"Облыстық және аудандық маңызы бар ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарын байланыс және электр беру арналарының, желілерінің, мұнай құбырларының, газ құбырларының, су құбырларының және теміржолдардың, басқа инженерлік желілердің, коммуникациялардың кесіп өтуін жобалау үшін, сондай-ақ кірме жолдарды және облыстық және аудандық маңызы бар ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарына жалғасатын жолдарды салу үшін техникалық шартты беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің м.а. 2025 жылғы 1 қазандағы № 318 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 2 қазанда № 37037 болып тіркелді
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған "Облыстық және аудандық маңызы бар ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарын байланыс және электр беру арналарының, желілерінің, мұнай құбырларының, газ құбырларының, су құбырларының және теміржолдардың, басқа инженерлік желілердің, коммуникациялардың кесіп өтуін жобалау үшін, сондай-ақ кірме жолдарды және облыстық және аудандық маңызы бар ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарына жалғасатын жолдарды салу үшін техникалық шартты беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің Автомобиль жолдары комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Көлік вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Көлік министрінің міндетін атқарушы
Ж. Тайжанов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Көлік министрінің
міндетін атқарушы
2025 жылғы 1 қазандағы
№ 318 бұйрығымен бекітілген
"Облыстық және аудандық маңызы бар ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарын байланыс және электр беру арналарының, желілерінің, мұнай құбырларының, газ құбырларының, су құбырларының және теміржолдардың, басқа инженерлік желілердің, коммуникациялардың кесіп өтуін жобалау үшін, сондай-ақ кірме жолдарды және облыстық және аудандық маңызы бар ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарына жалғасатын жолдарды салу үшін техникалық шартты беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары

Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача технического условия для проектирования на пересечение автомобильных дорог общего пользования областного и районного значения каналами, линиями связи и электропередачи, нефтепроводами, газопроводами, водопроводами и железными дорогами, другими инженерными сетями, коммуникациями, а также при строительстве подъездных дорог и примыканий к автомобильным дорогам общего пользования областного и районного значения"
Приказ и.о. Министра транспорта Республики Казахстан от 1 октября 2025 года № 318. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 октября 2025 года № 37037.
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила оказания государственной услуги "Выдача технического условия для проектирования на пересечение автомобильных дорог общего пользования областного и районного значения каналами, линиями связи и электропередачи, нефтепроводами, газопроводами, водопроводами и железными дорогами, другими инженерными сетями, коммуникациями, а также при строительстве подъездных дорог и примыканий к автомобильным дорогам общего пользования областного и районного значения".
2. Комитету автомобильных дорог Министерства транспорта Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства транспорта Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра транспорта Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
исполняющий обязанности
Министра транспорта
Республики Казахстан
Ж. Тайжанов
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Утвержден приказом
исполняющий обязанности
Министра транспорта
Республики Казахстан
от 1 октября 2025 года № 318
Правила оказания государственной услуги "Выдача технического условия для проектирования на пересечение автомобильных дорог общего пользования областного и районного значения каналами, линиями связи и электропередачи, нефтепроводами, газопроводами, водопроводами и железными дорогами, другими инженерными сетями, коммуникациями, а также при строительстве подъездных дорог и примыканий к автомобильным дорогам общего пользования областного и районного значения"

1-тарау. Жалпы ереже
1. "Облыстық және аудандық маңызы бар ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарын байланыс және электр беру арналарының, желілерінің, мұнай құбырларының, газ құбырларының, су құбырларының және теміржолдардың, басқа инженерлік желілердің, коммуникациялардың кесіп өтуін жобалау үшін, сондай-ақ кірме жолдарды және облыстық және аудандық маңызы бар ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарына жалғасатын жолдарды салу үшін техникалық шартты беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабына сәйкес әзірленді және "Облыстық және аудандық маңызы бар ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарын байланыс және электр беру арналарының, желілерінің, мұнай құбырларының, газ құбырларының, су құбырларының және теміржолдардың, басқа инженерлік желілердің, коммуникациялардың кесіп өтуін жобалау үшін, сондай-ақ кірме жолдарды және облыстық және аудандық маңызы бар ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарына жалғасатын жолдарды салу үшін техникалық шартты беру" бойынша мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) айқындайды.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті тиісті жергілікті атқарушы органдар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) осы Қағидаларға сәйкес көрсетеді.
3. Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
2-тарау. "Облыстық және аудандық маңызы бар ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарын байланыс және электр беру арналарының, желілерінің, мұнай құбырларының, газ құбырларының, су құбырларының және теміржолдардың, басқа инженерлік желілердің, коммуникациялардың кесіп өтуін жобалау үшін, сондай-ақ кірме жолдарды және облыстық және аудандық маңызы бар ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарына жалғасатын жолдарды салу үшін техникалық шартты беру" мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Жеке және заңды тұлғалар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы өтініштер жібереді.
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі (бұдан әрі – негізгі талаптардың тізбесі) осы Қағидаларға 2-қосымшада баяндалған.
Көрсетілетін қызметті беруші құжаттарды тіркеуді олардың келіп түскен күні жүзеге асырады және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына орындауға береді. Өтініш сағат 16.00-ден кейін келіп түскен жағдайда демалыс (сенбі және жексенбі) және мереке күндерінен басқа, мемлекеттік көрсетілетін қызмет келесі жұмыс күні көрсетіледі. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен көрсетіледі.

Глава 1. Общее положение
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача технического условия для проектирования на пересечение автомобильных дорог общего пользования областного и районного значения каналами, линиями связи и электропередачи, нефтепроводами, газопроводами, водопроводами и железными дорогами, другими инженерными сетями, коммуникациями, а также при строительстве подъездных дорог и примыканий к автомобильным дорогам общего пользования областного и районного значения" (далее – Правила) разработаны в соответствии со статьей 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" и определяют порядок оказания государственной услуги по "Выдача технического условия для проектирования на пересечение автомобильных дорог общего пользования областного и районного значения каналами, линиями связи и электропередачи, нефтепроводами, газопроводами, водопроводами и железными дорогами, другими инженерными сетями, коммуникациями, а также при строительстве подъездных дорог и примыканий к автомобильным дорогам общего пользования областного и районного значения" (далее – государственная услуга).
2. Государственная услуга оказывается соответствующими местными исполнительными органами (далее – услугодатель), согласно настоящим Правилам.
3. Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через канцелярию услугодателя.
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги "Выдача технического условия для проектирования на пересечение автомобильных дорог общего пользования областного и районного значения каналами, линиями связи и электропередачи, нефтепроводами, газопроводами, водопроводами и железными дорогами, другими инженерными сетями, коммуникациями, а также при строительстве подъездных дорог и примыканий к автомобильным дорогам общего пользования областного и районного значения"
4. Физические и юридические лица (далее – услугополучатель) для получения государственной услуги направляют заявления через канцелярию услугодателя согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги изложен в приложении 2 к настоящим Правилам (далее – перечень основных требований).
Услугодатель осуществляет регистрацию документов, в день их поступления и передает на исполнение ответственному исполнителю услугодателя. В случае поступления заявления после 16.00 часов кроме выходных (суббота и воскресенье) и праздничных дней, государственная услуга оказывается следующим рабочим днем. Государственная услуга оказывается в порядке очереди без ускоренного обслуживания.

5. Құжаттарды қарау мерзімі және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру 5 (бес) жұмыс күнін құрайды.
6. Көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы құжаттарды тіркеген сәттен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.-
7. Көрсетілетін қызметті алушы негізгі талаптар тізбесінің 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынған жағдайларда, көрсетілетін қызметті беруші өтінішті қабылдаудан бас тартады.
8. Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынған кезде көрсетілетін қызметті беруші құжаттарды 2 (екі) күн ішінде осы Қағидалармен белгіленген талаптарға сәйкестігін тексереді, бас тартуға негіздер болмаған кезде көрсетілетін қызметті беруші 4-қосымшаға сәйкес облыстық және аудандық маңызы бар ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарын байланыс және электр беру арналарының, желілерінің, мұнай құбырларының, газ құбырларының, су құбырларының және теміржолдардың, басқа инженерлік желілердің, коммуникациялардың кесіп өтуін жобалау үшін, сондай-ақ кірме жолдарды және облыстық және аудандық маңызы бар ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарына жалғасатын жолдарды салу үшін техникалық шартты береді.
9. Мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің 10-тармағында көзделген негіздер болған кезде, көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім туралы, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала шешім бойынша ұстанымын білдіру мүмкіндігі үшін тыңдауды өткізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабардар етеді.
Тыңдау туралы хабарлама мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін кемінде 3 (үш) жұмыс күні бұрын жіберіледі.
Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға оң нәтиже не 5-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту береді.
10. Көрсетілетін қызметті беруші "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді енгізуді қамтамасыз етеді.
3-тарау. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шағымды қарауды жоғары тұрған әкімшілік орган, лауазымды адам, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – шағымды қарайтын орган) жүргізеді.
Шағым көрсетілетін қызметті берушіге және (немесе) шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалатын лауазымды адамға беріледі.
Шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған көрсетілетін қызметті беруші лауазымды адам шағым түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей оны және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жібереді.
Бұл ретте шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалатын көрсетілетін қызметті беруші лауазымды адам, егер ол 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын шешім не өзге де әкімшілік іс-әрекет қабылдаса, шағымды қарайтын органға шағым жібермеуге құқылы.

5. Срок рассмотрения документов и выдача результата оказания государственной услуги составляет 5 (пять) рабочих дней.
6. Исполнитель услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня с момента регистрации документов, проверяет полноту представленных документов.
7. В случаях представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пункту 9 перечня основных требований и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель отказывает в приеме заявления.
8. При предоставлении услугополучателем полного пакета документов, услугодатель проверяет документы в течение 2 (двух) дней на соответствие требованиям, установленным настоящими Правилами, при отсутствии оснований для отказа, услугодатель согласно приложению 4 выдает техническое условие для проектирования на пересечение автомобильных дорог общего пользования областного и районного значения каналами, линиями связи и электропередачи, нефтепроводами, газопроводами, водопроводами и железными дорогами, другими инженерными сетями, коммуникациями, а также при строительстве подъездных дорог и примыкание к автомобильным дорогам общего пользования областного и районного значения.
9. При наличии оснований, предусмотренных в пункте 10 перечня основных требований к оказанию государственной услуги, услугодатель уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.
Уведомление о заслушивании направляется не менее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги.
По результатам заслушивания услугодатель выдает услугополучателю положительный результат либо мотивированный отказ согласно приложению 5 в оказании государственной услуги.
10. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг, в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственных услугах".
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг
11. Рассмотрение жалобы по вопросам оказания государственных услуг производится вышестоящим административным органом, должностным лицом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг (далее – орган, рассматривающий жалобу).
Жалоба подается услугодателю и (или) должностному лицу, чье решение, действие (бездействие) обжалуются.
Услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня поступления жалобы направляют ее и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
При этом услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, вправе не направляет жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение 3 (трех) рабочих дней примет решение либо иное административное действие, полностью удовлетворяющие требованиям, указанным в жалобе.

Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы Заңының 25-бабының 2-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 91-бабының 5-тармағына сәйкес сотқа дейінгі тәртіппен шағымданғаннан кейін сотқа жүгінуге жол беріледі.
"Облыстық және аудандық
маңызы бар ортақ
пайдаланылатын автомобиль
жолдарын байланыс және электр
беру арналарының, желілерінің,
мұнай құбырларының, газ
құбырларының, су
құбырларының және
теміржолдарының, басқа
инженерлік желілердің,
коммуникациялардың кесіп
өтуін жобалау үшін, сондай-ақ
кірме жолдарды және облыстық
және аудандық маңызы бар
ортақ пайдаланылатын
автомобиль жолдарына
жалғасатын жолдарды салу үшін
техникалық шартты беру"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
___________________________
тиісті жергілікті атқарушы
органдары _______________
Басшының (Тегі, Аты, Әкесінің
аты
(болған жағдайда) (бұдан әрі –Т.А.Ә.) _________________
(жеке (Жеке сәйкестендіру
нөмірі) немесе заңды тұлғаның
(Бизнес сәйкестендіру нөмірі),
____________________________
жеке басын куәландыратын
құжаттың деректемелері)
____________________________
байланыс телефоны,
мекенжайы)
Өтініш
Облыстық және аудандық маңызы бар ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарын байланыс және электр беру арналарының, желілерінің, мұнай құбырларының, газ құбырларының, су құбырларының және теміржолдардың, басқа инженерлік желілердің, коммуникациялардың кесіп өтуін жобалау үшін, сондай-ақ кірме жолдарды және облыстық және аудандық маңызы бар ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарына жалғасатын жолдарды салу үшін техникалық шартты беруіңізді сұраймын.
Автомобиль жолының титулы (атауы) ____________
Мекенжайы _____километр______+ метр, оң жақ/сол жақ
Нысаналы мақсаттың түрі:
Мен жол мен жол құрылыстарын қалпына келтіруді қамтамасыз етуге міндеттенемін.
Жұмыстарды орындау кезінде олардың бұзылуы жағдайында.
Күні _______________
Алушы _____________________________________________________
(жеке тұлғаның немесе заңды тұлғаның атауы не
уәкілетті тұлғаның Т.А.Ә., қолы)
Ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын
мәліметтерді Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен пайдалануға келісемін. _______ жылғы "___"________
"Облыстық және аудандық
маңызы бар ортақ
пайдаланылатын автомобиль
жолдарын байланыс және электр
беру арналарының, желілерінің,
мұнай құбырларының, газ
құбырларының, су
құбырларының және
теміржолдарының, басқа
инженерлік желілердің,
коммуникациялардың кесіп
өтуін жобалау үшін, сондай-ақ
кірме жолдарды және облыстық
және аудандық маңызы бар
ортақ пайдаланылатын
автомобиль жолдарына
жалғасатын жолдарды салу үшін
техникалық шартты беру"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына
2-қосымша
"Облыстық және аудандық маңызы бар ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарын байланыс және электр беру арналарының, желілерінің, мұнай құбырларының, газ құбырларының, су құбырларының және теміржолдардың, басқа инженерлік желілердің, коммуникациялардың кесіп өтуін жобалау үшін, сондай-ақ кірме жолдарды және облыстық және аудандық маңызы бар ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарына жалғасатын жолдарды салу үшін техникалық шартты беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
" Облыстық және аудандық маңызы бар ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарын байланыс және электр беру арналарының, желілерінің, мұнай құбырларының, газ құбырларының, су құбырларының және теміржолдардың, басқа инженерлік желілердің, коммуникациялардың кесіп өтуін жобалау үшін, сондай-ақ кірме жолдарды және облыстық және аудандық маңызы бар ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарына жалғасатын жолдарды салу үшін техникалық шартты беру"
2
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
тиісті жергілікті атқарушы органдары
3
Мемлекеттік қызметті көрсету тәсілдері (қолжетімділік арналары)
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
4
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
5 жұмыс күні.
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Қағаз түрінде.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Облыстық және аудандық маңызы бар ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарын байланыс және электр беру арналарының, желілерінің, мұнай құбырларының, газ құбырларының, су құбырларының және теміржолдардың, басқа инженерлік желілердің, коммуникациялардың кесіп өтуін жобалау үшін, сондай-ақ кірме жолдарды және облыстық және аудандық маңызы бар ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарына жалғасатын жолдарды салу үшін техникалық шарт, не оны беруден уәжді бас тарту.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
7
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін.
8
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі

Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона о государственных услугах, подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
Если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке согласно пункту 5 статьи 91 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан.
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача технического условия
для проектирования на пересечение
автомобильных дорог общего
пользования областного и районного
значения каналами, линиями связи
и электропередачи, нефтепроводами,
газопроводами, водопроводами и железными
дорогами, другими инженерными сетями,
коммуникациями, а также при строительстве
подъездных дорог и примыканий
к автомобильным дорогам общего
пользования областного и районного значения"
Форма
__________________________________
соответствующие местные
исполнительные органы
__________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при наличии)
(далее – Ф.И.О.) руководителя
___________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего
___________________________________
личность физического
(Индивидуальный
идентификационный номер)
или юридического лица
___________________________________
(Бизнес идентификационный
номер), контактный телефон, адрес)
Заявление
Прошу выдать техническое условие для проектирования на пересечение
автомобильных дорог общего пользования областного и районного
значения каналами, линиями связи и электропередачи, нефтепроводами,
газопроводами, водопроводами и железными дорогами, другими
инженерными сетями, коммуникациями/либо при строительстве
подъездных дорог и примыканий к автомобильным дорогам
общего пользования областного и районного значения.
Титул (наименование) автомобильной дороги ____________
Адрес _____километр______+ метр, справа/слева
Вид целевого назначения:
Я обязуюсь обеспечить восстановление дороги и дорожных сооружений.
В случае их разрушение при выполнений работ.
Дата _______________
Получатель _____________________________________________________
(Ф.И.О. физического лица или наименование юридического
лица либо уполномоченного лица, подпись)
Согласен на использование сведений, в установленном законодательством
Республики Казахстан порядке составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах ________ "___"_______ год.
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача технического условия
для проектирования на пересечение
автомобильных дорог общего
пользования областного и районного
значения каналами, линиями связи
и электропередачи, нефтепроводами,
газопроводами, водопроводами и железными
дорогами, другими инженерными сетями,
коммуникациями, а также при строительстве
подъездных дорог и примыканий
к автомобильным дорогам общего
пользования областного и районного значения"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Выдача технического условия для проектирования на пересечение автомобильных
дорог общего пользования областного и районного значения каналами, линиями связи
и электропередачи, нефтепроводами, газопроводами, водопроводами и железными
дорогами, другими инженерными сетями, коммуникациями, а также при строительстве
подъездных дорог и примыканий к автомобильным дорогам общего пользования областного и районного значения"
1
Наименование государственной услуги
"Выдача технического условия для проектирования на пересечение автомобильных дорог общего пользования областного и районного значения каналами, линиями связи и электропередачи, нефтепроводами, газопроводами, водопроводами и железными дорогами, другими инженерными сетями, коммуникациями, а также при строительстве подъездных дорог и примыканий к автомобильным дорогам общего пользования областного и районного значения"
2
Наименование услугодателя
соответствующие местные исполнительные органы
3
Способы предоставления государственной услуги (каналы доступа)
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через канцелярию услугодателя
4
Срок оказания государственной услуги
5 рабочих дней.
5
Форма оказания государственной услуги
Бумажная.
6
Результат оказания государственной услуги
Техническое условие для проектирования на пересечение автомобильных дорог общего пользования областного и районного значения каналами, линиями связи и электропередачи, нефтепроводами, газопроводами, водопроводами и железными дорогами, другими инженерными сетями, коммуникациями, а также при строительстве подъездных дорог и примыкание к автомобильным дорогам общего пользования областного и районного значения, либо мотивированный отказ в его выдаче.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
7
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно.
8
График работы услугодателя и обьектов информации

Көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден жұмаға дейін, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін жүзеге асырылады.
Өтініш сағат 16.00-ден кейін келіп түскен жағдайда демалыс (сенбі және жексенбі) және мереке күндерінен басқа, мемлекеттік көрсетілетін қызмет келесі жұмыс күні көрсетіледі. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен көрсетіледі.
9
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
1) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес кеңсе арқылы көрсетілетін қызметті алушының тірі қолы және оның мөрімен (бар болса) қол қойылған құжаттың сканерленген көшірмесі нысанында не көрсетілетін қызметті алушының тірі қолымен және оның мөрімен (бар болса) қол қойылған қағаз құжат нысанында берілген өтініш;
2) құжаттың эскизі.
10
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты белгілі бір мемлекеттік қызметті алуды талап ететін қызметке немесе жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) бар;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген шешімі бар, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға байланысты арнайы құқығынан айырылады.
4) "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге ұсынылатын келісімінің болмауы.
11
Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері бойынша, сондай-ақ "1414", 8-800-080-7777 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпарат алуға мүмкіндігі бар.
"Облыстық және аудандық
маңызы бар ортақ
пайдаланылатын автомобиль
жолдарын байланыс және электр
беру арналарының, желілерінің,
мұнай құбырларының, газ
құбырларының, су
құбырларының және
теміржолдарының, басқа
инженерлік желілердің,
коммуникациялардың кесіп
өтуін жобалау үшін, сондай-ақ
кірме жолдарды және облыстық
және аудандық маңызы бар
ортақ пайдаланылатын
автомобиль жолдарына
жалғасатын жолдарды салу үшін
техникалық шартты беру"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Құжаттарды қабылдау туралы хабарлама
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңын, сондай-ақ тиісті жергілікті атқарушы органдарының мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесін басшылыққа ала отырып, облыстық және аудандық маңызы бар ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарын байланыс және электр беру арналарының, желілерінің, мұнай құбырларының, газ құбырларының, су құбырларының және теміржолдардың, басқа инженерлік желілердің, коммуникациялардың кесіп өтуін жобалау үшін, сондай-ақ кірме жолдарды және облыстық және аудандық маңызы бар ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарына жалғасатын жолдарды салу үшін № ________ өтініші бойынша құжаттардың қабылданғаны туралы хабардар етеді.
Рұқсат құжатын берудің жоспарланған күні: ______
Күні
___________________ ___________________
(ТАӘ) (Лауазымы)
"Облыстық және аудандық
маңызы бар ортақ
пайдаланылатын автомобиль
жолдарын байланыс және электр
беру арналарының, желілерінің,
мұнай құбырларының, газ
құбырларының, су
құбырларының және
теміржолдарының, басқа
инженерлік желілердің,
коммуникациялардың кесіп
өтуін жобалау үшін, сондай-ақ
кірме жолдарды және облыстық
және аудандық маңызы бар
ортақ пайдаланылатын
автомобиль жолдарына
жалғасатын жолдарды салу үшін
техникалық шартты беру"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына
4-қосымша
Нысан
облыстық және аудандық маңызы бар ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарын байланыс және электр беру арналарының, желілерінің, мұнай құбырларының, газ құбырларының, су құбырларының және теміржолдардың, басқа инженерлік желілердің, коммуникациялардың кесіп өтуін жобалау үшін, сондай-ақ кірме жолдарды және облыстық және аудандық маңызы бар ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарына жалғасатын жолдарды салу үшін техникалық шарт
Осы рұқсат берілген: (ТАӘ)
Мекенжайы:
ЖСН/БСН:
Техникалық шарт: облыстық және аудандық маңызы бар ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарын байланыс және электр беру арналарының, желілерінің, мұнай құбырларының, газ құбырларының, су құбырларының және теміржолдардың, басқа инженерлік желілердің, коммуникациялардың кесіп өтуін жобалау үшін, сондай-ақ кірме жолдарды және облыстық және аудандық маңызы бар ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарына жалғасатын жолдарды салу үшін. (Жол атауы) (оң/сол):
Көрсетілетін қызметті берушінің шарттары:
Қолданылу мерзімі __ ____ж.
___________________ ___________________
(ТАӘ) (Лауазымы)
"Облыстық және аудандық
маңызы бар ортақ
пайдаланылатын автомобиль
жолдарын байланыс және электр
беру арналарының, желілерінің,
мұнай құбырларының, газ
құбырларының, су
құбырларының және
теміржолдарының, басқа
инженерлік желілердің,
коммуникациялардың кесіп
өтуін жобалау үшін, сондай-ақ
кірме жолдарды және облыстық
және аудандық маңызы бар
ортақ пайдаланылатын
автомобиль жолдарына
жалғасатын жолдарды салу үшін
техникалық шартты беру"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Уәжді бас тарту
Тиісті жергілікті атқарушы орган Сіздің №_______ өтінішіңізді қарап, келесі себеп бойынша бас тартылғандығы туралы хабарлаймыз:
Себеп:
Лауазымы ТАӘ

услугодатель - с понедельника по пятницу, включительно с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется с 9.00 до 17.30 с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
В случае поступления заявления после 16.00 часов кроме выходных (суббота и воскресенье) и праздничных дней, государственная услуга оказывается следующим рабочим днем. Государственная услуга оказывается в порядке очереди без ускоренного обслуживания.
9
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
1) заявление согласно приложению 1 к настоящим Правилам, поданное через канцелярию в форме сканированной копии документа, подписанного живой подписью услугополучателя и его печатью (при наличии) либо в форме бумажного документа, подписанного живой подписью услугополучателя и его печатью (при наличии);
2) эскиз документа.
10
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
4) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
11
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги по справочным службам услугодателя, а также Единого контакт-центра "1414", 8-800-080-7777.
Приложение 3
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача технического условия
для проектирования на пересечение
автомобильных дорог общего
пользования областного и районного
значения каналами, линиями связи
и электропередачи, нефтепроводами,
газопроводами, водопроводами и железными
дорогами, другими инженерными сетями,
коммуникациями, а также при строительстве
подъездных дорог и примыканий
к автомобильным дорогам общего
пользования областного и районного значения"
Форма
Уведомление о приеме документов
Руководствуясь Законом Республики Казахстан "О государственных услугах",
а также перечнем основных требований к оказанию государственной услуги
соответствующие местные исполнительные органы уведомляет вас о приеме
документов по заявлению №________ на пересечение автомобильных дорог
общего пользования областного и районного значения каналами, линиями связи
и электропередачи, нефтепроводами, газопроводами, водопроводами и железными
дорогами, другими инженерными сетями, коммуникациями, а также
при строительстве подъездных дорог и примыканий к автомобильным дорогам
общего пользования областного и районного значения.
Планируемая дата выдачи разрешительного документа: ______
Дата
___________________            _____________________
(ФИО)                              (Должность)
Приложение 4
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача технического условия
для проектирования на пересечение
автомобильных дорог общего
пользования областного и районного
значения каналами, линиями связи
и электропередачи, нефтепроводами,
газопроводами, водопроводами и железными
дорогами, другими инженерными сетями,
коммуникациями, а также при строительстве
подъездных дорог и примыканий
к автомобильным дорогам общего
пользования областного и районного значения"
Форма
Техническое условие на пересечение автомобильных дорог общего пользования
областного и районного значения каналами, линиями связи и электропередачи,
нефтепроводами, газопроводами, водопроводами и железными дорогами,
другими инженерными сетями, коммуникациями, а также при строительстве
подъездных дорог и примыканий к автомобильным дорогам
общего пользования областного и районного значения.
Настоящее разрешение выдано: (ФИО)
Адрес:
ИИН/БИН:
Техническое условие: на пересечение автомобильных дорог общего пользования
областного и районного значения каналами, линиями связи и электропередачи,
нефтепроводами, газопроводами, водопроводами и железными дорогами, другими
инженерными сетями, коммуникациями, а также при строительстве подъездных дорог
и примыканий к автомобильным дорогам общего пользования областного
и районного значения. (Наименование дороги) (справа/слева):
Условия услугодателя:
Срок действия по __ ___г.
___________________            _____________________
(ФИО)                              (Должность)
Приложение 5
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача технического условия
для проектирования на пересечение
автомобильных дорог общего
пользования областного и районного
значения каналами, линиями связи
и электропередачи, нефтепроводами,
газопроводами, водопроводами и железными
дорогами, другими инженерными сетями,
коммуникациями, а также при строительстве
подъездных дорог и примыканий
к автомобильным дорогам общего
пользования областного и районного значения"
Форма
Мотивированный Отказ
Соответствующий местный исполнительный орган рассмотрев Ваше заявление
№________ от _______ года сообщаем об отказе по следующей причине:
Причина:
Должность ФИО