Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кейбір бұйрықтарын күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 9 қазандағы № 586 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 14 қазанда № 37110 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.01.2026 ж. бастап қолданысқа енгізіледі
"Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабы 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң кейбiр бұйрықтары күшi жойылды деп танылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшасында көзделген іс-шаралардың орындалуы жөніндегі мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
М. Такиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ғылым және жоғары білім министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Көлік министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Мәдениет және ақпарат министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Оқу-ағарту министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және құрылыс министірлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Сауда және интеграция министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Су ресурстары және ирригация министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Сыртқы істер министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Төтенше жағдайлар министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Туризм және спорт министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Экология және табиғи ресурстар министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрлігі
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі

О признании утратившими силу некоторых приказов Министерства финансов Республики Казахстан
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 9 октября 2025 года № 586. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 октября 2025 года № 37110
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2026
В соответствии с пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан "О правовых актах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Признать утратившими силу некоторые приказы Министерства финансов Республики Казахстан согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2026 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр финансов
Республики Казахстан
М. Такиев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство науки и высшего образования
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство транспорта
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство обороны
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство культуры и информации
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство просвещения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство промышленности
и строительства
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство торговли и интеграции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство водных ресурсов
и ирригации
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство иностранных дел
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство туризма и спорта
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Национальный Банк
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Комитет Национальной Безопасности
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство внутренних дел
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство экологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство энергетики
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан

2025 жылғы 9 қазандағы № 586
Бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы Қаржы министрілігінің күші жойылған кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. "Мемлекеттік кірістер органдарының ұтқыр топтарының жеке тұлғалардың декларацияларын қабылдау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 23 қаңтардағы № 46 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16373 болып тіркелген).
2. "Мемлекеттік уәкілетті органдар және лауазымды адамдардың мемлекеттік кірістер органына мемлекеттік баж төлеушілер және олар есептеген мемлекеттік баж сомалары туралы ақпаратты ұсыну нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 26 қаңтардағы № 70 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16412 болып тіркелген).
3. "Аудандық маңызы бар қалалар, кенттер, ауылдар, ауылдық округтер әкімдерінің салық органына салық төлеуші-жеке тұлға төлейтін мүлік, көлік құралдары салықтары мен жер салығын жинау жөніндегі квитанцияларды пайдалану, сондай-ақ салықтардың сомаларын екінші деңгейдегі банкке немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымға тапсыру туралы есептерді ұсыну қағидаларын және мерзімдерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 26 қаңтардағы № 72 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16351 болып тіркелген).
4. "Акциздік бекеттің қызметін ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 26 қаңтардағы № 76 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16361 болып тіркелген).
5. "Жеке тұлғаның салықтық шегерімдерді қолдану туралы өтінішінің және жеке тұлғамен есеп айырысулар туралы анықтаманың нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 1 ақпандағы № 102 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16364 болып тіркелген).
6. "Қайтаруға ұсынылған қосылған құн салығы сомаларының анықтығын растау бойынша тақырыптық тексеру жүргізуге қатысатын азаматтық авиация саласындағы уәкілетті ұйым қызметшісінің шетелдік авиакомпания әуе кемесінің рейсті жүзеге асыру фактісін және өткізілген жанар-жағармай материалдарының (авиакомпаниялар бөлінісінде) мөлшері фактісінің анықтығын растайтын қорытындыны табыс ету қағидалары мен нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 5 ақпандағы № 122 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16461 болып тіркелген).

от 9 октября 2025 года № 586
Перечень утративших силу некоторых приказов Министерства финансов Республики Казахстан
1. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 23 января 2018 года № 46 "Об утверждении Правил приема мобильными группами органов государственных доходов деклараций физических лиц" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16373).
2. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 26 января 2018 года № 70 "Об утверждении формы предоставления в орган государственных доходов уполномоченными государственными органами и должностными лицами информации о плательщиках государственной пошлины и исчисленных ими суммах государственной пошлины" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16412).
3. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 26 января 2018 года № 72 "Об утверждении Правил и сроков предоставления акимами городов районного значения, поселков, сел, сельских округов в налоговый орган отчетов об использовании квитанций по сбору налогов на имущество, транспортные средства и земельного налога, уплачиваемых налогоплательщиком - физическим лицом, а также сдачи сумм налогов в банк второго уровня или организацию, осуществляющую отдельные виды банковских операций" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16351).
4. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 26 января 2018 года № 76 "Об утверждении Правил организации деятельности акцизного поста" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16361).
5. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 1 февраля 2018 года № 102 "Об утверждении форм заявления физического лица о применении налоговых вычетов и справки о расчетах с физическим лицом" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16364).
6. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 5 февраля 2018 года № 122 "Об утверждении Правил и формы представления заключения служащего уполномоченной организации в сфере гражданской авиации, участвующего в проведении тематической проверки по подтверждению достоверности сумм налога на добавленную стоимость, предъявленных к возврату, подтверждающего факт осуществления рейса воздушным судном иностранной авиакомпании и количество реализованных горюче-смазочных материалов (в разрезе авиакомпаний)" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16461).

7. "Қазақстан Республикасында тұрған мүлікті өткізу кезіндегі мәмілеге қатысушылар және параметрлері және акциялар, салық агенті болып табылатын бейрезидент туралы мәліметті қоса, Қазақстан Республикасында жер қойнауын пайдалануға байланысты қатысу үлесі туралы мәліметтер нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 12 ақпандағы № 157 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16451 болып тіркелген).
8. "Ішкі істер органдарының еңбекші көшіп келушіге рұқсаттар берілген салық төлеушілер туралы мәлiметтерді ұсынудың қағидаларын, мерзімін және нысандарын, сондай-ақ уәкiлеттi мемлекеттік органның келушi шетелдiктер туралы мәлiметтердi ұсынудың қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 12 ақпандағы № 158 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16505 болып тіркелген).
9. "Қазақстан Республикасы мемлекеттік кірістер органдарының кодтарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 12 ақпандағы № 159 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №16402 болып тіркелген).
10. "Жекелеген қызмет түрлерімен айналысуға арналған лицензияларды пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер және салық салу объектілері туралы мәліметтердің нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 12 ақпандағы № 165 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16487 болып тіркелген).
11. "Байланыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асырылуды жүзеге асыратын уәкілетті мемлекеттік органның аумақтық бөлімшелерінің мемлекеттік кірістер органдарына мәліметтерді ұсынудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 14 ақпандағы № 181 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16546 болып тіркелген).
12. "Салық төлеушілер, оның ішінде дара кәсіпкер немесе жеке практикамен айналысатын адам ретінде тіркеу есебінде тұрған жеке тұлғалар туралы ақпаратты екінші деңгейдегі банктерге және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 14 ақпандағы № 183 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16514 болып тіркелген).
13. "Концессионер (концессия шартын іске асыру үшін тек қана концессионер арнайы құрған құқықтық мирасқор немесе заңды тұлға) концессия шарты бойынша алатын, тіркелген активтердің бастапқы құнын, сондай-ақ концессия шарты тоқтатылған кезде концессионер тіркелген активтерді концедентке беру кезінде II, III және IV топтар концессионерінің құндық теңгерімін азайтатын құнын айқындау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 15 ақпандағы № 195 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16485 болып тіркелген).

7. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 12 февраля 2018 года № 157 "Об утверждении формы сведений об участниках и параметрах сделки при реализации имущества, находящегося в Республике Казахстан, и акций, долей участия, связанных с недропользованием в Республике Казахстан, включая сведения о нерезиденте, являющимся налоговым агентом" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16451).
8. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 12 февраля 2018 года № 158 "Об утверждении Правил, срока и формы представления органами внутренних дел сведений о налогоплательщиках, которым выданы разрешения трудовому иммигранту, а также Правил представления уполномоченным государственным органом сведений о прибывших иностранцах" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16505).
9. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 12 февраля 2018 года № 159 "Об утверждении кодов органов государственных доходов Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16402).
10. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 12 февраля 2018 года № 165 "Об утверждении формы сведений о плательщиках платы за пользование лицензией на занятие отдельными видами деятельности и объектах обложения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16487).
11. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 14 февраля 2018 года № 181 "О некоторых вопросах предоставления территориальными подразделениями уполномоченного государственного органа, осуществляющего реализацию государственной политики в области связи, сведений в органы государственных доходов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16546).
12. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 14 февраля 2018 года № 183 "Об утверждении Правил предоставления банкам второго уровня и организациям, осуществляющим отдельные виды банковских операций, информации о налогоплательщиках, в том числе физических лицах, состоящих на регистрационном учете в качестве индивидуального предпринимателя или лица, занимающегося частной практикой" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16514).
13. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 15 февраля 2018 года № 195 "Об утверждении Правил определения первоначальной стоимости фиксированных активов, получаемых концессионером (правопреемником или юридическим лицом, специально созданным исключительно концессионером для реализации договора концессии) по договору концессии, а также стоимости, уменьшающей стоимостные балансы концессионера II, III и IV групп при передаче фиксированных активов концеденту при прекращении договора концессии" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16485).

14. Мемлекеттік кірістер органы кешенді немесе тақырыптық тексеру жүргізіп отырған салық төлеушімен (салық агентімен) операцияларды жүзеге асырған тұлғаларға, көрсетілген тұлғалардан осындай операциялар туралы қосымша ақпарат алу мақсатында сұрау салулар, сондай-ақ осындай сұрау салулар бойынша тұлғалардың мәліметтерді және (немесе) құжаттарды ұсыну қағидаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 15 ақпандағы № 198 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16480 болып тіркелген).
15. "Құпия ақпарат болып табылмайтын өлшемшарттар бойынша тәуекелдерді басқару жүйесін қолдану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 20 ақпандағы № 252 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16534 болып тіркелген).
16. "Алымды төлеушілер және салық салу объектілері туралы мәліметтердің нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 23 ақпандағы № 273 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16544 болып тіркелген).
17. "Қызметін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің қолма-қол шетелдік валютасымен айырбастау операцияларына арналған лицензиясы негізінде тек қана айырбастау пункттері арқылы жүзеге асыратын заңды тұлғалардың айырбастау пункттері жөніндегі мәліметтер нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 23 ақпандағы № 278 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16570 болып тіркелген).
18. "Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникация министрлігінің салық салу объектілері және (немесе) салық салуға байланысты объектілері бар салық төлеушілер туралы, сондай-ақ салық салу объектілері және (немесе) салық салуға байланысты объектілер туралы мәліметтерді ұсыну қағидаларын, мерзімдері мен нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 23 ақпандағы № 285 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16701 болып тіркелген).
19. "Қоршаған ортаға эмиссия үшін төлемақы төлеушілер және салық салу объектілері, берілген экологиялық рұқсаттар, қоршаған ортаға эмиссиялардың белгіленген нормативтері, экологиялық рұқсаттарға және қоршаған ортаға эмиссиялардың белгіленген нормативтеріне енгізілген өзгерістер, сондай-ақ өндіріс және тұтыну қалдықтарын уақытша сақтауға қатысты табиғат пайдаланушылар бойынша, және Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес Қазақстан Республикасының экологиялық заңнамасын (мемлекеттік экологиялық бақылау) сақтау бойынша тексерулердің нәтижелеріне шағымдануды есепке ала отырып осындай тексерулерді жүзеге асыру барысында белгіленген қоршаған ортаға эмиссиялардың нақты көлемдері туралы мәліметтердің нысандарын және Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес Қазақстан Республикасының экологиялық заңнамасын (мемлекеттік экологиялық бақылау) сақтау бойынша тексерулердің нәтижелеріне шағымдануды есепке ала отырып осындай тексерулерді жүзеге асыру барысында белгіленген қоршаған ортаға эмиссиялардың нақты көлемдері туралы мәліметтерді табыс етудің қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 26 ақпандағы № 289 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16578 болып тіркелген).

14. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 15 февраля 2018 года № 198 "Об утверждении Правил направления запросов лицам, осуществлявшим операции с налогоплательщиком (налоговым агентом), в отношении которого органом государственных доходов проводится комплексная или тематическая проверка, с целью получения от указанных лиц дополнительной информации о таких операциях, а также предоставления лицами сведений и (или) документов по таким запросам" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16480).
15. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 20 февраля 2018 года № 252 "Об утверждении Правил применения системы управления рисками по критериям, не являющимся конфиденциальной информацией" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16534).
16. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 23 февраля 2018 года № 273 "Об утверждении формы сведений о плательщиках сбора и объектах обложения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16544).
17. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 23 февраля 2018 года № 278 "Об утверждении формы сведений по обменным пунктам юридических лиц, осуществляющих деятельность исключительно через обменные пункты на основании лицензии Национального Банка Республики Казахстан на обменные операции с наличной иностранной валютой" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16570).
18. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 23 февраля 2018 года № 285 "Об утверждении Правил, сроков и форм представления Министерством информации и коммуникаций Республики Казахстан сведений о налогоплательщиках, имеющих объекты налогообложения и (или) объекты, связанные с налогообложением, а также об объектах налогообложения и (или) объектах, связанных с налогообложением" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16701).
19. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 26 февраля 2018 года № 289 "Об утверждении форм сведений о плательщиках платы за эмиссии в окружающую среду и объектах обложения, выданных экологических разрешениях, установленных нормативах эмиссий в окружающую среду, изменениях, внесенных в экологические разрешения и в установленные нормативы эмиссий в окружающую среду, а также по природопользователям, касающиеся временного хранения ими отходов производства и потребления, и о фактических объемах эмиссий в окружающую среду, установленных в ходе осуществления проверок по соблюдению экологического законодательства Республики Казахстан (государственный экологический контроль) с учетом обжалования результатов таких проверок в соответствии с законами Республики Казахстан и правил представления сведений о фактических объемах эмиссий в окружающую среду, установленных в ходе осуществления проверок по соблюдению экологического законодательства Республики Казахстан (государственный экологический контроль) с учетом обжалования результатов таких проверок в соответствии с законами Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16578).

20. "Жерді пайдалану мен қорғауды бақылау жөніндегі уәкілетті органның мемлекеттік кірістер органдарына объектілер салуға арналған және тиісті мақсаттарда пайдаланылмайтын немесе Қазақстан Республикасының заңнамасы бұзыла отырып пайдаланылатын жер учаскелері бойынша, сондай-ақ мақсаты бойынша пайдаланылмайтын немесе Қазақстан Республикасының заңнамасы бұзыла отырып пайдаланылатын ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелері бойынша мәліметтерді ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 16 наурыздағы № 376 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16662 болып тіркелген).
21. "Төлемақы төлеушілер, салық салу объектілері және жер учаскелері уақытша өтеулі жер пайдалануға (жалға) берілген кезеңдер туралы және төлемақы төлеушілер, салық салу объектілері, пайдалы қатты қазбаларды барлауға немесе өндіруге лицензияның қолданылу кезеңі, блоктардың сәйкестендіруші координаталары және олардың дара кодтары туралы мәлiметтер нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 16 наурыздағы № 377 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16706 болып тіркелген).
22. "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің және оның аумақтық бөлімшелерінің салық салу объектілері және (немесе) салық салуға байланысты объектілері бар салық төлеушілер туралы, сондай-ақ салық салу объектілері және (немесе) салық салуға байланысты объектілер туралы мәліметтерді ұсыну қағидаларын, мерзімдері мен нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 26 наурыздағы № 402 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16702 болып тіркелген).
23. "Жерүсті көздерінің су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер және салық салу объектілері, олардың орналасқан жері, арнайы су пайдалануға берілген рұқсаттар, су пайдаланудың белгіленген лимиттері, су пайдаланудың рұқсаттары мен лимиттеріне енгізілген өзгерістер туралы, Қазақстан Республикасының су заңнамасының сақталуын тексерулер нәтижелері, Қазақстан Республикасының су заңнамасының сақталуын тексерулер нәтижелеріне шағым жасау бойынша сот шешімдері туралы, жануарлар дүниесін пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер мен салық салу объектілері туралы, орман ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер мен салық салу объектілері туралы, табиғи ортадан өсімдіктердің сирек кездесетін және жойылып кету қаупi төнген түрлерін, олардың бөліктерін немесе дериваттарын алып қою туралы шешім қабылданған кезде өсімдік және орман ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер мен салық салу объектілері туралы, өсімдік ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер мен салық салу объектілері туралы мәліметтер нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 26 наурыздағы № 404 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16707 болып тіркелген).

20. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 16 марта 2018 года № 376 "Об утверждении Правил представления уполномоченным органом по контролю за использованием и охраной земель в органы государственных доходов сведений по земельным участкам, предназначенным для строительства объектов и не используемым в соответствующих целях или используемым с нарушением законодательства Республики Казахстан, а также по земельным участкам сельскохозяйственного назначения, не используемым в соответствии с земельным законодательством Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16662).
21. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 16 марта 2018 года № 377 "Об утверждении форм сведений о плательщиках платы, объектах обложения и периодах, на которые предоставлены земельные участки во временное возмездное землепользование (аренду) и о плательщиках платы, объектах обложения, периоде действия лицензии на разведку или добычу твердых полезных ископаемых, идентифицирующих координатах блоков и их индивидуальных кодах" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16706).
22. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 26 марта 2018 года № 402 "Об утверждении Правил, сроков и форм представления Министерством юстиции Республики Казахстан и его территориальными подразделениями сведений о налогоплательщиках, имеющих объекты налогообложения и (или) объекты, связанные с налогообложением, а также об объектах налогообложения и (или) объектах, связанных с налогообложением" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16702).
23. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 26 марта 2018 года № 404 "Об утверждении форм сведений о плательщиках платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников и объектах обложения, их месте нахождения, выданных разрешениях на специальное водопользование, установленных лимитах водопользования, изменениях, внесенных в разрешения и лимиты водопользования, о результатах проверок по соблюдению водного законодательства Республики Казахстан, судебных решениях по обжалованию результатов проверок по соблюдению водного законодательства Республики Казахстан, о плательщиках платы за пользование животным миром и объектах обложения, о плательщиках платы за лесные пользования и объектах обложения, о плательщиках платы за лесные пользования при принятии решения об изъятии редких и находящихся под угрозой исчезновения видов растений из природной среды, их частей или дериватов и объектах обложения, о плательщиках платы за использование особо охраняемых природных территорий и объектах обложения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16707).

24. "Уәкiлеттi мемлекеттік органдардың салық салу объектiлерi және (немесе) салық салуға байланысты объектiлерi бар салық төлеушiлер туралы, сондай-ақ салық салу объектілері және (немесе) салық салуға байланысты объектілер туралы мәліметтерді ұсыну қағидаларын, мерзімін және нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 28 наурыздағы № 412 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16690 болып тіркелген).
25. "Қазақстан Республикасы Мемлекеттік кірістер органдарының кодтарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 12 ақпандағы № 159 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 19 шілдедегі № 671 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17224 болып тіркелген).
26. "Акциздік бекеттің қызметін ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 26 қаңтардағы № 76 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 13 қарашадағы № 992 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17933 болып тіркелген).
27. "Салық төлеушілер, оның ішінде дара кәсіпкер немесе жеке практикамен айналысатын адам ретінде тіркеу есебінде тұрған жеке тұлғалар туралы ақпаратты екінші деңгейдегі банктерге және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 14 ақпандағы № 183 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 27 желтоқсандағы № 1114 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18126 болып тіркелген).
28. "Бересіні төлеген жағдайда өсімпұл мен айыппұл сомасын есептен шығару қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 21 қаңтардағы № 39 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18233 болып тіркелген).
29. "Жеке тұлғаның салықтық шегерімдерді қолдану туралы өтінішінің және жеке тұлғамен есеп айырысулар туралы анықтаманың нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 1 ақпандағы № 102 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 20 наурыздағы № 265 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18434 болып тіркелген).

24. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 28 марта 2018 года № 412 "Об утверждении Правил, срока и формы представления уполномоченными государственными органами сведений о налогоплательщиках, имеющих объекты налогообложения и (или) объекты, связанные с налогообложением, а также об объектах налогообложения и (или) объектах, связанных с налогообложением" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16690).
25. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 19 июля 2018 года № 671 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 12 февраля 2018 года № 159 "Об утверждении кодов органов государственных доходов Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17224).
26. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 13 ноября 2018 года № 992 "О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 26 января 2018 года № 76 "Об утверждении Правил организации деятельности акцизного поста" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17933).
27. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 27 декабря 2018 года № 1114 "О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 14 февраля 2018 года № 183 "Об утверждении Правил предоставления банкам второго уровня и организациям, осуществляющим отдельные виды банковских операций, информации о налогоплательщиках, в том числе физических лицах, состоящих на регистрационном учете в качестве индивидуального предпринимателя или лица, занимающегося частной практикой" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 18126).
28. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 21 января 2019 года № 39 "Об утверждении Правил списания суммы пеней и штрафов при условии уплаты суммы недоимки" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 18233).
29. Приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 20 марта 2019 года № 265 "О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 1 февраля 2018 года № 102 "Об утверждении форм заявления физического лица о применении налоговых вычетов и справки о расчетах с физическим лицом" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 18434).

30. "Сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналастырғаны үшін төлемақы төлеушілер, сомалары, сыртқы (көрнекі) жарнаманың орналастырылу кезеңі мен орны, хабарламаның жіберілгені (жіберілмегені) туралы мәліметтің нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 28 наурыздағы № 271 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18466 болып тіркелген).
31. "Салық төлеушілер, оның ішінде дара кәсіпкер немесе жеке практикамен айналысатын адам ретінде тіркеу есебінде тұрған жеке тұлғалар туралы ақпаратты екінші деңгейдегі банктерге және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің жылғы 14 ақпандағы № 183 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 22 сәуірдегі № 371 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18601 болып тіркелген).
32. "Камералдық бақылау нәтижелерi бойынша мемлекеттік кірістер органдары анықтаған бұзушылықтарды жою туралы хабарламаны орындалмаған деп тану туралы шешімнің нысанын және оны шығару мерзімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 30 сәуірдегі № 411 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18633 болып тіркелген).
33. "Алымды төлеушілер және салық салу объектілері туралы мәліметтердің нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 23 ақпандағы № 273 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 27 маусымдағы № 644 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18930 болып тіркелген).
34. "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне (Салық кодексі) сәйкес екінші деңгейдегі банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар ұсынатын мәліметтерді мемлекеттік кірістер органдарының пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 26 шілдедегі № 776 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19125 болып тіркелген).
35. "2019 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша салық төлеушінің жеке шотында есептелінген өсімпұл сомаларын есептен шығару және 2018 жылғы мүлік салығы мен жер салығын төлеу бойынша міндеттерді қоспағанда, төленген күніне дейінгі, оны төлеу күнін қоса алғанда 2019 жылғы 1 қаңтарға дейінгі салық кезенінде салық міндеттері бойынша туындаған бересі сомасына есептелген өсімпұл сомаларын, сондай-ақ 2019 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша он бес жылдан астам дербес шотта есептелінген бересі сомаларын және оны есептен шығару күніне дейінгі, көрсетілген бересі сомасына есептелген өсімпұл сомаларын есептен шығару қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 29 шілдедегі № 797 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19122 болып тіркелген).

30. Приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 28 марта 2019 года № 271 "Об утверждении формы сведений о плательщиках, суммах платы за размещение наружной (визуальной) рекламы, периоде и месте размещения наружной (визуальной) рекламы, направлении (ненаправлении) уведомления" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 18466).
31. Приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 22 апреля 2019 года № 371 "О внесении изменения в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 14 февраля 2018 года № 183 "Об утверждении Правил предоставления банкам второго уровня и организациям, осуществляющим отдельные виды банковских операций, информации о налогоплательщиках, в том числе физических лицах, состоящих на регистрационном учете в качестве индивидуального предпринимателя или лица, занимающегося частной практикой" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 18601).
32. Приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 30 апреля 2019 года № 411 "Об утверждении формы решения о признании уведомления об устранении нарушений, выявленных органами государственных доходов по результатам камерального контроля, не исполненным, и сроков его вынесения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 18633).
33. Приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 27 июня 2019 года № 644 "О внесении изменения в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 23 февраля 2018 года № 273 "Об утверждении формы сведений о плательщиках сбора и объектах обложения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 18930).
34. Приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 26 июля 2019 года № 776 "Об утверждении Правил использования органами государственных доходов сведений, представляемых банками второго уровня и организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах и бюджет (Налоговый кодекс)" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 19125).
35. Приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 29 июля 2019 года № 797 "Об утверждении Правил списания суммы пени, числящейся в лицевом счете налогоплательщика по состоянию на 1 января 2019 года, и суммы пени, начисленной на сумму недоимки, образованной по налоговым обязательствам за налоговые периоды до 1 января 2019 года, за исключением обязательств по уплате налога на имущество и земельного налога за 2018 год, до даты ее уплаты, включая день уплаты, а также списания суммы недоимки, числящейся на лицевом счете по состоянию на 1 января 2019 года более пятнадцати лет, и суммы пени, начисленной на сумму указанной недоимки до даты ее списания" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 19122).

36. "Қазақстан Республикасы мемлекеттік кірістер органдарының кодтарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 12 ақпандағы № 159 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 5 тамыздағы № 821 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19222 болып тіркелген).
37. "Үш құрамдасты интеграцияланған жүйеге және оны есепке алуға қойылатын талаптарды, оны орнату және қолдану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 2 қыркүйектегі № 953 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19327 болып тіркелген).
38. "Қайтаруға ұсынылған қосылған құн салығы сомаларының анықтығын растау бойынша тақырыптық тексеру жүргiзуге қатысатын азаматтық авиация саласындағы уәкiлеттi органның лауазымды адамының шетелдiк авиакомпания әуе кемесiнiң рейстi жүзеге асыру фактiсiн және өткiзiлген жанар-жағармай материалдарының (авиакомпаниялар бөлінісінде) мөлшерi фактісінің анықтығын растайтын қорытындыны табыс ету қағидалары мен нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 5 ақпандағы № 122 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 31 қазандағы № 1198 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19539 болып тіркелген).
39. "Құпия ақпарат болып табылмайтын өлшемшарттар бойынша тәуекелдерді басқару жүйесін қолдану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 20 ақпандағы № 252 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 12 қарашадағы № 1248 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19585 болып тіркелген).
40. "Қолма-қол шетелдік валютамен айырбастау операцияларын ұйымдастыру жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар уәкілетті ұйымдардың айырбастау пункттері жөніндегі мәліметтер нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 23 ақпандағы № 278 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 3 желтоқсандағы № 1319 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19685 болып тіркелген).

36. Приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 5 августа 2019 года № 821 "О внесении изменений и дополнения в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 12 февраля 2018 года № 159 "Об утверждении кодов органов государственных доходов Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 19222).
37. Приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 2 сентября 2019 года № 953 "Об утверждении Требований к трехкомпонентной интегрированной системе и ее учету, Правила ее установки и применения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 19327).
38. Приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 31 октября 2019 года № 1198 "О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 5 февраля 2018 года № 122 "Об утверждении Правил и формы представления заключения должностного лица уполномоченного органа в сфере гражданской авиации, участвующего в проведении тематической проверки по подтверждению достоверности сумм налога на добавленную стоимость, предъявленных к возврату, подтверждающего факт осуществления рейса воздушным судном иностранной авиакомпании и количество реализованных горюче-смазочных материалов (в разрезе авиакомпаний)" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 19539).
39. Приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 12 ноября 2019 года № 1248 "О внесении изменений и дополнения в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 20 февраля 2018 года № 252 "Об утверждении Правил применения системы управления рисками по критериям, не являющимся конфиденциальной информацией" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 19585).
40. Приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 3 декабря 2019 года № 1319 "О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 23 февраля 2018 года № 278 "Об утверждении формы сведений по обменным пунктам уполномоченных организаций, имеющих лицензию на осуществление деятельности по организации обменных операций с наличной иностранной валютой" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 19685).

41. "Жеке тұлға Қазақстан Республикасының аумағында жүргізген медицинаға жұмсалатын шығыстар туралы мәліметтерді растау туралы мемлекеттік кірістер органдары талабының нысанын және оны жасау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 23 қаңтардағы № 56 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19946 болып тіркелген).
42. "Жеке тұлға Қазақстан Республикасының аумағында жүргізген білім беруге жұмсалатын шығыстар туралы мәліметтерді растау туралы мемлекеттік кірістер органдары талабының нысанын және оны жасау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 18 ақпандағы № 161 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20060 болып тіркелген).
43. "Жеке тұлға Қазақстан Республикасында тұрғын үй сатып алу үшін алған ипотекалық тұрғын үй қарыздары бойынша сыйақыны өтеуге жұмсалатын шығыстарды растау туралы мемлекеттік кірістер органдары талабының нысанын және оны жасау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 18 ақпандағы № 162 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20054 болып тіркелген).
44. "Камералдық бақылау нәтижелерi бойынша мемлекеттік кірістер органдары анықтаған бұзушылықтарды жою туралы хабарламаны орындалмаған деп тану туралы шешімнің нысанын және оны шығару мерзімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 30 сәуірдегі № 411 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 3 наурыздағы № 221 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20103 болып тіркелген).
45. "Үш құрамдасты интеграцияланған жүйеге және оны есепке алуға қойылатын талаптарды, оны орнату және қолдану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 2 қыркүйектегі № 953 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 31 наурыздағы № 338 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20240 болып тіркелген).

41. Приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 23 января 2020 года № 56 "Об утверждении формы требования органов государственных доходов о подтверждении сведений о расходах на медицину, произведенных физическим лицом на территории Республики Казахстан, и Правил ее составления" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 19946).
42. Приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 18 февраля 2020 года № 161 "Об утверждении формы требования органов государственных доходов о подтверждении сведений о расходах на образование, произведенных физическим лицом на территории Республики Казахстан, и Правил ее составления" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20060).
43. Приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 18 февраля 2020 года № 162 "Об утверждении формы требования органов государственных доходов о подтверждении расходов на погашение вознаграждения по ипотечным жилищным займам, полученным физическим лицом на приобретение жилья в Республике Казахстан, и Правил ее составления" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20054).
44. Приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 3 марта 2020 года № 221 "О внесении изменения в приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 30 апреля 2019 года № 411 "Об утверждении формы решения о признании уведомления об устранении нарушений, выявленных органами государственных доходов по результатам камерального контроля, не исполненным, и сроков его вынесения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20103).
45. Приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 31 марта 2020 года № 338 "О внесении изменений в приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 2 сентября 2019 года № 953 "Об утверждении Требований к трехкомпонентной интегрированной системе и ее учету, Правила ее установки и применения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20240).

46. "2020 жылғы 1 сәуірдегі жағдай бойынша салық төлеушінің жеке шотында есептелінген өсімпұл сомаларын есептен шығару және 2019 жылғы мүлік салығы мен жер салығын төлеу бойынша міндеттерді қоспағанда, төленген күніне дейінгі, оны төлеу күнін қоса алғанда 2020 жылғы 1 қаңтарға дейінгі салық кезенінде мүлік салығы, жер салығы және көлік құралдары салығы бойынша туындаған бересі сомасына есептелген өсімпұл сомаларын есептен шығару қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 13 тамыздағы № 730 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21085 болып тіркелген).
47. "Үш құрамдасты интеграцияланған жүйеге және оны есепке алуға қойылатын талаптарды, оны орнату және қолдану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 2 қыркүйектегі № 953 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 17 тамыздағы № 749 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21114 болып тіркелген).
48. "Құпия ақпарат болып табылмайтын өлшемшарттар бойынша тәуекелдерді басқару жүйесін қолдану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 20 ақпандағы № 252 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 13 қазандағы № 998 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21430 болып тіркелген).
49. "Құпия ақпарат болып табылмайтын өлшемшарттар бойынша тәуекелдерді басқару жүйесін қолдану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 20 ақпандағы № 252 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 28 желтоқсандағы № 1242 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21944 болып тіркелген).
50. "2021 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша, 2023 жылғы 1 қаңтарға дейін жеке сот орындаушыларының дербес шоттарындағы аукциондардан алым бойынша бересі сомасын, сондай-ақ осындай бересі сомасына есептелген өсімпұл сомасын есептен шығару қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2021 жылғы 3 ақпандағы № 75 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22197 болып тіркелген).
51. "Жеке тұлғаның салықтық шегерімдерді қолдану туралы өтінішінің және жеке тұлғамен есеп айырысулар туралы анықтаманың нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 1 ақпандағы № 102 бұйрығының қолданылуын тоқтата тұру туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2021 жылғы 18 ақпандағы № 120 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22241 болып тіркелген).

46. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 13 августа 2020 года № 730 "Об утверждении Правил списания суммы пени, числящейся в лицевом счете налогоплательщика по состоянию на 1 апреля 2020 года, и суммы пени, начисленной на сумму недоимки, образованной по налогу на имущество, земельному налогу и налогу на транспортные средства за налоговые периоды до 1 января 2020 года, за исключением обязательств по уплате налога на имущество и земельного налога за 2019 год, до даты ее уплаты, включая день уплаты" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21085).
47. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 17 августа 2020 года № 749 "О внесении изменений в приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 2 сентября 2019 года № 953 "Об утверждении Требований к трехкомпонентной интегрированной системе и ее учету, Правил ее установки и применения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21114).
48. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 13 октября 2020 года № 998 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 20 февраля 2018 года № 252 "Об утверждении Правил применения системы управления рисками по критериям, не являющимся конфиденциальной информацией" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21430).
49. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 28 декабря 2020 года № 1242 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 20 февраля 2018 года № 252 "Об утверждении Правил применения системы управления рисками по критериям, не являющимся конфиденциальной информацией" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21944).
50. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 3 февраля 2021 года № 75 "Об утверждении Правил списания суммы недоимки по сбору с аукционов, числящейся в лицевых счетах частных судебных исполнителей по состоянию на 1 января 2021 года, до 1 января 2023 года, а также суммы пени, начисленной на сумму такой недоимки" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22197).
51. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 февраля 2021 года № 120 "О приостановлении действия приказа Министра финансов Республики Казахстан от 1 февраля 2018 года № 102 "Об утверждении форм заявления физического лица о применении налоговых вычетов и справки о расчетах с физическим лицом" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22241).

52. "Мемлекеттік кірістер органдары мобильдік топтарының жеке тұлғалардың декларацияларын қабылдау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 23 қаңтардағы № 46 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2021 жылғы 25 ақпандағы № 151 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22268 болып тіркелген).
53. "Қазақстан Республикасы мемлекеттік кірістер органдарының кодтарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 12 ақпандағы № 159 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2021 жылғы 9 наурыздағы № 192 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22319 болып тіркелген).
54. "Қазақстан Республикасының әлеуметтік қорғау туралы заңнамасына сәйкес біржолғы зейнетақы төлемінен жеке табыс салығын ұстап қалу туралы өтініштің нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2021 жылғы 30 наурыздағы № 273 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22434 болып тіркелген).
55. "Үш құрамдасты интеграцияланған жүйеге және оны есепке алуға қойылатын талаптарды, оны орнату және қолдану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 2 қыркүйектегі № 953 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2021 жылғы 26 сәуірдегі № 395 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22636 болып тіркелген).
56. "Қазақстан Республикасының Үкіметі инвестициялар туралы келісім жасасуға уәкілеттік берген уәкілетті мемлекеттік органның инвестициялар туралы жасалған келісімдер және осындай келісімдерді бұзу туралы мәліметтерді, сондай-ақ өзге де мәліметтерді ұсыну қағидаларын, мерзімдері мен нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2021 жылғы 11 мамырдағы № 444 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22738 болып тіркелген).
57. "Жерүсті көздерінің су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер және салық салу объектілері, олардың орналасқан жері, арнайы су пайдалануға берілген рұқсаттар, су пайдаланудың белгіленген лимиттері, су пайдаланудың рұқсаттары мен лимиттеріне енгізілген өзгерістер туралы, Қазақстан Республикасының су заңнамасының сақталуын тексерулер нәтижелері, Қазақстан Республикасының су заңнамасының сақталуын тексерулер нәтижелеріне шағым жасау бойынша сот шешімдері туралы, жануарлар дүниесін пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер мен салық салу объектілері туралы, орманды пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер мен салық салу объектілері туралы, табиғи ортадан өсімдіктердің сирек кездесетін және жойылып кету қаупi төнген түрлерін, олардың бөліктерін немесе дериваттарын алып қою туралы шешім қабылданған кезде орманды пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер және салық салу объектілері туралы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер және салық салу объектілері туралы мәліметтер нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 26 наурыздағы № 404 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2021 жылғы 31 мамырдағы № 508 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22902 болып тіркелген).

52. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 25 февраля 2021 года № 151 "О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 23 января 2018 года № 46 "Об утверждении Правил приема мобильными группами органов государственных доходов деклараций физических лиц" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22268).
53. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 9 марта 2021 года № 192 "О внесении изменения в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 12 февраля 2018 года № 159 "Об утверждении кодов органов государственных доходов Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22319).
54. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 марта 2021 года № 273 "Об утверждении формы заявления об удержании индивидуального подоходного налога с единовременной пенсионной выплаты в соответствии с законодательством Республики Казахстан о социальной защите" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22434).
55. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 26 апреля 2021 года № 395 "О внесении изменений в приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 2 сентября 2019 года № 953 "Об утверждении Требований к трехкомпонентной интегрированной системе и ее учету, Правил ее установки и применения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22636).
56. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 11 мая 2021 года № 444 "Об утверждении Правил, сроков и форм представления уполномоченным государственным органом, уполномоченным Правительством Республики Казахстан на заключение соглашения об инвестициях, сведений о заключенных соглашениях об инвестициях и расторжении таких соглашений, а также иных сведений" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22738).
57. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 31 мая 2021 года № 508 "О внесении изменения в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 26 марта 2018 года № 404 "Об утверждении форм сведений о плательщиках платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников и объектах обложения, их месте нахождения, выданных разрешениях на специальное водопользование, установленных лимитах водопользования, изменениях, внесенных в разрешения и лимиты водопользования, о результатах проверок по соблюдению водного законодательства Республики Казахстан, судебных решениях по обжалованию результатов проверок по соблюдению водного законодательства Республики Казахстан, о плательщиках платы за пользование животным миром и объектах обложения, о плательщиках платы за лесные пользования и объектах обложения, о плательщиках платы за лесные пользования при принятии решения об изъятии редких и находящихся под угрозой исчезновения видов растений из природной среды, их частей или дериватов и объектах обложения, о плательщиках платы за использование особо охраняемых природных территорий и объектах обложения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22902).

58. "Қазақстан Республикасы мемлекеттік кірістер органдарының кодтарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 12 ақпандағы № 159 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2021 жылғы 12 тамыздағы № 802 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2021 жылғы 12 тамызда № 23969 болып тіркелген).
59. "Қазақстан Республикасы мемлекеттік кірістер органдарының кодтарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 12 ақпандағы № 159 бұйрығына толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2021 жылғы 23 қарашадағы № 1210 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2021 жылғы 24 қарашада № 25348 болып тіркелген).
60. "Салық кезеңі ішінде шикізат экспортынан түскен валюталық түсімді айырбастау туралы мемлекеттік кіріс органдарына қорытынды беру қағидалары мен нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қаржы министрінің 2022 жылғы 7 сәуірдегі № 381 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 27485 болып тіркелген).
61. "Құпия ақпарат болып табылмайтын өлшемшарттар бойынша тәуекелдерді басқару жүйесін қолдану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 20 ақпандағы № 252 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қаржы министрінің 2022 жылғы 13 сәуірдегі № 403 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 27558 болып тіркелген).
62. "Акциздік бекеттің қызметін ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 26 қаңтардағы № 76 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қаржы министрінің 2022 жылғы 14 сәуірдегі № 412 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 27574 болып тіркелген).
63. "Қазақстан Республикасы мемлекеттік кірістер органдарының кодтарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 12 ақпандағы № 159 бұйрығына толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қаржы министрінің 2022 жылғы 30 мамырдағы № 538 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2022 жылғы 31 мамырда № 28276 болып тіркелген).
64. "Қазақстан Республикасы мемлекеттік кірістер органдарының кодтарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 12 ақпандағы № 159 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қаржы министрінің 2022 жылғы 27 маусымдағы № 630 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2022 жылғы 27 маусымда № 28615 болып тіркелген).

58. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 12 августа 2021 года № 802 "О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 12 февраля 2018 года № 159 "Об утверждении кодов органов государственных доходов Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 23969).
59. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 23 ноября 2021 года № 1210 "О внесении дополнения в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 12 февраля 2018 года № 159 "Об утверждении кодов органов государственных доходов Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 25348).
60. Приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра финансов Республики Казахстан от 7 апреля 2022 года № 381 "Об утверждении Правил и формы представления заключения в органы государственных доходов о конвертации валютной выручки, поступившей от экспорта сырья за налоговый период" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 27485).
61. Приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра финансов Республики Казахстан от 13 апреля 2022 года № 403 "О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 20 февраля 2018 года № 252 "Об утверждении Правил применения системы управления рисками по критериям, не являющимся конфиденциальной информацией" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 27558).
62. Приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра финансов Республики Казахстан от 14 апреля 2022 года № 412 "О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 26 января 2018 года № 76 "Об утверждении Правил организации деятельности акцизного поста" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 27574).
63. Приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра финансов Республики Казахстан от 30 мая 2022 года № 538 "О внесении дополнения в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 12 февраля 2018 года № 159 "Об утверждении кодов органов государственных доходов Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 28276).
64. Приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра финансов Республики Казахстан от 27 июня 2022 года № 630 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 12 февраля 2018 года № 159 "Об утверждении кодов органов государственных доходов Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 28615).

65. "Құпия ақпарат болып табылмайтын өлшемшарттар бойынша тәуекелдерді басқару жүйесін қолдану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 20 ақпандағы № 252 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің міндетін атқарушы 2022 жылғы 6 қыркүйектегі № 923 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 29472 болып тіркелген).
66. "Есептелген корпоративтік табыс салығының сомасын 100 пайызға азайту қолданылатын зияткерлік меншік объектілерінен және ақпараттандыру саласында қызметтер көрсетуден кірісті айқындау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қаржы министрінің 2022 жылғы 15 желтоқсандағы № 1287 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 31144 болып тіркелген).
67. "Қазақстан Республикасы мемлекеттік кірістер органдарының кодтарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 12 ақпандағы № 159 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қаржы министрінің 2023 жылғы 7 ақпандағы № 142 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2023 жылғы 8 ақпанда № 31875 болып тіркелген).
68. "Құпия ақпарат болып табылмайтын өлшемшарттар бойынша тәуекелдерді басқару жүйесін қолдану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 20 ақпандағы № 252 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қаржы министрінің 2023 жылғы 17 наурыздағы № 284 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32104 болып тіркелген).
69. "Камералдық бақылау нәтижелерi бойынша мемлекеттік кірістер органдары анықтаған бұзушылықтарды жою туралы хабарламаны орындалмаған деп тану туралы шешімнің нысанын және оны шығару мерзімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 30 сәуірдегі № 411 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қаржы министрінің 2023 жылғы 20 наурыздағы № 284 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32100 болып тіркелген).
70. "Салық төлеушілер, оның ішінде дара кәсіпкер немесе жеке практикамен айналысатын адам ретінде тіркеу есебінде тұрған жеке тұлғалар туралы ақпаратты екінші деңгейдегі банктерге және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 14 ақпандағы № 183 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қаржы министрінің 2023 жылғы 27 сәуірдегі № 427 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32384 болып тіркелген).

65. Приказ исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 6 сентября 2022 года № 923 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 20 февраля 2018 года № 252 "Об утверждении Правил применения системы управления рисками по критериям, не являющимся конфиденциальной информацией" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 29472).
66. Приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра финансов Республики Казахстан от 15 декабря 2022 года № 1287 "Об утверждении Правил определения дохода от объектов интеллектуальной собственности и оказания услуг в сфере информатизации, к которому применяется уменьшение суммы исчисленного корпоративного подоходного налога на 100 процентов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 31144).
67. Приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра финансов Республики Казахстан от 7 февраля 2023 года № 142 "О внесении изменений и дополнения в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 12 февраля 2018 года № 159 "Об утверждении кодов органов государственных доходов Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 31875).
68. Приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра финансов Республики Казахстан от 17 марта 2023 года № 284 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 20 февраля 2018 года № 252 "Об утверждении Правил применения системы управления рисками по критериям, не являющимся конфиденциальной информацией" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 32104).
69. Приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра финансов Республики Казахстан от 20 марта 2023 года № 284 "О внесении изменений в приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 30 апреля 2019 года № 411 "Об утверждении формы решения о признании уведомления об устранении нарушений, выявленных органами государственных доходов по результатам камерального контроля, не исполненным, и сроков его вынесения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 32100).
70. Приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра финансов Республики Казахстан от 27 апреля 2023 года № 427 "О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 14 февраля 2018 года № 183 "Об утверждении Правил предоставления банкам второго уровня и организациям, осуществляющим отдельные виды банковских операций, информации о налогоплательщиках, в том числе физических лицах, состоящих на регистрационном учете в качестве индивидуального предпринимателя или лица, занимающегося частной практикой" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 32384).

71. "Қазақстан Республикасы мемлекеттік кірістер органдарының кодтарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 12 ақпандағы № 159 бұйрығына толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қаржы министрінің 2023 жылғы 27 сәуірдегі № 429 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2023 жылғы 28 сәуірде № 32386 болып тіркелген).
72. "Жерүсті көздерінің су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер және салық салу объектілері, олардың орналасқан жері, арнайы су пайдалануға берілген рұқсаттар, су пайдаланудың белгіленген лимиттері, су пайдаланудың рұқсаттары мен лимиттеріне енгізілген өзгерістер туралы, Қазақстан Республикасының су заңнамасының сақталуын тексерулер нәтижелері, Қазақстан Республикасының су заңнамасының сақталуын тексерулер нәтижелеріне шағым жасау бойынша сот шешімдері туралы, жануарлар дүниесін пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер мен салық салу объектілері туралы, орманды пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер мен салық салу объектілері туралы, табиғи ортадан өсімдіктердің сирек кездесетін және жойылып кету қаупi төнген түрлерін, олардың бөліктерін немесе дериваттарын алып қою туралы шешім қабылданған кезде орманды пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер және салық салу объектілері туралы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер және салық салу объектілері туралы мәліметтер нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 26 наурыздағы № 404 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қаржы министрінің 2023 жылғы 30 мамырдағы № 567 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32636 болып тіркелген).
73. "Салық салу объектiлерiн және (немесе) салық салуға байланысты объектiлердi есепке алуды және (немесе) тiркеудi жүзеге асыратын уәкiлеттi мемлекеттік органдар салық салу объектiлерi және (немесе) салық салуға байланысты объектiлерi бар салық төлеушiлер туралы, сондай-ақ салық салу объектілері және (немесе) салық салуға байланысты объектілер туралы мәліметтерді ұсыну қағидаларын, мерзімдерін және нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 28 наурыздағы № 412 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қаржы министрінің 2023 жылғы 4 желтоқсандағы № 1249 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33729 болып тіркелген).

71. Приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра финансов Республики Казахстан от 27 апреля 2023 года № 429 "О внесении дополнения в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 12 февраля 2018 года № 159 "Об утверждении кодов органов государственных доходов Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 32386).
72. Приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра финансов Республики Казахстан от 30 мая 2023 года № 567 "О внесении изменений и дополнения в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 26 марта 2018 года № 404 "Об утверждении форм сведений о плательщиках платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников и объектах обложения, их месте нахождения, выданных разрешениях на специальное водопользование, установленных лимитах водопользования, изменениях, внесенных в разрешения и лимиты водопользования, о результатах проверок по соблюдению водного законодательства Республики Казахстан, судебных решениях по обжалованию результатов проверок по соблюдению водного законодательства Республики Казахстан, о плательщиках платы за пользование животным миром и объектах обложения, о плательщиках платы за лесные пользования и объектах обложения, о плательщиках платы за лесные пользования при принятии решения об изъятии редких и находящихся под угрозой исчезновения видов растений из природной среды, их частей или дериватов и объектах обложения, о плательщиках платы за использование особо охраняемых природных территорий и объектах обложения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 32636).
73. Приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2023 года № 1249 "О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 28 марта 2018 года № 412 "Об утверждении Правил, сроков и форм представления уполномоченными государственными органами сведений о налогоплательщиках, имеющих объекты налогообложения и (или) объекты, связанные с налогообложением, а также об объектах налогообложения и (или) объектах, связанных с налогообложением" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 33729).

74. "Құпия ақпарат болып табылмайтын өлшемшарттар бойынша тәуекелдерді басқару жүйесін қолдану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 20 ақпандағы № 252 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қаржы министрінің 2024 жылғы 29 қаңтардағы № 45 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33964 болып тіркелген).
75. "Қазақстан Республикасының зейнетақымен қамсыздандыру туралы заңнамасына сәйкес біржолғы зейнетақы төлемінен жеке табыс салығын ұстап қалу туралы өтініштің нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2021 жылғы 30 наурыздағы № 273 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2024 жылғы 29 ақпандағы № 115 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 34096 болып тіркелген).
76. "Камералдық бақылау нәтижелерi бойынша мемлекеттік кірістер органдары анықтаған бұзушылықтарды жою туралы хабарламаны орындалмаған деп тану туралы шешімнің нысанын және оны шығару мерзімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 30 сәуірдегі № 411 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2024 жылғы 1 наурыздағы № 117 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 34104 болып тіркелген).
77. "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Кодексіне (Салық кодексі) сәйкес екінші деңгейдегі банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар ұсынатын мәліметтерді мемлекеттік кірістер органдарының пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 26 шілдедегі № 776 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2024 жылғы 1 наурыздағы № 118 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 34103 болып тіркелген).
78. "Жерді пайдалану мен қорғауды бақылау жөніндегі уәкілетті органның мемлекеттік кірістер органдарына объектілер салуға арналған және тиісті мақсаттарда пайдаланылмайтын немесе Қазақстан Республикасының заңнамасы бұзыла отырып пайдаланылатын жер учаскелері бойынша сондай-ақ Қазақстан Республикасының жер заңнамасына сәйкес пайдаланылмайтын ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелері бойынша мәліметтерді ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 16 наурыздағы № 376 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2024 жылғы 11 наурыздағы № 133 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 34136 болып тіркелген).

74. Приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра финансов Республики Казахстан от 29 января 2024 года № 45 "О внесении изменения в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 20 февраля 2018 года № 252 "Об утверждении Правил применения системы управления рисками по критериям, не являющимся конфиденциальной информацией" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 33964).
75. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 29 февраля 2024 года № 115 "О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 марта 2021 года № 273 "Об утверждении формы заявления об удержании индивидуального подоходного налога с единовременной пенсионной выплаты в соответствии с законодательством Республики Казахстан о пенсионном обеспечении" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 34096).
76. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 1 марта 2024 года № 117 "О внесении изменений в приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 30 апреля 2019 года № 411 "Об утверждении формы решения о признании уведомления об устранении нарушений, выявленных органами государственных доходов по результатам камерального контроля неисполненным, и сроков его вынесения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 34104).
77. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 1 марта 2024 года № 118 "О внесении изменений в приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 26 июля 2019 года № 776 "Об утверждении Правил использования органами государственных доходов сведений, представляемых банками второго уровня и организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах и бюджет" (Налоговый кодекс)" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 34103).
78. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 11 марта 2024 года № 133 "О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 16 марта 2018 года № 376 "Об утверждении Правил представления уполномоченным органом по контролю за использованием и охраной земель в органы государственных доходов сведений по земельным участкам, предназначенным для строительства объектов и не используемым в соответствующих целях или используемым с нарушением законодательства Республики Казахстан, а также по земельным участкам сельскохозяйственного назначения, не используемым в соответствии с земельным законодательством Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 34136).

79. "Үш құрамдасты интеграцияланған жүйеге және оны есепке алуға қойылатын талаптарды, оны орнату және қолдану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 2 қыркүйектегі № 953 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2024 жылғы 26 наурыздағы № 164 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 34171 болып тіркелген).
80. "Қазақстан Республикасы мемлекеттік кірістер органдарының кодтарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 12 ақпандағы № 159 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2024 жылғы 11 маусымдағы № 352 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2024 жылғы 11 маусымда № 34479 болып тіркелген).
81. "Жерүсті көздерінің су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер және салық салу объектілері, олардың орналасқан жері, арнайы су пайдалануға берілген рұқсаттар, су пайдаланудың белгіленген лимиттері, су пайдаланудың рұқсаттары мен лимиттеріне енгізілген өзгерістер туралы, Қазақстан Республикасының су заңнамасының сақталуын тексерулер нәтижелері, Қазақстан Республикасының су заңнамасының сақталуын тексерулер нәтижелеріне шағым жасау бойынша сот шешімдері туралы, жануарлар дүниесін пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер мен салық салу объектілері туралы, орманды пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер мен салық салу объектілері туралы, табиғи ортадан өсімдіктердің сирек кездесетін және жойылып кету қаупi төнген түрлерін, олардың бөліктерін немесе дериваттарын алып қою туралы шешім қабылданған кезде орманды пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер және салық салу объектілері туралы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер және салық салу объектілері туралы, өсімдік ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер және салық салу объектілері туралы мәліметтер нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 26 наурыздағы № 404 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2024 жылғы 28 қазандағы № 717 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 35290 болып тіркелген).
82. Қазақстан Республикасы мемлекеттік кірістер органдарының кодтарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 12 ақпандағы № 159 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2024 жылғы 19 желтоқсандағы № 852 бұйрығы. (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2024 жылғы 21 желтоқсанда № 35498 болып тіркелген).

79. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 26 марта 2024 года № 164 "О внесении изменений и дополнения в приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 2 сентября 2019 года № 953 "Об утверждении Требований к трехкомпонентной интегрированной системе и ее учету, Правил ее установки и применения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 34171).
80. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 11 июня 2024 года № 352 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 12 февраля 2018 года № 159 "Об утверждении кодов органов государственных доходов Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 34479).
81. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 28 октября 2024 года № 717 "О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 26 марта 2018 года № 404 "Об утверждении форм сведений о плательщиках платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников и объектах обложения, их месте нахождения, выданных разрешениях на специальное водопользование, установленных лимитах водопользования, изменениях, внесенных в разрешения и лимиты водопользования, о результатах проверок по соблюдению водного законодательства Республики Казахстан, судебных решениях по обжалованию результатов проверок по соблюдению водного законодательства Республики Казахстан, о плательщиках платы за пользование животным миром и объектах обложения, о плательщиках платы за лесные пользования и объектах обложения, о плательщиках платы за лесные пользования при принятии решения об изъятии редких и находящихся под угрозой исчезновения видов растений из природной среды, их частей или дериватов и объектах обложения, о плательщиках платы за использование особо охраняемых природных территорий и объектах обложения, о плательщиках платы за пользование растительными ресурсами и объектах обложения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 35290).
82. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 19 декабря 2024 года № 852 "О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 12 февраля 2018 года № 159 "Об утверждении кодов органов государственных доходов Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 35498).

83. "Есептелген корпоративтік табыс салығының сомасын 100 пайызға азайту қолданылатын зияткерлік меншік объектілерінен және ақпараттандыру саласында қызметтер көрсетуден кірісті айқындау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қаржы министрінің 2022 жылғы 15 желтоқсандағы № 1287 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 877 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 35530 болып тіркелген).
84. "Қазақстан Республикасы мемлекеттік кірістер органдарының кодтарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 12 ақпандағы № 159 бұйрығына толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 889 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2024 жылғы 30 желтоқсанда № 35572 болып тіркелген).

83. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 25 декабря 2024 года № 877 "О внесении изменений в приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра финансов Республики Казахстан от 15 декабря 2022 года № 1287 "Об утверждении Правил определения дохода от объектов интеллектуальной собственности и оказания услуг в сфере информатизации, к которому применяется уменьшение суммы исчисленного корпоративного подоходного налога на 100 процентов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 35530).
84. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 декабря 2024 года № 889 "О внесении дополнения в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 12 февраля 2018 года № 159 "Об утверждении кодов органов государственных доходов Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 35572).