Тексерудің стандартты файлға қойылатын талаптарды, оны жасау және ұсыну қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 3 қазандағы № 567 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 3 қазанда № 37055 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.01.2026 ж. бастап қолданысқа енгізіледі
Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 161-бабы 1-тармағының 5) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Тексерудің стандартты файлына қойылатын талаптар;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Тексерудің стандартты файлын жасау және ұсыну қағидалары бекітілсін.
2. "Стандартты тексеру файлының нысанын және оны жасау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 19 желтоқсандағы № 1092 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16295 болып тіркелген) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшасында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етілсін.
4. Осы бұйрық 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
М. Такиев
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 3 қазандағы № 567
бұйрығына 1-қосымша
Тексерудің стандартты файлына қойылатын талаптар
1. Осы Тексерудің стандартты файлына қойылатын талаптар (бұдан әрі – Талаптар) Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 161-бабы 1-тармағының 5) тармақшасына сәйкес әзірленді және тексерудің стандартты файлына қойылатын талаптарды белгілейді.
2. Тексерудің стандартты файлын – салық органының ақпараттық жүйелері арқылы талдауды жүзеге асыруға мүмкіндік беретін электрондық форматтағы бухгалтерлік есепке алу деректерін ұсынуға құқылы және келесі талаптарды қамтиды:
салық төлеушінің (салық агентінің) бухгалтерлік есебінің деректері;
Мемлекеттік кірістер органдарының ақпараттық жүйелерінен қалыптастырылған салық декларацияларының деректері;
Мемлекеттік кірістер органдарының ақпараттық жүйелерінен ұсынылатын тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің шығу тегі туралы деректер (оның ішінде электрондық шот-фактуралар, сыртқы экономикалық қызмет, оның ішінде тауардың импорты, экспорты, шығарылған елі, кедендік декларациялар, акцизделетін тауарлардың өндірісі, айналымы және өткізілуі туралы ақпарат, сондай-ақ тікелей немесе жанама өзге де мәліметтер тауарлардың, жұмыстар мен қызметтердің шығу тегін анықтауға байланысты).

Об утверждении требований к стандартному файлу проверки, правила его составления и предоставления
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 3 октября 2025 года № 567. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 октября 2025 года № 37055
Вводится в действие с 1 января 2026 года.
В соответствии с подпунктом 5) пункта 1 статьи 161 Налогового кодекса Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) Требования к стандартному файлу проверки согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Правила составления и предоставления стандартного файла проверки согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Признать утратившим силу приказ Министра финансов Республики Казахстан от 19 декабря 2018 года № 1092 "Об утверждении формы стандартного файла проверки и правил его составления" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17991).
3. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан предоставление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2026 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр финансов
Республики Казахстан
М. Такиев
Приложение 1 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 3 октября 2025 года № 567
Требования к стандартному файлу проверки
1. Настоящие Требования к стандартному файлу проверки (далее – Требования) разработаны в соответствии с подпунктом 5) пункта 1 статьи 161 Налогового кодекса Республики Казахстан и устанавливают требования к стандартному файлу проверки.
2. Стандартный файл проверки – данные бухгалтерского учета в электронном формате, позволяющем осуществлять анализ посредством информационных систем налогового органа, включающий следующие требования:
данные бухгалтерского учета налогоплательщика (налогового агента);
данные налоговых деклараций, сформированные из информационных систем органов государственных доходов;
данные о происхождении товаров, работ и услуг, предоставляемые из информационных систем органов государственных доходов (в том числе сведения по электронным счетам-фактурам, внешнеэкономической деятельности, включая импорт, экспорт, страну происхождения товара, таможенные декларации, информации о производстве, обороте и реализации подакцизных товаров, а также иные сведения, прямо или косвенно связанные с определением происхождения товаров, работ и услуг).

3. Тексерудің стандартты файлын автоматтандыруға қалыптастыру және (немесе) деректерді электрондық түрде түсіру бухгалтерлік есеп және салық есептілігі деректерін, сондай-ақ интеграцияланған мемлекеттік ақпараттық жүйелерден келіп түсетін мәліметтерді қоса алғанда, мемлекеттік кіріс органдарының ақпараттық жүйесінде қамтылған осы Талаптардың 2 тармағының үшінші және төртінші абзацтарында көрсетілген ақпаратты пайдалана отырып жүзеге асырылады.
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 3 қазандағы № 567
бұйрығына 2-қосымша
Тексерудің стандартты файлын жасау және ұсыну қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Тексерудің стандартты файлын жасау және ұсыну қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 161-бабы 1-тармағының 5) тармақшасына сәйкес әзірленді және салық төлеушінің тексерудің стандартты файлын жасау мен ұсыну тәртібін айқындайды.
2. Тексерудің стандартты файлы салықтық тексеру кезінде қолданылады.
2-тарау. Тексерудің стандартты файлын жасау және ұсыну тәртібі
3. Тексерудің стандартты файлын салық төлеуші (салық агенті) бухгалтерлік және салық есебін енгізу кезінде салық төлеушіде (салық агентінде) қолданыста болатын "xml", "xlsx" форматтарындағы қағаз және (немесе) электрондық тасығыштарда жасайды.
4. Тексерудің стандартты файлын салық төлеуші (салық агенті) Мемлекеттік кірістер органдарына ерікті түрде ұсынады. Ұсынуға келісім білдірілген жағдайда, көрсетілген файл Мемлекеттік кірістер органы мен салық төлеуші (салық агенті) арасындағы тексерудің стандартты файлына келісім беруге келісім осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тексерудің стандартты файлының келісімін беруге келісімді жолдау арқылы салықтық тексеру жүргізу туралы нұсқама тапсырылған күннен бастап күнтізбелік 10 (он) күн ішінде мемлекеттік кіріс органдарына ұсынылуға тиіс.
5. Салықтық тексеру жүргізу кезінде салық төлеуші (салық агенті) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Мемлекеттік кірістер органдарына тексерудің стандартты файлын ұсынады.
Тексерудің стандартты
файлын жасау және
ұсыну қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Мемлекеттік кірістер органы мен салық төлеуші (салық агенті)
арасындағы тексерудің стандартты файлына келісім беруге келісім
Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 161-бабы 1-тармағының 5) тармақшасына
сәйкес__________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(салық органының атауы, коды, мекенжайы)
Келісім ___________________________________________________________________
(салық төлеуші (салық агенті), мекен жайы, тексерілетін субъектінің басшысының
тегі, аты және әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе)
Жеке сәйкестендіру нөмірі / бизнес-сәйкестендіру нөмірлері
________________________________________________________________________________
(тіркелімде көрсетілген мәліметтегі мекенжайы)
Тексеріс формасы _______________________________________________________
(кешенді, тақырыптық)
Тексеріс негізі (нұсқама) __________________________________________________
(№, күні)

3. Автоматизированное формирование стандартного файла проверки и (или) выгрузка данных в электронном виде осуществляется с использованием информации, указанной в абзацах третьем и четвертом пункта 2 настоящих Требований, содержащейся в информационной системе органов государственных доходов, включая данные бухгалтерского учета, налоговой отчетности, а также сведения, поступающие из интегрированных государственных информационных систем.
Приложение 2 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 3 октября 2025 года № 567
Правила составления и предоставления стандартного файла проверки
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила составления и предоставления стандартного файла проверки (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 5) пункта 1 статьи 161 Налогового кодекса Республики Казахстан и определяют порядок составления и предоставления налогоплательщиком (налоговым агентом) стандартного файла проверки.
2. Стандартный файл проверки применяется при проведении налоговой проверки.
Глава 2. Порядок составления и предоставления стандартного файла проверки
3. Стандартный файл проверки составляется налогоплательщиком (налоговым агентом) на бумажном и (или) электронном носителях в форматах "xml", "xlsx" имеющихся у налогоплательщика (налогового агента) при введениях бухгалтерского и налогового учета.
4. Стандартный файл проверки предоставляется налогоплательщиком (налоговым агентом) в органы государственных доходов на добровольной основе.
В случае выражения согласия на предоставление, указанный файл подлежит представлению в органы государственных доходов в течение 10 (десяти) календарных дней со дня вручения предписания о проведении налоговой проверки путем направления согласия между органом государственных доходов и налогоплательщиком (налоговым агентом) на предоставление согласия стандартного файла проверки по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
5. При проведении налоговой проверки налогоплательщик (налоговый агент) предоставляет стандартный файл проверки в органы государственных доходов по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Приложение 1 к Правилам
составления и предоставления
стандартного файла проверки
Форма
Согласие между органом государственных доходов и налогоплательщиком (налоговым агентом) на предоставление согласия стандартного файла проверки
В соответствии с подпунктом 5) пункта 1 статьи 161 Налогового кодекса Республики Казахстан
_______________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов, код, адрес налогового органа)
Согласие с _______________________________________________________________
(наименование налогоплательщика (налогового агента), адрес, фамилия, имя и отчество
(если оно указано в документе, удостоверяющем личность) руководителя проверяемого субъекта)
Индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(адрес места нахождения, указанного в регистрационных данных)
Форма проверки _______________________________________________________
(комплексная, тематическая)
Основание проверки (предписание) _______________________________________
(№, дата)

Тексеріс кезеңі: "__"_____20__ жылдан бастап "__"______20__ жылға дейін.
__________________________________ ________________ ____________________________
(тексерілетін субъектінің басшысының             (қолы, мөрі)                   (күні, айы)
тегі, аты және әкесінің аты (егер ол
жеке басты куәландыратын құжатта
көрсетілсе)
Тексерудің стандартты
файлын жасау және
ұсыну қағидаларына
2-қосымша
Нысан
1-қосымша. Кірістер бойынша КТС және ҚҚС нысанының деректерін салыстыру;
№ 1.1 "КТС бойынша жиынтық деректер"
1. БСН/ ЖСН*______________________________________________________________
2. ТАӘ** (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе) немесе салық төлеушінің атауы
__________________________________________________________________________
3. Кезеңі: Кезең соңы: ___________ (КК.АА.ЖЖЖЖ)
Кезең басы: ___________(КК.АА.ЖЖЖЖ)
теңге
Салық төлеуші
Жиыны
Кіріс (КТС)
БЕ бойынша кіріс сомасы
СЕ бойынша кіріс сомасы
БЕ және СЕ арасындағы алшақтық
Жолдың коды (КТС)
Кіріс түрі (КТС)
Жолдың коды (КТС)
Кіріс түрі (КТС)
Жолдың коды (КТС)
Кіріс түрі (КТС)
Барлығы
№ 1.2 "ҚҚС бойынша жиынтық деректер"
1. БСН/ ЖСН*________________________________________________________
2. ТАӘ** (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе) немесе салық төлеушінің атауы
________________________________________________________________
3. Кезеңі: Кезең соңы: ___________ (КК.АА.ЖЖЖЖ)
Кезең басы: ___________(КК.АА.ЖЖЖЖ)
теңге
Салық төлеуші
Жиыны
Түсім түрі (ҚҚС)
БЕ бойынша айналым сомасы
СЕ айналым сомасы
ҚҚС сомасы
БЕ және СЕ арасындағы алшақтық
Жолдың коды (ҚҚС)
Айналым түрі (ҚҚС)
Жолдың коды (ҚҚС)
Айналым түрі (ҚҚС)
Жолдың коды (ҚҚС)
Айналым түрі (ҚҚС)
Барлығы
№ 1.3 "КТС және ҚҚС арасындағы көрсеткіштерді салыстыру"
1. БСН/ ЖСН*________________________________________________________
2. ТАӘ** (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе) немесе салық төлеушінің атауы
____________________________________________________________________
3. Кезеңі: Кезең соңы: ___________ (КК.АА.ЖЖЖЖ)
Кезең басы: ___________(КК.АА.ЖЖЖЖ)
теңге
Салық төлеуші
Жиыны
Жиыны
Алшақтық себептері
КТС бойынша деректер
ҚҚС бойынша деректер
КТСжәне ҚҚС арасындағы алшақтық
Алшақтық себептері
Негіздеме- құжат
БЕ бойынша кіріс сомасы
СЕ бойынша кіріс сомасы
БЕ және СЕ арасындағы алшақтық
БЕ
бойынша айналым сомасы
СЕ
бойынша айналым сомасы
ҚҚС соммасы
БЕ және СЕ арасындағы алшақтық
Депозиттер бойынша сыйақы
НҚ өткізу
Ақша қаражаттарының түсуі
Бағамдық айырмадан кіріс
Шетел валютасынан кіріс
Тауарды өткізуден басқа кіріс
Қолмен түзету
Басқа да себептер
Кіріс атауы
Бастапқы құжаттың түрі, нөмірі және күні
Электрондық шот-фактураның тіркеу нөмірі және күні
Кіріс атауы
Бастапқы құжаттың түрі, нөмірі және күні
Электрондық шот-фактураның тіркеу нөмірі және күні
Кіріс атауы
Бастапқы құжаттың түрі, нөмірі және күні
Электрондық шот-фактураның тіркеу нөмірі және күні
Барлығы
2-қосымша. "Шығыстар бойынша КТС және ҚҚС нысандарының деректерін салыстыру"

Проверяемый период: с "__"_____20__ года по "__"______20__ года.
____________________________________ __________________ ___________________
(фамилия, имя и отчество             (подпись, печать)       (дата, число, месяц)
(если оно указано в документе,
удостоверяющем личность)
руководителя проверяемого субъекта)
Приложение 2 к Правилам
составления и предоставления
стандартного файла проверки
Форма
Приложение 1. Сверка данных формы КПН и НДС по доходам
№ 1.1 "Сводные данные по КПН"
1. БИН/ ИИН*________________________________________________________________
2. ФИО** (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
или наименование налогоплательщика ______________________________
3. Период: Конец периода: ___________ (ДД.ММ.ГГГГ)
Начало периода: ___________(ДД.ММ.ГГГГ)
тенге
Налогоплательщик
Итого
Доход (КПН)
Сумма дохода по БУ
Сумма дохода по НУ
Расхождение между БУ и НУ
Код строки (КПН)
Вид дохода (КПН)
Код строки (КПН)
Вид дохода (КПН)
Код строки (КПН)
Вид дохода (КПН)
Всего
№ 1.2 "Сводные данные по НДС"
1. БИН/ ИИН*_________________________________________________________________
2. ФИО** (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
или наименование налогоплательщика
_________________________________________________________________
3. Период: Конец периода: ___________ (ДД.ММ.ГГГГ)
Начало периода: ___________(ДД.ММ.ГГГГ)
тенге
Налогоплательщик
Итого
Вид оборота по реализации (НДС)
Сумма оборота БУ
Сумма оборота НУ
Сумма НДС
Расхождение между БУ и НУ
Код строки (НДС)
Вид оборота (НДС)
Код строки (НДС)
Вид оборота (НДС)
Код строки (НДС)
Вид оборота (НДС)
Всего
№ 1.3 "Сверка показателей между КПН и НДС"
1. БИН/ ИИН*_____________________________________________________________
2. ФИО** (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) или
наименование налогоплательщика ____________________________________________
3. Период: Конец периода: ___________ (ДД.ММ.ГГГГ)
Начало периода: ___________(ДД.ММ.ГГГГ)
тенге
Налогоплательщик
Итого
Итого
Причины расхождений
Данные по КПН
Данные по НДС
Расхождение между данными КПН и НДС
Причины расхождений
Документ-основание
Сумма дохода по БУ
Сумма дохода по НУ
Расхождение между БУ и НУ
Сумма оборота БУ
Сумма оборота НУ
Сумма НДС
Расхождение между БУ и НУ
Это вознаграждение по депозитам
Это реализация ОС
Это поступление денежных средств
Это доход от курсовой разницы
Это доход в иностранной валюте
Это доход не от реализации товара
Это ручная корректировка
Другие причины
Наименование дохода
Вид, номер и дата первичного документа
Рег.номер и дата электронной счет - фактуры
Наименование дохода
Вид, номер и дата первичного документа
Рег.номер и дата электронной счет - фактуры
Наименование дохода
Вид, номер и дата первичного документа
Рег.номер и дата электронной счет - фактуры
Всего
Приложение 2. "Сверка данных формы КПН и НДС по расходам"

№ 2.1 "КТС бойынша жиынтық деректер"
1. БСН/ ЖСН*________________________________________________________
2. ТАӘ** (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе) немесе салық төлеушінің атауы
____________________________________________________________________
3. Кезеңі: Кезең соңы: ___________ (КК.АА.ЖЖЖЖ)
Кезең басы: ___________(КК.АА.ЖЖЖЖ)
теңге
Салық төлеуші
Жиыны
Шығындар бабы (КТС)
БЕ бойынша шығыс сомасы
СБЕ бойынша шығыс сомасы
БЕ және СЕ арасындағы алшақтық
Жолдың коды (КТС)
Шегерім түрі (КТС)
Жолдың коды (КТС)
Шегерім түрі (КТС)
Жолдың коды (КТС)
Шегерім түрі (КТС)
Барлығы
№ 2.2 "ҚҚС бойынша жиынтық деректер"
1. БСН/ ЖСН*________________________________________________________
2. ТАӘ** (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе) немесе салық төлеушінің атауы
____________________________________________________________________
3. Кезеңі: Кезең соңы: ___________ (КК.АА.ЖЖЖЖ)
Кезең басы: ___________(КК.АА.ЖЖЖЖ)
теңге
Салық төлеуші
Жиыны
Түсім түрі (ҚҚС)
БЕ бойынша айналым сомасы
СЕ бойынша айналым сомасы
ҚҚС сомасы
БЕ және СЕ арасындағы алшақтық
Жолдың коды (ҚҚС)
Айналым түрі (ҚҚС)
Жолдың коды (ҚҚС)
Айналым түрі (ҚҚС)
Жолдың коды (ҚҚС)
Айналым түрі (ҚҚС)
Барлығы
№ 2.3 "КТС және ҚҚС бойынша нысан көрсеткіштерін салыстыру"
1. БСН/ ЖСН*________________________________________________________
2. ТАӘ** (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе) немесе салық төлеушінің атауы
____________________________________________________________________
3. Кезеңі: Кезең соңы: ___________ (КК.АА.ЖЖЖЖ)
Кезең басы: ___________(КК.АА.ЖЖЖЖ)
теңге
Салық төлеуші
Жиыны
Алшақтық себептері
КТС бойынша деректер
ҚҚС бойынша деректер
КТС және ҚҚС арасындағы алшақтық
Алшақтық себептері
Негіздеме- құжат
БЕ бойыншашығыс сомасы
СЕ бойынша шығыс (шегерім) сомасы
БЕ және СЕ арасындағы алшақтық
БЕ бойынша айналым
СЕ бойынша айналым
ҚҚС сомасы
БЕ және СЕ арасындағы алшақтық
Алдағы есептелінетін ҚҚС
НҚ сатып алу
Банк комиссиясы
Қолмен түзету
Есепке алуға кейінге қалдырылған ҚҚС
Басқа да себептер
Шығыс (шегерім) атауы
Бастапқы құжат түрі, нөмірі және күні
Шығыс (шегерім)атауы
Бастапқы құжат түрі, нөмірі және күні
Шығыс атауы (шегерім)
Бастапқы құжат түрі, нөмірі және күні
Барлығы
3-қосымша "Салықтар мен бюджетке төлемдер, МӘСҚ, ӘМСҚ, ЖМЗЖ бойынша шегерімдерді салыстыру"
1. БСН/ ЖСН*________________________________________________________
2. ТАӘ** (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе) немесе салық төлеушінің атауы
____________________________________________________________________
3. Кезеңі: Кезең соңы: ___________ (КК.АА.ЖЖЖЖ)
Кезең басы: ___________(КК.АА.ЖЖЖЖ)
теңге
Жолдың коды
Салық түрі, БСК
БЕ деректері
СЕ деректері
Бастапқы қалдықтардың сомасы (БЕ)
Есептелген салық бойынша шығыстар (БЕ)
Төленген салық (БЕ)
Салықты қайтару (БЕ)
Соңғы қалдықтардың сомасы (БЕ)
Шегерім сомасы (БЕ)
Бастапқы қалдықтардың сомасы
Есептелген салық бойынша шығыстар (СЕ)
Төленген салық (СЕ)
Салықты қайтару (СЕ)
Соңғы қалдықтардың сомасы (СЕ)
Шегерім сомасы
Жолдың коды (КТС)
Жолдың коды (КТС)
Салықтың атауы, түрі, міндетті аударымдар мен жарналар
Жолдың коды (КТС)
Салықтың атауы, түрі, міндетті аударымдар мен жарналар
Жолдың коды (КТС)
Жолдың коды (КТС)
Салықтың атауы, түрі, міндетті аударымдар мен жарналар
Жолдың коды (КТС)
Салықтың атауы, түрі, міндетті аударымдар мен жарналар
Жиыны
Кестенің жалғасы
Алшақтық
Алшақтық (бастапқы қалдық)
Алшақтық (есептелген салық)
Алшақтық (төленген салық)
Алшақтық (салықты қайтару)
Алшақтық (соңғы қалдық)
Алшақтық (шегерім сомасы)
4-қосымша. "Тіркелген активтер бойынша шегерімдерді салыстыру"

№ 2.1 "Сводные данные по КПН"
1. БИН/ ИИН*____________________________________________________
2. ФИО** (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) или
наименование налогоплательщика ___________________________________
3. Период: Конец периода: ___________ (ДД.ММ.ГГГГ)
Начало периода: ___________(ДД.ММ.ГГГГ)
тенге
Налогоплательщик
Итого
КПН Статья затрат
Сумма расхода по БУ
Сумма расхода (вычет) по НУ
Расхождение между БУ и НУ
Код строки (КПН)
Вид вычета (КПН)
Код строки (КПН)
Вид вычета (КПН)
Код строки (КПН)
Вид вычета (КПН)
Всего
№ 2.2 "Сводные данные по НДС"
1. БИН/ ИИН*_____________________________________________________________
2. ФИО** (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) или
наименование налогоплательщика ____________________________________________
3. Период: Конец периода: ___________ (ДД.ММ.ГГГГ)
Начало периода: ___________(ДД.ММ.ГГГГ)
тенге
Налогоплательщик
Итого
Вид оборотов по приобретению (НДС)
Сумма оборота БУ
Сумма оборота НУ
Сумма НДС
Расхождение между БУ и НУ
Код строки (НДС)
Вид оборота (НДС)
Код строки (НДС)
Вид оборота (НДС)
Код строки (НДС)
Вид оборота (НДС)
Всего
№ 2.3 "Сверка показателей формы по КПН и НДС"
1. БИН/ ИИН*_____________________________________________________________
2. ФИО** (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) или
наименование налогоплательщика ___________________________________________
3. Период: Конец периода: ___________ (ДД.ММ.ГГГГ)
Начало периода: ___________(ДД.ММ.ГГГГ)
тенге
Налогоплательщик
Итого
Данные по КПН
Данные по НДС
Расхождение между данными КПН и НДС
Причины расхождений
Документ-основание
Сумма рахода по БУ
Сумма расхода (вычет) по НУ
Расхождение между БУ и НУ
Сумма оборота БУ
Сумма оборота НУ
Сумма НДС
Расхождение между БУ и НУ
Это последующее начисление НДС
Это приобретение ОС
Это комиссия банка
Это ручная корректировка
Это отложенное принятие НДС к зачету
Другие причины
Наименование расхода (вычета)
Вид, номер и дата первичного документа
Наименование расхода (вычета)
Вид, номер и дата первичного документа
Наименование расхода (вычета)
Вид, номер и дата первичного документа
Всего
Приложение 3. "Сверка вычета по налогам и платежам в бюджет,
по отчислениям в ГФСС, ФСМС, ОПВР"
1. БИН/ ИИН*_____________________________________________________________
2. ФИО** (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) или
наименование налогоплательщика ____________________________________________
3. Период: Конец периода: ___________ (ДД.ММ.ГГГГ)
Начало периода: ___________(ДД.ММ.ГГГГ)
тенге
Код строки
Вид налога, КБК
Данные бух. учета
Данные налогового учета
Сумма начальный остаток (БУ)
Затраты по начисленному налогу (БУ)
Уплаченный налог (БУ)
Возврат налога (БУ)
Сумма конечный остаток (БУ)
Сумма вычета (БУ)
Сумма начальный остаток
Затраты по начисленному налогу
Уплаченный налог
Возврат налога
Сумма конечный остаток
Сумма вычета
Расхождение (начальный остаток)
Код строки (КПН)
Код строки (КПН)
Наименование, вид налога, обязательные отчисления и взносы
Код строки (КПН)
Наименование, вид налога, обязательные отчисления и взносы
Код строки (КПН)
Код строки (КПН)
Наименование, вид налога, обязательные отчисления и взносы
Код строки (КПН)
Наименование, вид налога, обязательные отчисления и взносы
Итого
Продолжение таблицы
Расхождение
Расхождение (начисленный налог)
Расхождение (уплаченный налог)
Расхождение (возврат налога)
Расхождение (конечный остаток)
Расхождение (сумма вычета)
Приложение 4. "Сверка вычетов по фиксированным активам"

1. БСН/ ЖСН*________________________________________________________
2. ТАӘ** (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе) немесе салық төлеушінің атауы
____________________________________________________________________
3. Кезеңі: Кезең соңы: ___________ (КК.АА.ЖЖЖЖ)
Кезең басы: ___________(КК.АА.ЖЖЖЖ)
теңге
Салық төлеуші
Бухгалтерлік есепке алу деректері
Тіркелген активтер тобы
БЕ бойынша бастапқы қалдық
БЕ бойынша құнды ұлғайту
Құнды азайту
БЕ бойынша соңғықалдық
БЕ бойынша өткізу
БЕ бойынша есептен шығару
Тіркелген актив
НҚ тобы
НҚЖ коды
НҚЖ коды, атауы
Амортизация мөлшерлемесі
БЕ бойынша амортизация
БЕ бойынша құнды азайту
Негізгі құрал тобының атауы
Негізгі құралдар (тіркелген актив)атауы
Негізгі құралдар түрі
НҚЖ коды
НҚЖ кодының атауы
Амортизация мөлшерлемесі
Негізгі құрал тобының атауы
Негізгі құралдар (тіркелген актив)атауы
Негізгі құралдар түрі
НҚЖ коды
НҚЖ кодының атауы
Амортизация мөлшерлемесі
Негізгі құрал тобының атауы
Негізгі құралдар (тіркелген актив)атауы
Негізгі құралдар түрі
НҚЖ коды
НҚЖ кодының атауы
Амортизация мөлшерлемесі
Жиыны
Кестенің жалғасы
Салықтық есепке алу деректері
Бастапқы қалдық
Келіп түсуі
Бұрын сатып алынғанды есепке алу
Жөндеу есебінен құнын арттыру
Шығып қалу
Ауысу
Түзетуге дейінгі шығындар
Қолданылатын амортизация нормасы, %
Көзделген амортизацияның шекті нормасы, %
Амортизация (есептік)
Ағымдағы жөндеу
Жөндеу (Преференцияслар)
Күрделі жөндеу
Кестенің жалғасы
Салықтық есепке алу деректері
БЕ және КТС арасындағы алшақтық
Преференцияны өтеу
Төменгі мөлшер шегінде есептен шығару (СЕ)
Барлық активтерді есептен шығару
Шыққан НҚ асып кеткен сомадан алынған кіріс
Есептегі кезеңнің соңындағы құны
5-қосымша. "Бейрезидент үшін ҚҚС"
1. БСН/ ЖСН*________________________________________________________
2. ТАӘ** (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе) немесе салық төлеушінің атауы
____________________________________________________________________
3. Кезеңі: Кезең соңы: ___________ (КК.АА.ЖЖЖЖ)
Кезең басы: ___________(КК.АА.ЖЖЖЖ)
теңге
Құжат кезеңі
Мәміле сомасы
Контрагент
Контрагенттің резидент еліндегі салықтық тіркеу нөмірі
Тіркеу елі
Түскен құжат (күні, нөмірі)
Алынған жұмыс түрі (қызмет)
Түскен құжат бойынша айналым (валютамен)
Түскен құжат бойынша айналым (теңгемен)
Есептелген ҚҚС сомасы
ҚҚС есептелген күні
Бюджетке ҚҚС төленген күні
ҚҚС-ты есепке жатқызу күні
Құжат валютасы
Құжат бойынша сома валютамен
Құжат бойынша сома теңгемен
Жиыны
Кестенің жалғасы
Бухгалтерлік есепке алу деректері
Салықтық есепке алу деректері
Алшақтық
Айналым сомасы (БЕ)
Есептелген ҚҚС (БЕ)
Есепке жатқызуға қабылданған ҚҚС (БЕ)
Айналым сомасы (СЕ)
Есептелген ҚҚС (СЕ)
Есепке жатқызуға қабылданған ҚҚС (СЕ)
Алшақтық (айналым сомасы)
Алшақтық (есептелген ҚҚС)
Алшақтық (есепке жатқызуға қабылданған ҚҚС )
6-қосымша. "Кірістер бойынша әмбебап тіркелім"

1. БИН/ ИИН*
_______________________________________________________________
2. ФИО** (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) или
наименование налогоплательщика __________________________________
3. Период: Конец периода: ___________ (ДД.ММ.ГГГГ)
Начало периода: ___________(ДД.ММ.ГГГГ)
тенге
Налогоплательщик
Данные бухгалтерского учета
Группа фиксированных активов
Начальный остаток БУ
Увеличение стоимости БУ
Уменьшение стоимости
Конечный остаток БУ
Реализация БУ
Списание БУ
Стоимость на начало
Фиксированный актив
Группа ОС
Код КОФ
Код КОФ. Название
Ставка амортизации
Амортизация БУ
Уменьшение стоимости БУ
Наименование группы основного средства
Наименование основного средства (фиксированного актива)
Вид основного средства
Код КОФ
Наименование кода КОФ
Ставка амортизации
Наименование группы основного средства
Наименование основного средства (фиксированного актива)
Вид основного средства
Код КОФ
Наименование кода КОФ
Ставка амортизации
Наименование группы основного средства
Наименование основного средства (фиксированного актива)
Вид основного средства
Код КОФ
Наименование кода КОФ
Ставка амортизации
Итого
Продолжение таблицы
Данные налогового учета
Поступление
Принятые к учету приобретенные ранее
Увеличение стоимости за счет ремонта
Выбытие
Перемещение
Стоимость до корректировок
Применяемая норма амортизации, %
Предельная норма амортизации, %
Амортизация (учетная)
Текущий ремонт
Ремонт (Преференции)
Капитальный ремонт
Погашение преференций
Продолжение таблицы
Данные налогового учета
Расхождение между данными БУ и КПН
Списание в пределах минимума(НУ)
Списание при выбытии всех активов
Доход от превышения стоимости выбывших ФА
Стоимость на конец
Приложение 5. "НДС за нерезидента"
1. БИН/ ИИН*________________________________________________________
2. ФИО** (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
или наименование налогоплательщика _________________________________________
3. Период: Конец периода: ___________ (ДД.ММ.ГГГГ)
Начало периода: ___________(ДД.ММ.ГГГГ)
тенге
Период документа
Сумма сделки
Контрагент
Контрагент номер налоговой регистрации в стране резидентства
Страна регистрации
Документ поступления (номер и дата)
Вид полученной работы (услуги)
Оборот по документу поступления (валюта)
Оборот по документу поступления (тенге)
Сумма начисленного НДС
Дата начисления НДС
Дата уплаты в бюджет НДС
Дата принятия к зачету НДС
Валюта документа
Сумма по документу в валюте
Сумма по документу в тенге
Итого
Продолжение таблицы
Данные бухгалтерского учета
Данные налогового учета
Расхождение
Сумма оборота (БУ)
Начислено НДС (БУ)
Принято к зачету НДС (БУ)
Сумма оборота (НУ)
Начислено НДС (НУ)
Принято к зачету НДС (НУ)
Расхождение (сумма оборота)
Расхождение (начислено НДС)
Расхождение (принято к зачету НДС)
Приложение 6. "Универсальный регистр по доходам"

1. БСН/ ЖСН*________________________________________________________
2. ТАӘ** (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе) немесе салық төлеушінің атауы
____________________________________________________________________
3. Кезеңі: Кезең соңы: ___________ (КК.АА.ЖЖЖЖ)
Кезең басы: ___________(КК.АА.ЖЖЖЖ)
теңге
Салық төлеуші
БЕ сомасы (айналым)
ҚҚС сомасы
СЕ сомасы (айналым)
ҚҚС сомасы
БЕ пен СЕ арасындағы алшақтық (айналым)
БЕ пен СЕ арасындағы алшақтық (ҚҚС соммасы)
Айналым бойынша алшақтықтың себебі
ҚҚС бойынша алшақтықтың себебі
Кіріс
Контрагенттің атауы (сатып алушы)
Контрагенттің БСН/ЖСН
Тауарларды жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді өткізу түрі
Тіркеуші-құжат
Қағаз түріндегі шот-фактура
Электронды шот-фактура
Нөмір
күні
ЭШФ тіркеу нөмірі
Айналым жасалған күн
Жазып берілген күні
Жолдың коды (КТС)
Кіріс түрі (КТС)
Жолдың коды (КТС)
Кіріс түрі (КТС)
Жолдың коды (КТС)
Кіріс түрі (КТС)
Жиыны
7-қосымша. "Шығыстар бойынша әмбебап тіркелім"
1. БСН/ ЖСН*________________________________________________________
2. ТАӘ** (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе) немесе салық төлеушінің атауы
____________________________________________________________________
3. Кезеңі: Кезең соңы: ___________ (КК.АА.ЖЖЖЖ)
Кезең басы: ___________(КК.АА.ЖЖЖЖ)
теңге
Салық төлеуші
БЕ сомасы (айналым)
ҚҚС сомасы
СЕ сомасы (айналым)
ҚҚС сомасы
БЕ пен СЕ арасындағы алшақтық (айналым)
БЕ пен СЕ арасындағы алшақтық (ҚҚС соммасы)
Айналым бойынша алшақтықтың себебі
ҚҚС бойынша алшақтықтың себебі
Шығыс
Контрагенттің атауы (жабдықтаушы)
Контрагенттің БСН/ЖСН
Тауарларды жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді өткізу түрі
Тіркеуші-құжат
Қағаз түріндегі шот-фактура
Электронды шот-фактура
Нөмір
күні
ЭШФ тіркеу нөмірі
Айналым жасалған күн
Жазып берілген күні
Жолдың коды (КТС)
Шегерім түрі (КТС)
Жолдың коды (КТС)
Шегерім түрі (КТС)
Жолдың коды (КТС)
Шегерім түрі (КТС)
Барлығы
Ескертпе:
КК.АА.ЖЖЖЖ – күні, ай, жылы;
ӘМСҚ – "Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры" акционерлік қоғамы;
БСН – бизнес - сәйкестендіру нөмірі;
БЕ – бухгалтерлік есепке алу;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
ЖБМЗЖ – жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналары;
КТС – корпоративтік табыс салығы;
ҚҚС – қосылған құн салығы;
МӘСҚ – "Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" акционерлік қоғамы;
НҚ – негізгі кұрал;
НҚЖ – негізгі қорлардың жіктеуіші;
СЕ – салық есептілігі;
Т.А.Ә. – тегі, аты, әкесінің аты;
ТА – тіркеленген актив;
ЭШФ – электрондық шот-фактура.

1. БИН/ ИИН*_______________________________________________________________
2. ФИО** (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) или
наименование налогоплательщика _________________________________
3. Период: Конец периода: ___________ (ДД.ММ.ГГГГ)
Начало периода: ___________(ДД.ММ.ГГГГ)
тенге
Налогоплательщик
Сумма БУ (оборот)
Сумма НДС
Сумма НУ (оборот)
Сумма НДС
Расхождение между данными БУ и НУ (оборот)
Расхождение между данными БУ и НУ (сумма НДС)
Причина расхождения по обороту
Причина расхождения по сумме НДС
Доход
Наименование контрагента (покупателя)
БИН/ИИН контрагента
Вид реализации товаров и работ (услуг)
Регистратор-документ
Счет-фактура бумажный
Электронная счет-фактура
номер
дата
рег. номер ЭСФ
дата совершение оборота
дата выписки
Код строки (КПН)
Вид дохода (КПН)
Код строки (КПН)
Вид дохода (КПН)
Код строки (КПН)
Вид дохода (КПН)
Итого
Приложение 7. "Универсальный регистр по расходам"
1. БИН/ ИИН*_____________________________________________________________
2. ФИО** (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) или
наименование налогоплательщика ____________________________________________
3. Период: Конец периода: ___________ (ДД.ММ.ГГГГ)
Начало периода: ___________(ДД.ММ.ГГГГ)
тенге
Налогоплательщик
Сумма БУ (оборот)
Сумма НДС
Сумма НУ (оборот)
Сумма НДС
Расхождение между данными БУ и НУ (оборот)
Расхождение между данными БУ и НУ (сумма НДС)
Причина расхождения по обороту
Причина расхождения по сумме НДС
Расход
Наименование контрагента (поставщика)
БИН/ИИН контрагента
Вид приобретения товаров и работ (услуг)
Регистратор-документ
Счет-фактура бумажный
Электронная счет-фактура
номер
дата
рег. номер ЭСФ
дата совершение оборота
дата выписки
Код строки (КПН)
Вид вычета (КПН)
Код строки (КПН)
Вид вычета (КПН)
Код строки (КПН)
Вид вычета (КПН)
Итого
Примечание:
ДД.ММ.ГГГГ. – день, месяц, год;
ФСМС – Акционерное общество "Фонд социального медицинского страхования";
БИН – бизнес - идентификационный номер;
БУ – бухгалтерский учет;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
ОПВР – обязательные пенсионные взносы работодателя;
КПН – корпоративный подоходный налог;
НДС – налог на добавленную стоимость;
ГФСС – Акционерное общество "Государственный фонд социального страхования";
ОС – основное средство;
КОФ – классификатор основных фондов;
НУ – налоговый учет;
ФИО – фамилия, имя и отчество;
ФА – фиксированный актив;
ЭСФ – электронный счет-фактура.