"Жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнім мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға есептік нөмірлер беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 23 қаңтардағы № 7-1/37 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2026 жылғы 19 қаңтардағы № 13 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 20 қаңтарда № 37864 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнім мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға есептік нөмірлер беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 23 қаңтардағы № 7-1/37 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10466 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнім мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға есептік нөмірлер беру қағидаларында:
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттік қызметті алу үшін жеке және заңды тұлғалар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетілетін қызметті берушіге портал арқылы осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен қол қойылған электрондық құжат нысанында өндіріс объектісіне есепке алу нөмірін беруге арналған өтінішті жолдайды.
Заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы аңықтама, жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы, дара кәсіпкерді тіркеу туралы не дара кәсіпкер ретінде қызметінің басталғаны туралы, өндіріс объектісіне бұрын берілген есепке алу нөмірі туралы, өндіріс объектісіне ветеринариялық-санитариялық қорытындының бар-жоғы туралы, меншік құқығында немесе өзге де заңды негізде (бір жылдан астам мерзімге жалға беру/өтеусіз пайдалану) өндірістік үй-жайлардың бар-жоғы туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметтерді көрсету үшін пайдаланылатын ақпараттық жүйелерден не цифрлық құжаттар сервисінен алады.
Портал мен ақпараттық жүйелердің ақпараттық өзара іс-қимылы "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 43-бабына сәйкес жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұранымның қабылданғаны туралы жеке кабинеттегі тиісті мәртебе порталда өтініштің қабылданғанын растау болып табылады.";

О внесении изменений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 23 января 2015 года № 7-1/37 "Об утверждении Правил присвоения учетных номеров объектам производства, осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок"
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 19 января 2026 года № 13. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 января 2026 года № 37864
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п. 4.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 23 января 2015 года № 7-1/37 "Об утверждении Правил присвоения учетных номеров объектам производства, осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10466) следующие изменения:
в Правилах присвоения учетных номеров объектам производства, осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок, утвержденных указанным приказом:
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Для получения государственной услуги физические и юридические лица (далее – услугополучатель) направляет услугодателю посредством портала заявление на присвоение учетного номера объекту производства по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам в форме электронного документа, подписанного ЭЦП услугополучателя.
Справка о регистрации (перерегистрации) юридического лица, сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица, о регистрации индивидуального предпринимателя, о ранее присвоенном учетном номере объекту производства, о наличии ветеринарно-санитарного заключения на объект производства, о наличии производственных помещений на праве собственности или ином законном основании (аренда/безвозмездное пользование на срок более одного года), услугодатель получает из информационных систем, используемых для оказания государственной услуги, либо из сервиса цифровых документов.
Информационное взаимодействие портала и информационных систем осуществляется согласно статье 43 Закона Республики Казахстан "Об информатизации".
Подтверждением принятия заявления на портале является соответствующий статус в личном кабинете о принятии запроса для оказания государственной услуги.";

11 және 12-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Өндіріс объектісіндегі қызмет тоқтатылған кезде көрсетілетін қызметті алушы өндіріс объектісін есептен шығаруға бастамашылық жасайды және өндіріс объектісіндегі қызмет тоқтатылған сәттен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өндіріс объектісіндегі қызметті тоқтату туралы өтініш береді.
Өндіріс объектісіндегі қызметті тоқтату туралы өтінішті көрсетілетін қызметті беруші өтініш тіркелген сәттен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде қарайды және "e-Agriculture" агроөнеркәсіптік кешен салаларын басқарудың бірыңғай автоматтандырылған жүйесі" ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – ақпараттық жүйе) өндіріс объектісінің "Есепке алу нөмірінің қолданысы тоқтатылды" мәртебесін өзгертуді жүзеге асырады.
Өндіріс объектісінің есепке алу нөмірінен айыру (кері қайтарып алу), оның қолданысын тоқтата тұру,қайта бастау және тоқтату "Ветеринария туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-2-бабына және "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 42 және 45-баптарына сәйкес жүзеге асырылады.
Есепке алу нөмірінің қолданысы тоқтатылған жағдайда, өндіріс объектісі берілген есепке алу нөмірлерін сақтамай, осы Қағидаларға сәйкес есепке алу нөмірін беру рәсімінен өтеді.
12. Өндіріс объектілеріне есепке алу нөмірлері жалға беру немесе өтеусіз пайдалану шарты негізінде өндірістік үй-жайларда қызметін 3 (үш) жылдан кем мерзіммен жүзеге асыратын өндіріс объектілерін, сондай-ақ мал сою алаңдарын қоспағанда, 3 (үш) жыл мерзімге беріледі.
Өндіріс объектілеріне (жалға беру немесе өтеусіз пайдалану шарты негізінде өндірістік үй-жайларда қызметін 3 (үш) жылдан кем мерзіммен жүзеге асыратын өндіріс объектілерін, сондай-ақ мал сою алаңдарын қоспағанда) 2026 жылғы 1 қаңтарға дейін олардың қолданылу мерзімін көрсетпей берілген есепке алу нөмірлері бойынша есепке алу нөмірлерінің қолданылу мерзімі 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап есептеледі.
Мал сою алаңдарына есепке алу нөмірлері 1 (бір) жыл мерзімге беріледі және осы өңірде ет өңдеу кәсіпорындары немесе мал сою пункттері салынғанға дейін жыл сайын расталуға тиіс. Жалға беру немесе өтеусіз пайдалану шарты негізінде өндірістік үй-жайларда қызметін 3 (үш) жылдан кем мерзіммен жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне есепке алу нөмірлері жалға беру, өтеусіз пайдалану шартының қолданылу мерзіміне беріледі.
Өндіріс объектілері есепке алу нөмірінің қолданылу мерзімі аяқталғанға дейін күнтізбелік 30 (отыз) күн ішінде берілген есепке алу нөмірлерін сақтай отырып, осы Қағидаларға сәйкес есепке алу нөмірін беруде қайта рәсімдеуден өтеді.
Есепке алу нөмірінің қолданылу мерзімі өткен жағдайда, есепке алу нөмірінің қолданылуы ақпараттық жүйеде "Есепке алу нөмірінің қолданысы тоқтатылды" мәртебесі көрсетіле отырып тоқтатылады.";

пункты 11 и 12 изложить в следующей редакции:
"11. При прекращении деятельности на объекте производства, услугополучатель инициирует снятие объекта производства с учета и в течение 5 (пяти) рабочих дней с момента прекращения деятельности на объекте производства, подает заявление о прекращении деятельности на объекте производства по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
Заявление о прекращении деятельности на объекте производства рассматривается услугодателем в течение 1 (одного) рабочего дня с момента регистрации заявления и осуществляется изменение статуса объекта производства "Действие учетного номера прекращено" в информационной системе "Единая автоматизированная система управления отраслями агропромышленного комплекса "e-Agriculture" (далее – информационная система).
Лишение (отзыв), приостановление, возобновление и прекращение действия учетного номера объекта производства осуществляется в соответствии со статьей 12-2 Закона Республики Казахстан "О ветеринарии" и статьями 42 и 45 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях".
В случае прекращения действия учетного номера, объект производства проходит процедуру присвоения учетного номера в соответствии с настоящими Правилами без сохранения присвоенных учетных номеров.
12. Учетные номера объектам производства выдаются сроком на 3 (три) года, за исключением объектов производства, осуществляющих деятельность на производственных помещениях на основании договора аренды или безвозмездного пользования со сроком менее 3 (трех) лет, а также убойных площадок.
По учетным номерам, выданным объектам производства (за исключением объектов производства, осуществляющих деятельность на производственных помещениях на основании договора аренды или безвозмездного пользования со сроком менее 3 (трех) лет, а также убойных площадок) до 1 января 2026 года без указания срока их действия, срок действия учетных номеров исчисляется с 1 января 2026 года.
Убойным площадкам учетные номера выдаются сроком на 1 (один) год и подлежат ежегодному подтверждению до строительства в данном регионе мясоперерабатывающих предприятий или убойных пунктов. Объектам производства, осуществляющим деятельность на производственных помещениях на основании договора аренды или безвозмездного пользования со сроком менее 3 (трех) лет, учетные номера выдаются на срок действия договора аренды, безвозмездного пользования.
Объекты производства за 30 (тридцать) календарных дней до истечения срока действия учетного номера проходят повторную процедуру присвоения учетного номера в соответствии с настоящими Правилами с сохранением присвоенных учетных номеров.
В случае истечения срока действия учетного номера, действие учетного номера прекращается с отображением статуса "Действие учетного номера прекращено" в информационной системе.";

көрсетілген Қағидаларға 1-қосымша осы Бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 2-қосымша осы Бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 5-қосымша осы Бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 6-қосымша осы Бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 7-қосымша осы Бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 9-қосымша осы Бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
А. Сапаров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Жасанды интеллект
және цифрлық даму
министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика
министрлігі
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2026 жылғы 19 қаңтардағы
№ 13 бұйрығына
1-қосымша
Жануарлар өсіруді,
жануарларды, жануарлардан
алынатын өнім мен шикізатты
дайындауды (союды), сақтауды,
қайта өңдеуді және өткізуді
жүзеге асыратын өндіріс
объектілеріне, сондай-ақ
ветеринариялық препараттарды,
жемшөп пен жемшөп
қоспаларын өндіру, сақтау және
өткізу жөніндегі ұйымдарға
есептік нөмірлер беру
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Кімге _______________________________________________________________
____________________________________________________________________
(ветеринария саласындағы уәкілетті орган ведомствосы аумақтық
бөлімшесінің атауы)
кімнен_______________________________________________________________
______________________________________________________________
(жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, жеке сәйкестендіру нөмірі/
заңды тұлғаның атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
Мекенжайы__________________________________________________________
Өтініш нөмірі_______________________________________________________
Өндіріс объектісіне есепке алу нөмірін беруге арналған өтініш
Мына өндіріс объектісіне есепке алу нөмірін беруді, қайта ресімдеуді, растауды, қайта
тіркеуді сұраймын ______________________________________
(қажеттісінің астын сызу)

приложение 1 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему Приказу;
приложение 2 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему Приказу;
приложение 5 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему Приказу;
приложение 6 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему Приказу;
приложение 7 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 5 к настоящему Приказу;
приложение 9 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 6 к настоящему Приказу.
2. Комитету ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Сапаров
"СОГЛАСОВАН"
Министерство искусственного интеллекта
и цифрового развития
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 19 января 2026 года № 13
Приложение 1
к Правилам присвоения учетных
номеров объектам производства,
осуществляющим выращивание
животных, заготовку (убой),
хранение, переработку и реализацию
животных, продукции и сырья
животного происхождения,
а также организациям по производству,
хранению и реализации
ветеринарных препаратов, кормов
и кормовых добавок
Форма
В _________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(наименование территориального подразделения ведомства уполномоченного
органа в области ветеринарии)
от _________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(фамилия, имя отчество (при его наличии) физического лица, индивидуальный
идентификационный номер/наименование юридического лица, бизнес- идентификационный номер)
Адрес _____________________________________________________________
Номер заявления: ___________________________________________________
Заявление на присвоение учетного номера объекту производства
Прошу присвоить, переоформить, подтвердить, перерегистрировать,
учетный номер следующему объекту производства ______________________
(нужное подчеркнуть)

1) өндіріс объектісінің атауы: _____________________________________
2) өндіріс объектісінің мақсаты ____________________________________
(жылжымайтын мүлік объектісінің кадастрлық паспорты бойынша)
3) қызметінің түрі: _______________________________________________
4) экспортты/импортты жүзеге асыру: _______________________________
(керегін көрсету)
5) меншік құқығындағы өндірістік үй-жайлардың бар-жоғы туралы мәліметтер:
кадастрлық нөмірі ________________________________________
меншік иесі ________________________________________
құқықтың пайда болу негізі, тіркеу күні және уақыты ______________________
___________________________________________________________________
мекенжайы __________________________________________________________
жалға беру, өтеусіз пайдалану құқығындағы өндірістік үй-жайлардың бар-жоғы туралы мәліметтер:
кадастрлық нөмірі __________________________________________________
құқық иеленуші ____________________________________________________
жалға беру, өтеусіз пайдаланудың пайда болу негізі, тіркеу күні және уақыты
____________________________________________________________________
шарттың жасалған күні ________________________________________________
шарттың қолданылу мерзімі, _ айға, 20_ жылғы _ "_"___ 20_жылғы __" _" дейін.
шарттың ерекше талаптары ___________________________________________
мекенжайы _______________________________________________________
6) өндіріс объектісі орналасқан аумақтың бұрылыс нүктелерінің координаттары:
Р/с №
Өндіріс объектісі (жер учаскесі, ғимарат, құрылыс, құрылысжай) орналасқан жылжымайтын мүлік объектісінің кадастрлық нөмірі
Өндіріс объектісіне орналасқан аумақтың бұрылыс нүктелерінің координаттары (геоақпараттық сервис арқылы)*
Ветеринариялық-санитариялық қорытындының деректемелері (нөмірі, күні және берген орган)
Ескертпе
бойлық
ендік
1
2
3
4
5
6
Ескертпе: * өндіріс объектісі орналасқан аумақтың бұрылыс нүктелерінің координаттары (бойлық және ендік) техникалық мүмкіндік болса, геоақпараттық сервис арқылы анықталады.
Мынадай құжаттарды қоса беремін: ____________________________________
___________________________________________________________________
(үй-жайдың меншік құқығын растайтын құжаттың немесе жалға беру/өтеусіз
пайдалану шартының электрондық көшірмесі)
Көрсетілетін қызметті алушы туралы мәліметтер:
заңды тұлға үшін:
атауы: __________________________________________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмірі: ______________________________________
басшының жеке сәйкестендіру нөмірі, аты, әкесінің аты (бар болса), тегі: ____
___________________________________________________________________
телефон нөмірі (факс): ____________________________________________
жеке тұлға үшін:
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі: __________________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі: ________________________________________
жеке басын куәландыратын құжат:
нөмірі: _________________________________________________________
кім берді: _______________________________________________________
берілген күні: ____________________________________________________
мекенжайы: _____________________________________________________
телефон нөмірі (факс): ____________________________________________
электрондық мекенжайы___________________________________________
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын, Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес дұрыс емес мәліметтерді ұсынғаным үшін жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ дербес деректерді жинауға, өңдеуге, сақтауға, жүктеп алуға және пайдалануға келісім беремін.
Көрсетілетін қызметті алушы 20_ жылғы "__" __ сағат___ қол қойып, жіберді.
Көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасының (бұдан әрі – ЭЦҚ) деректері:
ЭЦҚ қою күні мен уақыты: ____________
Өтінішті қабылдау туралы хабарлама:
Өтініш 20__ жылғы "__" ______ сағат___ қабылданды
Ветеринария саласындағы уәкілетті орган ведомствосы аумақтық бөлімшесінің ЭЦҚ деректері:
ЭЦҚ қол қою күні мен уақыты: _____________________________________
бұйрығына 2-қосымша
Жануарлар өсіруді,
жануарларды, жануарлардан
алынатын өнім мен шикізатты
дайындауды (союды), сақтауды,
қайта өңдеуді және өткізуді
жүзеге асыратын өндіріс
объектілеріне, сондай-ақ
ветеринариялық препараттарды,
жемшөп пен жемшөп
қоспаларын өндіру, сақтау және
өткізу жөніндегі ұйымдарға
есептік нөмірлер беру
қағидаларына
2-қосымша
"Жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнім мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға есептік нөмірлер беру" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы: Жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнім мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға есептік нөмірлер беру
1.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетінің облыстардағы, Астана, Алматы және Шымкент қалаларындағы аумақтық инспекциялары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
2.
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері
Жеке және заңды тұлғалардың (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) өтініштерін қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
3.
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
2 (екі) жұмыс күні.
"Бір өтініш" қағидаты бойынша мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі – 6 (алты) жұмыс күні, оның ішінде:
мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау объектілеріне ветеринариялық-санитариялық қорытынды беру – 4 (төрт) жұмыс күні;
өндіріс объектілеріне есепке алу нөмірін беру – 2 (екі) жұмыс күні.
4.
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған)/ "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілген).
5.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Өндіріс объектісіне есепке алу нөмірін беру туралы растау не мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тарту.
"Бір өтініш" қағидаты бойынша мемлекеттік қызметті көрсеткен кезде – мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау объектілеріне ветеринариялық-санитариялық қорытынды беру және жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнім мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, азық және азықтық қоспаларды өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға есепке алу нөмірлерін беру.
6.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін.
7.
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі

1) наименование объекта производства ________________________________
2) назначение объекта производства __________________________________
(по кадастровому паспорту объекта недвижимости)
3) вид деятельности ________________________________________________
4) осуществление экспорта/импорта __________________________________
(нужное указать)
5) сведения о наличии производственных помещений на праве собственности:
кадастровый номер ________________________________________________
собственник ______________________________________________________
основание возникновения права, дата и время регистрации ______________
_________________________________________________________________
адрес _____________________________________________________________
сведения о наличии производственных помещений на праве аренды,
безвозмездного пользования: кадастровый номер
_________________________________________________________________
правообладатель __________________________________________________
основания возникновения аренды, безвозмездного пользования, дата и время
регистрации ______________________________________________________
дата заключения договора __________________________________________
срок действия договора, на __ месяцев, с "__" __ 20 __ года до "__" __ 20__ года
особые условия договора ___________________________________________
адрес ____________________________________________________________
6) координаты поворотных точек территории, занятой под объект производства:
№ п/п
Кадастровый номер объекта недвижимости, на котором расположен объект производства (земельного участка, здания, строения, сооружения)
Координаты поворотных точек территории, занятой под объект производства (посредством геоинформационного сервиса) *
Реквизиты ветеринарно-санитарного заключения (номер, дата и орган выдачи)
Примечание
широта
долгота
1
2
3
4
5
6
Примечание: *координаты поворотных точек территории (широты и долготы),
занятой под объект производства, определяется посредством геоинформационного
сервиса при наличии технической возможности.
Прилагаю следующие документы: ______________________________________
____________________________________________________________________
(электронная копия документа, подтверждающего право собственности помещения
или договора аренды/безвозмездного пользования)
Сведения об услугополучателе:
для юридического лица:
наименование: _______________________________________________________
бизнес-идентификационный номер: _____________________________________
индивидуальный идентификационный номер, фамилия, имя, отчество (при его
наличии) руководителя: _______________________________________________
адрес: ______________________________________________________________
номер телефона (факса): _______________________________________________
электронный адрес ___________________________________________________
для физического лица:
фамилия, имя, отчество (при его наличии): _______________________________
индивидуальный идентификационный номер: ____________________________
документ, удостоверяющий личность:
номер: _____________________________________________________________
кем выдано: ________________________________________________________
дата выдачи: ________________________________________________________
адрес: ______________________________________________________________
номер телефона (факса): ______________________________________________
электронный адрес ___________________________________________________
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен
об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии
с законами Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений,
составляющих охраняемую законом тайну, а также на сбор, обработку, хранение,
выгрузку и использование персональных данных.
Подписано и отправлено услугополучателем в ___ часов "__" _____ 20__ года.
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП) услугополучателя:
Дата и время подписания ЭЦП: __________________________________
Уведомление о принятии заявления:
Заявление принято в _____часов "__" ______ 20__ года.
Данные из ЭЦП территориального подразделения ведомства уполномоченного
органа в области ветеринарии:
Дата и время подписания ЭЦП: __________________________________
Приложение 2 к приказу
Приложение 2
к Правилам присвоения учетных
номеров объектам производства,
осуществляющим выращивание
животных, заготовку (убой),
хранение, переработку и реализацию
животных, продукции и сырья
животного происхождения,
а также организациям по производству,
хранению и реализации
ветеринарных препаратов, кормов
и кормовых добавок
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Присвоение учетных номеров объектам производства, осуществляющим
выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию
животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организациям
по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок"
Наименование государственной услуги: Присвоение учетных номеров объектам производства, осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок
1.
Наименование услугодателя
Территориальные инспекции областей, городов Астаны, Алматы и Шымкента Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – услугодатель).
2.
Способы предоставления государственной услуги
Прием заявлений физических и юридических лиц (далее – услугополучатель) и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
3.
Срок оказания государственной услуги
2 (два) рабочих дня.
При оказании государственной услуги по принципу "одного заявления" – 6 (шесть) рабочих дней, из них:
выдача ветеринарно-санитарного заключения на объекты государственного ветеринарно-санитарного контроля – 4 (четыре) рабочих дня;
присвоение учетного номера объектам производства – 2 (два) рабочих дня.
4.
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная/ оказываемая по принципу "одного заявления").
5.
Результат оказания государственной услуги
Подтверждение о присвоении учетного номера объекту производства, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
При оказании государственной услуги по принципу "одного заявления" – выдача ветеринарно-санитарного заключения на объекты государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора и присвоение учетных номеров объектам производства, осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок.
6.
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно.
7.
График работы услугодателя и объектов информации

1) порталдың – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде, құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
2) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.00-ге дейін.
Жұмыс уақытының белгіленген ұзақтығынан тыс өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беруді көрсетілетін қызметті беруші жұмыс уақытының графигіне сәйкес белгілейді.
8.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтер тізбесі
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы алу үшін:
1) көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтінішті;
2) жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және оның техникалық сипаттамалары туралы мәліметтер ("электрондық үкіметтің" шлюзінде мәліметтер болмаған жағдайда);
3) жалға беру, өтеусіз пайдалану шарты негізінде өндірістік үй-жайларда қызметін жүзеге асыратын өндіріс объектілері үшін: өндірістік үй-жайды жалға беру шартының (өндірістік үй-жайды өтеусіз пайдалану шартының) электрондық көшірмесін ұсынады.
"Бір өтініш" қағидаты бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы:
1) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы ветеринариялық-санитариялық қорытындыны және "бір өтініш" қағидаты бойынша есепке алу нөмірін беруге арналған өтінішті;
2) жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және оның техникалық сипаттамалары туралы мәліметтерді ("электрондық үкімет" шлюзінде мәліметтер болмаған жағдайда);
3) жалға беру, өтеусіз пайдалану шарты негізінде өндірістік үй-жайларда қызметін жүзеге асыратын өндіріс объектілері үшін: өндірістік үй-жайды жалдау шартының (өндірістік үй-жайды өтеусіз пайдалану шартының) электрондық көшірмесін ұсынады.
Заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы аңықтама, жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтер, дара кәсіпкерді тіркеу туралы не дара кәсіпкер ретінде қызметінің басталғаны туралы, өндіріс объектісіне бұрын берілген есепке алу нөмірі туралы, өндіріс объектісіне ветеринариялық-санитариялық қорытындының бар-жоғы туралы, меншік құқығында немесе өзге де заңды негізде (бір жылдан астам мерзімге жалға беру/өтеусіз пайдалану) өндірістік үй-жайлардың болуы туралы, меншік құқығындағы тиісті үй-жайлардың бар-жоғы туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметтерді көрсету үшін пайдаланылатын ақпараттық жүйелерден не цифрлық құжаттар сервисінен алады.
9.
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер

1) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются следующим рабочим днем);
2) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 по 17.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 по 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги за пределами установленной продолжительности рабочего времени устанавливается услугодателем согласно графику рабочего времени.
8.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Услугополучатель для получения государственной услуги посредством портала представляет:
1) заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя;
2) сведения о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристиках (в случае отсутствия сведений в шлюзе "электронного правительства");
3) для объектов производства, осуществляющих деятельность на производственных помещениях на основании договора аренды или безвозмездного пользования: электронную копию договора аренды производственного помещения (договора безвозмездного пользования производственным помещением).
Для получения государственной услуги по принципу "одного заявления" услугополучатель посредством портала представляет:
1) заявление на выдачу ветеринарно-санитарного заключения и присвоение учетного номера по принципу "одного заявления" в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
2) сведения о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристиках (в случае отсутствия сведений в шлюзе "электронного правительства");
3) для объектов производства, осуществляющих деятельность на производственных помещениях на основании договора аренды, безвозмездного пользования: электронную копию договора аренды производственного помещения (договора безвозмездного пользования производственным помещением).
Справка о регистрации (перерегистрации) юридического лица, сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица, о регистрации индивидуального предпринимателя, либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, о ранее присвоенном учетном номере объекту производства, о наличии ветеринарно-санитарного заключения на объект производства о наличии производственных помещений на праве собственности или ином законном основании (аренда/безвозмездное пользование на срок более одного года) услугодатель получает из информационных систем, используемых для оказания государственной услуги, либо из сервиса цифровых документов.
9.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан

Мысалы: КZ С.01/G1-0001/Е; Мысалы: КZ С.01/G1-0001/І;
КZ – елдің коды;
С – облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) литерлік коды;
01 – ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коды (реттік нөмірі);
G1 – өндіріс объектісінің қызмет түрі;
0001 – өндіріс объектісінің реттік нөмірі;
Е – экспорттаушы;
І – импорттаушы.
бұйрығына 6-қосымша
Жануарлар өсіруді,
жануарларды, жануарлардан
алынатын өнім мен шикізатты
дайындауды (союды), сақтауды,
қайта өңдеуді және өткізуді
жүзеге асыратын өндіріс
объектілеріне, сондай-ақ
ветеринариялық препараттарды,
жемшөп пен жемшөп
қоспаларын өндіру, сақтау және
өткізу жөніндегі ұйымдарға
есептік нөмірлер беру
қағидаларына
9-қосымша
Нысан
Кімге_______________________________________________________________
(ветеринария саласындағы уәкілетті орган ведомствосының
аумақтық бөлімшесінің атауы)
кімнен______________________________________________________________
___________________________________________________________________
(жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, жеке сәйкестендіру нөмірі/
заңды тұлғаның атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
Мекенжайы__________________________________________________________
Өтініш нөмірі: _______________________________________________________
Ветеринариялық-санитариялық қорытындыны және "бір өтініш"
қағидаты бойынша өндіріс объектісіне есепке алу нөмірін беруге арналған
өтініш
Өндіріс объектісіне ветеринариялық-санитариялық қорытындыны және есепке алу
нөмірін беруді сұраймын:
1) өндіріс объектісінің атауы_______________________________________
2) өндіріс объектісінің мақсаты ____________________________________
(жылжымайтың мүлік объектісінің кадастрлық паспорты бойынша)
3) қызметінің түрі: ___________
4) экспортты/импортты жүзеге асыру: _______________________________
(керегін көрсету)
5) меншік құқығындағы өндірістік үй-жайлардың бар-жоғы туралы мәліметтер:
кадастрлық нөмірі ____________________________________________________
меншік иесі _________________________________________________________
құқықтың пайда болу негізі, тіркеу күні және уақыты _______________________
мекенжайы______________________________________________________
жалға беру, өтеусіз пайдалану құқығындағы өндірістік үй-жайлардың
бар-жоғы туралы мәліметтер:
кадастрлық нөмірі ____________________________________________________
құқық иеленуші ______________________________________________________
жалға беру, өтеусіз пайдаланудың пайда болу негізі, тіркеу күні және уақыты шарттың
жасалған күні: ___________________________________________

Пример: KZ C.01/G1-0001/E; Пример: KZ C.01/G1-0001/I;
KZ – код страны;
С – литерный код области (города республиканского значения, столицы);
01 – код (порядковый номер) района (города областного значения);
G1 – вид деятельности объекта производства;
0001 – порядковый номер объекта производства;
Е – экспортер;
I – импортер.
Приложение 6 к приказу
Приложение 9
к Правилам присвоения учетных
номеров объектам производства,
осуществляющим выращивание
животных, заготовку (убой),
хранение, переработку
и реализацию животных,
продукции и сырья животного
происхождения, а также
организациям по производству,
хранению и реализации
ветеринарных препаратов,
кормов и кормовых добавок
Форма
В _________________________________________________________________
(наименование территориального подразделения ведомства уполномоченного
органа в области ветеринарии)
от ________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(фамилия, имя отчество (при его наличии) физического лица, индивидуальный
идентификационный номер/наименование юридического лица,
бизнес-идентификационный номер)
Адрес _____________________________________________________________
Номер заявления: ___________________________________________________
Заявление на выдачу ветеринарно-санитарного заключения
и присвоение учетного номера объекту производства по принципу "одного заявления"
Прошу выдать ветеринарно-санитарное заключение и присвоить учетный номер
к объекту производства:
1) наименование объекта производства ________________________________
2) назначение объекта производства ___________________________________
(по кадастровому паспорту объекта недвижимости)
3) вид деятельности _________________________________________________
4) осуществление экспорта/импорта ____________________________________
(нужное указать)
5) сведения о наличии производственных помещений на праве собственности:
кадастровый номер___________________________________________________
собственник_________________________________________________________
основание возникновения права, дата и время регистрации_________________
____________________________________________________________________
адрес _______________________________________________________________
сведения о наличии производственных помещений на праве аренды,
безвозмездного пользования:
кадастровый номер____________________________________________________
правообладатель______________________________________________________
основания возникновения аренды, безвозмездного пользования, дата и время
регистрации: _________________________________________________________
дата заключения договора _________________________________________

шарттың қолданылу мерзімі, _ айға, 20_ жылғы "__"__20__жылғы __" __" дейін.
шарттың ерекше талаптары ___________________________________________
мекенжайы________________________________________________________
6) объект орналасқан аумақтың бұрылыс нүктелерінің координаттары:
Р/с №
Өндіріс объектісі (жер учаскесі, ғимарат, құрылыс, құрылысжай) орналасқан жылжымайтын мүлік объектісінің кадастрлық нөмірі
Өндіріс объектісі орналасқан аумақтың бұрылыс нүктелерінің координаттары (геоақпараттық сервис арқылы)*
Ескертпе
бойлық
ендік
1
2
3
4
5
Ескертпе: * Өндіріс объектісі орналасқан аумақтың бұрылыс нүктелерінің координаттары (бойлық және ендік) техникалық мүмкіндік бар болса, геоақпараттық сервис арқылы анықталады.
Мынадай құжаттарды қоса беремін: ____________________________________
____________________________________________________________________
(үй-жайдың меншік құқығын растайтын құжаттың немесе жалға беру/өтеусіз
пайдалану шартының электрондық көшірмесі)
Көрсетілетін қызметті алушы туралы мәліметтер:
заңды тұлға үшін:
атауы: __________________________________________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмірі: ______________________________________
басшының жеке сәйкестендіру нөмірі, аты, әкесінің аты (бар болса), тегі:
___________________________________________________________________
телефон нөмірі (факс): ____________________________________________
жеке тұлға үшін:
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі: __________________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі: ________________________________________
жеке басын куәландыратын құжат:
нөмірі: _________________________________________________________
кім берді: _______________________________________________________
берілген күні: ____________________________________________________
мекенжайы: _____________________________________________________
телефон нөмірі (факс): ____________________________________________.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын, Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес дұрыс емес мәліметтерді ұсынғаным үшін жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ дербес деректерді жинауға, өңдеуге, сақтауға, жүктеп алуға және пайдалануға келісім беремін.
Көрсетілетін қызметті алушы 20_ жылғы "__" __ сағат___ қол қойып, жіберді.
Көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасының (бұдан әрі – ЭЦҚ) деректері:
ЭЦҚ қою күні мен уақыты: ____________
Өтінішті қабылдау туралы хабарлама:
Өтініш 20__ жылғы "__" ______ сағат___ қабылданды
Ветеринария саласындағы уәкілетті орган ведомствосы аумақтық бөлімшесінің ЭЦҚ деректері:
ЭЦҚ қол қою күні мен уақыты: _____________________________________

срок действия договора, на __ месяцев, с "_" __ 20 ___ года до "_" __ 20__ года
особые условия договора_______________________________________________
адрес ________________________________________________________________
6) координаты поворотных точек территории, занятой под объект производства:
№ п/п
Кадастровый номер объекта недвижимости, на котором расположен объект производства (земельного участка, здания, строения, сооружения)
Координаты поворотных точек территории, занятой под объект производства (посредством геоинформационного сервиса) *
Примечание
широта
долгота
1
2
3
4
5
Примечание: * координаты поворотных точек территории (широты и долготы),
занятой под объект производства, определяется посредством геоинформационного
сервиса при наличии технической возможности.
Прилагаю следующие документы: ______________________________________
____________________________________________________________________
(электронная копия документа подтверждающего право собственности помещения
или договора аренды/безвозмездного пользования)
Сведения об услугополучателе:
для юридического лица:
наименование: ______________________________________________________
бизнес-идентификационный номер: ____________________________________
индивидуальный идентификационный номер, фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
руководителя: ______________________________________________________
адрес: _____________________________________________________________
номер телефона (факса): _____________________________________________
электронный адрес _________________________________________________
для физического лица:
фамилия, имя, отчество (при его наличии): _____________________________
индивидуальный идентификационный номер: __________________________
документ, удостоверяющий личность:
номер: ___________________________________________________________
кем выдано: ______________________________________________________
дата выдачи: ______________________________________________________
адрес: ____________________________________________________________
номер телефона (факса): ___________________________________________
электронный адрес _______________________________________________
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен
об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии
с законами Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений,
составляющих охраняемую законом тайну, а также на сбор, обработку, хранение,
выгрузку и использование персональных данных.
Подписано и отправлено услугополучателем в ___ часов "__" ______ 20__ года:
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП) услугополучателя:
Дата и время подписания ЭЦП: __________________________________
Уведомление о принятии заявления:
Заявление принято в _____часов "__" ______ 20__ года
Данные из ЭЦП территориального подразделения ведомства уполномоченного
органа в области ветеринарии:
Дата и время подписания ЭЦП: __________________________________