Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына кәсіпкерлік қызмет мақсатында жеке тұлғалар импорттайтын тауарларды, оның ішінде акцизделетін тауарларды жатқызу өлшемшарттарын, сондай-ақ Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына салық салынатын тауарлар импортының мөлшерін түзету қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 11 қарашадағы № 690 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 12 қарашада № 37384 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.01.2026 ж. бастап қолданысқа енгізіледі
Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 512-бабына, 535-бабы 2-тармағының 1) тармақшасына және 518-бабының 7-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Тауарларды, оның ішінде акцизделетін тауарларды Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына кәсіпкерлік қызмет мақсатында жеке тұлғалар импорттайтын тауарларға жатқызу өлшемшарттары;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына салық салынатын тауарлар импортының мөлшерін түзету қағидалары бекітілсін.
2. Осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланған бірінші күннен кейін оны Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
М. Такиев
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 11 қарашадағы
№ 690 бұйрығына
1-қосымша
Тауарларды, оның ішінде акцизделетін тауарларды Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына кәсіпкерлік қызмет мақсатында жеке тұлғалар импорттайтын тауарларға жатқызу өлшемшарттары

Об утверждении Критериев отнесения товаров, в том числе подакцизных, к импортируемым физическими лицами в целях предпринимательской деятельности на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов Евразийского экономического союза, а также Правил корректировки размера облагаемого импорта товаров на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов Евразийского экономического союза
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 11 ноября 2025 года № 690. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 ноября 2025 года № 37384
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2026 г.
В соответствии со статьей 512, подпунктом 1) пункта 2 статьи 535 и пунктом 7 статьи 518 Налогового кодекса Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) Критерии отнесения товаров, в том числе подакцизных, к импортируемым физическими лицами в целях предпринимательской деятельности на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов Евразийского экономического союза согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Правила корректировки размера облагаемого импорта товаров на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов Евразийского экономического союза согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу некоторые приказы Министерства финансов Республики Казахстан согласно приложению 3 к настоящему приказу.
3. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан после дня его первого официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2026 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр финансов
Республики Казахстан
М. Такиев
Приложение 1 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 11 ноября 2025 года
№ 690
Критерии отнесения товаров, в том числе подакцизных, к импортируемым физическими лицами в целях предпринимательской деятельности на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов Евразийского экономического союза

1. Осы Тауарларды, оның ішінде акцизделетін тауарларды Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына кәсіпкерлік қызмет мақсатында жеке тұлғалар импорттайтын тауарларға жатқызу өлшемшарттары (бұдан әрі - Өлшемшарттар) Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 512-бабына сәйкес әзірленген және Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына жеке тұлғалардың кәсіпкерлік қызмет мақсатында жүзеге асырылатын деп танылған тауарларды әкелу кезіндегі тәртібін айқындайды.
2. Жеке тұлғалардың Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына тауарларды әкелуі мынадай жағдайларда кәсіпкерлік қызмет мақсатында жүзеге асырылатын болып танылады:
1) егер осы тармақтың 2) тармақшасында өзгеше көзделмесе, мұндай тауарлардың құны күнтізбелік жыл ішінде республикалық бюджет туралы Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген және тиісті қаржы жылының 1 қаңтарында қолданыста болатын айлық есептік көрсеткіштің 360 еселенген мөлшерінен асады;
2) 1 (бір) жыл ішінде мынадай мөлшерде тауарлар әкелінді:
жүннен жасалған бұйымдар, оның ішінде бас киімдер – бір адамға бір атаудағы 1 (бір) заттан артық;
ұялы телефон – бір адамға 2 (екі) бірліктен артық;
планшет – бір адамға 2 (екі) бірліктен артық;
стационарлық, портативті (портативті) компьютер және оған керек-жарақтар – бір адамға 2 (екі) бірліктен артық;
зергерлік бұйымдар – бір адамға 5 (бес) астам зат;
велосипед – бір адамға 1 (бір) бірліктен артық;
балалар арбасы – бір адамға 2 (екі) бірліктен артық;
көлік құралдары, оның ішінде жиналмаған түрінде – 1 (бір) бірліктен артық.
Ескертпе:
Осы Өлшемшарттар пайдаланылған және жүру жолында және (немесе) межелі жерде қажетті тауарларға қатысты қолданылмайды:
жүру жолында және (немесе) межелі жерде, оның ішінде маусымдылығын, сапардың мақсатын, көлік түрін ескере отырып пайдалану;
тозу, оның ішінде сызаттар, ойықтар, өзге де механикалық зақымданулар, жуу белгілерінің болуы;
биркалардың, затаңбалардың, жапсырмалардың, бастапқы қаптамалардың болмауы.
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 11 қарашадағы
№ 690 бұйрығына
2-қосымша
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына салық салынатын тауарлар импортының мөлшерін түзету қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына әкелінетін тауарлардың салық салынатын импортының мөлшерін түзету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 518-бабының 7-тармағына (бұдан әрі – Салық кодексі) сәйкес әзірленген және Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына тауарлар әкелу кезінде салық салынатын импорт мөлшерін түзету тәртібін айқындайды.

1. Настоящие Критерии отнесения товаров, в том числе подакцизных, к импортируемым физическими лицами в целях предпринимательской деятельности на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов Евразийского экономического союза (далее – Критерии), разработаны в соответствии со статьей 512 Налогового кодекса Республики Казахстан и определяют порядок, при котором ввоз товаров физическими лицами с территории государств-членов Евразийского экономического союза на территорию Республики Казахстан признается осуществляемым в целях предпринимательской деятельности.
2. Ввоз товаров физическими лицами с территории государств-членов Евразийского экономического союза на территорию Республики Казахстан признается осуществляемым в целях предпринимательской деятельности в следующих случаях:
1) стоимость таких товаров превышает за календарный год 360-кратный размер месячного расчетного показателя, установленный законом Республики Казахстан о республиканском бюджете и действующий на 1 января соответствующего финансового года, если иное не предусмотрено подпунктом 2) настоящего пункта;
2) в течение 1 (одного) года ввезено товаров в следующем количестве:
изделия из меха, в том числе головные уборы – более 1 (одного) предмета одного наименования на человека;
мобильный телефон – более 2 (двух) единиц на человека;
планшет – более 2 (двух) единиц на человека;
стационарный, переносной (портативный) компьютер и принадлежности
к нему – более 2 (двух) единиц на человека;
ювелирные изделия – более 5 (пяти) предметов на человека;
велосипед – более 1 (одной) единицы на человека;
детская коляска – более 2 (двух) единиц на человека;
транспортные средства, в том числе в несобранном виде – более 1 (одной) единицы.
Примечание:
Настоящие Критерии не применяются в отношении товаров, бывших в употреблении и необходимых в пути следования и (или) месте назначения, и при условии:
использования в пути следования и (или) месте назначения, в том числе с учетом сезонности, цели поездки, вида транспорта;
наличия признаков износа, в том числе царапин, вмятин, иных механических повреждений, стирки;
отсутствия бирок, ярлыков, этикеток, первичной упаковки.
Приложение 2 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 11 ноября 2025 года
№ 690
Правила корректировки размера облагаемого импорта товаров на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов Евразийского экономического союза
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила корректировки размера облагаемого импорта товаров на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов Евразийского экономического союза (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 7 статьи 518 Налогового кодекса Республики Казахстан (далее – Налоговый кодекс) и определяют порядок корректировки размера облагаемого импорта при ввозе товаров на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов Евразийского экономического союза (далее – ЕАЭС).

2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) тауарларға сараптама актісі (қорытындысы) – Қазақстан Республикасының "Атамекен" Ұлттық кәсіпкерлер палатасының (бұдан әрі – Ұлттық палата) тауардың шығарылған жерін анықтау жөніндегі сараптамасын қоспағанда, тауарларға жүргізілген тәуелсіз сараптама қорытындысы бойынша беретін құжаты;
2) тауарларды бағалау есебі-жүргізілген бағалау нәтижелері бойынша бағалау қызметі туралы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жасалған жазбаша құжат;
3) біртектес тауарлар – өздеріне тән негізгі белгілері: физикалық сипаттамалары, сапасы мен нарықтағы беделі, шыққан елі және өндірушісі бірдей тауарлар;
4) ұқсас тауарлар – біртекті болмаса да, ұқсас сипаттамалары мен құрамдас бөліктері бар, сол арқылы бірдей функцияларды орындауға және өзара алмастырылуға мүмкіндік беретін тауарлар.
2-тарау. Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына әкелінетін тауарлардың салық салынатын импортының мөлшерін түзету тәртібі
3. ЕАЭО-ға мүше мемлекеттердің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына тауарларды импорттайтын салық төлеуші Қазақстан Республикасының аумағына әкелінген (әкелінетін) тауарлардың құнын растайтын құжаттар негізінде не олар болмаған кезде осы Қағидалардың 5-тармағында белгіленген ақпарат көздері негізінде айқындалатын салық салынатын импорттың мөлшерін дербес түзетеді.
4. Қазақстан Республикасының аумағына әкелінген (әкелінетін) тауарлардың құнын растайтын құжаттарға мыналар жатады:
1) Салық кодексінің 530-бабы 2-тармағының 4) тармақшасында көрсетілген шарттар (келісімшарттар);
2) Салық кодексінің 530-бабы 2-тармағының 3) тармақшасында көрсетілген шот-фактуралар;
3) Салық кодексінің 530-бабы 2-тармағының 2) тармақшасында көрсетілген тауарға ілеспе және (немесе) өзге де құжаттар.
5. Осы Қағидалардың 4-тармағында көзделген құжаттар болмаған кезде ЕАЭО шеңберінде салық салынатын импорттың мөлшерін түзету кезінде ақпарат көздері мыналар болып табылады:
1) Ұлттық палатаның Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес беретін тауарларға сараптама актісі (қорытындысы) не Қазақстан Республикасының бағалау қызметі туралы заңнамасына сәйкес бағалаушы беретін тауарларды бағалау туралы есеп;
2) бағалар туралы мәліметтер:
ЕАЭО-ға мүше мемлекеттердің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына импортталған тауарлар бойынша салық есептілігін талдау жолымен алынған, мемлекеттік кірістер органдарында бар ұқсас (ұқсас) тауарларға осындай тауарлар әкелінгенге дейін 90 (тоқсан) күннен ерте емес;
ЕАЭО-ға мүше мемлекеттердің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына импортталған тауарлар бойынша салықтық есептілікті талдау жолымен алынған, мемлекеттік кіріс органдарында бар біртекті тауарларға ұқсас (ұқсас) тауарлар болмаған кезде мұндай тауарлар әкелінгенге дейін 90 (тоқсан) күннен ерте емес мерзімде.

2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) акт экспертизы товаров (заключения) – документ, выдаваемый Национальной палатой предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен" (далее – Национальная палата) по итогам проведенной независимой экспертизы товаров, за исключением экспертизы по определению страны происхождения товара.
2) отчет оценки товаров - письменный документ, составленный в соответствии с законодательством Республики Казахстан об оценочной деятельности по результатам проведенной оценки.
3) идентичные товары - товары, имеющие одинаковые характерные для них основные признаки: физические характеристики, качество и репутацию на рынке, страну происхождения и производителя.
4) однородные товары - товары, которые, не являясь идентичными, имеют сходные характеристики и состоят из схожих компонентов, что позволяет им выполнять одни и те же функции и быть взаимозаменяемыми.
Глава 2. Порядок корректировки размера облагаемого импорта товаров на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов Евразийского экономического союза
3. Налогоплательщик, импортирующий товары на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов ЕАЭС, самостоятельно корректирует размер облагаемого импорта, который определяется на основе документов, подтверждающих стоимость ввезенных (ввозимых) товаров на территорию Республики Казахстан, либо при их отсутствии на основе источников информации, установленных пунктом 5 настоящих Правил.
4. К документам, подтверждающим стоимость ввезенных (ввозимых) товаров на территорию Республики Казахстан, относятся следующие документы:
1) договоры (контракты), указанные в подпункте 4) пункта 2 статьи 530 Налогового кодекса;
2) счета-фактуры, указанные в подпункте 3) пункта 2 статьи 530 Налогового кодекса;
3) товаросопроводительные и (или) иные документы, указанные в подпункте 2) пункта 2 статьи 530 Налогового кодекса.
5. При отсутствии документов, предусмотренных пунктом 4 настоящих Правил, источниками информации при корректировке размера облагаемого импорта товаров в рамках ЕАЭС являются:
1) акт экспертизы товаров (заключения), выдаваемый Национальной палатой в соответствии с законодательством Республики Казахстан, либо отчет оценки товаров, выдаваемый оценщиком в соответствии с законодательством Республики Казахстан об оценочной деятельности;
2) сведения о ценах:
на идентичные (аналогичные) товары, имеющиеся в органах государственных доходов, полученные путем анализа налоговой отчетности по товарам, импортированным на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов ЕАЭС, не ранее чем за 90 (девяносто) дней до ввоза таких товаров;
на однородные товары, имеющиеся в органах государственных доходов, полученные путем анализа налоговой отчетности по товарам, импортированным на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов ЕАЭС, не ранее чем за 90 (девяносто) дней до ввоза таких товаров, при отсутствии идентичных (аналогичных) товаров.

3) "Трансферттік баға белгілеу туралы" Заңға сәйкес нарықтық бағалар туралы ресми танылған ақпарат көздері.
Бұл ретте ЕАЭО шеңберінде салық салынатын тауарлар импортының мөлшерін түзету кезінде ақпарат көздері осы тармақтың бірінші бөлігінде көзделген кезектілікте пайдаланылады.
6. Осы Қағидалардың 5-тармағының 2) тармақшасының екінші абзацында көрсетілген ақпарат болмаған кезде, ЕАЭО шеңберінде салық салынатын тауарлар импортының мөлшерін түзету кезінде ақпарат көздері ретінде осындай тауарларды Қазақстан Республикасының аумағына әкелгенге дейін алдыңғы күнтізбелік тоқсандарда қалыптасқан, бірақ 1 (бір) күнтізбелік жылдан аспайтын бірдей (ұқсас) немесе біртекті тауарлардың бағалары бойынша ақпарат пайдаланылады.
Егер осы Қағидалардың 5-тармағының 2) тармақшасында көрсетілген ақпаратты қолдану кезінде мәміленің екі және одан да көп бағасы бірдей (ұқсас), ал олар болмаған кезде-біртекті тауарларға анықталса, онда салық салынатын тауарлар импорттың мөлшерін айқындау үшін олардың ең азы қолданылады.
7. Осы Қағидалардың 5-тармағының 2) тармақшасында көзделген бағалар туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасының аумағына әкелінген (әкелінетін) тауарлардың құнын дербес растау мақсатында салық төлеуші мемлекеттік кірістер органдарынан сұратады.
Мемлекеттік кірістер органдары мұндай баға туралы мәліметтерді Салық кодексінің 45-бабына ескере отырып сұратылған тауарлар бойынша бағалық ақпарат тізбесін қоса отырып, 10 (он) жұмыс күні ішінде ұсынады.
8. Салық төлеушінің тиісті салық есептілігінде салық салынатын тауарлар импортының мөлшерін түзетуіне жол берілмейді:
1) тексерілетін салық кезеңі – кешенді және тақырыптық салық тексерулерін жүргізу кезеңінде;
2) шағымданатын салық кезеңі – шағым берудің қалпына келтірілген мерзімін ескере отырып, салықтық тексеру нәтижелері туралы хабарламаға шағым беру және оны қарау мерзімі кезеңінде;
3) салықтық тексеру жүргізілген салық кезеңдері бойынша.
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 11 қарашадағы
№ 690 бұйрығына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің күші Жойылған кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде салық салынатын импорт мөлшерін түзету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 1 ақпандағы № 103 бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16384 болып тіркелген).
2. "Кәсіпкерлік қызмет мақсатында Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумағынан жеке тұлғалар импорттайтын тауарларға тауарларды, оның ішінде акцизделетін тауарларды жатқызу өлшемшарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 1 ақпандағы № 104 бұйрығы (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16375 болып тіркелген).

3) официально признанные источники информации о рыночных ценах согласно Закону "О трансфертном ценообразовании".
При этом источники информации при корректировке размера облагаемого импорта товаров в рамках ЕАЭС используются в очередности, предусмотренной частью первой настоящего пункта.
6. При отсутствии информации, указанной в абзаце втором подпункта 2) пункта 5 настоящих Правил, в качестве источников информации при корректировке размера облагаемого импорта товаров в рамках ЕАЭС используется информация по ценам на идентичные (аналогичные) или однородные товары, сложившимся за предыдущие календарные кварталы до ввоза таких товаров на территорию Республики Казахстан, но не превышающие 1 (одного) календарного года.
Если при применении информации, указанной в подпункте 2) пункта 5 настоящих Правил, выявляются две и более цены сделки по идентичным (аналогичным) товарам, а при их отсутствии – по однородным товарам, то для определения размера облагаемого импорта товаров применяется минимальная из них.
7. Сведения о ценах, предусмотренных подпунктом 2) пункта 5 настоящих Правил, для целей самостоятельного подтверждения стоимости ввезенных (ввозимых) товаров на территорию Республики Казахстан, запрашиваются налогоплательщиком у органов государственных доходов.
Органы государственных доходов представляют такие сведения о ценах в течение 10 (десяти) рабочих дней с приложением перечня ценовой информации по запрашиваемым товарам с учетом статьи 45 Налогового кодекса.
8. Не допускается корректировка налогоплательщиком размера облагаемого импорта товаров в соответствующей налоговой отчетности:
1) проверяемого налогового периода – в период проведения комплексных и тематических налоговых проверок;
2) обжалуемого налогового периода – в период срока подачи и рассмотрения жалобы на уведомление о результатах налоговой проверки с учетом восстановленного срока подачи жалобы;
3) по налоговым периодам, по которым произведена налоговая проверка.
Приложение 3 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 11 ноября 2025 года
№ 690
Перечень утративших силу некоторых приказов Министерства финансов Республики Казахстан
1. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 1 февраля 2018 года № 103 "Об утверждении Правил корректировки размера облагаемого импорта в рамках Евразийского экономического союза" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16384).
2. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 1 февраля 2018 года № 104 "Об утверждении критериев отнесения товаров, в том числе подакцизных, к товарам, импортируемым физическими лицами с территории государств-членов Евразийского экономического союза в целях предпринимательской деятельности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16375).

3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2021 жылғы 31 наурыздағы № 276 "Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы" бұйрығының 1-тармағының 1) тармақшасы (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22468 болып тіркелген).
4. "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде салық салынатын импорт мөлшерін түзету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 1 ақпандағы № 103 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2021 жылғы 16 шілдедегі № 685 бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 23587 болып тіркелген).
5. "Тауарларды, оның ішінде акцизделетін тауарларды кәсіпкерлік қызмет мақсатында импортталатындарға жатқызу критерийін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 1 ақпандағы № 104 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2022 жылғы 17 қаңтардағы № 43 бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26556 болып тіркелген).

3. Подпункт 1) пункта 1 Приказа Министра финансов Республики Казахстан от 31 марта 2021 года № 276 "О внесении изменений в некоторые приказы Министра финансов Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22468)
4. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 16 июля 2021 года № 685 "О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 1 февраля 2018 года № 103 "Об утверждении Правил корректировки размера облагаемого импорта в рамках Евразийского экономического союза" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 23587).
5. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 17 января 2022 года № 43 "О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 1 февраля 2018 года № 104 "Об утверждении критерия отнесения товаров, в том числе подакцизных товаров к импортируемым в целях предпринимательской деятельности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26556).