Қостанай ауданы әкімдігінің 2022 жылғы 7 қарашадағы № 966 "Қостанай ауданының аумағында стационарлық емес сауда объектілерін орналастыру орындарын айқындау және бекіту туралы" қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Қостанай ауданы әкімдігінің 2025 жылғы 22 мамырдағы № 303 қаулысы. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2025 жылғы 22 мамырда № 10473-10 болып тіркелді
Қостанай ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қостанай ауданы әкімдігінің "Қостанай ауданының аумағында стационарлық емес сауда объектілерін орналастыру орындарын айқындау және бекіту туралы" 2022 жылғы 7 қарашадағы № 966 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 30459 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе жаңа редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 31-бабының 1-тармағы 4-2) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрі міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 264 бұйрығымен бекітілген Ішкі сауда қағидаларының 73-тармағына сәйкес Қостанай ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:";
көрсетілген қаулының қосымшасы осы қаулының қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қостанай ауданы әкімдігінің "Кәсіпкерлік бөлімі" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулының аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулы ресми жарияланғаннан кейін оның Қостанай ауданы әкімдігінің интернет - ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қостанай ауданы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қостанай ауданының әкімі О. НУРГАЛИЕВ
Қостанай ауданы әкімдігінің
2025 жылғы 22 мамырдағы
№ 303 қаулысына
қосымша
Қостанай ауданының әкімшілік аумағында стационарлық емес сауда объектілерін орналастыру орындары
Стационарлық емес сауда объектілерінің орналасқан орны
Алып жатқан алаңы (шаршы метр)
Сауда қызметін жүзеге асыру кезеңі
Қызмет саласы
Жақын орналасқан инфрақұрылым (ұқсас тауарлар ассортименті сатылатын сауда объектілері, сондай-ақ қоғамдық тамақтану объектілері)
1
Александров ауылдық округі, Александровка ауылы, Иноземцев көшесі, № 23 үйге қарсы
18
5 жыл
бөлшек сауда (азық-түлік/азық-түлік емес тауарларды сату)
жоқ
2
Александров ауылдық округі, И.Ф. Павлов атындағы ауылы, Молодежная көшесі, № 9 үйге қарсы
30
5 жыл
бөлшек сауда (азық-түлік/азық-түлік емес тауарларды сату)
жоқ
3
Белозер ауылдық округі, Белозерка ауылы, Целинная көшесі, № 25 үйге қарсы
5
5 жыл
бөлшек сауда (азық-түлік/азық-түлік емес тауарларды сату)
жоқ
4
Владимиров ауылдық округі, Владимировка ауылы, Мичурин көшесі, № 55 үйге қарсы
8
5 жыл
бөлшек сауда (азық-түлік/азық-түлік емес тауарларды сату)
жоқ
5
Айсары ауылдық округі, Айсары ауылы, Школьная көшесі, № 11 үйге қарсы
24
5 жыл
бөлшек сауда (азық-түлік/азық-түлік емес тауарларды сату)
жоқ
6
Айсары ауылдық округі, Половниковка ауылы, Ленин көшесі, № 61 үйге қарсы
30
5 жыл
бөлшек сауда (азық-түлік/азық-түлік емес тауарларды сату)
жоқ
7
Жамбыл ауылдық округі, Жамбыл ауылы, Центральная көшесі, № 19 үйге қарсы
7
5 жыл
бөлшек сауда (азық-түлік/азық-түлік емес тауарларды сату)
жоқ
8
Жданов ауылдық округі, Ждановка ауылы, Алтынсарин көшесі, № 34 үйге қарсы
10
5 жыл
бөлшек сауда (азық-түлік/азық-түлік емес тауарларды сату)
жоқ
9
Заречный ауылдық округі, Заречное ауылы, Ленин көшесі, № 4 А "Папайя" дүкеніне қарсы
25
5 жыл
бөлшек сауда (азық-түлік/азық-түлік емес тауарларды сату)
жоқ
10
Тобыл қаласы, Тәуелсіздік көшесі № 102 үйге қарсы
5
5 жыл
бөлшек сауда (азық-түлік/азық-түлік емес тауарларды сату)
жоқ
11
Тобыл қаласы, Тәуелсіздік көшесі, № 76 үйге қарсы
5
5 жыл
бөлшек сауда (азық-түлік/азық-түлік емес тауарларды сату)
жоқ
12
Тобыл қаласы, "К.А. Тимирязев" атындағы тұтыну кооперативінің сол жағында
25
5 жыл
бөлшек сауда (азық-түлік/азық-түлік емес тауарларды сату)
жоқ
13

О внесении изменений в постановление акимата Костанайского района от 7 ноября 2022 года № 966 "Об определении и утверждении мест размещения нестационарных торговых объектов на территории Костанайского района"
Постановление акимата Костанайского района Костанайской области от 22 мая 2025 года № 303. Зарегистрировано в Департаменте юстиции Костанайской области 22 мая 2025 года № 10473-10
Акимат Костанайского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Костанайского района "Об определении и утверждении мест размещения нестационарных торговых объектов на территории Костанайского района" от 7 ноября 2022 года № 966 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 30459) следующие изменения:
преамбулу изложить в новой редакции:
"В соответствии с подпунктом 4-2) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 73 Правил внутренней торговли, утвержденных приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 264, акимат Костанайского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:";
приложение к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Отдел предпринимательства" акимата Костанайского района в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в территориальном органе юстиции;
2) размещение настоящего постановления на интернет - ресурсе акимата Костанайского района после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Костанайского района.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Костанайского района О. НУРГАЛИЕВ
Приложение
к постановлению акимата
Костанайского района
от 22 мая 2025 года
№ 303
Места размещения нестационарных торговых объектов на территории Костанайского района
Месторасположение нестационарных торговых объектов
Занимаемая площадь (квадратный метр)
Период осуществления торговой деятельности
Сфера деятельности
Близлежащая инфраструктура (торговые объекты, в которых реализуется схожий ассортимент товаров, а также объекты общественного питания)
1
Александровский сельский округ, село Александровка, улица Иноземцева, напротив дома № 23
18
5 лет
розничная торговля (реализация продовольственных/непродовольственных товаров)
отсутствует
2
Александровский сельский округ, село имени И.Ф. Павлова, улица Молодежная, напротив дома № 9
30
5 лет
розничная торговля (реализация продовольственных/непродовольственных товаров)
отсутствует
3
Белозерский сельский округ, село Белозерка, улица Целинная, напротив дома № 25
5
5 лет
розничная торговля (реализация продовольственных/непродовольственных товаров)
отсутствует
4
Владимировский сельский округ, село Владимировка, улица Мичурина, напротив дома № 55
8
5 лет
розничная торговля (реализация продовольственных/непродовольственных товаров)
отсутствует
5
Айсаринский сельский округ, село Айсары улица Школьная, напротив дома № 11
24
5 лет
розничная торговля (реализация продовольственных/непродовольственных товаров)
отсутствует
6
Айсаринский сельский округ, село Половниковка, улица Ленина, напротив дома № 61
30
5 лет
розничная торговля (реализация продовольственных/непродовольственных товаров)
отсутствует
7
Жамбылский сельский округ, село Жамбыл, улица Центральная, напротив дома № 19
7
5 лет
розничная торговля (реализация продовольственных/непродовольственных товаров)
отсутствует
8
Ждановский сельский округ, село Ждановка, улица Алтынсарина, напротив дома № 34
10
5 лет
розничная торговля (реализация продовольственных/непродовольственных товаров)
отсутствует
9
Заречный сельский округ, село Заречное, улица Ленина 4 А, напротив магазина "Папайя"
25
5 лет
розничная торговля (реализация продовольственных/непродовольственных товаров)
отсутствует
10
город Тобыл, улица Тәуелсіздік, напротив дома № 102
5
5 лет
розничная торговля (реализация продовольственных/непродовольственных товаров)
отсутствует
11
город Тобыл, улица Тәуелсіздік, напротив дома № 76
5
5 лет
розничная торговля (реализация продовольственных/непродовольственных товаров)
отсутствует
12
город Тобыл, слева от потребительского кооператива имени "К.А. Тимирязева"
25
5 лет
розничная торговля (реализация продовольственных/непродовольственных товаров)
отсутствует
13