Жер қойнауын пайдаланушылар мен олардың мердігерлерінің уран өндіру жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Атом энергиясы жөніндегі агенттігі төрағасының 2025 жылғы 28 қарашадағы № 75 - н/қ. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 1 желтоқсанда № 37512 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 05.11.2025 ж. бастап қолданысқа енгізіледі
"Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 179-бабы 1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Жер қойнауын пайдаланушылар мен олардың мердігерлерінің уран өндіру жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) бекітілсін.
2. Мыналар:
1) Қағидалардың 4-тармағының 23) және 25) тармақшалары, сондай-ақ 88-тармақтың 9) тармақшасы 2026 жылғы 1 қаңтарға дейін қолданылады;
2) Қағидалардың 4-тармағының 16) және 24) тармақшалары 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданылады;
3) 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап Қағидалардың 6-тармағының бесінші және алтыншы бөліктері мынадай редакцияда қолданылады:
"Егер сатып алынатын тауар бойынша ҚТӨ тізілімінде екі немесе одан да көп тауар өндіруші болса, тапсырыс беруші көрсетілген тауар өндірушілер арасында ашық конкурс немесе бағаны төмендетуге арналған ашық конкурс (электрондық сауда-саттық) тәсілімен сатып алу жүргізеді.
Егер ҚТӨ тізілімінде сатып алынатын тауардың бір ғана өндірушісі болса, сатып алу осы тауар өндірушіден бір көзден алу тәсілімен осы Қағидалардың 88-тармағының 10) тармақшасына сәйкес жүзеге асырылады.";
4) 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап Қағидалардың 46-тармағының 1) тармақшасы мынадай редакцияда қолданылады:
"1) тапсырыс беруші сатып алатын тауардың өндірушісі ашық конкурсқа өтінім берген кезде – қазақстандық тауар өндірушілер тізілімінен үзінді көшірме;".
5) 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап Қағидалардың 88-тармағының 10) тармақшасы мынадай редакцияда қолданылады:
"10) ҚТӨ тізілімінде сатып алынатын тауардың жалғыз өндірушісінің болуы және оның өндіретін тауары тапсырыс беруші белгілеген техникалық сипаттамаларға сәйкес келуі;".
6) 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап Қағидалардың 128-тармағы мынадай редакцияда қолданылады:
"128. Тапсырыс беруші тауар өндірушімен шарт жасасқан кезде шартта жеткізушінің қазақстандық тауар өндірушілер тізілімінен үзінді көшірме ұсыну шарты көзделуі мүмкін.
Бұл ретте қазақстандық тауар өндірушілер тізілімінен берілетін сертификат немесе үзінді көшірме шарт бойынша жеткізілетін тауар көлемінен кем болмауы тиіс.
Тапсырыс беруші қазақстандық жұмыстар мен қызметтер өндірушімен жұмыстарды немесе қызметтерді сатып алу шартын жасасқан кезде шартта жеткізушінің сатып алынған ТЖҚ және олардың ішкі елдік құндылығы туралы есепті ұсыну талабы көзделеді." деп белгіленсін.

Об утверждении Правил приобретения недропользователями и их подрядчиками товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по добыче урана
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по атомной энергии от 28 ноября 2025 года № 75 - н/қ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 декабря 2025 года № 37512.
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 05.11.2025 г.
В соответствии с пунктом 1 статьи 179 Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила приобретения недропользователями и их подрядчиками товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по добыче урана (далее – Правила).
2. Установить, что:
1) подпункты 23) и 25) пункта 4, а также подпункт 9) пункта 88 Правил действуют до 1 января 2026 года;
2) подпункты 16) и 24) пункта 4 Правил действуют с 1 января 2026 года;
3) с 1 января 2026 года части пятая и шестая пункта 6 Правил действуют в следующей редакции:
"При наличии в Реестре КТП двух и более товаропроизводителей закупаемого товара, заказчик осуществляет приобретение товаров способом открытого конкурса, открытого конкурса на понижение (электронные торги) среди указанных товаропроизводителей закупаемого товара.
При наличии единственного товаропроизводителя закупаемого товара в Реестре КТП, приобретение осуществляется способом из одного источника у данного товаропроизводителя на основании подпункта 10) пункта 88 настоящих Правил.";
4) с 1 января 2026 года подпункт 1) пункта 46 Правил действует в следующей редакции:
"1) при подаче конкурсной заявки товаропроизводителем приобретаемого заказчиком товара в открытом конкурсе, выписка из реестра казахстанских товаропроизводителей;";
5) с 1 января 2026 года подпункт 10) пункта 88 Правил действует в следующей редакции:
"10) наличие в Реестре КТП единственного товаропроизводителя приобретаемого товара, при соответствии производимого им товара техническим характеристикам, устанавливаемым заказчиком;";
6) с 1 января 2026 года пункт 128 Правил действует в следующей редакции:
"128. При заключении заказчиком договора о приобретении с товаропроизводителем, в положениях договора допускается условие о представлении поставщиком выписки из реестра казахстанских товаропроизводителей.
При этом сертификат или выписка из реестра казахстанских товаропроизводителей содержит объем товара, не менее объема товара, поставляемого в рамках заключенного договора.
При заключении заказчиком договора о приобретении работ или услуг с казахстанским производителем работ или услуг, в положениях договора указывается требование о представлении поставщиком отчета о приобретаемых ТРУ и внутристрановой ценности в них.".

3. Қазақстан Республикасы Атом энергиясы жөніндегі агенттігінің Атом өнеркәсібі және жер қойнауын пайдалану департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Атом энергиясы жөніндегі агенттігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Атом энергиясы агенттігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларымен көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Атом энергиясы жөніндегі агенттігі төрағасының жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
5. Осы бұйрық 2025 жылғы 5 қарашадан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады.
Қазақстан Республикасының
Атом энергиясы жөніндегі агенттігінің төрағасы
А. Саткалиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және құрылыс
министірлігі
Қазақстан Республикасының
Атом энергиясы
жөніндегі агенттігінің төрағасы
2025 жылғы 28 қарашадағы
№ 75 - н/қ
Бұйрығымен бекітілген
Жер қойнауын пайдаланушылар мен олардың мердігерлерінің уран өндіру жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Жер қойнауын пайдаланушылар мен олардың мердігерлерінің уран өндіру жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу қағидалары (бұдан әрі-Қағидалар) "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 179-бабының 1-тармағына сәйкес әзірленді және жер қойнауын пайдаланушылар мен олардың мердігерлерінің уран өндіру жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу тәртібін айқындайды.
Осы Қағидалар Кодекстің 277-бабының 3-тармағына сәйкес Кодекс қолданысқа енгізілгенге дейін берілген және жасалған рұқсаттар, лицензиялар және жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар бойынша қатынастарға да қолданылады.
2. Уран өндіру жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді (бұдан әрі – ТЖКҚ) сатып алу рәсімдері Қазақстан Республикасының аумағында жүргізіледі.

3. Департаменту атомной промышленности и недропользования Агентства Республики Казахстан по атомной энергии в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по атомной энергии после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Агентства Республики Казахстан по атомной энергии сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя председателя Агентства Республики Казахстан по атомной энергии.
5. Настоящий приказ вводится в действие с 5 ноября 2025 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель Агентства
Республики Казахстан по атомной энергии
А. Саткалиев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство промышленности
и строительства
Республики Казахстан
Утверждены приказом
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по атомной энергии
от 28 ноября 2025 года № 75 - н/қ
Правила приобретения недропользователями и их подрядчиками товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по добыче урана
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила приобретения недропользователями и их подрядчиками товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по добыче урана (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 1 статьи 179 Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании" (далее – Кодекс) и определяют порядок приобретения недропользователями и их подрядчиками товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по добыче урана.
Настоящие Правила также применяются к отношениям по разрешениям, лицензиям и контрактам на недропользование, выданным и заключенным до введения в действие Кодекса в соответствии с пунктом 3 статьи 277 Кодекса.
2. Процедуры приобретения товаров, работ и услуг (далее – ТРУ), используемых при проведении операций по добыче урана, проводятся на территории Республики Казахстан.

3. Осы Қағидалар мыналарға қолданылмайды:
1) Қазақстан Республикасының Мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасына сәйкес ТЖКҚ сатып алатын жер қойнауын пайдаланушыларға;
2) дауыс беретін акцияларының (қатысу үлестерінің) елу және одан да көп пайызы тікелей немесе жанама түрде ұлттық басқарушы холдингке тиесілі жер қойнауын пайдалану құқығына ие заңды тұлғаларға;
3) Қазақстан Республикасының Табиғи монополиялар туралы заңнамасына сәйкес табиғи монополиялар субъектісі ретіндегі қызмет шеңберінде ТЖКҚ сатып алатын жер қойнауын пайдаланушыларға.
4. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) әлеуетті жеткізуші - ТЖКҚ сатып алу туралы шарт жасасуға үміткер кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын жеке тұлға, заңды тұлға, заңды тұлғалардың уақытша бірлестігі (консорциум);
2) әлеуетті жеткізушінің үлестес тұлғасы - шешімдерді айқындауға және (немесе) осы әлеуетті жеткізуші қабылдайтын шешімдерге, оның ішінде жазбаша нысанда жасалған мәмілеге байланысты ықпал етуге құқығы бар кез келген жеке немесе заңды тұлға, сондай-ақ осы әлеуетті жеткізушінің өзіне қатысты осындай құқығы бар кез келген жеке немесе заңды тұлға;
3) біртекті ТЖКҚ - бірдей емес, ұқсас сипаттамалары бар және бірдей функцияларды орындауға және бір-бірін алмастыруға мүмкіндік беретін ұқсас компоненттерден тұратын ТЖКҚ;
4) жабдықтың істен шығу актісі - тапсырыс берушінің бірінші басшысы, сондай-ақ қауіпсіздік пен өндіріске жауапты бірінші басшының орынбасары қол қойған, жабдықтың, механизмдердің, агрегаттардың, шығыс материалдарының істен шығуын растайтын, істен шығуы өндірістік циклдің тоқтауына әкеп соғатын құжат;
5) жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің және оларды өндірушілердің тізілімі (бұдан әрі – тізілім) - жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді және оларды өндірушілерді сатып алуды бақылау мен мониторингтеуге, сондай-ақ электрондық сатып алуды жүргізуге және жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің тізбесін қалыптастыруға арналған мемлекеттік ақпараттық жүйе;
6) жер қойнауын пайдаланушының (мердігердің) уәкілетті тұлғасы - жер қойнауын пайдаланушы (мердігер) атынан осы Қағидаларға сәйкес уран өндіру жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын ТЖКҚ сатып алуды жүзеге асыруға уәкілеттік берілген жеке немесе заңды тұлға;

3. Настоящие Правила не распространяются на:
1) недропользователей, приобретающих ТРУ в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственных закупках;
2) юридических лиц, обладающих правом недропользования, пятьюдесятью и более процентами голосующих акций (долей участия) которых прямо или косвенно владеет национальный управляющий холдинг;
3) недропользователей, приобретающих ТРУ в соответствии с законодательством Республики Казахстан о естественных монополиях в рамках деятельности в качестве субъекта естественных монополий.
4. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) потенциальный поставщик – физическое лицо, осуществляющее предпринимательскую деятельность, юридическое лицо, временное объединение юридических лиц (консорциум), претендующие на заключение договора о приобретении ТРУ;
2) аффилированное лицо потенциального поставщика – любое физическое или юридическое лицо, которое имеет право определять решения и (или) оказывать влияние на принимаемые данным потенциальным поставщиком решения, в том числе в силу сделки, совершенной в письменной форме, а также любое физическое или юридическое лицо, в отношении которого данный потенциальный поставщик имеет такое право;
3) однородные ТРУ – ТРУ, которые, не являясь идентичными, имеют сходные характеристики и состоят из схожих компонентов, что позволяет им выполнять одни и те же функции и быть взаимозаменяемыми;
4) акт выхода из строя оборудования – документ, подписанный первым руководителем заказчика, а также заместителем первого руководителя, ответственного за безопасность и производство, подтверждающий выход из строя оборудования, механизмов, агрегатов, расходных материалов, выход из строя которых приведет к остановке производственного цикла;
5) реестр товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по недропользованию, и их производителей (далее – реестр) – государственная информационная система, предназначенная для контроля и мониторинга закупа товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по недропользованию, и их производителей, а также проведения электронных закупок и формирования перечня товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по недропользованию;
6) уполномоченное лицо недропользователя (подрядчика) – физическое или юридическое лицо, уполномоченное недропользователем (подрядчиком) осуществлять от имени недропользователя (подрядчика) приобретение ТРУ, используемых при проведении операций по добыче урана в соответствии с настоящими Правилами;

7) жеткізуші – кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын жеке тұлға, заңды тұлға, онымен жасалған ТЖКҚ сатып алу туралы Шартта тапсырыс берушінің контрагенті ретінде әрекет ететін заңды тұлғалардың уақытша бірлестігі (консорциум);
8) жұмыстар - заттай нәтижесі бар қызмет, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жұмыстарға жатқызылған өзге де қызмет;
9) жүйенің әкімшісі - жүйенің меншік иесі немесе иесі;
10) импорттық тауарды оқшаулау бағдарламасы - бұрын Қазақстан Республикасының аумағында өндірілмеген, тауарды сатып алу туралы шарттың ажырамас бөлігі болып табылатын тауарды оқшаулау жөніндегі егжей-тегжейлі қадамдарды, тәсілдер мен мерзімдерді сипаттайтын бағдарлама;
11) конкурстық комиссия - осы Қағидалардың 6-тармағының 1), 3) тармақшаларында белгіленген тәртіппен және тәсілдермен ТЖКҚ сатып алуды жүргізу рәсімін орындау үшін тапсырыс беруші құратын алқалы орган;
12) конкурстық құжаттама - конкурстық өтінімді дайындау үшін әлеуетті жеткізушіге ұсынылатын, ашық конкурсты және төмендетуге арналған ашық конкурсты (электрондық сауда-саттықты) өткізу шарттары қамтылған, Тапсырыс беруші бекіткен құжаттама;
13) көрсетілетін қызметтер - тапсырыс берушінің қажеттіліктерін қанағаттандыруға бағытталған, заттай нәтижесі жоқ қызмет;
14) Қазақстан Республикасының Ұлттық куәландырушы орталығы - мемлекеттік және мемлекеттік емес ақпараттық жүйелерде электрондық құжаттарды қалыптастыру үшін жеке немесе заңды тұлғаларға электрондық цифрлық қолтаңба құралдары мен тіркеу куәліктерін ұсынатын куәландырушы орталық;
15) Қазақстанда шығарылған тауар - Қазақстан Республикасында толық өндірілген тауар немесе өндіріс шарттарына сәйкес қайта өңделген тауар, оны өндіру кезінде өндірістік және технологиялық операциялардың ең төменгі шегі орындалады, ол туралы мәліметтер қазақстандық тауар өндірушілердің тізілімінде қамтылады;
16) қазақстандық тауар өндірушілердің тізілімі (бұдан әрі – ҚТӨ тізілімі) - қазақстандық тауар өндірушілер және олар өндіретін қазақстандық тауарлар туралы мәліметтерді қамтитын "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының объектісі;
Ескерту. 16) тармақша 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі – осы бұйрықтың 2-тармағымен.
17) қаржы жылы - Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасына сәйкес айқындалған уақыт кезеңі;

7) поставщик – физическое лицо, осуществляющее предпринимательскую деятельность, юридическое лицо, временное объединение юридических лиц (консорциум), выступающее в качестве контрагента заказчика в заключенном с ним договоре о приобретении ТРУ;
8) работы – деятельность, имеющая вещественный результат, а также иная деятельность, отнесенная к работам в соответствии с законами Республики Казахстан;
9) администратор системы – собственник или владелец системы;
10) программа локализации импортного товара – программа, описывающая подробные шаги, способы и сроки по локализации товара, ранее не производимого на территории Республики Казахстан, являющаяся неотъемлемой частью договора о приобретении товара;
11) конкурсная комиссия – коллегиальный орган, создаваемый заказчиком для выполнения процедуры проведения приобретения ТРУ в порядке и способами, установленными подпунктами 1), 3) пункта 6 настоящих Правил;
12) конкурсная документация – утвержденная заказчиком документация, в которой содержатся условия проведения открытого конкурса и открытого конкурса на понижение (электронные торги), представляемая потенциальному поставщику для подготовки конкурсной заявки;
13) услуги – деятельность, направленная на удовлетворение потребностей заказчика, не имеющая вещественного результата;
14) Национальный удостоверяющий центр Республики Казахстан – удостоверяющий центр, представляющий средства электронной цифровой подписи и регистрационные свидетельства физическим или юридическим лицам для формирования электронных документов в государственных и негосударственных информационных системах;
15) товар казахстанского происхождения – товар, полностью произведенный в Республике Казахстан, или переработанный товар, соответствующий условиям производства, при производстве которого выполняется минимальный порог производственных и технологических операций, сведения о котором содержатся в реестре казахстанских товаропроизводителей;
Примечание ИЗПИ!
Подпункт 16) действует с 01.01.2026 в соответствии с пп. 2) п.2 настоящего Приказа.
16) Реестр казахстанских товаропроизводителей (далее – Реестр КТП) – объект информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства", содержащим сведения о казахстанских товаропроизводителях и производимых ими товарах казахстанского происхождения;
Сноска. Подпункт 16) вводится в действие с 01.01.2026 в соответствии с пунктом 2 настоящего приказа.
17) финансовый год – период времени, определенный в соответствии с бюджетным законодательством Республики Казахстан;

18) қосалқы мердігер - мердігермен (Тапсырыс берушімен) шарт бойынша жұмыстардың бір бөлігін орындайтын жеке немесе заңды тұлға;
19) құжаттың электрондық көшірмесі - түпнұсқа құжаттың түрі мен ақпаратын (деректерін) электрондық-цифрлық нысанда толық жаңғыртатын құжат;
20) мердігер – уран өндіру жөніндегі операцияларды жүргізуге байланысты жұмыстардың жекелеген түрлерін орындау үшін жер қойнауын пайдаланушы немесе оның уәкілетті тұлғасы тартатын жеке немесе заңды тұлға, заңды тұлғалардың уақытша бірлестігі (консорциум);
21) сатып алу коды - осы Қағидалардың 6-тармағының 1), 3) тармақшаларында көрсетілген тәсілдермен ТЖКҚ сатып алу туралы хабарландыруларды қалыптастыру кезінде немесе осы Қағидалардың 6-тармағының 2) тармақшасында көрсетілген тәсілмен ТЖКҚ сатып алу қорытындыларын шығару хаттамасын қалыптастыру кезінде тізілімде (жүйеде) қалыптастырылған код;
22) тапсырыс беруші – осы Қағидаларға сәйкес ТЖКҚ сатып алуды жүзеге асыратын жер қойнауын пайдаланушы, мердігер, жер қойнауын пайдаланушының (мердігердің) уәкілетті тұлғасы;
23) тауар өндіруші - отандық өндірушілер тізілімінде тұрған тауар өндіретін әлеуетті жеткізу (жеткізу);
Ескерту. 23) тармақша 01.01.2026 дейін қолданылады – осы бұйрықтың 2-тармағымен.
24) қазақстандық тауар өндіруші (бұдан әрі – тауар өндіруші) – Қазақстан Республикасының резиденті болып табылатын, қазақстандық тауар өндірушілердің тізіліміне енгізілген кәсіпкерлік субъектісі;
Ескерту. 24) тармақша 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі – осы бұйрықтың 2-тармағымен.
25) тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді отандық өндірушілердің тізілімі (бұдан әрі – ОТӨ тізілімі) - "Қазақстан Республикасының Ұлттық Кәсіпкерлер палатасы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабының 1-тармағына сәйкес Ұлттық палата төралқасы бекітетін тәртіппен ерікті негізде қалыптастырылатын тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді отандық өндірушілердің тізбесі;
Ескерту. 25) тармақша 01.01.2026 дейін қолданылады – осы бұйрықтың 2-тармағымен.
26) ТЖКҚ сатып алу - осы Қағидаларда белгіленген тәртіппен және тәсілдермен жүзеге асырылатын жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт бойынша міндеттемелерді орындау үшін уран өндіру жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын ТЖКҚ-ның меншікті қаражаты есебінен сатып алу;

18) субподрядчик – физическое или юридическое лицо, выполняющее часть работ по договору с подрядчиком (заказчиком);
19) электронная копия документа – документ, полностью воспроизводящий вид и информацию (данные) подлинного документа в электронно-цифровой форме;
20) подрядчик – физическое или юридическое лицо, временное объединение юридических лиц (консорциум), привлекаемое недропользователем или его уполномоченным лицом для выполнения отдельных видов работ, связанных с проведением операций по добыче урана;
21) код закупки – код, сформированный реестром (системой), при формировании объявлений о приобретении ТРУ способами, указанными в подпунктах 1), 3) пункта 6 настоящих Правил, или при формировании протокола подведения итогов приобретения ТРУ способом, указанным в подпункте 2) пункта 6 настоящих Правил;
22) заказчик – недропользователь, подрядчик, уполномоченное лицо недропользователя (подрядчика), осуществляющие приобретение ТРУ в соответствии с настоящими Правилами;
Примечание ИЗПИ!
Подпункт 23) действует до 01.01.2026 в соответствии с пп. 1) п.2 настоящего Приказа.
23) товаропроизводитель – потенциальный поставщик (поставщик), производящий товар, состоящий в Реестре отечественных производителей;
Сноска. Подпункт 23) действует до 01.01.2026 в соответствии с пунктом 2 настоящего приказа.
Примечание ИЗПИ!
Подпункт 24) действует с 01.01.2026 в соответствии с пп. 2) п.2 настоящего Приказа.
24) казахстанский товаропроизводитель (далее – товаропроизводитель) – субъект предпринимательства, являющийся резидентом Республики Казахстан, включенный в реестр казахстанских товаропроизводителей;
Сноска. Подпункт 24) вводится в действие с 01.01.2026 в соответствии с пунктом 2 настоящего приказа.
Примечание ИЗПИ!
Подпункт 25) действует до 01.01.2026 в соответствии с пп. 1) п.2 настоящего Приказа.
25) реестр отечественных производителей товаров, работ и услуг (далее – Реестр ОТП) – перечень отечественных производителей товаров, работ и услуг, формируемый на добровольной основе в порядке, утверждаемом президиумом Национальной палаты в соответствии с пунктом 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан "О Национальной палате предпринимателей Республики Казахстан";
Сноска. Подпункт 25) действует до 01.01.2026 в соответствии с пунктом 2 настоящего приказа.
26) приобретение ТРУ – приобретение за счет собственных средств ТРУ, используемых при проведении операций по добыче урана для выполнения обязательств по контракту на недропользование, осуществляемое в порядке и способами, установленными настоящими Правилами;

27) ТЖКҚ сатып алу туралы шарттың елеулі талаптары - Шарттың мәні, тауарды жеткізу, жұмыстарды орындау, қызметтер көрсету мерзімдері мен орны және төлем тәртібі туралы талаптар;
28) толық аяқталған құрылыс - пайдалануға дайын объектіні салу, оны қамтамасыз ету және тапсырыс берушіге тапсыру;
29) уран өндіру жөніндегі операцияларды жүргізу кезіндегі кешенді жұмыс - жобалық және (немесе) зерттеу жұмыстарын орындауды және (немесе) толық аяқталған құрылысты және (немесе) жобалық және зерттеу жұмыстарын, толық аяқталған құрылысты басқаруды қамтитын жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің жиынтығы және (немесе) осы жұмыстарға ілеспе тауарларды жеткізу, қызметтерді көрсету;
30) төмендетуге бағытталған қадам – төмендетуге ашық конкурс (электрондық сауда-саттық) өткізу кезінде қолданылатын бағаны 1% - ға (бір пайызға) (бірақ 100 000 теңгеден артық емес) төмендету;
31) тізілім әкімшісі - қатты пайдалы қазбалар саласындағы уәкілетті орган;
32) шартты баға - қазақстандық тауар өндіруші немесе жұмыстарды немесе көрсетілетін қызметтерді қазақстандық өндіруші болып табылатын әлеуетті жеткізушінің конкурстық өтінімінің баға ұсынысының жиырма пайызға шартты төмендеуін ескере отырып есептелген және ашық конкурстың, төмендетуге арналған ашық конкурстың (электрондық сауда-саттықтың) жеңімпазын айқындау мақсатында конкурстық баға ұсыныстарын бағалау және салыстыру кезінде ғана пайдаланылатын баға;
33) электрондық сатып алу жүйесі (бұдан әрі – жүйе) – уран өндіру саласындағы уәкілетті орган айқындайтын уран өндіру жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алу тәртібіне сәйкес тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу үшін сатып алуды ұйымдастырушылар (жер қойнауын пайдаланушы немесе жер қойнауын пайдаланушылар уәкілеттік берген адамдар) пайдаланатын электрондық ақпараттық жүйе.
Осы Қағидаларда пайдаланылатын өзге де ұғымдар мен терминдер Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қолданылады.
5. ТЖКҚ сатып алуға қатысатын әлеуетті жеткізушілер ұсынған бағаларды бағалау және салыстыру рәсімін жеңілдету үшін қолданылатын, әртүрлі валюталарда көрсетілген валюта Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі бағаларды бағалау және салыстыру күніне белгілеген ресми бағам бойынша Қазақстан Республикасының валютасы - теңге.
6. Уран өндіру жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде, оның ішінде мердігерлердің ТЖКҚ сатып алуы мынадай тәсілдердің бірімен жүзеге асырылады:
1) ашық конкурс;
2) бір көзден алу;
3) төмендетуге арналған ашық конкурс (электрондық сауда-саттық);

27) существенные условия договора о приобретении ТРУ – условия о предмете договора, сроках и месте поставки товара, выполнения работ, оказания услуг и порядке оплаты;
28) строительство "под ключ" – строительство, его обеспечение и сдача заказчику объекта, готового к эксплуатации;
29) комплексная работа при проведении операций по добычи урана – совокупность работ и услуг, включающая выполнение проектных и (или) изыскательских работ и (или) строительство "под ключ" и (или) управление проектными и изыскательскими работами, строительством "под ключ" и (или) сопутствующая (-ие) указанным работам поставка товаров, оказание услуг;
30) шаг на понижение – понижение цены на 1 % (один процент) (но не более 100 000 тенге) применяемое при проведении открытого конкурса на понижение (электронные торги);
31) администратор реестра – уполномоченный орган в области твердых полезных ископаемых;
32) условная цена – цена, рассчитанная с учетом условного снижения ценового предложения конкурсной заявки потенциального поставщика, являющегося казахстанским производителем товаров или казахстанским производителем работ или услуг, на двадцать процентов и используемая исключительно при оценке и сопоставлении конкурсных ценовых предложений с целью определения победителя открытого конкурса, открытого конкурса на понижение (электронные торги);
33) система электронных закупок (далее – система) – электронная информационная система, используемая организаторами закупа (недропользователем или лицами, уполномоченными недропользователями) для приобретения товаров, работ и услуг в соответствии с порядком приобретения товаров, работ и услуг при проведении операций по добыче урана, определяемым уполномоченным органом в области добычи урана.
Иные понятия и термины, используемые в настоящих Правилах, применяются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
5. Валютой, применяемой для облегчения процедуры оценки и сопоставления цен, предложенных потенциальными поставщиками, участвующими в приобретении ТРУ, выраженных в различных валютах, является валюта Республики Казахстан – тенге по официальному курсу, установленному Национальным Банком Республики Казахстан на дату оценки и сопоставления цен.
6. Приобретение ТРУ при проведении операций по добыче урана, в том числе подрядчиками, осуществляется одним из следующих способов:
1) открытый конкурс;
2) из одного источника;
3) открытый конкурс на понижение (электронные торги);

4) тауар биржаларында;
5) ТЖКҚ Кодекстің 179-бабының 1-тармағының 1), 2), 3), 5) тармақшаларының нормаларын қолданбай сатып алу.
Қағиданың осы тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларында көрсетілген тәсілдермен ТЖКҚ сатып алу тапсырыс берушінің тізілімді (жүйені) міндетті түрде қолдануымен жүзеге асырылады.
Кодекстің 179 - бабы 1-тармағының алтыншы бөлігіне сәйкес тауарларды тауар биржалары арқылы сатып алу Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 26 ақпандағы № 142 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10587 болып тіркелген) бекітілген Биржалық тауарлардың тізбесі бойынша (бұдан әрі - Биржалық тауарлардың тізбесі) Қазақстан Республикасының Тауар биржалары туралы заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады. Егер биржалық тауарлар тізбесіне енгізілген тауарларды сатып алудың жылдық көлемі биржалық тауарлар тізбесінде көзделген партияның ең төменгі мөлшерінен аспаған жағдайда, жер қойнауын пайдаланушы тауарларды сатып алуды жүзеге асырудың өзге тәсілін таңдайды.
Тармақшалардың нормаларын қолданбай ТЖКҚ сатып алу 1), 2), 3), 5) Кодекстің 179-бабы 1-тармағы осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес ТЖКҚ тізбесіне сәйкес жүзеге асырылады.
Сатып алынатын тауардың екі және одан да көп тауар өндірушілері ОТӨ тізілімінде болған кезде Тапсырыс беруші тауарларды сатып алынатын тауардың көрсетілген тауар өндірушілері арасында ашық конкурс, төмендетуге арналған ашық конкурс (электрондық сауда-саттық) тәсілімен сатып алуды жүзеге асырады.
ОТӨ тізілімінде сатып алынатын тауардың жалғыз тауар өндірушісі болған кезде сатып алу осы Қағидалардың 88-тармағының 10) тармақшасының негізінде осы тауар өндірушіден бір көзден алу тәсілімен жүзеге асырылады.
Осы тармақтың ережелері мыналарға қолданылмайды:
1) осы Қағидалардың 88-тармағының 1), 2), 3), 4), 5), 6), 8), 9), 10), 11) және 12) тармақшаларына сәйкес ТЖКҚ бір көзден алу тәсілімен сатып алу;
2) Кодекстің 179-бабы 1-тармағының 1), 2), 3) және 5) тармақшаларының нормаларын қолданбай ТЖКҚ сатып алу.
7. Уран өндіру жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын ТЖКҚ сатып алу мынадай қағидаттарды сақтай отырып жүзеге асырылады:
1) ТЖКҚ сатып алу процесінің жариялылығы мен ашықтығы;
2) әлеуетті жеткізушілер арасындағы адал бәсекелестік;
3) қазақстандық ТЖКҚ өндірушілерін қолдау;
4) теңдік, әділдік;
5) әлеуетті жеткізушілерге қатысты кемсітушіліктің және бәсекелестіктің негізсіз шектеулерінің болмауы.

4) на товарных биржах;
5) закуп ТРУ без применения норм подпунктов 1), 2), 3), 5) пункта 1 статьи 179 Кодекса.
Приобретение ТРУ способами, указанными в подпунктах 1), 2) и 3) настоящего пункта Правил, осуществляется с обязательным применением заказчиком реестра (системы).
В соответствии с частью шестой пункта 1 статьи 179 Кодекса приобретение товаров через товарные биржи осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан о товарных биржах по Перечню биржевых товаров, утвержденному приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 26 февраля 2015 года № 142 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10587) (далее - перечень биржевых товаров). В случае если годовые объемы закупок товаров, включенных в перечень биржевых товаров, не превышают минимальный размер партии, предусмотренный в перечне биржевых товаров, недропользователь выбирает иной способ осуществления закупок товаров.
Закуп ТРУ без применения норм подпунктов 1), 2), 3), 5) пункта 1 статьи 179 Кодекса осуществляется в соответствии с перечнем ТРУ, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Примечание ИЗПИ!
Часть пятая пункта 6 с 01.01.2026 действует в редакции пп. 3) п.2 настоящего Приказа.
При наличии в Реестре ОТП двух и более товаропроизводителей закупаемого товара, заказчик осуществляет приобретение товаров способом открытого конкурса, открытого конкурса на понижение (электронные торги) среди указанных товаропроизводителей закупаемого товара.
Примечание ИЗПИ!
Часть шестая пункта 6 с 01.01.2026 действует в редакции пп. 3) п.2 настоящего Приказа.
При наличии единственного товаропроизводителя закупаемого товара в Реестре ОТП, приобретение осуществляется способом из одного источника у данного товаропроизводителя на основании подпункта 10) пункта 88 настоящих Правил.
Положения настоящего пункта не распространяются на:
1) приобретение ТРУ способом из одного источника согласно подпунктам 1), 2), 3), 4), 5), 6), 8), 9), 10), 11) и 12) пункта 88 настоящих Правил;
2) приобретение ТРУ без применения норм подпунктов 1), 2), 3) и 5) пункта 1 статьи 179 Кодекса.
7. Приобретение ТРУ, используемых при проведении операций по добыче урана, осуществляется с соблюдением следующих принципов:
1) гласности и прозрачности процесса приобретения ТРУ;
2) добросовестной конкуренции среди потенциальных поставщиков;
3) поддержки казахстанских производителей ТРУ;
4) равноправия, справедливости;
5) отсутствия дискриминации и необоснованных ограничений конкуренции по отношению к потенциальным поставщикам.

8. Әлеуетті жеткізуші сот тәртібімен Тапсырыс берушінің іс-әрекеттеріне (әрекетсіздігіне), шешімдеріне шағым жасаған кезде ашық конкурстың, төмендетуге арналған ашық конкурстың (электрондық сауда-саттықтың) қорытындыларын шығару хаттамасы орналастырылған күннен бастап бес жұмыс күнінен кешіктірмей, ТЖКҚ сатып алу туралы шарт жасасу мерзімі осындай шағымды қарау қорытындылары бойынша сот шешімі күшіне енгенге дейін тоқтатыла тұрады.
Ашық конкурсқа, төмендетуге арналған ашық конкурсқа (электрондық сауда-саттыққа) қатыспаған тұлғаның Тапсырыс берушінің әрекеттеріне (әрекетсіздігіне), шешімдеріне шағымдануы ТЖКҚ сатып алу туралы шарт жасасу мерзімін тоқтатпайды.
9. ТЖКҚ сатып алу рәсімі мыналарды қамтиды:
1) ТЖКҚ сатып алуды жоспарлау;
2) әлеуетті жеткізушіні таңдау;
3) ТЖКҚ сатып алу туралы шарт жасасу.
10. Әлеуетті жеткізушілер мен жеткізушілер үшін тізілім мен жүйені пайдалану өтеусіз.
Тапсырыс беруші мен әлеуетті жеткізушілер тізілімде (жүйеде) орналастыратын ақпарат құпия болып табылмайды.
Тізілім (жүйе) әкімшісі заңды және жеке тұлғаларға, оның ішінде уран өндіру саласындағы уәкілетті органға, конкурстық құжаттамаға, конкурстық өтінімдерге, конкурстық өтінімдерді қарау және ашық конкурстың, төмендетуге арналған ашық конкурстың (электрондық сауда-саттықтың) қорытындыларын шығару хаттамаларына қарау режимінде қол жеткізуді қамтамасыз етеді.
Тізілім (жүйе) әкімшісі тізілім (жүйе) арқылы оларды тізілім (жүйе) ашқанға дейін ашық конкурстың немесе төмендетуге арналған ашық конкурстың (электрондық сауда-саттықтың) әлеуетті жеткізушілері ұсынған баға ұсыныстарын қарауға қол жеткізе алмайды.
Тапсырыс беруші мен тізілім (жүйелер) әкімшісінің Тапсырыс беруші жүргізетін ТЖКҚ сатып алуға қатысу үшін әлеуетті жеткізушілер ұсынған құжаттарды алып тастауына және (немесе) өзгертуіне жол берілмейді.
11. Тізілім (жүйе) арқылы уран өндіру жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын ТЖКҚ-ны сатып алуға қатысу үшін, тіркеу куәліктерінің тіркеліміне Қазақстан Республикасының Ұлттық куәландырушы орталығында алынған электрондық цифрлық қолтаңба енгізіледі, жеке және (немесе) заңды тұлға тізілімде (жүйеде) Тапсырыс беруші немесе әлеуетті жеткізуші ретінде тіркеледі, сондай-ақ тізілімде (жүйеде) ақпаратты қалыптастыруға және орналастыруға уәкілетті тұлғалар тіркеледі.
Бұл талап бір көзден алу тәсілімен ТЖКҚ сатып алу қорытындылары бойынша таңдалған әлеуетті жеткізушіге қолданылмайды.
Тапсырыс беруші өз шешімімен Тапсырыс берушінің атынан тізілімде (жүйеде) ақпаратты қалыптастыру және орналастыру бойынша осы Қағидаларда көзделген әрекеттерді жасайтын уәкілетті тұлғаны айқындайды.

8. При обжаловании потенциальным поставщиком в судебном порядке действий (бездействия), решений заказчика, не позднее пяти рабочих дней со дня размещения протокола подведения итогов открытого конкурса, открытого конкурса на понижение (электронные торги), срок заключения договора о приобретении ТРУ приостанавливается до вступления в силу решения суда по итогам рассмотрения такого обжалования.
Обжалование действий (бездействия), решений заказчика лицом, не принимавшим участие в открытом конкурсе, открытом конкурсе на понижение (электронные торги), не приостанавливает срок заключения договора о приобретении ТРУ.
9. Процедура приобретения ТРУ включает в себя:
1) планирование приобретения ТРУ;
2) выбор потенциального поставщика;
3) заключение договора о приобретении ТРУ.
10. Пользование реестром и системой для потенциальных поставщиков и поставщиков является безвозмездным.
Информация, размещаемая заказчиком и потенциальными поставщиками в реестре (системе), не является конфиденциальной.
Администратор реестра (системы) обеспечивает доступ в режиме просмотра юридическим и физическим лицам, в том числе уполномоченным органом в области добычи урана, конкурсной документации, конкурсных заявок, протоколов рассмотрения конкурсных заявок и подведения итогов открытого конкурса, открытого конкурса на понижение (электронных торгов).
Администратор реестра (системы) не имеет доступа к просмотру ценовых предложений, представленных потенциальными поставщиками открытого конкурса или открытого конкурса на понижение (электронные торги) посредством реестра (системы), до их вскрытия реестром (системой).
Не допускается удаление и (или) изменение заказчиком и администратором реестра (систем) документов, представленных потенциальными поставщиками для участия в приобретении ТРУ, проводимых заказчиком.
11. Для участия в приобретении ТРУ, используемых при проведении операций по добыче урана посредством реестра (системы), в регистр регистрационных свидетельств вносится электронная цифровая подпись, полученная в Национальном удостоверяющем центре Республики Казахстан, физическое и (или) юридическое лицо регистрируется в реестре (системе) в качестве заказчика или потенциального поставщика, а также регистрируются лица, уполномоченные на формирование и размещение информации в реестре (системе).
Данное требование не распространяется на потенциального поставщика, выбранного по итогам приобретения ТРУ способом из одного источника.
Заказчик своим решением определяет уполномоченное лицо, которое от имени заказчика совершает предусмотренные настоящими Правилами действия по формированию и размещению информации в реестре (системе).

12. Соттың банкрот деп тану туралы шешімдері заңды күшіне енген әлеуетті жеткізушілер, консорциумға қатысушылар ашық конкурсқа, төмендетуге арналған ашық конкурсқа (электрондық сауда-саттыққа) қатыспайды.
13. ТЖКҚ-ны сатып алудың жылдық бағдарламасы жер қойнауын пайдаланушының бюджеттері негізінде әзірленеді, ТЖКҚ-ны сатып алудың орта мерзімді бағдарламасы жер қойнауын пайдаланушының қызметінің негізгі бағыттары мен қаржы-шаруашылық қызметінің көрсеткіштерін айқындайтын бюджеттер және (немесе) жер қойнауын пайдаланушының өзге де құжаттары негізінде әзірленеді.
Мердігерлердің ТЖКҚ сатып алудың жылдық және орта мерзімді бағдарламалары жер қойнауын пайдаланушымен жасалған мердігерлік шарт негізінде әзірленеді.
ТЖКҚ-ны сатып алудың жылдық және орта мерзімді бағдарламаларында уран өндіру жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде және жер қойнауын пайдаланушы мен мердігер арасында жасалған мердігерлік шартты орындау үшін сатып алынатын барлық ТЖКҚ көрсетіледі.
ТЖКҚ сатып алудың жылдық және орта мерзімді бағдарламалары тізілімде (жүйеде) орналастырылады.
14. Уран өндіру жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын ТЖКҚ сатып алу рәсімі ТЖКҚ сатып алудың жылдық бағдарламасына сәйкес жүзеге асырылады. Уран өндіру жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын ТЖКҚ сатып алу рәсімі осы Қағидалардың 131-тармағында көзделген жағдайларда ТЖКҚ сатып алудың орта мерзімді бағдарламасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қажет болған жағдайда ТЖКҚ-ны сатып алудың жылдық және орта мерзімді бағдарламаларына өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізіледі.
2-тарау. Жер қойнауын пайдаланушылар мен олардың мердігерлерінің ашық конкурс тәсілімен уран өндіру жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу тәртібі
1-параграф. Жалпы ережелер
15. Біртекті болып табылмайтын ашық конкурс тәсілімен ТЖКҚ сатып алған кезде Тапсырыс берушінің ТЖКҚ-ны бірыңғай сатып алуды көрсетілген тәсілмен ұйымдастыруы және өткізуі осындай ТЖКҚ-ны конкурстық құжаттамада лоттарға бөле отырып жүзеге асырылады.
Ашық конкурс тәсілімен біртекті ТЖКҚ-ның бірнеше түрін сатып алу ТЖКҚ-ны олардың біртекті түрлері бойынша және оларды жеткізу (орындау, көрсету) орны бойынша лоттарға бөлу жолымен жүзеге асырылады. Тапсырыс беруші ашық конкурс өткізу кезінде лоттарды жеткізудің, жұмыстарды орындаудың және (немесе) қызметтер көрсетудің бір орны бар біртекті ТЖКҚ саны (көлемі) бойынша қосымша бөледі.
Тапсырыс беруші жер қойнауын пайдалануға арналған бірнеше келісімшарттар шеңберінде біртекті ТЖКҚ сатып алған кезде мұндай ТЖКҚ сатып алу ТЖКҚ жеткізудің (орындаудың, көрсетудің) бірыңғай орны болған жағдайда жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар бойынша ТЖКҚ сатып алынатын көлемдердің бөлінуін көрсете отырып, бір лотпен жүзеге асырылады.
Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартта көрсетілген оның шекаралары шегіндегі кен орны және (немесе) мекенжайы (жылжымайтын мүлік объектісінің орналасқан жері) және (немесе) жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартта көрсетілген оның шекаралары шегіндегі келісімшарттық аумақ ТЖКҚ жеткізу (орындау, көрсету) орны болып табылады.
Жабдықтың, көлік құралының белгілі бір моделіне қосалқы бөлшектерді (жинақтауыштарды) бір лотпен сатып алуға жол беріледі.
Жобалау ұйымдарының қызметтерін бір лотпен сатып алуға жол беріледі.
Монтаждау және (немесе) іске қосу-реттеу жұмыстарын жүргізе отырып және (немесе) осы жабдықты пайдалану бойынша персоналды оқытуды (нұсқама) жүргізе отырып, бір лот тауар сатып алуға жол беріледі.
Толық аяқталған құрылыс және уран өндіру жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде кешенді жұмыстар бір лотпен сатып алынады.
Мердігер немесе қосалқы мердігер шартты орындау мақсатында сатып алған тауарлардың жиынтық құны ұңғыманы бұрғылау, күрделі және ағымдағы жөндеу жөніндегі жұмыстарды орындауға арналған шартты қоспағанда, шарт сомасының 50% (елу пайыз) аспайды.
Қызмет көрсетуге арналған шартты орындау мақсатында қызмет көрсетуші сатып алған тауарлардың жиынтық құны шарт сомасының 30% (отыз пайыз) аспайды.
Қосалқы мердігер шартты орындауға басқа тұлғаларды (қосалқы мердігерлерді) тартпайды.

12. Потенциальные поставщики, участники консорциума, в отношении которых решения суда о признании их банкротами вступили в законную силу, не участвуют в открытом конкурсе, открытом конкурсе на понижение (электронных торгах).
13. Годовая программа приобретения ТРУ разрабатывается на основе бюджетов недропользователя, среднесрочная программа приобретения ТРУ разрабатывается на основе бюджетов и (или) иных документов недропользователя, определяющих основные направления деятельности и показатели финансово-хозяйственной деятельности недропользователя.
Годовая и среднесрочная программы приобретения ТРУ подрядчиков разрабатываются на основе заключенного с недропользователем договора подряда.
В годовой и среднесрочной программах приобретения ТРУ отражаются все ТРУ, приобретаемые при проведении операций по добыче урана и для исполнения договора подряда, заключенного между недропользователем и подрядчиком.
Годовая и среднесрочная программы приобретения ТРУ размещаются в реестре (системе).
14. Процедура приобретения ТРУ, используемая при проведении операций по добыче урана, осуществляется в соответствии с годовой программой приобретения ТРУ. Процедура приобретения ТРУ, используемая при проведении операций по добыче урана, осуществляется в соответствии со среднесрочной программой приобретения ТРУ в случаях, предусмотренных пунктом 131 настоящих Правил.
При необходимости в годовую и среднесрочную программы приобретения ТРУ вносятся изменения и (или) дополнения.
Глава 2. Порядок приобретения недропользователями и их подрядчиками товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по добыче урана способом открытого конкурса
Параграф 1. Общие положения
15. При приобретении ТРУ способом открытого конкурса, не являющихся однородными, организация и проведение заказчиком единого приобретения ТРУ указанным способом осуществляется с разделением таких ТРУ в конкурсной документации на лоты.
Приобретение нескольких видов однородных ТРУ способом открытого конкурса осуществляется путем разделения ТРУ на лоты по их однородным видам и по месту их поставки (выполнения, оказания). Заказчик при проведении открытого конкурса дополнительно подразделяет лоты по количеству (объемам) однородных ТРУ с одним местом поставки, выполнения работ и (или) оказания услуг.
При приобретении заказчиком однородных ТРУ в рамках нескольких контрактов на недропользование приобретение таких ТРУ осуществляется одним лотом с указанием распределения объемов, приобретаемых ТРУ по контрактам на недропользование при условии единого места поставки (выполнения, оказания) ТРУ.
Местом поставки (выполнения, оказания) ТРУ является месторождение в пределах его границ, указанное в контракте на недропользование, и (или) адрес (местонахождение объекта недвижимости), и (или) контрактная территория в пределах ее границ, указанная в контракте на недропользование.
Допускается приобретение одним лотом запасных частей (комплектующих) к определенной модели оборудования, транспортного средства.
Допускается приобретение одним лотом услуги проектных организаций.
Допускается приобретение одним лотом товара с проведением монтажных и (или) пуско-наладочных работ, и (или) проведением обучения персонала (инструктаж) по пользованию данным оборудованием.
Строительство "под ключ" и комплексные работы при проведении операций по добыче урана приобретаются одним лотом.
Суммарная стоимость товаров, закупленных подрядчиком или субподрядчиком в целях исполнения договора подряда не превышает 50 % (пятьдесят процентов) от суммы договора, за исключением договора на выполнение работ по бурению, капитального и текущего ремонта скважины.
Суммарная стоимость товаров, закупленных поставщиком услуг в целях исполнения договора на оказание услуг не превышает 30 % (тридцать процентов) от суммы договора.
Субподрядчиком не привлекаются к исполнению договора других лиц (субподрядчиков).

16. Ашық конкурс тоғыз кезеңде өткізіледі:
1) конкурстық комиссияны қалыптастыру;
2) конкурстық құжаттаманы қалыптастыру және бекіту;
3)ашық конкурс және конкурстық құжаттама өткізу туралы хабарландыруды тізілімде (жүйеде) орналастыру;
4) конкурстық өтінімдерді жинау;
5) конкурстық өтінімді қамтамасыз ету;
6) конкурстық өтінімдерді тізілімде (жүйеде) ашу, конкурстық комиссияның ашық конкурс шарттарына сәйкестігіне конкурстық өтінімдерді қарауы және конкурстық өтінімдерді қарау хаттамасын жасау;
7) қорытындыларды шығару хаттамасын жасай отырып, ашық конкурстың жеңімпазын айқындау;
8) құжаттарды салыстыру рәсімінен құжаттарды салыстыру хаттамасын жасаумен өту (Конкурстық комиссия мүшелерінде ұсынылған құжаттардың түпнұсқалығына негізделген күмән туындаған кезде Тапсырыс берушінің шешімі бойынша);
9) ашық конкурс жеңімпазымен шарт (шарттар) жасасу.
Осы тармақта көзделген жағдайларда әлеуетті жеткізушілердің конкурстық өтінімдерін қарау, ашық конкурстың әлеуетті жеткізушілерінің конкурстық баға ұсыныстарын бағалау және салыстыру, сондай-ақ ашық конкурстың жеңімпазын айқындау конкурстық құжаттамада көзделген әрбір лот бойынша жүзеге асырылады.
17. Ашық конкурс өткізу кезінде осы Қағидаларды бұзушылықтар анықталған кезде тапсырыс беруші ТЖКҚ сатып алу туралы шарт жасасқан сәтке дейін ашық конкурстың күшін жояды және оны қайтадан өткізеді.
Жаңа ашық конкурс өткізу үшін конкурстық құжаттамаға өзгерістер осы бұзушылықтарды жою және тауарды жеткізу, жұмыстарды орындау, қызметтер көрсету мерзімдерін ұзарту, сондай-ақ қажет болған жағдайда жұмыстарды орындау, қызметтер көрсету мерзімдерін қысқарту, жеткізуші орындайтын жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің көлемдерін мөлшерлес қысқарту бөлігінде енгізіледі.
Ашық конкурстың күші жойылған кезде жаңа ашық конкурс оның күші жойылған кезден бастап 1 (бір) ай ішінде жарияланады.
Тапсырыс беруші жоюдың себебін көрсете отырып, тізілім (жүйе) арқылы ашық конкурсқа қатысу үшін конкурстық өтінімдер берген әлеуетті жеткізушілердің ашық конкурсының күшін жою жөнінде қабылданған шешім туралы хабарлайды.
Тапсырыс беруші жер қойнауын пайдаланушы мен оның мердігерінің бекітілген жылдық және (немесе) орта мерзімді ТЖКҚ сатып алу бағдарламаларында көзделген ТЖКҚ сатып алуға арналған шығыстар қысқартылған кезде ашық конкурсты өткізуден бас тарту туралы тізілімде (жүйеде) хабарлама арқылы конкурстық өтінімдерді ұсынудың соңғы мерзімі өткенге дейін 1 (бір) жұмыс күнінен кешіктірмей ашық конкурс өткізуден бас тартады.
Ашық конкурстан бас тартқан кезде ағымдағы қаржы жылында ТЖКҚ сатып алу бойынша жаңа ашық конкурс өткізуге жол берілмейді.

16. Открытый конкурс проводится в девять этапов:
1) формирование конкурсной комиссии;
2) формирование и утверждение конкурсной документации;
3) размещение объявления о проведении открытого конкурса и конкурсной документации в реестре (системе);
4) сбор конкурсных заявок;
5) обеспечение конкурсной заявки;
6) вскрытие конкурсных заявок в реестре (системе), рассмотрение конкурсной комиссией конкурсных заявок на соответствие условиям открытого конкурса и составление протокола рассмотрения конкурсных заявок;
7) определение победителя открытого конкурса с составлением протокола подведения итогов;
8) прохождение процедуры сопоставления документов с составлением протокола сопоставления документов (по решению заказчика при возникновении у членов конкурсной комиссии обоснованных сомнений в подлинности представленных документов);
9) заключение договора (-ов) с победителем открытого конкурса.
В случаях, предусмотренных настоящим пунктом, рассмотрение конкурсных заявок потенциальных поставщиков, оценка и сопоставление конкурсных ценовых предложений потенциальных поставщиков открытого конкурса, а также определение победителя открытого конкурса осуществляются по каждому лоту, предусмотренному в конкурсной документации.
17. При обнаружении нарушений настоящих Правил при проведении открытого конкурса заказчик до момента заключения договора о приобретении ТРУ отменяет открытый конкурс и проводит его вновь.
Для проведения нового открытого конкурса изменения в конкурсную документацию вносятся в части устранения данных нарушений и продления сроков поставки товара, выполнения работ, оказания услуг, а также при необходимости, сокращения сроков выполнения работ, оказания услуг при условии соразмерного сокращения объемов выполняемых поставщиком работ, оказываемых услуг.
При отмене открытого конкурса, новый открытый конкурс объявляется в течение 1 (одного) месяца с момента его отмены.
Заказчик извещает о принятом решении по отмене открытого конкурса потенциальных поставщиков, подавших конкурсные заявки для участия в открытом конкурсе, посредством реестра (системы) с указанием причины отмены.
Заказчик отказывается от проведения открытого конкурса не позднее 1 (одного) рабочего дня до истечения окончательного срока представления конкурсных заявок посредством извещения в реестре (системе) об отказе от проведения открытого конкурса при сокращении расходов на приобретение ТРУ, предусмотренных утвержденными годовой и (или) среднесрочной программами приобретения ТРУ недропользователя и его подрядчика.
При отказе от открытого конкурса проведение нового открытого конкурса по приобретению ТРУ в текущем финансовом году не допускается.

2-параграф. Конкурстық комиссияны қалыптастыру
18. Конкурстық комиссияны Тапсырыс беруші жеке ашық конкурсқа да, тұрақты негізде де, бірақ бір қаржы жылынан аспайтын мерзімге құрады.
19. Конкурстық комиссияның құрамына конкурстық комиссияның төрағасы, төрағасының орынбасары және мүшелері кіреді. Комиссия мүшелерінің жалпы саны тақ санды құрайды. Конкурстық комиссияның құрамы кемінде үш адамды құрайды. Конкурстық комиссияның хатшысы конкурстық комиссияның мүшесі болып табылмайды және конкурстық комиссия шешімдер қабылдаған кезде дауыс бермейді.
Ашық конкурстың қорытындылары шығарылғанға дейін немесе құжаттарды салыстыру рәсіміне дейін (бар болса) конкурстық комиссияның құрамына сырқаттану немесе демалыста болу жөніндегі конкурстық комиссияның мүшесі болмаған кезде, сондай-ақ жұмыстан шығаруға байланысты өзгерістер мен толықтырулар енгізуге жол беріледі.
20. Конкурстық комиссияның отырыстары Конкурстық комиссия мүшелерінің жалпы санының қарапайым көпшілігі қатысқан жағдайда өткізіледі және конкурстық комиссияның қатысып отырған мүшелері, оның төрағасы, оның орынбасары және конкурстық комиссияның хатшысы қол қоятын хаттамамен ресімделеді.
21. Конкурстық комиссияның шешімі ашық дауыс беру арқылы қабылданады және ол отырысқа қатысып отырған конкурстық комиссия мүшелерінің жалпы санының көпшілігі дауыс берген жағдайда қабылданған болып есептеледі. Дауыс тең болған кезде шешім конкурстық комиссияның төрағасы, ал ол болмаған жағдайда төрағаның орынбасары дауыс берген шешім ретінде қабылданады. Шеміммен келіспеген жағдайда конкурстық комиссияның кез келген мүшесі өзінің ерекше пікірін жазбаша түрде баяндап, оны конкурстық комиссия отырысының хаттамасына коса алады.
22. Конкурстық комиссияның төрағасы оның жұмысына басшылық жасайды, комиссия отырыстарында төрағалық етеді.
23. Конкурстық комиссияның хатшысы ТЖКҚ сатып алу бойынша ашық конкурс рәсімдерін өткізуді ұйымдастырады. Конкурстық комиссияның хатшысы Конкурстық комиссия отырысының күн тәртібі бойынша ұсыныстар дайындайды, конкурстық комиссияны қажетті құжаттармен қамтамасыз етеді, конкурстық комиссияның отырысын өткізуді ұйымдастырады, тізілімде (жүйеде) қалыптастырылған конкурстық өтінімдерді қарау хаттамасына және ашық конкурстың қорытындыларын шығару хаттамасына қол қояды, ТЖКҚ сатып алу жөніндегі құжаттар мен ашық конкурс материалдарының сақталуын қамтамасыз етеді.
3-параграф. Конкурстық құжаттаманы қалыптастыру және бекіту
24. Конкурстық құжаттама әлеуетті жеткізушілерді ТЖКҚ сатып алудың талаптары мен шарттары туралы хабардар етуге арналған. Конкурстық құжаттаманы тапсырыс беруші әзірлейді және бекітеді.

Параграф 2. Формирование конкурсной комиссии
18. Конкурсная комиссия создается заказчиком, как на отдельный открытый конкурс, так и на постоянной основе, но на срок не более одного финансового года.
19. В состав конкурсной комиссии входят председатель, заместитель председателя и члены конкурсной комиссии. Общее количество членов комиссии составляет нечетное число. Состав конкурсной комиссии составляет не менее трех человек. Секретарь конкурсной комиссии не является членом конкурсной комиссии и не голосует при принятии конкурсной комиссией решений.
До подведения итогов открытого конкурса или до процедуры проведения сопоставления документов (при наличии) допускается внесение изменений или дополнений в состав конкурсной комиссии, при отсутствии члена конкурсной комиссии по болезни или нахождении в отпуске, а также в связи с увольнением.
20. Заседания конкурсной комиссии проводятся при условии присутствия простого большинства из общего числа членов конкурсной комиссии и оформляются протоколом, который подписывается присутствующими членами конкурсной комиссии, ее председателем, его заместителем и секретарем конкурсной комиссии.
21. Решение конкурсной комиссии принимается открытым голосованием и считается принятым, если за него подано большинство голосов от общего количества присутствующих на заседании членов конкурсной комиссии. При равенстве голосов, принятым считается решение, за которое проголосовал председатель конкурсной комиссии или, в его отсутствие, заместитель председателя. При несогласии с решением конкурсной комиссии любой член конкурсной комиссии излагает в письменном виде особое мнение, которое прилагается к протоколу заседания конкурсной комиссии.
22. Председатель конкурсной комиссии руководит ее работой, председательствует на заседаниях комиссии.
23. Секретарь конкурсной комиссии организует проведение процедур открытого конкурса по приобретению ТРУ. Секретарь конкурсной комиссии подготавливает предложения по повестке дня заседания конкурсной комиссии, обеспечивает конкурсную комиссию необходимыми документами, организует проведение заседания конкурсной комиссии, подписывает сформированные реестром (системой) протокол рассмотрения конкурсных заявок и протокол подведения итогов открытого конкурса, обеспечивает сохранность документов и материалов открытого конкурса по приобретению ТРУ.
Параграф 3. Формирование и утверждение конкурсной документации
24. Конкурсная документация предназначена для информирования потенциальных поставщиков о требованиях и условиях приобретения ТРУ. Конкурсная документация разрабатывается и утверждается заказчиком.

25. Конкурстық құжаттамада мынадай мәліметтер көрсетіледі:
1) ашық конкурс тәсілімен ТЖКҚ сатып алу нысанасы (ашық конкурс нысанасына бірнеше лоттар кірген жағдайда лоттардың атауы мен нөмірі);
2) осы Қағидалардың 41-тармағына сәйкес әлеуетті жеткізушінің конкурстық өтінімінің мазмұны;
3) тапсырыс берушінің атауы (заңды тұлға үшін), тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (жеке тұлға үшін), нақты мекенжайы;
4) Қазақстан Республикасының ұлттық стандартын көрсете отырып, сатып алынатын ТЖКҚ-ның функционалдық, техникалық, сапалық және пайдалану сипаттамаларын сипаттай отырып, әрбір лот бойынша техникалық ерекшелік, ол болған кезде жоспарлар, сызбалар мен эскиздер, олар болған кезде, сондай-ақ ТЖКҚ-ның осы талаптарға сәйкестігін растайтын құжаттардың тізбесі.
Құрылыста мердігерлік жұмыстарды сатып алу кезінде (жобалық жұмыстарды қоса алғанда) Қазақстан Республикасында өндірілген құрылыс материалдары, бұйымдар, конструкциялар, инженерлік жабдықтар мен құрылғылар (бар болса) пайдаланылады.
Мердігер мердігерлік шарт шеңберінде қосалқы мердігерлерге беретін жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің шекті көлемі жиынтығында жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің екінші көлемінен аспайды;
5) сатып алынатын тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің бағасынан басқа, оларды тасымалдауға, сақтандыруға, кедендік баждарды, салықтарды, алымдарды төлеуге арналған шығыстарды, сондай –ақ қосылған құн салығын есепке алмағанда, тауарларды жеткізу, жұмыстарды орындау, қызметтер көрсету шарттарында көзделген өзге де шығыстарды қамтитын конкурстық баға ұсынысы (бұдан әрі - ҚҚС);
6) төлем шарттары;
7) сатып алынатын тауардың саны, әрбір лот бойынша орындалатын жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің көлемі;
8) әрбір лот бойынша тауарларды жеткізу, жұмыстарды орындау немесе қызметтер көрсету орындары;
9) тауарларды жеткізу мерзімі:
тауар өндірушілер арасында тауарларды сатып алуға ашық конкурс өткізу кезінде тауарларды жеткізу мерзімі тауарды сатып алу туралы шарт жасалған күннен бастап немесе тауарды сатып алу туралы шарт жасалғаннан кейін шартта айқындалған оқиғалар басталған күннен бастап әрбір лот бойынша жеткізілетін тауардың бірінші партиясына кемінде 60 (алпыс) күнтізбелік күн болуға тиіс;
тауар өндірушілер арасында белгіленген басымдықсыз тауарларды сатып алуға ашық конкурс өткізу кезінде тауарларды жеткізу мерзімі тауарды сатып алу туралы шарт жасалған күннен бастап немесе тауарды сатып алу туралы шарт жасалғаннан кейін шартта айқындалған оқиғалар басталған күннен бастап әрбір лот бойынша жеткізілетін тауардың бірінші партиясына кемінде күнтізбелік 30 (отыз) күн болуға тиіс.
Жұмыстарды немесе көрсетілетін қызметтерді сатып алу туралы шарт жасалған күннен бастап және (немесе) конкурстық құжаттамада айқындалған күннен бастап және (немесе) жұмыстарды немесе көрсетілетін қызметтерді сатып алу туралы шарт жасалғаннан кейін конкурстық құжаттамада айқындалған оқиғалар басталған күннен бастап әрбір лот бойынша жұмыстарды орындау немесе қызметтер көрсету мерзімі.
Конкурстық өтінімде сатып алынатын тауарларды қазақстандық өндіруші, егер конкурстық құжаттамада өзгеше ұзағырақ мерзім көзделмесе, тауарды дайындау үшін қажетті кезеңге жеткізу мерзімін, бірақ шарт жасалған күннен бастап күнтізбелік 90 (тоқсан) күннен аспайтын мерзімге немесе жеткізілетін тауардың бірінші партиясына өтінім жіберілген сәттен бастап ұлғайтуға құқылы;

25. В конкурсной документации указываются следующие сведения:
1) предмет приобретения ТРУ способом открытого конкурса (наименования и номера лотов, если в предмет открытого конкурса входит несколько лотов);
2) содержание конкурсной заявки потенциального поставщика в соответствии с пунктом 41 настоящих Правил;
3) наименование (для юридического лица), фамилия, имя, отчество (при наличии) (для физического лица), фактический адрес заказчика;
4) техническая спецификация по каждому лоту с описанием функциональных, технических, качественных и эксплуатационных характеристик приобретаемых ТРУ, с указанием национального стандарта Республики Казахстан, при его наличии, планы, чертежи и эскизы, при их наличии, а также перечень документов, подтверждающих соответствие ТРУ этим требованиям.
При приобретении подрядных работ в строительстве (включая проектные) используются строительные материалы, изделия, конструкции, инженерное оборудование и устройства, произведенные в Республике Казахстан (при наличии).
Предельные объемы работ и услуг, которые передаются подрядчиком субподрядчикам в рамках договора подряда, не превышают в совокупности более одной второй объема работ, услуг;
5) конкурсное ценовое предложение, включающее в себя, помимо цены приобретаемых товаров, работ и услуг, также расходы на их транспортировку, страхование, оплату таможенных пошлин, налогов, сборов, а также иных расходов, предусмотренных условиями поставки товаров, выполнения работ, оказания услуг, без учета налога на добавленную стоимость (далее – НДС);
6) условия платежа;
7) количество приобретаемого товара, объемы выполняемых работ и оказываемых услуг по каждому лоту;
8) места поставки товаров, выполнения работ или оказания услуг по каждому лоту;
9) срок поставки товаров:
при проведении открытого конкурса на приобретение товаров среди товаропроизводителей срок поставки товаров должен быть не менее 60 (шестидесяти) календарных дней на первую партию поставляемого товара по каждому лоту со дня заключения договора о приобретении товара или со дня наступления определенных договором событий после заключения договора о приобретении товара;
при проведении открытого конкурса на приобретение товаров без установленного приоритета среди товаропроизводителей срок поставки товаров должен быть не менее 30 (тридцати) календарных дней на первую партию поставляемого товара по каждому лоту со дня заключения договора о приобретении товара или со дня наступления определенных договором событий после заключения договора о приобретении товара.
Срок выполнения работ или оказания услуг по каждому лоту с даты заключения договора о приобретении работ или услуг и (или) с даты, определенной конкурсной документацией, и (или) с даты наступления определенных конкурсной документацией событий после заключения договора о приобретении работ или услуг.
Казахстанский производитель закупаемых товаров в конкурсной заявке имеет право увеличить срок поставки на период, необходимый для изготовления товара, но не более, чем до 90 (девяноста) календарных дней с даты заключения договора или с момента направления заявки на первую партию поставляемого товара, если иной больший срок не предусмотрен конкурсной документацией;

10) конкурстық өтінімдерді ұсынудың басталу және аяқталу уақыты;
11) конкурстық өтінімдерді ашу күні мен уақыты;
12) редакцияланатын форматтағы әрбір лот бойынша шарттың жобасы;
13) Тапсырыс берушінің Кодекстің 179-бабының 1-тармағында көзделген өлшемшартқа сәйкес шартты жеңілдік беру туралы міндеттемесі және әлеуетті жеткізушінің конкурстық өтінімінің шартты бағасын есептеу үшін осы Қағидалардың 46-тармағында көрсетілген құжаттар тізбесі;
14) конкурстық өтінімнің мазмұны мен ресімделуіне қойылатын талаптар, сондай-ақ әлеуетті жеткізушілердің конкурстық өтінімдерінің ең аз қолданылу мерзімі;
15) конкурстық өтінімді қамтамасыз етуді және (немесе) ТЖКҚ сатып алу туралы шартты орындауды енгізу көлемі (егер конкурстық құжаттамада конкурстық өтінімді және (немесе) ТЖКҚ сатып алу туралы шартты орындауды қамтамасыз ету көзделген жағдайда);
16) ҚҚС есебінсіз әрбір лот бойынша ашық конкурстың мәні болып табылатын ТЖКҚ сатып алу үшін бөлінген сомалар туралы мәліметтер;
17) тапсырыс берушінің осы Қағидалардың 17-тармағына сәйкес ТЖКҚ сатып алу бойынша ашық конкурс өткізуден бас тарту мерзімдері мен тәртібі туралы мәліметтер;
18) әрбір лот бойынша пайызбен көрсетілген сатып алынатын ТЖКҚ-дағы елішілік құндылық бойынша ең төмен талаптар.
Тауарлардағы елішілік құндылық бойынша міндеттемелерді қамтымайтын жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар бойынша әрбір лот бойынша пайызбен көрсетілген сатып алынатын тауарлардағы елішілік құндылық бойынша ең төменгі талаптарды белгілеуге жол беріледі.
Жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердегі елішілік құндылық бойынша міндеттемелерді қамтитын жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар бойынша сатып алынатын жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердегі елішілік құндылық бойынша әрбір лот бойынша пайызбен көрсетілген ең төменгі талаптарды белгілеу (50-ден 100-ге дейін).
Жобалау жұмыстарын сатып алу кезінде елішілік құндылығы бойынша ең төменгі талаптар кемінде 80% (сексен пайыз) құрайды.
26. Конкурстық құжаттамада шарттарды белгілеуге жол беріледі:
1) сатып алынатын жұмыстар, көрсетілетін қызметтер нарығында және (немесе) тапсырыс беруші айқындаған салада жұмыс тәжірибесін растайтын құжаттарды ұсыну туралы.
Әлеуетті жеткізушінің жұмыс тәжірибесіне қойылатын талапты жылдық көлемі құндық мәнде тиісті қаржы жылына белгіленген айлық есептік көрсеткіштің (бұдан әрі – АЕК) жиырма мың еселенген мөлшерінен асатын жұмыстарды және (немесе) көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде тапсырыс беруші белгілейді.
Әлеуетті жеткізушінің жұмыс тәжірибесі орындалған жұмыстарды (көрсетілген қызметтерді) қабылдау-беруді растайтын тиісті актілердің электрондық көшірмелерін қоса бере отырып, әлеуетті жеткізуші жұмыстарды орындаған, қызметтер көрсеткен ұйымдардан ұсыным хаттардың немесе оң пікірлердің электрондық көшірмелерімен расталады. Бұл ретте жұмыстарды орындау, қызметтер көрсету саласында соңғы 3 (үш) жылдан асатын тәжірибенің болуы туралы шарт белгіленбейді.
Жұмыс тәжірибесін растайтын құжаттар жұмыс тәжірибесінің әрбір жылы үшін ұсынылады.
Егер Тапсырыс берушінің жылдық жұмыс немесе қызмет көрсету көлемі құндық мәнде АЕК-тің жиырма мың еселенген мөлшерінен асатын болса, әлеуетті жеткізуші жұмыс тәжірибесінің бүкіл мерзімі үшін кемінде бір шарт бойынша тиісті қаржы жылына белгіленген АЕК-тің жиырма мың еселенген мөлшерінен асатын сомаға жұмыстар (қызметтер) көлемінің орындалғанын растайтын құжаттарды ұсынады.
Жұмыс тәжірибесінің соңғы жылын есептеу кезінде Қағидалардың осы тармақшасының үшінші бөлігінде көрсетілген жұмыс тәжірибесін растайтын құжаттарды ағымдағы қаржы жылына немесе ағымдағы қаржы жылының алдындағы қаржы жылына ұсынуға жол беріледі;

10) время начала и окончания представления конкурсных заявок;
11) дата и время вскрытия конкурсных заявок;
12) проект договора по каждому лоту в редактируемом формате;
13) обязательство заказчика о предоставлении условной скидки соответствующей критерию, предусмотренному пункта 1 статьи 179 Кодекса и перечень документов, указанных в пункте 46 настоящих Правил, для расчета условной цены конкурсной заявки потенциального поставщика;
14) требования к содержанию и оформлению конкурсной заявки, а также минимальный срок действия конкурсных заявок потенциальных поставщиков;
15) объем внесения обеспечения конкурсной заявки и (или) исполнения договора о приобретении ТРУ (если конкурсной документацией предусматривается обеспечение конкурсной заявки и (или) исполнения договора о приобретении ТРУ);
16) сведения о суммах, выделенных для приобретения ТРУ, являющихся предметом открытого конкурса по каждому лоту без учета НДС;
17) сведения о сроках и порядке отказа заказчиком от проведения открытого конкурса по приобретению ТРУ в соответствии с пунктом 17 настоящих Правил;
18) минимальные требования по внутристрановой ценности в приобретаемых ТРУ, выраженные в процентах по каждому лоту.
По контрактам на недропользование, которые не содержат обязательств по внутристрановой ценности в товарах, допускается установление минимальных требований по внутристрановой ценности в приобретаемых товарах, выраженных в процентах по каждому лоту.
По контрактам на недропользование, которые содержат обязательства по внутристрановой ценности в работах и услугах, установление минимальных требований по внутристрановой ценности в приобретаемых работах и услугах, выраженных в процентах по каждому лоту (от 50 до 100).
Минимальные требования по внутристрановой ценности при приобретении проектных работ составляют не менее 80 % (восьмидесяти процентов).
26. В конкурсной документации допускается установление условий:
1) о представлении документов, подтверждающих опыт работы на рынке приобретаемых работ, услуг и (или) в определенной заказчиком отрасли.
Требование к опыту работы потенциального поставщика устанавливается заказчиком при приобретении работ и (или) услуг, годовой объем которых в стоимостном выражении превышает двадцатитысячекратный размер месячного расчетного показателя (далее – МРП), установленного на соответствующий финансовый год.
Опыт работы потенциального поставщика подтверждается электронными копиями рекомендательных писем или положительных отзывов от организаций, для которых потенциальный поставщик выполнял работы, оказывал услуги, с приложением электронных копий соответствующих актов, подтверждающих прием-передачу выполненных работ (оказанных услуг). При этом не устанавливается условие о наличии опыта в сфере выполнения работ, оказания услуг превышающего последние 3 (три) года.
Документы, подтверждающие опыт работы, представляются за каждый год опыта работы.
Если годовой объем работ или услуг заказчика в стоимостном выражении превышает двадцатитысячекратный размер МРП, потенциальным поставщиком представляются документы, подтверждающие выполнение объема работ (услуг) на сумму, превышающую двадцатитысячекратный размер МРП, установленного на соответствующий финансовый год, не менее чем по одному договору за весь срок опыта работы.
При исчислении последнего года опыта работы допускается представление документов, подтверждающих опыт работы, указанных в части третьей настоящего подпункта Правил, за текущий финансовый год или за финансовый год, предшествующий текущему финансовому году;

2) егер осы тауар бұрын осы зауыт өндірмеген болса, дайындаушы зауыттың (дистрибьютордың, дайындаушы зауыттың ресми өкілінің) тауардың техникалық сипаттамасын ұсынуы туралы;
3) әлеуетті жеткізушінің қызметкерлерінде кәсіби біліктілігін растайтын дипломдардың, сертификаттардың, куәліктердің, куәліктердің, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 35-бабына сәйкес еңбек қызметін растайтын құжаттардың біреуінің болуы туралы;
4) сатып алынатын тауарларды дайындаушы зауыт (дистрибьютор, дайындаушы зауыттың ресми өкілі) тапсырыс берушіге және әлеуетті жеткізушіге берген мыналарды қамтитын хатты ұсыну туралы;
конкурстық құжаттамада белгіленген көлемде және сапада әлеуетті жеткізушіге тауарды жеткізу жөніндегі ашық конкурс талаптарының орындалуы туралы растама;
жеткізуге ұсынылатын тауардың техникалық сипаттамаларының сипаттамасы;
тапсырыс берушіге тауарды уақтылы жеткізуді жүзеге асыру үшін жеткілікті мерзімде әлеуетті жеткізушіге тауарды жеткізу туралы растау;
5) дайындаушы зауыт (дистрибьютор, дайындаушы зауыттың ресми өкілі) тапсырыс берушіде бар жабдықты немесе ол үшін қосалқы бөлшектер немесе шығыс материалдары сатып алынатын көлік құралын әлеуетті жеткізуші ұсынатын қосалқы бөлшектердің немесе шығыс материалдарының тапсырыс берушіде бар жабдықпен немесе осы өндірушінің көлік құралымен салыстырымдылығы туралы берген хатты ұсыну туралы.
Әлеуетті жеткізуші дистрибьютор немесе ресми өкіл берген хатты ұсынған кезде конкурстық өтінімге дайындаушы зауыт берген, осы адамдардың өкілеттіктерін растайтын құжаттар қоса беріледі;
27. Конкурстық құжаттамада мыналарға рұқсат етілмейді:
1) әлеуетті жеткізушілерге осы Қағидаларда көзделмеген кез келген талаптарды белгілеу;
2) әлеуетті жеткізуші қызметкерлерінің жұмыс тәжірибесінің болуы туралы талапты белгілеу;
3) сатып алу жүзеге асырылатын жағдайларды қоспағанда, тауар белгілеріне, қызмет көрсету белгілеріне, фирмалық атауларға, патенттерге, пайдалы модельдерге, өнеркәсіптік үлгілерге, тауар шығарылған жердің атауына және өндірушінің атауына, сондай-ақ сатып алынатын тауардың, жұмыстың, көрсетілетін қызметтің жекелеген әлеуетті жеткізушіге не өндірушіге тиесілігін айқындайтын өзге де сипаттамаларға нұсқау:
толықтыру, жаңғырту, жете жарақтандыру үшін, сондай-ақ одан әрі техникалық сүйемелдеу, сервистік қызмет көрсету және жөндеу, оның ішінде негізгі (орнатылған) жабдықты жоспарлы жөндеуге (қажет болған жағдайда) арналған ТЖКҚ;
мемлекеттік сараптаманың оң қорытындысы бар жобалау (жобалау-сметалық) құжаттамасына сәйкес тауарлар.

2) о представлении заводом-изготовителем (дистрибьютором, официальным представителем завода-изготовителя) технического описания товара, если данный товар ранее этим заводом не производился;
3) о наличии у работников потенциального поставщика дипломов, сертификатов, свидетельств, удостоверений, подтверждающих профессиональную квалификацию, а также одного из документов, подтверждающих трудовую деятельность согласно статье 35 Трудового Кодекса Республики Казахстан;
4) о представлении письма, выданного заводом-изготовителем (дистрибьютором, официальным представителем завода-изготовителя) приобретаемых товаров заказчику и потенциальному поставщику, содержащее:
подтверждение о выполнении условия открытого конкурса по поставке товара потенциальному поставщику в объеме и с качеством, установленными конкурсной документацией;
описание технических характеристик предлагаемого к поставке товара;
подтверждение о поставке товара потенциальному поставщику в срок, достаточный для осуществления своевременной поставки товара заказчику;
5) о представлении письма, выданного заводом-изготовителем (дистрибьютором, официальным представителем завода-изготовителя) имеющегося у заказчика оборудования или транспортного средства, для которого приобретаются запасные части или расходные материалы, о сопоставимости предлагаемых потенциальным поставщиком запасных частей или расходных материалов с имеющимся у заказчика оборудованием или транспортным средством данного производителя.
При предоставлении потенциальным поставщиком письма, выданного дистрибьютором или официальным представителем, к конкурсной заявке прилагаются документы, выданные заводом-изготовителем, подтверждающие полномочия данных лиц;
27. В конкурсной документации не допускается:
1) установление любых не предусмотренных настоящими Правилами требований к потенциальным поставщикам;
2) установление требования о наличии опыта работы работников потенциального поставщика;
3) указания на товарные знаки, знаки обслуживания, фирменные наименования, патенты, полезные модели, промышленные образцы, наименование места происхождения товара и наименование производителя, а также иных характеристик, определяющих принадлежность приобретаемого товара, работы, услуги отдельному потенциальному поставщику либо производителю, за исключением случаев, когда осуществляются закупки:
ТРУ для доукомплектования, модернизации, дооснащения, а также для дальнейшего технического сопровождения, сервисного обслуживания и ремонта, в том числе планового ремонта (при необходимости) основного (установленного) оборудования;
товаров в соответствии с проектной (проектно-сметной) документацией, имеющей положительное заключение государственной экспертизы.

28. Тапсырыс беруші бекіткен конкурстық құжаттаманы тапсырыс беруші тізілімде (жүйеде) мемлекеттік және орыс тілдерінде орналастырады.
Мемлекеттік және орыс тілдеріндегі конкурстық құжаттама мәтіндерінің арасында келіспеушіліктер болған жағдайда, басымдық мемлекеттік тілдегі құжаттарға беріледі.
29. Ашық конкурсқа қатысу үшін әлеуетті жеткізушілер конкурстық құжаттаманы және әрбір лот бойынша техникалық ерекшелікті жүктеп салады (жүктеп алады).
30. Әрбір лот бойынша конкурстық құжаттаманы және техникалық ерекшелікті жүктемеген (жүктеп алмаған) әлеуетті жеткізушілердің ашық конкурс лотына қатысуға жол берілмейді.
Әрбір лот бойынша конкурстық құжаттаманың және техникалық ерекшеліктің көшірмесін ұсыну (тізілімнен (жүйеден) алу) фактісі автоматты түрде тізілімде (жүйеде) тіркеледі.
31. Ашық конкурс өткізу туралы хабарландыру жарияланғанға дейін конкурстық құжаттаманы ұсынуға жол берілмейді.
32. Әлеуетті жеткізуші тапсырыс берушіге конкурстық өтінімдерді ұсынудың соңғы мерзімі өткенге дейін бес жұмыс күнінен кешіктірмей тізілімде (жүйеде) орналастыру арқылы конкурстық құжаттаманың ережелерін түсіндіру туралы сұратумен жүгінеді. Тапсырыс беруші сұрау салу тіркелген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде оған жауап береді және сұрау салудың кімнен түскенін көрсетпей тізілімде (жүйеде) негізделген және дәлелді түсініктеме орналастырады.
Осы Қағидалардың осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген мерзімдерде тізілімде (жүйеде) конкурстық құжаттаманың ережелерін түсіндіру туралы сұрау салулардың болмауы әлеуетті жеткізушінің конкурстық құжаттаманың шарттарымен келісімін білдіру болып табылады.
Әлеуетті жеткізушінің ашық конкурсқа қатысу үшін конкурстық өтінім беруі конкурстық құжаттаманың шарттарымен келісімін білдіру болып табылады.
33. Тапсырыс беруші осы Қағидалардың 25-тармағының 1) тармақшасында көзделген мәліметтерді қоспағанда, конкурстық құжаттамаға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізеді. Конкурстық құжаттамаға өзгерістер және (немесе) толықтырулар конкурстық өтінімдерді ұсынудың соңғы мерзімі өткенге дейін бір жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде енгізіледі. Өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізілген кезде конкурстық құжаттаманы тапсырыс беруші қайта бекітуге тиіс, конкурстық өтінімдерді берудің соңғы мерзімін тапсырыс беруші (егер мұндай өзгерістер енгізілген сәтте конкурстық өтінімдерді беру мерзімі 10 жұмыс күнінен кем болса) конкурстық құжаттамаға өзгерістер немесе толықтырулар енгізілген күннен бастап конкурстық өтінімдердегі осы өзгерістерді әлеуетті жеткізушілер есепке алу үшін кемінде он жұмыс күні мерзімге ұзартады, бұл ретте конкурстық өтінімдерді ұсынудың соңғы мерзімін ұзарту саны шектелмейді.
Енгізілген өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды ескере отырып, конкурстық құжаттаманың көшірмесін өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізілген күннен бастап бір күнтізбелік күнінен кешіктірмей тапсырыс беруші оны тізілімде (жүйеде) орналастыру арқылы барлық әлеуетті жеткізушілерге ұсынады.
Конкурстық өтінімді ұсыну мерзімдерін ұзарту туралы ақпарат тізілімде (жүйеде) орналастырылуға тиіс.
Тапсырыс беруші ашық конкурсқа қатысу үшін конкурстық өтінімдер берген әлеуетті жеткізушілердің конкурстық құжаттамасына өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу жөнінде қабылданған шешім туралы конкурстық құжаттамаға жүргізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар көрсетіле отырып, тізілім (жүйе) арқылы хабарлайды.

28. Утвержденная заказчиком конкурсная документация, размещается заказчиком в реестре (системе) на государственном и русском языках.
При разногласиях между текстами конкурсной документации на государственном и русском языках, преимущество имеют документы на государственном языке.
29. Для участия в открытом конкурсе потенциальные поставщики загружают (скачивают) конкурсную документацию и техническую спецификацию по каждому лоту.
30. Не допускается участие в лоте открытого конкурса потенциальных поставщиков, не загрузивших (не скачавших) конкурсную документацию и техническую спецификацию по каждому лоту.
Факт представления (получения из реестра (системы)) копии конкурсной документации и технической спецификации по каждому лоту автоматически регистрируется в реестре (системе).
31. Не допускается представление конкурсной документации до опубликования объявления о проведении открытого конкурса.
32. Потенциальный поставщик обращается к заказчику с запросом о разъяснении положений конкурсной документации путем размещения его в реестре (системе) не позднее пяти рабочих дней до истечения окончательного срока представления конкурсных заявок. Заказчик в течение трех рабочих дней с даты регистрации запроса отвечает на него и без указания от кого поступил запрос размещает обоснованное и мотивированное разъяснение в реестре (системе).
Отсутствие запросов о разъяснении положений конкурсной документации в реестре (системе) в сроки, указанные в части первой настоящего пункта настоящих Правил, является выражением согласия потенциального поставщика с условиями конкурсной документации.
Подача потенциальным поставщиком конкурсной заявки для участия в открытом конкурсе является выражением согласия с условиями конкурсной документации.
33. Заказчиком вносятся изменения и (или) дополнения в конкурсную документацию, за исключением сведений, предусмотренных подпунктом 1) пункта 25 настоящих Правил. Изменения и (или) дополнения в конкурсную документацию вносятся в срок не позднее одного рабочего дня до истечения окончательного срока представления конкурсных заявок. При внесении изменений и (или) дополнений конкурсная документация подлежит повторному утверждению заказчиком, и окончательный срок представления конкурсных заявок продлевается заказчиком (если на момент внесения таких изменений срок представления конкурсных заявок составляет менее 10 рабочих дней) со дня внесения изменений или дополнений в конкурсную документацию на срок не менее чем на десять рабочих дней для учета потенциальными поставщиками этих изменений в конкурсных заявках, при этом, количество продлений окончательного срока представления конкурсных заявок не ограничивается.
Копия конкурсной документации с учетом внесенных изменений и (или) дополнений не позднее одного календарного дня с даты внесения изменений и (или) дополнений представляется заказчиком всем потенциальным поставщикам путем размещения ее в реестре (системе).
Информация о продлении сроков представления конкурсной заявки подлежит размещению в реестре (системе).
Заказчик извещает о принятом решении по внесению изменений и (или) дополнений в конкурсную документацию потенциальных поставщиков, подавших конкурсные заявки для участия в открытом конкурсе, посредством реестра (системы) с указанием произведенных изменений и (или) дополнений в конкурсную документацию.

34. Осы тармаққа сәйкес Тапсырыс берушінің осы ТЖКҚ-ны сатып алуды жүзеге асырудан бас тартуына байланысты ашық конкурстың мәні болып табылатын кейбір ТЖКҚ лоттарын алып тастау конкурстық құжаттамаға өзгерістер енгізу деп танылмайды.
4-параграф. Ашық конкурс және конкурстық құжаттама өткізу туралы хабарландыруды тізілімде (жүйеде) орналастыру
35. Ашық конкурс өткізу туралы хабарландыру орналастырылады:
1) егер әрбір лот бойынша сатып алынатын ТЖКҚ-ның жалпы көлемі құндық мәнде тиісті қаржы жылына белгіленген АЕК-тің жиырма мың еселенген мөлшеріне тең немесе одан аспайтын болса, конкурстық өтінімдерді берудің соңғы мерзімі өткенге дейін кемінде он жұмыс күні бұрын;
2) егер әрбір лот бойынша сатып алынатын ТЖКҚ-ның жалпы көлемі құндық мәнде тиісті қаржы жылына белгіленген АЕК-тің жиырма мың еселенген мөлшерінен асатын болса, конкурстық өтінімдерді берудің соңғы мерзімі өткенге дейін кемінде жиырма жұмыс күні бұрын жүзеге асырылады.
36. Тізілімнің (жүйенің) ашық бөлігінде орналастырылатын ашық конкурс өткізу туралы хабарландыруда мынадай мәліметтер көрсетіледі:
1) ашық конкурстың нысанасы (ашық конкурстың нысанасына бірнеше лоттар кірген жағдайда лоттардың атауы мен нөмірі);
2) әкімшілік-аумақтық объектілер сыныптауышына сәйкес тапсырыс берушінің атауы және орналасқан жері;
3) әрбір лот бойынша сипаттама, өлшем бірлігі, сатып алынатын тауарлардың саны, орындалатын жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің көлемі, сондай-ақ әрбір лот бойынша техникалық ерекшеліктің электрондық көшірмесі;
4) ТЖКҚ сатып алу туралы шарт жасалған күннен бастап және (немесе) конкурстық құжаттамада айқындалған күннен бастап әрбір лот бойынша тауарларды жеткізу, жұмыстарды орындау немесе қызметтер көрсету мерзімі, тауарларды жеткізу, қызметтер көрсету, әрбір лот бойынша жұмыстарды орындайтын жер;
5) конкурстық құжаттаманың электрондық көшірмесі;
6) конкурстық өтінімдерді тізілімде (жүйеде) ұсынудың басталу және аяқталу уақыты, сондай-ақ конкурстық өтінімдерді ашу күні мен уақыты;
7) ҚҚС есебінсіз әрбір лот бойынша ТЖКҚ сатып алуға бөлінген сома;
8) ашық конкурстың қорытындылары шығарылған күннен бастап немесе құжаттарды салыстыру хаттамасына қол қойылған күннен бастап әрбір лот бойынша ТЖКҚ сатып алу туралы шарт жасасудың талап етілетін мерзімі;
9) сатып алынатын тауарлардағы, жұмыстардағы (көрсетілетін қызметтердегі) елішілік құндылығы бойынша әрбір лот бойынша пайызбен көрсетілген ең төменгі талаптар (0-ден 100-ге дейін);
Тауарлардағы елішілік құндылық бойынша міндеттемелерді қамтымайтын жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар бойынша әрбір лот бойынша пайызбен көрсетілген (0-ден 100-ге дейін) сатып алынатын тауарлардағы елішілік құндылық бойынша ең төменгі талаптарды белгілеуге жол беріледі;
Жобалау жұмыстарын сатып алу кезінде елішілік құндылығы бойынша ең төменгі талаптар кемінде 80% (сексен пайыз) құрайды.

34. В соответствии с настоящим пунктом не признается внесением изменений в конкурсную документацию исключение некоторых лотов ТРУ, являющихся предметом открытого конкурса, в связи с отказом заказчика от осуществления приобретения этих ТРУ.
Параграф 4. Размещение объявления о проведении открытого конкурса и конкурсной документации в реестре (системе)
35. Объявление о проведении открытого конкурса размещается:
1) не менее чем за десять рабочих дней до истечения окончательного срока представления конкурсных заявок, если общий объем приобретаемых ТРУ по каждому лоту в стоимостном выражении равен или не превышает двадцатитысячекратный размер МРП, установленного на соответствующий финансовый год;
2) не менее чем за двадцать рабочих дней до истечения окончательного срока представления конкурсных заявок, если общий объем приобретаемых ТРУ по каждому лоту в стоимостном выражении превышает двадцатитысячекратный размер МРП, установленный на соответствующий финансовый год.
36. В объявлении о проведении открытого конкурса, размещаемом в открытой части реестра (системы), указываются следующие сведения:
1) предмет открытого конкурса (наименования и номера лотов, если в предмет открытого конкурса входит несколько лотов);
2) наименование и местонахождение заказчика в соответствии с классификатором административно-территориальных объектов;
3) описание, единица измерения, количество приобретаемых товаров, объем выполняемых работ и оказываемых услуг по каждому лоту, а также электронная копия технической спецификации по каждому лоту;
4) срок поставки товаров, выполнения работ или оказания услуг по каждому лоту с даты заключения договора о приобретении ТРУ и (или) с даты, определенной конкурсной документацией, место поставки товаров, оказания услуг, выполнения работ по каждому лоту;
5) электронная копия конкурсной документации;
6) время начала и окончания представления конкурсных заявок в реестре (системе), а также дата и время вскрытия конкурсных заявок;
7) сумма, выделенная на приобретение ТРУ по каждому лоту, без учета НДС;
8) требуемый срок заключения договора о приобретении ТРУ по каждому лоту с даты подведения итогов открытого конкурса или с даты подписания протокола сопоставления документов;
9) минимальные требования по внутристрановой ценности в приобретаемых товарах, работах (услугах), выраженные в процентах по каждому лоту (от 0 до 100);
По контрактам на недропользование, которые не содержат обязательств по внутристрановой ценности в товарах, допускается установление минимальных требований по внутристрановой ценности в приобретаемых товарах, выраженных в процентах по каждому лоту (от 0 до 100);
Минимальные требования по внутристрановой ценности при приобретении проектных работ составляют не менее 80 % (восьмидесяти процентов);

10) әрбір лот бойынша ТЖКҚ сатып алу жүзеге асырылатын жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың (-тардың) нөмірі;
11) әлеуетті жеткізушінің конкурстық баға ұсынысына ҚҚС есептемегенде, конкурстық құжаттамада көзделген сатып алынатын өзге шығыстардың бағасынан басқа, конкурстық баға ұсынысына енгізу қажеттілігі туралы талап;
12) конкурстық өтінімнің қолданылу мерзімі;
13) сатып алу коды.
5-параграф. Конкурстық өтінімдерді жинау
37. Конкурстық өтінім ашық конкурсқа қатысуға, тауарды жеткізуді жүзеге асыруға немесе жұмысты орындауға немесе конкурстық құжаттаманың шарттарына сәйкес қызмет көрсетуге үміткер әлеуетті жеткізушінің келісімін білдіру болып табылады.
38. Тізілімде (жүйеде) тіркелу үшін әлеуетті жеткізуші тізілімде (жүйеде) орналастырады:
1) заңды тұлғалар үшін:
заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманың электрондық көшірмесі;
құрылтайшылар туралы мәліметтерді қамтитын құжаттың электрондық көшірмесі: Үлгі жарғы негізінде тіркелген заңды тұлғалар үшін жарғының электрондық көшірмесі-заңды тұлғаны тіркеу туралы белгіленген нысандағы өтініштің электрондық көшірмесі, акцияларды ұстаушылар тізілімінен үзінді көшірменің электрондық көшірмесі (акционерлік қоғамдар үшін), сондай-ақ құрылтайшылар туралы мәліметтерді қамтитын өзге құжаттың электрондық көшірмесі;
2) кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын жеке тұлғалар үшін - кәсіпкерлік субъектісі ретінде тіркелгені туралы құжаттың электрондық көшірмесі (жеке кәсіпкер ретінде қызметтің басталғаны туралы хабарлама және (немесе) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 6 қаңтардағы № 4 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10194 болып тіркелген) хабарламалардың нысандарына және мемлекеттік органдардың хабарламаларды қабылдау қағидаларына сәйкес хабарламаны қабылдау туралы, сондай-ақ хабарламаларды қабылдауды жүзеге асыратын мемлекеттік органдарды айқындау туралы талон;
3) заңды тұлғалардың уақытша бірлестігі үшін (консорциум) – консорциум туралы келісімнің электрондық көшірмесі, жұмыстарды орындау, қызметтер көрсету кезінде тартылған консорциум қатысушыларын мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтамалардың электрондық көшірмелері, үлгілік жарғы негізінде тіркелген заңды тұлғалар үшін қатысушылар жарғыларының электрондық көшірмелері-қатысушы заңды тұлғаны тіркеу туралы белгіленген нысандағы өтініштің электрондық көшірмесі;
4) Қазақстан Республикасының бейрезиденттері үшін - Қағидалардың осы тармағында көрсетілген құжаттардың электрондық көшірмелері, не болмаса нотариус куәландырған мемлекеттік және (немесе) орыс тілдеріне аудармасы бар Қазақстан Республикасының резиденті емес әлеуетті жеткізуші (консорциумға қатысушы (қатысушылары) туралы ұқсас мәліметтерді қамтитын құжаттардың электрондық көшірмелері.
Тізілімде (жүйеде) тіркелгеннен кейін Қағидалардың осы тармағында көрсетілген деректер өзгерген кезде әлеуетті жеткізушілер оларды тізілімде (жүйеде) жаңартуды жүзеге асырады.

10) номер контракта (-ов) на недропользование, в рамках которого осуществляется приобретение ТРУ, по каждому лоту;
11) требование о необходимости включения потенциальным поставщиком в конкурсное ценовое предложение помимо цены приобретаемых ТРУ иных расходов, предусмотренных конкурсной документацией, без учета НДС;
12) срок действия конкурсной заявки;
13) код закупки.
Параграф 5. Сбор конкурсных заявок
37. Конкурсная заявка является выражением согласия потенциального поставщика, претендующего на участие в открытом конкурсе, осуществить поставку товара или выполнить работу, или оказать услугу в соответствии с условиями конкурсной документации.
38. Для регистрации в реестре (системе) потенциальный поставщик размещает в реестре (системе):
1) для юридических лиц:
электронную копию справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица;
электронную копию документа, содержащего сведения об учредителях: электронную копию устава для юридических лиц, зарегистрированных на основании типового устава – электронную копию заявления установленной формы о регистрации юридического лица, электронную копию выписки из реестра держателей акций (для акционерных обществ), а также электронную копию иного документа содержащего, сведения об учредителях;
2) для физических лиц, осуществляющих предпринимательскую деятельность – электронную копию документа о регистрации в качестве субъекта предпринимательства (уведомление о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя и (или) талон о приеме уведомления в соответствии с формами уведомлений и Правилами приема уведомлений государственными органами, а также об определении государственных органов, осуществляющих прием уведомлений, утвержденными приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 6 января 2015 года № 4 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10194));
3) для временного объединения юридических лиц (консорциум) – электронную копию соглашения о консорциуме, электронные копии справок о государственной регистрации (перерегистрации) участников консорциума, задействованных при выполнении работ, оказании услуг, электронные копии уставов участников для юридических лиц, зарегистрированных на основании типового устава – электронную копию заявления установленной формы о регистрации юридического лица-участника;
4) для нерезидентов Республики Казахстан – электронные копии документов, указанные в настоящем пункте Правил, либо электронные копии документов, содержащих аналогичные сведения о потенциальном поставщике нерезиденте Республики Казахстан (участнике (участниках) консорциума, являющихся нерезидентами Республики Казахстан) с засвидетельствованным нотариусом переводом на государственный и (или) русский языки.
После регистрации в реестре (системе), при изменении данных, указанных в настоящем пункте Правил, потенциальные поставщики осуществляют их обновление в реестре (системе).

39. Әлеуетті жеткізушінің конкурстық өтініміне электрондық цифрлық қолтаңба қойылады және тізілімде (жүйеде) орналастырылады.
Конкурстық өтінімді әлеуетті жеткізушілер мемлекеттік және (немесе) орыс тілдерінде, конкурстық құжаттамада көзделген жағдайларда басқа тілдерде аудармасымен қоса ұсынады.
Мемлекеттік және өзге тілдердегі құжаттар мәтіндерінде алшақтық болған жағдайда, басымдық мемлекеттік тілде ұсынылған құжаттарға беріледі.
Конкурстық өтінім құрамында нотариат куәландырған құжаттардың электрондық көшірмелерін ұсынуға жол беріледі.
Әлеуетті жеткізуші конкурстық өтінім құрамында ұсынған, әріптік, цифрлық және өзге де белгілермен сәйкестендірілмейтін ақпаратты қамтитын құжат әлеуетті жеткізуші ұсынбаған болып есептеледі.
Мемлекеттік және (немесе) орыс тілдеріне нотариалды куәландырылған аудармасыз әлеуетті жеткізуші ұсынған шет тіліндегі құжат әлеуетті жеткізуші ұсынбаған болып есептеледі.
Ақпараттық жүйелер арқылы алынған құжаттарды қоспағанда, әлеуетті жеткізушіде осындай құжаттардың түпнұсқалары немесе нотариалды куәландырылған көшірмелері қағаз жеткізгіштерде болған жағдайда құжаттардың электрондық көшірмелері ұсынылады.
40. Тізілімде (жүйеде) ашық конкурс хабарландыруында көрсетілген конкурстық өтінімдерді ұсынудың аяқталу мерзімі өткеннен кейін ұсынылатын ашық конкурстың әлеуетті жеткізушілерінің конкурстық өтінімдері орналастырылмайды.
41. Әлеуетті жеткізушінің конкурстық өтінімінде мыналар қамтылады:
1) лицензиялардың электрондық көшірмелері (ашық конкурс шарттарымен міндетті лицензиялауға жататын қызмет көзделген жағдайда);
2) конкурстық өтінімдерді беру басталған күннің алдындағы бір айдан ерте емес күнгі жағдай бойынша берілген, әлеуетті жеткізушінің банк немесе банк филиалы алдындағы міндеттемелері бойынша мерзімі өткен берешегінің жоқтығы туралы әлеуетті жеткізушіге қызмет көрсетілетін банктің немесе банк филиалының анықтамасының электрондық көшірмесі (егер әлеуетті жеткізуші бірнеше екінші деңгейдегі банктердің немесе филиалдардың, сондай-ақ шетелдік банктің клиенті болып табылса, бұл анықтама осындай банктердің әрқайсысынан ұсынылады);
3) тиісті салық органының конкурстық өтінімдер беру басталған күннің алдындағы бір айдан ерте емес берілген берешегінің жоқтығы не бір теңгеден кем берешегінің бар екендігі туралы анықтамасының электрондық көшірмесі;
4) Қазақстан Республикасының резиденті емес әлеуетті жеткізушінің қызметі осы жеткізушінің банкрот деп танылуына байланысты тоқтатылмағаны туралы мәліметтердің электрондық көшірмелері;

39. Конкурсная заявка потенциального поставщика подписывается электронной цифровой подписью и размещается в реестре (системе).
Конкурсная заявка представляется потенциальными поставщиками на государственном и (или) русском языках, с приложением в случаях, предусмотренных конкурсной документацией, перевода на других языках.
При разногласии между текстами документов на государственном и иных языках, преимущество имеют документы, представленные на государственном языке.
Допускается представление электронных копий нотариально – удостоверенных документов в составе конкурсной заявки.
Документ, представленный потенциальным поставщиком в составе конкурсной заявки, содержащий информацию, которая не идентифицируется с буквенными, цифровыми и иными символами считается не представленным потенциальным поставщиком.
Документ на иностранном языке, представленный потенциальным поставщиком без нотариально-удостоверенного перевода на государственный и (или) русский языки считается не представленным потенциальным поставщиком.
Электронные копии документов представляются при условии наличия у потенциального поставщика подлинников или нотариально – удостоверенных копий таких документов на бумажных носителях, за исключением документов, полученных посредством информационных систем.
40. В реестре (системе) не размещаются конкурсные заявки потенциальных поставщиков открытого конкурса, представляемые после истечения срока окончания представления конкурсных заявок, указанного в объявлении открытого конкурса.
41. В конкурсной заявке потенциального поставщика содержатся:
1) электронные копии лицензий (если условиями открытого конкурса предполагается деятельность, которая подлежит обязательному лицензированию);
2) электронная копия справки банка или филиала банка, в котором обслуживается потенциальный поставщик, об отсутствии просроченной задолженности по обязательствам потенциального поставщика перед банком или филиалом банка (если потенциальный поставщик является клиентом нескольких банков второго уровня или филиалов, а так же иностранного банка, данная справка представляется от каждого из таких банков), выданная по состоянию на дату не ранее одного месяца, предшествующего дате начала представления конкурсных заявок;
3) электронная копия справки соответствующего налогового органа об отсутствии задолженности, либо о наличии задолженности менее одного тенге, выданной не ранее одного месяца, предшествующего дате начала представления конкурсных заявок;
4) электронные копии сведений, что деятельность потенциального поставщика – нерезидента Республики Казахстан не прекращена в связи с признанием данного поставщика банкротом;

5) ТЖКҚ функционалдық, техникалық, сапалық және пайдалану сипаттамаларын, сондай-ақ ТЖКҚ осы талаптарға сәйкестігін растайтын құжаттардың сипаттамасы бар техникалық ерекшеліктің электрондық көшірмелері.
Тауарды сатып алу кезінде техникалық ерекшелікте шығарылған елі, дайындаушы зауыт, жеткізуге ұсынылатын тауардың моделінің атауы және техникалық сипаттамалары көрсетіледі.
Әлеуетті жеткізушінің конкурстық құжаттамада белгіленген күнтізбелік алпыс күннен кем жеткізу мерзімін көрсетуіне жол беріледі;
6) ұсынылатын ТЖКҚ-дағы елішілік құндылығы бойынша әрбір лот бойынша пайызбен көрсетілген міндеттемелер (0-ден 100-ге дейін).
Әрбір лот бойынша пайызбен көрсетілген (0-ден 100-ге дейін), оның ішінде тауарлардағы елішілік құндылық бойынша міндеттемелері жоқ жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар бойынша сатып алынатын тауарларда елішілік құндылықтың ең төмен талаптарын белгілеуге жол беріледі;
7) уран өндіру жөніндегі операцияларды жүргізуге байланысты жұмыстардың жекелеген түрлерін орындауға арналған шартты орындау кезінде мердігердің осы қағидаларды сақтау туралы келісімі (әлеуетті жеткізуші мердігерлік шартты орындау үшін қажетті ТЖКҚ сатып алған кезде);
8) Қазақстан Республикасының резиденті емес мердігерлердің Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерлерде осындай мердігер жүзеге асыратын жобаларда жұмыстарды орындау және (немесе) қызметтер көрсету үшін Қазақстан Республикасының резиденттерін тарту жөніндегі міндеттемесі;
9) осы Қағидалардың 26-тармағының 1)тармақшасының талаптарына сәйкес жұмыс тәжірибесін растайтын құжаттардың электрондық көшірмелері (конкурстық құжаттамада әлеуетті жеткізушінің жұмыс тәжірибесі туралы шарт көзделген жағдайда);
10) сатып алынатын тауарларды өндіруші тапсырыс берушіге және әлеуетті жеткізушіге конкурстық құжаттаманың шарттарына сәйкес берген хаттың электрондық көшірмесі (конкурстық құжаттамада тиісті талап болған кезде);
11) сатып алу коды мен лоттың нөмірін көрсете отырып, тапсырыс берушінің банктік шотына кепілдік ақшалай жарнаның енгізілгенін растайтын төлем тапсырмасының электрондық көшірмесі (конкурстық құжаттамада тиісті талап болған кезде);
12) ашық конкурстың әлеуетті жеткізушісінің конкурстық баға ұсынысы электрондық құжат нысанында конкурстық құжаттамада көзделген талаптарға сәйкес ҚҚС есептемегенде әрбір лот бойынша жеке тізілімде (жүйеде) ұсынылады;
13) кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын жеке тұлға конкурстық өтінім берген кезде:
кәсіпкерлік субъектісі ретінде тіркелгені туралы құжаттың электрондық көшірмесі.
Заңды тұлға конкурстық өтінім берген кезде:
заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабына сәйкес бекітілген Жарғының электрондық көшірмесі (бұдан әрі-заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу туралы заң) немесе мемлекеттік тіркеу туралы өтініштің электрондық көшірмесі (үлгілік жарғы негізінде тіркелген заңды тұлғалар үшін);
құрылтайшылар (қатысушылар) туралы мәліметтерді қамтитын құрылтай құжаттарынан үзінді көшірменің электрондық көшірмесі немесе серіктестікке қатысушылар тізілімінен үзінді көшірменің электрондық көшірмесі (жарғыда құрылтайшылар (қатысушылар) немесе құрылтайшылардың (қатысушылардың) құрамы туралы мәліметтер болмаған кезде);
акцияларды ұстаушылар тізілімінен үзінді көшірменің электрондық көшірмесі (акционерлік қоғамдар үшін);
заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу туралы Заңның 12-бабына сәйкес белгіленген тәртіппен алынған заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің немесе анықтаманың электрондық көшірмесі.
Қазақстан Республикасының бейрезиденті конкурстық өтінім берген кезде:
Қағидалардың осы тармағында көрсетілген құжаттардың электрондық көшірмелері, не болмаса нотариус куәландырған мемлекеттік және (немесе) орыс тілдеріне аудармасы бар Қазақстан Республикасының резиденті емес әлеуетті жеткізуші (консорциумға қатысушы (қатысушылары) туралы ұқсас мәліметтерді қамтитын құжаттардың электрондық көшірмелері.

5) электронные копии технической спецификации с описанием функциональных, технических, качественных и эксплуатационных характеристик ТРУ, а также документов, подтверждающих соответствие ТРУ этим требованиям.
При приобретении товара в технической спецификации указывается страна происхождения, завод изготовитель, наименование модели и технические характеристики предлагаемого к поставке товара.
Допускается указание потенциальным поставщиком срока поставки менее шестидесяти календарных дней, установленного конкурсной документацией;
6) обязательства по внутристрановой ценности в предлагаемых ТРУ, выраженные в процентах по каждому лоту (от 0 до 100).
Допускается установление минимальных требований внутристрановой ценности в приобретаемых товарах, выраженных в процентах по каждому лоту (от 0 до 100), в том числе по контрактам на недропользование, которые не содержат обязательств по внутристрановой ценности в товарах;
7) согласия подрядчика о соблюдении настоящих Правил при исполнении договора на выполнение отдельных видов работ, связанных с проведением операций по добыче урана (при приобретении потенциальным поставщиком ТРУ, необходимых для исполнения договора подряда);
8) обязательство подрядчиков-нерезидентов Республики Казахстан по привлечению резидентов Республики Казахстан для выполнения работ и (или) оказания услуг в осуществляемых таким подрядчиком проектах вне территории Республики Казахстан;
9) электронные копии документов, подтверждающие опыт работы в соответствии с требованиями подпункта 1) пункта 26 настоящих Правил (если конкурсной документацией предусмотрено условие об опыте работы потенциального поставщика);
10) электронная копия письма, выданного производителем приобретаемых товаров заказчику и потенциальному поставщику, в соответствии с условиями конкурсной документации (при наличии соответствующего требования в конкурсной документации);
11) электронная копия платежного поручения, подтверждающего внесение гарантийного денежного взноса на банковский счет заказчика с указанием кода закупки и номера лота (при наличии соответствующего требования в конкурсной документации);
12) конкурсное ценовое предложение потенциального поставщика открытого конкурса представляется в реестре (системе) отдельно по каждому лоту без учета НДС в соответствии с требованиями, предусмотренными конкурсной документацией, в форме электронного документа;
13) при подаче конкурсной заявки физическим лицом, осуществляющим предпринимательскую деятельность:
электронная копия документа о регистрации в качестве субъекта предпринимательства.
При подаче конкурсной заявки юридическим лицом:
электронная копия устава, утвержденного в соответствии со статьей 7 Закона Республики Казахстан "О государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств" (далее – Закон о государственной регистрации юридических лиц) или электронная копия заявления о государственной регистрации (для юридических лиц, зарегистрированных на основании типового устава);
электронная копия выписки из учредительных документов, содержащая сведения об учредителях (участниках) или электронная копия выписки из реестра участников товарищества (при отсутствии сведений об учредителях (участниках) или составе учредителей (участников) в уставе);
электронная копия выписки из реестра держателей акций (для акционерных обществ);
электронная копия свидетельства или справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, полученных в порядке, установленном в соответствии со статьей 12 Закона о государственной регистрации юридических лиц.
При подаче конкурсной заявки нерезидентом Республики Казахстан:
электронные копии документов, указанные в настоящем пункте Правил, либо электронные копии документов, содержащие аналогичные сведения о потенциальном поставщике нерезиденте Республики Казахстан (участнике (участниках) консорциума, являющихся нерезидентами Республики Казахстан) с засвидетельствованным нотариусом переводом на государственный и (или) русский языки.

42. Сатып алынатын жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің конкурстық құжаттама талаптарына сәйкестігін растайтын құжаттар ретінде әлеуетті жеткізушілердің мүліктік жалдау (жалдау) шартын ұсынуына жол беріледі.
Мүліктік жалдау шарттарына сондай-ақ лизинг, прокат шарттары, сондай-ақ мүлікті уақытша пайдалануға ақыға беруге байланысты шарттардың түрлері, оның ішінде Қазақстан Республикасы Азаматтық Кодексінің 585-бабына сәйкес экипажбен көлік құралын жалға алу жатады.
Әлеуетті жеткізушілер ақылы қызмет көрсету шарттарын және үшінші тұлғалармен мердігерлік шарттарды ұсынбайды.
Ашық конкурсқа қатысуға үшінші тұлғаларды тарту кезінде конкурстық өтінім осы Қағидалардың 41 және 43-тармақтарының талаптарына сәйкес ұсынылады.
43. Заңды тұлғалардың уақытша бірлестігі (консорциум) ашық конкурсқа қатысуы үшін мыналар ұсынылады:
1) заңды тұлғалардың уақытша бірлестігінің (консорциумның) әрбір мүшесі осы Қағидалардың 41-тармағының 2), 3), 4) және 13) тармақшаларында көзделген құжаттарды ұсынады;
2) Қағидалардың осы тармағының 1) тармақшасында көрсетілген құжаттарды қоспағанда, осы Қағидалардың 41-тармағында көзделген құжаттарды бірлескен қызмет туралы шарт ұсыныла отырып, заңды тұлғалар бірлестігінің (консорциумның) бір немесе бірнеше қатысушылары ұсынады.
Бірлескен қызмет туралы шарт консорциумға басшылық етуді, сондай-ақ жұмысты немесе қызметті сатып алу туралы шартқа қол қоюды үлкен жұмыс тәжірибесі бар (егер жұмыс тәжірибесіне қойылатын талап конкурстық құжаттамада көзделген болса) (егер қызметті жүзеге асыру үшін "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес рұқсат беру құжаттары қажет болса) және сатып алу нысанасына сәйкес қызметті жүзеге асыруға рұқсат құжаттары (егер қызметті жүзеге асыру үшін "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес рұқсат беру құжаттары қажет болса) бар консорциумға қатысушы жүзеге асырады.
44. Банк кепілдігі нысанында конкурстық өтінімді қамтамасыз ету енгізілгенде, банк кепілдігінің түпнұсқасы конкурстық құжаттамада көрсетілген конкурстық өтінімдерді ұсынудың соңғы мерзімі өткенге дейін мөрленген конвертте ұсынылады.
Мөрленген конверттің алдыңғы бетінде әлеуетті жеткізуші мыналарды көрсетеді:
әлеуетті жеткізушінің толық атауы және пошталық мекенжайы;
конкурстық құжаттамада көрсетілген мәліметтерге сәйкес келуі тиіс тапсырыс берушінің толық атауы және пошталық мекенжайы;
конкурстық өтінімді қамтамасыз етудің енгізілгенін растайтын банк кепілдігі ұсынылатын ашық конкурстың (лоттың) атауы.
Белгіленген мерзім өткеннен кейін ұсынылған конкурстық өтінімді қамтамасыз етуді енгізуді растайтын банк кепілдігі бар конверт ашылмайды және әлеуетті жеткізушіге қайтарылады.

42. В качестве документов, подтверждающих соответствие приобретаемых работ и услуг требованиям конкурсной документации, допускается представление потенциальными поставщиками договора имущественного найма (аренда).
К договорам имущественного найма также относятся договоры лизинга, проката, а также виды договоров, связанные с передачей имущества за плату во временное пользование, в том числе аренда транспортного средства с экипажем в соответствии со статьей 585 Гражданского Кодекса Республики Казахстан.
Потенциальными поставщиками не представляются договоры возмездного оказания услуг и договоры подряда с третьими лицами.
При привлечении третьих лиц к участию в открытом конкурсе, конкурсная заявка представляется в соответствии с требованиями пунктов 41 и 43 настоящих Правил.
43. Для участия в открытом конкурсе временным объединением юридических лиц (консорциумом), представляются:
1) каждым членом временного объединения юридических лиц (консорциум), представляются документы, предусмотренные подпунктами 2), 3), 4) и 13) пункта 41 настоящих Правил;
2) документы, предусмотренные пунктом 41 настоящих Правил, за исключением документов, указанных в подпункте 1) настоящего пункта Правил, представляются одним или несколькими участниками объединения юридических лиц (консорциум) с представлением договора о совместной деятельности.
Договор о совместной деятельности предусматривает руководство консорциумом, а также подписание договора о приобретении работы или услуги осуществляется участником консорциума, имеющим больший опыт работы (если требование к опыту работы предусмотрено конкурсной документацией) и имеющим разрешительные документы на осуществление деятельности согласно предмету закупа (если для осуществления деятельности необходимы разрешительные документы в соответствии с Законом Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях").
44. При внесении обеспечения конкурсной заявки в форме банковской гарантии, оригинал банковской гарантии представляется в запечатанном конверте до истечения окончательного срока представления конкурсных заявок, указанного в конкурсной документации.
На лицевой стороне запечатанного конверта потенциальный поставщик указывает:
полное наименование и почтовый адрес потенциального поставщика;
полное наименование и почтовый адрес заказчика, которые должны соответствовать аналогичным сведениям, указанным в конкурсной документации;
наименование открытого конкурса (лота) для участия в котором представляется банковская гарантия, подтверждающая внесение обеспечения конкурсной заявки.
Конверт с банковской гарантией, подтверждающей внесение обеспечения онкурсной заявки, представленный после истечения установленного срока не вскрывается и возвращается потенциальному поставщику.

45. Әлеуетті жеткізуші - Қазақстан Республикасының резиденті емес, осы Қағидалардың 41-тармағында көрсетілген құжаттар не әлеуетті жеткізуші-Қазақстан Республикасының резиденті емес туралы ұқсас мәліметтерді қамтитын құжаттар ұсынылады.
46. Шартты бағаны есептеу үшін әлеуетті жеткізушілер осы Қағидалардың 41-тармағында көзделген құжаттардан басқа мыналарды да ұсынады:
1) Қазақстан Республикасының аумағында шыққанын растайтын "CT-KZ" нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификаттың, бұрын осыған ұқсас тауарға және (немесе) оның Қазақстан Республикасының аумағында шыққанын растайтын индустриялық сертификатқа берілген электрондық көшірмесі;
2) ашық конкурстың нысанасы болып табылатын жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді қазақстандық өндіруші конкурстық өтінім берген кезде осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттың электрондық көшірмесі нысанында жұмыскерлердің саны туралы мәліметтерді ұсынады.
Заңды тұлғалардың (консорциумдардың) уақытша бірлестіктері үшін осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жұмыскерлердің саны туралы мәліметтерді консорциумның әрбір мүшесі құжаттың электрондық көшірмесі нысанында ұсынады.
47. Конкурстық өтінімді әлеуетті жеткізуші конкурстық құжаттамада көрсетілген ұсынудың соңғы мерзімі өткенге дейін тізілімде (жүйеде) ұсынады.
Әлеуетті жеткізушінің конкурстық өтінімді ұсыну фактісі автоматты түрде тізілімде (жүйеде) тіркеледі.
48. Әлеуетті жеткізушіге конкурстық өтінімдерді ұсыну мерзімі аяқталғаннан кешіктірмей мыналарды орындауына жол беріледі:
1) конкурстық өтінімді өзгерту және (немесе) толықтыру;
2) өзі енгізген конкурстық өтінімді қамтамасыз етуді қайтару құқығын жоғалтпай, өзінің конкурстық өтінімін кері қайтарып алу.
49. Әлеуетті жеткізуші:
1) бір лотқа бір конкурстық өтінімнен артық өтінімді енгізбейді;
2) конкурстық өтінімдерді ұсынудың соңғы мерзімі өткеннен кейін конкурстық өтінімге өзгерістер және (немесе) толықтыруларды енгізбейді.
Конкурстық өтінімдерді ұсынудың соңғы мерзімі өткеннен кейін әлеуетті жеткізушінің конкурстық өтінімді кері қайтарып алуына жол берілмейді.
50. Әлеуетті жеткізуші ашық конкурстың бірнеше лоттарына қатысқан жағдайда, тармақшаларда көзделген құжаттар 1),5), 6), 7), 8), 9), 10) осы Қағидалардың 41-тармағы және конкурстық баға ұсынысы ашық конкурстың әрбір лоты үшін жеке ұсынылады.
51. Әлеуетті жеткізуші ашық конкурс тәсілімен ТЖКҚ сатып алуға қатысуына байланысты барлық шығындарды көтереді. Тапсырыс беруші ТЖКҚ сатып алу қорытындыларына қарамастан, осы шығыстарды өтеу бойынша міндеттеме алмайды.

45. Потенциальным поставщиком-нерезидентом Республики Казахстан, предоставляются документы, указанные в пункте 41 настоящих Правил, либо документы, содержащие аналогичные сведения о потенциальном поставщике-нерезиденте Республики Казахстан.
46. Для расчета условной цены потенциальными поставщиками помимо документов, предусмотренных пунктом 41 настоящих Правил, представляются:
Примечание ИЗПИ!
Подпункт 1) пункта 46 с 01.01.2026 действует в редакции пп. 4) п.2 настоящего Приказа.
1) электронная копия сертификата о происхождении товара формы "CT-KZ", подтверждающего происхождение на территории Республики Казахстан, ранее выданного на аналогичный товар и (или) индустриальный сертификат, подтверждающий его происхождение на территории Республики Казахстан;
2) при подаче конкурсной заявки казахстанским производителем работ и услуг, являющихся предметом открытого конкурса, сведения о количестве работников по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам в форме электронной копии документа.
Для временных объединении юридических лиц (консорциумов) сведения о количестве работников по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам в форме электронной копии документа представляется каждым членом консорциума.
47. Конкурсная заявка представляется в реестре (системе) потенциальным поставщиком до истечения окончательного срока представления, указанного в конкурсной документации.
Факт представления потенциальным поставщиком конкурсной заявки автоматически регистрируется в реестре (системе).
48. Потенциальному поставщику не позднее окончания срока представления конкурсных заявок допускается:
1) изменить и (или) дополнить конкурсную заявку;
2) отозвать свою конкурсную заявку, не утрачивая права на возврат внесенного им обеспечения конкурсной заявки.
49. Потенциальный поставщик не вносит:
1) более одной конкурсной заявки на один лот;
2) изменений и (или) дополнений в конкурсную заявку после истечения окончательного срока представления конкурсных заявок.
Не допускается отзыва потенциальным поставщиком конкурсной заявки после истечения окончательного срока представления конкурсных заявок.
50. При участии потенциального поставщика в нескольких лотах открытого конкурса, документы, предусмотренные подпунктами 1),5), 6), 7), 8), 9), 10) пункта 41 настоящих Правил, и конкурсное ценовое предложение представляются для каждого лота открытого конкурса отдельно.
51. Потенциальный поставщик несет все расходы, связанные с его участием в приобретении ТРУ способом открытого конкурса. Заказчик не несет обязательства по возмещению этих расходов независимо от итогов приобретения ТРУ.

6-параграф. Конкурстық өтінімді қамтамасыз ету
52. Тапсырыс берушінің конкурстық өтінімді қамтамасыз ету мөлшерін ТЖКҚ сатып алу үшін конкурстық құжаттамада көзделген соманың бір пайызынан астамын белгілеуіне жол берілмейді.
Сатып алынатын тауарды тауар өндірушілер арасында сатып алуды жүргізу кезінде Тапсырыс берушінің конкурстық өтінімді қамтамасыз ету мөлшерін тауарды сатып алу үшін конкурстық құжаттамада көзделген соманың жартысынан астамын (0,5 %) белгілеуіне жол берілмейді.
53. Конкурстық өтінімді қамтамасыз ету мынадай тәсілдердің бірімен енгізіледі:
1) тапсырыс берушінің банктік шотына енгізілетін кепілдік ақшалай жарна;
2) Қазақстан Республикасының бір немесе бірнеше екінші деңгейдегі банктерінің банктік кепілдігі.
Конкурстық өтінімді қамтамасыз етуді енгізу тәсілін таңдау құқығын әлеуетті жеткізуші жүзеге асырады.
54. Жеткізуші үшінші тұлғаларда тұтастай не енгізілген кепілдік ақшалай жарнаға ішінара талап ету құқығының туындауына әкеп соғатын іс-әрекеттер жасамайды.
55. Тапсырыс беруші осы Қағидалардың 57-тармағында көзделген жағдайлар басталғанға дейін әлеуетті жеткізуші енгізген кепілдік ақшалай жарнаны пайдаланбайды.
56. Осы Қағидалардың осы параграфында көзделген конкурстық өтінімді қамтамасыз етуді енгізу туралы ережелер мүгедектігі бар адамдардың қоғамдық бірлестіктеріне қолданылмайды.
57. Тапсырыс беруші конкурстық өтінімді қамтамасыз етуді мынадай жағдайлардың бірі басталған кезде қайтармайды:
1) конкурстық баға ұсынысы ашық конкурс жеңімпазының конкурстық баға ұсынысынан кейін неғұрлым қолайлы болып табылатын жеңімпаз болып айқындалған әлеуетті жеткізуші және (немесе) екінші әлеуетті жеткізуші хабарламада белгіленген мерзімде шартты ұсынбады немесе ТЖКҚ сатып алу туралы шарттың ережелері ашық конкурс жеңімпазының конкурстық баға ұсынысынан кейін конкурстық баға ұсынысы неғұрлым қолайлы болып табылатын жеңімпаздың және (немесе) екінші әлеуетті жеткізушінің ТЖКҚ және (немесе) конкурстық өтінімін сатып алу туралы шарттың жобасына сәйкес келмейді;
2) ТЖКҚ сатып алу туралы шартқа қоса берілетін құжаттардың түпнұсқалары немесе нотариат куәландырған көшірмелері ашық конкурсқа қатысу үшін ұсынылған құжаттардың электрондық көшірмелерімен салыстыру рәсімінен өтпеген немесе құжаттардың түпнұсқалары немесе нотариат куәландырған көшірмелері ұсынылмаған;
3) ашық конкурс жеңімпазы және (немесе) ашық конкурс жеңімпазынан кейін конкурстық баға үсынысы неғұрлым қолайлы болып табылатын екінші ықтимал жеткізуші ТЖКҚ-ны сатып алу туралы шарт жасасқаннан кейін, егер оны енгізу конкурстық құжаттамада көзделсе, ТЖКҚ шартын орындауды қамтамасыз етуді енгізу жөніндегі конкурстық құжаттамада белгіленген талптарды орындамаған жағдайда.

Параграф 6. Обеспечение конкурсной заявки
52. Не допускается установление заказчиком размера обеспечения конкурсной заявки более одного процента от суммы, предусмотренной конкурсной документацией для приобретения ТРУ.
При проведении закупа среди товаропроизводителей закупаемого товара, не допускается установление заказчиком размера обеспечения конкурсной заявки более половины процента (0,5 %) от суммы, предусмотренной конкурсной документацией для приобретения товара.
53. Обеспечение конкурсной заявки вносится одним из следующих способов:
1) гарантийный денежный взнос, который вносится на банковский счет заказчика;
2) банковскую гарантию одного или нескольких банков второго уровня Республики Казахстан.
Право выбора способа внесения обеспечения конкурсной заявки осуществляется потенциальным поставщиком.
54. Поставщиком не совершаются действия, приводящие к возникновению у третьих лиц права требования в целом, либо в части на внесенный гарантийный денежный взнос.
55. Заказчиком не используется гарантийный денежный взнос, внесенный потенциальным поставщиком, до наступления случаев, предусмотренных пунктом 57 настоящих Правил.
56. Положения, предусмотренные настоящим параграфом настоящих Правил, о внесении обеспечения конкурсной заявки не распространяется на общественные объединения лиц с инвалидностью.
57. Обеспечение конкурсной заявки не возвращается заказчиком при наступлении одного из следующих случаев:
1) потенциальный поставщик определенный победителем и (или) второй потенциальный поставщик, чье конкурсное ценовое предложение является наиболее предпочтительным после конкурсного ценового предложения победителя открытого конкурса, не представил договор в установленный уведомлением срок или положения договора о приобретении ТРУ не соответствуют проекту договора о приобретении ТРУ и (или) конкурсной заявки победителя и (или) второго потенциального поставщика, чье конкурсное ценовое предложение является наиболее предпочтительным после конкурсного ценового предложения победителя открытого конкурса;
2) оригиналы или нотариально - удостоверенные копии документов, прилагаемые к договору о приобретении ТРУ, не прошли процедуру сверки с электронными копиями документов, представленных для участия в открытом конкурсе, или оригиналы или нотариально-удостоверенные копии документов не представлены;
3) победитель и (или) второй потенциальный поставщик, чье конкурсное ценовое предложение является наиболее предпочтительным после конкурсного ценового предложения победителя открытого конкурса, заключив договор о приобретении ТРУ, не исполнил установленные конкурсной документацией требования о внесении обеспечения исполнения договора о приобретении ТРУ, если его внесение предусмотрено конкурсной документацией.

58. Осы Қағидалардың 57-тармағында көзделген жағдайлардың бірі басталған кезде конкурстық өтінімді қамтамасыз ету сомасы тапсырыс берушінің кірісіне есептеледі.
59. Тапсырыс беруші әлеуетті жеткізушіге өзі енгізген конкурстық өтінімді қамтамасыз етуді жағдайлар туындаған күннен бастап он жұмыс күні ішінде қайтарады:
1) осы әлеуетті жеткізуші өзінің конкурстық өтінімін конкурстық өтінімдерді ұсынудың соңғы мерзімі өткенге дейін кері қайтарып алғанда;
2) Тапсырыс беруші конкурстық өтінімдерді қарау хаттамасына қол қойғанда.
Осы тармақшаның шарттары ТЖКҚ сатып алуға қатысуға рұқсат алмаған әлеуетті жеткізушілерге қолданылады;
3) тапсырыс беруші ашық конкурстың қорытындыларын шығару хаттамасына қол қойғанда.
Осы тармақша конкурстық баға ұсынысы ашық конкурс жеңімпазының конкурстық баға ұсынысынан кейін неғұрлым қолайлы болып табылатын жеңімпаз және екінші әлеуетті жеткізуші айқындаған ашық конкурстың әлеуетті жеткізушісіне қолданылмайды;
4) ТЖКҚ-ны сатып алу туралы шарт күшіне енген және ашық конкурс жеңімпазы, егер оны енгізу конкурстық құжаттамада көзделген жағдайда, ТЖКҚ-ны сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізгенде.
Конкурстық өтінімді қамтамасыз ету конкурстық баға ұсынысы ашық конкурс жеңімпазының конкурстық баға ұсынысынан кейін неғұрлым қолайлы болып табылатын жеңімпазға және екінші әлеуетті жеткізушіге қайтарылады;
5) әлеуетті жеткізушінің конкурстық өтінімінің қолданылу мерзімінің өтуі;
6) Тапсырыс берушінің осы ТЖКҚ-ны сатып алуды жүзеге асырудан бас тартуына байланысты ашық конкурстың нысанасы болып табылатын кейбір ТЖКҚ лоттарын алып тастау.
Осы тармақшаның Шарты Тапсырыс беруші алып тастаған лотқа қатысуға конкурстық өтінімдер берген әлеуетті жеткізушілерге қолданылады;
7) Тапсырыс берушінің ТЖКҚ сатып алу жөніндегі ашық конкурстан бас тартуы немесе күшін жоюы;
8) сатып алудың жеңімпазы болып айқындалған әлеуетті жеткізушінің осы Қағидалардың 129-тармағына сәйкес тауарды немесе жұмыстарды сатып алу туралы шарт жобасының құнының өзгеруіне байланысты тауарды немесе жұмысты сатып алу туралы шарт жасасудан бас тартуы.
7-параграф. Конкурстық өтінімдерді тізілімде (жүйеде) ашу, конкурстық комиссияның конкурстық өтінімдерді ашық конкурс шарттарына сәйкестігін қарауы және конкурстық өтінімдерді қарау хаттамасын жасау
60. Конкурстық өтінімді автоматты режимде ұсыну фактісі мынадай мәліметтерді көрсете отырып, тізілімде (жүйеде) тіркеледі:
1) ашық конкурстың нысанасы (ашық конкурстың нысанасына бірнеше лоттар кірген лоттардың атауы мен нөмірі);

58. При наступлении одного из случаев, предусмотренных пунктом 57 настоящих Правил, сумма обеспечения конкурсной заявки зачисляется в доход заказчика.
59. Заказчик возвращает потенциальному поставщику внесенное им обеспечение конкурсной заявки в течение десяти рабочих дней со дня наступления случаев:
1) отзыва данным потенциальным поставщиком своей конкурсной заявки до истечения окончательного срока представления конкурсных заявок;
2) подписания заказчиком протокола рассмотрения конкурсных заявок.
Условия настоящего подпункта распространяются на потенциальных поставщиков, не получивших допуск к участию в приобретении ТРУ;
3) подписания заказчиком протокола подведения итогов открытого конкурса.
Настоящий подпункт не распространяется на потенциального поставщика открытого конкурса, определенного победителем и второго потенциального поставщика, чье конкурсное ценовое предложение является наиболее предпочтительным после конкурсного ценового предложения победителя открытого конкурса;
4) вступления в силу договора о приобретении ТРУ и внесения победителем открытого конкурса обеспечения исполнения договора о приобретении ТРУ, если его внесение предусмотрено конкурсной документацией.
Обеспечение конкурсной заявки возвращается победителю и второму потенциальному поставщику, чье конкурсное ценовое предложение является наиболее предпочтительным после конкурсного ценового предложения победителя открытого конкурса;
5) истечение срока действия конкурсной заявки потенциального поставщика;
6) исключение некоторых лотов ТРУ, являющихся предметом открытого конкурса в связи с отказом заказчика от осуществления приобретения этих ТРУ.
Условие настоящего подпункта распространяется на потенциальных поставщиков, подавших конкурсные заявки на участие в лоте, который был исключен заказчиком;
7) отказ или отмена заказчиком открытого конкурса по приобретению ТРУ;
8) отказ потенциального поставщика, определенного победителем закупа, от заключения договора о приобретении товара или работы, связанного с изменением стоимости проекта договора о приобретении товара или работ в соответствии с пунктом 129 настоящих Правил.
Параграф 7. Вскрытие конкурсных заявок в реестре (системе), рассмотрение конкурсной комиссией конкурсных заявок на соответствие условиям открытого конкурса и составление протокола рассмотрения конкурсных заявок
60. Факт представления конкурсной заявки в автоматическом режиме регистрируется в реестре (системе) с указанием следующих сведений:
1) предмет открытого конкурса (наименования и номера лотов, если в предмет открытого конкурса входит несколько лотов);

2) әлеуетті жеткізушінің атауы және орналасқан жері (заңды тұлғалар үшін) немесе тегі, аты, әкесінің аты және орналасқан жері (жеке тұлғалар үшін);
3) әлеуетті жеткізушінің конкурстық өтінімін беру күні мен уақыты;
4) әлеуетті жеткізушінің конкурстық өтінімді кері қайтарып алу күні мен уақыты.
Конкурстық өтінімдер тізілімнің (жүйенің) жабық бөлігінде болады және оларды тізілім әкімшісі (жүйесі), уран өндіру саласындағы уәкілетті орган, Тапсырыс беруші және әлеуетті жеткізушілер конкурстық өтінімдерді ашу сәтіне дейін қарау үшін қол жетімді болмайды.
Конкурстық баға ұсыныстары тізілімнің (жүйенің) жабық бөлігінде орналастырылады және тізілімнің (жүйенің) әкімшісі, уран өндіру саласындағы уәкілетті орган, Тапсырыс беруші және әлеуетті жеткізушілер конкурстық өтінімдерді қарау хаттамасын тізілімде (жүйеде) орналастырғанға дейін қарау үшін қол жетімді болмайды.
61. Тізілімде (жүйеде) әлеуетті жеткізушілердің конкурстық құжаттамада көрсетілген оларды ұсынудың соңғы мерзімі өткеннен кейін ұсынылатын конкурстық өтінімдері орналастырылмайды.
62. Әлеуетті жеткізушілердің конкурстық өтінімдерін ашу конкурстық құжаттамада белгіленген мерзімде тізілімде (жүйеде) жүзеге асырылады.
63. Конкурстық комиссия конкурстық өтінімдерді қарайды және егер конкурстық құжаттамада өзгеше неғұрлым ұзақ мерзім көзделмесе, бірақ 40 (қырық) жұмыс күнінен аспайтын болса, конкурстық өтінімдерді қабылдау мерзімінің соңғы күнінен кейінгі 5 (бес) жұмыс күнінен кешіктірмей әрбір лот бойынша әлеуетті жеткізушілерді ашық конкурсқа қатысуға жіберу туралы шешім қабылдайды.
64. Конкурстық комиссия конкурстық өтінімді осы Қағидалардың талаптарына жауап беретін және конкурстық құжаттаманың талаптарына сәйкес келетін деп қарайды, егер онда конкурстық өтінімнің мәнін қозғамай түзетуге болатын грамматикалық қателер болса.
65. Конкурстық өтінімдерді қарау кезінде:
1) конкурстық өтінімдерді қарауды жеңілдету үшін конкурстық комиссияның тізілімде (жүйеде) әлеуетті жеткізушілерде олардың конкурстық өтінімдеріне байланысты олардың мазмұнын өзгертпестен, бірақ конкурстық өтінімдерді қараудың соңғы мерзімі өткенге дейін үш жұмыс күнінен кешіктірмей түсіндірмелерді орналастыру жолымен сұратуға жол беріледі. Әлеуетті жеткізуші сұратуды орналастырылған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде оған тізілімде (жүйеде) жауап береді;
2) тапсырыс берушіге әлеуетті жеткізушінің конкурстық өтініміне қандай да бір өзгерістер енгізуге жол берілмейді;
3) конкурстық құжаттаманың және осы Қағидалардың талаптарына сай келмейтін конкурстық өтінімді осы талаптарға сәйкес келтіру үшін ешқандай сұрау салуларға, ұсыныстарға немесе рұқсаттарға жол берілмейді.

2) наименование и адрес местонахождения (для юридических лиц) или фамилия, имя, отчество и местонахождение (для физических лиц) потенциального поставщика;
3) дата и время представления конкурсной заявки потенциального поставщика;
4) дата и время отзыва потенциальным поставщиком конкурсной заявки.
Конкурсные заявки находятся в закрытой части реестра (системы) и не доступны для просмотра администратором реестра (системы), уполномоченным органом в области добычи урана, заказчиком и потенциальными поставщиками до момента вскрытия конкурсных заявок.
Конкурсные ценовые предложения размещаются в закрытой части реестра (системы) и не доступны для просмотра администратором реестра (системы), уполномоченным органом в области добычи урана, заказчиком и потенциальными поставщиками до размещения в реестре (системе) протокола рассмотрения конкурсных заявок.
61. В реестре (системе) не размещаются конкурсные заявки потенциальных поставщиков, представляемые после истечения окончательного срока их представления, указанного в конкурсной документации.
62. Вскрытие конкурсных заявок потенциальных поставщиков, осуществляется в реестре (системе) в установленный конкурсной документацией срок.
63. Конкурсная комиссия рассматривает конкурсные заявки и принимает решение о допуске к участию в открытом конкурсе потенциальных поставщиков отдельно по каждому лоту не позднее 5 (пяти) рабочих дней, следующих за последним днем срока приема конкурсных заявок, если иной больший срок не предусмотрен конкурсной документацией, но не более 40 (сорока) рабочих дней.
64. Конкурсная комиссия рассматривает конкурсную заявку как отвечающую требованиям настоящих Правил и соответствующую требованиям конкурсной документации, если в ней присутствуют грамматические ошибки, которые можно исправить, не затрагивая существа конкурсной заявки.
65. При рассмотрении конкурсных заявок:
1) для облегчения рассмотрения конкурсных заявок допускается запрос конкурсной комиссией путем размещения в реестре (системе) у потенциальных поставщиков открытого конкурса разъяснений в связи с их конкурсными заявками без изменения их содержания, но не позднее трех рабочих дней до истечения окончательного срока рассмотрения конкурсных заявок. Потенциальный поставщик в течение двух рабочих дней с даты размещения запроса отвечает на него в реестре (системе);
2) не допускается заказчику вносить какие-либо изменения в конкурсную заявку потенциального поставщика;
3) не допускаются никакие запросы, предложения или разрешения, чтобы привести конкурсную заявку, не отвечающую требованиям конкурсной документации и настоящих Правил, в соответствие с этими требованиями.

66. Конкурстық комиссия конкурстық өтінімді қабылдамайды және әлеуетті жеткізушіні мынадай негіздер бойынша ашық конкурсқа қатысуға жібермейді:
1) әлеуетті жеткізуші Қазақстан Республикасының бір немесе бірнеше Екінші деңгейдегі банктерінің банктік кепілдігі нысанында конкурстық өтінімді қамтамасыз етуді енгізу тәсілін таңдаған жағдайда, осы Қағидалардың 41-тармағында, осы Қағидалардың 44-тармағында көрсетілген құжаттар ұсынылмаған, заңды тұлғалардың уақытша бірлестігі (консорциум) ашық конкурсқа, төмендетуге арналған ашық конкурсқа (электрондық сауда-саттыққа) қатысқан жағдайда, осы Қағидалардың 43-тармағында көрсетілген құжаттар ұсынылмаған;
2) конкурстық өтінімде файлды ашу қатесімен ұсынылған ақпарат қамтылса;
3) осы Қағидалардың 38-тармағының талаптарын бұза отырып, құрылтай құжаттарын орналастыру;
4) тиісті салық органының анықтамасында міндетті зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдар бойынша салық берешегі мен берешегі туралы бір теңге және одан көп мөлшерде мәліметтердің болуы;
5) әлеуетті жеткізушінің міндеттемелерінің кемінде бір түрі бойынша банк анықтамасының немесе банк филиалының электрондық көшірмесінде мерзімі өткен берешегі болса;
6) осы Қағидалардың 12-тармағында көзделген ашық конкурсқа қатысуға байланысты шектеулері бар болса.
Комиссия банкроттық рәсімдерінің жүргізілуін бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органның интернет-ресурсында орналастырылған ақпаратты қарайды;
7) осы әлеуетті жеткізушінің бірінші басшыларының және (немесе) осы әлеуетті жеткізушінің уәкілетті өкілінің жақын туыстары, жұбайы (зайыбы) немесе жекжаттары жеткізушіні таңдау туралы шешім қабылдауға құқылы не өткізілетін сатып алуларда Тапсырыс берушінің өкілі болып табылады;
8) әлеуетті жеткізушінің конкурстық құжаттаманың техникалық ерекшелігінде белгіленген талаптарға сәйкес келмейтін техникалық ерекшелікті ұсынуы;
9) конкурстық құжаттамада көрсетілген елішілік құндылықтың талап етілетін көрсеткіштерінен төмен әрбір лот бойынша пайызбен (0-ден 100-ге дейін) көрсетілген ұсынылатын ТЖКҚ-дағы елішілік құндылық бойынша міндеттемелер;
10) жалған ақпарат беру фактісі анықталса.
Конкурстық өтінімдерді қарау хаттамасына дәйексіз ақпарат беру фактісін растайтын әлеуетті жеткізуші ұсынған ақпарат авторының ресми хаттарының электрондық көшірмелері қоса беріледі.
Қағидалардың осы тармағында көзделмеген негіздер бойынша конкурстық өтінімдерді қабылдамауға жол берілмейді.
Тапсырыс берушінің конкурстық өтінімдерді қарау хаттамасында әлеуетті жеткізушінің конкурстық өтінімін қабылдамау үшін негіз болған себептерді түсіндіре және құжаттарды көрсете отырып, осы тармақта көрсетілген конкурстық өтінімдерді қабылдамау үшін негіздер көрсетіледі.

66. Конкурсная комиссия отклоняет конкурсную заявку и не допускает потенциального поставщика к участию в открытом конкурсе по следующим основаниям:
1) не представлены документы, указанные в пункте 41 настоящих Правил, в пункте 44 настоящих Правил при выборе потенциальным поставщиком способа внесения обеспечения конкурсной заявки в форме банковской гарантии одного или нескольких банков второго уровня Республики Казахстан, а также в пункте 43 настоящих Правил, при участии в открытом конкурсе, открытом конкурсе на понижение (электронные торги) временного объединения юридических лиц (консорциумом);
2) конкурсная заявка содержит информацию, представленную с ошибкой открытия файла;
3) размещение учредительных документов с нарушением требований пункта 38 настоящих Правил;
4) наличие в справке соответствующего налогового органа сведений о налоговой задолженности и задолженности по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям в размере одного тенге и более;
5) наличие в электронной копии справки банка или филиала банка просроченной задолженности хотя бы по одному виду обязательств потенциального поставщика;
6) имеет ограничения, связанные с участием в открытом конкурсе, предусмотренные пунктом 12 настоящих Правил.
Комиссия рассматривает информацию, размещенную на интернет-ресурсе уполномоченного органа, осуществляющего контроль за проведением процедур банкротства;
7) близкие родственники, супруг (супруга) или свойственники первых руководителей данного потенциального поставщика и (или) уполномоченного представителя данного потенциального поставщика обладают правом принимать решение о выборе поставщика либо являются представителем заказчика в проводимых закупках;
8) представление потенциальным поставщиком технической спецификации, не соответствующей требованиям, установленным в технической спецификации конкурсной документации;
9) обязательства по внутристрановой ценности в предлагаемых ТРУ, выраженные в процентах по каждому лоту (от 0 до 100), ниже требуемых показателей внутристрановой ценности, указанных в конкурсной документации;
10) установлен факт представления недостоверной информации.
К протоколу рассмотрения конкурсных заявок прикладываются электронные копии официальных писем автора информации, представленной потенциальным поставщиком, подтверждающих факт представления недостоверной информации.
Отклонение конкурсных заявок по основаниям, не предусмотренным настоящим пунктом Правил, не допускается.
В протоколе рассмотрения конкурсных заявок заказчиком указываются основания для отклонения конкурсных заявок, указанные в настоящем пункте, с пояснением причин и указанием документов, послуживших основанием для отклонения конкурсной заявки потенциального поставщика.

11) Тапсырыс беруші мен төмендегілер арасында бұрын жасалған ТЖКҚ сатып алу туралы шарт бойынша міндеттемелерді орындамау немесе тиісті түрде орындамау фактісін растайтын сот шешімі күшіне енген мезеттен бастап жиырма төрт айдың ішінде конкурстық өтінімді қабылдамауға жол беріледі: осы конкурстық өтінімдерді ұсынған әлеуетті жеткізушілер, заңды тұлғалардың уақытша бірлестіктерінің (консорциумдардың) қатысушыларымен; қатысушысы, акционері немесе басшысы конкурстық өтінімдерді ұсынған әлеуетті жеткізушілерді, заңды тұлғалардың уақытша бірлестіктерін (консорциумдарды) басқарумен, құрумен, жарғылық капиталына қатысумен байланысты заңды тұлғалармен.
Конкурстық өтінімдерді қарау хаттамасына осындай сот шешімдерінің электрондық көшірмелері қоса беріледі;
12) Кодекстің 131-бабының 1-тармағында, 179-бабының 1-тармағында көзделген бағаны шартты түрде төмендету өлшемшартын есепке алмағанда, әлеуетті жеткізушінің конкурстық баға ұсынысы ТЖКҚ сатып алуға бөлінген соманың 80 % (сексен пайыздан) төмен болса;
13) егер сатып алу тауар өндірушілер арасында жүргізілсе, әлеуетті жеткізуші тауар өндіруші болып табылмаса;
14) әлеуетті жеткізуші мынадай болса:
Салық кодексіне сәйкес әрекетсіз деп танылса;
оны тіркелімі заңды күшіне енген сот актісі негізінде жарамсыз деп танылса;
оған қатысты заңды күшіне енген сот актісінде жалған белгілері бар қызметті жүзеге асыру, оның ішінде дұрыс емес шот-фактураларды пайдалану фактісі анықталса.
Конкурстық өтінімдерді қарау хаттамасына растайтын құжаттардың электрондық көшірмелері қоса беріледі.
67. Конкурстық комиссия әлеуетті жеткізушілердің конкурстық өтінімдерін қарау кезінде әлеуетті жеткізушінің қазақстандық ТЖКҚ өндіруші мәртебесіне сәйкестігін айқындау үшін осы Қағидалардың 46-тармағына сәйкес әлеуетті жеткізуші ұсынған мәліметтерді ескереді.
Әлеуетті жеткізуші оның қазақстандық ТЖКҚ өндіруші мәртебесіне сәйкестігін растайтын құжаттарды ұсынбаған кезде конкурстық комиссия мұндай әлеуетті жеткізушінің конкурстық баға ұсынысына Кодекстің 179-бабының 1-тармағына сәйкес бағаның шартты төмендеуін қолданбайды.
68. Тапсырыс берушінің конкурстық өтінімдерді ұсынудың соңғы мерзімін ұзартуына байланысты әлеуетті жеткізушінің конкурстық өтінімі құжаттардың қолданылу мерзімінің өтуіне байланысты қабылданбайды.
69. Әлеуетті жеткізушінің техникалық ерекшелігінің конкурстық құжаттамада көрсетілген техникалық ерекшелікке сәйкес келмеуі, егер неғұрлым жақсы функционалдық және басқа да сипаттамалары бар тауарлар мен қызметтер ұсынылса, сондай-ақ неғұрлым жақсы технологиялық шешімдер және (немесе) жұмыстарды үздік материалдардан орындау ұсынылса, конкурстық өтінімді қабылдамау үшін негіз болып табылмайды.

11) допускается отклонение конкурсной заявки, в течение двадцати четырех месяцев с момента вступления в силу решения суда, подтверждающего факт неисполнения или ненадлежащего исполнения обязательств по договору о приобретении ТРУ, ранее заключенному между заказчиком и:
потенциальными поставщиками, участниками временных объединений юридических лиц (консорциумов), предоставившими эти конкурсные заявки;
юридическими лицами, участник, акционер или руководитель которых связан с управлением, учреждением, участием в уставном капитале потенциальных поставщиков, участников временных объединений юридических лиц (консорциумов), предоставивших конкурсные заявки.
К протоколу рассмотрения конкурсных заявок прикладываются электронные копии таких судебных решений;
12) конкурсное ценовое предложение потенциального поставщика менее 80 % (восьмидесяти процентов) от суммы, выделенной на приобретение ТРУ без учета критерия по условному уменьшению цены, предусмотренного пунктом 1 статьи 179 Кодекса;
13) потенциальный поставщик не является товаропроизводителем, если закуп проводится среди товаропроизводителей;
14) потенциальный поставщик является:
бездействующим в соответствии с Налоговым кодексом;
его регистрация признана недействительной на основании вступившего в законную силу судебного акта;
в отношении него вступившим в законную силу судебным актом установлен факт осуществления деятельности с признаками фиктивности, в том числе использование недостоверных счетов-фактур.
К протоколу рассмотрения конкурсных заявок прикладываются электронные копии подтверждающих документов.
67. Конкурсная комиссия при рассмотрении конкурсных заявок потенциальных поставщиков учитывает сведения, представленные потенциальным поставщиком в соответствии с пунктом 46 настоящих Правил, для определения соответствия потенциального поставщика статусу казахстанского производителя ТРУ.
При непредставлении потенциальным поставщиком документов, подтверждающих его соответствие статусу казахстанского производителя ТРУ, конкурсная комиссия не применяет к конкурсному ценовому предложению такого потенциального поставщика условное уменьшение цены в соответствии пунктом 1 статьи 179 Кодекса.
68. Конкурсная заявка потенциального поставщика не отклоняется по причине истечения срока действия документов, в связи с продлением заказчиком окончательного срока представления конкурсных заявок.
69. Несоответствие технической спецификации потенциального поставщика технической спецификации, указанной в конкурсной документации, не является основанием для отклонения конкурсной заявки, если предлагаются товары и услуги с более лучшими функциональными и другими характеристиками, а также когда предлагаются более лучшие технологические решения и (или) выполнение работ из лучших материалов.

70. Конкурстық өтінімдерді қарау хаттамасын Тапсырыс беруші тізілімде (жүйеде) қалыптастырады, тапсырыс берушінің электрондық цифрлық қолтаңбасымен қол қояды және Тізілімде (жүйеде) ақпаратты қалыптастыруға және орналастыруға уәкілетті Тапсырыс берушінің тұлғасы тізілімнің (жүйенің) ашық бөлігінде орналастырады және мынадай мәліметтерді қамтиды:
1) әкімшілік-аумақтық объектілер сыныптауышына сәйкес тапсырыс берушінің атауы және орналасқан жері;
2) отырыстың өткізілетін күні, уақыты және орны;
3) Конкурстық комиссия мүшелерінің тегін, атын, әкесінің атын (бар болса) көрсете отырып, конкурстық комиссияның құрамы;
4) ашық конкурстың нысанасы (егер ашық конкурстың нысанасына бірнеше лоттар кірген жағдайда лоттардың атауы);
5) өлшем бірліктері мен шоттардың мемлекетаралық жіктеуішіне сәйкес сипаттама, өлшем бірлігі, әрбір лот бойынша сатып алынатын ТЖКҚ саны (көлемі);
6) конкурстық өтінімдерді ұсынған әлеуетті жеткізушілердің атауы (заңды тұлғалар үшін) немесе тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (жеке тұлғалар үшін), конкурстық өтінімдерді беру күні мен уақыты көрсетіле отырып;
7) өзінің конкурстық өтінімін кері қайтарып алған әлеуетті жеткізушілердің атауы (заңды тұлғалар үшін) немесе тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (жеке тұлғалар үшін);
8) әлеуетті жеткізушілердің ашылған конкурстық өтінімдерінің мазмұны туралы ақпаратты әрбір лот бойынша жеке-жеке;
9) конкурстық өтінімдері қабылданбаған әлеуетті жеткізушілердің атауы (заңды тұлғалар үшін) немесе тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (жеке тұлғалар үшін) оларды қабылдамау себебін көрсете отырып;
10) конкурстық өтінімдері ашық конкурсқа қатысуға жіберілген әлеуетті жеткізушілердің атауы (заңды тұлғалар үшін) немесе тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (жеке тұлғалар үшін);
11) салыстыру рәсімінен өту үшін әлеуетті жеткізушілердің конкурстық өтінімдерінен құжаттар тізбесі (конкурстық комиссияның шешімі бойынша).
Тапсырыс берушінің шешімі бойынша конкурстық комиссия мүшелерінде ұсынылған құжаттардың түпнұсқалығына негізделген күмән туындаған кезде конкурстық рәсімдердің жеңімпазы құжаттарды салыстыру рәсімінен өту үшін конкурстық өтінімге қоса берілген құжаттардың барлық тізбесін ұсынады;
12) Конкурстық комиссия мүшесінің (мүшелерінің) конкурстық комиссияның шешімімен келіспеген кездегі ерекше пікірі (бар болса);
13) сатып алу коды және тізілімнің (жүйенің) интернет-ресурсының адресі;
14) оның шеңберінде ТЖКҚ сатып алу жүзеге асырылатын жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың (келісімшарттардың) нөмірі (нөмірлері).
Конкурстық өтінімдерді қарау хаттамасының қағаз және (немесе) электрондық данасына конкурстық комиссияның төрағасы және (немесе) Төрағаның орынбасары, хатшысы және конкурстық өтінімдерді қарау рәсімі кезінде қатысып отырған барлық мүшелері қол қояды.

70. Протокол рассмотрения конкурсных заявок формируется в реестре (системе) заказчиком, подписывается электронной цифровой подписью заказчика и размещается в открытой части реестра (системы) лицом заказчика, уполномоченным на формирование и размещение информации в реестре (системе) и содержит сведения:
1) наименование и местонахождение заказчика в соответствии с классификатором административно-территориальных объектов;
2) дату, время и место проведения заседания;
3) состав конкурсной комиссии с указанием фамилии, имени, отчества (при наличии) членов конкурсной комиссии;
4) предмет открытого конкурса (наименования лотов, если в предмет открытого конкурса входит несколько лотов);
5) описание, единицу измерения в соответствии с межгосударственным классификатором единиц измерения и счета, количество (объем) приобретаемых ТРУ по каждому лоту;
6) наименование (для юридических лиц) или фамилию, имя, отчество (при наличии) (для физических лиц) потенциальных поставщиков, представивших конкурсные заявки, с указанием даты и времени представления конкурсных заявок;
7) наименование (для юридических лиц) или фамилию, имя, отчество (при наличии) (для физических лиц) потенциальных поставщиков, отозвавших свою конкурсную заявку;
8) информацию о содержании вскрытых конкурсных заявок потенциальных поставщиков отдельно по каждому лоту;
9) наименование (для юридических лиц) или фамилию, имя, отчество (при наличии) (для физических лиц) потенциальных поставщиков, конкурсные заявки которых были отклонены, с указанием причины их отклонения;
10) наименование (для юридических лиц) или фамилию, имя, отчество (при наличии) (для физических лиц) потенциальных поставщиков, конкурсные заявки которых были допущены к участию в открытом конкурсе;
11) перечень документов из конкурсных заявок потенциальных поставщиков для прохождения процедуры сопоставления (по решению конкурсной комиссии).
По решению заказчика при возникновении у членов конкурсной комиссии обоснованных сомнений в подлинности представленных документов победитель конкурсных процедур представляет весь перечень документов, приложенных к конкурсной заявке, для прохождения процедуры сопоставления документов;
12) особое мнение члена (-ов) конкурсной комиссии при несогласии с решением конкурсной комиссии (при наличии);
13) код закупки и адрес интернет-ресурса реестра (системы);
14) номер (-а) контракта (-ов) на недропользование, в рамках которого (-ых) осуществляется приобретение ТРУ.
Бумажный и (или) электронный экземпляр протокола рассмотрения конкурсных заявок подписывается председателем и (или) заместителем председателя, секретарем и всеми присутствующими при процедуре рассмотрения конкурсных заявок членами конкурсной комиссии.

71. Тапсырыс берушінің конкурстық өтінімдерді қарау хаттамасының тізілімінде (жүйесінде) ақпаратты қалыптастыруға және орналастыруға уәкілетті тұлғасы ашық конкурсқа қатысуға рұқсат беру немесе бас тарту нәтижелері туралы мүдделі тұлғаларды хабарлау болып табылады.
72. Ашық конкурстың барлық лоттары бойынша әлеуетті жеткізушілер ұсынған конкурстық өтінімдер немесе тізілімде (жүйеде) қабылданбаған конкурстық өтінімдер болмағанда, ашық конкурсты өтпеді деп тану туралы шешім қабылданады және Қағидаларға 83 және 84-тармақтарға сәйкес тәртіппен ТЖКҚ сатып алу жөніндегі ашық конкурстың қорытындыларын шығару хаттамасы ресімделеді.
8-параграф. Ашық конкурстың қорытындысын шығару хаттамасын жасай отырып, ашық конкурстың жеңімпазын айқындау
73. Конкурстық өтінімдерді қарау хаттамасы тізілімінің (жүйесінің) ашық бөлігінде, тізілімде (жүйеде) автоматты режимде қол қойылғаннан және орналастырылғаннан кейін конкурстық өтінімдері ашық конкурсқа қатысуға жіберілген ашық конкурстың әлеуетті жеткізушілерінің конкурстық баға ұсыныстарын ашу, сондай-ақ конкурстық баға ұсыныстарын бағалау және салыстыру жүзеге асырылады.
74. Егер ашық конкурстың әлеуетті жеткізушісінің конкурстық баға ұсынысының бағасы ашық конкурстың (лоттың) нысанасы болып табылатын ТЖКҚ сатып алуға бөлінген сомадан асып кетсе, ұсынылған конкурстық баға ұсыныстары тізілімде (жүйеде) қабылданбайды.
75. Ашық конкурстың шарттарына сәйкес келмейтін онкурстық баға ұсынысы қабылданбаған ашық конкурстың жалғыз әлеуетті жеткізушісі болған кезде мұндай әлеуетті жеткізуші жеңімпаз деп танылады.
76. Тізілімде (жүйеде) осы Қағидалардың 74-тармағында келтірілген шарт бойынша қабылданбаған конкурстық баға ұсыныстары бағаланады және салыстырылады және Кодекстің 179-бабының 1-тармағында көзделген бағаны шартты төмендету жөніндегі өлшемшартты ескере отырып, конкурстық баға ұсынысының ең төмен бағасы негізінде ашық конкурстың (лоттар бойынша) жеңімпазы айқындалады.
77. Ашық конкурстың жеңімпазын айқындау кезінде, Кодекстің 179-бабының 1-тармағында көзделген бағаны шартты төмендету жөніндегі критерийді қолдануды ескере отырып, ашық конкурстың әлеуетті жеткізушілерінің конкурстық баға ұсыныстарының бағасы тең болған кезде тауар өндірушіге және жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді қазақстандық өндірушіге артықшылық беріледі.
78. Ашық конкурстың нысанасы болып табылатын сатып алынатын ТЖКҚ-да елішілік құндылығы бойынша ең жоғары пайызды ұсынған әлеуетті жеткізуші ашық конкурстың жеңімпазы болып танылады:

71. Извещением заинтересованных лиц о результатах допуска к участию в открытом конкурсе или отклонения является размещение в реестре (системе) лицом заказчика, уполномоченным на формирование и размещение информации в реестре (системе), протокола рассмотрения конкурсных заявок.
72. При отсутствии по всем лотам открытого конкурса представленных потенциальными поставщиками конкурсных заявок или не отклоненных конкурсных заявок в реестре (системе), принимается решение о признании открытого конкурса несостоявшимся и оформляется протокол подведения итогов открытого конкурса по приобретению ТРУ в порядке согласно пунктам 83 и 84 настоящих Правил.
Параграф 8. Определение победителя открытого конкурса с составлением протокола подведения итогов открытого конкурса
73. После подписания и размещения в открытой части реестра (системы) протокола рассмотрения конкурсных заявок, в реестре (системе) а автоматическом режиме осуществляется вскрытие конкурсных ценовых предложений потенциальных поставщиков открытого конкурса, конкурсные заявки которых были допущены к участию в открытом конкурсе, а также оценка и сопоставление конкурсных ценовых предложений.
74. В реестре (системе) отклоняются представленные конкурсные ценовые предложения, если цена конкурсного ценового предложения потенциального поставщика открытого конкурса превышает сумму, выделенную на приобретение ТРУ, являющихся предметом открытого конкурса (лота).
75. При наличии единственного потенциального поставщика открытого конкурса, онкурсное ценовое предложение которого не было отклонено, как не соответствующее условиям открытого конкурса, такой потенциальный поставщик признается победителем.
76. В реестре (системе) оцениваются и сопоставляются конкурсные ценовые предложения, которые не были отклонены по условию, приведенному в пункте 74 настоящих Правил, и определяется победитель открытого конкурса (по лотам) на основе самой низкой цены конкурсного ценового предложения с учетом критерия по условному уменьшению цены, предусмотренного пунктом 1 статьи 179 Кодекса.
77. При определении победителя открытого конкурса, при равенстве цен конкурсных ценовых предложений потенциальных поставщиков открытого конкурса, с учетом применения критерия по условному уменьшению цены, предусмотренного пунктом 1 статьи 179 Кодекса, предпочтение отдается товаропроизводителю и казахстанскому производителю работ, услуг.
78. Победителем открытого конкурса признается потенциальный поставщик, предложивший наибольший процент внутристрановой ценности в приобретаемых ТРУ, являющихся предметом открытого конкурса, при:

1) тауар өндірушілер және жұмыстарды немесе көрсетілетін қызметтерді қазақстандық өндірушілер болып табылатын Кодекстің 179-бабының 1-тармағында көзделген бағаны шартты төмендету жөніндегі өлшемшартты қолдануды ескере отырып, ашық конкурстың әлеуетті жеткізушілерінің конкурстық баға ұсыныстары бағаларының теңдігі;
2) тауар өндірушілер және қазақстандық ТЖКҚ өндірушілері болып табылмайтын ашық конкурстың әлеуетті жеткізушілерінің конкурстық баға ұсыныстары бағаларының теңдігі.
79. Конкурстық өтінім ашық конкурстың әлеуетті жеткізушілерінің бұрын конкурстық өтінімдер тізілімінде (жүйесінде) келіп түскен әлеуетті жеткізуші ашық конкурстың жеңімпазы болып танылады:
1) 179-баптың 1-тармағында көзделген бағаның шартты төмендеуін және сатып алынатын жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердегі, ашық конкурстың нысанасы болып табылатын, ашық конкурстың әлеуетті жеткізушілері ұсынған, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің қазақстандық өндірушілері болып табылатын елішілік құндылық бойынша міндеттемелердің пайыздық көрінісін ескере отырып, конкурстық баға ұсыныстарының теңдігі;
2) ашық конкурстың нысанасы болып табылатын, ашық конкурстың әлеуетті жеткізушілері ұсынған, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді қазақстандық өндірушілер болып табылмайтын, сатып алынатын ТДҚ конкурстық баға ұсыныстарының және елішілік құндылық бойынша міндеттемелердің пайыздық көрінісінің теңдігі.
80. Ашық конкурсты Конкурстық комиссия өткізілмеген деп таниды:
1) ұсынылған конкурстық өтінімдердің болмауына байланысты;
2) әлеуетті жеткізушілердің барлық конкурстық өтінімдері немесе барлық конкурстық баға ұсыныстары ашық конкурс шарттарына сәйкес келмейтін ретінде қабылданғанда.
81. Егер ашық конкурс өтпеді деп танылса, Тапсырыс беруші мынадай шешімдердің бірін қабылдайды:
1) жаңа ашық конкурс өткізу туралы;
2) бір көзден алу тәсілімен ТЖКҚ сатып алу туралы.
82. Тапсырыс беруші мынадай жағдайларда осы Қағидалардың 6 тармағының бесінші және алтыншы бөліктерінің нормаларын қолданбай жаңа ашық конкурс өткізеді:
1) тауар өндірушілерден ұсынылған конкурстық өтінімдердің болмауы себебінен тауар өндірушілер арасында ашық конкурс өткізілмеді деп танылса;
2) жалғыз тауар өндірушінің шарт жасасудан бас тартуы не Тапсырыс беруші осы Қағидалардың 88-тармағының 10) тармақшасына сәйкес тауарды сатып алу туралы бір көзден алу тәсілімен шарт жасасу туралы ресми хат жібергеннен кейін 10 (он) жұмыс күні ішінде жауап бермеген жағдайда.
Жаңа ашық конкурс өткізу кезінде тауарды сатып алу шарттары өткізілмеген ашық конкурстың, төмендетуге арналған ашық конкурстың (электрондық сауда-саттықтың) конкурстық құжаттамасының талаптарына сәйкес келген жағдайда.

1) равенстве цен конкурсных ценовых предложений потенциальных поставщиков открытого конкурса с учетом применения критерия по условному уменьшению цены, предусмотренного пунктом 1 статьи 179 Кодекса, являющихся товаропроизводителями и казахстанскими производителями работ или услуг;
2) равенстве цен конкурсных ценовых предложений потенциальных поставщиков открытого конкурса, не являющихся товаропроизводителями и казахстанскими производителями ТРУ.
79. Победителем открытого конкурса признается потенциальный поставщик, конкурсная заявка которого поступила в реестре (системе) ранее конкурсных заявок потенциальных поставщиков открытого конкурса при:
1) равенстве конкурсных ценовых предложений с учетом применения критерия по условному уменьшению цены, предусмотренного пунктом 1 статьи 179 Кодекса, и процентного выражения обязательств по внутристрановой ценности в приобретаемых ТРУ, являющихся предметом открытого конкурса, предложенных потенциальными поставщиками открытого конкурса, являющихся товаропроизводителями и казахстанскими производителями работ или услуг;
2) равенстве конкурсных ценовых предложений и процентного выражения обязательств по внутристрановой ценности в приобретаемых ТРУ, являющихся предметом открытого конкурса, предложенных потенциальными поставщиками открытого конкурса, не являющихся товаропроизводителями и казахстанскими производителями работ или услуг.
80. Открытый конкурс признается конкурсной комиссией несостоявшимся:
1) в связи с отсутствием представленных конкурсных заявок;
2) если все конкурсные заявки или все конкурсные ценовые предложения потенциальных поставщиков отклонены как несоответствующие условиям открытого конкурса.
81. Если открытый конкурс признан несостоявшимся, заказчик принимает одно из следующих решений:
1) о проведении нового открытого конкурса;
2) о приобретении ТРУ способом из одного источника.
82. Заказчик проводит новый открытый конкурс без применения норм частей пятой и шестой пункта 6 настоящих Правил в следующих случаях:
1) открытый конкурс среди товаропроизводителей признан несостоявшимся, по причине отсутствия предоставленных конкурсных заявок от товаропроизводителей;
2) отказ единственного товаропроизводителя от заключения договора либо непредставление ответа в течение 10 (десяти) рабочих дней после направления заказчиком официального письма о заключении договора способом из одного источника о приобретении товара в соответствии с подпунктом 10) пунктом 88 настоящих Правил.
При проведении нового открытого конкурса, условия приобретения Товара соответствуют требованиям конкурсной документации несостоявшегося открытого конкурса, открытого конкурса на понижение (электронные торги).

Жаңа ашық конкурс өткізу кезінде конкурстық құжаттамада тауар өндірушілерден ұсынылған конкурстық өтінімдердің жоқтығын және (немесе) жалғыз тауар өндірушінің шарт жасасудан бас тартқанын не Тапсырыс беруші осы Қағидалардың 88-тармағының 10) тармақшасына сәйкес тауарды сатып алу туралы бір көзден алу тәсілімен шарт жасасу туралы ресми хат жібергеннен кейін 10 (он) жұмыс күні ішінде жауап ұсынбағанын растайтын құжаттар қамтылады.
83. Конкурстық баға ұсыныстарын бағалау және салыстыру қорытындылары бойынша шешім конкурстық баға ұсыныстарын ашқан күннен кешіктірілмей тізілімнің (жүйенің) ашық бөлігінде Тапсырыс берушінің электрондық цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған ТЖКҚ сатып алу жөніндегі ашық конкурстың қорытындыларын шығару хаттамасы түрінде қалыптастырылады және жарияланады.
84. Ашық конкурстың қорытындысын шығару хаттамасында мыналар қамтылады:
1) әкімшілік-аумақтық объектілер сыныптауышына сәйкес тапсырыс берушінің атауы және орналасқан жері;
2) ашық конкурстың қорытындысын шығару күні, уақыты;
3) конкурстық комиссияның құрамы;
4) тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің бірыңғай номенклатуралық анықтамалығына сәйкес ашық конкурстың нысанасы (ашық конкурстың нысанасына бірнеше лоттар кірген жағдайда лоттардың атауы);
5) конкурстық баға ұсыныстары тізілімде (жүйеде) ашылған ашық конкурстың әлеуетті жеткізушілерінің әкімшілік-аумақтық объектілерінің сыныптауышына сәйкес атауы және орналасқан жері (заңды тұлғалар үшін) немесе тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)және орналасқан жері (жеке тұлғалар үшін);
6) өлшем бірліктері мен шоттардың мемлекетаралық жіктеуішіне сәйкес сипаттама, өлшем бірлігі, әрбір лот бойынша сатып алынатын ТЖКҚ саны (көлемі);
7) конкурстық баға ұсыныстары осы Қағидалардың 74-тармағында келтірілген себеппен қабылданбаған ашық конкурстың әлеуетті жеткізушілерінің атауы (заңды тұлғалар үшін) немесе тегі, аты, әкесінің аты (жеке тұлғалар үшін), олардың конкурстық баға ұсыныстарының бағалары көрсетіле отырып;
8) Кодекстің 179-бабының 1-тармағында көзделген бағаны шартты төмендету критерийін қолдануды ескере отырып, ашық конкурстың әлеуетті жеткізушілерінің қабылданбаған конкурстық баға ұсыныстарының бағалары (лоттар бойынша);
9) орналасқан жерінің атауы мен мекенжайы (заңды тұлғалар үшін) немесе тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуішіне сәйкес орналасқан жері (жеке тұлғалар үшін), ашық конкурс жеңімпазының конкурстық баға ұсынысының бағасы (лоттар бойынша) және (немесе) егер ашық конкурс нәтижесінде жеңімпаз (лоттар бойынша)анықталмаса, себебін көрсету;

При проведении нового открытого конкурса, в конкурсной документации содержатся документы, подтверждающие отсутствие предоставленных конкурсных заявок от товаропроизводителей и (или) отказ единственного товаропроизводителя от заключения договора либо непредставление ответа в течение 10 (десяти) рабочих дней после направления заказчиком официального письма о заключении договора способом из одного источника о приобретении товара в соответствии с подпунктом 10) пунктом 88 настоящих Правил.
83. Решение по итогам оценки и сопоставления конкурсных ценовых предложений не позднее дня вскрытия конкурсных ценовых предложений формируется и публикуется в открытой части реестра (системы) в виде протокола подведения итогов открытого конкурса по приобретению ТРУ, подписанного электронной цифровой подписью заказчика.
84. Протокол подведения итогов открытого конкурса содержит:
1) наименование и местонахождение заказчика в соответствии с классификатором административно-территориальных объектов;
2) дату, время подведения итогов открытого конкурса;
3) состав конкурсной комиссии;
4) предмет открытого конкурса в соответствии с единым номенклатурным справочником товаров, работ и услуг (наименования лотов, если в предмет открытого конкурса входит несколько лотов);
5) наименование и адрес местонахождения (для юридических лиц) или фамилию, имя, отчество (при наличии) и местонахождение (для физических лиц) в соответствии с классификатором административно-территориальных объектов потенциальных поставщиков открытого конкурса, чьи конкурсные ценовые предложения вскрыты в реестре (системе);
6) описание, единицу измерения в соответствии с межгосударственным классификатором единиц измерения и счета, количество (объем)приобретаемых ТРУ по каждому лоту;
7) наименование (для юридических лиц) или фамилию, имя, отчество (при наличии) (для физических лиц) потенциальных поставщиков открытого конкурса, конкурсные ценовые предложения которых отклонены по причине, приведенной в пункте 74 настоящих Правил, с указанием цен их конкурсных ценовых предложений;
8) цены не отклоненных конкурсных ценовых предложений потенциальных поставщиков открытого конкурса с учетом применения критерия условного уменьшения цены, предусмотренного пунктом 1 статьи 179 Кодекса (по лотам);
9) наименование и адрес местонахождения (для юридических лиц) или фамилию, имя, отчество (при наличии) и местонахождение (для физических лиц) в соответствии с классификатором административно-территориальных объектов, цену конкурсного ценового предложения победителя открытого конкурса (по лотам) и (или) указание причины, если в результате открытого конкурса не определен победитель (по лотам);

10) әкімшілік-аумақтық объектілер сыныптауышына сәйкес орналасқан жерінің атауы мен мекенжайы (заңды тұлғалар үшін) немесе тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және орналасқан жері (жеке тұлғалар үшін), ашық конкурс жеңімпазының конкурстық баға ұсынысынан кейін баға ұсынысы неғұрлым қолайлы болып табылатын екінші әлеуетті жеткізушінің конкурстық баға ұсынысының бағасы (лоттар бойынша);
11) fшық конкурс жеңімпазының конкурстық баға ұсынысынан кейін баға ұсынысы неғұрлым қолайлы болып табылатын жеңімпаздың және екінші әлеуетті жеткізушінің ұсынылатын тауарлардағы немесе жұмыстардағы немесе көрсетілетін қызметтердегі елішілік құндылығы бойынша әрбір лот бойынша пайызбен көрсетілген міндеттемелері (0-ден 100-ге дейін);
12)сатып алу коды және тізілімнің (жүйенің) интернет-ресурсының адресі;
13) оның шеңберінде ТЖКҚ сатып алу жүзеге асырылатын жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың (келісімшарттардың) нөмірі (нөмірлері).
85. Қорытындылар хаттамасы тізілімінің (жүйесінің) ашық бөлігінде қол қойылған және орналастырылған күннен кешіктірмей тізілімде (жүйеде) Тапсырыс беруші хабарлама қалыптастырады, ол жеңімпаздың электрондық мекенжайына жіберіледі және мыналарды қамтиды:
1) жеңімпаздың ТЖКҚ сатып алу туралы қол қойылған шартты ұсыну мерзімі;
2) ашық конкурсқа қатысу кезінде (бар болса) конкурстық өтінімнің құрамында ұсынылған құжаттардың электрондық көшірмелерімен салыстыру рәсімінен өту үшін конкурстық өтінімдерді қарау хаттамасында көзделген құжаттардың түпнұсқаларының немесе нотариат куәландырған көшірмелерінің тізбесі;
3) ТЖКҚ сатып алу туралы шартқа қол қоюға уәкілетті тұлғаға берілген сенімхаттың (көшірменің) түпнұсқасын (егер шартқа бірінші басшы қол қоймаса) немесе бірінші басшыны тағайындау туралы бұйрықтың көшірмесін (құрылтайшылар (акционерлер) шешімінің көшірмесін) ұсыну туралы талап.
Қағидалардың осы тармағының 2) және 3) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды қоса бере отырып, ТЖКҚ сатып алу туралы қол қойылған шарт конкурстық құжаттамада көрсетілген Тапсырыс берушінің атына хабарлама жіберілген сәттен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде ұсынылады.
Қазақстан Республикасының резиденті емес әлеуетті жеткізушілер үшін ТЖКҚ сатып алу туралы қол қойылған шартты және Қағидалардың осы тармағының 2) және 3) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды 7 (жеті) жұмыс күні ішінде ұсынуға жол беріледі.
86. Уран өндіру саласындағы уәкілетті орган осы Қағидалардың ережелерін түсіндіреді. Әлеуетті жеткізуші осы Қағидалардың негізінде өткізілетін конкурстардың қорытындыларына сот тәртібімен шағымдануға құқылы.

10) наименование и адрес местонахождения (для юридических лиц) или фамилию, имя, отчество (при наличии) и местонахождение (для физических лиц) в соответствии с классификатором административно-территориальных объектов, цена конкурсного ценового предложения второго потенциального поставщика, ценовое предложение которого является наиболее предпочтительным после конкурсного ценового предложения победителя открытого конкурса (по лотам);
11) обязательства победителя и второго потенциального поставщика, ценовое предложение которого является наиболее предпочтительным после конкурсного ценового предложения победителя открытого конкурса, по внутристрановой ценности в предлагаемых товарах или работах, или услугах, выраженные в процентах по каждому лоту (от 0 до 100);
12) код закупки и адрес интернет-ресурса реестра (системы);
13) номер (а) контракта (-ов) на недропользование, в рамках которого (-ых) осуществляется приобретение ТРУ.
85. Не позднее дня подписания и размещения в открытой части реестра (системы) протокола итогов, в реестре (системе) заказчиком формируется уведомление, которое направляется на электронный адрес победителя и содержит:
1) срок для представления победителем подписанного договора о приобретении ТРУ;
2) перечень подлинников или нотариально – удостоверенных копий документов, предусмотренный протоколом рассмотрения конкурсных заявок, для прохождения процедуры сопоставления с электронными копиями документов, представленных в составе конкурсной заявки при участии в открытом конкурсе (при наличии);
3) условие о представлении подлинника доверенности (копии), выданной лицу, уполномоченному подписывать договор о приобретении ТРУ (если договор подписывает не первый руководитель) или копию приказа о назначении первого руководителя (копию решения учредителей (акционеров)).
Подписанный договор о приобретении ТРУ с приложением документов, указанных в подпунктах 2) и 3) настоящего пункта Правил, представляется в течение 5 (пять) рабочих дней с момента направления уведомления, в адрес заказчика, указанного в конкурсной документации.
Для потенциальных поставщиков – нерезидентов Республики Казахстан допускается представление подписанного договора о приобретении ТРУ и документов, указанных в подпунктах 2) и 3) настоящего пункта Правил, в течение 7 (семь) рабочих дней.
86. Уполномоченный орган в области добычи урана разъясняет положения настоящих Правил. Потенциальный поставщик вправе обжаловать итоги конкурсов, проводимых на основании настоящих Правил в судебном порядке.

3-тарау. Жер қойнауын пайдаланушылар мен олардың мердігерлерінің бір көзден алу тәсілімен уран өндіру жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу тәртібі
87. Өткізілген ашық конкурстың, төмендетуге арналған ашық конкурстың (электрондық сауда-саттықтың) қорытындылары бойынша бір көзден алу тәсілімен ТЖКҚ сатып алу келесі жағдайларда жүзеге асырылады:
1) ашық конкурс, төмендетуге арналған ашық конкурс (электрондық сауда-саттық) өтпеді деп танылса:
төмендетуге ашық конкурс (электрондық сауда-саттық) өткізу кезінде әлеуетті жеткізушілер ұсынған конкурстық баға ұсыныстарының болмауына байланысты;
әлеуетті жеткізушілердің барлық конкурстық өтінімдері немесе барлық конкурстық баға ұсыныстары ашық конкурстың, төмендетуге арналған ашық конкурстың (электрондық сауда-саттықтың) шарттарына сәйкес келмейтін ретінде қабылданбаған кезде;
2) жеңімпаз деп айқындалған әлеуетті жеткізуші және конкурстық баға ұсынысы ашық конкурс, қайтадан ашық конкурс, бағаны төмендетуге бағытталған ашық конкурс (электрондық сауда-саттық), бағаны төмендетуге бағытталған қайтадан ашық конкурс (электрондық сауда-саттық) (болған кезде) жеңімпазының конкурстық баға ұсынысынан кейін тәуірлеу болып табылатын екінші әлеуетті жеткізуші хабарламада белгіленген мерзімде ТЖКҚ сатып алу туралы шартты ұсынбаса немесе ТЖКҚ сатып алу туралы шарттың ережелері шарт жобасына және (немесе) конкурстық баға ұсынысы жеңімпаздың конкурстық баға ұсынысынан кейін тәуірлеу болып табылатын екінші әлеуетті жеткізушінің конкурстық өтініміне сәйкес келмесе;
3) сатып алу туралы шартқа, ТЖКҚ – ға қоса берілетін құжаттардың түпнұсқалары немесе нотариат куәландырған көшірмелері ашық конкурсқа, төмендетуге арналған ашық конкурсқа (электрондық сауда-саттыққа) қатысу үшін ұсынылған құжаттардың электрондық көшірмелерімен салыстыру рәсімінен өтпеген немесе құжаттардың түпнұсқалары немесе нотариат куәландырған көшірмелері ұсынылмаған;
4) конкурстық баға ұсынысы ашық конкурс, төмендетуге арналған ашық конкурс (электрондық сауда-саттық) жеңімпазының конкурстық баға ұсынысынан кейін неғұрлым қолайлы болып табылатын жеңімпаз және екінші әлеуетті жеткізуші (бар болса), ТЖКҚ-ны сатып алу туралы шарт жасасқаннан кейін, егер оны енгізу конкурстық құжаттамада көзделсе, ТЖКҚ-ны сатып алу туралы шарттың, оның орындалуын қамтамасыз етуді енгізу туралы конкурстық құжаттамада белгіленген талаптарды орындамады;
5) конкурстық баға ұсынысы жеңімпаздың конкурстық баға ұсынысынан кейін неғұрлым артықшылықты болып табылатын жеңімпаз және екінші әлеуетті жеткізуші (бар болса) осы Қағидалардың 129-тармағына сәйкес тауарды немесе жұмысты сатып алу туралы шарт жобасының құнының өзгеруіне байланысты тауарды немесе жұмысты сатып алу туралы шарт жасасудан бас тартады;

Глава 3. Порядок приобретения недропользователями и их подрядчиками товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по добыче урана способом из одного источника
87. Приобретение ТРУ способом из одного источника по итогам проведенного открытого конкурса, открытого конкурса на понижение (электронные торги) осуществляется в следующих случаях:
1) открытый конкурс, открытый конкурс на понижение (электронные торги) признан несостоявшимся:
в связи с отсутствием представленных потенциальными поставщиками конкурсных ценовых предложений при проведении открытого конкурса на понижение (электронные торги);
когда все конкурсные заявки или все конкурсные ценовые предложения потенциальных поставщиков отклонены как несоответствующие условиям открытого конкурса, открытого конкурса на понижение (электронные торги);
2) потенциальный поставщик определенный победителем и второй потенциальный поставщик (при наличии), конкурсное ценовое предложение которого является наиболее предпочтительным после конкурсного ценового предложения победителя открытого конкурса, открытого конкурса на понижение (электронные торги), не представил договор о приобретении ТРУ в установленный уведомлением срок или положения договора о приобретении ТРУ не соответствуют проекту договора и (или) конкурсной заявки победителя, второго потенциального поставщика, конкурсное ценовое предложение которого является наиболее предпочтительным после конкурсного ценового предложения победителя;
3) подлинники или нотариально – удостоверенные копии документов, прилагаемые к договору о приобретении, ТРУ, не прошли процедуру сверки с электронными копиями документов, представленных для участия в открытом конкурсе, открытом конкурсе на понижение (электронные торги) или подлинники или нотариально – удостоверенные копии документов не представлены;
4) победитель и второй потенциальный поставщик (при наличии), конкурсное ценовое предложение которого является наиболее предпочтительным после конкурсного ценового предложения победителя открытого конкурса, открытого конкурса на понижение (электронные торги), заключив договор о приобретении ТРУ, не исполнил требования, установленные конкурсной документацией о внесении обеспечения исполнения договора о приобретении, ТРУ, если его внесение предусмотрено конкурсной документацией;
5) победитель и второй потенциальный поставщик (при наличии), конкурсное ценовое предложение которого является наиболее предпочтительным после конкурсного ценового предложения победителя, отказывается от заключения договора о приобретении товара или работы, связанного с изменением стоимости проекта договора о приобретении товара или работ в соответствии с пунктом 129 настоящих Правил;

6) ТЖКҚ сатып алу туралы шарты тараптардың өзара келісімі бойынша жеткізушінің міндеттемелерді орындамауына байланысты бұзылады. Бір көзден сатып алу қорытындылары бойынша шарт осы Қағидалардың 89-тармағында көзделген талаптармен бұрын бұзылған шарт бойынша ТЖКҚ-ның орындалмаған көлеміне жасалады.
88. ТЖКҚ-ны бір көзден келесі тізбе бойынша сатып алуға жол беріледі:
1) төтенше жағдайлардың салдарын оқшаулау және (немесе) жою, аварияларды жою үшін, сондай-ақ уран өндіру жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде туындайтын радиациялық авариялардың, инциденттер мен ластанулардың салдарын жоюды қамтамасыз ету бойынша ТЖКҚ;
2) сатып алынатын ТЖКҚ-ға қатысты айрықша құқықтары бар адамда зияткерлік меншік объектілері болып табылатын ТЖКҚ.
Осы тармақ уран өндіру кезеңінде жер қойнауын пайдаланушылардың ғылыми-зерттеу, ғылыми-техникалық және (немесе) тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарды қаржыландыру мақсатында қолданылмайды;
3) олардың істен шығуы өндірістік циклдің тоқтауына әкелетін, жабдықтар, механизмдер, агрегаттар, шығыс материалдары істен шыққан кездегі ТЖКҚ.
Тапсырыс беруші бір көзден алу тәсілімен сатып алу қорытындыларының хаттамасына жабдықтың істен шығу актісін қоса береді;
4) өндірістік қуаттары қалдықтардың пайда болу көзінен ең аз орын ауыстыруын қамтамасыз ететін әлеуетті жеткізушіде шаруашылық қызмет процесінде түзілетін қалдықтарды қайта өңдеу және (немесе) жою және (немесе) орналастыру және (немесе) тасымалдау және (немесе) кәдеге жарату жөніндегі жұмыстарды;
5) өндірістік қуаты моноқалаларда орналасқан және Тапсырыс берушінің кәсіпорны жалғыз қала құраушы кәсіпорын болып табылатын моноқалаларда тіркелген қазақстандық ТЖКҚ өндірушілерінің ТЖКҚ.
Моноқала тауарды жеткізу (жұмыстарды орындау, қызметтер көрсету) орны болып табылады;
6) офтейк-келісімшарттар шеңберінде өндірілген, сондай-ақ осы тауарларды өндірушілерде осындай тауарларды өндіруге ілеспе тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер (шеф-монтаждау, монтаждау немесе іске қосу-реттеу жұмыстары), сондай-ақ "Өнеркәсіптік саясат туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 47-бабына сәйкес тауарлардың бекітілген тізбесі негізінде келісімшарттық сатып алу шарты шеңберіндегі тауарлар;
7) жобалау, жобалау алдындағы құжаттаманы әзірлеген жеткізушіден жобалау, жобалау алдындағы құжаттамаға өзгерістер мен толықтырулар енгізу жөніндегі қызметтерді сатып алу;
8) кепілдік қызмет көрсету кезеңінде техникалық сүйемелдеу үшін, лицензиялық бағдарламалық өнімдерді техникалық сүйемелдеу үшін ТЖКҚ;
9) сатып алынатын тауарды жеткізуді үш жылға бөле отырып, жер қойнауын пайдаланушылар үшін кемінде үш жыл мерзімге экономикалық орындылығы болған кезде оларды өндірушілерде қазақстандық тектес тауарлар.
Тауарлар "Қазақстан Республикасының Ұлттық Кәсіпкерлер палатасы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 21-бабына сәйкес "Атамекен" Қазақстан Республикасының Ұлттық Кәсіпкерлер Палатасы берген "CT-KZ" нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификат және (немесе) индустриялық сертификат негізінде сатып алынады.
"CT-KZ" нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификат болмаған кезде тауарды сатып алу туралы шарт "Атамекен" Қазақстан Республикасының Ұлттық Кәсіпкерлер Палатасы берген индустриялық сертификат және тауардың жеткізілуімен бірге елішілік құндылықтың болжамды үлесін көрсете отырып, "CT-KZ" нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификатты ұсыну туралы кепілдік хат негізінде жасалады.
Ескерту. 9) тармақша 01.01.2026 дейін қолданылады – осы бұйрықтың 2-тармағымен.

6) договор о приобретении ТРУ расторгнут по обоюдному согласию сторон в связи с неисполнением поставщиком обязательств. Договор по итогам закупа из одного источника заключается на невыполненный объем ТРУ по ранее расторгнутому договору на условиях, предусмотренных пунктом 89 настоящих Правил.
88. Допускается приобретение ТРУ из одного источника по следующему перечню:
1) ТРУ для локализации и (или) ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций, ликвидации аварий, а также по обеспечению ликвидации последствий радиационных аварий, инцидентов и загрязнений, возникающих при проведении операций по добыче урана;
2) ТРУ, являющиеся объектами интеллектуальной собственности, у лица, обладающего исключительными правами в отношении приобретаемых ТРУ.
Настоящий пункт не применяется в целях финансирования научно-исследовательских, научно-технических и (или) опытно-конструкторских работ недропользователями в период добычи урана;
3) ТРУ при выходе из строя оборудования, механизмов, агрегатов, расходных материалов, выход из строя которых приведет к остановке производственного цикла.
К протоколу итогов закупа способом из одного источника заказчиком прилагается акт выхода из строя оборудования;
4) работ по переработке и (или) удалению и (или) размещению и (или) транспортировки и (или) утилизации образуемых в процессе хозяйственной деятельности отходов у потенциального поставщика, производственные мощности которого обеспечивают минимальное перемещение отходов от источника их образования;
5) ТРУ у казахстанских производителей ТРУ, зарегистрированных в моногородах, чьи производственные мощности расположены в моногородах и где единственным градообразующим предприятием является предприятие заказчика.
Местом поставки товара (выполнения работ, оказания услуг) является моногород;
6) товары, произведенные в рамках офтейк-контрактов, а также сопутствующие производству таких товаров, работы и услуги (шеф-монтажные, монтажные или пуско-наладочные работы) у производителей этих товаров, а также товаров в рамках договора контрактных закупок на основании утвержденного перечня товаров в соответствии со статьей 47 Закона Республики Казахстан "О промышленной политике";
7) приобретение услуг по внесению изменений и дополнений в проектную, предпроектную документацию у поставщика, разработавшего проектную, предпроектную документацию;
8) ТРУ для технического сопровождения в период гарантийного обслуживания, для технического сопровождения лицензионных программных продуктов;
9) товаров казахстанского происхождения у их производителей при наличии экономической целесообразности для недропользователей сроком не менее трех лет с разделением поставки приобретаемого товара на три года.
Товары приобретаются на основании сертификата о происхождении товара формы "CT-KZ" и (или) индустриального сертификата, выданного Национальной палатой предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен" в соответствии со статьей 21 Закона Республики Казахстан "О Национальной палате предпринимателей Республики Казахстан".
При отсутствии сертификата о происхождении товара формы "CT-KZ" договор о приобретении товара заключается на основании индустриального сертификата, выданного Национальной палатой предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен", и гарантийного письма о представлении с поставкой товара сертификата о происхождении товара формы "CT-KZ" с указанием прогнозной доли внутристрановой ценности.
Примечание ИЗПИ!
Подпункт 10) пункта 88 с 01.01.2026 действует в редакции пп. 5) п.2 настоящего Приказа.

10) сатып алынатын тауарды жалғыз тауар өндірушінің ОТӨ тізілімінде, ол өндіретін тауар тапсырыс беруші белгілейтін техникалық сипаттамаларға сәйкес келген кезде болуы;
11) сатып алынатын Тауар Қазақстан Республикасының аумағында өндірілмеген жағдайда, тауар өндірушіде шетелдік тауардың болуы. Шарт бес жылға дейінгі мерзімге жасалады және Қазақстан Республикасының аумағында өндірілуін қамтамасыз ете отырып, тауарды өндіруші ұсынған ұсынылатын тауарды оқшаулау бағдарламасын қамтиды;
12) жобалау, жобалау алдындағы құжаттаманы әзірлеген жеткізушіден кен орындарын игеруге талдау жасау жөніндегі қызметтерді сатып алу.
89. Осы Қағидалардың 87-тармағының 1) тармақшасына сәйкес бір көзден алу тәсілімен ТЖКҚ сатып алу кезінде ТЖКҚ сатып алу шарттары өткізілмеген ашық конкурстың, төмендетуге арналған ашық конкурстың (электрондық сауда-саттықтың) конкурстық құжаттамасының талаптарына сәйкес келеді.
Тармақшаларға сәйкес бір көзден алу тәсілімен ТЖКҚ сатып алу кезінде 2), 3), 4), 5) және 6) осы Қағидалардың 87-тармағы бойынша ТЖКҚ сатып алу шарттары ашық конкурстың, төмендетуге арналған ашық конкурстың (электрондық сауда-саттықтың) конкурстық құжаттамасының талаптарына сәйкес келеді, оның қорытындысы бойынша бір көзден сатып алу жүзеге асырылады.
Осы Қағидалардың 89-тармағына сәйкес ТЖКҚ сатып алған кезде әлеуетті жеткізуші ТЖКҚ сатып алу туралы шартты жасар алдында тапсырыс берушіге осы Қағидалардың 87-тармағының 1) тармақшасына сәйкес өткізілмеген ашық конкурстың, төмендетуге арналған ашық конкурстың (электрондық сауда-саттықтың) шарттарына немесе осы Қағидалардың 87-тармағының 2), 3), 4), 5), 6) тармақшаларына сәйкес бір көзден сатып алу жүзеге асырылған ашық конкурстың, төмендетуге арналған ашық конкурстың (электрондық сауда-саттықтың) талаптарына сәйкес конкурстық өтінімді электрондық түрде ұсынады.
Конкурстық өтінімді әлеуетті жеткізушілер конкурстық құжаттама тілінде ұсынады. Әлеуетті жеткізуші конкурстық өтінімді қамтамасыз етуді енгізуді растайтын құжатты ұсынбайды (конкурстық өтінімді қамтамасыз етуді енгізу туралы конкурстық құжаттамада талап болған кезде).
90. Осы Қағидалардың 6-тармағының 1) және 3) тармақшаларына сәйкес ТЖКҚ сатып алу кезінде осы Қағидаларды бұза отырып жүзеге асырылды, Тапсырыс беруші осы Қағидалардың 87-тармағына сәйкес бір көзден ТЖКҚ сатып алу тәсілін қолданбайды.
Өткізілмеген ашық конкурстың, төмендетуге арналған ашық конкурстың (электрондық сауда-саттықтың) барлық әлеуетті жеткізушілері осы Қағидалардың 66-тармағының 6), 7), 10), 11), 13) және 14) тармақшаларына сәйкес қабылданбаған жағдайларды қоспағанда, Тапсырыс беруші өткізілмеген ашық конкурстың, өткізілмеген ашық конкурсқа, төмендетуге арналған ашық конкурсқа (электрондық сауда-саттыққа) қатыспаған жеткізушіден төмендетуге арналған ашық конкурстың (электрондық сауда-саттықтың) қорытындылары бойынша бір көзден алу тәсілімен ТЖКҚ сатып алмайды.

10) наличие в Реестре ОТП единственного товаропроизводителя приобретаемого товара, при соответствии производимого им товара техническим характеристикам, устанавливаемым заказчиком;
11) товары иностранного происхождения у производителя товара, при условии, что приобретаемый товар не производится на территории Республики Казахстан. Договор заключается сроком до пяти лет и содержит предоставленную производителем товара программу локализации предлагаемого товара с обеспечением его производства на территории Республики Казахстан;
12) приобретение услуг по составлению анализа разработки месторождений у поставщика, разработавшего проектную, предпроектную документацию.
89. При приобретении ТРУ способом из одного источника в соответствии с подпунктом 1) пункта 87 настоящих Правил, условия приобретения ТРУ соответствуют требованиям конкурсной документации несостоявшегося открытого конкурса, открытого конкурса на понижение (электронные торги).
При приобретении ТРУ способом из одного источника в соответствии с подпунктами 2), 3), 4), 5) и 6) пункта 87 настоящих Правил, условия приобретения ТРУ соответствуют требованиям конкурсной документации открытого конкурса, открытого конкурса на понижение (электронные торги) по итогам которого осуществляется закуп из одного источника.
При приобретении ТРУ в соответствии с пункта 87 настоящих Правил, потенциальный поставщик перед заключением договора о приобретении ТРУ представляет заказчику конкурсную заявку в электронном виде согласно условиям несостоявшегося открытого конкурса, открытого конкурса на понижение (электронные торги) в соответствии с подпунктом 1) пункта 87 настоящих Правил или в соответствии с требованиями открытого конкурса, открытого конкурса на понижение (электронные торги), по итогам которого осуществлен закуп из одного источника в соответствии с подпунктами 2), 3), 4), 5) и 6) пункта 87 настоящих Правил.
Конкурсная заявка представляется потенциальными поставщиками на языке конкурсной документации. Потенциальным поставщиком не представляется документ, подтверждающий внесение обеспечения конкурсной заявки (при наличии требования в конкурсной документации о внесении обеспечения конкурсной заявки).
90. При приобретении ТРУ в соответствии с подпунктами 1) и 3) пункта 6 настоящих Правил осуществлено с нарушением настоящих Правил, заказчиком не применяется способ закупа ТРУ из одного источника в соответствии с пункта 87 настоящих Правил.
Заказчиком не приобретаются ТРУ способом из одного источника по итогам несостоявшегося открытого конкурса, открытого конкурса на понижение (электронные торги) у поставщика, не принимавшего участие в несостоявшемся открытом конкурсе, открытом конкурсе на понижение (электронные торги), за исключением случаев, когда все потенциальные поставщики несостоявшегося открытого конкурса, открытого конкурса на понижение (электронные торги) были отклонены в соответствии с подпунктами 6), 7), 10), 11), 13) и 14) пункта 66 настоящих Правил.

91. Біртекті болып табылмайтын бір көзден алу тәсілімен ТЖКҚ-ны сатып алуды жүзеге асыру кезінде тапсырысшының осындай ТЖКҚ-ны лоттарға шығару хаттамасында міндетті түрде бөле отырып, көрсетілген тәсілмен ТЖКҚ-ны бірыңғай сатып алуды ұйымдастыруына және жүргізуіне жол беріледі.
Біртекті ТЖКҚ-ның бірнеше түрін бір көзден алу ТЖКҚ-ны олардың біртекті түрлері бойынша лоттарға бөлу арқылы жүзеге асырылады.
92. Бір көзден алу тәсілімен ТЖКҚ сатып алу қорытындыларын шығару хаттамасы қалыптастырылады және тапсырыс берушінің электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылады және тізілімде (жүйеде) ақпаратты қалыптастыруға және орналастыруға уәкілетті тапсырыс берушінің тұлғасы мәліметтерді көрсете отырып, ТЖКҚ сатып алу туралы шарт жасалғаннан кейін жеті жұмыс күнінен кешіктірмей тізілімнің (жүйенің) ашық бөлігінде орналастырады:
1) әкімшілік-аумақтық объектілер жітеуішіне сәйкес Тапсырыс берушінің атауы мен орналасқан жері;
2) осы Қағидалардың 88-тармағына сәйкес ТЖКҚ-ны сатып алу кезінде бір көзден әдісті қолдану негіздемесінің электрондық көшірмесін қоса бере отырып, бір көзден алу тәсілімен ТЖКҚ-ны сатып алу үшін негіздемелер (егер ТЖКҚ-ны бір көзден алу тәсілімен сатып алу нысанасына бірнеше лоттар кірсе, әрбір лот бойынша);
3) тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің бірыңғай номенклатуралық анықтамалығына сәйкес бір көзден алу тәсілімен сатып алу нысанасы (егер бір көзден сатып алу нысанасына бірнеше лоттар кірсе, лоттардың атауы мен нөмірі);
4) өлшем бірліктері мен шоттардың мемлекетаралық жіктеуішіне сәйкес сипаттамалар, өлшем бірліктері, әрбір лот бойынша сатып алынатын ТЖКҚ саны (көлемі);
5) тауарларды жеткізу немесе жұмыстарды орындау немесе әрбір лот бойынша қызметтер көрсету мерзімдері мен орындары;
6) әлеуетті жеткізушінің атауы;
7) әлеуетті жеткізуші ҚҚС есептемегенде теңгемен көрсетілген әрбір лот бойынша ұсынылатын ТЖКҚ-ға ұсынған бағалар;
8) ҚҚС есебінсіз теңгемен көрсетілген әрбір лот бойынша тауарды сатып алуға, жұмыстарды орындауға немесе қызметтер көрсетуге бөлінген сомалар;
9) әлеуетті жеткізушінің ұсынылатын ТЖКҚ-дағы елішілік құндылығы бойынша әрбір лот бойынша пайызбен көрсетілген міндеттемелері (0-ден 100-ге дейін);
10) сатып алу коды және тізілімнің (жүйенің) интернет-ресурсының адресі;
11) оның шеңберінде ТЖКҚ сатып алу жүзеге асырылатын жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың (келісімшарттардың) нөмірлері;
12) осы Қағидалардың 87-тармағына сәйкес қорытындылары бойынша бір көзден сатып алу жүргізілетін ашық конкурстың, төмендетуге арналған ашық конкурстың (электрондық сауда-саттықтың) сатып алу коды;

91. При осуществлении приобретения ТРУ способом из одного источника, не являющихся однородными, допускаются организация и проведение заказчиком единого приобретения ТРУ указанным способом с обязательным разделением таких ТРУ в протоколе подведения итогов на лоты.
Приобретение нескольких видов однородных ТРУ способом из одного источника осуществляется путем разделения ТРУ на лоты по их однородным видам.
92. Протокол подведения итогов приобретения ТРУ способом из одного источника формируется, подписывается электронной цифровой подписью заказчика и размещается в открытой части реестра (системы) лицом заказчика, уполномоченным на формирование и размещение информации в реестре (системе), не позднее семи рабочих дней после заключения договора о приобретении ТРУ с указанием сведений:
1) наименования и местонахождения заказчика в соответствии с классификатором административно-территориальных объектов;
2) основания для приобретения ТРУ способом из одного источника (по каждому лоту, если в предмет приобретения ТРУ способом из одного источника входит несколько лотов) с прикреплением электронной копии обоснования применения способа из одного источника, при приобретении ТРУ в соответствии с пунктом 88 настоящих Правил;
3) предмета приобретения способом из одного источника в соответствии с единым номенклатурным справочником товаров, работ и услуг (наименования и номера лотов, если в предмет приобретения из одного источника входит несколько лотов);
4) описания, единицы измерения в соответствии с межгосударственным классификатором единиц измерения и счета, количество (объем) приобретаемых ТРУ по каждому лоту;
5) сроков и места поставки товаров или выполнения работ, или оказания услуг по каждому лоту;
6) наименования потенциального поставщика;
7) цен, предложенных потенциальным поставщиком на предлагаемые ТРУ по каждому лоту, выраженных в тенге, без учета НДС;
8) сумм, выделенных на приобретение товара, выполнение работ или оказание услуг по каждому лоту, выраженных в тенге, без учета НДС;
9) обязательств потенциального поставщика по внутристрановой ценности в предлагаемых ТРУ, выраженных в процентах по каждому лоту (от 0 до 100);
10) кода закупки и адреса интернет-ресурса реестра (системы);
11) номера (-ов) контракта (-ов) на недропользование, в рамках которого (-ых) осуществляется приобретение ТРУ;
12) код закупки открытого конкурса, открытого конкурса на понижение (электронные торги) по итогам которых проводится закуп из одного источника в соответствии с пунктом 87 настоящих Правил;

13) жеткізушінің осы Қағидалардың 89-тармағының талаптарына сәйкес өткізілмеген ашық конкурстың, төмендетуге арналған ашық конкурстың (электрондық сауда-саттықтың) конкурстық құжаттамасының талаптарына сәйкес келетін конкурстық өтінімі.
Тізілім (жүйе) қалыптастырған бір көзден ТЖКҚ сатып алу қорытындылары хаттамасының қағаз және (немесе) электрондық данасына тапсырыс берушінің бірінші басшысы немесе тапсырыс берушінің уәкілетті өкілі қол қояды.
4-тарау. Жер қойнауын пайдаланушылар мен олардың мердігерлерінің уран өндіру жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді төмендетуге ашық конкурс (электрондық сауда-саттық) тәсілімен сатып алу тәртібі
93. Конкурстық баға ұсыныстарын ұсыну және жеңімпазды айқындау рәсімдерін қоспағанда, ТЖКҚ-ны төмендетуге арналған ашық конкурс (электрондық сауда-саттық) тәсілімен сатып алу рәсімдері ашық конкурс рәсімдеріне сәйкес келеді.
94. Төмендетуге арналған ашық конкурс (электрондық сауда-саттық) тәсілімен ТЖКҚ сатып алуға қатысуға жіберілген әлеуетті жеткізушілер тізілімде (жүйеде) лотқа конкурстық баға ұсыныстарын ұсынады және оларға электрондық цифрлық қолтаңбамен қол қояды.
Конкурстық баға ұсыныстарын ұсыну мерзімі - егер конкурстық құжаттамада қысқа мерзім көзделмесе, конкурстық өтінімдерді қарау хаттамасы тізілімінің (жүйесінің) ашық бөлігінде орналастырылған және тізілім (жүйе) әлеуетті жеткізушілерге баға ұсыныстарын орналастыруға жіберілген хабарламаны автоматты түрде жіберген сәттен бастап қырық сегіз сағат. Конкурстық баға ұсыныстарын ұсыну мерзімі осы тармақтың соңғы абзацында жазылған талаптарды ескере отырып, Астана қаласының уақыты бойынша сағат 9-00-ден 20-00-ге дейінгі уақыт кезеңінде кемінде бес сағат болып белгіленеді.
Конкурстық өтінімдерді төмендетуге арналған Ашық конкурс тәсілімен қарау хаттамасы (электрондық сауда-саттық) "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабына сәйкес демалыс және (немесе) мереке күндері түспейтін және үзілмейтін Сауда-саттықты өткізу үшін уақытты ескере отырып, жұмыс күндері тізілімнің (жүйенің) ашық бөлігінде орналастырылады.
Егер оның баға ұсынысы төмендетуге арналған сауда-саттықтың ағымдағы ең төмен бағасы болып табылса, әлеуетті жеткізуші бағаны төмендетуге ұсыныс ұсынбайды.
Әлеуетті жеткізушілер ұсынылатын ұсыныстардың санын шектемей, төмендетуге арналған сауда-саттыққа рұқсат беру рәсімінің қорытындылары бойынша берілген шартты жеңілдікті (тендер тәсілімен сатып алу кезінде) ескере отырып, сатып алу веб-порталы белгілейтін төмендету қадамы шегінде бағаны төмендетуге ұсыныстар береді.

13) конкурсная заявка поставщика, соответствующая требованиям конкурсной документации несостоявшегося открытого конкурса, открытого конкурса на понижение (электронные торги), в соответствии с требованием пункта 89 настоящих Правил.
Бумажный и (или) электронный экземпляр протокола итогов приобретения ТРУ из одного источника, сформированного реестром (системой), подписывается первым руководителем заказчика или уполномоченным представителем заказчика.
Глава 4. Порядок приобретения недропользователями и их подрядчиками товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по добыче урана способом открытого конкурса на понижение (электронные торги)
93. Процедуры приобретения ТРУ способом открытого конкурса на понижение (электронные торги) соответствуют процедурам открытого конкурса, за исключением процедур представления конкурсных ценовых предложений и определения победителя.
94. Потенциальные поставщики, допущенные к участию в приобретении ТРУ способом открытого конкурса на понижение (электронные торги), представляют конкурсные ценовые предложения на лот в реестре (системе) и подписывают их электронной цифровой подписью.
Срок представления конкурсных ценовых предложений – сорок восемь часов с момента размещения в открытой части реестра (системы) протокола рассмотрения конкурсных заявок и автоматического направления реестром (системой) уведомления потенциальным поставщикам, допущенных к размещению ценовых предложений, если менее короткий срок не предусмотрен конкурсной документацией. Срок представления конкурсных ценовых предложений устанавливается не менее пяти часов в период времени с 9-00 до 20-00 часов по времени города Астана с учетом требований, изложенных в последнем абзаце настоящего пункта.
Протокол рассмотрения конкурсных заявок способом открытого конкурса на понижение (электронные торги) размещаются в открытой части реестра (системы) в рабочие дни с учетом времени для проведения торгов, которые не выпадают и не прерываются выходными и (или) праздничными днями в соответствии со статьей 5 Закона Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан".
Потенциальным поставщиком не представляется предложение на понижение цены, если его ценовое предложение является текущей наименьшей ценой торгов на понижение.
Потенциальные поставщики представляют предложения на понижение цены в пределах шага на понижение, устанавливаемого веб-порталом закупок от начальной цены торгов на понижение, с учетом условной скидки (при закупках способом тендера), присвоенной по итогам процедуры допуска к торгам на понижение, без ограничения количества представляемых предложений.

Төмендетуге арналған Ашық конкурс (электрондық сауда-саттық) тәсілімен ТЖКҚ-ны сатып алуға қатысуға жіберілген әлеуетті жеткізушілер Кодекстің 179-бабының 1-тармағында көзделген бағаны шартты төмендету жөніндегі өлшемшартты есепке алмағанда, ТЖКҚ-ны сатып алуға бөлінген соманың 80% - дан (сексен пайыздан) кем баға ұсыныстарын ұсынбайды.
95. Әлеуетті жеткізуші ұсынатын конкурстық баға ұсыныстарының саны шектелмейді, әлеуетті жеткізушінің өзінің баға ұсынысын төмендету жағына қарай бірнеше рет өзгерту мүмкіндігі бар.
96. Төмендетуге арналған ашық конкурстың (электрондық сауда-саттықтың) әлеуетті жеткізушілерінің шартты бағаны ескере отырып, конкурстық баға ұсыныстарын және қатысушы әлеуетті жеткізушілердің санын олардың атауын көрсетпей-ақ көруге мүмкіндігі бар.
97. Егер сауда-саттық жабылғанға дейін үш минут ішінде әлеуетті жеткізушілердің бірі жаңа ең төменгі конкурстық баға ұсынысын енгізсе, сауда-саттықтың жабылу уақыты автоматты түрде он бес минутқа ұзартылады, бірақ үш реттен аспайды.
98. Конкурстық баға ұсыныстарының бағаларын бағалау және салыстыру тізілімде (жүйеде) жүзеге асырылады және Кодекстің 179-бабының 1-тармағында көзделген бағаны шартты төмендету жөніндегі критерийді ескере отырып, конкурстық баға ұсынысының ең төмен бағасы негізінде жеңімпаз айқындалады.
99. Кодекстің 179-бабының 1-тармағында көзделген бағаны шартты төмендету жөніндегі критерийді қолдануды ескере отырып, әлеуетті жеткізушілердің конкурстық баға ұсыныстары тең болған кезде, төмендетуге (электрондық сауда-саттыққа) ашық конкурс тәсілімен ТЖКҚ сатып алудың жеңімпазын айқындаған кезде тауар өндірушіге және жұмыстарды немесе көрсетілетін қызметтерді қазақстандық өндірушіге артықшылық беріледі.
100. Сатып алынатын ТЖКҚ-дағы елішілік құндылық бойынша міндеттемелердің ең көп пайызын ұсынған, төмендеуге арналған ашық конкурстың (электрондық сауда-саттықтың) нысанасы болып табылатын әлеуетті жеткізуші төмендеуге арналған ашық конкурстың (электрондық сауда-саттықтың) жеңімпазы болып танылады:
1) тауар өндірушілер және жұмыстарды немесе көрсетілетін қызметтерді қазақстандық өндірушілер болып табылатын Кодекстің 179-бабының 1-тармағында көзделген бағаны шартты төмендету жөніндегі өлшемшартты қолдануды ескере отырып, әлеуетті жеткізушілердің конкурстық баға ұсыныстары бағаларының теңдігі;
2) тауар өндірушілер және жұмыстарды немесе көрсетілетін қызметтерді қазақстандық өндірушілер болып табылмайтын әлеуетті жеткізушілердің конкурстық баға ұсыныстары бағаларының теңдігі.
101. Конкурстық баға ұсынысы әлеуетті жеткізушілердің конкурстық баға ұсыныстарынан бұрын келіп түскен әлеуетті жеткізуші мына жағдайда төмендетуге арналған ашық конкурстың (электрондық сауда-саттықтың) жеңімпазы болып танылады:

Потенциальными поставщиками, допущенными к участию в приобретении ТРУ способом открытого конкурса на понижение (электронные торги), не представляются ценовые предложения менее 80 % (восьмидесяти процентов) от суммы, выделенной на приобретение ТРУ без учета критерия по условному уменьшению цены, предусмотренного пунктом 1 статьи 179 Кодекса..
95. Количество представляемых потенциальным поставщиком конкурсных ценовых предложений не ограничено, потенциальный поставщик имеет возможность многократно изменить свое ценовое предложение в сторону уменьшения.
96. Потенциальные поставщики открытого конкурса на понижение (электронные торги) имеют возможность видеть конкурсные ценовые предложения с учетом условной цены и количество участвующих потенциальных поставщиков без указания их наименования.
97. Если в течение трех минут до закрытия торгов один из потенциальных поставщиков вводит новое наименьшее конкурсное ценовое предложение, время закрытия торгов автоматически продлевается на пятнадцать минут, но не более трех раз.
98. Оценка и сопоставление цен конкурсных ценовых предложений осуществляются в реестре (системе), и на основе самой низкой цены конкурсного ценового предложения с учетом критерия по условному уменьшению цены, предусмотренного пунктом 1 статьи 179 Кодекса, определяется победитель.
99. При определении победителя приобретения ТРУ способом открытого конкурса на понижение (электронные торги), при равенстве конкурсных ценовых предложений потенциальных поставщиков приобретения ТРУ, с учетом применения критерия по условному уменьшению цены, предусмотренного пунктом 1 статьи 179 Кодекса, предпочтение отдается товаропроизводителю и казахстанскому производителю работ или услуг.
100. Победителем открытого конкурса на понижение (электронные торги) признается потенциальный поставщик, предложивший наибольший процент обязательств по внутристрановой ценности в приобретаемых ТРУ, являющихся предметом открытого конкурса на понижение (электронные торги) при:
1) равенстве цен конкурсных ценовых предложений потенциальных поставщиков, с учетом применения критерия по условному уменьшению цены, предусмотренного пунктом 1 статьи 179 Кодекса, являющихся товаропроизводителями и казахстанскими производителями работ или услуг;
2) равенстве цен конкурсных ценовых предложений потенциальных поставщиков, не являющихся товаропроизводителями и казахстанскими производителями работ или услуг.
101. Победителем открытого конкурса на понижение (электронные торги) признается потенциальный поставщик, конкурсное ценовое предложение которого поступило ранее конкурсных ценовых предложений потенциальных поставщиков, при:

1) Кодекстің 179-бабының 1-тармағында көзделген бағаны шартты төмендету жөніндегі өлшемшартты қолдануды ескере отырып, конкурстық баға ұсыныстарының бағалары мен тауар өндірушілер және жұмыстарды немесе көрсетілетін қызметтерді қазақстандық өндірушілер болып табылатын әлеуетті жеткізушілер ұсынған жұмыстарды немесе көрсетілетін қызметтерді төмендетуге ашық конкурс (электрондық сауда-саттық) тәсілімен сатып алу нысанасы болып табылатын, сатып алынатын ТЖКҚ-дағы елішілік құндылық бойынша міндеттемелердің пайыздық көрінісі тең болған жағдайда;
2) әлеуетті жеткізушілер ұсынған, тауар өндірушілер және жұмыстарды немесе көрсетілетін қызметтерді қазақстандық өндірушілер болып табылмайтын, төмендетуге арналған ашық конкурс (электрондық сауда-саттық) тәсілімен ТЖКҚ сатып алу нысанасы болып табылатын сатып алынатын жұмыстарда немесе көрсетілетін қызметтерде конкурстық баға ұсыныстарының бағалары мен елішілік құндылығы бойынша міндеттемелердің пайыздық көрінісі тең болған жағдайда.
102. Төмендетуге арналған ашық конкурсты (электрондық сауда-саттықты) конкурстық комиссия өткізілмеген деп таниды:
1) ұсынылған конкурстық өтінімдердің, конкурстық баға ұсыныстарының болмауына байланысты;
2) әлеуетті жеткізушілердің барлық конкурстық өтінімдері немесе барлық конкурстық баға ұсыныстары төмендетуге арналған ашық конкурстың (электрондық сауда-саттықтың) шарттарына сәйкес келмейтін ретінде қабылданбағанда.
103. Бағаны төмендетуге арналған ашық конкурс (электрондық сауда) өткізілмеді деп танылған жағдайда, тапсырыс беруші келесі шешімдердің бірін қабылдайды:
1) төмендетуге арналған жаңа ашық конкурс (электрондық сауда-саттық) өткізу туралы;
2) бір көзден алу тәсілімен ТЖКҚ сатып алу туралы.
104. Тапсырыс беруші төмендегідей жағдайларда осы Қағидалардың 6-тармағының бесінші және алтыншы бөліктерінің нормаларын қолданбай төмендетуге (электрондық сауда-саттыққа) жаңа ашық конкурс өткізеді:
1) тауар өндірушілерден ұсынылған конкурстық өтінімдердің болмауы себебінен тауар өндірушілер арасында төмендетуге арналған ашық конкурс (электрондық сауда-саттық) өтпеді деп танылады;
2) жалғыз тауар өндірушінің шарт жасасудан бас тартуы не тапсырыс беруші осы Қағидалардың 88-тармағының 11) тармақшасына сәйкес тауарды сатып алу туралы бір көзден алу тәсілімен шарт жасасу туралы ресми хат жібергеннен кейін 10 (он) жұмыс күні ішінде жауап бермеуі.
Төмендетуге арналған жаңа ашық конкурсты (электрондық сауда-саттықты) өткізу кезінде ТЖКҚ сатып алу шарттары өткізілмеген ашық конкурстың, төмендетуге арналған ашық конкурстың (электрондық сауда-саттықтың) конкурстық құжаттамасының талаптарына сәйкес келеді.

1) равенстве цен конкурсных ценовых предложений с учетом применения критерия по условному уменьшению цены, предусмотренного пунктом 1 статьи 179 Кодекса, и процентного выражения обязательств по внутристрановой ценности в приобретаемых ТРУ, являющихся предметом приобретения работ или услуг способом открытого конкурса на понижение (электронные торги), предложенных потенциальными поставщиками, являющихся товаропроизводителями и казахстанскими производителями работ или услуг;
2) равенстве цен конкурсных ценовых предложений и процентного выражения обязательств по внутристрановой ценности в приобретаемых работ или услуг, являющихся предметом приобретения ТРУ способом открытого конкурса на понижение (электронные торги), предложенных потенциальными поставщиками, не являющихся товаропроизводителями и казахстанскими производителями работ или услуг.
102. Открытый конкурс на понижение (электронные торги) признается конкурсной комиссией несостоявшимся:
1) в связи с отсутствием представленных конкурсных заявок, конкурсных ценовых предложений;
2) если все конкурсные заявки или все конкурсные ценовые предложения потенциальных поставщиков отклонены как несоответствующие условиям открытого конкурса на понижение (электронные торги).
103. При признании несостоявшимся открытого конкурса на понижение (электронные торги), заказчик принимает одно из следующих решений:
1) о проведении нового открытого конкурса на понижение (электронные торги);
2) о приобретении ТРУ способом из одного источника.
104. Заказчик проводит новый открытый конкурс на понижение (электронные торги) без применения норм частей пятой и шестой пункта 6 настоящих Правил в следующих случаях:
1) открытый конкурс на понижение (электронные торги) среди товаропроизводителей признан несостоявшимся, по причине отсутствия предоставленных конкурсных заявок от товаропроизводителей;
2) отказ единственного товаропроизводителя от заключения договора либо непредставление ответа в течение 10 (десяти) рабочих дней после направления заказчиком официального письма о заключении договора способом из одного источника о приобретении товара в соответствии с подпунктом 11) пунктом 88 настоящих Правил.
При проведении нового открытого конкурса на понижение (электронные торги) условия приобретения ТРУ соответствуют требованиям конкурсной документации несостоявшегося открытого конкурса, открытого конкурса на понижение (электронные торги).

105. Конкурстық баға ұсыныстарын бағалау және салыстыру қорытындылары бойынша шешім мынадай мәліметтер көрсетіле отырып, конкурстық баға ұсыныстарын ұсынған соңғы күннен кешіктірмей тізілімнің (жүйенің) ашық бөлігінде тапсырыс берушінің тізілімде (жүйеде) ақпарат қалыптастыруға және орналастыруға уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылған, бағаны төмендетуге бағытталған ашық конкурс (электрондық сауда-саттық) тәсілімен ТЖКҚ сатып алудың қорытындысын шығару хаттамасы түрінде қалыптастырылады және орналастырылады:
1) әкімшілік-аумақтық объектілер сыныптауышына сәйкес тапсырыс берушінің атауы және орналасқан жері;
2) төмендетуге арналған ашық конкурстың (электрондық сауда-саттықтың) қорытындыларын шығару күні мен уақыты;
3) төмендетуге арналған ашық конкурстың (электрондық сауда-саттықтың) мәні (егер төмендетуге арналған ашық конкурстың (электрондық сауда-саттықтың) тәсілімен ТЖКҚ сатып алу нысанасына бірнеше лоттар кірген жағдайда лоттардың атауы);
4) конкурстық комиссияның құрамы;
5) сипаттама, өлшем бірліктері мен шоттардың мемлекетаралық жіктеуішіне сәйкес өлшем бірлігі, әрбір лот бойынша сатып алынатын ТЖКҚ саны (көлемі);
6) төмендетуге арналған ашық конкурстың (электрондық сауда-саттықтың) әлеуетті жеткізушілерінің әкімшілік-аумақтық объектілерінің (жеке тұлғалар үшін) сыныптауышына сәйкес әкімшілік-аумақтық объектілердің (заңды тұлғалар үшін)жіктеушісіне сәйкес нақты орналасқан жерінің атауы мен мекенжайы немесе әкімшілік-аумақтық объектілердің (жеке тұлғалар үшін) сыныптауышына сәйкес заңды мекенжайы;
7) Кодекстің 179-бабының 1-тармағында көзделген бағаны шартты төмендету критерийін қолдануды ескере отырып, әлеуетті жеткізушілердің төмендетуге (электрондық сауда-саттыққа)арналған конкурстық баға ұсыныстарының бағалары (лоттар бойынша);
8) ашық конкурс жеңімпазының (лоттар бойынша) атауы (заңды тұлғалар үшін) немесе тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (жеке тұлғалар үшін) және конкурстық баға ұсынысының бағасы (лоттар бойынша)немесе егер нәтижесінде жеңімпаз анықталмаса, себебін көрсету (лоттар бойынша);
9) ашық конкурс жеңімпазының төмендетуге (электрондық сауда-саттыққа) (лоттар бойынша) конкурстық баға ұсынысынан кейін баға ұсынысы неғұрлым қолайлы болып табылатын екінші әлеуетті жеткізушінің атауы (заңды тұлғалар үшін) немесе тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (жеке тұлғалар үшін);
10) ТЖКҚ-дағы елішілік құндылық бойынша міндеттемелер;
12) сатып алу коды және тізілімнің (жүйенің) интернет-ресурсының адресі;
106. Қорытындылар хаттамасы тізілімінің (жүйесінің) ашық бөлігінде қол қойылған және орналастырылған күннен кешіктірмей тізілімде (жүйеде) тапсырыс беруші хабарлама қалыптастырады, ол жеңімпаздың электрондық мекенжайына жіберіледі және мыналарды қамтиды:

105. Решение по итогам оценки и сопоставления конкурсных ценовых предложений не позднее дня вскрытия конкурсных ценовых предложений формируется и публикуется в открытой части реестра (системы) в виде протокола подведения итогов приобретения ТРУ способом открытого конкурса на понижение (электронные торги), подписанного электронной цифровой подписью лицом заказчика, уполномоченным на формирование и размещение информации в реестре (системе) с указанием сведений:
1) наименование и местонахождение заказчика в соответствии с классификатором административно-территориальных объектов;
2) дата и время подведения итогов открытого конкурса на понижение (электронные торги);
3) предмет открытого конкурса на понижение (электронные торги) (наименования лотов, если в предмет приобретения ТРУ способом открытого конкурса на понижение (электронные торги) входит несколько лотов);
4) состав конкурсной комиссии;
5) описание, единица измерения в соответствии с межгосударственным классификатором единиц измерения и счета, количество (объем) приобретаемых ТРУ по каждому лоту;
6) наименование и адрес фактического местонахождения в соответствии с классификатором административно-территориальных объектов (для юридических лиц) или фамилия, имя, отчество (при наличии), юридический адрес в соответствии с классификатором административно-территориальных объектов (для физических лиц) потенциальных поставщиков открытого конкурса на понижение (электронные торги);
7) цены конкурсных ценовых предложений потенциальных поставщиков открытого конкурса на понижение (электронные торги) с учетом применения критерия условного уменьшения цены, предусмотренного пунктом 1 статьи 179 Кодекса (по лотам);
8) наименование (для юридических лиц) или фамилия, имя, отчество (при наличии) (для физических лиц) и цена конкурсного ценового предложения победителя открытого конкурса на понижение (электронные торги) (по лотам), или указание причины, если в результате не был определен победитель (по лотам);
9) наименование (для юридических лиц) или фамилию, имя, отчество (при наличии) (для физических лиц), цена конкурсного ценового предложения второго потенциального поставщика, ценовое предложение которого является наиболее предпочтительным после конкурсного ценового предложения победителя открытого конкурса на понижение (электронные торги) (по лотам);
10) обязательства по внутристрановой ценности в ТРУ;
11) код закупки и адрес интернет-ресурса реестра (системы)..
106. Не позднее дня подписания и размещения в открытой части реестра (системы) протокола подведения итогов, в реестре (системе) заказчиком формируется уведомление, которое направляется на электронный адрес победителя и содержит:

1) жеңімпаздың ТЖКҚ сатып алу туралы қол қойылған шартты ұсыну мерзімі;
2) ашық конкурсқа қатысу кезінде (бар болса) конкурстық өтінімнің құрамында ұсынылған құжаттардың электрондық көшірмелерімен салыстыру рәсімінен өту үшін конкурстық өтінімдерді қарау хаттамасында көзделген құжаттардың түпнұсқаларының немесе нотариат куәландырған көшірмелерінің тізбесі;
3) ТЖКҚ сатып алу туралы шартқа қол қоюға уәкілетті тұлғаға берілген сенімхаттың түпнұсқасын (көшірмесін) ұсыну туралы шарт (егер шартқа бірінші басшы қол қоймаса) немесе бірінші басшыны тағайындау туралы бұйрықтың көшірмесі (құрылтайшылар (акционерлер) шешімінің көшірмесі).
Қағидалардың осы тармағының 2) және 3) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды қоса бере отырып, ТЖКҚ сатып алу туралы қол қойылған шарт конкурстық құжаттамада көрсетілген Тапсырыс берушінің атына хабарлама жіберілген сәттен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде ұсынылады.
Қазақстан Республикасының резиденті емес әлеуетті жеткізушілер үшін ТЖКҚ сатып алу туралы қол қойылған шартты және Қағидалардың осы тармағының 2) және 3) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды 7 (жеті) жұмыс күні ішінде ұсынуға жол беріледі.
5-тарау. Тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз ету
107. ТЖКҚ сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді жеңімпаз конкурстық құжаттамада көзделген жағдайларда онымен жасалған ТЖКҚ сатып алу туралы шарт бойынша өз міндеттемелерін уақтылы, толық және тиісінше орындайтынына кепілдік ретінде енгізеді.
Егер конкурстық құжаттамада және шарттың жобасында неғұрлым ұзақ мерзім көзделмесе, шарттың орындалуын қамтамасыз ету ТЖКҚ сатып алу туралы шарт жасалған күннен бастап он жұмыс күні ішінде енгізіледі.
Шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізудің түпкілікті мерзімі өткенге дейін жеңімпаздың ТЖКҚ сатып алу туралы шарт бойынша өз міндеттемелерін толық және тиісінше орындауы жағдайлары алып тастауды құрайды.
108. Тапсырыс берушінің ТЖКҚ сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз ету мөлшерін осы шарт сомасының үш пайызынан астамын белгілеуіне жол берілмейді.
109. Шарттың орындалуын қамтамасыз ету мынадай тәсілдердің бірімен енгізіледі:
1) тапсырыс берушінің банктік шотына енгізілетін кепілдік ақшалай жарна;
2) Қазақстан Республикасының бір немесе бірнеше екінші деңгейдегі банктерінің банктік кепілдігі.
Шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізу тәсілін таңдауды ТЖКҚ жеткізушісі жүзеге асырады.
110. Жеткізуші үшінші тұлғаларда шарт бойынша міндеттемелер толық орындалғанға дейін енгізілген кепілдік ақшалай жарнаға тұтастай не бір бөлігінде талап ету құқығының туындауына әкеп соғатын іс-әрекеттер жасамайды.

1) срок для представления победителем подписанного договора о приобретении ТРУ;
2) перечень подлинников или нотариально – удостоверенных копий документов, предусмотренный протоколом рассмотрения конкурсных заявок, для прохождения процедуры сопоставления с электронными копиями документов, представленных в составе конкурсной заявки при участии в открытом конкурсе (при наличии);
3) условие о представлении подлинника (копии) доверенности, выданной лицу, уполномоченному подписывать договор о приобретении ТРУ (если договор подписывает не первый руководитель) или копию приказа о назначении первого руководителя (копию решения учредителей (акционеров)).
Подписанный договор о приобретении ТРУ с приложением документов, указанных в подпунктах 2) и 3) настоящего пункта Правил, представляется в течение 5 (пять) рабочих дней с момента направления уведомления, в адрес заказчика, указанного в конкурсной документации.
Для потенциальных поставщиков – нерезидентов Республики Казахстан допускается представление подписанного договора о приобретении ТРУ и документов, указанных в подпунктах 2) и 3) настоящего пункта Правил, в течение 7 (семь) рабочих дней.
Глава 5. Обеспечение исполнения договора о приобретении товаров, работ и услуг
107. Обеспечение исполнения договора о приобретении ТРУ вносится победителем в случаях, предусмотренных конкурсной документацией, в качестве гарантии того, что он своевременно, полно и надлежащим образом исполнит свои обязательства по заключенному с ним договору о приобретении ТРУ.
Обеспечение исполнения договора вносится в течение десяти рабочих дней со дня заключения договора о приобретении ТРУ, если больший срок не предусмотрен конкурсной документацией и проектом договора.
Исключение составляют случаи полного и надлежащего исполнения победителем своих обязательств по договору о приобретении ТРУ до истечения окончательного срока внесения обеспечения исполнения договора.
108. Не допускается установление заказчиком размера обеспечения исполнения договора о приобретении ТРУ более трех процентов от суммы этого договора.
109. Обеспечение исполнения договора вносится одним из следующих способов:
1) гарантийный денежный взнос, который вносится на банковский счет заказчика;
2) банковская гарантия одного или нескольких банков второго уровня Республики Казахстан.
Выбор способа внесения обеспечения исполнения договора осуществляется поставщиком ТРУ.
110. Поставщиком не совершаются действия, приводящие к возникновению у третьих лиц права требования в целом либо в части на внесенный гарантийный денежный взнос до полного исполнения обязательств по договору.

111. Тапсырыс беруші шарт бойынша міндеттемелер толық орындалғанға дейін жеткізуші енгізген кепілдік ақшалай жарнаны пайдаланбайды.
112. Осы Қағидалардың осы тарауында көзделген ТЖКҚ сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізу туралы ережелер мүгедектігі бар адамдардың қоғамдық бірлестіктеріне қолданылмайды.
Тапсырыс берушінің сатып алынатын тауарды тауар өндірушілер арасында сатып алуды жүргізу кезінде тауарды сатып алу үшін конкурстық құжаттамада көзделген сомадан шарттың орындалуын қамтамасыз ету мөлшерін 1% - дан (бір пайыздан) артық белгілеуіне жол берілмейді.
113. Жеткізуші ТЖКҚ сатып алу туралы жасалған шарт бойынша өз міндеттемелерін орындамаған жағдайда, ТЖКҚ шартын орындауды қамтамасыз ету Тапсырыс беруші тарапынан қайтарылмайды.
114. Жеткізушісі ТЖКҚ-ды сатып алу туралы жасалған шарт бойынша өз міндеттемелерін тиісінше орындамаған кезде, Тапсырыс беруші ТЖКҚ шартын орындауды қамтамасыз ету сомасынан шартта көзделген айыппұл (айыпақы) сомаларын ұстап қалады.
Қалған сома шартта көзделген ТЖКҚ-ды қабылдау-тарихтау актідеріне қол қойылған күннен бастап он жұмыс күні ішінде жеткізушіге қайтарылады.
115. Тапсырыс беруші, егер ол өзімен жасалған ТЖКҚ сатып алу туралы шарт бойынша өз міндеттемелерін уақтылы, толық және тиісінше орындағанда, өзі енгізген ТЖКҚ сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді жеткізушіге он жұмыс күні ішінде қайтарады.
6-тарау. Әлеуетті жеткізушілер ашық конкурсқа, ашық төмендету конкурсына (электрондық сауда-саттыққа) қатысуға конкурстық өтінім құрамында олардың сәйкестігі тұрғысынан ұсынған құжаттарды салыстыру
116. Құжаттарды салыстыру рәсімі конкурстық комиссия мүшелерінде ұсынылған құжаттардың түпнұсқалығына негізделген күмән туындаған кезде Тапсырыс берушінің шешімі бойынша жүргізіледі.
117. Ашық конкурстың, төмендетуге арналған ашық конкурстың (электрондық сауда-саттық) жеңімпазы деп танылған әлеуетті жеткізуші, осы Қағидалардың 106 – тармағына сәйкес хабарлама жіберілген сәттен бастап 5 (бес) жұмыс күнінен немесе 7 (жеті) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде (Қазақстан Республикасының резиденті емес әлеуетті жеткізушілер үшін) тапсырыс беруші конкурстық өтінімдерді қарау хаттамасында көрсеткен ашық конкурсқа, ашық төмендету конкурсына (электрондық сауда-саттыққа) қатысуға конкурстық өтінімнің құрамында өзі орналастырған құжаттардың түпнұсқаларын немесе нотариалды куәландырылған көшірмелерін салыстыру рәсімі үшін ұсынады.
118. Құжаттардың түпнұсқаларын және (немесе) нотариалды куәландырылған көшірмелерін Конкурстық комиссия әлеуетті жеткізуші құжаттарды ұсынған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде конкурстық өтінім құрамында әлеуетті жеткізуші ұсынған олардың электрондық көшірмелеріне сәйкестігі тұрғысынан қарайды.
Конкурстық құжаттамада және осы Қағидалардың 41-тармағында көзделмеген қосымша құжаттарды әлеуетті жеткізуші ашық конкурсқа, төмендетуге арналған ашық конкурсқа (электрондық сауда-саттыққа) қатысу үшін ұсынылған құжаттардың электрондық көшірмелерімен салыстыру рәсімі үшін ұсынбайды.

111. Заказчиком не используется гарантийный денежный взнос, внесенный поставщиком, до полного исполнения обязательств по договору.
112. Положения, предусмотренные настоящей главой настоящих Правил, о внесении обеспечения исполнения договора о приобретении ТРУ не распространяются на общественные объединения лиц с инвалидностью.
Не допускается установление заказчиком размера обеспечения исполнения договора более 1 % (одного процента) от суммы, предусмотренной конкурсной документацией для приобретения товара при проведении закупа среди товаропроизводителей закупаемого товара.
113. При не исполнении поставщиком своих обязательств по заключенному с ним договору о приобретении ТРУ обеспечение исполнения договора о приобретении ТРУ не возвращается заказчиком.
114. При ненадлежащем исполнении поставщиком ТРУ обязательств по заключенному с ним договору о приобретении ТРУ, заказчик удерживает из суммы обеспечения исполнения договора о приобретении ТРУ суммы неустойки, предусмотренные договором.
Оставшаяся сумма обеспечения исполнения договора о приобретении ТРУ возвращается поставщику в течение десяти рабочих дней с даты подписания актов приема-передачи ТРУ, предусмотренных договором.
115. Заказчик возвращает поставщику внесенное им обеспечение исполнения договора о приобретении ТРУ в течение десяти рабочих дней, если он своевременно, полно и надлежащим образом исполнил свои обязательства по заключенному с ним договору о приобретении ТРУ.
Глава 6. Сопоставление документов, представленных потенциальными поставщиками в составе конкурсной заявки на участие в открытом конкурсе, открытом конкурсе на понижение (электронные торги), на предмет их соответствия
116. Процедура сопоставления документов проводится по решению заказчика при возникновении у членов конкурсной комиссии обоснованных сомнений в подлинности представленных документов.
117. Потенциальный поставщик, признанный победителем открытого конкурса, открытого конкурса на понижение (электронные торги), в срок не более 5 (пять) рабочих дней или 7 (семь) рабочих дней (для потенциальных поставщиков – нерезидентов Республики Казахстан) с момента направления уведомления в соответствии с пунктом 106 настоящих Правил, предоставляет указанные заказчиком в протоколе рассмотрения конкурсных заявок подлинники или нотариально заверенные копии документов, размещенные им в составе конкурсной заявки на участие в открытом конкурсе, открытом конкурсе на понижение (электронные торги) для процедуры сопоставления.
118. Подлинники и (или) нотариально заверенные копии документов рассматриваются конкурсной комиссией на предмет соответствия их электронным копиям, представленным потенциальным поставщиком в составе конкурсной заявки, в срок не более 5 (пять) рабочих дней со дня предоставления потенциальным поставщиком документов.
Дополнительные документы, не предусмотренные конкурсной документацией и пунктом 41 настоящих Правил, не представляются потенциальным поставщиком для процедуры сопоставления с электронными копиями документов, представленных для участия в открытом конкурсе, открытом конкурсе на понижение (электронные торги).

119. Тапсырыс беруші салыстыру рәсімінен өту үшін әлеуетті жеткізушілерге ұсынылған құжаттарды қайтарады. Бұл ретте, Тапсырыс беруші салыстырып тексеру рәсімінен өту үшін әлеуетті жеткізушілерге ұсынылған құжаттардың көшірмелерін қалдыруға құқылы.
120. Құжаттарды салыстыру қорытындылары бойынша шешім осы Қағидалардың 118-тармағында көрсетілген мерзім өткен күннен бастап 1 (бір) жұмыс күнінен кешіктірілмей тізілімнің (жүйенің) ашық бөлігінде мәліметтерді көрсете отырып, тізілімде (жүйеде) ақпаратты қалыптастыруға және орналастыруға уәкілетті тапсырыс берушінің тұлғасы электрондық цифрлық қолтаңбамен қол қойған құжаттарды салыстыру хаттамасы түрінде қалыптастырылады және жарияланады:
1) әкімшілік-аумақтық объектілер сыныптауышына сәйкес тапсырыс берушінің атауы және орналасқан жері;
2) ашық конкурстың, төмендетуге арналған ашық конкурстың (электрондық сауда-саттықтың) нысанасы (егер төмендетуге арналған ашық конкурстың (электрондық сауда-саттықтың) тәсілімен ТЖКҚ сатып алу нысанасына бірнеше лоттар кірсе және салыстыру бірнеше лоттар бойынша жүргізілсе, лоттардың атауы);
3) конкурстық комиссияның құрамы;
4) ашық конкурс, төмендетуге арналған ашық конкурс (электрондық сауда-саттық) жеңімпазының атауы;
5) жеңімпаз ұсынған құжаттардың тізбесі;
6) салыстыру рәсімінің қорытындысын шығару;
7) сатып алу коды және реестрдің интернет-ресурсының мекенжайы (жүйенің).
7-тарау. Уран өндіру жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алу туралы шарт
121. ТЖКҚ сатып алу туралы шарт конкурстық құжаттамада қамтылған ТЖКҚ сатып алу туралы шарттың жобасына және жеңімпаздың конкурстық өтініміне сәйкес жасалады.
122. ТЖКҚ сатып алу туралы шартта ашық конкурстың немесе төмендетуге арналған ашық конкурстың (электрондық сауда-саттықтың) жеңімпазы ҚҚС төлеуші болып табылмайтын немесе жеткізілетін тауар, орындалатын жұмыс, көрсетілетін қызмет Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ҚҚС салынбайтын жағдайларды қоспағанда, ашық конкурстың немесе төмендетуге арналған ашық конкурстың (электрондық сауда-саттықтың) жеңімпазы оған ҚҚС есептей отырып ұсынған бағаны қамтиды.
123. Тапсырыс беруші ашық конкурстың, төмендетуге арналған ашық конкурстың (электрондық сауда-саттықтың) жеңімпазына, егер ашық конкурстың, төмендетуге арналған ашық конкурстың (электрондық сауда-саттықтың) жеңімпазы болып айқындалған әлеуетті жеткізуші осындай бас тартуға негіз болған себептерді түсіндіре отырып, ТЖКҚ сатып алу туралы шарт жасасудан (орындаудан) бас тартуды қамтитын хабарлама жібереді:
хабарламада белгіленген мерзімде ТЖКҚ сатып алу туралы шартты ұсынбаған немесе ТЖКҚ сатып алу туралы шарттың ережелері ТЖКҚ сатып алу туралы шарт жобасының және (немесе) жеңімпаздың конкурстық өтінімінің талаптарына сәйкес келмейді;
сатып алу туралы шартқа, ТЖКҚ–ға қоса берілетін құжаттардың түпнұсқалары немесе нотариат куәландырған көшірмелері ашық конкурсқа, төмендетуге арналған ашық конкурсқа (электрондық сауда-саттыққа) қатысу үшін ұсынылған құжаттардың электрондық көшірмелерімен салыстыру рәсімінен өтпеген немесе құжаттардың түпнұсқалары немесе нотариат куәландырған көшірмелерін ұсынған;
ТЖКҚ сатып алу туралы шарт жасасқаннан кейін ТЖКҚ сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізу туралы конкурстық құжаттамада белгіленген талаптарды орындамады (егер Шарттың орындалуын қамтамасыз ету конкурстық құжаттамада көзделсе).

119. Заказчик возвращает документы, представленные потенциальным поставщикам для прохождения процедуры сверки. При этом, заказчик вправе оставить копии документов, представленных потенциальным поставщикам для прохождения процедуры сверки.
120. Решение по итогам сопоставления документов не позднее 1 (один) рабочего со дня истечения срока, указанного в пункте 118 настоящих Правил, формируется и публикуется в открытой части реестра (системы) в виде протокола сопоставления документов, подписанного электронной цифровой подписью лицом заказчика, уполномоченным на формирование и размещение информации в реестре (системе) с указанием сведений:
1) наименование и местонахождение заказчика в соответствии с классификатором административно-территориальных объектов;
2) предмет открытого конкурса, открытого конкурса на понижение (электронные торги) (наименования лотов, если в предмет приобретения ТРУ способом открытого конкурса на понижение (электронные торги) входит несколько лотов и сопоставление проводится по нескольким лотам);
3) состав конкурсной комиссии;
4) наименование победителя открытого конкурса, открытого конкурса на понижение (электронные торги);
5) перечень документов, представленных победителем;
6) подведение итогов процедуры сопоставления;
7) код закупки и адрес интернет-ресурса реестра (системы).
Глава 7. Договор о приобретении товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по добыче урана
121. Договор о приобретении ТРУ заключается в соответствии с содержащимся в конкурсной документации проектом договора о приобретении ТРУ и конкурсной заявки победителя.
122. Договор о приобретении ТРУ содержит цену, предложенную победителем открытого конкурса или открытого конкурса на понижение (электронные торги) с начислением к ней НДС, за исключением случаев, когда победитель открытого конкурса или открытого конкурса на понижение (электронные торги) не является плательщиком НДС или поставляемый товар, выполняемая работа, оказываемая услуга не облагается НДС в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
123. Заказчик направляет победителю открытого конкурса, открытого конкурса на понижение (электронные торги) уведомление, содержащее отказ от заключения (исполнения) договора о приобретении ТРУ с пояснением причин, послужившими основанием для такого отказа, если потенциальный поставщик, определенный победителем открытого конкурса, открытого конкурса на понижение (электронные торги):
не представил договор о приобретении ТРУ в установленный уведомлением срок или положения договора о приобретении ТРУ не соответствуют условиям проекта договора о приобретении ТРУ и (или) конкурсной заявки победителя;
представил подлинники или нотариально – удостоверенные копии документов, прилагаемые к договору о приобретении ТРУ, не прошедшие процедуру сопоставления с электронными копиями документов, представленных для участия в открытом конкурсе, открытом конкурсе на понижение (электронные торги) или подлинники или нотариально – удостоверенные копии документов не представлены;
заключив договор о приобретении ТРУ, не исполнил требования, установленные конкурсной документацией о внесении обеспечения исполнения договора о приобретении ТРУ (если обеспечение исполнение договора предусмотрено конкурсной документацией).

124. Шарт жасасудан (орындаудан) бас тартуды қамтитын Тапсырыс берушіні хабардар ету осы Қағидалардың 85, 106, 116, 117, 118, 119, 120 және 123-тармақтарында көзделген тәртіппен жеңімпаздың конкурстық баға ұсынысынан кейін конкурстық баға ұсынысы неғұрлым қолайлы болып табылатын екінші әлеуетті жеткізушімен ТЖКҚ сатып алу туралы шарт жасасу үшін негіз немесе жаңа ашық конкурс, төмендетуге арналған ашық конкурс өткізу үшін негіз болып табылады (электрондық сауда-саттық).
125. Ашық конкурс немесе төмендетуге арналған ашық конкурс (электрондық сауда-саттық) тәсілімен ТЖКҚ сатып алу туралы шарт қорытындылар туралы хаттамада көрсетілген, бірақ қорытындылар туралы хаттамаға немесе құжаттарды салыстыру хаттамасына қол қойылған күннен бастап жиырма бес жұмыс күнінен аспайтын мерзімде жасалады.
Егер ТЖКҚ сатып алу бірнеше лот бойынша жүргізілген болса, ТЖКҚ сатып алу туралы шарттардың жобаларын тапсырыс беруші әрбір лотқа жеке жасайды.
Әлеуетті жеткізуші бірнеше лоттар бойынша жеңімпаз деп танылған кезде лоттарды лоттар бойынша жеке техникалық ерекшеліктерге міндетті түрде бөле отырып (әрбір лотқа шартқа қосымшалар жеке) бірыңғай шарт жасасуға жол беріледі.
126. Қазақстан Республикасының бейрезидентімен ТЖКҚ сатып алу туралы шарт жасалғанда Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасының, Қазақстан Республикасының трансферттік баға белгілеу туралы Заңнамасының және осы Қағидалардың талаптарын ескере отырып, өзі ұсынатын нысанда ТЖКҚ сатып алу туралы шартты ресімдеуге жол беріледі.
127. ТЖКҚ сатып алу туралы шартта мыналар қамтылады:
1) жұмыстарды орындауға арналған шартты орындау кезінде мердігердің осы қағидаларды сақтау жөніндегі міндеттемесі;
2) жұмыстарды орындауға арналған шартты орындау кезінде мердігердің осы Қағидаларды сақтамағаны үшін жауаптылығы;
3) ТЖКҚ сатып алу қорытындыларын шығару хаттамасына сәйкес жеткізушінің ТЖКҚ-дағы елішілік құндылығы жөніндегі міндеттемесі;
4) ТЖКҚ сатып алу қорытындыларын шығару хаттамасына сәйкес ТЖКҚ-дағы елішілік құндылық бойынша міндеттемелерді орындамағаны үшін жеткізушінің жауапкершілігі;
5) тауарларды, көрсетілген қызметтерді, орындалған жұмыстарды қабылдау-беру (объектіні пайдалануға қабылдау) актісіне қол қойылған күннен бастап 40 (қырық) жұмыс күнінен кешіктірмей жеткізілген тауарға (орындалған жұмыстарға, көрсетілген қызметтерге) ақы төлеу туралы шарт;
Бұл ретте, тауар өндірушілерге жеткізілген қазақстандық тауар үшін, сондай-ақ жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді қазақстандық жеткізушілерге ақы төлеу тауарларды, орындалған жұмыстарды, көрсетілген қызметтерді қабылдау-беру актілеріне қол қойылған күннен бастап 20 (жиырма) жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі;

124. Уведомление заказчика, содержащее отказ от заключения (исполнения) договора, является основанием для заключения договора о приобретении ТРУ со вторым потенциальным поставщиком, конкурсное ценовое предложение которого является наиболее предпочтительным после конкурсного ценового предложения победителя в порядке, предусмотренном пунктами 85, 106, 116, 117, 118, 119, 120 и 123 настоящих Правил, или основанием для проведения нового открытого конкурса, открытого конкурса на понижение (электронные торги).
125. Договор о приобретении ТРУ способом открытого конкурса или открытого конкурса на понижение (электронные торги) заключается в сроки, указанные в протоколе об итогах, но не более двадцати пяти рабочих дней с даты подписания протокола об итогах или протокола сопоставления документов.
Если приобретение ТРУ состоялось по нескольким лотам, проекты договоров о приобретении ТРУ составляются заказчиком на каждый лот отдельно.
Допускается заключение единого договора, при признании потенциального поставщика победителем по нескольким лотам с обязательным разделением лотов на отдельные технические спецификации по лотам (приложения к договору на каждый лот отдельно).
126. При заключении договора о приобретении ТРУ с нерезидентом Республики Казахстан допускается оформление договора о приобретении ТРУ в предлагаемой им форме с учетом требований гражданского законодательства Республики Казахстан, законодательства о трансфертном ценообразовании Республики Казахстан и настоящих Правил.
127. Договор о приобретении ТРУ содержит:
1) обязательство подрядчика по соблюдению настоящих Правил при исполнении договора на выполнение работ;
2) ответственность подрядчика за несоблюдение настоящих Правил при исполнении договора на выполнение работ;
3) обязательство поставщика по внутристрановой ценности в ТРУ согласно протоколу подведения итогов приобретения ТРУ;
4) ответственность поставщика за неисполнение обязательств по внутристрановой ценности в ТРУ согласно протоколу подведения итогов приобретения ТРУ;
5) условие об оплате за поставленный товар (выполненные работы, оказанные услуги), не позднее 40 (сорока) рабочих дней с даты подписания акта приема-передачи товаров, оказанных услуг, выполненных работ (приемки объекта в эксплуатацию);
При этом, товаропроизводителям за поставленный товар казахстанского происхождения, а также казахстанским поставщикам работ и услуг оплата производится не позднее 20 (двадцати) рабочих дней с даты подписания актов приема-передачи товаров, выполненных работ, оказанных услуг;

6) егер шарт сатып алынатын тауарды өндірушімен жасалса, шарт жасалған күннен бастап 10 (он) жұмыс күнінен кешіктірілмей төленетін шарт сомасының кемінде 30% (отыз пайызы) мөлшерінде алдын ала төлеуді көздейтін талап.
Тауарды сатып алу туралы шартта тапсырыс берушіге тауар өндірушілер тарапынан алдын ала төлемді қайтаруды қамтамасыз етуді ұсыну туралы талаптар жоқ;
7) тапсырыс берушінің тауарларды (көрсетілген қызметтерді, орындалған жұмыстарды) қабылдау-беру актілеріне қол қою туралы талабы немесе егер ТЖКҚ қабылданбаған болса, тапсырыс беруші актілерді алған сәттен бастап он жұмыс күні ішінде Шарт талаптарын бұзушылықтарды жою туралы талап қоюы.
Тапсырыс берушінің тауарларды (көрсетілген қызметтерді, орындалған жұмыстарды) қабылдау-беру актілеріне қол қоймауы және Қағидалардың осы тармақшасында белгіленген мерзімде ТЖКҚ сатып алу туралы шарт талаптарын бұзушылықтарды жою туралы талаптар қоймауы, тауарды (көрсетілген қызметтерді, орындалған жұмыстарды) қабылдау-беру актілеріне Тапсырыс беруші қол қойған болып есептеледі;
8) жеткізушінің өтініші бойынша, егер орындалған жұмыстар мен көрсетілген қызметтерге қатысты негізделген ескертулер болмаса, жұмыстар мен қызметтер жеткізушісіне оң пікір немесе ұсыным хат беруге міндеттеме.
9) Қазақстан Республикасының резиденті емес мердігерлердің Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерлерде осындай мердігер жүзеге асыратын жобаларда жұмыстарды орындау және (немесе) қызметтер көрсету үшін Қазақстан Республикасының резиденттерін тарту жөніндегі міндеттемесі;
10) конкурстық құжаттамада көзделген өзге де құқықтар мен міндеттер.
Осы тармақтың ережелері осы Қағидалардың 6-тармағының 1), 2), 3) және 4) тармақшаларында көрсетілген ТЖКҚ сатып алу тәсілдеріне қолданылады.
128. Тапсырыс беруші Қазақстандық тауар өндірушімен ТЖКҚ -ді сатып алу туралы шарт жасасқан кезде, шарттың ережелерінде жеткізуші тарапынан тауардың шығу тегін растайтын "СТ-KZ" нысанындағы сертификаттың нотариалды куәландырылған көшірмесін ұсыну талабы көзделуі мүмкін, ол тауардың Қазақстан Республикасының аумағында өндірілгенін және сатып алынатын тауардың номенклатурасына сәйкес келетінін растайды.
Осы ретте, сертификат немесе қазақстандық тауар өндірушілер тізілімінен алынған үзіндіде шарт бойынша жеткізілетін тауар көлемінен кем емес тауар көлемі көрсетілуі тиіс.
Тапсырыс беруші Қазақстандық өндірушімен жұмыстарды немесе қызметтерді сатып алу туралы шарт жасасқан кезде, шарттың ережелерінде жеткізуші тарапынан сатып алынатын ТЖКҚ және олардың ішкі елдік үлесі туралы есепті ұсыну талабы көрсетіледі.

6) условие, предусматривающее предоплату в размере не менее 30 % (тридцати процентов) от суммы договора, которая выплачивается не позднее 10 (десяти) рабочих дней с даты заключения договора, если договор заключается с товаропроизводителем закупаемого товара.
В договоре о приобретении товара не содержатся условия о представлении заказчику обеспечения возврата предоплаты со стороны товаропроизводителей;
7) условие о подписании заказчиком актов приема-передачи товаров (оказанных услуг, выполненных работ) или выставление требования об устранении нарушений условий договора, если ТРУ не приняты, в течение десяти рабочих дней с момента получения заказчиком актов.
Не подписание заказчиком актов приема-передачи товаров (оказанных услуг, выполненных работ) и не выставление требований об устранении нарушений условий договора о приобретении ТРУ в установленный настоящим подпунктом Правил срок, акты приема-передачи товара (оказанных услуг, выполненных работ) считаются подписанными заказчиком;
8) обязательство о предоставлении по письменному запросу поставщику работ и услуг положительного отзыва или рекомендательного письма при отсутствии обоснованных замечаний по отношению к выполненным работам, оказанным услугам;
9) обязательство подрядчиков-нерезидентов Республики Казахстан по привлечению резидентов Республики Казахстан для выполнения работ и (или) оказания услуг в осуществляемых таким подрядчиком проектах вне территории Республики Казахстан;
10) иные права и обязанности, предусмотренные конкурсной документацией.
Положения настоящего пункта распространяются на способы приобретения ТРУ, указанных в подпунктах 1), 2), 3) и 4) пункта 6 настоящих Правил.
Примечание ИЗПИ!
Пункт 128 с 01.01.2026 действует в редакции пп. 6) п.2 настоящего Приказа.
128. При заключении заказчиком договора о приобретении с казахстанским товаропроизводителем, в положениях договора допускается условие о представлении поставщиком нотариально заверенной копии сертификата о происхождении товара формы "CT-KZ", подтверждающего происхождение на территории Республики Казахстан, соответствующего номенклатуре приобретаемого товара.
При этом сертификат или выписка из реестра казахстанских товаропроизводителей содержит объем товара, не менее объема товара, поставляемого в рамках заключенного договора.
При заключении заказчиком договора о приобретении работ или услуг с казахстанским производителем работ или услуг, в положениях договора указывается требование о представлении поставщиком отчета о приобретаемых ТРУ и внутристрановой ценности в них.

129. Тауарды немесе жұмысты сатып алу туралы шарттың жобасына өзгерістер Тараптардың өзара келісімі бойынша ТЖКҚ бағасының өзгеруі бөлігінде және тиісінше тауарды немесе жұмысты сатып алу туралы шарт жобасының сомасы, ұлттық валютаны (теңгені) девальвациялау (ревальвациялау) кезінде, әлеуетті жеткізуші жеңімпаз болып айқындалған күннен бастап және тауарды немесе жұмысты сатып алу туралы шартқа қол қойылған күнге дейін енгізіледі.
Егер конкурстық өтінімдер ашылған күннен бастап тауарды немесе жұмысты сатып алу туралы шартқа қол қойылған күнге дейінгі кезеңде шетел валютасына қатысты теңгенің ресми бағамы он пайыздан астамға өзгерсе, тапсырыс беруші мен әлеуетті жеткізуші өзара келісім бойынша тауарды немесе жұмысты сатып алу туралы шартқа қол қойылған күнге Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі (Қазақстан Ұлттық Банкі) белгілеген теңгеге шетел валютасының ағымдағы бағамы бойынша төленуге жататын соманы қайта есептеуді жүргізеді.
Бұл ретте әлеуетті жеткізуші тапсырыс берушіге тауарды сатып алу туралы шарт жобасының немесе жұмыстың бағасын ұлғайту немесе төмендету негіздемесін растайтын құжаттарды қоса бере отырып, тауарды жеткізуге, жұмыстарды орындауға арналған шығындардың ұлғаюына немесе қысқартылуына әсер ететін факторларды және (немесе) өндіруге арналған шығындардың егжей-тегжейлі калькуляциясын көрсете отырып ұсынады.
130. Жеткізушіні таңдау үшін негіз болған сапаның және басқа да талаптардың өзгермеуі шартымен ТЖКҚ сатып алу туралы жасалған шартқа өзгеріс енгізу Тараптардың өзара келісімі бойынша жүзеге асырылады:
1) осы тауарды сатып алу туралы жасалған шартта көрсетілген тауар бірлігі үшін баға өзгермеген жағдайда сатып алынатын тауарлар көлеміне қажеттіліктің ұлғаюына байланысты шарттың жалпы сомасының он пайызынан аспайтын шарттың сомасын ұлғайту бөлігінде;
2) сатып алынатын жұмыстар, көрсетілетін қызметтер көлеміне қажеттілікті ұлғайтуға байланысты шарттың жалпы сомасының он пайызынан аспайтын шарттың сомасын ұлғайту бөлігінде.
Осы Қағидалардың 125-тармағына сәйкес бірнеше лот бойынша әлеуетті жеткізушімен ТЖКҚ сатып алу туралы шарт жасасу кезінде ТЖКҚ сатып алу туралы шарттың құнын әрбір лот бойынша он пайыздан аспайтын ұлғайтуға жол беріледі;
3) тауарларды, жұмыстарды сатып алу туралы шарт жасалған күннен кейін ұлттық валютаны (теңгені) девальвациялау (ревальвациялау) кезінде тараптардың келісімі бойынша тауарларды немесе жұмыстарды сатып алу туралы шарттың бағасын өзгерту бөлігінде.
Егер тауарды немесе жұмысты сатып алу туралы шарт бойынша төлем жасалған кезде теңгенің шетел валютасына қатысты ресми бағамы он пайыздан астамға өзгерген болса, тапсырыс беруші мен жеткізуші өзара келісім бойынша Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі (Қазақстан Ұлттық Банкі) белгілеген шетел валютасының теңгеге ағымдағы бағамы бойынша төленуге жататын соманы төлем күніне мөлшерлес қайта есептеуді жүргізеді.
Бұл ретте жеткізуші тапсырыс берушіге тауарды сатып алу туралы шарттың немесе жұмыстың құнын ұлғайту немесе азайту негіздемесін растайтын құжаттарды қоса бере отырып, өндіріске арналған шығындардың және (немесе) тауарды жеткізуге, шарттың орындалмаған көлемінің бір бөлігіне жұмыстарды орындауға арналған шығындардың ұлғаюына немесе қысқаруына әсер ететін факторлардың егжей-тегжейлі калькуляциясын көрсете отырып ұсынады;

129. Изменения в проект договора о приобретении товара или работы вносятся по взаимному согласию сторон в части изменения цены на ТРУ и соответственно суммы проекта договора о приобретении товара или работы, при девальвации (ревальвации) национальной валюты (тенге), в период с даты определения потенциального поставщика победителем и до даты подписания договора о приобретении товара или работы.
Если в период с даты вскрытия конкурсных заявок и до даты подписания договора о приобретении товара или работы официальный курс тенге относительно иностранной валюте изменился более чем на десять процентов, заказчик и потенциальный поставщик по взаимному согласию производят пересчет суммы, подлежащей уплате по текущему курсу иностранной валюты к тенге, установленному Национальным Банком Республики Казахстан (Национальным Банком Казахстана) на день подписания договора о приобретении товара или работы.
При этом потенциальный поставщик предоставляет заказчику обоснование увеличения или уменьшения цены проекта договора о приобретении товара или работы с указанием детальной калькуляции затрат на производство и (или) факторов, влияющих на увеличение или сокращения затрат на поставку товара, выполнение работ с приложением подтверждающих документов.
130. Внесение изменения в заключенный договор о приобретении ТРУ при условии неизменности качества и других условий, явившихся основой для выбора поставщика, осуществляется по взаимному согласию сторон:
1) в части увеличения суммы договора на не более десяти процентов от общей суммы договора, связанной с увеличением потребности в объеме приобретаемых товаров при условии неизменности цены за единицу товара, указанной в заключенном договоре о приобретении данного товара;
2) в части увеличения суммы договора на не более десяти процентов от общей суммы договора, связанной с увеличением потребности в объеме приобретаемых работ, услуг.
При заключении договора о приобретении ТРУ с потенциальным поставщиком по нескольким лотам в соответствии с пунктом 125 настоящих Правил, допускается увеличение стоимости договора о приобретении ТРУ не более чем на десять процентов по каждому лоту;
3) в части изменения цены договора о приобретении товаров или работ по соглашению сторон при девальвации (ревальвации) национальной валюты (тенге) после даты заключения договора о приобретении товаров, работ.
Если к моменту платежа по договору о приобретении товара или работы официальный курс тенге относительно иностранной валюте изменился более чем на десять процентов, заказчик и поставщик по взаимному согласию производят соразмерный пересчет суммы, подлежащей уплате по текущему курсу иностранной валюты к тенге, установленному Национальным Банком Республики Казахстан (Национальным Банком Казахстана) на день оплаты.
При этом поставщик предоставляет заказчику обоснование увеличения или уменьшения стоимости договора о приобретении товара или работы с указанием детальной калькуляции затрат на производство и (или) факторов, влияющих на увеличение или сокращение затрат на поставку товара, выполнение работ на часть невыполненного объема договора, с приложением подтверждающих документов;

4) елеулі болып табылмайтын жағдайлар бөлігінде;
5) валюталық реттеу туралы қолданыстағы заңнаманың талаптарына негізделген тауарды (тауарларды) уақтылы жеткізбеген, жұмысты (жұмыстарды) орындаған, қызметті (қызметтерді) көрсеткен жағдайда, Қазақстан Республикасының бейрезиденті болып табылатын ТЖКҚ берушімен жасалған шарттың қолданылу мерзімін өзгерту бөлігінде;
6) тауар өндіруші өндірген, сатып алынатын тауарды өндіру үшін қажетті тауарды жеткізу мерзімін ұлғайту бөлігінде;
7) тауарды өндіру үшін қажетті шикізат және (немесе) жинақтауыштар құнының, сондай-ақ тауардың бағасына әсер ететін тарифтердің елеулі өзгеруінен туындаған тауар бағасының азаюы немесе ұлғаюы салдарынан қазақстандық тауар өндірушімен жасалған тауарларды жеткізуге арналған шарт сомасының азаюы немесе ұлғаюы бөлігінде;
8) табиғи монополиялар субъектілерімен не мемлекеттік монополия субъектілерімен олардың қызметінің негізгі мәні бойынша;
9) лизингтік төлемдер мөлшерінің, сыйақы мөлшерлемесінің өзгеруіне, шарт сомасының индекстелуіне байланысты қаржы лизингі шарты сомасының өзгеруі бөлігінде;
10) тараптардың келісімі бойынша тиісті кезеңге айқындалған инфляция деңгейін негізге ала отырып, бір қаржы жылынан астам кезеңге жасалатын ТЖКҚ сатып алу туралы шарттың бағасын жыл сайынғы өзгерту бөлігінде.
Осы тармақтың ережелері осы Қағидалардың 6-тармағының 1), 2), 3) және 4) тармақшаларында көрсетілген ТЖКҚ сатып алу тәсілдеріне қолданылады.
131. ТЖКҚ сатып алу туралы шарт мына жағдайларды қоспағанда, бір қаржы жылынан аспайтын мерзімге жасалады:
1) жобалау-сметалық құжаттамада көзделген жұмыстарды келесі (кейінгі) қаржы жылында (жылдарында) аяқтау мерзімімен сатып алу;
2) дайындаудың технологиялық мерзімінің ұзақтығы оларды келесі (кейінгі) қаржы жылында (жылдарында)жеткізуге негіз болатын активтер мен басқа да тауарларды сатып алу;
3) орындау (көрсету, жеткізу) мерзімі орындалу ұзақтығына байланысты жұмыс бағдарламасында белгіленген келесі (кейінгі) қаржы жылында (жылдарында) шартталған ТЖКҚ сатып алу;
4) ТЖКҚ сатып алудың орта мерзімді бағдарламасында көзделген ТЖКҚ сатып алу.
132. Тапсырыс беруші ТЖКҚ сатып алу туралы шарт жасалған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде тізілімнің жабық бөлігінде ТЖКҚ сатып алу туралы шарттың электрондық көшірмесін орналастырады. Егер тапсырыс беруші сатып алуды жүргізу үшін жүйені пайдаланса, ТЖКҚ сатып алу туралы шарттың электрондық көшірмесін тапсырыс беруші жүйеде және тізілімде орналастырады.
133. ТЖКҚ сатып алу туралы шарт Тапсырыс беруші мен жеткізуші көрсетілген шарт бойынша қабылданған міндеттемелерді толық орындаған жағдайда орындалды деп есептеледі.

4) в части условий, не являющихся существенными;
5) в части изменения срока действия договора, заключенного с поставщиком ТРУ, являющимся нерезидентом Республики Казахстан, при несвоевременной поставке товара (товаров), выполнении работы (работ), оказании услуги (услуг), обусловленного требованиями действующего законодательства о валютном регулировании;
6) в части увеличения срока поставки товара, произведенного товаропроизводителем, необходимого для производства приобретаемого товара;
7) в части уменьшения или увеличения суммы договора на поставку товаров, заключенного с товаропроизводителем, вследствие уменьшения или увеличения цены товара, вызванного значительным изменением стоимости сырья и (или) комплектующих, необходимых для производства товара, а также тарифов, влияющих на ценообразование товара;
8) с субъектами естественных монополий либо с субъектами государственной монополии по основному предмету их деятельности;
9) в части изменения суммы договора финансового лизинга, связанного с изменением размера лизинговых платежей, ставки вознаграждения, индексацией суммы договора;
10) в части ежегодного изменения по соглашению сторон цены договора о приобретении ТРУ, заключаемого на период более одного финансового года, исходя из уровня инфляции, определенного на соответствующий период.
Положения настоящего пункта распространяются на способы приобретения ТРУ, указанных в подпунктах 1), 2), 3) и 4) пункта 6 настоящих Правил.
131. Договор о приобретении ТРУ заключается на срок не более одного финансового года, за исключением случаев:
1) приобретения работ со сроком их завершения в следующем (последующие) финансовом году (годы), предусмотренном в проектно-сметной документации;
2) приобретения активов и других товаров, длительность технологического срока изготовления которых обуславливает их поставку в следующем (последующие) финансовом году (годы);
3) приобретения ТРУ, срок выполнения (оказания, поставки) которых в связи с длительностью исполнения обусловлен в следующем (последующем) финансовом году (годы), установленном в рабочей программе;
4) приобретения ТРУ, предусмотренных среднесрочной программе приобретения ТРУ.
132. Заказчик в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня заключения договора о приобретении ТРУ, размещает электронную копию договора о приобретении ТРУ в закрытой части реестра. Если заказчик использует для проведения закупок систему, электронная копия договора о приобретении ТРУ размещается заказчиком в системе и реестре.
133. Договор о приобретении ТРУ считается исполненным при условии полного выполнения заказчиком и поставщиком принятых обязательств по указанному договору.

134. Заңды тұлғаларды қайта ұйымдастыру кезінде қаржылық міндеттемелерді және (немесе) құқықтық мирасқорлық тәртібімен құқықтар мен міндеттердің ауысуын қоспағанда, шарт бойынша міндеттемелерді орындауды талап ету құқығы (талапты басқаға беру), сондай-ақ шарт бойынша міндеттемелерді үшінші тұлғалардың орындау құқығы берілмейді.
Жер қойнауын пайдаланушылардың
және олардың мердігерлерінің
уран өндіру жөніндегі операцияларды
жүргізу кезінде пайдаланылатын
тауарларды, жұмыстарды және
көрсетілетін қызметтерді сатып
алу қағидаларына
1-қосымша
Уран өндіру жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарлардың, жұмыстардың және көрсетілетін қызметтердің тізбесі
"Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 179-бабының 1-тармағының 1), 2), 3) және 5) тармақшаларының нормаларын қолданбай мыналар сатып алынады:
1) еңбек шарттары бойынша жеке тұлғалар немесе кәсіпкерлік субъектілері болып табылмайтын жеке тұлғалар өтеулі қызмет көрсету шарттары бойынша көрсететін қызмет;
2) заңды тұлғалардың жарғылық капиталына қатысу үлесін сатып алу;
3) заңды тұлғалардың жарғылық капиталындағы акциялардың пакеттері (қатысу үлестері);
4) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі, банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес алынған лицензиялардың негізінде жүзеге асыратын банк операцияларын жүргізумен байланысты, оның ішінде банктің үзінді көшірмелерін алумен байланысты қаржы қызметтері;
5) коммуналдық қызмет көрсету;
6) өкілдік шығыстармен байланысты ТЖКҚ;
7) егер Қазақстан Республикасының заңдарында олар үшін өзгеше белгіленбесе, мемлекеттік мекемелердің қызмет көрсетуі;
8) соттардағы, төреліктердегі және аралық соттардағы дауларды шешумен байланысты алымдарды, басқа шығыстарды төлеу;
9) қызметкерлерді даярлау, қайта даярлау және біліктілігін арттыру жөніндегі қызмет көрсету;
10) мүлікті сенімгерлікпен басқару қызметі;
11) жылжымайтын мүлікті жалға алу қызметі немесе жылжымайтын мүлікті сатып алу;
12) табиғи монополия субъектілерінен реттелмелі ТЖКҚ;
13) мемлекеттік монополия субъектісінен оның көрсетілетін қызметінің негізгі нысанасы бойынша ТЖКҚ;
14) медициналық қызмет көрсетулер;
15) мүгедектердің республикалық қоғамдық бірлестіктермен құрылған және сатып алынатын ТЖКҚ шығаратын ұйымдардан ТЖКҚ;
16) көрмелердің, семинарлардың, конференциялардың, кеңестердің, форумдардың, симпозиумдардың, тренингтердің материалдары, сондай-ақ көрсетілген іс-шараларға қатысқаны үшін ақы төлеу;

134. Не передается право требования исполнения обязательств по договору (уступка требования), а также исполнение обязательств по договору третьими лицами, за исключением финансовых обязательств и (или) перехода прав и обязанностей в порядке правопреемства при реорганизации юридических лиц.
Приложение 1
к Правилам приобретения
недропользователями и их
подрядчиками товаров, работ
и услуг, используемых при
проведении операций
по добыче урана
Перечень товаров, работ и услуг, используемые при проведении операций по добыче урана
Без применения норм подпунктов 1), 2), 3) и 5) пункта 1 статьи 179 Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании" (далее – Кодекс), приобретается:
1) услуга, оказываемая физическими лицами по трудовым договорам либо физическими лицами, не являющимися субъектами предпринимательской деятельности, по договорам возмездного оказания услуг;
2) приобретение доли участия в уставном капитале юридических лиц;
3) пакеты акций (доли участия) в уставном капитале юридических лиц;
4) финансовая услуга, связанная с проведением банковских операций, осуществляемых Национальным Банком Республики Казахстан, банками и организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций на основании лицензий, полученных в соответствии с законодательством Республики Казахстан, в том числе связанных с получением банковских выписок;
5) услуга коммунальных служб;
6) ТРУ, связанных с представительскими расходами;
7) услуга государственных учреждений, если иное не установлено для них законами Республики Казахстан;
8) оплата сборов, других расходов, связанных с разрешением споров в судах, арбитражах и третейских судах;
9) услуга по подготовке, переподготовке и повышению квалификации работников;
10) услуга по доверительному управлению имуществом;
11) услуга по аренде недвижимого имущества или приобретение недвижимого имущества;
12) регулируемых ТРУ у субъектов естественной монополии;
13) ТРУ у субъекта государственной монополии по основному предмету его деятельности;
14) медицинские услуги;
15) ТРУ у организаций, созданных республиканскими общественными объединениями инвалидов и производящих приобретаемые ТРУ;
16) материалы выставок, семинаров, конференций, совещаний, форумов, симпозиумов, тренингов, а также оплачивается участие в указанных мероприятиях;

17) қағаздағы және (немесе) электрондық жеткізгіштердегі мерзімді баспасөз басылымдары, ақпаратты бұқаралық ақпарат құралдарында орналастыру жөніндегі көрсетілетін қызмет, сондай-ақ интернет-ресурстарда, дыбыстандырылған кітаптарда шығарылған, әр түрлі магниттік жеткізгіштерде, рельефтік-нүктелік қаріппен басылған кітаптарда орналастырылған ақпаратты ұсыну жөніндегі көрсетілетін қызмет;
18) жер қойнауын пайдаланушы қызметкерлерінің, олардың балаларының, жер қойнауын пайдаланушының есебінде тұрған зейнеткерлердің демалысын, емделуін ұйымдастырумен байланысты қызмет (демалу, емделу орындарына дейін тасымалдауды және алып жүруді қоса);
19) рейтингтік агенттіктердің қызмет көрсетуі, қаржылық қызмет көрсету;
20) мамандырылған кітапханалардың қызмет көрсетуі;
21) Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес сауда-саттықта (аукциондарда) сатылатын мүлік (активтер);
22) ТЖКҚ сатып алудың үндестірілген электрондық жүйесін пайдалану қызметі;
23) азық-түлік және (немесе) тамақтандыруды ұйымдастыру қызметі;
24) жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартты орындау кезінде тартылған, Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын қызметкерлерді оқыту, біліктілігін арттыру немесе қайта даярлау бойынша жер қойнауын пайдаланушылардың келісімшарттық міндеттемелерін орындау немесе жер қойнауын пайдаланушының қызметкерлері болып табылмайтын Қазақстан Республикасының азаматтарын аса қажетті мамандықтар тізбесі бойынша оқыту үшін білім беру мекемелерінің қызмет көрсетуі;
25) дәрілік заттар және медициналық жабдықтар;
26) нотариаттық қызметтер;
27) телефон, ұялы, спутниктік және радио байланыс, интернетке қосылу қызметі;
28) геология және игеру саласында арнайы білімі бар тәуелсіз сарапшылардың және Кодекстің 183-1 бабына сәйкес Қазақстан Республикасының уран кен орындарын игеру жөніндегі орталық комиссиясы тартатын қызмет көрсетуі;
29) Кодекстің 141-бабына сәйкес, Қазақстан Республикасының уран қорлары жөніндегі орталық комиссиясы тартатын, геология және жер қойнауын пайдалану саласында арнайы білімі бар тәуелсіз сарапшылардың қызмет көрсетуі;
30) авторлық қадағалау қызметі;
31) ТЖКҚ, егер тиісті күнтізбелік жылға арналған жылдық және (немесе) орта мерзімді сатып алу жоспарында көзделген ТЖКҚ біртекті түрлерінің жалпы сомасы құндық көріністе тиісті қаржы жылына белгіленген бес жүз еселік АЕК мөлшерінен аспаса;
32) хат алысу және қағаз құжаттаманы ресімдеу үшін пайдаланылатын бұйымдар мен керек-жарақтарды қамтитын кеңсе тауарлары;
33) тапсырыс берушінің шаруашылық қажеттіліктерін қанағаттандыру үшін қажетті шаруашылық-тұрмыстық мақсаттағы ТЖКҚ (бөлмелерді тазалықта ұстау, кір жуу, бөлмелерді шағын жөндеу, әкімшілік-шаруашылық аумақты тазалау);

17) периодические печатные издания на бумажном и (или) электронном носителях, услуга по размещению информации в средствах массовой информации, а также услуга по представлению информации, размещенной на интернет-ресурсах, озвученных в книгах, изданных на различных магнитных носителях, книгах, изданных рельефно-точечным шрифтом;
18) услуга, связанная с организацией отдыха, лечением работников недропользователя, их детей, пенсионеров, состоящих на учете недропользователя (включая транспортировку и сопровождение до мест отдыха, лечения);
19) услуга рейтинговых агентств, финансовая услуга;
20) услуга специализированных библиотек;
21) имущество (активы), реализуемое на торгах (аукционах) в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан;
22) услуга пользования синхронизированной системой электронного приобретения ТРУ;
23) продукты питания и (или) услуга по организации питания;
24) услуга образовательных учреждений для исполнения контрактных обязательств недропользователей по обучению, повышению квалификации или переподготовке работников, являющихся гражданами Республики Казахстан, задействованных при исполнении контракта на недропользование или обучения граждан Республики Казахстан, не являющихся работниками недропользователя, по перечню наиболее востребованных специальностей;
25) лекарственные средства и медицинское оборудование;
26) нотариальные услуги;
27) услуга телефонной, сотовой, спутниковой и радио связи, доступа в интернет;
28) услуга независимых экспертов, обладающих специальными знаниями в области геологии и разработки, привлекаемых центральной комиссией по разработке месторождений урана Республики Казахстан в соответствии со статьей 183-1 Кодекса;
29) услуга независимых экспертов, обладающих специальными знаниями в области геологии и недропользования, привлекаемых центральной комиссией по запасам урана Республики Казахстан в соответствии со статьей 141 Кодекса;
30) услуга авторского надзора;
31) ТРУ, если общая сумма однородных видов ТРУ, предусмотренная годовым и (или) среднесрочным планом закупа на соответствующий календарный год, в стоимостном выражении не превышает пятисоткратный размер МРП, установленного на соответствующий финансовый год;
32) канцелярские товары, включающие изделия и принадлежности, используемые для переписки и оформления бумажной документации;
33) ТРУ хозяйственно-бытового назначения, необходимые для удовлетворения хозяйственных нужд заказчика (содержание помещений в чистоте, стирка белья, мелкий ремонт помещений, уборка административно-хозяйственной территории);

34) бөтен жер учаскесін шектеулі түрде мақсатты пайдалану құқығы (сервитут);
35) электр энергиясы және электр энегиясын сатып алумен ілеспе қызметтер көрсету;
36) Кодекстің 6-тарауына сәйкес жер қойнауын пайдланушы операторды тартқан жағдайда, оның ақылы көрсетілетін қызметтерін сатып алу;
37) осы Қағидаларға сәйкес уран өндіру жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде жер қойнауын пайдаланушының (мердігердің) атынан ТЖКҚ сатып алуды жүзеге асыру бойынша жеке немесе заңды тұлғаның қызмет көрсетуі;
38) банктер немесе ұйымдар болып табылмайтын, Қазақстан Респуликасының заңнамасына сәйкес алынған лицензиялардың негізінде банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын заңды және жеке тұлғалардан ақылылық және қайтарымдылық шарттарымен қарыз алу;
39) жылдық бөлінген сомасы тиісті қаржы жылына белгіленген жүз мың еселік АЕК аспайтын мердігерлердің жұмысы немесе көрсетілетін қызметі;
40) теміржол көлігінде жол жүру құжаттарын (билеттерді) және авиабилеттерді ресімдеу мен сату жөніндегі қызмет көрсету;
41) Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 127-бабына сәйкес іссапар шығыстарын өтеу;
42) Жер учаскерлерін қалыптастыру бойынша жерге орналастыру процесін жасау жөніндегі ТЖКҚ.
Жер қойнауын пайдаланушылардың
және олардың мердігерлерінің
уран өндіру жөніндегі операцияларды
жүргізу кезінде пайдаланылатын
тауарларды, жұмыстарды және
көрсетілетін қызметтерді сатып
алу қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Қызметкерлердің саны туралы мәліметтер
№ р/с
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Лауазымы
Осы ашық конкурста сатып алынатын жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету саласындағы жұмыс тәжірибесі
Дипломы, куәлігі және білім туралы басқа да құжаттар бойынша біліктілігі немесе мамандығы
Жеке басын куәландыратын құжаттың
Еңбек шарты-ның
Азаматтығы
1
2
3
4
5
6
7
8

34) право ограниченного целевого пользования чужим земельным участком (сервитут);
35) электрическая энергия и сопутствующие приобретению электрической энергии услуги;
36) приобретение возмездных услуг оператора в случае его привлечения недропользователем в соответствии с главой 6 Кодекса;
37) услуга физического или юридического лица на осуществление от имени недропользователя (подрядчика) приобретения ТРУ при проведении операций по добыче урана в соответствии с настоящими Правилами;
38) получение займа на условиях платности и возвратности от юридических и физических лиц, не являющихся банками и организациями, осуществляющих отдельные виды банковских операций на основании лицензий, полученных в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
39) работа или услуга подрядчиками, годовая выделенная сумма которых не превышает сто тысячекратный размер МРП, установленного на соответствующий финансовый год;
40) услуга по оформлению и продаже железнодорожных проездных документов (билетов) и авиабилетов;
41) возмещение командировочных расходов в соответствии со статьей 127 Трудового Кодекса Республики Казахстан;
42) ТРУ по составлению землеустроительного процесса по формированию земельных участков.
Приложение 2
к Правилам приобретения
недропользователями и их
подрядчиками товаров, работ
и услуг, используемых при
проведении операций
по добыче урана
Форма
Сведения о количестве работников
№ п/п
Фамилия, имя, отчество (при наличии)
Должность
Стаж работы в сфере выполнения работ, оказания услуг, приобретаемых на данном открытом конкурсе
Квалификация или специальность по диплому, свидетельству и другим документам об образовании
№ документа, удостоверяющего личность
№ трудового договора
Гражданство
1
2
3
4
5
6
7
8