Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының "Мемлекеттік қызметті өткерудің кейбір мәселелері туралы" 2021 жылғы 10 қыркүйектегі № 158 және "Мемлекеттік қызметшілердің мүлкін сенімгерлік басқаруға беру қағидаларын бекіту туралы" 2023 жылғы 18 мамырдағы № 116 бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2026 жылғы 13 наурыздағы № 49 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 17 наурызда № 38166 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 5-тармақтан қараңыз.
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2021 жылғы 10 қыркүйектегі № 158 "Мемлекеттік қызметті өткерудің кейбір мәселелері туралы" бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 24350 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
аталған бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік қызметшінің жеке ісін жүргізу үшін қажетті құжаттар тізбесінде:
1 тармақта:
10) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"10) мүлікті сенімгерлікпен басқару шартының нотариалды куәландырылған көшірмесі (болған жағдайда);";
11-1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"11-1) мемлекеттік қызметшінің құқық бұзушылықтары туралы "Е-қызмет" цифрлық жүйесі арқылы құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі уәкілетті органнан сұратылатын мәліметтер;";
2, 3, 4 және 5-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Мемлекеттік қызметшінің жеке ісі қағаз түрінде бір данада жүргізіледі және мемлекеттік қызметшінің жұмыс орны бойынша мемлекеттік органның персоналды басқару қызметінде (кадр қызметінде) (немесе персоналды басқару қызметінің міндеттерін орындау жүктелген бөлімшеде) сақталады. Мемлекеттік қызметшілердің жеке істері "Е-қызмет" цифрлық жүйесінде немесе персоналды басқару бойынша ведомстволық цифрлық жүйеде электрондық түрде қалыптасады.
Ескертпе: Қазақстан Республикасының Президенті қызметке тағайындайтын мемлекеттік қызметшілердің жеке істері Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігінде және осы адамдар жұмыс істейтін мемлекеттік органда жүргізіледі.
3. Осы тізбенің 1-тармағы 11), 11-1), 12, 14), 15), 16), 17) және 18) тармақшаларында көрсетілген деректер тек қана "Е-қызмет" цифрлық жүйесінде оларды қағаз түрінде сақтамай жүргізіледі.
4. "Е-қызмет" цифрлық жүйесінде мемлекеттік қызметшінің жеке ісін сапалы жүргізуді қамтамасыз ету заңнамаға сәйкес мемлекеттік органның аппарат басшысына, ал аппарат басшысы лауазымы жоқ мемлекеттік органдарда – мемлекеттік лауазымға тағайындау құқығы бар адамға жүктеледі.

О внесении изменений в приказы Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 10 сентября 2021 года № 158 "О некоторых вопросах прохождения государственной службы" и от 18 мая 2023 года № 116 "Об утверждении Правил передачи имущества государственных служащих в доверительное управление"
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 13 марта 2026 года № 49. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 марта 2026 года № 38166.
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п. 5.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 10 сентября 2021 года № 158 "О некоторых вопросах прохождения государственной службы" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 24350) следующие изменения:
в Перечне документов, необходимых для ведения личного дела государственного служащего, утвержденном указанным приказом:
в пункте 1:
подпункт 10) изложить в следующей редакции:
"10) нотариально засвидетельствованная копия договора доверительного управления имуществом (при наличии);";
подпункт 11-1) изложить в следующей редакции:
"11-1) сведения о правонарушениях государственного служащего, запрашиваемых из уполномоченного органа по правовой статистике и специальным учетам, посредством цифровой системы "Е-қызмет";";
пункты 2, 3, 4 и 5 изложить в следующей редакции:
"2. Личное дело государственного служащего ведется в бумажном виде в одном экземпляре и хранится в службе управления персоналом (кадровой службе) (или подразделении, на которое возложено исполнение обязанностей службы управления персоналом) государственного органа по месту работы государственного служащего. Личные дела государственных служащих также формируются в электронном виде в цифровой системе "Е-қызмет" либо в ведомственной цифровой системе по управлению персоналом.
Примечание: Личные дела государственных служащих, назначаемых на должности Президентом Республики Казахстан, ведутся в Администрации Президента Республики Казахстан и в государственном органе, где работают данные лица.
3. Данные, указанные в подпунктах 11), 11-1), 12), 14), 15), 16), 17) и 18) пункта 1 настоящего перечня, введутся исключительно в цифровой системе "Е-қызмет" без их хранения в бумажном виде.
4. Обеспечение качественного ведения личного дела государственного служащего в цифровой системе "Е-қызмет" в соответствии с законодательством возлагается на руководителя аппарата государственного органа, а в государственных органах, в которых отсутствует должность руководителя аппарата, – на лицо, имеющее право назначения на государственную должность.