Хромтау аудандық мәслихатының 2024 жылғы 15 сәуірдегі № 173 "Хромтау ауданында тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері мен тәртібін айқындау туралы" шешіміне өзгерістер енгізу турал
Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 2025 жылғы 31 қазандағы № 383 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 6 қарашада № 37357 болып тіркелді
Хромтау аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Хромтау аудандық мәслихатының "Хромтау ауданында тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері мен тәртібін айқындау туралы" 2024 жылғы 15 сәуірдегі № 173 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 8573-04 тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
Шешімнің тақырыбы жаңа редакцияда жазылсын:
"Хромтау ауданында тұрғын үй көмегін көрсетудің қағидалары мен мөлшерін айқындау туралы";
көрсетілген шешіммен айқындалған Хромтау ауданында тұрғын үй көмегін көрсету қағидалары мен мөлшерінің тақырыбы жаңа редакцияда жазылсын:
"Хромтау ауданында тұрғын үй көмегін көрсетудің қағидалары мен мөлшері";
1-тармақтың 7-абзацы жаңа редакцияда жазылсын:
"Аз қамтылған отбасының (азаматтың) жиынтық кірісіне шекті жол берілетін шығыстардың үлесі 5 (бес) пайыз мөлшерінде белгіленеді.";
2-тармақтың 2-абзацы жаңа редакцияда жазылсын:
"Тұрғын үй көмегін тағайындау кезінде бір адамға арналған шаршы нормасы бір адамға он сегіз шаршы метр пайдалы алаң, бірақ жалғыз тұратын адам үшін нақты алынатын алаң отыз шаршы метрден аспайды.";
9-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. Мемлекеттік корпорациядан құжаттардың толық жиынтығын қабылдаған күннен бастап құжаттарды қарау және тұрғын үй көмегін көрсету туралы шешім қабылдау не бас тарту туралы дәлелді жауап не "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы беру мерзімі 6 (алты) жұмыс күнін құрайды.".
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Хромтау аудандық
мәслихатының төрағасы
Э. Болатов

О внесении изменений в решение Хромтауского районного маслихата от 15 апреля 2024 года № 173 "Об определении размера и порядка оказания жилищной помощи в Хромтауском районе"
Решение Хромтауского районного маслихата Актюбинской области от 31 октября 2025 года № 383. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 ноября 2025 года № 37357
Хромтауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Хромтауского районного маслихата от 15 апреля 2024 года № 173 "Об определении размера и порядка оказания жилищной помощи в Хромтауском районе" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 8573-04) следующие изменения:
Заголовок решения изложить в новой редакции:
"Об определении правил и размера оказания жилищной помощи в Хромтауском районе";
заголовок правил и размеров оказания жилищной помощи в Хромтауском районе, определенных указанным решением, изложить в новой редакции:
"Правила и размер оказания жилищной помощи в Хромтауском районе";
абзац 7 пункта 1 изложить в новой редакции:
"Доля предельно допустимых расходов к совокупному доходу малообеспеченной семьи (гражданина) устанавливается в размере 5 (пять) процентов.";
абзац 2 пункта 2 изложить в новой редакции:
"При назначении жилищной помощи принимается норма квадратуры на человека восемнадцать квадратных метров полезной площади на человека, но не более фактически занимаемой площади, для одиноко проживающего не более тридцати квадратных метров.";
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Срок рассмотрения документов и принятия решения о предоставлении жилищной помощи либо мотивированный ответ об отказе со дня принятия полного комплекта документов от Государственной корпорации, либо через веб-портал "электронного правительства" составляет 6 (шесть) рабочих дней.".
2. Настоящее решение вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Председатель Хромтауского
районного маслихата
Э. Болатов