі, тонна
Бағасы,тоннасына теңге
Қаражат көлемі, теңге
1
2
3
4
5
6
7
Атауы ______________________________________________________________
Мекенжайы _________________________________________________________
Телефоны ___________________________________________________________
Электрондық почта мекенжайы _________________________________________
Орындаушы _________________________________________________________
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, қолы/ электрондық цифрлық қолтаңбасы
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам _____________________________
____________________________________________________________________
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, қолы/ электрондық цифрлық қолтаңбасы
Ескертпе: әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Табиғи сипаттағы төтенше жағдайдан зардап шеккен және өсімдік шаруашылығы саласында залал келтірілген жеке және заңды тұлғалардың тізбесі" нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
"Табиғи сипаттағы төтенше
жағдайдан зардап шеккен және
өсімдік шаруашылығы
саласында залал келтірілген
жеке және заңды тұлғалардың
тізбесі" нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Табиғи сипаттағы төтенше жағдайдан зардап шеккен және өсімдік шаруашылығы саласында залал келтірілген жеке және заңды тұлғалардың тізбесі" нысанын толтыру бойынша түсіндірме
(индексі: №1-ӨТЖ нысан, кезеңділігі: қажет болған кезде)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Табиғи сипаттағы төтенше жағдайдан зардап шеккен және өсімдік шаруашылығы саласында залал келтірілген жеке және заңды тұлғалардың тізбесі" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.

1. Укажите территорию осуществления сельскохозяйственной деятельности
Область ______________________________________________________
Код по классификатору административно-территориальных объединений
____________________________________________________________________
Таблица 1. Посевы сельскохозяйственных культур
п/п
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица или наименование юридического лица
Наименование сельскохозяйственной культуры
Вид чрезвычайной ситуации природного характера
Площадь ущерба, гектар
Затраты на 1 гектар, тенге
Объем средств, тенге
1
2
3
4
5
6
7
Таблица 2. Семена сельскохозяйственных культур
п/п
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица или наименование юридического лица
Наименование сельскохозяйственной культуры
Вид чрезвычайной ситуации природного характера
Объем испорченных семян, тонн
Цена, тенге за тонну
Объем средств, тенге
1
2
3
4
5
6
7
Наименование _______________________________________________________
Адрес ______________________________________________________________
Телефон ____________________________________________________________
Адрес электронной почты _____________________________________________
Исполнитель ________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись/электронная цифровая подпись
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности ____________________
____________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись/ электронная цифровая подпись
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора
административных данных на безвозмездной основе "Перечень физических
и юридических лиц, пострадавших от чрезвычайной ситуации природного характера
и которым причинен ущерб в сфере растениеводства" приведено в приложении
к настоящей форме.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Перечень физических
и юридических лиц,
пострадавших от чрезвычайной
ситуации природного характера
и которым причинен ущерб
в сфере растениеводства"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Перечень физических и юридических лиц, пострадавших от чрезвычайной ситуации природного характера и которым причинен ущерб в сфере растениеводства" (индекс: форма 1-ЧСР, периодичность: при необходимости)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Перечень физических и юридических лиц, пострадавших от чрезвычайной ситуации природного характера и которым причинен ущерб в сфере растениеводства" (далее – Форма).

2. Нысанға орындаушы және басшы не оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
3. Нысанды:
ауыл шаруашылығы дақылдары егістіктері мен тұқым сақтау орындарын зерттеп-қарау қорытындылары бойынша өсімдік шаруашылығы саласындағы комиссия облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың, ауданның, облыстық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органдарына береді.
4. Нысан қазақ және орыс тілерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанның 1-кестесінің 2-бағанында жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі немесе заңды тұлғаның атауы көрсетіледі.
6. Нысанның 1-кестесінің 3-бағанында ауыл шаруашылығы дақылының атауы көрсетіледі.
7. 1-формадағы 1-кестенің 4-бағанында төтенше жағдайдың табиғи сипаттағы түрі көрсетіледі: тасқындар, су басулар, қуаңшылық, табиғи өрттер, және басқа да жағдайлар.
8. Нысанның 1-кестесінің 4-бағанында залал келтірілген алаң гектарда көрсетіледі.
9. Нысанның 1-кестесінің 5-бағанында 1 гектарға жұмсалған шығындар теңгемен көрсетіледі.
10. Нысанның 1-кестесінің 6-бағанында қаражат көлемі теңгемен көрсетіледі (7-баған 5-баған мен 6-бағанның көбейтіндісіне тең).
11. Нысанның 2-кестесінің 2-бағанында жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі немесе заңды тұлғаның атауы көрсетіледі.
12. Нысанның 2-кестесінің 3-бағанында ауыл шаруашылығы дақылының атауы көрсетіледі.
13. 2-кестенің 4-бағанында төтенше жағдайдың табиғи сипаттағы түрі көрсетіледі: тасқындар, су басулар, қуаңшылық, табиғи өрттер және басқа да жағдайлар.
14. Нысанның 2-кестесінің 4-бағанында бүлінген тұқымдардың көлемі тоннамен көрсетіледі.
15. Нысанның 2-кестесінің 5-бағанында тоннасына бағасы теңгемен көрсетіледі.
16. 2 -кестенің 6-бағанында қаражат көлемі теңгемен көрсетіледі (7-баған 5-баған мен 6-бағанның көбейтіндісіне тең).
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2026 жылғы 20 наурыздағы
№ 94 бұйрығына
4-қосымша
Ауыл шаруашылығы саласында
табиғи сипаттағы төтенше
жағдай нәтижесінде жеке және
заңды тұлғаларға келтірілген
залалды өтеу қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Өлген ауыл шаруашылығы жануарлары үшін және бүлінген инкубациялық жұмыртқалар үшін келтірілген залалды өтеу туралы өтінім
Маған табиғи сипаттағы төтенше жағдайлар нәтижесінде:
1) жануардың жеке нөмірін (бар болса) көрсете отырып, өлген ауыл
шаруашылығы жануарлары үшін:_______________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
2) бүлінген инкубациялық жұмыртқалар үшін келтірілген залалды өтеуді сұраймын.

2. Форма подписывается исполнителем и руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности.
3. Форма предоставляется:
комиссией в сфере растениеводства по итогам обследования посевов сельскохозяйственных культур и семенохранилищ в местные исполнительные органы области, города республиканского значения, столицы, района, города областного значения.
4. Форма заполняется на казахском и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 2 таблицы 1 Формы указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица или наименование юридического лица.
6. В графе 3 таблицы 1 Формы указывается наименование сельскохозяйственной культуры.
7. В графе 4 таблицы 1 Формы указывается вид чрезвычайной ситуации природного характера: паводки, наводнения, засухи, природные пожары и прочие.
8. В графе 4 таблицы 1 Формы указывается площадь ущерба в гектарах.
9. В графе 6 таблицы 1 Формы указывается затраты на 1 гектар в тенге.
10. В графе 7 таблицы 1 Формы указывается объем средств в тенге (графа 7 равна, графа 5 умноженная на графу 6).
11. В графе 2 таблицы 2 Формы указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица или наименование юридического лица.
12. В графе 3 таблицы 2 Формы указывается наименование сельскохозяйственной культуры.
13. В графе 4 таблицы 2 Формы указывается вид чрезвычайной ситуации природного характера: паводки, наводнения, засухи, природные пожары и прочие.
14. В графе 4 таблицы 2 Формы указывается объем испорченных семян в тоннах.
15. В графе 5 таблицы 2 Формы указывается цена в тенге за тонну.
16. В графе 6 таблицы 2 Формы указывается объем средств в тенге (графа 7 равна, графа 5 умноженная на графу 6).
Приложение 4 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 20 марта 2026 года № 94
Приложение 4
к Правилам возмещения ущерба,
причиненного физическим
и юридическим лицам
в результате чрезвычайной
ситуации природного характера,
в сфере сельского хозяйства
Форма
Заявка о возмещении ущерба за павших сельскохозяйственных животных и за потерю инкубационных яиц
Прошу возместить мне причиненный ущерб в результате чрезвычайной ситуации
природного характера:
1) за павших сельскохозяйственных животных, с указанием индивидуального номера
животного (при наличии): ________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________;
2) за потерю инкубационных яиц.

1. Өтініш беруші туралы мәліметтер:
заңды тұлға үшін:
атауы __________________________________________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН)_______________________
басшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі ________________________
мекенжайы: ____________________________________________________
телефон нөмірі, электрондық почтасы: ______________________________
жеке тұлға үшін:
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі __________________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) ________________________
жеке басын куәландыратын құжат:
нөмірі _________________________________________________________
кім берді _______________________________________________________
берілген күні ___________________________________________________
мекенжайы: ___________________________________________________
телефон нөмірі, электрондық почтасы: ____________________________
2. Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің екінші деңгейдегі банктегі
ағымдағы шоты туралы мәліметтер:
ЖСН/БСН ____________________________________________________
банктің деректемелері: ________________________________________
банктің атауы: _______________________________________________
банктік сәйкестендіру коды _____________________________________
жеке сәйкестендіру коды _______________________________________
БСН _________________________________________________________
бенефициар коды ______________________________________________
Өтінішке мынадай құжаттарды қоса беремін:
______________________________________________________________
_______________________________________________________________
______________________________________________________________
_______________________________________________________________
______________________________________________________________
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және және заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, дербес деректерді жинауға, өңдеуге, сондай-ақ деректерді бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға беруге келісім беремін.
Өтініш беруші ______________ ________________________________
(қолы) (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Күні: 20__ жылғы "____" __________
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2026 жылғы 20 наурыздағы
№ 94 бұйрығына
5-қосымша
Ауыл шаруашылығы саласында
табиғи сипаттағы төтенше
жағдай нәтижесінде жеке және
заңды тұлғаларға келтірілген
залалды өтеу қағидаларына
5-қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз
түрде жинауға арналған нысан
Ұсынылады: облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың, ауданның, облыстық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органдарына
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Табиғи сипаттағы төтенше жағдайдан зардап шеккен және мал шаруашылығы саласында залал келтірілген жеке және заңды тұлғалардың тізбесі
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: № 1-МТЖ нысан
Кезеңділігі: қажет болған кезде
Есепті кезең: 20___ жылғы ___ тоқсан
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың, ауданның, облыстық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органдарының, ішкі істер органдарының (келісу бойынша), қоғамдық ұйымдардың және Қазақстан Республикасы "Атамекен" Ұлттық кәсіпкерлер палатасының өңірлік кәсіпкерлер палатасы өкілдерінің қатарынан құрылған комиссия
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: _________________________________________________________
Жеке сәйкестендіру нөмірі/
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі: қағаз жеткізгіште немесе электрондық түрде

1. Сведения о заявителе: для юридического лица:
наименование ___________________________________________________
бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) ____________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя_______________
_______________________________________________________________
адрес:__________________________________________________________
номер телефона, электронная почта: ________________________________
для физического лица: фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_______________________________________________________________
индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН)
_______________________________________________________________
документ, удостоверяющий личность:
номер__________________________________________________________
кем выдано _____________________________________________________
дата выдачи_____________________________________________________
адрес:__________________________________________________________
номер телефона, электронная почта: ________________________________
2. Сведения о текущем счете сельскохозяйственного товаропроизводителя
в банке второго уровня:
ИИН/БИН ______________________________________________________
реквизиты банка: ________________________________________________
наименование банка: _____________________________________________
банковский идентификационный код _______________________________
индивидуальный идентификационный код __________________________
БИН ___________________________________________________________
код бенефициара ________________________________________________
К заявлению прилагаю следующие документы:
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
Подтверждаю достоверность представленной информации и даю согласие
на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
на сбор, обработку персональных данных, а также на передачу данных
в уполномоченный орган по исполнению бюджета.
Заявитель _______________ _______________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Дата: "____" __________ 20__ года
Приложение 5 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 20 марта 2026 года № 94
Приложение 5
к Правилам возмещения ущерба,
причиненного физическим
и юридическим лицам
в результате чрезвычайной
ситуации природного характера,
сфере сельского хозяйства
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
Представляется: в местные исполнительные органы области, города республиканского значения, столицы, района, города областного значения
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: Перечень физических и юридических лиц, пострадавших от чрезвычайной ситуации природного характера и которым причинен ущерб в сфере животноводства
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: форма № 1-ЧСЖ
Периодичность: при необходимости
Отчетный период: __ _______ 20___ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: комиссия из числа представителей местных исполнительных органов области, города республиканского значения, столицы, района, города областного значения, органов внутренних дел (по согласованию), общественных организаций и региональной палаты предпринимателей Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен"
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ____________________
Индивидуальный идентификационный
номер/ Бизнес-идентификационный номер
Метод сбора: на бумажном носителе и в электронном виде

1. Ауыл шаруашылығы қызметін жүзеге асыру аумағын көрсетіңіз
Облыс ________________________________________________________
Әкімшілік-аумақтық бірлестіктер сыныптауышы бойынша коды _______
_______________________________________________________________
Р/с №
Жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі немесе заңды тұлғаның атауы
Жануарлар мен құстардың жыныстық жас топтарының, инкубациялық жұмыртқалардың атауы
Табиғи сипаттағы төтенше жағдайдың түрі
Жануарлар саны, бас
Келтірілген материалдық залалдың сомасы, теңге
1
2
3
4
5
6
Комиссия мүшелері: ___________________________________________
____________________________________________ ____________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)                   (қолы)
Атауы _______________________________________________________
Мекенжайы____________________________________________________
Телефоны_______________________________________________________
Электрондық почтасының мекенжайы_______________________________
Орындаушы __________________________________________________
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, қолы/электрондық цифрлық қолтаңбасы
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам _____________________
___________________________________________________________
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, қолы/электрондық цифрлық қолтаңбасы
Ескертпе: әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Табиғи сипаттағы төтенше жағдайдан зардап шеккен және мал шаруашылығы саласында зиян келтірілген жеке және заңды тұлғалардың тізбесі" нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
"Табиғи сипаттағы төтенше
жағдайдан зардап шеккен және
мал шаруашылығы саласында
залал келтірілген жеке және
заңды тұлғалардың тізбесі"
нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Табиғи сипаттағы төтенше жағдайдан зардап шеккен және мал шаруашылығы саласында залал келтірілген жеке және заңды тұлғалардың тізбесі" нысанын толтыру бойынша түсіндірме
(индексі: №1- МТЖ нысан, кезеңділігі: қажет болған кезде)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Табиғи сипаттағы төтенше жағдайдан зардап шеккен және мал шаруашылығы саласында залал келтірілген жеке және заңды тұлғалардың тізбесі" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.

1. Укажите территорию осуществления сельскохозяйственной деятельности
Область ______________________________________________________
Код по классификатору административно-территориальных объединений
______________________________________________________________
п/п
Фамилия, имя, отчество (при наличии) физического лица или наименование юридического лица
Наименование животных и птиц по половозрастным группам, инкубационных яиц
Вид чрезвычайной ситуации природного характера
Количество животных, голов
Сумма материального ущерба, тенге
1
2
3
4
5
6
Члены комиссии: _______________________________________________
____________________________________________ __________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)) (подпись)
Наименование _______________________________________________________
Адрес ______________________________________________________________
Телефон ____________________________________________________________
Адрес электронной почты _____________________________________________
Исполнитель ________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись/электронная цифровая подпись
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности _____________________
____________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись/ электронная цифровая подпись
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора
административных данных на безвозмездной основе "Перечень физических и
юридических лиц, пострадавших от чрезвычайной ситуации природного характера
и которым причинен ущерб в сфере животноводства" приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Перечень физических
и юридических лиц,
пострадавших от чрезвычайной
ситуации природного характера
и которым причинен ущерб
в сфере животноводства"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Перечень физических и юридических лиц, пострадавших от чрезвычайной ситуации природного характера и которым причинен ущерб в сфере животноводства" (индекс: форма 1-ЧСЖ, периодичность: при необходимости)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Перечень физических и юридических лиц, пострадавших от чрезвычайной ситуации природного характера и которым причинен ущерб в сфере животноводства" (далее – Форма).

2. Нысанға орындаушы және басшы не оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
3. Нысанды мал шаруашылығы саласындағы комиссия жұмыс қорытындысы бойынша береді.
4. Нысан қазақ және орыс тілерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанның 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі.
6. Нысанның 2-бағанында жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі немесе заңды тұлғаның атауы көрсетіледі.
7. Формадағы 3-бағанында төтенше жағдайдың табиғи сипаттағы түрі көрсетіледі: тасқындар, су басулар, қуаңшылық, табиғи өрттер және басқа да жағдайлар.
7. Нысанның 4-бағанында жануарлар мен құстардың жыныстық жас топтарының, инкубациялық жұмыртқалардың атауы көрсетіледі.
8. Нысанның 5-бағанында (қаза тапқан) жануарлар саны, баспен көрсетіледі.
9. Нысанның 6-бағанында келтірілген материалдық залалдың сомасы, теңгемен көрсетіледі.

2. Форма подписывается исполнителем и руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности.
3. Форма предоставляется: комиссией в сфере животноводства по итогам работы
4. Форма заполняется на казахском и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 1 Формы указывается нумерация по порядку.
6. В графе 2 Формы указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица или наименование юридического лица.
7. В графе 3 Формы указывается вид чрезвычайной ситуации природного характера: паводки, наводнения, засухи, природные пожары и прочие.
7. В графе 4 Формы указывается наименование животных и птиц по половозрастным группам, инкубационных яиц.
8. В графе 5 Формы указывается количество (павших) животных в головах.
9. В графе 6 Формы указывается сумма материального ущерба в тенге.