Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының 2024 жылғы 29 ақпандағы № 14-14 "Солтүстік Қазақстан облысының Аққайың ауданында тұрғын үй көмегінің мөлшерін және оны көрсетудің тәртібін айқындау туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы"
Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының 2025 жылғы 3 желтоқсандағы № 30-2 шешiмi. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 8 желтоқсанда № 37549 болып тіркелді
Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданында тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері мен тәртібін айқындау туралы Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының 2024 жылғы 29 ақпандағы № 14-14 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7705-15 тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген шешімнің тақырыбы келесі редакцияда жазылсын:
"Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданында тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері мен қағидасын айқындау туралы";
көрсетілген шешімнің 1-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"1. Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданында тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері мен қағидасы айқындалсын.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасында:
тақырыбы келесі редакцияда жазылсын:
"Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданында тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері мен қағидасы";
3-тараудың тақырыбы келесі редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Тұрғын үй көмегін көрсету қағидасы";
3-тармақтың екінші абзацы алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 3-1-тармақпен толықтырылсын:
"3-1. Тұрғын үй көмегінің мөлшерін көрсетілетін қызметті беруші мынадай нормалар шегінде есептейді:
1) тұтынушылар үшін газбен жабдықтау бойынша коммуналдық қызметті тұтыну нормалары бір адамға он бес текше метрден артық емес;
2) табиғи монополиялар саласындағы қызметті реттейтін өңірлік уәкілетті орган белгілеген нормаларға сәйкес тұтынушы үшін электрмен жабдықтау қызметін тұтыну нормалары;
3) тұтынушы үшін сумен жабдықтау және (немесе) су бұру қызметтерінің нормалары: суық су бір адамға төрт текше метрден аспайды;
ыстық су бір адамға екі текше метрден артық емес;
4) тұтынушылар үшін жылумен жабдықтау қызметін тұтыну нормалары бір адамға айына нөл бүтін жиырма бес мың гигакалориядан аспайды;
5) тұрмыстық қатты қалдықтарды жинау және шығару (қоқыс шығару) бір адамға алты жүз елу теңгеден артық емес;
6) пәтерге бір мың үш жүз теңгеден аспайтын лифтілерге қызмет көрсету;
7) телекоммуникация желісіне қосылған телефон үшін абоненттік төлемақының ұлғаюы бөлігінде байланыс қызметтері бір абонент үшін бір мың үш жүз тоқсан тоғыз теңгеден аспайды;

О внесении изменений и дополнения в решение маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 29 февраля 2024 года № 14-14 "Об определении размера и порядка оказания жилищной помощи в Аккайынском районе Северо-Казахстанской области"
Решение маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 3 декабря 2025 года № 30-2. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 декабря 2025 года № 37549
Маслихат Аккайынского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области "Об определении размера и порядка оказания жилищной помощи в Аккайынском районе Северо-Казахстанской области" от 29 февраля 2024 года № 14-14 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7705-15) следующие изменения и дополнение:
заголовок указанного решения изложить в следующей редакции:
"Об определении размера и правил оказания жилищной помощи в Аккайынском районе Северо-Казахстанской области";
пункт 1 указанного решения изложить в следующей редакции:
"1. Определить размер и правила оказания жилищной помощи в Аккайынском районе Северо-Казахстанской области.";
в приложении 1 к указанному решению:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Размер и правила оказания жилищной помощи в Аккайынском районе Северо-Казахстанской области";
заголовок главы 3 изложить в следующей редакции
"Глава 3. Правила оказания жилищной помощи";
абзац второй пункта 3 исключить;
дополнить пунктом 3-1 следующего содержания:
"3-1. Размер жилищной помощи рассчитывается услугодателем, в пределах следующих норм:
1) нормы потребления коммунальной услуги по газоснабжению для потребителей не более пятнадцати кубических метров на человека;
2) нормы потребления услуги электроснабжения для потребителя в соответствии нормам, установленным региональным уполномоченным органом, регулируемым деятельность в сфере естественных монополий;
3) нормы услуг водоснабжения, и (или) водоотведения для потребителя: холодная вода не более четырех метров кубических на человека;
горячая вода не более двух метров кубических на человека;
4) нормы потребления услуги теплоснабжения для потребителей не более ноль целых двадцать пять тысячных гигакалории на человека в месяц;
5) сбор и вывоз твердых бытовых отходов (мусороудаление) не более шестьсот пятидесяти тенге на человека;
6) обслуживание лифтов не более тысячу триста тенге за квартиру;
7) услуги связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций не более тысячу триста девяносто девяти тенге за абонент;

8) кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін ұстауға, оның ішінде кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күрделі жөндеуге жұмсалатын шығыстар шаршы метрі үшін алпыс теңгеден аспайды;
9) мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйді пайдаланғаны үшін жалдау ақысы шаршы метрі үшін жүз жиырма теңгеден аспайды;
10) бір адамға шаршы метрдің нормасы бір адамға он сегіз шаршы метр пайдалы алаң, бірақ нақты алып отырған ауданнан аспайды, жалғыз тұратын отыз шаршы метрден аспайды.".
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының денсаулық сақтау, халықты әлеуметтік қорғау, білім беру, мәдениет пен спортты дамыту, жастар ісі, депутаттық өкілеттіктер, қоғамдық ұйымдармен және бұқаралық ақпарат құралдарымен байланыс мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясының төрағасына жүктелсін.
3. "Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі:
1) осы шешімнің Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы шешімді алғашқы ресми жарияланғаннан кейін Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихаты аппаратының интернет-ресурсында орналастыруын қамтамасыз етсін.
4. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының төрағасы
Е. Жакенов

8) расходов на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума, в том числе капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиум не более шестидесяти тенге за квадратный метр;
9) арендная плата за пользованием жилищем из государственного жилищного фонда не более ста двадцати тенге за квадратный метр;
10) норма квадратуры на человека восемнадцать квадратных метров полезной площади на человека, но не более фактически занимаемой площади, для одиноко проживающего не более тридцати квадратных метров.".
2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на председателя постоянной комиссии маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области по вопросам охраны здоровья, социальной защиты населения, образования, развития культуры и спорта, делам молодежи, депутатский полномочий, связи с общественными организациями и средствами массовой информации.
3. Коммунальному государственному учреждению "Аппарат маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области" обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе аппарата маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области после его первого официального опубликования.
4. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области
Е. Жакенов