Абай облысы әкімдігінің 2023 жылғы 1 маусымдағы № 104 "Абай облысының су объектілері және су шаруашылығы құрылыстарындағы көпшіліктің демалуына, туризм және спортқа арналған орындарды белгілеу туралы" қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Абай облысы әкімдігінің 2025 жылғы 22 мамырдағы № 80 қаулысы. Абай облысының Әділет департаментінде 2025 жылғы 26 мамырда № 457-18 болып тіркелді
Абай облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Абай облысы әкімдігінің "Абай облысының су объектілері және су шаруашылығы құрылыстарындағы көпшіліктің демалуына, туризм және спортқа арналған орындарды белгілеу туралы" 2023 жылғы 1 маусымдағы № 104 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 89-18 болып тіркелген) келесі өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулының қосымшасы осы қаулының қосымшасына сәйкес, жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Абай облысының табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулының Абай облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін Абай облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Абай облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Б. Уәли
"КЕЛІСІЛДІ"
"Қазақстан Республикасы
Су ресурстары және ирригация
министрлігі Су ресурстары комитетінің
Су ресурстарын пайдалануды реттеу
және қорғау жөніндегі Балқаш-Алакөл
бассейндік инспекциясы" РММ-нің басшысы
____________________ С. Мейрамбеков
2025 жылғы "_____" _____________
"Қазақстан Республикасы
Су ресурстары және ирригация министрлігі
Су ресурстарын реттеу, қорғау және пайдалану
комитетінің Су ресурстарын реттеу, қорғау
және пайдаланужөніндегі Ертіс бассейндік
инспекциясы" РММ-нің басшысы
____________________ М. Жәдігер ұлы
2025 жылғы "_____" _____________
Қазақстан Республикасы
Экология және табиғи ресурстар
министрлігінің Абай облысы бойынша
экология департаментінің басшысы
____________________ С. Сарбасов
2025 жылғы "_____" _____________
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігінің
санитариялық-эпидемиологиялық бақылау
комитетінің Абай облысы бойынша
санитариялық-эпидемиологиялық бақылау
департаменті басшысы
____________________ Н. Ногайбаев
2025 жылғы "_____" _____________

О внесении изменения в постановление акимата области Абай от 1 июня 2023 года № 104 "Об установлении мест для массового отдыха, туризма и спорта на водных объектах и водохозяйственных сооружениях области Абай"
Постановление акимата области Абай от 22 мая 2025 года № 80. Зарегистрировано Департаментом юстиции области Абай 26 мая 2025 года № 457-18
Акимат области Абай ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата области Абай "Об установлении мест для массового отдыха, туризма и спорта на водных объектах и водохозяйственных сооружениях области Абай" от 1 июня 2023 года № 104 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 89-18) следующее изменение:
приложение к указанному постановлению изложить в новой редакции, согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области Абай" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Департаменте юстиции области Абай;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата области Абай после официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима области Абай.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Б. Уәли
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель РГУ "Балхаш-Алакольская
бассейновая инспекция по регулированию
использования и охране водных ресурсов
Комитета по водным ресурсам Министерства
водных ресурсов и ирригации
Республики Казахстан"
____________________ С. Мейрамбеков
"_____" _____________ 2025 года
Руководитель РГУ "Ертисская бассейновая
инспекция по регулированию, охране и
использованию водных ресурсов Комитета
по регулированию, охране и использованию
водных ресурсов Министерства водных ресурсов
и ирригации Республики Казахстан"
____________________ М. Жәдігер ұлы
"_____" _____________ 2025 года
Руководитель Департамента
экологии по области Абай Комитета
экологического регулирования и контроля
Министерства экологии и природных
ресурсов Республики Казахстан
____________________ С. Сарбасов
"_____" _____________ 2025 года
Руководитель Департамента
санитарно-эпидемиологического
контроля области Абай Комитета
санитарно-эпидемиологического контроля
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
____________________ Н. Ногайбаев
"_____" _____________ 2025 года
Приложение к постановлению

2025 жылғы 22 мамырдағы
№ 80 қаулысына
қосымша
Абай облысы әкімдігінің
2023 жылғы " 1 " маусымдағы
№ 104 қаулысымен
бекітілген
Абай облысының су объектілері және су шаруашылығы құрылыстарындағы көпшіліктің демалуына, туризм және спортқа арналған орындар
№ р/с
Су объектінің/су шаруашылығы құрылысының атауы
Жүзудің белгіленген шекараларындағы халықтың жаппай демалатын орындары
Орналасқан жері
Абай ауданы
1.
Оспанкөл көлі
Көпшіліктің демалуы үшін
пайдаланылатын жағажай
(49017′55.95″С; 79028′65.10″В)
Кеңгірбай би ауылдық округі
Аягөз ауданы
2.
Аягөз өзені
Көпшіліктің демалуы үшін
пайдаланылатын жағажай
(47.94747 С, 80.41599 В)
Аягөз қаласы
Бесқарағай ауданы
3.
"Шошқалы" көлі
Көпшіліктің демалуы үшін пайдаланылатын жағажай, жүзу аймағының шекараларында қоршауымен (қалқымалар, арқандар) белгіленген
(51.28049,78.69898)
Қарабас ауылдық округі
4.
Канонерка көлі
Көпшіліктің демалуы үшін
пайдаланылатын жағажай
(50.723594, 79.670603)
Канонерка ауылы
5.
Ертіс өзені
Көпшіліктің демалуы үшін
пайдаланылатын жағажай
(50056.63.44С; 79059,71.22 В)
Долон ауылдық округі
Долон ауылы
6.
Ертіс өзені
Көпшіліктің демалуы үшін
пайдаланылатын жағажай
(50056.63.44С; 79059,71.22 В)
Долон ауылдық округі
Бөдене ауылы
7.
Ертіс өзені
Көпшіліктің демалуы үшін
пайдаланылатын жағажай
(50041.15 С; 79006,44 В)
Долон ауылдық округі
Мостик ауылы
8.
Ертіс өзені
Көпшіліктің демалуы үшін
пайдаланылатын жағажай
(50029.09.11 С; 79052,50.81 В)
Долон ауылдық округі
Черемушка ауылы
Бородулиха ауданы
9.
Шүлбі су қоймасы
"Жанай" демалыс базасы
"Нұрсұлтан" демалыс базасы
(50°38'55"04С; 81°12'01"34В)
Жерновка ауылдық округі,
аудан орталығы Бородулиха ауылынан 65 км қашықтықта орналасқан
10.
Жерновски көлдері
"Адал компани" демалыс базасы
(50.49281, 81.10660)
Жерновка ауылдық округі,
аудан орталығы Бородулиха ауылынан 35 км таспалы реликті бордың тереңдігінде орналасқан
11.
Михайловски көлдері
"Кристалл" балалардың сауықтыру лагері
(50.66471, 80.67570)
Подборный ауылдық округі,
Семей қаласынан 40 км қашықтықта орналасқан. "Семей Орманы" мемлекеттік орман табиғи резерватының аумағында
12.
Большое көлі
Көпшіліктің демалуы үшін
пайдаланылатын жағажай
(50076′50.73′′С; 80094′58.92′′В)
Бородулиха ауылы
13.
Ертіс өзенінің оң жағалауы Шүлбі су қоймасы
"Шығыстүстімет" демалыс орыны
(50.398123, 81.102654)
Бородулиха ауылы
14.
Үбі өзенінің Ертіс өзеніне құятын саласы
Көпшіліктің демалуы үшін
пайдаланылатын жағажай
(50.337224С, 81.643450В)
Бородулиха ауданы
Уба-Форпост ауылы
Жарма ауданы
15.
Арасан көлі
"Жарма Арасан" сауықтыру орталығы
(49.26444,81.74206)
Қалбатау ауылдық округі,
Қалбатау ауылынан 12 км солтүстік-шығысқа қарай
16.
Шар су қоймасы
Көпшіліктің демалуы үшін пайдаланылатын жағажай, жүзу аймағының шекараларында қоршауымен белгіленген

от 22 мая 2025 года
№ 80
Утверждено постановлением
акимата области Абай
от "1" июня 2023 года
№ 104
Места для массового отдыха, туризма и спорта на водных объектах и водохозяйственных сооружениях области Абай
№ п/п
Наименование водного объекта/водохозяйственного сооружения
Места массового отдыха населения, в обозначенных границах заплыва
Место расположения
Абайский район
1.
озеро Оспанколь
Пляж - используемый для массового
отдыха граждан
(49017′55.95″С; 79028′65.10″В)
Кенгырбайбиский сельский округ
Аягозский район
2.
река Аягоз
Пляж - используемый для массового
отдыха граждан
(47.94747 С, 80.41599 В)
город Аягоз
Бескарагайский район
3.
озеро "Шошкалы"
Пляж - используемый для массового отдыха граждан, в границах, обозначенных ограждением зоны плавания (буи, канаты) (51.28049,78.69898)
Карабасский сельский округ
4.
озеро Канонерка
Пляж - используемый для массового
отдыха граждан
(50.723594, 79.670603)
село Канонерка
5.
река Иртыш
Пляж - используемый для массового
отдыха граждан
(50056.63.44С; 79059,71.22 В)
Долонский сельский округ
село Долонь
6.
река Иртыш
Пляж - используемый для массового
отдыха граждан
(50056.63.44С; 79059,71.22 В)
Долонский сельский округ
село Бодене
7.
река Иртыш
Пляж - используемый для массового
отдыха граждан
(50041.15 С; 79006,44 В)
Долонский сельский округ
село Мостик
8.
река Иртыш
Пляж - используемый для массового
отдыха граждан
(50029.09.11 С; 79052,50.81 В)
Долонский сельский округ
село Черемушка
Бородулихинский район
9.
Шульбинское водохранилище
База отдыха "Жанай",
База отдыха "Нурсултан"
(50°38'55"04С; 81°12'01"34В)
Жерновский сельский округ,
в 65 км от районного центра
села Бородулиха
10.
Жерновски озера
База отдыха "Адал компани"
(50.49281, 81.10660)
Жерновский сельский округ,
расположен в глубине ленточного реликтового бора в 35 км от районного центра села Бородулиха
11.
Михайловски озера
Детский оздоровительный лагерь "Кристалл" (50.66471, 80.67570)
Подборный сельский округ, в 40 км от города Семей. На территории государственного лесного природного резервата "Семей Орманы"
12.
Озеро Большое
Пляж - используемый для массового
отдыха граждан
(50076′50.73′′С; 80094′58.92′′В)
село Бородулиха
13.
правый берег реки Иртыш Шульбинского водохранилища
База отыха "Востокцветмет"
(50.398123, 81.102654)
село Бородулиха
14.
Приток реки Уба к реке Иртыш
Пляж - используемый для массового
отдыха граждан
(50,337224С,81,643450В)
Бородулихинский район
с.Уба-Форпост
Жарминский район
15.
Озеро Арасан
Оздоровительный центр "Жарма Арасан" (49.26444,81.74206)
Калбатауский сельский округ,
в 12 км северо-восточнее села Калбатау
16.
Чарское водохранилище
Пляж - используемый для массового отдыха граждан, в границах, обозначенных ограждением зоны плавания

(49°14'26"N; 81°48'22"E)
Қалбатау ауылдық округі, Қалбатау ауылынан18 км онтүстік шығысқа қарай
Мақаншы ауданы
17.
Алакөл көлі
Көпшіліктің демалуы үшін пайдаланылатын жағажай, жүзу аймағының шекараларында қоршауымен (қалқымалар, арқандар) белгіленген
(46°07'28.03"С; 82°03'25.23"В)
(46°06'87.93"С; 82°03'39.65"В)
Қабанбай ауылдық округі
18.
Алакөл көлі
"Дарабоз" балалар лагері
(46.082462, 82.028680)
Қабанбай ауылдық округі
Семей қаласы
19.
Ертіс өзені
"Заря" коммуналдық жағажайы, жүзу аймағының шекараларында қоршауымен (қалқымалар, арқандар) белгіленген
(50°383777,80°254869)
Понтон көпірінің сол жағалауы,
Мелькомбинат ауданы
20.
Ертіс өзені
"Пристань" коммуналдық жағажайы, жүзу аймағының шекараларында қоршауымен (қалқымалар, арқандар) белгіленген
(50°425027,80°218422)
Пристань ауданы
21.
Дамба
Көпшіліктің демалуы үшін
пайдаланылатын жағажай
(50.439419,80.214012)
Затон шағын ауданы
22.
Бобровка аралы
"Еркеназ" демалыс орыны
(50.459392,80.196359)
Бобровка шағын ауданы
Курчатов қаласы
23.
Ертіс өзені
№ 1 қалалық жағажай
(50.759306,78.547800)
Маяк қонақ үйі ауданында
24.
Ертіс өзені
№ 2 қалалық жағажай
(50.750946, 78.557102)
№ 2 ЖОББМ,
№ 1 ЖОББМ ауданында
25.
Ертіс өзені
№ 3 қалалық жағажай
(50.721729, 78.649879)
Саяжай алабы ауданында
Көкпекті ауданы
26.
Көкпекті өзені
Көпшіліктің демалуы үшін
пайдаланылатын жағажай
(48.762731,82.378569)
Көкпекті ауданы

(49°14'26"N; 81°48'22"E)
Калбатауский сельский округ,
в 18 км юго-восточнее села Калбатау
район Мақаншы
17.
Озеро Алаколь
Пляж - используемый для массового отдыха граждан, в границах, обозначенных ограждением зоны плавания (буи, канаты)
(46°07'28.03"С; 82°03'25.23"В)
(46°06'87.93"С; 82°03'39.65"В)
Кабанбайский сельский округ
18.
Озеро Алаколь
Детский лагер "Дарабоз"
46.082462,82.0286080
Кабанбайский сельский округ
город Семей
19.
река Иртыш
Коммунальный пляж "Заря" в границах, обозначенных ограждением зоны плавания (буи, канаты)
(50°383777,80°254869)
Левобережная часть понтонного моста, район Мелькомбината
20.
река Иртыш
Коммунальный пляж "Пристань" в границах, обозначенных ограждением зоны плавания (буи, канаты)
(50°425027,80°218422)
район Пристань
21.
Дамба
Пляж - используемый для массового
отдыха граждан
(50.439419,80.214012)
Микрорайон Затон
22.
остров Бобровка
Место отдыха "Еркеназ"
(50.459392,80.196359)
Микрорайон Бобровка
город Курчатов
23.
река Иртыш
Городской пляж № 1
(50.759306,78.547800)
В районе гостиницы Маяк
24.
река Иртыш
Городской пляж № 2
(50.750946, 78.557102)
В районе СОШ № 2, СОШ № 1
25.
река Иртыш
Городской пляж № 3
(50.721729, 78.649879)
В районе дачного массива
Кокпектинский район
26.
озеро Кокпекты
Пляж - используемый для массового отдыха граждан
(48.762731,82.378569)
Кокпектинский район