"Өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 30 наурыздағы № 107 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2026 жылғы 26 қаңтардағы № 29 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 2 ақпанда № 37924 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 30 наурыздағы № 107 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20209 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
""Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 41) тармақшасына, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларында:
2-тармақта:
мынадай мазмұндағы 16-1) тармақшамен толықтырылсын:
"16-1) тіркеуші (өтінім беруші) – пестицидтерді тіркеу (ұсақ-түйек және өндірістік) сынақтарын жүргізуге, сондай-ақ тіркеу куәлігін алу үшін пестицидтерді мемлекеттік тіркеуге өтінім берген жеке немесе заңды тұлға.";
20) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"20) шетелдік тыңайтқыштарды өндіруші – тіркелген тыңайтқыштар өндірушісі (органикалық тыңайтқыштарды қоспағанда) болып табылатын Қазақстан Республикасының бейрезиденті;";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Субсидиялар оригинаторларға, элиттұқымшыларға, тұқымшарларға, өткізушілерге, ауылшартауарөндірушілерге немесе ауылшаркооперативтеріне Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Техникалық реттеу және метрология комитеті Төрағасы міндетін атқарушының 2019 жылғы 22 ақпандағы № 68-од бұйрығымен бекітілген "Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы сыныптауышы" ҚР ҰК Қазақстан Республикасының ұлттық сыныптауышына сәйкес 01 "Өсімдік шаруашылығы" бөліміне жататын сыныптар (кіші сыныптар) бойынша экономикалық қызмет түрлерінің жалпы сыныптауышының тиісті кодтарына сәйкес келетін өсімдік шаруашылығы өнімін өндіру бойынша қызмет түрлерін жүзеге асыру кезінде беріледі.
Субсидиялар Қағидаларда айқындалған тәртiпке сәйкес жыл сайын мынадай бағыттар бойынша беріледі:

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 марта 2020 года № 107 "Об утверждении Правил субсидирования повышения урожайности и качества продукции растениеводства"
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 26 января 2026 года № 29. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 февраля 2026 года № 37924
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 марта 2020 года № 107 "Об утверждении Правил субсидирования повышения урожайности и качества продукции растениеводства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20209) следующие изменения и дополнения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 41) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий", подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах субсидирования повышения урожайности и качества продукции растениеводства, утвержденных указанным приказом:
в пункте 2:
дополнить подпунктом 16-1) следующего содержания:
"16-1) регистрант (заявитель) – физическое или юридическое лицо, подавшее заявление на проведение регистрационных (мелкоделяночных и производственных) испытаний пестицидов, а также государственную регистрацию пестицидов для получения регистрационного удостоверения;";
подпункт 20) изложить в следующей редакции:
"20) иностранный производитель удобрений – нерезидент Республики Казахстан, который является производителем зарегистрированных удобрений (за исключением органических);";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Субсидии выделяются оригинаторам, элитсемхозам, семхозам, реализаторам, сельхозтоваропроизводителям или сельхозкооперативам при осуществлении ими видов деятельности по производству продукции растениеводства, соответствующих кодам общего классификатора видов экономической деятельности по классам (подклассам), относящихся к разделу 01 "Растениеводство" в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК "Общий классификатор видов экономической деятельности", утвержденным приказом исполняющего обязанности Председателя Комитета технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 22 февраля 2019 года № 68-од.
Субсидии предоставляются ежегодно в соответствии с порядком, определенным Правилами, по следующим направлениям:

1) басым дақылдар, оның ішінде көпжылдық көшеттер өндiруді дамыту;
2) тұқым шаруашылығын дамыту;
3) тыңайтқыштардың құнын (органикалық тыңайтқыштарды қоспағанда) арзандату;
4) саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге және карантиндік объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын арзандату.";
10-тармақ мынадай реадкцияда жазылсын:
"10. ЖАО субсидиялауды мониторингтеу үшін тиiстi жылдың 30 желтоқсанына дейiнгi мерзiмде Министрлікке осы Қағидалардың 1-2-қосымшасына сәйкес нысандар бойынша осы Қағидалардың 3-тармағында көрсетілген бағыттар бойынша қалыптастырылған және СМАЖ-дан жүктеп алынған субсидияны пайдалану туралы жиынтық ақпарат ұсынады.";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. "Басым дақылдардың, оның ішінде көпжылдық екпелердің өндірісін субсидиялау" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі (бұдан әрі – № 1 тізбе) осы Қағидаларға 1-1-қосымшада жазылған.
"Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі (бұдан әрі – №2 тізбе) осы Қағидаларға 2-қосымшада жазылған.
"Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі (бұдан әрі – № 3 тізбе) осы Қағидаларға 3-қосымшада жазылған.
"Саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге және карантиндік объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) құнын субсидиялау" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі (бұдан әрі – № 4 тізбе) осы Қағидаларға 4-қосымшада жазылған.
ЖАО Заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес субсидия алу сатысы туралы деректердің мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізілуін қамтамасыз етеді.";
18-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"18. Субсидиялар Қағидаларда айқындалған тәртіпке сәйкес жыл сайын ауылшартауарөндірушілерге немесе ауылшаркооперативтеріне басым көкөніс дақылдары бойынша өндірілген өнім немесе өңдеу кәсіпорнына өңдеуге тапсырылған өнім үшін не ағымдағы жылы немесе өткен жылдың төртінші тоқсанында өзінің өңдеу құрылымдарына өңдеуге тапсырылған өнім үшін шығындарды ішінара өтеуге бөлінеді.
Салынып жатқан және Инвестициялар туралы келісім шеңберінде іске асырылатын өңдеу зауыттарына жүгері тапсырған ауылшартауарөндірушілерінде немесе ауылшаркооперативтерінде объект пайдалуға тапсырылғаннан және тиісті акт алынғаннан кейін өткен жыл үшін субсидиялар алуға мүмкіндігі бар.";
20-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

1) развитие производства приоритетных культур, в том числе многолетних насаждений;
2) развитие семеноводства;
3) удешевление стоимости удобрений (за исключением органических);
4) удешевление стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов.";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. МИО в срок до 30 декабря соответствующего года для мониторинга субсидирования представляет в Министерство сводную информацию об использовании субсидий по формам согласно приложению 1-2 к Правилам, сформированную и выгруженную из ГИСС по направлениям, указанным в пункте 3 Правил.";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Субсидирование производства приоритетных культур, в том числе многолетних насаждений" изложен в приложении 1-1 к Правилам (далее – Перечень № 1).
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Субсидирование развития семеноводства" изложен в приложении 2 к Правилам (далее – Перечень № 2).
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)" изложен в приложении 3 к Правилам (далее – Перечень № 3).
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов" изложен в приложении 4 к Правилам (далее – Перечень № 4).
МИО обеспечивает внесение данных о стадии получения субсидий в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг согласно подпункту 11) пункта 2 статьи 5 Закона.";
пункт 18 изложить в следующей редакции:
"18. Субсидии выделяются сельхозтоваропроизводителям или сельхозкооперативам ежегодно в соответствии с порядком, определенным Правилами на частичное возмещение затрат по приоритетным культурам за продукцию, сданную на переработку перерабатывающему предприятию, либо за продукцию, сданную на переработку собственным перерабатывающим структурам, либо по приоритетным овощным культурам, произведенным в закрытом грунте, в текущем году или в четвертом квартале предыдущего года.
Сельхозтоваропроизводители или сельхозкооперативы, сдавшие кукурузу на перерабатывающий завод, находящийся на стадии строительства и реализуемый в рамках Соглашения об инвестициях, имеют возможность получения субсидии за прошедший год после ввода объекта в эксплуатацию и получения соответствующего акта.";
пункт 20 изложить в следующей редакции:

"20. Субсидияларды төлеу мынадай шарттар сақталған кезде жүзеге асырылады:
1) ауылшартауарөндірушінің (ауылшаркооперативінің) осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша басым дақылдарды өндіру шығындарын ішінара өтеуге субсидиялар алуға өтінімді не "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы осы Қағидаларға 5-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жабық топырақта басым дақылдарды өндіру шығындарын ішінара өтеуге субсидиялар алуға арналған өтінімді беруі;
2) ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) берген және ЭЦҚ қойылған өтінімнің СМАЖ-да тіркелуі;
3) СМАЖ-да ауылшартауарынөндірушіде (ауылшаркооперативінде) деректері СМАЖ-дың "Заңды тұлғалар" немесе "Жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқорларымен өзара ақпараттық іс-қимылы нәтижесінде расталған жеке шотының болуы;
4) ауылшартауарөндірушіде (ауылшаркооперативінде) СМАЖ-дың мемлекеттік жер кадастрының автоматтандырылған ақпараттық жүйесімен өзара ақпараттық іс-қимылы нәтижесінде расталған, тиісті алаңда жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің болуы (республикалық маңызы бар қалалардың аумағында орналасқан жағдайда – елді мекендердің ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерінің болуы кезінде);
жабық топырақта ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеу кезінде – ауылшартауарөндірушіде (ауылшаркооперативінде) СМАЖ-дың жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастрының ақпараттық жүйесімен ақпараттық өзара іс-қимылы нәтижесінде расталған ауыл шаруашылығы мақсатындағы, елді мекендер немесе өнеркәсіп жерлерінде орналасқан, тиісті алаңда жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығындағы жер учаскелерінің болуы. Жылыжай кешендерінің тізбесін (кадастрлық нөмірі мен жылыжайдың жұмыс алаңы көрсетілген) СМАЖ-ға Басқарма орналастырады.
Ауылшаркооперативінде жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелері болмаған жағдайда, ауылшаркооперативі ауылшаркооперативінің мүшелері болып табылатын ауылшартауарөндірушілердің субсидия алуына өтінім береді. Бұл ретте, ауылшартауарөндірушілер субсидия алушылар болып табылады.
Мүшелеріне жер учаскелері тіркелген ауылшаркооперативі мынадай жағдайларда субсидия алуға өтінім береді:
өнімді өңдеуге ауылшаркооперативінің мүшелері тапсырған кезде, бұл ретте ауылшаркооперативінің мүшелері субсидия алушылар болып табылады;
өнімді өңдеуге ауылшаркооперативі тапсырған кезде, бұл ретте ауылшаркооперативі субсидия алушы болып табылады.
Бұл ретте, ауылшаркооперативіне мүшелік өтінімге ауылшаркооперативі мүшелерінің жалпы жиналысының ауылшаркооперативінің мүшелеріне қабылдау туралы шешімінен алынған үзінді-көшірменің электрондық көшірмесін қоса тіркеу жолымен расталады.
Бірлескен кәсіпкерлік нысанында ұйымдасқан, мүшелеріне жер учаскелері тіркелген шаруа немесе фермерлік қожалықтар өнімді өңдеуге шаруа немесе фермерлік қожалықтар тапсырған жағдайда, субсидияға өтінім береді, бұл ретте шаруа немесе фермерлік қожалық субсидия алушы болып табылады.
Шаруа немесе фермерлік қожалыққа мүшелік Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің деректерімен салыстырып-тексеру арқылы расталады;

"20. Выплата субсидий осуществляется при соблюдении следующих условий:
1) подачи сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) заявки на получение субсидий на частичное возмещение затрат производства приоритетных культур по форме согласно приложению 5 к Правилам, либо заявки на получение субсидий на частичное возмещение затрат производства приоритетных культур в закрытом грунте по форме согласно приложению 5-1 к Правилам, посредством веб-портала "электронного правительства";
2) регистрации в ГИСС заявки, поданной сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) и подписанной ЭЦП;
3) наличии лицевого счета в ГИСС у сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива), данные которого подтверждены в результате информационного взаимодействия ГИСС с государственными базами данных "Юридические лица" или "Физические лица";
4) наличии у сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива) земельных участков сельскохозяйственного назначения на праве землепользования и (или) частной собственности соответствующей площади (в случае расположения на территории городов республиканского значения - при наличии земель сельскохозяйственного использования населенных пунктов), подтвержденных в результате информационного взаимодействия ГИСС с информационной системой единого государственного кадастра недвижимости;
при возделывании сельскохозяйственных культур в закрытом грунте – наличии у сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива) земельных участков, расположенных на землях сельскохозяйственного назначения, населенных пунктов или промышленности, на праве землепользования и (или) частной собственности соответствующей площади, подтвержденных в результате информационного взаимодействия ГИСС с информационной системой единого государственного кадастра недвижимости. Перечень тепличных комплексов (с указанием кадастрового номера и рабочей площади теплицы) размещается в ГИСС Управлением.
В случае отсутствия на праве землепользования и (или) частной собственности земельных участков сельскохозяйственного назначения у сельхозкооператива, сельхозкооператив подает заявку на получение субсидий сельхозтоваропроизводителями, являющимися членами сельхозкооператива. При этом получателями субсидий будут являться сельхозтоваропроизводители.
Сельхозкооператив, за членами которого зарегистрированы земельные участки, подает заявку на субсидии:
при сдаче продукции на переработку членами сельхозкооператива, при этом получателями субсидий будут являться члены сельхозкооператива;
при сдаче продукции на переработку сельхозкооперативом, при этом получателем субсидий будет являться сельхозкооператив.
При этом членство в сельхозкооперативе подтверждается путем прикрепления к заявке электронной копии выписки из решения общего собрания членов сельхозкооператива о приеме в члены сельхозкооператива.
Крестьянское или фермерское хозяйство, организованное в форме совместного предпринимательства, за членами которого зарегистрированы земельные участки, подает заявку на субсидии при сдаче продукции на переработку крестьянским или фермерским хозяйством, при этом получателем субсидий будет являться крестьянское или фермерское хозяйство.
Членство в крестьянском или фермерском хозяйстве подтверждается путем сверки с данными Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан;

4-1) ағымдағы жылы немесе өткен жылы ауылшартауарөндірушіге (ауылшаркооперативіне) жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығымен тиесілі жер учаскесінің шекаралар шегінде орналасқан егістіктерде немесе жабық топырақта басым ауыл шаруашылығы дақылдарының себілуі;
5) ауылшартауарынөндірушінің (ауылшаркооперативінің) басым дақылдарды өңдеуші кәсіпорынға өткізу фактісін СМАЖ-дың ЭШФ АЖ-мен ақпараттық өзара іс-қимылы нәтижесінде растауы.
Ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерде қант қызылшасы мен дәндік жүгері өндіруді өз бетінше жүзеге асыратын және аталған өнімді өңдеуді өз бетінше жүзеге асыратын қант зауыттары мен крахмал-сірне зауыттары үшін өткізу фактісін растау талап етілмейді.";
23-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"23. Өтінімдерді қабылдау жер учаскесінің орналасқан жері бойынша тиісті жылдың 1 ақпанынан бастап 20 желтоқсанына дейін жүзеге асырылады.
ЖАО өтінімдерді қабылдау басталғанға дейін күнтізбелік он төрт күн бұрын, оның ішінде қосымша қаражат бөлу кезінде ЖАО-ның ресми интернет-ресурсында және СМАЖ-да өтінімдерді қабылдаудың басталған күні туралы хабарландыру орналастырады.";
42-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"42. Субсидиялар:
1) элиттұқымшардың нақты сатып алынған аудандастырылған және перспективалы сорттардың бірегей тұқымдарына жұмсаған шығындарын ішінара (60%) өтеуге;
2) тұқымшардың, ауылшартауарөндірушілердің (ауылшаркооперативтердің) нақты сатып алынған элиталық тұқымдарға жұмсаған шығындарын ішінара (60%) өтеуге;
3) ауылшартауарөндірушілердің (ауылшаркооперативтердің) нақты сатып алынған бірінші репродукция тұқымдарына және (немесе) мақтаның екінші репродукция тұқымдарына жұмсаған шығындарын ішінара (40%) өтеуге;
4) ауылшартауарөндірушілердің (ауылшаркооперативтердің) нақты сатып алынған бірінші ұрпақ будандарының тұқымдарына жұмсаған шығындарын ішінара (40%) өтеуге;
5) ауылшартауарөндірушілердің (ауылшаркооперативтердің) жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көпжылдық екпелерін отырғызуға жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің нақты сатып алынған және пайдаланылған элиталық көшеттері үшін жұмсаған шығындарын ішінара (50%) өтеуге арналады.
Бұл ретте қызанақ пен қиярдың элиталық тұқымдары және бірінші ұрпақ будандарының тұқымдары бойынша субсидиялар қызанақ пен қиярды өнеркәсіптік жылыжай кешендерінде немесе фермерлік жылыжайларда қорғалған топырақ жағдайында өсіретін ауылшартауарынөндірушілерге (ауылшаркооперативтеріне) арналады.";
48-тармақ мынадай редацияда жазылсын:
"48. Ауылшартауарөндіруші (ауылшаркооперативі) субсидияланатын тұқымдарды шарт негізінде элиттұқымшардан (тұқымшардан, өткізушіден) арзандатылған құнмен сатып алған жағдайда, осы Қағидаларға 16-қосымшаға сәйкес нысан бойынша субсидияланатын тұқымдарды арзандатылған құнмен сатып алу кезінде тиесілі субсидияларды төлеу туралы өтпелі өтiнiмді "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы береді.

4-1) посева в текущем году или в предыдущем году приоритетных сельскохозяйственных культур на полях или в закрытом грунте, находящихся в пределах границ земельного участка, принадлежащих сельхозтоваропроизводителю (сельхозкооперативу) на праве землепользования и (или) частной собственности;
5) подтверждении сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) факта реализации приоритетных культур на перерабатывающее предприятие в результате информационного взаимодействия ГИСС с ИС ЭСФ.
Подтверждение факта реализации не требуется для сахарных заводов и крахмалопаточных заводов, самостоятельно осуществляющих производство сахарной свеклы и кукурузы на зерно на землях сельскохозяйственного назначения и самостоятельно осуществляющих переработку данной продукции.";
пункт 23 изложить в следующей редакции:
"23. Прием заявок осуществляется по месту нахождения земельного участка с 1 февраля до 20 декабря соответствующего года.
МИО за четырнадцать календарных дней до начала приема заявок, в том числе при выделении дополнительных средств, размещает на официальном интернет-ресурсе МИО и в ГИСС объявление о дате начала приема заявок.";
пункт 42 изложить в следующей редакции:
"42. Субсидии предназначаются для:
1) частичного (60 %) возмещения затрат элитсемхозов за фактически приобретенные оригинальные семена районированных и перспективных сортов;
2) частичного (60 %) возмещения затрат семхозов, сельхозтоваропроизводителей (сельхозкооперативов) за фактически приобретенные элитные семена;
3) частичного (40 %) возмещения затрат сельхозтоваропроизводителей (сельхозкооперативов) за фактически приобретенные семена первой репродукции и (или) семена хлопчатника второй репродукции;
4) частичного (40 %) возмещения затрат сельхозтоваропроизводителей (сельхозкооперативов) за фактически приобретенные семена гибридов первого поколения;
5) частичного (50 %) возмещения затрат сельхозтоваропроизводителей (сельхозкооперативов) за фактически приобретенные и использованные элитные саженцы плодово-ягодных культур и винограда на закладку многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда.
При этом субсидии по элитным семенам и семенам гибридов первого поколения томатов и огурцов предназначаются для сельхозтоваропроизводителей (сельхозкооперативов), возделывающих томаты и огурцы в условиях защищенного грунта в промышленных тепличных комплексах или в фермерских теплицах.";
пункт 48 изложить в следующей редакции:
"48. При приобретении субсидируемых семян по удешевленной стоимости у элитсемхоза (семхоза, реализатора) на основании договора сельхозтоваропроизводитель (сельхозкооператив) подает переводную заявку об оплате причитающихся субсидий при приобретении по удешевленной стоимости субсидируемых семян по форме согласно приложению 16 к Правилам, посредством веб-портала "электронного правительства".

Мұндай жағдайда субсидия элиттұқымшарға (тұқымшарға, өткізушіге) элиттұқымшар (тұқымшар, өткізуші) өтпелі өтінімге күнтізбелік он бес күннен кешіктірмей осы Қағидалардың 60 және 61-тармақтарына сәйкес нақты өткізілген субсидияланатын тұқымдар туралы мәліметтерді енгізгенде төленеді.
Элиттұқымшар (тұқымшар, өткізуші) өтпелі өтінімге нақты өткізілген субсидияланатын тұқымдар туралы мәліметтерді белгіленген мерзімде енгізбеген жағдайда, ауылшартауарөндіруші (ауылшаркооперативі) өтпелі өтінімді қайта береді.
Элиттұқымшар (тұқымшар, өткізуші) субсидияланатын тұқымдарды басқа облыстың ауылшартауарынөндірушілеріне (ауылшаркооперативіне) өткізген жағдайда, ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) аумағында егіс алаңдары орналасқан облыс басқармасының атына өтінім береді. Бұл ретте субсидиялар аумағында ауылшартауарынөндірушінің (ауылшаркооперативінің) егіс алаңдары орналасқан облыстың жергілікті бюджетінде көзделген қаражат есебінен төленеді.";
мынадай мазмұндағы 48-1-тармақпен толықтырылсын:
"48-1. Субсидияланатын тұқымдарды оригинатордан, элиттұқымшардан (тұқымшардан, өткізушіден) сатып алу кезінде, Аттестаттау қағидаларына сәйкес берілген субсидиялануға өтінім берілген сортты өндіруге және (немесе) өткізуге арналған аттестаттау куәлігінің бар екендігін растау СМАЖ-дың "Е-лицензиялау" мемлекеттік дерекқоры" ақпараттық жүйесімен ақпараттық өзара іс-қимылы нәтижесінде расталады.
Қағидалардың 40-тармағына сәйкес тізбеге енгізілген оригинатордан (элиттұқымшардан, тұқымшардан) тұқымдар сатып алынған жағдайда, нақты сатып алынған бірегей және элиталық тұқымдар бойынша шығындардың 70 %-ы мөлшерінде, нақты сатып алынған бірінші репродукциялы және (немесе) екінші репродукциялы мақта тұқымдары, сондай-ақ бірінші буындағы будандар тұқымдары бойынша шығындардың 50 %-ы мөлшерінде ішінара өтеу жүргізіледі.";
49-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"49. Субсидиялар мынадай шарттар сақталған кезде төленеді:
1) элиттұқымшардың (тұқымшардың, өткізушінің) және ауылшартауарөндірушінің (ауылшаркооперативінің) берген өтінімінің (өтпелі өтінімінің) СМАЖ-да тіркелуі;
2) СМАЖ-да элиттұқымшардың, тұқымшардың, өткізушінің және ауылшартауарөндірушінің (ауылшаркооперативінің) деректері СМАЖ-дың "Заңды тұлғалар" немесе "Жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқорларымен ақпараттық өзара іс-қимылы нәтижесінде расталған жеке шотының болуы;
3) СМАЖ бен ЭШФ АЖ-ның ақпараттық өзара іс-қимылы нәтижесінде элиттұқымшардың, тұқымшардың, ауылшартауарынөндiрушiлердің (ауылшаркооперативтерінің) сатып алған субсидияланатын тұқымдарға жұмсаған шығындарының расталуы.

В таком случае субсидия выплачивается элитсемхозу (семхозу, реализатору) при условии внесения элитсемхозом (семхозом, реализатором) не позднее пятнадцати календарных дней в переводную заявку сведений по фактически реализованным субсидируемым семенам в соответствии с пунктами 60 и 61 Правил.
В случае невнесения в установленный срок элитсемхозом (семхозом, реализатором) сведений в переводную заявку по фактически реализованным субсидируемым семенам сельхозтоваропроизводитель (сельхозкооператив) повторно подает переводную заявку.
В случае реализации элитсемхозом (семхозом, реализатором) субсидируемых семян сельхозтоваропроизводителю (сельхозкооперативу) другой области, сельхозтоваропроизводитель (сельхозкооператив) подает заявку в адрес Управления области, на территории которой расположены посевные площади. При этом субсидии выплачиваются за счет средств, предусмотренных в местном бюджете области, на территории которой расположены посевные площади сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива).";
дополнить пунктом 48-1 следующего содержания:
"48-1. При приобретении субсидируемых семян у оригинатора, элитсемхоза (семхоза, реализатора) подтверждение наличия свидетельства об аттестации, выданного в соответствии с Правилами аттестации, на производство и (или) реализацию заявленного к субсидированию сорта подтверждается в результате информационного взаимодействия ГИСС с информационной системой "Государственная база данных "Е-лицензирование".
В случае приобретения семян у оригинатора (элитсемхоза, семхоза), включенного в перечень в соответствии с пунктом 40 Правил, производится частичное возмещение затрат за фактически приобретенные оригинальные и элитные семена в размере 70 %, за фактически приобретенные семена первой репродукции и (или) семена хлопчатника второй репродукции, а также семена гибридов первого поколения в размере 50 %.";
пункт 49 изложить в следующей редакции:
"49. Субсидии выплачиваются при соблюдении следующих условий:
1) регистрации поданной элитсемхозом (семхозом, реализатором) и сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) заявки (переводной заявки) в ГИСС;
2) наличии в ГИСС лицевого счета элитсемхоза, семхоза, реализатора и сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива), данные которого подтверждены в результате информационного взаимодействия ГИСС с государственными базами данных "Юридические лица" или "Физические лица";
3) подтверждении затрат за приобретенные элитсемхозом, семхозом и сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) субсидируемых семян в результате информационного взаимодействия ГИСС и ИС ЭСФ.

Элиттұқымшар, тұқымшар және ауылшартауарөндiрушi (ауылшаркооперативі) субсидияланатын тұқымдарды ЭШФ АЖ қолданбайтын шетелдік тұқым өндірушіден тікелей сатып алған жағдайда, субсидияланатын тұқымдарды сатып алуға жұмсалған шығындар тауарларға арналған кедендік декларацияның (Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден субсидияланатын тұқымдар сатып алған элиттұқымшар, тұқымшар, ауылшартауарөндiрушiлер (ауылшаркооперативі) үшін) мәліметтерімен немесе "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Салық кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 530-бабының 2-тармағына сәйкес тауардың Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумағынан әкелінгенін растайтын салық органының белгісі бар тауарларды әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы өтінішпен (өтініштермен) расталады.
Өңдеуші кәсіпорын тұқымдарды, кейіннен ауылшартауарөндірушілердің (ауылшаркооперативтерінің) пайдалануына сатып алған жағдайда, сатып алынған тұқымдар үшін шығындарды (өтінім беру сәтінде) өңдеуші кәсіпорын растайды. Бұл ретте ауылшартауарөндіруші (ауылшаркооперативі) және өңдеуші кәсіпорын, тұқымдарды сатушы (оригинатор, элиттұқымшар, тұқымшар, өткізуші, шетелдік өндіруші) арасындағы шарттың көшірмесін қоса бере отырып өтінім берген ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) субсидия алушы болып болып табылады;
4) элиттұқымшарда, тұқымшарда және ауылшартауарөндірушіде (ауылшаркооперативінде) СМАЖ-дың жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастрының ақпараттық жүйесімен өзара іс-қимылы нәтижесінде расталған, тиісті алаңда жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің болуы (республикалық маңызы бар қалалардың аумағында орналасқан жағдайда – елді мекендердің ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерінің болуы кезінде).
Өндірістік жылыжай кешенінде немесе фермерлік жылыжайда ауыл шаруашылығы дақылдарын өсіру кезінде ауылшартауарөндірушіде (ауылшаркооперативінде) жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында ауыл шаруашылығы мақсатындағы, елді мекендер немесе өнеркәсіп жерлерінде орналасқан, тиісті алаңда жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығындағы жер учаскелерінің болуы. Жылыжай кешендерінің тізбесін (кадастрлық нөмірі мен жылыжайдың жұмыс алаңы көрсетілген) СМАЖ-ға Басқарма орналастырады.
Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес бірлескен шаруашылық қызмет туралы шарт негізінде әрекет ететін ауылшартауарөндіруші өтінім (өтпелі өтінім) берген жағдайда, жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің болуы туралы талап осындай жер учаскелері бар бірлескен шаруашылық қызмет туралы шартқа қатысушыға қатысты қолданылады. Бұл ретте бірлескен шаруашылық қызмет туралы шарттың көшірмесін қоса бере отырып, өтінім (өтпелі өтінім) берген ауылшартауарөндіруші субсидия алушы болып табылады.
Мүшелеріне жер учаскелері тіркелген ауылшаркооперативі мынадай жағдайларда субсидия алуға өтінім (өтпелі өтінім) береді:
субсидияланатын тұқымдарды ауылшаркооперативінің мүшелері сатып алғанда, бұл ретте ауылшаркооперативінің мүшелері субсидия алушылар болып табылады;
субсидияланатын тұқымдарды ауылшаркооперативі сатып алғанда, бұл ретте ауылшаркооперативі субсидия алушы болып табылады.
Бұл ретте ауылшаркооперативіне мүшелік ауылшаркооперативі мүшелерінің жалпы жиналысының ауылшаркооперативінің мүшелеріне қабылдау туралы шешімінен үзінді-көшірменің электрондық көшірмесін өтінімге қоса тіркеу жолымен расталады.
Бірлескен кәсіпкерлік түрінде ұйымдасқан, мүшелеріне жер учаскелері тіркелген шаруа немесе фермерлік қожалықтар субсидияға арналған өтінімді (өтпелі өтінімді) шаруа немесе фермерлік қожалықтар тұқымдарды сатып алған жағдайда береді, бұл ретте шаруа немесе фермерлік қожалық субсидия алушы болып табылады.
Шаруа немесе фермерлік қожалыққа мүшелік Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің деректерімен салыстырып-тексеру арқылы расталады;

При приобретении элитсемхозом, семхозом и сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) субсидируемых семян напрямую у иностранного производителя, не использующего ИС ЭСФ, затраты на приобретение субсидируемых семян подтверждаются сведениями из таможенной декларации на товары (для элитсемхоза, семхоза, сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива)), который приобрел субсидируемые семена из стран, не входящих в Евразийский экономический союз) или заявлением (заявлениями) о ввозе товаров и уплате косвенных налогов с отметкой налогового органа в соответствии с пунктом 2 статьи 530 Налогового кодекса Республики Казахстан (далее – Кодекс), подтверждающим, что товар ввезен из территории государств-членов Евразийского экономического союза.
В случае приобретения семян перерабатывающим предприятием с последующей их передаче сельхозтоваропроизводителям (сельхозкооперативам) для использования, затраты за приобретенные субсидируемые семена (на момент подачи заявки) подтверждаются перерабатывающим предприятием. При этом, получателем субсидий будет являться сельхозтоваропроизводитель (сельхозкооператив), подавший заявку с приложением копии договора между сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом), перерабатывающим предприятием и продавцом семян (элитсемхоза, семхоза, реализатора, иностранного производителя);
4) наличии у элитсемхоза, семхоза и сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива) земельных участков сельскохозяйственного назначения соответствующей площади на праве землепользования и (или) частной собственности (в случае расположения на территории городов республиканского значения - при наличии земель сельскохозяйственного использования населенных пунктов), подтвержденных в результате информационного взаимодействия ГИСС с информационной системой единого государственного кадастра недвижимости.
При возделывании сельскохозяйственных культур в промышленном тепличном комплексе или в фермерской теплице наличия у сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива) земельных участков, расположенных на землях сельскохозяйственного назначения, населенных пунктов или промышленности, на праве землепользования и (или) частной собственности. Перечень тепличных комплексов (с указанием кадастрового номера и рабочей площади теплицы) размещается в ГИСС Управлением.
Условие о наличии земельных участков сельскохозяйственного назначения на праве землепользования и (или) частной собственности в случае подачи заявки (переводной заявки) сельхозтоваропроизводителем, действующим на основании договора о совместной хозяйственной деятельности в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан, применяется в отношении участника договора о совместной хозяйственной деятельности, имеющего такие земельные участки. При этом получателем субсидий будет являться сельхозтоваропроизводитель, подавший заявку (переводную заявку) с приложением копии договора о совместной хозяйственной деятельности.
Сельхозкооператив, за членами которого зарегистрированы земельные участки, подает заявку (переводную заявку) на субсидии:
при приобретении субсидируемых семян членами сельхозкооператива, при этом получателями субсидий будут являться члены сельхозкооператива;
при приобретении субсидируемых семян сельхозкооперативом, при этом получателем субсидий будет являться сельхозкооператив.
При этом членство в сельхозкооперативе подтверждается путем прикрепления к заявке электронной копии выписки из решения общего собрания членов сельхозкооператива о приеме в члены сельхозкооператива.
Крестьянское или фермерское хозяйство, организованное в форме совместного предпринимательства, за членами которого зарегистрированы земельные участки, подает заявку (переводную заявку) на субсидии при приобретении семян крестьянским или фермерским хозяйством, при этом получателем субсидий будет являться крестьянское или фермерское хозяйство.
Членство в крестьянском или фермерском хозяйстве подтверждается путем сверки с данными Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан;

5) СМАЖ-дың жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастрының ақпараттық жүйесімен өзара іс-қимылы нәтижесінде расталған, тиісті мөлшерде жұмыс алаңы бар өнеркәсіптік жылыжай кешенінің немесе фермерлік жылыжайдың (қорғалған топырақта қызанақ және қияр өндірумен айналысатын ауылшартауарөндірушілер (ауылшаркооперативтері үшін) болуы;
6) соңғы екі жылдағы (ағымдағы және алдыңғы жылдар) ауыспалы егістер туралы мәліметтердің болуы.";
55-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"55. Өтінімдерді (өтпелі өтінімдерді) қабылдау жер учаскесінің орналасқан жері бойынша ағымдағы жылы және өткен жылдың 4 (төртінші) тоқсанында сатып алынған тұқымдар үшін тиісті жылдың 1 ақпанынан 1 желтоқсанына дейін жүзеге асырылады.
Қызанақ және қияр тұқымдары қорғалған топырақта қызанақтың және қиярдың екеуден аспайтын: біріншісі – ағымдағы жылғы 1 қаңтардан 15 маусымға дейін және екіншісі – 1 қыркүйектен 30 қарашаға дейін (қысқы-көктемгі және күзгі-қысқы кезеңдер) дақыл айналымын пайдалану үшін субсидияланады. Дақыл айналымының белгіленген басталу және аяқталу күндерінен күнтізбелік 15 күнге ауытқуға жол беріледі.
Бұл ретте, ЖАО өтінімдерді (өтпелі өтінімдерді) қабылдау басталғанға дейін күнтізбелік он төрт күн бұрын, оның ішінде қосымша қаражат бөлу кезінде ЖАО-ның ресми интернет-ресурсында және СМАЖ-да өтінімдерді (өтпелі өтінімдерді) қабылдаудың басталған күні туралы хабарландыру орналастырады.";
63-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"63. Тыңайтқыштарды өндірушілер (оның ішінде шикізат өндіруден бастап, оны терең өңдеуден бастап дайын өнім шығаруға дейінгі тыңайтқыштар өндірудің толық циклі бар, жер қойнауын пайдалануға арналған лицензиясы не келісімшарты және тау-кен және химия өндірістерін пайдалану жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар өндірушілердің тізбесі химиялық өндірістерді пайдалану (бұдан әрі – тыңайтқыштар өндірудің толық циклі бар тыңайтқыштар өндірушілер)), жеткізушілер, импорттаушылар және шетелдік өндірушілер және олар өндіретін (өткізетін) өнімдер тізбесін (бұдан әрі – жеткізушілер тізбесі) өнеркәсіп саласындағы уәкiлеттi орган Министрлікке және ЖАО-ға ағымдағы жылдың 1 қарашасынан кешіктірмей және кейінгі жылға тиісті жылдың 1 маусымынан кешіктірмей ұсынады.
Бұл ретте жеткізушілер тізбесі алынғаннан кейін оны Министрлік үш жұмыс күні ішінде Министрліктің ресми интернет-ресурсында және СМАЖ-да, ЖАО – ЖАО-ның ресми интернет-ресурсында орналастырады.";
66-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"66. Субсидиялар мынадай шарттар сақталған жағдайда төленеді:
1) ауылшартауарынөндірушінің (ауылшаркооперативінің) "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы электрондық түрде осы Қағидаларға 18-қосымшаға сәйкес нысан бойынша толық құны сатып алынған тыңайтқыштар үшін субсидиялар алуға арналған өтінім беруі.
Тыңайтқышты шарт негізінде тыңайтқыштарды өндірушіден арзандатылған құны бойынша сатып алған кезде, ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы электронды түрде осы Қағидаларға 19-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өзіне тиесілі субсидияларды төлеу туралы өтпелі өтінім береді.
Мұндай жағдайда, субсидиялар тыңайтқыштарды өндірушіге тыңайтқыштарды өндіруші күнтізбелік отыз күннен кешіктірмей нақты өткізілген тыңайтқыштар жөніндегі мәліметтерді өтпелі өтінімге енгізген жағдайда, осы Қағидалардың 75-тармағына сәйкес төленеді.
Тыңайтқыштарды өндіруші өтпелі өтінімге нақты өткізілген тыңайтқыштар жөніндегі мәліметтерді белгіленген мерзімде уақтылы енгізбеген жағдайда, ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) өтпелі өтінімді қайта береді.

5) наличии (для сельхозтоваропроизводителей (сельхозкооперативов), занятых производством томатов и огурцов в защищенном грунте) промышленного тепличного комплекса или фермерской теплицы с соответствующим размером рабочей площади теплицы, подтвержденного в результате информационного взаимодействия ГИСС с информационной системой единого государственного кадастра недвижимости;
6) наличии сведений о севооборотах за последние два года (текущий и предыдущий годы).";
пункт 55 изложить в следующей редакции:
"Прием заявок (переводных заявок) осуществляется по месту нахождения земельного участка с 1 февраля до 1 декабря соответствующего года за приобретенные семена в текущем году и в 4 (четвертом) квартале предыдущего года.
Семена томатов и огурцов субсидируются для использования не более двух культурооборотов томатов и огурцов в защищенном грунте: первый – с 1 января по 15 июня и второй – с 1 сентября по 30 ноября текущего года (зимне-весенний и осенне-зимний периоды). Допускается отклонение от установленных дат начала и завершения культурооборота на 15 календарных дней.
При этом, МИО за четырнадцать календарных дней до начала приема заявок (переводных заявок), в том числе при выделении дополнительных средств, размещает на официальном интернет-ресурсе МИО и в ГИСС объявление о дате начала приема заявок (переводных заявок).";
пункт 63 изложить в следующей редакции:
"63. Перечень производителей (в том числе производителей, у которых имеется полный цикл производства удобрений от добычи сырья, его глубокой переработки до выпуска готовой продукции, имеющих лицензию либо контракт на недропользование и лицензию на осуществление деятельности по эксплуатации горных и химических производств по подвиду эксплуатация химических производств (далее – производители удобрений, имеющие полный цикл производства удобрений)), поставщиков, импортеров и иностранных производителей удобрений и производимой (реализуемой) ими продукции (далее – перечень поставщиков) предоставляется уполномоченным органом в области промышленности Министерству и МИО не позднее 1 ноября текущего года на последующий год и не позднее 1 июня соответствующего года.
При этом в течение трех рабочих дней после его получения перечень поставщиков размещается Министерством на официальном интернет-ресурсе Министерства и в ГИСС, МИО – на официальном интернет-ресурсе МИО.";
пункт 66 изложить в следующей редакции:
"66. Субсидии выплачиваются при соблюдении следующих условий:
1) подачи сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) в электронном виде заявки на получение субсидий за приобретенные удобрения по полной стоимости по форме согласно приложению 18 к Правилам посредством веб-портала "электронного правительства".
При приобретении удобрения по удешевленной стоимости у производителя удобрений на основании договора сельхозтоваропроизводитель (сельхозкооператив) подает в электронном виде переводную заявку об оплате причитающихся ему субсидий по форме согласно приложению 19 к Правилам посредством веб-портала "электронного правительства".
В таком случае, субсидии выплачиваются производителю удобрений при условии внесения производителем удобрений не позднее тридцати календарных дней в переводную заявку сведений по фактически реализованным удобрениям в соответствии с пунктом 75 Правил.
В случае несвоевременного внесения производителем удобрений сведений по фактически реализованным удобрениям в переводную заявку в установленный срок, сельхозтоваропроизводитель (сельхозкооператив) повторно подает переводную заявку.

Бұл ретте, СМАЖ-да осы Қағидалардың 66-тармағы 1) тармақшасының үшінші және төртінші бөліктерінде белгіленген мерзімдерде тыңайтқыштар өткізілмеген ауылшартауарынөндірушілердің (ауылшаркооперативтерінің) тізімі қалыптастырылады;
2) ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) берген және ЭЦҚ-сы қойылған өтінімнің (өтпелі өтінімнің) СМАЖ-да тіркелуі;
3) СМАЖ-да ауылшартауарынөндірушіде (ауылшаркооперативінде) деректері СМАЖ-дың "Заңды тұлғалар" немесе "Жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқорларымен өзара ақпараттық іс-қимылы нәтижесінде расталған жеке шотының болуы. Бұл ретте өтпелі өтінім үшін тыңайтқыш өндірушінің СМАЖ-да жеке шоты болуы қажет;
4) СМАЖ бен ЭШФ АЖ-ның өзара ақпараттық іс-қимылы нәтижесінде ауылшартауарынөндірушінің (ауылшаркооперативі) сатып алынған тыңайтқыштарға жұмсаған шығындарының расталуы.
Ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) тыңайтқыштарды ЭШФ АЖ-ны пайдаланбайтын шетелдік тыңайтқыштар өндірушіден тікелей сатып алған жағдайда, тыңайтқыштарды сатып алуға жұмсалған шығындар тауарларға арналған кедендік декларациядан алынған мәліметтермен (Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден тыңайтқыш сатып алған ауылшартауарынөндіруші немесе ауылшаркооперативі үшін) немесе тауардың Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумағынан әкелінгенін растайтын Кодекстің 530-бабының 2-тармағына сәйкес салық органының тауарларды әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы өтінішімен (өтініштерімен) расталады.
Өңдеуші кәсіпорын тыңайтқыштарды, кейіннен ауылшартауарынөндірушілерінің (ауылшаркооперативтерінің) пайдалануына сатып алған жағдайда, сатып алынған тыңайтқыштар үшін шығындарды (өтінім беру сәтінде) өңдеуші кәсіпорын растайды. Бұл ретте ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) және өңдеуші кәсіпорын, тыңайтқышты сатушы арасындағы шарттың көшірмесін қоса бере отырып өтінім берген ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) субсидия алушы болып табылады;
5) ауылшартауарөндірушіде (ауылшаркооперативінде) СМАЖ-дың жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастрының ақпараттық жүйесімен өзара ақпараттық іс-қимылы нәтижесінде расталған, тиісті алаңда жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің болуы (республикалық маңызы бар қалалардың аумағында орналасқан жағдайда – елді мекендердің ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерінің болуы кезінде).
Өндірістік жылыжай кешенінде немесе фермерлік жылыжайда ауыл шаруашылығы дақылдарын өсіру кезінде ауылшартауарөндірушіде (ауылшаркооперативінде) жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында ауыл шаруашылығы мақсатындағы, елді мекендер немесе өнеркәсіп жерлерінде орналасқан, тиісті алаңда жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығындағы жер учаскелерінің болуы. Жылыжай кешендерінің тізбесін (кадастрлық нөмірі мен жылыжайдың жұмыс алаңы көрсетілген) СМАЖ-ға Басқарма орналастырады.
Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес бірлескен шаруашылық қызмет туралы шарт негізінде әрекет ететін ауылшартауарөндіруші өтінім (өтпелі өтінім) берген жағдайда, жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің болуы туралы талап осындай жер учаскелері бар бірлескен шаруашылық қызмет туралы шартқа қатысушыға қатысты қолданылады. Бұл ретте бірлескен шаруашылық қызмет туралы шарттың көшірмесін қоса бере отырып, өтінім (өтпелі өтінім) берген ауылшартауарөндіруші субсидия алушы болып табылады.
Мүшелеріне жер учаскелері тіркелген ауылшаркооперативі мынадай жағдайларда субсидияға өтінім (өтпелі өтінім) береді:
ауылшаркооперативінің мүшелері тыңайтқыш сатып алғанда, бұл ретте ауылшаркооперативі мүшелері субсидия алушылар болып табылады;
ауылшаркооперативі тыңайтқыш сатып алғанда, бұл ретте ауылшаркооперативі субсидия алушы болып табылады.
Бұл ретте ауылшаркооперативіне мүшелік ауылшаркооперативі мүшелерінің жалпы жиналысының ауылшаркооперативінің мүшелеріне қабылдау туралы шешімінен үзінді-көшірменің электрондық көшірмесін өтінімге қоса тіркеу жолымен расталады.
Бірлескен кәсіпкерлік түрінде ұйымдасқан, мүшелеріне жер учаскесі тіркелген шаруа немесе фермерлік қожалық субсидияға өтінімді (өтпелі өтінімді) шаруа немесе фермерлік қожалықтар тыңайтқыш сатып алған жағдайда береді, бұл ретте шаруа немесе фермерлік қожалық субсидия алушы болып табылады.
Шаруа немесе фермерлік қожалыққа мүшелік Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитетінің деректерімен салыстырып-тексеру жолымен расталады.
Лизинг берушіге жер учаскелеріне жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығын беруді көздейтін дайын объектінің лизингі жағдайында, ауылшартауарөндіруші (ауылшаркооперативі) лизинг беруші растайтын жер учаскелерінің деректемелерін көрсетеді;

При этом в ГИСС формируется список сельхозтоваропроизводителей (сельхозкооперативов), которым не реализованы удобрения в сроки, установленные частями третьей и четвертой подпункта 1) пункта 66 Правил;
2) регистрации в ГИСС заявки (переводной заявки), поданной сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) и подписанной ЭЦП;
3) наличии лицевого счета в ГИСС у сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива), данные которого подтверждены в результате информационного взаимодействия ГИСС с государственными базами данных "Юридические лица" или "Физические лица". При этом для переводной заявки необходимо наличие лицевого счета в ГИСС у производителя удобрений;
4) подтверждении затрат за приобретенные сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) удобрения в результате информационного взаимодействия ГИСС и ИС ЭСФ.
При приобретении сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) удобрения напрямую у иностранного производителя удобрений, не использующего ИС ЭСФ, затраты на приобретение удобрений подтверждаются сведениями из таможенной декларации на товары (для сельхозтоваропроизводителя или сельхозкооператива, которыми приобретены удобрения из стран, не входящих в Евразийский экономический союз) или заявлением (заявлениями) о ввозе товаров и уплате косвенных налогов с отметкой налогового органа в соответствии с пунктом 2 статьи 530 Кодекса, подтверждающим, что товар ввезен из территории государств-членов Евразийского экономического союза.
В случае приобретения удобрений перерабатывающим предприятием с последующей их передаче сельхозтоваропроизводителям (сельхозкооперативам) для использования, затраты за приобретенные удобрения (на момент подачи заявки) подтверждаются перерабатывающим предприятием. При этом, получателем субсидий будет являться сельхозтоваропроизводитель (сельхозкооператив), подавший заявку с приложением копии договора между сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом), перерабатывающим предприятием и продавцом удобрений;
5) наличии у сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива) земельных участков сельскохозяйственного назначения на праве землепользования и (или) частной собственности соответствующей площади (в случае расположения на территории городов республиканского значения - при наличии земель сельскохозяйственного использования населенных пунктов), подтвержденных в результате информационного взаимодействия ГИСС с информационной системой единого государственного кадастра недвижимости.
При возделывании сельскохозяйственных культур в промышленном тепличном комплексе наличия у сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива) земельных участков, расположенных на землях сельскохозяйственного назначения, населенных пунктов или промышленности, на праве землепользования и (или) частной собственности. Перечень промышленных тепличных комплексов (с указанием кадастрового номера и рабочей площади теплицы) размещается в ГИСС Управлением.
Условие о наличии земельных участков сельскохозяйственного назначения на праве землепользования и (или) частной собственности в случае подачи заявки (переводной заявки) сельхозтоваропроизводителем, действующим на основании договора о совместной хозяйственной деятельности в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан, применяется в отношении участника договора о совместной хозяйственной деятельности, имеющего такие земельные участки. При этом получателем субсидий будет являться сельхозтоваропроизводитель, подавший заявку (переводную заявку) с приложением копии договора о совместной хозяйственной деятельности.
Сельхозкооператив, за членами которого зарегистрированы земельные участки, подает заявку (переводную заявку) на субсидии:
при приобретении удобрений членами сельхозкооператива, при этом получателями субсидий будут являться члены сельхозкооператива;
при приобретении удобрений сельхозкооперативом, при этом получателем субсидий будет являться сельхозкооператив.
При этом членство в сельхозкооперативе подтверждается путем прикрепления к заявке электронной копии выписки из решения общего собрания членов сельхозкооператива о приеме в члены сельхозкооператива.
Крестьянское или фермерское хозяйство, организованное в форме совместного предпринимательства, за членами которого зарегистрированы земельные участки, подает заявку (переводную заявку) на субсидии при приобретении удобрений крестьянским или фермерским хозяйством, при этом получателем субсидий будет являться крестьянское или фермерское хозяйство.
Членство в крестьянском или фермерском хозяйстве подтверждается путем сверки с данными Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
В случае лизинга готового объекта, предусматривающего передачу права землепользования и (или) частной собственности земельных участков лизингодателю, сельхозтоваропроизводитель (сельхозкооператив) указывает реквизиты земельных участков, которые подтверждаются лизингодателем;

6) соңғы екі жылдағы (ағымдағы және алдыңғы жылдары) ауыспалы егіс туралы мәліметтің болуы.";
71-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"71. Өтінімдерді (өтпелі өтінімдерді) қабылдау жер учаскесінің орналасқан жері бойынша ағымдағы жылы және өткен жылдың 4 (төртінші) тоқсанында сатып алынған тыңайтқыштар үшін тиісті жылдың 1 ақпанынан 1 желтоқсанына дейін жүзеге асырылады.
ЖАО өтінімдерді (өтпелі өтінімдерді) қабылдау басталғанға дейін күнтізбелік он төрт күн бұрын, оның ішінде қосымша қаражат бөлу кезінде ЖАО-ның ресми интернет-ресурсында және СМАЖ-да өтінімдерді (өтпелі өтінімдерді) қабылдаудың басталған күні туралы хабарландыру орналастырады.";
77-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"77. Пестицидтерді өндірушілердің және олар өндіретін өнімдердің тізбесін өнеркәсіп саласындағы уәкілетті орган Министрлікке және ЖАО-ға кейінгі жылға ағымдағы жылдың 1 желтоқсанынан кешіктірмей және тиісті жылдың 1 маусымынан кешіктірмей ұсынады.
Бұл ретте, оны алғаннан кейін үш жұмыс күні ішінде пестицидтерді өндірушілердің тізбесін Министрлік өзінің ресми интернет-ресурсында және СМАЖ-да, ЖАО – ресми интернет-ресурсында орналастырады.
ЖАО кейінгі жылға ағымдағы жылдың 1 желтоқсанынан және тиісті жылдың 1 маусымынан кешіктірмей биоагенттерді (энтомофагтарды) өндірушілердің тізбесін, сондай-ақ пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) жеткізушілердің тізбесін қалыптастырады және үш жұмыс күні ішінде ЖАО-ның ресми интернет-ресурсында және веб-порталда орналастырады.";
80-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"80. Пестицидтер тізіміне сәйкес тіркеуші (өтінім беруші), сондай-ақ биоагенттерді (энтомофагтарды) жеткізуші кейінгі жылға ағымдағы жылдың 1 желтоқсанынан кешіктірмей және тиісті жылдың 1 шілдесінен кешіктірмей ЖАО-ға пестицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) тиісті түрлеріне баға ұсыныстарын (прайс-парақтарды) ұсынады.
Басқарма республика бойынша пестицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) ең төменгі құнын айқындау үшін тиісті өңірдегі Пестицидтер тізіміндегі пестицидтердің (әсер етуші заттардың құрамы мен концентрациясын көрсете отырып), биоагенттердің (энтомофагтардың) бағаларын тиісті жылдың 1 қаңтарына және 1 тамызына дейін СМАЖ-ға енгізеді.
Пестицидтерге, биоагенттерге (энтомофагтарға) арналған субсидиялардың тізбесі мен нормалары ЖАО қаулысымен жыл сайын тиісті жылдың 1 сәуірінен кешіктірілмей бекітіледі және үш жұмыс күні ішінде СМАЖ-да және ЖАО-ның ресми интернет-ресурсында орналастырылады.
Пестицидтерге, биоагенттерге (энтомофагтарға) арналған субсидиялардың тізбесі мен нормаларына өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізуді көздейтін қаулы тиісті жылдың 1 қыркүйегінен кешіктірілмей бекітіледі.
Бұл ретте пестицидтерге, биоагенттерге (энтомофагтарға) арналған субсидиялар тізбесі мен нормалары:
Пестицидтердің тізімінде пестицидтердің болуы, сондай-ақ биоагенттерді (энтомофагтарды) жеткізушілер тізбесінде биоагенттердің (энтомофагтардың) болуы;
субсидиялар нормаларын белгілеу үшін СМАЖ функционалын пайдалана отырып, пестицидтерге, биоагенттерге (энтомофагтарға) қалыптасқан бағаларды талдау негізінде қалыптастырылады.";
82-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

6) наличии сведений о севооборотах за последние два года (текущий и предыдущий годы).";
пункт 71 изложить в следующей редакции:
"71. Прием заявок (переводных заявок) осуществляется по месту нахождения земельного участка с 1 февраля до 1 декабря соответствующего года за приобретенные удобрения в текущем году и в 4 (четвертом) квартале предыдущего года.
МИО за четырнадцать календарных дней до начала приема заявок (переводных заявок), в том числе при выделении дополнительных средств, размещает на официальном интернет-ресурсе МИО и в ГИСС объявление о дате начала приема заявок (переводных заявок).";
пункт 77 изложить в следующей редакции:
"77. Перечень производителей пестицидов и их производимой продукции предоставляется уполномоченным органом в области промышленности Министерству и МИО не позднее 1 декабря текущего года на последующий год и не позднее 1 июня соответствующего года.
При этом в течение трех рабочих дней после его получения перечень производителей пестицидов размещается Министерством на официальном интернет-ресурсе Министерства и в ГИСС, МИО – на официальном интернет-ресурсе.
МИО не позднее 1 декабря текущего года на последующий год и не позднее 1 июня соответствующего года формирует перечень производителей биоагентов (энтомофагов), а также перечень поставщиков пестицидов, биоагентов (энтомофагов) и в течение трех рабочих дней размещает их на веб-портале.";
пункт 80 изложить в следующей редакции:
"80. Регистрант (заявитель) согласно Списку пестицидов, а также поставщик биоагентов (энтомофагов) не позднее 1 декабря текущего года на последующий год и не позднее 1 июля соответствующего года представляет в МИО ценовые предложения (прайс-листы) на соответствующие виды пестицидов, биоагентов (энтомофагов).
Управление до 1 января и до 1 августа соответствующего года вносит в ГИСС цены на пестициды, имеющиеся в Списке пестицидов (согласно составу и концентрации действующих веществ), а также цены на биоагенты (энтомофаги) в соответствующем регионе для определения минимальной стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов) по республике.
Перечень и нормы субсидий на пестициды, биоагенты (энтомофаги), утверждаются постановлением МИО ежегодно не позднее 1 апреля соответствующего года и в течение трех рабочих дней размещаются в ГИСС и на официальном интернет-ресурсе МИО.
Постановление, предусматривающее внесение изменений и (или) дополнений в перечень и нормы субсидий на пестициды, биоагенты (энтомофаги), утверждается не позднее 1 сентября соответствующего года.
При этом, перечень и нормы субсидий на пестициды, биоагенты (энтомофаги) формируются на основе:
наличия пестицидов в Списке пестицидов, а также наличия биоагентов (энтомофагов) в перечне поставщиков биоагентов (энтомофагов);
анализа сложившихся цен на пестициды, биоагенты (энтомофаги) с использованием функционала ГИСС для установления норм субсидий.";
пункт 82 изложить в следующей редакции:

"82. Субсидиялар мынадай шарттар сақталған жағдайда төленеді:
1) ауылшартауарынөндірушінің (ауылшаркооперативінің) "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы электронды түрде осы Қағидаларға 20-қосымшаға сәйкес нысан бойынша толық құны бойынша сатып алынған пестицидтер, биоагенттер (энтомофагтар) үшін субсидиялар алуға арналған өтінім беруі.
Пестицидті, биоагенттi (энтомофагты) шарт негізінде пестицидтерді, биоагенттердi (энтомофагтарды) өндірушіден арзандатылған құны бойынша сатып алған кезде, ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы электронды түрде осы Қағидаларға 21-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өзіне тиесілі субсидияларды төлеу туралы өтпелі өтінім береді.
Мұндай жағдайда, субсидиялар пестицидтерді, биоагенттердi (энтомофагтарды) өндірушіге пестицидтерді, биоагенттердi (энтомофагтарды) өндіруші күнтізбелік отыз күннен кешіктірмей нақты өткізілген пестицидтер, биоагенттер (энтомофагтар) жөніндегі мәліметтерді өтпелі өтінімге енгізген жағдайда, осы Қағидалардың 89-тармағына сәйкес төленеді.
Пестицидтерді, биоагенттердi (энтомофагтар) өндірушілер өтпелі өтінімге нақты өткізілген пестицидтер, биоагенттер (энтомофагтар) жөніндегі мәліметтерді белгіленген мерзімде уақтылы енгізбеген жағдайда, ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) өтпелі өтінімді қайта береді.
Бұл ретте, СМАЖ-да Қағидалардың тармағы 1) тармақшасының үшінші және төртінші бөліктерінде белгіленген мерзімдерде пестицидтер, биоагенттер (энтомофагтар) өткізілмеген ауылшартауарынөндірушілердің (ауылшаркооперативтерінің) тізімі қалыптастырылады;
2) ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) берген және ЭЦҚ-сы қойылған өтінімнің (өтпелі өтінімнің) СМАЖ-да тіркелуі;
3) СМАЖ-да ауылшартауарынөндірушіде (ауылшаркооперативінде) деректері СМАЖ-дың "Заңды тұлғалар" немесе "Жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқорларымен өзара ақпараттық іс-қимылы нәтижесінде расталған жеке шотының болуы. Бұл ретте өтпелі өтінім үшін СМАЖ-да пестицидтерді, биоагенттердi (энтомофагтарды) өндірушінің жеке шоты болуы қажет;
4) СМАЖ бен электрондық шот-фактураларды қабылдау және өңдеу ақпараттық жүйесінің өзара ақпараттық іс-қимылы нәтижесінде ауылшартауарынөндірушінің (ауылшаркооперативінің) пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) өткізгенінің расталуы.
Ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) электрондық шот-фактуралардың ақпараттық жүйесін пайдаланбайтын шетелдік пестицидтер, биоагенттер (энтомофагтар) өндірушіден пестицидтерді, биоагенттердi (энтомофагтарды) тікелей сатып алған жағдайда, пестицидтерді, биоагенттердi (энтомофагтарды) сатып алуға жұмсалған шығындар кедендік декларацияның мәліметтерімен (Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден пестицидтер, биоагенттер (энтомофагтар) сатып алған ауылшартауарынөндіруші немесе ауылшаркооперативі үшін) немесе тауардың Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумағынан әкелінгенін растайтын Кодекстің 530-бабының 2-тармағына сәйкес салық органының белгісі қойыла отырып, тауарларды әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы өтінішпен (өтініштермен) расталады.
Өңдеуші кәсіпорын пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды), кейіннен ауылшартауарынөндірушілердің (ауылшаркооперативтерінің) пайдалануына сатып алған жағдайда, сатып алынған пестицидтер, биоагенттер (энтомофагтар) үшін шығындарды (өтінім беру сәтінде) өңдеуші кәсіпорын растайды. Бұл ретте ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) және өңдеуші кәсіпорын, пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) жеткізуші арасындағы шарттың көшірмесін қоса бере отырып өтінім берген ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) субсидия алушы болып болып табылады;

"82. Субсидии выплачиваются при соблюдении следующих условий:
1) подачи сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) в электронном виде заявки на получение субсидий за приобретенные пестициды, биоагенты (энтомофаги) по полной стоимости по форме согласно приложению 20 к Правилам посредством веб-портала "электронного правительства".
При приобретении пестицида, биоагента (энтомофага) по удешевленной стоимости у производителя пестицидов, биоагентов (энтомофагов) на основании договора сельхозтоваропроизводитель (сельхозкооператив) подает в электронном виде переводную заявку об оплате причитающихся ему субсидий по форме согласно приложению 21 к Правилам посредством веб-портала "электронного правительства".
В таком случае, субсидии выплачиваются производителю пестицидов, биоагентов (энтомофагов) при условии внесения производителем пестицидов, биоагентов (энтомофагов) не позднее тридцати календарных дней в переводную заявку сведений по фактически реализованным пестицидам, биоагентам (энтомофагам) в соответствии с пунктом 89 Правил.
В случае несвоевременного внесения производителем пестицидов, биоагентов (энтомофагов) сведений по фактически реализованным пестицидам, биоагентам (энтомофагам) в переводную заявку в установленный срок, сельхозтоваропроизводитель (сельхозкооператив) повторно подает переводную заявку.
При этом в ГИСС формируется список сельхозтоваропроизводителей (сельхозкооперативов), которым не реализованы пестициды, биоагенты (энтомофаги) в сроки, установленные частями третьей и четвертой подпункта 1) настоящего пункта Правил;
2) регистрации в ГИСС заявки (переводной заявки), поданной сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) и подписанной ЭЦП;
3) наличии лицевого счета в ГИСС у сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива), данные которого подтверждены в результате информационного взаимодействия ГИСС с государственными базами данных "Юридические лица" или "Физические лица". При этом для переводной заявки также необходимо наличие лицевого счета в ГИСС у производителя пестицидов, биоагентов (энтомофагов);
4) подтверждении реализации сельхозтоваропроизводителю (сельхозкооперативу) пестицидов, биоагентов (энтомофагов) в результате информационного взаимодействия ГИСС и информационной системы по приему и обработке электронных счетов-фактур.
При приобретении сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) пестицидов, биоагентов (энтомофагов) напрямую у иностранного производителя пестицидов, биоагентов (энтомофагов), не использующего информационную систему электронных счетов-фактур, затраты на приобретение пестицидов, биоагентов (энтомофагов) подтверждаются сведениями из таможенной декларации (для сельхозтоваропроизводителя или сельхозкооператива, который приобрел пестициды, биоагенты (энтомофаги) из стран, не входящих в Евразийский экономический союз) или заявлением (заявлениями) о ввозе товаров и уплате косвенных налогов с отметкой налогового органа в соответствии с пунктом 2 статьи 530 Кодекса, подтверждающим, что товар ввезен из территории государств-членов Евразийского экономического союза.
В случае приобретения пестицидов, биоагентов (энтомофагов) перерабатывающим предприятием с последующей их передаче сельхозтоваропроизводителям (сельхозкооперативам) для использования, затраты за приобретенные пестициды, биоагенты (энтомофаги) (на момент подачи заявки) подтверждаются перерабатывающим предприятием. При этом, получателем субсидий будет являться сельхозтоваропроизводитель (сельхозкооператив), подавший заявку с приложением копии договора между сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом), перерабатывающим предприятием и поставщиком пестицидов, биоагентов (энтомофагов);

5) ауылшартауарөндірушіде (ауылшаркооперативінде) СМАЖ-дың жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастрының ақпараттық жүйесімен өзара ақпараттық іс-қимылы нәтижесінде расталған, тиісті алаңда жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің болуы (республикалық маңызы бар қалалардың аумағында орналасқан жағдайда – елді мекендердің ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерінің болуы кезінде).
Өндірістік жылыжай кешенінде немесе фермерлік жылыжайда ауыл шаруашылығы дақылдарын өсіру кезінде ауылшартауарөндірушіде (ауылшаркооперативінде) жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында ауыл шаруашылығы мақсатындағы, елді мекендер немесе өнеркәсіп жерлерінде орналасқан, тиісті алаңда жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығындағы жер учаскелерінің болуы. Жылыжай кешендерінің тізбесін (кадастрлық нөмірі мен жылыжайдың жұмыс алаңы көрсетілген) СМАЖ-ға Басқарма орналастырады.
Жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің болуы туралы талап Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес бірлескен шаруашылық қызмет туралы шарт негізінде әрекет ететін ауылшартауарөндіруші өтінім (өтпелі өтінім) берген жағдайда, осындай жер учаскелері бар бірлескен шаруашылық қызмет туралы шартқа қатысушыға қатысты қолданылады. Бұл ретте бірлескен шаруашылық қызмет туралы шарттың көшірмесін қоса бере отырып, өтінім (өтпелі өтінім) берген ауылшартауарөндіруші субсидия алушы болып табылады.
Мүшелеріне жер учаскелері тіркелген ауылшаркооперативі мынадай жағдайларда субсидияға өтінім (өтпелі өтінім) береді:
ауылшаркооперативінің мүшелері пестицидтер, биоагенттер (энтомофагтар) сатып алған кезде, бұл ретте ауылшаркооператив мүшелері субсидия алушылар болып табылады;
ауылшаркооперативі пестицидтер, биоагенттер (энтомофагтар) сатып алған кезде, бұл ретте ауылшаркооперативі субсидия алушы болып табылады.
Бұл ретте ауылшаркооперативіне мүшелік ауылшаркооперативі мүшелерінің жалпы жиналысының ауылшаркооперативінің мүшелеріне қабылдау туралы шешімінен үзінді-көшірменің электрондық көшірмесін өтінімге қоса тіркеу жолымен расталады.
Бірлескен кәсіпкерлік түрінде ұйымдасқан, мүшелеріне жер учаскесі тіркелген шаруа немесе фермер қожалығы субсидияға өтінімді (өтпелі өтінімді) шаруа немесе фермер қожалығы пестицидтер, биоагенттер (энтомофагтар) сатып алған кезде береді, бұл ретте шаруа немесе фермер қожалығы субсидия алушы болып табылады.
Шаруа немесе фермер қожалығына мүшелік Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитетінің деректерімен салыстырып-тексеру жолымен расталады;
Лизинг берушіге жер учаскелерінің жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығын беруді көздейтін дайын объектінің лизингі жағдайында ауылшартауарөндіруші (ауылшаркооперативі) лизинг беруші растайтын жер учаскелерінің деректемелерін көрсетеді;

5) наличии у сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива) земельных участков сельскохозяйственного назначения на праве землепользования и (или) частной собственности соответствующей площади (в случае расположения на территории городов республиканского значения - при наличии земель сельскохозяйственного использования населенных пунктов), подтвержденных в результате информационного взаимодействия ГИСС с информационной системой единого государственного кадастра недвижимости.
При возделывании сельскохозяйственных культур в промышленном тепличном комплексе наличия у сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива) земельных участков, расположенных на землях сельскохозяйственного назначения, населенных пунктов или промышленности на праве землепользования и (или) частной собственности. Перечень промышленных тепличных комплексов (с указанием кадастрового номера и рабочей площади теплицы) размещается в ГИСС Управлением.
Условие о наличии земельных участков сельскохозяйственного назначения на праве землепользования и (или) частной собственности в случае подачи заявки (переводной заявки) сельхозтоваропроизводителем, действующим на основании договора о совместной хозяйственной деятельности в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан, применяется в отношении участника договора о совместной хозяйственной деятельности, имеющего такие земельные участки. При этом получателем субсидий будет являться сельхозтоваропроизводитель, подавший заявку (переводную заявку) с приложением копии договора о совместной хозяйственной деятельности.
Сельхозкооператив, за членами которого зарегистрированы земельные участки, подает заявку (переводную заявку) на субсидии:
при приобретении пестицидов, биоагентов (энтомофагов) членами сельхозкооператива, при этом получателями субсидий будут являться члены сельхозкооператива;
при приобретении пестицидов, биоагентов (энтомофагов) сельхозкооперативом, при этом получателем субсидий будет являться сельхозкооператив.
При этом членство в сельхозкооперативе подтверждается путем прикрепления к заявке электронной копии выписки из решения общего собрания членов сельхозкооператива о приеме в члены сельхозкооператива.
Крестьянское или фермерское хозяйство, организованное в форме совместного предпринимательства, за членами которого зарегистрированы земельные участки, подает заявку (переводную заявки) на субсидии при приобретении пестицидов, биоагентов (энтомофагов) крестьянским или фермерским хозяйством, при этом получателем субсидий будет являться крестьянское или фермерское хозяйство.
Членство в крестьянском или фермерском хозяйстве подтверждается путем сверки с данными Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
В случае лизинга готового объекта, предусматривающего передачу права землепользования и (или) частной собственности земельных участков лизингодателю, сельхозтоваропроизводитель (сельхозкооператив) указывает реквизиты земельных участков, которые подтверждаются лизингодателем;

6) соңғы екі жылдағы (ағымдағы және алдыңғы жылдары) ауыспалы егіс туралы мәліметтің болуы.";
84-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"84. Пестицидтің (биопрепаратты қоспағанда) 1 литріне (килограмына) арналған субсидиялар нормасы олардың құрамы мен әсер етуші зат(тар)ының концентрациясына байланысты абсолютті мәнде (теңге) белгіленеді. Құрамы мен әсер етуші зат(тар)ының концентрациясы (5% аспайтын ауытқуға жол беріледі) бойынша аналог(тар)ы бар пестицид (биопрепаратты қоспағанда) үшін 1 литрге (килограмға) арналған субсидиялар нормасы пестицидтің (биопрепаратты қоспағанда) немесе аналог(тар)дың ең төменгі құнының жартысын құрайды. Құрамы мен әсер етуші зат(тар)ының концентрациясы бойынша аналог(тар)ы жоқ пестицид (биопрепаратты қоспағанда) үшін 1 литрге (килограмға) арналған субсидиялар нормасы тиісті пестицидтің (биопрепаратты қоспағанда) ең төменгі құнының жартысын құрайды.
Бұл ретте, пестицидтерді өндірушіден пестицидті сатып алу кезінде пестицидтің 1 литріне (килограмына) (биопрепаратты қоспағанда) субсидиялар нормасы пестицидтің немесе аналогтың ең төменгі құнының 60 (алпыс) пайызын құрайды.
Сатып алынған биопрепараттардың, биоагенттердің (энтомофагтардың) 1 грамына (данасына, литріне, килограмына) арналған субсидиялар нормасы абсолюттік мәнде (теңге) тиісті биопрепараттың, биоагенттің (энтомофагтардың) ең төменгі құнының 40 (қырық) пайызы көлемінде белгіленеді.
Пестицидтерге, биоагенттерге (энтомофагтарға) субсидиялар нормалары қосылған құн салығы ескерілмей белгіленеді.";
85-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"85. Ағымдағы жылы және өткен жылдың 4 (төртінші) тоқсанында сатып алынған пестицидтер, биоагенттер (энтомофагтар) үшін өтінімдерді (өтпелі өтінімдерді) қабылдау жер учаскесінің орналасқан жері бойынша тиісті жылдың 1 сәуірі мен 1 желтоқсаны аралығында жүзеге асырылады.
ЖАО өтінімдерді (өтпелі өтінімдерді) қабылдау басталғанға дейін күнтізбелік он төрт күн бұрын, оның ішінде қосымша қаражат бөлу кезінде ЖАО-ның ресми интернет-ресурсында және СМАЖ-да өтінімдерді (өтпелі өтінімдерді) қабылдаудың басталған күні туралы хабарландыру орналастырады.";
1-1-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес 1-2-қосымшамен толықтырылсын;
2, 3, 4, 4-1, 5, 5-1 және 6-қосымшалар осы бұйрыққа 3, 4, 5, 6, 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
9-қосымша осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 19-1, 20 және 21-қосымшалар осы бұйрыққа 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 және 22-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

6) наличии сведений о севооборотах за последние два года (текущий и предыдущий годы).";
пункт 84 изложить в следующей редакции:
"84. Норма субсидий на 1 литр (килограмм) пестицида (за исключением биопрепарата) устанавливается в абсолютном выражении (тенге) в зависимости от их состава и концентрации действующего (их) веществ (а). Норма субсидий на 1 литр (килограмм) для пестицида (за исключением биопрепарата), имеющего аналог (и) по составу и концентрации действующего (их) веществ (а) (допускается отклонение не более 5%), составляет половину от минимальной стоимости пестицида или аналога. Норма субсидий на 1 литр (килограмм) для пестицида (за исключением биопрепарата), не имеющего аналога (ов) по составу и концентрации действующего (их) веществ (а), составляет половину от минимальной стоимости соответствующего пестицида (за исключением биопрепарата).
При этом, при приобретении пестицида у производителя пестицидов норма субсидий на 1 литр (килограмм) пестицида (за исключением биопрепарата) составляет 60 (шестьдесят) процентов от минимальной стоимости пестицида или аналога.
Норма субсидий на 1 грамм (штук, литр, килограмм) приобретенных биопрепаратов, биоагентов (энтомофагов) устанавливается в абсолютном выражении (тенге) в размере 40 (сорока) процентов от минимальной стоимости соответствующего биопрепарата, биоагента (энтомофага).
Нормы субсидий на пестициды, биоагенты (энтомофаги) устанавливаются без учета налога на добавленную стоимость.";
пункт 85 изложить в следующей редакции:
"85. Прием заявок (переводных заявок) осуществляется по месту нахождения земельного участка с 1 апреля до 1 декабря соответствующего года за приобретенные пестициды, биоагенты (энтомофаги) в текущем году и в 4 (четвертом) квартале предыдущего года.
МИО за четырнадцать календарных дней до начала приема заявок (переводных заявок), в том числе при выделении дополнительных средств, размещает на официальном интернет-ресурсе МИО и в ГИСС объявление о дате начала приема заявок (переводных заявок).";
приложение 1-1 изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
дополнить приложением 1-2 согласно приложению 2 к настоящему приказу;
приложения 2, 3, 4, 4-1, 5, 5-1 и 6 изложить в новой редакции согласно приложениям 3, 4, 5, 6, 7, 8 и 9 к настоящему приказу;
приложение 9 изложить в новой редакции согласно приложению 10 к настоящему приказу;
приложения 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 19-1, 20 и 21 изложить в новой редакции согласно приложениям 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 и 22 к настоящему приказу.

2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Егіншілік департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
А. Сапаров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Бәсекелестікті қорғау және
дамыту агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Жасанды интеллект және
цифрлық даму министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және құрылыс
министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттiгiнің
Ұлттық статистика бюросы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2026 жылғы 26 қаңтардағы
№ 29 бұйрығына 1-қосымша
Өсімдік шаруашылығы өнімінің
шығымдылығы мен сапасын
арттыруды субсидиялау
қағидаларына 1-1-қосымша
Нысан
"Басым дақылдардың, оның ішінде көпжылдық екпелердің өндірісін субсидиялау" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы: "Басым дақылдардың, оның ішінде көпжылдық екпелердің өндірісін субсидиялау"
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрлері:
1. Өңдеуге тапсырылған өнім үшін шығындарды ішінара өтеуге субсидиялар алуға.
2. Жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің отырғызу материалын өндіруге жұмсалған шығындарды ішінара өтеуге.
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші)
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің барлық кіші түрлері бойынша www.egov.kz "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
3 (үш) жұмыс күні.
Өтінімнің резервте (күту парағында) болу кезеңі мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне енгізілмейді.
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің барлық кіші түрлері бойынша электронды (толық автоматтандырылған).
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Осы Тізбенің 9-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша субсидиялар аудару туралы хабарлама не мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсынудан уәжді бас тарту.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің барлық кіші түрлері бойынша тегін.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпараттандыру объектілерінің жұмыс графигі

2. Департаменту земледелия Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Сапаров
"СОГЛАСОВАН"
Агентство по защите
и развитию конкуренции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство искусственного интеллекта
цифрового развития
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство промышленности
и строительства
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство торговли
и интеграции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 26 января 2026 года № 29
Приложение 1-1
к Правилам субсидирования
повышения урожайности
и качества продукции
растениеводства
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Субсидирование производства приоритетных культур, в том числе многолетних насаждений"
Наименование государственной услуги:
"Субсидирование производства приоритетных культур, в том числе многолетних насаждений"
Подвиды государственной услуги:
1. На получение субсидий на частичное возмещение затрат за сданную продукцию на переработку.
2. На частичное возмещение затрат на производство посадочного материала плодово-ягодных культур и винограда.
1
Наименование услугодателя
Местные исполнительные органы областей, городов Астаны, Алматы и Шымкента (далее – услугодатель).
2
Способы предоставления государственной услуги
По всем подвидам государственных услуг осуществляются через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
3
Срок оказания государственной услуги
3 (три) рабочих дня.
Период нахождения заявки в резерве (листе ожидания) не включается в срок оказания государственной услуги.
4
Форма оказания государственной услуги
По всем подвидам государственных услуг электронная (полностью автоматизированная).
5
Результат оказания государственной услуги
Уведомление о перечислении субсидий, либо мотивированный отказ в предоставлении государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 9 настоящего Перечня.
6
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
По всем подвидам государственных услуг бесплатно.
7
График работы услугодателя и объектов информатизации

1) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі-жұма аралығында сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
2) порталдың – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтінімдерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтер тізбесі
Көрсетілетін қызметті алушы порталға электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған электрондық құжат нысанында мыналарды ұсынады:
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 30 наурыздағы № 107 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20209 болып тіркелген) бекітілген Өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларына (бұдан әрі – Қағидалар) 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша (Қағидалардың 21-тармағына сәйкес негізделген) басым дақылдарды өндіру шығындарын ішінара өтеуге субсидиялар алуға арналған өтінім ;
Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің отырғызу материалын өндіруге арналған шығындарды ішінара өтеуге субсидиялар алуға өтінім.
Көрсетілетін қызметті алушының СМАЖ-дағы "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұранымның қабылданғаны туралы тиісті мәртебе өтінімнің қабылданғанын растау болып табылады.
Заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы, жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы, дара кәсіпкерді тіркеу туралы не дара кәсіпкер ретінде қызметінің басталғаны туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
9
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттарының және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) Қағидаларда айқындалған мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған деректер мен мәліметтердің сәйкес келмеуі.
10
Мемлекеттік қызметті көрсетудің, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметтің ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де талаптар

1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявок и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются следующим рабочим днем).
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Услугополучатель представляет на портал в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью:
заявку на получение субсидий на частичное возмещение затрат производства приоритетных культур с приложением подтверждающих документов (обоснованных в соответствии с пунктом 21 Правил субсидирования повышения урожайности и качества продукции растениеводства, утвержденным приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 марта 2020 года № 107 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20209) (далее – Правила)) по форме согласно приложению 5 к Правилам;
заявку на получение субсидий на частичное возмещение затрат на производство посадочного материала плодово-ягодных культур и винограда по форме согласно приложению 6 к Правилам.
Подтверждением принятия заявки является соответствующий статус в "личном кабинете" услугополучателя в ГИСС о принятии запроса для оказания государственной услуги.
Справка о регистрации (перерегистрации) юридического лица, сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица, о регистрации индивидуального предпринимателя, либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, услугодатель получает из государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, определенных Правилами.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме

Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті" және бірыңғай байланыс орталығынан алуға мүмкіндігі бар. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтамалық қызметтің байланыс телефондары порталда көрсетілген. Бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) мемлекеттік органдардың интернет-ресурстарының www.gov.kz бірыңғай платформасында;
2) порталда;
3) тиісті көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында орналастырылған.
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі, көрсетілетін қызметті берушілер Қағидалар бекітілген немесе өзгерген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты өзектендіреді және Бірыңғай байланыс орталығына жолдайды.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2026 жылғы 26 қаңтардағы
№ 29 бұйрығына 2-қосымша
Өсімдік шаруашылығы өнімінің
шығымдылығы мен сапасын
арттыруды субсидиялау
қағидаларына 1-2-қосымша
Нысан
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізінде жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Әкімшілік нысанның атауы: "Басым дақылдар өндірісін дамыту" бағыты бойынша субсидияларды пайдалану туралы ақпарат
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: № 1-БДДС нысаны
Кезеңділігі: жылдық
Есепті кезең: 20__ жыл
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі:
жыл сайын, тиісті жылдың 30 желтоқсанына дейінгі мерзімде
Жеке сәйкестендіру нөмірі / Бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі: электрондық түрде
Облыс _________________________________________
Жыл _____________________________________________
Әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші бойынша коды ______________
Р/с№
Өтінімнің нөмірі
Субсидияның алынған жылы
Өтінімнің берілген күні
Өтінімді қарау күні
Өтінім берушінің ЖСН/
БСН
Өтінім берушінің атауы
Өтінім берушінің мекенжайы
1
2
3
4
5
6
7
8
кестенің жалғасы
ЖСН/БСН өңдеуші кәсіпорынның атауы
Өңдеуші кәсіпорынның атауы
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Өтінімнің мәртебесі
Тиесілі субсидиялардың сомасы, теңге
Дақылдың атауы
Өңдеуге өткізілген шикізат көлемі (тонна)
Жабық топырақта өндірілген көлемі (гектар)
9
10
11
12
13
14
15
16
кестенің жалғасы
Субсидияның нормативі
Жер учаскесінің кадастрлық нөмірі
Ауыспалы егіс жылы
Электрондық шот-фактураның нөмірі мен күні
Шарттың нөмірі мен күні
Банктің БСК
Теріс шешім қабылданған күні
17
18
19
20
21
22
23
кестенің жалғасы
Теріс шешімнің себебі
Өтінім берушінің өтінімді қайтарып алу күні
Өтінім берушінің өтінімді қайтарып алу себебі
Субсидияның қайтарылған күні
Өтінімді төлеу күні
Бюджет түрі (жергілікті/республикалық)
24
25
26
27
28
29
Атауы______________________________________________________________
Мекенжайы__________________________________________________________
Телефон____________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы_______________________________________
Орындаушы_________________________________________________________
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, телефоны Басшы немесе оның міндетін атқарушы
адам _________________________________________________________________
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, телефоны
Есепті тапсыру күні 20 ___ жылғы "__" __________
Ескертпе: субсидиялаудың мемлекеттік ақпараттық жүйесі автоматты түрде
толтырады.
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
"Басым дақылдардың өндірісін
дамыту" бағыты бойынша
субсидияларды пайдалану
туралы ақпарат" нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Басым дақылдардың өндірісін дамыту" бағыты бойынша субсидияларды пайдалану туралы ақпарат" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (индексі: № 1-БДДС нысаны, кезеңділігі: жылдық)
1-тарау. Жалпы ережелер

Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" на портале и Единого контакт-центра. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на портале. Единый контакт-центр: 1414, 8 800 080 7777.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) единой платформе интернет-ресурсов www.gov.kz государственных органов;
2) портале;
3) интернет-ресурсе соответствующего услугодателя.
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан, услугодатели в течение трех рабочих дней с даты утверждения или изменения Правил, актуализируют информацию о порядке оказания государственной услуги и направляют в Единый контакт-центр.
Приложение 2 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 26 января 2026 года № 29
Приложение 1-2
к Правилам субсидирования
повышения урожайности
и качества продукции
растениеводства
Форма
Форма, предназначенная
для сбора административных данных
на безвозмездной основе
Представляется: в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: Информация об использовании субсидий
по направлению "Развитие производства приоритетных культур"
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: форма № 1-CРПК
Периодичность: годовая
Отчетный период: 20__год
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: местные исполнительные органы области, города республиканского значения, столицы
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе:
ежегодно, в срок до 30 декабря соответствующего года
Индивидуальный идентификационный номер/
Бизнес-идентификационный номер
Метод сбора: в электронном виде
Область _________________________________________
Год _____________________________________________
Код по классификатору административно-территориальных объектов ______________
№ п/п
Номер заявки
Год подачи заявки
Дата подачи заявки
Дата рассмотрения заявки
ИИН/
БИН заявителя
Наименование заявителя
Адрес заявителя
1
2
3
4
5
6
7
8
продолжение таблицы
ИИН/
БИН перерабатывающего предприятия
Наименование перерабатывающего предприятия
Наименование услугодателя
Статус заявки
Сумма причитающихся субсидий, тенге
Наименование культуры
Объем сырья, сданного на переработку (тонна)
Площадь производства приоритетных овощных культур в закрытом грунте (гектар)
9
10
11
12
13
14
15
16
продолжение таблицы
Норматив субсидий (тенге)
Кадастровый номер земельного участка
Год севооборота
Номер и дата электронного счета-фактуры
Номер и дата договора
БИК банка
Дата отрицательного решения
17
18
19
20
21
22
23
продолжение таблицы
Причина отрицательного решения
Дата отзыва заявителем
Причина отзыва заявителем
Дата возврата субсидий
Дата оплаты заявки
Вид бюджета (местный/республиканский)
24
25
26
27
28
29
Наименование______________________________________________________
Адрес_____________________________________________________________
Телефон___________________________________________________________
Адрес электронной почты____________________________________________
Исполнитель_______________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии), телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
__________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии), телефон
Дата сдачи отчета "__" __________ 20 ___ года
Примечание: заполняются автоматически государственной информационной системой субсидирования.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Информация об использовании
субсидий по направлению
"Развитие производства
приоритетных культур"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных
данных на безвозмездной основе "Информация об использовании субсидий
по направлению "Развитие производства приоритетных культур"
(индекс: форма № 1-СРПК, периодичность: годовая)
Глава 1. Общие положения

1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Басым дақылдардың өндірісін дамыту" бағыты бойынша субсидияларды пайдалану туралы ақпарат" нысанын (әрі қарай – Нысан) толтыруға қойылатынбірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан субсидиялаудың мемлекеттік ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – СМАЖ) арқылы автоматты түрде толтырылады.
3. Нысанға басшы немесе оның міндетін атқарушы адам тегі мен аты-жөнін көрсете отырып қол қояды.
4. Нысанды облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органдары ұсынады.
5. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2‑тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. 1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі.
7. 2-бағанда өтінімнің нөмірі көрсетіледі.
8. 3-бағанда субсидияның алынған жылы көрсетіледі.
9. 4-бағанда өтінімнің берілген күні көрсетіледі.
10. 5-бағанда өтінімді қарау күні көрсетіледі.
11. 6-бағанда өтінім берушінің ЖСН/БСН көрсетіледі.
12. 7-бағанда өтінім берушінің атауы көрсетіледі.
13. 8-бағанда өтінім берушінің мекенжайы көрсетіледі.
14. 9-бағанда өңдеуші кәсіпорынның ЖСН/БСН көрсетіледі.
15. 10-бағанда өңдеуші кәсіпорынның атауы көрсетіледі.
16. 11-бағанда көрсетілетін қызметті берушінің атауы көрсетіледі.
17. 12-бағанда өтінімнің мәртебесі көрсетіледі.
18. 13-бағанда тиесілі субсидиялардың сомасы теңгемен көрсетіледі.
19. 14-бағанда дақылдардың атауы көрсетіледі.
20. 15- бағанда өңдеуге өткізілген шикізат көлемі тоннамен көрсетіледі
21. 16-бағанда жабық топырақта басым көкөніс дақылдарын өндіру алаңы (гектар) көрсетіледі.
22. 17-бағанда субсидия нормативі көрсетіледі.
23. 18-бағанда жер учаскесінің кадастрлық нөмірі көрсетіледі.
24. 19-бағанда ауыспалы егіс жылы көрсетіледі.
25. 20-бағанда электрондық шот-фактураның нөмірі мен күні көрсетіледі.
26. 21-бағанда шарттың нөмірі мен күні көрсетіледі.
27. 22-бағанда банктің БСК көрсетіледі.
28. 23-бағанда теріс шешім қабылданған күні көрсетіледі.
29. 24-бағанда теріс шешім қабылданған себебі көрсетіледі.
30. 25-бағанда өтінім берушінің өтінімді қайтарып алу күні көрсетіледі.
31. 26-бағанда өтінім берушінің қайтарып алу себебі көрсетіледі.
32. 27-бағанда субсидиялардың қайтарылған күні көрсетіледі.
33. 28-бағанда өтінімді төлеу күні көрсетіледі.
34. 29-бағанда бюджеттің түрі (жергілікті/республикалық) көрсетіледі.
Нысан
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізінде жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.gov.kz
интернет-ресурсында орналастырылған.
Әкімшілік нысанның атауы: "Көпжылдық екпелер өндірісін дамыту" бағыты бойынша субсидияларды пайдалану туралы ақпарат
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: № 2-КЕӨС нысаны
Кезеңділігі: жылдық
Есепті кезең: 20__ жыл
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі:
жыл сайын, тиісті жылдың 30 желтоқсанына дейінгі мерзімде
Жеке сәйкестендіру нөмірі / Бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі: электрондық түрде
Облыс _________________________________________
Жыл _____________________________________________
Әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші бойынша коды ______________
Р/с№
Өтінім нөмірі
Жыл
Өтінімді беру күні
Өтінімді қарау күні
Өтінім берушінің ЖСН/
БСН
Өтінім берушінің атауы
Өтінім берушінің мекенжайы
1
2
3
4
5
6
7
8
кестенің жалғасы
Сатушының ЖСН/БСН
Оригинатордың атауы
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Өтінімнің мәртебесі
Тиесілі субсидиялардың сомасы, теңге
Пайдалану алаңы, гектар
Субсидияланған отырғызу материалдарының өткізілген көлемі, дана
9
10
11
12
13
14
15
кестенің жалғасы
Жер учаскесінің кадастрлық нөмірі
Ауыл шаруашылығы дақылдарының атауы
Отырғызу материалының атауы
Сорттың атауы
Электрондық шот-фактураның (бұдан әрі – ЭШФ) нөмірі мен күні
ЭШФ бойынша сорттың атауы
Шарттың нөмірі мен күні
Банктің БСК
16
17
18
19
20
21
22
23
кестенің жалғасы
Субсидия алушының ЖСК (өтпелі өтінімдер бойынша – сатушының ЖСК нөмірі)
Теріс шешім қабылданған күні
Теріс шешімнің себебі
Өтінім берушінің өтінімді қайтарып алу күні
Өтінім берушінің өтінімдіқайтарып алу себебі
Субсидияларды қайтару күні
24
25
26
27
28
29
кестенің жалғасы
Өтінімді төлеу күні (өтпелі өтінімдер бойынша)
Бюджет түрі (жергілікті/республикалық)
30
31
Атауы______________________________________________________________
Мекенжайы__________________________________________________________
Телефон____________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы_______________________________________
Орындаушы_________________________________________________________
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, телефоны
Басшы немесе оның міндетін атқаратын адам
________________________________________________________________
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, телефоны
Есепті тапсыру күні 20 ___ жылғы "__" __________
Ескертпе: субсидиялаудың мемлекеттік ақпараттық жүйесі автоматты түрде
толтырады.
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
"Көпжылдық екпелер өндірісін
дамыту" бағыты бойынша
субсидияларды пайдалану
туралы ақпарат" нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Көпжылдық екпелер өндірісін дамыту" бағыты бойынша субсидияларды пайдалану туралы ақпарат" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (индексі: № 2-КЕӨС нысаны, кезеңділігі: жылдық)
1‑тарау. Жалпы ережелер

1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Информация об использовании субсидий по направлению "Развитие производства приоритетных культур" (далее – Форма).
2. Форма заполняется автоматически государственной информационной системой субсидирования (далее – ГИСС).
3. Форма подписывается руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов.
4. Форма предоставляется местными исполнительными органами области, города республиканского значения, столицы.
5. Форма заполняется на государственном и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе 1 указывается порядковый номер.
7. В графе 2 указывается номер заявки.
8. В графе 3 указывается год подачи заявки.
9. В графе 4 указывается дата подачи заявки.
10. В графе 5 указывается дата рассмотрения заявки.
11. В графе 6 указывается ИИН/БИН заявителя.
12. В графе 7 указывается наименование заявителя.
13. В графе 8 указывается адрес заявителя.
14. В графе 9 указывается ИИН/БИН перерабатывающего предприятия.
15. В графе 10 указывается наименование перерабатывающего предприятия.
16. В графе 11 указывается наименование услугодателя.
17. В графе 12 указывается статус заявки.
18. В графе 13 указывается сумма причитающихся субсидий.
19. В графе 14 указывается наименование культуры.
20. В графе 15 указывается объем сырья, сданного на переработку, в тоннах.
21. В графе 16 указывается площадь производства приоритетных овощных культур в закрытом грунте в гектарах.
22. В графе 17 указывается норматив субсидий.
23. В графе 18 указывается кадастровый номер земельного участка.
24. В графе 19 указывается год севооборота.
25. В графе 20 указывается номер и дата электронного счета-фактуры.
26. В графе 21 указывается номер и дата договора.
27. В графе 22 указывается БИК банка.
28. В графе 23 указывается дата отрицательного решения.
29. В графе 24 указывается причина отрицательного решения.
30. В графе 25 указывается дата отзыва заявителем.
31. В графе 26 указывается причина отзыва заявителем.
32. В графе 27 указывается дата возврата субсидий.
33. В графе 28 указывается дата оплаты заявки.
34. В графе 29 указывается вид бюджета (местный/республиканский).
Форма
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
Представляется: в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: Информация об использовании субсидий
по направлению "Развитие производства многолетних насаждений"
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: форма № 2-СПМН
Периодичность: годовая
Отчетный период: 20__год
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: местные исполнительные органы области, города республиканского значения, столицы
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе:
ежегодно, в срок до 30 декабря соответствующего года
Индивидуальный идентификационный номер/
Бизнес-идентификационный номер
Метод сбора: в электронном виде
Область _________________________________________
Год _____________________________________________
Код по классификатору административно-территориальных объектов ______________
№ п/п
Номер заявки
Год
Дата подачи заявки
Дата рассмотрения заявки
ИИН/
БИН заявителя
Наименование заявителя
Адрес заявителя
1
2
3
4
5
6
7
8
продолжение таблицы
ИИН/
БИН продавца
Наименование оригинатора
Наименование услугодателя
Статус заявки
Сумма причитающихся субсидий, тенге
Площадь использования, гектар
Общий объем реализованного просубсидированного посадочного материала, штук
9
10
11
12
13
14
15
продолжение таблицы
Кадастровый номер земельного участка
Наименование сельскохозяйственной культуры
Наименование посадочного материала
Наименование сорта
Номер и дата электронного счета-фактуры (далее – ЭСФ)
Наименование сорта по ЭСФ
Номер и дата договора
БИК банка
16
17
18
19
20
21
22
23
продолжение таблицы
ИИК получателя субсидий (по переводным заявкам – ИИК продавца)
Дата отрицательного решения
Причина отрицательного решения
Дата отзыва заявителем
Причина отзыва заявителем
Дата возврата субсидий
24
25
26
27
28
29
продолжение таблицы
Дата оплаты заявки
Вид бюджета (местный/республиканский)
30
31
Наименование______________________________________________________
Адрес_____________________________________________________________
Телефон___________________________________________________________
Адрес электронной почты____________________________________________
Исполнитель_______________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии), телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
__________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии), телефон
Дата сдачи отчета "__" __________ 20 ___ года
Примечание: заполняются автоматически государственной информационной системой субсидирования.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Информация об использовании
субсидий по направлению
"Развитие производства
многолетних насаждений"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных
данных на безвозмездной основе "Информация об использовании субсидий
по направлению "Развитие производства многолетних насаждений"
(индекс: форма № 2-СПМН, периодичность: годовая)
Глава 1. Общие положения

1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Көпжылдық екпелер өндірісіндамыту" бағыты бойынша субсидияларды пайдалану туралы ақпарат" нысанын (әрі қарай – Нысан) толтыруға қойылатын бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан субсидиялаудың мемлекеттік ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – СМАЖ) арқылы автоматты түрде толтырылады.
3. Нысанға басшы немесе оның міндетін атқарушы адам тегі мен аты-жөнін көрсете отырып, қол қояды.
4. Нысанды облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органдары ұсынады.
5. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2‑тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. 1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі.
7. 2-бағанда өтінімінің нөмірі көрсетіледі.
8. 3-бағанда субсидия алу жылы көрсетіледі.
9. 4-бағанда өтінімді беру күні көрсетіледі.
10. 5-бағанда өтінімді қарау күні көрсетіледі.
11. 6-бағанда өтінім берушінің ЖСН/БСН көрсетіледі.
12. 7-бағанда өтінім берушінің атауы көрсетіледі.
13. 8-бағанда өтінім берушінің мекенжайы көрсетіледі.
14. 9-бағанда сатушының ЖСН/БСН көрсетіледі.
15. 10-бағанда оригинатордың атауы көрсетіледі.
16. 11-бағанда көрсетілетін қызметті берушінің атауы көрсетіледі.
17. 12-бағанда өтінімнің мәртебесі көрсетіледі.
18. 13-бағанда тиесілі субсидиялардың сомасы теңгемен көрсетіледі.
19. 14-бағанда пайдалану алаңы гектармен көрсетіледі.
20. 15-бағанда субсидияланған отырғызу материалдарының өткізілген көлемі данамен көрсетіледі.
21. 16-бағанда жер учаскесінің кадастрлық нөмірі көрсетіледі.
22. 17-бағанда ауыл шаруашылығы дақылдарының атауы көрсетіледі.
23. 18-бағанда отырғызу материалының атауы көрсетіледі.
24. 19-бағанда сорттың атауы көрсетіледі.
25. 20-бағанда ЭШФ нөмірі мен күні көрсетіледі.
26. 21-бағанда ЭШФ бойынша сорттың атауы көрсетіледі.
27. 22-бағанда шарттың нөмірі мен күні көрсетіледі.
28. 23-бағанда банктің БИК көрсетіледі.
29. 24-бағанда субсидия алушының ЖСК нөмірі (өтпелі өтінімдері бойынша – сатушының ЖСК нөмірі) көрсетіледі.
30. 25-бағанда теріс шешім қабылданған күні көрсетіледі.
31. 26-бағанда теріс шешімінің себебі көрсетіледі.
32. 27-бағанда өтінім берушінің өтінімді қайтарып алу күні көрсетіледі.
33. 28-бағанда өтінім берушінің өтінімді қайтарып алу себебі көрсетіледі.
34. 29-бағанда субсидияларды қайтару күні көрсетіледі.
35. 30-бағанда өтінімді төлеу күні көрсетіледі.
36. 31-бағанда бюджеттің түрі (жергілікті/республикалық) көрсетіледі.
Нысан
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізінде жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Әкімшілік нысанның атауы: "Тұқым шаруашылығын дамыту" бағыты бойынша субсидияларды пайдалану туралы ақпарат
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: № 3-ТШДС нысаны
Кезеңділігі: жылдық
Есепті кезең: 20__ жыл
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі:
жыл сайын, тиісті жылдың 30 желтоқсанына дейінгі мерзімде
Жеке сәйкестендіру нөмірі / Бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі: электрондық түрде
Облыс _________________________________________
Жыл _____________________________________________
Әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші бойынша коды ______________
Р/с №
Өтінімнің/өтпелі өтінімнің нөмірі
Жыл
Өтінімді/өтпелі өтінімді беру күні
Өтінімді/өтпелі өтінімді қарау күні
Өтінім берушінің ЖСН/
БСН
Өтінім берушінің атауы
Өтінім берушінің мекенжайы
1
2
3
4
5
6
7
8
кестенің жалғасы
Сатушының ЖСН/БСН
Сатушының атауы
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Өтінім түрі (тікелей/өтпелі)
Өтінім/ өтпелі өтінімнің мәртебесі
Тиесілі субсидиялардың сомасы, теңге
Пайдалану алаңы, гектар
Сатып алынған тұқымның жалпы көлемі
9
10
11
12
13
14
15
16
кестенің жалғасы
Субсидияланған тұқым көлемі (субсидия есептеуіне қабылданған)
Өлшем бірлігі (тонна/дана/егу бірлігі)
Аттестатталған тұқым өндірушілерден сатып алынған тұқым көлемі
Жер учаскесінің кадастрлық нөмірі
Ауыл шаруашылығы дақылдарының атауы
Репродукция
Сорттың атауы
Ауыспалы егіс жылы
Электрондық шот-фактураның (бұдан әрі – ЭШФ) нөмірі мен күні
17
18
19
20
21
22
23
24
25
кестенің жалғасы
ЭШФ бойынша сорттың атауы
Шарттың нөмірі мен күні
Банктің БСК
Субсидия алушының ЖСК нөмірі (өтпелі өтінімдері бойынша – сатушының ЖСК нөмірі)
Теріс шешім қабылданған күні
Теріс шешімнің себебі
Өтінім берушінің өтінімді қайтарып алу күні
26
27
28
29
30
31
32
кестенің жалғасы
Өтінім берушінің өтінімді қайтарып алу себебі
Субсидияларды қайтарып алу күні
Өндірушінің тарапынан ЭШФ салу күні (өтпелі өтінімдер бойынша)
Өтпелі өтінімді жою күні
Өтінімді/өтпелі өтінімді төлеу күні
Бюджет түрі (жергілікті/республикалық)
33
34
35
36
37
38
Атауы______________________________________________________________
Мекенжайы__________________________________________________________
Телефон____________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы_______________________________________
Орындаушы_________________________________________________________
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, телефоны
Басшы немесе оның міндетін атқаратын адам
________________________________________________________________
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, телефоны
Есепті тапсыру күні 20 ___ жылғы "__" __________
Ескертпе: субсидиялаудың мемлекеттік ақпараттық жүйесі автоматты түрде толтырады.
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
"Тұқым шаруашылығын
дамыту" бағыты бойынша
субсидияларды пайдалану
туралы ақпарат" нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Тұқым шаруашылығын дамыту" бағыты бойынша субсидияларды пайдалану туралы ақпарат" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (индексі: № 3-ТШДС нысаны, кезеңділігі: жылдық)
1‑тарау. Жалпы ережелер

1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Информация об использовании субсидий по направлению "Развитие производства многолетних насаждений" (далее – Форма).
2. Форма заполняется автоматически государственной информационной системой субсидирования (далее – ГИСС).
3. Форма подписывается руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов.
4. Форма предоставляется местными исполнительными органами области, города республиканского значения, столицы.
5. Форма заполняется на государственном и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе 1 указывается порядковый номер.
7. В графе 2 указывается номер заявки.
8. В графе 3 указывается год подачи заявки.
9. В графе 4 указывается дата подачи заявки.
10. В графе 5 указывается дата рассмотрения заявки.
11. В графе 6 указывается ИИН/БИН заявителя.
12. В графе 7 указывается наименование заявителя.
13. В графе 8 указывается адрес заявителя.
14. В графе 9 указывается ИИН/БИН продавца.
15. В графе 10 указывается наименование оригинатора.
16. В графе 11 указывается наименование услугодателя.
17. В графе 12 указывается статус заявки.
18. В графе 13 указывается сумма причитающихся субсидий в тенге.
19. В графе 14 указывается площадь использования в гектарах.
20. В графе 15 указывается общий объем реализованного просубсидированного посадочного материала в штуках.
21. В графе 16 указывается кадастровый номер земельного участка.
22. В графе 17 указывается наименование сельскохозяйственной культуры.
23. В графе 18 указывается наименование посадачного материала.
24. В графе 19 указывается наименование сорта.
25. В графе 20 указывается номер и дата ЭСФ.
26. В графе 21 указывается наименование сорта по ЭСФ.
27. В графе 22 указывается номер и дата договора.
28. В графе 23 указывается БИК банка.
29. В графе 24 указывается ИИК получателя субсидий (по переводным заявкам – ИИК продавца).
30. В графе 25 указывается дата отрицательного решения услугодателя.
31. В графе 26 указывается причина отрицательного решения услугодателя.
32. В графе 27 указывается дата отзыва заявки заявителем.
33. В графе 28 указывается причина отзыва заявки заявителем.
34. В графе 29 указывается дата возврата субсидий.
35. В графе 30 указывается дата оплаты заявки.
36. В графе 31 указывается вид бюджета (местный/республиканский).
Форма
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
Представляется: в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: Информация об использовании субсидий по направлению "Развитие семеноводства"
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: форма № 3-CРC
Периодичность: годовая
Отчетный период: 20__год
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: местные исполнительные органы области, города республиканского значения, столицы
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе:
ежегодно, в срок до 30 декабря соответствующего года
Индивидуальный идентификационный номер/
Бизнес-идентификационный номер
Метод сбора: в электронном виде
Область _________________________________________
Год _____________________________________________
Код по классификатору административно-территориальных объектов ______________
№ п/п
Номер заявки/ переводной заявки
Год
Дата подачи заявки/ переводной заявки
Дата рассмотрения заявки/переводной заявки
ИИН/
БИН заявителя
Наименование заявителя
Адрес заявителя
1
2
3
4
5
6
7
8
продолжение таблицы
ИИН/
БИН продавца
Наименование продавца
Наименование услугодателя
Тип заявки (прямая/переводная)
Статус заявки/переводной заявки
Сумма причитающихся субсидий, тенге
Площадь использования, гектар
Общий объем приобретенных семян
9
10
11
12
13
14
15
16
продолжение таблицы
Объем просубсидированных семян (принятый в расчет субсидий)
Единица измерения (тонн, штук, посевная единица)
Объем семян, приобретенный у аттестованных производителей семян
Кадастровый номер земельного участка
Наименование сельскохозяйственной культуры
Репродукция
Наименование сорта
Год севооборота
Номер и дата электронного счета-фактуры (далее – ЭСФ)
17
18
19
20
21
22
23
24
25
продолжение таблицы
Наименование сорта по ЭСФ
Номер и дата договора купли-продажи
БИК банка
ИИК получателя субсидий (по переводным заявкам – ИИК продавца)
Дата отрицательного решения
Причина отрицательного решения
Дата отзыва заявителем
26
27
28
29
30
31
32
продолжение таблицы
Причина отзыва заявителем
Дата возврата субсидий
Дата вложения ЭСФ производителем (по переводным заявкам)
Дата аннулирования переводной заявки
Дата оплаты заявки/переводной заявки
Вид бюджета (местный/республиканский)
33
34
35
36
37
38
Наименование______________________________________________________
Адрес_____________________________________________________________
Телефон___________________________________________________________
Адрес электронной почты____________________________________________
Исполнитель_______________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии), телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
__________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии), телефон
Дата сдачи отчета "__" __________ 20 ___ года
Примечание: заполняются автоматически государственной информационной системой субсидирования.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Информация об использовании
субсидий по направлению
"Развитие семеноводства"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Информация об использовании субсидий
по направлению "Развитие семеноводства"
(индекс: форма № 3-СРС, периодичность: годовая)
Глава 1. Общие положения

1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Тұқым шаруашылығын дамыту" бағыты бойынша субсидияларды пайдалану туралы ақпарат" нысанын (әрі қарай – Нысан) толтыруға қойылатын бірыңғай талаптарды айқындады.
2. Нысан субсидиялаудың мемлекеттік ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – СМАЖ) арқылы автоматты түрде толтырылады.
3. Нысанға басшы немесе оның міндетін атқарушы адам тегі мен аты-жөнін көрсете отырып қол қояды.
4. Нысанды облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органдары ұсынады.
5. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2‑тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. 1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі.
7. 2-бағанда өтінімнің/өтпелі өтінімнің нөмірі көрсетіледі.
8. 3-бағанда субсидиялауға өтінімді/ өтпелі өтінімді беру жылы көрсетіледі..
9. 4-бағанда өтінімді/өтпелі өтінімді беру күні көрсетіледі.
10. 5-бағанда өтінімді/өтпелі өтінімді қарау күні көрсетіледі.
11. 6-бағанда өтінім берушінің ЖСН/БСН көрсетіледі.
12. 7-бағанда өтінім берушінің атауы көрсетіледі.
13. 8-бағанда өтінім берушінің мекенжайы көрсетіледі.
14. 9-бағанда сатушының ЖСН/БСН көрсетіледі.
15. 10-бағанда сатушының атауы көрсетіледі.
16. 11-бағанда көрсетілетін қызметті берушінің атауы көрсетіледі.
17. 12-бағанда өтінім түрі (тікелей/өтпелі) көрсетіледі.
18. 13-бағанда өтінімнің/өтпелі өтінімнің мәртебесі көрсетіледі.
19. 14-бағанда тиесілі субсидиялардың сомасы теңгемен көрсетіледі.
20. 15-бағанда тұқымды пайдалану алаңы гектармен көрсетіледі.
21. 16-бағанда сатып алынған тұқымның жалпы көлемі көрсетіледі.
22. 17-бағанда субсидияланған тұқым көлемі (субсидия есептеуіне қабылданған) көрсетіледі.
23. 18-бағанда өлшем бірлігі тоннамен/данамен/егу бірлігімен көрсетіледі.
24. 19-бағанда аттестатталған тұқым өндірушілерден сатып алынған тұқым көлемі көрсетіледі.
25. 20-бағанда жер учаскесінің кадастрлық нөмірі көрсетіледі.
26. 21-бағанда ауыл шаруашылығы дақылдарының атауы көрсетіледі.
27. 22-бағанда тұқымның репродукциясы көрсетіледі.
28. 23-бағанда сорттың атауы көрсетіледі.
29. 24-бағанда ауыспалы егіс жылы көрсетіледі.
30. 25-бағанда ЭШФ нөмірі мен күні көрсетіледі.
31. 26-бағанда ЭШФ бойынша сорттың атауы көрсетіледі.
32. 27-бағанда шарттың нөмірі мен күні көрсетіледі.
33. 28-бағанда банктің БСК көрсетіледі.
34. 29-бағанда субсидия алушының ШОТ нөмірі (аударым өтінімдері бойынша – сатушының ШОТ нөмірі) көрсетіледі.
35. 30-бағанда қызмет көрсетушінің теріс шешім қабылданған күні көрсетіледі.
36. 31-бағанда қызмет көрсетушінің теріс шешімінің себебі көрсетіледі.

1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Информация об использовании субсидий по направлению "Развитие семеноводства" (далее – Форма).
2. Форма заполняется автоматически государственной информационной системой субсидирования (далее – ГИСС).
3. Форма подписывается руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов.
4. Форма предоставляется местными исполнительными органами области, города республиканского значения, столицы.
5. Форма заполняется на государственном и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе 1 указывается порядковый номер.
7. В графе 2 указывается номер заявки/переводной заявки на субсидирование.
8. В графе 3 указывается год подачи заявки/переводной заявки на субсидирование.
9. В графе 4 указывается дата подачи заявки/переводной заявки.
10. В графе 5 указывается дата рассмотрения заявки/переводной заявки.
11. В графе 6 указывается ИИН/БИН заявителя.
12. В графе 7 указывается наименование заявителя.
13. В графе 8 указывается адрес заявителя.
14. В графе 9 указывается ИИН/БИН продавца.
15. В графе 10 указывается наименование продавца.
16. В графе 11 указывается наименование услугодателя.
17. В графе 12 указывается тип заявки (прямая/переводная).
18. В графе 13 указывается статус заявки/переводной заявки.
19. В графе 14 указывается сумма причитающихся субсидий.
20. В графе 15 указывается площадь использования семян, в гектарах.
21. В графе 16 указывается общий объем приобретенных семян.
22. В графе 17 указывается объем просубсидированных семян (принятый в расчет субсидий).
23. В графе 18 указывается единица измерения (тонн, штук, посевная единица).
24. В графе 19 указывается объем семян приобретенный у аттестованных производителей семян.
25. В графе 20 указывается кадастровый номер земельного участка.
26. В графе 21 указывается наименование сельскохозяйственной культуры.
27. В графе 22 указывается репродукция семян.
28. В графе 23 указывается наименование сорта.
29. В графе 24 указывается год севооборота.
30. В графе 25 указывается номер и дата ЭСФ.
31. В графе 26 указывается наименование сорта по ЭСФ.
32. В графе 27 указывается номер и дата договора купли-продажи.
33. В графе 28 указывается БИК банка.
34. В графе 29 указывается ИИК получателя субсидий (по переводным заявкам – ИИК продавца).
35. В графе 30 указывается дата отрицательного решения услугодателя.
36. В графе 31 указывается причина отрицательного решения услугодателя.

37. 32-бағанда өтінім беруші тарапынан өтінімнің кері қайтару күні көрсетіледі.
38. 33-бағанда өтінім беруші тарапынан кері қайтару себебі көрсетіледі.
39. 34-субсидияларды қайтару күні көрсетіледі.
40. 35-бағанда субсидия алушының ЖСК нөмірі (өтпелі өтінімдері бойынша – сатушының ЭСК нөмірі) көрсетіледі.
41. 36-бағанда өтпелі өтінімді жою күні көрсетіледі.
42. 37-бағанда өтінімді/өтпелі өтінімді төлеу күні көрсетіледі.
43. 38-бағанда бюджеттің түрі көрсетіледі (жергілікті/республикалық) көрсетіледі.
Нысан
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізінде жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.gov.kz
интернет-ресурсында орналастырылған.
Әкімшілік нысанның атауы: "Тыңайтқыштардың (органикалық тыңайтқыштарды қоспағанда) құнын арзандату" бағыты бойынша субсидияларды пайдалану туралы ақпарат
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: № 4-МТС
Кезеңділігі: жылдық
Есепті кезең: 20__ жыл
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі:
жыл сайын, тиісті жылдың 30 желтоқсанына дейінгі мерзімде
Жеке сәйкестендіру нөмірі / Бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі: электрондық түрде
Облыс _________________________________________
Жыл _____________________________________________
Әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші бойынша коды ______________
Р/с
Өтінімнің /өтпелі өтінімнің нөмірі
Жыл
Өтінім /өтпелі өтінім/аванстық өтпелі өтінім берілген күні
Өтінім/өтпелі өтінім/аванстық өтпелі өтінімді қарау күні
Өтінім берушінің ЖСН/
БСН
Өтінім берушінің атауы
Өтінім берушінің мекенжайы
1
2
3
4
5
6
7
8
кестенің жалғасы
Сатушының ЖСН/БСН
Сатушының атауы
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Өтінімнің түрі
(тікелей/өтпелі /аванстық)
Өтінімнің/өтпелі өтінімнің/авнстық өтпелі өтінімнің мәртебесі
Тиесілі субсидиялардың сомасы, теңге
Пайдалану алаңы, гектар
Сатып алынған тыңайтқыштардың жалпы көлемі
9
10
11
12
13
14
15
16
кестенің жалғасы
Субсидияланған тыңайтқыштар көлемі (субсидия есептеуіне қабылданған)
Өлшем бірлігі
(тонна, килограмм, литр)
Тыңайтқыш өндіру (отандық/шетелдік)
Жер учаскесінің кадастрлық нөмірі
Тыңайтқыштың атауы
Ауыл шаруашылығы дақылының/сүрі жерлердің атауы
Ауыспалы егіс жылы
Электрондық шот-фактураның (бұдан әрі – ЭШФ) нөмірі мен күні
17
18
19
20
21
22
23
24
кестенің жалғасы
ЭШФ бойынша тыңайтқыштың атауы
Шарттың нөмірі мен күні
Банктің БСК
Субсидия алушының ЖСК нөмірі (өтпелі өтінімдері бойынша – сатушының ЭСК нөмірі)
Теріс шешім қабылданған күні
Теріс шешімнің себебі
Өтінім берушінің өтінімді қайтарып алу күні
Өтінім берушінің өтінімінқайтарып алу себебі
25
26
27
28
29
30
31
32
кестенің жалғасы
Субсидияларды қайтару күні
Өндірушінің ЭШФ салу күні (өтпелі өтінімдер бойынша)
Аванстық тетік шеңберінде (екінші кезең) көрсетілетін қызметті берушінің өтпелі өтінімді растау күні
Өтпелі өтінімді жою күні
Өтінімді/өтпелі өтінімді төлеу күні
Бюджет түрі (жергілікті/республикалық)
33
34
35
36
37
38
Атауы______________________________________________________________
Мекенжайы__________________________________________________________
Телефон____________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы_______________________________________
Орындаушы_________________________________________________________
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, телефоны
Басшы немесе оның міндетін атқаратын адам
________________________________________________________________
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, телефоны
Есепті тапсыру күні 20 ___ жылғы "__" __________
Ескертпе: субсидиялаудың мемлекеттік ақпараттық жүйесі автоматты түрде толтырады
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
"Тыңайтқыштардың (органикалық
тыңайтқыштарды қоспағанда) құнын арзандату"
бағыты бойынша субсидияларды пайдалану
туралы ақпарат" нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Тыңайтқыштардың (органикалық тыңайтқыштарды қоспағанда) құнын арзандату" бағыты бойынша субсидияларды пайдалану туралы ақпарат" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (индексі: № 4-МТС нысаны, кезеңділігі: жылдық)
1‑тарау. Жалпы ережелер

37. В графе 32 указывается дата отзыва заявки заявителем.
38. В графе 33 указывается причина отзыва заявки заявителем.
39. В графе 34 указывается дата возврата субсидий.
40. В графе 35 указывается дата вложения ЭСФ производителем (по переводным заявкам).
41. В графе 36 указывается дата аннулирования переводной заявки.
42. В графе 37 указывается дата оплаты заявки/переводной заявки.
43. В графе 38 указывается вид бюджета (местный/республиканский).
Форма
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
Представляется: в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: Информация об использовании субсидий
по направлению "Удешевление стоимости удобрений (за исключением органических)"
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: форма № 4-СМУ
Периодичность: годовая
Отчетный период: 20__год
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: местные исполнительные органы области, города республиканского значения, столицы
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе:
ежегодно, в срок до 30 декабря соответствующего года
Индивидуальный идентификационный номер/
Бизнес-идентификационный номер
Метод сбора: в электронном виде
Область _______________________________________________________
Год ___________________________________________________________
Код по классификатору административно-территориальных объектов
______________________________________________________________
№ п/п
Номер заявки/ переводной заявки/авансовой переводной заявки
Год
Дата подачи заявки/ переводной заявки/авансовой переводной заявки
Дата рассмотрения заявки/переводной заявки/авансовой переводной заявки
ИИН/
БИН заявителя
Наименование заявителя
Адрес заявителя
1
2
3
4
5
6
7
8
продолжение таблицы
ИИН/
БИН продавца
Наименование продавца
Наименование услугодателя
Тип заявки (прямая/переводная /авансовая переводная)
Статус заявки/переводной заявки/авансовой переводной заявки
Сумма причитающихся субсидий, тенге
Площадь использования, гектар
Общий объем приобретенных удобрений
9
10
11
12
13
14
15
16
продолжение таблицы
Объем просубсидированных удобрений (принятый в расчет субсидий)
Единица измерения
(тонна, килограмм, литр)
Производство удобрения (отечественное/иностранное)
Кадастровый номер земельного участка
Наименование удобрения
Наименование сельскохозяйственной культуры/пар
Год севооборота
Номер и дата электронного счета-фактуры (далее – ЭСФ)
17
18
19
20
21
22
23
24
продолжение таблицы
Наименование удобрения по ЭСФ
Номер и дата договора купли-продажи
БИК банка
ИИК получателя субсидий (по переводным заявкам – ИИК продавца)
Дата отрицательного решения
Причина отрицательного решения
Дата отзыва заявителем
Причина отзыва заявителем
25
26
27
28
29
30
31
32
продолжение таблицы
Дата возврата субсидий
Дата вложения ЭСФ производителем (по переводным заявкам)
Дата подтверждения переводной заявки услугодателем в рамках авансового механизма (второй этап)
Дата аннулирования переводной заявки
Дата оплаты заявки/переводной заявки
Вид бюджета (местный/республиканский)
33
34
35
36
37
38
Наименование______________________________________________________
Адрес_____________________________________________________________
Телефон___________________________________________________________
Адрес электронной почты____________________________________________
Исполнитель_______________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии), телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
__________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии), телефон
Дата сдачи отчета "__" __________ 20 ___ года
Примечание: заполняются автоматически государственной информационной системой субсидирования.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Информация об использовании
субсидий по направлению
"Удешевление стоимости удобрений
(за исключением органических)"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных
данных на безвозмездной основе "Информация об использовании субсидий
по направлению "Удешевление стоимости удобрений (за исключением органических)"
(индекс: форма № 4-СМУ, периодичность: годовая)
Глава 1. Общие положения

1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Тыңайтқыштардың (органикалық тыңайтқыштарды қоспағанда) құнын арзандату" бағыты бойынша субсидияларды пайдалану туралы ақпарат" нысанын (әрі қарай – Нысан) толтыруға қойылатын бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан субсидиялаудың мемлекеттік ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – СМАЖ) арқылы автоматты түрде толтырылады.
3. Нысанға басшы немесе оның міндетін атқарушы адам тегі мен аты-жөнін көрсете отырып қол қояды.
4. Нысанды облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органдары ұсынады.
5. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2‑тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. 1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі.
7. 2-бағанда субсидиялау өтінімінің/өтпелі өтінімнің нөмірі көрсетіледі.
8. 3-бағанда субсидиялауға өтінімді/өтпелі өтінімді/ аванстық өтпелі өтінімді беру жылы көрсетіледі.
9. 4-бағанда өтінім/өтпелі өтінім/аванстық өтпелі өтінім берілген күні көрсетіледі.
10. 5-бағанда өтінімді/өтпелі өтінімді/аванстық өтпелі өтінімді қарау күні көрсетіледі.
11. 6-бағанда өтінім берушінің ЖСН/БСН көрсетіледі.
12. 7-бағанда өтінім берушінің атауы көрсетіледі.
13. 8-бағанда өтінім берушінің мекенжайы көрсетіледі.
14. 9-бағанда сатушының ЖСН/БСН көрсетіледі.
15. 10-бағанда сатушының атауы көрсетіледі.
16. 11-бағанда көрсетілетін қызметті берушінің атауы көрсетіледі.
17. 12-бағанда өтінімнің түрі (тікелей/өтпелі/аванстық) көрсетіледі.
18. 13-бағанда өтінімнің/өтпелі өтінімнің/аванстық өтінімнің мәртебесі көрсетіледі.
19. 14-бағанда тиесілі субсидиялардың сомасы теңгемен көрсетіледі.
20. 15-бағанда пайдалану алаңы гектармен көрсетіледі.
21. 16-бағанда сатып алынған тыңайтқыштардың жалпы көлемі тоннамен көрсетіледі.
22. 17-бағанда субсидияланған тыңайтқыштар көлемі (субсидиялар есептеуіне қабылданған) тоннамен көрсетіледі.
23. 18-бағанда өлшем бірлігі тоннамен, килограммен, литрмен көрсетіледі.
24. 19-бағанда тыңайтқыш өндіру (отандық/шетелдік) көрсетіледі.
25. 20-бағанда жер учаскесінің кадастрлық нөмірі көрсетіледі.
26. 21-бағанда тыңайтқыштың атауы көрсетіледі.
27. 22-бағанда ауыл шаруашылығы дақылының/ сүрі жерлерінің атауы көрсетіледі.
28. 23-бағанда ауыспалы егіс жылы көрсетіледі.
29. 24-бағандаэлектрондық шот-фактураның нөмірі мен күні (бұдан әрі – ЭШФ) көрсетіледі.
30. 25-бағанда ЭШФ бойынша тыңайтқыштың атауы көрсетіледі.
31. 26-бағанда шарттың нөмірі мен күні көрсетіледі.
32. 27-бағанда банктің БСК көрсетіледі.
33. 28-бағанда субсидия алушының ЖСК нөмірі (өтпелі өтінімдері бойынша – сатушының ЭСК нөмірі) көрсетіледі.

1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Информация об использовании субсидий по направлению "Удешевление стоимости удобрений (за исключением органических)" (далее – Форма).
2. Форма заполняется автоматически государственной информационной системой субсидирования (далее – ГИСС).
3. Форма подписывается руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов.
4. Форма предоставляется местными исполнительными органами области, города республиканского значения, столицы.
5. Форма заполняется на государственном и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе 1 указывается порядковый номер.
7. В графе 2 указывается номер заявки/переводной заявки/авансовой переводной заявки на субсидирование.
8. В графе 3 указывается год подачи заявки/переводной заявки/авансовой переводной заявки на субсидирование.
9. В графе 4 указывается дата подачи заявки/переводной заявки/авансовой переводной заявки.
10. В графе 5 указывается дата рассмотрения заявки/переводной заявки/авансовой переводной заявки.
11. В графе 6 указывается ИИН/БИН заявителя.
12. В графе 7 указывается наименование заявителя.
13. В графе 8 указывается адрес заявителя.
14. В графе 9 указывается ИИН/БИН продавца.
15. В графе 10 указывается наименование продавца.
16. В графе 11 указывается наименование услугодателя.
17. В графе 12 указывается тип заявки (прямая/переводная/авансовая переводная).
18. В графе 13 указывается статус заявки/переводной заявки/авансовой переводной заявки.
19. В графе 14 указывается сумма причитающихся субсидий.
20. В графе 15 указывается площадь использования удобрений, в гектарах.
21. В графе 16 указывается общий объем приобретенных удобрений.
22. В графе 17 указывается объем просубсидированных удобрений (принятый в расчет субсидий).
23. В графе 18 указывается единица измерения (тонн, килограмм, литр).
24. В графе 19 указывается производство удобрения (отечественное/иностранное).
25. В графе 20 указывается кадастровый номер земельного участка.
26. В графе 21 указывается наименование удобрения.
27. В графе 22 указывается наименование сельскохозяйственной культуры/пар.
28. В графе 23 указывается год севооборота.
29. В графе 24 указывается номер и дата ЭСФ.
30. В графе 25 указывается наименование удобрения по ЭСФ.
31. В графе 26 указывается номер и дата договора купли-продажи.
32. В графе 27 указывается БИК банка.
33. В графе 28 указывается ИИК получателя субсидий (по переводным заявкам – ИИК продавца).

34. 29-бағанда теріс шешім қабылданған күні көрсетіледі.
35. 30-бағанда теріс шешімнің себебі көрсетіледі.
36. 31-бағанда өтінім берушінің өтінімін қайтарып алу күні көрсетіледі.
37. 32-бағанда өтінім берушінің қайтарып алу себебі көрсетіледі.
38. 33-бағанда субсидияларды қайтару күні көрсетіледі.
39. 34-бағанда өндірушінің ЭШФ салу күні (өтпелі өтінімдер бойынша) көрсетіледі.
40. 35-бағанда аванстық тетік шеңберінде (екінші кезең) көрсетілетін қызметті берушінің өтпелі өтінімді растау күні көрсетіледі.
41. 36-бағанда өтпелі өтінімді жою күні көрсетіледі.
42. 37-бағанда өтінімді/өтпелі өтінімді төлеу күні көрсетіледі.
43. 38-бағанда бюджеттің түрі (жергілікті/республикалық) көрсетіледі көрсетіледі.
Нысан
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізінде жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Әкімшілік нысанның атауы: "Саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге және карантиндік объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын арзандату" бағыты бойынша субсидияларды пайдалану туралы ақпарат
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: № 5-ӨҚҚС нысан
Кезеңділігі: жылдық
Есепті кезең: 20__ жыл
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі:
жыл сайын, тиісті жылдың 30 желтоқсанына дейінгі мерзімде
Жеке сәйкестендіру нөмірі / Бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі: электрондық түрде
Облыс _________________________________________
Жыл _____________________________________________
Әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші бойынша коды ______________
Р/с №
Өтінімнің /өтпелі өтінімнің нөмірі
Жыл
Өтінім /өтпелі өтінім берілген күні
Өтінімді/өтпелі өтінімді қарау күні
Өтінім берушінің ЖСН/
БСН
Өтінім берушінің атауы
Өтінім берушінің мекенжайы
1
2
3
4
5
6
7
8
кестенің жалғасы
Өндірушінің/жеткізушінің ЖСН/БСН
Өндірушінің/жеткізушінің атауы
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Өтінімнің түрі
(тікелей/өтпелі өтінім/)
Өтінімнің/өтпелі өтінімнің мәртебесі
Тиесілі субсидиялардың сомасы, теңге
Пайдалану алаңы, гектар
Сатып алынған пестицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтордың) жалпы көлемі
9
10
11
12
13
14
15
16
кестенің жалғасы
Субсидияланған пестицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтордың) көлемі (субсидиялардың есептеуіне қабылданған)
Өлшем бірлігі
(тонна, килограмм, грамм, литр, дана)
Пестицид, биоагент (энтомофаг) өндіру (отандық/шетелдік)
Жер учаскесінің кадастрлық нөмірі
Пестицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтордың) атауы
Пестицидтердің түрі (гербицид, инсектицид, фунгицид, биопрепарат, биоагент (энтомофаг))
Ауыл шаруашылығы дақылының /сүрі жерлерінің атауы
Ауыспалы егіс жылы
17
18
19
20
21
22
23
24
кестенің жалғасы
Электрондық шот-фактураның (бұдан әрі – ЭШФ) нөмірі мен күні
ЭШФ бойынша пестицидтің, биоагенттің (энтомофагтың) атауы
Сатып алу-сату шартының нөмірі мен күні
Банктің БСК
Субсидия алушының ЖСК нөмірі (өтпелі өтінімдері бойынша – сатушының ЭСК нөмірі)
Теріс шешім қабылданған күні
Теріс шешімнің себебі
Өтінім берушінің өтінімді қайтарып алу күні
25
26
27
28
29
30
31
32
кестенің жалғасы
Өтінім берушінің өтінімді қайтарып алу себебі
Субсидияларды қайтару күні
Өндірушінің ЭШФ салу күні (өтпелі өтінімдер бойынша)
Өтпелі өтінімді жою күні
Өтінімді/өтпелі өтінімді төлеу күні
Бюджет түрі (жергілікті/республикалық)
33
34
35
36
37
38
Атауы______________________________________________________________
Мекенжайы__________________________________________________________
Телефон____________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы_______________________________________
Орындаушы_________________________________________________________
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, телефоны
Басшы немесе оның міндетін атқаратын адам
________________________________________________________________
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, телефоны
Есепті тапсыру күні 20 ___ жылғы "__" __________
Ескертпе: субсидиялаудың мемлекеттік ақпараттық жүйесі автоматты түрде
толтырады
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған
"Саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары
зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге
және карантиндік объектілерге қарсы өңдеулер
жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң
(энтомофагтардың) құнын арзандату" нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге және карантиндік объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын арзандату" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (индексі: № 5-ӨҚҚС нысаны, кезеңділігі: жылдық)
1-тарау. Жалпы ережелер

34. В графе 29 указывается дата отрицательного решения услугодателя.
35. В графе 30 указывается причина отрицательного решения услугодателя.
36. В графе 31 указывается дата отзыва заявки заявителем.
37. В графе 32 указывается причина отзыва заявки заявителем.
38. В графе 33 указывается дата возврата субсидий.
39. В графе 34 указывается дата вложения ЭСФ производителем (по переводным заявкам).
40. В графе 35 указывается дата подтверждения переводной заявки услугодателем в рамках авансового механизма (второй этап).
41. В графе 36 указывается дата аннулирования переводной заявки.
42. В графе 37 указывается дата оплаты заявки/переводной заявки.
43. В графе 38 указывается вид бюджета (местный/республиканский).
Форма
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
Представляется: в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: Информация об использовании субсидий
по направлению "Удешевление стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов),
предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных
организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов"
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: форма № 5-ССЗР
Периодичность: годовая
Отчетный период: 20__год
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: местные исполнительные органы области, города республиканского значения, столицы
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе:
ежегодно, в срок до 30 декабря соответствующего года
Индивидуальный идентификационный номер/
Бизнес-идентификационный номер
Метод сбора: в электронном виде
Область _________________________________________
Год _____________________________________________
Код по классификатору административно-территориальных объектов
__________________________________________________________________
№ п/п
Номер заявки/ переводной заявки
Год
Дата подачи заявки/ переводной заявки
Дата рассмотрения заявки/переводной заявки
ИИН/
БИН заявителя
Наименование заявителя
Адрес заявителя
1
2
3
4
5
6
7
8
продолжение таблицы
ИИН/
БИН производителя/поставщика
Наименование производителя/поставщика
Наименование услугодателя
Тип заявки (прямая/переводная)
Статус заявки/переводной заявки
Сумма причитающихся субсидий, тенге
Площадь использования, гектар
Общий объем приобретенных пестицидов, биоагентов (энтомофагов)
9
10
11
12
13
14
15
16
продолжение таблицы
Объем просубсидированных пестицидов, биоагентов (энтомофагов) (принятый в расчет субсидий)
Единица измерения
(тонна, килограмм, грамм, литр, штук)
Производство пестицида, биоагента (энтомофага) (отечественное/иностранное)
Кадастровый номер земельного участка
Наименование пестицида, биоагента (энтомофага)
Тип пестицида (гербицид, инсектицид, фунгицид, биопрепарат, биоагент (энтомофаг))
Наименование сельскохозяйственной культуры/пар
Год севооборота
17
18
19
20
21
22
23
24
продолжение таблицы
Номер и дата электронного счета-фактуры (далее – ЭСФ)
Наименование пестицида, биоагента (энтомофага) по ЭСФ
Номер и дата договора купли-продажи
БИК банка
ИИК получателя субсидий (по переводным заявкам – ИИК производителя)
Дата отрицательного решения
Причина отрицательного решения
Дата отзыва заявителем
25
26
27
28
29
30
31
32
продолжение таблицы
Причина отзыва заявителем
Дата возврата субсидий
Дата вложения ЭСФ производителем (по переводным заявкам)
Дата аннулирования переводной заявки
Дата оплаты заявки/переводной заявки
Вид бюджета (местный/республиканский)
33
34
35
36
37
38
Наименование______________________________________________________
Адрес_____________________________________________________________
Телефон___________________________________________________________
Адрес электронной почты____________________________________________
Исполнитель_______________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии), телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
__________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии), телефон
Дата сдачи отчета "__" __________ 20 ___ года
Примечание: заполняются автоматически государственной информационной системой субсидирования.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Информация об использовании
субсидий по направлению
"Удешевление стоимости пестицидов,
биоагентов (энтомофагов),
предназначенных для проведения
обработки против вредных
и особо опасных вредных организмов
с численностью выше экономического
порога вредоносности
и карантинных объектов"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных
данных на безвозмездной основе "Информация об использовании субсидий
по направлению "Удешевление стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов),
предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных
организмов с численностью выше экономического порога вредоносности
и карантинных объектов" (индекс: форма № 5-ССЗР, периодичность: годовая)
Глава 1. Общие положения

1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге және карантиндік объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын арзандату" нысанын (әрі қарай – Нысан) толтыруға қойылатын бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан субсидиялаудың мемлекеттік ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – СМАЖ) арқылы автоматты түрде толтырылады.
3. Нысанға басшы немесе оның міндетін атқаратын адам тегі мен аты-жөнін көрсете отырып қол қояды.
4. Нысанды облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органдары ұсынады.
5. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. 1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі.
7. 2-бағанда өтінімінің/өтпелі өтінімнің нөмірі көрсетіледі.
8. 3-бағанда субсидиялауға өтінімді/өтпелі өтінімді/ аванстық өтпелі өтінімді беру жылы көрсетіледі.
9. 4-бағанда өтінім/өтпелі өтінім берілген күні көрсетіледі.
10. 5-бағанда өтінімді/өтпелі өтінімді қарау күні көрсетіледі.
11. 6-бағанда өтінім берушінің ЖСН/БСН көрсетіледі.
12. 7-бағанда өтінім берушінің атауы көрсетіледі.
13. 8-бағанда өтінім берушінің мекенжайы көрсетіледі.
14. 9-бағанда өндірушінің/жеткізушінің ЖСН/БСН көрсетіледі.
15. 10-бағанда өндірушінің/жеткізушінің атауы көрсетіледі.
16. 11-бағанда көрсетілетін қызметті берушінің атауы көрсетіледі.
17. 12-бағанда өтінімнің түрі (тікелей/өтпелі өтінім/аванстық) көрсетіледі.
18. 13-бағанда өтінімнің/өтпелі өтінімнің мәртебесі көрсетіледі.
19. 14-бағанда тиесілі субсидиялардың сомасы теңгемен көрсетіледі.
20. 15-бағанда пайдалану алаңы гектармен көрсетіледі.
21. 16-бағанда сатып алынған пестицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтордың) жалпы көлемі көрсетіледі.
22. 17-бағанда субсидияланған пестицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтордың) көлемі (субсидиялардың есептеуіне қабылданған) көрсетіледі.
23. 18-бағанда өлшем бірлігі тоннамен, килограммен, литрмен көрсетіледі.
24. 19-бағанда пестицид, биоагент (энтомофаг) өндіру (отандық/шетелдік) көрсетіледі.
25. 20-бағанда жер учаскесінің кадастрлық нөмірі көрсетіледі.
26. 21-бағанда пестицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтордың) атауы атауы көрсетіледі.
27. 22-бағанда пестицидтердің түрі (гербицид, инсектицид, фунгицид, биопрепарат, биоагент (энтомофаг)) көрсетіледі.
28. 23-бағанда ауыл шаруашылығы дақылының атауы (сүрі жерлер) көрсетіледі.
29. 24-бағанда ауыспалы егіс жылы көрсетіледі.

1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Информация об использовании субсидий по направлению "Удешевление стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов" (далее – Форма).
2. Форма заполняется автоматически государственной информационной системой субсидирования (далее – ГИСС).
3. Форма подписывается руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов.
4. Форма предоставляется местными исполнительными органами области, города республиканского значения, столицы.
5. Форма заполняется на государственном и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе 1 указывается порядковый номер.
7. В графе 2 указывается номер заявки/переводной заявки на субсидирование.
8. В графе 3 указывается год подачи заявки/переводной заявки на субсидирование.
9. В графе 4 указывается дата подачи заявки/переводной заявки.
10. В графе 5 указывается дата рассмотрения заявки/переводной заявки.
11. В графе 6 указывается ИИН/БИН заявителя.
12. В графе 7 указывается наименование заявителя.
13. В графе 8 указывается адрес заявителя.
14. В графе 9 указывается ИИН/БИН производителя/поставщика.
15. В графе 10 указывается наименование производителя/поставщика.
16. В графе 11 указывается наименование услугодателя.
17. В графе 12 указывается тип заявки (прямая/переводная).
18. В графе 13 указывается статус заявки/переводной заявки.
19. В графе 14 указывается сумма причитающихся субсидий.
20. В графе 15 указывается площадь использования пестицидов, биоагентов (энтомофагов), в гектарах.
21. В графе 16 указывается общий объем приобретенных пестицидов, биоагентов (энтомофагов).
22. В графе 17 указывается объем просубсидированных пестицидов, биоагентов (энтомофагов) (принятый в расчет субсидий).
23. В графе 18 указывается единица измерения (тонна, килограмм, грамм, литр, штук).
24. В графе 19 указывается производство пестицида, биоагента (энтомофага) (отечественное/иностранное).
25. В графе 20 указывается кадастровый номер земельного участка.
26. В графе 21 указывается наименование пестицида, биоагента (энтомофага).
27. В графе 22 указывается тип пестицида (гербицид, инсектицид, фунгицид, биопрепарат, биоагент (энтомофаг)).
28. В графе 23 указывается наименование сельскохозяйственной культуры/пар.
29. В графе 24 указывается год севооборота.

30. 25-бағанда банктің электрондық шот-фактураның (бұдан әрі – ЭШФ) нөмірі мен күні көрсетіледі.
31. 26-бағанда ЭШФ бойынша тыңайтқыштың атауы көрсетіледі.
32. 27-бағанда сатып алу шарттың нөмірі мен күні көрсетіледі.
33. 28-бағанда Банктің БСК көрсетіледі.
34. 29-бағанда субсидия алушының ЖСК нөмірі (өтпелі өтінімдері бойынша – сатушының ЭСК нөмірі) көрсетіледі.
35. 30-бағанда теріс шешім қабылданған күні көрсетіледі.
36. 31-бағанда теріс шешімнің себебі көрсетіледі.
37. 32-бағанда өтінім берушінің қайтарып алу күні көрсетіледі.
38. 33-бағанда өтінім берушінің қайтарып алу себебі көрсетіледі.
39. 34-бағанда субсидияларды қайтару күні көрсетіледі.
40. 35-бағанда өндірушінің ЭШФ салу күн (өтпелі өтінімдер бойынша).
41. 36-бағанда өтпелі өтінімді жою күні көрсетіледі.
42. 37-бағанда өтінімді/өтпелі өтінімді төлеу күні көрсетіледі.
43. 38-бағанда бюджеттің түрі (жергілікті/республикалық) көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2026 жылғы 26 қаңтардағы
№ 29 бұйрығына 3-қосымша
Өсімдік шаруашылығы
өнімінің шығымдылығы
мен сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына
2-қосымша
"Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші)
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері
Өтінімдерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру www.egov.kz "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
3 (үш) жұмыс күні.
Бұл ретте өтпелі өтінім берген кезде мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі күнтізбелік 15 (он бес) күнге ұлғаяды.
Өтінімнің резервте (күту парағында) болу кезеңі мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (толық автоматтандырылған).
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Субсидия аударылғаны туралы хабарлама не осы Тізбенің 9-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсынудан уәжді бас тарту.
6
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпараттандыру объектілерінің жұмыс графигі
1) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен дүйсенбіден жұмаға дейін сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;

30. В графе 25 указывается номер и дата ЭСФ.
31. В графе 26 указывается наименование пестицида, биоагента (энтомофага) по ЭСФ.
32. В графе 27 указывается номер и дата договора купли-продажи.
33. В графе 28 указывается БИК банка.
34. В графе 29 указывается ИИК получателя субсидий (по переводным заявкам – ИИК производителя).
35. В графе 30 указывается дата отрицательного решения услугодателя.
36. В графе 31 указывается причина отрицательного решения услугодателя.
37. В графе 32 указывается дата отзыва заявки заявителем.
38. В графе 33 указывается причина отзыва заявки заявителем.
39. В графе 34 указывается дата возврата субсидий.
40. В графе 35 указывается дата вложения ЭСФ производителем (по переводным заявкам).
41. В графе 36 указывается дата аннулирования переводной заявки.
42. В графе 37 указывается дата оплаты заявки/переводной заявки.
43. В графе 38 указывается вид бюджета (местный/республиканский).
Приложение 3 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 26 января 2026 года № 29
Приложение 2
к Правилам субсидирования
повышения урожайности
и качества продукции
растениеводства
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Субсидирование развития семеноводства"
1
Наименование услугодателя
Местные исполнительные органы областей, городов Астаны, Алматы и Шымкента (далее – услугодатель).
2
Способы предоставления государственной услуги
Прием заявок и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
3
Срок оказания государственной услуги
3 (три) рабочих дня.
При этом при подаче переводной заявки срок оказания государственной услуги увеличивается на 15 (пятнадцать) календарных дней.
Период нахождения заявки в резерве (листе ожидания) не включается в срок оказания государственной услуги.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная).
5
Результат оказания государственной услуги
Уведомление о перечислении субсидии либо мотивированный отказ в предоставлении государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 9 настоящего Перечня.
6
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно.
7
График работы услугодателя и объектов информатизации
1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;

2) порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінімдерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтер тізбесі
Көрсетілетін қызметті алушы порталға электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған электрондық құжат нысанында:
1) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 30 наурыздағы № 107 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20209 болып тіркелген) бекітілген Өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларына (бұдан әрі – Қағидалар) 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша нақты сатып алынған бірегей тұқымдар үшін субсидиялар алуға арналған өтінімді;
2) Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша нақты сатып алынған элиталық тұқымдар үшін субсидиялар алуға арналған өтінімді;
3) Қағидаларға 13-қосымшаға сәйкес нысан бойынша нақты сатып алынған бірінші репродукцияның тұқымдары және (немесе) екінші репродукцияның мақта тұқымдары үшін субсидиялар алуға арналған өтінімді;
4) Қағидаларға 14-қосымшаға сәйкес нысан бойынша нақты сатып алынған жүгерінің, қант қызылшасының, рапстың, күнбағыстың, мақтаның және (немесе) құмайдың бірінші буын будандарының тұқымдары үшін субсидиялар алуға арналған өтінімді;
5) Қағидаларға 15-қосымшаға сәйкес нысан бойынша нақты сатып алынған жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көпжылдық екпелерін отырғызу үшін және пайдаланылған жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің элиталық көшеттері үшін субсидиялар алуға арналған өтінімді;
6) Қағидаларға 16-қосымшаға сәйкес нысан бойынша субсидияланатын тұқымдарды арзандатылған құнмен сатып алу кезінде тиесілі субсидияларды төлеу туралы өтпелі өтiнiмді ұсынады.
Көрсетілетін қызметті алушының СМАЖ-дағы "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұранымның қабылданғаны туралы тиісті мәртебе өтінімнің (өтпелі өтінімнің) қабылданғанын растау болып табылады.
Заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы, жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы, дара кәсіпкерді тіркеу туралы не дара кәсіпкер ретінде қызметінің басталғаны туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
9
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздер

2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявок и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются следующим рабочим днем).
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Услугополучатель представляет на портал форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью:
1) заявку на получение субсидий за фактически приобретенные оригинальные семена по форме согласно приложению 11 к Правилам субсидирования повышения урожайности и качества продукции растениеводства, утвержденным приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 марта 2020 года № 107 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20209) (далее – Правила);
2) заявку на получение субсидий за фактически приобретенные элитные семена по форме согласно приложению 12 к Правилам;
3) заявки на получение субсидий за фактически приобретенные семена первой репродукции и (или) семена хлопчатника второй репродукции по форме согласно приложению 13 к Правилам;
4) заявку на получение субсидий за фактически приобретенные семена гибридов первого поколения кукурузы, сахарной свеклы, рапса, подсолнечника, хлопчатника и (или) сорго по форме согласно приложению 14 к Правилам;
5) заявку на получение субсидий за фактически приобретенные и использованные для закладки многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда элитные саженцы плодово-ягодных культур и винограда по форме согласно приложению 15 к Правилам;
6) переводную заявку об оплате причитающихся субсидий при приобретении по удешевленной стоимости субсидируемых семян по форме согласно приложению 16 к Правилам;
Подтверждением принятия заявки (переводной заявки) является соответствующий статус в "личном кабинете" услугополучателя в ГИСС о принятии запроса для оказания государственной услуги.
Справка о регистрации (перерегистрации) юридического лица, сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица, о регистрации индивидуального предпринимателя, либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, услугодатель получает из государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан

1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттарының және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) Қағидаларда айқындалған мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған деректер мен мәліметтердің сәйкес келмеуі.
10
Мемлекеттік қызмет көрсетудің, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметтің ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті" және бірыңғай байланыс орталығынан алуға мүмкіндігі бар. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтамалық қызметтің байланыс телефондары порталда көрсетілген. Бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) мемлекеттік органдардың интернет-ресурстарының www.gov.kz бірыңғай платформасында;
2) порталда;
3) тиісті көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында орналастырылған.
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі, көрсетілетін қызметті берушілер Қағидалар бекітілген немесе өзгерген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты өзектендіреді және Бірыңғай байланыс орталығына жолдайды.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2026 жылғы 26 қаңтардағы
№ 29 бұйрығына 4-қосымша
Өсімдік шаруашылығы
өнімінің шығымдылығы
мен сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына
3-қосымша
Нысан
"Тыңайтқыштардың (органикалық тыңайтқыштарды қоспағанда) құнын субсидиялау" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері
Өтінімдерді (өтпелі өтінімдерді) қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
3 (үш) жұмыс күні.
Өтпелі өтінім берілген жағдайда, мемлекеттік қызметті көрсету тоқтатыла тұрады және отандық тыңайтқыштарды өндіруші өтпелі өтінімге күнтізбелік отыз күннен кешіктірмей, нақты өткізілген тыңайтқыштар жөніндегі мәліметтерді енгізгеннен кейін қайта басталады.
Өтінімнің резервте (күту парағында) болу кезеңі мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (толық автоматтандырылған).
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Субсидия аударылғаны туралы хабарлама не осы Тізбенің 9-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсынудан уәжді бас тарту.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпараттандыру объектілерінің жұмыс графигі

1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, определенных Правилами.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" на портале и Единого контакт-центра. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на портале. Единый контакт-центр: 1414, 8 800 080 7777.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе соответствующего услугодателя;
2) единой платформе интернет-ресурсов www.gov.kz государственных органов.
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан и услугодатели в течение трех рабочих дней с даты утверждения или изменения Правил актуализируют информацию о порядке оказания государственной услуги и направляют в Единый контакт-центр.
Приложение 4 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 26 января 2026 года № 29
Приложение 3
к Правилам субсидирования
повышения урожайности
и качества продукции
растениеводства
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)"
1
Наименование услугодателя
Местные исполнительные органы областей, городов Астаны, Алматы и Шымкента (далее – услугодатель).
2
Способы предоставления государственной услуги
Прием заявок (переводных заявок) и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
3
Срок оказания государственной услуги
3 (три) рабочих дня.
В случае подачи переводной заявки оказание государственной услуги приостанавливается, и возобновляется после внесения отечественным производителем удобрений в срок не позднее тридцати календарных дней в переводную заявку сведений по фактически реализованным удобрениям.
Период нахождения заявки в резерве (листе ожидания) не включается в срок оказания государственной услуги.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная).
5
Результат оказания государственной услуги
Уведомление о перечислении субсидии либо мотивированный отказ в предоставлении государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 9 настоящего Перечня.
6
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно.
7
График работы услугодателя и объектов информатизации

1) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен дүйсенбіден жұмаға дейін сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
2) порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінімдерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтер тізбесі
Көрсетілетін қызметті алушы порталға Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 30 наурыздағы № 107 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20209 болып тіркелген) бекітілген Өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларына (бұдан әрі – Қағидалар) 18-қосымшаға сәйкес нысан бойынша толық құны бойынша сатып алынған тыңайтқыштар үшін субсидия алуға арналған өтінімді не Қағидаларға 19-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тыңайтқышты отандық тыңайтқыштарды өндірушіден арзандатылған құны бойынша сатып алған жағдайда, тиесілі субсидияларды төлеу туралы өтпелі өтінімді электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған электрондық құжат нысанында ұсынады.
Көрсетілетін қызметті алушының СМАЖ-дағы "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұранымның қабылданғаны туралы тиісті мәртебе өтінімнің (өтпелі өтінімнің) қабылданғанын растау болып табылады.
Заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы, жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы, дара кәсіпкерді тіркеу туралы не дара кәсіпкер ретінде қызметінің басталғаны туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
9
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) Қағидаларда айқындалған мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған деректер мен мәліметтердің сәйкес келмеуі.
10
Мемлекеттік қызмет көрсетудің, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметтің ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті" және бірыңғай байланыс орталығынан алуға мүмкіндігі бар. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтамалық қызметтің байланыс телефондары порталда көрсетілген. Бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары: 1) тиісті көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында;

1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявок и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются следующим рабочим днем).
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Услугополучатель представляет на портал в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью, заявку на получение субсидий за приобретенные удобрения по полной стоимости по форме согласно приложению 18 к Правилам субсидирования повышения урожайности и качества продукции растениеводства, утвержденным приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 марта 2020 года № 107 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20209) (далее – Правила), либо переводную заявку об оплате причитающихся субсидий при приобретении удобрения у отечественного производителя удобрений по удешевленной стоимости по форме согласно приложению 19 к Правилам.
Подтверждением принятия заявки (переводной заявки) является соответствующий статус в "личном кабинете" услугополучателя в ГИСС о принятии запроса для оказания государственной услуги.
Справка о регистрации (перерегистрации) юридического лица, сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица, о регистрации индивидуального предпринимателя, либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, услугодатель получает из государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, определенных Правилами.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" на портале и Единого контакт-центра. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на портале. Единый контакт-центр: 1414, 8 800 080 7777. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе соответствующего услугодателя;

2) мемлекеттік органдардың интернет-ресурстарының www.gov.kz бірыңғай платформасы орналастырылған. Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі және көрсетілетін қызметті берушілер Қағидалар өзгерген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпаратты өзектендіреді және Бірыңғай байланыс орталығына жібереді.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2026 жылғы 26 қаңтардағы
№ 29 бұйрығына 5-қосымша
Өсімдік шаруашылығы
өнімінің шығымдылығы
мен сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына
4-қосымша
Нысан
"Саны зияндылықтың экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге және карантиндік объектілерге қарсы өңдеуді жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) құнын субсидиялау" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері
Өтінімдерді (өтпелі өтінімдерді) қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
3 (үш) жұмыс күні.
Өтпелі өтінім берілген жағдайда, мемлекеттік қызметті көрсету тоқтатыла тұрады және отандық пестицидтерді, биоагенттердi (энтомофагтарды) өндіруші өтпелі өтінімге күнтізбелік отыз күннен кешіктірмей, нақты өткізілген пестицидтер, биоагенттер (энтомофагтар) бойынша мәліметтерді енгізгеннен кейін қайта басталады.
Өтінімнің резервте (күту парағында) болу кезеңі мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (толық автоматтандырылған).
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Субсидия аударылғаны туралы хабарлама не осы Тізбенің 9-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсынудан уәжді бас тарту.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпараттандыру объектілерінің жұмыс графигі
1) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден жұмаға дейін сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен 9.00-ден 18.30-ға дейін;
2) порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінімдерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтер тізбесі

2) единой платформе интернет-ресурсов www.gov.kz государственных органов.
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан и услугодатели в течение трех рабочих дней с даты утверждения или изменения Правил актуализируют информацию о порядке оказания государственной услуги и направляют в Единый контакт-центр.
Приложение 5 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 26 января 2026 года № 29
Приложение 4
к Правилам субсидирования
повышения урожайности
и качества продукции
растениеводства
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных
для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов
с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов"
1
Наименование услугодателя
Местные исполнительные органы областей, городов Астаны, Алматы и Шымкента (далее – услугодатель).
2
Способы предоставления государственной услуги
Прием заявок (переводных заявок) и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
3
Срок оказания государственной услуги
3 (три) рабочих дня.
В случае подачи переводной заявки оказание государственной услуги приостанавливается, и возобновляется после внесения отечественным производителем пестицидов, биоагентов (энтомофагов) в срок не позднее тридцати календарных дней в переводную заявку сведений по фактически реализованным пестицидам, биоагентам (энтомофагам).
Период нахождения заявки в резерве (листе ожидания) не включается в срок оказания государственной услуги.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная).
5
Результат оказания государственной услуги
Уведомление о перечислении субсидии либо мотивированный отказ в предоставлении государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 9 настоящего Перечня.
6
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно.
7
График работы услугодателя и объектов информатизации
1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявок и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются следующим рабочим днем).
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги

Көрсетілетін қызметті алушы порталға Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 30 наурыздағы № 107 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20209 болып тіркелген) бекітілген Өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларына (бұдан әрі – Қағидалар) 20-қосымшаға сәйкес нысан бойынша толық құны бойынша сатып алынған пестицидтер, биоагентер (энтомофагтар) үшін субсидия алуға арналған өтінімді не пестицидті, биоагенті (энтомофагты) отандық пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) өндірушіден арзандатылған құны бойынша сатып алған жағдайда, Қағидаларға 21-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тиесілі субсидияларды төлеу туралы өтпелі өтінімді электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған электрондық құжат нысанында ұсынады.
Көрсетілетін қызметті алушының СМАЖ-дағы "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұранымның қабылданғаны туралы тиісті мәртебе өтінімнің (өтпелі өтінімнің) қабылданғанын растау болып табылады.
Заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы, жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы, дара кәсіпкерді тіркеу туралы не дара кәсіпкер ретінде қызметінің басталғаны туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
9
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) Қағидаларда айқындалған мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған деректер мен мәліметтердің сәйкес келмеуі.
10
Мемлекеттік қызметті көрсетудің, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметтің ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті" және бірыңғай байланыс орталығынан алуға мүмкіндігі бар. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтамалық қызметтің байланыс телефондары порталда көрсетілген. Бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары: 1) тиісті көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында;
2) мемлекеттік органдардың интернет-ресурстарының www.gov.kz бірыңғай платформасы орналастырылған. Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі және көрсетілетін қызметті берушілер Қағидалар өзгерген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты өзектендіреді және Бірыңғай байланыс орталығына жібереді.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2026 жылғы 26 қаңтардағы
№ 29 бұйрығына 6-қосымша
Өсімдік шаруашылығы
өнімінің шығымдылығы
мен сапасын арттыруды
субсидиялау ағидаларына

Услугополучатель представляет на портал в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью, заявку на получение субсидий за приобретенные пестициды, биоагенты, (энтомофаги) по полной стоимости по форме согласно приложению 20 к Правилам субсидирования повышения урожайности и качества продукции растениеводства, утвержденным приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 марта 2020 года № 107 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20209) (далее – Правила), либо переводную заявку об оплате причитающихся субсидий при приобретении пестицида, биоагента (энтомофага) у отечественного производителя пестицидов, биоагентов (энтомофагов) по удешевленной стоимости по форме согласно приложению 21 к Правилам.
Подтверждением принятия заявки (переводной заявки) является соответствующий статус в "личном кабинете" услугополучателя в ГИСС о принятии запроса для оказания государственной услуги.
Справка о регистрации (перерегистрации) юридического лица, сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица, о регистрации индивидуального предпринимателя, либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, услугодатель получает из государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, определенных Правилами.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" на портале и Единого контакт-центра. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на портале. Единый контакт-центр: 1414, 8 800 080 7777. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе соответствующего услугодателя;
2) единой платформе интернет-ресурсов www.gov.kz государственных органов.
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан и услугодатели в течение трех рабочих дней с даты утверждения или изменения Правил актуализируют информацию о порядке оказания государственной услуги и направляют в Единый контакт-центр.
Приложение 6 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 26 января 2026 года № 29

4-1-қосымша
Нысан
Жабық топырақта басым дақылдарды өндіру шығындарын ішінара өтеуге субсидиялар алуға арналған алдын ала өтінім
1. Кімге: ________________________________________________________________
(облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы
органының толық атауы)
кімнен__________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның (дара кәсіпкердің) аты, әкесінің аты (бар
болса), тегі, мекенжайы, телефон (факс) нөмірі, (мәліметтер ақпараттық жүйеден
алынады))
Осымен мынадай басым дақылдарды өндіруге субсидиялар бөлуді сұраймыз:
Р/с №
Дақыл
Алаң (пайдаланылатын), гектар
Объектінің/жер учаскесінің кадастрлық нөмірі
Танаптың кадастрлық нөмірі және оның алаңы
1
2
3
4
5
2025 және 2026 жылдары танаптың кадастрлық нөмірін беру талап етілмейді, танаптың алаңын ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл шаруашылығы кооперативі) дербес көрсетеді. Бұл ретте, танаптың алаңы осы ауыл шаруашылығы тауарын өндірушіге (ауыл шаруашылығы кооперативіне) жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында тиесілі ауыл шаруашылығы мақсатындағы, елді мекендер және өнеркәсіп жер учаскелерінің алаңынан аспайды
2. Өтінім беруші туралы мәліметтер:
заңды тұлға үшін:
атауы ____________________________________________________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұданәрі – БСН) __________________________________
жүзеге асырылатын қызмет түріне сәйкес ЭҚЖЖ (экономикалық қызмет түрлерінің жалпы
жіктеуіші бойынша коды) бойынша сыныбы (кіші сыныбы)__________________
басшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі ____________________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) ___________________________________
мекенжайы: _______________________________________________________________
телефон (факс) нөмірі: _____________________________________________________
жеке тұлға (дара кәсіпкер) үшін:
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі ____________________________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) __________________________________
жүзеге асырылатын қызмет түріне сәйкес ЭҚЖЖ (экономикалық қызмет түрлерінің жалпы
жіктеуіші бойынша коды) бойынша сыныбы (кіші сыныбы)__________________
жеке басын куәландыратын құжат:
нөмірі ____________________________________________________________________
кім берді ________________________________________________________________
берілген күні ______________________________________________________________
мекенжайы: _______________________________________________________________
телефон (факс) нөмірі: _____________________________________________________
Дара кәсіпкер ретінде қызметін басты туралы хабарлама – жеке тұлға үшін:
орналасқан жері ____________________________________________________________
хабардар етілген күн ________________________________________________________

Приложение 4-1
к Правилам субсидирования
повышения урожайности
и качества продукции
растениеводства
Форма
Предварительная заявка на получение субсидий на частичное возмещение
затрат производства приоритетных культур в закрытом грунте
В ____________________________________________________________________
(полное наименование местного исполнительного органа области, города
республиканского значения, столицы)
от ___________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
физического лица (индивидуального предпринимателя), адрес, номер телефона
(факса) (сведения подтягиваются из информационной системы))
Настоящим просим выделить субсидии на производство приоритетных культур:
№ п/п
Культура
Площадь (используемая) поля, гектар
Кадастровый номер объекта/ земельного участка
Кадастровый номер поля и его площадь, гектар
1
2
3
4
5
В 2025 и 2026 годах присвоение кадастрового номера поля не требуется, площадь поля указывается сельскохозяйственным товаропроизводителем (сельскохозяйственным кооперативом) самостоятельно. При этом, площадь поля не превышает площадь земельных участков сельскохозяйственного, населенных пунктов или промышленности, принадлежащих данному сельскохозяйственному товаропроизводителю (сельскохозяйственному кооперативу) на праве землепользования и (или) частной собственности.
2. Сведения о заявителе: для юридического лица:
наименование ____________________________________________________________
бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) ______________________________
класс (подкласс) по ОКЭД (код по общему классификатору видов экономической
деятельности) в соответствии с видом осуществляемой деятельности ______________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя _________________________
индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) ______________________
адрес: ____________________________________________________________________
номер телефона (факса): ____________________________________________________
для физического лица (индивидуального предпринимателя):
фамилия, имя, отчество (при его наличии) _____________________________________
индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) ______________________
класс (подкласс) по ОКЭД (код по общему классификатору видов экономической
деятельности) в соответствии с видом осуществляемой деятельности ______________
документ, удостоверяющий личность:
номер __________________________________________________________
кем выдано ______________________________________________________
дата выдачи _____________________________________________________
адрес: __________________________________________________________
номер телефона (факса): __________________________________________
Уведомление о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя
для физического лица: местонахождение ____________________________
дата уведомления _______________________________________________

3. Ауыл шаруашылығы кооперативінің мүшелері туралы мәліметтер:
Р/с №
Субсидия тиесілі ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің атауы
Субсидия тиесілі ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің БСН-сы/ЖСН-сы
1
2
3
4. Жер учаскесі туралы мәліметтер:
Р/с
Кадастрлықнөмірі
Барлық алаңы, гектар
Оның ішінде егістіктер
Нысаналы мақсаты
Жер учаскесі иесінің немесе жер пайдаланушының атауы
5. Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің немесе ауыл шаруашылығы
кооперативінің екінші деңгейдегі банкте ағымдағы шотының бар-жоғы туралы
мәліметтер:
ЖСН/БСН________________________________________________________________
банктің деректемелері: ______________________________________________________
банктің атауы: ___________________________________________________________
банктік сәйкестендіру коды ______________________________________________
жеке сәйкестендіру коды _________________________________________
БСН _____________________________________________________________________
бенефициар коды __________________________________________________________
6. Жылыжай кешенінің (өнеркәсіптік/фермерлік) бар-жоғы туралы мәліметтер:
Жылыжайдың жұмыс алаңының өлшемі:_______________________________________
мекенжайы: _______________________________________________________________
кадастрлық нөмірі ______________________________________________________
нысаналы мақсаты _________________________________________________________
7. Құжаттар туралы мәліметтер (фермерлік жылыжайлар үшін): Ұлттық жүйеде "Сәйкестікті бағалау. Инспекцияны жүргізетін әртүрлі типтегі органдардың жұмысына қойылатын талаптар" ISO/IEC 17020 МемСТ мемлекеттік стандартының талаптарына сәйкестігіне аккредиттелген заңды тұлға немесе оның атынан әрекет ететін заңды тұлғаның құрылымдық бөлімшесі берген "Фермерлік жылыжайлар. Жалпы техникалық талаптар" ҚР СТ 3834 ұлттық стандартына сәйкестігі туралы техникалық куәландыру нәтижелері бойынша есеп:
берілген күні _____________________________________________________________
кім берді ________________________________________________________________
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын, дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, дербес деректерді және өзге де ақпараттарды жинауға, өңдеуге, сақтауға, жүктеп алуға және пайдалануға, сондай-ақ көрсетілген мемлекеттік қызмет бойынша деректерді бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға беруге келісім беремін.
Өтінім беруші 20____ жылғы "____" _____________ сағат ____ қол қойып, жіберді:
Электрондық цифрлық қолтаңбадан (бұдан әрі – ЭЦҚ) алынған деректер
ЭЦҚ қою күні және уақыты
Өтінімнің қабылданғаны туралы хабарлама:
Өтінім қарауға 20____ жылғы "____" _____________ сағат ______ қабылданды:
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ қою күні және уақыты
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2026 жылғы 26 қаңтардағы
№ 29 бұйрығына 7-қосымша
Өсімдік шаруашылығы
өнімінің шығымдылығы
мен сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Басым дақылдар өндіру шығындарын ішінара өтеуге субсидиялар алуға арналған өтінім
1. Кімге: ________________________________________________________________
(облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті
атқарушыорганының толық атауы) кімнен
________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның (дара кәсіпкердің) аты, әкесінің аты (бар
болса), мекенжайы, телефон (факс) нөмірі (мәліметтер ақпараттық жүйеден алынады))
Осы мен мынадай басым дақылдарды өндіруге субсидиялар бөлуді сұраймыз:
Р/с №
Дақыл
Алаң (пайдаланылатын), гектар
Объектінің/жер учаскесінің кадастрлық нөмірі
Танаптың кадастрлық нөмірі және оның алаңы
1
2
3
4
5
2025 және 2026 жылдары танаптың кадастрлық нөмірін беру талап етілмейді, танаптың алаңын ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл шаруашылығы кооперативі) дербес көрсетеді. Бұл ретте, танаптың алаңы осы ауыл шаруашылығы тауарын өндірушіге (ауыл шаруашылығы кооперативіне) жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында тиесілі ауыл шаруашылығы мақсатындағы, елді мекендер және өнеркәсіп жер учаскелерінің алаңынан аспайды

3. Сведения о членах сельскохозяйственного кооператива:
№ п/п
Наименование члена сельскохозяйственного кооператива, которому причитается субсидия
БИН/ИИН члена сельскохозяйственного кооператива, которому причитается субсидия
1
2
3
4. Сведения о земельном участке:
№ п/п
Кадастровый номер
Площадь всего, гектар
в том числе, пашни
Целевое назначение
Наименование собственника земельного участка или землепользователя
5. Сведения о наличии текущего счета у сельскохозяйственного товаропроизводителя
или сельскохозяйственного кооператива в банке второго уровня:
ИИН/БИН ___________________________________________________________
реквизиты банка: _____________________________________________________
наименование банка: __________________________________________________
банковский идентификационный код ____________________________________
индивидуальный идентификационный код _______________________________
БИН ________________________________________________________________
код бенефициара _____________________________________________________
6. Сведения о наличии тепличного комплекса (промышленного/фермерского):
размер рабочей площади теплиц: _______________________________________
адрес _______________________________________________________________
кадастровый номер ___________________________________________________
целевое назначение ___________________________________________________
7. Сведения о документах (для фермерских теплиц): отчет по результатам
технического освидетельствования о соответствии национальному стандарту
СТ РК 3834 "Теплицы фермерские. Общие технические требования", выданный
юридическим лицом или структурным подразделением юридического лица,
действующего от его имени, аккредитованного в национальной системе
в соответствии с требованиями государственного стандарта ГОСТ ISO/IEC 17020
"Оценка соответствия. Требования к работе различных типов органов, проводящих
инспекции" на проведение работ по техническому освидетельствованию теплиц.
дата выдачи ____________________________________________________
кем выдан ______________________________________________________
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен
об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии
с законами Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений,
составляющих охраняемую законом тайну, на сбор, обработку персональных данных,
а также на передачу данных по оказанной государственной услуге в уполномоченный
орган по исполнению бюджета.
Подписано и отправлено заявителем в ____ часов "__" ______ 20__ года:
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП)
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Заявка принята к рассмотрению в ____ часов "__" ______ 20__ года:
Данные из ЭЦП Дата и время подписания ЭЦП
Приложение 7 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 26 января 2026 года № 29
Приложение 5
к Правилам субсидирования
повышения урожайности
и качества продукции
растениеводства
Форма
Заявка на получение субсидий на частичное возмещение затрат производства приоритетных культур
1. В _________________________________________________________________
(полное наименование местного исполнительного органа области, города
республиканского значения, столицы)
от ___________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
физического лица (индивидуального предпринимателя), адрес, номер
телефона(факса), (сведения подтягиваются из информационной системы))
Настоящим просим выделить субсидии на производство приоритетных культур:
№ п/п
Культура
Площадь (используемая) поля, гектар
Кадастровый номер объекта/ земельного участка
Кадастровый номер поля и его площадь, гектар
1
2
3
4
5
В 2025 и 2026 годах присвоение кадастрового номера поля не требуется, площадь
поля указывается сельскохозяйственным товаропроизводителем
(сельскохозяйственным кооперативом) самостоятельно. При этом, площадь поля
не превышает площадь земельных участков сельскохозяйственного назначения,
населенных пунктов или промышленности, принадлежащих данному
сельскохозяйственному товаропроизводителю (сельскохозяйственному кооперативу)
на праве землепользования и (или) частной собственности.

2. Өтінім беруші туралы мәліметтер:
заңды тұлға үшін:
атауы ________________________________________________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН)__________________________________
жүзеге асырылатын қызмет түріне сәйкес ЭҚЖЖ (экономикалық қызмет түрлерінің
жалпы жіктеуіші бойынша коды) бойынша сыныбы (кіші сыныбы)______________
басшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі_____________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН)__________________________
мекенжайы:_______________________________________________________________
телефон (факс) нөмірі:______________________________________________________
жеке тұлға (дара кәсіпкер) үшін:
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі_________________________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН)_________________________
жүзеге асырылатын қызмет түріне сәйкес ЭҚЖЖ (экономикалық қызмет түрлерінің
жалпы жіктеуіші бойынша коды) бойынша сыныбы (кіші сыныбы)______________
жеке басын куәландыратын құжат:
нөмірі ____________________________________________________________________
кім берді_________________________________________________________________
берілген күні_______________________________________________________________
мекенжайы:_______________________________________________________________
телефон (факс) нөмірі:______________________________________________________
Дара кәсіпкер ретінде қызметін бастағаны туралы хабарлама – жеке тұлға үшін:
орналасқан жері _________________________________________________________
хабардар етілген күн _______________________________________________________
3. Ауыл шаруашылығы кооперативінің мүшелері туралы мәліметтер:
Р/с №
Субсидия тиесілі ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің атауы
Субсидия тиесілі ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің БСН-сы/ЖСН-сы
1
2
3
4. Жер учаскесі туралы мәліметтер:
Р/с №
Кадастрлық нөмірі
Барлық алаңы, гектар
Оның ішінде егістіктер
Нысаналы мақсаты
Жер учаскесі иесінің немесе жер пайдаланушының атауы
5. Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің немесе ауыл шаруашылығы
кооперативінің екінші деңгейдегі банкте ағымдағы шотының бар-жоғы туралы
мәліметтер:
ЖСН/БСН _____________________________________________________________
банктің деректемелері:___________________________________________________
банктің атауы:___________________________________________________________
банктік сәйкестендіру коды______________________________________________
жеке сәйкестендіру коды_________________________________________
БСН _____________________________________________________________________
бенефициар коды __________________________________________________________

2. Сведения о заявителе:
для юридического лица:
наименование ___________________________________________________________
бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) _____________________________
класс (подкласс) по ОКЭД (код по общему классификатору видов экономической
деятельности) в соответствии с видом осуществляемой деятельности _____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя _______________________
индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) ____________________
адрес: __________________________________________________________________
номер телефона (факса): ___________________________________________________
для физического лица (индивидуального предпринимателя):
фамилия, имя, отчество (при его наличии) ____________________________________
индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) _____________________
класс (подкласс) по ОКЭД (код по общему классификатору видов экономической
деятельности) в соответствии с видом осуществляемой деятельности _____________
документ, удостоверяющий личность:
номер _________________________________________________
кем выдано ____________________________________________
дата выдачи ____________________________________________
адрес: _________________________________________________
номер телефона (факса): _________________________________
Уведомление о начале деятельности в качестве индивидуального
предпринимателя для физического лица: местонахождение
_______________________________________________________
дата уведомления ________________________________________
3. Сведения о членах сельскохозяйственного кооператива:
№ п/п
Наименование члена сельскохозяйственного кооператива, которому причитается субсидия
БИН/ИИН члена сельскохозяйственного кооператива, которому причитается субсидия
1
2
3
4. Сведения о земельном участке:
№ п/п
Кадастровый номер
Площадь всего, гектар
в том числе, пашни
Целевое назначение
Наименование собственника земельного участка или землепользователя
5. Сведения о наличии текущего счета у сельскохозяйственного товаропроизводителя
или сельскохозяйственного кооператива в банке второго уровня:
ИИН/БИН ___________________________________________________________
реквизиты банка: _____________________________________________________
наименование банка: __________________________________________________
банковский идентификационный код ____________________________________
индивидуальный идентификационный код _______________________________
БИН ________________________________________________________________
код бенефициара _____________________________________________________

6. Өңдеуші кәсіпорынмен жасалған ауыл шаруашылығы өнімін тапсыру туралы шарт:
нөмірі _______________________________________________________
салыстырып тексеру актісі ______________________________________
өнім көлемі, тоннамен ________________________________________________
7. Ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл шаруашылығы кооперативі) мен
өңдеуші кәсіпорын арасындағы ауыл шаруашылығы өнімінің берілгенін растайтын
құжат:
нөмірі _______________________________________________________
салыстырып тексеру актісі ______________________________________
өнім көлемі, тоннамен ________________________________________________
8. Өңдеуші кәсіпорын шеккен шығындарды (өтінім беру сәтіне) растайтын төлем
құжаттары:
нөмірі және берілген күні __________________________________________________
өңдеуші кәсіпорын атауы ___________________________________________
өңдеуші кәсіпорын орналасқан жердің мекенжайы _______________________
9. Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің немесе ауыл шаруашылығы
кооперативінің құрылымдық бөлімшелері арасында ауыл шаруашылығы өнімінің
берілгенін растайтын құжат:
нөмірі _______________________________________________________
берілген күні __________________________________________________
өнім көлемі, тоннамен __________________________________________
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын, дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, дербес деректерді және өзге де ақпараттарды жинауға, өңдеуге, сақтауға, жүктеп алуға және пайдалануға, сондай-ақ көрсетілген мемлекеттік қызмет бойынша деректерді бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға беруге келісім беремін.
Өтінім беруші 20____ жылғы "____" _____________ сағат ____ қол қойып, жіберді:
Электрондық цифрлық қолтаңбадан (бұдан әрі – ЭЦҚ) алынған деректер
ЭЦҚ қою күні және уақыты
Өтінімнің қабылданғаны туралы хабарлама:
Өтінім қарауға 20____ жылғы "____" _____________ сағат ______ қабылданды:
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ қою күні және уақыты
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2026 жылғы 26 қаңтардағы
№ 29 бұйрығына 8-қосымша
Өсімдік шаруашылығы
өнімінің шығымдылығы
мен сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына
5-1-қосымша
Нысан
Жабық топырақта басым дақылдарды өндіру шығындарын ішінара өтеуге субсидиялар алуға арналған өтінім
1. Кімге: ________________________________________________________________
(облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы
органының толық атауы)
кімнен __________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның (дара кәсіпкердің) аты, әкесінің аты (бар
болса), мекенжайы, телефон (факс) нөмірі (мәліметтер ақпараттық жүйеден алынады))
Осымен мынадай басым дақылдарды өндіруге субсидиялар бөлуді сұраймыз:
Р/с №
Дақыл
Алаң (пайдаланылатын), гектар
Объектінің/жер учаскесінің кадастрлық нөмірі
Танаптың кадастрлық нөмірі және оның алаңы
1
2
3
4
5

6. Договор с перерабатывающим предприятием о сдаче сельскохозяйственной
продукции:
номер _______________________________________________________________
акт сверки ___________________________________________________________
объем продукции в тоннах _____________________________________________
7. Документ, подтверждающий передачу сельскохозяйственной продукции между
сельскохозяйственным товаропроизводителем (сельскохозяйственным кооперативом)
и перерабатывающим предприятием:
номер _______________________________________________________________
акт сверки ___________________________________________________________
объем продукции в тоннах _____________________________________________
8. Платежные документы, подтверждающие понесенные затраты (на момент подачи
заявки) перерабатывающего предприятия:
номер и дата выдачи __________________________________________________
наименование перерабатывающего предприятия __________________________
адрес местонахождения перерабатывающего предприятия__________________
9. Документ, подтверждающий передачу сельскохозяйственной продукции между
структурными подразделениями сельскохозяйственного товаропроизводителя или
сельскохозяйственного кооператива:
номер ______________________________________________________________
дата выдачи _________________________________________________________
объем продукции в тоннах _____________________________________________
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен
об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии
с законами Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений,
составляющих охраняемую законом тайну, на сбор, обработку персональных данных,
а также на передачу данных по оказанной государственной услуге в уполномоченный
орган по исполнению бюджета.
Подписано и отправлено заявителем в ____ часов "__" ______ 20__ года:
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП)
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Заявка принята к рассмотрению в ____ часов "__" ______ 20__ года:
Данные из ЭЦП Дата и время подписания ЭЦП
Приложение 8 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 26 января 2026 года № 29
Приложение 5-1
к Правилам субсидирования
повышения урожайности
и качества продукции
растениеводства
Форма
Заявка на получение субсидий на частичное возмещение затрат производства приоритетных культур в закрытом грунте
1. В _______________________________________________________________
(полное наименование местного исполнительного органа области, города
республиканского значения, столицы)
от _________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
физического лица (индивидуального предпринимателя), адрес, номер телефона
(факса) (сведения подтягиваются из информационной системы))
Настоящим просим выделить субсидии на производство приоритетных культур:
№ п/п
Культура
Площадь (используемая) поля, гектар
Кадастровый номер объекта/ земельного участка
Кадастровый номер поля и его площадь, гектар
1
2
3
4
5

2025 және 2026 жылдары танаптың кадастрлық нөмірін беру талап етілмейді, танаптың алаңын ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл шаруашылығы кооперативі) дербес көрсетеді. Бұл ретте, танаптың алаңы осы ауыл шаруашылығы тауарын өндірушіге (ауыл шаруашылығы кооперативіне) жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында тиесілі ауыл шаруашылығы мақсатындағы, елді мекендер және өнеркәсіп жер учаскелерінің алаңынан аспайды
2. Өтінім беруші туралы мәліметтер:
заңды тұлға үшін:
атауы ________________________________________________________________
бизнес-сәйкестендірунөмірі (бұданәрі – БСН)_________________________________
жүзеге асырылатын қызмет түріне сәйкес ЭҚЖЖ (экономикалық қызмет түрлерінің
жалпы жіктеуіші бойынша коды) бойынша сыныбы (кіші сыныбы)______________
басшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі_____________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі (бұданәрі – ЖСН)__________________________
мекенжайы:________________________________________________________________
телефон (факс) нөмірі:_____________________________________________________
жекетұлға (дара кәсіпкер) үшін:
аты, әкесініңаты (бар болса), тегі_________________________________________
жекесәйкестендірунөмірі (бұдан әрі – ЖСН)_________________________
жүзеге асырылатын қызмет түріне сәйкес ЭҚЖЖ (экономикалық қызмет түрлерінің
жалпы жіктеуіші бойынша коды) бойынша сыныбы (кіші
сыныбы)__________________ басшының аты, әкесінің аты (бар болса),
тегі_____________________________
жеке басын куәландыратын құжат:
нөмірі ___________________________________________________________________
кім берді_________________________________________________________________
берілген күні____________________________________________________________
мекенжайы:_______________________________________________________________
телефон (факс) нөмірі:______________________________________________________
Дара кәсіпкер ретінде қызметін бастағаны туралы хабарлама – жекетұлғаүшін:
орналасқан жері __________________________________________________________
хабардар етілген күн ______________________________________________________

В 2025 и 2026 годах присвоение кадастрового номера поля не требуется, площадь
поля указывается сельскохозяйственным товаропроизводителем
(сельскохозяйственным кооперативом) самостоятельно. При этом, площадь поля
не превышает площадь земельных участков сельскохозяйственного назначения,
населенных пунктов или промышленности, принадлежащих данному
сельскохозяйственному товаропроизводителю (сельскохозяйственному кооперативу)
на праве землепользования и (или) частной собственности.
2. Сведения о заявителе:
для юридического лица:
наименование __________________________
бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) ______________________________
класс (подкласс) по ОКЭД (код по общему классификатору видов экономической
деятельности) в соответствии с видом осуществляемой деятельности ______________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя _________________________
индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) ______________________
адрес: __________________________________________________
номер телефона (факса): ______________________________________
для физического лица (индивидуального предпринимателя):
фамилия, имя, отчество (при его наличии) ___________________________
индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) ______________________
класс (подкласс) по ОКЭД (код по общему классификатору видов экономической
деятельности) в соответствии с видом осуществляемой деятельности ______________
документ, удостоверяющий личность:
номер _________________________________________________
кем выдано ____________________________________________
дата выдачи _______________________________________________
адрес: ___________________________________________________
номер телефона (факса): _____________________________________
Уведомление о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя
для физического лица:
местонахождение _________________________________________
дата уведомления ________________________________________

3. Ауыл шаруашылығы кооперативінің мүшелері туралы мәліметтер:
Р/с №
Субсидия тиесілі ауылшаруашылығы кооперативі мүшесінің атауы
Субсидия тиесілі ауылшаруашылығы кооперативі мүшесінің БСН-сы/ЖСН-сы
1
2
3
4. Жер учаскесі туралы мәліметтер:
Р/с №
Кадастрлық нөмірі
Барлық алаңы, гектар
Оның ішінде егістіктер
Нысаналы мақсаты
Жер учаскесі иесінің немесе жер пайдаланушының атауы
1
2
3
4
5
6
5. Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің немесе ауыл шаруашылығы
кооперативінің екінші деңгейдегі банкте ағымдағы шотының бар-жоғы туралы
мәліметтер:
ЖСН/БСН________________________________________________________________
банктің деректемелері:______________________________________________________
банктің атауы:___________________________________________________________
банктік сәйкестендіру коды______________________________________________
жеке сәйкестендіру коды_________________________________________
БСН______________________________________________________________________
бенефициар коды __________________________________________________________

3. Сведения о членах сельскохозяйственного кооператива:
№ п/п
Наименование члена сельскохозяйственного кооператива, которому причитается субсидия
БИН/ИИН члена сельскохозяйственного кооператива, которому причитается субсидия
1
2
3
4. Сведения о земельном участке:
№ п/п
Кадастровый номер
Площадь всего, гектар
в том числе, пашни
Целевое назначение
Наименование собственника земельного участка или землепользователя
5. Сведения о наличии текущего счета у сельскохозяйственного товаропроизводителя
или сельскохозяйственного кооператива в банке второго уровня:
ИИН/БИН __________________________________________________________
реквизиты банка: ____________________________________________________
наименование банка: _________________________________________________
банковский идентификационный код ___________________________________
индивидуальный идентификационный код _______________________________
БИН _______________________________________________________________
код бенефициара _____________________________________________________

6. Жылыжай кешенінің (өнеркәсіптік/фермерлік) бар-жоғы туралы мәліметтер:
жылыжайлардың жұмыс алаңының өлшемі:_________________________________
мекенжайы ____________________________________________________________
кадастрлық нөмірі_________________________________________________________
нысаналы мақсаты_________________________________________________________
7. Құжаттар туралы мәліметтер (фермерлік жылыжайлар үшін): Ұлттық жүйеде "Сәйкестікті бағалау. Инспекцияны жүргізетін әртүрлі типтегі органдардың жұмысына қойылатын талаптар" ISO/IEC 17020 МемСТ мемлекеттік стандартының талаптарына сәйкестігіне аккредиттелген заңды тұлға немесе оның атынан әрекет ететін заңды тұлғаның құрылымдық бөлімшесі берген "Фермерлік жылыжайлар. Жалпы техникалық талаптар" ҚР СТ 3834 ұлттық стандартына сәйкестігі туралы техникалық куәландыру нәтижелері бойынша есеп.
берілген күні______________________________________________________________
кім берді_________________________________________________________________
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын, дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, дербес деректерді және өзге де ақпараттарды жинауға, өңдеуге, сақтауға, жүктеп алуға және пайдалануға, сондай-ақ көрсетілген мемлекеттік қызмет бойынша деректерді бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға беруге келісім беремін.
Өтінім беруші 20____ жылғы "____" _____________ сағат ____ қол қойып, жіберді:
Электрондық цифрлық қолтаңбадан (бұдан әрі – ЭЦҚ) алынған деректер
ЭЦҚ қою күні және уақыты
Өтінімнің қабылданғаны туралы хабарлама:
Өтінім қарауға 20____ жылғы "____" _____________ сағат ___ қабылданды:
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ қою күні және уақыты
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2026 жылғы 26 қаңтардағы
№ 29 бұйрығына 9-қосымша
Өсімдік шаруашылығы
өнімінің шығымдылығы
мен сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына
6-қосымша
Нысан
Жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің отырғызу материалын өндіруге жұмсалған шығындарды ішінара өтеуге субсидиялар алуға арналған өтінім
Кімге: _______________________________________________________________,
(облыстың республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергiлiктi атқарушы
органының толық атауы) кімнен:
_________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі,
мекенжайы, телефон (факс) нөмірі (мәліметтер ақпараттық жүйеден алынады))
_________ дана көлеміндегі ______________________________________________
(ауыл шаруашылығы дақылдары, сорт) жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің
отырғызу материалын өндіруге жұмсалған шығындарды ішінара өтеуге _________
теңге мөлшерінде субсидиялар төлеуді сұраймын.

6. Сведения о наличии тепличного комплекса (промышленного/фермерского):
размер рабочей площади теплиц: _______________________________________
адрес ______________________________________________________________
кадастровый номер __________________________________________________
целевое назначение __________________________________________________
7. Сведения о документах (для фермерских теплиц): отчет по результатам
технического освидетельствования о соответствии национальному стандарту
СТ РК 3834 "Теплицы фермерские. Общие технические требования", выданный
юридическим лицом или структурным подразделением юридического лица,
действующего от его имени, аккредитованного в национальной системе
в соответствии с требованиями государственного стандарта ГОСТ ISO/IEC 17020
"Оценка соответствия. Требования к работе различных типов органов, проводящих
инспекции" на проведение работ по техническому освидетельствованию теплиц.
дата выдачи __________________________________________________________
кем выдан ____________________________________________________________
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен
об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии
с законами Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений,
составляющих охраняемую законом тайну, на сбор, обработку персональных данных,
а также на передачу данных по оказанной государственной услуге в уполномоченный
орган по исполнению бюджета.
Подписано и отправлено заявителем в ____ часов "__" ______ 20__ года:
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП)
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Заявка принята к рассмотрению в ____ часов "__" ______ 20__ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Приложение 9 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 26 января 2026 года № 29
Приложение 6
к Правилам субсидирования
повышения урожайности
и качества продукции
растениеводства
Форма
Заявка на получение субсидий на частичное возмещение затрат на производство посадочного материала плодово-ягодных культур и винограда
В ______________________________________________________________
(полное наименование местного исполнительного органа области, города
республиканского значения, столицы)
от _____________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество (при его
наличии)физического лица (индивидуального предпринимателя), адрес, номер
телефона(факса) (сведения подтягиваются из информационной системы))
Прошу выплатить субсидии на частичное возмещение затрат на производство
посадочного материала плодово-ягодных культур и винограда
___________________________ (сельскохозяйственная культура, сорт)
в объеме __________ штук, в размере ____тенге.

1. Өтінім беруші туралы мәліметтер:
заңды тұлға үшін:
атауы ________________________________________________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН)_____________________________
жүзеге асырылатын қызмет түріне сәйкес ЭҚЖЖ (экономикалық қызмет түрлерінің
жалпы жіктеуіші бойынша коды) бойынша сыныбы (кіші
сыныбы)__________ басшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі_______________
басшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі_____________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН)__________________________
мекенжайы:______________________________________________________________
телефон (факс) нөмірі:_______________________________________________________
жеке тұлға (дара кәсіпкер) үшін:
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі_________________________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН)_________________________
жүзеге асырылатын қызмет түріне сәйкес ЭҚЖЖ (экономикалық қызмет түрлерінің
жалпы жіктеуіші бойынша коды) бойынша сыныбы (кіші
сыныбы)__________________ басшының аты, әкесінің аты (бар болса),
тегі_____________________________
жеке басын куәландыратын құжат:
нөмірі ____________________________________________________________________
кім берді_________________________________________________________________
берілген күні_______________________________________________________________
мекенжайы:________________________________________________________________
телефон (факс) нөмірі:______________________________________________________
Дара кәсіпкер ретінде қызметін бастағаны туралы хабарлама – жеке тұлға үшін:
орналасқан жері ___________________________________________________________
хабардар етілген күн _______________________________________________________
2. Ауыл шаруашылығы кооперативінің мүшелері туралы мәліметтер:
Р/с №
Субсидия тиесілі ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің атауы
Субсидия тиесілі ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің БСН-сы/ЖСН-сы
1
2
3
3. Екінші деңгейлі банктегі немесе ұлттық почта операторындағы ағымдағы шоттың мәліметтері:
ЖСН /БСН ___________________________________________________
бенефициар коды (бұданәрі – Кбе) _________________________________
банктіңнемесе почта операторының деректемелері ___________________
банктіңнемесе почта операторының атауы _________________________
банктік сәйкестендіру коды _____________________________________
жеке сәйкестендіру коды _______________________________________
БСН _________________________________________________________
Кбе ________________________________________________________
Р/с №
Дақылдың атауы
Сорттың атауы
Оригинатор және (немесе) элиталық тұқым өсіру шаруашылығы, ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші ауылшаруашылығы кооперативі арасындағы сатып алу-сату шартының мәліметтері
Сорттық сапаларды растайтын құжат (байқаудан өткізу актісі, сорттық куәлік) туралы мәліметтер
шарттың нөмірі
шарт жасалған күн
нөмірі
берілген күні
кім берді
1
2
3
4
5
6
7
8
кестенің жалғасы
Жұмсалған шығындарды растайтын төлем құжаттары, шот-фактуралар, жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің отырғызу материалын жеткізу туралы жүкқұжаттың (актінің) мәліметтері (өтінім берілген сәтке)
төлем құжатының нөмірі
төлем құжатының берілген күні
берілген күні
шот-фактураның нөмірі
қабылдау-тапсыру акт
9
10
11
12
13
кестенің жалғасы
Жер учаскесініңкадастрлық нөмірі
Танаптың кадастрлық нөмірі
Оның ішінде егістік жерлер
Нысаналы мақсаты
Жер учаскесінің меншік иесінің немесе жер пайдаланушының атауы
Танаптың алаңы, гектар
14
15
16
17
18
19
кестенің жалғасы
Өткізілген отырғызу материалының нақты көлімі, дана
Өткізілген отырғызу материалының нақты бағасы, дана
Жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің отырғызу материалын өндіруге арналған субсидиялар нормативі, теңге
Тиесілі субсидиялар сомасы, теңге
20
21
22
23
2025 және 2026 жылдары танаптың кадастрлық нөмірін беру талап етілмейді, танаптың алаңын ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл шаруашылығы кооперативі) дербес көрсетеді. Бұл ретте, танаптың алаңы осы ауыл шаруашылығы тауарын өндірушіге (ауыл шаруашылығы кооперативіне) жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында тиесілі ауыл шаруашылығы мақсатындағы, елді мекендер және өнеркәсіп жер учаскелерінің алаңынан аспайды
Егер отырғызу материалының нақты құны субсидиялар нормативі есептелген құннан төмен болса, онда субсидияларды есептеу субсидиялар көлемдерін есепке ала отырып, олардың нақты құнынан жүргізіледі және 20-баған х 21-баған х 0,5 формуласы бойынша есептеледі.

1. Сведения о заявителе:
для юридического лица:
наименование __________________________
бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) _______________________________
класс (подкласс) по ОКЭД (код по общему классификатору видов экономической
деятельности) в соответствии с видом осуществляемой деятельности
__________________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя _________________________
индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) ______________________
адрес: ____________________________________________________________________
номер телефона (факса): ____________________________________________________
для физического лица (индивидуального предпринимателя):
фамилия, имя, отчество (при его наличии) _____________________________________
индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) ______________________
класс (подкласс) по ОКЭД (код по общему классификатору видов экономической
деятельности) в соответствии с видом осуществляемой деятельности
__________________________________________________________________________
документ, удостоверяющий личность:
номер _________________________________________________
кем выдано ____________________________________________
дата выдачи ____________________________________________
адрес: _________________________________________________
номер телефона (факса): _________________________________
Уведомление о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя
для физического лица:
местонахождение _________________________________________
дата уведомления ________________________________________
2. Сведения о членах сельскохозяйственного кооператива:
№ п/п
Наименование члена сельскохозяйственного кооператива, которому причитается субсидия
БИН/ИИН члена сельскохозяйственного кооператива, которому причитается субсидия
1
2
3
3. Сведения текущего счета в банке второго уровня или национальном операторе почты:
ИИН/БИН ___________________________
код бенефициара (далее – Кбе) ___________________________________________
реквизиты банка или оператора почты: ____________________________________
наименование банка или оператора почты: _________________________________
банковский идентификационный код ______________________________________
индивидуальный идентификационный код _________________________________
БИН __________________________________________________________________
Кбе ___________________________________________________________________
№ п/п
Наименование культуры
Наименование сорта
Сведения договора купли-продажи между оригинатором и (или) элитно-семеноводческим хозяйством, сельскохозяйственным товаропроизводителем, сельскохозяйственным кооперативом
Сведения о документе, подтверждающем сортовые качества (акт апробации, сортовое свидетельство)
номер договора
дата заключения договора
номер
дата выдачи
кем выдано
1
2
3
4
5
6
7
8
продолжение таблицы
Сведения платежных документов, счета-фактуры, накладной (акта) о поставке посадочного материала плодово-ягодных культур и винограда, подтверждающих понесенные затраты (на момент подачи заявки)
номер платежного документа
дата выдачи платежного документа
дата выписки
номер счета-фактуры
номер накладной на отпуск
9
10
11
12
13
продолжение таблицы
Кадастровый номер земельного участка
Кадастровый номер поля
в том числе, пашни
Целевое назначение
Наименование собственника земельного участка или землепользователя
Площадь поля, гектар
Фактический объем реализованного посадочного материала, штук
Фактическая цена реализованного посадочного материала, штук
Норматив субсидий на производство посадочного материала плодово-ягодных культур и винограда, штука, тенге
Сумма причитающихся субсидий, тенге
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
В 2025 и 2026 годах присвоение кадастрового номера поля не требуется, площадь поля указывается, сельскохозяйственным товаропроизводителем (сельскохозяйственным кооперативом) самостоятельно. При этом, площадь поля не превышает площадь земельных участков сельскохозяйственного назначения, населенных пунктов или промышленности, принадлежащих данному, сельскохозяйственному товаропроизводителю (сельскохозяйственному кооперативу) на праве землепользования и (или) частной собственности. В случае если фактическая стоимость посадочного материала ниже стоимости, от которой рассчитан норматив субсидий, расчет субсидий производится от их фактической стоимости с учетом размера субсидий и рассчитывается по формуле графа 20 х графу 21 х 0,5.

Егер тұқымдардың нақты құны субсидиялар нормативі есептелген құннан жоғары болса, онда субсидия субсидиялар нормативіне тең болады және 20-баған х 22-баған формуласы бойынша есептеледі.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын, дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, дербес деректерді және өзге де ақпараттарды жинауға, өңдеуге, сақтауға, жүктеп алуға және пайдалануға, келісім беремін.
Өтінім беруші 20____ жылғы "____" _____________ сағат ____ қол қойып, жіберді:
Электрондық цифрлық қолтаңбадан (бұдан әрі – ЭЦҚ) алынған деректер
ЭЦҚ қою күні және уақыты
Өтінімнің қабылданғаны туралы хабарлама:
Өтінім қарауға 20____ жылғы "____" _____________ сағат ___ қабылданды:
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ қою күні және уақыты
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2026 жылғы 26 қаңтардағы
№ 29 бұйрығына 10-қосымша
Өсімдік шаруашылығы
өнімінің шығымдылығы
мен сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына
9-қосымша
Нысан
Жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көпжылдық екпелерін отырғызуға арналған жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің нақты сатып алынған және пайдаланылған элиталық көшеттері үшін субсидиялар алуға арналған алдын ала өтінім
Кімге: __________________________________________________________________,
(облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың толық атауы) кімнен:
_________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі,
мекенжайы, телефон (факс) нөмірі (мәліметтер ақпараттық жүйеден алынады)) Егіс
жұмыстарын жүргізуге (бақ (жүзім) отырғызуға) пайдаланылған, жеміс-жидек
дақылдары мен жүзімнің көпжылдық екпелерін отырғызу үшін __________дана
көлеміндегі ___________________________________________жеміс-жидек (ауыл
шаруашылығы дақылдары, сорт) дақылдары мен жүзімнің нақты сатып алынған және
пайдаланылған элиталық көшеттеріне (бұдан әрі – элиталық көшеттер)
______________________________ (сомасы цифрлармен және жазбаша)
теңге мөлшерінде субсидиялар төлеу үшін жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің
көпжылдық екпелерін отырғызуға арналған жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің
элиталық көшеттерін (керегінің астын сызу керек) пайдалануға зерттеп-қарау
жүргізуді сұраймын.
1. Өтінім беруші туралы мәліметтер:
заңды тұлға үшін:
атауы__________________________________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН) _______________
жүзеге асырылатын қызмет түріне сәйкес ЭҚЖЖ (экономикалық қызмет түрлерінің
жалпы жіктеуіші бойынша коды) бойынша сыныбы (кіші
сыныбы)__________________
басшының аты, әкесінің аты (бар болса),
тегі_____________________________басшының аты, әкесінің аты (бар болса),
тегі_________________
жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН)________________
мекенжайы:_____________________________________________
телефон (факс) нөмірі:____________________________________
жеке тұлға (дара кәсіпкер) үшін:
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі__________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН)________________
жүзеге асырылатын қызмет түріне сәйкес ЭҚЖЖ (экономикалық қызмет түрлерінің
жалпы жіктеуіші бойынша коды) бойынша сыныбы (кіші
сыныбы)__________________
жеке басын куәландыратын құжат:
нөмірі _________________________________________________
кім берді________________________________________________
берілген күні____________________________________________
мекенжайы:_____________________________________________
телефон (факс) нөмірі:____________________________________
Дара кәсіпкер ретінде қызметін бастағаны туралы хабарлама – жеке тұлға үшін:
орналасқан жері _________________________________________
хабардар етілген күн _____________________________________

В случае если фактическая стоимость посадочного материала выше стоимости, от которой рассчитан норматив субсидий, субсидия равна нормативу субсидий и рассчитывается по формуле графа 20 х графу 22.
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законами Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование персональных данных и иной информации.
Подписано и отправлено заявителем в ____ часов "__" ____________ 20__ года:
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП)
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Заявка принята к рассмотрению в _____ часов "__" ______ 20__ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Приложение 10 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 26 января 2026 года № 29
Приложение 9
к Правилам субсидирования
повышения урожайности
и качества продукции
растениеводства
Форма
Предварительная заявка на получение субсидий за фактически приобретенные
и использованные элитные саженцы плодово-ягодных культур и винограда
на закладку многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда
В ______________________________________________________________,
(полное наименование местного исполнительного органа области, города
республиканского значения, столицы)
от ______________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество(при его наличии)
физического лица, адрес, номер телефона (факса)(сведения подтягиваются
из информационной системы))
Прошу провести обследования использования элитных саженцев плодово-ягодных
культур и винограда для закладки многолетних насаждений плодово-ягодных культур
и винограда (нужное подчеркнуть) для выплаты субсидии за приобретенные
и использованные для закладки многолетних насаждений плодово-ягодных культур
и винограда элитные саженцы плодово-ягодных культур и винограда(далее – элитные
саженцы) ___________________ в объеме _____________________ штук,
в размере _________________________________ тенге,
(культура, сорт)(сумма цифрами и прописью)
использованные на проведение посевных работ (на закладку сада (виноградника)).
1. Сведения о заявителе.
Для юридического лица:
наименование ___________________________________________________________
бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) _____________________________
класс (подкласс) по ОКЭД (код по общему классификатору видов экономической
деятельности) в соответствии с видом осуществляемой деятельности ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя _______________________
адрес: _____________________________________________
номер телефона (факса): _________________________________
Для физического лица (индивидуального предпринимателя):
фамилия, имя, отчество (при его наличии) ___________________________________
индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) ____________________
класс (подкласс) по ОКЭД (код по общему классификатору видов экономической
деятельности) в соответствии с видом осуществляемой деятельности ____________
документ, удостоверяющий личность:
номер ___________________________________________________
кем выдано ______________________________________________
дата выдачи ______________________________________________
адрес: ___________________________________________________
номер телефона (факса): ___________________________________
Уведомление о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя –
для физического лица:
местонахождение __________________________________________
дата уведомления __________________________________________

2. Ауыл шаруашылығы кооперативінің мүшелері туралы мәліметтер:
Р/с №
Ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің атауы
Ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің ЖСН/БСН
1
2
3
3. Екінші деңгейлі банктегі немесе ұлттық почта операторындағы ағымдағы шоттың
мәліметтері:
ЖСН/БСН ____________________________________________________________
бенефициар коды (бұданәрі – Кбе) _________________________________________
банктің немесе почта операторының деректемелері ___________________________
банктің немесе почта операторының атауы
банктік сәйкестендіру коды _______________________________________________
жеке сәйкестендіру коды __________________________________________________
БСН ___________________________________________________________________
Кбе ____________________________________________________________________
4. Элиталық тұқым өсіру шаруашылығы (тұқым өткізуші, шетелдік элиталық
көшеттер өндіруші) мен ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл шаруашылығы
кооперативі) арасындағы сатып алу-сату шарты бойынша мәліметтер:
ЖСН/БСН ______________________________________
шарт нөмірі _____________________________________
шарттың жасалған күні ____________________________
қосылған құн салығынсыз (бұдан әрі – ҚҚС) шарт бойынша көшеттердің жалпы құны,
теңге (егер шартта көшеттердің құны ҚҚС есебімен көрсетілген жағдайда,
көшеттердің құны туралы мәліметті ҚҚС-сыз көрсету қажет) __________________
элиталық тұқым өсіру шаруашылығының (тұқым өткізушінің, шетелдік элиталық
көшеттер өндірушінің) атауы және БСН-сы __________________________________
элиталық тұқым өсіру шаруашылығының (тұқым өткізушінің, шетелдік элиталық
көшеттер өндірушінің) орналасқан жерінің мекенжайы _______________________
дақылдың, сорттың атауы _________________________
элиталық көшеттер көлемі, дана _________________________________
төлеу мерзімі____________________________________
межелі (босату) пункті _______________________________
5. Элиталық көшеттер сатып алуға жұмсалған шығындарды (өтінім берген сәтте)
растайтын төлем құжаттарының, шот-фактуралардың және элиталық көшеттерді
жеткізу туралы жүкқұжаттың (актінің) мәліметтері:
төлем құжатының нөмірі _____________________________________
төлем құжатының берілген күні _______________________________
шот-фактура нөмірі _________________________________________
берілген күні _______________________________________________
тасумалдауға арналған жүкқұжаттың нөмірі __________________________________
босатуға арналған жүкқұжаттың нөмірі _______________________________________

2. Сведения о членах сельскохозяйственного кооператива:
№ п/п
Наименование члена сельскохозяйственного кооператива
ИИН/БИН члена сельскохозяйственного кооператива
1
2
3
3. Сведения текущего счета сельскохозяйственного товаропроизводителя или
сельскохозяйственного кооператива в банке второго уровня или национальном
операторе почты:
ИИН/БИН ______________________________________________
код бенефициара (далее – Кбе) ____________________________
реквизиты банка или оператора почты: _____________________
наименование банка или оператора почты: __________________
банковский идентификационный код _______________________
индивидуальный идентификационный код __________________
БИН ___________________________________________________
Кбе ____________________________________________________
4. Сведения по договору купли-продажи между элитно-семеноводческим
хозяйством (реализатором семян, иностранным производителем элитных саженцев)
и сельскохозяйственным товаропроизводителем (сельскохозяйственным кооперативом):
ИИН/БИН _________________________________________________________
номер договора _____________________________________________________
дата заключения договора ____________________________________________
общая стоимость саженцев по договору без налога на добавленную стоимость
(далее – НДС), тенге (в случае, если в договоре указана стоимость саженцев
с учетом НДС, необходимо указать сведения о стоимости саженцев без НДС)_________________
наименование и БИН элитно-семеноводческого хозяйства (реализатора семян,
иностранного производителя элитных саженцев) _________________________
адрес местонахождения элитно-семеноводческого хозяйства (реализатора семян,
иностранным производителем элитных саженцев) _________________________
наименование культуры, сорт __________________________________________
объем элитных саженцев, штук _________________________________________
срок оплаты _________________________________________________________
пункт назначения (отпуска) ____________________________________________
5. Сведения платежных документов, счета-фактуры, накладной (акта) о поставке
элитных саженцев, подтверждающих понесенные затраты (на момент подачи заявки)
на приобретение элитных саженцев:
номер платежного документа ___________________________________________
дата выдачи платежного документа ______________________________________
номер счета-фактуры __________________________________________________
дата выписки _________________________________________________________
номер накладной на перевозку __________________________________________
номер накладной на отпуск _____________________________________________

6. Тауарларға арналған кедендік декларацияның (элиталық көшеттерді Еуразиялық
экономикалық одаққа кірмейтін елдерден сатып алған кезде) мәліметтері:
декларацияның нөмірі _______________________________________
берілген күні ______________________________________________
дақылдың, сорттың атауы ____________________________________
элиталық көшеттер көлемі, дана ___________________________________
бағасы, теңге ______________________________________________
өткізу құны, барлығы _______________________________________
шетелдік элиталық көшеттер өндірушінің атауы ____________________________
шетелдік элиталық көшеттер өндірушінің орналасқан жерінің мекенжайы
_________________________________________________________
7. Элиталық көшеттердің Еуразиялық экономикалық одақ елдерінен әкелінгенін
растайтын, мемлекеттік кірістер органы берген құжаттың мәліметтері:
құжаттың нөмірі ____________________________________
берілген күні _______________________________________________________
дақылдың, сорттың атауы ____________________________________
элиталық көшеттер көлемі, дана ____________________________________
бағасы, теңге _______________________________________________
өткізу құны, барлығы ________________________________________
шетелдік элиталық көшеттер өндірушінің атауы ____________________________
шетелдік элиталық көшеттер өндірушінің орналасқан жерінің мекенжайы
_________________________________________________________________
8. Құжаттар туралы мәліметтер:
Элиталық көшеттердің сорттық және егістік сапасын растайтын құжат:
құжаттың атауы____________________________________________
құжаттың нөмірі___________________________________________
берілген күні ______________________________________________
кім берді __________________________________________________
апробация актісі:
құжаттың нөмірі___________________________________________
берілген күні ______________________________________________
кім берді __________________________________________________
9. Тауардың (элиталық көшеттерді Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін
елдерден сатып алған кезде) шығу тегі туралы сертификаттың немесе тауардың шығу
тегі туралы декларацияның мәліметтері:
нөмірі мен берілген күні _____________________________________
тауардың атауы _____________________________________________
экспорттаушы/жүк жөнелтуші ________________________________
импорттаушы/жүк алушы__________________________________
Элиталық тұқым өсіру шаруашылығы өткізген элиталық көшеттер бойынша сорттық
куәлік және апробация актісі туралы мәліметтер көрсетіледі; өткізушілерден не
тікелей шетелдік өндірушіден сатып алынған, импортталатын элиталық көшеттер
бойынша жөнелтуші елдің құзыретті органдары берген сорттық және егістік
сапаларын растайтын құжат туралы мәліметтер көрсетіледі.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын, дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным
үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы
хабардармын және заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға,
дербес деректерді және өзге де ақпараттарды жинауға, өңдеуге, сақтауға, жүктеп
алуға және пайдалануға, сондай-ақ көрсетілген мемлекеттік қызмет бойынша
деректерді бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға беруге келісім беремін.
Өтінім беруші 20____ жылғы "____" _____________ сағат ____ қол қойып, жіберді:
Электрондық цифрлық қолтаңбадан (бұдан әрі – ЭЦҚ) алынған деректер
ЭЦҚ қою күні және уақыты
Өтінімнің қабылданғаны туралы хабарлама:
Өтінім қарауға 20____ жылғы "____" _____________ сағат ___ қабылданды:
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ қою күні және уақыты
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2026 жылғы 26 қаңтардағы
№ 29 бұйрығына 11-қосымша
Өсімдік шаруашылығы
өнімінің шығымдылығы
мен сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына
11-қосымша
Нысан
Нақты сатып алынған бірегей тұқымдарға субсидиялар алуға арналған өтiнiм
Кімге: _______________________________________________________________,
(облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергiлiктi атқарушы
органының толық атауы) кімнен:
____________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның (дара кәсіпкердің) аты, әкесінің аты
(бар болса), тегі, мекенжайы, телефон (факс) нөмірі (мәліметтер ақпараттық жүйеден
алынады)) ____ тонна (егіс бірліктері) көлемінде арзандатылған құны бойынша
өндірілген және өткізілген __________________бірегей тұқымдарға
____________________ теңге (дақыл, сұрып) (сомасы цифрлармен және жазбаша)
мөлшерінде субсидия төлеуді сұраймын.

6. Сведения из декларации на товары (при приобретении элитных саженцев из стран,
не входящих в Евразийский экономический союз):
номер декларации _____________________________________________________
дата выдачи __________________________________________________________
наименование культуры, сорт ___________________________________________
объем элитных саженцев, штук __________________________________________
цена, тенге ___________________________________________________________
всего стоимость реализации ____________________________________________
наименование иностранного производителя элитных саженцев ______________
адрес местонахождения иностранного производителя элитных саженцев
____________________________________________________________________
7. Сведения документа, выданного органом государственных доходов,
подтверждающего, что элитные саженцы ввезены из стран Евразийского
экономического союза:
номер документа _______________________________________________________
дата выдачи ___________________________________________________________
наименование культуры, сорт ____________________________________________
объем элитных саженцев, штук ___________________________________________
цена, тенге ____________________________________________________________
всего стоимость реализации ______________________________________________
наименование иностранного производителя элитных саженцев ________________
адрес местонахождения иностранного производителя элитных саженцев
______________________________________________________________________
8. Сведения о документах:
документы подтверждающие сортовые и посевные качества элитных саженцев:
наименование документа ________________________________________________
номер документа _______________________________________________________
дата выдачи ___________________________________________________________
кем выдан _____________________________________________________________
акт апробации:
номер документа _______________________________________________________
дата выдачи ___________________________________________________________
кем выдан _____________________________________________________________
9. Сведения сертификата о происхождении товара или декларации о происхождении
товара (при приобретении элитных саженцев из стран, не входящих в Евразийский
экономический союз):
номер и дата выдачи ____________________________________________________
наименование товара ____________________________________________________
экспортер/грузоотправитель ______________________________________________
импортер/грузополучатель _______________________________________________
По элитным саженцам: реализованным элитно-семеноводческим хозяйством,
указываются сведения о сортовом свидетельстве и акте апробации;
по импортируемым элитным саженцам, приобретенным у реализаторов либо
напрямую у иностранного производителя, указываются сведения о документе
подтверждающим сортовые и посевные качества, выданным компетентными
органами страны-отправителя.
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен
об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии
с законами Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений,
составляющих охраняемую законом тайну, на сбор, обработку, хранение, выгрузку
и использование персональных данных и иной информации, а также на передачу
данных по оказанной государственной услуге в уполномоченный орган
по исполнению бюджета.
Подписано и отправлено заявителем в _____ часов "__" ______ 20__ года:
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП)
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Заявка принята к рассмотрению в _____ часов "__" ______ 20__ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Приложение 11 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 26 января 2026 года № 29
Приложение 11
к Правилам субсидирования
повышения урожайности
и качества продукции
растениеводства
Форма
Заявка на получение субсидий за фактически приобретенные оригинальные семена
В ______________________________________________________________________,
(полное наименование местного исполнительного органа области, города
республиканского значения, столицы)
от ______________________________________________________________________,
(полное наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
физического лица (индивидуального предпринимателя), адрес, номер телефона
(факса), (сведения подтягиваются из информационной системы))
Прошу выплатить субсидии за приобретенные оригинальные семена ____________
(культура, сорт)
в объеме _____ тонн (посевных единиц), в размере _______________________ тенге.
(сумма цифрами и прописью)

1. Өтінім беруші туралы мәліметтер:
заңды тұлға үшін:
атауы_____________________________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН) ______________
жүзеге асырылатын қызмет түріне сәйкес ЭҚЖЖ (экономикалық қызмет түрлерінің
жалпы жіктеуіші бойынша коды) бойынша сыныбы (кіші сыныбы)______________
басшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі _________________
жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) _______________
мекенжайы:___________________________________________
телефон (факс) нөмірі:__________________________________
жеке тұлға (дара кәсіпкер) үшін:
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі ________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) _______________
жүзеге асырылатын қызмет түріне сәйкес ЭҚЖЖ (экономикалық қызмет түрлерінің
жалпы жіктеуіші бойынша коды) бойынша сыныбы (кіші сыныбы)____________
жеке басын куәландыратын құжат:
нөмірі _________________________________________________
кім берді______________________________________________
берілген күні____________________________________________
мекенжайы:____________________________________________
телефон (факс) нөмірі:___________________________________
Дара кәсіпкер ретінде қызметін бастағаны туралы хабарлама – жеке тұлға үшін:
орналасқан жері ________________________________________
хабардар етілген күн ____________________________________
2. Ауыл шаруашылығы кооперативінің мүшелері туралы мәліметтер:
Р/с №
Ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің атауы
Ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің ЖСН/БСН
1
2
3
3. Екінші деңгейлі банктегі немесе ұлттық почта операторындағы ағымдағы шоттың
мәліметтері:
ЖСН/БСН _______________________________________________________________
бенефициар коды (бұдан әрі – Кбе) _________________________________
банктің немесе почта операторының деректемелері ___________________
банктің немесе почта операторының атауы _________________________
банктік сәйкестендіру коды _____________________________________
жеке сәйкестендіру коды _______________________________________
БСН _________________________________________________________
Кбе ________________________________________________________
4. Элиталық тұқым өсіру шаруашылығы мен оригинатор (тұқым өткізуші, шетелдік
тұқым өндіруші) арасындағы сатып алу-сату шартының мәліметтері:
сатып алушының ЖСН/БСН __________________________
шартың нөмірі ________________________________________
шарттың жасалған күні ___________________________
қосылған құн салығынсыз (бұдан әрі – ҚҚС) шарт бойынша тұқымның жалпы құны,
теңге (егер шартта тұқымның құны ҚҚС есебімен көрсетілген жағдайда, тұқымның
құны туралы мәліметті ҚҚС-сыз көрсету қажет) __________________
оригинатордың (тұқым өткізушінің, шетелдік тұқым өндірушінің) атауы және БСН-сы
_____________________________
оригинатордың (тұқым өткізушінің, шетелдік тұқым өндірушінің) орналасқан жерінің
мекенжайы ______________________
дақылдың, сұрыптың атауы ____________________________
тұқым көлемі, тонна (егіс бірліктері) _____________________
өткізу құны, барлығы _______________________
төлеу мерзімі__________________________________________
межелі (босату) пункті _________________________________

1. Сведения о заявителе.
Для юридического лица:
наименование ___________________________________________________________
бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) _____________________________
класс (подкласс) по ОКЭД (код по общему классификатору видов экономической
деятельности) в соответствии с видом осуществляемой деятельности ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя _______________________
адрес: _____________________________________________
номер телефона (факса): _________________________________
Для физического лица (индивидуального предпринимателя):
фамилия, имя, отчество (при его наличии) ___________________________________
индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) ____________________
класс (подкласс) по ОКЭД (код по общему классификатору видов экономической
деятельности) в соответствии с видом осуществляемой деятельности _____________
документ, удостоверяющий личность:
номер ___________________________________________________
кем выдано ______________________________________________
дата выдачи _____________________________________________
адрес: __________________________________________________
номер телефона (факса): __________________________________
Уведомление о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя –
для физического лица:
местонахождение __________________________________________
дата уведомления __________________________________________
2. Сведения о членах сельскохозяйственного кооператива:
№ п/п
Наименование члена сельскохозяйственного кооператива
ИИН/БИН члена сельскохозяйственного кооператива
1
2
3
3. Сведения текущего счета сельскохозяйственного товаропроизводителя или
сельскохозяйственного кооператива в банке второго уровня или национальном
операторе почты:
ИИН/БИН _____________________________________________
код бенефициара (далее – Кбе) ___________________________
реквизиты банка или оператора почты:____________________
наименование банка или оператора почты: _________________
банковский идентификационный код ______________________
индивидуальный идентификационный код _________________
БИН __________________________________________________
Кбе ___________________________________________________
4. Сведения по договору купли-продажи между элитно-семеноводческим хозяйством
и оригинатором (реализатором семян, иностранным производителем семян):
ИИН/БИН покупателя _____________________
номер договора___________________________
дата заключения договора__________________
общая стоимость семян по договору без налога на добавленную стоимость (далее –
НДС), тенге (в случае, если в договоре указана стоимость семян с учетом НДС,
необходимо указать сведения о стоимости семян без НДС)
_______________________________________________________
наименование и БИН оригинатора хозяйства (реализатора семян, иностранного
производителя семян)___________________________________
адрес местонахождения оригинатора хозяйства (реализатора семян, иностранным
производителем семян) __________________________________
наименование культуры, сорта_______________
объем семян, тонн (посевных единиц) ______
всего стоимость реализации ________________
срок оплаты ______________________________
пункт назначения (отпуска) _________________

5. Бірегей тұқым сатып алуға жұмсалған шығындарды (өтінім берген сәтте) растайтын
төлем құжаттарының, шот-фактуралардың және бірегей тұқымдарды жеткізу туралы
жүкқұжаттың (актінің) мәліметтері:
төлем құжатының нөмірі _________________________________________
төлем құжатының берілген күні ___________________________________
шот-фактура нөмірі _____________________________________________
берілген күні ___________________________________________________
тасымалдауға арналған жүкқұжаттың нөмірі _________________________
босатуға арналған жүкқұжаттың нөмірі _____________________________
6. Тауарларға арналған кедендік декларацияның (бірегей тұқымдарды Еуразиялық
экономикалық одаққа кірмейтін елдерден сатып алған кезде) мәліметтері:
декларацияның нөмірі ____________________________
берілген күні _______________________________________
дақылдың, сұрыптың атауы ______________________________
тұқым көлемі, тонна (егіс бірліктері) ___________________
бағасы, теңге ________________________________________
өткізу құны, барлығы _______________________________
шетелдік тұқым өндірушінің атауы ______________________
шетелдік тұқым өндірушінің орналасқан жерінің мекенжайы ________
7. Бірегей тұқымдардың Еуразиялық экономикалық одақ елдерінен әкелінгенін
растайтын, мемлекеттік кірістер органы берген құжаттың мәліметтері:
құжаттың нөмірі _____________________________________
берілген күні _________________________________________
дақылдың, сұрыптың атауы ______________________________
тұқым көлемі, тонна (егіс бірліктері) ____________________
бағасы, теңге ______________________________________
өткізу құны, барлығы _______________________________
шетелдік тұқым өндірушінің атауы __________________
шетелдік тұқым өндірушінің орналасқан жерінің мекенжайы ____________________
8. Құжаттар туралы мәліметтер:
бірегей тұқымдардың сұрыптық және егістік сапасын растайтын құжат:
құжаттың атауы________________________________________________
құжаттың нөмірі_______________________________________________
берілген күні __________________________________________________
кім берді ______________________________________________________
тұқым сапасына сараптама жүргізу жөніндегі аккредиттелген зертхана берген
тұқымның кондициялылығы туралы куәлік (түйнекті талдау актісі, тұқымды талдау
нәтижесі):
құжаттың нөмірі_______________________________________________
берілген күні __________________________________________________
жарамдылық мерзімі ____________________________________________
кім берді ______________________________________________________
аккредиттеу аттестатының нөмірі (тиісті дақыл тұқымдарының сапасына сараптама
жүргізу бойынша аккредиттеу саласы) ____________________
оригинаторлар өткізген тұқымдар бойынша егістерді апробациядан өткізу актілері:
құжаттың нөмірі_________________________________________________
берілген күні ___________________________________________________
кім берді ______________________________________________________

5. Сведения платежных документов, счета-фактуры, накладной (акта) о поставке
семян, подтверждающих понесенные затраты (на момент подачи заявки)
на приобретение оригинальных семян:
номер платежного документа ________________
дата выдачи платежного документа ___________
номер счета-фактуры_______________________
дата выписки ______________________________
номер накладной на перевозку ______________
номер накладной на отпуск_________________
6. Сведения из декларации на товары (при приобретении оригинальных семян
из стран, не входящих в Евразийский экономический союз):
номер декларации ________________________
дата выдачи ______________________________
наименование культуры, сорта______________
объем семян, тонн (посевных единиц) _________
цена, тенге_________________________________
всего стоимость реализации _______________
наименование иностранного производителя семян ________________
адрес местонахождения иностранного производителя семян _______
7. Сведения документа, выданного органом государственных доходов,
подтверждающего, что оригинальные семена ввезены из стран Евразийского
экономического союза:
номер документа ____________________
дата выдачи ________________________
наименование культуры, сорта________________
объем семян, тонн (посевных единиц)__________
цена, тенге_________________________________
всего стоимость реализации __________________
наименование иностранного производителя семян_____
адрес местонахождения иностранного производителя семян _________________
8. Сведения о документах:
документ, подтверждающий сортовые и посевные качества оригинальных семян:
наименование документа___________________
номер документа _________________________
дата выдачи ______________________________
кем выдан ________________________________
удостоверение о кондиционности семян (акт клубневого анализа, результат анализа
семян), выданное аккредитованной лабораторией по экспертизе качества семян:
номер документа __________________
дата выдачи ______________________
срок действия ____________________
кем выдан ________________________
номер аттестата аккредитации (область аккредитации по экспертизе посевных качеств
семян соответствующей культуры) ____________________
акты апробации посевов по семенам, реализованным оригинаторами:
номер документа __________________
дата выдачи ______________________
кем выдан ________________________

2025 және 2026 жылдары танаптың кадастрлық нөмірін беру талап етілмейді, танаптың алаңын элиталық тұқым өсіру шаруашылығы дербес көрсетеді. Бұл ретте, танаптың алаңы осы элиталық тұқым өсіру шаруашылығына жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында тиесілі ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің алаңынан аспайды.
Егер тұқымдардың нақты құны субсидиялар нормативі есептелген құннан төмен болса, онда субсидияларды есептеу субсидиялар көлемдерін есепке ала отырып олардың нақты құнынан жүргізіледі және келесідей формула бойынша есептеледі:
оринигаторлардан сатып алынған тұқымдар бойынша - 8-баған х 9-баған х 11-баған х 0,7;
өткізушілерден немесе шетелдік өндірушілерден тікелей сатып алынған тұқымдар бойынша – 8-баған × 9-баған × 11-баған × 0,6.
Егер тұқымдардың нақты құны субсидиялар нормативі есептелген құннан жоғары болса, онда субсидия субсидиялар нормативіне тең болады және 8-баған х 9-баған х 12-баған формуласы бойынша есептеледі.
Ауыл шаруашылығы кооперативінің мүшелері бірегей тұқымдарды сатып алғанда ауыл шаруашылығы кооперативі өтінім берген жағдайда, ауыл шаруашылығы кооперативінің әр мүшесіне мәліметтер толтырылады және тиесілі субсидиялар есептемесі жүргізіледі.
Элиталық тұқым өндіру үшін субсидияланған бірегей тұқымдардың пайдаланылуын қамтамасыз ететінімді растаймын.
Пайдаланылмаған жағдайда, алынған субсидияларды қайтаруға келісемін
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын, дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, дербес деректерді және өзге де ақпараттарды жинауға, өңдеуге, сақтауға, жүктеп алуға және пайдалануға, сондай-ақ көрсетілген мемлекеттік қызмет бойынша деректерді бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға беруге келісім беремін.
Өтінім беруші 20____ жылғы "____" _____________ сағат ____ қол қойып, жіберді:
Электрондық цифрлық қолтаңбадан (бұдан әрі – ЭЦҚ) алынған деректер
ЭЦҚ қою күні және уақыты
Өтінімнің қабылданғаны туралы хабарлама:
Өтінім қарауға 20____ жылғы "____" _____________ сағат ______ қабылданды:
ЭЦҚ-дан алынған деректер
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2026 жылғы 26 қаңтардағы
№ 29 бұйрығына 12-қосымша
Өсімдік шаруашылығы
өнімінің шығымдылығы
мен сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына
12-қосымша
Нысан
Нақты сатып алынған элиталық тұқымдарға субсидиялар алуға арналған өтiнiм
Кімге: _______________________________________________________________,
(облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергiлiктi атқарушы
органының толық атауы) кімнен:
____________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның (дара кәсіпкердің) аты, әкесінің аты
(бар болса), тегі, мекенжайы, телефон (факс) нөмірі (мәліметтер ақпараттық жүйеден
алынады)) ____ тонна (егіс бірліктері) көлемінде сатып алынған ________________
элиталық тұқымдарға (дақыл, сұрып) ______________________________ теңге
мөлшерінде субсидия төлеуді сұраймын. (сомасы цифрлармен және жазбаша)

В 2025 и 2026 годах присвоение кадастрового номера поля не требуется, площадь поля указывается элитно-семеноводческим хозяйством самостоятельно. При этом, площадь поля не превышает площадь земельных участков сельскохозяйственного назначения, принадлежащих данному элитно-семеноводческому хозяйству на праве землепользования и (или) частной собственности.
В случае если фактическая стоимость семян ниже стоимости, от которой рассчитан норматив субсидий, расчет субсидий производится от их фактической стоимости с учетом размеров субсидий и рассчитывается по формуле:
по семенам, приобретенным у оригинаторов, графа 8 х графу 9 х графу 11 х 0,7;
по семенам, приобретенным у реализаторов или напрямую у иностранных производителей, графа 8 х графу 9 х графу 11 х 0,6.
В случае если фактическая стоимость семян выше стоимости, от которой рассчитан норматив субсидий, субсидия равна нормативу субсидий и рассчитывается по формуле графа 8 х графу 9 х графу 12.
В случае подачи заявки сельскохозяйственным кооперативом при приобретении оригинальных семян членами сельскохозяйственного кооператива заполняются сведения, и производится расчет причитающихся субсидий на каждого члена сельскохозяйственного кооператива.
Подтверждаю, что обеспечу использование просубсидированных оригинальных семян для производства элитных семян.
В случае неиспользования согласен вернуть полученные субсидии.
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законами Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование персональных данных и иной информации, а также на передачу данных по оказанной государственной услуге в уполномоченный орган по исполнению бюджета.
Подписано и отправлено заявителем в _____ часов "__" _____ 20__ года:
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП)
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Заявка принята к рассмотрению в _____ часов "__" ______ 20__ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Приложение 12 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 26 января 2026 года № 29
Приложение 12
к Правилам субсидирования
повышения урожайности
и качества продукции
растениеводства
Форма
Заявка на получение субсидий за фактически приобретенные элитные семена
В _______________________________________________________________________,
(полное наименование местного исполнительного органа области, города
республиканского значения, столицы)
от _______________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
физического лица (индивидуального предпринимателя), адрес, номер телефона
(факса), (сведения подтягиваются из информационной системы))
Прошу выплатить субсидии за приобретенные элитные семена ___________________
(культура, сорт)
в объеме ___ тонн (штук, посевных единиц), в размере
___________________________ тенге. (сумма цифрами и прописью)

1. Өтінім беруші туралы мәліметтер:
заңды тұлға үшін:
атауы_____________________________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН) ______________
жүзеге асырылатын қызмет түріне сәйкес ЭҚЖЖ (экономикалық қызмет түрлерінің
жалпы жіктеуіші бойынша коды) бойынша сыныбы (кіші сыныбы)______________
басшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі _________________
жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) _______________
мекенжайы:___________________________________________
телефон (факс) нөмірі:__________________________________
жеке тұлға (дара кәсіпкер) үшін:
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі ________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) _______________
жүзеге асырылатын қызмет түріне сәйкес ЭҚЖЖ (экономикалық қызмет түрлерінің
жалпы жіктеуіші бойынша коды) бойынша сыныбы (кіші сыныбы)______________
жеке басын куәландыратын құжат:
нөмірі _________________________________________________
кім берді______________________________________________
берілген күні____________________________________________
мекенжайы:____________________________________________
телефон (факс) нөмірі:___________________________________
Дара кәсіпкер ретінде қызметін бастағаны туралы хабарлама – жеке тұлға үшін:
орналасқан жері ________________________________________
хабардар етілген күн ____________________________________
2. Ауыл шаруашылығы кооперативінің мүшелері туралы мәліметтер:
Р/с №
Ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің атауы
Ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің ЖСН/БСН
1
2
3
3. Екінші деңгейлі банктегі немесе ұлттық почта операторындағы ағымдағы шоттың
мәліметтері:
ЖСН/БСН _______________________________________________________________
бенефициар коды (бұдан әрі – Кбе) _________________________________
банктің немесе почта операторының деректемелері ___________________
банктің немесе почта операторының атауы _________________________
банктік сәйкестендіру коды _____________________________________
жеке сәйкестендіру коды _______________________________________
БСН _________________________________________________________
Кбе ________________________________________________________
4. Элиталық тұқым өсіру шаруашылығы (тұқым өткізуші, шетелдік тұқымдарды өндіруші) мен тұқым өсіру шаруашылығы, ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл шаруашылығы кооперативі) арасындағы сатып алу-сату шарты бойынша мәліметтер:
сатып алушының ЖСН/БСН ____________________
шарт нөмірі ____________________________________
шарттың жасалған күні _________________________
қосылған құн салығынсыз (бұдан әрі – ҚҚС) шарт бойынша тұқымның жалпы құны, теңге (егер шартта тұқымның құны ҚҚС есебімен көрсетілген жағдайда, тұқымның құны туралы мәліметті ҚҚС-сыз көрсету қажет) __________________
элиталық тұқым өсіру шаруашылығының (тұқымдарды өткізушінің, шетелдік тұқымдарды өткізушінің) атауы және БСН-сы ____________________
элиталық тұқым өсіру шаруашылығының (тұқымдарды өткізушінің, шетелдік тұқымдарды өндірушінің) орналасқан жерінің мекенжайы ________________________
дақылдың, сорттың атауы _______________________
тұқым көлемі, тонна (дана, егіс бірліктері) ___________
өткізу құны, барлығы ________________________
төлеу мерзімі________________________________
межелі (босату) пункті ___________________________

1. Сведения о заявителе.
Для юридического лица:
наименование ___________________________________________________________
бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) _____________________________
класс (подкласс) по ОКЭД (код по общему классификатору видов экономической
деятельности) в соответствии с видом осуществляемой деятельности _____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя ________________________
адрес: _________________________________________________
номер телефона (факса): _________________________________
Для физического лица (индивидуального предпринимателя):
фамилия, имя, отчество (при его наличии) ___________________________________
индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) ____________________
класс (подкласс) по ОКЭД (код по общему классификатору видов экономической
деятельности) в соответствии с видом осуществляемой деятельности ____________
документ, удостоверяющий личность:
номер ___________________________________________________
кем выдано ______________________________________________
дата выдачи ______________________________________________
адрес: ___________________________________________________
номер телефона (факса): ___________________________________
Уведомление о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя –
для физического лица:
местонахождение __________________________________________
дата уведомления __________________________________________
2. Сведения о членах сельскохозяйственного кооператива:
№ п/п
Наименование члена сельскохозяйственного кооператива
ИИН/БИН члена сельскохозяйственного кооператива
1
2
3
3. Сведения текущего счета в банке второго уровня или национальном операторе почты:
ИИН/БИН _____________________________________
код бенефициара (далее – Кбе) ____________________
реквизиты банка или оператора почты: ____________
наименование банка или оператора почты: __________
банковский идентификационный код ______________
индивидуальный идентификационный код __________
БИН __________________________________________
Кбе ___________________________________________
4. Сведения по договору купли-продажи между элитно-семеноводческим хозяйством
(реализатором семян, иностранным производителем семян) и семеноводческим
хозяйством, сельскохозяйственным товаропроизводителем (сельскохозяйственным
кооперативом):
ИИН/БИН покупателя ____________________
номер договора__________________________
дата заключения договора_________________
общая стоимость семян по договору без налога на добавленную стоимость (далее –
НДС), тенге (в случае, если в договоре указана стоимость семян с учетом НДС,
необходимо указать сведения о стоимости семян без НДС) __________________
наименование и БИН элитно-семеноводческого хозяйства (реализатора семян,
иностранным производителем семян) ____________________________________
адрес местонахождения элитно-семеноводческого хозяйства (реализатора семян,
иностранным производителем семян) ____________________________________
наименование культуры, сорта____________________
объем семян, тонн (штук, посевных единиц) _____
всего стоимость реализации __________________
всего стоимость реализации __________________
срок оплаты ________________________________
пункт назначения (отпуска) _____________________

5. Элиталық тұқым сатып алуға жұмсалған шығындарды (өтінім берген сәтте) растайтын төлем құжаттарының, шот-фактураның және элиталық тұқымдарды жеткізу туралы жүкқұжаттың (актінің) мәліметтері:
төлем құжатының нөмірі ________________________
төлем құжатының берілген күні ___________________
шот-фактура нөмірі ___________________________
берілген күні __________________________________
тасымалдауға арналған жүкқұжаттың нөмірі_________
босатуға арналған жүкқұжаттың нөмірі_____________
6. Тауарларға арналған декларацияның (элиталық тұқымдарды Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден сатып алған жағдайда) мәліметтері:
декларацияның нөмірі ________________________
берілген күні ________________________________
дақылдың, сорттың атауы ________________________
тұқым көлемі, тонна (дана, егіс бірліктері)____________________
бағасы, теңге _________________________________
өткізу құны, барлығы ___________________________
шетелдік тұқымдарды өндірушінің атауы _______________________
шетелдік тұқымдарды өндірушінің орналасқан жерінің мекенжайы _____________
7. Мемлекеттік кірістер органы берген, элиталық тұқымдардың Еуразиялық
экономикалық одақ елдерінен әкелінгенін растайтын құжаттың мәліметтері:
құжаттың нөмірі ___________________________
берілген күні ______________________________
дақылдың, сорттың атауы ______________________
тұқым көлемі, тонна (дана, егіс бірлігі) _____________________
бағасы, теңге _________________________________
өткізу құны, барлығы __________________________
шетелдік тұқымдарды өндірушінің атауы _______________________
шетелдік тұқымдарды өндірушінің орналасқан жерінің мекенжайы ________________
8. Жылыжай кешенінің (өнеркәсіптік/фермерлік) бар-жоғы туралы мәліметтер:
жылыжайдың жұмыс алаңының өлшемі ______________________________________
мекенжайы _______________________________________________________________
кадастрлық нөмірі _________________________________________________________
нысаналы мақсаты _________________________________________________________
9. Құжаттар туралы мәліметтер (фермерлік жылыжайлар үшін): "Сәйкестікті бағалау. Инспекцияны жүргізетін әртүрлі типтегі органдардың жұмысына қойылатын талаптар" ISO/IEC 17020 МемСТ мемлекеттік стандартының талаптарына сәйкестігіне аккредиттелген заңды тұлға немесе оның атынан әрекет ететін заңды тұлғаның құрылымдық бөлімшесі берген "Фермерлік жылыжайлар. Жалпы техникалық талаптар" ҚР СТ 3834 ұлттық стандартына сәйкестігі туралы техникалық куәландыру нәтижелері бойынша есеп.
берілген күні ______________________________________________________________
кім берді __________________________________________________________________

5. Сведения платежных документов, счета-фактуры, накладной (акта) о поставке
элитных семян, подтверждающих понесенные затраты (на момент подачи заявки)
на приобретение элитных семян:
номер платежного документа _____________________
дата выдачи платежного документа ________________
номер счета-фактуры_________________
дата выписки _______________________
номер накладной на перевозку ____________________
номер накладной на отпуск______________________
6. Сведения из декларации на товары (при приобретении элитных семян из стран,
не входящих в Евразийский экономический союз):
номер декларации ___________________
дата выдачи _______________________
наименование культуры, сорта__________________
объем семян, тонн (штук, посевных единиц) _____________
цена, тенге___________________
всего стоимость реализации ______________________
наименование иностранного производителя семян ____________________
адрес местонахождения иностранного производителя семян ____________
7. Сведения документа, выданного органом государственных доходов,
подтверждающего, что элитные семена ввезены из стран Евразийского
экономического союза:
номер документа ____________________
дата выдачи ________________________
наименование культуры, сорта___________________
объем семян, тонн (штук, посевных единиц) ____________
цена, тенге___________________
всего стоимость реализации ______________________
наименование иностранного производителя семян _____________
адрес местонахождения иностранного производителя семян _____
8. Сведения о наличии тепличного комплекса (промышленного/фермерского):
размер рабочей площади теплиц: _____________________________________________
адрес ____________________________________________________________________
кадастровый номер ________________________________________________________
целевое назначение ________________________________________________________
9. Сведения о документах (для фермерских теплиц): отчет по результатам
технического освидетельствования о соответствии национальному стандарту СТ РК
3834 "Теплицы фермерские. Общие технические требования", выданный
юридическим лицом или структурным подразделением юридического лица,
действующего от его имени, аккредитованного в национальной системе
в соответствии с требованиями государственного стандарта ГОСТ ISO/IEC 17020
"Оценка соответствия. Требования к работе различных типов органов, проводящих
инспекции" на проведение работ по техническому освидетельствованию теплиц.
дата выдачи _______________________________________________________________
кем выдан _________________________________________________________________

10. Құжаттар туралы мәліметтер:
элиталық тұқымдардың сорттық және егістік сапасын растайтын құжат:
құжаттың атауы________________________________________________
құжаттың нөмірі_______________________________________________
берілген күні __________________________________________________
кім берді ______________________________________________________
тұқым сапасына сараптама жүргізу жөніндегі аккредиттелген зертхана берген элиталық тұқымдардың кондициялылығы туралы куәлік (түйнекті талдау актісі, тұқымды талдау нәтижесі):
құжаттың нөмірі_______________________________________________
берілген күні __________________________________________________
жарамдылық мерзімі ____________________________________________
кім берді ______________________________________________________
аккредиттеу аттестатының нөмірі (тиісті дақыл тұқымдарының сапасына сараптама
жүргізу бойынша аккредиттеу саласы) ____________________
элиталық тұқым өсіру шаруашылығы өткізген тұқымдар бойынша егістерді
апробациядан өткізу актілері:
құжаттың нөмірі_________________________________________________
берілген күні ___________________________________________________
кім берді ______________________________________________________

10. Сведения о документах:
документ, подтверждающий сортовые и посевные качества элитных семян:
наименование документа____________________________________________________
номер документа ___________________________________________________________
дата выдачи _______________________________________________________________
кем выдан _________________________________________________________________
удостоверение о кондиционности (акт клубневого анализа, результат анализа семян)
элитных семян, выданное аккредитованной лабораторией по экспертизе качества семян:
номер документа ___________________________________________________________
дата выдачи _______________________________________________________________
срок действия _____________________________________________________________
кем выдан _________________________________________________________________
номер аттестата аккредитации (область аккредитации по экспертизе посевных качеств
семян соответствующей культуры)________________________________________
акты апробации посевов по семенам, реализованным элитно-семеноводческим хозяйством:
номер документа ___________________________________________________________
дата выдачи _______________________________________________________________
срок действия _____________________________________________________________
кем выдан ________________________________________________________________

2025 және 2026 жылдары танаптың кадастрлық нөмірін беру талап етілмейді, танаптың алаңын тұқым өсіру шаруашылығы, ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл шаруашылығы кооперативі) дербес көрсетеді. Бұл ретте, танаптың алаңы осы тұқым өсіру шаруашылығына, ауыл шаруашылығы тауарын өндірушіге (ауыл шаруашылығы кооперативіне) жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында тиесілі ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің алаңынан аспайды.
Субсидиялар дақылдың себу алаңының 15 (он бес) пайызынан аспайтын алаңға сатып алынған элиталық тұқымдар көлеміне төленеді, ал картоптың элиталық тұқымдары бойынша – себу алаңының 50 (елу) пайызынан аспайтын алаңға төленеді, қызанақ, қияр және мақта өсімдіктерінің элиталық тұқымдарынан басқа жағдайларда.
Элиталық тұқымдарға субсидияларды қажетті көлемде төлеу қамтамасыз етілген жағдайда және тиісті қаржы жылы ішінде жергілікті бюджеттен қосымша қаражат бөлінген кезде, субсидиялар мәдениеттің себу алаңының 30 (отыз) пайызына дейінгі алаңға төленеді.
Егер тұқымдардың нақты құны субсидиялар нормативі есептелген құннан төмен болса, онда субсидияларды есептеу субсидиялар көлемдерін есепке ала отырып, олардың нақты құнынан жүргізіледі және келесідей формула бойынша есептеледі:
элиталық тұқым өсіру шаруашылығынан сатып алынған тұқымдар бойынша – ((9-баған × 10-баған)/100 %) × 11-баған × 13-баған × 0,7;
өткізушілерден немесе шетелдік өндірушілерден тікелей сатып алынған тұқымдар бойынша – ((9-баған × 10-баған)/100 %) × 11-баған × 13-баған × 0,6.
Егер тұқымдардың нақты құны субсидиялар нормативі есептелген құннан жоғары болса, онда субсидия субсидиялар нормативіне тең болады және ((9-баған х 10-баған)/100 %) х 11-баған х 14-баған формуласы бойынша есептеледі.
Ауыл шаруашылығы кооперативінің мүшелері элиталық тұқымдарды сатып алғанда ауыл шаруашылығы кооперативі өтінім берген жағдайда, ауыл шаруашылығы кооперативінің әр мүшесіне мәліметтер толтырылады және тиесілі субсидиялар есептемесі жүргізіледі.
Субсидияланған:
бірінші репродукциялы тұқымдарды өндіру үшін элиталық тұқымдардың (қызанақ, қияр және мақта тұқымын қоспағанда);
ауыл шаруашылығы өнімін өндіру және оны өткізу, өңдеу не өңдеу кәсіпорнына немесе мақта дайындау ұйымына тапсыру мақсатында тиісті жылы тиісті ауыл шаруашылығы дақылын өсіруге арналған қызанақ, қияр және мақта тұқымдарының пайдаланылуын қамтамасыз ететінімді растаймын.
Пайдаланылмаған жағдайда, алынған субсидияларды қайтаруға келісемін.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын, дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, дербес деректерді жинауға, өңдеуге, сақтауға, жүктеп алуға және пайдалануға, сондай-ақ көрсетілген мемлекеттік қызмет бойынша деректерді бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға беруге келісім беремін.
Өтінім беруші 20____ жылғы "____" _____________ сағат ____ қол қойып, жіберді:
Электрондық цифрлық қолтаңбадан (бұдан әрі – ЭЦҚ) алынған деректер
ЭЦҚ қою күні және уақыты
Өтінімнің қабылданғаны туралы хабарлама:
Өтінім қарауға 20____ жылғы "____" _____________ сағат ______ қабылданды:
ЭЦҚ-дан алынған деректер
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2026 жылғы 26 қаңтардағы
№ 29 бұйрығына 13-қосымша
Өсімдік шаруашылығы өнімінің
шығымдылығы мен сапасын
арттыруды субсидиялау
қағидаларына
13-қосымша
Нысан
Нақты сатып алынған бірінші репродукция тұқымдары және (немесе) мақтаның екінші репродукция тұқымдары үшін субсидиялар алуға арналған өтінім
Кімге: ___________________________________________________________________,
(облыстың, (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) жергiлiктi атқарушы
органының толық атауы) кімнен:
___________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның (дара кәсіпкердің) аты, әкесінің аты (бар
болса), тегі,мекенжайы, телефон (факс) нөмірі (мәліметтер ақпараттық жүйеден
алынады)) _____________________________ тонна (дана, егіс бірлігі) көлемінде сатып
алынған бірінші (дақыл, сұрып) репродукция тұқымдары және (немесе) мақтаның
екінші репродукция тұқымдары үшін ________________________________ теңге
мөлшерінде субсидия төлеуді сұраймын. (сомасы цифрлармен және жазбаша)

В 2025 и 2026 годах присвоение кадастрового номера поля не требуется, площадь поля указывается семеноводческим хозяйством, сельскохозяйственным товаропроизводителем (сельскохозяйственным кооперативом) самостоятельно. При этом, площадь поля не превышает площадь земельных участков сельскохозяйственного назначения, принадлежащих данному семеноводческому хозяйству, сельскохозяйственному товаропроизводителю (сельскохозяйственному кооперативу) на праве землепользования и (или) частной собственности.
Субсидии выплачиваются на объем элитных семян, приобретенных на площадь не более 15 (пятнадцати) процентов от посевной площади культуры, для элитных семян картофеля на площадь – не более 50 (пятидесяти) процентов от посевной площади, за исключением элитных семян томата, огурца и хлопчатника.
При условии обеспечения выплаты в необходимом объеме субсидий на элитные семена и в случае дополнительного выделения средств из местного бюджета в соответствующем финансовом году, субсидии выплачиваются на площадь до 30 (тридцати) процентов от посевной площади культуры.
В случае, если фактическая стоимость семян ниже стоимости, от которой рассчитан норматив субсидий, расчет субсидий производится от их фактической стоимости с учетом размеров субсидий и рассчитывается по формуле:
по семенам, приобретенным у элитно-семеноводческих хозяйств, ((графа 9 х графу 10)/100 %) х графу 11 х графу 13 х 0,7;
по семенам, приобретенным у реализаторов или напрямую у иностранных производителей, ((графа 9 х графу 10)/100 %) х графу 11 х графу 13 х 0,6.
В случае, если фактическая стоимость семян выше стоимости, от которой рассчитан норматив субсидий, субсидия равна нормативу субсидий и рассчитывается по формуле ((графа 9 х графу 10)/100 %) х графу 11 х графу 14.
В случае подачи заявки сельскохозяйственным кооперативом при приобретении элитных семян членами сельскохозяйственного кооператива заполняются сведения, и производится расчет причитающихся субсидий на каждого члена сельскохозяйственного кооператива.
Подтверждаю, что обеспечу использование просубсидированных:
элитных семян (за исключением семян томата, огурца и хлопчатника) для производства семян первой репродукции;
семян томата, огурца и хлопчатника для возделывания соответствующей сельскохозяйственной культуры в соответствующем году с целью производства сельскохозяйственной продукции и ее реализации, переработки либо сдачи на перерабатывающее предприятие или в хлопкозаготовительную организацию.
В случае неиспользования согласен вернуть полученные субсидии.
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законами Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование персональных данных и иной информации, а также на передачу данных по оказанной государственной услуге в уполномоченный орган по исполнению бюджета.
Подписано и отправлено заявителем в _____ часов "__" _____ 20__ года:
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП)
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Заявка принята к рассмотрению в _____ часов "__" ______ 20__ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Приложение 13 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 26 января 2026 года № 29
Приложение 13
к Правилам субсидирования
повышения урожайности
и качества продукции
растениеводства
Форма
Заявка на получение субсидий за фактически приобретенные семена
первой репродукции и (или) семена хлопчатника второй репродукции
В ________________________________________________________________________,
(полное наименование местного исполнительного органа области, города
республиканского значения, столицы)
от _______________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
физического лица (индивидуального предпринимателя), адрес, номер телефона
(факса), (сведения подтягиваются из информационной системы))
Прошу выплатить субсидии за приобретенные семена первой репродукции и (или)
семена хлопчатника второй репродукции ___________________________ в объеме
______________________________________________ тонн (штук, посевных единиц),
(культура, сорт)
в размере ________________________________ тенге, использованные на проведение
(сумма цифрами и прописью)
посевных работ.

1. Өтінім беруші туралы мәліметтер:
заңды тұлға үшін:
атауы_____________________________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН) ______________
жүзеге асырылатын қызмет түріне сәйкес ЭҚЖЖ (экономикалық қызмет түрлерінің
жалпы жіктеуіші бойынша коды) бойынша сыныбы (кіші сыныбы)______________
басшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі _________________
жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) _______________
мекенжайы:___________________________________________
телефон (факс) нөмірі:__________________________________
жеке тұлға (дара кәсіпкер) үшін:
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі ________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) _______________
жүзеге асырылатын қызмет түріне сәйкес ЭҚЖЖ (экономикалық қызмет түрлерінің
жалпы жіктеуіші бойынша коды) бойынша сыныбы (кіші сыныбы)______________
жеке басын куәландыратын құжат:
нөмірі _________________________________________________
кім берді______________________________________________
берілген күні____________________________________________
мекенжайы:____________________________________________
телефон (факс) нөмірі:___________________________________
Дара кәсіпкер ретінде қызметін бастағаны туралы хабарлама – жеке тұлға үшін:
орналасқан жері ________________________________________
хабардар етілген күн ____________________________________
2. Ауыл шаруашылығы кооперативінің мүшелері туралы мәліметтер:
Р/с №
Ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің атауы
Ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің ЖСН-сы/ БСН-сы
1
2
3
3. Екінші деңгейдегі банктегі немесе ұлттық почта операторындағы ағымдағы шот
мәліметтері:
ЖСН/БСН _______________
Бенефициар коды (бұдан әрі – Кбе) ________________
Банктің немесе почта операторының деректемелері____________________
Банктің немесе почта операторының атауы ____________________________________
Банктік сәйкестендiру коды ______________________
Жеке сәйкестендiру коды ________________________
БСН ________________________________________
Кбе _________________________________________
4. Тұқым өсіру шаруашылығы (тұқым өткізуші, шетелдік тұқымдарды өндіруші) мен ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл шаруашылығы кооперативі) арасындағы сатып алу-сату шартының мәліметтері:
сатып алушының ЖСН/БСН ____________________
шарт нөмірі ____________________________________
шарттың жасалған күні _________________________
қосылған құн салығынсыз (бұдан әрі – ҚҚС) шарт бойынша тұқымның жалпы құны, теңге (егер шартта тұқымның құны ҚҚС есебімен көрсетілген жағдайда, тұқымның құны туралы мәліметті ҚҚС-сыз көрсету қажет) __________________
тұқым өсіру шаруашылығының (тұқым өткізушінің, шетелдік тұқымдарды өндірушінің) атауы және БСН-сы __________________________________
тұқым өсіру шаруашылығының (тұқым өткізушінің, шетелдік тұқымдарды өндірушінің) орналасқан жердің мекенжайы ___________________________
дақылдың, сорттың атауы _______________________
тұқым көлемі, тонна (дана, егіс бірлігі) ___________
өткізу құны, барлығы ________________________
төлеу мерзімі___________________________________
межелі (босату) пункті __________________________

1. Сведения о заявителе.
Для юридического лица:
наименование ___________________________________________________________
бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) _____________________________
класс (подкласс) по ОКЭД (код по общему классификатору видов экономической
деятельности) в соответствии с видом осуществляемой деятельности ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя _______________________
адрес: ____________________________________________
номер телефона (факса): ____________________________
Для физического лица (индивидуального предпринимателя):
фамилия, имя, отчество (при его наличии) ___________________________________
индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) ____________________
класс (подкласс) по ОКЭД (код по общему классификатору видов экономической
деятельности) в соответствии с видом осуществляемой деятельности _____________
документ, удостоверяющий личность:
номер ___________________________________________________
кем выдано ______________________________________________
дата выдачи _____________________________________________
адрес: ___________________________________________________
номер телефона (факса): ___________________________________
Уведомление о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя –
для физического лица:
местонахождение __________________________________________
дата уведомления __________________________________________
2. Сведения о членах сельскохозяйственного кооператива:
№ п/п
Наименование члена сельскохозяйственного кооператива
ИИН/БИН члена сельскохозяйственного кооператива
1
2
3
3. Сведения текущего счета в банке второго уровня или национальном операторе почты:
ИИН/БИН __________________________
код бенефициара (далее – Кбе) ______________________________________
реквизиты банка или оператора почты: _______________________________
наименование банка или оператора почты: ____________________________
банковский идентификационный код _________________________________
индивидуальный идентификационный код ____________________________
БИН _______________________________
Кбе _______________________________
4. Сведения по договору купли-продажи между семеноводческим хозяйством
(реализатором семян, иностранным производителем семян) и сельскохозяйственным
товаропроизводителем (сельскохозяйственным кооперативом):
ИИН/БИН покупателя _______________________
номер договора_____________________________
дата заключения договора______________________
общая стоимость семян по договору без налога на добавленную стоимость (далее –
НДС), тенге (в случае, если в договоре указана стоимость семян с учетом НДС,
необходимо указать сведения о стоимости семян без НДС) __________________
наименование и БИН семеноводческого хозяйства (реализатора семян, иностранного
производителя семян) ___________
адрес местонахождения семеноводческого хозяйства (реализатора семян,
иностранного производителя семян) ___________
наименование культуры, сорт____________________
объем семян, тонн (штук, посевных единиц) _____
всего стоимость реализации __________________
срок оплаты ________________________
пункт назначения (отпуска) ____________________

5. Бірінші репродукция тұқымдарын және (немесе) мақтаның екінші репродукция тұқымдарын сатып алуға жұмсалған шығындарды (өтінім берген сәтте) растайтын төлем құжаттарының, шот-фактураның және тұқымдарды жеткізу туралы жүкқұжаттың (актінің) мәліметтері:
төлем құжатының нөмірі ________________________
төлем құжатының берілген күні ___________________
шот-фактура нөмірі _____________________________
берілген күні _______________________________
тасымалдауға арналған жүкқұжаттың нөмірі_________
босатуға арналған жүкқұжаттың нөмірі__________
6. Тауарларға арналған кедендік декларацияның (бірінші репродукция тұқымдарын және (немесе) мақтаның екінші репродукция тұқымдарын Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден сатып алған жағдайда) мәліметтері:
декларацияның нөмірі __________________________
берілген күні __________________________________
дақылдың, сорттың атауы ________________________
тұқым көлемі, тонна (дана, егіс бірліктері) ____________________________
бағасы, теңге __________________________________
өткізу құны, барлығы ____________________________
шетелдік тұқымдарды өндірушінің атауы ___________________________
шетелдік тұқымдарды өндірушінің орналасқан жерінің мекенжайы _____________
7. Мемлекеттік кірістер органы берген, бірінші репродукция тұқымдарының және (немесе) мақтаның екінші репродукция тұқымдарының Еуразиялық экономикалық одақ елдерінен әкелінгенін растайтын құжаттың мәліметтері:
құжаттың нөмірі _____________________________
берілген күні _________________________________
дақылдың, сорттың атауы ________________________
тұқым көлемі, тонна (дана, егіс бірліктері) __________________________
бағасы, теңге __________________________________
өткізу құны, барлығы ___________________________
шетелдік тұқымдарды өндірушінің атауы _____________________________________
шетелдік тұқымдарды өндірушінің орналасқан жерінің мекенжайы ______________
8. Жылыжай кешенінің (өнеркәсіптік/фермерлік) бар-жоғы туралы мәліметтер:
жылыжайдың жұмыс алаңының өлшемі:____________________
мекенжайы: ____________________________________________
кадастрлық нөмірі ______________________________________
нысаналы мақсаты _________________________________________
9. Құжаттар туралы мәліметтер (фермерлік жылыжайлар үшін): "Сәйкестікті бағалау. Инспекцияны жүргізетін әртүрлі типтегі органдардың жұмысына қойылатын талаптар" ISO/IEC 17020 МемСТ мемлекеттік стандартының талаптарына сәйкестігіне аккредиттелген заңды тұлға немесе оның атынан әрекет ететін заңды тұлғаның құрылымдық бөлімшесі берген "Фермерлік жылыжайлар. Жалпы техникалық талаптар" ҚР СТ 3834 ұлттық стандартына сәйкестігі туралы техникалық куәландыру нәтижелері бойынша есеп.
берілген күні _____________________________________________
кім берді ________________________________________________

5. Сведения платежных документов, счета-фактуры, накладной (акта) о поставке
семян первой репродукции и (или) семян хлопчатника второй репродукции,
подтверждающих понесенные затраты (на момент подачи заявки) на приобретение
семян первой репродукции и (или) семян хлопчатника второй репродукции:
номер платежного документа ______________________________________
дата выдачи платежного документа ________________________________
номер счета-фактуры_________________
дата выписки _______________________
номер накладной на перевозку ____________________________________
номер накладной на отпуск_______________________________________
6. Сведения из декларации на товары (при приобретении семян первой репродукции
и (или) семян хлопчатника второй репродукции из стран, не входящих в Евразийский
экономический союз):
номер декларации ___________________
дата выдачи ________________________
наименование культуры, сорт__________
объем семян, тонн (штук, посевных единиц) _________
цена, тенге _________________________
всего стоимость реализации _____________________
наименование иностранного производителя семян _______
адрес местонахождения иностранного производителя семян ____
7. Сведения документа, выданного органом государственных доходов,
подтверждающего, что семена первой репродукции и (или) семена хлопчатника
второй репродукции ввезены из стран Евразийского экономического союза:
номер документа ____________________
дата выдачи _________________________
наименование культуры, сорта_________________
объем семян, тонн (штук, посевных единиц) ________
цена, тенге __________________________
всего стоимость реализации _____________________
наименование иностранного производителя семян _________________
адрес местонахождения иностранного производителя семян ________
8. Сведения о наличии тепличного комплекса (промышленного/фермерского):
размер рабочей площади теплиц: ____________________________
адрес ___________________________________________________
кадастровый номер _______________________________________
целевое назначение ______________________________________
9. Сведения о документах (для фермерских теплиц): отчет по результатам
технического освидетельствования о соответствии национальному стандарту СТ РК
3834 "Теплицы фермерские. Общие технические требования", выданный
юридическим лицом или структурным подразделением юридического лица,
действующего от его имени, аккредитованного в национальной системе в
соответствии с требованиями государственного стандарта ГОСТ ISO/IEC 17020
"Оценка соответствия. Требования к работе различных типов органов, проводящих
инспекции" на проведение работ по техническому освидетельствованию теплиц.
дата выдачи _________________________________________
кем выдан ______________________________________

10. Құжаттар туралы мәліметтер:
бірінші репродукция тұқымдарының және (немесе) мақтаның екінші репродукция тұқымдарының сұрыптық және егістік сапасын растайтын құжат:
құжаттың атауы ________________________________
құжаттың нөмірі________________________________
берілген күні ___________________________________
кім берді ______________________________________
тұқым сапасына сараптама жүргізу жөніндегі аккредиттелген зертхана берген бірінші репродукция тұқымдарының және (немесе) мақтаның екінші репродукция тұқымдарының кондициялылығы туралы куәлік (түйнекті талдау актісі, тұқымдарды талдау нәтижесі):
құжаттың нөмірі________________________________
берілген күні ___________________________________
жарамдылық мерзімі __________________________________
кім берді ______________________________________
аккредиттеу аттестатының нөмірі (тиісті дақылдың тұқым сапасына сараптама жүргізу бойынша аккредиттеу саласы) ____________________
бірінші репродукция тұқымдарын және (немесе) екінші мақтаның репродукция тұқымын өндіруші өткізген тұқымдар бойынша егістерді апробациядан өткізу актілері:
құжаттың нөмірі_________________________________
берілген күні ___________________________________
кім берді ______________________________________

10. Сведения о документах:
документ, подтверждающий сортовые и посевные качества семян первой
репродукции и (или) семена хлопчатника второй репродукции:
наименование документа__________
номер документа____________________
дата выдачи ________________________
кем выдан _________________________
удостоверение о кондиционности (акт клубневого анализа, результат анализа семян)
семян первой репродукции и (или) семена хлопчатника второй репродукции,
выданное аккредитованной лабораторией по экспертизе качества семян:
номер документа __________________
дата выдачи ______________________
срок действия ____________________
кем выдан ________________________
номер аттестата аккредитации (область аккредитации по экспертизе посевных качеств
семян соответствующей культуры) ____________________
акты апробации посевов, по семенам, реализованным производителем семян первой
репродукции и (или) семена хлопчатника второй репродукции:
номер документа __________________
дата выдачи ______________________
кем выдан ________________________

2025 және 2026 жылы танаптың кадастрлық нөмірін беру талап етілмейді, танаптың алаңын ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл шаруашылығы кооперативі) дербес көрсетеді. Бұл ретте, танаптың алаңы осы ауыл шаруашылығы тауарын өндірушіге (ауыл шаруашылығы кооперативіне) жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында тиесілі ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің алаңынан аспайды.
Субсидиялар дақылдың себу алаңының 20 (жиырма) пайызынан аспайтын алаңға сатып алынған бірінші репродукциядағы тұқымдар көлеміне төленеді, ал картоптың бірінші репродукциядағы тұқымдары бойынша – себу алаңының 50 (елу) пайызынан аспайтын алаңға төленеді, мақтаның бірінші және екінші репродукциядағы тұқымдарынан басқа жағдайларда.
Бірінші репродукциядағы тұқымдарға субсидияларды қажетті көлемде төлеу қамтамасыз етілген жағдайда және тиісті қаржы жылы ішінде жергілікті бюджеттен қосымша қаражат бөлінген кезде, субсидиялар ауыл шаруашылығы дақылының себу алаңының 40 (қырық) пайызына дейінгі алаңға төленеді.
Егер тұқымдардың нақты құны субсидиялар нормативі есептелген құннан төмен болса, субсидияларды есептеу субсидиялар көлемдерін есепке ала отырып олардың нақты құнынан жүргізіледі және келесідей формула бойынша есептеледі:
тұқым өсіру шаруашылығынан сатып алынған тұқымдар бойынша – ((9-баған × 10-баған)/100 %) × 11-баған × 13-баған × 0,5;
іске асырушылардан немесе шетелдік өндірушілерден тікелей сатып алынған тұқымдар бойынша – ((9-баған × 10-баған)/100 %) × 11-баған × 13-баған × 0,4.
Егер тұқымдардың нақты құны субсидиялар нормативі есептелген құннан жоғары болған жағдайда, субсидия субсидиялар нормативіне тең болады және ((9-баған х 10-баған)/100 %) х 11-баған х 14-баған формуласы бойынша есептеледі.Бірінші репродукция тұқымдарын және (немесе) мақтаның екінші репродукция тұқымдарын сатып алған кезде ауыл шаруашылығы кооперативі өтінім берген жағдайда, ауыл шаруашылығы кооперативінің әрбір мүшесі мәліметтерді толтырады және ауыл шаруашылығы кооперативінің әрбір мүшесіне тиесілі субсидиялардың есептемесі жүргізіледі.
Субсидияланған:
екінші репродукция тұқымдарын өндіру үшін бірінші репродукция тұқымдарының (қызанақ, қияр және мақта тұқымын қоспағанда);
ауыл шаруашылығы өнімін өндіру және оны өткізу, өңдеу не өңдеу кәсіпорнына немесе мақта дайындау ұйымына тапсыру мақсатында тиісті ауыл шаруашылығы дақылын өсіруге арналған қызанақ, қияр және мақта тұқымдарының пайдаланылуын қамтамасыз ететінімді растаймын.
Пайдаланылмаған жағдайда, алынған субсидияларды қайтаруға келісемін.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын, дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, дербес деректерді жинауға, өңдеуге, сондай-ақ көрсетілген мемлекеттік қызмет бойынша деректерді бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға беруге келісім беремін.
Өтінім беруші 20__ жылғы "__" ______ сағат _____ қол қойып, жіберді:
Электрондық цифрлық қолтаңбадан (бұдан әрі – ЭЦҚ) алынған деректер
ЭЦҚ қою күні және уақыты
Өтінімді қабылдау туралы хабарлама:
Өтінім қарауға 20__ жылғы "____" _____сағат _____ қабылданды:
ЭЦҚ-дан алынған деректер
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2026 жылғы 26 қаңтардағы
№ 29 бұйрығына 14-қосымша
Өсімдік шаруашылығы
өнімінің шығымдылығы
мен сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына
14-қосымша
Нысан
Нақты сатып алынған жүгерінің, қант қызылшасының, рапстың, күнбағыстың, мақтаның, құмайдың, қызанақтың және қиярдыңбірінші ұрпақ будандарының тұқымдарына субсидиялар алуға арналған өтінім
Кімге: _________________________________________________________________,
(облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергiлiктi атқарушы
органының толық атауы) кімнен:
________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның (дара кәсіпкердің) аты, әкесінің аты (бар
болса), тегі, мекенжайы, телефон (факс) нөмірі (мәліметтер ақпараттық жүйеден
алынады)) ________________________________ ____ тонна (дана, егіс бірліктері)
көлемінде сатып (дақыл, будан) алынған жүгерінің, қант қызылшасының, рапстың,
күнбағыстың, мақтаның, құмайдың, қызанақтың және қиярдың бірінші ұрпақ
будандарының тұқымдарына ______________ теңге (сомасы цифрлармен және
жазбаша) мөлшерінде субсидия төлеуді сұраймын.

В 2025 и 2026 годах присвоение кадастрового номера поля не требуется, площадь поля указывается сельскохозяйственным товаропроизводителем (сельскохозяйственным кооперативом) самостоятельно. При этом, площадь поля не превышает площадь земельных участков сельскохозяйственного назначения, принадлежащих данному сельскохозяйственному товаропроизводителю (сельскохозяйственному кооперативу) на праве землепользования и (или) частной собственности.
Субсидии выплачиваются на объем семян первой репродукции, приобретенных на площадь не более 20 (двадцати) процентов от посевной площади культуры, для семян картофеля первой репродукции на площадь не более 50 (пятидесяти), за исключением семян хлопчатника первой и второй репродукции.
При условии обеспечения выплаты в необходимом объеме субсидий на семена первой репродукции и в случае дополнительного выделения средств из местного бюджета в соответствующем финансовом году, субсидии выплачиваются на площадь до 40 (сорока) процентов от посевной площади культуры.
В случае, если фактическая стоимость семян ниже стоимости, от которой рассчитан норматив субсидий, расчет субсидий производится от их фактической стоимости с учетом размеров субсидий и рассчитывается по формуле:
по семенам, приобретенным у семеноводческих хозяйств, ((графа 9 х графу 10) /100 %) х графу 11 х графу 13 х 0,5;
по семенам, приобретенным у реализаторов или напрямую у иностранных производителей, ((графа 9 х графу 10) /100 %) х графу 11 х графу 13 х 0,4.
В случае, если фактическая стоимость семян выше стоимости, от которой рассчитан норматив субсидий, субсидия равна нормативу субсидий, и рассчитывается по формуле ((графа 9 х графу 10 /100 %) х графу 11 х графу 14.
В случае подачи заявки сельскохозяйственным кооперативом при приобретении семян первой репродукции и (или) семена хлопчатника второй репродукции членами сельскохозяйственного кооператива заполняются сведения, и производится расчет причитающихся субсидий на каждого члена сельскохозяйственного кооператива.
Подтверждаю, что обеспечу использование просубсидированных:
семян первой репродукции (за исключением семян томата, огурца и хлопчатника) для производства семян второй репродукции;
семян томата, огурца и хлопчатника для возделывания соответствующей сельскохозяйственной культуры в соответствующем году с целью производства сельскохозяйственной продукции и ее реализации, переработки либо сдачи на перерабатывающее предприятие или в хлопкозаготовительную организацию.
В случае неиспользования согласен вернуть полученные субсидии.
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законами Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование персональных данных и иной информации, а также на передачу данных по оказанной государственной услуге в уполномоченный орган по исполнению бюджета.
Подписано и отправлено заявителем в _____ часов "__" ______ 20__ года:
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП)
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Заявка принята к рассмотрению в _____ часов "__" ______ 20__ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Приложение 14 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 26 января 2026 года № 29
Приложение 14
к Правилам субсидирования
повышения урожайности
и качества продукции
растениеводства
Форма
Заявка на получение субсидий за фактически приобретенные семена гибридов первого поколения кукурузы, сахарной свеклы, рапса, подсолнечника, хлопчатника, сорго, томата и огурца
В _______________________________________________________________________,
(полное наименование местного исполнительного органа области (города
республиканского значения, столицы)
от _______________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
физического лица (индивидуального предпринимателя), адрес, номер телефона
(факса), (сведения подтягиваются из информационной системы))
Прошу выплатить субсидии за приобретенные семена гибридов первого поколения
кукурузы, сахарной свеклы, рапса, подсолнечника, хлопчатника, сорго, томата и
огурца (нужное подчеркнуть) ________________________ в объеме __________ тонн
(штук, (культура, гибрид)
посевных единиц), в размере ________________________________тенге,
использованные на (сумма цифрами и прописью)
проведение посевных работ.

1. Өтінім беруші туралы мәліметтер:
заңды тұлға үшін:
атауы_____________________________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН) ______________
жүзеге асырылатын қызмет түріне сәйкес ЭҚЖЖ (экономикалық қызмет түрлерінің
жалпы жіктеуіші бойынша коды) бойынша сыныбы (кіші сыныбы)______________
басшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі _________________
жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) _______________
мекенжайы:___________________________________________
телефон (факс) нөмірі:__________________________________
жеке тұлға (дара кәсіпкер) үшін:
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі ________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) _______________
жүзеге асырылатын қызмет түріне сәйкес ЭҚЖЖ (экономикалық қызмет түрлерінің
жалпы жіктеуіші бойынша коды) бойынша сыныбы (кіші сыныбы)______________
жеке басын куәландыратын құжат:
нөмірі _________________________________________________
кім берді______________________________________________
берілген күні____________________________________________
мекенжайы:____________________________________________
телефон (факс) нөмірі:___________________________________
Дара кәсіпкер ретінде қызметін бастағаны туралы хабарлама – жеке тұлға үшін:
орналасқан жері ________________________________________
хабардар етілген күн ____________________________________
2. Ауыл шаруашылығы кооперативі мүшелері туралы мәліметтер:
Р/с
Ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің атауы
Ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің ЖСН-сы/ БСН-сы
1
2
3
3. Екінші деңгейдегі банктегі немесе ұлттық почта операторындағы ағымдағы шоттың мәліметтері:
ЖСН/БСН _________________________________________________
бенефициар коды (бұдан әрі – Кбе) _________________
банктің немесе почта операторының деректемелері___________________
банктің немесе почта операторының атауы ___________
банктік сәйкестендiру коды ________________________
жеке сәйкестендiру коды __________________________
БСН ____________________________________________
Кбе __________________________________________
4. Элиталық тұқым өсіру шаруашылығы (тұқым өсіру шаруашылығы, тұқым өткізуші, шетелдік тұқым өндіруші) мен ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл шаруашылығы кооперативі) арасындағы сатып алу-сату шартының мәліметтері:
сатып алушының ЖСН/БСН __________________________
шарттың нөмірі __________________________________
шарттың жасалған күні ___________________________
қосылған құн салығынсыз (бұдан әрі – ҚҚС) шарт бойынша тұқымның жалпы құны, теңге (егер шартта тұқымның құны ҚҚС есебімен көрсетілген жағдайда, тұқымның құны туралы мәліметті ҚҚС-сыз көрсету қажет) __________________
элиталық тұқым өсіру шаруашылығының (тұқым өсіру шаруашылығының, тұқым өткізушінің, шетелдік тұқым өндірушінің) атауы және БСН-сы _________________________
элиталық тұқым өсіру шаруашылығы (тұқым өсіру шаруашылығының, тұқым өткізушінің, шетелдік тұқым өндірушінің) орналасқан жерінің мекенжайы _____________
дақылдың, буданның атауы _______________________
тұқым көлемі, тонна (дана, егіс бірліктері) ____________________
өткізу құны, барлығы ____________________________________
төлеу мерзімі____________________________________
межелі (босату) пункті __________________________

1. Сведения о заявителе.
Для юридического лица:
наименование ___________________________________________________________
бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) _____________________________
класс (подкласс) по ОКЭД (код по общему классификатору видов экономической
деятельности) в соответствии с видом осуществляемой деятельности ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя _______________________
адрес: _____________________________________________
номер телефона (факса): _________________________________
Для физического лица (индивидуального предпринимателя):
фамилия, имя, отчество (при его наличии) ___________________________________
индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) ____________________
класс (подкласс) по ОКЭД (код по общему классификатору видов экономической
деятельности) в соответствии с видом осуществляемой деятельности ______________
документ, удостоверяющий личность:
номер ___________________________________________________
кем выдано ______________________________________________
дата выдачи ______________________________________________
адрес: ___________________________________________________
номер телефона (факса): ___________________________________
Уведомление о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя –
для физического лица:
местонахождение _________________________________________
дата уведомления _________________________________________
2. Сведения о членах сельскохозяйственного кооператива:
№ п/п
Наименование члена сельскохозяйственного кооператива
ИИН/БИН члена сельскохозяйственного кооператива
1
2
3. Сведения текущего счета в банке второго уровня или национальном операторе почты:
ИИН/БИН __________________________
код бенефициара (далее – Кбе) ____________________
реквизиты банка или оператора почты: _____________________________________
наименование банка или оператора почты: _______________________________
банковский идентификационный код _______________________________
индивидуальный идентификационный код __________________________
БИН _______________________________
Кбе _______________________________
4. Сведения по договору купли-продажи между элитно-семеноводческим хозяйством
(семеноводческим хозяйством, реализатором семян, иностранным производителем
семян) и сельскохозяйственным товаропроизводителем (сельскохозяйственным
кооперативом):
ИИН/БИН покупателя ________________
номер договора______________________
дата заключения договора_____________
общая стоимость семян по договору без налога на добавленную стоимость (далее –
НДС), тенге (в случае, если в договоре указана стоимость семян с учетом НДС,
необходимо указать сведения о стоимости семян без НДС) __________________
наименование и БИН элитно-семеноводческого хозяйства (семеноводческого
хозяйства, реализатора семян, иностранного производителя семян)___________
адрес местонахождения элитно-семеноводческого хозяйства (семеноводческого
хозяйства, реализатора семян, иностранным производителем семян)
__________________________
наименование культуры, гибрид _______________________
объем семян, тонн (штук, посевных единиц) ______________
всего стоимость реализации ___________
срок оплаты _________________________
пункт назначения (отпуска) ____________

5. Жүгерінің, қант қызылшасының, рапстың, күнбағыстың, мақтаның, құмайдың, қызанақтың және қиярдың бірінші ұрпақ будандарының тұқымдарын сатып алуға жұмсалған шығындарды (өтінім берген сәтте) растайтын төлем құжаттарының, шот-фактуралардың және жүгерінің, қант қызылшасының, рапстың, күнбағыстың, мақтаның, құмайдың, қызанақтың және қиярдың бірінші ұрпақ будандарының тұқымдарын жеткізу туралы жүкқұжаттың (актінің) мәліметтері:
төлем құжатының нөмірі __________________________
төлем құжатының берілген күні ____________________
шот-фактура нөмірі ______________________________
берілген күні ___________________________________
тасымалдауға арналған жүкқұжаттың нөмірі__________
босатуға арналған жүкқұжаттың нөмірі______________________________
6. Тауарларға арналған кедендік декларацияның (жүгерінің, қант қызылшасының, рапстың, күнбағыстың, мақтаның, құмайдың, қызанақтың және қиярдың бірінші ұрпақ будандарының тұқымдарын Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден сатып алған кезде) мәліметтері:
декларацияның нөмірі ___________________________
берілген күні ___________________________________
дақылдың, буданның/сұрыптың атауы ________________
тұқым көлемі, тонна (дана, егіс бірліктері)____________________________
бағасы, теңге __________________________________
өткізу құны, барлығы ___________________________
шетелдік тұқым өндірушінің атауы ______________________________
шетелдік тұқым өндірушінің орналасқан жерінің мекенжайы _____
7. Жүгерінің, қант қызылшасының, рапстың, күнбағыстың, мақтаның, құмайдың, қызанақтың және қиярдың бірінші ұрпақ будандары тұқымдарының Еуразиялық экономикалық одақ елдерінен әкелінгенін растайтын, мемлекеттік кірістер органы берген құжаттың мәліметтері:
құжаттың нөмірі _________________________________
берілген күні __________________________________
дақылдың, буданның атауы ________________________
тұқым көлемі, тонна (дана, егіс бірліктері)____________________________
бағасы, теңге _________________________________
өткізу құны, барлығы ___________________________
шетелдік тұқымдарды өндірушінің атауы ___________________________
шетелдік тұқымдарды өндірушінің орналасқан жерінің мекенжайы _____
8. Жылыжай кешенінің (өнеркәсіптік/фермерлік) бар-жоғы туралы мәліметтер:
жылыжайдың жұмыс алаңының өлшемі:____________________
мекенжайы: ____________________________________________
кадастрлық нөмірі ______________________________________
нысаналы мақсаты _________________________________________
9. Құжаттар туралы мәліметтер (фермерлік жылыжайлар үшін): "Сәйкестікті бағалау. Инспекцияны жүргізетін әртүрлі типтегі органдардың жұмысына қойылатын талаптар" ISO/IEC 17020 МемСТ мемлекеттік стандартының талаптарына сәйкестігіне аккредиттелген заңды тұлға немесе оның атынан әрекет ететін заңды тұлғаның құрылымдық бөлімшесі берген "Фермерлік жылыжайлар. Жалпы техникалық талаптар" ҚР СТ 3834 ұлттық стандартына сәйкестігі туралы техникалық куәландыру нәтижелері бойынша есеп.
берілген күні _____________________________________________
кім берді ________________________________________________

5. Сведения платежных документов, счета-фактуры, накладной (акта) о поставке
семян гибридов первого поколения кукурузы, сахарной свеклы, рапса, подсолнечника,
хлопчатника, сорго, томата и огурца, подтверждающих понесенные затраты (на
момент подачи заявки) на приобретение семян гибридов первого поколения кукурузы,
сахарной свеклы, рапса, подсолнечника, хлопчатника, сорго, томата и огурца:
номер платежного документа ____________________________________
дата выдачи платежного документа _______________________________
номер счета-фактуры____________________________________________
дата выписки __________________________________________________
номер накладной на перевозку ____________________________________
номер накладной на отпуск_______________________________________
6. Сведения из декларации на товары (при приобретении семян гибридов первого
поколения кукурузы, сахарной свеклы, рапса, подсолнечника, хлопчатника, сорго,
томата и огурца из стран, не входящих в Евразийский экономический союз):
номер декларации __________________
дата выдачи ______________________
наименование культуры, гибрид/сорт ______________________________
объем семян, тонн (штук, посевных единиц) ________________________
цена, тенге _____________________________________________________
всего стоимость реализации ______________________________________
наименование иностранного производителя_________________________
адрес местонахождения иностранного производителя семян ___________
7. Сведения документа, выданного органом государственных доходов,
подтверждающего, что семена гибридов первого поколения кукурузы, сахарной
свеклы, рапса, подсолнечника, хлопчатника, сорго, томата и огурца ввезены из стран
Евразийского экономического союза:
номер документа ____________________
дата выдачи ________________________
наименование культуры, гибрид _________________________________
объем семян, тонн (штук, посевных единиц) _______________________
цена, тенге _________________________
всего стоимость реализации ______________________________________
наименование иностранного производителя семян ___________________
адрес местонахождения иностранного производителя семян___________
8. Сведения о наличии тепличного комплекса (промышленного/фермерского):
размер рабочей площади теплиц: _____
адрес _____________________________
кадастровый номер _________________
целевое назначение _________________
9. Сведения о документах (для фермерских теплиц): отчет по результатам
технического освидетельствования о соответствии национальному стандарту СТ РК
3834 "Теплицы фермерские. Общие технические требования", выданный
юридическим лицом или структурным подразделением юридического лица,
действующего от его имени, аккредитованного в национальной системе в
соответствии с требованиями государственного стандарта ГОСТ ISO/IEC 17020
"Оценка соответствия. Требования к работе различных типов органов, проводящих
инспекции" на проведение работ по техническому освидетельствованию теплиц.
дата выдачи _________________________
кем выдан __________________________

10. Құжаттар туралы мәліметтер:
жүгерінің, қант қызылшасының, рапстың, күнбағыстың, мақтаның, құмайдың, қызанақтың және қиярдың бірінші ұрпақ будандары тұқымдарының сұрыптық және егістік сапасын растайтын құжат:
құжаттың атауы_________________________________
құжаттың нөмірі__________________________________
берілген күні ___________________________________
кім берді _______________________________________
тұқым сапасына сараптама жүргізу жөніндегі аккредиттелген зертхана берген бірінші буын будандары тұқымдарының кондициялылығы (түйнекті талдау актісі, тұқымды талдау нәтижесі) туралы куәлік:
құжаттың нөмірі_________________________________
берілген күні ___________________________________
жарамдылық мерзімі __________________________________
кім берді _______________________________________
аккредиттеу аттестатының нөмірі (тиісті дақылдың тұқым сапасына сараптама жүргізу аккредиттеу саласы) ____________________

10. Сведения о документах:
документ, подтверждающий сортовые и посевные качества семян гибридов первого
поколения сахарной свеклы, рапса, хлопчатника, сорго, томата и огурца:
наименование документа ________________
номер документа _______________________
дата выдачи ___________________________
кем выдан ____________________________
удостоверение о кондиционности (акт клубневого анализа, результат анализа семян)
семян гибридов первого поколения, выданное аккредитованной лабораторией по
экспертизе качества семян:
номер документа _______________________
дата выдачи ___________________________
кем выдан _____________________________
срок действия __________________________
номер аттестата аккредитации (область аккредитации по экспертизе посевных качеств
семян соответствующей культуры)_______________________________

11. Тауардың (жүгерінің, қант қызылшасының, рапстың, күнбағыстың, мақтаның, құмайдың, қызанақтың және қиярдың бірінші ұрпақ будандарының тұқымдарын Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден сатып алған кезде) шығу тегі туралы сертификаттың немесе тауардың шығу тегі туралы декларацияның мәліметтері:
нөмірі мен берілген күні _________________________
тауардың атауы _________________________________
экспорттаушы/жүк жөнелтуші _____________________
импорттаушы/жүк алушы_________________________

11. Сведения сертификата о происхождении товара или декларации о происхождении
товара (при приобретении семян гибридов первого поколения сахарной свеклы, рапса,
хлопчатника, сорго, томата и огурца из стран, не входящих в Евразийский
экономический союз):
номер и дата выдачи ____________________
наименование товара____________________
экспортер/грузоотправитель______________
импортер/грузополучатель_______________

2025 және 2026 жылдары танаптың кадастрлық нөмірін беру талап етілмейді, танаптың алаңын ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл шаруашылығы кооперативі) дербес көрсетеді. Бұл ретте, танаптың алаңы осы ауыл шаруашылығы тауарын өндірушіге (ауыл шаруашылығы кооперативіне) жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында тиесілі ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің алаңынан аспайды.
Егер жүгерінің, қант қызылшасының, рапстың, күнбағыстың, мақтаның, құмайдың, қызанақтың және қиярдың бірінші ұрпақ будандары тұқымдарының нақты құны субсидиялар нормативі есептелген құннан төмен болса, субсидияларды есептеу субсидиялар көлемдерін есепке ала отырып, олардың нақты құнынан жүргізіледі және келесідей формула бойынша есептеледі:
тұқым өсіру шаруашылығынан сатып алынған тұқымдар бойынша – 8-баған × 9-баған × 11-баған × 0,5;
іске асырушылардан немесе шетелдік өндірушілерден тікелей сатып алынған тұқымдар бойынша – 8-баған × 9-баған × 11-баған × 0,4.
Егер тұқымдардың нақты құны субсидиялар нормативі есептелген құннан жоғары болған жағдайда, субсидия субсидиялар нормативіне тең болады және 8-баған х 9-баған х 12-баған формуласы бойынша есептеледі.
Жүгерінің, қант қызылшасының, рапстың, күнбағыстың, мақтаның, құмайдың, қызанақтың және қиярдың бірінші ұрпақ будандарының тұқымдарын сатып алғанда ауыл шаруашылығы кооперативі өтінім берген жағдайда, ауыл шаруашылығы кооперативінің мүшелері мәліметтерді толтырады және ауыл шаруашылығы кооперативінің әрбір мүшесіне тиесілі субсидиялардың есептемесі жүргізіледі.
Субсидияланған бірінші буын будандарының тұқымдарының тиісті ауыл шаруашылығы дақылдарын сату, өңдеу не астық қабылдау кәсіпорнына немесе мақта дайындау ұйымына тапсыру мақсатында өсіру үшін пайдаланылуын қамтамасыз ететінімді растаймын.
Пайдаланылмаған жағдайда, алынған субсидияларды қайтаруға келісемін.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын, дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, дербес деректерді жинауға, өңдеуге, сондай-ақ көрсетілген мемлекеттік қызмет бойынша деректерді бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға беруге келісім беремін.
Өтінім беруші 20__ жылғы "____" ________ сағат ____ қол қойып, жіберді:
Электрондық цифрлық қолтаңбадан (бұдан әрі – ЭЦҚ) алынған деректер
ЭЦҚ қою күні және уақыты
Өтінімді қабылдау туралы хабарлама:
Өтінім қарауға 20__ жылғы "____" _____сағат _____ қабылданды:
ЭЦҚ-дан алынған деректер
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2026 жылғы 26 қаңтардағы
№ 29 бұйрығына 15-қосымша
Өсімдік шаруашылығы
өнімінің шығымдылығы
мен сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына
15-қосымша
Нысан
Жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көпжылдық көшеттерін отырғызуға нақты сатып алынған және пайдаланылған жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің элиталық көшеттері үшін субсидиялар алуға өтінімдер
Кімге: ________________________________________________________________,
(облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергiлiктi атқарушы
органының толық атауы)
кімнен: _________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның (дара кәсіпкердің) аты, әкесінің аты (бар
болса), тегі, мекенжайы, телефон (факс) нөмірі (мәліметтер ақпараттық жүйеден
алынады)) Жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көпжылдық көшеттерін отырғызуға
_______________ дана көлемінде ______________________________ (дақыл, сұрып)
нақты сатып алынған және пайдаланылған жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің
элиталық көшеттері үшін __________________________________теңгемөлшерінде
субсидия (сомасы цифрлармен және жазбаша) төлеуді сұраймын.

В 2025 и 2026 годах присвоение кадастрового номера поля не требуется, площадь поля указывается сельскохозяйственным товаропроизводителем (сельскохозяйственным кооперативом) самостоятельно. При этом, площадь поля не превышает площадь земельных участков сельскохозяйственного назначения, принадлежащих данному сельскохозяйственному товаропроизводителю (сельскохозяйственному кооперативу) на праве землепользования и (или) частной собственности.
В случае если фактическая стоимость семян гибридов первого поколения кукурузы, сахарной свеклы, рапса, подсолнечника, хлопчатника, сорго, томата и огурца ниже стоимости, от которой рассчитан норматив субсидий, расчет субсидий производится от их фактической стоимости с учетом размеров субсидий и рассчитывается по формуле:
по семенам, приобретенным у элитно-семеноводческих хозяйств, графа 8 х графу 9 х графу 11 х 0,5;
по семенам, приобретенным у реализаторов или напрямую у иностранных производителей, графа 8 х графу 9 х графу 11 х 0,4.
В случае если фактическая стоимость семян выше стоимости, от которой рассчитан норматив субсидий, субсидия равна нормативу субсидий и рассчитывается по формуле графа 8 х графу 9 х графу 12.
В случае подачи заявки сельскохозяйственным кооперативом при приобретении семян гибридов первого поколения кукурузы, сахарной свеклы, рапса, подсолнечника, хлопчатника, сорго, томата и огурца, членами сельскохозяйственного кооператива заполняются сведения, и производится расчет причитающихся субсидий на каждого члена сельскохозяйственного кооператива.
Подтверждаю, что обеспечу использование просубсидированных семян гибридов первого поколения для возделывания соответствующей сельскохозяйственной культуры с целью ее реализации, переработки либо сдачи на перерабатывающее (хлебоприемное) предприятие или в хлопкозаготовительную организацию. В случае неиспользования согласен вернуть полученные субсидии.
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законами Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование персональных данных и иной информации, а также на передачу данных по оказанной государственной услуге в уполномоченный орган по исполнению бюджета.
Подписано и отправлено заявителем в _____ часов "__" ______ 20__ года:
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП)
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Заявка принята к рассмотрению в _____ часов "__" ______ 20__ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Приложение 15 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 26 января 2026 года № 29
Приложение 15
к Правилам субсидирования
повышения урожайности
и качества продукции
растениеводства
Форма
Заявки на получение субсидий за фактически приобретенные и использованные
элитные саженцы плодово-ягодных культур и винограда на закладку многолетних
насаждений плодово-ягодных культур и винограда
В ______________________________________________________________________,
(полное наименование местного исполнительного органа области, города
республиканского значения, столицы)
от ______________________________________________________________________,
(полное наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
физического лица (индивидуального предпринимателя), адрес, номер телефона
(факса) (сведения подтягиваются из информационной системы))
Прошу выплатить субсидии за приобретенные и использованные для закладки
многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда элитные саженцы
плодово-ягодных культур и винограда (далее – элитные саженцы)
________________________ в (культура, сорт)
объеме ______ штук, в размере _____________________________тенге,
использованные на (сумма цифрами и прописью)
проведение посевных работ (на закладку сада (виноградника)).

1. Өтінім беруші туралы мәліметтер:
заңды тұлға үшін:
атауы_____________________________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН) ______________
жүзеге асырылатын қызмет түріне сәйкес ЭҚЖЖ (экономикалық қызмет түрлерінің
жалпы жіктеуіші бойынша коды) бойынша сыныбы (кіші сыныбы)______________
басшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі _________________
жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) _______________
мекенжайы:___________________________________________
телефон (факс) нөмірі:__________________________________
жеке тұлға (дара кәсіпкер) үшін:
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі ________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) _______________
жүзеге асырылатын қызмет түріне сәйкес ЭҚЖЖ (экономикалық қызмет түрлерінің
жалпы жіктеуіші бойынша коды) бойынша сыныбы (кіші сыныбы)______________
жеке басын куәландыратын құжат:
нөмірі _________________________________________________
кім берді______________________________________________
берілген күні____________________________________________
мекенжайы:____________________________________________
телефон (факс) нөмірі:___________________________________
Дара кәсіпкер ретінде қызметін бастағаны туралы хабарлама – жеке тұлға үшін:
орналасқан жері ________________________________________
хабардар етілген күн ____________________________________
2. Ауыл шаруашылығы кооперативінің мүшелері туралы мәліметтер:
Р/с
Ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің атауы
Ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің ЖСН-сы/ БСН-сы
1
2
3
3. Екінші деңгейдегі банктегі немесе ұлттық почта операторындағы ағымдағы шоттың
мәліметтері:
ЖСН/БСН _______________________________________________
бенефициар коды (бұдан әрі – Кбе) ________________
банктің және почта операторының деректемелері___________________
банктің және почта операторының атауы ___________
банктік сәйкестендiру коды ______________________
жеке сәйкестендiру коды ________________________
БСН ___________________________________________
Кбе ___________________________________________
4. Элиталық тұқым өсіру шаруашылығы (тұқым өткізуші, шетелдік элиталық көшеттерді өндіруші) мен ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл шаруашылығы кооперативі) арасындағы сатып алу-сату шартының мәліметтері:
сатып алушының ЖСН/БСН __________________________
шарттың нөмірі _____________________________________
шарттың жасалған күні ____________________________
қосылған құн салығынсыз (бұдан әрі – ҚҚС) шарт бойынша көшеттердің жалпы құны, теңге (егер шартта көшеттердің құны ҚҚС есебімен көрсетілген жағдайда, көшеттердің құны туралы мәліметті ҚҚС-сыз көрсету қажет) __________________
элиталық тұқым өсіру шаруашылығының (тұқым өткізушінің, шетелдік элиталық көшеттерді өндірушінің) атауы және БСН-сы ________________________
элиталық тұқым өсіру шаруашылығы (тұқым өткізушінің, шетелдік элиталық көшеттерді өндірушінің) орналасқан жерінің мекенжайы ______________________
дақылдың, сұрыптың атауы _________________________
элиталық көшеттердің көлемі, дана__________________
өткізу құны, барлығы ________________________________
төлеу мерзімі__________________________________
межелі (босату) пункті __________________________

1. Сведения о заявителе.
Для юридического лица:
наименование ____________________________________________
бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) _____________________________
класс (подкласс) по ОКЭД (код по общему классификатору видов экономической
деятельности) в соответствии с видом осуществляемой деятельности _____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя ________________________
адрес: _____________________________________________
номер телефона (факса): _____________________________
Для физического лица (индивидуального предпринимателя):
фамилия, имя, отчество (при его наличии) ___________________________________
индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) ____________________
класс (подкласс) по ОКЭД (код по общему классификатору видов экономической
деятельности) в соответствии с видом осуществляемой деятельности ____________
документ, удостоверяющий личность:
номер ___________________________________________________
кем выдано ______________________________________________
дата выдачи ______________________________________________
адрес: ___________________________________________________
номер телефона (факса): ___________________________________
Уведомление о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя –
для физического лица:
местонахождение __________________________________________
дата уведомления __________________________________________
2. Сведения о членах сельскохозяйственного кооператива:
№ п/п
Наименование члена сельскохозяйственного кооператива
ИИН/БИН члена сельскохозяйственного кооператива
1
2
3
3. Сведения текущего счета в банке второго уровня или национальном операторе почты:
ИИН/БИН _____________________________________
код бенефициара (далее – Кбе) ____________________
реквизиты банка или оператора почты: _________________________________
наименование банка или оператора почты: ______________________________
банковский идентификационный код ___________________________________
индивидуальный идентификационный код ______________________________
БИН ______________________________
Кбе _______________________________
4. Сведения по договору купли-продажи между элитно-семеноводческим хозяйством
(реализатором семян, иностранным производителем элитных саженцев) и
сельскохозяйственным товаропроизводителем (сельскохозяйственным кооперативом):
ИИН/БИН покупателя ____________________
номер договора__________________________
дата заключения договора_________________
общая стоимость саженцев по договору без налога на добавленную стоимость (далее –
НДС), тенге (в случае, если в договоре указана стоимость саженцев с учетом НДС,
необходимо указать сведения о стоимости саженцев без НДС) __________________
наименование и БИН элитно-семеноводческого хозяйства (реализатора семян,
иностранного производителя элитных саженцев) _________________
адрес местонахождения элитно-семеноводческого хозяйства (реализатора семян,
иностранным производителем элитных саженцев) ________________
наименование культуры, сорт _________________________________
объем элитных саженцев, штук ________________________________
всего стоимость реализации ___________________________________
срок оплаты _________________________________________________
пункт назначения (отпуска) ____________________________________

5. Элиталық көшеттерді сатып алуға жұмсалған шығындарды (өтінім берген сәтте) растайтын төлем құжаттарының, шот-фактуралардың және тұқымдарды жеткізу туралы жүкқұжаттың (актінің) мәліметтері:
төлем құжатының нөмірі __________________________
төлем құжатының берілген күні ___________________
шот-фактура нөмірі ______________________________
берілген күні __________________________________
тасымалдауға арналған жүкқұжаттың нөмірі_________________________
босатуға арналған жүкқұжаттың нөмірі______________________________
6. Тауарларға арналған декларацияның (элиталық көшеттерді Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден сатып алған кезде) мәліметтері:
декларацияның нөмірі ____________________________
берілген күні ____________________________________
дақылдың, сұрыптың атауы _________________________
элиталық көшеттердің көлемі, дана_________________
бағасы, теңге _________________________________
өткізу құны, барлығы ____________________________
шетелдік элиталық көшет өндірушінің атауы __________________
шетелдік элиталық көшет өндірушінің орналасқан жерінің мекенжайы ____________
7. Элиталық көшеттердің Еуразиялық экономикалық одақ елдерінен әкелінгенін растайтын, мемлекеттік кірістер органы берген құжаттың мәліметтері:
құжаттың нөмірі _______________________________
берілген күні __________________________________
дақылдың, сұрыптың атауы _______________________
элиталық көшеттердің көлемі, дана_________________
бағасы, теңге ____________________________________
өткізу құны, барлығы ____________________________
шетелдік элиталық көшет өндірушінің атауы ___________________
шетелдік элиталық көшет өндірушінің орналасқан жерінің мекенжайы ____________
8. Құжаттар туралы мәліметтер:
элиталық көшеттердің сұрыптық және егістік сапасын растайтын құжаттар:
құжаттың атауы________________________________
құжаттың нөмірі________________________________
берілген күні __________________________________
кім берді ______________________________________
апробация актісі:
құжаттың нөмірі________________________________
берілген күні __________________________________
кім берді ______________________________________
9. Тауардың шығу тегі туралы сертификаттың немесе тауардың шығу тегі туралы декларацияның (элиталық көшеттерді Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден сатып алған кезде) мәліметтері:
нөмірі мен берілген күні __________________________
тауардың атауы _________________________________
экспорттаушы/жүк жөнелтуші ______________________
импорттаушы/жүк алушы________________________

5. Сведения платежных документов, счета-фактуры, накладной (акта) о поставке
элитных саженцев, подтверждающих понесенные затраты (на момент подачи заявки)
на приобретение элитных саженцев:
номер платежного документа ______________________________________
дата выдачи платежного документа ________________________________
номер счета-фактуры_____________________________________________
дата выписки ___________________________________________________
номер накладной на перевозку _____________________________________
номер накладной на отпуск________________________________________
6. Сведения из декларации на товары (при приобретении элитных саженцев из стран,
не входящих в Евразийский экономический союз):
номер декларации __________________
дата выдачи _______________________
наименование культуры, сорт____________________
объем элитных саженцев, штук ______
цена, тенге ________________________
всего стоимость реализации _________
наименование иностранного производителя элитных саженцев _________
адрес местонахождения иностранного производителя элитных саженцев __________
7. Сведения документа, выданного органом государственных доходов,
подтверждающего, что элитные саженцы ввезены из стран Евразийского
экономического союза:
номер документа ___________________
дата выдачи _______________________
наименование культуры, сорт_________
объем элитных саженцев, штук _______
цена, тенге ________________________
всего стоимость реализации _____________________
наименование иностранного производителя элитных саженцев _________
адрес местонахождения иностранного производителя элитных саженцев __________
8. Сведения о документах:
документы подтверждающие сортовые и посевные качества элитных саженцев:
наименование документа____________
номер документа___________________
дата выдачи ______________________
кем выдан ________________________
акт апробации:
номер документа___________________
дата выдачи ______________________
кем выдан ________________________
9. Сведения сертификата о происхождении товара или декларации о происхождении
товара (при приобретении элитных саженцев из стран, не входящих в Евразийский
экономический союз):
номер и дата выдачи_________________
наименование товара________________
экспортер/грузоотправитель__________
импортер/грузополучатель___________

Тиесілі субсидия сомасы, теңге (7-баған х 9-баған)
7
8
9
10
11
2025 және 2026 жылдары танаптың кадастрлық нөмірін беру талап етілмейді, танаптың алаңын ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл шаруашылығы кооперативі) дербес көрсетеді. Бұл ретте, танаптың алаңы осы ауыл шаруашылығы тауарын өндірушіге (ауыл шаруашылығы кооперативіне) жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында тиесілі ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің алаңынан аспайды.
Элиталық тұқым өсіру шаруашылығы өткізген элиталық көшеттер бойынша сұрыптық куәлік және байқау актісі туралы мәліметтер көрсетіледі; өткізушілерден не тікелей шетелдік өндірушіден сатып алынған, импортталатын тұқымдар бойынша жөнелтуші елдің құзыретті органдары берген сұрыптық және егістік сапаларын растайтын құжат туралы мәліметтер көрсетіледі.
Егер элиталық көшеттердің нақты құны субсидиялар нормативі есептелген құннан төмен болса, онда субсидияларды есептеу субсидиялар көлемдерін есепке ала отырып, олардың нақты құнынан жүргізіледі және 8-баған х 10-баған х 11-баған х 0,5 формуласы бойынша есептеледі.
Егер элиталық көшеттердің нақты құны субсидиялар нормативі есептелген құннан жоғары болса, онда субсидия субсидиялар нормативіне тең болады және 8-баған х 10-баған х 12-баған формуласы бойынша есептеледі.
Элиталық көшеттерді сатып алған кезде ауыл шаруашылығы кооперативі өтінім берген жағдайда ауыл шаруашылығы кооперативінің мүшелері мәліметтерді толтырады және ауыл шаруашылығы кооперативінің әрбір мүшесіне тиесілі субсидияларды есептеу жүргізіледі.
Жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің субсидияланған элиталық көшеттерін жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көпжылдық екпелерін отырғызу үшін пайдалануға, сондай-ақ оларды өсіруді (күтуді) қамтамасыз ететінімді растаймын.
Пайдаланылмаған және өсіруді (күтімді) қамтамасыз етпеген жағдайда, алынған субсидияларды қайтаруға келісемін.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын, дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпиядан тұратын мәліметтерді пайдалануға, дербес деректерді және өзге ақпаратты жинауға, өңдеуге, сақтауға, шығарып алуға және пайдалануға, сондай-ақ көрсетілген мемлекеттік қызмет бойынша деректерді бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға беруге келісім беремін.
Өтініш беруші 20__ жылғы "__" ________ сағат _____ қол қойып, жіберді:
Электрондық цифрлық қолтаңбадан (бұдан әрі – ЭЦҚ) алынған деректер
ЭЦҚ қою күні және уақыты
Өтінімді қабылдау туралы хабарлама:
Өтінім қарауға 20__ жылғы "__" _____сағат _____ қабылданды:
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ қою күні және уақыты
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2026 жылғы 26 қаңтардағы
№ 29 бұйрығына 16-қосымша
Өсімдік шаруашылығы
өнімінің шығымдылығы
мен сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына
16-қосымша
Нысан
Субсидияланатын тұқымдарды арзандатылған құнмен сатып алу кезінде тиесілі субсидияларды төлеу туралы өтпелі өтiнiм
Кімге: __________________________________________________________________
(облыстың, (республикалық маңызы бар қаланың, астананың, ауданның және
облыстық маңызы бар қаланың) жергiлiктi атқарушы органының толық атауы)
кімнен: __________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның (дара кәсіпкердің) аты, әкесінің аты
(бар болса), тегі, мекенжайы, телефон (факс) нөмірі)
Осымен _________________________________________________________________
(элиталық тұқым өсіру шаруашылығының (тұқым өсіру шаруашылығының, тұқым
өткізушінің атауы)) тұқым _________________ тонна (дана, егіс бірліктері) көлемінде
______________________ (дақыл, сорт) субсидияланатын тұқымдарды
арзандатылған құнмен сатып алу-сату шартын жасасқанымды мәлімдеймін және
элиталық тұқым өсіру шаруашылығы (тұқым өсіру шаруашылығы, тұқым
шаруашылығы) _________________________________________________________
(элиталық тұқым өсіру шаруашылығының (тұқым өсіру шаруашылығының, тұқым
өткізушінің атауы)) нақты өткізілген субсидияланатын тұқымдар бойынша
мәліметтерді субсидиялауға арналған өтінімдердің электрондық тізіліміне
енгізгеннен кейін маған тиесілі
_____________________________________________________________ теңге
мөлшеріндегі (осы өтінімге қосымшада (сома цифрмен және жазбаша) толық жазу)
субсидияны_____________________________________________________________
(элиталық тұқым өсіру шаруашылығының (тұқым өсіру шаруашылығының атауы))
элиталық тұқым өсіру шаруашылығына (тұқым өсіру шаруашылығына) аударуды
сұраймын.

Сумма причитающейся субсидии, тенге (графа 7 х графа 9)
10
11
12
13
14
В 2025 и 2026 годах присвоение кадастрового номера поля не требуется, площадь поля указывается сельскохозяйственным товаропроизводителем (сельскохозяйственным кооперативом) самостоятельно. При этом, площадь поля не превышает площадь земельных участков сельскохозяйственного назначения, принадлежащих данному сельскохозяйственному товаропроизводителю (сельскохозяйственному кооперативу) на праве землепользования и (или) частной собственности.
По элитным саженцам реализованным элитно-семеноводческим хозяйством, указываются сведения о сортовом свидетельстве и акте апробации; по импортируемым элитным саженцам, приобретенным у реализаторов либо напрямую у иностранного производителя, указываются сведения о документе подтверждающим сортовые и посевные качества, выданным компетентными органами страны-отправителя.
В случае, если фактическая стоимость элитных саженцев ниже стоимости, от которой рассчитан норматив субсидий, расчет субсидий производится от их фактической стоимости с учетом размеров субсидий и рассчитывается по формуле графа 8 х графу 10 х графу 12 х 0,5.
В случае, если фактическая стоимость элитных саженцев выше стоимости, от которой рассчитан норматив субсидий, субсидия равна нормативу субсидий и рассчитывается по формуле графа 8 х графу 10 х графу 13.
В случае подачи заявки сельскохозяйственным кооперативом при приобретении элитных саженцев членами сельскохозяйственного кооператива заполняются сведения, и производится расчет причитающихся субсидий на каждого члена сельскохозяйственного кооператива.
Подтверждаю, что обеспечу выращивание и уход за многолетними насаждениями плодово-ягодных культур и винограда, заложенными просубсидированными элитными саженцами.
В случае необеспечения выращивания (ухода) согласен вернуть полученные субсидии.
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законами Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование персональных данных и иной информации, а также на передачу данных по оказанной государственной услуге в уполномоченный орган по исполнению бюджета.
Подписано и отправлено заявителем в _____ часов "__" ______ 20__ года:
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП)
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Заявка принята к рассмотрению в _____ часов "__" ______ 20__ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Приложение 16 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 26 января 2026 года № 29
Приложение 16
к Правилам субсидирования
повышения урожайности
и качества продукции
растениеводства
Форма
Переводная заявка об оплате причитающихся субсидий при приобретении по удешевленной стоимости субсидируемых семян
В ______________________________________________________________________,
полное наименование местного исполнительного органа области, города
республиканского значения, столицы)
от ______________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
физического лица (индивидуального предпринимателя), адрес, номер телефона
(факса))
Настоящим заявляю, что мною заключен договор купли-продажи субсидируемых
семян по удешевленной стоимости с
________________________________________________________________________
(наименование элитно-семеноводческого хозяйства (семеноводческого хозяйства,
реализатора семян)) в объеме ________________ тонн (штук, посевных единиц)
___________________________ (культура, гибрид/сорт) и прошу перечислить элитно-
семеноводческому хозяйству (семеноводческому хозяйству, реализатору семян)
__________________________________________________________________________
(наименование элитно-семеноводческого хозяйства (семеноводческого хозяйства,
реализатора семян))
причитающиеся мне субсидии, в размере ___________________________тенге
(сумма цифрами и прописью) (расшифровка в приложении к заявке)
после внесения элитно-семеноводческим хозяйством (семеноводческим хозяйством,
реализатором семян)
__________________________________________________________________________
(наименование элитно-семеноводческого хозяйства (семеноводческого хозяйства,
реализатора семян)) в электронный реестр заявок на субсидирование сведений
по фактически реализованным субсидируемым семенам.

2025 және 2026 жылдары танаптың кадастрлық нөмірін беру талап етілмейді, танаптың алаңын ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл шаруашылығы кооперативі) дербес көрсетеді. Бұл ретте, танаптың алаңы осы ауыл шаруашылығы тауарын өндірушіге (ауыл шаруашылығы кооперативіне) жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында тиесілі ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің алаңынан аспайды.
Элиталық тұқымдар бойынша: егер тұқымдардың нақты құны субсидиялар нормативі есептелген құннан төмен болса, онда субсидияларды есептеу субсидиялар көлемдерін есепке ала отырып, олардың нақты құнынан жүргізіледі және келесідей формула бойынша есептеледі:
элиталық тұқым өсіру шаруашылығынан сатып алынған тұқымдар бойынша – ((31-баған × 33-баған)/100 %) × 35-баған × 37-баған × 0,7;
іске асырушылардан немесе шетелдік өндірушілерден тікелей сатып алынған тұқымдар бойынша – ((31-баған × 33-баған)/100 %) × 35-баған × 37-баған × 0,6.
Егер тұқымдардың нақты құны субсидиялар нормативі есептелген құннан жоғары болса, онда субсидия субсидиялар нормативіне тең болады және ((31-баған х 33-баған)/100 %) х 35-баған х 37-баған формуласы бойынша есептеледі.
Бірінші репродукция тұқымдары және (немесе) мақтаның екінші репродукция тұқымдары бойынша: егер тұқымдардың нақты құны субсидиялар нормативі есептелген құннан төмен болса, субсидияларды есептеу субсидиялар көлемдерін есепке ала отырып олардың нақты құнынан жүргізіледі және келесідей формула бойынша есептеледі:
тұқым өсіру шаруашылығынан сатып алынған тұқымдар бойынша – ((31-баған × 33-баған)/100 %) × 35-баған × 37-баған × 0,5;
іске асырушылардан немесе шетелдік өндірушілерден тікелей сатып алынған тұқымдар бойынша – ((31-баған × 33-баған)/100 %) × 35-баған × 37-баған × 0,4.
Егер тұқымдардың нақты құны субсидиялар нормативі есептелген құннан жоғары болған жағдайда, субсидия субсидиялар нормативіне тең болады және ((31-баған х 33-баған)/100 %) х 35-баған х 38-баған формуласы бойынша есептеледі.
Бірінші ұрпақ будандарының тұқымдары бойынша: егер тұқымдардың нақты құны субсидиялар нормативі есептелген құннан төмен болса, субсидияларды есептеу субсидиялар көлемдерін есепке ала отырып олардың нақты құнынан жүргізіледі және келесідей формула бойынша есептеледі:
элиталық тұқым өсіру шаруашылығынан сатып алынған тұқымдар бойынша – 31-баған х 35-баған х 37-баған х 0,5;
іске асырушылардан немесе шетелдік өндірушілерден тікелей сатып алынған тұқымдар бойынша – 31-баған х 35-баған х 37-баған х 0,4.
Егер тұқымдардың және көшеттердің нақты құны субсидиялар нормативі есептелген құннан жоғары болған жағдайда субсидия субсидиялар нормативіне тең болады және 31-баған х 35-баған х 38-баған формуласы бойынша есептеледі.

В 2025 и 2026 годах присвоение кадастрового номера поля не требуется, площадь поля указывается сельскохозяйственным товаропроизводителем (сельскохозяйственным кооперативом) самостоятельно. При этом, площадь поля не превышает площадь земельных участков сельскохозяйственного назначения, принадлежащих данному сельскохозяйственному товаропроизводителю (сельскохозяйственному кооперативу) на праве землепользования и (или) частной собственности.
По элитным семенам: в случае, если фактическая стоимость семян ниже стоимости, от которой рассчитан норматив субсидий, расчет субсидий производится от их фактической стоимости с учетом размеров субсидий и рассчитывается по формуле:
по семенам, приобретенным у элитно-семеноводческих хозяйств, ((графа 31 х графу 33)/100 %) х графу 35 х графу 37 х 0,7;
по семенам, приобретенным у реализаторов, ((графа 31 х графу 33)/100 %) х графу 35 х графу 37 х 0,6;
В случае, если фактическая стоимость семян выше стоимости, от которой рассчитан норматив субсидий, субсидия равна нормативу субсидий и рассчитывается по формуле ((графа 31 х графу 33)/100 %) х графу 35 х графу 38.
По семенам первой репродукции и (или) семенам хлопчатника второй репродукции: в случае, если фактическая стоимость семян ниже стоимости, от которой рассчитан норматив субсидий, расчет субсидий производится от их фактической стоимости с учетом размеров субсидий и рассчитывается по формуле:
по семенам, приобретенным у семеноводческих хозяйств, ((графа 31 х графу 33)/100 %) х графу 35 х графу 37 х 0,5;
по семенам, приобретенным у реализаторов, ((графа 31 х графу 33)/100 %) х графу 35 х графу 37 х 0,4;
В случае, если фактическая стоимость семян выше стоимости, от которой рассчитан норматив субсидий, субсидия равна нормативу субсидий и рассчитывается по формуле ((графа 31 х графу 33)/100 %) х графу 35 х графу 38.
По семенам гибридов первого поколения: в случае, если фактическая стоимость семян ниже стоимости, от которой рассчитан норматив субсидий, расчет субсидий производится от их фактической стоимости с учетом размеров субсидий и рассчитывается по формуле:
по семенам, приобретенным у элитно-семеноводческих хозяйств, графа 31 х графу 35 х графу 37 х 0,5;
по семенам, приобретенным у реализаторов, графа, 31 х графу 35 х графу 37 х 0,4.
В случае если фактическая стоимость семян выше стоимости, от которой рассчитан норматив субсидий, субсидия равна нормативу субсидий и рассчитывается по формуле графа 31 х графу 35 х графу 38.

Жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің элиталық көшеттері бойынша: егер элиталық көшеттердің нақты құны субсидиялар нормативі есептелген құннан төмен болса, онда субсидияларды есептеу субсидиялар көлемдерін есепке ала отырып, олардың нақты құнынан жүргізіледі және 31-баған х 35-баған х 37-баған х 0,5 формуласы бойынша есептеледі.
Егер элиталық көшеттердің нақты құны субсидиялар нормативі есептелген құннан жоғары болса, онда субсидия субсидиялар нормативіне тең болады және 31-баған х 35-баған х 38-баған формуласы бойынша есептеледі.
Элиталық тұқым шаруашылығы өткізген тұқымдар бойынша тұқымдарға арналған аттестат немесе сұрыптық куәлік және тұқымның кондициялылығы туралы куәлік (түйнектік талдау актісі) туралы мәліметтер көрсетіледі.
Тұқым шаруашылығы өткізген тұқымдар бойынша тұқым куәлігі және тұқымдардың кондициялылығы туралы куәлік (түйнектік талдау актісі) туралы мәліметтер көрсетіледі.
Реализаторлар жүзеге асырған тұқымдар бойынша тұқымдардың аттестаты (тұқымдарға арналған куәлік, сорттық куәлік) және тұқымдардың кондициялылығын растайтын куәлік (түйнек талдауы актісі) туралы мәліметтер көрсетіледі.
Импорттық тұқымдар бойынша, жүзеге асырылған реализаторлар, ел-жіберушінің уәкілетті органдары берген сорттық және егістік сапаларын растайтын құжат және тұқымдардың кондициялылығын растайтын куәлік (түйнек талдауы актісі) туралы мәліметтер көрсетіледі.
Импорттық элиталық көшеттер бойынша, жүзеге асырылған реализаторлар, ел-жіберушінің уәкілетті органдары берген сорттық және егістік сапаларын растайтын құжат туралы мәліметтер көрсетіледі.
Субсидияланатын тұқымдардың нақты құны субсидиялар нормативі есептелген құннан төмен болған жағдайда, субсидияларды есептеу субсидиялар көлемдерін есепке ала отырып, олардың нақты құнынан жүргізіледі.
Субсидияланатын тұқымдардың нақты құны субсидиялар нормативі есептелген құннан жоғары болған жағдайда, субсидия субсидиялар нормативіне тең болады.
Ауыл шаруашылығы кооперативі өтінім берген жағдайда элиталық көшеттерді сатып алған кезде ауыл шаруашылығы кооперативінің мүшелері мәліметтерді толтырады және ауыл шаруашылығы кооперативінің әрбір мүшесіне тиесілі субсидиялардың есебін жүргізеді.
5. Құжаттар туралы мәліметтер (фермерлік жылыжайлар үшін): ұлттық жүйеде "Сәйкестікті бағалау. Инспекцияны жүргізетін әртүрлі типтегі органдардың жұмысына қойылатын талаптар" ISO/IEC 17020 МемСТ мемлекеттік стандартының талаптарына сәйкестігіне аккредиттелген заңды тұлға немесе оның атынан әрекет ететін заңды тұлғаның құрылымдық бөлімшесі берген "Фермерлік жылыжайлар. Жалпы техникалық талаптар" ҚР СТ 3834 ұлттық стандартына сәйкестігі туралы техникалық куәландыру нәтижелері бойынша есеп.
берілген күні ______________________________________________________________
кім берді __________________________________________________________________
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын, дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпиядан тұратын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ дербес деректерді жинауға, өңдеуге, сақтауға, шығарып алуға және пайдалануға келісім беремін.
Өтініш беруші 20__ жылғы "__" ________ сағат _____ қол қойып, жіберді:
Электрондық цифрлық қолтаңбадан (бұдан әрі – ЭЦҚ) алынған деректер
ЭЦҚ қою күні және уақыты
Өтінімді қабылдау туралы хабарлама:
Өтінім қарауға 20__ жылғы "__" _____сағат _____ қабылдады:
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ қою күні және уақыты
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2026 жылғы 26 қаңтардағы
№ 29 бұйрығына 17-қосымша
Өсімдік шаруашылығы
өнімінің шығымдылығы
мен сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына
17-қосымша
Нысан
Оригинаторлардан, элиттік тұқым шаруашылықтарынан, тұқым шаруашылықтарынан сатып алынған тұқымдарға арналған субсидиялар нормативі
Р/с №
Дақыл
Субсидия нормативі, теңге
1 тоннаға арналған
бірінші ұрпақ будандарының 1 егіс бірлігіне
бірегей тұқымдар
элиталық тұқымдар
бірінші репродукция тұқымдары
екінші репродукция тұқымдары
бірінші ұрпақ будандары
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Бидай

По элитным саженцам плодово-ягодных культур и винограда: в случае если фактическая стоимость элитных саженцев ниже стоимости, от которой рассчитан норматив субсидий, расчет субсидий производится от их фактической стоимости с учетом размеров субсидий и рассчитывается по формуле графа 31 х графу 35 х графу 37 х 0,5.
В случае если фактическая стоимость элитных саженцев выше стоимости, от которой рассчитан норматив субсидий, субсидия равна нормативу субсидий и рассчитывается по формуле графа 31 х графу 35 х графу 38.
По семенам, реализованным элитно-семеноводческим хозяйством, указываются сведения об аттестате на семена или сортовом свидетельстве и удостоверении о кондиционности семян (акте клубневого анализа).
По семенам, реализованным семеноводческим хозяйством, указываются сведения о свидетельстве на семена и удостоверении о кондиционности семян (акте клубневого анализа).
По семенам, реализованным реализаторами, указываются сведения об аттестате на семена (свидетельстве на семена, сортовом свидетельстве) и удостоверении о кондиционности семян (акте клубневого анализа).
По импортным семенам, реализованным реализаторами, указываются сведения о документе, подтверждающим сортовые и посевные качества, выданным компетентными органами страны-отправителя и удостоверении о кондиционности семян (акте клубневого анализа).
По импортным элитным саженцам, реализованным реализаторами, указываются сведения о документе подтверждающим сортовые и посевные качества, выданным компетентными органами страны-отправителя.
В случае если фактическая стоимость субсидируемых семян ниже стоимости, от которой рассчитан норматив субсидий, расчет субсидий производится от их фактической стоимости с учетом размеров субсидий.
В случае если фактическая стоимость субсидируемых семян выше стоимости, от которой рассчитан норматив субсидий, субсидия равна нормативу субсидий.
В случае подачи заявки сельскохозяйственным кооперативом при приобретении субсидируемых семян членами сельскохозяйственного кооператива на каждого члена сельскохозяйственного кооператива заполняются сведения, и производится расчет причитающихся субсидий на каждого члена сельскохозяйственного кооператива.
5. Сведения о документах (для фермерских теплиц): отчет по результатам технического освидетельствования о соответствии национальному стандарту СТ РК 3834 "Теплицы фермерские. Общие технические требования", выданный юридическим лицом или структурным подразделением юридического лица, действующего от его имени, аккредитованного в национальной системе в соответствии с требованиями государственного стандарта ГОСТ ISO/IEC 17020 "Оценка соответствия. Требования к работе различных типов органов, проводящих инспекции" на проведение работ по техническому освидетельствованию теплиц.
дата выдачи _________________________________________________________
кем выдан __________________________________________________________
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законами Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование персональных данных.
Подписано и отправлено заявителем в _____ часов "__" ___ 20_ года:
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП)
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Заявка принята к рассмотрению в _____ часов "__" ___ 20_ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Приложение 17 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 26 января 2026 года № 29
Приложение 17
к Правилам субсидирования
повышения урожайности
и качества продукции
растениеводства
Форма
Норматив субсидий на семена приобретенные у оригинаторов, элитно-семеноводческих хозяйств, семеноводческих хозяйств
№ п/п
Культура
Норматив субсидий, тенге
на 1 тонну
на 1 посевную единицу гибридов первого поколения
оригинальных семян
элитных семян
семян первой репродукции
семян второй репродукции
гибридов первого поколения
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Пшеница

275
3
Жүзім
96
4
Бүлдірген (құлпынай)
124
5
Жаңғақ-жемісті
2 751
Тұқымға арналған субсидиялар нормативі қосылған құн салығын есепке алмай белгіленді.
Қызанақ пен қияр тұқымдары бойынша тұқымның 1 данасының құны көрсетілді.
Субсидиялар нормативтері тиісті дақылдың тұқымдарына арналған бірнеше баға парақтары арасындағы орташа арифметикалық баға ретінде нарықтық баға негізінде айқындалады.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2026 жылғы 26 қаңтардағы
№ 29 бұйрығына 18-қосымша
Өсімдік шаруашылығы
өнімінің шығымдылығы
мен сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына
18-қосымша
Нысан
Толық құны бойынша сатып алынған тыңайтқыштар үшін субсидиялар алуға арналған өтiнiм
Кімге: ________________________________________________________________
(облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы
органының толық атауы)
кімнен_________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның (дара кәсіпкердің) аты, әкесінің аты (бар
болса), тегі, мекенжайы, телефон (факс) нөмірі, (мәліметтер ақпараттық жүйеден
алынады))
Тыңайтқыштарды сатушыдан ________________________ тонна (килограмм, литр)
көлемiнде сатып алынған _________________________________________
тыңайтқышы үшiн (тыңайтқыш түрi) маған
________________________________________________________________________
(сома санмен және жазбаша) теңге мөлшерінде субсидия төленуін сұраймын.
1. Өтінім беруші туралы мәліметтер:
заңды тұлға үшін:
атауы ___________________________________________________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН)________________________________
жүзеге асырылатын қызмет түріне сәйкес ЭҚЖЖ (экономикалық қызмет түрлерінің
жалпы жіктеуіші бойынша коды) бойынша сыныбы (кіші сыныбы)_______________
басшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі__________________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН)_________________________________
мекенжайы:______________________________________________________________
телефон (факс) нөмірі:_____________________________________________________
жеке тұлға (дара кәсіпкер) үшін:
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі___________________________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН)_________________________________
жүзеге асырылатын қызмет түріне сәйкес ЭҚЖЖ (экономикалық қызмет түрлерінің
жалпы жіктеуіші бойынша коды) бойынша сыныбы (кіші сыныбы)_______________
жеке басын куәландыратын құжат:
нөмірі __________________________________________________________________
кім берді________________________________________________________________
берілген күні_____________________________________________________________
мекенжайы:______________________________________________________________
телефон (факс) нөмірі:_____________________________________________________
Дара кәсіпкер ретінде қызметін бастағаны туралы хабарлама – жеке тұлға үшін:
орналасқан жері __________________________________________________________
хабардар етілген күн ______________________________________________________

275
3
Виноград
96
4
Земляника (клубника)
124
5
Орехоплодные
2 751
Норматив субсидий на семена установлен без учета налога на добавленную стоимость.
Стоимость по семенам томата и огурца указана на 1 штуку семян.
Норматив субсидий определяется на основе рыночной цены, как среднее арифметическое между несколькими прайс-листами на семена соответствующей культуры.
Приложение 18 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 26 января 2026 года № 29
Приложение 18
к Правилам субсидирования
повышения урожайности
и качества продукции
растениеводства
Форма
Заявка на получение субсидий за приобретенные удобрения по полной стоимости
В ________________________________________________________________________
(полное наименование местного исполнительного органа области (города
республиканского значения, столицы))
От _______________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
физического лица (индивидуального предпринимателя))
Прошу выплатить мне субсидии за приобретенные удобрения у продавца удобрений
в объеме _______________________ тонн (килограммов, литров)
_________________________, (вид удобрений) в размере
_________________________тенге. (сумма цифрами и прописью)
1. Сведения о заявителе.
Для юридического лица:
наименование______________________________________________________________
бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) _______________________________
класс (подкласс) по ОКЭД (код по общему классификатору видов экономической
деятельности) в соответствии с видом осуществляемой деятельности ______________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя_________________________
адрес:_____________________________________________________________________
номер телефона (факса):_____________________________________________________
Для физического лица (индивидуального предпринимателя):
фамилия, имя, отчество (при его наличии)______________________________________
индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) ______________________
класс (подкласс) по ОКЭД (код по общему классификатору видов экономической
деятельности) в соответствии с видом осуществляемой деятельности ______________
документ, удостоверяющий личность:
номер ____________________________________________________________________
кем выдано________________________________________________________________
дата выдачи_______________________________________________________________
адрес:_____________________________________________________________________
номер телефона (факса):_____________________________________________________
Уведомление о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя –
для физического лица:
местонахождение___________________________________________________________
дата уведомления___________________________________________________________

2. Ауыл шаруашылығы кооперативінің мүшелері туралы мәліметтер:
Р/с №
Субсидия тиесілі ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің атауы
Субсидия тиесілі ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің БСН-сы/ЖСН-сы
1
2
3
3. Жер учаскесі туралы мәліметтер:
Р/с №
Кадастрлық нөмірі
Барлық алаңы, гектар
оның ішінде егістіктер
Нысаналы мақсаты
Жер учаскесі иесінің немесе жерді пайдаланушының атауы
Жылыжайдың жұмыс алаңының болуы туралы мәліметтер (қорғалған топырақта көкөніс өндірумен айналысатын ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілер немесе ауыл шаруашылығы кооперативтерi үшін)
1
2
3
4
5
6
7
Лизингте дайын объектісі бар ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл
шаруашылығы кооперативі) үшін мыналар көрсетіледі
кадастрлық нөмірі: _______________________________________________________
барлық алаң, гектар: ______________________________________________________
оның ішінде егістіктер: ___________________________________________________
нысаналы мақсаты: _______________________________________________________
лизинг берушінің атауы:_______________________________________________
ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің (ауыл шаруашылығы кооперативінің)
лизинг берушімен жасаған лизинг шартының нөмірі мен күні:__________________

2. Сведения о членах сельскохозяйственного кооператива:
Наименование члена сельскохозяйственного кооператива, которому причитается субсидия
БИН/ИИН члена сельскохозяйственного кооператива, которому причитается субсидия
1
2
3
3. Сведения о земельном участке:
№ п/п
Кадастровый номер
Площадь всего, гектар
в том числе, пашни
Целевое назначение
Наименование собственника земельного участка или землепользователя
Сведения о наличии рабочей площади теплицы (для сельскохозяйственных товаропроизводителей или сельскохозяйственных кооперативов, возделывающих сельскохозяйственные культуры в защищенном грунте)
1
2
3
4
5
6
7
Для сельскохозяйственного товаропроизводителя (сельскохозяйственного
кооператива), имеющего в лизинге готовый объект, указываются:
кадастровый номер: ______________________________________________
площадь всего, гектар: ____________________________________________
в том числе, пашни: ______________________________________________
целевое назначение: _____________________________________________
наименование лизингодателя:______________________________________
номер и дата договора лизинга сельскохозяйственного товаропроизводителя
(сельскохозяйственного кооператива) с лизингодателем________________

4. Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің немесе ауыл шаруашылығы
кооперативінің екінші деңгейдегі банктегі немесе ұлттық почта операторындағы
ағымдағы шотының мәліметтері:
ЖСН/БСН______________________________________________________________
Бенефициар коды (бұдан әрі – Кбе) ________________________________________
банктің немесе почта операторының деректемелері: __________________________
банктің немесе почта операторының: _______________________________________
банктік сәйкестендiру коды________________________________________________
жеке сәйкестендiру
коды______________________________________________________
БСН ___________________________________________________________________
Кбе ____________________________________________________________________
5. Ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл шаруашылығы кооперативі) мен
тыңайтқыштарды сатушының арасындағы сатып алу-сату шартының мәліметтері:
тыңайтқыштарды сатушы (отандық өндіруші не жеткізуші не шетелдік өндіруші)
_______________________________________________________________________
шарттың нөмірі__________________________________________________________
шарттың жасалған күні___________________________________________________
қосылған құн салығынсыз (бұдан әрі – ҚҚС) шарт бойынша тыңайтқыштың жалпы құны,
теңге (егер шартта тыңайтқыштың құны ҚҚС есебімен көрсетілген жағдайда, тыңайтқыштың құны туралы мәліметті ҚҚС-сыз көрсету қажет) __________________
тыңайтқыштарды сатушының атауы мен БСН-ы_____________________________
тыңайтқыштарды сатушының орналасқан жерінің мекенжайы _________________
тыңайтқыштың атауы___________________________________________________
тыңайтқыштың көлемі, тонна (килограмм, литр) ______________________________
төлеу мерзімі ___________________________________________________________
межелі (босату) пункті___________________________________________________
6. Тыңайтқыштарды сатып алу үшін шеккен шығындарды растайтын (өтінім берген сәтте)
төлем құжаттары, шот-фактуралар, тауарларды жеткізу туралы жүкқұжаттың (актінің) мәліметтері:
төлем құжатының нөмірі __________________________________________________
төлем құжатының берілген күні_____________________________________________
номер счет-фактуры _______________________________________________________
берілген күні _____________________________________________________________
тасымалдауға арналған жүкқұжаттың нөмірі __________________________________
босатуға арналған жүкқұжаттың нөмірі _____________________________________
7. Тауарларға арналған кедендік декларациядан алынған мәліметтер (Еуразиялық экономикалық
одаққа кірмейтін елдерден тыңайтқыш сатып алған ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші немесе ауыл шаруашылығы кооперативі үшін):
тауарларға арналған кедендік декларацияның нөмірі _____________________________
берілген күні ____________________________________________________________
тыңайтқыштың атауы _____________________________________________________
өлшем бірлігі ____________________________________________________________
мөлшері (көлемі) ________________________________________________________
ҚҚС-сыз бағасы (теңге)____________________________________________________
өткізу құны, барлығы ____________________________________________________
шетелдік тыңайтқыштарды өндірушінің атауы ______________________________
шетелдік тыңайтқыштарды өндірушінің орналасқан жерінің мекенжайы ________

4. Сведения текущего счета сельскохозяйственного товаропроизводителя или
сельскохозяйственного кооператива в банке второго уровня или национальном
операторе почты:
ИИН/БИН _______________________________________________________
код бенефициара (далее – Кбе) _____________________________________
реквизиты банка или оператора почты: ______________________________
наименование банка или оператора почты: ___________________________
банковский идентификационный код ________________________________
индивидуальный идентификационный код ___________________________
БИН ___________________________________________________________
Кбе ____________________________________________________________
5. Сведения договора купли-продажи между сельскохозяйственным
товаропроизводителем (сельскохозяйственным кооперативом) и продавцом
удобрений:
продавец удобрений (отечественный производитель либо поставщик, либо
иностранный производитель)
________________________________________________________________
номер договора __________________________________________________
дата заключения договора _________________________________________
общая стоимость удобрения по договору без налога на добавленную стоимость (далее
– НДС), тенге (в случае, если в договоре указана стоимость удобрения с учетом НДС,
необходимо указать сведения о стоимости удобрения без НДС)__________________
наименование и БИН продавца удобрений____________________________________
адрес местонахождения продавца удобрений _________________________________
наименование удобрения __________________________________________________
объем удобрения, тонн (килограммов, литров) ________________________________
срок оплаты _____________________________________________________________
пункт назначения (отпуска) ________________________________________________
6. Сведения платежных документов, счета-фактуры, накладной (акта) о поставке
товаров, подтверждающих понесенные затраты (на момент подачи заявки)
на приобретение удобрений:
номер платежного документа ______________________________________________
дата выдачи платежного документа _________________________________________
номер счет-фактуры ______________________________________________________
дата выписки ____________________________________________________________
номер накладной на перевозку _____________________________________________
номер накладной на отпуск ________________________________________________
7. Сведения из таможенной декларации на товары (для сельскохозяйственного
товаропроизводителя или сельскохозяйственного кооператива, который приобрел
удобрения из стран, не входящих в Евразийский экономический союз):
номер таможенной декларации на товары ____________________________________
дата выдачи _____________________________________________________________
наименование удобрения __________________________________________________
единица измерения _______________________________________________________
количество (объем) ______________________________________________________
цена без НДС (тенге) ____________________________________________________
всего стоимость реализации ______________________________________________
наименование иностранного производителя удобрений________________________
адрес местонахождения иностранного производителя удобрений _______________

8. Тауардың Еуразиялық экономикалық одақ елдерінен әкелінгенін растайтын
мемлекеттік кірістер органы берген құжаттың мәліметтері құжаттың нөмірі
___________________________________________________________
берілген күні __________________________________________________________
шетелдік тыңайтқыштарды өндірушінің атауы __________________________________
шетелдік тыңайтқыштарды өндірушінің орналасқан жерінің мекенжайы
__________________________________________________________________________
мөлшері (көлемі) ________________________________________________________
ҚҚС-сыз бағасы (теңге)_____________________________________________________
өткізу құны, барлығы _____________________________________________________
9. Сатып алынған тыңайтқыштарға арналған сәйкестiк сертификатының мәліметтері:
сертификаттың нөмірі____________________________________________________
сертификаттың берілген күні ______________________________________________
сертификаттың қолданылу мерзімі _________________________________________
сәйкестендірілген өнім (атауы, шығарушы ел)
өтінім беруші (атауы, мекенжайы) ____________________________________________
кім берді __________________________________________________________________
Бұл ретте сатып алынған тыңайтқыштарға сәйкестік сертификатының қолданылу
мерзімі тыңайтқышты сатып алу сәтінде ескеріледі.
10. Тауардың шығу тегі туралы сертификаттың немесе тауардың шығу тегі туралы
декларацияның мәліметтері:
нөмірі мен берілген күні__________________________________________________
тауардың атауы _________________________________________________________
шыққан елі _____________________________________________________________
экспорттаушы/жүк жөнелтуші _____________________________________________
импорттаушы/жүк алушы _________________________________________________
11. Химиялық өнімді тіркеу туралы куәліктің мәліметтері:
куәліктің нөмірі _______________________________________________________
химиялық өнімнің толық атауы __________________________________________
өндіруші фирма _______________________________________________________
куәліктің қолданылу мерзімі _____________________________________________
тіркелген күні _________________________________________________________
кім берді ______________________________________________________________
кімге берілді___________________________________________________________

8. Сведения документа, выданного органом государственных доходов,
подтверждающего, что товар ввезен из стран Евразийского экономического союза:
номер документа ________________________________________________________
дата выдачи ____________________________________________________________
наименование иностранного производителя удобрений________________________
адрес местонахождения иностранного производителя удобрений
______________________________________________________________________
количество (объем) _____________________________________________________
цена без НДС (тенге) ___________________________________________________
всего стоимость реализации _____________________________________________
9. Сведения сертификата соответствия на приобретенные удобрения:
номер сертификата _____________________________________________________
дата выдачи сертификата ________________________________________________
срок действия сертификата ______________________________________________
идентифицированная продукция (наименование, страна происхождения)
______________________________________________________________________
заявитель (наименование, адрес) _________________________________________
кем выдан ____________________________________________________________
При этом, срок действия сертификата соответствия на приобретенные удобрения
учитывается на момент приобретения удобрения.
10. Сведения сертификата происхождения товара или декларации о происхождении
товара:
номер и дата выдачи ____________________________________________________
наименование товара ___________________________________________________
страна происхождения __________________________________________________
экспортер/грузоотправитель _____________________________________________
импортер/грузополучатель ______________________________________________
11. Сведения свидетельства о регистрации химической продукции:
номер свидетельства ___________________________________________________
полное название химической продукции __________________________________
фирма-производитель __________________________________________________
срок действия свидетельства ____________________________________________
дата регистрации ______________________________________________________
кем выдано __________________________________________________________
кому выдано _________________________________________________________

2025 және 2026 жылдары танаптың кадастрлық нөмірін беру талап етілмейді, танаптың алаңын ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл шаруашылығы кооперативі) дербес көрсетеді. Бұл ретте, танаптың алаңы осы ауыл шаруашылығы тауарын өндірушіге (ауыл шаруашылығы кооперативіне) жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында тиесілі ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің алаңынан аспайды.
Шекті енгізу нормаларынан төмен тыңайтқыштарды сатып алған кезде тиесілі субсидия сомасы 8-баған х 10-баған х 12-баған формуласы бойынша есептеледі, шекті енгізу нормалары жоғары болған жағдайда, тиесілі субсидия сомасы 7-баған х 8-баған х 12-баған формуласы бойынша есептеледі.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпиядан тұратын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ дербес деректерді және өзге де ақпаратты жинауға, өңдеуге, сақтауға, шығарып алуға және пайдалануға келісім беремін.
Ауыл шаруашылығы дақылдарына (cүрі жерге) сатып алынған тыңайтқыштардың қолданылуын қамтамасыз ететінімді растаймын. Ауыл шаруашылығы дақылдарына (cүрі жерге) сатып алынған тыңайтқыштарды қолданбаған жағдайда, қайтаруға келісемін.
Өтінім беруші 20__ жылғы "__" ________ сағат 00:00-де мыналарға қол қойып, жіберді:
Электрондық цифрлық қолтаңбадан (бұдан әрі – ЭЦҚ) алынған деректер
ЭЦҚ қою күні мен уақыты
Өтінімді қабылдау туралы хабарлама:
Өтінім қарауға 20__ жылғы "__" _____сағат _____ қабылданды:
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ қою күні мен уақыты
Осы өтінімнің 7 және 8-тармақтарында көрсетілген мәліметтерді ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл шаруашылығы кооперативі) шетелдік тыңайтқыштар өндірушіден тыңайтқыштарды тікелей сатып алған кезде толтырады.
Өтінімді ауыл шаруашылығы кооперативі берген жағдайда, тыңайтқыштарды ауыл шаруашылығы кооперативі ауыл шаруашылығы кооперативінің әр мүшесіне сатып алғанда осы өтінімнің 2 және 3-тармақтарында көрсетілген мәліметтер толтырылады.
Өтінімді ауыл шаруашылығы кооперативі берген жағдайда, тыңайтқыштарды ауыл шаруашылығы кооперативінің мүшелері ауыл шаруашылығы кооперативінің әр мүшесіне сатып алғанда осы өтінімнің 2, 3, 4, 5 және 6-тармақтарында көрсетілген мәліметтер.
Осы толық құны бойынша сатып алынған тыңайтқыштар үшін субсидиялар алуға арналған өтінім тыңайтқыштың әр түріне толтырылады.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2026 жылғы 26 қаңтардағы
№ 29 бұйрығына 19-қосымша
Өсімдік шаруашылығы
өнімінің шығымдылығы
мен сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына
19-қосымша
Нысан
Тыңайтқышты отандық тыңайтқыштарды өндірушіден арзандатылған құны бойынша сатып алған кезде тиесілі субсидияларды төлеу туралы өтпелі өтінім
Кімге _________________________________________________________________
(облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) жергілікті атқарушы
органының толық атауы)
кімнен__________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның (дара кәсіпкердің) аты, әкесінің (бар
болса), тегі
Осымен __________________________________________ арзандатылған құнымен
(отандық тыңайтқыштарды өндірушінің атауы)
_______________________________________ тонна (килограмм, литр) көлемiнде
________________________________________ тыңайтқышын (тыңайтқыш түрi)
сатып алу-сату шартын жасасқанымды мәлімдеймін және отандық тыңайтқыштарды
өндіруші________________________________________________________________
(отандық тыңайтқыштарды өндірушінің атауы) нақты өткізілген тыңайтқыштар
жөніндегі мәліметтерді субсидиялауға арналған өтінімдердің электрондық тізіліміне
енгізгеннен кейін маған тиесілі ___________________________ теңге (сома санмен
және жазбаша) мөлшеріндегі субсидияны отандық тыңайтқыштарды өндіруші
_______________________
________________________________________________________________________
(отандық тыңайтқыштарды өндірушінің атауы) аударуды сұраймын.

В 2025 и 2026 годах присвоение кадастрового номера поля не требуется, площадь поля указывается сельскохозяйственным товаропроизводителем (сельскохозяйственным кооперативом) самостоятельно. При этом, площадь поля не превышает площадь земельных участков сельскохозяйственного назначения, принадлежащих данному сельскохозяйственному товаропроизводителю (сельскохозяйственному кооперативу) на праве землепользования и (или) частной собственности.
При приобретении ниже предельных норм внесения удобрений сумма причитающейся субсидии рассчитывается по формуле графа 8 х графу 10 х графу 12, в случае превышения предельных норм внесения сумма причитающейся субсидии рассчитывается по формуле графа 7 х графу 8 х графу 12.
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законами Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование персональных данных и иной информации.
Подтверждаю, что обеспечу применение приобретенных удобрений под сельскохозяйственные культуры (пары). В случае неприменения приобретенных удобрений под сельскохозяйственные культуры (пары), согласен вернуть полученные субсидии.
Подписано и отправлено заявителем в 00:00 часов "__" ______ 20__ года:
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП)
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Заявка принята к рассмотрению в _____ часов "__" ______ 20__ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Сведения пунктов 7 и 8 настоящей заявки заполняются сельскохозяйственным товаропроизводителем (сельскохозяйственным кооперативом) при приобретении удобрения напрямую у иностранного производителя удобрений.
В случае подачи настоящей заявки сельскохозяйственным кооперативом при приобретении удобрений сельскохозяйственным кооперативом на каждого члена сельскохозяйственного кооператива заполняются сведения, указанные в пунктах 2 и 3 настоящей заявки.
В случае подачи настоящей заявки сельскохозяйственным кооперативом при приобретении удобрений членами сельскохозяйственного кооператива на каждого члена сельскохозяйственного кооператива заполняются сведения, указанные в пунктах 2, 3, 4, 5 и 6 настоящей заявки.
Настоящая заявка на получение субсидий за приобретенные удобрения по полной стоимости заполняется на каждый вид удобрения.
Приложение 19 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 26 января 2026 года № 29
Приложение 19
к Правилам субсидирования
повышения урожайности
и качества продукции
растениеводства
Форма
Переводная заявка об оплате причитающихся субсидий при приобретении удобрения
у отечественного производителя удобрений по удешевленной стоимости
В ______________________________________________________________________
(полное наименование местного исполнительного органа области (города
республиканского значения, столицы))
От _____________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
физического лица (индивидуального предпринимателя))
Настоящим заявляю, что мною заключен договор купли-продажи удобрений
по удешевленной стоимости
с _______________________________________________________________________
(наименование отечественного производителя удобрений)
в объеме _________________ тонн (килограммов, литров) _______________________
(вид удобрений) и прошу перечислить отечественному производителю удобрений
__________________________________________________________________________
причитающиеся мне субсидии, (наименование отечественного производителя удобрений)
в размере _________________________________________________________ тенге
после (сумма цифрами и прописью) внесения отечественным производителем
удобрений ___________________________________ (наименование отечественного
производителя удобрений) в электронный реестр заявок на субсидирование сведений
по фактически реализованным удобрениям.

1. Өтінім беруші туралы мәліметтер.
Заңды тұлға үшін:
атауы_____________________________________________________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН)__________________________________
жүзеге асырылатын қызмет түріне сәйкес ЭҚЖЖ (экономикалық қызмет түрлерінің
жалпы жіктеуіші бойынша коды) бойынша сыныбы (кіші сыныбы)_______________
басшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі__________________________________
мекенжайы: ______________________________________________________________
телефон (факс) нөмірі:_____________________________________________________
Жеке тұлға (дара кәсіпкер) үшін:
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі ___________________________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН)___________________________________
жүзеге асырылатын қызмет түріне сәйкес ЭҚЖЖ (экономикалық қызмет түрлерінің
жалпы жіктеуіші бойынша коды) бойынша сыныбы (кіші сыныбы)_______________
жеке басын куәландыратын құжат:
нөмірі___________________________________________________________________
кім берді ________________________________________________________________
берілген күні____________________________________________________________
мекенжайы: ______________________________________________________________
телефон (факс) нөмірі:_____________________________________________________
Дара кәсіпкер ретінде қызметін бастағаны туралы хабарлама – жеке тұлға үшін:
орналасқан жері_________________________________________________________
хабардар етілген күні______________________________________________________

1. Сведения о заявителе.
Для юридического лица:
Наименование _________________________________________________________
бизнес-идентификационный номер (далее - БИН) ___________________________
класс (подкласс) по ОКЭД (код по общему классификатору видов экономической
деятельности) в соответствии с видом осуществляемой деятельности ___________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя
_______________________________________________________________________
адрес: __________________________________________________________________
номер телефона (факса): __________________________________________________
Для физического лица (индивидуального предпринимателя):
фамилия, имя, отчество (при его наличии) ___________________________________
индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) ___________________
класс (подкласс) по ОКЭД (код по общему классификатору видов экономической
деятельности) в соответствии с видом осуществляемой деятельности ____________
документ, удостоверяющий личность:
номер __________________________________________________________________
кем выдано _____________________________________________________________
дата выдачи ____________________________________________________________
адрес: _________________________________________________________________
номер телефона (факса): __________________________________________________
Уведомление о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя –
для физического лица:
местонахождение ________________________________________________________
дата уведомления ________________________________________________________

2. Ауыл шаруашылығы кооперативінің мүшелері туралы мәліметтер:№ п/п
Субсидия тиесілі ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің атауы
Субсидия тиесілі ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің БСН-сы/ЖСН-сы
1
2
3
3. Жер учаскесi туралы мәліметтер:
Р/с №
Кадастрлық нөмірі
Барлық алаңы, гектар
оның ішінде егістік
Нысаналы мақсаты
Жер учаскесі иесінің немесе жерді пайдаланушының атауы
Жылыжайдың жұмыс алаңының болуы туралы мәліметтер (қорғалған топырақта ауыл шаруашылығы дақылдарын өсірумен айналысатын ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілер немесе ауыл шаруашылығы кооперативтерi үшін)
1
2
3
4
5
6
7
Лизингте дайын объектісі бар ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл
шаруашылығы кооперативі) үшін мыналар көрсетіледі:
Кадастрлық нөмірі:______________________________________________________
Барлық алаң, гектар:_______________________________________________________
оның ішінде егістік:_______________________________________________________
Нысаналы мақсаты:______________________________________________________
Лизинг берушінің атауы:________________________________________________
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің (ауыл шаруашылығы кооперативінің)
лизинг берушімен жасаған лизинг шартының нөмірі мен күні:______________

2. Сведения о членах сельскохозяйственного кооператива:
№ п/п
Наименование члена сельскохозяйственного кооператива, которому причитается субсидия
БИН/ИИН члена сельскохозяйственного кооператива, которому причитается субсидия
1
2
3
3. Сведения о земельном участке:
№ пп
Кадастровый номер
Площадь всего, гектар
в том числе пашни
Целевое назначение
Наименование собственника земельного участка или землепользователя
Сведения о наличии рабочей площади теплицы (для сельскохозяйственных товаропроизводителей или сельскохозяйственных кооперативов, возделывающих сельскохозяйственные культуры в защищенном грунте)
1
2
3
4
5
6
7
Для сельскохозяйственного товаропроизводителя (сельскохозяйственного
кооператива), имеющего в лизинге готовый объект, указываются:
Кадастровый номер: ___________________________________________________
Площадь всего, гектар: _________________________________________________
в том числе пашни: ____________________________________________________
Целевое назначение: ___________________________________________________
Наименование лизингодателя:___________________________________________
Номер и дата договора лизинга сельскохозяйственного товаропроизводителя
(сельскохозяйственного кооператива) с лизингодателем
_____________________________________________________________________

4. Ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл шаруашылығы кооперативі) мен
тыңайтқыштарды өндірушінің арасындағы сатып алу-сату шартының мәліметтері:
шарттың нөмірі __________________________________________________________
шарттың жасалған күні ____________________________________________________
қосылған құн салығынсыз (бұдан әрі – ҚҚС) шарт бойынша тыңайтқыштың жалпы
құны, теңге (егер шартта тыңайтқыштың құны ҚҚС есебімен көрсетілген жағдайда,
тыңайтқыштың құны туралы мәліметті ҚҚС-сыз көрсету қажет) __________________
тыңайтқыштарды өндірушінің атауы мен БСН-сы _____________________________
тыңайтқыштарды өндірушінің орналасқан жерінің мекенжайы __________________
тыңайтқыштың атауы _____________________________________________________
тыңайтқыштың көлемі, тонна (килограмм, литр) ______________________________
төлеу мерзімі ____________________________________________________________
межелі (босату) пункті ____________________________________________________
5. Тыңайтқыштарды өндірушінің екінші деңгейдегі банктегі ағымдағы шоты туралы
мәліметтер:
Банктің атауы ___________________________________________________________
банктік сәйкестендіру коды _______________________________________________
жеке сәйкестендіру коды _________________________________________________
БСН ___________________________________________________________________
бенефициар коды ________________________________________________________
6. Сатып алынған тыңайтқыштарға арналған сәйкестiк сертификатының мәліметтері:
сертификаттың нөмірі___________________________________________________
сертификаттың берілген күні _____________________________________________
сертификаттың қолданылу мерзімі _________________________________________
сәйкестендірілген өнім (атауы, шығарушы ел)________________________________
өтінім беруші (атауы, мекенжайы)__________________________________________
кім берді ________________________________________________________________
Бұл ретте, сатып алынған тыңайтқыштарға сәйкестік сертификатының қолданылу
мерзімі тыңайтқышты сатып алу сәтінде ескеріледі.

4. Сведения договора купли-продажи между сельскохозяйственным
товаропроизводителем (сельскохозяйственным кооперативом) и производителем
удобрений:
номер договора ________________________________________________________
дата заключения договора _______________________________________________
общая стоимость удобрения по договору без налога на добавленную стоимость (далее
– НДС), тенге (в случае, если в договоре указана стоимость удобрения с учетом НДС,
необходимо указать сведения о стоимости удобрения без НДС)__________________
наименование и БИН производителя удобрений _______________________________
адрес местонахождения производителя удобрений _____________________________
наименование удобрения ___________________________________________________
объем удобрения, тонн (килограммов, литров) _________________________________
срок оплаты ______________________________________________________________
пункт назначения (отпуска) _________________________________________________
5. Сведения о текущем счете производителя удобрений в банке второго уровня:
Наименование банка: ______________________________________________________
банковский идентификационный код _________________________________________
индивидуальный идентификационный код ____________________________________
бизнес-идентификационный номер __________________________________________
БИН ____________________________________________________________________
код бенефициара _________________________________________________________
6. Сведения сертификата соответствия на приобретенные удобрения:
номер сертификата _______________________________________________________
дата выдачи сертификата __________________________________________________
срок действия сертификата ________________________________________________
идентифицированная продукция (наименование, страна происхождения)
заявитель (наименование, адрес) ____________________________________________
кем выдан _______________________________________________________________
При этом, срок действия сертификата соответствия на приобретенные удобрения
учитывается на момент приобретения удобрения.

2025 және 2026 жылдары танаптың кадастрлық нөмірін беру талап етілмейді, танаптың алаңын ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл шаруашылығы кооперативі) дербес көрсетеді. Бұл ретте, танаптың алаңы осы ауыл шаруашылығы тауарын өндірушіге (ауыл шаруашылығы кооперативіне) жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында тиесілі ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің алаңынан аспайды.
Нормалардан төмен тыңайтқыштарды сатып алу кезінде төленетін субсидия сомасы 7-баған х 9-баған х 11-баған формуласы бойынша, қолдану нормаларынан асып кеткен жағдайда - тиесілі субсидия сомасы мына формула бойынша есептеледі. 6 баған x 7 баған x 11 баған.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпиядан тұратын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ дербес деректерді және өзге де ақпаратты жинауға, өңдеуге, сақтауға, шығарып алуға және пайдалануға келісім беремін.
Ауыл шаруашылығы дақылдарына (cүрі жерге) сатып алынған тыңайтқыштардың қолданылуын қамтамасыз ететінімді растаймын. Ауыл шаруашылығы дақылдарына (cүрі жерге) сатып алынған тыңайтқыштарды қолданбаған жағдайда, отандық өндірушіден алған субсидияларды осы өтпелі өтінім бойынша бюджетке қайтаруға келісемін.
Өтінім беруші 20__ жылғы "__" ________ сағат 00:00-де қол қойып, жіберді: Электрондық цифрлық қолтаңбадан (бұдан әрі – ЭЦҚ) алынған деректер
ЭЦҚ қою күні және уақыты
Өтінімнің қабылданғаны туралы хабарлама:
Өтінім 20__ жылғы "__" ________ сағат 00:00-де қарауға қабылданды.
Ауыл шаруашылығы кооперативі ауыл шаруашылығы кооперативінің әр мүшесіне тыңайтқыштар сатып алғанда ауыл шаруашылығы кооперативі осы өтпелі өтінімді берген жағдайда, өтпелі өтінімнің 2 және 3-тармақтарында көрсетілген мәліметтер толтырылады.
Ауыл шаруашылығы кооперативінің мүшелері тыңайтқыштар сатып алғанда ауыл шаруашылығы кооперативі осы өтпелі өтінімді берген жағдайда, ауыл шаруашылығы кооперативінің әр мүшесіне өтпелі өтінімнің 2, 3 және 4-тармақтарында көрсетілген мәліметтер толтырылады.
Отандық тыңайтқыштар өндірушіден арзандатылған құны бойынша сатып алынған тыңайтқыштар үшін субсидиялар алуға арналған осы өтпелі өтінім тыңайтқыштың әрбір түріне толтырылады.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2026 жылғы 26 қаңтардағы
№ 29 бұйрығына 20-қосымша
Өсімдік шаруашылығы
өнімінің шығымдылығы
мен сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына
19-1-қосымша
Нысан
Аванстық субсидиялау тетігі шеңберінде тыңайтқыштарды отандық тыңайтқыш өндірушіден арзандатылған құны бойынша сатып алған кезде тиесілі субсидияларды төлеу туралы өтпелі өтінім
Кімге _____________________________________________________________
(облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) жергілікті атқарушы
органының толық атауы)
кімнен__________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның (дара кәсіпкердің) аты, әкесінің (бар
болса), тегі
Осымен __________________________________________ арзандатылған құнымен
(отандық тыңайтқыштарды өндірушінің атауы)
_______________________________________ тонна (килограмм, литр) көлемiнде
________________________________________ тыңайтқышын (тыңайтқыш түрi)
сатып алу-сату шартын жасасқанымды мәлімдеймін және отандық тыңайтқыштарды
өндіруші_______________________________________________________________
(отандық тыңайтқыштарды өндірушінің атауы) нақты өткізілген тыңайтқыштар
жөніндегі мәліметтерді субсидиялауға арналған өтінімдердің электрондық тізіліміне
енгізгеннен кейін маған тиесілі __________________________________________
теңге (сома санмен және жазбаша) мөлшеріндегі субсидияны отандық
тыңайтқыштарды өндіруші _________________________
______________________________________________________________________
(отандық тыңайтқыштарды өндірушінің атауы) аударуды сұраймын.

В 2025 и 2026 годах присвоение кадастрового номера поля не требуется, площадь поля указывается сельскохозяйственным товаропроизводителем (сельскохозяйственным кооперативом) самостоятельно. При этом, площадь поля не превышает площадь земельных участков сельскохозяйственного назначения, принадлежащих данному сельскохозяйственному товаропроизводителю (сельскохозяйственному кооперативу) на праве землепользования и (или) частной собственности.
При приобретении ниже норм внесения удобрений сумма причитающейся субсидии рассчитывается по формуле графа 7 х графу 9 х графу 11, в случае превышении норм внесения сумма причитающейся субсидии рассчитывается по формуле графа 6 х графу 7 х графу 11.
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законами Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование персональных данных и иной информации.
Подтверждаю, что обеспечу применение приобретенных удобрений под сельскохозяйственные культуры (пары). В случае неприменения приобретенных удобрений под сельскохозяйственные культуры (пары), согласен вернуть полученные отечественным производителем субсидии по данной переводной заявке в бюджет.
Подписано и отправлено заявителем в 00:00 часов "__" ______ 20__ года:
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП)
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Заявка принята к рассмотрению в _____ часов "__" ______ 20__ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
В случае подачи настоящей переводной заявки сельскохозяйственным кооперативом при приобретении удобрений сельскохозяйственным кооперативом на каждого члена сельскохозяйственного кооператива заполняются сведения, указанные в пунктах 2 и 3 переводной заявки.
В случае подачи настоящей переводной заявки сельскохозяйственным кооперативом при приобретении удобрений членами сельскохозяйственного кооператива на каждого члена сельскохозяйственного кооператива заполняются сведения, указанные в пунктах 2, 3 и 4 переводной заявки.
Настоящая переводная заявка на получение субсидий за приобретенные удобрения по удешевленной стоимости у отечественного производителя удобрений заполняется на каждый вид удобрения.
Приложение 20 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 26 января 2026 года № 29
Приложение 19-1
к Правилам субсидирования
повышения урожайности
и качества продукции
растениеводства
Форма
Переводная заявка об оплате причитающихся субсидий при приобретении удобрения
у отечественного производителя удобрений по удешевленной стоимости в рамках
механизма авансового субсидирования
В ___________________________________________________________________
(полное наименование местного исполнительного органа области (города
республиканского значения, столицы))
От __________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
физического лица (индивидуального предпринимателя))
Настоящим заявляю, что мною заключен договор купли-продажи удобрений
по удешевленной стоимости с
_____________________________________________________________________
(наименование отечественного производителя удобрений)
в объеме _________________ тонн (килограммов, литров) ___________________
(вид удобрений) и прошу перечислить отечественному производителю удобрений
____________________________________________ причитающиеся мне субсидии,
(наименование отечественного производителя удобрений)
в размере _____________________________тенге после внесения (сумма цифрами
и прописью) отечественным производителем удобрений
_____________________________________________________________________
(наименование отечественного производителя удобрений) в электронный реестр заявок на субсидирование сведений по фактически реализованным удобрениям.

1. Өтінім беруші туралы мәліметтер.
Заңды тұлға үшін:
атауы____________________________________________________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН)_________________________________
жүзеге асырылатын қызмет түріне сәйкес ЭҚЖЖ (экономикалық қызмет түрлерінің
жалпы жіктеуіші бойынша коды) бойынша сыныбы (кіші сыныбы)_______________
басшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі__________________________________
мекенжайы: ______________________________________________________________
телефон (факс) нөмірі:_____________________________________________________
Жеке тұлға (дара кәсіпкер) үшін:
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі ___________________________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН)___________________________________
жүзеге асырылатын қызмет түріне сәйкес ЭҚЖЖ (экономикалық қызмет түрлерінің
жалпы жіктеуіші бойынша коды) бойынша сыныбы (кіші сыныбы)______________
жеке басын куәландыратын құжат:
нөмірі___________________________________________________________________
кім берді ________________________________________________________________
берілген күні____________________________________________________________
мекенжайы: _____________________________________________________________
телефон (факс) нөмірі:____________________________________________________
Дара кәсіпкер ретінде қызметін бастағаны туралы хабарлама – жеке тұлға үшін:
орналасқан жері_________________________________________________________
хабардар етілген күні______________________________________________________

1. Сведения о заявителе.
Для юридического лица:
наименование ________________________________________________________
бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) __________________________
класс (подкласс) по ОКЭД (код по общему классификатору видов экономической
деятельности) в соответствии с видом осуществляемой деятельности __________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя_____________________
адрес: ________________________________________________________________
номер телефона (факса): ________________________________________________
Для физического лица (индивидуального предпринимателя):
фамилия, имя, отчество (при его наличии) _________________________________
индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН)
______________________________________________________________________
класс (подкласс) по ОКЭД (код по общему классификатору видов экономической
деятельности) в соответствии с видом осуществляемой деятельности ___________
документ, удостоверяющий личность:
номер ______________________________________________________________
кем выдано _________________________________________________________
дата выдачи ________________________________________________________
адрес: _____________________________________________________________
номер телефона (факса): _____________________________________________
Уведомление о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя –
для физического лица:
местонахождение ___________________________________________________
дата уведомления ___________________________________________________

2. Ауыл шаруашылығы кооперативінің мүшелері туралы мәліметтер:
Р/с №
Субсидия тиесілі ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің атауы
Субсидия тиесілі ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің БСН-сы/ЖСН-сы
1
2
3
3. Жер учаскесi туралы мәліметтер:
Р/с №
Кадастрлық нөмірі
Барлық алаңы, гектар
оның ішінде егістік
Нысаналы мақсаты
Жер учаскесі иесінің немесе жерді пайдаланушының атауы
Жылыжайдың жұмыс алаңының болуы туралы мәліметтер (қорғалған топырақта ауыл шаруашылығы дақылын өсірумен айналысатын ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілер немесе ауыл шаруашылығы кооперативтерi үшін)
1
2
3
4
5
6
7
Лизингте дайын объектісі бар ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл
шаруашылығы кооперативі) үшін мыналар көрсетіледі:
Кадастрлық нөмірі:______________________________________________________
Барлық алаң, гектар:_____________________________________________________
оның ішінде егістік:______________________________________________________
Нысаналы мақсаты:______________________________________________________
Лизинг берушінің атауы:_________________________________________________
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің (ауыл шаруашылығы кооперативінің)
лизингтік берушімен жасаған лизинг шартының нөмірі мен күні:______________

2. Сведения о членах сельскохозяйственного кооператива:
№ п/п
Наименование члена сельскохозяйственного кооператива, которому причитается субсидия
БИН/ИИН члена сельскохозяйственного кооператива, которому причитается субсидия
1
2
3
3. Сведения о земельном участке:
№ пп
Кадастровый номер
Площадь всего, гектар
в том числе пашни
Целевое назначение
1
2
3
4
5
продолжение таблицы
Наименование собственника земельного участка или землепользователя
Сведения о наличии рабочей площади теплицы (для сельскохозяйственных товаропроизводителей или сельскохозяйственных кооперативов, возделывающих сельскохозяйственные культуры в защищенном грунте)
6
7
Для сельскохозяйственного товаропроизводителя (сельскохозяйственного
кооператива), имеющего в лизинге готовый объект, указываются:
Кадастровый номер: _________________________________________________
Площадь всего, гектар: _______________________________________________
в том числе пашни: __________________________________________________
Целевое назначение: _________________________________________________
Наименование лизингодателя:_________________________________________
Номер и дата договора лизинга сельскохозяйственного товаропроизводителя
(сельскохозяйственного кооператива) с лизингодателем___________________

4. Ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл шаруашылығы кооперативі) мен
тыңайтқыштарды өндірушінің арасындағы сатып алу-сату шартының мәліметтері:
шарттың нөмірі __________________________________________________________
шарттың жасалған күні ____________________________________________________
қосылған құн салығынсыз (бұдан әрі – ҚҚС) шарт бойынша тыңайтқыштың жалпы
құны, теңге (егер шартта тыңайтқыштың құны ҚҚС есебімен көрсетілген жағдайда,
тыңайтқыштың құны туралы мәліметті ҚҚС-сыз көрсету қажет) __________________
тыңайтқыштарды өндірушінің атауы мен БСН-сы ____________________________
тыңайтқыштарды өндірушінің орналасқан жерінің мекенжайы _________________
тыңайтқыштың атауы ___________________________________________________
тыңайтқыштың көлемі, тонна (килограмм, литр) ____________________________
төлеу мерзімі ____________________________________________________________
межелі (босату) пункті ____________________________________________________
5. Тыңайтқыштарды өндірушінің екінші деңгейдегі банктегі ағымдағы шоты туралы
мәліметтер:
Банктің атауы ___________________________________________________________
банктік сәйкестендіру коды _______________________________________________
жеке сәйкестендіру коды __________________________________________________
БСН ___________________________________________________________________
бенефициар коды _______________________________________________________
6. Сатып алынған тыңайтқыштарға арналған сәйкестiк сертификатының мәліметтері:
сертификаттың нөмірі __________________________________________________
сертификаттың берілген күні ____________________________________________
сертификаттың қолданылу мерзімі _______________________________________
сәйкестендірілген өнім (атауы, шығарушы ел)_______________________________
өтінім беруші (атауы, мекенжайы)_________________________________________
кім берді ______________________________________________________________
Бұл ретте, сатып алынған тыңайтқыштарға сәйкестік сертификатының қолданылу
мерзімі тыңайтқышты сатып алу сәтінде ескеріледі.

4. Сведения договора купли-продажи между сельскохозяйственным
товаропроизводителем (сельскохозяйственным кооперативом) и производителем
удобрений:
номер договора _____________________________________________________
дата заключения договора ____________________________________________
общая стоимость удобрения по договору без налога на добавленную стоимость (далее
– НДС), тенге (в случае, если в договоре указана стоимость удобрения с учетом НДС,
необходимо указать сведения о стоимости удобрения без НДС)_____________
наименование и БИН производителя удобрений _________________________
адрес местонахождения производителя удобрений _______________________
наименование удобрения ____________________________________________
объем удобрения, тонн (килограммов, литров) __________________________
срок оплаты _______________________________________________________
пункт назначения (отпуска) __________________________________________
5. Сведения о специальном счете производителя удобрений в банке второго уровня:
Наименование банка: _______________________________________________
банковский идентификационный код _________________________________
индивидуальный идентификационный код _____________________________
бизнес-идентификационный номер ___________________________________
БИН _____________________________________________________________
код бенефициара __________________________________________________
6. Сведения сертификата соответствия на приобретенные удобрения:
номер сертификата ________________________________________________
дата выдачи сертификата ___________________________________________
срок действия сертификата _________________________________________
идентифицированная продукция (наименование, страна происхождения)
заявитель (наименование, адрес) _____________________________________
кем выдан ________________________________________________________
При этом, срок действия сертификата соответствия на приобретенные удобрения
учитывается на момент приобретения удобрения.

2025 және 2026 жылдары танаптың кадастрлық нөмірін беру талап етілмейді, танаптың алаңын ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл шаруашылығы кооперативі) дербес көрсетеді. Бұл ретте, танаптың алаңы осы ауыл шаруашылығы тауарын өндірушіге (ауыл шаруашылығы кооперативіне) жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында тиесілі ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің алаңынан аспайды.
Нормалардан төмен тыңайтқыштарды сатып алу кезінде төленетін субсидия сомасы 7-баған х 9-баған х 11-баған формуласы бойынша, қолдану нормаларынан асып кеткен жағдайда - тиесілі субсидия сомасы мына формула бойынша есептеледі. 6 баған x 7 баған x 11 баған.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпиядан тұратын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ дербес деректерді және өзге де ақпаратты жинауға, өңдеуге, сақтауға, шығарып алуға және пайдалануға келісім беремін.
Ауыл шаруашылығы дақылдарына (cүрі жерге) сатып алынған тыңайтқыштардың қолданылуын қамтамасыз ететінімді растаймын. Ауыл шаруашылығы дақылдарына (cүрі жерге) сатып алынған тыңайтқыштарды қолданбаған жағдайда, отандық өндірушіден алған субсидияларды осы өтпелі өтінім бойынша бюджетке қайтаруға келісемін.
Өтінім беруші 20__ жылғы "__" ________ сағат 00:00-де қол қойып, жіберді: Электрондық цифрлық қолтаңбадан (бұдан әрі – ЭЦҚ) алынған деректер
ЭЦҚ қою күні және уақыты
Өтінімнің қабылданғаны туралы хабарлама:
Өтінім 20__ жылғы "__" ________ сағат 00:00-де қарауға қабылданды.
Ауыл шаруашылығы кооперативі аванстық субсидиялау тетігі шеңберінде тыңайтқыштарды отандық тыңайтқыш өндірушіден арзандатылған құны бойынша сатып алған кезде тиесілі субсидияларды төлеу туралы осы өтпелі өтінімді берген жағдайда ауыл шаруашылығы кооперативі тыңайтқыштарды сатып алған кезде ауыл шаруашылығы кооперативінің әр мүшесіне өтпелі өтінімнің 2 және 3-тармақтарында көрсетілген мәліметтер толтырылады.
Ауыл шаруашылығы кооперативі аванстық субсидиялау тетігі шеңберінде тыңайтқыштарды отандық тыңайтқыш өндірушіден арзандатылған құны бойынша сатып алған кезде тиесілі субсидияларды төлеу туралы осы өтпелі өтінімді берген жағдайда ауыл шаруашылығы кооперативінің мүшелері тыңайтқыштарды сатып алған кезде ауыл шаруашылығы кооперативінің әр мүшесіне өтпелі өтінімнің 2, 3 және 4-тармақтарында көрсетілген мәліметтер толтырылады.
Отандық тыңайтқыштар өндірушіден арзандатылған құны бойынша сатып алынған тыңайтқыштар үшін субсидиялар алуға арналған аванстық субсидиялау тетігі шеңберінде тыңайтқыштарды отандық тыңайтқыш өндірушіден арзандатылған құны бойынша сатып алған кезде тиесілі субсидияларды төлеу туралы осы өтпелі өтінім тыңайтқыштың әрбір түріне толтырылады.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2026 жылғы 26 қаңтардағы
№ 29 бұйрығына 21-қосымша
Өсімдік шаруашылығы
өнімінің шығымдылығы
мен сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына
20-қосымша
Нысан
Толық құны бойынша сатып алынған пестицидтер, биоагенттер (энтомофагтар) үшін субсидиялар алуға арналған өтінім
1. Кімге _________________________________________________________________,
(облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы
органының толық атауы)
кімнен __________________________________________________________________,
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның (дара кәсіпкердің) аты, әкесінің аты (бар
болса), тегі)

В 2025 и 2026 годах присвоение кадастрового номера поля не требуется, площадь поля указывается сельскохозяйственным товаропроизводителем (сельскохозяйственным кооперативом) самостоятельно. При этом, площадь поля не превышает площадь земельных участков сельскохозяйственного назначения, принадлежащих данному сельскохозяйственному товаропроизводителю (сельскохозяйственному кооперативу) на праве землепользования и (или) частной собственности.
При приобретении ниже предельных норм внесения удобрений сумма причитающейся субсидии рассчитывается по формуле графа 7 х графу 9 х графу 11, в случае превышении предельных норм внесения сумма причитающейся субсидии рассчитывается по формуле графа 6 х графу 7 х графу 11.
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законами Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование персональных данных и иной информации.
Подтверждаю, что обеспечу применение приобретенных удобрений под сельскохозяйственные культуры (пары). В случае неприменения приобретенных удобрений под сельскохозяйственные культуры (пары), согласен вернуть полученные отечественным производителем субсидии по данной переводной заявке в бюджет.
Подписано и отправлено заявителем в 00:00 часов "__" ______ 20__ года:
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП)
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Заявка принята к рассмотрению в _____ часов "__" ______ 20__ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
В случае подачи настоящей переводной заявки об оплате причитающихся субсидий при приобретении удобрения у отечественного производителя удобрений по удешевленной стоимости в рамках механизма авансового субсидирования сельскохозяйственным кооперативом при приобретении удобрений сельскохозяйственным кооперативом на каждого члена сельскохозяйственного кооператива заполняются сведения, указанные в пунктах 2 и 3 переводной заявки.
В случае подачи настоящей переводной заявки об оплате причитающихся субсидий при приобретении удобрения у отечественного производителя удобрений по удешевленной стоимости в рамках механизма авансового субсидирования сельскохозяйственным кооперативом при приобретении удобрений членами сельскохозяйственного кооператива на каждого члена сельскохозяйственного кооператива заполняются сведения, указанные в пунктах 2, 3 и 4 переводной заявки.
Настоящая переводная заявка об оплате причитающихся субсидий при приобретении удобрения у отечественного производителя удобрений по удешевленной стоимости в рамках механизма авансового субсидирования на получение субсидий за приобретенные удобрения по удешевленной стоимости у отечественного производителя удобрений заполняется на каждый вид удобрения.
Приложение 21 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 26 января 2026 года № 29
Приложение 20
к Правилам субсидирования
повышения урожайности
и качества продукции
растениеводства
Форма
Заявка на получение субсидий за приобретенные пестициды, биоагенты (энтомофаги) по полной стоимости
В____________________________________________________________________
(полное наименование местного исполнительного органа области, города
республиканского значения, столицы)
От ___________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
физического лица (индивидуального предпринимателя))

2. Маған _______________ литр (килограмм, грамм, дана) көлемiнде сатып алынған
_______________________________________________________________________
(пестицидтер, биоагенттер (энтомофагтар) түрi) пестицид, биоагент (энтомофаг) үшiн
_____________________________________________________________________ теңге
(сома санмен және жазбаша)
мөлшерінде субсидия төлеуді сұраймын.
3. Өтінім беруші туралы мәліметтер:
заңды тұлға үшін:
атауы ____________________________________________________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН) _______________________________
жүзеге асырылатын қызмет түріне сәйкес ЭҚЖЖ (экономикалық қызмет түрлерінің
жалпы жіктеуіші бойынша коды) бойынша сыныбы (кіші сыныбы)______________
басшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі _________________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) _________________________________
мекенжайы: ______________________________________________________________
телефон (факс) нөмірі: ____________________________________________________
4. Жеке тұлға (дара кәсіпкер) үшін:
атауы __________________________________________________________________
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі __________________________________________
ЖСН __________________________________________________________________
жүзеге асырылатын қызмет түріне сәйкес ЭҚЖЖ (экономикалық қызмет түрлерінің
жалпы жіктеуіші бойынша коды) бойынша сыныбы (кіші сыныбы)______________
жеке басын куәландыратын құжат:
нөмірі _________________________________________________________________
кім берді ________________________________________________________________
берілген күні _____________________________________________________________
мекенжайы: _____________________________________________________________
телефон (факс) нөмірі: ____________________________________________________
Дара кәсіпкер ретінде қызметін бастағаны туралы хабарлама – жеке тұлға үшін:
орналасқан жері ________________________________________________________
хабарлама күні _________________________________________________________

2. Прошу выплатить мне субсидии за приобретенные пестициды, биоагенты
(энтомофаги) в объеме __________________________________________________
литров (килограммов, граммов, штук)
______________________________________________________________________,
(вид пестицида, биоагента (энтомофага))
в размере ________________________________________________тенге.
(сумма цифрами и прописью)
3. Сведения о заявителе:
для юридического лица:
наименование____________________________________________________________
бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) _____________________________
класс (подкласс) по ОКЭД (код по общему классификатору видов экономической
деятельности) в соответствии с видом осуществляемой деятельности _____________
фамилия, имя, отчество (при наличии) руководителя____________________________
индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН)
_______________________
адрес: __________________________________________________________________
номер телефона (факса): __________________________________________________
4. Для физического лица (индивидуального предпринимателя):
Наименование___________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)___________________________________
ИИН___________________________________________________________________
класс (подкласс) по ОКЭД (код по общему классификатору видов экономической
деятельности) в соответствии с видом осуществляемой деятельности ____________
документ, удостоверяющий личность:
номер __________________________________________________________________
кем выдано______________________________________________________________
дата выдачи_____________________________________________________________
адрес: __________________________________________________________________
номер телефона (факса): __________________________________________________
Уведомление о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя –
для физического лица:
местонахождение________________________________________________________
дата уведомления________________________________________________________

5. Ауыл шаруашылығы кооперативінің мүшелері туралы мәліметтер:
Ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің атауы
Ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің БСН-сы/ЖСН-сы
1
2
3
6. Жер учаскесi туралы мәліметтер:
Жер учаскесінің кадастрлық нөмірі
Барлық алаң, гектар
Оның ішінде егістіктер
Нысаналы мақсаты
Жер учаскесі иесінің немесе жер пайдаланушының атауы
Жылыжайдың жұмыс алаңының болуы туралы мәліметтер (қорғалған топырақта ауыл шаруашылығы дақылын өсірумен айналысатын ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілер немесе ауыл шаруашылығы кооперативтерi үшін)
1
2
3
4
5
6
7
Лизингте дайын объектісі бар ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл
шаруашылығы кооперативі) үшін көрсетіледі:
Кадастрлық нөмірі: _______________________________________________________
Барлық алаң, гектар: ______________________________________________________
оның ішінде егістік: ______________________________________________________
Нысаналы мақсаты: ______________________________________________________
Лизинг берушінің атауы: _________________________________________________
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің (ауыл шаруашылығы кооперативінің)
лизинг берушімен жасаған лизинг шартының нөмірі мен күні:
_______________________________________________________________________

5. Сведения о членах сельскохозяйственного кооператива:
№ п/п
Наименование члена сельскохозяйственного кооператива
БИН/ИИН члена сельскохозяйственного кооператива
1
2
3
6. Сведения о земельном участке:
Кадастровый номер земельного участка
Площадь всего, гектар
В том числе, пашни
Целевое назначение
1
2
3
4
5
продолжение таблицы
Наименование собственника земельного участка или землепользователя
Сведения о наличии рабочей площади теплицы (для сельскохозяйственных товаропроизводителей или сельскохозяйственных кооперативов, возделывающих сельскохозяйственные культуры в защищенном грунте)
6
7
Для сельскохозяйственного товаропроизводителя (сельскохозяйственного
кооператива), имеющего в лизинге готовый объект, указываются:
Кадастровый номер: _______________________________________________
Площадь всего, гектар: _____________________________________________
в том числе пашни: ________________________________________________
Целевое назначение: _______________________________________________
Наименование лизингодателя: _______________________________________
Номер и дата договора лизинга сельскохозяйственного товаропроизводителя
(сельскохозяйственного кооператива) с лизингодателем
______________________________________________________________________

7. Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің немесе ауыл шаруашылығы
кооперативінің екінші деңгейдегі банкте ағымдағы шотының бар-жоғы туралы
мәліметтер:
ЖСН/БСН ______________________________________________________________
бенефициар коды (бұдан әрі – Кбе) _________________________________________
банктің деректемелері: ___________________________________________________
банктің атауы: __________________________________________________________
банктік сәйкестендіру коды _______________________________________________
жеке сәйкестендіру коды _________________________________________________
БСН___________________________________________________________________
Кбе____________________________________________________________________
8. Ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл шаруашылығы кооперативі) және пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) өндіруші/жеткізуші арасындағы сатып алу- сату шартының мәліметтері:
шарттың нөмірі ___________________________________________________________
шарт жасалған күн ________________________________________________________
қосылған құн салығынсыз (бұдан әрі – ҚҚС) шарт бойынша пестицидтің, биоагенттің (энтомофагтың) жалпы құны, теңге (егер шартта пестицидтің, биоагенттің (энтомофагтың) құны ҚҚС есебімен көрсетілген жағдайда, пестицидтің, биоагенттің (энтомофагтың) құны туралы мәліметті ҚҚС-сыз көрсету қажет) _____________________________________
пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) өндірушінің/жеткізушінің атауы және
БСН-сы _________________________________________________________________
пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) өндірушінің/жеткізушінің орналасқан
жерінің мекенжайы _______________________________________________________
пестицидтің, биоагентің (энтомофагтың) атауы _______________________________
пестицидтің, биоагентің (энтомофагтың) көлемі, литр (килограмм, грамм, дана)
_________________________________________________________________________
төлеу мерзімі ____________________________________________________________
межелі (босату) пункті ____________________________________________________
9. Пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) сатып алуға (өтінім берген сәтте) жұмсалған шығындарды растайтын төлем құжаттарының, шот-фактуралардың, тауарларды жеткізу туралы жүкқұжаттың (актінің) мәліметтері:
төлем құжатының нөмірі _________________________________________________
төлем құжатының берілген күні ___________________________________________
шот-фактураның нөмірі __________________________________________________
берілген күні ____________________________________________________________
тасымалдауға арналған жүкқұжаттың нөмірі _________________________________
босатуға арналған жүкқұжаттың нөмірі _____________________________________

7. Сведения о наличии текущего счета у сельскохозяйственного товаропроизводителя
или сельскохозяйственного кооператива в банке второго уровня:
ИИН/БИН _____________________________________________________________
код бенефициара (далее – Кбе) ____________________________________________
реквизиты банка: _______________________________________________________
наименование банка: ____________________________________________________
банковский идентификационный код ______________________________________
индивидуальный идентификационный код _________________________________
БИН _________________________________________________________________
Кбе___________________________________________________________________
8. Сведения договора купли-продажи между сельскохозяйственным
товаропроизводителем (сельскохозяйственным кооперативом) и
производителем/поставщиком пестицидов, биоагентов (энтомофагов):
номер договора________________________________________________________
дата заключения договора_______________________________________________
общая стоимость пестицида, биоагента (энтомофага) по договору без налога на
добавленную стоимость (далее – НДС), тенге (в случае, если в договоре указана
стоимость пестицида, биоагента (энтомофага) с учетом НДС, необходимо указать
сведения о стоимости пестицида, биоагента (энтомофага) без НДС)
_____________________________________________________________________
наименование и БИН производителя/поставщика пестицидов, биоагентов
(энтомофагов) ________________________________________________________
адрес местонахождения производителя/поставщика пестицидов, биоагентов
(энтомофагов)
______________________________________________________________________
наименование пестицида, биоагента (энтомофага)___________________________
объем пестицида, биоагента (энтомофага), литров (килограммов, граммов, штук)
______________________________________________________________________
срок оплаты ___________________________________________________________
пункт назначения (отпуска) ______________________________________________
9. Сведения платежных документов, счета-фактуры, накладной (акта) о поставке
товаров, подтверждающих понесенные затраты (на момент подачи заявки)
на приобретение пестицидов, биоагентов (энтомофагов):
номер платежного документа _____________________________________________
дата выдачи платежного документа ________________________________________
номер счет-фактуры_____________________________________________________
дата выписки ___________________________________________________________
номер накладной на перевозку_____________________________________________
номер накладной на отпуск _______________________________________________

10. Тауарларға арналған кедендік декларациядан алынған мәліметтер (Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден пестицид, биоагент (энтомофаг) сатып алған ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші немесе ауыл шаруашылығы кооперативі үшін):
тауарларға арналған кедендік декларацияның нөмірі __________________________
берілген күні ____________________________________________________________
пестицидтің, биоагентің (энтомофагтың) атауы _______________________________
өлшем бірлігі ____________________________________________________________
саны (көлемі)____________________________________________________________
ҚҚС-сыз бағасы (теңге) ___________________________________________________
өткізу құны, барлығы _____________________________________________________
шетелдік пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) өндірушінің атауы
_________________________________________________________________________
шетелдік пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) өндірушінің орналасқан
жерінің мекенжайы ______________________________________________________
11. Тауар Еуразиялық экономикалық одақ елдерінен әкелінгенін растайтын,
мемлекеттік кірістер органы берген құжаттың мәліметтері:
құжаттың нөмірі ________________________________________________________
берілген күні ___________________________________________________________
шетелдік пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) өндірушінің атауы
_______________________________________________________________________
шетелдік пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) өндірушінің орналасқан
жерінің мекенжайы ______________________________________________________
саны (көлемі) ____________________________________________________________
ҚҚС-сыз бағасы (теңге) ___________________________________________________
өткізу құны, барлығы _____________________________________________________
12. Сатып алынған пестицидтерге арналған сәйкестiк сертификаты:
сертификаттың нөмірі ____________________________________________________
сертификаттың берілген күні _______________________________________________
сертификаттың қолданылу мерзімі __________________________________________
сәйкестендірілген өнім (атауы, шығарушы ел) ________________________________
өтінім беруші (атауы, мекенжайы) ___________________________________________
кім берді ________________________________________________________________
Бұл ретте сатып алынған пестицидтерге сәйкестік сертификатының қолданылу мерзімі пестицидті сатып алу сәтінде ескеріледі.

10. Сведения из декларации на товары (для сельскохозяйственного
товаропроизводителя или сельскохозяйственного кооператива, который приобрел
пестицид, биоагент (энтомофаг) из стран, не входящих в Евразийский экономический
союз):
номер таможенной декларации на товары____________________________________
дата выдачи_____________________________________________________________
наименование пестицида, биоагента (энтомофага) _____________________________
единица измерения_______________________________________________________
количество (объем)_______________________________________________________
цена без НДС (тенге)______________________________________________________
всего стоимость реализации________________________________________________
наименование иностранного производителя пестицидов, биоагентов (энтомофагов)
________________________________________________________________________
адрес местонахождения иностранного производителя пестицидов, биоагентов
(энтомофагов)____________________________________________________________
11. Сведения документа, выданного органом государственных доходов,
подтверждающего, что товар ввезен из стран Евразийского экономического союза:
номер документа__________________________________________________________
дата выдачи ______________________________________________________________
наименование иностранного производителя пестицидов, биоагентов (энтомофагов)
_________________________________________________________________________
адрес местонахождения иностранного производителя пестицидов, биоагентов
(энтомофагов) ____________________________________________________________
количество (объем) ________________________________________________________
цена без НДС (тенге)_______________________________________________________
всего стоимость реализации_________________________________________________
12. Сертификат соответствия на приобретенные пестициды:
номер сертификата ________________________________________________________
дата выдачи сертификата ___________________________________________________
срок действия сертификата __________________________________________________
идентифицированная продукция (наименование, страна происхождения)
_________________________________________________________________________
заявитель (наименование, адрес) _____________________________________________
кем выдан________________________________________________________________
При этом, срок действия сертификата соответствия на приобретенные пестициды
учитывается на момент приобретения пестицида.

13. Тауардың шығу тегі туралы сертификаттың немесе тауардың шығу тегі туралы декларацияның мәліметтері (шетелде өндірілген пестицидті, биоагентті (энтомофагты) сатып алған ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші немесе ауыл шаруашылығы кооперативі үшін):
нөмірі мен берілген күні __________________________________________________
тауардың атауы _________________________________________________________
шыққан елі _____________________________________________________________
экспорттаушы/жүк жөнелтуші ____________________________________________
импорттаушы/жүк алушы _________________________________________________

13. Сведения сертификата о происхождении товара или декларации о происхождении
товара (для сельскохозяйственного товаропроизводителя или сельскохозяйственного
кооператива, который приобрел пестицид, биоагент (энтомофаг) иностранного
производства):
номер и дата выдачи________________________________________________________
наименование товара________________________________________________________
страна происхождения ______________________________________________________
экспортер/грузоотправитель__________________________________________________
импортер/грузополучатель

14. Пестицидтерді тіркеу куәлігінің мәліметтері:
куәліктің қолданылу мерзімі______________________________________________
пестицидтің сауда атауы _________________________________________________
кім берді ________________________________________________________________
15. Тиесілі субсидиялар есептемесі:
Пестицидтің, биоагентің (энтомофагтың) саудалық атауы
Пестицидті, биоагентті (энтомофагты) өндіру (отандық/ шетелдік)
Ауыл шаруашылығы дақылының, (өңделетін объект), сүрі жердің атауы
Жер учаскесінің кадастрлық нөмірі және алаңы, гектар
Танаптың кадастрлық нөмірі және алаңы, гектар
1 гектарға пестицид, биоагент (энтомофаг) шығысының (қолдану) нормасы, литр (килограмм, грамм, дана)
1
2
3
4
5
6
7
кестенің жалғасы
Өңделетін алаң, гектар
Пестицидті, биоагентті (энтомофагты) пайдаланудың нақты көлемі (литр, килограмм, грамм, дана)
1 гектарға пестицидті, биоагентті (энтомофагты) пайдаланудың нақты көлемі (литр, килограмм, грамм, дана)
1 литрдің (килограмм, грамм, дана) бағасы, теңге
1 литрге (килограмм, грамм, дана) арналған субсидиялар нормасы, теңге
Тиесілі субсидия сомасы, теңге
8
9
10
11
12
13

14. Сведения регистрационного удостоверения на пестицид:
срок действия удостоверения ________________________________________________
торговое название пестицида ________________________________________________
кем выдан________________________________________________________________
15. Расчет причитающихся субсидий:
Торговое название пестицида, биоагента (энтомофага)
Производство пестицида, биоагента (энтомофага) (отчественное/ иностранное)
Наименование сельскохозяйственной культуры (обрабатываемый объект), пар
Кадастровый номер земельного участка и его площадь, гектар
Кадастровый номер поля и его площадь, гектар
Норма расхода (применения) пестицида, биоагента (энтомофага), литр (килограмм, грамм, штук) на 1 гектар
1
2
3
4
5
6
7
продолжение таблицы
Обрабатываемая площадь, гектар
Фактический объем использования пестицида, биоагента (энтомофага) (литр, килограмм, грамм, штук)
Фактический объем использования пестицида, биоагента (энтомофага) на 1 гектар (литр, килограмм, грамм, штук)
Цена 1 литра (килограмма, грамма, штуки), тенге
Норма субсидий на 1 литр (килограмм, грамм, штук), тенге
Сумма причитающейся субсидии, тенге
8
9
10
11
12
13

2025 және 2026 жылдары танаптың кадастрлық нөмірін беру талап етілмейді, танаптың алаңын ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл шаруашылығы кооперативі) дербес көрсетеді. Бұл ретте, танаптың алаңы осы ауыл шаруашылығы тауарын өндірушіге (ауыл шаруашылығы кооперативіне) жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында тиесілі ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің алаңынан аспайды.
Тұтыну нормативтерінен төмен пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) сатып алу кезінде төленетін субсидия сомасы 8-баған х 10-баған х 12-баған формуласы бойынша есептеледі, тұтыну нормативтерінен асып кеткен жағдайда, төленуге жататын субсидия сомасы 8-баған формуласы бойынша есептеледі. 7-баған х 8-баған х 12-баған формуласы бойынша есептеледі
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, дербес деректерді жинауға, өңдеуге, сондай-ақ көрсетілген мемлекеттік қызмет бойынша деректерді бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға беруге келісім беремін.
Өсімдіктерді қорғау мақсатында саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды (арамшөптер, бидай трипсі, шалғын көбелегі, карадрина және жағалау шыбыны) және аса қауіпті зиянды организмдерге (өңдеу жөніндегі іс-шаралар бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылатын саяқ және үйірлі шегіртке тұқымдастарын қоспағанда) және карантинді объектілерге (таралу ошақтарын оқшаулау және жою жөніндегі іс-шаралар бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылатын карантиндік объектілерді қоспағанда) қарсы өңдеу жүргізу үшін сатып алынған пестицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) қолданылуын қамтамасыз ететінімді растаймын. Сатып алынған пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) қолданбаған жағдайда, алынған субсидияларды қайтаруға келісемін.
Өтінім беруші 20__ жылғы "__" ________ сағат 00:00-де қол қойып, жіберді:
Электрондық цифрлық қолтаңбадан (бұдан әрі – ЭЦҚ) алынған деректер
ЭЦҚ қою күні мен уақыты
Өтінімді қабылдау туралы хабарлама:
Өтінім қарауға 20__ жылғы "__" _____сағат _____ қабылданды:
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ қою күні мен уақыты
Осы өтінімнің 10 және 11-тармақтарының мәліметтері ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл шаруашылығы кооперативі) пестицидті тікелей шетелдік пестицидті, биоагенті (энтомофагты) өндірушіден сатып алған кезде толтырады.
Ауыл шаруашылығы кооперативі пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) сатып алған кезде ауыл шаруашылығы кооперативі осы өтінімді берген жағдайда, ауыл шаруашылығы кооперативінің әр мүшесіне осы өтінімнің 5 және 6-тармақтарында көрсетілген мәліметтер толтырылады.

В 2025 и 2026 годах присвоение кадастрового номера поля не требуется, площадь поля указывается сельскохозяйственным товаропроизводителем (сельскохозяйственным кооперативом) самостоятельно. При этом, площадь поля не превышает площадь земельных участков сельскохозяйственного назначения, принадлежащих данному сельскохозяйственному товаропроизводителю (сельскохозяйственному кооперативу) на праве землепользования и (или) частной собственности.
При приобретении ниже норм расхода пестицидов, биоагентов (энтомофагов) сумма причитающейся субсидии рассчитывается по формуле графа 8 х графу 10 х графу 12, в случае превышения норм расхода сумма причитающейся субсидии рассчитывается по формуле графа 7 х графу 8 х графу 12.
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законами Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, на сбор, обработку персональных данных, а также на передачу данных по оказанной государственной услуге в уполномоченный орган по исполнению бюджета.
Подтверждаю, что обеспечу применение приобретенных пестицидов, биоагентов (энтомофагов) в целях защиты растений для проведения обработок против вредных (сорняков, пшеничный трипс, луговой мотылек, карадрина и прибрежная муха) и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности (за исключением стадных и нестадных саранчовых по отношению к которым мероприятия по обработке осуществляются за счет бюджетных средств) и карантинных объектов (за исключением карантинных объектов, по отношению к которым мероприятия по локализации и ликвидации очагов распространения осуществляются за счет бюджетных средств). В случае неприменения приобретенных пестицидов, биоагентов (энтомофагов), согласен вернуть полученные субсидии.
Подписано и отправлено заявителем в 00:00 часов "__" ______ 20__ года:
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП)
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Заявка принята к рассмотрению в _____ часов "__" ______ 20__ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Сведения пунктов 10 и 11 настоящей заявки заполняются сельскохозяйственным товаропроизводителем (сельскохозяйственным кооперативом) при приобретении пестицида напрямую у иностранного производителя пестицидов, биоагентов (энтомофагов).
В случае подачи настоящей заявки сельскохозяйственным кооперативом при приобретении пестицидов, биоагентов (энтомофагов) сельскохозяйственным кооперативом на каждого члена сельскохозяйственного кооператива заполняются сведения, указанные в пунктах 5 и 6 настоящей заявки.

Ауыл шаруашылығы кооперативінің мүшелері пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) сатып алған кезде ауыл шаруашылығы кооперативі осы өтінімді берген жағдайда, ауыл шаруашылығы кооперативінің әр мүшесіне осы өтінімнің 5, 6, 7, 8 және 9- тармақтарында көрсетілген мәліметтер толтырылады.
Толық құны бойынша сатып алынған пестицидтер, биоагенттер (энтомофагтар) үшін субсидиялар алуға арналған осы өтінім пестицидтің, биоагенттің (энтомофагтың) әр түріне толтырылады.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2026 жылғы 26 қаңтардағы
№ 29 бұйрығына 22-қосымша
Өсімдік шаруашылығы
өнімінің шығымдылығы
мен сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына
21-қосымша
Нысан
Пестицидті, биоагентті (энтомофагты) отандық пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) өндірушіден арзандатылған құны бойынша сатып алған кезде тиесілі субсидияларды төлеу туралы өтпелі өтінім
Кімге _______________________________________________________________
(облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) жергілікті атқарушы
органының толық атауы) кімнен
__________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның (дара кәсіпкердің) аты, әкесінің аты (бар
болса), тегі)
2. Осымен ______________________________________________ арзандатылған құны
(пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) өндірушінің атауы)
бойынша _____________________________ литр (килограмм, грамм, дана)
көлемiнде ______________________________________________________________
(пестицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) түрi
пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) сатып алу-сату шартын
жасасқанымды мәлімдеймін және маған тиесілі _______________________ теңге
мөлшеріндегі субсидияны (сома санмен және жазбаша) отандық пестицидтерді,
биоагенттерді (энтомофагтарды) өндіруші
________________________________________________________________________
(отандық пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) өндірушінің атауы) нақты
өткізілген пестицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) көлемдері жөніндегі
мәліметтерді тізілімге енгізгеннен кейін отандық пестицидтерді, биоагенттерді
(энтомофагтарды) өндірушіге ____________________________________________
______________________________________________________________________
(отандық пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) өндірушінің атауы)
аударуды сұраймын.
3. Өтінім беруші туралы мәліметтер:
заңды тұлға үшін:
атауы ___________________________________________________________________
бизнес сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН) _________________________________
жүзеге асырылатын қызмет түріне сәйкес ЭҚЖЖ (экономикалық қызмет түрлерінің
жалпы жіктеуіші бойынша коды) бойынша сыныбы (кіші сыныбы)_______________
басшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі __________________________________
басшының жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) ________________________
мекенжайы: _____________________________________________________________
телефон (факс) нөмірі: ____________________________________________________

В случае подачи настоящей заявки сельскохозяйственным кооперативом при приобретении пестицидов, биоагентов (энтомофагов) членами сельскохозяйственного кооператива на каждого члена сельскохозяйственного кооператива заполняются сведения, указанные в пунктах 5, 6, 7, 8 и 9 настоящей заявки.
Настоящая заявка на получение субсидий за приобретенные пестициды, биоагенты (энтомофаги) по полной стоимости заполняется на каждый вид пестицида, биоагента (энтомофага).
Приложение 22 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 26 января 2026 года № 29
Приложение 21
к Правилам субсидирования
повышения урожайности
и качества продукции
растениеводства
Форма
Переводная заявка об оплате причитающихся субсидий при приобретении пестицида, биоагента (энтомофага) у отечественного производителя пестицидов, биоагентов (энтомофагов) по удешевленной стоимости
1. В _____________________________________________________________________
(полное наименование местного исполнительного органа области, (города
республиканского значения, столицы))
От ______________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
физического лица (индивидуального предпринимателя)
2. Настоящим заявляю, что мною заключен договор купли-продажи пестицидов,
биоагентов (энтомофагов) по удешевленной стоимости
с________________________________________________________________________
(наименование производителя пестицидов, биоагентов (энтомофагов))
в объеме ________________ литров (килограммов, граммов, штук)
_________________________________________________________________________
(вид производителя пестицидов, биоагентов(энтомофагов)
и прошу перечислить отечественному производителю пестицидов, биоагентов
(энтомофагов) ____________________________________________________________
(наименование отечественного производителя пестицидов, биоагентов (энтомофагов)
причитающиеся мне субсидии, в размере ________________________________ тенге
(сумма цифрами и прописью)
после внесения отечественным производителем пестицидов, биоагентов (энтомофагов)
__________________________________________________________________________
(наименование отечественного производителя пестицидов, биоагентов (энтомофагов)
сведений в реестр по объемам фактической реализации пестицидов, биоагентов (энтомофагов).
3. Сведения о заявителе:
для юридического лица:
наименование_____________________________________________________________
бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) ______________________________
класс (подкласс) по ОКЭД (код по общему классификатору видов экономической
деятельности) в соответствии с видом осуществляемой деятельности ______________
фамилия, имя, отчество (при наличии) руководителя_____________________________
индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) руководителя
________________________________________________________________________
адрес: __________________________________________________________________
номер телефона (факса): __________________________________________________

7. Ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші мен пестицидтерді, биоагенттерді
(энтомофагтарды) өндіруші арасындағы сатып алу-сату шартының мәліметтері:
шарттың нөмірі __________________________________________________________
шарт жасалған күн _______________________________________________________
қосылған құн салығынсыз (бұдан әрі – ҚҚС) шарт бойынша пестицидтің, биоагенттің
(энтомофагтың) жалпы құны, теңге (егер шартта пестицидтің, биоагенттің
(энтомофагтың) құны ҚҚС есебімен көрсетілген жағдайда, пестицидтің, биоагенттің
(энтомофагтың) құны туралы мәліметті ҚҚС-сыз көрсету қажет)
_________________________________________
пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) өндірушінің атауы және БСН-сы
__________________________________________________________________________
пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) өндірушінің орналасқан жерінің
мекенжайы ______________________________________________________________
пестицидтің, биоагентің (энтомофагтың) атауы_______________________________
пестицидтің, биоагентің (энтомофагтың) көлемі, литр (килограмм, грамм, дана)
_________________________________________________________________________
төлеу мерзімі ____________________________________________________________
межелі (босату) пункті _____________________________________________________
8. Пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) өндірушінің екінші деңгейдегі
банкте ағымдағы шотының бар-жоғы туралы мәліметтер:
банктің атауы: _____________________________________________________________
Банктік сәйкестендіру коды _________________________________________________
Жеке сәйкестендіру коды ___________________________________________________
БСН_____________________________________________________________________
Бенефициар коды (бұдан әрі – Кбе) _________________________________________
9. Сатып алынған пестицидтерге арналған сәйкестiк сертификаты:
сертификаттың нөмірі _____________________________________________________
сертификаттың берілген күні ______________________________________________
сертификаттың қолданылу мерзімі__________________________________________
сәйкестендірілген өнім (атауы, шығарушы ел) ________________________________
өтінім беруші (атауы, мекенжайы) ________________________________________
кім берді ______________________________________________________________
Бұл ретте сатып алынған пестицидтерге сәйкестік сертификатының қолданылу
Мерзімі
пестицидті сатып алу сәтінде ескеріледі.

7. Сведения договора купли-продажи между сельскохозяйственным
товаропроизводителем и производителем пестицидов, биоагентов (энтомофагов):
номер договора ___________________________________________
дата заключения договора___________________________________
общая стоимость пестицида, биоагента (энтомофага) по договору без налога
на добавленную стоимость (далее – НДС), тенге (в случае, если в договоре указана
стоимость пестицида, биоагента (энтомофага) с учетом НДС, необходимо указать
сведения о стоимости пестицида, биоагента (энтомофага) без НДС)
__________________________________________________________________
наименование и БИН производителя пестицидов, биоагентов (энтомофагов)
__________________________________________________________________
адрес местонахождения производителя пестицидов, биоагентов (энтомофагов)
__________________________________________________________________
наименование пестицида, биоагента (энтомофага) _______________________
объем пестицида, биоагента (энтомофага), литров (килограммов, граммов, штук)
__________________________________________________________________
срок оплаты _______________________________________________________
пункт назначения (отпуска)__________________________________________
8. Сведения о текущем счете производителя пестицидов, биоагентов (энтомофагов)
в банке второго уровня:
наименование банка: ________________________________________________
Банковский идентификационный код __________________________________
Индивидуальный идентификационный код _____________________________
БИН ______________________________________________________________
Код бенефициара (далее – Кбе) _______________________________________
9. Сертификат соответствия на приобретенные пестициды:
номер сертификата__________________________________________________
дата выдачи сертификата ____________________________________________
срок действия сертификата___________________________________________
идентифицированная продукция (наименование, страна происхождения)
__________________________________________________________________
заявитель (наименование, адрес) ______________________________________
кем выдан_________________________________________________________
При этом, срок действия сертификата соответствия на приобретенные пестициды
учитывается на момент приобретения пестицида.

2025 және 2026 жылдары танаптың кадастрлық нөмірін беру талап етілмейді, танаптың алаңын ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл шаруашылығы кооперативі) дербес көрсетеді. Бұл ретте, танаптың алаңы осы ауыл шаруашылығы тауарын өндірушіге (ауыл шаруашылығы кооперативіне) жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында тиесілі ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің алаңынан аспайды.
Тұтыну нормативтерінен төмен пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) сатып алу кезінде төленетін субсидия сомасы 7-баған х 9-баған х 11-баған формуласы бойынша есептеледі, тұтыну нормативтерінен асып кеткен жағдайда, төленуге жататын субсидия сомасы 6-баған х 7-баған х 11-баған формуласы бойынша есептеледі.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын, дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, дербес деректерді жинауға, өңдеуге, сондай-ақ көрсетілген мемлекеттік қызмет бойынша деректерді бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға беруге келісім беремін.
Өсімдіктерді қорғау мақсатында саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды (арамшөптер, бидай трипсі, шалғын көбелегі, карадрина және жағалау шыбыны) және аса қауіпті зиянды организмдерге (өңдеу жөніндегі іс-шаралар бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылатын саяқ және үйірлі шегіртке тұқымдастарын қоспағанда) және карантинді объектілерге (таралу ошақтарын оқшаулау және жою жөніндегі іс-шаралар бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылатын карантинді объектілерді қоспағанда) қарсы өңдеу жүргізу үшін сатып алынған пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) қолдануды қамтамасыз ететінімді растаймын. Сатып алынған пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) қолданбаған жағдайда алынған субсидияларды қайтаруға келісемін.
Өтінім беруші 20__ жылғы "__" ________ сағат 00:00-де қол қойып, жіберді:
Электрондық цифрлық қолтаңбадан (бұдан әрі – ЭЦҚ) алынған деректер
ЭЦҚ қою күні мен уақыты
Өтінімді қабылдау туралы хабарлама:
Өтінім қарауға 20__ жылғы "__" _____сағат _____ қабылданды:
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ қою күні мен уақыты
Ауыл шаруашылығы кооперативі пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) сатып алған кезде ауыл шаруашылығы кооперативі осы өтпелі өтінімді берген жағдайда, ауыл шаруашылығы кооперативінің әр мүшесіне өтпелі өтінімнің 5 және 6-тармақтарында көрсетілген мәліметтер толтырылады.
Ауыл шаруашылығы кооперативінің мүшелері пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) сатып алған кезде ауыл шаруашылығы кооперативі осы өтпелі өтінімді берген жағдайда, ауыл шаруашылығы кооперативінің әр мүшесіне өтпелі өтінімнің 5, 6 және 7-тармақтарында көрсетілген мәліметтер толтырылады.
Отандық пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) өндірушіден арзандатылған құны бойынша сатып алынған пестицидтер, биоагенттер (энтомофагтар) үшін субсидиялар алуға арналған осы өтпелі өтінім әрбір пестицид, биоагент (энтомофаг) түріне толтырылады.

В 2025 и 2026 годах присвоение кадастрового номера поля не требуется, площадь поля указывается сельскохозяйственным товаропроизводителем (сельскохозяйственным кооперативом) самостоятельно. При этом, площадь поля не превышает площадь земельных участков сельскохозяйственного назначения, принадлежащих данному сельскохозяйственному товаропроизводителю (сельскохозяйственному кооперативу) на праве землепользования и (или) частной собственности.
При приобретении ниже норм расхода пестицидов, биоагентов (энтомофагов) сумма причитающейся субсидии рассчитывается по формуле графа 7 х графу 9 х графу 11, в случае превышения норм расхода сумма причитающейся субсидии рассчитывается по формуле графа 6 х графу 7 х графу 11.
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законами Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, на сбор, обработку персональных данных, а также на передачу данных по оказанной государственной услуге в уполномоченный орган по исполнению бюджета.
Подтверждаю, что обеспечу применение приобретенных пестицидов, биоагентов (энтомофагов) в целях защиты растений для проведения обработок против вредных (сорняков, пшеничный трипс, луговой мотылек, карадрина и прибрежная муха) и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности (за исключением стадных и нестадных саранчовых по отношению к которым мероприятия по обработке осуществляются за счет бюджетных средств) и карантинных объектов (за исключением карантинных объектов, по отношению к которым мероприятия по локализации и ликвидации очагов распространения осуществляются за счет бюджетных средств). В случае неприменения приобретенных пестицидов, биоагентов (энтомофагов), согласен вернуть полученные субсидии.
Подписано и отправлено заявителем в 00:00 часов "__" ____________ 20__ года:
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП)
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Заявка принята к рассмотрению в _____ часов "__" ______ 20__ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
В случае подачи настоящей переводной заявки сельскохозяйственным кооперативом при приобретении пестицидов, биоагентов (энтомофагов) сельскохозяйственным кооперативом на каждого члена сельскохозяйственного кооператива заполняются сведения, указанные в пунктах 5 и 6 настоящей переводной заявки.
В случае подачи настоящей переводной заявки сельскохозяйственным кооперативом при приобретении пестицидов, биоагентов (энтомофагов) членами сельскохозяйственного кооператива на каждого члена сельскохозяйственного кооператива заполняются сведения, указанные в пунктах 5, 6 и 7 настоящей переводной заявки.
Настоящая переводная заявка на получение субсидий за приобретенные пестициды, биоагенты (энтомофаги) по удешевленной стоимости у отечественного производителя пестицидов, биоагентов (энтомофагов) заполняется на каждый вид пестицида, биоагента (энтомофага).