Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет және спорт саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесін айқындау туралы
Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха ауданы әкімдігінің 2025 жылғы 28 сәуірдегі № 121 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2025 жылғы 30 сәуірде № 9194-16 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының Еңбек Кодексінің 139-бабының 9-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Құқықтық актілер туралы" Заңының 27-бабына, "Әлеуметтік қамсыздандыру саласының азаматтық қызметшілері лауазымдарының тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы №1042 бұйрығына, "Мәдениет, мәдениет саласында білім беру, тілдерді дамыту, архив ісі және басқаруды құжаттамалық қамтамасыз ету, дене шынықтыру және спорт салаларындағы азаматтық қызметшілер лауазымдарының тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің міндетін атқарушы 2015 жылғы 31 желтоқсандағы №419 бұйрығына сәйкес, Шемонаиха ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет және спорт мамандары лауазымдарының тізбесі айқындалсын.
2. Шемонаиха ауданы әкімдігінің 2021 жылғы 06 қаңтардағы №01 "Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет және спорт саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесін белгілеу туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 8326 нөмірімен тіркелген) қаулысының күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Д. Кенесбаев
Келісілді:
Шемонаиха аудандық
Мәслихатының төрағасы
"___" __________
Г. Акулов
2025 жылғы 28 сәуірдегі
№ 121 қаулысына
қосымша
Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет және спорт саласындағы мамандары лауазымдарының тізбесі
1. Әлеуметтік қамсыздандыру саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесі:
1) Негізгі персонал: әлеуметтік қызметкер.
2. Мәдениет саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесі:
1) Басқарушы персонал: коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорынның директоры;

Об определении перечня должностей специалистов в области социального обеспечения, культуры и спорта, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности
Постановление акимата Шемонаихинского района Восточно-Казахстанской области от 28 апреля 2025 года № 121. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 30 апреля 2025 года № 9194-16
В соответствии с пунктом 9 статьи 139 Трудового Кодекса Республики Казахстан, пунктом 2 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 27 Закона Республики Казахстан "О правовых актах", приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года №1042 "Об утверждении Реестра должностей гражданских служащих сферы социального обеспечения", приказом исполняющего обязанности Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года №419 "Об утверждении Реестра должностей гражданских служащих в сферах культуры, образования в области культуры, развития языков, архивного дела и документационного обеспечения управления, физической культуры и спорта", акимат Шемонаихинского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить перечень должностей специалистов социального обеспечения, культуры и спорта, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности, согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Признать утратившим силу постановление акимата Шемонаихинского района от 06 января 2021 года №01 "Об определении перечня должностей специалистов в области социального обеспечения, культуры и спорта, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 8326).
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Д. Кенесбаев
Согласовано:
Председатель Шемонаихинского
районного маслихата
"___" __________
Г. Акулов
Приложение к постановлению
от 28 апреля 2025 года
№ 121
Перечень должностей специалистов в области социального обеспечения, культуры и спорта, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности
1. Перечень должностей специалистов в области социального обеспечения:
1) Основной персонал: социальный работник.
2. Перечень должностей специалистов в области культуры:
1) Управленческий персонал: директор коммунального государственного казенного предприятия;

2) Негізгі персонал: музыкалық жетекші, аккомпаниатор, көркемдік жетекші, барлық атаудағы әдістемеші, дыбыс операторы, мәдени ұйымдастырушы, хореограф, қоюшы режиссер, ұжым (үйірме) басшысы, кітапханашы, қазақ тілі мұғалімі.
3. Спорт саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесі:
1) Басқарушы персонал: коммуналдық мемлекеттік мекеменің басшысы;
2) Негізгі персонал: жаттықтырушы, жаттықтырушы-оқытушы, әдіскер, дәрігер, нұсқаушы-спортшы.

2) Основной персонал: музыкальный руководитель, аккомпаниатор, художественный руководитель, методист всех наименований, звукооператор, культорганизатор, хореограф, режиссер – постановщик, руководитель коллектива (кружка), библиотекарь, учитель казахского языка.
3. Перечень должностей специалистов в области спорта:
1) Управленческий персонал: руководитель коммунального государственного учреждения;
2) Основной персонал: тренер, тренер – преподаватель, методист, врач, инструктор-спортсмен.