Бөрлі ауданы жолаушыларының жекелеген санаттарының қала ішіндегі қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүруі туралы
Батыс Қазақстан облысы Бөрлі ауданы әкімдігінің 2025 жылғы 15 мамырдағы № 175 және Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатының 2025 жылғы 15 мамырдағы № 27-18 бірлескен қаулысы мен шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2025 жылғы 21 мамырда № 7519-07 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы көлік туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 15) тармақшасына сәйкес Бөрлі ауданның әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Бөрлі аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ақсай қаласы ішіндегі қоғамдық көліктерде (таксиден басқа) тегін жол жүру Бөрлі ауданының келесі санаттағы жолаушыларына белгіленсін:
1) бірінші және екінші топ мүгедектігі бар адамдарға;
2) 7 (жеті) жасқа дейінгі балаларға.
2. Ақсай қаласы ішіндегі қоғамдық көліктерде (таксиден басқа) тариф құнының 50 (елу) пайызы көлемінде жеңілдетілген Бөрлі ауданының келесі санаттағы жолаушыларына белгіленсін:
1) мектеп тарифі – 7 (жеті) жастан 15 (он бес) жасқа дейінгі балаларға;
2) бірінші және екінші топ мүгедектігі бар адамдарды ертіп жүргендерге;
3) жасы бойынша зейнеткерлерге;
4) 1988-1989 жылдары Чернобыль AЭC-сындағы апаттың зардаптарын жоюға қатысушылар, қоныс аудару күнiнде құрсақта болған балаларды қоса алғанда, оқшаулау және көшіру аймағынан Қазақстан Республикасына қоныс аударылғандар (өз еркімен кеткендер) қатарындағы адамдарға;
5) басқа мемлекеттердiң аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлеріне және жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне теңестірілген ардагерлерге;
6) "Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен наградталған немесе бұрын "Батыр ана" атағын алған, сондай-ақ I және II дәрежелі "Ана даңқы" ордендерімен наградталған көп балалы аналарға;
7) есту қабілеті нашар мүгедектігі бар адамдарға.
3. Қаржыландыру көзі ретінде аудандық бюджет анықталсын.
4. Осы бірлескен шешім мен қаулының орындалуын бақылау аудан әкiмiнiң жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсiн.
5. Осы бірлескен шешім мен қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімінің міндетін атқарушы М. Нурмаков
Мәслихат төрағасы К. Ермекбаев

О льготном проезде отдельных категорий пассажиров Бурлинского района для проезда на внутригородском общественном транспорте (кроме такси)
Совместное постановление акимата Бурлинского района Западно-Казахстанской области от 15 мая 2025 года № 175 и решение Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 15 мая 2025 года № 27-18. Зарегистрирован в Департаменте юстиции Западно-Казахстанской области 21 мая 2025 года № 7519-07
В соответствии со статьей 13 Закона Республики Казахстан "О транспорте в Республике Казахстан" и подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", акимат Бурлинского района ПОСТАНОВЛЯЕТ и Бурлинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Установить бесплатный проезд на внутригородском общественном транспорте (кроме такси) города Аксай следующим категориям пассажиров Бурлинского района:
1) лицам с инвалидностью первой и второй группы;
2) детям до 7 (семи) лет.
2. Установить льготный проезд 50 (пятьдесят) процентов от стоимости тарифа на внутригородском общественном транспорте (кроме такси) города Аксай следующим категориям пассажиров Бурлинского района:
1) школьный тариф – детям в возрасте с 7 (семи) до 15 (пятнадцати) лет;
2) сопровождающим лицам с инвалидностью первой и второй группы;
3) пенсионерам по возрасту;
4) лицам из числа участников ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС в 1988-1989 годах, эвакуированных (самостоятельно выехавших) из зон отчуждения и отселения в Республику Казахстан, включая детей, которые на день эвакуации находились во внутриутробном состоянии;
5) ветеранам боевых действий на территории других государств и ветеранам приравненных по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны;
6) многодетным матерям, награжденных подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получившие ранее звание "Мать-героиня", а также награжденные орденами "Материнская слава" I и II степени;
7) лицам с инвалидностью по слуху.
3. Определить источником финансирования районный бюджет.
4. Контроль за исполнением настоящего совместного решения и постановления возложить на курирующего заместителя акима района.
5. Настоящее совместное решение и постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности акима района М. Нурмаков
Председатель маслихата К. Ермекбаев