Түркістан облысы, Бәйдібек ауданының кейбір елді мекендерінің шекараларын өзгерту және белгілеу туралы
Түркістан облысы Бәйдібек ауданы әкiмдiгiнiң 2025 жылғы 25 сәуірдегі № 123 қаулысы және Түркістан облысы Бәйдібек аудандық мәслихатының 2025 жылғы 25 сәуірдегі № 29/174 бірлескен шешiмi. Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2025 жылғы 2 мамырда № 6696-13 болып тiркелдi
Қазақстан Республикасының "Жер Кодексінің" 108-бабының 1, 5-тармақтарына "Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 12-бабының 3) тармақшасына сәйкес, Бәйдібек ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Бәйдібек аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Түркістан облысы, Бәйдібек ауданының жер қатынастары бөлімі мен сәулет және қала құрылысы бөлімдерінің бірлескен ұсынысына сәйкес, келесі елді мекендердің шекаралары өзгертілсін және бекітілсін:
1) Ағыбет ауылдық округінің Ағыбет елді мекенінің шекараларына Бәйдібек ауданының ауылшаруашылығы мақсатындағы 28,04 гектар жерлерді қосу арқылы, Ағыбет ауылдық округінің Ағыбет елді мекенінің шекаралары өзгертіліп, жалпы көлемі 312,90 гектар шекарасында белгіленсін;
2) Ағыбет ауылдық округінің Жұлдыз елді мекенінің шекараларына Бәйдібек ауданының ауылшаруашылығы мақсатындағы 52,60 гектар жерлерді қосу арқылы, Ағыбет ауылдық округінің Жұлдыз елді мекенінің шекаралары өзгертіліп, жалпы көлемі 160,47 гектар шекарасында белгіленсін;
3) Ағыбет ауылдық округінің Алғабас елді мекенінің шекараларына Бәйдібек ауданының ауылшаруашылығы мақсатындағы 41,53 гектар жерлерді қосу арқылы, Ағыбет ауылдық округінің Жұлдыз елді мекенінің шекаралары өзгертіліп, жалпы көлемі 146,97 гектар шекарасында белгіленсін;
4) Ағыбет ауылдық округінің Жаңаталап елді мекенінің шекараларына Бәйдібек ауданының ауылшаруашылығы мақсатындағы 41,70 гектар жерлерді қосу арқылы, Ағыбет ауылдық округінің Жаңаталап елді мекенінің шекаралары өзгертіліп, жалпы көлемі 73,70 гектар шекарасында белгіленсін;
5) Алғабас ауылдық округінің Шақпақ елді мекенінің шекараларына Бәйдібек ауданының ауылшаруашылығы мақсатындағы 155,36 гектар жерлерді қосу арқылы, Алғабас ауылдық округінің Шақпақ елді мекенінің шекаралары өзгертіліп, жалпы көлемі 375,29 гектар шекарасында белгіленсін;
6) Алғабас ауылдық округінің Таңатар елді мекенінің шекараларына Бәйдібек ауданының ауылшаруашылығы мақсатындағы 6,95 гектар жерлерді қосу арқылы, Алғабас ауылдық округінің Таңатар елді мекенінің шекаралары өзгертіліп, жалпы көлемі 123,38 гектар шекарасында белгіленсін;
7) Ақбастау ауылдық округінің Ақбастау елді мекенінің шекараларына Бәйдібек ауданының ауылшаруашылығы мақсатындағы 110,04 гектар жерлерді қосу арқылы, Ақбастау ауылдық округінің Ақбастау елді мекенінің шекаралары өзгертіліп, жалпы көлемі 594,97 гектар шекарасында белгіленсін;

Об изменении и установлении границ некоторых населенных пунктов района Байдибек Туркестанской области
Совместные постановление акимата Байдибекского района Туркестанской области от 25 апреля 2025 года № 123 и решение Байдибекского районного маслихата Туркестанской области от 25 апреля 2025 года № 29/174. Зарегистрировано в Департаменте юстиции Туркестанской области 2 мая 2025 года № 6696-13
В соответствии с пунктами 1, 5 статьи 108 Земельного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 3) статьи 12 Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан" акимат района Байдибек района ПОСТАНОВЛЯЕТ и маслихат района Байдибек РЕШИЛ:
1. Изменить и утвердить границы следующих населенных пунктов согласно совместного предложения отдела земельных отношений и отдела архитектуры и градостроительства района Байдибек Туркестанской области:
1) изменить границы населенного пункта Ағыбет сельского округа Ағыбет путем включения 28,04 гектара земель сельскохозяйственного назначения района Байдибек в границы населенного пункта Ағыбет сельского округа Ағыбет, установив границы общей площадью 312,90 гектаров;
2) изменить границы населенного пункта Жұлдыз сельского округа Ағыбет путем включения 52,60 гектара земель сельскохозяйственного назначения района Байдибек в границы населенного пункта Жұлдыз сельского округа Ағыбет, установив границы общей площадью 160,47 гектаров;
3) изменить границы населенного пункта Алғабас сельского округа Ағыбет путем включения 41,53 гектара земель сельскохозяйственного назначения района Байдибек в границы населенного пункта Алғабас сельского округа Ағыбет, установив границы общей площадью 146,97 гектаров;
4) изменить границы населенного пункта Жаңаталап сельского округа Ағыбет путем включения 41,70 гектара земель сельскохозяйственного назначения района Байдибек в границы населенного пункта Жаңаталап сельского округа Ағыбет, установив границы общей площадью 73,70 гектаров;
5) изменить границы населенного пункта Шақпақ сельского округа Алғабас путем включения 155,36 гектара земель сельскохозяйственного назначения района Байдибек в границы населенного пункта Шақпақ сельского округа Алғабас, установив границы общей площадью 375,29 гектаров;
6) изменить границы населенного пункта Таңатар сельского округа Алғабас путем включения 6,95 гектара земель сельскохозяйственного назначения района Байдибек в границы населенного пункта Таңатар сельского округа Алғабас, установив границы общей площадью 123,38 гектаров;
7) изменить границы населенного пункта Ақбастау сельского округа Ақбастау путем включения 110,04 гектара земель сельскохозяйственного назначения района Байдибек в границы населенного пункта Ақбастау сельского округа Ақбастау, установив границы общей площадью 594,97 гектаров;

8) Ақбастау ауылдық округінің Тұрақты елді мекенінің шекараларына Бәйдібек ауданының ауылшаруашылығы мақсатындағы 23,71 гектар жерлерді қосу арқылы, Ақбастау ауылдық округінің Тұрақты елді мекенінің шекаралары өзгертіліп, жалпы көлемі 111,16 гектар шекарасында белгіленсін;
9) Ақбастау ауылдық округінің Кеңес елді мекенінің шекараларына Бәйдібек ауданының ауылшаруашылығы мақсатындағы 41,94 гектар жерлерді қосу арқылы, Ақбастау ауылдық округінің Кеңес елді мекенінің шекаралары өзгертіліп, жалпы көлемі 153,21 гектар шекарасында белгіленсін;
10) Ақбастау ауылдық округінің Жолғабас елді мекенінің шекараларына Бәйдібек ауданының ауылшаруашылығы мақсатындағы 16,65 гектар жерлерді қосу арқылы, Ақбастау ауылдық округінің Жолғабас елді мекенінің шекаралары өзгертіліп, жалпы көлемі 69,51 гектар шекарасында белгіленсін;
11) Алмалы ауылдық округінің Жарықбас елді мекенінің шекараларына Бәйдібек ауданының ауылшаруашылығы мақсатындағы 41,50 гектар жерлерді қосу арқылы, Алмалы ауылдық округінің Жарықбас елді мекенінің шекаралары өзгертіліп, жалпы көлемі 137,0 гектар шекарасында белгіленсін;
12) Боралдай ауылдық округінің Жыланды елді мекенінің шекараларына Бәйдібек ауданының ауылшаруашылығы мақсатындағы 88,0 гектар жерлерді қосу арқылы, Боралдай ауылдық округінің Жыланды елді мекенінің шекаралары өзгертіліп, жалпы көлемі 207,35 гектар шекарасында белгіленсін;
13) Боралдай ауылдық округінің Сарыбұлақ елді мекенінің шекараларына Бәйдібек ауданының ауылшаруашылығы мақсатындағы 31,60 гектар жерлерді қосу арқылы, Боралдай ауылдық округінің Сарыбұлақ елді мекенінің шекаралары өзгертіліп, жалпы көлемі 124,84 гектар шекарасында белгіленсін;
14) Боралдай ауылдық округінің Түйетас елді мекенінің шекараларына Бәйдібек ауданының ауылшаруашылығы мақсатындағы 48,54 гектар жерлерді қосу арқылы, Боралдай ауылдық округінің Түйетас елді мекенінің шекаралары өзгертіліп, жалпы көлемі 109,94 гектар шекарасында белгіленсін;
15) Боралдай ауылдық округінің Талап елді мекенінің шекараларына Бәйдібек ауданының ауылшаруашылығы мақсатындағы 27,56 гектар жерлерді қосу арқылы, Боралдай ауылдық округінің Талап елді мекенінің шекаралары өзгертіліп, жалпы көлемі 160,21 гектар шекарасында белгіленсін;
16) Борлысай ауылдық округінің Ақтас елді мекенінің шекараларына Бәйдібек ауданының ауылшаруашылығы мақсатындағы 62,18 гектар жерлерді қосу арқылы, Борлысай ауылдық округінің Ақтас елді мекенінің шекаралары өзгертіліп, жалпы көлемі 234,14 гектар шекарасында белгіленсін;
17) Борлысай ауылдық округінің Кеңсай елді мекенінің шекараларына Бәйдібек ауданының ауылшаруашылығы мақсатындағы 29,56 гектар жерлерді қосу арқылы, Борлысай ауылдық округінің Кеңсай елді мекенінің шекаралары өзгертіліп, жалпы көлемі 139,77 гектар шекарасында белгіленсін;

8) изменить границы населенного пункта Тұрақты сельского округа Ақбастау путем включения 23,71 гектара земель сельскохозяйственного назначения района Байдибек в границы населенного пункта Тұрақты сельского округа Ақбастау, установив границы общей площадью 111,16 гектаров;
9) изменить границы населенного пункта Кеңес сельского округа Ақбастау путем включения 41,94 гектара земель сельскохозяйственного назначения района Байдибек в границы населенного пункта Кеңес сельского округа Ақбастау, установив границы общей площадью 153,21 гектаров;
10) изменить границы населенного пункта Жолғабас сельского округа Ақбастау путем включения 16,65 гектара земель сельскохозяйственного назначения района Байдибек в границы населенного пункта Жолғабас сельского округа Ақбастау, установив границы общей площадью 69,51 гектаров;
11) изменить границы населенного пункта Жарықбас сельского округа Алмалы путем включения 41,50 гектара земель сельскохозяйственного назначения района Байдибек в границы населенного пункта Жарықбас сельского округа Алмалы, установив границы общей площадью 137,0 гектаров;
12) изменить границы населенного пункта Жыланды сельского округа Боралдай путем включения 88,0 гектара земель сельскохозяйственного назначения района Байдибек в границы населенного пункта Жыланды сельского округа Боралдай, установив границы общей площадью 207,35 гектаров;
13) изменить границы населенного пункта Сарыбұлак сельского округа Боралдай путем включения 31,60 гектара земель сельскохозяйственного назначения района Байдибек в границы населенного пункта Сарыбұлак сельского округа Боралдай, установив границы общей площадью 124,84 гектаров;
14) изменить границы населенного пункта Түйетас сельского округа Боралдай путем включения 48,54 гектара земель сельскохозяйственного назначения района Байдибек в границы населенного пункта Түйетас сельского округа Боралдай, установив границы общей площадью 109,94 гектаров;
15) изменить границы населенного пункта Талап сельского округа Боралдай путем включения 27,56 гектара земель сельскохозяйственного назначения района Байдибек в границы населенного пункта Талап сельского округа Боралдай, установив границы общей площадью 160,21 гектаров;
16) изменить границы населенного пункта Ақтас сельского округа Борлысай путем включения 62,18 гектара земель сельскохозяйственного назначения района Байдибек в границы населенного пункта Ақтас сельского округа Борлысай, установив границы общей площадью 234,14 гектаров;
17) изменить границы населенного пункта Кеңсай сельского округа Борлысай путем включения 29,56 гектара земель сельскохозяйственного назначения района Байдибек в границы населенного пункта Кеңсай сельского округа Борлысай, установив границы общей площадью 139,77 гектаров;

18) Борлысай ауылдық округінің Қошқарата елді мекенінің шекараларына Бәйдібек ауданының ауылшаруашылығы мақсатындағы 26,27 гектар жерлерді қосу арқылы, Борлысай ауылдық округінің Қошқарата елді мекенінің шекаралары өзгертіліп, жалпы көлемі 262,03 гектар шекарасында белгіленсін;
19) Борлысай ауылдық округінің Шұқыршақ елді мекенінің шекараларына Бәйдібек ауданының ауылшаруашылығы мақсатындағы 52,06 гектар жерлерді қосу арқылы, Борлысай ауылдық округінің Шұқыршақ елді мекенінің шекаралары өзгертіліп, жалпы көлемі 85,52 гектар шекарасында белгіленсін;
20) Бөген ауылдық округінің Шалдар елді мекенінің шекараларына Бәйдібек ауданының ауылшаруашылығы мақсатындағы 26,72 гектар жерлерді қосу арқылы, Бөген ауылдық округінің Шалдар елді мекенінің шекаралары өзгертіліп, жалпы көлемі 321,33 гектар шекарасында белгіленсін;
21) Бөген ауылдық округінің Сарқырама елді мекенінің шекараларына Бәйдібек ауданының ауылшаруашылығы мақсатындағы 36,16 гектар жерлерді қосу арқылы, Бөген ауылдық округінің Сарқырама елді мекенінің шекаралары өзгертіліп, жалпы көлемі 142,90 гектар шекарасында белгіленсін;
22) Бөген ауылдық округінің Жиенқұм елді мекенінің шекараларына Бәйдібек ауданының ауылшаруашылығы мақсатындағы 40,22 гектар жерлерді қосу арқылы, Бөген ауылдық округінің Жиенқұм елді мекенінің шекаралары өзгертіліп, жалпы көлемі 224,65 гектар шекарасында белгіленсін;
23) Жамбыл ауылдық округінің Жамбыл елді мекенінің шекараларына Бәйдібек ауданының ауылшаруашылығы мақсатындағы 116,17 гектар жерлерді қосу арқылы, Жамбыл ауылдық округінің Жамбыл елді мекенінің шекаралары өзгертіліп, жалпы көлемі 348,55 гектар шекарасында белгіленсін;
24) Жамбыл ауылдық округінің Тасқұдық елді мекенінің шекараларына Бәйдібек ауданының ауылшаруашылығы мақсатындағы 23,32 гектар жерлерді қосу арқылы, Жамбыл ауылдық округінің Тасқұдық елді мекенінің шекаралары өзгертіліп, жалпы көлемі 178,79 гектар шекарасында белгіленсін;
25) Жамбыл ауылдық округінің Шыбыт елді мекенінің шекараларына Бәйдібек ауданының ауылшаруашылығы мақсатындағы 90,73 гектар жерлерді қосу арқылы, Жамбыл ауылдық округінің Шыбыт елді мекенінің шекаралары өзгертіліп, жалпы көлемі 159,75 гектар шекарасында белгіленсін;
26) Жамбыл ауылдық округінің Қызылжар елді мекенінің шекараларына Бәйдібек ауданының ауылшаруашылығы мақсатындағы 56,0 гектар жерлерді қосу арқылы, Жамбыл ауылдық округінің Қызылжар елді мекенінің шекаралары өзгертіліп, жалпы көлемі 87,80 гектар шекарасында белгіленсін.
2. Осы бірлескен Бәйдібек ауданы әкімдігінің қаулысы мен Бәйдібек аудандық мәслихаты шешімінің орындалуын бақылау аудан әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.

18) изменить границы населенного пункта Қошқарата сельского округа Борлысай путем включения 26,27 гектара земель сельскохозяйственного назначения района Байдибек в границы населенного пункта Қошқарата сельского округа Борлысай, установив границы общей площадью 262,03 гектаров;
19) изменить границы населенного пункта Шұқыршақ сельского округа Борлысай путем включения 52,06 гектара земель сельскохозяйственного назначения района Байдибек в границы населенного пункта Шұқыршақ сельского округа Борлысай, установив границы общей площадью 85,52 гектаров;
20) изменить границы населенного пункта Шалдар сельского округа Бөген путем включения 26,72 гектара земель сельскохозяйственного назначения района Байдибек в границы населенного пункта Шалдар сельского округа Бөген, установив границы общей площадью 321,33 гектаров;
21) изменить границы населенного пункта Сарқырама сельского округа Бөген путем включения 36,16 гектара земель сельскохозяйственного назначения района Байдибек в границы населенного пункта Сарқырама сельского округа Бөген, установив границы общей площадью 142,90 гектаров;
22) изменить границы населенного пункта Жиенқұм сельского округа Бөген путем включения 40,22 гектара земель сельскохозяйственного назначения района Байдибек в границы населенного пункта Жиенқұм сельского округа Бөген, установив границы общей площадью 224,65 гектаров;
23) изменить границы населенного пункта Жамбыл сельского округа Жамбыл путем включения 116,17 гектара земель сельскохозяйственного назначения района Байдибек в границы населенного пункта Жамбыл сельского округа Жамбыл, установив границы общей площадью 348,55 гектаров;
24) изменить границы населенного пункта Таскұдық сельского округа Жамбыл путем включения 23,32 гектара земель сельскохозяйственного назначения района Байдибек в границы населенного пункта Таскұдық сельского округа Жамбыл, установив границы общей площадью 178,79 гектаров;
25) изменить границы населенного пункта Шыбыт сельского округа Жамбыл путем включения 90,73 гектара земель сельскохозяйственного назначения района Байдибек в границы населенного пункта Шыбыт сельского округа Жамбыл, установив границы общей площадью 159,75 гектаров;
26) изменить границы населенного пункта Қызылжар сельского округа Жамбыл путем включения 56,0 гектара земель сельскохозяйственного назначения района Байдибек в границы населенного пункта Қызылжар сельского округа Жамбыл, установив границы общей площадью 87,80 гектаров.
2. Контроль за исполнением настоящего совместного постановления акимата района Байдибек и решения маслихата района Байдибек возложить на курирующего заместителя акима района.

3. Осы бірлескен Бәйдібек ауданы әкімдігінің қаулысы мен Бәйдібек аудандық мәслихатының шешімі оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Бәйдібек ауданының әкімі Е. Нурмаханов
А. Елеусіз

3. Настоящее совместное постановление акимата района Байдибек и решение маслихата района Байдибек вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района Байдибек Е. Нурмаханов
А. Елеусіз