Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының кейбір бұйрықтары мен бұйрығының құрылымдық элементінің күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2026 жылғы 22 қаңтардағы № 19 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 26 қаңтарда № 37883 болып тіркелді
"Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабы 1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының кейбір бұйрықтарының және бұйрығының құрылымдық элементінің күші жойылды деп танылсын.
2. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі – Комитет) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының интернет-ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Комитет төрағасына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Бас Прокуроры Б. Асылов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Сот әкімшілігі
Қазақстан Республикасы
Бас Прокуроры
2026 жылғы 22 қаңтардағы № 19
бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының күші жойылған кейбір бұйрықтарының және бұйрығының құрылымдық элементінің тізбесі
1. "Сот әрекетке қабілетсіз және әрекетке қабілеттілігі шектеулі деп таныған адамдарды арнайы есепке алуды жүргізу, пайдалану және сақтау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2015 жылғы 12 қаңтардағы № 11 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10218 болып тіркелген).
2. "Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының құқықтық статистика және арнайы есепке алу саласындағы кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Бас прокурорының міндетін атқарушының 2020 жылғы 2 шілдедегі № 82 бұйрығымен бекітілген, Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының құқықтық статистика және арнайы есепке алу саласындағы өзгерістер мен толықтыру енгізілетін кейбір бұйрықтары тізбесінің 9-тармағы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20920 болып тіркелген).
3. "Сотпен әрекетке қабілетсіз және әрекетке қабілеттілігі шектеулі деп танылған адамдардың есебін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2015 жылғы 12 қаңтардағы № 11 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2023 жылғы 2 ақпандағы № 50 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 31870 болып тіркелген).

О признании утратившими силу некоторых приказов и структурного элемента приказа Генерального Прокурора Республики Казахстан
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 22 января 2026 года № 19. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 января 2026 года № 37883
В соответствии с пунктом 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан "О правовых актах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Признать утратившими силу некоторые приказы и структурный элемент приказа Генерального Прокурора Республики Казахстан согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее – Комитет) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Генеральной прокуратуры Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на председателя Комитета.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
Б. Асылов
"СОГЛАСОВАНО"
Судебная администрация
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
от 22 января 2026 года № 19
Перечень утративших силу некоторых приказов и структурного элемента приказа Генерального Прокурора Республики Казахстан
1. Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 12 января 2015 года № 11 "Об утверждении Правил ведения, использования и хранения специального учета лиц, признанных судом недееспособными и ограниченно дееспособными" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10218).
2. Пункт 9 Перечня некоторых приказов Генерального Прокурора Республики Казахстан в сфере правовой статистики и специальных учетов, в которые вносятся изменения и дополнение, утвержденного приказом исполняющего обязанности Генерального Прокурора Республики Казахстан от 2 июля 2020 года № 82 "О внесении изменений и дополнения в некоторые приказы Генерального Прокурора Республики Казахстан в сфере правовой статистики и специальных учетов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 20920).
3. Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 2 февраля 2023 года № 50 "О внесении изменений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 12 января 2015 года № 11 "Об утверждении Правил ведения учета лиц, признанных судом недееспособными и ограниченно дееспособными" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 31870).