Жергілікті маңызы бар балық шаруашылығы су айдындарының тізбесін бекіту туралы
Алматы облысы әкімдігінің 2025 жылғы 28 наурыздағы № 87 қаулысы. Алматы облысы Әділет департаментінде 2025 жылы 1 сәуірде № 6229-05 болып тіркелді.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 27, 37- баптарына "Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 2-тармағы 3-1) тармақшасына сәйкес, Алматы облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес Алматы облысының жергілікті маңызы бар балық шаруашылығы су айдындарының тізбесі бекітілсін.
2. Алматы облысы әкімдігінің келесі қаулыларының күші жойылды деп танылсын:
1) Алматы облысы әкімдігінің 2016 жылғы 03 наурыздағы "Жергілікті маңызы бар балық шаруашылығы су айдындарының тізбесін бекіту туралы" № 110 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3785 болып тіркелген);
2) Алматы облысы әкімдігінің 2020 жылғы 17 қыркүйектегі "Алматы облысы әкімдігінің 2016 жылғы 3 наурыздағы № 110 "Жергілікті маңызы бар балық шаруашылығы су айдындарының тізбесін бекіту туралы" қаулысына өзгеріс енгізу туралы" № 345 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5670 болып тіркелген).

Об утверждении перечня рыбохозяйственных водоемов местного значения
Постановление акимата Алматинской области от 28 марта 2025 года № 87. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 1 апреля 2025 года № 6229-05.
В соответствии со статьями 27, 37 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", с подпунктом 3-1) пункта 2 статьи 10 Закона Республики Казахстан "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира" акимат Алматинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить перечень рыбохозяйственных водоемов местного значения по Алматинской области согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Признать утратившими силу следующие постановления акимата Алматинской области:
1) постановление акимата Алматинской области от 03 марта 2016 года № 110 "Об утверждении перечня рыбохозяйственных водоемов местного значения" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3785);
2) постановление акимата Алматинской области от 17 сентября 2020 года № 345 "О внесении изменения в постановление акимата Алматинской области от 3 марта 2016 года № 110 "Об утверждении перечня рыбохозяйственных водоемов местного значения" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5670).

3. "Алматы облысының табиғи ресурстар және табиғатты пайдалануды реттеу басқармасы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулының Алматы облысы Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелуін.
2) осы қаулының оның ресми жарияланғанынан кейін Алматы облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Алматы облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.

3. Государственному учреждению "Управление природных ресурсов и регулирования природопользования Алматинской области" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Департаменте юстиции Алматинской области.
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Алматинской области после его официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Алматинской области.

5. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Алматы облысының әкімі М. Султангазиев
Алматы облысы әкімдігінің
2025 жылғы 28 наурыздағы № 87
қаулысына қосымша
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - Алматы облысы әкімдігінің 17.11.2025 № 342 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Алматы облысы бойынша жергілікті маңызы бар балық шаруашылығы су айдындарының тізбесі
Балық шаруашылығы су айдындарының атауы
Су айдынының, су қоймасының, көлдің ауданы (га) / Өзеннің ені (км)
Ұзындығы (км)
Балық шаруашылығын жүргізу түрі
Балқаш ауданы
1
Әліжан су айдыны

5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Алматинской области М. Султангазиев
Приложение к постановлению акимата Алматинской области
от 28 марта 2025 года № 87
Сноска. Приложение в редакции постановления акимата Алматинской области от 17.11.2025 № 342 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Перечень рыбохозяйственных водоемов местного значения по Алматинской области
Наименование рыбохозяйственных
водоемов
Площадь водоема, водохранилища, озера (га)/Ширина рек (км)
Длина (км)
Вид ведения рыбного хозяйства
Балхашский район
1
Водоем Алижан