Қаржылық құралдар аясында агроөнеркәсіптік кешен субъектілеріне жеңілдетілген кредит беру аясында әкімшілік деректерді жинауға арналған нысандарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2025 жылғы 31 желтоқсандағы № 507 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 31 желтоқсанда № 37798 болып тіркелді
"Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес "Кейіннен агроөнеркәсіптік кешен субъектілеріне көктемгі егіс және егін жинақтау жұмыстарын жүргізуге кредит беру үшін "Аграрлық несие корпорациясы" акционерлік қоғамына жеңілдетілген кредит беру және/немесе субсидиялау бойынша ақпарат" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысан;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес "Кейіннен агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін ауыл шаруашылығы техникасын лизингке сатып алуға қаржыландыру үшін "ҚазАгроҚаржы" акционерлік қоғамына жеңілдетілген кредит беру және/немесе субсидиялау бойынша ақпарат" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысан;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес "Кейіннен ауыл шаруашылығы өнімін өңдеу және тамақ өнімдерін өндіру кәсіпорындарына айналым қаражатын толықтыруға кредит беру үшін "Аграрлық несие корпорациясы" акционерлік қоғамына жеңілдетілген кредит беру және/немесе субсидиялау бойынша ақпарат" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысан;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес "Кейіннен мал өсіру шаруашылықтарына кредит беру үшін "Аграрлық несие корпорациясы" акционерлік қоғамына жеңілдетілген кредит беру және/немесе субсидиялау бойынша ақпарат" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысан бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі қаржылық қолдау департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
А. Сапаров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау
және реформалар агенттігі
Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2025 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 507 бұйрығына 1-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Әкімшілік нысанның атауы: Кейіннен агроөнеркәсіптік кешен субъектілеріне көктемгі егіс және егін жинақтау жұмыстарын жүргізуге кредит беру үшін "Аграрлық несие корпорациясы" акционерлік қоғамына жеңілдетілген кредит беру және/немесе субсидиялау бойынша ақпарат
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан индексі: № 1-КЕжЕЖЖ нысаны
Кезеңділігі: апта сайын
Есепті кезең: 20____ жыл
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: "Аграрлық несие корпорациясы" акционерлік қоғамы
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың оныншы күнінен кешіктірмей
Жеке сәйкестендіру нөмірі/ Бизнес сәйкестендіру нөмірі номер
Жинау әдісі: электрондық түрде

Об утверждении форм для сбора административных данных в рамках льготного кредитования субъектов агропромышленного комплекса в рамках финансовых инструментов
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 31 декабря 2025 года № 507. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 декабря 2025 года № 37798.
В соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) форму, предназначенную для сбора административных данных "Информация по льготному кредитованию и/или субсидированию акционерного общества "Аграрная кредитная корпорация" для дальнейшего кредитования субъектов агропромышленного комплекса на проведение весенне-полевых и уборочных работ", согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму, предназначенную для сбора административных данных "Информация по льготному кредитованию и/или субсидированию акционерного общества "КазАгроФинанс" для дальнейшего финансирования субъектов агропромышленного комплекса на приобретение сельскохозяйственной техники в лизинг", согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) форму, предназначенную для сбора административных данных "Информация по льготному кредитованию и/или субсидированию акционерного общества "Аграрная кредитная корпорация" для дальнейшего кредитования предприятий по переработке сельскохозяйственной продукции и производству продуктов питания на пополнение оборотных средств", согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) форму, предназначенную для сбора административных данных "Информация по льготному кредитованию и/или субсидированию акционерного общества "Аграрная кредитная корпорация" для дальнейшего кредитования животноводческих хозяйств", согласно приложению 4 к настоящему приказу.
2. Департаменту финансовой поддержки в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Сапаров
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 31 декабря 2025 года № 507
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: Информация по льготному кредитованию
и/или субсидированию акционерного общества "Аграрная кредитная корпорация"
для дальнейшего кредитования субъектов агропромышленного комплекса
на проведение весенне-полевых и уборочных работ
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ВПиУР-01
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: _________ 20__года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных
данных на безвозмездной основе: акционерное общество "Аграрная кредитная
корпорация"
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных
на безвозмездной основе:
ежемесячно, не позднее десятого числа месяца, следующего за отчетным месяцем
Индивидуальный идентификационный номер/
Бизнес-идентификационный номер
Метод сбора: в электронном виде

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз жинауға арналған "Кейіннен агроөнеркәсіптік кешен субъектілеріне көктемгі егіс және егін жинақтау жұмыстарын жүргізуге кредит беру үшін "Аграрлық несие корпорациясы" акционерлік қоғамына жеңілдетілген кредит беру және/немесе субсидиялау бойынша ақпарат" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыруға қойылатын бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды қаржы институттары толтырады.
3. Нысанға басшы немесе оның міндетін атқаратын адам қол қояды.
4. Нысанды қаржы институты арқылы Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне ұсынады.
5. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. 1-бөлімнің 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі.
7. 1-бөлімнің 2-бағанында тиісті облыс көрсетіледі.
8. 1-бөлімнің 3-бағанында әкімшілік-аумақтық обьектілердің жіктеуіші бойынша облыстың коды көрсетіледі.
9. 1-бөлімнің 4, 5 және 6-бағандарында өтінімдер туралы жалпы ақпарат: агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің саны, егіс алаңы гектармен, сомасы мың теңгемен көрсетіледі.
10. 1-бөлімнің 7, 8 және 9-бағандарында қаралып жатқан өтінімдер туралы ақпарат: агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің саны, егіс алаңы гектармен, сомасы мың теңгемен көрсетіледі.
11. 1-бөлімнің 10, 11 және 12-бағандарында мақұлданған өтінімдер туралы ақпарат: агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің саны, егіс алаңы гектармен, сомасы мың теңгемен көрсетіледі.
12. 1-бөлімнің 13, 14 және 15-бағандарында кредиттер бойынша қаржыландырылған өтінімдер туралы ақпарат: агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің саны, егіс алаңы гектармен, сомасы мың теңгемен көрсетіледі.
13. 2-бөлімнің 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі.
14. 2-бөлімнің 2-бағанында қаржы институтының түрі көрсетіледі.
15. 2-бөлімнің 3, 4 және 5-бағандарында өтінімдер туралы жалпы ақпарат: агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің саны, егіс алаңы гектармен, сомасы мың теңгемен көрсетіледі.
16. 2-бөлімнің 6, 7 және 8-бағандарында жұмыс барысындағы өтінімдер туралы ақпарат: агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің саны, егіс алаңы гектармен, сомасы мың теңгемен көрсетіледі.
17. 2-бөлімнің 9, 10 және 11-бағандарында мақұлданған өтінімдер туралы ақпарат: агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің саны, егіс алаңы гектармен, сомасы мың теңгемен көрсетіледі.
18. 2-бөлімнің 12, 13 және 14-бағандарында кредиттер бойынша қаржыландырылған өтінімдер туралы ақпарат: агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің саны, егіс алаңы гектармен, сомасы мың теңгемен көрсетіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Информация по льготному кредитованию и/или субсидированию акционерного общества "Аграрная кредитная корпорация" для дальнейшего кредитования субъектов агропромышленного комплекса на проведение весенне-полевых и уборочных работ" (далее – Форма).
2. Форма заполняется финансовыми институтами.
3. Форма подписывается руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности.
4. Форма предоставляется: финансовым институтом в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан.
5. Форма заполняется на казахском и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе 1 раздела 1 указывается порядковый номер.
7. В графе 2 раздела 1 указывается соответствующая область.
8. В графе 3 указывается код области по Классификатору административно-территориальных объектов.
9. В графах 4, 5 и 6 раздела 1 указывается общая информация о заявках: количество субъектов агропромышленного комплекса, площадь посева в гектарах, сумма в тысячах тенге.
10. В графах 7, 8 и 9 раздела 1 указывается информация о заявках, находящихся в работе: количество субъектов агропромышленного комплекса, площадь посева в гектарах, сумма в тысячах тенге.
11. В графах 10, 11 и 12 раздела 1 указывается информация об одобренных заявках: количество субъектов агропромышленного комплекса, площадь посева в гектарах, сумма в тысячах тенге.
12. В графах 13, 14 и 15 раздела 1 указывается информация о заявках, по которым было выдано финансирование по кредитам: количество субъектов агропромышленного комплекса, площадь посева в гектарах, сумма в тысячах тенге.
13. В графе 1 раздела 2 указывается порядковый номер.
14. В графе 2 раздела 2 указывается вид финансового института.
15. В графах 3, 4 и 5 раздела 2 указывается общая информация о заявках: количество субъектов агропромышленного комплекса, площадь посева в гектарах, сумма в тысячах тенге.
16. В графах 6, 7 и 8 раздела 2 указывается информация о заявках, находящихся в работе: количество субъектов агропромышленного комплекса, площадь посева в гектарах, сумма в тысячах тенге.
17. В графах 9, 10 и 11 раздела 2 указывается информация об одобренных заявках: количество субъектов агропромышленного комплекса, площадь посева в гектарах, сумма в тысячах тенге.
18. В графах 12, 13 и 14 раздела 2 указывается информация о заявках, по которым было выдано финансирование по кредитам: количество субъектов агропромышленного комплекса, площадь посева в гектарах, сумма в тысячах тенге.

19. 3-бөлімнің 1-бағанында реттік нөмір көрсетіледі.
20. 3-бөлімнің 2-бағанында "Аграрлық несие корпорациясы" акционерлік қоғамы филиалының атауы көрсетіледі.
21. 3- бөлімнің 3-бағанында қаржы институтының түрі көрсетіледі.
22. 3-бөлімнің 4-бағанында қаржы институтының атауы көрсетіледі.
23. 3-бөлімнің 5-бағанында түпкілікті қарыз алушының (агроөнеркәсіптік кешен субъектісінің) атауы көрсетіледі.
24. 3-бөлімнің 6-бағанында түпкілікті қарыз алушының жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
25. 3-бөлімнің 7-бағанында алынған кредиттің сомасы мың теңгемен көрсетіледі.
26. 3-бөлімнің 8-бағанында түпкілікті қарыз алушы бойынша кредит туралы шарттың күні мен нөмірі көрсетіледі.
27. 3-бөлімнің 9-бағанында егіс алаңы гектармен көрсетіледі.
28. 3-бөлімнің 10-бағанында ауыл шаруашылығы дақылдарының түрлері көрсетіледі.
29. 4-бөлімнің 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі.
30. 4-бөлімнің 2-бағанында тиісті облыс көрсетіледі.
31. 4-бөлімнің 3-бағанында облыстың әкімшілік-аумақтық жіктеуіші бойынша коды көрсетіледі.
32. 4-бөлімнің 4, 5 және 6-бағандарында кредиттер бойынша қаржыландырылған өтінімдер туралы ақпарат: агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің саны, егіс алаңы гектармен, сомасы мың теңгемен көрсетіледі.
33. 4-кестенің 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 және 60-бағанға дейінгі аралығында ауыл шаруашылығы дақылдарының түрлері бойынша кредит берілген жалпы егіс алаңы гектармен: күнбағыс, рапс, зығыр, соя, арпа, қант қызылшасы, күріш, дәндәк жүгері, мақта, сұлы, картоп, бидай, көкөністер, бақша дақылдары, бұршақ тұқымдастар, бір жылдық шөптер, көп жылдық шөптер, тары, қыша, жасымық, бұршақ, қара бидай, дән қоспасы, мақсары, ноқат, сүрлемдік жүгері көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2025 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 507 бұйрығына 2-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Әкімшілік нысанның атауы: Кейіннен агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін ауыл шаруашылығы техникасын лизингке сатып алуға қаржыландыру үшін "ҚазАгроҚаржы" акционерлік қоғамына жеңілдетілген кредит беру және/немесе субсидиялау бойынша ақпарат
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан индексі: № 1- ЖЛ нысаны
Кезеңділігі: апта сайын
Есепті кезең: 20____ жыл
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: "Аграрлық несие корпорациясы" акционерлік қоғамы
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың оныншы күнінен кешіктірмей
Жеке сәйкестендіру нөмірі/ Бизнес сәйкестендіру нөмірі номер
Жинау әдісі: электрондық түрде

19. В графе 1 раздела 3 указывается порядковый номер.
20. В графе 2 раздела 3 указывается наименование филиала акционерного общества "Аграрная кредитная корпорация".
21. В графе 3 раздела 3 указывается вид финансового института.
22. В графе 4 раздела 3 указывается наименование финансового института.
23. В графе 5 раздела 3 указывается наименование конечного заемщика (субъекта агропромышленного комплекса).
24. В графе 6 раздела 3 указывается индивидуальный идентификационный номер/ бизнес-идентификационный номер конечного заемщика.
25. В графе 7 раздела 3 указывается сумма полученного кредита в тысячах тенге.
26. В графе 8 раздела 3 указываются дата и номер договора займа по конечному заемщику.
27. В графе 9 раздела 3 указывается площадь посева в гектарах.
28. В графе 10 раздела 3 указываются виды сельскохозяйственных культур.
29. В графе 1 раздела 4 указывается порядковый номер.
30. В графе 2 раздела 4 указывается соответствующая область.
31. В графе 3 раздела 4 указывается код по классификатору административно-территориальных объектов области.
32. В графах 4, 5 и 6 раздела 4 указывается информация о заявках, по которым было выдано финансирование по кредитам: количество субъектов агропромышленного комплекса, площадь посева в гектарах, сумма в тысячах тенге.
33. В графах 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 и 60 раздела 4 указывается общая посевная площадь в гектарах, охваченная кредитованием по видам сельскохозяйственных культур: подсолнечник, рапс, лен, соя, ячмень, сахарная свекла, рис, кукуруза на зерно, хлопчатник, овес, картофель, пшеница, овощи, бахчевые, бобовые, однолетние травы, многолетние травы, просо, горчица, чечевица, горох, рожь, зерносмесь, сафлор, нут, кукуруза на силос и другие сельскохозяйственные культуры.
Приложение 2 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 31 декабря 2025 года № 507
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной
основе размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: Информация по льготному кредитованию
и/или субсидированию акционерного общества "КазАгроФинанс" для дальнейшего
финансирования субъектов агропромышленного комплекса на приобретение
сельскохозяйственной техники в лизинг
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных
на безвозмездной основе: ЛЛ-01
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: _____20__года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных
данных на безвозмездной основе: акционерное общество "Аграрная кредитная
корпорация"
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных
на безвозмездной основе:
ежемесячно, не позднее десятого числа месяца, следующего за отчетным месяцем
Индивидуальный идентификационный номер/
Бизнес-идентификационный номер
Метод сбора: в электронном виде

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз жинауға арналған "Кейіннен агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін ауыл шаруашылығы техникасын лизингке сатып алуға қаржыландыру үшін "ҚазАгроҚаржы" акционерлік қоғамына жеңілдетілген кредит беру және/немесе субсидиялау бойынша ақпарат" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыруға қойылатын бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды қаржы институттары толтырады.
3. Нысанға басшы немесе оның міндетін атқаратын тұлға қол қояды.
4. Нысанды қаржы институты арқылы Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне ұсынады.
5. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. 1-бөлімнің 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі.
7. 1-бөлімнің 2-бағанында тиісті облыс көрсетіледі.
8. 1-бөлімнің 3-бағанында әкімшілік-аумақтық обьектілердің жіктеуіші бойынша облыстың коды көрсетіледі.
9. 1-бөлімнің 4, 5 және 6-бағандарында өтінімдер туралы жалпы ақпарат: агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің саны, ауыл шаруашылығы техникасының саны, өтінімдердің жалпы сомасы мың теңгемен көрсетіледі.
10. 1-бөлімнің 7, 8 және 9-бағандарында қаралып жатқан өтінімдер туралы ақпарат, агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің саны, ауыл шаруашылығы техникасының саны, өтінімдердің жалпы сомасы мың теңгемен көрсетіледі.
11. 1-бөлімнің 10, 11 және 12-бағандарында алдын ала мақұлданған өтінімдер туралы ақпарат: агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің саны, ауыл шаруашылығы техникасының саны, алдын ала мақұлданған өтінімдердің сомасы мың теңгемен көрсетіледі,
12. 1-бөлімнің 13, 14 және 15-бағандарында лизингтік қаржыландыру берілген өтінімдер туралы ақпарат: агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің, ауыл шаруашылығы техникасының саны, берілген лизингтің жалпы сомасы мың теңгемен көрсетіледі.
13. 2-бөлімнің 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі.
14. 2-бөлімнің 2-бағанда "ҚазАгроҚаржы" акционерлік қоғамы филиалының атауы көрсетіледі
15. 2-бөлімнің 3-бағанында лизинг алушының атауы көрсетіледі.
16. 2-бөлімнің 4-бағанында қарыз алушы-лизинг алушының жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
17. 2-бөлімнің 5-бағанында лизинг шартының нөмірі көрсетіледі.
18. 2-бөлімнің 6-бағанда лизинг шартының күні көрсетіледі.
19. 2-бөлімнің 7-бағанында ауыл шаруашылығы техникасының түрі көрсетіледі.
20. 2-бөлімнің 8-бағанда ауыл шаруашылығы техникасын жеткізушінің атауы көрсетіледі.
21. 2-бөлімнің 9-бағанында сатып алынған ауыл шаруашылығы техникасының саны бірлікпен көрсетіледі.
22. 2-бөлімнің 10-бағанында техниканың бір бірлігі үшін құны мың теңгемен көрсетіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Информация по льготному кредитованию и/или субсидированию акционерного общества "КазАгроФинанс" для дальнейшего финансирования субъектов агропромышленного комплекса на приобретение сельскохозяйственной техники в лизинг" (далее – Форма).
2. Форма заполняется финансовыми институтами.
3. Форма подписывается руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности.
4. Форма предоставляется: финансовым институтом в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан.
5. Форма заполняется на казахском и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе 1 раздела 1 указывается порядковый номер.
7. В графе 2 раздела 1 указывается соответствующая область.
8. В графе 3 указывается код области по Классификатору административно-территориальных объектов.
9. В графах 4, 5 и 6 раздела 1 указывается общая информация о заявках: количество субъектов агропромышленного комплекса, количество сельскохозяйственной техники, сумма в тысячах тенге.
10. В графах 7, 8 и 9 раздела 1 указывается информация о заявках, находящихся в работе: количество субъектов агропромышленного комплекса, количество сельскохозяйственной техники, сумма в тысячах тенге.
11. В графах 10, 11 и 12 раздела 1 указывается информация об одобренных заявках: количество субъектов агропромышленного комплекса, количество сельскохозяйственной техники, сумма в тысячах тенге.
12. В графах 13, 14 и 15 раздела 1 указывается информация о заявках, по которым было выдано лизинговое финансирование: количество субъектов агропромышленного комплекса, количество сельскохозяйственной техники, сумма в тысячах тенге.
13. В графе 1 раздела 2 указывается порядковый номер.
14. В графе 2 раздела 2 указывается наименование филиала акционерного общества "КазАгроФинанс".
15. В графе 3 раздела 2 указывается наименование лизингополучателя.
16. В графе 4 раздела 2 указывается индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер заемщика-лизингополучателя.
17. В графе 5 раздела 2 указывается номер договора лизинга.
18. В графе 6 раздела 2 указывается дата договора лизинга.
19. В графе 7 раздела 2 указывается вид сельскохозяйственной техники.
20. В графе 8 раздела 2 указывается наименование поставщика сельскохозяйственной техники.
21. В графе 9 раздела 2 указывается количество закупленной сельскохозяйственной техники в единицах.
22. В графе 10 раздела 2 указывается стоимость сельскохозяйственной техники за единицу, тысяч тенге.

23. 2-бөлімнің 11-бағанында лизингтің жалпы сомасы мың теңгемен көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2025 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 507 бұйрығына 3-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Әкімшілік нысанның атауы: Кейіннен ауыл шаруашылығы өнімін өңдеу және тамақ өнімдерін өндіру кәсіпорындарына айналым қаражатын толықтыруға кредит беру үшін "Аграрлық несие корпорациясы" акционерлік қоғамына жеңілдетілген кредит беру және/немесе субсидиялау бойынша ақпарат
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан индексі: № 1- АҚТ нысаны
Кезеңділігі: апта сайын
Есепті кезең: 20____ жыл
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: "Аграрлық несие корпорациясы" акционерлік қоғамы
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың оныншы күнінен кешіктірмей
Жеке сәйкестендіру нөмірі/ Бизнес сәйкестендіру нөмірі номер
Жинау әдісі: электрондық түрде
1-бөлім. Агроөнеркәсіптік кешен субъектілеріне жеңілдетілген несиелеукредит беру туралы ақпарат
Облыс
Әкімшілік –аумақтық обьектілердің жіктеуіші бойынша облыстың коды
Өтінімдердің жалпы пулы
Өтінімдер саны
агроөнеркәсіптік кешен субьектілерінің саны
өңделген өнімнің көлемі, тоннамен
сомасы, мың теңге
қаралып жатқан
алдын ала мақұлданған
берілді
агроөнеркәсіптік кешен субьектілерінің саны
өңделген өнім көлемі (тонна)
сомасы, мың теңге
агроөнеркәсіптік кешен субьектілерінің саны
өңделген өнім көлемі (тонна)
соммасы, мың теңге
агроөнеркәсіптік кешен субьектілерінің саны
өңделген өнім көлемі (тонна)
сомасы, мың теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Жиыны
2- бөлім. Облыстар кесіндісінде түпкілікті қарыз алушыларға жеңілдетілген кредит беру туралы туралы ақпарат
Аграрлық несие корпорациясы" акционерлік қоғамының филиалы
Түпкілікті қарыз алушының (агроөнеркәсіптік кешен субъектісінің) атауы
Түпкілікті қарыз алушының жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Сомасы, мың теңге
Қарыз шартының күні мен нөмірі
1
2
3
4
5
6
Жиыны
"
Қаржы институты 20___жылғы "___"______сағат___де қол қойып жіберді
Электрондық цифрлық қолтаңбадан (бұдан әрі – ЭЦҚ) деректер
Кейіннен ауыл шаруашылығы өнімін өңдеу және тамақ өнімдерін өндіру
кәсіпорындарына айналым қаражатын толықтыруға кредит беру үшін "Аграрлық
несие корпорациясы" акционерлік қоғамына жеңілдетілген кредит беру және/немесе
субсидиялау бойынша ақпарат
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі 20___жылғы
"___"______сағат___де қабылдады
ЭЦҚ-дан алынған деректер
Қаржы институты: ______________________________________
____________________________________________________________
(қаржы институтының атауы)
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
"Кейіннен ауыл шаруашылығы
өнімін өңдеу және тамақ
өнімдерін өндіру
кәсіпорындарына айналым
қаражатын толықтыруға
кредит беру үшін "Аграрлық
несие корпорациясы"
акционерлік қоғамына
жеңілдетілген кредит беру
және/немесе субсидиялау
бойынша ақпарат" нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Кейіннен ауыл шаруашылығы өнімін өңдеу және тамақ өнімдерін өндіру кәсіпорындарына айналым қаражатын толықтыруға кредит беру үшін "Аграрлық несие корпорациясы" акционерлік қоғамына жеңілдетілген кредит беру және/немесе субсидиялау бойынша ақпарат" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (индексі: № 01- АҚТ нысаны, кезеңділігі: ай сайын)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз жинауға арналған "Кейіннен ауыл шаруашылығы өнімін өңдеу және тамақ өнімдерін өндіру кәсіпорындарына айналым қаражатын толықтыруға кредит беру үшін "Аграрлық несие корпорациясы" акционерлік қоғамына жеңілдетілген кредит беру және/немесе субсидиялау бойынша ақпарат" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыруға қойылатын бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды қаржы институттары толтырады.
3. Нысанға басшы немесе оның міндетін атқаратын адам қол қояды.
4. Нысанды қаржы институты арқылы Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне ұсынады.
5. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме

23. В графе 11 раздела 2 указывается общая сумма лизинга.
Приложение 3 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 31 декабря 2025 года № 507
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной
основе размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: Информация по льготному кредитованию
и/или субсидированию акционерного общества "Аграрная кредитная корпорация"
для дальнейшего кредитования предприятий по переработке сельскохозяйственной
продукции и производству продуктов питания на пополнение оборотных средств
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных
на безвозмездной основе: ПОС-01
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: _________ 20__года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных
данных на безвозмездной основе: акционерное общество "Аграрная кредитная
корпорация"
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных
на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее десятого числа месяца, следующего
за отчетным месяцем
Индивидуальный идентификационный номер/
Бизнес-идентификационный номер
Метод сбора: в электронном виде
Раздел 1. Информация по льготному кредитованию субъектов агропромышленного комплекса
Область
Код области по Классификатору административно-территориальных объектов
Общий пул заявок
Количество заявок
количество субъектов агропромышленного комплекса
Объем переработанной продукции, тонна
сумма, тысяч тенге
в работе
предварительно одобрено
выдано
количество субъектов агропромышленного комплекса
Объем переработанной продукции, тонна
сумма, тысяч тенге
количество субъектов агропромышленного комплекса
Объем переработанной продукции, тонна
сумма, тысяч тенге
количество субъектов агропромышленного комплекса
Объем переработанной продукции, тонна
сумма, тысяч тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Итого
Раздел 2. Информация по льготному кредитованию конечных заемщиков в разрезе областей
Филиал акционерного общества "Аграрная кредитная корпорация"
Наименование конечного заемщика (субъекта агропромышленного комплекса)
Индивидуальный идентификационный номер/ бизнес-идентификационный номер конечного заемщика
Сумма, тысяч тенге
Дата и номер договора займа
1
2
5
6
7
8
Итого
Подписано и отправлено финансовым институтом в ___ часов "__" _____ 20__ года
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП)
Информация по льготному кредитованию и/или субсидированию акционерного
общества "Аграрная кредитная корпорация" для дальнейшего кредитования
субъектов агропромышленного комплекса на проведение весенне-полевых
и уборочных работ:
Принято Министерством сельского хозяйства Республики Казахстан
в ____ часов "___" __________ 20__ года
Данные из ЭЦП
Финансовый институт: ______________________________________
__________________________________________________________
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных на безвозмездной основе
"Информация по льготному
кредитованию и/или
субсидированию
акционерного общества
"Аграрная кредитная корпорация"
для дальнейшего кредитования
предприятий по переработке
сельскохозяйственной
продукции и производству"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных
данных "Информация по льготному кредитованию и/или субсидированию
акционерного общества "Аграрная кредитная корпорация" для дальнейшего
кредитования предприятий по переработке сельскохозяйственной продукции
и производству продуктов питания на пополнение оборотных средств"
(индекс: форма № ПОС-01, периодичность: ежемесячная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Информация по льготному кредитованию и/или субсидированию акционерного общества "Аграрная кредитная корпорация" для дальнейшего кредитования предприятий по переработке сельскохозяйственной продукции и производству продуктов питания на пополнение оборотных средств" (далее – Форма).
2. Форма заполняется финансовыми институтами.
3. Форма подписывается руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности.
4. Форма предоставляется: финансовым институтом в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан.
5. Форма заполняется на казахском и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы

6. 1-бөлімнің 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі.
7. 1-бөлімнің 2-бағанында тиісті облыс көрсетіледі.
8. 1-бөлімнің 3-бағанында әкімшілік-аумақтық обьектілердің жіктеуіші бойынша облыстың коды көрсетіледі.
9. 1-бөлімнің 4, 5 және 6-бағандарында өтінімдер туралы жалпы ақпарат: агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің саны, ірі қара және ұсақ мал басы (бірлік), сомасы мың теңгемен көрсетіледі.
10. 1-бөлімнің 7, 8 және 9-бағандарында қаралып жатқан өтінімдер туралы ақпарат: агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің саны, ІҚМ/ҰМ мал басы саны бірлікпен, сомасы мың теңгемен көрсетіледі
11. 1-бөлімнің 10, 11 және 12-бағандарында алдын ала мақұлданған өтінімдер туралы ақпарат: агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің саны, ірі қара мал мен ұсақ мал басының саны бірлікпен, сомасы мың теңгемен көрсетіледі.
12. 1-бөлімнің 13, 14 және 15-бағандарында лизингтік қаржыландыру берілген өтінімдер туралы ақпарат: агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің саны, ірі қара мал мен ұсақ мал басының саны бірлікпен, сомасы мың теңгемен көрсетіледі.
13. 2-бөлімнің 1-бағанында реттік нөмір көрсетіледі.
14. 2-бөлімнің 2-бағанында "Аграрлық несие корпорациясы" акционерлік қоғамы филиалының атауы көрсетіледі.
15. 2-бөлімнің 3-бағанында лизинг алушының атауы көрсетіледі.
16. 2-бөлімнің 4-бағанында лизинг алушының жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
17. 2-бөлімнің 5-бағанында қарыз шартының нөмірі көрсетіледі.
18. 2-бөлімнің 6-бағанында қарыз шартының күні көрсетіледі.
19. 2-бөлімнің 7-бағанында ауыл шаруашылығы жануарларының түрі ІҚМ/ҰМ көрсетіледі.
20. 2-бөлімнің 8-бағанында сатып алынған мал басы бірлікпен көрсетіледі.
21. 2-бөлімнің 9-бағанында бір бірлік мал басының сомасы мың теңгемен көрсетіледі.
22. 2-бөлімнің 10-бағанында мал басын сатып алудың жалпы сомасы мың теңгемен көрсетіледі.

6. В графе 1 раздела 1 указывается порядковый номер.
7. В графе 2 раздела 1 указывается соответствующая область.
8. В графе 3 указывается код области по Классификатору административно-территориальных объектов.
9. В графах 4, 5 и 6 раздела 1 указывается общая информация о заявках: количество субъектов агропромышленного комплекса, площадь посева в гектарах, сумма в тысячах тенге.
10. В графах 7, 8 и 9 раздела 1 указывается информация о заявках, находящихся в работе: количество субъектов агропромышленного комплекса, площадь посева в гектарах, сумма в тысячах тенге.
11. В графах 10, 11 и 12 раздела 1 указывается информация об одобренных заявках, утвержденных Координационным советом: количество субъектов агропромышленного комплекса, площадь посева в гектарах, сумма в тысячах тенге.
12. В графах 13, 14 и 15 раздела 1 указывается информация о заявках, по которым было выдано финансирование по кредитам: количество субъектов агропромышленного комплекса, площадь посева в гектарах, сумма в тысячах тенге.
13. В графе 1 раздела 2 указывается порядковый номер.
14. В графе 2 раздела 2 указывается наименование филиала акционерного общества "Национальная компания "Продовольственная контрактная корпорация"
15. В графе 3 раздела 2 указывается наименование конечного заемщика (субъекта агропромышленного комплекса).
16. В графе 4 раздела 2 указывается индивидуальный идентификационный номер/ бизнес-идентификационный номер конечного заемщика.
17. В графе 5 раздела 2 указывается сумма полученного кредита в тысячах тенге.
18. В графе 6 раздела 2 указываются дата и номер договора займа по конечному заемщику.
19. В графе 7 раздела 2 указывается площадь посева в гектарах.
20. В графе 8 раздела 2 указываются виды сельскохозяйственных культур.
21. В графе 9 раздела 2 указываются объем в тоннах.
22. В графе 1 раздела 3 указывается порядковый номер.
23. В графе 2 раздела 3 указывается соответствующая область.
24. В графе 3 раздела 3 указывается код по Классификатору административно-территориальных объектов.
25. В графах 4, 5 и 6 раздела 3 указывается информация о заявках, по которым было выдано финансирование по кредитам: количество субъектов агропромышленного комплекса, площадь посева в гектарах, сумма в тысячах тенге.
26. В графах 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 и 20 раздела 3 указывается класс культуры, посевная площадь в гектарах, охваченная кредитованием по видам сельскохозяйственных культур: пшеница, ячмень, подсолнечник, лен, рапс и кукуруза.