"Қаржы ұйымдарының қаржылық есептілікті ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 28 қаңтардағы № 41 қаулысына өзгерістер енгізу және "Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктері филиалдарының, Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының, Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру брокерлері филиалдарының бухгалтерлік есепке алу деректері бойынша есептiлiкті ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2020 жылғы 21 қыркүйектегі № 107 қаулысының және "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының кейбір қаулыларына бухгалтерлік есеп жүргізу және қаржылық есептілікті ұсыну мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2022 жылғы 19 желтоқсандағы № 122 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының бухгалтерлік есеп жүргізу және қаржылық есептілікті ұсыну мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір қаулыларының тізбесі 14-тармағының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2025 жылғы 24 желтоқсандағы № 104 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 26 желтоқсанда № 37700 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы қаулы 01.01.2026 ж. бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қаржы ұйымдарының қаржылық есептілікті ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 28 қаңтардағы № 41 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13504 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қаржы ұйымдарының қаржылық есептілікті және Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктері филиалдарының, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокерлері филиалдарының бухгалтерлік есептің деректері бойынша есептiлiкті ұсыну қағидаларын бекіту туралы";
кіріспеcі мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ережесін және құрылымын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 31 желтоқсандағы № 1271 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы ереженің 19-тармағы екінші бөлігі екінші абзацының 47) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Қоса беріліп отырған Қаржы ұйымдарының қаржылық есептілікті және Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктері филиалдарының, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокерлері филиалдарының бухгалтерлік есептің деректері бойынша есептiлiкті ұсыну қағидалары бекітілсін";
Қаржы ұйымдарының қаржылық есептілікті ұсыну қағидалары осы қаулыға қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 января 2016 года № 41 "Об утверждении Правил представления финансовой отчетности финансовыми организациями" и признании утратившими силу постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 21 сентября 2020 года № 107 "Об утверждении Правил представления отчетности по данным бухгалтерского учета филиалами банков-нерезидентов Республики Казахстан, филиалами страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, филиалами страховых брокеров-нерезидентов Республики Казахстан" и пункта 14 Перечня некоторых постановлений Правления Национального Банка Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения по вопросам ведения бухгалтерского учета и представления финансовой отчетности, утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 19 декабря 2022 года № 122 "О внесении изменений и дополнений в некоторые постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан по вопросам ведения бухгалтерского учета и представления финансовой отчетности"
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2025 года № 104. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 декабря 2025 года № 37700
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2026
Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 января 2016 года № 41 "Об утверждении Правил представления финансовой отчетности финансовыми организациями" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13504) следующие изменения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Правил представления финансовой отчетности финансовыми организациями и отчетности по данным бухгалтерского учета филиалами банков-нерезидентов Республики Казахстан, филиалами страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, филиалами страховых брокеров-нерезидентов Республики Казахстан";
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 47) абзаца второго части второй пункта 19 Положения Национального Банка Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 31 декабря 2003 года № 1271 "Об утверждении Положения и структуры Национального Банка Республики Казахстан", и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемые Правила представления финансовой отчетности финансовыми организациями и отчетности по данным бухгалтерского учета филиалами банков-нерезидентов Республики Казахстан, филиалами страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, филиалами страховых брокеров-нерезидентов Республики Казахстан.";
Правила представления финансовой отчетности финансовыми организациями изложить в редакции согласно приложению, к настоящему постановлению.

2. Мына:
1) "Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктері филиалдарының, Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының, Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру брокерлері филиалдарының бухгалтерлік есепке алу деректері бойынша есептiлiкті ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2020 жылғы 21 қыркүйектегі № 107 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21278 болып тіркелген);
2) "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының кейбір қаулыларына бухгалтерлік есеп жүргізу және қаржылық есептілікті ұсыну мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2022 жылғы 19 желтоқсандағы № 122 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының бухгалтерлік есеп жүргізу және қаржылық есептілікті ұсыну мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір қаулыларының тізбесі 14-тармағының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 31303 болып тіркелген) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Бухгалтерлік есеп департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Заң департаментімен бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Заң департаментіне осы тармақтың 2) тармақшасында көзделген іс-шараның орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Төрағасының Бірінші орынбасарына жүктелсін.
5. Осы қаулы ресми жариялануға тиіс және 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкінің Төрағасы
Т. Сулейменов
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту агенттігі
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау
және реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкінің Төрағасы
2025 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 104 қаулыға қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 28 қаңтардағы
№ 41 қаулысымен бекітілді
Қаржы ұйымдарының қаржылық есептілікті және Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктері филиалдарының, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокерлері филиалдарының бухгалтерлік есептің деректері бойынша есептiлiкті ұсыну қағидалары

2. Признать утратившими силу:
1) постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 21 сентября 2020 года № 107 "Об утверждении Правил представления отчетности по данным бухгалтерского учета филиалами банков-нерезидентов Республики Казахстан, филиалами страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, филиалами страховых брокеров-нерезидентов Республики Казахстан" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21278);
2) пункт 14 Перечня некоторых постановлений Правления Национального Банка Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения по вопросам ведения бухгалтерского учета и представления финансовой отчетности, утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 19 декабря 2022 года № 122 "О внесении изменений и дополнений в некоторые постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан по вопросам ведения бухгалтерского учета и представления финансовой отчетности" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 31303).
3. Департаменту бухгалтерского учета Национального Банка Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) совместно с Юридическим департаментом Национального Банка Республики Казахстан государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Национального Банка Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего постановления представление в Юридический департамент Национального Банка Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятия, предусмотренного подпунктом 2) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Первого заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан.
5. Настоящее постановление подлежит официальному опубликованию и вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель
Национального Банка
Республики Казахстан
Т. Сулейменов
СОГЛАСОВАНО
Агентство Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
СОГЛАСОВАНО
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Председатель
Национального Банка
Республики Казахстан
от 24 декабря 2025 года № 104
Утверждены
постановлением Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 января 2026 года № 41
Правила представления финансовой отчетности финансовыми организациями и отчетности по данным бухгалтерского учета филиалами банков-нерезидентов Республики Казахстан, филиалами страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, филиалами страховых брокеров-нерезидентов Республики Казахстан

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қаржы ұйымдарының қаржылық есептілікті және Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктері филиалдарының, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокерлері филиалдарының бухгалтерлік есептің деректері бойынша есептiлiкті ұсыну қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ережесін және құрылымын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 31 желтоқсандағы № 1271 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы ереженің 19-тармағы екінші бөлігі екінші абзацының 47) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді және онда мыналар:
1) қаржы ұйымдарының қаржылық есептіліктің нысандарын, тiзбесiн, кезеңділігін және ұсыну мерзімін қоса алғанда, оны ұсыну тәртібі;
2) Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктері филиалдарының, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокерлері филиалдарының (бұдан әрі – бейрезидент-ұйымдардың филиалдары) бухгалтерлік есептің деректері бойынша есептіліктің нысандарын, тiзбесiн, кезеңділігін және ұсыну мерзімін қоса алғанда, оны ұсыну тәртібі айқындалады.
2. Қаржылық есептілік және бухгалтерлік есептің деректері бойынша есептілік электрондық форматта ұсынылады.
3. Қағаз тасымалдағыштағы қаржы ұйымдарының (бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорын қоспағанда) қаржылық есептілігі мен бейрезидент-ұйымдар филиалдарының бухгалтерлік есептің деректері бойынша есептілігіне қаржы ұйымының және (немесе) бейрезидент-ұйымдар филиалдарының бірінші басшы немесе оның міндетін атқаратын адам, бас бухгалтер, орындаушы қол қояды және ол қаржы ұйымында және (немесе) бейрезидент-ұйымның филиалында сақталады.
Қаржы ұйымы (бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорын қоспағанда) және (немесе) бейрезидент-ұйымның филиалы Ұлттық Банктің және (немесе) Ұлттық Банктің аумақтық филиалының және (немесе) қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкiлеттi органның (бұдан әрі – уәкілетті орган) талап етуі бойынша сұратуды алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірмей түзетулері және өшірілген жерлері болмауға тиіс қағаз тасымалдағыштағы есептілікті ұсынады.
Электрондық форматта ұсынылған қаржы ұйымдарының (бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорын қоспағанда) қаржылық есептілігі және (немесе) бейрезидент-ұйымдар филиалдарының бухгалтерлік есептің деректері бойынша есептілігі қағаз тасымалдағышта ұсынылған қаржылық есептілігіне сәйкес келеді. Электрондық форматта ұсынылатын деректердің қағаз тасымалдағыштағы деректермен сәйкестігін қаржы ұйымының және (немесе) бейрезидент-ұйым филиалының бірінші басшысы немесе оның міндетін атқаратын адам қамтамасыз етеді.
Қағаз тасымалдағыштағы жылдық қаржылық есептілікте және (немесе) бухгалтерлік есептің деректері бойынша есептілікте 2 (екі) немесе одан көп салыстырмалы кезеңдердің болуына рұқсат етіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Правила представления финансовой отчетности финансовыми организациями и отчетности по данным бухгалтерского учета филиалами банков-нерезидентов Республики Казахстан, филиалами страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, филиалами страховых брокеров-нерезидентов Республики Казахстан (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 47) абзаца второго части второй пункта 19 Положения Национального Банка Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 31 декабря 2003 года № 1271 "Об утверждении Положения и структуры Национального Банка Республики Казахстан", подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и определяют порядок представления:
1) финансовой отчетности финансовыми организациями, включая формы, перечень, периодичность и сроки ее представления;
2) отчетности по данным бухгалтерского учета филиалами банков-нерезидентов Республики Казахстан, филиалами страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, филиалами страховых брокеров - нерезидентов Республики Казахстан (далее – филиалы организаций-нерезидентов), включая формы, перечень, периодичность и сроки ее представления.
2. Финансовая отчетность и отчетность по данным бухгалтерского учета представляются в электронном формате.
3. Финансовая отчетность финансовых организаций (за исключением единого накопительного пенсионного фонда) и отчетность по данным бухгалтерского учета филиалов организаций-нерезидентов на бумажном носителе подписывается первым руководителем финансовой организации и (или) филиала организаций-нерезидентов или лицом, исполняющим его обязанности, главным бухгалтером, исполнителем и хранится у финансовой организации и (или) филиала организации-нерезидента.
Финансовая организация (за исключением единого накопительного пенсионного фонда) и (или) филиал организации-нерезидента по требованию Национального Банка и (или) территориального филиала Национального Банка и (или) уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее – уполномоченный орган) не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня получения запроса представляет отчетность на бумажном носителе, которая не содержит исправлений и подчисток.
Финансовая отчетность финансовых организаций (за исключением единого накопительного пенсионного фонда) и (или) отчетность по данным бухгалтерского учета филиалов организаций-нерезидентов, представленная в электронном формате, соответствует отчетности на бумажном носителе. Идентичность данных, представляемых в электронном формате, данным на бумажном носителе обеспечивается первым руководителем финансовой организации и (или) филиала организации-нерезидента или лицом, исполняющим его обязанности.
В годовой финансовой отчетности и (или) отчетности по данным бухгалтерского учета на бумажном носителе допускается наличие 2 (двух) или более сравнительных периодов.

4. Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының бірінші басшысының немесе оның міндетін атқаратын адамның және бас бухгалтердің электрондық цифрлық қолтаңбасы арқылы куәландырылған электрондық форматтағы қаржылық есептілігі бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының автоматтандырылған ақпараттық жүйесінде сақталады. Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры Ұлттық Банктің және (немесе) уәкілетті органның талап етуі бойынша сұратуды алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірмей бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының автоматтандырылған ақпараттық жүйесінен алынған электрондық форматтағы қаржылық есептілікті ұсынады.
Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының автоматтандырылған ақпараттық жүйесінде сақталатын қаржылық есептілік деректерінің толықтығы мен дәйектілігін бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының бірінші басшысы немесе оның міндетін атқаратын адам қамтамасыз етеді.
5. Ұлттық Банкке және (немесе) Ұлттық Банктің аумақтық филиалына бұрын ұсынылған қаржылық есептілікте және (немесе) бухгалтерлік есептің деректері бойынша есептілікте қателер анықталған жағдайда, қаржы ұйымы және (немесе) бейрезидент-ұйымның филиалы мынадай іс-шараларды көрсетілген ретпен жүзеге асыру арқылы қателерді түзетуді қамтамасыз етеді:
1) қатені анықтаған сәтте бухгалтерлік есепте бухгалтерлік жазбаны жүзеге асыру арқылы анықталған қатені түзетеді. Халықаралық қаржылық есептілік стандарттарының талаптарына сәйкес қаржылық есептілікте ретроспективті түзетуді жүзеге асырады;
2) қаржы ұйымы және (немесе) бейрезидент-ұйымның филиалы уәкілетті органға және (немесе) уәкілетті органның Өңірлік өкілдер басқармасына, Ұлттық Банкке және (немесе) Ұлттық Банктің аумақтық филиалына бұрын ұсынылған қаржылық есептіліктен анықталған қатенің сипаттамасын көрсете отырып, жазбаша хабарлама жібереді.
6. Қаржы ұйымдары Ұлттық Банкке, өзінің орналасқан жері бойынша Ұлттық Банктің аумақтық филиалына ай сайынғы, тоқсан сайынғы және жыл сайынғы қаржылық есептілікпен бірге электрондық форматта түсіндірме жазбаны ұсынады, онда қаржы ұйымдары бухгалтерлік баланстың "басқа да активтер" және "басқа да міндеттемелер" баптары бойынша, сондай-ақ пайда мен зиян туралы есептің/жиынтық кіріс туралы есептің "басқа да кіріс" және "басқа да шығыс" баптары бойынша нақтылауды жүзеге асырады.
Екінші деңгейдегі банктер пайда мен зиян туралы есептің/жиынтық кіріс туралы есептің және ақшалай қаражаттың қозғалысы туралы есептің "операциялық қызметтен операциялық активтер мен міндеттемелердегі өзгерістерге дейінгі ақша ағындары", "төленген корпоративтік табыс салығы", "пайыздық кірістер", оның ішінде "клиенттердің қарыздары бойынша есептелген пайыздық кірістер", "клиенттердің қарыздарынан алынған пайыздық кірістер" және "пайыздық шығыс" баптары бойынша сомаларды түсіндірме жазбада қосымша нақтылауды немесе қаржылық есептілікте ашып көрсетуді жүзеге асырады. Екінші деңгейдегі банктердің ақшалай қаражатының қозғалысы туралы есебі халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес тікелей әдіс бойынша жасалады.
Бейрезидент-ұйымдардың филиалдары Ұлттық Банкке бухгалтерлік есептің деректері бойынша ай сайынғы, тоқсан сайынғы және жыл сайынғы есептілікпен бірге электрондық форматта түсіндірме жазбаны ұсынады, онда активтер мен міндеттемелер туралы есептің "басқа да активтер" және "басқа да міндеттемелер" баптары бойынша, сондай-ақ кіріс пен шығыс туралы есептің "басқа да кіріс" және "басқа да шығыс" баптары бойынша нақтылау мен талдамасы ашылып жазылады.
Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктерінің филиалдары кіріс пен шығыс туралы есептің және ақшалай қаражаттың қозғалысы туралы есептің "операциялық қызметтен операциялық активтер мен міндеттемелердегі өзгерістерге дейінгі ақша ағындары", "төленген корпоративтік табыс салығы", "пайыздық кірістер", оның ішінде "клиенттердің қарыздары бойынша есептелген пайыздық кірістер", "клиенттердің қарыздарынан алынған пайыздық кірістер" және "пайыздық шығыс" баптарының нақтылауын түсіндірме жазбада қосымша ұсынады немесе қаржылық есептілікте ашып көрсетеді. Филиалдардың ақшалай қаражаттың қозғалысы туралы есебі халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес тікелей әдіс бойынша жасалады.

4. Финансовая отчетность единого накопительного пенсионного фонда в электронном формате, удостоверенная посредством электронной цифровой подписи первого руководителя или лица, исполняющего его обязанности, и главного бухгалтера, хранится в автоматизированной информационной системе единого накопительного пенсионного фонда. По требованию Национального Банка и (или) уполномоченного органа единый накопительный пенсионный фонд не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня получения запроса представляет финансовую отчетность в электронном формате, выгруженную из автоматизированной информационной системы единого накопительного пенсионного фонда.
Полнота и достоверность данных финансовой отчетности, хранящейся в автоматизированной информационной системе единого накопительного пенсионного фонда, обеспечивается первым руководителем единого накопительного пенсионного фонда или лицом, исполняющим его обязанности.
5. В случае выявления ошибок в ранее представленной в Национальный Банк и (или) территориальный филиал Национального Банка финансовой отчетности и (или) отчетности по данным бухгалтерского учета финансовая организация и (или) филиал организации-нерезидента обеспечивает исправление ошибок путем осуществления следующих мероприятий в указанной последовательности:
1) исправляет обнаруженную ошибку путем осуществления в бухгалтерском учете бухгалтерской записи в момент обнаружения ошибки. Осуществляет ретроспективную корректировку в финансовой отчетности в соответствии с требованиями международных стандартов финансовой отчетности;
2) финансовая организация и (или) филиал организации-нерезидента направляет в уполномоченный орган и (или) Управлений региональных представителей уполномоченного органа, в Национальный Банк и (или) территориальный филиал Национального Банка письменное уведомление с указанием описания выявленной ошибки в ранее представленной отчетности.
6. Финансовые организации представляют в Национальный Банк, в территориальный филиал Национального Банка по месту своего нахождения совместно с ежемесячной, ежеквартальной и ежегодной финансовой отчетностью пояснительную записку в электронном формате, в которой финансовые организации осуществляют детализацию по статьям бухгалтерского баланса "прочие активы" и "прочие обязательства", а также по статьям отчета о прибылях и убытках/отчета о совокупном доходе "прочие доходы" и "прочие расходы".
Банки второго уровня в пояснительной записке осуществляют дополнительно детализацию или в финансовой отчетности раскрывают суммы по статьям "денежные потоки от операционной деятельности до изменений в операционных активах и обязательствах", "корпоративный подоходный налог уплаченный", "процентные доходы" в том числе "процентные доходы, начисленные по займам клиентам", "процентные доходы, полученные от займов клиентам" и "процентные расходы" отчета о прибылях и убытках/отчета о совокупном доходе и отчета о движении денежных средств. Отчеты о движении денежных средств банков второго уровня составляются в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности по прямому методу.
Филиалы организаций-нерезидентов представляют в Национальный Банк совместно с ежемесячной, ежеквартальной и ежегодной отчетностью по данным бухгалтерского учета пояснительную записку в электронном формате, в которой раскрываются детализация и расшифровка счетов по статьям отчета об активах и обязательствах "прочие активы" и "прочие обязательства", а также по статьям отчета о доходах и расходах "прочие доходы" и "прочие расходы".
Филиалы банков-нерезидентов Республики Казахстан дополнительно представляют в пояснительной записке детализацию или в финансовой отчетности раскрывают суммы по статьям "денежные потоки от операционной деятельности до изменений в операционных активах и обязательствах", "корпоративный подоходный налог уплаченный", "процентные доходы" в том числе "процентные доходы, начисленные по займам клиентам", "процентные доходы, полученные от займов клиентам" и "процентные расходы" отчета о доходах и расходах и отчета о движении денежных средств. Отчеты филиалов о движении денежных средств составляются в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности по прямому методу.

2-тарау. Жылдық қаржылық есептілікті және бухгалтерлік есептің деректері бойынша жылдық есептілікті ұсыну тәртібі
7. Ұлттық Банкке есепті жылдан кейінгі жылғы 31 (отыз бірінші) мамырға (қоса алғанда) дейінгі мерзімде жыл сайын жылдық қаржылық есептілікті, ал еншілес ұйымы (ұйымдары) болған жағдайда – халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес жасалған және Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген жағдайларда аудиторлық ұйым растаған, Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бухгалтерлік балансты, Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша пайда мен зиян туралы есепті/жиынтық кіріс туралы есепті, Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ақшалай қаражаттың қозғалысы туралы есепті және Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша капиталдағы өзгерістер туралы есепті қамтитын жекелеген және шоғырландырылған жылдық қаржылық есептілікті электрондық форматта мынадай ұйымдар:
1) екінші деңгейдегі банктер;
2) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары және сақтандыру брокерлері;
3) меншікті активтері бойынша бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры;
4) меншікті активтері бойынша ерікті жинақтаушы зейнетақы қорлары;
5) бағалы қағаздар нарығында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыратын ұйымдар;
6) инвестициялық портфельді басқарушылар;
7) бағалы қағаздар нарығында трансфер-агенттік қызметті жүзеге асыратын ұйымдар;
8) банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар (қызметін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларына арналған лицензиясы негізінде тек қана айырбастау пункттері арқылы жүзеге асыратын заңды тұлғаларды және айрықша қызметі банкноттарды, монеталар мен құндылықтарды инкассациялау болып табылатын заңды тұлғаларды қоспағанда);
9) өзара сақтандыру қоғамдары;
10) сақтандыру ұйымдары таратылған жағдайда, сақтанушыларға (сақтандырылушыларға, пайда алушыларға) сақтандыру төлемдерін жүзеге асыруға кепілдік беретін ұйым;
11) сауда-саттықты ұйымдастырушылар және клирингтік ұйымдар ұсынады.
8. Микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйымдар есепті жылдан кейінгі жылғы 30 (отызыншы) сәуірге (қоса алғанда) дейінгі мерзімде жыл сайын өзінің орналасқан жері бойынша Ұлттық Банктің аумақтық филиалына электрондық форматта жылдық қаржылық есептілікті, ал еншілес ұйымы (ұйымдары) болған жағдайда – халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына немесе шағын және орта бизнеске арналған халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес жасалған электрондық форматтағы жекелеген және шоғырландырылған жылдық қаржылық есептілікті ұсынады, онда мыналар:

Глава 2. Порядок представления годовой финансовой отчетности и годовой отчетности по данным бухгалтерского учета
7. В Национальный Банк ежегодно в срок до 31 (тридцать первого) мая (включительно) года, следующего за отчетным годом, представляют годовую финансовую отчетность, а в случае наличия дочерней (дочерних) организации (организаций) – отдельную и консолидированную годовую финансовую отчетность в электронном формате, составленные в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности, и в случаях, предусмотренных законами Республики Казахстан, подтвержденные аудиторской организацией, которые включают бухгалтерский баланс по форме согласно приложению 1 к Правилам, отчет о прибылях и убытках/отчет о совокупном доходе по форме согласно приложению 2 к Правилам, отчет о движении денежных средств по форме согласно приложению 3 к Правилам и отчет об изменениях в капитале по форме согласно приложению 4 к Правилам, следующие финансовые организации:
1) банки второго уровня;
2) страховые (перестраховочные) организации, исламские страховые (перестраховочные) организации и страховые брокеры;
3) единый накопительный пенсионный фонд по собственным активам;
4) добровольные накопительные пенсионные фонды по собственным активам;
5) организации, осуществляющие брокерскую и дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг;
6) управляющие инвестиционным портфелем;
7) организации, осуществляющие трансфер-агентскую деятельность на рынке ценных бумаг;
8) организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций (за исключением юридических лиц, осуществляющих деятельность исключительно через обменные пункты на основании лицензии Национального Банка Республики Казахстан на обменные операции с наличной иностранной валютой, и юридических лиц, исключительной деятельностью которых является инкассация банкнот, монет и ценностей);
9) общества взаимного страхования;
10) организация, гарантирующая осуществление страховых выплат страхователям (застрахованным, выгодоприобретателям) в случае ликвидации страховых организаций;
11) организаторы торгов и клиринговые организации.
8. Организации, осуществляющие микрофинансовую деятельность, ежегодно в срок до 30 (тридцатого) апреля (включительно) года, следующего за отчетным годом, представляют в территориальный филиал Национального Банка по месту своего нахождения годовую финансовую отчетность в электронном формате, а в случае наличия дочерней (дочерних) организации (организаций) – отдельную и консолидированную годовую финансовую отчетность в электронном формате, составленные в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности или международными стандартами финансовой отчетности для малого и среднего бизнеса, которая включает:

1) Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бухгалтерлік баланс;
2) Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша пайда мен зиян туралы есеп/жиынтық кіріс туралы есеп;
3) Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ақшалай қаражаттың қозғалысы туралы есеп;
4) Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша капиталдағы өзгерістер туралы есеп қамтылады.
9. Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры есепті жылдан кейінгі жылғы 30 (отызыншы) сәуірге (қоса алғанда) дейінгі мерзімде жыл сайын Қазақстан Республикасы Әлеуметтік кодексінің 60-бабының 3-тармағына сәйкес аудиторлық ұйым растаған зейнетақы активтері бойынша жылдық қаржылық есептілікті Ұлттық Банкке электрондық форматта ұсынады, онда мыналар:
1) Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары және ерікті зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған таза зейнетақы активтері туралы есеп;
2) Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған таза зейнетақы активтері туралы есеп;
3) Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша нысаналы жинақтар есебінен қалыптастырылған нысаналы активтер туралы есеп;
4) Қағидаларға 13-қосымшаға сәйкес нысан бойынша міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары және ерікті зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған таза зейнетақы активтеріндегі өзгерістер туралы есеп;
5) Қағидаларға 14-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған таза зейнетақы активтеріндегі өзгерістер туралы есеп қамтылады.
Ерікті жинақтаушы зейнетақы қорлары Қазақстан Республикасы Әлеуметтік кодексінің 60-бабының 3-тармағына сәйкес аудиторлық ұйым растаған, электрондық форматта, есепті жылдан кейінгі жылғы 30 (отызыншы) сәуірге (қоса алғанда) дейінгі мерзімде жыл сайын Ұлттық Банкке зейнетақы активтері бойынша жылдық қаржылық есептілікті ұсынады, онда мыналар:
1) Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары және ерікті зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған таза зейнетақы активтері туралы есеп;
2) Қағидаларға 13-қосымшаға сәйкес нысан бойынша міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары және ерікті зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған таза зейнетақы активтеріндегі өзгерістер туралы есеп қамтылады.
10. Активтер мен міндеттемелерді бір мезгілде беру жөніндегі операция нәтижесінде активтер мен міндеттемелер қабылдаған қаржы ұйымдары есепті жылдан кейінгі жылғы 31 (отыз бірінші) мамырға (қоса алғанда) дейінгі мерзімде Ұлттық Банкке жылдық қаржылық есептілікті, ал еншілес ұйымы (ұйымдары) болған жағдайда – активтер мен міндеттемелерді бір мезгілде беру жөніндегі операция болған есепті жыл үшін халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес жасалған және аудиторлық ұйым растаған, электрондық форматтағы жекелеген және шоғырландырылған жылдық қаржылық есептілікті ұсынады, онда мыналар:

1) бухгалтерский баланс по форме согласно приложению 1 к Правилам;
2) отчет о прибылях и убытках/отчет о совокупном доходе по форме согласно приложению 2 к Правилам;
3) отчет о движении денежных средств по форме согласно приложению 3 к Правилам;
4) отчет об изменениях в капитале по форме согласно приложению 4 к Правилам.
9. Единый накопительный пенсионный фонд представляют годовую финансовую отчетность по пенсионным активам в Национальный Банк ежегодно в срок до 30 (тридцатого) апреля (включительно) года, следующего за отчетным годом в электронном формате, подтвержденную аудиторской организацией в соответствии с пунктом 3 статьи 60 Социального кодекса Республики Казахстан, которая включает:
1) отчет о чистых пенсионных активах, сформированных за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов и добровольных пенсионных взносов по форме согласно приложению 10 к Правилам;
2) отчет о чистых пенсионных активах, сформированных за счет обязательных пенсионных взносов работодателя по форме согласно приложению 11 к Правилам;
3) отчет о целевых активах, сформированных за счет целевых накоплений по форме согласно приложению 12 к Правилам;
4) отчет об изменениях в чистых пенсионных активах, сформированных за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов и добровольных пенсионных взносов по форме согласно приложению 13 к Правилам;
5) отчет об изменениях в чистых пенсионных активах, сформированных за счет обязательных пенсионных взносов работодателя по форме согласно приложению 14 к Правилам.
Добровольные накопительные пенсионные фонды представляют годовую финансовую отчетность по пенсионным активам в Национальный Банк ежегодно в срок до 30 (тридцатого) апреля (включительно) года, следующего за отчетным годом в электронном формате, подтвержденную аудиторской организацией в соответствии с пунктом 3 статьи 60 Социального кодекса Республики Казахстан, которая включает:
1) отчет о чистых пенсионных активах, сформированных за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов и добровольных пенсионных взносов по форме согласно приложению 10 к Правилам;
2) отчет об изменениях в чистых пенсионных активах, сформированных за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов и добровольных пенсионных взносов по форме согласно приложению 13 к Правилам.
10. Финансовые организации, принявшие активы и обязательства в результате операции по одновременной передаче активов и обязательств, представляют в Национальный Банк годовую финансовую отчетность, а в случае наличия дочерней (дочерних) организации (организаций) – отдельную и консолидированную годовую финансовую отчетность в электронном формате, составленные в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности и подтвержденные аудиторской организацией, за отчетный год, в котором произошла операция по одновременной передаче активов и обязательств, в срок до 31 (тридцать первого) мая (включительно) года, следующего за отчетным годом, которая включает:

1) Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бухгалтерлік балансты;
2) Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша пайда мен зиян туралы есеп/жиынтық кіріс туралы есеп;
3) Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ақшалай қаражаттың қозғалысы туралы есеп;
4) Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша капиталдағы өзгерістер туралы есеп қамтылады.
11. Бейрезидент ұйымдардың филиалдары есепті жылдан кейінгі жылғы 30 сәуірге (қоса алғанда) дейінгі мерзімде жыл сайын Ұлттық Банкке мынадай нысандар бойынша халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес жасалған бухгалтерлік есептің деректері бойынша жылдық есептілікті электрондық форматта ұсынады:
1) Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша активтер мен міндеттемелер туралы есеп;
2) Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кіріс пен шығыс туралы есеп;
3) Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ақшалай қаражаттың қозғалысы туралы есеп қамтылады.
"Өмірді сақтандыру" саласында лицензиясы бар және сақтанушының инвестицияларға қатысу шарттарын көздейтін сақтандыру шарттарын жасасуды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру ұйымдарының филиалдары қосымша Ұлттық Банкке есепті жылдан кейінгі жылғы 30 сәуірге (қоса алғанда) дейінгі мерзімде жыл сайын:
1) Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша инвестициялық қордың (клиенттердің) активтері бойынша есепті;
2) Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша инвестициялық қордың (клиенттердің) активтері бойынша кіріс пен шығыс туралы есепті ұсынады.
3-тарау. Бухгалтерлік есептің деректері бойынша тоқсан сайынғы және ай сайынғы қаржылық есептілікті және тоқсан сайынғы және ай сайынғы есептілікті ұсыну тәртібі
12. Ұлттық Банкке тоқсан сайынғы қаржылық есептілікті:
1) екінші деңгейдегі банктер есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік 60 (алпыс) күннен кешіктірмей, мынадай нысандар бойынша:
Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бухгалтерлік балансты;
Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша пайда мен зиян туралы есепті/жиынтық кіріс туралы есепті;
Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ақшалай қаражаттың қозғалысы туралы есепті;
Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша капиталдағы өзгерістер туралы есепті ұсынады.
Екінші деңгейдегі банктер еншілес ұйымы (ұйымдары) болған жағдайда, осы тармақшаның бірінші бөлігінде белгіленген мерзімде және осы тармақшаның бірінші бөлігінде көрсетілген нысандар бойынша халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес жасалған және аудиторлық ұйым растаған (бар болса) жекелеген тоқсан сайынғы қаржылық есептілікті және шоғырландырылған тоқсан сайынғы қаржылық есептілікті ұсынады;

1) бухгалтерский баланс по форме согласно приложению 1 к Правилам;
2) отчет о прибылях и убытках/отчет о совокупном доходе по форме согласно приложению 2 к Правилам;
3) отчет о движении денежных средств по форме согласно приложению 3 к Правилам;
4) отчет об изменениях в капитале по форме согласно приложению 4 к Правилам.
11. Филиалы организаций-нерезидентов ежегодно в срок до 30 апреля (включительно) года, следующего за отчетным годом, представляют в Национальный Банк в электронном формате годовую отчетность по данным бухгалтерского учета, составленную в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности, по следующим формам:
1) отчет об активах и обязательствах по форме согласно приложению 5 к Правилам;
2) отчет о доходах и расходах по форме согласно приложению 6 к Правилам;
3) отчет о движении денежных средств по форме согласно приложению 7 к Правилам.
Дополнительно филиалы страховых организаций-нерезидентов Республики Казахстан, имеющие лицензию в отрасли "страхование жизни" и осуществляющие заключение договоров страхования, предусматривающих условия участия страхователя в инвестициях, представляют в Национальный Банк ежегодно в срок до 30 апреля (включительно) года, следующего за отчетным годом:
1) отчет по активам инвестиционного фонда (клиентов) по форме согласно приложению 8 к Правилам;
2) отчет о доходах и расходах по активам инвестиционного фонда (клиентов) по форме согласно приложению 9 к Правилам.
Глава 3. Порядок представления ежеквартальной и ежемесячной финансовой отчетности, ежеквартальной и ежемесячной отчетности по данным бухгалтерского учета
12. В Национальный Банк ежеквартальную финансовую отчетность:
1) банки второго уровня представляют не позднее 60 (шестидесяти) календарных дней, следующих за отчетным кварталом, по следующим формам:
бухгалтерский баланс по форме согласно приложению 1 к Правилам;
отчет о прибылях и убытках/отчет о совокупном доходе по форме согласно приложению 2 к Правилам;
отчет о движении денежных средств по форме согласно приложению 3 к Правилам;
отчет об изменениях в капитале по форме согласно приложению 4 к Правилам.
Банки второго уровня в случае наличия дочерней (дочерних) организации (организаций) представляют отдельную ежеквартальную финансовую отчетность и консолидированную ежеквартальную финансовую отчетность, составленные в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности, заверенные аудиторской организацией (при наличии), в срок, установленный частью первой настоящего подпункта, и по формам, указанным в части первой настоящего подпункта;

2) сақтандыру брокерлері есепті тоқсаннан кейінгі айдың 6 (алтыншы) жұмыс күнінен кешіктірмей, мынадай нысандар бойынша:
Қағидаларға 15-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бухгалтерлік балансты;
Қағидаларға 16-қосымшаға сәйкес нысан бойынша пайда мен зиян туралы есепті ұсынады;
3) банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар (Ұлттық пошта операторын, ипотекалық ұйымдарды, қызметін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларына арналған лицензиясы негізінде тек қана айырбастау пункттері арқылы жүзеге асыратын заңды тұлғаларды және айрықша қызметі банкноттарды, монеталар мен құндылықтарды инкассациялау болып табылатын заңды тұлғаларды, орталық депозитарийді, сауда-саттықты ұйымдастырушыны, клирингтік ұйымды, уәкілетті органның тиісті лицензиясы негізінде банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын брокерлерді және (немесе) дилерлерді қоспағанда) есепті тоқсаннан кейінгі айдың 20 (жиырмасынан) кешіктірмей, мынадай нысандар бойынша:
Қағидаларға 15-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бухгалтерлік балансты;
Қағидаларға 16-қосымшаға сәйкес нысан бойынша пайда мен зиян туралы есепті ұсынады;
13. Ұлттық Банктің аумақтық филиалына өзі орналасқан жері бойынша тоқсан сайынғы қаржылық есептілікті:
1) Қағидаларға 15 және 16-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша:
халықаралық қаржылық есептілік стандарттарын қолданатын, микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйымдар есепті тоқсаннан кейінгі айдың 25 (жиырма бесінен) кешіктірмей;
2) Қағидаларға 17 және 18-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша:
шағын және орта бизнеске арналған халықаралық қаржылық есептілік стандарттарын қолданатын, микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйымдар есепті тоқсаннан кейінгі айдың 25 (жиырма бесінші) күнінен кешіктірмей ұсынады.
14. Ұлттық Банкке бухгалтерлік есептің деректері бойынша тоқсан сайынғы есептілікті:
1) Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктерінің филиалдары есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік 60 (алпыс) күннен кешіктірмей мынадай нысандар бойынша:
Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша активтер мен міндеттемелер туралы есепті;
Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кіріс пен шығыс туралы есепті;
Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ақшалай қаражаттың қозғалысы туралы есепті ұсынады;
2) Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокерлерінің филиалдары есепті тоқсаннан кейінгі айдың 6 (алтыншы) жұмыс күнінен кешіктірмей мынадай нысандар бойынша:
Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ақшалай қаражаттың қозғалысы туралы есепті;
Қағидаларға 21-қосымшаға сәйкес нысан бойынша активтер мен міндеттемелер туралы есепті;
Қағидаларға 22-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кіріс пен шығыс туралы есепті ұсынады.

2) страховые брокеры представляют не позднее 6 (шестого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным кварталом, по следующим формам:
бухгалтерский баланс по форме согласно приложению 15 к Правилам;
отчет о прибылях и убытках по форме согласно приложению 16 к Правилам;
3) организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций (за исключением Национального оператора почты, ипотечных организаций, юридических лиц, осуществляющих деятельность исключительно через обменные пункты на основании лицензии Национального Банка на обменные операции с наличной иностранной валютой, юридических лиц, исключительной деятельностью которых является инкассация банкнот, монет и ценностей, центрального депозитария, организатора торгов, клиринговой организации, брокеров и (или) дилеров, осуществляющих отдельные виды банковских операций на основании соответствующей лицензии уполномоченного органа, представляют не позднее 20 (двадцатого) числа месяца, следующего за отчетным кварталом, по следующим формам:
бухгалтерский баланс по форме согласно приложению 15 к Правилам;
отчет о прибылях и убытках по форме согласно приложению 16 к Правилам.
13. В территориальный филиал Национального Банка по месту своего нахождения представляют ежеквартальную финансовую отчетность:
1) по формам согласно приложениям 15 и 16 к Правилам:
организации, осуществляющие микрофинансовую деятельность, применяющие международные стандарты финансовой отчетности, не позднее 25 (двадцать пятого) числа месяца, следующего за отчетным кварталом;
2) по формам согласно приложениям 17 и 18 к Правилам:
организации, осуществляющие микрофинансовую деятельность, применяющие международные стандарты финансовой отчетности для малого и среднего бизнеса, не позднее 25 (двадцать пятого) числа месяца, следующего за отчетным кварталом.
14. В Национальный Банк ежеквартальную отчетность по данным бухгалтерского учета:
1) филиалы банков-нерезидентов Республики Казахстан представляют не позднее 60 (шестидесяти) календарных дней, следующих за отчетным кварталом, по следующим формам:
отчет об активах и обязательствах по форме согласно приложению 5 к Правилам;
отчет о доходах и расходах по форме согласно приложению 6 к Правилам;
отчет о движении денежных средств по форме согласно приложению 7 к Правилам;
2) филиалы страховых брокеров-нерезидентов Республики Казахстан представляют не позднее 6 (шестого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным кварталом, по следующим формам:
отчет о движении денежных средств по форме согласно приложению 7 к Правилам;
отчет об активах и обязательствах по форме согласно приложению 21 к Правилам;
отчет о доходах и расходах по формам согласно приложению 22 к Правилам.

15. Ұлттық Банкке ай сайынғы қаржылық есептілікті:
1) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары есепті айдан кейінгі айдың 10 (оныншы) жұмыс күнінен кешіктірмей мынадай нысандар бойынша:
Қағидаларға 19-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бухгалтерлік балансты;
Қағидаларға 20-қосымшаға сәйкес нысан бойынша пайда мен зиян туралы есепті ұсынады.
2) бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры есепті айдан кейінгі айдың 20 (жиырмасынан) кешіктірмей мынадай нысандар бойынша:
Қағидаларға 23-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бухгалтерлік балансты;
Қағидаларға 24-қосымшаға сәйкес нысан бойынша пайда мен зиян туралы есепті;
Қағидаларға 25-қосымшаға сәйкес нысан бойынша міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары, ерікті зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған таза зейнетақы активтері туралы есепті;
Қағидаларға 26-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған таза зейнетақы активтері туралы есепті;
Қағидаларға 27-қосымшаға сәйкес нысан бойынша нысаналы жинақтар есебінен қалыптастырылған нысаналы активтер туралы есепті;
Қағидаларға 28-қосымшаға сәйкес нысан бойынша міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары, ерікті зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған таза зейнетақы активтеріндегі өзгерістер туралы есепті;
Қағидаларға 29-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған таза зейнетақы активтеріндегі өзгерістер туралы есепті ұсынады;
3) ерікті жинақтаушы зейнетақы қорлары есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, мынадай нысандар бойынша:
Қағидаларға 23-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бухгалтерлік балансты;
Қағидаларға 24-қосымшаға сәйкес нысан бойынша пайда мен зиян туралы есепті;
Қағидаларға 25-қосымшаға сәйкес нысан бойынша міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары, ерікті зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған таза зейнетақы активтері туралы есеп;
Қағидаларға 28-қосымшаға сәйкес нысан бойынша міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары, ерікті зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған таза зейнетақы активтеріндегі өзгерістер туралы есеп;
4) бағалы қағаздар нарығында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыратын ұйымдар есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, мынадай нысандар бойынша:
Қағидаларға 30-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бухгалтерлік балансты;
Қағидаларға 31-қосымшаға сәйкес нысан бойынша пайда мен зиян туралы есепті ұсынады;

15. В Национальный Банк ежемесячную финансовую отчетность:
1) страховые (перестраховочные) организации, исламские страховые (перестраховочные) организации представляют не позднее 10 (десятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем, по следующим формам:
бухгалтерский баланс по форме согласно приложению 19 к Правилам;
отчет о прибылях и убытках по форме согласно приложению 20 к Правилам
2) единый накопительный пенсионный фонд представляет не позднее 20 (двадцатого) числа месяца, следующего за отчетным месяцем, по следующим формам:
бухгалтерский баланс по форме согласно приложению 23 к Правилам;
отчет о прибылях и убытках по форме согласно приложению 24 к Правилам;
отчет о чистых пенсионных активах, сформированных за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов, добровольных пенсионных взносов, по форме согласно приложению 25 к Правилам;
отчет о чистых пенсионных активах, сформированных за счет обязательных пенсионных взносов работодателя, по форме согласно приложению 26 к Правилам;
отчет о целевых активах, сформированных за счет целевых накоплений по форме согласно приложению 27 к Правилам;
отчет об изменениях в чистых пенсионных активах, сформированных за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов, добровольных пенсионных взносов, по форме согласно приложению 28 к Правилам;
отчет об изменениях в чистых пенсионных активах, сформированных за счет обязательных пенсионных взносов работодателя, по форме согласно приложению 29 к Правилам;
3) добровольные накопительные пенсионные фонды представляют не позднее 5 (пятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем, по следующим формам:
бухгалтерский баланс по форме согласно приложению 23 к Правилам;
отчет о прибылях и убытках по форме согласно приложению 24 к Правилам;
отчет о чистых пенсионных активах, сформированных за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов, добровольных пенсионных взносов по форме согласно приложению 25 к Правилам;
отчет об изменениях в чистых пенсионных активах, сформированных за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов, добровольных пенсионных взносов по форме согласно приложению 28 к Правилам;
4) организации, осуществляющие брокерскую и дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг, представляют не позднее 5 (пятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем, по следующим формам:
бухгалтерский баланс по форме согласно приложению 30 к Правилам;
отчет о прибылях и убытках по форме согласно приложению 31 к Правилам;

5) инвестициялық портфельді басқарушылар есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, мынадай нысандар бойынша:
Қағидаларға 30-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бухгалтерлік балансты;
Қағидаларға 31-қосымшаға сәйкес нысан бойынша пайда мен зиян туралы есепті;
Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша инвестициялық қордың (клиенттердің) активтері бойынша есепті;
Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша инвестициялық қордың (клиенттердің) активтері бойынша пайда мен зиян туралы есепті;
Қағидаларға 32-қосымшаға сәйкес нысан бойынша таза зейнетақы активтері туралы есепті;
Қағидаларға 33-қосымшаға сәйкес нысан бойынша таза зейнетақы активтеріндегі өзгерістер туралы есепті ұсынады;
6) "өмірді сақтандыру" саласында лицензиясы бар және сақтанушының сақтандырушының инвестицияларына қатысу талаптары көзделетін сақтандыру шарттарын жасауды жүзеге асыратын сақтандыру ұйымдары есепті айдан кейінгі айдың 6 (алтыншы) жұмыс күнінен кешіктірмей, мынадай нысандар бойынша:
Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша инвестициялық қордың (клиенттердің) активтері бойынша бухгалтерлік балансты;
Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша инвестициялық қордың (клиенттердің) активтері бойынша пайда мен зиян туралы есепті ұсынады;
7) Ұлттық пошта операторы есепті айдан кейінгі айдың 25 (жиырма бесінен) кешіктірмей, мынадай нысандар бойынша:
Қағидаларға 15-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бухгалтерлік балансты;
Қағидаларға 34-қосымшаға сәйкес нысан бойынша пайда мен зиян туралы есепті ұсынады;
8) орталық депозитарий есепті айдан кейінгі айдың 20 (жиырмасынан) кешіктірмей, мынадай нысандар бойынша:
Қағидаларға 15-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бухгалтерлік балансты;
Қағидаларға 16-қосымшаға сәйкес нысан бойынша пайда мен зиян туралы есепті ұсынады;
9) сауда-саттықты ұйымдастырушы, клирингтік ұйымы есепті айдан кейінгі айдың 20 (жиырмасынан) кешіктірмей, мынадай нысандар бойынша:
Қағидаларға 15-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бухгалтерлік балансты;
Қағидаларға 16-қосымшаға сәйкес нысан бойынша пайда мен зиян туралы есепті ұсынады;
10) сақтандыру ұйымдары таратылған жағдайда сақтанушыларға (сақтандырылушыларға, пайда алушыларға) сақтандыру төлемдерін жүзеге асыруға кепілдік беретін ұйым есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күнінен кешіктірмей мынадай нысандар бойынша:
Қағидаларға 35-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бухгалтерлік балансты;
Қағидаларға 36-қосымшаға сәйкес нысан бойынша пайда мен зиян туралы есепті ұсынады.
16. Ұлттық Банкке бухгалтерлік есептің деректері бойынша ай сайынғы есептілікті:

5) управляющие инвестиционным портфелем представляют не позднее 5 (пятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем, по следующим формам:
бухгалтерский баланс по форме согласно приложению 30 к Правилам;
отчет о прибылях и убытках по форме согласно приложению 31 к Правилам;
отчет по активам инвестиционного фонда (клиентов) по форме согласно приложению 8 к Правилам;
отчет о доходах и расходах по активам инвестиционного фонда (клиентов) по форме согласно приложению 9 к Правилам;
отчет о чистых пенсионных активах по форме согласно приложению 32 к Правилам;
отчет об изменениях в чистых пенсионных активах по форме согласно приложению 33 к Правилам;
6) страховые организации, имеющие лицензию в отрасли "страхование жизни" и осуществляющие заключение договоров страхования, предусматривающих условия участия страхователя в инвестициях страховщика, представляют не позднее 6 (шестого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем, по следующим формам:
отчет по активам инвестиционного фонда (клиентов) по форме согласно приложению 8 к Правилам;
отчет о доходах и расходах по активам инвестиционного фонда (клиентов) по форме согласно приложению 9 к Правилам;
7) Национальный оператор почты представляет не позднее 25 (двадцать пятого) числа месяца, следующего за отчетным месяцем по следующим формам:
бухгалтерский баланс по форме согласно приложению 15 к Правилам;
отчет о прибылях и убытках по форме согласно приложению 34 к Правилам;
8) центральный депозитарий представляет не позднее 20 (двадцатого) числа месяца, следующего за отчетным месяцем по следующим формам:
бухгалтерский баланс по форме согласно приложению 15 к Правилам;
отчет о прибылях и убытках по форме согласно приложению 16 к Правилам;
9) организатор торгов, клиринговая организация представляют не позднее 20 (двадцатого) числа месяца, следующего за отчетным месяцем, по следующим формам:
бухгалтерский баланс по форме согласно приложению 15 к Правилам;
отчет о прибылях и убытках по форме согласно приложению 16 к Правилам;
10) организация, гарантирующая осуществление страховых выплат страхователям (застрахованным, выгодоприобретателям), в случае ликвидации страховых организаций представляет не позднее 5 (пятого) рабочего дня (включительно) месяца, следующего за отчетным месяцем, по следующим формам:
бухгалтерский баланс по форме согласно приложению 35 к Правилам;
отчет о прибылях и убытках по форме согласно приложению 36 к Правилам.
16. В Национальный Банк ежемесячную отчетность по данным бухгалтерского учета:

1) Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары есепті айдан кейінгі айдың 6 (алтыншы) жұмыс күнінен кешіктірмей мынадай нысандар бойынша:
Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ақшалай қаражаттың қозғалысы туралы есепті;
Қағидаларға 37-қосымшаға сәйкес нысан бойынша активтер мен міндеттемелер туралы есепті;
Қағидаларға 38-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кіріс пен шығыс туралы есепті ұсынады;
2) "өмірді сақтандыру" саласында лицензиясы бар және сақтанушының инвестицияларға қатысу талаптары көзделетін сақтандыру шарттарын жасасатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру ұйымдарының филиалдары есепті айдан кейінгі айдың 6 (алтыншы) жұмыс күнінен кешіктірмей мынадай нысандар бойынша:
Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша инвестициялық қордың (клиенттердің) активтері бойынша есепті;
Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша инвестициялық қордың (клиенттердің) активтері бойынша кіріс пен шығыс туралы есепті ұсынады.
Қаржы ұйымдарының қаржылық
есептілікті және Қазақстан
Республикасының бейрезидент-банктері филиалдарының,
Қазақстан Республикасының
бейрезидент- сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымдары
филиалдарының, Қазақстан
Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокерлері филиалдарының бухгалтерлік
есептің деректері бойынша
есептiлiкті ұсыну қағидаларына
1-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің аумақтық филиалына.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Әкімшілік нысанның атауы: бухгалтерлік баланс.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1Н.
Кезеңділігі: жыл сайын/тоқсан сайын.
Есепті кезең: 20___жылғы "___" ____________ жағдай бойынша.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: екінші деңгейдегі банктер, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары және сақтандыру брокерлері, меншікті активтері бойынша бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры, меншікті активтері бойынша ерікті жинақтаушы зейнетақы қоры, бағалы қағаздар нарығында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыратын ұйымдар, сауда-саттықты ұйымдастырушылар, клирингтік ұйымдар, инвестициялық портфельді басқарушылар, микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйымдар, бағалы қағаздар нарығында трансфер-агенттік қызметті жүзеге асыратын ұйымдар, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар (қызметін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларына арналған лицензиясы негізінде тек қана айырбастау пункттері арқылы жүзеге асыратын заңды тұлғаларды және айрықша қызметі банкноттарды, монеталар мен құндылықтарды инкассациялау болып табылатын заңды тұлғаларды қоспағанда), өзара сақтандыру қоғамдары, активтер мен міндеттемелерді бір мезгілде беру жөніндегі операция нәтижесінде активтер мен міндеттемелер қабылдаған ұйымдар, сақтандыру ұйымдары таратылған жағдайда, сақтанушыларға (сақтандырылушыларға, пайда алушыларға) сақтандыру төлемдерін жүзеге асыруға кепілдік беретін ұйым.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі:

1) филиалы страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан представляют не позднее 6 (шестого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем, по следующим формам:
отчет о движении денежных средств по форме согласно приложению 7 к Правилам;
отчет об активах и обязательствах по форме согласно приложению 37 к Правилам;
отчет о доходах и расходах по форме согласно приложению 38 к Правилам;
2) филиалы страховых организаций-нерезидентов Республики Казахстан, имеющие лицензию в отрасли "страхование жизни" и осуществляющие заключение договоров страхования, предусматривающих условия участия страхователя в инвестициях, представляют не позднее 6 (шестого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем, по следующим формам:
отчет по активам инвестиционного фонда (клиентов) по форме согласно приложению 8 к Правилам;
отчет о доходах и расходах по активам инвестиционного фонда (клиентов) по форме согласно приложению 9 к Правилам.
Приложение 1
к Правилам представления
финансовой отчетности
финансовыми организациями
и отчетности по данным
бухгалтерского учета
филиалами банков-нерезидентов
Республики Казахстан,
филиалами страховых
(перестраховочных)
организаций-нерезидентов
Республики Казахстан,
филиалами страховых
брокеров-нерезидентов
Республики Казахстан
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан, территориальный филиал Национального Банка Республики Казахстан.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на официальном интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz.
Наименование административной формы: бухгалтерский баланс.
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: Ф1.
Периодичность: ежегодная/ежеквартальная.
Отчетный период: по состоянию на "___" ____________ 20___года.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: банки второго уровня, страховые (перестраховочные) организации, исламские страховые (перестраховочные) организации и страховые брокеры, единый накопительный пенсионный фонд по собственным активам, добровольный накопительный пенсионный фонд по собственным активам, организации, осуществляющие брокерскую и дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг, организаторы торгов, клиринговые организации, управляющие инвестиционным портфелем, организации, осуществляющие микрофинансовую деятельность, организации, осуществляющие трансфер-агентскую деятельность на рынке ценных бумаг, организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций (за исключением юридических лиц, осуществляющих деятельность исключительно через обменные пункты на основании лицензии Национального Банка Республики Казахстан на обменные операции с наличной иностранной валютой, и юридических лиц, исключительной деятельностью которых является инкассация банкнот, монет и ценностей), общества взаимного страхования, организации, принявшие активы и обязательства в результате операции по одновременной передаче активов и обязательств, организация, гарантирующая осуществление страховых выплат страхователям (застрахованным, выгодоприобретателям) в случае ликвидации страховых организаций.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе:

1) екінші деңгейдегі банктер, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары және сақтандыру брокерлері, меншікті активтері бойынша бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры, меншікті активтері бойынша ерікті жинақтаушы зейнетақы қоры, бағалы қағаздар нарығында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыратын ұйымдар, сауда-саттықты ұйымдастырушылар, клирингтік ұйымдар, инвестициялық портфельді басқарушылар, бағалы қағаздар нарығында трансфер-агенттік қызметті жүзеге асыратын ұйымдар, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар (қызметін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларына арналған лицензиясы негізінде тек қана айырбастау пункттері арқылы жүзеге асыратын заңды тұлғаларды және айрықша қызметі банкноттарды, монеталар мен құндылықтарды инкассациялау болып табылатын заңды тұлғаларды қоспағанда), өзара сақтандыру қоғамдары, сақтандыру ұйымдары таратылған жағдайда, сақтанушыларға (сақтандырылушыларға, пайда алушыларға) сақтандыру төлемдерін жүзеге асыруға кепілдік беретін ұйым – есепті жылдан кейінгі жылғы 31 (отыз бірінші) мамырға (қоса алғанда) дейінгі мерзімде жыл сайын;
2) микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйымдар – есепті жылдан кейінгі жылғы 30 (отызыншы) сәуірге (қоса алғанда) дейінгі мерзімде жыл сайын;
3) екінші деңгейдегі банктер – есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік 60 (алпыс) күннен кешіктірмей тоқсан сайын;
4) активтер мен міндеттемелерді бір мезгілде беру жөніндегі операция нәтижесінде активтер мен міндеттемелер қабылдаған ұйымдар – активтер мен міндеттемелерді бір мезгілде беру жөніндегі операция болған есепті жылдан кейінгі жылғы 31 (отыз бірінші) мамырға (қоса алғанда) дейінгі мерзімде.
БСН: _______________________.
Жинау әдісі: электрондық түрде.
(мың теңгемен)
Баптың атауы
Есепті кезеңнің соңында
Алдыңғы жылдың соңында
1
2
3
Активтер жиыны
Міндеттемелер жиыны
Капитал жиыны
Міндеттемелер мен капитал жиыны
Атауы _____________________________
Мекенжайы _________________
__________________________________ ___________________________
Телефоны__________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы______________________________________
Орындаушы________________________________ _______________________ тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Бас бухгалтер ____________________________________ ________ ______ тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы күні
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам______________________________ ____________                               тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы
Күні 20__ жылғы "______" ______________
Ескертпе: нысан "Бухгалтерлік баланс" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Бухгалтерлік баланс" әкімшілік
деректерді өтеусіз негізде
жинауға арналған нысанына
қосымша
"Бухгалтерлік баланс" (индексі – 1Н, кезеңділігі: жыл сайын/тоқсан сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

1) банки второго уровня, страховые (перестраховочные) организации, исламские страховые (перестраховочные) организации и страховые брокеры, единый накопительный пенсионный фонд по собственным активам, добровольный накопительный пенсионный фонд по собственным активам, организации, осуществляющие брокерскую и дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг, организаторы торгов, клиринговые организации, управляющие инвестиционным портфелем, организации, осуществляющие трансфер-агентскую деятельность на рынке ценных бумаг, организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций (за исключением юридических лиц, осуществляющих деятельность исключительно через обменные пункты на основании лицензии Национального Банка Республики Казахстан на обменные операции с наличной иностранной валютой, и юридических лиц, исключительной деятельностью которых является инкассация банкнот, монет и ценностей), общества взаимного страхования, организация, гарантирующая осуществление страховых выплат страхователям (застрахованным, выгодоприобретателям) в случае ликвидации страховых организаций – ежегодно в срок до 31 (тридцать первого) мая (включительно) года, следующего за отчетным годом;
2) организации, осуществляющие микрофинансовую деятельность – ежегодно в срок до 30 (тридцатого) апреля (включительно) года, следующего за отчетным годом;
3) банки второго уровня – ежеквартально не позднее 60 (шестидесяти) календарных дней, следующих за отчетным кварталом;
4) организации, принявшие активы и обязательства в результате операции по одновременной передаче активов и обязательств – в срок до 31 (тридцать первого) мая (включительно) года, следующего за отчетным годом, в котором произошла операция по одновременной передаче активов и обязательств.
БИН: ________________________
Метод сбора: в электронном виде.
(в тысячах тенге)
Наименование статьи
На конец отчетного периода
На конец предыдущего года
1
2
3
Итого активы
….
Итого обязательства
Итого капитал
Итого обязательства и капитал
Наименование _____________________
_________________________________
Адрес ___________________________
Телефон ________________________________________________
Адрес электронной почты _________________________________
Исполнитель __________________________
_______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
подпись, телефон
Главный бухгалтер ___________________
__________
__________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
подпись
дата
Руководитель или лицо, исполняющее его
обязанности __________________________
_______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
Дата "______" ______________ 20__ года
подпись
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Бухгалтерский баланс".
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных на безвозмездной основе
"Бухгалтерский баланс"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Бухгалтерский баланс" (индекс – Ф1, периодичность: ежегодная/ежеквартальная)

1. Осы түсіндірмеде "Бухгалтерлік баланс" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан жыл сайын және тоқсан сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ұсынылады.
Екінші деңгейдегі банктер, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары және сақтандыру брокерлері, меншікті активтері бойынша бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры, меншікті активтері бойынша ерікті жинақтаушы зейнетақы қоры, бағалы қағаздар нарығында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыратын ұйымдар, сауда-саттықты ұйымдастырушылар, клирингтік ұйымдар, инвестициялық портфельді басқарушылар, микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйымдар, бағалы қағаздар нарығында трансфер-агенттік қызметті жүзеге асыратын ұйымдар, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар (қызметін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларына арналған лицензиясы негізінде тек қана айырбастау пункттері арқылы жүзеге асыратын заңды тұлғаларды және айрықша қызметі банкноттарды, монеталар мен құндылықтарды инкассациялау болып табылатын заңды тұлғаларды қоспағанда), өзара сақтандыру қоғамдары – еншілес ұйымы (ұйымдары) болған жағдайда, бухгалтерлік балансты және шоғырландырылған бухгалтерлік балансты жеке ұсынады.
Активтер мен міндеттемелерді бір мезгілде беру жөніндегі операцияның нәтижесінде активтер мен міндеттемелер қабылдаған ұйымдар еншілес ұйымы (ұйымдары) болған жағдайда активтер мен міндеттемелерді бір мезгілде беру жөніндегі операция болған есепті жыл үшін жеке бухгалтерлік балансты және шоғырландырылған бухгалтерлік балансты ұсынады.
3. Нысанды толтыру кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейiн дөңгелектенеді, 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан көп сома 1000 (бір мың) теңгеге дейiн дөңгелектенеді.
4. Толтырылған нысанға басшы немесе оның міндетін атқаратын адам, бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
5. 1-бағанды толтыру кезінде баптардың атаулары ұйымның операцияларына қарай, еркін нысанда толтырылады.
6. 2-бағанда есепті кезеңнің соңғы күнін қоса алғанда, есепті кезеңнің соңындағы деректер көрсетіледі.
7. 3-бағанда алдыңғы жылдың соңындағы деректер көрсетіледі.
8. Қаржылық есептілік түрі: жеке және шоғырландырылған.
Қаржы ұйымдарының қаржылық
есептілікті және Қазақстан
Республикасының бейрезидент-банктері филиалдарының,
Қазақстан Республикасының
бейрезидент- сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымдары
филиалдарының, Қазақстан
Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокерлері филиалдарының бухгалтерлік
есептің деректері бойынша
есептiлiкті ұсыну қағидаларына
2-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің аумақтық филиалына.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Әкімшілік нысанның атауы: пайда мен зиян туралы есеп/жиынтық кіріс туралы есеп.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 2Н.
Кезеңділігі: жыл сайын/тоқсан сайын.
Есепті кезең: 20___жылғы "___" ____________ жағдай бойынша.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: екінші деңгейдегі банктер, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары және сақтандыру брокерлері, меншікті активтері бойынша бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры, меншікті активтері бойынша ерікті жинақтаушы зейнетақы қоры, бағалы қағаздар нарығында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыратын ұйымдар, сауда-саттықты ұйымдастырушылар, клирингтік ұйымдар, инвестициялық портфельді басқарушылар, микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйымдар, бағалы қағаздар нарығында трансфер-агенттік қызметті жүзеге асыратын ұйымдар, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар (қызметін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларына арналған лицензиясы негізінде тек қана айырбастау пункттері арқылы жүзеге асыратын заңды тұлғаларды және айрықша қызметі банкноттарды, монеталар мен құндылықтарды инкассациялау болып табылатын заңды тұлғаларды қоспағанда), өзара сақтандыру қоғамдары, активтер мен міндеттемелерді бір мезгілде беру жөніндегі операция нәтижесінде активтер мен міндеттемелер қабылдаған ұйымдар, сақтандыру ұйымдары таратылған жағдайда, сақтанушыларға (сақтандырылушыларға, пайда алушыларға) сақтандыру төлемдерін жүзеге асыруға кепілдік беретін ұйым.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі:

1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Бухгалтерский баланс" (далее – форма).
2. Форма представляется ежегодно и ежеквартально по состоянию на конец отчетного периода.
В случае наличия дочерней (дочерних) организации (организаций) – банки второго уровня, страховые (перестраховочные) организации, исламские страховые (перестраховочные) организации и страховые брокеры, единый накопительный пенсионный фонд по собственным активам, добровольный накопительный пенсионный фонд по собственным активам, организации, осуществляющие брокерскую и дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг, организаторы торгов, клиринговые организации, управляющие инвестиционным портфелем, организации, осуществляющие микрофинансовую деятельность, организации, осуществляющие трансфер-агентскую деятельность на рынке ценных бумаг, организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций (за исключением юридических лиц, осуществляющих деятельность исключительно через обменные пункты на основании лицензии Национального Банка Республики Казахстан на обменные операции с наличной иностранной валютой, и юридических лиц, исключительной деятельностью которых является инкассация банкнот, монет и ценностей), общества взаимного страхования представляют отдельный бухгалтерский баланс и консолидированный бухгалтерский баланс.
Организации, принявшие активы и обязательства в результате операции по одновременной передаче активов и обязательств в случае наличия дочерней (дочерних) организации (организаций) представляют отдельный бухгалтерский баланс и консолидированный бухгалтерский баланс, за отчетный год, в котором произошла операция по одновременной передаче активов и обязательств.
3. Единица измерения, используемая при заполнении формы, устанавливается в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Заполненную форму подписывают руководитель или лицо, исполняющее его обязанности, главный бухгалтер и исполнитель.
5. При заполнении графы 1 наименования статей заполняются произвольно, исходя из операций организации.
6. В графе 2 указываются данные на конец отчетного периода, включая последний день отчетного периода.
7. В графе 3 указываются данные на конец предыдущего года.
8. Вид финансовой отчетности: отдельная и консолидированная.
Приложение 2
к Правилам представления
финансовой отчетности
финансовыми организациями
и отчетности по данным
бухгалтерского учета
филиалами банков-нерезидентов
Республики Казахстан,
филиалами страховых
(перестраховочных)
организаций-нерезидентов
Республики Казахстан,
филиалами страховых
брокеров-нерезидентов
Республики Казахстан
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан, территориальный филиал Национального Банка Республики Казахстан.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на официальном интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz.
Наименование административной формы: отчет о прибылях и убытках/отчет о совокупном доходе.
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: Ф2.
Периодичность: ежегодная/ежеквартальная.
Отчетный период: по состоянию на "___" ____________ 20___года.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: банки второго уровня, страховые (перестраховочные) организации, исламские страховые (перестраховочные) организации и страховые брокеры, единый накопительный пенсионный фонд по собственным активам, добровольный накопительный пенсионный фонд по собственным активам, организации, осуществляющие брокерскую и дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг, организаторы торгов, клиринговые организации, управляющие инвестиционным портфелем, организации, осуществляющие микрофинансовую деятельность, организации, осуществляющие трансфер-агентскую деятельность на рынке ценных бумаг, организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций (за исключением юридических лиц, осуществляющих деятельность исключительно через обменные пункты на основании лицензии Национального Банка Республики Казахстан на обменные операции с наличной иностранной валютой, и юридических лиц, исключительной деятельностью которых является инкассация банкнот, монет и ценностей), общества взаимного страхования, организации, принявшие активы и обязательства в результате операции по одновременной передаче активов и обязательств, организация, гарантирующая осуществление страховых выплат страхователям (застрахованным, выгодоприобретателям) в случае ликвидации страховых организаций.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе:

1) екінші деңгейдегі банктер, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары және сақтандыру брокерлері, меншікті активтері бойынша бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры, меншікті активтері бойынша ерікті жинақтаушы зейнетақы қоры, бағалы қағаздар нарығында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыратын ұйымдар, сауда-саттықты ұйымдастырушылар, клирингтік ұйымдар, инвестициялық портфельді басқарушылар, бағалы қағаздар нарығында трансфер-агенттік қызметті жүзеге асыратын ұйымдар, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар (қызметін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларына арналған лицензиясы негізінде тек қана айырбастау пункттері арқылы жүзеге асыратын заңды тұлғаларды және айрықша қызметі банкноттарды, монеталар мен құндылықтарды инкассациялау болып табылатын заңды тұлғаларды қоспағанда), өзара сақтандыру қоғамдары, сақтандыру ұйымдары таратылған жағдайда сақтанушыларға (сақтандырылушыларға, пайда алушыларға) сақтандыру төлемдерін жүзеге асыруға кепілдік беретін ұйым – есепті жылдан кейінгі жылғы 31 (отыз бірінші) мамырға (қоса алғанда) дейінгі мерзімде жыл сайын;
2) микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйымдар – есепті жылдан кейінгі жылғы 30 (отызыншы) сәуірге (қоса алғанда) дейінгі мерзімде жыл сайын;
3) екінші деңгейдегі банктер – есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік 60 (алпыс) күннен кешіктірмей тоқсан сайын;
4) активтер мен міндеттемелерді бір мезгілде беру жөніндегі операция нәтижесінде активтер мен міндеттемелер қабылдаған ұйымдар – активтер мен міндеттемелерді бір мезгілде беру жөніндегі операция болған есепті жылдан кейінгі жылғы 31 (отыз бірінші) мамырға (қоса алғанда) дейінгі мерзімде.
БСН: _______________________.
Жинау әдісі: электрондық түрде.
(мың теңгемен)
Баптардың атауы
Ағымдағы жылдың басынан басталған кезең үшін (өспелі жиынымен)
Алдыңғы жылдың басынан бастап ұқсас кезең үшін (өспелі жиынымен)
1
2
3
Салық салынғанға дейінгі таза пайда/таза зиян
Табыс салығы бойынша шығыс
...
Таза пайда/таза зиян
Атауы _____________________________
Мекенжайы _________________
__________________________________ ___________________________
Телефоны__________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы______________________________________
Орындаушы________________________________ _______________________ тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Бас бухгалтер ____________________________________ ________ ______ тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы күні
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам______________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы
Күні 20__ жылғы "______" ______________
Ескертпе: нысан "Пайда мен зиян туралы есеп/жиынтық кіріс туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Пайда мен зиян туралы
есеп/жиынтық кіріс туралы
есеп" әкімшілік деректерді
өтеусіз негізде жинауға арналған
нысанына қосымша
"Пайда мен зиян туралы есеп/жиынтық кіріс туралы есеп" (индексі – 2Н, кезеңділігі: жыл сайын/тоқсан сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

1) банки второго уровня, страховые (перестраховочные) организации, исламские страховые (перестраховочные) организации и страховые брокеры, единый накопительный пенсионный фонд по собственным активам, добровольный накопительный пенсионный фонд по собственным активам, организации, осуществляющие брокерскую и дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг, организаторы торгов, клиринговые организации, управляющие инвестиционным портфелем, организации, осуществляющие трансфер-агентскую деятельность на рынке ценных бумаг, организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций (за исключением юридических лиц, осуществляющих деятельность исключительно через обменные пункты на основании лицензии Национального Банка Республики Казахстан на обменные операции с наличной иностранной валютой, и юридических лиц, исключительной деятельностью которых является инкассация банкнот, монет и ценностей), общества взаимного страхования, организация, гарантирующая осуществление страховых выплат страхователям (застрахованным, выгодоприобретателям) в случае ликвидации страховых организаций – ежегодно в срок до 31 (тридцать первого) мая (включительно) года, следующего за отчетным годом;
2) организации, осуществляющие микрофинансовую деятельность – ежегодно в срок до 30 (тридцатого) апреля (включительно) года, следующего за отчетным годом;
3) банки второго уровня – ежеквартально не позднее 60 (шестидесяти) календарных дней, следующих за отчетным кварталом;
4) организации, принявшие активы и обязательства в результате операции по одновременной передаче активов и обязательств – в срок до 31 (тридцать первого) мая (включительно) года, следующего за отчетным годом, в котором произошла операция по одновременной передаче активов и обязательств.
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде.
(в тысячах тенге)
Наименование статьи
За период с начала текущего года
(с нарастающим итогом)
За аналогичный период с начала предыдущего года
(с нарастающим итогом)
1
2
3
Чистая прибыль/чистый убыток до налогообложения
Расходы по подоходному налогу
Чистая прибыль/чистый убыток
Наименование _____________________
_________________________________
Адрес ___________________________
Телефон ________________________________________________
Адрес электронной почты _________________________________
Исполнитель __________________________
_______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
подпись, телефон
Главный бухгалтер ___________________
__________
__________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
подпись
дата
Руководитель или лицо, исполняющее его
обязанности __________________________
_______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
Дата "______" ______________ 20__ года
подпись
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о прибылях и убытках/отчет о совокупном доходе".
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных данных
на безвозмездной основе
"Отчет о прибылях и убытках/
отчет о совокупном доходе"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет о прибылях и убытках/отчет о совокупном доходе"
(индекс – Ф2, периодичность: ежегодная/ежеквартальная)

1. Осы түсіндірмеде "Пайда мен зиян туралы есеп/жиынтық кіріс туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан жыл сайын және тоқсан сайын есепті кезеңде өспелі қорытындымен және өткен жылдың басынан бастап осыған ұқсас кезеңде (өспелі қорытындымен) ұсынылады.
Екінші деңгейдегі банктер, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары және сақтандыру брокерлері, меншікті активтері бойынша бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры, меншікті активтері бойынша ерікті жинақтаушы зейнетақы қоры, бағалы қағаздар нарығында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыратын ұйымдар, сауда-саттықты ұйымдастырушылар, клирингтік ұйымдар, инвестициялық портфельді басқарушылар, микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйымдар, бағалы қағаздар нарығында трансфер-агенттік қызметті жүзеге асыратын ұйымдар, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар (қызметін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларына арналған лицензиясы негізінде тек қана айырбастау пункттері арқылы жүзеге асыратын заңды тұлғаларды және айрықша қызметі банкноттарды, монеталар мен құндылықтарды инкассациялау болып табылатын заңды тұлғаларды қоспағанда), өзара сақтандыру қоғамдары – еншілес ұйымы (ұйымдары) болған жағдайда, пайда мен зиян туралы есепті/жиынтық кіріс туралы есепті және шоғырландырылған пайда мен зиян туралы есепті/жиынтық кіріс туралы есепті жеке ұсынады.
Активтер мен міндеттемелерді бір мезгілде беру жөніндегі операцияның нәтижесінде активтер мен міндеттемелерді қабылдаған ұйымдар – еншілес ұйымы (ұйымдары) болған жағдайда, активтер мен міндеттемелерді бір мезгілде беру жөніндегі операция болған есепті жылғы жеке пайда мен зиян туралы есепті/жиынтық кіріс туралы есепті және шоғырландырылған пайда мен зиян туралы есепті/жиынтық кіріс туралы есепті ұсынады.
3. Нысанды толтыру кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейiн дөңгелектенеді, 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан көп сома 1000 (бір мың) теңгеге дейiн дөңгелектенеді.
4. Толтырылған нысанға басшы немесе оның міндетін атқаратын адам, бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
5. 1-бағанды толтыру кезінде баптардың атаулары ұйымның операцияларына қарай, еркін нысанда толтырылады.
6. 2-бағанда ағымдағы жылдың басынан басталған кезеңдегі деректер көрсетіледі (өспелі жиынымен).

1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о прибылях и убытках/отчет о совокупном доходе" (далее – форма).
2. Форма представляется ежегодно и ежеквартально за отчетный период с нарастающим итогом и за аналогичный период с начала предыдущего года (с нарастающим итогом).
В случае наличия дочерней (дочерних) организации (организаций) – банки второго уровня, страховые (перестраховочные) организации, исламские страховые (перестраховочные) организации и страховые брокеры, единый накопительный пенсионный фонд по собственным активам, добровольный накопительный пенсионный фонд по собственным активам, организации, осуществляющие брокерскую и дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг, организаторы торгов, клиринговые организации, управляющие инвестиционным портфелем, организации, осуществляющие микрофинансовую деятельность, организации, осуществляющие трансфер-агентскую деятельность на рынке ценных бумаг, организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций (за исключением юридических лиц, осуществляющих деятельность исключительно через обменные пункты на основании лицензии Национального Банка Республики Казахстан на обменные операции с наличной иностранной валютой, и юридических лиц, исключительной деятельностью которых является инкассация банкнот, монет и ценностей), общества взаимного страхования представляют отдельный отчет о прибылях и убытках/отчет о совокупном доходе и консолидированный отчет о прибылях и убытках/отчет о совокупном доходе.
Организации, принявшие активы и обязательства в результате операции по одновременной передаче активов и обязательств в случае наличия дочерней (дочерних) организации (организаций) представляют отдельный отчет о прибылях и убытках/отчет о совокупном доходе и консолидированный отчет о прибылях и убытках/отчет о совокупном доходе, за отчетный год, в котором произошла операция по одновременной передаче активов и обязательств.
3. Единица измерения, используемая при заполнении формы, устанавливается в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Заполненную форму подписывают руководитель или лицо, исполняющее его обязанности, главный бухгалтер и исполнитель.
5. При заполнении графы 1 наименования статей заполняются произвольно, исходя из операций организации.
6. В графе 2 указываются данные за период с начала текущего года (с нарастающим итогом).

1. Осы түсіндірмеде "Ақшалай қаражаттың қозғалысы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан жыл сайын және тоқсан сайын есепті кезеңде өспелі қорытындымен және өткен жылдың басынан бастап осыған ұқсас кезеңде (өспелі қорытындымен) ұсынылады.
Екінші деңгейдегі банктер, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары және сақтандыру брокерлері, меншікті активтері бойынша бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры, меншікті активтері бойынша ерікті жинақтаушы зейнетақы қоры, бағалы қағаздар нарығында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыратын ұйымдар, сауда-саттықты ұйымдастырушы, клирингтік ұйымдар, инвестициялық портфельді басқарушылар, микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйымдар, бағалы қағаздар нарығында трансфер-агенттік қызметті жүзеге асыратын ұйымдар, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар (қызметін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларына арналған лицензиясы негізінде тек қана айырбастау пункттері арқылы жүзеге асыратын заңды тұлғаларды және айрықша қызметі банкноттарды, монеталар мен құндылықтарды инкассациялау болып табылатын заңды тұлғаларды қоспағанда), өзара сақтандыру қоғамдары – еншілес ұйымы (ұйымдары) болған жағдайда, ақшалай қаражаттың қозғалысы туралы жеке есепті және ақшалай қаражаттың қозғалысы туралы шоғырландырылған есепті ұсынады.
Активтер мен міндеттемелерді бір мезгілде беру жөніндегі операцияның нәтижесінде активтер мен міндеттемелерді қабылдаған ұйымдар – еншілес ұйымы (ұйымдары) болған жағдайда, активтер мен міндеттемелерді бір мезгілде беру жөніндегі операция болған есепті жыл үшін ақшалай қаражаттың қозғалысы туралы жеке есепті және ақшалай қаражаттың қозғалысы туралы шоғырландырылған есепті ұсынады.
3. Нысанды толтыру кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан көп сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Толтырылған нысанға басшы немесе оның міндетін атқаратын адам, бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
5. 1-бағанды толтыру кезінде баптардың атаулары ұйымның операцияларына қарай, еркін түрде толтырылады.
6. 2-бағанда есепті кезеңнің соңғы күнін қоса алғанда, есепті кезеңдегі деректер көрсетіледі.
7. 3-бағанда алдыңғы жылғы ұқсас кезеңнің соңындағы деректер көрсетіледі.

1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о движении денежных средств" (далее – форма).
2. Форма представляется ежегодно и ежеквартально за отчетный период с нарастающим итогом и за аналогичный период с начала предыдущего года (с нарастающим итогом).
В случае наличия дочерней (дочерних) организации (организаций) – банки второго уровня, страховые (перестраховочные) организации, исламские страховые (перестраховочные) организации и страховые брокеры, единый накопительный пенсионный фонд по собственным активам, добровольный накопительный пенсионный фонд по собственным активам, организации, осуществляющие брокерскую и дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг, организаторы торгов, клиринговые организации, управляющие инвестиционным портфелем, организации, осуществляющие микрофинансовую деятельность, организации, осуществляющие трансфер-агентскую деятельность на рынке ценных бумаг, организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций (за исключением юридических лиц, осуществляющих деятельность исключительно через обменные пункты на основании лицензии Национального Банка Республики Казахстан на обменные операции с наличной иностранной валютой, и юридических лиц, исключительной деятельностью которых является инкассация банкнот, монет и ценностей), общества взаимного страхования представляют отдельный отчет о движении денежных средств и консолидированный отчет о движении денежных средств.
Организации, принявшие активы и обязательства в результате операции по одновременной передаче активов и обязательств в случае наличия дочерней (дочерних) организации (организаций) представляют отдельный отчет о движении денежных средств и консолидированный отчет о движении денежных средств, за отчетный год, в котором произошла операция по одновременной передаче активов и обязательств.
3. Единица измерения, используемая при заполнении формы, устанавливается в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Заполненную форму подписывают руководитель или лицо, исполняющее его обязанности, главный бухгалтер и исполнитель.
5. При заполнении графы 1 наименования статей заполняются произвольно, исходя из операций организации.
6. В графе 2 указываются данные за отчетный период, включая последний день отчетного периода.
7. В графе 3 указываются данные на конец аналогичного периода предыдущего года.

8. Қаржылық есептілік түрі: жеке және шоғырландырылған.
Қаржы ұйымдарының қаржылық
есептілікті және Қазақстан
Республикасының бейрезидент-банктері филиалдарының,
Қазақстан Республикасының
бейрезидент- сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымдары
филиалдарының, Қазақстан
Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокерлері филиалдарының бухгалтерлік
есептің деректері бойынша
есептiлiкті ұсыну қағидаларына
4-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің аумақтық филиалына.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz. ресми интернет-ресурсында орналастырылған.
Әкімшілік нысанның атауы: капиталдағы өзгерістер туралы есеп.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 4Н.
Кезеңділігі: тоқсан сайын/жыл сайын.
Есепті кезеңі: 20___жылғы "___"____________ жағдай бойынша.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: екінші деңгейдегі банктер, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары және сақтандыру брокерлері, меншікті активтері бойынша бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры, меншікті активтері бойынша ерікті жинақтаушы зейнетақы қоры, бағалы қағаздар нарығында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыратын ұйымдар, сауда-саттықты ұйымдастырушы, клирингтік ұйымдар, инвестициялық портфельді басқарушылар, микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйымдар, бағалы қағаздар нарығында трансфер-агенттік қызметті жүзеге асыратын ұйымдар, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар (қызметін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларына арналған лицензиясы негізінде тек қана айырбастау пункттері арқылы жүзеге асыратын заңды тұлғаларды және айрықша қызметі банкноттарды, монеталар мен құндылықтарды инкассациялау болып табылатын заңды тұлғаларды қоспағанда), өзара сақтандыру қоғамдары, активтер мен міндеттемелерді бір мезгілде беру жөніндегі операция нәтижесінде активтер мен міндеттемелерді қабылдаған ұйымдар, сақтандыру ұйымдары таратылған жағдайда, сақтанушыларға (сақтандырылушыларға, пайда алушыларға) сақтандыру төлемдерін жүзеге асыруға кепілдік беретін ұйым.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі:
1) екінші деңгейдегі банктер, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары және сақтандыру брокерлері, меншікті активтері бойынша бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры, меншікті активтері бойынша ерікті жинақтаушы зейнетақы қоры, бағалы қағаздар нарығында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыратын ұйымдар, сауда-саттықты ұйымдастырушы, клирингтік ұйымдар, инвестициялық портфельді басқарушылар, бағалы қағаздар нарығында трансфер-агенттік қызметті жүзеге асыратын ұйымдар, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар (қызметін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларына арналған лицензиясы негізінде тек қана айырбастау пункттері арқылы жүзеге асыратын заңды тұлғаларды және айрықша қызметі банкноттарды, монеталар мен құндылықтарды инкассациялау болып табылатын заңды тұлғаларды қоспағанда), өзара сақтандыру қоғамдары, сақтандыру ұйымдары таратылған жағдайда, сақтанушыларға (сақтандырылушыларға, пайда алушыларға) сақтандыру төлемдерін жүзеге асыруға кепілдік беретін ұйым – есепті жылдан кейінгі жылғы 31 (отыз бірінші) мамырға (қоса алғанда) дейінгі мерзімде жыл сайын;

8. Вид финансовой отчетности: отдельная и консолидированная.
Приложение 4
к Правилам представления
финансовой отчетности
финансовыми организациями
и отчетности по данным
бухгалтерского учета
филиалами банков-нерезидентов
Республики Казахстан,
филиалами страховых
(перестраховочных)
организаций-нерезидентов
Республики Казахстан,
филиалами страховых
брокеров-нерезидентов
Республики Казахстан
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан, территориальный филиал Национального Банка Республики Казахстан.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на официальном интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz.
Наименование административной формы: отчет об изменениях в капитале.
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: Ф4.
Периодичность: ежеквартальная/ежегодная.
Отчетный период: по состоянию на "___" ____________ 20___года.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: банки второго уровня, страховые (перестраховочные) организации, исламские страховые (перестраховочные) организации и страховые брокеры, единый накопительный пенсионный фонд по собственным активам, добровольный накопительный пенсионный фонд по собственным активам, организации, осуществляющие брокерскую и дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг, организаторы торгов, клиринговые организации, управляющие инвестиционным портфелем, организации, осуществляющие микрофинансовую деятельность, организации, осуществляющие трансфер-агентскую деятельность на рынке ценных бумаг, организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций (за исключением юридических лиц, осуществляющих деятельность исключительно через обменные пункты на основании лицензии Национального Банка Республики Казахстан на обменные операции с наличной иностранной валютой, и юридических лиц, исключительной деятельностью которых является инкассация банкнот, монет и ценностей), общества взаимного страхования, организации, принявшие активы и обязательства в результате операции по одновременной передаче активов и обязательств, организация, гарантирующая осуществление страховых выплат страхователям (застрахованным, выгодоприобретателям) в случае ликвидации страховых организаций.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе:
1) банки второго уровня, страховые (перестраховочные) организации, исламские страховые (перестраховочные) организации и страховые брокеры, единый накопительный пенсионный фонд по собственным активам, добровольный накопительный пенсионный фонд по собственным активам, организации, осуществляющие брокерскую и дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг, организаторы торгов, клиринговые организации, управляющие инвестиционным портфелем, организации, осуществляющие трансфер-агентскую деятельность на рынке ценных бумаг, организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций (за исключением юридических лиц, осуществляющих деятельность исключительно через обменные пункты на основании лицензии Национального Банка Республики Казахстан на обменные операции с наличной иностранной валютой, и юридических лиц, исключительной деятельностью которых является инкассация банкнот, монет и ценностей), общества взаимного страхования, организация, гарантирующая осуществление страховых выплат страхователям (застрахованным, выгодоприобретателям) в случае ликвидации страховых организаций – ежегодно в срок до 31 (тридцать первого) мая (включительно) года, следующего за отчетным годом;

2) микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйымдар – есепті жылдан кейінгі жылғы 30 (отызыншы) сәуірге (қоса алғанда) дейінгі мерзімде жыл сайын;
3) екінші деңгейдегі банктер – есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік 60 (алпыс) күннен кешіктірмей тоқсан сайын;
4) активтер мен міндеттемелерді бір мезгілде беру жөніндегі операция нәтижесінде активтер мен міндеттемелерді қабылдаған ұйымдар – активтер мен міндеттемелерді бір мезгілде беру жөніндегі операция болған есепті жылдан кейінгі жылғы 31 (отыз бірінші) мамырға (қоса алғанда) дейінгі мерзімде.
БСН: _______________________.
Жинау әдісі: электрондық түрде.
(мың теңгемен)
Баптардың атауы
Жарғылық капитал
Меншікті капитал компонентінің атауы
Капитал жиыны
1
2
3
4
Алдыңғы есепті жылдың соңында
Басқа да жиынтық кіріс
Кезең ішіндегі жалпы жиынтық кіріс/зиян
Есепті күңдегі қалдық
Атауы _____________________________
Мекенжайы _________________
__________________________________ ___________________________
Телефоны__________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы______________________________________
Орындаушы________________________________ _______________________ тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Бас бухгалтер ____________________________________ ________ ______ тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы күні
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам______________________________ ____________                               тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы
Күні 20__ жылғы "______" ______________
Ескертпе: нысан "Капиталдағы өзгерістер туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Капиталдағы өзгерістер туралы
есеп" әкімшілік деректер өтеусіз
негізде жинауға арналған
нысанына қосымша
"Капиталдағы өзгерістер туралы есеп" (индексі – 4Н, кезеңділігі: жыл сайын/тоқсан сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1. Осы түсіндірмеде "Капиталдағы өзгерістер туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан жыл сайын және тоқсан сайын есепті кезеңде өспелі қорытындымен және өткен жылдың басынан бастап осыған ұқсас кезеңде (өспелі қорытындымен) ұсынылады.
Екінші деңгейдегі банктер, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары және сақтандыру брокерлері, меншікті активтері бойынша бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры, меншікті активтері бойынша ерікті жинақтаушы зейнетақы қоры, бағалы қағаздар нарығында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыратын ұйымдар, сауда-саттықты ұйымдастырушы, клирингтік ұйымдар, инвестициялық портфельді басқарушылар, микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйымдар, бағалы қағаздар нарығында трансфер-агенттік қызметті жүзеге асыратын ұйымдар, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар (қызметін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларына арналған лицензиясы негізінде тек қана айырбастау пункттері арқылы жүзеге асыратын заңды тұлғаларды және айрықша қызметі банкноттарды, монеталар мен құндылықтарды инкассациялау болып табылатын заңды тұлғаларды қоспағанда), өзара сақтандыру қоғамдары – еншілес ұйымы (ұйымдары) болған жағдайда, капиталдағы өзгерістер туралы жеке есепті және капиталдағы өзгерістер туралы шоғырландырылған есепті ұсынады.
Активтер мен міндеттемелерді бір мезгілде беру жөніндегі операцияның нәтижесінде активтер мен міндеттемелерді қабылдаған ұйымдар – еншілес ұйымы (ұйымдары) болған жағдайда, активтер мен міндеттемелерді бір мезгілде беру жөніндегі операция болған есепті жылғы капиталдағы өзгерістер туралы жеке есепті және капиталдағы өзгерістер туралы шоғырландырылған есепті ұсынады.

2) организации, осуществляющие микрофинансовую деятельность – ежегодно в срок до 30 (тридцатого) апреля (включительно) года, следующего за отчетным годом;
3) банки второго уровня – ежеквартально не позднее 60 (шестидесяти) календарных дней, следующих за отчетным кварталом;
4) организации, принявшие активы и обязательства в результате операции по одновременной передаче активов и обязательств – в срок до 31 (тридцать первого) мая (включительно) года, следующего за отчетным годом, в котором произошла операция по одновременной передаче активов и обязательств.
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде.
(в тысячах тенге)
Наименование статьи
Уставный капитал
Наименование компонента собственного капитала
Итого капитал
1
2
3
4
На конец предыдущего отчетного года
Прочий совокупный доход
Общий совокупный доход/убыток за период
Остаток на отчетную дату
Наименование _____________________
_________________________________
Адрес _______________________
_____________________________
Телефон ________________________________________________
Адрес электронной почты _________________________________
Исполнитель __________________________
_______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
подпись, телефон
Главный бухгалтер ___________________
__________
__________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
подпись
дата
Руководитель или лицо, исполняющее его
обязанности __________________________
_______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
Дата "______" ______________ 20__ года
подпись
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об изменениях в капитале".
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных на безвозмездной основе
"Отчет об изменениях в капитале"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет об изменениях в капитале"
(индекс – Ф4, периодичность: ежегодная/ежеквартальная)
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об изменениях в капитале" (далее – форма).
2. Форма представляется ежегодно и ежеквартально за отчетный период с нарастающим итогом и за аналогичный период с начала предыдущего года (с нарастающим итогом).
В случае наличия дочерней (дочерних) организации (организаций), банки второго уровня, страховые (перестраховочные) организации, исламские страховые (перестраховочные) организации и страховые брокеры, единый накопительный пенсионный фонд по собственным активам, добровольный накопительный пенсионный фонд по собственным активам, организации, осуществляющие брокерскую и дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг, организаторы торгов, клиринговые организации, управляющие инвестиционным портфелем, организации, осуществляющие микрофинансовую деятельность, организации, осуществляющие трансфер-агентскую деятельность на рынке ценных бумаг, организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций (за исключением юридических лиц, осуществляющих деятельность исключительно через обменные пункты на основании лицензии Национального Банка Республики Казахстан на обменные операции с наличной иностранной валютой, и юридических лиц, исключительной деятельностью которых является инкассация банкнот, монет и ценностей), общества взаимного страхования отдельно представляют отдельный отчет об изменениях в капитале и консолидированный отчет об изменениях в капитале.
Организации, принявшие активы и обязательства в результате операции по одновременной передаче активов и обязательств в случае наличия дочерней (дочерних) организации (организаций) представляют отдельный отчет об изменениях в капитале и консолидированный отчет об изменениях в капитале, за отчетный год, в котором произошла операция по одновременной передаче активов и обязательств.

3. Нысанды толтыру кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан көп сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Толтырылған нысанға басшы немесе оның міндетін атқаратын адам, бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
5. 1-бағандағы баптардың атаулары ұйымның операцияларына қарай, еркін нысанда толтырылады.
6. Ұйым нысандағы "Меншікті капитал компонентінің атауы" бағандарының санын ұйымның операцияларына қарай дербес айқындайды. Ұйым нысанға енгізілген "Меншікті капитал компонентінің атауы" бағандарының атауын ұйым қызметінің ерекшелігін және операцияларына қарай көрсетеді және халықаралық қаржылық есептілік стандарттарының талаптарын ескере отырып, еркін нысанда толтырады.
7. Қаржылық есептілік түрі: жеке және шоғырландырылған.
Қаржы ұйымдарының қаржылық
есептілікті және Қазақстан
Республикасының бейрезидент-банктері филиалдарының,
Қазақстан Республикасының
бейрезидент- сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымдары
филиалдарының, Қазақстан
Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокерлері филиалдарының бухгалтерлік
есептің деректері бойынша
есептiлiкті ұсыну қағидаларына
5-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz. ресми интернет-ресурсында орналастырылған.
Әкімшілік нысанның атауы: активтер мен міндеттемелер туралы есеп.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: Н1-БФ.
Кезеңділігі: тоқсан сайын/жыл сайын.
Есепті кезеңі: 20___жылғы "___"____________ жағдай бойынша.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктерінің филиалдары, Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары, Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру брокерлерінің филиалдары.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі:
1) Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктерінің филиалдары:
есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік 60 (алпыс) күннен кешіктірмей тоқсан сайын;
есепті жылдан кейінгі жылғы 30 сәуірге (қоса алғанда) дейінгі мерзімде жыл сайын;
2) Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары, Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру брокерлерінің филиалдары – есепті жылдан кейінгі жылғы 30 сәуірге (қоса алғанда) дейінгі мерзімде жыл сайын.
БСН: _______________________.
Жинау әдісі: электрондық түрде.
(мың теңгемен)
Баптың атауы
Есепті кезеңнің соңында
Алдыңғы жылдың соңында
1
2
3
Резерв ретінде қабылданған активтер
Активтер жиыны
Міндеттемелер жиыны
Бас офис шоты
Резервтер
Филиал қызметінің нәтижесі
...
Міндеттемелер жиыны, бас офис шоты, резервтер және филиал қызметінің нәтижесі
Атауы _____________________________
Мекенжайы _________________
__________________________________ ___________________________
Телефоны__________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы______________________________________
Орындаушы________________________________ _______________________ тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Бас бухгалтер ____________________________________ ________ ______ тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы күні
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам______________________________ ____________                               тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы
Күні 20__ жылғы "______" ______________
Ескертпе: нысан "Активтер мен міндеттемелер туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Активтер мен міндеттемелер
туралы есеп" әкімшілік
деректерді өтеусіз негізде
жинауға арналған нысанына
қосымша
"Активтер мен міндеттемелер туралы есеп" (индексі – Н1-БФ, кезеңділігі: тоқсан сайын/жыл сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

3. Единица измерения, используемая при заполнении формы, устанавливается в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Заполненную форму подписывают руководитель или лицо, исполняющее его обязанности, главный бухгалтер и исполнитель.
5. Наименования статей графы 1 заполняются произвольно, исходя из операций организации.
6. Количество граф "Наименование компонента собственного капитала" в форме определяется организацией самостоятельно исходя из операций организации. Наименование граф "Наименование компонента собственного капитала", включенных в форму, указывается организацией исходя из специфики деятельности и операций организации и заполняются произвольно с учетом требований международных стандартов финансовой отчетности.
7. Вид финансовой отчетности: отдельная и консолидированная.
Приложение 5
к Правилам представления
финансовой отчетности
финансовыми организациями
и отчетности по данным
бухгалтерского учета
филиалами банков-нерезидентов
Республики Казахстан,
филиалами страховых
(перестраховочных)
организаций-нерезидентов
Республики Казахстан,
филиалами страховых
брокеров-нерезидентов
Республики Казахстан
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на официальном интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz.
Наименование административной формы: отчет об активах и обязательствах.
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: Ф1-ФН.
Периодичность: ежеквартальная/ежегодная.
Отчетный период: по состоянию на "___"___________ 20___года.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: филиалы банков-нерезидентов Республики Казахстан, филиалы страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, филиалы страховых брокеров-нерезидентов Республики Казахстан.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе:
1) филиалы банков-нерезидентов Республики Казахстан:
ежеквартально не позднее 60 (шестидесяти) календарных дней, следующих за отчетным кварталом;
ежегодно в срок до 30 апреля (включительно) года, следующего за отчетным годом;
2) филиалы страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, филиалы страховых брокеров-нерезидентов Республики Казахстан – ежегодно в срок до 30 апреля (включительно) года, следующего за отчетным годом.
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде.
(в тысячах тенге)
Наименование статьи
На конец отчетного периода
На конец предыдущего года
1
2
3
Активы, принятые в качестве резерва
Итого активы
Итого обязательства
Счет головного офиса
Резервы
Результаты деятельности филиала
...
Итого обязательства, счет головного офиса, резервы и результаты деятельности филиала
Наименование _____________________
_________________________________
Адрес ________________________
______________________________
Телефон ________________________________________________
Адрес электронной почты _________________________________
Исполнитель __________________________
_______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
подпись, телефон
Главный бухгалтер ___________________
__________
__________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
подпись
дата
Руководитель или лицо, исполняющее его
обязанности __________________________
_______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
Дата "______" ______________ 20__ года
подпись
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об активах и обязательствах".
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных на безвозмездной
основе "Отчет об активах
и обязательствах"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет об активах и обязательствах"
(индекс – Ф1-ФН, периодичность: ежеквартальная/ежегодная)

1. Осы түсіндірмеде "Активтер мен міндеттемелер туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктерінің филиалдары тоқсан сайын және жыл сайын, Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары, Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру брокерлерінің филиалдары жыл сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ұсынады.
3. Нысанды толтыру кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі 1000 (мың) теңгемен белгіленеді. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейiн дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан көп сома 1000 (бір мың) теңгеге дейiн дөңгелектенеді.
4. Толтырылған нысанға басшы немесе оның міндетін атқаратын адам, бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
5. 1-бағанды толтыру кезінде баптардың атаулары Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкі филиалының, Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының, Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру брокері филиалының операцияларына қарай еркін түрде толтырылады.
6. 2-бағанда есепті кезеңнің соңғы күнін қоса алғанда, есепті кезеңнің соңындағы деректер көрсетіледі.
7. 3-бағанда алдыңғы жылдың соңындағы деректер көрсетіледі.
Қаржы ұйымдарының қаржылық
есептілікті және Қазақстан
Республикасының бейрезидент-банктері филиалдарының,
Қазақстан Республикасының
бейрезидент- сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымдары
филиалдарының, Қазақстан
Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокерлері филиалдарының бухгалтерлік
есептің деректері бойынша
есептiлiкті ұсыну қағидаларына
6-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz. ресми интернет-ресурсында орналастырылған.
Әкімшілік нысанның атауы: кіріс пен шығыс туралы есеп.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: Н2-БФ.
Кезеңділігі: тоқсан сайын/жыл сайын.
Есепті кезеңі: 20___жылғы "___"____________ жағдай бойынша.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктерінің филиалдары, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокерлерінің филиалдары.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі:

1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об активах и обязательствах" (далее – форма).
2. Форма представляется ежеквартально и ежегодно филиалами банков-нерезидентов Республики Казахстан, ежегодно филиалами страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, филиалами страховых брокеров-нерезидентов Республики Казахстан по состоянию на конец отчетного периода.
3. Единица измерения, используемая при заполнении формы, устанавливается в 1000 (тысячах) тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Заполненную форму подписывают руководитель или лицо, исполняющее его обязанности, главный бухгалтер и исполнитель.
5. При заполнении графы 1 наименования статей заполняются произвольно, исходя из операций филиала банка-нерезидента Республики Казахстан, филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан, филиала страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан.
6. В графе 2 указываются данные на конец отчетного периода, включая последний день отчетного периода.
7. В графе 3 указываются данные на конец предыдущего года.
Приложение 6
к Правилам представления
финансовой отчетности
финансовыми организациями
и отчетности по данным
бухгалтерского учета
филиалами банков-нерезидентов
Республики Казахстан,
филиалами страховых
(перестраховочных)
организаций-нерезидентов
Республики Казахстан,
филиалами страховых
брокеров-нерезидентов
Республики Казахстан
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на официальном интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz.
Наименование административной формы: отчет о доходах и расходах.
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: Ф2-ФН.
Периодичность: ежеквартальная/ежегодная.
Отчетный период: по состоянию на "___" ____________ 20___года.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: филиалы банков-нерезидентов Республики Казахстан, филиалы страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, филиалы страховых брокеров-нерезидентов Республики Казахстан.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе:

1) Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктерінің филиалдары:
есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік 60 (алпыс) күннен кешіктірмей тоқсан сайын;
есепті жылдан кейінгі жылғы 30 сәуірге (қоса алғанда) дейінгі мерзімде жыл сайын;
2) Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокерлерінің филиалдары – есепті жылдан кейінгі жылғы 30 сәуірге (қоса алғанда) дейінгі мерзімде жыл сайын.
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде.
(мың теңгемен)
Баптың атауы
Ағымдағы жылдың басынан бастап кезең ішінде (өспелі жиынымен)
Алдыңғы жылдың басынан бастап ұқсас кезең ішінде (өспелі жиынымен)
1
2
3
...
...
...
...
Кіріс жиыны
...
...
...
...
Шығыс жиыны
Корпоративтік табыс салығын төлегенге дейінгі таза кіріс (шығыс)
Корпоративтік табыс салығы
...
Кезең ішіндегі таза кіріс (шығыс) жиыны
Атауы _____________________________
Мекенжайы _________________
__________________________________ ___________________________
Телефоны__________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы______________________________________
Орындаушы________________________________ _______________________ тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Бас бухгалтер ____________________________________ ________ ______ тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы күні
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам______________________________ ____________                               тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы
Күні 20__ жылғы "______" ______________
Ескертпе: нысан "Кіріс пен шығыс туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Кіріс пен шығыс туралы
есеп" әкімшілік деректерді
өтеусіз негізде жинауға
арналған нысанына қосымша
"Кіріс пен шығыс туралы есеп" (индексі – Н2-БФ, кезеңділігі: тоқсан сайын/жыл сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1. Осы түсіндірмеде "Кіріс пен шығыс туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктерінің филиалдары тоқсан сайын және жыл сайын, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокерлерінің филиалдары есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша жыл сайын ұсынады.
3. Нысанды толтыру кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі 1000 (мың) теңгемен белгіленеді. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейiн дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан көп сома 1000 (бір мың) теңгеге дейiн дөңгелектенеді.

1) филиалы банков-нерезидентов Республики Казахстан:
ежеквартально не позднее 60 (шестидесяти) календарных дней, следующих за отчетным кварталом;
ежегодно в срок до 30 апреля (включительно) года, следующего за отчетным годом;
2) филиалы страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, филиалы страховых брокеров-нерезидентов Республики Казахстан – ежегодно в срок до 30 апреля (включительно) года, следующего за отчетным годом.
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде.
(в тысячах тенге)
Наименование статьи
За период с начала текущего года (с нарастающим итогом)
За аналогичный период с начала предыдущего года (с нарастающим итогом)
1
2
3
...
...
...
...
Итого доходов
...
...
...
...
Итого расходов
Чистый доход (расход) до уплаты корпоративного подоходного налога
Корпоративный подоходный налог
...
Итого чистый доход (расход) за период
Наименование _____________________
_________________________________
Адрес ______________________________
____________________________________
Телефон ________________________________________________
Адрес электронной почты _________________________________
Исполнитель __________________________
_______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
подпись, телефон
Главный бухгалтер ___________________
__________
__________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
подпись
дата
Руководитель или лицо, исполняющее его
обязанности __________________________
_______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
Дата "______" ______________ 20__ года
подпись
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о доходах и расходах".
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных на безвозмездной основе
"Отчет о доходах и расходах"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет о доходах и расходах"
(индекс – Ф2-ФН, периодичность: ежеквартальная/ежегодная)
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о доходах и расходах" (далее – форма).
2. Форма представляется ежеквартально и ежегодно филиалами банков-нерезидентов Республики Казахстан, ежегодно филиалами страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, филиалами страховых брокеров-нерезидентов Республики Казахстан по состоянию на конец отчетного периода.
3. Единица измерения, используемая при заполнении формы, устанавливается в 1000 (тысячах) тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.

1. Осы түсіндірмеде "Ақшалай қаражаттың қозғалысы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктерінің филиалдары, Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру брокерлерінің филиалдары тоқсан сайын және жыл сайын, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары ай сайын және жыл сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ұсынады.
3. Нысанды толтыру кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі 1000 (мың) теңгемен белгіленеді. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейiн дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан көп сома 1000 (бір мың) теңгеге дейiн дөңгелектенеді.
4. Толтырылған нысанға басшы немесе оның міндетін атқаратын адам, бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
5. 1-бағанды толтыру кезінде баптардың атаулары Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкі филиалының, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокері филиалының операцияларына қарай еркін түрде толтырылады.
6. 2-бағанда есепті кезеңнің соңғы күнін қоса алғанда, есепті кезеңдегі деректер көрсетіледі.
7. 3-бағанда алдыңғы жылдың ұқсас кезеңінің соңындағы деректер көрсетіледі.
Қаржы ұйымдарының қаржылық
есептілікті және Қазақстан
Республикасының бейрезидент-банктері филиалдарының,
Қазақстан Республикасының
бейрезидент- сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымдары
филиалдарының, Қазақстан
Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокерлері филиалдарының бухгалтерлік
есептің деректері бойынша
есептiлiкті ұсыну қағидаларына
8-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz. ресми интернет-ресурсында орналастырылған.
Әкімшілік нысанның атауы: инвестициялық қордың (клиенттердің) активтері бойынша есеп.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: Н1-БСҰФИПБ.
Кезеңділігі: ай сайын/жыл сайын.
Есепті кезеңі: 20___жылғы "___"____________ жағдай бойынша.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: инвестициялық портфельді басқарушылар, сақтандыру ұйымдары және "өмірді сақтандыру" саласында лицензиясы бар және сақтанушының инвестицияларға қатысу талаптары көзделетін сақтандыру шарттарын жасауды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру ұйымдарының филиалдары.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі:

1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о движении денежных средств" (далее – форма).
2. Форма представляется ежеквартально и ежегодно филиалами банков-нерезидентов Республики Казахстан, филиалами страховых брокеров-нерезидентов Республики Казахстан, ежемесячно и ежегодно филиалами страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан по состоянию на конец отчетного периода.
3. Единица измерения, используемая при заполнении формы, устанавливается в 1000 (тысячах) тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Заполненную форму подписывают руководитель или лицо, исполняющее его обязанности, главный бухгалтер и исполнитель.
5. При заполнении графы 1 наименования статей заполняются произвольно, исходя из операций филиала банка-нерезидента Республики Казахстан, филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан, филиала страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан.
6. В графе 2 указываются данные за отчетный период, включая последний день отчетного периода.
7. В графе 3 указываются данные на конец аналогичного периода предыдущего года.
Приложение 8
к Правилам представления
финансовой отчетности
финансовыми организациями
и отчетности по данным
бухгалтерского учета
филиалами банков-нерезидентов
Республики Казахстан,
филиалами страховых
(перестраховочных)
организаций-нерезидентов
Республики Казахстан,
филиалами страховых
брокеров-нерезидентов
Республики Казахстан
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на официальном интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz.
Наименование административной формы: отчет по активам инвестиционного фонда (клиентов).
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: Ф1-ФСОНУИП.
Периодичность: ежемесячная/ежегодная.
Отчетный период: по состоянию на "___" ____________ 20___года.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: управляющие инвестиционным портфелем, страховые организации и филиалы страховых организаций-нерезидентов Республики Казахстан, имеющие лицензию в отрасли "страхование жизни" и осуществляющие заключение договоров страхования, предусматривающих условия участия страхователя в инвестициях.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе:

1. Осы түсіндірмеде "Инвестициялық қордың (клиенттердің) активтері бойынша есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды инвестициялық портфельді басқарушы және "өмірді сақтандыру" саласында лицензиясы бар және сақтандырушының инвестицияларына сақтанушының қатысу талаптары көзделетін сақтандыру шарттарын жасауды жүзеге асыратын сақтандыру ұйымдары әрбір клиент бөлігінде ай сайын, "өмірді сақтандыру" саласында лицензиясы бар және сақтанушының инвестицияларға қатысу талаптары көзделетін сақтандыру шарттарын жасауды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру ұйымдарының филиалдары әрбір клиент бөлігінде ай сайын және жыл сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады.
3. Нысанды толтыру кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі 1000 (мың) теңгемен белгіленеді. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейiн дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан көп сома 1000 (бір мың) теңгеге дейiн дөңгелектенеді.
4. Толтырылған нысанға басшы немесе оның міндетін атқаратын адам, бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
5. 3-бағанда есепті кезеңнің соңғы күнін қоса алғанда, есепті кезеңнің соңындағы деректер көрсетіледі.
6. 4-бағанда есепті кезеңнің басындағы деректер көрсетіледі.
7. 1 - 23-жолдарда халықаралық қаржылық есептілік стандарттары ескеріле отырып топтастырылған, бас кітаптан немесе дерекқордан алынған ақпарат негізінде деректер көрсетіледі.
Қаржы ұйымдарының қаржылық
есептілікті және Қазақстан
Республикасының бейрезидент-банктері филиалдарының,
Қазақстан Республикасының
бейрезидент- сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымдары
филиалдарының, Қазақстан
Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокерлері филиалдарының бухгалтерлік
есептің деректері бойынша
есептiлiкті ұсыну қағидаларына
9-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz. ресми интернет-ресурсында орналастырылған.
Әкімшілік нысанның атауы: инвестициялық қордың (клиенттердің) активтері бойынша кіріс пен шығыс туралы есеп.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: Н2-БСҰФИПБ.
Кезеңділігі: ай сайын/жыл сайын.
Есепті кезеңі: 20___жылғы "___"____________ жағдай бойынша.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: инвестициялық портфельді басқарушылар, сақтандыру ұйымдары және "өмірді сақтандыру" саласында лицензиясы бар және сақтанушының инвестицияларға қатысу талаптары көзделетін сақтандыру шарттарын жасауды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру ұйымдарының филиалдары.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі:

1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет по активам инвестиционного фонда (клиентов)" (далее – форма).
2. Форма заполняется ежемесячно управляющим инвестиционным портфелем и страховыми организациями, имеющими лицензию в отрасли "страхование жизни" и осуществляющие заключение договоров страхования, предусматривающих условия участия страхователя в инвестициях страховщика в разрезе каждого клиента, ежемесячно и ежегодно филиалами страховых организаций-нерезидентов Республики Казахстан, имеющих лицензию в отрасли "страхование жизни" и осуществляющие заключение договоров страхования, предусматривающих условия участия страхователя в инвестициях, в разрезе каждого клиента по состоянию на конец отчетного периода.
3. Единица измерения, используемая при заполнении формы, устанавливается в 1000 (тысячах) тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Заполненную форму подписывают руководитель или лицо, исполняющее его обязанности, главный бухгалтер и исполнитель.
5. В графе 3 указываются данные на конец отчетного периода, включая последний день отчетного периода.
6. В графе 4 указываются данные на начало отчетного периода.
7. В строках с 1 по 23 указываются данные на основании информации из главной книги или базы данных, сгруппированные с учетом международных стандартов финансовой отчетности.
Приложение 9
к Правилам представления
финансовой отчетности
финансовыми организациями
и отчетности по данным
бухгалтерского учета
филиалами банков-нерезидентов
Республики Казахстан,
филиалами страховых
(перестраховочных)
организаций-нерезидентов
Республики Казахстан,
филиалами страховых
брокеров-нерезидентов
Республики Казахстан
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на официальном интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz.
Наименование административной формы: отчет о доходах и расходах по активам инвестиционного фонда (клиентов).
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: Ф2-ФСОНУИП.
Периодичность: ежемесячная/ежегодная.
Отчетный период: по состоянию на "___" ____________ 20___года.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: управляющие инвестиционным портфелем, страховые организации и филиалы страховых организаций-нерезидентов Республики Казахстан, имеющие лицензию в отрасли "страхование жизни" и осуществляющие заключение договоров страхования, предусматривающих условия участия страхователя в инвестициях.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе:

1) инвестициялық портфельді басқарушылар есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күнінен кешіктірмей ай сайын;
2) "өмірді сақтандыру" саласында лицензиясы бар және сақтандырушының инвестицияларына сақтанушының қатысу талаптары көзделетін сақтандыру шарттарын жасауды жүзеге асыратын сақтандыру ұйымдары – есепті айдан кейінгі айдың 6 (алтыншы) жұмыс күнінен кешіктірмей ай сайын;
3) "өмірді сақтандыру" саласында лицензиясы бар және сақтанушының инвестицияларға қатысу талаптары көзделетін сақтандыру шарттарын жасауды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру ұйымдарының филиалдары:
есепті айдан кейінгі айдың 6 (алтыншы) жұмыс күнінен кешіктірмей ай сайын;
есепті жылдан кейінгі жылғы 30 сәуірге (қоса алғанда) дейінгі мерзімде жыл сайын.
БСН: _______________________.
Жинау әдісі: электрондық түрде.
(мың теңгемен)
Баптың атауы
Жол коды
Жылдың басынан бастап есепті күн аралығындағы кезеңде
Есепті кезеңде
1
2
3
4
Кезең басындағы инвестициялық қордың таза активтері
1
Клиент активтерінің түсімдері
2
Инвестициялық қордың бағалы қағаздарын (пайларын) орналастырудан түсімдер
3
Орналастырылған салымдар бойынша сыйақы түріндегі кіріс
4
Бағалы қағаздар бойынша сыйақы (купон және (немесе) дисконт) түріндегі кіріс
5
оның ішінде:
Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары бойынша
5.1
халықаралық қаржы ұйымдарының бағалы қағаздары бойынша
5.2
шетел эмитенттерінің мемлекеттік емес бағалы қағаздары бойынша
5.3
шет мемлекеттердің бағалы қағаздары бойынша
5.4
Қазақстан Республикасы эмитенттерінің мемлекеттік емес бағалы қағаздары бойынша
5.5
басқа да бағалы қағаздар бойынша
5.6
"Кері РЕПО" операциялары бойынша кіріс
6
Акциялар бойынша дивидендтер түріндегі кіріс
7
Бағалы қағаздарды сатып алу-сатудан кіріс
8
Акционерлік қоғамдар болып табылмайтын заңды тұлғалардың капиталына инвестициялардан кіріс
9
Қайта бағалаудан кіріс
10
оның ішінде:
бағалы қағаздардың әділ құнының өзгеруінен
10.1
шетел валютасын қайта бағалаудан
10.2
қайта бағалаудан басқа да кіріс
10.3
Шетел валютасын сатып алу-сатудан кіріс
11
Мүлікті жалға бергеннен кіріс
12
Басқа да қаржы активтері бойынша сыйақы түріндегі кіріс
13
Басқа да кіріс
14
Кіріс жиыны
15
Инвестициялық қордың сатып алынған бағалы қағаздары (пайлары)
16
Инвестициялық қордың акциялары бойынша төленген дивидендтер бойынша шығыс
17
Клиенттің активтерін алу
18
Бағалы қағаздарды сатып алу-сатудан шығыс
19
Акционерлік қоғамдар болып табылмайтын заңды тұлғалардың капиталына инвестициялардан шығыс
20
Қайта бағалаудан шығыс
21
оның ішінде:
бағалы қағаздардың әділ құнының өзгеруінен
21.1
шетел валютасын қайта бағалаудан

1) управляющие инвестиционным портфелем ежемесячно не позднее 5 (пятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем;
2) страховые организации, имеющие лицензию в отрасли "страхование жизни" и осуществляющие заключение договоров страхования, предусматривающих условия участия страхователя в инвестициях страховщика ежемесячно – не позднее 6 (шестого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем.
3) филиалы страховых организаций-нерезидентов Республики Казахстан, имеющие лицензию в отрасли "страхование жизни" и осуществляющие заключение договоров страхования, предусматривающих условия участия страхователя в инвестициях:
ежемесячно не позднее 6 (шестого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем;
ежегодно в срок до 30 апреля (включительно) года, следующего за отчетным годом.
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде.
(в тысячах тенге)
Наименование статьи
Код строки
За период с начала года по отчетную дату
За отчетный период
1
2
3
4
Чистые активы инвестиционного фонда на начало периода
1
Поступления активов клиента
2
Поступления от размещения ценных бумаг (паев) инвестиционного фонда
3
Доходы в виде вознаграждения по размещенным вкладам
4
Доходы в виде вознаграждения (купона и (или) дисконта) по ценным бумагам
5
в том числе:
государственным ценным бумагам Республики Казахстан
5.1
ценным бумагам международных финансовых организаций
5.2
негосударственным ценным бумагам иностранных эмитентов
5.3
ценным бумагам иностранных государств
5.4
негосударственным ценным бумагам эмитентов Республики Казахстан
5.5
прочим ценным бумагам
5.6
Доходы по операциям "обратное РЕПО"
6
Доходы в виде дивидендов по акциям
7
Доходы от купли-продажи ценных бумаг
8
Доходы от инвестиций в капитал юридических лиц, не являющихся акционерными обществами
9
Доходы от переоценки
10
в том числе:
от изменения справедливой стоимости ценных бумаг
10.1
от переоценки иностранной валюты
10.2
прочие доходы от переоценки
10.3
Доходы от купли-продажи иностранной валюты
11
Доходы от сдачи имущества в аренду
12
Доходы в виде вознаграждения по прочим финансовым активам
13
Прочие доходы
14
Итого доходов
15
Выкупленные ценные бумаги (паи) инвестиционного фонда
16
Расходы по выплаченным дивидендам по акциям инвестиционного фонда
17
Изъятие активов клиента
18
Расходы от купли-продажи ценных бумаг
19
Расходы от инвестиций в капитал юридических лиц, не являющихся акционерными обществами
20
Расходы от переоценки
21
в том числе:
от изменения справедливой стоимости ценных бумаг
21.1
от переоценки иностранной валюты

21.2
қайта бағалаудан басқа да шығыс
21.3
Шетел валютасын сатып алу-сатудан шығыс
22
Комиссиялық шығыс
23
оның ішінде:
инвестициялық портфельді басқарушыға
23.1
брокерге және дилерге
23.2
кастодианға және орталық депозитарийге
23.3
басқа да тұлғаларға
23.4
Басқа да шығыс
24
Шығыс жиыны
25
Анықталмаған (қате аударылған) сома
26
Анықталмаған (қате) аударылған соманы қайтару
27
Кезең соңындағы таза активтер
28
Таза активтердегі өзгерістер
29
Атауы _____________________________
Мекенжайы _________________
__________________________________ ___________________________
Телефоны__________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы______________________________________
Орындаушы________________________________ _______________________ тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Бас бухгалтер ____________________________________ ________ ______ тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы күні
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам______________________________ ____________                               тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы
Күні 20__ жылғы "______" ______________
Ескертпе: нысан "Инвестициялық қордың (клиенттердің) активтері бойынша кіріс пен шығыс туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Инвестициялық қордың
(клиенттердің) активтері
бойынша кіріс пен шығыс
туралы есеп" әкімшілік
деректерді өтеусіз негізде
жинауға арналған нысанына
қосымша
"Инвестициялық қордың (клиенттердің) активтері бойынша кіріс пен шығыс туралы есеп" (индексі – Н2-БСҰФИПБ, кезеңділігі: ай сайын/жыл сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1. Осы түсіндірмеде "Инвестициялық қордың (клиенттердің) активтері бойынша кіріс пен шығыс туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды инвестициялық портфельді басқарушы және "өмірді сақтандыру" саласында лицензиясы бар және сақтандырушының инвестицияларына сақтанушының қатысу талаптары көзделетін сақтандыру шарттарын жасауды жүзеге асыратын сақтандыру ұйымдары әрбір клиент бөлігінде ай сайын, "өмірді сақтандыру" саласында лицензиясы бар және сақтанушының инвестицияларға қатысу талаптары көзделетін сақтандыру шарттарын жасауды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру ұйымдарының филиалы әрбір клиент бөлігінде ай сайын және жыл сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады.

21.2
прочие расходы от переоценки
21.3
Расходы от купли-продажи иностранной валюты
22
Комиссионные расходы
23
в том числе:
управляющему инвестиционным портфелем
23.1
брокеру и дилеру
23.2
кастодиану и центральному депозитарию
23.3
прочим лицам
23.4
Прочие расходы
24
Итого расходов
25
Невыясненные (ошибочно зачисленные) суммы
26
Возврат невыясненных (ошибочно) зачисленных сумм
27
Чистые активы на конец периода
28
Изменения в чистых активах
29
Наименование ___________________________
________________________________________
Адрес __________________________
__________________________
Телефон ________________________________________________
Адрес электронной почты _________________________________
Исполнитель __________________________
_______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
подпись, телефон
Главный бухгалтер ___________________
__________
__________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
подпись
дата
Руководитель или лицо, исполняющее его
обязанности __________________________
_______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
Дата "______" ______________ 20__ года
подпись
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о доходах и расходах по активам инвестиционного фонда (клиентов)".
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных на безвозмездной основе
"Отчет о доходах и расходах
по активам инвестиционного
фонда (клиентов)"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет о доходах и расходах по активам инвестиционного фонда (клиентов)"
(индекс – Ф2-ФСОНУИП, периодичность: ежемесячная/ежегодная)
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о доходах и расходах по активам инвестиционного фонда (клиентов)" (далее – форма).
2. Форма заполняется ежемесячно управляющим инвестиционным портфелем и страховыми организациями, имеющими лицензию в отрасли "страхование жизни" и осуществляющие заключение договоров страхования, предусматривающих условия участия страхователя в инвестициях страховщика в разрезе каждого клиента, ежемесячно и ежегодно филиалом страховых организаций-нерезидентов Республики Казахстан, имеющим лицензию в отрасли "страхование жизни" и осуществляющим заключение договоров страхования, предусматривающих условия участия страхователя в инвестициях, в разрезе каждого клиента по состоянию на конец отчетного периода.

3. Нысанды толтыру кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі 1000 (мың) теңгемен белгіленеді. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейiн дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан көп сома 1000 (бір мың) теңгеге дейiн дөңгелектенеді.
4. Толтырылған нысанға басшы немесе оның міндетін атқаратын адам, бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
5. 3-бағанда есепті кезеңнің соңғы күнін қоса алғанда, жылдың басынан бастап есепті күн аралығы кезеңіндегі деректер көрсетіледі.
6. 4-бағанда есепті кезеңнің соңғы күнін қоса алғанда, есепті кезеңдегі деректер көрсетіледі.
7. 1 - 29-жолдарда халықаралық қаржылық есептілік стандарттары ескеріле отырып топтастырылған, бас кітаптан немесе дерекқордан алынған ақпарат негізінде деректер көрсетіледі.
8. 1-жолда:
3-бағанда тиісті жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша деректер көрсетіледі;
4-бағанда әрбір есепті кезеңнің бірінші күніндегі жағдай бойынша деректер көрсетіледі.
Қаржы ұйымдарының қаржылық
есептілікті және Қазақстан
Республикасының бейрезидент-банктері филиалдарының,
Қазақстан Республикасының
бейрезидент- сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымдары
филиалдарының, Қазақстан
Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокерлері филиалдарының бухгалтерлік
есептің деректері бойынша
есептiлiкті ұсыну қағидаларына
10-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz. ресми интернет-ресурсында орналастырылған.
Әкімшілік нысанның атауы: міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары және ерікті зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған таза зейнетақы активтері туралы есеп.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1НЗА1-БжЕЖЗҚ.
Кезеңділігі: жыл сайын.
Есепті кезеңі: 20___жылғы "___" ____________ жағдай бойынша.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры, ерікті жинақтаушы зейнетақы қоры.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті жылдан кейінгі жылғы 30 (отызыншы) сәуірге (қоса алғанда) дейінгі мерзімде.
БСН: _______________________.
Жинау әдісі: электрондық түрде.
(мың теңгемен)
Баптың атауы
Есепті жылдың соңында
Алдыңғы жылдың соңында
1
2
3
Активтер жиыны
….
Міндеттемелер жиыны
Таза зейнетақы активтері
Атауы _____________________________
Мекенжайы _________________
__________________________________ ___________________________
Телефоны__________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы______________________________________
Орындаушы________________________________ _______________________ тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Бас бухгалтер ____________________________________ ________ ______ тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы күні
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам______________________________ ____________                               тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы
Күні 20__ жылғы "______" ______________
Ескертпе: нысан "Міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары және ерікті зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған таза зейнетақы активтері туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Міндетті зейнетақы
жарналары, міндетті кәсіптік
зейнетақы жарналары және
ерікті зейнетақы жарналары
есебінен қалыптастырылған таза
зейнетақы активтері туралы
есеп" әкімшілік деректерді
өтеусіз негізде жинауға арналған
нысанына қосымша
"Міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары және ерікті зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған таза зейнетақы активтері туралы есеп" (индексі – 1НЗА1-БжЕЖЗҚ, кезеңділігі: жыл сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

3. Единица измерения, используемая при заполнении формы, устанавливается в 1000 (тысячах) тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Заполненную форму подписывают руководитель или лицо, исполняющее его обязанности, главный бухгалтер и исполнитель.
5. В графе 3 указываются данные за период с начала года по отчетную дату, включая последний день отчетного периода.
6. В графе 4 указываются данные за отчетный период, включая последний день отчетного периода.
7. В строках с 1 по 29 указываются данные на основании информации из главной книги или базы данных, сгруппированные с учетом международных стандартов финансовой отчетности.
8. В строке 1:
в графе 3 указываются данные по состоянию на 1 января соответствующего года;
в графе 4 указываются данные по состоянию на первое число каждого отчетного периода.
Приложение 10
к Правилам представления
финансовой отчетности
финансовыми организациями
и отчетности по данным
бухгалтерского учета
филиалами банков-нерезидентов
Республики Казахстан,
филиалами страховых
(перестраховочных)
организаций-нерезидентов
Республики Казахстан,
филиалами страховых
брокеров-нерезидентов
Республики Казахстан
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на официальном интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz.
Наименование административной формы: отчет о чистых пенсионных активах, сформированных за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов и добровольных пенсионных взносов.
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: Ф1ПА1-ЕиДНПФ.
Периодичность: ежегодная.
Отчетный период: по состоянию на "___" ____________ 20___года.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: единый накопительный пенсионный фонд, добровольный накопительный пенсионный фонд.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: в срок до 30 (тридцатого) апреля (включительно) года, следующего за отчетным годом.
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде.
(в тысячах тенге)
Наименование статьи
На конец отчетного года
На конец предыдущего года
1
2
3
Итого активы
….
Итого обязательства
Чистые пенсионные активы
Наименование _____________________
_________________________________
Адрес ____________________________
__________________________________
Телефон ________________________________________________
Адрес электронной почты _________________________________
Исполнитель __________________________
_______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
подпись, телефон
Главный бухгалтер ___________________
__________
__________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
подпись
дата
Руководитель или лицо, исполняющее его
обязанности __________________________
_______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
Дата "______" ______________ 20__ года
подпись
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о чистых пенсионных активах, сформированных за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов и добровольных пенсионных взносов".
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных на безвозмездной основе
"Отчет о чистых пенсионных
активах, сформированных
за счет обязательных
пенсионных взносов,
обязательных профессиональных
пенсионных взносов,
добровольных пенсионных взносов"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет о чистых пенсионных активах, сформированных за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов и добровольных пенсионных взносов"
(индекс – Ф1ПА1-ЕиДНПФ, периодичность: ежегодная)

1. Осы түсіндірмеде "Міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары және ерікті зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған таза зейнетақы активтері туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры және ерікті жинақтаушы зейнетақы қорлары жыл сайын есепті жылдың соңындағы жағдай бойынша ұсынады.
3. Нысанды толтыру кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан көп сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Толтырылған нысанға басшы немесе оның міндетін атқаратын адам, бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
5. 1-бағанды толтыру кезінде баптардың атаулары бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының және ерікті жинақтаушы зейнетақы қорларының операциялары негізге алына отырып, еркін түрде толтырылады.
6. 2-бағанда есепті жылдың соңғы күнін қоса алғанда, есепті жылдың соңындағы деректер көрсетіледі.
7. 3-бағанда алдыңғы жылдың соңындағы деректер көрсетіледі.
8. Қаржылық есептіліктің түрі: жеке.
Қаржы ұйымдарының қаржылық
есептілікті және Қазақстан
Республикасының бейрезидент-банктері филиалдарының,
Қазақстан Республикасының
бейрезидент- сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымдары
филиалдарының, Қазақстан
Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокерлері филиалдарының бухгалтерлік
есептің деректері бойынша
есептiлiкті ұсыну қағидаларына
11-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz. ресми интернет-ресурсында орналастырылған.
Әкімшілік нысанның атауы: жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған таза зейнетақы активтері туралы есеп.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1НЗА1-БЖЗҚ.
Кезеңділігі: жыл сайын.
Есепті кезеңі: 20___жылғы "___" ____________ жағдай бойынша.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті жылдан кейінгі жылғы 30 (отызыншы) сәуірге (қоса алғанда) дейінгі мерзімде.
БСН: _______________________.
Жинау әдісі: электрондық түрде.
(мың теңгемен)
Баптың атауы
Есепті жылдың соңында
Алдыңғы жылдың соңында
1
2
3
Активтердің жиыны
….
Міндеттемелер жиыны
Таза активтердің жиыны
Атауы _____________________________
Мекенжайы _________________
__________________________________ ___________________________
Телефоны__________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы______________________________________
Орындаушы________________________________ _______________________ тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Бас бухгалтер ____________________________________ ________ ______ тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы күні
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам______________________________ ____________                               тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы
Күні 20__ жылғы "______" ______________
Ескертпе: нысан "Жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған таза зейнетақы активтері туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Жұмыс берушінің міндетті
зейнетақы жарналары есебінен
қалыптастырылған таза
зейнетақы активтері туралы
есеп" әкімшілік деректерді
өтеусіз негізде жинауға арналған
нысанына қосымша
"Жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған таза зейнетақы активтері туралы есеп" (индексі – 1НЗА1-БЖЗҚ, кезеңділігі: жыл сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о чистых пенсионных активах, сформированных за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов, добровольных пенсионных взносов" (далее – форма).
2. Форма представляется ежегодно единым накопительным пенсионном фондом и добровольными накопительными пенсионными фондами по состоянию на конец отчетного года.
3. Единица измерения, используемая при заполнении формы, устанавливается в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Заполненную форму подписывают руководитель или лицо, исполняющее его обязанности, главный бухгалтер и исполнитель.
5. При заполнении графы 1 наименования статей заполняются произвольно, исходя из операций единого накопительного пенсионного фонда и добровольных накопительных пенсионных фондов.
6. В графе 2 указываются данные на конец отчетного года, включая последний день отчетного года.
7. В графе 3 указываются данные на конец предыдущего года.
8. Вид финансовой отчетности: отдельная.
Приложение 11
к Правилам представления
финансовой отчетности
финансовыми организациями
и отчетности по данным
бухгалтерского учета
филиалами банков-нерезидентов
Республики Казахстан,
филиалами страховых
(перестраховочных)
организаций-нерезидентов
Республики Казахстан,
филиалами страховых
брокеров-нерезидентов
Республики Казахстан
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на официальном интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz.
Наименование административной формы: отчет о чистых пенсионных активах, сформированных за счет обязательных пенсионных взносов работодателя.
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: Ф1ПА1-ЕНПФ.
Периодичность: ежегодная.
Отчетный период: по состоянию на "___" ____________ 20___года.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: единый накопительный пенсионный фонд.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: в срок до 30 (тридцатого) апреля (включительно) года, следующего за отчетным годом.
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде.
(в тысячах тенге)
Наименование статьи
На конец отчетного года
На конец предыдущего года
1
2
3
Итого активы
….
Итого обязательства
Чистые пенсионные активы
Наименование _____________________
________________________________
Адрес ______________________________
______________________________
Телефон ________________________________________________
Адрес электронной почты _________________________________
Исполнитель __________________________
_______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
подпись, телефон
Главный бухгалтер ___________________
__________
__________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
подпись
дата
Руководитель или лицо, исполняющее его
обязанности __________________________
_______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
Дата "______" ______________ 20__ года
подпись
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о чистых пенсионных активах, сформированных за счет обязательных пенсионных взносов работодателя".
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных на безвозмездной основе
"Отчет о чистых пенсионных
активах, сформированных
за счет обязательных
пенсионных взносов работодателя"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет о чистых пенсионных активах, сформированных за счет обязательных пенсионных взносов работодателя"
(индекс – Ф1ПА1-ЕНПФ, периодичность: ежегодная)

1. Осы түсіндірмеде "Нысаналы активтер туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша нысаналы активтер бойынша жыл сайын толтырады.
3. Нысанды толтыру кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан көп сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Толтырылған нысанға басшы немесе оның міндетін атқаратын адам, бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
5. 3-бағанда есепті жылдың соңғы күнін қоса алғанда, есепті жылдың соңындағы деректер көрсетіледі.
6. 4-бағанда алдыңғы жылдың соңындағы деректер көрсетіледі.
7. Қаржылық есептіліктің түрі: жеке.
Қаржы ұйымдарының қаржылық
есептілікті және Қазақстан
Республикасының бейрезидент-банктері филиалдарының,
Қазақстан Республикасының
бейрезидент- сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымдары
филиалдарының, Қазақстан
Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокерлері филиалдарының бухгалтерлік
есептің деректері бойынша
есептiлiкті ұсыну қағидаларына
13-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz. ресми интернет-ресурсында орналастырылған.
Әкімшілік нысанның атауы: міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары және ерікті зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған таза зейнетақы активтеріндегі өзгерістер туралы есеп.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 2НЗА1-БжЕЖЗҚ.
Кезеңділігі: жыл сайын.
Есепті кезеңі: 20___жылғы "___" ____________ жағдай бойынша.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры, ерікті жинақтаушы зейнетақы қорлары.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті жылдан кейінгі жылғы 30 (отызыншы) сәуірге (қоса алғанда) дейінгі мерзімде.
БСН: _______________________.
Жинау әдісі: электрондық түрде.
(мың теңгемен)
Баптың атауы
Ағымдағы жылдың басынан бастап кезең үшін (өспелі жиынымен)
Алдыңғы жылдың басынан бастап ұқсас кезең үшін (өспелі жиынымен)
1
2
3
Кіріс жиыны
Шығыс жиыны
Жыл ішіндегі таза пайда
Таза зейнетақы активтеріндегі өзгерістер
Кезең басындағы таза зейнетақы активтері
Кезең соңындағы таза активтер
Атауы _____________________________
Мекенжайы _________________
__________________________________ ___________________________
Телефоны__________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы______________________________________
Орындаушы________________________________ _______________________ тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Бас бухгалтер ____________________________________ ________ ______ тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы күні
Басшы немесе оның
міндетін атқарушы адам______________________________ ____________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы
Күні 20__ жылғы "______" ______________
Ескертпе: нысан "Міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары және ерікті зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған таза зейнетақы активтеріндегі өзгерістер туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Міндетті зейнетақы
жарналары, міндетті кәсіптік
зейнетақы жарналары және
ерікті зейнетақы жарналары
есебінен қалыптастырылған таза
зейнетақы активтеріндегі
өзгерістер туралы есеп"
әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
нысанына қосымша
"Міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары және ерікті зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған таза зейнетақы активтеріндегі өзгерістер туралы есеп" (индексі – 2НЗА1-БжЕЖЗҚ, кезеңділігі: жыл сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о целевых активах, сформированных за счет целевых накоплений" (далее – форма).
2. Форма заполняется ежегодно единым накопительным пенсионным фондом по целевым активам по состоянию на конец отчетного периода.
3. Единица измерения, используемая при заполнении формы, устанавливается в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Заполненную форму подписывают руководитель или лицо, исполняющее его обязанности, главный бухгалтер и исполнитель.
5. В графе 3 указываются данные на конец отчетного года, включая последний день отчетного года.
6. В графе 4 указываются данные на конец предыдущего года.
7. Вид финансовой отчетности: отдельная.
Приложение 13
к Правилам представления
финансовой отчетности
финансовыми организациями
и отчетности по данным
бухгалтерского учета
филиалами банков-нерезидентов
Республики Казахстан,
филиалами страховых
(перестраховочных)
организаций-нерезидентов
Республики Казахстан,
филиалами страховых
брокеров-нерезидентов
Республики Казахстан
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на официальном интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz.
Наименование административной формы: отчет об изменениях в чистых пенсионных активах, сформированных за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов и добровольных пенсионных взносов
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: Ф2ПА1-ЕиДНПФ.
Периодичность: ежегодная.
Отчетный период: по состоянию на "___" ____________ 20___года.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: единый накопительный пенсионный фонд, добровольные накопительные пенсионные фонды.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: в срок до 30 (тридцатого) апреля (включительно) года, следующего за отчетным годом.
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде.
(в тысячах тенге)
Наименование статьи
За период с начала текущего года (с нарастающим итогом)
За аналогичный период с начала предыдущего года (с нарастающим итогом)
1
2
3
Итого доходов
Итого расходов
Чистая прибыль за год
Изменения в чистых пенсионных активах
Чистые пенсионные активы на начало периода
Чистые активы на конец периода
Наименование _____________________
_________________________________
Адрес _______________________
_____________________________
Телефон ________________________________________________
Адрес электронной почты _________________________________
Исполнитель __________________________
_______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
подпись, телефон
Главный бухгалтер ___________________
__________
__________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
подпись
дата
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
__________________________
_______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
Дата "______" ______________ 20__ года
подпись
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об изменениях в чистых пенсионных активах, сформированных за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов и добровольных пенсионных взносов".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Отчет об изменениях в чистых
пенсионных активах,
сформированных за счет
обязательных пенсионных
взносов, обязательных
профессиональных пенсионных
взносов и добровольных
пенсионных взносов"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет об изменениях в чистых пенсионных активах, сформированных за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов и добровольных пенсионных взносов"
(индекс – Ф2ПА1-ЕиДНПФ, периодичность: ежегодная)

1. Осы түсіндірмеде "Міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары және ерікті зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған таза зейнетақы активтеріндегі өзгерістер туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры және ерікті жинақтаушы зейнетақы қорлары жыл сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ұсынады.
3. Нысанды толтыру кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі 1000 (бір мың) теңгемен белгіленеді. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан көп сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Толтырылған нысанға басшы немесе оның міндетін атқаратын адам, бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
5. 1-бағанды толтыру кезінде баптардың атаулары бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының және ерікті жинақтаушы зейнетақы қорларының операциялары негізге алына отырып, еркін түрде толтырылады.
6. 2-бағанда ағымдағы жылдың басынан бергі кезеңдегі деректер көрсетіледі.
7. 3-бағанда алдыңғы жылдың соңындағы деректер көрсетіледі.
8. Қаржылық есептіліктің түрі: жеке.
Қаржы ұйымдарының қаржылық
есептілікті және Қазақстан
Республикасының бейрезидент-банктері филиалдарының,
Қазақстан Республикасының
бейрезидент- сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымдары
филиалдарының, Қазақстан
Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокерлері филиалдарының бухгалтерлік
есептің деректері бойынша
есептiлiкті ұсыну қағидаларына
14-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz. ресми интернет-ресурсында орналастырылған.
Әкімшілік нысанның атауы: жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған таза зейнетақы активтеріндегі өзгерістер туралы есеп.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 2НЗА1-БЖЗҚ.
Кезеңділігі: жыл сайын.
Есепті кезеңі: 20___жылғы "___" ____________ жағдай бойынша.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті жылдан кейінгі жылғы 30 (отызыншы) сәуірге (қоса алғанда) дейінгі мерзімде.
БСН: _______________________.
Жинау әдісі: электрондық түрде.
(мың теңгемен)
Баптың атауы
Ағымдағы жылдың басынан бастап кезең үшін (өспелі жиынымен)
Алдыңғы жылдың басынан бастап ұқсас кезең үшін (өспелі жиынымен)
1
2
3
Кіріс жиыны
Шығыс жиыны
Жыл ішіндегі таза пайда
Таза зейнетақы активтеріндегі өзгерістер
Кезең басындағы таза зейнетақы активтері
Кезең соңындағы таза активтер
Атауы _____________________________
Мекенжайы _________________
__________________________________ ___________________________
Телефоны__________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы______________________________________
Орындаушы________________________________ _______________________ тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Бас бухгалтер ____________________________________ ________ ______ тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы күні
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам______________________________ ____________                               тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы
Күні 20__ жылғы "______" ______________
Ескертпе: нысан "Жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған таза зейнетақы активтеріндегі өзгерістер туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Жұмыс берушінің міндетті
зейнетақы жарналары есебінен
қалыптастырылған таза
зейнетақы активтеріндегі
өзгерістер туралы есеп"
әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
нысанына қосымша
"Жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған таза зейнетақы активтеріндегі өзгерістер туралы есеп" (индексі – 2НЗА1-БЖЗҚ, кезеңділігі: жыл сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об изменениях в чистых пенсионных активах, сформированных за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов и добровольных пенсионных взносов" (далее – форма).
2. Форма представляется ежегодно единым накопительным пенсионным фондом и добровольными накопительными пенсионными фондами по состоянию на конец отчетного периода.
3. Единица измерения, используемая при заполнении формы, устанавливается в 1000 (тысячах) тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Заполненную форму подписывают руководитель или лицо, исполняющее его обязанности, главный бухгалтер и исполнитель.
5. При заполнении графы 1 наименования статей заполняются произвольно, исходя из операций единого накопительного фонда и добровольных накопительных пенсионных фондов.
6. В графе 2 указываются данные за период с начала текущего года (с нарастающим итогом).
7. В графе 3 указываются данные за аналогичный период с начала предыдущего года (с нарастающим итогом).
8. Вид финансовой отчетности: отдельная.
Приложение 14
к Правилам представления
финансовой отчетности
финансовыми организациями
и отчетности по данным
бухгалтерского учета
филиалами банков-нерезидентов
Республики Казахстан,
филиалами страховых
(перестраховочных)
организаций-нерезидентов
Республики Казахстан,
филиалами страховых
брокеров-нерезидентов
Республики Казахстан
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на официальном интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz.
Наименование административной формы: отчет об изменениях в чистых пенсионных активах, сформированных за счет обязательных пенсионных взносов работодателя.
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: Ф2ПА1-ЕНПФ.
Периодичность: ежегодная.
Отчетный период: по состоянию на "___" ____________ 20___года.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: единый накопительный пенсионный фонд.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: в срок до 30 (тридцатого) апреля (включительно) года, следующего за отчетным годом.
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде.
(в тысячах тенге)
Наименование статьи
За период с начала текущего года (с нарастающим итогом)
За аналогичный период с начала предыдущего года (с нарастающим итогом)
1
2
3
Итого доходов
Итого расходов
Чистая прибыль за год
Изменения в чистых пенсионных активах
Чистые пенсионные активы на начало периода
Чистые активы на конец периода
Наименование _____________________
_________________________________
Адрес _______________________________
_____________________________________
Телефон ________________________________________________
Адрес электронной почты _________________________________
Исполнитель __________________________
_______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
подпись, телефон
Главный бухгалтер ___________________
__________
__________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
подпись
дата
Руководитель или лицо, исполняющее его
обязанности __________________________
_______________
фамилия, имя и отчество
(при его наличии)
Дата "______" ______________ 20__ года
подпись
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об изменениях в чистых пенсионных активах, сформированных за счет обязательных пенсионных взносов работодателя".
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных на безвозмездной основе
"Отчет об изменениях в чистых
пенсионных активах,
сформированных за счет
обязательных пенсионных
взносов работодателя"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет об изменениях в чистых пенсионных активах, сформированных за счет обязательных пенсионных взносов работодателя"
(индекс – Ф2ПА1-ЕНПФ, периодичность: ежегодная)

1. Осы түсіндірмеде "Жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған таза зейнетақы активтеріндегі өзгерістер туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша жыл сайын ұсынады.
3. Нысанды толтыру кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі 1000 (бір мың) теңгемен белгіленеді. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан көп сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Толтырылған нысанға басшы немесе оның міндетін атқаратын адам, бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
5. 1-бағанды толтыру кезінде баптардың атаулары бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының операциялары негізге алына отырып, еркін түрде толтырылады.
6. 2-бағанда ағымдағы жылдың басынан бергі кезеңдегі деректер (өспелі жиынымен) көрсетіледі.
7. 3-бағанда алдыңғы жылдың басынан бергі ұқсас кезеңдегі деректер (өспелі жиынымен) көрсетіледі.
8. Қаржылық есептіліктің түрі: жеке.
Қаржы ұйымдарының қаржылық
есептілікті және Қазақстан
Республикасының бейрезидент-банктері филиалдарының,
Қазақстан Республикасының
бейрезидент- сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымдары
филиалдарының, Қазақстан
Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокерлері филиалдарының бухгалтерлік
есептің деректері бойынша
есептiлiкті ұсыну қағидаларына
15-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің аумақтық филиалына.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz. ресми интернет-ресурсында орналастырылған.
Әкімшілік нысанның атауы: бухгалтерлік баланс.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1Н-МҚҰжСБ.
Кезеңділігі: тоқсан сайын/ай сайын.
Есепті кезеңі: 20___жылғы "___" ____________ жағдай бойынша.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: Ұлттық пошта операторы, орталық депозитарий, сауда-саттықты ұйымдастырушы, клирингтік ұйым, сақтандыру брокерлері, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар (ипотекалық ұйымдарды, қызметін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларына арналған лицензиясы негізінде тек қана айырбастау пункттері арқылы жүзеге асыратын заңды тұлғаларды және айрықша қызметі банкноттарды, монеталар мен құндылықтарды инкассациялау болып табылатын заңды тұлғаларды және заңды тұлғаны, орталық депозитарийді, сауда-саттықты ұйымдастырушыны, клиринг ұйымын, уәкілетті органның тиісті лицензиясы негізінде банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын брокерлерді және (немесе) дилерлерді қоспағанда), қаржылық есептіліктің халықаралық стандарттарын қолданатын микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйымдар.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі:

1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об изменениях в чистых пенсионных активах, сформированных за счет обязательных пенсионных взносов работодателя" (далее – форма).
2. Форма представляется ежегодно единым накопительным пенсионным фондом по состоянию на конец отчетного периода.
3. Единица измерения, используемая при заполнении формы, устанавливается в 1000 (тысячах) тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Заполненную форму подписывают руководитель или лицо, исполняющее его обязанности, главный бухгалтер и исполнитель.
5. При заполнении графы 1 наименования статей заполняются произвольно, исходя из операций единого накопительного фонда.
6. В графе 2 указываются данные за период с начала текущего года (с нарастающим итогом).
7. В графе 3 указываются данные за аналогичный период с начала предыдущего года (с нарастающим итогом).
8. Вид финансовой отчетности: отдельная.
Приложение 15
к Правилам представления
финансовой отчетности
финансовыми организациями
и отчетности по данным
бухгалтерского учета
филиалами банков-нерезидентов
Республики Казахстан,
филиалами страховых
(перестраховочных)
организаций-нерезидентов
Республики Казахстан,
филиалами страховых
брокеров-нерезидентов
Республики Казахстан
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан, территориальный филиал Национального Банка Республики Казахстан.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на официальном интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz.
Наименование административной формы: бухгалтерский баланс.
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: Ф1-МФОиСБ.
Периодичность: ежеквартальная/ежемесячная.
Отчетный период: по состоянию на "___" ____________ 20___года.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: Национальный оператор почты, центральный депозитарий, организатор торгов, клиринговая организация, страховые брокеры, организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций (за исключением ипотечных организаций, юридических лиц осуществляющих деятельность исключительно через обменные пункты на основании лицензии Национального Банка Республики Казахстан на обменные операции с наличной иностранной валютой, и юридических лиц, исключительной деятельностью которых является инкассация банкнот, монет и ценностей, центрального депозитария, организатора торгов, клиринговой организации, брокеров и (или) дилеров, осуществляющих отдельные виды банковских операций на основании соответствующей лицензии уполномоченного органа), организации, осуществляющие микрофинансовую деятельность, применяющие международные стандарты финансовой отчетности.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе:

1) сақтандыру брокерлері – есепті тоқсаннан кейінгі айдың 6 (алтыншы) жұмыс күнінен кешіктірмей тоқсан сайын;
2) банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар (Ұлттық пошта операторын, ипотекалық ұйымдарды, қызметін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларына арналған лицензиясы негізінде тек қана айырбастау пункттері арқылы жүзеге асыратын заңды тұлғаларды және айрықша қызметі банкноттарды, монеталар мен құндылықтарды инкассациялау болып табылатын заңды тұлғаларды және заңды тұлғаны, орталық депозитарийді, сауда-саттықты ұйымдастырушыны, клирингтік ұйымды, уәкілетті органның тиісті лицензиясы негізінде банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын брокерлерді және (немесе) дилерлерді қоспағанда) – есепті тоқсаннан кейінгі айдың 20 (жиырмасынан) кешіктірмей, тоқсан сайын;

1) страховые брокеры – ежеквартально, не позднее 6 (шестого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным кварталом;
2) организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций (за исключением Национального оператора почты, ипотечных организаций, юридических лиц осуществляющих деятельность исключительно через обменные пункты на основании лицензии Национального Банка Республики Казахстан на обменные операции с наличной иностранной валютой, и юридических лиц, исключительной деятельностью которых является инкассация банкнот, монет и ценностей, центрального депозитария, организатора торгов, клиринговой организации, брокеров и (или) дилеров, осуществляющих отдельные виды банковских операций на основании соответствующей лицензии уполномоченного органа) – ежеквартально, не позднее 20 (двадцатого) числа месяца, следующего за отчетным кварталом;

59.1
есепті кезеңнің
59.2
Капитал жиыны
60
Капитал мен міндеттемелердің жиыны
61
Атауы _____________________________
Мекенжайы _________________
__________________________________ ___________________________
Телефоны__________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы______________________________________
Орындаушы________________________________ _______________________ тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Бас бухгалтер ____________________________________ ________ ______ тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы күні
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам______________________________ ____________                               тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы
Күні 20__ жылғы "______" ______________
Ескертпе: нысан "Бухгалтерлік баланс" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Бухгалтерлік баланс"
әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
нысанына қосымша
"Бухгалтерлік баланс" (индексі – 1Н-МҚҰжСБ, кезеңділігі: тоқсан сайын/ай сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1. Осы түсіндірмеде "Бухгалтерлік баланс" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйым (Ұлттық пошта операторын, ипотекалық ұйымдарды, қызметін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларына арналған лицензиясы негізінде тек қана айырбастау пункттері арқылы жүзеге асыратын заңды тұлғаларды және айрықша қызметі банкноттарды, монеталар мен құндылықтарды инкассациялау болып табылатын заңды тұлғаларды және заңды тұлғаны, орталық депозитарийді, сауда-саттықты ұйымдастырушыны, клирингтік ұйымды, уәкілетті органның тиісті лицензиясы негізінде банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын брокерлерді және (немесе) дилерлерді қоспағанда), сақтандыру брокері және халықаралық қаржылық есептіліктің стандарттарын қолданатын микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйым тоқсан сайын және Ұлттық пошта операторы, орталық депозитарий, сауда-саттықты ұйымдастырушы, клирингтік ұйым есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ай сайын толтырады.
3. Нысанды толтыру кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан көп сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.

59.1
отчетного периода
59.2
Итого капитал
60
Итого капитал и обязательства
61
Наименование _____________________
_________________________________
Адрес ________________________
______________________________
Телефон ________________________________________________
Адрес электронной почты _________________________________
Исполнитель __________________________
_______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
подпись, телефон
Главный бухгалтер ___________________
__________
__________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
подпись
дата
Руководитель или лицо, исполняющее его
обязанности __________________________
_______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
Дата "______" ______________ 20__ года
подпись
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Бухгалтерский баланс".
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных на безвозмездной основе
"Бухгалтерский баланс"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Бухгалтерский баланс"
(индекс – Ф1-МФОиСБ, периодичность: ежеквартальная/ежемесячная)
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Бухгалтерский баланс" (далее – форма).
2. Форма заполняется ежеквартально организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций (за исключением Национального оператора почты, ипотечных организаций, юридических лиц осуществляющих деятельность исключительно через обменные пункты на основании лицензии Национального Банка Республики Казахстан на обменные операции с наличной иностранной валютой, и юридических лиц, исключительной деятельностью которых является инкассация банкнот, монет и ценностей, центрального депозитария, организатора торгов, клиринговой организации, брокеров и (или) дилеров, осуществляющих отдельные виды банковских операций на основании соответствующей лицензии уполномоченного органа), страховым брокером и организацией, осуществляющей микрофинансовую деятельность, применяющей международные стандарты финансовой отчетности и ежемесячно Национальным оператором почты, центральным депозитарием, организатором торгов, клиринговой организацией по состоянию на конец отчетного периода.
3. Единица измерения, используемая при заполнении формы, устанавливается в 1000 (тысячах) тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.

4. Толтырылған нысанға басшы немесе оның міндетін атқаратын адам, бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
5. 3-бағанды толтыру кезінде есепті кезеңнің соңғы күнін қоса алғанда, есепті кезеңнің соңындағы деректер көрсетіледі.
6. 4-бағанда алдыңғы жылдың соңындағы деректер көрсетіледі.
7. 1-ден 61-ге дейін аралықтағы жолдарда бас кітаптан немесе дерекқордан алынған ақпараттың негізінде халықаралық қаржылық есептілік стандарттарының талаптарын ескере отырып, топтастырылған деректер көрсетіледі.
8. 30, 31, 39, 49.1 және 49.2-жолдарды тиісті қызметті жүзеге асыру кезінде акционерлік қоғамдар ғана толтырады.
9. Қаржылық есептіліктің түрі: жеке.
Қаржы ұйымдарының қаржылық
есептілікті және Қазақстан
Республикасының бейрезидент-банктері филиалдарының,
Қазақстан Республикасының
бейрезидент- сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымдары
филиалдарының, Қазақстан
Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокерлері филиалдарының бухгалтерлік
есептің деректері бойынша
есептiлiкті ұсыну қағидаларына
16-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің аумақтық филиалына.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz. ресми интернет-ресурсында орналастырылған.
Әкімшілік нысанның атауы: пайда мен зиян туралы есеп.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 2Н-МҚҰжСБ.
Кезеңділігі: тоқсан сайын/ай сайын.
Есепті кезеңі: 20___жылғы "___" ____________ жағдай бойынша.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: орталық депозитарий, сауда-саттықты ұйымдастырушы, клирингтік ұйым, сақтандыру брокерлері, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар (Ұлттық пошта операторын, ипотекалық ұйымдарды, қызметін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларына арналған лицензиясы негізінде тек қана айырбастау пункттері арқылы жүзеге асыратын заңды тұлғаларды және айрықша қызметі банкноттарды, монеталар мен құндылықтарды инкассациялау болып табылатын заңды тұлғаларды және заңды тұлғаны, орталық депозитарийді, сауда-саттықты ұйымдастырушыны, клирингтік ұйымды, уәкілетті органның тиісті лицензиясы негізінде банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын брокерлерді және (немесе) дилерлерді қоспағанда), қаржылық есептіліктің халықаралық стандарттарын қолданатын микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйымдар.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі:

4. Заполненную форму подписывают руководитель или лицо, исполняющее его обязанности, главный бухгалтер и исполнитель.
5. При заполнении графы 3 указываются данные на конец отчетного периода, включая последний день отчетного периода.
6. В графе 4 указываются данные на конец предыдущего года.
7. В строках с 1 по 61 указываются данные на основании информации из главной книги или базы данных, сгруппированные с учетом требований международных стандартов финансовой отчетности.
8. Строки 30, 31, 39, 49.1 и 49.2 заполняются только акционерными обществами при осуществлении соответствующей деятельности.
9. Вид финансовой отчетности: отдельная.
Приложение 16
к Правилам представления
финансовой отчетности
финансовыми организациями
и отчетности по данным
бухгалтерского учета
филиалами банков-нерезидентов
Республики Казахстан,
филиалами страховых
(перестраховочных)
организаций-нерезидентов
Республики Казахстан,
филиалами страховых
брокеров-нерезидентов
Республики Казахстан
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан, территориальный филиал Национального Банка Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на официальном интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz.
Наименование административной формы: отчет о прибылях и убытках.
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: Ф2-МФОиСБ.
Периодичность: ежеквартальная/ежемесячная.
Отчетный период: по состоянию на "___" ____________ 20___года.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: центральный депозитарий, организатор торгов, клиринговая организация, страховые брокеры, организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций (за исключением Национального оператора почты, ипотечных организаций, юридических лиц осуществляющих деятельность исключительно через обменные пункты на основании лицензии Национального Банка Республики Казахстан на обменные операции с наличной иностранной валютой, и юридических лиц, исключительной деятельностью которых является инкассация банкнот, монет и ценностей, центрального депозитария, организатора торгов, клиринговой организации, брокеров и (или) дилеров, осуществляющих отдельные виды банковских операций на основании соответствующей лицензии уполномоченного органа), организации, осуществляющие микрофинансовую деятельность, применяющие международные стандарты финансовой отчетности.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе:

13.3
Сыйақы төлеуге байланысты емес банктік және өзге қызмет бойынша шығыс
14
оның ішінде:
аударым операцияларын жүзеге асырудан шығыс
14.1
клирингтік операцияларды жүзеге асырудан шығыс
14.2
кассалық операцияларды жүзеге асырудан шығыс
14.3
сейфтік операцияларды жүзеге асырудан шығыс
14.4
инкассациялаудан шығыс
14.5
Қаржы активтері бойынша ықтимал залалдарға резервтер құру бойынша шығыс
15
Операциялық шығыс
16
оның ішінде:
еңбекке ақы төлеу және іссапар шығысы
16.1
амортизациялық аударымдар
16.2
корпоративтік табыс салығын қоспағанда, салықтарды және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді төлеу бойынша шығыс
16.3
Операциялық жалдау бойынша шығыс
16.4
Активтерді сатудан немесе өтеусіз беруден шығыс
17
Басқа да шығыс
18
Шығыс жиыны
19
Корпоративтік табыс салығын төлегенге дейінгі таза пайда (зиян)
20
Корпоративтік табыс салығы
21
Корпоративтік табыс салығын төлегеннен кейінгі таза пайда (зиян)
22
Тоқтатылған қызметтен болған пайда (зиян)
23
Кезең ішіндегі таза пайда (зиян) жиыны
24
Атауы _____________________________
Мекенжайы _________________
__________________________________ ___________________________
Телефоны__________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы______________________________________
Орындаушы________________________________ _______________________ тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Бас бухгалтер ____________________________________ ________ ______ тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы күні
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам______________________________ ____________                               тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы
Күні 20__ жылғы "______" ______________
Ескертпе: нысан "Пайда мен зиян туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Пайда мен зиян туралы
есеп" әкімшілік деректерді
өтеусіз негізде жинауға
арналған нысанына
қосымша
"Пайда мен зиян туралы есеп" (индексі – 2Н-МҚҰжСБ, кезеңділігі: ай сайын/тоқсан сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

13.3
Расходы по банковской и иной деятельности, не связанные с выплатой вознаграждения
14
в том числе:
расходы от осуществления переводных операций
14.1
расходы от осуществления клиринговых операций
14.2
расходы от осуществления кассовых операций
14.3
расходы от осуществления сейфовых операций
14.4
расходы от осуществления инкассации
14.5
Расходы по созданию резервов на возможные потери по финансовым активам
15
Операционные расходы
16
в том числе:
расходы на оплату труда и командировочные
16.1
амортизационные отчисления
16.2
расходы по уплате налогов и других обязательных платежей в бюджет, за исключением корпоративного подоходного налога
16.3
Расходы по операционной аренде
16.4
Расходы от реализации или безвозмездной передачи активов
17
Прочие расходы
18
Итого расходов
19
Чистая прибыль (убыток) до уплаты корпоративного подоходного налога
20
Корпоративный подоходный налог
21
Чистая прибыль (убыток) после уплаты корпоративного подоходного налога
22
Прибыль (убыток) от прекращенной деятельности
23
Итого чистая прибыль (убыток) за период
24
Наименование _____________________
_________________________________
Адрес ________________________
______________________________
Телефон ________________________________________________
Адрес электронной почты _________________________________
Исполнитель __________________________
_______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
подпись, телефон
Главный бухгалтер ___________________
__________
__________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
подпись
дата
Руководитель или лицо, исполняющее его
обязанности __________________________
_______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
Дата "______" ______________ 20__ года
подпись
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о прибылях и убытках".
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных на безвозмездной основе
"Отчет о прибылях и убытках"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет о прибылях и убытках"
(индекс – Ф2-МФОиСБ, периодичность: ежемесячная/ежеквартальная)

1. Осы түсіндірмеде "Пайда мен зиян туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйым (Ұлттық пошта операторын, ипотекалық ұйымдарды, қызметін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларына арналған лицензиясы негізінде тек қана айырбастау пункттері арқылы жүзеге асыратын заңды тұлғаларды және айрықша қызметі банкноттарды, монеталар мен құндылықтарды инкассациялау болып табылатын заңды тұлғаларды және заңды тұлғаны, орталық депозитарийді, сауда-саттықты ұйымдастырушыны, клирингтік ұйымды, уәкілетті органның тиісті лицензиясы негізінде банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын, брокерлерді және (немесе) дилерлерді қоспағанда), сақтандыру брокері және микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын, халықаралық қаржылық есептілік стандарттарын қолданатын ұйым тоқсан сайын және орталық депозитарий, сауда-саттықты ұйымдастырушы, клирингтік ұйым ай сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады.
3. Нысанды толтыру кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі мың теңге деп белгіленеді. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан көп сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Толтырылған нысанға басшы немесе оның міндетін атқаратын адам, бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
5. 3-бағанды толтыру кезінде есепті кезеңнің соңғы күнін қоса алғанда, есепті кезеңдегі деректер көрсетіледі.
6. 4-бағанда ағымдағы жылдың басынан басталған кезеңдегі деректер көрсетіледі (өспелі жиынымен).
7. 5-бағанда алдыңғы жылдың ұқсас кезеңіндегі деректер көрсетіледі.
8. 6-бағанда алдыңғы жылдың басынан бастап ұқсас кезеңдегі деректер көрсетіледі (өспелі жиынымен).
9. 1-ден 24 аралығындағы жолдарда бас кітаптан немесе дерекқордан алынған ақпарат негізінде халықаралық қаржылық есептілік стандарттарының талаптары ескеріле отырып топтастырылған деректер көрсетіледі.
10. 2.1, 3.1, 3.2, 3.3, 3.4, 3.5, 13.1, 13.2, 13.3, 14.1, 14.2, 14.3, 14.4 және 14.5-жолдар тиісті қызметті жүзеге асыру кезінде толтырылады.
11. 12.1 және 12.4-жолдарды тек акционерлік қоғамдар тиісті қызметті жүзеге асыру кезінде толтырады.
12. Қаржылық есептілік түрі: жеке.
Қаржы ұйымдарының қаржылық
есептілікті және Қазақстан
Республикасының бейрезидент-банктері филиалдарының,
Қазақстан Республикасының
бейрезидент- сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымдары
филиалдарының, Қазақстан
Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокерлері филиалдарының бухгалтерлік
есептің деректері бойынша
есептiлiкті ұсыну қағидаларына
17-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің аумақтық филиалына.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz. ресми интернет-ресурсында орналастырылған.
Әкімшілік нысанның атауы: бухгалтерлік баланс.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1Н-МҚҰ.
Кезеңділігі: тоқсан сайын.
Есепті кезеңі: 20___жылғы "___" __________ жағдай бойынша.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын, шағын және орта бизнеске арналған қаржылық есептіліктің халықаралық стандарттарын қолданатын ұйымдар.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті тоқсаннан кейінгі айдың 25 (жиырма бесінен) кешіктірмей.
БСН: _______________________.
Жинау әдісі: электрондық түрде.
(мың теңгемен)
Баптың атауы
Жол коды
Есепті кезеңнің соңына
Алдыңғы жылдың соңына
1
2
3
4
Активтер
Ақшалай қаражат
1
оның ішінде:
кассадағы қолма-қол ақша
1.1
банктердің және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың шоттарындағы ақша
1.2
ақшалай қаражат баламалары
1.3
Аффинирленген бағалы металдар
2
Орналастырылған салымдар (құнсыздануға арналған резервтерді шегергенде)
3
Пайда немесе зиян арқылы әділ құн бойынша бағаланатын бағалы қағаздар
4
Сату үшін қолда бар бағалы қағаздар (құнсыздануға арналған резервтерді шегергенде)
5
Өтеуге дейін ұсталатын бағалы қағаздар (құнсыздануға арналған резервтерді шегергенде)
6
Берілген қарыздар (микрокредиттер) (құнсыздануға арналған резервтерді шегергенде)
7
Берілген аванстар
8
Дебиторлық берешек
9
Қорлар
10
Комиссиялық сыйақылар
11
Берілген қаржылық жалдау (құнсыздануға арналған резервтерді шегергенде)
12
Инвестициялық мүлік
13
Басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялар және реттелген борыш
14
Материалдық емес активтер (амортизацияны және құнсызданудан болған зияндарды шегергенде)
15
Негізгі құрал-жабдықтар (амортизацияны және құнсызданудан болған зияндарды шегергенде)
16
Болашақ кезеңдердің шығындары
17
Ағымдағы салық активі
18
Кейінге қалдырылған салық активі
19
Басқа да дебиторлық берешек
20
Басқа да активтер
21
Активтердің жиыны
22
Міндеттемелер
Болашақ кезеңдердің кірісі
23
Алынған салымдар
24
Кредиторлық берешек
25
Алынған аванстар
26
Қаржылық жалдау бойынша міндеттемелер
27
Резервтер
28
Реттелген борыш
29
Салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер бойынша бюджет алдындағы міндеттеме
30
Кейінге қалдырылған салық міндеттемесі
31
Басқа да міндеттемелер
32
Міндеттемелердің жиыны
33
Меншікті капитал
Жарғылық капитал
34
Қосымша ақысы төленген капитал
35
Алынған капитал
36
Резервтік капитал
37
Негізгі құрал-жабдықтарды қайта бағалауға арналған резервтер
38
Басқа да резервтер
39
Бөлінбеген пайда (өтелмеген зиян):
40
оның ішінде:
алдыңғы жылдардың

1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о прибылях и убытках" (далее – форма).
2. Форма заполняется ежеквартально организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций (за исключением Национального оператора почты, ипотечных организаций, юридических лиц осуществляющих деятельность исключительно через обменные пункты на основании лицензии Национального Банка Республики Казахстан на обменные операции с наличной иностранной валютой, и юридических лиц, исключительной деятельностью которых является инкассация банкнот, монет и ценностей, центрального депозитария, организатора торгов, клиринговой организации, брокеров и (или) дилеров, осуществляющих отдельные виды банковских операций на основании соответствующей лицензии уполномоченного органа), страховым брокером и организацией, осуществляющей микрофинансовой деятельности, применяющей международные стандарты финансовой отчетности и ежемесячно центральным депозитарием, организатором торгов, клиринговой организацией по состоянию на конец отчетного периода.
3. Единица измерения, используемая при заполнении формы, устанавливается в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Заполненную форму подписывают руководитель или лицо, исполняющее его обязанности, главный бухгалтер и исполнитель.
5. При заполнении графы 3 указываются данные за отчетный период, включая последний день отчетного периода.
6. В графе 4 указываются данные за период с начала текущего года (с нарастающим итогом).
7. В графе 5 указываются данные за аналогичный период предыдущего года.
8. В графе 6 указываются данные за аналогичный период с начала предыдущего года (с нарастающим итогом).
9. В строках с 1 по 24 указываются данные на основании информации из главной книги или базы данных, сгруппированные с учетом требований международных стандартов финансовой отчетности.
10. Строки 2.1, 3.1, 3.2, 3.3, 3.4, 3.5, 13.1, 13.2, 13.3, 14.1, 14.2, 14.3, 14.4 и 14.5 заполняются при осуществлении соответствующей деятельности.
11. Строки 12.1 и 12.4 заполняются только акционерными обществами при осуществлении соответствующей деятельности.
12. Вид финансовой отчетности: отдельная.
Приложение 17
к Правилам представления
финансовой отчетности
финансовыми организациями
и отчетности по данным
бухгалтерского учета
филиалами банков-нерезидентов
Республики Казахстан,
филиалами страховых
(перестраховочных)
организаций-нерезидентов
Республики Казахстан,
филиалами страховых
брокеров-нерезидентов
Республики Казахстан
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в территориальный филиал Национального Банка Республики Казахстан.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на официальном интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz.
Наименование административной формы: бухгалтерский баланс.
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: Ф1-МФО.
Периодичность: ежеквартальная.
Отчетный период: по состоянию на "___" ____________ 20___года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: организации, осуществляющие микрофинансовую деятельность, применяющие международные стандарты финансовой отчетности для малого и среднего бизнеса.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе:
организации, осуществляющие микрофинансовую деятельность, применяющие международные стандарты финансовой отчетности для малого и среднего бизнеса - не позднее 25 (двадцать пятого) числа месяца, следующего за отчетным кварталом.
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде.
(в тысячах тенге)
Наименование статьи
Код строки
На конец отчетного периода
На конец предыдущего года
1
2
3
4
Активы
Денежные средства
1
в том числе:
наличные деньги в кассе
1.1
деньги на счетах в банках и организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций
1.2
эквиваленты денежных средств
1.3
Аффинированные драгоценные металлы
2
Вклады размещенные (за вычетом резервов на обесценение)
3
Ценные бумаги, оцениваемые по справедливой стоимости через прибыль или убыток
4
Ценные бумаги, имеющиеся в наличии для продажи (за вычетом резервов на обесценение)
5
Ценные бумаги, удерживаемые до погашения (за вычетом резервов на обесценение)
6
Займы (микрокредиты) предоставленные (за вычетом резервов на обесценение)
7
Авансы выданные
8
Дебиторская задолженность
9
Запасы
10
Комиссионные вознаграждения
11
Финансовая аренда предоставленная (за вычетом резервов на обесценение)
12
Инвестиционное имущество
13
Инвестиции в капитал других юридических лиц и субординированный долг
14
Нематериальные активы (за вычетом амортизации и убытков от обесценения)
15
Основные средства (за вычетом амортизации и убытков от обесценения)
16
Расходы будущих периодов
17
Текущий налоговый актив
18
Отложенный налоговый актив
19
Прочая дебиторская задолженность
20
Прочие активы
21
Итого активы
22
Обязательства
Доходы будущих периодов
23
Займы полученные
24
Кредиторская задолженность
25
Авансы полученные
26
Обязательства по финансовой аренде
27
Резервы
28
Субординированный долг
29
Обязательство перед бюджетом по налогам и другим обязательным платежам в бюджет
30
Отложенное налоговое обязательство
31
Прочие обязательства
32
Итого обязательства
33
Собственный капитал
Уставный капитал
34
Дополнительный оплаченный капитал
35
Изъятый капитал
36
Резервный капитал
37
Резервы на переоценку основных средств
38
Прочие резервы
39
Нераспределенная прибыль (непокрытый убыток)
40
в том числе:
предыдущих лет

40.1
есепті кезеңнің
40.2
Капиталдың жиыны
41
Капиталдың және міндеттемелердің жиыны
42
Атауы _____________________________
Мекенжайы _________________
__________________________________ ___________________________
Телефоны__________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы______________________________________
Орындаушы________________________________ _______________________ тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Бас бухгалтер ____________________________________ ________ ______ тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы күні
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам______________________________ ____________                               тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы
Күні 20__ жылғы "______" ______________
Ескертпе: нысан "Бухгалтерлік баланс" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Бухгалтерлік баланс" әкімшілік
деректерді өтеусіз негізде
жинауға арналған нысанына
қосымша
"Бухгалтерлік баланс" (индексі – 1Н-МҚҰ, кезеңділігі: тоқсан сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1. Осы түсіндірмеде "Бухгалтерлік баланс" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын, шағын және орта бизнеске арналған қаржылық есептіліктің халықаралық стандарттарын қолданатын ұйымдар есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша тоқсан сайын толтырады.
3. Нысанды толтыру кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі мың теңге деп белгіленеді. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан көп сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Толтырылған нысанға басшы немесе оның міндетін атқаратын адам, бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
5. 3-бағанды толтыру кезінде есепті кезеңнің соңғы күнін қоса алғанда, есепті кезеңнің соңындағы деректер көрсетіледі.
6. 4-бағанда алдыңғы жылдың соңындағы деректер көрсетіледі.
7. 1-ден 42 аралығындағы жолдарда бас кітаптан алынған немесе халықаралық қаржылық есептілік стандарттарының талаптары ескеріле отырып топтастырылған дерекқордан алынған ақпарат негізінде деректер көрсетіледі.
8. Қаржылық есептілік түрі: жеке.
Қаржы ұйымдарының қаржылық
есептілікті және Қазақстан
Республикасының бейрезидент-банктері филиалдарының,
Қазақстан Республикасының
бейрезидент- сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымдары
филиалдарының, Қазақстан
Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокерлері филиалдарының бухгалтерлік
есептің деректері бойынша
есептiлiкті ұсыну қағидаларына
18-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz. ресми интернет-ресурсында орналастырылған.
Әкімшілік нысанның атауы: пайда мен зиян туралы есеп.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 2Н-МҚҰ.
Кезеңділігі: тоқсан сайын.
Есепті кезеңі: 20___жылғы "___"__________ жағдай бойынша.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын, шағын және орта бизнеске арналған қаржылық есептіліктің халықаралық стандарттарын қолданатын ұйымдар.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті тоқсаннан кейінгі айдың 25 (жиырма бесінен) кешіктірмей.
БСН: _______________________.
Жинау әдісі: электрондық түрде.
(мың теңгемен)
Баптың атауы
Жол коды
Есепті кезеңде
Ағымдағы жылдың басынан басталған кезеңде (өспелі жиынымен)
Алдыңғы жылғы ұқсас кезеңде
Алдыңғы жылдың басынан бастап ұқсас кезеңде (өспелі жиынымен)
1
2
3
4
5
6
Сыйақы алуға байланысты кіріс
1
оның ішінде:
ағымдағы шоттар бойынша
1.1
орналастырылған салымдар бойынша
1.2
берілген қарыздар (микрокредиттер) бойынша
1.3
берілген қаржылық жалдау бойынша
1.4
сатып алынған бағалы қағаздар бойынша
1.5
сыйақы алуға байланысты басқа да кіріс
1.6
Комиссиялық сыйақылар
2
Қаржы активтері бойынша кіріс (шығыс) (нетто)
3
оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу-сатудан кіріс (шығыс) (нетто)
3.1
пайда немесе зиян арқылы әділ құны бойынша бағаланатын қаржы активтері құнының өзгеруінен кіріс (шығыс) (нетто)
3.2
Шетел валютасын қайта бағалаудан кіріс (шығыс) (нетто)
4
Басқа да кіріс
5
Кіріс жиыны
6
Сыйақы төлеуге байланысты шығыс
7
оның ішінде:
алынған қарыздар бойынша
7.1
алынған қаржылық жалдау бойынша
7.2
сыйақы төлеуге байланысты басқа да шығыс
7.3
Комиссиялық шығыс
8
Қаржылық активтер бойынша ықтимал шығындарға арналған резервтерді құру бойынша шығыс
9
Операциялық шығыс
10
оның ішінде:
еңбекке ақы төлеу және іссапар шығысы

40.1
отчетного периода
40.2
Итого капитал
41
Итого капитал и обязательства
42
Наименование _____________________
_________________________________
Адрес ___________________________
_________________________________
Телефон ________________________________________________
Адрес электронной почты _________________________________
Исполнитель __________________________
_______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
подпись, телефон
Главный бухгалтер ___________________
__________
__________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
подпись
дата
Руководитель или лицо, исполняющее его
обязанности __________________________
_______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
Дата "______" ______________ 20__ года
подпись
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Бухгалтерский баланс".
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных на безвозмездной основе
"Бухгалтерский баланс"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Бухгалтерский баланс"
(индекс – Ф1-МФО, периодичность: ежеквартальная)
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Бухгалтерский баланс" (далее – форма).
2. Форма заполняется ежеквартально организациями, осуществляющими микрофинансовую деятельность, применяющими международные стандарты финансовой отчетности для малого и среднего бизнеса, по состоянию на конец отчетного периода.
3. Единица измерения, используемая при заполнении формы, устанавливается в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Заполненную форму подписывают руководитель или лицо, исполняющее его обязанности, главный бухгалтер и исполнитель.
5. При заполнении графы 3 указываются данные на конец отчетного периода, включая последний день отчетного периода.
6. В графе 4 указываются данные на конец предыдущего года.
7. В строках с 1 по 41 указываются данные на основании информации из главной книги или базы данных, сгруппированные с учетом требований международных стандартов финансовой отчетности для малого и среднего бизнеса.
8. Вид финансовой отчетности: отдельная.
Приложение 18
к Правилам представления
финансовой отчетности
финансовыми организациями
и отчетности по данным
бухгалтерского учета
филиалами банков-нерезидентов
Республики Казахстан,
филиалами страховых
(перестраховочных)
организаций-нерезидентов
Республики Казахстан,
филиалами страховых
брокеров-нерезидентов
Республики Казахстан
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в территориальный филиал Национального Банка Республики Казахстан.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на официальном интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz.
Наименование административной формы: отчет о прибылях и убытках.
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: Ф2-МФО.
Периодичность: ежеквартальная.
Отчетный период: по состоянию на: "___" ____________ 20___года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: организации, осуществляющие микрофинансовую деятельность, применяющие международные стандарты финансовой отчетности для малого и среднего бизнеса.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе:
организации, осуществляющие микрофинансовую деятельность, применяющие международные стандарты финансовой отчетности для малого и среднего бизнеса – не позднее 25 (двадцать пятого) числа месяца, следующего за отчетным кварталом.
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде.
(в тысячах тенге)
Наименование статьи
Код строки
За отчетный период
За период с начала текущего года (с нарастающим итогом)
За аналогичный период предыдущего года
За аналогичный период с начала предыдущего года (с нарастающим итогом)
1
2
3
4
5
6
Доходы, связанные с получением вознаграждения
1
в том числе:
по текущим счетам
1.1
по размещенным вкладам
1.2
по предоставленным займам (микрокредитам)
1.3
по предоставленной финансовой аренде
1.4
по приобретенным ценным бумагам
1.5
прочие доходы, связанные с получением вознаграждения
1.6
Комиссионные вознаграждения
2
Доходы (расходы) по финансовым активам (нетто)
3
в том числе:
доходы (расходы) от купли-продажи финансовых активов (нетто)
3.1
доходы (расходы) от изменения стоимости финансовых активов, оцениваемых по справедливой стоимости через прибыль или убыток (нетто)
3.2
Доходы (расходы) от переоценки иностранной валюты (нетто)
4
Прочие доходы
5
Итого доходов
6
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения
7
в том числе:
по полученным займам
7.1
по полученной финансовой аренде
7.2
прочие расходы, связанные с выплатой вознаграждения
7.3
Комиссионные расходы
8
Расходы по созданию резервов на возможные потери по финансовым активам
9
Операционные расходы
10
в том числе:
расходы на оплату труда и командировочные

1. Осы түсіндірмеде "Пайда мен зиян туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын, шағын және орта бизнеске арналған қаржылық есептіліктің халықаралық стандарттарын қолданатын ұйымдар есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша тоқсан сайын толтырады.
3. Нысанды толтыру кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі мың теңге деп белгіленеді. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан көп сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Толтырылған нысанға басшы немесе оның міндетін атқаратын адам, бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
5. 3-бағанды толтыру кезінде есепті кезеңнің соңғы күнін қоса алғанда, есепті кезеңдегі деректер көрсетіледі.
6. 4-бағанда ағымдағы жылдың басынан басталған кезеңдегі деректер (өспелі жиынымен) көрсетіледі.
7. 5-бағанда алдыңғы жылдың ұқсас кезеңіндегі деректер көрсетіледі.
8. 6-бағанда алдыңғы жылдың басынан бастап ұқсас кезеңдегі деректер (өспелі жиынымен) көрсетіледі.
9. 1 - 17 аралығындағы жолдарда шағын және орта бизнес үшін қаржылық есептіліктің халықаралық стандарттарының талаптарын ескере отырып, топтастырылған бас кітаптан немесе дерекқордан алынған ақпарат негізінде деректер көрсетіледі.
10. Қаржылық есептілік түрі: жеке.
Қаржы ұйымдарының қаржылық
есептілікті және Қазақстан
Республикасының бейрезидент-банктері филиалдарының,
Қазақстан Республикасының
бейрезидент- сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымдары
филиалдарының, Қазақстан
Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокерлері филиалдарының бухгалтерлік
есептің деректері бойынша
есептiлiкті ұсыну қағидаларына
19-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz. ресми интернет-ресурсында орналастырылған.
Әкімшілік нысанның атауы: бухгалтерлік баланс.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1Н-СҰ.
Кезеңділігі: ай сайын.
Есепті кезең: 20___жылғы "___"__________ жағдай бойынша.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті тоқсаннан кейінгі айдың 10 (оныншы) жұмыс күнінен кешіктірмей.
БСН: _______________________.
Жинау әдісі: электрондық түрде.
(мың теңгемен)
Баптың атауы
Жол коды
Есепті кезеңнің соңына
Алдыңғы жылдың соңына
1
2
3
4
Активтер
Ақшалай қаражат
1
оның ішінде
кассадағы қолма-қол ақша
1.1
банктердің және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың шоттарындағы ақша
1.2
ақшалай қаражат баламалары
1.3
Аффинирленген бағалы металдар
2
Орналастырылған салымдар
3
Пайда немесе зиян арқылы әділ құн бойынша бағаланатын бағалы қағаздар
4
Басқа да жиынтық кіріс арқылы әділ құны бойынша бағаланатын бағалы қағаздар
5
Амартизацияланған құны бойынша бағаланатын бағалы қағаздар
6
Туынды қаржы құралдары
7
"Кері РЕПО" операциялары
8
Сақтанушыларға берілген қарыздар
9
Сақтандыру және қайта сақтандыру бойынша дебиторлық берешек
10
Берілген аванстар
11
Дебиторлық берешек
12
Қорлар
13
Комиссиялық сыйақылар
14
Сақтандыру шарттарының және шығарылған қайта сақтандыру шарттарының портфельдері бойынша активтер
15
Пайда болған зияндар бойынша ұсталатын қайта сақтандыру шарттарының портфельдері бойынша активтер
16
Ұсталатын қайта сақтандыру шарттары бойынша активтер:
17
оның ішінде:
қайта сақтандыру активі бойынша күтілетін ақша ағындарын ең жақсы бағалау

1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о прибылях и убытках" (далее – форма).
2. Форма заполняется ежеквартально организациями, осуществляющими микрофинансовую деятельность, применяющие международные стандарты финансовой отчетности для малого и среднего бизнеса, по состоянию на конец отчетного периода.
3. Единица измерения, используемая при заполнении формы, устанавливается в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Заполненную форму подписывают руководитель или лицо, исполняющее его обязанности, главный бухгалтер и исполнитель.
5. При заполнении графы 3 указываются данные за отчетный период, включая последний день отчетного периода.
6. В графе 4 указываются данные за период с начала текущего года (с нарастающим итогом).
7. В графе 5 указываются данные за аналогичный период предыдущего года.
8. В графе 6 указываются данные за аналогичный период с начала предыдущего года (с нарастающим итогом).
10. В строках с 1 по 17 указываются данные на основании информации из главной книги или базы данных, сгруппированные с учетом требований международных стандартов финансовой отчетности для малого и среднего бизнеса.
11. Вид финансовой отчетности: отдельная.
Приложение 19
к Правилам представления
финансовой отчетности
финансовыми организациями
и отчетности по данным
бухгалтерского учета
филиалами банков-нерезидентов
Республики Казахстан,
филиалами страховых
(перестраховочных)
организаций-нерезидентов
Республики Казахстан,
филиалами страховых
брокеров-нерезидентов
Республики Казахстан
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на официальном интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz.
Наименование административной формы: бухгалтерский баланс.
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: Ф1-СО.
Периодичность: ежемесячно.
Отчетный период: по состоянию на "___" ____________ 20___года.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: страховые (перестраховочные) организации, исламские страховые (перестраховочные) организации.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: не позднее 10 (десятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем.
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде.
(в тысячах тенге)
Наименование статьи
Код строки
На конец отчетного периода
На конец предыдущего года
1
2
3
4
Активы
Денежные средства
1
в том числе:
наличные деньги в кассе
1.1
деньги на счетах в банках и организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций
1.2
эквиваленты денежных средств
1.3
Аффинированные драгоценные металлы
2
Вклады размещенные
3
Ценные бумаги, оцениваемые по справедливой стоимости через прибыль или убыток
4
Ценные бумаги, оцениваемые по справедливой стоимости через прочий совокупный доход
5
Ценные бумаги, оцениваемые по амортизированной стоимости
6
Производные финансовые инструменты
7
Операции "обратное РЕПО"
8
Займы, предоставленные страхователям
9
Дебиторская задолженность по страхованию и перестрахованию
10
Авансы выданные
11
Дебиторская задолженность
12
Запасы
13
Комиссионные вознаграждения
14
Активы по портфелям договоров страхования и выпущенных договоров перестрахования
15
Активы по портфелям удерживаемых договоров перестрахования по возникшим убыткам
16
Активы по удерживаемым договорам перестрахования:
17
в том числе:
наилучшая оценка ожидаемых денежных потоков по активу перестрахования

64.1
есепті кезең
64.2
Капитал жиыны
65
Капитал және міндеттемелер жиыны
66
Атауы _____________________________
Мекенжайы _________________
__________________________________ ___________________________
Телефоны__________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы______________________________________
Орындаушы________________________________ _______________________ тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Бас бухгалтер ____________________________________ ________ ______ тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы күні
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам______________________________ ____________                               тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы
Күні 20__ жылғы "______" ______________
Ескертпе: нысан "Бухгалтерлік баланс" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Бухгалтерлік баланс"
әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
нысанына қосымша
"Бухгалтерлік баланс" (индексі – 1Н-СҰ, кезеңділігі: тоқсан сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1. Осы түсіндірмеде "Бухгалтерлік баланс" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы ай сайын толтырады.
3. Нысанды толтыру кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Толтырылған нысанға басшы немесе оның міндетін атқаратын адам, бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
5. 3-бағанды толтыру кезінде есепті кезеңнің соңғы күнін қоса алғанда, есепті кезеңнің соңындағы деректер көрсетіледі.
6. 4-бағанда алдыңғы жылдың соңындағы деректер көрсетіледі.
7. 1 - 66 аралығындағы жолдарда бас кітаптан алынған немесе халықаралық қаржылық есептілік стандарттарының талаптары ескеріле отырып топтастырылған дерекқордан алынған ақпарат негізіндегі деректер көрсетіледі.
8. Қаржылық есептілік түрі: жеке.
Қаржы ұйымдарының қаржылық
есептілікті және Қазақстан
Республикасының бейрезидент-банктері филиалдарының,
Қазақстан Республикасының
бейрезидент- сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымдары
филиалдарының, Қазақстан
Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокерлері филиалдарының бухгалтерлік
есептің деректері бойынша
есептiлiкті ұсыну қағидаларына
20-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz. ресми интернет-ресурсында орналастырылған.
Әкімшілік нысанның атауы: пайда мен зиян туралы есеп.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 2Н -СҰ.
Кезеңділігі: ай сайын.
Есепті кезеңі: 20___жылғы"___"____________ жағдай бойынша.
Өтеусіз негізде әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 10 (оныншы) жұмыс күнінен кешіктірмей.
БСН: _______________________.
Жинау әдісі: электрондық түрде.
(мың теңгемен)
Баптың атауы
Жол коды
Есепті кезеңде
Ағымдағы жылдың басынан басталған кезеңде (өспелі жиынымен)
Алдыңғы жылдың ұқсас кезеңінде
Алдыңғы жылдың басынан бастап ұқсас кезеңде (өспелі жиынымен)
1
2
3
4
5
6
Кіріс
Сақтандыру (қайта сақтандыру) қызметінен кіріс (шығыс)
1
оның ішінде:
сақтандыру шарттарының және шығарылған қайта сақтандыру шарттарының портфельдері бойынша сақтандыру түсімі
1.1
сақтандыру шарттарының және шығарылған қайта сақтандыру шарттарының портфельдері бойынша қаржылық емес тәуекелге тәуекелдік түзетуден түсетін кіріс (шығыс)
1.2
шартта көзделген қызметтер үшін маржаның амортизациясынан түсетін кіріс
1.3
Сақтандыру қызметтері бойынша кіріс (шығыс)
2
оның ішінде:
аквизикалық шығыс
2.1
төлем бойынша сақтандыру шығысы
2.2
гығын компоненті түріндегі сақтандыру шығындары
2.3
шығын компоненті бойынша шығысты түзету
2.4
пайда болған сақтандыру шығындары бойынша шығыс
2.5
қайта сақтандыру бойынша сақтандыру төлемдерін жүзеге асыру бойынша шығыс
2.6
сақтандыру (қайта сақтандыру) бойынша қаржылай кіріс
2.7
сақтандыру (қайта сақтандыру)бойынша қаржылай шығыс
2.8
Ұсталатын қайта сақтандыру шарттары бойынша кіріс (шығыс)
3
оның ішінде:
қайта сақтандыру активі бойынша күтілетін ақша ағындарын ең жақсы бағалаудың амортизациясы бойынша шығыс
3.1
қаржылық емес тәуекелге тәуекелдік түзету бойынша қайта сақтандыру активі бойынша кіріс (шығыс)
3.2
қайта сақтандыру шарттары бойынша маржаның амортизациясы түріндегі кіріс (шығыс)
3.3
сыйлықақыны бөлу тәсілінің негізінде бағаланатын қайта сақтандыру активі бойынша күтілетін ақша ағындарының ең жақсы бағасын амортизациялау бойынша шығыс.
3.4
қайта сақтандырудан түскен кіріс
3.5
пайда болған сақтандыру шығындары бойынша қайта сақтандыру активі бойынша шығыс (кіріс)
3.6
ұсталатын қайта сақтандыру шарттары бойынша қаржылай кіріс
3.7
ұсталатын қайта сақтандыру шарттары бойынша қаржылық шығыс
3.8
қайта сақтандырушының сақтандыру төлемдерін өтеуіне байланысты кіріс
3.9
сақтандыру қызметі бойынша комиссиялық сыйақы түріндегі кіріс

64.1
отчетного периода
64.2
Итого капитал
65
Итого капитал и обязательства
66
Наименование _____________________
_________________________________
Адрес ___________________________
_________________________________
Телефон ________________________________________________
Адрес электронной почты _________________________________
Исполнитель __________________________
_______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
подпись, телефон
Главный бухгалтер ___________________
__________
__________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
подпись
дата
Руководитель или лицо, исполняющее его
обязанности __________________________
_______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
Дата "______" ______________ 20__ года
подпись
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Бухгалтерский баланс".
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных на безвозмездной основе
"Бухгалтерский баланс"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Бухгалтерский баланс" (индекс – Ф1-СО, периодичность: ежемесячная)
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Бухгалтерский баланс" (далее – форма).
2. Форма заполняется ежемесячно страховой (перестраховочной) организацией, исламской страховой (перестраховочной) организацией.
3. Единица измерения, используемая при заполнении формы, устанавливается в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Заполненную форму подписывают руководитель или лицо, исполняющее его обязанности, главный бухгалтер и исполнитель.
5. При заполнении графы 3 указываются данные на конец отчетного периода, включая последний день отчетного периода.
6. В графе 4 указываются данные на конец предыдущего года.
7. В строках с 1 по 66 указываются данные на основании информации из главной книги или базы данных, сгруппированные с учетом требований международных стандартов финансовой отчетности.
8. Вид финансовой отчетности: отдельная.
Приложение 20
к Правилам представления
финансовой отчетности
финансовыми организациями
и отчетности по данным
бухгалтерского учета
филиалами банков-нерезидентов
Республики Казахстан,
филиалами страховых
(перестраховочных)
организаций-нерезидентов
Республики Казахстан,
филиалами страховых
брокеров-нерезидентов
Республики Казахстан
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на официальном интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz.
Наименование административной формы: отчет о прибылях и убытках.
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: Ф2-СО.
Периодичность: ежемесячно.
Отчетный период: по состоянию на "___" ____________ 20___года.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: страховые (перестраховочные) организации, исламские страховые (перестраховочные) организации.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: не позднее 10 (десятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем.
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде.
(в тысячах тенге)
Наименование статьи
Код строки
За отчетный период
За период с начала текущего года (с нарастающим итогом)
За аналогичный период предыдущего года
За аналогичный период с начала предыдущего года (с нарастающим итогом)
1
2
3
4
5
6
Доходы
Доходы (расходы) от страховой (перестраховочной) деятельности
1
в том числе
страховая выручка по портфелям договоров страхования и выпущенных договоров перестрахования
1.1
доход (расход) от рисковой поправки на нефинансовый риск по портфелям договоров страхования и выпущенных договоров перестрахования
1.2
доход от амортизации маржи за предусмотренные договором услуги
1.3
Доходы (расходы) по страховым услугам
2
в том числе:
аквизиционные расходы
2.1
страховые расходы по выплате
2.2
страховые расходы в виде компонента убытка
2.3
корректировка расходов по компоненту убытка
2.4
расходы по возникшим страховым убыткам
2.5
расходы по осуществлению страховых выплат по перестрахованию
2.6
финансовые доходы по страхованию (перестрахованию)
2.7
финансовые расходы по страхованию (перестрахованию)
2.8
Доходы (расходы) по удерживаемым договорам перестрахования
3
в том числе:
Расходы по амортизации наилучшей оценки ожидаемых денежных потоков по активу перестрахования
3.1
Доходы (расходы) по активу перестрахования по рисковой поправке на нефинансовый риск
3.2
Доходы (расходы) в виде амортизации маржи по договорам перестрахования
3.3
Расходы по амортизации наилучшей оценки ожидаемых денежных потоков по активу перестрахования, оцениваемому на основании подхода распределения премии.
3.4
Доходы от перестрахования
3.5
Расходы (доходы) по активу перестрахования по возникшим страховым убыткам
3.6
Финансовые доходы по удерживаемым договорам перестрахования
3.7
Финансовые расходы по удерживаемым договорам перестрахования
3.8
Доходы, связанные с возмещением перестраховщиком страховых выплат
3.9
Доходы в виде комиссионного вознаграждения по страховой деятельности

15.1
инвестициялық кірістен (зияннан)
15.2
Зейнетақы төлемдерінен жеке табыс салығы бойынша кредиторлық берешек
16
Туынды қаржы құралдары
17
РЕПО операциялары бойынша міндеттемелер
18
Басқа да міндеттемелер
19
Міндеттемелер жиыны
20
Таза активтер жиыны
21
Атауы _____________________________
Мекенжайы _________________
__________________________________ ___________________________
Телефоны__________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы______________________________________
Орындаушы________________________________ _______________________ тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Бас бухгалтер ____________________________________ ________ ______ тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы күні
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам______________________________ ____________                               тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы
Күні 20__ жылғы "______" ______________
Ескертпе: нысан "Міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары, ерікті зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған таза зейнетақы активтері туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Міндетті зейнетақы
жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары, ерікті зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған таза зейнетақы активтері туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанына
қосымша
"Міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары, ерікті зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған таза зейнетақы активтері туралы есеп" (индексі – 1НЗА-БжЕЖЗҚ, кезеңділігі: ай сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1. Осы түсіндірмеде "Міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары, ерікті зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған таза зейнетақы активтері туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры, ерікті жинақтаушы зейнетақы қорлары есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша зейнетақы активтері бойынша ай сайын толтырады.
3. Нысанды толтыру кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан көп сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.

15.1
от инвестиционного дохода (убытка)
15.2
Кредиторская задолженность по индивидуальному подоходному налогу с пенсионных выплат
16
Производные финансовые инструменты
17
Обязательства по операциям РЕПО
18
Прочие обязательства
19
Итого обязательства
20
Итого чистые активы
21
Наименование _____________________
_________________________________
Адрес __________________________
________________________________
Телефон ________________________________________________
Адрес электронной почты _________________________________
Исполнитель __________________________
_______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
подпись, телефон
Главный бухгалтер ___________________
__________
__________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
подпись
дата
Руководитель или лицо, исполняющее его
обязанности __________________________
_______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
Дата "______" ______________ 20__ года
подпись
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о чистых пенсионных активах, сформированных за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов, добровольных пенсионных взносов".
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных на безвозмездной основе
"Отчет о чистых пенсионных
активах, сформированных
за счет обязательных
пенсионных взносов, обязательных
профессиональных пенсионных
взносов, добровольных
пенсионных взносов"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет о чистых пенсионных активах, сформированных за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов, добровольных пенсионных взносов"
(индекс – Ф1ПА-ЕиДНПФ, периодичность: ежемесячная)
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о чистых пенсионных активах, сформированных за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов, добровольных пенсионных взносов" (далее – форма).
2. Форма заполняется ежемесячно единым накопительным пенсионным фондом, добровольными накопительными пенсионными фондами по пенсионным активам по состоянию на конец отчетного периода.
3. Единица измерения, используемая при заполнении формы, устанавливается в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.

4. Толтырылған нысанға басшы немесе оның міндетін атқаратын адам, бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
5. 3-бағанды толтыру кезінде есепті кезеңнің соңғы күнін қоса алғанда, есепті кезеңнің соңындағы деректер көрсетіледі.
6. 4-бағанда алдыңғы жылдың соңындағы деректер көрсетіледі.
7. 1 – 21-жолдарда "Зейнетақы активтері бойынша операциялар туралы ақпаратты есепке алу және жария ету" қаржылық есептілік стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2013 жылғы 26 шілдедегі № 195 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8765 болып тіркелген) талаптары ескеріле отырып топтастырылған бас кітаптан немесе дерекқордан алынған ақпарат негізінде деректер көрсетіледі.
8. Қаржылық есептілік түрі: жеке.
Қаржы ұйымдарының қаржылық
есептілікті және Қазақстан
Республикасының бейрезидент-банктері филиалдарының,
Қазақстан Республикасының
бейрезидент- сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымдары
филиалдарының, Қазақстан
Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокерлері филиалдарының бухгалтерлік
есептің деректері бойынша
есептiлiкті ұсыну қағидаларына
26-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz. ресми интернет-ресурсында орналастырылған.
Әкімшілік нысанның атауы: Жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған таза зейнетақы активтері туралы есеп.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1Н-1ЗА-БЖЗҚ.
Кезеңділігі: ай сайын.
Есепті кезеңі: 20___жылғы "___" ____________ жағдай бойынша.
Өтеусіз негізде әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 20 (жиырмасынан) кешіктірмей.
БСН: _______________________.
Жинау әдісі: электрондық түрде.
(мың теңгемен)
Баптың атауы
Жол коды
Есепті кезең үшін
Алдыңғы есепті кезең үшін
1
2
3
4
Активтер
Ақшалай қаражат және ақшалай қаражаттың баламалары
1
Аффинирленген бағалы металдар
2
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі және екінші деңгейдегі банктердегі салымдар
3
Әділ құны бойынша бағаланатын бағалы қағаздар
4
"Кері РЕПО" операциялары бойынша талаптар
5
Туынды қаржы құралдары
6
Сыртқы басқарудағы активтер
7
Дебиторлық берешек
8
Инвестициялық кірістен түскен теріс комиссиялық сыйақыны өтеу жөніндегі талаптар
9
Амортизация құны бойынша бағаланатын бағалы қағаздар
10
Басқа да активтер
11
Активтер жиыны
12
Міндеттемелер
Жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналары есебінен зейнетақы төлемдері бойынша міндеттемелер
13
Инвестициялық кірістен (зияннан) комиссиялық сыйақы бойынша кредиторлық берешек
14
Зейнетақы төлемдерінен жеке табыс салығы бойынша кредиторлық берешек
15
Туынды қаржы құралдары
16
РЕПО операциялары бойынша міндеттемелер
17
Басқа да міндеттемелер
18
Міндеттемелер жиыны
19
Таза активтер жиыны
20
Атауы _____________________________
Мекенжайы _________________
__________________________________ ___________________________
Телефоны__________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы______________________________________
Орындаушы________________________________ _______________________ тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Бас бухгалтер ____________________________________ ________ ______ тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы күні
Басшы немесе оның
міндетін атқарушы адам______________________________ ____________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы
Күні 20__ жылғы "______" ______________
Ескертпе: нысан "Жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған таза зейнетақы активтері туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Жұмыс берушінің міндетті
зейнетақы жарналары есебінен
қалыптастырылған таза зейнетақы активтері туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанына қосымша
"Жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған таза зейнетақы активтері туралы есеп" (индексі – 1Н-1ЗА-БЖЗҚ, кезеңділігі: ай сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

4. Заполненную форму подписывают руководитель или лицо, исполняющее его обязанности, главный бухгалтер и исполнитель.
5. При заполнении графы 3 указываются данные на конец отчетного периода, включая последний день отчетного периода.
6. В графе 4 указываются данные на конец предыдущего года.
7. В строках с 1 по 21 указываются данные на основании информации из главной книги или базы данных, сгруппированные с учетом требований постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 июля 2013 года № 195 "Об утверждении Стандарта финансовой отчетности "Учет и раскрытие информации об операциях по пенсионным активам" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8765).
8. Вид финансовой отчетности: отдельная.
Приложение 26
к Правилам представления
финансовой отчетности
финансовыми организациями
и отчетности по данным
бухгалтерского учета
филиалами банков-нерезидентов
Республики Казахстан,
филиалами страховых
(перестраховочных)
организаций-нерезидентов
Республики Казахстан,
филиалами страховых
брокеров-нерезидентов
Республики Казахстан
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на официальном интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz.
Наименование административной формы: отчет о чистых пенсионных активах, сформированных за счет обязательных пенсионных взносов работодателя.
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: Ф1-1ПА-ЕНПФ.
Периодичность: ежемесячная.
Отчетный период: по состоянию на "___" ____________ 20___года.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: единый накопительный пенсионный фонд.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: не позднее 20 (двадцатого) числа месяца, следующего за отчетным месяцем.
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде.
(в тысячах тенге)
Наименование статьи
Код строки
За отчетный период
За предыдущий отчетный период
1
2
3
4
Активы
Денежные средства и эквиваленты денежных средств
1
Аффинированные драгоценные металлы
2
Вклады в Национальном Банке Республики Казахстан и банках второго уровня
3
Ценные бумаги, оцениваемые по справедливой стоимости
4
Требования по операциям "обратное РЕПО"
5
Производные финансовые инструменты
6
Активы, находящиеся во внешнем управлении
7
Дебиторская задолженность
8
Требования по возмещению отрицательного комиссионного вознаграждения от инвестиционного дохода
9
Ценные бумаги, оцениваемые по амортизированной стоимости
10
Прочие активы
11
Итого активы
12
Обязательства
Обязательства по пенсионным выплатам за счет обязательных пенсионных взносов работодателя
13
Кредиторская задолженность по комиссионному вознаграждению от инвестиционного дохода (убытка)
14
Кредиторская задолженность по индивидуальному подоходному налогу с пенсионных выплат
15
Производные финансовые инструменты
16
Обязательства по операциям РЕПО
17
Прочие обязательства
18
Итого обязательства
19
Итого чистые активы
20
Наименование _____________________
_________________________________
Адрес ___________________________
_________________________________
Телефон ________________________________________________
Адрес электронной почты _________________________________
Исполнитель __________________________
_______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
подпись, телефон
Главный бухгалтер ___________________
__________
__________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
подпись
дата
Руководитель или лицо, исполняющее его
обязанности __________________________
_______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
Дата "______" ______________ 20__ года
подпись
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о чистых пенсионных активах, сформированных за счет обязательных пенсионных взносов работодателя".
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных на безвозмездной основе
"Отчет о чистых пенсионных
активах, сформированных
за счет обязательных
пенсионных взносов
работодателя"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет о чистых пенсионных активах, сформированных за счет обязательных пенсионных взносов работодателя"
(индекс – Ф1-1ПА-ЕНПФ, периодичность: ежемесячная)

1. Осы түсіндірмеде "Міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары, ерікті зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған таза зейнетақы активтеріндегі өзгерістер туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды ай сайын бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры, ерікті жинақтаушы зейнетақы қорлары есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша зейнетақы активтері бойынша толтырады.
3. Нысанды толтыру кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан көп сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Толтырылған нысанға басшы немесе оның міндетін атқаратын адам, бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
5. 3-бағанды толтыру кезінде ескертпелер көрсетіледі.
6. 3-бағанда ағымдағы жылдың басынан басталған кезеңдегі деректер көрсетіледі (өспелі жиынымен).
7. 4-бағанда алдыңғы жылдың басынан бастап ұқсас кезеңдегі деректер көрсетіледі (өспелі жиынымен).
8. 1 - 29 аралығындағы жолдарда "Зейнетақы активтері бойынша операциялар туралы ақпаратты есепке алу және жария ету" қаржылық есептілік стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2013 жылғы 26 шілдедегі № 195 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8765 болып тіркелген) талаптары есепке алына отырып топтастырылған, бас кітаптан немесе дерекқордан алынған ақпарат негізінде деректер көрсетіледі.
9. Қаржылық есептілік түрі: жеке.
Қаржы ұйымдарының қаржылық
есептілікті және Қазақстан
Республикасының бейрезидент-банктері филиалдарының,
Қазақстан Республикасының
бейрезидент- сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымдары
филиалдарының, Қазақстан
Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокерлері филиалдарының бухгалтерлік
есептің деректері бойынша
есептiлiкті ұсыну қағидаларына
29-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz. ресми интернет-ресурсында орналастырылған.
Әкімшілік нысанның атауы: жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған таза зейнетақы активтеріндегі өзгерістер туралы есеп.

1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об изменениях в чистых пенсионных активах, сформированных за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов, добровольных пенсионных взносов" (далее – форма).
2. Форма заполняется ежемесячно единым накопительным пенсионным фондом, добровольными накопительными пенсионными фондами по пенсионным активам по состоянию на конец отчетного периода.
3. Единица измерения, используемая при заполнении формы, устанавливается в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Заполненную форму подписывают руководитель или лицо, исполняющее его обязанности, главный бухгалтер и исполнитель.
5. При заполнении графы 3 указываются примечания.
6. В графе 3 указываются данные, за период с начала текущего года (с нарастающим итогом).
7. В графе 4 указываются данные за аналогичный период с начала предыдущего года (с нарастающим итогом).
8. В строках с 1 по 29 указываются данные на основании информации из главной книги или базы данных и сгруппированные с учетом требований постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 июля 2013 года № 195 "Об утверждении Стандарта финансовой отчетности "Учет и раскрытие информации об операциях по пенсионным активам" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8765).
9. Вид финансовой отчетности: отдельная.
Приложение 29
к Правилам представления
финансовой отчетности
финансовыми организациями
и отчетности по данным
бухгалтерского учета
филиалами банков-нерезидентов
Республики Казахстан,
филиалами страховых
(перестраховочных)
организаций-нерезидентов
Республики Казахстан,
филиалами страховых
брокеров-нерезидентов
Республики Казахстан
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на официальном интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz.
Наименование административной формы: отчет об изменениях в чистых пенсионных активах, сформированных за счет обязательных пенсионных взносов работодателя.

Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 2Н-1ЗА-БЖЗҚ.
Кезеңділігі: ай сайын.
Есепті кезеңі: 20___жылғы "___" ____________ жағдай бойынша.
Өтеусіз негізде әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 20 (жиырмасынан) кешіктірмей.
БСН: _______________________.
Жинау әдісі: электрондық түрде.
(мың теңгемен)
Баптың атауы
Жол коды
Ағымдағы жылдың басынан басталған кезеңде (өспелі жиынымен)
Алдыңғы жылдың басынан бастап ұқсас кезеңде (өспелі жиынымен)
1
2
3
4
Кезең басындағы таза зейнетақы активтері
1
Жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналары
2
Орналастырылған салымдар бойынша сыйақы түріндегі кіріс
3
Бағалы қағаздар бойынша сыйақы (купон немесе дисконт) түріндегі кіріс
4
"Кері РЕПО" операциялары бойынша кіріс
5
Акциялар бойынша дивидендтер түріндегі кіріс
6
Бағалы қағаздарды сатып алу-сатудан кіріс (шығыс) (нетто)
7
Қайта бағалаудан кіріс (шығыс) (нетто)
8
оның ішінде:
әділ құны бойынша бағаланатын бағалы қағаздардың әділ құнының өзгеруінен
8.1
шетел валютасын қайта бағалаудан
8.2
басқа да активтерді қайта бағалаудан
8.3
Сыртқы басқарудағы активтер бойынша кіріс (шығыс) (нетто)
9
Басқа да қаржы активтері бойынша сыйақы түріндегі кіріс
10
Жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналары уақтылы аударылмағаны үшін өсімпұл мен айыппұл түріндегі кіріс
11
Теріс комиссиялық сыйақыны өтеу
12
Инвестициялық қызметтен түскен басқа да кіріс
13
Басқа да түсімдер
14
Кіріс жиыны
15
Жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналары есебінен төлемдер бойынша міндеттемелер
16
оның ішінде:
жасы бойынша
16.1
мүгедектік бойынша
16.2
басқалары
16.3
Төлем көзінен ұсталатын жеке табыс салығы
17
Инвестициялық кірістен (зияннан) комиссиялық сыйақы
18
Инвестициялық қызметтегі басқа да шығыс
19
РЕПО операциялары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыс
20
Басқа да шығыс
21
Шығыс жиыны
22
Кезең соңындағы таза активтер
23
Таза зейнетақы активтеріндегі өзгерістер
24
Атауы _____________________________
Мекенжайы _________________
__________________________________ ___________________________
Телефоны__________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы______________________________________
Орындаушы________________________________ _______________________ тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Бас бухгалтер ____________________________________ ________ ______ тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы күні
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам______________________________ ____________                               тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы
Күні 20__ жылғы "______" ______________
Ескертпе: нысан "Жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған таза зейнетақы активтеріндегі өзгерістер туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Жұмыс берушінің міндетті
зейнетақы жарналары есебінен
қалыптастырылған таза зейнетақы активтеріндегі өзгерістер туралы
есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанына қосымша

Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: Ф2-1ПА-ЕНПФ.
Периодичность: ежемесячная.
Отчетный период: по состоянию на "___" ____________ 20___года.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: единый накопительный пенсионный фонд.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: не позднее 20 (двадцатого) числа месяца, следующего за отчетным месяцем.
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде.
(в тысячах тенге)
Наименование статьи
Код строки
За период с начала текущего года (с нарастающим итогом)
За аналогичный период с начала предыдущего года (с нарастающим итогом)
1
2
3
4
Чистые пенсионные активы на начало периода
1
Обязательные пенсионные взносы работодателя
2
Доходы в виде вознаграждения по размещенным вкладам
3
Доходы в виде вознаграждения (купона или дисконта) по ценным бумагам
4
Доходы по операциям "обратное РЕПО"
5
Доходы в виде дивидендов по акциям
6
Доход (расход) от купли-продажи ценных бумаг (нетто)
7
Доходы (расходы) от переоценки (нетто)
8
в том числе:
от изменения справедливой стоимости ценных бумаг, оцениваемых по справедливой стоимости
8.1
от переоценки иностранной валюты
8.2
от переоценки прочих активов
8.3
Доходы (расходы) по активам, находящимся во внешнем управлении (нетто)
9
Доходы в виде вознаграждения по прочим финансовым активам
10
Доходы в виде пени и штрафов за несвоевременное перечисление обязательных пенсионных взносов работодателя
11
Возмещение отрицательного комиссионного вознаграждения
12
Прочие доходы от инвестиционной деятельности
13
Прочие поступления
14
Итого доходов
15
Обязательства по выплатам за счет обязательных пенсионных взносов работодателя
16
в том числе:
по возрасту
16.1
по инвалидности
16.2
прочие
16.3
Индивидуальный подоходный налог у источника выплаты
17
Комиссионное вознаграждение от инвестиционного дохода (убытка)
18
Прочие расходы от инвестиционной деятельности
19
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по операциям РЕПО
20
Прочие расходы
21
Итого расходов
22
Чистые активы на конец периода
23
Изменения в чистых пенсионных активах
24
Наименование _____________________
_________________________________
Адрес ____________________________
__________________________________
Телефон ________________________________________________
Адрес электронной почты _________________________________
Исполнитель __________________________
_______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
подпись, телефон
Главный бухгалтер ___________________
__________
__________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
подпись
дата
Руководитель или лицо, исполняющее его
обязанности __________________________
_______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
Дата "______" ______________ 20__ года
подпись
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об изменениях в чистых пенсионных активах, сформированных за счет обязательных пенсионных взносов работодателя".
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных на безвозмездной основе
"Отчет об изменениях в чистых
пенсионных активах, сформированных
за счет обязательных пенсионных
взносов работодателя"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет об изменениях в чистых пенсионных активах, сформированных за счет обязательных пенсионных взносов работодателя"

"Жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған таза зейнетақы активтеріндегі өзгерістер туралы есеп" (индексі – 2Н-1ЗА-БЖЗҚ, кезеңділігі: ай сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1. Осы түсіндірмеде "Жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған таза зейнетақы активтеріндегі өзгерістер туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды ай сайын бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтері бойынша есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады.
3. Нысанды толтыру кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан көп сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Толтырылған нысанға басшы немесе оның міндетін атқаратын адам, бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
5. 3-бағанда ағымдағы жылдың басынан басталған кезеңдегі деректер көрсетіледі (өспелі жиынымен).
6. 4-бағанда алдыңғы жылдың басынан бастап ұқсас кезеңдегі деректер көрсетіледі (өспелі жиынымен).
7. 1-24 аралығындағы жолдарда "Зейнетақы активтері бойынша операциялар туралы ақпаратты есепке алу және жария ету" қаржылық есептілік стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2013 жылғы 26 шілдедегі № 195 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8765 болып тіркелген) талаптары есепке алына отырып топтастырылған, бас кітаптан немесе дерекқордан алынған ақпарат негізінде деректер көрсетіледі.
8. Қаржылық есептіліктің түрі: жеке.
Қаржы ұйымдарының қаржылық
есептілікті және Қазақстан
Республикасының бейрезидент-банктері филиалдарының,
Қазақстан Республикасының
бейрезидент- сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымдары
филиалдарының, Қазақстан
Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокерлері филиалдарының бухгалтерлік
есептің деректері бойынша
есептiлiкті ұсыну қағидаларына
30-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz. ресми интернет-ресурсында орналастырылған.
Әкімшілік нысанның атауы: бухгалтерлік баланс.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1Н-БДжИПБ.
Кезеңділігі: ай сайын.
Есепті кезеңі: 20___жылғы "___" ____________ жағдай бойынша.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: бағалы қағаздар нарығында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыратын, инвестициялық портфельді басқаратын ұйымдар.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күнінен кешіктірмей.
БСН: _______________________.
Жинау әдісі: электрондық түрде.
(мың теңгемен)
Баптың атауы
Жол коды
Есепті кезеңнің соңында
Есепті кезеңнің басында
1
2
3
4
Активтер
Ақшалай қаражат
1
оның ішінде:
кассадағы қолма-қол ақша
1.1
банктердің және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың шоттарындағы ақша
1.2
ақшалай қаражаттың баламалары
1.3
Аффинирленген бағалы металдар
2
Орналастырылған салымдар
3
оның ішінде:
сыйақы түрінде есептелген, бірақ алынбаған кіріс
3.1
Пайда немесе зиян арқылы әділ құны бойынша бағаланатын бағалы қағаздар
4
оның ішінде:
сыйақы түрінде есептелген, бірақ алынбаған кіріс
4.1
Басқа да жиынтық кіріс арқылы әділ құны бойынша бағаланатын бағалы қағаздар
5
оның ішінде:
сыйақы түрінде есептелген, бірақ алынбаған кіріс
5.1
Амортизация құны бойынша бағаланатын бағалы қағаздар
6
оның ішінде:
сыйақы түрінде есептелген, бірақ алынбаған кіріс
6.1
Туынды қаржы құралдары
7
оның ішінде:
фьючерс мәмілелері бойынша талаптар
7.1
форвард мәмілелері бойынша талаптар
7.2
опцион мәмілелері бойынша талаптар
7.3
своп мәмілелері бойынша талаптар
7.4
"Кері РЕПО" операциясы
8
оның ішінде:
сыйақы түрінде есептелген, бірақ алынбаған кіріс
8.1
Берілген аванстар
9
Дебиторлық берешек
10
Қорлар
11
Берілген қаржылық жалдау
12
Инвестициялық мүлік
13
Басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялар және реттелген борыш
14
Сатуға арналған ұзақ мерзімді активтер (шығатын топтар)
15
Пайдалану құқығы нысанындағы активтер
16
Материалдық емес активтер
17
Негізгі құрал-жабдықтар
18
Алуға есептелген комиссиялық сыйақы
19
оның ішінде:
консалтингтік қызметтерден, оның ішінде:

(индекс – Ф2-1ПА-ЕНПФ, периодичность: ежемесячная)
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об изменениях в чистых пенсионных активах, сформированных за счет обязательных пенсионных взносов работодателя" (далее – форма).
2. Форма заполняется ежемесячно единым накопительным пенсионным фондом по пенсионным активам, сформированным за счет обязательных пенсионных взносов работодателя по состоянию на конец отчетного периода
3. Единица измерения, используемая при заполнении формы, устанавливается в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Заполненную форму подписывают руководитель или лицо, исполняющее его обязанности, главный бухгалтер и исполнитель.
5. При заполнении графы 3 указываются данные, за период с начала текущего года (с нарастающим итогом).
6. В графе 4 указываются данные за аналогичный период с начала предыдущего года (с нарастающим итогом).
7. В строках с 1 по 24 указываются данные на основании информации из главной книги или базы данных и сгруппированные с учетом требований постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 июля 2013 года № 195 "Об утверждении Стандарта финансовой отчетности "Учет и раскрытие информации об операциях по пенсионным активам" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8765).
8. Вид финансовой отчетности: отдельная.
Приложение 30
к Правилам представления
финансовой отчетности
финансовыми организациями
и отчетности по данным
бухгалтерского учета
филиалами банков-нерезидентов
Республики Казахстан,
филиалами страховых
(перестраховочных)
организаций-нерезидентов
Республики Казахстан,
филиалами страховых
брокеров-нерезидентов
Республики Казахстан
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на официальном интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz.
Наименование административной формы: бухгалтерский баланс.
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: Ф1-БДиУИП.
Периодичность: ежемесячная.
Отчетный период: по состоянию на "___" ____________ 20___года.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: организации, осуществляющие брокерскую и дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг, управляющие инвестиционным портфелем.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: не позднее 5 (пятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем.
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде.
(в тысячах тенге)
Наименование статьи
Код строки
На конец отчетного периода
На начало отчетного периода
1
2
3
4
Активы
Денежные средства
1
в том числе:
наличные деньги в кассе
1.1
деньги на счетах в банках и организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций
1.2
эквиваленты денежных средств
1.3
Аффинированные драгоценные металлы
2
Вклады размещенные
3
в том числе:
начисленные, но не полученные доходы в виде вознаграждения
3.1
Ценные бумаги, оцениваемые по справедливой стоимости через прибыль или убыток
4
в том числе:
начисленные, но не полученные доходы в виде вознаграждения
4.1
Ценные бумаги, оцениваемые по справедливой стоимости через прочий совокупный доход
5
в том числе:
начисленные, но не полученные доходы в виде вознаграждения
5.1
Ценные бумаги, оцениваемые по амортизированной стоимости
6
в том числе:
начисленные, но не полученные доходы в виде вознаграждения
6.1
Производные финансовые инструменты
7
в том числе:
требования по сделке фьючерсы
7.1
требования по сделке форварды
7.2
требования по сделке опционы
7.3
требования по сделке свопы
7.4
Операция "обратное РЕПО"
8
в том числе:
начисленные, но не полученные доходы в виде вознаграждения
8.1
Авансы выданные
9
Дебиторская задолженность
10
Запасы
11
Финансовая аренда предоставленная
12
Инвестиционное имущество
13
Инвестиции в капитал других юридических лиц и субординированный долг
14
Долгосрочные активы (выбывающие группы), предназначенные для продажи
15
Активы в форме права пользования
16
Нематериальные активы
17
Основные средства
18
Начисленные комиссионные вознаграждения к получению
19
в том числе:
от консалтинговых услуг, в том числе:

9. 1-33 аралығындағы жолдарда халықаралық қаржылық есептілік стандарттарының талаптары есепке алына отырып топтастырылған, бас кітаптан немесе дерекқордан алынған ақпарат негізінде деректер көрсетіледі.
10. 2.8 және 2.9-жолдарды инвестициялық портфельді басқарушылар ғана толтырады.
11. Қаржылық есептілік түрі: жеке.
Қаржы ұйымдарының қаржылық
есептілікті және Қазақстан
Республикасының бейрезидент-банктері филиалдарының,
Қазақстан Республикасының
бейрезидент- сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымдары
филиалдарының, Қазақстан
Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокерлері филиалдарының бухгалтерлік
есептің деректері бойынша
есептiлiкті ұсыну қағидаларына
32-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz. ресми интернет-ресурсында орналастырылған.
Әкімшілік нысанның атауы: таза зейнетақы активтері туралы есеп.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1НЗА-ИПБ.
Кезеңділігі: ай сайын.
Есепті кезеңі: 20___жылғы "___" ____________ жағдай бойынша.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: зейнетақы активтерін сенімгерлік басқаруды жүзеге асыратын инвестициялық портфельді басқарушылар.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күнінен кешіктірмей.
БСН: _______________________.
Жинау әдісі: электрондық түрде.
(мың теңгемен)
Баптың атауы
Жол коды
Есепті кезеңнің соңында
Есепті кезеңнің басында
1
2
3
4
Активтер
Ақшалай қаражат және ақшалай қаражаттың баламалары
1
Аффинирленген бағалы металдар
2
Банктердегі салымдар
3
Әділ құны бойынша бағаланатын бағалы қағаздар
4
"Кері РЕПО" операциялары бойынша талаптар
5
Дебиторлық берешек
6
Туынды қаржы құралдары
7
Номиналды кірістілік көрсеткіші мен кірістіліктің минималды мәні арасындағы теріс айырмашылықты алуға қойылатын талаптар
8
Амортизация құны бойынша бағаланатын бағалы қағаздар
9
Басқа активтер
10
Активтер жиыны
11
Міндеттемелер
Туынды қаржы құралдары
12
Кредиторлық берешек
13
"РЕПО" операциялары бойынша міндеттемелер
14
Басқа міндеттемелер
15
Міндеттемелер жиыны
16
Таза активтер жиыны
17
Атауы _____________________________
Мекенжайы _________________
__________________________________ ___________________________
Телефоны__________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы______________________________________
Орындаушы________________________________ _______________________ тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Бас бухгалтер ____________________________________ ________ ______ тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы күні
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам______________________________ ____________                               тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы
Күні 20__ жылғы "______" ______________
Ескертпе: нысан "Таза зейнетақы активтері туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Таза зейнетақы активтері
туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанына
қосымша
"Таза зейнетақы активтері туралы есеп" (индексі – 1НЗА-ИПБ, кезеңділігі: ай сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

9. В строках с 1 по 33 указываются данные на основании информации из главной книги или базы данных, сгруппированные с учетом требований международных стандартов финансовой отчетности.
10. Строки 2.8 и 2.9 заполняются только управляющими инвестиционным портфелем.
11. Вид финансовой отчетности: отдельная.
Приложение 32
к Правилам представления
финансовой отчетности
финансовыми организациями
и отчетности по данным
бухгалтерского учета
филиалами банков-нерезидентов
Республики Казахстан,
филиалами страховых
(перестраховочных)
организаций-нерезидентов
Республики Казахстан,
филиалами страховых
брокеров-нерезидентов
Республики Казахстан
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на официальном интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz.
Наименование административной формы: отчет о чистых пенсионных активах.
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: Ф1ПА-УИП.
Периодичность: ежемесячная.
Отчетный период: по состоянию на "___" ___________ 20___года.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: управляющие инвестиционным портфелем, осуществляющие доверительное управление пенсионными активами.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: не позднее 5 (пятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем.
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде.
(в тысячах тенге)
Наименование статьи
Код строки
На конец отчетного периода
На начало отчетного периода
1
2
3
4
Активы
Денежные средства и эквиваленты денежных средств
1
Аффинированные драгоценные металлы
2
Вклады в банках
3
Ценные бумаги, оцениваемые по справедливой стоимости
4
Требования по операциям "обратное РЕПО"
5
Дебиторская задолженность
6
Производные финансовые инструменты
7
Требования по получению отрицательной разницы между показателем номинальной доходности и минимальным значением доходности
8
Ценные бумаги, оцениваемые по амортизированной стоимости
9
Прочие активы
10
Итого активы
11
Обязательства
Производные финансовые инструменты
12
Кредиторская задолженность
13
Обязательства по операциям "РЕПО"
14
Прочие обязательства
15
Итого обязательства
16
Итого чистые активы
17
Наименование _____________________
_________________________________
Адрес _____________________
___________________________
Телефон ________________________________________________
Адрес электронной почты _________________________________
Исполнитель __________________________
_______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
подпись, телефон
Главный бухгалтер ___________________
__________
__________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
подпись
дата
Руководитель или лицо, исполняющее его
обязанности __________________________
_______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
Дата "______" ______________ 20__ года
подпись
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о чистых пенсионных активах".
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных на безвозмездной основе
"Отчет о чистых пенсионных активах"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет о чистых пенсионных активах"
(индекс – Ф1ПА-УИП, периодичность: ежемесячная)

14.1
шетел валютасын қайта бағалаудан
14.2
қайта бағалаудан басқа шығыс
14.3
Шетел валютасын сатып алу-сатудан шығыс
15
Басқа да шығыс
16
Шығыс жиыны
17
Анықталмаған (қате есептелген) сома
18
Анықталмаған (қате) есептелген соманы қайтару
19
Кезең соңындағы таза зейнетақы активтері
20
Таза зейнетақы активтеріндегі өзгерістер
21
Атауы _____________________________
Мекенжайы _________________
__________________________________ ___________________________
Телефоны__________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы______________________________________
Орындаушы________________________________ _______________________ тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Бас бухгалтер ____________________________________ ________ ______ тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы күні
Басшы немесе оның
міндетін атқарушы адам______________________________ ____________                               тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы
Күні 20__ жылғы "______" ______________
Ескертпе: нысан "Таза зейнетақы активтеріндегі өзгерістер туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Таза зейнетақы активтеріндегі
өзгерістер туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанына қосымша
"Таза зейнетақы активтеріндегі өзгерістер туралы есеп" (индексі – 2НЗА-ИПБ, кезеңділігі: ай сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1. Осы түсіндірмеде "Таза зейнетақы активтеріндегі өзгерістер туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды ай сайын зейнетақы активтерін сенімгерлік басқаруды жүзеге асыратын инвестициялық портфельді басқарушылар есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады.
3. Нысанды толтыру кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан көп сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Толтырылған нысанға басшы немесе оның міндетін атқаратын адам, бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
5. 3-бағанда есепті кезеңнің соңғы күнін қоса алғанда, жылдың басынан бастап есепті күнге дейінгі кезеңдегі деректер көрсетіледі.
6. 4-бағанда есепті кезеңнің соңғы күнін қоса алғанда, есепті кезеңдегі деректер көрсетіледі.
7. 1-21 аралығындағы жолдарда "Зейнетақы активтері бойынша операциялар туралы ақпаратты есепке алу және жария ету" қаржылық есептілік стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2013 жылғы 26 шілдедегі № 195 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8765 болып тіркелген) талаптары есепке алына отырып топтастырылған, бас кітаптан немесе дерекқордан алынған ақпарат негізінде деректер көрсетіледі.

14.1
от переоценки иностранной валюты
14.2
прочие расходы от переоценки
14.3
Расходы от купли-продажи иностранной валюты
15
Прочие расходы
16
Итого расходов
17
Невыясненные (ошибочно зачисленные) суммы
18
Возврат невыясненных (ошибочно) зачисленных сумм
19
Чистые пенсионные активы на конец периода
20
Изменения в чистых пенсионных активах
21
Наименование _____________________
_________________________________
Адрес ______________________
____________________________
Телефон ________________________________________________
Адрес электронной почты _________________________________
Исполнитель __________________________
_______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
подпись, телефон
Главный бухгалтер ___________________
__________
__________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
подпись
дата
Руководитель или лицо, исполняющее его
обязанности __________________________
_______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
Дата "______" ______________ 20__ года
подпись
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об изменениях в чистых пенсионных активах".
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных на безвозмездной основе
"Отчет об изменениях в чистых
пенсионных активах"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет об изменениях в чистых пенсионных активах"
(индекс – Ф2ПА-УИП, периодичность: ежемесячная)
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об изменениях в чистых пенсионных активах" (далее – форма).
2. Форма заполняется ежемесячно управляющими инвестиционным портфелем, осуществляющими доверительное управление пенсионными активами, по состоянию на конец отчетного периода.
3. Единица измерения, используемая при заполнении формы, устанавливается в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Заполненную форму подписывают руководитель или лицо, исполняющее его обязанности, главный бухгалтер и исполнитель.
5. В графе 3 указываются данные за период с начала года по отчетную дату, включая последний день отчетного периода.
6. В графе 4 указываются данные за отчетный период, включая последний день отчетного периода.
7. В строках с 1 по 21 указываются данные на основании информации из главной книги или базы данных, сгруппированные с учетом требований постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 июля 2013 года № 195 "Об утверждении Стандарта финансовой отчетности "Учет и раскрытие информации об операциях по пенсионным активам" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8765).

54.2
Басқа да жиынтық кіріс арқылы әділ құны бойынша бағаланатын бағалы қағаздардың құнсыздану резерві
54.3
Күтпеген тәуекелдер резерві
54.4
Тұрақтандыру резерві
54.5
Негізгі құрал-жабдықтарды қайта бағалауға арналған резерв
54.6
Басқа да резервтер
54.7
Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалы қызметінің нәтижелері
55
Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының міндеттемелерінің жиыны, бас офис шоты, резервтері және қызметінің нәтижелері
56
Атауы _____________________________
Мекенжайы _________________
__________________________________ ___________________________
Телефоны__________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы______________________________________
Орындаушы________________________________ _______________________ тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Бас бухгалтер ____________________________________ ________ ______ тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы күні
Басшы немесе оның
міндетін атқарушы адам______________________________ ____________ тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы
Күні 20__ жылғы "______" ______________
Ескертпе: нысан "Активтер мен міндеттемелер туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Активтер мен міндеттемелер
туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанына
қосымша
"Активтер мен міндеттемелер туралы есеп" (индексі – 1Н-БСҰФ, кезеңділігі: ай сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1. Осы түсіндірмеде "Активтер мен міндеттемелер туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалы ай сайын толтырады.
3. Нысанды толтыру кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі 1000 (мың) теңгемен белгіленеді. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан көп сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Толтырылған нысанға басшы немесе оның міндетін атқаратын адам, бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
5. 3-бағанды толтыру кезінде есепті кезеңнің соңғы күнін қоса алғанда, есепті кезеңнің соңындағы деректер көрсетіледі.
6. 4-бағанда алдыңғы жылдың соңындағы деректер көрсетіледі.
7. 1 - 56 аралығындағы жолдарда қаржылық есептіліктің халықаралық стандарттарын ескере отырып топтастырылған бас кітаптан немесе дерекқордан алынған ақпарат негізінде деректер көрсетіледі.
Қаржы ұйымдарының қаржылық
есептілікті және Қазақстан
Республикасының бейрезидент-банктері филиалдарының,
Қазақстан Республикасының
бейрезидент- сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымдары
филиалдарының, Қазақстан
Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокерлері филиалдарының бухгалтерлік
есептің деректері бойынша
есептiлiкті ұсыну қағидаларына
38-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz. ресми интернет-ресурсында орналастырылған.
Әкімшілік нысанның атауы: кіріс пен шығыс туралы есеп.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 2Н-БСҰФ.
Кезеңділігі: ай сайын.
Есепті кезеңі: 20___жылғы "___" ____________ жағдай бойынша.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 6 (алтыншы) жұмыс күнінен кешіктірмей.
БСН: _______________________.
Жинау әдісі: электрондық түрде.
(мың теңгемен)
Баптың атауы
Жол коды
Есепті кезең үшін
Ағымдағы жылдың басынан бастап кезең үшін (өспелі жиынымен)
Алдыңғы жылдың ұқсас кезеңі үшін
Алдыңғы жылдың басынан бастап ұқсас кезең үшін (өспелі жиынымен)
1
2
3
4
5
6
Кіріс
Сақтандыру қызметінен кіріс
Сақтандыру шарттары бойынша қабылданған сақтандыру сыйлықақылары
1
Қайта сақтандыру шарттары бойынша қабылданған сақтандыру сыйлықақылары
2
Қайта сақтандыруға берілген сақтандыру сыйлықақылары
3
Сақтандыру сыйлықақыларының таза сомасы
4
Еңбек сіңірілмеген сыйлықақы резервінің өзгеруі
5
Еңбек сіңірілмеген сыйлықақылар бойынша қайта сақтандыру активтерінің өзгеруі
6
Еңбек сіңірілген сақтандыру сыйлықақыларының таза сомасы
7
Сақтандыру қызметі бойынша комиссиялық сыйақы түріндегі кіріс
8
Сақтандыру қызметінен басқа да кіріс
9
Инвестициялық қызметтен кіріс
Сыйақы алуға байланысты кіріс
10
оның ішінде:
бағалы қағаздар бойынша сыйақы (купон немесе дисконт) түріндегі кіріс

54.2
Резерв обесценения ценных бумаг, оцениваемых по справедливой стоимости через прочий совокупный доход
54.3
Резерв непредвиденных рисков
54.4
Стабилизационный резерв
54.5
Резерв на переоценку основных средств
54.6
Прочие резервы
54.7
Результаты деятельности филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан
55
Итого обязательства, счет головного офиса, резервы и результаты деятельности филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан
56
Наименование _____________________
_________________________________
Адрес ____________________________
__________________________________
Телефон ________________________________________________
Адрес электронной почты _________________________________
Исполнитель __________________________
_______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
подпись, телефон
Главный бухгалтер ___________________
__________
__________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
подпись
дата
Руководитель или лицо, исполняющее его
обязанности __________________________
_______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
Дата "______" ______________ 20__ года
подпись
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об активах и обязательствах".
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных на безвозмездной основ
"Отчет об активах и обязательствах"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет об активах и обязательствах"
(индекс – Ф1-ФСОН, периодичность: ежемесячная)
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об активах и обязательствах" (далее – форма).
2. Форма заполняется ежемесячно филиалом страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан.
3. Единица измерения, используемая при заполнении формы, устанавливается в 1000 (тысячах) тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 тысячи тенге.
4. Заполненную форму подписывают руководитель или лицо, исполняющее его обязанности, главный бухгалтер и исполнитель.
5. При заполнении графы 3 указываются данные на конец отчетного периода, включая последний день отчетного периода.
6. В графе 4 указываются данные на конец предыдущего года.
7. В строках с 1 по 56 указываются данные на основании информации из главной книги или базы данных, сгруппированные с учетом международных стандартов финансовой отчетности.
Приложение 38
к Правилам представления
финансовой отчетности
финансовыми организациями
и отчетности по данным
бухгалтерского учета
филиалами банков-нерезидентов
Республики Казахстан,
филиалами страховых
(перестраховочных)
организаций-нерезидентов
Республики Казахстан,
филиалами страховых
брокеров-нерезидентов
Республики Казахстан
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на официальном интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz.
Наименование административной формы: отчет о доходах и расходах.
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: Ф2-ФСОН.
Периодичность: ежемесячная.
Отчетный период: по состоянию на "___" ____________ 20___года.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: филиалы страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: не позднее 6 (шестого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем.
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде.
(в тысячах тенге)
Наименование статьи
Код строки
За отчетный период
За период с начала текущего года (с нарастающим итогом)
За аналогичный период предыдущего года
За аналогичный период с начала предыдущего года (с нарастающим итогом)
1
2
3
4
5
6
Доходы
Доходы от страховой деятельности
Страховые премии, принятые по договорам страхования
1
Страховые премии, принятые по договорам перестрахования
2
Страховые премии, переданные на перестрахование
3
Чистая сумма страховых премий
4
Изменение резерва незаработанной премии
5
Изменение активов перестрахования по незаработанным премиям
6
Чистая сумма заработанных страховых премий
7
Доходы в виде комиссионного вознаграждения по страховой деятельности
8
Прочие доходы от страховой деятельности
9
Доходы от инвестиционной деятельности
Доходы, связанные с получением вознаграждения
10
в том числе:
доходы в виде вознаграждения (купона или дисконта) по ценным бумагам